BOINC - en to eu translation catalogue (1591 entries)

en: Show password
eu: Erakutsi pasahitza

en: An invitation code is required to create an account.
eu: Gonbidapen-kodea beharrezkoa da kontua sortzeko.

en: Invitation code
eu: Gonbidapen-kodea

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
eu: Gure webgunean identifikatzen zaitu. Erabili zure benetako izena edo erabiltzaile-izen bat.

en: Screen name
eu: Pantailaren izena

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
eu: 'izena@domeinua' itxura duen baliozko helbide bat izan behar da.

en: Email address
eu: Helbide elektronikoa

en: Must be at least %1 characters
eu: Gutxienez %1 karaktere izan behar ditu

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
eu: Pasahitza

en: Select the country you want to represent, if any.
eu: Aukeratu ordezkatu nahi duzun herrialdea, baldin badago.

en: Country
eu: Herrialdea

en: Postal or ZIP Code
eu: Posta-kodea

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Terms of Use
eu: Erabilpen baldintzak

en: Do you agree to the terms of use above?
eu: Onartzen al dituzu goiko erabiltzeko baldintzak?

en: Email address:
eu: Helbide elektronikoa:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: forgot password?
eu: pasahitza ahaztu al duzu?

en: Stay logged in
eu: Jarraitu konektatuta

note: kludge
en: Log in
eu: Hasi saioa

en: I agree
eu: Onartzen dut

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
eu: Letra lodia: [b]testua[/b] (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
eu: Letra etzana: [i]testua[/i] (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
eu: Letra azpimarratua: [u]testua[/u] (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
eu: Letra marratua: [s]testua[/s] (alt+k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
eu: Aipua: [quote]testua[/quote] (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
eu: Kode-bistaratzea: [code]kodea[/code] (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
eu: Zerrenda: [list]testua[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
eu: Zerrenda ordenatua: [list=]testua[/list] (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
eu: Txertatu irudia: [img]http://irudiaren_url[/img] (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
eu: Txertatu URLa: [url]http://url[/url] edo [url=http://url]URL testua[/url] (alt+w)

en: Font color
eu: Letra-tipoaren kolorea

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
eu: Letra-tipoaren kolorea: [color=red]testua[/color] Oharra: kolorea=#FF0000 ere erabil dezakezu

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Dark Red
eu: Gorri iluna

en: Red
eu: Gorria

en: Orange
eu: Laranja

en: Brown
eu: Marroia

en: Yellow
eu: Horia

en: Green
eu: Orlegia

en: Olive
eu: Oliba-kolorea

en: Cyan
eu: Ziana

en: Blue
eu: Urdina

en: Dark Blue
eu: Urdin iluna

en: Indigo
eu: Anila

en: Violet
eu: Ubela

en: Font size
eu: Letra-tamaina

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
eu: Letra-tamaina: [size=x-small]testu txikia[/size]

en: Small
eu: Txikia

en: Normal
eu: Arrunta

en: Large
eu: Handia

en: Close all open bbCode tags
eu: Itxi irekita dauden bbCode etiketa guztiak

en: Close Tags
eu: Itxi etiketak

en: Join
eu: Batu

en: Login
eu: Hasi saioa

en: Account
eu: Kontua

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: About %1
eu: %1(r)i buruz

en: Help
eu: Laguntza

en: Project
eu: Proiektua

en: Participate
eu: Parte hartu

en: Do work
eu: Lan egin

en: Server status
eu: Zerbitzariaren egoera

en: Credit statistics
eu: Kreditu estatistika

en: Applications
eu: Programak

en: GPU models
eu: GPU modeloak

en: CPU models
eu: PUZ modeloak

en: Computer types
eu: Ordenagailu motak

en: Computing
eu: Prozesatzen

en: Community
eu: Komunitatea

en: Message boards
eu: Foroak

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
eu: Taldea

en: create or join a team
eu: sortu edo batu talde batera

en: Profiles
eu: Profilak

en: User search
eu: Erabiltzaile bilaketa

en: User of the day
eu: Eguneko erabiltzailea

en: Certificate
eu: Ziurtagiria

en: Site
eu: Webgunea

en: Site search
eu: Gunearen bilaketa

en: Languages
eu: Hizkuntzak

note: names for the above
en: Oldest first
eu: Zaharrena lehenik

en: Newest first
eu: Berriena lehenik

en: Highest rated posts first
eu: Balorazio altuena duten mezuak lehenik

en: Newest post first
eu: Mezu berrienak lehenik

en: Most views first
eu: Ikusienak lehenik

en: Most posts first
eu: Mezu gehien dituztenak lehenik

en: This answered my question
eu: Honek nire galderari erantzuten dio

en: I also have this question
eu: Nik ere galdera hau daukat

en: Off-topic
eu: Testuinguruaz kanpo

en: Volunteer moderator
eu: Bolondres moderatzailea

en: Project administrator
eu: Proiektuaren administratzailea

en: Project developer
eu: Proiektu garatzailea

en: Project tester
eu: Proiektuaren probatzailea

en: Volunteer developer
eu: Bolondres garatzailea

en: Volunteer tester
eu: Bolondres probatzailea

en: Project scientist
eu: Proiektuko zientzialaria

en: Help desk expert
eu: Laguntza-zerbitzuko aditua

note: Search
en: Search for words in forum messages
eu: Bilatu hitzak foroko mezuetan

en: Search forums
eu: Bilatu foroetan

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: Private messages
eu: Mezu pribatuak

en: Questions and Answers
eu: Galderak eta erantzunak

en: %1 message board
eu: %1(r)en foroa

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Author
eu: Egilea

en: Message
eu: Mezua

en: Send message
eu: Bidali mezua

en: Send %1 a private message
eu: Bidali %1(r)i mezu pribatu bat

en: Joined: %1
eu: Batu da: %1

en: Posts: %1
eu: Mezuak: %1

en: Credit: %1
eu: Kreditua: %1

en: You haven't read this message yet
eu: Oraindik ez duzu mezu hau irakurri

en: Unread
eu: Irakurri gabea

en: Message %1
eu: %1 mezua

en: hidden
eu: ezkutatuta

en: Posted: %1
eu: Bidalita: %1

en:  - in response to
eu:  - ondorengoari erantzunez

en: Edit
eu: Editatu

en: Edit this message
eu: Editatu mezu hau

en: Last modified: %1
eu: Azken aldaketa: %1

en: This post is hidden because the sender is on your 'ignore' list.  Click %1 here %2 to view hidden posts
eu: Mezu hau ezkutatuta dago bidaltzailea zure 'baztertuen' zerrendan dagoelako. Klik egin %1 hemen %2 ezkutatuta dauden mezuak ikusteko

en: Report this post as offensive
eu: Salatu mezu hau iraingarri bezala

en: Report as offensive
eu: Salatu iraingarri bezala

en: Rating: %1
eu: Balorazioa: %1

en: rate:
eu: balorazioa:

en: Click if you like this message
eu: Klik egin mezu hau gustatzen bazaizu

en: Rate +
eu: Balorazio +

en: Click if you don't like this message
eu: Klik egin mezu hau gustatzen ez bazaizu

en: Rate -
eu: Balorazio -

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
eu: Erantzun

en: Post a reply to this message
eu: Bidali erantzun bat mezu honi

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
eu: Aipatu

en: Post a reply by quoting this message
eu: Bidali erantzun bat mezu honi aipamen eginez

en: Hidden by a moderator
eu: Moderatzaile batek ezkutatua

en: Posted %1 by %2
eu: %2(e)k %1 bidalia

en: You may not post or rate messages until %1
eu: Ezin duzu mezurik bidali edo mezuak baloratu %1(r)a bitartean

en: Posts must be 'kid friendly': they may not contain content that is obscene, hate-related, sexually explicit or suggestive.
eu: Mezuak 'umeentzako aproposak' izan behar dira: ez dira onartzen eduki lizunak, gorrotagarriak, sexualki esplizituak edo iradokitzaileak.

en: No commercial advertisements.
eu: Iragarki komertzialik gabe.

en: No links to web sites involving sexual content, gambling, or intolerance of others.
eu: Eduki sexualekin, xenofoboekin edo apustuen munduarekin harremana duten webgunetako estekarik gabe.

en: No messages intended to annoy or antagonize other people, or to hijack a thread.
eu: Inor gogaitzeko edo inoren aurka egiteko asmoa duten mezurik gabe, edo elkarrizketa-hariaz jabetzeko arriskurik gabe.

en: No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
eu: Nahita idatzitako mezu erasokorrik edo iraingarririk gabe.

en: No abusive messages involving race, religion, nationality, gender, class or sexuality.
eu: Arraza, erlijioa, herritartasuna, generoa, klase soziala edo sexualitatea tarteko, neurrigabeko iruzkinik gabe.

en: Posts that violate these rules may be deleted.
eu: Arau hauek urratzen dituzten mezuak ezabatu egin daitezke.

en: The posting privileges of violators may be suspended or revoked.
eu: Arau-hausleen argitaratze-pribilegioak eten edo baliogabetu daitezke.

en: If your account is suspended, don't create a new one.
eu: Zure kontua bertan behera utzita badago, ez sortu berri bat.

en: Rules:
eu: Arauak:

en: Unhide
eu: Bistaratu

en: Unhide this post
eu: Bistaratu mezu hau

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: Hide this post
eu: Ezkutatu mezu hau

en: Move
eu: Lekualdatu

en: Move post to a different thread
eu: Lekualdatu mezu hau elkarrizketa-hari ezberdin batera

en: Banish author
eu: Kanporatu egilea

en: Vote to banish author
eu: Bozkatu egilea kanporatzea

en: Vote not to banish author
eu: Bozkatu egilea ez kanporatzea

en: Start vote to banish author
eu: Hasi egilea kanporatzeko bozketa

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Delete this post
eu: Ezabatu mezu hau

en: Only team members can post to the team message board
eu: Taldekideek soilik idatz ditzakete mezuak taldeko foroan

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
eu: %1(e)n elkarrizketa-hari berri bat sortzeko batezbesteko kreditu kopuru jakin bat izan behar duzu. Sistemaren neurrigabeko erabilera saihesteko da horrela.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
eu: Oraingoz ezin duzu elkarrizketa-haririk sortu. Itxaron pixka bat berriro saiatu aurretik. Sistemaren neurrigabeko erabilera saihesteko da horrela.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
eu: Elkarrizketa-hari hau itxita dago. Foroko moderatzaileek eta administratzaileek soilik dute baimena hemen idazteko.

en: Can't post to a hidden thread.
eu: Ezin duzu mezurik idatzi ezkutuko elkarrizketa-hari batean.

en: Thread
eu: Elkarrizketa-haria

en: Posts
eu: Mezuak

en: Views
eu: ikustaldiak

en: Last post
eu: Azken mezua

en: New posts in the thread %1
eu: Mezu berriak daude %1 elkarrizketa-harian

en: New posts in subscribed thread
eu: Mezu berriak daude harpidetutako elkarrizketa-harian

en: There are new posts in the thread '%1'
eu: Mezu berriak daude '%1' elkarrizketa-harian

en: Mark all threads as read
eu: Markatu elkarrizketa-hari guztiak irakurrita bezala

en: Mark all threads in all message boards as read.
eu: Markatu foro guztietan elkarrizketa-hari guztiak irakurrita bezala.

en: No host
eu: Zerbitzari gabe

en: Unavailable
eu: Ez-erabilgarri

en: Home
eu: Hasiera

en: Work
eu: Lana

en: School
eu: Eskola

en: Update location
eu: Eguneratu kokalekua

en: Computer information
eu: Ordenagailuari buruzko informazioa

en: IP address
eu: IP helbidea

en: (same the last %1 times)
eu: (bera azken %1 alditan)

en: External IP address
eu: Kanpoko IP helbidea

en: Show IP address
eu: Erakutsi IP helbidea

en: Domain name
eu: Domeinu-izena

en: Product name
eu: Produktuaren izena

en: Local Standard Time
eu: Ordu-zona

en: UTC %1 hours
eu: UTC %1 ordu

en: Owner
eu: Jabea

en: Anonymous
eu: Anonimo

en: Created
eu: Sortua

en: Total credit
eu: Kreditua guztira

en: Average credit
eu: Batezbesteko kreditua

en: Cross project credit
eu: Proiektuen kreditua

en: CPU type
eu: PUZ mota

en: Number of processors
eu: Prozesadore kopurua

en: Coprocessors
eu: Koprozesadoreak

en: Virtualization
eu: Birtualizazioa

en: Operating System
eu: Sistema eragilea

en: BOINC version
eu: BOINCen bertsioa

en: Memory
eu: Memoria

en: Cache
eu: Cachea

en: Swap space
eu: Swap lekua

en: Total disk space
eu: Diskoaren edukiera

en: Free Disk Space
eu: Diskoko leku librea

en: Measured floating point speed
eu: Koma mugikorreko abiadura kalkulatuta

en: %1 billion ops/sec
eu: %1 mila milioi eragiketa/seg-ko

en: Measured integer speed
eu: Zenbaki osoko abiadura kalkulatuta

en: Average upload rate
eu: Batezbesteko igoera abiadura

en: %1 KB/sec
eu: %1 KB/seg

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Average download rate
eu: Batezbesteko deskarga abiadura

en: Average turnaround time
eu: Amaitzeko batezbesteko denbora

en: %1 days
eu: %1 egun

en: Application details
eu: Aplikazioaren xehetasunak

en: Show
eu: Erakutsi

en: Tasks
eu: Atazak

en: Number of times client has contacted server
eu: Bezeroa zerbitzariarekin harremanetan jarri den aldi kopurua

en: Last time contacted server
eu: Zerbitzariarekin harremanetan jarri den azken aldia

en: Fraction of time BOINC is running
eu: BOINCen exekuzio-denbora

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
eu: BOINC exekutatzen ari den bitartean, ordenagailuak Internet konexioa dueneko denbora-tartea

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
eu: BOINC exekutatzen ari den bitartean, konputaziora bideratzen den denbora-tartea

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
eu: BOINC exekutatzen ari den bitartean, GPU bidezko konputaziora bideratzen den denbora-tartea

en: Average CPU efficiency
eu: CPUaren batezbesteko eraginkortasuna

en: Task duration correction factor
eu: Atazaren iraupenaren zuzenketa faktorea

en: Location
eu: Kokalekua

en: Delete this computer
eu: Ezabatu ordenagailu hau

en: Merge duplicate records of this computer
eu: Bateratu ordenagailu honetan dauden bikoiztutako erregistroak

en: Merge
eu: Bateratu

en: Last contact
eu: Azken kontaktua

en: Info
eu: Informazioa

en: Rank
eu: Postua

en: Avg. credit
eu: Batezbesteko kreditua

en: Recent average credit
eu: Azkenaldiko batezbesteko kredituak

en: CPU
eu: PUZa

en: Operating system
eu: Sistema eragilea

en: installed
eu: instalatuta

en: , CPU has hardware virtualization support and it is enabled
eu: , PUZak hardware bidezko birtualizazioa ahalbidetzen du eta gaituta dago

en: , CPU has hardware virtualization support but it is disabled
eu: , PUZak hardware bidezko birtualizazioa ahalbidetzen du baina desgaituta dago

en: , CPU does not have hardware virtualization support
eu: , PUZak ez du hardware bidezko birtualizazioa ahalbidetzen

en: None
eu: Inor ez

en: (%1 processors)
eu: (%1 prozesadore)

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Cross-project stats:
eu: Proiektuen arteko estatistika:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
eu: %1 ordenagailuak bizialdia gainjarrita du:

en: Host %1 has an incompatible OS:
eu: %1 ordenagailuak bateragarria ez den sistema eragilea du:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
eu: %1 ordenagailuak bateragarria ez den PUZa du:

en: same host
eu: zerbitzari bera

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
eu: Ezin da %1 ordenagailua %2 ordenagailuarekin bateratu - ez dira bateragarriak

en: Merging host %1 into host %2
eu: %1 ordenagailua %2 ordenagailurekin bateratzen

en: Couldn't update credit of new computer
eu: Ezin izan dira ordenagailu berriaren kredituak eguneratu

en: Couldn't update results
eu: Ezin izan dira emaitzak eguneratu

en: Couldn't retire old computer
eu: Ezin izan da lehengo ordenagailua kendu

en: Retired old computer %1
eu: %1 lehengo ordenagailua kenduta

en: Show:
eu: Erakutsi:

en: All computers
eu: Ordenagailu guztiak

en: Only computers active in past 30 days
eu: Azken 30 egunetan aktibo egon diren ordenagailuak soilik

en: Computer ID
eu: Ordenagailuaren IDa

en: Name
eu: Izena

en: Model
eu: Modeloa

en: BOINC<br>version
eu: BOINCen <br>bertsioa

en: Merge computers by name
eu: Bateratu ordenagailuak izenez

en: Discuss
eu: Foroa

en: News is available as an %sRSS feed%s
eu: Albisteak eskuragarri daude %s RSS feed %s formatuan

en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

en: Write
eu: Idatzi

en: 
            <ul>
            <li> Messages may not contain content that is obscene, hate-related,
                sexually explicit or suggestive.
            <li> No commercial advertisements.
            <li> No links to web sites involving sexual content,
                gambling, or intolerance of others.
            <li> No messages intended to annoy or antagonize other people.
            <li> No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
            <li> No abusive comments involving race, religion,
                nationality, gender, class or sexuality.
            <li> The privileges of violators may be suspended or revoked.
            <li> If your account is suspended, don't create a new one.
            </ul>
eu: 
            <ul>
            <li>Ez dira onartzen eduki lizunak, gorrotagarriak,
                 sexualki esplizituak edo iradokitzaileak.
            <li>Iragarki komertzialik gabe.
            <li>Eduki sexualekin, xenofoboekin edo apustuen munduarekin
    harremana duten webgunetako estekarik gabe.
            <li>Inor gogaitzeko edo inoren aurka egiteko asmoa duten mezurik gabe.
            <li>Nahita idatzitako mezu erasokorrik edo iraingarririk gabe.
            <li>Arrazak, erlijioak, herritartasunak, generoak, klase sozialak
    edo sexualitateak eragindako neurrigabeko iruzkinik gabe.
            <li>Arau-hausleen pribilegioak eten edo baliogabetu daitezke.
            <li>Zure kontua bertan behera utzita badago, ez sortu berri bat.
            </ul>

en: Send message to team
eu: Bidali mezua taldeari

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Subject
eu: Gaia

en: Send private message
eu: Bidali mezu pribatua

en: no such message
eu: ez dago aipatu mezurik

en: To
eu: hona

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
eu: Erabiltzaile IDak edo erabiltzaile-izen ezberdinak komaz bereizita

en: sent you a private message; subject:
eu: mezu pribatu bat bidali dizu; gaia:

en: Private message%1 from %2, subject:
eu: Mezu pribatua %2(e)tik %1, gaia:

en: Couldn't create message
eu: Ezin izan da mezua sortu

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
eu: Mezu pribatuak hain maiz bidaltzeko baimenik ez duzu. Itxaron pixka bat mezu gehiago bidali aurretik.

en: unread
eu: irakurri gabe

en: For email notification, %1 edit community prefs %2
eu: Jakinarazpenak helbide elektroniko bidez jasotzeko, %1 editatu komunitatearen hobespenak %2

en: Private message
eu: Mezu pribatua

en: Usage limits
eu: Erabilera-muga

en: Use at most
eu: Erabili gehienez ere

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
eu: Utzi libre PUZ batzuk beste aplikazioentzat. Adibidez: %75ak esan nahi du 8 nukleodun prozesadore batean 6 nukleo erabiltzen direla.

en: % of the CPUs
eu: prozesadoreen %

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
eu: Eten/berrekin konputazioa segundo gutxiro PUZaren tenperatura jaitsi eta energia-kontsumoa gutxitzeko. Adibidez: %75ek 3 segundoz prozesatzea, segundo batez itxarotea, eta berriro errepikatzea esan nahi du.

en: % of CPU time
eu: PUZ denboraren %

en: When to suspend
eu: Noiz eten

en: Suspend when computer is on battery
eu: Eten, ordenagailua bateriarekin dabilenean

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
eu: Markatu hau eramangarria bateriarekin dabilenean konputazioa eteteko.

en: Suspend when computer is in use
eu: Eten, ordenagailua lanean ari denean

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
eu: Markatu hau ordenagailua erabiltzen ari zarenean konputazioa eta fitxategi-transferentziak eteteko.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
eu: Eten GPU bidezko konputazioa ordenagailua lanpetuta dagoenean

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
eu: Markatu hau ordenagailua erabiltzen ari zarenean GPU bidezko konputazioa eteteko.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
eu: Lanpetuta egoteak esan nahi du saguarekin/teklatuarekin jarduera egon dela azken

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
eu: Honek zehazten du ordenagailua noiz dagoen lanpetuta.

en: minutes
eu: minututan

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
eu: Eten saguarekin/teklatuarekin jarduerarik ez badago azken

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
eu: Kontsumo baxuko modura igarotzea ahalbidetzen die honek ordenagailu batzuri lanean ari ez direnean.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
eu: Eten konputazioa BOINCez aparteko PUZaren erabilerak langa hau gainditzen badu

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
eu: Eten konputazioa zure ordenagailua beste programa batzuk exekutatzen lanpetuta dagoenean.

en: Compute only between
eu: Prozesatu soilik hemen

en: Compute only during a particular period each day.
eu: Prozesatu soilik eguneko denbora-tarte jakin batean.

en: Other
eu: Besteak

en: Store at least
eu: Gorde gutxienez

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
eu: Metatu behar beste ataza ordenagailuarentzat denbora baterako lana izateko.

en: days of work
eu: lan egindako egunak

en: Store up to an additional
eu: Metatu gehigarria ere

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
eu: Metatu ataza gehiago gutxieneko kopuruaz gaindi. Proiektu batekin kontaktatzean zenbat lan eskatzen den zehazten da horrela.

en: Switch between tasks every
eu: Atazaz aldatzeko maiztasuna:

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
eu: Hainbat proiektu martxan badituzu, BOINCek batetik besterako aldaketa egin dezake.

en: Request tasks to checkpoint at most every
eu: Atazei kontrol-puntuak ezarrarazteko maiztasuna:

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
eu: Atazek beraien egoera diskoan zenbatero gordetzen duten baldintzatzen du honek, gero egoera hori abiapuntu izan dezaten.

en: seconds
eu: segundoro

en: Use no more than
eu: Ez erabili hau baino gehiago

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
eu: Mugatu BOINCek diskoan guztira erabil dezakeen lekua.

en: Leave at least
eu: Utzi gutxienez

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
eu: Mugatu diskoaren erabilera BOINCek datuak gordetzen dituen unitatean lekua libre uzteko.

en: GB free
eu: GB libre

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
eu: Mugatu BOINCek datuak gordetzen dituen unitatean disko-edukieraren zenbatekoa erabil dezakeen ehunekotan.

en: % of total
eu: guztiaren %

en: When computer is in use, use at most
eu: Ordenagailua lanpetuta dagoenean erabili gehienez ere

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
eu: Mugatu BOINCek erabil dezakeen memoria ordenagailua erabiltzen ari zarenean.

en: When computer is not in use, use at most
eu: Ordenagailua lanpetuta ez dagoenean erabili gehienez ere

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
eu: Mugatu BOINCek erabil dezakeen memoria ordenagailua erabiltzen ari ez zarenean.

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
eu: Utzi GPUarenak ez diren memoriako atazak esekita

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
eu: Markatuta badago, eteten diren atazak memorian jarraituko dute eta daturik galdu gabe berrekingo zaie. Markatu gabe badago, eteten diren atazak memoriatik ezabatuko dira eta azken kontrol-puntutik abiaraziz berrekingo zaie.

en: Page/swap file: use at most
eu: Orri/truke-fitxategia: erabili gehienez ere

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
eu: Mugatu BOINCek darabilen trukerako espazioa (orri-fitxategia).

en: Limit download rate to
eu: Mugatu deskarga abiadura

en: Limit the download rate of file transfers.
eu: Mugatu deskarga abiadura fitxategi-transferentzietan.

en: KB/second
eu: KB/segundo

en: Limit upload rate to
eu: Mugatu igoera abiadura

en: Limit the upload rate of file transfers.
eu: Mugatu igoera abiadura fitxategi-transferentzietan.

en: Limit usage to
eu: Mugatu erabilera

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
eu: Adibidea: 30 eguneko epean BOINCek gehienez ere 2000 MB datu transferitu beharko lituzke.

en: MB every
eu: MB

en: days
eu: egun

en: Transfer files only between
eu: Transferitu fitxategiak soilik hemen

en: Transfer files only during a particular period each day.
eu: Transferitu fitxategiak soilik eguneko denbora-tarte jakin batean.

en: Skip data verification for image files
eu: Saihestu irudi-fitxategien datu-egiaztapena

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
eu: Markatu hau soilik zure Interneteko zerbitzu-hornitzaileak irudi-fitxategiak aldatzen baditu. Egiaztapena saihesteak BOINCen segurtasuna murrizten du.

en: Confirm before connecting to Internet
eu: Baieztatu Internetera konektatu aurretik

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
eu: Modem bat, ISDNa edo VPN konexioa baldin baduzu soilik da erabilgarria.

en: Disconnect when done
eu: Deskonektatu amaitutakoan

en: Disk
eu: Diskoa

en: Network
eu: Sarea

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
eu: Hobespen hauek, parte hartzen duzun BOINC proiektu guztiei ezartzen zaizkie.

en: %1 Unable to update preferences. %2 The values marked in red below were out of range or not numeric.
eu: %1 Ezin izan dira hobespenak eguneratu. %2 Behean gorriz markatutako balioak balio-tartetik kanpo daude edo ez dira zenbakiak.

en: Separate preferences for %1
eu: Hobespen bereiziak %1(r)entzat

en: Edit preferences
eu: Editatu hobespenak

en: Remove
eu: Kendu

en: Add separate preferences for %1
eu: Gehitu hobespen bereiziak %1(r)entzat

en: These settings apply to all computers using this account except
eu: Ezarpen hauek kontu hau erabiltzen duten ordenagailu guztiei ezartzen zaizkie, salbuetsita

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
eu: BOINC Manager erabiliz hobespen lokalak ezarri dizkiezun ordenagailuak

en: Android devices
eu: Android gailuak

en: (Switch view)
eu: (Aldatu ikuspegia)

en: Combined preferences
eu: Hobespen konbinatuak

en: Primary (default) preferences
eu: Hobespen nagusiak (lehenetsiak)

en: Preferences last modified:
eu: Hobespenetan egindako azken aldaketa:

en: Add preferences
eu: Gehitu hobespenak

en: Update preferences
eu: Eguneratu hobespenak

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
eu: Ordenagailuaren kokaleku lehenetsia

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
eu: Ordenagailu berriek kokaleku hau erabiliko dute konputaziorako eta proiektuaren hobespenetarako.

en: Resource share
eu: Baliabide esleipena

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
eu: Zure ordenagailuaren baliabideetatik proiektu honi esleitzen zaion proportzioa zehazten du. Adibidez, 100 eta 200eko baliabide banaketarekin BOINCeko bi proiektutan parte hartzen baduzu, lehenengoak baliabideen herena bereganatuko du eta bigarrenak, berriz, bi herenak.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
eu: Bizkortu GPU atazak bakoitzari PUZ bana esleituz?

en: Use CPU
eu: Erabili PUZa

en: Use AMD GPU
eu: Erabili AMD GPUa

en: Use NVIDIA GPU
eu: Erabili NVIDIA GPUa

en: Use Intel GPU
eu: Erabili Intel GPUa

en: Run test applications?
eu: Test aplikazioak exekutatu?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
eu: Aplikazioak garatzen laguntzen digu honek baina lanen hutsegitean eragin dezake

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
eu: %1(e)tik bidaliko dira mezu elektronikoak; ziurtatu zure mezu baztergarrien iragazkiak helbide hau onartzen duela.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
eu: %1(e)k eta zure taldeak (badago) zuri mezu elektronikoak bidaltzea baimentzen al duzu?

en: Should %1 show your computers on its web site?
eu: %1(e)k bere webgunean zure ordenagailuak bistaratu beharko al lituzke?

en: (Switch View)
eu: (Aldatu ikuspegia)

en: Project specific settings
eu: Proiektuaren berariazko ezarpenak

en: bad venue: %1
eu: leku okerra: %1

en: bad subset: %1
eu: azpimultzo okerra: %1

en: Database error:
eu: Errorea datu-basean:

en: and
eu: eta

en: no limit
eu: mugarik gabe

en: Add
eu: Gehitu

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
eu: Zure profila besteentzat ere ikusgai jarriko da proiektuak onartu bezain laster. Honek egun gutxi batzuk eraman ditzake.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
eu: Zure profila onartezin gisa markatu da. Ez dago ikusgai besteentzat. Mesedez, aldatu.

en: Database error
eu: Errorea datu-basean

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
eu: Mezu baztergarriak eragozteko, batezbesteko kreditua %1 baino gutxiago duten erabiltzaileen profilak soilik saioa hasi duten erabiltzaileei erakusten zaizkie. Barkatu eragozpenak.

en: User is banished
eu: Erabiltzaileak debekua du

en: No profile exists for that user ID.
eu: Ez dago profilik erabiltzailearen ID horrentzat.

en: Edit your profile
eu: Editatu zure profila

en: Your feedback on this profile
eu: Profil honi buruzko zure iruzkina

en: Recommend this profile for User of the Day:
eu: Gomendatu profil hau eguneko erabiltzailea izateko:

en: I %1 like %2 this profile
eu: Profil hau %1 atsegin dut %2

en: Alert administrators to an offensive profile:
eu: Ohartarazi administratzaileak profil iraingarriaz:

en: I %1 do not like %2 this profile
eu: Profil hau %1 ez dut atsegin %2

en: Anonymous platform
eu: Plataforma anonimoa

en: NVIDIA GPU
eu: NVIDIA GPUa

en: AMD GPU
eu: AMD GPUa

en: Intel GPU
eu: Intel GPUa

en: pending
eu: egiteke

en: All
eu: Dena

en: In progress
eu: Martxan

en: Validation pending
eu: Balioztatzeke

en: Validation inconclusive
eu: Balidazio bukatugabea

en: Valid
eu: Baliozkoa

en: Invalid
eu: Baliogabea

en: Error
eu: Akatsa

en: Inactive
eu: Inaktibo

en: Unsent
eu: Bidali gabe

en: Completed, waiting for validation
eu: Burututa, balioztatzeko zain

en: Completed and validated
eu: Burututa eta balioztatuta

en: Completed, marked as invalid
eu: Burututa, baliogabe gisa markatuta

en: Completed, can't validate
eu: Burututa, ezin da balioztatu

en: Completed, validation inconclusive
eu: Burututa, balidazio bukatugabea

en: Completed, too late to validate
eu: Burututa, beranduegi balioztatzeko

en: Completed
eu: Burututa

en: Couldn't send
eu: Ezin izan da bidali

en: Cancelled by server
eu: Zerbitzariak bertan behera utzi du

en: Not started by deadline - canceled
eu: Ez da hasi epeagatik - bertan behera utzi da

en: Error while downloading
eu: Akatsa deskargatzean

en: Error while computing
eu: Akatsa konputazioan

en: Error while uploading
eu: Akatsa bidaltzean

en: Aborted
eu: Geldiarazia

en: Upload failed
eu: Bidalketak huts egin du

en: Timed out - no response
eu: Denboraz kanpo - erantzunik ez

en: Didn't need
eu: Ez da beharrezkoa

en: Validate error
eu: Balidazio-errorea

en: Abandoned
eu: Utzita

en: Over
eu: Gainetik

en: Success
eu: Arrakastatsuak

en: Computation error
eu: Kalkulu errorea

en: Redundant result
eu: Emaitza erredundantea

en: No reply
eu: Erantzunik gabe

en: New
eu: Berria

en: Downloading
eu: Jaisten

en: Processing
eu: Prozesatzen

en: Compute error
eu: Exekuzio-errorea

en: Uploading
eu: Bidaltzen

en: Done
eu: Eginda

en: Aborted by user
eu: Erabiltzaileak geldiarazi du

en: Initial
eu: Hasierakoa

en: Not necessary
eu: Ez beharrezko

en: Workunit error - check skipped
eu: Akatsa lan-unitatean - ez da egiaztatu

en: Checked, but no consensus yet
eu: Egiaztatuta, baina oraindik ez dago adostasunik

en: Task was reported too late to validate
eu: Beranduegi bidali dira atazaren emaitzak balioztatu ahal izateko

en: Couldn't send result
eu: Ezin izan da emaitza bidali

en: Too many errors (may have bug)
eu: Errore gehiegi (programa-errore bat egon liteke agian)

en: Too many results (may be nondeterministic)
eu: Emaitza gehiegi (agian ez da erabakigarria)

en: Too many total results
eu: Emaitza total gehiegi

en: WU cancelled
eu: Lan-unitatea bertan behera utzi da

en: Canonical result is missing
eu: Emaitza kanonikoa falta da

en: Unrecognized Error: %1
eu: Identifikatu gabeko errorea: %1

en: Task name
eu: Atazaren izena

en: click for details
eu: klik egin xehetasunak ikusteko

en: Show IDs
eu: Erakutsi IDak

en: Show names
eu: Erakutsi izenak

en: Task
eu: Ataza

en: Work unit
eu: Lan-unitatea

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Sent
eu: Bidalita

en: Time reported<br />or deadline
eu: Jakinarazitako ordua <br /> edo epemuga

en: explain
eu: azaldu

en: Status
eu: Egoera

en: Run time<br />(sec)
eu: Exekuzio-denbora<br />(seg)

en: CPU time<br />(sec)
eu: PUZ denbora<br />(seg)

en: Credit
eu: Kreditua

en: Application
eu: Aplikazioa

en: Workunit
eu: Lan-unitatea

en: Report deadline
eu: Jakinarazteko epemuga

en: Received
eu: Jasota

en: Server state
eu: Zerbitzariaren egoera

en: Outcome
eu: Emaitza

en: Client state
eu: Bezeroaren egoera

en: Exit status
eu: Irteerako egoera

en: Run time
eu: Exekuzio-denbora

en: CPU time
eu: PUZ denbora

en: Validate state
eu: Balidazio egoera

en: Device peak FLOPS
eu: Gailuaren gehieneko FLOPS kopurua

en: Application version
eu: Aplikazioaren bertsioa

en: Output files
eu: Irteerako fitxategiak

en: Stderr output
eu: Stderr irteera

en: State
eu: Estatua

en: Task name:
eu: Atazaren izena:

en: Search criteria (use one or more)
eu: Bilaketa-irizpidea (erabili bat edo batzuk)

en: Key words
eu: Gako-hitzak

en: Find teams with these words in their names or descriptions
eu: Bilatu euren izenean edo deskribapenean hitz hauek dituzten taldeak

en: Type of team
eu: Talde mota

en: Show only active teams
eu: Erakutsi soilik talde aktiboak

en: Search
eu: Bilatu

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
eu: Zerorrek eskatua, eta sortzaileak erantzuteko epemuga iraungi egin da.

en: Complete foundership transfer
eu: Burutu sortzaile graduaren transferentzia

en: Requested by you
eu: Zerorrek eskatua

en: founder response deadline is %1
eu: sortzaileak erantzuteko epemuga %1 da

en: Initiate request
eu: Abiarazi eskaera

en: Deferred
eu: Atzeratuta

en: Team info
eu: Taldearen informazioa

en: Description
eu: Azalpena

en: Web site
eu: Webgunea

en: Cross-project stats
eu: Proiektuen arteko estatistika

en: Type
eu: Mota

en: Message board
eu: Foroa

en: Threads
eu: Elkarrizketa-hariak

en: Join this team
eu: Batu talde honetara

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
eu: Oharra: proiektuaren ezarpenetan 'baimendu mezu elektronikoak' aukera gaituta badago, talde batera batzean bere sortzaileari zure helbide elektronikoa atzitzeko aukera ematen dio.

en: Not accepting new members
eu: Ez dira kide berriak onartzen

en: Foundership change requested
eu: Sortzailea aldatzeko eskaera eginda

en: Respond by %1
eu: %1(e)k erantzuna

en: Team foundership change
eu: Taldearen sortzaile aldaketa

en: Members
eu: Kideak

en: Founder
eu: Sortzailea

en: Admins
eu: Administratzaileak

en: New members in last day
eu: Kide berriak azkenengo egunean

en: Total members
eu: Kideak guztira

en: view
eu: ikusi

en: Active members
eu: Kide aktiboak

en: Members with credit
eu: Kreditua duten kideak

en: Admin
eu: Administratzailea

en: Previous %1
eu: Aurreko %1

en: Next %1
eu: Hurrengo %1

en: No such team.
eu: Ez da talde hori existitzen.

en: This operation requires foundership.
eu: Eragiketa honek sortzailea izatea eskatzen du.

en: This operation requires team admin privileges
eu: Eragiketa honek taldearen administratzaile-pribilegioak izatea eskatzen du

en: WARNING: this is a BOINC-wide team. If you make changes here, they will soon be overwritten. Edit the %1 BOINC-wide team %2 instead.
eu: OHARRA: BOINC-wide talde bat da hau. Hemen aldaketak egiten badituzu, berehala gainidatziak izango dira. Editatu bere ordez %1 BOINC-wide taldea %2.

en: %1 Privacy note %2: if you create a team, your project preferences (resource share, graphics preferences) will be visible to the public.
eu: %1 Pribatutasun oharra %2: talde bat sortzen baduzu, zure proiektuaren hobespenak (partekatutako baliabideak, grafikoen hobespenak) edonorentzat ikusgai egongo dira.

en: Team name, text version
eu: Taldearen izena, testu bertsioan

en: Don't use HTML tags.
eu: Ez erabili HTML etiketarik.

en: Team name, HTML version
eu: Taldearen izena, HTML bertsioan

en: You may use %1 limited HTML tags %2.
eu: %1 HTML etiketa aukera murriztua %2 erabil dezakezu.

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
eu: HTMLa ezagutzen ez baduzu, utzi eremua bete gabe.

en: URL of team web page, if any
eu: Taldearen web-orriaren URLa, baldin badago

en: without "http://"
eu: "http://" gabe

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
eu: URL hau esteka moduan jarriko da webgune honetan taldeak duen orrian.

en: Description of team
eu: Taldearen deskribapena

en: Accept new members?
eu: Kide berriak onartu?

en: Company
eu: Enpresa

en: Primary school
eu: Lehen hezkuntza

en: Secondary school
eu: Bigarren hezkuntza

en: Junior college
eu: Prestatze-ikasketak

en: University or department
eu: Unibertsitatea edo saila

en: Government agency
eu: Gobernu agentzia

en: Non-profit organization
eu: Irabazi asmorik gabeko erakundea

en: National
eu: Nazionala

en: Local/regional
eu: Tokikoa/eskualdekoa

en: Computer type
eu: Ordenagailu mota

en: Social/political/religious
eu: Soziala/politikoa/erlijiosoa

en: User profile
eu: Erabiltzaile-profila

en: Projects in which you are participating
eu: Parte hartzen ari zareneko proiektuak

en: Projects in which %1 is participating
eu: %1 parte hartzen ari deneko proiektuak

en: Click for user page
eu: Klik egin erabiltzailearen orria ikusteko

en: Since
eu: Geroztik

en: Computers on this account
eu: Kontu honetako ordenagailuak

en: View
eu: Ikusi

en: Cross-project ID
eu: Proiektu gurutzatuaren IDa

en: Cross-project statistics
eu: Proiektuen arteko estatistika

en: Team
eu: Taldea

en: Cross-project
eu: Proiektu gurutzatua

en: Stats on your cell phone
eu: Estatistika zure telefono mugikorrean

en: URL
eu: URLa

en: Postal code
eu: Posta-kodea

en: %1 member since
eu: %1(e)ko kide ondorengo dataz geroztik

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
eu: Aldatu

en: delete account
eu: ezabatu kontua

en: email address
eu: helbide elektronikoa

en: password
eu: pasahitza

en: other account info
eu: kontuaren gainerako datuak

en: User ID
eu: Erabiltzailearen IDa

en: Used in community functions
eu: Komunitate-funtzioetan erabiltzen da

en: Account keys
eu: Kontuaren gakoak

en: Account Ownership
eu: Kontuen titulartasuna

en: When and how BOINC uses your computer
eu: Noiz eta nola erabiltzen du BOINCek zure ordenagailua

en: Computing preferences
eu: Konputazio-hobespenak

en: Message boards and private messages
eu: Foroak eta mezu pribatuak

en: Community preferences
eu: Komunitate-hobespenak

en: Preferences for this project
eu: Proiektu honentzako hobespenak

en: %1 preferences
eu: %1(r)en hobespenak

en: View the profile of %1
eu: Ikusi %1(r)en profila

en: Profile
eu: Profila

en: Create
eu: Sortu

en: %1 posts
eu: %1 mezu

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Quit team
eu: Utzi taldea

en: Administer
eu: Kudeatu

en: (foundership change request pending)
eu: (sortzailea aldatzeko eskaera zintzilik)

en: Member of team
eu: Taldekidea

en: find a team
eu: bilatu talde bat

en: Founder but not member of
eu: Sortzailea, baina ez ondorengo taldeko kide:

en: Find friends
eu: Bilatu lagunak

en: Friends
eu: Lagunak

en: Computers
eu: Ordenagailuak

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: This person is a friend
eu: Pertsona hau lagun bat da

en: Cancel friendship
eu: Bertan behera utzi adiskidantza

en: Request pending
eu: Eskaera zintzilik

en: Add as friend
eu: Gehitu laguna bezala

en: Account information
eu: Kontuko informazioa

en: user name cannot have leading or trailing white space
eu: erabiltzaile-izenaren aurrealdean edo atzealdean ez du zuriunerik egon behar

en: user name must be nonempty
eu: erabiltzaile-izenak ezin du hutsik egon

en: user name may not contain HTML tags
eu: erabiltzaile-izenak ezin ditu eduki HTML etiketak

en: Can't create account
eu: Ezin da sortu kontua

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
eu: Klik egin zure web-arakatzaileko <b>Atzera</b> botoian berriro saiatzeko.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
eu: Zure reCAPTCHA erantzuna ez da zuzena. Saiatu berriro.

en: You have not agreed to our terms of use. Please agree to the terms of use by navigating back to the previous page, in order to create your account
eu: Ez dituzu onartu gure erabiltzeko baldintzak. Zure kontua sortzeko, onartu erabiltzeko baldintzak aurreko orrira itzuliz.

en: You must supply an invitation code to create an account.
eu: Gonbidapen-kode bat behar duzu kontu bat sortzeko.

en: The invitation code you gave is not valid.
eu: Zehaztutako gonbidapen-kodea ez da zuzena.

en: Invalid email address: please enter a valid address of the form name@xxx.yyy
eu: Helbide elektroniko baliogabea: izena@xxx.yyy itxura duen baliozko helbide bat idatzi behar duzu

en: There's already an account with that email address.
eu: Dagoeneko badago helbide elektroniko hori duen kontu bat.

en: Passwords may only include ASCII characters.
eu: Pasahitzek ASCII karaktereak soilik izan ditzakete.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
eu: Pasahitz berria laburregia da: pasahitzak gutxienez %1 karaktere izan behar ditu.

en: Couldn't create account
eu: Ezin izan da sortu kontua

en: database error, please contact site administrators
eu: errorea datu-basean, jarri harremanetan webgunearen administratzaileekin

en: log out
eu: amaitu saioa

en: log in
eu: hasi saioa

en: Create an account
eu: Sortu kontu bat

en: Server status page
eu: Zerbitzariaren egoera-orria

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
eu: Datu-basean errorea gertatu da zure eskaera prozesatzean. Saiatu berriro beranduago.

en: Unable to handle request
eu: Ezin izan da zure eskaera prozesatu

en: hours
eu: ordu

en: sec
eu: seg

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
eu: Esteka denboraz kanpo gelditu da. Klik egin Atzera-n, eguneratu orria, eta saiatu berriro.

en: Use BBCode tags to format your text
eu: Erabili BBCode etiketak zure testua formateatzeko

en: Project down for maintenance
eu: Proiektua ez dago aktibo mantentze-lanak tarteko

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
eu: %1 proiektua behin-behinean ez dago erabilgarri. Saiatu berriro beranduago.

en: Unable to connect to database - please try again later
eu: Ezin izan da konektatu datu-basera - saiatu berriro beranduago

en: Unable to select database - please try again later
eu: Ezin izan da aukeratu datu-basea - saiatu berriro beranduago

en: characters remaining
eu: gainerako karaktereak

en: Stay logged in on this computer
eu: Mantendu saioa ordenagailu honetan

en: Finish account setup
eu: Amaitu kontuaren konfigurazioa

en: Optional; not shown to others
eu: Aukerakoa; ez zaie besteei erakusten

en: You must supply a name for your account
eu: Zure kontuari izen bat esleitu behar diozu

en: HTML tags not allowed in name
eu: HTML etiketak ez dira onartzen izenean

note: POST request - the user has submitted the form.
en: Proof of account ownership results
eu: Kontuaren titulartasuna egiaztatzeko probaren emaitzak

note: Check that the private key file exists where specified. If not, redirect to error page. Check that the public key file exists where specified. If not, redirect to
en: The proof of account ownership feature is not set up properly. Contact the project administrator to resolve the issue.
eu: Kontuaren titulartasuna egiaztatzeko funtzioa ez dago behar bezala konfiguratuta. Jarri harremanetan proiektuaren administratzailearekin arazoa konpontzeko.

note: The generated signature has not been verified. The private/public keys do not match.
en: Signature verification failed. Contact the project administrator to resolve the issue.
eu: Sinaduraren egiaztapenak huts egin du. Jarri harremanetan proiektuaren administratzailearekin arazoa konpontzeko.

note: Something has gone wrong & an error has occurred.
en: An error occurred during the signature verification. Contact the project administrator to resolve the issue.
eu: Errore bat gertatu da sinadura egiaztatzerakoan. Jarri harremanetan proiektuaren administratzailearekin arazoa konpontzeko.

note: User data input invalid
en: Invalid input. User input must have a length > 0 and < 4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>
eu: Sarrera okerra. Sarreraren luzera > 0 eta < 4096 izan behar da.<form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>

note: GET request - the user has navigated to the page.
en: Generate proof of account ownership
eu: Hasi kontuaren titularra egiaztatzeko proba

en: Generate
eu: Sortu

en: Edit %1 preferences
eu: Editatu %1 hobespenak

en: Add %1 preferences for %2
eu: Gehitu %1 hobespenak %2(r)entzat

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
eu: %1(e)k ondorengo aplikazioak ditu une honetan. %1(e)n parte hartzen duzunean, aplikazio hauetako baten edo gehiagoren atazak zure ordenagailuari esleituko zaizkio. Aplikazioaren uneko bertsioa zure ordenagailuan deskargatuko da. Automatikoki egiten da; ez duzu ezer egin beharrik.

en: Platform
eu: Plataforma

en: Version
eu: Bertsioa

en: Average computing
eu: Batez besteko konputazioa

en: BBCode tags
eu: BBCode etiketak

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
eu: Zure profileko testuari zein foroetako mezuei formatua eman ahal diezu BBCode etiketen bidez.
    HTMLaren antzekoa da, baina sinpleagoa. Etiketak hasten dira [ (HTMLan %1 erabiliko
    zenuen lekuan) eta amaitzen dira ] (HTMLan %2 erabiliko zenuen 
    lekuan).

en: Examples
eu: Adibideak

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Strikethrough
eu: Marratua

en: Superscript
eu: Goi-indizeduna

en: Big text
eu: Testu handia

en: Red text
eu: Testu gorria

en: link to website
eu: webgunera doan esteka

en: Quoted text
eu: Testua aipu marken artean

en: use for quoted blocks of text
eu: erabili aipu artean dagoen testu blokeetan

en: use to display an image
eu: erabili irudi bat bistaratzeko

en: Code snippet here
eu: Kode txatala hemen

en: use to display some code
eu: erabili kode pixka bat bistaratzeko

en: Pre-formatted text
eu: Aurreformateatutako testua

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
eu: erabili aurreformateatutako testua (normalean tarte bakarrekoa) bistaratzeko

en: Item 1
eu: Elementua 1

en: Item2
eu: Elementua2

en: Item 2
eu: Elementua 2

en: link to an issue on the BOINC Github repository
eu: Esteka, BOINC Github gordailuko arazo batera

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
eu: Esteka, BOINC Github gordailuko Wiki orrialde batera

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
eu: Etiketa bat ixten ez baduzu edo parametro bat zuzen zehazten ez baduzu,
    etiketa bere horretan bistaratzen da, formateatu gabe.

en: Create account
eu: Sortu kontua

en: If you already have an account and want to run %1 on this computer, %2 go here %3.
eu: Dagoeneko konturen bat baduzu eta %1 exekutatu nahi baduzu ordenagailu honetan, %2 joan hona %3.

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
eu: Kontu hau %1 taldearena izango da eta bere sortzailearen proiektu-hobespenak izango ditu.

en: Picture
eu: Irudia

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
eu: %1 Zure profil-irudia ezkerreko aldean dago ikusgai.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
eu: Ordezteko, klik egin "Arakatu" botoian eta aukeratu JPEG edo PNG fitxategi bat (%1 edo gutxiagokoa).

en: To remove it from your profile, check this box:
eu: Zure profiletik kentzeko, markatu kontrol-lauki hau:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
eu: Zure profilean argazki bat jarri nahi baduzu, klik egin "Arakatu" botoian eta aukeratu JPEG edo PNG fitxategi bat. Aukeratu %1 edo gutxiagoko irudiak.

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Select the language in which your profile is written:
eu: Aukeratu zure profila zein hizkuntzan idatzi den:

en: Submit profile
eu: Bidali profila

en: Create/edit profile
eu: Sortu/editatu profila

en: The format of your uploaded image is not supported.
eu: Ez da onartzen kargatu duzun irudiaren formatua.

en: Your %1 profile %2 lets you share your opinions and background with the %3 community.
eu: Zure %1 profilak %2 zure iritziak eta historia %3 komunitatearekin partekatzea ahalbidetzen dizu.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
eu: Zure reCAPTCHA erantzuna ez da zuzena. Saiatu berriro.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
eu: Zure lehenengo erantzuna mezu baztergarri gisa markatu du spam-en aurkako Akismet sistemak. Aldatu testua eta saiatu berriro.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
eu: Zure bigarren erantzuna mezu baztergarri gisa markatu du spam-en aurkako Akismet sistemak. Aldatu testua eta saiatu berriro.

en: Your profile submission was empty.
eu: Zure profilaren bidalketa hutsik zegoen.

en: Could not update the profile: database error
eu: Ezin izan da profila eguneratu: errorea datu-basean

en: Could not create the profile: database error
eu: Ezin izan da profila sortu: errorea datu-basean

en: Profile saved
eu: Profila gordeta

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
eu: Zorionak! Zure profila zuzen gehitu da gure datu-basean.

en: View your profile
eu: Ikusi zure profila

en: Create a profile
eu: Sortu profila

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
eu: Mezu baztergarriak eragozteko, beharrezkoa da %1(e)ko batezbesteko kreditua edo gehiago profil bat sortzeko edo editatzeko. Barkatu eragozpenak.

en: This feature is disabled.  Please contact the project administrator.
eu: Ezaugarri hau baliogabetuta dago. Jarri harremanetan proiektuaren administratzailearekin.

en: The token you used has expired or is otherwise not valid.  Please request a new one <a href="delete_account_request.php">here</a>
eu: Erabili duzun seinalea iraungita dago edo bestela ez da baliozkoa. Eskatu berri bat <a href="delete_account_request.php">hemen</a>

en: Delete Account
eu: Ezabatu kontua

en: Thank you for verifying ownership of your account.
eu: Eskerrik asko zure kontuaren jabegoa egiaztatzeagatik.

en: You can now delete your account by entering in your password below and clicking the "Delete Account" button.
eu: Zure kontua ezaba dezakezu orain pasahitza behean sartuz eta "Ezabatu kontua" botoian klik eginez.

en: As a reminder, your account <b>cannot be recovered</b> once you delete it.
eu: Gogoratu behin kontua ezabatuta <b>ezin dela berreskuratu</b>.

en: Failed to delete your account.  Please contact the project administrator.
eu: Ezin izan da zure kontua ezabatu. Jarri harremanetan proiektuaren administratzailearekin.

en: Account Deleted
eu: Kontua ezabatuta

en: Your account has been deleted.  If you want to contribute to %1 in the future you will need to create a new account.
eu: Zure kontua ezabatua izan da. Etorkizunean %1 lagundu nahi baduzu kontu berri bat sortu beharko duzu.

en: You are not allowed to delete your account until after 7 days from when you last changed your email address.
eu: Ez duzu zure kontua ezabatzeko baimenik harik eta zure helbide elektronikoa azkenengoz aldatu zenuenetik 7 egun igaro arte.

en: You have the ability to delete your account.  Please note that this <b>cannot be undone</b> once it is completed.
eu: Zure kontua ezaba dezakezu. Kontu izan behin ezabatuta <b>ez dagoela atzera bueltarik</b>.

en: The process works as follows:
eu: Prozesua honela da:

en: Enter in your password below and click on the "Send Confirmation Email" button
eu: Sartu zure pasahitza behean eta klik egin "Bidali berrespen-mezua" botoian

en: You will receive an email which contains a link.  Click on that link
eu: Esteka bat duen mezu elektroniko bat jasoko duzu. Klik egin esteka horretan

en: On the page displayed, you will need to re-enter your password and then click "Delete Account"
eu: Bistaratutako orrian, zure pasahitza berriro sartu beharko duzu eta ondoren sakatu "Ezabatu kontua"

en: Your account will then be immediately deleted
eu: Zure kontua berehala ezabatuko da

en: Send Confirmation Email
eu: Bidali berrespen-mezua

en: Confirmation Email Sent
eu: Berrespen-mezua bidalita

en: The email to confirm your request to delete your account has been sent.
eu: Zure kontua ezabatzeko eskaera berresteko mezua bidali dizugu.

en: couldn't delete profile - please try again later
eu: ezin izan da profila ezabatu - saiatu berriro beranduago

en: Delete Confirmation
eu: Ezabaketaren berrespena

en: Your profile has been deleted.
eu: Zure profila ezabatua izan da.

en: Profile delete confirmation
eu: Profila ezabatzeko berrespena

en: Are you sure?
eu: Ziur al zaude?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
eu: Ezabatutako profilak betiko galtzen dira eta ezin dira berreskuratu --
    hutsetik hasi beharko duzu
    beste profil bat nahi baduzu.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
eu: Ziur bazaude, sakatu 'Bai'
    zure profila gure datu-basetik ezabatzeko.

en: Yes
eu: Bai

en: Delete my profile
eu: Ezabatu nire profila

en: No
eu: Ez

en: Do not delete my profile
eu: Ez ezabatu nire profila

en: PayPal - Transaction Completed
eu: PayPal - Transakzioa burututa

en: Thank you for donating!
eu: Eskerrik asko dohaintzagatik!

en: Your donation for has been completed.
eu: Zure dohaintza gauzatu da.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
eu: PayPal-en baieztapena jaso ondoren zure dohaintzaren aurrerapen barra agertuko da.

en: You have canceled your donation.
eu: Bertan behera utzi duzu zure dohaintza.

en: This project is not accepting donations.
eu: Proiektu honek ez ditu dohaintzak onartzen.

en: %1 donations
eu: %1 dohaintza

en: This project is accepting donations via
    %1.
eu: Proiektu hau dohaintzak onartzen ari da
    %1 bidez.

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
eu: Dohaintza egiteko, zehaztu kopurua beheko eremuan.
    PayPal-ek askotariko dibisak onartzen ditu
    (dolar kanadarra, euroa, libera esterlina, dolar estatubatuarra,
    yen-a, dolar australiarra, dolar zeelandaberritarra,
    franko suitzarra, dolar hongkongdarra, dolar singapurtarra, koroa suediarra,
    koroa danimarkarra, zloty poloniarra, koroa norvegiarra,
    forint hungariarra, koroa txekiarra).
    Barneko moneta-bihurgailua erabil dezakezu
    dohaintzaren kopurua moneta ezberdinetan zenbatekoa den ikusteko
    (kontu izan tasa horiek zenbatespenak baino ez direla
    eta benetako uneko tasa ezberdina izan daitekeela).

en: Amount you would like to donate
eu: Egin nahi duzun dohaintzaren zenbatekoa

en: Estimated value in
eu: Zenbatetsitako balioa

en: Anonymous donation
eu: Dohaintza anonimoa

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
eu: Aukeratu hau zure izena eta kontu-zenbakia dohaintza-emaileen zerrendan
    agertzea nahi ez baduzu.<br> Markatzen ez baduzu, %1 erabiltzailearen IDarekin erregistratuta geldituko zara

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
eu: Dohaintza erabiltzaile IDarekin erregistratu nahi baduzu saioa hasi behar duzu.

en: Proceed
eu: Jarraitu

en: Donations are accepted through
eu: Honen bidez egindako dohaintzak onartzen dira

en: Download BOINC add-on software
eu: Jaitsi BOINCen gehigarriak

en: You can download applications in several categories.
eu: Kategoria ezberdinetako aplikazioak jaitsi ditzakezu.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
eu: Aplikazio hauek ez dute %1(e)n onespenik eta ondorioz, zeure ardurapean erabili beharko dituzu.

en: We do not provide instructions for installing these applications.
    However, the author may have provided some help on installing or uninstalling the application. 
    If this is not enough you should contact the author.
eu: Ez dugu programa hauen instalazio-argibiderik ematen.
    Hala ere, agian egileak programa instalatzeko edo desinstalatzeko nolabaiteko laguntza emango zuen.
    Nahikoa ez bada egilearekin jarri beharko zara harremanetan.

en: Instructions for installing and running BOINC are %1 here %2.
eu: BOINC instalatu eta exekutatzeko argibideak dituzu %1 hemen %2.

en: This list is managed centrally at %1 the BOINC website %2.
eu: Zerrenda hau %1 BOINCen webgunetik %2 kudeatzen da.

en: This project requires VirtualBox.
eu: Proiektu honek VirtualBox eskatzen du.

en: This project recommends VirtualBox.
eu: Proiektu honek VirtualBox gomendatzen du.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2, then restart BOINC.
eu: Ordenagailu honetan instalatuta ez badago, lortu %1hemen%2, ondoren berrabiarazi BOINC.

en: Use the BOINC+VirtualBox installer.
eu: Erabili BOINC+VirtualBox instalatzailea.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2.
eu: Ordenagailu honetan instalatuta ez badago, lortu %1hemen%2.

en: Download BOINC
eu: Jaitsi BOINC

en: To download and install BOINC,
                click on the link below and follow the instructions.
eu: BOINC deskargatzeko eta instalatzeko
    klik egin beheko estekan eta jarraitu argibideak.

en: When BOINC first runs it will ask you to select a project.
                Select %1 from the list,
                or enter this project's URL: %2
eu: BOINC lehenengo aldiz exekutatzen denean proiektu bat aukeratzeko eskatuko dizu.
    Aukeratu %1 zerrendatik
    edo sartu proiektu honen URLa: %2

en: Go to the BOINC download page.
eu: Joan BOINCen deskarga-orrira.

en: the current versions of BOINC and VirtualBox
eu: BOINCen eta VirtualBox-en uneko bertsioak

en: these versions are
eu: bertsio hauek dira

en: BOINC and VirtualBox
eu: BOINC eta VirtualBox

en: the current version of BOINC
eu: BOINCen uneko bertsioa

en: this version is
eu: bertsio hau da

en: To participate in %1, %2 must be installed on your computer.
eu: %1(e)n parte hartzeko, zure ordenagailuan %2 instalatuta egon behar da.

en: If %1 already installed, %2click here%3.
eu: %1 dagoeneko instalatuta badago, 1%2klik egin hemen%3.

en: When the download is finished, open the downloaded file to install %1.
eu: Deskarga amaitutakoan, exekutatu jaitsitako fitxategia %1 instalatzeko.

en: All done? %1Click here to finish%2.
eu: Dena amaituta? %1Klik egin hemen amaitzeko%2.

en: Use %1
eu: Erabili %1

en: To use %1 on this computer:
eu: Ordenagailu honetan %1 erabiltzeko:

en: In the BOINC manager, go to the Tools menu
eu: BOINC administratzailean, joan Tresnak menura

en: Select Use Account Manager
eu: Aukeratu Erabili kontu-administratzailea

en: Select %1 from the list
eu: Aukeratu %1 zerrendan

en: Enter your %1 email address and password.
eu: Sartu zure %1 helbide elektronikoa eta pasahitza.

en: Add %1
eu: Gehitu %1

en: To add %1 on this computer:
eu: Ordenagailu honetan %1 gehitzeko:

en: Select Add Project
eu: Aukeratu Gehitu Proiektua

en: Continue to your home page
eu: Jarraitu zure hasiera-orrira

en: Change email address of account
eu: Aldatu kontuaren helbide elektronikoa

en: New email address '%1' is invalid.
eu: '%1' helbide elektroniko berria baliogabea da.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
eu: Helbide elektroniko berria aurreko bera da. Ez da ezer aldatu.

en: There's already an account with that email address
eu: Dagoeneko badago helbide elektroniko hori duen kontu bat

en: Invalid password.
eu: Pasahitz baliogabea.

en: The email address of your account is now %1.
eu: Zure kontuaren helbide elektronikoa orain %1 da.

en: Please %1 validate this email address %2.
eu: Mesedez, %1 balioztatu helbide elektroniko hau %2.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
eu: Ezin dugu zure helbide elektronikoa eguneratu datu-basean dauden arazoak tarteko. Saiatu berriro beranduago.

en: Change email address
eu: Aldatu helbide elektronikoa

en: New email address
eu: Helbide elektroniko berria

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
eu: 'izena@domeinua' itxura duen baliozko helbide bat izan behar da

en: Confirm reset
eu: Berretsi berrezartzea

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
eu: Ekintza honekin ezabatu egingo da zure komunitate-hobespenetan egin duzun edozein aldaketa. Uzteko, klik egin zure web-arakatzaileko Atzera botoian.

en: Reset preferences
eu: Berrezarri hobespenak

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
eu: Akatsa: fitxategi mota desegokia, PNG eta JPEG onartzen dira soilik.

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
eu: Zure sinadura luzeegia da, 250 karaktere baino gutxiago izan behar ditu.

en: No such user:
eu: Ez dago aipatu erabiltzailerik:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
eu: Nola eman behar dizugu mezu pribatuen, lagun izateko eskaeren, harpidetutako elkarrizketa-harietako mezuen, eta beste gertaeren berri?

en: On my Account page (no email)
eu: Nire kontuaren orrian (mezu elektronikorik ez)

en: Immediately, by email
eu: Berehala, mezu elektroniko bidez

en: In a single daily email
eu: Egunero bidaliko den mezu elektroniko bakar baten bidez

en: Message-board identity
eu: Foroko identitatea

en: Avatar
eu: Avatar-a

en: An image representing you on the message boards.
eu: Foroetan ordezkatuko zaituen irudi bat.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
eu: Formatua: JPG edo PNG. Tamaina: gehienez ere 4 KB, 100x100 pixel

en: Don't use an avatar
eu: Ez erabili avatar-ik

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
eu: Erabili mundu guztiak ezagutzen duen %1(r)en avatar-a

en: Use this uploaded avatar:
eu: Erabili kargatutako avatar hau:

en: Avatar preview
eu: Avatar-aren aurrebista

en: This is how your avatar will look
eu: Honela agertuko da zure avatar-a

en: Signature for message board posts
eu: Foroko mezuetan erabiltzeko sinadura

en: Check out %1 various free services %2
    <br> providing dynamic 'signature images'
    <br> showing your latest credit info, project news, etc.
eu: Begiratu %1 hainbat doako zerbitzu %2
    <br> eman 'sinadura irudi' dinamikoak
    <br> erakutsi zure kredituari buruzko azkenak, proiektuko azken berriak, etab.

en: Attach signature by default
eu: Atxiki sinadura lehenespenez

en: Signature preview
eu: Sinaduraren aurrebista

en: This is how your signature will look in the forums
eu: Honela agertuko da foroetan zure sinadura

en: Message display
eu: Mezuen bistaratzea

en: What to display
eu: Zer bistaratu

en: Hide avatar images
eu: Ezkutatu avatar irudiak

en: Hide signatures
eu: Ezkutatu sinadurak

en: Show images as links
eu: Erakutsi irudiak esteka moduan

en: Open links in new window/tab
eu: Ireki estekak leiho/fitxa berrian

en: Highlight special users
eu: Nabarmendu erabiltzaile bereziak

en: Display this many messages per page
eu: Bistaratu honenbeste mezu orriko

en: How to sort
eu: Nola ordenatu

en: Threads:
eu: Elkarrizketa-hariak:

en: Posts:
eu: Mezuak:

en: Jump to first new post in thread automatically
eu: Jauzi egin elkarrizketa-harian lehenengo mezu berrira

en: Don't move sticky posts to top
eu: Ez mugitu gorantz eranskina duten mezuak

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
eu: Mezuen iragazpena

en: Filtered users
eu: Iragazitako erabiltzaileak

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
eu: Ez ikusi egin erabiltzaile hauen foroko mezuei eta mezu pribatuei.

en: User ID (For instance: 123456789)
eu: Erabiltzailearen IDa (adibidez: 123456789)

en: Add user to filter
eu: Gehitu erabiltzailea iragazkira

en: Update
eu: Eguneratu

en: Click here to update preferences
eu: Klik egin hemen hobespenak eguneratzeko

en: Reset
eu: Berrezarri

en: Or click here to reset preferences to the defaults
eu: Edo klik egin hemen lehenetsitako hobespenak berrezartzeko

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
eu: Ezin dugu zure pasahitza eguneratu datu-basean dauden arazoak tarteko. Saiatu berriro beranduago.

en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

en: Your password has been changed.
eu: Zure pasahitza aldatu da.

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: HTML tags are not allowed in your name.
eu: Ez dira onartzen HTML etiketak zure izenean.

en: You must supply a name for your account.
eu: Zure kontuari izen bat esleitu behar diozu.

en: Couldn't update user info.
eu: Ezin izan da erabiltzailearen informazioa eguneratu.

en: Edit account information
eu: Editatu kontuko informazioa

en: Screen name %1 real name or nickname%2
eu: Pantailaren izena %1 benetako izena edo erabiltzaile-izena%2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
eu: URLa, %1 zure web-orri pertsonala; aukerakoa%2

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
eu: Posta-kodea %1 Aukerakoa %2

en: Server states
eu: Zerbitzariaren egoerak

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
eu: Ataza baten <b>zerbitzari-egoerak</b> ataza ordenagailu bati esleitu zaion aditzera ematen du eta hala bada, ordenagailuak berau burutu duen ala ez adierazten du. Balio posibleak:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
eu: Ataza ez dago bidaltzeko prest (adibidez, sarrerako fitxategiak eskuragarri ez daudelako)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
eu: Ataza bidaltzeko prest dago, baina oraindik ez da bidali.

en: In Progress
eu: Martxan

en: The task has been sent; waiting for completion.
eu: Ataza bidali da; bidalketa osatzeko itxaroten.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
eu: Ataza ordenagailu batera bidali da eta, edo denboraz kanpo gelditu da edo ordenagailuak jakinarazi du ataza burutu duela.

en: Outcomes
eu: Emaitzak

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
eu: Ataza baten <b>emaitza</b> zehazten da bere zerbitzari-egoera <b>amaituta</b> bada. Balio posibleak:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
eu: Ataza ordenagailu batera bidalita dago baina ordenagailuak ez du oraindik lana burutu eta emaitza bidali.

en: A computer completed and reported the task successfully.
eu: Ordenagailu batek burutu du ataza eta bidali du emaitza.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
eu: Zerbitzariak ezin izan du bidali ataza ordenagailu batera (beharbada baliabide asko eskatzen dituelako)

en: Client error
eu: Errorea bezeroan

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
eu: Ataza ordenagailu batera bidali da eta akatsa gertatu da.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
eu: Ataza ordenagailu batera bidali da eta ez da erantzunik jaso denbora-muga baino lehen.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
eu: Ataza ez da ordenagailu batera bidali lan-unitate honentzat bestela ere behar adina ataza burutu direlako.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
eu: Atazaren emaitzaren berri eman da baina ezin izan da balioztatu. Irteerako fitxategiak zerbitzarian galdu direlako izan ohi da normalean.

en: Client states
eu: Bezeroaren egoerak

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
eu: Emaitza baten <b>bezeroaren egoerak</b> errorea prozesaketaren zein fasetan gertatu den adierazten du.

en: The computer has not yet completed the task.
eu: Ordenagailuak ez du oraindik ataza burutu.

en: The computer completed the task successfully.
eu: Ordenagailuak zuzen burutu du ataza.

en: The computer couldn't download the application or input files.
eu: Ordenagailuak ezin izan du aplikazioa edo sarrerako fitxategiak jaitsi.

en: An error occurred during computation.
eu: Errore bat gertatu da prozesaketan.

en: The computer couldn't upload the output files.
eu: Ordenagailuak ezin izan ditu irteerako fitxategiak kargatu.

en: Time reported and deadline
eu: Jakinarazitako ordua eta epemuga

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
eu: Ataza baten <b>Jakinarazitako ordua edo epemuga</b> eremua atazaren emaitza bidali izanaren baitan dago:

en: Already reported
eu: Dagoeneko bidalita

en: The date/time it was reported
eu: Bidali deneko data/ordua

en: Not reported yet, deadline in the future
eu: Oraindik ez da bidali, epemuga igarotzeke

en: Deadline, shown in green.
eu: Epemuga, orlegi kolorez.

en: Not reported yet, deadline in the past
eu: Oraindik ez da bidali, epemuga igarota

en: Deadline, shown in red.
eu: Epemuga, gorri kolorez.

en: Unknown field
eu: Eremu ezezaguna

en: Sending emails
eu: Mezu elektronikoak bidaltzen

en: failed to send email to %1: %2
eu: ezin izan da mezu elektronikoa bidali %1(r)i: %2

en: failed to send email to %1
eu: ezin izan da mezu elektronikoa bidali %1(r)i

en: email sent successfully to %1
eu: mezu elektronikoa zuzen bidali zaio %1(r)i

en: Thanks for telling your friends about %1
eu: Eskerrik asko zure lagunei %1(r)i buruz hitz egiteagatik

en: You forgot to enter email addresses; Please %1 return to the form %2 and enter them.
eu: Helbide elektronikoak sartzea ahaztu zaizu; %1 itzuli inprimakira %2 eta sar itzazu.

en: Tell your friends about %1
eu: Hitz egin zure lagunei %1(r)i buruz

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
eu: Erabili inprimaki hau %1(e)n interesaturik egon daitekeela iruditzen zaizun jendeari mezu elektronikoak bidaltzeko.

en: To:
eu: Honi:

en: Send
eu: Bidali

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
eu: Ez duzu erabiltzaileak debekatzeko baimenik.

en: Banishment Vote
eu: Kanporatzearen botoa

en: No user with this ID found.
eu: Ez da aurkitu ID hau duen erabiltzailerik.

en: User is already banished
eu: Erabiltzaileak dagoeneko debekua du

en: Are you sure you want to banish %1 ?<br/>This will prevent %1 from posting for chosen time period.<br/>It should be done only if %1 has consistently exhibited trollish behavior.
eu: Ziur al zaude %1 kanporatu nahi duzula?<br/>Aukeratutako denbora-tartean %1(e)k mezuak idaztea ekidingo duzu.<br/>%1(e)n jokabide zirikatzailea luzaroan etenik gabe mantendu bada soilik egin beharko litzateke .

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
eu: Aukeratu arrazoi-kategoria, nahi izanez gero eman azalpen xeheago bat erabiltzailea blokeatzeko beharraren arrazoiaz.

en: Category
eu: Kategoria

en: Obscene
eu: Lizuna

en: Flame/Hate mail
eu: Zirikatzaile/Gorroto posta

en: User Request
eu: Erabiltzailearen eskaera

en: Reason
eu: Arrazoia

en: Mailed if nonempty
eu: Posta elektroniko bidez bidalia hutsik ez badago

en: Proceed with vote
eu: Jarraitu bozketarekin

en: You must specify an action...
eu: Ekintza bat zehaztu behar duzu...

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
eu: Jada ezin duzu mezu hau editatu.<br/>Mezuak sortu ondoren gehienez ere %1 minutuko denbora-tartean soilik edita daitezke.

en: You are not authorized to edit this post.
eu: Ez duzu mezu hau editatzeko baimenik.

en: Edit post
eu: Editatu mezua

en: Edit your message
eu: Editatu zure mezua

en: Title
eu: Izenburua

en: Add my signature to this post
eu: Gehitu nire sinadura mezu honetan

en: Not visible to you
eu: Ez dago ikusgai zuretzat

en: Team message board for %1
eu: Taldeko foroa %1(r)entzat

en: New thread
eu: Elkarrizketa-hari berria

en: Add a new thread to this forum
eu: Gehitu elkarrizketa-hari berri bat foro honetan

en: This message board is available as an %1 RSS feed %2
eu: Foro hau %1 RSS jario %2 moduan erabilgarri dago

en: This thread is hidden
eu: Elkarrizketa-hari hau ezkutukoa da

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
eu: Elkarrizketa-hari honek eranskinak ditu eta blokeatuta dago, eta oraindik ez duzu irakurri

en: sticky/locked/unread
eu: itsaskorra/blokeatuta/irakurri gabea

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
eu: Elkarrizketa-hari honek eranskinak ditu eta oraindik ez duzu irakurri

en: sticky/unread
eu: itsaskorra/irakurri gabea

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
eu: Oraindik ez duzu elkarrizketa-hari hau irakurri, eta itxita dago

en: unread/locked
eu: irakurri gabe/itxita

en: You haven't read this thread yet
eu: Oraindik ez duzu elkarrizketa-hari hau irakurri

en: This thread is sticky and locked
eu: Elkarrizketa-hari honek eranskinak ditu eta blokeatuta dago

en: sticky/locked
eu: itsaskorra/itxita

en: This thread is sticky
eu: Elkarrizketa-hari honek eranskinak ditu

en: sticky
eu: itsaskorra

en: This thread is locked
eu: Elkarrizketa-hari hau itxita dago

en: locked
eu: itxita

en: You read this thread
eu: Elkarrizketa-hari hau irakurri duzu

en: read
eu: irakurri

en: Questions and answers
eu: Galderak eta erantzunak

en: Talk live via Skype with a volunteer, in any of several languages. Go to %1 BOINC Online Help %2.
eu: Hitz egin zuzenean bolondres batekin Skype bidez hizkuntzetako batean. Joan %1 BOINCen Lineako Laguntzara %2.

en: Topic
eu: Gaia

en: Questions
eu: Galderak

en: Discussion among members of %1
eu: %1(e)ko kideen arteko eztabaida

en: If you have a question or problem, please use the %1 Questions & Answers %2 section of the message boards.
eu: Galderarik edo arazorik baduzu, begiratu foroetako %1 Galderak eta erantzunak %2 atalean.

en: Subscribed threads
eu: Harpidetutako elkarrizketa-hariak

en: Moderate post
eu: Moderatu mezua

en: Hide post
eu: Ezkutatu mezua

en: Commercial spam
eu: Mezu baztergarri komertzialak

en: Doublepost
eu: Iragarki bikoitza

en: Move post
eu: Lekualdatu mezua

en: Destination thread ID:
eu: Helburu-atazaren IDa:

en: Banish user
eu: Kanporatutako erabiltzailea

en: Ban duration
eu: Debekuaren iraupena

en: 6 hours
eu: 6 ordukoa

en: 12 hours
eu: 12 ordukoa

en: 1 day
eu: Egun batekoa

en: 1 week
eu: Aste batekoa

en: 2 weeks
eu: 2 astekoa

en: 1 month
eu: Hilabetekoa

en: Forever
eu: Betiko

en: OK
eu: Onartu

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
eu: Aukerako azalpena %1 Erabiltzaileari bidalitako mezuan sartuta dago hau.%2

en: You are not authorized to moderate this post.
eu: Ez duzu mezu hau moderatzeko baimenik.

en: Can't move to different category type
eu: Ezin da kategoria mota ezberdinera mugitu

en: Can't move to different category
eu: Ezin da kategoria ezberdin batera mugitu

en: Not authorized to banish users
eu: Erabiltzaileak debekatzeko baimenik ez

en: Banishment
eu: Debekua

en: User %1 has been banished.
eu: %1 erabiltzailea kanporatua izan da.

en: Action failed: possible database problem
eu: Akatsa: beharbada datu-basean arazoa

en: not authorized
eu: baimenik gabe

en: Moderate thread '%1'
eu: Moderatu '%1' elkarrizketa-haria

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
eu: Aukeratu arrazoi-kategoria edo eman azalpen xeheago bat elkarrizketa-haria ezkutatzearen edo blokeatzearen arrazoiaz; gero sakatu 'Onartu'.

en: Current forum
eu: Oraingo foroa

en: Destination forum
eu: Helburu-foroa

en: New title:
eu: Izenburu berria:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
eu: Proiektuaren administratzaileek soilik sor dezakete elkarrizketa-haria hemen. Hala ere, oraingo elkarrizketa-harietan erantzuna eman dezakezu.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
eu: Zure mezua baztergarri gisa markatu du spam-en aurkako Akismet sistemak. Aldatu testua eta saiatu berriro.

en: Create new thread
eu: Sortu elkarrizketa-hari berria

en: Create a new thread
eu: Sortu elkarrizketa-hari berri bat

en: Remember to add a title
eu: Gogoratu izenburu bat gehitzeaz

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
eu: Erakutsi hau ohar bezala BOINC Manager-en

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
eu: Egin hori bolondres guztien interesekoak izan daitezkeenekin.

en: You need more average or total credit to rate a post.
eu: Batezbesteko edo guztizko kreditu gehiago behar duzu mezu bat baloratzeko.

en: You have already rated this post.
eu: Mezu hau baloratu duzu dagoeneko.

en: Return to thread
eu: Itzuli elkarrizketa-harira

en: Input Recorded
eu: Sarrera jasota

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
eu: Zure sarrera jaso da. Eskerrik asko zure laguntzagatik.

en: Vote Registered
eu: Botoa erregistratuta

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
eu: Zure balorazioa jaso da. Eskerrik asko zure sarreragatik.

en: Vote Submission Problem
eu: Boto-ematearekin arazoa

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
eu: Zure mezua baztergarri gisa markatu du spam-en aurkako Akismet sistemak. Aldatu testua eta saiatu berriro.

en: Post to thread
eu: Bidali mezua elkarrizketa-harira

en: Message:
eu: Mezua:

en: reply to %1 Message ID %2:
eu: erantzun %1 Message ID %2(r)i:

en: Post reply
eu: Bidali erantzuna

en: Add my signature to this reply
eu: Gehitu nire sinadura erantzun honetan

en: You need more average or total credit to report a post.
eu: Batezbesteko edo guztizko kreditu gehiago behar duzu mezu bat salatzeko.

en: Report Registered
eu: Salaketa erregistratuta

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
eu: Zure salaketa jaso da. Eskerrik asko zure sarreragatik.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
eu: Moderatzaile batek zure salaketa aztertuko du eta zer egin erabakiko du - denbora apur bat eraman dezake honek, beraz pazientzia izan

en: Report a forum post
eu: Salatu foroko mezu bat

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
eu: Mezu hau salatu aurretik kontuan hartu +/- balorazio sistema erabiltzeko aukera dagoela. Behar adina erabiltzailek mezu bat negatiboki baloratzen badute ezabatu egingo da.<br />Mezuaren behealdean aurki dezakezu balorazio sistema.

en: Report post
eu: Salatu mezua

en: Why do you find the post offensive: %1 Please include enough information so that a person that has not yet read the thread will quickly be able to identify the issue. %2
eu: Zergatik jo duzu mezua iraingarritzat: %1 Eman behar adina informazio, elkarrizketa-haria oraindik irakurri ez duen batek arazoa zein den berehala jakin dezan. %2

en: Report not registered
eu: Salaketa erregistratu gabe

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
eu: Zure salaketa ezin izan da jaso. Itxaron pixka bat eta saiatu berriro.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
eu: Errore iragankorra ez bada, jakinarazi proiektuaren garatzaileei.

en: %1 RSS feed
eu: %1 RSS jarioa

en: This message board is available as an RSS feed.
eu: Foro hau RSS jario moduan erabilgarri dago.

en: Options:
eu: Aukerak:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
eu: Gehitu soilik %1 erabiltzaile IDaren mezuak (lehenetsitakoa: erabiltzaile guztiak).

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
eu: Gehitu soilik azken %1 egunetako mezuak (lehenetsitakoa: 30).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
eu: Elkarrizketa-hariak: %1 (Elkarrizketa-hari bakoitzeko lehenengo mezua soilik gehitu)

en: Forum search
eu: Bilaketa foroan

en: Search query
eu: Bilaketa kontsulta

en: Search for keywords:
eu: Bilatu gako-hitz bidez:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
eu: Zehaztutako hitzak dituzten mezuak bistaratuko dira

en: For example: "screensaver freeze"
eu: Adibidez: "pantaila-babeslearen blokeoa"

en: Search for author ID:
eu: Bilatu egilearen ID bidez:

en: Only posts by this author will be displayed
eu: Egile honen mezuak bistaratuko dira soilik

en: For example: "43214"
eu: Adibidez: "43214"

en: Search options
eu: Bilaketa-aukerak

en: Search limits
eu: Bilaketa-muga

en: Search at most this many days back in time
eu: Bilatu hau gehienez ere egun batzuk lehenago

en: %1 months
eu: %1 hilabete

en: 1 year
eu: Urte bat

en: Forum
eu: Foroa

en: Only display posts from this forum
eu: Bistaratu soilik foro honetako mezuak

en: Sort by
eu: Ordenatu

en: Start the search
eu: Hasi bilaketa

en: Forum search results
eu: Foroan egindako bilaketaren emaitzak

en: Thread titles matching your query:
eu: Zure bilaketarekin bat datozen elkarrizketa-harien izenburuak:

en: Messages matching your query:
eu: Zure bilaketarekin bat datozen mezuak:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
eu: Barkatu, ezin izan da zure bilaketarekin bat datorren ezer aurkitu. Bilaketa-eremua zabal dezakezu hitz gutxiago erabiliz (edo zehaztasun gutxiagoko hitzak erabiliz).

en: You can also %1 try the same search on Google. %2
eu: %1 Bilaketa bera Google-n %2 ere proba dezakezu.

en: Perform another search
eu: Egin beste bilaketa bat

en: Subscription successful
eu: Harpidetza zuzen burutu da

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
eu: %1(e)ra harpidetuta zaude orain. Mezu berri bat dagoen guztietan jakinaraziko zaizu.

en: Subscription failed
eu: Harpidetza ez da zuzen burutu

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
eu: Une honetan ezin zaitugu %1(e)ra harpidetu. Saiatu berriro beranduago..

en: Unsubscription successful
eu: Harpidetza bertan behera utzi da

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
eu: Jada ez zaude %1(e)ra harpidetuta. Elkarrizketa-hari honi buruzko jakinarazpen gehiago ez dituzu jasoko.

en: Unsubscription failed
eu: Ezin izan da harpidetza bertan behera utzi

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
eu: Une honetan ezin dugu zure %1(e)ko harpidetza bertan behera utzi. Saiatu berriro beranduago..

en: Unknown subscription action
eu: Harpidetza ekintza ezezaguna

en: This forum is not visible to you.
eu: Foro hau ez dago ikusgai zuretzat.

en: This thread has been hidden by moderators.
eu: Moderatzaileek ezkutatu dute elkarrizketa-hari hau.

en: Message board moderation
eu: Foroaren moderazioa

en: My question was answered
eu: Nire galderari erantzuna eman zitzaion

en: Click here if your question has been adequately answered
eu: Klik egin hemen zure galderari erantzun egokia eman bazaio

en: I've also got this question
eu: Nik ere galdera hau bera daukat

en: Add a new message to this thread
eu: Gehitu mezu berri bat elkarrizketa-hari honetan

en: Unsubscribe
eu: Harpidetza kendu

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
eu: Elkarrizketa-hari honetara harpidetuta zaude. Klik egin hemen harpidetza kentzeko.

en: Subscribe
eu: Harpidetu

en: Click to get email when there are new posts in this thread
eu: Klik egin elkarrizketa-harian mezu berririk dagoenean mezu elektronikoa jasotzeko

en: Unhide this thread
eu: Bistaratu elkarrizketa-hari hau

en: Hide this thread
eu: Ezkutatu elkarrizketa-hari hau

en: Make unsticky
eu: Kendu eranskinak

en: Make this thread not sticky
eu: Ez atxiki elkarrizketa-hari hau

en: Make sticky
eu: Erantsi

en: Make this thread always appear at top of forum
eu: Agerrarazi elkarrizketa-hari hau foroan lehenengo

en: Unlock
eu: Desblokeatu

en: Allow new posts in this thread
eu: Baimendu mezu berriak elkarrizketa-hari honetan

en: Lock
eu: Blokeatu

en: Don't allow new posts in this thread
eu: Ez baimendu mezu berririk elkarrizketa-hari honetan

en: Move this thread to a different forum
eu: Lekualdatu elkarrizketa-hari hau foro ezberdin batera

en: Edit title
eu: Editatu izenburua

en: Edit thread title
eu: Editatu elkarrizketa-hariaren izenburua

en: Delete thread permanently
eu: Ezabatu betiko elkarrizketa-haria

en: Export as Notice
eu: Esportatu ohar bezala

en: Don't export
eu: Ez esportatu

en: Don't export this news item as a Notice
eu: Ez esportatu berri hau ohar bezala

en: Sort
eu: Sailkatu

note: --------------
en: Thread status updated
eu: Elkarrizketa-hariaren egoera eguneratuta

en: The status has been updated.
eu: Egoera eguneratu da.

en: Posts by %1
eu: %1(r)en mezuak

en: Already friends
eu: Jada lagunak

en: You requested friendship with %1 on %2.
eu: %1(r)en lagun izatea eskatu duzu %2(a)n.

en: This request is still pending confirmation.
eu: Eskaera hau berresteke dago oraindik.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
eu: %1 ez da lagun izateko zure eskaerak onartzen ari

en: You can't be friends with yourself
eu: Ezin zara zeure buruaren lagun egin

en: Add friend
eu: Gehitu laguna

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
eu: %1 lagun bezala gehitzeko eskatu duzu. %1(a)ri jakinaraziko diogu eta lagunak zareten baieztatzeko eskatuko diogu.

en: Add an optional message here:
eu: Gehitu aukerako mezu bat hemen:

en: Friend request sent
eu: Lagun izateko eskaera bidalita

en: We have notified %1 of your request.
eu: Zure eskaeraren berri eman diogu %1(r)i.

en: Please log in as %1
eu: Hasi saioa %1(r)ekin

en: You must log in as %1 to view this friend request
eu: %1(r)ekin hasi behar duzu saioa lagun izateko eskaera hau ikusteko

en: Friend request
eu: Lagun izateko eskaera

en: %1 has requested friendship with you.
eu: %1(e)k zure lagun izatea eskatu du.

en: %1 says: %2
eu: %1(e)k dio: %2

en: Accept friendship
eu: Onartu adiskidantza

en: Click accept if %1 is in fact a friend
eu: Klik egin Onartu-n %1 egiaz lagun bat bada

en: Decline
eu: Ezetsi

en: Click decline if %1 is not a friend
eu: Klik egin Ezetsi-n %1 lagun bat ez bada

en: Friendship confirmed
eu: Adiskidantza berretsi da

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
eu: %1(r)ekin duzun adiskidantza berretsia izan da.

en: Friendship declined
eu: Adiskidantza ezetsi da

en: You have declined friendship with %1
eu: %1(r)en lagun izatea ezetsi duzu

en: Notification not found
eu: Jakinarazpena ez da aurkitu

en: Friend confirmed
eu: Laguna berretsi da

en: You are now friends with %1.
eu: %1(r)en lagunak zarete orain.

en: Cancel friendship?
eu: Adiskidantza ezeztatu?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
eu: Ziur al zaude %1(r)ekin duzun adiskidantza bertan behera utzi nahi duzula?

en: Stay friends
eu: Jarraitu lagunak izaten

en: Friendship cancelled
eu: Adiskidantza bertan behera utzi da

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
eu: %1(r)ekin duzun adiskidantza bertan behera utzia izan da.

en: Enter your account's email address below, and click OK. You will be sent email instructions for resetting your password.
eu: Sartu zure kontuko helbide elektronikoa behean eta sakatu "onartu". Zure pasahitza aldatzeko argibideak bidaliko zaizkizu mezu elektroniko bidez.

en: Reset password
eu: Berrezarri pasahitza

en: No GPU tasks reported
eu: GPU atazarik ez da bidali

en: Top GPU models
eu: GPU modelo hoberenak

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
eu: Ondorengo zerrendetan plataforma desberdinetarako GPU modelo emankorrenak zeintzuk diren erakusten da. Abiadura erlatiboak, atazek behar izan duten batez besteko denborarekin kalkulatuak, parentesi artean ageri dira.

en: Welcome to %1
eu: Ongi etorri %1(e)ra

en: View and edit your account preferences using the links below.
eu: Begiratu eta editatu zure kontuaren hobespenak beheko estekez baliatuz.

en: If you have not already done so, %1 download BOINC client software %2.
eu: Dagoeneko egina ez baduzu, %1 jaitsi BOINC bezeroa %2.

en: Your account
eu: Zure kontua

en: anonymous platform
eu: plataforma anonimoa

en: Missing platform
eu: Falta den plataforma

en: Number of tasks completed
eu: Burututako ataza kopurua

en: Max tasks per day
eu: Ataza kopuru maximoa eguneko

en: Number of tasks today
eu: Gaurko ataza kopurua

en: Consecutive valid tasks
eu: Baliozko atazak jarraian

en: Average processing rate
eu: Batezbesteko prozesatze-abiadura

en: Application details for host %1
eu: Aplikazioaren xehetasunak %1 ordenagailuarentzat

en: We have no record of that computer.
eu: Ez daukagu ordenagailu horretako erregistrorik.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
eu: Ezin duzu ordenagailu honen erregistroa ezabatu gure datu-basean oraindik ere beretzako lana agertzen delako. Egun batzuk itxaron beharko duzu ordenagailu honentzako lana proiektuaren datu-basetik ezabatzen den arte.

en: Delete record of computer
eu: Ezabatu ordenagailuko erregistroa

en: Record deleted.
eu: Erregistroa ezabatuta.

en: Return to list of your computers
eu: Itzuli zure ordenagailuen zerrendara

en: Merge computer records
eu: Bateratu ordenagailuko erregistroak

en: Merge computers
eu: Bateratu ordenagailuak

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
eu: Batzuetan BOINCek identitate ezberdinak esleitzen dizkio ordenagailu bati nahi gabe. Identitate zaharrak eta berriak bateratuz zuzen dezakezu hau.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
eu: Ez dago ordenagailu honekin bateratzeko hauta daitekeen ordenagailurik.

en: Show details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
eu: Egiaztatu %1 izena duten ordenagailuak (%2(e)an sortua, ordenagailuaren IDa %3):

en: name
eu: izena

en: created
eu: sortua

en: computer ID
eu: Ordenagailuaren IDa

en: no hostname
eu: ostalari-izenik ez

en: Merge hosts
eu: Bateratu ordenagailuak

en: Updating computer credit
eu: Ordenagailuaren kreditua eguneratzen

en: Host credit updated
eu: Ordenagailuaren kreditua eguneratuta

en: Host venue updated
eu: Ordenagailuaren lekua eguneratuta

en: none
eu: inor ez

en: The venue of this host has been set to %1.
eu: Ordenagailu honen lekua %1(a)n ezarri da.

en: This change will take effect the next time the host communicates with this project.
eu: Ordenagailua proiektu honekin komunikatzen den hurrengoan gauzatuko da aldaketa hau.

en: Return to host page
eu: Itzuli orri nagusira

en: Computers belonging to %1
eu: %1(r)en ordenagailuak

en: Computers hidden
eu: Ezkutuko ordenagailuak

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
eu: Bere ordenagailuei buruzko informazioa ez erakustea aukeratu du erabiltzaile honek.

en: Your computers
eu: Zure ordenagailuak

en: Allowed HTML tags
eu: Baimendutako HTML etiketak

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
eu: Ondorengo HTML etiketak onartzen dira taldeen deskribapenetan:

en: bold
eu: lodia

en: italics
eu: etzana

en: hyperlink
eu: hiperesteka

en: paragraph
eu: paragrafoa

en: break
eu: jauzia

en: preformatted
eu: aurreformateatuta

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
eu: irudia; altuerak ezin ditu 450 pixel gainditu. Ez estekarik egin irudietara, irudi horiek ostatatuta daudeneko wegunearen baimenik gabe.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
eu: Ampersan notazioa ere erabil dezakezu karaktere berezientzat.

en: Rules and policies
eu: Arauak eta gidalerroak

en: Run %1 only on authorized computers
eu: Exekutatu %1 soilik baimendutako ordenagailuetan

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
eu: Exekutatu %1 soilik zeure ordenagailuetan edo jabearen baimena duzun ordenagailuetan. Hainbat enpresek eta ikastetxek beraien ordenagailuetan %1 bezalako proiektuak exekutatzeko debekua ezarrita dute.

en: How %1 will use your computer
eu: Nola erabiliko du %1(e)k zure ordenagailua

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
eu: Zure ordenagailuan %1 exekutatzen duzunean, PUZaren erabileran hainbesteko bat, disko-edukieraren zati bat eta sareko banda-zabaleraren parte bat erabiliko ditu. %1(e)k erabiltzen duen baliabide kopurua eta baliabide horiek noiz erabiliko diren kontrola dezakezu.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
eu: Zure ordenagailuak egindako lanak %1(r)en helburuak lortzen laguntzen du, bere webgunean azaltzen den moduan. Programak noizean behin alda daitezke.

en: Privacy policy
eu: Pribatutasun politika

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
eu: %1(e)ko zure kontua zuk aukeratutako izen batekin identifikatzen da. Izen hau %1(r)en webgunean bistara daiteke, zure ordenagailuak %1(r)entzat eginiko lanen laburpenarekin batera. Anonimotasuna nahi baduzu, aukeratu zu benetan nor zaren aditzera emango ez duen izen bat.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
eu: %1(e)n parte hartzen baduzu, zure ordenagailuari buruzko informazioa (hala nola prozesadore mota, memoria kopurua, etab.) gordeko du %1(e)k eta zure ordenagailuari jarri beharreko lan mota erabakitzeko erabiliko da. Informazio hau %1(r)en webgunean ere erakusgai egongo da. Zure ordenagailuaren kokapena ezagutaraztera eman dezakeen ezer (adib. domeinu-izena edo sareko helbidea) ez da erakutsiko.

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
eu: %1(e)n parte hartzeko helbide elektroniko bat zehaztu behar duzu mezuak jasotzeko. Helbide hau ez da erakusgai egongo %1(e)n webgunean eta ez da partekatuko beste erakundeekin. %1(e)k aldizka buletinak bidal diezazkizuke. Hala ere nahi duzunean desaktiba dezakezu bidalketa.

en: Private messages sent on the %1 web site are visible only to the sender and recipient.  %1 does not examine or police the content of private messages.  If you receive unwanted private messages from another %1 user, you may add them to your %2 message filter %3.  This will prevent you from seeing any public or private messages from that user.
eu: %1(r)en webgunean bidaltzen diren mezu pribatuak soilik bidaltzaileak eta hartzaileak ikus ditzakete. %1(e)k ez ditu mezu pribatuetako edukiak aztertzen edo kontrolatzen. %1(e)ko beste erabiltzaile batengandik nahi ez dituzun mezuak jasotzen badituzu %2 mezu-iragazkian %3 gehi dezakezu berau. Horrela ez dituzu gehiago erabiltzaile horren mezu publikoak edo pribatuak ikusiko.

en: If you use our web site forums you must follow the %2 posting guidelines %3.  Messages posted to the %1 forums are visible to everyone, including non-members.  By posting to the forums, you are granting irrevocable license for anyone to view and copy your posts.
eu: Gure webguneko foroak erabiltzen badituzu %2 argitaratze jarraibideak %3 aintzat hartu beharko dituzu. %1 foroetan idatzitako mezuak denentzat daude ikusgai, baita kide ez direnentzat ere. Foroetan mezuak idaztean zure mezuak ikusi eta kopiatzeko baimena ematen diozu edonori.

en: Is it safe to run %1?
eu: Segurua al da %1 exekutatzea?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
eu: Internet bidez programa bat jaisten duzun bakoitzean arriskatu egiten duzu: programak errore arriskutsuak eduki ditzake edo agian zerbitzaria hackeatuta dago. %1(e)k eginahalak egin ditu arrisku hauek txikiagotzeko. Arreta handiz probatu ditugu gure programak. Gure zerbitzariak suebaki bidez babestuta eta segurtasun maila altua eskaintzeko konfiguratuta daude. Deskargatzerakoan programen osotasuna bermatzeko, fitxategi exekutagarri guztiak digitalki sinatu dira Internetera konektatuta ez dagoen ordenagailu seguru batean.

en: The applications run by %1 may cause some computers to overheat. If this happens, stop running %1 or use a %2 utility program %3 that limits CPU usage.
eu: %1(e)k exekutatutako aplikazioek gainberotzea eragin dezakete ordenagailu batzuetan. Hori gertatuz gero, gelditu %1(e)n exekuzioa edo erabili PUZaren erabilera muga dezakeen %2 zerbitzu-programaren bat %3.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
eu: %2(e)k garatu zuen %2. Kaliforniako Unibertsitatean garatu zuten BOINC.

en: Liability
eu: Erantzunkizunak

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
eu: %1(e)k eta %2(e)k ez dute inolako erantzunkizunik euren gain hartzen %1(e)n parte hartzeagatik ordenagailua matxuratzen bazaizu, datuak galtzen badituzu edo ezein gertaeragatik.

en: Other BOINC projects
eu: Beste BOINC proiektuak

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
eu: Beste proiektuek plataforma bera erabiltzen dute (BOINC) %1 bezala. Zeure esku dago proiektu horietako batean edo gehiagotan parte hartzeko erabakia. Parte hartuz, zure ordenagailuak lan baliagarria burutuko du, baita %1(e)k lana eskuragai ez duenean ere.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
eu: Beste proiektu hauek ez dute zerikusirik %1(r)ekin eta ez gara euren segurtasun mailaren edo ikerketa motaren erantzule izango. Zeure ardurapean batu proiektura.

en: Is BOINC installed on this device?
eu: Instalatuta al dago BOINC gailu honetan?

en: Read our %1 Rules and Policies %2.
eu: Irakurri gure %1 Arauak eta Gidalerroak %2.

en: Download and install BOINC.
eu: Jaitsi eta instalatu BOINC.

en: Download
eu: Jaitsi

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
eu: Android gailuetarako, BOINC, Google Play Store-tik edo Amazon Appstore-tik jaistea gomendatzen dizugu.

en: Run BOINC.
eu: Exekutatu BOINC.

en: Choose %1 from the list, or enter %2
eu: Aukeratu %1 zerrendan edo erabili %2

en: In the BOINC Manager, select Tools / Add Project.
eu: BOINC Manager-en, aukeratu Tresnak / Gehitu proiektua.

en: Join %1
eu: Batu %1(e)ra

en: Language selection
eu: Hizkuntz hautapena

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
eu: Hainbat hizkuntzatan dago erabilgarri webgune hau. Aukeratuta dagoen hizkuntza %1 da.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
eu: Zure web-arakatzaileko hizkuntza ezarpenaren arabera aukeratzen da hizkuntza normalean, kasu honetan: %1. Ezarpen hau alda dezakezu horrela:

en: Firefox: Tools/Options/General
eu: Firefox: Tresnak/Aukerak/Orokorra

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
eu: Microsoft IE: Tresnak/Internet Aukerak/Hizkuntzak

en: Or you can select a language from the following menu:
eu: Edo hizkuntza aukera dezakezu ondorengo menuan:

en: Translations are done by volunteers.  If your native language is missing or incomplete, %1 you can help translate %2.
eu: Itzulpenak, bolondresek egiten dituzte. Zure berezko hizkuntza falta bada edo osatugabe badago, %1 itzultzen lagundu dezakezu %2.

en: or %1 create an account %2.
eu: edo %1 sortu kontu bat %2.

en: Processing %1
eu: %1 prozesatzen

en: Merged %1 into %2
eu: Bateratu %1 %2(r)ekin

en: Return to the list of your computers
eu: Itzuli zure ordenagailuen zerrendara

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
eu: Eragiketa honek ordenagailuak bateratzen ditu beraien domeinu-izenan oinarrituz.
             <p>
             Domeinu-izen bakoitzarentzat, izen hori duten ordenagailu zaharrak
             berrienekin bateratuko ditu.
             Bateragarriak ez diren ordenagailuak ez dira bateratuko.
             <p>

en: Go ahead and do this
eu: Aurrera jo eta egin hau

en: Return to the list of computers
eu: Itzuli ordenagailuen zerrendara

en: Our message boards are moderated. Posts are subject to the following rules:
eu: Gure foroak moderatuta daude. Mezuak ondorengo arauei loturik daude:

en: If you think a post violates any of the rules, you can notify moderators by clicking the red X below the post and filling out the form.
eu: Mezu batek arauetakoren bat urratzen duela baderitzozu, moderatzaileei jakinarazi diezaiekezu mezuaren behealdean dagoen X gorrian klik eginez eta inprimakia betez.

en: This moderation policy is set by the %1 project.  If you have comments about the policy or its enforcement, email %2.
eu: Moderazio-gidalerro hau %1 proiektuak ezartzen du. Politikari edo bere ezarpenari buruzko iruzkinik baduzu, bidali mezu elektronikoa %2(e)ra.

en: Pending credit
eu: Zintzilik dagoen kreditua

en: Result ID
eu: Emaitzaren IDa

en: Workunit ID
eu: Lan-unitatearen IDa

en: Host ID
eu: Ordenagailuaren IDa

en: Claimed credit
eu: Eskatutako kreditua

en: Pending credit: %1
eu: Zintzilik dagoen kreditua: %1

en: Total
eu: Guztira

en: Average
eu: Batez bestekoa

en: Top teams by application
eu: Talde hoberenak aplikazioko

en: Top participants by application
eu: Partaide hoberenak aplikazioko

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
eu: Muga gainditu da - lehen %1 elementuak soilik

en: Block messages from this user
eu: Blokeatu erabiltzaile honen mezuak

en: Block user
eu: Blokeatu erabiltzailea

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: You have no private messages.
eu: Ez duzu mezu pribaturik.

en: Sender and date
eu: Bidaltzailea eta data

en: Reply to this message
eu: Erantzun mezu honi

en: Delete this message
eu: Ezabatu mezu hau

en: Select all
eu: Hautatu dena

en: Unselect all
eu: Desautatu dena

en: Delete selected messages
eu: Ezabatu hautatutako mezuak

en: Sender
eu: Bidaltzailea

en: Date
eu: Data

en: You need to fill all fields to send a private message
eu: Eremu guztiak bete behar dituzu mezu pribatu bat bidaltzeko

en: Message sent
eu: Mezua bidalita

en: Your message was sent to %1 team members.
eu: Zure mezua %1 taldekideei bidali zaie.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
eu: Zure mezua baztergarri gisa markatu du
                spam-en aurkako Akismet sistemak.
                Aldatu testua eta saiatu berriro.

en: Could not find user with id %1
eu: Ezin izan da %1 IDa duen erabiltzailerik aurkitu

en: Could not find user with username %1
eu: Ezin izan da %1 erabiltzaile-izena duen erabiltzailerik aurkitu

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
eu: %1 ez da erabiltzaile-izen bakarra; erabiltzailearen IDa erabili beharko duzu

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
eu: %1 erabiltzaileak (ID: %2) ez ditu onartzen zure mezu pribatuak.

en: No such user
eu: Ez dago aipatu erabiltzailerik

en: Really block %1?
eu: Ziur al zaude %1 blokeatu nahi duzula?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
eu: Ziur al zaude zuri mezuak bidaltzeko aukera blokeatu nahi diozula %1 erabiltzaileari?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
eu: Kontu izan erabiltzaile kopuru mugatu bat blokea dezakezula soilik.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
eu: Behin erabiltzailea blokeatuta, baduzu desblokeatzeko aukera foroko hobespenen orrian.

en: No, cancel
eu: Ez, utzi

en: no such user
eu: ez dago aipatu erabiltzailerik

en: User %1 blocked
eu: %1 erabiltzailea blokeatuta

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
eu: %1 erabiltzaileari blokeatu egin zaio zuri mezu pribatuak bidaltzeko aukera.

en: To unblock, visit %1 message board preferences %2
eu: Desblokeatzeko, begiratu %1 foroaren hobespenak %2

en: Unknown action
eu: Ekintza ezezaguna

en: Your preferences have been updated, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
eu: Zure hobespenak eguneratu dira, eta
              zure ordenagailua %1(r)ekin komunikatzen denean gauzatuko dira
              edo BOINC Manager-eko %2 Eguneratu %3 agindua erabiltzen duzunean.

en: Your preferences have been reset to the defaults, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
eu: Zure lehenetsitako hobespenak berrezarri dira, eta
               zure ordenagailua %1(r)ekin komunikatzen denean gauzatuko dira
               edo BOINC Manager-eko %2 Eguneratu %3 agindua erabiltzen duzunean.

en: %1 for %2
eu: %1 %2(r)entzat

en: Back to preferences
eu: Itzuli hobespenetara

en: Confirm delete preferences
eu: Berretsi hobespenen ezabaketa

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
eu: Ziur al zaude %2(r)entzako zure %1 hobespen bereiziak ezabatu nahi dituzula?

en: Remove preferences
eu: Kendu hobespenak

en: Cancel
eu: Utzi

en: %1 Profiles %2 let individuals share backgrounds and opinions with the %3 community.
eu: %1 Profilek %2 historia eta iritziak %3 komunitatearekin partekatzea ahalbidetzen dute.

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
eu: Begiratu zure lagun bolondresen aniztasuna eta eman zeure ikuspegia besteei.

en: If you haven't already, you can %1 create your own user profile %2 for others to see!
eu: Oraindik ez baduzu egin, %1 zeure erabiltzaile-profila sor dezakezu %2 eta besteek ikusiko dute!

en: User of the Day
eu: Eguneko erabiltzailea

en: User Profile Explorer
eu: Erabiltzaile-profilen arakatzailea

en: View the %1 User Picture Gallery %2.
eu: Ikusi %1 Erabiltzailearen Argazki Galeria %2.

en: Browse profiles %1 by country %2.
eu: Arakatu profilak %1 herrialdeka %2.

en: Browse profiles %1 at random %2, %3 at random with pictures %2, or %4 at random without pictures %2.
eu: Arakatu profilak %1 ausaz %2, %3 ausaz irudiekin %2, edo %4 ausaz irudirik gabe %2.

en: Alphabetical profile listings:
eu: Profilen zerrenda alfabetikoak:

en: Search profile text
eu: Bilatu profil-testua

en: No profiles
eu: Ez dago profilik

en: No profiles matched your query.
eu: Ez dago zure bilaketarekin bat datorren profilik.

en: Invalid vote type:
eu: Boto mota baliogabea:

en: Vote Recorded
eu: Botoa jasota

en: Thank you
eu: Eskerrik asko

en: Your recommendation has been recorded.
eu: Zure gomendioa jaso da.

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
eu: Profil hau baztertzeko eman duzun botoa jaso da.

en: Return to profile.
eu: Itzuli profilera.

en: Profiles containing '%1'
eu: '%1' duten profilak

en: User name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Joined project
eu: Proiektura batuta

en: Recent credit
eu: Azkenaldiko kreditua

en: No profiles found containing '%1'
eu: Ez da aurkitu '%1' duen profilik

en: Recover email address
eu: Berreskuratu helbide elektronikoa

en: There is already an account with that email address.
eu: Dagoeneko badago helbide elektroniko hori duen kontu bat.

en: Please contact the admin.  Previous email address could not be reverted as another account is using it as their email address.
eu: Jarri harremanetan administratzailearekin. Ezin izan da aurreko helbide elektronikora leheneratu beste kontu batean helbide elektroniko gisa erabiltzen ari direlako.

en: Email address has been reverted.
eu: Helbide elektronikoa leheneratu egin da.

en: You need to reset your password:
eu: Zure pasahitza berrezarri behar duzu:

en: Invalid token.
eu: Seinale baliogabea.

en: No such task:
eu: Ez dago aipatu atazarik:

en: This feature is turned off temporarily
eu: Ezaugarri hau aldi baterako desgaituta dago

en: No computer with ID %1 found
eu: Ez da aurkitu %1 IDa duen ordenagailurik

en: No access
eu: Sarbiderik gabe

en: Missing user ID or host ID
eu: Erabiltzailearen edo ordenagailuaren IDa falta da

en: No tasks to display
eu: Ez dago atazarik bistaratzeko

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
eu: %1 proiektua behin-behinean ez dago erabilgarri.

en: Welcome, %1
eu: Ongi etorri, %1

en: What is %1?
eu: Zer da %1?

en: Thanks for joining %1
eu: Eskerrik asko %1(e)ra batzeagatik

en: Your computer hasn't completed any tasks yet.  If you need help, %1go here%2.
eu: Zure ordenagailuak ez du atazik burutu oraindik. Laguntzarik behar baduzu, 1%1joan hona%2.

en: You've contributed about %1 credits per day to %2 recently.
eu: Eguneko %1 kreditutik %2 kreditu (berriki) arterainokoarekin lagundu duzu.

en: Thanks!
eu: Eskerrik asko!

en: Please make sure BOINC is installed and enabled on your computer.
eu: Ziurtatu zure ordenagailuan BOINC instalatuta eta gaituta duzula.

en: Want to help more?
eu: Gehiago lagundu nahi?

en: If BOINC is not installed on this computer, %1download it%2.
eu: Ordenagailu honetan BOINC instalatuta ez badago, 1%1jaitsi%2.

en: Install BOINC on your other computers, tablets, and phones.
eu: Instalatu BOINC zure beste ordenagailuetan, tabletetan eta telefonoetan.

en: Tell your friends about BOINC, and show them how to join %1.
eu: Hitz egin zure lagunei BOINCi buruz eta erakuts iezaiezu nola batu %1(e)ra.

en: Already joined? %1Log in%2.
eu: Dagoeneko batuta? 1%1Hasi saioa%2.

en: News
eu: Berriak

en: Not Running
eu: Ez da exekutatzen ari

en: Running
eu: Exekutatzen

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Project status
eu: Proiektuaren egoera

en: Program
eu: Programa

en: Host
eu: Ordenagailua

en: Computing status
eu: Konputazio-egoera

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Tasks by application
eu: Atazak aplikazioko

en: Runtime of last 100 tasks in hours: average, min, max
eu: Azken 100 atazen exekuzio-denbora ordutan: batezbestekoa, minimoa, maximoa

en: Users in last 24 hours
eu: Erabiltzaileak azken 24 ordutan

en: Database schema version:
eu: Datu-basearen bertsioaren eskema:

en: Computer %1
eu: %1 ordenagailua

en: Identifies you on this web site. Use your real name or a nickname.
eu: Webgune honetan identifikatzen zaitu. Erabili zure benetako izena edo erabiltzaile-izen bat.

en: Choose screen name
eu: Aukeratu pantailaren izena

en: An address where you can receive emails.
eu: Helbide elektroniko bat non mezuak jaso ahal izango dituzun.

en: Your email address
eu: Zure helbide elektronikoa

en: Choose password
eu: Aukeratu pasahitza

en: Credit leader boards and statistics
eu: Sailkapen taulak eta estatistikak

en: Leader boards for %1
eu: %1(r)en sailkapen taulak

en: Participants
eu: Partaideak

en: Operating systems
eu: Sistema eragileak

en: BOINC versions
eu: BOINCen bertsioak

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
eu: %1(r)en eta oinarrian BOINC duten beste proiektuen estatistika zehatzagoak eskuragarri daude hainbat webgunetan:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
eu: Zure oraingo estatistika "sinadura irudi" moduan lor dezakezu:

en: Additionally you can get your individual statistics summed across all BOINC projects from several sites; see your %1 home page %2.
eu: BOINC proiektu guztiak batzen dituen zeure estatistika propioa ere lor dezakezu hainbat webgunetatik; ikusi zure %1 hasiera orria %2.

en: %1 participants may form %2 teams %3.
eu: %1 partaideek %2 taldeak %3 era ditzakete.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
eu: Talde bakar bateko kide izan zaitezke. Nahi duzunean taldera batu edo taldetik irten zaitezke.

en: Each team has a %1 founder %2 who may:
eu: Ondorengoak egin ditzakeen %1 sortzaile %2 bat du talde bakoitzak:

en: edit the team's name and description
eu: editatu taldearen izena eta deskribapena

en: add or remove team admins
eu: taldearen administratzaileak gehitu edo kendu

en: remove members from the team
eu: taldekideak kendu

en: disband a team if it has no members
eu: taldeak taldekiderik ez badu, berau deuseztatu

en: To join a team, visit its team page and click %1 Join this team %2.
eu: Talde batera batzeko, begiratu taldearen orria eta sakatu %1 Batu talde honetara %2.

en: Find a team
eu: Bilatu talde bat

en: Top teams
eu: Talde hoberenak

en: All teams
eu: Talde guztiak

en: %1 teams
eu: %1 talde

en: Create a new team
eu: Sortu talde berria

en: If you cannot find a team that is right for you, you can %1 create a team %2.
eu: Zuretzako aproposa izan daitekeen talderik aurkitzen ez baduzu, %1 talde bat sor dezakezu %2.

en: Remove Team Admin status from this member
eu: Kendu taldearen administratzaile gradua kide honi

en: Add or remove Team Admins
eu: Gehitu edo kendu taldearen administratzaileak

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
eu: Taldekideak aukera ditzakezu 'Taldearen Administratzaile' bezala. Taldearen administratzaileek ahal dute:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
eu: Editatu taldearen informazioa (izena, URLa, deskribapena, herrialdea)

en: View the team's join/quit history
eu: Begiratu taldera batu / taldetik irten direnen erregistroa

en: Send messages to the team
eu: Bidali mezuak taldeari

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
eu: Moderatu taldearen foroa, baldin badago (administratzaileek helbide elektroniko bidez jasotzen dituzte moderazio-gertaeren jakinarazpenak eta X txosten gorriak)

en: Team Admins cannot:
eu: Taldearen administratzaileek ezin dute:

en: Change the team founder
eu: Aldatu taldearen sortzailea

en: Remove members
eu: Kendu kideak

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
eu: Talde baten administratzaileak taldea uzten badu administratzaile izateari utziko dio.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
eu: Taldearen administratzaile izateko soilik konfiantzazko pertsona ezagunak aukeratzea gomendatzen dugu.

en: There are currently no Team Admins
eu: Une honetan ez dago taldearen administratzailerik

en: Current Team Admins
eu: Taldearen oraingo administratzaileak

en: Became Team Admin on
eu: Bilakatu ondorengo taldearen administratzaile

en: Add Team Admin
eu: Gehitu taldearen administratzailea

en: Email address of team member:
eu: Taldekidearen helbide elektronikoa:

en: failed to remove admin
eu: ezin izan da administratzailea kendu

en: User is not member of team
eu: Erabiltzailea ez da taldekidea

en: %1 is already an admin of %2
eu: Dagoeneko %2(r)en administratzailea da %1

en: Couldn't add admin
eu: Ezin izan da administratzailea gehitu

en: No such team
eu: Ez da talde hori existitzen

en: no such team
eu: ez da talde hori existitzen

en: User is not a member of %1
eu: Erabiltzailea ez da %1(e)ko kide

en: Changing founder of %1
eu: %1(r)en sortzailea aldatzen

en: %1 is now founder of %2
eu: %2(r)en sortzaile berria %1 da

en: Change founder of %1
eu: Aldatu %1(r)en sortzailea

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
eu: %1 taldekideak talde honen sortzaile gradua eskatu zuen %2(a)n, baina taldea utzi zuen, eskaera bertan behera utziz.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
eu: %1 taldekideak talde honen sortzaile gradua eskatu du. Taldea utzi zenuelako edo denbora luzez beraiekin harremanik izan ez duzulako izan daiteke.

en: decline request
eu: ezetsi eskaera

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
eu: %1(e)rako eskaerari uko egiten ez badiozu, %2(e)k taldearen sortzaile gradua bere gain hartzeko aukera izango du.<br /><br />
                       Eskaera onartzeko, esleitu sortzaile gradua %3(r)i beheko inprimakian.

en: No transfer request is pending.
eu: Ez dago transferentzia eskaerarik egiteke.

en: To assign foundership of this team to another member, check the box next to member name and click %1 Change founder %2 below.
eu: Talde honen sortzaile gradua beste kide bati esleitzeko, markatu kidearen izenaren ondoan dagoen laukia eta sakatu %1 Aldatu sortzailea %2 behean.

en: New founder?
eu: Sortzaile berria?

en: Change founder
eu: Aldatu sortzailea

en: There are no users to transfer team to.
eu: Ez dago taldea transferitu lekieken erabiltzailerik.

en: You must choose a non-blank team name
eu: Ezin da bete gabe utzi taldearen izena

en: A team named %1 already exists - try another name
eu: Dagoeneko badago %1 izena duen talde bat - saiatu beste izen batekin

en: Could not create team - please try later.
eu: Ezin izan da taldea sortu - saiatu beranduago.

en: Create a team
eu: Sortu taldea

en: You belong to %1. You must %2 quit this team %3 before creating a new one.
eu: %1(e)ko kide zara. %2Talde hau utzi%3 behar duzu beste berri bat sortu aurretik.

en: Not founder or admin
eu: Ez da sortzailea, ezta administratzailea ere

en: Team history for %1
eu: %1 taldearen historia

en: When
eu: Noiz

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Action
eu: Ekintza

en: Total credit at time of action
eu: Kreditua guztira ekintza unean

en: bad country
eu: herrialde okerra

en: The name '%1' is being used by another team.
eu: Beste talde bat ari da erabiltzen '%1' izena.

en: Must specify team name
eu: Taldearen izena zehaztu behar duzu

en: Could not update team - please try again later.
eu: Ezin izan da taldea eguneratu - saiatu berriro beranduago.

en: Edit %1
eu: Editatu %1

en: Update team info
eu: Sinkronizatu taldearen informazioa

en: Members of %1
eu: %1(e)ko kideak

en: ID
eu: IDa

en: Show as plain text
eu: Erakutsi formaturik gabeko testu bezala

en: Create Message Board
eu: Sortu foroa

en: You may create a message board for use by %1.
eu: %1(e)k erabiliko duen foro bat sor dezakezu.

en: Only team members will be able to post.
eu: Taldekideek soilik bidali ahal izango dituzte mezuak.

en: At your option, only members will be able to read.
eu: Zure nahierara, kideek irakurri ahal izango dute soilik.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
eu: Zuk eta zure taldearen administratzaileek moderatzaile-pribilegioak izango dituzue.

en: Create a message board for %1
eu: Sortu foro bat %1(r)entzat

en: Team already has a message board
eu: Taldeak badu foroa dagoeneko

en: Team Message Board
eu: Taldearen foroa

en: Minimum time between posts (seconds)
eu: Gutxieneko denbora-tartea mezuen artean (segundoak)

en: Minimum total credit to post
eu: Mezua bidali ahal izateko gutxieneko kreditua

en: Minimum average credit to post
eu: Mezua bidali ahal izateko gutxieneko batezbesteko kreditua

en: Submit
eu: Bidali

en: Remove your team's message board.
eu: Kendu zure taldearen foroa.

en: Really remove message board?
eu: Ziur al zaude foroa kendu nahi duzula?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
eu: Ziur al zaude zure taldearen foroa kendu nahi duzula? Elkarrizketa-hari eta mezu guztiak betiko ezabatuko dira. (Hala ere gero foro berri bat sortu ahal izango duzu ).

en: Yes - remove message board
eu: Bai - kendu foroa

en: Message board removed
eu: Foroa kenduta

en: Your team's message board has been removed. You may now %1 create a new one %2.
eu: Zure taldearen foroa kendu da. %1 foro berri bat sortu %2 dezakezu orain.

en: Team Message Board Updated
eu: Taldearen foroa eguneratuta

en: Update successful
eu: Eguneratzea zuzen burutu da

en: Update failed
eu: Eguneratzeak huts egin du

en: Team has no forum
eu: Taldeak ez du fororik

en: You must be a member of a team to access this page.
eu: Talde bateko kide izan behar zara orri honetan sartzeko.

en: Requesting foundership of %1
eu: %1(r)en sortzaile gradua eskatzen

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
eu: Zure eskaeraren berri eman zaio mezu elektroniko eta mezu pribatu bidez une honetan sortzailea denari.<br /><br />
    Sortzaileak 60 egunen buruan erantzuten ez badu, sortzaile bilakatu ahal izango zara.

en: Foundership request not allowed now
eu: Ez da onartzen oraindik sortzaile graduaren eskaera egitea

en: Assumed foundership of %1
eu: %1(r)en sortzaile gradua onartu zuen

en: Congratulations, you are now the founder of team %1. Go to %2 Your Account page %3 to find the Team Admin options.
eu: Zorionak, %1 taldearen sortzailea zara orain. Joan %2 Zure Kontuaren orrira %3 taldearen administratzaile-aukerak begiratzeko.

en: Decline founder change request
eu: Ezetsi sortzailea aldatzeko eskaera

en: The foundership request from %1 has been declined.
eu: %1(e)k egindako sortzaile graduaren eskaera ezetsi da.

en: There were no foundership requests.
eu: Sortzaile graduaren eskaerarik ez zen egon.

en: undefined action %1
eu: %1 zehaztugabeko ekintza

en: Return to team page
eu: Itzuli taldearen orrira

en: You need to be a member of a team to access this page.
eu: Talde bateko kide izan behar zara orri honetan sartzeko.

en: Request foundership of %1
eu: Eskatu %1(r)en sortzaile gradua

en: You are now founder of team %1.
eu: %1 taldearen sortzailea zara orain.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
eu: %1(r)en sortzaile gradua eskatu zenuen %2(a)n.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
eu: 60 egun igaro dira eskaera egin zenuenetik eta sortzaileak ez du erantzun. Sortzaile gradua onar dezakezu hemen klik eginez:

en: Assume foundership
eu: Onartu sortzaile gradua

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
eu: Zure eskaeraren berri eman zaio sortzaileari. %1(e)rako erantzuten ez badu zuk izango duzu sortzaile izateko aukera.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
eu: Taldearen sortzailea aktibo ez badago eta sortzailearen funtzioa zeure gain hartu nahi baduzu, klik egin beheko botoian. Une honetan sortzailea denak mezu elektroniko bat jasoko du zure eskaerarekin, eta sortzaile gradua eman ahalko dizu edo eskaera ezetsi. Sortzaileak 60 egunetan erantzuten ez badu, sortzaile bilakatu ahal izango zara.<br /><br />
    Ziur al zaude sortzaile gradua eskatu nahi duzula?

en: Request foundership
eu: Eskatu sortzaile gradua

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
eu: %1(e)k egina du dagoeneko sortzailea aldatzeko eskaera %2(a)n.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
eu: Azken 90 egunetan sortzaile aldaketa bat gauzatu da, beraz ez dira eskaera berriak onartzen. Saiatu berriro beranduago.

en: The team %1 is not joinable.
eu: Ezin da %1 taldera batu.

en: Already a member
eu: Dagoeneko kide zara

en: You are already a member of %1.
eu: Dagoeneko %1(e)ko kide zara.

en: Couldn't join team - please try again later.
eu: Ezin izan da taldera batu - saiatu berriro beranduago.

en: Joined %1
eu: %1(e)ra batu da

en: You have joined %1.
eu: %1(e)ra batu zara.

en: Please note:
eu: Mesedez, kontu izan:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
eu: Talde batera batzeak bere sortzaileari zure helbide elektronikoa atzitzeko aukera ematen dio.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
eu: Talde batera batzeak ez du inolako eraginik zure kontuko kredituengan.

en: Join team
eu: Batu taldera

en: Search Results
eu: Bilaketa-emaitzak

en: Search results for '%1'
eu: '%1' bilaketarentzako emaitzak

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
eu: Talde hauen kideak, estatistika eta informazioa ikus ditzakezu.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
eu: 100 talde baino gehiago bat datoz zure bilaketarekin. Lehenengo 100ak erakusten dira jarraian.

en: End of results. %1 If you cannot find the team you are looking for, you may %2 create a team %3 yourself.
eu: Amaiera. %1 Bilatzen ari zaren taldea aurkitu ezin baduzu zerorrek %2 sor dezakezu talde bat %3.

en: Team administration for %1
eu: Talde kudeaketa %1(r)entzat

en: Edit team info
eu: Editatu taldearen informazioa

en: Change team name, URL, description, type, or country
eu: Aldatu taldearen izena, URLa, deskribapena, mota, edo herrialdea

en: Member list:
eu: Kideen zerrenda:

en: text
eu: testua

en: View member info
eu: Begiratu kidearen informazioa

en: View change history:
eu: Begiratu aldaketen historia:

en: See when members joined or quit this team
eu: Jakinarazi norbait taldera batzen denean edo taldea uzten duenean

en: Respond to foundership request.
eu: Erantzun sortzaile graduaren eskaerari.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
eu: %1(e)rako erantzuten ez baduzu, %2(e)k talde honen sortzaile gradua bere gain har dezake.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
eu: Kendu nahi ez diren edo aktibo ez dauden taldekideak talde honetatik

en: Transfer foundership to another member
eu: Transferitu sortzaile gradua beste kide bati

en: Add/remove Team Admins
eu: Gehitu/kendu taldearen administratzaileak

en: Give selected team members Team Admin privileges
eu: Eman aukeratutako taldekideei taldearen administratzaile-pribilegioak

en: Remove team
eu: Kendu taldea

en: Allowed only if team has no members
eu: Taldeak kiderik izan ezean soilik onartzen da

en: Create or manage a team message board
eu: Sortu edo kudeatu taldeko foro bat

en: To have this team created on all BOINC projects (current and future) you can make it into a %1 BOINC-wide team %2.
eu: Talde hau BOINC poiektu guztietan (oraingoak eta gerokoak) sortzeko %1 BOINC-wide talde %2 batera batu zaitezke.

en: Team admins are encouraged to join and participate in the Google %1 boinc-team-founders %2 group.
eu: Talde-administratzaileei, Google-ren %1 boinc-team-founders %2 taldean batzeko gonbidapena luzatzen zaie.

en: Can't delete non-empty team
eu: Ezin da hutsik ez dagoen talderik ezabatu

en: Team %1 deleted
eu: %1 taldea ezabatuta

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
eu: Muga gainditu da: lehen 1000 kideak soilik bistara daitezke.

en: Unable to quit team
eu: Ezin da taldea utzi

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
eu: Taldea ez da existitzen edo ez zara bertako kide.

en: Quit %1
eu: Itxi %1

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
eu: <strong>Mesedez, kontuan hartu talde bat utzi aurretik:</strong>
              <ul>
              <li>Talde bat uzten baduzu, gero berriro ere batu zaitezke bertara, edo nahi duzun beste edozein taldera
              <li>Talde bat uzteak ez du inolako eraginik zeure kreditu estatistikengan.
              </ul>

en: Quit Team
eu: Utzi taldea

en: Removing users from %1
eu: %1(e)ko erabiltzaileak kentzen

en: %1 is not a member of %2
eu: %1 ez da %2(e)ko kide

en: %1 has been removed
eu: %1 kendu da

en: Remove members from %1
eu: Kendu kideak %1(e)tik

en: Remove?
eu: Ezabatu?

en: Name (ID)
eu: Izena (IDa)

en: No members are eligible for removal.
eu: Ez dago kiderik ezabatzeko aukeratuta.

en: Remove users
eu: Kendu erabiltzaileak

en: Team name
eu: Taldearen izena

en: Validated?
eu: Balioztatuta?

en: Team search results
eu: Talde bilaketaren emaitzak

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
eu: Ez da aurkitu zure bilaketarekin bat datorren talderik. Egin beste bilaketa bat.

en: Or you can %1 create a new team %2.
eu: Edo %1 talde berri bat sor dezakezu %2.

en: The following teams match one or more of your search criteria.
                To join a team, click its name to go to the team page,
                   then click %1 Join this team %2.
eu: Ondorengo taldeak bat datoz zure bilaketa-irizpideetako batekin edo gehiagorekin.
                 Talde batera batzeko, klik egin bere izenean eta joan taldearen orrira,
                    gero klik egin %1 Batu talde honetara %2.

en: Change your search
eu: Aldatu zure bilaketa

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
eu: Antzeko interesak dituen jendearekin edo herrialde, enpresa zein eskola bereko jendearekin elkar zaitezke.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
eu: Erabili inprimaki hau aproposak izan dakizkizuken taldeak aurkitzeko.

en: %1 I'm not interested %2 in joining a team right now.
eu: Une honetan talde batera batzeko %1 interesik ez dut %2.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top computers
eu: Ordenagailu hoberenak

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
eu: %1(e)ko talde hoberenak

en: There are no %1 teams
eu: Ez daude %1 talde

en: Participant since
eu: Ondorengo dataz geroztik partaide

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
eu: Partaide hoberenak

en: No user of the day has been chosen.
eu: Ez da aukeratu eguneko erabiltzailerik.

en: User of the Day for %1: %2
eu: %1(r)en eguneko erabiltzailea: %2

en: You are not logged in. Please login to agree to our terms of use.
eu: Ez duzu saiorik hasi. Hasi saioa gure erabiltzeko baldintzak onartzeko.

en: Agree to our Terms of Use.
eu: Gure erabiltzeko baldintzekin ados.

en: Website error when attempting to agree to terms of use. Please contact the site administrators.
eu: Errorea webgunean erabiltzeko baldintzak onartzen saiatzerakoan. Jarri harremanetan webgunearen administratzaileekin.

en: You have not agreed to our terms of use. You may not continue until you do so.
eu: Ez dituzu onartu gure erabiltzeko baldintzak. Ezin duzu jarraitu onartu ezean.

en: Website error when attempting to agree to terms of use.
eu: Errorea webgunean erabiltzeko baldintzak onartzen saiatzerakoan.

en: Authentication error attempting to agree to terms of use.
eu: Autentifikazio errorea erabiltzeko baldintzak onartzen saiatzerakoan.

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: User name starts with
eu: Erabiltzaile-izena honela hasten da:

en: Any
eu: Edozein

en: With profile?
eu: Profilarekin?

en: Either
eu: Edozein

en: On a team?
eu: Talde batean?

en: Ordering
eu: Ordenatzen

en: Decreasing sign-up time
eu: Izen-ematearen denbora laburtzen

en: Decreasing average credit
eu: Batezbesteko kreditua gutxitzen

en: Decreasing total credit
eu: Guztizko kreditua gutxitzen

en: search string must be at least 3 characters
eu: bilaketa-kateak gutxienez 3 karaktere izan behar ditu

en: User search results
eu: Erabiltzaile bilaketaren emaitzak

en: Joined
eu: Batuta

en: No users match your search criteria.
eu: Bilaketako irizpideekin bat datorren erabiltzailerik ez dago.

en: User not found!
eu: Ez da erabiltzailea aurkitu!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
eu: Kontuaren datuak<br/>%1(r)entzat<br/>Denbora:

en: Team:
eu: Taldea:

en: Team TotCred:
eu: GuztiKred taldea:

en: Team AvgCred:
eu: BatazbKred taldea:

en: Team: None
eu: Taldea: inor

en: Validate BOINC email address
eu: Balioztatu BOINCeko helbide elektronikoa

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
eu: Begiratu ondorengo esteka zure %1 kontuaren helbide elektronikoa balioztatzeko:

en: Validate email sent
eu: Balioztatu bidalitako mezu elektronikoa

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
eu: Mezu elektroniko bat bidali zaio %1(r)i. Begiratu mezuan bidalitako esteka zure helbide elektronikoa balioztatzeko.

en: No such user.
eu: Ez dago aipatu erabiltzailerik.

en: Error in URL data - can't validate email address
eu: Akatsa URLan - ezin da balioztatu helbide elektronikoa

en: Database update failed - please try again later.
eu: Datu-basearen eguneratzeak huts egin du - saiatu berriro beranduago.

en: Validate email address
eu: Balioztatu helbide elektronikoa

en: The email address of your account has been validated.
eu: Zure kontuaren helbide elektronikoa balioztatu da.

en: This user has no profile
eu: Erabiltzaile honek ez du profilik

en: Profile: %1
eu: Profila: %1

en: Account data
eu: Kontuaren datuak

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
eu: Zure kontuan sar zaitezke zure helbide elektronikoa eta pasahitza
        edo kontuaren gako bat erabiliz.
        Zure kontuaren gakoa:

en: This key can be used to:
eu: Gako hau honetarako erabil daiteke:

en: log in to your account on the web
eu: hasi saioa zure kontuan webean

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
eu: ordenagailu bat zure kontuarekin sinkronizatzeko BOINC Manager erabili gabe.
            Horretarako, instalatu BOINC,
            sortu %1 izeneko fitxategia BOINCen datuak
            gordetzen diren karpetan eta finkatu honela bere edukia:

en: Weak account key
eu: Kontuaren gakoa ahula da

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
eu: Zure 'kontuaren gako ahula' erabil daiteke ordenagailuak zure kontuarekin sinkronizatzeko,
       goian azaltzen den moduan, baina ezin da erabili zure kontuan saioa hasteko edo kontua edozein modutan aldatzeko.
       Fidagarriak edo seguruak ez diren ordenagailuak zure kontuarekin sinkronizatu nahi badituzu,
       erabili gako ahula.
       Zure kontuaren gako ahula:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
eu: Zure pasahitza aldatzen baduzu gako ahula ere aldatu egiten da eta aurrekoa baliogabetzen da.

en: 
        At this point BOINC should be installed and running on your computer;
        the system tray should have an icon like this: %1
        If not, %2get help here%3.
eu: 
    Honezkero zure ordenagailuan BOINC instalatuta eta exekutatzen egon beharko luke;
    sistemaren erretiluan honen antzeko ikono bat egon beharko luke: %1
    Hala ez bada, 1%2lortu laguntza hemen%3.

en: What happens now?
eu: Zer gertatzen da orain?

en: BOINC, running in the background, will download computing jobs,
            process them, and upload the results.
            This will happen automatically; you don't have to do anything.
            This computation may cause your computer's fan to run,
            and it may slightly increase your electric bill.
eu: Atzeko planoan exekutatuz, BOINCek konputazio-lanak deskargatuko ditu
    eta berauek prozesatu ondoren emaitzak bidaliko ditu.
    Automatikoki egiten da; ez duzu ezer egin beharrik.
    Konputazio honen ondorioz agian ordenagailuaren haizagailua martxan jarri
    eta zure faktura elektrikoa apur bat igo daiteke.

en: How to monitor and control BOINC
eu: Nola monitorizatu eta kontrolatu BOINC

en: You can monitor what BOINC is doing, and control it, using the BOINC Manager.
            Open this by double-clicking on the BOINC icon.
            Details are %1here%2.
eu: BOINC egiten ari dena monitoriza dezakezu, eta berau kontrolatu, BOINC Manager erabiliz.
    Ireki hau BOINC ikonoan klik bikoitza eginez.
    Xehetasunak %1hemen%2 daude.

en: BOINC is designed to not impact
            the performance of your computer for normal use.
            If it does, you can reduce this impact by,
            for example, limiting the amount of memory BOINC uses.
            You can control many settings.
            Check this out %1here%2.
eu: Zure ordenagailuaren funtzionamendu
    normalean eraginik ez izateko diseinatuta dago BOINC.
    Eraginik baldin badu, txikiagotu dezakezu
    adibidez BOINCek erabiltzen duen memoria mugatuz.
    Ezarpen asko kontrola ditzakezu.
    Begiratu %1hemen%2.

en: You can meet and communicate with other %1 participants
            in a variety of ways - take a look under the Community
            menu above.
eu: Beste %1 partaiderekin hainbat modutan elkartu eta komunikatu
    ahal izango zara: begiratu goiko
    komunitatea menuan.

en: Other projects
eu: Beste proiektuak

en: %1 is one of many science projects using BOINC.
            Your computer is now 'attached' to %1,
            but you can attach it to other projects if you want.
            It will process jobs for all attached projects.
            %2Learn about how to do this%3.
eu: BOINC erabiltzen duten proiektu zientifiko ugarietako bat da %1.
    Zure ordenagailua %1(r)i esleituta dago orain
    baina beste proiektuei ere esleitu dakieke.
    Atxikita dituen proiektu guztietako lanak prozesatuko ditu.
    1%2Azalpen gehiagorako%3.

en: Workunit %1
eu: %1 lan-unitatea

en: application
eu: aplikazioa

en: keywords
eu: gako-hitzak

en: canonical result
eu: emaitza kanonikoa

en: granted credit
eu: emandako kreditua

en: Tasks in progress
eu: Abian diren atazak

en: suppressed pending completion
eu: bertan behera utzi da "osatzeke"

en: minimum quorum
eu: gutxieneko quoruma

en: initial replication
eu: hasierako erreplika

en: max # of error/total/success tasks
eu: gehienezko # erroreak/guztira/ataza arrakastatsuak

en: errors
eu: erroreak

en: validation
eu: balidazioa

en: Pending
eu: Egiteke

en: can't find workunit
eu: ezin da lan-unitatea aurkitu

en: Generated
eu: Sortuta

en: Your personal background.
eu: Zure ezagutzak.

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
eu: Aurkez iezaguzu zeure burua. Kontaiguzu adibidez nongoa zaren, adina, lanbidea, zaletasunak, edo zuri buruzko beste edozer.

en: Your opinions about %1
eu: %1(r)i buruzko zure iritziak

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
eu: Emaiguzu %1(r)i buruz duzun iritzia<ol>
       <li>Zergatik parte hartzen duzu %1(e)n?
       <li>Zein da proiektuari buruz duzun iritzia?
       <li>Iradokizunik?
       </ol>

en: Color scheme for graphics
eu: Grafikoen kolore-eskema

en: Maximum CPU % for graphics %1 0...100 %2
eu: PUZaren % maximoa grafikoetarako %1 0...100 %2

en: Run only the selected applications
eu: Exekutatu soilik aukeratutako aplikazioak

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
eu: Aplikazio jakinentzako atazak soilik jaitsi. Aplikazio zehatzetan arreta jartzeko erabilgarria da.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
eu: Aukeratutako aplikazioentzat lanik ez badago, beste aplikazioentzako lanak onartu nahi?

en: Use faster non-graphical applications if available?
eu: Aukeran interfaze grafikorik gabeko aplikaziok erabili nahi dituzu?

en: (all applications)
eu: (aplikazio guztiak)

en: No limit
eu: Mugarik gabe

en: Max # of jobs for this project
eu: Gehienez # ataza proiektu honentzat

en: Max # of CPUs for this project
eu: Gehienez # PUZ proiektu honentzat

en: Max # jobs
eu: Gehienez # ataza

en: Max # CPUs
eu: Gehienez # PUZ

en: General terms-of-use for this BOINC project.
eu: BOINC proiektu honen erabiltzeko baldintzak.

en: Do you consent to exporting your data to BOINC statistics aggregation Web sites?
eu: BOINCeko estatistikak batzen dituzten webguneetara zure datuak esportatzeko baimena ematen al duzu?
