BOINC - en to pl translation catalogue (1589 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
pl: Polski

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
pl: Polish

en: Show password
pl: Pokaż hasło

en: An invitation code is required to create an account.
pl: Do utworzenia konta niezbędny jest kod rejestracyjny.

en: Invitation code
pl: Kod rejestracyjny

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
pl: Identyfikuje Cię na stronie. Możesz użyć imienia albo pseudonimu.

en: Screen name
pl: Wyświetlane imię

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
pl: Musi to być poprawny adres postaci 'nazwa@domena'.

en: Email address
pl: Adres email

en: Must be at least %1 characters
pl: Musi mieć co najmniej %1 znaków

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
pl: Hasło

en: Select the country you want to represent, if any.
pl: Jeśli chcesz, wybierz kraj, który reprezentujesz.

en: Country
pl: Kraj

en: Postal or ZIP Code
pl: Kod pocztowy

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Terms of Use
pl: Zasady użytkowania

en: Do you agree to the terms of use above?
pl: Czy zgadzasz się z powyższymi zasadami użytkowania?

en: Email address:
pl: Adres e-mail:

en: Password:
pl: Hasło:

en: forgot password?
pl: zapomniałeś hasła?

en: Stay logged in
pl: Pozostań zalogowany

note: kludge
en: Log in
pl: Zaloguj

en: I agree
pl: Zgadzam się

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
pl: Pogrubienie: [b]tekst[/b]  (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
pl: Kursywa: [i]tekst[/i]  (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
pl: Podkreślenie: [u]tekst[/u]  (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
pl: Przekreślenie: [s] tekst [/ s] (alt + k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
pl: Cytat: [quote]tekst[/quote]  (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
pl: Kod: [code]kod[/code]  (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
pl: Lista: [list]tekst[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
pl: Lista numerowana: [list=1]tekst[/list]  (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
pl: Wstaw obrazek: [img]http://adres_obrazka[/img]  (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
pl: Wstaw URL: [url]http://adres[/url] lub [url=http://url]adres[/url]  (alt+w)

en: Font color
pl: Kolor czcionki

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
pl: Kolor czcionki: [color=red]tekst[/color]  Rada: możesz także użyć color=#FF0000

en: Default
pl: Domyślny

en: Dark Red
pl: Ciemny czerwony

en: Red
pl: Czerwony

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Brown
pl: Brązowy

en: Yellow
pl: Żółty

en: Green
pl: Zielony

en: Olive
pl: Oliwkowy

en: Cyan
pl: Błękitny

en: Blue
pl: Niebieski

en: Dark Blue
pl: Ciemnoniebieski

en: Violet
pl: Fioletowy

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
pl: Rozmiar czcionki: [size=x-small]mały tekst[/size]

en: Small
pl: Mały

en: Normal
pl: Normalny

en: Large
pl: Duży

en: Close all open bbCode tags
pl: Zamknij wszystkie otwarte znaczniki bbCode

en: Close Tags
pl: Zamknij znaczniki

en: Join
pl: Dołącz

en: Login
pl: Logowanie

en: Account
pl: Konto

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: About %1
pl: O %1

en: Help
pl: Pomoc

en: Project
pl: Projekt

en: Participate
pl: Weź udział

en: Do work
pl: Wykonaj pracę

en: Server status
pl: Status serwera

en: Credit statistics
pl: Statystyki punktów

en: Applications
pl: Aplikacje

en: GPU models
pl: Modele kart graficznych

en: CPU models
pl: Modele procesorów

en: Computer types
pl: Konfiguracje komputerów

en: Computing
pl: Obliczenia

en: Community
pl: Społeczność

en: Message boards
pl: Forum dyskusyjne

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
pl: Drużyny

en: create or join a team
pl: stwórz lub dołącz do drużyny

en: Profiles
pl: Profile

en: User search
pl: Szukanie użytkownika

en: User of the day
pl: Uczestnik dnia

en: Certificate
pl: Certyfikat

en: Site
pl: Strona

en: Site search
pl: Wyszukiwanie na stronie

en: Languages
pl: Języki

note: names for the above
en: Oldest first
pl: Starsze najpierw

en: Newest first
pl: Nowsze najpierw

en: Highest rated posts first
pl: Najwyżej oceniane posty najpierw

en: Newest post first
pl: Nowsze posty najpierw

en: Most views first
pl: Najczęściej oglądane najpierw

en: Most posts first
pl: Z największą ilością postów najpierw

en: This answered my question
pl: To jest odpowiedź na moje pytanie

en: I also have this question
pl: Ja również mam to pytanie

en: Off-topic
pl: Nie na temat

en: Volunteer moderator
pl: Wolontariusz-moderator

en: Project administrator
pl: Administrator projektu

en: Project developer
pl: Programista projektu

en: Project tester
pl: Tester projektu

en: Volunteer developer
pl: Programista wolontariusz

en: Volunteer tester
pl: Wolontariusz-tester

en: Project scientist
pl: Naukowiec projektu

en: Help desk expert
pl: Specjalista pomocy technicznej

note: Search
en: Search for words in forum messages
pl: Szukaj słów w postach na forum

en: Search forums
pl: Przeszukaj fora

en: Advanced search
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: Private messages
pl: Prywatne wiadomości

en: Questions and Answers
pl: Pytania i odpowiedzi

en: %1 message board
pl: Forum dyskusyjne %1

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Next
pl: Następny

en: Author
pl: Autor

en: Message
pl: Wiadomość

en: Send message
pl: Wyślij wiadomość

en: Send %1 a private message
pl: Wyślij prywatną wiadomość do %1

en: Joined: %1
pl: Dołączył: %1

en: Posts: %1
pl: Postów: %1

en: Credit: %1
pl: Punktów: %1

en: You haven't read this message yet
pl: Nie przeczytałeś jeszcze tej wiadomości

en: Unread
pl: Nieprzeczytana

en: Message %1
pl: Wiadomość %1

en: hidden
pl: ukryte

en: Posted: %1
pl: Wysłano: %1

en:  - in response to
pl:  - w odpowiedzi na

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit this message
pl: Edytuj tą wiadomość

en: Last modified: %1
pl: Ostatnio zmodyfikowano: %1

en: This post is hidden because the sender is on your 'ignore' list.  Click %1 here %2 to view hidden posts
pl: Ta wiadomość nie jest wyświetlona, ponieważ autor jest umieszczony na Twojej liście ignorowanych. Kliknij %1 tutaj %2, aby zobaczyć ukryte wiadomości

en: Report this post as offensive
pl: Zgłoś tą wiadomość jako obraźliwą

en: Report as offensive
pl: Zgłoś jako obraźliwą

en: Rating: %1
pl: Ocena: %1

en: rate:
pl: oceń:

en: Click if you like this message
pl: Kliknij, jeśli lubisz tą wiadmość

en: Rate +
pl: Oceń +

en: Click if you don't like this message
pl: Kliknij, jeśli nie lubisz tej wiadomości

en: Rate -
pl: Ocena -

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
pl: Odpowiedz

en: Post a reply to this message
pl: Wyślij odpowiedź na tą wiadomość

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
pl: Cytuj

en: Post a reply by quoting this message
pl: Wyślij odpowiedź cytując tą wiadomość

en: Hidden by a moderator
pl: Ukryte przez moderatora

en: Posted %1 by %2
pl: Wysłano %1 przez %2

en: You may not post or rate messages until %1
pl: Nie możesz wysłać lub ocenić wiadomości przed %1

en: Posts must be 'kid friendly': they may not contain content that is obscene, hate-related, sexually explicit or suggestive.
pl: Posty muszą być odpowiednie dla dzieci: nie mogą zawierać treści obscenicznych, nienawistnych ani sugestii seksualnych.

en: No commercial advertisements.
pl: Nie należy umieszczać reklam.

en: No links to web sites involving sexual content, gambling, or intolerance of others.
pl: Nie należy umieszczać odnośników do stron z treściami o charakterze seksualnym, hazardowych lub szerzących nietolerancję.

en: No messages intended to annoy or antagonize other people, or to hijack a thread.
pl: Nie należy umieszczać wiadomości mogących drażnić lub skłócać inne osoby lub wiadomości zawierających niepotrzebne dygresje.

en: No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
pl: Nie należy umieszczać wiadomości rozmyślnie złośliwych, obraźliwych lub zawierających groźby.

en: No abusive messages involving race, religion, nationality, gender, class or sexuality.
pl: Nie należy umieszczać wiadomości wyrażających uprzedzenia dotyczące rasy, religii, narodu, płci, przynależności klasowej lub seksualności.

en: Posts that violate these rules may be deleted.
pl: Posty naruszające te zasady mogą zostać usunięte.

en: The posting privileges of violators may be suspended or revoked.
pl: Możliwość pisania postów może zostać wstrzymana lub odebrana osobom łamiącym zasady.

en: If your account is suspended, don't create a new one.
pl: Jeśli Twoje konto zostało zablokowane, nie twórz nowego.

en: Rules:
pl: Zasady:

en: Unhide
pl: Pokaż

en: Unhide this post
pl: Pokaż tę wiadomość

en: Hide
pl: Ukryj

en: Hide this post
pl: Ukryj tę wiadomość

en: Move
pl: Przenieś

en: Move post to a different thread
pl: Przenieś tę wiadomość do innego wątku

en: Banish author
pl: Zbanuj autora

en: Vote to banish author
pl: Zagłosuj, aby zbanować autora

en: Vote not to banish author
pl: Zagłosuj przeciw banowaniu autora

en: Start vote to banish author
pl: Rozpocznij głosowanie, aby zbanować autora

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete this post
pl: Usuń ten post

en: Only team members can post to the team message board
pl: Tylko członkowie zespołu mogą wysyłać wiadomości na forum zespołu

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
pl: Aby utworzyć nowy wątek w %1, musisz mieć odpowiedni poziom średnich punktów. Ma to na celu ochronę przed nadużywaniem systemu.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
pl: Nie możesz teraz tworzyć wątków. Proszę poczekaj przed ponowną próbą. Ma to na celu ochronę przed nadużywaniem systemu.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
pl: Ten wątek jest zablokowany. Tylko moderatorzy i administratorzy mogą wysyłać tu wiadomości.

en: Can't post to a hidden thread.
pl: Nie można dodać wiadomości do ukrytego wątku.

en: Thread
pl: Wątek

en: Posts
pl: Posty

en: Views
pl: Wyświetlenia

en: Last post
pl: Ostatni post

en: New posts in the thread %1
pl: Nowe wiadomości w wątku %1

en: New posts in subscribed thread
pl: Nowe wiadomości w subskrybowanym wątku

en: There are new posts in the thread '%1'
pl: Są nowe wiadomości w wątku '%1'

en: Mark all threads as read
pl: Zaznacz wszystkie wątki jako przeczytane

en: Mark all threads in all message boards as read.
pl: Zaznacz wszystkie wątki we wszystkich forach jako przeczytane.

en: No host
pl: Brak komputera

en: Unavailable
pl: Niedostępny

en: Home
pl: Dom

en: Work
pl: Praca

en: School
pl: Szkoła

en: Update location
pl: Zmień lokalizację

en: Computer information
pl: Informacje o komputerze

en: IP address
pl: Adres IP

en: (same the last %1 times)
pl: (identyczny ostatnich %1 razy)

en: External IP address
pl: Zewnętrzny adres IP

en: Show IP address
pl: Pokaż adres IP

en: Domain name
pl: Nazwa domenowa

en: Product name
pl: Nazwa produktu

en: Local Standard Time
pl: Czas lokalny

en: UTC %1 hours
pl: UTC %1 godzin(a)

en: Owner
pl: Właściciel

en: Anonymous
pl: Anonimowy

en: Created
pl: Utworzony

en: Total credit
pl: Wszystkie punkty

en: Average credit
pl: Średnia liczba punktów

en: Cross project credit
pl: Liczba punktów we wszystkich projektach

en: CPU type
pl: Typ procesora

en: Number of processors
pl: Liczba procesorów

en: Coprocessors
pl: Koprocesory

en: Virtualization
pl: Wirtualizacja

en: Operating System
pl: System operacyjny

en: BOINC version
pl: Wersja BOINC

en: Memory
pl: Pamięć

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Swap space
pl: Przestrzeń wymiany

en: Total disk space
pl: Całkowita pojemność dysku

en: Free Disk Space
pl: Dostępna pojemność dysku

en: Measured floating point speed
pl: Zmierzona wydajność zmiennoprzecinkowa

en: %1 billion ops/sec
pl: %1 miliardów operacji/sek

en: Measured integer speed
pl: Zmierzona prędkość dla liczb całkowitych

en: Average upload rate
pl: Średnia prędkość wysyłania

en: %1 KB/sec
pl: %1 KB/s

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Average download rate
pl: Średnia prędkość pobierania

en: Average turnaround time
pl: Średni czas realizacji

en: %1 days
pl: %1 dni

en: Application details
pl: Szczegóły aplikacji

en: Show
pl: Pokaż

en: Tasks
pl: Zadania

en: Number of times client has contacted server
pl: Liczba połączeń klienta z serwerem

en: Last time contacted server
pl: Ostatnie połączenie z serwerem

en: Fraction of time BOINC is running
pl: Ułamek czasu gdy BOINC działa

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
pl: Ułamek czasu gdy BOINC działa i ma połączenie z Internetem

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
pl: Ułamek czasu gdy BOINC działa i liczenie jest dozwolone

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
pl: Ułamek czasu gdy BOINC działa i liczenie na karcie graficznej jest dozwolone

en: Average CPU efficiency
pl: Średnia wydajność procesora

en: Task duration correction factor
pl: Współczynnik korekcji czasu trwania zadań

en: Location
pl: Lokalizacja

en: Delete this computer
pl: Usuń ten komputer

en: Merge duplicate records of this computer
pl: Scal zduplikowane rekordy tego komputera

en: Merge
pl: Scal

en: Last contact
pl: Ostatni kontakt

en: Info
pl: Informacje

en: Rank
pl: Pozycja

en: Avg. credit
pl: Śr. punktów

en: Recent average credit
pl: Aktualna średnia liczba punktów

en: Operating system
pl: System operacyjny

en: installed
pl: jest zainstalowany

en: , CPU has hardware virtualization support and it is enabled
pl: , procesor wspiera sprzętową wirtualizację i jest ona włączona

en: , CPU has hardware virtualization support but it is disabled
pl: , procesor wspiera sprzętową wirtualizację, ale jest ona wyłączona

en: , CPU does not have hardware virtualization support
pl: , procesor nie wspiera sprzętowej wirtualizacji

en: None
pl: Żadna

en: (%1 processors)
pl: (%1 procesorów)

en: Details
pl: Szczegóły

en: Cross-project stats:
pl: Statystyki międzyprojektowe:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
pl: Komputer %1 ma pokrywający się czas działania:

en: Host %1 has an incompatible OS:
pl: Komputer %1 ma niekompatybilny system operacyjny:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
pl: Komputer %1 ma niekompatybilny procesor:

en: same host
pl: ten sam komputer

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
pl: Nie można scalić komputera %1 z %2 - są one niekompatybilne

en: Merging host %1 into host %2
pl: Scalanie komputera %1 z %2

en: Couldn't update credit of new computer
pl: Nie można zaktualizować punktów nowego komputera

en: Couldn't update results
pl: Nie można zaktualizować wyników

en: Couldn't retire old computer
pl: Nie można wycofać starego komputera

en: Retired old computer %1
pl: Wycofano stary komputer %1

en: Show:
pl: Pokaż:

en: All computers
pl: Wszystkie komputery

en: Only computers active in past 30 days
pl: Tylko komputery aktywne w ciągu ostatnich 30 dni

en: Computer ID
pl: ID komputera

en: Name
pl: Nazwa

en: BOINC<br>version
pl: Wersja<br>BOINC

en: Merge computers by name
pl: Scal komputery według nazwy

en: Discuss
pl: Dyskutuj

en: News is available as an %sRSS feed%s
pl: Aktualności są dostępne w %skanale RSS%s

en: Inbox
pl: Odebrane

en: Write
pl: Napisz

en: 
            <ul>
            <li> Messages may not contain content that is obscene, hate-related,
                sexually explicit or suggestive.
            <li> No commercial advertisements.
            <li> No links to web sites involving sexual content,
                gambling, or intolerance of others.
            <li> No messages intended to annoy or antagonize other people.
            <li> No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
            <li> No abusive comments involving race, religion,
                nationality, gender, class or sexuality.
            <li> The privileges of violators may be suspended or revoked.
            <li> If your account is suspended, don't create a new one.
            </ul>
pl: 
            <ul>
            <li> Wiadomości nie mogą zawierać treści obscenicznych, nienawistnych
            ani sugestii seksualnych.
            <li> Nie należy umieszczać reklam.
            <li> Nie należy umieszczać odnośników do stron z treściami o charakterze seksualnym, hazardowych lub szerzących nietolerancję.
            <li> Nie należy umieszczać wiadomości mogących drażnić lub skłócać inne osoby.
            <li> Nie należy umieszczać wiadomości rozmyślnie złośliwych, obraźliwych lub zawierających groźby.
            <li> Nie należy umieszczać wiadomości wyrażających uprzedzenia dotyczące rasy, religii,
            narodu, płci, przynależności klasowej lub seksualności.
            <li> Możliwość pisania postów może zostać wstrzymana lub odebrana osobom łamiącym zasady.
            <li> Jeśli Twoje konto zostało zablokowane, nie twórz nowego.
            </ul>

en: Send message to team
pl: Wyślij wiadomość do drużyny

en: Preview
pl: Podgląd

en: Subject
pl: Temat

en: Send private message
pl: Wyślij prywatną wiadomość

en: no such message
pl: nie ma takiej wiadomości

en: To
pl: Do

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
pl: Identyfikatory lub nazwy użytkowników, oddzielone przecinkami

en: sent you a private message; subject:
pl: przysłał ci prywatną wiadomość; temat:

en: Private message%1 from %2, subject:
pl: Prywatna wiadomość%1 od %2, temat:

en: Couldn't create message
pl: Nie można utworzyć wiadomości

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
pl: Nie możesz wysyłać prywatnych wiadomości tak często. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie.

en: unread
pl: nieprzeczytane

en: For email notification, %1 edit community prefs %2
pl: Powiadomienia e-mail można skonfigurować w %1 ustawieniach społecznościowych %2

en: Private message
pl: Prywatna wiadomość

en: Usage limits
pl: Limit użycia

en: Use at most
pl: Używaj nie więcej niż

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
pl: Zostaw kilka wolnych CPU dla innych aplikacji. Przykładowo: 75% oznacza użycie 6 rdzeni z 8 rdzeniowego CPU.

en: % of the CPUs
pl: % procesora

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
pl: Zawiesza wykonywanie obliczeń co kilka sekund, żeby zredukować temperaturę procesora i zużycie energii. Przykładowo: 75% oznacza wykonywanie obliczeń przez 3 sekundy i 1 sekundę przerwy.

en: % of CPU time
pl: % czasu procesora

en: When to suspend
pl: Kiedy wstrzymywać

en: Suspend when computer is on battery
pl: Wstrzymaj pracę, gdy komputer jest zasilany z baterii

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wstrzymać przetwarzanie na urządzeniu mobilnym podczas pracy na baterii.

en: Suspend when computer is in use
pl: Wstrzymaj pracę, gdy komputer jest w użyciu

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wstrzymać przetwarzanie i transfer plików podczas używania komputera.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
pl: Wstrzymaj przetwarzanie przez GPU, gdy komputer jest w użyciu

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
pl: Zaznacz tę opcję, aby wstrzymać przetwarzanie przez kartę graficzną podczas używania komputera.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
pl: "W użyciu" oznacza aktywność myszki/klawiatury w ciągu ostatnich

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
pl: Określa kiedy uznać, że komputer 'jest w użyciu'.

en: minutes
pl: minut

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
pl: Wstrzymaj, gdy brak aktywności myszki/klawiatury w ciągu ostatnich

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
pl: Zaznaczenie tej opcji pozwala niektórym komputerom wejść w tryb niskiego poboru energii w czasie, gdy nie są w użyciu.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
pl: Wstrzymaj, gdy użycie procesora przed aplikacje inne niż BOINC przekracza

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
pl: Wstrzymaj przetwarzanie, kiedy Twój komputer jest obciążony innymi aplikacjami.

en: Compute only between
pl: Przetwarzaj dane jedynie pomiędzy

en: Compute only during a particular period each day.
pl: Przetwarzaj jedynie podczas określonego przedziału czasowego każdego dnia.

en: Other
pl: Inne

en: Store at least
pl: Przechowuj zapas zadań na co najmniej

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
pl: Przechowuj tyle zadań, żeby komputer miał co przetwarzać przez wskazany okres.

en: days of work
pl: dni pracy

en: Store up to an additional
pl: Przechowuj zapas zadań na co najwyżej

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
pl: Przechowuj dodatkową ilość zadań ponad ustalone minimum. Określa jak dużo pracy pobrać podczas komunikacji z projektem.

en: Switch between tasks every
pl: Przełączaj się pomiędzy zadaniami co

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
pl: Jeżeli uczestniczysz w kilku projektach, BOINC może tak często przełączać się pomiędzy nimi.

en: Request tasks to checkpoint at most every
pl: Zadania powinny zapisywać postęp obliczeń co

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
pl: To określa jak często zadania zapisują swój stan na dysku, tak, aby później mogły kontynuować od tego punktu.

en: seconds
pl: sekund

en: Use no more than
pl: Używaj nie więcej niż

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
pl: Ogranicz całkowitą ilość miejsca na dysku używanego przez BOINC.

en: Leave at least
pl: Pozostaw co najmniej

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
pl: Określ limit użycia przestrzeni dyskowej aby pozostawić tyle wolnego miejsca na partycje gdzie BOINC przechowuje dane.

en: GB free
pl: wolnych GB

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
pl: Określ procentowy limit użycia dysku przez BOINC na partycji, gdzie przechowuje on dane.

en: % of total
pl: % całości

en: When computer is in use, use at most
pl: Gdy komputer jest w użyciu, używaj co najwyżej

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
pl: Określ limit pamięci używanej przez BOINC kiedy używasz komputera.

en: When computer is not in use, use at most
pl: Gdy komputer nie jest w użyciu, używaj co najwyżej

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
pl: Określ limit pamięci używanej przez BONIC kiedy nie używasz komputera.

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
pl: Pozostaw zadania nie korzystające z GPU w pamięci, gdy są one wstrzymane

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
pl: Przechowuj zawieszone zadania w pamięci i wznawiaj bez żadnej straty. Jeśli nie jest włączone, to zawieszone zadania są usuwane z pamięci i wznawiane od ostatniego zapisanego punktu kontrolnego.

en: Page/swap file: use at most
pl: Plik stronicowania / wymiany: używaj co najwyżej

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
pl: Ogranicz przestrzeń wymiany (plik stronicowania) używany przez BOINC.

en: Limit download rate to
pl: Ogranicz szybkość pobierania do

en: Limit the download rate of file transfers.
pl: Ogranicza szybkość pobierania podczas transferu plików.

en: KB/second
pl: KB/sekundę

en: Limit upload rate to
pl: Ogranicz szybkość wysyłania do

en: Limit the upload rate of file transfers.
pl: Ogranicza szybkość wysyłania podczas transferu plików.

en: Limit usage to
pl: Ogranicz użycie do

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
pl: Przykład: BOINC powinien przesłać nie więcej niż 2000 MB danych w ciągu 30 dni.

en: MB every
pl: MB w ciągu każdych

en: days
pl: dni

en: Transfer files only between
pl: Przesyłaj pliki tylko pomiędzy

en: Transfer files only during a particular period each day.
pl: Przesyłaj pliki tylko podczas określonych przedziałów czasowych każdego dnia.

en: Skip data verification for image files
pl: Nie weryfikuj przesyłanych plików graficznych

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
pl: Zaznacz to, tylko wtedy, gdy Twój dostawca Internetu modyfikuje pliki obrazów. Pomijanie weryfikacji zmniejsza bezpieczeństwo BOINC.

en: Confirm before connecting to Internet
pl: Żądaj potwierdzenia przed połączeniem z Internetem

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
pl: Użyteczne jedynie jeśli łączysz się z siecią poprzez modem, ISDN lub połączenie VPN.

en: Disconnect when done
pl: Rozłącz z Internetem po zakończeniu przesyłania

en: Disk
pl: Dysk twardy

en: Network
pl: Sieć

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
pl: Te ustawienia mają zastosowanie do wszystkich projektów BOINC w których uczestniczysz.

en: %1 Unable to update preferences. %2 The values marked in red below were out of range or not numeric.
pl: %1 Nie udało się zapisać preferencji. %2 Wartości zaznaczone na czerwono są spoza dopuszczalnego zakresu lub nie są liczbami.

en: Separate preferences for %1
pl: Oddzielne preferencje dla %1

en: Edit preferences
pl: Edytuj preferencje

en: Remove
pl: Usuń

en: Add separate preferences for %1
pl: Dodaj oddzielne preferencje dla %1

en: These settings apply to all computers using this account except
pl: Te ustawienia dotyczą wszystkich komputerów używających tego konta, z wyjątkiem

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
pl: komputerów, gdzie ustawiono preferencje lokalnie za pomocą Menedżera BOINC

en: Android devices
pl: urządzeń z systemem Android

en: (Switch view)
pl: (Przełącz widok)

en: Combined preferences
pl: Połączone preferencje

en: Primary (default) preferences
pl: Podstawowe (domyślne) ustawienia

en: Preferences last modified:
pl: Ustawienia ostatnio zmodyfikowano:

en: Add preferences
pl: Dodaj preferencje

en: Update preferences
pl: Zaktualizuj preferencje

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
pl: Domyślna lokalizacja komputera

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
pl: Nowe komputery będą używać tej lokalizacji dla preferencji przetwarzania i projektu.

en: Resource share
pl: Przydział zasobów

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
pl: Określa proporcjonalną część zasobów Twojego komputera przydzieloną dla tego projektu. Np. jeżeli uczestniczysz w dwóch projektach BOINC z przydziałem zasobów 100 i 200, pierwszy z nich otrzyma 1/3 zasobów, a drugi 2/3.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
pl: Przyśpieszyć zadania kart graficznych przez przydzielenie procesora każdemu z nich?

en: Use CPU
pl: Używaj procesora

en: Use AMD GPU
pl: Użyj AMD GPU

en: Use NVIDIA GPU
pl: Używaj karty graficznej NVIDIA

en: Use Intel GPU
pl: Używaj karty graficznej Intel

en: Run test applications?
pl: Uruchamiać testowe aplikacje?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
pl: To pomaga nam rozwijać aplikacje, ale może powodować że zadania będą kończyć się z błędem na Twoim komputerze

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
pl: Wiadomości e-mail będą wysłane z %1; upewnij się, że twój filtr antyspamowy akceptuje ten adres.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
pl: Czy zgadzasz się aby %1 i Twoja drużyna (jeśli istnieje) wysyłali do Ciebie wiadomości?

en: Should %1 show your computers on its web site?
pl: Czy %1 powinien wyświetlać twoje komputery na swojej stronie?

en: (Switch View)
pl: (Przełącz widok)

en: Project specific settings
pl: Ustawienia specyficzne dla projektu

en: bad venue: %1
pl: zła lokalizacja: %1

en: bad subset: %1
pl: zły podzbiór: %1

en: Database error:
pl: Błąd bazy danych:

en: and
pl: i

en: no limit
pl: bez ograniczeń

en: Add
pl: Dodaj

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
pl: Twój profil będzie widoczny dla innych tak szybko jak to zostało zatwierdzone przez projekt. Może to potrwać do kilku dni.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
pl: Twój profil został oznaczony jako nie do przyjęcia. Nie jest on widoczny dla innych. Prosimy go zmienić.

en: Database error
pl: Błąd bazy danych

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
pl: Aby zapobiec spamowi, profile użytkowników o średniej ilości punktów mniejszej niż %1 są wyświetlane tylko zalogowanym użytkownikom. Przepraszamy za niedogodności.

en: User is banished
pl: Użytkownik jest zbanowany

en: No profile exists for that user ID.
pl: Profil o podanym ID nie istnieje.

en: Edit your profile
pl: Edytuj swój profil

en: Your feedback on this profile
pl: Twoja opinia na temat tego profilu

en: Recommend this profile for User of the Day:
pl: Poleć ten profil na Użytkownika Dnia:

en: I %1 like %2 this profile
pl: %1 Lubię %2 ten profil

en: Alert administrators to an offensive profile:
pl: Powiadom administratora o obraźliwym profilu:

en: I %1 do not like %2 this profile
pl: %1 Nie lubię %2 tego profilu

en: Anonymous platform
pl: Anonimowa platforma

en: NVIDIA GPU
pl: Karta graficzna NVIDIA

en: Intel GPU
pl: Karta graficzna Intel

en: pending
pl: oczekuje

en: All
pl: Wszystkie

en: In progress
pl: W trakcie

en: Validation pending
pl: Oczekuje na walidację

en: Validation inconclusive
pl: Walidacja niejednoznaczna

en: Valid
pl: Poprawny

en: Invalid
pl: Niepoprawny

en: Error
pl: Błąd

en: Inactive
pl: Nieaktywny

en: Unsent
pl: Niewysłany

en: Completed, waiting for validation
pl: Zakończone, oczekuje na walidację

en: Completed and validated
pl: Zakończone i zwalidowane

en: Completed, marked as invalid
pl: Zakończone, oznaczone jako niepoprawne

en: Completed, can't validate
pl: Zakończone, nie może zostać zwalidowane

en: Completed, validation inconclusive
pl: Zakończone, walidacja nie rozstrzygająca

en: Completed, too late to validate
pl: Zakończone, zbyt późno do zwalidowania

en: Completed
pl: Zakończone

en: Couldn't send
pl: Nie można wysłać

en: Cancelled by server
pl: Anulowane przez serwer

en: Not started by deadline - canceled
pl: Nie rozpoczęte przed terminem - Anulowane

en: Error while downloading
pl: Błąd podczas pobierania

en: Error while computing
pl: Błąd podczas przetwarzania

en: Error while uploading
pl: Błąd podczas wysyłania

en: Aborted
pl: Przerwane

en: Upload failed
pl: Wysyłanie nie powiodło się

en: Timed out - no response
pl: Czas upłynął - brak odpowiedzi

en: Didn't need
pl: Nie wymagane

en: Validate error
pl: Błąd walidacji

en: Abandoned
pl: Porzucone

en: Over
pl: Koniec

en: Success
pl: Sukces

en: Computation error
pl: Błąd przetwarzania

en: Redundant result
pl: Wynik nadmiarowy

en: No reply
pl: Brak odpowiedzi

en: New
pl: Nowe

en: Downloading
pl: Pobieranie

en: Processing
pl: Przetwarzanie

en: Compute error
pl: Błąd przetwarzania

en: Uploading
pl: Wysyłanie

en: Done
pl: Gotowe

en: Aborted by user
pl: Anulowane przez użytkownika

en: Initial
pl: Wstępny

en: Not necessary
pl: Nie potrzebne

en: Workunit error - check skipped
pl: Błąd jednostki roboczej - sprawdzanie pominięte

en: Checked, but no consensus yet
pl: Sprawdzone, ale brak jednoznacznego wyniku

en: Task was reported too late to validate
pl: Zadanie zostało zgłoszone zbyt późno, aby zwalidować

en: Couldn't send result
pl: Nie można wysłać wyniku

en: Too many errors (may have bug)
pl: Zbyt wiele błędów (może zawierać błąd)

en: Too many results (may be nondeterministic)
pl: Zbyt wiele wyników (może być niedeterministyczne )

en: Too many total results
pl: Zbyt wiele wszystkich wyników

en: WU cancelled
pl: Jednostka robocza anulowana

en: Canonical result is missing
pl: Brak kanonicznego wyniku

en: Unrecognized Error: %1
pl: Nieznany błąd: %1

en: Task name
pl: Nazwa zadania

en: click for details
pl: kliknij po szczegóły

en: Show IDs
pl: Pokaż ID

en: Show names
pl: Pokaż nazwy

en: Task
pl: Zadanie

en: Work unit
pl: Jednostka robocza

en: Computer
pl: Komputer

en: Sent
pl: Wysłane

en: Time reported<br />or deadline
pl: Czas zgłoszenia<br />lub termin

en: explain
pl: wyjaśnij

en: Run time<br />(sec)
pl: Czas uruchomienia<br />(sekundy)

en: CPU time<br />(sec)
pl: Czas procesora<br />(sekundy)

en: Credit
pl: Punkty

en: Application
pl: Aplikacja

en: Workunit
pl: Jednostka robocza

en: Report deadline
pl: Termin odesłania

en: Received
pl: Otrzymano

en: Server state
pl: Stan serwera

en: Outcome
pl: Wynik

en: Client state
pl: Stan klienta

en: Exit status
pl: Status końcowy

en: Run time
pl: Czas działania

en: CPU time
pl: Czas procesora

en: Validate state
pl: Stan walidacji

en: Device peak FLOPS
pl: Szczytowa wydajność urządzenia (FLOPS)

en: Application version
pl: Wersja aplikacji

en: Output files
pl: Pliki wyjściowe

en: Stderr output
pl: Wyjście stderr

en: State
pl: Stan

en: Task name:
pl: Nazwa zadania:

en: Search criteria (use one or more)
pl: Kryteria wyszukiwania (wybierz jedno lub więcej)

en: Key words
pl: Słowa kluczowe

en: Find teams with these words in their names or descriptions
pl: Znajdź drużyny z tymi słowami w nazwie lub opisie

en: Type of team
pl: Typ drużyny

en: Show only active teams
pl: Pokaż jedynie aktywne drużyny

en: Search
pl: Szukaj

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
pl: Zażądana przez Ciebie; czas założyciela na odpowiedź minął.

en: Complete foundership transfer
pl: Dokończ przekazanie funkcji założyciela

en: Requested by you
pl: Zażądana przez Ciebie

en: founder response deadline is %1
pl: czas na odpowiedź założyciela to %1

en: Initiate request
pl: Wyślij żądanie

en: Deferred
pl: Odroczone

en: Team info
pl: Informacje o drużynie

en: Description
pl: Opis

en: Web site
pl: Strona internetowa

en: Cross-project stats
pl: Statystyki międzyprojektowe

en: Type
pl: Typ

en: Message board
pl: Forum dyskusyjne

en: Threads
pl: Tematy

en: Join this team
pl: Dołącz do tej drużyny

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
pl: Uwaga: Jeżeli wyraziłeś zgodę na otrzymywanie e-maili w ustawieniach projektu, po dołączeniu do drużyny jej założyciel otrzyma także dostęp do twojego adresu e-mail.

en: Not accepting new members
pl: Nie przyjmuje nowych członków

en: Foundership change requested
pl: Zażądano zmiany założyciela

en: Respond by %1
pl: Odpowiedź od %1

en: Team foundership change
pl: Zmiana założyciela drużyny

en: Members
pl: Członkowie

en: Founder
pl: Założyciel

en: Admins
pl: Administratorzy

en: New members in last day
pl: Nowi członkowie w ostatnim dniu

en: Total members
pl: W sumie członków

en: view
pl: zobacz

en: Active members
pl: Aktywni członkowie

en: Members with credit
pl: Członkowie z punktami

en: Admin
pl: Administrator

en: Previous %1
pl: Poprzedni %1

en: Next %1
pl: Następny %1

en: No such team.
pl: Nie ma takiej drużyny.

en: This operation requires foundership.
pl: Operacja wymaga przywilejów założyciela drużyny.

en: This operation requires team admin privileges
pl: Operacja wymaga przywilejów administratora drużyny

en: WARNING: this is a BOINC-wide team. If you make changes here, they will soon be overwritten. Edit the %1 BOINC-wide team %2 instead.
pl: Uwaga: to jest zespół międzyprojektowy. Jeśli dokonasz zmian tutaj, zostaną one wkrótce nadpisane. Dokonaj zmian w %1 ustawieniach międzyprojektowych %2.

en: %1 Privacy note %2: if you create a team, your project preferences (resource share, graphics preferences) will be visible to the public.
pl: %1 Uwaga odnośnie prywatności %2: jeżeli stworzysz własny zespół, Twoje ustawienia projektu (ustawienia przydziału zasobów i grafiki) będą widoczne publicznie.

en: Team name, text version
pl: Nazwa drużyny, wersja tekstowa

en: Don't use HTML tags.
pl: Nie używaj znaczników HTML.

en: Team name, HTML version
pl: Nazwa drużyny, wersja HTML

en: You may use %1 limited HTML tags %2.
pl: Możesz używać jedynie %1 wybranych znaczników HTML %2.

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
pl: Jeżeli nie znasz języka HTML, zostaw to pole puste.

en: URL of team web page, if any
pl: Adres URL strony drużyny, jeśli jakąś posiada

en: without "http://"
pl: bez "http://"

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
pl: Link do tej strony zostanie umieszczony na stronie drużyny.

en: Description of team
pl: Opis drużyny

en: Accept new members?
pl: Akceptuj nowych członków?

en: Company
pl: Firma

en: Primary school
pl: Szkoła podstawowa

en: Secondary school
pl: Szkoła średnia

en: Junior college
pl: Gimnazjum

en: University or department
pl: Uniwersytet lub departament

en: Government agency
pl: Agencja rządowa

en: Non-profit organization
pl: Organizacja non-profit

en: National
pl: Krajowy

en: Local/regional
pl: Lokalne i regionalne

en: Computer type
pl: Typ komputera

en: Social/political/religious
pl: Socjalne/polityczne/religijne

en: User profile
pl: Profil użytkownika

en: Projects in which you are participating
pl: Projekty w których uczestniczysz

en: Projects in which %1 is participating
pl: Projekty w których uczestniczy %1

en: Click for user page
pl: Kliknij, aby przejść na stronę użytkownika

en: Since
pl: Od

en: Computers on this account
pl: Komputery na tym koncie

en: View
pl: Zobacz

en: Cross-project ID
pl: Identyfikator międzyprojektowy

en: Cross-project statistics
pl: Statystyki międzyprojektowe

en: Team
pl: Drużyna

en: Cross-project
pl: Międzyprojektowa

en: Stats on your cell phone
pl: Statystyki na twojej komórce

en: URL
pl: Strona internetowa

en: Postal code
pl: Kod pocztowy

en: %1 member since
pl: Uczestnik %1 od

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
pl: Zmień

en: delete account
pl: usuń konto

en: email address
pl: adres email

en: password
pl: hasło

en: other account info
pl: pozostałe dane konta

en: User ID
pl: Identyfikator uczestnika

en: Used in community functions
pl: Używany przy funkcjach społecznościowych

en: Account keys
pl: Klucze konta

en: Account Ownership
pl: Własność konta

en: When and how BOINC uses your computer
pl: Kiedy i jak BOINC może korzystać z twojego komputera

en: Computing preferences
pl: Ustawienia przetwarzania

en: Message boards and private messages
pl: Fora dyskusyjne i prywatne wiadomości

en: Community preferences
pl: Ustawienia społecznościowe

en: Preferences for this project
pl: Ustawienia tego projektu

en: %1 preferences
pl: Ustawienia %1

en: View the profile of %1
pl: Zobacz profil %1

en: Profile
pl: Profil

en: Create
pl: Stwórz

en: %1 posts
pl: %1 postów

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
pl: Powiadomienia

en: Quit team
pl: Opuść drużynę

en: Administer
pl: Administruj

en: (foundership change request pending)
pl: (zażądano zmiany założyciela)

en: Member of team
pl: Członek drużyny

en: find a team
pl: znajdź drużynę

en: Founder but not member of
pl: Założyciel, ale nie członek

en: Find friends
pl: Znajdź przyjaciół

en: Friends
pl: Przyjaciele

en: Computers
pl: Komputery

en: Contact
pl: Kontakt

en: This person is a friend
pl: Ta osoba jest przyjacielem

en: Cancel friendship
pl: Anuluj przyjaźń

en: Request pending
pl: Oczekujące zaproszenie

en: Add as friend
pl: Dodaj jako przyjaciela

en: Account information
pl: Dane konta

en: user name cannot have leading or trailing white space
pl: nazwa użytkownika nie może zawierać białych spacji na początku i na końcu

en: user name must be nonempty
pl: nazwa użytkownika nie może być pusta

en: user name may not contain HTML tags
pl: nazwa użytkownika nie może zawierać znaczników HTML

en: Can't create account
pl: Nie można utworzyć konta

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
pl: Kliknij przycisk <b>Wstecz</b> w przeglądarce, aby ponowić.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
pl: Twoja odpowiedź na reCAPTCHA jest nieprawidłowa. Spróbuj ponownie.

en: You have not agreed to our terms of use. Please agree to the terms of use by navigating back to the previous page, in order to create your account
pl: Nie zaakceptowałeś naszych warunków użytkowania. Proszę, zaakceptuj warunki użytkowania poprzez powrót do poprzedniej strony, by stworzyć Twoje konto.

en: You must supply an invitation code to create an account.
pl: Aby stworzyć konto, musisz posiadać kod rejestracyjny.

en: The invitation code you gave is not valid.
pl: Wpisany kod rejestracyjny jest nieprawidłowy.

en: Invalid email address: please enter a valid address of the form name@xxx.yyy
pl: Nieprawidłowy adres email: proszę podać prawidłowy adres w postaci nazwa@domena

en: There's already an account with that email address.
pl: Istnieje już konto z tym adresem email.

en: Passwords may only include ASCII characters.
pl: Hasło może zawierać jedynie znaki ASCII.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
pl: Nowe hasło jest za krótkie: minimalna długość hasła to %1 znaków.

en: Couldn't create account
pl: Nie można utworzyć konta

en: database error, please contact site administrators
pl: błąd bazy danych, proszę skontaktować się z administratorami strony

en: log out
pl: wyloguj

en: log in
pl: zaloguj

en: Create an account
pl: Stwórz konto

en: Server status page
pl: Status serwera

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
pl: Wystąpił błąd bazy danych podczas obsługi żądania, spróbuj ponownie później.

en: Unable to handle request
pl: Nie można obsłużyć żądania

en: hours
pl: godzin

en: min
pl: minut

en: sec
pl: sekund

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
pl: Upłynął limit czasu dla linku. Proszę kliknąć przycisk Wstecz, odświeżyć stronę i spróbować ponownie.

en: Use BBCode tags to format your text
pl: Użyj BBCode do formatowania tekstu

en: Project down for maintenance
pl: Projekt w trakcie prac konserwacyjnych

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
pl: %1 jest tymczasowo wyłączony ze względu na prace konserwacyjne. Spróbuj ponownie później.

en: Unable to connect to database - please try again later
pl: Nie można połączyć się z bazą danych - spróbuj ponownie później

en: Unable to select database - please try again later
pl: Nie udało się wybrać bazy danych - spróbuj ponownie później

en: characters remaining
pl: pozostało znaków

en: Stay logged in on this computer
pl: Pozostań zalogowany z tego komputera

en: Finish account setup
pl: Zakończ zakładanie konta

en: Optional; not shown to others
pl: Opcjonalne; niewidoczne dla innych

en: You must supply a name for your account
pl: Musisz podać nazwę konta

en: HTML tags not allowed in name
pl: Znaczniki HTML nie są dozwolone w nazwie

note: POST request - the user has submitted the form.
en: Proof of account ownership results
pl: Wynik dowodu własności konta

note: Check that the private key file exists where specified. If not, redirect to error page. Check that the public key file exists where specified. If not, redirect to
en: The proof of account ownership feature is not set up properly. Contact the project administrator to resolve the issue.
pl: Funkcja dowodu własności konta nie jest poprawnie skonfigurowana. Skontaktuj się z administratorem projektu, aby rozwiązać problem.

note: The generated signature has not been verified. The private/public keys do not match.
en: Signature verification failed. Contact the project administrator to resolve the issue.
pl: Weryfikacja podpisu nieudana. Skontaktuj się z administratorem projektu, aby rozwiązać problem.

note: Something has gone wrong & an error has occurred.
en: An error occurred during the signature verification. Contact the project administrator to resolve the issue.
pl: Wystąpił błąd podczas weryfikacji podpisu. Skontaktuj się z administratorem projektu, aby rozwiązać problem.

note: User data input invalid
en: Invalid input. User input must have a length > 0 and < 4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>
pl: Błędne dane wejściowe. Dane wejściowe muszą być > 0 i <4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>

note: GET request - the user has navigated to the page.
en: Generate proof of account ownership
pl: Wygeneruj dowód własności konta.

en: Generate
pl: Wygerneruj

en: Edit %1 preferences
pl: Edytuj preferencje %1

en: Add %1 preferences for %2
pl: Dodaj preferencje %1 dla %2

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
pl: %1 obecnie korzysta z następujących aplikacji. Jeśli uczestniczysz w %1 zadania dla jednej lub więcej z tych aplikacji zostaną przypisane do Twojego komputera. Obecna wersja aplikacji zostanie pobrana na Twój komputer. Stanie się to automatycznie, nie musisz nic robić.

en: Platform
pl: Platforma

en: Version
pl: Wersja

en: Average computing
pl: Przeciętna moc obliczeniowa

en: BBCode tags
pl: Znaczniki BBCode

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
pl: Znaczniki BBCode pozwalają na formatowanie tekstu w profilu oraz w wiadomościach na forum.
    Są one podobne do znaczników HTML, lecz prostsze. Znacznik zaczyna się
    od [ (czyli tam gdzie użyłbyś %1 w HTML) i kończy na ] (gdzie użyłbyś %2
    w HTML).

en: Examples
pl: Przykłady

en: Bold
pl: Pogrubienie

en: Italic
pl: Kursywa

en: Underline
pl: Podkreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Big text
pl: Duży tekst

en: Red text
pl: Czerwony tekst

en: link to website
pl: odnośnik do strony

en: Quoted text
pl: Cytat

en: use for quoted blocks of text
pl: użyj do cytowania bloków tekstu

en: use to display an image
pl: użyj do wyświetlenia obrazka

en: Code snippet here
pl: Fragment kodu

en: use to display some code
pl: użyj do wyświetlenia kodu

en: Pre-formatted text
pl: Tekst sformatowany

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
pl: użyj do wyświetlenia tekstu sformatowanego

en: Item 1
pl: Element 1

en: Item2
pl: Element2

en: Item 2
pl: Element 2

en: link to an issue on the BOINC Github repository
pl: odnośnik do zgłoszenia w repozytorium BOINC w serwisie Github

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
pl: link do strony Wiki w repozytorium BOINC w serwisie Github

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
pl: Jeśli nie zamkniesz znacznika lub nie podasz prawidłowego parametru,
     wyświetlony zostanie jedynie znacznik a nie sformatowany tekst.

en: Create account
pl: Stwórz konto

en: If you already have an account and want to run %1 on this computer, %2 go here %3.
pl: Jeśli posiadasz już konto i chcesz uruchomić %1 na tym komputerze, %2 przejdź tutaj %3.

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
pl: To konto automatycznie będzie przyłączone do drużyny %1 i zyska ustawienia określone przez jej założyciela.

en: Picture
pl: Obrazek

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
pl: %1 Twoje zdjęcie profilowe jest widoczne po lewej stronie.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
pl: Aby je zastąpić, kliknij przycisk "Przeglądaj" i wybierz plik JPEG lub PNG (%1 lub mniej).

en: To remove it from your profile, check this box:
pl: Aby je usunąć ze swojego profilu, zaznacz to pole:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
pl: Jeśli chcesz dodać zdjęcie w profilu, kliknij przycisk "Przeglądaj" i wybierz plik JPEG lub PNG. Wybierz obrazy o rozmiarze %1 lub mniejsze.

en: Language
pl: Język

en: Select the language in which your profile is written:
pl: Wybierz język w którym stworzony jest twój opis profilu:

en: Submit profile
pl: Zatwierdź profil

en: Create/edit profile
pl: Stwórz/edytuj profil

en: The format of your uploaded image is not supported.
pl: Format przesyłanego zdjęcia nie jest obsługiwany.

en: Your %1 profile %2 lets you share your opinions and background with the %3 community.
pl: Twój %1 profil %2 umożliwia Ci dzielenie się opiniami ze społecznością %3.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
pl: Twoja odpowiedź ReCaptcha nie była prawidłowa. Spróbuj ponownie.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
pl: Twoja pierwsza odpowiedź została oznaczona jako spam przez system antyspamowy Akismet. Zmodyfikuj tekst i spróbuj ponownie.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
pl: Twoja druga odpowiedź została oznaczona jako spam przez system antyspamowy Akismet. Zmodyfikuj tekst i spróbuj ponownie.

en: Your profile submission was empty.
pl: Przesłany profil był pusty.

en: Could not update the profile: database error
pl: Nie można zaktualizować profilu: błąd bazy danych

en: Could not create the profile: database error
pl: Nie można utworzyć profilu: błąd bazy danych

en: Profile saved
pl: Profil zapisany

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
pl: Gratulacje! Twój profil został zapisany w naszej bazie danych.

en: View your profile
pl: Zobacz swój profil

en: Create a profile
pl: Stwórz profil

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
pl: Aby zapobiec spamowi, średnia ilość punktów %1 lub więcej jest wymagana aby utworzyć lub edytować profil. Przepraszamy za niedogodności.

en: This feature is disabled.  Please contact the project administrator.
pl: Ta funkcja jest wyłączona.  Proszę skontaktować się z administratorem projektu.

en: The token you used has expired or is otherwise not valid.  Please request a new one <a href="delete_account_request.php">here</a>
pl: Użyty token wygasł lub jest w inny sposób błędny. Poproś o nowy <a href="delete_account_request.php">tutaj</a>

en: Delete Account
pl: Usuń konto

en: Thank you for verifying ownership of your account.
pl: Dziękujemy za zweryfikowanie własności konta.

en: You can now delete your account by entering in your password below and clicking the "Delete Account" button.
pl: Teraz możesz usunąć swoje konto podając poniżej swoje hasło i klikając przycisk "Usuń konto".

en: As a reminder, your account <b>cannot be recovered</b> once you delete it.
pl: Przypominamy, że Twoje konto <b>nie może zostać odzyskane</b> po usunięciu.

en: Failed to delete your account.  Please contact the project administrator.
pl: Usunięcie konta nie powiodło się. Skontaktuj się z właścicielem projektu.

en: Account Deleted
pl: Konto zostało usunięte

en: Your account has been deleted.  If you want to contribute to %1 in the future you will need to create a new account.
pl: Konto zostało usunięte. Jeżeli w przyszłości zechcesz ponownie pomóc projektowi %1, będziesz musiał utworzyć nowe konto.

en: You are not allowed to delete your account until after 7 days from when you last changed your email address.
pl: Usunięcie konta będzie możliwe dopiero po 7 dniach od ostatniej zmiany adresu e-mail.

en: You have the ability to delete your account.  Please note that this <b>cannot be undone</b> once it is completed.
pl: Możesz usunąć swoje konto. Pamiętaj, że <b>operacja jest nieodwracalna.</b>

en: The process works as follows:
pl: Proces przebiega następująco:

en: Enter in your password below and click on the "Send Confirmation Email" button
pl: Poniżej podaj swoje hasło i kliknij przycisk "Wyślij potwierdzający e-mail"

en: You will receive an email which contains a link.  Click on that link
pl: Otrzymasz wiadomość e-mail zawierającą link.  Kliknij w ten link

en: On the page displayed, you will need to re-enter your password and then click "Delete Account"
pl: Na otwartej stronie ponownie podaj hasło i kliknij "Usuń konto"

en: Your account will then be immediately deleted
pl: Następnie twoje konto zostanie usunięte

en: Send Confirmation Email
pl: Wyślij potwierdzający e-mail

en: Confirmation Email Sent
pl: Email potwierdzający został wysłany

en: The email to confirm your request to delete your account has been sent.
pl: E-mail potwierdzający żądanie usunięcia konta został wysłany.

en: couldn't delete profile - please try again later
pl: nie można usunąć profilu - spróbuj ponownie później

en: Delete Confirmation
pl: Potwierdzenie usunięcia

en: Your profile has been deleted.
pl: Twój profil został usunięty.

en: Profile delete confirmation
pl: Potwierdzenie usunięcia profilu

en: Are you sure?
pl: Czy jesteś pewien?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
pl: Usunięte profile nie mogą zostać odzyskane.
    Jeśli w przyszłości będziesz chciał mieć nowy profil
    będziesz musiał utworzyć go od zera.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
pl: Jeśli jesteś pewien, kliknij 'Tak'
    aby usunąć profil z bazy danych.

en: Yes
pl: Tak

en: Delete my profile
pl: Usuń mój profil

en: No
pl: Nie

en: Do not delete my profile
pl: Nie usuwaj mojego profilu

en: PayPal - Transaction Completed
pl: PayPal - transakcja zakończona

en: Thank you for donating!
pl: Dziękujemy za darowiznę!

en: Your donation for has been completed.
pl: Twoja darowizna została przekazana.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
pl: Twoja darowizna zostanie dodana do paska postępu po potwierdzeniu jej przez PayPal.

en: You have canceled your donation.
pl: Anulowałeś swoją darowiznę.

en: This project is not accepting donations.
pl: Ten projekt nie akceptuje darowizn.

en: %1 donations
pl: %1 darowizn

en: This project is accepting donations via
    %1.
pl: Ten projekt akceptuje darowizny przez
    %1.

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
pl: Aby przekazać darowiznę, podaj sumę jaką chcesz przekazać w polu poniżej.
    PayPal akceptuje wiele walut
    (dolary kanadyjskie, euro, funty szterlingi, dolary amerykańskie,
    jeny, dolary australijskie, dolary nowozelandzkie,
    franki szwajcarskie, dolary hongkońskie, dolary singapurskie, korony szwedzkie,
    korony duńskie, polskie złote, korony norweskie,
    forinty węgierskie, korony czeskie).
    Możesz skorzystać z konwertera walut
    aby zobaczyć kwotę darowizny w innych walutach
    (kurs wymiany jest szacunkowy, faktyczna wartość może być inna).

en: Amount you would like to donate
pl: Kwota, jaką chciałbyś podarować

en: Estimated value in
pl: Szacowana wartość w

en: Anonymous donation
pl: Anonimowa darowizna

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
pl: Zaznacz, jeśli nie chcesz aby twoje imię oraz ID konta było wyświetlane na liście darczyńców.
    <br>Jeśli nie będzie zaznaczone, będziesz zanotowany jako użytkownik o ID %1

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
pl: Aby przypisać darowiznę do swojego konta, zaloguj się.

en: Proceed
pl: Kontynuuj

en: Donations are accepted through
pl: Darowizny są akceptowane przez

en: Download BOINC add-on software
pl: Pobierz dodatkowe oprogramowanie BOINC

en: You can download applications in several categories.
pl: Możesz pobrać aplikacje z kilku kategorii.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
pl: Aplikacje te nie są zatwierdzone przez %1, korzystasz z nich na własne ryzyko.

en: We do not provide instructions for installing these applications.
    However, the author may have provided some help on installing or uninstalling the application. 
    If this is not enough you should contact the author.
pl: Nie dostarczamy instrukcji instalacji tych aplikacji.
    Autor aplikacji mógł udostępnić dokumentację dotyczącą instalacji lub deinstalacji aplikacji.
    Jeśli nie jest ona wystarczająca skontaktuj się z autorem.

en: Instructions for installing and running BOINC are %1 here %2.
pl: Instrukcje instalacji i uruchamiania BOINC są dostępne %1 tutaj %2.

en: This list is managed centrally at %1 the BOINC website %2.
pl: Ta lista jest zarządzana centralnie na %1 stronie BOINC %2.

en: This project requires VirtualBox.
pl: Ten projekt wymaga narzędzia VirtualBox.

en: This project recommends VirtualBox.
pl: Ten projekt zaleca użycie narzędzia VirtualBox.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2, then restart BOINC.
pl: Jeżeli jeszcze niezainstalowane na tym komputerze, pobierz to %1tutaj%2, a następnie zrestartuj BOINC.

en: Use the BOINC+VirtualBox installer.
pl: Użyj instalatora BOINC+VirtualBox.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2.
pl: Jeśli nie jest jeszcze zainstalowany na tym komputerze, pobierz go %1stąd%2.

en: Download BOINC
pl: Pobierz BOINC

en: To download and install BOINC,
                click on the link below and follow the instructions.
pl: Aby pobrać i zainstalować BOINC
    naciśnij w poniższy link i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

en: When BOINC first runs it will ask you to select a project.
                Select %1 from the list,
                or enter this project's URL: %2
pl: Kiedy BOINC pierwszy raz uruchamia się, zapyta Cię o wybór projektu
    Wybierz %1 z listy,
    lub wprowadź adres URL wybranego projektu: %2

en: Go to the BOINC download page.
pl: Przejdź do strony pobierania BOINC.

en: the current versions of BOINC and VirtualBox
pl: aktualne wersje BOINC i VirtualBox

en: these versions are
pl: te wersje są

en: BOINC and VirtualBox
pl: BOINC i VirtualBox

en: the current version of BOINC
pl: aktualna wersja BOINC

en: this version is
pl: ta wersja jest

en: To participate in %1, %2 must be installed on your computer.
pl: Aby uczestniczyć w %1  %2 musi być zainstalowana na Twoim komputerze.

en: If %1 already installed, %2click here%3.
pl: Jeżeli %1 jest już zainstalowane, %2kliknij tutaj%3.

en: When the download is finished, open the downloaded file to install %1.
pl: Gdy pobieranie zakończy się, otwórz pobrany plik, aby zainstalować %1.

en: All done? %1Click here to finish%2.
pl: Wszystko gotowe? %1Naciśnij tutaj, aby zakończyć%2.

en: Use %1
pl: Użyj %1

en: To use %1 on this computer:
pl: Aby użyć %1 na tym komputerze:

en: In the BOINC manager, go to the Tools menu
pl: W Menedżerze BOINC przejdź do menu Narzędzia

en: Select Use Account Manager
pl: Wybierz Użyj Menadżera Konta

en: Select %1 from the list
pl: Wybierz %1 z listy

en: Enter your %1 email address and password.
pl: Wpisz swój %1 adres e-mail oraz hasło

en: Add %1
pl: Dodaj %1

en: To add %1 on this computer:
pl: Aby dodać %1 do tego komputera

en: Select Add Project
pl: Wybierz Dodaj Projekt

en: Continue to your home page
pl: Powróć do strony startowej

en: Change email address of account
pl: Zmień adres email konta

en: New email address '%1' is invalid.
pl: Nowy adres email '%1' jest nieprawidłowy.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
pl: Nowy adres email jest taki sam jak stary. Nic nie zostało zmienione.

en: There's already an account with that email address
pl: Istnieje już konto z tym adresem email

en: Invalid password.
pl: Nieprawidłowe hasło.

en: The email address of your account is now %1.
pl: Adres email twojego konta to teraz %1.

en: Please %1 validate this email address %2.
pl: %1 Zweryfikuj %2 swój adres email.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
pl: Nie możemy uaktualnić twojego adresu email ze względu na problem z bazą danych. Spróbuj ponownie później.

en: Change email address
pl: Zmień adres email

en: New email address
pl: Nowy adres email

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
pl: Wymagany jest prawidłowy adres w postaci "nazwa@domena"

en: Confirm reset
pl: Potwierdź zresetowanie

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
pl: Ta akcje usunie wszystkie zmiany jakie wprowadziłeś w ustawieniach społecznościowych. Aby anulować kliknij przycisk Wstecz w przeglądarce.

en: Reset preferences
pl: Zresetuj ustawienia

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
pl: Błąd: nieprawidłowy typ pliku. Tylko pliki PNG i JPEG są obsługiwane.

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
pl: Twój podpis jest za długi. Podpis musi mieć mniej niż 250 znaków.

en: No such user:
pl: Nie znaleziono użytkownika:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
pl: Jak mamy powiadamiać Cię o nowych wiadomościach prywatnych, zaproszeniach, wiadomościach w subskrybowanych tematach i innych zdarzeniach?

en: On my Account page (no email)
pl: Na mojej stronie konta (bez powiadomień mailowych)

en: Immediately, by email
pl: Natychmiastowo przez email

en: In a single daily email
pl: Zbiorczo w jednej wiadomości dziennie

en: Message-board identity
pl: Tożsamość na forum dyskusyjnym

en: Avatar
pl: Awatar

en: An image representing you on the message boards.
pl: Obrazek reprezentujący Cię na forum dyskusyjnym.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
pl: Format: JPG lub PNG. Rozmiar: maksymalnie 4 KB, 100x100 pikseli

en: Don't use an avatar
pl: Nie używaj awatara

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
pl: Skorzystaj z globalnego awatara dostarczanego przez %1

en: Use this uploaded avatar:
pl: Skorzystaj z przesłanego awatara:

en: Avatar preview
pl: Podgląd awatara

en: This is how your avatar will look
pl: Tak będzie wyglądał twój awatar

en: Signature for message board posts
pl: Podpis dla postów na forum

en: Check out %1 various free services %2
    <br> providing dynamic 'signature images'
    <br> showing your latest credit info, project news, etc.
pl: Sprawdź %1 różne darmowe usługi %2
    <br> dostarczające dynamicznych obrazków dla podpisów
    <br> pokazujących Twoje informacje o punktach, nowości, itp.

en: Attach signature by default
pl: Domyślnie dodawaj podpis

en: Signature preview
pl: Podgląd podpisu

en: This is how your signature will look in the forums
pl: Tak będzie wyglądał twój podpis na forum

en: Message display
pl: Wyświetlanie wiadomości

en: What to display
pl: Co wyświetlać

en: Hide avatar images
pl: Ukryj awatary

en: Hide signatures
pl: Ukryj podpisy

en: Show images as links
pl: Pokazuj obrazki jako odnośniki

en: Open links in new window/tab
pl: Otwieraj odnośniki w nowym oknie/nowej karcie

en: Highlight special users
pl: Podświetl użytkowników specjalnych

en: Display this many messages per page
pl: Wyświetlaj tyle informacji na pojedynczej stronie

en: How to sort
pl: Jak sortować

en: Threads:
pl: Wątki:

en: Posts:
pl: Posty:

en: Jump to first new post in thread automatically
pl: Przeskocz automatycznie do pierwszego nowego postu w wątku

en: Don't move sticky posts to top
pl: Nie przenoś przylepionych postów do góry

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
pl: Filtrowanie wiadomości

en: Filtered users
pl: Filtrowani użytkownicy

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
pl: Ignoruj wiadomości i prywatne wiadomości od tych użytkowników.

en: User ID (For instance: 123456789)
pl: Identyfikator użytkownika (przykładowo 123456789)

en: Add user to filter
pl: Dodaj użytkownika do filtru

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Click here to update preferences
pl: Kliknij tutaj, aby zapisać preferencje

en: Reset
pl: Resetuj

en: Or click here to reset preferences to the defaults
pl: Kliknij tutaj, aby przywrócić preferencje domyślne

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
pl: Nie możemy uaktualnić twojego hasła ze względu na problem z bazą. Spróbuj ponownie później.

en: Change password
pl: Zmień hasło

en: Your password has been changed.
pl: Twoje hasło zostało zmienione.

en: New password
pl: Nowe hasło

en: HTML tags are not allowed in your name.
pl: Znaczniki HTML nie są dozwolone w twoim imieniu.

en: You must supply a name for your account.
pl: Musisz podać nazwę swojego konta.

en: Couldn't update user info.
pl: Nie można zaktualizować informacji użytkownika.

en: Edit account information
pl: Edycja informacji o koncie

en: Screen name %1 real name or nickname%2
pl: Wyświetlane imię %1 imię rzeczywiste albo pseudonim%2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
pl: URL %1 Twojej strony internetowej; opcjonalnie%2

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
pl: Kod pocztowy %1 Opcjonalnie%2

en: Server states
pl: Stany serwera

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
pl: Przypisany do zadania <b>stan serwera</b> wskazuje czy zadanie zostało wysłane do komputera, i jeśli tak to czy komputer zakończył jego przetwarzanie. Możliwe wartości to:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
pl: Zadanie nie jest gotowe do wysłania (na przykład ze względu na to, że pliki wejściowe są niedostępne)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
pl: Zadanie jest gotowe do wysłania, ale jeszcze nie zostało wysłane.

en: In Progress
pl: W trakcie

en: The task has been sent; waiting for completion.
pl: Zadanie zostało wysłane; oczekiwanie na ukończenie.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
pl: Zadanie zostało wysłane do komputera i przedawniło się lub komputer zgłosił jego zakończenie.

en: Outcomes
pl: Wyniki

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
pl: <b>Wynik</b> zadania jest określony jeśli stan serwera to <b>zakończone</b>. Możliwe wartości to:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
pl: Zadanie zostało wysłane do komputera, ale komputer jeszcze nie zakończył pracy i nie zgłosił wyniku.

en: A computer completed and reported the task successfully.
pl: Komputer pomyślne zakończył i zgłosił zadanie.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
pl: Serwer nie był w stanie wysłać zadania do komputera (być może ze względu na zbyt duże wymagania).

en: Client error
pl: Błąd klienta

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
pl: Zadanie zostało wysłane do komputera, ale wystąpił błąd.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
pl: Zadanie zostało wysłane do komputera, ale nie odebrano odpowiedzi w limicie czasu.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
pl: Zadanie nie zostało wysłane do komputera ponieważ wystarczająca ilość innych zadań dla tej jednostki została zakończona.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
pl: Zadanie zostało zgłoszone, ale nie mogło zostać zwalidowane, najprawdopodobniej ponieważ pliki wynikowe zaginęły na serwerze.

en: Client states
pl: Stany klienta

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
pl: <b>Stany klienta</b> wskazują etap przetwarzania na którym wystąpił błąd.

en: The computer has not yet completed the task.
pl: Komputer jeszcze nie ukończył zadania.

en: The computer completed the task successfully.
pl: Komputer ukończył zadanie z powodzeniem.

en: The computer couldn't download the application or input files.
pl: Komputer nie mógł pobrać aplikacji lub plików wejściowych.

en: An error occurred during computation.
pl: Wystąpił błąd podczas przetwarzania.

en: The computer couldn't upload the output files.
pl: Komputer nie mógł przesłać plików wynikowych.

en: Time reported and deadline
pl: Czas i termin zgłoszenia

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
pl: <b>Czas i termin zgłoszenia</b> dla danego zadania jest zależny od tego czy zostało ono już zgłoszone:

en: Already reported
pl: Już zgłoszone

en: The date/time it was reported
pl: Data/czas kiedy zostało zgłoszone

en: Not reported yet, deadline in the future
pl: Nie zgłoszone, termin w przyszłości

en: Deadline, shown in green.
pl: Termin, pokazane na zielono.

en: Not reported yet, deadline in the past
pl: Nie zgłoszone, termin w przeszłości

en: Deadline, shown in red.
pl: Termin, pokazane na czerwono.

en: Unknown field
pl: Nieznane pole

en: Sending emails
pl: Wysyłanie wiadomości email

en: failed to send email to %1: %2
pl: nie można wysłać wiadomości email do %1: %2

en: failed to send email to %1
pl: nie można wysłać wiadomości email do %1

en: email sent successfully to %1
pl: wiadomość email do %1 została wysłana

en: Thanks for telling your friends about %1
pl: Dziękujemy za poinformowanie znajomych o %1

en: You forgot to enter email addresses; Please %1 return to the form %2 and enter them.
pl: Zapomniałeś wpisać adresów email; Proszę %1 wrócić do formularza %2 i uzupełnić je.

en: Tell your friends about %1
pl: Powiedz swoim znajomym o %1

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
pl: Użyj tego formularza aby wysyłać wiadomości e-mail do osób które mogą być zainteresowane %1.

en: To:
pl: Do:

en: Send
pl: Wyślij

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
pl: Nie masz uprawnień do banowania użytkowników.

en: Banishment Vote
pl: Głosowanie za zbanowaniem

en: No user with this ID found.
pl: Nie odnaleziono użytkownika z takim ID.

en: User is already banished
pl: Użytkownik jest już zbanowany

en: Are you sure you want to banish %1 ?<br/>This will prevent %1 from posting for chosen time period.<br/>It should be done only if %1 has consistently exhibited trollish behavior.
pl: Czy na pewno zbanować %1 ?<br/>Uniemożliwi to %1 wysyłanie wiadomości przez wybranych czas.<br/>Powinno to zostać wykonane tylko, jeśli %1 wielokrotnie naruszał reguły.

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
pl: Wybierz kategorię, opcjonalnie podając powód dla którego użytkownik powinien być zbanowany.

en: Category
pl: Kategoria

en: Obscene
pl: Rzeczy nieprzyzwoite

en: Flame/Hate mail
pl: Flame/Szerzenie nienawiści

en: User Request
pl: Prośba użytkownika

en: Reason
pl: Powód

en: Mailed if nonempty
pl: Powiadomiono jeśli nie puste

en: Proceed with vote
pl: Kontynuuj z głosowaniem

en: You must specify an action...
pl: Musisz wskazać akcję...

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
pl: Nie możesz już edytować tej wiadomości.<br>Wiadomości mogą być edytowane maksymalnie %1 minut to ich napisaniu.

en: You are not authorized to edit this post.
pl: Nie masz uprawnień do edycji tej wiadomości.

en: Edit post
pl: Edytuj post

en: Edit your message
pl: Edytuj swoją wiadomość

en: Title
pl: Tytuł

en: Add my signature to this post
pl: Dodaj moją sygnaturę do tego postu

en: Not visible to you
pl: Niewidoczne dla ciebie

en: Team message board for %1
pl: Forum dyskusyjne drużyny %1

en: New thread
pl: Nowy wątek

en: Add a new thread to this forum
pl: Dodaj nowy wątek do tego forum

en: This message board is available as an %1 RSS feed %2
pl: To forum jest dostępna jako %1 kanał RSS %2

en: This thread is hidden
pl: Ten wątek jest ukryty

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
pl: Ten wątek jest przyklejony i zablokowany, i jeszcze go nie przeczytałeś

en: sticky/locked/unread
pl: przyklejony/zablokowany/nieprzeczytany

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
pl: Ten wątek jest przyklejony i jeszcze go nie przeczytałeś

en: sticky/unread
pl: przyklejony/nieprzeczytany

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
pl: Nie przeczytałeś jeszcze tego wątku i jest on zablokowany

en: unread/locked
pl: nieprzeczytany/zablokowany

en: You haven't read this thread yet
pl: Nie przeczytałeś jeszcze tego wątku

en: This thread is sticky and locked
pl: Ten wątek jest przyklejony i zablokowany

en: sticky/locked
pl: przyklejony/zablokowany

en: This thread is sticky
pl: Ten wątek jest przyklejony

en: sticky
pl: przyklejony

en: This thread is locked
pl: Ten wątek jest zablokowany

en: locked
pl: zablokowany

en: You read this thread
pl: Przeczytałeś ten wątek

en: read
pl: przeczytany

en: Questions and answers
pl: Pytania i odpowiedzi

en: Talk live via Skype with a volunteer, in any of several languages. Go to %1 BOINC Online Help %2.
pl: Porozmawiaj z ochotnikami na Skype w jednym z kilku języków. Przejdź do %1 pomocy online BOINC %2.

en: Topic
pl: Wątek

en: Questions
pl: Pytania

en: Discussion among members of %1
pl: Dyskusja pomiędzy członkami %1

en: If you have a question or problem, please use the %1 Questions & Answers %2 section of the message boards.
pl: Jeśli masz pytanie lub problem, zajrzyj do sekcji forum %1 Pytania i odpowiedzi %2.

en: Subscribed threads
pl: Śledzone wątki

en: Moderate post
pl: Moderuj wiadomość

en: Hide post
pl: Ukryj wiadomość

en: Commercial spam
pl: Komercyjny spam

en: Doublepost
pl: Podwójna wiadomość

en: Move post
pl: Przenieś wiadomość

en: Destination thread ID:
pl: ID docelowego wątku:

en: Banish user
pl: Zbanuj użytkownika

en: Ban duration
pl: Czas trwania bana

en: 6 hours
pl: 6 godzin

en: 12 hours
pl: 12 godzin

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: 2 weeks
pl: 2 tygodnie

en: 1 month
pl: 1 miesiąc

en: Forever
pl: Na zawsze

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
pl: Opcjonalne wyjaśnienie %1 Będzie zawarte w emailu do użytkownika.%2

en: You are not authorized to moderate this post.
pl: Nie masz uprawnień do moderowania tej wiadomości.

en: Can't move to different category type
pl: Nie można przenieść do innego typu kategorii

en: Can't move to different category
pl: Nie można przenieść do innej kategorii

en: Not authorized to banish users
pl: Nie masz uprawnień do zbanowania użytkownika

en: Banishment
pl: Banowanie

en: User %1 has been banished.
pl: Użytkownik %1 został zbanowany.

en: Action failed: possible database problem
pl: Akcja nie powiodła się: możliwy problem z bazą danych

en: not authorized
pl: nie masz uprawnień

en: Moderate thread '%1'
pl: Moderuj wątek '%1'

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
pl: Wybierz kategorię lub podaj uzasadnienie dlaczego ukrywasz lub blokujesz wątek. Potem wciśnij OK.

en: Current forum
pl: Aktualne forum

en: Destination forum
pl: Docelowe forum

en: New title:
pl: Nowy temat:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
pl: Tylko administratorzy projektu mogą zakładać tutaj wątki. Możesz odpowiadać w istniejących wątkach.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
pl: Twoja wiadomość została oznaczona jako spam przez system antyspamowy Akismet. Proszę poprawić tekst wiadomości i spróbować ponownie.

en: Create new thread
pl: Stwórz nowy wątek

en: Create a new thread
pl: Stwórz nowy wątek

en: Remember to add a title
pl: Pamiętaj aby dodać tytuł

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
pl: Pokaż ten element jako powiadomienie w Menedżerze BOINC

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
pl: Stosuj to tylko dla wiadomości, które mogą zainteresować wszystkich uczestników.

en: You need more average or total credit to rate a post.
pl: Musisz mieć więcej średniej lub całkowitej ilości punktów, aby ocenić wiadomość.

en: You have already rated this post.
pl: Już oceniłeś tę wiadomość.

en: Return to thread
pl: Wróć do wątku

en: Input Recorded
pl: Opinia zapisana

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
pl: Twoja opinia została zapisana. Dziękujemy za pomoc.

en: Vote Registered
pl: Głos zapisany

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
pl: Twój głos został zapisany. Dziękujemy za pomoc.

en: Vote Submission Problem
pl: Problem z zapisem głosu

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
pl: Twoja wiadomość została oznaczona jako spam przez system antyspamowy Akismet. Proszę poprawić tekst wiadomości i spróbować ponownie.

en: Post to thread
pl: Odpowiedz w wątku

en: Message:
pl: Wiadomość:

en: reply to %1 Message ID %2:
pl: odpowiedź na %1 wiadomość o ID %2:

en: Post reply
pl: Odpowiedz

en: Add my signature to this reply
pl: Dodaj moją sygnaturę do tej odpowiedzi

en: You need more average or total credit to report a post.
pl: Potrzebujesz więcej średniej lub całkowitej liczby punktów aby zgłosić wiadomość.

en: Report Registered
pl: Zgłoszenie przyjęte

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
pl: Twój raport został zapisany. Dziękujemy za Twój wkład.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
pl: Moderator zapozna się z twoim zgłoszeniem i zdecyduje co zrobić. To może zająć trochę czasu, więc bądź cierpliwy.

en: Report a forum post
pl: Zgłoś wiadomość

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
pl: Przed zgłoszeniem wiadomości rozważ skorzystanie z systemu oceny wiadomości. Jeśli odpowiednia ilość użytkowników oceni wiadomość negatywnie zostanie ona ukryta.<br />System oceny widoczny jest na dole wiadomości.

en: Report post
pl: Zgłoś wiadomość

en: Why do you find the post offensive: %1 Please include enough information so that a person that has not yet read the thread will quickly be able to identify the issue. %2
pl: Dlaczego uważasz że ta wiadomość jest obraźliwa: %1 Proszę podać wystarczająco dużo informacji, aby osoba, która jeszcze nie czytała wątku, mogła szybko zidentyfikować problem. %2

en: Report not registered
pl: Raport nie został zapisany

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
pl: Twój raport nie mógł zostać zapisany. Odczekaj chwilę i spróbuj ponownie.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
pl: Jeśli nie jest to tymczasowy problem zgłoś to do programistów projektu.

en: %1 RSS feed
pl: %1 kanał RSS

en: This message board is available as an RSS feed.
pl: To forum jest dostępne jako kanał RSS.

en: Options:
pl: Opcje:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
pl: Uwzględnij tylko wiadomości użytkownika o ID %1 (domyślnie: wszyscy użytkownicy).

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
pl: Uwzględnij tylko wiadomości z ostatnich %1 dni (domyślnie: 30).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
pl: Tylko wątki: %1 (uwzględnia tylko pierwsze wiadomości z każdego wątku)

en: Forum search
pl: Szukaj na forum

en: Search query
pl: Zapytanie

en: Search for keywords:
pl: Szukaj słów:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
pl: Wyświetlone zostaną wiadomości, które zawierają wszystkie słowa

en: For example: "screensaver freeze"
pl: Przykładowo: "zawieszanie się wygaszacza ekranu"

en: Search for author ID:
pl: Szukaj ID autora:

en: Only posts by this author will be displayed
pl: Wyświetlone zostaną tylko wiadomości tego autora

en: For example: "43214"
pl: Przykładowo: "43214"

en: Search options
pl: Opcje wyszukiwania

en: Search limits
pl: Ograniczenia wyszukiwania

en: Search at most this many days back in time
pl: Szukaj maksymalnie tyle dni wstecz

en: %1 months
pl: %1 miesięcy

en: 1 year
pl: 1 rok

en: Only display posts from this forum
pl: Wyświetlaj tylko wiadomości z tego forum

en: Sort by
pl: Sortuj wg

en: Start the search
pl: Rozpocznij wyszukiwanie

en: Forum search results
pl: Wyniki wyszukiwania na forum

en: Thread titles matching your query:
pl: Tytuły wątków pasujące do zapytania:

en: Messages matching your query:
pl: Wiadomości pasujące do zapytania:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
pl: Przepraszamy, nie znaleziono niczego pasującego do Twojego zapytania. Możesz spróbować rozszerzyć kryteria stosując mniejszą ilość słów (lub mniej specyficznych słów).

en: You can also %1 try the same search on Google. %2
pl: Możesz także spróbować %1 wyszukiwania przy pomocy Google %2.

en: Perform another search
pl: Wykonaj inne wyszukiwanie

en: Subscription successful
pl: Zasubskrybowano pomyślnie

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
pl: Subskrybujesz teraz %1. Będziesz powiadamiany o nowych wiadomościach.

en: Subscription failed
pl: Subskrybowanie nie powiodło się

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
pl: Aktualnie nie możesz zasubskrybować %1. Spróbuj ponownie później.

en: Unsubscription successful
pl: Wyłączenie subskrypcji powiodło się

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
pl: Nie subskrybujesz już %1. Nie będziesz otrzymywał powiadomień z tego wątku.

en: Unsubscription failed
pl: Wyłączenie subskrypcji nie powiodło się

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
pl: Aktualnie nie możesz wyłączyć subskrypcji %1. Spróbuj ponownie później.

en: Unknown subscription action
pl: Nieznana akcja subskrypcji

en: This forum is not visible to you.
pl: To forum nie jest widoczne dla Ciebie.

en: This thread has been hidden by moderators.
pl: Ten wątek został ukryty przez moderatorów.

en: Message board moderation
pl: Moderacja forum

en: My question was answered
pl: Uzyskałem odpowiedź na moje pytanie

en: Click here if your question has been adequately answered
pl: Kliknij tutaj, jeśli uzyskałeś odpowiednią odpowiedz na swoje pytanie

en: I've also got this question
pl: Ja również mam to pytanie

en: Add a new message to this thread
pl: Dodaj nową wiadomość do tego wątku

en: Unsubscribe
pl: Zakończ śledzenie tematu

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
pl: Jesteś subskrybentem tego wątku.  Kliknij tutaj, aby anulować subskrypcję.

en: Subscribe
pl: Śledź ten temat

en: Click to get email when there are new posts in this thread
pl: Kliknij, aby otrzymać e-mail, gdy będą nowe posty w tym wątku

en: Unhide this thread
pl: Odkryj ten wątek

en: Hide this thread
pl: Ukryj ten wątek

en: Make unsticky
pl: Odepnij

en: Make this thread not sticky
pl: Zrób ten wątek nieprzyklejonym

en: Make sticky
pl: Przypnij

en: Make this thread always appear at top of forum
pl: Ten wątek będzie zawsze pojawiał się w górnej części forum

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: Allow new posts in this thread
pl: Zezwól na nowe posty w tym wątku

en: Lock
pl: Zablokuj

en: Don't allow new posts in this thread
pl: Nie zezwalaj na nowe posty w tym wątku

en: Move this thread to a different forum
pl: Przenieś ten wątek do innego forum

en: Edit title
pl: Edytuj tytuł

en: Edit thread title
pl: Edytuj tytuł wątku

en: Delete thread permanently
pl: Usuń wątek bezpowrotnie

en: Export as Notice
pl: Eksportuj jako powiadomienie

en: Don't export
pl: Nie eksportuj

en: Don't export this news item as a Notice
pl: Nie eksportuj tej wiadomości jako powiadomienia

en: Sort
pl: Sortuj

note: --------------
en: Thread status updated
pl: Status wątku został zaktualizowany

en: The status has been updated.
pl: Status został zaktualizowany.

en: Posts by %1
pl: Posty %1

en: Already friends
pl: Aktualni przyjaciele

en: You requested friendship with %1 on %2.
pl: Zaproszenie do grona przyjaciół dla %1 zostało wysłane %2.

en: This request is still pending confirmation.
pl: Ta prośba nadal oczekuje na potwierdzenie.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
pl: %1 nie zaakceptował prośby o dodanie do Twoich przyjaciół

en: You can't be friends with yourself
pl: Nie możesz być przyjacielem z samym sobą

en: Add friend
pl: Dodaj przyjaciela

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
pl: Prosiłeś aby dodać %1 jako przyjaciela. Powiadomimy %1 i poprosimy go/ją o potwierdzenie że jesteście przyjaciółmi.

en: Add an optional message here:
pl: Dodaj opcjonalną wiadomość tutaj:

en: Friend request sent
pl: Zaproszenie do grona przyjaciół zostało wysłane

en: We have notified %1 of your request.
pl: Powiadomiliśmy %1 o Twojej prośbie.

en: Please log in as %1
pl: Zaloguj się jako %1

en: You must log in as %1 to view this friend request
pl: Musisz zalogować się jako %1 aby wyświetlić zaproszenie do grona przyjaciół

en: Friend request
pl: Zaproszenie przyjaciela

en: %1 has requested friendship with you.
pl: %1 chce zostać Twoim przyjacielem.

en: %1 says: %2
pl: %1 pisze: %2

en: Accept friendship
pl: Zaakceptuj przyjaciela

en: Click accept if %1 is in fact a friend
pl: Kliknij przycisk Zaakceptuj, jeśli %1 jest w rzeczywistości przyjacielem

en: Decline
pl: Odmów

en: Click decline if %1 is not a friend
pl: Kliknij Odmów, jeśli %1 nie jest przyjacielem

en: Friendship confirmed
pl: Przyjaźń potwierdzona

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
pl: Twoja przyjaźń z %1 została potwierdzona.

en: Friendship declined
pl: Znajomość odrzucona

en: You have declined friendship with %1
pl: Odrzuciłeś zaproszenie do przyjaciół z %1

en: Notification not found
pl: Nie znaleziono powiadomienia

en: Friend confirmed
pl: Przyjaźń potwierdzona

en: You are now friends with %1.
pl: Teraz jesteście przyjaciółmi z %1.

en: Cancel friendship?
pl: Anulować przyjaźń?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
pl: Jesteś pewien że chcesz zakończyć swoją przyjaźń z %1?

en: Stay friends
pl: Pozostańcie przyjaciółmi

en: Friendship cancelled
pl: Przyjaźń anulowana

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
pl: Twoja przyjaźń z %1 została anulowania.

en: Enter your account's email address below, and click OK. You will be sent email instructions for resetting your password.
pl: Poniżej podaj powiązany z kontem adres e-mail i naciśnij OK. Otrzymasz wiadomość e-mail z instrukcją dotyczącą resetowania hasła.

en: Reset password
pl: Resetuj hasło

en: No GPU tasks reported
pl: Brak zaraportowanych zadań dla karty graficznej

en: Top GPU models
pl: Najlepsze modele kart graficznych

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
pl: Poniższe listy pokazują najbardziej wydajne modele kart graficznych na różnych platformach. Względna szybkość, zmierzona jako średni czas liczenia zadań, jest podana w nawiasach.

en: Welcome to %1
pl: Witaj w %1

en: View and edit your account preferences using the links below.
pl: Zobacz lub zmień ustawiania swojego konta używając poniższych linków.

en: If you have not already done so, %1 download BOINC client software %2.
pl: Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, %1 pobierz oprogramowanie klienta BOINC %2.

en: Your account
pl: Twoje konto

en: anonymous platform
pl: anonimowa platforma

en: Missing platform
pl: Brakująca platforma

en: Number of tasks completed
pl: Liczba zakończonych zadań

en: Max tasks per day
pl: Maksymalna liczba zadań na dzień

en: Number of tasks today
pl: Liczba zadań dzisiaj

en: Consecutive valid tasks
pl: Kolejne poprawne zadania

en: Average processing rate
pl: Średnia prędkość przetwarzania

en: Application details for host %1
pl: Szczegóły aplikacji dla hosta %1

en: We have no record of that computer.
pl: Nie mamy danych o tym komputerze.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
pl: Nie możesz skasować danych o tym komputerze ponieważ nasza baza danych wciąż zawiera zadania dla niego. Musisz poczekać kilka dni aż zadania dla tego komputera zostaną usunięte z bazy danych projektu.

en: Delete record of computer
pl: Usuń dane komputera

en: Record deleted.
pl: Danie zostały usunięte.

en: Return to list of your computers
pl: Powrót do listy komputerów

en: Merge computer records
pl: Połącz rekordy komputera

en: Merge computers
pl: Połącz komputery

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
pl: Czasami BOINC przypisuje różne identyfikatory do tego samego komputera przez pomyłkę. Możesz to poprawić łącząc starą tożsamość z nową.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
pl: Nie ma hostów które nadają się do połączenia z wybranym.

en: Show details
pl: Pokaż szczegóły

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
pl: Sprawdź komputery które są takie same jak %1 (utworzony %2, ID komputera %3):

en: name
pl: nazwa

en: created
pl: utworzony

en: computer ID
pl: identyfikator komputera

en: no hostname
pl: brak nazwy hosta

en: Merge hosts
pl: Połącz hosty

en: Updating computer credit
pl: Aktualizowanie punktów komputera

en: Host credit updated
pl: Zaktualizowano punkty komputera

en: Host venue updated
pl: Zaktualizowano lokalizację komputera

en: none
pl: żadna

en: The venue of this host has been set to %1.
pl: Lokalizacja tego hosta została ustawiona na %1.

en: This change will take effect the next time the host communicates with this project.
pl: Zmiany zaczną obowiązywać po tym jak host skomunikuje się po raz kolejny z tym projektem.

en: Return to host page
pl: Wróć do strony hosta

en: Computers belonging to %1
pl: Komputery należące do %1

en: Computers hidden
pl: Komputery są ukryte

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
pl: Ten użytkownik postanowił nie pokazywać informacji o swoich komputerach.

en: Your computers
pl: Twoje komputery

en: Allowed HTML tags
pl: Dozwolone znaczniki HTML

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
pl: Następujące znaczniki HTML są dozwolone w opisach drużyny:

en: bold
pl: pogrubienie

en: italics
pl: kursywa

en: hyperlink
pl: hiperłącze

en: paragraph
pl: paragraf

en: break
pl: nowa linia

en: preformatted
pl: sformatowany tekst

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
pl: obrazek; wysokość nie może przekroczyć 450 pikseli. Nie umieszczaj linków do obrazków bez zgody właściciela strony na której jest on umieszczony.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
pl: Możesz również użyć znaku ampersand aby dodać znaki specjalne.

en: Rules and policies
pl: Zasady i reguły

en: Run %1 only on authorized computers
pl: Uruchamiaj projekt %1 wyłącznie na autoryzowanych komputerach

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
pl: Uruchamiaj projekt %1 tylko na komputerach które są twoją własnością, lub do użycia których masz zgodę właściciela. Niektóre firmy i szkoły zabraniają wykorzystywania ich komputerów do liczenia projektów takich jak %1.

en: How %1 will use your computer
pl: Jak projekt %1 będzie korzystał z twojego komputera

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
pl: Gdy uruchomisz aplikację projektu %1 na swoim komputerze będzie ona wykorzystywać część mocy jego procesora, przestrzeni dysku i przepustowości łącza. Możesz kontrolować ile zasobów systemowych chcesz przeznaczyć na pracę w tym projekcie i kiedy będą one używane.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
pl: Praca wykonywana przez twój komputer służy celom projektu %1, które opisane są na stronie głównej. Aplikacje projektu mogą być aktualizowane co jakiś czas.

en: Privacy policy
pl: Polityka prywatności

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
pl: Twoje konto w projekcie %1 jest identyfikowane dzięki nazwie, którą sam określasz. Nazwa uczestnika może być wyświetlana na stronie internetowej projektu wraz z podsumowaniem pracy, którą dla potrzeb tego projektu wykonał twój komputer. Jeżeli jednak chcesz pozostać anonimowy, możesz wybrać nazwę, która nie zdradzi twojej tożsamości.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
pl: Gdy bierzesz udział w projekcie %1, informacje o twym komputerze, takie jak rodzaj procesora, ilość pamięci operacyjnej itp. będą zapisane przez projekt i posłużą określeniu, jakiego rodzaju zadania należy przydzielić twojemu komputerowi. Dane te będą także wyświetlone na stronie projektu %1, lecz może je ukryć, jeśli tego chcesz. Zapewniamy, że nie będą wyświetlone informacje, które umożliwiłoby rozpoznanie lokacji twojego komputera (np. nazwa domeny czy adres sieciowy).

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
pl: By uczestniczyć w projekcie %1, musisz podać adres email, na który chcesz otrzymywać wiadomości odnośnie projektu. Nie będzie on ujawniony na stronie internetowej projektu, ani użyczany jakimkolwiek organizacjom. Projekt %1 może przysyłać Ci co jakiś czas wiadomości z nowinkami dotyczącymi tego projektu, możesz jednak z nich zrezygnować w każdej chwili.

en: Private messages sent on the %1 web site are visible only to the sender and recipient.  %1 does not examine or police the content of private messages.  If you receive unwanted private messages from another %1 user, you may add them to your %2 message filter %3.  This will prevent you from seeing any public or private messages from that user.
pl: Prywatne wiadomości wysyłane przez stronę %1 są widoczne tylko dla nadawcy i odbiorcy. %1 nie przegląda i nie ingeruje w treść prywatnych wiadomości. Jeżeli otrzymasz niechcianą prywatną wiadomość od innego użytkownika projektu %1, możesz go dodać do swojego %2 filtra wiadomości %3. To sprawi, że nie będziesz widział(a) żadnych publicznych ani prywatnych wiadomości od tego użytkownika.

en: If you use our web site forums you must follow the %2 posting guidelines %3.  Messages posted to the %1 forums are visible to everyone, including non-members.  By posting to the forums, you are granting irrevocable license for anyone to view and copy your posts.
pl: Korzystając z forum na naszej stronie musisz przestrzegać %2 wskazówek odnośnie publikowania treści %3. Wiadomości zamieszczane na forum %1 są widoczne dla wszystkich, także dla osób niezarejestrowanych. Poprzez zamieszczenie treści na forum, udzielasz nieodwołalnej licencji dla każdego do wyświetlenia i kopiowania Twoich wpisów.

en: Is it safe to run %1?
pl: Czy uruchamianie aplikacji projektu %1 jest bezpieczne?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
pl: Za każdym razem, gdy pobierasz z sieci program, ryzykujesz: może on zawierać niebezpieczne błędy, albo serwer, z którego go pobierasz, może być shakowany. W projekcie %1 staramy się sprowadzić to ryzyko do minimum. Dokładnie testujemy nasze aplikacje. Nasze serwery są za firewallem i są skonfigurowane tak aby zapewnić najwyższe bezpieczeństwo. Aby zapewnić integralność pobieranych programów, wszystkie pliki wykonywalne są cyfrowo podpisywane na zabezpieczonym komputerze który nie jest podłączony do sieci Internet.

en: The applications run by %1 may cause some computers to overheat. If this happens, stop running %1 or use a %2 utility program %3 that limits CPU usage.
pl: Aplikacje uruchamiane przez projekt %1 mogą powodować przegrzewanie się niektórych komputerów. Jeśli tak się stanie, zatrzymaj %1 lub skorzystaj z %2 dodatkowego programu %3 ograniczającego wykorzystanie procesora.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
pl: Projekt %1 został stworzony przez %2. Platformę BOINC stworzono na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

en: Liability
pl: Odpowiedzialność

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
pl: Projekt %1 oraz %2 nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenie twojego komputera, utratę danych czy inne wypadki, które mogą wystąpić w skutek uczestnictwa w tym projekcie.

en: Other BOINC projects
pl: Inne projekty BOINC

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
pl: Wiele innych projektów korzysta z platformy BOINC, podobnie jak %1. Rozważ także uczestnictwo w niektórych z nich. W ten sposób twój komputer może wykonywać pożyteczne dla nauki obliczenia nawet jeśli projekt %1 nie ma dla niego w danej chwili żadnych zadań.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
pl: Inne projekty nie mają związku z projektem %1, nie możemy więc odpowiadać za jakość ich zabezpieczeń czy naturę prowadzonych badań. Uczestniczysz w nich na własną odpowiedzialność oraz ryzyko.

en: Is BOINC installed on this device?
pl: Czy BOINC jest już zainstalowany na tym urządzeniu?

en: Read our %1 Rules and Policies %2.
pl: Przeczytaj nasze %1 zasady i reguły %2

en: Download and install BOINC.
pl: Pobierz i zainstaluj BOINC

en: Download
pl: Pobierz

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
pl: Dla urządzeń z systemem Android pobierz BOINC z Amazon App Store lub ze Sklepu Google Play.

en: Run BOINC.
pl: Uruchom BOINC.

en: Choose %1 from the list, or enter %2
pl: Wybierz %1 z listy, lub wpisz %2

en: In the BOINC Manager, select Tools / Add Project.
pl: W Menedżerze BOINC wybierz Narzędzia / Dodaj Projekt

en: Join %1
pl: Dołącz do %1

en: Language selection
pl: Wybieranie języka

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
pl: Ta strona internetowa jest dostępna w kilku językach. Obecnie wybranym językiem jest %1.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
pl: Zazwyczaj wybór języka jest określony przez ustawienie języka przeglądarki, czyli w Twoim przypadku: %1. Można zmienić to ustawienie za pomocą:

en: Firefox: Tools/Options/General
pl: Firefox: Narzędzia/Opcje/Ogólne

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
pl: Microsoft IE: Narzędzia/Opcje Internetowe/Języki

en: Or you can select a language from the following menu:
pl: lub możesz wybrać język z poniższego menu:

en: Translations are done by volunteers.  If your native language is missing or incomplete, %1 you can help translate %2.
pl: Tłumaczenia są wykonywane przez wolontariuszy. Jeżeli tłumaczenie dla Twojego ojczystego języka nie istnieje lub jest niekompletne, %1 możesz pomóc w tłumaczeniu %2.

en: Already logged in
pl: Już zalogowany

en: You are logged in as %1.
pl: Jesteś zalogowany jako %1.

en: Log out
pl: Wyloguj

en: or %1 create an account %2.
pl: lub %1 stwórz konto %2.

en: Processing %1
pl: Przetwarzanie %1

en: Merged %1 into %2
pl: Połączono %1 z %2

en: Return to the list of your computers
pl: Powrót do listy komputerów

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
pl: Ta funkcja łączy komputery bazując na uch nazwach domenowych
            <p>
            Dla każdej nazwy domenowej, połączy ona wszystkie stare komputery
            z nowszymi komputerami które mają taką samą nazwę.
            Niekompatybilne komputery nie zostaną połączone.n
            <p>

en: Go ahead and do this
pl: Idź i zrób to

en: Return to the list of computers
pl: Wróć do listy komputerów

en: Our message boards are moderated. Posts are subject to the following rules:
pl: Nasze fora dyskusyjne są moderowane. Posty muszą spełniać następujące warunki:

en: If you think a post violates any of the rules, you can notify moderators by clicking the red X below the post and filling out the form.
pl: Jeżeli sądzisz, że post narusza którąkolwiek z zasad, możesz poinformować moderatorów klikając czerwony symbol X poniżej posta i wypełniając formularz.

en: This moderation policy is set by the %1 project.  If you have comments about the policy or its enforcement, email %2.
pl: Wymienione zasady moderacji są ustalone dla projektu %1. Jeżeli posiadasz uwagi do tych zasad lub metod ich stosowania, napisz na adres %2.

en: Pending credit
pl: Oczekujące punkty

en: Result ID
pl: ID rezultatu

en: Workunit ID
pl: ID jednostki roboczej

en: Host ID
pl: ID Hosta

en: Claimed credit
pl: Przyznane punkty

en: Pending credit: %1
pl: Oczekujące punkty: %1

en: Total
pl: Razem

en: Average
pl: Średnia

en: Top teams by application
pl: Najlepsze drużyny wg aplikacji

en: Top participants by application
pl: Najlepsi uczestnicy wg aplikacji

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
pl: Przekroczony limit - Przepraszamy, tylko pierwsze %1 elementy

en: Block messages from this user
pl: Zablokuj wiadomości od tego użytkownika

en: Block user
pl: Zablokuj użytkownika

en: Your message has been sent.
pl: Twoja wiadomość została wysłana.

en: You have no private messages.
pl: Nie masz żadnych prywatnych wiadomość.

en: Sender and date
pl: Nadawca i data

en: Reply to this message
pl: Odpowiedz na tę wiadomość

en: Delete this message
pl: Usuń tę wiadomość

en: Select all
pl: Zaznacz wszystko

en: Unselect all
pl: Odznacz wszystko

en: Delete selected messages
pl: Usuń zaznaczone wiadomości

en: Sender
pl: Nadawca

en: Date
pl: Data

en: You need to fill all fields to send a private message
pl: Musisz wypełnić wszystkie pola, aby wysłać prywatną wiadomość

en: Message sent
pl: Wiadomość została wysłana

en: Your message was sent to %1 team members.
pl: Twoja wiadomość została wysłana do członków drużyny %1.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
pl: Twoja wiadomość została uznana za SPAM
                przez system antyspamowy Akismet.
                Proszę zmień tekst i spróbuj ponownie.

en: Could not find user with id %1
pl: Nie można znaleźć użytkownika z identyfikatorem %1

en: Could not find user with username %1
pl: Nie można znaleźć użytkownika o nazwie %1

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
pl: Jest kilku użytkowników o nazwie %1; aby wysłać wiadomość wpisz identyfikator użytkownika

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
pl: Użytkownik %1 (ID: %2) nie akceptuje prywatnych wiadomości od Ciebie.

en: No such user
pl: Użytkownik nie istnieje

en: Really block %1?
pl: Na pewno chcesz zablokować użytkownika %1?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
pl: Na pewno chcesz zablokować możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do Ciebie przez użytkownika %1?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
pl: Pamiętaj, że możesz zablokować tylko określoną liczbę użytkowników.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
pl: Zablokowanych użytkowników możesz odblokować na stronie ustawień forum dyskusyjnego.

en: No, cancel
pl: Nie, anuluj

en: no such user
pl: nie znaleziono użytkownika

en: User %1 blocked
pl: Użytkownik %1 został zablokowany

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
pl: Użytkownik %1 nie może teraz wysyłać do Ciebie prywatnych wiadomości.

en: To unblock, visit %1 message board preferences %2
pl: Aby odblokować, odwiedź stronę %1 ustawień forum dyskusyjnego %2

en: Unknown action
pl: Nieznana operacja

en: Your preferences have been updated, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
pl: Twoje ustawienia zostały zaktualizowane
              i zostaną użyte, gdy Twój komputer skomunikuje się z %1
              lub gdy wydasz komendę %2 Aktualizuj %3 w Menadżerze BOINC.

en: Your preferences have been reset to the defaults, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
pl: Twoje ustawienia zostały zresetowane do wartości domyślnych
              i zostaną użyte, gdy Twój komputer skomunikuje się z %1
              lub gdy wydasz komendę %2 Aktualizuj %3 w Menadżerze BOINC.

en: %1 for %2
pl: %1 dla %2

en: Back to preferences
pl: Wróc do preferencji

en: Confirm delete preferences
pl: Potwierdź usunięcie preferencji

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
pl: Czy na pewno chcesz skasować oddzielne preferencje %1 dla %2?

en: Remove preferences
pl: Usuń preferencje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: %1 Profiles %2 let individuals share backgrounds and opinions with the %3 community.
pl: %1 Profile %2 pozwalają na podzielenie się informacjami o sobie i wymianę opinii z innymi uczestnikami %3.

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
pl: Eksploruj wielu innych wolontariuszy, i dziel się swoimi poglądami dla radości innych.

en: If you haven't already, you can %1 create your own user profile %2 for others to see!
pl: Jeżeli jeszcze go nie masz, możesz %1 stworzyć swój profil użytkownika %2, aby inni mogli go zobaczyć!

en: User of the Day
pl: Uczestnik dnia

en: User Profile Explorer
pl: Przeglądarka profilu użytkownika

en: View the %1 User Picture Gallery %2.
pl: Zobacz %1 galerię zdjęć uczestników %2.

en: Browse profiles %1 by country %2.
pl: Przeglądaj profile %1 po krajach %2.

en: Browse profiles %1 at random %2, %3 at random with pictures %2, or %4 at random without pictures %2.
pl: Przeglądaj %1 losowo wybrane %2 profile, losowo wybrane %3 profile ze zdjęciami %2 lub %4 bez zdjęć %2.

en: Alphabetical profile listings:
pl: Alfabetyczny wykaz profili:

en: Search profile text
pl: Szukaj tekst profilowy

en: No profiles
pl: Brak profili

en: No profiles matched your query.
pl: Brak profili odpowiadającym wybranym kryteriom.

en: Invalid vote type:
pl: Nieprawidłowy typ głosowania:

en: Vote Recorded
pl: Głos zapisany

en: Thank you
pl: Dziękuję

en: Your recommendation has been recorded.
pl: Twoja rekomendacja została zapisana.

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
pl: Twój głos by odrzucić ten profil został zapisany.

en: Return to profile.
pl: Wróć do profilu.

en: Profiles containing '%1'
pl: Profile zawierające '%1'

en: User name
pl: Nazwa użytkownika

en: Joined project
pl: Dołączono do projektu

en: Recent credit
pl: Aktualna średnia liczba punktów

en: No profiles found containing '%1'
pl: Nie znaleziono profilów zawierających '%1'

en: Recover email address
pl: Przypomnij adres e-mail

en: There is already an account with that email address.
pl: Istnieje już konto z tym adresem email.

en: Please contact the admin.  Previous email address could not be reverted as another account is using it as their email address.
pl: Proszę skontaktować się z administratorem. Nie można przywrócić poprzedniego adresu e-mail, ponieważ inne konto używa go jako swojego adresu e-mail.

en: Email address has been reverted.
pl: Odzyskano adres e-mail

en: You need to reset your password:
pl: Musisz zmienić hasło:

en: Invalid token.
pl: Błędny token.

en: No such task:
pl: Nie znaleziono zadania:

en: This feature is turned off temporarily
pl: Ta funkcja jest tymczasowo wyłączona

en: No computer with ID %1 found
pl: Nie znaleziono komputera z ID %1

en: No access
pl: Brak dostępu

en: Missing user ID or host ID
pl: Brakujący identyfikator użytkownika lub hosta

en: No tasks to display
pl: Brak zadań do wyświetlenia

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
pl: %1 jest tymczasowo wyłączony z powodu prac konserwacyjnych.

en: Welcome, %1
pl: Witaj, %1

en: What is %1?
pl: Co to jest %1?

en: Thanks for joining %1
pl: Dziękujemy za dołączenie do %1

en: Your computer hasn't completed any tasks yet.  If you need help, %1go here%2.
pl: Twój komputer nie wykonał jeszcze żadnego zadania. Jeżeli potrzebujesz pomocy skorzystaj z %1g lub %2

en: You've contributed about %1 credits per day to %2 recently.
pl: Twój wkład dla %2 wynosi ostatnio około %1 punktów dziennie.

en: Thanks!
pl: Dziękujemy!

en: Please make sure BOINC is installed and enabled on your computer.
pl: Upewnij się, że BOINC został poprawnie zainstalowany i jest uruchomiony na komputerze.

en: Want to help more?
pl: Potrzebujesz więcej informacji?

en: If BOINC is not installed on this computer, %1download it%2.
pl: Jeżeli nie zainstalowałeś jeszcze BOINC, %1pobierz%2 go.

en: Install BOINC on your other computers, tablets, and phones.
pl: Zainstaluj BOINC na swoich innych komputerach, tabletach i telefonach.

en: Tell your friends about BOINC, and show them how to join %1.
pl: Powiedz swoim znajomym o BOINC i pokaż im, jak dołączyć do %1.

en: Already joined? %1Log in%2.
pl: Już zarejestrowany? %1Zaloguj&2

en: News
pl: Aktualności

en: Not Running
pl: Nie przetwarza

en: Running
pl: Przetwarzany

en: Disabled
pl: Wyłączony

en: Project status
pl: Status projektu

en: Host
pl: Komputer

en: Computing status
pl: Status przetwarzania

en: Users
pl: Użytkownicy

en: Tasks by application
pl: Zadania poszczególnych aplikacji

en: Runtime of last 100 tasks in hours: average, min, max
pl: Czas pracy ostatnich 100 zadań w godzinach: średni, min., maks.

en: Users in last 24 hours
pl: Użytkownicy w ciągu ostatnich 24 godzin

en: Database schema version:
pl: Wersja struktury bazy danych:

en: Computer %1
pl: Komputer %1

en: Identifies you on this web site. Use your real name or a nickname.
pl: Identyfikuje Cię na stronie. Możesz użyć imienia albo pseudonimu.

en: Choose screen name
pl: Wybierz nazwę ekranu

en: An address where you can receive emails.
pl: Adres, na który będziesz otrzymywać e-maile.

en: Your email address
pl: Twój adres email

en: Choose password
pl: Podaj hasło

en: Credit leader boards and statistics
pl: Statystyki i listy liderów

en: Leader boards for %1
pl: Lista najlepszych dla %1

en: Participants
pl: Uczestnicy

en: Operating systems
pl: Systemy operacyjne

en: BOINC versions
pl: Wersje BOINC

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
pl: Bardziej szczegółowe statystyki dla %1 i innych projektów bazujących na BOINC są dostępne na kilku stronach:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
pl: Możesz również uzyskać bieżące statystyki w postaci "sygnaturki":

en: Additionally you can get your individual statistics summed across all BOINC projects from several sites; see your %1 home page %2.
pl: Dodatkowo możesz uzyskać sumę indywidualnych statystyk ze wszystkich projektów BOINC z kilku różnych stron; sprawdź swoją %1 stronę domową %2.

en: %1 participants may form %2 teams %3.
pl: Uczestnicy %1 mogą tworzyć %2 drużyny%3.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
pl: Możesz należeć tylko do jednej drużyny. Możesz dołączyć lub opuścić drużynę w dowolnym momencie.

en: Each team has a %1 founder %2 who may:
pl: Każda drużyna ma %1 założyciela%2, który może:

en: edit the team's name and description
pl: zmieniać nazwę i opis drużyny

en: add or remove team admins
pl: dodawać lub usuwać administratorów drużyny

en: remove members from the team
pl: usuwać członków z drużyny

en: disband a team if it has no members
pl: rozwiązać drużynę, jeśli nie posiada ona członków

en: To join a team, visit its team page and click %1 Join this team %2.
pl: Aby dołączyć do drużyny, odwiedź jego stronę, a następnie kliknij %1 Dołącz do tej drużyny %2.

en: Find a team
pl: Znajdź drużynę

en: Top teams
pl: Najlepsze drużyny

en: All teams
pl: Wszystkie drużyny

en: %1 teams
pl: %1 drużyny

en: Create a new team
pl: Stwórz nową drużynę

en: If you cannot find a team that is right for you, you can %1 create a team %2.
pl: Jeśli nie możesz znaleźć drużyny, która jest dla Ciebie odpowiednia, możesz %1 utworzyć własną %2.

en: Remove Team Admin status from this member
pl: Usuń status Administratora Drużyny dla tego członka

en: Add or remove Team Admins
pl: Dodaj lub usuń administratorów drużyny

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
pl: Możesz ustawić członków drużyny jako "Administratorów drużyny". Administratorzy drużyny mogą:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
pl: Edytować informacje o drużyny (nazwa, adres URL, opis, kraj)

en: View the team's join/quit history
pl: Wyświetlić historię dołączania do/opuszczania drużyny

en: Send messages to the team
pl: Wysyłać wiadomości do drużyny

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
pl: Moderować forum drużyny, jeżeli istnieje (administratorzy otrzymują powiadomienia przez e-mail o zdarzeniach moderacji oraz o raportach tworzonych po naciśnięciu czerwonego "X")

en: Team Admins cannot:
pl: Administratorzy drużyny nie mogą:

en: Change the team founder
pl: Zmienić założyciela drużyny

en: Remove members
pl: Usuwać członków

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
pl: Jeżeli administrator drużyny opuści drużynę, przestaje być administratorem drużyny.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
pl: Zaleca się, aby wybierać tylko ludzi których znasz i którym ufasz jako Administratorów Drużyny.

en: There are currently no Team Admins
pl: Obecnie nie ma Administratorów drużyny

en: Current Team Admins
pl: Aktualni administratorzy drużyny

en: Became Team Admin on
pl: Stał się Administratorem drużyny

en: Add Team Admin
pl: Dodaj administratora drużyny

en: Email address of team member:
pl: Adres email członka drużyny:

en: failed to remove admin
pl: nie można usunąć administratora

en: User is not member of team
pl: Użytkownik nie jest członkiem drużyny

en: %1 is already an admin of %2
pl: %1 jest już administratorem %2

en: Couldn't add admin
pl: Nie można dodać administratora

en: No such team
pl: Nie ma takiej drużyny

en: no such team
pl: nie ma takiej drużyny

en: User is not a member of %1
pl: Użytkownik nie jest członkiem %1

en: Changing founder of %1
pl: Zmiana założyciela drużyny %1

en: %1 is now founder of %2
pl: %1 jest teraz założycielem %2

en: Change founder of %1
pl: Zmień założyciela %1

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
pl: Członek drużyny %1 poprosił o stanie się założycielem %2, ale opuścił drużynę, więc żądanie zostaje anulowane.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
pl: Członek drużyny %1 poprosił o zmianę założyciela drużyny. Może to być spowodowane tym że opuściłeś(aś) drużynę lub nie miałeś(aś) kontaktu z drużyną przez długi czas.

en: decline request
pl: odrzuć żądanie

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
pl: Jeżeli nie odrzucisz prośby od %1, %2 będzie miał opcję na przejęcie roli założyciela drużyny.<br /><br />
                      Aby zaakceptować prośbę, przydziel rolę założyciela drużyny dla %3 używając poniższego formularza.

en: No transfer request is pending.
pl: Nie ma oczekujących próśb o transfer.

en: To assign foundership of this team to another member, check the box next to member name and click %1 Change founder %2 below.
pl: Aby przydzielić rolę założyciela tej drużyny innemu jej członkowi, zaznacz pole przy jego nazwie i kliknij poniższy przycisk %1 Zmień założyciela %2.

en: New founder?
pl: Nowy założyciel?

en: Change founder
pl: Zmiana założyciela

en: There are no users to transfer team to.
pl: Nie ma użytkowników, do których można przenieść zespół.

en: You must choose a non-blank team name
pl: Musisz podać nazwę drużyny

en: A team named %1 already exists - try another name
pl: Drużyna o nazwie %1 już istnieje - wypróbuj inną nazwę

en: Could not create team - please try later.
pl: Nie można stworzyć drużyny - proszę spróbuj później.

en: Create a team
pl: Stwórz drużynę

en: You belong to %1. You must %2 quit this team %3 before creating a new one.
pl: Należysz do drużyny %1. Musisz %2 opuścić tę drużynę %3 przed utworzeniem nowej.

en: Not founder or admin
pl: Nie założyciel lub administrator

en: Team history for %1
pl: Historia drużyny dla %1

en: When
pl: Kiedy

en: User
pl: Użytkownik

en: Action
pl: Akcja

en: Total credit at time of action
pl: Wszystkie punkty w czasie akcji

en: bad country
pl: zły kraj

en: The name '%1' is being used by another team.
pl: Nazwa '%1' jest używana przez inną drużynę.

en: Must specify team name
pl: Musisz podać nazwę drużyny

en: Could not update team - please try again later.
pl: Nie można zaktualizować drużyny, proszę spróbować ponownie później.

en: Edit %1
pl: Edytuj %1

en: Update team info
pl: Aktualizacja informacji o drużynie

en: Members of %1
pl: Członkowie %1

en: ID
pl: Identyfikator

en: Show as plain text
pl: Pokaż jako czysty tekst

en: Create Message Board
pl: Stwórz forum dyskusyjne

en: You may create a message board for use by %1.
pl: Użytkownik może utworzyć forum dla użytku przez %1.

en: Only team members will be able to post.
pl: Tylko członkowie drużyny będą mogli tam pisać.

en: At your option, only members will be able to read.
pl: W razie potrzeby tylko członkowie będą mogli czytać.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
pl: Ty i Administratorzy Twojej drużyny mają uprawnienia moderatora.

en: Create a message board for %1
pl: Tworzenie forum dla %1

en: Team already has a message board
pl: Drużyna ma już forum

en: Team Message Board
pl: Forum dyskusyjne drużyny

en: Minimum time between posts (seconds)
pl: Minimalny czas między kolejnymi postami (w sekundach)

en: Minimum total credit to post
pl: Minimalna ilość punktów do utworzenia postu

en: Minimum average credit to post
pl: Minimalna średnia liczba punktów aby napisać post

en: Submit
pl: Prześlij

en: Remove your team's message board.
pl: Usuń forum Twojej drużyny.

en: Really remove message board?
pl: Na pewno chcesz usunąć forum?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
pl: Czy na pewno chcesz usunąć forum Twojej drużyny? Wszystkie wątki i posty zostaną trwale usunięte. (Możesz jednak utworzyć nowe forum później).

en: Yes - remove message board
pl: Tak - usuń forum

en: Message board removed
pl: Forum usunięto

en: Your team's message board has been removed. You may now %1 create a new one %2.
pl: Forum dyskusyjne Twojej drużyny zostało usunięte. Możesz teraz %1 utworzyć nowe %2.

en: Team Message Board Updated
pl: Forum drużyny zostało zaktualizowane

en: Update successful
pl: Aktualizacja pomyślna

en: Update failed
pl: Aktualizacja nie powiodła się

en: Team has no forum
pl: Drużyna nie posiada forum

en: You must be a member of a team to access this page.
pl: Musisz być członkiem drużyny aby mieć dostęp do tej strony.

en: Requesting foundership of %1
pl: Zmiana założyciela %1

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
pl: Obecny założyciel został poinformowany o twojej prośbie przez e-mail i w prywatnej wiadomości.<br /><br />
                           Jeżeli założyciel nie odpowie w ciągu 60 dni, będziesz mógł zostać założycielem.

en: Foundership request not allowed now
pl: Zmiana założyciela nie jest teraz dozwolona

en: Assumed foundership of %1
pl: Przejęto rolę założyciela drużyny %1

en: Congratulations, you are now the founder of team %1. Go to %2 Your Account page %3 to find the Team Admin options.
pl: Gratulacje, zostałeś założycielem drużyny %1. Przejdź na stronę %2Twojego konta%3, aby znaleźć opcje administratora drużyny.

en: Decline founder change request
pl: Odrzuć prośbę o zmianę założyciela

en: The foundership request from %1 has been declined.
pl: Prośba o zmianę założyciela drużyny %1 została odrzucona.

en: There were no foundership requests.
pl: Nie ma próśb o zmianę założyciela.

en: undefined action %1
pl: niezdefiniowane działanie %1

en: Return to team page
pl: Wróć na stronę zespołu

en: You need to be a member of a team to access this page.
pl: Musisz być członkiem drużyny aby mieć dostęp do tej strony.

en: Request foundership of %1
pl: Prośba o zmianę założyciela drużyny %1

en: You are now founder of team %1.
pl: Jesteś teraz założycielem drużyny %1.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
pl: Poprosiłeś o zmianę założyciela drużyny %1 w dniu %2.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
pl: Upłynęło 60 dni od wysłania Twojej prośby. W tym czasie założyciel nie odpowiedział. Możesz przejąć jego rolę klikając tutaj:

en: Assume foundership
pl: Przejmij rolę założyciela

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
pl: Założyciel został powiadomiony o Twojej prośbie. Jeżeli on/ona nie odpowie do %1, będziesz mógł/mogła stać się założycielem.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
pl: Jeżeli założyciel drużyny nie jest aktywny a Ty chcesz przejąć jego rolę, kliknij przycisk poniżej. Obecny założyciel otrzyma e-maila z informacją o Twojej prośbie i będzie mógł przekazać Ci tę rolę lub odrzucić prośbę. Jeżeli założyciel nie odpowie w ciągu 60 dni, będziesz mógł przejąć rolę założyciela.<br /><br />
                           Czy chcesz poprosić o zostanie założycielem?

en: Request foundership
pl: Poproś o rolę założyciela

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
pl: Prośba o zmianę założyciela %1 została już wysłana w %2.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
pl: Prośba o zmianę założyciela była wysłana w ciągu ostatnich 90 dni, więc nie możesz wysłać nowej. Spróbuj ponownie później.

en: The team %1 is not joinable.
pl: Drużyna %1 nie akceptuje nowych członków.

en: Already a member
pl: Jesteś już członkiem

en: You are already a member of %1.
pl: Jesteś już członkiem %1.

en: Couldn't join team - please try again later.
pl: Nie można dołączyć do drużyny - proszę spróbować ponownie później.

en: Joined %1
pl: Dołączyłeś do %1

en: You have joined %1.
pl: Dołączyłeś do %1.

en: Please note:
pl: Uwaga:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
pl: Dołączanie do drużyny daje jej założycielowi dostęp do Twojego adresu e-mail.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
pl: Dołączanie do drużyny nie wpływa na punkty na Twoim koncie.

en: Join team
pl: Dołącz do tej drużyny

en: Search Results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Search results for '%1'
pl: Wyniki wyszukiwania dla '%1'

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
pl: Możesz wyświetlić członków tych zespołów, statystyki i informacje.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
pl: Ponad 100 drużyn pasuje do szukanej frazy. Wyświetlone jest 100 pierwszych.

en: End of results. %1 If you cannot find the team you are looking for, you may %2 create a team %3 yourself.
pl: Koniec wyników. %1 Jeśli nie możesz znaleźć drużyny, której szukasz, możesz %2 utworzyć własną %3.

en: Team administration for %1
pl: Administrator drużyny %1

en: Edit team info
pl: Edytuj informacje o drużynie

en: Change team name, URL, description, type, or country
pl: Zmiana nazwy drużyny, URL, opisu, typu oraz kraju

en: Member list:
pl: Lista członków:

en: text
pl: tekst

en: View member info
pl: Zobacz informację o uczestniku

en: View change history:
pl: Zobacz historię zmian:

en: See when members joined or quit this team
pl: Zobacz, kiedy członkowie dołączyli lub opuścili tę drużynę

en: Respond to foundership request.
pl: Odpowiedz na zapytanie o zmianę założyciela.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
pl: Jeśli nie odpowiedz do %1, %2 będzie mógł przejąć rolę założyciela tej drużyny.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
pl: Usuń nieaktywnych lub niechcianych członków z tej drużyny

en: Transfer foundership to another member
pl: Przenieś założycielstwo na innego użytkownika

en: Add/remove Team Admins
pl: Dodaj/usuń Administratorów Drużyny

en: Give selected team members Team Admin privileges
pl: Nadaj wybranym członkom drużyny uprawnienia Administratora Drużyny

en: Remove team
pl: Usuń drużynę

en: Allowed only if team has no members
pl: Dozwolone tylko jeśli drużyna nie ma członków

en: Create or manage a team message board
pl: Utwórz lub zarządzaj forum drużyny

en: To have this team created on all BOINC projects (current and future) you can make it into a %1 BOINC-wide team %2.
pl: Aby ta drużyna była dostępna we wszystkich projektach BOINC (obecnych i przyszłych), możesz zmienić ją w %1 drużynę międzyprojektową %2.

en: Team admins are encouraged to join and participate in the Google %1 boinc-team-founders %2 group.
pl: Zachęcamy administratorów drużyn do przystąpienia i uczestnictwa w grupie %1 założycieli drużyn BOINC %2 Google.

en: Can't delete non-empty team
pl: Nie można usunąć pustej drużyny

en: Team %1 deleted
pl: Drużyna %1 została usunięty

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
pl: Przekroczono limit: można wyświetlić tylko pierwszych 1000 członków.

en: Unable to quit team
pl: Nie można opuścić drużyny

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
pl: Drużyna nie istnieje lub do niej nie należysz.

en: Quit %1
pl: Opuść %1

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
pl: <strong>Uwaga przed opuszczeniem drużyny:</strong>
             <ul>
             <li>Jeśli opuścisz drużynę, możesz wrócić do niej później, lub dołączyć do innej drużyny jeśli chcesz
             <li>Opuszczenie drużyny nie wpływa na statystyki osobiste i punkty w jakikolwiek sposób.
             </ul>

en: Quit Team
pl: Opuść drużynę

en: Removing users from %1
pl: Usuwanie użytkowników z %1

en: %1 is not a member of %2
pl: %1 nie jest członkiem %2

en: %1 has been removed
pl: %1 został usunięty

en: Remove members from %1
pl: Usuń członków z %1

en: Remove?
pl: Usunąć?

en: Name (ID)
pl: Nazwa (ID)

en: No members are eligible for removal.
pl: Nie ma członków nadających się do usunięcia.

en: Remove users
pl: Usuń użytkowników

en: Team name
pl: Nazwa drużyny

en: Validated?
pl: Zwalidowany?

en: Team search results
pl: Wyniki wyszukiwania drużyn

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
pl: Nie znaleziono drużyn pasujących do podanych kryteriów. Spróbuj wyszukać ponownie.

en: Or you can %1 create a new team %2.
pl: Lub możesz %1 utworzyć nową drużynę %2.

en: The following teams match one or more of your search criteria.
                To join a team, click its name to go to the team page,
                   then click %1 Join this team %2.
pl: Następujące drużyny pasują do jednego lub kilku kryteriów wyszukiwania.
                Aby dołączyć do drużyny, kliknij jego nazwę i przejdź na stronę drużyny,
                   a następnie kliknij %1 Dołącz do tej drużyny %2.

en: Change your search
pl: Zmień swoje wyszukiwanie

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
pl: Możesz dołączyć do innych osób o podobnych zainteresowaniach, z tego samego kraju, firmy lub szkoły.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
pl: Użyj tego formularza aby znaleźć drużynę odpowiednią dla ciebie.

en: %1 I'm not interested %2 in joining a team right now.
pl: Na razie %1 nie jestem zainteresowany %2 dołączeniem do drużyny.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top computers
pl: Najlepsze komputery

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
pl: Najlepsze zespoły %1

en: There are no %1 teams
pl: Nie ma żadnych drużyn %1

en: Participant since
pl: Uczestniczy od

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
pl: Najlepsi uczestnicy

en: No user of the day has been chosen.
pl: Żaden użytkownik dnia nie został wybrany.

en: User of the Day for %1: %2
pl: Użytkownik dnia dla %1: %2

en: You are not logged in. Please login to agree to our terms of use.
pl: Nie jesteś zalogowany. Proszę, zaloguj się, by zaakceptować nasze warunki użytkowania.

en: Agree to our Terms of Use.
pl: Akceptacja Zasad użytkowania.

en: Website error when attempting to agree to terms of use. Please contact the site administrators.
pl: Błąd strony podczas próbowania akceptacji warunków użytkowania. Skontaktuj się z administratorem strony.

en: You have not agreed to our terms of use. You may not continue until you do so.
pl: Warunki użytkowania nie zostały zaakceptowana. Nie można kontynuować dopóki akceptacja nie zostanie dokonana.

en: Website error when attempting to agree to terms of use.
pl: Błąd strony internetowej podczas próby zgody

en: Authentication error attempting to agree to terms of use.
pl: Błąd uwierzytelniania podczas akceptacji warunków uwierzytelniania.

en: Filters
pl: Filtry

en: User name starts with
pl: Nazwa użytkownika zaczyna się

en: Any
pl: Jakikolwiek

en: With profile?
pl: Z profilem?

en: Either
pl: Obojętne

en: On a team?
pl: W drużynie?

en: Ordering
pl: Sortowanie

en: Decreasing sign-up time
pl: Czas rejestracji malejąco

en: Decreasing average credit
pl: Średnia liczba punktów malejąco

en: Decreasing total credit
pl: Całkowitej ilość punktów malejąco

en: search string must be at least 3 characters
pl: ciąg wyszukiwania musi mieć co najmniej 3 znaki

en: User search results
pl: Rezultaty szukania użytkownika

en: Joined
pl: Dołączył

en: No users match your search criteria.
pl: Żaden użytkownik nie spełnia kryteriów wyszukiwania.

en: User not found!
pl: Użytkownik nie znaleziony!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
pl: Dane konta<br/>dla %1<br/>Czas:

en: Team:
pl: Drużyna:

en: Team TotCred:
pl: Drużyna PtRazem:

en: Team AvgCred:
pl: Drużyna PtŚred:

en: Team: None
pl: Drużyna: żadna

en: Validate BOINC email address
pl: Potwierdź adres e-mail BOINC

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
pl: Proszę odwiedzić poniższy link, aby potwierdzić adres e-mail Twojego konta %1:

en: Validate email sent
pl: Wysłano e-mail weryfikacyjny

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
pl: Wiadomość e-mail została wysłana do %1. Odwiedź link który zawiera ten e-mail aby zweryfikować swój adres e-mail.

en: No such user.
pl: Nie znaleziono użytkownika.

en: Error in URL data - can't validate email address
pl: Błąd w danych URL - nie może sprawdzić poprawności adresu e-mail

en: Database update failed - please try again later.
pl: Aktualizacja bazy danych nie powiodła się - spróbuj ponownie później.

en: Validate email address
pl: Potwierdź adres e-mail

en: The email address of your account has been validated.
pl: Adres e-mail Twojego konta został potwierdzony.

en: This user has no profile
pl: Ten użytkownik nie posiada profilu

en: Profile: %1
pl: Profil: %1

en: Account data
pl: Dane konta

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
pl: Możesz uzyskać dostęp do konta przy użyciu adresu e-mail i hasła,
        lub za pomocą przypisanego 'klucza konta'.
        Twój klucz konta to:

en: This key can be used to:
pl: Ten klucz może być użyty do:

en: log in to your account on the web
pl: zalogowania się do swojego konta na stronie

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
pl: aby dołączyć komputer do Twojego konta bez korzystania z Menedżera BOINC.
           Aby to zrobić, zainstaluj BOINC,
           Utwórz plik o nazwie %1 w katalogu danych
           BOINC i wklej do niego poniższy tekst:

en: Weak account key
pl: Słaby klucz konta

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
pl: Słaby klucz konta może być użyty, aby dołączyć komputery do konta,
         jak opisano powyżej, ale nie można przy jego pomocy zalogować się do swojego konta lub zmienić go w jakikolwiek sposób.
        Jeśli chcesz dołączyć niezaufane lub niezabezpieczone komputery do Twojego konta,
         to możesz to  zrobić przy użyciu słabego klucza konta.
        Twój słaby klucz konta to:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
pl: Jeśli zmienisz hasło, zmieni się słaby klucz konta i poprzedni klucz słaby konta stanie się nieprawidłowy.

en: 
        At this point BOINC should be installed and running on your computer;
        the system tray should have an icon like this: %1
        If not, %2get help here%3.
pl: 
        W tym momencie BOINC powinien być zainstalowany i uruchomiony na Twoim komputerze;
        zasobnik systemowy powinien zawierać ikoną podobną do tej: %1
        Jeśli nie, %2zasięgnij pomocy tutaj%3.

en: What happens now?
pl: Co teraz się dzieje?

en: BOINC, running in the background, will download computing jobs,
            process them, and upload the results.
            This will happen automatically; you don't have to do anything.
            This computation may cause your computer's fan to run,
            and it may slightly increase your electric bill.
pl: BOINC, pracując w tle, będzie pobierał zadania obliczeniowe,
            przetwarzał je i odsyłał wyniki.
            Proces ten będzie następował automatycznie, nie musisz nic robić.
            Obliczenia mogą spowodować zwiększenie szybkości pracy wentylatora,
            i mogą nieznacznie zwiększyć Twój rachunek za elektryczność.

en: How to monitor and control BOINC
pl: Jak monitorować i kontrolować BOINC

en: You can monitor what BOINC is doing, and control it, using the BOINC Manager.
            Open this by double-clicking on the BOINC icon.
            Details are %1here%2.
pl: Możesz sprawdzić, co BOINC aktualnie robi i kontrolować przebieg pracy używając Menedżera BOINC.
            Możesz go otworzyć dwukrotnie klikając ikonę BOINC.
            Szczegóły są dostępne %1tutaj%2.

en: BOINC is designed to not impact
            the performance of your computer for normal use.
            If it does, you can reduce this impact by,
            for example, limiting the amount of memory BOINC uses.
            You can control many settings.
            Check this out %1here%2.
pl: BOINC został zaprojektowany w taki sposób,
            aby nie wpływać na wydajność normalnej pracy Twojego komputera.
            Jeśli jednak to nastąpi, możesz zmniejszyć ten wpływ na przykład
            poprzez ograniczenie ilości dostępnej dla BOINC pamięci.
            Możesz wziąć pod uwagę wiele ustawień.
            Zobaczysz je %1tutaj%2.

en: You can meet and communicate with other %1 participants
            in a variety of ways - take a look under the Community
            menu above.
pl: Możesz poznać i utrzymywać kontakt z innymi użytkownikami %1
            na różne sposoby - spójrz na znajdujące się powyżej
            menu Społecznosć.

en: Other projects
pl: Pozostałe projekty

en: %1 is one of many science projects using BOINC.
            Your computer is now 'attached' to %1,
            but you can attach it to other projects if you want.
            It will process jobs for all attached projects.
            %2Learn about how to do this%3.
pl: %1 jest tylko jednym z projektów opartych na BOINC.
            W tym momencie Twój komputer jest 'dołączony' do %1,
            ale możesz też wziąć udział w innych projektach.
            Wówczas nastąpi przetwarzanie zadań dla wszystkich projektów.
            %2Dowiedz się wiecej, jak to zrobić%3.

en: Workunit %1
pl: Jednostka robocza %1

en: application
pl: aplikacja

en: keywords
pl: słowa kluczowe

en: canonical result
pl: rezultat kanoniczny

en: granted credit
pl: przyznane punkty

en: Tasks in progress
pl: Zadania w trakcie

en: suppressed pending completion
pl: wstrzymany, oczekuje na zakończenie

en: minimum quorum
pl: minimalne kworum

en: initial replication
pl: replikacja początkowa

en: max # of error/total/success tasks
pl: maksymalna liczba błędnych/wszystkich/poprawnych zadań

en: errors
pl: błędy

en: validation
pl: walidacja

en: Pending
pl: Oczekuje

en: can't find workunit
pl: nie można znaleźć jednostki roboczej

en: Generated
pl: Wygenerowane

en: Your personal background.
pl: Informacje o Tobie.

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
pl: Powiedz nam coś o sobie. Możesz powiedzieć nam skąd pochodzisz, ile masz lat, gdzie pracujesz, jakie masz hobby, i cokolwiek jeszcze chcesz o sobie.

en: Your opinions about %1
pl: Twoja opinia odnośnie %1

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
pl: Powiedz nam co myślisz o %1<ol>
        <li>Dlaczego pomagasz liczyć %1?
        <li>Co myślisz o tym projekcie?
        <li>Jakieś sugestie?
        </ol>

en: Color scheme for graphics
pl: Schemat kolorów dla grafiki

en: Maximum CPU % for graphics %1 0...100 %2
pl: Maksymalny % procesora dla grafiki %1 0...100 %2

en: Run only the selected applications
pl: Uruchamiaj tylko wybrane aplikacje

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
pl: Otrzymuj zadania tylko dla niektórych aplikacji. Przydatne aby skupić się na określonych aplikacjach, albo by je pominąć.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
pl: Jeśli nie ma pracy dla wybranych aplikacji, akceptuj pracę z innych aplikacji?

en: Use faster non-graphical applications if available?
pl: Użyć aplikacji szybszych, bez grafiki, jeżeli są dostępne?

en: (all applications)
pl: (wszystkie aplikacje)

en: No limit
pl: Bez limitu

en: Max # of jobs for this project
pl: Maksymalna liczba zadań dla tego projektu

en: Max # of CPUs for this project
pl: Maksymalna liczba procesorów dla tego projektu

en: Max # jobs
pl: Maksymalna liczba zadań

en: Max # CPUs
pl: Maksymalna liczba procesorów

en: General terms-of-use for this BOINC project.
pl: Ogólne warunki użytkowania dla tego projektu BOINC.

en: Do you consent to exporting your data to BOINC statistics aggregation Web sites?
pl: Czy zgadzasz się na eksport swoich danych na strony generujące statystyki BOINC?
