BOINC - en to bg translation catalogue (179 entries)

en: 24-hour average:
bg: средно за 24 часа:

en: Active:
bg: Активни:

en: Add-ons
bg: Добавки

en: After installing BOINC on your computer, you can connect it to as many of these projects as you like.
bg: След като инсталирате BOINC, можете да добавите толкова проекти, колкото пожелаете - няма ограничение.

en: All versions
bg: Всички версии

en: Antimalarial drug discovery
bg: Търсене на лекарство против малария

en: Artificial intelligence
bg: Изкуствен интелект

en: Astronomy
bg: Астрономия

en: Astrophysics
bg: Астрофизика

en: Astrophysics, astrobiology
bg: Астрофизика, астробиология

en: Attempt to decode 3 original Enigma messages. The signals were intercepted in the North Atlantic in 1942 and are believed to be unbroken.
bg: Опит да се дешифрират 3 оригинални Енигма съобщения. Сигналите са били засечени в Северния Атлантик през 1942г. и се смята, че не могат да бъдат разбити.

en: BAM! assists you in creating and managing your BOINC project accounts and helps you with setting preferences, joining or creating teams, connecting your computers to projects, and much more.  Whether you're a new or an existing BOINC user, BAM will help you get the most out of BOINC.
bg: BAM! ви помага при създаването и управлението на акаунти за BOINC проекти, при избора на предпочитания, присъединяването към или създаването на отбори, свързването на компютри към проектите и много други. Независимо дали сте нов или вече регистриран BOINC потребител, BAM ще ви помогне да извлечете максимума от BOINC.

en: BOINC Live Help lets get one-on-one help from an experienced BOINC user, who can answer questions about BOINC, help you install and use BOINC, and troubleshoot problems.
bg: BOINC Онлайн Помощ ви позволява да получите персонална помощ от опитен BOINC потребител, който може да отговори на вашите въпроси относно BOINC, както и да ви помогне с инсталацията и употребата на BOINC и отстраняването на проблеми.

en: BOINC Poland Foundation
bg: Фондация BOINC Полша

en: BOINC and Docker
bg: BOINC и Docker

en: BOINC helpers are unpaid volunteers.  Their advice is not endorsed by BOINC.
bg: BOINC помощниците са неплатени доброволци. Техните съвети не се считат за официална позиция на BOINC.

en: BOINC is a community-based project.  Everyone is welcome to participate.
bg: BOINC е обществен проект. Всеки желаещ да участва е добре дошъл.

en: BOINC is a program that lets you donate your idle computer time to science projects like SETI@home, Climateprediction.net, Rosetta@home, World Community Grid, and many others.
bg: BOINC е програма, с помощта на която можете да дарите своето неизползвано процесорно време на проекти в областта на науката като SETI@home, Climateprediction.net, Rosetta@home, World Community Grid, и много други.

en: BOINC is a software platform for volunteer computing. It includes client, server, and web components, and APIs for connecting other components.
bg: BOINC е софтуерна платформа за доброволно участие в изчисления. Тя включва клиент, сървър, уеб компоненти и API за свързване на други компоненти.

en: BOINC is distributed under the LGPL open-source license.
bg: BOINC се разпространява под LGPL open-source лиценз.

en: BOINC: compute for science
bg: BOINC: изчисление в полза на науката

en: Barcelona Biomedical Research Park (PRBB)
bg: Биомедицински Проучвателен Парк Барселона (PRBB)

en: Be a Help Volunteer
bg: Станете Доброволец-помощник

en: Biology
bg: Биология

en: Biology and Medicine
bg: Биология и Медицина

en: Building BOINC
bg: Компилиране на BOINC

en: CAS@home is hosted by the Computing Centre of the Institute of High Energy Physics (IHEP), Chinese Academy of Sciences, for Chinese scientists with projects studying protein structure, nanotechnology, cancer genomics, and high energy physics.
bg: CAS@home се хоства в компютърния център на Института за Високоенергийна Физика (IHEP) към Китайската Академия на Науките и е в помощ на проектите на китайски учени, изучаващи протеинови структури, нанотехнологии, геномите на раковите заболявания, както и високоенергийна физика.

en: CERN (European Organization for Nuclear Research)
bg: CERN (Европейска Организация за Ядрени Изследвания)

en: California State University Fullerton
bg: Калифорнийски Университет Фулъртън

en: Chemistry
bg: Химия

en: Chinese Academy of Sciences
bg: Китайска Академия на Науките

en: Climate study
bg: Изучаване на климата

en: Cognitive Science
bg: Когнитивна наука

en: Cognitive science and artifical intelligence
bg: Когнитивна наука и изкуствен интелект

en: Computer Science
bg: Компютърна наука

en: Computing power
bg: Изчислителна мощност

en: Cryptography
bg: Криптография

en: Cryptography and combinatorics
bg: Криптография и комбинаторика

en: DENIS@Home does cardiac electrophysiological simulations, studying the electrical activity of the heart.
bg: DENIS@Home извършва кардио електро-физиологични симулации, изучавайки електрическата активност на сърцето.

en: Database not available; please try again later.
bg: Базата данни не е достъпна; моля, опитайте по-късно.

en: Decode WWII submarine messages
bg: Декодира съобщения от подводници от Втората световна война

en: Design documents
bg: Дизайн документи

en: Determine the 3-dimensional shapes of proteins in research that may ultimately lead to finding cures for some major human diseases. By running Rosetta@home you will help us speed up and extend our research in ways we couldn't possibly attempt without your help. You will also be helping our efforts at designing new proteins to fight diseases such as HIV, malaria, cancer, and Alzheimer's
bg: Определяне на 3-измерни протеинови форми в проучване, което може да доведе до намирането на лекове за някои от главните човешки болести. Участвайки в Rosetta@home, вие ще ни помогнете да ускорим и разширим изследванията си по начини, по които не бихме могли да работим без вашата помощ. Също така, вие ще подпомагате и нашите усилия да създадем нови протеини, с които да се борим със заболявания, като СПИН, малария, рак и Алцхаймер

en: Development process
bg: Процес на разработка

en: Development tasks
bg: Задачи за разработка

en: Discuss
bg: Коментирай

en: Distributed sensing
bg: Разпределено наблюдение

en: Do biomedical and environmental research
bg: Участва в биомедицински изследвания и изследвания върху околната среда

en: Do research in algebraic number theory
bg: Участва в изследвания в алгебричната теория на числата

en: Do research in math, physics, and evolution
bg: Участва в изследвания в математиката, физиката и еволюцията

en: Do research in physics and astronomy
bg: Провеждане на изследвания във физиката и астрономията

en: Document
bg: Документ

en: Documentation
bg: Документация

en: Download
bg: Изтегляне

en: Download BOINC
bg: Изтегли BOINC

en: Download BOINC + VirtualBox
bg: Изтегли BOINC + VirtualBox

en: Earth Sciences
bg: Науки за Земята

en: Einstein@Home uses your computer's idle time to search for weak astrophysical signals from spinning neutron stars (often called pulsars) using data from the LIGO gravitational-wave detectors, the Arecibo radio telescope, and the Fermi gamma-ray satellite.
bg: Einstein@Home използва свободното процесорно време на вашият компютър, за да търси слаби астрофизични сигнали от въртящи се неутронни звезди (често наричани пулсари). Използват се данни от LIGO детектори за гравитационни вълни, Arecibo радио телескоп и Fermi сателит за регистриране гама лъчи.

en: Email lists
bg: Имейл листи

en: Environmental research
bg: Изследване на околната среда

en: Events
bg: Събития

en: Factorization of large integers
bg: Разлагане на големи цели числа

en: Find all the generalized binary number systems (in which bases are matrices and digits are vectors) up to dimension 11.
bg: Намиране на всички обобщени двойни бройни системи (в които за основа са матрици, а за цифри са вектори) до размерност 11.

en: For Android devices, get the BOINC app from the Google Play Store; for Kindle, get it from the Amazon App Store.
bg: За Android устройства, изтеглете BOINC приложението от Google Play Store; за Kindle, можете да го изтеглите от Amazon App Store.

en: GPU computing
bg: GPU изчисление

en: GPUGrid.net opens novel computational scenarios by the first full-atom molecular dynamics code (CellMD) specially optimized to run on NVIDIA GPUs. New biomedical applications suddenly become possible giving a new role to computational biology for biomedical research.
bg: GPUGrid.net пресмята изчислителни сценарии с помощта на първия изцяло атомен молекулярен динамичен код (CellMD), специално оптимизиран да работи на NVIDIA GPU устройства. Нови биомедицински приложения изведнъж станаха възможни, давайки нова роля на изчислителната биология за биомедицински проучвания.

en: Governance
bg: Ръководство

en: Graphics
bg: Графики

en: GridRepublic members run a screensaver that allows their computers to work on public-interest research projects when the machines are not otherwise in use. This screensaver does not affect performance of the host computer any more than an ordinary screensaver does.
bg: Членовете на GridRepublic използват скрийнсейвър, който позволява на компютрите им да работят върху изследователски проекти с масов интерес, докато не се използват. Скрийнсейвъра не влияе върху производителността на компютъра повече от който и да е друг традиционен скрийнсейвър.

en: Help
bg: Помощ

en: Help Chinese researchers
bg: Подпомага китайските изследователи

en: Help detect pulsars and gravitational waves
bg: Помага при засичането на пулсари и гравитационни вълни

en: Help students do atomic simulations
bg: Подпомага студенти в извършването на атомни симулации

en: High-throughput computing with BOINC
bg: Високопродуктивно изчисление с BOINC

en: Hochschule RheinMain University of Applied Sciences
bg: Колеж РейнМейн Университет по Приложни Науки

en: IBM Corporate Citizenship
bg: IBM корпоративно гражданство

en: If you're already a Help Volunteer: to edit your settings, %sclick here%s.
bg: Ако вече сте Доброволец-помощник: за да редактирате своите настройки, %sнатиснете тук%s.

en: If you're an experienced BOINC user, we encourage you to %sbecome a Help Volunteer%s.  It's a great way to help the cause of scientific research and volunteer computing - and it's fun!
bg: Ако сте опитен BOINC потребител, ние ви насърчаваме да %sстанете Доброволец-помощник%s. Това е страхотен начин да помогнете на каузата за научни изследвания и споделени изчисления - а също така е и забавно!

en: Improve the design of the Large Hadron Collider
bg: Подобряване дизайна на Големия Адронен Колайдер

en: Independent
bg: Независим

en: Investigate the approximations that have to be made in state-of-the-art climate models. By running the model thousands of times we hope to find out how the model responds to slight tweaks to these approximations - slight enough to not make the approximations any less realistic. This will allow us to improve our understanding of how sensitive our models are to small changes and also to things like changes in carbon dioxide and the sulphur cycle. This will allow us to explore how climate may change in the next century under a wide range of different scenarios.
bg: Изследвайте финните корекции, които трябва да се направят в съвременните климатични модели. Като изчисляваме модела хиляди пъти, ние се надяваме да открием как той реагира на най-финните корекции - достатъчно малки, за да не правят приближенията по-малко реалистични. Това ще ни позволи да подобрим нашето разбиране за това колко чувствителни са моделите на малки промени и също на промени във въглеродния диоксид и серния цикъл. Това ще ни позволи да проучим как климата може да се промени през следващото столетие при голям обхват от сценарии.

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
bg: Bulgarian

en: LANG_NAME_NATIVE
bg: Български

en: Learn more about VirtualBox.
bg: Научете повече за VirtualBox.

en: Learn more:
bg: Научете повече:

en: Leiden University, The Netherlands
bg: Университет Лейден, Холандия

en: Links
bg: Връзки

en: Live help via Skype or email
bg: Онлайн помощ чрез Skype или имейл

en: MTA-SZTAKI Laboratory of Parallel and Distributed Systems (Hungary)
bg: MTA-SZTAKI Лаборатория за Паралелни и Разпределени Системи (Унгария)

en: Manual
bg: Ръководство

en: Mathematics
bg: Математика

en: Mathematics, computing, and games
bg: Математика, изчисления и игри

en: Mathematics, physics, evolution
bg: Математика, физика, еволюция

en: Medical physiology
bg: Медицинска физиология

en: Medical, environmental and other humanitarian research
bg: Медицинско, насочено към околната среда и друго хуманитарно изследване

en: Message boards
bg: Форуми

en: MindModeling@Home uses computational cognitive process modeling to better understand the human mind, and specifically to study the mechanisms and processes that enable and moderate human performance and learning.
bg: MindModeling@Home използва изчислително моделиране на когнитивни процеси, за по-добро разбиране на човешкия мозък, и по-специално изучаване механизмите и процесите, които ни правят това което сме.

en: Molecular biology
bg: Молекулярна биология

en: Molecular biology, Computer Science
bg: Молекулярна биология, Компютърни науки

en: Molecular simulations of proteins
bg: Молекулярни симулации на протеини

en: Multiple applications
bg: Множество приложения

en: NFS@Home is a research project that uses Internet-connected computers to do the lattice sieving step in the Number Field Sieve factorization of large integers. As a young school student, you gained your first experience at breaking an integer into prime factors, such as 15 = 3 * 5 or 35 = 5 * 7. NFS@Home is a continuation of that experience, only with integers that are hundreds of digits long.
bg: NFS@Home е изследователски проект, който използва Интернет-свързани компютри за изчисление на стъпки от алгоритъм за разлагане на големи цели числа чрез метод на Пресяване на Числово Поле. Като млад ученик в училище вие сте получили своя пръв опит в разлагането на цяло число на прости множители като например 15 = 3 * 5 или 35 = 5 * 7. NFS@Home е продължение на този опит, обаче с цели числа със стотици цифри дължина.

en: News
bg: Новини

en: News is available as an %sRSS feed%s
bg: Новините са налични и под формата на %sRSS фийд%s

en: NumberFields@home searches for fields with special properties. The primary application of this research is in the realm of algebraic number theory. Number theorists can mine the data for interesting patterns to help them formulate conjectures about number fields. Ultimately, this research will lead to a deeper understanding of the profound properties of numbers, the basic building blocks of all mathematics.
bg: NumberFields@home търси полета със специални свойства. Основното приложение на това изследване е в областта на алгебричната теория на числата. Числовите теоретици могат да следят данните за интересни модели, които да им помогнат при формулирането на предположения за числови полета. Идеално, този проект би довел до по-задълбочено разбиране на основните свойства на числата, градивните елементи на цялата математика.

en: Other ways to help:
bg: Други начини да помогнете:

en: Overview
bg: Общ преглед

en: Oxford University
bg: Университет Оксфорд

en: Parse and convert semantic nets for use in FreeHAL, an artificial intelligence that uses semantic networks, stemmers, part of speech databases, and part of speech taggers in order to imitate human behavior in conversations.
bg: Анализира и преобразува семантични мрежи за използване във FreeHAL - изкуствен интелект, който използва семантични мрежи, производни думи, бази от данни с думи и програми за морфологичен анализ с цел да имитира човешко държание в разговори.

en: PetaFLOPS.
bg: ПетаФЛОП-а.

en: Physical Science
bg: Физика

en: Physics
bg: Физика

en: Physics, biochemistry, and others
bg: Физика, биохимия и други

en: Primegrid has multiple projects searching for different forms of very large prime numbers, including searching for the largest known prime number.
bg: Primegrid управлява множество проекти, които търсят много големи прости числа под различни форми, включително и търсенето на най-голямото известно просто число.

en: Projects
bg: Проекти

en: Publicize
bg: Популяризирай

en: Quake-Catcher Network uses sensors attached to computers and smartphones to detect seismic waves.
bg: Мрежата за улавяне на земетресения използва сензори, свързани към компютри и смарт телефони, за да засича сеизмични вълни.

en: RNA World seeks to identify, analyze, structurally predict and design RNA molecules on the basis of established bioinformatics software.
bg: RNA World има за цел да идентифицира, анализира, предскаже структурата на и изгради РНК молекули на базата на доказан биоинформатичен софтуер.

en: Radioactive@Home is creating a free and continuously updated map of radiation levels using sensors connected to volunteers' computers.  You must buy a sensor to participate.
bg: Radioactive@Home създава безплатна и постоянно обновяваща се карта на радиационните нива, чрез използването на сензори, свързани към компютрите на доброволците. Трябва да имате закупен сензор, за да участвате в този проект.

en: Release notes
bg: Информация за версията

en: Rensselaer Polytechnic Institute
bg: Политехнически Институт Ренселеър

en: Report bugs
bg: Докладвай бъгове

en: Return to BOINC main page
bg: Обратно към главната страница на BOINC

en: Run applications from distributed.net
bg: Изпълнява приложения от distributed.net

en: SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) is a scientific area whose goal is to detect intelligent life outside Earth. One approach, known as radio SETI, uses radio telescopes to listen for narrow-bandwidth radio signals from space. Such signals are not known to occur naturally, so a detection would provide evidence of extraterrestrial technology.
bg: SETI (Търсене на Извънземен Интелект) представлява научна област, чиято цел е да открие интелигентен извънземен живот. Използват се радио телескопи, които да слушат за ниско-честотни радио сигнали от космоса. Подобни сигнали не е известно да се появяват по естествен начин, за това тяхното засичане би доказало наличието на извънземна технология.

en: Search
bg: Търси

en: Search for counterexamples to two conjectures related to the identification of prime numbers
bg: Търсене на опровержения за две предположения, свързани с идентифицирането на прости числа

en: Search for evidence of extra-terrestrial life
bg: Търси доказателства за извънземен живот

en: Search for large prime numbers
bg: Търсене на  големи прости числа

en: Seismology
bg: Сеизмология

en: Software development
bg: Разработване на софтуер

en: Solve hard and practically important problems (discrete functions inversion problems, discrete optimization, bioinformatics, etc.) that can be effectively reduced to Boolean satisfiability problem.
bg: Решавай трудни и важни в практиката задачи (инверсии на дискретни функции, дискретни оптимизации, биоинформатика и др.), които могат да бъдат сведени до задача тип Удовлетворимост на булева функция.

en: Source code
bg: Сорс код

en: Statistics
bg: Статистики

en: Study computational complexity
bg: Изучаване на изчислителната комплексност

en: Study number theory
bg: Изучава теорията на числата

en: Study the Collatz Conjecture
bg: Изучава Collatz Conjecture

en: Study the Collatz Conjecture, an unsolved conjecture in mathematics
bg: Изучаване на Collatz Conjecture, нерешено предположение в математиката

en: Study the factorization of large integers
bg: Изучава факторизирането на големи цели числа

en: Study the properties of prime numbers
bg: Изучава свойствата на простите числа

en: Study the structure of the Milky Way galaxy
bg: Изучаване структурата на галактиката Млечен път

en: Support science from the University of North Dakota
bg: Подкрепяне на науката от Университета в Северна Дакота, САЩ

en: Surface science calculations using Classical Dynamics.  Leiden Classical allows volunteers, students and other scientist to submit their personal calculations to the grid. Each user has his own personal queue for Classical Dynamics jobs. In this way students have used the grid to simulate liquid argon, or to test the validity of the ideal gas law by actually doing the simulations through the grid.
bg: Изчисления на повърхнини, използващи Класическа динамика.  Leiden Classical позволява на доброволци, студенти и други учени да заявяват свои изчисления към мрежата. Всеки потребител има своя собствена опашка от задачи от Класическата динамика. По този начин студенти са използвали мрежата, за да симулират течен аргон, или да тестват валидността на закона за идеален газ, като реално правят симулациите в мрежата.

en: System requirements
bg: Системни изисквания

en: Test
bg: Тест

en: Testing and comparison of heuristic methods for getting separations of parallel algorithms working in the CAD system for designing logic control systems
bg: Тестване и сравнение на евристични методи за получаване на разделения в паралелните алгоритми, прилагани в CAD системата за проектиране на логически системи

en: The BOINC project
bg: Проекта BOINC

en: The Citizen Science Grid is dedicated to supporting a wide range of research and educational projects using volunteer computing and citizen science.
bg: Citizen Science Grid е посветена на поддръжката на широк спектър изследователски и образователни проекти, използвайки изчислителната мощ на доброволци и гражданска наука.

en: The Large Hadron Collider (LHC) is a particle accelerator at CERN, the European Organization for Nuclear Research, the world's largest particle physics laboratory.  It is the most powerful instrument ever built to investigate on particles proprieties. LHC@home runs simulations to improve the design of LHC and its detectors.
bg: Големия Адронен Колайдер (LHC) е ускорител на частици на CERN, Европейската Организация за Ядрени Изследвания, и е най-голямата лаборатория за изследване на физиката на елементарните частици.  Той е най-мощният инструмент някога строен за изследване на свойствата на елементарните частици. LHC@home прави симулации за да подобри дизайна на LHC и неговите детектори.

en: The aim of the project is to derive shapes and spin for a significant part of the asteroid population. As input data, we use any asteroid photometry that is available. The results are asteroid convex shape models with the direction of the spin axis and the rotation period.
bg: Целта на проектът е да изучи формите и въртенето на значителна част от популацията на астероиди. Като входни данни използваме всичката налична фотометрия на астероиди. Резултатите са модели на астероиди с изпъкнала форма, включващи посоката и оста на въртене и периодът на завъртане.

en: The goal of Cosmology@Home is to search for the model that best describes our Universe and to find the range of models that agree with the available astronomical particle physics data.
bg: Целта на Cosmology@Home е да търси модел, който най-добре описва нашата вселена и да намери обхват от модели, които съвпадат с наличните данни за физиката на астрономическите елементарни частици.

en: The goal of Milkyway@Home is to create a highly accurate three dimensional model of the Milky Way galaxy using data gathered by the Sloan Digital Sky Survey.
bg: Целта на Milkyway@Home е да създаде изключително точен триизмерен модел на галактиката Млечен път, използвайки данни, събрани от Sloan Digital Sky Survey.

en: The parasite that causes malaria continues to evolve resistance to available medication. We therefore urgently need to discover new drugs, targeting new proteins in the parasite. The FiND@Home project is aimed at finding these new targets.
bg: Паразитът, причиняващ малария, продължава да развива своята резистентност към наличните лекарства. Поради тази причина, спешно трябва да открием нови лекарства, действащи върху други протеини в този паразит. Проектът FiND@Home има за цел да намери тези нови мишени.

en: TheSkyNet POGS is an astronomy project studying 16 different properties of galaxies, including brightness, mass, amount of dust and how fast stars are forming. We are using your processing power to conduct pixel-by-pixel calculations on multi-wavelength (ultraviolet, optical and near-infrared light) images of galaxies to produce an atlas that will help astronomers to better understand the distant universe.
bg: TheSkyNet POGS е астрономичен проект, изучаващ 16 различни свойства на галактиките, в т.ч. яркост, маса, количество прах и колко бързо се формират звездите в тях. Използваме вашата изчислителна мощ, за да провеждаме изчисления върху изображения на галактики с няколко дължини на вълните (ултравиолетова, оптична и близка до инфрачервения спектър светлини). Така сглобяваме атлас в помощ на астрономите, за да могат да разберат по-добре далечната Вселена.

en: This page is %stranslatable%s.
bg: Тази страница може %sда бъде преведена%s.

en: To further critical non-profit research on some of humanity's most pressing problems by creating the world's largest volunteer computing grid.  Research includes HIV-AIDS, cancer, tropical and neglected diseases, solar energy, clean water and many more.
bg: За последващо критично проучване с нестопанска цел на някои от най-належащите човешки проблеми, като се създаде най-голямата в света мрежа за споделени изчисления.  Проучването включва ХИВ-СПИН, рак, тропически и други пренебрегвани болести, слънчевата енергия, питейната вода и много други.

en: Top 100 volunteers
bg: Топ 100 доброволци

en: Translate
bg: Преведи

en: Universe@Home aims to create the first database of the simulated stellar content of the Universe, from the earliest stars to the most exotic black hole binaries.
bg: Universe@Home има за цел да създаде първата база данни от симулираното звездно съдържание на Вселената, от най-ранните звезди до най-екзотичните черни дупки.

en: University College Dublin
bg: Университетски колеж Дъблин

en: University of California, Berkeley
bg: Калифорнийски Университет, Бъркли

en: University of Illinois at Urbana-Champaign
bg: Университет Илинойс в Урбана-Шампейн

en: University of Southern California
bg: Южнокалифорнийски университет

en: University of Washington
bg: Вашингтонски Университет

en: University of Wisconsin - Milwaukee (USA), Max Planck Institute for Gravitational Physics - Hanover (Germany)
bg: Университет Уисконсин - Милуоки (САЩ), Институт за гравитационна физика Макс Планк - Хановер (Германия)

en: Use the idle time on your computer (Windows, Mac, Linux, or Android) to cure diseases, study global warming, discover pulsars, and do many other types of scientific research.  It's safe, secure, and easy:
bg: Използвайте свободното процесорно време на своя компютър (Уиндоус, Мак, Линукс или Андроид устройство) за да помогнете да лекуваме болести, изучим глобалното затопляне, открием пулсари, и много други видове научни изследвания. Безопасно е, сигурно е, и е лесно:

en: Version history
bg: История на версиите

en: Volunteer
bg: Стани доброволец

en: Volunteers speaking many languages are available. Please select a language (number of helpers is shown):
bg: Нашите доброволци говорят много езици. Моля, изберете език (показан е броят доброволци):

en: We recommend that you download BOINC from the Google Play Store or Amazon Appstore, not from here.
bg: Препоръчваме ви да изтеглите BOINC от Google Play Store или Amazon Appstore, а не от тук.

en: We're always looking for programmers to help us maintain and develop BOINC.
bg: Ние винаги търсим програмисти, които да ни помагат с поддръжката и разработката на BOINC.

en: You can communicate with a helper
bg: Можете да комуникирате с помощник

en: You may run this software on a computer only if you own the computer or have the permission of its owner.
bg: Можете да използвате този софтуер само на устройства, който лично вие притежавате, или имате разрешение за това от собственика им.

en: Yoyo@home is an adapter between BOINC and several existing volunteer computing projects: ECM, Muon, Evolution@home, and distributed.net
bg: Yoyo@home е посредник между BOINC и няколко съществуващи проекта за споделени изчисления: ECM, Muon, Evolution@home и distributed.net

en: by email
bg: по имейл

en: computers.
bg: компютри.

en: for %s
bg: за %s

en: using Skype chat
bg: чрез Skype чат

en: volunteers,
bg: доброволци,
