BOINC - en to eo translation catalogue (842 entries)

en:  (non-CPU-intensive)
eo: (ne uzas la procesoron)

en:  (project backoff:
eo: (peto al projekto prokrastita por:

en:  (suspended -
eo: (estas prokrastite -

en:  at
eo:  ĉe

en: % of CPU time
eo: % de procesora tempo

en: % of the CPUs
eo: % da kernoj

en: % of total
eo: % de la tuta diskospaco

en: %s &help
eo: Helpilo pri %s

en: %s &web site
eo: Retejo de %s

en: %s - Communication
eo: %s- Komunikado

en: %s - Computing Preferences
eo: %s - Preferoj de komputado

en: %s - Computing preferences
eo: %s - prefero de komputado

en: %s - Connection Error
eo: %s - Eraro de konekto

en: %s - Connection Failed
eo: %s- eraro de konekto

en: %s - Connection Status
eo: %s - stato de konekto

en: %s - Daemon Start Failed
eo: %s Starto de demono malsukcesis

en: %s - Event Log
eo: %s- Eventoprotokolo

en: %s - Exclusive Applications
eo: %s - Ekskluzivaj aplikaĵoj

en: %s - Exit Confirmation
eo: %s - Konfirmo de Eliro

en: %s - Language Selection
eo: %s - Ŝanĝo de Lingvo

en: %s - Network Status
eo: %s - stato de reto

en: %s - Notices
eo: %s - Rimarkoj

en: %s - Select Computer
eo: %s - elekti komputilon

en: %s - Shut down the current client...
eo: %s - Malŝalti la aktualan klienton...

en: %s - Stop using %s
eo: %s - Haltigi uzadon %s

en: %s - Unexpected Exit
eo: %s - Neatendita Eliro

en: %s Column Selection
eo: %s Elektado de kolumnoj

en: %s Diagnostic Log Flags
eo: Flagoj de protokolo de diagnozo %s

en: %s Notices
eo: Rimarkoj %s

en: %s failed to connect to the Internet.
eo: %smalsukcesis konekti la Interreton.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
eo: %s malsukcesis malkonekti la Interreton.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
eo: %s detektis konekton al la Interreto.
    Rekomencas ĉiuj transmetoj kaj ĝisdatigoj de ĉiuj projektoj

en: %s has successfully added %s
eo: %s estas sukcese aldonita %s

en: %s has successfully connected to the Internet.
eo: %s estas sukcese konektita al la Interreto.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
eo: %s estas sukcese malkonektita de la Interreto.

en: %s is connecting to the Internet.
eo: %s estas konektata al la Interreto.

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
eo: %s estas distribuita sub la Ĝenerala Publika Permesilo de GNU v3.0.

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
eo: %s ne povas konekti  al kliento de %s.
    Ĉu vi volas provi konekti denove?

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
eo:  %s ne povas startigi klienton de %s
    Bonvolu restartigi BOINC-servon en Control Panel->Administative Tools->Services.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
eo: %sne povas startigi klienton de %s.
    Bonvolu ruli la klienton kaj provi denove.

en: %s is not connected to the client
eo: %s ne estas konektita al la kliento

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
eo: %s ne estas konektita kun kliento de%s.
    Bonvolu opcion 'Speciala\Elekti Komputilon...' de menuo por konekti kun kliento de %s.
    Por via loka komputilo uzu 'localhost' kiel la nomo de la komputilo.

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
eo: %s bezonas konekton al la Interreto.
    Ĉu  vi volas fari tion nun?

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
eo: Proprieto aŭ permesoj de %s ne estas ĝustaj; bonvolu reinstali %s.
    
    (Erarkodo %d

en: %s task request deferral interval
eo: Tempa intervalo de prokrasto de peto de taskoj por %s

en: %s task request deferred for
eo: Peto de taskoj de %s prokrastita por

en: %s total, %s average
eo: %s entute, %s averaĝe

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
eo: %smalŝaltos la aktualan klienton
    kaj petos vin pri adreso de alia komputilo por konekto

en: %s will use the most restrictive of these settings:
eo: %s uzos la plej rigorajn el tiu ĉi agordoj:

en: &%s help
eo: Helpilo pri %s

en: &About %s...
eo: Pri %s ...

en: &Activity
eo: &Aktiveco

en: &Add project...
eo: &Aldoni projekton...

en: &Cancel
eo: Rezigni

en: &Clear Default
eo: Vakigi defaŭltan konekton

en: &Close
eo: Fermi

en: &Close window
eo: Fermi fenestron

en: &Disk	Ctrl+Shift+D
eo: Disko	Ctrl+Shift+D

en: &Email address or LDAP ID:
eo: Retpoŝtadreso aŭ LDAP ID:

en: &Email address:
eo: Retpoŝtadreso:

en: &File
eo: &Dosiero

en: &Finish
eo: Finite

en: &Help
eo: &Helpiloj

en: &Next >
eo: Antaŭen >

en: &Next project >
eo: Sekva projekto >

en: &No, new user
eo: Ne, nova uzanto

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
eo: Rimarkoj	Ctrl+Shift+N

en: &OK
eo: Bone

en: &Options
eo: &Opcioj

en: &Other options...
eo: Aliaj opcioj...

en: &Password:
eo: &Pasvorto:

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
eo: Projektoj	Ctrl+Shift+P

en: &Quit %s
eo: Eliri el %s

en: &Run always
eo: Labori ĉiam

en: &Save
eo: Konservi

en: &Set Default
eo: Starigi defaŭlta konekto

en: &Show only this project
eo: Montri nur tiun ĉi projekton

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
eo: Statistiko	Ctrl+Shift+S

en: &Suspend
eo: Prokrasti laboron

en: &Synchronize with %s
eo: Sinkronigi kun %s

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
eo: Taskoj	Ctrl+Shift+T

en: &Tools
eo: &Ilaro

en: &Use account manager...
eo: Uzi kontadministrilon...

en: &Username:
eo: &Uzantnomo:

en: &View
eo: &Vido

en: &Yes, existing user
eo: Jes, jam  aliĝinta

en: '%s' does not contain a valid host name.
eo: '%s' ne estas valida nomo de komputilo.

en: '%s' does not contain a valid path.
eo: '%s' ne estas valida vojo.

en: '%s' is already in the list.
eo: '%s' jam estas en la listo

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
eo: 'Uzata' signifas laboro per muso/klavaro dum lastaj

en: (Automatic Detection)
eo: (Aŭtomata Rekono)

en: (Unknown)
eo: (Nekonata)

en: (User Defined)
eo: (Difinita de uzanto)

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
eo: .
    Vi povas ŝalti ĝin, uzante la menuon 'Aktiveco'.

en: 1 day
eo: 1 tago

en: 1 hour
eo: 1 horo

en: 1 week
eo: 1 semajno

en: 6 hours
eo: 6 horoj

en: < &Back
eo: < Malantaŭen

en: < &Previous project
eo: < Antaŭa projekto

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
eo: Ligilo al la mesaĝtabulo por diskuti pri problemoj kaj eraroj de Einstein@Home

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
eo: Nova versio de %s estas disponebla. Vi povas elŝuti ĝin de tie: %s

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
eo: Necesas restartigo por korekta laboro de BOINC.
    Bonvolu restartigi vian komputilon kaj provi denove.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
eo: Forlasi tiun ĉi taskon. Vi ne ricevos poentojn por ĝi.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
eo: Forigi tiun ĉi finkomputitan taskon. Vi ne ricevos poenton por forigotaj taskoj.

en: Abort
eo: Ĉesigi

en: Abort File Transfer
eo: Ĉesigi dosieran transmeton

en: Abort Transfer
eo: Ĉesigi

en: Abort task
eo: Ĉesigado de tasko

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
eo: Ĉesigi la dosieran transmetadon.  Vi ne ricevos poentoj por la tasko.

en: Aborted
eo: Ĉesigita

en: Aborted by project
eo: Ĉesigita de projekto

en: Aborted by user
eo: Ĉesigita de uzanto

en: Aborted: memory limit exceeded
eo: Ĉesigita: limo de memoruzo estas transpasita

en: Aborted: not started by deadline
eo: Ĉesigita: ne startis ĝis limdato

en: Aborted: run time limit exceeded
eo: Ĉesigita: limo de plenumtempo estas transpasita

en: Aborted: task disk limit exceeded
eo: Ĉesigita: limo de uzado de diko fare de unu tasko estas transpasita

en: About %s
eo: Pri %s

en: Account
eo: Konto

en: Account manager &URL:
eo: &URL de kontadministrilo:

en: Account manager details:
eo: Detaloj de kontadministrilo:

en: Account manager not found
eo: Kontadministrilo ne estas trovita

en: Account manager preference
eo: Preferoj de kontoadministrilo

en: Account manager temporarily unavailable
eo: Kontadministrilo ne disponeblas provizore

en: Account manager web site
eo: Retejo de kontadministrilo

en: Account summary
eo: Resumo pri konto

en: Acknowledged
eo: Agnoskita

en: Add Exclusive App
eo: Aldoni Ekskluzivan Aplikaĵon

en: Add Project
eo: Aldoni Projekton

en: Add a project
eo: Aldoni projekton

en: Add an application to this list
eo: Aldoni aplikaĵon al tiu ĉi listo

en: Add exclusive app
eo: Aldoni ekskluzivan aplikaĵon

en: Add project
eo: Aldoni projekton

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Added via account manager
eo: Aldonita fare de kontadministrilo

en: Address:
eo: Adreso:

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
eo: Porspertula vido...	Ctrl+Shift+A

en: All
eo: Ĉiuj

en: All projects (separate)
eo: Ĉiuj projektoj (apartigite)

en: All projects (sum)
eo: Ĉiuj projektoj (sume)

en: All projects (together)
eo: Ĉiuj projektoj (kune)

en: Allow GPU work according to preferences
eo: Uzi vidkarton estas permesite laŭ agordoj

en: Allow GPU work regardless of preferences
eo: Uzi vidkarton estas permesite malgraŭ agordoj

en: Allow fetching new tasks for this project.
eo: Permesi peti novajn taskojn por tiu ĉi projekto.

en: Allow network activity according to preferences
eo: Reto aktivas laŭ agordoj

en: Allow network activity regardless of preferences
eo: Reto aktivas malgraŭ agordoj

en: Allow new tasks
eo: Permesi novajn taskojn

en: Allow work according to preferences
eo: Labori estas permesite laŭ agordoj

en: Allow work regardless of preferences
eo: Labori estas permesite malgraŭ agordoj

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
eo: Konto kun tiu ĉi retpoŝtadreso jam ekzistas kaj ĝia
    pasvorto malsamas la entajpitan de vi.
    
    Bonvolu vizitu la retejon de la projekto kaj sekvi tieajn instrukciojn.

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
eo: Konto kun tiu ĉi salutnomo jam ekzistas kaj ĝia
    pasvorto malsamas la entajpitan de vi.
    
    Bonvolu vizitu la retejon de la projekto kaj sekvi tieajn instrukciojn.

en: An internal server error has occurred.
eo: Interna servila eraro okazis.

en: An internal server error has occurred.
eo: Interna servila eraro okazis.

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
eo: En ĉi tiu komputilo jam ruliĝas alia ekzemplero de %s
    Bonvolu elekti klienton por observado.

en: Application
eo: Aplikaĵo

en: Application: %s
eo: Aplikaĵo: %s

en: Application: Not available
eo: Aplikaĵo: Ne disponeblas

en: Apply
eo: Apliki

en: Are you already running %s?
eo: Ĉu vi jam estas aliĝinta al %s?

en: Are you already running this project?
eo: Ĉu vi jam estas aliĝinta al tiu ĉi projekto?

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
eo: Ĉu vi certas ke vi volas ĉesigi komputadon de tiuj ĉi %d taskoj?

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
eo: Ĉu vi estas certa ke vi volas ĉesigi tiun ĉi dosieran transmeton '%s'?
    AVERTO: se vi tion faros, la tasko, kiu uzas tiun ĉi dosieron, finiĝos
    erare kaj poentojn por ĝi vi ne ricevos.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
eo: Ĉu vi certas ke vi volas ĉesigi komputadon de tiu ĉi tasko '%s'? 
    (Progreso: %.1lf%%, Stato:  %s)

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
eo: Ĉu vi certas ke vi volas ĉesigi komputadon de tiu ĉi tasko '%s'?
    (Progreso: %s, Stato: %s)

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
eo: Ĉu vi efektive volas forigi projekton '%s'?

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
eo: Ĉu vi estas certa ke vi volas reŝargi agordojn por ĉiuj kolumnoj per la defaŭltaj agordoj?

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
eo: Ĉu vi efektive volas reŝargi projekton '%s'?

en: Ask questions and report problems
eo: Demandu kaj raportu problemojn

en: Autodetect
eo: Aŭtomata rekono

en: Avg. work done
eo: Diurna averaĝo

en: BOINC Manager
eo: BOINC-Administrilo

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
eo: BOINC-Administrilo estis aŭtomate startigita fare de la operaciumo

en: BOINC data directory
eo: Dosiero de datumoj de BOINC

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
eo: BOINC malsukcesis kontaktiĝi kun Interreto.
    Eblaj kialoj de tio estas:
    
    1) Problemo de konekto.  Kontrolu vian retan aŭmodeman konekton
    kaj post konektiĝo klaku sur '< Malantaŭen' kaj provu denove.
    
    2) Via fajroŝirmilo blokas BOINC-on. 
    Agordu la fajroŝirmilon por ke ĝi lasu BOINC-on kaj
    BOINC-administrilon komuniki tra pordo 80,
    poste klaku sur '< Malantaŭen' kaj provu denove.
    
    3) Vi uzas prokuran servilon. Klaku 'Antaŭen >'
    kaj poste agordu prokurilon.

en: C&onfirm password:
eo: Konfirmu pasvorton:

en: CPU
eo: Procesoro

en: CPU benchmarks in progress
eo: Ruliĝas taksotestado

en: CPU is busy
eo: la procesoro estas okupita

en: CPU time
eo: Procesora tempo

en: CPU time since checkpoint
eo: Procesora tempo ekde lasta kontrolpunkto

en: Cancel
eo: Rezigni

en: Categories:
eo: Kategorioj:

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
eo: Ŝanĝo uzi la lokajn preferojn difinitajn en ĉi tiu paĝo. Ĉi tio superregos viajn retejajn preferojn, eĉ se vi poste faros ŝanĝojn. Ĉu vi volas procedi?

en: Check for new %s version
eo: Kontroli ekzistadon de nova versio de %s

en: Check the email address and password, and try again.
eo: Kontrolu la retpoŝtadreson kaj pasvorton, kaj provu denove.

en: Check the username and password, and try again.
eo: Kontrolu la salutnomon kaj pasvorton, kaj provu denove.

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
eo: Indiku nur se via provizanto de Interreto modifas bildodosierojn. Transsalto de kontrolado reduktas la sekurecon de %s

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
eo: Ŝalti tion por prokrasti komputadon per grafikprocesoro kiam vi uzas la komputilon.

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
eo: Ŝalti tion por prokrasti komputadon kaj dosiertransigon kiam vi uzas la komputilon.

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
eo: Ŝalti tion por prokrasti komputadon en porteblaj komputiloj dum laboro per baterio.

en: Choose a &password:
eo: Entajpu pasvorton:

en: Choose a project
eo: Elekto de projekto

en: Choose an account manager
eo: Elektado de kontadministrilo

en: Choose application or enter file name
eo: Elektu aplikon aŭ enigu dosiernomon

en: Click Finish to close.
eo: Klaku 'Fini' por fermi.

en: Client configuration excludes
eo: Agordoj de kliento malpermesas

en: Close
eo: Fermi

en: Close the %s window
eo: Fermi la fenestron %s de

en: Close the dialog without saving
eo: Fermi la fenestron sen konservado

en: Close the dialog without saving.
eo: Fermi la fenestron sen konservado.

en: Commands
eo: Komandoj

en: Common questions
eo: Oftaj demandoj

en: Communicating with %s.
eo: Kontaktiĝado kun %s.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
eo: Kontaktiĝado kun BOINC-kliento. Bonvolu atendi ...

en: Communicating with project
    Please wait...
eo: Kontaktiĝado kun projekto.
    Bonvolu atendu...

en: Communicating with server.
eo: Kontaktiĝado kun servilo.

en: Communication deferred
eo: Ripeto post

en: Computation error
eo: Eraro dum komputado

en: Compute only between
eo: Komputi nur inter

en: Compute only during a particular period each day.
eo: Komputi ĉiutage nur dum difinita periodo.

en: Computer ID
eo: Identigilo de komputilo

en: Computing
eo: Komputado

en: Computing &preferences...
eo: Preferoj de komputado...

en: Computing is enabled
eo: Komputado estas permesita

en: Computing is suspended -
eo: Komputado estas prokrastita

en: Configure computing preferences
eo: Konfiguri preferojn de komputado

en: Configure display options and network settings
eo: Konfiguri vidigajn opciojn kaj retajn agordojn

en: Configure display options and proxy settings
eo:  Agordoj de grafika fasado kaj de prokurilo

en: Configure exclusive applications
eo: Konfiguri ekskluzivajn aplikaĵojn

en: Confirm before connecting to Internet
eo: Demandi konfirmon antaŭ konektado al Interreto

en: Confirm defaults
eo: Konfirmu defaŭltojn

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: Connect to a BOINC client on another computer
eo: Konektiĝi kun BOINC-kliento en alia komputilo

en: Connect via HTTP proxy server
eo: Konekti per HTTP-prokurservilo

en: Connect via SOCKS proxy server
eo: Konekti per SOCKS-prokurservilo

en: Connected
eo: Konektita

en: Connected to %s (%s)
eo: Konektite kun %s (%s)

en: Connecting to %s
eo: Konektado kun %s

en: Connections
eo: Konektoj

en: Copy &All
eo: Kopii ĉion

en: Copy &Selected
eo: Kopii elektitajn

en: Copy all messages
eo: Kopii ĉiujn mesaĝojn

en: Copy all the messages to the clipboard.
eo: Kopii la ĉiujn mesaĝojn en la tondejon.

en: Copy selected messages
eo: Kopii elektitajn mesaĝojn

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
eo: Kopii la elektitajn mesaĝojn en la tondejon. Vi povas elekti pluropajn mesaĝojn, uzante klavojn SHIFT aŭ CTRL dum vi klakas sur mesaĝoj.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
eo: Kopii la elektitajn mesaĝojn en la tondejon. Vi povas elekti pluropajn mesaĝojn, uzante klavojn SHIFT aŭ CTRL dum vi klakas sur mesaĝoj.

en: Copying all messages to the clipboard...
eo: Kopiado de ĉiuj mesaĝoj en la tondejon...

en: Copying selected messages to the clipboard...
eo: Kopiado de elektitaj mesaĝoj en la tondejon...

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
eo: Korespondu kun administranto j kaj aliaj uzantoj sur la mesaĝtabuloj de Einstein@Home

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
eo: Korespondu kun aliaj uzantoj sur la mesaĝtabuloj de SETI@home

en: Credit
eo: Poentoj

en: Current status of the Einstein@Home server
eo: Aktuala stato de la servilo de Einstein@Home

en: Daily schedules
eo: Ĉiutagaj tempoplanoj

en: Day-of-week override
eo: Horaro por tagoj de semajno

en: Deadline
eo: Limtempo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Default Connection:
eo: Defaŭlta konekto:

en: Defaults
eo: Defaŭlte

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
eo: Forigi ĉiujn taskojn kaj dosierojn de tiu ĉi projekto kaj ricevi novajn taskojn. Antaŭe vi povas klaki sur 'Aktualigi' kaj forsendi ĉiujn plenumitajn taskojn.

en: Device Profiles
eo: Profiloj de komputiloj

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
eo: Agordoj de pertelefona konekto kaj de Virtuala Privata Reto

en: Directory
eo: Dosierujo

en: Directory containing the BOINC Client executable
eo: Dosierujo enhavanta la plenumeblan dosieron de BOINC-kliento

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
eo: Ĉu ignori ĉiujn lokajn preferojn kaj uzu ret-bazitajn preferojn?

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
eo: Ĉu ignori lokajn preferojn kaj uzu ret-bazitajn preferojn?

en: Disconnect when done
eo: Malkonekti post fino de operacio

en: Disconnected
eo: Malkonektita

en: Disk
eo: Disko

en: Disk and memory
eo: Disko kaj memoro

en: Disk usage
eo: Uzo de disko

en: Disk usage by BOINC projects
eo: Uzado de la disko fare de BOINC-projektoj

en: Display diagnostic messages.
eo: Montri diagnozajn mesaĝojn.

en: Display the advanced graphical interface.
eo: Vidigi la porspertulan grafikan fasadon.

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
eo: Montru la fenestron de konfirmado ĉe eliro de la administrilo.

en: Do you really want to cancel?
eo: Ĉu vi volas rifuzi?

en: Don't fetch new tasks for this project.
eo: Ne peti novajn taskojn por tiu ĉi projekto.

en: Don't get new tasks for this project.
eo: Ne peti novajn taskojn por tiu ĉi projekto.

en: Don't request tasks
eo: Ne peti taskojn

en: Don't request tasks for
eo: Ne peti taskojn por

en: Don't run the client
eo: Ne startigi la klienton

en: Don't show this dialog again.
eo: Ne plu montri ĉi tiun fenestron.

en: Don't use proxy for:
eo: Ne uzi prokuran servilon por:

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download failed
eo: Eraro de elŝutado

en: Downloading
eo: Elŝutado

en: Downloading work from the server.
eo: Taskojn de la servilo estas elŝutataj.

en: Duration correction factor
eo: Korektiga faktoro de daŭro

en: E&xit
eo: Eliri

en: E&xit %s
eo: Eliri el %s

en: Einstein status
eo: Stato de servilo

en: Elapsed
eo: Tempo konsumita

en: Elapsed time
eo: Konsumita tempo

en: Elapsed: %s
eo: Pasas: %s

en: Email address already in use
eo: Retpoŝtadreso jam estas uzata

en: Enable Manager exit dialog?
eo: Ŝalti konfirmadon ĉe eliro el la administrilo

en: Enable or disable various diagnostic messages
eo: Ŝalti aŭ malŝalti diversajn diagnozajn mesaĝojn

en: Ended
eo: Finita

en: Error: invalid state '%d'
eo: Eraro: nevalida stato de '%d'

en: Estimated computation size
eo: Supoza amplekso da komputado

en: Estimated time remaining
eo: Supoza tempo restanta

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
eo: Opcioj de eventoprotokolo...	Ctrl+Shift+F

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
eo: Eventoprotokolo...	Ctrl+Shift+E

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
eo: Ekzemple: %s devas transmeti ne pli ol 2000 MB da datumoj dum ĉiu 30 tagoj.

en: Exclusive applications...
eo: Ekskluzivaj aplikaĵoj...

en: Executable
eo: Plenumata dosiero

en: Exit %s
eo: Eliri el %s

en: Failed to add account manager
eo: Aldonado de kontadministrilo malsukcesis

en: Failed to add project
eo: Aldonado de projekto malsukcesis

en: Failed to remove account manager
eo: Forigo de kontadministrilo malsukcesis

en: Failed to update account manager
eo: Ĝisdatigo de kontadministrilo malsukcesis

en: Fetching notices; please wait...
eo: Recevado de rimarkoj; bonvolu atenti...

en: File
eo: Dosiero

en: File downloads deferred for
eo: Elŝutado de dosieroj estas prokrastita por

en: File uploads deferred for
eo: Alŝutado de dosieroj estas prokrastita por

en: Filtering messages...
eo: Filtrado de mesaĝoj...

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
eo: Por pliaj agordoj, elektu 'Preferoj de komputado...' ĉe 'Porspertula Vido'.

en: For advanced options, refer to
eo: Por spertulaj opcioj rigardu al

en: For more information, visit
eo: Por pli da informo vizitu

en: Forgot your password?
eo: Ĉu vi forgesis la pasvorton?

en: Fraction done
eo: Plenumita je

en: Friday
eo: Vendredo

en: From:
eo: De:

en: GB free
eo: GB de libera diskospaco

en: GB of disk space
eo: GB da diskospaco

en: GEO-600 project
eo: Projekto  'GEO-600'

en: GPU computing is enabled
eo: Komputado per GP estas permesita

en: GPU computing is suspended -
eo: Komputado estas prokrastita

en: GPU missing,
eo: GP mankas,

en: GPU suspended -
eo: Uzado de GP estas prokrastita -

en: GUI RPC port number
eo: Porda numero de GUI RPC

en: General
eo: Ĝeneralaj

en: Get current settings from %s
eo: Prenu aktualajn agordojn de %s

en: Get help for climateprediction.net
eo: Helpilo pri climateprediction.net

en: Get help with %s
eo: Ricevi helpon pri %s

en: Global Statistics
eo: Ĝenerala statistiko

en: HTTP Proxy
eo: HTTP-prokurilo

en: HTTP Proxy Server Configuration
eo: Agordoj de HTTP-prokurservilo

en: HTTP proxy
eo: HTTP-prokurilo

en: Help
eo: Helpilo

en: Hide %s
eo: Kaŝu %s

en: Hide Others
eo: Kaŝu aliajn

en: Hide project list
eo: Kaŝi liston de projektoj

en: Host
eo: Komputilo

en: Host Average
eo: Diurna averaĝo de la komputillo

en: Host Total
eo: Tuta kvanto da poentoj de la komputilo

en: Host location
eo: Loko de komputilo

en: Host name or IP address
eo: Nomo aŭ IP-adreso de komputilo

en: Host name:
eo: Nomo de komputilo por reto aŭ IP:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
eo: Kiom ofte BOINC anoncu novajn rimarkojn?

en: I agree to the terms of use.
eo: Mi konsentas kun la kondiĉoj de uzado.

en: I do not agree to the terms of use.
eo: Mi malkonsentas kun la kondiĉoj de uzado.

en: Identify your account at %s
eo: Identigu vian konton por %s

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
eo: Se ĉi tie estas ŝaltite, do prokrastitaj taskoj restas en memoro kaj restartas sen perdi iun farintan laboron. Se ne, do prokrastitaj taskoj oni forigas el memoro kaj ili restartas de siaj lastaj kontrolpunktoj.

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
eo: Se vi ankoraŭ ne registriĝis ĉe tiu ĉi kontadministrilo,
    bonvolu fari tion antaŭ ol daŭrigi la procezon. Klaku sur la
    ligilo sube por registriĝi aŭ ŝanĝi la forgesitan pasvorton.

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
eo: Se vi rulas kelkajn projektojn, do %s povas komuti inter ili kun tiu ĉi periodeco.

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
eo: Se vi haltigos uzadon de %s, 
    vi konservos viajn aktualajn projektojn,
    sed vi devos mane regi ilin
    
    Ĉu vi volas haltigi uzadon de %s?

en: Info about your Team
eo: Informo pri via teamo

en: Info about your team
eo: Vidu informon pri via teamo

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
eo: Estas nevalida konta ŝlosilo; bonvolu enigu validan  kontan ŝlosilon.

en: Invalid URL
eo: Nevalida URL-adreso

en: Invalid email address; please enter a valid email address
eo: Estas nevalida retpoŝtadreso; bonvolu enigu validan retpoŝtadreson.

en: Invalid number
eo: Nevalida nombro

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
eo: Nevalida tempo, valoro devas esti inter 0:00 kaj 24::00, formato estas HH:MM

en: KB/second
eo: kB/sekundo

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
eo: Lasi kelkajn procesorajn kernoj liberaj por aliaj aplikaĵoj. Ekzemple: 75% signifas uzi 6 kernojn de 8-kerna procesoro.

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: LIGO project
eo: Prorojekto 'LIGO'

en: Language:
eo: Lingvo:

en: Last scheduler reply
eo: Lasta respondo de planilo

en: Last update: %.0f days ago
eo: Lasta aktualigo: antaŭ %.0f tagoj

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
eo: Lernu pri la projektoj, kiujn subtenas WSG

en: Leave at least
eo: Rezervi ne malpli ol

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
eo: Konservi en memoro prokrastitajn taskojn, kiuj ne uzas grafikprocesoron

en: Leave these blank if not needed
eo: Lasu tiuj ĉi kampojn malplenaj se ili ne necesas

en: Licensing and copyright information.
eo: Licenc- kaj kopirajto-informoj

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
eo: Limigi uzadon de disko, por ke restu ne malpli ol indikita amplekso de libera diskospaco tie, kie %s konservas datumojn.

en: Limit download rate to
eo: Limigu elŝutan rapidon ĝis

en: Limit the download rate of file transfers.
eo: Limigu la elŝutan rapidon dum dosiertransigo.

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
eo: Limigi uzadon de la memoro fare de %s kiam vi ne uzas la komputilon.

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
eo: Limigi uzadon de la memoro fare de %s kiam vi uzas la komputilon.

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
eo: Limigi la elcenton de diskospaco uzatan de %s tie, kie ĝi konservas datumojn.

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
eo: Limigi virtualan memoron (permutodosieron), uzantan de %s

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
eo: Limigi la tutan diskospacon uzatan de %s.

en: Limit the upload rate of file transfers.
eo: Limigu la alŝutan rapidon dum dosiertransigo.

en: Limit upload rate to
eo: Limigu alŝutan rapidon ĝis

en: Limit usage to
eo: Limigu uzadon ĝis

en: Local:
eo: Loka:

en: Login Failed.
eo: Ensaluto Malsukcesis.

en: MB every
eo: MB dum ĉiu

en: Memory
eo: Memoro

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Message boards
eo: Mesaĝtabuloj

en: Messages
eo: Mesaĝojn

en: Messages from server:
eo: Mesaĝo de servilo:

en: Missing URL
eo: Mankas URL-adreso

en: Missing application
eo: Mankas aplikaĵon

en: Mode view
eo: Reĝimoj de montrado

en: Monday
eo: Lundo

en: More info ...
eo: Pli da informo ...

en: My Grid
eo: Mia konto

en: Name
eo: Nomo

en: Name of application to add?
eo: Nomo de aplikaĵo por aldono?

en: Name:
eo: Nomo:

en: Network
eo: Reto

en: Network activity always
eo: Reto aktivas ĉiam

en: Network activity based on preferences
eo: Reto aktivas laŭ agordoj

en: Network activity is suspended -
eo: Reto estas malŝaltita -

en: Network communication failure
eo: Malsukceso dum kontaktiĝado

en: Network is enabled
eo: Reto estas ŝaltita

en: Network is suspended -
eo: Reto estas malŝaltita

en: New
eo: Nova

en: New %s window...
eo: Nova fenestro %s ...

en: News
eo: Novaĵoj

en: No Internet connection
eo: Retkonekto mankas

en: No new tasks
eo: Ne peti novajn taskojn

en: No work available to process
eo: Mankas taskoj por komputado

en: Non CPU intensive
eo: Sen uzado de procesoro

en: Not Available
eo: Ne Disponeblas

en: Not available
eo: Ne disponeblas

en: Not connected to a client.
eo: Nekonektita al kliento.

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
eo: Ne uzata: provizora solvo de cimo en XCode 4.2

en: Notice reminder interval:
eo: Tempo inter pririmarkaj anoncoj:

en: Notices
eo: Rimarkoj

en: Now using account manager
eo: Nun estas uzata kontadministrilo

en: Number must be between 0 and 10
eo: Nombro devas esti inter 0 kaj 10

en: Number must be between 0 and 100
eo: Nombro devas esti inter 0 kaj 100

en: Number must be between 1 and 100
eo: Nombro devas esti inter 1 kaj 100

en: One project
eo: Unu projekto

en: Open %s Web...
eo: Malfermi retpaĝon%s...

en: Open %s...
eo: Malfermi %s...

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
eo: Malfermi fenestron por montri rimarkoj de projektoj kaj BOINC

en: Open another %s window
eo: Malfermi plian fenestron %s

en: Open web page
eo: Malfermi retpaĝon

en: Options
eo: Opcioj

en: Organization:
eo: Organizaĵo:

en: Other
eo: Alio

en: Override the times above on the selected days:
eo: Redifini la tempon por elektitaj tagoj:

en: Page/swap file: use at most
eo: Virtuala memoro/permutodosiero: uzi ne pli ol

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Please connect to the Internet and try again.
eo: Bonvolu konektiĝi kun Interreto kaj provi denove.

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
eo: Bonvolu elŝuti kaj instali la CoRD-aplikaĵon el http://cord.sourceforge.net

en: Please enter a password of at least %d characters.
eo: Bonvolu tajpi pasvorton minimume je %d simboloj longa.

en: Please enter a user name.
eo: Bonvolu tajpi salutnomon.

en: Please enter an email address.
eo: Bonvolu tajpi retpoŝtadreson.

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
eo: Bonvolu tajpi viajn kontajn informojn
    (konton oni kreas en la paĝaro de la projekto)

en: Please read the following terms of use:
eo: Bonvolu legi la sekvantajn kondiĉojn de uzado:

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
eo: Bonvolu enigi URL-adreson.
    Ekzemple:
    http://www.example.com/

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
eo: Bonvolu enigi validan URL-adreson.
    Ekzemple:
    http://boincproject.example.com

en: Please specify an account key to continue.
eo: Bonvolu enigi kontan ŝlosilon por daŭrigi.

en: Please specify an email address
eo: Bonvolu enigi retpoŝtadreson

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
eo: Bonvolu reprovu poste.
    
    Klaku  'Fini' por fermi.

en: Please wait...
eo: Bonvolu atendi...

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
eo: Montri menuon de komandoj por projekto '%s'

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
eo: Montri menuon de komandoj aplikeblaj por tiu ĉi tasko

en: Pop up a menu of web sites for project %s
eo: Montri menuon de retejoj por projekto '%s'

en: Port:
eo: Pordo:

en: Postponed
eo: Prokrastita

en: Postponed:
eo: Prokrastita:

en: Preferences...
eo: Preferoj...

en: Process ID
eo: Identigilo de procezo

en: Processing Suspended.
eo: Komputado estas prokrastita.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
eo: Komputado estas prokrastita: Taksotestado ruliĝas.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
eo: Komputado estas prokrastita: Laboro per baterio.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
eo: Komputado estas prokrastita: Tempo de tagnokto.

en: Processing Suspended:  User Active.
eo: Komputado estas prokrastita: Uzanto laboras.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
eo: Komputado estas prokrastita: Laŭ peto de uzanto.

en: Processing Suspended:  need disk space.
eo: Komputado estas prokrastita: diskspaco necesas.

en: Progress
eo: Progreso

en: Progress rate
eo: Rapido de plenumado

en: Project
eo: Projekto

en: Project Commands
eo: Komandoj pri projekto

en: Project URL:
eo: URL de projekto:

en: Project Web Pages
eo: Retpaĝoj de projekto

en: Project added
eo: Projekto estas aldonita

en: Project details
eo: Priskribo de projekto

en: Project ended - OK to remove
eo: Projekto finiĝis - decas ĝin forigi

en: Project has no apps for
eo: Projekto ne havas aplikaĵojn por

en: Project initialization
eo: Projekto estas pravalorizata

en: Project not found
eo: Projekto ne estas trovita

en: Project preference
eo: Preferoj de projekto

en: Project suspended by user
eo: Projekto estas prokrastita fare de uzanto

en: Project temporarily unavailable
eo: Projekto ne disponeblas provizore

en: Project web pages
eo: Retpaĝoj de projekto

en: Projects
eo: Projektoj

en: Projects:
eo: Projektoj:

en: Properties
eo: Atributoj

en: Properties of project
eo: Atributoj de projekto

en: Properties of task
eo: Atributoj de tasko

en: Proxy configuration
eo: Agordoj de prokurilo

en: Question
eo: Demando

en: Quit %s
eo: Eliru el %s

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
eo: Detala priskribo de la ekrankurteno de la projekto Einstein@Home

en: Read config files
eo: Legi agordajn dosierojn

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
eo: Legi agordinformojn el dosieroj cc_config.xml kaj iuj ajn app_config.xml

en: Read local prefs file
eo: Legi lokan dosieron de preferoj

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
eo: Legi preferojn el global_prefs_override.xml

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
eo: Listo de oftaj demandoj pri la projekto Einstein@Home

en: Ready to report
eo: Atendas konfirmon pri ricevo de la rezultoj

en: Ready to start
eo: Preta por starto

en: Received
eo: Ricevita

en: Reconnecting to client.
eo: Rekonektado al kliento

en: Remaining (estimated)
eo: Restas (proksimume)

en: Remaining (estimated): %s
eo: Restas (proksimume) %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
eo: Konservi ĉi tiun elekton kaj ne plu montri ĉi tiun fenestron.

en: Remove
eo: Forigi

en: Remove Project
eo: Forigi Projekton

en: Remove an application from this list
eo: Forigi aplikaĵon el tiu ĉi listo

en: Remove this computer from account manager control.
eo: Ne uzi kontadministrilon por kontrolo de ĉi tiu komputilo.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
eo: Forigi tiun ĉi projekton. Taskoj ruliĝantaj estos perditaj. (Antaŭe Uzu 'Aktualigi' por forsendi ĉiujn plenumitajn taskojn).

en: Remove when tasks done
eo: Forigi kiam taskoj estos finitaj

en: Report Issue
eo: Raporto-Afero

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
eo: Sendi raporton pri ĉiujn plenumitajn taskojn, ricevi informojn pri lastaj preferoj, pri ricevitaj poentoj kaj, eble, elŝuti novajn taskojn

en: Report bug or enhancement request
eo: Raporti pri eraro aŭ pliboniga peto

en: Report deadline
eo: Limdato de raporto

en: Report problems
eo: Problemoj kaj eraroj

en: Request tasks to checkpoint at most every
eo: Peti konservadon de kontrolpunktoj de taskoj dum ĉirkaŭ ĉiu

en: Requested by account manager
eo: Laŭ peto de kontadministrilo

en: Requested by project
eo: Laŭ peto de projekto

en: Requested by user
eo: Laŭ peto de uzanto

en: Required files not found on the server.
eo: Necesaj dosieroj ne estas trovitaj sur la servilo.

en: Research
eo: Esploradoj

en: Research area:
eo: Scienca fako:

en: Reset Project
eo: Reŝargi Projekton

en: Reset project
eo: Reŝargi projekton

en: Resource share
eo: Kvoto da risurcoj

en: Resources
eo: Kvoto da risurcoj

en: Restore default settings
eo: Restaŭri defaŭltajn agordojn

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
eo: Restaŭri ret-bazitajn preferojn kaj fermi la fenestron.

en: Resume
eo: Reaktivigi

en: Resume Computing
eo: Reaktivigi komputadon

en: Resume GPU
eo: Reaktivigi grafikprocesoron

en: Resume tasks for this project.
eo: Reaktivigi komputado de taskoj de tiu ĉi projekto.

en: Resume work for this task.
eo: Reaktivigi komputadon de tiu ĉi tasko.

en: Retrieving current status
eo: Ricevado de aktuala stato

en: Retrieving current status.
eo: Ricevado de aktuala stato.

en: Retry Now
eo: Ripeti

en: Retry deferred file transfers and task requests
eo: Ripeti prokrastitajn dosiertransmetadojn kaj petojn de taskoj

en: Retry pending transfers
eo: Ripeti nefinitan transmetadojn

en: Retry the file transfer now
eo: Denove provi la dosieran transmetadon

en: Run CPU &benchmarks
eo: Ruli taksotestadon

en: Run Manager at login?
eo: Ruladi administrilon dum ensaluto

en: Run based on &preferences
eo: Labori laŭ agordoj

en: Run tests that measure CPU speed
eo: Ruli testojn, kiuj mezuras rapidon de la procesoro

en: Run the BOINC Manager when you log on.
eo: Oni ruladu la BOINC-administrilon kiam vi ensalutas.

en: Run the client when launching the Manager.
eo: Ruladi la klienton ĉe lanĉo de la administrilo.

en: Run the client?
eo: Ruladi la klienton

en: Running
eo: Ruliĝas

en: S&top using %s...
eo: Haltigi uzadon de %s...

en: SOCKS Proxy
eo: SOCKS-prokurilo

en: SOCKS Proxy Server Configuration
eo: Agordoj de SOCKS-prokurservilo

en: SOCKS proxy
eo: SOCKS-prokurilo

en: Saturday
eo: Sabato

en: Save
eo: Konservi

en: Save all values
eo: Konservi ĉiujn valorojn

en: Save all values and close the dialog
eo: Konservi ĉiun valorojn kaj fermi la fenestron

en: Save all values and close the dialog.
eo: Konservi ĉiujn valorjn kaj fermi la fenestron.

en: Scheduler RPC deferred for
eo: Planilo RPS estas prokrastita por

en: Scheduler call in progress
eo: Voko al planilo estas farata

en: Scheduler request in progress
eo: Sendado de peto al planilo

en: Scheduler request pending
eo: Atendado de peto al planilo

en: Scheduling
eo: Planado

en: Scheduling priority
eo: Prioritato de planado

en: Screensaver info
eo: Ekrankurteno

en: Search for help in our help system
eo: Serĉu helpon en nia helpsistemo

en: See more information about %s on the web
eo: Vidu pli da informo pri %s en la reto

en: Select a project to access with the controls below
eo: Elekti projekton per subaj regiloj

en: Select a task to access
eo: Elekti taskon por atingo

en: Select columns...
eo: Elekti kolumnojn...

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
eo: Elekti komputilon...	Ctrl+Shift+I

en: Select the appearance of the user interface.
eo: Elektu la eksteraĵon de la fasado.

en: Select which columns %s should show.
eo: Elekti kolumnojn %s kiu estu montrata.

en: Select which columns to display
eo: Elekti kolumnojn por montrado

en: Server:
eo: Servilo:

en: Services
eo: Servoj

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
eo: Difini valorojn kaj klaku "Bone" por uzi lokajn preferojn.

en: Show All
eo: Montru ĉion

en: Show VM Console
eo: Montri VM-konzolo

en: Show VM Console in a window.
eo: Montri konzolon de Virtuala Maŝino en aparta fenestro.

en: Show active tasks
eo: Montri aktivajn taskojn

en: Show all &messages
eo: Montri ĉiujn mesaĝojn

en: Show all messages
eo: Montri ĉiujn mesaĝojn

en: Show all projects, one chart per project
eo: Montri ĉiujn projektoj, po unu diagramon por grafikaĵo de ĉiu projekto

en: Show all tasks
eo: Montri ĉiujn taskojn

en: Show all tasks.
eo: Montri ĉiujn taskojn.

en: Show application graphics in a window.
eo: Montri fenestron kun grafika informo pri aplikaĵo.

en: Show average credit for host
eo: Montri diurnan averaĝon da poentoj de tiu ĉi komputilo

en: Show average credit for user
eo: Montri diurnan averaĝon da poentoj de la uzanto

en: Show chart for next project
eo: Montri diagramon de sekva projekto

en: Show chart for previous project
eo: Montri diagramon de antaŭa projekto

en: Show diagnostic messages
eo: Montri diagnozajn mesaĝojn

en: Show disk usage
eo: Montri diskuzadon

en: Show file transfers
eo: Montri transigojn

en: Show graphics
eo: Montri grafikon

en: Show host average
eo: Averaĝo de la komputilo

en: Show host total
eo: Ĉiuj de la komputilo

en: Show information about %s
eo: Montru informon pri %s

en: Show information about BOINC and %s
eo: Montri informoj pri BOINC kaj %s

en: Show information about the %s
eo: Montru informon pri la %s

en: Show messages for all projects
eo: Montri mesaĝojn por ĉiuj projektoj

en: Show messages for all projects.
eo: Montri mesaĝojn de ĉiuj projektoj.

en: Show notices
eo: Montri rimarkojn

en: Show one chart with all projects
eo: Montri komunan diagramon por ĉiuj grafikaĵoj de projektoj

en: Show one chart with selected project
eo: Montri unu diagramon de elektita projekto

en: Show one chart with sum of projects
eo: Montri diagramon por suma grafikaĵo de projektoj

en: Show only active tasks.
eo: Montri nur aktivajn taskojn.

en: Show only the messages for the selected project
eo: Montri nur la mesaĝojn por la elektita projekto

en: Show only the messages for the selected project.
eo: Montri nur mesaĝojn de la elektita projekto.

en: Show only this project
eo: Montri nur tiu ĉi projekto

en: Show project details.
eo: Montru detaloj de la projekto

en: Show project list
eo: Montri liston de projektoj

en: Show projects
eo: Montri projektojn

en: Show statistics
eo: Montri statistikon

en: Show task details.
eo: Montri taskajn detalojn.

en: Show tasks
eo: Montri taskojn

en: Show total credit for host
eo: Montri ĉiujn poentojn de tiu ĉi komputilo

en: Show total credit for user
eo: Montri ĉiujn poentojn de la uzanto

en: Show user average
eo: Averaĝo

en: Show user total
eo: Ĉiuj poentoj

en: Shows the preferences web page.
eo: Montru retpaĝon kun la preferoj.

en: Shut down connected client...
eo: Malŝalti konektitan klienton...

en: Shut down the currently connected BOINC client
eo: Malŝalti la aktualan konektitan BOINC-klienton

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
eo: Simpla Vido...	Ctrl+Shift+V

en: Size
eo: Grandeco

en: Skin
eo: Kovrilo

en: Skip data verification for image files
eo: Transsalti kontroladon de datumoj por bildopdosieroj

en: Snooze
eo: Paŭzi dum 1 horo

en: Snooze GPU
eo: Paŭzi dum 1 horo por grafikprocesoro

en: Speed
eo: Rapido

en: Start time must be different from end time
eo: Starta tempo kaj fina tempo devas esti ne samaj.

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
eo: Startigo de BOINC tia, ke nur sistempleta bildsimbolo estu videbla

en: Startup BOINC with these optional arguments
eo: Startigo de BOINC kun tiuj argumentoj nedevigaj

en: State
eo: Stato

en: Statistics
eo: Statistiko

en: Status
eo: Stato

en: Status: %s
eo: Stato: %s

en: Stop GPU work regardless of preferences
eo: Prokrasti uzadon de vidkarto malgraŭ agordoj

en: Stop network activity
eo: Haltigi retaktivecon

en: Stop running tasks when exiting the %s
eo: Haltigu komputatajn taskojn kiam eliras el la %s

en: Stop work regardless of preferences
eo:  Prokrasti laboron malgraŭ agordoj

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
eo: Provizi plia kvanton da taskoj pli granda ol minimumo. Tio determinas kiom da laboro estu petita dum kontaktado kun projekto.

en: Store at least
eo: Provizi ne malpli

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
eo: Provizi minimumon da taskoj, kiu sufiĉas por komputilo estu okupata dum tiu ĉi tempo

en: Store up to an additional
eo: Provizi plie por

en: Summary statistics for World Community Grid
eo: La tuta statistiko pri projektoj de WCG

en: Sunday
eo: Dimanĉo

en: Supported systems:
eo: Subtenata operaciumoj:

en: Supports AMD GPUs
eo: Subtenante AMD Grafikprocezilojn

en: Supports Android
eo: Subtenante Android

en: Supports FreeBSD
eo: Subtenante FreeBSD

en: Supports Intel GPUs
eo: Subtenante Intel Grafikprocezilojn

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
eo: Subtenante Linukson ĉe Intel (ekzemple Raspberry Pi)

en: Supports Linux on Intel
eo: Subtenante Linukson ĉe Intel

en: Supports Mac OS X
eo: Subtenante Mac OS X

en: Supports Microsoft Windows
eo: Subtenante Microsoft Windows

en: Supports NVIDIA GPUs
eo: Subtenante NVIDIA Grafikprocezilojn

en: Supports VirtualBox
eo: Subtenante VirtualBox

en: Suspend
eo: Prokrasti

en: Suspend Computing
eo: Prokrastu komputadon

en: Suspend GPU
eo: Prokrasti uzadon de vidkarto

en: Suspend GPU computing when computer is in use
eo: Prokrasti GP-komputadon kiam komputilo estas uzata

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
eo: Prokrasti uzi grafikprocesoron kiam ĉi tiuj aplikaĵoj ruliĝas:

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
eo: Prokrasti komputadon kiam aliaj programoj okupas vian komputilon.

en: Suspend network activity
eo: Labori senrete

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
eo: Prokrasti uzi procesoron kaj reton kiam ĉi tiuj aplikaĵoj ruliĝas:

en: Suspend tasks for this project.
eo: Prokrasti komputadi taskojn de tiu ĉi projekto.

en: Suspend this task.
eo: Prokrasti tiun ĉi taskon

en: Suspend when computer is in use
eo: Prokrasti kiam komputilo estas uzata

en: Suspend when computer is on battery
eo: Prokrasti kiam komputilo laboras per baterio

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
eo: Prokrasti kiam ne-BOINC-a programaro uzas procesoron pli ol je

en: Suspend work for this result.
eo: Prokrasti laboron por tiu ĉi finkomputita tasko.

en: Suspend work for this task.
eo: Prokrasti komputadon de tiu ĉi tasko.

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
eo: Prokrasti/reaktivigi komputadon dum ĉiuj kelkaj sekundoj por malpligrandigi temperaturon de procesoro kaj uzo de energio. Ekzemple: 75% signifas komputi dum 3 sekundoj, atendi dum 1 sekundo, kaj tion ripetadi.

en: Suspended -
eo: Estas prokrastite -

en: Suspended by user
eo: Prokrastita de uzanto

en: Suspended via GUI
eo: Prokrastita permane

en: Switch between tasks every
eo: Komuti inter taskoj en ĉiuj

en: Switch to the Simple View
eo: Ŝalti simplan vidon

en: Synchronize
eo: Sinkronigi

en: Synchronize projects with account manager system
eo: Sinkronigi informojn pri projektoj kun kontadministrilo

en: Task Commands
eo: Komandoj pri tasko

en: Task suspended by user
eo: Tasko estas prokrastita fare de uzanto

en: Tasks
eo: Taskoj

en: Tasks completed
eo: Taskoj estas sukcese finita

en: Tasks failed
eo: Taskoj estas malsukcese finita

en: Tasks:
eo: Taskoj:

en: Team
eo: Teamo

en: Team name
eo: Nomo de teamo

en: Terms of Use
eo: Kondiĉoj de uzado

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
eo: La kliento de %s estis neatendite haltigita 3-foje dum lastaj %d minutoj.
    Ĉu vi volas restarti ĝin denove?

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
eo: La lingvo de %s estas ŝanĝita. Por ke tiu ŝanĝo efektiviĝos restartu la %s-on.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
eo: La URL indikita de vi ne estas adreso de BOINC-kontadministrilo.
    
    Bonvolu kontroli la URL-n kaj provi denove.

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
eo: La URL indikita de vi ne estas adreso de BOINC-projekto.
    
    Bonvolu kontroli la URL-n kaj provi denove.

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
eo: La BOINC-programaro de WCG malsukcesis kontaktiĝi
    kun Interreto. Eblaj kialoj de tio estas:
    
    1) Problemo de konekto.  Kontrolu vian retan aŭ modeman konekton
    kaj post konektiĝo klaku sur '< Malantaŭen' kaj provu denove.
    
    2) Via fajroŝirmilo blokas la BOINC-programaron de WCG.
    Agordu la fajroŝirmilon por ke ĝi lasu BOINC-on kaj 
    BOINC-administrilon komuniki tra pordo 80 kaj pordo 443,
    poste klaku sur '< Malantaŭen' kaj provu denove.
    
    3) Vi uzas prokuran servilon. 
    Klaku 'Antaŭen >' kaj poste agordu prokurilon.

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
eo: La kontadministrilo ne disponeblas provizore.
    
    Bonvolu provi denove poste.

en: The home page of the GEO-600 project
eo: La hejmpaĝo de la projekto 'GEO-600'

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
eo: La hejmpaĝo de LIGO (Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory)

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
eo: La pasvorto kaj la konfirmo de la pasvorto ne estas samaj. Bonvolu retajpi ilin.

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
eo: La projekto ne disponeblas provizore.
    
    Bonvolu provi denove poste.

en: There are new notices - click to view.
eo: Estas novaj rimarkoj – klaku por vidi.

en: There are no notices at this time.
eo: Mankas rimarkoj ĉi-momente.

en: There is no new version of %s available for download.
eo: Ne ekzistas  nova disponebla versio de %s.

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
eo: Tiu ĉi flagoj ŝaltas diversajn tipojn de diagnozaj mesaĝoj en la Eventoprotokolo.

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
eo: Tiu ĉi agordo indikas kiom ofte taskoj konservas sian staton sur disk, por ili povu rekomenci de tiu ĉi punkto.

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
eo: Tio determinas, kiam oni nomas komputilon 'uzata'.

en: This project has been successfully added.
eo: La projekto estis sukcese aldonita.

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
eo: Estas malpermesite krei novan konton en tiu ĉi projekto.
    Vi povas aldoni ĝin nur se vi jam havas ĝian konton.

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
eo: Tiu ĉi projekto eble ne subtenas tipon de via komputilo. Ĉu malgraŭ tio vi volas aldoni la projekton?

en: This task's progress
eo: Progreso de iu ĉi tasko

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
eo: Tio haltigas %s-on kaj ĝiajn taskojn ĝis la %s aŭ
    ekrankurteno de la %s estos rulita denove. 
    
    Plej ofte estas pli bone nur fermi la fenestron de %s
    ol haltigi la aplikaĵon; tio ebligos por %s ruli ĝiajn taskojn
    dum la tempo elektita de vi en viaj preferoj.

en: Thursday
eo: Ĵaŭdo

en: Time
eo: Tempo

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
eo: Elektu projekton ĝian nomon aŭ entajpinte ĝian URL-n sube.

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
eo: Elektu kontadministrilon, klakante ĝian nomon aŭ
    tajpante ĝian URL-on en kampo sube.

en: To continue, click Next.
eo: Por daŭrigo, klaku sur la butono 'Plue'.

en: To fetch work
eo: Peti taskojn

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
eo: Por limigi dosiertransigon laŭ tempo de tago, agordu en la sekcio "Ĉiutagaj tempoplanoj".

en: To report completed tasks
eo: Raporti pri finkomputitaj taskoj

en: To send trickle-up message
eo: Sendi nefinan mesaĝon

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
eo: Por prokrasti laŭ tempo de tago, agordu en la sekcio "Ĉiutagaj tempoplanoj".

en: Total disk usage
eo: La tuta diskspaco

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
eo: Ttransigoj	Ctrl+Shift+X

en: Transfer files only between
eo: Transmeti dosierojn nur inter

en: Transfer files only during a particular period each day.
eo: Transmeti dosierojn ĉiutage nur dum difinita periodo.

en: Transfers
eo: Transmetoj

en: Trickle up message pending
eo: Atendado nefinan mesaĝon

en: Trickle-up pending
eo: Atendo de nefina sendo

en: Tuesday
eo: Mardo

en: Unable to connect to the core client
eo: Ne eblas konektiĝi kun la BOINC-kliento

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en: Update
eo: Aktualigi

en: Update account manager
eo: Aktualigo de kontadministrilo

en: Update completed.
eo: Ĝisdatigo plenumita.

en: Update from %s completed.
eo: Ĝisdatigo plenumita por %s.

en: Update your device settings
eo: Ŝanĝu agordojn de viaj komputiloj

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Upload failed
eo: Eraro dum alŝutado

en: Uploading
eo: Alŝutado

en: Usage limits
eo: Limoj de uzo

en: Use GPU always
eo: Uzi vidkarton ĉiam

en: Use GPU based on preferences
eo: Uzi vidkarton laŭ agordoj

en: Use account manager
eo: Uzi kontadministrilon

en: Use an account manager to control this computer.
eo: Uzi kontadministrilon por kontrolo de ĉi tiu komputilo.

en: Use at most
eo: Uzi ne pli

en: Use entire area for graphs
eo: Uzi integran areon por diagramoj

en: Use no more than
eo: Uzi ne pli ol

en: Use web prefs
eo: Uzi elretajn preferojn

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
eo: Estas uzata nur se vi havas modeman, ISDN- aŭ VPN-konekton.

en: User
eo: Uzanto

en: User Average
eo: Diurna averaĝo de la uzanto

en: User Name:
eo: Uzantnomo:

en: User Total
eo: Tuta kvanto da poentoj de la uzanto

en: User name
eo: Nomo de uzanto

en: Username already in use
eo: Salutnomo jam estas uzata

en: Uses smaller area for graphs
eo: Uzi pli malgrandan areon por diagramoj

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
eo: Lokaj preferoj estas uzataj.
    Klaku "Uzi elretajn preferojn" por uzi ret-bazitajn preferojn de

en: Using web-based preferences from
eo: Uzado de ret-bazitaj preferoj de

en: Validation Error
eo: Validiga eraro

en: Validation conflict
eo: Validiga konflikto

en: Version Update
eo: Ĝisdatigo de Versio

en: Version:
eo: Versio

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
eo: Vidu informon pri viaj komputiloj laborantaj por la projekto Einstein@Home

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
eo: Vidu informon pri viaj komputiloj laborantaj por la projekto SETI@Home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
eo: Vidu kaj ŝanĝu profilon kaj preferojn de via konto de Einstein@Home

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
eo: Vidu kaj ŝanĝu profilon kaj preferojn de via konto de SETI@home

en: View information about your team
eo: Vidu informon pri via teamo

en: View your account information and credit totals
eo: Vidu informon pri viaj konto kaj ricevitaj poentoj

en: View your account information, credits, and trickles
eo: Vidu informon pri viaj konto kaj ricevitaj poentoj

en: View your last week (or more) of computational results and work
eo: Vidu informon pri taskoj ricevitaj dum lasta semajno (aŭ pli)

en: Virtual memory size
eo: Amplekso da virtuala memoro

en: Visit this account manager's web site
eo: Viziti la paĝaron de la kontadministrilo

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
eo: Volontulu por iu ajn aŭ por ĉiu 30+ projektoj pri multaj sciencaj fakoj

en: Waiting for memory
eo: Atendadas liberiĝon de memoro

en: Waiting for network access
eo: Atendas atingon al reto

en: Waiting for shared memory
eo: Atendado de liberiĝo de komuna memoro

en: Waiting to contact project servers.
eo: Atendu konekton kun servilo de projekto.

en: Waiting to run
eo: Atendas sian vicon

en: Web site:
eo: Retejo:

en: Wednesday
eo: Merkredo

en: Welcome to %s!
eo: Bonvenon al %s!

en: Welcome to %s.
eo: Bonvenu al %s.

en: What language should BOINC use?
eo: Kiun lingvon BOINC uzu?

en: When computer is in use, use at most
eo: Kiam komputilo estas uzata, uzi ne pli ol

en: When computer is not in use, use at most
eo: Kiam komputilo ne estas uzata, uzi ne pli ol

en: When to suspend
eo: Kiam prokrasti

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
eo: Post klakado sur la butono 'Fini' via foliumilo malfermas paĝon, kie vi povos elekti viajn salutnomon kaj preferojn.

en: Will remove when tasks done
eo: Estos forigita post kiam taskoj estos komputitaj

en: Won't get new tasks
eo: Ne peti novajn taskojn

en: Work done
eo: Poentoj perlaboritaj

en: Work done for this project
eo: Por tiu ĉi projekto laboro estas finita

en: Working set size
eo: Grando da memoro porlabora

en: You already added this project. Please choose a different project.
eo: Tiu ĉi projekto jam estis aldonita. Bonvolu elektu malsaman projekton.

en: You are now using %s to manage accounts.
eo: Nun vi uzas %spor regi kontojn.

en: You are now using this account manager.
eo: Nun vi uzas tiu ĉi kontoadministrilo.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
eo: Nun vi ne rajtas regi %s. 
    
    Por ruli %s sub tiu ĉi uzanto, bonvolu:
    - reinstali %s, respondinte "Jes" al la demando pri neadministrantaj uzantoj
    aŭ
    - kontakti vian administranton por tiu aldonu vin al la grupo 'boinc_master'.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
eo: Vi havas neniun projekton. Bonvolu aldoni projekton.

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
eo: Vi petis eliron el %s
    kiu povigas vin por rigardi kaj regi
    la taskojn komputatajn en via komputilo.
    
    Se vi volas ankaŭ haltigi komputadon de la taskoj,
    elektu la sekvantajn opciojn:

en: You have volunteered to compute for this project:
eo: Vi volontule komputas por tiu ĉi projekto:

en: Your account
eo: Via konto

en: Your computers
eo: Viaj komputiloj

en: Your preferences
eo: Viaj preferoj

en: Your results
eo: Viaj rezultoj

en: Your statistics and settings
eo: Viaj statistiko kaj agordoj

en: Your team
eo: Via teamo

en: active
eo: aktiva

en: always
eo: ĉiam

en: an exclusive app is running
eo: ruliĝas ekskluziva aplikaĵo

en: and
eo: kaj

en: climateprediction.net News
eo: Novaĵoj de la projekto climateprediction.net

en: close the dialog without saving
eo: fermi la fenestron sen konservado

en: computer is in use
eo: komputilo estas uzata

en: computer is not in use
eo: komputilo ne estas uzata

en: days
eo: tagoj

en: days of work
eo: tagoj de laboro

en: default
eo: defaŭlto

en: disable BOINC security users and permissions
eo: malvalidigi BOINC-an sekurecan politikon pri uzantoj kaj permesoj

en: failed
eo: malsukcesas

en: free, available to BOINC:
eo: libera, disponebla por BOINC:

en: free, not available to BOINC:
eo: libera, nedisponebla por BOINC:

en: free:
eo: libera:

en: invalid input value detected
eo: nevalida eniga valoro estas detektita

en: minimum length %d
eo: minimume %d simboloj

en: minutes
eo: minutoj

en: more...
eo: pli...

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
eo: permesi pluropajn ekzemplerojn de BOINC-administrilo

en: need disk space - check preferences
eo: necesas diskospaco - kontrolu viajn preferojn

en: network bandwidth limit exceeded
eo: limo de retkapacito estas transpasita

en: never
eo: neniam

en: no
eo: ne

en: no projects: 0 bytes used
eo: ne estas projektoj: 0 bajtoj estas uzata

en: on batteries
eo: per baterioj

en: pending
eo: atendas

en: per hour
eo: dum horo

en: per minute
eo: dum minuto

en: per second
eo: dum sekundo

en: requested by operating system
eo: petita fare de operaciumo

en: retry in
eo: provu denove post

en: save all values and close the dialog
eo: konservi ĉiun valorojn kaj fermi la fenestron

en: seconds
eo: sekundoj

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
eo: ŝalti encimigan reĝimon de kovrila administrilo por ebligi komuniki prierarajn mesaĝojn

en: shows the preferences web page
eo: montri la retpaĝon de preferoj

en: starting up
eo: startigo

en: suspended
eo: prokrastita

en: time of day
eo: tempo de tago

en: to
eo: ĝis

en: unknown reason
eo: nekonata kialo

en: used by BOINC:
eo: uzata de BOINC:

en: used by other programs:
eo: uzata de aliaj programoj:

en: user request
eo: peto de uzanto

en: wxWidgets Version:
eo: Versio de wxWidgets

en: yes
eo: jes
