BOINC - en to eu translation catalogue (780 entries)

en: I'm new
eu: Berria naiz

en: I'm a BOINC user
eu: BOINCeko erabiltzailea naiz

en: You must earn @count more credits to be able to post comments on this site.
eu: @count kreditu gehiago lortu behar dituzu webgune honetan iruzkinak idatzi ahal izateko.

en: Enforced by version @number
eu: @number bertsioak derrigortuta

en: Total Credit
eu: Kreditua guztira

en: App ID
eu: Aplikazioaren IDa

en: Friends (@count)
eu: Lagunak (@count)

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
eu: Euren ardatzarekiko biratzen duten neutroi-izarrek (pulsar bezala ere izendatzen dira) sortutako grabitazio uhinak bilatzen dituen programa da Einstein@Home. Programa hori ordenagailuaren denbora librean exekutatzen den pantaila-babesle bat da eta LIGO deituriko grabitazio uhinen detektagailuko datuak aztertzen ditu.

en: Run while computer is on battery power?
eu: Ordenagailua bateriarekin dabilenean exekutatu?

en: Only applies to portable computers
eu: Ordenagailu eramangarriei soilik ezartzen zaie

en: Run while computer is in use?
eu: Ordenagailua lanean ari denean exekutatu?

en: Run GPU work while computer is in use?
eu: Ordenagailua lanean ari denean GPUa erabili?

en: "In use" means mouse/keyboard activity in last
eu: Lanean egoteak esan nahi du saguarekin/teklatuarekin jarduera egon dela azken

en: Suspend work if no mouse/keyboard activity in last
eu: Eten lana saguarekin/teklatuarekin jarduerarik ez badago azken

en: Needed to enter low-power mode on some computers
eu: Beharrezkoa ordenagailu batzutan kontsumo baxuko modura igarotzeko

en: Suspend work if CPU usage is above
eu: Eten lana PUZaren erabilerak maila hau gainditzen badu

en: 0 means no restriction. Enforced by version @number
eu: 0k murrizketarik eza esan nahi du. @number bertsioak derrigortuta

en: Do work only between the hours of:
eu: Lan egin soilik ordu-tarte honetan:

en: No restriction if equal
eu: Murrizketarik ez berdina bada

en: Leave tasks in memory while suspended?
eu: Esekita dauden atazak memorian utzi?

en: Suspended tasks will consume swap space if "yes"
eu: "Bai" bada, esekita dauden atazek swap lekua erabiliko dute

en: Recommended: @period minutes
eu: Gomendioa: @period minutu

en: On multiprocessors, use at most
eu: Multiprozesadoreetan, erabili gehienez ere

en: processors
eu: prozesadore

en: Set to 0 for no limit
eu: Jarri 0 mugarik ez izateko

en: Can be used to reduce CPU heat
eu: CPUa gutxiago berotu dadin erabil daiteke

en: Disk: use at most
eu: Diskoa: erabili gehienez ere

en: Disk: leave free at least
eu: Diskoa: utzi libre gutxienez

en: Values smaller than @number are ignored
eu: @number baino balio txikiagoak bazterrera uzten dira

en: Tasks checkpoint to disk at most every
eu: Atazek informazioa diskora iraultzen dute gutxienez

en: Swap space: use at most
eu: Swap lekua: erabili gehienez ere

en: Computer is connected to the Internet about every
eu: Ordenagailuak Internetera konektatuta egon behar du gutxi gorabehera

en: Leave blank or 0 if always connected. @project will try to maintain at least this much work.
eu: Utzi bete gabe edo idatzi 0 beti konektatuta badago. Lan hau gutxienez mantentzen saiatuko da @project.

en: Maintain enough work for an additional
eu: Gorde behar adina lan beste

en: Matters only if you have a modem, ISDN, or VPN connection
eu: Modem bat, ISDNa edo VPN konexioa baldin baduzu soilik axola dio

en: Maximum download rate
eu: Deskarga abiadura maximoa

en: Maximum upload rate
eu: Igoera abiadura maximoa

en: Use network only between the hours of:
eu: Erabili sarea soilik ordu-tarte honetan:

en: Transfer at most
eu: Transferitu gehienez ere

en: Skip image file verification?
eu: Irudi-fitxategien egiaztapena saihestu?

en: Check this ONLY if your Internet provider modifies image files (UMTS does this, for example). Skipping verification reduces the security of BOINC.
eu: Markatu hau soilik zure Interneteko zerbitzu-hornitzaileak irudi-fitxategiak aldatzen baditu (UMTSek adibidez, hori egiten du). Egiaztapena saihesteak BOINCen segurtasuna murrizten du.

en: What is @this_project?
eu: Zer da @this_project?

en: Project
eu: Proiektua

en: Total credits
eu: Kredituak guztira

en: Recent avg credits
eu: Azkenaldiko batezbesteko kreditua

en: Web site
eu: Webgunea

[ctx: preference set]
en: Home
eu: Hasiera

en: Reply
eu: Erantzun

en: Reply to this comment with quote
eu: Erantzun iruzkin honi aipamen eginez

en: this project
eu: proiektu hau

en: Featured
eu: Nabarmenak

en: Locked
eu: Blokeatuta

en: Seconds
eu: Segundo

en: project
eu: proiektua

en: !name added you as a friend on !site. You can approve or deny this request. Denying a request will not send a notification, but will remove the request from both of your accounts.
    
    Follow the link below to view this request:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
eu: !name(e)k lagun moduan gehitu zaitu !site(e)n. Eskaera hau onartu edo ezezta dezakezu. Eskaera bat ezeztatzean ez da jakinarazpenik bidaliko baina eskaera zure bi kontuetatik kenduko da.
    
    Sakatu ondorengo esteka eskaera ikusteko:
    !link
    
    !message
    
    Eskerrik asko,
    !site taldea

en: Please set the minimum time required between posts.
eu: Ezarri mezuen artean beharrezkoa izango den gutxieneko denbora-tartea.

en: Please set the minimum total credit that a user must earn in order to post to this message board.
eu: Ezarri erabiltzaileak lortu beharreko kredituen gutxieneko guztizko zenbatekoa foro honetara mezuak bidal ditzan.

en: Please set the minimum average credit that a user is required to have in order to post to this message board.
eu: Ezarri erabiltzaileak eduki beharreko gutxieneko batezbesteko kreditu kopurua foro honetara mezuak bidal ditzan.

en: !name confirmed you as a friend on !site.
    
    Follow this link to view his or her profile:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
eu: !name(e)k lagun moduan berretsi zaitu !site(e)n.
    
    Sakatu esteka hau bere profila ikusteko:
    !link
    
    !message
    
    Eskerrik asko,
    !site taldea

en: A team foundership change was already requested recently. Only one request is allowed within a period of 90 days.
eu: Taldearen sortzailea aldatzeko eskaera berriki egina dago. Eskaera bakarra onartzen da 90 eguneko denbora-tartean.

en: Team name is required.
eu: Taldearen izena beharrezkoa da.

en: You are banned from community participation until @date
eu: @date datara arte komunitatean parte hartzeko debekua duzu

en: There is no user on your team with that email address.
eu: Zure taldean ez dago helbide elektroniko hori duen erabiltzailerik

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
eu: Euren ardatzarekiko biratzen duten isolatutako gorputz trinkoek ( horien artean pulsarrak daude ) sortutako grabitazio uhinak bilatzen dituen programa da Einstein@Home. Programa hori ordenagailuaren denbora librean exekutatzen den pantaila-babesle bat da eta LIGO deituriko grabitazio uhinen detektagailuko datuak aztertzen ditu.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
eu: Euren ardatzarekiko biratzen duten isolatutako gorputz trinkoek ( horien artean pulsarrak daude ) sortutako grabitazio uhinak bilatzen dituen programa da Einstein@Home. Programa hori ordenagailuaren denbora librean exekutatzen da eta LIGO deituriko grabitazio uhinen detektagailuko datuak aztertzen ditu.

en: Add separate preferences for @venue
eu: Gehitu hobespen bereiziak @venue(r)entzat

en: Team member @name has requested team foundership. This may be because you left the team or have not had contact with the team for a long time.
eu: @name taldekideak taldearen sortzaile gradua eskatu du. Taldea utzi zenuelako edo denbora luzez beraiekin harremanik izan ez duzulako izan daiteke.

en: The team founder has 1 day to respond to your transfer request.
eu: Taldearen sortzaileak egun bat du transferentziaren eskaerari erantzuteko.

en: Message board title is required.
eu: Foroaren izenburua beharrezkoa da.

en: Warning: Your content <a href="@url">must be re-indexed</a> before Apache Solr will search comments.
eu: Oharra: Apache Solr-ek iruzkinak bilatu aurretik edukia <a href="@url">berrindexatu behar da</a>.

en: Select the content types where the comments are indexed by Apace Solr. Your content must be re-indexed after changing this configuration.
eu: Aukeratu Apache Solr-ek indexatuko dituen iruzkinak zein eduki motatakoak izango diren. Konfigurazio hau aldatzean berriro indexatu behar da edukia.

en: If changing a user's email, you must also change the password simultaneously.
eu: Erabiltzaile baten helbide elektronikoa aldatuz gero pasahitza ere aldi berean aldatu behar duzu.

en: Usage: 'Save configuration' will save the above preferences into the drupal database. These will be the preset computing (global) preferences that will fill in the preferences form once a user loads the Account Preferences page.
eu: Erabilera: 'Gorde konfigurazioa'-k drupal datubasean gordeko ditu goiko hobespenak. Hauek izango dira aurrehautatutako konputazio-hobespenak (orokorra), Kontuaren Hobespenak orria bistaratzean hobespenen inprimakian kargatuko diren hobespenak.

en: 'Save configuration with disk usage settings from config.xml' will save the above preferences into the drupal database, but also load disk usage settings from the BOINC project's config.xml file. These will overwrite any disk usage settings you have placed above. Caution: A user's personal preferences will not change if you load the disk usage settings from config.xml here into the drupal database. They must change their preference settings manually.
eu: 'Gorde konfigurazioa config.xml fitxategiko diskoaren erabilera-ezarpenekin' aukerak goiko hobespenak gordeko ditu drupal datu-basean eta BOINC proiektuaren config.xml fitxategitik diskoaren erabilera-ezarpenak ere kargatzen ditu. Goian ezarri ahal izan duzun diskoaren edozein erabilera-ezarpen gainidatziko da horrela. Kontuz: hobespen pertsonalak ez dira aldatuko diskoaren erabilera-ezarpenak config.xml fitxategitik drupal datu-basera kargatzen badituzu. Beraien hobespen-ezarpenak eskuz aldatu beharko dituzte.

[ctx: account-dashboard]
en: My stats
eu: Nire estatistika

[ctx: menu-link]
en: Home
eu: Hasiera

[ctx: menu-link]
en: Credentials
eu: Kredentzialak

[ctx: menu-link]
en: Dashboard
eu: Panela

[ctx: account-profile-edit]
en: Your personal background
eu: Zure ezagutzak

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
eu: Aurkez iezaguzu zeure burua. Kontaiguzu adibidez nongoa zaren, adina, lanbidea, zaletasunak, edo zuri buruzko beste edozer.

[ctx: account-profile-edit]
en: Your opinions about this project
eu: Proiektu honi buruz duzun iritzia

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us your thoughts about @this_project
       1. Why do you run @this_project?
       2. What are your views about the project?
       3. Any suggestions?
eu: Emaiguzu @this_project(r)i buruz duzun iritzia
       1. Zergatik parte hartzen duzu @this_project(e)n?
       2. Zein da proiektuari buruz duzun iritzia?
       3. Iradokizunik?

[ctx: account-profile-edit]
en: Postal code
eu: Posta-kodea

[ctx: account-profile-edit]
en: Avatar
eu: Avatar-a

[ctx: account-profile-edit]
en: Country
eu: Herrialdea

[ctx: account-profile-edit]
en: Profile image
eu: Profil-irudia

[ctx: account-profile-edit]
en: Website URL
eu: Webgunearen URLa

[ctx: frontpage]
en: @this_project Progress
eu: @this_project(e)n aurrerapena

[ctx: account-dashboard]
en: Projects
eu: Proiektuak

[ctx: friends-page]
en: No Friends have been added.
eu: Ez da gehitu lagunik.

[ctx: friends-page]
en: View All Friends
eu: Ikusi lagun guztiak

[ctx: friends-page]
en: Friend Requests
eu: Lagun izateko eskaerak

[ctx: friends-page]
en: Awaiting Friend Approvals
eu: Lagunak onartu zain

[ctx: search-page]
en: Search site
eu: Bilaketa gunea

[ctx: menu-link]
en: News
eu: Berriak

[ctx: account-dashboard]
en: Certificates
eu: Ziurtagiriak

[ctx: account-host-list]
en: All computers
eu: Ordenagailu guztiak

[ctx: account-host-list]
en: Computers active in past 30 days
eu: Azken 30 egunetan aktibo egon diren ordenagailuak

[ctx: menu-link]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: menu-link]
en: Community
eu: Komunitatea

[ctx: menu-link]
en: Privacy
eu: Pribatutasuna

[ctx: menu-link]
en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

[ctx: account-dashboard]
en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

[ctx: account-dashboard]
en: Updated
eu: Eguneratuta

[ctx: menu-link]
en: Queue
eu: Ilara

[ctx: menu-link]
en: Profile
eu: Profila

[ctx: user-host-list]
en: Active in past 30 days
eu: Azken 30 egunetan aktibo egon direnak

[ctx: user-host-list]
en: All computers
eu: Ordenagailu guztiak

[ctx: user-info]
en: Joined
eu: Batuta

[ctx: user-info]
en: Posts
eu: Mezuak

[ctx: user-info]
en: Credit
eu: Kreditua

[ctx: account-dashboard]
en: Inbox
eu: Sarrerako ontzia

[ctx: account-dashboard]
en: Compose new
eu: Idatzi berria

[ctx: accountpage]
en: Show computers
eu: Erakutsi ordenagailuak

[ctx: moderate-user]
en: Reject profile
eu: Baztertu profila

[ctx: moderate-ban-user]
en: Ban user
eu: Blokeatu erabiltzailea

[ctx: authenticator-login-page]
en: Authenticator login
eu: Autentifikatzailearen saio-hasiera

[ctx: moderate-user-page]
en: No content is in the queue for moderation.
eu: Itxaronilaran ez dago edukirik moderazio zain.

[ctx: moderate-user-page]
en: User profile moderation queue
eu: Erabiltzaile-profilak moderatzeko itxaronilara

[ctx: account-host-list]
en: Active in past 30 days
eu: Azken 30 egunetan aktibo egon direnak

[ctx: forum-comment-form]
en: Comment form
eu: Iruzkina, honena:

[ctx: menu-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Subscriptions
eu: Harpidetzak

[ctx: country-of-origin]
en: Country
eu: Herrialdea

[ctx: menu-link]
en: Login
eu: Hasi saioa

[ctx: email-address-to-login]
en: Email address
eu: Helbide elektronikoa

[ctx: standard-login-page]
en: Enter your @s email address.
eu: Sartu zure @s helbide elektronikoa.

[ctx: standard-login-page]
en: Log in
eu: Hasi saioa

[ctx: menu-link]
en: search
eu: bilatu

[ctx: front-page]
en: Join now
eu: Batu orain

[ctx: user-account]
en: Account
eu: Kontua

[ctx: footer-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Applications
eu: Programak

[ctx: footer-link]
en: Server status
eu: Zerbitzariaren egoera

[ctx: team-id]
en: Team ID
eu: Taldearen IDa

[ctx: view-team-info]
en: Founder
eu: Sortzailea

[ctx: user-or-team-RAC]
en: Recent average credit
eu: Azkenaldiko batezbesteko kredituak

[ctx: user-or-team-name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: team-members]
en: Members
eu: Kideak

[ctx: user-or-team-total-credits]
en: Total credit
eu: Kreditua guztira

[ctx: user-details]
en: User ID
eu: Erabiltzailearen IDa

[ctx: user-on-team]
en: User
eu: Erabiltzailea

[ctx: team-when-user-became-an-admin]
en: Admin since
eu: Administratzaile, ondorengo dataz geroztik

[ctx: user-joined-or-leaving-team]
en: User joined
eu: Erabiltzaile bat batu da

[ctx: team-history-timestamp]
en: Timestamp
eu: Denbora-zigilua

[ctx: user-id]
en: Id
eu: IDa

[ctx: user-info]
en: Account Key
eu: Kontuaren gakoa

[ctx: user-info]
en: Member since
eu: Kide, ondorengo dataz geroztik

[ctx: user-info]
en: Email Address
eu: Helbide elektronikoa

[ctx: user-info]
en: Password Hash
eu: Pasahitzaren hash-a

[ctx: user-info]
en: Postal Code
eu: Posta-kodea

[ctx: user-info]
en: Send Email
eu: Bidali mezu elektronikoa

[ctx: user-info]
en: Show Hosts
eu: Erakutsi ordenagailuak

[ctx: website-of-user-or-team]
en: URL
eu: URLa

[ctx: host-list]
en: Computer ID
eu: Ordenagailuaren IDa

[ctx: host-list]
en: Location
eu: Kokalekua

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time work is allowed
eu: BOINC exekutatzen ari den bitartean, denboraren % zenbat onartzen den lanerako

[ctx: host-details]
en: Average turnaround time
eu: Amaitzeko batezbesteko denbora

[ctx: host-details]
en: Created
eu: Sortua

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time host has an Internet connection
eu: BOINC exekutatzen ari den bitartean, denboraren % zenbatean duen ordenagailuak Internet konexioa

[ctx: host-details]
en: Average CPU efficiency
eu: CPUaren batezbesteko eraginkortasuna

[ctx: host-details]
en: Free disk space
eu: Diskoko leku librea

[ctx: host-details]
en: Total disk space
eu: Diskoaren edukiera

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreoverwrite]
en: Name
eu: Izena

[ctx: host-details]
en: Task duration correction factor
eu: Atazaren iraupenaren zuzenketa faktorea

[ctx: host-details]
en: Avg. credit
eu: Batezbesteko kreditua

[ctx: host-details]
en: External IP address
eu: Kanpoko IP helbidea

[ctx: host-details]
en: Cross project ID
eu: Proiektu gurutzatuaren IDa

[ctx: host-details]
en: Last IP address
eu: Azkenengo IP helbidea

[ctx: host-details]
en: Cache
eu: Cachea

[ctx: host-details]
en: Memory
eu: Memoria

[ctx: host-details]
en: Swap space
eu: Swap lekua

[ctx: host-details]
en: Maximum daily WU quota per CPU
eu: PUZ bakoitzeko eguneko lan-unitate kuota

[ctx: host-details]
en: Average download rate
eu: Batezbesteko deskarga abiadura

[ctx: host-details]
en: Average upload rate
eu: Batezbesteko igoera abiadura

[ctx: host-details]
en: Same IP address count
eu: IP helbide beraren zenbaketa

[ctx: host-details]
en: % of time BOINC client is running
eu: Denboraren % zenbatean ari da BOINC exekutatzen

[ctx: host-details]
en: Operating system
eu: Sistema eragilea

[ctx: host-details]
en: Operating system version
eu: Sistema eragilearen bertsioa

[ctx: host-details]
en: Measured floating point speed
eu: Koma mugikorreko abiadura kalkulatuta

[ctx: host-details]
en: Measured integer speed
eu: Zenbaki osoko abiadura kalkulatuta

[ctx: host-details]
en: CPU model
eu: PUZ modeloa

[ctx: host-details]
en: Number of processors
eu: Prozesadore kopurua

[ctx: host-details]
en: CPU
eu: PUZa

[ctx: host-details]
en: Number of times client has contacted server
eu: Bezeroa zerbitzariarekin harremanetan jarri den aldi kopurua

[ctx: host-details]
en: Last contact
eu: Azken kontaktua

[ctx: host-details]
en: Serial number
eu: Serie-zenbakia

[ctx: host-details]
en: Timezone
eu: Ordu-zona

[ctx: platform-details]
en: Platform ID
eu: Plataformaren IDa

[ctx: task-details]
en: Task ID
eu: Atazaren IDa

[ctx: workunit-details]
en: Workunit ID
eu: Lan-unitatearen IDa

[ctx: task-details]
en: Host ID
eu: Ordenagailuaren IDa

[ctx: application-details]
en: Application ID
eu: Aplikazioaren IDa

[ctx: task-details]
en: Application version
eu: Aplikazioaren bertsioa

[ctx: task-details]
en: Claimed credit
eu: Eskatutako kreditua

[ctx: task-details]
en: Client state
eu: Bezeroaren egoera

[ctx: task-details]
en: CPU time
eu: PUZ denbora

[ctx: task-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Created
eu: Sortua

[ctx: task-details]
en: Run time
eu: Exekuzio-denbora

[ctx: task-details]
en: Exit status
eu: Irteerako egoera

[ctx: task-details]
en: Granted credit
eu: Emandako kreditua

[ctx: task-details]
en: Outcome
eu: Emaitza

[ctx: task-details]
en: Received time
eu: Jasotako denbora

[ctx: task-details]
en: Report deadline
eu: Jakinarazteko epemuga

[ctx: task-details]
en: Sent
eu: Bidalita

[ctx: task-details]
en: Server state
eu: Zerbitzariaren egoera

[ctx: task-details]
en: Stderr out
eu: Stderr irteera

[ctx: task-details]
en: Validation state
eu: Balidazio egoera

[ctx: task-details]
en: Peak working set size
eu: Gehieneko lan bolumena

[ctx: task-details]
en: Peak swap size
eu: Gehieneko swap tamaina

[ctx: task-details]
en: Peak disk usage
eu: Gehieneko diskoaren erabilera

[ctx: workunit-details]
en: Canonical credit
eu: Kreditu kanonikoa

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result ID
eu: Emaitzaren ID kanonikoa

[ctx: workunit-details]
en: Created time
eu: Sorrera data

[ctx: workunit-details]
en: Error mask
eu: Maskararen errorea

[ctx: workunit-details]
en: Minimum quorum
eu: Gutxieneko quoruma

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreovewrite]
en: Name
eu: Izena

[ctx: workunit-details]
en: Max error tasks
eu: Akastun ataza maximoa

[ctx: workunit-details]
en: Max success tasks
eu: Ataza arrakastatsu maximoa

[ctx: workunit-details]
en: Max total tasks
eu: Ataza osoak gehienez

[ctx: workunit-details]
en: Needs validation
eu: Balioztatu behar da

[ctx: workunit-details]
en: Initial replication
eu: Hasierako erreplika

[ctx: application-details]
en: Target number of results
eu: Helburuko emaitza kopurua

[ctx: application-details]
en: Application version ID
eu: Aplikazioaren bertsioaren IDa

[ctx: application-details]
en: Plan class
eu: Klasearen plana

[ctx: application-details]
en: Version number
eu: Bertsio-zenbakia

[ctx: host-details]
en: Computer
eu: Ordenagailua

[ctx: application-details]
en: App version ID
eu: Aplikazioaren bertsioaren IDa

[ctx: application-details]
en: Consecutive valid tasks
eu: Baliozko atazak jarraian

[ctx: application-details]
en: Number of tasks completed
eu: Burututako ataza kopurua

[ctx: application-details]
en: Max tasks per day
eu: Ataza kopuru maximoa eguneko

[ctx: application-details]
en: Number of tasks today
eu: Gaurko ataza kopurua

[ctx: application-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Average turnaround time
eu: Amaitzeko batezbesteko denbora

[ctx: moderate-profiles]
en: Moderation
eu: Moderazioa

[ctx: moderate-profiles]
en: Unvetted profiles
eu: Betorik ez duten profilak

[ctx: team-dashboard]
en: Team
eu: Taldea

[ctx: account-dashboard]
en: Posts contributed
eu: Bidalitako mezuak

[ctx: rss-feed-description]
en: The latest news from the @site_name project
eu: @site_name proiektuko azken berriak

[ctx: forum-reply-to-comment-with-quote]
en: Quote
eu: Aipatu

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment with a quote
eu: Erantzun iruzkin honi aipamen eginez

[ctx: mini-user-stats]
en: Joined: @join_date
eu: Batu da: @join_date

[ctx: mini-user-stats]
en: Posts: @post_count
eu: Mezuak: @post_count

[ctx: mini-user-stats]
en: Credit: @user_credits
eu: Kreditua: @user_credits

[ctx: message-header]
en: Message @id
eu: @id mezua

[ctx: comment-action-links]
en: moderation
eu: moderazioa

[ctx: task-dtails-errorlog]
en: Stderr output
eu: Stderr irteera

[ctx: message-header]
en: message @id
eu: @id mezua

[ctx: message-header]
en:  in response to !parent
eu: !parent(r)i erantzunez

[ctx: front-page]
en: Welcome back!
eu: Ongi etorri berriro!

[ctx: front-page]
en: Learn more
eu: Azalpen gehiago

[ctx: front-page]
en: View account
eu: Begiratu kontua

[ctx: front-page]
en: User of the day
eu: Eguneko erabiltzailea

[ctx: front-page]
en: Over 500,000 volunteers and counting.
eu: 500,000 bolondres baino gehiago eta hazten.

[ctx: front-page]
en: Credits per day
eu: Kreditu eguneko

[ctx: front-page-discuss-news]
en: discuss
eu: eztabaidatu

[ctx: menu-link]
en: Logout
eu: Itxi saioa

[ctx: footer-link]
en: Create content
eu: Sortu edukia

[ctx: anonymous-user]
en: Anonymous
eu: Anonimo

[ctx: help-with-user-input-with-BBCode]
en: BBcode help
eu: BBcode laguntza

[ctx: post-forum-comment]
en: Post comment
eu: Bidali iruzkina

[ctx: form-cancel]
en: Cancel
eu: Utzi

[ctx: host-details]
en: Details
eu: Xehetasunak

[ctx: host-tasks-link]
en: Tasks
eu: Atazak

[ctx: host-list]
en: Computers pending
eu: Ordenagailuak artatzeke

[ctx: host-list]
en: This user does not yet have any associated computers. Computers will be displayed when they have earned their first credits.
eu: Erabiltzaile honek oraindik ez du ordenagailurik uztartuta. Ordenagailuak, lehenengo kredituak lortzearekin batera bistaratuko dira.

[ctx: account-dashboard]
en: Avg credit
eu: Batezbesteko kreditua

[ctx: account-dashboard]
en: More
eu: Gehiago

[ctx: host-list]
en: Computers hidden
eu: Ezkutuko ordenagailuak

[ctx: host-list]
en: This user has chosen not to show information about their computers.
eu: Bere ordenagailuei buruzko informazioa ez erakustea aukeratu du erabiltzaile honek.

[ctx: project-name:-1:ignoreoverwrite]
en: Name
eu: Izena

[ctx: page-submitted-info]
en: Submitted by !username on !datetime
eu: !username(e)k !datetime(a)n bidalia

[ctx: user-profile]
en: Background
eu: Atzeko planoa

[ctx: user-profile]
en: Opinion
eu: Iritzia

[ctx: website-of-user-of-team]
en: Website
eu: Webgunea

[ctx: users-table]
en: View user profile.
eu: Ikusi erabiltzaile-profila.

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your password to save changes
eu: Sartu pasahitza aldaketak gordetzeko

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your current password if changing your email
              address or password.
eu: Sartu zure oraingo pasahitza zure helbide elektronikoa
              edo pasahitza aldatzen baduzu.

[ctx: account-credentials-change]
en: BOINC user ID
eu: BOINCeko erabiltzailearen IDa

[ctx: account-credentials-change]
en: Drupal user ID
eu: Drupal-eko erabiltzailearen IDa

[ctx: account-credentials-change]
en: Account key
eu: Kontuaren gakoa

[ctx: account-credentials-change]
en: Weak account key
eu: Kontuaren gakoa ahula da

[ctx: account-credentials-change]
en: Cross-project ID
eu: Proiektu gurutzatuaren IDa

[ctx: form-save]
en: Save changes
eu: Gorde aldaketak

[ctx: forgot-password]
en: Change password
eu: Aldatu pasahitza

[ctx: account-preferences-location]
en: Generic
eu: Orokorrak

[ctx: account-preferences-location:-1:ignoreoverwrite]
en: Home
eu: Hasiera

[ctx: account-preferences-location]
en: School
eu: Eskola

[ctx: account-preferences-location]
en: Work
eu: Lana

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-no]
en: yes
eu: bai

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-yes]
en: no
eu: ez

[ctx: account-preferences-preset:-1:for a user to choose a computing or project preference preset.]
en: Presets
eu: Aurrezarpenak

[ctx: account-preferences-preset]
en: Standard
eu: Estandar

[ctx: account-preferences-preset]
en: Maximum
eu: Maximoa

[ctx: account-preferences-preset]
en: Green
eu: Orlegia

[ctx: account-preferences-preset]
en: Minimum
eu: Minimoa

[ctx: account-preferences-preset]
en: Custom
eu: Pertsonalizatua

[ctx: account-preferences-preset]
en: Update preset
eu: Eguneratu aurrezarpena

[ctx: account-preferences-option]
en: Advanced settings
eu: Ezarpen aurreratuak

[ctx: account-preferences-computing]
en: Processor usage
eu: Prozesadorearen erabilera

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is on battery?
eu: Ordenagailua bateriarekin dabilenean eten?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing on portables when running on battery power.
eu: Eten konputazioa eramangarrian bateriarekin dabilenean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is in use?
eu: Ordenagailua lanean ari denean eten?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing and file transfers when you're using the computer.
eu: Eten konputazioa eta fitxategi-transferentziak ordenagailua erabiltzen ari zarenean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend GPU computing when computer is in use?
eu: Ordenagailua lanpetuta dagoenean GPU bidezko konputazioa eten?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends GPU computing when you're using the computer.
eu: Eten GPU bidezko konputazioa ordenagailua erabiltzen ari zarenean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: "In use" means mouse/keyboard input in last
eu: Lanean egoteak esan nahi du saguarekin/teklatuarekin jarduera egon dela azken

[ctx: unit-of-time]
en: minutes
eu: minututan

[ctx: account-preferences-computing]
en: This determines when the computer is considered "in use".
eu: Honek zehazten du ordenagailua noiz dagoen lanpetuta.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
eu: Eten saguarekin/teklatuarekin jarduerarik ez badago azken

[ctx: account-preferences-computing]
en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
eu: Kontsumo baxuko modura igarotzea ahalbidetzen die honek ordenagailu batzuri lanean ari ez direnean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
eu: Eten konputazioa BOINCez aparteko PUZaren erabilerak langa hau gainditzen badu

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
eu: Eten konputazioa zure ordenagailua beste programa batzuk exekutatzen lanpetuta dagoenean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only between:
eu: Konputatu soilik hemen:

[ctx: account-preference]
en: and
eu: eta

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only during a particular period each day.
eu: Prozesatu soilik eguneko denbora-tarte jakin batean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended?
eu: GPUarenak ez diren esekitako atazak memorian utzi?

[ctx: account-preferences-computing]
en: If "Yes", suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If "No", suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
eu: "Bai" bada, eteten diren atazek memorian jarraituko dute eta daturik galdu gabe berrekingo zaie. "Ez" bada, eteten diren atazak memoriatik ezabatuko dira eta azken kontrol-puntutik abiaraziz berrekingo zaie.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Switch between tasks every
eu: Atazaz aldatzeko maiztasuna:

[ctx: account-preferences-computing]
en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
eu: Hainbat proiektu martxan badituzu, BOINCek batetik besterako aldaketa egin dezake.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Use at most
eu: Erabili gehienez ere

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the processors
eu: prozesadoreen %

[ctx: account-preferences-computing]
en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
eu: Utzi libre PUZ batzuk beste aplikazioentzat. Adibidez: %75ak esan nahi du 8 nukleodun prozesadore batean 6 nukleo erabiltzen direla.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the CPU time
eu: PUZ denboraren %

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
eu: Eten/berrekin konputazioa segundo gutxiro PUZaren tenperatura jaitsi eta energia-kontsumoa gutxitzeko. Adibidez: %75 ek 3 segundoz prozesatzea, segundo batez itxarotea, eta berriro errepikatzea esan nahi du.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk and memory usage
eu: Diskoaren eta memoriaren erabilera

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: use no more than
eu: Diskoa, ez erabili hau baino gehiago:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
eu: Mugatu BOINCek diskoan guztira erabil dezakeen lekua.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: leave at least
eu: Diskoa, utzi gutxienez:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
eu: Mugatu diskoaren erabilera BOINCek datuak gordetzen dituen unitatean lekua libre uzteko.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of total
eu: guztiaren %

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
eu: Mugatu BOINCek datuak gordetzen dituen unitatean disko-edukieraren zenbatekoa erabil dezakeen ehunekotan.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Request tasks to checkpoint at most every
eu: Atazei kontrol-puntuak ezarrarazteko maiztasuna:

[ctx: unit-of-time]
en: seconds
eu: segundoro

[ctx: account-preferences-computing]
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
eu: Atazek beraien egoera diskoan zenbatero gordetzen duten baldintzatzen du honek, gero egoera hori abiapuntu izan dezaten.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Page/swap file: use at most
eu: Orri/truke-fitxategia: erabili gehienez ere

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
eu: Mugatu BOINCek darabilen trukerako espazioa (orri-fitxategia).

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is in use, use at most
eu: Memoria: ordenagailua lanpetuta dagoenean erabili gehienez ere

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
eu: Mugatu BOINCek erabil dezakeen memoria ordenagailua erabiltzen ari zarenean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is not in use, use at most
eu: Memoria: ordenagailua lanpetuta ez dagoenean erabili gehienez ere

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
eu: Mugatu BOINCek erabil dezakeen memoria ordenagailua erabiltzen ari ez zarenean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Network usage
eu: Sarearen erabilpena

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least
eu: Gorde gutxienez

[ctx: account-preferences-computing]
en: days of work
eu: lan egindako egunak

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
eu: Metatu behar beste ataza ordenagailuarentzat denbora baterako lana izateko.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store up to an additional
eu: Metatu gehigarria ere

[ctx: unit-of-time]
en: days
eu: egun

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
eu: Metatu ataza gehiago gutxieneko kopuruaz gaindi. Proiektu batekin kontaktatzean zenbat lan eskatzen den zehazten da horrela.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Confirm before connecting to Internet?
eu: Internetera konektatu aurretik baieztatu?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
eu: Modem bat, ISDNa edo VPN konexioa baldin baduzu soilik da erabilgarria.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disconnect when done?
eu: Amaitutakoan deskonektatu?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit download rate to
eu: Mugatu deskarga abiadura

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the download rate of file transfers.
eu: Mugatu deskarga abiadura fitxategi-transferentzietan.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit upload rate to
eu: Mugatu igoera abiadura

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the upload rate of file transfers.
eu: Mugatu igoera abiadura fitxategi-transferentzietan.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only between
eu: Transferitu fitxategiak soilik hemen

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only during a particular period each day.
eu: Transferitu fitxategiak soilik eguneko denbora-tarte jakin batean.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit usage to
eu: Mugatu erabilera

[ctx: account-preferences-computing]
en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
eu: Adibidea: 30 eguneko epean BOINCek gehienez ere 2000 MB datu transferitu beharko lituzke.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Skip data verification for image files?
eu: Irudi-fitxategien datu-egiaztapena saihestu?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Only select "Yes" if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
eu: Aukeratu soilik "Bai", zure Interneteko zerbitzu-hornitzaileak irudi-fitxategiak aldatzen baditu. Egiaztapena saihesteak BOINCen segurtasuna murrizten du.

[ctx: account-preferences]
en: Show comparison view
eu: Erakutsi konparazio-ikuspegia

[ctx: host-details]
en: @count million ops/sec
eu: @count milioi eragiketa/seg-ko

[ctx: host-details]
en: @rate KiB/sec
eu: @rate KiB/seg

[ctx: host-details]
en: @count days
eu: @count egun

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource settings
eu: Baliabide-ezarpenak

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource share
eu: Baliabide esleipena

[ctx: account-preferences-project]
en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
eu: Zure ordenagailuaren baliabideetatik proiektu honi esleitzen zaion proportzioa zehazten du. Adibidea: 100 eta 200eko baliabide banaketarekin BOINCeko bi proiektutan parte hartzen baduzu, lehenengoak baliabideen herena bereganatuko du eta bigarrenak, berriz, bi herenak.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use CPU
eu: Erabili PUZa

[ctx: account-preferences-project]
en: Request CPU-only tasks from this project.
eu: Proiektu honetan eskatu CPUarentzako soilik diren atazak.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use NVIDIA GPU
eu: Erabili NVIDIA GPUa

[ctx: account-preferences-project]
en: Request NVIDIA GPU tasks from this project.
eu: Proiektu honetan eskatu NVIDIA GPUarentzako atazak.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use ATI GPU
eu: Erabili ATI GPUa

[ctx: account-preferences-project]
en: Request ATI GPU tasks from this project.
eu: Proiektu honetan eskatu ATI GPUarentzako atazak.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use INTEL GPU
eu: Erabili Intel GPUa

[ctx: account-preferences-project]
en: Request Intel GPU tasks from this project.
eu: Proiektu honetan eskatu Intel GPUarentzako atazak.

[ctx: account-preferences-project]
en: Beta settings
eu: Beta-ezarpenak

[ctx: account-preferences-project]
en: Run test applications?
eu: Test aplikazioak exekutatu?

[ctx: account-preferences-project]
en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
eu: Aplikazioak garatzen laguntzen digu honek baina lanek huts egitea eragin dezake

[ctx: account-preferences-project]
en:  Default value: @default
eu: Balio lehenetsia: @default

[ctx: account-preferences]
en: Applications
eu: Programak

[ctx: account-preferences-project]
en: Default set
eu: Multzo lehenetsia

[ctx: account-preferences-project]
en: Set used for new computers
eu: Ordenagailu berriek erabilitako multzoa

[ctx: account-preferences-community]
en: General settings
eu: Ezarpen orokorrak

[ctx: account-preferences-community]
en: Time zone
eu: Ordu-zona

[ctx: account-preferences-community]
en: Notification settings
eu: Jakinarazpen-ezarpenak

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for private messages?
eu: Mezu pribatuen jakinarazpenak helbide elektroniko bidez jaso nahi?

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for friend requests?
eu: Lagun izateko eskaeren jakinarazpenak helbide elektroniko bidez jaso nahi?

[ctx: account-preferences-community]
en: Language settings
eu: Hizkuntza-ezarpenak

[ctx: account-preferences-community]
en: Language
eu: Hizkuntza

[ctx: account-preferences-community]
en: This account's default language for e-mails and preferred language for site presentation.
eu: Kontu honen hizkuntza lehenetsia posta elektronikoetarako eta hizkuntza hobetsia webgunerako.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, it will be used for your user picture.
eu: Zure helbide elektronikoarekin uztartuta <a href=\"@gravatar-check\">baliozko Gravatar</a> bat baduzu, hori bera erabiliko da zure profil-irudi moduan.

[ctx: account-preferences-community]
en: Your Gravatar will not be shown if you upload a user picture.
eu: Zure Gravatar-a ez da bistaratuko profil-irudi bat kargatzen baduzu.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, use it for your user picture.
eu: Zure helbide elektronikoarekin uztartuta <a href=\"@gravatar-check\">baliozko Gravatar bat</a> baduzu, erabili berau zure profil-irudi moduan.

[ctx: account-preferences-community]
en: Gravatar will not be shown if an avatar is uploaded.
eu: Gravatar-a ez da bistaratuko avatar bat kargatzen bada.

[ctx: account-preferences-community]
en: Avatar settings
eu: Avatar-ezarpenak

[ctx: account-preferences-community]
en: Upload an avatar
eu: Kargatu avatar-a

[ctx: account-preferences-community]
en: Forum settings
eu: Foroko ezarpenak

[ctx: account-preferences-community]
en: In discussion topics, show at most @comments_per_page
eu: Foroan, bistaratu gehienez ere @comments_per_page

[ctx: account-preferences-community]
en: comments per page
eu: iruzkin orriko

[ctx: account-preferences-community]
en: Sort comments in discussions
eu: Ordenatu foroko iruzkinak

[ctx: account-preferences-community]
en: Newest post first
eu: Mezu berrienak lehenik

[ctx: account-preferences-community]
en: Oldest post first
eu: Mezu zaharrenak lehenik

[ctx: account-preferences-community]
en: Signature
eu: Sinadura

[ctx: account-preferences-community]
en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
eu: Zure iruzkinen amaieran bistaratuko da zure sinadura.

[ctx: account-preferences-community]
en: Hide signatures in forums
eu: Ezkutatu sinadurak foroetan

[ctx: account-preferences-community]
en: Ignore Users in forums:
eu: Baztertu erabiltzaileak foroetan:

[ctx: account-preferences-community]
en: <a href="@ignore-user-list">View/Edit</a> your ignored users list.
eu: <a href="@ignore-user-list">Begiratu/Editatu</a> zure baztertutako erabiltzaileen zerrenda.

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Privacy settings
eu: Pribatutasun-ezarpenak

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Is it OK for @project and your team (if any) to email you?
eu: @project(e)k eta zure taldeak (baldin badago) zuri mezu elektronikoak bidaltzea baimentzen al duzu?

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Should @project show your computers on its web site?
eu: @project proiektuak bistaratu beharko al lituzke zure ordenagailuak bere webgunean?

[ctx: host-list]
en: No active computers
eu: Ez dago ordenagailurik aktibo

[ctx: host-list]
en: This user has no computers that have been active in the last 30 days.
eu: Erabiltzaile honek ez du azken 30 egunetan aktibo egon den ordenagailurik.

[ctx: forum-post-posted-time-not-available]
en: n/a
eu: e/e

[ctx: forum-post-posted-time-ago]
en: @time ago
eu: Duela @time

[ctx: forum-column]
en: Threads
eu: Elkarrizketa-hariak

[ctx: forum-column]
en: Posts
eu: Mezuak

[ctx: forum-column]
en: Last post
eu: Azken mezua

[ctx: forum-fine-print]
en: Please be responsible in what you write and do not create posts which are offensive or insulting. Offensive posts or threads may be deleted by forum moderators without warning or discussion. Do not respond to offensive postings. Click on the "report" button at the bottom of the post to call it to the attention of the moderators.
eu: Mesedez, arduraz jokatu idazterakoan eta ez bidali mezu iraingarririk. Moderatzaileek ezabatu egingo dituzte horrelako mezuak inolako ohartarazpenik edo eztabaidatzeko aukerarik eman gabe. Ez erantzun mezu iraingarriei. Klik egin mezuaren behealdean dagoen "Jakinarazi" botoian moderatzaileen arreta deitzeko.

[ctx: forum-fine-print]
en: We also ask that you keep all discussion on the message boards related to @project or BOINC with the small exception of the Science message board where you are free to discuss anything relevant to the underlying science. Participants interested in broader discussions should post to unofficial forums for @project.
eu: Eztabaida guztiak @project(r)en edo BOINCen foroetan izatea eskatzen dugu Zientzia foroaren salbuespenarekin. Foro honetan, azpian dagoen zientziaren gaineko edozein gairi buruz eztabaidatzeko askatasuna duzu . Eztabaida zabalagoak nahi dituzten erabiltzaileek @project(r)en foro estraofizialetara bidali beharko lituzkete mezuak.

[ctx: forum-fine-print]
en: These message boards now support BBCode tags only.
eu: Foro hauek orain BBCode etiketekin dira soilik bateragarriak.

[ctx: forum-footer]
en: Manage subscriptions
eu: Kudeatu harpidetzak

[ctx: team-general-info]
en: Teams
eu: Taldea

[ctx: team-general-info]
en: access team members' email addresses
eu: taldekideen helbide elektronikoak atzitu

[ctx: team-general-info]
en: edit the team's name and description
eu: taldearen izena eta deskribapena editatu

[ctx: team-general-info]
en: add or remove team admins
eu: taldearen administratzaileak gehitu edo kendu

[ctx: team-general-info]
en: remove members from the team
eu: taldekideak kendu

[ctx: team-general-info]
en: disband a team if it has no members
eu: taldeak taldekiderik ez badu, berau deuseztatu

[ctx: account-team-panel]
en: My team
eu: Nire taldea

[ctx: account-team-panel]
en: You are a member of @team.
eu: @team taldeko kide zara.

[ctx: account-team-panel]
en: View my team
eu: Begiratu nire taldea

[ctx: search-team]
en: Search teams
eu: Bilatu taldeak

[ctx: tasks-pending]
en: Tasks are pending for this workunit.
eu: Lan-unitate honentzat atazak egiteke daude.

[ctx: news-submitted-info]
en: Submitted on !datetime
eu: !datetime(a)n bidalia

[ctx: Comments-section-header]
en: Comments
eu: Iruzkinak

[ctx: form-clear]
en: Clear
eu: Berrezarri

[ctx: account-preferences]
en: This will remove all of your settings from the @name preference set. Are you sure?
eu: Honek, zure hobespen guztiak @name hobespen-multzotik ezabatuko ditu. Ziur al zaude?

[ctx: task-list]
en: No @type tasks
eu: @type atazarik gabe

[ctx: task-list]
en: There are no tasks of this type on record
eu: Erregistroan ez dago mota honetako atazik

[ctx: host-details]
en: Show IP address
eu: Erakutsi IP helbidea

[ctx: unit-of-time]
en: hours
eu: ordu

[ctx: form-merge]
en: Merge
eu: Bateratu

[ctx: view-team-info]
en: Type
eu: Mota

[ctx: view-team-info]
en: New members in last day
eu: Kide berriak azkenengo egunean

[ctx: view-team-info]
en: Total members
eu: Kideak guztira

[ctx: view-team-info]
en: Active members
eu: Kide aktiboak

[ctx: view-team-info]
en: Members with credit
eu: Kreditua duten kideak

[ctx: website-of-user-or-team]
en: Website
eu: Webgunea

[ctx: team-description]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: account-dashboard]
en: no projects...
eu: ez dago proiekturik...

[ctx: account-preferences]
en: No preferences found for set '@venue'. Click SAVE CHANGES below to save the following preferences to your account.
eu: Ez da hobespenik aurkitu '@venue' multzoarentzat. Sakatu SAVE CHANGES behean ondorengo hobespenak zure kontuan gordetzeko.

[ctx: join-page]
en: Download the desktop software
eu: Jaitsi mahaigaineko softwarea

[ctx: join-page]
en: Run the installer
eu: Exekutatu instalatzailea

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: reply
eu: erantzun

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment
eu: Erantzun iruzkin honi

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this topic with a quote
eu: Erantzun iruzkin honi aipamen eginez

[ctx: private-message]
en: Send message
eu: Bidali mezua

[ctx: forum-post-new-comment]
en: Post new comment
eu: Bidali iruzkin berria

[ctx: recent-posts]
en: commented on
eu: ondorengoan iruzkindua

[ctx: recent-posts]
en: started discussion
eu: eztabaida hasita

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make sticky
eu: Erantsi

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make this topic sticky
eu: Atxiki gai hau

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock
eu: Blokeatu

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock this thread for comments
eu: Blokeatu iruzkin berriak elkarrizketa-hari honetan

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide
eu: Ezkutatu

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this topic
eu: Ezkutatu gai hau

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert
eu: Bihurtu

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert this comment to a new topic
eu: Bihurtu iruzkin hau gai berri bat

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this comment
eu: Ezkutatu iruzkin hau

[ctx: forum-delete-comment]
en: Delete this comment
eu: Ezabatu iruzkin hau

[ctx: forum-edit-comment]
en: Edit this comment
eu: Editatu iruzkin hau

[ctx: search-with-no-results]
en: No results found...
eu: Ez da emaitzik aurkitu...

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-awating-moderation]
en: Profile awaiting moderator approval
eu: Moderatzaileak onartu zain dago profila

[ctx: friend-add]
en: Add as friend
eu: Gehitu laguna bezala

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !site: comment posted to "!topic_name"
eu: !site: iruzkina "!topic_name"(e)ra bidalita

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !author has posted a reply to "!topic_name".
eu: !author(e)k erantzun bat bidali du "!topic_name"(e)ra.

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: To view this topic at !site, click here: 
    !comment_url
eu: Gai hau !site(a)n ikusteko, klik egin hemen:
    !comment_url

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave team
eu: Utzi taldea

[ctx: leave-team-panel]
en: Click here to revoke your membership with @this_team
eu: Klik egin hemen @this_team taldeko kide izateari uzteko

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave this team
eu: Utzi talde hau

[ctx: team-request-foundership]
en: Request foundership
eu: Eskatu sortzaile gradua

[ctx: team-request-foundership]
en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click below to request foundership of @this_team.
eu: Taldearen sortzailea aktibo ez badago eta sortzailearen funtzioa zeure gain hartu nahi baduzu, klik egin behean @this_team taldearen sortzaile gradua eskatzeko.

[ctx: team-request-foundership]
en: Initiate request
eu: Abiarazi eskaera

[ctx: form-delete]
en: Delete
eu: Ezabatu

[ctx: account-host-delete]
en: This will delete host @id from your account forever. Are you sure this is OK?
eu: Honek @id ordenagailua betirako ezabatuko du zure kontutik. Ziur al zaude ondo dagoela?

[ctx: create-team-panel]
en: Create a new team
eu: Sortu talde berria

[ctx: create-team-panel]
en: If you cannot find a team that is right for you, you can create a team.
eu: Zuretzako aproposa izan daitekeen talderik aurkitzen ez baduzu, talde bat sor dezakezu.

[ctx: create-team-panel]
en: Login to create a new team
eu: Hasi saioa talde berri bat sortzeko

[ctx: join-page]
en: If you're already running BOINC, select <i>Add
          Project</i>.
eu: Dagoeneko BOINC exekutatzen ari bazara, aukeratu <i>Gehitu
           proiektua</i>.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version.
eu: BOINCen komando-lerroko bertsio bat exekutatzen ari bazara,
    erabili lehenbizi BOINC Manager softwarea (beste nonbait, beharrezkoa bada)
    proiektu honetan kontua sortzeko, eta gero erabili kontu hori
    komando-lerroko bertsioan.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version to create an account
            at this project.
eu: BOINCen pre-5.0 bertsioa exekutatzen ari bazara,
    eguneratu bertsio berriago batera proiektu honetan
    kontu bat sortu ahal izateko.

[ctx: ignore-user-content]
en: ignore list
eu: baztertuen zerrenda

[ctx: ignore-user-content]
en: here
eu: hemen

[ctx: coment-from-ignored-user]
en: !username is on your !ignore_list. Click !here to view this post.
eu: !username zure !ignore_list(e)n dago. Klik egin !hemen mezu hau ikusteko.

[ctx: comment-preview-title]
en: Revise or post comment
eu: Berrikusi edo bidali iruzkina

[ctx: account-preferences-community]
en: This is not available until your profile is set up.
eu: Ez dago erabilgarri zure profila konfiguratu arte.

[ctx: account-preferences-community]
en: Create a profile
eu: Sortu profila

[ctx: create-team-panel]
en: You must earn 1 more credit!
eu: Beste kreditu bat gehiago lortu behar duzu!

[ctx: join-team-panel]
en: Join team
eu: Batu taldera

[ctx: join-team-panel]
en: Click here to become a member of @this_team
eu: Klik egin hemen @this_team taldeko kide izateko

[ctx: join-team-panel]
en: Join this team
eu: Batu talde honetara

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days remaining
eu: @count egun gelditzen da/dira

[ctx: forgot-password]
en: Forgot password
eu: Pasahitza ahaztu al duzu?

[ctx: forgot-password]
en: authenticator-based login
eu: autentifikatzailean oinarritutako saio-hasiera

[ctx: forgot-password]
en: Enter your email address to receive instructions for resetting your password (or use the !authenticator_login).
eu: Sartu zure helbide elektronikoa pasahitza berrezartzeko argibideak jasotzeko (edo erabili !authenticator_login).

[ctx: form-send]
en: Send
eu: Bidali

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you forgot your account's email address, or you can't receive email there:
eu: Zure kontuaren helbide elektronikoa ahaztu bazaizu edo helbide horretan mezu elektronikorik jaso ezin baduzu:

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you have run BOINC under the account, you can still access it. Here's how:
eu: BOINC zure kontuarekin exekutatzen baduzu, oraindik atzitu dezakezu. Honela:

[ctx: authenticator-login-page]
en: BOINC documentation
eu: BOINCen dokumentazioa

[ctx: authenticator-login-page]
en: Go to the BOINC data directory on your computer (see !boinc_wiki for help finding this).
eu: Joan zure ordenagailuan BOINCek datuak gordetzen dituen karpetara (begiratu !boinc_wiki, aurkitzeko laguntza behar baduzu).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Find your account file for this project; it will have a name like %file (where the project URL is %url).
eu: Bilatu proiektu honetako zure kontu-fitxategia; %file(e)n antzeko izena du (proiektuaren URLa %url da).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Open the file in a text editor like Notepad. You'll see something like:
eu: Ireki fitxategia Notepad bezalako testu-editore batekin. Honen antzeko zerbait ikusiko duzu:

[ctx: authenticator-login-page]
en: Select and Copy the string between &lt;authenticator&gt; and &lt;/authenticator&gt; (%auth in the above example).
eu: Aukeratu eta kopiatu &lt;authenticator&gt; eta &lt;/authenticator&gt; artean dagoen katea (%auth, goiko adibidean).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Paste the string into the field below, and click OK.
eu: Itsatsi katea beheko eremuan eta sakatu "onartu".

[ctx: authenticator-login-page]
en: You will now be logged in to your account; update the email and password of your account.
eu: Zure kontuarekin hasiko duzu saioa orain; eguneratu zure kontuaren helbide elektronikoa eta pasahitza.

[ctx: authenticator-login-page]
en: Log in with authenticator
eu: Hasi saioa autentifikatzailearekin

[ctx: form-ok]
en: OK
eu: Onartu

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- select "Create new account" to register
eu: Ez dago konturik @email-entzat -- aukeratu "Sortu kontu berria" izena emateko

[ctx: account-credentials-change]
en: Authentication is required when changing E-mail address or setting new password.
eu: Helbide elektronikoa aldatzean edo pasahitz berri bat ezartzean autentifikazioa eskatuko da.

[ctx: forum-post-new-topic]
en: Post new topic
eu: Sortu gai berria

[ctx: forgot-password]
en: Sorry, unrecognized email address or password.
eu: Barkatu, helbide elektronikoa edo pasahitza identifikatu gabekoa.

[ctx: forgot-password]
en: Have you forgotten your password?
eu: Pasahitza ahaztu al duzu?

[ctx: account-preferences-computing]
en: These apply to all BOINC projects in which you participate.
eu: Hau, parte hartzen duzun BOINC proiektu guztiei ezartzen zaie.

[ctx: account-preferences-computing]
en: On computers attached to multiple projects, the most recently modified preferences will be used.
eu: Berriki aldatutako hobespenak erabiliko dira proiektu bat baino gehiagori esleitutako ordenagailuetan.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Preferences last modified: @mod_time
eu: Hobespenen azken aldaketa-data: @mod_time

[ctx: account-preferences]
en: Combined preferences
eu: Hobespen konbinatuak

[ctx: account-preferences]
en: Switch View
eu: Aldatu ikuspegia

[ctx: account-preferences-comuting]
en: Transfer files only between:
eu: Transferitu fitxategiak soilik hemen:

[ctx: account-preference]
en: every
eu: bakoitzeko

[ctx: form-edit]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: form-add]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: host-details]
en: @ip_address (same the last @count times)
eu: @ip_address (helbide bera azken @count alditan)

[ctx: message-header]
en: parent removed
eu: jatorrizkoa kenduta

[ctx: host-details]
en: Unknown
eu: Ezezaguna

[ctx: add-new-user]
en: A BOINC account already exists for @email.
eu: @email helbidea duen BOINCeko kontua existitzen da jada.

[ctx: friend-remove]
en: Remove friend
eu: Kendu laguna

[ctx: create-team-panel]
en: Create new team
eu: Sortu talde berria

[ctx: friends-page]
en: Send request
eu: Bidali eskaera

[ctx: friends-remove]
en: Remove friend
eu: Kendu laguna

[ctx: recent-posts]
en: posted
eu: bidalita

[ctx: account-preferences-community]
en: Your community preferences have been updated.
eu: Zure komunitate-hobespenak eguneratu dira.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Invalid setting for "%preference"
eu: Ezarpen okerra "%preference"(r)entzat

[ctx: team-forum]
en: Team forum
eu: Taldearen foroa

[ctx: team-forum]
en: A discussion forum has been set up for team members.
eu: Foro bat sortu da taldekideentzat.

[ctx: team-forum]
en: Enter forum
eu: Sartu foroan

[ctx: friends-page]
en: Approve request
eu: Onartu eskaera

[ctx: friend-request-email]
en: !name accepted your friend request [!site]
eu: !name(e)k zure lagun izateko [!site] eskaera onartu du

[ctx: moderate-user]
en: Approve profile
eu: Onartu profila

[ctx: moderate-user]
en: Approve this profile content
eu: Onartu profil honen edukia

[ctx: moderate-user]
en: Reject this profile content
eu: Baztertu profil honen edukia

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Make unsticky
eu: Kendu eranskinak

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Remove sticky status from this topic
eu: Kendu eranskin egoera gai honi

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide
eu: Bistaratu

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this comment
eu: Bistaratu iruzkin hau

[ctx: comment-action-link]
en: Unpublished
eu: Argitaragabea

[ctx: create-team-panel]
en: Create a team
eu: Sortu taldea

[ctx: form-choose]
en: Choose type
eu: Aukeratu mota

[ctx: team-create/edit]
en: Team name
eu: Taldearen izena

[ctx: team-form-help]
en: Text only, no HTML tags
eu: Testua soilik, HTML etiketarik gabe

[ctx: team-create/edit]
en: Team name -- HTML version (optional)
eu: Taldearen izena -- HTML bertsioa (aukerakoa)

[ctx: team-form-help]
en: You may use limited HTML tags
eu: HTML etiketa aukera murriztua erabil dezakezu

[ctx: team-create/edit]
en: Team website (optional)
eu: Taldearen webgunea (aukerakoa)

[ctx: team-create/edit]
en: Displayed on the team's page
eu: Taldearen orrian bistaratu da

[ctx: team-create/edit]
en: Type of team
eu: Talde mota

[ctx: team-create/edit]
en: Accept new members?
eu: Kide berriak onartu?

[ctx: team-create/edit]
en: Description of team
eu: Taldearen deskribapena

[ctx: team-form-save]
en: Save team
eu: Gorde taldea

[ctx: team-manage]
en: Manage team
eu: Kudeatu taldea

[ctx: team-manage]
en: View member list
eu: Begiratu kideen zerrenda

[ctx: team-manage]
en: Member names and emails
eu: Kideen izenak eta helbide elektronikoak

[ctx: team-manage]
en: View change history
eu: Begiratu aldaketen historia

[ctx: team-manage]
en: See member activity
eu: Ikusi kideen jarduera

[ctx: team-manage]
en: Manage team message board
eu: Kudeatu taldeko foroa

[ctx: team-manage]
en: Create or manage message board
eu: Sortu edo kudeatu foroa

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members
eu: Kendu kideak

[ctx: team-manage]
en: Change founder
eu: Aldatu sortzailea

[ctx: team-manage]
en: Manage team admins
eu: Kudeatu taldearen administratzaileak

[ctx: team-manage]
en: Edit team info
eu: Editatu taldearen informazioa

[ctx: team-manage]
en: Remove team
eu: Kendu taldea

[ctx: account-host-merge]
en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
eu: Batzuetan BOINCek identitate ezberdinak esleitzen dizkio ordenagailu bati nahi gabe. Identitate zaharrak eta berriak bateratuz zuzen dezakezu hau.

[ctx: account-host-merge]
en: Check the computers that are the same as @name (created on @date at @time with computer ID @id)
eu: Egiaztatu @name izena duten ordenagailuak (@date(e)an @time(e)tan sortua @id ID duen ordenagailuarekin)

[ctx: account-host-merge]
en: Computers @old_ids have been merged successfully into @id.
eu: @old_ids ordenagailuak zuzen bateratu dira @id(a)n.

[ctx: account-credentials-change]
en: Password entered is not valid. Please verify that it is correct.
eu: Idatzitako pasahitza ez da baliozkoa. Egiaztatu zuzena dela.

[ctx: remove-team-member]
en: Remove
eu: Kendu

[ctx: team-emails-are-hidden]
en: hidden
eu: ezkutatuta

[ctx: account-host-merge]
en: Computer @old_id has been merged successfully into @id.
eu: @old_id ordenagailua zuzen bateratu da @id(a)n.

[ctx: link-to-BOINC-wide-teams-Website]
en: BOINC-wide teams site
eu: BOINC-wide taldeen gunea

[ctx: team-edit-warning-message]
en: This is a BOINC-wide team. Changes can be made at the !site.
eu: BOINC-wide talde bat da hau. Aldaketak egin daitezke !site(e)n.

[ctx: post-forum-comment]
en: Post topic
eu: Mezuaren gaia

[ctx: account-preferences]
en: Maximum value exceeded for @field
eu: @field(r)entzako balio maximoa gainditu da

[ctx: team-request-foundership]
en: The team founder has @count days to respond to your transfer request.
eu: Taldearen sortzaileak @count egun ditu transferentziaren eskaerari erantzuteko.

[ctx: account-preferences]
en: Invalid data type for @field
eu: Datu mota baliogabea @field(a)n

[ctx: account-preferences]
en: Minimum value not met for @field
eu: Gutxieneko balioa ez da betetzen @field(a)n

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock
eu: Desblokeatu

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock this thread for comments
eu: Desblokeatu iruzkin berriak elkarrizketa-hari honetan

[ctx: friends-add]
en: Add as friend
eu: Gehitu laguna bezala

[ctx: friend-request-email]
en: Friend request from !name [!site]
eu: !name [!site](r)en lagun izateko eskaera

[ctx: friend-request-email:-1:a-private-message]
en: Message
eu: Mezua

[ctx: friend-cancel]
en: Cancel friend request
eu: Bertan behera utzi lagun izateko eskaera

[ctx: account-preferences-project]
en: At least one application must be selected
eu: Aplikazio bat aukeratu behar da gutxienez

[ctx: team-forum]
en: Create team message board
eu: Sortu taldeko foroa

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Message board title
eu: Foroaren izenburua

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum time between posts
eu: Gutxieneko denbora-tartea mezuen artean

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum total credit to post
eu: Mezua bidali ahal izateko gutxieneko kreditua

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum avg credit to post
eu: Mezua bidali ahal izateko gutxieneko batezbesteko kreditua

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Allow public to read board?
eu: Edonork irakurri ahal izatea baimendu nahi?

[ctx: team-forum-create/edit:-1:ignoreoverwrite]
en: Description
eu: Azalpena

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Create message board
eu: Sortu foroa

[ctx: team-forum]
en: About message boards
eu: Foroei buruz

[ctx: team-forum]
en: Only members may post
eu: Mezuak, kideek bidal ditzakete soilik

[ctx: team-forum]
en: Only members may read (optional)
eu: Kideek irakur dezakete soilik (aukerakoa)

[ctx: team-forum]
en: Founder & Team Admins have moderator privileges
eu: Sortzaileak eta taldearen administratzaileek moderatzaile-pribilegioak dituzte

[ctx: search-user]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: team-founder-change]
en: respond to the request
eu: erantzun eskaerari

[ctx: team-founder-change]
en: A foundership transfer request has been made for your team. Please !respond.
eu: Sortzaile gradua transferitzeko eskaera bat egin da zure taldearentzako. Mesedez !erantzun.

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Respond to transfer request
eu: Erantzun transferentziaren eskaerari

[ctx: team-request-foundership-response]
en: If you don't decline the request by @date, @name will have the option of assuming team foundership. (note: To accept the request, assign foundership to @name using the form below)
eu: @date(e)rako eskaerari uko egiten ez badiozu, @name(e)k taldearen sortzaile gradua bere gain hartzeko aukera izango du. (oharra: Eskaera onartzeko, esleitu sortzaile gradua @name(r)i beheko inprimakian)

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Deny request
eu: Ezetsi eskaera

[ctx: team-make-founder]
en: Make founder
eu: Bihurtu sortzaile

[ctx: team-founder-panel]
en: Changing the team founder
eu: Taldearen sortzailea aldatzen

[ctx: team-founder-panel]
en: Notes about changes in foundership:
eu: Sortzaileetan izandako aldaketei buruzko argibideak:

[ctx: team-founder-panel]
en: Any member of the team is eligible
eu: Taldeko edozein kide da hautagarria

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder becomes a normal user
eu: Une honetan sortzailea dena erabiltzaile arrunt bat izatera igarotzen da

[ctx: team-founder-panel]
en: Foundership can be requested by team members:
eu: Taldekideek sortzaile gradua eska dezakete:

[ctx: team-founder-panel]
en: One request is allowed at a time
eu: Aldi bakoitzean eskaera bakarra onartzen da

[ctx: team-founder-panel]
en: It must be 60 days since any previous request
eu: 60 egun igaro behar dira aurreko eskaeratik

[ctx: team-founder-panel]
en: Any active request must be older than 90 days
eu: Edozein eskaera aktibo 90 egun baino zaharragoa izan beharko da

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder has 60 days to respond to a request
eu: Une honetan sortzaile denak 60 egun ditu eskaera bati erantzuteko

[ctx: authenticator-login-page]
en: That authenticator is not valid.
eu: Autentifikatzaile hori baliogabea da.

[ctx: forgot-password]
en: @email is not a well formed email address, please verify
eu: @email helbide elektroniko baliogabea da. Egiaztatu zuzena dela

[ctx: friend-approve]
en: Approve friend request
eu: Onartu lagun izateko eskaera

[ctx: moderate-unban-user]
en: Lift user ban
eu: Kendu erabiltzailearen blokeoa

[ctx: team-request-foundership]
en: 1 day remaining
eu: egun bat gelditzen da

[ctx: authenticator-login-page]
en: There is no account with that authenticator.
eu: Ez dago autentifikatzaile hori duen konturik.

[ctx: team-manage-admins]
en: Add team admin
eu: Gehitu taldearen administratzailea

[ctx: team--add-admin]
en: Enter email address
eu: Sartu helbide elektronikoa

[ctx: team-manage-admins]
en: Current team admins
eu: Taldearen oraingo administratzaileak

[ctx: team-admins-panel]
en: About team admins
eu: Taldearen administratzaileei buruz

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins can:
eu: Taldearen administratzaileek ahal dute:

[ctx: team-admins-panel]
en: Edit team information
eu: Editatu taldearen informazioa

[ctx: team-admins-panel]
en: View the team's join / quit history
eu: Begiratu taldera batu / taldetik irten direnen erregistroa

[ctx: team-admins-panel]
en: Moderate the team forum
eu: Moderatu taldearen foroa

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members from the team
eu: Kendu taldekideak

[ctx: team-admins-panel]
en: Disband a team if it has no members
eu: Desegin taldea kiderik ez badu

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins cannot:
eu: Taldearen administratzaileek ezin dute:

[ctx: team-admins-panel]
en: Change the team founder
eu: Aldatu taldearen sortzailea

[ctx: team-admins-panel]
en: Add / Remove team admins
eu: Gehitu / Kendu taldearen administratzaileak

[ctx: team-admins-panel]
en: If a team admin quits the team, they cease to be a team admin. We recommend only selecting people you know and trust
eu: Talde baten administratzaileak taldea uzten badu administratzaile izateari utziko dio. Soilik konfiantzazko pertsona ezagunak aukeratzea gomendatzen dugu

[ctx: team-general-info]
en: @project participants may form teams. You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time. To join a team, visit its team page and click "Join this team". Each team has a founder who may:
eu: @project(e)ko partaideek taldeak osa ditzakete. Talde bakar bateko kide izan zaitezke. Nahi duzunean taldera batu edo taldetik irten zaitezke. Talde batera batzeko, begiratu taldearen orria eta sakatu "Batu talde honetara". Talde bakoitzaren sortzaileak baimen hauek ditu:

[ctx: join-page]
en: When prompted enter @siteurl
eu: Eskatutakoan erabili @siteurl

[ctx: forgot-password]
en: Instructions
eu: Argibideak

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- please create an account using a BOINC client -- !instructions
eu:  Ez dago konturik @email(e)ntzat -- sortu kontu bat BOINC bezero batekin -- !argibideak

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days have elapsed since your request and the founder has not responded.
eu: @count egun igaro dira eskaera egin zenuenetik eta sortzaileak ez du erantzun

[ctx: team-request-foundership]
en: You now have @count days to assume foundership before another team member may submit a request.
eu: @count egun dituzu orain sortzaile gradua onartzeko beste edozein taldekidek eskaera bidali aurretik.

[ctx: team-request-foundership]
en: Assume foundership
eu: Onartu sortzaile gradua

[ctx: friends-page]
en: Remove request
eu: Kendu eskaera

[ctx: workunit-detail]
en: Pending
eu: Egiteke

[ctx: account-task-table]
en: Tasks for your account
eu: Zure kontuarentzako atazak

[ctx: task-table]
en: Application
eu: Aplikazioa

[ctx: task-table]
en: All applications
eu: Aplikazio guztiak

[ctx: task-table]
en: Task ID
eu: Atazaren IDa

[ctx: task-table]
en: Workunit ID
eu: Lan-unitatearen IDa

[ctx: task-table]
en: Computer
eu: Ordenagailua

[ctx: task-table]
en: Sent
eu: Bidalita

[ctx: task-table]
en: Time Reported or Deadline
eu: Jakinarazitako ordua edo epemuga

[ctx: task-table]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: task-table]
en: Run time
eu: Exekuzio-denbora

[ctx: task-table]
en: CPU time
eu: PUZ denbora

[ctx: task-table]
en: Claimed Credit
eu: Eskatutako kreditua

[ctx: task-table]
en: Granted Credit
eu: Emandako kreditua

[ctx: task-table]
en: All
eu: Dena

[ctx: task-table]
en: In progress
eu: Martxan

[ctx: task-table]
en: Pending
eu: Egiteke

[ctx: task-table]
en: Valid
eu: Baliozkoa

[ctx: task-table]
en: Invalid
eu: Baliogabea

[ctx: task-table]
en: Error
eu: Akatsa

[ctx: task-table]
en: Reset
eu: Berrezarri

[ctx: form-save]
en: Apply Filter
eu: Ezarri iragazkia

[ctx: account-host-details]
en: You are not allowed to make changes to this host.
eu: Ordenagailu honetan ez duzu aldaketarik egiteko baimenik.

[ctx: host-task-table]
en: Tasks for computer @host_id
eu: @host_id ordenagailuarentzako atazak

[ctx: account-host-details]
en: The location for this host has been updated.
eu: Ordenagailu honen kokapena eguneratu da.

[ctx: account-host-details]
en: This will take effect next time the host contacts the project.
eu: Ordenagailua proiektuarekin komunikatzen den hurrengoan gauzatuko da aldaketa hau.

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-there-is-no-profile]
en: Profile does not exist.
eu: Profila ez da existitzen.

[ctx: account-computing-preferences]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
eu: Honek, zure hobespen guztiak "@name" hobespen-multzotik ezabatuko ditu Ziur al zaude?

[ctx: account-preferences-project]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
eu: Honek, zure hobespen guztiak "@name" hobespen-multzotik ezabatuko ditu Ziur al zaude?

[ctx: team-forum]
en: You may create a message board for use by @team
eu: @team(r)entzat foroa sor dezakezu

[ctx: forgot-password]
en: Please enter your email address
eu: Sartu zure helbide elektronikoa

[ctx: join-page]
en: Download the BOINC desktop software.
eu: Jaitsi BOINCen mahaigaineko softwarea.

[ctx: join-page]
en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
eu: Android gailuetarako, BOINC, Google Play Store-tik edo Amazon Appstore-tik jaistea gomendatzen dizugu.

[ctx: join-page]
en: Run the installer.
eu: Exekutatu instalatzailea.

[ctx: join-page]
en: Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
eu: Aukeratu @sitename zerrendan, edo erabili @siteurl.

[ctx: join-page]
en: Install BOINC on this device if not already present.
eu: Instalatu BOINC gailu honetan oraindik instalatuta ez badago.

[ctx: join-page]
en: Select <i>Tools / Add Project</i>. Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
eu: Hautatu <i>Tresnak / Gehitu proiektua</i>. Aukeratu @sitename zerrendan, edo erabili @siteurl.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version using <b>!boinccmd</b>.
eu: BOINCen komando-lerroko bertsio bat exekutatzen ari bazara,
            erabili lehenbizi BOINC Manager softwarea (beste nonbait, beharrezkoa bada)
            proiektu honetan kontua sortzeko, eta gero erabili kontu hori komando-lerroko
            bertsioan <b>!boinccmd</b> erabiliz.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version of BOINC to create an account
            at @this_project.
eu: BOINCen pre-5.0 bertsioa exekutatzen ari bazara,
             eguneratu bertsio berriago batera @this_project(e)n
             kontu bat sortu ahal izateko.

[ctx: team-add-admin]
en: @user is the founder of @team!
eu: @user, @team(e)n sortzailea da!

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translation filter to help split content into chunks for translations.
eu: BOINC itzulpen-iragazkiak edukia itzulpenetarako zatikatzen laguntzen du.

[ctx: input-filter-help]
en: Splits node content into chunks for translation.
eu: Nodoaren edukia itzulpenerako zatikatzen du.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translate filter
eu: BOINC itzulpen iragazkia

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Content types to filter
eu: Iragazteko eduki motak

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Choose which content (node) types wich will be split into chunks for translation.
eu: Aukeratu zein eduki (nodo) motak zatikatuko diren itzulpenerako.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Print debugging info
eu: Inprimatu arazketa-txostena

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Prints additional debugging information. This option should be disabled on production sites.
eu: Arazketa-informazio gehigarria inprimatzen du. Aukera hau desgaituta egon behar da ekoizpen guneetan.

[ctx: join-page]
en: Rules and Policies
eu: Arauak eta gidalerroak

[ctx: join-page]
en: Read our !rules_and_policies.
eu: Irakurri gure !rules_and_policies.

[ctx: account-password]
en: Password
eu: Pasahitza

[ctx: login-page]
en: Enter the password that accompanies your username.
eu: Sartu zure erabiltzaile-izenari dagokion pasahitza.

[ctx: login-page]
en: Request new password
eu: Eskatu pasahitz berria

[ctx: forum]
en: Mark all topics read
eu: Markatu gai guztiak irakurrita bezala

[ctx: forum]
en: Mark all forums read
eu: Markatu foro guztiak irakurrita bezala

[ctx: account-profile-edit]
en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
eu: CAPTCHAren balidazio-errorea: CAPTCHA saioaren IDa ezezaguna da. Arazoak bere horretan jarraitzen badu jar zaitez harremanetan gunearen administratzailearekin.

[ctx: account-profile-edit]
en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
eu: CAPTCHArentzat sartu duzun erantzuna ez da zuzena.

[ctx: general-access-error]
en: Access denied. You must login to view this page.
eu: Sarrera debekatua. Orri hau ikusteko saioa hasi behar duzu.

[ctx: general-access-error]
en: You are not authorized to access this page.
eu: Ez duzu orri honetan sartzeko baimenik.

[ctx: forum]
en: Disable rich-text
eu: Desgaitu testu aberatsa

[ctx: forum]
en: Enable rich-text
eu: Gaitu testu aberatsa

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: subscribe
eu: harpidetu

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: unsubscribe
eu: harpidetza kendu

[ctx: forum]
en: Report
eu: Txostena

[ctx: forum]
en: Cancel report
eu: Bertan behera utzi txostena

[ctx: forum]
en: Reset flags
eu: Berrezarri banderak

[ctx: forum]
en: Ignore user
eu: Ez ikusi egin erabiltzaileari

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: All tasks
eu: Ataza guztiak

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: Time reported or deadline
eu: Jakinarazitako ordua edo epemuga

[ctx: task-details]
en: Run time (sec)
eu: Exekuzio-denbora (seg)

[ctx: task-details]
en: CPU time (sec)
eu: PUZ denbora (seg)

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result
eu: Emaitza kanonikoa

[ctx: workunit-details]
en: Max # of error/total/success tasks
eu: Gehienezko # erroreak/guztira/ataza arrakastatsuak

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Message for site's Home Page
eu: Lekuaren orri nagusirako mezua

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Text to be displayed on the site's Home landing page.
eu: Webgunearen hasierako orrian bistaratuko den testua.

[ctx: moderate-user]
en: Reason for rejecting this profile
eu: Profil hau baztertzeko arrazoia

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of the problem and how to fix it.
eu: Arrazoi hau erabiltzaileari bidaliko zaion mezu elektroniko batean azalduko da. Idatzi arazoari buruzko azalpen labur bat eta berau nola zuzendu.

[ctx: form-submit]
en: Submit
eu: Bidali

[ctx: comment-action-links]
en: Unpublished
eu: Argitaragabea

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this topic
eu: Bistaratu gai hau

[ctx: moderate-user]
en: Reason for banning this user
eu: Erabiltzaile hau blokeatzeko arrazoia

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of why the user is being banned.
eu: Arrazoi hau erabiltzaileari bidaliko zaion mezu elektroniko batean azalduko da. Idatzi azalpen labur bat erabiltzaile hau zergatik blokeatu den azalduz.

[ctx: moderate-user]
en: Duration of the ban
eu: Blokeoaren iraupena

[ctx: moderate-user]
en: The number of days until the ban expires. Set to 0 to ban permanently.
eu: Blokeoa amaitu bitarteko egunak. Jarri 0 modu iraunkorrean blokeatzeko.

[ctx: team-create/edit]
en: A team named "@name" already exists.
eu: Dagoeneko badago "@name" izena duen talde bat.

[ctx: team-forum]
en: Edit message board
eu: Editatu foroa

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Save message board
eu: Gorde foroa

[ctx: team-forum]
en: This is a team-only message board
eu: Soilik taldeen foroa da hau

[ctx: team-create/edit]
en: Please select a team type.
eu: Aukeratu talde mota.

[ctx: boincid]
en: BOINC ID
eu: BOINC IDa

[ctx: task-details]
en: Task not found in database.
eu: Ez da aurkitu ataza datu-basean.

[ctx: workunit-details]
en: Workunit not found in database.
eu: Ez da aurkitu lan-unitatea datu-basean.

[ctx: task-details-errorlog]
en: Stderr output
eu: Stderr irteera

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to moderation.
eu: Kontu izan: erabiltzaile-profilak moderaziopean daude.

[ctx: account-finish]
en: Thank you @user_name for joining @site_name. Your account has been created. Your BOINC client should start working on assigned tasks soon, without any additional action or configuration. Please visit the links below for more information and additional options. (Links will open in a new window.)
eu: Eskerrik asko @user_name @site_name(e)ra batzeagatik. Zure kontua sortu da. Zure BOINC bezeroak berehala hasi beharko luke esleitutako atazak prozesatzen, beste konfigurazio edo ekintza gehigarririk gabe. Informazio gehiagorako eta aukera gehigarrietarako begiratu beheko estekak. (Estekak leiho berri batean irekiko dira.)

[ctx: account-fininsh]
en: Community Preferences
eu: Komunitate-hobespenak

[ctx: account-finish]
en: Change your username at !community_preferences.
eu: Aldatu zure erabiltzaile-izena !community_preferences(e)n

[ctx: account-finish]
en: Your username is used to identify yourself to other volunteers on this Web site.
eu: Zure erabiltzaile-izena webgune honetako beste bolondresek identifika zaitzaten erabiltzen da.

[ctx: account-finish]
en: In addition, you may set your account's default language and adjust notification settings.
eu: Gainera, zure kontuaren hizkuntza lehenetsia ezarri dezakezu eta jakinarazpen-ezarpenak doitu ditzakezu.

[ctx: account-finish]
en: Computing Preferences
eu: Konputazio-hobespenak

[ctx: account-finish]
en: Change your !computing_preferences.
eu: Aldatu zure !computing_preferences.

[ctx: account-finish]
en: You may adjust how much CPU, RAM, and Disk space the BOINC client is allowed to use for tasks on your computer.
eu: Zure ordenagailuan atazak prozesatzeko BOINC bezeroak erabil dezakeen PUZ denbora, RAM memoria eta diskoaren tamaina doitu dezakezu.

[ctx: account-finish]
en: By default, you will run @site_name tasks without any additional configuration.
eu: Lehenespenez, @site_name atazak exekutatuko dituzu inolako konfigurazio gehigarririk gabe.

[ctx: account-finish]
en: forums
eu: foroak

[ctx: account-finish]
en: It is recommended new volunteers leave the default settings until they gain experience running some tasks. Ask questions in the !forums to get advice before making changes to a setting you don't understand.
eu: Bolondres berriek, lehenetsitako ezarpenak erabiltzea gomendatzen da harik eta ataza batzuk prozesatuz eskarmentu apur bat lortu arte. Ulertzen ez duzun ezarpen bat aldatu aurretik galdetu !foroetan.

[ctx: account-finish]
en: User Profile
eu: Erabiltzaile-profila

[ctx: account-finish]
en: Create a !user_profile.
eu: Sortu !user_profile.

[ctx: account-finish]
en: A user profile will inform other volunteers who you are and why you joined @site_name.
eu: Erabiltzaile-profilak, nor zaren eta @site_name(e)ra zergatik batu zinen adieraziko die beste bolondresei.

[ctx: account-finish]
en: Team
eu: Taldea

[ctx: account-finish]
en: Join a !team.
eu: Batu !team batera.

[ctx: account-finish]
en: You may join a team, made up of other volunteers.
eu: Beste bolondres batzuz osatutako talde batera batu zaitezke.

[ctx: account-finish]
en: Account Dashboard
eu: Kontuaren panela

[ctx: account-finish]
en: Go to your !account_dashboard.
eu: Joan zure !account_dashboard-era

[ctx: account-finish]
en: Your account dashboard has information and links about your computer(s) and task(s) assigned.
eu: Zure kontuaren panelean esleituta dituzun ordenagailu(ari)(ei) eta ataz(ari)(ei) buruzko informazioa dago.

[ctx: account-finish]
en: Help
eu: Laguntza

[ctx: account-finish]
en: Visit our !help pages.
eu: Begiratu gure !laguntza orriak.

[ctx: account-finish]
en: Ask for help in our community's !forums.
eu: Eskatu laguntza gure komunitatearen !foroetan.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There is no account with that authenticator.
eu: ERROR: ez dago autentifikatzaile hori duen konturik.

[ctx: account-preferences]
en: Preferences last modified: @mod_time
eu: Hobespenen azken aldaketa-data: @mod_time

[ctx: host-details]
en: Host not found in database.
eu: Ez da aurkitu ordenagailua datu-basean.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There was a problem loading your account. Try logging in with your user name and password.
eu: AKATSA: zure kontua kargatzerakoan arazo bat egon da. Saiatu saioa hasten zure erabiltzaile-izenarekin eta pasahitzarekin.

[ctx: team-add-admin]
en: There is no user on your team with that email address.
eu: Zure taldean ez dago helbide elektroniko hori duen erabiltzailerik

[ctx: account-finish]
en: moderation
eu: moderazioa

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to !moderation.
eu: Kontu izan: erabiltzaile-profilak !moderaziopean daude.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: By default a search matches ANY search term. Results with more than one term will be presented higher in the search results.
eu: Lehenespenez, bilaketa, bilaketa-hitzetako edozeinekin bat etorriko da. Hitz bat baino gehiago dituzten emaitzak gorago egongo dira bilaketa-emaitzen zerrendan.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: You may use 'AND' to have the search engine return results with ALL search terms.
eu: 'AND' erabil dezakezu bilatzaileak bilaketa-hitz guztiekin emaitzak eman ditzan.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: For example, searching for 'boinc AND client' will only contain results with words boinc and client.
eu: Adibidez, 'Boinc AND bezeroa' bilaketak boinc eta bezeroa hitzak dituzten emaitzak emango ditu soilik.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: Search Help
eu: Bilaketa laguntza
