BOINC - en to pl translation catalogue (181 entries)

en: 
    by voice, using %1 Skype %2, a free Internet-based telephone system. If you don't already have Skype, you can %3 download and install it now %4.  When you're finished, return to this page.
pl: 
    głosowo, korzystając ze %1 Skype %2, bezpłatnego systemu telefonii internetowej. Jeśli nie posiadasz Skype, możesz %3 pobrać i zainstalować %4 go, a następnie wrócić na tą stronę

en: %1 Companies %2: use BOINC for %3 desktop Grid computing %4.
pl: %1 Firmy %2: skorzystajcie z BOINC do utworzenia %3 sieci przetwarzania rozproszonego %4.

en: %1 Never %2 give email address or password information to BOINC helpers.
pl: %1 Nigdy %2 nie podawaj adresu e-mail ani hasła pomocnikom BOINC.

en: %1 Scientists %2: use BOINC to create a %3 volunteer computing project %4, giving you the power of thousands of CPUs and GPUs.
pl: %1 Naukowcy %2: skorzystajcie z BOINC, aby stworzyć własny %3 wolontariat obliczeniowy %4, dzięki któremu pozyskacie dla waszego projektu moc obliczeniową tysięcy CPU i GPU.

en: %1 Universities %2: use BOINC to create a %3 Virtual Campus Supercomputing Center %4.
pl: %1 Uczelnie %2: skorzystajcie z BOINC, aby stworzyć %3 Wirtualne Akademickie Centra Obliczeniowe %4.

en: 24-hour average:
pl: Średnia z 24h:

en: Active:
pl: Aktywnych:

en: Add-ons
pl: Dodatki

en: After installing BOINC on your computer, you can connect it to as many of these projects as you like.
pl: Po zainstalowaniu BOINC na swoim komputerze możesz połączyć go dowolną liczbą projektów.

en: All versions
pl: Wszystkie wersje

en: Antimalarial drug discovery
pl: Poszukiwania leku na malarię

en: Artificial intelligence
pl: Sztuczna inteligencja

en: Astronomy
pl: Astronomia

en: Astrophysics
pl: Astrofizyka

en: Astrophysics, astrobiology
pl: Astrofizyka, astrobiologia

en: Attempt to decode 3 original Enigma messages. The signals were intercepted in the North Atlantic in 1942 and are believed to be unbroken.
pl: Próba rozkodowania trzech oryginalnych wiadomości Enigmy. Ich sygnały zostały przechwycone w na północnym Atlantyku w 1942 roku i nie zostały jeszcze złamane.

en: BAM! assists you in creating and managing your BOINC project accounts and helps you with setting preferences, joining or creating teams, connecting your computers to projects, and much more.  Whether you're a new or an existing BOINC user, BAM will help you get the most out of BOINC.
pl: BAM! jest narzędziem wspomagającym tworzenie i zarządzanie kontami projektów BOINC: konfigurowanie, tworzenie czy wstępowanie do zespołów, dołączanie komputerów do projektów i wiele więcej. Bez względu na to, czy jesteś nowym użytkownikiem, czy już korzystasz z BOINC, BAM pomoże Ci w pełni wykorzystać jego możliwości.

en: BOINC Live Help lets get one-on-one help from an experienced BOINC user, who can answer questions about BOINC, help you install and use BOINC, and troubleshoot problems.
pl: Pomoc na żywo BOINC pozwala na uzyskanie pomocy od zaawansowanych użytkowników. Mogą oni udzielić odpowiedzi w sprawach dotyczących BOINC, pomóc Ci w jego instalacji, użytkowaniu i rozwiązaniu problemów.

en: BOINC Poland Foundation
pl: Fundacja BOINC Polska

en: BOINC and Docker
pl: BOINC i Docker

en: BOINC helpers are unpaid volunteers.  Their advice is not endorsed by BOINC.
pl: Pomocnicy BOINC są wolontariuszami, którzy za swoją pracę nie otrzymują wynagrodzenia. Ich rady nie stanowią oficjalnego stanowiska BOINC.

en: BOINC is a community-based project.  Everyone is welcome to participate.
pl: BOINC jest otwartym, tworzonym przez wolontariuszy projektem. Zachęcamy każdego do uczestnictwa.

en: BOINC is a program that lets you donate your idle computer time to science projects like SETI@home, Climateprediction.net, Rosetta@home, World Community Grid, and many others.
pl: BOINC jest programem, który pozwala na udostępnienie niewykorzystywanego czasu Twojego procesora na potrzeby projektów naukowych takich jak SETI@home, Climateprediction.net, Rosetta@home, World Community Grid, oraz wielu innych.

en: BOINC is a software platform for volunteer computing. It includes client, server, and web components, and APIs for connecting other components.
pl: BOINC jest platformą programową pozwalającą na prowadzenie obliczeń z użyciem komputerów wolontariuszy. Obejmuje oprogramowanie klienta, serwera, komponenty WWW oraz API umożliwiające dołączenie innych komponentów.

en: BOINC is distributed under the LGPL open-source license.
pl: BOINC jest rozpowszechniany na wolnej licencji LGPL.

en: BOINC: compute for science
pl: BOINC: licz dla nauki

en: Be a Help Volunteer
pl: Zostań wolontariuszem pomocy

en: Biology
pl: Biologia

en: Biology and Medicine
pl: Biologia i Medycyna

en: Building BOINC
pl: Budowanie BOINC-a

en: CAS@home is hosted by the Computing Centre of the Institute of High Energy Physics (IHEP), Chinese Academy of Sciences, for Chinese scientists with projects studying protein structure, nanotechnology, cancer genomics, and high energy physics.
pl: CAS@home jest projektem zarządzanym przez Computing Centre of the Institute of High Energy Physics (IHEP) Chińskiej Akademii Nauk. Jego celem jest wsparcie chińskich naukowców w badaniach struktur białek, nanotechnologii, genomiki nowotworów oraz fizyki wielkich energii.

en: CERN (European Organization for Nuclear Research)
pl: CERN (Europejska Organizacja Badań Jądrowych)

en: Chemistry
pl: Chemia

en: Chinese Academy of Sciences
pl: Chińska Akademia Nauk

en: Climate study
pl: Badania klimatu

en: Cognitive Science
pl: Kognitywistyka

en: Cognitive science and artifical intelligence
pl: Kognitywistyka i sztuczna inteligencja

en: Computer Science
pl: Informatyka

en: Computing power
pl: Moc obliczeniowa

en: Cryptography
pl: Kryptografia

en: Cryptography and combinatorics
pl: Kryptografia i kombinatoryka

en: DENIS@Home does cardiac electrophysiological simulations, studying the electrical activity of the heart.
pl: DENIS@Home wspiera elektrofizjologiczne symulacje sercowe, studiując elektryczną aktywność serca.

en: Database not available; please try again later.
pl: Baza danych niedostępna, proszę spróbować ponownie później

en: Decode WWII submarine messages
pl: Dekoduj wiadomości okrętów podwodnych z czasów wojny

en: Design documents
pl: Dokumentacja programisty

en: Determine the 3-dimensional shapes of proteins in research that may ultimately lead to finding cures for some major human diseases. By running Rosetta@home you will help us speed up and extend our research in ways we couldn't possibly attempt without your help. You will also be helping our efforts at designing new proteins to fight diseases such as HIV, malaria, cancer, and Alzheimer's
pl: Stworzenie 3-wymiarowych modeli białek, dzięki którym możliwe będzie odnalezienie leków na choroby, które nękają ludzkość. Dołączając do projektu Rosetta@home pomożesz nam przyśpieszyć prowadzone badania. Przysłużysz się do stworzenia białek, które zwalczają takie choroby jak HIV, malaria, rak i Alzhaimer.

en: Development process
pl: Proces budowania

en: Development tasks
pl: Zadania programistyczne

en: Discuss
pl: Dyskusja

en: Distributed sensing
pl: Rozproszone sieci sensorów

en: Do biomedical and environmental research
pl: Badania biomedyczne i środowiskowe

en: Do research in algebraic number theory
pl: Badania w dziedzinie algebraicznej teorii liczb

en: Do research in math, physics, and evolution
pl: Badania z dziedziny matematyki, fizyki i ewolucji

en: Do research in physics and astronomy
pl: Badania w dziedzinie fizyki i astronomii

en: Document
pl: Dokumentacja BOINC

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Download
pl: Pobierz

en: Download BOINC
pl: Pobierz BOINC

en: Download BOINC + VirtualBox
pl: Pobierz BOINC + VirtualBox

en: Earth Sciences
pl: Nauki o Ziemi

en: Einstein@Home uses your computer's idle time to search for weak astrophysical signals from spinning neutron stars (often called pulsars) using data from the LIGO gravitational-wave detectors, the Arecibo radio telescope, and the Fermi gamma-ray satellite.
pl: Einstein@Home wykorzystuje wolny czas Twojego procesora do poszukiwania słabych astrofizycznych sygnałów pochodzących z obracających się gwiazd neutronowych (często zwanych pulsarami). Dane pochodzą są z detektorów fal grawitacyjnych LIGO, radioteleskopu Arecibo oraz kosmicznego obserwatorium Fermiego.

en: Email lists
pl: Listy mailingowe

en: Environmental research
pl: Badania środowiskowe

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Factorization of large integers
pl: Rozkład na czynniki dużych liczb całkowitych

en: Find all the generalized binary number systems (in which bases are matrices and digits are vectors) up to dimension 11.
pl: Projekt ma na celu znalezienie wszystkich uogólnionych dwójkowych systemów liczbowych (których podstawami są macierze, a cyframi wektory) aż do 11. wymiaru.

en: For Android devices, get the BOINC app from the Google Play Store; for Kindle, get it from the Amazon App Store.
pl: Dla urządzeń z systemem Android pobierz BOINC ze sklepu Google Play; dla urządzeń Kindle pobierz BOINC ze sklepu Amazon Appstore.

en: GPU computing
pl: Obliczenia na GPU

en: GPUGrid.net opens novel computational scenarios by the first full-atom molecular dynamics code (CellMD) specially optimized to run on NVIDIA GPUs. New biomedical applications suddenly become possible giving a new role to computational biology for biomedical research.
pl: GPUGrid.net otwiera nowe możliwości obliczeń dynamiki molekularnej w pełnym wymiarze atomowym (CellMD) specjalnie zoptymalizowany do pracy na procesorach graficznych NVIDIA. Nowe aplikacje biomedyczne, dają możliwość nadania nowej roli biologii obliczeniowej dla badań biomedycznych.

en: Governance
pl: Kierownictwo projektu

en: Graphics
pl: Grafika

en: GridRepublic members run a screensaver that allows their computers to work on public-interest research projects when the machines are not otherwise in use. This screensaver does not affect performance of the host computer any more than an ordinary screensaver does.
pl: Użytkownicy GridRepublic uruchamiają wygaszacz ekranu, który wykorzystuje ich komputery do pracy nad istotnymi projektami badawczymi w czasie, gdy komputery nie są w użyciu. Taki wygaszacz ekranu nie wpływa na wydajność komputera bardziej niż zwykłe wygaszacze.

en: Help
pl: Pomoc

en: Help Chinese researchers
pl: Pomóż Chińskim badaczom

en: Help detect pulsars and gravitational waves
pl: Pomóż wykrywać pulsary i fale grawitacyjne

en: Help students do atomic simulations
pl: Pomóż studentom wykonać symulacje atomowe

en: High-throughput computing with BOINC
pl: Obliczenia wysokiej wydajności  przy pomocy BOINC

en: If you run several projects, try an %1 account manager %2 such as %3 GridRepublic %4 or %5 BAM! %6.
pl: Jeśli uczestniczysz w wielu projektach, wypróbuj jednego z %1 menadżerów kont %2, takich jak %3 GridRepublic %4 albo %5 BAM! %6.

en: If you're already a Help Volunteer: to edit your settings, %sclick here%s.
pl: Jeżeli już jesteś wolontariuszem pomocy: aby edytować swoje ustawienia, %skliknij tutaj%s.

en: If you're an experienced BOINC user, we encourage you to %sbecome a Help Volunteer%s.  It's a great way to help the cause of scientific research and volunteer computing - and it's fun!
pl: Jeżeli jesteś doświadczonym użytkownikiem BOINC'a, pragniemy zaprosić Cię do %szostania wolontariuszem pomocy%s. To dobry sposób aby wspomóc badania naukowe i wolontariat obliczeń - przy okazji to niezła zabawa!

en: Improve the design of the Large Hadron Collider
pl: Popraw projekt Wielkiego Zderzacza Hadronów

en: Independent
pl: Niezależny

en: Investigate the approximations that have to be made in state-of-the-art climate models. By running the model thousands of times we hope to find out how the model responds to slight tweaks to these approximations - slight enough to not make the approximations any less realistic. This will allow us to improve our understanding of how sensitive our models are to small changes and also to things like changes in carbon dioxide and the sulphur cycle. This will allow us to explore how climate may change in the next century under a wide range of different scenarios.
pl: Projekt ma na celu badanie modeli, które w uproszczony sposób opisują klimat Ziemi. Uruchamiając model tysiące razy sprawdzamy, jaki wpływ wywierają na niego niewielkie, niewpływające na realizm modelu modyfikacje. Umożliwi to na lepsze zrozumienie znaczenia takich niewielkich zmian, a także wpływu czynników takich jak zmiany stężenia dwutlenku węgla czy obiegu siarki w przyrodzie. Docelowo pozwoli przewidzieć zakres zmian klimatycznych w ciągu najbliższego wieku w zależności od przyjęcia różnych scenariuszy.

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
pl: Polish

en: LANG_NAME_NATIVE
pl: Polski

en: Learn more about VirtualBox.
pl: Dowiedz się więcej o VirtualBox.

en: Learn more:
pl: Czytaj więcej:

en: Leiden University, The Netherlands
pl: Uniwersytet w Lejdzie, Holandia

en: Links
pl: Linki

en: Live help via Skype or email
pl: Pomoc na żywo za pośrednictwem Skype lub e-mail

en: MTA-SZTAKI Laboratory of Parallel and Distributed Systems (Hungary)
pl: MTA-SZTAKI Laboratorium Równoległych i Rozproszonych Systemów (Węgry)

en: Manual
pl: Poradnik

en: Mathematics
pl: Matematyka

en: Mathematics, computing, and games
pl: Matematyka, informatyka i gry

en: Mathematics, physics, evolution
pl: Matematyka, fizyka, ewolucja

en: Medical physiology
pl: Fizjologia medyczna

en: Medical, environmental and other humanitarian research
pl: Medyczne, środowiskowe i inne badania humanitarne

en: Message boards
pl: Forum dyskusyjne

en: MindModeling@Home uses computational cognitive process modeling to better understand the human mind, and specifically to study the mechanisms and processes that enable and moderate human performance and learning.
pl: MindModeling@Home wykorzystuje techniki komputerowego modelowania procesów poznawczych w celu lepszego zrozumienia zasad działania ludzkiego mózgu, a szczególnie mechanizmów i procesów aktywujących i dezaktywujących sprawność umysłową i zdolność uczenia.

en: Molecular biology
pl: Biologia molekularna

en: Molecular biology, Computer Science
pl: Biologia molekularna, Informatyka

en: Molecular simulations of proteins
pl: Symulacje molekularne białek

en: Multiple applications
pl: Wiele zastosowań

en: NFS@Home is a research project that uses Internet-connected computers to do the lattice sieving step in the Number Field Sieve factorization of large integers. As a young school student, you gained your first experience at breaking an integer into prime factors, such as 15 = 3 * 5 or 35 = 5 * 7. NFS@Home is a continuation of that experience, only with integers that are hundreds of digits long.
pl: NFS@Home to projekt badawczy który wykorzystuje komputery podłączone do Internetu do rozkładania dużych liczb przez sito ciała liczbowego - Number Field Sieve. Po raz pierwszy rozbijania liczb na czynniki pierwsze, jak na przykład 15 = 3 * 5 lub 35 = 5 * 7, doświadczyłeś jako początkujący uczeń. NFS@Home to kontynuacja tego doświadczenia przeprowadzana na liczbach składających się z setek cyfr.

en: News
pl: Aktualności

en: News is available as an %sRSS feed%s
pl: Aktualności są dostępne przez %skanał RSS%s

en: NumberFields@home searches for fields with special properties. The primary application of this research is in the realm of algebraic number theory. Number theorists can mine the data for interesting patterns to help them formulate conjectures about number fields. Ultimately, this research will lead to a deeper understanding of the profound properties of numbers, the basic building blocks of all mathematics.
pl: NumberFields@home poszukuje ciał matematycznych o specjalnych własnościach. Podstawowym zastosowaniem tych badań jest matematyczna teoria liczb. Teoretycy mogą wyszukiwać w uzyskanych danych interesujące zależności, pomocne przy tworzeniu hipotez dotyczących ciał liczbowych. Ostatecznie badania doprowadzą do głębszego zrozumienia własności liczb, stanowiących podstawę całej matematyki.

en: Other ways to help:
pl: Inne sposoby pomocy:

en: Overview
pl: Przegląd

en: Oxford University
pl: Uniwersytet Oksfordzki

en: Parse and convert semantic nets for use in FreeHAL, an artificial intelligence that uses semantic networks, stemmers, part of speech databases, and part of speech taggers in order to imitate human behavior in conversations.
pl: Przetwarza i konwertuje sieci semantyczne do użytku w FreeHAL, sztucznej inteligencji, która używa sieci semantycznych, przeszukuje bazy części mowy i rozpoznaje części mowy w celu naśladowania ludzkich zachowań w rozmowach.

en: Physical Science
pl: Fizyka

en: Physics
pl: Fizyka

en: Physics, biochemistry, and others
pl: Fizyka, biochemia i inne

en: Primegrid has multiple projects searching for different forms of very large prime numbers, including searching for the largest known prime number.
pl: Primegrid składa się z wielu projektów poszukujących interesujących, ogromnych liczb pierwszych, w tym także odkrywania największych liczb pierwszych.

en: Projects
pl: Lista projektów

en: Publicize
pl: Opublikuj

en: Quake-Catcher Network uses sensors attached to computers and smartphones to detect seismic waves.
pl: Quake-Catcher Network wykorzystuje czujniki podłączane do komputerów i smartfonów w celu wykrywania fal sejsmicznych.

en: RNA World seeks to identify, analyze, structurally predict and design RNA molecules on the basis of established bioinformatics software.
pl: RNA World korzysta z oprogramowania bioinformatycznego, aby zidentyfikować, zbadać i zaprojektować molekuły RNA.

en: Radioactive@Home is creating a free and continuously updated map of radiation levels using sensors connected to volunteers' computers.  You must buy a sensor to participate.
pl: Radioactive@Home tworzy bezpłatną mapę radioaktywności, przy wykorzystaniu czujników podłączonych do komputerów ochotników. Aby przystąpić do projektu musisz zakupić odpowiedni sensor.

en: Release notes
pl: Informacje o wydaniu

en: Report bugs
pl: Zgłoś błąd

en: Return to BOINC main page
pl: Wróć na stronę główną BOINC

en: Run applications from distributed.net
pl: Uruchamiaj aplikacje z distributed.net

en: SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) is a scientific area whose goal is to detect intelligent life outside Earth. One approach, known as radio SETI, uses radio telescopes to listen for narrow-bandwidth radio signals from space. Such signals are not known to occur naturally, so a detection would provide evidence of extraterrestrial technology.
pl: SETI (poszukiwania inteligencji pozaziemskiej) jest zbiorem projektów naukowych, których celem jest wykrycie inteligentnego życia poza Ziemią. Jeden z nich, znany jako radio SETI, wykorzystuje radioteleskopy do nasłuchiwania wąskich pasm sygnałów radiowych z kosmosu. Takie sygnały nie występują naturalnie, tak więc wykrycie ich dostarczy dowodu istnienia pozaziemskich technologii.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search for counterexamples to two conjectures related to the identification of prime numbers
pl: Szukanie kontrprzykładów do dwóch hipotez dotyczących identyfikacji liczb pierwszych

en: Search for evidence of extra-terrestrial life
pl: Szukaj dowodów istnienia życia pozaziemskiego

en: Search for large prime numbers
pl: Szukaj wielkich liczb pierwszych

en: Seismology
pl: Sejsmologia

en: Software development
pl: Rozwój oprogramowania

en: Solve hard and practically important problems (discrete functions inversion problems, discrete optimization, bioinformatics, etc.) that can be effectively reduced to Boolean satisfiability problem.
pl: Projekt ma na celu badanie trudnych i praktycznie istotnych problemów (zagadnienie odwracania funkcji dyskretnych, optymalizacja dyskretna, bioinformatyka itd.), które mogą być sprowadzone do problemu spełnialności.

en: Source code
pl: Kod źródłowy

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Study computational complexity
pl: Badania nad złożonością obliczeniową

en: Study number theory
pl: Badaj teorię liczb

en: Study the Collatz Conjecture
pl: Projekt ma na celu badanie problemu Collatza

en: Study the Collatz Conjecture, an unsolved conjecture in mathematics
pl: Badania Problemu Collatza - nierozstrzygniętego problemu w matematyce

en: Study the factorization of large integers
pl: Zapoznaj się z faktoryzacją dużych liczb całkowitych

en: Study the properties of prime numbers
pl: Badaj właściwości liczb pierwszych

en: Study the structure of the Milky Way galaxy
pl: Badania struktury Drogi Mlecznej

en: Support science from the University of North Dakota
pl: Wsparcie nauki z Uniwersytetu w Północnej Dakocie

en: Surface science calculations using Classical Dynamics.  Leiden Classical allows volunteers, students and other scientist to submit their personal calculations to the grid. Each user has his own personal queue for Classical Dynamics jobs. In this way students have used the grid to simulate liquid argon, or to test the validity of the ideal gas law by actually doing the simulations through the grid.
pl: Obliczenia związane z fizykochemią powierzchni w zakresie mechaniki klasycznej. Leiden Classical umożliwia wolontariuszom, studentom oraz innym naukowcom na umieszczenie wyników własnych obliczeń w sieci. Każdemu użytkownikowi udostępnia się własną kolejkę zadań z mechaniki klasycznej. W ten sposób studenci wykorzystywali projekt do symulacji zachowania ciekłego argonu lub sprawdzania poprawności równania stanu gazu doskonałego w oparciu o symulacje sieciowe.

en: System requirements
pl: Wymagania sprzętowe

en: Test
pl: Testuj

en: Testing and comparison of heuristic methods for getting separations of parallel algorithms working in the CAD system for designing logic control systems
pl: Testy i porównania heurystycznych metod uzyskania separacji algorytmów równoległych pracujących w systemie CAD do projektowania systemów sterowania logiką

en: The BOINC project
pl: Projekt BOINC

en: The Citizen Science Grid is dedicated to supporting a wide range of research and educational projects using volunteer computing and citizen science.
pl: Citizen Science Grid ma za zadanie wspieranie różnorodnych projektów badawczych i edukacyjnych, wykorzystując komputery wolontariuszy oraz dziedzinę nauk obywatelskich.

en: The Large Hadron Collider (LHC) is a particle accelerator at CERN, the European Organization for Nuclear Research, the world's largest particle physics laboratory.  It is the most powerful instrument ever built to investigate on particles proprieties. LHC@home runs simulations to improve the design of LHC and its detectors.
pl: Wielki Zderzacz Hadronów (LHC) jest to akcelerator cząstek w CERN, Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych, największym na świecie laboratorium cząstek elementarnych. Jest to najpotężniejsze narzędzie, jakie kiedykolwiek zbudowano w celu badania właściwości cząstek. LHC@home prowadzi symulacje w celu poprawienia konstrukcji LHC i jego detektorów.

en: The aim of the project is to derive shapes and spin for a significant part of the asteroid population. As input data, we use any asteroid photometry that is available. The results are asteroid convex shape models with the direction of the spin axis and the rotation period.
pl: Celem projektu jest określenie kształtu i parametrów rotacji znaczącej części asteroid. Jako dane wejściowe wykorzystujemy dowolne, dostępne dane fotometryczne. Wyniki stanowią wypukłe bryły modelujące kształt, kierunki osi obrotu oraz okresy rotacji.

en: The goal of Cosmology@Home is to search for the model that best describes our Universe and to find the range of models that agree with the available astronomical particle physics data.
pl: Celem Cosmology@Home jest poszukiwanie modelu, który najlepiej opisuje nasz Wszechświat oraz znalezienie gamy modeli, które zgadzają się z dostępnymi danymi astronomicznymi fizyki cząstek.

en: The goal of Milkyway@Home is to create a highly accurate three dimensional model of the Milky Way galaxy using data gathered by the Sloan Digital Sky Survey.
pl: Celem Milkyway@Home jest stworzenie bardzo dokładnego trójwymiarowego modelu Drogi Mlecznej korzystając z danych zebranych przez Sloan Digital Sky Survey.

en: The parasite that causes malaria continues to evolve resistance to available medication. We therefore urgently need to discover new drugs, targeting new proteins in the parasite. The FiND@Home project is aimed at finding these new targets.
pl: Pasożyty wywołujące malarię stale uodparniają się na dostępne środki lecznicze. Z tego powodu konieczne jest opracowanie nowych leków skutecznych w zwalczaniu nowych białek pasożytów. Projekt FIND@Home ma na celu znajdowanie takich leków.

en: TheSkyNet POGS is an astronomy project studying 16 different properties of galaxies, including brightness, mass, amount of dust and how fast stars are forming. We are using your processing power to conduct pixel-by-pixel calculations on multi-wavelength (ultraviolet, optical and near-infrared light) images of galaxies to produce an atlas that will help astronomers to better understand the distant universe.
pl: TheSkyNet POGS jest astronomicznym projektem badającym 16 różnych własności galaktyk,
    wliczając jasność, mase, ilość pyłu oraz szybkość formowania się gwiazd. Używamy twojej mocy przetwarzania by przeprowadzić obliczenia rożnych dlugości fal (ultrafioletowych, optycznych i bliskich podczerwieni) zdjęć galaktych by stworzyć atlas który pomoże astronomom w lepszym zrozumienie odległego wszechświata.

en: This page is %stranslatable%s.
pl: Tę stronę %smożna przetłumaczyć%s.

en: To further critical non-profit research on some of humanity's most pressing problems by creating the world's largest volunteer computing grid.  Research includes HIV-AIDS, cancer, tropical and neglected diseases, solar energy, clean water and many more.
pl: Projekt wspiera krytyczne, związane z najistotniejszymi problemami ludzkości badania typu non-profit, wykorzystując największą tworzoną przez wolontariuszy sieć obliczeniową. Badania obejmują zagadnienia HIV-AIDS, nowotworów, zaniedbywanych chorób tropikalnych, energii słonecznej, uzdatniania wody i wiele innych.

en: Top 100 volunteers
pl: Top 100 wolontariuszy

en: Translate
pl: Przetłumacz

en: Universe@Home aims to create the first database of the simulated stellar content of the Universe, from the earliest stars to the most exotic black hole binaries.
pl: Universe@Home ma na celu stworzenie pierwszej symulowanej bazy gwiezdnej zawartości Wszechświata, od pierwszych gwiazd do najbardziej egzotycznych czarnych dziur

en: University College Dublin
pl: Uniwersytet w Dublinie

en: University of California, Berkeley
pl: Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley

en: University of Illinois at Urbana-Champaign
pl: Uniwersytet Illinois w Urbana-Champaign

en: University of Southern California
pl: Uniwersytet Południowy Kalifornii

en: University of Wisconsin - Milwaukee (USA), Max Planck Institute for Gravitational Physics - Hanover (Germany)
pl: Uniwersytet Wisconsin - Milwaukee (USA), Instytutu Fizyki Grawitacyjnej im. Maxa Plancka - Hanover (Niemcy)

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Use the idle time on your computer (Windows, Mac, Linux, or Android) to cure diseases, study global warming, discover pulsars, and do many other types of scientific research.  It's safe, secure, and easy:
pl: Pomóż w leczeniu chorób, badaniu globalnego ocieplenia, odkrywaniu nowych pulsarów lub w wielu innych odkryciach naukowych, używając czasu bezczynności twojego komputera (Windows, Mac, Linux lub Android). To proste i całkowicie bezpieczne.

en: Version history
pl: Historia wersji

en: Volunteer
pl: Uczestnicz

en: Volunteers speaking many languages are available. Please select a language (number of helpers is shown):
pl: Dostępni są wolontariusze mówiący wieloma językami. Proszę wybrać język (wartość w nawiasie oznacza liczbę pomocników):

en: We recommend that you also install %1 VirtualBox %2, so your computer can work on science projects that require it.
pl: Zalecamy także instalację narzędzia %1 VirtualBox %2, które jest wymagane przez niektóre projekty naukowe.

en: We recommend that you download BOINC from the Google Play Store or Amazon Appstore, not from here.
pl: Polecamy abyś pobrał BOINC ze sklepu Google Play lub Amazon Appstore a nie z tej lokalizacji.

en: We're always looking for programmers to help us maintain and develop BOINC.
pl: Nieustannie poszukujemy programistów, którzy pomogą nam w utrzymaniu i rozwoju BOINC.

en: You can choose to support %1 projects %2 such as %3, %4, and %5, among many others.
pl: Możesz wspomóc różne %1 projekty %2: %3, %4, %5 lub któryś z wielu innych.

en: You can communicate with a helper
pl: Możesz skomunikować się z pomocnikiem

en: You may run this software on a computer only if you own the computer or have the permission of its owner.
pl: Możesz uruchamiać to oprogramowanie jedynie na swoim własnym komputerze, lub na innym komputerze o ile masz zgodę jego właściciela.

en: Yoyo@home is an adapter between BOINC and several existing volunteer computing projects: ECM, Muon, Evolution@home, and distributed.net
pl: Yoyo@home jest łącznikiem między BOINC i kilkoma istniejącymi projektami komputerowymi wolontariuszy: ECM, Muon, Evolution@home, and distributed.net

en: by email
pl: przez email

en: computers.
pl: komputerów.

en: for %s
pl: dla %s

en: using Skype chat
pl: przez czat Skype

en: volunteers,
pl: wolontariuszy,
