BOINC - en to tr translation catalogue (779 entries)

en: I'm new
tr: Yeniyim

en: I'm a BOINC user
tr: BOINC kullanıcısıyım

en: You must earn @count more credits to be able to post comments on this site.
tr: Bu sitede yorum yapabilmek için @count kadar daha kredi kazanmalısınız.

en: Enforced by version @number
tr: @number sürümü tarafından zorunlu

en: Total Credit
tr: Toplam kredi

en: App ID
tr: Uygulama ID

en: Friends (@count)
tr: Arkadaşlar (@count)

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning neutron stars (also called pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
tr: Einstein@Home bilgisayarınızın boşta kalan zamanını, bir ekran koruyucu çalıştırarak, çok hızlı dönen nötron yıldızlarının (pulsar olarak da adlandırılır) kütleçekim dalgalarını aramak için kullanan bir programdır. Bunu, LIGO kütleçekim dalga detektörlerinden elde edilen verileri analiz ederek yapar.

en: Run while computer is on battery power?
tr: Bilgisayar pil gücünde olduğunda çalışsın mı?

en: Only applies to portable computers
tr: Yalnızca taşınabilir bilgisayarlar için geçerlidir

en: Run while computer is in use?
tr: Bilgisayar kullanımda olduğunda çalışsın mı?

en: Run GPU work while computer is in use?
tr: Bilgisayar kullanımdayken GPU işi çalışsın mı?

en: "In use" means mouse/keyboard activity in last
tr: 'Kullanımda', en son bu kadar süre önce fare/klavye kullanıldı demektir:

en: Suspend work if no mouse/keyboard activity in last
tr: Fare ve klavyeyi bu kadar süre kullanmadığımda duraklatılsın

en: Needed to enter low-power mode on some computers
tr: Bu, bazı bilgisayarların kullanılmadığı zaman düşük güç moduna girmesini sağlar.

en: Suspend work if CPU usage is above
tr: İşlemci kullanımı bundan fazlaysa duraklat:

en: 0 means no restriction. Enforced by version @number
tr: 0 sınırlama yok anlamına gelir. @number sürümü tarafından zorunlu.

en: Do work only between the hours of:
tr: Yalnızca bu saatler arasında işleri çalıştır:

en: No restriction if equal
tr: Birbirine eşitse  sınırlama yok.

en: Leave tasks in memory while suspended?
tr: Durakladığında işler bellekte kalsın mı?

en: Suspended tasks will consume swap space if "yes"
tr: "Evet" seçilirse, duraklatılan görevler takas alanını tüketecektir

en: Recommended: @period minutes
tr: Önerilen: @period dakika

en: On multiprocessors, use at most
tr: Çok işlemcili sistemlerde işlemcilerin en fazla

en: processors
tr: adeti kullanılsın

en: Set to 0 for no limit
tr: Sınırlama olmaması için 0'a ayarlayın

en: Can be used to reduce CPU heat
tr: CPU ısısını azaltmak için kullanılabilir

en: Disk: use at most
tr: Disk: En fazla kullanım

en: Disk: leave free at least
tr: Disk: En az bu kadar alan bırak

en: Values smaller than @number are ignored
tr: @number değerinden küçükse görmezden gelinir

en: Tasks checkpoint to disk at most every
tr: İşler, kontrol noktasını diske en fazla

en: Swap space: use at most
tr: Sanal bellek: En fazla kullanım

en: Computer is connected to the Internet about every
tr: Bilgisayar İnternete bu kadar sürede bir bağlanır:

en: Leave blank or 0 if always connected. @project will try to maintain at least this much work.
tr: Her zaman bağlı ise boş bırakın ya d 0 yazın. @project en az bu kadar süre yetecek miktarda iş bulundurmaya çalışacak.

en: Maintain enough work for an additional
tr: Bu kadar süre çalışmayı sürdürmeye yetecek miktarda ek iş indir:

en: Matters only if you have a modem, ISDN, or VPN connection
tr: Bir modem, ISDN ya da VPN bağlantısına sahipseniz kullanışlı olabilir.

en: Maximum download rate
tr: En yüksek indirme hızı:

en: Maximum upload rate
tr: En yüksek gönderme hızı:

en: Use network only between the hours of:
tr: Yalnızca bu saatler arasında ağı kullan:

en: Transfer at most
tr: İnternet kullanım kotası:

en: Skip image file verification?
tr: Görüntü dosyaları veri doğrulamasını atla?

en: Check this ONLY if your Internet provider modifies image files (UMTS does this, for example). Skipping verification reduces the security of BOINC.
tr: İnternet servis sağlayıcınız görüntü dosyalarını değiştiriyorsa (örneğin UMTS bunu yapar) işaretleyin. Doğrulamayı atlamak, BOINC'in güvenliğini zayıflatacaktır.

en: What is @this_project?
tr: @this_project nedir?

en: Project
tr: Proje

en: Total credits
tr: Toplam kredi

en: Recent avg credits
tr: Güncel ort. kredi

en: Web site
tr: İnternet sitesi

[ctx: preference set]
en: Home
tr: Anasayfa

en: Reply
tr: Yanıtla

en: Reply to this comment with quote
tr: Bu yorumu alıntıyla yanıtla

en: this project
tr: bu proje

en: Featured
tr: Öne çıkan

en: Locked
tr: Kilitli

en: Seconds
tr: Saniye

en: project
tr: proje

en: !name added you as a friend on !site. You can approve or deny this request. Denying a request will not send a notification, but will remove the request from both of your accounts.
    
    Follow the link below to view this request:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
tr: !name sizi !site sitesinde arkadaş olarak ekledi. Bu isteği kabul edebilir veya reddedebilirsiniz. İsteği reddedince bir bildirim gönderilmeyecek, fakat istek her ikinizin hesaplarından kaldırılacak. 
    
    Bu isteği görmek için aşağıdaki bağlantıyı izleyin:
    !link
    
    !message
    
    Teşekkürler,
    !site takımı

en: Please set the minimum time required between posts.
tr: Lütfen iki gönderi arasında gereken en kısa süreyi ayarlayın.

en: Please set the minimum total credit that a user must earn in order to post to this message board.
tr: Bir kullanıcının bu mesaj panosuna gönderebilmek için kazanması gereken minimum toplam krediyi ayarlayın.

en: Please set the minimum average credit that a user is required to have in order to post to this message board.
tr: Bir kullanıcının bu mesaj panosuna gönderebilmek için sahip olması gereken minimum ortalama krediyi ayarlayın.

en: !name confirmed you as a friend on !site.
    
    Follow this link to view his or her profile:
    !link
    
    !message
    
    Thanks,
    The !site team
tr: !name sizi !site sitesinde arkadaş olarak onayladı.
    
    Profilini görmek için bu bağlantıyı izleyin:
    !link
    
    !message
    
    Teşekkürler,
    !site takımı

en: A team foundership change was already requested recently. Only one request is allowed within a period of 90 days.
tr: Yakın zamanda bir takım kuruculuğu değişiklik isteği zaten yapıldı. 90 günlük bir dönemde yalnız bir isteğe izin verilir.

en: Team name is required.
tr: Takım adı gereklidir.

en: You are banned from community participation until @date
tr: Topluluğa katılmaktan @date tarihine dek men edildiniz.

en: There is no user on your team with that email address.
tr: Ekibinizde bu e-posta adresiyle kayıtlı hiç kullanıcı yok.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to run a screensaver to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
tr: Einstein@Home, LIGO kütleçekim dalgası dedektöründen gelen verileri kullanarak, bilgisayarınızın boşta kalma süresinde ekran koruyucu çalıştırarak, dönen izole kompakt objelerden (pulsarlar bunlar arasındadır) gelen yerçekimi dalgalarını arayan bir programdır.

en: Einstein@Home is a program that uses your computer's idle time to search for gravitational waves from spinning isolated compact objects (among which are pulsars) using data from the LIGO gravitational wave detector.
tr: Einstein@Home, LIGO kütleçekim dalgası dedektöründen gelen verileri kullanarak, bilgisayarınızın boşta kalma süresinde, dönen izole kompakt objelerden (pulsarlar bunlar arasındadır) gelen yerçekimi dalgalarını arayan bir programdır.

en: Add separate preferences for @venue
tr: @venue için ayrı tercihler ekle

en: Team member @name has requested team foundership. This may be because you left the team or have not had contact with the team for a long time.
tr: Takım üyesi @name takım yöneticisi olmayı talep etti. Bu olabilir çünkü takımdan ayrıldınız ya da uzun süredir takımla ilişiğiniz yok.

en: The team founder has 1 day to respond to your transfer request.
tr: Takım kurucunun transfer isteğinize cevap vermek için 1 günü var.

en: Message board title is required.
tr: Mesaj panosu başlığı gereklidir.

en: Warning: Your content <a href="@url">must be re-indexed</a> before Apache Solr will search comments.
tr: Uyarı: İçeriğiniz Apache Solr yorumları aramadan önce <a href="@url">yeniden endekslenmiş olmalı</a>.

en: Select the content types where the comments are indexed by Apace Solr. Your content must be re-indexed after changing this configuration.
tr: Yorumların Apace Solr tarafından indekslendiği içerik türlerini seçin. Bu yapılandırmayı değiştirdikten sonra içeriğiniz yeniden endekslenmelidir.

en: If changing a user's email, you must also change the password simultaneously.
tr: Bir kullanıcının e-postasını değiştirirseniz, şifreyi de aynı anda değiştirmelisiniz.

en: Usage: 'Save configuration' will save the above preferences into the drupal database. These will be the preset computing (global) preferences that will fill in the preferences form once a user loads the Account Preferences page.
tr: Kullanım: 'Yapılandırmayı kaydet' yukarıdaki tercihleri drupal veritabanına kaydeder. Bunlar, bir kullanıcı Hesap Tercihleri sayfasını yüklediğinde tercihler formunu dolduracak olan önceden ayarlanmış hesaplama (global) tercihleri olacaktır.

en: 'Save configuration with disk usage settings from config.xml' will save the above preferences into the drupal database, but also load disk usage settings from the BOINC project's config.xml file. These will overwrite any disk usage settings you have placed above. Caution: A user's personal preferences will not change if you load the disk usage settings from config.xml here into the drupal database. They must change their preference settings manually.
tr: 'Config.xml'den disk kullanım ayarları ile yapılandırmayı kaydet' yukarıdaki tercihleri drupal veritabanına kaydedecek, aynı zamanda BOINC projesinin config.xml dosyasından disk kullanım ayarlarını da yükleyecektir. Bunlar, yukarıda belirlediğiniz disk kullanım ayarlarının üzerine yazacaktır. Dikkat: Disk kullanım ayarlarını config.xml dosyasından drupal veritabanına yüklerseniz, kullanıcının kişisel tercihleri değişmez. Tercih ayarlarını manuel olarak değiştirmeleri gerekir.

[ctx: account-dashboard]
en: My stats
tr: İstatistiklerim

[ctx: menu-link]
en: Home
tr: Anasayfa

[ctx: menu-link]
en: Credentials
tr: Kimlik

[ctx: menu-link]
en: Dashboard
tr: Göstergeler

[ctx: account-profile-edit]
en: Your personal background
tr: Kişisel geçmişiniz

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
tr: Bize kendinizi anlatın. Örneğin, nereden olduğunuzu, yaşınızı, mesleğinizi, hobilerinizi ya da kendiniz hakkındaki istediğiniz bir şeyi yazabilirsiniz.

[ctx: account-profile-edit]
en: Your opinions about this project
tr: Bu proje hakkındaki fikirleriniz

[ctx: account-profile-edit]
en: Tell us your thoughts about @this_project
       1. Why do you run @this_project?
       2. What are your views about the project?
       3. Any suggestions?
tr: @this_project hakkındaki düşüncelerinizi bize bildirin.
    1. Neden @this_project'i kullanıyorsunuz?
    2. Proje ile ilgili görüşleriniz nelerdir?
    3. Herhangi bir öneri?

[ctx: account-profile-edit]
en: Postal code
tr: Posta kodu

[ctx: account-profile-edit]
en: Country
tr: Ülke

[ctx: account-profile-edit]
en: Profile image
tr: Profil resmi

[ctx: account-profile-edit]
en: Website URL
tr: Web Sitesi URL'si

[ctx: frontpage]
en: @this_project Progress
tr: @this_project İlerleme

[ctx: account-dashboard]
en: Projects
tr: Projeler

[ctx: friends-page]
en: No Friends have been added.
tr: Arkadaş eklenmedi.

[ctx: friends-page]
en: View All Friends
tr: Tüm Arkadaşları Görüntüle

[ctx: friends-page]
en: Friend Requests
tr: Arkadaş istekleri

[ctx: friends-page]
en: Awaiting Friend Approvals
tr: Arkadaş Onaylarını Bekliyor

[ctx: search-page]
en: Search site
tr: Site ara

[ctx: menu-link]
en: News
tr: Haberler

[ctx: account-dashboard]
en: Certificates
tr: Sertifikalar

[ctx: account-host-list]
en: All computers
tr: Tüm bilgisayarlar

[ctx: account-host-list]
en: Computers active in past 30 days
tr: Son 30 gün içinde aktif olan bilgisayarlar

[ctx: menu-link]
en: Preferences
tr: Tercihler

[ctx: menu-link]
en: Community
tr: Topluluk

[ctx: menu-link]
en: Privacy
tr: Gizlilik

[ctx: menu-link]
en: Subscriptions
tr: Abonelikler

[ctx: account-dashboard]
en: Subscriptions
tr: Abonelikler

[ctx: account-dashboard]
en: Updated
tr: Güncellendi

[ctx: menu-link]
en: Queue
tr: Kuyruk

[ctx: menu-link]
en: Profile
tr: Profil

[ctx: user-host-list]
en: Active in past 30 days
tr: Son 30 gün içinde aktif

[ctx: user-host-list]
en: All computers
tr: Tüm bilgisayarlar

[ctx: user-info]
en: Joined
tr: Üyelik

[ctx: user-info]
en: Posts
tr: Yanıtlar

[ctx: user-info]
en: Credit
tr: Kredi

[ctx: user-info]
en: RAC
tr: Güncel ort. kredi

[ctx: account-dashboard]
en: Inbox
tr: Gelen kutusu

[ctx: account-dashboard]
en: Compose new
tr: Yeni oluştur

[ctx: accountpage]
en: Show computers
tr: Bilgisayarları göster

[ctx: moderate-user]
en: Reject profile
tr: Profili reddet

[ctx: moderate-ban-user]
en: Ban user
tr: Kullanıcıyı engelle

[ctx: authenticator-login-page]
en: Authenticator login
tr: Kimlik doğrulayıcı girişi

[ctx: moderate-user-page]
en: No content is in the queue for moderation.
tr: Denetleme için kuyrukta içerik yok.

[ctx: moderate-user-page]
en: User profile moderation queue
tr: Kullanıcı profili denetleme kuyruğu

[ctx: account-host-list]
en: Active in past 30 days
tr: Son 30 gün içinde aktif

[ctx: forum-comment-form]
en: Comment form
tr: Buradan yorum:

[ctx: menu-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Subscriptions
tr: Abonelikler

[ctx: country-of-origin]
en: Country
tr: Ülke

[ctx: menu-link]
en: Login
tr: Giriş yap

[ctx: email-address-to-login]
en: Email address
tr: E-posta adresi

[ctx: standard-login-page]
en: Enter your @s email address.
tr: Lütfen @s e-posta adresinizi yazın.

[ctx: standard-login-page]
en: Log in
tr: Oturum aç

[ctx: menu-link]
en: search
tr: ara

[ctx: front-page]
en: Join now
tr: Şimdi katıl

[ctx: user-account]
en: Account
tr: Hesap

[ctx: footer-link:-1:ignoreoverwrite]
en: Applications
tr: Uygulamalar

[ctx: footer-link]
en: Server status
tr: Sunucu durumu

[ctx: team-id]
en: Team ID
tr: Takım NO

[ctx: view-team-info]
en: Founder
tr: Kurucu

[ctx: user-or-team-RAC]
en: Recent average credit
tr: Güncel ortalama kredi

[ctx: user-or-team-name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: team-members]
en: Members
tr: Üyeler

[ctx: user-or-team-total-credits]
en: Total credit
tr: Toplam kredi

[ctx: user-details]
en: User ID
tr: Kullanıcı NO

[ctx: user-on-team]
en: User
tr: Kullanıcı

[ctx: team-when-user-became-an-admin]
en: Admin since
tr: Yöneticilik başlangıcı

[ctx: user-joined-or-leaving-team]
en: User joined
tr: Katılma tarihi

[ctx: team-history-timestamp]
en: Timestamp
tr: Zaman damgası

[ctx: user-id]
en: Id
tr: NO

[ctx: user-info]
en: Account Key
tr: Hesap anahtarı

[ctx: user-info]
en: Member since
tr: Üyelik tarihi

[ctx: user-info]
en: Email Address
tr: E-posta Adresi

[ctx: user-info]
en: Password Hash
tr: Parola kodu

[ctx: user-info]
en: Postal Code
tr: Posta kodu

[ctx: user-info]
en: Send Email
tr: E-posta gönder

[ctx: user-info]
en: Show Hosts
tr: Bilgisayarları göster

[ctx: website-of-user-or-team]
en: URL
tr: Adres

[ctx: host-list]
en: Computer ID
tr: Bilgisayar NO

[ctx: host-list]
en: Location
tr: Konum

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time work is allowed
tr: BOINC çalışırken, yeni işlerin kabul edildiği zaman yüzdesi

[ctx: host-details]
en: Average turnaround time
tr: Ortalama geri dönüş zamanı

[ctx: host-details]
en: Created
tr: Oluşturulma

[ctx: host-details]
en: While BOINC running, % of time host has an Internet connection
tr: BOINC çalışırken, bilgisayarın internet bağlantısına sahip olduğu zaman yüzdesi

[ctx: host-details]
en: Average CPU efficiency
tr: Ortalama CPU verimi

[ctx: host-details]
en: Free disk space
tr: Boş disk alanı

[ctx: host-details]
en: Total disk space
tr: Toplam disk alanı

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreoverwrite]
en: Name
tr: İsim

[ctx: host-details]
en: Task duration correction factor
tr: İş süre düzeltme çarpanı

[ctx: host-details]
en: Avg. credit
tr: Ort. kredi

[ctx: host-details]
en: External IP address
tr: Harici IP adresi

[ctx: host-details]
en: Cross project ID
tr: Çapraz-proje NO

[ctx: host-details]
en: Last IP address
tr: Son IP adresi

[ctx: host-details]
en: Cache
tr: Önbellek

[ctx: host-details]
en: Memory
tr: Bellek (RAM)

[ctx: host-details]
en: Swap space
tr: Sanal bellek

[ctx: host-details]
en: Maximum daily WU quota per CPU
tr: CPU başına maksimum günlük İB kotası

[ctx: host-details]
en: Average download rate
tr: Ortalama indirme hızı

[ctx: host-details]
en: Average upload rate
tr: Ortalama gönderme hızı

[ctx: host-details]
en: Same IP address count
tr: Aynı IP adresi sayımı

[ctx: host-details]
en: % of time BOINC client is running
tr: BOINC'in çalışır durumda olduğu zaman yüzdesi

[ctx: host-details]
en: Operating system
tr: İşletim sistemi

[ctx: host-details]
en: Operating system version
tr: İşletim sistemi sürümü

[ctx: host-details]
en: Measured floating point speed
tr: Ölçülen kayan nokta hızı

[ctx: host-details]
en: Measured integer speed
tr: Ölçülen tamsayı hızı

[ctx: host-details]
en: CPU model
tr: CPU modeli

[ctx: host-details]
en: Number of processors
tr: İşlemci adedi

[ctx: host-details]
en: Number of times client has contacted server
tr: İstemcinin sunucuya bağlanma sayısı

[ctx: host-details]
en: Last contact
tr: Son bağlantı

[ctx: host-details]
en: Serial number
tr: Seri numarası

[ctx: host-details]
en: Timezone
tr: Zaman dilimi

[ctx: platform-details]
en: Platform ID
tr: Platform NO

[ctx: task-details]
en: Task ID
tr: İş NO

[ctx: workunit-details]
en: Workunit ID
tr: İş birimi NO

[ctx: task-details]
en: Host ID
tr: Sunucu NO

[ctx: application-details]
en: Application ID
tr: Uygulama NO

[ctx: task-details]
en: Application version
tr: Uygulama sürümü

[ctx: task-details]
en: Claimed credit
tr: İstenen kredi

[ctx: task-details]
en: Client state
tr: İstemci durumu

[ctx: task-details]
en: CPU time
tr: CPU zamanı

[ctx: task-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Created
tr: Oluşturulma

[ctx: task-details]
en: Run time
tr: Çalışma zamanı

[ctx: task-details]
en: Exit status
tr: Çıkış kodu

[ctx: task-details]
en: Granted credit
tr: Alınan kredi

[ctx: task-details]
en: Outcome
tr: Sonuç

[ctx: task-details]
en: Received time
tr: Alınma zamanı

[ctx: task-details]
en: Report deadline
tr: Son teslim zamanı

[ctx: task-details]
en: Sent
tr: Gönderilme

[ctx: task-details]
en: Server state
tr: Sunucu durumu

[ctx: task-details]
en: Stderr out
tr: Stderr çıktısı

[ctx: task-details]
en: Validation state
tr: Doğrulama durumu

[ctx: task-details]
en: Peak working set size
tr: Zirve çalışma seti boyutu

[ctx: task-details]
en: Peak swap size
tr: Zirve takas boyutu

[ctx: task-details]
en: Peak disk usage
tr: Zirve disk kullanımı

[ctx: workunit-details]
en: Canonical credit
tr: Kabul edilen kredi

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result ID
tr: Kabul edilen sonuç NO

[ctx: workunit-details]
en: Created time
tr: Oluşturulma zamanı

[ctx: workunit-details]
en: Error mask
tr: Hata maskesi

[ctx: workunit-details]
en: Minimum quorum
tr: Asgari yeter sayı

[ctx: details:-1:name-of-the-host-or-task-or-workunit-etc-being-viewed-ignoreovewrite]
en: Name
tr: İsim

[ctx: workunit-details]
en: Max error tasks
tr: Azami hatalı iş

[ctx: workunit-details]
en: Max success tasks
tr: Azami başarılı iş

[ctx: workunit-details]
en: Max total tasks
tr: Azami toplam iş

[ctx: workunit-details]
en: Needs validation
tr: Doğrulama gerekiyor

[ctx: workunit-details]
en: Initial replication
tr: Başlangıçtaki kopya sayısı

[ctx: application-details]
en: Target number of results
tr: Sonuçların hedef sayısı

[ctx: application-details]
en: Application version ID
tr: Uygulama sürüm ID

[ctx: application-details]
en: Plan class
tr: Plan sınıfı

[ctx: application-details]
en: Version number
tr: Sürüm sayısı

[ctx: host-details]
en: Computer
tr: Bilgisayar

[ctx: application-details]
en: App version ID
tr: Uyg. sürüm ID

[ctx: application-details]
en: Consecutive valid tasks
tr: Ardarda gelen doğrulanmış işler

[ctx: application-details]
en: Number of tasks completed
tr: Tamamlanan iş sayısı

[ctx: application-details]
en: Max tasks per day
tr: Günlük azami iş

[ctx: application-details]
en: Number of tasks today
tr: Bugünkü iş sayısı

[ctx: application-details:-1:ignoreoverwrite]
en: Average turnaround time
tr: Ortalama geri dönüş zamanı

[ctx: moderate-profiles]
en: Moderation
tr: Moderasyon

[ctx: moderate-profiles]
en: Unvetted profiles
tr: Gözden geçirilmemiş profiller

[ctx: team-dashboard]
en: Team
tr: Takım

[ctx: account-dashboard]
en: Posts contributed
tr: Katkıda bulunulan gönderiler

[ctx: rss-feed-description]
en: The latest news from the @site_name project
tr: @site_name projesinden gelen son haberler

[ctx: forum-reply-to-comment-with-quote]
en: Quote
tr: Alıntı

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment with a quote
tr: Bu yorumu alıntıyla yanıtla

[ctx: mini-user-stats]
en: Joined: @join_date
tr: Katılınan: @join_date

[ctx: mini-user-stats]
en: Posts: @post_count
tr: Mesajlar: @post_count

[ctx: mini-user-stats]
en: Credit: @user_credits
tr: Kredi: @user_credits

[ctx: message-header]
en: Message @id
tr: Mesaj @id

[ctx: comment-action-links]
en: moderation
tr: moderasyon

[ctx: task-dtails-errorlog]
en: Stderr output
tr: Stderr çıktısı

[ctx: message-header]
en: message @id
tr: mesaj @id

[ctx: message-header]
en:  in response to !parent
tr:  - Şuna yanıt olarak !parent

[ctx: front-page]
en: Welcome back!
tr: Tekrar hoş geldiniz!

[ctx: front-page]
en: Learn more
tr: Daha fazlasını öğren

[ctx: front-page]
en: View account
tr: Hesabı görüntüle

[ctx: front-page]
en: User of the day
tr: Günün kullanıcısı

[ctx: front-page]
en: Over 500,000 volunteers and counting.
tr: 500.000'den fazla gönüllü ve artıyor.

[ctx: front-page]
en: Credits per day
tr: Gün başına kredi

[ctx: front-page-discuss-news]
en: discuss
tr: tartış

[ctx: menu-link]
en: Logout
tr: Çıkış

[ctx: footer-link]
en: Create content
tr: İçerik oluştur

[ctx: anonymous-user]
en: Anonymous
tr: Anonim

[ctx: help-with-user-input-with-BBCode]
en: BBcode help
tr: BBcode yardımı

[ctx: post-forum-comment]
en: Post comment
tr: Yorum gönder

[ctx: form-cancel]
en: Cancel
tr: Vazgeç

[ctx: host-details]
en: Details
tr: Detaylar

[ctx: host-tasks-link]
en: Tasks
tr: İşler

[ctx: host-list]
en: Computers pending
tr: Bilgisayarlar beklemede

[ctx: host-list]
en: This user does not yet have any associated computers. Computers will be displayed when they have earned their first credits.
tr: Bu kullanıcının henüz herhangi bir ilişkili bilgisayarı yok. Bilgisayarlar ilk kredi kazandıkları zaman görüntülenir.

[ctx: account-dashboard]
en: Avg credit
tr: Ort. kredi

[ctx: account-dashboard]
en: More
tr: Daha fazla

[ctx: host-list]
en: Computers hidden
tr: Gizlenen bilgisayarlar

[ctx: host-list]
en: This user has chosen not to show information about their computers.
tr: Bu kullanıcı, bilgisayarları hakkında bilgi gösterilmemesini tercih etti.

[ctx: project-name:-1:ignoreoverwrite]
en: Name
tr: İsim

[ctx: page-submitted-info]
en: Submitted by !username on !datetime
tr: !username tarafından !datetime zamanında gönderildi

[ctx: user-profile]
en: Background
tr: Arkaplan

[ctx: user-profile]
en: Opinion
tr: Görüş

[ctx: website-of-user-of-team]
en: Website
tr: Site

[ctx: users-table]
en: View user profile.
tr: Kullanıcı profilini gör.

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your password to save changes
tr: Değişiklikleri kaydetmek için parolanızı girin

[ctx: account-credentials-change]
en: Enter your current password if changing your email
              address or password.
tr: E-posta adresinizi ya da şifrenizi değiştiriyorsanız
              mevcut şifrenizi girin.

[ctx: account-credentials-change]
en: BOINC user ID
tr: BOINC kullanıcı no

[ctx: account-credentials-change]
en: Drupal user ID
tr: Drupal kullanıcı no

[ctx: account-credentials-change]
en: Account key
tr: Hesap anahtarı

[ctx: account-credentials-change]
en: Weak account key
tr: Zayıf hesap anahtarı

[ctx: account-credentials-change]
en: Cross-project ID
tr: Çapraz-proje NO

[ctx: form-save]
en: Save changes
tr: Değişiklikleri kaydet

[ctx: forgot-password]
en: Change password
tr: Parolayı değiştir

[ctx: account-preferences-location]
en: Generic
tr: Genel

[ctx: account-preferences-location:-1:ignoreoverwrite]
en: Home
tr: Anasayfa

[ctx: account-preferences-location]
en: School
tr: Okul

[ctx: account-preferences-location]
en: Work
tr: İş

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-no]
en: yes
tr: evet

[ctx: form-yes-no:-1:binary-form-option-pairs-with-yes]
en: no
tr: hayır

[ctx: account-preferences-preset:-1:for a user to choose a computing or project preference preset.]
en: Presets
tr: Önayarlar

[ctx: account-preferences-preset]
en: Standard
tr: Standart

[ctx: account-preferences-preset]
en: Maximum
tr: En yüksek

[ctx: account-preferences-preset]
en: Green
tr: Yeşil

[ctx: account-preferences-preset]
en: Minimum
tr: En düşük

[ctx: account-preferences-preset]
en: Custom
tr: Özel

[ctx: account-preferences-preset]
en: Update preset
tr: Önayarı güncelle

[ctx: account-preferences-option]
en: Advanced settings
tr: Gelişmiş ayarlar

[ctx: account-preferences-computing]
en: Processor usage
tr: İşlemci kullanımı

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is on battery?
tr: Bilgisayar pildeyken duraklasın mı?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing on portables when running on battery power.
tr: Taşınabilir bilgisayarlarda pil gücüyle çalışırken hesaplamayı dıraklatır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when computer is in use?
tr: Bilgisayar kullanımda olduğunda askıya duraklasın mı?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends computing and file transfers when you're using the computer.
tr: Bilgisayarı siz kullanırken bilgi işlem ve dosya aktarımlarını duraklatır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend GPU computing when computer is in use?
tr: Bilgisayar kullanımda olduğunda GPU ile hesaplama duraklasın mı?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspends GPU computing when you're using the computer.
tr: Bilgisayarı siz kullanırken GPU ile hesaplamayı duraklatır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: "In use" means mouse/keyboard input in last
tr: "Kullanımda" demek fare veya klavyeyi son kullanmamdan bu yana henüz bu kadar süre geçmedi demektir:

[ctx: unit-of-time]
en: minutes
tr: dakika

[ctx: account-preferences-computing]
en: This determines when the computer is considered "in use".
tr: Bu, bilgisayarın ne zaman "kullanımda" olarak kabul edildiğini belirler.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
tr: Fare ve klavyeyi bu kadar süre kullanmadığımda duraklatılsın

[ctx: account-preferences-computing]
en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
tr: Bu, bazı bilgisayarların kullanılmadığı zaman düşük güç moduna girmesini sağlar.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
tr: BOINC harici CPU kullanımı bunu aşarsa duraklat:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
tr: Bilgisayarınız diğer uygulamaları çalıştırmakla meşgulse hesaplama duraklatılır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only between:
tr: Yalnızca bu saatler arasında hesapla

[ctx: account-preference]
en: and
tr: ve

[ctx: account-preferences-computing]
en: Compute only during a particular period each day.
tr: Hesaplama her gün sadece belirli saatler arasında yapılır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended?
tr: Durakladığında GPU harici işler bellekte kalsın mı?

[ctx: account-preferences-computing]
en: If "Yes", suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If "No", suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
tr: "Evet" ise duraklatılan görevler bellekte kalır ve hiçbir kayıp yaşanmadan çalışmaya devam eder. "Hayır" ise, duraklatılan görevler bellekten kaldırılır ve son kontrol noktasından devam eder.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Switch between tasks every
tr: Çalışan uygulamayı değiştirme aralığı

[ctx: account-preferences-computing]
en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
tr: Birden fazla proje çalıştırıyorsanız, %s bu kadar sürede bir çalışan projenin işini durdurup, başka bir işi çalıştıracaktır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Use at most
tr: En çok

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the processors
tr: % kadarı kullanılsın

[ctx: account-preferences-computing]
en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
tr: Bazı CPU (işlemci) çekirdeklerini diğer uygulamalar için boşta tut. Örneğin %75, 8 çekirdekli işlemcinin 6 çekirdeğinin kullanılmasını sağlar.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of the CPU time
tr: % kadar CPU gücü kullan

[ctx: account-preferences-computing]
en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
tr: Her birkaç saniyede bir hesaplamayı durdurmak/sürdürmek, CPU (işlemci) sıcaklığını ve enerji kullanımını azaltır. Örneğin %75, 3 saniye hesaplama, 1 saniye bekleme ve bunu tekrarlama demektir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk and memory usage
tr: Disk ve bellek kullanımı

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: use no more than
tr: Disk: Bundan fazlasını kullanma:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
tr: BOINC tarafından kullanılabilecek toplam disk alanını sınırlandırın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disk: leave at least
tr: Disk: En az bu kadar alan bırak

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
tr: BOINC'in verilerini depoladığı diskte en az bu kadar boş alan kalacak şekilde disk kullanımını sınırla.

[ctx: account-preferences-computing]
en: % of total
tr: % kadar disk alanı

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
tr: BOINC'in verilerini depoladığı diskin en fazla bu kadar yüzdesi kullanılacak şekilde disk kullanımını sınırla.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Request tasks to checkpoint at most every
tr: İşlerin, kontrol noktasını diske yazma aralığı

[ctx: unit-of-time]
en: seconds
tr: saniye

[ctx: account-preferences-computing]
en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
tr: Bu, görevlerin durumlarını diske ne sıklıkta kaydettiğini kontrol eder, böylece daha sonra bu noktadan devam edilebilir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Page/swap file: use at most
tr: Disk belleği/swap dosyasını en fazla bu kadar kullan:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
tr: BOINC'in disk belleği (swap dosyası) kullanımını sınırlandırır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is in use, use at most
tr: Bellek: Bilgisayar kullanımdayken en fazla kullanım

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
tr: Bilgisayarınızı kullandığınız sırada BOINC tarafından kullanılabilecek belek (RAM) miktarını sınırlayın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Memory: when computer is not in use, use at most
tr: Bellek: Bilgisayar boştayken en fazla kullanım

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
tr: Bilgisayarınız boştayken BOINC tarafından kullanılabilecek belek (RAM) miktarını sınırlayın.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Network usage
tr: Ağ kullanımı

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least
tr: En az

[ctx: account-preferences-computing]
en: days of work
tr: günlük iş depola

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
tr: En azından bilgisayarı  bu kadar süre boyunca meşgul tutmaya yetecek miktarda iş depolanır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store up to an additional
tr: Ek olarak da depoda

[ctx: unit-of-time]
en: days
tr: gün için

[ctx: account-preferences-computing]
en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
tr: Asgari düzeyin üzerinde ek işler depolayın. Bir proje ile iletişime geçildiğinde ne kadar iş talep edileceğini belirler.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Confirm before connecting to Internet?
tr: İnternete bağlanmadan önce onay istensin mi?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
tr: Bir modem, ISDN ya da VPN bağlantısına sahipseniz kullanışlı olabilir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Disconnect when done?
tr: Tamamlandığında bağlantıyı kesilsin mi?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit download rate to
tr: İndirme hızını bununla sınırla:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the download rate of file transfers.
tr: Dosya transferlerinde indirme hızı bununla sınırlanır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit upload rate to
tr: Gönderme hızını bunula sınırla:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit the upload rate of file transfers.
tr: Dosya transferlerinde gönderme hızı bununla sınırlanır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only between
tr: Dosyaları bu saatler arasında aktar

[ctx: account-preferences-computing]
en: Transfer files only during a particular period each day.
tr: Dosyalar her gün sadece belirli saatler arasında aktarılır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Limit usage to
tr: Kullanımı bunula sınırla:

[ctx: account-preferences-computing]
en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
tr: Örneğin, BOINC son 30 günde en fazla 2000 MB veri aktarımı yapabilecektir.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Skip data verification for image files?
tr: Görüntü dosyaları için veri doğrulaması atlansın mı?

[ctx: account-preferences-computing]
en: Only select "Yes" if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
tr: Yalnızca internet servis sağlayıcınız görüntü dosyalarını değiştiriyorsa "Evet" olarak işaretleyin. Doğrulamayı atlamak, BOINC'in güvenliğini zayıflatacaktır.

[ctx: account-preferences]
en: Show comparison view
tr: Karşılaştırma görünümü göster

[ctx: host-details]
en: @count million ops/sec
tr: @count milyon işl/sn

[ctx: host-details]
en: @rate KiB/sec
tr: @rate KiB/sn

[ctx: host-details]
en: @count days
tr: @count gün

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource settings
tr: Kaynak ayarları

[ctx: account-preferences-project]
en: Resource share
tr: Kaynak paylaşımı

[ctx: account-preferences-project]
en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. Example: if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
tr: Bilgisayarınızın, bu projeye tahsis edilecek kaynak oranını belirler. Örneğin, 100 ve 200 kaynak payları ile iki BOINC projesine katılırsanız, ilki kaynakların üçte birini, ikincisi ise üçte ikisini kullanacaktır.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use CPU
tr: CPU kullan

[ctx: account-preferences-project]
en: Request CPU-only tasks from this project.
tr: Bu projeden yalnızca CPU'ya görevler isteyin.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use NVIDIA GPU
tr: NVIDIA GPU kullan

[ctx: account-preferences-project]
en: Request NVIDIA GPU tasks from this project.
tr: Bu projeden NVIDIA GPU görevlerini isteyin.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use ATI GPU
tr: ATI GPU kullan

[ctx: account-preferences-project]
en: Request ATI GPU tasks from this project.
tr: Bu projeden ATI GPU görevlerini isteyin.

[ctx: account-preferences-project]
en: Use INTEL GPU
tr: Intel GPU kullan

[ctx: account-preferences-project]
en: Request Intel GPU tasks from this project.
tr: Bu projeden Intel GPU görevlerini isteyin.

[ctx: account-preferences-project]
en: Beta settings
tr: Beta ayarları

[ctx: account-preferences-project]
en: Run test applications?
tr: Test uygulamaları çalıştırılsın mı?

[ctx: account-preferences-project]
en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
tr: Bu, uygulamaları geliştirme konusunda bize yardımcı olacak. Ancak, bazen iş hesaplamalarının başarısız olmasına sebep olabilir.

[ctx: account-preferences-project]
en:  Default value: @default
tr: Varsayılan değer: @default

[ctx: account-preferences]
en: Applications
tr: Uygulamalar

[ctx: account-preferences-project]
en: Default set
tr: Varsayılan küme

[ctx: account-preferences-project]
en: Set used for new computers
tr: Küme yeni bilgisayarlar için kullanılacak

[ctx: account-preferences-community]
en: General settings
tr: Genel ayarlar

[ctx: account-preferences-community]
en: Time zone
tr: Saat dilimi

[ctx: account-preferences-community]
en: Notification settings
tr: Bildirim ayarları

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for private messages?
tr: Özel mesajlar için e-posta bildirimi alınsın mı?

[ctx: account-preferences-community]
en: Receive email notification for friend requests?
tr: Arkadaşlık istekleri için e-posta bildirimi alınsın mı?

[ctx: account-preferences-community]
en: Language settings
tr: Dil ayarları

[ctx: account-preferences-community]
en: Language
tr: Dil

[ctx: account-preferences-community]
en: This account's default language for e-mails and preferred language for site presentation.
tr: Bu hesabın e-posta ve site kullanımı için tercih edilen varsayılan dili.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, it will be used for your user picture.
tr: E-posta adresinizle ilişkilendirilmiş bir <a href="@gravatar-check">geçerli Gravatarınız</a> varsa, kullanıcı resminiz olarak kullanılacaktır.

[ctx: account-preferences-community]
en: Your Gravatar will not be shown if you upload a user picture.
tr: Bir kullanıcı resimi yüklerseniz Gravatarınız gösterilmez.

[ctx: account-preferences-community]
en: If you have a <a href="@gravatar-check">valid Gravatar</a> associated with your e-mail address, use it for your user picture.
tr: E-posta adresinizle ilişkilendirilmiş bir <a href="@gravatar-check">geçerli Gravatarınız</a> varsa, kullanıcı resminiz olarak kullanın.

[ctx: account-preferences-community]
en: Gravatar will not be shown if an avatar is uploaded.
tr: Bir kullanıcı resmi yüklerseniz Gravatarınız gösterilmez.

[ctx: account-preferences-community]
en: Avatar settings
tr: Avatar ayarları

[ctx: account-preferences-community]
en: Upload an avatar
tr: Bir avatar yükle

[ctx: account-preferences-community]
en: Forum settings
tr: Forum ayarları

[ctx: account-preferences-community]
en: In discussion topics, show at most @comments_per_page
tr: Tartışma konularında, sayfa başına en fazla @comments_per_page

[ctx: account-preferences-community]
en: comments per page
tr: yorum göster

[ctx: account-preferences-community]
en: Sort comments in discussions
tr: Tartışmalarda yorumları sırala

[ctx: account-preferences-community]
en: Newest post first
tr: Önce en yeni

[ctx: account-preferences-community]
en: Oldest post first
tr: Önce en eski

[ctx: account-preferences-community]
en: Signature
tr: İmza

[ctx: account-preferences-community]
en: Your signature will be publicly displayed at the end of your comments.
tr: İmzanız yorumlarınızın sonunda herkese açık olarak görüntülenir.

[ctx: account-preferences-community]
en: Hide signatures in forums
tr: Forumlarda imzaları gizle

[ctx: account-preferences-community]
en: Ignore Users in forums:
tr: Kullanıcıları forumlarda yoksay:

[ctx: account-preferences-community]
en: <a href="@ignore-user-list">View/Edit</a> your ignored users list.
tr: Yok sayılan kullanıcılar listesini <a href="@ignore-user-list">Gör/Düzenle</a>.

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Privacy settings
tr: Gizlilik ayarları

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Is it OK for @project and your team (if any) to email you?
tr: Takımınızın (eğer varsa) ve @Project projesinin size e-posta göndermesine izin verilsin mi?

[ctx: account-preferences-privacy]
en: Should @project show your computers on its web site?
tr: @project, bilgisayarlarınızı kendi internet sitesi üzerinde göstersin mi?

[ctx: host-list]
en: No active computers
tr: Etkin bilgisayar yok

[ctx: host-list]
en: This user has no computers that have been active in the last 30 days.
tr: Bu kullanıcının son 30 gün içinde aktif olan hiçbir bilgisayarı bulunmamakta.

[ctx: forum-post-posted-time-not-available]
en: n/a
tr: yok

[ctx: forum-post-posted-time-ago]
en: @time ago
tr: @time önce

[ctx: forum-column]
en: Threads
tr: Konu başlıkları

[ctx: forum-column]
en: Posts
tr: Yanıtlar

[ctx: forum-column]
en: Last post
tr: Son mesaj

[ctx: forum-fine-print]
en: Please be responsible in what you write and do not create posts which are offensive or insulting. Offensive posts or threads may be deleted by forum moderators without warning or discussion. Do not respond to offensive postings. Click on the "report" button at the bottom of the post to call it to the attention of the moderators.
tr: Lütfen yazdıklarınızdan sorumlu olun ve saldırgan veya hakaret içeren mesajlar oluşturmayın. Saldırgan mesajlar veya konular, uyarı veya tartışma olmadan forum moderatörleri tarafından silinebilir. Saldırgan gönderilere cevap vermeyin. Moderatörlerin dikkatine sunmak için gönderinin altındaki "Raporla" butonuna tıklayın.

[ctx: forum-fine-print]
en: We also ask that you keep all discussion on the message boards related to @project or BOINC with the small exception of the Science message board where you are free to discuss anything relevant to the underlying science. Participants interested in broader discussions should post to unofficial forums for @project.
tr: Mesaj panolarındaki tüm tartışmaları, küçük istisnalar dışında, @project veya BOINC hakkında, altında yatan bilime uygun konuların görüşüldüğü serbest bir Bilim mesaj panosu olarak sürdürmenizi rica ediyoruz. Geniş tartışmalarla ilgilenen katılımcıların @project için kurulan gayri resmi forumlara yönlendirilmesi uygun olur.

[ctx: forum-fine-print]
en: These message boards now support BBCode tags only.
tr: Bu mesaj panoları artık yalnızca BBCode etiketlerini destekler.

[ctx: forum-footer]
en: Manage subscriptions
tr: Abonelikleri yönet

[ctx: team-general-info]
en: Teams
tr: Takımlar

[ctx: team-general-info]
en: access team members' email addresses
tr: Takım üyelerinin e-posta adreslerini görme

[ctx: team-general-info]
en: edit the team's name and description
tr: Takımın ismini ve açıklamasını düzenleme

[ctx: team-general-info]
en: add or remove team admins
tr: Takım Yöneticileri ekleme ya da çıkarma

[ctx: team-general-info]
en: remove members from the team
tr: Takımdan bir üyeyi çıkarma

[ctx: team-general-info]
en: disband a team if it has no members
tr: Üyesi yoksa takımı kaldırma.

[ctx: account-team-panel]
en: My team
tr: Takımım

[ctx: account-team-panel]
en: You are a member of @team.
tr: @team takımının üyesisiniz.

[ctx: account-team-panel]
en: View my team
tr: Takım ayrıntıları

[ctx: search-team]
en: Search teams
tr: Takımları ara

[ctx: tasks-pending]
en: Tasks are pending for this workunit.
tr: Bu iş birimi için görevler beklemede.

[ctx: news-submitted-info]
en: Submitted on !datetime
tr: Gönderilme zamanı !datetime

[ctx: Comments-section-header]
en: Comments
tr: Yorumlar

[ctx: form-clear]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: account-preferences]
en: This will remove all of your settings from the @name preference set. Are you sure?
tr: Bu, @name önayar kümesindeki tüm ayarlarınızı kaldıracak. Emin misiniz?

[ctx: task-list]
en: No @type tasks
tr: Hiçbir @type işi bulunamadı

[ctx: task-list]
en: There are no tasks of this type on record
tr: Kayıtlarda bu tip için herhangi bir iş bulunmuyor

[ctx: host-details]
en: Show IP address
tr: IP adresini görüntüle

[ctx: unit-of-time]
en: hours
tr: saat

[ctx: form-merge]
en: Merge
tr: Birleştir

[ctx: view-team-info]
en: Type
tr: Tip

[ctx: view-team-info]
en: New members in last day
tr: Son günlerdeki yeni üyeler

[ctx: view-team-info]
en: Total members
tr: Toplam üye

[ctx: view-team-info]
en: Active members
tr: Aktif üye

[ctx: view-team-info]
en: Members with credit
tr: Kredisi bulunan üye

[ctx: website-of-user-or-team]
en: Website
tr: Site

[ctx: team-description]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: account-dashboard]
en: no projects...
tr: proje yok...

[ctx: account-preferences]
en: No preferences found for set '@venue'. Click SAVE CHANGES below to save the following preferences to your account.
tr: '@venue' kümesi için herhangi bir tercih bulunamadı. Aşağıdaki tercihleri hesabınıza kaydetmek için alttaki DEĞİŞİKLİKLERİ KAYDET seçeneğini tıklayın.

[ctx: join-page]
en: Download the desktop software
tr: Masaüstü yazılımını indir

[ctx: join-page]
en: Run the installer
tr: Kurulumu çalıştır

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: reply
tr: yanıtla

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this comment
tr: Bu yorumu yanıtla

[ctx: forum-reply-to-comment]
en: Reply to this topic with a quote
tr: Bu konuya bir alıntıyla cevap verin

[ctx: private-message]
en: Send message
tr: Mesaj gönder

[ctx: forum-post-new-comment]
en: Post new comment
tr: Yeni yorum gönder

[ctx: recent-posts]
en: commented on
tr: yorumlandı

[ctx: recent-posts]
en: started discussion
tr: başlamış tartışma

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make sticky
tr: Üst konu yap

[ctx: forum-sticky-comment]
en: Make this topic sticky
tr: Bu konuyu yapışkan yap

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock
tr: Kilitle

[ctx: forum-lock-comment]
en: Lock this thread for comments
tr: Bu konuyu yorumlar için kilitle

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide
tr: Gizle

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this topic
tr: Bu konuyu gizle

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert
tr: Dönüştür

[ctx: forum-convert-comment-to-topic]
en: Convert this comment to a new topic
tr: Bu yorumu yeni bir konuya dönüştür

[ctx: forum-hide-comment]
en: Hide this comment
tr: Bu yorumu gizle

[ctx: forum-delete-comment]
en: Delete this comment
tr: Bu yorumu sil

[ctx: forum-edit-comment]
en: Edit this comment
tr: Bu yorumu düzenle

[ctx: search-with-no-results]
en: No results found...
tr: Sonuç bulunamadı...

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-awating-moderation]
en: Profile awaiting moderator approval
tr: Moderatör onayı bekleyen profil

[ctx: friend-add]
en: Add as friend
tr: Arkadaş olarak ekle

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !site: comment posted to "!topic_name"
tr: !site: yorum "!topic_name" konusuna gönderildi

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: !author has posted a reply to "!topic_name".
tr: !author "!topic_name" konusuna bir yanıt gönderdi.

[ctx: forum-topic-subscription-email-notification]
en: To view this topic at !site, click here: 
    !comment_url
tr: Bu konuyu !site sitesinde görmek için, tıklayın: 
    !comment_url

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave team
tr: Takımdan ayrıl

[ctx: leave-team-panel]
en: Click here to revoke your membership with @this_team
tr: @this_team ile üyeliğinizi iptal etmek için buraya tıklayın

[ctx: leave-team-panel]
en: Leave this team
tr: Bu takımdan ayrıl

[ctx: team-request-foundership]
en: Request foundership
tr: Kurucu değişimi talebi

[ctx: team-request-foundership]
en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click below to request foundership of @this_team.
tr: Takım kurucusu aktif değilse ve kurucu rolünü üstlenmek istiyorsanız , @this_team takımının kuruculuğunu talep etmek için aşağıdaki linke tıklayınız.

[ctx: team-request-foundership]
en: Initiate request
tr: İstekte bulun

[ctx: form-delete]
en: Delete
tr: Sil

[ctx: account-host-delete]
en: This will delete host @id from your account forever. Are you sure this is OK?
tr: Bu, @id bilgisayarını sonsuza kadar hesabınızdan siler. Bunu yapmak istediğinizden emin misiniz?

[ctx: create-team-panel]
en: Create a new team
tr: Yeni bir takım oluştur

[ctx: create-team-panel]
en: If you cannot find a team that is right for you, you can create a team.
tr: Sizin için uygun bir takım bulamazsanız, bir takım oluşturabilirsiniz.

[ctx: create-team-panel]
en: Login to create a new team
tr: Yeni bir takım oluşturmak için giriş yapın

[ctx: join-page]
en: If you're already running BOINC, select <i>Add
          Project</i>.
tr: Zaten BOINC çalıştırıyorsanız,  <i>Proje
          Ekle</i>yi seçin.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version.
tr: Eğer BOINC'in bir komut satırı sürümünü çalıştırıyorsanız,
            önce bu projede bir hesap oluşturmak için (gerekirse başka bir yerde)
            BOINC Manager yazılımını kullanın, daha sonra komut satırı sürümü ile
            bağlanmak için, oluşturduğunuz söz konusu hesabı kullanabilirsiniz.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version to create an account
            at this project.
tr: Eğer 5.0 öncesi BOINC sürümünü çalıştırıyorsanız,
            bu projede bir hesap oluşturmak için lütfen daha yeni bir
            sürüme yükseltin.

[ctx: ignore-user-content]
en: ignore list
tr: listeyi yok say

[ctx: ignore-user-content]
en: here
tr: buraya

[ctx: coment-from-ignored-user]
en: !username is on your !ignore_list. Click !here to view this post.
tr: !username !ignore_list listenizde. Bu postayı görmek için !here tıklayın.

[ctx: comment-preview-title]
en: Revise or post comment
tr: Yorumu düzenle ya da gönder

[ctx: account-preferences-community]
en: This is not available until your profile is set up.
tr: Bu, profiliniz ayarlanana kadar kullanılamaz.

[ctx: account-preferences-community]
en: Create a profile
tr: Bir profil oluştur

[ctx: create-team-panel]
en: You must earn 1 more credit!
tr: 1 kredi daha kazanmanız gerekir!

[ctx: join-team-panel]
en: Join team
tr: Takıma katıl

[ctx: join-team-panel]
en: Click here to become a member of @this_team
tr: @this_team üyesi olmak için tıklayın

[ctx: join-team-panel]
en: Join this team
tr: Bu takıma katıl

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days remaining
tr: @count gün kaldı

[ctx: forgot-password]
en: Forgot password
tr: Parolamı unuttum

[ctx: forgot-password]
en: authenticator-based login
tr: kimlik doğrulayıcı tabanlı giriş

[ctx: forgot-password]
en: Enter your email address to receive instructions for resetting your password (or use the !authenticator_login).
tr: Şifrenizi sıfırlamak için talimatları almak üzere e-posta adresinizi girin (veya !authenticator_login kullanın).

[ctx: form-send]
en: Send
tr: Gönder

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you forgot your account's email address, or you can't receive email there:
tr: Hesabınızın e-posta adresini unuttuysanız, veya buradan e-posta alamıyorsanız:

[ctx: authenticator-login-page]
en: If you have run BOINC under the account, you can still access it. Here's how:
tr: Bu hesap altında BOINC çalıştırdıysanız, ona hala erişebilirsiniz. İşte nasıl olacağı:

[ctx: authenticator-login-page]
en: BOINC documentation
tr: BOINC belgeleri

[ctx: authenticator-login-page]
en: Go to the BOINC data directory on your computer (see !boinc_wiki for help finding this).
tr: Bilgisayarınızdaki BOINC veri dizinine gidin (bunu bulmada yardım için bakın: !boinc_wiki)

[ctx: authenticator-login-page]
en: Find your account file for this project; it will have a name like %file (where the project URL is %url).
tr: Bu proje için hesap dosyanızı bulun;  %file benzeri bir ismi olacaktır (proje URL'si %url olan yerde).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Open the file in a text editor like Notepad. You'll see something like:
tr: Not Defteri gibi bir metin düzenleyicisinde dosyayı açın. Şunun gibi bir şey göreceksiniz:

[ctx: authenticator-login-page]
en: Select and Copy the string between &lt;authenticator&gt; and &lt;/authenticator&gt; (%auth in the above example).
tr:  &lt;authenticator&gt; ve &lt;/authenticator&gt arasındaki metin dizisini seçin ve kopyalayın; (yukarıdaki örnekte %auth).

[ctx: authenticator-login-page]
en: Paste the string into the field below, and click OK.
tr: Metin dizisini aşağıdaki bölüme yapıştırın ve ardından Tamam'a basın.

[ctx: authenticator-login-page]
en: You will now be logged in to your account; update the email and password of your account.
tr: Artık hesabınıza giriş yapmış olacaksınız; hesabınızın e-posta ve şifresini güncelleyin.

[ctx: authenticator-login-page]
en: Log in with authenticator
tr: Kimlik doğrulayıcı ile giriş

[ctx: form-ok]
en: OK
tr: Tamam

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- select "Create new account" to register
tr: @email adresi için hesap bulunamadı -- "Yeni Kayıt" bölümünden kaydolun

[ctx: account-credentials-change]
en: Authentication is required when changing E-mail address or setting new password.
tr: E-posta adresini değiştirirken veya yeni bir parola ayarlarken doğrulama gereklidir.

[ctx: forum-post-new-topic]
en: Post new topic
tr: Yeni konu gönder

[ctx: forgot-password]
en: Sorry, unrecognized email address or password.
tr: Maalesef, tanınmayan e-posta adresi veya şifre.

[ctx: forgot-password]
en: Have you forgotten your password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

[ctx: account-preferences-computing]
en: These apply to all BOINC projects in which you participate.
tr: Bu tercihler, katıldığınız tüm BOINC projelerine uygulanacak.

[ctx: account-preferences-computing]
en: On computers attached to multiple projects, the most recently modified preferences will be used.
tr: Birden fazla proje bağlı bilgisayarlarda, en son değiştirilen tercihler kullanılacaktır.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Preferences last modified: @mod_time
tr: Tercihlerin son güncellenmesi: @mod_time

[ctx: account-preferences]
en: Combined preferences
tr: Birleştirilmiş tercihler

[ctx: account-preferences]
en: Switch View
tr: Görünümü değiştir

[ctx: account-preferences-comuting]
en: Transfer files only between:
tr: Dosyaları yalnızca aşağıdakiler saatler arasında aktar:

[ctx: account-preference]
en: every
tr: her

[ctx: form-edit]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: form-add]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: host-details]
en: @ip_address (same the last @count times)
tr: @ip_address (son @count kez ile aynı)

[ctx: message-header]
en: parent removed
tr: üst kaldırıldı

[ctx: host-details]
en: Unknown
tr: Bilinmiyor

[ctx: add-new-user]
en: A BOINC account already exists for @email.
tr: @email adresi için bir BOINC hesabı zaten var.

[ctx: friend-remove]
en: Remove friend
tr: Arkadaşlıktan çıkar

[ctx: create-team-panel]
en: Create new team
tr: Yeni bir takım oluştur

[ctx: friends-page]
en: Send request
tr: İstek yolla

[ctx: friends-remove]
en: Remove friend
tr: Arkadaşlıktan çıkar

[ctx: recent-posts]
en: posted
tr: gönderildi

[ctx: account-preferences-community]
en: Your community preferences have been updated.
tr: Topluluk tercihleriniz güncellendi.

[ctx: account-preferences-computing]
en: Invalid setting for "%preference"
tr: "%preference" için geçersiz ayar

[ctx: team-forum]
en: Team forum
tr: Takım forumu

[ctx: team-forum]
en: A discussion forum has been set up for team members.
tr: Ekip üyeleri için bir tartışma forumu kurulmuştur.

[ctx: team-forum]
en: Enter forum
tr: Foruma gir

[ctx: friends-page]
en: Approve request
tr: İsteği kabul et

[ctx: friend-request-email]
en: !name accepted your friend request [!site]
tr: !name arkadaşlık isteğini kabul etti! [!site]

[ctx: moderate-user]
en: Approve profile
tr: Profilli onayla

[ctx: moderate-user]
en: Approve this profile content
tr: Bu profili içeriğini onayla

[ctx: moderate-user]
en: Reject this profile content
tr: Bu profilin içeriğini reddet

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Make unsticky
tr: Üst konudan kaldır

[ctx: forum-unsticky-comment]
en: Remove sticky status from this topic
tr: Bu konudan yapışkan durumunu kaldır

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide
tr: Gizliliği kaldır

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this comment
tr: Bu yorumun gizliliğini kaldırır

[ctx: comment-action-link]
en: Unpublished
tr: Yayınlanmamış

[ctx: create-team-panel]
en: Create a team
tr: Takım oluştur

[ctx: form-choose]
en: Choose type
tr: Tip seçin

[ctx: team-create/edit]
en: Team name
tr: Takım adı

[ctx: team-form-help]
en: Text only, no HTML tags
tr: Sadece metin, HTML etiketleri  yok

[ctx: team-create/edit]
en: Team name -- HTML version (optional)
tr: Takım adı -- HTML sürümü  (isteğe bağlı)

[ctx: team-form-help]
en: You may use limited HTML tags
tr: Sınırlı HTML etiketleri kullanabilirsiniz

[ctx: team-create/edit]
en: Team website (optional)
tr: Takım websitesi (isteğe bağlı)

[ctx: team-create/edit]
en: Displayed on the team's page
tr: Takımın sayfasında görüntülenir

[ctx: team-create/edit]
en: Type of team
tr: Takımın tipi

[ctx: team-create/edit]
en: Accept new members?
tr: Yeni üyeler kabul edilsin mi?

[ctx: team-create/edit]
en: Description of team
tr: Takımın açıklaması

[ctx: team-form-save]
en: Save team
tr: Takımı kaydet

[ctx: team-manage]
en: Manage team
tr: Takımı yönet

[ctx: team-manage]
en: View member list
tr: Üye listesini görüntüle

[ctx: team-manage]
en: Member names and emails
tr: Üyelerin adları ve e-postaları

[ctx: team-manage]
en: View change history
tr: Değişiklik tarihçesini görüntüle

[ctx: team-manage]
en: See member activity
tr: Üye aktivitesine bak

[ctx: team-manage]
en: Manage team message board
tr: Takım mesaj panosu yönet

[ctx: team-manage]
en: Create or manage message board
tr: Takım mesaj panosu oluştur ya da yönet.

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members
tr: Üyeleri çıkartma

[ctx: team-manage]
en: Change founder
tr: Kurucuyu değiştir

[ctx: team-manage]
en: Manage team admins
tr: Takım Yöneticilerini yönet

[ctx: team-manage]
en: Edit team info
tr: Takım bilgilerini düzenle

[ctx: team-manage]
en: Remove team
tr: Takımı kaldır

[ctx: account-host-merge]
en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
tr: Bazen BOINC yanlışlıkla aynı bilgisayara farklı kimlikler atar. En yenisiyle eski kimlikleri birleştirerek, bunu düzeltebilirsiniz.

[ctx: account-host-merge]
en: Check the computers that are the same as @name (created on @date at @time with computer ID @id)
tr: @name ile aynı bilgisayarları kontrol et (@date tarihinde @time saatinde @id bilgisayar ID'si ile yaratılanları)

[ctx: account-host-merge]
en: Computers @old_ids have been merged successfully into @id.
tr: @old_ids bilgisayarları @id ile başarılı şekilde birleştirildi.

[ctx: account-credentials-change]
en: Password entered is not valid. Please verify that it is correct.
tr: Şifre geçerli değil. Lütfen doğruluğunu kontrol edin.

[ctx: remove-team-member]
en: Remove
tr: Kaldır

[ctx: team-emails-are-hidden]
en: hidden
tr: gizli

[ctx: account-host-merge]
en: Computer @old_id has been merged successfully into @id.
tr: @old_id bilgisayarı @id ile başarılı şekilde birleştirildi.

[ctx: link-to-BOINC-wide-teams-Website]
en: BOINC-wide teams site
tr: BOINC çapındaki takımlar sitesi

[ctx: team-edit-warning-message]
en: This is a BOINC-wide team. Changes can be made at the !site.
tr: Bu BOINC çapında bir takımdır. Değişiklikler !site sitesinde yapılabilir.

[ctx: post-forum-comment]
en: Post topic
tr: Yeni konu

[ctx: account-preferences]
en: Maximum value exceeded for @field
tr: @field için azami değer aşıldı

[ctx: team-request-foundership]
en: The team founder has @count days to respond to your transfer request.
tr: Takım kurucusu transfer isteğinize yanıt vermek için @count güne sahip.

[ctx: account-preferences]
en: Invalid data type for @field
tr: @field için geçersiz veri tipi

[ctx: account-preferences]
en: Minimum value not met for @field
tr: @field için asgari değer karşılanmadı

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock
tr: Kilidi kaldır

[ctx: forum-unlock-comment]
en: Unlock this thread for comments
tr: Bu konuyu yorumlara aç

[ctx: friends-add]
en: Add as friend
tr: Arkadaş olarak ekle

[ctx: friend-request-email]
en: Friend request from !name [!site]
tr: !name katılımcısından arkadaşlık isteği [!site]

[ctx: friend-request-email:-1:a-private-message]
en: Message
tr: Mesaj

[ctx: friend-cancel]
en: Cancel friend request
tr: Arkadaşlık isteğini iptal et

[ctx: account-preferences-project]
en: At least one application must be selected
tr: En az bir uygulama seçilmelidir

[ctx: team-forum]
en: Create team message board
tr: Takım mesaj panosu oluştur

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Message board title
tr: Mesaj panosu başlığı

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum time between posts
tr: İki gönderi arasındaki en kısa süre

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum total credit to post
tr: İleti gönderebilmek için sahip olunması gereken asgari kredi

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Minimum avg credit to post
tr: İleti gönderebilmek için sahip olunması gereken en az ortalama kredi

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Allow public to read board?
tr: Panoyu herkes okuyabilsin mi?

[ctx: team-forum-create/edit:-1:ignoreoverwrite]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Create message board
tr: Mesaj panosu oluştur

[ctx: team-forum]
en: About message boards
tr: Mesaj panoları hakkında

[ctx: team-forum]
en: Only members may post
tr: Yalnızca takım üyeleri gönderi gönderebilir.

[ctx: team-forum]
en: Only members may read (optional)
tr: Yalnızca üyeler gönderileri okuyabilir (tercihinize bağlı).

[ctx: team-forum]
en: Founder & Team Admins have moderator privileges
tr: Kurucu ve Takım Yöneticileri moderasyon izinlerine sahip olacak

[ctx: search-user]
en: Search
tr: Ara

[ctx: team-founder-change]
en: respond to the request
tr: Talebe yanıt veriniz

[ctx: team-founder-change]
en: A foundership transfer request has been made for your team. Please !respond.
tr: Takımınıza kurucu değişimi talebinde bulunuldu. Lütfen yanıt veriniz!

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Respond to transfer request
tr: Kurucu değişimi talebine yanıt veriniz

[ctx: team-request-foundership-response]
en: If you don't decline the request by @date, @name will have the option of assuming team foundership. (note: To accept the request, assign foundership to @name using the form below)
tr: @date tarihine dek isteği reddetmezseniz, @name takım kuruculuğunu üstlenme seçeneğine sahip olacak. (Not: Bu isteği kabul etmek için aşağıdaki formu kullanarak kuruculuğu @name adlı kişisine devredin)

[ctx: team-request-foundership-response]
en: Deny request
tr: Talebi reddet

[ctx: team-make-founder]
en: Make founder
tr: Kurucu yap

[ctx: team-founder-panel]
en: Changing the team founder
tr: Takım kurucusu değiştirme

[ctx: team-founder-panel]
en: Notes about changes in foundership:
tr: Kurucu değişimleri hakkında notlar:

[ctx: team-founder-panel]
en: Any member of the team is eligible
tr: Takımın herhangi bir üyesi uygundur

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder becomes a normal user
tr: Güncel kurucu normal bir kullanıcı haline gelecektir

[ctx: team-founder-panel]
en: Foundership can be requested by team members:
tr: Kuruculuk ekip üyeleri tarafından talep edilebilir:

[ctx: team-founder-panel]
en: One request is allowed at a time
tr: Bir defada bir isteğe izin verilir

[ctx: team-founder-panel]
en: It must be 60 days since any previous request
tr: Herhangi bir önceki istekten bu yana 60 gün geçmeli

[ctx: team-founder-panel]
en: Any active request must be older than 90 days
tr: Herhangi bir etkin isteğin 90 günden daha eski olması gerekir

[ctx: team-founder-panel]
en: Current founder has 60 days to respond to a request
tr: Geçerli kurucunun bir isteğine yanıt vermek için 60 günü vardır

[ctx: authenticator-login-page]
en: That authenticator is not valid.
tr: Bu kimlik doğrulayıcı geçerli değil.

[ctx: forgot-password]
en: @email is not a well formed email address, please verify
tr: @email uygun formatta değil, lütfen kontrol edin

[ctx: friend-approve]
en: Approve friend request
tr: Arkadaşlık isteğini onayla

[ctx: moderate-unban-user]
en: Lift user ban
tr: Kullanıcı engellemesini kaldır

[ctx: team-request-foundership]
en: 1 day remaining
tr: 1 gün kaldı

[ctx: authenticator-login-page]
en: There is no account with that authenticator.
tr: Bu kimlik doğrulayıcıyla ilişkili bir hesap yok.

[ctx: team-manage-admins]
en: Add team admin
tr: Takım yöneticisi ekle

[ctx: team--add-admin]
en: Enter email address
tr: E-posta adresinizi girin

[ctx: team-manage-admins]
en: Current team admins
tr: Şu anki takımı yöneticileri

[ctx: team-admins-panel]
en: About team admins
tr: Takım Yöneticileri hakkında

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins can:
tr: Takım yöneticileri bunları yapabilir:

[ctx: team-admins-panel]
en: Edit team information
tr: Takım bilgisini düzenleme

[ctx: team-admins-panel]
en: View the team's join / quit history
tr: Takımın katılma/ayrılma geçmişini görüntüleme

[ctx: team-admins-panel]
en: Moderate the team forum
tr: Mevcutsa, takım forumunu yönetme

[ctx: team-admins-panel]
en: Remove members from the team
tr: Takımdan bir üyeyi çıkarma

[ctx: team-admins-panel]
en: Disband a team if it has no members
tr: Üyesi yoksa takımı kaldırma

[ctx: team-admins-panel]
en: Team admins cannot:
tr: Takım Yöneticileri şunları yapamaz:

[ctx: team-admins-panel]
en: Change the team founder
tr: Takım kurucusunu değiştirme

[ctx: team-admins-panel]
en: Add / Remove team admins
tr: Takım Yöneticileri ekle/kaldır

[ctx: team-admins-panel]
en: If a team admin quits the team, they cease to be a team admin. We recommend only selecting people you know and trust
tr: Bir takım yöneticisi takımdan çıkarsa, takım yöneticisi olmak çıkar. Sadece tanıdığınız ve güvendiğiniz kişileri seçmenizi öneririz

[ctx: team-general-info]
en: @project participants may form teams. You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time. To join a team, visit its team page and click "Join this team". Each team has a founder who may:
tr: @Project katılımcıları takımlar oluşturabilir. Yalnızca bir takıma ait olabilirsiniz. Herhangi bir zamanda bir takıma katılabilir veya ayrılabilirsiniz. Bir takıma katılmak için, kendi takım sayfasını ziyaret edin ve "Bu takıma katıl" butonuna tıklayın. Her takımın bir kurucusu olabilir:

[ctx: join-page]
en: When prompted enter @siteurl
tr: Sorulduğunda @siteurl girin

[ctx: forgot-password]
en: Instructions
tr: Yönergeler

[ctx: forgot-password]
en: No account exists for @email -- please create an account using a BOINC client -- !instructions
tr: @email için bir hesap yok - lütfen bir BOINC istemcisi kullanarak bir hesap oluşturun -- !yönergeleri

[ctx: team-request-foundership]
en: @count days have elapsed since your request and the founder has not responded.
tr: Talebiniz üzerinden @count gün geçti ve kurucu henüz yanıt vermedi.

[ctx: team-request-foundership]
en: You now have @count days to assume foundership before another team member may submit a request.
tr: Başka bir takım üyesi bir istek bildirmeden önce kuruculuğu üstlenmek için şimdi @count gününüz var.

[ctx: team-request-foundership]
en: Assume foundership
tr: Kuruculuğu üstlen

[ctx: friends-page]
en: Remove request
tr: İsteği kaldır

[ctx: workunit-detail]
en: Pending
tr: Beklemede

[ctx: account-task-table]
en: Tasks for your account
tr: Hesabınız için görevler

[ctx: task-table]
en: Application
tr: Uygulama

[ctx: task-table]
en: All applications
tr: Tüm Uygulamalar

[ctx: task-table]
en: Task ID
tr: İş NO

[ctx: task-table]
en: Workunit ID
tr: İş birimi NO

[ctx: task-table]
en: Computer
tr: Bilgisayar

[ctx: task-table]
en: Sent
tr: Gönderilme

[ctx: task-table]
en: Time Reported or Deadline
tr: Raporlama Zamanı veya Son Tarih

[ctx: task-table]
en: Status
tr: Durum

[ctx: task-table]
en: Run time
tr: Çalışma zamanı

[ctx: task-table]
en: CPU time
tr: CPU zamanı

[ctx: task-table]
en: Claimed Credit
tr: Alacak Kredi

[ctx: task-table]
en: Granted Credit
tr: Verilen Kredi

[ctx: task-table]
en: All
tr: Tümü

[ctx: task-table]
en: In progress
tr: Sürmekte

[ctx: task-table]
en: Pending
tr: Beklemede

[ctx: task-table]
en: Valid
tr: Geçerli

[ctx: task-table]
en: Invalid
tr: Geçersiz

[ctx: task-table]
en: Error
tr: Hatalı

[ctx: task-table]
en: Reset
tr: Sıfırla

[ctx: form-save]
en: Apply Filter
tr: Süzgeç Uygula

[ctx: account-host-details]
en: You are not allowed to make changes to this host.
tr: Bu ana bilgisayarda değişiklik yapmanıza izin verilmiyor.

[ctx: host-task-table]
en: Tasks for computer @host_id
tr: Bilgisayar @host_id için görevler

[ctx: account-host-details]
en: The location for this host has been updated.
tr: Bu ana bilgisayarın yeri güncellendi.

[ctx: account-host-details]
en: This will take effect next time the host contacts the project.
tr: Bu değişiklik, ana bilgisayar projeyle iletişim kurduktan sonra yürürlüğe girecektir.

[ctx: user-profile:-1:message-shown-when-there-is-no-profile]
en: Profile does not exist.
tr: Profil mevcut değil.

[ctx: account-computing-preferences]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
tr: Bu, "@name" önayar kümesindeki tüm ayarlarınızı kaldıracak. Emin misiniz?

[ctx: account-preferences-project]
en: This will remove all of your settings from the "@name" preference set. Are you sure?
tr: Bu, "@name" önayar kümesindeki tüm ayarlarınızı kaldıracak. Emin misiniz?

[ctx: team-forum]
en: You may create a message board for use by @team
tr: @team tarafından kullanılması için bir mesaj panosu oluşturabilirsiniz

[ctx: forgot-password]
en: Please enter your email address
tr: Lütfen e-posta adresinizi girin

[ctx: join-page]
en: Download the BOINC desktop software.
tr: BOINC masaüstü yazılımını indirin.

[ctx: join-page]
en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
tr: Android cihazlar için BOINC'i Google Play Store'dan veya Amazon App Store'dan indirin.

[ctx: join-page]
en: Run the installer.
tr: Yükleyiciyi çalıştırın.

[ctx: join-page]
en: Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
tr: Listeden @sitename öğesini seçin veya @siteurl yazın.

[ctx: join-page]
en: Install BOINC on this device if not already present.
tr: BOINC henüz mevcut değilse bu cihaza kurun.

[ctx: join-page]
en: Select <i>Tools / Add Project</i>. Choose @sitename from the list, or enter @siteurl.
tr: <i>Araçlar / Proje ekle</i>'yi seçin. Listeden @sitename öğesini seçin veya @siteurl yazın.

[ctx: join-page]
en: If you're running a command-line version of BOINC,
            first use the BOINC Manager software (elsewhere if necessary) to create an
            an account at this project, then use that account to connect with the
            command-line version using <b>!boinccmd</b>.
tr: Eğer BOINC'in bir komut satırı sürümünü çalıştırıyorsanız, 
            önce bu projede bir hesap oluşturmak için (gerekirse başka bir yerde) 
            BOINC Manager yazılımını kullanın, sonra komut satırı sürümü ile bağlanmak için,
           <b>!boinccmd</b>ile bu hesabı kullanın.

[ctx: join-page]
en: If you're running a pre-5.0 version of BOINC, please
            upgrade to a more recent version of BOINC to create an account
            at @this_project.
tr: Eğer pre-5.0 öncesi BOINC sürümünü çalıştırıyorsanız,
            bu projede bir hesap oluşturmak için lütfen daha yeni bir
            sürüme yükseltin.

[ctx: team-add-admin]
en: @user is the founder of @team!
tr: @user @team'in kurucusudur!

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translation filter to help split content into chunks for translations.
tr: İçeriği çeviri için parçalar halinde bölmeye yardımcı BOINC çeviri filtresi

[ctx: input-filter-help]
en: Splits node content into chunks for translation.
tr: Düğüm içeriğini çeviri için parçalara böler.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: BOINC translate filter
tr: BOINC çeviri filtresi

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Content types to filter
tr: Filtrelenecek içerik türleri

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Choose which content (node) types wich will be split into chunks for translation.
tr: Hangi içerik (düğüm) türlerinin çeviri için parçalara ayrılacağını seçin.

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Print debugging info
tr: Hata ayıklama bilgisini yazdır

[ctx: adminpage-boinctranslate-inputfilter]
en: Prints additional debugging information. This option should be disabled on production sites.
tr: Ek hata ayıklama bilgisini yazdırır. Bu seçenek yapım sitelerinde devre dışı bırakılmalıdır.

[ctx: join-page]
en: Rules and Policies
tr: Kurallar ve İlkeler

[ctx: join-page]
en: Read our !rules_and_policies.
tr: !rules_and_policies belgemizi okuyun.

[ctx: account-password]
en: Password
tr: Parola

[ctx: login-page]
en: Enter the password that accompanies your username.
tr: Kullanıcı adınızla eşleşen parolanızı giriniz.

[ctx: login-page]
en: Request new password
tr: Yani parola talep et

[ctx: forum]
en: Mark all topics read
tr: Tüm konuları okundu olarak işaretle

[ctx: forum]
en: Mark all forums read
tr: Tüm forumları forumları okundu olarak işaretle

[ctx: account-profile-edit]
en: CAPTCHA validation error: unknown CAPTCHA session ID. Contact the site administrator if this problem persists.
tr: CAPTCHA doğrulama hatası: Bilinmeyen CAPTCHA oturum kimliği. Bu sorun devam ederse site yöneticisine başvurun.

[ctx: account-profile-edit]
en: The answer you entered for the CAPTCHA was not correct.
tr: CAPTCHA için verdiğiniz yanıt doğru değil.

[ctx: general-access-error]
en: Access denied. You must login to view this page.
tr: Erişim engellendi. Bu sayfayı görüntülemek için giriş yapmalısınız.

[ctx: general-access-error]
en: You are not authorized to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için yetkiniz yok.

[ctx: forum]
en: Disable rich-text
tr: Zengin metni devre dışı bırak

[ctx: forum]
en: Enable rich-text
tr: Zengin metin etkinleştir

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: subscribe
tr: abone ol

[ctx: forum-thread-subscribe]
en: unsubscribe
tr: aboneliği bitir

[ctx: forum]
en: Report
tr: Rapor

[ctx: forum]
en: Cancel report
tr: Raporu iptal et

[ctx: forum]
en: Reset flags
tr: Bayrakları sıfırla

[ctx: forum]
en: Ignore user
tr: Kullanıcıyı yok say

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: All tasks
tr: Tüm işler

[ctx: workunit-and-host-lists]
en: Time reported or deadline
tr: Raporlanma ya da son teslim tarihi

[ctx: task-details]
en: Run time (sec)
tr: Çalışma zamanı (sn)

[ctx: task-details]
en: CPU time (sec)
tr: CPU zamanı (sn)

[ctx: workunit-details]
en: Canonical result
tr: Kabul edilen sonuç

[ctx: workunit-details]
en: Max # of error/total/success tasks
tr: Azami sonuç sayısı (hatalı/toplam/başarılı)

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Message for site's Home Page
tr: Sitenin Ana Sayfası için mesaj

[ctx: admin-boinc-other-options]
en: Text to be displayed on the site's Home landing page.
tr: Sitenin Ana Sayfa varış sayfasında görüntülenecek metin.

[ctx: moderate-user]
en: Reason for rejecting this profile
tr: Bu profilin reddedilme nedeni

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of the problem and how to fix it.
tr: Bu neden, kullanıcıya gönderilecek e-postanın içeriğine dahil edilecek. Problemi kısaca açıklayın ve nasıl düzeltebileceğini yazın.

[ctx: form-submit]
en: Submit
tr: Gönder

[ctx: comment-action-links]
en: Unpublished
tr: Yayınlanmamış

[ctx: forum-unhide-comment]
en: Unhide this topic
tr: Bu konunun gizliliğini kaldır

[ctx: moderate-user]
en: Reason for banning this user
tr: Bu kullanıcının engellenme nedeni

[ctx: moderate-user]
en: This reason will be included in an email to the user. Please write a brief explanation of why the user is being banned.
tr: Bu gerekçe kullanıcıya iletilecek bir e-postaya dahil edilecek. Lütfen kullanıcının neden yasaklandığını anlatan kısa bir açıklama yazınız.

[ctx: moderate-user]
en: Duration of the ban
tr: Engelleme süresi

[ctx: moderate-user]
en: The number of days until the ban expires. Set to 0 to ban permanently.
tr: Yasak kalkıncaya dek geçecek gün sayısı. Yasağı kalıcı yapmak için değeri 0 yapın.

[ctx: team-create/edit]
en: A team named "@name" already exists.
tr: "@name" adında bir takım zaten mevcut.

[ctx: team-forum]
en: Edit message board
tr: Mesaj panosunu düzenle

[ctx: team-forum-create/edit]
en: Save message board
tr: Mesaj panosunu kaydet

[ctx: team-forum]
en: This is a team-only message board
tr: Bu, yalnızca takıma ait bit mesaj panosudur

[ctx: team-create/edit]
en: Please select a team type.
tr: Lütfen Takım Tipi Seçiniz

[ctx: boincid]
en: BOINC ID
tr: BOINC Kimliği

[ctx: task-details]
en: Task not found in database.
tr: Görev veritabanında bulunamadı.

[ctx: workunit-details]
en: Workunit not found in database.
tr: İşbirimi veritabanında bulunamadı.

[ctx: task-details-errorlog]
en: Stderr output
tr: Stderr çıktısı

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to moderation.
tr: Lütfen dikkat: kullanıcı profilleri denetime tabidir.

[ctx: account-finish]
en: Thank you @user_name for joining @site_name. Your account has been created. Your BOINC client should start working on assigned tasks soon, without any additional action or configuration. Please visit the links below for more information and additional options. (Links will open in a new window.)
tr: @site_name'a katıldığınız için teşekkür ederiz, @user_name. Hesabınız oluşturuldu. BOINC istemciniz, herhangi bir ek eylem veya yapılandırma olmaksızın, atanmış görevler üzerinde çalışmaya başlamalıdır. Daha fazla bilgi ve ek seçenekler için lütfen aşağıdaki bağlantıları ziyaret edin. (Bağlantılar yeni bir pencerede açılacak.)

[ctx: account-fininsh]
en: Community Preferences
tr: Topluluk Tercihleri

[ctx: account-finish]
en: Change your username at !community_preferences.
tr: Kullanıcı adınızı !community_preferences bölümünde değiştirin.

[ctx: account-finish]
en: Your username is used to identify yourself to other volunteers on this Web site.
tr: Kullanıcı adınız, kendinizi bu Web sitesindeki diğer gönüllülere tanıtmak için kullanılır.

[ctx: account-finish]
en: In addition, you may set your account's default language and adjust notification settings.
tr: Ayrıca, hesabınızın varsayılan dilini ayarlayabilir ve bildirim ayarlarını yapabilirsiniz.

[ctx: account-finish]
en: Computing Preferences
tr: Hesaplama Tercihleri

[ctx: account-finish]
en: Change your !computing_preferences.
tr: !computing_preferences ayarlarınızı değiştirin.

[ctx: account-finish]
en: You may adjust how much CPU, RAM, and Disk space the BOINC client is allowed to use for tasks on your computer.
tr: BOINC istemcisinin bilgisayarınızdaki görevler için ne kadar CPU, RAM ve Disk alanı kullanabileceğini ayarlayabilirsiniz.

[ctx: account-finish]
en: By default, you will run @site_name tasks without any additional configuration.
tr: Varsayılan olarak, @site_name görevlerini herhangi bir ek yapılandırma olmadan çalıştırırsınız.

[ctx: account-finish]
en: forums
tr: forumlar

[ctx: account-finish]
en: It is recommended new volunteers leave the default settings until they gain experience running some tasks. Ask questions in the !forums to get advice before making changes to a setting you don't understand.
tr: Bazı gönüllülerin bazı görevleri yürütme deneyimi kazanana kadar varsayılan ayarları bırakmaları önerilir. Anlamadığınız bir ortamda değişiklik yapmadan önce !forums sayfalarında sorularınızı sorun.

[ctx: account-finish]
en: User Profile
tr: Kullanıcı Profili

[ctx: account-finish]
en: Create a !user_profile.
tr: Bir !user_profile oluşturun.

[ctx: account-finish]
en: A user profile will inform other volunteers who you are and why you joined @site_name.
tr: Bir kullanıcı profili, diğer gönüllülere kim olduğunuzu ve neden @site_name'e katıldığınızı bildirecektir.

[ctx: account-finish]
en: Team
tr: Takım

[ctx: account-finish]
en: Join a !team.
tr: Bir !team'e katılın.

[ctx: account-finish]
en: You may join a team, made up of other volunteers.
tr: Diğer gönüllülerden oluşan bir takıma katılabilirsiniz.

[ctx: account-finish]
en: Account Dashboard
tr: Hesap Gösterge Tablosu

[ctx: account-finish]
en: Go to your !account_dashboard.
tr: !account_dashboard'inize gidin.

[ctx: account-finish]
en: Your account dashboard has information and links about your computer(s) and task(s) assigned.
tr: Hesap gösterge tablonuz, bilgisayar(lar)ınız ve atanan görev(ler) hakkında bilgi ve bağlantılara sahiptir.

[ctx: account-finish]
en: Help
tr: Yardım

[ctx: account-finish]
en: Visit our !help pages.
tr: !help sayfalarımızı ziyaret edin.

[ctx: account-finish]
en: Ask for help in our community's !forums.
tr: Topluluğumuzun !forums'larında yardım isteyin.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There is no account with that authenticator.
tr: HATA: Bu kimlik doğrulayıcıyla ilişkili bir hesap yok.

[ctx: account-preferences]
en: Preferences last modified: @mod_time
tr: Tercihlerin son güncellenmesi: @mod_time

[ctx: host-details]
en: Host not found in database.
tr: Ana bilgisayar veritabanında bulunamadı.

[ctx: account-finish]
en: ERROR: There was a problem loading your account. Try logging in with your user name and password.
tr: HATA: Hesabınızı yüklerken bir sorun oluştu. Kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmayı deneyin.

[ctx: team-add-admin]
en: There is no user on your team with that email address.
tr: Ekibinizde bu e-posta adresiyle kayıtlı hiç kullanıcı yok.

[ctx: account-finish]
en: moderation
tr: moderasyon

[ctx: account-finish]
en: Please note: user profiles are subject to !moderation.
tr: Lütfen dikkat: kullanıcı profilleri !denetim altındadır.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: By default a search matches ANY search term. Results with more than one term will be presented higher in the search results.
tr: Varsayılan olarak bir arama HERHANGİ bir arama terimi ile eşleşir. Birden fazla terimle sonuçlanan sonuçlar, arama sonuçlarında daha yukarıda gösterilecektir.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: You may use 'AND' to have the search engine return results with ALL search terms.
tr: Arama motorunun TÜM arama terimleriyle sonuç vermesi için 'VE' seçeneğini kullanabilirsiniz.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: For example, searching for 'boinc AND client' will only contain results with words boinc and client.
tr: Örneğin, “boinc AND client” araması sadece boinc ve client içeren sonuçları bulunduracaktır.

[ctx: search-help-sidebar-block]
en: Search Help
tr: Arama Yardımı
