BOINC - en to nb translation catalogue (1571 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
nb: Norsk bokmål

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
nb: Norwegian Bokmål

en: Show password
nb: Vis passord

en: An invitation code is required to create an account.
nb: En invitasjonskode er nødvendig for å opprette en konto.

en: Invitation code
nb: Invitasjonskode

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
nb: Identifiserer deg på vår nettside. Bruk ditt virkelige navn, eller et kallenavn.

en: Screen name
nb: Visningsnavn

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
nb: Må være en gyldig adresse i formatet 'navn@domene'.

en: Email address
nb: Epostadresse

en: Must be at least %1 characters
nb: Må være minst %1 tegn

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
nb: Passord

en: Select the country you want to represent, if any.
nb: Velg det landet du vil representere, hvis noen.

en: Country
nb: Land

en: Postal or ZIP Code
nb: Postnummer

en: Optional
nb: Valgfritt

en: Terms of Use
nb: Vilkår for Bruk

en: Do you agree to the terms of use above?
nb: Aksepterer du vilkårene for bruk nevnt over?

en: Email address:
nb: Epostadresse:

en: Password:
nb: Passord:

en: forgot password?
nb: glemt passord?

en: Stay logged in
nb: Forbli innlogget

note: kludge
en: Log in
nb: Logg inn

en: I agree
nb: Jeg aksepterer

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
nb: Uthevet tekst: [b]tekst[/b]  (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
nb: Kursiv tekst: [i]tekst[/i]  (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
nb: Understreket tekst: [u]tekst[/u]  (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
nb: Gjennomstreket tekst: [s]tekst[/s] (alt+k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
nb: Siter tekst: [quote]tekst[/quote] (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
nb: Vis kode: [code]kode[/code]  (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
nb: Liste: [list]tekst[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
nb: Bestilt liste: [list=1]text[/list] (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
nb: Sett inn bilde: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
nb: Sett inn URL: [url]http://url[/url] eller [url=http://url]URL tekst[/url]  (alt+w)

en: Font color
nb: Skriftfarge

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
nb: Skriftfarge: [color=red]skrift[/color]  Du kan også bruke: color=#FF0000

en: Default
nb: Standardverdi

en: Dark Red
nb: Mørkerød

en: Red
nb: Rød

en: Orange
nb: Oransje

en: Brown
nb: Brun

en: Yellow
nb: Gul

en: Green
nb: Grønn

en: Olive
nb: Olivengrønn

en: Cyan
nb: Turkis

en: Blue
nb: Blå

en: Dark Blue
nb: Mørkeblå

en: Indigo
nb: Blåfiolett

en: Violet
nb: Fiolett

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
nb: Skriftstørrelse: [size=x-small]Liten tekst[/size]

en: Small
nb: Liten

en: Large
nb: Stor

en: Close all open bbCode tags
nb: Lukk alle åpne bbCode tagger

en: Close Tags
nb: Lukk tagger

en: Join
nb: Bli med

en: Login
nb: Logg inn

en: Account
nb: Konto

en: Preferences
nb: Innstillinger

en: About %1
nb: Om %1

en: Help
nb: Hjelp

en: Project
nb: Prosjekt

en: Participate
nb: Delta

en: Do work
nb: Utfør arbeid

en: Server status
nb: Tjenerstatus

en: Credit statistics
nb: Poeng statistikk

en: Applications
nb: Programmer

en: GPU models
nb: GPU modeller

en: CPU models
nb: CPU modeller

en: Computer types
nb: Datamaskin typer

en: Computing
nb: Beregning

en: Community
nb: Fellesskap

en: Message boards
nb: Oppslagstavler

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
nb: Team

en: create or join a team
nb: opprett eller bli med i et team

en: Profiles
nb: Profiler

en: User search
nb: Søk etter bruker

en: User of the day
nb: Dagens bruker

en: Certificate
nb: Sertifikat

en: Site
nb: Nettsted

en: Site search
nb: Nettstedssøk

en: Languages
nb: Språk

note: names for the above
en: Oldest first
nb: Eldste først

en: Newest first
nb: Nyeste først

en: Highest rated posts first
nb: Høyest rangerte innlegg først

en: Newest post first
nb: Nyeste post først

en: Most views first
nb: Mest vist først

en: Most posts first
nb: Flest innlegg først

en: This answered my question
nb: Dette ga svar til spørsmålet mitt

en: I also have this question
nb: Jeg har også dette spørsmålet

en: Off-topic
nb: Utenfor emne

en: Volunteer moderator
nb: Frivillig moderator

en: Project administrator
nb: Prosjekt administrator

en: Project developer
nb: Prosjektutvikler

en: Project tester
nb: Prosjekttester

en: Volunteer developer
nb: Frivillig utvikler

en: Volunteer tester
nb: Frivillig tester

en: Project scientist
nb: Prosjektforsker

en: Help desk expert
nb: Support ekspert

note: Search
en: Search for words in forum messages
nb: Søk etter ord i forum meldinger

en: Search forums
nb: Søk i forumene

en: Advanced search
nb: Avansert søk

en: Private messages
nb: Private meldinger

en: Questions and Answers
nb: Spørsmål og svar

en: %1 message board
nb: %1 oppslagstavle

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Author
nb: Forfatter

en: Message
nb: Melding

en: Send message
nb: Send melding

en: Send %1 a private message
nb: Send %1 en privat melding

en: Joined: %1
nb: Forent: %1

en: Posts: %1
nb: Innlegg: %1

en: Credit: %1
nb: Poeng: %1

en: You haven't read this message yet
nb: Du har ikke lest denne meldingen enda

en: Unread
nb: Ulest

en: Message %1
nb: Melding %1

en: hidden
nb: skjult

en: Posted: %1
nb: Postet: %1

en:  - in response to
nb: - som svar til

en: Edit
nb: Rediger

en: Edit this message
nb: Rediger denne meldingen

en: Last modified: %1
nb: Sist endret: %1

en: This post is hidden because the sender is on your 'ignore' list.  Click %1 here %2 to view hidden posts
nb: Dette innlegget er skjult fordi avsenderen er på 'ignorere' listen din. Klikk %1 her %2 for å se skjulte innlegg

en: Report this post as offensive
nb: Rapporter dette innlegget som støtende

en: Report as offensive
nb: Rapporter som støtende

en: Rating: %1
nb: Rangering: %1

en: rate:
nb: bedøm:

en: Click if you like this message
nb:  Klikk hvis du liker denne meldingen

en: Rate +
nb: Ranger opp

en: Click if you don't like this message
nb: Klikk hvis du ikke liker denne meldingen

en: Rate -
nb: Ranger ned

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
nb: Svar

en: Post a reply to this message
nb: Svar på denne meldingen

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
nb: Sitat

en: Post a reply by quoting this message
nb: Svar ved å sitere denne meldingen

en: Hidden by a moderator
nb: Skjult av en moderator

en: Posted %1 by %2
nb: Postet %1 av %2

en: You may not post or rate messages until %1
nb: Du kan ikke legge til eller rangere meldinger før %1

en: Posts must be 'kid friendly': they may not contain content that is obscene, hate-related, sexually explicit or suggestive.
nb: Innlegg må være "barnevennlige": de inneholder kanskje ikke innhold som er uanstendig, hatrelatert, seksuelt eksplisitt eller antydende.

en: No commercial advertisements.
nb: Ingen kommersielle annonser.

en: No links to web sites involving sexual content, gambling, or intolerance of others.
nb: Ingen lenker til nettsteder som involverer seksuelt innhold, gambling eller intoleranse mot andre.

en: No messages intended to annoy or antagonize other people, or to hijack a thread.
nb: Ingen meldinger som er ment å irritere eller motvirke andre mennesker, eller å kapre en tråd.

en: No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
nb: Ingen meldinger som bevisst er fiendtlige, truende eller fornærmende.

en: No abusive messages involving race, religion, nationality, gender, class or sexuality.
nb: Ingen voldelige meldinger som involverer rase, religion, nasjonalitet, kjønn, klasse eller seksualitet.

en: Posts that violate these rules may be deleted.
nb: Innlegg som bryter reglene kan bli slettet.

en: The posting privileges of violators may be suspended or revoked.
nb: Innleggsrettighetene til krenkere kan bli suspendert eller opphevet.

en: If your account is suspended, don't create a new one.
nb: Hvis kontoen din er suspendert, må du ikke opprette en ny.

en: Rules:
nb: Regler:

en: Unhide
nb: Vis

en: Unhide this post
nb: Vis dette innlegget

en: Hide
nb: Skjul

en: Hide this post
nb: Skjul dette innlegget

en: Move
nb: Flytt

en: Move post to a different thread
nb: Flytt innlegg til en annen tråd

en: Banish author
nb: Forvis forfatter

en: Vote to banish author
nb: Stem for å forvise forfatter

en: Vote not to banish author
nb: Stem for ikke å forvise forfatter

en: Start vote to banish author
nb: Start avstemming for å forvise forfatter

en: Delete
nb: Slett

en: Delete this post
nb: Slett dette innlegget

en: Only team members can post to the team message board
nb: Bare teammedlemmer kan poste innlegg på teamets diskusjonsforum

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
nb: For å opprette en ny tråd i %1 må du ha et visst nivå av gjennomsnittlig poeng. Dette er for å beskytte mot misbruk av systemet.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
nb: Du kan ikke opprette tråder akkurat nå. Vent før du prøver igjen. Dette er for å beskytte mot misbruk av systemet.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
nb: Denne tråden er stengt. Bare forumets moderatorer og administratorer har tillatelse til å poste innlegg der.

en: Can't post to a hidden thread.
nb: Kan ikke poste til en skjult tråd.

en: Thread
nb: Tråd

en: Posts
nb: Innlegg

en: Views
nb: Visninger

en: Last post
nb: Siste innlegg

en: New posts in the thread %1
nb: Nye innlegg i tråden %1

en: New posts in subscribed thread
nb: Nye innlegg i tråden du abonnerer på

en: There are new posts in the thread '%1'
nb: Nye innlegg i tråden %1

en: Mark all threads as read
nb: Merk alle trådene som lest

en: Mark all threads in all message boards as read.
nb: Merk alle tråder i alle diskusjonsforum som 'lest'.

en: No host
nb: Ingen vert

en: Unavailable
nb: Ikke tilgjengelig

en: Home
nb: Hjem

en: Work
nb: Arbeid

en: School
nb: Skole

en: Update location
nb: Oppdater lokasjon

en: Computer information
nb: Datamaskininformasjon

en: IP address
nb: IP adresse

en: (same the last %1 times)
nb: (lik de siste %1 ganger)

en: External IP address
nb: Ekstern IP adresse

en: Show IP address
nb: Vis IP adresse

en: Domain name
nb: Domenenavn

en: Product name
nb: Produktnavn

en: Local Standard Time
nb: Lokal standard tid

en: UTC %1 hours
nb: UTC %1 timer

en: Owner
nb: Eier

en: Anonymous
nb: Anonym

en: Created
nb: Opprettet

en: Total credit
nb: Totalt arbeid utført

en: Average credit
nb: Gjennomsnittlig arbeid utført

en: Cross project credit
nb: Kryss-prosjekt poeng

en: CPU type
nb: Prosessortype

en: Number of processors
nb: Antall prosessorer

en: Coprocessors
nb: Støtteprosessorer

en: Virtualization
nb: Virtualisering

en: Operating System
nb: Operativsystem

en: BOINC version
nb: BOINC versjon

en: Memory
nb: Minne

en: Cache
nb: Buffer

en: Swap space
nb: Veksleminne

en: Total disk space
nb: Total diskplass

en: Free Disk Space
nb: Ledig diskplass

en: Measured floating point speed
nb: Målt flyttallshastighet

en: %1 billion ops/sec
nb: %1 milliarder operasjoner per sekund

en: Measured integer speed
nb: Målt heltallshastighet

en: Average upload rate
nb: Gjennomsnittlig opplastingshastighet

en: %1 KB/sec
nb: %1 KB/sek

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Average download rate
nb: Gjennomsnittlig nedlastingshastighet

en: Average turnaround time
nb: Gjennomsnittlig behandlingstid

en: %1 days
nb: %1 dager

en: Application details
nb: Programdetaljer

en: Show
nb: Vis

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Number of times client has contacted server
nb: Antall ganger klient har kontaktet tjener

en: Last time contacted server
nb: Kontaktet tjener sist

en: Fraction of time BOINC is running
nb: Andel av tiden BOINC kjører

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
nb: Andel av tiden BOINC kjører og internett tilkobling er tilgjengelig

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
nb: Andel av tiden BOINC kjører og kalkulering er tillatt

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
nb: Del av GPU tid som beregning er tillatt mens BOINC kjører

en: Average CPU efficiency
nb: Gjennomsnittlig prosessoreffektivitet

en: Task duration correction factor
nb: Oppgavevarighet korreksjonsfaktor

en: Location
nb: Plassering

en: Delete this computer
nb: Slett denne datamaskinen

en: Merge duplicate records of this computer
nb: Slå sammen doble oppføringer av denne datamaskinen

en: Merge
nb: Slå sammen

en: Last contact
nb: Siste kontakt

en: Rank
nb: Plassering

en: Avg. credit
nb: Gj.sn. arbeid

en: Recent average credit
nb: Gjennomsnitt nylig arbeid utført

en: CPU
nb: Prosessor

en: Operating system
nb: Operativsystem

en: installed
nb: installert

en: , CPU has hardware virtualization support and it is enabled
nb: , CPU har støtte for maskinvarevirtualisering, og den er aktivert

en: , CPU has hardware virtualization support but it is disabled
nb: , CPU har støtte for maskinvarevirtualisering, men den er deaktivert

en: , CPU does not have hardware virtualization support
nb: CPU har ikke støtte for virtualisering

en: None
nb: Ingen

en: (%1 processors)
nb: (%1 prosessorer)

en: Details
nb: Detaljer

en: Cross-project stats:
nb: Kryss-prosjekt statistikk

en: Host %1 has overlapping lifetime:
nb: Vært %1 har overlappende livsspan:

en: Host %1 has an incompatible OS:
nb: Vert %1 har et ikke kompatibelt operativsystem:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
nb: Vert %1 har en ikke kompatibel prosessor:

en: same host
nb: samme vert

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
nb: Kan ikke slå sammen vert %1 til %2 - de er ikke kompatible

en: Merging host %1 into host %2
nb: Flett vert %1 inn i vert %2

en: Couldn't update credit of new computer
nb: Kunne ikke oppdatere poengene til ny datamaskin

en: Couldn't update results
nb: Kunne ikke oppdatere resultater

en: Couldn't retire old computer
nb: Kunne ikke pensjonere gammel datamaskin

en: Retired old computer %1
nb: Pensjonert gammel datamaskin %1

en: Show:
nb: Vis:

en: All computers
nb: Alle datamaskiner

en: Only computers active in past 30 days
nb: Bare datamaskiner som har vært aktiv de siste 30 dager

en: Computer ID
nb: Datamaskin ID

en: Name
nb: Navn

en: Model
nb: Modell

en: BOINC<br>version
nb: BOINC<br>versjon

en: Merge computers by name
nb: Slå sammen datamaskiner på navn

en: Discuss
nb: Diskuter

en: News is available as an %sRSS feed%s
nb: Nyheter er tilgjengelig som en %sRSS feed%s

en: Inbox
nb: Innboks

en: Write
nb: Skriv

en: 
            <ul>
            <li> Messages may not contain content that is obscene, hate-related,
                sexually explicit or suggestive.
            <li> No commercial advertisements.
            <li> No links to web sites involving sexual content,
                gambling, or intolerance of others.
            <li> No messages intended to annoy or antagonize other people.
            <li> No messages that are deliberately hostile, threatening, or insulting.
            <li> No abusive comments involving race, religion,
                nationality, gender, class or sexuality.
            <li> The privileges of violators may be suspended or revoked.
            <li> If your account is suspended, don't create a new one.
            </ul>
nb: 
    <ul>
    <li>Meldinger kan ikke inneholde innhold som er uanstendig, hatrelatert,
    seksuelt eksplisitt eller suggestiv.
    <li>Ingen kommersielle annonser.
    <li>Ingen lenker til nettsteder som involverer seksuelt innhold,
    gambling, eller intoleranse mot andre.
    <li>Ingen meldinger ment å irritere eller motvirke andre mennesker.
    <li>Ingen meldinger som bevisst er fiendtlige, truende eller fornærmende.
    <li>Ingen voldelige kommentarer som involverer rase, religion,
    nasjonalitet, kjønn, klasse eller seksualitet.
    <li>Privilegiene til krenkere kan bli suspendert eller opphevet.
    <li>Hvis kontoen din er suspendert, må du ikke opprette en ny.
    </ul>

en: Send message to team
nb: Send melding til teamet

en: Preview
nb: Forhåndsvisning

en: Subject
nb: Emne

en: Send private message
nb: Send en privat melding

en: no such message
nb: Ingen slik melding

en: To
nb: Til

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
nb: Bruker ID's eller unike brukernavn, separert med komma

en: sent you a private message; subject:
nb: sendte deg en privat melding; emne:

en: Private message%1 from %2, subject:
nb: Privat melding%1 fra %2, emne:

en: Couldn't create message
nb: Kunne ikke opprette melding

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
nb: Du har ikke tillatelse til å sende private meldinger så ofte. Vennligst vent litt før du sender flere meldinger.

en: unread
nb: ulest

en: For email notification, %1 edit community prefs %2
nb: For epostvarsling %1 rediger fellesskap inst.%2

en: Private message
nb: Private meldinger

en: Usage limits
nb: Bruksbegrensninger

en: Use at most
nb: Bruk på det meste

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
nb: Reserver litt CPU tid for andre applikasjoner. Eksempel: 75% betyr benytt 6 kjerner av en 8 kjerner CPU.

en: % of the CPUs
nb: % av CPU

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
nb: Paus/fortsett beregning med noen sekunder intervall for å redusere CPU temperatur og energiforbruk. Eksempel: 75% betyr beregn i 3 sekunder, vent 1 sekund og gjenta.

en: % of CPU time
nb: % av CPU tid

en: When to suspend
nb: Sett på pause når

en: Suspend when computer is on battery
nb: Sett på pause når datamaskinen går på batteri.

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
nb: Kryss av for å sette beregningene på pause når datamaskinen går på batteridrift.

en: Suspend when computer is in use
nb: Sett på pause når datamaskinen er i bruk

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
nb: Kryss av for å sette beregning og filoverføring på pause når du bruker datamaskinen.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
nb: Sett GPU beregning på pause nå datamaskinen er i bruk

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
nb: sett kryss om du ønsker at GPU beregning skal settes på pause når du bruker datamaskinen.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
nb: 'I bruk' betyr mus/tastatur benyttet de siste

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
nb: Dette avgjør når datamaskinen betraktes som 'i bruk'.

en: minutes
nb: minutter

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
nb: Sett på pause hvis mus/tastatur har vært inaktiv de siste

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
nb: Dette tillater noen datamaskiner å gå i strømsparingsmodus når de ikke er i bruk

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
nb: Sett på pause når CPU bruk fra andre programmer overskrider

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
nb: Sett på pause når datamaskinen er opptatt med å kjøre andre programmer

en: Compute only between
nb: Beregn bare mellom

en: Compute only during a particular period each day.
nb: Utfører beregninger kun innefor gitte tidsrom hver dag.

en: Other
nb: Annen

en: Store at least
nb: Lagre minst

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
nb: Lagre nok oppgaver til å holde maskinen opptatt for denne perioe.

en: days of work
nb: dagers arbeid

en: Store up to an additional
nb: Tillegslagre opptil

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
nb: Lagrer ekstra oppgaver utover minimums nivå. Avgjør hvor mange oppgaver som skal forespørres fra prosjektet.

en: Switch between tasks every
nb: Bytt mellom oppgaver hver

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
nb: Hvis du deltar i flere prosjekter kan BOINC bytte mellom dem så ofte.

en: Request tasks to checkpoint at most every
nb: Forespør oppgaver til sjekkpunkt maks hver

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
nb: Dette styrer hvor ofte oppgaver lagrer tilstanden til disken, slik at de senere kan fortsettes fra det punktet.

en: seconds
nb: sekunder

en: Use no more than
nb: Ikke bruk mer enn

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
nb: Begrens total diskforbruk til BOINC

en: Leave at least
nb: La det minst være

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
nb: Begrens plassbruk så det er minst så mye plass ledig på disken hvor BOINC lagrer data.

en: GB free
nb: GB ledig

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
nb: Begrens prosentandelen av diskplass brukt av BOINC på den disken som benyttes til lagring av data.

en: % of total
nb: % av total

en: When computer is in use, use at most
nb: Maks utnyttelse når datamaskinen er i bruk

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
nb: Begrens mengden minne benyttet av BOINC når du bruker datamaskinen.

en: When computer is not in use, use at most
nb: Maks utnyttelse når datamaskinen ikke er i bruk

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
nb: Begrens mengden minne benyttet av BOINC når du ikke bruker datamaskinen.

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
nb: La GPU oppgaver bli værende i minnet mens de er satt på pause

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
nb: Hvis denne er krysset av vil oppgaver satt på pause forbli i minnet og fortsette der de slapp uten tap av fremdrift. Hvis denne ikke er krysset av vil oppgaver på pause fjernes fra minnet. Når oppgaven startes igjen vil den fortsette fra sist lagrede sjekkpunkt, noe som medfører tap av fremdrift.

en: Page/swap file: use at most
nb: Vekslingsfil (page file): bruk maks

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
nb: Begrens størrelsen på bruken av vekslingsfilen (page file) brukt av BOINC

en: Limit download rate to
nb: Begrens nedlastningshastighet til

en: Limit the download rate of file transfers.
nb: Begrens nedlastningshastighet til filoverføringer til

en: KB/second
nb: KB/sekund

en: Limit upload rate to
nb: Begrens opplastingshastighet til

en: Limit the upload rate of file transfers.
nb: Begrens opplastingshastighet til filoverføring.

en: Limit usage to
nb: Begrens bruk til

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
nb: Eksempel: BOINC kan overføre maks 2000 MB med data i løpet av 30 dager

en: MB every
nb: MB hver

en: days
nb: dager

en: Transfer files only between
nb: Overfør filer kun mellom

en: Transfer files only during a particular period each day.
nb: Overfører filer bare innefor bestemte perioder hver dag.

en: Skip data verification for image files
nb: Hopp over datavalidering for bildefiler

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
nb: merk denne hvis din Internettleverandør modifiserer avbildingsfilene. Utelukking av verifiseringen reduserer sikkerheten til BOINC.

en: Confirm before connecting to Internet
nb: Bekreft før det kobles til Internet

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
nb: Kun nyttig dersom du har modem, ISDN eller VPN tilkobling.

en: Disconnect when done
nb: Koble fra når ferdig

en: Network
nb: Nettverk

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
nb: Disse innstillingene gjelder for alle BOINC prosjektene du deltar i.

en: %1 Unable to update preferences. %2 The values marked in red below were out of range or not numeric.
nb: %1 Kan ikke oppdatere innstillingene. %2 Verdiene markert med rødt nedenfor var utenfor området eller ikke numeriske.

en: Separate preferences for %1
nb: Separate innstillinger for %1

en: Edit preferences
nb: Rediger innstillinger

en: Remove
nb: Fjern

en: Add separate preferences for %1
nb: Legg til separate innstillinger for %1

en: These settings apply to all computers using this account except
nb: Disse innstillingene gjelde alle datamaskinene som bruker denne kontoen bortsett fra

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
nb: Datamaskiner hvor du har satt innstillinger lokalt med BOINC manager

en: Android devices
nb: Android enheter

en: (Switch view)
nb: (Bytt visning)

en: Combined preferences
nb: Kombinerte innstillinger

en: Primary (default) preferences
nb: Primære (standard) innstillinger

en: Preferences last modified:
nb: Innstillinger sist endret:

en: Add preferences
nb: Legg til innstillinger

en: Update preferences
nb: Oppdater innstillinger

en: yes
nb: ja

en: no
nb: nei

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
nb: Standard datamaskinplassering

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
nb: Nye datamaskiner vil bruke denne plasseringen for beregnings og prosjektinstillinger

en: Resource share
nb: Ressurs fordeling

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
nb: Avgjør andelen av datamaskinens resurser som er tildelt til dette prosjektet. For eksempel, hvis du deltar i to BOINC prosjekt med resursfordeling 100 og 200, vil det første prosjektet få 1/3 og det andre få 2/3 av datamaskinens resurser.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
nb: Aksellerer GPU oppgaver ved å dedikere en CPU til hver?

en: Use CPU
nb: Bruk CPU

en: Use AMD GPU
nb: Bruk AMD GPU

en: Use NVIDIA GPU
nb: Bruk NVIDIA GPU

en: Use Intel GPU
nb: Bruk Intel GPU

en: Run test applications?
nb: Kjør testapplikasjon?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
nb: Dette hjelper oss med å utvikle applikasjoner, men kan medføre at oppgaver feiler på din datamaskin

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
nb: Epost vil bli sendt fra %1; forsikre deg om at spamfilteret godtar denne adressen.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
nb: Er det greit at %1 og teamet ditt (hvis du har) sender deg epost?

en: Should %1 show your computers on its web site?
nb: Skal %1 vise dine datamaskiner på sin hjemmeside?

en: (Switch View)
nb: (Bytt visning)

en: Project specific settings
nb: Prosjekt spesifikke innstillinger

en: bad venue: %1
nb: feil plassering: %1

en: bad subset: %1
nb: gal delmengde: %1

en: Database error:
nb: Databasefeil:

en: and
nb: og

en: no limit
nb: ingen grense

en: Add
nb: Legg til

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
nb: Profilen din vil bli synlig så snart den er godkjent av prosjektet. Tette kan ta noen dager.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
nb: Profilen din har ikke blitt godkjent. Den er ikke synlig for andre. Vennligst endre profilen og prøv igjen.

en: Database error
nb: Databasefeil

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
nb: For å unngå spam er profiler med gjennomsnittlig poeng mindre enn %1 kun synlig for påloggede brukere. Vi beklager ulempene dette medfører.

en: User is banished
nb: Bruker er utestengt

en: No profile exists for that user ID.
nb: Ingen profil eksisterer for den bruker ID.

en: Edit your profile
nb: Rediger din profil

en: Your feedback on this profile
nb: Din tilbakemelding på denne profilen

en: Recommend this profile for User of the Day:
nb: Anbefal denne profilen til Dagens Bruker:

en: I %1 like %2 this profile
nb: Jeg %1 liker %2 denne profilen

en: Alert administrators to an offensive profile:
nb: Varsle administrator om en støtende profil:

en: I %1 do not like %2 this profile
nb: Jeg %1 liker ikke %2 denne profilen

en: Anonymous platform
nb: Anonym plattform

en: pending
nb: venter

en: All
nb: Alle

en: In progress
nb: I fremdrift

en: Validation pending
nb: Venter på validering

en: Validation inconclusive
nb: Validering resultatløs

en: Valid
nb: Gyldig

en: Invalid
nb: Ugyldig

en: Error
nb: Feil

en: Inactive
nb: Inaktiv

en: Unsent
nb: Ikke sent

en: Completed, waiting for validation
nb: Ferdig, venter på validering

en: Completed and validated
nb: Ferdig og validert

en: Completed, marked as invalid
nb: Ferdig, merket som ugyldig

en: Completed, can't validate
nb: Ferdig, kan ikke validere

en: Completed, validation inconclusive
nb: Fullført, validering resultatløs

en: Completed, too late to validate
nb: Ferdig, for sent å validere

en: Completed
nb: Ferdig

en: Couldn't send
nb: Kunne ikke sende

en: Cancelled by server
nb: Avbrutt av tjener

en: Not started by deadline - canceled
nb: Avbrutt: ikke startet innen fristen

en: Error while downloading
nb: Feil under nedlasting

en: Error while computing
nb: Feil oppsto ved beregning

en: Error while uploading
nb: Feil under opplasting

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Upload failed
nb: Opplasting feilet

en: Timed out - no response
nb: Tidsavbrudd - ingen svar

en: Didn't need
nb: Trengte ikke

en: Validate error
nb: Valideringsfeil

en: Abandoned
nb: Avbrutt

en: Success
nb: Vellykket

en: Computation error
nb: Beregningsfeil

en: Redundant result
nb: Dobbelt resultat

en: No reply
nb: Ikke svar

en: New
nb: Ny

en: Downloading
nb: Laster ned

en: Processing
nb: Prosesserer

en: Compute error
nb: Beregningsfeil

en: Uploading
nb: Laster opp

en: Done
nb: Ferdig

en: Aborted by user
nb: Avbrutt av bruker

en: Initial
nb: Innledende

en: Not necessary
nb: Ikke nødvendig

en: Workunit error - check skipped
nb: Arbeidsenhetsfeil - kontroll ikke utført

en: Checked, but no consensus yet
nb: Sjekket, ikke samsvar enda

en: Task was reported too late to validate
nb: Oppgaven rapportert for sent til å verifiseres

en: Couldn't send result
nb: Kunne ikke sende resultat

en: Too many errors (may have bug)
nb: For mange feil (kan ha programvarefeil)

en: Too many results (may be nondeterministic)
nb: For mange resultater

en: Too many total results
nb: For mange resultater totalt

en: WU cancelled
nb: Arbeidsenhet avbrutt

en: Canonical result is missing
nb: Kanonisk resultat mangler

en: Unrecognized Error: %1
nb: Ukjent feil: %1

en: Task name
nb: Oppgavenavn

en: click for details
nb: klikk for detaljer

en: Show IDs
nb: Vis IDs

en: Show names
nb: Vis navn

en: Task
nb: Oppgave

en: Work unit
nb: Arbeidsenhet

en: Computer
nb: Datamaskin

en: Sent
nb: Sendt

en: Time reported<br />or deadline
nb: Tid rapportert<br /> eller frist

en: explain
nb: forklar

en: Run time<br />(sec)
nb: Kjøretid<br />(sek)

en: CPU time<br />(sec)
nb: Prosessortid<br />(sek)

en: Credit
nb: Arbeid utført

en: Application
nb: Applikasjon

en: Workunit
nb: Arbeidsenhet

en: Report deadline
nb: Rapporter frist

en: Received
nb: Mottatt

en: Server state
nb: Tilstand tjener

en: Outcome
nb: Utfall

en: Client state
nb: Tilstand klient

en: Exit status
nb: Avsluttet med statusen

en: Run time
nb: Kjøretid

en: CPU time
nb: Prosessortid

en: Validate state
nb: Valider tilstand

en: Device peak FLOPS
nb: Enhetens maks FLOPS

en: Application version
nb: Applikasjonsversjon

en: Output files
nb: Utdata filer

en: Stderr output
nb: Stderr logg

en: State
nb: Tilstand

en: Task name:
nb: Oppgavenavn:

en: Search criteria (use one or more)
nb: Søke kriteria (bruk en eller flere)

en: Key words
nb: Nøkkelord

en: Find teams with these words in their names or descriptions
nb: Finn team med disse ordene i navnet eller i beskrivelsen.

en: Type of team
nb: Type team

en: Show only active teams
nb: Vis bare aktive team

en: Search
nb: Søk

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
nb: Anmodet av deg, og grunnleggers svarfrist er passert.

en: Complete foundership transfer
nb: Fullført grunnlegger overføring

en: Requested by you
nb: Anmodet av deg

en: founder response deadline is %1
nb: grunnleggers svarfrist er %1

en: Initiate request
nb: Initiere anmodning

en: Deferred
nb: Utsatt

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Web site
nb: Nettside

en: Cross-project stats
nb: Kryss-prosjekt statistikk

en: Message board
nb: Meldingstavle

en: Threads
nb: Tråder

en: Join this team
nb: Bli med i dette teamet

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
nb: Obs: hvis 'Motta epost' er satt i dine prosjekt preferanser, vil grunnleggeren av et team få tilgang til din epost adresse hvis du blir medlem.

en: Not accepting new members
nb: Aksepterer ikke nye medlemmer

en: Foundership change requested
nb: Endring av grunnlegger er anmodet

en: Respond by %1
nb: Respons av %1

en: Team foundership change
nb: Team grunnlegger endring

en: Members
nb: Medlemmer

en: Founder
nb: Grunnlegger

en: Admins
nb: Administratorer

en: New members in last day
nb: Nye medlemmer, siste dag

en: Total members
nb: Medlemmer totalt

en: view
nb: visning

en: Active members
nb: Aktive medlemmer

en: Members with credit
nb: Medlemmer med arbeid utført

en: Admin
nb: Administrator

en: Previous %1
nb: Forrige %1

en: Next %1
nb: Neste %1

en: No such team.
nb: Ingen slikt team.

en: This operation requires foundership.
nb: Denne handlingen krever grunnlegger rolle.

en: This operation requires team admin privileges
nb: Denne handlingen krever team administrator rettigheter

en: WARNING: this is a BOINC-wide team. If you make changes here, they will soon be overwritten. Edit the %1 BOINC-wide team %2 instead.
nb: ADVARSEL: Dette er et BOINC-team. Hvis du gjør endringer her, vil de snart bli overskrevet. Rediger i stedet %1 BOINC-teamet %2.

en: %1 Privacy note %2: if you create a team, your project preferences (resource share, graphics preferences) will be visible to the public.
nb: %1 Personvernerklæring %2: Hvis du oppretter et team, vil prosjektinnstillingene dine (ressursandel, grafikkinnstillinger) være synlige for offentligheten.

en: Team name, text version
nb: Team navn, tekst versjon

en: Don't use HTML tags.
nb: Ikke bruk HTML tags.

en: Team name, HTML version
nb: Team navn, HTML versjon

en: You may use %1 limited HTML tags %2.
nb: Du kan bruke %1 begrensede HTML tagger %2.

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
nb: Hvis du ikke kan HTML, la denne boksen være blank.

en: URL of team web page, if any
nb: URL til Teamets nettside, hvis det er en nettside

en: without "http://"
nb: uten "http://"

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
nb: Denne URL'en vil bli linket til, fra teamsiden på dette nettstedet.

en: Description of team
nb: Beskrivelse av teamet

en: Accept new members?
nb: Tillat nye medlemmer?

en: Company
nb: Firma

en: Primary school
nb: Grunnskole

en: Secondary school
nb: Videregående Skole

en: Junior college
nb: Ungdomskolen

en: University or department
nb: Universitet eller institutt

en: Government agency
nb: Offentlig etat

en: Non-profit organization
nb: Ideell organisasjon

en: National
nb: Nasjonal

en: Local/regional
nb: Lokalt / regionalt

en: Computer type
nb: Datamaskin type

en: Social/political/religious
nb: Sosial / politisk / religiøs

en: User profile
nb: Brukerprofil

en: Projects in which you are participating
nb: Prosjekter du deltar i.

en: Projects in which %1 is participating
nb: Prosjekter som %1 deltar i

en: Click for user page
nb: Klikk for brukerside

en: Since
nb: Siden

en: Computers on this account
nb: Datamaskiner på denne kontoen

en: View
nb: Vis

en: Cross-project ID
nb: Kryss-prosjekt ID

en: Cross-project statistics
nb: Kryss-prosjekt statistikk

en: Cross-project
nb: Kryssprosjekt

en: Stats on your cell phone
nb: Statistikk på din mobiltelefon

en: Postal code
nb: Postnummer

en: %1 member since
nb: %1 medlem siden

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
nb: Endre

en: delete account
nb: slett konto

en: email address
nb: epostadresse

en: password
nb: passord

en: other account info
nb: annen kontoinformasjon

en: User ID
nb: Bruker ID

en: Used in community functions
nb: Brukes i fellesskap funksjoner

en: Account keys
nb: Kontonøkler

en: Account Ownership
nb: Konto eierskap

en: When and how BOINC uses your computer
nb: Når og hvordan BOINC bruker din datamaskin

en: Computing preferences
nb: Beregningsalternativer

en: Message boards and private messages
nb: Meldingstavle og private meldinger

en: Community preferences
nb: Alternativer for felleskap

en: Preferences for this project
nb: Alternativer for dette prosjektet

en: %1 preferences
nb: %1 alternativer

en: View the profile of %1
nb: vis profilen til %1

en: Profile
nb: Profil

en: Create
nb: Opprett

en: %1 posts
nb: %1 innlegg

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
nb: Varsler

en: Quit team
nb: Forlat team

en: Administer
nb: Administrer

en: (foundership change request pending)
nb: (anmodning om grunnlegger endring forestående)

en: Member of team
nb: Medlem av team

en: find a team
nb: Finn et team

en: Founder but not member of
nb: Grunnlegger men ikke medlem av

en: Find friends
nb: Finn venner

en: Friends
nb: Venner

en: Computers
nb: Datamaskiner

en: Contact
nb: Kontakt

en: This person is a friend
nb: Denne personen er en venn

en: Cancel friendship
nb: Avbryt vennskap

en: Request pending
nb: Forespørsel venter

en: Add as friend
nb: Legg til som venn

en: Account information
nb: Kontoinformasjon

en: user name cannot have leading or trailing white space
nb: brukernavnet kan ikke ha innledende eller avsluttende mellomrom

en: user name must be nonempty
nb: brukernavn kan ikke være tomt

en: user name may not contain HTML tags
nb: brukernavn kan ikke innehold HTML tagger

en: Can't create account
nb: Kan ikke opprette konto

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
nb: Trykk på <b>tilbake</b> knappen i nettleseren din og prøv igjen.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
nb: ReCaptcha svaret ditt var ikke korrekt. Vennligst prøv igjen.

en: You have not agreed to our terms of use. Please agree to the terms of use by navigating back to the previous page, in order to create your account
nb: Du har ikke godtatt vilkårene for bruk. Vennligst godta vilkårene for bruk ved å navigere tilbake til forrige side for å opprette kontoen din

en: You must supply an invitation code to create an account.
nb: Du må ha en invitasjons kode for å lage en konto.

en: The invitation code you gave is not valid.
nb: Invitasjons koden du skrev er ikke gyldig.

en: Invalid email address: please enter a valid address of the form name@xxx.yyy
nb: Ugyldig e-postadresse: Skriv inn en gyldig adresse på skjemaet name@xxx.yyy

en: There's already an account with that email address.
nb: Det er allerede en konto med den epostadressen

en: Passwords may only include ASCII characters.
nb: Passordet kan bare inneholde ASCII tegn.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
nb: Nytt passord er for kort. Minimum passordlengde er %1 tegn

en: Couldn't create account
nb: Kunne ikke opprette konto

en: database error, please contact site administrators
nb: database feil, vennligst kontakt en administrator

en: log out
nb: logg ut

en: log in
nb: logg inn

en: Create an account
nb: Opprett en konto

en: Server status page
nb: Tjener status side

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
nb: En databasefeil oppstod mens forespørselen ble behandlet. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unable to handle request
nb: Ikke mulig å behandle forespørselen

en: hours
nb: timer

en: sec
nb: sek

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
nb: Linken har gått ut på tid. Vennligst trykk tilbake knappen, last siden på nytt og prøv igjen.

en: Use BBCode tags to format your text
nb: Bruk BBkode tag's for å formatere teksten din

en: Project down for maintenance
nb: Prosjektet er nede for vedlikehold

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
nb: %1 er midlertidig nede for vedlikehold. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unable to connect to database - please try again later
nb: Kan ikke koble til databasen - vennligst prøv igjen senere

en: Unable to select database - please try again later
nb: Kunne ikke velge database - vennligst prøv igjen senere

en: characters remaining
nb: tegn gjenstår

en: Stay logged in on this computer
nb: Forbli innlogget på denne maskinen

en: Finish account setup
nb: Oppsett av konto fullført

en: Optional; not shown to others
nb: Valgfri; Ikke vist til andre

en: You must supply a name for your account
nb: Du må oppgi et navn for din konto

en: HTML tags not allowed in name
nb: HTML tagger ikke tillatt i navn

note: POST request - the user has submitted the form.
en: Proof of account ownership results
nb: Bevis på resultater for kontoeier

note: Check that the private key file exists where specified. If not, redirect to error page. Check that the public key file exists where specified. If not, redirect to
en: The proof of account ownership feature is not set up properly. Contact the project administrator to resolve the issue.
nb: Beviset for kontoeierskapfunksjonen er ikke riktig konfigurert. Kontakt prosjektadministratoren for å løse problemet.

note: The generated signature has not been verified. The private/public keys do not match.
en: Signature verification failed. Contact the project administrator to resolve the issue.
nb: Signaturverifisering mislyktes. Kontakt prosjektadministratoren for å løse problemet.

note: Something has gone wrong & an error has occurred.
en: An error occurred during the signature verification. Contact the project administrator to resolve the issue.
nb: Det oppsto en feil under signaturbekreftelsen. Kontakt prosjektadministratoren for å løse problemet.

note: User data input invalid
en: Invalid input. User input must have a length > 0 and < 4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>
nb: Ugyldig inndata. Inntastet data må ha lengden> 0 og <4096. <form><input type='button' value='Go back!'' onclick='history.back()'></form>

note: GET request - the user has navigated to the page.
en: Generate proof of account ownership
nb: Generer bevis på kontoeierskap

en: Generate
nb: Generer

en: Edit %1 preferences
nb: Redigere %1 innstillinger

en: Add %1 preferences for %2
nb: Legg til %1 innstillinger for %2

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
nb: %1 har nå følgende programmer. Når du bidrar i %1, arbeid for et eller flere av disse programmene bli tildelt din datamaskin. Den gjeldende versjon av programmet vil bli lastet ned til din datamaskin. Dette skjer automatisk; du trenger ikke å gjøre noenting.

en: Platform
nb: Plattform

en: Version
nb: Versjon

en: Average computing
nb: Gjennomsnittlig beregning

en: BBCode tags
nb: BBCode tagger

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
nb: BBCode tagger lar deg formatere tekst i profilen og foruminnleggene dine.
    BBCode ligner på HTML, men enklere. Taggene starter med [ (i HTML
     ville du brukt %1), og slutter med  ] (i HTML
     ville du brukt %2).

en: Examples
nb: Eksempler

en: Bold
nb: Uthevet

en: Italic
nb: Kursiv

en: Underline
nb: Understrek

en: Strikethrough
nb: Gjennomstreket

en: Superscript
nb: Hevet

en: Big text
nb: Stor tekst

en: Red text
nb: Rød tekst

en: link to website
nb: link til nettsted

en: Quoted text
nb: Sitert tekst

en: use for quoted blocks of text
nb: Brukt til å sitere en tekstblokk

en: use to display an image
nb: brukes til å vise et bilde

en: Code snippet here
nb: Kodesnutt her

en: use to display some code
nb: brukes til å vise kode

en: Pre-formatted text
nb: Preformattert tekst

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
nb: brukes til å vise forhåndsformatert tekst (vanligvis tekst med fast bredde)

en: Item 1
nb: Element 1

en: Item2
nb: Element 2

en: Item 2
nb: Element 2

en: link to an issue on the BOINC Github repository
nb: lenke til et problem i BOINC Github-datalageret

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
nb: lenke til en Wiki-side i BOINC Github-datalageret

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
nb: Hvis du ikke lukker en tag, eller en parameter er feil,
    vil tag teksten vises i innlegget som tekst.

en: Create account
nb: Opprett konto

en: If you already have an account and want to run %1 on this computer, %2 go here %3.
nb: Hvis du allerede har en konto og vil kjøre %1 på denne datamaskinen, gå %2 hit %3.

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
nb: Denne kontoen vil tilhøre team %1 og vil ha samme prosjekt preferanser som grunnleggeren.

en: Picture
nb: Bilde

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
nb: %1 Ditt profil bilde blir vist til venstre.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
nb: For å bytte ut, trykk "Utforsk" knappen og velg en JPG eller PNG fil (%1 eller mindre).

en: To remove it from your profile, check this box:
nb: Kryss av her for å fjerne fra profilen din:

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
nb: Hvis du vil inkludere et bilde på profilen din trykker du på "utforsk" knappen og velger en JPEG eller PNG fil. Vennligst bruk bilder mindre enn %1.

en: Language
nb: Språk

en: Select the language in which your profile is written:
nb: Velg språket profilen din er skrevet på:

en: Submit profile
nb: Registrer profil

en: Create/edit profile
nb: Opprett/rediger profil

en: The format of your uploaded image is not supported.
nb: Formatet til bildet du lastet opp er ikke støttet

en: Your %1 profile %2 lets you share your opinions and background with the %3 community.
nb: Din %1 profil %2 lar deg dele dine meninger og bakgrunn med %3 fellesskapet.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
nb: ReCaptcha svaret ditt var ikke korrekt. Vennligst prøv igjen.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
nb: Din første respons ble merket som søppel av Akismet anti-spam system. Vennligst endre teksten og prøv igjen.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
nb: Din andre respons ble merket som søppel av Akismet anti-spam system. Vennligst endre teksten og prøv igjen.

en: Your profile submission was empty.
nb: Profil endringen din er tom.

en: Could not update the profile: database error
nb: Kunne ikke oppdatere profilen: Databasefeil

en: Could not create the profile: database error
nb: Kunne ikke oppdatere profilen: Databasefeil

en: Profile saved
nb: Profilen er lagret

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
nb: Gratulerer! Profilen din er lag til i vår database

en: View your profile
nb: Vis din profil

en: Create a profile
nb: Opprett en profil

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
nb: For å unngå spam er det påkrevet med gjennomsnittlig poeng på mer enn %1 for å opprette eller endre en profil. Vi beklager problemene dette måtte medføre.

en: This feature is disabled.  Please contact the project administrator.
nb: Denne funksjonen er deaktivert. Vennligst kontakt prosjektets administrator.

en: The token you used has expired or is otherwise not valid.  Please request a new one <a href="delete_account_request.php">here</a>
nb: Eksemplaret du benyttet har utløpt eller er ellers ikke gyldig. Vennligst be om et ny <a href="delete_account_request.php">her</a>

en: Delete Account
nb: Slett konto

en: Thank you for verifying ownership of your account.
nb: Takk for at du har bekreftet eierskapet til kontoen.

en: You can now delete your account by entering in your password below and clicking the "Delete Account" button.
nb: Du kan nå slette kontoen din ved å skrive inn passordet ditt nedenfor og klikke på "Slett konto" -knappen.

en: As a reminder, your account <b>cannot be recovered</b> once you delete it.
nb: Som en påminnelse <b>kan ikke kontoen din gjenopprettes</b> når du har slettet den.

en: Failed to delete your account.  Please contact the project administrator.
nb: Kunne ikke slette kontoen din. Ta kontakt med prosjektadministratoren.

en: Account Deleted
nb: Konto slettet

en: Your account has been deleted.  If you want to contribute to %1 in the future you will need to create a new account.
nb: Kontoen din er slettet. Hvis du vil bidra til %1 i fremtiden, må du opprette en ny konto.

en: You are not allowed to delete your account until after 7 days from when you last changed your email address.
nb: Du har ikke lov til å slette kontoen din før etter 7 dager etter at du sist endret epostadressen din.

en: You have the ability to delete your account.  Please note that this <b>cannot be undone</b> once it is completed.
nb: Du har muligheten til å slette kontoen din. Vær oppmerksom på at dette <b>ikke kan angres</b> når det er fullført.

en: The process works as follows:
nb: Prosessen virker som følger:

en: Enter in your password below and click on the "Send Confirmation Email" button
nb: Skriv inn passordet ditt nedenfor og klikk på "Send bekreftelses-epost" -knappen

en: You will receive an email which contains a link.  Click on that link
nb: Du vil motta en e-post som inneholder en lenke. Klikk på den lenken

en: On the page displayed, you will need to re-enter your password and then click "Delete Account"
nb: På siden som vises, må du skrive inn passordet ditt på nytt og deretter klikke "Slett konto"

en: Your account will then be immediately deleted
nb: Kontoen din vil bli slettet umiddelbart

en: Send Confirmation Email
nb: Send bekreftelses epost

en: Confirmation Email Sent
nb: Epostbekreftelse sendt

en: The email to confirm your request to delete your account has been sent.
nb: E-posten for å bekrefte forespørselen din om å slette kontoen din er sendt.

en: couldn't delete profile - please try again later
nb: kunne ikke slette profil - vennligst prøv igjen senere

en: Delete Confirmation
nb: Bekreft sletting

en: Your profile has been deleted.
nb: Profilen din har blitt slettet.

en: Profile delete confirmation
nb: Bekreft sletting av profil

en: Are you sure?
nb: Er du sikker?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
nb: Slettede profiler forsvinner for alltid og kan ikke gjenopprettes.
    Du må starte fra bunnen av om du ønsker en ny profil i fremtiden.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
nb: Trykk 'JA' dersom
    du er sikker på at du vil slette profilen din fra databasen vår.

en: Yes
nb: Ja

en: Delete my profile
nb: Slett min profil

en: No
nb: Nei

en: Do not delete my profile
nb: Ikke slett min profil

en: PayPal - Transaction Completed
nb: PayPal - Overføring fullført

en: Thank you for donating!
nb: Takk for ditt bidrag!

en: Your donation for has been completed.
nb: Ditt bidrag er mottatt

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
nb: Ditt bidrag vil bli lagt til statuslinjen etter at PayPal bekrefter overføringen.

en: You have canceled your donation.
nb: Du har avbrutt bidraget

en: This project is not accepting donations.
nb: Dette prosjektet godtar ikke donasjoner

en: %1 donations
nb: %1 donasjoner

en: This project is accepting donations via
    %1.
nb: Dette prosjektet godtar donasjoner via
    %1

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
nb: For å donere, fyll inn beløpet du ønsker å gi i feltet under.
    PayPal godtar forskjellige valutaer
    (Kanadiske dollar, Euro, Pund Sterling, Amerikanske Dollar, Svenske Kroner,
    Danske Kroner, Polske Zloty, Norske Kroner,
    Ungarske Forint, Tsjekkiske Koruna).
    Du kan bruke den inkluderte valuttakalkulatoren
    for å se donasjonsbeløpet i forskjellige valutta
    (Kursene er et estimat, så det faktiske beløpet kan variere)

en: Amount you would like to donate
nb: Beløp du ønsker å donere

en: Estimated value in
nb: Anslått verdi i

en: Anonymous donation
nb: Anonym donasjon

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
nb: Kryss av her hvis du ikke vil at navn og konto ID vist i
    donasjonslisten. <br>hvis ikke avkrysset vil du bli oppført som bruker ID %1

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
nb: For å knytte donasjonen til bruker ID må du logge inn.

en: Proceed
nb: Fortsett

en: Donations are accepted through
nb: Donasjoner godtas via

en: Download BOINC add-on software
nb: Last ned BOINC legg-til software

en: You can download applications in several categories.
nb: Du kan laste ned applikasjoner i flere kategorier.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
nb: Applikasjonen er ikke godkjent av %1 så du bruker dem på eget ansvar.

en: We do not provide instructions for installing these applications.
    However, the author may have provided some help on installing or uninstalling the application. 
    If this is not enough you should contact the author.
nb: Vi gir ikke instruksjoner for installasjon av disse applikasjonene.
    Det kan hende at utgiveren har informasjon om installasjon, bruk og avinstallasjon av applikasjonen.
    Hvis dette ikke er nok må du kontakte utgiveren for hjelp.

en: Instructions for installing and running BOINC are %1 here %2.
nb: Instruksjoner for å installere og kjøre BOINC finnes %1 her %2.

en: This list is managed centrally at %1 the BOINC website %2.
nb: Denne listen administreres sentralt på %1 BOINC-nettstedet %2.

en: This project requires VirtualBox.
nb: Dette prosjektet krever VirtualBox.

en: This project recommends VirtualBox.
nb: Dette prosjektet anbefaler VirtualBox.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2, then restart BOINC.
nb: Hvis den ikke er installert på denne datamaskinen, kan du hente den %1her%2, og deretter starte BOINC på nytt.

en: Use the BOINC+VirtualBox installer.
nb: Bruk installasjonsprogrammet BOINC+VirtualBox.

en: If it is not installed on this computer, get it %1here%2.
nb: Hvis det ikke er installert på denne datamaskinen, kan du hente den %1her%2.

en: Download BOINC
nb: Last ned BOINC

en: To download and install BOINC,
                click on the link below and follow the instructions.
nb: For å laste ned og installere BOINC,
    klikk på lenken nedenfor og følg instruksjonene.

en: When BOINC first runs it will ask you to select a project.
                Select %1 from the list,
                or enter this project's URL: %2
nb: Når BOINC først kjøres, vil den be deg om å velge et prosjekt.
    Velg %1 fra listen,
    eller skriv inn prosjektets URL: %2

en: Go to the BOINC download page.
nb: Gå til BOINC-nedlastingssiden.

en: the current versions of BOINC and VirtualBox
nb: gjeldende versjoner av BOINC og VirtualBox

en: these versions are
nb: disse versjonene er

en: BOINC and VirtualBox
nb: BOINC og VirtualBox

en: the current version of BOINC
nb: den nåværende versjonen av BOINC

en: this version is
nb: denne versjonen er

en: To participate in %1, %2 must be installed on your computer.
nb: For å delta i %1, må %2 være installert på datamaskinen din.

en: If %1 already installed, %2click here%3.
nb: Hvis %1 allerede er installert, %2cklikk her%3.

en: When the download is finished, open the downloaded file to install %1.
nb: Når nedlastingen er fullført, åpner du den nedlastede filen for å installere %1.

en: All done? %1Click here to finish%2.
nb: Ferdig? %1Klikk her for å fullføre%2.

en: Use %1
nb: Bruk %1

en: To use %1 on this computer:
nb: For å bruke %1 på denne datamaskinen:

en: In the BOINC manager, go to the Tools menu
nb: I BOINC styreren, gå til Verktøy-menyen

en: Select Use Account Manager
nb: Velg Bruk kontoadministrator

en: Select %1 from the list
nb: Velg %1 fra listen

en: Enter your %1 email address and password.
nb: Tast inn %1 e-postadressen og passordet ditt.

en: Add %1
nb: Legg til %1

en: To add %1 on this computer:
nb: Slik legger du til %1 på denne datamaskinen:

en: Select Add Project
nb: Velg et prosjekt

en: Continue to your home page
nb: Fortsett til din hjemmeside

en: Change email address of account
nb: Endre epostadresse for kontoen

en: New email address '%1' is invalid.
nb: Ny epost adresse '%1' er ugyldig.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
nb: Ny epost adresse er identisk med gammel adresse. Ingen endring utført.

en: There's already an account with that email address
nb: Det er allerede en konto med den epostadressen

en: Invalid password.
nb: Ugyldig passord.

en: The email address of your account is now %1.
nb: Epostadressen til kontoen din er nå %1.

en: Please %1 validate this email address %2.
nb: Vennligst %1 Verifiser denne epostadressen %2.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
nb: Vi kan ikke oppdatere epost adressen din på grunn av et databaseproblem. Vennligst prøv igjen senere.

en: Change email address
nb: Endre epostadresse

en: New email address
nb: Ny epost adresse

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
nb: Må være en gyldig adresse i denne formen 'name@domene'.

en: Confirm reset
nb: Bekreft nullstilling

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
nb: Dette vil avbryte alle endringer du har gjort i innstillingene for nettsamfunn. For å avbryte, trykk tilbakeknappen i nettleseren din.

en: Reset preferences
nb: Nullstill innstillinger

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
nb: Feil: Ikke korrekt bildeformat. Kun PNG og JPEG er støttet

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
nb: Signaturen din er for lang. Vennligst hold den under 250 tegn.

en: No such user:
nb: Ingen slik bruker:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
nb: Hvordan skal vi varsle deg om nye private meldinger, venneforespørsler, endringer i tråder du abbonerer på eller andre hendelser?

en: On my Account page (no email)
nb: På min kontoside (ingen epost)

en: Immediately, by email
nb: umiddelbart, via epost

en: In a single daily email
nb: I en daglig epost

en: Message-board identity
nb: Meldingstavle identitet

en: An image representing you on the message boards.
nb: Et bilde som representerer deg på forumet.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
nb: Format: JPG eller PNG. Størrelse maks 4KB 100x100 piksler

en: Don't use an avatar
nb: Ikke bruk avatar

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
nb: Bruk en globalt gjenkjennbar avatar tilbudt av %1

en: Use this uploaded avatar:
nb: Bruk denne opplastede avataren

en: Avatar preview
nb: Forhåndsvisning av avatar

en: This is how your avatar will look
nb: Dette er hvordan avataren din vil se ut

en: Signature for message board posts
nb: Signatur for forumet

en: Check out %1 various free services %2
    <br> providing dynamic 'signature images'
    <br> showing your latest credit info, project news, etc.
nb: Sjekk ut %1 forskjellige gratis tjenester %2
    <br>gir dynamiske 'signaturbilder'
    <br>viser siste informasjon om arbeid utført, prosjektnyheter osv.

en: Attach signature by default
nb: Legg ved signatur som standard

en: Signature preview
nb: Forhåndsvisning signatur

en: This is how your signature will look in the forums
nb: Dette er hvordan signaturen din ser ut på forumet

en: Message display
nb: Meldingsvisning

en: What to display
nb: Hva som skal vises

en: Hide avatar images
nb: Skjul avatar bilder

en: Hide signatures
nb: Skjul signaturer

en: Show images as links
nb: Vis bilder som lenker

en: Open links in new window/tab
nb: Åpne lenker i nytt vindu/ny fane

en: Highlight special users
nb: Marker spesielle brukere

en: Display this many messages per page
nb: Vis dette antall meldinger pr side

en: How to sort
nb: Sorter etter

en: Threads:
nb: Tråder:

en: Posts:
nb: Innlegg:

en: Jump to first new post in thread automatically
nb: Hopp til første nye post i tråden automatisk

en: Don't move sticky posts to top
nb: Ikke flytt klistrede meldinger til topp

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
nb: Meldingsfilter

en: Filtered users
nb: Filtrerte brukere

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
nb: Ignorere innlegg på oppslagstavle og private meldinger fra disse brukerene.

en: User ID (For instance: 123456789)
nb: Bruker ID (For eksempel: 123456789)

en: Add user to filter
nb: Legg bruker til filter

en: Update
nb: Oppdater

en: Click here to update preferences
nb: trykk her for å oppdatere innstillinger

en: Reset
nb: Nullstill

en: Or click here to reset preferences to the defaults
nb: Eller trykk her for å laste inn standard instillinger

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
nb: Vi kan ikke oppdatere passordet ditt på grunn av et databaseproblem. Vennligst prøv igjen senere.

en: Change password
nb: Endre passord

en: Your password has been changed.
nb: Passordet ditt er endret.

en: New password
nb: Nytt passord

en: HTML tags are not allowed in your name.
nb: HTML tagger ikke tillatt i navnet ditt.

en: You must supply a name for your account.
nb: Du må oppgi et navn for din konto

en: Couldn't update user info.
nb: Kunne ikke oppdatere brukerinformasjon

en: Edit account information
nb: Endre kontoinformasjon

en: Screen name %1 real name or nickname%2
nb: Visningsnavn %1 virkelig navn eller kallenavn%2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
nb: URL %1 til din personlige webside; valgfritt%2

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
nb: Postnummer %1 Valgfritt%2

en: Server states
nb: Tilstand tjener

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
nb: En oppgave's <b>server status</b>indikerer om oppgaven har blitt sendt til en datamaskin, og i såfall om datamaskinen har fullført oppgaven. Mulige verdier er:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
nb: Oppgaven er ikke klar til å sendes (mangler for eksempel filer)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
nb: En oppgave er klar til å sendes, men har ikke blitt sendt enda.

en: In Progress
nb: Pågående

en: The task has been sent; waiting for completion.
nb: En oppgave er sendt; venter på fullføring.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
nb: Oppgaven er sendt til en datamaskin og oppgaven har enten gått ut på tid eller blitt rapportert ferdig.

en: Outcomes
nb: Utfall

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
nb: <b>Resultatet</b> til en oppgave er definert hvis server statusen er <b>fullført</b>. Mulige verdier er:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
nb: Oppgaven er sendt til en datamaskin, men datamaskinen har ikke fullført oppgaven og rapportert tilbake resultatet enda.

en: A computer completed and reported the task successfully.
nb: En datamaskin har fullført og rapportert oppgaven

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
nb: Serveren kunne ikke sende oppgaven til datamaskinen. (Mulig årsak: Oppgaven behøver for mye resurser)

en: Client error
nb: Klientfeil

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
nb: Oppgaven ble sendt til en datamaskin og en feil oppstod.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
nb: Oppgaven ble sendt til en datamaskin og ikke noe svar var mottatt innenfor tidsfristen.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
nb: Oppgaven ble ikke sendt til en datamaskin fordi nok andre oppgaver var ferdige for denne arbeidsenheten.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
nb: Oppgaven ble rapportert men kunne ikke bli validert, typisk fordi resultatfilen forsvant fra tjeneren.

en: Client states
nb: Klienttilstand

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
nb: Et resultats <b>klient status</b> indikerer i hvilket trinn av oppgaven behandlingen feilet.

en: The computer has not yet completed the task.
nb: Datamaskinen har ikke ferdigstilt oppgaven enda.

en: The computer completed the task successfully.
nb: Datamaskinen fullførte oppgaven korrekt.

en: The computer couldn't download the application or input files.
nb: Datamaskinen kunne ikke laste ned applikasjonen eller inndatafilene.

en: An error occurred during computation.
nb: En feil oppstod under beregning.

en: The computer couldn't upload the output files.
nb: Datamaskinen kunne ikke laste opp resultatfilene.

en: Time reported and deadline
nb: Tid rapportert og frist

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
nb: <b>Tidspunktet eller tidsfristen</b> for å rapportering av oppgaven. Feltet avhenger av om oppgaven er rapportert:

en: Already reported
nb: Allerede rapportert

en: The date/time it was reported
nb: Dato/klokkeslett for rapportering

en: Not reported yet, deadline in the future
nb: Ikke rapportert enda, frist ikke utløpt

en: Deadline, shown in green.
nb: Frist, vist i grønt.

en: Not reported yet, deadline in the past
nb: Ikke rapportert enda, frist utløpt

en: Deadline, shown in red.
nb: Frist, vist i rødt.

en: Unknown field
nb: Ukjent felt

en: Sending emails
nb: Sender epost

en: failed to send email to %1: %2
nb: Sending av epost mislykket til %1: %2

en: failed to send email to %1
nb: Sending av epost mislykket til %1

en: email sent successfully to %1
nb: epost sendt korrekt til %1

en: Thanks for telling your friends about %1
nb: Takk for at du fortalte din venner om %1

en: You forgot to enter email addresses; Please %1 return to the form %2 and enter them.
nb: Du glemte å oppgi e-postadresser. Vennligst %1 gå tilbake til skjemaet %2 og tast de inn.

en: Tell your friends about %1
nb: Fortell dine venner om %1

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
nb: Bruk dette skjemaet til å sende e-postmeldinger til folk du tror kan være interessert i %1.

en: To:
nb: Til:

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
nb: Du er ikke autorisert til å forvise brukere

en: Banishment Vote
nb: Bortvisningsstemme

en: No user with this ID found.
nb: Ingen bruker med denne ID funnet

en: User is already banished
nb: Bruker er allerede forvist

en: Are you sure you want to banish %1 ?<br/>This will prevent %1 from posting for chosen time period.<br/>It should be done only if %1 has consistently exhibited trollish behavior.
nb: Er du sikker på at du vil forvise %1?<br/> Dette forhindrer at %1 legger ut innlegg for den valgte tidsperioden.<br/> Det bør bare gjøres hvis %1 konsekvent har vist trolloppførsel.

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
nb: Velg årsak, eller skriv en begrunnelse for hvorfor brukeren skal utestenges.

en: Category
nb: Kategori

en: Obscene
nb: Uanstendig

en: Flame/Hate mail
nb: Flame/hat epost

en: User Request
nb: Bruker anmodning

en: Reason
nb: Årsak

en: Mailed if nonempty
nb: Sendt hvis ikke tom

en: Proceed with vote
nb: Fortsett å avgi stemme

en: You must specify an action...
nb: Du må spesifisere en handling...

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
nb: Du kan ikke endre dette innlegget. <br>Innlegg kan bare endres de første %1 minuttene etter de har blitt opprettet.

en: You are not authorized to edit this post.
nb: Du har ikke autorisasjon til å endre denne posten.

en: Edit post
nb: Endre innlegg

en: Edit your message
nb: Rediger din melding

en: Title
nb: Tittel

en: Add my signature to this post
nb: Legg til min signatur til dette innlegget

en: Not visible to you
nb: Ikke synlig for deg

en: Team message board for %1
nb: Oppslagstavle for team %1

en: New thread
nb: Ny tråd

en: Add a new thread to this forum
nb: Legg til en ny tråd i dette forumet

en: This message board is available as an %1 RSS feed %2
nb: Dette oppslagstavlen er tilgjengelig som %1 RSS-feed %2

en: This thread is hidden
nb: Denne tråden er skjult

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
nb: Det er en klistret tråd og du har ikke lest denne enda

en: sticky/locked/unread
nb: Klistret/låst/ulest

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
nb: Det er en klistret tråd og du har ikke lest denne enda

en: sticky/unread
nb: Klistret/ulest

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
nb: Du har ikke lest denne tråden enda, og tråden er låst

en: unread/locked
nb: ulest/låst

en: You haven't read this thread yet
nb: Du har ikke lest denne tråden enda

en: This thread is sticky and locked
nb: Denne tråden er klistret og låst

en: sticky/locked
nb: Klistret/låst

en: This thread is sticky
nb: Denne tråden er klistret

en: sticky
nb: klistret

en: This thread is locked
nb: Denne tråden er låst

en: locked
nb: låst

en: You read this thread
nb: Du har lest denne tråden

en: read
nb: les

en: Questions and answers
nb: Spørsmål og svar

en: Talk live via Skype with a volunteer, in any of several languages. Go to %1 BOINC Online Help %2.
nb: Snakk live via Skype med en frivillig, på et av flere språk. Gå til %1 BOINC Online Help %2.

en: Topic
nb: Emne

en: Questions
nb: Spørsmål

en: Discussion among members of %1
nb: Diskusjon mellom medlemmer av %1

en: If you have a question or problem, please use the %1 Questions & Answers %2 section of the message boards.
nb: Hvis du har spørsmål eller problemer, vennligst bruk %1 Spørsmål og svar %2 seksjonen i oppslagstavlene.

en: Subscribed threads
nb: Trådabonnementer

en: Moderate post
nb: Moderer innlegg

en: Hide post
nb: Skjul post

en: Commercial spam
nb: Komersiell reklame

en: Doublepost
nb: Dobbeltpost

en: Move post
nb: Flytte post

en: Destination thread ID:
nb: Tråd ID til mål:

en: Banish user
nb: Forvis bruker

en: Ban duration
nb: Utestengningstid

en: 6 hours
nb: 6 timer

en: 12 hours
nb: 12 timer

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 week
nb: 1 uke

en: 2 weeks
nb: 2 uker

en: 1 month
nb: 1 måned

en: Forever
nb: For evig

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
nb: Valgfri forklaring %1 Denne vil følge med i eposten til brukeren. %2

en: You are not authorized to moderate this post.
nb: Du har ikke autorisasjon til å moderere denne posten.

en: Can't move to different category type
nb: Kan ikke flytte til annen kategoritype

en: Can't move to different category
nb: Kan ikke flytte til annen kategori

en: Not authorized to banish users
nb: Du er ikke autorisert til å forvise brukere

en: Banishment
nb: Utestengt

en: User %1 has been banished.
nb: Brukeren %1 har blitt utestengt.

en: Action failed: possible database problem
nb: Handling feilet: Mulig databaseproblem

en: not authorized
nb: ikke autorisert

en: Moderate thread '%1'
nb: Moderer tråd '%1'

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
nb: Velg årsak, eller skriv en begrunnelse for hvorfor du skjuler eller låser denne tråden. Trykk så OK.

en: Current forum
nb: Gjeldende forum

en: Destination forum
nb: Målforum

en: New title:
nb: Ny tittel:

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
nb: Kun prosjektadministrator kan opprette en tråd her, men du kan besvare eksisterende tråder her.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
nb: Meldingen din har blitt merket som søppel av Akismet antispam system. Vennligst endre innlegget og prøv igjen

en: Create new thread
nb: Lag en ny tråd

en: Create a new thread
nb: Lag en ny tråd

en: Remember to add a title
nb: Husk å legge til en tittel

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
nb: Vis dette som en Notis i BOINC oppgavebehandleren

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
nb: Gjøres bare dersom dette kan være interessant for andre frivillige

en: You need more average or total credit to rate a post.
nb: Du trenger flere poeng totalt eller i gjennomsnitt for å bedømme et innlegg.

en: You have already rated this post.
nb: Du har allerede bedømt dette innlegget.

en: Return to thread
nb: Returner til tråd

en: Input Recorded
nb: Tilbakemelding registrert

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
nb: Din tilbakemelding er registrert. Takk for hjelpen.

en: Vote Registered
nb: Stemme registrert

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
nb: Din bedømming er registret. Takk for tilbakemeldingen.

en: Vote Submission Problem
nb: Problem med å avgi stemme

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
nb: Innlegget ditt har blitt merket som søppel av Akismet antispam system. Vennligst endre innlegget og prøv igjen

en: Post to thread
nb: Post til tråd

en: Message:
nb: Melding:

en: reply to %1 Message ID %2:
nb: svar på %1 Meldings-ID %2:

en: Post reply
nb: Skriv svar

en: Add my signature to this reply
nb: Legg til min signatur til dette svaret

en: You need more average or total credit to report a post.
nb: Du trenger flere poeng totalt eller i gjennomsnitt for å rapportere et innlegg.

en: Report Registered
nb: Rapport registrert

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
nb: Din tilbakemelding er registrert. Takk for hjelpen.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
nb: En moderator vil nå se på rapporten og avgjøre hva som skjer videre. Dette kan ta litt tid, vennligst vis tålmodighet.

en: Report a forum post
nb: Rapporter et foruminnelgg

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
nb: Før du rapporterer dette innlegget ber vi deg vurdere å bruke bedømmelses systemet først. Dersom nok brukere gir denne posten negativ bedømmelse vil den bli skjult. </br> Du finner bedømmelses systemet på bunnen av innlegget

en: Report post
nb: Rapporter innlegg

en: Why do you find the post offensive: %1 Please include enough information so that a person that has not yet read the thread will quickly be able to identify the issue. %2
nb: Hvorfor synes du innlegget er støtende: %1 Vennligst ta med nok informasjon slik at en person som ennå ikke har lest tråden, raskt kan identifisere problemet. %2

en: Report not registered
nb: Rapport ikke registrert

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
nb: Rapporten kunne ikke registreres. Vennligst prøv igjen senere.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
nb: Hvis feilen ikke er midlertidig, vennligst rapporter den til prosjektutviklerene.

en: This message board is available as an RSS feed.
nb: Dette forumet er tilgjengelig som en RSS strøm.

en: Options:
nb: Alternativer:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
nb: Ta kun med innlegg skrevet av bruker %1 (standard: alle brukere)

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
nb: Ta kun med innlegg skrevet de siste %1 dagene (standard: 30)

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
nb: Kun tråder: %1 (inkluderer bare det første innlegget i hver tråd)

en: Forum search
nb: Forum søk

en: Search query
nb: Søkeord

en: Search for keywords:
nb: Søk etter nøkkelord:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
nb: Innlegg som inneholder alle de oppgitte ordene vil vises

en: For example: "screensaver freeze"
nb: For eksempel: "skjermsparer frys"

en: Search for author ID:
nb: Søk etter forfatter ID:

en: Only posts by this author will be displayed
nb: Kun innlegg fra denne forfatteren vil vises

en: For example: "43214"
nb: For eksempel: "43214"

en: Search options
nb: Søkealternativer

en: Search limits
nb: Søkebegrensninger

en: Search at most this many days back in time
nb: Søk etter innhold nyere enn

en: %1 months
nb: %1 måneder

en: 1 year
nb: 1 år

en: Only display posts from this forum
nb: Vis kun innlegg fra dette forumet

en: Sort by
nb: Sorter etter

en: Start the search
nb: Start søket

en: Forum search results
nb: Forum søkeresultat

en: Thread titles matching your query:
nb: Trådemner som passer dine søkekriterier:

en: Messages matching your query:
nb: Meldinger som passer dine søkekriterier:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
nb: Beklager, ingen treff. Du kan prøve å utvide søket ved å bruke færre ord (eller mindre spesifikke ord).

en: You can also %1 try the same search on Google. %2
nb: Du kan også %1 prøve det samme søket i Google. %2

en: Perform another search
nb: Utfør et nytt søk

en: Subscription successful
nb: Abonnement vellykket

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
nb: Du abonnerer nå på %1. Du vil motta varsel dersom det er nye innlegg.

en: Subscription failed
nb: Abonnement feilet

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
nb: Vi kan ikke opprette et abonnement på %1 for deg. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unsubscription successful
nb: Abonnement avsluttet

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
nb: Du abonnerer ikke lengre på %1. Du vil ikke lengre motta varsel dersom det er nye innlegg.

en: Unsubscription failed
nb: Avslutting av abonnement feilet

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
nb: Vi kan ikke avslutte abonnementet på %1 for deg. Vennligst prøv igjen senere.

en: Unknown subscription action
nb: Ukjent handling

en: This forum is not visible to you.
nb: Dette forumet er ikke synlig for deg.

en: This thread has been hidden by moderators.
nb: Denne tråden er skjult av moderatorene

en: Message board moderation
nb: Oppslagstavle moderasjon

en: My question was answered
nb: Mitt spørsmål ble besvart

en: Click here if your question has been adequately answered
nb: Trykk her hvis spørsmålet ditt har blitt besvart tilfredsstillende.

en: I've also got this question
nb: Jeg har også fått dette spørsmålet

en: Add a new message to this thread
nb: Legg til en ny melding til denne tråden

en: Unsubscribe
nb: Avslutt abonement

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
nb: Du abonnerer på denne tråden. Trykk her for å avslutte abonnement.

en: Subscribe
nb: Abonnér

en: Click to get email when there are new posts in this thread
nb: Trykk for å få epost når det er nye innlegg i denne tråden

en: Unhide this thread
nb: Opphev skjuling av tråd

en: Hide this thread
nb: Skjul denne tråden

en: Make unsticky
nb: Fjern klistret

en: Make this thread not sticky
nb: Gjør om tråden til ikke klistret

en: Make sticky
nb: Gjør tråd klistret

en: Make this thread always appear at top of forum
nb: Gjør at tråden alltid er øverst i forumet

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Allow new posts in this thread
nb: Tillat nye innlegg i tråd

en: Lock
nb: Lås

en: Don't allow new posts in this thread
nb: Ikke tillat nye innlegg i tråden

en: Move this thread to a different forum
nb: Flytt denne tråden til et annet forum

en: Edit title
nb: Rediger tittel

en: Edit thread title
nb: Rediger tittel på tråd

en: Delete thread permanently
nb: Slett tråd permanent

en: Export as Notice
nb: Eksporter som notis

en: Don't export
nb: Ikke eksporter

en: Don't export this news item as a Notice
nb: Ikke eksporter dette som et notat.

en: Sort
nb: Sorter

note: --------------
en: Thread status updated
nb: Trådstatus oppdatert

en: The status has been updated.
nb: Statusen er oppdatert

en: Posts by %1
nb: innlegg av %1

en: Already friends
nb: Allerede venner

en: You requested friendship with %1 on %2.
nb: Du sendte vennskapsforespørsel til %1 den %2.

en: This request is still pending confirmation.
nb: Forespørselen venter fortsatt på svar

en: %1 is not accepting friendship requests from you
nb: %1 aksepterer ikke vennskaps forespørsler fra deg

en: You can't be friends with yourself
nb: Du kan ikke være venner med deg selv

en: Add friend
nb: Legg til venn

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
nb: Du har sendt en venneforespørsel til %1. Vi vil be vedkommende om å svare på forespørselen.

en: Add an optional message here:
nb: Legg til en valgfri melding her:

en: Friend request sent
nb: Venneforespørsel sendt

en: We have notified %1 of your request.
nb: Vi har gjort %1 oppmerksom på din forespørsel.

en: Please log in as %1
nb: Vennligst logg inn som %1

en: You must log in as %1 to view this friend request
nb: Du må logge inn som %1 for å vise denne vennskapsforespørselen

en: Friend request
nb: Venneforespørsel

en: %1 has requested friendship with you.
nb: %1 har sendt deg en vennskapsforespørsel

en: %1 says: %2
nb: %1 sier: %2

en: Accept friendship
nb: Aksepter vennskap

en: Click accept if %1 is in fact a friend
nb: Trykk aksepter hvis %1 er en venn

en: Decline
nb: Avslå

en: Click decline if %1 is not a friend
nb: Trykk forkast dersom %1 ikke er en venn

en: Friendship confirmed
nb: Vennskap bekreftet

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
nb: Ditt vennskap med %1 er bekreftet.

en: Friendship declined
nb: Vennskap avslått

en: You have declined friendship with %1
nb: Du har avvist vennskap med %1

en: Notification not found
nb: Varsel ikke funnet

en: Friend confirmed
nb: Venn bekreftet

en: You are now friends with %1.
nb: Du er nå venn med %1.

en: Cancel friendship?
nb: Avbryt vennskap?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
nb: Er du sikker på at du vil avbryte vennskap med %1?

en: Stay friends
nb: Forbli venner

en: Friendship cancelled
nb: Vennskap avbrutt

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
nb: Ditt vennskap med %1 er avbrutt.

en: Enter your account's email address below, and click OK. You will be sent email instructions for resetting your password.
nb: Skriv inn e-postadressen til kontoen din nedenfor, og klikk OK. Du vil få tilsendt instruksjoner via e-post for å tilbakestille passordet.

en: Reset password
nb: Tilbakestill passord

en: No GPU tasks reported
nb: Ingen GPU oppgaver rapportert

en: Top GPU models
nb: Beste GPU merke

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
nb: Denne listen viser de mest produktive GPU typene på forskjellige plattformer. Relative hastigheter målt etter gjennomsnittlig tidsforbruk pr oppgave vises i parentes.

en: Welcome to %1
nb: Velkommen til %1

en: View and edit your account preferences using the links below.
nb: Vis og endre dine kontoinnstillinger ved å bruke lenken under.

en: If you have not already done so, %1 download BOINC client software %2.
nb: Hvis du ikke allerede har gjort det, laster du ned %1 BOINC-klientprogramvaren %2.

en: Your account
nb: Din konto

en: anonymous platform
nb: Anonym plattform

en: Missing platform
nb: Manglende platform

en: Number of tasks completed
nb: Antall oppgaver fullført

en: Max tasks per day
nb: Maks oppgaver pr dag

en: Number of tasks today
nb: Antall oppgaver i dag

en: Consecutive valid tasks
nb: Påfølgende gyldige oppgaver

en: Average processing rate
nb: Gjennomsnittlig beregningshastighet

en: Application details for host %1
nb: Programdetaljer for vert %1

en: We have no record of that computer.
nb: Vi har ingen oppføringer om denne datamaskinen.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
nb: Du kan ikke slette vår oppføring av denne datamaskinen enda siden datamaskinen fortsatt har aktive oppgaver. Du må vente til oppgavene tildelt denne datamaskinen blir fjernet fra databasen.

en: Delete record of computer
nb: Slett oppføring av datamaskinen

en: Record deleted.
nb: Oppføring slettet.

en: Return to list of your computers
nb: Retuner til listen over dine datamaskiner

en: Merge computer records
nb: Slå sammen datamaskin oppføringer

en: Merge computers
nb: Slå sammen datamaskiner

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
nb: Noen ganger tildeler BOINC forskjellige identiteter til samme datamaskinen ved en feiltagelse. Du kan rette opp dette ved å slå sammen gammel og ny identitet.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
nb: Ingen datamaskiner kan slåes sammen med denne

en: Show details
nb: vis detaljer

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
nb: Merk datamaskinene som er den samme som %1(opprettet %2, datamaskin ID %3):

en: name
nb: Navn

en: created
nb: opprettet

en: computer ID
nb: datamaskin id

en: no hostname
nb: ingen vertsnavn

en: Merge hosts
nb: Slå sammen vert

en: Updating computer credit
nb: Oppdaterer datamaskinens poeng

en: Host credit updated
nb: Datamaskinens poeng oppdatert

en: Host venue updated
nb: Vertens plassering oppdatert

en: none
nb: Ingen

en: The venue of this host has been set to %1.
nb: Plassering av denne verten satt til %1.

en: This change will take effect the next time the host communicates with this project.
nb: Denne endringen vil bli aktiv neste gangen datamaskinen kommuniserer med prosjektet.

en: Return to host page
nb: Returner til vertsside

en: Computers belonging to %1
nb: Datamaskiner tilhørende %1

en: Computers hidden
nb: Datamaskiner skjult

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
nb: Denne brukeren deler ikke informasjon om sine datamaskiner

en: Your computers
nb: Dine datamaskiner

en: Allowed HTML tags
nb: Tillatte HTML tagger

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
nb: Følgende HTML tagger kan brukes i team beskrivelsen:

en: bold
nb: fet

en: italics
nb: kursiv

en: paragraph
nb: paragraf

en: break
nb: pause

en: preformatted
nb: preformattert

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
nb: Bildet kan ikke være høyere enn 450 piksler. Vennligst ikke henvis til bilder uten tillatelse fra den siden som har bildet.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
nb: Du kan også bruke og-tegnet (&) for å få spesialtegn.

en: Rules and policies
nb: Regler og retningslinjer

en: Run %1 only on authorized computers
nb: Kjør %1 på datamaskiner du har fått autorisasjon til å gjøre dette

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
nb: Kjør %1 kun på datamaskiner du selv eier, eller hvor du har fått tillatelse av eieren av maskinen til å gjøre dette. Noen firmaer og skoler har regler som forbyr bruk av deres datamaskiner til prosjekter som %1.

en: How %1 will use your computer
nb: Hvordan %1 vil bruke din datamaskin

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
nb: Når du kjører %1 på din datamaskin vil deler av datamaskinens CPU kraft, lagringsplass og nettverksforbindelse bli utnyttet. Du kan kontrollere hvor mye resurser %1 kan bruke og når disse kan brukes.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
nb: Oppgavene din datamaskin utfører bidrar til å nå målene til %1. Disse målene er beskrevet på prosjektets hjemmeside. Programmene som denne applikasjonen kjører kan endres under veis.

en: Privacy policy
nb: Personvern

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
nb: Din konto på %1 blir identifisert med navnet du velger. Dette navnet kan bli vist på %1 hjemmesiden, sammen med en oppsummering av arbeidet dine datamaskiner har utført for %1. Hvis du vil være anonym må du velge et navn som ikke avslører din identitet.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
nb: Hvis du deltar i %1, kan informasjon om din datamaskin (som prosessortype, mengde minne osv) lagres av %1. Informasjonen blir benyttet for å avgjøre hvilken type oppgaver som sendes til din datamaskin. Opplysningene vil også vises på hjemmesiden til %1. Det vil ikke vises informasjon som kan brukes til å oppspore plasseringen av din datamaskin. (f eks domenenavn eller nettverksadresse)

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
nb: For å delta i %1 må du oppgi en epostadresse du kan motta epost fra. Denne adressen vil ikke vises på hjemmesiden til %1 eller delt med noen andre. %1 kan sende deg periodiske nyhetsbrev. Dette kan du si opp når du måtte ønske

en: Private messages sent on the %1 web site are visible only to the sender and recipient.  %1 does not examine or police the content of private messages.  If you receive unwanted private messages from another %1 user, you may add them to your %2 message filter %3.  This will prevent you from seeing any public or private messages from that user.
nb: Private meldinger sendt på nettstedet %1 er bare synlige for avsenderen og mottakeren. %1 undersøker eller overvåker ikke innholdet i private meldinger. Hvis du mottar uønskede private meldinger fra en annen %1 bruker, kan du legge dem til i %2 meldingsfilteret %3. Dette forhindrer deg i å se offentlige eller private meldinger fra brukeren.

en: If you use our web site forums you must follow the %2 posting guidelines %3.  Messages posted to the %1 forums are visible to everyone, including non-members.  By posting to the forums, you are granting irrevocable license for anyone to view and copy your posts.
nb: Hvis du bruker nettforaene våre, må du følge retningslinjene for %2 innlegg %3. Meldinger som er lagt ut på %1 forumene er synlige for alle, inkludert ikke-medlemmer. Ved å legge ut på forumet, gir du ugjenkallelig lisens for alle å se og kopiere innleggene dine.

en: Is it safe to run %1?
nb: Er det trygt å kjøre %1?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
nb: Hver gang du laster ned et program fra nett tar du en sjanse: programmet kan ha skadelige feil, eller nettstedet du laster ned fra kan være hacket. %1 har gjort en rekke steg for å minimere disse farene. Vi har testet vårt program grundig. Våre servere er beskyttet av brannmurer og er satt opp med streng sikkerhet. For å sikre at programmet ikke er korrupt er alle kjørbare filer digitalt signert.

en: The applications run by %1 may cause some computers to overheat. If this happens, stop running %1 or use a %2 utility program %3 that limits CPU usage.
nb: Applikasjonene som kjøres av %1 kan føre til at noen datamaskiner overopphetes. Hvis dette skjer, må du slutte å kjøre %1 eller bruke et %2 verktøy %3 som begrenser CPU-bruken.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
nb: %1 er utviklet av %2. BOINC ble utviklet ved Universitetet i California.

en: Liability
nb: Ansvar

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
nb: %1 og %2 tar ikke ansvar for noen form for skade på din datamaskin, tap av data eller noen annen form for hendelse som kan oppstå som et resultat av å delta i %1.

en: Other BOINC projects
nb: Andre BOINC prosjekter

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
nb: Andre prosjekter bruker den samme BOINC plattformen, som %1. Du bør kanskje vurdere å delta i et eller flere av disse prosjektene. Ved å delta i flere prosjekter vil datamaskinen din bidra til disse prosjektene selv om %1 ikke har en tilgjengelig oppgave til deg.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
nb: Disse prosjektene er ikke tilknyttet %1, og vi kan ikke gå god for sikkerhetsrutiner eller deres forskning. Deltagelse i disse prosjektene er på eget ansvar.

en: Is BOINC installed on this device?
nb: Er BOINC installert på denne enheten?

en: Read our %1 Rules and Policies %2.
nb: Les våre %1 regler og retningslinjer %2.

en: Download and install BOINC.
nb: Last ned og installer BOINC.

en: Download
nb: Nedlasting

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
nb: For Androidenheter, last ned BOINC fra Google Play Store eller Amazon App Store.

en: Run BOINC.
nb: Kjør BOINC

en: Choose %1 from the list, or enter %2
nb: Velg %1 fra listen, eller tast inn %2

en: In the BOINC Manager, select Tools / Add Project.
nb: I BOINCadministratoren, velg Verktøy / Legg til prosjekt.

en: Join %1
nb: Bli med i %1

en: Language selection
nb: Språkvalg

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
nb: Denne hjemmesiden er tilgjengelig på flere språk. Nåværende valgt språk er %1.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
nb: Språkvalg er vanligvis styrt av nettleserens språkinnstilling, som er: %1. Du kan endre denne innstillingen ved å:

en: Firefox: Tools/Options/General
nb: Firefox: Verktøy/Alternativer/Generelt

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
nb: Microsoft IE: Verktøy/Alternativer for Internet/Språk

en: Or you can select a language from the following menu:
nb: Eller du kan velge språk fra denne menyen:

en: Translations are done by volunteers.  If your native language is missing or incomplete, %1 you can help translate %2.
nb: Oversettelser utføres av frivillige. Hvis morsmålet ditt mangler eller er ufullstendig, kan du hjelpe %1 med å oversette %2.

en: or %1 create an account %2.
nb: eller %1 opprett en konto %2.

en: Processing %1
nb: Prosesserer %1

en: Merged %1 into %2
nb: Slått sammen %1 til %2

en: Return to the list of your computers
nb: Retuner til listen over dine datamaskiner

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
nb: Dette slår sammen datamaskiner basert på domenenavnet.
    <p>
    For hvert domenenavn, vil alle gamle oppføringer med det
    navnet slåes sammen med den nyeste oppføringen med samme navn.
    Datamaskiner som ikke stemmer over ens vil ikke slåes sammen.
    <p>

en: Go ahead and do this
nb: Fortsett for å fullføre dette

en: Return to the list of computers
nb: Retuner til listen over dine datamaskiner

en: Our message boards are moderated. Posts are subject to the following rules:
nb: Oppslagstavlene våre modereres. Innlegg er underlagt følgende regler:

en: If you think a post violates any of the rules, you can notify moderators by clicking the red X below the post and filling out the form.
nb: Hvis du mener et innlegg bryter med noen av reglene, kan du varsle moderator ved å klikke på den røde X-en under innlegget og fylle ut skjemaet.

en: This moderation policy is set by the %1 project.  If you have comments about the policy or its enforcement, email %2.
nb: Denne moderasjonspolitikken er satt av %1-prosjektet. Hvis du har kommentarer om retningslinjene eller håndhevelsen av den, kan du sende en e-post til %2.

en: Pending credit
nb: Ventende poeng

en: Result ID
nb: Resultat ID

en: Workunit ID
nb: Arbeidsenhet ID

en: Host ID
nb: Vert ID

en: Claimed credit
nb: Tildelt poeng

en: Pending credit: %1
nb: Ventende poeng: %1

en: Total
nb: Totalt

en: Average
nb: Gjennomsnitt

en: Top teams by application
nb: Topp team utfra programvare

en: Top participants by application
nb: Topp deltakere utfra programvare

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
nb: Grense overskredet - Beklager kun %1 første

en: Block messages from this user
nb: Blokker meldinger fra denne brukeren

en: Block user
nb: Blokker bruker

en: Your message has been sent.
nb: Meldingen din har blitt sendt.

en: You have no private messages.
nb: Du har ingen private meldinger.

en: Sender and date
nb: Avsender og dato

en: Reply to this message
nb: Svar på denne meldingen

en: Delete this message
nb: Slette denne meldingen

en: Select all
nb: Merk alt

en: Unselect all
nb: Fjern markering

en: Delete selected messages
nb: Slett valgte meldinger

en: Sender
nb: Avsender

en: Date
nb: Dato

en: You need to fill all fields to send a private message
nb: Du må fylle ut alle feltene for å sende en privat melding

en: Message sent
nb: Melding sendt

en: Your message was sent to %1 team members.
nb: Meldingen din ble sendt til %1 teammedlemmer.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
nb: Meldingen din ble markert som spam
    av Akismet anti-spam-systemet.
    Endre teksten og prøv igjen.

en: Could not find user with id %1
nb: Kunne ikke finne bruker med id %1

en: Could not find user with username %1
nb: Kunne ikke finne bruker med brukernavn %1

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
nb: %1 er ikke et unikt brukernavn; du må bruke bruker ID

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
nb: Bruker %1(ID: %2) godtar ikke private meldinger fra deg.

en: No such user
nb: Ingen slik bruker

en: Really block %1?
nb: Virkelig blokkere %1?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
nb: Er du sikker på at du vil blokkere %1 fra å sende deg private meldinger?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
nb: Obs: Du kan bare blokkere et begrenset antall brukere

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
nb: Når brukeren er blokkert kan du oppheve blokkeringen fra forum innstillings siden.

en: No, cancel
nb: Nei, avbryt

en: no such user
nb: Ingen slik bruker

en: User %1 blocked
nb: Bruker %1 blokkert

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
nb: Bruker %1 har blitt blokkert fra å sende deg private meldinger

en: To unblock, visit %1 message board preferences %2
nb: Hvis du vil oppheve blokkeringen, kan du gå til %1 tavleinnstillinger %2

en: Unknown action
nb: Ukjent handling

en: Your preferences have been updated, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
nb: Innstillingene dine er oppdatert, og
    vil tre i kraft når datamaskinen kommuniserer med %1
    eller du utsteder kommandoen %2 Oppdater %3 fra BOINC administratoren.

en: Your preferences have been reset to the defaults, and
              will take effect when your computer communicates with %1
              or you issue the %2 Update %3 command from the BOINC Manager.
nb: Innstillingene dine er tilbakestilt til standardinnstillingene, og
    vil tre i kraft når datamaskinen kommuniserer med %1
    eller du utsteder kommandoen %2 Oppdater %3 fra BOINC administratoren.

en: Back to preferences
nb: Tilbake til innstillinger

en: Confirm delete preferences
nb: Bekreft sletting av innstillinger

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
nb: Er du sikker på at du vil slette separate %1 innstillinger for %2?

en: Remove preferences
nb: Fjern innstillinger

en: Cancel
nb: Avbryt

en: %1 Profiles %2 let individuals share backgrounds and opinions with the %3 community.
nb: %1 Profiler %2 lar enkeltpersoner dele bakgrunner og synspunkter med fellesskapet %3.

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
nb: Utforsk mangfoldet til andre frivillige, og bidra med dine egne meninger og synspunkter for andre å beundre.

en: If you haven't already, you can %1 create your own user profile %2 for others to see!
nb: Hvis du ikke allerede har gjort det, kan du %1 opprette din egen brukerprofil %2 slik at andre kan se!

en: User of the Day
nb: Dagens Bruker

en: User Profile Explorer
nb: Bruker Profil Utforsker

en: View the %1 User Picture Gallery %2.
nb: Se% 1 brukerbildegalleri %2.

en: Browse profiles %1 by country %2.
nb: Bla gjennom profilene %1 etter land %2.

en: Browse profiles %1 at random %2, %3 at random with pictures %2, or %4 at random without pictures %2.
nb: Bla gjennom profiler %1 tilfeldig %2, %3 tilfeldig med bilder %2, eller %4 tilfeldig uten bilder %2.

en: Alphabetical profile listings:
nb: Alfabetisk profilliste:

en: Search profile text
nb: Søk profil tekst

en: No profiles
nb: Ingen profiler

en: No profiles matched your query.
nb: Ingen profiler passet med din spørring

en: Invalid vote type:
nb: Ugyldig stemmetype:

en: Vote Recorded
nb: Stemme registrert

en: Thank you
nb: Takk

en: Your recommendation has been recorded.
nb: Din anbefaling har blitt registrert

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
nb: Din stemme for å forkaste denne profilen er mottatt.

en: Return to profile.
nb: Retuner til profil.

en: Profiles containing '%1'
nb: Profiler som inneholder "%1"

en: User name
nb: Brukernavn

en: Joined project
nb: Ble med i prosjektet

en: Recent credit
nb: Nylig poeng

en: No profiles found containing '%1'
nb: Ingen profiler med innhold '%1' funnet

en: Recover email address
nb: Gjenopprett e-postadressen

en: There is already an account with that email address.
nb: Det eksisterer allerede en konto med den e-postadressen.

en: Please contact the admin.  Previous email address could not be reverted as another account is using it as their email address.
nb: Ta kontakt med administratoren. Tidligere e-postadresse kunne ikke tilbakestilles ettersom en annen konto bruker den som e-postadresse.

en: Email address has been reverted.
nb: E-postadressen er tilbakestilt.

en: You need to reset your password:
nb: Du må tilbakestille passordet ditt:

en: Invalid token.
nb: Ugyldig symbol.

en: No such task:
nb: Ingen slik oppgave:

en: This feature is turned off temporarily
nb: Denne funksjonen er midlertidig avslått

en: No computer with ID %1 found
nb: Ingen datamaskin med ID %1 funnet

en: No access
nb: Ingen tilgang

en: Missing user ID or host ID
nb: Mangler bruker ID eller verts ID

en: No tasks to display
nb: Ingen oppgaver å vise

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
nb: %1 er midlertidig stengt for vedlikehold.

en: Welcome, %1
nb: Velkommen, %1

en: What is %1?
nb: Hva er %1

en: Thanks for joining %1
nb: Takk for at du ble med %1

en: Your computer hasn't completed any tasks yet.  If you need help, %1go here%2.
nb: Datamaskinen din har ikke fullført noen oppgaver ennå. Hvis du trenger hjelp, %1gå hit %2.

en: You've contributed about %1 credits per day to %2 recently.
nb: Du har nylig bidratt med %1 arbeid hittil %2.

en: Thanks!
nb: Takk!

en: Please make sure BOINC is installed and enabled on your computer.
nb: Vennligst forsikre deg om at BOINC er installert og aktivert på din datamaskin.

en: Want to help more?
nb: Vil du hjelpe mer?

en: If BOINC is not installed on this computer, %1download it%2.
nb: Hvis BOINC ikke er installert på denne datamaskinen, må du %1dlaste den ned %2.

en: Install BOINC on your other computers, tablets, and phones.
nb: Installer BOINC på andre datamaskiner, nettbrett og telefoner.

en: Tell your friends about BOINC, and show them how to join %1.
nb: Fortell vennene dine om BOINC, og vis dem hvordan du kan bli med i %1.

en: Already joined? %1Log in%2.
nb: Allerede blitt med? %1Logg inn%2.

en: News
nb: Nyheter

en: Not Running
nb: Kjører ikke

en: Running
nb: Kjører

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Project status
nb: Prosjektstatus

en: Host
nb: Vert

en: Computing status
nb: Beregningsstatus

en: Users
nb: Brukere

en: Tasks by application
nb: Oppgaver per applikasjon

en: Runtime of last 100 tasks in hours: average, min, max
nb: Kjøretid for siste 100 oppgaver i timer: snitt, min, maks

en: Users in last 24 hours
nb: brukere siste 24t

en: Database schema version:
nb: Database versjon:

en: Computer %1
nb: Datamaskin %1

en: Identifies you on this web site. Use your real name or a nickname.
nb: Identifiserer deg på dette nettstedet. Bruk ditt virkelige navn eller et kallenavn.

en: Choose screen name
nb: Velg visningsnavn

en: An address where you can receive emails.
nb: En adresse hvor du kan motta epost.

en: Your email address
nb: Din epostadresse

en: Choose password
nb: Velg passord

en: Credit leader boards and statistics
nb: Poengledertavler og statistikk

en: Leader boards for %1
nb: Poengledertavle for %1

en: Participants
nb: Deltakere

en: Operating systems
nb: Operativsystemer

en: BOINC versions
nb: BOINC versjoner

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
nb: Mer detaljert statistikk for %1 og andre BOINC-baserte prosjekter er tilgjengelig på forskjellige nettsider:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
nb: Du kan også få gjeldende status i form av et "signatur bilde":

en: Additionally you can get your individual statistics summed across all BOINC projects from several sites; see your %1 home page %2.
nb: I tillegg kan du få din individuelle statistikk oppsummert på tvers av alle BOINC-prosjekter fra flere nettsteder; se din %1 hjemmeside %2.

en: %1 participants may form %2 teams %3.
nb: %1 deltakere kan danne %2 lag %3.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
nb: Du kan bare delta i et team om gangen. Du står fritt til å bli med i og forlate team når du ønsker selv.

en: Each team has a %1 founder %2 who may:
nb: Hvert team har en %1 grunnlegger %2 som kan:

en: edit the team's name and description
nb: Rediger teamet's navn og beskrivelse

en: add or remove team admins
nb: Legg til eller fjern team administrator

en: remove members from the team
nb: fjern medlemmer fra teamet

en: disband a team if it has no members
nb: Dropp lag hvis det ikke har medlemmer

en: To join a team, visit its team page and click %1 Join this team %2.
nb: For å bli med i et team, besøk lagets side og klikk %1 Bli med i dette teamet %2.

en: Find a team
nb: Finn et team

en: Top teams
nb: Topp teams

en: All teams
nb: Alle team

en: %1 teams
nb: %1 team

en: Create a new team
nb: Lag et nytt team

en: If you cannot find a team that is right for you, you can %1 create a team %2.
nb: Hvis du ikke finner et team som er riktig for deg, kan du %1 opprette et team  %2.

en: Remove Team Admin status from this member
nb: Fjern team administrator status for dette medlemmet

en: Add or remove Team Admins
nb: Legg til eller fjern teamadministratorer

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
nb: Du kan velge team medlemmer som Team administrator. Disse kan da:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
nb: Endrer team informasjonen (navn, URL, beskrivelse, type, eller land)

en: View the team's join/quit history
nb: Vis teamets medlemshistorikk

en: Send messages to the team
nb: Send melding til teamet

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
nb: Moderer team forumet, hvis det eksisterer (administratorer får epostvarsler om moderatorhandlinger og røde X rapporter)

en: Team Admins cannot:
nb: Teamadministratorer kan ikke:

en: Change the team founder
nb: Endre grunnlegger av team

en: Remove members
nb: Fjern medlemmer

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
nb: Hvis en team administrator forlater teamet vil vedkommende miste administrator statusen for teamet.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
nb: Vi anbefaler at du kun bruker personer du kjenner og stoler på som team administratorer.

en: There are currently no Team Admins
nb: Det er ingen team administratorer

en: Current Team Admins
nb: Nåværende team administratorer

en: Became Team Admin on
nb: Bli en team administrator på

en: Add Team Admin
nb: Legg til team administrator

en: Email address of team member:
nb: Epostadressen til teammedlem:

en: failed to remove admin
nb: fjerning av administrator feilet

en: User is not member of team
nb: Bruker er ikke medlem av team

en: %1 is already an admin of %2
nb: %1 er allerede en admin til %2

en: Couldn't add admin
nb: Kunne ikke legge til administrator

en: No such team
nb: Ingen slikt team

en: no such team
nb: ingen slikt team

en: User is not a member of %1
nb: Bruker er ikke medlem av %1

en: Changing founder of %1
nb: Endrer grunnlegger av %1

en: %1 is now founder of %2
nb: %1 er nå grunnlegger av %2

en: Change founder of %1
nb: Endrer grunnlegger av %1

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
nb: Team medlem %1 har bedt om å overta grunnlegger status den %2, men medlemmet har forlatt teamet. Forespørselen er derfor kansellert.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
nb: Medlemmet %1 har bedt om å overta grunnlegger status for dette teamet. Dette kan være fordi du har forlatt, eller ikke hatt kontakt med teamet på en lang stund.

en: decline request
nb: avslå forespørsel

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
nb: Hvis du ikke avviser forespørselen innen %1, vil %2 ha muligheten til å ta over statusen som grunnlegger.<br /><br />
    For å godta forespørselen, overfør grunnleggerstatus til %3 ved å bruke skjemaet nedenfor.

en: No transfer request is pending.
nb: Ingen overføringsforespørsler venter.

en: To assign foundership of this team to another member, check the box next to member name and click %1 Change founder %2 below.
nb: For å tildele grunnleggerskapet til dette teamet til et annet medlem, merker du av i boksen ved siden av medlemsnavnet og klikker %1 Endre grunnlegger %2 nedenfor.

en: New founder?
nb: Ny grunnlegger?

en: Change founder
nb: Endre grunnlegger

en: There are no users to transfer team to.
nb: Det er ingen brukere å overføre laget til.

en: You must choose a non-blank team name
nb: Du må velge et ikke-blankt team navn

en: A team named %1 already exists - try another name
nb: Et team med det navnet %1 eksisterer allerede - velg et annet navn

en: Could not create team - please try later.
nb: Kunne ikke opprette team - vennligst prøv igjen senere.

en: Create a team
nb: Lag et team

en: You belong to %1. You must %2 quit this team %3 before creating a new one.
nb: Du tilhører %1. Du må %2 avslutte dette teamet %3 før du oppretter et nytt.

en: Not founder or admin
nb: Ny grunnlegger eller administrator

en: Team history for %1
nb: Team historikk for %1

en: When
nb: Når

en: User
nb: Bruker

en: Action
nb: Handling

en: Total credit at time of action
nb: Totale poeng på tidspunktet for handlingen

en: bad country
nb: feil land

en: The name '%1' is being used by another team.
nb: Navnet '%1' er allerede i bruk av et annet team.

en: Must specify team name
nb: Må spesifisere teamnavn

en: Could not update team - please try again later.
nb: Kunne ikke oppdatere team - vennligst prøv igjen senere.

en: Edit %1
nb: Rediger %1

en: Update team info
nb: Oppdater teaminfo

en: Members of %1
nb: Medlem av %1

en: Show as plain text
nb: Vis som ren tekst

en: Create Message Board
nb: Opprett meldingstavle

en: You may create a message board for use by %1.
nb: Du kan opprette en oppslagstavle for %1.

en: Only team members will be able to post.
nb: Kun team medlemmer kan skrive her

en: At your option, only members will be able to read.
nb: Med dine valg kan kun medlemmer lese dette.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
nb: Du og team administratorene dine vil ha moderatorrettigheter.

en: Create a message board for %1
nb: Opprett meldingstavle for %1

en: Team already has a message board
nb: Team har alerede en meldingstavle

en: Team Message Board
nb: Oppslagstavle for team

en: Minimum time between posts (seconds)
nb: Minimum tid mellom oppslag (sekunder)

en: Minimum total credit to post
nb: Minimum total poeng for å publisere

en: Minimum average credit to post
nb: Minimum gjennomsnitt poeng for å publisere

en: Submit
nb: Registrer

en: Remove your team's message board.
nb: Fjern meldingstavlen til ditt team

en: Really remove message board?
nb: Virkelig fjerne meldingstavlen?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
nb: Er du sikker på at du vil slette teamet's oppslagstavle? Alle tråder og innlegg vil bli permanent slettet.(Det er mulig å lage en ny oppslagstavle senere).

en: Yes - remove message board
nb: Ja - fjern meldingstavlen

en: Message board removed
nb: Meldingstavle fjernet

en: Your team's message board has been removed. You may now %1 create a new one %2.
nb: Teamets oppslagstavle er fjernet. Du kan nå %1 opprette en ny %2.

en: Team Message Board Updated
nb: Oppslagstavle for team oppdatert

en: Update successful
nb: Oppdatering velykket

en: Update failed
nb: Oppdatering feilet

en: Team has no forum
nb: Teamet har ikke et forum

en: You must be a member of a team to access this page.
nb: Du må være medlem av teamet for å få tilgang til denne siden.

en: Requesting foundership of %1
nb: Ber om grunnleggerstatus av %1

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
nb: Grunnleggeren har blitt varslet om din forespørsel pr epost og privat melding. <br /><br />
    Dersom grunnleggeren ikke svarer innen 60 dager vil du få muligheten til å ta over som grunnlegger.

en: Foundership request not allowed now
nb: Endring av grunnlegger ikke tillatt nå

en: Assumed foundership of %1
nb: Ta over grunnleggerstatus over %1

en: Congratulations, you are now the founder of team %1. Go to %2 Your Account page %3 to find the Team Admin options.
nb: Gratulerer, du er nå grunnleggeren av team %1. Gå til %2 Kontosiden %3 for å finne alternativene for teamadministrator.

en: Decline founder change request
nb: Avslå forespørsel om grunnleggerbytte

en: The foundership request from %1 has been declined.
nb: Grunnleggerstatus forespørselen fra %1 er avvist.

en: There were no foundership requests.
nb: Det var ingen grunnleggerstatus forespørsler.

en: undefined action %1
nb: udefinert handling %1

en: Return to team page
nb: Retuner til teamsiden

en: You need to be a member of a team to access this page.
nb: Du må være medlem av teamet for å få tilgang til denne siden.

en: Request foundership of %1
nb: Be om grunnleggerstatus for %1

en: You are now founder of team %1.
nb: Du er nå grunnlegger av team %1.

en: You requested the foundership of %1 on %2.
nb: Du forespurte grunnleggerstatus til %1 den %2.

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
nb: 60 dager har gått siden din forespørsel uten om at grunnleggeren har svart. Du kan nå ta grunnleggerstatus ved å trykke her:

en: Assume foundership
nb: Ta over grunnleggerstatus

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
nb: Grunnleggeren er varslet om din forespørsel. Dersom du ikke får svar innen %1 får du muligheten til å ta over grunnleggerstatus.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
nb: Hvis grunnleggeren av teamet ikke er aktiv og du ønsker å ta rollen som grunnlegger trykker du på knappen under. Den nåværende grunnleggeren vil motta en epost med detaljer om ditt ønske. Grunnleggeren kan da enten godta eller avvise ditt ønske. Hvis ikke grunnleggeren svarer innen 60 dager vil du kunne overta som grunnlegger. <br></br>
    Er du sikker på at du vil be om å bli grunnlegger?

en: Request foundership
nb: Be om grunnleggerstatus

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
nb: Grunnleggerbytte har allerede blitt forespurt av %1 på %2.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
nb: Et skifte av grunnlegger har vært forespurt de siste 90 dagene. Et nytt skifte kan ikke utføres. Vennligst prøv igjen senere.

en: The team %1 is not joinable.
nb: Teamet %1 tillater ikke innmelding.

en: Already a member
nb: Allerede medlem

en: You are already a member of %1.
nb: Du er allerede medlem av %1.

en: Couldn't join team - please try again later.
nb: Kunne ikke bli med i team - vennligst prøv igjen senere.

en: Joined %1
nb: Ble med i %1

en: You have joined %1.
nb: Du har blitt med i %1

en: Please note:
nb: Vennligst merk:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
nb: Bli medlem av et team gjør at grunnleggeren av teamet får tilgang til epost adressen din.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
nb: Bli med i et team påvirker ikke poengene på din konto.

en: Join team
nb: Bli med i team

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Search results for '%1'
nb: Søkeresultater for '%1'

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
nb: Du kan vise disse team's medlemsstatistikk og informasjon.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
nb: Mer enn 100 team passer dine søkekriterier. Bare de første 100 vises.

en: End of results. %1 If you cannot find the team you are looking for, you may %2 create a team %3 yourself.
nb: Slutten av resultatene. %1 Hvis du ikke finner teamet du leter etter, kan du %2 opprette et team %3 selv.

en: Team administration for %1
nb: Team administrator for %1

en: Edit team info
nb: Rediger teaminfo

en: Change team name, URL, description, type, or country
nb: Endrer team navn, URL, beskrivelse, type, eller land.

en: Member list:
nb: Medlemsliste:

en: text
nb: tekst

en: View member info
nb: Vis informasjon om medlem

en: View change history:
nb: Vis endringshistorikk

en: See when members joined or quit this team
nb: Se når medlemmer ble med eller forlot dette teamet

en: Respond to foundership request.
nb: Besvar forespørsel på grunnleggerstatus.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
nb: Hvis ikke du svarer innen %1, kan %2 overta grunnleggerstatus til dette teamet.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
nb: Fjern uønskede eller ikke aktive medlemmer fra dette teamet

en: Transfer foundership to another member
nb: Overfør grunnlegger status til et annet medlem

en: Add/remove Team Admins
nb: Legg til eller fjern team administratorer

en: Give selected team members Team Admin privileges
nb: Gi team administrator rettigheter til valgte team medlemmer.

en: Remove team
nb: Fjern team

en: Allowed only if team has no members
nb: Kun tillatt hvis teamet ikke har medlemmer

en: Create or manage a team message board
nb: Opprett eller administrer oppslagstavlen til teamet

en: To have this team created on all BOINC projects (current and future) you can make it into a %1 BOINC-wide team %2.
nb: For å få laget dette laget på alle BOINC-prosjekter (nåværende og fremtidige) kan du gjøre det til et %1 BOINC-bredt team %2.

en: Team admins are encouraged to join and participate in the Google %1 boinc-team-founders %2 group.
nb: Teamadministratorer oppfordres til å delta og delta i Google %1 boinc-team-grunnleggere %2-gruppen.

en: Can't delete non-empty team
nb: Kan ikke slette team som ikke er tomme

en: Team %1 deleted
nb: Team %1 slettet

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
nb: Grense oversteget: Kan bare vise de første 1000 medlemmene.

en: Unable to quit team
nb: Ikke mulig å forlate teamet

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
nb: Teamet finnes ikke eller du er ikke medlem av det.

en: Quit %1
nb: Forlat %1

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
nb: <strong>Vennligst merk før du forlater et team:</strong>
    <ul>
    <li>Hvis du forlater et team kan du når som helst melde deg inn i det samme eller et annet team.
    <li>Forlate et team påvirker ikke dine opptjente poeng på noen måte.
    </ul>

en: Quit Team
nb: Forlat team

en: Removing users from %1
nb: Fjerner brukere fra %1

en: %1 is not a member of %2
nb: %1 er ikke medlem av %2

en: %1 has been removed
nb: %1 har blitt fjernet

en: Remove members from %1
nb: Fjern brukere fra %1

en: Remove?
nb: Fjerne?

en: Name (ID)
nb: Navn (ID)

en: No members are eligible for removal.
nb: Ingen medlemmer tilgjengelig for fjerning.

en: Remove users
nb: Fjern brukere

en: Team name
nb: Teamnavn

en: Validated?
nb: Validert?

en: Team search results
nb: Søkeresultat team

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
nb: Ingen team som passer til dine kriterier. Prøv et annet søk.

en: Or you can %1 create a new team %2.
nb: Eller du kan %1 opprette et nytt team %2.

en: The following teams match one or more of your search criteria.
                To join a team, click its name to go to the team page,
                   then click %1 Join this team %2.
nb: Følgende lag samsvarer med ett eller flere av søkekriteriene dine.
    For å bli med i et lag, klikk på navnet for å gå til teamsiden,
    klikk deretter %1 Bli med i dette teamet %2.

en: Change your search
nb: Endre søk

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
nb: Du kan samarbeide med andre personer med lignende interesser, fra samme land, firma eller skole.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
nb: Bruk dette skjemaet for å finne team som kan passe for deg.

en: %1 I'm not interested %2 in joining a team right now.
nb: %1 Jeg er ikke interessert %2 i å bli medlem av et team akkurat nå.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top computers
nb: Topp datamaskiner

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
nb: Topp %1 team

en: There are no %1 teams
nb: Det er ikke noen %1 team

en: Participant since
nb: Deltatt siden

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
nb: Topp deltagere

en: No user of the day has been chosen.
nb: Ingen dagens bruker er valgt.

en: User of the Day for %1: %2
nb: Dagens Bruker for %1: %2

en: You are not logged in. Please login to agree to our terms of use.
nb: Du er ikke logget inn. Vennligst logg inn for å godta vilkårene for bruk.

en: Agree to our Terms of Use.
nb: Godta våre vilkår for bruk.

en: Website error when attempting to agree to terms of use. Please contact the site administrators.
nb: Nettstedsfeil når du prøver å godta vilkårene for bruk. Kontakt nettstedsadministratorene.

en: You have not agreed to our terms of use. You may not continue until you do so.
nb: Du har ikke godtatt vilkårene for bruk. Du kan ikke fortsette før du gjør det.

en: Website error when attempting to agree to terms of use.
nb: Nettstedsfeil når du prøver å godta vilkårene for bruk.

en: Authentication error attempting to agree to terms of use.
nb: Autentiseringsfeil ved forsøk på å godta bruksvilkårene.

en: Filters
nb: Filtre

en: User name starts with
nb: Brukernavn starter med

en: Any
nb: Hvilken som helst

en: With profile?
nb: Med profil?

en: Either
nb: Enten

en: On a team?
nb: På et team?

en: Ordering
nb: Rekkefølge

en: Decreasing sign-up time
nb: Minkende registreringsdato

en: Decreasing average credit
nb: Minkende gjennomsnitt poeng

en: Decreasing total credit
nb: Minkende totale poeng

en: search string must be at least 3 characters
nb: søkestreng må minst inneholde 3 tegn

en: User search results
nb: Søkeresultat bruker

en: Joined
nb: Ble medlem

en: No users match your search criteria.
nb: Ingen brukere passer til dine søkekriterier

en: User not found!
nb: Bruker ikke funnet!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
nb: Konto data <br/>for %1<br/>Tidspunkt:

en: Team TotCred:
nb: Team Totpoeng

en: Team AvgCred:
nb: Team Snittpoeng:

en: Team: None
nb: Team: Ingen

en: Validate BOINC email address
nb: Valider BOINC epostadresse

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
nb: Vennligst følg denne linken for å verifisere epostadressen på din %1 konto:

en: Validate email sent
nb: Verifiseringsepost sendt

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
nb: En epost har blitt sendt til %1. Følg linken i eposten for å verifisere epost adressen din.

en: No such user.
nb: Ingen slik bruker

en: Error in URL data - can't validate email address
nb: Feil i URL data - kan ikke verifisere epost adressen

en: Database update failed - please try again later.
nb: Databaseoppdatering feilet - Vennligst prøv igjen senere.

en: Validate email address
nb: Verifiser epost adresse

en: The email address of your account has been validated.
nb: Epost adressen til din konto er verifisert

en: This user has no profile
nb: Denne brukeren har ingen profil

en: Profile: %1
nb: Profil: %1

en: Account data
nb: Konto informasjon

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
nb: Du kan få tilgang til kontoen din enten ved å bruke epost og passord,
    eller ved å bruke en tildelt 'kontonøkkel'.
    Din kontonøkkel er:

en: This key can be used to:
nb: Denne nøkkelen kan brukes til:

en: log in to your account on the web
nb: logge inn på din konto på nett

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
nb: For å legge en datamaskin til kontoen din uten å bruke BOINC Manager.
    For å gjøre dette, installer BOINC,
    lag en fil med navn %1 i BOINC
    data mappen, og lagre følgende i filen:

en: Weak account key
nb: Svak konto nøkkel

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
nb: Din "begrenset tilgang" nøkkel kan brukes til å knytte andre datamaskiner til din konto
    som beskrevet ovenfor. Nøkkelen kan ikke brukes til å logge inn på kontoen din eller gjøre endringer på den.
    Hvis du vil legge til en usikker eller ikke betrodd datamaskin til kontoen din,
    gjør du dette med begrenset tilgangsnøkkelen din.
    Din begrenset tilgangsnøkkel er:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
nb: Hvis du bytter passordet vil også "begrenset tilgang" nøkkelen endres, og din forrige nøkkel vil bli ugyldig.

en: 
        At this point BOINC should be installed and running on your computer;
        the system tray should have an icon like this: %1
        If not, %2get help here%3.
nb: 
    På dette tidspunktet skal BOINC være installert og kjøre på datamaskinen din;
    systemstatusfeltet skal ha et ikon som dette: %1
    Hvis ikke, %2gfå hjelp her %3.

en: What happens now?
nb: Hva skjer nå?

en: BOINC, running in the background, will download computing jobs,
            process them, and upload the results.
            This will happen automatically; you don't have to do anything.
            This computation may cause your computer's fan to run,
            and it may slightly increase your electric bill.
nb: BOINC, som kjører i bakgrunnen, vil laste ned kalkuleringsarbeid,
    behandle dem, og laste opp resultatene.
    Dette vil skje automatisk; du trenger ikke å gjøre noe.
    Denne kalkuleringen kan føre til at datamaskinens vifte kjører,
    og det kan øke strømregningen litt.

en: How to monitor and control BOINC
nb: Hvordan overvåke og kontrollere BOINC

en: You can monitor what BOINC is doing, and control it, using the BOINC Manager.
            Open this by double-clicking on the BOINC icon.
            Details are %1here%2.
nb: Du kan overvåke hva BOINC gjør, og kontrollere det, ved hjelp av BOINC administratoren.
    Åpne dette ved å dobbeltklikke på BOINC-ikonet.
    Detaljer er %1her%2.

en: BOINC is designed to not impact
            the performance of your computer for normal use.
            If it does, you can reduce this impact by,
            for example, limiting the amount of memory BOINC uses.
            You can control many settings.
            Check this out %1here%2.
nb: BOINC er designet for ikke å påvirke
    ytelsen til datamaskinen din for normal bruk.
    Hvis den gjør det, kan du redusere denne effekten ved å
    for eksempel å begrense mengden minne BOINC bruker.
    Du kan kontrollere mange innstillinger.
    Sjekk dette ut %1her%2.

en: You can meet and communicate with other %1 participants
            in a variety of ways - take a look under the Community
            menu above.
nb: Du kan møte og kommunisere med andre %1 deltakere
    på en rekke måter - ta en titt under fellesskapets-
    meny ovenfor.

en: Other projects
nb: Andre prosjekt

en: %1 is one of many science projects using BOINC.
            Your computer is now 'attached' to %1,
            but you can attach it to other projects if you want.
            It will process jobs for all attached projects.
            %2Learn about how to do this%3.
nb: %1 er et av mange vitenskapelige prosjekter som bruker BOINC.
    Datamaskinen din er nå 'festet' til %1,
    men du kan knytte den til andre prosjekter hvis du vil.
    Den vil behandle jobber for alle tilknyttede prosjekter.
    %2Leær om hvordan du gjør dette%3.

en: Workunit %1
nb: Arbeidsenhet %1

en: application
nb: applikasjon

en: keywords
nb: nøkkelord

en: canonical result
nb: kanonisk resultat

en: granted credit
nb: Tildelte poeng

en: Tasks in progress
nb: Pågående oppgaver

en: suppressed pending completion
nb: holdt tilbake i påvente av ferdigstillelse

en: minimum quorum
nb: minimum beslutningsdyktig antall

en: initial replication
nb: første replikering

en: max # of error/total/success tasks
nb: maks antall feilede/totale/vellykkede oppgaver

en: errors
nb: feil

en: validation
nb: validering

en: Pending
nb: Venter

en: can't find workunit
nb: finner ikke arbeidsenhet

en: Generated
nb: Opprettet

en: Your personal background.
nb: Din personlige bakgrunn.

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
nb: Fortell om deg selv. Du kan fortelle hvor du er fra, alder, yrke, hobby eller hva du måtte ønske å dele om deg selv.

en: Your opinions about %1
nb: Din mening om %1

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
nb: Fortell oss om dine synspunkter om %1<ol>
    <li>Hvorfor kjører du %1?
    <li>Hva er dine tanker om prosjektet?
    <li>Dine forslag?
    </ol>

en: Color scheme for graphics
nb: Fargetema for grafikk

en: Maximum CPU % for graphics %1 0...100 %2
nb: Maksimal CPU % for grafikk %1 0...100 %2

en: Run only the selected applications
nb: Kjør bare valgte applikasjoner

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
nb: Mottar oppgaver kun fra gitte oppgaver. Nyttig for å fokusere på visse applikasjoner, eller utelukke applikasjoner.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
nb: Godta oppdrag fra andre applikasjoner hvis valgte applikasjon ikke har oppdrag tilgjengelig?

en: Use faster non-graphical applications if available?
nb: Bruk raskere, ikke grafisk applikasjon hvis tilgjengelig?

en: (all applications)
nb: (alle applikasjoner)

en: No limit
nb: Ingen grense

en: Max # of jobs for this project
nb: Maks # jobber for dette prosjektet

en: Max # of CPUs for this project
nb: Maks # CPUer for dette prosjektet

en: Max # jobs
nb: Maks # jobber

en: Max # CPUs
nb: Maks # CPUer

en: General terms-of-use for this BOINC project.
nb: Generelle bruksvilkår for dette BOINC-prosjektet.

en: Do you consent to exporting your data to BOINC statistics aggregation Web sites?
nb: Samtykker du i å eksportere dataene dine til BOINC-statistikkaggregasjonsnettsteder?
