BOINC - en to sk translation catalogue (1411 entries)

en: LANG_NAME_NATIVE
sk: Slovenčina

en: LANG_NAME_INTERNATIONAL
sk: Slovak

en: An invitation code is required to create an account.
sk: Na vytvorenie konta je potrebný pozývací kód.

en: Identifies you on our web site. Use your real name or a nickname.
sk: Slúži ako identifikácia na našej webovej stránke. Môžete použiť vaše meno alebo prezývku.

en: Screen name
sk: Zobrazované meno

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'.
sk: Adresa musí byť vo formáte "meno@doména".

en: Email address
sk: Mailová adresa

en: Must be at least %1 characters
sk: Musí obsahovať minimálne %1 znakov

note: we need the password here not for verification, but because we store it salted with email address, which is about to change.
en: Password
sk: Heslo

en: Confirm password
sk: Potvrdiť heslo

en: Select the country you want to represent, if any.
sk: Pokiaľ chcete reprezentovať nejakú krajinu, prosím, vyberte ju

en: Country
sk: Krajina

en: Postal or ZIP Code
sk: PSČ

en: Optional
sk: Nepovinné

en: Email address:
sk: E-mailová adresa:

en: Password:
sk: Heslo:

en: forgot password?
sk: Zabudli ste heslo?

en: Stay logged in
sk: Zostať prihlásený

en: Bold text: [b]text[/b]  (alt+b)
sk: Tučný text: [b]text[/b] (alt+b)

en: Italic text: [i]text[/i]  (alt+i)
sk: Kurzíva: [i]text[/i]  (alt+i)

en: Underline text: [u]text[/u]  (alt+u)
sk: Podčiarknutý text: [u]text[/u]  (alt+u)

en: Strikethrough text: [s]text[/s]  (alt+k)
sk: Prečiarknutý text: [s]text[/s] (alt+k)

en: Quote text: [quote]text[/quote]  (alt+q)
sk: Citovať text: [quote]text[/quote]  (alt+q)

en: Code display: [code]code[/code]  (alt+c)
sk: Zobraziť kód: [code]kód[/code]  (alt+c)

en: List: [list]text[/list] (alt+l)
sk: Zoznam: [list]text[/list] (alt+l)

en: Ordered list: [list=1]text[/list]  (alt+o)
sk: Zoradený zoznam: [list=1]text[/list]  (alt+o)

en: Insert image: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)
sk: Vložiť obrázok: [img]http://image_url[/img]  (alt+p)

en: Insert URL: [url]http://url[/url] or [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)
sk: Vložiť odkaz: [url]http://url[/url] aj [url=http://url]URL text[/url]  (alt+w)

en: Font color
sk: Farba fontu

en: Font color: [color=red]text[/color]  Tip: you can also use color=#FF0000
sk: Farba fontu: [color=red]text[/color]  Tip: Môžete tiež použiť color=#FF0000

en: Default
sk: Predvolený

en: Dark Red
sk: Tmavočervená

en: Red
sk: Červená

en: Orange
sk: Oranžová

en: Brown
sk: Hnedá

en: Yellow
sk: Žltá

en: Green
sk: Zelená

en: Olive
sk: Olivovo zelená

en: Cyan
sk: Azúrová

en: Blue
sk: Modrá

en: Dark Blue
sk: Tmavomodrá

en: Indigo
sk: Indigovo modrá

en: Violet
sk: Fialová

en: Font size
sk: Veľkosť fontu

en: Font size: [size=x-small]small text[/size]
sk: Veľkosť fontu: [size=x-small]malý text[/size]

en: Small
sk: Malý

en: Normal
sk: Normálny

en: Large
sk: Veľký

en: Close all open bbCode tags
sk: Zavrieť všetky otvorené bbCode tagy

en: Close Tags
sk: Zavrieť tagy

en: Account
sk: Konto

en: Join
sk: Vstúpiť

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: About %1
sk: O %1

en: Help
sk: Pomoc

en: Project
sk: Projekt

en: Participate
sk: Zúčastniť sa

en: Do work
sk: Pracovať

en: Server status
sk: Stav serveru

en: Statistics
sk: Štatistiky

en: Applications
sk: Aplikácie

en: Participants
sk: Účastníci

en: Computers
sk: Počítače

note: array(tra("Questions and Answers"), $url_prefix."forum_help_desk.php"),
en: Teams
sk: Tímy

en: GPU models
sk: Modely GPU

en: CPU models
sk: Modely CPU

en: Computing
sk: Výpočty

en: Community
sk: Komunita

en: Message boards
sk: Nástenky

en: create or join a team
sk: vytvoriť tím alebo sa pripojiť

en: Profiles
sk: Profily

en: User search
sk: Hľadať používateľa

en: User of the day
sk: Používateľ dňa

en: Certificate
sk: Certifikát

en: Site
sk: Stránka

en: Site search
sk: Hľadať stránku

en: Languages
sk: Jazyky

note: names for the above
en: Oldest first
sk: Od najstarších

en: Newest first
sk: Od najnovších

en: Highest rated posts first
sk: Zobraziť najlepšie hodnotené správy ako prvé

en: Newest post first
sk: Od najnovších

en: Most views first
sk: Najsledovanejšie ako prvé

en: Most posts first
sk: Zobraziť s najväčším počtom správ ako prvé

en: Volunteer moderator
sk: Dobrovoľný moderátor

en: Project administrator
sk: Administrátor projektu

en: Project developer
sk: Vývojár projektu

en: Project tester
sk: Tester projektu

en: Volunteer developer
sk: Dobrovoľný vývojár

en: Volunteer tester
sk: Dobrovoľný tester

en: Project scientist
sk: Vedec projektu

en: Help desk expert
sk: Helpdesk expert

note: Search
en: Search for words in forum messages
sk: Hladať slová v správach z fóra

en: Search forums
sk: Prehľadať fóra

en: Advanced search
sk: Pokročilé vyhľadávanie

en: Private messages
sk: Súkromné správy

en: Questions and Answers
sk: Otázky a Odpovede

en: %1 message board
sk: nástenka %1

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Author
sk: Autor

en: Message
sk: Správa

en: Send message
sk: Poslať správu

en: Send %1 a private message
sk: Poslať %1 súkromnú správu

en: Joined: %1
sk: Pridali ste sa: %1

en: Posts: %1
sk: Príspevky: %1

en: Credit: %1
sk: Kredit: %1

en: You haven't read this message yet
sk: Túto správu ste zatiaľ nečítali

en: Unread
sk: Neprečítané

en: Message %1
sk: Správa %1

en: hidden
sk: skryté

en: Posted: %1
sk: Uverejnené: %1

en:  - in response to
sk:  - ako odpoveď na

en: Edit
sk: Upraviť

en: Edit this message
sk: Upraviť správu

en: Last modified: %1
sk: Posledná zmena: %1

en: Report this post as offensive
sk: Nahlásiť správu ako urážlivú

en: Report as offensive
sk: Nahlásiť ako urážlivý

en: Rating: %1
sk: Hodnotenie: %1

en: rate:
sk: hodnotenie:

en: Click if you like this message
sk: Kliknite ak sa vám táto správa páči

en: Rate +
sk: Hodnotiť +

en: Click if you don't like this message
sk: Kliknite ak sa vám táto správa nepáči

en: Rate -
sk: Hodnotiť -

note: "Reply" is used as a verb
en: Reply
sk: Odpovedať

en: Post a reply to this message
sk: Odpovedať na túto správu

note: "Quote" is used as a verb
en: Quote
sk: Citovať

en: Post a reply by quoting this message
sk: Poslať odpoveď citovaním tejto správy

en: Hidden by a moderator
sk: Skryté moderátorom

en: Posted %1 by %2
sk: Uverejnené %1 od %2

en: You may not post or rate messages until %1
sk: Nemôžete odosielať alebo hodnotiť správy do %1

en: Rules:
sk: Pravidlá:

en: Unhide
sk: Odkryť

en: Unhide this post
sk: Odkryť túto správu

en: Hide
sk: Skryť

en: Hide this post
sk: Skryť túto správu

en: Move
sk: Presunúť

en: Move post to a different thread
sk: Presunúť správu do inej témy

en: Banish author
sk: Zablokovať autora

en: Vote to banish author
sk: Hlasovať za zablokovanie autora

en: Vote not to banish author
sk: Hlasovať za neblokovanie autora

en: Start vote to banish author
sk: Začať hlasovanie na zablokovanie autora

en: Delete
sk: Zmazať

en: Delete this post
sk: Vymazať túto správu

en: Only team members can post to the team message board
sk: Len členovia tímu môžu posielať správy na tímovú nástenku.

en: To create a new thread in %1 you must have a certain level of average credit. This is to protect against abuse of the system.
sk: Pre vytvorenie nového vlákna v %1 musíte mať určitú úroveň priemerného kreditu. Toto slúži na ochranu proti zneužívaniu systému.

en: You cannot create threads right now. Please wait before trying again. This is to protect against abuse of the system.
sk: Teraz nemôžete vytvárať nové vlákna. Prosím počkajte a potom skúste znovu. Toto slúži na ochranu proti zneužívaniu systému.

en: This thread is locked. Only forum moderators and administrators are allowed to post there.
sk: Táto téma je uzamknutá. Len moderátori a administrátori fóra sem môžu posielať správy.

en: Can't post to a hidden thread.
sk: Nedá sa posielať do skrytej témy.

en: Thread
sk: Vlákno

en: Posts
sk: Príspevkov

en: Views
sk: Zobrazenia

en: Last post
sk: Posledný príspevok

en: New posts in the thread %1
sk: Nové správy v téme %1

en: New posts in subscribed thread
sk: Nové správy v sledovanej téme

en: There are new posts in the thread '%1'
sk: V téme "%1" sú nové správy

en: Mark all threads as read
sk: Označiť všetky vlákna ako prečítané

en: Mark all threads in all message boards as read.
sk: Označiť všetky vlákna na všetkých nástenkách ako prečítané.

en: No host
sk: Žiaden počítač

en: Unavailable
sk: Nedostupné

en: Home
sk: Domov

en: Work
sk: Práca

en: School
sk: Škola

en: Update location
sk: Aktualizovať pozíciu

en: Computer information
sk: Informácie o počítači

en: IP address
sk: IP adresa

en: (same the last %1 times)
sk: (rovnaké posledných %1 krát)

en: External IP address
sk: Vonkajšia IP adresa

en: Show IP address
sk: Zobraziť IP adresu

en: Domain name
sk: Názov domény

en: Product name
sk: Názov produktu

en: Local Standard Time
sk: Miestny štandardný čas

en: UTC %1 hours
sk: UTC %1 hodín

en: Owner
sk: Vlastník

en: Anonymous
sk: Anonymný

en: Created
sk: Vytvorený

en: Total credit
sk: Celkový kredit

en: Average credit
sk: Priemerný kredit

en: Cross project credit
sk: Kredit naprieč projektami

en: CPU type
sk: Typ procesora

en: Number of processors
sk: Počet procesorov

en: Coprocessors
sk: Koprocesory

en: Operating System
sk: Operačný systém

en: BOINC version
sk: Verzia BOINC

en: Memory
sk: Pamäť

en: Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Swap space
sk: Odkladací priestor

en: Total disk space
sk: Celkový úložný priestor

en: Free Disk Space
sk: Voľný diskový priestor

en: Measured floating point speed
sk: Zmeraná rýchlosť s plávajúcou desatinnou čiarkou

en: %1 billion ops/sec
sk: %1 miliárd operácií/s

en: Measured integer speed
sk: Zmeraná celočíselná rýchlosť

en: Average upload rate
sk: Priemerná rýchlosť odosielania

en: %1 KB/sec
sk: %1 KB/s

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Average download rate
sk: Priemerná rýchlosť sťahovania

en: Average turnaround time
sk: Priemerná návratová doba

en: %1 days
sk: %1 dní

en: Application details
sk: Detaily aplikácie

en: Show
sk: Zobraziť

en: Tasks
sk: Úlohy

en: Number of times client has contacted server
sk: Koľkokrát BOINC klient skontaktoval server

en: Last time contacted server
sk: Posledné skontaktovanie so serverom

en: Fraction of time BOINC is running
sk: Podiel času kedy BOINC beží

en: While BOINC is running, fraction of time computer has an Internet connection
sk: Pokým je BOINC spustený, % dĺžka času Internetového spojenia

en: While BOINC is running, fraction of time computing is allowed
sk: Pokým je BOINC spustený, % dĺžka času výpočtov

en: While is BOINC running, fraction of time GPU computing is allowed
sk: Pokým je BOINC spustený, % dĺžka času výpočtov pomocou GPU

en: Average CPU efficiency
sk: Priemerná efektivita procesora

en: Task duration correction factor
sk: Korekčný faktor pre dobu výpočtu

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Delete this computer
sk: Zmazať tento počítač

en: Merge duplicate records of this computer
sk: Spojiť duplicitné záznamy tohto počítača

en: Merge
sk: Spojiť

en: Last contact
sk: Posledný čas kontaktu

en: Computer info
sk: Informácie o počítači

en: Rank
sk: Úroveň

en: Avg. credit
sk: Priemerný kredit

en: Recent average credit
sk: Súčasný priemerný kredit

en: CPU
sk: Procesor

en: Operating system
sk: Operačný systém

en: (%1 processors)
sk: (%1 procesorov)

en: Details
sk: Detaily

en: Cross-project stats:
sk: Medziprojektové štatistiky:

en: Host %1 has overlapping lifetime:
sk: Počítač %1 prekračuje životnoť:

en: Host %1 has an incompatible OS:
sk: Počítač %1 nemá kompatibilný operačný systém:

en: Host %1 has an incompatible CPU:
sk: Počítač %1 nemá kompatibilný procesor:

en: same host
sk: rovnaký počítač

en: Can't merge host %1 into %2 - they're incompatible
sk: Nie je možné zlúčiť počítač %1 do počítača %2 - nie sú kompatibilné.

en: Merging host %1 into host %2
sk: Spájanie počítača %1 s počítačom %2

en: Couldn't update credit of new computer
sk: Nepodarilo sa aktualizovať kredit nového počítača

en: Couldn't update results
sk: Nepodarilo sa aktualizovať výsledky

en: Couldn't retire old computer
sk: Nepodarilo sa odstrániť starý počítač

en: Retired old computer %1
sk: Starý počítač %1 bol odstránený

en: Show:
sk: Zobraziť:

en: All computers
sk: Všetky počítače

en: Only computers active in past 30 days
sk: Len počítače aktívne posledných 30 dní

en: Computer ID
sk: ID počítača

en: Name
sk: Názov

en: BOINC<br>version
sk: BOINC<br>verzia

en: Merge computers by name
sk: Spojiť počítače podľa názvu

en: Discuss
sk: Diskutovať

en: News is available as an %sRSS feed%s
sk: Novinky sú dostupné ako %sRSS feed%s

en: Write
sk: Napísať

en: Send message to team
sk: Poslať správu tímu

en: Preview
sk: Náhľad

en: Subject
sk: Predmet

en: Send private message
sk: Poslať súkromnú správu

en: no such message
sk: nenašla sa správa

en: To
sk: Komu

en: User IDs or unique usernames, separated with commas
sk: Užívateľské ID alebo unikátne užívateľské mená oddelené čiarkami

en: sent you a private message; subject:
sk: vám odoslal(a) súkromú správu; predmet:

en: Private message%1 from %2, subject:
sk: Súkromá správa%1 od %2, predmet:

en: Couldn't create message
sk: Nepodarilo sa vytvoriť správu

en: You are not allowed to send privates messages so often. Please wait some time before sending more messages.
sk: Nie je možné posielať súkromné správy tak často. Prosím, počkajte chvíľu než znovu odošlete viac správ.

en: unread
sk: neprečítané

en: Private message
sk: Súkromná správa

en: Usage limits
sk: Limity používania

en: Use at most
sk: Použiť najviac

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
sk: Ponechať časť procesorov voľnú pre iné aplikácie. Napríklad 75% znamená 6 jadier na 8 jadrovom procesore.

en: % of the CPUs
sk: % z procesorov

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
sk: Pozastaviť/obnoviť výpočty každých pár sekúnd na zníženie teploty a spotreby energie. Príklad: 75% znamená, že budú prebiehať výpočty 3 sekundy a 1 sekundu sa bude čakať a potom opakovať.

en: % of CPU time
sk: % času CPU

en: When to suspend
sk: Kedy pozastaviť

en: Suspend when computer is on battery
sk: Pozastaviť keď je počítač napájaný z batérie

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
sk: Tu nastavíte, či sa majú výpočty pozastaviť ak je zariadenie napájané z batérie.

en: Suspend when computer is in use
sk: Pozastaviť keď je počítač používaný

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
sk: Tu zaškrtnite na pozastavenie výpočtov a prenosov súborov keď používate počítač.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
sk: Pozastaviť výpočty pomocou GPU keď je počítač používaný

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
sk: Tu zaškrtnite na pozastavenie výpočtov pomocou GPU ked používate počítač.

en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
sk: "Používa sa" znamená keď bola použitá myš alebo klávesnica posledných

en: This determines when the computer is considered 'in use'.
sk: Týmto sa určí kedy sa počítač "používa".

en: minutes
sk: minút(y)

en: Suspend when no mouse/keyboard input in last
sk: Pozastaviť keď sa myš alebo klávesnica nepoužili posledných

en: This allows some computers to enter low-power mode when not in use.
sk: Toto dovoľuje niektorým počítačom prejsť do nízkoenergetického módu, keď sa nepoužívajú.

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
sk: Pozastaviť, ak je procesor využívaný mimo BOINC nad

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
sk: Pozastaviť výpočty, ak váš počítač používajú iné programy.

en: Compute only between
sk: Počítať len medzi

en: Compute only during a particular period each day.
sk: Vykonávať výpočty v určitý čas každý deň

en: Other
sk: Ostatné

en: Store at least
sk: Uložiť najmenej

en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
sk: Uložiť aspoň toľko úloh, aby bol počítač zamestnaný aspoň takto dlho.

en: days of work
sk: dní práce

en: Store up to an additional
sk: Uložiť až do

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
sk: Ukladať dodatočné úlohy nad minimálnou úrovňou. Určuje aké úsilie je nutné pri kontaktovaní projektu.

en: Switch between tasks every
sk: Prepínať medzi aplikáciami každých

en: If you run several projects, BOINC may switch between them this often.
sk: Pokial beží viacero projektov, BOINC môže medzi nimi prepínať s nasledujúcou frekvenciou:

en: Request tasks to checkpoint at most every
sk: Ukladať stav úloh každých

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that later they can be continued from that point.
sk: Týmto nastavujete ako často si úlohy ukladajú stav na disk, aby ste neskôr mohli pokračovať od tohoto bodu.

en: seconds
sk: sekúnd

en: Use no more than
sk: Nepoužívať viac ako

en: Limit the total amount of disk space used by BOINC.
sk: Nastaví koľko miesta na disku využije BOINC.

en: Leave at least
sk: Ponechať aspoň

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where BOINC stores data.
sk: Nastaví použitie disku aby ostalo aspoň toľko voľného miesta na disku, kde sú uložené dáta BOINC.

en: GB free
sk: GB voľných

en: Limit the percentage of disk space used by BOINC on the volume where it stores data.
sk: Nastaví percentuálne využitie miesta na disku aplikáciou BOINC.

en: % of total
sk: % celku

en: When computer is in use, use at most
sk: Keď sa počítač používa, využiť najviac

en: Limit the memory used by BOINC when you're using the computer.
sk: Nastavenie pamäte, ktorú BOINC využíva ked používate počítač.

en: When computer is not in use, use at most
sk: Keď sa počítač nepoužíva, použiť maximálne

en: Limit the memory used by BOINC when you're not using the computer.
sk: Nastavenie pamäte, ktorú BOINC využíva ked nepoužívate počítač.

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
sk: Ponechať ne-GPU aplikácie v pamäti pri ich pozastavení

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
sk: Ak je zaškrtnuté, pozastavené úlohy ostanú v medzipamäti a môžu byť obnovené bez strát. Ak nie je zaškrtnuté, pozastavené úlohy nebudú uložené v medzipamäti a môžu byť obnovené z ich posledného času uloženia.

en: Page/swap file: use at most
sk: Stránkovací súbor: použiť maximálne

en: Limit the swap space (page file) used by BOINC.
sk: Nastaviť využitie ukladacieho priestoru (stránkovacieho súboru) pre BOINC.

en: Limit download rate to
sk: Limit rýchlosti sťahovania

en: Limit the download rate of file transfers.
sk: Nastaviť rýchlosť sťahovania súborov

en: KB/second
sk: KB/s

en: Limit upload rate to
sk: Nastaviť rýchlost odosielania na

en: Limit the upload rate of file transfers.
sk: Nastaviť rýchlosť odosielania súborov

en: Limit usage to
sk: Nastaviť použitie

en: Example: BOINC should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
sk: Príklad: BOINC prenesie maximálne 2000 MB dát za 30 dní.

en: MB every
sk: MB každých

en: days
sk: dňa (dní)

en: Transfer files only between
sk: Prenos súborov len medzi

en: Transfer files only during a particular period each day.
sk: Prenášať súbory len v určitý čas každý deň

en: Skip data verification for image files
sk: Preskočiť overovanie pri súboroch obrázkov

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of BOINC.
sk: Zaškrtnite len ak váš poskytovateľ pripojenia modifikuje súbory. Preskočenie overovaní znižuje bezpečnosť aplikácie BOINC.

en: Confirm before connecting to Internet
sk: Potvrďte pred pripojením sa k internetu

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
sk: Použiteľné len pokiaľ vlastníte ISDN alebo VPN pripojenie.

en: Disconnect when done
sk: Odpojiť po dokončení komunikácie

en: Network
sk: Sieť

note: These texts are used in multiple places in prefs_edit.php and add_venue.php
en: These preferences apply to all the BOINC projects in which you participate.
sk: Tieto preferencie sú platné pre všetky BOINC projekty, ktorých sa účastníte.

en: Separate preferences for %1
sk: Separátne preferencie pre %1

en: Edit preferences
sk: Upraviť preferencie

en: Remove
sk: Odobrať

en: Add separate preferences for %1
sk: Pridať zvláštne preferencie pre %1

en: These settings apply to all computers using this account except
sk: Tieto nastavenia platia na všetky počítače, ktoré používa tento účet okrem

en: computers where you have set preferences locally using the BOINC Manager
sk: počítače, kde ste nastavili preferencie lokálne pomocou správcu BOINC

en: Android devices
sk: Zariadenia s Android

en: (Switch view)
sk: (Prepnúť vzhľad)

en: Combined preferences
sk: Kombinované nastavenia

en: Primary (default) preferences
sk: Primárne (východzie) nastavenia

en: Preferences last modified:
sk: Posledná zmena preferencií:

en: Add preferences
sk: Pridať preferencie

en: Update preferences
sk: Aktualizovať preferencie

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

note: TODO: make this a subclass of PREF
en: Default computer location
sk: Východzie umiestnenie počítača

en: New computers will use this location for computing and project preferences.
sk: Nové počítače použijú toto umiestnenie pre preferencie vo výpočtoch a projektoch.

en: Resource share
sk: Podiel výkonu

en: Determines the proportion of your computer's resources allocated to this project. For example, if you participate in two BOINC projects with resource shares of 100 and 200, the first will get 1/3 of your resources and the second will get 2/3.
sk: Určí akú časť zo zdrojov nastavenú pre tento projekt bude využívať. Napríklad, zúčastnite sa dvoch BOINC projektov s pomerom zdrojov 100 a 200, prvý projekt dostane 1/3 vašich zdrojov a druhý projekt dostane 2/3.

en: Accelerate GPU tasks by dedicating a CPU to each one?
sk: Urýchliť úlohy pre GPU priradením procesora pre každú?

en: Use CPU
sk: Použiť procesoru

en: Use ATI GPU
sk: Použiť ATI GPU

en: Use NVIDIA GPU
sk: Použiť NVIDIA GPU

en: Use Intel GPU
sk: Použiť Intel GPU

en: Run test applications?
sk: Spustiť testovacie aplikácie?

en: This helps us develop applications, but may cause jobs to fail on your computer
sk: Toto nám pomáha pri vývojí aplikácií, no môže spôsobiť zlyhanie úloh na vašom počítači

en: Emails will be sent from %1; make sure your spam filter accepts this address.
sk: Maily budú poslané z adresy %1; uistite sa, že váš spamový filter prepustí tieto adresy.

en: Is it OK for %1 and your team (if any) to email you?
sk: Súhlasite aby %1 a váš tím vám posielal maily?

en: Should %1 show your computers on its web site?
sk: Môže %1 zobraziť vaše počítače na svojej stránke?

en: (Switch View)
sk: (Prepnúť vzhľad)

en: Project specific settings
sk: Nastavenia špecifické pre projekt

en: bad venue: %1
sk: nesprávne miesto: %1

en: bad subset: %1
sk: nesprávna podmnožina: %1

en: and
sk: a

en: no limit
sk: neobmedzene

en: Add
sk: Pridať

en: Your profile will be made visible to other people as soon as it has been approved by the project. This may take up to a few days.
sk: Váš profil bude viditeľný pre ostatných až keď bude schválený projektom. Toto môže trvať niekoľko dní.

en: Your profile has been marked as unacceptable. It is not visible to other people. Please change it.
sk: Váš profil bol vyhodnotený ako nepriateľný; ostatní ho neuvidia. Prosím, upravte ho.

en: Database error
sk: Chyba databázy

en: To prevent spam, profiles of users with an average credit of less than %1 are displayed only to logged-in users. We apologize for this inconvenience.
sk: Na zabránenie spamu, profily s priemerným kreditom nižším ako %1 sa zobrazujú len prihláseným užívateľom. Za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

en: User is banished
sk: Užívateľ je blokovaný

en: No profile exists for that user ID.
sk: Užívateľ so zadaným ID neexistuje.

en: Edit your profile
sk: Upravte si profil

en: Your feedback on this profile
sk: Váš názor na tento profil

en: Recommend this profile for User of the Day:
sk: Odporučiť tento profil na Užívateľa dňa

en: Alert administrators to an offensive profile:
sk: Upozorniť administrátorov na urážlivý profil:

en: Anonymous platform
sk: Anonymná platforma

en: NVIDIA GPU
sk: GPU NVIDIA

en: pending
sk: čaká

en: All
sk: Všetky

en: In progress
sk: Prebieha

en: Validation pending
sk: Čaká sa na overenie

en: Validation inconclusive
sk: Overenie nepresvedčivé

en: Valid
sk: Platné

en: Invalid
sk: Neplatné

en: Error
sk: Chyba

en: Inactive
sk: Neaktívne

en: Unsent
sk: Neposlané

en: Completed, waiting for validation
sk: Dokončené, čaká sa na potvrdenie

en: Completed and validated
sk: Dokončené a potvrdené

en: Completed, marked as invalid
sk: Dokončené, označené ako chybné

en: Completed, can't validate
sk: Dokončené, nedá sa overiť

en: Completed, validation inconclusive
sk: Dokončené, overenie nedokončené

en: Completed, too late to validate
sk: Dokončené, príliš neskoro na overenie

en: Completed
sk: Dokončené

en: Couldn't send
sk: Nepodarilo sa odoslať

en: Cancelled by server
sk: Zrušené serverom

en: Not started by deadline - canceled
sk: Zrušené - výpočet sa nezačal do určeného termínu

en: Error while downloading
sk: Chyba pri sťahovaní

en: Error while computing
sk: Chyba pri počítaní

en: Error while uploading
sk: Chyba pri odosielaní

en: Aborted
sk: Zrušená

en: Upload failed
sk: Odosielanie zlyhalo

en: Timed out - no response
sk: Čas vypršal - bez odpovede

en: Didn't need
sk: Nepotrebné

en: Validate error
sk: Chyba overenia

en: Abandoned
sk: Zrušené

en: Over
sk: Po termíne

en: Success
sk: Úspešné

en: Computation error
sk: Chyba výpočtu

en: Redundant result
sk: Reduntantý výsledok

en: No reply
sk: Bez odpovede

en: New
sk: Nové

en: Downloading
sk: Sťahuje sa

en: Processing
sk: Spracúva sa

en: Compute error
sk: Chyba výpočtu

en: Uploading
sk: Odosielanie

en: Done
sk: Hotovo

en: Aborted by user
sk: Zrušené užívateľom

en: Initial
sk: Počiatočné

en: Not necessary
sk: Nepotrebné

en: Workunit error - check skipped
sk: Chyba pracovnej jednotky - kontrola preskočená

en: Checked, but no consensus yet
sk: Overené, no zatiaľ bez konsenzu

en: Task was reported too late to validate
sk: Úloha bola reportovaná príliš neskoro na overenie

en: Couldn't send result
sk: Nepodarilo sa odoslať výsledok

en: Too many errors (may have bug)
sk: Príliš veľa chýb (možný bug)

en: Too many results (may be nondeterministic)
sk: Príliš veľa výsledkov (môže byť nedeterministický)

en: Too many total results
sk: Príliš veľa výsledkov

en: WU cancelled
sk: Pracovná jednotka zrušená

en: Canonical result is missing
sk: Chýba kanonický výsledok

en: Unrecognized Error: %1
sk: Neznáma chyba: %1

en: Task name
sk: Názov úlohy

en: click for details
sk: kliknite na zobrazenie  podrobností

en: Show IDs
sk: Zobraziť ID

en: Show names
sk: Zobraziť názvy

en: Task
sk: Úloha

en: Work unit
sk: Pracovná jednotka

en: Computer
sk: Počítač

en: Sent
sk: Poslané

en: Time reported<br />or deadline
sk: Čas odoslania <br /> alebo uzávierky

en: explain
sk: vysvetliť

en: Status
sk: Stav

en: Run time<br />(sec)
sk: Čas priebehu <br /> (sek)

en: CPU time<br />(sec)
sk: Procesorový čas <br /> (sek)

en: Credit
sk: Kredit

en: Application
sk: Aplikácia

en: Workunit
sk: Pracovná jednotka

en: Report deadline
sk: Odoslať do

en: Received
sk: Prijatá

en: Server state
sk: Stat serveru

en: Outcome
sk: Výsledok

en: Client state
sk: Stav klienta

en: Exit status
sk: Opustiť stav

en: Run time
sk: Čas priebehu

en: CPU time
sk: Procesorový čas

en: Validate state
sk: Overenie stavu

en: Device peak FLOPS
sk: Vrcholná hodnota FLOPS na zariadení

en: Application version
sk: Verzia aplikácie

en: Output files
sk: Výstupné súbory

en: Stderr output
sk: Výstup stderr

en: State
sk: Stav

en: Task name:
sk: Názov úlohy:

en: Search criteria (use one or more)
sk: Kritéria vyhľadávania (použite jedno alebo viac)

en: Key words
sk: Kľúčové slová

en: Find teams with these words in their names or descriptions
sk: Nájsť tímy s týmito slovami v popise alebo v názve

en: Type of team
sk: Typ tímu

en: Show only active teams
sk: Zobraziť len aktívne tímy

en: Search
sk: Vyhľadávať

en: Requested by you, and founder response deadline has passed.
sk: Požadované vami, čas na odpoveď od zakladateľa uplynul.

en: Complete foundership transfer
sk: Dokončiť prenos zakladateľstva

en: Requested by you
sk: Vyžiadané vami

en: founder response deadline is %1
sk: Časový limit na odpoveď zakladateľa je do %1

en: None
sk: Žiadne

en: Initiate request
sk: Iniciovať žiadosť

en: Deferred
sk: Odložené

en: Team info
sk: Info o tíme

en: Description
sk: Popis

en: Web site
sk: Stránka

en: Cross-project stats
sk: Medziprojektové štatistiky

en: Type
sk: Typ

en: Message board
sk: Diskusné fórum

en: Threads
sk: Vlákna

en: Join this team
sk: Vstúpiť do tímu

en: Note: if 'OK to email' is set in your project preferences, joining a team gives its founder access to your email address.
sk: Poznámka: ak je vybrané "OK" na mail v nastaveniach projektu, vstupom do tímu dáte možnosť vidieť vašu mailovú adresu.

en: Not accepting new members
sk: Neakceptuje nových členov

en: Foundership change requested
sk: Žiadosť o zmenu zakladateľa

en: Respond by %1
sk: Odpovedať do %1

en: Team foundership change
sk: Zmena zakladateľstva tímu

en: Members
sk: Členovia

en: Founder
sk: Zakladateľ

en: Admins
sk: Administrátori

en: New members in last day
sk: Noví členovia zo včerajška

en: Total members
sk: Počet členov

en: view
sk: zobraziť

en: Active members
sk: Aktívni členovia

en: Members with credit
sk: Členovia s kreditom

en: Admin
sk: Administrátor

en: Previous %1
sk: Predošlé %1

en: Next %1
sk: Ďalšie %1

en: No such team.
sk: Tím neexistuje

en: This operation requires foundership.
sk: Táto operácia vyžaduje zakladateľské práva

en: This operation requires team admin privileges
sk: Táto operácia vyžaduje práva administrátora tímu

en: Team name, text version
sk: Názov tímu, text

en: Don't use HTML tags.
sk: Nepoužívajte HTML tagy

en: Team name, HTML version
sk: Názov tímu, HTML verzia

en: If you don't know HTML, leave this box blank.
sk: Pokiaľ neovládate HTML, nevypĺňajte.

en: URL of team web page, if any
sk: URL stránky tímu (ak existuje)

en: without "http://"
sk: bez "http://"

en: This URL will be linked to from the team's page on this site.
sk: Na tento odkaz sa dostanete zo stránky tímu na tejto stránke.

en: Description of team
sk: Popis tímu

en: Accept new members?
sk: Príjmať nových členov?

en: Company
sk: Firma

en: Primary school
sk: Základná škola

en: Secondary school
sk: Stredná škola

en: Junior college
sk: Pomaturitná škola

en: University or department
sk: Univerzita alebo fakulta

en: Government agency
sk: Vládna agentúra

en: Non-profit organization
sk: Nezisková organizácia

en: National
sk: Národný

en: Local/regional
sk: Lokálny/regionálny

en: Computer type
sk: Typ počítača

en: Social/political/religious
sk: Sociálny/politický/náboženský

en: User profile
sk: Profil užívateľa

en: Projects in which you are participating
sk: Projekty ktorých sa zúčastňujete

en: Projects in which %1 is participating
sk: Projekty ktorých sa %1 zúčastňuje

en: Click for user page
sk: Kliknite na zobrazenie užívateľovej stránky

en: Since
sk: Od

en: Computers on this account
sk: Počítače v tomto účte

en: View
sk: Zobraziť

en: Cross-project ID
sk: Medziprojektové ID

en: Cross-project statistics
sk: Medziprojektové štatistiky

en: Team
sk: Tím

en: Cross-project
sk: Medziprojekt

en: Stats on your cell phone
sk: Štatistiky na vašom mobile

en: Postal code
sk: PSČ

en: %1 member since
sk: %1 členom od

note: LDAP accounts can't change email or password
en: Change
sk: Zmena

en: email address
sk: mailová adresa

en: password
sk: heslo

en: other account info
sk: ďalšie info o účte

en: User ID
sk: Užívateľské ID

en: Used in community functions
sk: Používané v funkciách komunity

en: Account keys
sk: Kľúče k účtu

en: When and how BOINC uses your computer
sk: Kedy a ako BOINC používa váš počítač

en: Computing preferences
sk: Preferencie výpočtov

en: Message boards and private messages
sk: Nástenky a súkromné správy

en: Community preferences
sk: Preferencie komunity

en: Preferences for this project
sk: Preferencie pre tento projekt

en: %1 preferences
sk: %1 preferencie

en: View the profile of %1
sk: Zobraziť profil %1

en: Profile
sk: Profil

en: Create
sk: Vytvoriť

en: %1 posts
sk: %1 správy

note: ------------ Notification -----------
en: Notifications
sk: Notifikácie

en: Quit team
sk: Opustiť tím

en: Administer
sk: Spravovať

en: (foundership change request pending)
sk: (žiadosť o zmenu zakladateľstva čaká)

en: Member of team
sk: Člen tímu

en: find a team
sk: nájsť tím

en: Founder but not member of
sk: Zakladateľ ale nie člen

en: Find friends
sk: Nájsť priateľov

en: Friends
sk: Priatelia

en: Donor
sk: Darca

en: Contact
sk: Kontakt

en: This person is a friend
sk: Táto osoba je priateľ

en: Cancel friendship
sk: Zrušiť priateľstvo

en: Request pending
sk: Žiadosť čaká

en: Add as friend
sk: Pridať ako priateľa

en: Account information
sk: Informácie o účte

en: user name cannot have leading or trailing white space
sk: užívateľské meno nesmie začínať ani končiť medzerou

en: user name must be nonempty
sk: užívateľské meno nesmie byť prázdne

en: user name may not contain HTML tags
sk: užívateľské meno nesmie obsahovať HTLM tagy

en: Can't create account
sk: Účet sa nedá vytvoriť

en: Click your browser's <b>Back</b> button to try again.
sk: Kliknite na tlačidlo <b>Back</b> vo vašom prehliadači a skúste to znovu.

en: Your reCAPTCHA response was not correct. Please try again.
sk: Neodpísali ste obrázok reCAPTCHA správne. Prosím, skúste to znovu.

en: You must supply an invitation code to create an account.
sk: Na vytvorenie účtu je potrebný kód pozvánky.

en: The invitation code you gave is not valid.
sk: Zadali ste nesprávny kód pozvánky

en: Invalid email address: you must enter a valid address of the form name@domain
sk: Nesprávna mailová adresa. Adresa musí byť vo formáte meno@doména

en: There's already an account with that email address.
sk: Učet s touto mailovou adresou už existuje.

en: New passwords are different
sk: Nové heslá sú rozdielne

en: Passwords may only include ASCII characters.
sk: Heslá môžu obsahovať len ASCII znaky.

en: New password is too short: minimum password length is %1 characters.
sk: Nové heslo je príliš krátke. Minimálna dĺžka hesla je %1 znakov.

en: Couldn't create account
sk: Nepodarilo sa vytvoriť účet

en: log out
sk: odhlásiť sa

en: log in
sk: prihlásiť sa

note: kludge
en: Log in
sk: Prihlásiť sa

en: Create an account
sk: Vytvoriť účet

en: Server status page
sk: Stránka stavu serverov

en: A database error occurred while handling your request; please try again later.
sk: Nastala chyba databázy pri spracúvaní vašej žiadosti. Prosím, skúste to znovu neskôr.

en: Unable to handle request
sk: Žiadosť sa nepodarilo spracovať

en: hours
sk: hodiny

en: sec
sk: sekúnd

en: Link has timed out. Please click Back, refresh the page, and try again.
sk: Odkaz vypršal. Prosím, vráťte sa naspäť, obnovte stránku a skúste to znovu.

en: Use BBCode tags to format your text
sk: Na formátovanie vášho textu použite BCCode tagy

en: Project down for maintenance
sk: Projekt je pozastavený kvôli údržbe

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.  Please try again later.
sk: %1 je dočasne vypnutý kvôli údržbe. Prosím, skúste znovu neskôr.

en: Unable to connect to database - please try again later
sk: Nedá sa pripojit k databáze. Prosím, skúste to neskôr.

en: Unable to select database - please try again later
sk: Nedá sa vybrať databáza. Prosím, skúste to neskor.

en: characters remaining
sk: znakov zostáva

en: Stay logged in on this computer
sk: Ostať prihlásený na tomto počítači

en: You must supply a name for your account
sk: Musíte zadať meno svojho účtu

en: HTML tags not allowed in name
sk: HTML tagy nie sú v mene dovolené

en: Finish account setup
sk: Dokončiť nastavenia konta

en: Optional; not shown to others
sk: Voliteľné; nezobrazuje sa ostatným

en: Edit %1 preferences
sk: Upraviť %1 preferencie

en: Add %1 preferences for %2
sk: Pridať preferencie %1 pre %2

en: %1 currently has the following applications. When you participate in %1, tasks for one or more of these applications will be assigned to your computer. The current version of the application will be downloaded to your computer. This happens automatically; you don't have to do anything.
sk: %1 má nasledujúce aplikácie. Keď sa zúčastníte v %1, úlohy pre jednu alebo viac aplikácií budú priradené vášmu počítaču. Aktuálna verzia sa stiahne na váš počítač; stane sa tak automaticky, vy nemusíte urobiť nič.

en: Platform
sk: Platforma

en: Version
sk: Verzia

en: Average computing
sk: Priemerné výpočty

en: BBCode tags
sk: BBCode tagy

en: BBCode tags let you format text in your profile and message-board postings.
    It's similar to HTML, but simpler. The tags start with a [ (where you would
    have used %1 in HTML) and end with ] (where you would have used %2 in
    HTML).
sk: Tagy BBCode vám umožnia formátovať text vo vašom profile a v správach na nástenku.
    Sú podobné HTML, ale jednoduchšie. Tagy začínaju s [ (kde by ste použili normálne %1 v HTML) a končia s ] (kde by ste normálne použili %2 v
    HTML).

en: Examples
sk: Príklady

en: Bold
sk: Hrubé

en: Italic
sk: Kurzíva

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Strikethrough
sk: Prečiarknuté

en: Big text
sk: Veľký text

en: Red text
sk: Červený text

en: link to website
sk: odkaz na stránku

en: Quoted text
sk: Citát

en: use for quoted blocks of text
sk: používa sa na citované odseky textu

en: use to display an image
sk: použiť na zobrazenie obrázku

en: Code snippet here
sk: Sem útržok kódu

en: use to display some code
sk: použiť na zobrazenie časti kódu

en: Pre-formatted text
sk: Predformátovaný text

en: use to display pre-formatted (usually monospaced) text
sk: používa sa na predformátovaný (obyčajne jednopriestorový) text

en: Item 1
sk: Položka 1

en: Item2
sk: Položka 2

en: Item 2
sk: Položka 2

en: link to an issue on the BOINC Github repository
sk: odkaz na problém v repozitári BOINC na Github

en: link to a Wiki page on the BOINC Github repository
sk: odkaz na Wiki stránku v repozitári BIONIC na Github

en: If you don't close a tag or don't specify a parameter correctly,
    the raw tag itself will display instead of the formatted text.
sk: Pokiaľ tag správne neuzavriete alebo pokiaľ správne nešpecifikujete parameter,
    tag sa zobrazí v texte.

en: Create account
sk: Vytvoriť účet

en: This account will belong to the team %1 and will have the project preferences of its founder.
sk: Tento účet patrí tímu %1 a bude mať projektové preferencie jeho zakladateľa.

en: Picture
sk: Obrázok

en: %1 Your profile picture is shown to the left.
sk: %1 Obrázok vášho profilu je naľavo.

en: To replace it, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file (%1 or less).
sk: Na zmenu kliknite na "Prehliadať" a vyberte súbor vo formáte JPEG alebo PNG (%1 alebo menej).

en: To remove it from your profile, check this box:
sk: Tu zakliknite, ak chcete obrázok odstrániť z vášho profilu.

en: If you would like include a picture with your profile, click the "Browse" button and select a JPEG or PNG file. Please select images of %1 or less.
sk: Ak chcete pridať do vášhu profilu obrázok, kliknite na tlačidlo"Prehliadať" v vyberte súbor vo formáte JPEG alebo PNG. Prosím, vyberte obrázok nie väčší ako %1.

en: Language
sk: Jazyk

en: Select the language in which your profile is written:
sk: Vyberte v akom jazyku je váš profil vyplnený:

en: Submit profile
sk: Vytvoriť profil

en: Create/edit profile
sk: Vytvoriť/upraviť profil

en: The format of your uploaded image is not supported.
sk: Formát nahranej fotky nie je podporovaný.

en: Your ReCaptcha response was not correct.  Please try again.
sk: ReCaptcha bolo vypísané nesprávne. Prosím, skúste to znovu.

en: Your first response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
sk: Vaša prvá odpoveď bola označená ako spam protispamovým systémom Aksimet. Prosím, pozmeňte text vašej správy a skúste to znovu.

en: Your second response was flagged as spam by the Akismet anti-spam system.  Please modify your text and try again.
sk: Vaša druhá odpoveď bola označená ako spam protispamovým systémom Aksimet. Prosím, pozmeňte text vašej správy a skúste to znovu.

en: Your profile submission was empty.
sk: Váš profil nebol vyplnený.

en: Could not update the profile: database error
sk: Nepodarilo sa aktualizovať profil: chyba databázy

en: Could not create the profile: database error
sk: Nepodarilo sa vytvoriť profil: chyba databázy

en: Profile saved
sk: Profil bol uložený

en: Congratulations! Your profile was successfully entered into our database.
sk: Blahoželáme! Váš profil bol úspešne nahraný do našej databázy.

en: View your profile
sk: Zobraziť váš profil

en: Create a profile
sk: Vytvoriť profil

en: To prevent spam, an average credit of %1 or greater is required to create or edit a profile.  We apologize for this inconvenience.
sk: Na zabránenie spamu je požadovaný priemerný kredit %1 , aby bolo možné vytvoriť alebo upraviť profil. Za spôsobené nepríjemnosti sa ospravedlňujeme.

en: Couldn't delete account
sk: Nepodarilo sa vymazať účet

en: Account deleted
sk: Účet bol vymazaný

en: Your account has been deleted.
sk: Váš účet bol zmazaný

en: Confirm delete account
sk: Potvrďte zmazanie účtu

en: Deleting your account will remove all of your
    personal information from our servers,
    including your profile and message-board posts.
    No jobs will be issued to any computers attached
    to this account.
sk: Vymazanie vášho profilu odstráni všetky vaše osobné informácie z našich serverov,
    vrátanie vášho profilu a správ z nástenky.
    Žiadne úlohy nebudú viac priraďované k počítačom
    na tomto účte.

en: This cannot be undone.
    Once your account has been deleted, you cannot get it back.
sk: Toto je nezvratná akcia.
    Ak bude váš účet vymazaný, nie je možné ho obnoviť.

en: Are you sure you want to delete your account?
sk: Skutočne chcete vymazať váš účet?

en: Yes
sk: Áno

en: Delete this account
sk: Zmazať tento účet

en: No
sk: Nie

en: Do not delete this account
sk: Zachovať tento účet

en: couldn't delete profile - please try again later
sk: nepodarilo sa vymazať váš účet. Skúste to prosím neskôr

en: Delete Confirmation
sk: Potvrdenie zmazania

en: Your profile has been deleted.
sk: Váš profil bol vymazaný

en: Profile delete confirmation
sk: Potvrdenie vymazania profilu

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Deleted profiles are gone forever and cannot be recovered --
    you will have to start from scratch
    if you want another profile in the future.
sk: Vymazané profily sú nenávratne preč a nie je možné ich obnoviť--
    musíte začať odznova
    ak chcete v budúcnosti iný ptofil.

en: If you're sure, click 'Yes'
    to remove your profile from our database.
sk: Ak ste si istý, kliknite na "Áno"
    na odstránenie vášho profilu z našej databázay.

en: Delete my profile
sk: Vymazať môj profil

en: Do not delete my profile
sk: Zachovať môj profil

en: PayPal - Transaction Completed
sk: PayPal - Tranzakcia bola dokončená

en: Thank you for donating!
sk: Ďakujeme vám za váš dar!

en: Your donation for has been completed.
sk: Darovanie bolo dokončené.

en: Your donation will be added to the progress bar after confirmation by PayPal.
sk: Váš dar bude pripočítaný k celkovej sume po potvrdení PayPal.

en: You have canceled your donation.
sk: Darovanie ste zrušili.

en: This project is not accepting donations.
sk: Projekt nepríjma dary.

en: %1 donations
sk: %1 darov

en: This project is accepting donations via
    %1.
sk: Tento projekt príjma dary cez
    %1.

en: To donate, fill in the amount you want to donate using the field below.
            PayPal is accepting multiple currencies
            (Canadian Dollars, Euros, Pounds Sterling, U.S. Dollars,
             Yen, Australian Dollars, New Zealand Dollars,
            Swiss Francs, Hong Kong Dollars, Singapore Dollars, Swedish Kronor,
            Danish Kroner, Polish Zloty, Norwegian Kroner,
            Hungarian Forint, Czech Koruna).
            You can use included currency converter
            to see the donation amount equivalent in different currencies
            (please note that the rates are only estimates
             and the actual amount may differ).
sk: Na poskytnutie daru, vyplňte sumu, ktorú chcete darovať, do poľa nižšie.
    PayPal príjma viacero mien
    (Kanadské Doláre, Euro, Anglické Libry, Americké Doláre, Yeny, Austrálske Doláre, Novozélandské Doláre, 
    Švajčiarske Franky, Hongkongské Doláre, Singapurské
    Doláre, Švédske koruny, Poľské Zlote, Nórske koruny,
    Maďarské forinty, České koruny).
    Môžete využiť priložený prevodník na zistenie
    sumy v rôznych menách
    (prosím, berte na vedomie, že prevody sú len orientačné, kurz a aj výsledná suma sa môže meniť).

en: Amount you would like to donate
sk: Sumu akú chcete darovať

en: Estimated value in
sk: Približná hodnota v

en: Anonymous donation
sk: Anonymný dar

en: Select this if you dont want your name and account number displayed in
    donator lists.<br>If not checked, you will be recorded as user ID %1
sk: Tu zaškrtnite, ak nechcete aby bolo vaše meno a číslo účtu zverejnené v
    zozname darcov.<br> Ak nezaškrtnete, vaše meno bude zaznamenané ako užívateľ ID %1

en: To assign the donation with your user ID, please log in.
sk: Prosím, prihláste sa ak chcete priradiť dar k vášmu užívateľskému ID.

en: Proceed
sk: Pokračovať

en: Donations are accepted through
sk: Príspevky sú príjmané z

en: Download BOINC add-on software
sk: Stiahnuť prídavky BOINC

en: You can download applications in several categories.
sk: Môžete stiahnuť aplikácie v rôznych kategóriách.

en: These applications are not endorsed by %1 and you use them at your own risk.
sk: Tieto aplikácie nie sú overené %1 a ich použitie je na vlastné riziko.

en: We do not provide instructions for installing these applications.
    However, the author may have provided some help on installing or uninstalling the application. 
    If this is not enough you should contact the author.
sk: Neposkytujeme inštrukcie ako nainštalovať tieto aplikácie.
    No, autor mohol poskytnúť návod ako nainštalovať alebo odinštalovať tieto aplikácie.
    Ak je tá informácia nedostatočná, prosím, kontaktujte autora.

en: Change email address of account
sk: Zmeniť mailovú adresu konta

en: New email address '%1' is invalid.
sk: Nová mailová adresa %1 je nesprávna.

en: New email address is same as existing address. Nothing is changed.
sk: Nová mailová adresa je rovnaká ako pôvodná. Neprebehla žiadna zmena.

en: There's already an account with that email address
sk: Konto s touto mailovou adresou už existuje

en: Invalid password.
sk: Nesprávne heslo

en: The email address of your account is now %1.
sk: Mailová adresa vášho účtu je odteraz %1.

en: We can't update your email address due to a database problem.  Please try again later.
sk: Momentálne nemôžeme aktualizovať vašu mailovú adresu kvôli problémom s databázou. Prosím, skúste to neskor.

en: Change email address
sk: Zmeniť mailovú adresu

en: New email address
sk: Nová mailová adresa

en: Must be a valid address of the form 'name@domain'
sk: Adresa musí byť v správnom formáte, "meno@doména"

en: Confirm reset
sk: Potvrďte reset

en: This action will erase any changes you have made in your community preferences. To cancel, click your browser's Back button.
sk: Týmto zrušíte všetky zmeny, ktoré ste vykonali v preferenciách komunity. Ak si to neželáte, kliknite na tlačidlo späť na vašom prehliadači.

en: Reset preferences
sk: Reset preferencií

note: Not the right kind of file
en: Error: Not the right kind of file, only PNG and JPEG are supported.
sk: Chyba: Vybraný nesprávny formát súboru, podporovaný formát je len PNG alebo JPEG.

en: Your signature was too long, please keep it less than 250 characters.
sk: Váš podpis je príliš dlhý, prosím použite najviac 250 znakov.

en: No such user:
sk: Používateľ neexistuje:

en: How should we notify you of new private messages, friend requests, posts in subscribed threads, and other events?
sk: Akým spôsobom si želáte byť informovaný o nových správach, žiadostiach o priateľstvo, správach v sledovaných témach a iných udalostiach?

en: On my Account page (no email)
sk: Na stránke môjho profilu (bez mailu)

en: Immediately, by email
sk: Okamžite, mailom

en: In a single daily email
sk: Raz denne mailom

en: Message-board identity
sk: Identita na nástenka

en: Avatar
sk: Obrázok

en: An image representing you on the message boards.
sk: Obrázok, ktorý vás reprezentuje na nástenkách.

en: Format: JPG or PNG. Size: at most 4 KB, 100x100 pixels
sk: Format JPG alebo PNG, maximum 4 KB, 100x100 pixelov

en: Don't use an avatar
sk: Nepoužívať obrázok

en: Use a Globally Recognized Avatar provided by %1
sk: Použiť globálne uznávaného avatara od %1

en: Use this uploaded avatar:
sk: Použiť tohoto nahraného avatara:

en: Avatar preview
sk: Náhľad na avatara:

en: This is how your avatar will look
sk: Takto bude váš avatar vyzerať

en: Signature for message board posts
sk: Podpis na správy na nástenku

en: Attach signature by default
sk: Vždy pripojiť podpis

en: Signature preview
sk: Náhľad na podpis

en: This is how your signature will look in the forums
sk: Takto bude vyzerať váš podpis na fórach

en: Message display
sk: Zobrazenie správy

en: What to display
sk: Čo zobraziť

en: Hide avatar images
sk: Skryť obrázky avatarov

en: Hide signatures
sk: Skryť podpisy

en: Show images as links
sk: Zobraziť obrázky ako odkazy

en: Open links in new window/tab
sk: Otvoriť odkazy v novom okne/sekcii

en: Highlight special users
sk: Zvýrazniť špeciálnych užívateľov

en: Display this many messages per page
sk: Zobraziť až toľko správ na stránku

en: How to sort
sk: Ako zoradiť

en: Threads:
sk: Vlákna:

en: Posts:
sk: Príspevky:

en: Jump to first new post in thread automatically
sk: Preskočiť hneď k novým správam v téme automaticky.

en: Don't move sticky posts to top
sk: Nepresúvať lepkavé správy navrch

note: DISABLE_FORUMS ------------ Message filtering  -----------
en: Message filtering
sk: Filtrovanie správ

en: Filtered users
sk: Filtrovaní užívatelia

en: Ignore message board posts and private messages from these users.
sk: Ignorovať príspevky na nástenke a súkromné správy od týchto užívateľov.

en: User ID (For instance: 123456789)
sk: ID užívateľa (napríklad 123456789)

en: Add user to filter
sk: Pridať užívateľa do filtra

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Click here to update preferences
sk: Kliknite sem na aktualizáciu preferencií

en: Reset
sk: Resetovať

en: Or click here to reset preferences to the defaults
sk: Alebo kliknite sem na reset preferencií na pôvodné nastavenia

en: We can't update your password due to a database problem. Please try again later.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať vaše heslo kvôli problémom s databázou. Prosím, skúste to neskôr.

en: Change password
sk: Zmeniť heslo

en: Your password has been changed.
sk: Vaše heslo bolo zmenené

en: New password
sk: Nové heslo

en: New password, again
sk: Zopakovať nové heslo

en: HTML tags are not allowed in your name.
sk: HTML tagy nie sú v mene povolené

en: You must supply a name for your account.
sk: Musíte uviesť meno účtu.

en: Couldn't update user info.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať údaje.

en: Edit account information
sk: Upraviť údaje o účte

en: Screen name %1 real name or nickname%2
sk: Zobrazované meno %1 reálne alebo prezývka%2

en: URL %1 of your personal web page; optional%2
sk: URL %1 vašej osobnej stránky; voliteľné%2

en: Postal (ZIP) code %1 Optional%2
sk: PSČ %1 Nepovinné%2

en: Server states
sk: Stav servervu

en: A tasks's <b>server state</b> indicates whether the task has been sent to a computer, and if so whether the computer has finished it. Possible values are:
sk: <b>Serverový stav</b> úlohy ukazuje, či bola úloha poslaná na počítač a ak áno, či ju počítač dokončil. Možné hodnoty sú:

en: The task is not ready to send (for example, because its input files are unavailable)
sk: Úloha nie je pripravená na odoslanie (napríklad, pretože vstupné súbory nie sú dostupné)

en: The task is ready to send, but hasn't been sent yet.
sk: Úloha je pripravená na odoslanie, no ešte sa tak nestalo.

en: In Progress
sk: Prebieha

en: The task has been sent; waiting for completion.
sk: Úloha bola odoslaná, čaká sa na dokončenie.

en: The task has been sent to a computer and either it has timed out or the computer has reported its completion.
sk: Úloha bola poslaná na počítač a buď vypršala alebo počítač ju odoslal ako dokončenú.

en: Outcomes
sk: Výsledky

en: A tasks's <b>outcome</b> is defined if its server state is <b>over</b>. Possible values are:
sk: <b>Výsledok</b> úlohy je určený keď server jej stav určí ako <b>ukončené</b>. Možné hodnoty sú:

en: The task was sent to a computer, but the computer has not yet completed the work and reported the outcome.
sk: Úloha bola poslaná na počítač, ten ale prácu ešte nedokončil a neodoslal výsledok.

en: A computer completed and reported the task successfully.
sk: Počítač dokončil a úspešne odoslal úlohu.

en: The server wasn't able to send the task to a computer (perhaps because its resource requirements were too large)
sk: Server nebol schopný poslať úlohy na počítač (pravdepodobne sú jej požiadavky privysoké)

en: Client error
sk: Chyba klienta

en: The task was sent to a computer and an error occurred.
sk: Úloha bola odoslaná počítaču, no nastala chyba.

en: The task was sent to a computer and no reply was received within the time limit.
sk: Úloha bola odoslaná na počítač, no v rámci časového limitu nebola doručená odpoveď.

en: The task wasn't sent to a computer because enough other tasks were completed for this workunit.
sk: Úloha nebola poslaná na počítač, pretože dostatok iných úloh bolo dokončené na tejto jednotke.

en: The task was reported but could not be validated, typically because the output files were lost on the server.
sk: Úloha bola odoslaná ale nemohla byť overená. Pravdepodobne preto, že súbory s výsledkom boli stratené na serveri.

en: Client states
sk: Stav klienta

en: A result's <b>client state</b> indicates the stage of processing at which an error occurred.
sk: Výsledok <b>stavu klienta</b> ukazuje fázu spracovania, kedy vznikla chyba.

en: The computer has not yet completed the task.
sk: Počítač ešte nedokončil úlohu.

en: The computer completed the task successfully.
sk: Počítač úspešne dokončil úlohu.

en: The computer couldn't download the application or input files.
sk: Počítaču sa nepodarilo stiahnuť aplikačné alebo vstupné súbory.

en: An error occurred during computation.
sk: Počas výpočtu nastala chyba.

en: The computer couldn't upload the output files.
sk: Počitaču sa nepodarilo odoslať výsledné súbory.

en: Time reported and deadline
sk: Kedy zaznamenané a uzávierka

en: A task's <b>Time reported or deadline</b> field depends on whether the task has been reported yet:
sk: Pole <b>Čas odoslania alebo uzávierka</b> úlohy závisí, či bola úloha už odoslaná

en: Already reported
sk: Už bolo odoslané

en: The date/time it was reported
sk: Dátum/čas záznamu

en: Not reported yet, deadline in the future
sk: Ešte nezaznamenané, uzávierka v budúcnosti

en: Deadline, shown in green.
sk: Uzávierka, zeleným

en: Not reported yet, deadline in the past
sk: Neodoslané, uzávierka v minulosti

en: Deadline, shown in red.
sk: Uzávierka, červeným

en: Unknown field
sk: Neznáme pole

en: Sending emails
sk: Posielanie mailov

en: failed to send email to %1: %2
sk: nepodarilo sa odoslanie mailu %1: %2

en: failed to send email to %1
sk: nepodarilo sa odoslať email do %1

en: email sent successfully to %1
sk: mail bol úspešne odoslaný užívateľovi %1

en: Thanks for telling your friends about %1
sk: Ďakujeme za informovanie vašich priateľov o %1

en: Tell your friends about %1
sk: Povedzte priateľom o %1

en: Use this form to send email messages to people you think might be interested in %1.
sk: Použite tento formulár na poslanie emailovej správy ľuďom, o ktorých si myslíte, že by sa zaujímali o %1.

en: To:
sk: Pre:

en: Send
sk: Odoslať

note: Can't moderate without being moderator
en: You are not authorized to banish users.
sk: Nie ste oprávnený blokovať užívateľov

en: You must specify an action...
sk: Musíte špecifikovať úkon

en: Obscene
sk: Obscénne

en: Flame/Hate mail
sk: Nenávistný mail

en: User Request
sk: Žiadosť užívateľa

en: Banishment Vote
sk: Hlasovanie ohľadom zablokovania

en: No user with this ID found.
sk: Užívateľ so zadaným ID nebol nájdený.

en: User is already banished
sk: Užívateľ je už zablokovaný

en: Select the reason category, optionally write a longer description of why the user should be banished.
sk: Vyberte kategóriu dôvodu a nepovinne môžete napísať dlhší dôvod, prečo by mal byť užívateľ zablokovaný.

en: Category
sk: Kategória

en: Reason
sk: Dôvod

en: Mailed if nonempty
sk: Ak nie je prázdne, bude poslané

en: Proceed with vote
sk: Hlasovať

en: You can no longer edit this post.<br/>Posts can only be edited at most %1 minutes after they have been created.
sk: Už nemôžete upravovať túto správu.<br/> Správy môžu byť upravované maximálne %1 minút od ich vytvorenia.

en: You are not authorized to edit this post.
sk: Nie ste autorizovaný upravovať túto správu

en: Edit post
sk: Upraviť príspevok

en: Edit your message
sk: Upraviť Vašu správu

en: Title
sk: Titulok

en: Add my signature to this post
sk: Pridať môj podpis k tejto správe

en: Not visible to you
sk: Pre vás skryté

en: Team message board for %1
sk: Tímové diskusné fórum pre %1

en: New thread
sk: Nové vlákno

en: Add a new thread to this forum
sk: Pridať novú tému do tohoto fóra

en: This thread is hidden
sk: Táto téma je skrytá

en: This thread is sticky and locked, and you haven't read it yet
sk: Táto téma je lepkavá, uzamknutá a vy ste ju ešte neprečítali

en: sticky/locked/unread
sk: lepkavé/zamknuté/neprečítané

en: This thread is sticky and you haven't read it yet
sk: Táto téma je lepkavá a vy ste ju ešte neprečítali

en: sticky/unread
sk: lepkavé/neprečítané

en: You haven't read this thread yet, and it's locked
sk: Túto tému ste ešte neprečítali a je zamknutá

en: unread/locked
sk: neprečítané/zamknuté

en: You haven't read this thread yet
sk: Toto vlákno ste zatiaľ nečítali

en: This thread is sticky and locked
sk: Táto téma je lepkavá a zamknutá

en: sticky/locked
sk: lepkavé/zamknuté

en: This thread is sticky
sk: Táto téma je lepkavá

en: sticky
sk: lepkavá

en: This thread is locked
sk: Táto téma je uzamknutá

en: locked
sk: zamknuté

en: You read this thread
sk: Čítate túto tému

en: read
sk: prečítané

en: Questions and answers
sk: Otázky a odpovede

en: Topic
sk: Predmet

en: Questions
sk: Otázky

en: Discussion among members of %1
sk: Diskusia medzi členmi %1

en: Subscribed threads
sk: Sledované témy

en: You are not authorized to moderate this post.
sk: Nemáte moderátorské oprávnenia na túto správu.

en: Can't move to different category type
sk: Nie je možné presunúť do inej kategórie

en: Can't move to different category
sk: Nie je možné presunúť do inej kategórie

en: Not authorized to banish users
sk: Nemáte oprávnenie blokovať užívateľov

en: Banishment
sk: Blokovanie

en: User %1 has been banished.
sk: Užívateľ %1 bol zablokovaný.

en: Action failed: possible database problem
sk: Úkon zlyhal; možný problem s databázou

en: Moderate post
sk: Moderovať príspevok

en: Hide post
sk: Skryť správu

en: Commercial spam
sk: Reklamný spam

en: Doublepost
sk: Dvojitá správa

en: Move post
sk: Presunúť príspevok

en: Destination thread ID:
sk: ID cieľovej témy:

en: Banish user
sk: Zablokovať užívateľa

en: Ban duration
sk: Trvanie zákazu

en: 6 hours
sk: 6 hodín

en: 12 hours
sk: 12 hodín

en: 1 day
sk: 1 deň

en: 1 week
sk: Týžden

en: 2 weeks
sk: 2 týždne

en: 1 month
sk: mesiac

en: Forever
sk: Navždy

en: Optional explanation %1 This is included in email to user.%2
sk: Nepovinné vysvetlenie %1 Toto je pridané do mailu užívateľovi.%2

en: not authorized
sk: neautorizovaný

en: Moderate thread '%1'
sk: Moderovať tému "%1"

en: Select the reason category, or write a longer description of why you're hiding or locking the thread; then press OK.
sk: Vyberte kategóriu dôvodu, alebo napíšte dlhší popis, prečo chcete skryť alebo uzamknúť túto tému a kliknite na OK.

en: Current forum
sk: Aktuálne fórum

en: Destination forum
sk: Cieľové fórum

en: New title:
sk: Nový titulok

en: Only project admins may create a thread here. However, you may reply to existing threads.
sk: Len administrátori projektu tu môžu vytvárať témy. Vy, však, môžete prispieť do existujúcich tém.

en: Your message was flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
sk: Vaša správa bola označená ako spam protispamovým systémom Aksimet. Prosím, pozmeňte text vašej správy a skúste to znovu.

en: Create new thread
sk: Vytvoriť novú tému

en: Create a new thread
sk: Vytvoriť novú tému

en: Remember to add a title
sk: Nezabudnite pridať predmet

en: Show this item as a Notice in the BOINC Manager
sk: Zobraziť položku ako upozornenie v BOINC správcovi

en: Do so only for items likely to be of interest to all volunteers.
sk: Robte to len s položkami, ktoré by mohli zaujímať všetkých dobrovoľníkov.

en: You need more average or total credit to rate a post.
sk: Potrebujete viac celkového alebo priemerného kreditu aby ste mohli hodnotiť správu.

en: You have already rated this post.
sk: Túto správu ste už ohodnotili

en: Return to thread
sk: Návrat do témy

en: Input Recorded
sk: Názor zaznamenaný

en: Your input has been recorded. Thanks for your help.
sk: Váš názor bol zaznamenaný. Ďakujeme.

en: Vote Registered
sk: Hlas bol prijatý

en: Your rating has been recorded. Thanks for your input.
sk: Váš hlas bol zaznamenaný. Ďakujeme.

en: Vote Submission Problem
sk: Problém s odoslaním hlasu

en: Your post has been flagged as spam by the Akismet anti-spam system. Please modify your text and try again.
sk: Vaša správa bola vyhodnotená protispamovým systémom Aksimet ako spam. Prosím, pozmeňte text správy a skúste to znovu.

en: Post to thread
sk: Poslať do témy

en: Message:
sk: Správa:

en: Post reply
sk: Odpovedať

en: Add my signature to this reply
sk: Pridať môj podpis k odpovedi

en: You need more average or total credit to report a post.
sk: Potrebujete viac celkového alebo priemerného kreditu aby ste mohli reportovať správu.

en: Report Registered
sk: Report bol zaregistrovaný.

en: Your report has been recorded. Thanks for your input.
sk: Váš report bol zaznamenaný. Ďakujeme vám.

en: A moderator will now look at your report and decide what will happen - this may take a little while, so please be patient
sk: Moderátor skontroluje váš report a rozhodne čo s ním. Môže to chvílu trvať, preto vás prosíme o trpezlivosť

en: Report a forum post
sk: Nahlásiť príspevok

en: Before reporting this post, consider using the +/- rating system instead. If enough users rate a post negatively it will eventually be hidden.<br />You can find the rating system at the bottom of the post.
sk: Než nahlásite túto správu, skúste radšej využiť +/- hodnotenie. Pokiaľ dostatok užívateľov ohodnotí správu negatívne, bude skrtyá.<br /> Hodnotenie môžete nájsť v spodnej časti správy.

en: Report post
sk: Nahlásiť príspevok

en: Report not registered
sk: Report nebol zaregistrovaný

en: Your report could not be recorded. Please wait a while and try again.
sk: Váš report nemohol byť zaznamenaný. Prosím, chvíľu počkajte a skúste to znovu.

en: If this is not a temporary error, please report it to the project developers.
sk: Pokiaľ toto nie je dočasná chyba, obráťte sa prosím na vývojarov projektu.

en: This message board is available as an RSS feed.
sk: Táto nástenka je dostupná ako RSS feed

en: Options:
sk: Nastavenia:

en: Include only posts by user ID %1 (default: all users).
sk: Zahrnúť len správy od užívateľa s ID %1 (pôvodne: od všetkých)

en: Include only posts from the last %1 days (default: 30).
sk: Zahrnúť len správy za posledných %1 dní (pôvodne: 30).

en: Threads only: %1 (Include only the first post of every thread)
sk: Témy len: %1 (Zahrnúť len prvú správu v každej téme)

en: Forum search results
sk: Výsledky vyhľadávania fóra

en: Thread titles matching your query:
sk: Názvy tém zhodné s vašími požiadavkami:

en: Messages matching your query:
sk: Správy zhodné s vašimi požiadavkami:

en: Sorry, couldn't find anything matching your search query. You can try to broaden your search by using less words (or less specific words).
sk: Je nám ľúto, ale nenašlo sa nič zhodné s vašimi požiadavkami. Môžete rozšíriť vaše požiadavky použitím menej špecifických slov alebo menšieho počtu slov.

en: Perform another search
sk: Nové vyhľadávanie

en: Forum search
sk: Prehľadávať fórum

en: Search query
sk: Prehľadať fóra

en: Search for keywords:
sk: Hľadať kľúčové slová:

en: Posts that contain all the specified words will be displayed
sk: Budú zobrazené správy, ktoré obsahujú všetky z uvedených slov

en: For example: "screensaver freeze"
sk: Napríklad: "mrzne šetrič obrazovky"

en: Search for author ID:
sk: Hľadať ID autora:

en: Only posts by this author will be displayed
sk: Budú zobrazené správy len od tohoto autora

en: For example: "43214"
sk: Napríklad: "43214"

en: Search options
sk: Možnosti vyhľadávania

en: Search limits
sk: Limity vyhľadávania

en: Search at most this many days back in time
sk: Hľadať najviac toľkoto dní dozadu

en: %1 months
sk: %1 mesiacov

en: 1 year
sk: 1 rok

en: Forum
sk: Fórum

en: Only display posts from this forum
sk: Zobraziť správy len z tohoto fóra

en: Sort by
sk: Zoradiť podľa

en: Start the search
sk: Začať vyhľádavanie

en: Subscription successful
sk: Sledovanie nastavené úspešne

en: You are now subscribed to %1. You will be notified whenever there is a new post.
sk: Odteraz sledujete %1. Budete dostávať s každou novou správou.

en: Subscription failed
sk: Sledovanie sa nepodarilo nastaviť

en: We are currently unable to subscribe you to %1. Please try again later..
sk: Momentálne nie je nastavenie sledovania %1 možné. Prosím, skúste to neskôr.

en: Unsubscription successful
sk: Zrušenie sledovania prebehlo úspešne

en: You are no longer subscribed to %1. You will no longer receive notifications for this thread.
sk: Prestali ste sledovať %1. Viac nebudete dostávať upozornenia o nových správach.

en: Unsubscription failed
sk: Zrušenie sledovania zlyhalo.

en: We are currently unable to unsubscribe you from %1. Please try again later..
sk: Momentálne nie je možné zrušiť sledovanie %1. Prosím, skúste to znovu neskôr.

en: Unknown subscription action
sk: Neznámy úkon sledovania

en: This forum is not visible to you.
sk: Toto fórum je pre vás ukryté.

en: This thread has been hidden by moderators.
sk: Táto téma bola skrytá moderátormi

en: My question was answered
sk: Moja otázka bola zodpovedaná

en: Click here if your question has been adequately answered
sk: Kliknite sem ak vaša otázka bola vhodne zodpovedaná

en: I've also got this question
sk: Aj ja sa chcem na toto opýtať

en: Add a new message to this thread
sk: Pridať novú správu do tejto témy

en: Unsubscribe
sk: Prestať sledovať

en: You are subscribed to this thread.  Click here to unsubscribe.
sk: Túto tému sledujete. Kliknite sem na zrušenie sledovania.

en: Subscribe
sk: Sledovať

en: Click to get email when there are new posts in this thread
sk: Kliknite aby ste boli informovaní mailom v prípade nových správ v tejto téme

en: Unhide this thread
sk: Odkryť túto tému

en: Hide this thread
sk: Skryť túto tému

en: Make unsticky
sk: Zrušiť označenie lepkavé

en: Make this thread not sticky
sk: Zrušiť označenie lepkavé

en: Make sticky
sk: Označiť ako lepkavé

en: Make this thread always appear at top of forum
sk: Nastaviť, aby sa téma zobrazovala vždy na vrchu fóra

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Allow new posts in this thread
sk: Povoliť nové správy v tejto téme

en: Lock
sk: Zamknúť

en: Don't allow new posts in this thread
sk: Zakázať nové správy v tejto téme

en: Move this thread to a different forum
sk: Presunúť tému do iného fóra

en: Edit title
sk: Upraviť nadpis

en: Edit thread title
sk: Upraviť názov témy

en: Delete thread permanently
sk: Zmazať tému

en: Export as Notice
sk: Exportovať ako správu

en: Don't export
sk: Neexportovať

en: Don't export this news item as a Notice
sk: Neexportovať túto novinku ako Poznámku

en: Sort
sk: Zoradiť

note: --------------
en: Thread status updated
sk: Stav témy bol aktualizovaný

en: The status has been updated.
sk: Stav bol aktualizovaný

en: Posts by %1
sk: Príspevky od %1

en: Already friends
sk: Už ste priatelia

en: You requested friendship with %1 on %2.
sk: Požiadali ste %1 o priateľstvo v %2.

en: This request is still pending confirmation.
sk: Táto žiadosť stále čaká na potvrdenie.

en: %1 is not accepting friendship requests from you
sk: %1 nepríjma žiadosti k priateľstvu od vás

en: You can't be friends with yourself
sk: Nie je možné sa priateliť sám so sebou

en: Add friend
sk: Pridať priateľa

en: You have asked to add %1 as a friend. We will notify %1 and will ask him/her to confirm that you are friends.
sk: Požiadali ste užívateľa menom %1 o priateľstvo. %1 dostane oznámenie a žiadosť o prijatie alebo zamietnutie priateľstva.

en: Add an optional message here:
sk: Správa (nepovinné)

en: Friend request sent
sk: Žiadosť o priateľstvo bola odoslaná

en: We have notified %1 of your request.
sk: Oboznámili sme %1 s vašou žiadosťou.

en: Please log in as %1
sk: Prosím, prihláste sa ako %1

en: You must log in as %1 to view this friend request
sk: Na zobrazenie žiadosti o priateľstvo sa musíte prihlásiť ako %1

en: Friend request
sk: Žiadosť o priateľstvo

en: %1 has requested friendship with you.
sk: %1 vás požiadal o priateľstvo.

en: %1 says: %2
sk: %1 vraví: %2

en: Accept friendship
sk: Prijať priateľa

en: Click accept if %1 is in fact a friend
sk: Prijmite, ak %1 je priateľ

en: Decline
sk: Odmietnuť

en: Click decline if %1 is not a friend
sk: Odmietnite, ak %1 nie je priateľ

en: Friendship confirmed
sk: Priateľstvo potvrdené

en: Your friendship with %1 has been confirmed.
sk: Priateľstvo vás a %1 bolo potvrdené.

en: Friendship declined
sk: Priateľstvo odmietnuté

en: You have declined friendship with %1
sk: Odmietli ste priateľstvo s %1

en: Notification not found
sk: Správa nenájdená

en: Friend confirmed
sk: Priateľstvo bolo potvrdené

en: You are now friends with %1.
sk: S %1 ste odteraz priatelia.

en: Cancel friendship?
sk: Zrušiť priateľstvo?

en: Are you sure you want to cancel your friendship with %1?
sk: Skutočne zrušiť priateľstvo s %1?

en: Stay friends
sk: Ostať priateľmi

en: Friendship cancelled
sk: Priateľstvo zrušené

en: Your friendship with %1 has been cancelled.
sk: Vaše priateľstvo s %1 bolo zrušené.

en: No GPU tasks reported
sk: Neboli zaznamenané žiadne GPU úlohy

en: Top GPU models
sk: Top modely GPU

en: The following lists show the most productive GPU models on different platforms.  Relative speeds, measured by average elapsed time of tasks, are shown in parentheses.
sk: Nasledujúci zoznam obsahuje najproduktívnejšie modely GPU na rôznych platformách. Relatívna rýchlost, meraná priemerným časom uplynutým počas úloh, sú uvedené v zátvorkách.

en: Welcome to %1
sk: Vitajte v %1

en: View and edit your account preferences using the links below.
sk: Zobraziť a upraviť údaje o vašom účte pomocou odkazu nižšie.

en: Your account
sk: Váš účet

en: anonymous platform
sk: anonymná platforma

en: Missing platform
sk: Chýbajúca platforma

en: Number of tasks completed
sk: Počet dokončených úloh

en: Max tasks per day
sk: Maximálny počet úloh za deň

en: Number of tasks today
sk: Počet úloh za dnes

en: Consecutive valid tasks
sk: Správne úlohy za sebou

en: Average processing rate
sk: Priemerná rýchlosť spracovania

en: Application details for host %1
sk: Detaily aplikácie pre počítač %1

en: We have no record of that computer.
sk: Nemáme žiadne záznamy o tomto počítači.

en: You can not delete our record of this computer because our database still contains work for it. You must wait a few days until the work for this computer has been deleted from the project database.
sk: Nemôžete vymazať záznam o tomto počítači, pretože v našej databázi je preň stále práca. Musíte počkať pár dni, kým sa práca pre tento počítač neodstráni z projektovej databázy.

en: Delete record of computer
sk: Zmazať záznam o počítači

en: Record deleted.
sk: Záznam bol vymazaný.

en: Return to list of your computers
sk: Vrátiť sa na zoznam Vašich počítačov

en: Merge computer records
sk: Spojiť záznamy počítačov

en: Merge computers
sk: Spojiť počítače

en: Sometimes BOINC assigns separate identities to the same computer by mistake. You can correct this by merging old identities with the newest one.
sk: BOINC niekedy chybne pridá rozdielne identity tomu istému počítaču. Dá sa to opraviť spojením starších identít s novšou.

en: No hosts are eligible for merging with this one.
sk: Žiadne počítače nie sú vhodné na spojenie s týmto.

en: Show details
sk: Zobraziť detaily

en: Check the computers that are the same as %1 (created %2, computer ID %3):
sk: Skontrolovat zhodu s počítačom %1 (vytvorený %2, ID počítača %3):

en: name
sk: názov

en: created
sk: vytvorený

en: computer ID
sk: ID počítača

en: no hostname
sk: žiaden názov počítača

en: Merge hosts
sk: Spojiť počítače

en: Computers belonging to %1
sk: Počítače patriace do %1

en: Computers hidden
sk: Počítače skryté

en: This user has chosen not to show information about his or her computers.
sk: Užívateľ sa rozhodol nezdieľat údaje o svojich počítačoch.

en: Your computers
sk: Vaše počítače

en: Updating computer credit
sk: Aktualizácia kreditov počítača

en: Host credit updated
sk: Kredity počítača boli aktualizované

en: Host venue updated
sk: Miesto počítača bolo aktualizované

en: none
sk: žiadne

en: The venue of this host has been set to %1.
sk: Miesto počítača bolo nastavené na %1.

en: This change will take effect the next time the host communicates with this project.
sk: Táto zmena vojde v účinnosť pri najbližšej komunikácii počítača s projektom.

en: Return to host page
sk: Návrat na stránku počítača

en: Allowed HTML tags
sk: Povolené HTML tagy

en: The following HTML tags are allowed in team descriptions:
sk: Nasledovné HTML tagy sú povolené v popise tímu:

en: bold
sk: hrubé

en: italics
sk: kurzíva

en: paragraph
sk: odsek

en: break
sk: nový riadok

en: preformatted
sk: predformátované

en: image; height cannot exceed 450 pixels. Please do not link to images without permission of the web site where the image is hosted.
sk: obrázok; výška nemôže presahovať 450 pixelov. Prosím, neuvádzajte odkazy na obrázky bez povolenia stránky, kde sa obrázok nachádza.

en: You can also use ampersand notation for special characters.
sk: Môžete použiť znak "&" na označenie špeciálnych znakov.

en: Rules and policies
sk: Pravidlá a politika

en: Run %1 only on authorized computers
sk: Spúšťať %1 len na oprávnených počítačoch

en: Run %1 only on computers that you own, or for which you have obtained the owner's permission. Some companies and schools have policies that prohibit using their computers for projects such as %1.
sk: Spúšťajte %1 len na počítačoch, ktoré vlastníte, alebo ku ktorým máte oprávnenie majiteľa. Niektoré spoločnosti alebo školy svojimi pravidlami zakazujú využívanie svojich počítačov na podobné projekty.

en: How %1 will use your computer
sk: Ako %1 využije váš počítač

en: When you run %1 on your computer, it will use part of the computer's CPU power, disk space, and network bandwidth. You can control how much of your resources are used by %1, and when it uses them.
sk: Keď na vašom počítači beží %1, používa časť procesoru, disku a siete. Môžete nastaviť, akú časť %1 používa a kedy ich používa.

en: The work done by your computer contributes to the goals of %1, as described on its web site. The application programs may change from time to time.
sk: Práca uskutočnená na vašom počítači prispieva k cieľom %1, ako sa píše na ich stránke. Aplikačné programy sa môžu občas zmeniť.

en: Privacy policy
sk: Pravidlá súkromia

en: Your account on %1 is identified by a name that you choose. This name may be shown on the %1 web site, along with a summary of the work your computer has done for %1. If you want to be anonymous, choose a name that doesn't reveal your identity.
sk: Váš účet na %1 je identifikovaný menom vami zvoleným. Toto meno môže byť zobrazené na stránke %1 spolu s počítačom, ktorý vykonáva výpočty pre %1. Pokiaľ chcete byť anonymný, zvoľte si meno, ktoré vašu identitu neprezradí.

en: If you participate in %1, information about your computer (such as its processor type, amount of memory, etc.) will be recorded by %1 and used to decide what type of work to assign to your computer. This information will also be shown on %1's web site. Nothing that reveals your computer's location (e.g. its domain name or network address) will be shown.
sk: Ak sa zúčastníte %1, údaje o vašom počítači (napríklad typ procesoru, pamäť atď) bude zaznamenaná %1 a bude podľa nej rozhodovať, aký typ práce bude počítaču priradený. Táto informácia bude zobrazená aj na stránke %1. Nebude, však, zobrazené nič, čo by mohlo poukazovať na umiestnenie vášho počítača (IP adresa, doména...).

en: To participate in %1, you must give an address where you receive email. This address will not be shown on the %1 web site or shared with organizations. %1 may send you periodic newsletters; however, you can opt out at any time.
sk: Na účasť v %1, je nutné uviesť mailovú adresu. Táto adresa nebude zobrazená na stránkach %1 alebo iných stránkach s nimi spojenými. %1 vám môže posielať pravidelné správy, toto sa, však, dá kedykoľvek vypnúť.

en: Is it safe to run %1?
sk: Je bezpečné spúšťať %1?

en: Any time you download a program through the Internet you are taking a chance: the program might have dangerous errors, or the download server might have been hacked. %1 has made efforts to minimize these risks. We have tested our applications carefully. Our servers are behind a firewall and are configured for high security. To ensure the integrity of program downloads, all executable files are digitally signed on a secure computer not connected to the Internet.
sk: Zakaždým, keď sťahujete program cez internet, riskujete, že program môže mať nebezpečné chyby, alebo že server bol hacknuý. %1 podniklo kroky na minimalizáciu týchto rizík. Naše aplikácie boli starostlivo otestované, naše servery sú za firewallom a nastavené na najvyššiu bezpečnosť. Na zaručenie integrity programov, všetky súbory boli digitálne podpísané na počítači bez pripojenia k internetu.

en: %1 was developed by %2. BOINC was developed at the University of California.
sk: %1 vyvinuli v zariadení %2. BOINC bol vyvinutý v Kalifornskej Univerzite

en: Liability
sk: Zodpovednosť

en: %1 and %2 assume no liability for damage to your computer, loss of data, or any other event or condition that may occur as a result of participating in %1.
sk: %1 a %2 nenesú žiadnu zodpovednosť za škody na zariadení alebo stratu dát alebo iné situácie, ktoré môžu vzniknúť zúčastnením sa v %1.

en: Other BOINC projects
sk: Iné BOINC projekty

en: Other projects use the same platform, BOINC, as %1. You may want to consider participating in one or more of these projects. By doing so, your computer will do useful work even when %1 has no work available for it.
sk: Iné projekty používajú rovnakú platformu, BOINC, ako aj %1. Môžete sa zúčastniť aj jedného z tých projektov. V takom prípade bude váš počítač prispievať, aj pokiaľ preň %1 nebude mať žiadnu prácu.

en: These other projects are not associated with %1, and we cannot vouch for their security practices or the nature of their research. Join them at your own risk.
sk: Tieto projekty nie sú spojené s %1 a my nemôžeme ručiť za ich bezpečnostné praktiky, alebo za ich výskum. Pridajte sa len na vlastné riziko.

en: I'm new
sk: Som tu nový

en: I'm a BOINC user
sk: Som používateľ BOINC

en: Download the BOINC desktop software.
sk: Stiahnite si aplikáciu BOINC pre počítač.

en: Download
sk: Stiahnuť

en: For Android devices, download BOINC from the Google Play Store or Amazon App Store.
sk: Pre zariadenia s Androidom si BOINC stiahnite z Google Play Store alebo Amazon App Store.

en: Run the installer.
sk: Spustiť inštalátor.

en: Choose %1 from the list, or enter %2
sk: Vyberte si %1 zo zoznamu, alebo vložte %2

en: Install BOINC on this device if not already present.
sk: Inštalovať BOINC na toto zariadenie ak ešte nie je nainštalovaný.

en: Select Tools / Add Project. Choose %1 from the list, or enter %2
sk: Zvoľte Nástroje / Pridať projekt. Zvoľte %1 zo zoznamu, alebo zadajte %2

en: Join %1
sk: Vstúpiť do %1

en: Language selection
sk: Výber jazyka

en: This web site is available in several languages. The currently selected language is %1.
sk: Táto stránka je dostupná vo viacerých jazykoch. Momentálne je vybraný jazyk %1.

en: Normally the choice of language is determined by your browser's language setting, which is: %1.  You can change this setting using:
sk: Obyčajne sa jazyk určí nastavením vášho prehliadača, v tomto prípade je to %1. Toto nastavenie môžete zmeniť nasledovne:

en: Firefox: Tools/Options/General
sk: Firefox: Nástroje/Nastavenia/Všeobecné

en: Microsoft IE: Tools/Internet Options/Languages
sk: Microsoft IE: Nástroje/Nastavenia Internetu/Jazyky

en: Or you can select a language from the following menu:
sk: Tiež môžete vybrať jazyk z nasledujúceho menu:

en: Processing %1
sk: Spracovanie %1

en: Merged %1 into %2
sk: %1 spojené do %2

en: Return to the list of your computers
sk: Vrátiť sa na zoznam Vašich počítačov

en: This operation merges computers based on their domain name.
            <p>
            For each domain name, it will merge all older computers
            having that name with the newest computer having that name.
            Incompatible computers will not be merged.
            <p>
sk: Táto operácia spojí počítače na základe ich doménového mena.
    <p>
    Spojí staré počítače do nového podľa ich doménového mena.
    Nekompatibilné počítače nebudú spojené.
    <p>

en: Go ahead and do this
sk: Vyskúšajte to

en: Return to the list of computers
sk: Vrátiť sa na zoznam počítačov

en: Pending credit
sk: Čakajúci kredit

en: Result ID
sk: ID výsledku

en: Workunit ID
sk: ID Pracovnej jednotky

en: Host ID
sk: ID počítača

en: Claimed credit
sk: Získaný kredit

en: Pending credit: %1
sk: Čakajúci kredit: %1

en: Total
sk: Celkom

en: Average
sk: Priemer

en: Top teams by application
sk: Najlepšie tímy podľa aplikácie

en: Top participants by application
sk: Najlepší účastníci podľa aplikácie

en: Limit exceeded - Sorry, first %1 items only
sk: Limit bol prekročený - je nám ľuto, len prvých %1 položiek

en: Block messages from this user
sk: Blokovať správy od tohoto užívateľa

en: Block user
sk: Zablokovať užívateľa

en: Your message has been sent.
sk: Vaša správa bola odoslaná.

en: You have no private messages.
sk: Nemáte žiadne súkromné správy.

en: Sender and date
sk: Odosielateľ a dátum

en: Reply to this message
sk: Odpovedať na túto správu

en: Delete this message
sk: Zmazať túto správu

en: Select all
sk: Vybrať všetko

en: Unselect all
sk: Nevybrať nič

en: Delete selected messages
sk: Zmazať vybrané správy

en: Sender
sk: Odosielateľ

en: Date
sk: Dátum

en: You need to fill all fields to send a private message
sk: Je potrebné vyplniť všetky polia na poslanie súkromnej správy

en: Message sent
sk: Správa odoslaná

en: Your message was sent to %1 team members.
sk: Vaša správa bola odoslaná členom tímu %1.

en: Your message was flagged as spam
                by the Akismet anti-spam system.
                Please modify your text and try again.
sk: Vaša správa bola označená ako spam
                anti-spam systémom Akismet.
                Prosím upravte text a skúste to znova.

en: Could not find user with id %1
sk: Nepodarilo sa nájsť užívateľa s ID %1

en: Could not find user with username %1
sk: Nepodarilo sa nájsť užívateľa s užívateľským menom %1

note: Non-unique username
en: %1 is not a unique username; you will have to use user ID
sk: %1 nie je unikátne užívateľské meno; bude nutné zadať užívateľské ID

en: User %1 (ID: %2) is not accepting private messages from you.
sk: Užívateľ %1 (ID %2) od vás nepríjma súkromné správy.

en: No such user
sk: Užívateľ neexistuje

en: Really block %1?
sk: Naozaj chcete zablokovať %1?

en: Are you really sure you want to block user %1 from sending you private messages?
sk: Skutočne chcete zablokovať príjem súkromých správ od užívateľa %1?

en: Please note that you can only block a limited amount of users.
sk: Prosím berte na vedomie, že zablokovať môžete len určitý počet užívateľov.

en: Once the user has been blocked you can unblock it using forum preferences page.
sk: Ak užívateľa zablokujete, je možné ho odblokovať na stránke preferencií fóra.

en: No, cancel
sk: Nie, zrušiť

en: no such user
sk: užívateľ neexistuje

en: User %1 blocked
sk: Užívateľ %1 zablokovaný

en: User %1 has been blocked from sending you private messages.
sk: Príjem správ od užívateľa %1 bol zablokovaný.

en: Unknown action
sk: Neznáma činnosť

en: %1 for %2
sk: %1 na %2

en: Back to preferences
sk: Naspäť na stránku preferencií

en: Confirm delete preferences
sk: Potvrďte vymazanie preferencií

en: Are you sure you want to delete your separate %1 preferences for %2?
sk: Skutočne chcete vymazať vaše separátne %1 preferencie pre %2?

en: Remove preferences
sk: Odobrať preferencie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Explore the diversity of your fellow volunteers, and contribute your own views for others to enjoy.
sk: Preskmajte rôznorodosť medzi dobrovoľníkmi a prispejte vašou prítomnosťou.

en: User of the Day
sk: Užívateľ dňa

en: User Profile Explorer
sk: Prieskumník užívateľských profilov

en: Alphabetical profile listings:
sk: Abecedný zoznam profilov:

en: Search profile text
sk: Vyhľadať text v profile

en: No profiles
sk: Žiadne profily

en: No profiles matched your query.
sk: Žiadne profily nesúhlasia s vašimi požiadavkami

en: Invalid vote type:
sk: Nevhodný typ hlasu:

en: Vote Recorded
sk: Hlas zaznamenaný

en: Thank you
sk: Ďakujeme

en: Your recommendation has been recorded.
sk: Vaše odporúčanie bolo zaznamenané

en: Your vote to reject this profile has been recorded.
sk: Váš hlas na zamietnutie tohoto profilu bol zaznamenaný.

en: Return to profile.
sk: Návrat na profil.

en: Profiles containing '%1'
sk: Profily obsahujúce "%1"

en: User name
sk: Používateľské meno

en: Joined project
sk: Pridanie sa k projektu

en: Recent credit
sk: Nedávny kredit

en: No profiles found containing '%1'
sk: Neboli nájdené žiadne profily obsahujúce "%1"

en: No such task:
sk: Úloha neexistuje:

en: This feature is turned off temporarily
sk: Táto funkcia je dočasne vypnutá

en: No computer with ID %1 found
sk: Počítač s ID %1 nebol nájdený

en: No access
sk: Žiaden prístup

en: Missing user ID or host ID
sk: Chýba ID užívateľa alebo ID počítača

en: No tasks to display
sk: Žiadne úlohy na zobrazenie

en: %1 is temporarily shut down for maintenance.
sk: %1 je dočasne vypnuté pre údržbu.

en: What is %1?
sk: Čo je %1?

en: News
sk: Novinky

en: Not Running
sk: Nebeží

en: Running
sk: Beží

en: Disabled
sk: Neaktívne

en: Project status
sk: Stav projektu

en: Host
sk: Počítač

en: Computing status
sk: Stav výpočtov

en: Users
sk: Používatelia

en: Tasks by application
sk: Úlohy zoradené po aplikáciach

en: Runtime of last 100 tasks in hours: average, min, max
sk: Čas priebehu posledných 100 úloh v hodinách, priemer, min, max

en: Users in last 24 hours
sk: Užívatelia za posledných 24 hodín

en: Database schema version:
sk: Verzia schémy databázy:

en: Computer %1
sk: Počítač %1

en: Statistics and leaderboards
sk: Štatistiky a rebríčky

en: Statistics for %1
sk: Štatistiky %1

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top participants
sk: Top prispievatelia

en: Top teams
sk: Top tímy

en: Top computers
sk: Top počítače

en: More detailed statistics for %1 and other BOINC-based projects are available at several web sites:
sk: Detailnejšie štatistiky %1 a iných BOINC projektov sú dostupné na viacerých stránkach:

en: You can also get your current statistics in the form of a "signature image":
sk: Môžete získať vaše aktuálne štatistiky vo forme "obrázku do podpisu":

en: Remove Team Admin status from this member
sk: Odobrať hodnosť administrátora tímu tomuto užívateľovi

en: Add or remove Team Admins
sk: Pridať alebo odobrať administrátorov tímu

en: You can select team members as 'Team Admins'. Team Admins can:
sk: Môžete menovať členov tímu administrátormi a umožniť im:

en: Edit team information (name, URL, description, country)
sk: Upravovať údaje o tíme (názov, URL, popis, krajinu)

en: View the team's join/quit history
sk: Zobraziť kto vstúpil/vystúpil z tímu

en: Send messages to the team
sk: Poslať správy tímu

en: Moderate the team forum, if any (admins get email notification of moderation events and red X reports)
sk: Moderovať tímové fórum (ak existuje). Administátori budu dostávať mailové upozornenia moderovaných udalostí a reportov s červeným X

en: Team Admins cannot:
sk: Administrátori tímu nemôžu:

en: Change the team founder
sk: Zmeniť zakladateľa tímu

en: Remove members
sk: Odobrať členov

en: If a Team Admin quits the team, they cease to be a Team Admin.
sk: Pokiaľ administrátor tímu opustí tím, nebude viac jeho administrátorom.

en: We recommend that you select only people you know and trust very well as Team Admins.
sk: Odporúčame vybrať ako administrátorov tímu len ľudí, ktorých poznáte a ktorým dôverujete.

en: There are currently no Team Admins
sk: Tím momentálne nemá administrátorov.

en: Current Team Admins
sk: Aktuálni administrátori tímu

en: Became Team Admin on
sk: Stať sa administrátorom tímu v

en: Add Team Admin
sk: Pridať administrátora tímu

en: Email address of team member:
sk: Mailová adresa člena tímu:

en: failed to remove admin
sk: odstránenie administrátora zlyhalo

en: User is not member of team
sk: Užívateľ nie je členom tímu

en: %1 is already an admin of %2
sk: %1 už je administrátor %2

en: Couldn't add admin
sk: Nepodarilo sa pridať administrátora

en: No such team
sk: Tím neexistuje

en: no such team
sk: tím neexistuje

en: User is not a member of %1
sk: Užívateľ nie je členom %1

en: Changing founder of %1
sk: Zmena zakladateľa %1

en: %1 is now founder of %2
sk: %1 je odteraz zakladateľ %2

en: Change founder of %1
sk: Zmeniť zakladateľa %1

en: Team member %1 requested this team's foundership on %2, but left the team, thus canceling the request.
sk: Člen tímu %1 požiadal o status zakladateľa tímu %2, ale tím opustil, takže žiadosť sa ruší.

en: Team member %1 has requested this team's foundership. This may be because you left the team or haven't had contact with the team for a long time.
sk: Člen tímu %1 žiada o status zakladateľa tímu. Môže to byť preto, pretože ste tím opustili, alebo ste už dlho neboli s tímom v kontakte.

en: decline request
sk: odmietnuť žiadosť

en: If you don't decline the request by %1, %2 will have the option of assuming team foundership.<br /><br />
                      To accept the request, assign foundership to %3 using the form below.
sk: Pokiaľ žiadosť nezamietnete do %1, %2 získa možnosť považovať sa za zakladateľa.<br /><br />
    Pokiaľ chcete žiadosť prijať, priraďte status zakladateľa užívateľovi %3 pomocou formuláru nižšie.

en: No transfer request is pending.
sk: Žiadna žiadosť na prenos nečaká.

en: New founder?
sk: Nový zakladateľ?

en: Change founder
sk: Zmeniť zakladateľa

en: There are no users to transfer team to.
sk: Nie sú žiadni užívatelia, na ktorých by bolo možné presunúť tím.

en: You must choose a non-blank team name
sk: Názov tímu nemôže byť prázdny

en: A team named %1 already exists - try another name
sk: Tím s názvom %1 už existuje. Skúste iný názov

en: Could not create team - please try later.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť tím. Skúste to, prosím, neskôr.

en: Create a team
sk: Vytvoriť tím

en: Not founder or admin
sk: Nie ste zakladateľ ani administrátor

en: Team history for %1
sk: História tímu %1

en: When
sk: Kedy

en: User
sk: Používateľ

en: Action
sk: Úkon

en: Total credit at time of action
sk: Kreditov spolu v čase úkonu

en: bad country
sk: nesprávna krajina

en: The name '%1' is being used by another team.
sk: Názov %1 už používa iný tím.

en: Must specify team name
sk: Musíte zadať názov tímu

en: Could not update team - please try again later.
sk: Nepodarilo sa aktualizovať tím, prosím skúste to neskôr.

en: Edit %1
sk: Upraviť %1

en: Update team info
sk: Aktualizovať info o tíme

en: Members of %1
sk: Členovia %1

en: Show as plain text
sk: Zobraziť ako text

en: Create Message Board
sk: Vytvoriť nástenku

en: You may create a message board for use by %1.
sk: Môžete vytvoriť nástenku pre %1.

en: Only team members will be able to post.
sk: Len členovia tímu budú môcť posielať správy.

en: At your option, only members will be able to read.
sk: Podľa vašich nastavení, čítať budú môcť len členovia.

en: You and your Team Admins will have moderator privileges.
sk: Vy a administrátori vášho tímu budete mať moderátorské práva.

en: Create a message board for %1
sk: Vytvoriť diskusné fórum pre %1

en: Team already has a message board
sk: Tím už má nástenku

en: Team Message Board
sk: Tímová nástenka

en: Minimum time between posts (seconds)
sk: Minimálny čas medzi poslaním správ (v sekundách)

en: Minimum total credit to post
sk: Minimálny celkový počet kreditov na posielanie správ

en: Minimum average credit to post
sk: Minimálny priemerný počet kreditov na posielanie správ

en: Submit
sk: Odoslať

en: Remove your team's message board.
sk: Odstrániť nástenku vášho tímu.

en: Really remove message board?
sk: Skutočne odstrániť nástenku?

en: Are you sure you want to remove your team's message board? All threads and posts will be permanently removed. (You may, however, create a new message board later).
sk: Skutočne chcete odstrániť nástenku vášho tímu? Všetky témy a správy budú vymazané. (Neskôr však môžete vytvoriť novú nástenku.)

en: Yes - remove message board
sk: Áno, odstrániť nástenku.

en: Message board removed
sk: Nástenka bola odstránená

en: Team Message Board Updated
sk: Tímová nástenka bola aktualizovaná.

en: Update successful
sk: Aktualizácia bola úspešná

en: Update failed
sk: Aktualizácia zlyhala

en: Team has no forum
sk: Tím nemá vlastné fórum

en: You must be a member of a team to access this page.
sk: Musíte byť členom tímu, aby ste mohli stránku zobraziť.

en: Requesting foundership of %1
sk: Požiadať status zakladateľa %1

en: The current founder has been notified of your request by email and private message.<br /><br />
                           If the founder does not respond within 60 days you will be allowed to become the founder.
sk: Aktuálny zakladateľ bol upovedomený o vašej žiadosti mailom a súkromnou správou..<br /><br />
    Pokiaľ zakladateľ neodpovie do 60 dní, môžete prevziať zakladateľstvo.

en: Foundership request not allowed now
sk: Žiadať status zakladateľa nie je momentálne povolené.

en: Assumed foundership of %1
sk: Prevzané zakladateľstvo %1

en: Decline founder change request
sk: Odmietnuť žiadosť o zmenu zakladateľa

en: The foundership request from %1 has been declined.
sk: Žiadosť o zmenu zakladateľa od %1 bola zamietnutá.

en: There were no foundership requests.
sk: Žiadne žiadosti o zmenu zakladateľa.

en: undefined action %1
sk: nedefinovaná činnosť %1

en: Return to team page
sk: Návrat k stránke tímu.

en: You need to be a member of a team to access this page.
sk: Musíte byť členom tímu aby ste mohli otvoriť túto stránku.

en: Request foundership of %1
sk: Požiadať o status zakladateľa %1

en: You are now founder of team %1.
sk: Stali ste sa zakladateľom tímu %1

en: You requested the foundership of %1 on %2.
sk: Požiadali ste o status zakladateľa %1 v %2

en: 60 days have elapsed since your request, and the founder has not responded. You may now assume foundership by clicking here:
sk: Ubehlo 60 dní od odoslania vašej žiadosti a zakladateľ neodpovedal. Môžete prevziať zakladateľstvo kliknutím sem:

en: Assume foundership
sk: Prevziať zakladateľstvo

en: The founder was notified of your request. If he/she does not respond by %1 you will be given an option to become founder.
sk: Zakladateľ bol oboznámený s vašou žiadosťou. Ak neodpovie do 1%, bude vám umožnené stať sa zakladateľom.

en: If the team founder is not active and you want to assume the role of founder, click the button below. The current founder will be sent an email detailing your request, and will be able to transfer foundership to you or to decline your request. If the founder does not respond in 60 days, you will be allowed to become the founder.<br /><br />
                           Are you sure you want to request foundership?
sk: Ak zakladateľ tímu nie je aktívny a chcete sa stať zakladateľom, kliknite na tlačidlo nižšie. Momentálny zakladateľ dostane mail s detailami vašej žiadosti a bude mu umožnené presunúť status zakladateľa na vás alebo bude môcť vašu žiadosť zamietnuť. Ak zakladateľ neodpovie do 60 dní, bude vám umožnené stať sa zakladateľom.<br /><br />
    Chcete požiadať o status zakladateľa?

en: Request foundership
sk: Požiadať status zakladateľa

en: Founder change has already been requested by %1 on %2.
sk: Zmena zakladateľa už bola požiadaná %1 na %2.

en: A foundership change was requested during the last 90 days, so new requests are not allowed. Please try again later.
sk: Od poslednej žiadosti ešte neuplynulo 90 dní, nové žiadosti nie sú povolené.

en: The team %1 is not joinable.
sk: Do tímu %1 sa nedá vstúpiť.

en: Already a member
sk: Už ste členom

en: You are already a member of %1.
sk: Už ste členom %1.

en: Joined %1
sk: Vstúpili ste do %1

en: You have joined %1.
sk: Vstúpili ste do %1.

en: Couldn't join team - please try again later.
sk: Nepodarilo sa vstúpiť do tímu, prosím skúste to neskôr.

en: Please note:
sk: Prosím, pozor:

en: Joining a team gives its founder access to your email address.
sk: Vstúpením do tímu zobrazíte zakladateľovi vašu mailovú adresu.

en: Joining a team does not affect your account's credit.
sk: Vstup do tímu neovplyvní vaše kredity.

en: Join team
sk: Vstúpiť do tímu

en: Search Results
sk: Výsledky vyhľadávania

en: Search results for '%1'
sk: Hľadať "%1"

en: You may view these teams' members, statistics, and information.
sk: Môžete si prezrieť štatistiky a údaje členov týchto tímov.

en: More than 100 teams match your search. The first 100 are shown.
sk: Viac ako 100 tímov zodpovedá vášmu vyhľadávaniu. Zobrazených je len prvých 100.

en: Team administration for %1
sk: Administrátor tímu %1

en: Edit team info
sk: Upraviť údaje o tíme

en: Change team name, URL, description, type, or country
sk: Zmeniť názov tímu, URL, popis, typ alebo krajinu

en: Member list:
sk: Zoznam členov:

en: View member info
sk: Prezrieť info člena

en: View change history:
sk: Zobraziť históriu zmien:

en: See when members joined or quit this team
sk: Zobraziť kedy členovia vstúpili alebo vystúpili z tímu

en: Respond to foundership request.
sk: Odpovedať na žiadosť o status zakladateľa.

en: If you don't respond by %1, %2 may assume foundership of this team.
sk: Ak neodpoviete do %1, %2m bude môcť prevziať zakladateľstvo tímu.

en: Remove inactive or unwanted members from this team
sk: Odstrániť neaktívnych alebo nechcených členov z tohoto tímu

en: Transfer foundership to another member
sk: Presunúť status zakladateľa na iného člena tímu

en: Add/remove Team Admins
sk: Pridať/odobrať administrátorov tímu

en: Give selected team members Team Admin privileges
sk: Dať vybraným členom tímu administrátorske práva

en: Remove team
sk: Odstrániť tím

en: Allowed only if team has no members
sk: Možné len pokiaľ tím nemá členov

en: Create or manage a team message board
sk: Vytvoriť alebo spravovať tímovú nástenku

en: Can't delete non-empty team
sk: Nie je možné vymazať tím, ktorý má členov

en: Team %1 deleted
sk: Tím %1 bol zmazaný

en: Limit exceeded:  Can only display the first 1000 members.
sk: Limit bol prekročený. Je možné zobraziť len prvých 1000 členov.

en: You may belong to only one team. You can join or quit a team at any time.
sk: Môžete byť členom len jedného tímu. Opustiť alebo sa pridať do tímu je možné kedykoľvek.

en: edit the team's name and description
sk: upraviť názov tímu a jeho popis

en: add or remove team admins
sk: pridať alebo odobrať administrátorov tímu

en: remove members from the team
sk: odobrať členov z tímu

en: disband a team if it has no members
sk: rozpustiť tím pokiaľ nemá žiadnych členov

en: Find a team
sk: Nájsť tím

en: All teams
sk: Všetky tímy

en: %1 teams
sk: %1 tímov

en: Create a new team
sk: Vytvoriť nový tím

en: Unable to quit team
sk: Nie je možné opustiť tím

en: Team doesn't exist, or you don't belong to it.
sk: Tím neexistuje, alebo nie ste jeho členom.

en: Quit %1
sk: Opustiť %1

en: <strong>Please note before quitting a team:</strong>
             <ul>
             <li>If you quit a team, you may rejoin later, or join any other team you desire
             <li>Quitting a team does not affect your personal credit statistics in any way.
             </ul>
sk: <strong>Pred opustením tímu berte, prosím, na vedomie</strong>
    <ul>
    <li>Ak opustíte tím, môžete sa doň vrátiť, alebo sa môžete pridať do akéhokoľvek iného.
    <li>Opustenie tímu neovplyvní vaše osobné štatistiky ani kredit
    </ul>

en: Quit Team
sk: Opustiť tím

en: Removing users from %1
sk: Odoberám používateľov z %1

en: %1 is not a member of %2
sk: %1 nie je členom %2

en: %1 has been removed
sk: %1 bol odstránený

en: Remove members from %1
sk: Odstrániť členov z %1

en: Remove?
sk: Odobrať

en: Name (ID)
sk: Názov (ID)

en: No members are eligible for removal.
sk: Žiadni používatelia sa nedajú odobrať.

en: Remove users
sk: Odobrať používateľov

en: Team name
sk: Názov tímu

en: Validated?
sk: Overená?

en: Team search results
sk: Výsledky vyhľadávania tímov

en: No teams were found matching your criteria. Try another search.
sk: Nenašli sa žiadne tímy podľa vašich požiadavok. Skúste to inak.

en: Change your search
sk: Zmeniť vyhľadávanie

en: You can team up with other people with similar interests, or from the same country, company, or school.
sk: Môžete sa dať dokopy s ľuďmi s podobnými záujmami, alebo s krajanmi, či spolužiakmi alebo kolegami.

en: Use this form to find teams that might be right for you.
sk: Použiť tento formulár na nájdenie najvhodnejších tímov pre vás.

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top hosts
sk: Top počítače

note: Now display what we've got (either gotten from cache or from DB)
en: Top %1 teams
sk: Top %1 tímy

en: There are no %1 teams
sk: Neexistujú %1 tímy

en: Participant since
sk: Účastník od

en: No user of the day has been chosen.
sk: Užívateľ dňa nebol zvolený

en: User of the Day for %1: %2
sk: Užívateľ dňa %1: %2

en: Filters
sk: Filtre

en: User name starts with
sk: Meno užívateľa sa začína

en: Any
sk: Všetko

en: With profile?
sk: S profilom?

en: Either
sk: Buď

en: On a team?
sk: V tíme_

en: Ordering
sk: Zoradenie

en: Decreasing sign-up time
sk: Skrátenie času na prihlásenie

en: Decreasing average credit
sk: Zostupne podľa priemerného kreditu

en: Decreasing total credit
sk: Zostupne podľa celkového kreditu

en: search string must be at least 3 characters
sk: hľadané slovo musí mať najmenej 3 znaky

en: User search results
sk: Výsledky vyhľadávania užívateľov

en: Joined
sk: Pridanie sa

en: No users match your search criteria.
sk: Žiaden užívateľ nezodpovedá hľadaným kritérám.

en: User not found!
sk: Používateľ nenájdený!

en: Account Data<br/>for %1<br/>Time:
sk: Údaje účtu <br/> za %1 <br/> Čas:

en: Team:
sk: Tím:

en: Team TotCred:
sk: TotCred tímu:

en: Team AvgCred:
sk: AvgCred tímu:

en: Team: None
sk: Tím: Žiaden

en: Validate BOINC email address
sk: Overiť BOINC mailovú adresu

en: Please visit the following link to validate the email address of your %1 account:
sk: Prosím navštívte nasledujúci odkaz na potvrdenie mailovej adresy vášho %1 konta

en: Validate email sent
sk: Overovací mail bol odoslaný.

en: An email has been sent to %1. Visit the link it contains to validate your email address.
sk: Mail bol poslaný na %1 . Navštívte odkaz obsiahnutý v správe na potvrdenie vašej mailovej adresy.

en: No such user.
sk: Používateľ neexistuje.

en: Error in URL data - can't validate email address
sk: Chyba v URL - nebolo možné overiť mailovú adresu

en: Database update failed - please try again later.
sk: Aktualizácia databázy zlyhala - prosím, skúste to znovu.

en: Validate email address
sk: Overiť e-mailovú adresu

en: The email address of your account has been validated.
sk: Mailová adresa vášho účtu bola overená.

en: This user has no profile
sk: Tento používateľ nemá profil

en: Profile: %1
sk: Profil: %1

en: Account data
sk: Údaje konta

en: You can access your account either by using your email address and password,
        or by using an assigned 'account key'.
        Your account key is:
sk: Do vášho účtu sa dostanete buď použitím vašej mailovej adresy a hesla,
    alebo použitím priradeného "kľúču k učtu"
    Kľúč vášho účtu je:

en: This key can be used to:
sk: Tento kľúč sa môže použiť na:

en: log in to your account on the web
sk: prihlásenie sa do vášho účtu na stránke

en: to attach a computer to your account without using the BOINC Manager.
           To do so, install BOINC,
           create a file named %1 in the BOINC
           data directory, and set its contents to:
sk: na pridanie počítača do vášho účtu bez pomoci BOINC správcu.
    Nainštalujte si BOINC, 
    vytvorte súbor s názvom %1 v BOINC
    zložke data a nastavte jeho obsah nasledovne:

en: Weak account key
sk: Slabý kľúč účtu

en: Your 'weak account key' can be used to attach computers to your account
        as described above, but cannot be used to log in to your account or change it in any way.
        If you want to attach untrusted or insecure computers to your account,
        do so using your weak account key.
        Your weak account key is:
sk: Váš "slabý" kľúč účtu môže byť použitý na pridanie počítačov
    k vášmu účtu, ako je uvedené nižšie. Nedá sa však použiť na 
    prihlásenie sa do účtu a ani jeho zmenu-
    Pokiaľ chcete pridať do vášho účtu nezabezpečené alebo nedôveryhodné počítače, použite váš slabý kľúč.
    Váš slabý kľúč je:

en: If you change your password, your weak account key changes, and your previous weak account key becomes invalid.
sk: Pokiaľ si zmeníte heslo, vaše slabé kľúče sa zmenia a vaše predošlé slabé kľúče nebudú viac funkčné.

en: Workunit %1
sk: Pracovná jednotka %1

en: application
sk: aplikácia

en: canonical result
sk: kanonický výsledok

en: granted credit
sk: udelený kredit

en: Tasks in progress
sk: Prebiehajúce úlohy

en: suppressed pending completion
sk: potlačiť úlohy čakajúce na dokončenie

en: minimum quorum
sk: minimálne quorum

en: initial replication
sk: prvotná replikácia

en: max # of error/total/success tasks
sk: maximálny počet chybných/spolu/úspešných úloh

en: errors
sk: chyby

en: validation
sk: overenie

en: Pending
sk: Čaká

en: can't find workunit
sk: nedá sa nájsť pracovná jednotka

en: Generated
sk: Vytvorené

en: Your personal background.
sk: Niečo o vás

en: Tell us about yourself. You could tell us where you're from, your age, occupation, hobbies, or anything else about yourself.
sk: Prezraďte nám niečo o vás. Môžete napísať odkiaľ ste, koľko máte rokov, vaše zamestnanie, záľuby alebo čokoľvek iné.

en: Your opinions about %1
sk: Váš názor na %1

en: Tell us your thoughts about %1<ol>
        <li>Why do you run %1?
        <li>What are your views about the project?
        <li>Any suggestions?
        </ol>
sk: Prezraďte nám, čo si myslíte o %1<ol>
    <li>Prečo spúštate %1?
    <li>Čo si myslíte o projekte samotnom_
    <li>Máte nejaké návrhy?
    </ol>

en: Color scheme for graphics
sk: Farebná schéma pre grafiku

en: Run only the selected applications
sk: Spustit len vybrané aplikácie

en: Only get tasks for certain applications. Useful to focus on particular applications, or to exclude them.
sk: Získavať úlohy len pre určité aplikácie. Užitočné, ak sa chcete sústrediť len na konkrétne aplikácie, alebo ich vylúčiť.

en: If no work for selected applications is available, accept work from other applications?
sk: Pokiaľ nie je dostupná práca spomedzi vybraných aplikácií, príjmať prácu aj z iných aplikácií?

en: Use faster non-graphical applications if available?
sk: Použiť rýchlejšie aplikácie bez grafiky, ak je to možné?

en: (all applications)
sk: (všetky aplikácie)

en: No limit
sk: Bez limitu

en: Max # of jobs for this project
sk: Maximálny počet úloh pre tento projekt

en: Max # of CPUs for this project
sk: Maximálny počet procesorov pre tento projekt

en: Max # jobs
sk: Maximálny počet úloh

en: Max # CPUs
sk: Maximálny počet procesorov
