BOINC - en to nb translation catalogue (832 entries)

en: Identify your account at %s
nb: Identifiser kontoen din hos %s

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
nb: Skriv inn kontoinformasjonen din
    (for å lage en konto, besøk prosjektets nettside)

en: This project is not currently accepting new accounts.
    You can add it only if you already have an account.
nb: Dette prosjektet aksepterer ikke nye kontoer.
    Du kan kun legge til dette hvis du allerede har en konto.

en: Are you already running this project?
nb: Kjører du allerede dette prosjektet?

en: &No, new user
nb: &Nei, ny bruker

en: &Yes, existing user
nb: &Ja, eksisterende bruker

en: &Password:
nb: &Passord:

en: Choose a &password:
nb: Velg et &passord:

en: C&onfirm password:
nb: B&ekreft passord:

en: Are you already running %s?
nb: Kjører du allerede %s?

en: &Username:
nb: &Brukernavn:

en: &Email address or LDAP ID:
nb: &E-postadresse eller LDAP-ID

en: &Email address:
nb: &Epostadresse:

en: minimum length %d
nb: minimumslengde %d

en: Forgot your password?
nb: Glemt passordet ditt?

en: If you have not yet registered with this account manager,
    please do so before proceeding.  Click on the link below
    to register or to retrieve a forgotten password.
nb: Hvis du ennå ikke har registert deg hos denne kontobehandleren,
    må du gjøre det før du fortsetter.  Klikk på linken nedenfor
    for å registrere deg eller finne et glemt passord.

en: Account manager web site
nb: Nettside for kontobehandler

en: Add project
nb: Legg til prosjekt

en: Update account manager
nb: Oppdater kontobehandler

en: Use account manager
nb: Bruk kontobehandler

en: Please enter a user name.
nb: Tast inn et brukernavn.

en: Please enter an email address.
nb: Tast inn en epostadresse.

en: Please enter a password of at least %d characters.
nb: Tast inn et passord som inneholder minimum %d tegn.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
nb: Passordene samsvarer ikke. Tast inn dem inn på nytt.

en: Choose an account manager
nb: Velg en kontobehandler

en: To choose an account manager, click its name or 
    type its URL below.
nb: For å velge en kontobehandler, klikk på navnet eller 
    tast inn nettadressen under.

en: Account manager details:
nb: Detaljer for kontobehandler:

en: Account manager &URL:
nb: Kontobehandler &URL:

en: Open web page
nb: Åpne nettside

en: Visit this account manager's web site
nb: Besøk nettsiden til denne kontobehandleren

note: %s is the project name i.e. 'BOINC', 'GridRepublic'
en: Communicating with %s.
nb: Kommuniserer med %s.

en: Communicating with server.
nb: Kommuniserer med tjener.

en: Please wait...
nb: Vennligst vent …

en: An internal server error has occurred.
nb: Det har oppstått en intern tjenerfeil.

en: Connected
nb: Tilkoblet

en: Disconnected
nb: Frakoblet

en: New %s window...
nb: Nytt %s-vindu

en: Open another %s window
nb: Åpne et annet %s-vindu

en: Select computer...	Ctrl+Shift+I
nb: Velg datamaskin …	Ctrl+Shift+I

en: Connect to a BOINC client on another computer
nb: Koble til en BOINC-klient på en annen datamaskin

en: Shut down connected client...
nb: Slå av tilkoblet klient...

en: Shut down the currently connected BOINC client
nb: Slå av BOINC-klienten som er tilkoblet nå

en: Close the %s window
nb: Steng vinduet %s

en: &Close window
nb: &Steng vindu

en: Exit %s
nb: Avslutt %s

en: Preferences...
nb: Preferanser …

en: &Notices	Ctrl+Shift+N
nb: &Varslinger	 Ctrl+Shift+N

en: Show notices
nb: Vis varsler

en: &Projects	Ctrl+Shift+P
nb: &Prosjekter	Ctrl+Shift+P

en: Show projects
nb: Vis prosjekter

en: &Tasks	Ctrl+Shift+T
nb: &Oppgaver	 Ctrl+Shift+T

en: Show tasks
nb: Vis oppgaver

en: Trans&fers	Ctrl+Shift+X
nb: Over&føringer	 Ctrl+Shift+X

en: Show file transfers
nb: Vis filoverføringer

en: &Statistics	Ctrl+Shift+S
nb: &Statistikk	 Ctrl+Shift+S

en: Show statistics
nb: Vis statistikk

en: Show disk usage
nb: Vis diskbruk

en: Simple &View...	Ctrl+Shift+V
nb: Enkel &Visning...	Ctrl+Shift+V

en: Switch to the Simple View
nb: Bytt til enkel visning

en: &Add project...
nb: &Legg til et prosjekt...

en: Add a project
nb: Legg til et prosjekt

en: &Use account manager...
nb: &Bruk kontobehandler …

en: Use an account manager to control this computer.
nb: Bruk en kontobehandler for å styre denne datamaskinen.

en: &Synchronize with %s
nb: &Synkroniser med %s

en: Get current settings from %s
nb: Hent gjeldende innstillinger fra %s

en: S&top using %s...
nb: S&topp bruken av %s...

en: Remove this computer from account manager control.
nb: Fjern denne datamaskinen fra kontrollen til kontobehandler.

en: Run CPU &benchmarks
nb: Kjør CPU &ytelsestest

en: Run tests that measure CPU speed
nb: Kjør tester som måler CPU-farten

en: Retry pending transfers
nb: Prøv ventende overføringer igjen

en: Retry deferred file transfers and task requests
nb: Prøv utsatt filoverføring og oppgaveforespørsel på nytt

en: Event Log...	Ctrl+Shift+E
nb: Hendelseslogg...	 Ctrl+Shift+E

en: Show diagnostic messages
nb: Vis diagnosebeskjeder

en: &Run always
nb: &Alltid kjør

en: Allow work regardless of preferences
nb: Tillat arbeid uavhengig av innstillinger

en: Run based on &preferences
nb: Kjør basert på &innstillinger

en: Allow work according to preferences
nb: Tillat arbeid ifølge innstillinger

en: &Suspend
nb: &Suspender

en: Stop work regardless of preferences
nb: Stopp arbeid uansett innstillinger

en: Use GPU always
nb: Bruk alltid GPU

en: Allow GPU work regardless of preferences
nb: Tillat arbeid med GPU uavhengig av innstillinger

en: Use GPU based on preferences
nb: Bruk GPU basert på innstillinger

en: Allow GPU work according to preferences
nb: Tillat arbeid med GPU ifølge innstillinger

en: Suspend GPU
nb: Suspender GPU

en: Stop GPU work regardless of preferences
nb: Stopp GPU arbeid uavhengig av innstillinger

en: Network activity always
nb: Alltid nettverksaktivitet

en: Allow network activity regardless of preferences
nb: Tillat nettverksaktivitet uavhengig av innstillinger

en: Network activity based on preferences
nb: Nettverkaktivitet basert på innstillinger

en: Allow network activity according to preferences
nb: Tillat nettverksaktivitet ifølge innstillinger

en: Suspend network activity
nb: Suspender nettverksaktiviteten

en: Stop network activity
nb: Stopp nettverksaktiviteten

en: Computing &preferences...
nb: Beregnings&innstillinger...

en: Configure computing preferences
nb: Konfigurer beregningsinnstillinger

en: Exclusive applications...
nb: Applikasjoner med enerett

en: Configure exclusive applications
nb: Konfigruer applikasjoner med enerett

en: Select columns...
nb: Velg kolonner...

en: Select which columns to display
nb: Velg kolonner som skal vises

en: Event Log options...	Ctrl+Shift+F
nb: Alternativer for hendelseslogg...	Ctrl+shift+F

en: Enable or disable various diagnostic messages
nb: Aktiver/deaktiver forskjellige feilsøkings meldinger

en: &Other options...
nb: &Andre alternativer...

en: Configure display options and network settings
nb: Konfigurer visningsvalg og nettverksinnstillinger

en: Read config files
nb: Les konfigurasjons filer

en: Read configuration info from cc_config.xml and any app_config.xml files
nb: Les konfigurasjonsinformasjon fra cc_config.xml og app_config.xml filer

en: Read local prefs file
nb: Les lokal preferansefil

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
nb: Les preferanser fra global_prefs_override.xml.

en: %s &help
nb: %s &hjelp

en: Show information about %s
nb: Vis informasjon om %s

en: &%s help
nb: &%s hjelp

en: Show information about the %s
nb: Vis informasjon om %s

en: %s &web site
nb: %s &nettside

en: See more information about %s on the web
nb: Se mer informasjon om %s på internett

en: Check for new %s version
nb: Sjekk for ny %s versjon

en: Report Issue
nb: Rapporter et problem

en: Report bug or enhancement request
nb: Rapporter en feil eller forslag til forbedring

en: &About %s...
nb: &Om %s...

en: Licensing and copyright information.
nb: Informasjon om lisenser og opphavsrett.

en: &File
nb: &Fil

en: &View
nb: &Vis

en: &Activity
nb: &Aktivitet

en: &Options
nb: &Alternativer

en: &Tools
nb: &Verktøy

en: &Help
nb: &Hjelp

en: %s - Shut down the current client...
nb: %s - Steng nåværende klient...

en: %s will shut down the current client
    and prompt you for another host to connect to.
nb: %s vil stenge nåværende klient
    og spørre deg om en annen tjener å koble til.

en: %s has successfully added %s
nb: %s har lagt til %s

en: Connecting to %s
nb: Kobler til %s

en: Connected to %s (%s)
nb: Koblet til %s (%s)

en: Username already in use
nb: Brukernavn allerede i bruk

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
nb: En konto med det brukernavnet eksisterer og har et
    annet passord enn det du tastet inn.
    
    Besøk prosjektets nettside og følg instruksjonene.

en: Email address already in use
nb: Epostadressen allerede i bruk

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
nb: En konto med den epostadressen eksisterer og har et
    annet passord enn det du tastet inn.
    
    Besøk prosjektets nettside og følg instruksjonene.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
nb: Kommuniserer med BOINC klienten.  Vennligst vent ...

en: &Quit %s
nb: &Avslutt %s

en: E&xit %s
nb: A&vslutt %s

en: %s - Communication
nb: %s - Kommuniserer

en: Cancel
nb: Avbryt

en: %s - Connection Error
nb: %s - Tilkoblingsfeil

en: %s - Connection Failed
nb: %s - Tilkobling mislykkes

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
nb: %s kan ikke koble til klienten %s.
    Vil du prøve å koble til igjen?

en: %s - Daemon Start Failed
nb: %s - Bakgrunnsprosessens oppstart feilet

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
nb: %s kan ikke starte %s klienten.
    Start panelprogrammet Kontrollpanel->Administrative verktøy->Tjenester og start BOINC tjenesten.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please run the client and try again.
nb: %s kan ikke starte %s klienten.
    Start klienten og prøv igjen.

en: %s - Connection Status
nb: %s - Status for tilkobling

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
nb: %s er ikke tilkoblet til en %s klient.
    Bruk 'Avansert\Velg datamaskin...' menyvalg for å koble til en %s klient.
    For å koble til din lokale datamaskin vennligst bruk 'localhost' som vertsnavn.

en: %s - Stop using %s
nb: %s - Stopp bruken av %s

en: If you stop using %s,
    you'll keep all your current projects,
    but you'll have to manage projects manually.
    
    Do you want to stop using %s?
nb: Hvis du slutter å bruke %s
    vil du beholde alle nåværende prosjekter,
    men du må behandle prosjektene manuelt.
    
    Vil du stoppe å bruke %s?

note: Create the web sites task group
en: Project web pages
nb: Prosjekt nettsider

en: %s - Unexpected Exit
nb: %s- Uventet avslutning

en: The %s client has exited unexpectedly 3 times within the last %d minutes.
    Would you like to restart it again?
nb: Klienten %s har uventet avsluttet 3 ganger i løpet av de siste %d minuttene.
    Vil du starte den igjen?

en: %s - Network Status
nb: %s Nettverksstatus

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
nb: %s trenger å koble til internett.
    Kan den gjøre det nå?

en: %s is connecting to the Internet.
nb: %s er koblet til Internett.

en: %s has successfully connected to the Internet.
nb: %s har koblet seg til Internett.

en: %s failed to connect to the Internet.
nb: %s kunne ikke koble til internett.

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
nb: %s er nå koblet til internett.
    Oppdaterer alle prosjekter og prøver alle overføringene igjen.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
nb: %s er frakoblet Internett.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
nb: %s kunne ikke koble fra Internett.

en: You currently are not authorized to manage %s.
    
    To run %s as this user, please:
    - reinstall %s answering "Yes" to the question about non-administrative users
     or
    - contact your administrator to add you to the 'boinc_master' user group.
nb: Du er ikke autorisert til å håndtere %s.
    
    For å kjøre %s som bruker, vennligst:
    - Reinstaller %s  med "Yes" som var på spørsmålet om ikke-adminstrative brukere
     eller
    - kontakt system adminstrator. be han legge deg til bruker gruppen 'boinc_master'.

en: %s ownership or permissions are not set properly; please reinstall %s.
    (Error code %d
nb: %s eieskap eller rettigheter er ikke satt ordentlig, installer %s på nytt.
    (Feilkode %d

en:  at
nb:  ved

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
nb: Omstart kreves for å kjøre BOINC ordentlig.
    Vennligst start datamaskinen om igjen.

en: BOINC Manager
nb: BOINC behandler

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
nb: BOINCbehandleren var automatisk startet av operativsystemet

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
nb: Start BOINC så bare systemkurvikonet er synlig

en: Directory containing the BOINC Client executable
nb: Mappe som inneholder BOINCklientens programfil

en: BOINC data directory
nb: BOINCs datamappe

en: Host name or IP address
nb: Vertsnavn eller IP adresse

en: GUI RPC port number
nb: GUI RPC portnummer

en: Password
nb: Passord

en: Startup BOINC with these optional arguments
nb: Start BOINC med disse valgfrie argumentene

en: disable BOINC security users and permissions
nb: deaktiver BOINC sikkerhet brukere og rettigheter

en: set skin debugging mode to enable skin manager error messages
nb: sett skallmodus for feilsøking for å aktivere feilmeldinger fra skallbehandleren

en: multiple instances of BOINC Manager allowed
nb: flere forekomster av BOINC behandleren er tillatt

en: Not used: workaround for bug in XCode 4.2
nb: Ikke brukt: løsning for bug i XCode 4.2

en: Don't run the client
nb: Ikke kjør klienten

note: These are just special tags so deal with them in a special way
en: (Automatic Detection)
nb: (Automatisk gjenkjenning)

en: (Unknown)
nb: (Ukjent)

en: (User Defined)
nb: (Brukerdefinert)

en: Open %s Web...
nb: Åpne %s nett...

en: Open %s...
nb: Åpne %s...

en: Snooze
nb: Utsett

en: Snooze GPU
nb: Utsett GPU

en: E&xit
nb: A&vslutt

en: Resume
nb: Gjennoppta

en: Resume GPU
nb: Gjennoppta GPU

en: Computing is enabled
nb: Databehandling er slått på

en: Computing is suspended -
nb: Beregning er suspendert -

en: GPU computing is enabled
nb: GPU beregning er aktivert

en: GPU computing is suspended -
nb: GPU databehandling er suspendert -

en: Network is enabled
nb: Nettverk er aktivert

en: Network is suspended -
nb: Nettverk er suspendert -

en: Reconnecting to client.
nb: Kobler til klient på nytt.

en: Not connected to a client.
nb: Ikke tilkoblet til en klient.

en: %s Notices
nb: %s Varsler

en: There are new notices - click to view.
nb: Det er nye varsler - klikk for å vise.

en: Failed to add project
nb: Kunne ikke legge til prosjekt

en: Failed to update account manager
nb: Kunne ikke oppdatere kontobehandler

en: Failed to remove account manager
nb: Kunne ikke fjerne kontobehandler

en: Failed to add account manager
nb: Kunne ikke legge til kontobehandler

en: Please try again later.
    
    Click Finish to close.
nb: Vennligst prøv igjen senere.
    
    Klikk Ferdig for å lukke.

en: Click Finish to close.
nb: Klikk Ferdig for å lukke.

en: Messages from server:
nb: Meldinger fra tjener:

en: Project added
nb: Prosjekt lagt til

en: This project has been successfully added.
nb: Dette prosjektet har blitt lagt til korrekt.

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
nb: Når du klikker Ferdig, vil nettleseren din gå til en side der
    du kan oppgi ditt kontonavn og innstillinger.

en: Update from %s completed.
nb: Oppdatering fra %s ferdig.

en: Update completed.
nb: Oppdatering ferdig.

note: Attach Completed
en: Now using account manager
nb: Bruker kontobehandler nå

en: Welcome to %s!
nb: Velkommen til %s!

en: You are now using %s to manage accounts.
nb: Du bruker nå %s for å håndtere kontoer.

en: You are now using this account manager.
nb: Du bruker nå denne kontobehandleren.

en: About %s
nb: Om %s

en: Version:
nb: Versjon:

en: wxWidgets Version:
nb: wxWidgets Versjon:

en: %s is distributed under the GNU Lesser General Public License v3.0.
nb: %s er distribuert under GNU Lesser General Public License v3.0.

en: For more information, visit
nb: For mere informasjon, besøk

en: Invalid number
nb: ugyldig nummer

en: Invalid time, value must be between 0:00 and 24:00, format is HH:MM
nb: Ugyldig tid, verdi må være mellom 0:00 og 24:00, i formatet HH:MM

en: Start time must be different from end time
nb: Start tiden må være forskjellig fra slutt tid

en: Number must be between 0 and 10
nb: Tallet må være mellom 0 og 10

en: Number must be between 0 and 100
nb: Tallet må være mellom 0 og 100

en: Number must be between 1 and 100
nb: Tallet må være mellom 1 og 100

en: invalid input value detected
nb: ugyldig inndata verdi oppdaget

en: Validation Error
nb: Valideringsfeil

en: Changing to use the local preferences defined on this page. This will override your web-based preferences, even if you subsequently make changes there. Do you want to proceed?
nb: Å endre på bruk lokae instaillinger definert i denne filen vil overskrive webbaserte instillinger, selv om om du gjør påfølgene endringer der. Ønsker du å fortsette?

en: Confirmation
nb: Bekreftelse

en: Discard local preferences and use web-based preferences?
nb: Fjern lokale innstillinger og bruk web-baserte innstillinger?

en: %s - Computing preferences
nb: %s - Beregningsalternativer

en: Using local preferences.
    Click "Use web prefs" to use web-based preferences from
nb: Bruker lokale innstillinger.
    Trykk "Bruk web baserte innstillinger" for å bruke web-baserte innstillinger fra

en: Using web-based preferences from
nb: Bruker web-baserte innstillnger fra

en: Set values and click Save to use local preferences instead.
nb: Sett verdier og trykk Lagre for å bruke lokale innstillinger.

en: Use web prefs
nb: Bruk web preferanser

en: Restore web-based preferences and close the dialog.
nb: Gjenoppretter web-baserte innstillinger og lukker dialogboksen.

en: Computing
nb: Databehandling

note: Network schedule
en: Network
nb: Nettverk

en: Disk and memory
nb: Disk- og minne

en: Daily schedules
nb: Daglig planer

en: Save
nb: Lagre

en: Save all values and close the dialog.
nb: Lagre alle verdier og lukk dialogboksen.

en: Close the dialog without saving.
nb: Lukk dialogboksen uten å lagre.

en: Help
nb: Hjelp

en: Shows the preferences web page.
nb: viser nettsiden for preferanser.

en: Usage limits
nb: Bruksbegrensninger

en: Keep some CPUs free for other applications. Example: 75% means use 6 cores on an 8-core CPU.
nb: Reserver litt CPU tid for andre applikasjoner. Eksempel: 75% betyr benytt 6 kjerner av en 8 kjerner CPU.

en: Use at most
nb: Bruk på det meste

en: % of the CPUs
nb: % av CPU

en: Suspend/resume computing every few seconds to reduce CPU temperature and energy usage. Example: 75% means compute for 3 seconds, wait for 1 second, and repeat.
nb: Paus/fortsett beregning med noen sekunder intervall for å redusere CPU temperatur og energiforbruk. Eksempel: 75% betyr beregn i 3 sekunder, vent 1 sekund og gjenta.

en: % of CPU time
nb: % av CPU tid

en: When to suspend
nb: Sett på pause når

en: Suspend when computer is on battery
nb: Sett på pause når datamaskinen går på batteri.

en: Check this to suspend computing on portables when running on battery power.
nb: Kryss av for å sette beregningene på pause når datamaskinen går på batteridrift.

en: Suspend when computer is in use
nb: Sett på pause når datamaskinen er i bruk

en: Check this to suspend computing and file transfers when you're using the computer.
nb: Kryss av for å sette beregning og filoverføring på pause når du bruker datamaskinen.

en: Suspend GPU computing when computer is in use
nb: Sett GPU beregning på pause nå datamaskinen er i bruk

en: Check this to suspend GPU computing when you're using the computer.
nb: sett kryss om du ønsker at GPU beregning skal settes på pause når du bruker datamaskinen.

note: min idle time
en: This determines when the computer is considered 'in use'.
nb: Dette avgjør når datamaskinen betraktes som 'i bruk'.

note: context: 'In use' means mouse/keyboard input in last ___ minutes
en: 'In use' means mouse/keyboard input in last
nb: 'I bruk' betyr mus/tastatur benyttet de siste

note: context: 'In use' means mouse/keyboard input in last ___ minutes context: Switch between tasks every ___ minutes
en: minutes
nb: minutter

en: Suspend when non-BOINC CPU usage is above
nb: Sett på pause når CPU bruk fra andre programmer overskrider

en: Suspend computing when your computer is busy running other programs.
nb: Sett på pause når datamaskinen er opptatt med å kjøre andre programmer

en: To suspend by time of day, see the "Daily Schedules" section.
nb: For å sette på pause gitte tider, se "daglig plan" seksjonen.

note: Context: heading for a group of miscellaneous preferences
en: Other
nb: Annen

note: buffer sizes
en: Store at least enough tasks to keep the computer busy for this long.
nb: Lagre nok oppgaver til å holde maskinen opptatt for denne perioe.

note: context: Store at least ___ days of work
en: Store at least
nb: Lagre minst

note: context: Store at least ___ days of work context: Store up to an additional ___ days of work
en: days of work
nb: dagers arbeid

en: Store additional tasks above the minimum level.  Determines how much work is requested when contacting a project.
nb: Lagrer ekstra oppgaver utover minimums nivå. Avgjør hvor mange oppgaver som skal forespørres fra prosjektet.

note: context: Store up to an additional ___ days of work
en: Store up to an additional
nb: Tillegslagre opptil

en: If you run several projects, %s may switch between them this often.
nb: Hvis du deltar i flere prosjekter kan %s bytte mellom dem så ofte.

note: context: Switch between tasks every ___ minutes
en: Switch between tasks every
nb: Bytt mellom oppgaver hver

en: This controls how often tasks save their state to disk, so that they later can be continued from that point.
nb: Dette kontrollerer hvor ofte oppgaver lagrer statusen så de kan fortsette senere fra dette punktet.

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: Request tasks to checkpoint at most every
nb: Forespør oppgaver til sjekkpunkt maks hver

note: context: Request tasks to checkpoint at most every ___ seconds
en: seconds
nb: sekunder

note: upload/download rates
en: Limit the download rate of file transfers.
nb: Begrens nedlastningshastighet til filoverføringer til

en: Limit download rate to
nb: Begrens nedlastningshastighet til

en: KB/second
nb: KB/sekund

en: Limit the upload rate of file transfers.
nb: Begrens opplastingshastighet til filoverføring.

en: Limit upload rate to
nb: Begrens opplastingshastighet til

en: Example: %s should transfer at most 2000 MB of data every 30 days.
nb: Eksempel: %s kan overføre maks 2000 MB med data i løpet av 30 dager

en: Limit usage to
nb: Begrens bruk til

en: MB every
nb: MB hver

en: days
nb: dager

en: To limit transfers by time of day, see the "Daily Schedules" section.
nb: For å begrense filoverføringer til gitte perioder på dagen, se "daglige planer" seksjonen.

en: Check this only if your Internet provider modifies image files. Skipping verification reduces the security of %s.
nb: merk denne hvis din Internettleverandør modifiserer avbildingsfilene. Utelukking av verifiseringen reduserer sikkerheten til %s.

en: Skip data verification for image files
nb: Hopp over datavalidering for bildefiler

en: Confirm before connecting to Internet
nb: Bekreft før det kobles til Internet

en: Useful only if you have a modem, ISDN or VPN connection.
nb: Kun nyttig dersom du har modem, ISDN eller VPN tilkobling.

en: Disconnect when done
nb: Koble fra når ferdig

en: %s will use the most restrictive of these settings:
nb: %s vil bruke de mest restriktive av disse innstillingene:

en: Limit the total amount of disk space used by %s.
nb: Begrens total diskforbruk med %s

en: Use no more than
nb: Ikke bruk mer enn

en: Limit disk usage to leave this much free space on the volume where %s stores data.
nb: Begrens plassbruk så det er minst så mye plass ledig på disken hvor %s lagrer data.

en: Leave at least
nb: La det minst være

en: GB free
nb: GB ledig

en: Limit the percentage of disk space used by %s on the volume where it stores data.
nb: Begrens prosentandelen av diskplass brukt av %s på den disken som benyttes til lagring av data.

en: % of total
nb: % av total

en: Memory
nb: Minne

en: Limit the memory used by %s when you're using the computer.
nb: Begrens minnebruken med %s når du bruker datamaskinen

en: When computer is in use, use at most
nb: Maks utnyttelse når datamaskinen er i bruk

en: Limit the memory used by %s when you're not using the computer.
nb: Begrens minnebruken til %s når du ikke bruker datamaskinen.

en: When computer is not in use, use at most
nb: Maks utnyttelse når datamaskinen ikke er i bruk

en: Leave non-GPU tasks in memory while suspended
nb: La GPU oppgaver bli værende i minnet mens de er satt på pause

en: If checked, suspended tasks stay in memory, and resume with no work lost. If unchecked, suspended tasks are removed from memory, and resume from their last checkpoint.
nb: Hvis denne er krysset av vil oppgaver satt på pause forbli i minnet og fortsette der de slapp uten tap av fremdrift. Hvis denne ikke er krysset av vil oppgaver på pause fjernes fra minnet. Når oppgaven startes igjen vil den fortsette fra sist lagrede sjekkpunkt, noe som medfører tap av fremdrift.

en: Limit the swap space (page file) used by %s.
nb: Begrens størrelsen på bruken av vekslingsfilen (page file) brukt av %s

en: Page/swap file: use at most
nb: Vekslingsfil (page file): bruk maks

en: and
nb: og

en: to
nb: til

en: Compute only during a particular period each day.
nb: Utfører beregninger kun innefor gitte tidsrom hver dag.

en: Compute only between
nb: Beregn bare mellom

en: Day-of-week override
nb: Overstyr ukedag

en: Override the times above on the selected days:
nb: Overstyrer tidene ovenfor på de valgte dagene:

en: Monday
nb: Mandag

en: Friday
nb: Fredag

en: Tuesday
nb: Tirsdag

en: Saturday
nb: Lørdag

en: Wednesday
nb: Onsdag

en: Sunday
nb: Søndag

en: Thursday
nb: Torsdag

en: Transfer files only during a particular period each day.
nb: Overfører filer bare innefor bestemte perioder hver dag.

en: Transfer files only between
nb: Overfør filer kun mellom

en: %s Diagnostic Log Flags
nb: %s Diagnostikk logg flagg

en: These flags enable various types of diagnostic messages in the Event Log.
nb: Disse flaggene aktiviserer forskjellige feilsøkingsmeldinger i hendelsesloggen.

en: More info ...
nb: Mer informasjon ...

en: Save all values and close the dialog
nb: Lagre alle verdier og lukk dialogboksen

en: Defaults
nb: Standard

en: Restore default settings
nb: Gjenopprett standard innstillinger

en: Close the dialog without saving
nb: Lukk dialogboksen uten å lagre

en: Apply
nb: Bruk endringer

en: Save all values
nb: Lagre alle endringer

en: %s - Event Log
nb: %s - Hendelseslogg

note: Create List Pane Items
en: Project
nb: Prosjekt

en: Time
nb: Tid

en: Message
nb: Melding

en: &Show only this project
nb: &Vis bare dette prosjektet

en: Copy &All
nb: Kopier &alt

en: Copy all the messages to the clipboard.
nb: Kopier alle meldinger til utklippstavlen.

en: Copy &Selected
nb: Kopier &valgte

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
nb: Kopier valgte meldinger til utklippstavlen. Du kan velge flere meldinger ved å holde Shift eller Command tasten inne mens du klikker på meldingene.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
nb: Kopier valgte meldinger til utklippstavlen. Du kan velge flere meldinger ved å trykke Shift eller Control tasten inne mens du klikker på meldingene.

en: &Close
nb: &Lukk

en: Show all &messages
nb: Vis alle &meldinger

en: Show messages for all projects
nb: Vis meldinger for alle prosjekter

en: Show only the messages for the selected project
nb: Bare vis meldinger for valgte prosjekt

en: %s - Exclusive Applications
nb: %s - applikasjon med enerett

en: Suspend processor and network usage when these applications are running:
nb: Suspender bruk av prosessor og nettverk når disse programmene kjører:

en: Add...
nb: Legg til...

en: Add an application to this list
nb: Legg til en applikasjon i denne listen

en: Remove
nb: Fjern

en: Remove an application from this list
nb: Fjern en applikasjon fra denne listen

en: Suspend GPU usage when these applications are running:
nb: Sett GPU beregning på pause når disse programmene kjører:

en: For advanced options, refer to
nb: For avanserte alternativer, henvis til

en: save all values and close the dialog
nb: lagre alle verdier og lukk dialogboksen

en: close the dialog without saving
nb: lukk dialogboksen uten å lagre

en: shows the preferences web page
nb: viser nettsiden for preferanser

note: TODO: fill in the default directory for MSW TODO: fill in the default directory for Linux
en: Choose application or enter file name
nb: Velg program eller oppgi filnavn

en: Name of application to add?
nb: Navn på program å legge til?

en: Add exclusive app
nb: Legg til app med enerett

en: '%s' is already in the list.
nb: '%s' er allerede i listen.

en: Add Exclusive App
nb: Legg til app med enerett

en: %s - Exit Confirmation
nb: %s - Avslutt bekreftelse

en: You have requested to exit the %s,
    which allows you to view and manage
    the tasks running on your computer.
    
    If you also want to stop running the tasks,
    choose from the following options:
nb: Du har valgt å avslutte %s,
    som lar det vise og administrere
    oppgavene som kjører på din arbeidsstasjon.
    
    Hvis du også ønsker å stoppe kjøring av oppgavene,
    velg fra følgende alternativer:

en: This will shut down %s and its tasks until either the
    %s or the %s screen saver is run again.
    
    In most cases, it is better just to close the %s window
    rather than to exit the application; that will allow %s to run its
    tasks at the times you selected in your preferences.
nb: Dette vil stenge ned %s og dens oppgaver inntil enten
    %s eller skjermspareren til %s kjører igjen.
    
    I de fleste tilfeller, er det bedre å lukke %s vinduet
    istedenfor å avslutte applikasjonen; som tillater %s å kjøre dens
    oppgaver på tidspunktene du har valgt i dine innstillinger.

en: Stop running tasks when exiting the %s
nb: Stopp kjøring av oppgaver ved avsluttning av %s

en: Remember this decision and do not show this dialog.
nb: Husk dette valget og ikke vis denne dialogboksen.

en: &Cancel
nb: &Avbryt

en: Don't show this dialog again.
nb: Ikke vis denne dialogboksen igjen.

en: %s Column Selection
nb: %s Kolonnevalg

en: Select which columns %s should show.
nb: Velg kolonner %s skal vise.

en: Are you sure you want to reset all list columns to the default configurations?
nb: Er du sikker på at du ønsker å nullstille alle kolonner til standard?

en: Confirm defaults
nb: Bekreft standard

en: Don't request tasks for
nb: Ikke anmod oppgaver for

en: Project preference
nb: Prosjekt innstilling

en: Account manager preference
nb: Kontobehandlerinnstilling

en: Project has no apps for
nb: Prosjektet har ingen apps til

en: Client configuration excludes
nb: Klientkonfigurasjonen ekskluderer

en: %s task request deferred for
nb: %s oppgave forespørsel utsatt for

en: %s task request deferral interval
nb: Intervall for utsettelse av oppgaveforespørsel for %s

note: set dialog title
en: Properties of project
nb: Egenskaper for prosjekt

note: layout controls
en: General
nb: Generelle

en: User name
nb: Brukernavn

en: Team name
nb: Team navn

en: Resource share
nb: Ressurs fordeling

en: Scheduler RPC deferred for
nb: RPC planlegger utsatt for

en: File downloads deferred for
nb: Nedlastning av filer utsatt for

en: File uploads deferred for
nb: Opplasting av filer utsatt for

en: Disk usage
nb: Disk bruk

en: Computer ID
nb: Datamaskin ID

en: Non CPU intensive
nb: Ikke CPU intensiv

en: yes
nb: ja

en: Suspended via GUI
nb: Suspendert via GUI

en: no
nb: nei

en: Don't request tasks
nb: Ikke anmod oppgaver

en: Scheduler call in progress
nb: Samtaleplanlegging pågår

en: Trickle-up pending
nb: Godskriv andel venter

en: Host location
nb: Vertslokasjon

en: default
nb: forvalg

en: Added via account manager
nb: Lagt til via kontobehandler

en: Remove when tasks done
nb: Fjern når oppgavene er utført

en: Ended
nb: Ferdig

en: Tasks completed
nb: Oppgaver fullført

en: Tasks failed
nb: Oppgaver feilet

en: Credit
nb: Arbeid utført

en: User
nb: Bruker

en: %s total, %s average
nb: %s total, %s gjenomsnitt

en: Host
nb: Vert

en: Scheduling
nb: Planlegging

en: Scheduling priority
nb: Planleggingsprioritet

en: Duration correction factor
nb: Korrigeringsfaktor varighet

en: Last scheduler reply
nb: Siste svar fra planlegger

en: Properties of task
nb: Egenskaper for oppgave

en: Application
nb: Applikasjon

en: Name
nb: Navn

en: State
nb: Tilstand

en: Received
nb: Mottatt

en: Report deadline
nb: Rapporter frist

en: Resources
nb: Resurser

en: Estimated computation size
nb: Estimert beregningsstørrelse

en: Keywords
nb: Nøkkelord

en: CPU time
nb: CPU tid

en: CPU time since checkpoint
nb: CPU tid siden siste sjekkpunkt

en: Elapsed time
nb: Tid brukt

en: Estimated time remaining
nb: Forventet tid igjen

en: Fraction done
nb: Fraksjon ferdig

en: Virtual memory size
nb: Virtuell minne størrelse

en: Working set size
nb: Arbeidssettstørrelse

en: Directory
nb: Katalog

en: Process ID
nb: Prosess ID

en: Progress rate
nb: Fremdriftshastighet

en: per hour
nb: per time

en: per minute
nb: per minutt

en: per second
nb: per sekund

en: Executable
nb: Kjørbar

en: Local:
nb: Lokal:

en: Options
nb: Alternativer

en: Language:
nb: Språk:

en: What language should BOINC use?
nb: Hvilket språk skal BOINC bruke?

en: Notice reminder interval:
nb: Varselintervall for påminnelser:

en: How often should BOINC remind you of new notices?
nb: Hvor ofte skal BOINC gi deg påminnelse om nye varsler?

en: Run Manager at login?
nb: Kjør kontobehandler ved innlogging?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
nb: Kjør BOINC kontobehandler når du logger på.

en: Run the client?
nb: Kjør klienten?

en: Run the client when launching the Manager.
nb: Kjør klienten når Manager startes

en: Enable Manager exit dialog?
nb: Aktivere avsluttningsdialogboksen for behandleren?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
nb: Vis dialogboks for avsluttning når behandleren stenges ned.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
nb: Innstillinger for oppringte og virtuelle private nettverk

en: &Set Default
nb: &Angi forvalg

en: &Clear Default
nb: &Fjern forvalg

en: Default Connection:
nb: Standard tilkobling:

en: Connections
nb: Tilkoblinger

en: Connect via HTTP proxy server
nb: Tilkoblet via HTTP proxy-tjener

en: HTTP Proxy Server Configuration
nb: HTTP Proxy-tjener konfigurasjon

en: Address:
nb: Adresse:

en: Don't use proxy for:
nb: Ikke bruk mellomtjener for:

en: Leave these blank if not needed
nb: La disse være blanke hvis de ikke behøves

en: User Name:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: HTTP Proxy
nb: HTTP mellomtjener

en: Connect via SOCKS proxy server
nb: Koble til via SOCKS mellomtjener

en: SOCKS Proxy Server Configuration
nb: SOCKS mellomtjener konfigurasjon

en: SOCKS Proxy
nb: SOCKS mellomtjener

en: &Save
nb: &Lagre

en: always
nb: alltid

en: 1 hour
nb: 1 time

en: 6 hours
nb: 6 timer

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 week
nb: 1 uke

en: never
nb: aldri

en: %s - Language Selection
nb: %s - Språkvalg

en: The %s's language has been changed.  In order for this change to take effect, you must restart the %s.
nb: Standardspråk for %s er endret.  For å ta i bruk endringene må du starte %s på nytt.

en: %s - Select Computer
nb: %s - Velg datamaskin

en: Another instance of %s is already running 
    on this computer.  Please select a client to monitor.
nb: En annen forekomst av %s kjører allerede 
    på denne datamaskinen.  Vennligst velg en klient å monitorere.

en: Host name:
nb: Vertsnavn:

en: Message boards
nb: Diskusjonsfora

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
nb: Utveksle meldinger med andre brukere på SETI@home diskusjonsforum

en: Ask questions and report problems
nb: Still spørsmål og rapporter problemer

en: Your account
nb: Din konto

en: View your account information and credit totals
nb: Vis din kontoinformasjon og dine totaler

en: Your preferences
nb: Dine innstillinger

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
nb: Vis og endre din SETI@home kontoprofil og innstillinger

en: Your results
nb: Dine resultat

en: View your last week (or more) of computational results and work
nb: Vis din siste ukes (eller mer) beregningsresultater og arbeid

en: Your computers
nb: Dine datamaskiner

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
nb: Vis liste med alle dine datamaskiner som kjører SETI@Home

en: Your team
nb: Ditt team

en: View information about your team
nb: Vis informasjon om ditt team

en: Common questions
nb: Vanlige spørsmål

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
nb: Les Einstein@Home's ofte stilte spørsmålslisten

en: Screensaver info
nb: Skjermsparer info

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
nb: Les en detaljert beskrivelse av Einstein@Home's skjermsparer

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
nb: Utveksle meldinger med administratorer og andre brukere på Einstein@Home diskusjonsforum

en: Current status of the Einstein@Home server
nb: Nåværende status for Einstein@Home tjeneren

en: Report problems
nb: Rapporter problemer

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
nb: Link til Einstein@Home diskusjonsforumet for problemer og feilrapporter

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
nb: Vis og modifiser din Einstein@Home kontoprofil og innstillinger

en: Account summary
nb: Konto sammendrag

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
nb: Vis en oversikt over alle dine datamaskiner som kjører Einstein@Home

en: LIGO project
nb: LIGO prosjekt

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
nb: Hjemmesiden til Laser Interferometer Gravitional-wave Observatory (LIGO) prosjektet

en: GEO-600 project
nb: GEO-600 prosjekt

en: The home page of the GEO-600 project
nb: Hjemmesiden til GEO-600 prosjektet

en: Info about your Team
nb: Informasjon om ditt Team

en: Get help for climateprediction.net
nb: Få hjelp til climateprediction.net

en: News
nb: Nyheter

en: climateprediction.net News
nb: climateprediction.net Nyheter

en: View your account information, credits, and trickles
nb: Vis din kontoinformasjon, poeng og andeler

en: Info about your team
nb: Informasjon om ditt team

en: Search for help in our help system
nb: Søk etter hjelp i vårt hjelpesystem

en: Global Statistics
nb: Global statestikk

en: Summary statistics for World Community Grid
nb: Statistikksammendrag for World Community Grid

en: My Grid
nb: Min grid

en: Your statistics and settings
nb: Din statistikk og innstillinger

en: Device Profiles
nb: Enhetsprofiler

en: Update your device settings
nb: Oppdater din enhets innstillinger

en: Research
nb: Forskning

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
nb: Lær om prosjektene driftet av World Community Grid

en: Version Update
nb: Versjonsoppgradering

en: A new version of %s is available. You can download it here: %s
nb: En ny versjon av %s er tilgjengelig. Du kan laste den ned her: %s

en: There is no new version of %s available for download.
nb: Det er ingen nyere versjon av %s tilgjengelig for nedlasting.

en: %s is not connected to the client
nb: %s er ikke koblet til Internett.

en: Missing application
nb: Applikasjon mangler

en: Please download and install the CoRD application from http://cord.sourceforge.net
nb: Vennligst last ned og installer CoRD applikasjonen fra http://cord.sourceforge.net

en: on batteries
nb: på batterier

en: computer is in use
nb: datamaskinen er i bruk

en: user request
nb: bruker anmodning

en: time of day
nb: tid på dag

en: CPU benchmarks in progress
nb: CPU ytelsestest er startet

en: need disk space - check preferences
nb: trenger diskplass - sjekk innstillinger

en: computer is not in use
nb: datamaskinen er ikke i bruk

en: starting up
nb: starter opp

en: an exclusive app is running
nb: en app med enerett kjører

en: CPU is busy
nb: CPU er opptatt

en: network bandwidth limit exceeded
nb: grense for bruk av båndbredde er overskredet

en: requested by operating system
nb: anmodet av operativsystemet

en: unknown reason
nb: ukjent grunn

en: GPU missing,
nb: GPU mangler,

en: New
nb: Ny

en: Download failed
nb: Nedlasting feilet

en: Downloading
nb: Laster ned

en:  (suspended -
nb:  (suspendert -

en: Project suspended by user
nb: Prosjektet suspendert av bruker

en: Task suspended by user
nb: Oppgave suspendert av bruker

note: an NCI process can be running even though computation is suspended (because of <dont_suspend_nci>
en: Suspended -
nb: Suspendert -

en: GPU suspended -
nb: GPU suspendert -

en: Waiting for memory
nb: Venter på minne

en: Waiting for shared memory
nb: Venter på delt minne

en: Running
nb: Kjører

en:  (non-CPU-intensive)
nb:  (ikke-CPU-intensiv)

en: Waiting to run
nb: Venter på å kjøre

en: Ready to start
nb: Klar til å starte

en: Postponed:
nb: Utsatt:

en: Postponed
nb: Utsatt

en: Waiting for network access
nb:  Venter på nettverkstilgang

en: Computation error
nb: Beregningsfeil

en: Upload failed
nb: Opplasting feilet

en: Uploading
nb: Laster opp

en: Aborted by user
nb: Avbrutt av bruker

en: Aborted by project
nb: Avbrutt av prosjektet

en: Aborted: not started by deadline
nb: Avbrutt: ikke startet innen fristen

en: Aborted: task disk limit exceeded
nb: Avbrutt: Plassbegrensning for oppgave oversteget

en: Aborted: run time limit exceeded
nb: Avbrutt: Grense for kjøretid oversteget

en: Aborted: memory limit exceeded
nb: Avbrutt: Minneterskel overskredet

en: Aborted
nb: Avbrutt

en: Acknowledged
nb: Bekreftet

en: Ready to report
nb: Klar til å rapportere

en: Error: invalid state '%d'
nb: Feil: ugyldig tilstand '%d'

en: No Internet connection
nb: Ingen Internett tilgang

en: Please connect to the Internet and try again.
nb: Vennligst koble til Internett og prøv igjen.

en: Project not found
nb: Prosjekt ikke funnet

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
nb: URL'en du skrev inn er ikke et BOINC basert prosjekt.
    
    Vennligst sjekk URL'en og prøv igjen.

en: Account manager not found
nb: Kontobehandler ikke funnet

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
nb: URL'en du tastet inn er ikke den til en BOINC basert konto
    behandler.
    
    Vennligst kontroller URL'en og prøv igjen.

en: Login Failed.
nb: Innlogging feilet.

en: Check the username and password, and try again.
nb: Sjekk brukernavn og passord, og prøv igjen.

en: Check the email address and password, and try again.
nb: Sjekk epostadressen og passordet, og prøv igjen.

en: more...
nb: mer...

en: Choose a project
nb: Velg et prosjekt

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
nb: For å velge et prosjekt, klikk på navnet eller skriv inn URL nedenfor.

en: Categories:
nb: Kategorier:

en: Projects:
nb: Prosjekter:

en: Project details
nb: Prosjektdetaljer

en: Research area:
nb: Forskningsområde:

en: Organization:
nb: Organisasjon:

en: Web site:
nb: Nettsted:

en: Supported systems:
nb: Supporterte systemer:

en: Supports Microsoft Windows
nb: Støtter Microsoft Windows

en: Supports Mac OS X
nb: Støtter Mac OS X

en: Supports Linux on Intel
nb: Støtter Linux på Intel

en: Supports Android
nb: Støtter Android

en: Supports FreeBSD
nb: Støtter FreeBSD

en: Supports Linux on ARM (e.g. Raspberry Pi)
nb: Støtter Linux på ARM (f.eks. Raspberry Pi)

en: Supports NVIDIA GPUs
nb: Støtter NVIDIA GPU

en: Supports AMD GPUs
nb: Støtter AMD GPU

en: Supports Intel GPUs
nb: Støtter Intel GPU

en: Supports VirtualBox
nb: Støtter VirtualBox

en: Project URL:
nb: Prosjekt &URL:

en: All
nb: Alle

en: This project may not have work for your type of computer.  Do you want to add it anyway?
nb: Dette prosjektet har muligens ikke arbeid for din type arbeidsstasjon.  Ønsker du å legge til det allikevel?

en: You already added this project. Please choose a different project.
nb: Du har allerede lagt til dette prosjektet. Vennligst velg et annet prosjekt.

en: Communicating with project
    Please wait...
nb: Kommuniserer med prosjektet
    Vennligst vent...

en: Required files not found on the server.
nb: Obligatoriske filer ikke funnet på tjeneren.

en: An internal server error has occurred.
nb: En intern tjenerfeil har oppstått.

en: Welcome to %s.
nb: Velkommen til %s!

en: You have volunteered to compute for this project:
nb: Du er med på å beregne for dette prosjektet:

en: Name:
nb: Navn:

en: To continue, click Next.
nb: For å fortsette, klikk Neste.

en: Network communication failure
nb: Nettverk kommunikasjons feil

en: The World Community Grid - BOINC software failed to communicate
    over the Internet. The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network or modem connection
    and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking the World Community
    Grid - BOINC software.  Configure your personal firewall to let
    BOINC and BOINC Manager communicate on port 80 and port 443,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
nb: World Community Grid - BOINC programvaren kunne ikke kommunisere
    med Internett. De mest sannsynlige grunnene er:
    
    1)Tilkoblingsproblem.  Sjekk din Internett eller modem tilkobling
    og klikk tilbake for å prøve igjen.
    
    2) Brannmuren din blokkerer World Community
    Grid - BOINC programvaren.  Konfigurer brannmuren din for å la
    BOINC og BOINC Manager kommunisere på port 80 og port 443,
    klikk tilbake og prøv igjen.
    
    3)Du bruker en proxy tjener.
    Klikk neste for å konfigurere BOINC's proxy innstillinger.

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
nb: BOINC kunne ikke kommunisere på Internett
    De mest sannsynlige grunnene er:
    
    1)Tilkoblingsproblem.  Sjekk din Internett
    eller modem tilkobling og klikk tilbake for å prøve igjen.
    
    2) Brannmuren din blokkerer BOINC.
    Konfigurer brannmuren din for å la BOINC og
    BOINC Manager kommunisere på port 80,
    klikk tilbake og prøv igjen.
    
    3)Du bruker en proxy tjener.
    Klikk neste for å konfigurere BOINC's proxy innstillinger.

en: Proxy configuration
nb: Mellomtjener konfigurasjon

en: HTTP proxy
nb: HTTP mellomtjener

en: Server:
nb: Tjener:

en: Autodetect
nb: Oppdag automatisk

en: SOCKS proxy
nb: SOCKS mellomtjener

en: Terms of Use
nb: Vilkår for Bruk

en: Please read the following terms of use:
nb: Vennligst les følgende vilkår for bruk:

en: I agree to the terms of use.
nb: Jeg aksepterer vilkårene for bruk.

en: I do not agree to the terms of use.
nb: Jeg aksepterer ikke vilkårene for bruk.

en: Project temporarily unavailable
nb: Prosjektet er midlertidig utilgjengelig

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
nb: Prosjektet er midlertidig utilgjengelig.
    
    Vennligst prøv igjen senere.

en: Account manager temporarily unavailable
nb: Kontobehandler midlertidig utilgjengelig

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
nb: Kontobehandler er midlertidig utilgjengelig.
    
    Vennligst prøv igjen senere.

en: Please specify an account key to continue.
nb: Vennligst oppgi kontonøkkel for å fortsette.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
nb: Ugyldig kontonøkkel; vennligst tast inn en gyldig kontonøkkel

en: Validation conflict
nb: Valideringskonflikt

en: Please specify an email address
nb: Vennligst spesifiser en e-post adresse

en: Invalid email address; please enter a valid email address
nb: Ugyldig e-post adresse; vennligst skriv inn en gyldig e-post adresse

en: Missing URL
nb: Manglende URL

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
nb: Vennligst spesifiser en URL.
    For eksempel:
    http://www.example.com/

en: Invalid URL
nb: Ugyldig URL

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
nb: Vennligst spesifiser en gyldig URL.
    For eksempel:
    http://boincproject.example.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
nb: '%s' inneholder ikke et gyldig vert navn.

en: '%s' does not contain a valid path.
nb: '%s' inneholder ikke en gyldig sti.

note: Setup View
en: Commands
nb: Kommandoer

en: Copy all messages
nb: Kopier alle meldinger

en: Copy selected messages
nb: Kopier valgte meldinger

en: Show only this project
nb: Vis bare dette prosjektet

en: Show only the messages for the selected project.
nb: Vis bare meldinger for valgte prosjekt.

en: Messages
nb: Meldinger

en: Copying all messages to the clipboard...
nb: Kopier alle meldinger til utklippstavle...

en: Copying selected messages to the clipboard...
nb: Kopier valgte meldinger til utklippstavle...

en: Filtering messages...
nb: Filtrer meldinger...

en: Show all messages
nb: Vis alle meldinger

en: Show messages for all projects.
nb: Vis meldinger fra alle prosjekter.

en: Fetching notices; please wait...
nb: Henter varsler; vennligst vent...

en: There are no notices at this time.
nb: Det er ingen meldinger.

en: Notices
nb: Varsler

en: Update
nb: Oppdater

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
nb: Rapporter alle utførte oppgaver, hent oversikt over arbeid utført, hent oppdaterte innstillinger, og last ned flere oppgaver hvis tilgjengelig.

en: Suspend
nb: Suspender

en: Suspend tasks for this project.
nb: Suspender oppgaver fra dette prosjektet.

en: No new tasks
nb: Ingen nye oppgaver

en: Don't get new tasks for this project.
nb: Ikke hent nye oppgaver for dette prosjektet.

en: Reset project
nb: Nullstill prosjekt

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
nb: Slett alle filer og oppgaver assosiert med dette prosjektet, og hent nye oppgaver.   Du kan oppdatere prosjektet først for å rapportere fullførte oppgaver.

en: Remove this project.  Tasks in progress will be lost (use 'Update' first to report any completed tasks).
nb: Fjern dette prosjektet.  Oppgaver i arbeidskøen vil bli slettet (klikk 'Oppdater' først for å rapportere fullførte oppgaver).

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Show project details.
nb: Vis prosjekt detaljer.

en: Account
nb: Konto

en: Work done
nb: Arbeid ferdig

en: Avg. work done
nb: Gjennomsnittlig arbeid ferdig

en: Projects
nb: Prosjekter

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil nullstille prosjektet '%s'?

en: Reset Project
nb: Nullstill prosjekt

en: Are you sure you want to remove project '%s'?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne prosjekt '%s'?

en: Remove Project
nb: Fjern prosjekt

en: Resume tasks for this project.
nb: Gjenoppta oppgaver for dette prosjektet.

en: Allow new tasks
nb: Tillat nye oppgaver

en: Allow fetching new tasks for this project.
nb: Tillat henting av nye oppgaver for dette prosjektet.

en: Don't fetch new tasks for this project.
nb: Ikke hent nye oppgaver for dette prosjektet.

en: Requested by user
nb: Anmodet av bruker

en: To fetch work
nb: Å hente arbeid

en: To report completed tasks
nb: Å rapportere fullførte oppgaver

en: To send trickle-up message
nb: Å sende godskriv andelsmelding

en: Requested by account manager
nb: Forespurt av kontobehandler

en: Project initialization
nb: Initialisering av prosjekt

en: Requested by project
nb: Anmodet av prosjektet

en: Unknown reason
nb: Ukjent grunn

en: Suspended by user
nb: Suspendert av bruker

en: Won't get new tasks
nb: Vil ikke hente nye oppgaver

en: Project ended - OK to remove
nb: Prosjekt avsluttet - OK å fjerne

en: Will remove when tasks done
nb: Vil fjerne når oppgaver er ferdige

en: Scheduler request pending
nb: Forespørsel fra planleggeren venter

en: Scheduler request in progress
nb: Forespørsel fra planleggeren pågår

en: Trickle up message pending
nb: Godskriv andelsmelding venter

en: Communication deferred
nb: Kommunikasjon utsatt

en: Total disk usage
nb: Totalt diskbruk

en: Disk usage by BOINC projects
nb: Diskbruk av BOINC prosjekter

en: no projects: 0 bytes used
nb: ingen prosjekt: 0 bytes brukt

en: used by BOINC:
nb: i bruk av BOINC:

en: free, available to BOINC:
nb: ledig, tilgjengelig for BOINC:

en: free, not available to BOINC:
nb: ledig, ikke tilgjengelig for BOINC:

en: free:
nb: ledig:

en: used by other programs:
nb: i bruk av ande progrmmer:

en: User Total
nb: Total for bruker

en: User Average
nb: Gjennomsnitt for bruker

en: Host Total
nb: Total for vert

en: Host Average
nb: Gjennomsnitt for vert

en: Last update: %.0f days ago
nb: Siste oppdatering: %.0f dager siden

en: Show user total
nb: Vis total for bruker

en: Show total credit for user
nb: Vis totalt arbeid utført for bruker

en: Show user average
nb: Vis gjennomsnitt for bruker

en: Show average credit for user
nb: Vis gjennomsnittlig arbeid utført for bruker

en: Show host total
nb: Vis total for vert

en: Show total credit for host
nb: Vis totalt arbeid utført for vert

en: Show host average
nb: Vis gjennomsnitt for vert

en: Show average credit for host
nb: Vis gjennomsnittlig arbeid utført for vert

en: < &Previous project
nb: < &Forrige prosjekt

en: Show chart for previous project
nb: Vis diagram for forrige prosjekt

en: &Next project >
nb: &Neste prosjekt >

en: Show chart for next project
nb: Vis diagram for neste prosjekt

en: Hide project list
nb: Skjul prosjektliste

en: Use entire area for graphs
nb: Benytt hele området for grafer

en: Mode view
nb: Modusvisning

en: One project
nb: Et prosjekt

en: Show one chart with selected project
nb: Vis et diagram for valgt prosjekt

en: All projects (separate)
nb: Alle prosjekt (separat)

en: Show all projects, one chart per project
nb: Vis alle prosjekter, et diagram per prosjekt

en: All projects (together)
nb: Alle prosjekt (sammen)

en: Show one chart with all projects
nb: Vis et diagram med alle prosjekter

en: All projects (sum)
nb: Alle prosjekt (sum)

en: Show one chart with sum of projects
nb: Vis et diagram med summen av alle prosjekter

en: Statistics
nb: Statistikk

en: Show project list
nb: Vis prosjektliste

en: Uses smaller area for graphs
nb: Bruker mindre område for grafer

en: Retry Now
nb: Prøv igjen nå

en: Retry the file transfer now
nb: Prøv filoverføring på nytt nå

en: Abort Transfer
nb: Avbryt overføring

en: Abort this file transfer.  You won't get credit for the task.
nb: Avbryt filoverføring. Du vil ikke få poeng for oppgaven.

en: File
nb: Fil

en: Progress
nb: Progresjon

en: Size
nb: Størrelse

en: Elapsed
nb: Tid brukt

en: Speed
nb: Hastighet

en: Transfers
nb: Overføringer

en: Network activity is suspended -
nb: Nettverks aktivitet er suspendert -

en: .
    You can enable it using the Activity menu.
nb: .
    Du kan aktivere denne ved å benytte menyen for aktiviteter.

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
nb: Er du sikker på at du vil avbryte denne filoverføringen '%s'?
    MERK: Å avbryte en overføring vil ugyldiggjøre en oppgave
    og du vil ikke motta poeng for den.

en: Abort File Transfer
nb: Avbryt fil overføring

en: Upload
nb: Last opp

en: Download
nb: Nedlasting

en: retry in
nb: prøver igjen om

en: failed
nb: mislyktes

en: suspended
nb: suspendert

en: active
nb: aktiv

en: pending
nb: venter

en:  (project backoff:
nb:  (prosjekt holder igjen:

en: Show active tasks
nb: Vis aktive oppgaver

en: Show only active tasks.
nb: Vis bare aktive oppgaver.

en: Show graphics
nb: Vis grafikk

en: Show application graphics in a window.
nb: Vis grafikk for applikasjonen i et vindu.

en: Show VM Console
nb: Vis VM konsollen

en: Show VM Console in a window.
nb: Vis VM konsollen i et vindu.

en: Suspend work for this result.
nb: Suspender arbeid for dette resultatet.

en: Abort
nb: Avbryt

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
nb: Gi opp arbeid på grunn av resultatet. Du vil ikke få poeng for det.

en: Show task details.
nb: Vis oppgave detaljer.

en: Remaining (estimated)
nb: Gjenstår (estimert)

en: Deadline
nb: Frist

en: Tasks
nb: Oppgaver

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
nb: Er du sikker på at du ønsker å avbryte denne oppgaven '%s'?
    (Progresjon: %s, Status: %s)

en: Are you sure you want to abort these %d tasks?
nb: Er du sikker på at du ønsker å avbryte disse %d oppgavene?

en: Abort task
nb: Avbryt oppgave

en: Show all tasks
nb: Vis alle oppgavene

en: Show all tasks.
nb: Vis alle oppgavene.

en: Resume work for this task.
nb: Gjenoppta arbeid for denne oppgaven.

en: Suspend work for this task.
nb: Suspender arbeid for denne oppgaven.

en: Do you really want to cancel?
nb: Ønsker du virkelig å avbryte?

en: Question
nb: Spørsmål

en: Skin
nb: Skall

en: Select the appearance of the user interface.
nb: Velg utseende på brukergrensesnittet.

en: Advanced View...	Ctrl+Shift+A
nb: Avansert visning...	 Ctrl+Shift+A

en: Display the advanced graphical interface.
nb: Vis det grafisk avanserte brukergrensesnittet.

en: Configure display options and proxy settings
nb: Konfigurer visningsvalg og mellomtjenerinnstillinger

en: Display diagnostic messages.
nb: Vis diagnosebeskjeder.

en: Show information about BOINC and %s
nb: Vis informasjon om BOINC og %s

en: Default
nb: Standard

en: Suspend Computing
nb: Suspender beregning

en: Resume Computing
nb: Gjenoppta beregning

en: Open a window to view notices from projects or BOINC
nb: Åpne et vindu for å vise varsler fra prosjekter eller BOINC

en: Get help with %s
nb: Få hjelp med %s

en: Close
nb: Lukk

en: %s - Notices
nb: %s - Varsler

en: For additional settings, select Computing Preferences in the Advanced View.
nb: For ekstra innstillinger, velg Beregningsinnstillinger i Avansert visning.

en: GB of disk space
nb: GB diskplass

en: %s - Computing Preferences
nb: %s - Beregningsalternativer

en: Discard all local preferences and use web-based preferences?
nb: fjern alle lokale innstillinger og bruk web-baserte innstillinger?

en: Add Project
nb: Legg til prosjekt

en: Synchronize
nb: Synkroniser

en: Work done for this project
nb: Arbeid avsluttet for dette prosjektet

en: Volunteer for any or all of 30+ projects in many areas of science
nb: Meld deg på noen eller alle 30+ prosjektene i mange forskningsområder

en: Synchronize projects with account manager system
nb: Synkroniser prosjekter med kontobehandlersystemet

note: TODO: Might want better wording for Project Selection Combo Box tooltip
en: Select a project to access with the controls below
nb: Velg et prosjekt å aksessere med kontrolltavlen nedenfor

en: Project Web Pages
nb: Prosjektets nettsider

en: Project Commands
nb: Prosjektkommandoer

en: Pop up a menu of web sites for project %s
nb: Vis en meny med nettsider for prosjektet %s

en: Pop up a menu of commands to apply to project %s
nb: Vis meny med kommandoer som skal gjelde for %s prosjektet

en: Suspend this task.
nb: Suspender denne oppgaven.

en: Abandon this task. You will get no credit for it.
nb: Gi opp denne oppgaven. Du vil ikke få poeng for den.

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %.1lf%%, Status: %s)
nb: Er du sikker på at du vil avbryte denne oppgaven '%s'?
    (Progresjon: %.1lf%%, Status: %s)

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
nb: Du har ingen prosjekt.  Vennligst legg til et prosjekt.

en: Not available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Tasks:
nb: Oppgaver:

note: TODO: Might want better wording for Task Selection Combo Box tooltip
en: Select a task to access
nb: Velg en oppgave for granskning

note: what project the task is from, e.g. "From: SETI@home"
en: From:
nb: Fra:

en: This task's progress
nb: Denne oppgavens progresjon

en: Task Commands
nb: Oppgavekommandoer

en: Pop up a menu of commands to apply to this task
nb: Vis meny med kommandoer som skal gjelde for denne oppgaven

en: Application: %s
nb: Applikasjon: %s

en: Application: Not available
nb: Applikasjon: Ikke tilgjengelig

en: Not Available
nb: Ikke tilgjengelig

en: Elapsed: %s
nb: Tid brukt: %s

en: Remaining (estimated): %s
nb: Gjenstår (estimert): %s

en: Retrieving current status.
nb: Henter gjeldende status.

en: Downloading work from the server.
nb: Laster ned arbeid fra tjeneren.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
nb: Prosessering suspendert:  Kjører på batterier.

en: Processing Suspended:  User Active.
nb: Prosessering suspendert:  Bruker aktiv.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
nb: Prosessering suspendert:  Bruker har pauset prosessering.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
nb: Prosessering suspendert:  Tid på dag.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
nb: Prosessering suspendert:  Ytelsestest kjører.

en: Processing Suspended:  need disk space.
nb: Prosessering suspendert:  trenger mer diskplass.

en: Processing Suspended.
nb: Prosessering suspendert.

en: Waiting to contact project servers.
nb: Venter på kontakt med prosjekt tjener.

en: Retrieving current status
nb: Henter gjeldende status

en: No work available to process
nb: Ingen arbeid tilgjengelig for prosessering

en: Unable to connect to the core client
nb: Kan ikke koble til kjerneklienten

en: &Next >
nb: &Neste >

en: < &Back
nb: < &Tilbake

en: &Finish
nb: &Ferdig

en: Services
nb: Tjenester

en: Hide %s
nb: Skjul %s

en: Hide Others
nb: Skjul andre

en: Show All
nb: Vis alle

en: Quit %s
nb: Avslutt %s
