BOINC 7.4 - en to el translation catalogue (54 entries)

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Return to BOINC main page
el: Επιστροφή στην κεντρική σελίδα του BOINC

en: This page is %stranslatable%s.
el: Αυτή η σελίδα είναι %sμεταφράσιμη%s

en: Download BOINC
el: Λήψη του BOINC

en: You may run this software on a computer only if you own the computer or have the permission of its owner.
el: Μπορείτε να εκτελέσετε αυτό το λογισμικό σε έναν υπολογιστή μόνο εάν σας ανήκει ή εάν έχετε την άδεια του ιδιοκτήτη του.

en: System requirements
el: Απαιτήσεις συστήματος

en: Release notes
el: Συμειώσεις κυκλοφορίας

en: Help
el: Βοήθεια

en: All versions
el: Όλες οι εκδόσεις

en: Version history
el: Ιστορικό εκδόσεων

en: BOINC: compute for science
el: BOINC: υπολογισμοί για την επιστήμη

en: BOINC Online Help is based on %sSkype%s, an Internet-based telephone system. Skype is free (both the software and the calls).  If you don't already have Skype, please %sdownload and install it now%s.  When you're finished, return to this page.
el: Η διαδικτυακή βοήθεια (Online Help) του BOINC βασίζετει στο %sSkype%s, ένα τηλεφωνικό σύστημα στο Ίντερνετ. Το Skype διατίθεται δωρεάν (και το λογισμικό και οι κλήσεις). Αν δεν έχετε ήδη το Skype, παρακαλούμε %sκατεβάστε το και εγκαταστήστε το τώρα%s. Όταν τελειώσετε, επιστρέψτε σε αυτή την σελίδα

en: The best way to get help is by voice, for which you need either built-in microphone and speakers or an external headset for your computer.  You can also use Skype's text-based chat system or regular email (if you don't have Skype) to communicate with Help Volunteers.
el: Ο καλύτερος τρόπος για να βρείτε βοήθεια είναι η ομιλία, για την οποία χρειάζεστε είτε ένα σταθερό μικρόφωνο και ηχεία είτε ακουστικά με ενσωματωμένο μικρόφωνο (headset) για τον υπολογιστή σας. Μπορείτε επίσης να χρησιμοποιήσετε το σύστημα συνομιλίας με κείμενο του Skype ή το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (αν δεν έχετε το Skype) για να επικοινωνείτε με τους Εθελοντές της Βοήθειας (Help Volunteers).

en: Volunteers speaking several languages are available. Please select a language:
el: Εθελοντές που μιλούν διάφορες γλώσσες είναι διαθέσιμοι. Παρακαλούμε επιλέξτε μία γλώσσα:

en: Be a Help Volunteer
el: Γίνετε Εθελοντής Βοήθειας (Help Volunteer)

en: If you're an experienced BOINC user, we encourage you to %sbecome a Help Volunteer%s.  It's a great way to help the cause of scientific research and volunteer computing - and it's fun!
el: Αν είστε έμπειρος χρήστης του BOINC, σας ενθαρρύνουμε να %sγίνετε ένας Εθελοντής Βοήθειας%s. Είναι ένας πολύ καλός τρόπος να βοηθήσετε το έργο της επιστημονικής έρευνας και του εθελοντικού υπολογισμού - κι έχει πλάκα!

en: If you're already a Help Volunteer: to edit your settings, %sclick here%s.
el: Αν είστε ήδη Εθελοντής Βοήθειας: για να επεξεργαστείτε τις ρυθμίσεις σας, %sπατήστε εδώ%s.

en: BOINC helpers are unpaid volunteers.  Their advice is not endorsed by BOINC or the University of California.
el: Όσοι βοηθούν στο BONC είναι εθελοντές αφιλοκερδώς. Οι συμβουλές τους δεν έχουν εγκριθεί απο το BOINC ή απο το πανεπιστήμιο της Καλιφόρνιας.

en: %1Never%2 give email address or password information to BOINC helpers.
el: %1Ποτέ%2 μη δείνετε διευθύνσεις ηλεκτρονικού ταχυδρομίου ή κωδικούς πρόσβασης σε συμμετέχοντες στο BOINC.

en: Computing power
el: Υπολογιστική δύναμη

en: Top 100 volunteers
el: Πρώτοι 100 εθελοντές

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Active:
el: Ενεργοί:

en: volunteers,
el: εθελοντές,

en: computers.
el: υπολογιστές.

en: 24-hour average:
el: 24ωρος μέσος όρος:

en: News
el: Νέα

en: Volunteer
el: Γίνετε εθελοντές

en: Download
el: Λήψη

en: Documentation
el: Εγχειρίδιο χρήστη

en: Or, if you run several projects, try an %saccount manager%s such as %sGridRepublic%s or %sBAM!%s.
el: Ή, αν τρέχετε περισσότερα έργα, δοκιμάστε ένα %sπρόγραμμα διαχείρισης λογαριασμού%s όπως το %sGridRepublic%s ή το %sBAM!%s.

en: Compute with BOINC
el: "Υπολογίστε" με το BOINC

en: Software updates
el: Ενημερώσεις λογισμικού

en: %1Scientists%2: use BOINC to create a %3volunteer computing project%4 giving you the computing power of thousands of CPUs.
el: %1Επιστήμονες%2: χρησιμοποιείστε το BOINC για να κατασκευάσετε ένα εθελοντικό έργο%4 και εκμεταλλευτείτε την υπολογιστική δύναμη χιλιάδων κεντρικών μονάδων επεξεργασίας.

en: %1Universities%2: use BOINC to create a %3Virtual Campus Supercomputing Center%4.
el: %1Πανεπιστήμια%2: χρησιμοποιείστε το BOINC για να κατασκευάσετε ένα εικονικό υπερυπολογιστικό κέντρο στην πανεπιστημιούπολη%4.

en: %1Companies%2: use BOINC for %3desktop Grid computing%4.
el: %1Εταιρείες%2: χρησιμοποιείστε το BOINC για %3κάναβο επιτραπέζιας επεξεργασίας%4.

en: The BOINC project
el: Το έργο BOINC

en: Message boards
el: Πίνακας μηνυμάτων (forum)

en: Email lists
el: Λίστες ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Personnel and contributors
el: Προσωπικό και συντελεστές

en: Events
el: Εκδηλώσεις

en: Papers and talks
el: Άρθρα και ομιλίες

en: Research projects
el: Έργα έρευνας

en: Logos and graphics
el: Λογότυτα και γραφικά

en: and
el: και

en: Help wanted
el: Zητείται βοήθεια!

en: Programming
el: Προγραμματισμός

en: Translation
el: Μετάφραση

en: Testing
el: Δοκιμή

en: Publicity
el: Δημοσίευση

en: Software development
el: Ανάπτυξη λογισμικού

en: Open-source software for %svolunteer computing%s and %sgrid computing%s.
el: Λογισμικό ανοιχτού κώδικα για %sεθελοντικό υπολογισμό%s και %sυπολογισμό πλέγματος%s.

en: BOINC is based at The University of California, Berkeley
el: Το BOINC βρίσκεται στο πανεπιστήμιο της Καλιφορνιας, Berkeley

en: News is available as an %sRSS feed%s
el: Τα νέα είναι διαθέσιμα ως %sτροφοδοσία RSS%s
