BOINC 7.4 - en to gl translation catalogue (512 entries)

en: Please enter your account information
    (to create an account, visit the project's web site)
gl: Introduza a súa información de conta
    (para crear unha conta, visite a páxina do proxecto)

en: Are you already running this project?
gl: Está a executar este proxecto?

en: &No, new user
gl: &Non, novo usuario

en: &Yes, existing user
gl: &Si, usuario existente

en: &Password:
gl: &Contrasinal:

en: Choose a &password:
gl: Escolla un contrasinal:

en: C&onfirm password:
gl: C&onfirme contrasinal

en: Are you already running %s?
gl: Está a executar xa %s?

en: &Username:
gl: &Usuario:

en: &Email address:
gl: &Enderezo electrónico:

en: minimum length %d
gl: lonxitude mínima %d

en: Forgot your password?
gl: Esqueceu o seu contrasinal?

en: Update account manager
gl: Actualizar o xestor de contas

en: The minimum password length for this project is %d. Please enter a different password.
gl: A lonxitude mínima do contrasinal para este proxecto é de %d. Introduza un contrasinal distinto.

en: The minimum password length for this account manager is %d. Please enter a different password.
gl: A lonxitude mínima do contrasinal para este xestor de contas é de %d. Introduza un contrasinal distinto.

en: The password and confirmation password do not match. Please type them again.
gl: O contrasinal e a confirmación non concordan. Escríbaos de novo.

en: Account Manager &URL:
gl: URL do xestor de contas:

en: Communicating with %s.
gl: A comunicar con %s.

en: Communicating with server.
gl: A comunicar co servidor.

en: Please wait...
gl: Agarde, por favor...

en: An internal server error has occurred.
gl: Houbo un erro interno no servidor.

en: Connected
gl: Conectado

en: Disconnected
gl: Desconectado

en: &Synchronize with %s
gl: &Sincronizar con %s

en: Get current settings from %s
gl: Tomar configuración de %s

en: &Options...
gl: &Opcións...

en: &Run always
gl: E%xecutar sempre

en: Allow work regardless of preferences
gl: Permite que traballe sen ter en conta as preferencias

en: Run based on &preferences
gl: Executar dacordo coas &preferencias

en: &Suspend
gl: &Suspender

en: Stop work regardless of preferences
gl: Deter o traballo sen ter en conta as preferencias

en: Allow network activity regardless of preferences
gl: Permite que haxa actividade de rede sen ter en conta as preferencias

en: Stop BOINC network activity
gl: Deter actividade de rede do BOINC

en: Connect to another computer running %s
gl: Conectar con outra computadora a executar %s

en: Select computer...
gl: Escolla computadora...

en: Shut down connected client...
gl: Apagar o cliente conectado...

en: Run CPU &benchmarks
gl: Executar pro&bas de CPU

en: Runs BOINC CPU benchmarks
gl: Executa as probas de CPU do BOINC.

en: Read local prefs file
gl: Ler arquivo de preferencias locais

en: Read preferences from global_prefs_override.xml.
gl: Le as preferencias de global_prefs_override.xml.

en: %s &help
gl: &Axuda de %s

en: Show information about %s
gl: Amosa información sobre %s

en: &%s help
gl: Axuda sobre &%s

en: Show information about the %s
gl: Amosa información sobre %s

en: %s &website
gl: &Web de %s

en: Show information about BOINC and %s
gl: Amosa información sobre BOINC e %s

en: &About %s...
gl: &Acerca de %s...

en: Licensing and copyright information.
gl: Información de licencia e copyright

en: &File
gl: &Arquivo

en: &View
gl: &Ver

en: &Tools
gl: &Ferramentas

en: &Activity
gl: A&ctividade

en: A&dvanced
gl: A&vanzado

en: &Help
gl: A&xuda

en: Connecting to %s
gl: A conectar a %s

en: Connected to %s (%s)
gl: Conectado a %s (%s)

en: Username already in use
gl: Ese nome xa está en uso

en: An account with that username already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
gl: Xa existe unha conta con ese nome e ten un contrasinal
    distinto do que vostede facilitou.
    
    Visite a web do proxecto e siga as instruccións alí indicadas.

en: Email address already in use
gl: Enderezo electrónico en uso

en: An account with that email address already exists and has a
    different password than the one you entered.
    
    Please visit the project's web site and follow the instructions there.
gl: Xa existe unha conta con ese enderezo electrónico e ten
    un contrasinal distinto do que escribiu.
    
    Visite a web do proxecto e siga as instruccións alí indicadas.

en: Communicating with BOINC client.  Please wait ...
gl: A comunicar co cliente BOINC. Agarde...

en: Cancel
gl: Cancelar

en: %s - Connection Error
gl: %s - Erro de conexión

en: You currently are not authorized to manage the client.
    Please contact your administrator to add you to the 'boinc_users' local user group.
gl: Neste momento non está autorizado a controlar o xestor.
    Contacte co seu administrador para que o engada ao grupo de usuarios 'boinc_users'.

en: Authorization failed connecting to running client.
    Make sure you start this program in the same directory as the client.
gl: Fallo na autorización ao conectarse a un cliente en execución.
    Asegúrese de que inicia este programa no mesmo directorio que o cliente.

en: Authorization failed connecting to running client.
gl: Fallo de autorización ao conectar a un cliente en execución.

en: The password you have provided is incorrect, please try again.
gl: O contrasinal que forneceu é incorrecto, probe de novo.

en: %s - Connection Failed
gl: %s - Fallo na conexión

en: %s is not able to connect to a %s client.
    Would you like to try to connect again?
gl: %s non é quen de conectar co cliente %s.
    Quere tentar de novo a conexión?

en: %s - Daemon Start Failed
gl: %s - Fallo no inicio do Daemon

en: %s is not able to start a %s client.
    Please launch the Control Panel->Administative Tools->Services applet and start the BOINC service.
gl: %s non é quen de iniciar un cliente %s.
    Execute o Panel de Control->Ferramentas de Administración->Miniaplicación de servizos e arrinque o servizo BOINC.

en: %s is not able to start a %s client.
    Please start the daemon and try again.
gl: %s non é quen de iniciar un cliente %s.
    Inicie o daemon e probe de novo.

en: %s - Connection Status
gl: %s - Estado da conexión

en: %s is not currently connected to a %s client.
    Please use the 'Advanced\Select Computer...' menu option to connect up to a %s client.
    To connect up to your local computer please use 'localhost' as the host name.
gl: %s non está conectado neste intre a un cliente %s.
    Use a opción do mení 'Avanzado\Escoller computador...' para conectar a un cliente %s.
    Para conectar ao teu computador persoal use 'localhosts' como nome do servidor.

en: %s - Network Status
gl: %s - Estado da Rede

en: %s needs to connect to the Internet.
    May it do so now?
gl: %s precisa conectar á Internet.
    Pode facelo agora?

en: %s is connecting to the Internet.
gl: %s estáse a conectar á Internet.

en: %s has successfully connected to the Internet.
gl: %s conectou correctamente á Internet.

en: %s failed to connect to the Internet.
gl: %s fallou ao conectar á Internet

en: %s has detected it is now connected to the Internet.
    Updating all projects and retrying all transfers.
gl: %s detectou que está conectado á Internet.
    A actualizar tódolos proxectos e retentando tódalas transferencias.

en: %s has successfully disconnected from the Internet.
gl: %s desconectou correctamente da Internet.

en: %s failed to disconnected from the Internet.
gl: %s fallou ao desconectar da Internet.

en: A reboot is required in order for BOINC to run properly.
    Please reboot your computer and try again.
gl: Cómpre un reinicio para que o BOINC funcione bem.
    Reinicie a súa computadora e probe de novo.

en: BOINC Manager
gl: Xestor BOINC

en: BOINC Manager was started by the operating system automatically
gl: O Xestor BOINC foi iniciado polo sistema automáticamente.

en: Startup BOINC so only the system tray icon is visible
gl: Iniciar o BOINC para que só a icona da bandexa sexa visible

en: Startup BOINC with these optional arguments
gl: Iniciar o BOINC con estes argumentos opcionais

en: disable BOINC security users and permissions
gl: desactivar os permisos e usuarios de seguridade do BOINC

en: (Automatic Detection)
gl: (Detección Automática)

en: (Unknown)
gl: (Descoñecido)

en: (User Defined)
gl: (Definido polo usuario)

en: Open %s Web...
gl: Abrir a web de %s...

en: Open %s...
gl: Abrir %s...

en: Snooze
gl: Dormitar

en: E&xit
gl: &Saír

en: Resume
gl: Retomar

en: Reconnecting to client.
gl: A reconectar co cliente.

en: Not connected to a client.
gl: Non conectado a un cliente.

en: Failed to update account manager
gl: Fallo ao actualizar o xestor de contas

en: Failed to remove account manager
gl: Fallo ao eliminar o xestor de contas

en: Click Finish to close.
gl: Faga clic en Rematar para pechar.

en: Messages from server:
gl: Mensaxes do servidor:

en: When you click Finish, your web browser will go to a page where
    you can set your account name and preferences.
gl: Cando faga clic en Rematar, o seu navegador irá á paxina onde
    pode configurar o seu nome de conta e preferencias.

en: Update from %s completed.
gl: Actualización dende %s completada.

en: Update completed.
gl: Actualización completada.

en: Welcome to %s!
gl: Benvido a %s!

en: About %s
gl: Sobre %s

en: Version:
gl: Versión:

en: wxWidgets Version:
gl: Versión do wxWidgets:

en: Berkeley Open Infrastructure for Network Computing
gl: Infraestrutura Aberta para Computación en Rede de Berkeley (BOINC)

en: &OK
gl: &Aceptar

en: invalid time, format is HH:MM
gl: hora incorrecta, o formato é HH:MM

en: invalid time interval, format is HH:MM-HH:MM
gl: intervalo de tempo incorrecto, o formato é HH:MM-HH:MM

en: invalid input value detected
gl: detectado valor de entrada incorrecto

en: Validation Error
gl: Erro de Validación

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: %s - Preferences
gl: %s - Preferencias

en: Clear
gl: Limpar

en: clear all local preferences and close the dialog
gl: limpar tódalas opcións locais e pechar o diálogo

en: processor usage
gl: uso do procesador

en: network usage
gl: uso da rede

en: disk and memory usage
gl: uso da memoria e do disco

en: OK
gl: Aceptar

en: save all values and close the dialog
gl: gardar tódolos valores e pechar o diálogo

en: close the dialog without saving
gl: pechar o diálogo sen gardar

en: Help
gl: Axuda

en: shows the preferences web page
gl: amosa a páxina de preferencias

en: Computing allowed
gl: Computación permitida

en: check this if you want this computer to do work while it runs on batteries
gl: de marcarse, o computador traballará mentres funcione con baterías

en: check this if you want this computer to do work even when you're using it
gl: de marcarse, o computador traballará tamén mentres o estea a usar.

en: Only after computer has been idle for
gl: Só cando leve inactivo

en: do work only after you haven't used the computer for this number of minutes
gl: traballar só cando non use o computador durante este número de minutos

en: minutes
gl: minutos

en: Every day between hours of
gl: Cada día entre as

en: start work at this time
gl: comezar a esta hora

en: and
gl: e as

en: stop work at this time
gl: deter a esta hora

en: (no restriction if equal)
gl: (non hai restrición se son iguais)

en: Day-of-week override:
gl: Por días da semana:

en: check box to specify hours for this day of week
gl: marque a caixa para especificar as horas deste día

en: Monday
gl: Luns

en: Tuesday
gl: Martes

en: Wednesday
gl: Mércores

en: Thursday
gl: Xoves

en: Friday
gl: Venres

en: Saturday
gl: Sábado

en: Sunday
gl: Domingo

en: Other options
gl: Outras opcións

en: On multiprocessor systems, use at most
gl: En sistemas multiprocesador, usar como máximo

en: % of the processors
gl: % dos procesadores

en: Use at most
gl: Usar como máximo

en: % CPU time
gl: % do tempo da CPU

en: General options
gl: Opcións xerais

en: Maximum download rate
gl: Taxa máxima de descarga

en: KBytes/sec.
gl: KBytes/seg.

en: Maximum upload rate
gl: Taxa máxima de subida

en: days
gl: días

en: check this if your Internet provider modifies image files
gl: marque isto se o seu provedor de Internet modifica os arquivos de imaxe

en: Connect options
gl: Opcións de conexión

en: Confirm before connecting to internet
gl: Confirmar antes de conectar á Internet

en: if checked, a confirmation dialog will be displayed before trying to connect to the Internet
gl: de marcarse, aparecerá un diálogo de confirmación antes das conexións á Internet

en: Disconnect when done
gl: Desconectar cando remate

en: if checked, BOINC hangs up when network usage is done
    (only relevant for dialup-connection)
gl: de marcarse, o BOINC desconéctase cando o uso da rede remata
    (só é importante para as conexións telefónicas)

en: Network usage allowed
gl: Uso da rede permitido

en: network usage start hour
gl: hora de inico do uso da rede

en: network usage stop hour
gl: hora de final do uso da rede

en: Disk usage
gl: Uso do disco

en: the maximum disk space used by BOINC (in Gigabytes)
gl: o espazo máximo no disco que pode usar o BOINC (en GB)

en: Gigabytes disk space
gl: GB de espazo en disco

en: Leave at least
gl: Deixar alomenos

en: BOINC leaves at least this amount of disk space free (in Gigabytes)
gl: BOINC deixa alomenos esta cantidade de espazo en disco libre (en GB)

en: Gigabytes disk space free
gl: GB de espazo libre en disco

en: BOINC uses at most this percentage of total disk space
gl: BOINC usa como máximo esta porcentaxe do espazo total do disco

en: % of total disk space
gl: % do espazo total do disco

en: seconds
gl: segundos

en: % of page file (swap space)
gl: % do arquivo de paxinación (espazo swap)

en: Memory usage
gl: Uso da memoria

en: % when computer is in use
gl: % cando o computador estea en uso

en: % when computer is idle
gl: % cando o computador non estea en uso

en: if checked, suspended work units are left in memory
gl: de marcarse, o traballo suspendido quedará na memoria

en: Project
gl: Proxecto

en: Time
gl: Data

en: Message
gl: Mensaxe

en: Copy all the messages to the clipboard.
gl: Copiar tódalas mensaxes.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or command key while clicking on messages.
gl: Copia as mensaxes escollidas ao portarretallos. Pode escoller varias mensaxes premendo a tecla shift ou control mentres fai clic nas mensaxes.

en: Copy the selected messages to the clipboard. You can select multiple messages by holding down the shift or control key while clicking on messages.
gl: Copia as mensaxes escollidas ao portarretallos. Pode escoller varias mensaxes premendo a tecla shift ou control mentres fai clic nas mensaxes.

en: &Close
gl: &Pechar

en: %s - Exit Confirmation
gl: %s - Confirmación de saída

en: Remember this decision and do not show this dialog.
gl: Lembrar esta decisión e non amosar este diálogo.

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: Don't show this dialog again.
gl: Non amosar máis este diálogo.

en: Properties of project
gl: Propiedades do proxecto

en: General
gl: Xeral

en: Master URL
gl: URL mestra

en: User name
gl: Nome do usuario

en: Team name
gl: Nome do equipo

en: Resource share
gl: Compartición de recursos

en: Non CPU intensive
gl: Sen CPU intensiva

en: yes
gl: si

en: Suspended via GUI
gl: Suspender por GUI

en: no
gl: non

en: Don't request more work
gl: Non pedir máis traballo

en: Scheduler call in progress
gl: Chamada ao planificador en progreso

en: Ended
gl: Finalizado

en: Credit
gl: Crédito

en: User
gl: Usuario

en: Host
gl: Servidor

en: Scheduling
gl: A planificar

en: Duration correction factor
gl: Duración do factor de corrección

en: Properties of task
gl: Propiedades da tarefa

en: Application
gl: Aplicación

en: Workunit name
gl: Nome da unidade de traballo

en: State
gl: Estado

en: Report deadline
gl: Límite para reportar

en: Resources
gl: Recursos

en: CPU time at last checkpoint
gl: Tempo da CPU na última comprobación

en: CPU time
gl: Tempo da CPU

en: Elapsed time
gl: Tempo transcorrido

en: Estimated time remaining
gl: Tempo restante estimado

en: Fraction done
gl: Fracción feita

en: Virtual memory size
gl: Tamaño da memoria virtual

en: Working set size
gl: Tamaño do conxunto de traballo

en: Language:
gl: Idioma:

en: Run Manager at login?
gl: Iniciar o Xestor ao inicio?

en: Run the BOINC Manager when you log on.
gl: Inicia o BOINC cando inicia sesión.

en: Enable Manager exit dialog?
gl: Activar diálogo de saída?

en: Display the exit dialog when shutting down the Manager.
gl: Amosa o diálogo de saída cando peche o Xestor.

en: Dial-up and Virtual Private Network settings
gl: Configuración de rede VPN e telefónica

en: &Set Default
gl: &Configuración por defecto

en: &Clear Default
gl: &Limpar configuración por defecto

en: Default Connection:
gl: Conexión por defecto:

en: Connections
gl: Conexións

en: Connect via HTTP proxy server
gl: Conectar por servidor proxy HTTP

en: HTTP Proxy Server Configuration
gl: Configuración do servidor proxy HTTP

en: Address:
gl: Enderezo:

en: Port:
gl: Porto:

en: Don't use proxy for:
gl: Non usar proxy para:

en: Leave these blank if not needed
gl: Deixar en branco se non o precisa

en: User Name:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: HTTP Proxy
gl: Proxy HTTP

en: Connect via SOCKS proxy server
gl: Conectar por servidor proxy SOCKS

en: SOCKS Proxy Server Configuration
gl: Configuración do servidor proxy SOCKS

en: SOCKS Proxy
gl: Proxy SOCKS

en: %s - Language Selection
gl: %s - Selección de idioma

en: %s - Select Computer
gl: %s - Escolla Computador

en: Host name:
gl: Nome do servidor:

en: Message boards
gl: Taboleiros de mensaxes

en: Correspond with other users on the SETI@home message boards
gl: Contacte con outros usuarios nos taboleiros de SETI@home

en: Ask questions and report problems
gl: Faga preguntas e avise de erros

en: Your account
gl: A súa conta

en: View your account information and credit totals
gl: Vexa a información da súa conta e os totais de créditos

en: Your preferences
gl: As súas preferencias

en: View and modify your SETI@home account profile and preferences
gl: Vexa e modifique a súa conta e preferencias de SETI@home

en: Your results
gl: Os seus resultados

en: View your last week (or more) of computational results and work
gl: Vexa os seus resultados e traballos da última semana (ou máis)

en: Your computers
gl: Os seus computadores

en: View a listing of all the computers on which you are running SETI@Home
gl: Vexa unha lista de tódolos computadores nos que executa SETI@home

en: Your team
gl: O seu equipo

en: View information about your team
gl: Vexa a información do seu equipo

en: Common questions
gl: Preguntas frecuentes

en: Read the Einstein@Home Frequently Asked Question list
gl: Lea a lista de preguntas frecuentes do Einstein@home

en: Screensaver info
gl: Información do salvapantallas

en: Read a detailed description of the Einstein@Home screensaver
gl: Lea unha descrición detallada do salvapantallas do Einstein@home

en: Correspond with admins and other users on the Einstein@Home message boards
gl: Contacte cos administradores e outros usuarios do Einstein@home nos taboleiros

en: Einstein status
gl: Estado do Einstein

en: Current status of the Einstein@Home server
gl: Estado actual do servidor do Einstein@home

en: Report problems
gl: Reportar problemas

en: A link to the Einstein@Home problems and bug reports message board
gl: Unha ligazón ao taboleiro de reporte de erros e problemas do Einstein@home

en: View and modify your Einstein@Home account profile and preferences
gl: Vexa e modifique a súa conta e preferencias do Einstein@home

en: Account summary
gl: Resumo da conta

en: View a listing of all the computers on which you are running Einstein@Home
gl: Vexa unha lista de tódolos computadores nos que executa Einstein@home

en: LIGO project
gl: Proxecto LIGO

en: The home page of the Laser Interferometer Gravitational-wave Observatory (LIGO) project
gl: A páxina do proxecto do Observatorio Láser de Interferometría de onda Gravitacional (LIGO)

en: GEO-600 project
gl: Proxecto GEO-600

en: The home page of the GEO-600 project
gl: A páxina do proxecto GEO-600

en: Team
gl: Equipo

en: Info about your Team
gl: Información do seu Equipo

en: Get help for climateprediction.net
gl: Axuda de climateprediction.net

en: News
gl: Novas

en: climateprediction.net News
gl: Novas de climateprediction.net

en: View your account information, credits, and trickles
gl: Vexa a información da súa conta, créditos e chorriños (trickles)

en: Info about your team
gl: Información do seu equipo

en: Search for help in our help system
gl: Procurar axuda no noso sistema

en: Global Statistics
gl: Estatísticas globais

en: Summary statistics for World Community Grid
gl: Resumo de estatísticas da Rede Comunitaria Global (WCG)

en: My Grid
gl: A miña Rede

en: Your statistics and settings
gl: As súas estatísticas e preferencias

en: Device Profiles
gl: Perfiles de dispositivos

en: Update your device settings
gl: Actualice as configuracións dos seus dispositivos

en: Research
gl: Investigar

en: Learn about the projects hosted at World Community Grid
gl: Coñeza os proxectos albergados na Rede Comunitaria Global (WCG)

en: Retrieving system state; please wait...
gl: A solicitar estado do sistema; agarde...

en: New
gl: Novo

en: Download failed
gl: Descarga fallida

en: Downloading
gl: A descargar

en: Project suspended by user
gl: Proxecto suspendido polo usuario

en: Task suspended by user
gl: Tarefa suspendida polo usuario

en: Waiting for memory
gl: Agardando por memoria

en: Waiting for shared memory
gl: Agardando por memoria compartida

en: Running, high priority
gl: A executar, alta prioridade

en: Running
gl: A executar

en:  (non-CPU-intensive)
gl:  (sen CPU intensiva)

en: Waiting to run
gl: Á espera

en: Ready to start
gl: Listo para comezar

en: Computation error
gl: Erro de computación

en: Upload failed
gl: Suba fallida

en: Uploading
gl: A subir

en: Aborted by user
gl: Abortado polo usuario

en: Aborted by project
gl: Abortado polo proxecto

en: Aborted
gl: Abortado

en: Acknowledged
gl: Recibido

en: Ready to report
gl: Listo para reportar

en: Error: invalid state '%d'
gl: Erro: estado inválido '%d'

en: No Internet connection
gl: Sen conexión á Internet

en: Please connect to the Internet and try again.
gl: Conéctese á Internet e probe de novo.

en: Project not found
gl: Proxecto non atopado

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based project.
    
    Please check the URL and try again.
gl: A URL que forneceu non é a dun proxecto beseado no BOINC.
    
    Comprobe a URL e probe de novo.

en: Account manager not found
gl: Xestor de contas non atopado

en: The URL you supplied is not that of a BOINC-based account
    manager.
    
    Please check the URL and try again.
gl: A URL que forneceu non é a dun xestor de contas baseado no
    BOINC.
    
    Comprobe a URL e probe de novo.

en: Login Failed.
gl: Fallo na identificación.

en: Check the username and password, and try again.
gl: Comprobe o nome de usuario e o contrasinal, e probe de novo.

en: Check the email address and password, and try again.
gl: Comprobe o enderezo electrónico e o contrasinal, e probe de novo.

en: Choose a project
gl: Escolla un proxecto

en: To choose a project, click its name or type its URL below.
gl: Para escoller un proxecto, faga clic no seu nome ou introduza a URL embaixo.

en: Communicating with project
    Please wait...
gl: A comunicar co proxecto
    Agarde, por favor...

en: Network communication failure
gl: Fallo de comunicación coa rede

en: BOINC failed to communicate on the Internet.
    The most likely reasons are:
    
    1) Connectivity problem.  Check your network
    or modem connection and then click Back to try again.
    
    2) Personal firewall software is blocking BOINC.
    Configure your personal firewall to let BOINC and
    BOINC Manager communicate on port 80,
    then click Back to try again.
    
    3) You are using a proxy server.
    Click Next to configure BOINC's proxy settings.
gl: O BOINC fallou ao comunicar coa Internet.
    Posibles razóns:
    
    1) Problema de conectividade. Comprobe a súa rede ou módem e
    faga clic no botón Atrás para probar de novo.
    
    2) Un cortalumes persoal está a bloquear o software do BOINC -
    Rede Comunitaria Global. Configure o seu cortalumes para que
    o BOINC e o Xestor BOINC poidan comunicar nos portos 80 e 443,
    despois faga clic en Atrás para probar de novo.
    
    3) Está a usar un servidor proxy.
    Faga clic en Seguinte para configurar o BOINC para proxy.

en: Proxy configuration
gl: Configuración do proxy

en: HTTP proxy
gl: Proxy HTTP

en: Server:
gl: Servidor:

en: Autodetect
gl: Autodetectar

en: SOCKS proxy
gl: Proxy SOCKS

en: Skin
gl: Tema

en: Suspend
gl: Suspender

en: Retrieving current status.
gl: A solicitar estado actual.

en: You don't have any projects.  Please Add a Project.
gl: Non ten proxectos. Engada un proxecto.

en: Downloading work from the server.
gl: A descargar traballo do servidor.

en: Processing Suspended:  Running On Batteries.
gl: Proceso suspendido: A funcionar con baterías.

en: Processing Suspended:  User Active.
gl: Proceso supendido: Usuario activo.

en: Processing Suspended:  User paused processing.
gl: Proceso suspendido: Pausado polo usuario.

en: Processing Suspended:  Time of Day.
gl: Proceso suspendido: Hora do día.

en: Processing Suspended:  Benchmarks Running.
gl: Proceso suspendido: Probas de rendemento.

en: Processing Suspended.
gl: Proceso suspendido.

en: Waiting to contact project servers.
gl: Á espera de contactar cos servidores do proxecto.

en: Retrieving current status
gl: A solicitar estado actual

en: No work available to process
gl: Non hai traballos dispoñibles

en: Unable to connect to the core client
gl: É imposible conectar co cliente núcleo

en: Do work only between:
gl: Traballar só entre:

en: Connect to internet only between:
gl: Conectar á Internet só entre:

en: Use no more than:
gl: Non usar máis de:

en: of disk space
gl: do espazo de disco

en: of the processor
gl: do procesador

en: Do work while on battery?
gl: Traballar con baterías?

en: Do work after idle for:
gl: Traballar tras unha inactividade de:

en: Anytime
gl: Todo o tempo

en: 0 (Run Always)
gl: 0 (Traballar sempre)

en: Paused: Other work running
gl: Pausado: Outro traballo en execución

en: Paused: User active
gl: Pausado: Usuario activo

en: Paused: Computer on battery
gl: Pausado: Computador con baterías

en: Paused: Time of Day
gl: Pausado: Hora do día

en: Paused: Benchmarks running
gl: Pausado: Probas de rendemento

en: Paused
gl: Pausado

en: Paused: Application start delayed
gl: Pausado: Aprazamento do inicio

en: Click to show project graphics
gl: Faga clic para ver gráficos do proxecto

en: Update
gl: Actualizar

en: Report all completed tasks, get latest credit, get latest preferences, and possibly get more tasks.
gl: Reportar tódalas tarefas completas, obter crédito, preferencias e pode que máis tarefas.

en: Suspend tasks for this project.
gl: Suspender tarefas para este proxecto.

en: No new tasks
gl: Sen novas tarefas

en: Don't get new tasks for this project.
gl: Non obter novas tarefas deste proxecto.

en: Reset project
gl: Reiniciar proxecto

en: Delete all files and tasks associated with this project, and get new tasks.  You can update the project first to report any completed tasks.
gl: Borra tódolos arquivos e tarefas deste proxecto e obtén novas tarefas. Pode actualizar o proxecto antes para reportar tarefas completadas.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Show project details.
gl: Amosa detalles do proxecto.

en: Resume tasks for this project.
gl: Retomar tarefas deste proxecto.

en: Allow new tasks
gl: Aceptar traballo

en: Allow fetching new tasks for this project.
gl: Acepta máis traballo deste proxecto.

en: Don't fetch new tasks for this project.
gl: Non acepta máis traballo deste proxecto.

en: Are you sure you want to reset project '%s'?
gl: Seguro que quere reiniciar o proxecto '%s'?

en: Reset Project
gl: Reiniciar Proxecto

en: Remove Project
gl: Eliminar Proxecto

en: Synchronize projects with account manager system
gl: Sincronizar proxectos co sistema do xestor

en: Open a window to view messages
gl: Abrir unha fiestra para ver mensaxes

en: Stop all activity
gl: Deter toda a actividade

en: Resume activity
gl: Retomar actividade

en: Open a window to set your preferences
gl: Abrir unha fiestra para cambiar as preferencias

en: Switch to the BOINC advanced view
gl: Cambiar á vista avanzada do BOINC

en: My Projects:
gl: Os meus Proxectos:

en: %s. Work done by %s: %0.2f
gl: %s. Traballo feito por %s: %0.2f

en: Show graphics
gl: Amosar gráficos

en: Show application graphics in a window.
gl: Amosar gráficos da aplicación nunha fiestra.

en: Abort
gl: Abortar

en: Show task details.
gl: Amosar detalles da tarefa.

en: Resume work for this task.
gl: Retomar traballo para esta tarefa.

en: Suspend work for this task.
gl: Suspender traballo para esta tarefa.

en: Abort task
gl: Abortar tarefa

en: %d hr %d min %d sec
gl: %d h %d m %d s

en: Are you sure you want to display graphics on a remote machine?
gl: Seguro que quere ver os gráficos nunha máquina remota?

en: Application:
gl: Aplicación:

en: Time Remaining:
gl: Tempo restante:

en: Elapsed Time:
gl: Tempo transcorrido:

en: Terms of Use
gl: Termos de Uso

en: Please read the following terms of use:
gl: Lea os seguintes termos de uso:

en: I agree to the terms of use.
gl: Estou dacordo cos termos de uso.

en: I do not agree with the terms of use.
gl: Non estou dacordo cos termos de uso.

en: Project temporarily unavailable
gl: Proxecto temporalmente non dispoñible

en: The project is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
gl: O proxecto está temporalmente non dispoñible.
    
    Probe de novo máis tarde.

en: Account manager temporarily unavailable
gl: Xestor de contas temporalmente non dispoñible

en: The account manager is temporarily unavailable.
    
    Please try again later.
gl: O xestor de contas está temporalmente non dispoñible.
    
    Probe de novo máis tarde.

en: Please specify an account key to continue.
gl: Especifique unha chave de conta para continuar.

en: Invalid Account Key; please enter a valid Account Key
gl: Chave inválida; introduza unha chave válida

en: Validation conflict
gl: Conflito de validación

en: Please specify an email address
gl: Especifique un enderezo electrónico

en: Invalid email address; please enter a valid email address
gl: Enderezo inválido; introduza un enderezo electrónico válido

en: Missing URL
gl: URL non atopada

en: Please specify a URL.
    For example:
    http://www.example.com/
gl: Especifique unha URL.
    Por exemplo:
    http://www.exemplo.com/

en: Invalid URL
gl: URL inválida

en: Please specify a valid URL.
    For example:
    http://boincproject.example.com
gl: Especifique unha URL válida.
    Por exemplo:
    http://proxectoboinc.exemplo.com

en: '%s' does not contain a valid host name.
gl: '%s' non contén un nome de servidor válido.

en: '%s' does not contain a valid path.
gl: '%s' non contén unha ruta válida.

en: Commands
gl: Comandos

en: Copy all messages
gl: Copiar tódalas mensaxes

en: Copy selected messages
gl: Copiar mensaxes escollidas

en: Show only this project
gl: Amosar só este proxecto

en: Show only the messages for the selected project.
gl: Amosar só as mensaxes do proxecto escollido.

en: Messages
gl: Mensaxes

en: Copying all messages to the clipboard...
gl: A copiar tódalas mensaxes ao Portarretallos...

en: Copying selected messages to the clipboard...
gl: A copiar as mensaxes escollidas ao Portarretallos...

en: Filtering messages...
gl: A filtrar mensaxes...

en: Show all messages
gl: Amosar tódalas mensaxes

en: Show messages for all projects.
gl: Amosar mensaxes de tódolos proxectos.

en: Account
gl: Conta

en: Work done
gl: Traballo feito

en: Avg. work done
gl: Traballo medio

en: Status
gl: Estado

en: Projects
gl: Proxectos

en: Updating project...
gl: A actualizar proxecto...

en: Resuming project...
gl: A retomar proxecto...

en: Suspending project...
gl: A suspender proxecto...

en: Telling project to allow additional task downloads...
gl: A informar ao proxecto de que acepta máis traballo...

en: Telling project to not fetch any additional tasks...
gl: A informar de que non acepta máis traballo...

en: Resetting project...
gl: A reiniciar proxecto...

en: Launching browser...
gl: A iniciar navegador...

en: Suspended by user
gl: Suspendido polo usuario

en: Won't get new tasks
gl: Sen novas tarefas

en: Scheduler request pending
gl: Solicitude do planificador pendente

en: Scheduler request in progress
gl: Solicitude do planificador en curso

en: Communication deferred
gl: Comunicación aprazada

en: Total disk usage
gl: Uso total do disco

en: Disk usage by BOINC projects
gl: Uso do disco por proxectos BOINC

en: Disk
gl: Disco

en: used by BOINC:
gl: usado polo BOINC:

en: free, available to BOINC:
gl: libre, dispoñible para o BOINC:

en: free, not available to BOINC:
gl: libre, non dispoñible para o BOINC:

en: free:
gl: libre:

en: used by other programs:
gl: usado por outros programas:

en: User Total
gl: Total do Usuario

en: User Average
gl: Media do Usuario

en: Host Total
gl: Total do Servidor

en: Host Average
gl: Media do Servidor

en: Last update: %.0f days ago
gl: Última actualización: hai %.0f días

en: Show user total
gl: Amosar total do usuario

en: Show total credit for user
gl: Amosar crédito total do usuario

en: Show user average
gl: Amosar media do usuario

en: Show average credit for user
gl: Amosar crédito medio do uaurio

en: Show host total
gl: Amosar total do servidor

en: Show total credit for host
gl: Amosar crédito total do servidor

en: Show host average
gl: Amosar media do servidor

en: Show average credit for host
gl: Amosar crédito medio do servidor

en: < &Previous project
gl: < &Anterior Proxecto

en: Show chart for previous project
gl: Amosar gráfica do proxecto anterior

en: &Next project >
gl: &Seguinte proxecto >

en: Show chart for next project
gl: Amosar gráfica do proxecto seguinte

en: Mode view
gl: Modo de vista

en: One project
gl: Un proxecto

en: Show one chart with selected project
gl: Amosar una gráfica co proxecto escollido

en: Show all projects, one chart per project
gl: Amosar tódolos proxectos, unha gráfica por proxecto

en: Show one chart with all projects
gl: Amosa unha gráfica con tódolos proxectos

en: Statistics
gl: Estatísticas

en: Updating charts...
gl: A actualizar gráficas...

en: Retry Now
gl: Probar de novo

en: Abort Transfer
gl: Abortar transferencia

en: File
gl: Arquivo

en: Progress
gl: Progreso

en: Size
gl: Tamaño

en: Elapsed Time
gl: Tempo transcorrido

en: Speed
gl: Velocidade

en: Transfers
gl: Transferencias

en: Retrying transfer now...
gl: A probar a transferir de novo...

en: Aborting transfer...
gl: A abortar a transferencia...

en: Are you sure you want to abort this file transfer '%s'?
    NOTE: Aborting a transfer will invalidate a task and you
    will not receive credit for it.
gl: Seguro que quere abortar a transferencia de '%s'?
    NOTA: Abortar unha transferencia invalidará a tarefa e
    non obterá crédito por ela.

en: Abort File Transfer
gl: Abortar transferencia de arquivo

en: Suspend work for this result.
gl: Suspender traballo para este resultado.

en: Abandon work on the result. You will get no credit for it.
gl: Abandoar traballo no resultado. Non obterá crédito por el.

en: Name
gl: Nome

en: Tasks
gl: Tarefas

en: Resuming task...
gl: A retomar tarefa...

en: Suspending task...
gl: A suspender tarefa...

en: Showing graphics for task...
gl: A amosar gráficos da tarefa...

en: Are you sure you want to abort this task '%s'?
    (Progress: %s, Status: %s)
gl: Seguro que quere abortar a tarefa '%s'?
    (Progreso: %s, Estado: %s)

en: If possible, add projects at the
    %s web site.
    
    Projects added via this wizard will not be
    listed on or managed via %s.
gl: De ser posible, engada proxectos no
    sitio web de %s.
    
    Os proxectos engadidos con este asistente
    non serán listados ou xestionados con %s.

en: To continue, click Next.
gl: Para continuar, prema Seguinte.

en: Do you really want to cancel?
gl: Seguro que quere cancelar?

en: Question
gl: Pregunta

en: &Next >
gl: &Seguinte >

en: < &Back
gl: < &Atrás

en: &Finish
gl: &Rematar

en: New page inserted. Index = %i
gl: Insertada nova páxina. Índice = %i

en: New page appended. Index = %i
gl: Nova páxina engadida. Índice = %i

en: Old Page Index = %i
gl: Índice da páxina vella = %i

en: specify work start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
gl: especifica as horas de inicio e remate do traballo co formato HH:MM-HH:MM

en: specify network usage start and stop hours in format HH:MM-HH:MM
gl: especifica as horas de inicio e remate do uso da rede co formato HH:MM-HH:MM
