BOINC 7.4 - en to sl translation catalogue (56 entries)

en: Search
sl: Iskanje

en: Return to BOINC main page
sl: Vrnite se na glavno stran BOINC

en: This page is %stranslatable%s.
sl: Ta stran je %sprevedljiva%s.

en: Download BOINC
sl: Prenesite BOINC

en: You may run this software on a computer only if you own the computer or have the permission of its owner.
sl: To programsko opremo lahko poganjate samo na računalniku, ki je vaš ali pa imate dovoljenje njegovega lastnika.

en: System requirements
sl: Sistemske zahteve

en: Release notes
sl: Opombe ob izdaji

en: Help
sl: Pomoč

en: All versions
sl: Vse različice

en: Version history
sl: Zgodovina različic

en: BOINC: compute for science
sl: BOINC: računajte za znanost

en: BOINC Online Help lets you talk one-on-one with experienced BOINC users, who can: %s answer questions about BOINC and volunteer computing; %s walk you through the process of installing and using BOINC; %s troubleshoot any problems you might have.
sl: BOINC pomoč na internetu vam omogoča govoriti ena-na-ena z izkušenimi uporabniki BOINC, ki lahko: %sodgovorijo na vprašanja o BOINC in prostovoljnem računanju; %s vas vodijo skozi proces namestitve in uporabe BOINC; %s odpravljajo morebitne probleme.

en: BOINC Online Help is based on %sSkype%s, an Internet-based telephone system. Skype is free (both the software and the calls).  If you don't already have Skype, please %sdownload and install it now%s.  When you're finished, return to this page.
sl: BOINC pomoč na internetu temelji na %sSkype%s, telefonskem sistemu na internetu. Skype je zastonj (tako programska oprema kot klici).  Če še nimate Skype, ga %snaložite in namestite zdaj%s.  Ko boste končali, se vrnite na to stran.

en: The best way to get help is by voice, for which you need either built-in microphone and speakers or an external headset for your computer.  You can also use Skype's text-based chat system or regular email (if you don't have Skype) to communicate with Help Volunteers.
sl: Najboljši način, da dobite pomoč je glasovno, za kar rabite ali vdelan mikrofon in zvočnike ali zunanji komplet slušalk in mikrofona za vaš računalnik.  Lahko tudi uporabite Skypov tekstovni klepet ali navadno pošto (če nimate Skype) za komunikacijo s prostovoljci za pomoč.

en: Volunteers speaking several languages are available. Please select a language:
sl: Na voljo so prostovoljci, ki govorijo več jezikov. Prosim, izberite jezik:

en: Be a Help Volunteer
sl: Bodi prostovoljec za pomoč.

en: If you're an experienced BOINC user, we encourage you to %sbecome a Help Volunteer%s.  It's a great way to help the cause of scientific research and volunteer computing - and it's fun!
sl: Če ste izkušen uporabnik BOINC, vas spodbujamo, da %spostanete prostovoljec za pomoč%s.  To je krasen način, da pomagate znastvenim raziskavam in prostovoljnem računanju - in zabavno je!

en: If you're already a Help Volunteer: to edit your settings, %sclick here%s.
sl: Če ste že prostovoljec za pomoč: da uredite vaše nastavitve, %skliknite tu%s.

en: BOINC helpers are unpaid volunteers.  Their advice is not endorsed by BOINC or the University of California.
sl: BOINC pomočniki so neplačani prostovoljci.  Njihovih nasvetov ne potrujejeta BOINC ali University of California.

en: %1Never%2 give email address or password information to BOINC helpers.
sl: BOINC pomočnikom%1nikoli%2 ne dajajte naslova elektronske pošte ali gesla.

en: Computing power
sl: Računska moč

en: Top 100 volunteers
sl: Najboljših 100 prostovoljcev

en: Statistics
sl: Statistika

en: Active:
sl: Aktivnih:

en: volunteers,
sl: prostovoljcev,

en: computers.
sl: računalnikov.

en: 24-hour average:
sl: 24-urno povprečje:

en: News
sl: Novice

en: Volunteer
sl: Bodi prostovoljec

en: Download
sl: Prenesi

en: Documentation
sl: Dokumentacija

en: Or, if you run several projects, try an %saccount manager%s such as %sGridRepublic%s or %sBAM!%s.
sl: Ali, če poganjate več projektov, poskusite %supravitelja računov%s, kot sta %sGridRepublic%s ali %sBAM!%s

en: Compute with BOINC
sl: Računajte z BOINC

en: Software updates
sl: Posodobitve programske opreme

en: %1Scientists%2: use BOINC to create a %3volunteer computing project%4 giving you the computing power of thousands of CPUs.
sl: %1Znanstveniki%2: uporabite BOINC, da ustvarite %3projekt prostovoljnega računanja%4, kar vam da računsko moč tisočev procesorjev.

en: %1Universities%2: use BOINC to create a %3Virtual Campus Supercomputing Center%4.
sl: %1Univerze%2: uporabite BOINC, da ustvarite %3navidezni univerzitetni superračunalniški center%4.

en: %1Companies%2: use BOINC for %3desktop Grid computing%4.
sl: %1Podjetja%2: uporabite BOINC za %3namizno mrežno računanje%4.

en: The BOINC project
sl: Projekt BOINC

en: Message boards
sl: Razpravljalnice

en: Email lists
sl: Poštni seznami

en: Personnel and contributors
sl: Osebje in ljudje, ki so prispevali

en: Events
sl: Dogodki

en: Papers and talks
sl: Članki in govori

en: Research projects
sl: Raziskovalni projekti

en: Logos and graphics
sl: Logotipi in grafika

en: and
sl: in

en: Help wanted
sl: Potrebujemo pomoč

en: Programming
sl: Programiranje

en: Translation
sl: Prevajanje

en: Testing
sl: Testiranje

en: Publicity
sl: Publiciteta

en: Software development
sl: Razvoj programske opreme

en: APIs for add-on software
sl: Programski vmesniki (API) za dodatno programsko opremo

en: Open-source software for %svolunteer computing%s and %sgrid computing%s.
sl: Odprtokodna programska oprema za %sprostovoljno računanje%s in %smrežno računanje%s.

en: BOINC is based at The University of California, Berkeley
sl: BOINC se nahaja na University of California, Berkeley

en: News is available as an %sRSS feed%s
sl: Novice so na voljo na %sRSS viru%s
