epiphany 1.10 - en to ca translation catalogue (658 entries)

en: Web browser for GNOME
ca: Navegador web pel GNOME

en: The web browser for GNOME, featuring tight integration with the desktop and a simple and intuitive user interface that allows you to focus on your web pages. If you’re looking for a simple, clean, beautiful view of the web, this is the browser for you.
ca: El navegador del GNOME, amb una gran integració amb l'escriptori i una interfície d'usuari simple i intuïtiva que vos permet centrar-vos en les pàgines web. Si busqueu una vista simple, neta, bella de la xarxa, este és el vostre navegador.

en: GNOME Web is often referred to by its code name, Epiphany.
ca: Sovint es fa referència al GNOME Web pel seu nom clau: Epiphany.

en: The GNOME web site displayed in GNOME Web
ca: El lloc web del GNOME mostrat al GNOME Web

en: The GNOME Project
ca: El projecte GNOME

en: Web Browser
ca: Navegador web

en: Browse the web
ca: Navegueu per la web

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: web;browser;internet;
ca: web;navegador;internet;

en: New Window
ca: Finestra nova

en: New Incognito Window
ca: Finestra d'incògnit nova

en: Browse with caret
ca: Navega amb cursor

en: Home page
ca: Pàgina d'inici

en: Address of the user’s home page.
ca: Adreça de la pàgina d'inici de l'usuari.

en: URL Search
ca: URL de busca

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Use /org/gnome/epiphany/search-engines instead.
ca: OBSOLET: esta clau és obsoleta i s'ignora. Useu en el seu lloc /org/gnome/epiphany/search-engines.

en: Default search engine.
ca: Motor de busca per defecte.

en: Name of the search engine selected by default.
ca: Nom del motor de busca seleccionat per defecte.

en: Default search engines.
ca: Motors de busca per defecte.

en: List of the default search engines. It is an array in which each search engine is described by a name, an address, and a bang (shortcut).
ca: Llista dels motors de busca per defecte. ÉS una matriu en la qual cada motor de busca es descriu amb el seu nom, adreça i una abreviatura (drecera de teclat).

en: User agent
ca: Agent d'usuari

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Use /org/gnome/epiphany/web/user-agent instead.
ca: Cadena que s'utilitzarà com a agent d'usuari, per identificar el navegador als servidors web. OBSOLET: esta clau és obsoleta i s'ignora. Useu al seu lloc /org/gnome/epiphany/web/user-agent.

en: Automatic downloads
ca: Baixades automàtiques

en: When files cannot be opened by the browser they are automatically downloaded to the download folder and opened with the appropriate application.
ca: Quan el navegador no pot obrir els fitxers, es baixen automàticament a la carpeta de baixades i s'obren amb l'aplicació apropiada.

en: Force new windows to be opened in tabs
ca: Força que les finestres noves s'òbriguen en pestanyes

en: Force new window requests to be opened in tabs instead of using a new window.
ca: Força que s'òbriguen pestanyes en comptes de finestres noves en les sol·licituds de finestres noves.

en: Remember passwords
ca: Recorda les contrasenyes

en: Whether to store and prefill passwords in websites. DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Use /org/gnome/epiphany/web/remember-passwords instead.
ca: Si es guarden i s'emplenen les contrasenyes als llocs web. OBSOLET: esta clau és obsoleta i s'ignora. Useu al seu lloc /org/gnome/epiphany/web/remember-passwords.

en: Enable smooth scrolling
ca: Habilita el desplaçament suau

en: DEPRECATED: This key is deprecated and ignored. Use /org/gnome/epiphany/web/enable-smooth-scrolling instead.
ca: OBSOLET: Esta clau és obsoleta i s'ignora. Useu al seu lloc /org/gnome/epiphany/web/enable-smooth-scrolling .

en: Don’t use an external application to view page source.
ca: No utilitzes una aplicació externa per mostrar el codi font de la pàgina.

en: Whether to automatically restore the last session
ca: Si s'ha de restaurar l'última sessió automàticament

en: Defines how the session will be restored during startup. Allowed values are “always” (the previous state of the application is always restored), “crashed” (the session is only restored if the application crashes) and “never” (the homepage is always shown).
ca: Com s'ha de restaurar la sessió en iniciar. Els valors permesos són: «always» (sempre) sempre es restaura l'estat anterior de l'aplicació, «crashed» (fallada) només es restaura la sessió si l'aplicació ha fallat i «never» (mai) sempre es mostra la pàgina inicial.

en: Whether to delay loading of tabs that are not immediately visible on session restore
ca: Si s'ha de retardar la càrrega de les pestanyes que no són visibles immediatament quan es restaura la sessió

en: When this option is set to true, tabs will not start loading until the user switches to them, upon session restore.
ca: Si esta opció és «true» (certa), les pestanyes no es començaran a carregar fins que l'usuari no les òbriga, quan es restauri una sessió.

en: Process model
ca: Model de procés

en: This option allows to set the process model used. Use “shared-secondary-process” to use a single web process shared by all the tabs and “one-secondary-process-per-web-view” to use a different web process for each tab.
ca: Esta opció vos permet establir quin model de procés voleu utilitzar. Trieu «shared-secondary-process» per utilitzar un procés web únic compartit per totes les pestanyes i «one-secondary-process-per-web-view» per utilitzar un procés web diferent per a cada pestanya.

en: Maximum number of web processes created at the same time when using “one-secondary-process-per-web-view” model
ca: Nombre màxim de processos de xarxa creats al mateix temps quan s'utilitza el model «un-procés-secundari-per-vista-web»

en: This option sets a limit to the number of web processes that will be used at the same time for the “one-secondary-process-per-web-view” model. The default value is “0” and means no limit.
ca: Esta opció estableix un límit en el nombre de processos de xarxa que s'utilitzaran al mateix temps per al model «un-procés-secundari-per-vista-web». El valor per defecte és «0» i vol dir que no hi ha límit.

en: List of adblock filters
ca: Llista de filtres d'adblock

en: List of URLs with filter rules to be used by the adblock.
ca: Llista d'URLs amb regles de filtres per a utilitzar-les amb l'adblock.

en: Expand tabs size to fill the available space on the tabs bar.
ca: Expandeix la mida de les pestanyes per omplir l'espai disponible a la barra de pestanyes.

en: If enabled the tabs will expand to use the entire available space in the tabs bar.
ca: Si està habilitat les pestanyes s'expandiran fins a utilitzar tot l'espai disponible a la barra de pesta.

en: The position of the tabs bar.
ca: La posició de la barra de pestanyes.

en: Controls where the tabs bar is shown. Possible values are “top” (the default), “bottom”, “left” (vertical tabs with bar on the left) and “right” (vertical tabs with bar on the right).
ca: Controla on s'ha de mostrar la barra de pestanyes. Els valors possibles són: «dalt» (predeterminat), «baix», «esquerra» (pestanyes verticals amb barra a l'esquerra) i «dreta» (pestanyes verticals amb la barra a la dreta).

en: The visibility policy for the tabs bar.
ca: La política de visibilitat de la barra de pestanyes.

en: Controls when the tabs bar is shown. Possible values are “always” (the tabs bar is always shown), “more-than-one” (the tabs bar is only shown if there’s two or more tabs) and “never” (the tabs bar is never shown).
ca: Controla quan s'ha de mostrar la barra de pestanyes. Els valors possibles són: «always» (sempre) la barra de pestanyes es mostra sempre, «more-than-one» (més d'una) només es mostra la barra de pestanyes si n'hi ha més d'una i «never» (mai) no es mostra mai la barra de pestanyes.

en: Minimum font size
ca: Mida mínima del tipus de lletra

en: Use GNOME fonts
ca: Utilitza els tipus de lletra del GNOME

en: Use GNOME font settings.
ca: Utilitza els tipus de lletra del GNOME.

en: Custom sans-serif font
ca: Tipus de lletra sans-serif personalitzat

en: A value to be used to override sans-serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ca: El valor que s'utilitza per sobreescriure el tipus de lletra sans-serif global de l'escriptori si «use-gnome-fonts» està definit.

en: Custom serif font
ca: Tipus de lletra serif personalitzat

en: A value to be used to override serif desktop font when use-gnome-fonts is set.
ca: El valor que s'utilitza per sobreescriure el tipus de lletra serif global de l'escriptori si «use-gnome-fonts» està definit.

en: Custom monospace font
ca: Tipus de lletra d'amplària fixa personalitzat

en: A value to be used to override monospace desktop font when use-gnome-fonts is set.
ca: El valor que s'utilitza per sobreescriure el tipus de lletra d'amplària fixa global de l'escriptori si «use-gnome-fonts» està definit.

en: Use a custom CSS
ca: Utilitza un CSS personalitzat

en: Use a custom CSS file to modify websites own CSS.
ca: Utilitza un fitxer de CSS per modificar el CSS de les pàgines web.

en: Enable spell checking
ca: Habilita la verificació de l'ortografia

en: Spell check any text typed in editable areas.
ca: Verifica l'ortografia de qualsevol text introduït en les àrees editables.

en: Default encoding
ca: Codificació per defecte

en: Default encoding. Accepted values are the ones WebKitGTK+ can understand.
ca: La codificació per defecte. Els valors acceptats són els que sap interpretar la WebKitGTK+.

en: Languages
ca: Idiomes

en: Preferred languages. Array of locale codes or “system” to use current locale.
ca: Idiomes preferits. Una llista de codis de locale o «system» per a utilitzar en el locale actual.

en: Cookie accept
ca: Accepta la galeta

en: Where to accept cookies from. Possible values are “always”, “no-third-party” and “never”.
ca: L'origen de les galetes que s'acceptaran. Els valors poden ser «always» (sempre), «no-third-party» (no de tercers) i «never» (mai).

en: Allow popups
ca: Permet les finestres emergents

en: Allow sites to open new windows using JavaScript (if JavaScript is enabled).
ca: Permet als llocs web obrir finestres noves utilitzant JavaScript (si el JavaScript està habilitat).

en: Enable Plugins
ca: Habilita els connectors

en: Enable WebGL
ca: Habilita el WebGL

en: Whether to enable support for WebGL contexts.
ca: Si s'han d'habilitar els contexts WebGL.

en: Enable WebAudio
ca: Habilita el WebAudio

en: Whether to enable support for WebAudio.
ca: Si s'ha d'habilitar el WebAudio.

en: Whether to enable smooth scrolling.
ca: Si s'ha d'habilitar el desplaçament suau.

en: String that will be used as user agent, to identify the browser to the web servers.
ca: Cadena que s'utilitzarà com a agent d'usuari, per identificar el navegador als servidors web.

en: Do Not Track
ca: No em seguïsques

en: Enables DNT headers and tracking query parameter removal. Note that when changing this setting from the preferences dialog, the adblock-filters setting will additionally be updated to add/remove EasyPrivacy filters.
ca: Habilita les capçaleres DNT i l'eliminació dels paràmetres de consulta de seguiment. Fixeu-vos que quan canvieu este paràmetre al diàleg de preferències, la configuració d'Adblock-filtres s'actualitzarà per afegir/traure els filtres EasyPrivacy.

en: Enable adblock
ca: Habilita l'Adblock

en: Whether to block the embedded advertisements that web pages might want to show.
ca: Si s'ha de bloquejar la publicitat incrustada que les pàgines web volen mostrar.

en: Whether to store and prefill passwords in websites.
ca: Si es guarden i s'emplenen les contrasenyes als llocs web.

en: Enable site-specific quirks
ca: Habilita peculiaritats específiques del lloc

en: Enable quirks to make specific websites work better. You might want to disable this setting if debugging a specific issue.
ca: Habilita peculiaritats perquè llocs web específics funcionen millor. Potser voleu inhabilitar este paràmetre si esteu depurant un error concret.

en: The downloads folder
ca: La carpeta de baixades

en: The path of the folder where to download files to; or “Downloads” to use the default downloads folder, or “Desktop” to use the desktop folder.
ca: El camí de la carpeta on s'han de baixar els fitxers; o «Downloads» (baixades) per fer servir la carpeta de baixades, o «Desktop» (escriptori) per fer servir l'escriptori.

en: Window position
ca: Posició de la finestra

en: The position to use for a new window that is not restored from a previous session.
ca: La posició a usar en una finestra nova que no es restaura d'una sessió prèvia.

en: Window size
ca: Mida de la finestra

en: The size to use for a new window that is not restored from a previous session.
ca: La mida a usar en una finestra nova que no es restaura d'una sessió prèvia.

en: Is maximized
ca: Està maximitzada

en: Whether a new window that is not restored from a previous session should be initially maximized.
ca: Si una finestra nova que no ha estat restaurada d'una sessió prèvia ha d'estar inicialment maximitzada.

en: Currently signed in sync user
ca: Sessió iniciada actualment com usuari sincronitzat

en: The email linked to the Firefox Account used to sync data with Mozilla’s servers.
ca: L'adreça de correu electrònic enllaçada al compte de Firefox que s'utilitza per sincronitzar dades amb els servidors de Mozilla.

en: Last sync timestamp
ca: Marca horària darrera sincronització

en: The UNIX time at which last sync was made in seconds.
ca: L'hora UNIX a la que es va sincronitzar per última vegada en segons.

en: Sync device ID
ca: ID del dispositiu sincronitzat

en: The sync device ID of the current device.
ca: La ID dels dispositiu sincronitzat del dispositiu actual.

en: Sync device name
ca: Nom del dispositiu de sincronitzat

en: The sync device name of the current device.
ca: El nom del dispositiu de sincronitzat del dispositiu actual.

en: The sync frequency in minutes
ca: La freqüència de sincronització en minuts

en: The number of minutes between two consecutive syncs.
ca: El nombre de minuts entre dos sincronitzacions consecutives.

en: Sync data with Firefox
ca: Sincronitza dades amb Firefox

en: TRUE if Ephy collections should be synced with Firefox collections, FALSE otherwise.
ca: CERT si les col·leccions Ephy s'han de sincronitzar amb les col·leccions de Firefox, FALSE en cas contrari.

en: Enable bookmarks sync
ca: Habilita la sincronització d'adreces d'interés

en: TRUE if bookmarks collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si les adreces d'interés s'han de sincronitzar, FALSE en cas contrari.

en: Bookmarks sync timestamp
ca: Marca horària de sincronització de les adreces d'interés

en: The timestamp at which last bookmarks sync was made.
ca: La data i hora a la que es va sincronitzar per última vegada les adreces d'interés.

en: Initial sync or normal sync
ca: Sincronització inicial o sincronització normal

en: TRUE if bookmarks collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció d'adreces d'interés han de sincronitzar-se per primera vegada, FALSE en cas contrari.

en: Enable passwords sync
ca: Habilita la sincronització de contrasenyes

en: TRUE if passwords collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de contrasenyes ha de ser sincronitzada, FALSE en cas contrari.

en: Passwords sync timestamp
ca: Marca horària de sincronització de contrasenyes

en: The timestamp at which last passwords sync was made.
ca: La data i hora a la que es va sincronitzar per última vegada les contrasenyes.

en: TRUE if passwords collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de contrasenyes necessita ser sincronitzada per primera vegada, FALS en cas contrari.

en: Enable history sync
ca: Habilita l'historial de sincronització

en: TRUE if history collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de l'historial s'ha de sincronitzar, FALS en cas contrari.

en: History sync timestamp
ca: Marca horària de sincronització de l'historial

en: The timestamp at which last history sync was made.
ca: La data i hora a la que es va sincronitzar per última vegada l'historial.

en: TRUE if history collection needs to be synced for the first time, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de l'historial ha de ser sincronitzada per primera vegada, FALS en cas contrari.

en: Enable open tabs sync
ca: Habilita la sincronització de les pestanyes obertes

en: TRUE if open tabs collection should be synced, FALSE otherwise.
ca: CERT si la col·lecció de pestanyes obertes ha de ser sincronitzada, FALS en cas contrari.

en: Open tabs sync timestamp
ca: Marca horària de sincronització de les pestanyes

en: The timestamp at which last open tabs sync was made.
ca: La data i hora a la que es va sincronitzar per última vegada les pestanyes obertes.

en: Decision to apply when microphone permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís de micròfon per a este domini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s microphone. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Esta opció s'utilitza per a guardar si a cert domini se li han donat permisos per accedir al micròfon de l'usuari. L'opció predeterminada «no decidit» significa que el navegador preguntarà pels permisos, mentre que «permet» o «denega» indiquen que la decisió es prenga automàticament amb la petició.

en: Decision to apply when geolocation permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís de geolocalització per a este domini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s location. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Esta opció s'utilitza per a guardar si a cert domini se li han donat permisos per accedir a la geolocalització de l'usuari. L'opció predeterminada «no decidit» significa que el navegador preguntarà pels permisos, mentre que «permet» o «denega» indiquen que la decisió es prenga automàticament amb la petició.

en: Decision to apply when notification permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís de notificacions per a este domini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to show notifications. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Esta opció s'utilitza per a guardar si a cert domini se li han donat permisos per a mostrar notificacions a l'usuari. L'opció predeterminada «no decidit» significa que el navegador preguntarà pels permisos, mentre que «permet» o «denega» indiquen que la decisió es prenga automàticament amb la petició.

en: Decision to apply when save password permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís per a guardar la contrasenya per a este domini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to save passwords. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Esta opció s'utilitza per a guardar si a cert domini se li han donat permisos per a guardar contrasenyes. L'opció predeterminada «no decidit» significa que el navegador preguntarà pels permisos, mentre que «permet» o «denega» indiquen que la decisió es prenga automàticament amb la petició.

en: Decision to apply when webcam permission is requested for this host
ca: Decisió a aplicar quan es demana permís de càmera web per a este domini

en: This option is used to save whether a given host has been given permission to access the user’s webcam. The “undecided” default means the browser needs to ask the user for permission, while “allow” and “deny” tell it to automatically make the decision upon request.
ca: Esta opció s'utilitza per a guardar si a cert domini se li han donat permisos per accedir a la càmera web de l'usuari. L'opció predeterminada «no decidit» significa que el navegador preguntarà pels permisos, mentre que «permet» o «denega» indiquen que la decisió es prenga automàticament amb la petició.

en: Installed plugins
ca: Connectors instal·lats

en: Plugins
ca: Connectors

en: Plugins are disabled in the preferences
ca: Els connectors estan inhabilitats a les preferències

en: Enabled
ca: Habilitat

note: webkit_plugin_get_enabled (plugin) &&
en: Yes
ca: Sí

en: MIME type
ca: Tipus MIME

en: Description
ca: Descripció

en: Suffixes
ca: Sufixos

en: Memory usage
ca: Ús de la memòria

en: Version %s
ca: Versió %s

en: About Web
ca: Quant al Web

en: A simple, clean, beautiful view of the web
ca: Una vista senzilla, neta i bonica del web

en: Applications
ca: Aplicacions

en: List of installed web applications
ca: Llista de les aplicacions web instal·lades

en: Delete
ca: Suprimeix

note: Note for translators: this refers to the installation date.
en: Installed on:
ca: Data d'instal·lació:

note: Displayed when opening the browser for the first time.
en: Welcome to Web
ca: Benvinguts a Web

en: Start browsing and your most-visited sites will appear here.
ca: Comenceu a navegar i els llocs que més visiteu apareixeran ací.

en: Remove from overview
ca: Suprimeix de la vista general

en: Private Browsing
ca: Navegació privada

en: You are currently browsing incognito. Pages viewed in this mode will not show up in your browsing history and all stored information will be cleared when you close the window. Files you download will be kept.
ca: Esteu navegant en mode d'<em>incògnit</em>. Les pàgines que visiteu en este mode no es mostraran en l'historial de navegació i es netejarà tota la informació emmagatzemada quan tanqueu la finestra. Els fitxers que baixeu no s'esborraran.

en: Incognito mode hides your activity only from people using this computer.
ca: El mode d'incògnit amaga la vostra activitat només de la gent que fa servir este ordinador.

en: It will not hide your activity from your employer if you are at work. Your internet service provider, your government, other governments, the websites that you visit, and advertisers on these websites may still be tracking you.
ca: El mode d'incògnit no amagarà la vostra activitat als vostres superiors si sou a la faena. El vostre proveïdor de serveis d'Internet, el vostre govern i altres, els llocs web que visiteu i els publicistes d'estos llocs web encara vos poden seguir.

note: Translators: 'ESC' and 'F11' are keyboard keys.
en: Press %s to exit fullscreen
ca: Premeu %s per eixir de la pantalla completa

en: ESC
ca: Esc

en: Send an email message to “%s”
ca: Envia un correu electrònic a «%s»

en: Blank page
ca: Pàgina en blanc

note: Title for the blank page
en: Most Visited
ca: Les més visitades

en: Arabic (_IBM-864)
ca: Àrab (_IBM-864)

en: Arabic (ISO-_8859-6)
ca: Àrab (ISO-_8859-6)

en: Arabic (_MacArabic)
ca: Àrab (_MacArabic)

en: Arabic (_Windows-1256)
ca: Àrab (_Windows-1256)

en: Baltic (_ISO-8859-13)
ca: Bàltic (_ISO-8859-13)

en: Baltic (I_SO-8859-4)
ca: Bàltic (I_SO-8859-4)

en: Baltic (_Windows-1257)
ca: Bàltic (_Windows-1257)

en: _Armenian (ARMSCII-8)
ca: _Armeni (ARMSCII-8)

en: _Georgian (GEOSTD8)
ca: _Georgià (GEOSTD8)

en: Central European (_IBM-852)
ca: Centreeuropeu (_IBM-852)

en: Central European (I_SO-8859-2)
ca: Centreeuropeu (I_SO-8859-2)

en: Central European (_MacCE)
ca: Centreeuropeu (_MacCE)

en: Central European (_Windows-1250)
ca: Centreeuropeu (_Windows-1250)

en: Chinese Simplified (_GB18030)
ca: Xinés simplificat (_GB18030)

en: Chinese Simplified (G_B2312)
ca: Xinés simplificat (G_B2312)

en: Chinese Simplified (GB_K)
ca: Xinés simplificat (GB_K)

en: Chinese Simplified (_HZ)
ca: Xinés simplificat (_HZ)

en: Chinese Simplified (_ISO-2022-CN)
ca: Xinés simplificat (_ISO-2022-CN)

en: Chinese Traditional (Big_5)
ca: Xinés tradicional (Big_5)

en: Chinese Traditional (Big5-HK_SCS)
ca: Xinés tradicional (Big5-HK_SCS)

en: Chinese Traditional (_EUC-TW)
ca: Xinés tradicional (_EUC-TW)

en: Cyrillic (_IBM-855)
ca: Ciríl·lic (_IBM-855)

en: Cyrillic (I_SO-8859-5)
ca: Ciríl·lic (I_SO-8859-5)

en: Cyrillic (IS_O-IR-111)
ca: Ciríl·lic (IS_O-IR-111)

en: Cyrillic (_KOI8-R)
ca: Ciríl·lic (_KOI8-R)

en: Cyrillic (_MacCyrillic)
ca: Ciríl·lic (_MacCyrillic)

en: Cyrillic (_Windows-1251)
ca: Ciríl·lic (_Windows-1251)

en: Cyrillic/_Russian (IBM-866)
ca: Ciríl·lic/_Rus (IBM-866)

en: Greek (_ISO-8859-7)
ca: Grec (_ISO-8859-7)

en: Greek (_MacGreek)
ca: Grec (_MacGreek)

en: Greek (_Windows-1253)
ca: Grec (_Windows-1253)

en: Hebrew (_IBM-862)
ca: Hebreu (_IBM-862)

en: Hebrew (IS_O-8859-8-I)
ca: Hebreu (IS_O-8859-8-I)

en: Hebrew (_MacHebrew)
ca: Hebreu (_MacHebreu)

en: Hebrew (_Windows-1255)
ca: Hebreu (_Windows-1255)

en: _Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ca: Hebreu _visual (ISO-8859-8)

en: Japanese (_EUC-JP)
ca: Japonés (_EUC-JP)

en: Japanese (_ISO-2022-JP)
ca: Japonés (_ISO-2022-JP)

en: Japanese (_Shift-JIS)
ca: Japonés (_Shift-JIS)

en: Korean (_EUC-KR)
ca: Coreà (_EUC-KR)

en: Korean (_ISO-2022-KR)
ca: Coreà  (_ISO-2022-KR)

en: Korean (_JOHAB)
ca: Coreà  (_JOHAB)

en: Korean (_UHC)
ca: Coreà (_UHC)

en: _Celtic (ISO-8859-14)
ca: _Cèltic (ISO-8859-14)

en: _Icelandic (MacIcelandic)
ca: _Islandés (MacIcelandic)

en: _Nordic (ISO-8859-10)
ca: _Nòrdic (ISO-8859-10)

en: _Persian (MacFarsi)
ca: _Persa (MacFarsi)

en: Croatian (Mac_Croatian)
ca: Croat (Mac_Croatian)

en: _Romanian (MacRomanian)
ca: _Romanés (MacRomanian)

en: R_omanian (ISO-8859-16)
ca: R_omanés (ISO-8859-16)

en: South _European (ISO-8859-3)
ca: Sud _europeu (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-_620)
ca: Tailandés (TIS-_620)

en: Thai (IS_O-8859-11)
ca: Tailandés (IS_O-8859-11)

en: _Thai (Windows-874)
ca: _Tailandés (Windows-874)

en: Turkish (_IBM-857)
ca: Turc (_IBM-857)

en: Turkish (I_SO-8859-9)
ca: Turc (I_SO-8859-9)

en: Turkish (_MacTurkish)
ca: Turc (_MacTurkish)

en: Turkish (_Windows-1254)
ca: Turc (_Windows-1254)

en: Cyrillic/Ukrainian (_KOI8-U)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnés (_KOI8-U)

en: Cyrillic/Ukrainian (Mac_Ukrainian)
ca: Ciríl·lic/Ucraïnés (Mac_Ukrainian)

en: Vietnamese (_TCVN)
ca: Vietnamita (_TCVN)

en: Vietnamese (_VISCII)
ca: Vietnamita (_VISCII)

en: Vietnamese (V_PS)
ca: Vietnamita (V_PS)

en: Vietnamese (_Windows-1258)
ca: Vietnamita (_Windows-1258)

en: Western (_IBM-850)
ca: Occidental (_IBM-850)

en: Western (_ISO-8859-1)
ca: Occidental (I_SO-8859-1)

en: Western (IS_O-8859-15)
ca: Occidental (IS_O-8859-15)

en: Western (_MacRoman)
ca: Occidental (_MacRoman)

en: Western (_Windows-1252)
ca: Occidental (_Windows-1252)

note: The following encodings are so rarely used that we don't want to * pollute the "related" part of the encodings menu with them, so we * set the language group to 0 here.
en: English (_US-ASCII)
ca: Anglés (_US-ASCII)

en: Unicode (UTF-_16 BE)
ca: Unicode (UTF-_16BE)

note: Translators: this is the title that an unknown encoding will * be displayed as.
en: Unknown (%s)
ca: Desconeguda (%s)

en: Text not found
ca: No s'ha trobat el text

en: Search wrapped back to the top
ca: La busca torna a començar des de dalt

en: Type to search…
ca: Escriviu per buscar…

en: Find previous occurrence of the search string
ca: Troba l'anterior aparició de la cadena que s'ha de buscar

en: Find next occurrence of the search string
ca: Troba la següent aparició de la cadena que s'ha de buscar

en: Not No_w
ca: A_ra no

en: _Never Save
ca: _No ho deses mai

en: _Save
ca: Al_ça

note: Translators: The %s the hostname where this is happening. * Example: mail.google.com.
en: Do you want to save your password for “%s”?
ca: Voleu guardar la contrasenya per «%s»?

note: Translators: Message appears when insecure password form is focused.
en: Heads-up: this form is not secure. If you type your password, it will not be kept private.
ca: Avís: este formulari no és segur. Si introduïu una contrasenya, altres podrien accedir-hi.

en: Deny
ca: Denega

en: Allow
ca: Permet

note: Translators: Notification policy for a specific site.
en: The page at %s wants to show desktop notifications.
ca: La pàgina <b>%s</b> vol mostrar notificacions a l'escriptori.

note: Translators: Geolocation policy for a specific site.
en: The page at %s wants to know your location.
ca: La pàgina <b>%s</b> vol saber la vostra ubicació.

note: Translators: Microphone policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your microphone.
ca: La pàgina <b>%s</b> vol utilitzar el vostre micròfon.

note: Translators: Webcam policy for a specific site.
en: The page at %s wants to use your webcam.
ca: La pàgina <b>%s</b> vol utilitzar la vostra càmera web.

note: translators: %s here is the address of the web page
en: Loading “%s”…
ca: S'està carregant «%s»…

en: Loading…
ca: S'està carregant…

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website presented identification that belongs to a different website.
ca: La identificació que presenta este lloc web pertany a lloc web diferent.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is too old to trust. Check the date on your computer’s calendar.
ca: La identificació d'este lloc web és massa antiga per confiar-hi. Comproveu la data al calendari de l'ordinador.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification was not issued by a trusted organization.
ca: La identificació d'este lloc web no ha estat emesa per una organització de confiança.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification could not be processed. It may be corrupted.
ca: No s'ha pogut processar la identificació d'este lloc web. Pot ser que estiga malmesa.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification has been revoked by the trusted organization that issued it.
ca: La identificació d'este lloc web ha estat revocada per l'organització de confiança que la va emetre.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification cannot be trusted because it uses very weak encryption.
ca: No es pot confiar en la identificació d'este lloc web perquè utilitza una encriptació molt dèbil.

note: Possible error message when a site presents a bad certificate.
en: This website’s identification is only valid for future dates. Check the date on your computer’s calendar.
ca: La identificació d'este lloc web només serà vàlida en el futur. Comproveu la data al calendari de l'ordinador.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a network error. Page title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Problem Loading Page
ca: S'ha produït un problema en carregar la pàgina

note: Message title when a site cannot be loaded due to a network error.
en: Unable to display this website
ca: No s'ha pogut mostrar este lloc web

note: Error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The site at %s seems to be unavailable.
ca: El lloc a %s no està disponible.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: It may be temporarily inaccessible or moved to a new address. You may wish to verify that your internet connection is working correctly.
ca: Pot ser que estiga fora de línia temporalment o que haja canviat d'adreça. Comproveu també que vos funciona la connexió a Internet.

note: Technical details when a site cannot be loaded due to a network error.
en: The precise error was: %s
ca: L'error concret és: %s

note: The button on the network error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the page crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE. The button on the process crash error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Reload
ca: Torna-ho a carregar

note: Message title when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: Oops! There may be a problem
ca: Vaja! S'ha produït un problema

note: Error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: The page %s may have caused Web to close unexpectedly.
ca: El lloc a %s pot haver causat que la Web es tanque de forma inesperada.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a page crash error.
en: If this happens again, please report the problem to the %s developers.
ca: Si torna a passar, informeu del problema als desenvolupadors de %s.

note: Page title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Problem Displaying Page
ca: S'ha produït un problema en mostrar la pàgina

note: Message title when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Oops!
ca: Errada!

note: Error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Something went wrong while displaying this page.
ca: Alguna cosa ha anat malament mentre es mostrava la pàgina.

note: Further error details when a site cannot be loaded due to a process crash error.
en: Please reload or visit a different page to continue.
ca: Torneu a carregar o aneu a una altra pàgina per continuar.

note: Page title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: Security Violation
ca: Violació de seguretat

note: Message title when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This Connection is Not Secure
ca: Esta connexió no és segura

note: Error details when a site is not loaded due to an invalid TLS certificate.
en: This does not look like the real %s. Attackers might be trying to steal or alter information going to or from this site.
ca: No pareix el %s real. Atacants poden estar intentant furtar o alterar informació que va o ve d'este lloc web.

note: The button on the invalid TLS certificate error page. DO NOT ADD MNEMONICS HERE.
en: Go Back
ca: Vés arrere

note: The hidden button on the invalid TLS certificate error page. Do not add mnemonics here.
en: Accept Risk and Proceed
ca: Accepta el risc i continua

en: None specified
ca: No se n'ha especificat cap

en: Technical information
ca: Informació tècnica

en: _OK
ca: _D'acord

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Downloads
ca: Baixades

note: If we don't have XDG user dirs info, return an educated guess.
en: Desktop
ca: Escriptori

en: Could not create a temporary directory in “%s”.
ca: No s'ha pogut crear un directori temporal a «%s».

en: The file “%s” exists. Please move it out of the way.
ca: Ja existeix el fitxer «%s». Hauríeu de moure'l.

en: Failed to create directory “%s”.
ca: No s'ha pogut crear el directori «%s».

en: Could not display help: %s
ca: No s'ha pogut mostrar l'ajuda: %s

note: TRANSLATORS: Please modify the main address of duckduckgo in order to match * the version used in your country. For example for the french version : * replace the ".com" with ".fr" :  "https://duckduckgo.fr/?q=%s&amp;t=epiphany"
en: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany
ca: https://duckduckgo.com/?q=%s&amp;t=epiphany&amp;kp=1&amp;kl=ct-ca

note: Translators: "friendly time" string for the current day, strftime format. like "Today 12∶34 am"
en: Today %I∶%M %p
ca: Hui a les %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for the previous day, * strftime format. e.g. "Yesterday 12∶34 am"
en: Yesterday %I∶%M %p
ca: Ahir a les %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current week, * strftime format. e.g. "Wed 12∶34 am"
en: %a %I∶%M %p
ca: %a a les %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in the current year, * strftime format. e.g. "Feb 12 12∶34 am"
en: %b %d %I∶%M %p
ca: %d de %b a les %H:%M

note: Translators: "friendly time" string for a day in a different year, * strftime format. e.g. "Feb 12 1997"
en: %b %d %Y
ca: %d de %b de %Y

note: impossible time or broken locale settings
en: Unknown
ca: Desconegut

en: Others
ca: Altres

en: Local files
ca: Fitxers locals

note: Translators: The first %s is the username and the second one is the * security origin where this is happening. Example: gnome@gmail.com and * https://mail.google.com.
en: Password for %s in a form in %s
ca: Contrasenya per %s en un formulari de %s

note: Translators: The %s is the security origin where this is happening. * Example: https://mail.google.com.
en: Password in a form in %s
ca: Contrasenya en un formulari de %s

en: Failed to obtain storage credentials.
ca: Fallada en obtindre les credencial d'emmagatzematge.

en: Please visit Preferences and sign in again to continue syncing.
ca: Aneu a les «Preferències» i identifiqueu-vos de nou per a continuar el procés de sincronització.

en: The password of your Firefox account seems to have been changed.
ca: La contrasenya del vostre compte de Firefox pareix que ha canviat.

en: Please visit Preferences and sign in with the new password to continue syncing.
ca: Visiteu les «Preferències» i entreu a la sessió amb la contrasenya nova per continuar el procés de sincronització.

en: Failed to obtain signed certificate.
ca: Fallada  en obtindre el certificat signat.

en: Could not find the sync secrets for the current sync user.
ca: No s'han pogut trobar els testimonis de sincronització per l'usuari amb la sessió actual oberta.

en: The sync secrets for the current sync user are invalid.
ca: Els testimonis de sincronització per l'usuari amb la sessió actual oberta són invàlids.

note: Translators: %s is the email of the user.
en: The sync secrets of %s
ca: Els testimonis de sincronització de %s

en: Failed to upload crypto/keys record.
ca: Fallada en carregar la dada xifrada/claus.

en: Failed to retrieve crypto keys.
ca: No s'han pogut obtindre les claus xifrades.

en: Failed to upload meta/global record.
ca: Fallada per carregar la dada meta/global.

note: Translators: the %d is the storage version, the \n is a newline character.
en: Your Firefox Account uses storage version %d. Web only supports version %d.
ca: El vostre compte de Firefox usa una versió d'emmagatzematge %d. La web sols suporta la versió %d.

en: Failed to verify storage version.
ca: Fallada en verificar la versió d'emmagatzematge.

en: Failed to retrieve the Sync Key
ca: Fallada en obtindre la clau de sincronització

en: Failed to register device.
ca: No s'ha pogut registrar el dispositiu.

en: The certificate does not match this website
ca: El certificat no correspon a esta pàgina web

en: The certificate has expired
ca: El certificat ha expirat

en: The signing certificate authority is not known
ca: Es desconeix l'autoritat de certificació que signa

en: The certificate contains errors
ca: El certificat conté errors

en: The certificate has been revoked
ca: S'ha revocat el certificat

en: The certificate is signed using a weak signature algorithm
ca: Els algoritmes de signatura que han signat el certificat són dèbils

en: The certificate activation time is still in the future
ca: La data d'activació del certificat encara és en el futur

en: The identity of this website has been verified.
ca: S'ha verificat la identitat d'esta pàgina web.

en: The identity of this website has not been verified.
ca: No s'ha verificat la identitat d'esta pàgina web.

note: Message on certificte dialog ertificate dialog
en: No problems have been detected with your connection.
ca: No s'han detectat problemes amb la connexió.

en: This certificate is valid. However, resources on this page were sent insecurely.
ca: Este certificat és vàlid. Tanmateix, en esta pàgina es van enviar recursos de forma insegura.

en: _Clear All
ca: _Neteja-ho tot

en: %d second left | %d seconds left
ca[0]: falta %d segon
ca[1]: falten %d segons

en: %d minute left | %d minutes left
ca[0]: falta %d minut
ca[1]: falten %d minuts

en: %d hour left | %d hours left
ca[0]: falta %d hora
ca[1]: falten %d hores

en: %d day left | %d days left
ca[0]: falta %d dia
ca[1]: falten %d dies

en: %d week left | %d weeks left
ca[0]: falta %d setmana
ca[1]: falten %d setmanes

en: %d month left | %d months left
ca[0]: falta %d mes
ca[1]: falten %d mesos

en: Finished
ca: Acabat

en: Error downloading: %s
ca: S'ha produït un error en la baixada: %s

en: Cancelling…
ca: Es cancel·la…

en: Starting…
ca: S'està iniciant…

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obri

en: All supported types
ca: Tots els tipus implementats

en: Web pages
ca: Pàgines web

en: Images
ca: Imatges

en: All files
ca: Tots els fitxers

note: Translators: the mnemonic shouldn't conflict with any of the * standard items in the GtkEntry context menu (Cut, Copy, Paste, Delete, * Select All, Input Methods and Insert Unicode control character.)
en: Cl_ear
ca: N_eteja

en: Paste and _Go
ca: Enganxa i _vés

note: Undo, redo.
en: _Undo
ca: _Desfés

en: _Redo
ca: _Refés

note: Label when clicking the lock icon on a secure page. %s is the website's hostname.
en: You are connected to %s
ca: Esteu connectat a %s

note: Label in certificate popover when site is untrusted. %s is a URL.
en: This web site’s digital identification is not trusted. You may have connected to an attacker pretending to be %s.
ca: No es pot confiar en la identificació digital d'esta pàgina web. Vos podeu haver connectat a un atacant que pretén ser %s.

note: Label in certificate popover when site uses HTTP. %s is a URL.
en: %s has no security. An attacker could see any information you send, or control the content that you see.
ca: %s no té seguretat. Un atacant podria veure la informació que envieu o controlar el contingut que veieu.

note: Label in certificate popover when site sends mixed content.
en: This web site did not properly secure your connection.
ca: Este lloc web no ha assegurat bé la connexió.

note: Label in certificate popover on secure sites.
en: Your connection seems to be secure.
ca: Pareix que la vostra connexió és segura.

en: _View Certificate…
ca: _Visualitza el certificat…

en: Bookmark Properties
ca: Propietats de l'adreça d'interés

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing tags table
ca: El fitxer no és un fitxer vàlid de destacats d'Epiphany: falta la taula d'etiquetes

en: File is not a valid Epiphany bookmarks file: missing bookmarks table
ca: El fitxer no és un fitxer vàlid de destacats d'Epiphany: falta la taula de destacats

en: Firefox bookmarks database could not be opened. Close Firefox and try again.
ca: La base de dades d'adreces d'interés de Firefox no s'ha pogut obrir. Tanqueu el Firefox i torneu a provar.

en: Firefox bookmarks could not be retrieved!
ca: No s'han pogut obtindre les adreces d'interés del Firefox!

en: Favorites
ca: Adreces d'interés

en: Mobile
ca: Mòbil

en: HTTP disk cache
ca: Memòria cau del disc HTTP

en: Local storage data
ca: Dades emmagatzemades localment

en: Offline web application cache
ca: Memòria cau d'aplicacions web fora de línia

en: IndexedDB databases
ca: Bases de dades IndexedDB

en: WebSQL databases
ca: Bases de dades WebSQL

en: Plugins data
ca: Dades dels connectors

note: Translators: tooltip for the refresh button
en: Reload the current page
ca: Recarrega la pàgina actual

note: Translators: tooltip for the stop button
en: Stop loading the current page
ca: Atura la recàrrega de la pàgina actual

note: Translators: tooltip for the back button
en: Go back to the previous page
ca: Torna a la pàgina anterior

note: Translators: tooltip for the forward button
en: Go forward to the next page
ca: Vés a la pàgina següent

note: Translators: tooltip for the secret homepage button
en: Go to your homepage
ca: Vés a la pàgina d'inici

note: Translators: tooltip for the bookmarks popover button
en: View and manage your bookmarks
ca: Visualitzeu i gestioneu les vostres adreces d'interés

note: Translators: tooltip for the downloads button
en: View downloads
ca: Visualitza les baixades

note: Translators: tooltip for the new tab button
en: Open a new tab
ca: Obri en una pestanya nova

en: Clear browsing history?
ca: Voleu netejar l'historial de navegació?

en: Clearing the browsing history will cause all history links to be permanently deleted.
ca: En netejar l'historial de navegació, tots els enllaços de l'historial se suprimiran definitivament.

en: It is not possible to modify history when in incognito mode.
ca: No és possible modificar l'historial quan esteu en mode incògnit.

en: Open a new tab in an existing browser window
ca: Obri una pestanya nova en una finestra del navegador existent

en: Open a new browser window
ca: Obri una finestra nova del navegador

en: Import bookmarks from the given file
ca: Importa les adreces d'interés a partir del fitxer especificat

en: FILE
ca: FITXER

en: Load the given session file
ca: Carrega el fitxer de sessió especificat

en: Add a bookmark
ca: Afig una adreça d'interés

en: Start a private instance
ca: Inicia una instància privada

en: Start an instance in incognito mode
ca: Inicieu una instància en mode d'incògnit

en: Start the browser in application mode
ca: Inicieu el navegador en mode d'aplicació

en: Profile directory to use in the private instance
ca: Directori de perfil que s'ha d'utilitzar en la instància privada

en: URL …
ca: URL…

en: Web options
ca: Opcions del Web

note: Translators: tooltip for the tab switcher menu button
en: View open tabs
ca: Visualitza les pestanyes obertes

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: New search engine
ca: Motor de busca nou

en: New address
ca: Adreça nova

en: Bang
ca: Abreviatura

en: Do you want to leave this website?
ca: Voleu abandonar el lloc web?

en: A form you modified has not been submitted.
ca: Un formulari que heu modificat no s'ha enviat.

en: _Discard form
ca: _Descarta el formulari

en: There are ongoing downloads
ca: Hi ha baixades en curs

en: If you quit, the downloads will be cancelled
ca: Si tanqueu la finestra es cancel·laran les baixades

en: Quit and cancel downloads
ca: Ix i cancel·la les baixades

en: Re_do
ca: _Refés

note: Edit.
en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Select _All
ca: Seleccion_a-ho tot

en: S_end Link by Email…
ca: _Envia un enllaç per correu electrònic…

en: _Reload
ca: To_rna a carregar

en: _Back
ca: Enda_rrere

en: _Forward
ca: _Endavant

note: Bookmarks
en: Add Boo_kmark…
ca: Afegei_x una adreça d'interés…

note: Links.
en: Open Link in New _Window
ca: Obri l'enllaç en una finestra _nova

en: Open Link in New _Tab
ca: Obri l'enllaç en una pes_tanya nova

en: Open Link in I_ncognito Window
ca: Obri l'enllaç en una finestra d'incòg_nit

en: _Save Link As…
ca: Anomena i guarda l'_enllaç…

en: _Copy Link Address
ca: _Copia l'adreça de l'enllaç

en: _Copy E-mail Address
ca: _Copia l'adreça electrònica

note: Images.
en: View _Image in New Tab
ca: Mostra la _imatge en una pestanya nova

en: Copy I_mage Address
ca: Copia l'adreça de la i_matge

en: _Save Image As…
ca: Anomena i guarda la _imatge…

en: Set as _Wallpaper
ca: Estableix com a _fons d'escriptori

note: Video.
en: Open Video in New _Window
ca: Obri el vídeo en una _finestra nova

en: Open Video in New _Tab
ca: Obri el vídeo en una pes_tanya nova

en: _Save Video As…
ca: Anomena i guarda el _vídeo…

en: _Copy Video Address
ca: _Copia l'adreça del vídeo

note: Audio.
en: Open Audio in New _Window
ca: Obri l'àudio en una _finestra nova

en: Open Audio in New _Tab
ca: Obri l'àudio en una pes_tanya nova

en: _Save Audio As…
ca: Anomena i guarda l'_àudio…

en: _Copy Audio Address
ca: _Copia l'adreça de l'àudio

en: Save Pa_ge As…
ca: Anomena i guarda la pà_gina…

en: _Page Source
ca: Codi font de la _pàgina

en: Search the Web for “%s”
ca: Cerqueu el web per a «%s»

en: Save Link As
ca: Anomena i guarda l'enllaç

en: Save Image As
ca: Anomena i guarda la imatge

en: Save Media As
ca: Anomena i guarda el medi

note: Translators: the %s refers to the time at which the last sync was made. * For example: Today 04:34 PM, Sun 11:25 AM, May 31 06:41 PM.
en: Last synchronized: %s
ca: Darrera sincronització: %s

note: Translators: the %s refers to the email of the currently logged in user.
en: Logged in as %s
ca: Connectat com a %s

en: Please don’t leave this page until you have completed the verification.
ca: No deixeu la pàgina fins que hàgeu completat la verificació.

en: Something went wrong, please try again later.
ca: Alguna cosa ha anat malament, torneu a provar.

[ctx: language]
note: Translators: this refers to a user-define language code * (one which isn't in our built-in list).
en: User defined (%s)
ca: Definida per l'usuari (%s)

en: System language (%s) | System languages (%s)
ca[0]: Llengua del sistema (%s)
ca[1]: Llengües del sistema (%s)

en: Language
ca: Idioma

en: Select a directory
ca: Trieu un directori

en: Web 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/epiphany
ca: El Web 3.6 ha desfasat este directori i ha intentat migrar la configuració a ~/.config/epiphany

en: Search the Web
ca: Cerqueu el web

en: Executes only the n-th migration step
ca: Executa només la passa de migració n-éssima

en: Specifies the required version for the migrator
ca: Especifica la versió necessària pel gestor de migració

en: Specifies the profile where the migrator should run
ca: Especifica el perfil que el gestor de migració hauria d'executar

en: Web profile migrator
ca: Gestor de migració del perfil del Web

en: Web profile migrator options
ca: Opcions del gestor de migració de perfil

en: _New Window
ca: Finestra _nova

en: New _Incognito Window
ca: Finestra d'_incògnit nova

en: Reopen Closed _Tab
ca: Torna a obrir la _pestanya tancada

en: I_mport Bookmarks
ca: I_mporta les adreces d'interés

en: E_xport Bookmarks
ca: E_xporta les adreces d'interés

en: _History
ca: _Historial

en: Pr_eferences
ca: _Preferències

en: _Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de te_clat

en: _Help
ca: A_juda

en: _About
ca: _Quant a

en: _Quit
ca: I_x

en: Bookmark
ca: Adreça d'interés

en: Name
ca: Nom

en: Address
ca: Adreça

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Add Tag…
ca: Afig una etiqueta…

en: _Add
ca: _Afig

en: _Remove Bookmark
ca: Esborra l'ad_reça d'interés

en: All
ca: Totes

en: No bookmarks yet?
ca: No teniu adreces d'interés?

en: Bookmark some webpages to view them here.
ca: Marqueu algunes pàgines web per a veure-les ací.

en: Clear Personal Data
ca: Neteja les dades personals

en: C_lear
ca: _Neteja

en: Search
ca: Busca

en: Filter domains
ca: Filtra els dominis

en: Search domains
ca: Busca dominis

en: You can select a period of time to clear data for all websites modified in that period. If you choose from the beginning of time, then you can also clear data only for particular websites.
ca: Podeu seleccionar un període de temps per esborrar les dades de tots els llocs web modificats en este període. Si trieu des de «Tot», llavors també podreu esborrar dades només per a llocs web concrets.

en: Clear selected personal data _from:
ca: Esborra les dades personals _des de:

en: the past hour
ca: l'hora anterior

en: the past day
ca: el dia anterior

en: the past week
ca: el cap de setmana anterior

en: the past four weeks
ca: els dos darrers caps de setmana

en: the beginning of time
ca: Tot

en: No data found
ca: No s'han trobat dades

en: You cannot undo this action. The data you are choosing to clear will be removed forever.
ca: No podeu desfer esta acció. Les dades que heu triat se suprimiran per sempre.

en: Cookies
ca: Galetes

en: C_lear All
ca: _Neteja-ho tot

en: Filter cookies
ca: Filtra les galetes

en: Search cookies
ca: Busca galetes

en: Site
ca: Lloc

en: Delete the selected cookies
ca: Suprimeix les galetes seleccionades

en: Text Encoding
ca: Codificació del text

en: Use the encoding specified by the document
ca: Fes servir la codificació especificada en el document

en: Recent encodings
ca: Codificacions recents

en: Related encodings
ca: Codificacions relacionades

en: Show all…
ca: Mostra-ho tot…

en: _Copy Location
ca: _Copia la ubicació

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: History
ca: Historial

en: Search history
ca: Historial de busca

en: Date
ca: Data

en: Location
ca: Ubicació

en: Remove the selected pages from history
ca: Suprimeix les pàgines seleccionades de l'historial

en: Open the selected pages in new tabs
ca: Obri les pàgines seleccionades en pestanyes

en: Move Tab _Left
ca: Mou _la pestanya a l'esquerra

en: Move Tab _Right
ca: Mou la pestanya a la d_reta

en: Du_plicate
ca: Du_plica

en: _Close
ca: Tan_ca

en: Zoom Out
ca: Redueix

en: Zoom In
ca: Amplia

en: _New Tab
ca: Pes_tanya nova

en: New _Window
ca: Finestra _nova

en: Text _Encoding
ca: Codificació d_el text

en: Install Site as Web _Application…
ca: Instal·la el lloc com a aplicació _web…

en: Passwords
ca: Contrasenyes

en: Filter passwords
ca: Filtra les contrasenyes

en: Search passwords
ca: Busca les contrasenyes

en: User Name
ca: Nom d'usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Forget the selected passwords
ca: Oblida les contrasenyes seleccionades

en: Reveal all the passwords
ca: Mostra totes les contrasenyes

en: _Copy Password
ca: _Copia la contrasenya

en: C_opy Username
ca: C_opia el nom d'usuari

en: Preferences
ca: Preferències

en: Homepage
ca: Pàgina d'inici

en: New _tab page
ca: Pàgina Pestanya _nova

en: _Blank page
ca: Pàgina en _blanc

en: _Custom:
ca: _Personalitzat:

en: _Download folder:
ca: Carpeta de les _baixades:

en: A_utomatically open downloaded files
ca: Obri a_utomàticament els fitxers baixats

en: Search Engines
ca: Busca motors

en: _Manage Search Engines
ca: _Gestiona els motors de busca

en: You can select different search engines to use.
ca: Podeu seleccionar diferents motors de busca per usar.

en: Session
ca: Sessió

en: _Remember previous tabs on startup
ca: _Recorda les pestanyes anteriors a l'inici

en: Web Content
ca: Contingut web

en: Try to block _advertisements
ca: Intenta bloquejar la publicit_at

en: Try to block web _trackers
ca: Intenta bloquejar els ras_trejadors web

en: Block popup _windows
ca: Bloca les _finestres emergents

en: Enable _plugins
ca: Habilita els _connectors

en: Fonts
ca: Tipus de lletres

en: _Use system fonts
ca: _Utilitza els tipus de lletra del sistema

en: Sans serif font:
ca: Tipus de lletra sans serif:

en: Serif font:
ca: Tipus de lletra serif:

en: Monospace font:
ca: Tipus de lletra d'amplària fixa:

en: Style
ca: Estil

en: Use custom _stylesheet
ca: Utilitza un _full d'estils en cascada personalitzat

en: _Edit Stylesheet
ca: _Edita el full d'estil

en: Fonts & Style
ca: Tipus de lletres i estils

en: Manage _Cookies
ca: _Gestiona les galetes

en: _Always accept
ca: _Accepta-les sempre

en: Only _from sites you visit
ca: Només _dels llocs que visiteu

note: Refers to "Only from sites you visit" option under Cookies.
en: For example, not from advertisers on these sites
ca: Per exemple, no dels anunciants d'estos llocs web

en: _Never accept
ca: _No n'acceptis mai

en: Manage _Passwords
ca: _Gestiona les contrasenyes

en: _Remember passwords
ca: _Recorda les contrasenyes

en: Personal Data
ca: Dades personals

en: You can clear stored personal data.
ca: Podeu netejar les dades personals guardades.

en: Manage Personal _Data
ca: Gestiona les _dades personals

en: Stored Data
ca: Dades guardades

en: _Add…
ca: _Afig…

en: _Remove
ca: _Suprimeix

en: _Up
ca: Am_unt

en: _Down
ca: A_vall

en: Spell Checking
ca: Verificació de l'ortografia

en: _Enable spell checking
ca: Habilita la _verificació de l'ortografia

en: Sign in with your Firefox account to sync your data with Web and Firefox on other computers. Web is not produced or endorsed by Mozilla.
ca: Inicieu la sessió amb el vostre compte de Firefox per sincronitzar les vostres dades amb el núvol i amb el Firefox d'altres ordinadors.  El núvol no està produït o té l'aprovació de Mozilla.

en: Firefox Account
ca: Compte de Firefox

en: Sign _out
ca: Tanqueu la sessió

en: Sync Options
ca: Opcions de sincronització

en: Collections
ca: Col·leccions

en: S_ynced tabs
ca: Pestanyes sincronitzades

en: _Bookmarks
ca: _Adreces d'interés

en: _Passwords
ca: _Contrasenyes

en: Open _Tabs
ca: Pes_tanyes obertes

en: Frequency
ca: Freqüència

en: Sync _now
ca: Sincro_nitza ara

en: Device name
ca: Nom del dispositiu

en: _Change
ca: _Canvia

en: Sync
ca: Sincronitza

en: Add Language
ca: Afig un idioma

en: Choose a l_anguage:
ca: Trieu un idiom_a:

en: Manage Search Engines
ca: Gestiona els motors de busca

en: Default
ca: Per defecte

en: To determine the search address, perform a search using the search engine that you want to add and check the resulting address. Remove the search term from the resulting address and replace it with %s.
ca: Per determinar l'adreça de busca, feu una busca utilitzant el motor de busca que voleu afegir i comproveu la direcció resultant. Traieu el terme de busca des de la direcció resultant i reemplaceu-lo amb %s.

[ctx: shortcut window]
en: New window
ca: Finestra nova

[ctx: shortcut window]
en: New incognito window
ca: Finestra d'incògnit nova

[ctx: shortcut window]
en: Open file
ca: Obri fitxer

[ctx: shortcut window]
en: Save page
ca: Anomena i guarda la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Save page as web app
ca: Anomena i guarda la pàgina com una aplicació web

[ctx: shortcut window]
en: Print page
ca: Imprimeix la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ca: Ix

[ctx: shortcut window]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: shortcut window]
en: Go to homepage
ca: Vés a la pàgina d'inici

[ctx: shortcut window]
en: Reload current page
ca: Recarrega la pàgina actual

[ctx: shortcut window]
en: Stop loading current page
ca: Atura la càrrega de la pàgina actual

[ctx: shortcut window]
en: Go back to the previous page
ca: Torna a la pàgina anterior

[ctx: shortcut window]
en: Go forward to the next page
ca: Vés a la pàgina següent

[ctx: shortcut window]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: shortcut window]
en: New tab
ca: Pestanya nova

[ctx: shortcut window]
en: Close current tab
ca: Tanca la pestanya actual

[ctx: shortcut window]
en: Reopen closed tab
ca: Torna a obrir la pestanya tancada

[ctx: shortcut window]
en: Go to the next tab
ca: Vés a la pestanya següent

[ctx: shortcut window]
en: Go to the previous tab
ca: Vés a la pestanya anterior

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the left
ca: Mou la pestanya actual a l'esquerra

[ctx: shortcut window]
en: Move current tab to the right
ca: Mou la pestanya actual a la dreta

[ctx: shortcut window]
en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

[ctx: shortcut window]
en: History
ca: Historial

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ca: Preferències

[ctx: shortcut window]
en: Bookmark current page
ca: Guarda la pàgina actual en adreces d'interés

[ctx: shortcut window]
en: Toggle caret browsing
ca: Commuta el mode de navegació amb cursor

[ctx: shortcut window]
en: View
ca: Visualitza

[ctx: shortcut window]
en: Zoom in
ca: Amplia

[ctx: shortcut window]
en: Zoom out
ca: Redueix

[ctx: shortcut window]
en: Reset zoom
ca: Inicialitza la lupa

[ctx: shortcut window]
en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

[ctx: shortcut window]
en: View page source
ca: Mostra el codi font de la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Toggle inspector
ca: Commuta a inspector

[ctx: shortcut window]
en: Editing
ca: Edició

[ctx: shortcut window]
en: Cut
ca: Retalla

[ctx: shortcut window]
en: Copy
ca: Copia

[ctx: shortcut window]
en: Paste
ca: Enganxa

[ctx: shortcut window]
en: Undo
ca: Desfés

[ctx: shortcut window]
en: Redo
ca: Refés

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

[ctx: shortcut window]
en: Select page URL
ca: Selecciona la URL de la pàgina

[ctx: shortcut window]
en: Search
ca: Busca

[ctx: shortcut window]
en: Next search result
ca: Resultat de la busca següent

[ctx: shortcut window]
en: Previous search result
ca: Resultat de la busca anterior

en: Synced Tabs
ca: Pestanyes sincronitzades

en: Below are the synced open tabs of your other devices that use Firefox Sync with this account. Open a tab by double clicking its name (tabs under Local Tabs cannot be opened).
ca: A continuació es mostren les pestanyes obertes sincronitzades dels altres dispositius que utilitzen Firefox Sync amb este compte. Obriu una pestanya fent doble clic al seu nom (no es poden obrir pestanyes locals).

en: Search the Web for %s
ca: Cerqueu el web per a %s

en: Local Tabs
ca: Pestanyes locals

en: GVDB File
ca: Fitxer GVDB

en: Ch_oose File…
ca: _Trieu un fitxer…

en: I_mport
ca: I_mporta

en: Select Profile
ca: Selecciona un perfil

en: _Select
ca: Seleccion_a

en: Choose File
ca: Trieu un fitxer

en: Bookmarks successfully imported!
ca: Adreces d'interés importades amb èxit!

en: Import Bookmarks
ca: Importa les adreces d'interés

en: Ch_oose File
ca: _Trieu un fitxer

en: From:
ca: Des de:

en: Bookmarks successfully exported!
ca: Adreces d'interés exportades amb èxit!

en: Contact us at:
ca: Contacteu-nos a:

en: Contributors:
ca: Col·laboradors:

en: Past developers:
ca: Antics desenvolupadors:

en: A simple, clean, beautiful view of the web.
    Powered by WebKitGTK+ %d.%d.%d
ca: Una vista senzilla, neta i bonica del web.
    Basat en WebKitGTK+ %d.%d.%d

en: Web Website
ca: Lloc web del Web

en: Open
ca: Obri

en: A web application named “%s” already exists. Do you want to replace it?
ca: Ja existeix una aplicació web amb el nom «%s». Voleu reemplaçar-la?

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Replace
ca: Reemplaça

en: An application with the same name already exists. Replacing it will overwrite it.
ca: Ja existeix una aplicació amb este nom, si la reemplaceu l'estareu sobreescrivint.

en: The application “%s” is ready to be used
ca: L'aplicació «%s» ja està a punt per fer-se servir

en: The application “%s” could not be created
ca: No s'ha pogut crear l'aplicació «%s»

en: Launch
ca: Executa

note: Show dialog with icon, title.
en: Create Web Application
ca: Crea una aplicació web

en: C_reate
ca: _Crea

en: Save
ca: Guarda

en: Enable caret browsing mode?
ca: Voleu habilitar el mode de navegació amb cursor?

en: Pressing F7 turns caret browsing on or off. This feature places a moveable cursor in web pages, allowing you to move around with your keyboard. Do you want to enable caret browsing?
ca: Si premeu F7 activareu o desactivareu la navegació per cursor. Esta funció permet moure's per les pàgines web amb el teclat. Voleu activar la navegació per cursor?

en: _Enable
ca: _Habilita
