fontforge - en to uk translation catalogue (6942 entries)

en: Additional arguments for autotrace program:
uk: Додаткові параметри програми autotrace:

en: Can't find autotrace
uk: Не вдалося знайти autotrace

en: Can't find autotrace program (set AUTOTRACE environment variable) or download from:
      http://sf.net/projects/autotrace/
uk: Не вдалося знайти програму autotrace (встановіть змінну середовища AUTOTRACE) або звантажте програму за адресою:
      http://sf.net/projects/autotrace/

en: Autotracing...
uk: Автотрасування…

en: Nothing to trace
uk: Немає чого трасувати

en: Can't find mf
uk: Не вдалося знайти mf

en: Can't find mf program -- metafont (set MF environment variable) or download from:
      http://www.tug.org/
      http://www.ctan.org/
    It's part of the TeX distribution
uk: Не вдалося знайти програми mf. Встановіть metafont (або зміну середовища MF) або звантажте програму за адресами:
      http://www.tug.org/
      http://www.ctan.org/
    Ця програма є частиною набору пакунків TeX

en: Can't create temporary directory
uk: Не вдалося створити тимчасовий каталог

en: Can't run mf
uk: Не вдалося запустити mf

en: Could not read (or perhaps find) mf output file
uk: Не вдалося прочитати (або знайти) файл виведення даних mf

en: MetaFont exited with an error
uk: Помилка під час роботи MetaFont

en: AutoWidth failure on %s
uk: Помилка AutoWidth у %s

en: Couldn't open file
uk: Не вдалося відкрити файл

en: Couldn't open file %.200s
uk: Не вдалося відкрити файл %.200s

en: No Kern Pairs
uk: Немає пар

en: No kerning pairs found in %.200s
uk: У %.200s не виявлено кернових пар

en: %s has a bounding box which is too big for this algorithm to work. Ignored.
uk: Зовнішня рамка %s занадто велика для того, щоб можна було скористатися цим алгоритмом. Проігноровано.

en: Glyph too big
uk: Гліф занадто великий

en: Spiros did not converge
uk: Spiro не збіглися

en: Scaling Bitmaps
uk: Масштабування растру

en: Attempt to regenerate a pixel size that has not been created (%d@%d)
uk: Спроба повторного створення розміру шрифту, який ще не було створено (%d@%d)

en: Missing Bitmap
uk: Немає растру

en: Save Failed
uk: Не вдалося зберегти

en: I'm sorry this file is too complex for me to understand (or is erroneous, or is empty)
uk: Вибачте, але цей файл є занадто складним для обробки програмою (або у ньому містяться помилки, або він порожній)

en: Too Complex or Bad
uk: Занадто складний або помилковий

en: Not a plate file
uk: Не є файлом plate

en: This does not seem to be a plate file
    First line wrong
uk: Вказаний файл не є файлом plate.
    Помилка у першому ж рядку

en: This does not seem to be a plate file
    Expected left paren
uk: Вказаний файл не є файлом plate.
    Мало бути використано ліву дужку

en: This does not seem to be a plate file
    Expected one of 'voc[]z'
uk: Вказаний файл не є файлом plate.
    Мало бути використано одне зі значень «voc[]z»

en: This does not seem to be a plate file
    Expected two real numbers
uk: Вказаний файл не є файлом plate.
    Мало бути отримано два дійсних числа

en: I'm sorry this file is too complex for me to understand (or is erroneous)
uk: Вибачте, але цей файл є занадто складним для обробки програмою (або у ньому містяться помилки)

en: Can't find the file
uk: Не вдалося знайти файл

en: Bad xfig file
uk: Помилковий файл xfig

en: Bad image file
uk: Помилковий файл зображення

en: Bad image file: %.100s
uk: Помилковий файл зображення: %.100s

en: Nothing Selected
uk: Нічого не позначено

en: You must select a glyph before you can import an image into it
uk: Перш ніж імпортувати до гліфа зображення, слід вказати гліф

en: More Images Than Selected Glyphs
uk: Кількість зображень перевищує кількість гліфів

en: Bad Template
uk: Помилковий шаблон

en: Bad template, no extension
uk: Помилковий шаблон, немає суфікса назви

en: Bad template, unrecognized format
uk: Помилковий шаблон, нерозпізнаний формат

en: Nothing Loaded
uk: Нічого не завантажено

en: Unicode value (%x) not in font, ignored
uk: Значення Unicode (%x) немає у шрифті, його буде проігноровано

en: Unicode value not in font
uk: Значення Unicode поза межами шрифту

en: Encoding value (%x) not in font, ignored
uk: Значення кодування (%x) немає у шрифті, його буде проігноровано

en: Encoding value not in font
uk: Значення кодування поза межами шрифту

en: Bad image file, not a bitmap: %.100s
uk: Помилковий файл зображення, не растрове зображення: %.100s

en: Don't Warn Again
uk: Більше не попереджати

en: _OK
uk: _Гаразд

en: Bad Reference
uk: Помилкове посилання

en: You are attempting to paste a reference to %1$s into %2$s.
    But %1$s does not exist in this font, nor can I find the original character referred to.
    It will not be copied.
uk: Ви намагаєтеся вставити посилання на %1$s до %2$s
    Але %1$s у цьому шрифті немає. Програмі також не вдалося знайти символ, на який вказувало початкове посилання.
    Посилання не буде скопійовано.

en: _Yes
uk: _Так

en: Yes to _All
uk: «Так» для _всіх

en: No _to All
uk: «Ні» _для всіх

en: _No
uk: _Ні

en: You are attempting to paste a reference to %1$s into %2$s.
    But %1$s does not exist in this font.
    Would you like to copy the original splines (or delete the reference)?
uk: Ви намагаєтеся вставити посилання на %1$s до %2$s.
    Але %1$s у цьому шрифті немає.
    Бажаєте скопіювати початкові сплайни (або вилучити посилання)?

en: Anchor Lost
uk: Втрачено прив’язку

en: At least one anchor point was lost when pasting from one font to another because no matching anchor class could be found in the new font.
uk: Під час вставлення даних з одного шрифту до іншого втрачено принаймні одну точку прив’язки, оскільки у новому шрифті не було знайдено відповідного класу прив’язок.

en: Duplicate Anchor
uk: Дублювання прив’язки

en: There is already an anchor point named %1$.40s in %2$.40s.
uk: У %2$.40s вже існує точка прив’язки з назвою %1$.40s.

en: Different Fonts
uk: Різні шрифти

en: You are attempting to paste glyph instructions from one font to another. Generally this will not work unless the 'prep', 'fpgm' and 'cvt ' tables are the same.
    Do you want to continue anyway?
uk: Ви наказали програмі вставити інструкції гліфів з одного шрифту до іншого. Зазвичай, таке вставлення не призведе до бажаних результатів, якщо не збігаються таблиці «prep», «fpgm» і «cvt ».
    Бажаєте продовжити виконання дії?

en: Please don't do that
uk: Будь ласка, не робіть цього

en: You may not paste a reference into this window
uk: Вам не варто вставляти посилання до цього вікна

en: Attempt to make a glyph that refers to itself
uk: Спроба створення гліфа з посиланням на самого себе

en: Self-referential glyph
uk: Гліф з самопосиланням

en: No Vertical Metrics
uk: Немає вертикальної метрики

en: This font does not have vertical metrics enabled.
    Use Element->Font Info to enable them.
uk: У шрифті не увімкнено вертикальної метрики.
    Увімкніть метрику за допомогою пункту меню «Елемент->Відомості щодо шрифту».

en: Could not find original glyph
uk: Не вдалося знайти початкового гліфа

en: Missing glyph
uk: Немає гліфа

en: _Cancel
uk: _Скасувати

note: GT: I'm not happy with this phrase. Suggestions for improvements are welcome GT:  Here I am generating a list of lookup names representing data that can GT:  be copied from one glyph to another. For a kerning (pairwise) lookup GT:  the first entry in the list (marked by the lookup name by itself) wi
en: Second glyph of %s
uk: Другий гліф %s

en: No Lookups
uk: Немає фільтрів

en: No lookups to copy
uk: Немає фільтрів для копіювання

en: Lookups
uk: Фільтри

en: Choose which lookups to copy
uk: Виберіть фільтри, які слід скопіювати

en: Attempt to make a character that refers to itself
uk: Спроба створення символу з посиланням на самого себе

en: Self-referential character
uk: Символ з самопосиланням

en: No selection
uk: Нічого не позначено

en: Bitmap Paste
uk: Вставка растру

en: Pasting...
uk: Вставка…

en: Can't open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Failed to write %s
uk: Не вдалося записати %s

en: No glyph named %s, used as a pattern in %s
uk: Немає гліфа з назвою %s, використаного як шаблон у %s

en: Auto Hinting Font...
uk: Автоматичне гінтування шрифту…

en: Converting PostScript
uk: Перетворення Postscript

en: Saving PostScript Font
uk: Збереження шрифту PostScript

en: Outlining glyphs
uk: Створення зовнішніх контурів гліфів

en: Inlining glyphs
uk: Створення внутрішніх контурів гліфів

en: Shadowing glyphs
uk: Затінені гліфи

en: ParseGlyphOrderAndAliasDB: Invalid (non-tab separated entry) at index %d: %s
uk: ParseGlyphOrderAndAliasDB: некоректний (не відокремлений табуляцією) запис із індексом %d: %s

en: Encoding name
uk: Назва кодування

en: Please name this encoding
uk: Будь ласка, вкажіть назву цього кодування

en: Bad encoding file format
uk: Формат файлів з помилковим кодуванням

en: This file contains an unnamed encoding, which cannot be named in a script
uk: У цьому файлі міститься кодування без назви, яку неможливо встановити за допомогою скрипту

en: Please name encoding %d in this file
uk: Будь ласка, вкажіть назву кодування %d у цьому файлі

en: couldn't write encodings file
uk: не вдалося записати файл кодувань

en: Couldn't open cidmap file: %s
uk: Не вдалося відкрити файл cidmap: %s

en: Missing cidmap file
uk: Не виявлено файла cidmap

en: %s is not a cidmap file, please download
    http://fontforge.sourceforge.net/cidmaps.tgz
uk: %s не є файлом cidmap, будь ласка, звантажте файл за адресою
    http://fontforge.sourceforge.net/cidmaps.tgz

en: Bad cidmap file
uk: Помилковий файл cidmap

en: _Search
uk: _Шукати

en: _Use It
uk: Ви_користати

en: This font is based on the charset %1$.20s-%2$.20s-%3$d, but the best I've been able to find is %1$.20s-%2$.20s-%4$d.
    Shall I use that or let you search?
uk: Цей шрифт засновано на наборі символів %1$.20s-%2$.20s-%3$d, але найкраще, що вдалося знайти, це %1$.20s-%2$.20s-%4$d.
    Використати знайдене, чи ви знайдете самі?

en: Use CID Map
uk: Використати карту CID

en: _Browse
uk: Ви_брати

en: _Give Up
uk: Ві_дмовитися

en: FontForge was unable to find a cidmap file for this font. It is not essential to have one, but some things will work better if you do. If you have not done so you might want to download the cidmaps from:
       http://FontForge.sourceforge.net/cidmaps.tgz
    and then gunzip and untar them and move them to:
      %.80s
    
    Would you like to search your local disk for an appropriate file?
uk: FontForge не вдалося знайти файл cidmap для цього шрифту. Такий файл не є обов’язковим, але з ним деякі речі працюватимуть краще. Якщо ви цього ще не зробили, варто отримати збірку файлів cidmaps за такою адресою:
       http://FontForge.sourceforge.net/cidmaps.tgz
    потім розпакуйте архів і пересуньте до цього каталогу:
      %.80s
    
    Хочете наказати програмі пошукати відповідний файл на вашому локальному диску?

en: No cidmap file...
uk: Немає файла cidmap…

en: Find a cidmap file...
uk: Знайти файл cidmap…

en: Are you sure you don't want to use the cidmap I found?
uk: Впевнені, що не бажаєте скористатися знайденими даними cidmap?

en: _Add
uk: _Додати

en: _Delete
uk: В_илучити

en: Extraneous glyphs
uk: Сторонні гліфи

en: The current encoding contains glyphs which I cannot map to CIDs.
    Should I delete them or add them to the end (where they may conflict with future ros definitions)?
uk: У поточному кодуванні містяться гліфи, які не можна відтворити у CID.
    Що слід робити: вилучити їх чи додати наприкінці (де вони можуть конфліктувати з наступними визначеннями розширень)?

en: Not a CID-keyed font
uk: Шрифт без ключів CID

en: Encoding Too Large
uk: Занадто велике кодування

en: MultipleEncodingIgnored
uk: Ігнорування зайвих кодувань

en: The glyph at CID %d is mapped to more than %d encodings. Only the first %d are handled.
uk: Гліф CID %d відображено на більше ніж %d кодувань. Обробка виконуватиметься лише для перших %d кодувань.

en: No glyph named %s.
uk: Немає гліфа з назвою %s.

en: No CID named %s
uk: Немає CID з назвою %s

en: Unparseable include on line %d of %s
uk: Непридатне для обробки включення у рядку %d %s

en: Include filename too long on line %d of %s
uk: Занадто довга назва файла у рядку %d %s

en: End of file in include on line %d of %s
uk: Символ кінця файла у включенні у рядку %d %s

en: Missing close parenthesis in include on line %d of %s
uk: Не вистачає правої круглої дужки у включенні, рядок %d %s

en: No filename specified in include on line %d of %s
uk: Не вказано назви файла у включенні, рядок %d %s

en: Includes nested too deeply on line %d of %s
uk: Занадто великий рівень вкладеності включення у рядку %d %s

en: Could not open include file (%s) on line %d of %s
uk: Не вдалося відкрити файл включення (%s), рядок %d %s

en: Number too long on line %d of %s
uk: Занадто довге число, рядок %d %s

en: Missing number on line %d of %s
uk: Не вистачає числа у рядку %d %s

en: Unexpected character (0x%02X) on line %d of %s
uk: Неочікуваний символ (0x%02X), рядок %d %s

en: Name, %s%s, too long on line %d of %s
uk: Назва, %s%s, є занадто довгою, рядок %d %s

en: Missing name on line %d of %s
uk: Не вказано назви у рядку %d %s

en: Expected '%s' on line %d of %s
uk: Мало бути «%s», рядок %d %s

en: Expected '%c' on line %d of %s
uk: Не вистачає «%c», рядок %d %s

en: Expected unknown token (internal error) on line %d of %s
uk: Не вистачає невідомого елемента (внутрішня помилка), рядок %d %s

en: Expected ';' at statement end on line %d of %s
uk: Не вистачає «;» наприкінці команди, рядок %d %s

en: Use of undefined glyph class, %s, on line %d of %s
uk: Використання невизначеного класу гліфів, %s, рядок %d %s

en: Use of undefined mark class, %s, on line %d of %s
uk: Використання невизначеного класу позначок, %s, рядок %d %s

en: Reference to a CID in a non-CID-keyed font on line %d of %s
uk: Посилання на CID у шрифті без ключів CID, рядок %d %s

en: Reference to a glyph name in a CID-keyed font on line %d of %s
uk: Посилання на назву гліфа у шрифті з ключами CID, рядок %d %s

en: Expected '[' in glyph class definition on line %d of %s
uk: Не вистачає «[» у визначенні класу гліфів, рядок %d %s

en: Invalid CID range in glyph class on line %d of %s
uk: Некоректний діапазон CID у класі гліфів, рядок %d %s

en: Invalid glyph name range in glyph class on line %d of %s
uk: Некоректний діапазон назв гліфів у класі гліфів, рядок %d %s

en: Unexpected token in glyph class range on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент у діапазоні класу гліфів, рядок %d %s

en: Expected glyph name, cid, or class in glyph class definition on line %d of %s
uk: Не вистачає назви гліфа, cid або класу у визначенні класу гліфів, рядок %d %s

en: Expected ';' in lookupflags on line %d of %s
uk: Не вистачає «;» у прапорцях фільтрування, рядок %d %s

en: Unexpected token in lookupflags on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент у прапорцях фільтрування, рядок %d %s

en: No flags specified in lookupflags on line %d of %s
uk: У прапорцях фільтрування не вказано прапорців, рядок %d %s

en: Expected '=' in glyph class definition on line %d of %s
uk: Не вистачає «=» у визначенні класу гліфів, рядок %d %s

en: Expected tag in languagesystem on line %d of %s
uk: Не вистачає теґу у системі мов (languagesystem), рядок %d %s

en: Expected integer in device table on line %d of %s
uk: Не вистачає цілого значення у таблиці пристроїв, рядок %d %s

en: Pixel size too big in device table on line %d of %s
uk: Занадто великий розмір у пікселях у таблиці пристроїв, рядок %d %s

en: Expected comma in device table on line %d of %s
uk: Не вистачає коми у таблиці пристроїв, рядок %d %s

en: Expected integer in caret on line %d of %s
uk: Слід використовувати ціле число у вставці, рядок %d %s

en: Expected '>' in caret on line %d of %s
uk: Не вистачає «>» у вставці, рядок %d %s

en: "%s" is not the name of a known named anchor on line %d of %s.
uk: «%s» не є назвою відомого іменованої прив’язки, рядок %d %s.

en: Expected integer in anchor on line %d of %s
uk: Не вистачає цілого значення у прив’язці, рядок %d %s

en: Expected 'anchor' keyword in anchor on line %d of %s
uk: Зайве ключове слово «anchor» у прив’язці, рядок %d %s

en: Expected '>' in anchor on line %d of %s
uk: Не вистачає «>» у прив’язці, рядок %d %s

en: Expected name in anchor definition on line %d of %s
uk: Слід вказати назву у визначенні прив’язки, рядок %d %s

en: Attempt to redefine anchor definition of "%s" on line %d of %s
uk: Спроба перевизначення прив’язки «%s», рядок %d %s

en: Reference to a lookup which is not in the feature file but which is in the font, %.50s
uk: Посилання на фільтрування, якого немає у файлі модифікацій, але яке є у шрифті, %.50s

en: Refers to Font
uk: Посилається на шрифт

en: "%s" is not the name of a known named value record on line %d of %s.
uk: «%s» не є назвою відомого іменованого запису значень, рядок %d %s.

en: Unexpected token in value record on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент у запису значень, рядок %d %s

en: Expected name in value record definition on line %d of %s
uk: Слід вказати назву у визначенні запису значень, рядок %d %s

en: Attempt to redefine value record definition of "%s" on line %d of %s
uk: Спроба перевизначення визначення запису значень «%s» у рядку %d %s

en: Expected name or class on line %d of %s
uk: Потрібна назва або клас у рядку %d %s

en: Expected anchor in mark class definition on line %d of %s
uk: У визначені класу позначок слід вказати прив’язку, рядок %d %s

en: Expected class name in mark class definition on line %d of %s
uk: У визначені класу позначок слід вказати назву класу, рядок %d %s

en: Lookups may only be specified after marked glyphs on line %d of %s
uk: Фільтрування можна вказувати лише після позначених гліфів, рядок %d %s

en: Lookups must be defined before being used on line %d of %s
uk: Фільтрування слід вказувати до їх використання, рядок %d %s

en: Expected '>' in value record on line %d of %s
uk: Не вистачає «>» у записі значень, рядок %d %s

en: Expected a valid glyph/CID name on line %d of %s
uk: У рядку %d %s мало бути вказано коректну назву гліфа або CID

en: Expected glyph or glyphclass (after cursive) on line %d of %s
uk: Слід вказати гліф або клас гліфів (після cursive) у рядку %d %s

en: Expected two anchors (after cursive) on line %d of %s
uk: Слід вказати дві прив’язки (після cursive) у рядку %d %s

en: Expected an anchor (after base/mark) on line %d of %s
uk: Слід вказати прив’язку (після base/mark) у рядку %d %s

en: Expected glyph or glyphclass (after ligature) on line %d of %s
uk: Слід вказати гліф або клас гліфів (після ligature) у рядку %d %s

en: Expected an anchor (after ligature) on line %d of %s
uk: Слід вказати прив’язку (після ligature) у рядку %d %s

en: Internal state messed up on line %d of %s
uk: Плутанина з внутрішнім станом, рядок %d %s

en: When a single substitution is specified by glyph classes, those classes must be of the same length on line %d of %s
uk: Якщо класами гліфів визначається єдина підстановка, ці класи мають бути однакової довжини у рядку %d %s

en: When a single substitution's replacement is specified by a glyph class, the thing being replaced must also be a class on line %d of %s
uk: Якщо класом гліфів задається окрема заміна підстановки, замінений елемент має також бути класом у рядку %d %s

en: Lookup information attached to unmarked glyph on line %d of %s
uk: До непозначеного гліфа долучено відомості щодо фільтрування, рядок %d %s

en: Unparseable contextual sequence on line %d of %s
uk: Непридатна до обробки контекстуальна послідовність, рядок %d %s

en: The ignore keyword must be followed by either position or substitute on line %d of %s
uk: За ключовим словом ignore має бути вказано позицію або підстановку, рядок %d %s

en: Empty substitute on line %d of %s
uk: Порожня підстановка, рядок %d %s

en: Reverse substitute must have exactly one marked glyph and no lookups on line %d of %s
uk: У зворотній підстановці має бути точно один позначений гліф і жодного фільтрування, рядок %d %s

en: No substitution specified on line %d of %s
uk: Не визначено підстановки, рядок %d %s

en: No marked glyphs allowed in replacement on line %d of %s
uk: У підстановці не можна використовувати позначених гліфів, рядок %d %s

en: Unparseable glyph sequence in substitution on line %d of %s
uk: Непридатна для обробки послідовність гліфів у підстановці, рядок %d %s

en: Expected 'by' or 'from' keywords in substitution on line %d of %s
uk: Слід використовувати ключове слово «by» або «from» у підстановці, рядок %d %s

en: Expected 'by' keyword in substitution on line %d of %s
uk: Слід використовувати ключове слово «by» у підстановці, рядок %d %s

en: Expected a single glyph name in reverse substitution on line %d of %s
uk: Не вистачає назви одинарного гліфа у зворотній підстановці, рядок %d %s

en: Empty position on line %d of %s
uk: Порожня позиція у рядку %d %s

en: Invalid cursive position on line %d of %s
uk: Некоректна позиція курсиву, рядок %d %s

en: Unparseable glyph sequence in position on line %d of %s
uk: Непридатна для обробки послідовність гліфів у позиції, рядок %d %s

en: Expected name in lookup on line %d of %s
uk: Слід вказати назву у фільтруванні, рядок %d %s

en: Expected '{' in feature definition on line %d of %s
uk: Потрібна дужка «{» у визначенні можливості, рядок %d %s

en: Unexpected end of file in lookup definition on line %d of %s
uk: Неочікуваний кінець рядка у визначенні фільтрування, рядок %d %s

en: Unexpected token, %s, in lookup definition on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент, %s, у визначенні фільтрування, рядок %d %s

en:  Perhaps you meant to use the keyword 'sub' rather than 'subs'?
uk:  Можливо, вам слід скористатися ключовим словом «sub», а не «subs»?

en: Expected %s in lookup definition on line %d of %s
uk: Слід використовувати %s у визначенні фільтрування, рядок %d %s

en: All entries in a lookup must have the same type on line %d of %s
uk: Всі записи фільтрування мають належати до одного типу у рядку %d %s

en: This lookup has no effect, I can't figure out its type on line %d of %s
uk: Це фільтрування недієздатне, неможливо визначити його тип у рядку %d %s

en: Invalid platform for string on line %d of %s
uk: Некоректна платформа для значення типу string у рядку %d %s

en: Expected string on line %d of %s
uk: Потрібне значення типу string у рядку %d %s

en: End of file found in string on line %d of %s
uk: Виявлено кінець файла у рядку (значенні типу string), рядок %d %s

en: Expected closing curly brace on line %d of %s
uk: Потрібна дужка «}» у рядку %d %s

en: Expected tag in feature on line %d of %s
uk: Потрібен теґ у модифікації, рядок %d %s

en: Unexpected end of file in feature definition on line %d of %s
uk: Неочікуваний кінець рядка у визначенні модифікації, рядок %d %s

en: Features inside of other features are only permitted for 'aalt' features on line %d of %s
uk: Не можна використовувати модифікації у межах інших модифікаціях для модифікацій «aalt», рядок %d %s

en: Expected tag on line %d of %s
uk: Потрібен теґ у рядку %d %s

en: Expected ';' on line %d of %s
uk: Потрібен символ «;» у рядку %d %s

en: Unexpected token, %s, in feature definition on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент, %s, у визначенні модифікації, рядок %d %s

en: Expected '%c%c%c%c' in lookup definition on line %d of %s
uk: Слід використовувати «%c%c%c%c» у визначенні фільтрування, рядок %d %s

en: Unknown field %s on line %d of %s
uk: Невідоме поле %s у рядку %d %s

en: Expected integer on line %d of %s
uk: Слід використовувати ціле число у рядку %d %s

en: Expected semicolon on line %d of %s
uk: Потрібна крапка з комою у рядку %d %s

en: Expected '}' on line %d of %s
uk: Потрібна дужка «}» у рядку %d %s

en: Expected integer or list of integers after %s on line %d of %s
uk: Після %s у рядку %d %s мало бути вказано ціле значення або список цілих значень

en: Expected comma or semicolon on line %d of %s
uk: Потрібна кома або крапка з комою у рядку %d %s

en: Expected class on line %d of %s
uk: Потрібен клас у рядку %d %s

en: Expected Attach or LigatureCaret or GlyphClassDef on line %d of %s
uk: Слід вказати Attach, або LigatureCaret, або GlyphClassDef у рядку %d %s

en: Unexpected token in GDEF on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент у GDEF, рядок %d %s

en: Expected either "HorizAxis" or "VertAxis" in BASE table on line %d of %s
uk: Слід використовувати "HorizAxis" або "VertAxis" у таблиці BASE, рядок %d %s

en: Expected baseline tag in BASE table on line %d of %s
uk: Слід використати теґ baseline у таблиці BASE, рядок %d %s

en: Expected an integer specifying baseline positions in BASE table on line %d of %s
uk: Не вистачає цілого числа, що задає позиції ліній шрифту у таблиці BASE, рядок %d %s

en: Expected comma or semicolon in BASE table on line %d of %s
uk: Потрібна кома або крапка з комою у рядку таблиці BASE %d %s

en: Unexpected token, %s, in BASE table on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент, %s, у таблиці BASE, рядок %d %s

en: Expected semicolon in BASE table on line %d of %s
uk: Потрібна крапка з комою у рядку таблиці BASE %d %s

en: Expected tag in table on line %d of %s
uk: Потрібен теґ у таблиці, рядок %d %s

en: Expected matching tag in table on line %d of %s
uk: Потрібен відповідний теґ у таблиці, рядок %d %s

en: FontForge does not support anonymous tables on line %d of %s
uk: FontForge не підтримує таблиць без назви у рядку %d %s

en: Unexpected token, %s, on line %d of %s
uk: Неочікуваний елемент, %s, рядок %d %s

en: Discarding a duplicate kerning pair.
uk: Відкидаємо дублікат кернінґової пари.

en: No lookup named %s
uk: На знайдено фільтрування з назвою %s

en: Mismatch lookup types inside a parsed lookup
uk: Невідповідні типи фільтрування у фільтруванні, яке обробляється

en: Could not figure out a lookup type
uk: Не вдалося визначити тип фільтрування

en: Mark anchors provided when nothing can use them
uk: Позначати прив’язки, якщо їх не може бути використано

en: Anchor-%d
uk: Прив’язка-%d

en: Cannot open feature file %.120s
uk: Не вдалося відкрити файл модифікацій %.120s

en: Cannot open file
uk: Не вдалося відкрити файл

en: _Unlink All
uk: Від’_єднати всі

en: You are attempting to clear %.30s which is referred to by
    another character. Are you sure you want to clear it?
uk: Ви робите спробу спорожнити %.30s, але на нього посилається
    інший символ. Ви справді хочете спорожнити його?

en: Building duplicate encodings
uk: Побудова дублікатів кодувань

en: Transforming...
uk: Перетворення…

en: Removing overlaps...
uk: Вилучення перетинів…

en: Adding points at Extrema...
uk: Додавання точок у екстремумах…

en: Rounding to integer...
uk: Округлення до цілого…

en: Correcting Direction...
uk: Виправлення напрямку…

en: Unlink All
uk: Від’єднати всі

en: Unlink
uk: Від’єднати

en: %.50s contains a flipped reference. This cannot be corrected as is. Would you like me to unlink it and then correct it?
uk: %.50s містить віддзеркалене посилання. Виправлення у поточному стані неможливе. Бажаєте від’єднати його і потім виправити посилання?

en: Flipped Reference
uk: Дзеркальне посилання

en: Simplifying...
uk: Спрощення…

en: Finding Substitution Points...
uk: Пошук точок підстановки…

en: Finding Counter Masks...
uk: Пошук масок прогалин…

en: Things could be better...
uk: Можна і краще…

en: You will get better instructions if you fill in the Private dictionary, Element->Font Info->Private, for the font
uk: Покращити інструкції можна заповненням приватного словника шрифту: Елемент->Відомості щодо шрифту->Приватне PS

en: The selected glyphs have no hints. FontForge will not produce many instructions.
uk: Для позначених гліфів гінтів не визначено. FontForge не створить багато інструкцій.

en: Auto Instructing Font...
uk: Автоматичне створення інструкцій у шрифті…

en: Building accented glyphs
uk: Побудова акцентованих гліфів

en: Are you sure you want to replace Å?
    The ring will not join to the A.
uk: Ви справді бажаєте замінити Å?
    Кілечко не буде з’єднано з A.

en: Replace Å
uk: Заміна Å

en: _Revert
uk: _Відновити

en: Font %1$.40s in file %2$.40s has been changed.
    Reverting the file will lose those changes.
    Is that what you want?
uk: До шрифту %1$.40s у файлі %2$.40s внесено зміни.
    Повернення до попередньої версії файла призведе до
    втрати цих змін.
    Ви хочете саме цього?

en: Font changed
uk: Шрифт змінено

en: Old sfd file
uk: Старий файл sfd

en: This font comes from an old format sfd file. Not all aspects of it can be reverted successfully.
uk: Цей шрифт походить з файла у старому форматі sfd. Не всі його елементи може бути успішно розвернуто.

en: Glyph Name Changed
uk: Змінено назву гліфа

en: The name of glyph %.40s has changed. This is what I use to find the glyph in the file, so I cannot revert this glyph.
    (You will not be warned for subsequent glyphs.)
uk: Назву гліфа %.40s було змінено. Програма використовує назву гліфа для його пошуку, отже відновити цей гліф неможливо.
    (Це попередження не буде показано для наступних гліфів зі зміненими назвами.)

en: Can't Find Glyph
uk: Не вдалося знайти гліф

en: The glyph, %.80s, can't be found in the sfd file
uk: Гліф %.80s не вдалося знайти у файлі sfd

en: This version of FontForge expects freetype 2.3.7 or more.
uk: Для роботи у цій версії FontForge слід встановити freetype 2.3.7 або новішу версію.

en: No ByteCode Interpreter
uk: Немає інтерпретатора байткоду

en: These results are those of the freetype autohinter. They do not reflect the truetype instructions.
uk: Ці результати отримано за допомогою автоматичного визначення гінтінґу freetype. Вони не відбивають результат використання інструкцій truetype.

note: GT: the string "dotlessi" is the official postscript name for the glyph GT: containing an "i" without a dot on top of it. The name "dotlessi" GT: should be left untranslated, though you may wish to explain what it GT: means
en: Missing Glyph...
uk: Немає гліфа…

en: Your font is missing the dotlessi glyph,
    please add it and remake your accented glyphs
uk: У шрифті немає гліфа dotlessi. Будь ласка,
    додайте його і переробіть акцентовані гліфи

note: GT: Adobe decided that a dotless j glyph was needed, assigned a code GT: point to it in the private use area, and named it "dotlessj". Then GT: years later the Unicode people decided one was needed and assigned GT: it U+0237, so that's now the official code point and it is named GT: "uni0237". The n
en: Your font is missing the uni0237 glyph,
    and the deprecated dotlessj glyph,
    please add the former and remake your accented glyphs
uk: У вашому шрифті немає гліфа uni0237,
    а гліф j без крапки є застарілим.
    Будь ласка, додайте перший і переробіть акцентовані гліфи.

en: No matching AnchorClass for %s
uk: Немає відповідного AnchorClass для %s

en: Merging Problem
uk: Проблема об’єднання

en: Merging a font with itself achieves nothing
uk: Об’єднання шрифту з самим собою не призведе до видимих наслідків

en: When merging two CID keyed fonts, they must have the same Registry and Ordering, and the font being merged into (the mergee) must have a supplement which is at least as recent as the other's. Furthermore the mergee must have at least as many subfonts as the merger.
uk: Щоб стало можливим об’єднання двох шрифтів з позначками CID, ці шрифти повинні мати однаковий реєстр і впорядкування. Крім того, шрифт, до якого виконується об’єднання (основний) повинен мати додаток, версія якого є принаймні тією ж, що і версія іншого шрифту. Також основний шрифт повинен мати принаймні стільки ж підшрифтів, що і шрифт, який з ним зливається.

en: In character %s, could not find reference to %s
uk: У символі %s не вдалося знайти посилання на %s

en: In character %s, there are too few points on a path in the base
uk: У символу %s занадто мало точок для контуру в основі

en: In character %s, there are too many points on a path in the base
uk: У символу %s занадто багато точок для контуру в основі

en: Different settings on whether to stroke in layer %d of %s
uk: Різні параметри розташування штриха у шарі %d %s

en: Different settings on whether to fill in layer %d of %s
uk: Різні параметри заповнення у шарі %d %s

en: Different settings on whether to inherit fill color in layer %d of %s
uk: Різні параметри успадкованого кольору заповнення у шарі %d %s

en: Different settings on whether to inherit fill opacity in layer %d of %s
uk: Різні параметри успадкованої непрозорості заповнення у шарі %d %s

en: Different settings on whether to inherit stroke opacity in layer %d of %s
uk: Різні параметри успадкованої непрозорості штриха у шарі %d %s

en: Different settings on whether to inherit stroke width in layer %d of %s
uk: Різні параметри успадкованої ширини штриха у шарі %d %s

en: Different settings on stroke linecap in layer %d of %s
uk: Різні параметри завершення штрихів у шарі %d %s

en: Different settings on stroke linejoin in layer %d of %s
uk: Різні параметри з’єднання штрихів у шарі %d %s

en: I can't even imagine how to attempt to interpolate gradients in layer %d of %s
uk: Навіть не можна уявити, як інтерполювати градієнти у шарі %d %s

en: Different fill patterns in layer %d of %s
uk: Різні шаблони заповнення у шарі %d %s

en: Different stroke patterns in layer %d of %s
uk: Різні шаблони штрихів у шарі %d %s

en: I can't even imagine how to attempt to interpolate images in layer %d of %s
uk: Навіть не можна уявити, як інтерполювати зображення у шарі %d %s

en: Different numbers of layers in %s
uk: Різна кількість шарів у %s

en: Interpolating Problem
uk: Проблеми з інтерполюванням

en: Interpolating a font with itself achieves nothing
uk: Інтерполяція шрифту з самим собою не дасть ніяких результатів

en: Interpolating between fonts with different spline orders (i.e. between postscript and truetype)
uk: Інтерполювання шрифтів з різними порядками сплайнів (тобто між postscript і truetype)

en: Interpolating between fonts with different editing types (ie. between type3 and type1)
uk: Інтерполювання шрифтів різних типів (тобто type3 і type1)

en: Bad bounding box for %s.
uk: Помилкова обмежувальна рамка для %s.

en: Various specifications of PIXEL_SIZE do not match in %s
uk: Різні специфікації PIXEL_SIZE у %s не відповідають одна одній

en: Pixel size does not match sum of Font ascent+descent in %s
uk: Розмір у пікселях не збігається з сумою висот верхнього та нижнього акцентів шрифту у %s

en: Guessing pixel size based on font ascent in %s
uk: Визначення розміру у пікселях на основі акцентів у %s

en: Guessing pixel size based on font descent in %s
uk: Визначення розміру у пікселях на основі нижніх акцентів у %s

en: FontForge does not support this bit depth %d (must be 1,2,4,8,16,32)
uk: У FontForge не передбачено підтримки глибини у бітах %d (глибина має дорівнювати одному зі значень: 1,2,4,8,16,32)

en: Unexpected EOF in gf
uk: Неочікуваний кінець файла у gf

en: Uninterpreted code in gf: %d
uk: Непридатний для обробки код у gf: %d

en: Duplicate repeat row count in char %d of pk file
uk: Дублювання повторення кількості рядків у символі %d файла pk

en: The character, %d, was not read properly (or pk file is in bad format)
     At %ld should be %d, off by %ld
uk: Символ, %d, не було належним чином прочитано (або форматування файла pk є помилковим)
     У %ld має бути %d, з відступом на %ld

en: Pixel size:
uk: Розмір пікселя:

en: What is the pixel size of the font in this file?
uk: Яким є розмір пікселя для шрифту у цьому файлі?

en: Bad Number
uk: Помилковий номер

en: Duplicate pixelsize
uk: Дублювати розмір у пікселях

en: The font database already contains a bitmap
    font with this pixelsize (%d)
    Do you want to overwrite it?
uk: У базі даних шрифтів вже міститься растровий
    шрифт з розміром у цим пікселях (%d)
    Бажаєте перезаписати його?

en: Not a (metafont) pk file %.200s
uk: Не є файлом pk (metafont) %.200s

en: Not a pk file
uk: Не є файлом pk

en: Not a (metafont) gf file %.200s
uk: Не є файлом gf (metafont) %.200s

en: Not a gf file
uk: Не є файлом gf

en: Not a pcf file
uk: Не є файлом pcf

en: Not an X11 pcf file %.200s
uk: Не є файлом pcf X11 %.200s

en: Not a bdf file
uk: Не є файлом bdf

en: Not a bdf file %.200s
uk: Не є файлом bdf %.200s

en: Decompress Failed!
uk: Помилка видобування!

en: Loading font from %.100s
uk: Завантаження шрифту з %.100s

en: Loading...
uk: Завантаження…

en: Reading Glyphs
uk: Читання гліфів

en: Could not find a bitmap font in %s
uk: Не вдалося знайти растровий шрифт у %s

en: No Bitmap Font
uk: Немає растрового шрифту

en: Outline Glyphs
uk: Обриси гліфів

en: Glyph Differences
uk: Відмінності гліфів

note: GT: FontForge needs to recognize the quotes used here(“”). If you change them GT: (in the translated strings) let me know. It currently also recognizes GT: guillemets and a couple of other quotes as well. GT:   pfaedit@users.sourceforge.net
en: Glyph “%s” differs
uk: Гліф «%s» відрізняється

en: Glyph “%s” refers to %s with a different truetype point matching scheme
uk: Гліф «%s» посилається на %s з іншою схемою встановлення відповідності пункту truetype

en: Glyph “%s” contains a reference to %s in %s
uk: У гліфі «%s» міститься посилання на %s у %s

en: Glyph “%s” refers to %s with a different transformation matrix
uk: Гліф «%s» посилається на %s з іншою матрицею перетворення

en: Glyph “%s” has a different number of layers
uk: У гліфі «%s» міститься інша кількість шарів

en: Glyph “%s” has a different fill in layer %d
uk: У гліфі «%s» міститься інше заповнення у шарі %d

en: Glyph “%s” has a different stroke in layer %d
uk: У гліфі «%s» міститься інший штрих у шарі %d

en: Glyph “%s” contains a reference which has different truetype point match specifications
uk: У гліфі «%s» міститься посилання з іншими специфікаціями встановлення відповідності пункту truetype

en: Glyph “%s” does not have splines which match exactly, but they are close
uk: У гліфі «%s» не міститься сплайнів з повною відповідністю, але ці сплайни дуже близькі

en: A match was found after unlinking references in glyph “%s”
uk: Після від’єднання посилань у гліфі «%s» було знайдено відповідність

en: Different number of contours in glyph “%s”
uk: Інша кількість контурів у гліфі «%s»

en: Open/Closed contour mismatch in glyph “%s”
uk: Невідповідність відкритого/розімкненого контуру у гліфі «%s»

en: Spline mismatch in glyph “%s”
uk: Невідповідність сплайнів у гліфі «%s»

en: Glyph “%s” has advance width %d in %s but %d in %s
uk: Гліф «%s» має значення додаткової ширини %d у %s і %d у %s

en: Glyph “%s” has vertical advance width %d in %s but %d in %s
uk: Гліф «%s» має значення вертикальної додаткової ширини %d у %s і %d у %s

en: Hint masks differ in glyph “%s” at (%g,%g)
uk: Відмінності у масках гінтів у гліфі «%s», (%g,%g)

en: Hints differ in glyph “%s”
uk: У гліфі «%s» є відмінними гінти

en: Glyph “%s” in %s has no truetype instructions
uk: У гліфі «%s» %s немає інструкцій truetype

en: Glyph “%s” has different truetype instructions
uk: У гліфі «%s» інші інструкції truetype

en: Glyphs in %s but not in %s
uk: Гліфи у %s, але їх немає у %s

en: Glyph “%s” missing from %s
uk: Гліфа «%s» немає у %s

en: ppem is different in the two fonts, cowardly refusing to compare glyphs
uk: ppem є різним у двох шрифтах, програма не здатна порівняти гліфи

en: Bitmap Strikes
uk: Растрові розміри

en: Strike %d@%d
uk: Розмір %d@%d

en: Glyphs in %s but not in %s at %d@%d
uk: Гліфи є у %s, але їх немає у %s у %d@%d

en: Glyph “%s” missing from %s at %d@%d
uk: Гліфа «%s» немає у %s на позиції %d@%d

en: Glyphs Differences at %d@%d
uk: Відмінності у гліфах у %d@%d

en: Glyph “%s” differs at %d@%d
uk: Гліф «%s» відрізняється у %d@%d

en: Glyph “%s” has advance width %d in %s but %d in %s at %d@%d
uk: Гліф «%s» має значення додаткової ширини %d у %s і %d у %s, %d@%d

en: Glyph “%s” has vertical advance width %d in %s but %d in %s at %d@%d
uk: Гліф «%s» має значення вертикальної додаткової ширини %d у %s і %d у %s, %d@%d

en: Glyph “%s” has a different bitmap at %d@%d
uk: Гліф «%s» має інше растрове зображення на позиції %d@%d

en: Strikes in %s but not in %s
uk: Розміри у %s, а не у %s

en: Strike %d@%d missing from %s
uk: Не знайдено розміру %d@%d для %s

en: The %s differs. In %s it is (
uk: %s відрізняється. У %s це (

en: ) while in %s it is (
uk: ), а у %s це (

en: The %s is missing in %s. Whilst in %s it is (
uk: Не вистачає %s у %s. У %s він є (

en: font name
uk: назва шрифту

en: family name
uk: назва гарнітури

en: full name
uk: повна назва

en: weight
uk: насиченість

en: copyright notice
uk: авторські права

en: version
uk: версія

en: Glyph Positioning
uk: Розташування гліфа

en: Glyph Substitution
uk: Підстановка гліфів

en: Lookup Differences
uk: Відмінності у фільтруваннях

en: Lookup subtable %s (matched with %s)
uk: Підтаблиця фільтрування %s (встановлено відповідність з %s)

en: <Nothing>
uk: <Німає>

en: “%s” in %s did not contain an anchor point (%g,%g) class %s
uk: «%s» у %s не містив точки прив’язки (%g,%g) класу %s

en: “%s” in %s contains an anchor point (%g,%g) class %s which differs from its counterpart by point matching
uk: «%s» у %s містить точку прив’язки (%g,%g) класу %s, яка не збігається зі своїм відповідником за поточковою відповідністю.

en: “%s” in %s did not contain a positioning lookup ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d
uk: «%s» у %s не містила фільтрування розташування ∆x=%d ∆y=%d ∆x_дод=%d ∆y_дод=%d

en: “%s” in %s did not contain a pairwise positioning lookup ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d to %s ∆x=%d ∆y=%d ∆x_adv=%d ∆y_adv=%d
uk: «%s» у %s не містив попарного фільтрування розташувань ∆x=%d ∆y=%d ∆x_дод=%d ∆y_дод=%d до %s ∆x=%d ∆y=%d ∆x_дод=%d ∆y_дод=%d

en: “%s” in %s did not contain a substitution lookup to %s
uk: «%s» у %s не містить фільтрування заміни для %s

en: The kerning class subtable %s in %s fails to match %s in %s
uk: Підтаблиця класів кернінґу %s у %s не відповідає %s у %s

en: The context/chaining subtable %s in %s fails to match %s in %s
uk: Контекстна або ланцюгова підтаблиця %s у %s не відповідає %s у %s

en: I can't figure out how to compare the subtable, %s, in %s to %s in %s
uk: Не можна визначити спосіб порівняння підтаблиці %s у %s з %s у %s

en: Kerning between “%s” and %s is %d in %s and %d in %s
uk: Кернінґ між «%s» і %s дорівнює %d у %s і %d у %s

en: No kerning between “%s” and %s in %s whilst it is %d in %s
uk: Немає кернінґу між «%s» і %s у %s, хоча для нього вказано значення %d у %s

en: Lookups in %s but not in %s
uk: Фільтрування у %s, а не у %s

en: Lookup %s is not in %s
uk: Фільтрування %s немає у %s

en: Lookups subtables in %s but not in %s
uk: Підтаблиці фільтрування у %s, але не у %s

en: Lookup subtable %s is not in %s
uk: Підтаблиці фільтрування %s немає у %s

en: Unparsed characters found after end of groups file (last line parsed was %d).
uk: Після завершення файла груп виявлено необроблені символи (останнім обробленим рядком був рядок %d).

en: This character (gid=%d) has a following part (%d). I'm not sure what that means, please send me (gww@silcom.com) a copy of this font so I can test with it.
uk: Цей символ (gid=%d) містить вказану нижче частину (%d). Будь ласка, вишліть копію цього шрифту за адресою gww@silcom.com, щоб розробник зміг вивчити його.

en: This is probably a valid URW font, but it is in a format (%c%c) which FontForge
    does not support. FontForge only supports 'IK' format fonts.
uk: Ймовірно, цей шрифт є коректним шрифтом URW, але його дані збережено у форматі (%c%c),
    підтримки якого у FontForge не передбачено. У FontForge передбачено підтримку лише
    шрифтів у форматі «IK».

en: This looks like an ikarus format which I have seen examples of, but for which
    I have no documentation. FontForge does not support it yet.
uk: Схоже на формат ikarus, зразки якого доводилося бачити авторові програми, але
    документації так і не вдалося знайти. FontForge ще не підтримує цей формат.

en: Unexpected size for name section of URW font (expected 55, got %d)
uk: Неочікуваний розмір розділу назви у шрифті URW (мало бути 55, маємо — %d)

en: Unexpected size for font info section of URW font (expected 12, got %d)
uk: Неочікуваний розмір розділу інформації щодо шрифту у шрифті URW (мало бути 12, маємо — %d)

en: Czech
uk: Чеська

en: Dutch
uk: Голландська

en: English
uk: Англійська

en: French
uk: Французька

en: German
uk: Німецька

en: Lang|Greek
uk: Грецька

en: Lang|Hebrew
uk: Іврит

en: Hindi
uk: Хінді

en: Hungarian
uk: Угорська

en: Italian
uk: Італійська

en: Hiragana
uk: Хірагана

en: Katakana
uk: Катакана

en: Lithuanian
uk: Литовська

en: Polish
uk: Польська

en: Russian
uk: Російська

en: Spanish
uk: Іспанська

en: Sanskrit
uk: Санскрит

en: Swedish
uk: Шведська

en: Turkish
uk: Турецька

en: Welsh
uk: Валійська

en: Access All Alternates
uk: Доступ до всіх альтернатив

en: Above Base Forms
uk: Верхні основні форми

en: Above Base Mark
uk: Верхня основна позначка

en: Above Base Substitutions
uk: Верхні основні замінники

en: Vertical Fractions
uk: Вертикальні дроби

en: Akhand
uk: Аханд

en: Ancient Ligatures
uk: Давні лігатури

en: Below Base Forms
uk: Нижні основні форми

en: Below Base Mark
uk: Нижня основна позначка

en: Below Base Substitutions
uk: Нижні основні замінники

en: Capitals to Petite Capitals
uk: Великі літери у малу капітель

en: Capitals to Small Capitals
uk: Великі літери у малу капітель

en: Contextual Alternates
uk: Контекстуальні альтернативи

en: Case-Sensitive Forms
uk: Регістрозалежні форми

en: Glyph Composition/Decomposition
uk: Компонування гліфів/Роз’єднання

en: Conjunct Form After Ro
uk: Формат спряження після ро

en: Conjunct Forms
uk: Форми спряження

en: Contextual Ligatures
uk: Контекстуальні лігатури

en: Centered CJK Punctuation
uk: Центрована ієрогліфічна пунктуація

en: Capital Spacing
uk: Інтервали між великими літерами

en: Contextual Swash
uk: Контекстуальне доповнення

en: Cursive Attachment
uk: Долучення курсиву

en: Character Variants 00
uk: Варіанти символів 00

en: Character Variants 01
uk: Варіанти символів 01

en: Character Variants 02
uk: Варіанти символів 02

en: Character Variants 03
uk: Варіанти символів 03

en: Character Variants 04
uk: Варіанти символів 04

en: Character Variants 05
uk: Варіанти символів 05

en: Character Variants 06
uk: Варіанти символів 06

en: Character Variants 07
uk: Варіанти символів 07

en: Character Variants 08
uk: Варіанти символів 08

en: Character Variants 09
uk: Варіанти символів 09

en: Character Variants 10
uk: Варіанти символів 10

en: Character Variants 99
uk: Варіанти символів 99

en: Drop Caps
uk: Буквиця

en: Distance
uk: Відстань

en: Discretionary Ligatures
uk: Дискреційні лігатури

en: Denominators
uk: Знаменники

en: Dipthongs (Obsolete)
uk: Дифтонги (застарілі)

en: Dotless Forms
uk: Форми без крапок

en: Expert Forms
uk: Експертні форми

en: Final Glyph On Line
uk: Останній гліф у рядку

en: Terminal Forms #2
uk: Кінцеві форми №2

en: Terminal Forms #3
uk: Кінцеві форми №3

en: Terminal Forms
uk: Кінцеві форми

en: Flattened Accents over Capitals
uk: Вирівняти акценти над великими літерами

en: Diagonal Fractions
uk: Діагональні дроби

en: Full Widths
uk: Повні форми

en: Half Forms
uk: Напівформи

en: Halant Forms
uk: Галантні форми

en: Alternative Half Widths
uk: Альтернативні половинні форми

en: Historical Forms
uk: Історичні форми

en: Horizontal Kana Alternatives
uk: Горизонтальні альтернативи кани

en: Historic Ligatures
uk: Історичні лігатури

en: Hanja to Hangul
uk: Ханья у хангилі

en: Hojo (JIS X 0212-1990) Kanji Forms
uk: Форми кандзі ходзьо (JIS X 0212-1990)

en: Half Widths
uk: Напівширини

en: Initial Forms
uk: Початкові форми

en: Isolated Forms
uk: Ізольовані форми

en: Italics
uk: Курсив

en: Justification Alternatives
uk: Альтернативи вирівнювання

en: Japanese Forms (Obsolete)
uk: Японські форми (застарілі)

en: JIS2004 Forms
uk: Форми специфікації JIS2004

en: JIS78 Forms
uk: Форми специфікації JIS78

en: JIS83 Forms
uk: Форми специфікації JIS83

en: JIS90 Forms
uk: Форми специфікації JIS90

en: Horizontal Kerning
uk: Горизонтальний кернінґ

en: Left Bounds
uk: Ліві межі

en: Standard Ligatures
uk: Стандартні лігатури

en: Leading Jamo Forms
uk: Початкові форми джамо

en: Lining Figures
uk: Вирівняні рисунки

en: Localized Forms
uk: Локалізовані форми

en: Mark Positioning
uk: Розташування позначок

en: Medial Forms 2
uk: Проміжні форми 2

en: Medial Forms
uk: Проміжні форми

en: Mathematical Greek
uk: Математичні символи з грецької абетки

en: Mark to Mark
uk: Позначка у позначку

en: Mark Positioning via Substitution
uk: Розташування позначок на основі підставляння

en: Alternate Annotation Forms
uk: Альтернативні форми коментування

en: NLC Kanji Forms
uk: Форми кандзі NLC

en: Nukta Forms
uk: Форми нукти

en: Numerators
uk: Чисельники

en: Oldstyle Figures
uk: Давні форми написання

en: Optical Bounds
uk: Оптичні межі

en: Ordinals
uk: Порядкові чисельники

en: Ornaments
uk: Орнаменти

en: Proportional Alternate Metrics
uk: Пропорційна альтернативна метрика

en: Lowercase to Petite Capitals
uk: Малі літери у малу капітель

en: Proportional Kana
uk: Пропорційна кана

en: Proportional Numbers
uk: Пропорційні числа

en: Pre Base Forms
uk: Передосновні форми

en: Pre Base Substitutions
uk: Передоснові замінники

en: Post Base Forms
uk: Підосновні форми

en: Post Base Substitutions
uk: Підосновні замінники

en: Proportional Width
uk: Пропорційна ширина

en: Quarter Widths
uk: Чверті ширин

en: Randomize
uk: Випадково

en: Rakar Forms
uk: Форми ракар

en: Required Ligatures
uk: Потрібні лігатури

en: Reph Form
uk: Форма реф

en: Right Bounds
uk: Праві межі

en: Right to Left Alternates
uk: Альтернативи лівопису

en: Right to Left mirrored forms
uk: Віддзеркалені форми лівопису

en: Ruby Notational Forms
uk: Форми позначень агата

en: Stylistic Alternatives
uk: Стилістичні альтернативи

en: Scientific Inferiors
uk: Підрядкові математичні

en: Lowercase to Small Capitals
uk: Малі літери у капітель

en: Simplified Forms
uk: Спрощені форми

en: Style Set 1
uk: Стильовий набір 1

en: Style Set 2
uk: Стильовий набір 2

en: Style Set 3
uk: Стильовий набір 3

en: Style Set 4
uk: Стильовий набір 4

en: Style Set 5
uk: Стильовий набір 5

en: Style Set 6
uk: Стильовий набір 6

en: Style Set 7
uk: Стильовий набір 7

en: Style Set 8
uk: Стильовий набір 8

en: Style Set 9
uk: Стильовий набір 9

en: Style Set 10
uk: Стильовий набір 10

en: Style Set 11
uk: Стильовий набір 11

en: Style Set 12
uk: Стильовий набір 12

en: Style Set 13
uk: Стильовий набір 13

en: Style Set 14
uk: Стильовий набір 14

en: Style Set 15
uk: Стильовий набір 15

en: Style Set 16
uk: Стильовий набір 16

en: Style Set 17
uk: Стильовий набір 17

en: Style Set 18
uk: Стильовий набір 18

en: Style Set 19
uk: Стильовий набір 19

en: Style Set 20
uk: Стильовий набір 20

en: Script Style
uk: Рукописний стиль

en: Subscript
uk: Нижній індекс

en: Superscript
uk: Верхній індекс

en: Swash
uk: Широкий рукописний

en: Titling
uk: Форми заголовків

en: Trailing Jamo Forms
uk: Форми закінчень джамо

en: Traditional Name Forms
uk: Форми власних назв (кандзі)

en: Tabular Numbers
uk: Табличні цифри

en: Traditional Forms
uk: Традиційні форми

en: Third Widths
uk: Третини ширин

en: Unicase
uk: Єдиний регістр

en: Alternate Vertical Metrics
uk: Альтернативна вертикальна метрика

en: Vattu Variants
uk: Варіанти ватту

en: Vertical Alternates (obs)
uk: Вертикальні альтернативи (obs)

en: Alternate Vertical Half Metrics
uk: Альтернативна вертикальна напівметрика

en: Vowel Jamo Forms
uk: Форми голосних джамо

en: Vertical Kana Alternates
uk: Вертикальні альтернативи кани

en: Vertical Kerning
uk: Вертикальний кернінґ

en: Proportional Alternate Vertical Metrics
uk: Пропорційна альтернативна вертикальна метрика

en: Vertical Rotation & Alternates
uk: Вертикальне обертання і заміщення

en: Slashed Zero
uk: Перекреслений нуль

en: Required feature
uk: Необхідна модифікація

en: Lookup subtable contains unused glyph %s making the whole subtable invalid
uk: Підтаблиця фільтрування містить невикористаний гліф, %s, що перетворює усю підтаблицю на некоректну

en: Multiple Substitution
uk: Кратна підстановка

en: Single Substitution
uk: Одинарна підстановка

en: Undefined substitution
uk: Невизначена підстановка

en: Alternate Substitution
uk: Альтернативна підстановка

en: Contextual Substitution
uk: Контекстна підстановка

en: Ligature Substitution
uk: Підстановка лігатур

en: Contextual Chaining Substitution
uk: Контекстуальна ланцюгова підстановка

en: Extension
uk: Розширення

en: Reverse Contextual Chaining Substitution
uk: Зворотна контекстуальна ланцюгова підстановка

en: Pairwise Positioning (kerning)
uk: Парне розташування (кернінґ)

en: Single Positioning
uk: Одинарне розташування

en: Undefined positioning
uk: Невизначене розташування

en: Cursive attachment
uk: Долучення курсиву

en: Mark to base attachment
uk: Долучення позначок до основи

en: Mark to Ligature attachment
uk: Долучення позначок до лігатури

en: Mark to Mark attachment
uk: Долучення позначок до позначок

en: Contextual Chaining Positioning
uk: Контекстуальне ланцюгове розташування

en: Contextual Positioning
uk: Контекстуальне розташування

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Arabic", ignore "Script|"
en: Script|Arabic
uk: Арабська

en: Script|Aramaic
uk: Арамейська

en: Script|Armenian
uk: Вірменська

en: Script|Avestan
uk: Авестійська

en: Script|Balinese
uk: Балійська

en: Script|Batak
uk: Батак

en: Script|Bengali
uk: Бенгальська

en: Script|Bengali2
uk: Бенгальська2

en: Bliss Symbolics
uk: Бліс-символіка

en: Bopomofo
uk: Бопомофо

en: Brāhmī
uk: Брахмі

en: Braille
uk: Шрифт Брайля

en: Script|Buginese
uk: Бугійська

en: Script|Buhid
uk: Бухід

en: Byzantine Music
uk: Візантійські музичні символи

en: Canadian Syllabics
uk: Силабічна канадських аборигенів

en: Carian
uk: Карійська

en: Cherokee
uk: Черокі

en: Script|Cham
uk: Тьям

en: Script|Cherokee
uk: Черокі

en: Cirth
uk: Кіртська

en: CJK Ideographic
uk: Далекосхідна ідеографічна

en: Script|Coptic
uk: Коптська

en: Cypro-Minoan
uk: Кіпро-мінойська

en: Cypriot syllabary
uk: Кіпріотська складова абетка

en: Cyrillic
uk: Кирилиця

en: Script|Default
uk: Типова

en: Deseret (Mormon)
uk: Дезерет (мормонська)

en: Devanagari
uk: Деванагарі

en: Devanagari2
uk: Деванагарі2

note: GT: Someone asked if FontForge actually was prepared generate hieroglyph output GT: because of this string. No. But OpenType and Unicode have placeholders for GT: dealing with these scripts against the day someone wants to use them. So GT: FontForge must be prepared to deal with those placeholders i
en: Script|Ethiopic
uk: Ефіопська

en: Script|Georgian
uk: Грузинська

en: Glagolitic
uk: Глаголиця

en: Gothic
uk: Готична

en: Script|Greek
uk: Грецька

en: Script|Gujarati
uk: Гуджараті

en: Script|Gujarati2
uk: Гуджараті2

en: Gurmukhi
uk: Гурмухі

en: Gurmukhi2
uk: Гурмухі2

en: Hangul Jamo
uk: Хангиль-чжамо

en: Hangul
uk: Хангиль

en: Script|Hanunóo
uk: Ханунно

en: Script|Hebrew
uk: Іврит

en: Script|Javanese
uk: Яванська

en: Kayah Li
uk: Кая-лі

en: Hiragana & Katakana
uk: Хірагана і катакана

en: Kharoṣṭhī
uk: Карошті

en: Script|Kannada
uk: Каннада

en: Script|Kannada2
uk: Каннада2

en: Script|Khmer
uk: Кхмерська

en: Script|Kharosthi
uk: Карошті

en: Script|Lao
uk: Лаоська

en: Script|Latin
uk: Латинська

en: Lepcha (Róng)
uk: Лепча (ронґ)

en: Script|Limbu
uk: Лімбу

en: Linear A
uk: Лінійна писемність A

en: Linear B
uk: Лінійна писемність B

en: Lycian
uk: Лікійська

en: Lydian
uk: Лідійська

en: Script|Mandaean
uk: Мандейська

en: Script|Malayālam
uk: Малаялам

en: Script|Malayālam2
uk: Малаялам2

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
uk: Математичні буквено-цифрові символи

en: Script|Mongolian
uk: Монгольська

en: Musical
uk: Музична

en: Script|Myanmar
uk: М’янмська

en: New Tai Lue
uk: Нова тай лі

en: N'Ko
uk: Н’ко

en: Ogham
uk: Огам

en: Ol Chiki
uk: Ол-чикі

en: Old Italic (Etruscan, Oscan, etc.)
uk: Давня італійська (етруська, осканська тощо)

en: Script|Old Permic
uk: Давня пермська

en: Old Persian cuneiform
uk: Давня перська, клинопис

en: Script|Oriya
uk: Орія

en: Script|Oriya2
uk: Орія2

en: Osmanya
uk: Османья

en: Script|Pahlavi
uk: Пехлеві

en: Script|Phags-pa
uk: Фагс-па

en: Script|Phoenician
uk: Фінікійська

en: Phaistos
uk: Фестська

en: Pollard Phonetic
uk: Фонетична Полларда

en: Rejang
uk: Реджан

en: Rongorongo
uk: Ронгоронго

en: Runic
uk: Руни

en: Saurashtra
uk: Саураштра

en: Shavian
uk: Шавіанська

en: Script|Sinhala
uk: Сингалійська

en: Script|Sumero-Akkadian Cuneiform
uk: Шумеро-акадська, клинопис

en: Script|Sundanese
uk: Сунданська

en: Script|Syloti Nagri
uk: Силоті нагрі

en: Script|Syriac
uk: Сирійська

en: Script|Tagalog
uk: Тагалог

en: Script|Tagbanwa
uk: Таґбанва

en: Tai Le
uk: Тай лі

en: Tai Lu
uk: Тай лі

en: Script|Tamil
uk: Тамільська

en: Script|Tamil2
uk: Тамільська2

en: Script|Telugu
uk: Телугу

en: Script|Telugu2
uk: Телугу2

en: Tengwar
uk: Тенгварська

en: Thaana
uk: Таана

en: Script|Thai
uk: Тайська

en: Script|Tibetan
uk: Тибетська

en: Tifinagh (Berber)
uk: Тіфінаг (берберська)

en: Script|Ugaritic
uk: Угаритська

en: Script|Vai
uk: Ваї

en: Cuneiform, Ugaritic
uk: Угаритська, клинопис

en: Script|Yi
uk: Ї

en: Required Feature
uk: Необхідна модифікація

en: State Machine
uk: Скінченний автомат

en: LookupType|Unknown
uk: Невідомий

note: GT: This string is used to generate a name for each OpenType lookup. GT: The %s will be filled with the user friendly name of the feature used to invoke the lookup GT: The second %s (if present) is the script GT: While the %d is the index into the lookup list and is used to disambiguate it GT: In ca
en: %s in %s lookup %d
uk: %s у %s, фільтрування %d

en: %s lookup %d
uk: %s, фільтрування %d

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup subtable. GT:  %s is the lookup name
en: %s subtable
uk: Підтаблиця %s

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup subtable. GT:  %s is the lookup name, %d is the index of the subtable in the lookup
en: %s per glyph data %d
uk: %s, на дані гліфів %d

en: %s kerning class %d
uk: %s, клас кернінґу %d

en: %s contextual %d
uk: %s, контекстуальних %d

en: %s anchor %d
uk: %s, прив’язка %d

en: The glyph, %s, contains a %s from %s and one from %s.
    The one from %s will be removed.
uk: Гліф, %s, містить %s з %s і один з %s.
    Один з %s буде вилучено.

en: positioning
uk: розташування

en: substitution
uk: підстановка

en: The glyph, %s, contains the same %s from %s and from %s.
    The one from %s will be removed.
uk: Дані гліфа %s містять однаковий %s для %s і для %s.
    Одне з %s буде вилучено.

en: kern pair
uk: керн. пара

en: ligature
uk: лігатура

en: The glyph, %s, contains the same kern pair from %s and from %s.
    The one from %s will be removed.
uk: Дані гліфа %s містять пару однакових кернінґів для %s і для %s.
    Одне з %s буде вилучено.

en: _Horizontal
uk: _Горизонтальний

en: _Vertical
uk: _Вертикальний

en: Is this horizontal or vertical kerning data?
uk: Це дані горизонтального чи вертикального кернінґу?

en: Kerning direction
uk: Напрямок кернінґу

en: Separation marks only meaningful in contextual chaining lookups, starting at: %.20s...
uk: Позначки відокремлення мають сенс лише у контекстуальних ланцюгових фільтруваннях, що починаються з %.20s…

en: Too many separation marks, starting at: %.20s...
uk: Забагато позначок відокремлення, починаючи з: %.20s…

en: A coverage table was found in a glyph or class based contextual lookup, starting at: %.20s...
uk: У контекстному фільтруванні, заснованому на гліфі або класі, виявлено таблицю покриття, починаючи з %.20s…

en: Unterminated coverage table, starting at: %.20s...
uk: Незавершена таблиця покриття, починаючи з %.20s…

en: Replacements must follow the coverage table to which they apply: %s
uk: Замінники має бути вказано за таблицею покриття, до якої їх слід застосовувати: %s

en: There must be as many replacement glyphs as there are match glyphs: %s => %s
uk: Кількість гліфів-замінників має точно збігатися з кількістю відповідних їм гліфів: %s => %s

en: No replacement lists may be specified in this contextual lookup, use a nested lookup instead, starting at: %.20s...
uk: У цьому контекстному фільтруванні не можна вказувати списки заміни. Скористайтеся для цього вкладеним фільтруванням, що починається з %.20s…

en: Only one replacement list may be specified in a reverse contextual chaining lookup, starting at: %.20s...
uk: У зворотному контекстному ланцюговому фільтруванні можна вказувати лише один список замінників, починаючи з %.20s…

en: No lookups may be specified in a reverse contextual lookup (use a replacement list instead), starting at: %.20s...
uk: У зворотному контекстному ланцюговому фільтруванні не можна вказувати підфільтрування (використовуйте для цього списки заміни), починаючи з %.20s…

en: A lookup invocation must be started by the sequence '@<' and ended with '>', starting at: %.20s...
uk: Виклик фільтрування має розпочинатися з послідовності «@<» і завершуватися «>» у позиції %.20s…

en: Unterminated lookup invocation, starting at: %.20s...
uk: Незавершений виклик фільтрування, починаючи з %.20s…

en: Unknown lookup: %s
uk: Невідомий фільтр: %s

en: GSUB lookup refered to in this GPOS contextual lookup: %s
uk: На фільтрування GSUB посилається це контекстне фільтрування GPOS: %s

en: GPOS lookup refered to in this GSUB contextual lookup: %s
uk: На фільтрування GPOS посилається це контекстне фільтрування GSUB: %s

en: Lookups must follow the glyph, class or coverage table to which they apply: %s
uk: Фільтрування слід вказувати за гліфом, класом або таблицею покриття, до яких ці фільтрування застосовують: %s

en: Empty rule
uk: Порожнє правило

en: A reverse contextual chaining lookup must have a set of replacement glyphs somewhere
uk: Зворотна контекстуальна ланцюгова підстановка має містити набір гліфів замінників

en: This contextual rule applies no lookups.
uk: Це контекстуальне правило не застосовується до жодного з фільтрів.

en: A reverse contextual chaining lookup can only match one coverage table directly
uk: Зворотна контекстуальна ланцюгова підстановка може безпосередньо відповідати лише одній таблиці покриття.

en: There is no glyph named "%s" in the font.
uk: У шрифті немає гліфа з назвою «%s».

en: %s is not a class name for the backtracking classes.
uk: %s не є назвою класу для класів зворотного трасування.

en: %s is not a class name for the matching classes.
uk: %s не є назвою класу для відповідних класів.

en: %s is not a class name for the forward classes.
uk: %s не є назвою класу для попередньо визначених класів.

en: Bad FPST format
uk: Помилковий формат FPST

en: Warning: %s(%s) is both extended and condensed. That's impossible.
uk: Попередження: %s(%s) належить одразу до розширених та стиснутих. Така належність є некоректною.

en: Warning: Both extended and condensed. That's impossible.
uk: Попередження: належність одразу до розширених та стиснутих. Така належність є некоректною.

en: ATM requires that fonts be encoded with the Macintosh Latin encoding. This postscript font will print fine, but only the bitmap versions will be displayed on the screen
uk: Відповідно до ATM кодуванням шрифтів має бути Macintosh Latin. Цей шрифт postscript можна буде надрукувати як слід, але не екрані ви побачите лише растрову версію шрифту.

en: The generated font won't work with ATM
uk: Створений шрифт не працюватиме з ATM

en: Can't open temporary file for postscript output
uk: Не вдалося відкрити файл тимчасових даних для виведення даних postscript

en: Missing POST resource %u
uk: Не виявлено ресурсу POST %u

en: Out of memory
uk: Не вистачає пам'яті

en: %s is not in %.100s
uk: %s немає у %.100s

en: Not in Collection
uk: Немає у збірці

en: Pick a font, any font...
uk: Вкажіть шрифт, будь-який шрифт…

en: There are multiple fonts in this file, pick one
uk: У цьому файлі міститься декілька шрифтів, вкажіть один з них

en: Can't open temporary file for truetype output.
uk: Не вдалося відкрити файл тимчасових даних для виведення даних truetype.

en: No kerning table for %s
uk: Немає таблиці кернінґу для %s

en: can't create temporary file
uk: не вдалося створити файл тимчасових даних

en: Couldn't find a font file named %s
uk: Не вдалося знайти файла шрифту з назвою %s

en: %s is a mac resource file but contains no postscript or truetype fonts
uk: %s є файлом ресурсів mac, але не містить жодних шрифтів postscript або truetype

en: Danish
uk: Данська

en: Portuguese
uk: Португальська

en: Norwegian
uk: Норвезька

en: Japanese
uk: Японська

en: Lang|Arabic
uk: Арабська

en: Finnish
uk: Фінська

en: Icelandic
uk: Ісландська

en: Maltese
uk: Мальтійська

en: Croatian
uk: Хорватська

en: Traditional Chinese
uk: Традиційна китайська

en: Urdu
uk: Урду

en: Lang|Thai
uk: Тайська

en: Korean
uk: Корейська

en: Estonian
uk: Естонська

en: Latvian
uk: Латвійська

en: Sami (Lappish)
uk: Саамська (лопарська)

en: Faroese (Icelandic)
uk: Фарерська (Ісландія)

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Farsi/Persian"), ignore "Lang|" GT: The msgstr should contain a translation of "Farsi/Persian", ignore "Lang|"
en: Lang|Farsi/Persian
uk: Фарсі/Перська

en: Simplified Chinese
uk: Спрощена китайська

en: Flemish
uk: Фламандська

en: Irish Gaelic
uk: Гаельська (Ірландія)

en: Albanian
uk: Албанська

en: Romanian
uk: Румунська

en: Slovak
uk: Словацька

en: Slovenian
uk: Словенська

en: Yiddish
uk: Ідиш

en: Serbian
uk: Сербська

en: Macedonian
uk: Македонська

en: Bulgarian
uk: Болгарська

en: Ukrainian
uk: Українська

en: Byelorussian
uk: Білоруська

en: Uzbek
uk: Узбецька

en: Kazakh
uk: Казахська

en: Axerbaijani (Cyrillic)
uk: Азербайджанська (кирилиця)

en: Axerbaijani (Arabic)
uk: Азербайджанська (арабська)

en: Lang|Armenian
uk: Вірменська

en: Lang|Georgian
uk: Грузинська

en: Moldavian
uk: Молдавська

en: Kirghiz
uk: Киргизька

en: Tajiki
uk: Таджицька

en: Turkmen
uk: Туркменська

en: Mongolian (Mongolian)
uk: Монгольська (монгольська)

en: Mongolian (cyrillic)
uk: Монгольська (кирилиця)

en: Pashto
uk: Пушту

en: Kurdish
uk: Курдська

en: Kashmiri
uk: Кашмірська

en: Sindhi
uk: Синдхі

en: Lang|Tibetan
uk: Тибетська

en: Nepali
uk: Непальська

en: Marathi
uk: Мараті

en: Lang|Bengali
uk: Бенгальська

en: Assamese
uk: Ассамська

en: Lang|Gujarati
uk: Гуджараті

en: Punjabi
uk: Пенджабі

en: Lang|Oriya
uk: Орія

en: Lang|Malayalam
uk: Малаялам

en: Lang|Kannada
uk: Каннада

en: Lang|Tamil
uk: Тамільська

en: Lang|Telugu
uk: Телугу

en: Lang|Sinhalese
uk: Сингальська

en: Burmese
uk: Бірманська

en: Lang|Khmer
uk: Кхмерська

en: Lang|Lao
uk: Лаоська

en: Vietnamese
uk: В'єтнамська

en: Indonesian
uk: Індонезійська

en: Lang|Tagalog
uk: Тагалог

en: Malay (roman)
uk: Малайська (романська)

en: Malay (arabic)
uk: Малайська (арабська)

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Malayalam", ignore "Lang|" GT: The msgstr should contain a translation of "Amharic", ignore "Lang|"
en: Lang|Amharic
uk: Амхарська

en: Tigrinya
uk: Тигринійська

en: Galla
uk: Галла

en: Somali
uk: Сомалійська

en: Swahili
uk: Суахілі

en: Kinyarwanda/Ruanda
uk: Кіньяруанда/Руанда

en: Rundi
uk: Рунді

en: Nyanja/Chewa
uk: Ньянджа/Чева

en: Malagasy
uk: Малагасійська

en: Esperanto
uk: Есперанто

en: Basque
uk: Баскська

en: Catalan
uk: Каталанська

en: Lang|Latin
uk: Латинська

en: Quechua
uk: Кечуа

en: Guarani
uk: Гуарані

en: Aymara
uk: Аймарська

en: Tatar
uk: Татарська

en: Lang|Uighur
uk: Уйгурська

en: Dzongkha
uk: Дзонг-ке

en: Javanese (roman)
uk: Яванська (романська)

en: Sundanese (roman)
uk: Суданська (романська)

en: Galician
uk: Галісійська

en: Afrikaans
uk: Африкаанс

en: Breton
uk: Бретонська

en: Inuktitut
uk: Інуктітут

en: Scottish Gaelic
uk: Шотландська гаельська

en: Manx Gaelic
uk: Менська гаельська

en: Irish Gaelic (with dot)
uk: Гаельська (Ірландія, з крапкою)

en: Tongan
uk: Тонга

en: Greek (polytonic)
uk: Грецька (політонічна)

en: Greenlandic
uk: Гренландська

en: Azebaijani (roman)
uk: Азербайджанська (романська)

en: Unspecified Language
uk: Невказана мова

en: Unknown Language
uk: Невідома мова

en: Percentage scale down for script level 1
uk: Зменшення масштабу у відсотках для рівня 1

en: ScriptPercentScaleDown:
uk: Зменшення масштабу у відсотках:

en: Percentage scale down for script level 2
uk: Зменшення масштабу у відсотках для рівня 2

en: ScriptScriptPercentScaleDown:
uk: Зменшення масштабу у відсотках для індексу індексу:

en: DelimitedSubFormulaMinHeight:
uk: Мін. висота для відділеної формули:

en: Minimum height at which to treat a delimited
    expression as a subformula
uk: Мінімальна висота, за якої відділений вираз
    вважатиметься підформулою

en: DisplayOperatorMinHeight:
uk: Мін. висота рядкового оператора:

en: Minimum height of n-ary operators (integration, summation, etc.)
uk: Мінімальна висота операторів з індексами (інтегралів, символів сум тощо)

en: MathLeading:
uk: Початок формули:

en: White space to be left between math formulae
    to ensure proper line spacing.
uk: Інтервал, який слід додати між математичними формулами
    для забезпечення належного вигляду тексту.

en: Axis height of the font
uk: Висота вісі шрифту

en: AxisHeight:
uk: Висота вісі:

en: AccentBaseHeight:
uk: Висота основи акценту:

en: Maximum (ink) height of accent base that
    does not require raising the accents.
uk: Максимальна висота основи акценту, за якої
    немає потреби у піднятті акцентів.

en: FlattenedAccentBaseHeight:
uk: Висота основи сплощеного акценту:

en: Maximum (ink) height of accent base that
    does not require flattening the accents.
uk: Максимальна висота основи акценту, за якої
    немає потреби у сплощенні акцентів.

en: SubscriptShiftDown:
uk: Зсув вниз індексу:

en: The standard shift down applied to subscript elements.
    Positive for moving downward.
uk: Стандартний зсув вниз, що застосовується до нижніх індексів.
    Додатні значення відповідають зсуву вниз.

en: Maximum height of the (ink) top of subscripts
    that does not require moving
    subscripts further down.
uk: Максимальна висота верху нижніх індексів,
    яка не потребує пересування
    нижніх індексів вниз.

en: SubscriptTopMax:
uk: Максимальна висота нижнього індексу:

en: Maximum allowed drop of the baseline of
    subscripts relative to the bottom of the base.
    Used for bases that are treated as a box
    or extended shape. Positive for subscript
    baseline dropped below base bottom.
uk: Максимальне дозволене зниження основної лінії
    нижніх індексів відносно нижньої частини
    основи. Використовується для основ, які
    можна вважати рамкою або розширеною формою.
    Додатне для зниження нижнього індексу відносно
    низу основи.

en: SubscriptBaselineDropMin:
uk: Макс. зниження основної лінії нижн. індексу:

en: Standard shift up applied to superscript elements.
uk: Стандартний зсув вгору для елементів верхнього індексу.

en: SuperscriptShiftUp:
uk: Зсув вгору верхнього індексу:

en: Standard shift of superscript relative
    to base in cramped mode.
uk: Стандартний зсув верхнього індексу відносно
    основи у стиснутому режимі.

en: SuperscriptShiftUpCramped:
uk: Зсув вгору верхнього індексу

en: Minimum allowed height of the bottom
    of superscripts that does not require moving
    them further up.
uk: Мінімальна дозволена висота нижньої лінії
    верхніх індексів, за якої пересування індексів
    вгору непотрібне.

en: SuperscriptBottomMin:
uk: Мінімум низу верхнього індексу:

en: Maximum allowed drop of the baseline of
    superscripts relative to the top of the base.
    Used for bases that are treated as a box
    or extended shape. Positive for superscript
    baseline below base top.
uk: Максимальне дозволене зниження основної лінії
    верхніх індексів відносно верхньої частини
    основи. Використовується для основ, які
    можна вважати рамкою або розширеною формою.
    Додатне для зниження верхнього індексу відносно
    низу основи.

en: SuperscriptBaselineDropMax:
uk: Макс. зниження основної лінії верх. індексу:

en: Minimum gap between the superscript and subscript ink.
uk: Мінімальний проміжок між лініями верхнього і нижнього індексів.

en: SubSuperscriptGapMin:
uk: Мін. відстань між верх. і нижн. межами:

en: SuperscriptBottomMaxWithSubscript:
uk: Пересування низу верх. індексу від нижн. індексу:

en: The maximum level to which the (ink) bottom
    of superscript can be pushed to increase the
    gap between superscript and subscript, before
    subscript starts being moved down.
uk: Максимальний рівень, на який можна піднімати низ
    верхнього індексу з метою збільшення відстані між
    верхнім і нижнім індексом, перш ніж нижній індекс
    почне пересуватися вниз.

en: Extra white space to be added after each
    sub/superscript.
uk: Додаткова прогалина, яку буде додано після кожного
    нижнього або верхнього індексу.

en: SpaceAfterScript:
uk: Проміжок після індексу:

en: Minimum gap between the bottom of the
    upper limit, and the top of the base operator.
uk: Мінімальна відстань між низом верхньої межі
    і верхньою точкою основи оператора.

en: UpperLimitGapMin:
uk: Мін. відстань до верх. межі:

en: Minimum distance between the baseline of an upper
    limit and the bottom of the base operator.
uk: Мінімальна відстань між лінією шрифту верхньої межі
    і лінією основи оператора.

en: UpperLimitBaselineRiseMin:
uk: Мін. підняття лінії шрифту верх. межі:

en: LowerLimitGapMin:
uk: Мін. відстань від нижньої межі:

en: Minimum gap between (ink) top of the lower limit,
    and (ink) bottom of the base operator.
uk: Мінімальний проміжок між верхньою частиною нижньої
    межі і нижньою частиною основного оператора.

en: LowerLimitBaselineDropMin:
uk: Мінімальний зсув лінії шрифту нижньої межі:

en: Minimum distance between the baseline of the
    lower limit and bottom of the base operator.
uk: Мінімальна відстань між лінією шрифту нижньої межі
    і лінією основи оператора.

en: StackTopShiftUp:
uk: Зсув вгору вершини стосу:

en: Standard shift up applied to the top element of a stack.
uk: Стандартний зсув вгору для верхнього елемента стосу.

en: StackTopDisplayStyleShiftUp:
uk: Зсув вгору верхівки стосу у окремій формулі:

en: Standard shift up applied to the top element of
    a stack in display style.
uk: Стандартний зсув вгору для верхнього елемента стосу
    у режимі відділеної формули.

en: StackBottomShiftDown:
uk: Зсув низу стосу вниз:

en: Standard shift down applied to the bottom element of a stack.
    Positive values indicate downward motion.
uk: Стандартний зсув нижнього елемента стосу.
    Додатні значення відповідають зсуву вниз.

en: StackBottomDisplayStyleShiftDown:
uk: Зсув низу стосу відділеної формули вниз:

en: Standard shift down applied to the bottom
    element of a stack in display style.
    Positive values indicate downward motion.
uk: Стандартний зсув нижнього елемента стосу
    відділеної формули вниз.
    Додатні значення відповідають зсуву вниз.

en: Minimum gap between bottom of the top
    element of a stack, and the top of the bottom element.
uk: Мінімальний проміжок між низом верхнього елемента у
    стосі і верхом нижнього елемента.

en: StackGapMin:
uk: Мін. проміжок у стосі:

en: Minimum gap between bottom of the top
    element of a stack and the top of the bottom
    element in display style.
uk: Мінімальний проміжок між низом верхнього елемента у
    стосі і верхом нижнього елемента для відділеної
    формули.

en: StackDisplayStyleGapMin:
uk: Мін. проміжок у стосі відділеної формули:

en: Standard shift up applied to the top element of the stretch stack.
uk: Стандартний зсув вгору для верхнього елемента розтягнутого стосу.

en: StretchStackTopShiftUp:
uk: Зсув вгору верху розтягнутого стосу:

en: Standard shift down applied to the bottom
    element of the stretch stack.
    Positive values indicate downward motion.
uk: Стандартний зсув нижнього елемента
    розтягнутого стосу.
    Додатні значення відповідають зсуву вниз.

en: StretchStackBottomShiftDown:
uk: Зсув низу розтягнутого стосу вниз:

en: Minimum gap between the ink of the stretched
    element and the ink bottom of the element
    above..
uk: Мінімальний інтервал між лінією розтягнутого
    елемента та лінією нижньої частини над ним.

en: StretchStackGapAboveMin:
uk: Мін. інтервал над розт. стосом:

en: Minimum gap between the ink of the stretched
    element and the ink top of the element below.
uk: Мінімальна відстань між лініями розтягнутого
    елемента та верхньою частиною елемента під ним.

en: StretchStackGapBelowMin:
uk: Мін. проміжок під розт. стосом:

en: FractionNumeratorShiftUp:
uk: Зсув вгору чисельника дробу:

en: Standard shift up applied to the numerator.
uk: Стандартний зсув для чисельника.

en: FractionNumeratorDisplayStyleShiftUp:
uk: Зсув вгору чисельника окремого дробу:

en: Standard shift up applied to the
    numerator in display style.
uk: Стандартний зсув для чисельника у
    відокремлених формулах.

en: FractionDenominatorShiftDown:
uk: Зсув вниз знаменника дробу:

en: Standard shift down applied to the denominator.
    Positive values indicate downward motion.
uk: Стандартний зсув вниз для знаменника.
    Додатні значення відповідають зсуву вниз.

en: FractionDenominatorDisplayStyleShiftDown:
uk: Зсув вниз знаменника дробу окремих формул:

en: Standard shift down applied to the
    denominator in display style.
    Positive values indicate downward motion.
uk: Стандартний зсув вниз для знаменника у
    відокремлених формулах.
    Додатні значення відповідають зсуву вниз.

en: FractionNumeratorGapMin:
uk: Мін. відстань між чисельником і рискою:

en: Minimum tolerated gap between the ink
    bottom of the numerator and the ink of the fraction bar.
uk: Мінімальна можлива відстань між нижньою точкою
    чисельника і лінією риски дробу.

en: FractionNumeratorDisplayStyleGapMin:
uk: Мін. відстань між чисельником і рискою (окрема):

en: Minimum tolerated gap between the ink
    bottom of the numerator and the ink of the fraction
    bar in display style.
uk: Мінімальна можлива відстань між нижньою точкою
    чисельника і лінією риски дробу у відділеній
    формулі.

en: FractionRuleThickness:
uk: Товщина риски дробу:

en: Thickness of the fraction bar.
uk: Товщина риски дробу.

en: FractionDenominatorGapMin:
uk: Мін. відстань між знаменником і рискою:

en: Minimum tolerated gap between the ink top of the denominator
    and the ink of the fraction bar..
uk: Мінімальна можлива відстань між верхньою точкою знаменника
    і лінією риски дробу.

en: FractionDenominatorDisplayStyleGapMin:
uk: Мін. відстань між знаменником і рискою (окрема):

en: Minimum tolerated gap between the ink top of the denominator
    and the ink of the fraction bar in display style.
uk: Мінімальна можлива відстань між верхньою точкою знаменника
    і лінією риски дробу у відділеній формулі.

en: Horizontal distance between the top
    and bottom elements of a skewed fraction.
uk: Горизонтальна відстань між верхнім і
    нижнім елементами перекошеного дробу.

en: SkewedFractionHorizontalGap:
uk: Гор. інтервал скошеного дробу:

en: SkewedFractionVerticalGap:
uk: Верт. проміжок у перекошеному дробі:

en: Vertical distance between the ink of the top and
    bottom elements of a skewed fraction.
uk: Вертикальна відстань між верхнім і нижнім
    елементами перекошеного дробу.

en: Distance between the overbar and
    the ink top of the base.
uk: Відстань між лінією надкреслення і
    верхівкою основи.

en: OverbarVerticalGap:
uk: Верт. проміжок для надкреслення:

en: OverbarRuleThickness:
uk: Товщина лінії надкреслення:

en: Thickness of the overbar.
uk: Товщина надкреслення.

en: Extra white space reserved above the overbar.
uk: Додатковий проміжок над рискою над гліфом

en: OverbarExtraAscender:
uk: Додатковий проміжок для акценту під надкресленням:

en: Distance between underbar and
    the (ink) bottom of the base.
uk: Відстань між підкреслюванням і
    нижньою лінією основи.

en: UnderbarVerticalGap:
uk: Верт. інтервал підкреслювання:

en: Thickness of the underbar.
uk: Товщина підкреслення.

en: UnderbarRuleThickness:
uk: Товщина лінії підкреслення:

en: Extra white space reserved below the underbar.
uk: Додатковий інтервал, зарезервований під рискою підкреслювання.

en: UnderbarExtraDescender:
uk: Дод. проміжок під підкресленням:

en: RadicalVerticalGap:
uk: Вертикальний проміжок у корені:

en: Space between the ink to of the
    expression and the bar over it.
uk: Проміжок між лінією виразу і
    лінією надкреслення над ним.

en: RadicalDisplayStyleVerticalGap:
uk: Вертикальний проміжок у корені (окрема):

en: Space between the ink top of the
    expression and the bar over it in display
    style.
uk: Проміжок між лінією виразу і
    лінією надкреслення над ним у
    відділеній формулі.

en: RadicalRuleThickness:
uk: Товщина лінії кореня:

en: Thickness of the radical rule in
    designed or constructed radical
    signs.
uk: Товщина лінії кореня у скомпонованому
    або побудованому радикалі.

en: Extra white space reserved above the radical.
uk: Додатковий інтервал, зарезервований над радикалом.

en: RadicalExtraAscender:
uk: Додаткове підняття лінії кореня:

en: Extra horizontal kern before the degree of a
    radical if such be present.
uk: Додатковий горизонтальний кернінґ перед порядком у
    радикалі, якщо такий вказано.

en: RadicalKernBeforeDegree:
uk: Кернінґ у радикалі перед порядком:

en: Negative horizontal kern after the degree of a
    radical if such be present.
uk: Від’ємний горизонтальний кернінґ після порядку у
    радикалі, якщо такий вказано.

en: RadicalKernAfterDegree:
uk: Кернінґ у радикалі після порядку:

en: Height of the bottom of the radical degree, if
    such be present, in proportion to the ascender
    of the radical sign.
uk: Висота полички порядку у радикалі, якщо такий
    передбачено, у пропорції до висоти символу
    радикала.

en: RadicalDegreeBottomRaisePercent:
uk: Підйом низу порядку радикала:

en: MinConnectorOverlap:
uk: МінПерекриттяЗ’єднань:

en: Minimum overlap of connecting glyphs during
    glyph construction.
uk: Мінімальне перекриття з’єднуючих гліфів під час
    побудови гліфів.

en: Bad font, offset out of bounds.
uk: Помилковий шрифт, відступ поза межами можливого діапазону.

en: One of the multiple master instances contains quadratic splines. It must be converted to cubic splines before it can be used in a multiple master
uk: Один з елементів багатоосновного шрифту містить квадратичні сплайни. Ці сплайни слід перетворити на кубічні перед використанням шрифту у багатоосновному шрифті.

en: The different instances of this mm have a different number of glyphs
uk: Різні екземпляри цього багатоосновного шрифту мають різну кількість гліфів

en: This glyph is defined in one instance font but not in another
uk: Цей гліф визначено у одному екземплярі шрифту, але його немає у іншому

en: This glyph contains a different number of references in different instances
uk: У даних цього гліфа міститься різна кількість посилань у різних екземплярах

en: A reference in this glyph refers to a different encoding in different instances
uk: Посилання у різних екземплярах цього гліфа відповідають різним кодуванням

en: A contour in this glyph contains a different number of points in different instances
uk: У даних контуру цього гліфа міститься різна кількість гінтів у різних екземплярах

en: This glyph contains a different number of contours in different instances
uk: У даних цього гліфа міститься різна кількість контурів у різних екземплярах

en: This glyph contains a different number of hints in different instances
uk: У даних цього гліфа міститься різна кількість гінтів у різних екземплярах

en: This glyph contains different kerning pairs in different instances
uk: У даних цього гліфа міститься різні пари кернінґу у різних екземплярах

en: Bad Multiple Master Font
uk: Помилковий багатоосновний шрифт

en: Various errors occurred at the selected glyphs
uk: Під час обробки позначених гліфів сталися різноманітні помилки

en: The following error occurred on the selected glyphs: %.100s
uk: Під час обробки позначених гліфів сталася така помилка: %.100s

en: The font %.30s contains cubic splines. It must be converted to quadratic splines before it can be used in an apple distortable font
uk: Шрифт %.30s містить кубічні сплайни. Ці сплайни слід перетворити на квадратичні перед використанням шрифту у придатному до викривлення шрифті Apple.

en: The font %.30s contains quadratic splines. It must be converted to cubic splines before it can be used in a multiple master
uk: Шрифт %.30s містить квадратичні сплайни. Ці сплайни слід перетворити на кубічні перед використанням шрифту у багатоосновному шрифті.

en: There is no ForceBoldThreshold entry in the weighted font, but there is a ForceBold entry in font %30s
uk: У зваженому шрифті немає запису ForceBoldThreshold, але є запис ForceBold у шрифті %30s

en: The fonts %1$.30s and %2$.30s have a different number of glyphs or different encodings
uk: Шрифти %1$.30s і %2$.30s мають різну кількість гліфів або різне кодування

en: The fonts %1$.30s and %2$.30s use different types of splines (one quadratic, one cubic)
uk: У шрифтах %1$.30s і %2$.30s використовуються сплайни різних типів (у одному квадратичні, у іншому — кубічні)

en: The entry "%1$.20s" is not present in the private dictionary of both %2$.30s and %3$.30s
uk: Запису «%1$.20s» немає у приватному словнику обох шрифтів, %2$.30s і %3$.30s.

en: The glyph %1$.30s is defined in font %2$.30s but not in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s визначено у шрифті %2$.30s, але не у шрифті %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in %2$.30s has both references and contours. This is not supported in a font with variations
uk: Гліф %1$.30s у %2$.30s містить посилання і контури. Підтримки таких гліфів у шрифті з варіаціями не передбачено.

en: The glyph %1$.30s has a different number of contours in font %2$.30s than in %3$.30s
uk: У гліфа %1$.30s кількість контурів у %2$.30s відмінна від кількості у %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different number of points (or control points) on its contours than in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s у шрифті %2$.30s має кількість точок (або контрольних точок) контурів, відмінну від кількості точок у %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has contours running in a different direction than in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s у шрифті %2$.30s має напрямок контуру, відмінний від напрямку контуру у %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different number of references than in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s у шрифті %2$.30s має кількість посилань, відмінну від кількості посилань у %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has references with different scaling or rotation (etc.) than in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s у шрифті %2$.30s містить посилання з іншим масштабом, обертанням тощо, ніж у %3$.30s

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different set of kern pairs than in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s у шрифті %2$.30s має кількість пар кернінґу, відмінну від кількості пар у %3$.30s

en: The glyph %1$.30s has a different numbering of points (and control points) on its contours than in the various instances of the font
uk: Гліф %1$.30s містить іншу кількість точок (та контрольних точок) на контурах ніж різноманітні екземпляри шрифту

en: The %1$s hints in glyph "%2$.30s" in font %3$.30s do not match those in %4$.30s (different number or different overlap criteria)
uk: Гінти %1$s у гліфі «%2$.30s» у шрифті %3$.30s не відповідають гінтам у %4$.30s (інша кількість або інші критерії перекриття)

en: The glyph %1$.30s in font %2$.30s has a different hint mask on its contours than in %3$.30s
uk: Гліф %1$.30s у шрифті %2$.30s має іншу маску гінтінґу у контурах, відмінну від маски у %3$.30s

en: The default font does not have a 'cvt ' table, but the instance %.30s does
uk: У типовому шрифті немає таблиці «cvt », а у екземплярі %.30s є.

en: Instance fonts may only contain a 'cvt ' table, but %.30s has some other truetype table as well
uk: Шрифти екземпляра можуть містити лише таблицю «cvt », а у %.30s містяться також якісь інші таблиці truetype.

en: The 'cvt ' table in instance %.30s is a different size from that in the default font
uk: Таблиця «cvt » у екземплярі %.30s має розмір, відмінний від розміру у типовому шрифті

en: No problems detected
uk: Проблем не виявлено

en: OK
uk: Гаразд

en: NameList %s based on %s which could not be found
uk: Список назв %s засновано на списку %s, знайти який не вдалося

en: NameList base missing
uk: Не знайдено основи списку назв

en: NameList %s based on two NameLists
uk: Список назв %s засновано на двох списках назв

en: NameList based twice
uk: Подвійне джерело списку назв

en: Missing rename "to" name %s
    %s
uk: Не вказано назви, на яку слід змінити %s
    %s

en: NameList parsing error
uk: Помилка обробки списку назв

en: Bad unicode value when parsing %s
    %s
uk: Помилкове значення unicode під час обробки %s
    %s

en: Missing name when parsing %s for unicode %x
uk: Під час обробки %s не виявлено назви для символу unicode %x

en: Bad name when parsing %s for unicode %x
uk: Під час обробки %s виявлено помилкову назву для символу unicode %x

en: Multiple names when parsing %s for unicode %x
uk: Під час обробки %s виявлено декілька назв для символу unicode %x

en: AGL without afii
uk: AGL без afii

en: AGL For New Fonts
uk: AGL для нових шрифтів

en: Adobe Glyph List
uk: Список гліфів Adobe

en: AGL with PUA
uk: AGL з PUA

en: Greek small caps
uk: Грецька капітель

en: ΤεΧ Names
uk: Назви з ΤεΧ

en: AMS Names
uk: Назви з AMS

en: Bad Token
uk: Помилковий елемент

en: Bad token "%.30s"
    near ...%40s
uk: Помилковий елемент «%.30s»
    поряд з …%40s

en: Bad token. Expected "%.10s" got "%.10s"
    near ...%40s
uk: Помилковий елемент. Мало бути «%.10s», отримано «%.10s»
    поряд з …%40s

en: Bad token. got "%1$c"
    near ...%2$40s
uk: Помилковий елемент, отримано «%1$c»
    поряд з …%2$40s

en: Bad token. Expected "%.10s"
    near ...%40s
uk: Помилковий елемент. Мало бути «%.10s»
    поряд з …%40s

en: Unexpected token.
    before ...%40s
uk: Неочікуваний елемент.
    перед …%40s

en: Unexpected token after expression end.
    before ...%40s
uk: Неочікуваний елемент після завершення виразу.
    перед …%40s

en: Attempt to take logarithm of %1$g in %2$.30s
uk: Спроба обчислення логарифма від %1$g у %2$.30s

en: Bad Value
uk: Помилкове значення

en: Attempt to take the square root of %1$g in %2$.30s
uk: Спроба обчислення квадратного кореня з %1$g у %2$.30s

en: Attempt to divide by 0 in %.30s
uk: Спроба ділення на 0 у %.30s

en: Projecting...
uk: Проектування…

en: If you wish to replace Adobe's OtherSubrs array (for Type1 fonts)
    with an array of your own, set this to point to a file containing
    a list of up to 14 PostScript subroutines. Each subroutine must
    be preceded by a line starting with '%%%%' (any text before the
    first '%%%%' line will be treated as an initial copyright notice).
    The first three subroutines are for flex hints, the next for hint
    substitution (this MUST be present), the 14th (or 13 as the
    numbering actually starts with 0) is for counter hints.
    The subroutines should not be enclosed in a [ ] pair.
uk: Якщо вам потрібно замінити масив OtherSubrs Adobe (у шрифтах Type1)
    вашим власним масивом, вкажіть тут файл, що містить список
    до 14 підпрограм PostScript. Кожній підпрограмі має передувати
    рядок, що починається з «%%%%» (будь-який текст до початкового
    «%%%%» вважатиметься повідомленням про авторські права).
    Перші три підпрограми призначено для флекс-гінтінґу, наступні—
    для замінників під час гінтінґу (ОБОВ’ЯЗКОВІ), 14 підпрограму
    (або 13, оскільки нумерація розпочинається з 0) призначено для
    контргінтінґу. Кожну підпрограму має бути обмежено парою
    квадратних дужок, [ ].

en: OtherSubrsFile
uk: Файл OtherSubrs

en: Default encoding for
    new fonts
uk: Типове кодування для
    нових шрифтів

en: NewCharset
uk: Новий набір символів

en: NewEmSize
uk: Новий розмір em

en: The default size of the Em-Square in a newly created font.
uk: Типовий розмір em-квадрата для щойно створеного шрифту.

en: NewFontsQuadratic
uk: Квадратичність нового шрифту

en: Whether new fonts should contain splines of quadratic (truetype)
    or cubic (postscript & opentype).
uk: Визначає, повинні нові шрифти містити квадратичні (truetype)
    чи кубічні (postscript & opentype) сплайни.

en: FreeTypeInFontView
uk: FreeType на панелі перегляду

en: Use the FreeType rasterizer (when available)
    to rasterize glyphs in the font view.
    This generally results in better quality.
uk: Використовувати растеризатор FreeType (якщо
    доступний) для перетворення гліфів у растрову
    форму на панелі перегляду. Зазвичай, покращує
    якість результатів.

en: LoadedFontsAsNew
uk: Завантажені шрифти як нові

en: Whether fonts loaded from the disk should retain their splines
    with the original order (quadratic or cubic), or whether the
    splines should be converted to the default order for new fonts
    (see NewFontsQuadratic).
uk: Визначає, слід зберігати для шрифтів, завантажених з диска,
    початковий порядок сплайнів (квадратичний або кубічний), чи
    слід перетворювати сплайни до типового порядку для нових
    шрифтів (див. «Квадратичність нового шрифту»).

en: PreferCJKEncodings
uk: Перевага кодувань CJK

en: When loading a truetype or opentype font which has both a unicode
    and a CJK encoding table, use this flag to specify which
    should be loaded for the font.
uk: Під час завантаження шрифту truetype або opentype, який містить
    кодову таблицю unicode і CJK, використовувати цей прапорець,
    щоб вказати, яку з них слід завантажувати для шрифту.

en: AskUserForCMap
uk: Питати щодо CMap

en: When loading a font in sfnt format (TrueType, OpenType, etc.),
    ask the user to specify which cmap to use initially.
uk: Під час завантаження шрифту у форматі sfnt (TrueType, OpenType тощо)
    запитувати, яку cmap слід використовувати спочатку.

en: Enter a list of 4 letter table tags, separated by commas.
    FontForge will make a binary copy of these tables when it
    loads a True/OpenType font, and will output them (unchanged)
    when it generates the font. Do not include table tags which
    FontForge thinks it understands.
uk: Введіть список чотирилітерних теґів таблиці, відокремлених
    комами. FontForge створити двійкову копію цих таблиць під
    час завантаження шрифту True/OpenType і виведе ці таблиці
    у незмінній формі під час створення шрифту. Не включайте
    до цього списку теґи таблиць, які FontForge може обробляти.

en: PreserveTables
uk: Зберігати таблиці

en: In the Outline View, the Shift key constrains motion to be parallel to the ItalicAngle rather than constraining it to be vertical.
uk: У режимі перегляду обрисів натискання клавіші Shift обмежить рух напрямком, паралельним до кута курсиву, а не вертикальним напрямком.

en: ItalicConstrained
uk: Обмежений курсив

en: SnapToInt
uk: Округляти до цілого

en: When the user clicks in the editing window, round the location to the nearest integers.
uk: Коли користувач клацання кнопкою миші у вікні редагування, округлювати значення позиції до найближчих цілих чисел.

en: JoinSnap
uk: Об’єднання близьких

en: The Edit->Join command will join points which are this close together
    A value of 0 means they must be coincident
uk: Пункт «Зміни-> Приєднати» об’єднуватиме точки, які буде розташовано на вказаній відстані.
    Значення 0 означає, що розташування точок має збігатися.

en: CopyMetaData
uk: Копіювати метадані

en: When copying glyphs from the font view, also copy the
    glyphs' metadata (name, encoding, comment, etc).
uk: Під час копіювання гліфів з панелі перегляду шрифту також копіювати
    метадані гліфів (назву, кодування, коментар тощо).

en: The maximum number of Undoes/Redoes stored in a glyph
uk: Максимальна кількість дій для скасування/повернення, які зберігатимуть у гліфі

en: UndoDepth
uk: Глибина стеку команд

en: AutoWidthSync
uk: Автосинхр. ширин

en: Changing the width of a glyph
    changes the widths of all accented
    glyphs based on it.
uk: Зміна ширини гліфа призведе до
    зміни всіх акцентованих гліфів,
    заснованих на ньому.

en: AutoLBearingSync
uk: АвтоСинхрЛівоїОпори

en: Changing the left side bearing
    of a glyph adjusts the lbearing
    of other references in all accented
    glyphs based on it.
uk: Зміна лівої опори гліфа
    коригує ліві опори інших посилань
    у всіх акцентованих гліфах,
    заснованих на ньому.

en: ClearInstrsBigChanges
uk: СпорожнІнстрВелЗмін

en: Instructions in a TrueType font refer to
    points by number, so if you edit a glyph
    in such a way that some points have different
    numbers (add points, remove them, etc.) then
    the instructions will be applied to the wrong
    points with disasterous results.
      Normally FontForge will remove the instructions
    if it detects that the points have been renumbered
    in order to avoid the above problem. You may turn
    this behavior off -- but be careful!
uk: У інструкціях TrueType для роботи з точками
    використовуються їхні номери, отже, якщо ви
    редагуєте гліф таким чином, що змінюється
    нумерація точок (додаєте точки, вилучаєте їх тощо),
    інструкції буде застосовано не до тих точок, що
    може спотворити результат.
      Зазвичай, FontForge вилучає інструкції, якщо
    виявить, що нумерації точок змінилася. Так
    зроблено, щоб уникнути проблем. Ви можете
    вимкнути вилучення інструкцій, але у такому
    разі слід бути надзвичайно обережними!

en: CopyTTFInstrs
uk: КопіюватиІнстрTTF

en: AccentOffsetPercent
uk: ВідсотокВідступуАкцентів

en: The percentage of an em by which an accent is offset from its base glyph in Build Accent
uk: Значення у відсотках від em, на яке слід зсунути акцент від базового гліфа під час побудови акцентованих символів.

en: AccentCenterLowest
uk: АкцентУЦентріВнизу

en: When placing grave and acute accents above letters, should
    FontForge center them based on their full width, or
    should it just center based on the lowest point
    of the accent.
uk: Під час розташовування акцентів над літерами
    FontForge може використовувати центр їхньої повної
    ширини або центр на основі нижньої точки акценту.

en: CharCenterHighest
uk: Центр за найв. точкою символу

en: When centering an accent over a glyph, should the accent
    be centered on the highest point(s) of the glyph,
    or the middle of the glyph?
uk: Під час розташовування центра акценту над гліфом
    можна використовувати найвищу точку гліфа або
    середину гліфа?

en: PreferSpacingAccents
uk: Перевага інтервальних акцентів

en: Use spacing accents (Unicode: 02C0-02FF) rather than
    combining accents (Unicode: 0300-036F) when
    building accented glyphs.
uk: Використовувати інтервальні акценти (Unicode: 02C0-02FF),
    а не комбіновані акценти (Unicode: 0300-036F) під час
    побудови акцентованих гліфів.

en: FontForge supports two different helper applications to do autotracing
     autotrace and potrace
    If your system only has one it will use that one, if you have both
    use this option to tell FontForge which to pick.
uk: У FontForge передбачено підтримку різних допоміжних програм для
    автоматичного трасування: autotrace і potrace
    Якщо у вашій системі є лише одна з програм, її буде використано.
    Якщо у системі є обидві програми, за допомогою цього параметра
    можна вказати, яку саме програму слід використовувати FontForge.

en: PreferPotrace
uk: ПеревагаPotrace

en: AutotraceArgs
uk: ПарамАвтотрасування

en: Extra arguments for configuring the autotrace program
    (either autotrace or potrace)
uk: Додаткові параметри налаштовування програми автотрасування
    (autotrace або potrace)

en: Ask the user for autotrace arguments each time autotrace is invoked
uk: Запитувати у користувача про параметри автотрасування кожного разу, коли викликається автотрасування

en: AutotraceAsk
uk: ЗапитЩодоАвтотрасування

en: Commands to pass to mf (metafont) program, the filename will follow these
uk: Команди, які слід передати програмі mf (metafont), за ними буде вказано назву файла

en: MfArgs
uk: АргMf

en: Ask the user for mf commands each time mf is invoked
uk: Запитати користувача для команд mf кожного разу, коли викликається mf

en: MfAsk
uk: ЗапитMf

en: FontForge loads large images into the background of each glyph
    prior to autotracing them. You may retain those
    images to look at after mf processing is complete, or
    remove them to save space
uk: FontForge завантажує великі зображення у тло кожного гліфа
    до автоматичного трасування. Ви можете наказати програмі
    зберігати ці зображення після завершення обробки за допомогою
    mf або вилучити зображення з метою економії місця.

en: MfClearBg
uk: MfПорТло

en: MetaFont (mf) generates lots of verbiage to stdout.
    Most of the time I find it an annoyance but it is
    important to see if something goes wrong.
uk: Під час створення MetaFont (mf) до stdout надсилається багато даних.
    Здебільшого, ці дані є набридливими, але іноді
    важливо бачити, чи все іде належним чином.

en: MfShowErr
uk: ПоказПомилокMf

en: FoundryName
uk: Назва ливарні

en: Name used for foundry field in bdf
    font generation
uk: Назва у полі ливарні під час
    створення шрифту bdf

en: Name used for Vendor ID field in
    ttf (OS/2 table) font generation.
    Must be no more than 4 characters
uk: Назва, використана для поля ід. виробника
    під час створення шрифту ttf (таблиця OS/2).
    Має не перевищувати у довжину 4 символи.

en: TTFFoundry
uk: Ливарня TTF

en: FontForge will use this namelist when assigning
    glyph names to code points in a new font.
uk: FontForge використає цей список назв під час призначення
    назв гліфів для діапазонів символів у новому шрифті.

en: NewFontNameList
uk: Список назв нового шрифту

en: Once upon a time, Adobe assigned PUA (public use area) encodings
    for many stylistic variants of characters (small caps, old style
    numerals, etc.). Adobe no longer believes this to be a good idea,
    and recommends that these encodings be ignored.
    
     The assignments were originally made because most applications
    could not handle OpenType features for accessing variants. Adobe
    now believes that all apps that matter can now do so. Applications
    like Word and OpenOffice still can't handle these features, so
     fontforge's default behavior is to ignore Adobe's current
    recommendations.
    
    Note: This does not affect figuring out unicode from the font's encoding,
    it just controls determining unicode from a name.
uk: Колись компанія Adobe призначила кодування PUA (public use area)
    для багатьох стилістичних варіантів символів (малої буквиці, застарілих форм запису цифр тощо). Згодом Adobe відмовилася від
    цієї ідеї і рекомендувала ігнорувати ці кодування.
    
     Такі прив’язки було створено через те, що більшість програм були
    нездатні обробляти модифікації OpenType для доступу до варіантів
    символів. Тепер Adobe вважає, що всі варті уваги програми було
    змінено так, що вони можуть обробляти модифікації. Програми,
    подібні до Word і OpenOffice все ще не здатні обробляти
    модифікації, тому типовою поведінкою fontforge є ігнорування
    поточних рекомендацій Adobe.
    
    Зауваження: така поведінка не впливає на визначення позицій
    unicode на основі кодувань шрифту, вона просто керує визначенням
    позиції unicode за назвою.

en: RecognizePUANames
uk: РозпізнНазвPUA

en: Allow the full unicode character set in glyph names.
    This does not conform to adobe's glyph name standard.
    Such names should be for internal use only and
    should NOT end up in production fonts.
uk: Дозволити повний набір символів unicode у назвах
    гліфів. Цей набір не узгоджується стандартом назв
    гліфів Adobe. Такі назви має бути призначено для
    внутрішнього використання, їх НЕ можна
    використовувати у промислових шрифтах.

en: UnicodeGlyphNames
uk: Назви гліфів Unicode

en: If specified this should be a space separated list of integers each
    less than 16777216 which uniquely identify your organization
    FontForge will generate a random number for the final component.
uk: Якщо вказано це параметр, його значенням має бути список
    відокремлених пробілами цілих чисел, кожне з яких має
    бути меншим 16777216, щоб унікальним чином ідентифікувати
    вашу організацію. FontForge створити випадкове число для
    остаточного компонента.

en: XUID-Base
uk: Основа XUID

en: AskBDFResolution
uk: Запитувати щодо роздільності BDF

en: When generating a set of BDF fonts ask the user
    to specify the screen resolution of the fonts
    otherwise FontForge will guess depending on the pixel size.
uk: Під час створення набору шрифтів BDF просити користувача
    вказати роздільну здатність екрана для шрифтів, інакше
    FontForge вгадуватиме її за розміром пікселів.

en: AutoHint
uk: Автогінтування

en: AutoHint changed glyphs before generating a font
uk: Автоматично визначати гінти для змінених шрифтів перед створенням шрифту

en: FontForge will place vertical or horizontal hints to describe the bounding boxes of suitable glyphs.
uk: FontForge розташує вертикальні або горизонтальні для опису обмежувальних рамок відповідних гліфів.

en: HintBoundingBoxes
uk: Гінти для обмежувальних рамок

en: FontForge will place vertical or horizontal hints at the ends of diagonal stems.
uk: FontForge розташує вертикальні або горизонтальні гінти на кінцях діагональних штрихів.

en: HintDiagonalEnds
uk: Гінти для діагональних кінців

en: FontForge will place vertical or horizontal hints at the intersections of diagonal stems.
uk: FontForge розташує вертикальні або горизонтальні гінти на перетинах діагональних штрихів.

en: HintDiagonalInter
uk: Гінти для діагональних перетинів

en: DetectDiagonalStems
uk: Виявляти діагональні основні штрихи

en: FontForge will generate diagonal stem hints, which then can be used by the AutoInstr command.
uk: FontForge створюватиме гінти для діагональних штрихів, які потім може бути використано програмою автоматичного визначення інструкцій.

en: MS has changed (in August 2006) the inner workings of their Indic shaping
    engine, and to disambiguate this change has created a parallel set of script
    tags (generally ending in '2') for Indic writing systems. If you are working
    with the new system set this flag, if you are working with the old unset it.
    (if you aren't doing Indic work, this flag is irrelevant).
uk: MS змінила (у серпні 2006 року) внутрішні розробки щодо рушія
    визначення форм індійських записів, і щоб уникнути неоднозначності
    цієї зміни створила паралельний набір теґів писемності (такі
    теґи завершуються цифрою «2») для запису індійських мов. Якщо ви
    працюєте з набором нової системи, позначте цей пункт, якщо
    зі старою — зніміть позначку.
    (Якщо ви не працюєте з індійськими писемностями, цей пункт ні на
    що не впливає.)

en: UseNewIndicScripts
uk: Нові індійські писемності

note: GT: The following strings have no spaces and an odd capitalization GT: this is because these strings are used in two different ways, one GT: translated (which the user sees, and should probably have added spaces, GT: and one untranslated which needs the current odd format
en: ResourceFile
uk: Файл ресурсів

en: When FontForge starts up, it loads the user interface theme from
    this file. Any changes will only take effect the next time you start FontForge.
uk: Під час запуску FontForge завантажує тему інтерфейсу користувача
    з цього файла. Будь-які зміни набудуть чинності лише після перезапуску FontForge.

en: Show splash screen on start-up
uk: Показувати вікно вітання під час запуску

en: SplashScreen
uk: Вікно вітання

en: GlyphAutoGoto
uk: Автоматичний перехід до гліфа

en: Typing a normal character in the glyph view window changes the window to look at that character
uk: Натискання клавіші символу у вікні перегляду гліфів призведе до переходу до перегляду відповідного символу.

en: OpenCharsInNewWindow
uk: Відкривати символи у новому вікні

en: When double clicking on a character in the font view
    open that character in a new window, otherwise
    reuse an existing one.
uk: Подвійне клацання на символі у вікні перегляду
    символів відкриє символ у новому вікні. Якщо
    вимкнено, символ буде відкрито у вже створеному
    вікні.

en: ArrowMoveSize
uk: Крок пересування стрілкою

en: The number of em-units by which an arrow key will move a selected point
uk: Кількість одиниць em, на які натискання клавіші зі стрілкою пересуватиме позначену точку

en: ArrowAccelFactor
uk: Коефіцієнт прискорення стрілки

en: Holding down the Shift key will speed up arrow key motion by this factor
uk: Утримування натиснутою клавіші Shift збільшить швидкість руху за допомогою клавіш зі стрілками у вказану кількість разів.

en: SnapDistance
uk: Відстань прилипання

en: When the mouse pointer is within this many pixels
    of one of the various interesting features (baseline,
    width, grid splines, etc.) the pointer will snap
    to that feature.
uk: Якщо вказівник миші перебуває на відстані, меншій
    за вказану тут у пікселях, від особливих точок
    гліфів (основної лінії, сплайнів ґратки тощо)
    вказівник прилипне до цієї особливої точки.

en: StopAtJoin
uk: Зупиняти на з’єднаннях

en: When dragging points in the outline view a join may occur
    (two open contours may connect at their endpoints). When
    this is On a join will cause FontForge to stop moving the
    selection (as if the user had released the mouse button).
    This is handy if your fingers are inclined to wiggle a bit.
uk: Під час перетягування точок на панелі перегляду обрисів
    може статися з’єднання (у кінцевих точках можуть з’єднатися
    два розімкнених контури). Якщо можливість увімкнено,
    з’єднання призведе до того, що FontForge припинить рух
    позначеного фрагмента (так, неначе користувач відпустив
    кнопку миші). Ця можливість, якщо ваші пальці трохи
    тремтять.

en: Figure out flex hints after every change
uk: Визначати підказки флексів після будь-якої зміни.

en: UpdateFlex
uk: Оновлювати флекси

en: Display rulers in the Outline Glyph View
uk: Показувати лінійки на панелі обрисів гліфів

en: Can't insert 'cvt'
uk: Неможливо вставити «cvt»

en: There already exists a 'cvt' table, perhaps legacy. FontForge can use it, but can't make any assumptions on values stored there, so generated instructions will be of lower quality. If legacy hinting is to be scrapped, it is suggested to clear the `cvt` and repeat autoinstructing.
uk: Таблиця «cvt», можливо застаріла, вже існує. FontForge може використати таблицю, але не зможе зробити припущення щодо значень, які зберігаються у таблиці. У разі використання припущень створені інструкції матимуть низьку якість. Якщо застаріле гінтування буде порушено, варто спорожнити «cvt» і повторити створення інструкцій у автоматичному режимі.

en: Can't insert 'fpgm'
uk: Неможливо вставити «fpgm»

en: There exists a 'fpgm' code that seems incompatible with FontForge's. Instructions generated will be of lower quality. If legacy hinting is to be scrapped, it is suggested to clear the `fpgm` and repeat autoinstructing. It will be then possible to append user's code to FontForge's 'fpgm', but due to possible future updates, it is extremely advised to use high numbers for user's functions.
uk: Виявлено код «fpgm», який є несумісним з кодом FontForge. Створені інструкції будуть низької якості. Якщо застаріле гінтування має бути відкинуто, варто спорожнити «fpgm» і повторити створення інструкцій у автоматичному режимі. Код користувача може бути додано до таблиці «fpgm» FontForge, але через можливі майбутні оновлення вам наполегливо рекомендується використовувати більші номери для функцій, створених користувачем.

en: Can't insert 'prep'
uk: Неможливо вставити «prep»

en: There exists a 'prep' code incompatible with FontForge's. It can't be guaranteed it will work well. It is suggested to allow FontForge to insert its code and then append user's own.
uk: Виявлено код «prep», несумісний з кодом FontForge. Належну роботу коду гарантувати не можна. Рекомендуємо вам дозволити FontForge вставити його код, а потім додати код користувача.

en: Can't instruct this glyph
uk: Не вдалося створити інструкції для цього гліфа

en: TrueType does not support mixed references and contours.
    If you want instructions for %.30s you should either:
     * Unlink the reference(s)
     * Copy the inline contours into their own (unencoded
        glyph) and make a reference to that.
uk: У TrueType не передбачено підтримки одночасного
    використання посилань та контурів. Якщо вам
    потрібні інструкції %.30s, вам слід виконати
    одну з таких дій:
     * Від’єднати посилання
     * Скопіювати вбудовані контури окремо (гліф
        без кодування) і зробити посилання на них.

en: TrueType does not support references which
    are scaled by more than 200%%.  But %1$.30s
    has been in %2$.30s. Any instructions
    added would be meaningless.
uk: У TrueType не передбачено посилань на
    частини, збільшення яких перевищує 200%%.
    Втім, %1$.30s має масштаб %2$.30s. Всі
    додані інструкції буде знехтувано.

en: Too many subroutines. We can deal with at most 14 (0-13)
uk: Занадто багато підпрограм. Можлива обробка не більше за 14 (0-13)

en: Warning: Byte swapped font mark in palm font.
uk: Попередження: позначка зміни порядку байтів у шрифті palm.

en: Warning: Font Bucket version 4 treated as 0.
uk: Попередження: версія 4 Font Bucket вважатиметься версією 0.

en: Bad Metrics
uk: Помилкова метрика

en: Only the first 256 glyphs in the encoding will be used
uk: Буде використано лише перші 256 гліфів у кодуванні

en: One of the fonts %1$d,%2$d is missing glyph %3$d
uk: У одному зі шрифтів %1$d,%2$d немає гліфа %3$d

en: In font %1$d the glyph %2$.30s either starts before 0, or extends after the advance width or is above the ascent or below the descent
uk: У шрифті %1$d гліф %2$.30s або починається до 0, або продовжується за значення додаткової ширини, або перевищує обмеження за висотою.

en: In font %1$d the advance width of glyph %2$.30s does not scale the base advance width properly, it shall be forced to the proper value
uk: У шрифті %1$d додаткова ширина гліфа %2$.30s не масштабується належним чином до базової додаткової ширини. Належне значення має бути встановлено у примусовому режимі.

en: Advance width of glyph %.30s must be less than 127
uk: Додаткова ширина гліфа %.30s має бути меншою за 127

en: One of the bitmap fonts specified, %1$d, is not an integral scale up of the smallest font, %2$d (or is too large a factor)
uk: Один з вказаних растрових шрифтів, %1$d, не є загальним масштабуванням найменшого шрифту, %2$d (або відмінність у масштабах є надто великою).

en: Unexpected density
uk: Неочікувана щільність

en: Multiple-Density Font
uk: Шрифт декількох щільностей

en: High-Density Font
uk: Високощільний шрифт

en: Single and Multi-Density Fonts
uk: Шрифти однієї і декількох щільностей

en: Single and High-Density Fonts
uk: Шрифти однієї і високої щільності

en: Choose a file format...
uk: Виберіть формат файла…

en: What type(s) of palm font records do you want?
uk: Які типи записів шрифтів palm вам потрібні?

en: Compressed object container is itself a compressed object
uk: Контейнер стиснутого об’єкта сам є стиснутим об’єктом

en: Flate decompression failed.
uk: Помилка під час спроби видобування з Flate

en: A pdf stream object may not be a compressed object
uk: Об’єкт потоку (stream) pdf не може бути стиснутим об’єктом

en: A pdf stream object is missing a Length attribute
uk: Немає об’єкта потоку (stream) pdf у атрибуті Length

en: Unsupported decode filter parameters : %s
uk: Непідтримувані параметри фільтра декодування: %s

en: Unsupported filter: %s
uk: Непідтримуваний фільтр: %s

note: GT: NaN is a concept in IEEE floating point which means "Not a Number" GT: it is used to represent errors like 0/0 or sqrt(-1).
en: Bad number, infinity or nan: %s
uk: Помилкове, нескінченне або некоректне число: %s

en: No mark in ] (close array)
uk: Немає позначки у ] (завершення масиву)

en: Syntax error while parsing type3 glyph: %s
uk: Синтаксична помилка під час обробки гліфа type3: %s

en: Syntax error while parsing pdf graphics
uk: Синтаксична помилка під час обробки графіки у pdf

en: Syntax error while parsing pdf graphics: Page with no Contents
uk: Синтаксична помилка під час обробки графіки у pdf: сторінка без вмісту

en: Syntax errors while parsing ToUnicode CMap
uk: Синтаксичні помилки під час обробки CMap ToUnicode

en: Syntax errors while parsing Type3 font headers
uk: Синтаксичні помилки під час обробки заголовків шрифту Type3

en: The font %s is one of the standard fonts. It isn't actually in the file.
uk: Шрифт %s є одним зі стандартних шрифтів. Його у файлі насправді немає.

en: Unable to parse the pdf objects that make up %s
uk: Не вдалося обробити об’єкт pdf, з якого створено %s

en: Doesn't look like a valid pdf file, couldn't find xref section
uk: Файл не є коректним файлом pdf, не вдалося виявити розділ xref

en: This pdf file contains an /Encrypt dictionary, and FontForge does not currently
    support pdf encryption
uk: У цьому файлі pdf міститься словник /Encrypt, а поточна версія FontForge не
    підтримує шифрування pdf

en: This pdf file has no fonts
uk: У цьому файлі pdf немає даних щодо шрифтів

en: This pdf file has no pages
uk: У цьому файлі pdf немає сторінок

en: There are %d pages in this file, which do you want?
uk: У цьому файлі %d сторінок, яка з них вам потрібна?

en: Pick a page
uk: Виберіть сторінку

en: Internal Err: Unable to put data back into file
uk: Внутрішня помилка: не вдалося записати дані назад до файла

en: Invalid hex digit in sfnts array
uk: Некоректна шістнадцяткова цифра у масиві sfnt

en: Invalid character outside of string in sfnts array
uk: Некоректний символ поза межами рядка у масиві sfnt

en: Index too big (must be <%d) "%s
uk: Занадто великий індекс (має бути <%d) «%s

en: Didn't understand "%s" inside subs def'n
uk: Не вдалося обробити «%s у визначені subs

en: No name for CharStrings dictionary "%s
uk: Немає назви словника CharStrings «%s

en: Too many entries in CharStrings dictionary "%s
uk: Занадто багато записів у словнику CharStrings «%s

en: Didn't understand "%s" in font info
uk: Не вдалося обробити «%s» у даних шрифту

en: Ignoring duplicate /CharStrings entry
uk: Ігнорування дубліката запису /CharStrings

en: Ignoring duplicate /Subrs entry
uk: Ігнорування дубліката запису /Subrs

en: This font contains a "UniqueId" variable, but the correct name for it is
    	"UniqueID" (postscript is case concious)
uk: У цьому шрифті міститься змінна «UniqueId», але назва її є помилковою
    	«UniqueID» (у postscript регістр символів є важливим)

en: Didn't understand "%s" in blended font defn
uk: Не вдалося обробити «%s» у визначенні змішаного шрифту

en: Bad CharString. Does not include lenIV bytes.
uk: Помилкове значення CharString. Не містить байтів lenIV.

en: Duplicate definition of subroutine %d
uk: Дублювати визначення підпрограми %d

en: Didn't understand "%s" while adding info to private subroutines
uk: Не вдалося обробити «%s» під час додавання даних до закритих (private) підпрограм

en: Shouldn't be in addinfo "%s
uk: Не повинно бути у addinfo — «%s

en: Invalid FD (%d) assigned to CID %d.
uk: Некоректний дескриптор шрифту (%d) призначено до CID %d.

en: Bad CID offset for CID %d
uk: Помилковий відступ CID для CID %d

en: Failed to parse the StartData command properly
uk: Не вдалося обробити команду StartData належним чином

en: Failed to parse the StartData command properly, bad count
uk: Не вдалося обробити команду StartData належним чином, помилкове значення лічильника

en: Cannot open a temporary file
uk: Не вдалося відкрити файл тимчасових даних

en: Cannot open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: The truetype encoding specified by platform=%d specific=%d (which we map to %s) is not supported by your version of iconv(3).
uk: Кодування truetype, вказане за значеннями платформи=%d специфіки=%d (яку було відображено на %s), не підтримується цією версією iconv(3).

en: Unexpected values for binsearch header. Based on the number of tables I
     expect searchRange=%d (not %d), entrySel=%d (not %d) rangeShift=%d (not %d)
uk: Неочікувані значення заголовка binsearch. На основі чисел з таблиці
     визначено, що searchRange=%d (не %d), entrySel=%d (не %d) rangeShift=%d (не %d)

en: An sfnt file must contain SOME tables, but this one does not.
uk: У файлі sfnt має міститися декілька таблиць, але у цьому файлі їх немає.

en: An sfnt file may contain a large number of tables, but this one has over 1000
     and that seems like too many
uk: У файлі sfnt може міститися багато таблиць, але у цьому файлі їх понад 1000,
     а це, здається, забагато.

en: Table tags should be in alphabetic order in the font header
     but '%c%c%c%c', appears after '%c%c%c%c'.
uk: У заголовку шрифту теґи таблиці має бути вказано у абетковому порядку,
    а «%c%c%c%c» вказано після «%c%c%c%c».

en: Same table tag, '%c%c%c%c', appears twice in sfnt header
uk: Один теґ таблиці, '%c%c%c%c', міститься у заголовку sfnt двічі

en: Tables '%c%c%c%c' and '%c%c%c%c' overlap
uk: Таблиці «%c%c%c%c» і «%c%c%c%c» перетинаються

en: Table '%c%c%c%c' extends beyond end of file.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має завершуватися за символом кінця файла.

en: File checksum is incorrect.
uk: Некоректна контрольна сума файла.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad checksum.
uk: Помилкова контрольна сума таблиці «%c%c%c%c».

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be even.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має помилкову довжину: довжина має бути парним числом.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 54 but is %d.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має помилкову довжину: має бути 54, але виявлено %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 36 but is %d.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має помилкову довжину: має бути 36, але виявлено %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 32 or 6 but is %d.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має помилкову довжину: має бути 32 або 6, але виявлено %d.

en: Table '%c%c%c%c' has a bad length, must be 78, 86 or 96 but is %d.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має помилкову довжину: має бути 78, 86 або 96, але виявлено %d.

en: Missing required table: "head"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "head"

en: Missing required table: "hhea"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "hhea"

en: Missing required table: "maxp"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "maxp"

en: Missing required table: "post"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "post"

en: Missing required table: "name"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "name"

en: Missing required table: "loca"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "loca"

en: Missing "OS/2" table
uk: Не знайдено таблиці "OS/2"

en: Missing required table: "glyf"
uk: Не знайдено обов’язкової таблиці: "glyf"

en: This font contains neither "CFF " nor "glyf"/"loca" tables
uk: У цьому шрифті не міститься ні таблиці «CFF », ні таблиці «glyf»/«loca»

en: accent attachment table
uk: таблиця долучень акцентів

en: axis variation table
uk: таблиця варіантів осей

en: Baseline table (OT version)
uk: таблиця ліній шрифту (OT-версія)

en: bitmap data table (AAT version)
uk: таблиця даних растру (AAT-версія)

en: BDF bitmap properties table
uk: таблиця властивостей растру BDF

en: bitmap font header table
uk: таблиця заголовків растрового шрифту

en: bitmap location table (AAT version)
uk: таблиця розташування растру (AAT-версія)

en: baseline table (AAT version)
uk: таблиця ліній шрифту (AAT-версія)

en: PostScript font program (Compact Font Format)
uk: Програма шрифту PostScript (компактний формат шрифту)

en: Obsolete table for a type1 CID keyed font
uk: Застаріла таблиця для шрифту ключів CID type1

en: character code mapping table
uk: таблиця відображення кодів символів

en: CVT variation table
uk: Таблиця ТКЗ

en: control value table
uk: таблиця керівних значень

en: digital signature table
uk: таблиця цифрових підписів

en: bitmap data table (OT version)
uk: таблиця даних растру (OT-версія)

en: bitmap location table (OT version)
uk: таблиця розташування растру (OT-версія)

en: embedded bitmap scaling control table
uk: таблиця керування вбудованим масштабуванням растру

en: electronic end user license table
uk: таблиця електронних ліцензійних угод з кінцевими користувачами

en: font descriptor table
uk: таблиця дескрипторів шрифту

en: layout feature table
uk: таблиця модифікацій компонування

en: SIL Graphite layout feature table
uk: таблиця модифікацій компонування SIL Graphite

en: FontForge time stamp table
uk: таблиця часових позначок FontForge

en: font metrics table
uk: таблиця метрики шрифту

en: font program table
uk: таблиця програм шрифту

en: font variation table
uk: таблиця варіантів шрифту

en: grid-fitting and scan-conversion procedure table
uk: таблиця процедур встановлення відповідності сітці та перетворень сканування

en: glyph definition table
uk: таблиця визначення гліфів

en: Graphite glyph attribute table
uk: Таблиця атрибутів гліфів Graphite

en: Graphite glyph location in Glat table
uk: Розташування гліфів Graphite у таблиці Glat

en: glyph outline table
uk: таблиця контурів гліфів

en: glyph positioning table
uk: таблиця розташування гліфів

en: glyph variation table
uk: таблиця варіантів гліфів

en: glyph substitution table
uk: таблиця підстановки гліфів

en: horizontal device metrics table
uk: таблиця горизонтальної метрики пристроїв

en: font header table
uk: таблиця заголовків шрифту

en: horizontal header table
uk: таблиця горизонтальних заголовків

en: horizontal metrics table
uk: таблиця горизонтальної метрики

en: horizontal style table
uk: таблиця горизонтальних стилів

en: justification table (AAT version)
uk: таблиця вирівнювання (AAT-версія)

en: justification table (OT version)
uk: таблиця вирівнювання (OT-версія)

en: kerning table
uk: таблиця кернінґу

en: ligature caret table
uk: таблиця розташувань курсора у лігатурі

en: glyph location table
uk: таблиця розташування гліфів

en: linear threshold table
uk: таблиця лінійних порогових значень

en: math table
uk: таблиця математичних

en: maximum profile table
uk: таблиця максимальних профілів

en: Multi-Master table, obsolete
uk: таблиця багатоосновного, застаріла

en: metamorphosis table
uk: таблиця перетворень

en: extended metamorphosis table
uk: таблиця розширених перетворень

en: name table
uk: таблиця назв

en: optical bounds table
uk: таблиця оптичних меж

en: OS/2 and Windows specific metrics table
uk: таблиця метрик, специфічних для OS/2 і Windows

en: PCL 5 data table
uk: таблиця даних PCL 5

en: FontForge font debugging table
uk: таблиця діагностики шрифту FontForge

en: glyph name and PostScript compatibility table
uk: таблиця назв гліфів і сумісності з PostScript

en: control value program table
uk: таблиця програм керівних значень

en: properties table
uk: таблиця властивостей

en: SIL Graphite rule table
uk: Таблиця правил Graphite SIL

en: (unspecified) SIL Graphite table
uk: (невказана) Таблиця Graphite SIL

en: unknown SIL table
uk: невідома таблиця SIL

en: TeX table
uk: таблиця TeX

en: tracking table
uk: таблиця стеження

en: Obsolete table for a type1 font
uk: Застаріла таблиця для шрифту type1

en: vertical device metrics table
uk: таблиця вертикальної метрики пристроїв

en: vertical header table
uk: таблиця вертикальних заголовків

en: vertical metrics table
uk: таблиця вертикальної метрики

en: vertical origin table
uk: таблиця поч. верт. координат

en: glyph reference table
uk: таблиця посилань гліфів

en: Nifty, you've got one of the old Apple/Adobe type1 sfnts here
uk: Чудово, тут ви маєте один з застарілих sfnt type1 Apple/Adobe

en: Table '%c%c%c%c' extends beyond end of file and must be ignored.
uk: Таблиця «%c%c%c%c» має завершуватися за символом кінця файла, її доведеться проігнорувати.

en: The following table(s) in the font have been ignored by FontForge
uk: Наведені нижче таблиці шрифту було проігноровано FontForge

en:   Ignoring '%c%c%c%c'
uk:   Ігноруємо «%c%c%c%c»

en:   Ignoring '%c%c%c%c' %s
uk:   Ігноруємо %5$s «%1$c%2$c%3$c%4$c»

en: This font contains both truetype and PostScript glyph descriptions
      only one will be used.
uk: У цьому шрифті містяться одразу гліфи truetype і PostScript.
      Буде використано лише один.

en: This font contains multiple glyph descriptions
      only one will be used.
uk: У цьому шрифті міститься декілька описів одного гліфа.
      Буде використано лише один опис.

en: This font contains both a 'kern' table and a 'GPOS' table.
      The 'kern' table will only be read if there is no 'kern' feature in 'GPOS'.
uk: Цей шрифт містить одночасно таблиці «kern» і «GPOS».
      Таблицю «kern» буде прочитано, лише якщо не буде знайдено модифікації «kern» у «GPOS».

en: This font contains both a 'mor[tx]' table and a 'GSUB' table.
      FF will only read feature/settings in 'morx' which do not match features
      found in 'GSUB'.
uk: Шрифт містить одразу таблиці «mor[tx]» і «GSUB».
      FF читатиме модифікації та параметри з «morx», лише якщо вони не
      збігаються з можливостями у «GSUB».

en: This font contains both a 'BASE' table and a 'bsln' table.
      FontForge will only read one of them ('BASE').
uk: Цей шрифт містить одночасно таблиці «BASE» і «bsln».
      FontForge прочитає лише одну з них («BASE»).

en: Bad Glyph Count
uk: Помилкова кількість гліфів

en: Font file has bad glyph count field. maxp says: %d sizeof(loca)=>%d
uk: У файлі шрифту вказано помилкові дані щодо кількості гліфів. Значення maxp: %d sizeof(loca)=>%d

en: The fontname begins with the utf8 byte order sequence. This is illegal. %s
uk: Назва шрифту починається з послідовності байтів utf8. Такі назви не є коректними. %s

en: A PostScript name may not be a number
uk: Назва Postscript не може бути числом

en: Bad Font Name
uk: Помилкова назва шрифту

en: The PostScript font name "%.63s" is invalid.
    It should be printable ASCII,
    must not contain (){}[]<>%%/ or space
    and must be shorter than 63 characters
uk: Назва PostScript «%.63s» не є коректною.
    Назва має складатися з друкованих символів ASCII і
    не має містити символів (){}[]<>%%/ або пробілів,
    а також перевищувати у довжину 63 символи.

en: Warning: Mac and Unicode entries in the 'name' table differ for the
     %s string in the language %s
     Mac String: %s
    Mac Unicode String: %s
uk: Попередження: записи Mac і Unicode у таблиці «name» відрізняються рядком
     %s у мові %s
     Рядок Mac: %s
    Рядок Unicode Mac: %s

en: Warning: Mac string is a subset of the Unicode string in the 'name' table
     for the %s string in the %s language.
uk: Попередження: рядок Mac є підрядком рядка Unicode у таблиці «name»
     для рядка %s у мові %s.

en: Warning: Mac and Windows entries in the 'name' table differ for the
     %s string in the language %s
     Mac String: %s
    Windows String: %s
uk: Попередження: записи Mac і Windows у таблиці «name» відрізняються рядком
     %s у мові %s
     Рядок Mac: %s
    Рядок Windows: %s

en: Warning: Mac string is a subset of the Windows string in the 'name' table
     for the %s string in the %s language.
uk: Попередження: рядок Mac є підрядком рядка Windows у таблиці «name»
     для рядка %s у мові %s.

en: Use _First
uk: Використовувати _перший

en: First to _All
uk: Перший для _всіх

en: Second _to All
uk: Другий д_ля всіх

en: Use _Second
uk: Використовувати _другий

en: Multiple names for language
uk: Декілька назв мови

en: The 'name' table contains (at least) two strings for the %s in language %s, the first '%.12s...' the second '%.12s...'.
    Which do you prefer?
uk: Таблиця «name» містить (принаймні) два рядки для %s у мові %s, перший — «%.12s…», другий — «%.12s…».
    Якому з них ви надаєте перевагу?

en: Bad tt font: contour ends make no sense in glyph %d.
uk: Помилковий шрифт tt: беззмістовні кінці контурів у гліфі %d.

en: A point in GID %d is outside the glyph bounding box
uk: Точка у гліфі GID %d поза межами обмежувальної рамки гліфа

en:   Subsequent errors will not be reported.
uk:   Наступні помилки буде пропущено.

en: Reached end of file when reading simple glyph
uk: Під час спроби читання простого гліфа досягнуто кінця файла

en: Empty composite %d
uk: Порожній складений %d

en: Bad flags value, implied MORE components at end of glyph %d
uk: Помилкове значення flags, вказує на додаткові компоненти у кінці опису гліфа %d

en: Reference to glyph %d out of bounds when parsing 'glyf' table.
uk: Під час обробки таблиці «glyf» виявлено посилання на гліф %d, що лежить поза межами припустимого діапазону.

en: Use-my-metrics flag set on at least two components in glyph %d
uk: Прапорець «використовувати власну метрику» встановлено принаймні для двох компонентів гліфа %d

en: Glyph %d attempts to reference glyph %d which is outside the font
uk: У гліфі %d вказано посилання на гліф %d, що лежить поза межами шрифту

en: Reached end of file when reading composite glyph
uk: Під час спроби читання складеного гліфа досягнуто кінця файла

en: Bad glyph (%d), its definition extends beyond the end of the glyf table
uk: Помилковий гліф (%d), його визначення продовжується після завершення таблиці glyf

en: Bad glyph (%d), its data length is negative
uk: Помилковий гліф (%d), вказано від’ємну довжину його даних

en: Glyph bounding box data exceeds font bounding box data for GID %d
uk: У гліфі з ідентифікатором %d дані обмежувальної рамки гліфа розташовано поза межами даних обмежувальної рамки шрифту

en: Bad glyph (%d), disordered 'loca' table (start comes after end)
uk: Помилковий гліф (%d), невпорядкована таблиця «loca» (початок після кінця)

en: Bad glyph (%d), its definition extends beyond the space allowed for it
uk: Помилковий гліф (%d), його визначення продовжується поза відведеними для цього межами

note: GT: The CFF font type contains a thing called a name INDEX, and that INDEX GT: is bad. It is an index of many of the names used in the CFF font. GT: We hope the user will never see this.
en: Bad CFF name INDEX
uk: Помилкова назва INDEX CFF

en: Unexpected value in dictionary %d
uk: Неочікуване значення у словнику %d

note: GT: DICT is a magic term inside CFF fonts, as is INDEX, and I guess CFF and type2
en: FontForge does not support type2 programs embedded in CFF DICT INDICES.
uk: У FontForge не передбачено підтримки програм type2, вбудованих до CFF DICT INDICES.

en: Bad subroutine INDEX in cff font.
uk: Помилкова підпрограма INDEX у шрифті cff.

en: No argument to operator
uk: Не вказано аргументу оператора

en: FontForge does not support synthetic fonts
uk: У FontForge не передбачено підтримки синтетичних шрифтів

en: FontForge does not support type2 multiple master fonts
uk: У FontForge не передбачено підтримки багатоосновних шрифтів type2

en: FontForge does not support Chameleon fonts
uk: У FontForge не передбачено підтримки шрифтів Chameleon

en: Unknown operator in %s: %x
uk: Невідомий оператор у %s: %x

en: End of file found when reading private dictionary.
uk: Під час читання закритого словника виявлено вихід за межі файла.

en: No argument to operator %d in private dict
uk: Не вказано аргументу оператора %d у приватному словнику

en: Bad sid %d (must be less than %d)
uk: Помилкове значення sid %d (має бути меншим за %d)

en: Unexpected encoding format in cff: %d
uk: Неочікуваний формат кодування у cff: %d

en: Unexpected charset format in cff: %d
uk: Неочікуваний формат набору символів у cff: %d

en: Bad fdselect
uk: Помилковий fdselect

en: Didn't understand format for fdselect %d
uk: Не вдалося розпізнати формат для fdselect %d

en: CFF version mismatch
uk: Невідповідність версій CFF

en: In %s, the advance width (%d) for glyph %s is greater than the maximum (%d)
uk: У %s додаткова ширина (%d) гліфа %s перевищує максимальне значення (%d)

en: In GID %d the advance width (%d) is greater than the stated maximum (%d)
uk: У GID %d додаткова ширина (%d) перевищує встановлене максимальне значення (%d)

en: In %s, in glyph %s, 'CFF ' advance width (%d) and
      'hmtx' width (%d) do not match. (Subsequent mismatches will not be reported)
uk: У %s, у гліфі %s додаткова ширина «CFF » (%d) і ширина
      «hmtx» (%d) не збігаються (надалі повідомлення про цю розбіжність пропущено).

en: In GID %d, 'CFF ' advance width (%d) and 'hmtx' width (%d) do not match.
      (Subsequent mismatches will not be reported)
uk: У GID %d додаткова ширина «CFF » (%d) і ширина «hmtx» (%d) не збігаються.
      (надалі повідомлення про цю розбіжність пропущено)

en: Invalid ttf hmtx table (or hhea), numOfLongMetrics is 0
uk: Некоректна таблиця hmtx (або hhea) ttf, numOfLongMetrics дорівнює 0

en: Invalid ttf vmtx table (or vhea), numOfLongVerMetrics is 0
uk: Некоректна таблиця vmtx (або vhea) ttf, numOfLongVerMetrics дорівнює 0

en: Bad encoding information in 'cmap' table.
uk: Помилкові дані щодо кодування у таблиці «cmap».

en: Encoding subtable for platform=%d, specific=%d has an unsupported format %d.
uk: Підтаблиця кодування для платформи=%d, специфіка=%d має непідтримуваний формат %d.

en: Encoding subtable for platform=%d, specific=%d has a 0 length subtable.
uk: Підтаблиця кодування для платформи=%d, специфіка=%d містить підтаблицю нульового розміру.

en: Encoding subtable for platform=%d, specific=%d (which must be 14)
    has an unsupported format %d.
uk: Підтаблиця кодування для платформи=%d, специфіка=%d (має бути 14)
    має непідтримуваний формат %d.

en: No glyph with unicode U+%05x in font
uk: У шрифті немає гліфа з кодом Unicode U+%05x

en: GID out of range (%d) in format 14 'cmap' subtable
uk: GID поза межами діапазону (%d) у форматі 14 підтаблиці «cmap»

en: Script|Japanese
uk: Японська

en: Script|Korean
uk: Корейська

en: Script|Roman
uk: Романська

en: Script|Traditional Chinese
uk: Традиційна китайська

note: GT: Don't ask me what RSymbol means, I don't know either. It's in apple's GT:  docs though
en: Script|Cyrillic
uk: Кирилиця

en: Script|Devanagari
uk: Деванагарі

en: Script|RSymbol
uk: RSymbol

en: Script|Gurmukhi
uk: Гурмухі

en: Script|Simplified Chinese
uk: Спрощена китайська

en: Script|Central European
uk: Центральноєвропейська

en: Unicode 2.0+, BMP only
uk: Unicode 2.0+, лише BMP

en: Unicode 2.0+, all planes
uk: Unicode 2.0+, всі частини

en: ISO (Deprecated)
uk: ISO (застаріла)

en: Custom
uk: Нетиповий

en: FreeType internals
uk: Внутрішні функції FreeType

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Pick a CMap subtable
uk: Вибір підтаблиці CMap

en: Could not find any valid encoding tables
uk: Не вдалося знайти одної коректної таблиці кодування

en: Could not find a usable encoding table
uk: Не вдалося знайти придатну до використання таблицю кодування

en: Attempt to encode missing glyph %d to %d (0x%x)
uk: Спроба визначення кодування пропущеного гліфа %d з %d (0x%x)

en: Multiple glyphs map to the same unicode encoding U+%04X, only one will be used
uk: На одне кодування Unicode U+%04X відображено декілька гліфів. Буде використано лише один з них.

en: Glyph index out of bounds. Was %d, must be less than %d.
     In attempt to associate a glyph with encoding %x in segment %d
     with platform=%d, specific=%d (in 'cmap')
uk: Індекс гліфа лежить поза межами дозволеного діапазону. Було %d,
     має бути менше за %d. У спробі пов’язати гліф з кодуванням %x
     у сегменті %d зі значеннями платформа=%d, специфіка=%d (у «cmap»)

en: Use of a range offset of 0xffff to mean a missing glyph in cmap table
uk: Використати відступ діапазону 0xffff для осереднення гліфа у таблиці cmap

en: Bad font: Encoding data out of range.
uk: Помилка у шрифті: дані кодування поза межами діапазону.

en: Windows will reject fonts with an OS/2 version number of 0
uk: Windows не сприйматиме шрифти з номером версії для OS/2 рівним 0

en: Windows will reject otf (cff) fonts with an OS/2 version number of 1
uk: Windows не сприйматиме шрифти otf (cff) з номером версії OS/2 рівним 1

en: Reading Names
uk: Читання назв

en: Glyph %d is called ".notdef", a singularly inept choice of name (only glyph 0
     may be called .notdef)
    FontForge will rename it.
uk: Гліф %d називається «.notdef», — це помилкова назва для гліфа (лише гліф 0
     може називатися .notdef)
    FontForge виконає перейменування гліфа.

en: Invalid point match. Point would be after this reference.
uk: Некоректна відповідність точок. Точку має бути вказано після цього посилання.

en: Could not match points in composite glyph (%d to %d) when adding %s to %s
uk: Не вдалося встановити відповідність точок складеного гліфа (%d на %d) під час додавання %s до %s

en: Fixing up References
uk: Виправлення посилань

en: Unlikely length for table, so I'm ignoring it. %u
uk: Неймовірна довжина таблиці. Її значення буде проігноровано. %u

en: TTF 'glyf'
uk: TTF «glyf»

en: OTF 'CFF '
uk: OTF «CFF »

en: This font contains both a TrueType 'glyf' table and an OpenType 'CFF ' table. FontForge can only deal with one at a time, please pick which one you want to use
uk: У цьому шрифті одночасно містяться таблиця TrueType «glyf» і таблиця OpenType 'CFF '. FontForge може працювати лише з однією таблицею одночасно, будь ласка, виберіть ту з них, яку бажаєте використовувати.

en: No (useable) bitmap strikes in this TTF font: %s
uk: Немає (придатних для використання) растрових розмірів у цьому шрифті TTF: %s

en: No Bitmap Strikes
uk: Немає растрових розмірів

en: The names 'alefmaksurainitialarabic' and 'alefmaksuramedialarabic' in the Adobe Glyph List disagree with Unicode.  The use of these glyph names is therefore discouraged.
uk: Назви «alefmaksurainitialarabic» та «alefmaksuramedialarabic» у списку гліфів Adobe не узгоджуються з Unicode. Через це, такими назвами не слід користуватися.

en: The glyph named %.30s is mapped to U+%04X.
    But its name indicates it should be mapped to U+%04X.
uk: Гліф з назвою %.30s відображено до U+%04X.
    Втім, відповідно до його назви, гліф слід відобразити до U+%04X.

en: A point in %s is outside the font bounding box data.
uk: Точка у %s лежить поза межами даних обмежувальної рамки даних шрифту.

en: The advance width of %s (%d) does not match the font's advanceWidthMax (%d) and this is a fixed pitch font
uk: Додаткова ширина %s (%d) не відповідає значенню advanceWidthMax шрифту (%d), а цей шрифт є шрифтом з фіксованою шириною

en: Invalid font count in TTC %s.
uk: Некоректний лічильник шрифту у TTC %s.

en: Bad Apple Kern Class
uk: Помилковий клас кернінґу Apple

en: Class index out of range %d (must be <%d)
uk: Індекс класу поза межами діапазону %d (має бути <%d)

en: GID out of range.
uk: GID поза межами припустимого діапазону.

en: coverage table extends beyond end of table
uk: таблиця покриття продовжується за межами таблиці

en: Bad count.
uk: Помилкова кількість.

en: End of file found in coverage table.
uk: Виявлено символ кінця файла у таблиці покриття.

en: Bad coverage table. Glyph %d out of range [0,%d)
uk: Помилкова таблиця покриття. Гліф %d перебуває поза діапазоном [0,%d)

en: Bad coverage table. Glyph range %d-%d out of range [0,%d)
uk: Помилкова таблиця покриття. Діапазон гліфів %d—%d поза межами [0,%d)

en: Bad format for coverage table %d
uk: Помилковий формат таблиці покриття %d

en: Bad class def table. start=%d cnt=%d, max glyph=%d
uk: Помилкова таблиця визначення класів. початок=%d кількість=%d, макс. гліф=%d

en: Class definition sub-table extends beyond end of table
uk: Підтаблиця визначення класів продовжується за межами таблиці

en: Bad class def table. Glyph range %d-%d out of range [0,%d)
uk: Помилкова таблиця визначення класів. Діапазон гліфів %d—%d перебуває поза межами [0,%d)

en: Unknown class table format: %d
uk: Невідомий формат таблиці класів: %d

en: Nonsensical class assigned to a glyph-- class=%d is too big. Glyph=%d
uk: З гліфом пов’язано беззмістовний клас — клас=%d є занадто великим значенням. Гліф=%d

en: Bad device table
uk: Помилкова таблиця пристроїв

en: Bad pair position: glyphs %d & %d should have been < %d
uk: Помилкове розташування пари: гліфи %d і %d мають бути < %d

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d should have been < %d
uk: Помилкова пара кернінґу: гліфи %d і %d мають бути < %d

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad pairwise kerning table, ignored
uk:  Помилкова таблиця пар кернінґу, пропускаємо.

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad kerning class table, ignored
uk:  Помилкова таблиця класів кернінґу, пропускаємо.

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad cursive alignment table, ignored
uk:  Помилкова таблиця вирівнювання курсиву, пропускаємо.

en: Cursive-%d
uk: Курсив-%d

en: Bad mark table.
uk: Помилкова таблиця позначок.

en: Class out of bounds in GPOS mark sub-table
uk: Клас поза межами діапазону у підтаблиці позначок GPOS

en: Class out of bounds in GPOS mark sub-table for mark %.30s
uk: Клас поза межами діапазону у підтаблиці позначок GPOS для позначки %.30s

en: Bad base table.
uk: Помилкова основна таблиця.

en: Bad ligature base table.
uk: Помилкова основна таблиця лігатур.

en: Bad ligature anchor count.
uk: Помилкова кількість прив’язок лігатур.

en:  Bad mark attachment table, ignored
uk:  Помилкова таблиця долучень позначок, пропускаємо.

en:  Bad simple positioning table, ignored
uk:  Помилкова таблиця простого розташування, пропускаємо.

en: Attempt to reference lookup %d (within a contextual lookup), but there are
     only %d lookups in %s
uk: Спроба посилання на фільтрування %d (у контекстуальному фільтруванні), але маємо
     лише %d фільтрувань у %s

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad contextual table, ignored
uk:  Помилкова таблиця контекстів, пропускаємо.

en: Bad contextual or chaining sub table. Glyph %d out of range [0,%d)
uk: Помилкова контекстуальна або ланцюгова підтаблиця. Гліф %d перебуває поза діапазоном [0,%d)

en: Attempt to apply a lookup to a location out of the range of this contextual
     lookup seq=%d max=%d
uk: Спроба застосування фільтрування до адреси поза діапазоном цього контекстуального
     фільтрування посл.=%d макс.=%d

en:  Bad contextual chaining table, ignored
uk:  Помилкова таблиця контекстуальних ланцюжків, пропускаємо.

en: Unexpected end of file in contextual chaining subtable.
uk: Неочікуваний кінець файла у контекстуальні ланцюговій підтаблиці.

en: Bad count in context chaining sub-table.
uk: Помилкова кількість у контекстуальній ланцюговій підтаблиці.

en: Bad class count in contextual chaining sub-table.
uk: Помилкова кількість класів у контекстуальній ланцюговій таблиці.

en: Bad count in contextual chaining sub-table.
uk: Помилкова кількість у контекстуальній ланцюговій підтаблиці.

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad contextual substitution table, ignored
uk:  Помилкова таблиця контекстуальних підстановок, пропускаємо.

note: GT: This continues a multi-line error message, hence the leading space
en:  Bad contextual chaining substitution table, ignored
uk:  Помилкова таблиця контекстуальних ланцюгових підстановок, пропускаємо.

en: End of file in context chaining sub-table.
uk: Кінець файла у контекстуальній ланцюговій підтаблиці.

en: Attempt to apply a lookup to a location out of the range of this contextual
     lookup seq=%d, max=%d
uk: Спроба застосування фільтрування до адреси поза діапазоном цього контекстуального
     фільтрування посл.=%d, макс.=%d

en: End of file in context chaining subtable.
uk: Кінець файла у контекстуальній ланцюговій підтаблиці.

en:  Bad simple substitution table, ignored
uk:  Помилкова таблиця простих підстановок, пропускаємо.

en: Bad substitution glyph: GID %d not less than %d
uk: Помилковий гліф підстановки: GID %d не менше за %d

en: Unexpected end of file in GSUB sub-table.
uk: Несподіваний кінець файла у підтаблиці GSUB.

en:  Bad multiple substitution table, ignored
uk:  Помилкова таблиця кратних підстановок, пропускаємо.

en: Coverage table specifies a different number of glyphs than the sub-table expects.
uk: У таблиці покриття вказано кількість гліфів, що не збігається з потрібною для підтаблиці.

en: Bad Multiple/Alternate substitution glyph. GID %d not less than %d
uk: Помилковий кратний/альтернативний гліф підстановки. GID %d не менше за %d

en: Unexpected end of file in GSUB ligature sub-table.
uk: Несподіваний кінець файла у підтаблиці лігатур GSUB.

en:  Bad ligature table, ignored
uk:  Помилкова таблиця лігатур, пропускаємо.

en: Bad ligature glyph. GID %d not less than %d
uk: Помилковий гліф лігатури. GID %d не менше за %d

en: Unlikely count of ligature components (%d), I suspect this ligature sub-
     table is garbage, I'm giving up on it.
uk: Малоймовірна кількість компонентів лігатури (%d). Можливо, ця підтаблиця
     лігатури є помилковою, програма не може її обробити.

en: Bad ligature component glyph. GID %d not less than %d (in ligature %d)
uk: Помилковий гліф компонента лігатури. GID %d не менше за %d (у лігатурі %d)

en: Bad reverse contextual chaining substitution glyph: %d is not less than %d
uk: Помилковий гліф зворотної контекстуальної ланцюгової підстановки: %d не менше за %d

en: This font, %s, has multiple GPOS 'size' features. I'm not sure how to interpret that. I shall pick one arbitrarily.
uk: У цьому шрифті, %s, вказано декілька записів модифікацій GPOS «size». Програмі невідомий спосіб їх обробки. Запис буде вибрано довільним чином.

en: <Untitled>
uk: <Без назви>

en: This font contains a 'size' feature with a design size and design range but no stylename. That is technically an error, but we'll let it pass
uk: Цей шрифт містить модифікацію «size» з проектним розміром і проектним діапазоном, але не назву стилю. Технічно, це є помилкою, але ми її пропустимо.

en: The 'size' feature does not seem to follow the standard,
    nor does it conform to Adobe's early misinterpretation of
    the standard. I cannot parse it.
uk: Модифікація «size» є нестандартною і не відповідає помилковій
    початковій інтерпретації Adobe стандарту otf. Її обробка
    неможлива.

en: The 'size' feature of this font conforms to Adobe's early misinterpretation of the otf standard.
uk: Модифікація «size» цього шрифту відповідає помилковій початковій інтерпретації Adobe стандарту otf.

en: The name parameter of the '%c%c%c%c' feature does not contain a valid name id.
uk: Для параметра назви модифікації «%c%c%c%c» не вказано коректного ідентифікатора назви.

en: The name parameter of the '%c%c%c%c' feature has an unlikely version number %d.
uk: Для параметра назви модифікації «%c%c%c%c» вказано неймовірний номер версії, %d.

en: There are multiple name ids naming the '%c%c%c%c' feature
     this is technically legitimate, but fontforge can't handle it.
uk: Виявлено декілька ідентифікаторів назв з записом модифікації «%c%c%c%c».
     З технічної точки зору таке можливе, але fontforge не може обробляти такі ідентифікатори.

en: Attempt to read script data beyond end of %s table
uk: Спроба читання даних скриптів за межами таблиці %s

en: Too many scripts %d
uk: Занадто багато скриптів, %d

en: End of file when reading scripts in %s table
uk: Символ кінця файла під час читання скриптів у таблиці %s

en: End of file in %s table
uk: У таблиці %s виявлено символ завершення файла

en: Attempt to read feature data beyond end of %s table
uk: Спроба читання даних модифікації за межами таблиці %s

en: Too many features %d
uk: Занадто багато модифікацій, %d

en: End of file when reading features in %s table
uk: Символ кінця файла під час читання модифікацій у таблиці %s

en: Attempt to read lookup data beyond end of %s table
uk: Спроба читання даних фільтрування за межами таблиці %s

en: Too many lookups %d
uk: Занадто багато фільтрувань %d

en: End of file when reading lookups in %s table
uk: Символ кінця файла під час читання фільтрувань у таблиці %s

en: Lookup out of bounds in feature table.
uk: Фільтрування поза межами діапазону у таблиці модифікацій.

en: Required feature out of bounds in script table.
uk: Потрібна модифікація поза межами шрифту у таблиці скриптів.

en: Feature out of bounds in script table.
uk: Модифікація поза межами шрифту у таблиці скриптів.

en: This font is erroneous: it has a GPOS extension subtable that points to
    another extension sub-table.
uk: Цей шрифт є помилковим: у ньому вказано підтаблицю розширень GPOS, яка вказує
    на іншу підтаблицю розширень.

en: Unknown GPOS sub-table type: %d
uk: Невідомий тип підтаблиці GPOS: %d

en: Subtable extends beyond end of GPOS table
uk: Підтаблиця поза межами таблиці GPOS

en: This font is erroneous: it has a GSUB extension subtable that points to
    another extension sub-table.
uk: Цей шрифт є помилковим: у ньому вказано підтаблицю розширень GSUB, яка вказує
    на іншу підтаблицю розширень.

en: Unknown GSUB sub-table type: %d
uk: Невідомий тип підтаблиці GSUB: %d

en: Subtable extends beyond end of GSUB table
uk: Підтаблиця поза межами таблиці GSUB

en: MarkClass-%d
uk: КласПозначок-%d

en: MarkSet-%d
uk: НабірПозначок-%d

en: !!!! Unknown caret format %d !!!!
uk: !!!! Невідомий формат прогалини %d !!!!

en: Bad lookup table: format=2 (%d/%d), first=%d last=%d total glyphs in font=%d
uk: Помилкова таблиця фільтрування: формат=2 (%d/%d), перший=%d останній=%d загалом гліфів у шрифті=%d

en: Bad lookup table: format=4 (%d/%d), first=%d last=%d total glyphs in font=%d
uk: Помилкова таблиця фільтрування: формат=4 (%d/%d), перший=%d останній=%d загалом гліфів у шрифті=%d

en: Bad lookup table: format=6, first=%d total glyphs in font=%d
uk: Помилкова таблиця фільтрування: формат=6, перший=%d загалом гліфів у шрифті=%d

en: Bad lookup table: format=8, first=%d cnt=%d total glyphs in font=%d
uk: Помилкова таблиця фільтрування: формат=8, перший=%d к-ть=%d загалом гліфів у шрифті=%d

en: Invalid lookup table format. %d
uk: Некоректний формат таблиці фільтрування. %d

note: GT: This is to give the name to a nested substitution lookup invoked by GT: a statemachine. The %s is the name of the statemachine('s lookup) GT: and the %d is n, where this lookup is the n'th defined for this state GT: machine
en: %s nested-substitutions %d
uk: Вкладені підстановки %s %d

en: subtable
uk: підтаблиця

en: Glyph out of bounds in 'prop' table %d
uk: Гліф поза межами можливого діапазону у таблиці «prop» %d

en: Glyph out of bounds in 'lcar' table %d
uk: Гліф поза межами можливого діапазону у таблиці «lcar» %d

en: Glyph out of bounds in 'opbd' table %d
uk: Гліф поза межами можливого діапазону у таблиці «opbd» %d

en: Glyph out of bounds in 'mort'/'morx' table %d
uk: Гліф поза межами можливого діапазону у таблиці «mort»/«morx» %d

en: Substitute glyph out of bounds in 'mort'/'morx' table %d
uk: Гліф-підстановка поза межами можливого діапазону у таблиці «mort»/«morx» %d

en: Invalid ligature offset
uk: Некоректний відступ лігатури

en: Attempt to make a ligature for glyph %d out of
uk: Спроба створення лігатури для гліфа %d з

note: GT: This is a reference to "Much Ado About Nothing". The string should read GT: "A ligature sub-table in Apple's 'mort'/'morx' table is too\ncomplex for me to understand. I shall give up on it.\nYour ligatures may not be complete."
en: In an attempt to process the ligatures of this font, I've concluded
    that the state machine in Apple's mort/morx table is
    (like the learned constable) too cunning to be understood.
    I shall give up on it. Your ligatures may be incomplete.
uk: Під час спроби обробити лігатури цього шрифту програма
    дійшла висновку, що кінцевий автомат таблиці Apple mort/morx
    (як навчений полісмен) є надто хитрим. Код не вдасться
    розібрати. Ваші лігатури можуть бути неповними.

en: Attempt to make a ligature for (non-existent) glyph %d out of
uk: Спроба створення лігатури для (неіснуючого) гліфа %d з

en: Bad mort ligature table. Not long enough
uk: Помилкова таблиця лігатур mort. Недостатня довжина.

en: Bad class in state machine.
uk: Помилковий клас у скінченному автоматі.

en: Bad glyph count in mort table.
uk: Помилкова кількість гліфів у таблиці mort.

en: It looks to me as though there's a morx sub-table with more than 1000
     transitions. Which makes me think there's probably an error
uk: Втім, здається, існує підтаблиця morx з понад 1000 переходами.
    Це схоже на якусь помилку.

en: It looks to me as though there's a morx sub-table with more than 1000
     states. Which makes me think there's probably an error
uk: Втім, здається, існує підтаблиця morx з понад 1000 станами.
    Це схоже на якусь помилку.

en: Unexpected end of file found in morx chain.
uk: Несподіваний кінець файла у ланцюжку morx.

en: Invalid or unsupported version (0x%x) for 'kern' table
uk: Некоректна або непідтримувана версія (0x%x) таблиці «kern»

en: Warning: Unlikely number of subtables (%d) for 'kern' table
uk: Попередження: сумнівна кількість підтаблиць (%d) для таблиці «kern»

en: In the 'kern' table, a subtable's length does not match the number of kerning pairs.
uk: У таблиці «kern» розмір підтаблиці не збігається з кількістю пар кернінґу.

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d mustn't be negative
uk: Помилкова пара кернінґу: гліфи %d і %d не повинні бути від’ємними

en: Bad kern pair: glyphs %d & %d must be less than %d
uk: Помилкова пара кернінґу: гліфи %d і %d мають бути менші за %d

en: Bad kern pair: glyphs at %d & %d are null
uk: Помилкова пара кернінґу: гліфи %d і %d є порожніми

en: Kerning subtable 3 says the glyph count is %d, but maxp says %d
uk: Відповідно до підтаблиці кернінґу 3 номер гліфа дорівнює %d, але згідно maxp максимальний номер — %d

en: Invalid or unsupported format (%d) for subtable of 'kern' table
uk: Некоректний або непідтримуваний формат (%d) підтаблиці у таблиці «kern»

en: End of file in feat table.
uk: У таблиці feat виявлено символ кінця файла.

en: Bad glyph variant subtable of MATH table.
uk: Помилкова підтаблиця варіантів гліфів таблиці MATH.

en: MATH table extends beyond table bounds
uk: таблиця MATH продовжується за межами таблиці

en: !!!!! Coord count (%d) for '%c%c%c%c' script does not match base tag count (%d) in 'BASE' table
uk: !!!!! Кількість координат (%d) для скрипту «%c%c%c%c» не відповідає кількості основних теґів (%d) у таблиці «BASE»

en: !!!!! Bad Base Coord format (%d) for '%c%c%c%c' in '%c%c%c%c' script in 'BASE' table
uk: !!!!! Помилкове форматування основних координат (%d) для «%c%c%c%c» у писемності «%c%c%c%c» таблиці «BASE»

en: JSTF table is too long.
uk: Занадто довга таблиця JSTF.

en: Bad GID in JSTF extenser table.
uk: Помилкове значення GID у таблиці розширення JSTF.

en: Lookup index (%d) out of bounds in GSUB from JSTF table.
uk: Номер фільтрування (%d) поза межами діапазону у GSUB з таблиці JSTF.

en: Lookup index (%d) out of bounds in GPOS from JSTF table.
uk: Номер фільтрування (%d) поза межами діапазону у GPOS з таблиці JSTF.

note: GT: This string is used to generate a name for an OpenType lookup. GT:  the %c%c... is the language followed by the script (OT tags)
en: JSTF shrinkage max at priority %d #%d for %c%c%c%c in %c%c%c%c
uk: Максимальне стискання JSTF з пріоритетом %d №%d для %c%c%c%c у %c%c%c%c

en: JSTF extension max at priority %d #%d for %c%c%c%c in %c%c%c%c
uk: Максимальне розширення JSTF з пріоритетом %d №%d для %c%c%c%c у %c%c%c%c

en: %s subtable %d
uk: Підтаблиця %s %d

en: Unlikely script count (%d), I suspect the JSTF-
     table is garbage, I'm giving up on it.
uk: Неймовірний номер скрипту (%d). Ймовірно, таблицю JSTF
    пошкоджено, програмі не вдасться її обробити.

en: End of file found in JSTF table.
uk: У таблиці JSTF виявлено символ кінця файла.

en: Unexpected use of bitmap format 5, no metrics are appearant
uk: Неочікуване використання растрового формату 5, немає метрики

en: This font contains bitmaps in the obsolete format 3 (And I can't read them)
uk: У шрифті містяться растрові зображення у застарілому форматі 3 (програма не може їх прочитати)

en: This font contains bitmaps in Apple's compressed format 4 (And I don't support that)
uk: У цьому шрифті містяться растрові зображення у стисненому форматі Apple 4 (у програмі не передбачено підтримки таких зображень)

en: This font contains bitmaps in a format %d that I've never heard of
uk: У цьому шрифті містяться растрові зображення у форматі %d, який є невідомим програмі.

en: Glyph %d in bitmap strike %d pixels refers to a missing glyph (%d)
uk: Гліф %d у растровому фрагменті у %d пікселів посилається на гліф, якого немає (%d)

en: Bad format of subtable %d (of %d) in bloc/EBLC of strike with pixelsize=%d. First=%d, last=%d.
uk: Помилковий формат підтаблиці %d (з %d) у bloc/EBLC фрагмента з розміром у пікселях=%d. Перший=%d, останній=%d.

en: Didn't understand index format: %d
uk: Не вдалося розібрати формат покажчика: %d

en: Load Bitmap Fonts
uk: Завантажити растрові шрифти

en: Do you want to load the bitmap fonts embedded in this true/open type file?
    (And if so, which)
uk: Бажаєте завантажити растрові шрифти, вбудовані до цього файла типу truetype/opentype?
    (Якщо це так, вкажіть тип)

en: %d pixel bitmap
uk: %d-піксельний растр

en: Saving Bitmap Font(s)
uk: Збереження растрових шрифтів

en: Saving TrueType Font
uk: Збереження шрифту TrueType

en: Hmm, this 'fvar' table has more count/size pairs than I expect
uk: Г-м-м, у цій таблиці «fvar» міститься більше пар номер-розмір, ніж має бути

en: Hmm, this 'fvar' table has too few count/size pairs, I shan't parse it
uk: Г-м-м, у цій таблиці «fvar» занадто мало пар номер-розмір, її не вдасться обробити

en: Hmm, this 'fvar' table has no axes, that doesn't make sense.
uk: Г-м-м, ця таблиця «fvar» не містить даних осей, така таблиця є беззмістовною.

en: Hmm, this 'fvar' table has more axes than FontForge can handle.
uk: Г-м-м, ця таблиця «fvar» містить більше осей, ніж FontForge здатен обробити.

en: Hmm, this 'fvar' table has an unexpected size for an axis, I shan't parse it
uk: Г-м-м, ця таблиця «fvar» має неочікувані розміри вісі, її не вдасться обробити

en: Hmm, this 'fvar' table has an unexpected size for an instance, I shan't parse it
uk: Г-м-м, ця таблиця «fvar» має неочікувані розміри екземпляра, її не вдасться обробити

en: Hmm, this 'fvar' table is too short
uk: Г-м-м, ця таблиця «fvar» є занадто короткою

en: Hmm, the axis count in the 'avar' table is different from that in the 'fvar' table.
uk: Г-м-м, кількість осей у таблиці «avar» не збігається зі значенням з таблиці «fvar».

en: Hmm, the 'avar' table is too long.
uk: Г-м-м, таблиця «avar» є занадто довгою.

en: Mismatched local and shared tuple flags.
uk: Невідповідність локального і спільного прапорців кортежів.

en: Incorrect number of deltas in glyph %d (%s)
uk: Некоректна кількість приростів у гліфі %d (%s)

en: Hmm, the axis count in the 'gvar' table is different from that in the 'fvar' table.
uk: Г-м-м, кількість осей у таблиці «gvar» не збігається зі значенням з таблиці «fvar».

en: Hmm, no global tuples specified in the 'gvar' table.
uk: Г-м-м, у таблиці «gvar» не вказано загальних кортежів.

en: Hmm, too many global tuples specified in the 'gvar' table.
     FontForge only supports %d
uk: Г-м-м, у таблиці «gvar» вказано занадто багато загальних кортежів.
     У FontForge передбачено підтримку лише %d

en: Hmm, more glyph variation data specified than there are glyphs in font.
uk: Г-м-м, вказано більше даних варіантів гліфів, чим гліфів у шрифті.

en: Warning: Glyph %d contains either private or intermediate tuple data.
     FontForge supports neither.
uk: Попередження: у гліфі %d міститься дані або приватних або проміжних кортежів.
     У FontForge не передбачено підтримки жодних кортежів.

en: Incorrect number of deltas in cvt
uk: Некоректна кількість поправок у ТКЗ

en: Warning: 'cvar' contains intermediate tuple data.
     FontForge doesn't support this.
uk: Попередження: у «cvar» містяться дані проміжних кортежів.
     У FontForge не передбачено підтримки таких кортежів.

en: Processing Variations
uk: Обробка варіантів

en: Failed to open temporary output file
uk: Не вдалося відкрити файл для виведення тимчасових даних

en: Printing Font
uk: Друк шрифту

en: Generating PostScript Font
uk: Створення шрифту PostScript

en: Failed to generate postscript font
uk: Не вдалося створити шрифт postscript

en: Print Failed
uk: Спроба друку зазнала невдачі

en: Warning: Font contained no glyphs
uk: Попередження: у шрифті немає жодного гліфа

en: Failed to generate postscript in file %s
uk: Не вдалося записати дані postscript до файла %s

en: Failed to open file %s for output
uk: Не вдалося відкрити файл %s для виведення даних

en: Can't back up with nothing on stack
uk: Резервування неможливе, оскільки стек команд порожній

en: Attempt to back up twice
uk: Подвійна спроба резервування

note: GT: This is part of the PostScript language. "exit" should not be translated GT: as it is a PostScript keyword. (FF contains a small PostScript interpreter GT: so it can understand some PostScript fonts, and can generate errors when GT: handed bad PostScript).
en: Use of "exit" when not in a loop
uk: Використання «exit» поза межами циклу

note: GT: This is part of the PostScript language. Neither "stop" nor "stopped" GT: should be translated as both are PostScript keywords.
en: Use of "stop" when not in a stopped
uk: Використання «stop» поза межами stopped

en: Attempt to invert a singular matrix
uk: Спроба знайти обернену матрицю виродженої матриці

note: GT: Here "def" is a PostScript keyword, (meaning define). GT: This "def" should not be translated as it is part of the PostScript language.
en: Key for a def must be a string or name literal
uk: Ключем для def має бути рядок або літерал назви

en: Value out of bounds in spline.
uk: Значення поза діапазоном сплайна.

en: Unknown character after backslash in literal string.
uk: Невідомий символ після зворотної риски у рядку-літералі.

en: Unknown string type
uk: Невідомий тип рядка

en: FontForge does not support dictionary based imagemask operators.
uk: У FontForge не передбачено підтримки словників, заснованих на операторах imagemask.

en: Fourth argument of imagemask must be a 6-element transformation matrix.
uk: Четвертим параметром imagemask має бути 6-елементна матриця перетворення.

en: Third argument of imagemask must be a boolean.
uk: Третім параметром imagemask має бути булівське значення.

en: First and second arguments of imagemask must be integers.
uk: Першим і другим параметрами imagemask мають бути цілі числа.

en: Width or height arguments to imagemask contain invalid values
    (either negative or they require more data than provided).
uk: На місцях аргументів, що відповідають ширині та висоті, imagemask вказано некоректні значення
    (від’ємні або поза межами об’єму поточних даних).

en: Divide by zero in postscript code.
uk: Ділення на нуль у коді postscript.

en: Can't compare arrays
uk: Неможливо порівняти масиви

en: No mark in counttomark
uk: Немає позначки у counttomark

en: No mark in cleartomark
uk: Немає позначки у cleartomark

en: Nothing on stack to print
uk: У стеку немає даних для друку

en: Warning: Unable to parse token %s, some features may be lost
uk: Попередження: не вдалося обробити елемент %s, деякі з модифікацій може бути втрачено

en: We don't understand this font
uk: Програмі не вдалося обробити цей шрифт

en: Stack got too big in %s
uk: Занадто великий стек команд у %s

en: %s's dotsection operator is deprecated for Type2
uk: оператор dotsection %s для Type2 вважається застарілим

en: Stack underflow on vstem3 in %s
uk: Вичерпання стеку для vstem3 у %s

en: %s's vstem3 operator is not supported for Type2
uk: підтримки оператора vstem3 %s для Type2 не передбачено

en: Stack underflow on hstem3 in %s
uk: Вичерпання стеку для hstem3 у %s

en: Stack underflow on seac in %s
uk: Вичерпання стеку для seac у %s

en: %s's SEAC operator is invalid for Type2
uk: Оператор SEAC %s є некоректним для Type2

en: %s's SEAC-like endchar operator is deprecated for Type2
uk: SEAC-подібний %s оператор endchar вважається застарілим для Type2

en: Reference encoding out of bounds in %s
uk: Кодування посилання поза межами у %s

en: Stack underflow on sbw in %s
uk: Вичерпання стеку для sbw у %s

en: %s's sbw operator is not supported for Type2
uk: Підтримки оператора sbw %s для Type2 не передбачено

en: Stack underflow on unary operator in %s
uk: Вичерпання стеку для унарного оператора у %s

en: Stack underflow on binary operator in %s
uk: Вичерпання стеку для бінарного оператора у %s

en: Stack underflow on ifelse in %s
uk: Вичерпання стеку для ifelse у %s

en: Type2 fonts do not support the Type1 callothersubrs operator
uk: У шрифтах Type2 не передбачено підтримки оператора callothersubrs Type1

en: Stack underflow on callothersubr in %s
uk: Вичерпання стеку для callothersubr у %s

en: Bad flex subroutine in %s
uk: Помилкова флекс-підпрограма у %s

en: No previous point on path in curveto from flex 0 in %s
uk: Немає попередньої точки на контурі у curveto з флекса 0 у %s

en: No previous point on path in lineto from flex 0 in %s
uk: Немає попередньої точки на контурі у lineto з флекса 0 у %s

en: Attempt to use a multiple master subroutine in a non-mm font in %s.
uk: Спроба використання підпрограми багатоосновного шрифту у шрифті, який не є багатоосновним, у %s.

en: Multiple master subroutine called with the wrong number of arguments in %s.
uk: У %s викликано багатоосновну підпрограму з помилковою кількістю аргументів.

en: Too few items on stack for put in %s
uk: Занадто мало елементів у стеку для виконання put у %s

en: Reference to transient memory out of bounds in put in %s
uk: Посилання за межі області пам’яті тимчасового використання у інструкції put, %s

en: Too few items on stack for get in %s
uk: Занадто мало елементів у стеку для виконання get у %s

en: Pop stack underflow on pop in %s
uk: Вичерпання стеку інструкцією pop у %s

en: Index out of range in %s
uk: Індекст поза межами діапазону у %s

en: roll out of range in %s
uk: вихід за межі діапазону у %s

en: Type2 fonts do not support the Type1 setcurrentpoint operator
uk: У шрифтах Type2 не передбачено підтримки оператора setcurrentpoint Type1

en: Stack underflow on setcurrentpoint in %s
uk: Вичерпання стеку для setcurrentpoint у %s

en: No previous point on path in flex operator in %s
uk: Немає попередньої точки на контурі у операторі flex у %s

en: Uninterpreted opcode 12,%d in %s
uk: Непридатний для інтерпретації код операції 12,%d у %s

en: Stack underflow on hstem in %s
uk: Вичерпання стеку для hstem у %s

en: Stack underflow on vstem in %s
uk: Вичерпання стеку для vstem у %s

en: Hint mask (or counter mask) with too many hints in %s
uk: Маска гінту (або маска прогалини) з занадто великою кількістю гінтів у %s

en: Stack underflow on hsbw in %s
uk: Вичерпання стеку для hsbw у %s

en: Stack underflow on rlineto/rmoveto in %s
uk: Вичерпання стеку для rlineto/rmoveto у %s

en: Stack underflow on hlineto/hmoveto in %s
uk: Вичерпання стеку для hlineto/hmoveto у %s

en: Stack underflow on vlineto/vmoveto in %s
uk: Вичерпання стеку для vlineto/vmoveto у %s

en: No previous point on path in lineto in %s
uk: Немає попередньої точки на контурі у lineto у %s

en: Stack underflow on rrcurveto in %s
uk: Вичерпання стеку для rrcurveto у %s

en: Stack underflow on hhcurveto in %s
uk: Вичерпання стеку для hhcurveto у %s

en: Stack underflow on hvcurveto in %s
uk: Вичерпання стеку для hvcurveto у %s

en: Stack underflow on vhcurveto in %s
uk: Вичерпання стеку для vhcurveto у %s

en: No previous point on path in curveto in %s
uk: Немає попередньої точки на контурі у curveto у %s

en: Stack underflow on callsubr in %s
uk: Вичерпання стеку для callsubr у %s

en: Too many subroutine calls in %s
uk: Занадто багато викликів підпрограм у %s

en: Subroutine number out of bounds in %s
uk: Номер підпрограми поза припустимими межами у %s

en: return when not in subroutine in %s
uk: Використання return поза межами підпрограми у %s

en: Attempt to use a multiple master subroutine in a non-mm font.
uk: Спроба використання підпрограми багатоосновного шрифту у шрифті, який не є багатоосновним.

en: Too few items on stack for blend in %s
uk: Занадто мало елементів у стеку для виконання blend у %s

en: Use of obsolete blend operator.
uk: Використання застарілого оператора blend.

en: Uninterpreted opcode %d in %s
uk: Непридатний для інтерпретації код операції %d у %s

en: end of subroutine reached with no return in %s
uk: підпрограму завершено без інструкції return у %s

en: <no glyph>
uk: <немає гліфа>

en: Invalid unit vector has been specified. The hint is ignored.
uk: Вказано некоректний одиничний вектор. Гінт проігноровано.

en: Use the 'vhint' property to specify a vertical hint.
uk: Для визначення вертикального гінту скористайтеся властивістю «vhint».

en: Use the 'hhint' property to specify a horizontal hint.
uk: Для визначення горизонтального гінту скористайтеся властивістю «hhint».

en: Unexpected PST type in GetPosSub (%d).
uk: Неочікуваний тип PST у GetPosSub (%d).

en: The horizontal and vertical stem add amounts must either both be zero, or neither may be 0
uk: Розміри додавання горизонтальних і вертикальних штрихів можуть бути або обидва нульовими або обидва ненульовими

en: The horizontal and vertical stem add amounts may not differ by more than a factor of 4
uk: Розміри додавання горизонтальних і вертикальних штрихів можуть відрізнятися не більше, ніж у 4 рази

en: Can't open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Execution of script %s failed
uk: Спроба виконати скрипт %s зазнала невдачі

en: %s: Is not callable
uk: %s: непридатне до викликання

en: Saving AFM File
uk: Збереження файла AFM

en: Saving TFM File
uk: Збереження файла TFM

en: Saving OFM File
uk: Збереження файла OFM

en: Attempt to save a pixel size that has not been created (%d@%d)
uk: Спроба збереження розміру шрифту, який ще не було створено (%d@%d)

en: Currently, FontForge only supports bitmap (not bytemap) type3 output
uk: У поточній версії FontForge для type3 підтримується лише виведення даних у растр (не bytemap)

en: No Sub Font Definition file
uk: Немає файла визначення підшрифту

en: This looks like one of FontForge's SplineFont DataBase files.
    Not one of TeX's SubFont Definition files.
    An unfortunate confusion of extensions.
uk: Здається, це один з файлів бази даних SplineFont FontForge,
    а не один з файлів визначень підшрифтів TeX.
    Прикрий збіг у суфіксах файлів.

en: Wrong type of SFD file
uk: Помилковий тип файла SFD

en: Bad offset: %d for subfont %s
uk: Помилковий відступ: %d, для підшрифту %s

en: Warning: Encoding %d (0x%x) is mapped to at least two locations (%s@0x%02x and %s@0x%02x)
     Only one will be used here.
uk: Попередження: кодування %d (0x%x) відображено принаймні на дві адреси — (%s@0x%02x і %s@0x%02x)
     Тут буде використано лише одну з цих адрес.

en: More than 256 entries in subfont %s
uk: Більше за 256 записів у підшрифті %s

en: Afm Save Failed
uk: Спроба збереження afm зазнала невдачі

en: Tfm Save Failed
uk: Спроба збереження tfm зазнала невдачі

en: Bad Extension
uk: Помилковий суфікс назви

en: You must specify a standard type1 extension (.pfb or .pfa)
uk: Вам слід вказати стандартний суфікс назв файлів type1 (.pfb або .pfa)

en: Saving font
uk: Збереження шрифту

en: Saving Multiple PostScript Fonts
uk: Збереження декількох шрифтів PostScript

en: Bad Drawing Operation
uk: Помилкова дія з малювання

en: This font contains at least one translucent layer, but type3 does not support that (anything translucent or transparent is treated as opaque). Do you want to proceed anyway?
uk: У цьому шрифті міститься принаймні один прозорий шар, а у type3 підтримки таких шарів не передбачено (всі прозорі або напівпрозорі частини вважаються непрозорими). Продовжити обробку?

en: Saving OpenType Font
uk: Збереження шрифту OpenType

en: Saving CID keyed font
uk: Збереження шрифту з ключами CID

en: Saving multi-master font
uk: Збереження багатоосновного шрифту

en: Saving SVG font
uk: Збереження шрифту SVG

en: Saving Unified Font Object
uk: Збереження файла Unified Font Object

en: Ofm Save Failed
uk: Спроба збереження ofm зазнала невдачі

en: FontLog Save Failed
uk: Спроба збереження FontLog зазнала невдачі

en: Saving PFM File
uk: Збереження файла PFM

en: Pfm Save Failed
uk: Спроба збереження pfm зазнала невдачі

en: Called from...
uk: Викликано з…

en:  %s: line %d
uk:  %s: рядок %d

en: Error: Expected %s, got %s
uk: Помилка: мало бути %s, маємо %s

en: %s: %d Expected %s, got %s
uk: %s: %d Мало бути %s, маємо %s

en: %1$s: %2$d. Expected %3$s got %4$s
uk: %1$s: %2$d. Мало бути %3$s, маємо %4$s

en: Error: Unexpected %s found
uk: Помилка: виявлено неочікуваний %s

en: %s: %d Unexpected %s found
uk: %s: %d виявлено неочікуваний %s

en: %s line: %d %s
uk: Рядок %s: %d %s

en: %s line: %d %s: %s
uk: Рядок %s: %d %s: %s

en: Error: %s
uk: Помилка: %s

en: Attention
uk: Увага

en: Warning: %s has a different family name than does %s (GenerateFamily)
uk: Попередження: для %s вказано назву гарнітури, що не збігається з %s (GenerateFamily)

en: %s(%s) and %s(%s) 0x%x in FOND %s
uk: %s(%s) і %s(%s) 0x%x у FOND %s

en: Warning: could not figure out where the hint (%d,%d %d,%d %d,%d) is valid
uk: Попередження: не вдалося визначити коректність гінту (%d,%d %d,%d %d,%d)

en: Warning: No characters selected in AddDHint(%d,%d %d,%d %d,%d)
uk: Попередження: у AddDHint(%d,%d %d,%d %d,%d) не позначено жодного символу

en: Warning: No characters selected in AddHint(%d,%d,%d)
uk: Попередження: у AddHint(%d,%d,%d) не позначено жодного символу

en: Warning: %dth axis value (%g) is outside the allowed range [%g,%g]
uk: Попередження: %d-те значення вісі (%g) лежить поза дозволеним діапазоном [%g,%g]

en: %s:%d Unexpected character %c (%d)
uk: %s:%d неочікуваний символ %c (%d)

en: Small Capitals
uk: Капітель

en: Building small capitals
uk: Побудова капітелі

en: Subscripts/Superscripts
uk: Верхні/Нижні індекси

en: Building sub/superscripts
uk: Побудова нижніх/верхніх індексів

en: Generic change
uk: Загальна зміна

en: Changing glyphs
uk: Зміна гліфів

en: Change Weight
uk: Зміна насиченості

en: Changing glyph weights
uk: Зміна насиченості гліфів

en: Italic
uk: Курсив

en: Italic Conversion
uk: Перетворення курсиву

en: Change X-Height
uk: Зміна зросту малих літер

en: Replace with Reference
uk: Замінити посиланням

en: Replace Outline with Reference
uk: Замінити обрис посиланням

en: Not Found
uk: Не знайдено

en: The outlines of glyph %2$.30s were not found in the font %1$.60s
uk: Обриси гліфа %2$.30s не було знайдено у шрифті %1$.60s

en: Correcting References
uk: Виправлення посилань

en: Adding new glyphs and referring to them when a glyph contains a bad truetype reference
uk: Додавання нових гліфів та посилання на них, якщо у гліфі міститься помилкове посилання truetype

en: %s had both contours and references, so the contours were moved into this glyph, and a reference to it was added in the original.
uk: %s містив одразу контури і посилання, отже контури було пересунуто до цього гліфа, а до початкового гліфа було додано посилання на ці контури.

en: %1$s had a reference, %2$s, with a bad transformation matrix (one of the matrix elements was bigger than 2). I moved the transformed contours into this glyph and made a reference to it, instead.
uk: %1$s містив посилання, %2$s, з помилковою матрицею перетворення (один з елементів матриці був більшим за 2). Перетворені контури було пересунуто до цього гліфа, а до початкового гліфа було додано посилання на новий гліф.

en: Failed to read a file. Bytes read:%ld file size:%ld
uk: Не вдалося прочитати файл. Прочитано байтів: %ld, розмір файла: %ld

en: Saving Bitmaps
uk: Зберігання растру

en: Saving Outlines
uk: Збереження обрисів

en: Saving Spline Font Database
uk: Збереження SFD (Spline Font Database)

en: Saving...
uk: Збереження…

en: When loading tt instrs from sfd: %s
uk: Під час завантаження інструкцій tt з sfd: %s

en: Anchor Point with no class name: %s
uk: Точка прив’язки без назви класу: %s

en: Bad Anchor Point: %s
uk: Помилкова точка прив’язки: %s

en: Found an new style kerning pair inside a version 1 (or lower) sfd file.
uk: Знайдено пару кернінґу у новому стилі в межах даних файла SFD версії 1 (або старішої).

en: KernPair with no subtable name.
uk: KernPair без назви підтаблиці.

en: Invalid glif name.
uk: Некоректна назва гліфа.

en: Interpreting Glyphs
uk: Інтерпретація гліфів

en: Bad sfd file. Glyph %s has width %d even though it should be
      bound to the width of %s which is %d.
uk: Помилковий файл sfd. Гліф %s має ширину %d, незважаючи на те, що ширину
      має бути прив’язано до ширини %s, рівної %d.

en: Failed to find NameList: %s
uk: Не вдалося знайти NameList: %s

en: Missing Subtable definition found in chained context
uk: У ланцюговому контексті виявлено пропущене визначення підтаблиці

en: Bad SFD file, missing subtable in kernclass defn.
uk: Помилковий файл SFD, не вистачає підтаблиці у визначенні класів кернінґу.

en: Bad SFD file, two kerning classes assigned to the same subtable: %s
uk: Помилковий файл SFD file, two kerning classes assigned to the same subtable: %s

en: Yes
uk: Так

en: _Skip for now
uk: _Пропустити зараз

en: Forget _to All
uk: Забути про _всі

en: _Forget about it
uk: _Забути

en: Recover old edit
uk: Відновити попередню редакцію

en: You appear to have an old editing session on %s.
    Would you like to recover it?
uk: У %s виявлено збережений сеанс редагування.
    Бажаєте його відновити?

en: Automagic recovery of changes to %.80s failed.
    Should FontForge try again to recover next time you start it?
uk: Спроба автоматичного відновлення внесених до %.80s змін зазнала невдачі.
    Чи слід FontForge повторити спробу відновлення під час наступного запуску програми?

en: Recovery Failed
uk: Невдала спроба відновлення

note: GT: Need to split some AnchorClasses into two classes, one for normal GT:  base letters, and one for ligatures. So create a new AnchorClass GT:  name for the ligature version
en: Ligature %s
uk: Лігатура %s

en: Unsupported image format
uk: Непідтримуваний формат зображень

en: Unsupported image format must be bmp or png
uk: Непідтримуваний формат зображення, слід використовувати bmp або png

en: Unsupported image format must be bmp
uk: Непідтримуваний формат зображення, слід використовувати bmp

en: Could not write
uk: Не вдалося записати

en: Could not write %.100s
uk: Не вдалося виконати запис до %.100s

en: Multiple
uk: Повтор

en: There is already a glyph with this Unicode encoding
    (named %1$.40s, at local encoding %2$d).
    Is that what you want?
uk: У шрифті вже є гліф з цим кодом Unicode
    (назва %1$.40s, локальне кодування %2$d).
    Так і треба?

en: There is already a glyph with this name,
    do you want to swap names?
uk: Гліф з такою назвою вже існує,
    бажаєте поміняти місцями назви?

en: Validating...
uk: Перевірка…

en: You changed the point numbering
uk: Вами змінено нумерацію точок

en: You have just changed the point numbering of glyph %s.%s%s%s
uk: Вами було змінено нумерацію точок гліфа %s.%s%s%s

en:  Instructions in this glyph (or one that refers to it) have been lost.
uk:  Інструкції з цього гліфа (або гліфа, що на нього посилається) було втрачено.

en:  Instructions in this glyph (or one that refers to it) are now out of date.
uk:  Інструкції з цього гліфа (або гліфа, що на нього посилається) стали застарілими.

en:  At least one reference to this glyph used point matching. That match is now out of date.
uk:  Принаймні одне посилання на цей гліф використовує відповідність точок. Цю відповідність тепер втрачено.

en:  At least one anchor point used point matching. It may be out of date now.
uk:  Принаймні для однієї з точок прив’язки використано відповідність точок. Цю відповідність тепер може бути порушено.

en: %d pixels
uk: %d пікселів

en: Generating bitmap font
uk: Створення растрового шрифту

en: Rasterizing...
uk: Растеризація…

en: Generating anti-alias font
uk: Створення згладженого шрифту

en: There are multiple files in this archive, pick one
uk: У цьому архіві міститься декілька файлів, виберіть один з них.

en: Which archived item should be opened?
uk: Який з архівованих об’єктів слід відкрити?

en: Loading font from
uk: Завантаження шрифту з

en: Couldn't open font
uk: Не вдалося відкрити шрифт

en: The requested file, %.100s, does not exist
uk: Бажаного файла, %.100s, не існує

en: You do not have permission to read %.100s
uk: У вас немає прав доступу для читання %.100s

en: Couldn't open directory as a font: %s
uk: Не вдалося відкрити каталог як шрифт: %s

en: %.100s is not in a known format (or uses features of that format fontforge does not support, or is so badly corrupted as to be unreadable)
uk: %.100s не є файлом у відомому форматі (або використовує модифікації, які не підтримуються форматом FontForge, або дані настільки пошкоджено, що їхнє читання неможливе)

en: Restricted Font
uk: Шрифт з обмеженнями

en: This font is marked with an FSType of 2 (Restricted
    License). That means it is not editable without the
    permission of the legal owner.
    
    Do you have such permission?
uk: Цей шрифт позначено як FSType 2 (Обмеження
    ліцензування). Це означає, що його не можна редагувати без
    дозволу законного власника.
    
    У вас є такий дозвіл?

en: Attempt to have a font with more than %d layers
uk: Шрифт з більше ніж %d шарами

en: Too many layers
uk: Занадто багато шарів

note: GT: Background, make it short
en: Back
uk: Задній план

en: Number out of range: %g in type2 output (must be [-65536,65535])
uk: Число, що лежить поза межами діапазону: %g у даних type2 (число має належати проміжку [-65536,65535])

en: Reading AFM file
uk: Читання файла AFM

en: This looks like a level1 (or level2) ofm. FontForge only supports level0 files, and can't read a real level1 file.
uk: Схоже на дані level1 (або level2) ofm. У FontForge передбачено підтримку лише файлів level0, програма не здатна читати дані файлів level1.

en: Unlikely Ofm File
uk: Пошкоджений файл ofm

en: This doesn't look like an ofm file, I don't know how to read it.
uk: Здається, це не файл формату ofm, програмі невідомий спосіб читання даних з нього.

en: <Temporary kerning>
uk: <Тимчасовий кернінґ>

en: The width of %s is too big to fit in a tfm fix_word, it shall be truncated to the largest size allowed.
uk: Ширина %s є занадто великою для fix_word у tfm, її має бути обрізано до найбільшої дозволеної ширини.

en: The width, height, depth or italic correction of %s is too big. Tfm files may not contain values bigger than 16 times the em-size of the font. Width=%g, height=%g, depth=%g, italic correction=%g
uk: Велична ширини, висоти, глибини або виправлення курсиву %s є надто великою. У файлах tfm не можна використовувати значення, що перевищують em більше ніж у 16 разів. Ширина=%g, висота=%g, глибина=%g, виправлення курсиву=%g

en: Value exceeds tfm limitations
uk: Значення перевищує обмеження tfm

en: Some fragments did not join
uk: Деякі фрагменти не з’єдналися

en: Some fragments did not join in %s
uk: У %s не з’єдналися деякі з фрагментів

en: Invalid stroke parameters
uk: Некоректні параметри штриха

en: Stroke resolution is zero
uk: Роздільність штриха нульова

en: Stroking...
uk: Штрихування…

en: Couldn't find referenced character "%s" in %s
uk: Не вдалося знайти еталонний символ «%s» у %s

en: Multiple master font with more than 16 instances
uk: У багатоосновного шрифту більше за 16 екземплярів

en: Multiple master font with more than 4 axes
uk: Багатоосновний шрифт, з кількістю осей, що перевищує 4

en: This multiple master font has %1$d instance fonts, but it needs at least %2$d master fonts for %3$d axes. FontForge will not be able to edit this correctly
uk: Цей багатоосновний шрифт складається з %1$d екземплярів шрифтів, але для %3$d осей потрібно %2$d основних шрифтів. У FontForge належне редагування такого шрифту неможливе.

en: This multiple master font has %1$d instance fonts, but FontForge can only handle %2$d master fonts for %3$d axes. FontForge will not be able to edit this correctly
uk: Цей багатоосновний шрифт складається з %1$d екземплярів шрифтів, але у FontForge передбачено можливість обробки лише %2$d основних шрифтів для %3$d осей. У FontForge належне редагування такого шрифту неможливе.

en: Too many axis positions specified in /BlendDesignPositions.
uk: У /BlendDesignPositions визначено занадто багато розташувань осей.

en: Too many mapping data points specified in /BlendDesignMap for axis %s.
uk: У /BlendDesignMap для вісі %s задано занадто багато точок відображення даних.

en: Bad value for blend in /BlendDesignMap for axis %s.
uk: Помилкове значення blend у /BlendDesignMap для вісі %s.

en: Bad few values in /BlendDesignMap for axis %s.
uk: Декілька помилкових значень у /BlendDesignMap для вісі %s.

en: Could not parse a CID font, %sCIDFontType %d, %sfonttype %d
uk: Не вдалося обробити шрифт CID, %sCIDFontType %d, %sfonttype %d

en: CID format doesn't contain what we expected it to.
uk: Формат CID не містить даних, на які очікувала програма.

note: GT: Foreground, make it short
en: Fore
uk: Передній план

en: Warning: Unreasonably big splines. They will be ignored.
uk: Попередження: занадто великі сплайни. Їх буде проігноровано.

en: Unknown type '%c' found in path specification
uk: У специфікації контурів виявлено невідомий тип «%c»

en: Could not find Color Source with id %s.
uk: Не вдалося знайти джерело кольору з ідентифікатором %s.

en: FontForge does not currently parse pattern Color Sources (%s).
uk: FontForge у поточній версії не може обробляти шаблон джерел кольорів (%s).

en: Color Source with id %s had an unexpected type %s.
uk: Джерело кольору з ідентифікатором %s належало до неочікуваного типу %s.

en: Bad hex color spec: %s
uk: Помилкова шістнадцяткова специфікація кольорів: %s

en: Bad RGB color spec: %s
uk: Помилкова специфікація кольорів RGB: %s

en: Failed to parse color %s
uk: Не вдалося обробити колір %s

en: Unsupported mime type in data URI: %s
uk: Непідтримуваний тип MIME у адресі даних: %s

en: FontForge only supports embedded images in data: URIs
uk: У FontForge передбачено підтримку лише вбудованих у дані зображень: адреси

en: Could not find clippath named %s.
uk: Не вдалося знайти контуру обрізання з назвою %s.

en: This font does not specify units-per-em
uk: У цьому шрифті не вказано кількість одиниць на em

en: This font does not specify font-face
uk: У цьому шрифті не вказано нарису шрифту

en: This file contains no SVG fonts.
uk: У цьому файлі не міститься шрифтів SVG.

en: Can't find libxml2.
uk: Не вдалося знайти libxml2.

en: %s does not contain an <svg> element at the top
uk: %s не містить елемента <svg> у верхній частині

en: Attempt to output %d into a 16-bit field. It will be truncated and the file may not be useful.
uk: Спроба вивести %d до 16-бітового поля. Значення буде обрізано, а дані з файла може бути пошкоджено.

en: Bad Point Numbering
uk: Помилкова нумерація точок

en: The points in %s are not numbered properly. This means that any instructions will probably move the wrong points and do the wrong thing.
    Would you like me to remove the instructions?
uk: Нумерація точок у %s є помилковою. Це означає, що будь-які інструкції, ймовірно, пересунуть не ті точки і не у те місце.
    Бажаєте, щоб інструкції було вилучено?

en: Bad Encoding
uk: Помилкове кодування

en: There is a single byte character (%d) using one of the slots needed for double byte characters
uk: Виявлено однобайтовий символ (%d), що використовує один зі слотів, потрібних для двобайтових символів.

en: There is a character (%d) which cannot be encoded
uk: Виявлено символ (%d), який не можна закодувати

en: There is a character (%d) which is not normally in the encoding
uk: Виявлено символ (%d), якого зазвичай немає у кодуванні

en: Missing bitmap strike
uk: Немає растрового розміру

en: The font database does not contain a bitmap of size %d and depth %d
uk: У базі даних шрифтів не міститься растру розміру %d з глибиною %d

en: No bitmap strikes
uk: Немає растрових розмірів

en: The 'sfnt' format is currently limited to 65535 glyphs, and your font has %d of them.
uk: Поточну версію формату «sfnt» обмежено 65535 гліфами, а у вашому шрифті їх %d.

en: Too many glyphs
uk: Занадто багато гліфів

en: Your font has exactly 65535 glyphs. Encoding 65535 is the limit and is often used as a magic             value, so it may cause quirks.
uk: У вашому шрифті точно 65535 гліфів. Символ 65535 є обмежувальним і часто використовується як контрольне значення, отже його використання може призвести до непередбачуваних наслідків.

en: Failed to open glyph to name map file for writing: %s
uk: Не вдалося відкрити гліф для визначення назви файла карти для запису: %s

en: No Encoded Glyphs
uk: Немає закодованих гліфів

en: This font contains no glyphs with unicode encodings.
    Would you like to use a "Symbol" encoding instead of Unicode?
uk: У цьому шрифті не міститься гліфів з кодуваннями Unicode.
    Бажаєте скористатися кодуванням «Символи» замість Unicode?

en: This font contains no glyphs with unicode encodings.
    You will probably not be able to use the output.
uk: У цьому шрифті не міститься гліфів з кодуваннями Unicode.
    Ймовірно ви не зможете скористатися виведеними даними.

en: Table length should not be odd
uk: Довжина таблиці має бути парним числом

en: Something went wrong
uk: Виникли якісь проблеми

en: The 'kern' table supports at most 10920 kern pairs in a subtable
uk: У таблиці «kern» передбачено не більше 10920 пар кернінґу на підтаблицю

en: Too many kern pairs
uk: Занадто багато кернінґових пар

en: Kerning is likely to fail on Windows
uk: Ймовірно, кернінґ буде помилковим у Windows

en: Note: On Windows many apps can have problems with this font's kerning, because %d of its glyph kern pairs cannot be mapped to unicode-BMP kern pairs (eg, they have a Unicode value of -1) To avoid this, go to Generate, Options, and check the "Windows-compatible 'kern'" option.
uk: Примітка: у Windows значна частина програм матиме проблеми з цим кернінґом шрифту, оскільки %d з його пар гліфів не можна відобразити на пари кернінґу unicode-BMP (наприклад, вони мають значення Unicode -1). Щоб уникнути цього, відкрийте «Створення», «Параметри» і позначте пункт «Сумісний із Windows «kern»»..

en: Glyphs must be ordered when creating coverage table
uk: Для створення таблиці покриття гліфи має бути упорядковано

en: -1 glyph index in dumpcoveragetable.
uk: -1 індекс гліфа у dumpcoveragetable.

en: Lookup subtable %s contains a glyph %s whose kerning information takes up more than 64k bytes
uk: У підтаблиці фільтрування %s міститься гліф %s, чиї відомості щодо кернінґу мають об’єм, що перевищує 64 кілобайтів.

en: Lookup subtable %s had to be split into several subtables
    because it was too big.
uk: Підтаблицю фільтрування %s довелося розділити на декілька підтаблиць,
    оскільки об’єм даних підтаблиці є занадто великим.

en: I miscalculated the size of subtable %s, this means the kerning output is wrong.
uk: Помилка під час обчислення розмірів підтаблиці %s. Це означає, що отримані дані кернінґу є помилковими.

en: Two cursive anchor classes
uk: Два класи прив’язки для курсиву

en: Two cursive anchor classes in the same subtable, %s
uk: Два класи прив’язки для курсиву у одній підтаблиці, %s

en: Failure
uk: Невдача

en: Offset in JSTF table is too big. The resultant font will not work.
uk: Відступ у підтаблиці JSTF з занадто великим. Отриманий у результаті шрифт може бути непрацездатним.

en: A value must be between [-32768,32767]
uk: Значення має перебувати у діапазоні [-32768,32767]

en: A value must be between [-8,-1] or [1,8]
uk: Значення має належати проміжку [-8,-1] або [1,8]

en: Number expected
uk: Слід було використати число

en: A value must be between [0,15]
uk: Значення має перебувати у діапазоні [0,15]

en: Missing left parenthesis in command to get a cvt index
uk: Не вистачає лівої дужки у команді отримання покажчика ТКЗ

en: Missing right paren in command to get a cvt index
uk: Не вистачає правої дужки у команді отримання покажчика ТКЗ

en: Expected a number for a push count
uk: Слід вказати кількість інструкцій push

en: The push count must be a number between 0 and 255
uk: Кількість інструкцій push має належати проміжку між 0 і 255

en: More pushes specified than needed
uk: Вказано більше інструкцій push, ніж потрібно

en: A value to be pushed by a byte push must be between 0 and 255
uk: Значення, яке має бути оброблено інструкцією push для байтів, має належати проміжку від 0 до 255

en: Unexpected number
uk: Неочікуване числове значення

en: Missing pushes
uk: Не вистачає інструкцій push

en: Missing right bracket in command (or bad binary value in bracket)
uk: У команді не вистачає правої дужки (або помилкове бінарне значення у дужках)

en: Bracketted value is too large
uk: Значення у дужках є занадто великим

en: Bad glyph range specified in glyph comment subtable of PfEd table
uk: У підтаблиці коментарів до гліфів таблиці PfEd вказано помилковий діапазон гліфів

en: Invalid comment string (negative length?) in 'PfEd' table for glyph %s.
uk: Некоректний рядок коментаря (від’ємна довжина?) у таблиці «PfEd» для гліфа %s.

en: Bad glyph range specified in color subtable of PfEd table
uk: У підтаблиці кольорів таблиці PfEd вказано помилковий діапазон гліфів

en: Whoops, attempt to name anchors in a subtable which doesn't contain any
uk: Ой, спроба назвати прив’язки у підтаблиці, у якій немає прив’язок

en: Whoops, more names than subtables of lookup %s
uk: Ой, більше назв, ніжу підтаблицях фільтрування %s

en: Whoops, more names than lookups
uk: Ой, назв більше ніж фільтрувань.

en: Bad data type in contour verb in 'PfEd'
uk: Помилковий тип даних у verb контуру у «PfEd»

en: Whoops, contours must begin with a move to
uk: Ой, контури мають починатися з команди пересування до

en: Bad data modifier in contour command in 'PfEd'
uk: Помилковий модифікатор даних у команді контуру у «PfEd»

en: Whoops, unexpected verb in contour %d.%d
uk: Ой, неочікуване verb у контурі %d.%d

en: Whoops, bad spiro command %d
uk: Ой, помилкова команда spiro, %d

en: Bad glyph reference in layer info.
uk: Помилкове посилання на гліф у відомостях щодо шару.

en: Whoops, Ran out of spiros
uk: Ой, занадто багато spiro

en: Unknown subtable '%c%c%c%c' in 'PfEd' table, ignored
uk: Невідома підтаблиця «%c%c%c%c» у таблиці «PfEd», проігноровано

en: Unknown subtable '%c%c%c%c' in 'TeX ' table, ignored
uk: Невідома підтаблиця «%c%c%c%c» у таблиці «TeX », проігноровано

en: Error clearing %s.
uk: Під час спроби спорожнення %s сталася помилка.

en: Unknown python type <%s> when reading UFO/GLIF lib data.
uk: Під час читання даних бібліотеки UFO/GLIF виявлено невідомий програмі тип python, <%s>.

en: Expected glyph file with format==1 or 2
uk: Не вистачає файла гліфів з format==1 або 2

en: Bad glyph name.
uk: Помилкова назва гліфа.

en: component with no base glyph
uk: компонент без базового гліфа

en: We cannot have lead-in points for an open curve.
uk: На незамкненій кривій не може бути вхідних точок.

en: The move point must be at the beginning of the contour.
uk: Точка пересування має перебувати на початку контуру.

en: This spline set has no points.
uk: У цьому наборі сплайнів не має точок.

en: Duplicate lib data.
uk: Дублювання бібліотечних даних.

en: Bad glif file %s
uk: Помилковий файл glif %s

en: There's a reference to a glyph with no name.
uk: Посилання на гліф без назви.

en: Invalid glyph for %s when fixing up references.
uk: Некоректний гліф %s під час виправлення посилань.

en: Failed to find glyph %s when fixing up references.
uk: Не вдалося знайти гліф %s під час виправлення посилань.

en: Bad contents.plist
uk: Помилковий файл contents.plist

en: Expected property list file
uk: Мало бути вказано файл списку властивостей

en: Skipping group %s with same name as a glyph.
uk: Пропускаємо групу %s із тією ж назвою, що і гліф.

en: Skipping duplicate group %s.
uk: Пропускаємо дублікат групи %s.

en: Skipping non-existent glyph %s in group %s.
uk: Пропускаємо гліф %s у групі %s, якого не існує.

en: kerning.plist references an entity that is neither a glyph nor a group.
uk: kerning.plist посилається на запис, який не є ні гліфом, ні групою.

en: kerning.plist has a non-numeric offset.
uk: kerning.plist має нечисловий відступ.

en: kerning.plist defines kerning between two glyphs that are already kerned.
uk: kerning.plist визначає кернінґ між двома гліфами, кернінґ між якими вже визначено.

en: kerning.plist defines kerning between two glyphs that are already partially kerned.
uk: kerning.plist визначає кернінґ між двома гліфами, кернінґ між якими вже частково визначено.

en: kerning.plist references a missing kerning class.
uk: kerning.plist посилається на клас кернінґу, якого немає.

en: kerning.plist defines an offset between classes in different lookups.
uk: kerning.plist визначає відступ між класами у різних фільтрах.

en: There is a kerning class index error.
uk: Помилка індексування класу кернінґу.

en: kerning.plist attempts to redefine a class kerning offset.
uk: kerning.plist намагається перевизначити відступ класу кернінґу.

en: Can't find libxml2.
uk: Не вдалося знайти libxml2.

en: Bad openTypeOS2type key: all bits are set. It will be ignored
uk: Помилковий ключ openTypeOS2type: встановлено всі біти. Ключ буде проігноровано.

en: This font does not specify unitsPerEm, so we guess 1000.
uk: У цьому шрифті не вказано unitsPerEm, припускаємо 1000.

en: No glyphs directory or no contents file
uk: Немає каталогу з гліфами або файла вмісту

en: layercontents.plist lists no valid layers.
uk: У layercontents.plist немає коректних шарів.

en: Unicode Basic Multilingual Plane
uk: Базова багатомовна область Unicode

en: Basic Multilingual Plane
uk: Базова багатомовна область

en: Alphabetic
uk: Абеткові

en: C0 Control Character
uk: Керівний символ C0

en: NUL, Default Character
uk: NUL, типовий символ

en: Basic Latin
uk: Основні латинські

en: Delete Character
uk: Символ вилучення (Delete)

en: C1 Control Character
uk: Керівний символ C1

en: Latin-1 Supplement
uk: Додаткові Latin-1

en: Latin Extended-A
uk: Латинь розширені-A

en: Latin Extended-B
uk: Латинь розширені-B

en: IPA Extensions
uk: Розширена IPA

en: Spacing Modifier Letters
uk: Знаки інтервалів

en: Combining Diacritical Marks
uk: Об’єднання діакритичних знаків

en: Greek
uk: Грецька

en: Greek and Coptic
uk: Грецькі і коптські

en: Cyrillic Supplement
uk: Додаткова кирилиця

en: Armenian
uk: Вірменські

en: Hebrew
uk: Іврит

en: Arabic
uk: Арабська

en: Syriac
uk: Сирійська

en: Arabic Supplement
uk: Додаткові арабські

en: Samaritan
uk: Самаритянська

en: Samaritan, Punctuation
uk: Самаритянська, пунктуація

en: Mandaic
uk: Мандейська

en: Arabic Extended-A
uk: Арабська розширена-A

en: Bengali
uk: Бенгальська

en: Gujarati
uk: Гуджараті

en: Oriya
uk: Орія

en: Tamil
uk: Тамільська

en: Telugu
uk: Телугу

en: Kannada
uk: Каннада

en: Malayalam
uk: Малаялам

en: Sinhala
uk: Сингалійська

en: Thai
uk: Тайська

en: Lao
uk: Лаоська

en: Tibetan
uk: Тибетська

en: Myanmar
uk: М’янмська

en: Georgian
uk: Грузинська

en: Hangul Jamo, Choseong
uk: Хангиль-чжамо, чосьонг

en: Hangul Jamo, Jungseong
uk: Хангиль-чжамо, джунгсьонг

en: Hangul Jamo, Jongseong
uk: Хангиль-чжамо, джонгсьонг

en: Ethiopic
uk: Ефіопський

en: Ethiopic Supplement
uk: Додаткові ефіопські

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
uk: Уніфіковані силабічні канадських аборигенів

en: Tagalog
uk: Тагалог

en: Hanunóo
uk: Хануно

en: Buhid
uk: Бухід

en: Tagbanwa
uk: Таґбанва

en: Khmer
uk: Кхмерська

en: Mongolian
uk: Монгольська

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
uk: Уніфіковані силабічні канадських аборигенів (додаткові)

en: Limbu
uk: Лімбу

en: Khmer Symbols
uk: Кхмерські символи

en: Buginese
uk: Бугійська

en: Tai Tham
uk: Тай-тхем

en: Balinese
uk: Балійська

en: Sundanese
uk: Сунданська

en: Batak
uk: Батак

en: Lepcha
uk: Лепча

en: Sundanese Extensions
uk: Суданські розширення

en: Vedic Extensions
uk: Ведичні розширення

en: Phonetic Extensions
uk: Фонетичні розширення

en: Phonetic Extensions Supplement
uk: Додаткові фонетичні розширення

en: Combining Diacritical Marks Supplement
uk: Додаткові об’єднання діакритичних знаків

en: Latin Extended Additional
uk: Латинь додаткова розширена

en: Greek Extended
uk: Розширена грецька

en: Symbols
uk: Символи

en: General Punctuation
uk: Загальна пунктуація

en: Super and Sub scripts
uk: Над і підрядкові індекси

en: Currency Symbols
uk: Символи грошових одиниць

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
uk: Об’єднання діакритичних знаків і символів

en: Combining Marks for Symbols
uk: Складені позначки для символів

en: Letterlike Symbols
uk: Схожі на літери символи

en: Number Forms
uk: Форми чисел

en: Arrows
uk: Стрілки

en: Mathematical Operators
uk: Математичні оператори

en: Miscellaneous Technical
uk: Різні технічні

en: Miscellaneous Technical Symbols
uk: Різноманітні технічні символи

en: Technical Symbols Misc.
uk: Інші технічні символи

en: Control Pictures
uk: Малюнки керування

en: Optical Character Recognition
uk: Оптичне розпізнавання знаків

en: Enclosed Alphanumerics
uk: Буквено-цифрові у рамках

en: Box Drawing
uk: Для малювання рамок

en: Block Elements
uk: Блокові елементи

en: Geometric Shapes
uk: Геометричні форми

en: Miscellaneous Symbols
uk: Різні символи

en: Symbols Misc.
uk: Інші символи

en: Dingbats
uk: Декоративні

en: Zapf Dingbats
uk: Декоративні Цапфа

en: Miscellaneous Math Symbols-A
uk: Різноманітні математичні символи-A

en: Math Misc. Symbols-A
uk: Різноманітні математичні символи-A

en: Supplemental Arrows-A
uk: Додаткові стрілки A

en: Arrows Supplement-A
uk: Стрілки, додаток A

en: Braille Patterns
uk: Шаблони Брайля

en: Supplemental Arrows-B
uk: Додаткові стрілки B

en: Arrows Supplement-B
uk: Стрілки, додаток B

en: Miscellaneous Math Symbols-B
uk: Різноманітні математичні символи-B

en: Math Misc. Symbols-B
uk: Математичні різноманітні символи-B

en: Supplemental Math Operators
uk: Додаткові математичні оператори

en: Math Operators Supplement
uk: Математичні оператори (додаткові та інші)

en: Supplemental Symbols and Arrows
uk: Додаткові символи і стрілки

en: Symbols and Arrows Supplement
uk: Додаткові символи та стрілки

en: Alphabetic Extended
uk: Абеткове розширення

en: Latin Extended-C
uk: Латинь розширена-C

en: Coptic
uk: Коптська

en: Georgian Supplement
uk: Додаткова грузинська

en: Tifinagh
uk: Тіфінаг (давньолівійська)

en: Ethiopic Extended
uk: Розширена ефіопська

en: Cyrillic Extended-A
uk: Розширена кирилиця-A

en: Supplemental Punctuation
uk: Додаткова пунктуація

en: Punctuation Supplement
uk: Додаткова пунктуація

en: CJK Radicals Supplement
uk: Додатки радикалів ієрогліфів

en: Kangxi Radicals
uk: Радикали кандзі

en: Ideographic Description Characters
uk: Символи-ідеограми

en: CJK Phonetics and Symbols
uk: Символи і фонетика ієрогліфічних писемностей

en: CJK Symbols and Punctuation
uk: Символи і пунктуація CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
uk: Сумісні корейські

en: Kanbun
uk: Канбун

en: Bopomofo Extended
uk: Додаткові бопомофо

en: CJK Strokes
uk: Штрихи CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
uk: Фонетичні розширення катакани

en: Enclosed CJK Letters and Months
uk: Вкладені ієрогліфи і назви місяців

en: CJK Enclosed Letters and Months
uk: Вкладені ієрогліфи і назви місяців

en: CJK Compatibility
uk: Сумісні ієрогліфічні форми

en: CJK Unified Ideographs Extension A
uk: Ієрогліфічні ідеограми, додаток A

en: Yijing Hexagram Symbols
uk: Символи гексаграм «Книги перетворень»

en: CJK Unified Ideographs
uk: Універсальні ідеографічні ієрогліфи

en: Yi Syllables
uk: Склади Ї

en: Yi
uk: Ї

en: Yi Radicals
uk: Радикали Ї

en: Lisu
uk: Лісу

en: Vai
uk: Вай

en: Cyrillic Extended-B
uk: Розширена кирилиця-B

en: Bamum
uk: Бамум

en: Modifier Tone Letters
uk: Символи зміни тону

en: Latin Extended-D
uk: Латинь, розширені-D

en: Syloti Nagri
uk: Силоті нагрі

en: Common Indic Number Forms
uk: Загальні індійські форми чисел

en: Phags-pa
uk: Фагс-па

en: Devanagari Extended
uk: Розширена деванагарі

en: Hangul Jamo Extended-A
uk: Корейска розширена-A

en: Javanese
uk: Яванська

en: Cham
uk: Тьям

en: Myanmar Extended-A
uk: М’янмська розширена-A

en: Tai Viet
uk: Тай-в’єт

en: Meetei Mayek Extensions
uk: Розширення маніпурі

en: Ethiopic Extended-A
uk: Розширена ефіопська-A

en: Meetei Mayek
uk: Маніпурі

en: Hangul Syllables
uk: Склади хангиля

en: Hangul Jamo Extended-B
uk: Корейска розширена-B

en: High Surrogate
uk: Високі сурогати

en: Surrogate High
uk: Сурогати високі

en: Surrogate High, Non Private Use
uk: Сурогати високі, неприватне використання

en: Surrogate High, Private Use
uk: Сурогати високі, приватне використання

en: Low Surrogates
uk: Нижні замінники

en: Private Use Area
uk: Область приватного використання

en: Private Use
uk: Приватне використання

en: MicroSoft Symbol Area
uk: Область символів MicroSoft

en: Corporate Use
uk: Корпоративне використання

en: CJK Compatibility Ideographs
uk: Сумісні ієрогліфічні ідеограми

en: Alphabetic Presentation Forms
uk: Форми відтворення абеток

en: Latin Ligatures
uk: Латинські лігатури

en: Armenian Ligatures
uk: Вірменські лігатури

en: Hebrew Ligatures/Pointed Letters
uk: Лігатури/Літери з крапками івриту

en: Arabic Presentation Forms A
uk: Форми відтворення арабської A

en: Variation Selectors
uk: Вибір варіантів

en: Vertical Forms
uk: Вертикальні форми

en: Combining Half Marks
uk: Комбіновані позначки половинок

en: CJK Compatibility Forms
uk: Сумісні ієрогліфічні форми

en: Small Form Variants
uk: Варіанти малих форм

en: Arabic Presentation Forms B
uk: Форми відтворення арабської B

en: Byte Order Mark
uk: Позначка порядку байтів

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
uk: Форми півширини та повної ширини

en: Half and Full Width Forms
uk: Форми напівширини та повної ширини

en: Latin Full Width Forms
uk: Форми повної ширини латиниці

en: Full Width Brackets
uk: Повні форми дужок

en: CJK Half Width Forms
uk: Форми напівширинних ієрогліфів

en: KataKana Half Width Forms
uk: Форми напівширини катакани

en: Hangul Jamo Half Width Forms
uk: Форми напівширини хангиль-джамо

en: Full Width Symbol Variants
uk: Варіанти символів повної ширини

en: Half Width Symbol Variants
uk: Варіанти символів половинної ширини

en: Specials
uk: Спеціальні

en: Not a Unicode Character
uk: Не є символом Unicode

en: Signature Mark
uk: Позначка підпису

en: Unicode Supplementary Multilingual Plane
uk: Додаткова багатомовна область Unicode

en: Supplementary Multilingual Plane
uk: Додаткова багатомовна область

en: Aegean scripts
uk: Егейські писемності

en: Linear B Syllabary
uk: Лінійна писемність B, склади

en: Linear B Ideograms
uk: Лінійна писемність B, ідеограми

en: Aegean numbers
uk: Егейські числа

en: Ancient Greek Numbers
uk: Давньогрецькі числа

en: Ancient Symbols
uk: Давні символи

en: Phaistos Disc
uk: Фестський диск

en: Alphabetic and syllabic LTR scripts
uk: Абеткові та складові правописи

en: Old Italic
uk: Давня італійська

en: Ugaritic
uk: Угаритська

en: Old Persian
uk: Старовинна персидська

en: Deseret
uk: Дезерет

en: Alphabetic and syllabic RTL scripts
uk: Абеткові та складові лівописи

en: Cypriot Syllabary
uk: Кіпріотська складова абетка

en: Imperial Aramaic
uk: Імперська арамейська

en: Phoenician
uk: Фінікійська

en: Meroitic Hieroglyphs
uk: Мероїтські ієрогліфи

en: Meroitic Cursive
uk: Мероїтські (курсив)

en: Kharoshthi
uk: Кхароштхі

en: Old South Arabian
uk: Давня південноарабська

en: Avestan
uk: Авестанська

en: Inscriptional Parthian
uk: Інскрипційна парфянська

en: Inscriptional Pahlavi
uk: Інскрипційна пехлеві

en: Old Turkic
uk: Давня турецька

en: Rumi Numeral Symbols
uk: Числові символи румі

en: Brahmi
uk: Брахмі

en: Kaithi
uk: Кайті

en: Sora Sompeng
uk: Сора (сомпенг)

en: Chakma
uk: Чакмійська

en: Sharada
uk: Шарада

en: Takri
uk: Такрі

en: African and other syllabic scripts
uk: Африканські та інші силабічні писемності

en: Cuneiform and other Near Eastern Scripts
uk: Клинопис та інші близькосхідні писемності

en: Cuneiform
uk: Клинопис

en: Cuneiform Numbers
uk: Клинописні числа

en: Bamum Supplement
uk: Додаткові бамуму

en: Miao
uk: Міао

en: Kana Supplement
uk: Додаткові кани

en: Byzantine Musical Symbols
uk: Візантійські музичні символи

en: Musical Symbols
uk: Музичні символи

en: Ancient Greek Musical Notation
uk: Давньогрецькі символи запису музики

en: Tai Xuan Jing Symbols
uk: Символи Тай Хуан Жинь

en: Counting Rod Numerals
uk: Числа з паличок для лічби

en: Arabic Mathematical Alphabetic Symbols
uk: Арабські математичні абеткові символи

en: Mahjong Tiles
uk: Плитки маджонґ

en: Domino Tiles
uk: Плитки доміно

en: Playing Cards
uk: Гра у карти

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
uk: Додаткові буквенно-цифрові у рамках

en: Enclosed Ideographic Supplement
uk: Додаткові ідеографічні у рамках

en: Miscellaneous Symbols And Pictographs
uk: Різні символи та піктограми

en: Emoticons
uk: Емоційки

en: Transport And Map Symbols
uk: Символи транспортних схем і карт

en: Alchemical Symbols
uk: Алхімічні символи

en: Unicode Supplementary Ideographic Plane
uk: Додаткова ідеографічна область Unicode

en: Supplementary Ideographic Plane
uk: Додаткова ідеографічна область

en: CJK Unified Ideographs Extension B
uk: Уніфіковані ієрогліфічні ідеограми, додаток B

en: CJK Unified Ideographs Extension C
uk: Ієрогліфічні ідеограми, додаток C

en: CJK Unified Ideographs Extension D
uk: Ієрогліфічні ідеограми, додаток D

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
uk: Додаткові ієрогліфічні ідеограми для сумісності

en: Unicode Supplementary Special-purpose Plane
uk: Додаткова область особливого призначення Unicode

en: Supplementary Special-purpose Plane
uk: Додаткова область особливого призначення

en: Tags
uk: Мітки

en: Variation Selectors B
uk: Вибір варіантів B

en: Supplementary Private Use Area-A
uk: Додаткова область приватного використання A

en: Supplementary Private Use Area-B
uk: Додаткова область приватного використання B

en: Non-Unicode Glyphs
uk: Гліфи поза Unicode

en: Unassigned Code Points
uk: Непризначені точки коду

en: Bad magic number
uk: Помилкове магічне число

en: This does not appear to be a Windows FNT for FON file
uk: Здається, це не файл FNT або FON Windows

en: At pixelsize %d the character %s either starts before the origin or extends beyond the advance width.
uk: За розміру у пікселях %d символ %s або розпочинається до початку координат або поширюється за додаткову ширину.

en: Internal error in creating FNT. File offset wrong
uk: Внутрішня помилка під час створення FNT. Помилковий відступ у файлі

en: Internal error in creating FNT. File offset wrong in bitmap data
uk: Внутрішня помилка під час створення FNT. Помилковий відступ у файлі для растрових даних

en: Could not open output file: %s
uk: Не вдалося відкрити файл вихідних даних: %s

en: Decompressed length did not match expected length for table
uk: Довжина розпакованої таблиці не відповідає очікуваній довжині таблиці

en: Bad signature in WOFF header.
uk: Помилковий підпис у заголовку WOFF.

en: File length as specified in the WOFF header does not match the actual file length.
uk: Розмір файла, вказаний у заголовку WOFF, не збігається зі справжнім розміром файла.

en: Bad WOFF header, a field which must be 0 is not.
uk: Помилковий заголовок WOFF, значенням поля має бути 0.

en: Could not open temporary file.
uk: Не вдалося відкрити тимчасовий файл.

en: Invalid compressed table length for '%c%c%c%c'.
uk: Некоректний розмір стиснутої таблиці для «%c%c%c%c».

en: Table length stretches beyond end of file for '%c%c%c%c'.
uk: Розміри таблиці для «%c%c%c%c» перевищують розміри файла.

en: Problem decompressing '%c%c%c%c' table.
uk: Проблема під час видобування таблиці «%c%c%c%c».

en: WOFF uncompressed metadata section too large.
uk: Розділ нестиснених метаданих WOFF є надто великим.

en: WOFF compressed metadata section too large.
uk: Розділ стиснених метаданих WOFF є надто великим.

en: Align Points
uk: Вирівняти точки

en: How to align these points?
uk: У який спосіб вирівняти ці точки?

en: _Size:
uk: _Розмір:

en: Space Regions
uk: Інтервали

en: Coordinate along which to space
uk: Координата, вздовж якої додається проміжок

en: _Maximum distance between points in a region
uk: _Максимальна відстань між точками у області

en: Not enough lines
uk: Недостатньо ліній

en: Can't Parallel
uk: Не вдалося провести паралельну

en: These two lines share a common endpoint, I can't make them parallel
uk: У двох ліній є спільна точка, — їх не можна зробити паралельними

en: Bases
uk: Основні

en: Exits
uk: Виходи

en: Entries
uk: Входи

en: Marks
uk: Позначки

en: Add Base Anchor...
uk: Додати прив’язку основи…

en: Add Exit Anchor...
uk: Додати прив’язку виходу…

en: Add Entry Anchor...
uk: Додати прив’язку входу…

en: Add Mark Anchor...
uk: Додати прив’язку позначки…

en: Anchor Control for class %.100s in glyph %.100s as %.20s
uk: Керування прив’язками для класу %.100s у гліфі %.100s як %.20s

en: mark
uk: позначка

en: cursive entry
uk: вхід курсиву

en: cursive exit
uk: вихід курсиву

en: base
uk: основа

en: Anchor Control
uk: Керування прив’язками

en: Detaching Anchor Point
uk: Від’єднання точки прив’язки

en: This anchor was attached to point %d, but that's not a point I can move. I'm detaching the anchor from the point.
uk: Цю прив’язку було з’єднано з точкою %d, але цю точку не можна пересувати. Прив’язку буде від’єднано від точки.

en: Corrections must be between -128 and 127 (and should be smaller)
uk: Виправлення має належати до діапазону від -128 до 127 (має лежати всередині діапазону)

en: Out of Range
uk: Значення поза діапазоном

en: Please identify a glyph by name, and FontForge will add an anchor to that glyph.
uk: Будь ласка, вкажіть назву гліфа, і FontForge додасть прив’язку до цього гліфа.

en: Provide a glyph name
uk: Вкажіть назву гліфа

en: Non-existant glyph
uk: Гліф, якого не існує

en: The glyph, %.80s, is not in the font
uk: Гліфа %.80s немає у шрифті

en: Duplicate Anchor Class
uk: Дублювання класу прив’язки

en: The glyph, %.80s, already contains an anchor in this class, %.80s.
uk: Гліф, %.80s, вже містить прив’язку у цьому класі, %.80s.

en: Anchor Control...
uk: Керування прив’язками…

en: The size at which the current glyph is rasterized.
    For small pixelsize you may want to use the magnification
    factor below to get a clearer view.
    
    The pulldown list contains the pixelsizes at which there
    are device table corrections.
uk: Розмір, за якого відбувається растеризація поточного гліфа.
    Для малих розмірів у пікселях ви можете скористатися інструментом
    збільшення, щоб краще бачити результат.
    
    У спадному списку наведено розміри у пікселях, за яких
    відбувається виправлення за таблицею пристроїв.

note: GT: Short for: Magnification GT: Short for "Magnification"
en: Mag:
uk: Збіл.:

en: The glyph is rasterized at the size above, but it
    may be difficult to see the alignment errors
    that can happen at small pixelsizes. This allows
    you to expand each pixel to show potential problems
    better.
uk: Гліф растеризовано, відповідно до вказаного вище розміру, але,
    можливо, помилки вирівнювання за малих розмірів у пікселях
    важко помітити. За допомогою цього пункту ви можете збільшити
    розмір кожного з пікселів, щоб потенційні проблеми були краще
    помітними.

en: The X coordinate of the anchor point in this glyph
uk: Координата за віссю X точки прив’язки у цьому гліфі

note: GT: Short for Correction
en: Cor:
uk: Випр.:

en: Correction in pixels to the horizontal positioning of this anchor point
    when rasterizing at the given pixelsize.
    (Lives in a Device Table)
uk: Виправлення у пікселях горизонтального розташування цієї точки прив’язки
    під час растеризації до вказаного розміру у пікселях.
    (Значення зберігається у таблиці пристроїв)

en: This is the number of pixels by which the anchor
    should be moved horizontally when the glyph is
    rasterized at the above size.  This information
    is part of the device table for this anchor.
    Device tables are particularly important at small
    pixelsizes where rounding errors will have a
    proportionally greater effect.
uk: Це кількість пікселів, на яку слід пересунути
    точку прив’язки у горизонтальному напрямку, якщо
    гліф растеризується до вказаного вище розміру. Значення
    є частиною таблиці пристроїв для точки прив’язки.
    Таблиці пристроїв особливо важливі для малих розмірів
    у пікселях, коли помилки округлення мають значніший
    вплив на показ гліфів.

en: The Y coordinate of the anchor point in this glyph
uk: Координата за віссю Y точки прив’язки у цьому гліфі

en: This is the number of pixels by which the anchor
    should be moved vertically when the glyph is
    rasterized at the above size.  This information
    is part of the device table for this anchor.
    Device tables are particularly important at small
    pixelsizes where rounding errors will have a
    proportionally greater effect.
uk: Це кількість пікселів, на яку слід пересунути
    точку прив’язки у вертикальному напрямку, якщо
    гліф растеризується до вказаного вище розміру. Значення
    є частиною таблиці пристроїв для точки прив’язки.
    Таблиці пристроїв особливо важливі для малих розмірів
    у пікселях, коли помилки округлення мають значніший
    вплив на показ гліфів.

en: Separation
uk: Інтервал

en: Min Bearing
uk: Мінімальна опора

en: Max Bearing
uk: Максимальна опора

en: Height
uk: Висота

en: Loop Count
uk: Кількість циклів

en: Auto Width
uk: Автоширина

en: FontForge will attempt to adjust the left and right
    sidebearings of the selected glyphs so that the average
    separation between glyphs in a script will be the
    specified amount. You may also specify a minimum and
    maximum value for each glyph's sidebearings.
uk: FontForge спробує скоригувати розташування лівої і
    правої бічних опор позначених гліфів така, щоб середня
    відстань між гліфами у тексті мала вказане значення.
    Ви також можете вказати мінімальне і максимальне значення
    для кожної з бічних опор гліфа.

en: _Separation:
uk: _Інтервал:

en: _Min:
uk: _Мін:

en: Ma_x:
uk: Ма_кс:

en: _Height:
uk: _Висота:

en: _Loops:
uk: _Цикли:

en: Language
uk: Мова

en: Min
uk: Мінімум

en: Max
uk: Максимум

en: Feature
uk: Модифікація

en: Min (descent)
uk: Мін. (нижні частини)

en: Max (ascent)
uk: Макс. (верхні частини)

en: Horizontal Extents for %c%c%c%c
uk: Горизонтальні виступи %c%c%c%c

en: Vertical Extents for %c%c%c%c
uk: Вертикальні виступи %c%c%c%c

en: Set the minimum and maximum values by which
    the glyphs in this script extend below and
    above the baseline. This may vary by language
uk: Вкажіть мінімальне і максимальне значення, на
    які гліфи цієї писемності виступають під і над
    лінією шрифту. Значення залежать від писемності.

en: Set the minimum and maximum values by which
    the glyphs in this script extend below and
    above the baseline when modified by a feature.
uk: Вкажіть мінімальне і максимальне значення, на
    які гліфи цієї писемності виступають під і над
    лінією шрифту у разі модифікації.

en: Set Feature Extents
uk: Встановити виступи модифікацій

note: GT: English uses "script" to mean a general writing system (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean the general writing system. GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "writing system|" GT: English us
en: writing system|Script
uk: Писемність

en: Default Baseline
uk: Типова лінія шрифту

en: Bad default baseline
uk: Помилкова типова лінія шрифту

en: Script '%c%c%c%c' claims baseline '%c%c%c%c' as its default, but that baseline is not currently active.
uk: Для писемності «%c%c%c%c» потрібна типова лінія шрифту «%c%c%c%c», але цю лінію шрифту ще не задіяно.

en: Horizontal Baselines
uk: Горизонтальні лінії шрифту

en: Vertical Baselines
uk: Вертикальні лінії шрифту

en: From the list below, select the baselines for which you
    will provide data.
uk: З наведеного нижче списку виберіть лінії шрифту, для яких
    ви вкажете дані.

en: Indic (& Tibetan) hanging baseline
uk: Індійська (і тибетська) лінія підвішування символів

en: Ideographic character face bottom edge baseline
uk: Лінія нижнього краю основної частини ідеографічних символів

en: Ideographic character face top edge baseline
uk: Лінія верхнього краю основної частини ідеографічних символів

en: Ideographic em-box bottom edge baseline
uk: Лінія нижнього краю рамки, вирівняної за em, ідеографічних символів

en: Ideographic em-box top edge baseline
uk: Лінія верхнього краю рамки, вирівняної за em, ідеографічних символів

en: Mathematical centerline
uk: Математична центральна лінія

en: Baseline used for Latin, Greek, Cyrillic text.
uk: Лінія шрифту для латинських, грецьких та кириличних писемностей.

en: If any of the above baselines are active then you should
    specify which one is the default baseline for each script
    in the font, and specify how to position glyphs in this
    script relative to all active baselines
uk: Якщо буде задіяно одну з ліній шрифту з наведеного вище списку,
    вам доведеться вказати, яка з них є лінією шрифту для
    кожної з писемностей у шрифті, і вказати спосіб розташування
    гліфів у цій писемності для всіх задіяних ліній шрифту.

en: Set Extents
uk: Встановити виступи

en: All characters in the value must be in ASCII
uk: Всі символи у значенні мають належати таблиці ASCII

en: Not ASCII
uk: Не ASCII

en: Must be a number
uk: Слід вказати число

note: GT: I am told that the use of "|" to provide contextual information in a GT: gettext string is non-standard. However it is documented in section GT: 10.2.6 of http://www.gnu.org/software/gettext/manual/html_mono/gettext.html GT: GT: Anyway here the word "Property" is used to provide context for "New
en: Property|New...
uk: Створити…

en: No Change
uk: Без змін

en: Strike Information for %.90s
uk: Відомості щодо розмірів %.90s

en: Delete
uk: Вилучити

en: Default All
uk: Всі типові

en: Default This
uk: Типовий

en: All Glyphs
uk: Всі гліфи

en: Selected Glyphs
uk: Позначені гліфи

en: Current Glyph
uk: Поточний гліф

en: Pixel Sizes:
uk: Розміри пікселів:

en: Point sizes on a 75 dpi screen
uk: Розміри точок на екрані з роздільністю 75 т/д

en: Point sizes on a 96 dpi screen
uk: Розміри точок на екрані з роздільністю 96 т/д

en: Point sizes on a 72 dpi screen
uk: Розміри точок на екрані з роздільністю 72 т/д

en: Point sizes on a 120 dpi screen
uk: Розміри точок на екрані з роздільністю 120 т/д

en: Point sizes on a 100 dpi screen
uk: Розміри точок на екрані з роздільністю 100 т/д

en: Bitmap Strikes Available
uk: Доступні растрові розміри

en: Regenerate Bitmap Glyphs
uk: Повторно створити растрові гліфи

en: Remove Bitmap Glyphs
uk: Вилучення растрових гліфів

en: The list of current pixel bitmap sizes
uk: Список поточних розмірів растру у пікселях

en:  Removing a size will delete it.
uk:  Вилучення запису розміру призведе до вилучення розміру.

en:  Adding a size will create it by scaling.
uk:  Додавання розміру призведе до його створення масштабуванням.

en:  Adding a size will create it.
uk:  Додавання розміру до списку призведе до його створення.

en: Specify bitmap sizes to be regenerated
uk: Вкажіть розміри растрів, які слід створити

en: Specify bitmap sizes to be removed
uk: Вкажіть розміри растрів, які слід вилучити

en: Use FreeType
uk: Використовувати FreeType

en: Create Rasterized Strikes (Not empty ones)
uk: Створити растеризовані розміри (не порожні)

note: GT: This is the title for a window showing a bitmap character GT: It will look something like: GT:  exclam at 33 size 12 from Arial GT: $1 is the name of the glyph GT: $2 is the glyph's encoding GT: $3 is the pixel size of the bitmap font GT: $4 is the font name
en: %1$.80s at %2$d size %3$d from %4$.80s
uk: %1$.80s у %2$d кеглем %3$d з %4$.80s

en: Set Width...
uk: Встановити ширину…

en: Set Vertical Width...
uk: Встановити вертикальну ширину…

en: Skew
uk: Нахилити

en: Skew Ratio
uk: Коефіцієї перекошування

en: New O_utline Window
uk: Нове вікно _обрису

en: New _Bitmap Window
uk: Нове вікно _растру

en: New _Metrics Window
uk: Нове вікно _метрик

en: Warnings
uk: Попередження

en: Flip Horizontally
uk: Віддзеркалити горизонтально

en: Flip Vertically
uk: Віддзеркалити вертикально

note: GT: "CW" means Clockwise
en: Rotate 90° CW
uk: Обернути на 90° за годинниковою стрілкою

note: GT: "CW" means Counter-Clockwise
en: Rotate 90° CCW
uk: Обернути на 90° проти годинникової стрілки

en: Rotate 180°
uk: Обернути 180°

en: Skew...
uk: Нахилити…

en: Font|_New
uk: Ств_орити

en: _Open
uk: _Відкрити

en: Recen_t
uk: _Останні файли

en: _Close
uk: _Закрити

en: _Save
uk: З_берегти

en: S_ave as...
uk: Зберегти _як…

en: _Generate Fonts...
uk: С_творити шрифти…

en: Generate Mac _Family...
uk: Створити _гарнітуру Mac…

en: Generate TTC...
uk: Створити TTC…

en: Expor_t...
uk: Е_кспортувати…

en: _Import...
uk: _Імпортувати…

en: _Revert File
uk: Ві_дновити файл

en: Pr_eferences...
uk: П_араметри…

en: _X Resource Editor...
uk: _Редактор файла ресурсів X…

en: _Quit
uk: Ви_йти

en: _Undo
uk: В_ернути

en: _Redo
uk: Повт_орити

en: Cu_t
uk: Ви_різати

en: _Copy
uk: _Копіювати

en: C_opy Reference
uk: Ко_піювати посилання

en: _Paste
uk: Вст_авити

en: C_lear
uk: Сп_орожнити

en: Select _All
uk: Позначити _все

en: Remo_ve Undoes
uk: Спо_рожнити журнал дій

en: U_nlink Reference
uk: Від’_єднати посилання

en: Flip _Horizontally
uk: Віддзеркалити _горизонтально

en: Flip _Vertically
uk: Віддзеркалити ве_ртикально

en: _Rotate 90° CW
uk: Обернути на _90° за годинниковою стрілкою

en: Rotate _90° CCW
uk: Обернути на 9_0° проти годинникової стрілки

en: Rotate _180°
uk: Обернути на _180°

en: _Skew...
uk: На_хилити…

en: _Font Info...
uk: Відомості щодо _шрифту…

en: Glyph _Info...
uk: _Відомості щодо гліфа…

en: BDF Info...
uk: Відомості щодо BDF…

en: Bitm_ap Strikes Available...
uk: Д_оступні растрові розміри…

en: Regenerate _Bitmap Glyphs...
uk: Повторно створити _растрові гліфи…

en: Remove This Glyph
uk: Вилучити цей гліф

en: _Transformations
uk: _Перетворення

en: _Tools
uk: _Інструменти

en: _Layers
uk: _Шари

en: _Shades
uk: _Тіні

en: _Docked Palettes
uk: В_будовані палітри

en: _Fit
uk: _Заповнити

en: Z_oom out
uk: З_меншити

en: Zoom _in
uk: З_більшити

en: _Next Glyph
uk: _Наступний гліф

en: _Prev Glyph
uk: _Попередній гліф

en: Next _Defined Glyph
uk: Наступний _визначений гліф

en: Prev Defined Gl_yph
uk: Попередній визначений г_ліф

en: _Goto
uk: Пере_йти до

en: Find In Font _View
uk: Знайти у в_ікні шрифту

en: _Bigger Pixel Size
uk: _Більший розмір пікселя

en: _Smaller Pixel Size
uk: _Менший розмір пікселя

en: _Palettes
uk: _Палітри

en: Set _Width...
uk: Встановити _ширину…

en: Set _Vertical Width...
uk: Встановити _вертикальну ширину…

en: _File
uk: _Файл

en: _Edit
uk: _Зміни

en: E_lement
uk: Е_лемент

en: _View
uk: П_ерегляд

en: _Metrics
uk: _Метрика

en: _Window
uk: _Вікно

en: _Help
uk: _Довідка

en: Recalculate Bitmaps
uk: Переобчислити растри

en: Automatic
uk: Автоматично

en: No Class
uk: Поза класами

en: Base Glyph
uk: Базовий гліф

en: Base Lig
uk: Базова лігатура

en: Mark
uk: Позначка

en: Component
uk: Компонент

en: Color|Choose...
uk: Вибрати…

en: Color|Default
uk: Типовий

en: New Pair Position
uk: Нове розташування пари

en: New Positioning
uk: Нове розташування

en: New Substitution Variant
uk: Новий варіант підстановки

en: New Alternate List
uk: Новий список альтернатив

en: New Ligature
uk: Нова лігатура

en: New Multiple List
uk: Новий список основ

en: Edit Counter Mask
uk: Змінити маску прогалин

en: New Counter Mask
uk: Нова маска прогалин

en: Select hints between which counters are formed
uk: Виберіть гінти, між якими буде сформовано прогалини

en: Unicode _Value:
uk: _Значення Unicode:

en: Bad Name
uk: Помилкова назва

en: Glyph names are limited to 31 characters
uk: Не можна вказувати назви гліфів, що складаються більше, ніж з 31 символу

en: A glyph name may not start with a digit nor a full stop (period)
uk: Назва гліфа не може починатися з цифри або крапки

en: A glyph name must be ASCII, without spaces and may not contain the characters "([{<>}])/%%", and should contain only alphanumerics, periods and underscores
uk: Назви гліфів слід вказувати символами ASCII, без пробілів. Назви не повинні містити символів «([{<>}])/%%» і мають складатися лише з літер, цифр, символів крапки та підкреслювання.

en: A glyph name should contain only alphanumerics, periods and underscores
    Do you want to use this name in spite of that?
uk: Назва гліфа має складатися лише з літер, цифр, символів крапок та підклеслювань.
    Бажаєте, незважаючи на це, використати вказану назву?

en: Duplicate Ligature
uk: Дублювати лігатуру

en: There are two ligature entries with the same components (%.80s) in the same lookup subtable (%.30s)
uk: Виявлено два записи лігатур з однаковими компонентами (%.80s) у одній підтаблиці фільтрування (%.30s)

en: Duplicate Kern data
uk: Дублювати дані кернінґу

en: There are two kerning entries for the same glyph (%.80s) in the same lookup subtable (%.30s)
uk: Виявлено два записи кернінґу для одного гліфа (%.80s) у одній підтаблиці фільтрування (%.30s)

en: A device table adjustment specified for %.80s is invalid
uk: Вказане коригування таблицею пристроїв для %.80s є некоректним

en: Bad Device Table Adjustment
uk: Помилкове коригування таблицею пристроїв

en: Missing glyph name
uk: Не вказано назви гліфа

en: You must specify a glyph name for subtable %s
uk: Вам слід вказати назву гліфа для підтаблиці %s

en: In lookup subtable %.30s you refer to a glyph named %.80s, which is not in the font yet. Was this intentional?
uk: У підтаблиці фільтрування %.30s ви посилаєтеся на гліф з назвою %.80s. Цього гліфа ще немає у шрифті. Посилання створено навмисно?

en: In lookup subtable %.30s you replace a glyph with itself. Was this intentional?
uk: У підтаблиці фільтрування %.30s ви замінюєте гліф цим же гліфом. Це зроблено навмисно?

en: Substitution generates itself
uk: Підстановка самостворюється

en: Bad unicode value for an alternate unicode / variation selector
uk: Помилкове значення unicode для альтернативи unicode / вибору варіанта

en: Unicode out of range
uk: Значення Unicode поза діапазоном

en: Unexpected Variation Selector
uk: Неочікуваний вибір з варіантів

en: Variation selectors are normally between
       U+180B and U+180D
       U+FE00 and U+FE0F
       U+E0100 and U+E01EF
    did you really intend to use U+%04X?
uk: Вибори з варіантів зазвичай мають коди у межах між
       U+180B і U+180D
       U+FE00 і U+FE0F
       U+E0100 і U+E01EF
    Вам справді потрібен діапазон U+%04X?

en: There is already a glyph with this name and encoding,
    both must be unique within a font,
    do you want to swap them?
uk: Гліф з такою назвою і кодуванням вже існує,
    назва і кодування у межах шрифту не можуть повторюватися.
    Бажаєте поміняти місцями назви?

en: There is already a glyph with this encoding,
    which must be unique within a font,
    do you want to swap the encodings of the two?
uk: Гліф з таким кодуванням вже існує,
    кодування у межах шрифту не можуть повторюватися.
    Бажаєте поміняти місцями кодування?

en: There is already a glyph with this name,
    which must be unique within a font,
    do you want to swap the names of the two?
uk: Гліф з такою назвою вже існує,
    кодування у межах шрифту не можуть повторюватися.
    Бажаєте поміняти місцями назви?

en: Depth
uk: Глибина

en: Italic Correction
uk: Виправлення курсиву

en: Top Accent Horizontal Pos
uk: Горизонтальна позиція верхнього акценту

en: Horizontal Extension Italic Correction
uk: Виправлення на горизонтальний виступ для курсиву

en: Vertical Extension Italic Correction
uk: Виправлення на вертикальний виступ для курсиву

en: Tile Margin
uk: Поле плитки

en: Tile Min X
uk: Мін. X плитки

en: Tile Min Y
uk: Мін. Y плитки

en: Tile Max X
uk: Макс. X плитки

en: Tile Max Y
uk: Макс. Y плитки

en: Ligature Caret Count
uk: Кількість прогалин лігатури

en: Bad Lig. Caret Count
uk: Помилкова кількість прогалин лігатури

en: Unreasonable ligature caret count
uk: Помилкова кількість прогалин лігатури

en: A device table adjustment specified for the MATH table is invalid
uk: Коригування таблиці пристроїв, вказані у таблиці MATH є некоректними

en: Only a single character allowed
uk: Можна використовувати лише одинарні символи

en: Pixel Size
uk: Розмір пікселя

en: Correction
uk: Виправлення

en: Bad correction
uk: Помилкове виправлення

en: The correction on line %d is too big.  It must be between -128 and 127
uk: Виправлення у рядку %d є занадто значним. Виправлення має належати проміжку між -128 і 127

en: Bad pixel size
uk: Помилковий розмір пікселів

en: The pixel size on line %d is out of bounds.
uk: Розмір у пікселях, вказаний у рядку %d, лежить поза межами можливого діапазону.

en: Device Table Adjustments
uk: Коригування таблиці пристроїв

en: At small pixel sizes (screen font sizes)
    the rounding errors that occur may be
    extremely ugly. A device table allows
    you to specify adjustments to the rounded
    Every pixel size my have its own adjustment.
uk: За малих розмірів у пікселях (розмірів екранних шрифтів)
    помилки округлення можуть призводити до дуже
    некрасивих результатів. За допомогою таблиці пристроїв
    можна визначити коригування округлення.
    Коригування можна визначити для кожного з розмірів окремо.

en: PixelSize|New
uk: Створити

en: Subtable
uk: Підтаблиця

en: Replacement Glyph Name
uk: Назва гліф-замінника

en: Source Glyph Names
uk: Назви вихідних гліфів

en: Replacement Glyph Names
uk: Назви гліфів-замінників

note: GT: "Adjust" here means Device Table based pixel adjustments, an OpenType GT: concept which allows small corrections for small pixel sizes where GT: rounding errors (in kerning for example) may smush too glyphs together GT: or space them too far apart. Generally not a problem for big pixelsizes
en: Adjust
uk: Скоригувати

en: ∆x_adv
uk: ∆x_дод

en: ∆y_adv
uk: ∆y_дод

en: Second Glyph Name
uk: Друга назва гліфа

en: ∆x #1
uk: ∆x №1

en: ∆y #1
uk: ∆y №1

en: ∆x_adv #1
uk: ∆x_дод №1

en: ∆y_adv #1
uk: ∆y_дод №1

en: ∆x #2
uk: ∆x №2

en: ∆y #2
uk: ∆y №2

en: ∆x_adv #2
uk: ∆x_дод №2

en: ∆y_adv #2
uk: ∆y_дод №2

en: false
uk: ні

en: true
uk: так

en: Glyph
uk: Гліф

en: Extender
uk: Розширювач

note: GT: "Len" is an abreviation for "Length"
en: StartLen
uk: Поч. довжина

en: EndLen
uk: Кінц. довжина

en: FullLen
uk: Повна довжина

en: Variation Selector (or 0)
uk: Вибір варіанта (або 0)

en: Pick a color
uk: Взяти колір

en: Glyph Info for %.40s
uk: Відомості щодо гліфа %.40s

en: Glyph Info...
uk: Відомості щодо гліфа…

en: No components
uk: Немає компонентів

en: Accented glyph composed of:
uk: Акцентований гліф складається з:

en: Glyph composed of:
uk: Гліф складається з:

en: Glyph Info
uk: Відомості щодо гліфа

en: Gl_yph Name:
uk: Назва _гліфа:

en: Unicode C_har:
uk: Си_мвол Unicode:

en: Set From N_ame
uk: За _назвою

en: Set From Val_ue
uk: За _значенням

en: Alternate Unicode Encodings / Variation Selectors
uk: Альтернативні кодування Unicode/Вибір варіанта

en: Some glyphs may be used for more than one
    unicode code point -- I don't recommend
    doing this, better to use a reference --
    but it is possible.
    The latin "A", the greek "Alpha" and the
    cyrillic "A" look very much the same.
    
    On the other hand certain Mongolian and CJK
    characters have multiple glyphs depending
    on a unicode Variation Selector.
    
    In the first case use a variation selector
    of 0, in the second use the appropriate
    codepoint.
uk: Деякі з гліфів може бути використано для декількох
    діапазонів unicode — не рекомендуємо це робити,
    краще використати посилання, —
    але таке використання можливе.
    Латинська «A», грецька «Альфа» і
    кирилична «А» виглядають дуже схоже.
    
    З іншого боку деякі монгольські літери і ієрогліфи
    записуються декількома гліфами, залежно від
    вибору варіанта Unicode.
    
    У першому випадку використовуйте варіант
    0, у другому — використовуйте відповідний
    діапазон.

en: OT _Glyph Class:
uk: _Клас гліфів OT:

en: Mark for Unlink, Remove Overlap before Generating
uk: Позначити для від’єднання, вилучити перетин перед створенням

en: A few glyphs, like Aring, Ccedilla, Eogonek
    are composed of two overlapping references.
    Often it is desirable to retain the references
    (so that changes made to the base glyph are
    reflected in the composed glyph), but that
    means you are stuck with overlapping contours.
    This flag means that just before generating
    the font, FontForge will unlink the references
    and run remove overlap on them, while
     retaining the references in the SFD.
uk: Деякі гліфи, зокрема Aring, Ccedilla, Eogonek,
    складаються з двох посилань на гліфи, які перекриваються.
    Часто бажано зберігати посилання (щоб зміни,
    які було внесено до початкового гліфа було
    відтворено і на складеному гліфі), але це означає,
    що у вас будуть гліфи з контурами, що перекриваються.
    За допомогою цього пункту ви можете наказати
    fontforge перед створенням шрифту FontForge
    від’єднає посилання та виконає вилучення перекриттів
    на них, зберігши посилання у SFD.

en: Comment
uk: Коментар

en: Color:
uk: Колір:

en: _Hide Unused Columns
uk: С_ховати невикористані стовпчики

en: Don't display columns of 0s.
    The OpenType lookup allows for up to 8 kinds
    of data, but almost all kerning lookups will use just one.
    Omitting the others makes the behavior clearer.
uk: Не показувати стовпчиків з 0.
    Фільтрування OpenType забезпечує до 8 типів
    даних, але майже всі фільтрування кернінґу використовують
    лише один. Якщо пропускати нульові стовпчики
    інтерфейс стане простішим.

en: CounterHint|_New...
uk: С_творити…

en: _Edit...
uk: З_мінити…

en: Height:
uk: Висота:

en: The height and depth fields are the metrics fields used
    by TeX, they are corrected for optical distortion.
    So 'x' and 'o' probably have the same height.
uk: Поля висоти і глибини є полями метрики, що використовуються
    TeX, їх значення виправляють оптичне викривлення.
    Їх використання надає «x» і «o» однакової висоти.

en: Guess
uk: Вгадати

en: Depth:
uk: Глибина:

en: Italic Correction:
uk: Виправлення курсиву:

en: The Italic correction field is used by both TeX and the MS 'MATH'
    table. It is used when joining slanted text (italic) to upright.
    It is the amount of extra white space needed so the slanted text
    will not run into the upright text.
uk: Поле виправлення курсиву використовується у таблицях TeX і MS 'MATH'.
    Його значення використовується для поєднання нахилених символів (курсиву)
    з прямими. Значення поля — ширина додаткового пробілу, потрібного для того,
    щоб курсив не перекривався з прямим текстом.

en: A device table for italic correction.
    Expects a comma separated list of <pixelsize>":"<adjustment>
    As "9:-1,12:1,13:1"
uk: Таблиця пристроїв для виправлення курсиву.
    Слід вказувати відокремлений комами список у форматі <розмір у пікселях>:<коригування>
    Приклад: "9:-1,12:1,13:1"

en: Top Accent Pos:
uk: Розташування верхнього акценту:

en: In the MS 'MATH' table this value specifies where (horizontally)
    an accent should be placed above the glyph. Vertical placement
    is handled by other means
uk: У таблиці MS «MATH» це значення визначає горизонтальне
    розташування акценту над гліфом. Вертикальне розташування
    визначається іншим параметром.

en: A device table for horizontal accent positioning.
    Expects a comma separated list of <pixelsize>":"<adjustment>
    As "9:-1,12:1,13:1"
uk: Таблиця пристроїв для виправлення горизонтального розташування акцентів.
    Слід вказувати відокремлений комами список у форматі <розмір у пікселях>:<коригування>
    Приклад: "9:-1,12:1,13:1"

en: Is Extended Shape
uk: Є розширеною формою

en: Is this an extended shape (like a tall parenthesis)?
    Extended shapes need special attention for vertical
    superscript placement.
uk: Визначає, чи є гліф розширеною формою (подібно до високої дужки).
    Розширені форми потребують особливої уваги під час визначення
    розташування за вертикаллю верхніх індексів.

en: Math Kerning
uk: Математичний кернінґ

en: Brings up a dialog which gives fine control over
    horizontal positioning of subscripts and superscripts
    depending on their vertical positioning.
uk: Відкриває діалогове вікно, за допомогою якого ви зможете
    керувати горизонтальною позицією нижніх і верхніх індексів,
    залежно від їх вертикального розташування.

en: Default Ligature Caret Count
uk: Типова кількість прогалин лігатури

en: Ligature caret locations are used by a text editor
    when it needs to draw a text edit caret inside a
    ligature. This means there should be a caret between
    each ligature component so if there are n components
    there should be n-1 caret locations.
      You may adjust the caret locations themselves in the
    outline glyph view (drag them from to origin to the
    appropriate place).
uk: Позиції курсора у лігатурі використовуються текстовим
    редактором, якщо потрібно намалювати курсор всередині
    лігатури. Це означає, що між всіма компонентами
    лігатури мають бути позиції курсора, отже, якщо
    лігатура складається з n компонентів, має бути n-1
    позиція курсора.
      Ви можете скоригувати розташування курсора  на панелі
    ескізу гліфа (перетягніть їх з початку координат до
    відповідного місця).

en: Ligature Caret Count:
uk: Кількість прогалин лігатури:

en: Variant Glyphs:
uk: Гліфи-варіанти:

en: A list of the names of pre defined glyphs which represent
    bigger versions of the current glyph.
uk: Список назв попередньо визначених гліфів, які відповідають
    збільшеним версіям поточного гліфа.

en: Glyph Extension Components
uk: Компоненти розширення гліфа

en: A really big version of this glyph may be made up of the
    following component glyphs. They will be stacked either
    horizontally or vertically. Glyphs marked as Extenders may
    be removed or repeated (to make shorter or longer versions).
    The StartLength is the length of the flat section at the
    start of the glyph which may be overlapped with the previous
    glyph, while the EndLength is the similar region at the end
    of the glyph. The FullLength is the full length of the glyph.
uk: Дуже велику версію цього гліфа може бути створено на основі
    вказаних нижче компонентів гліфа. Ці компоненти буде складено
    у горизонтальний або вертикальний стос. Гліфи, позначені як
    розширювачі, може бути вилучено або повторено (для створення
    коротшої або довшої версії). Початкова довжина — це довжина
    плоскої частини на початку гліфа. Цю частину може бути
    перекрито попереднім гліфом. Кінцева довжина — подібна
    частина, але наприкінці гліфа. Повна довжина — це повна
    довжина гліфа.

note: GT: "Cor" is an abbreviation for correction
en: Italic Cor:
uk: Випр. курсиву:

en: The italic correction of the composed glyph. Should be independent of glyph size
uk: Виправлення курсиву складеного гліфа. Має бути незалежним від розміру гліфа.

en: If this glyph is used as a pattern to tile
    some other glyph then it is useful to specify
    the amount of whitespace surrounding the tile.
    Either specify a margin to extend the bounding
    box of the contents, or specify the bounds
    explicitly.
uk: Якщо цей гліф використовується як зразок для
    складання іншого гліфа, варто вказати розмір
    поля навколо зразка. Або вкажіть поле для
    розширення рамки навколо вмісту або вкажіть
    межі явним чином.

en: Tile Margin:
uk: Поле плитки:

en: Tile Bounding Box:
uk: Обмежувальна рамка плитки:

en: Positionings
uk: Розташування

en: Pairwise Pos
uk: Парне розташування

en: Substitutions
uk: Підстановки

en: Alt Subs
uk: Альтернативні

en: Mult Subs
uk: Множинні

en: Ligatures
uk: Лігатури

en: Lig. Carets
uk: Прогалини лігатури

en: Components
uk: Компоненти

en: Counters
uk: Прогалини

en: ΤεΧ & Math
uk: ΤεΧ і математика

note: GT: "Vert." is an abbreviation for Vertical
en: Vert. Variants
uk: Верт. варіанти

note: GT: "Horiz." is an abbreviation for Horizontal
en: Horiz. Variants
uk: Гор. варіанти

en: Tile Size
uk: Розмір плитки

en: < _Prev
uk: < _Назад

en: _Next >
uk: _Далі >

en: No glyphs matched
uk: Не виявлено відповідних гліфів

en: Select By ATT...
uk: Вибрати за ATT…

en: No applicable lookup subtables
uk: Немає відповідних підтаблиць фільтрування

en: Select By Lookup Subtable
uk: Вибрати за підтаблицею фільтрування

en: Select Glyphs in lookup subtable
uk: Вибрати гліфи у підтаблиці фільтрування

en: Select Results
uk: Вибрати результати

en: Set the selection of the font view to the glyphs
    found by this search
uk: Обмежити позначення гліфів на панелі перегляду шрифту
    гліфами, знайденими у результаті цього пошуку

en: Merge Results
uk: Об’єднати результати

en: Expand the selection of the font view to include
    all the glyphs found by this search
uk: Розширити область позначення гліфів на панелі перегляду шрифту
    всіма гліфами, знайденими у результаті цього пошуку

en: Restrict Selection
uk: Обмежити позначеним

en: Only search the selected glyphs, and unselect
    any characters which do not match this search
uk: Шукати лише серед позначених гліфів, зняти позначення з
    усіх символів, які не відповідають критеріям пошуку

en: Point Color
uk: Колір точки

en: The color of an on-curve point
uk: Колір точки на кривій

en: First Point Color
uk: Колір першої точки

en: The color of the point which is the start of a contour
uk: Колір точки, з якої починається контур

en: Selected Point Color
uk: Колір позначеної точки

en: The color of a selected point
uk: Колір позначеної точки

en: Selected Point Width
uk: Ширина позначеної точки

en: The width of the line used to draw selected points
uk: Ширина лінії, яку буде використано для малювання позначених точок

en: Extrema Point Color
uk: Колір точки екструмуму

en: The color used to draw points at extrema (if that mode is active)
uk: Колір, який буде використано для малювання точок екстремумів (якщо задіяно відповідний режим)

en: Point of Inflection Color
uk: Колір точки на вигині

en: The color used to draw points of inflection (if that mode is active)
uk: Колір, який буде використано для малювання точок на вигині (якщо задіяно відповідний режим)

en: Almost H/V Color
uk: Колір майже гор./верт.

en: The color used to draw markers for splines which are almost, but not quite horizontal or vertical at their end-points
uk: Колір, який буде використано для малювання позначок сплайнів, які є майже, але не зовсім горизонтальними або вертикальними у своїх кінцевих точках.

en: Next CP Color
uk: Колір наступної КТ

en: The color used to draw the "next" control point of an on-curve point
uk: Колір, який буде використано для малювання «наступної» контрольної точки на кривій

en: Prev CP Color
uk: Колір попередньої КТ

en: The color used to draw the "previous" control point of an on-curve point
uk: Колір, який буде використано для малювання «попередньої» контрольної точки на кривій

en: Selected CP Color
uk: Колір позначеної КТ

en: The color used to draw a selected control point of an on-curve point
uk: Колір, який буде використано для малювання позначеної контрольної точки на кривій

en: Coordinate Line Color
uk: Колір ліній координат

en: Italic Coord. Color
uk: Колір координат курсиву

en: Metrics Label Color
uk: Колір міток метрики

en: Hint Label Color
uk: Колір міток гінтів

en: Blue Values Color
uk: Колір «синіх» значень

en: The color used to mark blue zones in the blue values entry of the private dictionary
uk: Колір, яким позначатимуться сині зони у записах синіх значень приватного словника

en: Family Blue Color
uk: Колір синіх гарнітур

en: The color used to mark blue zones in the family blues entry of the private dictionary
uk: Колір, яким позначатимуться сині зони у записах синіх гарнітур приватного словника

en: Diagonal Hint Color
uk: Колір діагональних гінтів

en: The color used to draw diagonal hints
uk: Колір, який буде використано для малювання діагональних гінтів

en: Horiz. Hint Color
uk: Колір гор. гінтів

en: The color used to draw horizontal hints
uk: Колір, який буде використано для малювання горизонтальних гінтів

en: The color used to draw vertical hints
uk: Колір, який буде використано для малювання вертикальних гінтів

en: Vert. Hint Color
uk: Колір верт. гінтів

en: HFlex Hint Color
uk: Колір гор. флекс-гінту

en: VFlex Hint Color
uk: Колір верт. флекс-гінту

en: Conflict Hint Color
uk: Колір конфліктних гінтів

en: The color used to draw a hint which conflicts with another
uk: Колір, який буде використано для показу гінтів, які конфліктують один з одним

en: HHint Active Color
uk: Колір активного гор. гінту

en: The color used to draw the active horizontal hint which the Review Hints dialog is examining
uk: Колір, який буде використано для малювання активного горизонтального гінту, який перевіряє інструмент перегляду гінтів

en: The color used to draw the active vertical hint which the Review Hints dialog is examining
uk: Колір, який буде використано для малювання активного вертикального гінту, який перевіряє інструмент перегляду гінтів

en: VHint Active Color
uk: Колір активного верт. гінту

en: Dragging Comparison Outline Color
uk: Колір перетягуваного контуру порівняння

en: The color used to draw the outline of the old spline when you are interactively modifying a glyph
uk: Колір, який буде використано для малювання контуру старого сплайна, коли ви інтерактивно змінюватимете гліф.

en: Only the alpha value is used and if non zero it will set the alpha channel for the control points, bezier information and other non spline indicators for the Dragging Comparison Outline spline
uk: Використовується лише значення прозорості. Якщо вказано ненульове значення, буде встановлено канал прозорості для контрольних точок, даних кривих Безьє та інших несплайнових індикаторів для сплайнів перетягуваного контуру порівняння.

en: The color of the line marking the advance width
uk: Колір лінії, що позначає ширину

en: Width Color
uk: Колір ширини

en: Selected Width Color
uk: Колір позначеної ширини

en: The color of the line marking the advance width when it is selected
uk: Колір лінії, що позначає ширину у разі позначення

en: Selected LBearing Color
uk: Колір позначеної лівої опори

en: The color of the line marking the left bearing when it is selected
uk: Колір лінії, що використовуватиметься для лівої опори, якщо її позначено

en: Grid Fit Width Color
uk: Колір ширини піксельної сітки

en: The color of the line marking the grid-fit advance width
uk: Колір лінії, що позначає ширину на піксельній сітці

en: Ligature Caret Color
uk: Колір прогалин лігатури

en: The color of the line(s) marking ligature carets
uk: Колір ліній, що позначають прогалини лігатури

en: Anchor Color
uk: Колір прив’язки

en: The color of anchor stars
uk: Колір зірочок прив’язки

en: Anchored Line Color
uk: Колір прив’язаних ліній

en: The color of another glyph drawn in the current view to show where it would be placed by an anchor lookup
uk: Колір іншого гліфа, намальованого у поточному вікні перегляду для позначення, куди гліф буде пересунуто фільтруванням прив’язки

en: Template Color
uk: Колір шаблонів

en: Old Outline Color
uk: Колір старого обрису

en: Original Color
uk: Початковий колір

en: Guide Layer Color
uk: Колір шару напрямних

en: Grid Fit Color
uk: Колір піксельної сітки

en: The color of grid-fit outlines
uk: Колір вирівняних за піксельною сіткою обрисів

en: Inactive Layer Color
uk: Колір неактивного шару

en: The color of outlines in inactive layers
uk: Колір обрисів у неактивних шарах

en: Active Layer Color
uk: Колір активного шару

en: The color of outlines in the active layer
uk: Колір обрисів у активному шарі

en: Inactive Thick Layer Color
uk: Колір товстого контуру неактивного шару

en: The color of thick outlines in inactive layers
uk: Колір товстих обрисів у неактивних шарах

en: Active Thick Layer Color
uk: Колір товстого контуру активного шару

en: The color of thick outlines in the active layer
uk: Колір товстих обрисів у активному шарі

en: Clip Path Color
uk: Колір контуру-обгортки

en: The color of the clip path
uk: Колір контуру-обгортки

en: Open Path Color
uk: Колір незамкненого контуру

en: The color of the open path
uk: Колір незамкненого контуру

en: Background Image Color
uk: Колір фонового зображення

en: The color used to draw bitmap (single bit) images which do not specify a clut
uk: Колір, який буде використано для малювання растрових (однобітових) зображень, для яких не вказано таблиці кольорів

en: Fill Color
uk: Колір заповнення

en: The color used to fill the outline if that mode is active
uk: Колір, що використовуватиметься для заповнення обрису, якщо задіяно відповідний режим

en: Preview Fill Color
uk: Тестовий колір заповнення

en: The color used to fill the outline when in preview mode
uk: Колір, який буде використано для заповнення контуру у режимі попереднього перегляду

en: Trace Color
uk: Колір трасування

en: Raster Color
uk: Колір растру

en: The color of grid-fit (and other) raster blocks
uk: Колір відповідних піксельній сітці (та інших) растрових блоків

en: Raster New Color
uk: Колір нового растру

en: The color of raster blocks which have just been turned on (in the debugger when an instruction moves a point)
uk: Колір растрових блоків, які щойно було увімкнено (у зневаднику, якщо інструкція пересуває точку)

en: Raster Old Color
uk: Колір старого растру

en: The color of raster blocks which have just been turned off (in the debugger when an instruction moves a point)
uk: Колір растрових блоків, які щойно було вимкнено (у зневаднику, якщо інструкція пересуває точку)

en: Raster Grid Color
uk: Колір сітки растру

en: Raster Dark Color
uk: Темний колір растру

en: When debugging in grey-scale this is the color of a raster block which is fully covered.
uk: Під час зневаджування у відтінках сірого це колір растрових блоків, які повністю покриваються гліфом.

en: Delta Grid Color
uk: Колір приросту на сітці

en: Indicates a notable grid pixel when suggesting deltas.
uk: Позначає піксель у сітці під час показу пропозицій зміни.

en: Ruler Big Tick Color
uk: Колір великої позначки на лінійці

en: The color used to draw the large tick marks in rulers.
uk: Колір, який буде використано для малювання великих позначок на лінійках.

en: Measure Tool Line Color
uk: Колір ліній інструмента вимірювання

en: The color used to draw the measure tool line.
uk: Колір, який буде використано для малювання ліній інструмента вимірювання.

en: Measure Tool Point Color
uk: Колір точок інструмента вимірювання

en: The color used to draw the measure tool points.
uk: Колір, який буде використано для малювання точок інструмента вимірювання.

en: Measure Tool Point Snapped Color
uk: Колір точок інструмента вимірювання з прилипанням

en: The color used to draw the measure tool points when snapped.
uk: Колір, який буде використано для малювання точок інструмента вимірювання, якщо використано прилипання.

en: Measure Tool Canvas Number Color
uk: Колір чисел інструмента вимірювання на полотні

en: The color used to draw the measure tool numbers on the canvas.
uk: Колір, який буде використано для малювання числових даних інструмента вимірювання на полотні.

en: Measure Tool Canvas Number Snapped Color
uk: Колір чисел інструмента вимірювання на полотні з прилипанням

en: The color used to draw the measure tool numbers on the canvas when snapped.
uk: Колір, який буде використано для малювання числових даних інструмента вимірювання на полотні, якщо використано прилипання.

en: Measure Tool Windows Foreground Color
uk: Колір переднього плану у вікнах інструмента вимірювання

en: The measure tool window foreground color.
uk: Колір переднього плану у вікнах інструмента вимірювання.

en: Measure Tool Windows Background Color
uk: Колір тла у вікнах інструмента вимірювання

en: The measure tool window background color.
uk: Колір тла у вікнах інструмента вимірювання.

en: Base
uk: Основа

en: Entry
uk: Запис

en: Exit
uk: Вихід

note: GT: Italic Correction
en: ItalicCor.
uk: Випр. курсиву

en: Lig.Caret
uk: Прог.лігатури

en: TopAccent
uk: ВерхАкцент

note: GT: This is the title for a window showing an outline character GT: It will look something like: GT:  exclam at 33 from Arial GT: $1 is the name of the glyph GT: $2 is the glyph's encoding GT: $3 is the font name GT: $4 is the changed flag ('*' for the changed items)
en: %1$.80s at %2$d from %3$.90s%4$s
uk: %1$.80s у позиції %2$d з %3$.90s%4$s

en: This glyph should display spiro points, but unfortunately this version of fontforge was not linked with the spiro library, so only normal bezier points will be displayed.
uk: Для цього гліфа має бути показано точки спіро, але, на жаль, fontforge було зібрано без підтримки бібліотеки спіро, отже буде показано лише звичайні точки кривих Безьє.

en: You may not use spiros
uk: Ви не зможете скористатися spiro

en: This glyph should display spiro points, but unfortunately FontForge was unable to load libspiro, spiros are not available for use, and normal bezier points will be displayed instead.
uk: Для цього гліфа має бути показано точки спіро, але, на жаль, FontForge не вдалося завантажити libspiro, отже точками спіро не можна буде скористатися, замість них буде показано звичайні точки кривих Безьє.

note: GT: Guide layer, make it short
en: Guide
uk: Напрямна

en: Active Layer: %s (%s)
uk: Активний шар: %s (%s)

en: Modes:
uk: Режими:

en: Not Guides
uk: Не напрямні

en: References may not be dragged into the guidelines layer
uk: Посилання не можна перетягувати до шару напрямних

en: Name this contour
uk: Назвати цей контур

en: Name this guideline or cancel to create it without a name
uk: Ви можете долучити текстову мітку до цієї напрямної, якщо бажаєте

en: Define "Almost Horizontal"
uk: Визначення «майже горизонтальне»

en: A line is "almost" horizontal (or vertical)
    if the coordinates are within this many em-units
uk: Лінія вважається «майже» горизонтальною (або вертикальною),
    якщо її координати лежать у вказаних межах (у одиницях em)

en: Bad number
uk: Помилковий номер

en: Trimming Undo Information
uk: Обрізання даних буфера скасування дій

en: How many most-recent Undos should be kept?
uk: Скільки записів дій слід зберігати у буфері скасування?

en: No Intersections
uk: Без самоперетинів

en: Name this point
uk: Назвати цю точку

en: Please name this point
uk: Будь ласка, дайте назву цій точці

en: Please name this contour
uk: Будь ласка, дайте назву цьому контуру

en: The spline does not reach %g
uk: Цей сплайн не досягає %g

en: Insert a point on the given spline at either...
uk: Вставити точку на вказаний сплайн за координатами…

en: Anchor Class Name
uk: Назва класу прив’язки

en: Please enter the name of a Anchor point class to create
uk: Будь ласка, вкажіть назву класу точок прив’язки, який слід створити

en: _Unlink
uk: Ві_д’єднати

en: Glyph, %s, has no hints. FontForge will not produce many instructions.
uk: У гліфі %s немає гінтів. FontForge не зможе створити жодних інструкцій.

en: Deselect Width
uk: Зняти позначення з ширини

en: Width
uk: Ширина

en: Deselect VWidth
uk: Зняти позначення з верт. ширини

en: VWidth
uk: Верт. ширина

en: C_lose Tab
uk: За_крити вкладку

en: E_xport...
uk: Е_кспортувати…

en: Revert Gl_yph
uk: Відновити глі_ф

en: Load Word List...
uk: Завантажити список слів…

en: _Print...
uk: Над_рукувати…

en: E_xecute Script...
uk: В_иконати скрипт…

en: _Invert Selection
uk: І_нвертувати позначення

en: _Deselect All
uk: Зн_яти позначення

en: _First Point
uk: Пер_ша точка

en: First P_oint, Next Contour
uk: Перша _точка, наступний контур

en: _Next Point
uk: _Наступна точка

en: _Prev Point
uk: _Попередня точка

en: Ne_xt Control Point
uk: Н_аступна контрольна точка

en: P_rev Control Point
uk: П_опередня контрольна точка

en: Points on Selected _Contours
uk: То_чки на позначених контурах

en: Point A_t
uk: _Точка

en: Select All _Points & Refs
uk: Поз_начити всі точки і посилання

en: Select Open Contours
uk: Позначити незамкнені контури

en: Select Anc_hors
uk: Позначити прив’_язки

en: _Width
uk: _Ширина

en: _VWidth
uk: _Верт. ширина

en: Select Points Affected by HM
uk: Позначити точки, на які впливає HM

en: Copy Loo_kup Data
uk: Копіювати дані _фільтрування

en: Copy _Width
uk: Копіювати _ширину

en: Co_py LBearing
uk: Копі_ювати ліву опору

en: Copy RBearin_g
uk: Копіювати прав_у опору

en: C_hop
uk: Сп_орожнити

en: Clear _Background
uk: Спорожнити _тло

en: points|_Merge
uk: _Об’єднати

en: points|Merge to Line
uk: Об’єднати з лінією

en: _Join
uk: При_єднати

en: Copy _Fg To Bg
uk: Копіювати п_ередній план у тло

en: Cop_y Layer To Layer...
uk: Копі_ювати шар у шар…

en: Copy Gri_d Fit
uk: Копіювати розташування у пі_ксельній сітці

en: _Select
uk: По_значити

en: Remo_ve Undoes...
uk: Спорожнити журнал дій…

en: _Curve
uk: _Крива

en: _HVCurve
uk: _Гор./Верт. крива

en: C_orner
uk: К_ут

en: _Tangent
uk: _Дотична

note: GT: Make this (selected) point the first point in the glyph
en: _Make First
uk: З_робити першою

en: Can Be _Interpolated
uk: Мо_же бути інтерпольваною

en: Can't _Be Interpolated
uk: _Не може бути інтерпольованою

en: Center Bet_ween Control Points
uk: В _центрі між контрольними точками

en: _Add Anchor
uk: _Додати прив’язку

en: Acceptable _Extrema
uk: Прийнятні _екстремуми

en: Make _Line
uk: Зробити пр_ямою

en: Ma_ke Arc
uk: Зр_обити дугою

en: Inse_rt Point On Spline At...
uk: Вст_авити точку на сплайні у…

en: _Name Point
uk: _Назвати точку

en: _Name Contour
uk: _Назвати контур

en: Make Clip _Path
uk: Створити контур-_обгортку

en: Tool_s
uk: _Інструменти

en: G4 _Curve
uk: Кр_ива G4

en: _G2 Curve
uk: Кри_ва G4

en: _Left Constraint
uk: Обмеження _ліворуч

en: _Right Constraint
uk: Обмеження _праворуч

note: GT: Align these points to their average position
en: _Align Points
uk: _Вирівняти точки

en: _Space Points
uk: _Рівна відстань між точками

en: Space _Regions...
uk: Рівна відстань між _областями…

en: Make _Parallel...
uk: Зробити п_аралельною…

en: _Simplify
uk: _Спростити

en: Simplify More...
uk: Додаткове спрощення…

en: Clea_nup Glyph
uk: О_чистити гліф

en: Canonical Start _Point
uk: Ка_нонічна початкова точка

en: Canonical _Contours
uk: _Канонічні контури

en: _First
uk: Пер_ший

en: _Earlier
uk: _Раніший

en: L_ater
uk: П_ізніший

en: _Last
uk: _Останній

en: _Remove Overlap
uk: Ви_лучити перетини

en: _Intersect
uk: П_еретнути

en: _Exclude
uk: Ви_ключити

en: _Find Intersections
uk: Зна_йти перетини

en: Change _Weight...
uk: З_мінити насиченість…

en: _Italic...
uk: _Курсив…

en: Obli_que...
uk: На_хилений…

en: _Condense/Extend...
uk: С_тиснути/Розтягнути…

en: Change _X-Height...
uk: Змінити з_ріст малих літер…

en: Change _Glyph...
uk: Змінити _гліф…

en: In_line...
uk: Вн_утрішній…

en: _Outline...
uk: _Обрис…

en: S_hadow...
uk: Ті_нь…

en: _Wireframe...
uk: К_аркас…

en: _Build Accented Glyph
uk: С_творити акцентований гліф

en: Build _Composite Glyph
uk: Створити с_кладений гліф

en: _References...
uk: _Посилання…

en: _Substitutions...
uk: П_ідстановки…

en: _Transform...
uk: П_еретворити…

en: _Point of View Projection...
uk: П_роекція точки спостереження…

en: _Non Linear Transform...
uk: Не_лінійне перетворення…

en: To _Int
uk: Округлити до _цілих

en: To _Hundredths
uk: Округлити до с_отих

en: _Cluster
uk: С_купчення

en: _Glyph Info...
uk: _Відомості щодо гліфа…

en: Get _Info...
uk: Ві_домості…

en: S_how Dependent
uk: Показати _залежні

en: Find Proble_ms...
uk: Ви_явити проблеми…

en: Bitm_ap strikes Available...
uk: Дос_тупні растрові розміри…

en: Remove Bitmap Glyphs...
uk: Вилучити растрові гліфи…

en: St_yles
uk: _Нариси

en: _Expand Stroke...
uk: _Розширити штрих…

en: Tile _Path...
uk: _Контур плитки…

en: Tile Pattern...
uk: Візерунок плитки…

en: O_verlap
uk: Пере_тини

en: Add E_xtrema
uk: Додати е_кстремуми

en: Autot_race
uk: _Автотрасування

en: A_lign
uk: В_ирівнювання

en: Roun_d
uk: _Округлення

en: _Order
uk: _Порядок

en: Check Self-Intersection
uk: Знаходити самоперетини

en: Glyph Self-Intersects
uk: Самоперетини гліфа

en: Cloc_kwise
uk: За _годинниковою стрілкою

en: Cou_nter Clockwise
uk: Пр_оти годинникової стрілки

en: _Correct Direction
uk: Вип_равити напрямок

en: Reverse Direction
uk: Зміна напрямку

en: Insert Text Outlines...
uk: Вставити обриси тексту…

en: B_uild
uk: Зі_брати

en: Compare Layers...
uk: Порівняти шари…

en: Auto_Hint
uk: Авто_гінтування

en: Hint _Substitution Pts
uk: Точки пі_дстановки гінтів

en: Auto _Counter Hint
uk: Автоматичне гінтування п_рогалин

en: _Don't AutoHint
uk: _Не додавати гінти автоматично

en: Auto_Instr
uk: Авто_інструкції

en: _Edit Instructions...
uk: З_мінити інструкції…

en: _Debug...
uk: З_неваджування…

en: S_uggest Deltas...
uk: Запропонувати _прирости…

en: _Clear HStem
uk: Вил_учити гор. штрих

en: Clear _VStem
uk: Вилу_чити верт. штрих

en: Clear DStem
uk: Вилучити діагональний штрих

en: Clear Instructions
uk: Спорожнити список інструкцій

en: _Add HHint
uk: _Додати гор. гінт

en: Add VHi_nt
uk: Додати ве_рт. гінт

en: Add DHint
uk: Додати діаг. гінт

en: Crea_te HHint...
uk: Ств_орити гор. гінт…

en: Cr_eate VHint...
uk: С_творити верт. гінт…

en: _Review Hints...
uk: Пере_глянути гінти…

note: GT: In the next few lines the "%s" is the name of an anchor class, and the GT: rest of the string identifies the type of the anchor
en: %s at ligature pos %d
uk: %s у розташуванні лігатури %d

en: %s exit
uk: Вихід %s

en: %s entry
uk: Вхід %s

en: %s mark
uk: Позначка %s

en: %s base
uk: Основа %s

en: _Center in Width
uk: _Центрувати за шириною

en: _Thirds in Width
uk: _Третини за шириною

en: Set _LBearing...
uk: Встановити _ліву опору…

en: Set _RBearing...
uk: Встановити _праву опору…

en: Set Both Bearings...
uk: Встановити обидві опори…

en: Set _Vertical Advance...
uk: Встановити _вертикальний крок…

en: Ker_n By Classes...
uk: Кер_нування за класами…

en: VKern By Classes...
uk: Верт. кернінґ за класами…

en: VKern From HKern
uk: Верт. кернінґ за гор. кернінґом

en: Remove Kern _Pairs
uk: Вилучити _пари кернінґу

en: Remove VKern Pairs
uk: Вилучити пали верт. кернінґу

en: Kern Pair Closeup...
uk: Кернінґ пари…

en: _Detach
uk: Від’_єднати

en: _Kern Pairs
uk: Пари к_ернінґу

en: _Anchored Pairs
uk: Пари пр_ив’язки

en: _Anchor Control...
uk: Керування _прив’язкою…

en: Anchor _Glyph at Point
uk: Прив’язати _гліф у точці

en: _Ligatures
uk: _Лігатури

en: PointNumbers|_None
uk: _Немає

en: P_ositions
uk: Р_озташування

en: Show _Grid Fit...
uk: Показати п_іксельну сітку…

en: Show _Grid Fit (Live Update)...
uk: Показати п_іксельну сітку (інтерактивне оновлення)…

en: _Bigger Point Size
uk: З_більшити розмір точки

en: _Smaller Point Size
uk: З_меншити розмір точки

en: _Anti Alias
uk: З_гладити

en: _Off
uk: _Вимкнути

en: _Points
uk: _Точки

en: Control Points (Always_)
uk: Контрольні точки (_завжди)

en: _Control Point Info
uk: Відомості _щодо контрольної точки

en: _Extrema
uk: _Екстремуми

en: Points of _Inflection
uk: Точки ви_гину

en: Almost Horizontal/Vertical Lines
uk: Майже горизонтальні/вертикальні прямі

en: Almost Horizontal/Vertical Curves
uk: Майже горизонтальні/вертикальні криві

en: (Define "Almost")
uk: (Визначення параметра «майже»)

en: _Side Bearings
uk: _Бічні основи

en: Reference Names
uk: Назви посилань

en: _Fill
uk: _Заповнення

en: Previe_w
uk: Пере_гляд

en: Dragging Comparison Outline
uk: Перетягуваний контур порівняння

en: Pale_ttes
uk: Па_літри

en: _Glyph Tabs
uk: Вк_ладки гліфів

en: _Rulers
uk: _Лінійки

en: _Horizontal Hints
uk: _Горизонтальні гінти

en: _Vertical Hints
uk: _Вертикальні гінти

en: _Diagonal Hints
uk: _Діагональні гінти

note: GT: You might not want to translate this, it's a keyword in PostScript font files
en: _BlueValues
uk: С_ині значення

en: _Anchors
uk: П_рив’язки

en: Debug Raster Cha_nges
uk: Зневаджування з_мін у растрі

en: Hori_zontal Metric Lines
uk: _Горизонтальні лінії метрики

en: Vertical _Metric Lines
uk: Вер_тикальні лінії метрики

en: Snap Outlines to Pi_xel Grid
uk: Прив’язувати обриси до пі_ксельної сітки

en: _Display Compositions...
uk: П_оказати складені…

en: Form_er Glyph
uk: Поп_ередній гліф

en: N_umber Points
uk: _Нумерація точок

en: Grid Fi_t
uk: Пі_ксельна сітка

en: Sho_w
uk: По_казувати

en: Com_binations
uk: Ко_мбінації

en: Next _Line in Word List
uk: Наступний _рядок у списку слів

en: Previous Line in _Word List
uk: П_опередній рядок у списку слів

en: SubFonts|_All
uk: _Всі

en: SubFonts|_None
uk: _Жодних

note: GT: Here (and following) MM means "MultiMaster"
en: MM _Reblend
uk: Пов_торне змішування багатоосновного шрифту

en: _Point
uk: _Точка

en: Tools_2
uk: Інструменти_2

en: H_ints
uk: _Гінти

note: GT: Here (and following) MM means "MultiMaster"
en: MM
uk: Багатоосновний

en: Outline View 2
uk: Перегляд обрисів 2

en: This window displays a single outline glyph (more data)
uk: У цьому вікні показано обрис окремого гліфа (додаткові дані)

en: Outline View
uk: Перегляд обрисів

en: This window displays a single outline glyph
uk: Вікно з обрисом окремого гліфа

en: First Char
uk: Перший символ

en: Second Char
uk: Другий символ

en: Kern Size
uk: Розмір керна

en: Select a ligature to view
uk: Вибрати лігатуру для перегляду

en: Kern Pair Closeup
uk: Кернінґ пари

en: Anchor Control for Base
uk: Керування прив’язками для основи

en: Anchor Control for Mark
uk: Керування прив’язками для позначки

en: Anchored Pairs
uk: Прив’язані пари

en: Kern Pairs
uk: Кернінґові пари

en: Sort By:
uk: Впорядкувати за:

en: %.*s is not a valid class name (or number)
uk: %.*s не є коректною назвою класу (або числом)

en: Bad Class
uk: Помилковий клас

en: No Sequence/Lookups
uk: Немає послідовності/фільтрів

en: There are no entries in the Sequence/Lookup List, was this intentional?
uk: У списку послідовностей/фільтрів немає записів. Так і треба?

en: Bad Sequence/Lookup List
uk: Помилковий список послідовностей/фільтрування

en: Sequence number out of bounds, must be less than %d (number of classes in list above)
uk: Номер у послідовності, що перевищує межі, номер не повинен перевищувати %d (кількість класів у наведеному вище списку)

en: Sequence number out of bounds, must be less than %d (number of glyphs, classes or coverage tables)
uk: Номер у послідовності, що перевищує межі, номер не повинен перевищувати %d (кількість гліфів, класів або таблиць покриття)

note: GT: The string "{Everything Else}" is used in the context of a list GT: of classes (a set of kerning classes) where class 0 designates the GT: default class containing all glyphs not specified in the other classes
en: {Everything Else}
uk: (Все інше)

en:  There must be at least one contextual rule
uk:  Має бути вказано принаймні одне контекстуальне правило

en: Missing rules
uk: Немає правил

en: Bad Coverage Table
uk: Помилкова таблиця покриття

en: There must be at least one match coverage table
uk: Має бути вказано принаймні одну відповідну таблицю покриття

en: In a Reverse Chaining Substitution there must be exactly one coverage table to match
uk: Під час виконання зворотної ланцюгової підстановки має бути лише одна таблиця покриття для встановлення відповідності

en: In a Reverse Chaining Substitution there must be exactly as many replacements as there are glyph names in the match coverage table
uk: Під час виконання зворотної ланцюгової підстановки має бути рівно стільки замін, скільки є назв гліфів для встановлення відповідності з таблицею покриття.

en: Replacement mismatch
uk: Невідповідність замінників

en: Bad rule
uk: Помилкове правило

en: Warning
uk: Попередження

en: %s
    Proceed anyway?
uk: %s
    Виконати дію?

en: In a Reverse Chaining Substitution there must be exactly one coverage table with replacements
uk: Під час виконання зворотної ланцюгової підстановки має бути лише одна таблиця покриття з замінниками

en: Bad Sections
uk: Помилкові розділи

en: The sections specified do not make sense. All lookups must lie in the middle section.
uk: Визначені розділи позбавлені сенсу. Всі фільтри має бути вказано у середньому розділі.

en: This rule activates no lookups.
    Proceed anyway?
uk: Це правило не активує жодного фільтра.
    Продовжувати попри це?

en: Bad class name
uk: Помилкова назва класу

en: No spaces allowed in class names.
uk: У назвах класів не можна використовувати пробіли.

en: If a class name is a number, it must be the index of the class in the array of classes_simple.
uk: Якщо назвою класу є число, це число має бути номером класу у масиві classes_simple.

en: The class name, %s, is already in use.
uk: Назву класу, %s, вже використано.

en: Section|Continue
uk: Продовження

en: Section|Start
uk: Початок

en: Class|Name
uk: Назва

en: Glyphs in the class
uk: Гліфи у одному класі

en: Glyphs in the coverage tables
uk: Гліфи у таблицях покриття

en: Apply lookup
uk: Застосувати фільтрування

en: at position
uk: у позиції

en: Matching rules based on a list of glyphs
uk: Правила відповідності на основі списку гліфів

en: Matching rules based on a list of classes
uk: Правила відповідності на основі списку класів

en: Section
uk: Розділ

en: Replacement glyphs
uk: Гліфи-замінники

en: Edit Contextual Position
uk: Змінити контекстне розташування

en: Edit Contextual Substitution
uk: Змінити контекстну підстановку

en: Edit Chaining Position
uk: Змінити ланцюгове розташування

en: Edit Chaining Substitution
uk: Змінити ланцюгову підстановку

en: Edit Reverse Chaining Substitution
uk: Змінити зворотню ланцюгову підстановку

en: New Contextual Position
uk: Нове контекстне розташування

en: New Contextual Substitution
uk: Нова контекстна підстановка

en: New Chaining Position
uk: Нове ланцюгове розташування

en: New Chaining Substitution
uk: Нова ланцюгова підстановка

en: New Reverse Chaining Substitution
uk: Нова зворотна ланцюгова підстановка

en: Add Lookup
uk: Додати фільтрування

en: Remove Lookup
uk: Вилучити фільтр

en: OpenType Contextual or Chaining subtables may be in one
     of three formats. The context may be specified either
     as a string of specific glyphs, a string of glyph classes
     or a string of coverage tables
    In the first format you must specify a string of glyph-names
     In the second format you must specify a string of class names
     In the third format you must specify a string each element
      of which may contain several glyph-names
    For chaining subtables you may also specify backtrack and
     lookahead lists.
uk: Контекстуальну та ланцюгову підтаблиці OpenType може бути вказано
     у одному з трьох форматів. Контекст може бути вказано або як
     рядок певних гліфів, або як рядок класів гліфів, або як
     рядок списку таблиць покриття.
    Якщо буде використано перший формат, слід вказати рядок назв
     гліфів. Якщо буде використано другий формат, вам слід вказати
     рядок з назвами класів. Якщо буде використано третій формат,
     вам слід вказати рядок, кожен з елементів якого може містити
     декілька назв гліфів.
    Для ланцюгових підтаблиць ви також можете вказати списки пошуку
     назад і вперед.

en: By Glyphs
uk: За гліфами

en: By Classes
uk: За класами

en: By Coverage
uk: За покриттям

en: This dialog has two formats. A simpler one which
     hides some of the complexities of these rules,
     or a more complex form which gives you full control.
uk: Це діалогове вікно може бути показано у двох форматах.
     У простішому форматі буде приховано деякі складні моменти
     правил. Складніший формат надасть вам змогу повністю
     керувати параметрами.

en: Dialog Type:
uk: Тип вікна:

en: Simple
uk: Простий

en: Complex
uk: Складений

en: New Section
uk: Новий розділ

en: Set From Selection
uk: Набір за позначеним

en: Set this glyph list from a selection.
uk: Встановити цей список гліфів на основі позначених.

en: An ordered list of lookups and positions
uk: Впорядкований список фільтрів і позицій

en: Match
uk: Відповідність

en: Backtrack
uk: Повернення

en: Lookahead
uk: Випередження

en: A list of glyphs:
uk: Список гліфів:

en: Replacements
uk: Замінники

en: A coverage table:
uk: Таблиця покриття:

en: A list of coverage tables:
uk: Список таблиць покриття:

en: Same as Match Classes
uk: Ті самі, що і класи відповідності

note: GT: This is the default class name for the class containing any glyphs_simple GT: which aren't specified in other classes_simple. The class name may NOT GT: contain spaces. Use an underscore or something similar instead
en: Glyphs|All_Others
uk: Всі_інші

en: Match Classes
uk: Класи відповідності

en: Back Classes
uk: Зворотні класи

en: Ahead Classes
uk: Випереджувальні класи

en: List of class names
uk: Список назв класів

en: Classes
uk: Класи

en: <empty>
uk: <порожній>

en: %3d: <uninitialized>
uk: %3d: <неініціалізовано>

en: <none>
uk: <немає>

en: No Watch Points
uk: Немає точок спостереження

en: Watch Points not supported in glyphs with references
uk: Стежити за точками, що не підтримуються у гліфах з посиланнями

en: Registers
uk: Регістри

en: Stack
uk: Стек

en: Storage
uk: Область даних

en: Points
uk: Точки

en: Cvt
uk: ТКЗ

en: Raster
uk: Растр

en: Gloss
uk: Глосарій

en: Current Raster (TrueType)
uk: Поточний растр (TrueType)

en: Registers (TrueType)
uk: Регістри (TrueType)

en: Stack (TrueType)
uk: Стек (TrueType)

en: Storage (TrueType)
uk: Область даних (TrueType)

en: Points (TrueType)
uk: Точки (TrueType)

en: Twilight
uk: Притлумлені

en: Normal
uk: Звичайні

en: Current
uk: Поточна

en: Points|Original
uk: Початкові

en: Grid
uk: Ґратка

en: Raw
uk: Без обробки

en: Em Units
uk: Одиниці em

en: Transformed
uk: Перетворено

en: Instructions out of date
uk: Застарілі інструкції

en: The points have been changed. This may mean that the truetype instructions now refer to the wrong points and they may cause unexpected results.
uk: Розташування точок було змінено. Це може означати, що тепер інструкції truetype посилаються на помилкові точки, отже зображення гліфів може бути викривлено непередбаченим чином.

en: Step into
uk: Увійти

en: Step over (Next)
uk: Перейти до наступної інструкції

en: Step out of current function
uk: Вийти з поточної функції

en: Continue
uk: Продовжити

en: Watch all selected points
    (stop when a point moves)
uk: Спостерігати за всіма позначеними точками
    (зупинятися у разі пересування точки)

en: Window
uk: Вікно

en: Exit Debugger
uk: Вийти з режиму зневаджування

en: Instruction Gloss (TrueType)
uk: Глосарій інструкцій (TrueType)

en: Bits/Pixel:
uk: Бітів на піксель:

en: The only valid values for bits/pixel are 1, 2, 4 or 8
uk: Коректними значеннями кількості бітів на піксель є лише 1, 2, 4 та 8

en: Pixel size?
uk: Розмір пікселя?

en: Raph's plate
uk: Файли plate Рафа Левьєна

en: _Replace
uk: За_мінити

en: File Exists
uk: Файл існує

en: File, %s, exists. Replace it?
uk: Файл з назвою %s вже існує. Замінити його?

en: Couldn't create directory
uk: Не вдалося створити каталог

en: Couldn't create directory: %s
uk: Не вдалося створити каталог: %s

en: Create directory
uk: Створити каталог

en: Directory name?
uk: Назва каталогу?

en: Export
uk: Експорт

en: _Filter
uk: _Фільтр

en: Directory|_New
uk: С_творити

en: Format:
uk: Формат:

en: Transformation Matrix
uk: Матриця перетворення

en: Value out of range
uk: Значення поза діапазоном

en: _Base:
uk: _Базова:

en: Ref:
uk: Відповідник:

en: Bad Point Match
uk: Помилкова відповідність точок

en: Both points must be specified, or neither
uk: Слід вказати або обидві точки або жодної

en: Couldn't find base point
uk: Не вдалося знайти базову точку

en: Couldn't find point in reference
uk: Не вдалося знайти точку за посиланням

en: C_hange
uk: З_мінити

en: _Retain
uk: _Не змінювати

en: Transformation Matrix Changed
uk: Змінено матрицю перетворення

en: You have changed the transformation matrix, do you wish to use the new version?
uk: Вами було внесено зміни до матриці перетворення, бажаєте використати нову версію матриці?

en: Reference Info
uk: Відомості щодо посилання

en: Reference to character %1$.20s at %2$d
uk: Посилання на символ %1$.20s, %2$d

en: Transformed by:
uk: Перетворено:

en: The transformation matrix specifies how the points in
    the source glyph should be transformed before
    they are drawn in the current glyph.
     x(new) = tm[1,1]*x + tm[2,1]*y + tm[3,1]
     y(new) = tm[1,2]*x + tm[2,2]*y + tm[3,2]
uk: Матриця перетворення визначає, як точки початкового
    гліфа має бути перетворено до їх показу у поточному
    гліфі.
     x(нове) = tm[1,1]*x + tm[2,1]*y + tm[3,1]
     y(нове) = tm[1,2]*x + tm[2,2]*y + tm[3,2]

en: _Use My Metrics
uk: Використовувати _мою метрику

en: Only relevant in a truetype font, this flag indicates that the width
    of the composite glyph should be the same as the width of this reference.
uk: Стосується лише шрифтів truetype. Цей прапорець визначає, що ширина
    складеного гліфа має дорівнювати еталонній ширині.

en: _Round To Grid
uk: _Округлення за ґраткою

en: Only relevant in a truetype font, this flag indicates that if the reference
    is translated, then the translation should be rounded during grid fitting.
uk: Стосується лише шрифтів truetype. Цей прапорець визначає, що під час пересування
    еталона слід округлювати пересування відповідно до цілих ліній сітки.

en: TrueType Point _Matching:
uk: _Відповідність точок TrueType:

en: Only relevant in a truetype font, this flag indicates that this
    reference should not be translated normally, but rather its position
    should be determined by moving the reference so that the indicated
    point in the reference falls on top of the indicated point in the base
    character.
uk: Використовується лише у шрифтах truetype. Цей прапорець визначає, що
    це посилання не слід пересувати звичайним чином, — його позицію слід
    визначати пересуванням посилання таким чином, що визначальна точка у
    посиланні розташовується над визначальною точкою у основному символі.

en: Bounding Box:
uk: Обмежувальна рамка:

en: _Show
uk: Пок_азати

en: Image Info
uk: Інформація щодо зображення

en: Image at:      (%.0f,%.0f)
uk: У позиції:      (%.0f,%.0f)

en: Scaled by:    (%.2f,%.2f)
uk: Масштаб:    (%.2f,%.2f)

en: Image Size:  %d x %d  pixels
uk: Розміри:     %d x %d  пікселів

en: Last Anchor Point
uk: Остання точка прив’язки

en: You are deleting the last anchor point in this character.
    Doing so will cause this dialog to close, is that what you want?
uk: Ви вилучаєте останню точку прив’язки у цьому символі.
    Якщо цю дію буде виконано, діалогове вікно буде закрито. Це те, чого ви бажаєте?

en: Marks within a ligature should be ordered with the direction of writing.
    This one and %d are out of order.
uk: Позначки у лігатурі має бути впорядковано за напрямком писемності.
    Ця позначка і %d вказані у помилковому порядку.

en: Out Of Order
uk: Не за порядком

en: Lig Index:
uk: Інд. лігатури:

en: Index in use
uk: Індекс вже використано

en: This ligature index is already in use
uk: Цей індекс лігатури вже використано

en: This index is much larger than the closest neighbor
uk: Цей індекс набагато перевищує найближчий сусідній

en: Too Big
uk: Занадто великий

en: Class already used
uk: Клас вже використано

en: This anchor class already is associated with a point in this character
uk: Цей клас прив’язок вже пов’язано з точкою цього символу

en: Anchor Point Info
uk: Інформація щодо точки прив’язки

en: Matching TTF Point:
uk: Відповідна точка TTF:

en: Base Mark
uk: Базова позначка

note: GT: Cursive Entry. This defines a point on the glyph that should be matched GT: with the "Cursive Exit" point of the preceding glyph. GT: This is a special way of joining letters which was developed for Urdu GT: fonts. Essentially every glyph has an entry point and an exit point. GT: When written th
en: CursEntry
uk: Запис курсиву

note: GT: Cursive Exit. This defines a point on the glyph that should be matched GT: with the "Cursive Entry" point of the following glyph. This allows GT: scripts such as Urdu to work
en: CursExit
uk: Кінець курсиву

en: AnchorPoint|_New
uk: С_творити

en: AnchorClass|New _Class
uk: Створити _клас

en: Curvature: %g
uk: Кривина: %g

en: Curvature: ?
uk: Кривина: ?

en: Base X
uk: X основи

en: Base Y
uk: Y основи

en: Next CP X
uk: X наст. КТ

en: Next CP Y
uk: Y наст. КТ

en: Next CP Dist
uk: Відст. наст. КТ

en: Next CP Angle
uk: Кут наст. КТ

en: Prev CP Dist
uk: Відст. попер. КТ

en: Prev CP X
uk: X попер. КТ

en: Prev CP Y
uk: Y попер. КТ

en: Prev CP Angle
uk: Кут попер. КТ

en: Overlapped Hints
uk: Перекриті гінти

en: The hint you have just selected overlaps with <%.2f,%.2f>. You should deselect one of the two.
uk: Щойно вибраний вами гінт перетинається з <%.2f,%.2f>. Вам не слід вибирати один з цих гінтів або обидва гінти.

en: Point Info
uk: Відомості щодо точки

en: _Normal
uk: _Звичайний

en: _Interpolated
uk: _Інтерполяція

en: N_ever Interpolate
uk: _Ніколи не інтерполювати

en: Prev CP:
uk: Попер. КТ:

en: ControlPoint|Default
uk: Типове

en: Offset
uk: Зміщення

en: Dist
uk: Відст.

en: Curvature: -0.00000000
uk: Кривина: -0.00000000

en: Next CP:
uk: Наст. КТ:

en: This is the difference of the curvature between
    the next and previous splines. Contours often
    look nicer as this number approaches 0.
uk: Це відмінність у кривині між наступним і
    попереднім сплайнами. Контури часто виглядають
    краще, якщо це число близьке до 0.

en: Type:
uk: Тип:

en: Location
uk: Розташування

en: Hint Mask
uk: Маска гінтинґу

en: Active Hints
uk: Активні гінти

en: Prev On Contour
uk: Попередня на контурі

en: Next On Contour
uk: Наступна на контурі

en: Spiro Point Info
uk: Відомості щодо точки Spiro

en: Dependents
uk: Залежності

en: Show
uk: Показати

en: Subtable %.60s in glyph %.60s
uk: Підтаблиця %.60s у гліфі %.60s

en: Dependent Substitutions
uk: Залежні підстановки

en: Freetype rasterization failed.
uk: Спроба растеризації Freetype зазнала невдачі.

en: Pointsize Y
uk: Розмір за Y

en: Pointsize X
uk: Розмір за X

en: DPI
uk: т/д

en: Grid Fit Parameters
uk: Відповідно параметрів ґратки

en: Debug _fpgm/prep
uk: Зневад_жування fpgm/prep

en: Scale X/Y the same
uk: Однаковий масштаб за X і Y

en: _DPI:
uk: _Роздільність:

en: _Pointsize Y:
uk: _Розмір за Y:

en: _Mono
uk: _Моно

en: _Anti-Aliased
uk: З_гладжування

en: Base:
uk: Основа:

en: Size:
uk: Розмір:

en: Review Hints
uk: Переглянути гінти

en: _HStem
uk: _Горизонтальні штрихи

en: _VStem
uk: _Вертикалні штрихи

en: _Move Points
uk: П_ересунути точки

en: When the hint's position is changed
    adjust the postion of any points
    which lie on that hint
uk: У разі зміни розташування гінту
    коригувати розташування всіх точок,
    що лежать на цьому гінті

en: Cr_eate
uk: Ст_ворити

en: Re_move
uk: В_илучити

en: Previous Hint.
uk: Попередній гінт

en: Next Hint.
uk: Наступний гінт

en: Regenerate Hint Substitution Points
uk: Повторно створити точки підстановки гінтів

en: If you have made any changes to the hints,
    then in addition to changing the glyph's hints
    refigure it's hint masks and substitution points.
uk: Якщо ви вносили якісь зміни до гінтів, окрім
    зміни у гінтах, змініть маски гінтів і точки
    підстановки.

en: Create Hint
uk: Створити гінт

en: Create Horizontal Stem Hint
uk: Створити гінт горизонтального штриха

en: Create Vertical Stem Hint
uk: Створити гінт вертикального штриха

en: PS Interpretion
uk: Інтерпретація PS

note: GT: The following strings should be concatenated together, the result GT: translated, and then broken into lines by hand. I'm sure it would GT: be better to specify this all as one string, but my widgets won't support GT: that
en: FontForge has some bugs in its remove overlap
    function which may cause you problems, so
    I give you the option of turning it off.
    Leave it on if possible though, it is useful.
uk: У функції вилучення перекриття FontForge є
    декілька вад, які можуть призвести до проблем,
    отже ви можете вимкнути її.
    Але не вимикайте функцію без причини, вона може бути корисною.

en: Handle Erasers
uk: Обробка гумок

en: Certain programs use pens with white ink as erasers
    If you select (blacken) this checkbox, FontForge will
    attempt to simulate that.
uk: У деяких програмах замість гумок використовують пензлі
    з «білим» чорнилом. Якщо ви позначите цей пункт, FontForge
    спробує імітувати цю поведінку.

en: Image
uk: Зображення

en: PDF page graphics
uk: Сторінки PDF

en: Raph's plate files
uk: Файли plate Рафа Левьєна

en: ΤεΧ Bitmap Fonts
uk: Растрові шрифти ΤεΧ

en: Image Template
uk: Шаблон у зображенні

en: EPS Template
uk: Шаблон у EPS

en: SVG Template
uk: Шаблон у SVG

en: Glif Template
uk: Шаблон Glif

en: Only One Font
uk: Лише один шрифт

en: Only one font may be imported into the background
uk: У тло можна імпортувати лише один шрифт

en: Import
uk: Імпорт

en: _Import
uk: _Імпортувати

en: As Background
uk: Як тло

en: Magnify (Minify with alt)
uk: Збільшити (з Alt — Зменшити)

en: Pointer
uk: Вказівник

en: Draw a freehand curve
uk: Намалювати довільну криву

en: Scroll by hand
uk: Гортання

en: Cut splines in two
uk: Розрізати сплайн на два

en: Measure distance, angle between points
uk: Виміряти відстань і кут між точками

en: Add a point, then drag out its control points
uk: Додати точку і вказати розташування її контрольних точок

en: Change whether spiro is active or not
uk: Змінити режим spiro (задіяно чи ні)

en: Add a curve point
uk: Додати точку кривої

en: Add a curve point always either horizontal or vertical
uk: Додати точку кривої, що завжди лежатиме на горизонтальній або вертикальній прямій

en: Add a corner point
uk: Додати кутову точку

en: Add a tangent point
uk: Додати точку дотику

en: Rotate the selection
uk: Обертати позначене

en: Scale the selection
uk: Масштабувати позначене

en: Flip the selection
uk: Віддзеркалити позначене

en: Skew the selection
uk: Перекосити позначене

en: Perform a perspective transformation on the selection
uk: Виконати перетворення перспективи позначеного

en: Rotate the selection in 3D and project back to plain
uk: Обертати позначений фрагмент у просторі з наступним проектуванням на площину

en: Polygon or Star
uk: Багатокутник або зірка

en: Rectangle or Ellipse
uk: Прямокутник або еліпс

en: _Pointer
uk: В_казівник

en: _Magnify
uk: З_більшувальне скло

en: _Freehand
uk: _Олівець

en: _Scroll
uk: _Гортання

en: _Knife
uk: _Ніж

en: _Ruler
uk: _Лінійка

en: P_en
uk: _Перо

en: _Activate Spiro
uk: За_діяти Spiro

en: Sca_le
uk: _Масштабування

en: Rotate
uk: Обертати

en: Flip
uk: Віддзеркалити

en: Ske_w
uk: П_ерекосити

en: _3D Rotate
uk: П_росторове обертання

en: Perspecti_ve
uk: П_ерспектива

en: Rectan_gle
uk: Пр_ямокутник

en: Pol_ygon
uk: _Багатокутник

en: Ellipse
uk: Еліпс

en: Star
uk: Зірка

en: De_activate Spiro
uk: Ви_мкнути Spiro

en: Lef_t
uk: Л_іва

en: Rig_ht
uk: Пр_ава

note: GT: Foreground, make it short
en: F_ore
uk: П_ередній план

note: GT: Background, make it short
en: _Back
uk: _Тло

note: GT: Guide layer, make it short
en: _Guide
uk: _Напрямна

en: Size of Points
uk: Розмір точок

en: Radius:
uk: Радіус:

en: Angle:
uk: Кут:

en: C_enter
uk: За _центром

en: Corner
uk: Кут

en: Diameter:
uk: Діаметр:

en: Shape Type
uk: Тип форми

en: Regular
uk: Звичайна

en: Points:
uk: Точки:

en: Bounding Box
uk: Обмежувальна рамка

en: Center Out
uk: Центрувати

en: Rectangle
uk: Прямокутник

en: Round Rectangle Radius
uk: Радіус заокруглень

en: Polygon
uk: Багатокутник

en: Number of star points/Polygon vertices
uk: Кількість променів зірки/вершин багатокутника

en: This version of fontforge was not linked with the spiro library, so you may not use them.
uk: Цю версію fontforge було зібрано без підтримки бібліотеки spiro, отже ви не зможете ними скористатися.

en: FontForge was unable to load libspiro, spiros are not available for use.
uk: FontForge не вдалося завантажити libspiro, spiro не можна буде скористатися.

en: Add a g2 curve point
uk: Додати точку кривої g2

en: Add a prev constraint point (sometimes like a tangent)
uk: Додати попередню точку обмеження (іноді подібне до дотичної)

en: Add a next constraint point (sometimes like a tangent)
uk: Додати наступну точку обмеження (іноді подібне до дотичної)

en: Tools
uk: Інструменти

en: Cannot Be Undone
uk: Неможливо скасувати

en: This operation cannot be undone, do it anyway?
uk: Наслідки виконання цієї дії не можна скасувати. Виконати дію?

en: Del Layer
uk: Вилучити шар

en: Layer Info...
uk: Відомості щодо шару…

en: New Layer...
uk: Створити шар…

en: Layers
uk: Шари

note: GT: Abbreviation for "Visible"
en: V
uk: В

en: Is Layer Visible?
uk: Чи буде цей шар видимим?

en: Layer
uk: Шар

en: Is Layer Editable?
uk: Чи буде шар придатним до редагування?

en: New Layer
uk: Створити шар

en: Shift Contents To _First
uk: Пересунути вміст до п_ершого

en: Shift Contents _Up
uk: Пересунути вміст в_гору

en: Shift Contents _Down
uk: Пересунути вміст в_низ

en: Shift Contents To _Last
uk: Пересунути вміст до _останнього

en: Make Foreground
uk: Зробити переднім

en: Make Cubic
uk: Зробити кубічним

en: Fill
uk: Заповнити

en: Show Cubic Column
uk: Показати стовпчик кубічності

en: Show Fore/Back Column
uk: Показати стовпчик переднього/заднього

en: Make Background
uk: Зробити тлом

en: Make Quadratic
uk: Зробити квадратичним

en: Delete the current layer
uk: Вилучити поточний шар

en: Add a new layer
uk: Додати новий шар

en: Type in new layer name
uk: Вкажіть назву нового шару

en: Add Anchor
uk: Додати прив’язку

en: Get Info...
uk: Отримати відомості…

en: Open Reference
uk: Відкрити посилання

en: Curve
uk: Крива

en: HVCurve
uk: Гор./Верт. крива

en: Tangent
uk: Дотична

en: Merge
uk: Об’єднати

en: Merge to Line
uk: Об’єднати з лінією

en: Add a left "tangent" point
uk: Додати ліву точку «дотику»

en: Add a right "tangent" point
uk: Додати праву точку «дотику»

en: Name Point...
uk: Назвати точку

en: Make Clip Path
uk: Створити контур-обгортку

en: Make Line
uk: Зробити прямою

en: Make Arc
uk: Зробити дугою

en: Insert Point On Spline At...
uk: Вставити точку на сплайні у…

en: Name Point
uk: Назвати точку

en: Name Contour
uk: Назвати контур

en: Bitmap
uk: Растр

en: Outline
uk: Обрис

en: Shades
uk: Тіні

en: Draw a Line
uk: Намалювати пряму

en: Set/Clear Pixels
uk: Встановити/Вилучити пікселі

en: Scroll Bitmap
uk: Гортати растр

en: Shift Entire Bitmap
uk: Зсунути весь растр

en: Set/Clear Pixels
    (Eyedropper with alt)
uk: Встановити/Вилучити пікселі
    (Піпетка, якщо натиснуто Alt)

en: Filled Rectangle
uk: Заповнений прямокутник

en: Filled Ellipse
uk: Заповнений еліпс

en: Negative Width
uk: Від’ємна ширина

en: Negative character widths are not allowed in TrueType.
    Do you really want a negative width?
uk: У TrueType не можна використовувати символи з від’ємною шириною.
    Ви справді бажаєте використати від’ємну ширину?

en: Search Radius
uk: Радіус пошуку

en: Select Point(s) at...
uk: Позначити точки у…

en: _Exact
uk: _Точний збіг

en: _Around
uk: _Навколо

en: W_ithin Rectangle
uk: В _межах прямокутника

en: _Radius:
uk: _Радіус:

en: _Width:
uk: _Ширина:

en: %s No Slope
uk: %s без нахилу

en: No Curvature
uk: Нульова кривина

en:  Curvature: %g
uk:  Кривина: %g

en:  Curvature: %g  Radius: %g
uk:  Кривина: %g    Радіус: %g

en: Normal Distance: %.2f Along Spline: %.2f
uk: Звичайна відстань: %.2f Вздовж сплайна: %.2f

en: Near (%f,%f)
uk: Поряд (%f,%f)

en: Spline Length=%.1f
uk: Довжина сплайна=%.1f

en: Spline Length=%g
uk: Довжина сплайна=%g

en: No Next Control Point
uk: Немає наступної контрольної точки

en: Next CP: (%f,%f)
uk: Наступна КТ: (%f,%f)

en:  Next
uk:  Далі

en: No Previous Control Point
uk: Немає попередньої контрольної точки

en: Prev CP: (%f,%f)
uk: Попер. КТ: (%f,%f)

en:  Prev
uk:  Поперд.

en: First Edge to Last Edge: %g x %g length %f
uk: Від першого до останнього краю: %g x %g, довжина %f

en:  snapped
uk:  приліплено

en: [%d] (%g,%g) %g x %g length %g
uk: [%d] (%g,%g) %g x %g, довжина %g

en: No curvature info
uk: Немає даних щодо кривини

en: ∆Curvature: %g
uk: Приріст кривини: %g

en:  Next CP
uk:  Наст. КТ

en:  Prev CP
uk:  Попер. КТ

en: No Slope
uk: Немає нахилу

en: No References
uk: Без посилань

en: No references allowed in a pen.
uk: Не використовувати посилань для пера.

en: Nothing specified
uk: Нічого не вказано

en: Please draw a convex polygon in the drawing area.
uk: Будь ласка, намалюйте опуклий багатокутник на панелі малювання.

en: The selected contour is open, but it must be a convex polygon.
uk: Позначений контур є незамкненим, хоча контуром має бути опуклий багатокутник.

en: The selected spline has curved edges, but it must be a convex polygon (with straight edges).
uk: Позначений сплайн має викривлені сторони, а він має бути опуклим багатокутником (з прямими сторонами).

en: There are too many vertices on this polygon.
uk: У цього багатокутника занадто багато вершин.

en: This is a line; it must enclose some area.
uk: Це лінія, вона має обмежувати певну область.

en: There aren't enough vertices to be a polygon.
uk: У багатокутника недостатньо вершин.

en: There are at least 3 colinear vertices. Please remove (Edit->Merge) the selected point.
uk: Існує принаймні 3 колінеарні вершини. Будь ласка, вилучіть (Зміни -> Приєднати) позначену точку.

en: The selected vertex makes this a concave polygon. Please remove (Edit->Merge) it.
uk: Позначена вершина робить багатокутник увігнутим. Будь ласка, вилучіть її за допомогою пункту меню Зміни -> Приєднати.

en: Not a convex polygon
uk: Багатокутник не є опуклим

en: Stroke _Width:
uk: _Ширина штриха:

en: Stroke width cannot be zero
uk: Ширина штриха не може бути нульовою

en: Pen _Angle:
uk: _Кут пера:

en: Minor A_xis:
uk: Мала в_ісь:

en: Removing both the internal and the external contours makes no sense
uk: Одночасне вилучення внутрішнього і зовнішнього контурів позбавлене сенсу

en: Expand Stroke
uk: Розширення штриха

note: GT: This does not mean the program, but freehand drawing
en: Freehand
uk: Довільне малювання

en: Pen Type:
uk: Тип пера:

en: _Circular
    (Elliptical)
uk: _Округле
    (Еліптичне)

en: Ca_lligraphic
    (Rectangular)
uk: Ка_ліграфічне
    (Прямокутне)

en: _Polygon
uk: _Багатокутне

en: _Don't Expand
uk: _Не розширювати

en: Main Stroke _Width:
uk: Основна _товщина штриха:

en: Minor Stroke _Height:
uk: Найменша тов_щина штриха:

en: A calligraphic pen or an eliptical pen has two widths
    (which may be the same, giving a circular or square pen,
    or different giving an eliptical or rectangular pen).
uk: Для каліграфічного та еліптичного пера передбачено дві товщини
    (які можуть мати однакові значення, якщо перо є круглим
    або квадратним, або різні значення, якщо перо є еліптичним або
    прямокутним).

note: GT: Butt is a PostScript concept which refers to a way of ending strokes GT: In the following image the line drawn with "=" is the original, and GT: the others are the results. The "Round" style is hard to draw with GT: ASCII glyphs. If this is unclear I suggest you look at the Expand Stroke GT: dia
en: _Butt
uk: _Плаский

en: _Round
uk: _Круглий

en: S_quare
uk: К_вадратний

en: Line Cap
uk: Кінчик лінії

en: _Miter
uk: _Гострий

en: Ro_und
uk: З_аокруглений

en: Be_vel
uk: Ск_ошений

en: Line Join
uk: З’єднання ліній

en: Remove Internal Contour
uk: Вилучити внутрішній контур

en: Remove External Contour
uk: Вилучити зовнішній контур

en: _Apply
uk: _Застосувати

en: Bad Gradient
uk: Помилковий градієнт

en: There must be at least 2 gradient stops
uk: Має бути не менше двох опорних точок градієнта

en: Bad offset on line %d, must be between 0% and 100%.
uk: Помилковий відступ у рядку %d, колір має належати діапазону між 0% і 100%.

en: Bad color on line %d, must be between 000000 and ffffff.
uk: Помилковий колір у рядку %d, колір має належати діапазону між 000000 і ffffff.

en: Bad opacity on line %d, must be between 0.0 and 1.0.
uk: Помилковий непрозорість у рядку %d, колір має належати діапазону між 0,0 і 1,0.

en: You must draw a line
uk: Вам слід намалювати лінію

en: You must draw a line, with at most one additional point
uk: Вам слід намалювати лінію з принаймні однією додатковою точкою

en: Offset %
uk: Зміщення у %

en: Color
uk: Колір

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Gradient
uk: Градієнт

en:   A linear gradient is represented by a line drawn
    from its start point to its end point.
      A radial gradient is represented by a line drawn
    from its center whose length is the ultimate radius.
    If there is a single additional point, that point
    represents the gradient's focus, if omitted the focus
    is the same as the radius.
uk:   Лінійний градієнт відтворюється лінією, проведеною
    від початкової точки до кінцевої точки градієнта.
      Радіальний градієнт відтворюється лінією від
    центра до кінцевої точки, яка визначає радіус
    градієнта. Якщо буде вказано додаткову точку, ця точка
    відповідатиме фокусу градієнта. Якщо цю точку не
    вказано, фокусом вважатиметься та сама точка, яка
    визначає кінець радіуса.

en: Linear
uk: Лінійний

en: The gradient will be a linear gradient,
    With the color change happening along
    the line drawn in the view
uk: Градієнт буде лінійним, зміна кольору
    відбуватиметься вздовж прямої лінії,
    намальованої у області перегляду

en: Radial
uk: Радіальний

en: The gradient will be a radial gradient,
    With the color change happening in circles
    starting at the focus (if specified) and
    extending outward until it reaches the
    specified radius.
uk: Градієнт буде радіальним.
    Зміна кольору відбуватиметься у колах від
    фокуса (якщо його вказано) назовні,
    аж до досягнення вказаного радіуса

en: _Pad
uk: _Фаска

en: Beyond the endpoints, the gradient takes on the color at the end-points
    This does not work for PostScript linear gradients
uk: За кінцевими точками градієнт набуває кольору кінцевих точок.
    Не працюватиме для лінійних градієнтів PostScript.

en: Repeat
uk: Повтор

en: Beyond the endpoints the gradient repeats itself
    This does not work for PostScript gradients.
uk: За кінцевими точками градієнт повторюється.
    Не працюватиме для градієнтів PostScript..

en: Reflect
uk: Відбиття

en: Beyond the endpoint the gradient repeats itself, but reflected.
    This does not work for PostScript gradients
uk: За кінцевою точкою градієнт повторюється, але з відбиттям.
    Не працюватиме для градієнтів PostScript.

en: Specify the color (& opacity) at stop points
    along the line drawn above. The offset is a
    percentage of the distance from the start to
    the end of the line. The color is a 6 (hex)
    digit number expressing an RGB color.
uk: Вкажіть колір (і непрозорість) контрольних
    точок на лінії, намальованій вище. Відступ у
    відсотках є відстанню від початку до кінця
    лінії. Колір є 6-цифровим шістнадцятковим
    числом, що відповідає кольору RGB.

en: Translation in X
uk: Пересування за X

en: Translation in Y
uk: Пересування за Y

en: Bad Transformation matrix
uk: Помилкова матриця перетворення

en: No Glyph
uk: Немає гліфа

en: This font does not contain a glyph named "%.40s"
uk: У цьому шрифті не міститься гліфа з назвою «%.40s»

en: Tile Pattern
uk: Візерунок плитки

en: The pattern itself should be drawn in another glyph
    of the current font. Specify a glyph name:
uk: Візерунок має бути намальовано на іншому гліфі
    поточного шрифту. Вкажіть назву гліфа:

en: Aspect Ratio same as Tile Glyph
uk: Співвідношення розмірів яку у гліфі плитки

en: Width:
uk: Ширина:

en: Rotate:
uk: Обертати:

en: Skew:
uk: Нахил:

en: Translate By
uk: Перенесення

en: Transform:
uk: Перетворення:

en: Bad Color
uk: Помилковий колір

en: Opacity:
uk: Непрозорість:

en: Bad Transformation Matrix
uk: Помилкова матриця перетворення

en: Bad dash list
uk: Помилковий список рисок

en: Too many dashes (at most %d allowed)
uk: Занадто багато рисок (їх має бути не більше за %d)

en: Fi_ll
uk: Запов_нення

en: Inherited
uk: Успадковане

en: Gradient:
uk: Градієнт:

en: Add
uk: Додати

en: Edit
uk: Змінити

en: Pattern:
uk: Шаблон:

en: Stroke
uk: Штрих

en: Dashes
uk: Пунктир

en: This specifies the dash pattern for a line.
    Leave this field blank for a solid line.
    Otherwise specify a list of up to 8 integers
    (between 0 and 255) which give the dash pattern
    in em-units. So "10 10" will draw the first
    10 units of a line, leave the next 10 blank,
    draw the next 10, and so on.
uk: Визначає штриховий шаблон лінії.
    Не заповнюйте поле, якщо лінія має бути суцільною.
    Штрихові лінії задаються 8 цілими числами (від
    0 до 255), які задають шаблон штриха у одиницях
    em. «10 10» означає, що перші 10 одиниць лінії,
    далі 10 одиниць проміжку, далі знову 10 одиниць
    лінії тощо.

en: _Transform Pen:
uk: Пе_ро перетворення:

en: Proximity
uk: Близькість

en: The "Proximity" field must be more than 0 and less than a half.
uk: Значення поля «Близькість» має перевищувати 0 і бути меншим за половину.

en: The "DPI" field must be more than 10 and less than 5000.
uk: У полі «Роздільність» має бути значення, що перевищує 10 і є меншим за 5000.

en: Unreasonable DPI
uk: Некоректне значення роздільності

en: An entry in the "Sizes" field is not a number.
uk: Запису у полі «Розміри» не є числом.

en: An entry in the "Sizes" field is unreasonable.
uk: Запису у полі «Розміри» лежить поза межами реальних значень.

en: An range in the "Sizes" field is incorrectly ordered.
uk: Діапазон у полі «Розміри» неправильно впорядковано.

en: FreeType unavailable
uk: FreeType недоступний

en: FreeType unavailable.
uk: FreeType недоступний.

en: Unexpected error
uk: Неочікувана помилка

en: Nothing found
uk: Нічого не знайдено

en: Nothng found.
uk: Нічого не знайдено.

en: No FreeType
uk: Немає FreeType

en: You must install the freetype library before using this command.
uk: Перш ніж використовувати цю команду, вам слід встановити бібліотеку freetype.

en: Your version of the freetype library does not contain the bytecode interpreter.
uk: У вашій версії бібліотеки freetype не увімкнено інтерпретатор байт-коду.

en: No Instructions
uk: Немає інструкцій

en: This glyph has no instructions. Adding instructions (a DELTA) may change its rasterization significantly.
uk: Для цього гліфа не встановлено інструкцій. Додавання інструкцій (DELTA) може значно змінити його растеризацію.

en: Not quadratic
uk: Не квадратичний

en: This must be a truetype layer.
uk: Цей шар має бути шаром truetype.

en: DELTA suggestions
uk: DELTA-пропозиції

en: When a curve passes very close to the center of a
    pixel you might want to check that the curve is on
    the intended side of that pixel.
    If it's on the wrong side, consider using a DELTA
    instruction to adjust the closest point at the
    current pixelsize.
uk: Якщо крива проходить дуже близькою від центра
    пікселя, може виникнути потреба у визначенні
    сторони пікселя, з якої проходить крива.
    Якщо лінія проходить не з того боку, варто
    скористатися інструкцією DELTA з метою визначення
    найближчої точки за поточного розміру у пікселях.

en: Rasterize at sizes:
uk: Растеризувати у кеглях:

en: DPI:
uk: Роздільність:

en: Proximity:
uk: Близькість:

en: pixels
uk: пікселів

en: This may take a while. Please be patient...
uk: Дія може тривати деякий час. Будь ласка, зачекайте…

en: Glyph, Size, Point
uk: Гліф, розмір, точка

en: Glyph, Point, Size
uk: Гліф, точка, розмір

en: Size, Glyph, Point
uk: Розмір, гліф, точка

en: Sort|Alphabetic
uk: За абеткою

en: Glyph Order
uk: Порядок гліфів

en: Size: %d (%d)
uk: Розмір: %d (%d)

en: Point: %d (%d)
uk: Точка: %d (%d)

en: "%.40s" size=%d point=%d (%d,%d) distance=%g
uk: «%.40s» розмір=%d точка=%d (%d,%d) відстань=%g

en: Potential spots for Delta instructions
uk: Потенційні плями для дельта-команд

en: Sort:
uk: Впорядкування:

en: Glyph:
uk: Гліф:

en: _Copies:
uk: _Копії:

en: No Command Specified
uk: Не вказано команду

en: Page Setup
uk: Налаштування сторінки

en: To _File
uk: До _файла

en: To P_DF File
uk: До фа_йла PDF

en: _Other
uk: _Інше

en: Any other command with all its arguments.
    The command must expect to deal with a postscript
    file which it will find by reading its standard input.
uk: Будь-яка інша програма з усіма її параметрами.
    Ця програма має бути здатною обробляти файл postscript,
    переданий їй за допомогою стандартного потоку введення даних.

en: Page_Size:
uk: _Розмір сторінки:

en: _Printer:
uk: _Принтер:

en: Size
uk: Розмір

en: _Pointsize:
uk: _Розмір у точках:

en: Invalid point size
uk: Некоректний розмір точки

en: Print To File...
uk: Надрукувати до файла…

en: Bad Font
uk: Помилковий шрифт

en: Bad Size
uk: Помилковий розмір

en: Requested bitmap size not available in font. Font supports %s
uk: Бажаного розміру у пікселях немає у шрифті. Шрифт підтримує %s

en: Text Width:%4d
uk: Ширина тексту:%4d

en: Insert Text Outlines
uk: Вставка обрисів тексту

en: Print
uk: Друк

en: Select some text, then use this list to change the
    font in which those characters are displayed.
uk: Позначте фрагмент тексту, а потім скористайтеся цим списком, щоб
    змінити шрифт, яким буде показано символи фрагмента.

en: Select some text, this specifies the point
    size of those characters
uk: Якщо позначено частину тексту, вказує на розмір у
    пікселях цієї частини

en: Select some text, this specifies the vertical
    size of those characters in em-units
uk: Якщо позначено частину тексту, вказує на вертикальний
    розмір символів цієї частини у одиницях em

en: Select some text, this specifies the pixel
    size of those characters
uk: Якщо позначено частину тексту, вказує на розмір
    у пікселях, яким його буде надруковано

en: _AA
uk: _Згладжування

en: Select some text, this controls whether those characters will be
    AntiAlias (greymap) characters, or bitmap characters
uk: Якщо позначено фрагмент тексту, цей параметр керує тим, чи буде позначені символи
    згладжено (за допомогою тонів сірого), чи вони залишаться растровими символами

en: Specifies file format used to pass the font to freetype
      pfb -- is the standard postscript type1
      ttf -- is truetype
      otf -- is opentype
      nohints -- freetype rasterizes without hints
      bitmap -- not passed to freetype for rendering
        bitmap fonts must already be generated
      FontForge -- uses FontForge's own rasterizer, not
        freetype's. Only as last resort
uk: Визначає формат файлів, який використовується для переведення шрифту у формат freetype
      pfb — стандартний type1 postscript
      ttf — is truetype
      otf — is opentype
      nohints — растеризація freetype без гінтінґу
      bitmap — не переводити до freetype для показу,
        растрові шрифти вже має бути створено
      FontForge — використовувати власний засіб растеризації FontForge, а не
        засіб freetype. Користуйтеся цим варіантом, лише якщо не працюють інші

en: nohints
uk: без гінтів

en: Select some text, then use this list to specify
    the current script & language.
uk: Позначте фрагмент тексту, а потім скористайтеся цим списком, щоб
    змінити поточну писемність і мову.

en: Select some text, then use this list to specify
    active features.
uk: Позначте фрагмент тексту, а потім скористайтеся цим списком, щоб
    вказати активні модифікації.

en: Menu
uk: Меню

en: Specifies screen dots per inch
uk: Визначає кількість точок на дюйм на екрані

en: FontForge does not update this window when a change is made to the font.
    If a font has changed press the button to force an update
uk: FontForge не виконуватиме автоматичного оновлення вмісту цього вікна після внесення змін до шрифту.
    Якщо такі зміни було внесено, натисніть цю кнопку, щоб оновити вміст.

en: _Refresh
uk: _Оновити

en: Text Width:    0
uk: Ширина тексту:   0

en: Wrap Pos:
uk: Позиція перенесення:

en: The text will wrap to a new line after this many em-units
uk: Рядок текст буде розірвано, коли він досягне у довжину вказану кількість одиниць em

en: Display
uk: Показ

en: _Full Font Display
uk: Показ _всього шрифту

en: Displays all the glyphs in the font on a rectangular grid at the given point size
uk: Показати всі гліфи у шрифті у прямокутній таблиці з вказаним розміром у пунктах

en: Full Pa_ge Glyph
uk: Г_ліф на всю сторінку

en: Full Pa_ge Glyphs
uk: Гліфи на вс_ю сторінку

en: Displays all the selected characters, each on its own page, at an extremely large point size
uk: Показати всі позначені символи, кожен на окремій сторінці з надзвичайно великим значенням розміру точки

en: _Multi Size Glyph
uk: _Декілька розмірів гліфа

en: _Multi Size Glyphs
uk: Гліфи з _декількома розмірами

en: Displays all the selected characters, at several different point sizes
uk: Показати всі позначені символи у декількох різних розмірах у точках

en: S_etup
uk: На_лаштувати друк

en: _Print
uk: _Надрукувати

en: _Done
uk: _Закрити

en: Bind to Path
uk: Зв’язати з контуром

en: Path Length: %g
uk: Довжина контуру: %g

en: Scale so text width matches path length
uk: Змінити масштаб так, що ширина тексту збігалася з довжиною контуру

en: Rotate each glyph as a unit
uk: Обертати кожен гліф яка окрему одиницю

en: Align:
uk: Вирівнювати:

en: At Start
uk: За початком

en: Centered
uk: За центром

en: At End
uk: За кінцем

en: Offset text from path by:
uk: Відступ тексту від контуру на:

en: _Insert
uk: _Вставити

en: Outline Width
uk: Ширина обрису

en: _Gap:
uk: _Інтервал:

en: Inline
uk: Внутрішній

en: Outline Width:
uk: Ширина контуру:

en: Shadow Length:
uk: Довжина тіні:

en: Light Angle:
uk: Кут освітлення:

en: Shadow
uk: Тінь

en: Remove Encoding
uk: Вилучити кодування

en: Load Encoding
uk: Завантаження кодування

en: Browse...
uk: Вибрати…

en: Please select a CID ordering
uk: Виберіть порядок CID

en: Encoding|Glyph Order
uk: Порядок гліфів

en: ISO 8859-5 (Cyrillic)
uk: ISO 8859-5 (кирилиця)

en: KOI8-R (Cyrillic)
uk: KOI8-R (кирилиця)

en: ISO 8859-6 (Arabic)
uk: ISO 8859-6 (арабська)

en: ISO 8859-7 (Greek)
uk: ISO 8859-7 (грецька)

en: ISO 8859-8 (Hebrew)
uk: ISO 8859-8 (іврит)

en: ISO 8859-11 (Thai)
uk: ISO 8859-11 (тайська)

en: Symbol
uk: Символи

en: ΤεΧ Base (8r)
uk: Базовий ΤεΧ (8r)

en: ISO 10646-1 (Unicode, Full)
uk: ISO 10646-1 (Unicode, повністю)

en: SJIS (Kanji)
uk: SJIS (кандзі)

en: JIS 208 (Kanji)
uk: JIS 208 (кандзі)

en: JIS 212 (Kanji)
uk: JIS 212 (кандзі)

en: Wansung (Korean)
uk: Wansung (корейська)

en: KSC 5601-1987 (Korean)
uk: KSC 5601-1987 (корейська)

en: Johab (Korean)
uk: Johab (корейська)

en: GB 2312 (Simp. Chinese)
uk: GB 2312 (спрощена китайська)

en: EUC GB 2312 (Chinese)
uk: EUC GB 2312 (китайська)

en: Big5 (Trad. Chinese)
uk: Big5 (традиційна китайська)

en: Big5 HKSCS (Trad. Chinese)
uk: Big5 HKSCS (традиційна китайська)

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "None", ignore "Interpretation|" GT: In french this could be "Aucun" or "Aucune" depending on the gender GT:  of "Interpretation"
en: Interpretation|None
uk: Ніякої

en: MacStyles|Bold
uk: Жирний

en: MacStyles|Italic
uk: Курсив

en: MacStyles|Condense
uk: Вузький

en: MacStyles|Expand
uk: Широкий

en: MacStyles|Underline
uk: Підкреслений

en: MacStyles|Outline
uk: Обведений

en: MacStyles|Shadow
uk: Тінь

en: Ultra-Condensed (50%)
uk: Надзвичайно вузький (50%)

en: Extra-Condensed (62.5%)
uk: Дуже вузький (62,5%)

en: Condensed (75%)
uk: Вузький (75%)

en: Semi-Condensed (87.5%)
uk: Напіввузький (87,5%)

en: Medium (100%)
uk: Середній (100%)

en: Semi-Expanded (112.5%)
uk: Напівширокий (112,5%)

en: Expanded (125%)
uk: Широкий (125%)

en: Extra-Expanded (150%)
uk: Дуже широкий (150%)

en: Ultra-Expanded (200%)
uk: Надзвичайно широкий (2005)

en: 100 Thin
uk: 100 Тонкий

en: 200 Extra-Light
uk: 200 Дуже світлий

en: 300 Light
uk: 300 Світлий

en: 400 Regular
uk: 400 Книжний

en: 500 Medium
uk: 500 Середній

en: 600 Semi-Bold
uk: 600 Напівжирний

en: 700 Bold
uk: 700 Жирний

en: 800 Extra-Bold
uk: 800 Дуже жирний

en: 900 Black
uk: 900 Чорний

en: Never Embed/No Editing
uk: Ніколи не вбудовувати/не редагувати

en: Printable Document
uk: Документ можна друкувати

en: Editable Document
uk: Документ можна редагувати

en: Installable Font
uk: Шрифт можна встановлювати

en: Serif
uk: З засічками

en: Sans-Serif
uk: Без засічок

en: Monospace
uk: Моноширинний

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "cursive|" GT: English uses "script" to me a general writing style (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean cursive handwriting.
en: cursive|Script
uk: Рукописний

en: Decorative
uk: Декоративний

en: No Classification
uk: Поза класифікацією

en: Old Style Serifs
uk: Класична антиква

en: OSS Rounded Legibility
uk: OSS, заокруглений леджибіліті

en: OSS Geralde
uk: OSS, ренесансна антиква

en: OSS Venetian
uk: OSS, венеціанська антиква

en: OSS Modified Venetian
uk: OSS, модифікована венеціанська

en: OSS Dutch Modern
uk: OSS, голландський модерн

en: OSS Dutch Trad
uk: OSS, голландський традиційний

en: OSS Contemporary
uk: OSS-контемпорарі

en: OSS Calligraphic
uk: OSS-каліграфічний

en: OSS Miscellaneous
uk: OSS-інший

en: Transitional Serifs
uk: Перехідна антиква

en: TS Direct Line
uk: TS-прямолінійний

en: TS Script
uk: TS-рукописний

en: TS Miscellaneous
uk: TS-інший

en: Modern Serifs
uk: Модерн з засічками

en: MS Italian
uk: MS-курсивний

en: MS Script
uk: MS-рукописний

en: MS Miscellaneous
uk: MS-інший

en: Clarendon Serifs
uk: Кларендон без засічок

en: CS Clarendon
uk: CS-кларендон

en: CS Modern
uk: CS-модерн

en: CS Traditional
uk: CS-традиційний

en: CS Newspaper
uk: CS-газетний

en: CS Stub Serif
uk: CS, вузькі засічки

en: CS Monotone
uk: CS-монотон

en: CS Typewriter
uk: CS-машинопис

en: CS Miscellaneous
uk: CS-інший

en: Slab Serifs|SS Monotone
uk: SS-монотон

en: Slab Serifs|SS Humanist
uk: SS-гуманіст

en: Slab Serifs|SS Geometric
uk: SS-геометричний

en: Slab Serifs|SS Swiss
uk: SS-свіс

en: Slab Serifs|SS Typewriter
uk: SS-машинопис

en: Slab Serifs|SS Miscellaneous
uk: SS-інший

en: Freeform Serifs
uk: Freeform з засічками

en: FS Modern
uk: FS-модерн

en: FS Miscellaneous
uk: FS-інший

en: Sans-Serif|SS IBM NeoGrotesque Gothic
uk: SS-неогротеск, готичні IBM

en: Sans-Serif|SS Humanist
uk: SS-гуманіст

en: Sans-Serif|SS Low-x Round Geometric
uk: SS низькі малі літери, заокруглені геометричні

en: Sans-Serif|SS High-x Round Geometric
uk: SS високі малі літери, заокруглені геометричні

en: Sans-Serif|SS NeoGrotesque Gothic
uk: SS-неогротекс, готичні

en: Sans-Serif|SS Modified Grotesque Gothic
uk: SS, змінена гротескна готика

en: Sans-Serif|SS Typewriter Gothic
uk: SS-машинопис готичний

en: Sans-Serif|SS Matrix
uk: SS-матриця

en: Sans-Serif|SS Miscellaneous
uk: SS-інший

en: Ornamentals
uk: Орнаментальні

en: O Engraver
uk: O Гравірувальні

en: O Black Letter
uk: O Готичні

en: O Decorative
uk: O Декоративні

en: O Three Dimensional
uk: O Тривимірні

en: O Miscellaneous
uk: O Інші

en: Scripts
uk: Рукописні

en: S Uncial
uk: S-унціал

en: S Brush Joined
uk: S-пензель, з’єднані

en: S Formal Joined
uk: S-формал, з’єднані

en: S Monotone Joined
uk: S-монотон, з’єднані

en: S Calligraphic
uk: S-каліграфічний

en: S Brush Unjoined
uk: S-пензель роз’єднані

en: S Formal Unjoined
uk: S-формал, роз’єднані

en: S Monotone Unjoined
uk: S-монотон, роз’єднані

en: S Miscellaneous
uk: S-інший

en: Symbolic
uk: Символьні

en: Sy Mixed Serif
uk: Sy мішані з засічками

en: Sy Old Style Serif
uk: Sy старі стилі з засічками

en: Sy Neo-grotesque Sans Serif
uk: Sy новий гротеск без засічок

en: Sy Miscellaneous
uk: Sy-інший

en: None
uk: Немає

en: Bold
uk: Жирний

en: Bold Italic
uk: Жирний курсив

en: OS2Version|Automatic
uk: Автоматична

en: PanoseFamily|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseFamily|No Fit
uk: Без відповідності

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: The msgstr should contain a translation of "Script", ignore "cursive|" GT: English uses "script" to me a general writing style (latin, greek, kanji) GT: and the cursive handwriting style. Here we mean cursive handwriting.
en: cursive|Latin: Handwritten
uk: Латиниця: рукописне

en: Latin: Decorative
uk: Латиниця: декоративне

en: PanoseSerifs|Any
uk: Будь-які

en: PanoseSerifs|No Fit
uk: Без відповідності

en: Cove
uk: Куполоподібні

en: Obtuse Cove
uk: Тупокутні куполоподібні

en: Square Cove
uk: Квадратні куполоподібні

en: Obtuse Square Cove
uk: Тупокутні квадратні куполоподібні

en: PanoseSerivfs|Square
uk: Квадратні

en: PanoseSerifs|Thin
uk: Тонкі

en: Bone
uk: Шипоподібні

en: Exaggerated
uk: З різким розширенням

en: Triangle
uk: Трикутні

en: Normal Sans
uk: Нормальні

en: Obtuse Sans
uk: Тупокутні

en: Perpendicular Sans
uk: Перпендикулярні

en: Flared
uk: З розширенням

en: PanoseSerivfs|Rounded
uk: Заокруглені

en: PanoseWeight|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseWeight|No Fit
uk: Без відповідності

en: Very Light
uk: Дуже мала

en: Light
uk: Дуже мала

en: PanoseWeight|Thin
uk: Тонка

en: Book
uk: Книга

en: Medium
uk: Середня

en: Demi
uk: Половинна

en: Heavy
uk: Важка

en: Black
uk: Чорний

en: PanoseProportion|Any
uk: Будь-який

en: PanoseProportion|No Fit
uk: Без відповідності

en: Old Style
uk: Старий стиль

en: Modern
uk: Модерн

en: Even Width
uk: Рівноширинний

en: Expanded
uk: Широкий

en: Condensed
uk: Вузький

en: Very Expanded
uk: Дуже широкий

en: Very Condensed
uk: Дуже стислий

en: Monospaced
uk: Моноширинний

en: PanoseContrast|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseContrast|No Fit
uk: Без відповідності

en: PanoseContrast|None
uk: Немає

en: PanoseContrast|Very Low
uk: Дуже низька

en: PanoseContrast|Low
uk: Низька

en: PanoseContrast|Medium Low
uk: Посередньо низька

en: PanoseContrast|Medium
uk: Середня

en: PanoseContrast|Medium High
uk: Посередньо висока

en: PanoseContrast|High
uk: Висока

en: PanoseContrast|Very High
uk: Дуже висока

en: PanoseStrokeVariation|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseStrokeVariation|No Fit
uk: Без відповідності

en: No Variation
uk: Без відхилень

en: Gradual/Diagonal
uk: Поступова/Діагональна

en: Gradual/Transitional
uk: Поступова/Перехідна

en: Gradual/Vertical
uk: Поступова/Вертикальна

en: Gradual/Horizontal
uk: Поступова/Горизонтальна

en: Rapid/Vertical
uk: Різка/Вертикальна

en: Rapid/Horizontal
uk: Різка/Горизонтальна

en: Instant/Vertical
uk: Негайна/Вертикальна

en: Instant/Horizontal
uk: Негайна/Горизонтальна

en: PanoseArmStyle|Any
uk: Будь-який

en: PanoseArmStyle|No Fit
uk: Без відповідності

en: Straight Arms/Horizontal
uk: Прямий штрих, горизонтальні

en: Straight Arms/Wedge
uk: Прямий штрих, клиноподібні

en: Straight Arms/Vertical
uk: Прямий штрих, вертикальні

en: Straight Arms/Single Serif
uk: Прямий штрих, одинарна засічка

en: Straight Arms/Double Serif
uk: Прямий штрих, подвійна засічка

en: Non-Straight Arms/Horizontal
uk: Непрямий штрих, горизонтальні

en: Non-Straight Arms/Wedge
uk: Непрямий штрих, клиноподібні

en: Non-Straight Arms/Vertical
uk: Непрямий штрих, вертикальні

en: Non-Straight Arms/Single Serif
uk: Непрямий штрих, одинарна засічка

en: Non-Straight Arms/Double Serif
uk: Непрямий штрих, подвійна засічка

en: PanoseLetterform|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseLetterform|No Fit
uk: Без відповідності

en: Normal/Contact
uk: Прямий, заокруглений

en: Normal/Weighted
uk: Прямий, з додаванням насиченості

en: Normal/Boxed
uk: Прямий, у рамці

en: Normal/Flattened
uk: Прямий, плоский

en: Normal/Rounded
uk: Прямий, заокруглений

en: Normal/Off-Center
uk: Прямий зі зміщений центром

en: Normal/Square
uk: Прямий, квадрат

en: Oblique/Contact
uk: Похилий, окіл

en: Oblique/Weighted
uk: Похилий з додаванням ваги

en: Oblique/Boxed
uk: Похилий, у рамці

en: Oblique/Flattened
uk: Похилий, плоский

en: Oblique/Rounded
uk: Похилий, заокруглений

en: Oblique/Off-Center
uk: Похилий зі зміщеним центром

en: Oblique/Square
uk: Похилий, квадрат

en: PanoseMidline|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseMidline|No Fit
uk: Без відповідності

en: PanoseMidline|Standard/Trimmed
uk: Звичайна, вершину обрізано

en: PanoseMidline|Standard/Pointed
uk: Звичайна, загострена вершина

en: PanoseMidline|Standard/Serifed
uk: Звичайна, вершина з засічкою

en: PanoseMidline|High/Trimmed
uk: Висока, вершину обрізано

en: PanoseMidline|High/Pointed
uk: Висока, загострена вершина

en: PanoseMidline|High/Serifed
uk: Висока, вершина з засічкою

en: PanoseMidline|Constant/Trimmed
uk: Стала, вершину обрізано

en: PanoseMidline|Constant/Pointed
uk: Стала, загострена вершина

en: PanoseMidline|Constant/Serifed
uk: Стала, вершина з засічкою

en: PanoseMidline|Low/Trimmed
uk: Низька, вершину обрізано

en: PanoseMidline|Low/Pointed
uk: Низька, загострена вершина

en: PanoseMidline|Low/Serifed
uk: Низька, вершина з засічкою

en: PanoseXHeight|Any
uk: Будь-який

en: PanoseXHeight|No Fit
uk: Без відповідності

en: PanoseXHeight|Constant/Small
uk: Сталий, малий

en: PanoseXHeight|Constant/Standard
uk: Сталий, звичайний

en: PanoseXHeight|Constant/Large
uk: Сталий, великий

en: PanoseXHeight|Ducking/Small
uk: Занурений, малий

en: PanoseXHeight|Ducking/Standard
uk: Занурений, стандартний

en: PanoseXHeight|Ducking/Large
uk: Занурений, великий

en: PanoseTool|Any
uk: Будь-який

en: PanoseTool|No Fit
uk: Без відповідності

en: Flat Nib
uk: Плоский кінчик

en: Pressure Point
uk: Точка натиску

en: Engraved
uk: Гравірувальний

en: Ball (Round Cap)
uk: Кулька (круглий кінчик)

en: Brush
uk: Пензель

en: Rough
uk: Грубий

en: Wild Brush - Drips a lot
uk: Дикий пензель з розбризкуванням

en: PanoseSpacing|Any
uk: Будь-який

en: PanoseSpacing|No Fit
uk: Без відповідності

en: Proportional Spaced
uk: Пропорційно розташовані

en: PanoseAspectRatio|Any
uk: Будь-які

en: PanoseAspectRatio|No Fit
uk: Без відповідності

en: Very Low
uk: Дуже низький

en: Low
uk: Низький

en: Medium Low
uk: Помірно низький

en: Medium High
uk: Помірно високий

en: High
uk: Високий

en: Very High
uk: Дуже високий

en: PanoseTopology|Any
uk: Будь-яка

en: PanoseTopology|No Fit
uk: Без відповідності

en: Roman Disconnected
uk: Прямі нез’єднані

en: Roman Trailing
uk: Прямі з хвостиками

en: Roman Connected
uk: Прямі з’єднані

en: Cursive Disconnected
uk: Курсивні нез’єднані

en: Cursive Trailing
uk: Курсивні з хвостиками

en: Cursive Connected
uk: Курсивні з’єднані

en: Blackletter Disconnected
uk: Blackletter нез’єднані

en: Blackletter Trailing
uk: Blackletter з хвостиками

en: Blackletter Connected
uk: Blackletter з’єднані

en: PanoseForm|Any
uk: Будь-які

en: PanoseForm|No Fit
uk: Без відповідності

en: Upright/No Wrapping
uk: Вертикальні/Без перенесення

en: Upright/Some Wrapping
uk: Вертикальні/З перенесенням

en: Upright/More Wrapping
uk: Вертикальні/Зі значним перенесенням

en: Upright/Extreme Wrapping
uk: Вертикальні/З надзвичайним перенесенням

en: Oblique/No Wrapping
uk: Похилі/Без перенесення

en: Oblique/Some Wrapping
uk: Похилі/З перенесенням

en: Oblique/More Wrapping
uk: Похилі/Зі значним перенесенням

en: Oblique/Extreme Wrapping
uk: Похилі/З надзвичайним перенесенням

en: Exaggerated/No Wrapping
uk: Збільшені/Без перенесення

en: Exaggerated/Some Wrapping
uk: Збільшені/З перенесенням

en: Exaggerated/More Wrapping
uk: Збільшені/Зі значним перенесенням

en: Exaggerated/Extreme Wrapping
uk: Збільшені/З надзвичайним перенесенням

en: PanoseFinials|Any
uk: Будь-які

en: PanoseFinials|No Fit
uk: Без відповідності

en: PanoseXAscent|Any
uk: Будь-який

en: PanoseXAscent|No Fit
uk: Без відповідності

en: PanoseXAscent|Very Low
uk: Дуже низький

en: PanoseXAscent|Low
uk: Низький

en: PanoseXAscent|Medium
uk: Середній

en: PanoseXAscent|High
uk: Високий

en: PanoseXAscent|Very High
uk: Дуже високий

en: PanoseClass|Any
uk: Будь-який

en: PanoseClass|No Fit
uk: Без відповідності

en: Derivative
uk: Похідний

en: Non-standard Topology
uk: Нестандартна топологія

en: Non-standard Elements
uk: Нестандартні елементи

en: Non-standard Aspect
uk: Нестандартне співвідношення

en: Initials
uk: Буквиця

en: Cartoon
uk: Макет

en: Picture Stems
uk: Основа зображення

en: Ornamented
uk: Орнаментований

en: Text and Background
uk: Текст і тлог

en: Collage
uk: Колаж

en: Montage
uk: Монтаж

en: PanoseAspect|Any
uk: Будь-яке

en: PanoseAspect|No Fit
uk: Без відповідності

en: Super Condensed
uk: Дуже вузький

en: Extended
uk: Розширений

en: Very Extended
uk: Дуже широкий

en: Super Extended
uk: Надширокий

en: Horizontal Low
uk: Горизонтальний низький

en: Horizontal Medium
uk: Горизонтальний середній

en: Horizontal High
uk: Горизонтальний високий

en: Broken
uk: Пошкоджений

en: PanoseSerifVariant|Any
uk: Будь-який

en: PanoseSerifVariant|No Fit
uk: Без відповідності

en: Oval
uk: Овал

en: PanoseSerivfs|Script
uk: Рукописний

en: PanoseTreatment|Any
uk: Будь-який

en: PanoseTreatment|No Fit
uk: Без відповідності

en: No Fill
uk: Не заповнювати

en: Patterned Fill
uk: Заповнення візерунком

en: Complex Fill
uk: Складене заповнення

en: Shaped Fill
uk: Заповнення формою

en: PanoseLining|Any
uk: PanoseLining|Будь-яке

en: PanoseLining|No Fit
uk: Без відповідності

en: PanoseLining|None
uk: Немає

en: PanoseLining|Inline
uk: Рядкове

en: PanoseLining|Outline
uk: Контурне

en: PanoseLining|Engraved (Multiple Lines)
uk: Гравірування (декілька рядків)

en: PanoseLining|Shadow
uk: Тінь

en: PanoseLining|Relief
uk: Рельєф

en: PanoseLining|Backdrop
uk: Декорації

en: Standard
uk: Стандартний

en: Square
uk: Квадратний

en: Multiple Segment
uk: Кратний сегмент

en: Uneven Weighting
uk: Нерівна вага

en: Diverse Arms
uk: Різні штрихи

en: Diverse Forms
uk: Різні форми

en: Lombardic Forms
uk: Ломбардські форми

en: Upper Case in Lower Case
uk: Великі літери у малі літери

en: Implied Topology
uk: Неявна топологія

en: Horseshoe E and A
uk: Підковоподібні E і A

en: Cursive
uk: Курсив

en: Swash Variance
uk: Варіативність розплескування

en: PanoseCharRange|Any
uk: Будь-який

en: PanoseCharRange|No Fit
uk: Без відповідності

en: Extended Collection
uk: Розширена збірка

en: Literals
uk: Буквиця

en: No Lower Case
uk: Без нижнього регістру

en: Small Caps
uk: Капітель

en: PanoseKind|Any
uk: Будь-який

en: PanoseKind|No Fit
uk: Без відповідності

en: Montages
uk: Монтажі

en: Pictures
uk: Малюнки

en: Shapes
uk: Форми

en: Scientific
uk: Науковий

en: Music
uk: Музичний

en: Expert
uk: Експерт

en: Patterns
uk: Візерунки

en: Borders
uk: Межі

en: Icons
uk: Піктограми

en: Logos
uk: Логотипи

en: No Width
uk: Без ширини

en: Exceptionally Wide
uk: Винятково широкий

en: Super Wide
uk: Надширокий

en: Very Wide
uk: Дуже широкий

en: Wide
uk: Широкий

en: Narrow
uk: Вузький

en: Very Narrow
uk: Дуже вузький

en: Class10
uk: Клас10

en: Class2
uk: Клас2

en: Class3
uk: Клас3

en: Class4
uk: Клас4

en: Class5
uk: Клас5

en: Class6
uk: Клас6

en: Class7
uk: Клас7

en: Class8
uk: Клас8

en: Class9
uk: Клас9

en: Panose|_Weight
uk: Нас_иченість

en: Stroke _Variation
uk: _Варіативність штриха

en: _Arm Style
uk: Стиль від_галужень

en: _Contrast
uk: _Контрастність

en: _Letterform
uk: _Форма символу

en: _Midline
uk: С_ередня лінія

en: _Proportion
uk: П_ропорція

en: _Serifs
uk: _Засічки

en: _X-Height
uk: _Зріст малих

en: F_inials
uk: _Кінчики

en: F_orm
uk: Ф_орма

en: _Aspect Ratio
uk: _Формат

en: _Spacing
uk: І_нтервал

en: _Tool
uk: _Інструмент

en: _Topology
uk: _Топологія

en: _X-Ascent
uk: _X-акцент

en: C_ontrast
uk: К_онтрастність

en: Char. _Range
uk: _Діапазон символів

en: T_reatment
uk: О_бробка

en: _Aspect
uk: Ви_гляд

en: _Class
uk: _Клас

en: _Lining
uk: _Вирівнювання

en: _Serif Variant
uk: Варіант з _засічками

en: AR: Char 119
uk: AR: символ 119

en: AR: Char 157
uk: AR: символ 157

en: AR: Char 163
uk: AR: символ 163

en: AR: Char 211
uk: AR: символ 211

en: AR: Char 94
uk: AR: символ 94

en: _Kind
uk: Т_ип

en: Arabic (Saudi Arabia)
uk: Арабська (Саудівська Аравія)

en: Arabic (Iraq)
uk: Арабська (Ірак)

en: Arabic (Egypt)
uk: Арабська (Єгипет)

en: Arabic (Libya)
uk: Арабська (Лівія)

en: Arabic (Algeria)
uk: Арабська (Алжир)

en: Arabic (Morocco)
uk: Арабська (Марокко)

en: Arabic (Tunisia)
uk: Арабська (Туніс)

en: Arabic (Oman)
uk: Арабська (Оман)

en: Arabic (Yemen)
uk: Арабська (Ємен)

en: Arabic (Syria)
uk: Арабська (Сирія)

en: Arabic (Jordan)
uk: Арабська (Йорданія)

en: Arabic (Lebanon)
uk: Арабська (Ліван)

en: Arabic (Kuwait)
uk: Арабська (Кувейт)

en: Arabic (U.A.E.)
uk: Арабська (О.А.Е.)

en: Arabic (Bahrain)
uk: Арабська (Бахрейн)

en: Arabic (Qatar)
uk: Арабська (Катар)

en: Azeri (Latin)
uk: Азербайджанська (латиниця)

en: Azeri (Cyrillic)
uk: Азербайджанська (кирилиця)

en: Bengali Bangladesh
uk: Бенгальська (Бангладеш)

en: Cambodian
uk: Камбоджийська

en: Lang|Cherokee
uk: Черокі

en: Chinese (Taiwan)
uk: Китайська (Тайвань)

en: Chinese (PRC)
uk: Китайська (КНР)

en: Chinese (Hong Kong)
uk: Китайська (Гонконг)

en: Chinese (Singapore)
uk: Китайська (Сингапур)

en: Chinese (Macau)
uk: Китайська (Макао)

en: Croatian Bosnia/Herzegovina
uk: Хорватська (Боснія і Герцеговина)

en: Divehi
uk: Мальдівська

en: Flemish (Belgian Dutch)
uk: Фламандська (бельгійська голландська)

en: Edo
uk: Едо

en: English (British)
uk: Англійська (Великобританія)

en: English (US)
uk: Англійська (США)

en: English (Canada)
uk: Англійська (Канада)

en: English (Australian)
uk: Англійська (Австралія)

en: English (New Zealand)
uk: Англійська (Нова Зеландія)

en: English (Irish)
uk: Англійська (Ірландія)

en: English (South Africa)
uk: Англійська (ПАР)

en: English (Jamaica)
uk: Англійська (Ямайка)

en: English (Caribbean)
uk: Англійська (острови Карибського моря)

en: English (Belize)
uk: Англійська (Беліз)

en: English (Trinidad)
uk: Англійська (Тринідад)

en: English (Zimbabwe)
uk: Англійська (Зімбабве)

en: English (Philippines)
uk: Англійська (Філіппіни)

en: English (Indonesia)
uk: Англійська (Індонезія)

en: English (Hong Kong)
uk: Англійська (Гонконг)

en: English (India)
uk: Англійська (Індія)

en: English (Malaysia)
uk: Англійська (Малайзія)

en: Faeroese
uk: Фарерська

en: Lang|Farsi
uk: Фарсі

en: Filipino
uk: Філіппінська

en: French French
uk: Французька (Франція)

en: French Belgium
uk: Французька (Бельгія)

en: French Canadian
uk: Французька (Канада)

en: French Swiss
uk: Французька (Швейцарія)

en: French Luxembourg
uk: Французька (Люксембург)

en: French Monaco
uk: Французька (Монако)

en: French West Indies
uk: Французька (Вест-Індія)

en: French Réunion
uk: Французька (Реюньйон)

en: French D.R. Congo
uk: Французька (Конго)

en: French Senegal
uk: Французька (Сенегал)

en: French Camaroon
uk: Французька (Камерун)

en: French Côte d'Ivoire
uk: Французька (Кот-д’Івуар)

en: French Mali
uk: Французька (Малі)

en: French Morocco
uk: Французька (Марокко)

en: French Haiti
uk: Французька (Гаїті)

en: French North Africa
uk: Французька (Північна Африка)

en: Frisian
uk: Фризька

en: Fulfulde
uk: Фула

en: Gaelic (Scottish)
uk: Гаельська (Шотландія)

en: Gaelic (Irish)
uk: Гаельська (Ірландія)

en: German German
uk: Німецька (Німеччина)

en: German Swiss
uk: Німецька (Швейцарія)

en: German Austrian
uk: Німецька (Австрія)

en: German Luxembourg
uk: Німецька (Люксембург)

en: German Liechtenstein
uk: Німецька (Ліхтенштейн)

en: Hausa
uk: Хауса

en: Hawaiian
uk: Гавайська

en: Ibibio
uk: Ібібіо

en: Igbo
uk: Ігбо

en: Italian Swiss
uk: Італійська (Швейцарія)

en: Kanuri
uk: Канурі

en: Kashmiri (India)
uk: Кашмірська (Індія)

en: Konkani
uk: Конкані

en: Korean (Johab)
uk: Корейська (чжохаб)

en: Lithuanian (Classic)
uk: Литовська (класична)

en: Malay
uk: Малайська

en: Malay (Brunei)
uk: Малайська (Бруней)

en: Manipuri
uk: Маніпурська

en: Maori
uk: Маорійська

en: Mongolian (Cyrillic)
uk: Монгольська (кирилиця)

en: Nepali (India)
uk: Непальська (Індія)

en: Norwegian (Bokmal)
uk: Норвезька (книжна)

en: Norwegian (Nynorsk)
uk: Норвезька сучасна

en: Oromo
uk: Оромо

en: Papiamentu
uk: Пап’яменто

en: Portuguese (Portugal)
uk: Португальська (Португалія)

en: Portuguese (Brasil)
uk: Португальська (Бразилія)

en: Punjabi (India)
uk: Пенджабська (Індія)

en: Punjabi (Pakistan)
uk: Пенджабська (Пакистан)

en: Quecha (Bolivia)
uk: Кечуа (Болівія)

en: Quecha (Ecuador)
uk: Кечуа (Еквадор)

en: Quecha (Peru)
uk: Кечуа (Перу)

en: Rhaeto-Romanic
uk: Ретороманська

en: Romanian (Moldova)
uk: Румунська (Молдова)

en: Russian (Moldova)
uk: Російська (Молдова)

en: Sepedi
uk: Сепеді

en: Serbian (Cyrillic)
uk: Сербська (кирилиця)

en: Serbian (Latin)
uk: Сербська (латиниця)

en: Sindhi India
uk: Сіндхі (Індія)

en: Sindhi Pakistan
uk: Сіндхі (Пакистан)

en: Sorbian
uk: Вендська

en: Spanish (Traditional)
uk: Іспанська (традиційна)

en: Spanish Mexico
uk: Іспанська (Мексика)

en: Spanish (Modern)
uk: Іспанська (сучасна)

en: Spanish (Guatemala)
uk: Іспанська (Гватемала)

en: Spanish (Costa Rica)
uk: Іспанська (Коста-Рика)

en: Spanish (Panama)
uk: Іспанська (Панама)

en: Spanish (Dominican Republic)
uk: Іспанська (Домініканська Республіка)

en: Spanish (Venezuela)
uk: Іспанська (Венесуела)

en: Spanish (Colombia)
uk: Іспанська (Колумбія)

en: Spanish (Peru)
uk: Іспанська (Перу)

en: Spanish (Argentina)
uk: Іспанська (Аргентина)

en: Spanish (Ecuador)
uk: Іспанська (Еквадор)

en: Spanish (Chile)
uk: Іспанська (Чилі)

en: Spanish (Uruguay)
uk: Іспанська (Уругвай)

en: Spanish (Paraguay)
uk: Іспанська (Парагвай)

en: Spanish (Bolivia)
uk: Іспанська (Болівія)

en: Spanish (El Salvador)
uk: Іспанська (Сальвадор)

en: Spanish (Honduras)
uk: Іспанська (Гондурас)

en: Spanish (Nicaragua)
uk: Іспанська (Нікарагуа)

en: Spanish (Puerto Rico)
uk: Іспанська (Пуерто-Рико)

en: Spanish (United States)
uk: Іспанська (США)

en: Spanish (Latin America)
uk: Іспанська (Латинська Америка)

en: Sutu
uk: Сото

en: Swahili (Kenyan)
uk: Суахілі (Кенія)

en: Swedish (Sweden)
uk: Шведська (Швеція)

en: Swedish (Finland)
uk: Шведська (Фінляндія)

en: Lang|Syriac
uk: Сирійська

en: Tajik
uk: Таджицька

en: Tamazight (Arabic)
uk: Берберська (арабська)

en: Tamazight (Latin)
uk: Берберська (латиниця)

en: Tatar (Tatarstan)
uk: Татарська (Татарстан)

en: Tibetan (PRC)
uk: Тибетська (КНР)

en: Tibetan Bhutan
uk: Тибетська (Бутан)

en: Tigrinya Ethiopia
uk: Тигринійська (Ефіопія)

en: Tigrinyan Eritrea
uk: Тигринійська (Еритрея)

en: Tsonga
uk: Цонґа

en: Tswana
uk: Тсвана

en: Urdu (Pakistan)
uk: Урду (Пакистан)

en: Urdu (India)
uk: Урду (Індія)

en: Uzbek (Latin)
uk: Узбецька (латиниця)

en: Uzbek (Cyrillic)
uk: Узбецька (кирилиця)

en: Venda
uk: Венда

en: Xhosa
uk: Хоза

en: Lang|Yi
uk: Ї

en: Yoruba
uk: Йоруба

en: Zulu
uk: Зулуська

en: Styles (SubFamily)
uk: Стилі (підгарнітура)

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Family
uk: Гарнітура

en: Fullname
uk: Повна назва

en: UniqueID
uk: Ідентифікатор

en: Version
uk: Версія

en: Trademark
uk: Товарний знак

en: Manufacturer
uk: Виробник

en: Designer
uk: Дизайнер

en: Descriptor
uk: Дескриптор

en: Vendor URL
uk: URL виробника

en: Designer URL
uk: Сторінка дизайнера

en: License
uk: Ліцензія

en: License URL
uk: Сторінка ліцензії

en: Preferred Family
uk: Бажана гарнітура

en: Preferred Styles
uk: Бажані стилі

en: Compatible Full
uk: Повна сумісність

en: Sample Text
uk: Зразок тексту

en: CID findfont Name
uk: Назва findfont CID

en: WWS Family
uk: Гарнітура WWS

en: WWS Subfamily
uk: Підгарнітура WWS

en: Cyrillic & Supplement
uk: Додаткова кирилиця

en: Subscripts and Superscripts
uk: Верхні і нижні індекси

en: Numeric Forms
uk: Числові форми

en: Arrows (& Supplements A&B)
uk: Стрілки (з додатками A і B)

en: Mathematical Operators (Suppl. & Misc.)
uk: Математичні оператори (додаткові та інші)

en: Katakana & Phonetic Extensions
uk: Фонетичні розширення катакани

en: Bopomofo & Extended
uk: Додаткові бопомофо

en: Non-Basic Multilingual Plane
uk: Небазова багатомовна область

en: Arabic Presentation Forms-A
uk: форми відтворення арабської A

en: Arabic Presentation Forms-B
uk: Форми відтворення арабської B

en: Yi Syllables/Radicals
uk: Склади/Радикали Ї

en: Tagalog/Hanunno/Buhid/Tagbanwa
uk: Тагалог/Ханунно/Бухід/Таґбанва

en: Musical Symbols, Byzantine & Western
uk: Музичні символи, візантійські і західні

en: Private Use (planes 15&16)
uk: Приватне використання (області 15 і 16)

en: Linear B Syllabary/Ideograms, Agean Num.
uk: Лінійна писемність B, склади, агейські числа

en: Cuneiform Numbers & Punctuation
uk: Клинописні числа і пунктуація

en: Sudanese
uk: Суданська

en: Carian/Lycian/Lydian
uk: Карійська/Лікійська/Лідійська

en: Mahjong & Domino Tiles
uk: Плитки маджонґ і доміно

en: Unassigned Bit 123
uk: Непризначений біт 123

en: Unassigned Bit 124
uk: Непризначений біт 124

en: Unassigned Bit 125
uk: Непризначений біт 125

en: Unassigned Bit 126
uk: Непризначений біт 126

en: Unassigned Bit 127
uk: Непризначений біт 127

en: 1252, Latin-1
uk: 1252, латиниця-1

en: 1250, Latin-2 (Eastern Europe)
uk: 1250, латиниця-2 (Східна Європа)

en: 1251, Cyrillic
uk: 1251, кирилиця

en: 1253, Greek
uk: 1253, грецька

en: 1254, Turkish
uk: 1254, турецька

en: 1255, Hebrew
uk: 1255, іврит

en: 1256, Arabic
uk: 1256, арабська

en: 1257, Windows Baltic
uk: 1257, Windows-балтійська

en: 1258, Vietnamese
uk: 1258, в’єтнамська

en: Reserved Bit 9
uk: Зарезервований біт 9

en: Reserved Bit 10
uk: Зарезервований біт 10

en: Reserved Bit 11
uk: Зарезервований біт 11

en: Reserved Bit 12
uk: Зарезервований біт 12

en: Reserved Bit 13
uk: Зарезервований біт 13

en: Reserved Bit 14
uk: Зарезервований біт 14

en: Reserved Bit 15
uk: Зарезервований біт 15

en: 874, Thai
uk: 874, тайська

en: 932, JIS/Japan
uk: 932, JIS/японська

en: 936, Simplified Chinese
uk: 936, спрощена китайська

en: 949, Korean Wansung
uk: 949, корейська вансунь

en: 950, Traditional Chinese
uk: 950, традиційна китайська

en: 1361, Korean Johab
uk: 1361, корейська чжохаб

en: Reserved Bit 22
uk: Зарезервований біт 22

en: Reserved Bit 23
uk: Зарезервований біт 23

en: Reserved Bit 24
uk: Зарезервований біт 24

en: Reserved Bit 25
uk: Зарезервований біт 25

en: Reserved Bit 26
uk: Зарезервований біт 26

en: Reserved Bit 27
uk: Зарезервований біт 27

en: Reserved Bit 28
uk: Зарезервований біт 28

en: Mac Roman
uk: Mac-романська

en: OEM Charset
uk: Набір символів OEM

en: Symbol Charset
uk: Набір символів

en: Reserved Bit 32
uk: Зарезервований біт 2

en: Reserved Bit 33
uk: Зарезервований біт 33

en: Reserved Bit 34
uk: Зарезервований біт 34

en: Reserved Bit 35
uk: Зарезервований біт 35

en: Reserved Bit 36
uk: Зарезервований біт 36

en: Reserved Bit 37
uk: Зарезервований біт 37

en: Reserved Bit 38
uk: Зарезервований біт 38

en: Reserved Bit 39
uk: Зарезервований біт 39

en: Reserved Bit 40
uk: Зарезервований біт 40

en: Reserved Bit 41
uk: Зарезервований біт 41

en: Reserved Bit 42
uk: Зарезервований біт 42

en: Reserved Bit 43
uk: Зарезервований біт 43

en: Reserved Bit 44
uk: Зарезервований біт 44

en: Reserved Bit 45
uk: Зарезервований біт 45

en: Reserved Bit 46
uk: Зарезервований біт 46

en: Reserved Bit 47
uk: Зарезервований біт 47

en: 869, IBM Greek
uk: 869, IBM-грецька

en: 866, MS-DOS Russian
uk: 866, MS-DOS-російська

en: 865, MS_DOS Nordic
uk: 865, MS_DOS-північна

en: 864, Arabic
uk: 864, арабська

en: 863, MS-DOS Canadian French
uk: 863, MS-DOS-французька (Канада)

en: 862, Hebrew
uk: 862, іврит

en: 861, MS-DOS Icelandic
uk: 861, MS-DOS-ісландська

en: 860, MS-DOS Portuguese
uk: 860, MS-DOS-португальська

en: 857, IBM Turkish
uk: 857, IBM-турецька

en: 855, IBM Cyrillic; primarily Russian
uk: 855, IBM-кирилиця; в основному російська

en: 775, MS-DOS Baltic
uk: 775, MS-DOS-балтійська

en: 737, Greek; former 437 G
uk: 737, грецька; раніше 437 G

en: 708, Arabic ASMO 708
uk: 708, арабська ASMO 708

en: 850, WE/Latin 1
uk: 850, ЗЄ/латинська 1

en: 437, US
uk: 437, США

en: String ID
uk: Ід. рядка

en: String
uk: Рядок

en: Feature Tags
uk: Теґи модифікацій

en: Friendly Name
uk: Зручна назва

en: Name
uk: Назва

en: No Grid Fit
uk: Без відповідності піксельній сітці

en: Grid Fit
uk: Відповідно піксельній сітці

en: No Anti-Alias
uk: Без згладжування

en: Anti-Alias
uk: Зі згладжуванням

en: No Symmetric-Smooth
uk: Без симетричного згладжування

en: Symmetric-Smoothing
uk: З симетричним згладжуванням

en: No Grid Fit w/ Sym-Smooth
uk: Без піксельної сітки зі згладжуванням символів

en: Grid Fit w/ Sym-Smooth
uk: Піксельна сітка зі згладжуванням символів

en: Gasp|For Pixels Per EM <= Value
uk: Для значень пікселів на em <= значення

en: Gasp|Grid Fit
uk: Піксельна сітка

en: Gasp|Anti-Alias
uk: Згладжування

en: Gasp|Symmetric Smoothing
uk: Симетричне згладжування

en: Gasp|Grid Fit w/ Sym Smooth
uk: Піксельна сітка зі згладжуванням символів

en: Cubic
uk: Кубічні

en: Quadratic
uk: Квадратичні

en: Layer|Foreground
uk: Передній план

en: Layer|Background
uk: Тло

en: Layer Name
uk: Назва шару

en: Curve Type
uk: Тип кривої

en: Type
uk: Тип

en: Orig layer
uk: Поч. шар

en: Set Name
uk: Встановити назву

en: Glyphs in the set
uk: Гліфи у наборі

en: Class Name
uk: Назва класу

en: Key
uk: Ключ

en: Value
uk: Значення

note: GT: The words "true" and "false" should be left untranslated. We are restricted GT: here by what PostScript understands, and it only understands the English GT: words. You may, of course, change it to something like ("true" (vrai) ou "false" (faux))
en: Bad type
uk: Помилковий тип

en: Expected array of numbers.
    Failed to parse "%.*s" as a number.
uk: Мало бути вказано масив чисел.
    Не вдалося обробити «%.*s» як число.

en: Expected boolean value.
    ("true" or "false")
uk: Мало бути вказано булеве значення.
    ("true" або "false")

en: Expected PostScript code.
    Which usually begins with a "{" and ends with a "}".
uk: Мало бути вказано код PostScript.
    Зазвичай, такий код починається з «{» і завершується на «}».

en: Expected number.
uk: Мало бути вказано число.

en: No Name
uk: Немає назви

en: Please specify a name for this mark class or set
uk: Будь ласка, вкажіть назву цього класу або набору позначок.

en: Mark class/set names should not contain spaces.
uk: У назвах класів і наборів позначок не повинно міститися пробілів.

en: Duplicate Name
uk: Дублювання назви

en: This name was previously used to identify mark class/set #%d.
uk: Цю назву вже було використано для позначення класу або набору позначок №%d.

en: Mark Class was in use
uk: Клас позначок вже використано

en: This mark class (%s) was used in lookup %s
uk: Цей клас позначок (%s) було використано у фільтрі %s

en: Mark Set was in use
uk: Набір позначок вже використовується

en: This mark set (%s) was used in lookup %s
uk: Цей набір позначок (%s) було використано у фільтрі %s

en: Bad Family Name
uk: Помилкова назва гарнітури

en: Bad Family Name, must begin with an alphabetic character.
uk: Помилкова назва гарнітури, назва має починатися з літери абетки.

en: A PostScript name should be ASCII
    and must not contain (){}[]<>%%/ or space
    and must be shorter than 63 characters
uk: Назва Postscript має складатися з символів ASCII і
    не має містити символів (){}[]<>%%/ або пробілів,
    а також перевищувати у довжину 63 символи.

en: A Font Family name is required
uk: Мало бути вказано назву гарнітури шрифту

en: Bad Font Family Name
uk: Помилкова назва гарнітури шрифту

en: Some versions of Windows will refuse to install postscript fonts if the familyname is longer than 31 characters. Do you want to continue anyway?
uk: У деяких версіях Windows встановлення шрифтів postscript неможливе, якщо назва гарнітури є довшою за 31 символ. Бажаєте продовжувати виконання дії попри це?

en: Some versions of Windows will refuse to install postscript fonts if the fontname is longer than 31 characters. Do you want to continue anyway?
uk: У деяких версіях Windows встановлення шрифтів postscript неможливе, якщо назва шрифту є довшою за 31 символ. Бажаєте продовжувати виконання дії попри це?

en: Adobe's fontname spec (5088.FontNames.pdf) says that fontnames should not be longer than 29 characters. Do you want to continue anyway?
uk: У специфікації назв шрифтів Adobe (5088.FontNames.pdf) вимагається, щоб назви шрифту складалися не більше, ніж з 29 символів. Бажаєте продовжувати з поточною назвою?

en: A PostScript name should be ASCII
    and must not contain (){}[]<>%%/ or space
uk: Назва Postscript має складатися з символів ASCII і
    не має містити символів (){}[]<>%%/ або пробілів

en: Version %.20s
uk: Версія %.20s

en: Detach from PostScript Names
uk: Від’єднати від назв PostScript

en: Same as PostScript Names
uk: Збігаються з назвами PostScript

en: Multi-line edit
uk: Багаторядковий текст

en: %1$.30s string for %2$.30s
uk: Рядок %1$.30s для %2$.30s

en: Using the OFL for your open fonts
uk: Використання OFL для ваших відкритих шрифтів

en: The OFL is a community-approved software license designed for libre/open font projects. 
    Fonts under the OFL can be used, studied, copied, modified, embedded, merged and redistributed while giving authors enough control and artistic integrity. For more details including an FAQ see http://scripts.sil.org/OFL. 
    
    This font metadata will help users, designers and distribution channels to know who you are, how to contact you and what rights you are granting. 
    When releasing modified versions, remember to add your additional notice, including any extra Reserved Font Name(s). 
    
    Have fun designing open fonts!
uk: OFL — затверджені спільнотою умови ліцензування програмного забезпечення, розроблені для проектів вільних/відкритих шрифтів. 
    Шрифти з умовами ліцензування OFL можна використовувати, вивчати, копіювати, змінювати, вбудовувати, об’єднувати з іншими шрифтами та поширювати без обмеження керування та художньої цілісності для авторів. Докладніше про це можна дізнатися зі списку поширених питань та відповідей на них за адресою http://scripts.sil.org/OFL. 
    
    За допомогою метаданих цього шрифту користувачам, дизайнерам та розповсюджувачам буде простіше дізнатися про вас, зв’язатися із вами та визначити свої права щодо вашого твору. 
    Якщо ви випускаєте змінену версію, не забудьте додати власну нотатку, зокрема вказати усі додаткові зарезервовані назви шрифтів. 
    
    Приємного вам створення відкритих шрифтів!

en: Slant:
uk: Нахил:

en: Space:
uk: Пробіл:

en: Stretch:
uk: Розтягування:

en: Quad:
uk: Квадрат:

en: Shrink:
uk: Стискання:

en: XHeight:
uk: Висота малих:

note: GT: Extra Space, see below for a full comment GT: Extra Space
en: Extra Sp:
uk: Дод. пробіл:

en: In an italic font the horizontal change per unit vertical change
uk: У курсивних шрифтах горизонтальна зміна на одиницю вертикальної зміни

en: The amount of space between words when using this font
uk: Інтервал між словами у разі використання цього шрифту

en: The amount of stretchable space between words when using this font
uk: Наскільки може збільшуватися інтервал між словами у разі використання цього шрифту

en: The amount the space between words may shrink when using this font
uk: Наскільки може зменшуватися інтервал між словами у разі використання цього шрифту

en: The height of the lower case letters with flat tops
uk: Висота літер нижнього регістру з плоскими вершинами

en: The width of one em
uk: Ширина одного em

en: Either:
    The amount of extra space to be added after a sentence
    Or the space to be used within math formulae
uk: Можливі варіанти:
    Це ширина додаткового пробілу, який слід додати після речення,
    Це пробіл, який буде використано у математичних формулах.

en: Duplicate StyleSet Name
uk: Повторення назви StyleSet

en: The feature '%c%c%c%c' is named twice in language %s
    %.80s
    %.80s
uk: Модифікація «%c%c%c%c» названо двічі у мові %s
    %.80s
    %.80s

en: Bad hex number
uk: Помилкове шістнадцяткове число

en: Bad hex number in %s
uk: Помилкове шістнадцяткове число у %s

en: Font Information Dialog
uk: Діалогове вікно відомостей щодо шрифту

en: Bad Grid Fitting table
uk: Помилкова таблиця прив’язки до піксельної сітки

en: The 'gasp' (Grid Fit) table must end with a pixel entry of 65535
uk: Таблиця «gasp» (піксельної сітки) має завершуватися записом для пікселя 65535

en: Bad Copyright
uk: Помилкове повідомлення про авторські права

en: Copyright text (in the Names pane) must be entirely ASCII. So, use (c) instead of ©.
uk: Запис авторських прав (на панелі «Назви») має бути вказано символами ASCII. Тому використовуйте (c) замість ©.

en: Bad Human Fontname
uk: Помилкова письмова назва шрифту

en: The human-readable fontname text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
uk: Запис зручної для читання назви шрифту (на панелі «Назви») має бути вказано символами ASCII.

en: Bad Weight
uk: Помилкова вага

en: The weight text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
uk: Запис ваги (на панелі «Назви») має бути вказано символами ASCII.

en: Bad Version
uk: Помилкова версія

en: The version text (in the Names pane) must be entirely ASCII.
uk: Запис версії (на панелі «Назви») має бути вказано символами ASCII.

en: Deleting a layer cannot be UNDONE!
uk: Вилучення шару не можна буде скасувати!

en: You are about to delete a layer.
    This will lose all contours in that layer.
    If this is the last quadratic layer it will
    lose all truetype instructions.
    
    Deleting a layer cannot be undone.
    
    Is this really your intent?
uk: Ви наказали програмі вилучити шар.
    У результатів буде вилучено всі контури
    у цьому шарі. Якщо цей шар буде останнім
    квадратичним, буде втрачено всі інструкції truetype.
    
    Ви не зможете скасувати вилучення шару.
    
    Ви хотіли саме цього?

en: Removing instructions cannot be UNDONE!
uk: Вилучення інструкцій не можна буде скасувати!

en: You are about to change the last quadratic
    layer to cubic. When this happens FontForge
    will remove all truetype instructions.
    
    This cannot be undone.
    
    Is this really your intent?
uk: Ви наказали програмі змінити останній
    квадратичний шар на кубічний. Після такої зміни
    FontForge вилучить всі інструкції truetype.
    
    Скасувати таке вилучення неможливо.
    
    Ви хотіли саме цього?

en: FontForge supports at most %d layers
uk: У FontForge передбачено підтримку не більше ніж %d шарів

en: Too many Unique Font IDs
uk: Занадто багато унікальних ідентифікаторів шрифту

en: You should only specify the TrueType Unique Font Identification string in one language. This font has more. Do you want to continue anyway?
uk: Ви вказали рядок унікального ідентифікатор шрифту TrueType лише однією мовою. У шрифті декілька мов. Бажаєте продовжувати?

en: _Italic Angle:
uk: _Кут курсиву:

en: Underline _Position:
uk: Позиція пі_дкреслювання:

en: Underline|_Height:
uk: _Висота:

en: _Em Size:
uk: _Розмір em:

en: _Ascent:
uk: _Акцент:

en: _Descent:
uk: _Нижній акцент:

en: De_sign Size:
uk: Про_ектний розмір:

en: _Bottom
uk: В _кінець

en: _Top
uk: На _початок

en: Style _ID:
uk: _Ід. стилю:

en: Bad Design Size Info
uk: Помилкові дані щодо проектованого розміру

en: If the design size is 0, then all other fields on that pane must be zero (or unspecified) too.
uk: Якщо проектним розміром є 0, всі інші поля цієї панелі має бути заповнено нулями (або не вказано значень для цих полів).

en: If you specify a style id for the design size, then you must specify a style name
uk: Якщо було вказано ідентифікатор стилю для проектного розміру, слід вказати також і назву стилю.

en: If you specify a style name for the design size, then you must specify a style id
uk: Якщо було вказано назву стилю для проектного розміру, слід вказати також і ідентифікатор стилю.

en: If you specify a design size, it must be positive
uk: Якщо вказано проектний розмір, це значення має бути додатнім.

en: In the design size range, the bottom field must be less than the design size.
uk: У діапазоні проектних розмірів значення у нижньому полі має бути меншим за значення проектного розміру.

en: In the design size range, the bottom top must be more than the design size.
uk: У діапазоні проектних розмірів значення у верхньому полі має бути більшим за значення проектного розміру.

en: If you specify a style id for the design size, then you must specify a size range
uk: Якщо було вказано ідентифікатор стилю для проектного розміру, слід вказати також і діапазон розмірів.

en: If you specify a design size range, then you are supposed to specify a style id and style name too. FontForge will allow you to leave those fields blank, but other applications may not.
uk: Якщо ви вказуєте діапазон проектованих розмірів, вам слід вказати також ідентифікатор стилю та назву стилю. FontForge надасть вам змогу не заповнювати ці поля, але інші програми можуть вимагати їхнього заповнення.

en: sfnt Revision:
uk: Версія sfnt:

en: Woff Major Version:
uk: Основна версія Woff:

en: Woff Minor Version:
uk: Додаткова версія Woff:

en: MS Code Pages
uk: Кодові сторінки MS

en: Unicode Ranges
uk: Діапазони Unicode

en: _Version
uk: _Версія

en: Weight, Width, Slope Only
uk: Лише насиченість, ширина і нахил

en: _Weight Class
uk: _Клас насиченості

en: HHead _Line Gap:
uk: Проміжок _лінії HHead:

en: Typo Line _Gap:
uk: _Проміжок типографської лінії:

en: VHead _Column Spacing:
uk: VHead і_нтервал між стовпчиками:

en: Win Ascent:
uk: Win-акцент:

en: Win _Ascent Offset:
uk: Win-відступ _акценту:

en: Win Descent:
uk: Нижній акцент Win:

en: Win _Descent Offset:
uk: Win-відступ _нижнього акценту:

en: Typo Ascent:
uk: Типографський верхній акцент:

en: _Typo Ascent Offset:
uk: _Типографський відступ акценту:

en: T_ypo Descent Offset:
uk: Т_ипографський відступ нижнього акценту:

en: Typo Descent:
uk: Типографський нижній акцент:

en: HHead Ascent:
uk: HHead акцент:

en: _HHead Ascent Offset:
uk: HHead-відс_туп акценту:

en: HHead De_scent Offset:
uk: HHead-ві_дступ нижнього акценту:

en: HHead Descent:
uk: HHead нижній акцент:

en: Ca_pital Height:
uk: _Висота прописної:

en: _X Height:
uk: В_исота X:

en: Strikeout
uk: Перекреслений

en: Bad IBM Family
uk: Помилкова гарнітура IBM

en: Tag must be 4 characters long
uk: Теґ має складатися з 4 символів

en: A tag must be 4 ASCII characters
uk: У тезі має бути 4 символи ASCII

en: Ascent and Descent must be positive and their sum less than 16384
uk: Значення для верхнього і нижнього акцентів мають бути додатними з сумою, що не перевищує 16384

en: Bad Ascent/Descent
uk: Помилковий верхній/нижній акцент

en: A style may not have both condense and extend set (it makes no sense)
uk: У визначенні стилю не можна одночасно вказувати, що шрифт є стиснутим і розтягненим (це не має сенсу)

en: Bad Style
uk: Помилковий стиль

en: Glyph names should be limited to characters in the ASCII character set,
    but there are names in this namelist which use characters outside
    that range.
uk: Назви гліфів мають складатися з символів набору символів ASCII,
    але у списку назв містяться назви, що складаються з символів
    поза цим набором.

en: Namelist contains non-ASCII names
uk: У списку назв містяться назви, що складаються не з символів ASCII

en: Change
uk: Змінити

en: Retain
uk: Зберегти

en: Change UniqueID?
uk: Змінити UniqueID?

en: You have changed this font's name without changing the UniqueID (or XUID).
    This is probably not a good idea, would you like me to
    generate a random new value?
uk: Вами було змінено назву цього шрифту без внесення змін до UniqueID (або XUID).
    Цього не варто робити, бажаєте, щоб програма створила випадкове нове
    значення?

en: Win Ascent Offset:
uk: Win-відступ акценту:

en: Win Descent Offset:
uk: Win-відступ нижнього акценту:

en: Typo Ascent Offset:
uk: Типографський відступ акценту:

en: Typo Descent Offset:
uk: Типографський відступ нижнього акценту:

en: HHead Ascent Offset:
uk: HHead-відступ акценту:

en: HHead Descent Offset:
uk: HHead-відступ нижнього акценту:

note: GT: TeX parameters for math fonts. "Num" means numerator, "Denom" GT: means denominator, "Sup" means superscript, "Sub" means subscript
en: Num1:
uk: Чис1:

en: Denom1:
uk: Знам1:

en: Num2:
uk: Чис2:

en: Num3:
uk: Чис3:

en: Denom2:
uk: Знам2:

en: Sub1:
uk: Ниж1:

en: Sub2:
uk: Ниж2:

en: Sup1:
uk: Верх1:

en: Sup2:
uk: Верх2:

en: Sup3:
uk: Верх3:

en: Axis Ht:
uk: Висота вісі:

en: Delim1:
uk: Обмеж1:

en: Delim2:
uk: Обмеж2:

en: SubDrop:
uk: Відсування нижніх:

en: SupDrop:
uk: Відсування верхніх:

en: Amount to raise baseline for numerators in display styles
uk: Відстань, на яку буде піднято лінію шрифту чисельників у основних стилях

en: Amount to raise baseline for numerators in non-display styles
uk: Відстань, на яку буде піднято лінію шрифту чисельників у неосновних стилях

en: Amount to raise baseline for numerators in non-display atop styles
uk: Відстань, на яку буде піднято лінію шрифту чисельників у неосновних верхніх стилях

en: Amount to lower baseline for denominators in display styles
uk: Відстань, на яку буде знижено лінію шрифту для знаменників у основних стилях

en: Amount to lower baseline for denominators in non-display styles
uk: Відстань, на яку буде знижено лінію шрифту для знаменників у неосновних стилях

en: Amount to raise baseline for superscripts in display styles
uk: Відстань, на яку буде піднято лінію шрифту для верхніх індексів у основних стилях

en: Amount to raise baseline for superscripts in non-display styles
uk: Відстань, на яку буде піднято лінію шрифту для верхніх індексів у неосновних стилях

en: Amount to raise baseline for superscripts in modified styles
uk: Відстань, на яку буде піднято лінію шрифту для верхніх індексів у змінених стилях

en: Amount to lower baseline for subscripts in display styles
uk: Відстань, на яку буде знижено лінію шрифту нижніх індексів у основних стилях

en: Amount to lower baseline for subscripts in non-display styles
uk: Відстань, на яку буде знижено лінію шрифту нижніх індексів у неосновних стилях

en: Amount above top of large box to place baseline of superscripts
uk: Відстань над верхньою межею великої комірки для розташування лінії шрифту верхніх індексів

en: Amount below bottom of large box to place baseline of subscripts
uk: Відстань під нижньою межею великої комірки для розташування лінії шрифту нижніх індексів

en: Size of comb delimiters in display styles
uk: Розмір роздільників комірок у основних стилях

en: Size of comb delimiters in non-display styles
uk: Розмір роздільників комірок у неосновних стилях

en: Height of fraction bar above base line
uk: Висота риски дробу над лінією шрифту

note: GT: Default Rule Thickness. A rule being a typographic term for a straight GT: black line on a printed page.
en: Def Rule Thick:
uk: Типова товщина лінійки:

note: GT: I don't really understand these "Big Op Space" things. They have GT: something to do with TeX and are roughly defined a few strings down
en: Big Op Space1:
uk: Вел. інтер. оп1:

en: Big Op Space2:
uk: Вел. інтер. оп2:

en: Big Op Space3:
uk: Вел. інтер. оп3:

en: Big Op Space4:
uk: Вел. інтер. оп4:

en: Big Op Space5:
uk: Вел. інтер. оп5:

en: Default thickness of over and overline bars
uk: Типова товщина рисок під- і надкреслювання

en: The minimum glue space above a large displayed operator
uk: Мінімальний прості для склеювання над великим показаним оператором

en: The minimum glue space below a large displayed operator
uk: Мінімальний прості для склеювання під великим показаним оператором

en: The minimum distance between a limit's baseline and a large displayed
    operator when the limit is above the operator
uk: Мінімальна відстань між лінією шрифту межі і великим оператором
    основним шрифтом, якщо межу вказано над оператором

en: The minimum distance between a limit's baseline and a large displayed
    operator when the limit is below the operator
uk: Мінімальна відстань між лінією шрифту межі і великим оператором
    основним шрифтом, якщо межу вказано під оператором

en: The extra glue place above and below displayed limits
uk: Додатковий простір для склеювання над і під показаними межами

note: GT: More Parameters
en: More Params
uk: Додаткові параметри

en: Math Sp:
uk: Мат. пробіл:

en: Do it
uk: Зробити

en: Cannot be Undone
uk: Неможливо скасувати

en: The Merge operation cannot be reverted.
    Do it anyway?
uk: Дію з об’єднання не можна буде скасувати.
    Виконати цю дію?

en: Select lookups from other fonts
uk: Вибір фільтрувань з інших шрифтів

en: Import Lookup
uk: Імпортувати фільтрування

en: Kerning State Machine
uk: Автомат стану кернінґу

en: Indic State Machine
uk: Скінченний автомат для індійської

en: Contextual State Machine
uk: Автомат контекстуального стану

en: (kerning class)
uk: (клас кернінґу)

en: Not attached to a feature
uk: Не пов’язано з модифікацією

en:  Used in %s
uk:  Використано у %s

en: No data
uk: Немає даних

en: This lookup contains no data
uk: У цьому фільтруванні не міститься жодних даних

en: Feature file?
uk: Файл модифікацій?

en: Cannot open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: An error occurred writing %s
uk: Під час спроби запису до %s сталася помилка

en: Output error
uk: Помилка виведення даних

en: Feature tags will be removed
uk: Теґи модифікацій буде вилучено

en: Lookups will be removed
uk: Фільтрування буде вилучено

en: Warning: There are already some 'aalt' lookups in
    the font. If you proceed with this command those
    lookups will be removed and new lookups will be
    generated. The old information will be LOST.
     Is that what you want?
uk: Попередження: у шрифті вже є декілька фільтрувань «aalt».
    Якщо цю команду буде виконано, фільтрування буде
    вилучено, замість них буде створено нові фільтрування.
    Всі попередні дані буде ВТРАЧЕНО. Ви хотіли саме
    цього?

en: Warning: There are already some 'aalt' lookups in
    the font but there are other feature tags associated
    with these lookups. If you proceed with this command
    the 'aalt' tag will be removed from those lookups,
    and new lookups will be generate which will NOT be
    associated with the other feature tag(s).
     Is that what you want?
uk: Попередження: у шрифті вже є якісь фільтрування «aalt»,
    але інші теґи модифікацій, пов’язані з цими
    фільтруваннями. Якщо ви продовжите виконання цієї
    команди з цих фільтрувань буде вилучено теґ «aalt»,
    потім буде створено нові фільтрування, які НЕ буде
    пов’язано з іншими теґами модифікацій.
     Ви хочете саме цього?

en: Warning: There are already some 'aalt' lookups in
    the font, some have no other feature tags associated
    with them and these will be removed, others have other
    tags associated and these will remain while the 'aalt'
    tag will be removed from the lookup -- a new lookup
    will be generated which is not associated with any
    other feature tags.
     Is that what you want?
uk: Попередження: у шрифті вже є якісь фільтрування «aalt»,
    деякі не мають інших теґів модифікацій, пов’язаних з
    ними (ці фільтрування буде вилучено), інші мають такі
    теґи (ці фільтрування буде залишено), але теґ
    «aalt» буде вилучено з фільтрування, буде створено нове
    фільтрування, які НЕ буде пов’язано з іншими теґами
    модифікацій.
     Ви хочете саме цього?

en: _Apply to All
uk: З_астосувати до всіх

en: _Apply to Selection
uk: _Застосувати до позначених

en: Apply change to which lookups?
uk: До яких фільтрувань слід застосувати зміну?

en: Apply to:
uk: Застосувати до:

en: _Up
uk: В_гору

en: _Down
uk: В_низ

en: _Sort
uk: _Впорядкувати

en: Add _Lookup
uk: Додати _фільтрування

en: Add Sub_table
uk: Додати підт_аблицю

en: Edit _Metadata
uk: Змінити _метадані

en: _Edit Data
uk: Зм_інити дані

en: De_lete
uk: Ви_лучити

en: _Merge
uk: _Об’єднати

en: Sa_ve Lookup...
uk: З_берегти фільтрування…

en: Add Language to Script...
uk: Додати мову до писемності…

en: Remove Language from Script...
uk: Вилучити запис мови з писемності…

en: _Add 'aalt' features
uk: _Додати модифікації «aalt»

en: Add 'D_FLT' script
uk: Додати скрипт «D_FLT»

en: _Revert All
uk: Ві_дновити всі

en: S_ave Feature File...
uk: З_берегти файл модифікацій…

en: Font Information for %.90s
uk: Відомості щодо шрифту для %.90s

en: Fo_ntname:
uk: _Назва шрифту:

en: _Family Name:
uk: Назва г_арнітури:

en: Name For Human_s:
uk: Зручна на_зва:

en: _Weight
uk: Нас_иченість

en: _Version:
uk: _Версія:

en: sfnt _Revision:
uk: В_ерсія sfnt:

en: If you leave this field blank FontForge will use a default based on
    either the version string above, or one in the 'name' table.
uk: Якщо ви не заповнюватимете цього поля, FontForge використає типове значення,
    визначене на основі рядка версії, вказаного вище, або значення з таблиці «name».

en: _Base Filename:
uk: Назва основного _файла:

en: Use this as the default base for the filename
    when generating a font.
uk: Використовувати цю типову основу для створення назв файлів
    під час створення шрифту.

note: GT: The space in front of "Same" makes things line up better
en:  Same as Fontname
uk:  Така сама, як і назва шрифту

en: Copy_right:
uk: Авто_рські права:

en: This must be ASCII, so you may not use the copyright symbol (use (c) instead).
uk: Тут мають бути лише символи ASCII, отже не можна використовувати символ © (замість нього слід використати (c)).

en: (Adobe now considers XUID/UniqueID unnecessary)
uk: (Adobe тепер вважає XUID/UniqueID необов’язковим)

en: Use XUID
uk: Використовувати XUID

en: Use UniqueID
uk: Використовувати UniqueID

en:  _Em Size:
uk:  _Розмір em:

en: _Scale Outlines
uk: _Масштабування обрисів

en: _Guess
uk: Визна_чити

en: Has _Vertical Metrics
uk: Має ве_ртикальну метрику

en: Interpretation:
uk: Інтерпретація:

en: Name List:
uk: Список назв:

en: Font Type:
uk: Тип шрифту:

en: _Outline Font
uk: _Каркасний шрифт

en: _Type3 Multi Layered Font
uk: _Багатошаровий шрифт Type3

en: Allow editing of multiple colors and shades, fills and strokes.
    Multi layered fonts can only be output as type3 or svg fonts.
uk: Дозволити редагування одразу декількох кольорів і форми, заповнення і
    штрихи. Дані багатошарових шрифтів можна вивести лише у файли типів type3 і svg.

en: _Stroked Font
uk: _Штриховий шрифт

en: Glyphs will be composed of stroked lines rather than filled outlines.
    All glyphs are stroked at the following width
uk: Гліфи будуть складатися зі штрихового обведення, а не заповнених обрисів.
    Товщину штрихів всіх гліфів визначає вказане значення.

en:   Stroke _Width:
uk:   _Ширина штриха:

en: All layers _cubic
uk: Всі шари _кубічні

en: Use cubic (that is postscript) splines to hold the outlines of all
    layers of this font. Cubic splines are generally easier to edit
    than quadratic (and you may still generate a truetype font from them).
uk: Використовувати кубічні сплайни (сплайни postscript) для зберігання
    даних обрисів на всіх шарах цього шрифту. Кубічні сплайни, зазвичай,
    простіші у редагуванні, ніж квадратичні (з них теж можна створити
    шрифт truetype).

en: All layers _quadratic
uk: Всі шари кв_адратичні

en: Use quadratic (that is truetype) splines to hold the outlines of all
    layers of this font rather than cubic (postscript) splines.
uk: Використовувати квадратичні сплайни (тобто truetype) для зберігання
    даних всіх шарів цього шрифту замість кубічних сплайнів (postscript).

en: _Mixed
uk: _Мішаний

en: The order of each layer of the font can be controlled
    individually. This might be useful if you wished to
    retain both quadratic and cubic versions of a font.
uk: Впорядкуванням кожного з шарів шрифту можна керувати окремо.
    Може бути корисним, якщо вам потрібні одразу квадратична і
    кубічна версії шрифту.

en: Guidelines:
uk: Напрямні:

en: Use quadratic splines for the guidelines layer of the font
uk: Використовувати квадратичні сплайни для шару напрямних шрифту

en: 
    Layers:
uk: 
    Шари:

en: The PostScript 'Private' dictionary gives you control over
    several font-wide versions of hinting.
    The 'Private' dictionary only applies to PostScript fonts.
uk: Приватний словник шрифтів PostScript надає вам змогу керувати
    декількома загальними для шрифтів версіями гінтінґу.
    Приватний словник застосовується лише до шрифтів PostScript.

en: _Histogram
uk: _Гістограма

en: Histogram Dialog
uk: Діалогове вікно гістограми

en: Width _Class
uk: _Клас ширини

en: P_FM Family
uk: _Гарнітура PFM

en: _Embeddable
uk: Вб_удовуваність

en: Can this font be embedded in a downloadable (pdf)
    document, and if so, what behaviors are permitted on
    both the document and the font.
uk: Визначає, чи можна вбудовувати цей шрифт до придатного до звантаження
    документа (pdf). Якщо це так, визначає можливості з обробки для
    документа і шрифту.

en: No Subsetting
uk: Без створення підмножин

en: If set then the entire font must be
    embedded in a document when any character is.
    Otherwise the document creator need
    only include the characters it uses.
uk: Якщо встановлено, слід вбудовувати весь шрифт,
    якщо було вбудовано один з його символів.
    Якщо не встановлено, програма для створення
    документа може вбудовувати лише потрібні символи.

en: Only Embed Bitmaps
uk: Лише вбудований растр

en: Only Bitmaps may be embedded.
    Outline descriptions may not be
    (if font file contains no bitmaps
    then nothing may be embedded).
uk: Вбудовувати можна лише растрові зображення.
    Описи обрисів не можна (якщо файл не містить
    растрових зображень, вбудовування взагалі
    неможливе).

en: Vendor ID:
uk: Ідентифікатор виробника:

en: _IBM Family:
uk: _Гарнітура IBM:

en: _OS/2 Version
uk: В_ерсія OS/2

en: The 'OS/2' table has changed slightly over the years.
    Generally fields have been added, but occasionally their
    meanings have been redefined.
uk: Таблиця «OS/2» з часом змінювалася.
    Загалом кажучи, до неї додавалися поля, але іноді
    значення полів також змінювалося.

en: Style Map:
uk: Карта стилю:

en: MS needs to know whether a font family's members differ
    only in weight, width and slope (and not in other variables
    like optical size).
uk: Для формату MS потрібно вказати, чи є елементи гарнітури шрифту
    відмінними лише за насиченістю, шириною та нахилом (а не іншими
    змінними, зокрема оптичним розміром).

en: Anything outside the OS/2 WinAscent &
    WinDescent fields will be clipped by windows.
    This includes marks, etc. that have been repositioned by GPOS.
    (The descent field is usually positive.)
    If the "[] Is Offset" checkbox is clear then
    any number you enter will be the value used in OS/2.
    If set then any number you enter will be added to the
    font's bounds. You should leave this
    field 0 and check "[*] Is Offset" in most cases.
    
    Note: WinDescent is a POSITIVE number for
    things below the baseline
uk: Всі елементи символі поза областю, обмеженою полями OS/2
    WinAscent і WinDescent буде обрізано windows.
    Це стосується позначок та інших елементів, розташування
    яких було змінено GPOS.
    (Значення у полі нижнього акценту зазвичай є додатним.)
    Якщо пункт «[] Є відступом» не позначено, у OS/2
    буде використано будь-яке введене вами значення.
    Якщо пункт буде позначено, введене вами значення буде
    додано до меж шрифту. Здебільшого, варто вказати у
    цьому полі 0 і позначити пункт «[*] Є відступом».
    
    Зауваження: значення WinDescent є ДОДАТНИМ для елементів
    під основною лінією шрифту.

en: Is Offset
uk: Є відступом

en: Really use Typo metrics
uk: Використовувати типографську метрику

en: The specification already says that the typo metrics should be
    used to determine line spacing. But so many
    programs fail to follow the spec. that MS decided an additional
    bit was needed to remind them to do so.
uk: У специфікації вже визначено, що для визначення інтервалів між
    рядками має бути використано типографічну метрику. Втім,
    специфікація виконується далеко не у всіх програмах. Тому MS
    вирішено визначити додатковий біт, який має вказувати таким
    програмам, що слід використовувати метрику.

en: The typo ascent&descent fields are>supposed<
    to specify the line spacing on windows.
    In fact usually the win ascent/descent fields do.
    (The descent field is usually negative.)
    If the "[] Is Offset" checkbox is clear then
    any number you enter will be the value used in OS/2.
    If set then any number you enter will be added to the
    Em-size. You should leave this
    field 0 and check "[*] Is Offset" in most cases.
    
    NOTE: Typo Descent is a NEGATIVE number for
    things below the baseline
uk: Типографічні поля верхнього і нижнього акцентів
    мали б вказувати на відстань між рядками у windows.
    Фактично ж, ця відстань визначається полями
    верхнього і нижнього акцентів win.
    (Значення поля нижнього акценту зазвичай є від’ємним)
    Якщо пункт «[] Є відступом» не позначено,
    OS/2 використовуватиме будь-яке введене вами значення.
    Якщо пункт позначено, до розміру у одиницях em буде
    додано вказане вами значення. Варто залишити значення
    0 і позначити пункт «[*] Є відступом».
    
    Зауваження: типографічний нижній акцент є
    ВІД’ЄМНИМ для елементів під основною лінією шрифту.

en: Sets the TypoLinegap field in the OS/2 table, used on MS Windows
uk: Встановлює значення поля TypoLinegap у таблиці OS/2, використовується у MS Windows

en: This specifies the line spacing on the mac.
    (The descent field is usually negative.)
    If the "[] Is Offset" checkbox is clear then
    any number you enter will be the value used in hhea.
    If set then any number you enter will be added to the
    font's bounds. You should leave this
    field 0 and check "[*] Is Offset" in most cases.
    
    NOTE: hhea Descent is a NEGATIVE value for things
    below the baseline
uk: Цей параметр визначає інтервал між рядками на mac.
    (Значення нижнього акценту зазвичай є від’ємним.)
    Якщо пункт «[] Є відступом» не позначено, будь-яке
    введене вами значення буде значенням, використаним
    у hhea. Якщо пункт буде позначено, будь-яке введене
    вами значення буде додано до меж шрифту. Здебільшого, варто вказати значення 0 і позначити
    пункт «[*] Є відступом».
    
    Зауваження: нижній акцент hhea є ВІД’ЄМНИМ значенням
    для елементів під лінією шрифту.

en: Sets the linegap field in the hhea table, used on the mac
uk: Встановлює значення поля linegap у таблиці hhea, що використовується у системах mac

en: Sets the linegap field in the vhea table.
    This is the horizontal spacing between rows
    of vertically set text.
uk: Встановлює значення поля linegap у таблиці vhea.
    Це значення визначає горизонтальний інтервал у
    вертикальних стовпцях символів.

en: This denotes the height of X.
uk: Позначає висоту X.

en: This denotes the height of x.
uk: Позначає висоту x.

en: SubscriptSuperUse|Default
uk: Типове

en: Pos
uk: Поз

en: PanoseUse|Default
uk: Типове

en: Unicode Ranges:
uk: Діапазони Unicode:

en: Default
uk: Типові

en: MS Code Pages:
uk: Кодові сторінки MS:

en: Misc.
uk: Інше

en: Metrics
uk: Метрика

en: Sub/Super
uk: Нижній/Верхній

en: Charsets
uk: Кодування

en: Gasp|_Version
uk: _Версія

en: Optimized For ClearType
uk: З оптимізацією для ClearType

en: Actually a bit in the 'head' table.
    If unset then certain East Asian fonts will not be hinted
uk: Бітове значення у таблиці «head».
    Якщо встановлено значення 0, для деяких східноазійських шрифтів не використовуватиметься гінтінґ.

en: The 'gasp' table gives you control over when grid-fitting and
    anti-aliased rasterizing are done.
    The table consists of an (ordered) list of pixel sizes each with
    a set of flags. Those flags apply to all pixel sizes bigger than
    the previous table entry but less than or equal to the current.
    The list must be terminated with a pixel size of 65535.
    Version 1 of the table contains two additional flags that
    apply to MS's ClearType rasterizer.
    
    The 'gasp' table only applies to truetype fonts.
uk: За допомогою таблиці «gasp» ви можете керувати розташуванням за
    сіткою та згладжуванням під час растеризації гліфів.
    Таблиця складається з впорядкованого списку розмірів у
    пікселях, кожен з набором бітових прапорців. Ці прапорці
    застосовуються для всіх розмірів у пікселях, що перевищують
    розміри попереднього запису у таблиці, але є меншими або
    рівними поточному розміру. Список має завершуватися на
    розмірі у пікселях, рівному 65535.
    У таблиці версії 1 міститься два додаткових прапорці, які
    стосуються растеризатора MS ClearType.
    
    Таблиця «gasp» застосовується лише до шрифтів truetype.

en: Gasp|_Default
uk: _Типово

en: _Language
uk: _Мовою

en: _String Type
uk: _Типом рядка

en: SortingScheme|Default
uk: Типово

en: To create a new name, left click on the <New> button, and select a locale.
    To change the locale, left click on it.
    To change the string type, left click on it.
    To change the text, left click in it and then type.
    To delete a name, right click on the name & select Delete from the menu.
    To associate or disassociate a truetype name to its postscript equivalent
    right click and select the appropriate menu item.
uk: Щоб створити нову назву, клацніть лівою на кнопці <Створити> і виберіть локаль.
    Щоб змінити локаль, клацніть лівою на поточній назві локалі.
    Щоб змінити тип рядка, клацніть лівою на поточному рядку.
    Щоб змінити текст, клацніть лівою на поточному і введіть новий текст.
    Щоб вилучити назву, клацніть правою на назві і виберіть пункт «Вилучити у меню.
    Щоб пов’язати або скасувати прив’язування назви truetype з еквівалентом
    postscript, клацніть правою на назві і виберіть відповідний пункт меню.

note: GT: when translating this please leave the "SIL Open Font License" in GT: English (possibly translating it in parentheses). I believe there GT: are legal reasons for this. GT: So "Añadir SIL Open Font License (licencia de fuentes libres)"
en: Add OFL
uk: Додати OFL

en: Click here to add the OFL metadata to your own font in the License and License URL fields. 
    Then click on the License field to fill in the placeholders in sync with OFL.txt.
uk: Натисніть тут, щоб додати метадані OFL до вашого власного шрифту у поля умов ліцензування та адреси цих умов. 
    Потім натисніть на полі «Ліцензія», щоб заповнити місця замінників синхронно з OFL.txt.

en: Click here for more information about the OFL (SIL Open Font License) 
    including the corresponding FAQ.
uk: Натисніть, щоб дізнатися більше про OFL (SIL Open Font License), 
    зокрема ознайомитися зі списком поширених питань та відповідей.

en: The OpenType Style Set features ('ss01'-'ss20') may
    be assigned human readable names here.
uk: Тут інструментами набору стилів OpenType («ss01» — «ss20»)
    можна надати зручні для запам’ятовування назви.

en: To create a new name, left click on the <New> button, and select a locale (language).
    To change the locale, left click on it.
    To change the feature, left click on it.
    To change the text, left click in it and then type.
uk: Щоб створити нову назву, клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Створити» і виберіть локаль (мову).
    Щоб змінити локаль, клацніть лівою на ній.
    Щоб змінити модифікацію, клацніть лівою на ній.
    Щоб змінити текст, клацніть лівою на ньому і введіть текст.

en: The font comment can contain whatever you feel it should
uk: У коментарі до шрифту можуть міститися довільні дані

en: The FONTLOG contains some description of the 
     font project, a detailed changelog, and a list of contributors
uk: У FONTLOG міститься опис проекту зі створення шрифту, 
     докладний журнал змін і список учасників розробки

en: These are not Anchor Classes. For them see the "Lookups" pane.
    (Mark Classes can control when lookups are active, they do NOT
     position glyphs.)
uk: Класів прив’язки немає. Їхній список можна знайти на панелі
    «Фільтрування. (Класи позначок керують активацією
    фільтрування, вони не розташовують самі гліфи.)

en: These are not Anchor Classes. For them see the "Lookups" pane.
    (Mark Sets, like Mark Classes can control when lookups are active,
     they do NOT position glyphs.)
uk: Класів прив’язки немає. Їхній список можна знайти на панелі
    «Фільтрування. (Набори позначок, як і класи позначок керують
    активацією фільтрування, вони не розташовують самі гліфи.)

en: Version, Major:
uk: Версія, основна:

en: If you leave this field blank FontForge will use a default based on
    either the version string, or one in the 'name' table.
uk: Якщо ви не заповнюватимете цього поля, FontForge використає типове значення,
    визначене на основі рядка версії або значення з таблиці «name».

en: Minor:
uk: Додаткова:

en: Metadata (xml):
uk: Метадані (xml):

en: ΤεΧ General
uk: ΤεΧ, загальні

en: ΤεΧ Math Symbol
uk: ΤεΧ, мат. символи

en: ΤεΧ Math Extension
uk: ΤεΧ, мат. додаток

en: The size (in points) for which this face was designed
uk: Розмір (у пунктах), для його спроектовано цей нарис

en: Size|Points
uk: пунктів

en: Design Range
uk: Діапазон кеглів

en: The range of sizes (in points) to which this face applies.
    Lower bound is exclusive, upper bound is inclusive.
uk: Діапазон розмірів (у пунктах), до якого можна застосовувати цей нарис.
    Нижня межа не включається, верхня включається.

en: _Bottom:
uk: Ни_жня границя:

en: _Top:
uk: _Верхня границя:

en: This is an identifying number shared by all members of
    this font family with the same style (I.e. 10pt Bold and
    24pt Bold would have the same id, but 10pt Italic would not
uk: Це розпізнавальне число, спільне для всіх елементів цього
    сімейства шрифтів з однаковим стилем (тобто 10 пт напівжирний
    і 24 пт напівжирний матимуть один ідентифікатор, а 10 пт
    курсив — інший).

en: Style Name:
uk: Назва стилю:

en: This provides a set of names used to identify the
    style of this font. Names may be translated into multiple
    languages (English is required, others are optional)
    All fonts with the same Style ID should share this name.
uk: Набір елементів, які потрібні для ідентифікації стилю
    шрифту. Назви елементів можна перекладати різними мовами
    (англійською обов’язково, іншими — ні). Цю назву слід
    використовувати для всіх шрифтів з однаковим ідентифікатором
    стилю.

en: To create a new name, left click on the <New> button, and select a locale (language).
    To change the locale, left click on it.
    To change the text, left click in it and then type.
uk: Щоб створити нову назву, клацніть лівою кнопкою миші на кнопці «Створити» і виберіть локаль (мову)
    Щоб змінити локаль, клацніть лівою на ній.
    Щоб змінити текст, клацніть лівою на ньому і введіть текст.

en: Mac Style Set:
uk: Набір стилів Mac:

en: FOND Name:
uk: Назва FOND:

en: Moves the currently selected lookup to be first in the lookup ordering
    or moves the currently selected subtable to be first in its lookup.
uk: Пересуває поточне позначення фільтрування на перше місце у списку фільтрувань
    або пересуває поточну позначену підтаблицю на перше місце у її фільтруванні.

en: Moves the currently selected lookup before the previous lookup
    or moves the currently selected subtable before the previous subtable.
uk: Пересуває поточне позначення фільтрування на місце перед попереднім у списку фільтрувань
    або пересуває поточну позначену підтаблицю на місце перед попередньою підтаблицею.

en: Moves the currently selected lookup after the next lookup
    or moves the currently selected subtable after the next subtable.
uk: Пересуває поточне позначення фільтрування на місце після наступного фільтрування
    або пересуває поточну позначену підтаблицю на місце після наступної підтаблиці.

en: Moves the currently selected lookup to the end of the lookup chain
    or moves the currently selected subtable to be the last subtable in the lookup
uk: Пересуває поточне позначення фільтрування на останнє місце у ланцюжку фільтрувань
    або пересуває поточну позначену підтаблицю на останнє місце у її фільтруванні

en: Sorts the lookups in a default ordering based on feature tags
uk: Виконує типове впорядкування фільтрувань на основі теґів модифікацій

en: Adds a new lookup after the selected lookup
    or at the start of the lookup list if nothing is selected.
uk: Додає нове фільтрування після позначеного фільтрування
    або на початку списку фільтрувань, якщо жодного з фільтрувань не позначено.

en: Adds a new lookup subtable after the selected subtable
    or at the start of the lookup if nothing is selected.
uk: Додає нову підтаблицю після позначеної підтаблиці
    або на початку списку фільтрування, якщо жодної з підтаблиць не позначено.

en: Edits a lookup or lookup subtable.
uk: Змінити фільтрування або підтаблицю фільтрування.

en: Edits the transformations in a lookup subtable.
uk: Змінити перетворення у підтаблиці фільтрування.

en: Deletes any selected lookups and their subtables, or deletes any selected subtables.
    This will also delete any transformations associated with those subtables.
uk: Вилучити всі позначені фільтрування та відповідні підтаблиці або вилучити всі позначені підтаблиці.
    Буде також вилучено всі перетворення, пов’язані з цими підтаблицями.

en: Merges two selected (and compatible) lookups into one,
    or merges two selected subtables of a lookup into one
uk: Об’єднує два позначені (і сумісні) фільтрування у одне,
    або об’єднує дві позначені підтаблиці фільтрування у одну.

en: Reverts the lookup list to its original condition.
    But any changes to subtable data will remain.
uk: Повертає початковий стан списку фільтрувань.
    Всі зміни у даних підтаблиць буде збережено.

en: Imports a lookup (and all its subtables) from another font.
uk: Імпортує фільтрування (і всі його підтаблиці) з іншого шрифту.

en: Creation Date:
uk: Дата створення:

en: Modification Date:
uk: Дата внесення змін:

en: This pane is informative only and shows the characters
    actually in the font. If you wish to set the OS/2 Unicode
    Range field, change the pane to
uk: Цю панель призначено лише для показу даних. Тут ви можете
    бачити список символів у шрифті. Якщо вам потрібно встановити
    значення діапазону Unicode OS/2, перейдіть на панель

en: OS/2 -> Charsets
uk: OS/2 -> Набори символів

en: Include Empty Blocks
uk: Включати порожні блоки

en: Click on a range to select characters in that range.
    Double click on a range to see characters that should be
    in the range but aren't.
uk: Клацніть на діапазоні, щоб вибрати символи у цьому діапазоні.
    Двічі клацніть на діапазоні, щоб переглянути символи, які мають
    бути у діапазоні, але їх там немає.

en: PS Names
uk: Назви PS

en: General
uk: Загальне

en: PS UID
uk: UID PS

en: PS Private
uk: Приватне PS

en: TTF Names
uk: Назви TTF

en: StyleSet Names
uk: Назви наборів стилів

en: Grid Fitting
uk: Піксельна сітка

en: Mark Classes
uk: Класи позначок

en: Mark Sets
uk: Набори позначок

en: OpenType|Lookups
uk: Фільтрування

en: Mac Features
uk: Модифікації Mac

en: Dates
uk: Дати

en: TrueTypeName|New
uk: Створити

en: gaspTableEntry|New
uk: Створити

en: PSPrivateDictKey|New
uk: Створити

en: _Don't Save
uk: _Не зберігати

en: Font %1$.40s in file %2$.40s has been changed.
    Do you want to save it?
uk: До шрифту %1$.40s у файлі %2$.40s внесено зміни.
    Бажаєте зберегти їх?

en: Save as _Directory
uk: Зберегти як _каталог

en: Save as...
uk: Зберегти як…

en: You tried to save with the filename %s but it was saved as %s.
uk: Ви намагалися зберегти файл з назвою %s, але його було збережено як %s.

en: Please choose File/Generate Fonts to save to other formats.
uk: Будь ласка, скористайтеся пунктом меню «Файл → Створити шрифти» для збереження у інших форматах.

en: Open Font
uk: Відкриття шрифту

en: Merge Feature Info
uk: Об’єднати відомості щодо шрифту

en: Failed to load kern data from %s
uk: Не вдалося завантажити дані кернінґу з %s

en: Load of Kerning Metrics Failed
uk: Не вдалося завантажити метрику кернінґу

en: Many Windows
uk: Багато вікон

en: This involves opening more than 10 windows.
    Is that really what you want?
uk: Буде відкрито понад 10 вікон.
    Це саме те, чого ви бажаєте?

en: Adobe says that "big" splines should not have extrema.
    But they don't define what big means.
    If the distance between the spline's end-points is bigger than this value, then the spline is "big" to fontforge.
uk: Adobe вважає, що «великі» сплайни не повинні містити точок екстремумів.
    Але немає загальноприйнятого визначення слова «великі».
    Якщо відстань між кінцевими точками сплайна перевищуватиме це значення, FontForge вважатиме сплайн «великим».

en: Extremum bound...
uk: Обмеження екстремумів…

en: Select by Script
uk: Вибір за скриптом

en: All glyphs
uk: Всі гліфи

en: Set the selection of the font view to all glyphs in the script.
uk: Позначає у перегляді шрифту всі гліфи писемності.

en: Only upper case
uk: Лише у верхньому регістрі

en: Set the selection of the font view to any upper case glyphs in the script.
uk: Позначає у перегляді шрифту всі гліфи великих літер писемності.

en: Only lower case
uk: Лише у нижньому регістрі

en: Set the selection of the font view to any lower case glyphs in the script.
uk: Позначає у перегляді шрифту всі гліфи малих літер писемності.

en: Set the selection of the font view to the glyphs
    which match
uk: Позначає у перегляді шрифту гліфи, що відповідають
    вказаному критерію

en: Expand the selection of the font view to include
    all the glyphs which match
uk: Розширити область позначення гліфів на панелі перегляду шрифту
    всіма гліфами, які відповідають критерію

en: Remove matching glyphs from the selection.
uk: Вилучити відповідні гліфи з позначеного.

en: Logical And with Selection
uk: Логічне додавання до позначеного

en: Remove glyphs which do not match from the selection.
uk: Вилучити гліфи, які не відповідають позначеним.

en: No Script
uk: Немає писемності

en: Please specify a script
uk: Будь ласка, вкажіть писемність

en: Bad Script
uk: Помилкова писемність

en: Scripts are 4 letter tags
uk: Писемності слід вказувати теґами з 4 літер

en: Select by Name
uk: Позначити за назвою

en: Enter either a wildcard pattern (to match glyph names)
     or a unicode encoding like "U+0065".
uk: Вкажіть або шаблон відповідності (для пошуку гліфів за назвами)
     або кодування Unicode, подібне до «U+0065».

en: Unix style wildcarding is accepted:
    Most characters match themselves
    A "?" will match any single character
    A "*" will match an arbitrary number of characters (including none)
    An "[abd]" set of characters within square brackets will match any (single) character
    A "{scmp,c2sc}" set of strings within curly brackets will match any string
    So "a.*" would match "a." or "a.sc" or "a.swash"
    While "a.{scmp,c2sc}" would match "a.scmp" or "a.c2sc"
    And "a.[abd]" would match "a.a" or "a.b" or "a.d"
uk: Передбачено можливість використання шаблонів заміни:
    Більшість символів не замінюється.
    Символ «?» відповідає будь-якому одному символу.
    Символ «*» відповідає довільній кількості символів (як і нулю)
    Набір символів «[abd]» у дужках відповідає будь-якому одному з вказаних у дужках символів
    Набір рядків «{scmp,c2sc}» у фігурних дужках відповідає будь-якому з рядків у дужках.
    Отже «a.*» відповідатиме «a.», «a.sc» і «a.swash».
    «a.{scmp,c2sc}» відповідатиме «a.scmp» і «a.c2sc».
    «a.[abd]» відповідатиме «a.a», «a.b» та «a.d».

en: New Lookup Subtable...
uk: Створити підтаблицю фільтрування…

en: Display Substitution...
uk: Підстановка для показу…

en: Pick a substitution to display in the window.
uk: Вибрати підстановку, яку слід показати у вікні.

en: Show H. Metrics
uk: Показувати гор. метрику

en: Show V. Metrics
uk: Показувати верт. метрику

en: Baseline
uk: Базова лінія

en: Origin
uk: Початок координат

en: Advance Width as a Line
uk: Лінія ширини як лінія

en: Display the advance width as a line
    perpendicular to the advance direction
uk: Показувати лінію ширини як лінію,
    перпендикулярну до напрямку розміру

en: Advance Width as a Bar
uk: Лінія ширини як риска

en: Display the advance width as a bar under the glyph
    showing the extent of the advance
uk: Показувати значення додаткової ширини на панельці під гліфом

en: Bitmap Magnification...
uk: Збільшення растру…

en: Please specify a bitmap magnification factor.
uk: Будь ласка, вкажіть коефіцієнт збільшення растру.

en: Compact
uk: Стиснутий

en: Find an adobe CMap file...
uk: Знайти файл CMap adobe…

en: Please close %s before inserting it into a CID font
uk: Будь ласка, закрийте %s перед вставленням його у шрифт CID

en: Please close font
uk: Будь ласка, закрийте файл шрифту

en: _Remove
uk: В_илучити

en: Are you sure you wish to remove sub-font %1$.40s from the CID font %2$.40s
uk: Ви справді бажаєте вилучити підшрифт %1$.40s зі шрифту CID %2$.40s

en: _Remove Font
uk: Ви_лучити шрифт

en: Change Supplement...
uk: Змінити доповнення…

en: Please specify a new supplement for %.20s-%.20s
uk: Будь ласка, вкажіть нове доповнення для %.20s-%.20s

en: _New Composition...
uk: С_творити складений…

en: _Modify Composition...
uk: З_мінити складений…

en: _Build Syllables
uk: С_творити склади

en: _Hangul
uk: _Хангиль

en: Save A_ll
uk: Збере_гти все

en: _Merge Feature Info...
uk: _Об’єднати дані щодо модифікацій…

en: Revert To _Backup
uk: Відн_овити з резервної копії

en: Clear Special Data
uk: Вилучити спеціальні дані

en: Script Menu
uk: Меню скриптів

en: _All Fonts
uk: В_сіх шрифтів

en: _Displayed Font
uk: _Показаного шрифту

en: Glyph _Metadata
uk: _Метаданих гліфа

en: _TrueType Instructions
uk: _Команд TrueType

en: Select by _Color
uk: Вибрати за _кольором

en: Select by _Wildcard...
uk: Вибрати за _шаблоном…

en: Select by _Script...
uk: Вибрати за писе_мністю…

en: _Glyphs Worth Outputting
uk: _Гліфи, варті виведення

en: Glyphs with only _References
uk: Гліфи, що складаються лише з _посилань

en: Glyphs with only S_plines
uk: Гліфи, що складаються лише зі сп_лайнів

en: Glyphs with both
uk: Гліфи з обома наборами даних

en: W_hitespace Glyphs
uk: П_робільні гліфи

en: _Changed Glyphs
uk: З_мінені гліфи

en: _Hinting Needed
uk: Потрібне _гінтування

en: Autohinta_ble
uk: Придатні для _автогінтування

en: Hold [Shift] key to merge
uk: Утримуйте натиснутою клавішу Shift для об’єднання

en: Hold [Control] key to restrict
uk: Утримуйте натиснутою клавішу [Ctrl] для обмеження

en: Selec_t By Lookup Subtable...
uk: Поз_начити за підтаблицею фільтрування…

en: Undo Fontlevel
uk: Об’єм буфера скасування шрифту

en: Copy _Lookup Data
uk: Копіювати дані _фільтрування

en: Copy _VWidth
uk: Копіювати _вертикальну ширину

en: Paste Into
uk: Вставити на місце

en: Paste After
uk: Вставити далі

en: Sa_me Glyph As
uk: То_й же гліф

en: Copy Layer To Layer
uk: Копіювати шар до шару

en: F_ind / Replace...
uk: З_найти / Замінити…

en: Correct References
uk: Виправити посилання

en: Copy _From
uk: Копіювати _з

en: Add _Small Capitals...
uk: Додати _капітель…

en: Add Subscripts/Superscripts...
uk: Додати нижні/верхні індекси…

en: Buil_d Duplicate Glyph
uk: По_будувати гліф-дублікат

en: _MATH Info...
uk: _Відомості MATH…

en: _BDF Info...
uk: Ві_домості BDF…

en: _Horizontal Baselines...
uk: _Горизонтальні лінії шрифту…

en: _Vertical Baselines...
uk: В_ертикальні лінії штрифту…

en: _Justification...
uk: В_ирівнювання…

en: Show _Dependent
uk: Показати _залежні

en: Mass Glyph _Rename...
uk: П_акетне перейменування гліфів…

en: Set _Color
uk: Вс_тановити колір

en: Find Pr_oblems...
uk: Ви_явити проблеми…

en: _Validate...
uk: _Перевірити коректність…

en: Set E_xtremum Bound...
uk: Встановити обмеження е_кстремумів…

en: Other Info
uk: Інша інформація

en: _Validation
uk: _Перевірка

en: St_yle
uk: Ст_иль

en: _Merge Fonts...
uk: О_б’єднати шрифти…

en: Interpo_late Fonts...
uk: Інтерпол_ювати шрифти…

en: Compare Fonts...
uk: Порівняти шрифти…

en: All
uk: Всі

en: _Glyph Image
uk: _Зображення гліфа

en: _Name
uk: _Назва

en: _Encoding Hex
uk: Шістнадцяткові _кодування

en: Add Encoding Slots...
uk: Додати ділянки кодування…

en: How many CID slots do you wish to add?
uk: Скільки ділянок CID ви бажаєте додати?

en: How many unencoded glyph slots do you wish to add?
uk: Скільки ділянок некодованих гліфів ви бажаєте додати?

en: Are you sure you wish to remove these glyphs? This operation cannot be undone.
uk: Ви справді бажаєте вилучити ці гліфи? Результат цієї операції незворотний.

en: Detach & Remove Glyphs
uk: Від’єднати і вилучити гліфи

en: Add Encoding Name...
uk: Додати назву кодування…

en: Please provide the name of an encoding in the iconv database which you want in the menu.
uk: Будь ласка, вкажіть назву кодування з бази даних iconv для додавання до меню.

en: Invalid Encoding
uk: Некоректне кодування

en: Make Namelist
uk: Створити список назв

en: Could not write %s
uk: Не вдалося виконати запис до %s

en: Namelist creation failed
uk: Спроба створення списку назв зазнала невдачі

en: Load Namelist
uk: Завантажити список назв

en: A name list with this name already exists. Replace it?
uk: Список назв з такою назвою вже існує. Замінити його?

en: Replace
uk: Замінити

en: Could not read %s
uk: Не вдалося прочитати %s

en: No such file
uk: Немає такого файла

en: Bad namelist file
uk: Помилковий файл списку назв

en: Could not parse %s
uk: Не вдалося обробити %s

en: Non-ASCII glyphnames
uk: Назви гліфів поза межами ASCII

en: This namelist contains at least one non-ASCII glyph name, namely: %s
uk: У цьому списку назв міститься принаймні одна назва гліфа, складена з символів поза межами ASCII, а саме: %s

en: This namelist is based on a namelist which contains non-ASCII glyph names
uk: Цей список назв засновано на списку назв, що містить назви гліфів, що лежать поза межами ASCII

en: Create failed
uk: Помилка створення

en: Rename by NameList
uk: Перейменування за списком назв

en: Rename the glyphs in this font to the names found in the selected namelist
uk: Перейменувати гліфи цього шрифту за назвами з вибраного списку назв

en: Glyph names should be limited to characters in the ASCII character set, but there are names in this namelist which use characters outside that range.
uk: Назви гліфів мають складатися з символів набору символів ASCII, але у списку назв містяться назви, що складаються з символів поза цим набором.

en: Load glyph names
uk: Завантажити назви гліфів

en: _Reencode
uk: Пе_рекодувати

en: _Compact
uk: _Ущільнити

en: _Force Encoding
uk: _Вказати кодування

en: _Add Encoding Slots...
uk: _Додати ділянки кодування…

en: Remove _Unused Slots
uk: Вилучити _невикористані ділянки

en: _Detach Glyphs
uk: Ві_д’єднати гліфи

en: Detach & Remo_ve Glyphs...
uk: Від’єднати і ви_лучити гліфи…

en: Add E_ncoding Name...
uk: Додати назву к_одування…

en: _Load Encoding...
uk: _Завантажити кодування…

en: Ma_ke From Font...
uk: С_творити зі шрифту…

en: Remove En_coding...
uk: Вилучити _кодування…

en: Display By _Groups...
uk: Показати за _групами…

en: D_efine Groups...
uk: Визна_чити групи…

en: _Save Namelist of Font...
uk: З_берегти список назв шрифту…

en: L_oad Namelist...
uk: З_авантажити список назв…

en: Rename Gl_yphs...
uk: Пере_йменувати гліфи…

en: Cre_ate Named Glyphs...
uk: Ств_орити іменовані гліфи…

en: _Show ATT
uk: По_казати ATT

en: Display S_ubstitutions...
uk: Пока_зати підстановки…

en: Label Gl_yph By
uk: Мітки г_ліфів за

en: S_how H. Metrics...
uk: По_казати горизонтальну метрику…

en: Show _V. Metrics...
uk: Показати _вертикальну метрику…

en: 32x8 cell window
uk: Вікно з _32×8 комірок

en: _16x4 cell window
uk: Вікно з _16×4 комірок

en: _8x2  cell window
uk: Вікно з _8×2 комірок

en: _24 pixel outline
uk: _24-піксельний обрис

en: _36 pixel outline
uk: _36-піксельний обрис

en: _48 pixel outline
uk: _48-піксельний обрис

en: _72 pixel outline
uk: _72-піксельний обрис

en: _96 pixel outline
uk: _96-піксельний обрис

en: _128 pixel outline
uk: _128-піксельний обрис

en: _Fit to font bounding box
uk: _Відповідно до обмежувальної рамки шрифту

en: Bitmap _Magnification...
uk: З_більшення растру…

en: %d@%d pixel bitmap
uk: Растр %d@%d пікселів

en: BlueValues
uk: Сині значення

en: Edit 'fpgm'...
uk: Змінити «fpgm»…

en: Edit 'prep'...
uk: Змінити «prep»…

en: Edit 'maxp'...
uk: Змінити «maxp»…

en: Edit 'cvt '...
uk: Змінити «cvt»…

en: Remove Instr Tables
uk: Вилучити таблиці інструкцій

en: _Clear Hints
uk: Ви_лучити гінти

en: Histograms
uk: Гістограми

en: _Auto Width...
uk: _Автоширина…

en: Remove All Kern _Pairs
uk: Вилучити всі _пари кернінґу

en: Remove All VKern Pairs
uk: Вилучити всі пари верт. кернінґу

en: _Convert to CID
uk: П_еретворити на CID

en: Convert By C_Map
uk: Перетвор_ити за CMap

en: _Flatten
uk: Ви_рівняти

en: Fl_attenByCMap
uk: Ви_рівнювання за CMap

en: Insert F_ont...
uk: Вставити шри_фт…

en: Insert _Blank
uk: Вставити п_орожнє місце

en: _Change Supplement...
uk: _Змінити доповнення…

en: C_ID Font Info...
uk: Відо_мості щодо шрифту CID…

note: GT: Here (and following) MM means "MultiMaster"
en: _Create MM...
uk: _Створити багатоосновний (MM)…

en: MM _Validity Check
uk: _Перевірити коректність багатоосновного

en: MM _Info...
uk: Ві_домості щодо багатоосновного шрифту…

en: _Blend to New Font...
uk: _Змішати у новий шрифт…

en: MM Change Default _Weights...
uk: З_мінити типові насиченості багатоосновного…

en: _Overview
uk: _Огляд

en: _Index
uk: По_кажчик

en: _About...
uk: _Про програму…

en: _License...
uk: _Ліцензія…

en: E_ncoding
uk: _Кодування

en: Color of the font used to display glyph information in the fontview
uk: Колір шрифту, який буде використано для показу даних щодо гліфів на панелі перегляду шрифту.

en: Glyph Info Color
uk: Колір даних щодо гліфа

en: Color used to draw the foreground of empty slots
uk: Колір, який буде використано для малювання переднього плану порожніх слотів

en: Empty Slot FG Color
uk: Колір ПП порожніх слотів

en: Color used to draw the background of selected glyphs
uk: Колір, який буде використано для малювання тла позначених гліфів

en: Selected BG Color
uk: Колір тла

en: Color used to draw the foreground of selected glyphs
uk: Колір, який буде використано для малювання переднього плану позначених гліфів

en: Selected FG Color
uk: Колір переднього плану

en: Changed Color
uk: Колір зміненого

en: Color used to mark a changed glyph
uk: Колір, який буде використано для позначення зміненого гліфа

en: Color used to mark glyphs that need hinting
uk: Колір, який буде використано для позначення гліфів, які потребують гінтування

en: Hinting Needed Color
uk: Колір потреби у гінтуванні

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Size (in points) of the font used to display information and glyph labels in the fontview
uk: Розмір (у пунктах) шрифту, який буде використано для показу інформаційних повідомлень і міток гліфів на панелі перегляду шрифту

en: A comma separated list of font family names used to display small example images of glyphs over the user designed glyphs
uk: Відокремлений комами список назв гарнітур шрифтів, які буде використано для показу малих зразкових зображень гліфів над створеними користувачем гліфами

en: Font Family
uk: Гарнітура шрифту

en: Background color for the drawing area of all views
uk: Колір тла області малювання для всіх панелей

en: Color|Background
uk: Тло

en: View
uk: Перегляд

en: This is an abstract class which defines common features of the
    FontView, CharView, BitmapView and MetricsView
uk: Абстрактний клас, що визначає спільні характеристики 
    Вікна шрифту, Вікна символу, Вікна растру і Вікна метрики

en: FontView
uk: Вікно шрифту

en: This is the main fontforge window displaying a font
uk: Основне вікно fontforge, де буде показано шрифт

en: Glyph Set by Selection
uk: Набір символів за позначеним

en: Select glyphs in the font view above.
    The selected glyphs become your glyph class.
uk: Виберіть гліфи на панелі перегляду шрифту вище.
    Позначені гліфи стануть вашим класом гліфів.

en: Hit Watch Point
uk: Досягнуто позиції спостереження

en: Point %d was moved by the previous instruction
uk: Точку %d було пересунуто попередньою інструкцією

en: Storage %d was changed from %d (%.2f) to %d (%.2f) by the previous instruction
uk: Набір даних %d було змінено з %d (%.2f) на %d (%.2f) попередньою інструкцією

en: Watched Store Change
uk: Зміна у даних, за якими ведеться спостереження

en: Read of Uninitialized Store
uk: Читання з неініціалізованого блоку даних

en: Storage %d has not been initialized, yet the previous instruction read it
uk: Не було встановлено початкових значень для набору даних %d, а у попередній інструкції мало відбутися його читання

en: Cvt %d was changed from %d (%.2f) to %d (%.2f) by the previous instruction
uk: ТКЗ %d було змінено з %d (%.2f) на %d (%.2f) попередньою інструкцією

en: Watched Cvt Change
uk: Переглянута зміна ТКЗ

en: Too Many Breakpoints
uk: Занадто багато точок зупину

en: Kerning
uk: Кернінґ

en: Do you want to retain kerning information from the selected font
    when one of the glyphs being kerned will come from the base font?
uk: Хочете зберегти дані щодо кернінґу з позначеного шрифту, якщо один
    з гліфів кернування походить з базового шрифту?

en: Other ...
uk: Інше…

en: Merge Fonts
uk: Об’єднання шрифтів

en: Font to merge into %.20s
uk: Шрифт для об’єднання з %.20s

en: Preserve cross-font kerning
uk: Зберігати міжшрифтовий кернінґ

en: Amount
uk: Величина

en: Interpolate Fonts
uk: Інтерполяція шрифтів

en: Interpolating between %.20s and:
uk: Інтерполяція між %.20s і:

note: GT: The dialog looks like: GT:   Interpolating between <fontname> and: GT: <list of possible fonts> GT:   by  <50>% GT: So "by" means how much to interpolate.
en: by
uk: на

en: Set Bearings To:
uk: Встановити опори:

en: Set LBearing To:
uk: Встановити ліву опору:

en: Set RBearing To:
uk: Встановити праву опору:

en: Set Vert. Advance To:
uk: Встановити вертикальний крок:

en: Set Width To:
uk: Встановити ширину:

en: Increment Bearings By:
uk: Збільшення опор:

en: Increment LBearing By:
uk: Збільшення лівої опори:

en: Increment RBearing By:
uk: Збільшення правої опори:

en: Increment V. Adv. By:
uk: Збільшення верт. розш.:

en: Increment Width By:
uk: Збільшення ширини:

en: Scale Bearings By:
uk: Масштабування опор:

en: Scale LBearing By:
uk: Масштабування лівої опори:

en: Scale RBearing By:
uk: Масштабування правої опори:

en: Scale VAdvance By:
uk: Масштаб верт. розширення:

en: Scale Width By:
uk: Масштабування ширини:

en: Advance Width does not change.
uk: Ширина кроку не змінюється.

en: Left Side Bearing does not change.
uk: Розташування лівої опори не змінюється.

en: Top Bearing does not change.
uk: Розташування верхньої опори не змінюється.

en: Negative glyph widths are not allowed in TrueType
    Do you really want a negative width?
uk: У TrueType не можна використовувати гліфи з від’ємною шириною
    Ви справді бажаєте використати від’ємну ширину?

en: Set Both Side Bearings...
uk: Встановити двосторонні опори…

en: Set LBearing...
uk: Встановити ліву опору…

en: Set RBearing...
uk: Встановити праву опору…

en: Set Vertical Advance...
uk: Встановити вертикальний крок…

en: Could not find the glyph: %.70s
uk: Не вдалося знайти гліфа: %.70s

en: Goto
uk: Перейти

en: Enter the name of a glyph in the font
uk: Введіть назву гліфа у шрифті

en: Merge into selection
uk: Об’єднати у позначене

en: Select by Color
uk: Вибрати за кольором

en: Glyph names must be valid postscript names
uk: Назви гліфів мають бути коректними назвами postscript

en: Bad Range
uk: Помилковий діапазон

en: Bad Range, start (%1$04X) is greater than end (%2$04X)
uk: Помилковий діапазон, початок (%1$04X) розташовано за кінцем (%2$04X)

en: The code point U+%1$04X occurs in groups %2$.30s and %3$.30s
uk: Точка кодування U+%1$04X зустрічається у групах %2$.30s і %3$.30s

en: The glyph name "%1$.30s" occurs in groups %2$.30s and %3$.30s
uk: Назва гліфа «%1$.30s» зустрічається у групах %2$.30s і %3$.30s

en: UntitledGroup
uk: Група без назви

en: Groups
uk: Групи

en: Define Groups
uk: Визначити групи

en: New Sub-Group
uk: Створити підгрупу

en: Group Name:
uk: Назва групи:

en: Glyphs:
uk: Гліфи:

en: Identify by
uk: Ідентифікувати за

en: Glyphs may be either identified by name or by unicode code point.
    Generally you control this by what you type in.
    Typing "A" would identify a glyph by name.
    Typing "U+0041" identifies a glyph by code point.
    When loading glyphs from the selection you must specify which format is desired.
uk: Гліфи ідентифікуються за назвою або позицією у таблиці unicode.
    Загалом, відповідність буде встановлено за введеними вами символами.
    Якщо буде введено «A» ідентифікацію буде здійснено за назвою.
    Якщо ви введете «U+0041», використовуватиметься позиція.
    Під час завантаження гліфів з позначеної області вам слід задати бажаний формат.

en: Set From Font
uk: Встановити з шрифту

en: Set this glyph list to be the glyphs selected in the fontview
uk: Зробити так, щоб у цьому списку гліфів були гліфи, позначені на панелі перегляду шрифту

en: Select In Font
uk: Вибрати у шрифті

en: Set the fontview's selection to be the glyphs named here
uk: Позначити у перегляді шрифту гліфи з вказаними тут назвами

en: No Glyph Duplicates
uk: Дублікатів гліфів не виявлено

en: Glyph names (or unicode code points) may occur at most once in this group and any of its sub-groups
uk: Назви гліфів (або позиції у unicode) можуть траплятися у цій групі та будь-якій з її підгруп не більше одного разу

en: Group | Groups
uk[0]: Групи
uk[1]: Групи
uk[2]: Групи
uk[3]: Група

en: No Groups
uk: Немає груп

en: None of the glyphs in the current font match any names or code points in the selected groups
uk: Жоден з гліфів у поточному шрифті не відповідає назвам або позиціям у кодовій таблиці вибраних груп.

en: Display By Groups
uk: Показати за групами

en: Compacted
uk: Стиснутий

en: Position: %d
    Count: %d
uk: Розташування: %d
    Кількість: %d

en: Width: %d
    Count: %d
    Percentage of Max: %d%%
uk: Ширина: %d
    Кількість: %d
    Відсоток максимуму: %d%%

en: Position: %d-%d (%d)
    Count: %d (%d)
uk: Розташування: %d-%d (%d)
    Кількість: %d (%d)

en: Width: %d-%d (%d)
    Count: %d (%d)
    Percentage of Max: %d%%
uk: Ширина: %d-%d (%d)
    Кількість: %d (%d)
    Відсоток максимуму: %d%%

en: The smaller number must be selected first in a pair of bluevalues
uk: У парі «синіх» значень менше значення має бути вибрано першим

en: There are so few glyphs selected that it seems unlikely to me that you will get a representative sample of this aspect of your font. If you deselect everything the command will apply to all glyphs in the font
uk: Позначено так мало гліфів, що програмі не вдасться створити зразок, який міг би бути образом вашого шрифту. Якщо ви знімете позначення, команду буде застосовано до всіх гліфів зі шрифту.

en: Tiny Selection
uk: Занадто мало вибрано

en: HStem
uk: Гор. штрих

en: VStem
uk: Верт. штрих

en: Blues
uk: Сині зони

en: Sum Around:
uk: Сума:

en: Bar Width:
uk: Ширина рисок:

en: BlueValues come in pairs. Select another.
uk: BlueValues слід вказувати парами. Виберіть парне значення.

en: Glyph Names
uk: Назви гліфів

en: Extend Lookups On
uk: Розширені фільтрування увімкнено

en: Extend Lookups Off
uk: Розширені фільтрування вимкнено

en: Extend Max Lookups
uk: Розширити максимальні фільтрування

en: Shrink Lookups On
uk: Стискання фільтрувань увімкнено

en: Shrink Lookups Off
uk: Стискання фільтрувань вимкнено

en: Shrink Max Lookups
uk: Стискання максимальних фільтрувань

en: Extenders
uk: Розширювачі

en: Language info
uk: Відомості щодо мови

en: Hidden
uk: Сховано

en: Extender Glyphs (kashidas, etc.)
uk: Розширені гліфи (кашиди тощо)

en: A list of glyph names
uk: Список назв гліфів

en: GlyphName|New
uk: Новий

en: Lookups turned ON to extend a line
uk: Фільтрування увімкнено для продовження лінії

en: Lookups turned OFF to extend a line
uk: Фільтрування вимкнено для продовження лінії

en: Lookups which specify the maximum size by which a glyph may grow
uk: Фільтрування, які визначають максимальні розміри, на які можна збільшувати гліф

en: Lookups turned ON to shrink a line
uk: Фільтрування увімкнено для скорочення лінії

en: Lookups turned OFF to shrink a line
uk: Фільтрування вимкнено для скорочення лінії

en: Lookups which specify the maximum size by which a glyph may shrink
uk: Фільтрування, які визначають максимальні розміри, на які можна зменшувати гліф

en: A list of lookup names
uk: Список назв фільтрування

en: LookupName|New
uk: Нова

en: Unknown lookup
uk: Невідоме фільтрування

en: Unknown lookup name: %60.60s
uk: Невідома назва фільтрування: %60.60s

en: Justified Languages
uk: Мови вирівнювання

en: A list of languages and the lookups turned on and off
    for each to accomplish justification.  A language may
    appear more than once, in which case second (or third,
    etc.) will be tried if the first fails.
uk: Список мов та фільтрувань, які вмикаються і вимикаються
    для кожного виконаного виправлення. Можна вказувати
    декілька мов: друку (або третю тощо) буде
    використано, якщо не вдасться використати першу.

en: Language|New
uk: Нова

en: Justified Scripts
uk: Писемності вирівнювання

en: A list of scripts with special justification needs
uk: Список писемностей з особливими потребами щодо вирівнювання

en: Script|New
uk: Нова

en: Min Kern
uk: Мінімальний керн

en: No lookup selected
uk: Не позначено жодного фільтрування

en: You must select a lookup subtable to contain this kerning pair
uk: Вам слід вибрати належний фільтр, який міститиме цю пару кернінґу

en: Class 0
uk: Клас 0

en: The kerning values for class 0 ("Everything Else") should always be 0
uk: Значення кернінґу для класу 0 («Все інше») має завжди дорівнювати 0

en: AutoKern Row
uk: Автоматичний кернінґ рядка

en: AutoKern Column
uk: Автоматичний кернінґ стовпчика

en: AutoKern All
uk: Автоматичний кернінґ всіх

en: Clear
uk: Спорожнити

en: Clear All
uk: Спорожнити все

en: Clear Device Table
uk: Спорожнити таблицю пристроїв

en: Clear All Device Tables
uk: Спорожнити всі таблиці пристроїв

en: First Class %d
uk: Перший клас %d

en: Second Class %d
uk: Другий клас %d

note: GT: Short form of {Everything Else}, might use universal? U+2200
en: {All}
uk: {Всі}

en: The font does not contain a glyph named %s.
uk: У шрифті немає гліфа з назвою %s.

en: From the _other class
uk: З _іншого класу

en: _From this class
uk: _З цього класу

en: Glyph in two classes
uk: Гліф у двох класах

en: The glyph named %s also occurs in the class on row %d which begins with %.20s...
    You must remove it from one of them.
uk: Гліф з назвою %s також міститься у класі у рядку %d, який починається з %.20s…
    Вам слід вилучити якесь з його використань.

en: Glyphs in the classes
uk: Гліфи у класах

note: GT: Select the class containing the glyph named in the following text field
en: Select Class Containing:
uk: Вибрати клас, що містить:

en: Select the class containing the named glyph
uk: Виберіть клас, що містить іменований гліф

en: Display Size:
uk: Розмір показу:

en: Magnification:
uk: Збільшення:

en: Kern Offset:
uk: Зміщення кернінґу:

en: Device Table Correction:
      (at display size)
uk: Виправлення таблиці пристрою:
      (до розміру показу)

en: Revert Kerning
uk: Повернути кернінґ

en: Resets the kerning offset and device table corrections to what they were originally
uk: Відновити початкові значення відступу кернінґу та виправлення таблиці пристроїв

en: Clear all device table corrections associated with this combination
uk: Спорожнити всі значення виправлень таблиці пристроїв, пов’язані з цією комбінацією.

en: Lookup subtable:
uk: Підтаблиця фільтрування:

note: GT: The %s is the name of the lookup subtable containing this kerning class
en: Kerning by Classes: %s
uk: Кернінґ за класами: %s

en: Lookup Subtable: %s
uk: Підтаблиця фільтрування: %s

en: Show Kerning
uk: Показати кернінґ

en: _Default Separation:
uk: _Типовий інтервал:

en: Add entries to the lookup trying to make the optical
    separation between all pairs of glyphs equal to this
    value.
uk: Додати записи до фільтрування, щоб створити оптичне
    відокремлення з заданою величиною між всіма парами
    гліфів.

en: _Min Kern:
uk: _Мінімальний керн:

en: Any computed kerning change whose absolute value is less
    that this will be ignored.
uk: Всі обчислені зміни кернінґу, які за модулем будуть меншими
    за це значення, буде проігноровано.

en: _Touching
uk: _Дотик

en: Normally kerning is based on achieving a constant (optical)
    separation between glyphs, but occasionally it is desirable
    to have a kerning table where the kerning is based on the
    closest approach between two glyphs (So if the desired separ-
    ation is 0 then the glyphs will actually be touching.
uk: Зазвичай кернінґ полягає у досягненні сталої (оптично)
    відстані між гліфами, але зрештою бажано мати
    таблицю кернінґу, у якій кернінґ засновано на найменшого
    проміжку між двома гліфами. Отже якщо бажаною відстанню
    є 0, гліфи торкатимуться.

en: Only kern glyphs closer
uk: Змінювати керн лише для зближення

en: When doing autokerning, only move glyphs closer together,
    so the kerning offset will be negative.
uk: Під час виконання дій з визначення кернінґу у автоматичному
    режимі лише зближувати гліфи, щоб відступ кернінґу залишався
    від’ємним.

en: Autokern new entries
uk: Автоматичний кернінґ нових записів

en: When adding a new class provide default kerning values
    Between it and every class with which it interacts.
uk: Під час додавання нового класу визначати типові значення
    кернінґу між ним і будь-якими іншим класами, з якими
    він взаємодіє.

en: Kern By Classes
uk: Кернінґ за класами

en: VKern By Classes
uk: Верт. кернінґ за класами

en: KernClass|_New Lookup...
uk: С_творити фільтрування…

en: No significant differences found
uk: Значних відмінностей не виявлено

en: Differ
uk: Відмінності

en: The layers do not match
uk: Ці шари не збігаються

en: Error Bound
uk: Межа помилки

en: Compare Layers
uk: Порівняння шарів

en: Copy Layers
uk: Копіювання шарів

en: Compare two layers
uk: Порівняння двох шарів

en: Copy one layer to another
uk: Копіювання одного шару до іншого

en: From:
uk: З:

en: Other:
uk: Інше:

en: To:
uk: До:

en: Clear destination layer before copy
uk: Спорожнити шар призначення перед копіюванням

en: Allow errors of:
uk: Припустима помилка у:

en: em units
uk: одиниць em

en: Lookup Type|Unspecified
uk: Не вказано

en: Reverse Chaining Substitution
uk: Зворотна ланцюгова підстановка

en: Mac Indic State Machine
uk: Скінченний автомат для індійської (Mac)

en: Mac Contextual State Machine
uk: Автомат контекстуального стану Mac

en: Mac Insertion State Machine
uk: Автомат станів вставки Mac

en: Single Position
uk: Єдине розташування

en: Pair Position (kerning)
uk: Парне розташування (кернінґ)

en: Cursive Position
uk: Курсивне розташування

en: Mark to Base Position
uk: Розташування позначки відносно основи

en: Mark to Ligature Position
uk: Розташування позначки відносно лігатури

en: Mark to Mark Position
uk: Взаємне розташування позначок

en: Contextual Position
uk: Контекстне розташування

en: Contextual Chaining Position
uk: Контекстне ланцюгове розташування

en: Mac Kerning State Machine
uk: Автомат станів кернінґу Mac

en: Abaza
uk: Абазинська

en: Abkhazian
uk: Абхазька

en: Adyghe
uk: Адигейська

en: Afar
uk: Афар

en: Agaw
uk: Агав

en: Alsatian
uk: Ельзаська

en: Altai
uk: Алтайська

en: Americanist IPA
uk: Американська фонетична транскрипція

en: Aari
uk: Арі

en: Arakanese
uk: Араканійська

en: Athapaskan
uk: Атапаська

en: Lang|Avar
uk: Аварська

en: Awadhi
uk: Авадхі

en: Azeri
uk: Азербайджанська

en: Badaga
uk: Бадага

en: Baghelkhandi
uk: Багхелі

en: Balkar
uk: Балкарська

en: Baule
uk: Бауле

en: Lang|Berber
uk: Берберська

en: Bench
uk: Бенчська

en: Bible Cree
uk: Крі (біблійна)

en: Belarussian
uk: Білоруська

en: Bemba
uk: Бемба

en: Bhili
uk: Бгілі

en: Bhojpuri
uk: Бходжпурі

en: Bikol
uk: Бікольська

en: Bilen
uk: Білін

en: Blackfoot
uk: Мова чорноногих

en: Balochi
uk: Белізька

en: Balante
uk: Баланте

en: Balti
uk: Балтійська

en: Bambara
uk: Бамбара

en: Bamileke
uk: Бамілеке

en: Bosnian
uk: Боснійська

en: Brahui
uk: Брауї

en: Braj Bhasha
uk: Брадж-бгаша

en: Bashkir
uk: Башкирська

en: Beti
uk: Беті

en: Cebuano
uk: Себуано

en: Chechen
uk: Чеченська

en: Chaha Gurage
uk: Чаха (гураге)

en: Chattisgarhi
uk: Чхатісгархі

en: Chichewa
uk: Чічеванська

en: Chukchi
uk: Чукотська

en: Chipewyan
uk: Чипевьян

en: Chuvash
uk: Чуваська

en: Comorian
uk: Коморська

en: Lang|Coptic
uk: Коптська

en: Corsican
uk: Корсиканська

en: Cree
uk: Крі

en: Carrier
uk: Карієр

en: Crimean Tatar
uk: Кримськотатарська

en: Church Slavonic
uk: Церковнослов’янська

en: Dargwa
uk: Даргва

en: Lang|Default
uk: Типова

en: Woods Cree
uk: Крі (лісова)

en: German (Standard)
uk: Німецька (стандартна)

en: Dogri
uk: Догрі

en: Dhivehi (Obsolete)
uk: Мальдівська (застаріла)

en: Dhivehi
uk: Мальдівська

en: Djerma
uk: Джерма

en: Dangme
uk: Дангбе

en: Dinka
uk: Дінка

en: Dari
uk: Дарі

en: Dungan
uk: Дунганська

en: Ebira
uk: Ебіра

en: Eastern Cree
uk: Східна крі

en: Efik
uk: Ефік

en: Erzya
uk: Ерзянська

en: Evenki
uk: Евенкійська

en: Even
uk: Евенська

en: Ewe
uk: Еве

en: French Antillean
uk: Французька (Антильські острови)

en: Fijian
uk: Фіджійська

en: Forest Nenets
uk: Ненецька (тайга)

en: Fon
uk: Фон

en: Faroese
uk: Фарерська

en: French (Standard)
uk: Французька (стандартна)

en: Friulian
uk: Фріульська

en: Futa
uk: Фута

en: Fulani
uk: Фулані

en: Ga
uk: Га

en: Gaelic
uk: Гаельська

en: Gagauz
uk: Гагаузька

en: Garshuni
uk: Гаршуні

en: Garhwali
uk: Гархвалі

en: Lang|Ge'ez
uk: Геез

en: Gilyak
uk: Нівхська

en: Gumuz
uk: Гумуз

en: Gondi
uk: Гонді

en: Garo
uk: Гаро

en: Haitian
uk: Гаїтянська

en: Halam
uk: Галам

en: Harauti
uk: Гарауті

en: Hawaiin
uk: Гавайська

en: Hammer-Banna
uk: Хаммер-Банна

en: Hiligaynon
uk: Хілігайнон

en: High Mari
uk: Верхньомарійська

en: Hindko
uk: Гіндко

en: Ho
uk: Хо

en: Harari
uk: Харарі

en: Ijo
uk: Іджо

en: Ilokano
uk: Ілоканська

en: Ingush
uk: Інгушська

en: IPA usage
uk: Область МФА

en: Irish
uk: Ірландська

en: Irish Traditional
uk: Ірландська традиційна

en: Inari Sami
uk: Інарісаамська

en: Lang|Javanese
uk: Яванська

en: Judezmo
uk: Сефардська

en: Jula
uk: Дьюла

en: Kabardian
uk: Кабардінська

en: Kachchi
uk: Качинська

en: Kalenjin
uk: Календжин

en: Karachay
uk: Карачаєво-балкарська

en: Kebena
uk: Кебена

en: Khutsuri Georgian
uk: Грузинська (хуцурі)

en: Khakass
uk: Хакаська

en: Khanty-Kazim
uk: Ханти (казимська)

en: Khanty-Shurishkar
uk: Ханти (шурішкарська)

en: Khanty-Vakhi
uk: Ханти (вакхійська)

en: Khowar
uk: Ковар

en: Kikuyu
uk: Кікуйю

en: Kisii
uk: Кісіі

en: Kokni
uk: Кокані

en: Kalmyk
uk: Калмицька

en: Kamba
uk: Камба

en: Kumaoni
uk: Кумаоні

en: Komo
uk: Комо

en: Komso
uk: Комсо

en: Kodagu
uk: Кодагу

en: Korean Old Hangul
uk: Корейська (старий хангиль)

en: Kikongo
uk: Кіконго

en: Komi-Permyak
uk: Комі (перм’яцька)

en: Komi-Zyrian
uk: Комі (зирянська)

en: Kpelle
uk: Кпелле

en: Krio
uk: Кріо

en: Karakalpak
uk: Каракалпацька

en: Karelian
uk: Карельська

en: Karaim
uk: Караїмська

en: Karen
uk: Каренська

en: Koorete
uk: Кооретська

en: Khasi
uk: Кхасі

en: Kildin Sami
uk: Кільдинська саамська

en: Kui
uk: Куі

en: Kulvi
uk: Кулві

en: Kumyk
uk: Кумикська

en: Kurukh
uk: Курух

en: Kuy
uk: Куї

en: Koryak
uk: Корякська

en: Ladin
uk: Ладінська

en: Lahuli
uk: Лахулі

en: Lak
uk: Лак

en: Lambani
uk: Ламбані

en: Laz
uk: Лазька

en: L-Cree
uk: Крі (L)

en: Ladakhi
uk: Ладакхська

en: Lezgi
uk: Лезгінська

en: Lingala
uk: Лінгала

en: Low Mari
uk: Нижньомарійська

en: Lang|Limbu
uk: Лімбу

en: Lomwe
uk: Ломве

en: Lower Sorbian
uk: Нижньолужицька

en: Lule Sami
uk: Лулесаамська

en: Luxembourgish
uk: Люксембурзька

en: Luba
uk: Луба

en: Luganda
uk: Луганда

en: Luhya
uk: Лух’я

en: Luo
uk: Луо

en: Majang
uk: Маджанг

en: Makua
uk: Макуа

en: Malayalam Traditional
uk: Малаяламська традиційна

en: Mansi
uk: Мансі

en: Mapudungun
uk: Арауканська

en: Marwari
uk: Марварі

en: Mbundu
uk: Мбунду

en: Lang|Manchu
uk: Манчжурська

en: Moose Cree
uk: Крі (лосина)

en: Mende
uk: Менде

en: Me'en
uk: Меенська

en: Mizo
uk: Мізо

en: Male
uk: Мале

en: Malinke
uk: Малінке

en: Malayalam Reformed
uk: Малаялам (реформована)

en: Mandinka
uk: Мандінка

en: Lang|Mongolian
uk: Монгольська

en: Maninka
uk: Манінка

en: Mohawk
uk: Мохаук

en: Moksha
uk: Мокшанська

en: Mon
uk: Мон

en: Moroccan
uk: Марокканська

en: Maithili
uk: Майтхілі

en: Mundari
uk: Мундарі

en: Naga-Assamese
uk: Нага (асамська)

en: Nanai
uk: Нанайська

en: Naskapi
uk: Наскапі

en: N-Cree
uk: Крі (N)

en: Ndebele
uk: Ндебеле

en: Ndonga
uk: Ндонга

en: Newari
uk: Неварська

en: Nagari
uk: Нагарі

en: Norway House Cree
uk: Крі (норвезька)

en: Nisi
uk: Нісі

en: Niuean
uk: Ніуе

en: Nkole
uk: Анколе

en: Nogai
uk: Ногайська

en: Northern Sami
uk: Північносаамська

en: Northern Tai
uk: Північна тайська

en: Nynorsk
uk: Нюноршк

en: Occitan
uk: Оксітанська

en: Oji-Cree
uk: Крі (оджі)

en: Ojibway
uk: Оджибва

en: Ossetian
uk: Осетинська

en: Palestinian Aramaic
uk: Палестинська арамейська

en: Pali
uk: Палі

en: Palpa
uk: Палпа

en: Polytonic Greek
uk: Політонічна грецька

en: Pilipino (Filipino)
uk: Філіппінська

en: Palaung
uk: Палаунг

en: Provencal
uk: Провансальська

en: Chin
uk: Чин

en: Rajasthani
uk: Раджастхані

en: R-Cree
uk: Крі (R)

en: Russian Buriat
uk: Бурятська (Росія)

en: Riang
uk: Ріанг

en: Romany
uk: Ромська

en: Rusyn
uk: Русинська

en: Ruanda
uk: Руанда

en: Sadri
uk: Садрі

en: Santali
uk: Санталі

en: Sayisi
uk: Саїсі

en: Sekota
uk: Секота

en: Selkup
uk: Селькупська

en: Sango
uk: Санго

en: Shan
uk: Шан

en: Sibe
uk: Сібе

en: Sidamo
uk: Сидама

en: Silte Gurage
uk: Сілте (гураге)

en: Skolt Sami
uk: Скольтсаамська

en: Slavey
uk: Слейві

en: Samoan
uk: Самоанська

en: Sena
uk: Сена

en: Soninke
uk: Сонікійська

en: Sodo Gurage
uk: Содо (гураге)

en: Sotho
uk: Сото

en: Saraiki
uk: Сараїкі

en: Serer
uk: Серер

en: South Slavey
uk: Південна слейві

en: Southern Sami
uk: Південносаамська

en: Suri
uk: Сурі

en: Svan
uk: Сванська

en: Swadaya Aramaic
uk: Асирійська новоарамейська

en: Swazi
uk: Свазі

en: Tabasaran
uk: Табасаранська

en: TH-Cree
uk: Крі (TH)

en: Tigre
uk: Тігре

en: Tahitian
uk: Таїтянська

en: Temne
uk: Темне

en: Tundra Nenets
uk: Ненецька (тундра)

en: Tonga
uk: Тонга

en: Todo
uk: Тодо

en: Turoyo Aramaic
uk: Туройо (арамейська)

en: Tulu
uk: Тулу

en: Tuvin
uk: Тувинська

en: Twi
uk: Тві

en: Udmurt
uk: Удмуртська

en: Upper Sorbian
uk: Верхньолужицька

en: Uyghur
uk: Уйгурська

en: Wa
uk: Ва

en: Wagdi
uk: Ваґді

en: West-Cree
uk: Західна крі

en: Wolof
uk: Волоф

en: Tai Lue
uk: Тай лі

en: Yakut
uk: Якутська

en: Y-Cree
uk: Крі (Y)

en: Yi Classic
uk: Ї (класична)

en: Yi Modern
uk: Ї (сучасна)

en: Chinese Hong Kong
uk: Китайська (Гонконг)

en: Chinese Phonetic
uk: Китайська фонетична

en: Chinese Simplified
uk: Китайська (спрощена)

en: Chinese Traditional
uk: Китайська (традиційна)

en: Zande
uk: Занді

en: Language(s)
uk: Мови

en: Script(s) & Language(s)
uk: Писемності і мови

en: The language, '%s', is not in the list of known languages and will be omitted
uk: Мови «%s» немає у списку відомих мов, її буде пропущено

en: Several language tags, including '%s', are not in the list of known languages and will be omitted
uk: Декількох міток мов, зокрема «%s», немає у списку відомих мов, отже їх буде пропущено

en: Language List
uk: Список мов

en: Select as many languages as needed
    Hold down the control key when clicking
    to make disjoint selections.
uk: Позначте потрібні мови.
    Утримуйте натиснутою клавішу Ctrl для
    позначення відокремлених пунктів.

en: Language Missing
uk: Не вказано мову

en: You must select at least one language.
    Use the "Default" language if nothing else fits.
uk: Вам слід вибрати принаймні одну мову.
    Скористайтеся мовою «Типова», якщо жодна з мов не є відповідною.

en: No scripts
uk: Не вказано писемності

en: You must select at least one script if you provide a feature tag.
uk: Якщо ви вказуєте теґ модифікації, вам слід вказати принаймні один скрипт.

en: Bad script tag
uk: Помилкова мітка писемності

en: The script tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
uk: Теґ писемності у рядку %d (%s) є занадто довгим. Його довжина не повинна перевищувати 4 літери.

en: The script tag on line %d (%s) should be in ASCII.
uk: Теґ писемності у рядку %d (%s) має бути зазначено у ASCII.

en: No languages
uk: Не вказано мови

en: You must select at least one language for each script.
uk: Вам слід вказати принаймні одну мову для кожної з писемностей.

en: A language tag on line %d (%s) should be in ASCII.
uk: Теґ мови у рядку %d (%s) має бути вказано у ASCII.

en: Bad language tag
uk: Помилкова мітка мови

en: A language tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
uk: Теґ мови у рядку %d (%s) є занадто довгим. Теґ має складатися не більше, ніж з 4 літер

en: Script(s)
uk: Писемності

en: Each feature is active for a specific set of
    scripts and languages.
    Usually only one script is specified, but
    occasionally more will be.
    A script is a four letter OpenType script tag
uk: Кожна модифікація діє на певний набір писемностей
    і мов.
    Зазвичай, визначається лише одна писемність, але
    можна визначити і декілька.
    Писемність визначається чотирилітерним теґом
    писемності OpenType.

en: OpenTypeFeature|New
uk: Створити

en: You must choose a lookup type
uk: Вам слід вибрати тип фільтрування

en: No Lookup Type Selected
uk: Не вибрано тип фільтрування

en: You must select a Lookup Type.
uk: Вам слід вибрати тип фільтрування.

en: Unnamed lookup
uk: Фільтрування без назви

en: You must name the lookup.
uk: Вам слід дати фільтруванню назву.

en: Bad feature tag
uk: Помилковий теґ модифікації

en: The feature tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters (or it could be a mac feature setting, two numbers in brokets <3,4>)
uk: Теґ модифікації у рядку %d (%s) є занадто довгим.  Він має не перевищувати 4 літер у довжину (або бути параметром модифікації mac у форматі двох чисел у кутових дужках, наприклад <3,4>)

en: The feature tag on line %d (%s) should be in ASCII.
uk: Теґ модифікації у рядку %d (%s) слід вказати символами ASCII.

en: A script tag on line %d (%s) should be in ASCII.
uk: Теґ писемності у рядку %d (%s) має бути зазначено у ASCII.

en: A script tag on line %d (%s) is too long.  It may be at most 4 letters
uk: Теґ писемності у рядку %d (%s) є занадто довгим.  It may be at most 4 letters

en: Lookup name already used
uk: Фільтрування з такою назвою вже існує

en: This name has already been used for another lookup.
    Lookup names must be unique.
uk: Цю назву вже використано для іншого фільтрування.
    Назви фільтрувань не повинні повторюватися.

en: Lookup
uk: Пошук

en: Each lookup may contain many transformations,
    but each transformation must be of the same type.
uk: У кожному фільтруванні може міститися багато перетворень,
    але всі перетворення мають належати до одного типу.

en: Most lookups will be attached to a feature
    active in a specific script for certain languages.
    In some cases lookups will not be attached to any
    feature, but will be invoked by another lookup,
    a conditional one. In other cases a lookup might
    be attached to several features.
    A feature is either a four letter OpenType feature
    tag, or a two number mac <feature,setting> combination.
uk: Більшість фільтрувань буде долучено до модифікації,
    яка є активною у певній писемності певної мови.
    Інколи фільтрування не долучаються до жодної
    модифікації, але викликаються іншим умовним
    фільтруванням. Крім того, фільтрування може
    бути долучено до декількох модифікацій.
    Модифікація задається чотирилітерним теґом
    OpenType або дволіцифровою комбінацією mac:
    <модифікація,параметр>.

en: Right To Left
uk: Справа ліворуч

en: Ignore Base Glyphs
uk: Ігнорувати основні гліфи

en: Ignore Ligatures
uk: Ігнорувати лігатури

en: Ignore Combining Marks
uk: Ігнорувати позначки складання

note: GT: Process is a verb here and Mark is a noun. GT: Marks of the given mark class are to be processed
en: Mark Class:
uk: Клас позначок:

note: GT: Mark is a noun here and Set is also a noun.
en: Mark Set:
uk: Набір позначок:

en: Lookup Name:
uk: Назва фільтра:

en: Store ligature data in AFM files
uk: Зберігати дані лігатур у файлах AFM

en: Name in use
uk: Назва використовується

en: The name, %.80s, has already been used to identify an anchor class in a different lookup subtable (%.80s)
uk: Назву %.80s вже було використано для ідентифікації класу прив’язки у іншій підтаблиці фільтрування (%.80s)

en: Name used twice
uk: Назву використано двічі

en: The name, %.80s, appears twice in this list.
    Each anchor class must have a distinct name.
uk: Назву %.80s у цьому списку використано двічі.
    Кожен клас прив’язки повинен мати окрему назву.

en: Do you really want to remove the anchor class, %.80s?
    This will remove all anchor points associated with that class.
uk: Ви справді хочете вилучити клас прив’язки, %.80s?
    Буде вилучено всі точки прив’язки, пов’язані з цим класом.

en: Remove Anchor Class?
uk: Вилучити клас прив’язки?

en: Anchor classes in subtable %.80s
uk: Класи прив’яки у підтаблиці %.80s

en: New Anchor Class
uk: Новий клас прив’язки

en: Base Glyph Name
uk: Базова назва гліфа

en: Ligature Glyph Name
uk: Назва лігатури гліфа

en: First Glyph Name
uk: Перша назва гліфа

en: There are no scripts bound to features bound to this lookup. So nothing happens.
uk: З можливостями, пов’язаними з цим фільтруванням, не пов’язано жодних скриптів. Отже, ніяких дій не виконуватиметься.

en: There is no glyph named %s in the font
uk: У шрифті немає гліфа з назвою %s

en: You must specify a replacement glyph for %s
uk: Вам слід вказати гліф-замінник для %s

en: For glyph %.60s you refer to a glyph named %.80s, which is not in the font yet. Was this intentional?
uk: У гліфі %.60s ви посилаєтеся на гліф з назвою %.80s. Цього гліфа ще немає у шрифті. Посилання створено навмисно?

en: Duplicate data
uk: Дублювання даних

en: There are two entries for the same glyph set (%.80s and %.80s)
uk: Виявлено два записи для одного набору гліфів (%.80s і %.80s)

en: There are two entries for the same glyph (%.80s)
uk: Виявлено два записи для одного гліфа (%.80s)

en: Lookup Table Edit
uk: Редагування таблиці фільтрування

en: Lookup Subtable, %s
uk: Підтаблиця фільтрування, %s

en: _Alphabetic
uk: За _абеткою

en: Sort this display based on the alphabetic name of the glyph
uk: Впорядкувати список назв гліфів за абеткою

en: Sort this display based on the unicode code of the glyph
uk: Впорядкувати список за кодом Unicode гліфів

en: _By Base Char
uk: _За основним символом

en: Sort first using the base glyph (if any).
    Thus Agrave would sort with A
uk: Впорядковувати спочатку за основним гліфом (якщо є).
    Таким чином «Agrave» буде поряд з «A»

en: By _Scripts
uk: За _писемностями

en: Sort first using the glyph's script.
    Thus A and Z would sort together
    while Alpha would sort with Omega and not A
uk: Визначити головним критерієм впорядкування писемність.
    Отже A і Z будуть у одному блоці впорядкування,
    а альфа і омега — у іншому, відмінному від A.

en: Don't display columns of 0s.
    The OpenType lookup allows for up to 8 kinds
    of data, but almost all lookups will use just one or two.
    Omitting the others makes the behavior clearer.
uk: Не показувати стовпчиків з 0
    Фільтрування OpenType забезпечує до 8 типів
    даних, але майже всі фільтрування використовують
    лише один або два. Якщо пропускати нульові стовпчики
    інтерфейс стане простішим.

en: _Populate
uk: _Заповнити

en: Auto_Kern
uk: Авто_кернінґ

en: For each script to which this lookup applies, look at all pairs of
    glyphs in that script and try to guess a reasonable kerning value
    for that pair.
uk: Для кожної з писемностей, до яких застосовується це фільтрування,
    знайти всі пари гліфів писемності і спробувати визначити придатний
    кернінґ для цих пар.

en: Add entries for all glyphs in the scripts to which this lookup applies.
    When FontForge can find a default value it will add that too.
uk: Додати записи для всіх гліфі у писемностях, яких стосується цей фільтрування.
    Якщо FontForge зможе знайти типове значення, він також додасть його.

en: _Add Selected
uk: _Додати до позначених

en: _AutoKern Selected
uk: _Автокернінґ позначених

en: Add kerning info between all pairs of selected glyphs
uk: Додати дані щодо кернінґу між всіма парами позначених гліфів

en: Add entries for all selected glyphs.
uk: Додати записи до всіх позначених гліфів.

en: _Remove Empty
uk: Ви_лучити порожні

en: Remove all "empty" entries -- those where all fields are 0
uk: Вилучити всі «порожні» записи, такими вважаються всі поля 0

en: Remove all "empty" entries -- entries with no second glyph
uk: Вилучити всі «порожні» записи, записи без другого гліфа

en: Remove all "empty" entries -- those with no source glyphs
uk: Вилучити всі «порожні» записи, записи без початкового гліфа

en: Remove all "empty" entries -- those with no replacement glyphs
uk: Вилучити всі «порожні» записи, записи без гліфів-замінників

en: Remove All
uk: Вилучити всі

en: Remove all entries.
uk: Вилучити всі записи.

en: _Default Using Suffix:
uk: _Типовий суфікс:

en: Add entries to the lookup based on the following suffix.
    So if the suffix is set to "superior" and the font
    contains glyphs named "A" and "A.superior" (and the
    lookup applies to the latin script), then FontForge will
    add an entry mapping "A" -> "A.superior".
uk: Додати записи до фільтрування на основі вказаного суфікса.
    Отже, якщо буде вказано суфікс «superior», а шрифт містить
    гліфи з назвами «A» і «A.superior» (а фільтрування
    застосовується до латиниці), FontForge додасть запис
    відповідності «A» -> «A.superior».

en: _Default New Entries to First
uk: _Типово нові записи на початку

en: When adding new entries, give them the same
    delta values as those on the first line.
uk: Під час додавання нових записів надавати їм
    ті самі значення приростів, що і у першому рядку.

en: When adding new entries provide default kerning values.
uk: Під час додавання нових записів призначати типові значення кернінґу.

en: Please name this subtable
uk: Будь ласка, вкажіть назву цієї підтаблиці

en: Duplicate name
uk: Дублювати назву

en: There is already a subtable with that name, please pick another.
uk: Підтаблиця з такою назвою вже існує. Будь ласка, виберіть іншу назву.

en: No Subtable
uk: Немає підтаблиці

en: Create a new lookup
uk: Створити нове фільтрування

en: Add a subtable to which lookup?
uk: Додати до цього фільтрування підтаблицю?

en: Select glyphs for the first part of the kern pair
uk: Виберіть гліфи для першої частини пари кернінґу

en: Select glyphs for the second part of the kern pair
uk: Виберіть гліфи для другої частини пари кернінґу

en: No selection
uk: Нічого не позначено

en: Please select some glyphs in the font views at the bottom of the dialog for FontForge to put into classes.
uk: Будь ласка, позначте гліфи на панелях перегляду шрифту у нижній частині діалогового вікна, щоб FontForge відніс їх до класів.

en: Intra Class Distance
uk: Відстань у межах класу

en: Kerning format
uk: Формат кернінґу

en: Use individual kerning pairs
uk: Використовувати окремі пари кернінґу

en: In this format you specify every kerning pair in which
    you are interested in.
uk: У цьому форматі вам слід вказати всі пари кернінґу, які
    вам потрібні.

en: Use a matrix of kerning classes
uk: Використовувати матрицю класів кернінґу

en: In this format you define a series of glyph classes and
    specify a matrix showing how each class interacts with all
    the others.
uk: У цьому форматі ви визначаєте послідовність класів гліфів
    і вказуєте матрицю, яка визначає спосіб взаємодії кожного
    класу з іншими.

en: FontForge will guess kerning classes for selected glyphs
uk: FontForge спробує визначити класи кернінґу для позначених гліфів

en: FontForge will look at the glyphs selected in the font view
    and will try to find groups of glyphs which are most alike
    and generate kerning classes based on that information.
uk: FontForge шукатиме гліфи, позначені на панелі шрифту
    і спробує знайти групи подібних гліфів і створити
    класи кернінґу на основі цих даних.

en: Intra Class Distance:
uk: Відстань у межах класу:

en: This is roughly (very roughly) the number off em-units
    of error that two glyphs may have to belong in the same
    class. This error is taken by comparing the two glyphs
    to all other glyphs and summing the differences.
    A small number here (like 2) means lots of small classes,
    while a larger number (like 20) will mean fewer classes,
    each with more glyphs.
uk: Це числова (наближена) міра похибки у одиницях em,
    на яку можуть відрізнятися два гліфа, що належать
    до одного класу. Ця похибка визначається порівнянням
    двох гліфів з іншими гліфами з наступним додаванням
    відмінностей. Мале значення (порядку 2) дасть багато
    малих класів, а більше значення (порядку 20) дасть
    менше класів, кожен з яких міститиме більше гліфів.

en: C_lasses
uk: К_ласи

en: _Pairs
uk: _Пари

en: Kerning may be specified either by classes of glyphs
    or by pairwise combinations of individual glyphs.
    Which do you want for this subtable?
uk: Кернінґ може бути вказано або за класами гліфів
    або за попарними комбінаціями окремих гліфів.
    Який спосіб слід використати для цієї підтаблиці?

en: No Script Tag
uk: Немає теґу писемності

en: Please specify a 4 letter opentype script tag
uk: Будь ласка, вкажіть 4-літерний теґ писемності opentype

en: Script Tag too long
uk: Теґ писемності занадто довгий

en: Invalid language
uk: Некоректна мова

en: Please specify a comma separated list of 4 letter opentype language tags
uk: Будь ласка, вкажіть список відокремлених комами 4-літерних теґів мов opentype

en: Add Language(s) to Script
uk: Додати мови до писемності

en: Remove Language(s) from Script
uk: Вилучити мови з писемності

en: Script Tag:
uk: Теґ писемності:

en: Language Tag:
uk: Теґ мови:

en: No Start Glyph
uk: Немає початкового гліфа

en: The encoding does not contain something named %.40s
uk: У кодуванні не міститься нічого з назвою %.40s

en: Not enough glyphs
uk: Недостатньо гліфів

en: There aren't enough glyphs in the encoding to name all the selected characters
uk: У кодуванні не вистачає гліфів для іменування всіх позначених символів

en: Bad selection
uk: Помилкове позначення

en: You may not rename any of the base glyphs, but your selection overlaps the set of base glyphs.
uk: Перейменування базових гліфів заборонено, а ваші позначення містять деякі з базових гліфів.

en: As the selected glyphs are also source glyphs, they will be renamed, so they can't act as source glyphs for a lookup.
uk: Осільки позначені гліфи є також початковими гліфами, їх буде перейменовано, отже вони не зможуть бути початковими гліфами для фільтрування.

en: Can't specify a subtable here
uk: Тут не можна вказувати підтаблицю

en: If you don't specify a suffix, the glyphs don't get renamed.
uk: Якщо ви не вкажете суфікса, гліфи не буде перейменовано.

en: Missing suffix
uk: Не вказано суфікса

en: Mass Glyph Rename
uk: Пакетне перейменування гліфів

en: Rename all glyphs in the selection
uk: Перейменувати всі гліфи у позначеному

en: By appending the suffix:
uk: З додаванням суфікса:

en: To their own names
uk: До власних назв

en: To the glyph names starting at:
uk: До назв гліфів, що починаються з:

en: So if you type "A" here the first selected glyph would be named "A.suffix".
    The second "B.suffix", and so on.
uk: Отже, якщо ви введете тут «A», перший позначений гліф буде названо «A.суфікс».
    Другий — «B.суфікс» тощо.

en: If one of those glyphs already has a suffix
uk: Якщо один з цих гліфів вже має суфікс

en: Append to it
uk: Дописати

en: Replace it
uk: Змінити

en: Optionally, add this mapping to the lookup subtable:
uk: Додатково, додати це відображення до підтаблиці фільтрування:

en: Bad Language
uk: Помилкова мова

en: This feature code is already used
uk: Код цієї модифікації вже використано

en: Setting
uk: Параметр

en: _Language:
uk: _Мова:

en: _Name:
uk: _Назва:

en: MacName|_New...
uk: С_творити…

en: This setting is already used
uk: Цей параметр уже використано

en: Setting Id:
uk: Ід. параметра:

en: _Enabled
uk: _Увімкнено

en: Feature _Id:
uk: _Ід. модифікації:

en: Mutually Exclusive
uk: Взаємно виключні

en: Settings
uk: Параметри

en: MacSetting|_New...
uk: С_творити…

en: MacFeature|_New...
uk: С_творити…

en: MacFeature|Default
uk: Типовий

en: Constants
uk: Сталі

en: Sub/Superscript
uk: Нижні/Верхні індекси

en: Limits
uk: Межі

en: Stacks
uk: Штабелі

en: Fractions
uk: Дроби

en: Over/Underbars
uk: Над-/Підрядкові символи

en: Radicals
uk: Корені

en: Connectors
uk: З’єднання

en: Top Accent Horiz. Pos
uk: Гор. поз. верхнього акценту

en: Pre-Built Larger Variants
uk: Попер. створені більші варіанти

note: GT: Italic correction
en: I.C.
uk: В.К.

en: Parts List
uk: Список частин

en: Height/Kern Data
uk: Дані керну/зросту

en: Kern
uk: Керн

en: Height Adjusts
uk: Коригування зросту

en: Kern Adjusts
uk: Коригування керну

en: Exten Shapes
uk: Розш. форми

en: Top Accent
uk: Верхній акцент

en: Math Kern
uk: Математичний керн

en: Vert. Construction
uk: Верт. побудова

en: Hor. Variants
uk: Гор. варіанти

en: Hor. Construction
uk: Гор. побудова

en: Top Right
uk: Верхній правий

en: Top Left
uk: Верхній лівий

en: Bottom Right
uk: Нижній правий

en: Bottom Left
uk: Нижній лівий

en: Glyph Construction
uk: Побудова гліфа

en: Bad device table
uk: Помилкова таблиця пристроїв

en: Bad device table for %s
uk: Помилкова таблиця пристроїв для %s

en: Missing Glyph
uk: Немає гліфа

en: There is no glyph named %s (used in %s)
uk: Немає гліфа з назвою %s (використано у %s)

en: Bad device table for glyph %s in %s
uk: Помилкова таблиця пристроїв для гліфа %s у %s

en: Bad Parts List
uk: Помилковий список частин

en: Bad parts list for glyph %s in %s
uk: Помилковий список частин для гліфа %s у %s

en: Bad Variants List
uk: Помилковий список варіантів

en: Bad Variants list for glyph %s in %s
uk: Помилковий список варіантів для гліфа %s у %s

en: MATH table
uk: Таблиця MATH

en: Bad device table for in row %d of %s
uk: Помилка у таблиці пристроїв для рядка %d %s

en: TopRight
uk: Верхній правий

en: TopLeft
uk: Верхній лівий

en: BottomRight
uk: Нижній правий

en: BottomLeft
uk: Нижній лівий

en: Graphical
uk: Графічний

en: Textual
uk: Текстовий

en: Name:
uk: Назва:

en: LBearing:
uk: Ліва опора:

note: GT: Top/Left (side) bearing
en: TBearing:
uk: T-опора:

note: GT: Bottom/Right (side) bearing
en: BBearing:
uk: Двоб.опора:

en: RBearing:
uk: Права опора:

en: Kern:
uk: Керн:

en: VKern:
uk: Верт.керн:

en: _Alter Class
uk: _Альтернативний клас

en: _Create Pair
uk: С_творити пару

en: Use Kerning Class?
uk: Використовувати клас кернінґу?

en: This kerning pair (%.20s and %.20s) is currently part of a kerning class with a 0 offset for this combination. Would you like to alter this kerning class entry (or create a kerning pair for just these two glyphs)?
uk: Ця пара кернінґу (%.20s і %.20s) зараз є частиною класу кернінґу з відступом 0 для цієї комбінації. Хочете змінити цей запис класу кернінґу (або створити пару кернінґу лише для цих двох гліфів)?

en: Load Glyph Name List...
uk: Завантажити список назв гліфів…

en: Kerning Metrics For %.50s
uk: Метрика кернінґу для %.50s

en: Advance Width Metrics For %.50s
uk: Метрика додаткових ширин для %.50s

en: Metrics For %.50s
uk: Метрика для %.50s

en: Point Size
uk: Розмір точки

en: Number out of range
uk: Число поза діапазоном!

en: Set Point Size
uk: Встановити розмір точки

en: Point Size:
uk: Розмір точки:

en: Load _Word List...
uk: Завантажити список с_лів…

en: _Inline
uk: В_нутрішній

en: _Outline
uk: _Обрис

en: _Shadow
uk: _Тінь

en: _Wireframe
uk: К_аркас

en: Effects
uk: Ефекти

en: _Partial
uk: _Частково

en: Hide when _Moving
uk: Ховати на час п_ересування

en: _Hide
uk: С_ховати

en: Insert Glyph _After...
uk: Вставити гліф _після…

en: Insert Glyph _Before...
uk: Вставити гліф _до…

en: _Replace Glyph...
uk: За_мінити гліф…

en: Show _Grid
uk: Показати _сітку

en: Render using Hinting
uk: Обробка з використанням гінтінґу

en: Size set from _Window
uk: Розмір встановлюється за _вікном

en: Set Point _Size
uk: Встановити _розмір точки

en: _Kerning only
uk: Лише _кернінґ

en: _Advance Width only
uk: Лише лінію _ширини

en: _Both
uk: _Обидва

en: _Window Type
uk: Тип _вікна

en: Advance Width Col
uk: Колір додаткової ширини

en: Color used to draw the advance width line of a glyph
uk: Колір, яким буде намальовано лінію додаткової ширини гліфа

en: Color used to draw the italic advance width line of a glyph
uk: Колір, яким буде намальовано лінію додаткової курсивної ширини гліфа

en: Italic Advance Col
uk: Колір додаткової курсиву

en: Color used to draw the kerning line
uk: Колір, який буде використано для малювання лінії кернінґу

en: Kern Line Color
uk: Колір лінії кернінґу

en: Color used to draw the left side bearing
uk: Колір, який буде використано для малювання лівої опори

en: Side Bearing Color
uk: Колір бічних опор

en: Color used to mark the selected glyph
uk: Колір, який буде використано для виокремлення позначеного гліфа

en: Selected Glyph Col
uk: Колір позначеного гліфа

en: MetricsView
uk: Вікно метрики

en: This window displays metrics information about a font
uk: У цьому вікні показано параметри метрики цього шрифту

en: Axis 1
uk: Вісь 1

en: Axis 2
uk: Вісь 2

en: Axis 3
uk: Вісь 3

en: Axis 4
uk: Вісь 4

en: Bad MM Weights
uk: Помилкові насиченості багатоосновного

en: Incorrect number of instances weights, or illegal numbers
uk: Некоректна кількість екземплярів насиченостей або помилкові числа

en: The weights for the default version of the font must sum to 1.0
uk: Насиченості типової версії шрифту мають давати у сумі 1.0

en: The results produced by applying the NormalizeDesignVector and ConvertDesignVector functions were not the results expected. You may need to change these functions
uk: Результати застосування функцій NormalizeDesignVector і ConvertDesignVector є несподіваними. Вам варто внести зміни до цих функцій.

en: Blend to New Font
uk: Змішати у новий шрифт

en: MM Change Def Weights
uk: Зміна MM типової ваги

en: You may change the default instance of this font
uk: Ви можете змінити типовий екземпляр цього шрифту

note: GT: The following strings should be concatenated together, the result GT: translated, and then broken into lines by hand. I'm sure it would GT: be better to specify this all as one string, but my widgets won't support GT: that
en: You may specify the new instance of this font
uk: Ви можете вказані новий екземпляр цього шрифту

en: either by explicitly entering the contribution
uk: або явним введенням внеску

en: of each master design, or by entering the design
uk: кожного з основних елементів або введенням

en: values for each axis
uk: значень елементів для кожного з осей

en: Contribution of each master design
uk: Внесок кожного з основних елементів

en: Design Axis Values
uk: Значення осей компонування

en: You must provide at least one name here
uk: Тут вам слід вказати принаймні одну назву

en: Named Styles
uk: Іменовані стилі

en: Bad Axis
uk: Помилкова вісь

en: Bad Number in %s
uk: Помилкове число у %s

en: Wrong number of entries in %s
uk: Помилкова кількість записів у %s

en: The %s list is not ordered
uk: Список %s не впорядковано

en: Font|New
uk: Створити

en: Force Bold Threshold:
uk: Примусове порогове значення напівжирного:

en: Please set the Axis Type field
uk: Будь ласка, визначте тип вісі

en: When building an Apple distortable font, you must specify at least one name for the axis
uk: Для збирання придатного до викривлення шрифту Apple слід вказати принаймні одну назву для вісі

en: Begin:
uk: Початок:

en: End:
uk: Кінець:

en: AxisValue|Default
uk: Типове

en: Axis range not valid
uk: Некоректний діапазон вісі

en: Design Settings:
uk: Параметри компонування:

en: Normalized Settings:
uk: Нормалізовані параметри:

en: The number of entries in the design settings must match the number in normalized settings
uk: Кількість записів у параметрах компонування має збігатися з кількістю нормалізованих параметрів

en: Normalized position of this design along each axis
uk: Нормалізоване розташування цього компонування вздовж кожної з осей

en: The set of positions, %.30s, is used more than once
uk: Набір розташувань, %.30s, використано декілька разів

en: The font %.30s is assigned to two master designs
uk: Шрифт %.30s призначено для двох основних компонувань

en: The set of positions, %.30s, is not specified in any design (and should be)
uk: Набір розташувань, %.30s, не вказано у жодному з компонувань (а має бути)

en: The set of positions, %.30s, is not specified in any design.
    Is that what you want?
uk: Набір розташувань, %.30s, не вказано у жодному з компонувань.
    Це саме те, чого ви бажаєте?

en: Disordered designs
uk: Невпорядковані компонування

en: The master designs are not positioned in the expected order. FontForge will be unable to suggest a ConvertDesignVector for you. Is this what you want?
uk: Основні компонування розташовано у неочікуваному порядку. FontForge не зможе запропонувати вам ConvertDesignVector. Ви хочете саме цього?

en: Bad PostScript function
uk: Помилкова функція PostScript

en: CID keyed fonts may not be a master design of a multiple master font
uk: Шрифти з ключами CID не можуть бути основними для багатоосновних шрифтів

en: Create MM
uk: Створити багатоосновний

en: MM _Info
uk: Ві_домості щодо багатоосновного шрифту

en: Type of distortable font:
uk: Тип викривленого шрифту:

en: Number of Axes:
uk: Кількість осей:

en: Number of Master Designs:
uk: Кількість основних компонувань:

en: Axis Type:
uk: Тип вісі:

en: Axis Range:
uk: Діапазон вісі:

en: Default:
uk: Типовий:

en: Intermediate Points:
uk: Проміжні точки:

en: Source from which this design is to be taken
uk: Джерело, з якого має бути взято це компонування

en: Master Designs
uk: Головне компонування

en: Design|_New...
uk: С_творити…

en: Normalize Design Vector Function:
uk: Нормалізація компонування векторної функції:

en: Convert Design Vector Function:
uk: Перетворення компонування векторної функції:

en: Non Linear Transform
uk: Нелінійне перетворення

note: GT: an expression describing the transformation applied to the X coordinate
en: X Expr:
uk: Вираз для X:

en: These expressions may contain the operators +,-,*,/,%,^ (which means raise to the power of here), and ?: It may also contain a few standard functions. Basic terms are real numbers, x and y.
    Examples:
     x^3+2.5*x^2+5
     (x-300)*(y-200)/100
     y+sin(100*x)
uk: Ці вирази можуть містити оператори +,-,*,/,%,^ (тут означає піднесення до степеня) та ?. Також можна використовувати декілька стандартних функцій. Основними елементами є дійсні числа, x і y.
    Приклади:
     x^3+2.5*x^2+5
     (x-300)*(y-200)/100
     y+sin(100*x)

note: GT: an expression describing the transformation applied to the Y coordinate
en: Y Expr:
uk: Вираз для Y:

en: Glyph Origin
uk: Початок координат гліфа

en: Center of Selection
uk: Центр позначеного

note: GT: The (x,y) position on the window where the user last pressed a mouse button
en: Last Press
uk: Останнє натискання

en: Point of View Projection
uk: Проектування за точкою спостереження

en: View Point
uk: Точка спостереження

en: Distance to drawing plane:
uk: Відстань до площини малювання:

en: Distance to projection plane:
uk: Відстань до площини проектування:

en: Drawing plane tilt:
uk: Нахил площини малювання:

en: Direction of gaze:
uk: Напрямок погляду:

en: Vanishing Point:
uk: Точка перетину:

en: This is the approximate location of the vanishing point.
    It does not include the offset induced by "Center of selection"
    nor "Last Press".
uk: Це наближене розташування нескінченно далекої точки.
    У ньому не враховується відступ, спричинений параметрами
    «Центр позначеного» і «Останнє натискання».

en: All Fonts
uk: Всі шрифти

en: Outline Fonts
uk: Контурні шрифти

en: Bitmap Fonts
uk: Растрові шрифти

en: FontForge's SFD
uk: Файл SFD FontForge

en: Backup SFD
uk: Резервний SFD

en: Extract from PDF
uk: Видобування з PDF

en: Archives
uk: Архіви

en: All Files
uk: Всі файли

en: Edit Filter List
uk: Внести зміни до списку фільтрів

en: Filter
uk: Фільтр

en: Edit Font Filters
uk: Зміна фільтрування шрифтів

en: Filter|New
uk: Створити

en: Filter:
uk: Фільтр:

en: Display files of this type
uk: Показати файли цього типу

en: Force glyph names to:
uk: Змінити назви символів на:

en: In the saved font, force all glyph names to match those in the specified namelist
uk: Примусово встановити всі назви гліфів у відповідності з вказаним списком назв у збереженому шрифті

en: No Rename
uk: Без перейменування

en: FreeTypeAAFillInOutlineView
uk: Згладжування FreeType на панелі перегляду

en: When filling using freetype in the outline view,
    have freetype render the glyph antialiased.
uk: Під час заповнення за допомогою freetype у перегляді обрисів,
    наказати обробнику freetype використовувати згладжування гліфів.

en: Use the cairo library for drawing (if available)
    This makes for prettier (anti-aliased) but slower drawing
    This applies to any windows created AFTER this is set.
    Already existing windows will continue as they are.
uk: Використовувати для малювання бібліотеку cairo (у разі доступності)
    Це зробить показ (згладжування)кращим. Але використання бібліотеки
    може уповільнити роботу на застарілих комп’ютерах Все це стосується
    вікон програми, створених ПІСЛЯ встановлення цього параметра.
    Вже створені вікна не змінюватимуться.

en: UseCairoDrawing
uk: Використовувати можливості Cairo

en: ExportClipboard
uk: Експортувати буфер обміну

en: If you are running an X11 clipboard manager you might want
    to turn this off. FF can put things into its internal clipboard
    which it cannot export to X11 (things like copying more than
    one glyph in the fontview). If you have a clipboard manager
    running it will force these to be exported with consequent
    loss of data.
uk: Якщо ви користуєтеся засобом керування буфером X11, вам варто
    зняти позначення з цього пункту. FF може зберігати дані у
    внутрішньому буфері, дані якого не можна експортувати до X11
    (зокрема для копіювання більше ніж одного гліфа на панелі
    перегляду шрифту). Якщо ви використовуватимете засіб для
    керування буфером, його використання призведе до експортування
    даних з втратами.

en: AutoSaveFrequency
uk: Частота автозбереження

en: The number of seconds between autosaves. If you set this to 0 there will be no autosaves.
uk: Кількість секунд між послідовними сеансами автоматичного збереження. Якщо буде встановлено значення 0, автоматичне збереження не використовуватиметься.

en: RevisionsToRetain
uk: Кть збережених версій

en: When Saving, keep this number of previous versions of the file. file.sfd-01 will be the last saved file, file.sfd-02 will be the file saved before that, and so on. If you set this to 0 then no revisions will be retained.
uk: Під час збереження програма зберігатиме вказану кількість попередніх версій файла. Найсвіжішим буде файл файл.sfd-01, попередню версію буде перейменовано на файл.sfd-02 тощо. Якщо буде вказано значення 0, версії не зберігатимуться.

en: The number of undo and redo operations which will be saved in sfd files.
    If you set this to 0 undo/redo information is not saved to sfd files.
    If set to -1 then all available undo/redo information is saved without limit.
uk: Кількість записів дій для скасування і повторення, які зберігатимуться у файлах SFD.
    Якщо встановити значення 0, такі записи взагалі не зберігатимуться у файлах SFD.
    Якщо встановити значення -1, зберігатимуться всі записи без обмежень.

en: UndoRedoLimitToSave
uk: Розмір збереженого буфера скасування/повторення

en: SeekCharacter
uk: Символ показу

en: When fontforge opens a (non-sfd) font it will try to display this unicode character in the fontview.
uk: Якщо fontforge відкриває (не-sfd) шрифт, намагатися показати цей символ unicode на панелі перегляду шрифту.

en: CompactOnOpen
uk: Стискати при відкритті

en: When a font is opened, should it be made compact?
uk: Чи слід стискати шрифт під час відкриття?

en: The number of undo and redo operations to load from sfd files.
    With this option you can disregard undo information while loading SFD files.
    If set to 0 then no undo/redo information is loaded.
    If set to -1 then all available undo/redo information is loaded without limit.
uk: Кількість записів дій зі скасування або повторення, які слід завантажувати з файлів SFD.
    За допомогою цього параметра ви можете наказати програмі пропустити частину даних під час завантаження SFD.
    Якщо встановити значення 0, дані записів дій взагалі не завантажуватимуться.
    Якщо встановити значення -1, дані щодо записів дій завантажуватимуться без обмеження.

en: UndoRedoLimitToLoad
uk: Розмір завантаженого буфера скасування/повторення

en: OpenTypeLoadHintEqualityTolerance
uk: Похибка завантаження OpenType для гінтів

en: When importing an OpenType font, for the purposes of hinting spline points might not exactly match boundaries. For example, a point might be -0.0002 instead of exactly 0
    This setting gives the user some control over this allowing a small tolerance value to be fed into the OpenType loading code.
    Comparisons are then not performed for raw equality but for equality within tolerance (e.g., values within the range -0.0002 to 0.0002 will be considered equal to 0 when figuring out hints).
uk: Під час імпортування шрифту OpenType через використання гінтів точки сплайнів можуть не зовсім точно вкладатися у межі гліфа. Наприклад, точка може бути у позиції -0,0002 замість точного 0.
    За допомогою цього параметра користувач може керувати процесом, вказавши невеличке значення похибки, яке можна передати коду завантаження даних OpenType.
    Якщо буде передано таке значення, порівняння виконуватиметься не точно, а з вказаною похибкою (наприклад, значення у діапазоні від -0,0002 до 0,0002 вважатимуться під час визначення гінтів рівними нулеві).

en: Typing a normal character in the glyph view window changes the window to look at that character.
    Enabling GlyphAutoGoto will disable the shortcut where holding just the ` key will enable Preview mode as long as the key is held.
uk: Введення звичайного символу у вікні перегляду гліфів призведе до показу гліфа відповідного символу у цьому вікні.
    Вмикання «Автоматичний перехід до гліфа» призведе до вимикання клавіатурного скорочення, за допомогою якого натискаючи клавішу «`» ви могли увімкнути режим попереднього перегляду на час утримування цієї клавіші натисненою.

en: InterpolateCPsOnMotion
uk: Інтерполювати контрольні точки під час руху

en: When moving one end point of a spline but not the other
    interpolate the control points between the two.
uk: Під час пересування лише однієї з кінцевих точок сплайна
    інтерполювати розташування контрольних точок між кінцями.

en: SnapDistanceMeasureTool
uk: Відстань прилипання для інструмента вимірювання

en: When the measure tool is active and when the mouse pointer is within this many pixels
    of one of the various interesting features (baseline,
    width, grid splines, etc.) the pointer will snap
    to that feature.
uk: Якщо задіяно інструмент вимірювання і якщо вказівник миші перебуває на відстані, меншій
    за вказану тут у пікселях, від особливих точок
    гліфів (основної лінії, сплайнів ґратки тощо)
    вказівник прилипне до цієї особливої точки.

en: The maximum number of Undoes/Redoes stored in a glyph. Use -1 for infinite Undoes
    (but watch RAM consumption and use the Edit menu's Remove Undoes as needed)
uk: Максимальна кількість дій для скасування/повернення, які зберігатимуться у гліфі. -1 — без обмежень.
    (Стежте за споживанням оперативної пам’яті і користуйтеся пунктом «Спорожнити журнал дій» меню «Зміни», якщо потрібно)

en: AutoKernDialog
uk: Вікно автокернінґу

en: Open AutoKern dialog for new kerning subtables
uk: Відкривати вікно автоматичного визначення кернінґу для нових підтаблиць кернінґу.

en: MetricsShiftSkip
uk: Зсув метрики з Shift

en: Number of units to increment/decrement a table value by in the metrics window when shift is held
uk: Кількість одиниць вимірювання, на які збільшуватиметься або зменшуватиметься табличне значення у вікні метрики, якщо натиснуто клавішу Shift

en: MetricsControlShiftSkip
uk: Зсув метрики з Ctrl і Shift

en: Number of units to increment/decrement a table value by in the metrics window when both control and shift is held
uk: Кількість одиниць вимірювання, на які збільшуватиметься або зменшуватиметься табличне значення у вікні метрики, якщо одночасно натиснуто клавіші Ctrl і Shift

en: DrawOpenPathsWithHighlight
uk: Малювати незамкнені контури з підсвічуванням

en: Open paths should be drawn in a special highlight color to make them more apparent.
uk: Незамкнені контури має бути намальовано спеціальним кольором підсвічування, щоб зробити їх помітнішими.

en: Have the measure tool show horizontal and vertical distances on the canvas.
uk: Наказати інструменту вимірювання показувати горизонтальні і вертикальні відстані на полотні.

en: MeasureToolShowHorizontalVertical
uk: Показ гор./верт. відстаней інструментом вимірювання

en: EditHandleSize
uk: Розмір ел. керування редактора

en: The size of the handles showing control points and other interesting points in the glyph editor (default is 5).
uk: Розмір елементів керування, що позначають контрольні точки та інші цікаві точки у редакторі гліфів (типовим є значення 5).

en: Inactive handles in the glyph editor will be drawn with this alpha value (range: 0-255 default is 255).
uk: Неактивні елементи керування у вікні редактора гліфів буде показано з цим значенням прозорості (діапазон: 0-255, типове значення — 255).

en: InactiveHandleAlpha
uk: Прозорість неактивного ел. керування

en: Always show the control points when editing a glyph.
    This can be turned off in the menu View/Show, this setting will effect if control points are shown initially.
    Change requires a restart of fontforge.
uk: Завжди показувати контрольні точки під час редагування гліфа.
    Вимкнути показ можна за допомогою пункту меню «Перегляд → Показувати». Цей параметр використовуватиметься, лише якщо контрольні точки показано від початку.
    Щоб зміни набули чинності, слід перезапустити fontforge.

en: ShowControlPointsAlways
uk: Завжди показувати контрольні точки

en: Also enable preview mode when the space bar is pressed.
uk: Уможливити попередній перегляд, якщо натиснуто пробіл.

en: ShowFillWithSpace
uk: Показувати заповнення з натиснутим пробілом

en: OutlineThickness
uk: Товщина обрису

en: Setting above 1 will cause a thick outline to be drawn for glyph paths
     which is only extended inwards from the edge of the glyph.
     See also the ForegroundThickOutlineColor Resource for the color of this outline.
uk: Встановлення значень, що перевищують 1, призведе до показу товстого обрису для
     контурів гліфів, які розширюються лише всередину з краю гліфа.
     Колір обрису можна визначити за допомогою ресурсу «Колір активного товстого контуру шару».

en: When copying glyphs from the font view, also copy the
    glyphs' truetype instructions.
uk: Під час копіювання гліфів з панелі перегляду шрифту також копіювати
    інструкції truetype гліфів.

en: AddCharToNameList
uk: Додавати символи до списку назв

en: When displaying a list of glyph names
    (or sometimes just a single glyph name)
    FontForge will add the unicode character
    the name refers to in parenthesis after
    the name. It does this because some names
    are obscure.
    Some people would prefer not to see this,
    so this preference item lets you turn off
     this behavior
uk: Під час показу списку назв гліфів
    (або іноді навіть окремої назви гліфа)
    FontForge додасть символ Unicode, на який
    посилається назва, у дужках після назви.
    Так зроблено, оскільки назви можуть бути
    незрозумілими.
    Декому може не подобатися такий спосіб
    показу. За допомогою цього пункту можна
    вимкнути показ символів Unicode.

en: GenerateHintWidthEqualityTolerance
uk: Похибка ширини для гінтів під час створення

en: When generating a font, ignore slight rounding errors for hints that should be at the top or bottom of the glyph. For example, you might like to set this to 0.02 so that 19.999 will be considered 20. But only for the hint width value.
uk: Під час створення шрифту ігнорувати невеличкі похибки округлення для гінтів, які мають перебувати у верхній або нижній частині гліфа. Наприклад, ви можете встановити значення 0,02, щоб число 19,999 вважалося рівним 20. Цей параметр стосується лише значення ширини гінтів.

en: StandardSlopeError
uk: Помилка стандартного нахилу

en: The maximum slope difference which still allows to consider two points "parallel".
    Enlarge this to make the autohinter more tolerable to small deviations from straight lines when detecting stem edges.
uk: Максимальна різниця нахилів, яка все ще надає змогу вважати дві точки «паралельними».
    Збільшіть це значення, щоб інструмент автоматичного визначення гінтів поблажливіше ставився до відхилень у прямовисності ліній під час визначення границь основних штрихів.

en: Same as above, but for terminals of small features (e. g. serifs), which can deviate more significantly from the horizontal or vertical direction.
uk: Те саме, що і вище, але для терміналів з невеликими модифікаціями (наприклад засічками), відхилення яких від горизонтального або вертикального напрямку є значнішим.

en: SerifSlopeError
uk: Помилка нахилу засічок

en: Generate instructions for diagonal stem hints.
uk: Створити інструкції для гінтів діагональних штрихів.

en: InstructDiagonalStems
uk: Інструкції для діагональних штрихів

en: InstructSerifs
uk: Інструкції для засічок

en: Try to detect serifs and other elements protruding from base stems and generate instructions for them.
uk: Спробувати виявити засічки та інші елементи, що виступають з основних штрихів, і створити інструкції для них.

en: Generate instructions for ball terminals.
uk: Створити інструкції для терміналів ball.

en: InstructBallTerminals
uk: Інструкції терміналів Ball

en: Interpolate between stem edges some important points, not affected by other instructions.
uk: Інтерполювати деякі важливі точки між краями штриха, на які не впливають інші інструкції.

en: InterpolateStrongPoints
uk: Інтерполяція сильних точок

en: CounterControl
uk: Керування прогалинами

en: Make sure similar or equal counters remain the same in gridfitted outlines.
    Enabling this option may result in glyph advance widths being
    inconsistently scaled at some PPEMs.
uk: Забезпечити збереження подібних або однакових контурів у обрисах, прив’язаних
    до ґратки. Позначення цього пункту може призвести до різнорідності у
    масштабуванні ширин гліфів певними PPEM.

en: When generating a truetype or opentype font it is occasionally
    useful to know the mapping between truetype glyph ids and
    glyph names. Setting this option will cause FontForge to
    produce a file (with extension .g2n) containing those data.
uk: Під час створення шрифтів truetype або opentype іноді
    корисними бувають дані щодо відповідності між
    ідентифікаторами гліфів truetype та назвами гліфів.
    Позначення цього пункту накаже FontForge створити файл
    (з суфіксом назви .g2n), що міститиме ці дані.

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files.
    This controls the default setting of the Apple checkbox in the
    File->Generate Font dialog.
    The main differences are:
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
    If both this and OpenType are set, both formats are generated
uk: Apple і MS/Adobe мають різні точки зору на формат файлів truetype і opentype.
    За допомогою цього пункту можна визначити типовий режим позначення пункту Apple
    у діалоговому вікні пункту меню Файл -> Створити шрифт.
    Основними відмінностями є такі:
     Растрові дані зберігаються у різних таблицях
     Масштабовані складені гліфи обробляються по різному
     Використовується GSUB, а не morx(t)/feat
     Використовується GPOS, а не kern/opbd
     Використовується GDEF, а не lcar/prop
    Якщо буде позначено цей пункт і пункт OpenType, програма створюватиме дані у обох
    форматах.

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files.
    This controls the default setting of the OpenType checkbox in the
    File->Generate Font dialog.
    The main differences are:
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
    If both this and Apple are set, both formats are generated
uk: Apple і MS/Adobe мають різні точки зору на формат файлів truetype і opentype.
    За допомогою цього пункту можна визначити типовий режим позначення пункту
    OpenType у діалоговому вікні пункту меню Файл -> Створити шрифт.
    Основними відмінностями є такі:
     Растрові дані зберігаються у різних таблицях
     Масштабовані складені гліфи обробляються по різному
     Використовується GSUB, а не morx(t)/feat
     Використовується GPOS, а не kern/opbd
     Використовується GDEF, а не lcar/prop
    Якщо буде позначено цей пункт і пункт Apple, програма створюватиме дані у обох
    форматах.

en: Generic
uk: Загальне

en: New Font
uk: Новий шрифт

en: Navigation
uk: Навігація

en: Editing
uk: Редагування

en: Interface
uk: Інтерфейс

en: Synchronize
uk: Синхронізація

en: Accents
uk: Акценти

en: Apps
uk: Програми

en: Font Info
uk: Про шрифт

en: Generate
uk: Створення

en: PS Hints
uk: Гінти PS

en: TT Instrs
uk: Інструкції TT

en: Call Script
uk: Викликати скрипт

en: This feature, setting combination is already used
uk: Ця модифікація, поєднання параметрів вже використано.

en: This feature, setting combination is already used
    Do you really wish to reuse it?
uk: Ця модифікація, поєднання параметрів вже використано.
    Бажаєте повторно використати його?

en: Feature tags must be exactly 4 ASCII characters
uk: Теґи модифікацій мають складатися точно з 4 символів ASCII

en: Tag too long
uk: Занадто довгий теґ

en: Mapping
uk: Відповідність

en: _Feature:
uk: _Модифікація:

en: _Tag:
uk: М_ітка:

en: Menu name with no associated script
uk: Пункт меню без пов’язаного скрипту

en: Script with no associated menu name
uk: Скрипт без пов’язаного пункту меню

en: Preferences
uk: Налаштування

en: MacMap|_New...
uk: С_творити…

en: MacMapping|Default
uk: Типове

en: Menu Name
uk: Назва меню

en: You may create a script menu containing up to 10 frequently used scripts.
    Each entry in the menu needs both a name to display in the menu and
    a script file to execute. The menu name may contain any unicode characters.
    The button labeled "..." will allow you to browse for a script file.
uk: Ви можете створити меню зі скриптами, що міститиме до 10 пунктів скриптів,
    якими ви часто користуєтеся. Для визначення кожного з пунктів меню
    вам слід вказати назву пункту, яку буде показано у меню, та файл
    скрипту, який слід виконати. У назві пункту можна використовувати
    будь-які символи unicode. За допомогою натискання кнопки «…»
    ви зможете вибрати файл скрипту на диску.

en: Script File
uk: Файл скрипту

en: You may create a script menu containing up to 10 frequently used scripts
    Each entry in the menu needs both a name to display in the menu and
    a script file to execute. The menu name may contain any unicode characters.
    The button labeled "..." will allow you to browse for a script file.
uk: Ви можете створити меню зі скриптами, що міститиме до 10 пунктів скриптів,
    якими ви часто користуєтеся Для визначення кожного з пунктів меню
    вам слід вказати назву пункту, яку буде показано у меню, та файл
    скрипту, який слід виконати. У назві пункту можна використовувати
    будь-які символи unicode. За допомогою натискання кнопки «…»
    ви зможете вибрати файл скрипту на диску.

en: ...
uk: …

en: On
uk: Увмкн.

en: Off
uk: Вмкн.

note: GT: See the long comment at "Property|New" GT: This and the next few strings show a limitation of my widget set which GT: cannot handle multi-line text labels. These strings should be concatenated GT: (after striping off "Prefs_App|") together, translated, and then broken up GT: to fit the dialog. T
en: Prefs_App|Normally FontForge will find applications by searching for
uk: Зазвичай, FontForge шукатиме програми у каталогах,

en: Prefs_App|them in your PATH environment variable, if you want
uk: вказаних за допомогою змінної середовища PATH, якщо ви бажаєте

en: Prefs_App|to alter that behavior you may set an environment
uk: змінити таку поведінку, вам варто встановити змінну

en: Prefs_App|variable giving the full path spec of the application.
uk: середовища так, щоб у ній було вказано повну адресу каталогу програми.

en: Prefs_App|FontForge recognizes BROWSER, MF and AUTOTRACE.
uk: FontForge визначає BROWSER, MF і AUTOTRACE.

en: Features
uk: Модифікації

en: Arrow Options
uk: Параметри стрілок

en: Ruler Options
uk: Параметри лінійки

en: This reference has been flipped, so the paths in it are drawn backwards
uk: Посилання було віддзеркалено, отже контури у ньому є неправильно орієнтованими

en: This glyph's advance width is different from the standard width
uk: Ширина цього гліфа відрізняється від стандартної ширини

en: This glyph's vertical advance is different from the standard width
uk: Вертикальні розміри цього гліфа відрізняються від стандартної ширини

en: This glyph is not mapped to any unicode code point, but its name should be.
uk: Цей гліф не прив’язано до точки коду unicode, але його назву має бути прив’язано.

en: This glyph is mapped to a unicode code point which is different from its name.
uk: Цей гліф прив’язано до точки коду unicode, яка є відмінною від його назви.

en: Can't fix
uk: Неможливо виправити

en: The name FontForge would like to assign to this glyph, %.30s, is already used by a different glyph.
uk: Назву, яку FontForge має намір пов’язати з цим гліфом, %.30s, вже використано для іншого гліфа.

en: The selected point is near a vertical stem hint
uk: Позначену точку розташовано поблизу гінту вертикального штриха

en: The x coord of the selected point is near the specified value
uk: Координата x позначеної точки близька до вказаного значення

en: The selected point is not at integral coordinates
uk: Координати позначеної точки не є цілими числами

en: The selected point does not have integral control points
uk: У позначеної точки немає контрольних точок з цілими координатами

en: The selected point is near a horizontal stem hint
uk: Позначену точку розташовано поблизу гінту горизонтального штриха

en: The y coord of the selected point is near the specified value
uk: Координата y позначеної точки близька до вказаного значення

en: The y coord of the selected point is near the baseline
uk: Координата y позначеної точки близька до лінії шрифту

en: The y coord of the selected point is near the xheight
uk: Координата y позначеної точки близька до лінії малих літер

en: The y coord of the selected point is near the ascender height
uk: Координата y позначеної точки близька до лінії верхнього елемента (акценту) гліфа

en: The y coord of the selected point is near the cap height
uk: Координата y позначеної точки близька до лінії прописних літер

en: The y coord of the selected point is near the descender height
uk: Координата y позначеної точки близька до лінії нижнього елемента гліфа

en: The selected spline attains its extrema somewhere other than its endpoints
uk: Екстремуми позначеного сплайна розташовано у точках, відмінних від кінцевих точок сплайна

en: The selected line segment is nearly horizontal
uk: Позначений сегмент лінії є майже горизонтальним

en: The control point above the selected point is nearly horizontal
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану над позначеною точкою, є майже горизонтальною

en: The control point below the selected point is nearly horizontal
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану під позначеною точкою, є майже горизонтальною

en: The control point left of the selected point is nearly horizontal
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану ліворуч від позначеної точки, є майже горизонтальною

en: The control point right of the selected point is nearly horizontal
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану праворуч від позначеної точки, є майже горизонтальною

en: The selected line segment is nearly vertical
uk: Позначений сегмент лінії є майже вертикальним

en: The control point above the selected point is nearly vertical
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану над позначеною точкою, є майже вертикальною

en: The control point below the selected point is nearly vertical
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану під позначеною точкою, є майже вертикальною

en: The control point left of the selected point is nearly vertical
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану ліворуч від позначеної точки, є майже вертикальною

en: The control point right of the selected point is nearly vertical
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану праворуч від позначеної точки, є майже вертикальною

en: This path should have been drawn in a clockwise direction
uk: Цей контур слід було намалювати у напрямку за годинниковою стрілкою

en: This path should have been drawn in a counter-clockwise direction
uk: Цей контур слід було намалювати у напрямку проти годинникової стрілки

en: This glyph contains control points which are probably too close to the main points to alter the look of the spline
uk: У цьому гліфі містяться контрольні точки, які, ймовірно, розташовані дуже близько до основних точок, що ускладнить зміну вигляду сплайна

en: Problem explanation
uk: Пояснення суті проблеми

en: Ignore this problem in the future
uk: Ігнорувати цю проблему надалі

en: _Next
uk: _Далі

en: Fix
uk: Виправити

en: _Stop
uk: З_упинити

en: This glyph contains a substitution or ligature entry which refers to an empty char
uk: У цьому гліфі міститься запис підстановки або лігатури, який посилається на порожній символ

en: %2$.20s refers to an empty character "%1$.20s"
uk: %2$.20s посилається на порожній символ «%1$.20s»

en: This glyph contains anchor points from some, but not all anchor classes in a subtable
uk: Цей гліф містить точки прив’язки для деяких, але не всіх, класів прив’язки у підтаблиці

en: There is no anchor for class %1$.30s in subtable %2$.30s
uk: У підтаблиці %2$.30s немає прив’язки для класу %1$.30s

en: Two glyphs share the same unicode code point.
    Change the encoding to "Glyph Order" and use
    Edit->Select->Wildcard with the following code point
uk: Два гліфи мають однакові коди Unicode.
    Змініть кодування на «Порядок гліфів» і скористайтеся
    пунктом меню «Зміни»->«Позначити»->Шаблон з наведеним нижче кодом

en: Two glyphs have the same name.
    Change the encoding to "Glyph Order" and use
    Edit->Select->Wildcard with the following name
uk: Два гліфи мають однакові назви.
    Змініть кодування на «Порядок гліфів» і скористайтеся
    пунктом меню «Зміни»->«Позначити»->Шаблон з наведеною нижче назвою

en: Found %1$.4g, expected %2$.4g
uk: Знайдено %1$.4g, мало бути %2$.4g

en: The selected line segment is near the italic angle
uk: Позначений сегмент лінії є близьким за нахилом до лінії курсиву

en: The control point above the selected point is near the italic angle
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану над позначеною точкою, розташовано під нахилом, близьким до нахилу курсиву

en: The control point below the selected point is near the italic angle
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану під позначеною точкою, розташовано під нахилом, близьким до нахилу курсиву

en: The control point right of the selected point is near the italic angle
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану праворуч від позначеної точки, розташовано під нахилом, близьким до нахилу курсиву

en: The control point left of the selected point is near the italic angle
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану ліворуч від позначеної точки, розташовано під нахилом, близьким до нахилу курсиву

en: The control point above the selected point is outside the spline segment
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану над позначеною точкою, лежить поза межами сегмента сплайна

en: The control point below the selected point is outside the spline segment
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану під позначеною точкою, лежить поза межами сегмента сплайна

en: The control point left of the selected point is outside the spline segment
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану ліворуч від позначеної точки, лежить поза межами сегмента сплайна

en: The control point right of the selected point is outside the spline segment
uk: Лінія, що проходить через контрольну точку, розташовану праворуч від позначеної точки, лежить поза межами сегмента сплайна

en: This glyph has four hints, but if this one were omitted it would fit a stem3 hint
uk: У цього гліфа чотири гінти, але якщо пропустити цей, гліф відповідатиме гінту stem3

en: This glyph can use a stem3 hint
uk: У цьому гліфі можна використати гінт stem3

en: The counters between these hints are not the same size, bad for a stem3 hint
uk: Прогалини між цими гінтами різного розміру. Це вважається помилкою для гінтів stem3.

en: This hint has the wrong width for a stem3 hint
uk: У цьому гінті вказано помилкову ширину для гінту stem3

en: The two selected points are the endpoints of an open path
uk: Дві позначені точки є кінцевими точками незамкненого контуру

en: The paths that make up this glyph intersect one another
uk: Контури, з яких складається цей шрифт, перетинаються

en: The selected point is too far from the origin
uk: Позначену точку розташовано занадто далеко від початку координат

en: The selected points (or the intermediate control points) are too far apart
uk: Позначені точки (або проміжні контрольні точки) є занадто далекими одна від одної

en: The selected points are too close to each other
uk: Позначені точки є занадто близькими одна до одної

en: This hint does not control any points
uk: Цей гінт не керує жодною точкою

en: The hint mask of the selected point contains overlapping hints
uk: Маска гінтів позначеної точки містить перетини гінтів

en: There are no hint masks in this layer but there are overlapping hints.
uk: У цьому шарі немає масок гінтів, але є перетини гінтів.

en: This glyph contains a horizontal hint near the specified width
uk: У гліфі міститься горизонтальний гінт, розташований поблизу від вказаного значення ширини

en: This glyph contains a vertical hint near the specified width
uk: У гліфі міститься вертикальний гінт, розташований поблизу від вказаного значення ширини

en: This glyph self-intersects
uk: Цей гліф самоперетинається

en: This glyph self-intersects. Checking for correct direction is meaningless until that is fixed
uk: Цей гліф самоперетинається. Перевірка на належний напрямок є беззмістовною, доки самоперетини не буде усунуто.

en: This path probably intersects itself (though I could not find that when
     I checked for intersections), look closely at the corners
uk: Ймовірно, цей контур має самоперетини (хоча програмі і не вдалося
     виявити під час пошуку самоперетинів), зверніть увагу на кути.

en: This reference has a transformation matrix which cannot be expressed in truetype.
    All entries (except translation) must be between [-2.0,2.0).
    Translation must be integral.
uk: Для цього посилання визначення матрицю перетворення, яку не можна виразити засобами truetype.
    Всі записи (окрім перенесень) мають належати діапазону [-2.0,2.0).
    Перенесення має бути цілим.

en: This glyph contains both contours and references.
    (or contains a reference which has a bad transformation matrix and counts as a contour).
    This cannot be expressed in the TrueType glyph format.
uk: Гліф містить дані щодо контурів і посилань.
    (або містить посилання з помилковою матрицею перетворення, яку програма вважає контуром).
    Такий гліф не може бути записано у форматі гліфів TrueType.

en: This reference has a transformation matrix which cannot be expressed in Type1/2 fonts.
    No scaling or rotation allowed.
uk: Це посилання має матрицю перетворення, яку не може бути виражено у шрифтах Type1/2.
    Масштабування або обертання заборонено.

en: Both selected references have use-my-metrics set
uk: Прапорець «використовувати власну метрику» встановлено для обох вибраних посилань

en: This reference uses point-matching but it refers to a glyph
    (or a previous reference refers to a glyph)
    whose points have been renumbered.
uk: У цьому посиланні використовується відповідність
    точок, але посилається воно на гліф (або вкладене
    в нього посилання посилається на гліф), чиї точки
    було перенумеровано.

en: References are nested more deeply in this glyph than the maximum allowed
uk: Посилання у цьому гліфі розташовано на рівні ієрархії, глибшому за максимальний дозволений

en: There are more points in this glyph than the maximum allowed
uk: Кількість точок у цьому гліфі перевищує максимальну дозволену

en: There are more hints in this glyph than the maximum allowed
uk: Кількість гінтів у цьому гліфі перевищує максимальну дозволену

en: This outline glyph is missing a bitmap version
uk: У цього обрису гліфа немає растрової версії

en: This outline glyph's advance width is different from that of the bitmap's
uk: Значення ширини цього обрису гліфа відрізняється від значення ширини растру

en: This glyph is taller than desired
uk: Цей гліф є вищим, ніж бажана висота

en: This glyph extends further below the baseline than desired
uk: Точки цього гліфа розташовано дуже низько відносно лінії шрифту

en: This glyph is wider than desired
uk: Цей гліф є ширшим за бажану ширину

en: This glyph extends left further than desired
uk: Точки цього гліфа розташовано лівіше за бажану відстань

en: The use of names 'alefmaksurainitialarabic' and 'alefmaksuramedialarabic' is discouraged.
uk: Назвами «alefmaksurainitialarabic» та «alefmaksuramedialarabic» користуватися не варто.

en: This glyph is defined in more than one of the CID subfonts
uk: Цей гліф визначено у декількох підшрифтах CID

en: This glyph is not defined in any of the CID subfonts
uk: Цей гліф не визначено у жодному з підшрифтів CID

en: pair
uk: пара

en: position
uk: розташування

en: alternate subs
uk: альтернативні підстановки

en: multiple subs
uk: декілька підстановок

en: Contextual position
uk: Контекстне розташування

en: Contextual substitution
uk: Контекстна підстановка

en: Chaining position
uk: Ланцюгове розташування

en: Chaining substitution
uk: Ланцюгова підстановка

en: Reverse chaining subs
uk: Зворотні ланцюгові підстановки

en: Indic reordering
uk: Перевпорядкування індійських літер

en: Contextual insertion
uk: Контекстуальне вставлення

en: Lig
uk: Ліг

en: Glyph %1$.50s with a %2$s from lookup subtable %3$.50s
uk: Гліф %1$.50s з %2$s з підтаблиці фільтрування %3$.50s

en: %1$s from lookup subtable %2$.50s
uk: %1$s з підтаблиці фільтрування %2$.50s

en: Kerning Class
uk: Клас кернінґу

en: Vertical Kerning Class
uk: Клас вертикального кернінґу

en: Check for missing glyph names
uk: Шукати пропущені назви гліфів

en:  refers to a missing glyph
uk:  посилається на гліф, якого немає

en: Replace With:
uk: Замінити на:

en: Always
uk: Завжди

en: Remove
uk: Вилучити

en: Skip
uk: Пропустити

en: The lookup %.30s which invokes lookup %.30s is active for glyph %.30s which has script '%c%c%c%c', yet this script does not appear in any of the features which apply the lookup.
    Would you like to add this script to one of those features?
uk: Фільтрування %.30s, яке викликає фільтрування %.30s, яке є активним для гліфа %.30s, який міститься у писемності «%c%c%c%c», хоча ця писемність не міститься у модифікаціях, до яких застосовується фільтрування.
    Хочете додати цю писемність до однієї з цих модифікацій?

en: The lookup %.30s is active for glyph %.30s which has script '%c%c%c%c', yet this script does not appear in any of the features which apply the lookup.
    
    Would you like to add this script to one of those features?
uk: Фільтрування %.30s, яке є активним для гліфа %.30s, який міститься у писемності «%c%c%c%c», хоча ця писемність не міститься у модифікаціях, до яких застосовується фільтрування.
    
    Хочете додати цю писемність до однієї з цих модифікацій?

en: _Skip
uk: Пр_опустити

en: Missing Script
uk: Немає скрипту

en: This blank outline glyph has an unexpected bitmap version
uk: Для цього порожнього обрису гліфа вказано неочікувану версію растру

en: No problems found
uk: Проблем не виявлено

en: _X near¹
uk: _X, близький¹

en: _Y near¹
uk: _Y, близький¹

en: Hint _Width Near¹
uk: _Ширина гінту, близька¹

en: Advance Width not
uk: Ширина не

en: Vertical Advance not
uk: Вертикальний розмір не

en: Bounding box above
uk: Обмежувальна рамка над

en: Bounding box below
uk: Обмежувальна рамка під

en: Bounding box right of
uk: Обмежувальна рамка праворуч

en: Bounding box left of
uk: Обмежувальна рамка ліворуч

en: _More points than:
uk: _Більше точок, ніж:

en: _More hints than:
uk: _Більше гінтів, ніж:

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is somewhat constrained here
en: Refs neste_d deeper than:
uk: Посилан_ня, вкладені глибше, ніж:

en: Irrelevant _Factor:
uk: Безвідносний _коефіцієнт:

en: Near
uk: Біля

en: Find Problems
uk: Пошук проблем

en: Non-_Integral coordinates
uk: Не_цілочисельні координати

en: The coordinates of all points and control points in truetype
    must be integers (if they are not integers then FontForge will
    round them when it outputs them, potentially causing havoc).
    Even in PostScript fonts it is generally a good idea to use
    integral values.
uk: Координати всіх точок та контрольних точок у truetype
    мають бути цілими числами (якщо вони не є цілими,
    FontForge округлить їх під час виведення даних, що може
    призвести до викривлення). Загалом кажучи, навіть у
    шрифтах PostScript варто використовувати цілі значення.

en: Allows you to check that vertical stems in several
    characters start at the same location.
uk: Надає вам змогу перевірити, чи починаються вертикальні
    штрихи у декількох символах у одному місці.

en: Allows you to check that horizontal stems in several
    characters start at the same location.
uk: Надає вам змогу перевірити, чи починаються горизонтальні
    штрихи у декількох символах у одному місці.

en: Y near¹ _standard heights
uk: Y поряд¹ зі с_тандартними висотами

en: Allows you to find points which are slightly
    off from the baseline, xheight, cap height,
    ascender, descender heights.
uk: Надає вам змогу знаходити точки, які трохи
    відхиляються від основної лінії, висоти x,
    висоти великих літер, висот верхнього і
    нижнього акцентів.

en: Control Points near horizontal/vertical/italic
uk: Контрольні точки поблизу горизонтальних/вертикальних/курсивних ліній

en: _Control Points near horizontal/vertical
uk: Контрольні точки поблизу горизонтальних/вертикальних ліній

en: Allows you to find control points which are almost,
    but not quite horizontal or vertical
    from their base point
    (or at the italic angle).
uk: Надає вам змогу знайти контрольні точки, які майже, але
    не зовсім лежать на горизонталях або вертикалях точки
    основи (або близькими до кута нахилу курсиву).

en: Control Points _beyond spline
uk: Контрольні точки _поза сплайнами

en: Allows you to find control points which when projected
    onto the line segment between the two end points lie
    outside of those end points
uk: Надає змогу знаходити контрольні точки, які під час
    проектування на відрізок прямої між двома кінцевими
    точками лежать поза цими кінцевими точками.

en: Check for _irrelevant control points
uk: Шукати _невідповідні контрольні точки

en: Control points are irrelevant if they are too close to the main
    point to make a significant difference in the shape of the curve.
uk: Контрольні точки є зайвими, якщо їх було розташовано надто близько
    до основної точки, щоб значно вплинути на форму кривої.

en: A control point is deemed irrelevant if the distance between it and the main
    (end) point is less than this times the distance between the two end points
uk: Контрольна точка є майже недієвою, якщо відстань між нею і основою
    (кінцевою) точкою є меншою за цю кількість відстаней між двома
    кінцевими точками.

en: Poin_ts too close
uk: За_надто близькі точки

en: If two adjacent points on the same path are less than a few
    emunits apart they will cause problems for some of FontForge's
    commands. PostScript shouldn't care though.
uk: Якщо дві сусідні точки на одному контурі перебувають на відстані,
    меншій за цю у одиницях em, вони можуть спричинити проблеми
    у виконанні деяких команд FontForge. Втім, PostScript може
    працювати і з такими точками.

en: _Points too far
uk: Зана_дто далекі точки

en: Most font formats cannot specify adjacent points (or control points)
    which are more than 32767 em-units apart in either the x or y direction
uk: У більшості форматів шрифтів не можна визначати сусідні точки (або
    контрольні точки), які розташовано на відстані понад 32767 em у
    напрямку x або y.

en: O_pen Paths
uk: Ві_дкриті контури

en: All paths should be closed loops, there should be no exposed endpoints
uk: Всі контури має бути замкнено, не повинно залишатися незакритих кінців

en: Intersecting Paths
uk: Контури, що перетинаються

en: No paths with within a glyph should intersect
uk: Контури у гліфі не повинні перетинатися

en: Edges near horizontal/vertical/italic
uk: Краї, близькі до горизонтальних/вертикальних/курсивних

en: _Edges near horizontal/vertical
uk: Ма_йже горизонтальні/вертикальні краї

en: Allows you to find lines which are almost,
    but not quite horizontal or vertical
    (or at the italic angle).
uk: Надає вам змогу знайти лінії, які майже, але
    не зовсім горизонтальними або вертикальними
    (або близькими до кута нахилу курсиву).

en: Check _outermost paths clockwise
uk: Перевіряти, чи спр_ямовано зовнішні контури за год. стрілкою

en: FontForge internally uses paths drawn in a
    clockwise direction. This lets you check that they are.
    Before doing this test insure that
    no paths self-intersect.
uk: У FontForge на внутрішньому рівні використовуються контури
    із напрямком за годинниковою стрілкою. За допомогою цього
    пункту ви можете перевірити напрямок контурів.
     Перш ніж виконувати цю перевірку, переконайтеся, що
    контури не перетинаються.

en: Check _missing extrema
uk: Шукати пропу_щені екстремуми

en: PostScript and TrueType require that when a path
    reaches its maximum or minimum position
    there must be a point at that location.
uk: У PostScript і TrueType кожен контур у точці максимуму
    або мінімуму повинен містити проміжну точку.

en: The PostScript Language Reference Manual (Appendix B) says that
    an interpreter need not support paths with more than 1500 points.
    I think this count includes control points. From PostScript's point
    of view, all the contours in a character make up one path. Modern
    interpreters tend to support paths with more points than this limit.
    (Note a truetype font after conversion to PS will contain
    twice as many control points)
uk: Довідником з мови PostScript (Додаток B) визначається, що
    інтерпретатор не повинен підтримувати контури, на яких понад
    1500 точок. Вважається, що до цієї кількості зараховуються і
    контрольні точки. З точки зору PostScript всі контури у символі
    створюють один контур. У сучасних інтерпретаторах передбачено
    підтримку набагато більшої кількості точок на контурі.
    (Зауважте, що у шрифті truetype після перетворення у PS
    міститиметься вдвічі більше контрольних точок ніж у початковому
    шрифті.)

en: Check _flipped references
uk: Шукати посилання з _віддзеркаленням

en: PostScript and TrueType require that paths be drawn
    in a clockwise direction. If you have a reference
    that has been flipped then the paths in that reference will
    probably be counter-clockwise. You should unlink it and do
    Element->Correct direction on it.
uk: У PostScript і TrueType всі контури має бути записано за
    годинниковою стрілкою. Якщо одне з посилань використовується
    віддзеркаленим, точки у цьому посиланні буде розташовано
    у напрямку проти годинникової стрілки. Вам слід від’єднати
    це посилання і виконати над ним дію «Елемент -> Виправити
    напрямок».

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is somewhat constrained here
en: Refs with bad tt transformation matrices
uk: Посилання з помилковими матрицями перетворення tt

en: TrueType requires that all scaling and rotational
    entries in a transformation matrix be between -2 and 2
uk: У TrueType всі запис масштабування та обертання
    у матриці перетворення мають належати діапазону між -2 і 2

en: Mixed contours and references
uk: Мішанина з контурів і посилань

en: TrueType glyphs can either contain references or contours.
    Not both.
uk: У гліфах TrueType можуть міститися посилання або контури.
    Одночасне використання обох заборонено.

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is somewhat constrained here
en: Refs with bad ps transformation matrices
uk: Посилання з помилковими матрицями перетворення ps

en: Type1 and 2 fonts only support translation of references.
    The first four entries of the transformation matrix should be
    [1 0 0 1].
uk: У шрифтах Type1 і 2 передбачено лише перенесення посилань.
    Першими чотирма елементами матриці перетворення мають бути елементи
    [1 0 0 1].

en: The Type 2 Charstring Reference (Appendix B) says that
    subroutines may not be nested more than 10 deep. Each
    nesting level for references requires one subroutine
    level, and hints may require another level.
uk: У довіднику з символьних рядків Type 2 (Додаток B)
    сказано, що рівень вкладеності підпрограми не повинен
    перевищувати 10. Кожен рівень вкладеності для посилань
    потребує одного рівня вкладеності підпрограм, а
    гінти можуть вимагати ще одного рівня.

en: Refs with out of date point matching
uk: Посилання з застарілою відповідністю точок

en: If a glyph has been edited so that it has a different
    number of points now, then any references
    which use point matching and depended on that glyph's
    point count will be incorrect.
uk: Якщо в результаті редагування гліфа змінилася
    кількість його точок, всі посилання, у яких
    використовується поточкова відповідність і
    залежність від кількості точок, стануть
    помилковими.

en: Multiple refs with use-my-metrics
uk: Декілька посилань з використанням власної метрики

en: There may be at most one reference with the use-my-metrics bit set
uk: Може існувати принаймні одне посилання зі встановленим бітом використання власної метрики

en: _Hints controlling no points
uk: _Гінти, що не керують жодною точкою

en: Ghostview (perhaps other interpreters) has a problem when a
    hint exists without any points that lie on it.
uk: Ghostview (можливо, інші інтерпретатори) мають проблеми з гінтами,
    на яких не лежать жодні точки.

en: _Points near¹ hint edges
uk: _Точки поряд¹ з краями гінтів

en: Often if a point is slightly off from a hint
    it is because a stem is made up
    of several segments, and one of them
    has the wrong width.
uk: Часто, якщо точка трохи відходить від гінта,
    причиною є те, що штрих складається з
    декількох сегментів і один з них має
    помилкову ширину.

en: Allows you to check that stems have consistent widths..
uk: Надає вам змогу перевірити, чи є ширини штрихів узгодженими.

note: GT: The _3 is used to mark an accelerator
en: Almost stem_3 hint
uk: Майже stem_3-гінт

en: This checks if the character almost, but not exactly,
    conforms to the requirements for a stem3 hint.
    That is, either vertically or horizontally, there must
    be exactly three hints, and they must have the same
    width and they must be evenly spaced.
uk: Виконується перевірка того, чи відповідає символ
    майже, але не точно, вимогам до гінту stem3.
    Тобто перевіряється, чи дорівнює кількість гінтів
    у вертикальному і горизонтальному напрямках точно
    трьом, чи рівною є ширина гінтів і чи розташовано
    їх на однаковій відстані.

en: _Show Exact *stem3
uk: По_казувати *stem3 точно

en: Shows when this character is exactly a stem3 hint
uk: Показує, чи є цей символ точним з точки зору гінту stem3

en: The Type 2 Charstring Reference (Appendix B) says that
    there may be at most 96 horizontal and vertical stem hints
    in a character.
uk: У довіднику з рядків символів Type 2 (Додаток B) визначено,
    що кількість горизонтальних і вертикальних гінтів основних
    штрихів символу не повинна перевищувати 96.

en: _Overlapped hints
uk: Гінти, що _перетинаються

en: Either a glyph should have no overlapping hints,
    or a glyph with hint masks should have no overlapping
    hints within a hint mask.
uk: Або у гліфі не повинно бути гінтів, що перекриваються,
    або у гліфі з масками гінтування не повинно бути
    гінтів, що перекриваються, у масці гінтів.

en: Check missing _bitmaps
uk: Шукати пропущені _растри

en: Are there any outline characters which don't have a bitmap version in one of the bitmap fonts?
    Conversely are there any bitmap characters without a corresponding outline character?
uk: Чи є контурні символи, які не мають растрових версій у одному з растрових шрифтів?
    І навпаки, чи є растрові символи без відповідних контурних символів?

en: Bitmap/outline _advance mismatch
uk: Невідповідність _розмірів растру/обрису

en: Are there any bitmap glyphs whose advance width
    is not is expected from scaling and rounding
    the outline's advance width?
uk: Перевіряється, чи є у шрифті растрові гліфи,
    чия додаткова ширина не визначається на основі
    масштабування і округлення додаткової ширини
    обрису.

en: Check multiple Unicode
uk: Шукати повтори Unicode

en: Check multiple Names
uk: Шукати повтори назв

en: Check for multiple characters with the same name
uk: Перевірити, чи немає декількох символів з однаковими назвами

en: Check Unicode/Name mismatch
uk: Шукати невідповідності у парах Unicode/назва

en: Check for characters whose name maps to a unicode code point
    which does not map the character's assigned code point.
uk: Перевірити, чи є у шрифті символи, чиї назви відповідають
    позиціям у Unicode, які не збігаються з призначеними
    позиціями символів.

en: Glyph BB Above
uk: Обмежувальна рамка гліфа вище

en: Are there any glyph's whose bounding boxes extend above this number?
uk: Чи існують гліфи з обмежувальними рамками, вищими за це число?

en: Glyph BB Below
uk: Обмежувальна рамка гліфа нижче

en: Are there any glyph's whose bounding boxes extend below this number?
uk: Чи існують гліфи з обмежувальними рамками, нижчими за це число?

en: Glyph BB Right Of
uk: Обмежувальна рамка гліфа правіше

en: Are there any glyphs whose bounding boxes extend to the right of this number?
uk: Чи існують гліфи з обмежувальними рамками, розташованими правіше за це число?

en: Glyph BB Left Of
uk: Обмежувальна рамка гліфа лівіше

en: Are there any glyph's whose bounding boxes extend to the left of this number?
uk: Чи існують гліфи з обмежувальними рамками, розташованими лівіше за це число?

en: Check Advance:
uk: Перевіряти ширину:

en: Check for characters whose advance width is not the displayed value.
uk: Шукати символи з шириною, що перевищує розміри показаної області.

en: Check VAdvance:
uk: Перевіряти верт. розмір:

en: Check for characters whose vertical advance width is not the displayed value.
uk: Шукати символи з вертикальними розмірами, що перевищують розміри показаної області.

en: Check for CIDs defined _twice
uk: Шукати CID, визначені _двічі

en: Check whether a CID is defined in more than one sub-font
uk: Перевіряти, чи CID визначено у більше ніж одному підшрифті

en: Check for _undefined CIDs
uk: Шукати _невизначені CID

en: Check whether a CID is undefined in all sub-fonts
uk: Перевіряти, чи є CID невизначеним для всіх підшрифтів

en: Check for missing _glyph names
uk: Шукати пропущені назви _гліфів

en: Check whether a substitution, kerning class, etc. uses a glyph name which does not match any glyph in the font
uk: Шукати підстановки, класи кернінґу тощо, у яких використано назву гліфа, яка не відповідає жодному з гліфів шрифту

en: Check for missing _scripts in features
uk: Шукати пропущені _скрипти у модифікаціях

en: In every lookup that uses a glyph, check that at
    least one feature is active for the glyph's script.
uk: У кожному фільтруванні, де використано гліф, вам слід перевірити,
    чи задіяно хоча б одну модифікацію для писемності гліфа.

en: Check substitutions for empty chars
uk: Шукати підстановки для порожніх символів

en: Check for characters which contain 'GSUB' entries which refer to empty characters
uk: Шукати символи, які містять записи «GSUB» з посиланнями на порожні символи

en: Check for incomplete mark to base subtables
uk: Шукати незавершені позначки базових підтаблиць

en: The OpenType documentation suggests in a rather confusing way
    that if a base glyph (or base mark) contains an anchor point
    for one class in a lookup subtable, then it should contain
    anchors for all classes in the subtable
uk: У документації з OpenType можна знайти доволі суперечливу пораду
    щодо того, що якщо основний гліф (або основна позначка) містить
    точку прив’язки для одного з класів у підтаблиці фільтрувань,
    він має містити прив’язки для всіх класів у підтаблиці.

en: Paths
uk: Контури

note: GT: Refs is an abbreviation for References. Space is tight here
en: Refs
uk: Посилання

en: Hints
uk: Гінти

en: Random
uk: Випадковий

en: Set All
uk: Встановити всі

en: ¹ "Near" means within
uk: ¹ «Майже» означає «у межах»

en: em-units
uk: одиниць em

en: Open Contour
uk: Незамкнений контур

en: Self Intersecting
uk: Самоперетин

en: Wrong Direction
uk: Помилковий напрямок

en: Flipped References
uk: Дзеркальні посилання

en: Missing Points at Extrema
uk: Немає точок у екстремумах

en: Unknown glyph referenced in GSUB/GPOS/MATH
uk: Посилання на невідомий гліф у GSUB/GPOS/MATH

en: Too Many Points
uk: Занадто багато точок

en: Too Many Hints
uk: Занадто багато гінтів

en: Bad Glyph Name
uk: Помилкова назва гліфа

en: Distance between adjacent points is too big
uk: Відстань між сусідніми точками є занадто великою

en: Non-integral coordinates
uk: Нецілочисельні координати

en: Contains anchor points for some, but not all, classes in a subtable
uk: Містить точки прив’язки для деяких, але не всіх, класів у підтаблиці

en: There is another glyph in the font with this name
uk: У шрифті вже є інший гліф з такою назвою

en: There is another glyph in the font with this unicode code point
uk: У шрифті вже є інший гліф з такою точкою коду Unicode

en: Glyph contains overlapped hints (in the same hintmask)
uk: Гліф складається з гінтів, які перетинаються (у одній масці гінтів)

en: Odd number of elements in BlueValues/OtherBlues array.
uk: Непарна кількість елементів у масиві BlueValues/OtherBlues.

en: Elements in BlueValues/OtherBlues array are disordered.
uk: Елементи у масиві BlueValues/OtherBlues не впорядковано.

en: Too many elements in BlueValues/OtherBlues array.
uk: Занадто багато елементів у масиві BlueValues/OtherBlues.

en: Elements in BlueValues/OtherBlues array are too close (Change BlueFuzz).
uk: Елементи у масиві BlueValues/OtherBlues занадто близькі (змініть значення BlueFuzz).

en: Elements in BlueValues/OtherBlues array are not integers.
uk: Елементи у масиві BlueValues/OtherBlues не є цілими числами.

en: Alignment zone height in BlueValues/OtherBlues array is too big for BlueScale.
uk: Висота зони вирівнювання у масиві BlueValues/OtherBlues є занадто великою для вказаного значення BlueScale.

en: Odd number of elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array.
uk: Непарна кількість елементів у масиві FamilyBlues/FamilyOtherBlues.

en: Elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array are disordered.
uk: Елементи у масиві FamilyBlues/FamilyOtherBlues не впорядковано.

en: Too many elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array.
uk: Занадто багато елементів у масиві FamilyBlues/FamilyOtherBlues.

en: Elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array are too close (Change BlueFuzz).
uk: Елементи у масиві FamilyBlues/FamilyOtherBlues є занадто близькими (змініть значення BlueFuzz).

en: Elements in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array are not integers.
uk: Елементи у масиві FamilyBlues/FamilyOtherBlues не є цілими числами.

en: Alignment zone height in FamilyBlues/FamilyOtherBlues array is too big for BlueScale.
uk: Висота зони вирівнювання у масиві FamilyBlues/FamilyOtherBlues є занадто великою для вказаного значення BlueScale.

en: Missing BlueValues entry.
uk: Не знайдено запису BlueValues.

en: Bad BlueFuzz entry.
uk: Помилковий запис BlueFuzz.

en: Bad BlueScale entry.
uk: Помилковий запис BlueScale.

en: Bad StdHW entry.
uk: Помилковий запис StdHW.

en: Bad StdVW entry.
uk: Помилковий запис StdVW.

en: Bad StemSnapH entry.
uk: Помилковий запис StemSnapH.

en: Bad StemSnapV entry.
uk: Помилковий запис StemSnapV.

en: StemSnapH does not contain StdHW value.
uk: StemSnapH не містить значення StdHW.

en: StemSnapV does not contain StdVW value.
uk: StemSnapV не містить запису StdVW.

en: Bad BlueShift entry.
uk: Помилковий запис BlueShift.

en: Bad Private Dictionary
uk: Помилковий приватний словник

en: Glyph not in font
uk: Гліфа немає у шрифті

en: Glyph Valid
uk: Коректний гліф

en: No problems detected in %s
uk: У %s проблем не виявлено

en: problselect|Errors
uk: Помилки

en: problselect|Open Contours
uk: Незамкнені контури

en: problselect|Bad Direction
uk: Помилковий напрямок

en: problselect|Self Intersections
uk: Самоперетини

en: problselect|Missing Extrema
uk: Пропущені екстремуми

en: problfixup|Open Contours
uk: Незамкнені контури

en: problfixup|Self Intersections
uk: Самоперетини

en: problfixup|Mark for Overlap fix before Save
uk: Позначити для виправлення перетинів перед збереженням

en: problfixup|Bad Directions
uk: Помилкові напрямки

en: problfixup|Missing Extrema (cautiously)
uk: Пропущені екстремуми (обережно)

en: problfixup|Missing Extrema
uk: Пропущені екстремуми

en: problfixup|Too Many Points
uk: Занадто багато точок

en: Close Open Contours
uk: Замикати незамкнені контури

en: Inline All References
uk: Вбудувати всі посилання

en: Remove Overlap
uk: Вилучити перетин

en: Mark for Overlap fix before Save
uk: Позначити для виправлення перетинів перед збереженням

en: Inline Flipped References
uk: Вбудовані віддзеркалені посилання

en: Correct Direction
uk: Виправити напрямок

en: Add Good Extrema
uk: Додати належні екстремуми

en: Add All Extrema
uk: Додати всі екстремуми

en: Simplify
uk: Спростити

en: Revalidate All
uk: Повторно перевірити все

en: Revalidate
uk: Повторно перевірити

en: Open Glyph
uk: Відкрити гліф

en: Scroll To Glyph
uk: Гортати до гліфа

en: Select Glyphs With
uk: Позначити гліфи з

en: Try To Fix Glyphs With
uk: Спробувати виправити гліфи з

en: Passed Validation
uk: Перевірку пройдено

en: Thinking...
uk: Думаю…

note: GT: "Private" is a keyword (sort of) in PostScript. Perhaps it GT: should remain untranslated?
en: Private Dictionary
uk: Приватний словник

en: Ignore
uk: Ігнорувати

en: Report as Error
uk: Повідомити про помилку

en: Not sure if this is an error...
uk: Можливо, це не є помилкою…

en: This font contains non-integral coordinates. That's OK
    in PostScript and SVG but causes problems in TrueType.
    Should I consider that an error here?
uk: У цьому шрифті містяться нецілочисельні координати. Це нормально
    для шрифтів PostScript і SVG, але може спричинити проблеми для TrueType.
    Чи слід вважати це помилкою?

en: Validation of %.100s
uk: Перевірка %.100s

en: Return from enabling function for menu item %s must be boolean
uk: Значення, повернуте функцією вмикання пункту меню %s, має бути булевим

en: PS Type 1 (Ascii)
uk: PS Type 1 (ASCII)

en: PS Type 1 (Binary)
uk: PS Type 1 (бінарний)

en: PS Type 1 (Resource)
uk: PS Type 1 (ресурс)

en: PS Type 1 (Multiple)
uk: PS Type 1 (декілька)

en: PS Multiple Master(A)
uk: Багатоосновний PS (A)

en: PS Multiple Master(B)
uk: Багатоосновний PS (B)

note: GT: "CFF (Bare)" means a CFF font without the normal OpenType wrapper GT: CFF is a font format that normally lives inside an OpenType font GT: but it is perfectly meaningful to remove all the OpenType complexity GT: and just leave a bare CFF font
en: CFF (Bare)
uk: CFF (рідкісний)

en: CFF CID (Bare)
uk: CFF CID (рідкісний)

en: TrueType (Symbol)
uk: TrueType (символи)

en: TrueType (Resource)
uk: TrueType (ресурс)

en: SVG font
uk: Шрифт SVG

en: No Outline Font
uk: Шрифт без обрисів

en: In TTF/OTF
uk: У TTF/OTF

en: Apple bitmap only sfnt (dfont)
uk: Apple, sfnt лише з растром (dfont)

en: (faked) MS bitmap only sfnt (ttf)
uk: (тестовий) sfnt, що містить лише растр MS, (ttf)

en: X11 bitmap only sfnt (otb)
uk: X11, sfnt лише з растром (otb)

en: NFNT (Resource)
uk: NFNT (ресурс)

en: Palm OS Bitmap
uk: Растровий Palm OS

en: PS Type3 Bitmap
uk: Растр PS Type3

en: No Bitmap Fonts
uk: Без растрових

en: Pixel List
uk: Список пікселів

en: Options
uk: Параметри

en: Round
uk: Круглий

en: Do you want to round coordinates to integers (this saves space)?
uk: Бажаєте заокруглити значення координат до цілих чисел (щоб зберегти місце)?

en: Do you want the font file to contain PostScript hints?
uk: Бажаєте, щоб у файлі містилися гінти PostScript?

en: Flex Hints
uk: Флекс-гінти

en: Do you want the font file to contain PostScript flex hints?
uk: Бажаєте, щоб у файлі містилися флекс-гінти PostScript?

en: Hint Substitution
uk: Підстановка гінтів

en: Do you want the font file to do hint substitution?
uk: Бажаєте, щоб у файлі шрифту було виконано підстановку гінтів?

en: First 256
uk: Перші 256

en: Limit the font so that only the glyphs referenced in the first 256 encodings
    will be included in the file
uk: Обмежити виведення шрифту так, щоб до файла було включено лише гліфи, на які посилаються перші 256
    символів у кодуванні

en: Output AFM
uk: Створити AFM

en: The AFM file contains metrics information that many word-processors will read when using a PostScript® font.
uk: У файлі AFM містяться дані метрики, які використовуються багатьма текстовими процесорами у разі обробки шрифту PostScript®.

en: Composites in AFM
uk: Складені у AFM

en: The AFM format allows some information about composites
    (roughly the same as mark to base anchor classes) to be
    included. However it tends to make AFM files huge as it
    is not stored in an efficient manner.
uk: У форматі AFM передбачено включення певних даних щодо
    сполучень (щось подібне до позначки класів основних
    прив’язок). Втім, додавання таких даних робить файли AFM
    доволі великими, оскільки спосіб зберігання цих даних не
    є ефективним.

en: Output PFM
uk: Створити PFM

en: The PFM file contains information Windows needs to install a PostScript® font.
uk: У файлі PFM містяться дані, які потрібні Windows для встановлення шрифту PostScript®.

en: Output TFM & ENC
uk: Створити TFM і ENC

en: The tfm and enc files contain information TeX needs to install a PostScript® font.
uk: У файлах tfm і enc містяться дані, потрібні TeX для встановлення шрифту PostScript®.

en: TrueType Hints
uk: Гінти TrueType

en: Do you want the font file to contain truetype hints? This will not
    generate new instructions, it will just make use of whatever is associated
    with each character.
uk: Бажаєте, щоб файл шрифтів містив гінти truetype? Для створення файла не буде
    використано ніяких нових інструкцій, лише ті, які пов’язано з кожним
    з символів.

en: PS Glyph Names
uk: Назви гліфів PS

en: Do you want the font file to contain the names of each glyph in the font?
uk: Бажаєте, щоб у файлі шрифту містилися назви кожного з гліфів шрифту?

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files
    This allows you to select which standard to follow for your font.
    The main differences are:
     The requirements for the 'postscript' name in the name table conflict
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite characters are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
uk: Apple та MS/Adobe мають різні уявлення щодо формату файлів truetype і opentype.
    Тут ви можете вибрати, який стандарт слід використовувати у вашому шрифті.
    Ось список основних відмінностей:
     Суперчність у вимогах щодо назви «postscript» у таблиці назв
     Растрові дані зберігаються у різних таблицях
     Обробка масштабованих складених символів відбувається інакше
     Використання GSUB замість morx(t)/feat
     Використання GPOS замість kern/opbd
     Використання GDEF замість lcar/prop

en: Apple and MS/Adobe differ about the format of truetype and opentype files
    This allows you to select which standard to follow for your font.
    The main differences are:
     The requirements for the 'postscript' name in the name table conflict
     Bitmap data are stored in different tables
     Scaled composite glyphs are treated differently
     Use of GSUB rather than morx(t)/feat
     Use of GPOS rather than kern/opbd
     Use of GDEF rather than lcar/prop
uk: Apple та MS/Adobe мають різні уявлення щодо формату файлів truetype і opentype.
    Тут ви можете вибрати, який стандарт слід використовувати у вашому шрифті.
    Ось список основних відмінностей:
     Суперчність у вимогах щодо назви «postscript» у таблиці назв
     Растрові дані зберігаються у різних таблицях
     Обробка масштабованих складених гліфів відбувається інакше
     Використання GSUB замість morx(t)/feat
     Використання GPOS замість kern/opbd
     Використання GDEF замість lcar/prop

en: Old style 'kern'
uk: Таблиця «kern» у старому стилі

en: Many applications still don't support 'GPOS' kerning.
    If you want to include both 'GPOS' and old-style 'kern'
    tables set this check box.
    It may not be set in conjunction with the Apple checkbox.
    This may confuse other applications though.
uk: У багатьох програмах все ще не передбачено підтримки кернінґу «GPOS».
    Якщо слід включити обидві таблиці, «GPOS» та застарілу «kern»,
    позначте цей пункт.
    Не варто позначати пункт, якщо ви позначили пункт відповідності Apple.
    Використання цього пункту може призвести до неналежної роботи деяких
    програм.

en: Dummy 'DSIG'
uk: Тестовий «DSIG»

en: MS uses the presence of a 'DSIG' table to determine whether to use an OpenType
    icon for the tt font. FontForge can't generate a useful 'DSIG' table, but it can
    generate an empty one with no signature info. A pointless table.
uk: MS використовує існування таблиці «DSIG» для визначення того, чи слід використовувати для шрифту tt
    піктограму OpenType. FontForge не зможе створити придатну до використання таблицю «DSIG», але
    програма здатна створити порожню фіктивну таблицю без даних щодо підписів.

en: Output Glyph Map
uk: Створити карту гліфів

en: Output OFM & CFG
uk: Створити OFM і CFG

en: The ofm and cfg files contain information Omega needs to process a font.
uk: У файлах ofm і cfg містяться дані, потрібні Omega для обробки шрифту.

en: PfaEdit Table
uk: Таблиця PfaEdit

en: The PfaEdit table is an extension to the TrueType format
    and contains various data used by FontForge
    (It should be called the FontForge table,
    but isn't for historical reasons)
uk: Таблиця PfaEdit є розширенням формату TrueType,
    у ній містяться різноманітні дані, які
    використовуються FontForge
    (Ця таблиця мала б називатися FontForge,
    але має іншу назву з історичних причин)

en: Save Comments
uk: Зберегти коментарі

en: Save glyph comments in the PfEd table
uk: Зберегти коментарі до гліфів до таблиці PfEd

en: Save Colors
uk: Зберегти кольори

en: Save glyph colors in the PfEd table
uk: Зберегти кольори гліфів у таблиці PfEd

en: Lookup Names
uk: Назви фільтрувань

en: Preserve the names of the GPOS/GSUB lookups and subtables
uk: Зберегти назви фільтрувань і підтаблиць GPOS/GSUB

en: Save Guides
uk: Зберегти напрямні

en: Save the guidelines in the Guide layer.
uk: Зберегти напрямні до шару напрямних.

en: Save Layers
uk: Зберегти шари

en: Preserve any background and spiro layers.
    Also if we output a truetype font from a
    cubic database, save the cubic splines.
uk: Зберегти всі шари тла і spiro. Крім того,
    якщо дані виводяться до шрифту truetype, з бази
    даних кубічних сплайнів, зберегти кубічні сплайни.

en: TeX Table
uk: Таблиця TeX

en: The TeX table is an extension to the TrueType format
    and the various data you would expect to find in
    a tfm file (that isn't already stored elsewhere
    in the ttf file)
uk: Таблиця TeX є розширенням формату TrueType та
    різноманітних даних, які мають зберігатися у файлі
    tfm (і які не було ще збережено у інших розділах
    файла ttf)

en: Output FONTLOG.txt
uk: Вивести FONTLOG.txt

en: The FONTLOG is a text file containing relevant information
    about the font including such things as its changelog.
    (A general template is available in the OFL FAQ on http://scripts.sil.org/OFL-FAQ_web)
    Usage within an open font project is highly recommended but not required.
    If your font already contains a fontlog table (see the Element->Font Info)
    and you check this box, then the internal fontlog information will be
    appended to the file "FONTLOG.txt" in the same directory
    as the font itself.
uk: FONTLOG — текстовий файл, що містить важливі дані щодо
    шрифту, зокрема журнал змін у шрифті. (Загальний шаблон
    можна знайти у списку поширених питань щодо OFL
    за адресою http://scripts.sil.org/OFL-FAQ_web)
    Ми наполегливо рекомендуємо використовувати такий файл,
    але не вимагаємо цього. Якщо у вашому шрифті міститься
    таблиця fontlog (див. пункт меню «Елемент -> Відомості
    щодо шрифту») і ви позначили цей пункт, вбудовані дані
    fontlog буде записано до файла «FONTLOG.txt» у каталозі,
    де зберігається сам шрифт.

en: Prefer native kerning
uk: Перевага природного кернінґу

en: Use native kerning structures (instead of a feature file) even when this might lose information.
uk: Використовувати природні структури кернінґу (замість файла можливостей), навіть якщо це може призвести до втрат даних.

en: Windows-compatible 'kern'
uk: Сумісний із «kern»

en: If the old-style 'kern' table contains unencoded glyphs
    (or glyphs encoded outside of the BMP), many Windows applications
    won't have any kerning at all. This option excludes such
    problematic glyphs from the old-style 'kern' table.
uk: Якщо у таблиці «kern» застарілого стилю містяться гліфи поза
    кодуваннями (або гліфи, закодовані поза межами BMP), у багатьох
    програмах Windows кернінґ взагалі не використовуватиметься. За
    допомогою цього пункту можна виключити проблемні гліфи з таблиці
    «kern» застарілого стилю.

en: BDF Resolution
uk: Роздільна здатність BDF

en: Guess each font's resolution based on its pixel size
uk: Визначати роздільну здатність кожного шрифту на основі його розмірів у пікселях

en: Find Sub Font Definition file
uk: Знайти файл визначення підшрифтів

en: Notdef name
uk: Назва notdef

en: The glyph at encoding %d is named ".notdef" but contains an outline. Because it is called ".notdef" it will not be included in the generated font. You may give it a new name using Element->Glyph Info. Do you wish to continue font generation (and omit this character)?
uk: Гліф у кодуванні %d має назву «.notdef», але містить якийсь контур. Через назву «.notdef» його не буде включено до створеного шрифту. Ви можете змінити назву гліфа за допомогою пункту меню «Елемент -> Відомості щодо гліфа». Продовжити створення шрифту і пропустити цей символ?

en: Not a CID format
uk: Не у форматі CID

en: You are attempting to save a CID font in a non-CID format. This is ok, but it means that only the current sub-font will be saved.
    Is that what you want?
uk: Ви намагаєтеся зберегти шрифт CID не у форматі CID. Це припустимо, але означає, що буде збережений тільки поточний підшрифт.
    Ви дійсно хочете цього?

en: The truetype instructions on glyph %s are out of date.
    Do you want to proceed anyway?
uk: Інструкції truetype гліфа %s є застарілими.
    Бажаєте продовжити незважаючи на це?

en: In glyph %s the reference to %s is positioned by point matching, and the point numbers may no longer reflect the original intent.
    Do you want to proceed anyway?
uk: У гліфі %s посилання на %s визначено відносно точок. Зміни у нумерації точок можуть призвести до спотворення початкового розташування..
    Виконати дію попри це?

en: Reference point match out of date
uk: Відповідність точок посилань є застарілою

en: Bad OS/2 version
uk: Помилкова версія OS/2

en: OpenType fonts must have a version greater than 1
    Use Element->Font Info->OS/2->Misc to change this.
uk: Номер версії шрифтів OpenType має перевищувати 1.
    Для виправлення скористайтеся пунктом меню «Елемент->Відомості щодо шрифту->OS/2->Інше».

en: Non-standard Em-Size
uk: Нестандартний розмір «Em»

en: The convention is that PostScript fonts should have an Em-Size of 1000. But this font has a size of %d. This is not an error, but you might consider altering the Em-Size with the Element->Font Info->General dialog.
    Do you wish to continue to generate your font in spite of this?
uk: Відповідно до загальноприйнятих норм, шрифти PostScript повинні мати розмір у 1000 em. Розмір цього шрифту дорівнює %d. Такий розмір формально не є помилковим, але вам варто змінити розмір у em за допомогою пункту «Елемент -> Відомості щодо шрифту -> Загальне».
    Хочете продовжити і створити ваш шрифт попри наведені вище зауваження?

en: The convention is that TrueType fonts should have an Em-Size which is a power of 2. But this font has a size of %d. This is not an error, but you might consider altering the Em-Size with the Element->Font Info->General dialog.
    Do you wish to continue to generate your font in spite of this?
uk: Відповідно до загальноприйнятих норм, шрифти TrueType повинні мати розмір у який є степенем від 2 у em. Розмір цього шрифту дорівнює %d. Такий розмір формально не є помилковим, але вам варто змінити розмір у em за допомогою пункту «Елемент -> Відомості щодо шрифту -> Загальне».
    Хочете продовжити і створити ваш шрифт попри наведені вище зауваження?

en: Your font has a 2 byte encoding, but you are attempting to save it in a format that only supports one byte encodings. This means that you won't be able to access anything after the first 256 characters without reencoding the font.
    
    Do you want to proceed anyway?
uk: Кодування вашого шрифту є двобайтовим, хоча ви намагаєтеся зберегти його у форматі, яким передбачено лише однобайтові кодування. Доступ до будь-яких даних шрифту, окрім перших 256 символів, не можна буде отримати без зміни кодування шрифту.
    
    Виконати дію попри це?

en: The 'NFNT' bitmap format is not used under OS/X (though you still need to create a (useless) bitmap font if you are saving a type1 PostScript resource)
uk: Формат растрових зображень «NFNT» не використовується у OS/X (хоча вам все ж слід створити (фіктивний) растровий шрифт, якщо ви зберігаєте ресурс PostScript type1)

en: The 'NFNT' bitmap format is obsolete
uk: Формат растру «NFNT» є застарілим

en: Needs bitmap font
uk: Потрібен растровий шрифт

en: When generating a Mac Type1 resource font, you MUST generate at least one NFNT bitmap font to go with it. If you have not created any bitmaps for this font, cancel this dlg and use the Element->Bitmaps Available command to create one
uk: Під час створення ресурсу шрифту Type1 для Mac, вам СЛІД створити принаймні один растровий шрифт NFNT для працездатності цього шрифту. Якщо вами не було створено жодних растрових версій для цього шрифту, скасуйте завдання і скористайтеся пунктом меню «Елемент -> Доступні растрові розміри», щоб створити растрову версію.

en: The 'POST' type1 format is probably deprecated
uk: Ймовірно, формат «POST» type1 є застарілим

en: The 'POST' type1 format is probably deprecated and may not work in future version of the mac.
uk: Ймовірно, формат «POST» type1 слід вважати застарілим, він може не працювати у наступній версії mac.

en: _Review
uk: _Переглянути

en: _Generate
uk: С_творити

en: Errors detected
uk: Виявлено помилки

en: The font contains errors.
    %sWould you like to review the errors or save the font anyway?
uk: У шрифті містяться помилки.
    %sБажаєте переглянути список помилок чи зберегти шрифт?

en: Create directory...
uk: Створити каталог…

en: Bad Mac Family
uk: Помилкова гарнітура Mac

en: To generate a Mac family file, the current font must have plain (Normal, Regular, etc.) style, and there must be other open fonts with the same family name.
uk: Для створення файла сімейства шрифтів Mac поточний шрифт має бути звичайним (Normal, Regular тощо). Також має бути відкрито шрифти з тією самою назвою сімейства.

en: There are two open fonts with the current family name and the same style. %.30s and %.30s
uk: Відкрито два шрифти з поточною назвою гарнітури і однаковим стилем. %.30s і %.30s

en: Generate Fonts
uk: Створення шрифтів

en: Generate TTC
uk: Створення TTC

en: Generate Mac Family
uk: Створення гарнітури Mac

en: Allows you to select optional behavior when generating the font
uk: Надає вам змогу додатково налаштувати поведінку програми під час створення шрифту

en: Layer:
uk: Шар:

en: Save a font based on the specified layer
uk: Зберегти шрифт, заснований на вказаному шарі

en: Validate Before Saving
uk: Перевірити перед збереженням

en: Check the glyph outlines for standard errors before saving
    This can be slow.
uk: Перевірити обрис гліфа на стандартні помилки перед збереженням.
    Перевірка може бути доволі повільною.

en: Append a FONTLOG entry
uk: Долучити запис FONTLOG

en: The FONTLOG allows you to keep a log of changes made to your font.
uk: У FONTLOG зберігатиметься журнал змін, внесених до вашого шрифту.

en: Prepend timestamp
uk: Префікс-часова позначка

en: This option prepends a timestamp in the format YYMMDDHHMM to the filename and font-family name metadata.
uk: За допомогою цього пункту можна додати часову позначку у форматі РРММДДГГХХ як префікс до назви файла та метаданих назви сімейства шрифтів.

en: Merge tables across fonts
uk: Об’єднати таблиці шрифтів

en: FontForge can generate two styles of ttc file.
    In the first each font is a separate entity
    with no connection to other fonts. In the second
    FontForge will attempt to use the same glyph table
    for all fonts, merging duplicate glyphs. It will
    also attempt to use the same space for tables in
    different fonts which are bit by bit the same.
    
    FontForge isn't always able to perform a merge, in
    which case it falls back on generating independent
    fonts within the ttc.
     FontForge cannot merge if:
      * The fonts have different em-sizes
      * Bitmaps are involved
      * The merged glyf table has more than 65534 glyphs
    
    (Merging will take longer)
uk: FontForge може створювати файли ttc двох стилів.
    Першим стилем передбачається, що кожен зі шрифтів
    матиме окремий запис, не пов’язаний з іншими
    шрифтами. У разі використання другого стилю
    FontForge спробує скористатися одною таблицею
    гліфів для всіх шрифтів, об’єднуючи дублікати
    гліфів. Також програмою буде виконано спробу
    використати одне і те ж місце для побітово
    однакових таблиць у різних шрифтах.
    
    FontForge не завжди здатний виконати об’єднання, якщо
    об’єднання виконати не вдасться, програма створює
    незалежні шрифти у ttc.
     FontForge не зможе об’єднати дані, якщо:
      * Шрифти мають різні розміри у em
      * Використовуються растрові версії
      * У таблиці гліфів об’єднаного шрифту понад 65534 гліфів
    
    (Створення ttc другого стилю є тривалішим)

en: As CFF fonts
uk: Як шрифти CFF

en: Put CFF fonts into the ttc rather than TTF.
     These seem to work on the mac and linux
     but are documented not to work on Windows.
uk: Додати шрифти CFF до ttc, а не до TTF.
     Це спрацює для mac і linux, але, як
     відомо, не працюватиме у Windows.

en: Execute Script
uk: Виконати скрипт

en: C_all...
uk: Ви_кликати…

en: Counter Expansion Factor
uk: Коефіцієнт розширення прогалини

en: Counter Addition
uk: Додавання прогалини

en: Side Bearing Expansion Factor
uk: Коефіцієнт розширення бічної основи

en: Side Bearing Addition
uk: Додавання бічної основи

en: Condense/Extend
uk: Стискання або розтягування

en: Scale By
uk: Масштабування за коефіцієнтом

en: Counters:
uk: Прогалини:

en: Side Bearings:
uk: Бічні основи:

en: Correct for Italic Angle
uk: Виправлення для кута курсиву

en: When FontForge detects that an expanded stroke will self-intersect,
    then setting this option will cause it to try to make things nice
    by removing the intersections
uk: Якщо FontForge буде визначено, що розширений штрих самоперетинається,
    позначення цього пункту призведе до спроби програмного усування
    самоперетинів з метою покращення вигляду гліфа.

en: Horizontal Stem Height Scale
uk: Масштабування висоти горизонтального штриха

en: Horizontal Stem Height Add
uk: Додавання висоти горизонтального штриха

en: Threshold between Thin and Thick Stems
uk: Відмінність між «тонким» і «товстим» основним штрихами

en: Vertical Stem Width Scale
uk: Масштабування ширини вертикального штриха

en: Vertical Stem Width Add
uk: Додавання ширини вертикального штриха

en: Stem threshold should be positive
uk: Порогове значення основного штриха має додатним

en: Unlikely stem threshold
uk: Сумнівне значення основного штриха

en: Scale factors must be between 3 and 1000 percent
uk: Коефіцієнти масштабування мають належати до діапазону між 3 і 1000 відсотками

en: Unlikely scale factor
uk: Неймовірний коефіцієнт масштабування

en: Bad stem add
uk: Помилкове додавання штриха

en: Bad tag
uk: Помилковий теґ

en: Feature tags are limited to 4 letters
uk: Теґи модифікацій обмежено 4 літерами

en: Missing glyph extension
uk: Не вказано розширення гліфа

en: You must specify a glyph extension
uk: Вам слід вказати розширення гліфа

en: Vertical Offset
uk: Вертикальний зсув

en: Missing extension
uk: Немає розширення

en: You must provide a glyph extension
uk: Вам слід вказати розширення гліфа

en: Horizontal Counter Scale
uk: Масштабування горизонтальної прогалини

en: Horizontal Counter Add
uk: Додавання горизонтальної прогалини

en: Left Side Bearing Scale
uk: Масштабування лівої основи

en: Left Side Bearing Add
uk: Додавання лівої основи

en: Right Side Bearing Scale
uk: Масштабування правої основи

en: Right Side Bearing Add
uk: Додавання правої основи

en: Vertical Scale
uk: Вертикальне масштабування

en: Vertical Counter Scale
uk: Масштабування вертикальної прогалини

en: Vertical Counter Add
uk: Додавання вертикальної прогалини

en: Width of Vertical Stems:
uk: Ширина вертикальних штрихів:

en: Width/Height of Thick Stems:
uk: Ширина/Висота товстих основних штрихів:

en: Height of Horizontal Stems:
uk: Висота горизонтальних штрихів:

en: Width/Height of Thin Stems:
uk: Ширина/Висота тонких основних штрихів:

en: Original Y Position
uk: Початкова позиція за Y

en: Extent
uk: Розмір

en: Resultant Y Position
uk: Остаточна позиція за Y

en: Create Subscript/Superscript
uk: Створення нижніх/верхніх індексів

en: Create Small Caps
uk: Створення капітелі

en: Change Glyphs
uk: Зміна гліфів

en: Unlike most commands this one does not work directly on the
    selected glyphs. Instead, if you select a glyph FontForge will
    create (or reuse) another glyph named by appending the extension
    to the original name, and it will copy a modified version of
    the original glyph into the new one.
uk: На відміну від більшості команд, ця не працює безпосередньо
    на позначених гліфах. Якщо ви позначите якийсь гліф, FontForge
    створить (або повторно використає) інший гліф з назвою, яку
    буде отримано додаванням суфікса до початкової назви, і
    скопіює змінену версію початкового гліфа на місце цього
    гліфа з новою назвою.

en: Feature Tag:
uk: Теґ модифікації:

en: Glyph Extension:
uk: Розширення гліфів:

en: Vertical Offset:
uk: Вертикальний зсув:

en: Introduction
uk: Вступ

en: Unlike most commands this one does not work directly on the
    selected glyphs. Instead, if you select an "A" (or an "a")
    FontForge will create (or reuse) a glyph named "a.sc", and
    it will copy a modified version of the "A" glyph into "a.sc".
uk: На відміну від більшості команд, ця не працює безпосередньо
    на позначених гліфах. Якщо ви позначите гліф «А» (або «а»),
    FontForge створить (або повторно використає) гліф з назвою
    «a.sc» і скопіює змінену версію гліфа «А» до «a.sc».

en: Petite Caps
uk: Мініатюрна капітель

en: Glyph Extensions
uk: Розширення гліфів

en: Letters:
uk: Літери:

en: Symbols:
uk: Символи:

en: Create small caps variants for symbols as well as letters
uk: Створити варіанти малих прописних літер як для символів, так і літер

en: Uniform scaling for stems of any width and direction
uk: Однорідне масштабування для основних штрихів будь-якої товщини та напрямку

en: Separate ratios for thin and thick stems
uk: Окремі значення для тонких і товстих основних штрихів

en: Threshold between "thin" and "thick":
uk: Відмінність між «тонким» і «товстим»:

en: Separate ratios for horizontal and vertical stems
uk: Окремі значення для горизонтальних і вертикальних основних штрихів

en: Activate diagonal stem processing
uk: Задіяти обробку діагональних штрихів

en: Stems
uk: Основні штрихи

en: Retain current advance width, center glyph within that width
uk: Зберегти поточну ширину, центрувати гліф за шириною

en: Retain current advance width, scale side bearings proportionally
uk: Зберегти поточну додаткову ширину, пропорційно змінити масштаб бічних опор

en: Uniform scaling for horizontal counters and side bearings
uk: Однорідне масштабування для горизонтальних прогалин та бічних основ

en: Non uniform scaling for horizontal counters and side bearings
uk: Неоднорідне масштабування для горизонтальних прогалин та бічних основ

en: Counter Size:
uk: Розмір прогалини:

en: Left Side Bearing:
uk: Ліва опора:

en: Right Side Bearing:
uk: Права опора:

en: Horizontal
uk: Горизонталь

en: Control Vertical Counters (use for CJK)
uk: Керування вертикальними прогалинами (для ієрогліфів)

en: Vertical Counters:
uk: Вертикальні прогалини:

en: Control Vertical Mapping (use for Latin, Greek, Cyrillic)
uk: Керування вертикальним відображенням (для європейських писемностей)

en: These mappings may be used to fix certain standard heights.
uk: Ці відображення можна використати для виправлення певних стандартних висот.

en: Vertical Scale:
uk: Масштаб за вертикаллю:

en: Vertical
uk: Вертикаль

en: Everything to its default value
uk: Повернути всім параметрам типові значення

en: Reset
uk: Скинути

en: Embolden by
uk: Потовщення на

en: Serif Height
uk: Висота засічок

en: Serif Height Fuzz
uk: Неточність висоти засічок

en: Top Zone
uk: Верхня зона

en: Bottom Zone
uk: Нижня зона

en: Top Hint
uk: Верхній гінт

en: Bottom Hint
uk: Нижній гінт

en: Embolden by:
uk: Потовщення на:

en: _LCG
uk: _Європейські

en: Embolden as appropriate for Latin, Cyrillic and Greek scripts
uk: Зміна насиченості, відповідна до латинської, кириличної та грецької писемностей

en: _CJK
uk: _Ієрогліфи

en: Embolden as appropriate for Chinese, Japanese, Korean scripts
uk: Зміна насиченості, відповідна до писемностей китайської, японської та корейської мов

en: _Auto
uk: _Авто

en: Choose the appropriate method depending on the glyph's script
uk: Виберіть відповідний метод, що залежить від писемності гліфа

en: C_ustom
uk: Н_етиповий

en: User controls the emboldening with the next two fields
uk: За допомогою наступних двох полів користувачі можуть керувати жирністю

en: _Top hint:
uk: _Верхній гінт:

en: _Zone:
uk: _Зона:

en: _Bottom hint:
uk: _Нижній гінт:

en: Zone:
uk: Зона:

en: Any points this high will be assumed to be on serifs,
    and will remain at that height after processing.
    (So serifs should remain the same size).
    (If you do wish the serifs to grow, set this to 0)
uk: Всі точки над цією позицією вважатимуться засічками,
    отже залишатимуться на цій висоті після обробки.
    (Таким чином, висота засічок не змінюватиметься.)
    (Якщо засічки також треба збільшити, встановіть
    значення 0.)

en: Fuzz
uk: Нечіткість

en: Allow the height match to differ by this much
uk: Дозволити відхилення висоти на це значення

en: The simple application of this algorithm will squeeze counters
    That is not normally seen in bold latin fonts
uk: Проста реалізація цього алгоритму призведе до стискання прогалин.
    Результати цієї реалізації, зазвичай, можна бачити у напівжирних шрифтах латиниці.

en: Squish
uk: Звузити

en: Make the counters narrower
uk: Зробити прогалини вужчими

en: Try to insure that the counters are as wide
    afterward as they were before
uk: Намагатися зберігати ширину прогалин
    після виконання дії

en: Auto
uk: Авто

en: Retain counter size for glyphs using latin algorithm
    Squish them for those using CJK.
uk: Зберігати розміри прогалин для гліфів на основі алгоритму для латиниці.
    Відкидати розміри прогалин для ієрогліфів.

en: Cleanup Self Intersect
uk: Усунути самоперетини

en: By what angle (in degrees) do you want to slant the font?
uk: На який кут (у градусах) ви бажаєте нахилити шрифт?

en: Oblique Slant...
uk: Похилий нарис…

en: LSB Compression Percent
uk: Відсоток стискання ЛО

en: Stem Compression Percent
uk: Відсоток стискання основного штриха

en: Counter Compression Percent
uk: Відсоток стискання прогалин

en: RSB Compression Percent
uk: Відсоток стискання ПО

en: XHeight Percent
uk: Відсоток зросту малих літер

en: Italic Angle
uk: Кут курсиву

en: Bad setting
uk: Помилкові параметри

en: You may not select both variants of 'f'
uk: Не можна вибирати обидва варіанти «f»

en: Transform baseline serifs
uk: Перетворити засічки на лінії шрифту

en: Transform x-height serifs
uk: Перетворити засічки малих літер

en: Transform ascender serifs
uk: Перетворити засічки верхніх елементів

en: Transform descender serifs
uk: Перетворити засічки нижніх елементів

en: Transform diagonal serifs
uk: Перетворити діагональні засічки

en: When serifs are removed (as first two in "m"), replace with:
uk: Вилучені засічки (наприклад, перші дві у "m") замінити на:

en: Flat
uk: Нейтральний

en: Slanted
uk: Нахилений

en: Pen Slanted
uk: Нахилене перо

en: Compress (as a percentage)
uk: Стиснути (у відсотковому вимірі)

en: LSB
uk: ЛО

en: Left Side Bearing
uk: Ліва опора

en: RSB
uk: ПО

en: Right Side Bearing
uk: Права опора

en: Lower Case
uk: Нижній регістр

en: Others
uk: Інші

en: Upper Case
uk: Верхній регістр

en: XHeight Percent:
uk: Відсоток зросту малих літер:

en: Traditionally the x-height of an italic face is slightly less
    than the x-height of the companion roman
uk: Традиційно зріст малих літер у курсивному нарисі дещо менший
    за зріст малих літер у прямому нарисі

en: Italic Angle:
uk: Кут курсиву:

en: This italic conversion will be incomplete!
    You will probably want to do manual fixups on e, g, k, and v-z
    And on в, г, д, е, ж, л, м, ц, щ, ъ, ђ
    And on all Greek lower case letters. And maybe everything else.
uk: Це перетворення на курсив може бути неповним!
    Ймовірно, вам варто виправити вручну e, g, k та v-z,
    літери в, г, д, е, ж, л, м, ц, щ, ъ, ђ,
    всі грецькі літери нижнього регістру, а також, ймовірно все інше.

en: Current X-Height
uk: Поточний зріст

en: Desired X-Height
uk: Бажаний зріст

en: Change XHeight
uk: Змінити зріст

en: Current x-height:
uk: Поточний зріст:

en: Desired x-height:
uk: Бажаний зріст:

en: Serif height:
uk: Висота засічок:

en: The search pattern was not found again in the font %.100s
uk: У шрифті %.100s знову не було знайдено шаблон пошуку

en: The search pattern was not found in the font %.100s
uk: У шрифті %.100s не було знайдено шаблон пошуку

en: Find
uk: Знайти

en: Find Next
uk: Знайти далі

en: Match Fuzziness:
uk: Нечіткість збігів:

en: Bad search pattern
uk: Помилковий шаблон пошуку

en: Nothing to match.
uk: Нічого шукати.

en: When "Endpoints specify minimum length and direction only" is checked, the search pattern must be a single open contour.
uk: Якщо позначено пункт «Кінцеві точки визначають лише мінімальну довжину і напрямок», зразком для пошуку має бути одинарний відкритий контур.

en: When "Endpoints specify minimum length and direction only" is checked, the search pattern must be a single open contour with at least 3 points on it (otherwise there is nothing to match).
uk: Якщо позначено пункт «Кінцеві точки визначають лише мінімальну довжину і напрямок», зразком для пошуку має бути одинарний відкритий контур з принаймні трьома точками (інакше не вдасться знайти відповідника).

en: Bad replace pattern
uk: Помилковий шаблон заміни

en: When "Endpoints specify minimum length and direction only" is checked, the replace pattern must be a single open contour with at least 3 points on it.
uk: Якщо позначено пункт «Кінцеві точки визначають лише мінімальну довжину і напрямок», зразком для заміни має бути одинарний відкритий контур з принаймні трьома точками.

en: When the search path is a single open contour, the replace pattern must also be.
uk: Якщо контур є окремим незамкненим контуром, шаблон заміни має також бути окремим незамкненим контуром.

en: Search Pattern:
uk: Шаблон пошуку:

en: Replace Pattern:
uk: Шаблон заміни:

en: Find in %.100s
uk: Знайти у %.100s

en: Cancel
uk: Скасувати

en: The %1$s in the search dialog contains a reference to %2$.20hs which does not exist in the new font.
    Should I remove the reference?
uk: %1$s у діалоговому вікні пошуку містить посилання на %2$.20hs, якого не існує у новому шрифті.
    Вилучити це посилання?

en: Replace Pattern
uk: Шаблон заміни

en: Search Pattern
uk: Шаблон пошуку

en: Allow:
uk: Дозволити

en: Allow a match even if the search pattern has
    to be transformed by a combination of the
    following transformations.
uk: Вважати відповідником, навіть якщо шаблон
    пошуку має бути перетворено поєднанням
    вказаних нижче перетворень.

en: Flipping
uk: Перевертання

en: Scaling
uk: Масштабування

en: Rotating
uk: Обертання

en: _Match Fuzziness:
uk: _Нечіткість збігу:

en: Endpoints specify minimum length and direction only
uk: Кінцеві точки визначають лише мінімальну довжину і напрямок

en: If the search pattern is a single open contour
    then do not match the end points. They merely
    specify the direction from which the curve should
    move toward the next point (which will be matched),
    and the minimum distance between the first matched
    point and the one before it. The endpoints of the
    replace contour will also only be used for positioning.
    
    This allows you to match a right angle corner
    without needed to specify exactly how long the edges
    are which form the right angle.
uk: Якщо шаблон пошуку є окремим незамкненим контуром,
    не включати до відповідників кінцевих точок. Кінцеві
    точки лише задають, як має бути спрямовано криву
    у напрямку до наступної точки (відповідника), та
    мінімальну відстань між першою відповідною точкою
    та точкою перед нею. Кінцеві точки контуру-замінника
    також буде використано лише для позиціювання.
    
    Таким чином, можна обробити прямі кути без потреби
    у заданні точної довжини відрізків, що утворюють
    цей прямий кут.

en: Search Selected Chars Only
uk: Пошук лише позначених символів

en: Only search characters selected in the fontview.
    Normally we search all characters in the font.
uk: Шукати лише серед символів, позначених на панелі перегляду шрифту.
    Зазвичай, пошук відбуватиметься серед усіх символів у шрифті.

en: Find All
uk: Знайти всі

en: Replace All
uk: Замінити всі

en: Open
uk: Відкрити

en: Could not open
uk: Не вдалося відкрити

en: Could not open %.100s
uk: Не вдалося відкрити %.100s

en: No letters in font
uk: У шрифті немає літер

en: Insert random text in the specified script
uk: Вставити випадковий текст вказаною писемністю

en: Text from script
uk: Текст з писемності

en: Save
uk: Зберегти

en: Save Image
uk: Зберегти зображення

en: _Save As...
uk: З_берегти як…

en: _Insert Random Text...
uk: Вс_тавити випадковий текст…

en: Save As _Image...
uk: Зберегти як з_ображення…

en: There is a splinefont level undo, but it does not contain any information to perform the undo. This is an application error, please report what you last did to the lookup tables so the developers can try to reproduce the issue and fix it.
uk: Виявлено запис рівня роботи зі сплайнами шрифту, але у ньому не міститься даних для виконання дії зі скасування. Це результат помилки у програмі. Будь ласкам, повідомте авторам програми про ваші останні дії над таблицями фільтрування, щоб вони мали змогу відтворити їх і виправити помилку.

en: Undo information incomplete
uk: Дані щодо скасування є неповними

en: Bad undo
uk: Помилковий запис дії

en: couldn't find the character %s
uk: не вдалося знайти символ %s

en: Component %d %.30s (%d,%d)
uk: Компонент %d %.30s (%d,%d)

en: Base Glyphs
uk: Основні гліфи

en: Base Ligatures
uk: Основні лігатури

en: Base Marks
uk: Основні позначки

en: Empty
uk: Порожній

en: Mark Class %.20s
uk: Клас позначок %.20s

en: Entry (%d,%d)
uk: Вхід (%d,%d)

en: Exit (%d,%d)
uk: Вихід (%d,%d)

en: Backtrack Match:
uk: Зворотна відповідність:

en: Match:
uk: Відповідність:

en: Lookahead Match:
uk: Відповідність з випередженням:

en: Backtrack class:  | Backtrack classes:
uk[0]: Класи зворотного пошуку:
uk[1]: Класи зворотного пошуку:
uk[2]: Класи зворотного пошуку:
uk[3]: Клас зворотного пошуку:

en: Class | Classes
uk[0]: Класи
uk[1]: Класи
uk[2]: Класи
uk[3]: Класи

en: Lookahead Class | Lookahead Classes
uk[0]: Класи пошуку з випередженням:
uk[1]: Класи пошуку з випередженням:
uk[2]: Класи пошуку з випередженням:
uk[3]: Клас пошуку з випередженням:

en: Back coverage %d:
uk: Зворотне покриття %d:

en: Coverage %d:
uk: Покриття %d:

en: Lookahead coverage %d:
uk: Покриття з випередженням %d:

en: Apply at %d %.80s
uk: Застосувати у %d %.80s

en: Replacement:
uk: Заміна:

en: Chaining Positioning
uk: Ланцюгове розташування

en: Chaining Substitution
uk: Ланцюгова підстановка

en: Reverse Chaining Subs
uk: Зворотні ланцюгові підстановки

en: classes
uk: класи

en: coverage
uk: покриття

en: glyphs
uk: гліфи

note: GT: There are various broad classes of lookups here and the first string GT: describes those: "Contextual Positioning", Contextual Substitution", etc. GT: Each of those may be formated in 3 different ways: by (or perhaps using GT: would be a better word) glyphs, classes or coverage tables. GT: So th
en: %s by %s
uk: %s за %s

en: Backtrack class %d:
uk: Клас зворотного пошуку %d:

en: Class %d:
uk: Клас %d:

en: Lookahead class %d:
uk: Клас пошуку з випередженням %d:

en: Rule %d
uk: Правило %d

en: Indic Reordering
uk: Перевпорядкування індійських літер

en: <undefined>
uk: <не визначено>

en: Simple Substitution
uk: Проста підстановка

en: Glyph Insertion
uk: Вставлення гліфа

en: Kern by State
uk: Кернінґ за станом

note: GT: You're in a state machine, and this is describing the %4d'th state of GT: that machine. From the state the next state will be a list of GT: state-numbers which are appended to this string.
en: State %4d Next:
uk: Наступні стану %4d:

en: State %4d Flags:
uk: Прапорці стану %4d:

en: State %4d Mark:
uk: Позначка стану %4d:

en: State %4d Cur:
uk: Стан %4d поточ.:

en: Nested Substitution %.80s
uk: Вкладена підстановка %.80s

en: Lookups Enabled for Expansion
uk: Фільтрування з можливістю розширення

en: No Lookups Enabled for Expansion
uk: Фільтрування без можливості розширення

en: Lookups Disabled for Expansion
uk: Фільтрування з вимкненим розширенням

en: No Lookups Disabled for Expansion
uk: Фільтрування без вимкненого розширення

en: Lookups Limiting Expansion
uk: Фільтри з обмеженим розширенням

en: No Lookups Limiting Expansion
uk: Без фільтрів з обмеженим розширенням

en: Lookups Enabled for Shrinkage
uk: Фільтрування з увімкненим стисканням

en: No Lookups Enabled for Shrinkage
uk: Фільтрування без увімкненого стискання

en: Lookups Disabled for Shrinkage
uk: Фільтрування з вимкненим стисканням

en: No Lookups Disabled for Shrinkage
uk: Фільтрування без вимкненого стискання

en: Lookups Limiting Shrinkage
uk: Фільтрування з обмеженим стисканням

en: No Lookups Limiting Shrinkage
uk: Фільтрування без обмеженого стискання

en: Priority: %d
uk: Пріоритет: %d

en: No Extender Glyphs
uk: Без гліфів розширення

en: Extender Glyphs
uk: Гліфи розширення

en: Not classified
uk: Не класифіковано

en: Ligature
uk: Лігатура

en: Glyph Definition Sub-Table
uk: Підтаблиця визначення гліфів

note: GT: Here caret means where to place the cursor inside a ligature. So OpenType GT: allows there to be a typing cursor inside a ligature (for instance you GT: can have a cursor between f and i in the "fi" ligature)
en: Ligature Caret Sub-Table
uk: Підтаблиця розташування курсора у лігатурі

en: Mark Attachment Classes
uk: Класи долучення позначок

en: %c%c%c%c  Min Extent=%d, Max Extent=%d
uk: %c%c%c%c  Мінімальна ширина=%d, Максимальна ширина=%d

en: Script '%c%c%c%c' on %c%c%c%c
uk: Писемність «%c%c%c%c» у %c%c%c%c

en: Script '%c%c%c%c'
uk: Писемність «%c%c%c%c»

en: Default Baseline: '%s'
uk: Типова лінія шрифту: «%s»

en: Offsets from def. baseline:  romn: %d  idcn: %d  ideo: %d  hang: %d  math: %d
uk: Відступи від тип. лінії шрифту:  romn: %d  idcn: %d  ideo: %d  hang: %d  math: %d

en: All glyphs have the same baseline
uk: Всі гліфи мають спільну лінію шрифту

en: Per glyph baseline data
uk: Окремі дані щодо лінії шрифту для окремих шрифтів

en:   Left Bound=%d
uk:   Ліва межа=%d

en:   Right Bound=%d
uk:   Права межа=%d

en: Strong Left to Right
uk: Строго зліва праворуч

en: Strong Right to Left
uk: Строго справа ліворуч

en: Arabic Right to Left
uk: Арабська справа ліворуч

en: European Number
uk: Європейське число

en: European Number Separator
uk: Європейський символ для розбиття цілої і дробової частин

en: European Number Terminator
uk: Європейський символ для розбиття розрядів

en: Arabic Number
uk: Арабська цифра

en: Common Number Separator
uk: Загальний роздільник цифр

en: Block Separator
uk: Роздільник блоків

en: Segment Separator
uk: Роздільник сегментів

en: White Space
uk: Будь-який пропуск

en: Neutral
uk: Нейтральне

en: <Unknown direction>
uk: <Невідомий напрямок>

en:   Floating accent
uk:   Плаваючий акцент

en:   Hang left
uk:   Підвісити ліворуч

en:   Hang right
uk:   Підвісити праворуч

en:   Attach right
uk:   Долучити праворуч

en:   Mirror=%.30s
uk:   Дзеркало=%.30s

en: No Advanced Typography
uk: Без додаткової типографії

en: OpenType Tables
uk: Таблиці OpenType

en: 'BASE' Baseline Table
uk: Таблиця лінії шрифту «BASE»

en: Horizontal: %d baseline | Horizontal: %d baselines
uk[0]: Горизонтальні: %d лінія шрифту
uk[1]: Горизонтальна: %d лінії шрифту
uk[2]: Горизонтальна: %d ліній шрифту
uk[3]: Горизонтальна: %d ліній шрифту

en: Vertical: %d baseline | Vertical: %d baselines
uk[0]: Вертикальні: %d лінія шрифту
uk[1]: Вертикальна: %d лінії шрифту
uk[2]: Вертикальна: %d ліній шрифту
uk[3]: Вертикальна: %d ліній шрифту

en: 'GDEF' Glyph Definition Table
uk: Таблиця визначення гліфів «GDEF»

en: 'GPOS' Glyph Positioning Table
uk: Таблиця розташування гліфів «GPOS»

en: 'GSUB' Glyph Substitution Table
uk: Таблиця підстановки гліфів «GSUB»

en: 'JSTF' Justification Table
uk: Таблиця вирівнювання «JSTF»

en: 'bsln' Horizontal Baseline Table
uk: Таблиця горизонтальних ліній шрифту «bsln»

en: 'kern' Horizontal Kerning Table
uk: Таблиця горизонтального кернінґу «kern»

en: 'lcar' Ligature Caret Table
uk: Таблиця курсорів лігатур «lcar»

en: 'morx' Glyph Extended Metamorphosis Table
uk: Таблиця розширеного перетворення гліфів «morx»

en: 'opbd' Optical Bounds Table
uk: Таблиця оптичних меж «opbd»

en: 'prop' Glyph Properties Table
uk: Таблиця властивостей гліфів «prop»

en: Show ATT
uk: Показати ATT

en: No differences found
uk: Відмінностей не виявлено

en: Differences...
uk: Відмінності…

en: Compare %s to %s
uk: Порівняти %s з %s

en: Compare version %s of %s to %s
uk: Порівняти версію %s %s з %s

en: Font Compare
uk: Порівняння шрифтів

en: Font to compare with %.20s
uk: Шрифт для порівняння з %.20s

en: Compare _Outlines
uk: Порівняти _обриси

en: Accept outlines which exactly match the original
uk: Приймати обриси, які точно збігаються з початковими

en: _Accept inexact
uk: При_ймати неточні

en: Accept an outline which is a close approximation to the original.
    It may be off by an em-unit, or have a reference which matches a contour.
uk: Приймати контур, який доволі точним наближенням початкового.
    Припустимим є зміщення на одиницю em або посилання, відповідне контуру.

en: _Warn if inexact
uk: _Попереджати про неточності

en: Warn if the outlines are close but not exactly the same
uk: Попереджати, якщо обриси близькі, але не збігаються повністю

en: Warn if _unlinked references
uk: Попереджати про _непов’язані посилання

en: Warn if one glyph contains an outline while the other contains a reference (but the reference describes the same outline)
uk: Попереджати, якщо один з гліфів містить контур, тоді як інший — посилання (але посилання описує той самий контур)

en: Compare _Hints
uk: Порівняти _гінти

en: Compare postscript hints and hintmasks and truetype instructions
uk: Порівняти гінти postscript та маски гінтів і інструкції truetype

en: Compare Hint_Masks
uk: Порівняти _маски гінтів

en: Compare hintmasks
uk: Порівняти маски гінтів

en: HintMasks only if conflicts
uk: Порівняти маски гінтів, лише у разі конфліктів

en: Don't compare hintmasks if the glyph has no hint conflicts
uk: Не порівнювати маски гінтів, якщо у гліфі немає конфлікту гінтів

en: Don't Compare HintMasks
uk: Не порівнювати маски гінтів

en: _Add Diff Outlines to Background
uk: _Додати відмінності контурів у тло

en: If two glyphs differ, then add the outlines of the second glyph
    to the background layer of the first (So when opening the first
    the differences will be visible).
uk: Якщо два гліфи відрізняються, додати контури другого гліфа на
    шар тла першого (так, щоб після відкриття першого гліфа
    можна було бачити ці відмінності).

en: Add _Missing Glyphs
uk: Додати г_ліфи, яких не вистачає

en: If a glyph in the second font is missing from the first, then
    add it to the first with the outlines of the second font in
    the background
uk: Якщо гліфа у другому шрифті немає у першому шрифті, додати
    його до першого шрифту з контурами з другого шрифту у тлі.

en: Compare _Bitmaps
uk: Порівняти _растри

en: Compare _Names
uk: Порівняти н_азви

en: Compare Glyph _Positioning
uk: Порівняти розта_шування гліфів

en: Kerning & such
uk: Кернінґ та інше

en: Compare Glyph _Substitution
uk: Порівняти пі_дстановки гліфів

en: Ligatures & such
uk: Лігатури та інше

en: _Error Limit:
uk: _Гранична помилка:

en: Bump Size
uk: Розмір горба

en: Line length max
uk: Максимальна довжина лінії

en: Allow _removal of extrema
uk: Дозволити ви_лучення екстремумів

en: Normally simplify will not remove points at the extrema of curves
    (both PostScript and TrueType suggest you retain these points)
uk: Зазвичай, при спрощенні точки у екстремумах кривих не вилучаються
    (у PostScript і TrueType передбачено збереження цих точок)

en: Allow _slopes to change
uk: Д_озволити зміну нахилу

en: Normally simplify will not change the slope of the contour at the points.
uk: Зазвичай, при спрощенні кривої кут нахилу кривої у контрольних точках не змінюється

en: Start contours at e_xtrema
uk: Починати контури у _екстремумах

en: If the start point of a contour is not an extremum, find a new start point (on the contour) which is.
uk: Якщо початкова точка контуру не є екстремумом, знайти початкову точку (на контурі), яка ним буде.

en: Allow _curve smoothing
uk: Дозволити _згладжування кривих

en: Simplify will examine corner points whose control points are almost
    colinear and smooth them into curve points
uk: Засіб спрощення знайде всі кутові точки, контрольні точки яких розташовано
    майже на одній прямій і згладить контур так, що він стане кривою.

note: GT: here "tan" means trigonometric tangent
en: if tan less than
uk: якщо тангенс менший за

en: S_nap to horizontal/vertical
uk: В_ирівнювання до горизонтальної/вертикальної

en: If the slope of an adjusted point is near horizontal or vertical
    snap to that
uk: Якщо нахил лінії контуру точки, яка виправляється, близький до
    горизонтального або вертикального, вирівняти його до відповідного
    напрямку.

en: _Flatten bumps on lines
uk: _Вирівняти горби кривих

en: If a line has a bump on it then flatten out that bump
uk: Якщо на кривій є горб, вирівняти цей горб

en: if smaller than
uk: якщо менше, ніж

en: Don't smooth lines
uk: Не згладжувати криві

en: longer than
uk: довше, ніж

en: Set as Default
uk: Встановити як типовий

note: GT: These strings are for fun. If they are offensive or incomprehensible GT: simply translate them as something dull like: "FontForge" GT: This is a spoof of political slogans, designed to point out how foolish they are
en: A free press discriminates
    against the illiterate.
uk: Вільна преса дискримінує тих,
    хто не може читати.

note: GT: Spoof on the bible
en: In the beginning was the letter...
uk: На початку була літера…

note: GT: Some wit at MIT came up with this ("ontology recapitulates phylogony" is the original)
en: fontology recapitulates file-ogeny
uk: Шрифтологія є квінтесенцією файлогенезу

en: Recovery Complete
uk: Відновлення завершено

en: Your file %s has been recovered.
    You must now Save your file to continue working on it.
uk: Ваш файл %s відновлено.
    Щоб продовжити над ним роботу, вам слід зберегти ваш файл.

en: State %d,  %.40s
uk: Стан %d,   %.40s

en: Next State:
uk: Наступний стан:

en: Kern Values:
uk: Значення кернів:

en: At most 8 kerning values may be specified here
uk: Тут можна вказати не більше 8 значень кернінґу

en: Too Many Kerns
uk: Занадто багато кернів

en: Kerning values must be even
uk: Значення кернінґу мають бути парними

en: Lookup, %s, does not exist
uk: Фільтрування %s не існує

en: Bad lookup type
uk: Помилковий тип фільтрування

en: Lookups in contextual state machines must be simple substitutions,
    , but %s is not
uk: Фільтрування у контекстуальних скінченних автоматах мають бути простими підстановками,
    але %s не є такою підстановкою

en: At most 31 glyphs may be specified in an insert list
uk: У списку вставлення може бути вказано не більше за 31 гліф

en: Too Many Glyphs
uk: Занадто багато гліфів

en: Edit State Transition
uk: Змінити перехід станів

en: Class 1: {Everything Else}
uk: Клас 1: {все інше}

en: Advance To Next Glyph
uk: Перейти до наступного гліфа

en: Push Current Glyph
uk: Заштовхнути поточний гліф

en: Mark Current Glyph
uk: Позначити поточний гліф

en: Mark Current Glyph As First
uk: Позначити поточний гліф як перший

en: Mark Current Glyph As Last
uk: Позначити поточний гліф як останній

en: Current Glyph Is Kashida Like
uk: Поточний гліф є подібним до кашіди (протяжки)

en: Marked Glyph Is Kashida Like
uk: Позначений гліф є подібним до кашіди (протяжки)

en: Insert Before Current Glyph
uk: Вставити перед поточним гліфом

en: Insert Before Marked Glyph
uk: Вставити до позначеного гліфа

en: Mark Insert:
uk: Вставлення позначки:

en: Current Insert:
uk: Поточне вставлення:

en: Mark Subs:
uk: Підстановки позначки:

en: Current Subs:
uk: Поточні підстановки:

en: _Up↑
uk: _Вгору↑

en: ←_Left
uk: ←_Ліворуч

en: _Right→
uk: _Праворуч→

en: ↓_Down
uk: ↓В_низ

en: {Start of Input}
uk: {Початок введення}

en: {Start of Line}
uk: {Початок рядка}

en: Edit Contextual Glyph Insertion
uk: Змінити вставку контекстуального гліфа

en: Edit Contextual Kerning
uk: Змінити контекстуальний кернінґ

en: Edit Indic Rearrangement
uk: Змінити перевпорядкування індійської

en: New Contextual Glyph Insertion
uk: Нова вставка контекстуального гліфа

en: New Contextual Kerning
uk: Новий контекстуальний кернінґ

en: New Indic Rearrangement
uk: Створити перевпорядкування індійської

en: {End of Text}
uk: {Кінець тексту}

en: {Deleted Glyph}
uk: {Вилучений гліф}

en: {End of Line}
uk: {Кінець рядка}

en: Vertical Only
uk: Лише за вертикаллю

en: Final
uk: Остаточна

en: First
uk: Перше

en: Isolated
uk: Ізольована

en: Medial
uk: Середня

en: Bad Tile
uk: Помилкова плитка

en: You must specify an isolated (or medial) tile
uk: Вам слід вказати ізольовану або (середню) плитку

en: You must specify a medial tile
uk: Вам слід вказати середню плитку

en: Tile Path
uk: Контур плиток

en: Include Whitespace below Tile
uk: Включати інтервал під плиткою

en: Normally the Tile will consist of everything
    within the minimum bounding box of the tile --
    so adjacent tiles will abut directly on one
    another. If you wish whitespace between tiles
    set this flag
uk: Зазвичай, плитка складається з всіх елементів,
    які перебувають у межах мінімальної рамки
    плитки — отже сусідні плитки будуть безпосередньо
    торкатися одна одної. Якщо вам потрібні проміжки
    між плитками, позначте цей пункт.

en: _Left
uk: _Ліворуч

en: The tiles should be placed to the left of the path
    as the path is traced from its start point to its end
uk: Плитки має бути розташовано ліворуч від контуру, оскільки
    трасування контуру виконується від початкової точки до кінцевої.

en: The tiles should be centered on the path
uk: Плитки має бути відцентровано за контуром

en: _Right
uk: П_раворуч

en: The tiles should be placed to the right of the path
    as the path is traced from its start point to its end
uk: Плитки має бути розташовано праворуч від контуру, оскільки
    трасування контуру виконується від початкової точки до кінцевої.

en: _Tile
uk: П_литка

en: Multiple copies of the selection should be tiled onto the path
uk: Декілька копій позначеного фрагмента має бути розташовано вздовж контуру

en: Sc_ale & Tile
uk: Мас_штаб і плитка

en: An integral number of the selection will be used to cover the path.
    If the path length is not evenly divisible by the selection's
    height, then the selection should be scaled slightly.
uk: Для покриття контуру буде використано цілу кількість
    позначених фрагментів. Якщо довжина контуру не ділитиметься
    націло на висоту позначеного, масштаб позначеного фрагмента
    буде трохи змінено.

en: _Scale
uk: _Масштабувати

en: The selection should be scaled so that it will cover the path's length
uk: Масштаб позначеної області буде змінено так, щоб область покривала всю довжину контуру

en: X Repeat Count
uk: Кількість повторів за X

en: Y Repeat Count
uk: Кількість повторів за Y

en: Bad Pattern Size
uk: Помилковий розмір візерунка

en: The pattern size (width & height) must be a positive number
uk: Розміри візерунка (ширина і висота) мають бути додатними числами

en: The repeat counts must be positive numbers
uk: Кількості повторів мають бути додатними числами

en: Bad Pattern
uk: Помилковий візерунок

en: You must specify a pattern
uk: Вам слід вказати візерунок

en: Pattern
uk: Візерунок

en: Pattern Size:
uk: Розмір візерунка:

en: Repeat Counts:
uk: Кількість повторів:

en: Do Nothing
uk: Нічого не робити

en: Move...
uk: Пересунути…

en: Rotate...
uk: Обертати…

en: Scale Uniformly...
uk: Масштабувати пропорційно…

en: Scale...
uk: Масштабувати…

en: Flip...
uk: Віддзеркалити…

en: Rotate 3D Around...
uk: Обертати у просторі навколо…

en: Move by Ruler...
uk: Пересунути за лінійкою…

en: Rotate by Ruler...
uk: Обертати за лінійкою…

en: Skew by Ruler...
uk: Перекосити за лінійкою…

en: X Movement
uk: Пересування за X

en: Y Movement
uk: Пересування за Y

en: Rotation Angle
uk: Кут обертання

en: Scale Factor
uk: Коефіцієнт масштабування

en: X Scale Factor
uk: Коефіцієнт масштабування за X

en: Y Scale Factor
uk: Коефіцієнт масштабування за Y

en: Skew Angle
uk: Кут перекошування

en: Rotation about X Axis
uk: Обертання навколо вісі X

en: Rotation about Y Axis
uk: Обертання навколо вісі Y

en: After rotating or skewing a glyph you should probably apply Element->Add Extrema
uk: Після повороту або нахилу гліфа, можливо, слід скористатися пунктом меню «Елемент->Додати екстремуми»

en: ° Clockwise
uk: ° За годинниковою стрілкою

note: GT: Sometimes spelled Widdershins. An old word which means counter clockwise. GT: I used it because "counter clockwise" took too much space.
en: ° Withershins
uk: ° проти годинникової стрілки

en: Transform
uk: Перетворення

en: Origin:
uk: Початок координат:

en: Transform _All Layers
uk: Перетворити _всі шари

en: Transform _Guide Layer Too
uk: Перетворити і шар _напрямних

en: Transform _Width Too
uk: Перетворити і _ширину

en: Transform kerning _classes too
uk: Перетворити і _класи кернінґу

en: Transform simple positioning features & _kern pairs
uk: Перетворити прості модифікації позиціювання і пари _кернінґу

en: Round To _Int
uk: Округлити до _цілих

en: Adjust Angle
    Obsolete instruction
    Pops one value
uk: Кут коригування
    Застаріла інструкція
    Виштовхування одного значення

en: ABSolute Value
    Replaces top of stack with its abs
uk: ABSolute Value (Модуль)
    Заміняє верхнє значення у стеку на його модуль

en: ADD
    Pops two 26.6 fixed numbers from stack
    adds them, pushes result
uk: ADD
    Отримує два числа у форматі 26.6 зі стеку,
    додає їх і виштовхує (push) результат

en: ALIGN PoinTS
    Aligns (&pops) the two points which are on the stack
    by moving along freedom vector to the average of their
    positions on projection vector
uk: ALIGN PoinTS
    Вирівнює (і отримує) дві точки з вершити стеку
    пересуванням їх вздовж вектора свободи на середню
    величину їхніх координат на векторі проектування.

en: ALIGN to Reference Point
    Pops as many points as specified in loop counter
    Aligns points with RP0 by moving each
    along freedom vector until distance to
    RP0 on projection vector is 0
uk: ALIGN to Reference Point
    Отримує кількість точок, вказану лічильником циклу.
    Вирівнює точки з RP0 пересуванням кожної з них
    вздовж вектора свободи, аж доки відстань до RP0 на
    векторі проектування не стане рівною 0.

en: logical AND
    Pops two values, ands them, pushes result
uk: Логічне ТА (AND)
    Виконує pop для двох значень, виконує операцію ТА, виштовхує (push) результат

en: CALL function
    Pops a value, calls the function represented by it
uk: CALL функція
    Виймає зі стеку значення і викликає функцію, якій це значення відповідає

en: CEILING
    Pops one 26.6 value, rounds upward to an int
    pushes result
uk: CEILING
    Отримує зі стека значення у форматі 26.6, округлює
    його до більшого цілого і виштовхує результат.

en: Copy INDEXed element to stack
    Pops an index & copies stack
    element[index] to top of stack
uk: Copy INDEXed element to stack
    Копіювати індексований елемент до стека
    Отримує індекс і копіює елемент зі стека з
    номером індексу на вершину стека.

en: CLEAR
    Pops all elements on stack
uk: CLEAR
    Виймає зі стеку всі елементи

en: DEBUG call
    Pops a value and executes a debugging interpreter
    (if available)
uk: DEBUG виклик
    Виймає зі стеку значення і виконує діагностичний інтерпретатор
    (якщо він доступний)

en: DELTA exception C1
    Pops a value n & then n exception specifications & cvt entries
    changes each cvt entry at a given size by the pixel amount
uk: DELTA exception C1
    Отримує значення n, специфікації виключень n та записи cvt.
    Змінює всі записи cvt на вказаний у кількості пікселів розмір.

en: DELTA exception C2
    Pops a value n & then n exception specifications & cvt entries
    changes each cvt entry at a given size by the amount
uk: DELTA exception C2
    Отримує значення n, специфікації виключень n та записи cvt.
    Змінює всі записи cvt на вказаний розмір.

en: DELTA exception C3
    Pops a value n & then n exception specifications & cvt entries
    changes each cvt entry at a given size by the amount
uk: DELTA exception C3
    Отримує значення n, специфікації виключень n та записи cvt.
    Змінює всі записи cvt на вказаний розмір.

en: DELTA exception P1
    Pops a value n & then n exception specifications & points
    moves each point at a given size by the amount
uk: DELTA exception P1
    Отримує значення n, специфікації виключень n та точки.
    Пересуває всі точки на вказану відстань.

en: DELTA exception P2
    Pops a value n & then n exception specifications & points
    moves each point at a given size by the amount
uk: DELTA exception P2
    Отримує значення n, специфікації виключень n та точки.
    Пересуває всі точки на вказану відстань.

en: DELTA exception P3
    Pops a value n & then n exception specifications & points
    moves each point at a given size by the amount
uk: DELTA exception P3
    Отримує значення n, специфікації виключень n та точки.
    Пересуває всі точки на вказану відстань.

en: DEPTH of stack
    Pushes the number of elements on the stack
uk: DEPTH of stack
    Виштовхує вказану кількість елементів до стека.

en: DIVide
    Pops two 26.6 numbers, divides them, pushes result
uk: DIVide
    Отримує два числа у форматі 26.6, ділить одне на інше, виштовхує результат

en: DUPlicate top stack element
    Pushes the top stack element again
uk: DUPlicate top stack element
    Виштовхує до стека його верхній елемент ще раз.

en: End IF
    Ends an IF or IF-ELSE sequence
uk: End IF
    Завершує послідовність команд IF або IF-ELSE

en: ELSE clause
    Start of Else clause of preceding IF
uk: ELSE умова
    Розпочинає послідовність команд Else (інакше) у наборі інструкцій, що починається з IF.

en: END Function definition
uk: END Function — завершити визначення функції

en: EQual
    Pops two values, tests for equality, pushes result(0/1)
uk: EQual
    Отримує два значення, перевіряє їхню рівність, виштовхує результат (0/1)

en: EVEN
    Pops one value, rounds it and tests if it is even(0/1)
uk: EVEN
    Отримує одне значення, округлює його і перевіряє, чи є значення парним (0/1)

en: Function DEFinition
    Pops a value (n) and starts the nth
    function definition
uk: Function DEFinition
    Отримує значення (n) і розпочинає визначення
    n-ої функції.

en: set the auto FLIP boolean to OFF
uk: встановити булеве значення автоматичного
    віддзеркалення (FLIP) у значення OFF (вимкн.)

en: set the auto FLIP boolean to ON
uk: встановити булеве значення автоматичного
    віддзеркалення (FLIP) у значення ON (увімк.)

en: FLIP PoinT
    Pops as many points as specified in loop counter
    Flips whether each point is on/off curve
uk: FLIP PoinT
    Отримує точки, кількість яких визначається лічильником циклів.
    Обертає значення прапорців віддзеркалення відносно кривої для кожної з точок.

en: FLIP RanGe OFF
    Pops two point numbers
    sets all points between to be off curve points
uk: FLIP RanGe OFF
    Отримує номери двох точок.
    Робить всі точки між цими двома точками неналежними кривій.

en: FLIP RanGe ON
    Pops two point numbers
    sets all points between to be on curve points
uk: FLIP RanGe ON
    Отримує номери двох точок.
    Робить всі точки між цими двома точками належними кривій.

en: FLOOR
    Pops a value, rounds to lowest int, pushes result
uk: FLOOR
    Отримує значення, округлює його до меншого цілого,
    виштовхує результат.

en: Get Coordinate[a] projected onto projection vector
     0=>use current pos
     1=>use original pos
    Pops one point, pushes the coordinate of
    the point along projection vector
uk: Get Coordinate[a] projected onto projection vector
     0=>використовувати поточне розташування
     1=>використовувати початкове розташування
    Отримує одну точку, переносить координати цієї точки
    вздовж вектора проектування, виштовхує результат

en: GET INFOrmation
    Pops information type, pushes result
uk: GET INFOrmation
    Отримує тип даних, виштовхує результат.

en: Get Freedom Vector
    Decomposes freedom vector, pushes its
    two coordinates onto stack as 2.14
uk: Get Freedom Vector
    Розкладає вектор свободи, виштовхує дві його
    координати до стека у форматі 2.14.

en: Get Projection Vector
    Decomposes projection vector, pushes its
    two coordinates onto stack as 2.14
uk: Get Projection Vector
    Розкладає вектор проектування, виштовхує дві його
    координати до стека у форматі 2.14.

en: Greater Than
    Pops two values, pushes (0/1) if bottom el > top
uk: Greater Than
    Отримує два значення, виштовхує значення 0/1 якщо нижній елемент є більшим за верхній

en: Greater Than or EQual
    Pops two values, pushes (0/1) if bottom el >= top
uk: Greater Than or EQual
    Отримує два значення, виштовхує значення 0/1 якщо нижній елемент є більшим або рівним за верхній

en: Instruction DEFinition
    Pops a value which becomes the opcode
    and begins definition of new instruction
uk: Instruction DEFinition
    Отримує значення, яке стане кодом операції і
    розпочинає визначення нової інструкції

en: IF test
    Pops an integer,
    if 0 (false) next instruction is ELSE or EIF
    if non-0 execution continues normally
    (unless there's an ELSE)
uk: IF умова
    Отримує ціле число,
    якщо число дорівнює 0 (false) виконує інструкцію ELSE або EIF,
    якщо число не дорівнює 0 просто виконує наступну інструкцію
    (аж до ELSE, якщо таке вказано)

en: INSTRuction execution ConTRoL
    Pops a selector and value
    Sets a state variable
uk: INSTRuction execution ConTRoL
    Отримує перемикач вибору і значення.
    Встановлює значення змінної стану.

en: Interpolate Point
    Pops as many points as specified in loop counter
    Interpolates each point to preserve original status
    with respect to RP1 and RP2
uk: Interpolate Point
    Отримує точки, кількість яких визначається лічильником циклів.
    Виконує інтерполяцію розташування кожної точки зі збереженням
    початкового розташування відносно RP1 і RP2

en: moves point to InterSECTion of two lines
    Pops start,end start,end points of two lines
    and a point to move. Point is moved to
    intersection
uk: Пересуває точку до перетину (InterSECTion) двох прямих.
    Отримує координати кінців двох прямих відрізків
    та точку, яку слід пересунути. Точку буде пересунуто у
    позицію перетину двох прямих.

en: Interpolate Untouched Points[a]
     0=> interpolate in y direction
     1=> x direction
uk: Interpolate Untouched Points[a]
    Інтерполювати незмінені точки. 0=> інтерполювати у напрямку y
     1=> інтерполювати у напрямку x

en: JuMP Relative
    Pops offset (in bytes) to move the instruction pointer
uk: JuMP Relative
    Отримує відступ (у байтах) і пересуває вказівник інструкцій на цей відступ.

en: Jump Relative On False
    Pops a boolean and an offset
    Changes instruction pointer by offset bytes
    if boolean is false
uk: Jump Relative On False
    Відносний перехід, якщо Ні
    Отримує булеве значення і відступ.
    Змінює вказівник інструкцій на значення відступу у байтах,
    якщо булевим значенням є Ні (false).

en: Jump Relative On True
    Pops a boolean and an offset
    Changes instruction pointer by offset bytes
    if boolean is true
uk: Jump Relative On True
    Відносний перехід, якщо Так
    Отримує булеве значення і відступ.
    Змінює вказівник інструкцій на значення відступу у байтах,
    якщо булевим значенням є Так (true).

en: LOOP and CALL function
    Pops a function number & count
    Calls function count times
uk: LOOP and CALL function
    Цикл з викликом функції.
    Отримує значення номера функції і кількості повторів.
    Викликає функцію вказану кількість разів.

en: Less Than
    Pops two values, pushes (0/1) if bottom el < top
uk: Less Than
    Отримує два значення, виштовхує значення 0/1 якщо нижній елемент є меншим за верхній

en: Less Than or EQual
    Pops two values, pushes (0/1) if bottom el <= top
uk: Less Than or EQual
    Отримує два значення, виштовхує значення 0/1 якщо нижній елемент є меншим або рівним за верхній

en: MAXimum of top two stack entries
    Pops two values, pushes the maximum back
uk: MAXimum of top two stack entries
    Максимум з двох верхніх елементів у стеку.
    Отримує два значення, виштовхує максимальне з них.

en: Measure Distance[a]
     0=>distance with current positions
     1=>distance with original positions
    Pops two point numbers, pushes distance between them
uk: Measure Distance[a]
    Виміряти відстань.
     0=>відстань між поточними позиціями
     1=>відстань між початковими позиціями
    Отримує номери двох точок, виштовхує відстань між ними.

en: Move Direct Absolute Point[a]
     0=>do not round
     1=>round
    Pops a point number, touches that point
    and perhaps rounds it to the grid along
    the projection vector. Sets rp0&rp1 to the point
uk: Move Direct Absolute Point[a]
    Пересунути абсолютну точку безпосередньо. 0=>не округлювати
     1=>округлювати
    Отримує номер точки, пересуває точку
    і може округлити координати за ґраткою вздовж вектора
    проектування. Встановлює rp0 і rp1 у вказану точку.

en: Move Direct Relative Point[abcde]
     a=0=>don't set rp0
     a=1=>set rp0 to p
     b=0=>do not keep distance more than minimum
     b=1=>keep distance at least minimum
     c=0 do not round
     c=1 round
     de=0 => grey distance
     de=1 => black distance
     de=2 => white distance
    Pops a point moves it so that it maintains
    its original distance to the rp0. Sets
    rp1 to rp0, rp2 to point, sometimes rp0 to point
uk: Move Direct Relative Point[abcde]
     a=0=>не встановлювати rp0
     a=1=>встановити rp0 у точку
     b=0=>не зберігати відстані, що перевищують мінімальну
     b=1=>зберігати відстань принаймні мінімальною
     c=0 — не округлювати
     c=1 — округлювати
     de=0 => сіра відстань
     de=1 => чорна відстань
     de=2 => біла відстань
    Отримує точку, пересуває її зі збереженням
    відстані від rp0. Встановлює rp1 у rp0, а rp2 — у точку
    іноді — rp0 у точку.

en: Move Indirect Absolute Point[a]
     0=>do not round, don't use cvt cutin
     1=>round
    Pops a point number & a cvt entry,
    touches the point and moves it to the coord
    specified in the cvt (along the projection vector).
    Sets rp0&rp1 to the point
uk: Move Indirect Absolute Point[a]
     0=>не округлювати, не використовувати початок cvt
     1=>округлювати
    Отримує номер точки і запис cvt, пересуває точку
    у точку з координатами, заданими у cvt (вздовж
    вектора проектування).
    Встановлює rp0 і rp1 у точку.

en: Minimum of top two stack entries
    Pops two values, pushes the minimum back
uk: Minimum of top two stack entries
    Мінімум з двох верхніх елементів у стеку.
    Отримує два значення, виштовхує мінімальне з них.

en: Move INDEXed element to stack
    Pops an index & moves stack
    element[index] to top of stack
    (removing it from where it was)
uk: Move INDEXed element to stack
    Пересунути індексований елемент у стеку
    Отримує індекс і копіює елемент зі стека з
    номером індексу на вершину стека.
    (З попереднього місця елемент буде вилучено)

en: Move Indirect Relative Point[abcde]
     a=0=>don't set rp0
     a=1=>set rp0 to p
     b=0=>do not keep distance more than minimum
     b=1=>keep distance at least minimum
     c=0 do not round nor use cvt cutin
     c=1 round & use cvt cutin
     de=0 => grey distance
     de=1 => black distance
     de=2 => white distance
    Pops a cvt index and a point moves it so that it
    is cvt[index] from rp0. Sets
    rp1 to rp0, rp2 to point, sometimes rp0 to point
uk: Move Indirect Relative Point[abcde]
     a=0=>не встановлювати rp0
     a=1=>встановити rp0 у точку
     b=0=>не зберігати відстані, що перевищують мінімальну
     b=1=>зберігати відстань принаймні мінімальною
     c=0 — не округлювати
     c=1 — округлювати
     de=0 => сіра відстань
     de=1 => чорна відстань
     de=2 => біла відстань
    Отримує точку, пересуває її відповідно до cvt[індекс] відносно
    rp0. Встановлює rp1 у rp0, а rp2 — у точку,
    іноді — rp0 у точку.

en: Measure Pixels Per EM
    Pushs the pixels per em (for current rasterization)
uk: Measure Pixels Per EM
    Виштовхує значення кількості пікселів у em (для поточної растеризації)

en: Measure Point Size
    Pushes the current point size
uk: Measure Point Size
    Виштовхує поточний розмір точки.

en: Move Stack Indirect Relative Point[a]
     0=>do not set rp0
     1=>set rp0 to point
    Pops a 26.6 distance and a point
    Moves point so it is distance from rp0
uk: Move Stack Indirect Relative Point[a]
     0=>не встановлювати rp0
     1=>встановити rp0 у точку
    Отримує відстань у форматі 26.6 і точку.
    Пересуває точку на відстань від rp0.

en: MULtiply
    Pops two 26.6 numbers, multiplies them, pushes result
uk: MULtiply
    Отримує два числа у форматі 26.6, перемножує їх,
    виштовхує результат.

en: NEGate
    Negates the top of the stack
uk: NEGate
    Змінити знак елемента на вершині стека.

en: Not EQual
    Pops two values, tests for inequality, pushes result(0/1)
uk: Not EQual
    Отримує два значення, перевіряє їхню нерівність, виштовхує результат (0/1)

en: logical NOT
    Pops a number, if 0 pushes 1, else pushes 0
uk: логічне NOT
    Отримує число, якщо число = 0, виштовхує 1, інакше — 0.

en: N PUSH Bytes
    Reads an (unsigned) count byte from the
    instruction stream, then reads and pushes
    that many unsigned bytes
uk: N PUSH Bytes
    Читає вказаний байт (без знаку) з потоку
    інструкцій, потім читає і виштовхує
    визначену цим байтом кількість байтів.

en: N PUSH Words
    Reads an (unsigned) count byte from the
    instruction stream, then reads and pushes
    that many signed 2byte words
uk: N PUSH Words
    Читає вказаний байт (без знаку) з потоку
    інструкцій, потім читає і виштовхує
    визначену цим байтом кількість
    двобайтових слів.

en: No ROUNDing of value[ab]
     ab=0 => grey distance
     ab=1 => black distance
     ab=2 => white distance
    Pops a coordinate (26.6), changes it (without
    rounding) to compensate for engine effects
    pushes it back
uk: No ROUNDing of value[ab]
     ab=0 => сіра відстань
     ab=1 => чорна відстань
     ab=2 => біла відстань
    Отримує координату у форматі (26.6), змінює її
    (без округлення) з метою виправлення ефектів обробки,
    виштовхує результат.

en: ODD
    Pops one value, rounds it and tests if it is odd(0/1)
uk: ODD
    Отримує одне значення, округлює його і перевіряє, чи
    є це значення непарним (0/1)

en: logical OR
    Pops two values, ors them, pushes result
uk: логічне OR
    Отримує два значення, виконує логічне множення
    бітів, виштовхує результат.

en: POP top stack element
uk: POP — отримує верхній елемент у стеку.

en: PUSH Byte[abc]
     abc is the number-1 of bytes to push
    Reads abc+1 unsigned bytes from
    the instruction stream and pushes them
uk: PUSH Byte[abc]
     abc — кількість байтів-1 для виштовхування.
    Читає abc+1 байтів без знака з потоку інструкцій і
    виштовхує їх у стек.

en: PUSH Word[abc]
     abc is the number-1 of words to push
    Reads abc+1 signed words from
    the instruction stream and pushes them
uk: PUSH Word[abc]
     abc — кількість слів-1 для виштовхування.
    Читає abc+1 слів зі знаком з потоку інструкцій і
    виштовхує їх у стек.

en: Read Control Value Table entry
    Pops an index to the CVT and
    pushes it in 26.6 format
uk: Read Control Value Table entry
    Прочитати запис у таблиці керівних значень.
    Отримує індекс у CVT і виштовхує
    значення у форматі 26.6.

en: Round Down To Grid
    
    Sets round state to the obvious
uk: Round Down To Grid
    Округлити вниз за ґраткою.
    
    Встановлює відповідний стан округлення.

en: Round OFF
    Sets round state so that no rounding occurs
    but engine compensation does
uk: Round OFF
    Вимикає округлення без вимикання
    виправлення дефектів рушія показу.

en: ROLL the top three stack elements
uk: ROLL
    Прокручує на одну позицію три верхніх елементи у стеку.

en: ROUND value[ab]
     ab=0 => grey distance
     ab=1 => black distance
     ab=2 => white distance
    Rounds a coordinate (26.6) at top of stack
    and compensates for engine effects
uk: ROUND of value[ab]
     ab=0 => сіра відстань
     ab=1 => чорна відстань
     ab=2 => біла відстань
    Округлює координату у форматі 26.6 на верхівці
    стека і виправляє дефекти рушія показу.

en: Read Store
    Pops an index into store array
    Pushes value at that index
uk: Read Store
    Отримує індекс у масиві збережених даних.
    Виштовхує до стека значення з цим індексом.

en: Round To Double Grid
    Sets the round state (round to closest .5/int)
uk: Round To Double Grid
    Встановлює стан округлення (до найближчого цілого або напівцілого)

en: Round To Grid
    Sets the round state
uk: Round To Grid
    Встановлює стан округлення до цілого.

en: Round To Half Grid
    Sets the round state (round to closest .5 not int)
uk: Round To Half Grid
    Встановлює стан округлення (до найближчого напівцілого, а не цілого)

en: Round Up To Grid
    Sets the round state
uk: Round Up To Grid
    Встановлює стан округлення до більших цілих.

en: Super 45° ROUND
    Too complicated. Look it up
uk: Super 45° ROUND
    Занадто складно. Ознайомтеся з кодом функції.

en: Set ANGle Weight
    Pops an int, and sets the angle
    weight state variable to it
    Obsolete
uk: Set ANGle Weight
    Отримує ціле число і встановлює за
    ним змінну стану кутової ваги.
    Застаріла.

en: SCAN conversion ConTRoL
    Pops a number which sets the
    dropout control mode
uk: SCAN conversion ConTRoL
    Отримує число, за яким визначає режим
    керування відкиданням.

en: SCANTYPE
    Pops number which sets which scan
    conversion rules to use
uk: SCANTYPE
    Отримує число, за яким встановлює,
    які правила перетворення сканування
    слід використовувати.

en: Sets Coordinate From Stack using projection & freedom vectors
    Pops a coordinate 26.6 and a point
    Moves point to given coordinate
uk: Sets Coordinate From Stack using projection & freedom vectors
    Встановлює координати зі стека на основі векторів проектування і свободи.
    Отримує координату у форматі 26.6 і точку.
    Пересуває точку у вказану координату.

en: Sets Control Value Table Cut-In
    Pops 26.6 from stack, sets cvt cutin
uk: Sets Control Value Table Cut-In
    Встановлює початкове значення таблиці
    керівних значень
    Отримує значення у форматі 26.6 зі стека,
    встановлює за ним початок cvt.

en: Set Delta Base
    Pops value sets delta base
uk: Set Delta Base
    Отримує значення основи зсуву.

en: Set Dual Projection Vector To Line[a]
     0 => parallel to line
     1=>orthogonal to line
    Pops two points used to establish the line
    Sets a second projection vector based on original
    positions of points
uk: Set Dual Projection Vector To Line[a]
    Встановити подвійний вектор проектування за прямою.
     0 => паралельно до прямої
     1 => перпендикулярно до прямої
    Отримує дві точки, через які проходить пряма.
    Встановлює другий вектор проектування на основі
    початкового розташування точок.

en: Set Delta Shift
    Pops a new value for delta shift
uk: Set Delta Shift
    Отримує нове значення кроку зсуву.

en: Set Freedom Vector From Stack
    pops 2 2.14 values (x,y) from stack
    must be a unit vector
uk: Set Freedom Vector From Stack
    Встановлює вектор свободи за стеком.
    Отримує два значення у форматі 2.14, (x,y), зі стека.
    Вектор має бути одиничним.

en: Set Freedom Vector To Coordinate Axis[a]
     0=>y axis
     1=>x axis
uk: Set Freedom Vector To Coordinate Axis[a]
    
    Прирівнює вектор свободи до вісі координатної системи 0=> вісь y
     1=> вісь x

en: Set Freedom Vector To Line[a]
     0 => parallel to line
     1=>orthogonal to line
    Pops two points used to establish the line
    Sets the freedom vector
uk: Set Freedom Vector To Line[a]
    Встановити вектор свободи за прямою.
     0 => паралельно до прямої
     1 => перпендикулярно до прямої
    Отримує дві точки, через які проходить пряма.
    Встановлює за ними вектор свободи.

en: Set Freedom Vector To Projection Vector
uk: Робить вектор свободи рівним вектору проектування

en: SHift Contour using reference point[a]
     0=>uses rp2 in zp1
     1=>uses rp1 in zp0
    Pops number of contour to be shifted
    Shifts the entire contour by the amount
    reference point was shifted
uk: SHift Contour using reference point[a]
    Зсунути контур на основі початкової точки. 0=>використовувати rp2 у zp1
     1=>використовувати rp1 у zp0
    Отримує номер контуру, який слід зсунути.
    Зсуває всі точки контуру на величину зсуву
    початкової точки.

en: SHift Point using reference point[a]
     0=>uses rp2 in zp1
     1=>uses rp1 in zp0
    Pops as many points as specified by the loop count
    Shifts each by the amount the reference
    point was shifted
uk: SHift Point using reference point[a]
    Зсунути точку на основі початкової точки. 0=>використовувати rp2 у zp1
     1=>використовувати rp1 у zp0
    Зсуває точки, кількість яких визначається лічильником
    циклів на величину зсуву початкової точки.

en: SHift point by a PIXel amount
    Pops an amount (26.6) and as many points
    as the loop counter specifies
    each point is shifted along the FREEDOM vector
uk: SHift point by a PIXel amount
    Зсунути точку на вказану кількість пікселів.
    Отримує величину (у форматі 26.6) і зсуває кількість
    точок, що визначається вмістом лічильника циклів,
    на вектор свободи.

en: SHift Zone using reference point[a]
     0=>uses rp2 in zp1
     1=>uses rp1 in zp0
    Pops the zone to be shifted
    Shifts all points in zone by the amount
    the reference point was shifted
uk: SHift Zone using reference point[a]
    Зсунути зону на основі початкової точки. 0=>використовувати rp2 у zp1
     1=>використовувати rp1 у zp0
    Отримує зону, яку слід зсунути.
    Зсуває всі точки зони на величину зсуву
    початкової точки.

en: Set LOOP variable
    Pops the new value for the loop counter
    Defaults to 1 after each use
uk: Set LOOP variable
    Отримує нове значення для лічильника циклів.
    Типовим є значення 1 після кожного використання.

en: Set Minimum Distance
    Pops a 26.6 value from stack to be new minimum distance
uk: Set Minimum Distance
    Отримує зі стека значення у форматі 26.6, яке буде новою мінімальною відстанню.

en: Set Projection Vector From Stack
    pops 2 2.14 values (x,y) from stack
    must be a unit vector
uk: Set Projection Vector From Stack
    Встановлює вектор проектування за стеком
    Отримує два значення у форматі 2.14, (x,y), зі стека.
    Вектор має бути одиничним.

en: Set Projection Vector To Coordinate Axis[a]
     0=>y axis
     1=>x axis
uk: Set Projection Vector To Coordinate Axis[a]
    
    Прирівнює вектор проектування до вісі координатної системи 0=> вісь y
     1=> вісь x

en: Set Projection Vector To Line[a]
     0 => parallel to line
     1=>orthogonal to line
    Pops two points used to establish the line
    Sets the projection vector
uk: Set Projection Vector To Line[a]
    Встановити вектор проектування за прямою.
     0 => паралельно до прямої
     1 => перпендикулярно до прямої
    Отримує дві точки, через які проходить пряма.
    Встановлює за ними вектор проектування.

en: Super ROUND
    Too complicated. Look it up
uk: Super ROUND
    Занадто складно. Ознайомтеся з кодом функції.

en: Set Reference Point 0
    Pops a point which becomes the new rp0
uk: Set Reference Point 0
    Отримує точку, яка стане новою точкою rp0
    (опорною точкою 0)

en: Set Reference Point 1
    Pops a point which becomes the new rp1
uk: Set Reference Point 1
    Отримує точку, яка стане новою точкою rp1
    (опорною точкою 1)

en: Set Reference Point 2
    Pops a point which becomes the new rp2
uk: Set Reference Point 2
    Отримує точку, яка стане новою точкою rp2
    (опорною точкою 2)

en: Set Single Width
    Pops value for single width value (FUnit)
uk: Set Single Width
    Отримує значення одиничної ширини (FUnit).

en: Set Single Width Cut-In
    Pops value for single width cut-in value (26.6)
uk: Set Single Width Cut-In
    Отримує зі стеку значення одинарної початкової ширини (у форматі 26.6).

en: SUBtract
    Pops two 26.6 fixed numbers from stack
    subtracts them, pushes result
uk: SUBtract
    Отримує два числа у форматі 26.6 зі стеку,
    обчислює їхню різницю і виштовхує (push) результат

en: Set freedom & projection Vectors To Coordinate Axis[a]
     0=>both to y axis
     1=>both to x axis
uk: Set freedom & projection Vectors To Coordinate Axis[a]
    Вирівнює вектор свободи і проектування за координатними вісями. 0=>обидва за віссю y
     1=>обидва за віссю x

en: SWAP top two elements on stack
uk: SWAP
    Поміняти місцями два верхніх елемента у стеку.

en: Set Zone Pointer 0
    Pops the zone number into zp0
uk: Set Zone Pointer 0
    Отримує номер зони до zp0

en: Set Zone Pointer 1
    Pops the zone number into zp1
uk: Set Zone Pointer 1
    Отримує номер зони до zp1

en: Set Zone Pointer 2
    Pops the zone number into zp2
uk: Set Zone Pointer 2
    Отримує номер зони до zp2

en: Set Zone PointerS
    Pops the zone number into zp0,zp1 and zp2
uk: Set Zone PointerS
    Отримує номер зони до zp0, zp1 і zp2

en: UnTouch Point
    Pops a point number and marks it untouched
uk: UnTouch Point
    Отримує номер точки і позначає точку як незмінену.

en: Write Control Value Table in Funits
    Pops a number(Funits) and a
    CVT index and writes the number to cvt[index]
uk: Write Control Value Table in Funits
    Записати значення керівної таблиці у Funit.Отримує число (у Funit) і індекс
    CVT. Записує число до cvt[індекс].

en: Write Control Value Table in Pixel units
    Pops a number(26.6) and a
    CVT index and writes the number to cvt[index]
uk: Write Control Value Table in Pixel units
    Записати значення керівної таблиці у пікселях.Отримує число (у пікселях, 26.6) і індекс
    CVT. Записує число до cvt[індекс].

en: Write Store
    Pops a value and an index and writes the value to storage[index]
uk: Write Store
    Отримує зі стека значення та індекс і записує значення до сховища storage[індекс]

en: Parse Error
uk: Помилка обробки

en: <instrs inherited>
uk: <успадковані інструкції>

en: <no instrs>
uk: <немає інструкцій>

en: <return>
uk: <повернення>

en: A short to be pushed on the stack
uk: Коротке ціле значення, яке має бути додано до стека

en: A count specifying how many bytes/shorts
    should be pushed on the stack
uk: Число, яке визначає кількість байтів/коротких цілих значень,
    які має бути додано до стека

en: An unsigned byte to be pushed on the stack
uk: Байтове значення без знаку, яке слід додати до стека

en: _Parse
uk: _Обробити

en: TrueType Instructions for %.50s
uk: Інструкції TrueType %.50s

en: Change Length
uk: Змінити довжину

en: How many entries should there be in the cvt table?
uk: Скільки записів буде у таблиці КТЗ?

en: Index
uk: Покажчик

en: Instructions were changed
uk: Інструкції було змінено

en: The instructions for %.80s have changed. Do you want to lose those changes?
uk: Інструкції для %.80s було змінено. Відкинути внесені зміни?

en: Zones
uk: Зони

en: Twilight Zone Point Count
uk: Кількість точок напівтіні

en: Max Stack Depth
uk: Макс. глибина стеку

en: Max # Functions
uk: Макс. к-ть функцій

en: Max Instruction Defines
uk: Макс. к-ть визначень інструкцій

en: _Zones:
uk: _Зони:

en: _Twilight Pnt Cnt:
uk: _К-ть т. напівтіні:

en: St_orage:
uk: _Область даних:

en: Max _Stack Depth:
uk: Макс. _глибина стеку:

en: _IDEFs
uk: _IDEF

en: Could not find a browser. Set the BROWSER environment variable to point to one
uk: Не вдалося знайти переглядача. Встановіть змінну середовища BROWSER у значення, що вказує на переглядач

en: No Browser
uk: Немає переглядача

en: _None
uk: _Жодних

en: Label
uk: Мітка

en: Text Labels
uk: Текстові надписи

en: Background color of column headers at the top of a matrix edit
uk: Колір тла заголовків стовпчиків у верхній частині редагування матриці

en: Shift On Press
uk: Зсув при натисканні

en: Button
uk: Кнопка

en: Buttons
uk: Кнопки

en: Default Button
uk: Типова кнопка

en: Default Buttons
uk: Типові кнопки

en: Cancel Button
uk: Кнопка скасування

en: Cancel Buttons
uk: Кнопки скасування

en: Color Button
uk: Кнопки кольорів

en: Drop List Button
uk: Кнопка спадного списку

en: Blue:
uk: Синій:

en: Green:
uk: Зелений:

en: Hue:
uk: Відтінок:

en: Red:
uk: Червоний:

en: Saturation:
uk: Насиченість:

en: Value:
uk: Значення:

en: Saturation and Value, and the three colors must be between 0 and 1
uk: Насиченість і значення, а також три кольори повинні мати значення від 0 до 1

en: Value out of bounds
uk: Значення поза припустимим діапазоном

en: Drawing Area
uk: Область малювання

en: A canvas (sub-window) wrapped up in a gadget, for drawing
uk: Полотно (підвікно) для малювання у ґаджеті

en: Show Hidden Files
uk: Показувати приховані файли

en: Directories Amid Files
uk: Каталоги разом з файлами

en: Directories First
uk: Каталоги першими

en: Directories Separate
uk: Каталоги окремо

en: Refresh File List
uk: Оновити список файлів

en: Remove bookmarks
uk: Вилучити закладки

en: Remove selected bookmarks
uk: Вилучити позначені закладки

en: Directory|Back
uk: Назад

en: Directory|Forward
uk: Вперед

en: Bookmark Current Dir
uk: Створити закладку для поточного каталогу

en: Remove Bookmark...
uk: Вилучити закладку…

en: Home Folder
uk: Домашня тека

en: Bookmarks
uk: Закладки

en: Parent Folder
uk: Батьківська тека

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Space (in points) left between images and text in labels, buttons, menu items, etc. which have both
uk: Інтервал (у пунктах) між зображеннями і текстом міток, кнопок, пунктів меню тощо, які мають обидва

en: Text Image Skip
uk: Пропускання зображень тексту

en: Image Path
uk: Шлях зображення

en: List of directories to search for images, separated by colons
uk: Список каталогів, у яких буде виконано пошук зображень, розділений двокрапками

en: This is an "abstract" gadget. It will never appear on the screen
    but it is the root of gadget tree from which all others inherit
uk: Це «абстрактний» ґаджет. Його ніколи не буде показано на екрані,
    але він є кореневим ґаджетом ієрархії, властивості якого
    успадковують інші.

en: Color|Foreground
uk: Переднього плану

en: Text color for popup windows
uk: Колір тексту контекстних вікон

en: Background color for popup windows
uk: Колір тала контекстних вікон

en: Delay
uk: Затримка

en: Delay (in milliseconds) before popup windows appear
uk: Затримка (у мілісекундах) перед появою контекстного вікна

en: Life Time
uk: Час існування

en: Time (in milliseconds) that popup windows remain visible
uk: Час (у мілісекундах), протягом якого контекстні вікна залишатимуться видимими

en: Popup
uk: Контекстна підказка

en: Popup windows
uk: Контекстні вікна

en: Image used for enabled listmarks (overrides the box)
uk: Зображення для увімкнених позначок списку (заміняє прямокутничок)

en: Disabled Image
uk: Вимкнене зображення

en: Image used for disabled listmarks (overrides the box)
uk: Зображення для вимкнених позначок списку (заміняє прямокутничок)

en: Size of the list mark
uk: Розмір позначки у списку

en: List Mark
uk: Позначка списку

en: This is the mark that differentiates ComboBoxes and ListButtons
    from TextFields and normal Buttons.
uk: Позначка, яка відрізняє ComboBox і ListButton від
    TextField і звичайних кнопок.

en: Line
uk: Лінія

en: A separator line drawn across a dialog or in a menu
uk: Лінія-роздільник у діалогах і меню

en: HV Group Box
uk: Гор./Верт. групова рамка

en: A box drawn around other gadgets
uk: Рамка, яку буде показано навколо інших елементів інтерфейсу

en: List
uk: Список

en: Title Background
uk: Тло заголовків

en: Text color of column headers at the top of a matrix edit
uk: Колір тексту заголовків стовпчиків у верхній частині редагування матриці

en: Title Text Color
uk: Колір тексту заголовків

en: Color of column dividers in the title section of a matrix edit
uk: Колір роздільників стовпчиків у розділі заголовків редагування матриці

en: Title Divider Color
uk: Колір роздільників заголовка

en: Color of column dividers in the main section of a matrix edit
uk: Колір роздільників стовпчиків у основному розділі редагування матриці

en: Rule Color
uk: Колір лінійок

en: Color of frozen (unchangeable) entries in the main section of a matrix edit
uk: Колір заморожених (незмінних) записів у основному розділі редагування матриці

en: Frozen Color
uk: Колір заморожених

en: Active Color
uk: Колір активного

en: Color of the active entry in the main section of a matrix edit
uk: Колір активного запису у основному розділі редагування матриці

en: Active Background
uk: Тло активного елемента

en: Background color of the active entry in the main section of a matrix edit
uk: Колір тла активного запису у основному розділі редагування матриці

en: Font used to draw titles of a matrix edit
uk: Шрифт, який буде використано для показу заголовків під час редагування матриці

en: Title Font
uk: Шрифт заголовків

en: Matrix Edit
uk: Редагування матриці

en: Matrix Edit (sort of like a spreadsheet)
uk: Редагування матриці (подібне до редагування електронної таблиці)

en: Matrix Edit Continued
uk: Продовження редагування матриці

en: Row|New
uk: Створити

en: Menu Bar
uk: Смужка меню

en: MacIcons
uk: Піктограми Mac

en: Whether to use mac-like icons to indicate modifiers (for instance ^ for Control)
    or to use an abbreviation (for instance "Cnt-")
uk: Слід використовувати mac-подібні піктограми для показу ідентифікаторів (наприклад, «^» для Ctrl)
    чи абревіатури (тобто «Cnt-»)

en: Text color for progress windows
uk: Колір тексту у вікнах поступу

en: Color used to draw the progress bar
uk: Колір, який буде використано для малювання смужки поступу.

en: Color|FillColor
uk: Колір заповнення

en: Background color for progress windows
uk: Колір тла вікон поступу

en: Progress
uk: Поступ

en: Progress Bars
uk: Смужки поступу

en: Radio Button
uk: Перемикач

en: Image used instead of the Radio On Mark
uk: Зображення, яке буде використано замість позначеного варіанта

en: Image used instead of the Radio On Mark (when the radio is disabled)
uk: Зображення, яке буде використано замість позначеного варіанта (якщо позначку буде знято)

en: Radio On Mark
uk: Позначений варіант

en: The mark showing a radio button is on (depressed, selected)
uk: Позначка увімкненого варіанта (ненатиснуто, позначено)

en: Image used instead of the Radio Off Mark
uk: Зображення, використане для позначки вимкненого варіанта

en: Image used instead of the Radio Off Mark (when the radio is disabled)
uk: Зображення, яке буде використано замість непозначеного варіанта (якщо позначку буде знято)

en: Radio Off Mark
uk: Непозначений варіант

en: The mark showing a radio button is off (up, not selected)
uk: Позначка вимкненого варіанта (піднято, непозначено)

en: Check Box
uk: Прапорець

en: Check Box On Mark
uk: Позначений прапорець

en: The mark showing a checkbox is on (depressed, selected)
uk: Позначка увімкненого поля позначки (ненатиснуто, позначено)

en: Image used instead of the Check Box Off Mark
uk: Зображення, використане для позначки вимкненого поля для позначки

en: Image used instead of the Check Box Off Mark (when the radio is disabled)
uk: Зображення, яке буде використано замість непозначеного поля позначки (якщо позначку буде знято)

en: Check Box Off Mark
uk: Непозначений прапорець

en: The mark showing a checkbox is off (up, not selected)
uk: Позначка вимкненого поля позначки (піднято, непозначено)

en: Bad font
uk: Помилковий шрифт

en: Bad font specification
uk: Помилкова специфікація шрифту

en: Could not open %s
uk: Не вдалося відкрити %s

en: Could not open image
uk: Не вдалося відкрити зображення

en: Store this filename in preferences
uk: Зберегти цю назву файла у налаштуваннях

en: Save Resource file as...
uk: Зберегти файл ресурсів як…

en: Failed to open %s for output
uk: Не вдалося відкрити %s для виведення даних

en: Open failed
uk: Не вдалося відкрити

en: Bad numeric value for %s.%s
uk: Помилкове числове значення %s.%s

en: An error occurred when writing the resource file
uk: Під час спроби запису файла ресурсів сталася помилка

en: Write failed
uk: Спроба запису зазнала невдачі.

en: Border Width
uk: Ширина рамок

en: Padding
uk: Заповнення

en: Radius
uk: Радіус

en: Bad numeric value for %s.%s must be between 0 and 255
uk: Помилкове числове значення %s. %s має належати проміжку між 0 і 255

en: X Resource Editor
uk: Редактор ресурсів X

en: Inherits from
uk: Успадковано від

en: Does not inherit from anything
uk: Не успадковується нізвідки

en: Inherit
uk: Успадкувати

en: Inherits for same field in parent
uk: Успадковується від відповідного батьківського поля

en: Outline Inner Border
uk: Контур внутрішньої рамки

en: Outline Outer Border
uk: Контур зовнішньої рамки

en: Show Active Border
uk: Показувати рамку активного

en: Outer Shadow
uk: Зовнішня тінь

en: Depressed Background
uk: Тло ненатиснутої

en: Outline Default Button
uk: Контур типової кнопки

en: Background Gradient
uk: Градієнт тла

en: Normal Text Color:
uk: Колір звичайного тексту:

en: Disabled Text Color:
uk: Колір текст вимкнених пунктів:

en: Normal Background:
uk: Звичайне тло:

en: Disabled Background:
uk: Тло вимкнених пунктів:

en: Depressed Background:
uk: Тло ненатиснутої:

en: Background Gradient:
uk: Градієнт тла:

en: Brightest Border:
uk: Найяскравіша межа:

en: Brighter Border:
uk: Яскравіша межа:

en: Darker Border:
uk: Темніша межа:

en: Darkest Border:
uk: Найтемніша межа:

en: Inner Border:
uk: Внутрішня межа:

en: Outer Border:
uk: Зовнішня межа:

en: Active Border:
uk: Межа активного:

en: Border Type:
uk: Тип межі:

en: Border Shape:
uk: Форма межі:

en: Border Width:
uk: Ширина межі:

en: Padding:
uk: Заповнення:

en: Radius:
uk: Радіус:

en: Font:
uk: Шрифт:

en: See also:
uk: Див. також:

en: Default Background
uk: Типове тло

en: Default background color for windows
uk: Типовий колір тла для вікон

en: Default Foreground
uk: Типовий передній план

en: Default foreground color for windows
uk: Типовий колір переднього плану для вікон

en: Physical screen width, measured in centimeters
    For this to take effect you must save the resource data (press the [Save] button)
    and restart fontforge
uk: Фізичні розміри екрана у сантиметрах.
    Щоб цей параметр набув чинності, вам слід зберегти дані ресурсу (натисніть кнопку [Зберегти])
    і перезапустити FontForge.

en: Screen Width in Centimeters
uk: Ширина екрана у сантиметрах

en: Physical screen width, measured in inches
    For this to take effect you must save the resource data (press the [Save] button)
    and restart fontforge
uk: Фізичні розміри екрана у дюймах.
    Щоб цей параметр набув чинності, вам слід зберегти дані ресурсу (натисніть кнопку [Зберегти])
    і перезапустити FontForge.

en: Screen Width in Inches
uk: Ширина екрана у дюймах

en: General facts about the windowing system
uk: Загальні відомості щодо системи керування вікнами

en: Couldn't create directory: %1$s
    %2$s
    %3$s
uk: Не вдалося створити каталог: %1$s
    %2$s
    %3$s

en: ScrollBar
uk: Панель гортання

en: Scroll Bar
uk: Смужка гортання

en: SB Thumb
uk: Повзунок гортання

en: Scroll Bar Thumb
uk: Повзунок панелі гортання

en: TabSet
uk: Набір вкладок

en: Tab Set
uk: Набір вкладок

en: VerticalTabSet
uk: Вертикальний набір вкладок

en: Vertical Tab Set
uk: Вертикальний набір вкладок

en: Text Field
uk: Текстове поле

en: List Field
uk: Поле списку

en: List Field (Combo Box)
uk: Поле спадного списку

en: List Field Menu
uk: Меню поля списку

en: Box surrounding the ListMark in a list field (combobox)
uk: Рамка навколо позначки списку у полі списку (спадний список)

en: Numeric Field
uk: Числове поле

en: Numeric Field (Spinner)
uk: Числове поле (лічильник)

en: Numeric Field Sign
uk: Знак числового поля

en: The box around the up/down arrows of a numeric field (spinner)
uk: Поле зі стрілками вгору/вниз поряд з числовим полем (лічильником)

en: Could not open file
uk: Не вдалося відкрити файл

en: _Save in UTF8
uk: З_берегти у UTF8

en: Save in _UCS2
uk: Зб_ерегти у UCS2

note: GT: This is an unusual string. It is used to get around a limitation in GT: FontForge's widget set. You should put a number here (do NOT translate GT: "GGadget|ButtonSize|", that's only to provide context. The number should GT: be the number of points used for a standard sized button. It should be G
en: GGadget|ButtonSize|55
uk: 55

note: GT: This is an unusual string. It is used to get around a limitation in GT: FontForge's widget set. You should put a number here (do NOT translate GT: "GGadget|ScaleFactor|", that's only to provide context. The number should GT: be a percentage and indicates the ratio of the length of a string in GT
en: GGadget|ScaleFactor|100
uk: 100

en: Cannot find your hotkey definition file!
uk: Не вдалося визначити розташування вашого файла визначення клавіатурних скорочень!

en: Failed to open hotkey definition file: %s
uk: Не вдалося відкрити файл визначення клавіатурних скорочень: %s

en: Failed to open your hotkey definition file for updates.
uk: Не вдалося відкрити файл визначення клавіатурних скорочень для оновлення.

en: Failed to rename the new hotkeys file over your old one!
uk: Не вдалося змінити назву нового файла клавіатурних скорочень на назву старого файла!

en: Reason:%s
uk: Причина: %s
