galculator 1.2.3 - en to pl translation catalogue (164 entries)

en: Perform simple and scientific calculations
pl: Wykonaj proste lub naukowe obliczenia

en: About %s
pl: O %s

en: save here
pl: zapisz tutaj

en: Please submit a bugreport.
pl: Prosze zaraportować błąd

en: [%s] %c - unknown operation character. %s
pl: (%s) %c - nieznany symbol operacji. %s

en: Euler's Number
pl: Stała Eulera

en: [%s] configuration file: ignoring unknown entry %s=%s. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: pomijam nieznany wpis %s=%s. %s

en: [%s] configuration file: %s has to be TRUE or FALSE. Using defaults. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: %s powinno mieć wartość TRUE lub FALSE. Używam wartości domyślnej. %s

en: [%s] configuration file: failed to convert %s to a number properly. Have you changed your locales? %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie powiodła się konwersja %s na liczbę. Czyżbyś zmienił locale? %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown key_type in config structure. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: pomijam nieznany key_type w strukturze konfiguracji. %s

en: [%s] found unknown section %s in configuration file %s. Using preceding section.
pl: (%s) natrafiłem na nieznaną sekcję %s w pliku konfiguracyjnym %s. Użyję poprzedniej.

en: [%s] configuration file: couldn't open configuration file %s for reading. Nothing to worry about if you are starting %s for the first time. Using defaults.
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie mogę otworzyć do odczytu pliku konfiguracyjnego %s. Jeśli uruchamiasz %s po raz pierwszy, to nie ma się czym martwić. Użyję ustawień domyślnych.

en: [%s] configuration file: strange boolean when writing. Skipping this key. %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: dziwna wartość logiczna przy zapisie. Pomijam ten klucz. %s

en: [%s] configuration file: ignoring unknown "key_type" in "config_structure". %s
pl: (%s) plik konfiguracyjny: pomijam nieznany "key_type" w "config_structure". %s

en: [%s] configuration file: couldn't save/write to configuration file %s.
pl: (%s) plik konfiguracyjny: nie mogę zapisać pliku konfiguracyjnego %s.

en: unsupported inverse function
pl: nieznana funkcja odwrotna

en: unsupported hyperbolic function
pl: nieznana funkcja hiperboliczna

en: [%s] unknown notation mode in function "all_clear". %s
pl: (%s) nieznana notacja w funkcji "all_clear". %s

en: [%s] failed to convert %f in function "ftoax". %s
pl: (%s) nie powiodła się konwersja %f w funkcji "ftoax". %s

en: [%s] failed to find widget %s in function "activate_menu_item". %s
pl: (%s) nie udało się znaleźć widgetu %s w funkcji "activate_menu_item". %s

en: unknown number base
pl: nieznana podstawa liczby

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_string". %s
pl: (%s) nieznana podstawa liczby w funkcji "get_display_number_string". %s

en: [%s] unknown number base in function "get_display_number_length". %s
pl: (%s) nieznana podstawa liczby w funkcji "get_display_number_length". %s

en: [%s] failed to convert %s to a number properly in function "string2double". Have you changed your locales? %s
pl: (%s) nie powiodła się konwersja %s na liczbę w funkcji "string2double". Czyżbyś zmienił(a) locale? %s

en: [%s] unknown number base in function "string2double". %s
pl: (%s) nieznana podstawa liczby w funkcji "string2double". %s

en: [%s] unknown angle base in function "x2rad". %s
pl: (%s) nieznana jednostka miary kąta w funkcji "x2rad". %s

en: [%s] unknown angle base in function "rad2x". %s
pl: (%s) nieznana jednostka miary kąta w funkcji "x2rad". %s

en: [%s] Couldn't load %s. This file is necessary to build galculator's user interface. Make sure you did a make install and the file is accessible!
pl: (%s) Nie mogę wczytać %s. Ten plik jest niezbędny aby zbudować interfejs użytkownika programu gcalculator. Upewnij się, że wykonałeś make install i że plik jest dostępny do odczytu!

en: [%s] length of decimal point (in locale) is not supported: >%s<
    You might face problems when using %s! %s
    )
pl: (%s) rozmiar części ułamkowej w aktualnych ustawieniach regionalnych nie jest obsługiwany: >%s<
    Korzystanie z %s może sprawiać problemy! %s
    )

en: Show _menu bar
pl: Pokaż _menu

en: %s Preferences
pl: Ustawienia %s

en: Power
pl: Potęga

en: Open Bracket
pl: nawias otwierający

en: Close Bracket
pl: nawias zamykający

en: swap current number with top of stack
pl: zamień miejscami aktualną liczbę i szczyt stosu

en: roll
pl: przesuń

en: roll down stack
pl: przesuń stos w dół

en: [%s] flex parser was called more than %i times. Do you know what you are doing? If not: %s
pl: (%s) parser flex został wywołany więcej niż %i razy. Jesteś pewien że wiesz co robisz? Jeśli nie: %s

en: Angle _units
pl: Jednostki _kąta

en: Buttons
pl: Przyciski

en: Cu_t Display Value
pl: _Wytnij wyświetlaną wartość

en: D_egrees
pl: _Stopnie

en: Display Control
pl: _Wyświetlanie

en: Functions
pl: Funkcje

en: Logical
pl: Logiczne

en: Notation _modes
pl: Tryby _notacji

en: The main program window.
pl: Główne okno programu.

en: _About...
pl: _O programie...

en: _Algebraic
pl: _Algebraiczna

en: _Basic Mode
pl: Tryb _podstawowy

en: _Binary
pl: _Binarna

en: _Calculator
pl: _Kalkulator

en: _Copy Display Value
pl: S_kopiuj wyświetlaną wartość

en: _Decimal
pl: _Dziesiętna

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _File
pl: _Plik

en: _Formula Entry
pl: Pole _formuły

en: _Gradians
pl: _Gradusy

en: _Help
pl: P_omoc

en: _Hexadecimal
pl: _Szesnastkowa

en: _Number bases
pl: _Podstawa liczenia

en: _Octal
pl: _Ósemkowa

en: _Paste As Display Value
pl: Wk_lej jako wyświetlaną wartość

en: _Preferences...
pl: _Preferencje...

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Radians
pl: _Radiany

en: _Reverse Polish (RPN)
pl: _Odwrotna Notacja Polska (ONP)

en: _Scientific Mode
pl: Tryb _naukowy

en: _View
pl: _Widok

en: Formula entry text field - enter string expression to compute here.
pl: Pole wprowadzania formuły - wpisz treść obliczanego wyrażenia.

en: Add current display value to memory
pl: Dodaj wyświetlaną wartość do pamięci

en: Bitwise complement
pl: Uzupełnienie bitowe

en: Change sign
pl: Zmień znak

en: Constants
pl: Stałe

en: Cosine
pl: Kosinus

en: Decimal point
pl: kropka dziesiętna

en: Divide
pl: Dzielenie

en: Eight
pl: Osiem

en: Enter exponent (base: 10)
pl: Wprowadź wykładnik (podstawa: 10)

en: Factorial
pl: Część ułamkowa

en: Five
pl: Pięć

en: Four
pl: Cztery

en: Hexadecimal 0xA
pl: Szesnastkowe 0xA

en: Hexadecimal 0xB
pl: Szesnastkowe 0xB

en: Hexadecimal 0xC
pl: Szesnastkowe 0xC

en: Hexadecimal 0xD
pl: Szesnastkowe 0xD

en: Hexadecimal 0xE
pl: Szesnastkowe 0xE

en: Hexadecimal 0xF
pl: Szesnastkowe 0xF

en: Hyperbolic mode
pl: Funkcje hiperboliczne

en: Inverse mode
pl: Funkcje odwrotne

en: Left shift
pl: Przesunięcie w lewo

en: Logarithm (base: 10)
pl: Logarytm dziesiętny

en: Logical AND
pl: Logiczne I

en: Logical OR
pl: Logiczne LUB

en: Logical XOR
pl: Logiczne ALBO (exclusive-OR)

en: Modulus
pl: Modulo

en: Multiply
pl: Mnożenie

en: Natural logarithm (base: e)
pl: Logarytm naturalny

en: Nine
pl: Dziewięć

en: One
pl: Jeden

en: Percent
pl: Procent

en: Read from memory
pl: Odczytaj z pamięci

en: Save to memory
pl: Zapisz do pamięci

en: Seven
pl: Siedem

en: Sine
pl: Sinus

en: Six
pl: Sześć

en: Square
pl: Do kwadratu

en: Square root
pl: Pierwiastek kwadratowy

en: Subtract
pl: Odejmowanie

en: Sum
pl: Suma

en: Tangent
pl: Tangens

en: Three
pl: Trzy

en: Two
pl: Dwa

en: User defined functions
pl: Funkcje użytkownika

en: A dialog that shows information about this program.
pl: Okno z informacjami o programie.

en: Closes the dialog.
pl: Zamknięcie okna.

en: Shows information about the program.
pl: Wyświetlenie informacji o programie.

en: <b>Appearance</b>
pl: <b>Wygląd</b>

en: <b>Dimension</b>
pl: <b>Wymiary</b>

en: <b>Font</b>
pl: <b>Czcionka</b>

en: <b>Modules Visibility</b>
pl: <b>Widoczność modułów</b>

en: <b>RPN</b>
pl: <b>ONP</b>

en: <b>Startup</b>
pl: <b>Uruchamianie</b>

en: <b>User defined constants:</b>
pl: <b>Stałe zdefiniowane przez użytkownika</b>

en: <b>User defined functions:</b>
pl: <b>Funkcje zdefiniowane przez użytkownika</b>

en: <b>Visibility</b>
pl: <b>Widoczność</b>

en: A dialog that is used to change preferences settings.
pl: Dialog do zmiany ustawień.

en: Active module color:
pl: Kolor aktywnego modułu:

en: Add
pl: Dodawanie

en: Angle base units
pl: Jednostki miary kąta

en: Arithmetic operation
pl: Operacja arytmetyczna

en: Background color:
pl: Kolor tła:

en: Button font:
pl: Kolor przycisku:

en: Clear
pl: Wyczyść

en: Delete
pl: Skasuj

en: Description:
pl: Opis:

en: Display
pl: Wyświetl

en: Expression:
pl: Wyrażenie:

en: General
pl: Ogólne

en: Inactive module color:
pl: Kolor nieaktywnego modułu

en: Minimal button height:
pl: Minimalna wysokość przycisku:

en: Minimal button width:
pl: Minimalna szerokość przycisku:

en: Module font:
pl: Czcionka modułu:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Notation
pl: Notacja

en: Number base units
pl: Podstawa liczenia

en: Numbers
pl: Liczby

en: Open brackets
pl: Otwarte nawiasy

en: RPN stack color:
pl: Kolor stosu ONP:

en: RPN stack font:
pl: Czcionka stosu ONP:

en: Remember display value on exit
pl: Wychodząc zapamiętaj wyświetlaną wartość

en: Result font color:
pl: Kolor wyniku:

en: Result font:
pl: Czcionka wyniku:

en: Show menu bar
pl: Wyświetl pasek menu

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Use custom button font
pl: Użyj niestandardowej czcionki dla przycisków

en: Value:
pl: Wartość:

en: Variable:
pl: Zmienna:

en: finite stack size (x, y, z, t)
pl: skończony rozmiar stosu (x, y, z, t)

en: galculator - Preferences
pl: galculator - Ustawienia

en: infinite stack size
pl: nieograniczony rozmiar stosu

en: Backspace
pl: Cofnij

en: Clear display
pl: Wyczyść wyświetlacz

en: Reset calculator (clear all)
pl: Zresetuj kalkulator (wyczyść wszystko)
