galculator 1.2.5 - en to sk translation catalogue (165 entries)

en: Perform simple and scientific calculations
sk: Kalkulačka na jednoduché i vedecké výpočty

en: About %s
sk: O programe %s

en: save here
sk: uložiť

en: Pi
sk: Pí

en: pi
sk: pí

en: Euler's Number
sk: Eulerovo číslo

en: unsupported inverse function
sk: nepodporovaná inverzná funkcia

en: unsupported hyperbolic function
sk: nepodporovaná hyperbolická funkcia

en: unknown number base
sk: neznáma číselná sústava

en: Show _menu bar
sk: Zobraziť ponuku _menu

en: %s Preferences
sk: Predvoľby programu %s

en: Enter
sk: Výsledok

en: Power
sk: Mocnina

en: Open Bracket
sk: Otváracia zátvorka

en: Close Bracket
sk: Ukončovacia zátvorka

en: ENT
sk: =

en: swap current number with top of stack
sk: Vymeniť hodnotu s predchádzajúcou

en: roll down stack
sk: posunúť nadol zásobník

en: Angle _units
sk: Jednotky _uhlov

en: Buttons
sk: Tlačidlá

en: Cu_t Display Value
sk: Vys_trihnúť

en: D_egrees
sk: _Stupne

en: Display Control
sk: _Ovládanie displeja

en: Functions
sk: Funkcie

en: Logical
sk: _Logické

en: Notation _modes
sk: _Notácia

en: Standard
sk: Š_tandardné

en: The main program window.
sk: Hlavné okno programu.

en: _About...
sk: _O programe...

en: _Algebraic
sk: _Algebrická

en: _Basic Mode
sk: _Základný mód

en: _Binary
sk: D_vojková

en: _Calculator
sk: _Kalkulačka

en: _Copy Display Value
sk: _Kopírovať

en: _Decimal
sk: _Desiatková

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _File
sk: _Súbor

en: _Formula Entry
sk: _Písanie funkcií

en: _Gradians
sk: _Gradiány

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _Hexadecimal
sk: Še_sťnásková

en: _Number bases
sk: Číslené _sústavy

en: _Octal
sk: _Osmičková

en: _Paste As Display Value
sk: _Vložiť

en: _Preferences...
sk: _Predvoľby...

en: _Quit
sk: _Koniec

en: _Radians
sk: _Radiány

en: _Reverse Polish (RPN)
sk: _Reverzná poľská (RPN)

en: _Scientific Mode
sk: _Vedecký mód

en: _View
sk: _Zobraziť

en: +/-
sk: ±

en: .
sk: ,

en: Add current display value to memory
sk: Pripočítať zobrazenú hodnotu k hodnote v pamäti

en: Bitwise complement
sk: Bitový doplnok

en: Change sign
sk: Zmeniť znamienko

en: Constants
sk: Konštanty

en: Cosine
sk: Kosínus

en: Decimal point
sk: Desatinná čiarka

en: Divide
sk: Delenie

en: Eight
sk: Osem

en: Enter exponent (base: 10)
sk: Exponent (základ: 10)

en: Factorial
sk: Faktoriál

en: Five
sk: Päť

en: Four
sk: Štyri

en: Hexadecimal 0xA
sk: Šestnástková číslica A

en: Hexadecimal 0xB
sk: Šestnástková číslica B

en: Hexadecimal 0xC
sk: Šestnástková číslica C

en: Hexadecimal 0xD
sk: Šestnástková číslica D

en: Hexadecimal 0xE
sk: Šestnástková číslica E

en: Hexadecimal 0xF
sk: Šestnástková číslica F

en: Hyperbolic mode
sk: Nastaviť hyperbolickú voľbu pre trigonometrické funkcie

en: Inverse mode
sk: Nastaviť inverznú voľbu pre trigonometrické funkcie

en: Left shift
sk: Posun doľava

en: Logarithm (base: 10)
sk: Logaritmus (základ: 10)

en: Logical AND
sk: Logický (bitový) súčin

en: Logical OR
sk: Logický (bitový) súčet

en: Logical XOR
sk: Logický (bitový) exkluzívny súčet

en: Modulus
sk: Zvyšok po delení

en: Multiply
sk: Násobenie

en: Natural logarithm (base: e)
sk: Prirodzený logaritmus (základ: e)

en: Nine
sk: Deväť

en: One
sk: Jeden

en: Percent
sk: Percentá

en: Read from memory
sk: Vložiť z pamäte

en: Save to memory
sk: Uložiť do pamäte

en: Seven
sk: Sedem

en: Sine
sk: Sínus

en: Six
sk: Šesť

en: Square
sk: Druhá mocnina

en: Square root
sk: Druhá odmocnina

en: Subtract
sk: Rozdiel

en: Sum
sk: Súčet

en: Tangent
sk: Tangens

en: Three
sk: Tri

en: Two
sk: Dva

en: User defined functions
sk: Používateľom definované funkcie

en: Zero
sk: Nula

en: con
sk: konšt

en: fun
sk: fcie

en: x^2
sk: x²

en: Closes the dialog.
sk: Zatvorí dialógové okno.

en: Shows information about the program.
sk: Zobrazí informácie o programe.

en: <b>Appearance</b>
sk: <b>Vzhľad</b>

en: <b>Binary Settings</b>
sk: <b>Nastavenia dvojkovej sústavy</b>

en: <b>Decimal Settings</b>
sk: <b>Nastavenia desiatkovej sústavy</b>

en: <b>Dimension</b>
sk: <b>Rozmery tlačidiel</b>

en: <b>Font</b>
sk: <b>Písmo</b>

en: <b>Hexadecimal Settings</b>
sk: <b>Nastavenia šesťnástkovej sústavy</b>

en: <b>Modules Visibility</b>
sk: <b>Zobraziť moduly</b>

en: <b>Octal Settings</b>
sk: <b>Nastavenia osmičkovej sústavy</b>

en: <b>RPN</b>
sk: <b>Reverzná poľská notácia</b>

en: <b>Startup</b>
sk: <b>Pri štarte</b>

en: <b>User defined constants:</b>
sk: <b>Používateľom definované konštanty:</b>

en: <b>User defined functions:</b>
sk: <b>Používateľom definované funkcie:</b>

en: <b>Visibility</b>
sk: <b>Zobraziť</b>

en: Active module color:
sk: Farba aktívneho modulu:

en: Add
sk: Pridať

en: Angle base units
sk: Jednotky uhlov

en: Arithmetic operation
sk: Aritmetické operácie

en: Background color:
sk: Farba pozadia:

en: Binary
sk: dvojkovú

en: Button font:
sk: Písmo tlačidiel:

en: Clear
sk: Vyprázdniť

en: Configure number base:
sk: Konfigurovať číselnú sústavu:

en: Decimal
sk: desiatkovú

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Description:
sk: Popis:

en: Display
sk: Displej

en: Expression:
sk: Výraz:

en: Fix length to a multiple of
sk: Fixná dĺžka je násobkom

en: General
sk: Všeobecné

en: Hexadecimal
sk: šesťnáskovú

en: Inactive module color:
sk: Farba neaktívneho modulu:

en: Minimal button height:
sk: Minimálna výška tlačidla:

en: Minimal button width:
sk: Minimálna šírka tlačidla:

en: Module font:
sk: Písmo modulu:

en: Name:
sk: Názov:

en: Notation
sk: Notácia

en: Number base units
sk: Jednotky číslenej sústavy

en: Number of bits:
sk: Počet bitov:

en: Numbers
sk: Čísla

en: Octal
sk: osmičkovú

en: Open brackets
sk: Otvorené zátvorky

en: RPN stack color:
sk: Farba RPN zásobníka:

en: RPN stack font:
sk: Písmo RPN zásobníka:

en: Remember display value on exit
sk: Zobraziť hodnotu z posledného spustenia

en: Result font color:
sk: Farba písma výsledku:

en: Result font:
sk: Písmo výsledku:

en: Separator block length:
sk: Veľkosť bloku pre separátor:

en: Separator character:
sk: Znak oddelovača

en: Show menu bar
sk: Zobraziť ponuku menu

en: Show separator
sk: Zobraziť oddelovač

en: Show thousands separator
sk: Zobraziť oddelovač tisícov

en: Signed
sk: Znamienková

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Use custom button font
sk: Pre tlačidlá použiť vlastný font

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Variable:
sk: Premenná:

en: finite stack size (x, y, z, t)
sk: konečná veľkosť zásobníka (x, y, z, t)

en: galculator - Preferences
sk: Predvoľby programu galculator

en: infinite stack size
sk: nekonečná veľkosť zásobníka

en: <-
sk: ←

en: Backspace
sk: Späť

en: Clear display
sk: Vymazať displej

en: Reset calculator (clear all)
sk: Zresetovať kalkulačku (vymazať všetky hodnoty)
