gcc 4.7.1 - en to hr translation catalogue (120 entries)

en: insn outside basic block
hr: insn izvan temeljnog bloka

en: [cannot find %s]
hr: [ne mogu naći %s]

en: collect2 version %s
hr: collect2 inačica %s

en: %d constructor found
     | %d constructors found
hr[0]: %d konstruktor pronađen
hr[1]: %d konstruktora pronađena
hr[2]: %d konstruktora pronađeno

en: %d destructor found
     | %d destructors found
hr[0]: %d destruktor pronađen
hr[1]: %d destruktora pronađena
hr[2]: %d destruktora pronađeno

en: [Leaving %s]
hr: [Napuštam %s]

en: 
    ldd output with constructors/destructors.
hr: 
    izlaz ldd-a s konstruktorima/destruktorima.

en: compilation terminated due to -Wfatal-errors.
hr: kompajliranje prekinuto zbog -Wfatal-errors.

en: compilation terminated due to -fmax-errors=%u.
hr: kompajliranje prekinuto zbog -fmax-errors=%u.

en: compilation terminated.
hr: kompajliranje prekinuto.

en: %s:%d: confused by earlier errors, bailing out
hr: %s:%d: zbunjen prethodnim greškama, odustajem

en: Internal compiler error: Error reporting routines re-entered.
hr: Interna greška kompajlera: Ponovni ulazak u potprograme za prijavu grešaka.

en: negative insn length
hr: negativna insn duljina

en: could not split insn
hr: ne mogu razdvojiti insn

en: invalid 'asm':
hr: neispravni „asm”:

en: operand number out of range
hr: broj operanada je izvan granica

en: invalid %%-code
hr: neispravni %%-kod

en: '%%l' operand isn't a label
hr: operand „%%l” nije oznaka

en: invalid expression as operand
hr: neispravni izraz kao operand

en: 
    Go ahead? (y or n)
hr: 
    Nastaviti? (y ili n)

en: Usage: %s [options] file...
hr: Uporaba: %s [opcije] datoteka...

en: Options:
hr: Opcije:

en: gcc version %s %s
hr: gcc inačica %s %s

en: libraries: %s
hr: biblioteke: %s

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
hr: 
    Za upute o prijavljivanju grešaka, molim pogledajte:

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Ovo je slobodan softver; pogledajte kod za upute o kopiranju.  NEMA
    jamstava; čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.

en: 
    For bug reporting instructions, please see:
    %s.
hr: 
    Za upute o prijavljivanju grešaka, molim pogledajte:
    %s.

en: This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or 
    FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
hr: Ovo je slobodan softver; pogledajte kod za upute o kopiranju.
    NEMA jamstava; čak ni za TRGOVINSKU PRIKLADNOST ili
    ODGOVARANJE ODREĐENOJ SVRSI.

en: Usage: gcov [OPTION]... SOURCE|OBJ...
hr: Uporaba: gcov [OPCIJA]... IZVOR|OBJ...

en:   -h, --help                      Print this help, then exit
hr:   -h, --help                      Ispiši ovu pomoć, zatim izađi

en:   -a, --all-blocks                Show information for every basic block
hr:   -a, --all-blocks                Prikaži informacije za svaki temeljni blok

en:   -d, --display-progress          Display progress information
hr:   -d, --display-progress          Prikaži podatke o napredovanju

en:   -f, --function-summaries        Output summaries for each function
hr:   -f, --function-summaries        Ispiši sažetke svake funkcije

en:   -n, --no-output                 Do not create an output file
hr:   -n, --no-output                 Nemoj raditi izlazne datoteke

en:   -v, --version                   Print version number, then exit
hr:   -v, --version                   Ispiši broj inačice, zatim izađi

en: Creating '%s'
hr: Stvaram „%s”

en: Could not open output file '%s'
hr: Ne mogu otvoriti izlaznu datoteku „%s”

en: Removing '%s'
hr: Uklanjam „%s”

en: %s:no functions found
hr: %s:nisu pronađene funkcije

en: %s:not a gcov data file
hr: %s:nije gcov podatkovna datoteka

en: %s:unknown function '%u'
hr: %s:nepoznata funkcija „%u”

en: %s:overflowed
hr: %s:preljev

en: %s:'%s' lacks entry and/or exit blocks
hr: %s:„%s” nema ulazni ili izlazni blok

en: Lines executed:%s of %d
hr: Izvršeno redaka:%s od %d

en: Calls executed:%s of %d
hr: Izvršeno poziva:%s od %d

en: No calls
hr: Nema poziva

en: %s:no lines for '%s'
hr: %s:nema redaka za „%s”

en: Cannot open source file %s
hr: Ne mogu otvoriti datoteku koda %s

en: PRE disabled
hr: PRE onemogućen

en: GCSE disabled
hr: GCSE onemogućen

en: ignoring duplicate directory "%s"
hr: zanemarujem direktorij duplikat „%s”

en:   as it is a non-system directory that duplicates a system directory
hr:   jer nije direktorij sustava, a duplikat je direktorija sustava

en: ignoring nonexistent directory "%s"
hr: zanemarujem nepostojeći direktorij „%s”

en: #include "..." search starts here:
hr: #include "..." pretraga započinje ovdje:

en: #include <...> search starts here:
hr: #include <...> pretraga započinje ovdje:

en: End of search list.
hr: Kraj popisa pretrage.

note: Opening quotation mark.
en: `
hr: „

note: Closing quotation mark.
en: '
hr: ”

en: cannot optimize possibly infinite loops
hr: ne mogu optimizirati potencijalno beskonačne petlje

en: assuming that the loop counter does not overflow
hr: pretpostavljajući da neće doći do preljeva brojača petlje

en: cannot optimize loop, the loop counter may overflow
hr: ne mogu optimizirati petlju, može doći do preljeva brojača petlje

en: this is the insn:
hr: ovo je insn:

en: [default]
hr: [zadano]

en: [enabled]
hr: [omogućeno]

en: [disabled]
hr: [onemogućeno]

en:  No options with the desired characteristics were found
hr:  Nisu pronađene opcije sa željenim svojstvima

en:  All options with the desired characteristics have already been displayed
hr:  Sve opcije sa željenim svojstvima su već prikazane

en: The following options control compiler warning messages
hr: Sljedeće opcije upravljaju porukama upozorenja kompajlera

en: The following options control optimizations
hr: Sljedeće opcije upravljaju optimizacijama

en: The following options are language-independent
hr: Sljedeće opcije su neovisne o jeziku

en: The --param option recognizes the following as parameters
hr: Opcija --param prepoznaje sljedeće kao parametre

en: The following options are specific to just the language
hr: Sljedeće opcije su posebne samo za jezik

en: The following options are supported by the language
hr: Sljedeće opcije podržava jezik

en: The following options are not documented
hr: Sljedeće opcije nisu dokumentirane

en: The following options take separate arguments
hr: Sljedeće opcije primaju odvojene argumente

en: The following options take joined arguments
hr: Sljedeće opcije primaju spojene argumente

en: The following options are language-related
hr: Sljedeće opcije su vezane uz jezik

en: Event
hr: Događaj

en: Plugins
hr: Priključci

en: *** WARNING *** there are active plugins, do not report this as a bug unless you can reproduce it without enabling any plugins.
hr: *** UPOZORENJE *** neki priključci su aktivni, nemojte prijavljivati kao grešku ako ju ne možete ponoviti bez omogućivanja priključaka.

en: unrecognizable insn:
hr: neprepoznati insn:

en: insn does not satisfy its constraints:
hr: insn ne zadovoljava svoja ograničenja:

en: created and used with differing settings of '%s'
hr: napravljeno i korišteno s različitim postavkama „%s”

en: created and used with different settings of -fpic
hr: napravljeno i korišteno s različitim postavkama -fpic

en: created and used with different settings of -fpie
hr: napravljeno i korišteno s različitim postavkama -fpie

en: collect: reading %s
hr: collect: čitam %s

en: collect: recompiling %s
hr: collect: ponovo kompajliram %s

en: collect: tweaking %s in %s
hr: collect: podešavam %s u %s

en: unrecoverable error
hr: greška, nemoguć oporavak

en: %s%s%s %sversion %s (%s)
    %s	compiled by GNU C version %s,
hr: %s%s%s %sinačica %s (%s)
    %s	kompajlirao GNU C inačica %s,

en: %s%s%s %sversion %s (%s) compiled by CC,
hr: %s%s%s %sinačica %s (%s) kompajlirao CC,

en: options enabled:
hr: omogućene opcije:

en: function body not available
hr: tijelo funkcije nije dostupno

en: function body can be overwritten at link time
hr: preko tijela funkcije se može pisati prilikom povezivanja

note: The remainder are real diagnostic types.
en: fatal error:
hr: fatalna greška:

note: This is like DK_ICE, but backtrace is not printed.  Used in the driver when reporting fatal signal in the compiler.
en: internal compiler error:
hr: interna greška kompajlera:

note: This one is just for counting DK_WARNING promoted to DK_ERROR due to -Werror and -Werror=warning.
en: error:
hr: greška:

en: sorry, unimplemented:
hr: žao mi je, nije implementirano:

en: warning:
hr: upozorenje:

en: note:
hr: napomena:

en: expected %<;%>
hr: očekujem %<;%>

note: Look for the two `(' tokens.
en: expected %<(%>
hr: očekujem %<(%>

en: expected %<,%>
hr: očekujem %<,%>

en: expected %<)%>
hr: očekujem %<)%>

en: expected %<]%>
hr: očekujem %<]%>

en: expected %<;%>, %<,%> or %<)%>
hr: očekujem %<;%>, %<,%> ili %<)%>

en: expected %<}%>
hr: očekujem %<}%>

en: expected %<{%>
hr: očekujem %<{%>

en: expected %<:%>
hr: očekujem %<:%>

en: expected %<while%>
hr: očekujem %<while%>

en: expected %<.%>
hr: očekujem %<.%>

en: expected %<@end%>
hr: očekujem %<@end%>

en: expected %<>%>
hr: očekujem %<>%>

en: expected %<,%> or %<)%>
hr: očekujem %<,%> ili %<)%>

en: expected %<=%>
hr: očekujem %<=%>

en: expected %<[%>
hr: očekujem %<[%>

en: malformed COLLECT_GCC_OPTIONS
hr: izobličen COLLECT_GCC_OPTIONS

en: environment variable COLLECT_GCC must be set
hr: varijabla okoline COLLECT_GCC mora biti postavljena

en: environment variable COLLECT_GCC_OPTIONS must be set
hr: varijabla okoline COLLECT_GCC_OPTIONS mora biti postavljena

en: expected end of line
hr: očekujem kraj retka
