ghex - en to bg translation catalogue (196 entries)

en: ASCII data
bg: ASCII данни

en: About this application
bg: Относно това приложение

en: About...
bg: Относно...

en: Add View
bg: Добавя Преглед

en: Add a new view to the buffer
bg: Добавя нов преглед за буфера

en: Base Converter
bg: Основен Преобразувател

en: Beginning Of File reached
bg: Достигнато е Начало на Файла

en: Binary
bg: Бинарно

en: Box size
bg: Размер на рамка

en: Browse...
bg: Преглед...

en: Bytes
bg: Байта

en: Can not open desired font!
bg: Не мога да отворя желания шрифт!

en: Can not open file!
bg: Не мога да отворя файл!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
bg: Не мога да позиционирам показалеца извън Край на Файл!

en: Can't open file for writing!
bg: Не мога да отворя файл за запис!

en: Cancel
bg: Прекъсва

en: Character Table...
bg: Таблица на Символи...

en: Character _Table...
bg: Таблица на _Символи...

en: Character table
bg: Таблица на символите

en: Close
bg: Затваря

en: Close the current file
bg: Затваря текущият файл

en: Closes find and replace data window
bg: Затваря прозореца за търсене и замяна на данни

en: Closes find data window
bg: Затваря прозореца за търсене на данни

en: Closes jump to byte window
bg: Затваря прозореца за прескачане до байт

en: Configure the application
bg: Конфигуриране на приложението

en: Contents
bg: Съдържания

en: Converter...
bg: Конвертор...

en: Could not initialize Bonobo!
bg: Грешка при инициализацията на Bonobo!

en: Custom
bg: Потребителско

en: Data font
bg: Шрифт на данни

en: Decimal
bg: Десетично

en: Default Group Type
bg: Подразбиращ се Тип Група

en: Display
bg: Показва

en: Do_n't save
bg: Не запазва

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: E_xit
bg: _Изход

en: Editing
bg: Редактира

en: End Of File reached
bg: Достигнат е Край на Файла

en: End Of File reached!
bg: Достигнат е Край на Файл!

en: Enter the byte to jump to
bg: Въведете байта на който искате да прескочите

en: Enter the cursor offset format
bg: Въведете потребителски формат на отместване на показлеца

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
bg: Въведете шестн. или ASCII данни за замяна с

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
bg: Въведете шестн. или ASCII данни за търсене на

en: Error saving file!
bg: Грешка при запазване на файла!

en: Exit
bg: Изход

en: Exit the program
bg: Изход от програмата

en: Export data to HTML source
bg: Експортира данните до HTML

en: Export to HTML...
bg: Експортира до HTML...

en: Fi_les
bg: _Файлове

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
bg: Файл %s е бил променен от последното запазване.
    Искате ли да запазите промените?

en: Find
bg: Търси

en: Find Data
bg: Търси Данни

en: Find Next
bg: Търси Следващо

en: Find Previous
bg: Търси Предишно

en: Find next
bg: Търси следващо

en: Find previous
bg: Търси предишното

en: Finds the next occurrence of the search string
bg: Търси следващото появяване на търсеният низ

en: Finds the previous occurrence of the search string
bg: Търси предишното появяване на търсеният низ

en: Font
bg: Шрифт

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: GHex (%s): Find & Replace Data
bg: GHex (%s): Търси и Заменя Данни

en: GHex (%s): Find Data
bg: GHex (%s): Търси Данни

en: GHex (%s): Jump To Byte
bg: GHex (%s): Отива на Байт

en: GHex (%s): Print Preview
bg: GHex (%s): Преглед преди Печат

en: GHex Preferences
bg: Настройки на GHex

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
bg: GHex не може да намери шрифт "%s".
    GHex не е в състояние да печати без да има инсталиран този шрифт.

en: GHex, a binary file editor
bg: GHex, редактор за двоичен файл

en: Get cursor value
bg: Получава стойноста на показалеца

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
bg: Получава стойноста на показалеца в двоична, осмична десетична, шестнайсет. или ASCII

en: Gnome Hexadecimal Editor
bg: Шестнайсетичен Редактор на Гноме

en: Goto Byte
bg: Отиди на Байт

en: Group data by 16 bits
bg: Групира данните по 16 бита

en: Group data by 32 bits
bg: Групира данните по 32 бита

en: Group data by 8 bits
bg: Групира данните по 8 бита

en: Header fo_nt:
bg: Заглавен ш_рифт:

en: Header font
bg: Шрифт на заглавие

en: Help Chat
bg: Справочен чат

en: Help on this application
bg: Помощ за това приложение

en: Hex
bg: Шестнайсет.

en: Hex dump generated by
bg: Шестнайсетичен дъмп генериран от

en: Hexadecimal
bg: Шестнайсетично

en: Insert Mode
bg: Режим на Вмъкване

en: Insert/overwrite data
bg: Вмъква/презаписва данните

en: Jump to a certain position
bg: Преход до определена позиция

en: Jump to byte
bg: Отива на байт

en: Jumps to the specified byte
bg: Отива на зададеният байт

en: Loaded file %s
bg: Зарежда файл %s

en: Longwords
bg: Дълги думи

en: Next page
bg: Следваща страница

en: No offset has been specified!
bg: Няма зададено отместване!

en: Octal
bg: Осмично

en: Offset: %s
bg: Отместване: %s

en: Open
bg: Отваря

en: Open a file
bg: Отваря файл

en: Open base conversion dialog
bg: Отваря диалог за конверсия

en: Page
bg: Страница

en: Page: %i/%i
bg: Страница: %i/%i

en: Pages
bg: Страници

en: Paper size
bg: Размер на хартия

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preview printed data
bg: Предварителен преглед на данните за печат

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Print
bg: Печат

en: Print Hex Document
bg: Печат на Шестнайсетичен Документ

en: Print Previe_w...
bg: Преглед преди печа_т...

en: Print Preview...
bg: Преглед преди печат...

en: Print the current file
bg: Печат на текущият файл

en: Printing
bg: Печата

en: Really revert file %s?
bg: Действително ли да върна файл %s?

en: Redo
bg: Напред

en: Redo the undone action
bg: Стъпка напред във върнато действие

en: Released under the terms of GNU Public License
bg: Реализиран под 'GNU Public License'

en: Remove View
bg: Премахва Преглед

en: Remove the current view of the buffer
bg: Премахва текущият преглед от буфера

en: Replace
bg: Заменя

en: Replace %s
bg: Заменя %s

en: Replace All
bg: Заменя Всичко

en: Replace Data
bg: Заменя Данни

en: Replace a string
bg: Заменя низ

en: Replaced %d occurencies.
bg: Бяха извършени %d замени.

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
bg: Заменя всички намерени низове

en: Replaces the search string with the replace string
bg: Замяна на търсеният низ с друг

en: Revert
bg: Връща

en: Revert to a saved version of the file
bg: Връща към запазена версия на файла

en: Reverted buffer from file %s
bg: Връща буфера от файл %s

en: Save
bg: Запазва

en: Save As
bg: Запазва Като

en: Save As _HTML...
bg: Запазва Като _HTML...

en: Save _As...
bg: Запазва _Като...

en: Save the current file
bg: Запазва текущият файл

en: Save the current file with a different name
bg: Запазва текущият файл с различно име

en: Saved buffer to file %s
bg: Запазва буфера във файл %s

en: Search for %s
bg: Търси за %s

en: Search for a string
bg: Търси за низ

en: Select a file to open
bg: Избор на файл за отваряне

en: Select a file to save buffer as
bg: Избор на файл за запазване на буфера като

en: Select font
bg: Избор на шрифт

en: Select maximum number of undo levels
bg: Избор на макслимален брой от нива на стъпки назад

en: Select path and file name for the HTML source
bg: Избор на път и име на файл за HTML изходен код

en: Select size of box (in number of lines)
bg: Избор на размер на рамка (в брой линии)

en: Select the cursor offset format
bg: Избор на формат за отместване на показалеца

en: Select the data font
bg: Избор на шрифт за данни

en: Select the header font
bg: Избор на шрифт за заглавие

en: Show cursor offset in statusbar as:
bg: Показва отместването на покзалеца в лентата за статус като:

en: Show offsets column
bg: Показва колона на отместванията

en: Show the character table
bg: Показва таблицата на символите

en: Strange find or replace string!
bg: Непознат низ за търсене или замяна!

en: The gnome binary editor
bg: Двоичен редактор на гноме

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
bg: Низа за формат на отместването съдържа невалиден спецификатор.
    Само 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' и 'o' са позволени.

en: The offset must be a positive integer value!
bg: Отместването трябва да е положителна цяла стойност!

en: There is no active buffer to replace data in!
bg: Няма активен буфер за замяна на данните в него!

en: There is no active document to move the cursor in!
bg: Няма активен документ за преместване на показалеца в него!

en: There is no active document to replace data in!
bg: Няма активен документ за замяна на данните в него!

en: There is no active document to search!
bg: Няма активен document за търсене!

en: There seems to be no string to search for!
bg: Изглежда няма низ за търсене!

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Има грешка при показване на помощ: 
    %s

en: Undo
bg: Назад

en: Undo levels
bg: Ниво на стъпки назад

en: Undo the last action
bg: Назад след последното действие

en: Words
bg: Думи

en: _About...
bg: _Относно...

en: _Add View
bg: _Добавя Преглед

en: _Base Converter
bg: _Преобразувател

en: _Binary:
bg: _Двоично:

en: _Bytes
bg: _Байта

en: _Close
bg: _Затваря

en: _Contents
bg: _Съдържания

en: _Data font:
bg: _Шрифт на данни:

en: _Decimal:
bg: Д_есетично:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File
bg: _Файл

en: _Find
bg: _Търси

en: _Get cursor value
bg: _Получава стойноста на показалеца

en: _Goto Byte...
bg: _Отива на Байт...

en: _Group Data As
bg: _Групира Данните Като

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hex:
bg: _Шестнайсет.:

en: _Insert Mode
bg: _Режим на Вмъкване

en: _Longwords
bg: _Дълги думи

en: _Maximum number of undo levels:
bg: _Максимален брой стъпки назад:

en: _Octal:
bg: _Осмично:

en: _Open...
bg: _Отваря...

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Print
bg: _Печат

en: _Print shaded box over:
bg: _Печат със заснчена рамка около:

en: _Redo
bg: _Напред

en: _Remove View
bg: _Премахва Преглед

en: _Replace
bg: _Заменя

en: _Revert
bg: _Обръща

en: _Save
bg: _Запазва

en: _Tools
bg: _Инструменти

en: _Undo
bg: _Назад

en: _View
bg: _Преглед

en: _Words
bg: _Думи

en: hex data
bg: шестн. данни

en: lines (0 for no box)
bg: линии (0 за без рамка)
