ghex - en to ca translation catalogue (266 entries)

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ca: %s
    Executeu «%s --help» per veure una llista completa de les opcions disponibles a la línia d'ordres.

en: - GTK+ binary editor
ca: - Editor binari del GTK+

en: 32 bit float:
ca: 32 bits coma flotant:

en: 64 bit float:
ca: 64 bits coma flotant:

en: ; %s bytes from %s to %s selected
ca: ; %s octets seleccionats des de %s fins a %s

en: A binary file editor
ca: Un editor de fitxers binaris

en: ASCII data
ca: dades ASCII

en: About GHex
ca: Quant al GHex

en: About this application
ca: Quant a aquesta aplicació

en: Activate file %s
ca: Activa el fitxer %s

en: Add
ca: Afegeix

en: Add View
ca: Afegeix visualització

en: Add a new view to the buffer
ca: Afegeix una nova visualització a la memòria intermèdia

en: Advanced Find
ca: Cerca avançada

en: An error occurred while saving file!
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer

en: Base Converter
ca: Convertidor entre bases

en: Beginning Of File reached
ca: S'ha arribat a l'inici del fitxer

en: Binary
ca: Binari

en: Binary:
ca: Binari:

en: Box size
ca: Mida de capsa

en: Can not open URI:
    %s
ca: No es pot obrir URI:
    %s

en: Can not open desired font!
ca: No es pot obrir el tipus de lletra indicat

en: Can not open file!
ca: No es pot obrir el fitxer

en: Can not open file:
    %s
ca: No es pot obrir el fitxer:
    %s

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
ca: No es pot posicionar el cursor més enllà del final del fitxer

en: Can't open file for writing!
ca: No es pot obrir el fitxer per escriure

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Character Table...
ca: Taula de caràcters...

en: Character _Table
ca: _Taula de caràcters

en: Character table
ca: Taula de caràcters

en: Close
ca: Tanca

en: Close the current file
ca: Tanca el fitxer actual

en: Closes advanced find window
ca: Tanca la finestra de cerca avançada de dades

en: Closes find and replace data window
ca: Tanca la finestra de dades de cerca i reemplaça

en: Closes find data window
ca: Tanca la finestra de cerca de dades

en: Closes jump to byte window
ca: Tanca la finestra de salta a byte

en: Configure the application
ca: Configura l'aplicació

en: Contents
ca: Continguts

en: Converter...
ca: Convertidor...

en: Copy
ca: Copia

en: Copy selection to clipboard
ca: Copia la selecció al porta-retalls

en: Could not initialize Bonobo!
ca: No es pot inicialitzar el Bonobo

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut selection
ca: Retalla la selecció

en: Data font
ca: Tipus de lletra de les dades

en: Default Group Type
ca: Tipus de grup per defecte

en: Display
ca: Visualització

en: Do_n't save
ca: _No desis

en: E_xit
ca: _Surt

en: Editing
ca: Edició

en: End Of File reached
ca: S'ha arribat al final del fitxer

en: End Of File reached!
ca: S'ha arribat al final del fitxer

en: Enter the byte to jump to
ca: Introduïu el byte on vulgueu saltar

en: Enter the cursor offset format
ca: Introduïu el format de desplaçament del cursor

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
ca: Introduïu les dades hexadecimals o les dades ASCII amb què s'han de reemplaçar

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
ca: Introduïu les dades hexadecimals o ASCII que s'han de cercar

en: Error saving file!
ca: S'ha produït un error en desar el fitxer

en: Exit
ca: Surt

en: Exit the program
ca: Surt del programa

en: Export data to HTML source
ca: Exporta les dades a codi HTML

en: Export to HTML...
ca: Exporta a HTML...

en: FILES
ca: FITXERS

en: FIXME: no conversion function
ca: FIXME: sense funcions de conversió

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
ca: El fitxer %s ja existeix.
    Voleu sobreescriure'l?

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
ca: El fitxer %s ha canviat des que es desà.
    Voleu desar els canvis?

en: Find
ca: Troba

en: Find Data
ca: Troba dades

en: Find Next
ca: Troba la següent

en: Find String
ca: Troba una cadena

en: Find _Next
ca: Troba la _següent

en: Find _Previous
ca: Troba l'_anterior

en: Find _next
ca: Troba la _següent

en: Find next
ca: Troba la següent

en: Find previous
ca: Troba l'anterior

en: Finds the next occurrence of the search string
ca: Troba la següent concordança amb la cadena de cerca

en: Finds the previous occurrence of the search string
ca: Troba l'anterior concordança amb la cadena de cerca

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: Font Selection
ca: Selecció del tipus de lletra

en: Font name
ca: Nom del tipus de lletra

en: Font size for label
ca: Mida del tipus de lletra per a l'etiqueta

en: Font size for label in font info mode
ca: Mida del tipus de lletra per a etiqueta en el mode d'informació de lletra

en: Fonts
ca: Tipus de lletres

en: GEOMETRY
ca: Geometria

en: GHex (%s): Find & Replace Data
ca: GHex (%s): cerca i reemplaça dades

en: GHex (%s): Find Data
ca: GHex (%s): Cercar dades

en: GHex (%s): Find Data: Add search
ca: GHex (%s): Cercar dades: Afegir recerca

en: GHex (%s): Jump To Byte
ca: GHex (%s): salta al byte

en: GHex (%s): Print Preview
ca: GHex (%s): previsualitza impressió

en: GHex Preferences
ca: Preferències del GHex

en: GHex Website
ca: Lloc web del GHex

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
ca: GHex no ha trobat el tipus de lletra «%s».
    GHex no pot imprimir sense aquest tipus de lletra instal·lat.

en: Get cursor value
ca: Obté el valor del cursor

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
ca: Obté el valor del cursor en binari, octal, decimal, hexadecimal i ASCII

en: Goto Byte
ca: Vés al byte...

en: Group data by 16 bits
ca: Agrupa les dades cada 16 bits

en: Group data by 32 bits
ca: Agrupa les dades cada 32 bits

en: Group data by 8 bits
ca: Agrupa les dades cada 8 bits

en: Header fo_nt:
ca: _Tipus de lletra de la capçalera:

en: Header font
ca: Tipus de lletra de la capçalera

en: Help Chat
ca: Xat d'ajuda

en: Help on this application
ca: Ajuda sobre aquesta aplicació

en: Hex
ca: Hexadecimal

en: Hex dump generated by
ca: Bolcat hexadecimal generat per

en: Hexadecimal Editor
ca: Editor hexadecimal

en: Highlight Colour
ca: Color del ressaltat

en: Insert Mode
ca: Mode d'inserció

en: Insert/overwrite data
ca: Insereix/sobreescriu les dades

en: Inspect and edit the contents of files
ca: Inspeccioneu i editeu el contingut dels fitxers

en: Invalid geometry string "%s"
ca: La cadena de geometria «%s» és invàlida

en: Jump to a certain position
ca: Salta a una posició determinada

en: Jump to byte
ca: Salta al byte

en: Jumps to the specified byte
ca: Salta al byte especificat

en: Loaded file %s
ca: S'ha carregat el fitxer %s

en: Longwords
ca: Paraules llargues

en: Modify preview phrase...
ca: Modifica la frase per previsualitzar...

en: Name of the selected font
ca: Nom del tipus de lletra seleccionat

en: New document
ca: Document nou

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: No occurrences were found.
ca: No s'ha trobat cap concordança.

en: No offset has been specified!
ca: No s'ha especificat cap desplaçament

en: No string to search for!
ca: No hi ha cap cadena per cercar!

en: OK
ca: D'acord

en: Offset: %s
ca: Desplaçament: %s

en: Open
ca: Obre

en: Open a file
ca: Obre un fitxer

en: Open base conversion dialog
ca: Obre el diàleg de conversió de bases

en: Pa_ste
ca: _Enganxa

en: Page
ca: Pàgina

en: Page: %i/%i
ca: Pàgina: %i/%i

en: Pages
ca: Pàgines

en: Paper size
ca: Mida del paper

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste data from clipboard
ca: Enganxa dades del porta-retalls

en: Pick a Font
ca: Escolliu un tipus de lletra

en: Preferences
ca: Preferències

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Preview printed data
ca: Previsualitza les dades impreses

en: Preview text
ca: Previsualitza text

en: Preview text shown in the dialog
ca: Previsualitza el text mostrat en el diàleg

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Print
ca: Imprimeix

en: Print Hex Document
ca: Imprimeix document hexadecimal

en: Print Previe_w...
ca: Pre_visualitza la impressió...

en: Print Preview...
ca: Previsualitza la impressió...

en: Print the current file
ca: Imprimeix el fitxer actual

en: Printing
ca: Impressió

en: Printing file...
ca: Imprimint el fitxer...

en: R_eplace
ca: R_eemplaça

en: Really revert file %s?
ca: Voleu tornar a l'estat anterior del fitxer %s?

en: Redo
ca: Torna a fer

en: Redo the undone action
ca: Torna a fer l'acció desfeta

en: Remove View
ca: _Elimina visualització

en: Remove the current view of the buffer
ca: Elimina la visualització actual de la memòria intermèdia

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Replace All
ca: Reemplaça'ls tots

en: Replace Data
ca: Reemplaça dades

en: Replace With
ca: Reemplaça dades amb

en: Replace _All
ca: Reemplaça'ls _tots

en: Replace a string
ca: Reemplaça una cadena

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
ca[0]: S'ha reemplaçat %d concordança.
ca[1]: S'han reemplaçat %d concordances.

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
ca: Reemplaça totes les concordances de la cadena de text de cerca amb la cadena de text indicada

en: Replaces the search string with the replace string
ca: Reemplaça la cadena de text de cerca amb la cadena de text indicada

en: Revert
ca: Torna a estat anterior

en: Revert to a saved version of the file
ca: Torna a l'estat del fitxer desat anteriorment

en: Reverted buffer from file %s
ca: La memòria intermèdia s'ha omplert amb el fitxer %s

en: Save
ca: Desa

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save As _HTML...
ca: Anomena i desa com a _HTML...

en: Save _As...
ca: _Anomena i desa...

en: Save the current file
ca: Desa el fitxer actual

en: Save the current file with a different name
ca: Desa el fitxer actual amb un nom diferent

en: Saved buffer to file %s
ca: S'ha guardat la memòria intermèdia al fitxer %s

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
ca: En desar en HTML se sobreescriuran alguns fitxers.
    Voleu continuar?

en: Saving to HTML...
ca: Desa en HTML...

en: Search String
ca: Cadena de cerca

en: Search for a string
ca: Cerca una cadena

en: Select a file to open
ca: Seleccioneu un fitxer per obrir

en: Select a file to save buffer as
ca: Seleccioneu un fitxer per anomenar i desar la memòria intermèdia

en: Select maximum number of undo levels
ca: Seleccioneu el nombre màxim d'accions a desfer

en: Select path and file name for the HTML source
ca: Seleccioneu el camí i el nom del fitxer per al codi HTML

en: Select size of box (in number of lines)
ca: Seleccioneu la mida de la capsa (en nombre de línies)

en: Select the cursor offset format
ca: Seleccioneu el format de desplaçament de cursor

en: Select the data font
ca: Seleccioneu el tipus de lletra de les dades

en: Select the header font
ca: Seleccioneu un tipus de lletra per a la capçalera

en: Sh_ow offsets column
ca: M_ostra la columna de desplaçaments

en: Show little endian decoding
ca: Mostra la descodificació little endian

en: Show size
ca: Mostra mida

en: Show size in font info mode
ca: Mostra mida en el mode d'informació de lletra

en: Show the character table
ca: Mostra la taula de caràcters

en: Show the type conversion dialog in the edit window
ca: Mostra el diàleg de conversió de tipus a la finestra d'edició

en: Show unsigned and float as hexadecimal
ca: Mostra els no signat i coma flotant com a hexadecimal

en: Signed 16 bit:
ca: 16 bits amb signe:

en: Signed 32 bit:
ca: 32 bits amb signe:

en: Signed 8 bit:
ca: 8 bits amb signe:

en: Stream Length:
ca: Longitud de la seqüència:

en: String was not found!
ca: No s'ha trobat la cadena de text.

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
ca: La cadena de format de desplaçament conté un especificador de format invàlid.
    Només es permet 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' i 'o'.

en: The title of the selection dialog box
ca: El títol del diàleg de selecció

en: There is no active buffer to replace data in!
ca: No hi ha cap memòria intermèdia activa per reemplaçar-hi dades

en: There is no active document to move the cursor in!
ca: No hi ha cap document actiu per moure-hi el cursor

en: There is no active document to replace data in!
ca: No hi ha cap document actiu per reemplaçar-hi dades

en: There is no active document to search!
ca: No hi ha cap document actiu per cercar

en: There is no string to search for!
ca: No hi ha cap cadena per cercar!

en: There was an error displaying help: 
    %s
ca: S'ha produït un error quan es mostrava l'ajuda: 
    %s

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ca: Aquest programa es distribueix amb l'expectativa que serà útil, però SENSE CAP GARANTIA; fins i tot la garantia implícita de COMERCIALITZACIÓ o ADEQUACIÓ PER A UN PROPÒSIT PARTICULAR. Vegeu la Llicència Pública General GNU per obtenir-ne més detalls.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ca: Aquest programa és programari lliure; podeu redistribuir-lo i/o modificar-lo sota els termes de la Llicència Pública General GNU tal com ha estat publicada per la Free Software Foundation; bé sota la versió 2 de la Llicència o bé (si ho preferiu) sota qualsevol versió posterior.

en: Title
ca: Títol

en: Type Conversion Dialog...
ca: Obre el diàleg de conversió...

en: Type Conversion _Dialog
ca: Obre el _diàleg de conversió

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo levels
ca: Accions per desfer

en: Undo the last action
ca: Desfés l'acció anterior

en: Unsigned 16 bit:
ca: 16 bits sense signe:

en: Unsigned 32 bit:
ca: 32 bits sense signe:

en: Unsigned 8 bit:
ca: 8 bits sense signe:

en: Use font in label
ca: Fes servir tipus de lletra en etiqueta

en: Use font in the label in font info mode
ca: Fes servir la lletra en l'etiqueta en el mode d'informació de lletra

en: Words
ca: Paraules

en: X geometry specification (see "X" man page).
ca: Especificació de geometria X (vegeu la pàgina man d'«X»).

en: You don't have the permission to write to the selected path.
ca: No teniu els permisos necessaris per escriure al camí seleccionat.

en: You don't have the permissions to save the file!
ca: No teniu els permisos necessaris per desar el fitxer

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x'
ca: Heu de donar el desplaçament només com a:
     - un número decimal positiu, o
     - un número hexadecimal, encapçalat amb '0x'

en: You need to specify a base name for the HTML files.
ca: Heu d'especificar un nom de base per als fitxers HTML.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
ca: Hauríeu d'haver rebut una còpia de la Llicència Pública General GNU juntament amb aquest programa; en cas contrari, escriviu a la Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301  USA

en: _About
ca: _Quant a

en: _Add New
ca: _Afegeix nou

en: _Add View
ca: _Afegeix visualització

en: _Advanced Find
ca: Cerca _avançada

en: _Base Converter
ca: Convertidor de _base

en: _Binary:
ca: _Binari:

en: _Close
ca: Tan_ca

en: _Contents
ca: _Continguts

en: _Copy
ca: _Copia

en: _Data font:
ca: Tipus _de lletra de les dades:

en: _Edit
ca: _Edita

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Find
ca: _Cerca

en: _Get cursor value
ca: _Obtén el valor del cursor

en: _Goto Byte...
ca: _Vés a byte...

en: _Group Data As
ca: A_grupa dades per

en: _Help
ca: A_juda

en: _Hex:
ca: _Hexadecimal:

en: _Insert Mode
ca: Mode d'_inserció

en: _Insert a new preview phrase.
ca: _Insereix una nova frase per previsualitzar.

en: _Longwords
ca: Paraules _llargues

en: _Maximum number of undo levels:
ca: _Màxim nombre d'accions a desfer:

en: _Modify preview phrase...
ca: _Modifica la frase per previsualitzar...

en: _Open...
ca: _Obre...

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Print
ca: Im_primeix

en: _Print shaded box over:
ca: _Imprimeix el quadre ombrejat sobre:

en: _Redo
ca: To_rna a fer

en: _Remove Selected
ca: _Elimina la selecció

en: _Remove View
ca: _Elimina visualització

en: _Replace
ca: _Reemplaça

en: _Revert
ca: To_rna a estat anterior

en: _Save
ca: _Desa

en: _Show cursor offset in statusbar as:
ca: Mo_stra el desplaçament del cursor en la barra d'estat com a:

en: _Undo
ca: _Desfés

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Windows
ca: F_inestres

en: _Words
ca: _Paraules

en: hex data
ca: dades hexadecimals

en: lines (0 for no box)
ca: línies (0: sense quadre)
