ghex master - en to eu translation catalogue (228 entries)

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
eu: %s
    Exekutatu '%s --help' aukeren zerrenda osoa ikusteko.

en: - GTK+ binary editor
eu: - GTK+ bitarren editorea

en: ; %s bytes from %s to %s selected
eu: ; %s byte hautatuta (%s -> %s)

en: A binary file editor
eu: Fitxategi bitarren editorea

en: ASCII data
eu: ASCII datuak

en: About GHex
eu: GHex-i buruz

en: About this application
eu: Aplikazio honi buruz

en: Activate file %s
eu: Aktibatu %s fitxategia

en: Add
eu: Gehitu

en: Add a new view to the buffer
eu: Bufferraren ikuspegi berria gehitzen du

en: Advanced Find
eu: Bilaketa aurreratua

en: An error occurred while saving file!
eu: Errorea gertatu da fitxategia gordetzean.

en: Base Converter
eu: Bihurtzailea

en: Beginning Of File reached
eu: Fitxategi-hasierara iritsi da

en: Binary
eu: Bitarra

en: Binary:
eu: Bitarra:

en: Box size
eu: Lauki-tamaina

en: Can not open URI:
    %s
eu: Ezin da URIa ireki:
    %s

en: Can not open desired font!
eu: Ezin da letra-tipoa ireki.

en: Can not open file!
eu: Ezin da fitxategia ireki.

en: Can not open file:
    %s
eu: Ezin da fitxategia ireki:
    %s

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
eu: Kurtsorea ezin da fitxategi-amaieraz harago kokatu.

en: Can't open file for writing!
eu: Ezin da fitxategia idazteko ireki.

en: Cancel
eu: Utzi

en: Character _Table
eu: Karaktere-_taula

en: Character table
eu: Karaktere-taula

en: Close
eu: Itxi

en: Close the current file
eu: Itxi uneko fitxategia

en: Closes advanced find window
eu: Bilaketa aurreratuaren leihoa ixten du

en: Closes find and replace data window
eu: Bilaketako eta ordezteko leihoa ixten du

en: Closes find data window
eu: Bilaketako leihoa ixten du

en: Closes jump to byte window
eu: Bytera joateko leihoa ixten du

en: Configure the application
eu: Konfiguratu aplikazioa

en: Copy selection to clipboard
eu: Kopiatu hautapena arbelean

en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
eu: Copyright-a © %Id–%Id GHex-en egileak

en: Cu_t
eu: _Ebaki

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Cut selection
eu: Ebaki hautapena

en: Data font
eu: Datuen letra-tipoa

en: Decimal
eu: Hamartarra

en: Default Group Type
eu: Talde mota lehenetsia

en: Display
eu: Bistaratzea

en: Do_n't save
eu: E_z gorde

en: ERROR
eu: ERROREA

en: E_xit
eu: I_rten

en: Editing
eu: Edizioa

en: End Of File reached
eu: Fitxategi-amaierara iritsi da

en: End Of File reached!
eu: Fitxategi-amaierara iritsi da.

en: Enter the byte to jump to
eu: Sartu byte-a bertara joateko

en: Enter the cursor offset format
eu: Sartu kurtsore-desplazamenduaren formatua

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
eu: Sartu hamaseitar edo ASCII datua ordezteko

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
eu: Sartu hamaseitar edo ASCII datua bilatzeko

en: Error saving file!
eu: Errorea fitxategia gordetzean.

en: Exit the program
eu: Irten programatik

en: Export data to HTML source
eu: Datuak HTML iturburura esportatzen ditu

en: FILES
eu: FITXATEGIAK

en: FIXME: no conversion function
eu: ZUZENTZEKO: bihurtzeko funtziorik ez

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
eu: %s fitxategia badago lehendik ere.
    Gainidaztea nahi duzu?

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
eu: %s fitxategia aldatu egin da azken aldiz gorde zenetik.
    Aldaketak gorde nahi dituzu?

en: Find Data
eu: Bilatu datua

en: Find Next
eu: Hurrengoa

en: Find String
eu: Bilatu katea

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Find _next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find next
eu: Hurrengoa

en: Find previous
eu: Aurrekoa

en: Finds the next occurrence of the search string
eu: Bilaketaren katearen hurrengo agerraldia bilatzen du

en: Finds the previous occurrence of the search string
eu: Bilaketaren katearen aurreko agerraldia bilatzen du

en: Float 32 bit:
eu: 32 bit mugikorra:

en: Float 64 bit:
eu: 64 bit mugikorra:

en: Font
eu: Letra-tipoa

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: GEOMETRY
eu: GEOMETRIA

en: GHex (%s): Find & Replace Data
eu: GHex (%s): bilatu eta ordeztu datuak

en: GHex (%s): Find Data
eu: GHex (%s): bilatu datuak

en: GHex (%s): Find Data: Add search
eu: GHex (%s): bilatu datuak; gehitu bilaketa

en: GHex (%s): Jump To Byte
eu: GHex (%s): joan bytera

en: GHex Preferences
eu: GHex hobespenak

en: GHex Website
eu: GHex-en webgunea

en: Get cursor value
eu: Hartu kurtsore-balioa

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
eu: Hartu kurtsorearen balioa bitarrean, zortzitarrean, hamartarrean, hamaseitarrean eta ASCII

en: Group data by 16 bits
eu: Datuak 16 biteko taldeetan elkartzen ditu

en: Group data by 32 bits
eu: Datuak 32 biteko taldeetan elkartzen ditu

en: Group data by 8 bits
eu: Datuak 8 biteko taldeetan elkartzen ditu

en: Header fo_nt:
eu: _Goiburuko letra-tipoa:

en: Header font
eu: Goiburukoen letra-tipoa

en: Help on this application
eu: Aplikazio honen laguntza

en: Hex
eu: Hamaseitarra

en: Hex Editor
eu: Hamaseitarren editorea

en: Hex dump generated by
eu: Iraulketa hamaseitarraren sortzailea:

en: Hexadecimal
eu: Hamaseitarra

en: Hexadecimal:
eu: Hamaseitarra:

en: Highlight Colour
eu: Nabarmentze-kolorea

en: Insert/overwrite data
eu: Datuak txertatzen/gainidazten ditu

en: Inspect and edit binary files
eu: Aztertu eta editatu fitxategi bitarrak

en: Invalid geometry string "%s"
eu: "%s" geometria-kate baliogabea

en: Jump to a certain position
eu: Posizio jakin batera joaten da

en: Jump to byte
eu: Joan bytera

en: Jumps to the specified byte
eu: Joan zehaztutako bytera

en: Loaded file %s
eu: %s fitxategia kargatuta

en: New document
eu: Dokumentu berria

en: Next page
eu: Hurrengo orrialdea

en: No occurrences were found.
eu: Ez da agerraldirik aurkitu.

en: No offset has been specified!
eu: Ez da desplazamendurik zehaztu.

en: No string to search for!
eu: Ez dago katerik bilatzeko.

en: OK
eu: Ados

en: Octal
eu: Zortzitarra

en: Octal:
eu: Zortzitarra:

en: Offset: %s
eu: Desplazamendua: %s

en: Open a file
eu: Fitxategi bat irekitzen du

en: Open base conversion dialog
eu: Oinarria bihurtzeko elkarrizketa irekitzen du

en: Pa_ste
eu: _Itsatsi

en: Page
eu: Orrialdea

en: Page: %i/%i
eu: Orrialdea: %i/%i

en: Paper size
eu: Paper-tamaina

en: Paste data from clipboard
eu: Itsatsi datuak arbeletik

en: Preview printed data
eu: Inprimatzeko datuen aurrebista eskaintzen du

en: Previous page
eu: Aurreko orrialdea

en: Print Previe_w...
eu: Inprimatzeko _aurrebista...

en: Print the current file
eu: Inprimatu uneko fitxategia

en: Printing
eu: Inprimatzea

en: R_eplace
eu: _Ordeztu

en: Really revert file %s?
eu: Ziur zaude %s fitxategia lehengora itzuli nahi duzula?

en: Redo the undone action
eu: Desegindako ekintza berregiten du

en: Remove the current view of the buffer
eu: Bufferraren uneko ikuspegia kentzen du

en: Replace
eu: Ordeztu

en: Replace All
eu: Ordeztu guztiak

en: Replace Data
eu: Ordeztu datua

en: Replace With
eu: Ordeztu honekin

en: Replace _All
eu: Ordeztu _guztiak

en: Replace a string
eu: Kate bat ordezten du

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
eu[0]: Agerpen %d ordeztu da.
eu[1]: %d agerpen ordeztu dira.

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
eu: Ordeztu bilaketako testu guztiak ordezko testuarekin

en: Replaces the search string with the replace string
eu: Ordeztu bilaketako testua ordezko testuarekin

en: Revert to a saved version of the file
eu: Fitxategiaren gordetako bertsio batera itzuli

en: Reverted buffer from file %s
eu: Bufferra lehengora itzuli da %s fitxategitik

en: Save As _HTML...
eu: Gorde _HTML gisa...

en: Save _As...
eu: Gorde h_onela...

en: Save the current file
eu: Gorde uneko fitxategia

en: Save the current file with a different name
eu: Gorde uneko fitxategia beste izen batekin

en: Saved buffer to file %s
eu: Bufferra %s fitxategian gorde da

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
eu: HTMLen gordetzean zenbait fitxategi gainidatz ditzake.
    Jarraitzea nahi duzu?

en: Saving to HTML...
eu: HTML gisa gordetzen...

en: Search String
eu: Bilaketa-katea

en: Search for a string
eu: Kate bat bilatzen du

en: Select a file to open
eu: Hautatu fitxategi bat irekitzeko

en: Select a file to save buffer as
eu: Hautatu fitxategi bat bufferra gordetzeko honela

en: Select maximum number of undo levels
eu: Hautatu desegite-mailen gehienezko kopurua

en: Select path and file name for the HTML source
eu: Hautatu HTML iturburuaren bide-izena eta fitxategi-izena

en: Select size of box (in number of lines)
eu: Hautatu laukiaren tamaina (lerro kopuruan)

en: Select the cursor offset format
eu: Hautatu kurtsore-desplazamenduaren formatua

en: Select the data font
eu: Hautatu datuen letra-tipoa

en: Select the header font
eu: Hautatu goiburuko letra-tipoa

en: Sh_ow offsets column
eu: E_rakutsi desplazamendu-zutabea

en: Show little endian decoding
eu: Erakutsi 'little-endian' deskodeketa

en: Show the character table
eu: Karaktere-taula erakusten du

en: Show the type conversion dialog in the edit window
eu: Erakutsi motak bihurtzeko elkarrizketa-koadroa editatzeko leihoan

en: Show unsigned and float as hexadecimal
eu: Erakutsi zeinu gabekoak eta mugikorrak hamaseitar gisa

en: Signed 16 bit:
eu: 16 bit zeinuarekin:

en: Signed 32 bit:
eu: 32 bit zeinuarekin:

en: Signed 8 bit:
eu: 8 bit zeinuarekin:

en: Stream Length:
eu: Korrontearen luzera:

en: String was not found!
eu: Ez da katea aurkitu.

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
eu: Desplazamenduaren formatu-kateak baliogabeko formatu-adierazlea dauka.
    'x', 'X', 'p', 'P', 'd' eta 'o' bakarrik onartzen dira.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
eu: Zehaztutako desplazamendua fitxategiaren mugetatik kanpo dago.

en: There is no active buffer to replace data in!
eu: Ez dago buffer aktiborik datuak ordezteko.

en: There is no active document to move the cursor in!
eu: Ez dago dokumentu aktiborik kurtsorea eramateko.

en: There is no active document to replace data in!
eu: Ez dago dokumentu aktiborik datuak ordezteko.

en: There is no active document to search!
eu: Ez dago dokumentu aktiborik bilatzeko.

en: There is no string to search for!
eu: Badirudi ez dagoela katerik bilatzeko.

en: There was an error displaying help: 
    %s
eu: Errorea gertatu da laguntza bistaratzean: 
    %s

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
eu: Programa hau erabilgarria izango delakoan banatzen da, baina, INOLAKO BERMERIK GABE; era berean, ez da bermatzen beraren EGOKITASUNA MERKATURATZEKO edo HELBURU PARTIKULARRETARAKO ERABILTZEKO. Argibide gehiago nahi izanez gero, ikus GNU Lizentzia Publiko Orokorra.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Programa hau software librea da; banatzeko edota aldatzeko baimena duzu GNU General Public License-kin ados datozen terminoetan Free Software Foundation-ek argitaratu bezala; nola baimenaren 2. bertsioa edo(nahi izanez gero) ondorengo edozein bertsio.

en: Type Conversion _Dialog
eu: Motak bihurtzeko _elkarrizketa-koadroa

en: Undo levels
eu: Desegite-maila

en: Undo the last action
eu: Azken ekintza desegiten du

en: Unsigned 16 bit:
eu: 16 bit zeinurik gabe:

en: Unsigned 32 bit:
eu: 32 bit zeinurik gabe:

en: Unsigned 8 bit:
eu: 8 bit zeinurik gabe:

en: X geometry specification (see "X" man page).
eu: X geometriaren espezifikazioak (ikus "X" eskuliburua).

en: You don't have the permission to write to the selected path.
eu: Ez duzu nahikoa baimen hautatutako bide-izenean idazteko.

en: You don't have the permissions to save the file!
eu: Ez duzu nahikoa baimen fitxategia gordetzeko.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
eu: Desplazamendua honakoekin bakarrik zehatz daiteke:
      - zenbaki hamartar positiboa, edo
      - zenbaki hamaseitarra, '0x' karaktereekin hasita, edo
      - '+' edo '-' ikur bat desplazamendu erlatibo batekin jarraituz

en: You need to specify a base name for the HTML files.
eu: HTML fitxategien izena zehaztu behar duzu.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
eu: Programa honekin batera GNU Lizentzia Publiko Orokorraren kopia bat jasoko zenuen; hala ez bada, idatzi hona: Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

en: _About
eu: Honi _buruz

en: _Add New
eu: _Gehitu berria

en: _Add View
eu: _Gehitu ikuspegia

en: _Advanced Find
eu: _Bilaketa aurreratua

en: _Base Converter
eu: _Bihurtzailea

en: _Binary:
eu: _Bitarra:

en: _Bytes
eu: _Byteak

en: _Close
eu: It_xi

en: _Contents
eu: _Edukia

en: _Copy
eu: _Kopiatu

en: _Data font:
eu: _Datuen letra-tipoa:

en: _Decimal:
eu: _Hamartarra:

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Find
eu: Bila_tu

en: _Get cursor value
eu: Ha_rtu kurtsore-balioa

en: _Goto Byte...
eu: _Joan bytera...

en: _Group Data As
eu: _Elkartu datuak honela

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Hex:
eu: Hama_seitarra:

en: _Insert Mode
eu: T_xertatze-modua

en: _Longwords
eu: Hit_z luzeak

en: _Maximum number of undo levels:
eu: Desegite-mailen _gehienezko kopurua:

en: _Octal:
eu: _Zortzitarra:

en: _Open...
eu: _Ireki...

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Print
eu: _Inprimatu

en: _Print shaded box over:
eu: _Inprimatu laukia itzaldurarekin:

en: _Redo
eu: B_erregin

en: _Remove Selected
eu: _Kendu hautapena

en: _Remove View
eu: _Kendu ikuspegia

en: _Replace
eu: _Ordeztu

en: _Revert
eu: _Leheneratu

en: _Save
eu: _Gorde

en: _Show cursor offset in statusbar as:
eu: _Erakutsi egoera-barrako kurtsore-desplazamendua honela:

en: _Undo
eu: _Desegin

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Windows
eu: Lei_hoak

en: _Words
eu: _Hitzak

en: binary;debug;
eu: bitarra;arazketa;

en: hex data
eu: datu hamaseitarrak

en: lines (0 for no box)
eu: lerroren gainean (0 laukirik ez jartzeko)
