ghex 1.1.4 - en to wa translation catalogue (270 entries)

en: GNOME Hexadecimal Editor
wa: Aspougneu hecsadecimå di Gnome

en: Hex Editor
wa: Aspougneu hecsa

en: Hex
wa: Hecsa

en: Decimal
wa: Decimå

en: Octal
wa: Octå

en: Binary
wa: Binaire

en: Character table
wa: Tåvlea di caracteres

en: Base Converter
wa: Coviertixheu di båze

note: entries
en: _Binary:
wa: _Binaire:

en: _Octal:
wa: _Octå:

en: _Decimal:
wa: _Decimå:

en: _Hex:
wa: _Hecsa:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
wa: _Ricweri li valixhance dizo l' cursoe

en: Get cursor value
wa: Ricweri li valixhance dizo l' cursoe

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
wa: Ricweri li valixhance e binaire, octå, decimå, hecsa eyet ASCII di l' eplaeçmint pa dzo l' cursoe

en: ERROR
wa: AROKE

en: GHex (%s): Find Data
wa: GHex (%s): Trover les dnêyes

en: Find String
wa: Trover tchinne

en: Find _Next
wa: Trover _shuvant

en: Find _Previous
wa: Trover di _dvant

en: Find Data
wa: Trover dnêyes

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
wa: Tapez les dnêyes e hecsa ou ASCII a cweri après

en: Find Next
wa: Trover shuvant

en: Finds the next occurrence of the search string
wa: Trover l' ocurince shuvante del tchinne cwerowe

en: Find previous
wa: Trover çou di dvant

en: Finds the previous occurrence of the search string
wa: Trover l' ocurince di dvant del tchinne cwerowe

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Closes find data window
wa: Clôre li purnea des dnêyes trovêyes

en: GHex (%s): Find Data: Add search
wa: GHex (%s): Trover les dnêyes: Radjouter cweraedje

en: Add
wa: Radjouter

en: Search String
wa: Cweri après ene tchinne

en: Highlight Colour
wa: Coleur po mete e valeur

en: _Add New
wa: _Radjouter novea

en: _Remove Selected
wa: _Oister tchoezi

en: Close
wa: Clôre

en: Closes advanced find window
wa: Clôre li spepieus purnea des dnêyes trovêyes

en: GHex (%s): Find & Replace Data
wa: GHex (%s): Trover et replaecî des dnêyes

en: Replace With
wa: Replaecî avou

en: Find _next
wa: Trover _shuvant

en: _Replace
wa: _Replaecî

en: Replace _All
wa: Replaecî _totafwait

en: Replace Data
wa: Replaecî des dnêyes

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
wa: Tapez les dnêyes en hecsa ou ASCII a mete el plaece

en: Find next
wa: Trover shuvant

en: Replace
wa: Replaecî

en: Replaces the search string with the replace string
wa: Replaecî li tchinne cwerowe avou li tchinne di replaeçmint

en: Replace All
wa: Replaecî totafwait

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
wa: Replaecî totes les ocurinces del tchinne cwerowe avou l' tchinne di replaeçmint

en: Closes find and replace data window
wa: Clôre li purnea trover et replaecî des dnêyes

en: GHex (%s): Jump To Byte
wa: GHex (%s): Potchî a l' octet

en: Jump to byte
wa: Potchî a l' octet

en: Enter the byte to jump to
wa: Tapez l' octet ki vos vloz potchî a

en: OK
wa: 'l est bon

en: Jumps to the specified byte
wa: Potchî a l' octet dné

en: Closes jump to byte window
wa: Clôre li purnea potchî a l' octet dné

en: There is no active document to search!
wa: I gn a nou documint en alaedje po-z î cweri!

en: There is no string to search for!
wa: I shonne k' i gn a nole tchinne a cweri!

en: End Of File reached
wa: Arivé al difén do fitchî

en: String was not found!
wa: Li tchinne n' a nén stî trovêye!

en: Beginning Of File reached
wa: Arivé å cominçmint do fitchî

en: There is no active document to move the cursor in!
wa: I gn a nou documint en alaedje po-z î bodjî li cursoe dvins!

en: No offset has been specified!
wa: Nou ofset a stî dné!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
wa: Dji n' pout mete li cursoe pus lon kel difén do fitchî!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x'
wa: Vos ploz specifyî l' ofset seulmint come:
      - on nombe decimå pôzitif, oudonbén
      -* on nombe hecsadecimå ki cmince avou «0x»

en: There is no active buffer to replace data in!
wa: I gn a nou tampon en alaedje po-z î candjî les dnêyes!

en: End Of File reached!
wa: Arivé al difén do fitchî!

en: There is no active document to replace data in!
wa: I n' a nou documint en alaedje po-z î candjî les dnêyes!

en: No occurrences were found.
wa: Nole ocurince di trovêye.

en: Replaced %d occurrences.
wa: %d ocurinces di candjeyes.

en: No string to search for!
wa: I shonne k' i gn a nole tchinne a cweri!

en: About this application
wa: Åd fwait di ç' programe chal

en: Add View
wa: Radjouter vuwe

en: Add a new view to the buffer
wa: Radjouter ene novele vuwe do tampon

en: Advanced Find
wa: Sipepieus cweraedje

en: Bytes
wa: Octets

en: C_ut
wa: Cô_per

en: Character Table...
wa: Tåvlea di caracteres...

en: Character _Table...
wa: _Tåvlea di caracteres...

en: Close the current file
wa: Clôre ci fitchî chal

en: Configure the application
wa: Apontyî li programe

en: Contents
wa: Å dvins

en: Converter...
wa: Coviertixheu...

en: Copy
wa: Copyî

en: Copy selection to clipboard
wa: Copyî li tchuze viè l' tchapea emacralé

en: Cut
wa: Côper

en: Cut selection
wa: Côper li tchuze

en: E_xit
wa: Moussî _foû

en: Exit
wa: Moussî foû

en: Exit the program
wa: Moussî foû di ci programe chal

en: Export data to HTML source
wa: Ebaguer les dnêyes e sourdant HTML

en: Export to HTML...
wa: Ebaguer viè HTML...

en: Find
wa: Trover

en: Goto Byte
wa: Potchî a l' octet

en: Group data by 16 bits
wa: Grouper les dnêyes pa 16 bits

en: Group data by 32 bits
wa: Grouper les dnêyes pa 32 bits

en: Group data by 8 bits
wa: Grouper les dnêyes pa 8 bits

en: Help Chat
wa: Purnea d' aidance

en: Help on this application
wa: Aidance so ci programe chal

en: Insert Mode
wa: Môde sititchaedje

en: Insert/overwrite data
wa: Sititchî/spotchî les dnêyes

en: Jump to a certain position
wa: Potchî a ene pôzucion

en: Longwords
wa: Lonmots

en: Open
wa: Drovi

en: Open a file
wa: Drovi on fitchî

en: Open base conversion dialog
wa: Drovi l' purnea di coviertixhaedje di båze

en: Paste
wa: Aclaper

en: Paste data from clipboard
wa: Aclaper çu k' i gn a e tchapea emacralé

en: Preferences
wa: Preferinces

en: Preview printed data
wa: Vey divant d' imprimer les dnêyes

en: Print
wa: Imprimer

en: Print Previe_w...
wa: _Vey divant d' imprimer...

en: Print Preview...
wa: Vey divant d' imprimer...

en: Print the current file
wa: Imprimer li fitchî do moumint

en: Redo
wa: Rifé

en: Redo the undone action
wa: Rifé l' ovraedje disfé

en: Remove View
wa: Oister vuwe

en: Remove the current view of the buffer
wa: Oister li vuwe do tampon do moumint

en: Replace a string
wa: Replaecî ene tchinne

en: Revert
wa: Rivni en erî

en: Revert to a saved version of the file
wa: Rivni a ene modêye dedja schapêye do fitchî

en: Save
wa: Schaper

en: Save As
wa: Schaper et rlomer

en: Save As _HTML...
wa: Schaper come _HTML...

en: Save _As...
wa: Schaper et r_lomer...

en: Save the current file
wa: Schaper li fitchî do moumint

en: Save the current file with a different name
wa: Schape l' fitchî do moumint dizo on ôte no

en: Search for a string
wa: Cweri après ene tchinne

en: Show the character table
wa: Mostere li tåvlea des caracteres

en: Show the type conversion dialog in the edit window
wa: Mostrer l' dialogue di cviersaedje dins l' purnea d' edicion

en: Type Conversion Dialog...
wa: Purnea di cviersaedje...

en: Type Conversion _Dialog
wa: _Purnea di cviersaedje

en: Undo
wa: Disfé

en: Undo the last action
wa: Disfé li dierinne accion

en: Words
wa: Mots

en: _About
wa: Å_d fwait

en: _Add View
wa: _Radjouter vuwe

en: _Advanced Find
wa: _Sipepieus cweraedje

en: _Base Converter
wa: Coviertixheu di _båze

en: _Bytes
wa: _Octets

en: _Close
wa: _Clôre

en: _Contents
wa: Å_dvins

en: _Copy
wa: _Copyî

en: _Edit
wa: Aspou_gnî

en: _File
wa: _Fitchî

en: _Find
wa: _Trover

en: _Goto Byte...
wa: _Potchî a l' octet...

en: _Group Data As
wa: _Grouper les dnêyes e

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Insert Mode
wa: Môde _sititchaedje

en: _Longwords
wa: _Lonmots

en: _Open...
wa: _Drovi...

en: _Paste
wa: C_laper

en: _Preferences
wa: _Preferinces

en: _Print
wa: _Imprimer

en: _Redo
wa: _Rifé

en: _Remove View
wa: _Oister vuwe

en: _Revert
wa: _Rivni en erî

en: _Save
wa: _Schaper

en: _Undo
wa: _Disfé

en: _View
wa: _Vey

en: _Windows
wa: _Purneas

en: _Words
wa: _Mots

en: Can not open URI:
    %s
wa: Dji n' sai drovi l' hårdêye (URI):
    %s

en: Can not open file:
    %s
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî:
    %s

en: Offset: %s
wa: Ofset: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
wa: ; %s octets di %s a %s ont stî tchoezis

en: Activate file %s
wa: Mete li fitchî %s en alaedje

en: Select a file to save buffer as
wa: Tchoezixhoz on fitchî po-z î schaper l' tampon come

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
wa: Li fitchî %s egzistêye dedja.
    El voloz vs sipotchî.?

en: Saved buffer to file %s
wa: Li tampon a stî schapé el fitchî %s

en: Error saving file!
wa: Åk n' a nén stî cwand dji sayive di schaper l' fitchî!

en: Can't open file for writing!
wa: dji n' sai drovi l' fitchî po-z î scrire!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
wa: Li fitchî %s a candjî dispoy li dierin schapaedje.
    Voloz vs schaper les candjmints?

en: Do_n't save
wa: Èn _nén schaper

en: You don't have the permissions to save the file!
wa: Vos n' avoz nén les permissions po pleur schaper l' fitchî!

en: An error occured while saving file!
wa: Åk n' a nén stî cwand dji sayive di schaper l' fitchî!

en: _Insert a new preview phrase.
wa: _Tapez on novea tecse d' egzimpe.

en: Modify preview phrase...
wa: Candjî l' tecse d' egzimpe...

en: Preview
wa: Prévey

en: _Modify preview phrase...
wa: _Candjî l' tecse d' egzimpe...

en: Font Selection
wa: Tchoezi les fontes

en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz
wa: Mi trûte a les balzins, co pés ki l' grijhe cawe di m' pôve fayé vexhåd!

en: Pick a Font
wa: Tchoezixhoz ene fonte

en: Title
wa: Tite

en: The title of the selection dialog box
wa: Li tite do purnea di tchoezixhaedje

en: Font name
wa: No del fonte

en: Name of the selected font
wa: No del tchoezeye fonte

en: Preview text
wa: Tecse d' egzimpe

en: Preview text shown in the dialog
wa: Tecse d' egzimpe ki mostere çou ki l' fonte ravize

en: Use font in label
wa: Eployî fonte po l' etikete

en: Use font in the label in font info mode
wa: Eployî fonte po l' etikete en on môde d' informåcion sol fonte

en: Font size for label
wa: Grandeu del fonte po l' etikete

en: Font size for label in font info mode
wa: Grandeu del fonte po l' etikete en on môde d' informåcion sol fonte

en: Show size
wa: Mostrer l' grandeu

en: Show size in font info mode
wa: Mostrer l' grandeu en on môde d' informåcion sol fonte

note: display font
en: Font
wa: Fonte

en: Signed 8 bit:
wa: 8 bit siné:

en: Unsigned 8 bit:
wa: 8 bit nén siné:

en: Signed 16 bit:
wa: 16 bit siné:

en: Unsigned 16 bit:
wa: 16 bit nén siné:

en: Signed 32 bit:
wa: 32 bit siné:

en: Unsigned 32 bit:
wa: 32 bit nén siné:

en: 32 bit float:
wa: flotant so 32 bit:

en: 64 bit float:
wa: flotant so 64 bit:

en: Hexadecimal:
wa: Hecsadecimå:

en: Octal:
wa: Octå:

en: Binary:
wa: Binaire:

en: Show little endian decoding
wa: Mostrer l' discôdaedje pitit-boutisse

en: Show unsigned and float as hexadecimal
wa: Mostrer les nén sinés eyet les flotans en hecsadecimå

en: Stream Length:
wa: Longueur do floûs (stream):

en: FIXME: no conversion function
wa: FIXME: nole fonccion di cviersaedje

en: New document
wa: Novea documint

en: Page
wa: Pådje

en: Hex dump generated by
wa: Rexhowe hecsa fwaite pa

en: Saving to HTML...
wa: Dji schape come HTML...

en: Previous page
wa: Pådje di dvant

en: Next page
wa: Pådje shuvante

en: X geometry specification (see "X" man page).
wa: Sipecifiaedje del djeyometreye po X11 (lijhoz l' pådje di man «X»).

en: GEOMETRY
wa: DJEYOMETREYE

en: The gnome binary editor
wa: Aspougneu di fitchîs binaires

en: Could not initialize Bonobo!
wa: Dji n' a savou inicyî Bonobo!

en: Invalid geometry string "%s"
wa: Crombe tchinne di djeyometreye «%s»

en: GHex Preferences
wa: Preferinces di GHex

en: _Maximum number of undo levels:
wa: Nombe _macsimom di liveas di disfijhaedje

en: Undo levels
wa: Liveas di disfijhaedje

en: Select maximum number of undo levels
wa: Tchoezi li nombe macsimom di liveas di disfijhaedje

en: Show cursor offset in statusbar as:
wa: Mostrer l' ofset do cursoe el bår ås messaedjes come:

en: Hexadecimal
wa: Hecsadecimå

en: Custom
wa: A vosse môde

en: Enter the cursor offset format
wa: Dinez l' cogne di l' ofset do cursoe

en: Select the cursor offset format
wa: Tchoezixhoz l' cogne di l' ofset do cursoe

note: show offsets check button
en: Show offsets column
wa: Mostrer li colone des ofsets

en: Editing
wa: Aspougnaedje

note: default group type
en: Default Group Type
wa: Prémetowe sôre di groupaedje

en: Display
wa: Håynaedje

note: paper selection
en: Paper size
wa: Grandeu do papî

note: data & header font selection
en: Fonts
wa: Fontes

en: _Data font:
wa: Fonte po les _dnêyes:

en: Data font
wa: Fonte po les dnêyes

en: Select the data font
wa: Tchoezi l' fonte po les dnêyes

en: Header fo_nt:
wa: Fonte del _tiestire:

en: Header font
wa: Fonte del tiestire

en: Select the header font
wa: Tchoezi l' fonte pol tiestire

en: _Print shaded box over:
wa: _Imprimer ene grijhe boesse pa dzeur:

en: Box size
wa: Grandeu del boesse

en: Select size of box (in number of lines)
wa: Tchoezi l' grandeu del boesse (e nombe di royes)

en: lines (0 for no box)
wa: royes (0 po nén aveur di boesse)

en: Printing
wa: Imprimant

en: There was an error displaying help: 
    %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance: 
    %s

en: Can not open desired font!
wa: Dji n' pou drovi li fonte dimandêye!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
wa: Li tchinne po dner l' cogne di håynaedje di l' ofset a des formateus
    nén valides. Seulmint «x», «X», «p», «P», «d» ou «o» sont acceptés.

en: Page: %i/%i
wa: Pådje: %i/%i

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
wa: GHex n' a nén savou trover l' fonte «%s».
    GHex ni pout nén imprimer si ç' fonte la n' est nén astalêye.

en: hex data
wa: dinêyes e hecsa

en: ASCII data
wa: dinêyes en ASCII

en: GHex, a binary file editor
wa: GHex, on aspougneu di fitchîs binaires

en: Released under the terms of GNU Public License
wa: Cossemé dzo les condicions del Licince Publike Djeneråle (GPL)

en: Select a file to open
wa: Tchoezixhoz on fitchî a drovi

en: Loaded file %s
wa: Fitchî %s tcherdjî

en: Can not open file!
wa: Dji n' sai drovi l' fitchî!

en: Select path and file name for the HTML source
wa: Tchoezixhoz on tchmin et on no d' fitchî pol sourdant HTML

en: You need to specify a base name for the HTML files.
wa: Vos dvoz dner on no d' båze po les fitchîs HTML.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
wa: vos n' avoz nén li permission po scrire dins l' tchimin tchoezi.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
wa: Schaper en HTML va spotchî sacwants fitchîs.
    Voloz vs continouwer?

en: Really revert file %s?
wa: Voloz vs vormint rimete li fitchî %s come divant?

en: Reverted buffer from file %s
wa: Tampon rmetou come divant a pårti do fitchî %s

en: Printing file...
wa: Imprimant l' fitchî...

en: Print Hex Document
wa: Imprimer documint e hecsa

en: Pages
wa: Pådjes

en: GHex (%s): Print Preview
wa: GHex (%s): Vey divant d' imprimer
