ghex 1.1.4 - en to az translation catalogue (220 entries)

en: GNOME Hexadecimal Editor
az: GNOME Onaltılıq Editoru

en: Hex Editor
az: Onaltılıq Editor

en: Hex
az: Onaltılıq

en: Decimal
az: Onluq

en: Octal
az: Səkkizli

en: Binary
az: Ikili

en: Character table
az: Xarakter cədvəli

en: Base Converter
az: Baza Dönüşdürücüsü

note: entries
en: _Binary:
az: _İkili:

en: _Octal:
az: _Səkkizli:

en: _Decimal:
az: _Onluq:

en: _Hex:
az: _Onaltılıq:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
az: Kursor koordinatlarını _al

en: Get cursor value
az: Kursor dəyərini _al

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
az: Kursordaki dəyəri ikili, səkkizli, onluq, onaltılıq və ASCII olaraq alır

en: ERROR
az: XƏTA

en: GHex (%s): Find Data
az: GHex (%s): Mə'lumat tap

en: Search for %s
az: %s tap

en: Find _Next
az: _Sonrakını Tap

en: Find _Previous
az: _Əvvəlkini Tap

en: Find Data
az: mə'lumat tap

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
az: Axtarılacaq onaltılıq ya da ASCII mə'lumatı girin

en: Find Next
az: Sonrakını tap

en: Finds the next occurrence of the search string
az: Axtarılan qatarın bir sonrakı nümunəsini tapar

en: Find previous
az: Əvvəlkini tap

en: Finds the previous occurrence of the search string
az: Axtarılan qatarın bir öncəki nümunəsini tapar

en: Cancel
az: Ləğv Et

en: Closes find data window
az: mə'lumat tap pəncərəsini qapadır

en: GHex (%s): Find & Replace Data
az: GHex (%s): Mə'lumatı tap & dəyişdir

en: Replace %s
az: %s dəyişdir

en: Find _next
az: _Sonrakını tap

en: _Replace
az: _Dəyişdir

en: Replace _All
az: _Hamsını Dəyişdir

en: Replace Data
az: mə'lumatı Dəyişdir

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
az: Əvəz ediləcək onaltılıq ya da ASCII mə'lumatı girin

en: Find next
az: Sonrakını tap

en: Replace
az: Dəyişdir

en: Replaces the search string with the replace string
az: Axtarılan qatarı əvəz etmə qatarıyla dəyişdirir

en: Replace All
az: Hamsını dəyişdir

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
az: Axtarılan qatarla eyni bütün nümunələri əvəz etmə qatarıyla dəyişdirir

en: Closes find and replace data window
az: Tap və əvəz et pəncərəsini qapadır

en: GHex (%s): Jump To Byte
az: GHex (%s): Bayta Get

en: Jump to byte
az: Bayta Get

en: Enter the byte to jump to
az: Gediləcək baytı girin

en: OK
az: Oldu

en: Jumps to the specified byte
az: GHex (%s): Bayta Get

en: Closes jump to byte window
az: Bayta Get pəncərəsini qapadır

en: There is no active document to search!
az: Axtarmaq üçün fəal sənəd yoxdur!

en: The string is not appropriate for the selected data type!
az: Seçili mə'lumat növü üçün bu qatar uyğun deyil!

en: End Of File reached
az: Faylın sonuna çatdım

en: String was not found!
az: Qatar tapılmadı!

en: Beginning Of File reached
az: Faylın əvvəlinə çatdım

en: There is no active document to move the cursor in!
az: Kursoru hərəkət etdirmək üçün fəal sənəd yoxdur!

en: No offset has been specified!
az: Ofset tanımlanmadı!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
az: Kursor fayl sonundan sonra yerləşdirilə bilməz!

en: The offset must be a positive integer value!
az: Offset müsbət rəgəm olmalıdır!

en: There seems to be no string to search for!
az: Axtarmaq üçün kəlmə yoxdur!

en: There is no active buffer to replace data in!
az: Mə'lumat dəğiştirmək üçün fəal ara yaddaş yoxdur!

en: Strings are not appropriate for the selected data type!
az: Qatarlar seçili mə'lumat növünə uyğun gəlmir!

en: End Of File reached!
az: Faylın sonuna çatdım!

en: There is no active document to replace data in!
az: Mə'lumatı dəğiştirmək üçün fəal sənəd yoxdur!

en: No occurences were found.
az: Heç bir nümunə tapıla bilmədi.

en: Replaced %d occurencies.
az: %d dənə dəyişdirdim.

en: About this application
az: Bu proqram haqqında

en: Add View
az: Görünüş Əlavə Et

en: Add a new view to the buffer
az: Ara yaddaşa yeni görünüş əlavə et

en: Bytes
az: Baytlar

en: C_ut
az: Kə_s

en: Character Table...
az: Xarakter Cədvəli...

en: Character _Table...
az: Xarakter _Lövhəsi...

en: Close
az: bağla

en: Close the current file
az: Hazırkı faylı bağla

en: Configure the application
az: Proqram tə'minatını quraşdır

en: Contents
az: Məzmun

en: Converter...
az: Dönüşdürücü...

en: Copy
az: Köçür

en: Copy selection to clipboard
az: Seçimi ara yaddaşa köçür

en: Cut
az: Kəs

en: Cut selection
az: Seçiləni kəs

en: E_xit
az: Çı_x

en: Exit
az: Çıx

en: Exit the program
az: Proqramdan çıx

en: Export data to HTML source
az: Mə'lumatı HTML mənbə faylı kimi ixrac et

en: Export to HTML...
az: _HTML olaraq ixrac et...

en: Find
az: Tap

en: Goto Byte
az: Bayt'a Get

en: Group data by 16 bits
az: 16 bitlik gruplanmış  mə'lumat

en: Group data by 32 bits
az: 32 bitlik gruplanmış mə'lumat

en: Group data by 8 bits
az: 8 bitlik gruplanmış mə'lumat

en: Help Chat
az: Yardım Çatı

en: Help on this application
az: Bu proqram haqqında yardım

en: Insert Mode
az: Araya Yazma Modu

en: Insert/overwrite data
az: Mə'lumatı araya/üzərinə yaz

en: Jump to a certain position
az: Müəyyən bir yerə get

en: Longwords
az: Uzun Kəlmələr

en: Open
az: Aç

en: Open a file
az: Bir fayl aç

en: Open base conversion dialog
az: Təməl çevirmə dialogu pencərəsini aç

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste data from clipboard
az: mə'lumatı ara yaddaşdan yapışdır

en: Preferences
az: Seçənəklər

en: Preview printed data
az: Yazılacağ mə'lumatı göstər

en: Print
az: Çap Et

en: Print Previe_w...
az: Çap _Etmə Nümayişi...

en: Print Preview...
az: Çap Etmə Nümayişi ...

en: Print the current file
az: Hazırkı faylı çap et

en: Redo
az: Yenidən Et

en: Redo the undone action
az: Geri alınan əməlliyatı yenidən et

en: Remove View
az: Görünüşü Sil

en: Remove the current view of the buffer
az: Aktiv görüntüşü ara yaddaşdan sil

en: Replace a string
az: Qatarı dəyişdir

en: Revert
az: Çevir

en: Revert to a saved version of the file
az: Faylın qeyd edilmiş şəklinə keç

en: Save
az: Qeyd Et

en: Save As
az: Fərqli Qeyd Et

en: Save As _HTML...
az: _HTML Olaraq Qeyd Et

en: Save _As...
az: Fərqli _Qeyd Et...

en: Save the current file
az: Hazırkı faylı qeyd et

en: Save the current file with a different name
az: Hazırkı faylı fərqli adla qeyd et

en: Search for a string
az: Qatarı tap

en: Show the character table
az: Xarakter lövhəsini göstər

en: Undo
az: Geri al

en: Undo the last action
az: Son əməliyyatı geri al

en: Words
az: Kəlmələr

en: _About
az: _Haqqında

en: _Add View
az: _Görünüş Əlavə Et

en: _Base Converter
az: _Baza Dönüşdürücüsü

en: _Bytes
az: _Baytlar

en: _Close
az: _bağla

en: _Contents
az: _Məzmun

en: _Copy
az: _Köçür

en: _Edit
az: _Düzəlt

en: _File
az: _Fayl

en: _Find
az: _Axtar

en: _Goto Byte...
az: _Bayt'a Get...

en: _Group Data As
az: _Mə'lumatı ... şəklində grupla

en: _Help
az: _Yardım

en: _Insert Mode
az: _Araya Yazma Modu

en: _Longwords
az: _Uzun Kəlmələr

en: _Open...
az: _Aç...

en: _Paste
az: _Yapışdır

en: _Preferences
az: _Qurğular

en: _Print
az: _Çap Et

en: _Redo
az: _Yenidən Et

en: _Remove View
az: _Görünüşü Sil

en: _Revert
az: _Çevir

en: _Save
az: _Qeyd Et

en: _Undo
az: _Geri Al

en: _View
az: _Görünüş

en: _Windows
az: _Pəncələr

en: _Words
az: _Kəlmələr

en: Offset: %s
az: Ofset: %s

en: Activate file %s
az: %s Faylını fəallaşdır

en: Select a file to save buffer as
az: Ara yaddaşı qeyd etmək üçün fayl seçin

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
az: %s faylı onsuzda mövcuddur.
    Üstündən yazmaq istəyirsiniz?

en: Saved buffer to file %s
az: Ara yaddaş %s adlı fayla qeyd edildi

en: Error saving file!
az: Faylı qeyd etmə xətası!

en: Can't open file for writing!
az: Faylı yazmag üçün aça bilmirəm!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
az: %s faylında dəyişikliklər oldu.
    Dəyişikliklər qeyd edilsinmi?

en: Do_n't save
az: Qeyd e_tmə

en: You don't have the permissions to save the file!
az: Faylı geyd etməyə səlahiyyətləriniz yoxdur!

en: An error occured while saving file!
az: Faylı qeyd edilirkən xəta yarandı!

en: Page
az: Səhifə

en: Hex dump generated by
az: Onaltılıq yekunu yaradan

en: Saving to HTML...
az: HTML olaraq qeyd edilir...

en: Previous page
az: Əvvəlki səhifə

en: Next page
az: Sonraki səhifə

en: The gnome binary editor
az: Gnome ikili editoru

en: Could not initialize Bonobo!
az: Bonobo başladıla bilmir!

en: Invalid geometry string "%s"
az: Geçərsiz həndəsə qatarı "%s"

en: GHex Preferences
az: GHex Seçənəkləri

en: _Maximum number of undo levels:
az: _Maksimal geri alma səviyyəsi:

en: Undo levels
az: Geri alma səviyyəsi

en: Select maximum number of undo levels
az: Maksimal geri alma səviyyəsini seçin

en: Show cursor offset in statusbar as:
az: Kursor ofsetini hal çubuğunda belə göstər:

en: Hexadecimal
az: Onaltılıq

en: Custom
az: Şəxsi

en: Enter the cursor offset format
az: Kursor ofset formatını girin

en: Select the cursor offset format
az: Kursor ofset formatını seçin

note: show offsets check button
en: Show offsets column
az: Sütun ofsetini göster

en: Editing
az: Dəyişdirmə

note: display font
en: Font
az: Yazı növü

note: default group type
en: Default Group Type
az: Əsas grup növü

en: Display
az: Göstər

note: paper selection
en: Paper size
az: Kağız böyüklüyü

note: data & header font selection
en: Fonts
az: Yazı növləri

en: _Data font:
az: _Mə'lumat yazı növü

en: Data font
az: Mə'lumat yazı növü

en: Select the data font
az: mə'lumat yazı növünü seç

en: Header fo_nt:
az: Başlıg  yazı _növü

en: Header font
az: Başlıg  yazı növü

en: Select the header font
az: Başlıq yazı növünü seç

en: _Print shaded box over:
az: Kölgəli qutunun üstünə _yaz:

en: Box size
az: Qutu böyüklüyü

en: Select size of box (in number of lines)
az: Qutunun böyüklüyünü seçin (isətir miqdarı olaraq)

en: lines (0 for no box)
az: xətlər (qutu yoxsa 0)

en: Printing
az: Çap Etmə

en: Can not open desired font!
az: Istənilən yazı növünü  aça bilmirəm

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
az: Ofset format tanıdıcısında fərqli növ bildiricisi var!Təkcə 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' və 'o' hərflərinə icazə var.

en: Page: %i/%i
az: Səhifə: %i/%i

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
az: GHex "%s" yazı növünü tapa bilmir.
    GHex bu yazı növü olmadan çap edə bilməz.

en: X geometry specification (see "X" man page).
az: X hənəsə spesifikasiyası ("X" man səhifəsinə baxın).

en: GEOMETRY
az: GEOMETRİYA

en: hex data
az: Onaltılıq mə'lumat

en: ASCII data
az: ASCII mə'lumat

en: GHex, a binary file editor
az: GHex, ikili fayl təlkilatçısı

en: Released under the terms of GNU Public License
az: GNU  Lisenziyası altında buraxılmışdır

en: There was an error displaying help: 
    %s
az: Yardım göstərilirkən xəta yarandı: 
    %s

en: Select a file to open
az: Açmaq üçün fayl seç

en: Loaded file %s
az: %s Faylını yüklədim

en: Can not open file!
az: Faylı aça bilmirəm!

en: Select path and file name for the HTML source
az: HTML qaynaq  kodu üçün fayl izini və adını seçin

en: You need to specify a base name for the HTML files.
az: HTML faylları üçün əsas adı seçin

en: You don't have the permission to write to the selected path.
az: Seçili cərgəyə yazma səlahiyyətiniz yoxdur.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
az: HTML olaraq qeyd etmə bəzi faylların üstündən yazacaq.
    Dəvam etmək istəyirsiniz?

en: Really revert file %s?
az: %s faylına geri?

en: Reverted buffer from file %s
az: %s adlı dosyedən ara yaddaşa geri döndüm

en: Print Hex Document
az: Heks Sənədini Çap Et

en: Pages
az: Səhifələr

en: GHex (%s): Print Preview
az: GHex (%s): Çap Nümaişi
