ghex master - en to be translation catalogue (227 entries)

en: Hex Editor
be: Hex-рэдактар

en: Inspect and edit binary files
be: Прагляд і рэдагаванне двайковых файлаў

en: Hex
be: Шаснаццатковы

en: Decimal
be: Дзесятковы

en: Octal
be: Васьмярковы

en: Binary
be: Двайковы

en: Character table
be: Табліца знакаў

en: Base Converter
be: Асноўны канвертар

note: entries
en: _Binary:
be: _Двайковы:

en: _Octal:
be: _Васьмярковы:

en: _Decimal:
be: Д_зесятковы:

en: _Hex:
be: _Шаснаццатковы:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
be: _Узяць значэнне пад курсорам

en: Get cursor value
be: Узяць значэнне пад курсорам

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
be: Атрымаць значэнне пад курсорам у двайковым, васьмярковым, дзесятковым, шаснаццатковым ці ASCII-фармаце.

en: ERROR
be: ПАМЫЛКА

en: GHex (%s): Find Data
be: GHex (%s): пошук даных

en: Find String
be: Пошук тэксту

en: Find _Next
be: Шукаць да_лей

en: Find _Previous
be: Шукаць ра_ней

en: Find Data
be: Пошук даных

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
be: Увядзіце шаснаццатковыя ці ASCII-даныя для пошуку

en: Find Next
be: Шукаць далей

en: Finds the next occurrence of the search string
be: Знайсці наступны адпаведнік шуканага тэксту

en: Find previous
be: Шукаць раней

en: Finds the previous occurrence of the search string
be: Знайсці папярэдні адпаведнік шуканага тэксту

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Closes find data window
be: Закрыць акно пошуку даных

en: GHex (%s): Find Data: Add search
be: GHex (%s): пошук даных: новы пошук

en: Add
be: Дадаць

en: Search String
be: Тэкст пошуку

en: Highlight Colour
be: Колер падсветкі

en: _Add New
be: _Дадаць

en: _Remove Selected
be: _Выдаліць вылучанае

en: Close
be: Закрыць

en: Closes advanced find window
be: Закрыць акно прасунутага пошуку

en: GHex (%s): Find & Replace Data
be: GHex (%s): пошук і замена даных

en: Replace With
be: Замяніць на

en: Find _next
be: Шукаць да_лей

en: _Replace
be: _Замяніць

en: Replace _All
be: Замяніць ус_ё

en: Replace Data
be: Замена даных

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
be: Увядзіце шаснаццатковыя ці ASCII-даныя для замены

en: Find next
be: Шукаць далей

en: Replace
be: Замяніць

en: Replaces the search string with the replace string
be: Замяніць шуканы тэкст адпаведным тэкстам для замены

en: Replace All
be: Замяніць усё

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
be: Замяніць усе адпаведнікі шуканага тэксту адпаведным тэкстам для замены

en: Closes find and replace data window
be: Закрыць акно пошуку і замены даных

en: GHex (%s): Jump To Byte
be: GHex (%s): пераход да байта

en: Jump to byte
be: Перайсці да байта

en: Enter the byte to jump to
be: Увядзіце байт, да якога трэба перайсці

en: OK
be: Добра

en: Jumps to the specified byte
be: Пераход да пэўнага байта

en: Closes jump to byte window
be: Закрыць акно пераходу да байта

en: There is no active document to search!
be: Няма бягучага дакумента для пошуку!

en: There is no string to search for!
be: Няма тэксту для пошуку!

en: End Of File reached
be: Дасягнуты канец файла

en: String was not found!
be: Тэкст не быў знойдзены!

en: Beginning Of File reached
be: Дасягнуты пачатак файла

en: There is no active document to move the cursor in!
be: Няма бягучага дакумента для перамяшчэння курсора!

en: No offset has been specified!
be: Зрух не быў вызначаны!

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
be: Вызначаны зрух знаходзіцца па-за межамі файла!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
be: Немагчыма перамясціць курсор далей за канец файла!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
be: Зрух можа мець адну з наступных форм:
      - дадатны дзесятковы лік,
      - шаснаццатковы лік, які пачынаецца з "0x",
      - знак "+" ці "-", пасля якога пададзены адносны зрух у файле

en: There is no active buffer to replace data in!
be: Няма бягучага буфера для замены даных!

en: End Of File reached!
be: Дасягнуты канец файла!

en: There is no active document to replace data in!
be: Няма бягучага дакумента для замены даных!

en: No occurrences were found.
be: Нічога не знойдзена.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
be[0]: Заменена %d супадзенне.
be[1]: Заменена %d супадзенні.
be[2]: Заменена %d супадзенняў.

en: No string to search for!
be: Няма тэксту для пошуку!

en: Can not open URI:
    %s
be: Не ўдалося адкрыць URI-адрас:
    %s

en: Can not open file:
    %s
be: Не ўдалося адкрыць файл:
    %s

en: _File
be: _Файл

en: _Edit
be: _Праўка

en: _View
be: _Від

en: _Group Data As
be: _Групаваць даныя як

note: View submenu
en: _Windows
be: В_окны

en: _Help
be: _Дапамога

note: File menu
en: _Open...
be: _Адкрыць...

en: Open a file
be: Адкрыць файл

en: _Save
be: _Захаваць

en: Save the current file
be: Захаваць бягучы файл

en: Save _As...
be: Захаваць _як...

en: Save the current file with a different name
be: Захаваць бягучы файл пад іншай назвай

en: Save As _HTML...
be: За_хаваць як HTML...

en: Export data to HTML source
be: Экспартаваць даныя ў HTML

en: _Revert
be: Ад_навіць

en: Revert to a saved version of the file
be: Аднавіць захаваную версію файла

en: _Print
be: _Надрукаваць

en: Print the current file
be: Надрукаваць бягучы файл

en: Print Previe_w...
be: Папярэдні _агляд друку...

en: Preview printed data
be: Папярэдні агляд выдруку

en: _Close
be: _Закрыць

en: Close the current file
be: Закрыць бягучы файл

en: E_xit
be: _Выйсці

en: Exit the program
be: Выйсці з праграмы

note: Edit menu
en: _Undo
be: _Адрабіць назад

en: Undo the last action
be: Адрабіць апошнюю аперацыю назад

en: _Redo
be: _Паўтарыць скасаванае

en: Redo the undone action
be: Паўтарыць апошнюю скасаваную аперацыю

en: _Copy
be: С_капіраваць

en: Copy selection to clipboard
be: Скапіраваць вылучанае ў буфер абмену

en: Cu_t
be: В_ыразаць

en: Cut selection
be: Выразаць вылучанае

en: Pa_ste
be: _Уставіць

en: Paste data from clipboard
be: Уставіць даныя з буфера абмену

en: _Find
be: По_шук

en: Search for a string
be: Пошук тэксту

en: _Advanced Find
be: Пра_сунуты пошук

en: Advanced Find
be: Прасунуты пошук

en: R_eplace
be: За_мяніць

en: Replace a string
be: Замена тэксту

en: _Goto Byte...
be: П_ерайсці да байта...

en: Jump to a certain position
be: Перайсці ў пэўную пазіцыю ў файле

en: _Preferences
be: _Настройкі

en: Configure the application
be: Настройка праграмы

note: View menu
en: _Add View
be: _Дадаць абшар прагляду

en: Add a new view to the buffer
be: Дадаць новы абшар прагляду буфера

en: _Remove View
be: _Выдаліць абшар прагляду

en: Remove the current view of the buffer
be: Выдаліць бягучы абшар прагляду буфера

note: Help menu
en: _Contents
be: _Змест

en: Help on this application
be: Даведка гэтай праграмы

en: _About
be: _Аб праграме

en: About this application
be: Аб гэтай праграме

note: Edit menu
en: _Insert Mode
be: _Рэжым устаўкі

en: Insert/overwrite data
be: Устаўка/замена даных

note: Windows menu
en: Character _Table
be: _Табліца знакаў

en: Show the character table
be: Паказаць табліцу знакаў

en: _Base Converter
be: _Асноўны канвертар

en: Open base conversion dialog
be: Адкрыть дыялогавае акенца асноўнага канвертара

en: Type Conversion _Dialog
be: Дыялогавае акенца _канверсіі тыпаў

en: Show the type conversion dialog in the edit window
be: Паказаць дыялогавае акенца канверсіі тыпаў у акне рэдагавання

en: _Bytes
be: _Байты

en: Group data by 8 bits
be: Групаваць даныя па 8 бітаў

en: _Words
be: _Словы

en: Group data by 16 bits
be: Групаваць даныя па 16 бітаў

en: _Longwords
be: _Доўгія словы

en: Group data by 32 bits
be: Групаваць даныя па 32 біты

en: Offset: %s
be: Зрух: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
be: ; вылучана %s байтаў ад %s да %s

en: Activate file %s
be: Задзейнічаць файл %s

en: Select a file to save buffer as
be: Выбар файла для захавання буфера

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
be: Файл %s існуе.
    Перапісаць яго?

en: Saved buffer to file %s
be: Буфер захаваны ў файле %s

en: Error saving file!
be: Памылка захавання файла!

en: Can't open file for writing!
be: Не ўдалося адкрыць файл для запісу!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
be: Файл %s быў зменены з часу апошняга захавання.
    Захаваць змены?

en: Do_n't save
be: _Не захоўваць

en: You don't have the permissions to save the file!
be: Вы не маеце дазволу для захавання гэтага файла!

en: An error occurred while saving file!
be: Падчас захавання файла ўзнікла памылка!

en: Signed 8 bit:
be: 8 бітаў са знакам:

en: Unsigned 8 bit:
be: 8 байтаў без знака:

en: Signed 16 bit:
be: 16 бітаў са знакам:

en: Unsigned 16 bit:
be: 16 бітаў без знака:

en: Signed 32 bit:
be: 32 біты са знакам:

en: Unsigned 32 bit:
be: 32 біты без знака:

en: Float 32 bit:
be: 32 біты, float:

en: Float 64 bit:
be: 64 біты, float:

en: Hexadecimal:
be: Шаснаццатковы:

en: Octal:
be: Васьмярковы:

en: Binary:
be: Двайковы:

en: Show little endian decoding
be: Паказаць little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
be: Паказваць значэнні без знака і float як шаснаццатковыя

en: Stream Length:
be: Даўжыня струменя:

en: FIXME: no conversion function
be: FIXME: функцыя канверсіі адсутнічае

en: New document
be: Новы дакумент

en: Page
be: Старонка

en: Hex dump generated by
be: Шаснаццатковы адбітак памяці згенераваны з дапамогай

en: Saving to HTML...
be: Захаванне ў HTML...

en: Previous page
be: Да папярэдняй старонкі

en: Next page
be: Да наступнай старонкі

en: X geometry specification (see "X" man page).
be: Азначэнне X-геаметрыі (гл. man-даведнік "X").

en: GEOMETRY
be: ГЕАМЕТРЫЯ

en: FILES
be: ФАЙЛЫ

en: - GTK+ binary editor
be: - GTK+ рэдактар двайковых файлаў

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
be: %s
    Выканайце "%s --help", каб атрымаць спіс усіх магчымых параметраў загаднага радка.

en: Invalid geometry string "%s"
be: Хібнае азначэнне геаметрыі "%s"

en: GHex Preferences
be: Настройкі GHex

en: _Maximum number of undo levels:
be: _Максімальная колькасць аперацый, якія можна адрабіць назад:

en: Undo levels
be: Колькасць зваротных аперацый

en: Select maximum number of undo levels
be: Выберыце максімальную колькасць зваротных аперацый

en: _Show cursor offset in statusbar as:
be: _Паказваць зрух курсора ў стужцы стану як:

en: Hexadecimal
be: Шаснаццатковае значэнне

en: Custom
be: Уласны фармат

en: Enter the cursor offset format
be: Увядзіце фармат зруху курсора

en: Select the cursor offset format
be: Выберыце фармат зруху курсора

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
be: Паказваць с_лупок зруху

en: Editing
be: Рэдагаванне

note: display font
en: Font
be: Шрыфт

note: default group type
en: Default Group Type
be: Прадвызначаны тып групавання

en: Display
be: Паказ

note: paper selection
en: Paper size
be: Памер паперы

note: data & header font selection
en: Fonts
be: Шрыфты

en: _Data font:
be: _Шрыфт даных:

en: Data font
be: Шрыфт даных

en: Select the data font
be: Выберыце шрыфт для даных

en: Header fo_nt:
be: Шрыфт за_галоўка:

en: Header font
be: Шрыфт загалоўка

en: Select the header font
be: Выберыце шрыфт для загалоўка

en: _Print shaded box over:
be: _Друкаваць заценены прамавугольнік для:

en: Box size
be: Памер прамавугольніка

en: Select size of box (in number of lines)
be: Выберыце памер прамавугольніка (колькасць радкоў)

en: lines (0 for no box)
be: радкоў (0 - без прамавугольніка)

en: Printing
be: Друк

en: There was an error displaying help: 
    %s
be: Узнікла памылка паказу даведкі:
    %s

en: Can not open desired font!
be: Не ўдалося адкрыць патрэбны шрыфт!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
be: Азначэнне фармату зруху змяшчае хібны спецыфікатар.
    Дазволеныя значэнні: x, X, p, P, d, o.

en: Page: %i/%i
be: Старонка: %i/%i

en: hex data
be: шаснаццатковыя даныя

en: ASCII data
be: ASCII-даныя

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
be: Гэта праграма з'яўляецца свабодным апраграмаваннем. Вы можаце распаўсюджваць яе згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL), апублікаванай Фондам свабоднага апраграмавання, версіі 2 ці любой пазнейшай.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
be: Гэта праграма распаўсюджваецца з надзеяй, што яна будзе карыснай, але без ніякіх гарантый, у тым ліку камерцыйнай вартасці праграмы і наогул яе карысці. Падрабязней глядзіце ў тэксце Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
be: Вы павінны былі атрымаць копію Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GPL) разам з гэтай праграмай. Калі вы не атрымалі яе, паведаміце пра гэта Фонду свабоднага апраграмавання на адрас: the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2012.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
be: Аўтарскія правы © %Id–%Id Аўтары GHex

en: A binary file editor
be: Рэдактар двайковых файлаў

en: About GHex
be: Аб GHex

en: GHex Website
be: Сеціўная пляцоўка GHex

en: Select a file to open
be: Выберыце файл для адкрыцця

en: Loaded file %s
be: Загружаны файл %s

en: Can not open file!
be: Не ўдалося адкрыць файл!

en: Select path and file name for the HTML source
be: Выберыце сцежку і назву файла для HTML-вываду

en: You need to specify a base name for the HTML files.
be: Трэба вызначыць базавую назву для HTML-файлаў.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
be: Вы не маеце дазволу для запісу для абранай сцежкі.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
be: Захаванне HTML прывядзе да перазапісу некаторых файлаў.
    Хочаце працягнуць?

en: Really revert file %s?
be: Сапраўды аднавіць файл %s?

en: Reverted buffer from file %s
be: Буфер адноўлены з файла %s
