ghex - en to cs translation catalogue (233 entries)

en: GNOME Hex Editor
cs: Hexadecimální editor GNOME

en: Inspect and edit binary files
cs: Zkoumat a upravovat obsah souborů

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
cs: GHex je hexadecimální editor pro uživatelské prostředí GNOME.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. A useful tool for working with raw data.
cs: GHex umí načíst surová data z binárních souborů a zobrazit je pro úpravy v tradiční podobě hexadecimálních editorů. Zobrazení je rozdělené do dvou sloupců, s šestnáctkovými hodnotami v jednom sloupci a znaky ASCII v druhém. Jde o užitečný nástroj pro práci se surovými daty.

en: The GNOME Project
cs: Projekt GNOME

en: Hex Editor
cs: Hexadecimálních editor

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
cs: binární soubor;ladění;

en: Hex
cs: Šestnáctkově

en: Decimal
cs: Desítkově

en: Octal
cs: Osmičkově

en: Binary
cs: Dvojkově

en: Character table
cs: Tabulka znaků

en: Base Converter
cs: Převodník soustav

note: entries
en: _Binary:
cs: D_vojkově:

en: _Octal:
cs: _Osmičkově:

en: _Decimal:
cs: _Desítkově:

en: _Hex:
cs: Še_stnáctkově:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
cs: _Načíst hodnotu pod kurzorem

en: Get cursor value
cs: Načíst hodnotu pod kurzorem

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
cs: Načte hodnotu pod kurzorem v podobách dvojkové, osmičkové, desítkové, šestnáctkové nebo ASCII

en: ERROR
cs: CHYBA

en: GHex (%s): Find Data
cs: GHex (%s): Hledání dat

en: Find String
cs: Hledat řetězec

en: Find _Next
cs: Hledat _následující

en: Find _Previous
cs: Hledat _předchozí

en: Find Data
cs: Hledat data

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
cs: Zadejte data, která se mají hledat, v šestnáctkovém podobě nebo ASCII

en: Find Next
cs: Hledat následující

en: Finds the next occurrence of the search string
cs: Nalezne následující výskyt hledaného řetězce

en: Find previous
cs: Hledat předchozí

en: Finds the previous occurrence of the search string
cs: Nalezne předchozí výskyt hledaného řetězce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Closes find data window
cs: Zavře okno pro hledání dat

en: GHex (%s): Find Data: Add search
cs: GHex (%s): Hledání dat: Přidat hledání

en: Add
cs: Přidat

en: Search String
cs: Hledaný řetězec

en: Highlight Colour
cs: Barva zvýraznění

en: _Add New
cs: _Přidat nové

en: _Remove Selected
cs: _Odstranit vybrané

en: Close
cs: Zavřít

en: Closes advanced find window
cs: Zavře okno pro pokročilého hledání

en: GHex (%s): Find & Replace Data
cs: GHex (%s): Hledání a nahrazení dat

en: Replace With
cs: Nahradit s

en: Find _next
cs: Hledat _následující

en: _Replace
cs: Nah_radit

en: Replace _All
cs: N_ahradit vše

en: Replace Data
cs: Nahradit data

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
cs: Zadejte data, kterými se má nahrazovat, v šestnáctkovém podobě nebo ASCII

en: Find next
cs: Hledat následující

en: Replace
cs: Nahradit

en: Replaces the search string with the replace string
cs: Nahradí hledaný řetězec řetězcem pro nahrazení

en: Replace All
cs: Nahradit vše

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
cs: Nahradí všechny výskyty hledaného řetězce řetězcem pro nahrazení

en: Closes find and replace data window
cs: Zavře okno hledání a nahrazování dat

en: GHex (%s): Jump To Byte
cs: GHex (%s): Přeskočit na bajt

en: Jump to byte
cs: Skočí na bajt

en: Enter the byte to jump to
cs: Zadejte bajt, na který se má přeskočit

en: Jumps to the specified byte
cs: Skočí na zadaný bajt

en: Closes jump to byte window
cs: Zavře okno přeskočení na bajt

en: There is no active document to search!
cs: Pro hledání není k dispozici žádný aktivní dokument!

en: There is no string to search for!
cs: Chybí řetězec, který se má hledat!

en: End Of File reached
cs: Dosaženo konce souboru

en: String was not found!
cs: Řetězec nebyl nalezen!

en: Beginning Of File reached
cs: Dosaženo začátku souboru

en: There is no active document to move the cursor in!
cs: Pro přemístění kurzoru není k dispozici žádný aktivní dokument!

en: No offset has been specified!
cs: Nebylo zadaná žádná pozice!

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
cs: Zadaný posun je mimo hranice souboru!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
cs: Nelze umístit kurzor za konec souboru!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
cs: Pozici můžete zadat jen jako:
      - kladné desítkové číslo nebo
      - šestnáctkové číslo začínající „0x“
      - znaménko „+“ nebo „-“ následované relativním posunem

en: There is no active buffer to replace data in!
cs: Pro nahrazování dat není k dispozici žádná aktivní vyrovnávací paměť!

en: End Of File reached!
cs: Dosaženo konce souboru!

en: There is no active document to replace data in!
cs: Pro nahrazování dat není k dispozici žádný aktivní dokument!

en: No occurrences were found.
cs: Nebyl nalezen žádný výskyt.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
cs[0]: Nahrazen %d výskyt.
cs[1]: Nahrazeny %d výskyty.
cs[2]: Nahrazeno %d výskytů.

en: No string to search for!
cs: Chybí řetězec, který se má hledat!

en: Can not open URI:
    %s
cs: Nelze otevřít URI:
    %s

en: Can not open file:
    %s
cs: Nelze otevřít soubor:
    %s

en: _File
cs: _Soubor

en: _Edit
cs: _Upravit

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Group Data As
cs: _Seskupit data jako

note: View submenu
en: _Windows
cs: _Okna

en: _Help
cs: _Nápověda

note: File menu
en: _Open...
cs: _Otevřít…

en: Open a file
cs: Otevřít soubor

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save the current file
cs: Uložit současný soubor

en: Save _As...
cs: Uložit j_ako…

en: Save the current file with a different name
cs: Uložit současný soubor pod jiným názvem

en: Save As _HTML...
cs: Uložit jako _HTML…

en: Export data to HTML source
cs: Exportovat data do zdrojového kódu HTML

en: _Revert
cs: V_rátit změny

en: Revert to a saved version of the file
cs: Návrat k uložené verzi souboru

en: _Print
cs: _Tisk

en: Print the current file
cs: Tisknout aktuální dokument

en: Print Previe_w...
cs: Náhled t_isku…

en: Preview printed data
cs: Náhled tištěných dat

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Close the current file
cs: Zavřít aktuální soubor

en: E_xit
cs: _Konec

en: Exit the program
cs: Ukončit program

note: Edit menu
en: _Undo
cs: _Zpět

en: Undo the last action
cs: Vrátit zpět poslední úkon

en: _Redo
cs: Zn_ovu

en: Redo the undone action
cs: Znovu provede vrácenou akci

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy selection to clipboard
cs: Kopírovat výběr do schránky

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: Cut selection
cs: Vyjmout výběr

en: Pa_ste
cs: V_ložit

en: Paste data from clipboard
cs: Vložení dat ze schránky

en: _Find
cs: _Hledat

en: Search for a string
cs: Hledat řetězec

en: _Advanced Find
cs: _Pokročilé hledání

en: Advanced Find
cs: Pokročilé hledání

en: R_eplace
cs: Nah_radit

en: Replace a string
cs: Nahradit řetězec

en: _Goto Byte...
cs: _Přejít na bajt…

en: Jump to a certain position
cs: Přeskočit na určitou pozici

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: Configure the application
cs: Nastavit aplikaci

note: View menu
en: _Add View
cs: Přid_at pohled

en: Add a new view to the buffer
cs: Přidat nový pohled na vyrovnávací paměť

en: _Remove View
cs: Odst_ranit pohled

en: Remove the current view of the buffer
cs: Odstraní aktuální pohled na vyrovnávací paměť

note: Help menu
en: _Contents
cs: O_bsah

en: Help on this application
cs: Nápověda pro tuto aplikaci

en: _About
cs: O _aplikaci

en: About this application
cs: O této aplikaci

note: Edit menu
en: _Insert Mode
cs: Rež_im vkládání

en: Insert/overwrite data
cs: Vkládat/přepisovat data

note: Windows menu
en: Character _Table
cs: _Tabulka znaků

en: Show the character table
cs: Zobrazit tabulku znaků

en: _Base Converter
cs: _Převod soustav

en: Open base conversion dialog
cs: Otevřít dialogové okno převodu soustav

en: Type Conversion _Dialog
cs: _Dialog převodu typů

en: Show the type conversion dialog in the edit window
cs: Zobrazovat dialog převodu typů v okně úprav

en: _Bytes
cs: _Bajty

en: Group data by 8 bits
cs: Data do skupin po 8 bitech

en: _Words
cs: _Slova

en: Group data by 16 bits
cs: Data do skupin po 16 bitech

en: _Longwords
cs: D_louhá slova

en: Group data by 32 bits
cs: Data do skupin po 32 bitech

en: Offset: %s
cs: Pozice: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
cs: ; vybráno %s bajtů od %s do %s

en: Activate file %s
cs: Aktivovat soubor %s

en: Select a file to save buffer as
cs: Vyberte soubor pro uložení vyrovnávací paměti

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
cs: Soubor %s existuje.
    Chcete jej přepsat?

en: Saved buffer to file %s
cs: Vyrovnávací paměť uložena do souboru %s

en: Error saving file!
cs: Chyba při ukládání souboru!

en: Can't open file for writing!
cs: Soubor nelze otevřít pro zápis!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
cs: Soubor %s byl od posledního uložení změněn.
    Chcete tyto změny uložit?

en: Do_n't save
cs: _Neukládat

en: You don't have the permissions to save the file!
cs: Nemáte oprávnění k uložení souboru!

en: An error occurred while saving file!
cs: Během ukládání souboru se vyskytla chyba!

en: Signed 8 bit:
cs: 8 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 8 bit:
cs: 8 bitů bez znaménka:

en: Signed 16 bit:
cs: 16 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 16 bit:
cs: 16 bitů bez znaménka:

en: Signed 32 bit:
cs: 32 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 32 bit:
cs: 32 bitů bez znaménka:

en: Signed 64 bit:
cs: 64 bitů se znaménkem:

en: Unsigned 64 bit:
cs: 64 bitů bez znaménka:

en: Float 32 bit:
cs: 32 bitů desetinné:

en: Float 64 bit:
cs: 64 bitů desetinné:

en: Hexadecimal:
cs: Šestnáctkově:

en: Octal:
cs: Osmičkově:

en: Binary:
cs: Dvojkově:

en: Show little endian decoding
cs: Zobrazit v kódování little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
cs: Zobrazit plovoucí hodnoty a bez znaménka šestnáctkově

en: Stream Length:
cs: Délka dat:

en: FIXME: no conversion function
cs: OPRAVIT: chybí funkce pro převod

en: New document
cs: Nový dokument

en: Page
cs: Stránka

en: Hex dump generated by
cs: Hexadecimální výpis generovaný

en: Saving to HTML...
cs: Ukládá se do HTML…

en: Previous page
cs: Předchozí stránka

en: Next page
cs: Následující stránka

en: X geometry specification (see "X" man page).
cs: Určení rozměrů a polohy pro X (viz manuálová stránka „X“).

en: GEOMETRY
cs: GEOMETRIE

en: FILES
cs: SOUBORY

en: - GTK+ binary editor
cs: - Binární editor GTK+

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
cs: %s
    Spuštěním „%s --help“ se zobrazí úplný seznam dostupných přepínačů příkazového řádku.

en: Invalid geometry string "%s"
cs: Neplatný řetězec „%s“ s rozměry a polohou

en: GHex Preferences
cs: Předvolby GHex

en: _Maximum number of undo levels:
cs: _Maximální počet úkonů, které lze vrátit zpět:

en: Undo levels
cs: Počet vratitelných úkonů

en: Select maximum number of undo levels
cs: Vyberte maximální počet úkonů, které lze vrátit zpět

en: _Show cursor offset in statusbar as:
cs: _Zobrazit pozici kurzoru ve stavové liště:

en: Hexadecimal
cs: Šestnáctkově

en: Custom
cs: Vlastním způsobem

en: Enter the cursor offset format
cs: Zadejte vlastní formát pozice kurzoru

en: Select the cursor offset format
cs: Vyberte formát pozice kurzoru

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
cs: Z_obrazit sloupec s pozicemi

en: Editing
cs: Úpravy

note: display font
en: Font
cs: Písmo

note: default group type
en: Default Group Type
cs: Výchozí typ seskupování

en: Display
cs: Zobrazit

note: paper selection
en: Paper size
cs: Velikost papíru

note: data & header font selection
en: Fonts
cs: Písma

en: _Data font:
cs: Písmo _dat:

en: Data font
cs: Písmo dat

en: Select the data font
cs: Výběr písma dat

en: Header fo_nt:
cs: Pís_mo hlavičky:

en: Header font
cs: Písmo hlavičky

en: Select the header font
cs: Výběr písma hlavičky

en: _Print shaded box over:
cs: Tisk tónované _plochy přes:

en: Box size
cs: Velikost plochy

en: Select size of box (in number of lines)
cs: Vyberte velikost plochy (v počtu řádků)

en: lines (0 for no box)
cs: řádků (0 pro žádnou)

en: Printing
cs: Tisk

en: There was an error displaying help: 
    %s
cs: Při zobrazování nápovědy nastala chyba:
    %s

en: Can not open desired font!
cs: Nelze otevřít požadované písmo!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
cs: Řetězec s formátem pozice obsahuje neplatný specifikátor formátu.
    Jsou povoleny pouze „x“, „X“, „p“, „P“, „d“ a „o“.

en: Page: %i/%i
cs: Stránka: %i/%i

en: hex data
cs: Data jako HEXA

en: ASCII data
cs: Data jako ASCII

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
cs: GHex je svobodný software: Můžete jej dále šířit a/nebo upravovat za podmínek licence GNU General Public License v podobě, v jaké ji vydala Free Software Foundation, a to buď ve verzi 2 této licence nebo (dle vaší volby) v libovolné novější verzi.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
cs: GHex je šířen ve víře, že bude užitečný, ale BEZ JAKÝCHKOLIV ZÁRUK, a to i bez předpokládané záruky na PRODEJNOST nebo VHODNOST PRO KONKRÉTNÍ ÚČEL. Více podrobností najdete přímo v licenci GNU General Public License.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
cs: Spolu s aplikací GHex byste měli obdržet kopii licence GNU General Public License. Pokud se tak nestalo, napište na Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
cs: Copyright © %Id – %Id autoři aplikace GHex

en: A binary file editor
cs: Editor binárních souborů

en: About GHex
cs: O _aplikaci GHex

en: GHex Website
cs: Webové stránky GHex

en: Select a file to open
cs: Vyberte soubor k otevření

en: Loaded file %s
cs: Načten soubor %s

en: Can not open file!
cs: Soubor nelze otevřít!

en: Select path and file name for the HTML source
cs: Vyber cestu a název souboru pro zdroj HTML

en: You need to specify a base name for the HTML files.
cs: Musíte zadat základní název pro soubory HTML.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
cs: Nemáte oprávnění k zápisu ve vybrané cestě.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
cs: Uložením do formátu HTML se přepíší některé soubory.
    Chcete pokračovat?

en: Really revert file %s?
cs: Opravdu vrátit soubor %s do původní podoby?

en: Reverted buffer from file %s
cs: Vyrovnávací paměť vrácen do původního stavu podle souboru %s
