ghex - en to gl translation catalogue (220 entries)

en: Hex Editor
gl: Editor hexadecimal

en: Inspect and edit binary files
gl: Examina e edita ficheiros binarios

note: TRANSLATORS: here, 'binay' means a binary file (not the base-2 numeric system)
en: binary;debug;
gl: binario;depuración;

en: Hex
gl: Hexadecimal

en: Binary
gl: Binario

en: Character table
gl: Táboa de caracteres

en: Base Converter
gl: Conversor base

note: entries
en: _Binary:
gl: _Binario:

en: _ASCII:
gl: _ASCII

note: get cursor button
en: _Get cursor value
gl: _Obter o valor do cursor

en: Get cursor value
gl: Obter o valor do cursor

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
gl: Obtén o valor do cursor en binario, octal, decimal, hexadecimal e ASCII

en: ERROR
gl: ERRO

en: GHex (%s): Find Data
gl: GHex (%s): Buscar os datos

en: Find String
gl: Buscar a cadea

en: Find _Next
gl: Buscar a segui_nte

en: Find _Previous
gl: _Buscar a anterior

en: Find Data
gl: Buscar os datos

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
gl: Introduza os datos hexadecimais ou ASCII que desexa buscar

en: Find Next
gl: Buscar a seguinte

en: Finds the next occurrence of the search string
gl: Vai á seguinte coincidencia coa cadea de busca

en: Find previous
gl: Buscar a anterior

en: Finds the previous occurrence of the search string
gl: Vai á anterior coincidencia coa cadea de busca

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Closes find data window
gl: Pecha a xanela de busca de datos

en: GHex (%s): Find Data: Add search
gl: GHex (%s): Buscar os datos : Engadir busca

en: Add
gl: Engadir

en: Search String
gl: Buscar a cadea

en: Highlight Colour
gl: Cor de realce

en: _Add New
gl: Eng_adir un novo

en: _Remove Selected
gl: Elimina_ar a selección

en: Close
gl: Pechar

en: Closes advanced find window
gl: Pecha a xanela de busca avanzada

en: GHex (%s): Find & Replace Data
gl: GHex (%s): Buscar e substituír datos

en: Replace With
gl: Substituír por

en: Find _next
gl: Buscar a segui_nte

en: _Replace
gl: Substituí_r

en: Replace _All
gl: Substituír _todo

en: Replace Data
gl: Substituír os datos

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
gl: Introduza os datos hexadecimais ou ASCII cos que desexa facer a substitución

en: Find next
gl: Buscar a seguinte

en: Replace
gl: Substituír

en: Replaces the search string with the replace string
gl: Substitúe a cadea de busca pola cadea substituta

en: Replace All
gl: Substituír todas

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
gl: Substitúe todas as coincidencias coa cadea de busca pola cadea substituta

en: Closes find and replace data window
gl: Pecha a xanela de busca e substitución de datos

en: GHex (%s): Jump To Byte
gl: GHex (%s): Ir ao byte

en: Jump to byte
gl: Ir ao byte

en: Enter the byte to jump to
gl: Introduza o byte ao que ir

en: OK
gl: Aceptar

en: Jumps to the specified byte
gl: Vai ao byte especificado

en: Closes jump to byte window
gl: Pecha a xanela de «Ir ao byte»

en: There is no active document to search!
gl: Non hai ningún documento activo para buscar

en: There is no string to search for!
gl: Non hai ningunha cadea para buscar

en: End Of File reached
gl: Alcanzouse o final do ficheiro

en: String was not found!
gl: Non foi posíbel encontrar a cadea

en: Beginning Of File reached
gl: Alcanzouse o inicio do ficheiro

en: There is no active document to move the cursor in!
gl: Non hai ningún documento activo no que mover o cursor

en: No offset has been specified!
gl: Non se indicou ningunha posición

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
gl: O desprazamento especificado está fora dos límites do ficheiro

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
gl: Non é posíbel posicionar o cursor máis alá do final do ficheiro

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
gl: Unicamente pode indicar o desprazamento como:
     - un número decimal positivo, ou
     - un número hexadecimal que comece con «0x»
     - un signo «+» o «-». seguido dun desplazamento relativo

en: There is no active buffer to replace data in!
gl: Non hai ningún buffer activo no que substituír os datos

en: End Of File reached!
gl: Alcanzouse o final do ficheiro

en: There is no active document to replace data in!
gl: Non hai ningún documento activo no que substituír os datos

en: No occurrences were found.
gl: Non se encontraron coincidencias.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
gl[0]: Substituída %d coincidencia.
gl[1]: Substituídas %d coincidencias.

en: No string to search for!
gl: Non hai ningunha cadea para buscar

en: Can not open URI:
    %s
gl: Non é posíbel abrir o URI:
    %s

en: Can not open file:
    %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro:
    %s

en: _File
gl: _Ficheiro

en: _Edit
gl: _Editar

en: _View
gl: _Visualización

en: _Group Data As
gl: A_grupar os datos como

note: View submenu
en: _Windows
gl: _Xanelas

en: _Help
gl: _Axuda

note: File menu
en: _Open...
gl: _Abrir...

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: _Save
gl: _Gardar

en: Save the current file
gl: Gardar o ficheiro actual

en: Save _As...
gl: G_ardar como...

en: Save the current file with a different name
gl: Gardar o ficheiro actual cun nome diferente

en: Save As _HTML...
gl: Gardar como _HTML...

en: Export data to HTML source
gl: Exportar os datos a código HTML

en: _Revert
gl: _Reverter

en: Revert to a saved version of the file
gl: Recuperar unha versión gardada do ficheiro

en: _Print
gl: Im_primir

en: Print the current file
gl: Imprimir o ficheiro actual

en: Print Previe_w...
gl: Imprimir a pre_visualización...

en: Preview printed data
gl: Previsualizar os datos para imprimir

en: _Close
gl: Pe_char

en: Close the current file
gl: Pechar o ficheiro actual

en: E_xit
gl: _Saír

en: Exit the program
gl: Saír do programa

note: Edit menu
en: _Undo
gl: _Desfacer

en: Undo the last action
gl: Desfacer a última acción

en: _Redo
gl: _Refacer

en: Redo the undone action
gl: Refacer a acción desfeita

en: _Copy
gl: _Copiar

en: Copy selection to clipboard
gl: Copiar a selección ao portapapeis

en: Cu_t
gl: Cor_tar

en: Cut selection
gl: Cortar a selección

en: Pa_ste
gl: _Pegar

en: Paste data from clipboard
gl: Pegar os datos do portapapeis

en: _Find
gl: _Buscar

en: Search for a string
gl: Buscar unha cadea

en: _Advanced Find
gl: Busca _avanzada

en: Advanced Find
gl: Busca avanzada

en: R_eplace
gl: _Substituír

en: Replace a string
gl: Substituír unha cadea

en: _Goto Byte...
gl: _Ir ao byte...

en: Jump to a certain position
gl: Ir a unha determinada posición

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: Configure the application
gl: Configurar o aplicativo

note: View menu
en: _Add View
gl: _Engadir  unha visualización

en: Add a new view to the buffer
gl: Engadir unha nova visualización ao buffer

en: _Remove View
gl: Elimina_r a visualización

en: Remove the current view of the buffer
gl: Eliminar a vista actual do buffer

note: Help menu
en: _Contents
gl: _Contidos

en: Help on this application
gl: Axuda sobre este aplicativo

en: _About
gl: _Sobre

en: About this application
gl: Sobre este aplicativo

note: Edit menu
en: _Insert Mode
gl: Modo in_serir

en: Insert/overwrite data
gl: Inserir/sobrescribir datos

note: Windows menu
en: Character _Table
gl: _Táboa de caracteres...

en: Show the character table
gl: Mostrar a táboa de caracteres

en: _Base Converter
gl: Conversor _base

en: Open base conversion dialog
gl: Abrir o diálogo de conversión base

en: Type Conversion _Dialog
gl: Diálogo sobre o tipo _de conversión

en: Show the type conversion dialog in the edit window
gl: Mostrar na xanela de edición o diálogo sobre o tipo de conversión

en: Group data by 8 bits
gl: Agrupar os datos por 8 bits

en: _Words
gl: _Palabras

en: Group data by 16 bits
gl: Agrupar os datos por 16 bits

en: _Longwords
gl: Palabras _longas

en: Group data by 32 bits
gl: Agrupar os datos por 32 bits

en: Offset: %s
gl: Posición: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
gl: ; seleccionados %s bytes desde %s até %s

en: Activate file %s
gl: Activar o ficheiro %s

en: Select a file to save buffer as
gl: Indicar un ficheiro no que gardar o buffer como

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
gl: O ficheiro %s xa existe.
    Desexa sobrescribilo?

en: Saved buffer to file %s
gl: O buffer gardouse no ficheiro %s

en: Error saving file!
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro

en: Can't open file for writing!
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro para escribir

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
gl: O ficheiro %s foi modificado desde a última gravación.
    Desexa gardar os cambios?

en: Do_n't save
gl: No_n gardar

en: You don't have the permissions to save the file!
gl: Non ten permisos para gardar o ficheiro

en: An error occurred while saving file!
gl: Produciuse un erro ao gardar o ficheiro

en: Signed 8 bit:
gl: 8 bits con signo:

en: Unsigned 8 bit:
gl: 8 bits sen signo:

en: Signed 16 bit:
gl: 16 bits con signo:

en: Unsigned 16 bit:
gl: 16 bits sen signo:

en: Signed 32 bit:
gl: 32 bits con signo:

en: Unsigned 32 bit:
gl: 32 bits sen signo:

en: Float 32 bit:
gl: 32 bits en coma flotante:

en: Float 64 bit:
gl: 64 bits en coma flotante:

en: Binary:
gl: Binario:

en: Show little endian decoding
gl: Mostrar decodificación «little endian»

en: Show unsigned and float as hexadecimal
gl: Mostrar unsigned e float como hexadecimal

en: Stream Length:
gl: Lonxitude da serie:

en: FIXME: no conversion function
gl: FIXME: non hai función de conversión

en: New document
gl: Novo documento

en: Page
gl: Páxina

en: Hex dump generated by
gl: Emborcado hexadecimal xerado por

en: Saving to HTML...
gl: Gardando como _HTML...

en: Previous page
gl: Páxina anterior

en: Next page
gl: Páxina seguinte

en: X geometry specification (see "X" man page).
gl: Especificación de xeometría X (vexa a páxina de axuda de «X»)

en: GEOMETRY
gl: XEOMETRÍA

en: FILES
gl: FICHEIROS

en: - GTK+ binary editor
gl: - Editor binario GTK+

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
gl: %s
    Execute «%s --help» para ver unha lista completa das opcións por liña de ordes.

en: Invalid geometry string "%s"
gl: A xeometría da cadea «%s» non é correcta

en: GHex Preferences
gl: Preferencias de GHex

en: _Maximum number of undo levels:
gl: Número máximo de niveles a desfacer

en: Undo levels
gl: Niveis a desfacer

en: Select maximum number of undo levels
gl: Seleccionar o número máximo de niveis a desfacer

en: _Show cursor offset in statusbar as:
gl: Mostrar a posición do cursor na barra de estado como:

en: Custom
gl: Personalizado

en: Enter the cursor offset format
gl: Introducir o formato da posición do cursor

en: Select the cursor offset format
gl: Seleccionar o formato de posición do cursor

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
gl: M_ostrar a columna de posicións

en: Editing
gl: Edición

note: display font
en: Font
gl: Tipo de letra

note: default group type
en: Default Group Type
gl: Tipo de agrupamento por defecto

en: Display
gl: Visualización

note: paper selection
en: Paper size
gl: Tamaño do papel

note: data & header font selection
en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: _Data font:
gl: Tipo de letra dos _datos:

en: Data font
gl: TIpo de letra dos datos

en: Select the data font
gl: Seleccionar o tipo de letra dos datos

en: Header fo_nt:
gl: Tipo de letra da cabeceira

en: Header font
gl: Tipo de letra da cabeceira

en: Select the header font
gl: Seleccionar o tipo de letra da cabeceira

en: _Print shaded box over:
gl: Sobreim_primir un recadro sombreado:

en: Box size
gl: Tamaño da caixa

en: Select size of box (in number of lines)
gl: Seleccionar o tamaño da caixa (en número de liñas)

en: lines (0 for no box)
gl: liñas (0 para que non haxa caixa)

en: Printing
gl: Impresión

en: There was an error displaying help: 
    %s
gl: Produciuse un erro mostrando a axuda: 
    %s

en: Can not open desired font!
gl: Non é posíbel abrir o tipo de letra desexado

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
gl: A cadea de formato da posición contén un indicador de formato incorrecto.
    Só se permiten 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' e 'o'.

en: Page: %i/%i
gl: Páxina: %i/%i

en: hex data
gl: datos hexadecimais

en: ASCII data
gl: datos ASCII

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Este programa é software libre; pode redistribuílo e/ou modificalo baixo os termos da Licenza pública xeral GNU tal como se publica pola Free Software Foundation; xa sexa a versión 2, ou (á súa elección) calquera versión posterior.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
gl: Este programa distribúese esperando que sexa útil, mais SEN NINGUNHA GARANTÍA; mesmo sen a garantía implícita de COMERCIALIZACIÓN ou IDONEIDADE PARA UN PROPÓSITO PARTICULAR. Para máis detalles vexa a Licenza pública xeral GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
gl: Debera recibir unha copia da Licenza pública xeral de GNU xunto con este programa, se non é así, escriba á Free Software Foundation, Inc, 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 EE. UU.

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2012.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
gl: Copyright © %Id–%Id Os autores de GHex

en: A binary file editor
gl: Un editor de ficheiros binarios

en: About GHex
gl: Sobre GHex

en: GHex Website
gl: Sitio web de GHex

en: Select a file to open
gl: Seleccionar un ficheiro para abrir

en: Loaded file %s
gl: Cargouse o ficheiro %s

en: Can not open file!
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro

en: Select path and file name for the HTML source
gl: Seleccionar o camiño e o nome do ficheiro para o código HTML

en: You need to specify a base name for the HTML files.
gl: Indique o nome base para os ficheiros HTML.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
gl: Non ten permisos para escribir no camiño seleccionado.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
gl: Se o garda como HTML sobrescribirá algúns ficheiros.
    Desexa continuar?

en: Really revert file %s?
gl: Desexa reverter realmente o ficheiro %s?

en: Reverted buffer from file %s
gl: Reverteuse o buffer do ficheiro %s
