ghex master - en to hu translation catalogue (232 entries)

en: GNOME Hex Editor
hu: GNOME hexadecimális szerkesztő

en: Inspect and edit binary files
hu: Bináris fájlok megfigyelése és szerkesztése

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
hu: A GHex egy hexadecimális szerkesztő a GNOME asztali környezethez.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. A useful tool for working with raw data.
hu: A GHex képes betölteni a nyers adatokat bináris fájlokból, és megjeleníti azokat szerkesztéshez a klasszikus hexadecimális szerkesztő nézetben. A megjelenítés két oszlopra van bontva: hexadecimális értékekkel az első oszlopban, és az ASCII ábrázolással a másikban. Hasznos eszköz a nyers adatokkal történő munkavégzésnél.

en: The GNOME Project
hu: A GNOME projekt

en: Hex Editor
hu: Hexadecimális szerkesztő

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
hu: bináris;hibakeresés;

en: Hex
hu: Hexadecimális

en: Decimal
hu: Decimális

en: Octal
hu: Oktális

en: Binary
hu: Bináris

en: Character table
hu: Karaktertábla

en: Base Converter
hu: Alapkonvertáló

note: entries
en: _Binary:
hu: _Bináris:

en: _Octal:
hu: _Oktális:

en: _Decimal:
hu: _Decimális:

en: _Hex:
hu: _Hexadecimális:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
hu: _Kurzor alatti érték

en: Get cursor value
hu: Kurzor alatti érték

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
hu: Visszaadja a kurzor alatti értéket bináris, oktális, decimális, hexadecimális és ASCII formátumban

en: ERROR
hu: HIBA

en: GHex (%s): Find Data
hu: GHex (%s): Adat keresése

en: Find String
hu: Karakterlánc keresése

en: Find _Next
hu: _Következő találat

en: Find _Previous
hu: _Előző találat

en: Find Data
hu: Adat keresése

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
hu: Adja meg a keresendő hexadecimális vagy ASCII adatot

en: Find Next
hu: Következő találat

en: Finds the next occurrence of the search string
hu: A keresett karakterlánc következő előfordulását keresi meg

en: Find previous
hu: Előző találat

en: Finds the previous occurrence of the search string
hu: A keresett karakterlánc előző előfordulását keresi meg

en: Cancel
hu: Mégse

en: Closes find data window
hu: Bezárja az adatkereső ablakot

en: GHex (%s): Find Data: Add search
hu: GHex (%s): Adat keresése: Keresés hozzáadása

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Search String
hu: Karakterlánc keresése

en: Highlight Colour
hu: Kiemelés színe

en: _Add New
hu: Ú_j hozzáadása

en: _Remove Selected
hu: _Kijelölt törlése

en: Close
hu: Bezárás

en: Closes advanced find window
hu: Bezárja a haladó keresés ablakot

en: GHex (%s): Find & Replace Data
hu: GHex (%s): Keresés és csere

en: Replace With
hu: Csere ezzel:

en: Find _next
hu: _Következő találat

en: _Replace
hu: _Csere

en: Replace _All
hu: _Mindet cseréli

en: Replace Data
hu: Adat cseréje

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
hu: Adja meg a hexadecimális vagy ASCII adatot, amire cserélni kell

en: Find next
hu: Következő keresése

en: Replace
hu: Csere

en: Replaces the search string with the replace string
hu: Cseréli a keresett karakterláncot a megadott karakterláncra

en: Replace All
hu: Mindet cseréli

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
hu: A keresett karakterlánc minden előfordulását cseréli a megadott karakterláncra

en: Closes find and replace data window
hu: Bezárja a keresés és csere ablakot

en: GHex (%s): Jump To Byte
hu: GHex (%s): Bájtra ugrás

en: Jump to byte
hu: Ugrás bájtra

en: Enter the byte to jump to
hu: Adja meg a bájtot, ahová ugorni kell

en: Jumps to the specified byte
hu: A megadott bájtra ugrik

en: Closes jump to byte window
hu: Bezárja a bájtra ugró ablakot

en: There is no active document to search!
hu: Nincs aktív kereshető dokumentum!

en: There is no string to search for!
hu: Nem adta meg a keresendő karakterláncot!

en: End Of File reached
hu: A fájl végén vagyok

en: String was not found!
hu: A karakterlánc nem található!

en: Beginning Of File reached
hu: A program elérte a fájl elejét

en: There is no active document to move the cursor in!
hu: Nincs aktív dokumentum, amelybe a kurzort lehetne mozgatni!

en: No offset has been specified!
hu: Nincs eltolás megadva!

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
hu: A megadott eltolás túl van a fájl határain!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
hu: Nem lehet a kurzort a fájl végén túlra mozgatni!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
hu: Az eltolást csak a következő módokon adhatja meg:
      - pozitív egész szám vagy
      - „0x”-szel kezdődő hexadecimális szám vagy
      - „+” vagy „-” jel, amelyet a relatív eltolás követ

en: There is no active buffer to replace data in!
hu: Nincs olyan aktív tároló, amelyben adatot lehetne cserélni!

en: End Of File reached!
hu: A fájl végén vagyok!

en: There is no active document to replace data in!
hu: Nincs aktív dokumentum, amelyben adatot lehetne cserélni!

en: No occurrences were found.
hu: Nem találtam előfordulásokat.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
hu[0]: %d előfordulás kicserélve.
hu[1]: %d előfordulás kicserélve.

en: No string to search for!
hu: Nem adta meg a keresendő karakterláncot!

en: Can not open URI:
    %s
hu: Az URI nem nyitható meg:
    %s

en: Can not open file:
    %s
hu: A fájl nem nyitható meg:
    %s

en: _File
hu: _Fájl

en: _Edit
hu: S_zerkesztés

en: _View
hu: _Nézet

en: _Group Data As
hu: _Adatok csoportosítása

note: View submenu
en: _Windows
hu: _Ablakok

en: _Help
hu: _Súgó

note: File menu
en: _Open...
hu: _Megnyitás…

en: Open a file
hu: Fájl megnyitása

en: _Save
hu: M_entés

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Save _As...
hu: Men_tés másként…

en: Save the current file with a different name
hu: A jelenlegi fájl mentése más néven

en: Save As _HTML...
hu: Mentés _HTML formátumban…

en: Export data to HTML source
hu: Adatok mentése HTML forrásba

en: _Revert
hu: _Visszaállítás

en: Revert to a saved version of the file
hu: Visszatérés a fájl egy korábban mentett változatához

en: _Print
hu: _Nyomtatás

en: Print the current file
hu: A jelenlegi fájl nyomtatása

en: Print Previe_w...
hu: Nyomtatási _kép…

en: Preview printed data
hu: A nyomtatandó adatok előnézetének megjelenítése

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Close the current file
hu: A jelenlegi fájl bezárása

en: E_xit
hu: _Kilépés

en: Exit the program
hu: Kilépés a programból

note: Edit menu
en: _Undo
hu: _Visszavonás

en: Undo the last action
hu: Az utolsó művelet visszavonása

en: _Redo
hu: Új_ra

en: Redo the undone action
hu: A visszavont művelet ismételt végrehajtása

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy selection to clipboard
hu: A kijelölés másolása a vágólapra

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut selection
hu: Kijelölés kivágása

en: Pa_ste
hu: _Beillesztés

en: Paste data from clipboard
hu: Vágólap tartalmának beillesztése

en: _Find
hu: _Keresés

en: Search for a string
hu: Karakterlánc keresése

en: _Advanced Find
hu: _Haladó keresés

en: Advanced Find
hu: Haladó keresés

en: R_eplace
hu: _Csere

en: Replace a string
hu: Karakterlánc cseréje

en: _Goto Byte...
hu: _Ugrás bájtra…

en: Jump to a certain position
hu: Ugrás a megadott pozícióra

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: Configure the application
hu: Az alkalmazás beállítása

note: View menu
en: _Add View
hu: _Nézet hozzáadása

en: Add a new view to the buffer
hu: Új nézet hozzáadása a tárolóhoz

en: _Remove View
hu: _Nézet törlése

en: Remove the current view of the buffer
hu: A jelenlegi nézet törlése

note: Help menu
en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Help on this application
hu: Az alkalmazás súgója

en: _About
hu: _Névjegy

en: About this application
hu: Az alkalmazás névjegye

note: Edit menu
en: _Insert Mode
hu: _Beszúrás mód

en: Insert/overwrite data
hu: Adatok beszúrása/felülírása

note: Windows menu
en: Character _Table
hu: Karakter_tábla

en: Show the character table
hu: Karaktertáblázat megjelenítése

en: _Base Converter
hu: _Alapkonvertáló

en: Open base conversion dialog
hu: Konverziós párbeszédablak nyitása

en: Type Conversion _Dialog
hu: _Típuskonverziós párbeszédablak

en: Show the type conversion dialog in the edit window
hu: A típuskonverziós párbeszédablak mutatása a szerkesztőablakban

en: _Bytes
hu: _Bájt

en: Group data by 8 bits
hu: 8 bitenként csoportosítja az adatokat

en: _Words
hu: _Szó

en: Group data by 16 bits
hu: 16 bitenként csoportosítja az adatokat

en: _Longwords
hu: _Hosszúszó

en: Group data by 32 bits
hu: 32 bitenként csoportosítja az adatokat

en: Offset: %s
hu: Eltolás: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
hu: ; %s bájt ebből: %s ebbe: %s kijelölve

en: Activate file %s
hu: %s fájl aktiválása

en: Select a file to save buffer as
hu: Válasszon ki egy fájlt a mentéshez

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
hu: A %s fájl létezik.
    Felülírja?

en: Saved buffer to file %s
hu: Elmentve %s néven

en: Error saving file!
hu: Hiba a fájl mentése közben!

en: Can't open file for writing!
hu: A fájl megnyitása írásra nem sikerült!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
hu: A %s fájl változott, de nincs elmentve.
    Szeretné menteni?

en: Do_n't save
hu: N_e mentse

en: You don't have the permissions to save the file!
hu: Nincs joga a fájl mentéséhez!

en: An error occurred while saving file!
hu: Hiba történt a fájl mentése közben!

en: Signed 8 bit:
hu: Előjeles 8 bit:

en: Unsigned 8 bit:
hu: Előjel nélküli 8 bit:

en: Signed 16 bit:
hu: Előjeles 16 bit:

en: Unsigned 16 bit:
hu: Előjel nélküli 16 bit:

en: Signed 32 bit:
hu: Előjeles 32 bit:

en: Unsigned 32 bit:
hu: Előjel nélküli 32 bit:

en: Signed 64 bit:
hu: Előjeles 64 bit:

en: Unsigned 64 bit:
hu: Előjel nélküli 64 bit:

en: Float 32 bit:
hu: 32 bites lebegőpontos:

en: Float 64 bit:
hu: 64 bites lebegőpontos:

en: Hexadecimal:
hu: Hexadecimális:

en: Octal:
hu: Oktális:

en: Binary:
hu: Bináris:

en: Show little endian decoding
hu: „little endian” dekódolás mutatása

en: Show unsigned and float as hexadecimal
hu: Előjel nélküli és lebegőpontos mutatása hexadecimálisan

en: Stream Length:
hu: Adatfolyam hossza:

en: FIXME: no conversion function
hu: FIXME: nincs konverziós függvény

en: New document
hu: Új dokumentum nyomtatása

en: Page
hu: Oldal

en: Hex dump generated by
hu: Hex dump készítője

en: Saving to HTML...
hu: Mentés HTML-be…

en: Previous page
hu: Előző lap

en: Next page
hu: Következő lap

en: X geometry specification (see "X" man page).
hu: X-geometria specifikációja (lásd az „X” súgóoldalát).

en: FILES
hu: FÁJLOK

en: - GTK+ binary editor
hu:  – GTK binárisszerkesztő

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
hu: %s
    Adja ki a(z) „%s --help” parancsot az elérhető parancssori kapcsolók teljes listájáért.

en: Invalid geometry string "%s"
hu: Érvénytelen geometria-karakterlánc: „%s”

en: GHex Preferences
hu: GHex beállítások

en: _Maximum number of undo levels:
hu: _Visszavonások maximális száma:

en: Undo levels
hu: Visszavonások száma

en: Select maximum number of undo levels
hu: Adja meg a visszavonások maximális számát

en: _Show cursor offset in statusbar as:
hu: A k_urzor eltolásának megjelenítése az állapotsorban:

en: Hexadecimal
hu: Hexadecimális

en: Custom
hu: Egyéni

en: Enter the cursor offset format
hu: Adja meg a kurzoreltolás formátumát

en: Select the cursor offset format
hu: Válassza ki a kurzoreltolás formátumát

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
hu: Eltolás _oszlop mutatása

en: Editing
hu: Szerkesztés

note: display font
en: Font
hu: Betűkészlet

note: default group type
en: Default Group Type
hu: Alapértelmezett csoporttípus

en: Display
hu: Megjelenítés

note: paper selection
en: Paper size
hu: Papírméret

note: data & header font selection
en: Fonts
hu: Betűkészletek

en: _Data font:
hu: _Adat betűtípusa:

en: Data font
hu: Adat betűtípusa

en: Select the data font
hu: Adat betűtípusának kiválasztása

en: Header fo_nt:
hu: _Fejléc betűtípusa:

en: Header font
hu: Fejléc betűtípusa

en: Select the header font
hu: Fejléc betűtípusának kiválasztása

en: _Print shaded box over:
hu: _Árnyékolt doboz megjelenítése:

en: Box size
hu: Dobozméret

en: Select size of box (in number of lines)
hu: Adja meg a doboz méretét (sorok száma)

en: lines (0 for no box)
hu: soronként (0 = nincs doboz)

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: There was an error displaying help: 
    %s
hu: Hiba történt a súgó megjelenítése közben: 
    %s

en: Can not open desired font!
hu: Nem sikerült a kívánt betűkészletet megnyitni!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
hu: Az eltolás formátumát megadó karakterlánc érvénytelen formátumleírót tartalmaz.
    Csak „x”, „X”, „p”, „P”, „d” és „o” megengedett.

en: Page: %i/%i
hu: Oldal: %i/%i

en: hex data
hu: hexa adat

en: ASCII data
hu: ASCII adat

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
hu: Ez egy szabad szoftver, terjesztheti és/vagy módosíthatja a Free Software Foundation által kiadott GNU General Public License második (vagy bármely későbbi) változatában foglaltak alapján.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
hu: A programot abban a reményben terjesztjük, hogy hasznos lesz, de nem vállalunk SEMMIFÉLE GARANCIÁT, még olyan értelemben sem, hogy a program alkalmas-e a KÖZREADÁSRA vagy EGY BIZONYOS FELADAT ELVÉGZÉSÉRE. További részletekért tanulmányozza a GNU GPL licencet.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
hu: A programhoz a GNU General Public License egy példánya is jár, ha nem kapta meg, írjon a Free Software Foundation Inc.-nek. Levélcímük: 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
hu: Copyright © %Id–%Id A GHex szerzői

en: A binary file editor
hu: Binárisfájl-szerkesztő

en: About GHex
hu: A GHex névjegye

en: GHex Website
hu: A GHex weboldala

en: Select a file to open
hu: A megnyitandó fájl kiválasztása

en: Loaded file %s
hu: %s fájl betöltve

en: Can not open file!
hu: A fájl megnyitása nem sikerült!

en: Select path and file name for the HTML source
hu: Adja meg a HTML forrás elérését és fájlnevét

en: You need to specify a base name for the HTML files.
hu: Meg kell adnia a HTML fájl nevét.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
hu: Nincs joga írni a megadott útvonalra.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
hu: A HTML-be mentés felülír bizonyos fájlokat.
    Folytatja?

en: Really revert file %s?
hu: Tényleg visszaállítja %s fájlt?

en: Reverted buffer from file %s
hu: Visszaállítva %s fájlból
