ghex - en to nl translation catalogue (257 entries)

en: GNOME Hexadecimal Editor
nl: GNOME Hexadecimale Editor

en: Decimal
nl: Decimaal

en: Octal
nl: Octaal

en: Binary
nl: Binair

en: Character table
nl: Karaktertabel

en: Base Converter
nl: Basisomzetter

note: entries
en: _Binary:
nl: _Binair:

en: _Octal:
nl: _Octaal:

en: _Decimal:
nl: _Decimaal:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
nl: _Vraag cursorwaarde

en: Get cursor value
nl: Vraag cursorwaarde

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
nl: Leest de waarde bij de cursorpositie in binair, octaal, decimaal, hex en ASCII

en: ERROR
nl: FOUT

en: GHex (%s): Find Data
nl: GHex (%s):  Data zoeken

en: Find String
nl: Tekenreeks zoeken

en: Find _Next
nl: Vo_lgende Zoeken

en: Find _Previous
nl: Vo_rige Zoeken

en: Find Data
nl: Data Zoeken

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
nl: Voer de hex-data of ASCII-data in waarnaar moet worden gezocht

en: Find Next
nl: Volgende Zoeken

en: Finds the next occurrence of the search string
nl: Zoekt de volgende overeenkomst met de zoektekst

en: Find previous
nl: Vorige zoeken

en: Finds the previous occurrence of the search string
nl: Zoekt de vorige overeenkomst met de zoektekst

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Closes find data window
nl: Sluit het zoekvenster

en: GHex (%s): Find Data: Add search
nl: GHex (%s):  Data zoeken: Zoekopdracht toevoegen

en: Add
nl: Toevoegen

en: Search String
nl: Zoektekst

en: Highlight Colour
nl: Oplichtkleur

en: _Add New
nl: Nieuwe _toevoegen

en: _Remove Selected
nl: _Geselecteerde verwijderen

en: Close
nl: Sluiten

en: Closes advanced find window
nl: Sluit het geavanceerde zoekvenster

en: GHex (%s): Find & Replace Data
nl: GHex (%s): Data Zoeken & Vervangen

en: Replace With
nl: Vervangen door

en: Find _next
nl: Vo_lgende zoeken

en: _Replace
nl: _Vervangen

en: Replace _All
nl: _Alles Vervangen

en: Replace Data
nl: Data Vervangen

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
nl: Voer de vervangende hex-data of ASCII-data in

en: Find next
nl: Volgende zoeken

en: Replace
nl: Vervangen

en: Replaces the search string with the replace string
nl: Vervangt de zoektekst door de vervangende tekst

en: Replace All
nl: Alles Vervangen

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
nl: Vervangt alle overeenkomsten door de vervangende tekst

en: Closes find and replace data window
nl: Sluit het zoeken en vervangen venster

en: GHex (%s): Jump To Byte
nl: GHex (%s): Naar Byte Springen

en: Jump to byte
nl: Springen naar byte

en: Enter the byte to jump to
nl: Voer de byte in om naar te springen

en: Jumps to the specified byte
nl: Springt naar de opgegeven byte

en: Closes jump to byte window
nl: Sluit het 'spring naar byte'-venster

en: There is no active document to search!
nl: Er is geen actief document om te doorzoeken!

en: There is no string to search for!
nl: Er is geen tekenreeks om naar te zoeken!

en: End Of File reached
nl: Einde van bestand bereikt

en: String was not found!
nl: Tekenreeks niet gevonden!

en: Beginning Of File reached
nl: Begin van bestand bereikt

en: There is no active document to move the cursor in!
nl: Er is geen actief document om de cursor in te verplaatsen!

en: No offset has been specified!
nl: Geen verschuiving gespecificeerd!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
nl: Kan cursor niet buiten het einde van het bestand zetten!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x'
nl: U kunt de verschuiving alleen geven als:
     - een positief decimaal getal, of
     - een hexadecimaal getal beginnend met '0x'

en: There is no active buffer to replace data in!
nl: Er is geen actieve buffer om data in te vervangen!

en: End Of File reached!
nl: Einde Van Bestand bereikt!

en: There is no active document to replace data in!
nl: Er is geen actief document om data in te vervangen!

en: No occurrences were found.
nl: Geen resultaten gevonden

en: Replaced %d occurrences.
nl: %d overeenkomsten vervangen.

en: No string to search for!
nl: Er is geen tekenreeks om naar te zoeken!

en: About this application
nl: Info over deze toepassing

en: Add View
nl: Weergave Toevoegen

en: Add a new view to the buffer
nl: Voeg een nieuwe weergave aan de buffer toe

en: Advanced Find
nl: Geavanceerd zoeken

en: C_ut
nl: K_nippen

en: Character Table...
nl: Karaktertabel...

en: Character _Table...
nl: Karakter_tabel...

en: Close the current file
nl: Het huidige bestand sluiten

en: Configure the application
nl: Het programma configureren

en: Contents
nl: Inhoud

en: Converter...
nl: Omzetter...

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy selection to clipboard
nl: Selectie naar het klembord kopiëren

en: Cut
nl: Knippen

en: Cut selection
nl: Selectie knippen

en: E_xit
nl: _Afsluiten

en: Exit
nl: Afsluiten

en: Exit the program
nl: Programma afsluiten

en: Export data to HTML source
nl: Data naar HTML bron exporteren

en: Export to HTML...
nl: Naar HTML exporteren...

en: Find
nl: Zoeken

en: Goto Byte
nl: Ga naar Byte...

en: Group data by 16 bits
nl: Data per 16 bits groeperen

en: Group data by 32 bits
nl: Data per 32 bits groeperen

en: Group data by 8 bits
nl: Data per 8 bits groeperen

en: Help Chat
nl: Hulp Chat

en: Help on this application
nl: Hulp bij dit programma.

en: Insert Mode
nl: Insert Modus

en: Insert/overwrite data
nl: Insert/overschrijf data

en: Jump to a certain position
nl: Spring naar een zekere positie

en: Open
nl: Openen

en: Open a file
nl: Bestand openen

en: Open base conversion dialog
nl: Basisomzet-dialoogvenster openen

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste data from clipboard
nl: Data van het klembord plakken

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preview printed data
nl: Voorbeeld afgedrukte data

en: Print
nl: Afdrukken

en: Print Previe_w...
nl: Afdruk_voorbeeld...

en: Print Preview...
nl: Afdrukvoorbeeld...

en: Print the current file
nl: Het huidige bestand afdrukken

en: Redo
nl: Opnieuw

en: Redo the undone action
nl: De ongedaan gemaakte actie opnieuw uitvoeren

en: Remove View
nl: Weergave Verwijderen

en: Remove the current view of the buffer
nl: De gebruikte weergave uit de buffer verwijderen

en: Replace a string
nl: Een string vervangen

en: Revert
nl: Terugdraaien

en: Revert to a saved version of the file
nl: Terugkeren naar een bewaarde versie van het bestand

en: Save
nl: Opslaan

en: Save As
nl: Opslaan als

en: Save As _HTML...
nl: Opslaan As _HTML....

en: Save _As...
nl: Opslaan _als...

en: Save the current file
nl: Huidige bestand opslaan

en: Save the current file with a different name
nl: Het huidige bestand opslaan onder een andere naam

en: Search for a string
nl: Naar een tekenreeks zoeken

en: Show the character table
nl: Karaktertabel tonen

en: Show the type conversion dialog in the edit window
nl: Het typeomzet-dialoogvenster tonen in het edit-venster

en: Type Conversion Dialog...
nl: Typeomzet-dialoogvenster...

en: Type Conversion _Dialog
nl: Typeomzet-_dialoogvenster

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Undo the last action
nl: Laatste bewerking ongedaan maken

en: Words
nl: Woorden

en: _About
nl: _Info

en: _Add View
nl: Weergave _Toevoegen

en: _Advanced Find
nl: _Geavanceerd zoeken

en: _Base Converter
nl: _Basisomzetter

en: _Close
nl: Sl_uiten

en: _Contents
nl: _Inhoud

en: _Copy
nl: _Kopiëren

en: _Edit
nl: Be_werken

en: _File
nl: _Bestand

en: _Find
nl: _Zoeken

en: _Goto Byte...
nl: _Ga naar Byte...

en: _Group Data As
nl: Data _Groeperen Als

en: _Help
nl: _Hulp

en: _Insert Mode
nl: _Insert Modus

en: _Open...
nl: _Openen...

en: _Paste
nl: _Plakken

en: _Preferences
nl: _Voorkeuren

en: _Print
nl: Af_drukken

en: _Redo
nl: O_pnieuw

en: _Remove View
nl: Weergave Ve_rwijderen

en: _Revert
nl: _Terugdraaien

en: _Save
nl: Op_slaan

en: _Undo
nl: _Ongedaan maken

en: _View
nl: Beel_d

en: _Windows
nl: _Vensters

en: _Words
nl: _Woorden

en: Can not open URI:
    %s
nl: Kan URI niet openen:
    %s

en: Can not open file:
    %s
nl: Kan bestand niet openen:
    %s

en: Offset: %s
nl: Verschuiving: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
nl: ; %s bytes van %s tot %s geselecteerd

en: Activate file %s
nl: Bestand %s activeren

en: Select a file to save buffer as
nl: Kies een bestand om buffer in op te slaan

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
nl: Bestand %s bestaad reeds.
    Wilt u het overschrijven?

en: Saved buffer to file %s
nl: Buffer naar bestand %s geschreven

en: Error saving file!
nl: Fout bij bewaren bestand!

en: Can't open file for writing!
nl: Kan bestand niet openen om te schrijven!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
nl: Bestand %s is veranderd sinds laatste opgeslagen versie.
    Wilt u de veranderingen bewaren?

en: Do_n't save
nl: _Niet opslaan.

en: You don't have the permissions to save the file!
nl: U heeft de toestemming niet om het bestand op te slaan!

en: An error occured while saving file!
nl: Er trad een fout op bij het opslaan van het bestand!

en: _Insert a new preview phrase.
nl: Een _nieuwe voorbeeldfrase invoegen.

en: Modify preview phrase...
nl: Voorbeeldfrase aanpassen...

en: Preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: _Modify preview phrase...
nl: _Voorbeeldfrase aanpassen...

en: Font Selection
nl: Lettertypeselectie

en: Pick a Font
nl: Lettertype kiezen

en: Title
nl: Titel

en: The title of the selection dialog box
nl: De titel van de selectie-dialoog

en: Font name
nl: Lettertypenaam

en: Name of the selected font
nl: Naam van het geselecteerde lettertype

en: Preview text
nl: Afdrukvoorbeeld tekst

en: Preview text shown in the dialog
nl: Voorbeeldtekst getoont in het dialoogvenster

en: Use font in label
nl: Lettertype in label gebruiken

en: Use font in the label in font info mode
nl: Lettertype in het label gebruiken in lettertype info-modus

en: Font size for label
nl: Lettertypegrootte voor label

en: Font size for label in font info mode
nl: Lettertypegrootte voor label in lettertype info-modus

en: Show size
nl: Afmeting tonen

en: Show size in font info mode
nl: Afmeting tonen in lettertype info-modus

note: display font
en: Font
nl: Lettertype

en: Signed 8 bit:
nl: 8 bit met teken:

en: Unsigned 8 bit:
nl: 8 bit zonder teken:

en: Signed 16 bit:
nl: 16 bit met teken:

en: Unsigned 16 bit:
nl: 16 bit zonder teken:

en: Signed 32 bit:
nl: 32 bit met teken:

en: Unsigned 32 bit:
nl: 32 bit zonder teken:

en: Hexadecimal:
nl: Hexadecimaal:

en: Octal:
nl: Octaal:

en: Binary:
nl: Binair:

en: Show little endian decoding
nl: 'Little endian' decodering tonen

en: Show unsigned and float as hexadecimal
nl: Float en 'zonder teken' tonen als hexedecimaal

en: Stream Length:
nl: Stroomlengte:

en: FIXME: no conversion function
nl: FIXME: geen conversiefunctie

en: New document
nl: Nieuw document

en: Page
nl: Pagina

en: Hex dump generated by
nl: Hex dump gegenereerd door

en: Saving to HTML...
nl: Opslaan As HTML...

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: X geometry specification (see "X" man page).
nl: X-geometrie-specificatie (zie "X" man pagina)

en: GEOMETRY
nl: GEOMETRIE

en: The gnome binary editor
nl: Gnome Hex editor

en: Could not initialize Bonobo!
nl: Kon Bonobo niet initialiseren!

en: Invalid geometry string "%s"
nl: Ongeldige geometrie-tekenreeks "%s"

en: GHex Preferences
nl: GHex Voorkeuren

en: _Maximum number of undo levels:
nl: _Maximum aantal herstelacties:

en: Undo levels
nl: Herstelacties

en: Select maximum number of undo levels
nl: Geef maximum aantal herstelacties

en: Show cursor offset in statusbar as:
nl: Cursorverschuiving in statusbar weergeven als:

en: Hexadecimal
nl: Hexadecimaal

en: Custom
nl: Aangepast

en: Enter the cursor offset format
nl: De cursorverschuiving formatering invoeren

en: Select the cursor offset format
nl: Geef het cursorverschuivingsformaat

note: show offsets check button
en: Show offsets column
nl: Verschuivingkolom weergeven

en: Editing
nl: Bewerken

note: default group type
en: Default Group Type
nl: Standaard Groep Type

en: Display
nl: Weergave

note: paper selection
en: Paper size
nl: Papier grootte

note: data & header font selection
en: Fonts
nl: Lettertypen

en: _Data font:
nl: _Data lettertype:

en: Data font
nl: Data lettertype

en: Select the data font
nl: Datalettertype selecteren

en: Header fo_nt:
nl: Header _lettertype:

en: Header font
nl: Header lettertype

en: Select the header font
nl: Lettertype voor de kop selecteren

en: _Print shaded box over:
nl: Print geaccentueerd kader over:

en: Box size
nl: Kader-grootte

en: Select size of box (in number of lines)
nl: Opgeven grootte van kader (aantal lijnen)

en: lines (0 for no box)
nl: lijnen (0 voor geen kader)

en: Printing
nl: Aan het printen

en: There was an error displaying help: 
    %s
nl: Er is een fout opgetreden bij het weergeven van de hulptekst:
    %s

en: Can not open desired font!
nl: Kan het gewenste lettertype niet openen!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
nl: De tekenreeks met het verschuiving-formaat bevat formaatspecificaties.
    Alleen 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' en 'o' zijn toegestaan.

en: Page: %i/%i
nl: Pagina: %i/%i

en: GHex could not find the font "%s".
    GHex is unable to print without this font installed.
nl: GHex kan lettertype "%s" niet vinden.
    GHex kan niet printen zonder dat lettertype.

en: GHex, a binary file editor
nl: GHex, een editor voor binaire bestanden

en: Released under the terms of GNU Public License
nl: Uitgebracht onder de voorwaarden van de GNU Public License

en: Select a file to open
nl: Kies een bestand om te openen

en: Loaded file %s
nl: Bestand %s geladen

en: Can not open file!
nl: Kan bestand niet openen!

en: Select path and file name for the HTML source
nl: Kies pad en bestandsnaam om de HTML bron in op te slaan

en: You need to specify a base name for the HTML files.
nl: U moet een basisnaam opgeven voor de HTML-bestanden

en: You don't have the permission to write to the selected path.
nl: U heeft de toestemming niet om naar het opgegeven pad te schrijven

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
nl: Opslaan in HTML zal sommige bestanden overschrijven.
    Wilt u toch doorgaan?

en: Really revert file %s?
nl: Wilt u echt bestand %s terugzetten?

en: Reverted buffer from file %s
nl: Buffer uit bestand %s teruggezet

en: Printing file...
nl: Bestand wordt afgedrukt...

en: Print Hex Document
nl: Hex Document Afdrukken

en: Pages
nl: Pagina's

en: GHex (%s): Print Preview
nl: GHex (%s): Afdrukvoorbeeld
