ghex - en to pl translation catalogue (234 entries)

en: GNOME Hex Editor
pl: Edytor szesnastkowy GNOME

en: Inspect and edit binary files
pl: Badanie i modyfikacja plików binarnych

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
pl: GHex to edytor szesnastkowy dla środowiska GNOME.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. A useful tool for working with raw data.
pl: GHex może wczytywać surowe dane z plików binarnych i wyświetlać je do modyfikacji w tradycyjnym edytorze szesnastkowym. Dane są wyświetlane w dwóch kolumnach: wartości szesnastkowe w jednej, a reprezentacja ASCII w drugiej. To przydatne narzędzie do pracy z surowymi danymi.

en: The GNOME Project
pl: Projekt GNOME

en: Hex Editor
pl: Edytor szesnastkowy

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
pl: binarny;binarnie;binarka;debugowanie;debuguj;debuger;

en: Hex
pl: Szesnastkowo

en: Decimal
pl: Dziesiętnie

en: Octal
pl: Ósemkowo

en: Binary
pl: Binarnie

en: Character table
pl: Tablica znaków

en: Base Converter
pl: Konwerter zapisu liczb

note: entries
en: _Binary:
pl: _Binarnie:

en: _Octal:
pl: Ó_semkowo:

en: _Decimal:
pl: _Dziesiętnie:

en: _Hex:
pl: _Szesnastkowo:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
pl: _Pobierz wartość pod kursorem

en: Get cursor value
pl: Pobierz wartość pod kursorem

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
pl: Pobiera wartość pod kursorem w formie binarnej, ósemkowej, dziesiętnej, szesnastkowej i ASCII

en: ERROR
pl: BŁĄD

en: GHex (%s): Find Data
pl: GHex (%s): wyszukiwanie danych

en: Find String
pl: Znajdź ciąg

en: Find _Next
pl: Znajdź _następne

en: Find _Previous
pl: Znajdź poprz_ednie

en: Find Data
pl: Wyszukiwanie danych

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
pl: Proszę wprowadzić wyszukiwane dane szesnastkowe lub ASCII

en: Find Next
pl: Znajdź następne

en: Finds the next occurrence of the search string
pl: Wyszukuje następne wystąpienie ciągu

en: Find previous
pl: Znajdź poprzednie

en: Finds the previous occurrence of the search string
pl: Wyszukuje poprzednie wystąpienie ciągu

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Closes find data window
pl: Zamyka okno wyszukiwania danych

en: GHex (%s): Find Data: Add search
pl: GHex (%s): wyszukiwanie danych: dodawanie wyszukiwania

en: Add
pl: Dodaj

en: Search String
pl: Znajdź ciąg

en: Highlight Colour
pl: Kolor wyróżniania

en: _Add New
pl: _Dodaj nowy

en: _Remove Selected
pl: _Usuń zaznaczony

en: Close
pl: Zamknij

en: Closes advanced find window
pl: Zamyka okno zaawansowanego wyszukiwania

en: GHex (%s): Find & Replace Data
pl: GHex (%s): wyszukiwanie i zamiana danych

en: Replace With
pl: Zmiana na

en: Find _next
pl: Znajdź _następne

en: _Replace
pl: Z_mień

en: Replace _All
pl: Zmień _wszystkie

en: Replace Data
pl: Zmiana danych

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
pl: Proszę wprowadzić dane szesnastkowo lub ASCII do zastąpienia

en: Find next
pl: Znajdź następne

en: Replace
pl: Zmień

en: Replaces the search string with the replace string
pl: Zastępuje wyszukiwany ciąg nowym

en: Replace All
pl: Zmień wszystkie

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
pl: Zastępuje wszystkie wystąpienia wyszukiwanego ciągu nowym

en: Closes find and replace data window
pl: Zamyka okno wyszukiwania i zmiany danych

en: GHex (%s): Jump To Byte
pl: GHex (%s): przejście do bajtu

en: Jump to byte
pl: Przejście do bajtu

en: Enter the byte to jump to
pl: Proszę podać bajt, do którego przejść

en: Jumps to the specified byte
pl: Przechodzi do podanego bajtu

en: Closes jump to byte window
pl: Zamyka okno przejścia do bajtu

en: There is no active document to search!
pl: Brak aktywnego dokumentu, który można przeszukiwać.

en: There is no string to search for!
pl: Brak ciągu do wyszukania.

en: End Of File reached
pl: Osiągnięto koniec pliku

en: String was not found!
pl: Nie odnaleziono ciągu.

en: Beginning Of File reached
pl: Osiągnięto początek pliku

en: There is no active document to move the cursor in!
pl: Brak aktywnego dokumentu, w którym można przenieść kursor.

en: No offset has been specified!
pl: Nie podano przesunięcia.

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
pl: Podane przesunięcie jest poza granicami pliku.

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
pl: Nie można umieścić kursora poza końcem pliku.

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
pl: Można podawać przesunięcie tylko jako:
      • dodatnia liczba dziesiętna lub
      • liczba szesnastkowa, zaczynająca się od „0x” lub
      • znak „+” lub „-” następujący po przesunięciu względnym

en: There is no active buffer to replace data in!
pl: Brak aktywnego bufora, w którym można zmienić dane.

en: End Of File reached!
pl: Osiągnięto koniec pliku.

en: There is no active document to replace data in!
pl: Brak aktywnego dokumentu, w którym można zmienić dane.

en: No occurrences were found.
pl: Nie odnaleziono wystąpień.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
pl[0]: Zmieniono %d wystąpienie.
pl[1]: Zmieniono %d wystąpienia.
pl[2]: Zmieniono %d wystąpień.

en: No string to search for!
pl: Brak ciągu do wyszukania.

en: Can not open URI:
    %s
pl: Nie można otworzyć adresu URI:
    %s

en: Can not open file:
    %s
pl: Nie można otworzyć pliku:
    %s

en: _File
pl: _Plik

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _View
pl: _Widok

en: _Group Data As
pl: _Grupowanie danych

note: View submenu
en: _Windows
pl: O_kna

en: _Help
pl: Pomo_c

note: File menu
en: _Open...
pl: _Otwórz…

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Save _As...
pl: Z_apisz jako…

en: Save the current file with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Save As _HTML...
pl: Zapisz w formacie _HTML…

en: Export data to HTML source
pl: Eksportuje dane do pliku HTML

en: _Revert
pl: _Przywróć

en: Revert to a saved version of the file
pl: Przywraca zapisaną wersję pliku

en: _Print
pl: Wy_drukuj

en: Print the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Print Previe_w...
pl: Podgląd _wydruku…

en: Preview printed data
pl: Wyświetla podgląd drukowanych danych

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: E_xit
pl: Za_kończ

en: Exit the program
pl: Kończy działanie programu

note: Edit menu
en: _Undo
pl: Cof_nij

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią czynność

en: _Redo
pl: P_onów

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofniętą czynność

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy selection to clipboard
pl: Kopiuje zaznaczenie do schowka

en: Cu_t
pl: Wy_tnij

en: Cut selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Pa_ste
pl: _Wklej

en: Paste data from clipboard
pl: Wkleja dane ze schowka

en: _Find
pl: _Znajdź

en: Search for a string
pl: Wyszukuje ciąg

en: _Advanced Find
pl: Z_aawansowane wyszukiwanie

en: Advanced Find
pl: Zaawansowane wyszukiwanie

en: R_eplace
pl: Z_mień

en: Replace a string
pl: Zmienia ciąg

en: _Goto Byte...
pl: _Przejdź do bajtu…

en: Jump to a certain position
pl: Przechodzi do określonej pozycji

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: Configure the application
pl: Konfiguruje program

note: View menu
en: _Add View
pl: _Dodaj widok

en: Add a new view to the buffer
pl: Dodaje nowy widok do bufora

en: _Remove View
pl: _Usuń widok

en: Remove the current view of the buffer
pl: Usuwa bieżący widok bufora

note: Help menu
en: _Contents
pl: _Spis treści

en: Help on this application
pl: Pomoc tego programu

en: _About
pl: _O programie

en: About this application
pl: Informacje o tym programie

note: Edit menu
en: _Insert Mode
pl: Tryb _wstawiania

en: Insert/overwrite data
pl: Wstawia/zastępuje dane

note: Windows menu
en: Character _Table
pl: _Tablica znaków

en: Show the character table
pl: Wyświetla tablicę znaków

en: _Base Converter
pl: Konwerter _zapisu liczb

en: Open base conversion dialog
pl: Otwiera okno konwersji między systemami liczenia

en: Type Conversion _Dialog
pl: _Okno konwersji pomiędzy rodzajami

en: Show the type conversion dialog in the edit window
pl: Wyświetla okno konwersji między rodzajami w oknie modyfikacji

en: _Bytes
pl: _Bajty

en: Group data by 8 bits
pl: Grupuje dane po 8 bitów

en: _Words
pl: _Słowa

en: Group data by 16 bits
pl: Grupuje dane po 16 bitów

en: _Longwords
pl: _Długie słowa

en: Group data by 32 bits
pl: Grupuje dane po 32 bity

en: Offset: %s
pl: Przesunięcie: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
pl: ; zaznaczono %s B od %s do %s

en: Activate file %s
pl: Aktywuje plik %s

en: %s - GHex
pl: %s — GHex

en: Select a file to save buffer as
pl: Wybór pliku do zapisu buforu

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
pl: Plik o nazwie %s już istnieje.
    Zastąpić go?

en: Saved buffer to file %s
pl: Zapisano bufor do pliku %s

en: Error saving file!
pl: Błąd podczas zapisywania pliku.

en: Can't open file for writing!
pl: Nie można otworzyć pliku do zapisania.

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
pl: Plik %s został zmieniony od ostatniego zapisu.
    Zapisać zmiany?

en: Do_n't save
pl: _Nie zapisuj

en: You don't have the permissions to save the file!
pl: Brak uprawnień do zapisania pliku.

en: An error occurred while saving file!
pl: Wystąpił błąd podczas zapisywania pliku.

en: Signed 8 bit:
pl: 8 bitów ze znakiem:

en: Unsigned 8 bit:
pl: 8 bitów bez znaku:

en: Signed 16 bit:
pl: 16 bitów ze znakiem:

en: Unsigned 16 bit:
pl: 16 bitów bez znaku:

en: Signed 32 bit:
pl: 32 bity ze znakiem:

en: Unsigned 32 bit:
pl: 32 bity bez znaku:

en: Signed 64 bit:
pl: 64 bity ze znakiem:

en: Unsigned 64 bit:
pl: 64 bity bez znaku:

en: Float 32 bit:
pl: Zmiennoprzecinkowe 32 bity:

en: Float 64 bit:
pl: Zmiennoprzecinkowe 64 bity:

en: Hexadecimal:
pl: Szesnastkowo:

en: Octal:
pl: Ósemkowo:

en: Binary:
pl: Binarnie:

en: Show little endian decoding
pl: Wyświetlanie dekodowania little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
pl: Wyświetlanie wartości bez znaku i zmiennoprzecinkowych jako szesnastkowe

en: Stream Length:
pl: Długość potoku:

en: FIXME: no conversion function
pl: FIXME: brak funkcji konwersji

en: New document
pl: Nowy dokument

en: Page
pl: Strona

en: Hex dump generated by
pl: Zrzut szesnastkowy utworzony przez

en: Saving to HTML...
pl: Zapisywanie w formacie HTML…

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Next page
pl: Następna strona

en: X geometry specification (see "X" man page).
pl: Określenie geometrii X (proszę zobaczyć stronę podręcznika „X”).

en: GEOMETRY
pl: GEOMETRIA

en: FILES
pl: PLIKI

en: - GTK+ binary editor
pl: — edytor plików binarnych GTK

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Polecenie „%s --help” wyświetli pełną listę dostępnych opcji wiersza poleceń.

en: Invalid geometry string "%s"
pl: Nieprawidłowy ciąg geometrii „%s”

en: GHex Preferences
pl: Preferencje programu GHex

en: _Maximum number of undo levels:
pl: _Maksymalna liczba cofnięć:

en: Undo levels
pl: Poziomy cofnięć

en: Select maximum number of undo levels
pl: Wybór maksymalnej liczby cofnięć

en: _Show cursor offset in statusbar as:
pl: Przesunięcie _kursora na pasku stanu jako:

en: Hexadecimal
pl: Szesnastkowo

en: Custom
pl: Dowolnie

en: Enter the cursor offset format
pl: Proszę wprowadzić format przesunięcia kursora

en: Select the cursor offset format
pl: Wybór format przesunięcia kursora

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
pl: K_olumna przesunięć

en: Editing
pl: Modyfikowanie

note: display font
en: Font
pl: Czcionka

note: default group type
en: Default Group Type
pl: Domyślny typ grupowania

en: Display
pl: Wyświetlanie

note: paper selection
en: Paper size
pl: Rozmiar papieru

note: data & header font selection
en: Fonts
pl: Czcionki

en: _Data font:
pl: Czcionka _danych:

en: Data font
pl: Czcionka danych

en: Select the data font
pl: Wybór czcionki danych

en: Header fo_nt:
pl: Czcionka _nagłówka:

en: Header font
pl: Czcionka nagłówka

en: Select the header font
pl: Wybór czcionki nagłówka

en: _Print shaded box over:
pl: _Drukowanie przyciemnionego prostokąta co:

en: Box size
pl: Rozmiar prostokąta

en: Select size of box (in number of lines)
pl: Wybór rozmiar prostokąta (w wierszach)

en: lines (0 for no box)
pl: wierszy („0” wyłącza przyciemnianie)

en: Printing
pl: Drukowanie

en: There was an error displaying help: 
    %s
pl: Wystąpił błąd podczas wyświetlania pomocy: 
    %s

en: Can not open desired font!
pl: Nie można otworzyć żądanej czcionki.

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
pl: Ciąg formatu przesunięcia zawiera nieprawidłowe specyfikatory.
    Dozwolone są tylko „x”, „X”, „p”, „P”, „d” i „o”.

en: Page: %i/%i
pl: Strona: %i/%i

en: hex data
pl: danych szesnastkowych

en: ASCII data
pl: danych ASCII

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Niniejszy program jest wolnym oprogramowaniem; można go rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania (Free Software Foundation) — według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
pl: Niniejszy program rozpowszechniany jest z nadzieją, iż będzie on użyteczny — jednak BEZ JAKIEJKOLWIEK GWARANCJI, nawet domyślnej gwarancji PRZYDATNOŚCI HANDLOWEJ albo PRZYDATNOŚCI DO OKREŚLONYCH ZASTOSOWAŃ. W celu uzyskania bliższych informacji należy zapoznać się z Powszechną Licencją Publiczną GNU.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
pl: Z pewnością wraz z niniejszym programem dostarczono także egzemplarz Powszechnej Licencji Publicznej GNU (GNU General Public License); jeśli nie — proszę napisać do Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
pl: Copyright © %Id-%Id Autorzy programu GHex

en: A binary file editor
pl: Edytor plików binarnych

en: About GHex
pl: O programie GHex

en: GHex Website
pl: Witryna programu GHex

en: Select a file to open
pl: Wybór pliku do otwarcia

en: Loaded file %s
pl: Wczytano plik %s

en: Can not open file!
pl: Nie można otworzyć pliku.

en: Select path and file name for the HTML source
pl: Wybór ścieżki i nazwy pliku dla źródła HTML

en: You need to specify a base name for the HTML files.
pl: Należy podać podstawową nazwę dla plików HTML.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
pl: Brak uprawnień do zapisu w wybranej ścieżce.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
pl: Zapisanie w formacie HTML spowoduje zastąpienie części plików.
    Kontynuować?

en: Really revert file %s?
pl: Na pewno przywrócić plik %s?

en: Reverted buffer from file %s
pl: Przywrócono bufor z pliku %s
