ghex master - en to sl_SI translation catalogue (235 entries)

en: GNOME Hex Editor
sl_SI: Urejevalnik šestnajstiških datotek

en: Inspect and edit binary files
sl_SI: Pregled in urejanje dvojiških datotek

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
sl_SI: GHex je urejevalnik šestnajstiškega zapisa datotek za namizje GNOME

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. A useful tool for working with raw data.
sl_SI: Program GHex omogoča nalaganje surovih podatkov dvojiških datotek in možnost urejanja v šestnajstiškem urejevalniku. Pogled je razdeljen na dva stolpca, šestnajtiški zapis v enem in običajni ASCII v drugem. Program je uporabno orodje za urejanje kodiranega zapisa.

en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

en: Hex Editor
sl_SI: Urejevalnik šestnajstiških datotek

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
sl_SI: razhroščevanje;binarni;osmiški;urejevalnik;

en: Hex
sl_SI: Šestnajstiško

en: Decimal
sl_SI: Desetiško

en: Octal
sl_SI: Osmiško

en: Binary
sl_SI: Dvojiško

en: Character table
sl_SI: Razpredelnica znakov

en: Base Converter
sl_SI: Pretvornik številske osnove

note: entries
en: _Binary:
sl_SI: _Dvojiško:

en: _Octal:
sl_SI: _Osmiško:

en: _Decimal:
sl_SI: _Desetiško:

en: _Hex:
sl_SI: _Šestnajstiško:

en: _ASCII:
sl_SI: _ASCII

note: get cursor button
en: _Get cursor value
sl_SI: _Pridobi vrednost pod kazalko

en: Get cursor value
sl_SI: _Pridobi vrednost pod kazalko

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
sl_SI: Pridobi vrednost pod kazalko v dvojiškem, osmiškem, desetiškem in šestnajstiškem sistemu ter kot ASCII niz

en: ERROR
sl_SI: NAPAKA

en: GHex (%s): Find Data
sl_SI: GHex (%s): iskanje niza

en: Find String
sl_SI: Iskani niz

en: Find _Next
sl_SI: Najdi _naslednje

en: Find _Previous
sl_SI: Najdi _predhodno

en: Find Data
sl_SI: Najdi niz

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
sl_SI: Vnos iskanega niza v šestnajstiški ali ASCII obliki

en: Find Next
sl_SI: Najdi naslednje

en: Finds the next occurrence of the search string
sl_SI: Najde naslednji primer iskanega niza

en: Find previous
sl_SI: Najdi predhodno

en: Finds the previous occurrence of the search string
sl_SI: Najde predhodni primer iskanega niza

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Closes find data window
sl_SI: Zapre pogovorno okno iskanja

en: GHex (%s): Find Data: Add search
sl_SI: GHex (%s): iskanje: dodaj niz

en: Add
sl_SI: Dodaj

en: Search String
sl_SI: Iskani niz

en: Highlight Colour
sl_SI: Barva poudarjanja

en: _Add New
sl_SI: _Dodaj novo

en: _Remove Selected
sl_SI: _Odstrani niz

en: Close
sl_SI: Zapri

en: Closes advanced find window
sl_SI: Zapre pogovorno okno naprednega iskanja

en: GHex (%s): Find & Replace Data
sl_SI: GHex (%s): iskanje in zamenjava nizov

en: Replace With
sl_SI: Zamenjaj z

en: Find _next
sl_SI: Najdi _naslednje

en: _Replace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Replace _All
sl_SI: Zamenjaj _vse

en: Replace Data
sl_SI: Zamenjaj podatke

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
sl_SI: Vnos novega niza v šestnajstiški ali ASCII obliki za zamenjavo

en: Find next
sl_SI: Najdi naslednje

en: Replace
sl_SI: Zamenjaj

en: Replaces the search string with the replace string
sl_SI: Zamenja iskani niz z drugim nizom

en: Replace All
sl_SI: Zamenjaj vse

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
sl_SI: Zamenja vse primere iskanega niza z drugim nizom

en: Closes find and replace data window
sl_SI: Zapre pogovorno okno zamenjave

en: GHex (%s): Jump To Byte
sl_SI: GHex (%s): skoči na bit

en: Jump to byte
sl_SI: Skoči na bit

en: Enter the byte to jump to
sl_SI: Vnos bita za skok

en: OK
sl_SI: V redu

en: Jumps to the specified byte
sl_SI: Skoči na določen bit

en: Closes jump to byte window
sl_SI: Zapre pogovorno okno skoka na bit

en: There is no active document to search!
sl_SI: Ni dejavne datoteke za iskanje!

en: There is no string to search for!
sl_SI: Ni določenega niza za iskanje!

en: End Of File reached
sl_SI: Dosežen je konec datoteke

en: String was not found!
sl_SI: Niza ni mogoče najti!

en: Beginning Of File reached
sl_SI: Dosežen je začetek datoteke

en: There is no active document to move the cursor in!
sl_SI: Ni dejavnega dokumenta v katerem naj bi se premaknila kazalka!

en: No offset has been specified!
sl_SI: Ni določen odmik!

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
sl_SI: Določen zamik je izven meja datoteke!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
sl_SI: Ni mogoče premakniti kazalke za konec datoteke!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
sl_SI: Odmik je dovoljeno podati kot:
      - pozitivno desetiško število,
      - šestnajstiško število, začeto z '0x', ali 
      - število začeto s '+' ali z '-' in nato relativno vrednost odmika

en: There is no active buffer to replace data in!
sl_SI: Ni dejavnega medpomnilnika za zamenjavo podatkov!

en: End Of File reached!
sl_SI: Dosežen je konec datoteke

en: There is no active document to replace data in!
sl_SI: Ni dejavnega dokumenta za zamenjavo podatkov!

en: No occurrences were found.
sl_SI: Niza ni mogoče najti.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
sl_SI[0]: Zamenjanih je %d nizov.
sl_SI[1]: Zamenjan je %d niz.
sl_SI[2]: Zamenjana sta %d niza.
sl_SI[3]: Zamenjani so %d nizi.

en: No string to search for!
sl_SI: Ni določenega niza za iskanje!

en: Can not open URI:
    %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti naslova URI:
    %s

en: Can not open file:
    %s
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke URI:
    %s

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: _View
sl_SI: _Pogled

en: _Group Data As
sl_SI: _Združi podatke kot

note: View submenu
en: _Windows
sl_SI: _Okna

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

note: File menu
en: _Open...
sl_SI: _Odpri ...

en: Open a file
sl_SI: Odpri datoteko

en: _Save
sl_SI: _Shrani

en: Save the current file
sl_SI: Shrani trenutno datoteko

en: Save _As...
sl_SI: S_hrani kot ...

en: Save the current file with a different name
sl_SI: Shrani trenutno datoteko z drugim imenom

en: Save As _HTML...
sl_SI: Shrani kot H_TML ...

en: Export data to HTML source
sl_SI: Shrani datoteko kot HTML

en: _Revert
sl_SI: _Povrni

en: Revert to a saved version of the file
sl_SI: Povrni na shranjeno različico datoteke

en: _Print
sl_SI: _Natisni

en: Print the current file
sl_SI: Natisni trenutno datoteko

en: Print Previe_w...
sl_SI: _Predogled tiskanja ...

en: Preview printed data
sl_SI: Predogled natisnjenih podatkov

en: _Close
sl_SI: _Zapri

en: Close the current file
sl_SI: Zapri trenutno datoteko

en: E_xit
sl_SI: _Končaj

en: Exit the program
sl_SI: Končaj program

note: Edit menu
en: _Undo
sl_SI: _Razveljavi

en: Undo the last action
sl_SI: Razveljavi zadnje dejanje

en: _Redo
sl_SI: _Ponovno uveljavi

en: Redo the undone action
sl_SI: Ponovno uveljavi razveljavljeno dejanje

en: _Copy
sl_SI: _Kopiraj

en: Copy selection to clipboard
sl_SI: Kopiraj izbrano na odložišče

en: Cu_t
sl_SI: _Izreži

en: Cut selection
sl_SI: Izreži izbor

en: Pa_ste
sl_SI: _Prilepi

en: Paste data from clipboard
sl_SI: Prilepi podatke iz odložišča

en: _Find
sl_SI: _Poišči

en: Search for a string
sl_SI: Poišči niz

en: _Advanced Find
sl_SI: Napre_dno iskanje

en: Advanced Find
sl_SI: Napredno iskanje

en: R_eplace
sl_SI: _Zamenjaj

en: Replace a string
sl_SI: Zamenjaj niz

en: _Goto Byte...
sl_SI: Skoči na _bit ...

en: Jump to a certain position
sl_SI: Skoči na določeno mesto

en: _Preferences
sl_SI: _Možnosti

en: Configure the application
sl_SI: Nastavitve programa

note: View menu
en: _Add View
sl_SI: _Dodaj pogled

en: Add a new view to the buffer
sl_SI: Dodaj nov pogled v medpomnilnik

en: _Remove View
sl_SI: _Zapri pogled

en: Remove the current view of the buffer
sl_SI: Odstrani trenutni pogled medpomnilnika

note: Help menu
en: _Contents
sl_SI: _Vsebina

en: Help on this application
sl_SI: Pomoč za delo s programom

en: _About
sl_SI: _O programu...

en: About this application
sl_SI: O programu

note: Edit menu
en: _Insert Mode
sl_SI: Način _vstavljanja

en: Insert/overwrite data
sl_SI: Vstavi/Prepiši podatke

note: Windows menu
en: Character _Table
sl_SI: _Razpredelnica znakov

en: Show the character table
sl_SI: Pokaži razpredelnico znakov

en: _Base Converter
sl_SI: _Pretvornik številske osnove

en: Open base conversion dialog
sl_SI: Odpri pretvornik

en: Type Conversion _Dialog
sl_SI: Pogovorno okno _pretvornika

en: Show the type conversion dialog in the edit window
sl_SI: Pokaži pogovorno okno pretvornika v oknu urejevalnika

en: _Bytes
sl_SI: _Biti

en: Group data by 8 bits
sl_SI: Združi podatke kot 8 bitne zveze

en: _Words
sl_SI: _Besede

en: Group data by 16 bits
sl_SI: Združi podatke kot 16 bitne zveze

en: _Longwords
sl_SI: _Dolge besede

en: Group data by 32 bits
sl_SI: Združi podatke kot 32 bitne zveze

en: Offset: %s
sl_SI: Odmik: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
sl_SI: ; %s bitov od %s do %s izbranih

en: Activate file %s
sl_SI: Uporabi datoteko %s

en: Select a file to save buffer as
sl_SI: Izbor datoteke za shranjevanje medpomnilnika

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
sl_SI: Datoteka %s obstaja.
    Ali jo želite prepisati?

en: Saved buffer to file %s
sl_SI: Medpomnilnik je shranjen v datoteko %s

en: Error saving file!
sl_SI: Napaka med shranjevanjem datoteke!

en: Can't open file for writing!
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke za pisanje!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
sl_SI: Datoteka %s je bila spremenjena.
    Ali želite shraniti spremembe?

en: Do_n't save
sl_SI: _Ne shrani

en: You don't have the permissions to save the file!
sl_SI: Ni ustreznih pravic za shranjevanje datoteke!

en: An error occurred while saving file!
sl_SI: Prišlo je do napake med shranjevanjem datoteke!

en: Signed 8 bit:
sl_SI: Podpisano 8-bitno:

en: Unsigned 8 bit:
sl_SI: Nepodpisano 8-bitno:

en: Signed 16 bit:
sl_SI: Podpisano 16-bitno:

en: Unsigned 16 bit:
sl_SI: Nepodpisano 16-bitno:

en: Signed 32 bit:
sl_SI: Podpisano 32-bitno:

en: Unsigned 32 bit:
sl_SI: Nepodpisano 32-bitno:

en: Signed 64 bit:
sl_SI: Podpisano 64 bitno:

en: Unsigned 64 bit:
sl_SI: Nepodpisano 64 bitno:

en: Float 32 bit:
sl_SI: Plavajoče 32-bitno:

en: Float 64 bit:
sl_SI: Plavajoče 64-bitno:

en: Hexadecimal:
sl_SI: Šestnajstiško:

en: Octal:
sl_SI: Osmiško:

en: Binary:
sl_SI: Dvojiško:

en: Show little endian decoding
sl_SI: Pokaži kodiranje little endian

en: Show unsigned and float as hexadecimal
sl_SI: Šestnajstiški prikaz nepodpisanih števil in plavajoče vejice

en: Stream Length:
sl_SI: Dolžina podatka:

en: FIXME: no conversion function
sl_SI: POPRAVI: ni funkcije za pretvorbo

en: New document
sl_SI: Nov dokument

en: Page
sl_SI: Stran

en: Hex dump generated by
sl_SI: Šestnajstiški izpis je ustvaril

en: Saving to HTML...
sl_SI: Shranjevanje kot HTML ...

en: Previous page
sl_SI: Predhodna stran

en: Next page
sl_SI: Naslednja stran

en: X geometry specification (see "X" man page).
sl_SI: Določilo geometrije okna (glej stran z navodili "X").

en: GEOMETRY
sl_SI: Geometrija

en: FILES
sl_SI: Datoteke

en: - GTK+ binary editor
sl_SI: - GTK+ urejevalnik dvojiških datotek

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
sl_SI: %s
    Zaženite '%s --help' za podroben pregled celotnega seznama možnosti ukazne vrstice.

en: Invalid geometry string "%s"
sl_SI: Neveljaven geometrijski niz "%s"

en: GHex Preferences
sl_SI: Možnosti GHex

en: _Maximum number of undo levels:
sl_SI: _Največje število razveljavitev

en: Undo levels
sl_SI: Ravni razveljavitve

en: Select maximum number of undo levels
sl_SI: Izbor največjega števila razveljavitev

en: _Show cursor offset in statusbar as:
sl_SI: _Pokaži odmik kazalke v vrstici stanja kot:

en: Hexadecimal
sl_SI: Šestnajstiško

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Enter the cursor offset format
sl_SI: Vnos zapisa za odmik kazalke

en: Select the cursor offset format
sl_SI: Izbor zapisa za odmik kazalke

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
sl_SI: Pokaži _stolpec odmikov

en: Editing
sl_SI: Urejanje

note: display font
en: Font
sl_SI: Pisava

note: default group type
en: Default Group Type
sl_SI: Privzeta vrsta skupine

en: Display
sl_SI: Pokaži

note: paper selection
en: Paper size
sl_SI: Velikost papirja

note: data & header font selection
en: Fonts
sl_SI: Pisave

en: _Data font:
sl_SI: Pisava _podatkov

en: Data font
sl_SI: Pisava podatkov

en: Select the data font
sl_SI: Izbor pisave podatkov

en: Header fo_nt:
sl_SI: Pisava _glave:

en: Header font
sl_SI: Pisava glave

en: Select the header font
sl_SI: Izbor pisave glave

en: _Print shaded box over:
sl_SI: _Natisni senčenje preko:

en: Box size
sl_SI: Velikost polja

en: Select size of box (in number of lines)
sl_SI: Izbor velikosti polja (v številu vrstic)

en: lines (0 for no box)
sl_SI: vrstic (0 za brez polja)

en: Printing
sl_SI: Tiskanje

en: There was an error displaying help: 
    %s
sl_SI: Prišlo je do napake med prikazovanjem pomoči: 
    %s

en: Can not open desired font!
sl_SI: Ni mogoče odpreti želene pisave!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
sl_SI: Zapis odmika vsebuje nedovoljena določila.
    Uporabiti je mogoče le 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' in 'o'!

en: Page: %i/%i
sl_SI: Stran: %i/%i

en: hex data
sl_SI: šestnajstiški niz

en: ASCII data
sl_SI: ASCII niz

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
sl_SI: Program je prosti program. Lahko ga razširjate in/ali spreminjate pod pogoji Splošnega javnega dovoljenja GNU (GPL) kot jo je objavila organizacija Free Software Foundation; bodisi pod različico 2 ali (po vašem mnenju) katerokoli kasnejšo različico.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
sl_SI: Ta program je na voljo v upanju, da bo uporaben, vendar je BREZ VSAKRŠNEGA JAMSTVA; tudi brez jamstva o USTREZNOSTI ZA PRODAJO ali PRIMERNOSTI ZA UPORABO. Za več podrobnosti si oglejte besedilo splošnega javnega dovoljenja (GNU GPL).

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
sl_SI: S programom bi morali dobiti tudi kopijo Splošnega Javnega dovoljenja (GNU General Public License); v primeru, da je niste, stopite v stik s Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
sl_SI: Avtorske pravice © %Id–%Id Avtorji programa GHex

en: A binary file editor
sl_SI: Urejevalnik dvojiških datotek

en: About GHex
sl_SI: O programu

en: GHex Website
sl_SI: Spletišče GHex

en: Select a file to open
sl_SI: Izbor datoteke za odpiranje

en: Loaded file %s
sl_SI: Naložena datoteka %s

en: Can not open file!
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke!

en: Select path and file name for the HTML source
sl_SI: Izbor imenika in datoteke za vir HTML

en: You need to specify a base name for the HTML files.
sl_SI: Izbrati je treba osnovno ime za datoteke HTML

en: You don't have the permission to write to the selected path.
sl_SI: Ni ustreznih dovoljenj za pisanje v izbrano mapo.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
sl_SI: S shranjevanjem v zapisu HTML bodo prepisane nekatere datoteke.
    Ali želite nadaljevati?

en: Really revert file %s?
sl_SI: Ali naj se povrne vsebina datoteke %s?

en: Reverted buffer from file %s
sl_SI: Povrnjen medpomnilnik iz datoteke %s
