glib - en to tr translation catalogue (232 entries)

en: GNOME Hex Editor
tr: GNOME Onaltılık Düzenleyici

en: Inspect and edit binary files
tr: İkilik dosyaları inceleyin ve düzenleyin

en: GHex is a hex editor for the GNOME desktop.
tr: GHex, GNOME masaüstü için onaltılık düzenleyicidir.

en: GHex can load raw data from binary files and display them for editing in the traditional hex editor view. The display is split in two columns, with hexadecimal values in one column and the ASCII representation in the other. A useful tool for working with raw data.
tr: GHex ham verileri ikili dosyalardan yükleyebilir ve bunları geleneksel onaltılık düzenleyici görünümünde düzenlemek için görüntüleyebilir. Ekran, bir sütunda onaltılık değer ve diğerinde ASCII gösterimi ile iki sütuna bölünmüştür. Ham verilerle çalışmak için yararlı bir araçtır.

en: The GNOME Project
tr: GNOME Projesi

en: Hex Editor
tr: Onaltılık Düzenliyici

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon! Here, 'binary' means a binary file (not the base-2 numeric system).
en: binary;debug;
tr: ikilik;ikili;hata ayıklama;

en: Hex
tr: Onaltılık

en: Decimal
tr: Ondalık

en: Octal
tr: Sekizlik

en: Binary
tr: İkilik

en: Character table
tr: Karakter tablosu

en: Base Converter
tr: Taban Çevirici

note: entries
en: _Binary:
tr: İ_kilik:

en: _Octal:
tr: _Sekizlik:

en: _Decimal:
tr: _Ondalık:

en: _Hex:
tr: Onal_tılık:

note: get cursor button
en: _Get cursor value
tr: _İmleç değerlerini al

en: Get cursor value
tr: İmleç değerlerini al

en: Gets the value at cursor in binary, octal, decimal, hex and ASCII
tr: İmleçteki ikilik, ondalık, sekizlik, onaltılık ve ASCII değerleri alır

en: ERROR
tr: HATA

en: GHex (%s): Find Data
tr: GHex (%s): Veri Bul

en: Find String
tr: Dizgi Bul

en: Find _Next
tr: So_nrakini Bul

en: Find _Previous
tr: _Öncekini Bul

en: Find Data
tr: Veri Bul

en: Enter the hex data or ASCII data to search for
tr: Aranılacak onaltılık veya ASCII verisini giriniz

en: Find Next
tr: Sonrakini Bul

en: Finds the next occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin bir sonraki belirdiği yeri bulur

en: Find previous
tr: Öncekini bul

en: Finds the previous occurrence of the search string
tr: Arama dizgisinin bir önceki belirdiği yeri bulur

en: Cancel
tr: İptal

en: Closes find data window
tr: Veri bul penceresini kapatır

en: GHex (%s): Find Data: Add search
tr: GHex (%s): Veri bul: Arama ekle

en: Add
tr: Ekle

en: Search String
tr: Arama Dizgisi

en: Highlight Colour
tr: Vurgu Rengi

en: _Add New
tr: _Yeni Ekle

en: _Remove Selected
tr: Seçilileri _Kaldır

en: Close
tr: Kapat

en: Closes advanced find window
tr: Gelişmiş veri bul penceresini kapatır

en: GHex (%s): Find & Replace Data
tr: GHex (%s): Veriyi Bul ve Değiştir

en: Replace With
tr: İle Değiştir

en: Find _next
tr: Sonraki_ni bul

en: _Replace
tr: Değişti_r

en: Replace _All
tr: _Tümünü Değiştir

en: Replace Data
tr: Veriyi Değiştir

en: Enter the hex data or ASCII data to replace with
tr: Değiştirilecek onaltılık veya ASCII veriyi girin

en: Find next
tr: Sonrakini bul

en: Replace
tr: Değiştir

en: Replaces the search string with the replace string
tr: Bulunan dizgileri verilen değerle değişitirir

en: Replace All
tr: Tümünü Değiştir

en: Replaces all occurrences of the search string with the replace string
tr: Arama dizgisinin her belirimini değiştirme dizgisi ile değiştirir

en: Closes find and replace data window
tr: Bul ve değişr penceresini kapatır

en: GHex (%s): Jump To Byte
tr: GHex (%s): Bayt'a Git

en: Jump to byte
tr: Bayt'a Git

en: Enter the byte to jump to
tr: Gidilecek baytı giriniz

en: OK
tr: TAMAM

en: Jumps to the specified byte
tr: Belirtilen bayt'a gider

en: Closes jump to byte window
tr: Bayt'a git penceresini kapatır

en: There is no active document to search!
tr: Aranılacak bir etkin belge yok!

en: There is no string to search for!
tr: Aranılacak bir dizgi yok!

en: End Of File reached
tr: Dosya sonuna ulaşıldı

en: String was not found!
tr: Dizgi bulunamadı!

en: Beginning Of File reached
tr: Dosya başına ulaşıldı

en: There is no active document to move the cursor in!
tr: İmleci taşımak için etkin belge yok!

en: No offset has been specified!
tr: Ofset tanımlanmamış!

en: The specified offset is beyond the  file boundaries!
tr: Belirtilen ofset dosya sınırlarının dışında!

en: Can not position cursor beyond the End Of File!
tr: İmleç dosya sonundan ileri konumlandırılamaz!

en: You may only give the offset as:
      - a positive decimal number, or
      - a hex number, beginning with '0x', or
      - a '+' or '-' sign, followed by a relative offset
tr: Ofseti yalnızca:
      - pozitif bir onluk sayı olarak veya
      - '0x' ile başlayan onaltılık bir sayı olarak ya da
      - '+' veya '-' işareti ve ardından gelen göreli ofset değeri olarak girebilirsiniz.

en: There is no active buffer to replace data in!
tr: Veriyi değiştirmek için etkin bir tampon yok!

en: End Of File reached!
tr: Dosya sonuna ulaşıldı!

en: There is no active document to replace data in!
tr: Veri değiştirmek için etkin belge yok!

en: No occurrences were found.
tr: Hiçbir belirimi bulunamadı.

en: Replaced %d occurrence. | Replaced %d occurrences.
tr[0]: %d belirim değiştirildi.

en: No string to search for!
tr: Arama yapmak için dizgi yok !

en: Can not open URI:
    %s
tr: URI açılamıyor:
    %s

en: Can not open file:
    %s
tr: Dosya açılamıyor:
    %s

en: _File
tr: _Dosya

en: _Edit
tr: Dü_zenle

en: _View
tr: G_örünüm

en: _Group Data As
tr: _Veriyi Farklı Adla Kümele

note: View submenu
en: _Windows
tr: _Pencereler

en: _Help
tr: _Yardım

note: File menu
en: _Open...
tr: _Aç...

en: Open a file
tr: Dosya aç

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Save the current file
tr: Geçerli dosyayı kaydet

en: Save _As...
tr: _Farklı Kaydet...

en: Save the current file with a different name
tr: Geçerli dosyayı farklı bir ad ile kaydet

en: Save As _HTML...
tr: _HTML Olarak Kaydet...

en: Export data to HTML source
tr: Veriyi HTML kaynağına aktar

en: _Revert
tr: _Geri Dön

en: Revert to a saved version of the file
tr: Dosyanın kaydedilmiş bir sürümüne geri döner

en: _Print
tr: Yaz_dır

en: Print the current file
tr: Geçerli dosyayı yazdır

en: Print Previe_w...
tr: Baskı Ön_izleme...

en: Preview printed data
tr: Yazılan veriyi göster

en: _Close
tr: _Kapat

en: Close the current file
tr: Etkin dosyayı kapat

en: E_xit
tr: Çı_kış

en: Exit the program
tr: Programdan çık

note: Edit menu
en: _Undo
tr: Geri _Al

en: Undo the last action
tr: Son işlemi geri al

en: _Redo
tr: _Yeniden Yap

en: Redo the undone action
tr: Geri alınmış işlemi yeniden yap

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Copy selection to clipboard
tr: Seçimi panoya kopyala

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: Cut selection
tr: Seçimi kes

en: Pa_ste
tr: Ya_pıştır

en: Paste data from clipboard
tr: Veriyi panodan yapıştır

en: _Find
tr: _Bul

en: Search for a string
tr: Bir dizgiyi ara

en: _Advanced Find
tr: _Gelişmiş Arama

en: Advanced Find
tr: Gelişmiş Arama

en: R_eplace
tr: Değişti_r

en: Replace a string
tr: Bir dizgiyi değiştir

en: _Goto Byte...
tr: Bayta _Git...

en: Jump to a certain position
tr: Belirli bir konuma gider

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: Configure the application
tr: Uygulamayı yapılandır

note: View menu
en: _Add View
tr: Görü_nüm Ekle

en: Add a new view to the buffer
tr: Tampona yeni bir görünüm ekle

en: _Remove View
tr: Görünümü _Kaldır

en: Remove the current view of the buffer
tr: Geçerli görüntüyü tampondan sil

note: Help menu
en: _Contents
tr: _İçerik

en: Help on this application
tr: Bu uygulama konusunda yardım görüntüle

en: _About
tr: _Hakkında

en: About this application
tr: Bu uygulama hakkında

note: Edit menu
en: _Insert Mode
tr: A_raya Yazma Kipi

en: Insert/overwrite data
tr: Veriyi araya ekle/üzerine yaz

note: Windows menu
en: Character _Table
tr: Karakter _Tablosu

en: Show the character table
tr: Karakter tablosunu göster

en: _Base Converter
tr: _Taban Dönüştürücü

en: Open base conversion dialog
tr: Taban çevrim penceresini aç

en: Type Conversion _Dialog
tr: Tür Çevrim _Penceresi

en: Show the type conversion dialog in the edit window
tr: Düzenleme penceresindeki tür çevrim penceresini görüntüle

en: _Bytes
tr: _Bayt

en: Group data by 8 bits
tr: Verileri 8 bitlik olarak kümele

en: _Words
tr: S_özcük

en: Group data by 16 bits
tr: Verileri 16 bitlik olarak kümele

en: _Longwords
tr: _Uzun Sözcük

en: Group data by 32 bits
tr: Verileri 32 bitlik olarak kümele

en: Offset: %s
tr: Ofset: %s

en: ; %s bytes from %s to %s selected
tr: ; %s bayt seçildi, %s konumundan %s konumuna kadar

en: Activate file %s
tr: %s dosyasını etkinleştir

en: Select a file to save buffer as
tr: Tampondaki dosyayı saklamak için bir dosya seçiniz

en: File %s exists.
    Do you want to overwrite it?
tr: %s dosyası zaten var
    Üzerine yazmak ister misiniz?

en: Saved buffer to file %s
tr: Tampon %s adlı dosyaya kaydedildi

en: Error saving file!
tr: Dosya kayıt edilirken hata oluştu!

en: Can't open file for writing!
tr: Dosya yazmak için açılamıyor!

en: File %s has changed since last save.
    Do you want to save changes?
tr: %s dosyasında değişiklik yapıldı.
    Değişiklikleri kaydetmek ister misiniz?

en: Do_n't save
tr: Kaydet_me

en: You don't have the permissions to save the file!
tr: Dosyayı kaydetmek için yetkiniz yok!

en: An error occurred while saving file!
tr: Dosya kaydedilirken hata oluştu!

en: Signed 8 bit:
tr: İşaretli 8 bit:

en: Unsigned 8 bit:
tr: İşaretsiz 8 bit:

en: Signed 16 bit:
tr: İşaretli 16 bit:

en: Unsigned 16 bit:
tr: İşaretsiz 16 bit:

en: Signed 32 bit:
tr: İşaretli 32 bit:

en: Unsigned 32 bit:
tr: İşaretsiz 32 bit:

en: Signed 64 bit:
tr: İşaretli 64 bit:

en: Unsigned 64 bit:
tr: İşaretsiz 64 bit:

en: Hexadecimal:
tr: Onaltılık:

en: Octal:
tr: Sekizlik:

en: Binary:
tr: İkilik:

en: Show little endian decoding
tr: Küçük endian kodlamasını göster

en: Show unsigned and float as hexadecimal
tr: İşaretsiz ve ondalık değerleri onaltılık olarak göster

en: Stream Length:
tr: Akım Uzunluğu:

en: FIXME: no conversion function
tr: BENİ DÜZELT: çevrim işlevi yok

en: New document
tr: Yeni belge

en: Page
tr: Sayfa

en: Hex dump generated by
tr: Onaltılık baskıyı yaratan

en: Saving to HTML...
tr: HTML Olarak Kaydediliyor...

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: X geometry specification (see "X" man page).
tr: X geometri özelleştirmesi ("X" kılavuz sayfalarına bakın).

en: GEOMETRY
tr: GEOMETRİ

en: FILES
tr: DOSYALAR

en: - GTK+ binary editor
tr: - GTK+ ikilik düzenleyicisi

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
tr: %s
    Tüm var olan komut satırı seçeneklerinin listesini görmek için '%s --help' çalıştırın.

en: Invalid geometry string "%s"
tr: Uygun olmayan geometri dizgisi "%s"

en: GHex Preferences
tr: GHex Tercihleri

en: _Maximum number of undo levels:
tr: _Azami geri alma düzeyi:

en: Undo levels
tr: Geri alma düzeyleri

en: Select maximum number of undo levels
tr: Geri alma işlemi için azami düzeyi seçiniz

en: _Show cursor offset in statusbar as:
tr: İmleç ofsetinin durum çubuğu gö_sterimi:

en: Hexadecimal
tr: Onaltılık

en: Custom
tr: Özel

en: Enter the cursor offset format
tr: İmleç ofset biçimini giriniz

en: Select the cursor offset format
tr: İmleç ofset biçimini seçiniz

note: show offsets check button
en: Sh_ow offsets column
tr: Ofset sütununu g_öster

en: Editing
tr: Düzenleniyor

note: display font
en: Font
tr: Yazı Tipi

note: default group type
en: Default Group Type
tr: Öntanımlı Küme Türü

en: Display
tr: Görüntüle

note: paper selection
en: Paper size
tr: Kağıt boyutu

note: data & header font selection
en: Fonts
tr: Yazı tipleri

en: _Data font:
tr: _Veri yazı tipi:

en: Data font
tr: Veri yazı tipi

en: Select the data font
tr: Veri yazı tipini seç

en: Header fo_nt:
tr: Başlık _yazı tipi:

en: Header font
tr: Başlık yazı tipi

en: Select the header font
tr: Başlık yazı tipi seç

en: _Print shaded box over:
tr: G_ölgeli kutuyu üstüne bastır:

en: Box size
tr: Kutu boyutu

en: Select size of box (in number of lines)
tr: Kutu boyutunu giriniz (satır sayısı olarak)

en: lines (0 for no box)
tr: satır (kutu yoksa 0'ı kullanın)

en: Printing
tr: Yazdırılıyor

en: There was an error displaying help: 
    %s
tr: Yardım gösterilirken hata oluştu: 
    %s

en: Can not open desired font!
tr: İstenen yazı tipi dosyası açılamadı!

en: The offset format string contains invalid format specifier.
    Only 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' and 'o' are allowed.
tr: Ofset biçim dizgisi kabul edilmeyen biçimde belirleyici içeriyor.
    İzin verilenler yalnızca 'x', 'X', 'p', 'P', 'd' ve 'o'.

en: Page: %i/%i
tr: Sayfa: %i/%i

en: hex data
tr: onaltılık veri

en: ASCII data
tr: ASCII veri

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
tr: Bu program bir özgür yazılmdır; Özgür Yazılım Vakfı tarafından yayınlanan GNU Genel Kamu Lisansı'nın 2. sürümü ya da (tercihinize bağlı olarak) sonraki sürümleri koşulları altında yeniden dağıtabilir ve/veya değiştirebilirsiniz.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
tr: Bu program, faydalı olacağı umut edilerek dağıtılmaktadır, fakat HİÇBİR GARANTİSİ YOKTUR; hatta ÜRÜN DEĞERİ ya da BİR AMACA UYGUNLUK gibi garantiler de vermez.  Ayrıntılar için lütfen GNU Genel Kamu Lisansı'na bakınız.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA
tr: Bu program ile birlikte GNU Genel Kamu Lisansının bir kopyasını almış olmalısınız; eğer almadıysanız, Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301  USA adresine yazın.

note: Translators: these two strings here indicate the copyright time span, e.g. 1998-2018.
en: Copyright © %Id–%Id The GHex authors
tr: Telif Hakkı © %Id–%Id GHex geliştiricileri

en: A binary file editor
tr: İkilik dosya düzenleyici

en: About GHex
tr: GHex Hakkında

en: GHex Website
tr: GHex Web Sitesi

en: Select a file to open
tr: Açılacak dosyayı seçiniz

en: Loaded file %s
tr: %s dosyası yüklendi

en: Can not open file!
tr: Dosya açılamıyor!

en: Select path and file name for the HTML source
tr: HTML kaynak kodu için dosya yolunu ve adını seçiniz

en: You need to specify a base name for the HTML files.
tr: HTML dosyası için temel bir ad belirtmeniz gerekmektedir.

en: You don't have the permission to write to the selected path.
tr: Seçilen yola yazma izniniz yok.

en: Saving to HTML will overwrite some files.
    Do you want to proceed?
tr: HTML olarak kaydederken bazı dosyaların üzerine yazılacak.
    Devam etmek istiyor musunuz?

en: Really revert file %s?
tr: %s adlı dosyaya geri dönülsün mü?

en: Reverted buffer from file %s
tr: %s dosyasından tampona geri dönüldü
