GnuCash $ - en to brx translation catalogue (3617 entries)

en: Start of this year
brx: बे बोसोर जागायनाय

en: First day of the current calendar year.
brx: दानि केलेन्दार बोसोरनि गिबि सान।

en: End of this year
brx: बे बोसोर जोबनाय

en: Last day of the current calendar year.
brx: दानि केलेन्दार बोसोरनि जोबथा सान।

en: Start of previous year
brx: आवगयनि बोसोर जागायनाय

en: First day of the previous calendar year.
brx: आगोलनि केलेन्दार बोसोरनि गिबि सान।

en: End of previous year
brx: आवगयनि बोसोर जोबनाय

en: Last day of the previous calendar year.
brx: आगोलनि केलेन्दार बोसोरनि जोबथा सान।

en: Start of accounting period
brx: हिसाब खालामनाय सम जागायनाय

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
brx: मुलुगनां पसन्दआव फजनाय बादि, एकाउन्टिं समफारिनि गिबि सान।

en: End of accounting period
brx: हिसाब खालामनाय सम जोबनाय

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
brx: मुलुगनां पसन्दआव फजनाय बादि, एकाउन्टिं समफारिनि जोबथा सान।

en: Start of this month
brx: बे दान जागायनाय

en: First day of the current month.
brx: दानि दाननि गिबि सान।

en: End of this month
brx: बे दान जोबनाय

en: Last day of the current month.
brx: दानि दाननि जोबथा सान।

en: Start of previous month
brx: आवगयनि दान जागायनाय

en: First day of the previous month.
brx: आगोलनि दाननि गिबि सान।

en: End of previous month
brx: आवगयनि दान जोबनाय

en: Last day of previous month.
brx: आगोलनि दाननि जोबथा सान।

en: Start of current quarter
brx: दानि दानथामनि जागायनाय

en: First day of the current quarterly accounting period.
brx: दानि दानथामारि एकाउन्टिं समफारिनि गिबि सान।

en: End of current quarter
brx: दानि दानथामनि जोबथा

en: Last day of the current quarterly accounting period.
brx: दानि दानथामारि एकाउन्टिं समफारिनि जोबथा सान।

en: Start of previous quarter
brx: आवगयनि दानथामनि जागायनाय

en: First day of the previous quarterly accounting period.
brx: आगोलनि दानथामारि एकाउन्टिं समफारिनि गिबि सान।

en: End of previous quarter
brx: आवगयनि दानथामनि जोबथा

en: Last day of previous quarterly accounting period.
brx: आगोलनि दानथामारि एकाउन्टिं समफारिनि जोबथा सान।

en: Today
brx: दिनै

en: The current date.
brx: दानि अक्ट'

en: Business
brx: फालांगि

en: Company Name
brx: कम्पानिनि मुं

en: Company Address
brx: कम्पानिनि थं

en: Company ID
brx: कम्पानि ID

en: Company Phone Number
brx: कम्पानिनि फन नाम्बार

en: Company Fax Number
brx: कम्पानिनि फेक्स नाम्बार

en: Company Website URL
brx: कम्पानिनि वेबसाइट URL

en: Company Email Address
brx: कम्पानिनि इ-मेइल थं

en: Company Contact Person
brx: कम्पानिनि सोमोन्दोथानाय सुबुं

en: Fancy Date Format
brx: फेन्सि खालार फरमेट

en: Tax
brx: खाजोना

en: Tax Number
brx: खाजोना नाम्बार

en: Cyrillic
brx: सिरिलिक

en: Unicode
brx: इउनिक'ड

en: Other
brx: गुबुन

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
brx: GnuCash अनलाइन मेनुयेलहा मददगोनां फोरमायथिहोग्रानि लट्‌स थायो। नोंथाङा मदद मेनुनि हेफाजाबाव मेनुयेलखौ हाबहोनो हायो।

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
brx: GnuCash जौगाखांहोग्राजों जगाजग खालामनो गोरलै। गोबां मेइलिं लिस्टि बायदि, नोंथाङा बिसोरजों IRC आव थोंजोङै रायज्लायनो हायो! बिसोरो irc.gnome.org आव थानाय #gnucash जों लोगो लादेर।

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
brx: नोंथाङा थाखानाय राङारि डाटाखौ Quicken, MS रां एबा गुबुन प्रग्राम निफ्राय गोरलैयैनो लाबोनो हायो। फाइल मेनुआव, दालाय-मेनु लाबोनायखौ क्लिक खालाम आरो QIF एबा OFX फाइलखौ क्लिक खालाम। बेनि उनाव होखानाय फोरोंथायखौ फालि।

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
brx: नोंथाङा Quicken बादि गुबुन राङारि प्रग्रामखौ सिनायोब्ला नायनो गोनांदि आय आरो खरसखौ ट्रेक(हिसाब) खालामनो थाखाय थाखोनि सोलायै GnuCash आ एकाउन्टखौ बाहायो। आय आरो खरस एकाउन्टनि सोमोन्दै मोनथिनो थाखाय, अननानै GnuCash अनलाइन मेनुयेलखौ नाय।

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
brx: गाहाय उइन्ड' टुल बारआव गोदान बुथामखौ क्लिक खालामनानै गोदान एकाउन्ट सोरजि। बेयो बिबुं बाक्सुखौ लाबोगोन जेराव नोंथाङा एकाउन्टनि गुवारैखौ हाबहोनो हायो। एकाउन्ट रोखोमखौ बासिखनाय आरो एकाउन्टनि सार्टखौ सेट आप खालामनायनि सोमोन्दै गोबां मोनथिनो थाखाय, अननानै GnuCash अनलाइन मेनुयेलखौ नाय।

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
brx: गोबां दानखनायजों लोगोसे बेथन बादि गोबां-बोखावनाय लेनदेनखौ हाबहोनो, टुल बारआव थानाय बोखावनाय बुथामखौ क्लिक खालाम। सोलायनाय महरै, नुथाय मेनुआव, नोंथाङा रेजिस्टार स्टाइल अट'-स्प्लिट लेजार एबा लेनदेन जार्नालखौ बासिखनो हायो।

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
brx: नोंथाङा बिबांखौ रेजिस्टारआव हाबहोनाय बादि, नोंथाङा दाजाबनो, दानख'नो, सानजाबनो आरो राननो GnuCash हिसाब खालामग्राखौ बाहायनो हायो। गिबि बेसेनखौ टाइप खालाम, बेनि उनाव '+', '-','*', एबा '/' खौ सायख। नैथि बेसेनखौ टाइप खालाम आरो हिसाब खालामखानाय बिबांखौ रेकर्ड खालामनो नैथि बेसेनखौ टाइप खालाम।

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
brx: कुइक-फिल(गोख्रै-आबुं)आ बेखौ सरासनस्रा लेनदेन हाबहोनो गोरलै खालामनानै होयो। नोंथाङा सरासनस्रा लेनदेन बेखेवथिनि गिबि हांखोखौ टाइप खालामनाय समाव टेब साबिखौ नारसिन, GnuCash आ जोबथा हाबहोनाय बादि लेनदेननि गोसोखांहोग्राखौ गावनो गाव महरै फोजोबगोन।

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
brx: जायगा सोलायहोनाय रेजिस्टार खाम्फायाव थानाय मोनसे थाखानाय एकाउन्ट मुंनि गिबि हांखो(फोर)खौ टाइप खालाम आरो GnuCash आ नोंथांनि एकाउन्टनि लिस्ट निफ्राय मुंखौ आबुं खालामगोन। दालाइ-एकाउन्टफोरनि थाखाय, पेरेन्ट एकाउन्टनि गिबि हांखो(फोर) बेनि उनाव ':' आरो दालाइ-एकाउन्टनि गिबि हांखो(फोर) (जेरै धोन:नगदनि थाखाय A:C) खौ टाइप खालाम

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
brx: खालारखौ हाबहोनाय समाव, नोंथाङा सायखखानाय खालारखौ बांहोनो एबा खमायहोनो थाखाय +' एबा '-' खौ टाइप खालामनो हायो। बे बादिनो सायखनाय अनजिमाखौ बांहोनो एबा खमायहोनो थाखाय +' आरो '-' खौ बाहायनो हायो।

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
brx: गाहाय उइन्ड'नि गोबां टेबनि गेजेराव सोलायनो, कनट्रल+बिलाइ गोजौ/गाहायखौ नारसिन।

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
brx: रां सुख'फिननाय उइन्ड'आव, नोंथाङा लेनदेनखौ रां सुख'फिननाय महरै दाग होनो स्पेसबारखौ नारसिननो हायो। जमा खालामनाय आरो बोखांनायनि गेजेराव लोरिहोनो नोंथाङा टेब आरो शिफ्ट-टेबखौ नारसिननो हायो।

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
brx: गुबुन गुबुन रां थानाय एकाउन्टफोरनि गेजेराव धोनखौ जायगा सोलायहोनो, रेजिस्टार टुल थानाय जायगा सोलायहोनायखौ क्लिक खालाम, एकाउन्टखौ सायख आरो सोलाय सोल' हारखौ हाबहोनायनि थाखाय रां जायगा सोलायहोनाय उफ्राफोर एबा गुबुन रांनि बिबाङा मोननो हाथाव जागोन।

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
brx: नोंथाङा गोबां रिपर्टखौ मोनसेल' उइन्ड'याव जमा खालामनो हायो, नोंथाङा खेबसे नाइनो लुबैनाय गासै राङारि फोरमायथिहोग्रा होगासिनो दं। बेखौ मावनो थाखाय, सेम्पल & कास्टम->"कास्टम गोबांखाम्फा रिपर्ट" रिपर्टखौ बाहाय।

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
brx: आदब सिटआ रिपर्ट दिन्थिफुंनायखौ गोहोम खोख्लैयो। रिपर्ट उफ्रा महरै नोंथांनि रिपर्टनि थाखाय आदब सिटखौ बासिख आरो आदब सिटखौ गावनो गोसोबादि खालामनो थाखाय सुजुनाय->आदब सिट मेनुखौ बाहाय।

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
brx: मोनसे रेजिस्टार बिलाइनि जायगा सोलायहोनाय फोथाराव थानाय एकाउन्टनि मेनुखौ गोजौ खालामनो, मेनु साबि एबा कनट्रल-डाउन साबि जथायखौ नारसिन।

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
brx: फारिलाइ खालामखानाय लेनदेन सुजुगिरिआ जोबोद रुइदब गलेगले बाइजोमहर खालामग्राजों फैयो। लेनदेनखौ फारिलाइ खालामनो गुदि गलेगलेआव सोनफ्रोमबो, हाबथायारि आरो दानालि दं। नाथाय गोबां जौगानाय स्किमखौबो सेटआप खालामनो हायो। माखासे बिदिन्थि:
    
    मोनफ्रोम थाम हाबथायाव लेनदेनखौ फारिलाइ खालामनो, नोंथाङा हाबथायारि गुदि गलेगलेखौ बासिखनो हायो आरो बेनि उनाव 'मोनफ्रोम 3 हाबथा'खौ फज।
    
    बोसोरफ्रोमबो लेनदेनखौ फारिलाइ खालामनो, नोंथाङा दानारि गुदि गलेगलेखौ बासिखनो हायो आरो बेनि उनाव 'मोनफ्रोम 12 दान'खौ फज।

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
brx: मुलुगमाया मानि थाखाय आरो बेयो बेयाव मानो दं बेखौ बयबो दिहुनोब्ला मोनसे बुंफुरलु दं, बेयो हरखाबै गोमागोन आरो बेयो माखासे गोबां गोमोथाव आरो बुंस'नो हायै बेसादजों सोलायना फजफिनजागोन।
    गुबुन मोनसे बुंफुरलु दं जाय सिगाङावनो जाबाय।
    
    डगलास एडाम्स, "मुलुगमानि जोबनायाव रेस्टुरेन्ट"

en: The book was closed successfully.
brx: बिजाबखौ जाफुंसारै बन्द खालामबाय।

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
brx[0]: बे बुकआव मोननाय आगोलथारनि लेनदेन अक्ट'आ %s. गोजौआव खालामनाय सायखनायाव सोनारनानै, बे बुकखौ %d बुकआव बोखावगोन।
brx[1]: बे बुकआव मोननाय आगोलथारनि लेनदेन अक्ट'आ %s. गोजौआव खालामनाय सायखनायाव सोनारनानै, बे बुकखौ %d बुकफोराव बोखावगोन।

en: Period %s - %s
brx: समफारि %s - %s

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
brx: %s
    हामलायनाय! नोंथाङा बुकखौ बन्द खालामबाय!

en: Period
brx: समफारि

en: Closing Date
brx: बन्द खालामनाय खालार

en: Selected
brx: सायखखाबाय

en: Account Types
brx: एकाउन्ट रोखोमफोर

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
brx: '%s' आव एकाउन्टफोर

en: No description provided.
brx: जेबो बेखेवथि होयाखै।

en: Accounts in Category
brx: थाखोयाव एकाउन्टफोर

en: zero
brx: लाथिख

en: existing account
brx: थाखानाय एकाउन्ट

en: Yes
brx: नंगौ

en: No
brx: नङा

en: Placeholder
brx: प्लेसहल्डार

en: Opening Balance
brx: जागायनायनि बेलेन्स (जमा थानाय रां)

en: Use Existing
brx: थाखानायखौ बाहाय

en: New Book Options
brx: गोदान बुक(उफ्रा) उफ्रा

en: Taxes
brx: खाजोनाफोर

en: Tax Payment
brx: खाजोना रांहोनाय

en: Insurance
brx: बीमा

en: Insurance Payment
brx: बीमा रांहोनाय

en: PMI Payment
brx: PMI रांहोनाय

en: Other Expense
brx: गुबुन खरसा

en: Miscellaneous Payment
brx: बाइदि रोखोमनि रांहोनाय

en: via Escrow account?
brx: इस्क्र' एकाउन्टनि गेजेरजों?

en: Loan
brx: लन

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
brx: लन रांहोफिननाय उफ्रा¥: "%s"

en: Date
brx: खालार

en: Payment
brx: रांहोनाय

en: Principal
brx: आसोलधोन

en: Interest
brx: सुद

en: Escrow Payment
brx: इस्क्र' रांहोनाय

en: Error adding price.
brx: बेसेन दाजाबदेरनाय समाव जानाय गोरोन्थि।

en: Account
brx: एकाउन्ट

en: Symbol
brx: दिन्थिसिन

en: Shares
brx: शेयारफोर

en: You don't have any stock accounts with balances!
brx: नोंथांनाव बेलेन्सजों लोगोसे जेबो स्टक एकाउन्ट गैया!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
brx: बाइ

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
brx: फान

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
brx: लाभ बाहागो

en: _Shares
brx: शेयारस

en: Memo
brx: मेम'

en: Debit
brx: डेबिट

en: Credit
brx: क्रेडिट

en: Units
brx: सानगुदि

en: Bill
brx: बिल

en: Voucher
brx: रसिद

en: Invoice
brx: सालान

en: None
brx: मोनसेबो नङा

en: Use Global
brx: ग्लबालखौ बाहाय

en: Badly formed URL %s
brx: गाज्रियै दाजानाय URL %s

en: Bad URL: %s
brx: गाज्रि URL: %s

en: No such entity: %s
brx: बे बादि जेबो थाथि गैया: %s

en: No such owner entity: %s
brx: बे बादि जेबो बिगोमा थाथि गैया: %s

en: Entity type does not match %s: %s
brx: थाथि रोखोमा गोरोबाखै %s: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
brx: *बे बिलिं सम (सर्त)नि थाखाय नोंथाङा मोनसे मुं होथार नांगोन।

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
brx: *बे बिलिं सम (सर्त)नि थाखाय नोंथाङा मोनसे रुजुजायै मुं होथार नांगोन। नोंथांनि पसन्द "%s" खौ सिगाङावनो बाहायबाय।

en: Days
brx: सान

en: Proximo
brx: फैगौ दानाव

en: Unknown
brx: मोनथिमोनै

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
brx: सोदोब "%s" खौ बाहायगासिनो दं। बेखौ नोंथाङा खोमोरनो हाया।

en: Are you sure you want to delete "%s"?
brx: नोंथाङा थारैनो "%s" खौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
brx: बे लेनदेनखौ बायग्रानो रानना होनांगौ जायो। अननानै गाहायाव बायग्राखौ बासिख।

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
brx: बे लेनदेनखौ फानग्रानो रानना होनांगौ जायो। अननानै गाहायाव फानग्राखौ बासिख।

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
brx: बै बेसादखौ दासान्दि खमैबो मोनसे नोंथांनि एकाउन्टजों बाहाय जायो। नोंथाङा बेखौ खोमोराबो जानो हागौ।

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
brx: बै बेसादहा बेसेन खोन्थानाय दं। थारैनो नोंथाङा सायखखानाय बेसाद आरो बेनि बेसेन खोन्थानायखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
brx: थारैनो नोंथाङा सायखखानाय बेसादखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: Delete commodity?
brx: बेसादखौ खोमोर?

en: _Cancel
brx: बातिल खालाम

en: _Delete
brx: खोमोर

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
brx: रेहाय बेसेन जौखोन्दोआ 0-100 नि गेजेराव जाथार नांगोन एबा नोंथाङा बेखौ लांदां दोननांगौ।

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
brx: क्रेडिटआ मोनसे नुंगुबै बिबां जाथार नांगोन एबा नोंथाङा बेखौ लांदां दोननांगौ।

en: Edit Customer
brx: बायग्राखौ सुजु

en: New Customer
brx: गोदान बायग्रा

en: View/Edit Customer
brx: बायग्राखौ नाइ/सुजु

en: Customer's Jobs
brx: बायग्रानि खामानि

en: Customer's Invoices
brx: बायग्रानि सालान

en: Process Payment
brx: रांहोनायखौ बिखान्थि खालाम

en: Shipping Contact
brx: दैथायनायनि थं

en: Billing Contact
brx: बिलिंनि थं

en: Customer ID
brx: बायग्रानि ID

en: Contact
brx: जगाजग

en: Company
brx: कम्पानि

en: Find Customer
brx: बायग्राखौ नागिरना दिहुन

en: You must select a report configuration to load.
brx: ल'ड खालामनो थाखाय नोंथाङा मोनसे रिपर्ट बाइजोमहरखौ सायखथार नांगोन।

en: You must select a report configuration to delete.
brx: खोमोरनो थाखाय नोंथाङा मोनसे रिपर्ट बाइजोमहरखौ सायखथार नांगोन।

en: Unable to change report configuration name.
brx: रिपर्ट बाइजोमहर मुं सोलायनो हायाखै।

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
brx: बे मुंनि मोनसे थिखानाय रिपर्ट बाइजोमहरआ दंखायो, अननानै गुबुन मोनसे मुं बासिख।

en: Load report configuration
brx: रिपर्ट बाइजोमहरखौ ल'ड खालाम

en: Edit report configuration name
brx: रिपर्ट बाइजोमहर मुंखौ सुजु

en: Delete report configuration
brx: रिपर्ट बाइजोमहरखौ खोमोर

en: No Account selected. Please try again.
brx: जेबो एकाउन्ट सायखआखै। अनननै फिन नाजा।

en: Placeholder account selected. Please try again.
brx: प्लेसह'ल्डार एकाउन्टखौ सायखबाय। अननानै फिन नाजा।

en: Description
brx: बेखेवथि

en: Edit Employee
brx: साख्रिआवलाखौ सुजु

en: New Employee
brx: गोदान साख्रिआवला

en: View/Edit Employee
brx: साख्रिआवलाखौ नाइ/सुजु

en: Expense Vouchers
brx: खरसानि रसिदफोर

en: Employee ID
brx: साख्रिआवलानि ID

en: Employee Username
brx: साख्रिआवलानि बाहायग्रामुं

en: Employee Name
brx: साख्रिआवलानि मुं

en: Username
brx: बाहायग्रामुं

en: Name
brx: मुं

en: Find Employee
brx: साख्रिआवला नागिरना दिहुन

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
brx: बे प्रग्रामा खेबसेयाव मोनसेल' बेसेन हिसाब खालामनो हायो। नोंथाङा गासैनिबो थाखाय बेसेनफोर हाबहोथार नांगोन नाथाय मोनसे बिबां जानांगोन।

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
brx: GnuCash आ बेसेनखौ फोथारफोरनि मोनसेयाव थि खालामनो हाया। नोंथाङा मोनसे बाहायथाव बेखेवथि हाबहोथार नांगोन।

en: The interest rate cannot be zero.
brx: सुदनि हारआ लाथिख जानाङा।

en: The number of payments cannot be zero.
brx: रांहोनायफोर अनजिमाया लाथिख जानाङा।

en: The number of payments cannot be negative.
brx: रांहोनायफोरनि अनजिमाया निगेटिभ जानाङा।

en: All Accounts
brx: गासै एकाउन्ट

en: Balanced
brx: बेलेन्स खालामबाय

en: Closing Entries
brx: हाबहोनायफोरखौ बन्द खालाम गासिनो दं

en: Reconcile
brx: रां सुख

en: Share Price
brx: शेयार बेसेन

en: Value
brx: बेसेन

en: Date Posted
brx: पस्ट खालामनाय खालार

en: Reconciled Date
brx: रां सुखनाय खालार

en: Number/Action
brx: नाम्बार/हाबा

en: Action
brx: हाबा

en: Transaction Number
brx: लेनदेननि नाम्बार

en: Number
brx: अनजिमा

en: Notes
brx: लिरसुंथाइ

en: Find Transaction
brx: लेनदेन नागिरना दिहुन

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
brx: नोंथाङा बिलिं फोरमायथिहोग्रा होथार नांगोन।

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
brx: थारैनो नोंथाङा सायखखानाय हाबहोनायखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
brx: बे हाबहोनाया मोनसे फारियाव नांजाबदेरनाय आरो बैखौ बेनिफ्रायबो खोमोरनाय जागोन!

en: Due Date
brx: होनोगोनां खालार

en: Post Date
brx: पस्ट खालार

en: Post to Account
brx: एकाउन्टाव पस्ट खालाम

en: Accumulate Splits?
brx: बोखावनायफोरखौ खौसे खालाम?

en: The Invoice must have at least one Entry.
brx: सालानहा खमैबो मोनसे हाबहोनाय थाथार नांगोन।

en: Do you really want to post the invoice?
brx: थारैनो नोंथाङा सालानखौ पस्ट खालामनो लुबैयो नामा?

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
brx: पस्ट हाबाखौ बातिल खालामाय मानोना गासै सोलाय सोल' खालामनाय रेट (दाम)खौ होआखैमोन।

en: Total:
brx: गासै:

en: Subtotal:
brx: दाजाबगासै:

en: Tax:
brx: खाजोना:

en: Total Cash:
brx: गासै नगद:

en: Total Charge:
brx: गासै खरसा:

en: Credit Note
brx: क्रेडिट लिरसुंथाइ

en: New Credit Note
brx: गोदान क्रेडिट लिरसुंथाइ

en: New Invoice
brx: गोदान सालान

en: Edit Credit Note
brx: क्रेडिट लिरसुंथाइखौ सुजु

en: Edit Invoice
brx: सालानखौ सुजु

en: View Credit Note
brx: क्रेडिट लिरसुंथाइखौ नाय

en: View Invoice
brx: सालानखौ नाइ

en: New Bill
brx: गोदान बिल

en: Edit Bill
brx: बिल सुजु

en: View Bill
brx: बिल नाइ

en: New Expense Voucher
brx: गोदान खरसा रसिद

en: Edit Expense Voucher
brx: खरसा रसिद सुजु

en: View Expense Voucher
brx: खरसा रसिदखौ नाइ

en: Bill Information
brx: बिल फोरमायथिहोग्रा

en: Bill ID
brx: बिल ID

en: Voucher Information
brx: रसिद फोरमायथिहोग्रा

en: Voucher ID
brx: रसिद ID

en: Date of duplicated entries
brx: डुप्लिकेट खालामखानाय हाबहोनायनि अक्ट'

en: Do you really want to post these invoices?
brx: थारैनो नोंथाङा बेफोर इनभइसखौ पस्ट खालामनो लुबैयो नामा?

en: View/Edit Invoice
brx: सालानखौ नाइ/सुजु

en: Duplicate
brx: डुप्लिकेट

en: Post
brx: पस्ट

en: Printable Report
brx: साफायजाथाव रिपर्ट

en: View/Edit Bill
brx: बिलखौ नाइ/सुजु

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
brx: रसिदखौ नाइ/सुजु

en: Invoice Owner
brx: सालान बिगोमा

en: Invoice Notes
brx: सालान लिरसुंथाइ

en: Billing ID
brx: बिलिं ID

en: Is Paid?
brx: रां होबाय नामा?

en: Is Posted?
brx: पस्ट खालामबाय नामा?

en: Date Opened
brx: खेवनाय खालार

en: Invoice ID
brx: सालान ID

en: Bill Owner
brx: बिल बिगोमा

en: Bill Notes
brx: बिलनि लिरसुंथाइ

en: Voucher Owner
brx: रसिद बिगोमा

en: Voucher Notes
brx: रसिदनि लिरसुंथाइ

en: Type
brx: रोखोम

en: Paid
brx: रां होबाय

en: Posted
brx: पस्ट खालामबाय

en: Due
brx: होनो गोनां

en: Opened
brx: खेवबाय

en: Num
brx: अनजिमा

en: Find Bill
brx: बिल नागिरना दिहुन

en: Find Expense Voucher
brx: खरसा रसिद नागिरना दिहुन

en: Expense Voucher
brx: खरसा रसिद

en: Find Invoice
brx: सालान नागिरना दिहुन

en: Amount
brx: बिबां

en: Due Bills Reminder
brx: होनोगोनां बिलफोरनि गोसोखांहोग्रा

en: The Job must be given a name.
brx: खामानिखौ मोनसे मुं होथार नांगोन।

en: You must choose an owner for this job.
brx: नोंथां बे खामानिनि थाखाय सासे बिगोमा बासिखथार नांगोन।

en: Edit Job
brx: खामानि सुजु

en: New Job
brx: गोदान खामानि

en: View/Edit Job
brx: खामानिखौ नाइ/सुजु

en: View Invoices
brx: सालानफोर नाइ

en: Owner's Name
brx: बिगोमानि मुं

en: Only Active?
brx: मावथिल'?

en: Rate
brx: रेट

en: Job Number
brx: खामानि नाम्बार

en: Job Name
brx: खामानि मुं

en: Find Job
brx: खामानि नागिरना दिहुन

en: Closed
brx: बन्द

en: Title
brx: बिमुं

en: Balance
brx: बेलेन्स

en: Gains
brx: मुलाम्फा

en: Gain/Loss
brx: मुलाम्फा/खहा

en: Lots in Account %s
brx: %s एकाउन्टाव लट्‌स

en: The Order must be given an ID.
brx: अर्डारनो मोनसे ID होथार नांगोन।

en: The Order must have at least one Entry.
brx: अर्डारहा खमैबो मोनसे हाबहोथार नांगोन।

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
brx: बे अर्डाराव सालान खालामनो हायै हाबहोनायफोर दं। थारैनो नोंथाङा गासै हाबहोनायखौ सालान खालामनायनि सिगां बेखौ बन्द खालामनो लुबैयो नामा?

en: Do you really want to close the order?
brx: थारैनो नोंथाङा अर्डारखौ बन्द खालामनो लुबैयो नामा?

en: Close Date
brx: बन्द खालामनाय खालार

en: View/Edit Order
brx: अर्डारखौ नाइ/सुजु

en: Order Notes
brx: अर्डारनि लिरसुंथाइ

en: Date Closed
brx: खालार बन्द खालामबाय

en: Is Closed?
brx: बन्द खालामबाय नामा?

en: Owner Name
brx: बिगोमानि मुं

en: Order ID
brx: अर्डार ID

en: Find Order
brx: अर्डार नागिरना दिहुन

en: You must enter a valid account name for posting.
brx: नोंथाङा पस्टिंनि थाखाय मोनसे बाहाय जाथाव एकाउन्ट मुंखौ हाबहोथारनांगोन।

en: You must select a company for payment processing.
brx: रांहोनाय खान्थिनि थाखाय मोनसे कम्पानि सायखथारनांगोन।

en: You must select a transfer account from the account tree.
brx: एकाउन्ट ट्रि निफ्राय ट्रेन्सफार एकाउन्टखौ सायखथारनांगोन

en: Pre-Payment
brx: आगु-रांहोनाय

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
brx: जायगा सोलायहोनाय आरो पस्ट एकाउन्टआ गुबुन सोलिनाय रांजों थाफायो। अननानै सोलायहोनाय दामखौ थि खालाम।

en: Customer
brx: बायग्रा

en: Vendor
brx: फानग्रा

en: Employee
brx: साख्रिआवला

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
brx: नोंथांनाव जेबो बाहाय जाथाव "Post To" एकाउन्ट गैया। नोंथाङा बे रांहोनायखौ प्रसेस खालामलांबाय थानायनि सिगां अननानै "%s" रोखोमनि मोनसे एकाउन्ट सोरजि। जानो हागौ, गिबिआव नोंथाङा इभइस एबा बिलखौ सोरजिनो लुबैनो हागौ?

en: Cleared
brx: साफा खालामबाय

en: Reconciled
brx: रां सुखबाय

en: Cancel
brx: बातिल खालाम

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
brx[0]: थारैनो नोंथाङा सायखखानाय दामखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?
brx[1]: थारैनो नोंथाङा सायखखानाय दामखौ खोमोरनो%d लुबैयो नामा?

en: Delete prices?
brx: बेसेनखौ खोमोर?

en: Entries
brx: हाबहोनाय

en: You must select a Security.
brx: नोंथाङा मोनसे रैखाथि सायखथार नांगोन।

en: You must select a Currency.
brx: नोंथाङा मोनसे सोलिनाय रां सायखथार नांगोन।

en: You must enter a valid amount.
brx: नोंथाङा मोनसे बाहायथाव बिबां सायखथार नांगोन।

en: Cannot save check format file.
brx: आनजाद फरमेट फाइलखौ थिना दोननो हाया।

en: There is a duplicate check format file.
brx: बेयो डुप्लिकेट आनजाद फरमेट फाइल।

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
brx: %s आनजाद फरमेट फाइल '%s' आरो %s आनजाद फरमेट फाइल '%s' आव GUIDs आ गोरोबो।

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
brx: एप्लिकेसन

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
brx: बाहायग्रा

en: Custom
brx: कास्टम

en: Top
brx: गोजौ

en: (paused)
brx: (थाथ'बाय)

en: Complete
brx: आबुं

en: Contents
brx: थाफानाय आयदाफोर

en: Report
brx: रिपर्ट

en: Rows
brx: सारिफोर

en: Cols
brx: खाम्फाफोर

en: HTML Style Sheet Properties: %s
brx: HTML स्टाइल सिट आखुथाय: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
brx: गोदान स्टाइल सिटनि थाखाय मोनसे मुं होथार नांगोन।

en: Style Sheet Name
brx: स्टाइल सिट मुं

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
brx: बे थि लेनदेनआ सोलायबाय; थारैनो नोंथाङा बातिल खालामनो लुबैयो नामा?

en: Please name the Scheduled Transaction.
brx: अननानै थि लेनदेनखौ मुं हो।

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
brx: "%s" मुंनि मोनसे थि लेनदेनआ सिगाङावनो दं। थारैनो नोंथाङा बेखौ एखे मुं होनो लुबैयो नामा?

en: Please provide a valid end selection.
brx: अननानै मोनसे बाहाय जाथाव जोबथा सायखनाय हो।

en: There must be some number of occurrences.
brx: माखासे अनजिमानि नुजाथिनाय थाथार नांगोन।

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
brx: (%d) थाबावनाय नुजाथिनायफोरनि अनजिमाया (%d) गासै नुजाथिनायनि अनजिमा निख्रुइ गेदेरसिन।

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
brx: नोंथाङा मोनसे थि लेनदेन सोरजिनो नाजादों जाय माब्लाबाबो सोलिनाय नङा। थारैनो नोंथाङा बेखौ खालामनो लुयो नामा?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
brx: मोनसे टेमप्लेट लेनदेन गैयागारा थि लेनदेनफोरखौ गावनो गाव महरै सोरजिनो हाया।

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
brx: थि लेनदेन सुजुगिरिआ बे लेनदेनखौ गावनो गाव महरै समानथाय खालामनो हाया। बेखौ थेवबो हाबहो थारनांगौ नामा?

en: (never)
brx: (माब्लाबाबो नङा)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
brx: दानि टेमप्लेट लेनदेनखौ सोलायबाय। नोंथाङा सोलायनायफोरखौ रेकर्ड खालामनो लुबैयो नामा?

en: Scheduled Transactions
brx: थि लेनदेनफोर

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
brx: थि लेनदेनआ समानथायनङै। बे थासारिखौ सुस्रांनो नोंथांखौ गोरायै थुलुंगा होबाय।

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
brx: दासान्दि सुजुजाबाय थानाय लेनदेन निफ्राय थि लेनदेनखौ सोरजिनो हाया। सम फारिलाइ बानायनायनि सिगां लेनदेनखौ हाबहो।

en: Ignored
brx: नेवसिबाय

en: Postponed
brx: दोनथ'बाय

en: To-Create
brx: सोरजिनो

en: Reminder
brx: गोसोखांहोग्रा

en: Created
brx: सोरजिबाय

en: Never
brx: माब्लाबाबो नङा

en: (Need Value)
brx: (बेसेन नांगौ)

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
brx[0]: बे समाव हाबहोनो गोनां जेबो फारिलाइ खालामखानाय लेनदेन गैया। (मोनसे लेनदेनखौ गावनो गाव महरै सोरजियो)
brx[1]: बे समाव हाबहोनो गोनां जेबो फारिलाइ खालामखानाय लेनदेन गैया। (%d लेनदेनखौ गावनो गाव महरै सोरजियो)

en: Transaction
brx: लेनदेन

en: Status
brx: थाखोमान

en: Created Transactions
brx: सोरजिनाय लेनदेनफोर

en: Last Valid Year:
brx: जोबथा बाहायथाव बोसोर:

en: Form Line Data:
brx: फर्म सारि डाटा:

note: Translators: Tax Code
en: Code
brx: क'ड

en: now
brx: दानो

en: Income Tax Identity
brx: आय खाजोना थाथि

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
brx: सांग्रांथि: नोंथाङा TXF थाखोफोरखौ फजयोब्ला आरो उनाव 'रोखोम'खौ सोलायोब्ला, नोंथाङा बैफोर थाखोखौ खेबसेयावनो आखाइजों फजनांगौ।

en: Form
brx: फर्म

en: Edit Vendor
brx: फानग्रा सुजु

en: New Vendor
brx: गोदान फानग्रा

en: View/Edit Vendor
brx: फानग्राखौ नाइ/सुजु

en: Vendor's Jobs
brx: फानग्रानि खामानि

en: Vendor's Bills
brx: फानग्रानि बिलफोर

en: Pay Bill
brx: बिलनि रां हो

en: Vendor ID
brx: फानग्रा ID

en: Find Vendor
brx: फानग्रा नागिरना दिहुन

en: Income
brx: आय

en: Expenses
brx: खरसा

en: Transfer
brx: जायगा सोलायहोनाय

en: Total
brx: गासै

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
brx: बे समाव हाबहोनो गोनां जेबो थि लेनदेन गैया।

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
brx[0]: बे समाव जेबो थि समफारि लेनदेन हाबहोनांगौ गैया। (%d लेनदेनफोरखौ गावनो गाव महरै सोरजिबाय)
brx[1]: बे समाव जेबो थि समफारि लेनदेन हाबहोनांगौ गैया। (%d लेनदेनफोरखौ गावनो गाव महरै सोरजिबाय)

en: Select a Budget
brx: मोनसे बाजेत सायख

en: Open
brx: खेव

en: Edit
brx: सुजुनाय

en: New
brx: गोदान

en: Delete
brx: खोमोर

en: Accounts
brx: एकाउन्टफोर

en: (no name)
brx: (मुं गैया)

en: Deleting account %s
brx: %s एकाउन्टखौ खोमोर गासिनो दं

en: The account %s will be deleted.
brx: %s एकाउन्टखौ खोमोरनाय जागोन।

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
brx: बे एकाउन्टाव थानाय गासै लेनदेनखौ %s एकाउन्टाव लांनाय जागोन।

en: All transactions in this account will be deleted.
brx: बे एकाउन्टाव थानाय गासै लेनदेनखौ खोमोरनाय जागोन।

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
brx: गासै दालाइ-एकाउन्ट लेनदेनखौ %s एकाउन्टाव लांनाय जागोन।

en: All sub-account transactions will be deleted.
brx: गासै दालाइ-एकाउन्ट लेनदेनखौ खोमोरनाय जागोन।

en: Are you sure you want to do this?
brx: थारैनो नोंथाङा बेखौ मावनो लुबैयो नामा?

en: Options
brx: उफ्राफोर

en: Estimate
brx: अनुमान

en: Budget
brx: बाजेत

en: Unnamed Budget
brx: मुंहोयै बाजेत

en: Delete %s?
brx: %s खोमोर?

en: You must select at least one account to estimate.
brx: अनुमान खालामनो थाखाय नोंथाङा खमैबो मोनसे एकाउन्ट सायखथार नांगोन।

en: Make a printable invoice
brx: सालानखौ साफाय जाथाव खालाम

en: _Edit Invoice
brx: सालानखौ सुजु

en: Edit this invoice
brx: बे सालानखौ सुजु

en: _Duplicate Invoice
brx: सालानखौ डुप्लिकेट खालाम

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
brx: दानि सालान बादिनो रोखोमसे मोनसे गोदान सालान सोरजि

en: _Post Invoice
brx: सालानखौ पस्ट खालाम

en: _Unpost Invoice
brx: सालान आनपस्ट खालाम

en: New _Invoice
brx: गोदान सालान

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
brx: एखे बिगोमानि थाखाय दानि सालान बादि मोनसे गोदान सालान सोरजि

en: Blank
brx: लांदां

en: _Pay Invoice
brx: रां होनाय सालान

en: _Company Report
brx: कम्पानि रिपर्ट

en: Enter
brx: हाबहो

en: Up
brx: गोजौ

en: Down
brx: गाहाय

en: Unpost
brx: आनपस्ट

en: New Voucher
brx: गोदान रसिद

en: Vendor Listing
brx: फानग्रा लिस्टिं

en: Customer Listing
brx: बायग्रा लिस्टिं

en: Owners
brx: बिगोमा

en: Customers
brx: बायग्रा

en: Jobs
brx: साख्रि

en: Vendors
brx: फानग्रा

en: Employees
brx: साख्रि आवला

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
brx: बिगोमा %s खौ खोमोरगोन।
    थारैनो नोंथाङा बेबाइदि खालामनो लुबैयो नामा?

en: Cu_t Transaction
brx: लेनदेनखौ दानस'

en: _Copy Transaction
brx: लेनदेनखौ कपि खालाम

en: _Paste Transaction
brx: लेनदेनखौ फोनांजाब हो

en: Dup_licate Transaction
brx: लेनदेनखौ डुप्लिकेट खालाम

en: _Delete Transaction
brx: लेनदेनखौ खोमोर

en: Cu_t Split
brx: बोखावनायखौ दानस'

en: _Copy Split
brx: बोखावनायखौ कपि खालाम

en: _Paste Split
brx: बोखावनायखौ फोनांजाब हो

en: Dup_licate Split
brx: बोखावनायखौ डुप्लिकेट खालाम

en: _Delete Split
brx: बोखावनायखौ खोमोर

en: Cut the selected transaction into clipboard
brx: दानि लेनदेनखौ क्लिपबर्डाव दानस'

en: Copy the selected transaction into clipboard
brx: सायखखानाय लेनदेनखौ क्लिपबर्डाव कपि खालाम

en: Paste the transaction from the clipboard
brx: क्लिपबर्ड निफ्राय लेनदेनखौ फोनांजाब हो

en: Make a copy of the current transaction
brx: दानि लेनदेननि मोनसे कपि बानाय

en: Delete the current transaction
brx: दानि लेनदेनखौ खोमोर

en: Cut the selected split into clipboard
brx: सायखखानाय बोखावनायखौ क्लिपबर्डआव दानस'

en: Copy the selected split into clipboard
brx: सायखखानाय बोखावनायखौ क्लिपबर्डआव कपि खालाम

en: Paste the split from the clipboard
brx: बोखावनायखौ क्लिपबर्ड निफ्राय फोनांजाब हो

en: Make a copy of the current split
brx: दानि बोखावनायनि कपि खालाम

en: Delete the current split
brx: दानि बोखावनायखौ खोमोर

en: Split
brx: बोखावनाय

en: Schedule
brx: सम फारिलाइ

en: Auto-clear
brx: हार्सिं-खोमोरनाय

en: General Journal
brx: सरासनस्रा जार्नेल

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
brx: सोलायनायफोरखौ %s आव थिना दोन?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
brx: बे रेजिस्टारआ लेनदेनआव सोलायनायखौ थाबथाहोबाय। नोंथाङा बे लेनदेनआव सोलायनायखौ थिना दोननो, लेनदेनखौ नेवसिनो एबा अपारेसनखौ बातिल खालामनो लुबैयो नामा?

en: _Discard Transaction
brx: लेनदेनखौ गार

en: _Save Transaction
brx: लेनदेनखौ थिना दोन

en: unknown
brx: मोनथिमोनै

en: Portfolio
brx: पर्टफलिअ'

en: Search Results
brx: नागिरनाय फिथाइफोर

en: Start Date:
brx: जागायनाय खालार:

en: End Date:
brx: जोबथा खालार:

en: Frozen
brx: हमथाना दोनबाय

en: Voided
brx: बातिल खालामबाय

en: Transaction Report
brx: लेनदेन रिपर्ट

en: Portfolio Report
brx: पर्टफलिअ' रिपर्ट

en: Search Results Report
brx: नागिरनाय फिथाइफोरनि रिपर्ट

en: Register
brx: रेजिस्टार

en: and subaccounts
brx: आरो दालाइ एकाउन्टफोर

en: Print checks from multiple accounts?
brx: बाइदि रोखोमनि एकाउन्ट निफ्राय प्रिन्ट चेक्‌स?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
brx: बे नागिरनाय फिथाइहा मोनसे निफ्राय बांसिन एकाउन्ट निफ्राय बोखावनाय लायो। बेफोरो गासैबो एखे एकाउन्ट निफ्राय नङाब्लाबो नोंथाङा आनजादफोरखौ साफाय होनो लुबैयो नामा?

en: _Print checks
brx: प्रिन्ट चेक्‌स

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
brx: नोंथाङा खालि बेंक एकाउन्ट रेजिस्टार एबा नागिरनाय फिथाइफोर निफ्राय आनजादफोरखौ साफाय होनो हायो।

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
brx: नोंथाङा रां सुखनाय एबा क्लियार जानाय बोखावनायजों लोगोसे लेनदेनखौ बातिल खालामनो हाया।

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
brx: बे लेनदेनखौ बिबुंथिजों लोगोसे खालि-फरायनो हाथाव महरै दाग होनाय जायो: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
brx: मोनसे उल्था हाबहोनायखौ सिगाङावनो बे लेनदेननि थाखाय सोरजिनाय जाबाय।

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
brx: ..मथे %s खौ थख' साजाय…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
brx: ..मथे %s खौ फिल्टार खालाम…

en: Select
brx: सायख

en: Print
brx: साफाय

en: Export
brx: दैथाय हर

en: The numeric ID of the report.
brx: रिपर्टनि अनजिमायारि ID.

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
brx: दानि रिपर्टनि थिना दोनखानाय बाइजोमहरखौ आपडेट खालाम। रिपर्टखौ फाइल %s आव थिना दोनगोन।

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
brx: दानि रिपर्टनि बाइजोमहरखौ 'थिना दोनखानाय रिपर्ट बाइजोमहर' मेनुजों दाजाबदेर। रिपर्टखौ फाइल %s आव दाजाबदेरगोन।

en: Save _Report Configuration
brx: रिपर्ट बाइजोमहरखौ थिना दोन

en: Save Report Configuration As…
brx: बादि रिपर्ट बाइजोमहरखौ थिना दोन..

en: Choose export format
brx: दैथायनाय फरमेटखौ बासिख

en: Choose the export format for this report:
brx: बे रिपर्टनि थाखाय दैथायनाय फरमेटखौ बासिख:

en: Save %s To File
brx: %s थौ फाइलाव थिना दोन

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
brx: नोंथाङा बै फाइलमुंखौ थिना दोननो हाया।
    
    %s

en: You cannot save to that file.
brx: नोंथाङा बै फाइलखौ थिना दोननो हाया।

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
brx: %s फाइलआ सिगाङावनो दं। थारैनो नोंथाङा बेखौ अभारराइट खालामनो लुबैयो नामा?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
brx: %s फाइलखौ खेवनो हायाखै। गोरोन्थिआ जाबाय: %s

en: GnuCash-Report
brx: GnuCash-रिपर्ट

en: Printable Invoice
brx: साफायजाथाव सालान

en: Tax Invoice
brx: खाजोना सालान

en: Easy Invoice
brx: गोरलै सालान

en: Fancy Invoice
brx: फेन्सि सालान

en: _New
brx: गोदान

en: _Edit
brx: सुजुनाय

en: Transactions
brx: लेनदेन

en: Upcoming Transactions
brx: फैगौ लेनदेन

en: Report error
brx: रिपर्टनि गोरोन्थि

en: An error occurred while running the report.
brx: रिपर्ट सालायनाय समाव मोनसे गोरोन्थि जाबाय।

en: Badly formed options URL: %s
brx: गाज्रियै महर जानाय उफ्राफोर URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
brx: गाज्रियै महर जानाय रिपर्ट id: %s

en: Statement Date
brx: बिबुंसारनि खालार

en: Descending
brx: बांलांनाय फारि

en: Ascending
brx: खमायलांनाय फारि

en: (no memo)
brx: (जेबो मेम' गैया)

en: (no description)
brx: (जेबो बेखेवथि गैया)

en: Cannot modify or delete this transaction.
brx: बे लेनदेनखौ फोसाबनो एबा खोमोरनो हाया।

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
brx: बे लेनदेननि अक्ट'आ बे बुक(बिजाब)नि थाखाय फजखानाय "फरायनो-थाखायल' थ्रेसह'ल्ड" निख्रुइ गोजामसिन। बे सेटिंखौ फाइल->आखुथाय->एकाउन्टआव सोलायनो हायो।

en: Remove the splits from this transaction?
brx: बोखावनायखौ बे लेनदेन निफ्राय गैया खालाम?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
brx: बे लेनदेनाव रां सुखबाय बोखावनाय दं। फोसाबनाया गाहाम सानखांथि नङा मानोना बेयो नोंथांनि रां सुखबाय बेलेन्सखौ अफ खालामगोन।

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
brx: बोखावनायखौ गैया खालाम

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
brx: '%s' बोखावनायखौ '%s' लेनदेन निफ्राय खोमोर?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
brx: नोंथाङा रां सुखबाय बोखावनायखौ खोमोरनोसै। बेयो गाहाम सानखांथि नङा मानोना बेयो नोंथांनि रां सुखबाय बेलेन्सखौ अफ खालामगोन।

en: You cannot delete this split.
brx: नोंथाङा बे बोखावनायखौ खोमोरनो हाया।

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
brx: बेयो बोखावनाय, जाय रेजिस्टारआव बे लेनदेनखौ एंकर खालामो। बेखौ नोंथाङा बे रेजिस्टार उइन्ड' निफ्राय खोमोरनो हाया। नोंथाङा बे उइन्ड' निफ्राय फुरा लेनदेनखौ खोमोरनो लुबैनो हागौ एबा नोंथाङा रेजिस्टारआव नेभिगेट खालामनो लुबैनो हागौ जाय बे एखे लेनदेननि गुबुन फारसे थिंजाय दिन्थियो आरो बै रेजिस्टार निफ्राय बोखावनायखौ खोमोरो।

en: Delete the current transaction?
brx: दानि लेनदेनखौ खोमोर?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
brx: नोंथाङा रां सुखबाय बोखावनायजों लोगोसे लेनदेनखौ खोमोरनोसै। बेयो गाहाम सानखांथि नङा मानोना बेयो नोंथांनि रां सुखबाय बेलेन्सखौ अफ खालामगोन।

en: Present:
brx: दा:

en: Future:
brx: इयुन:

en: Cleared:
brx: खोमोरबाय:

en: Reconciled:
brx: रां सुखबाय:

en: Projected Minimum:
brx: थांखिनाय खमसिन:

en: Shares:
brx: शेयारफोर:

en: Current Value:
brx: दानि बेसेन:

en: This account register is read-only.
brx: बे एकाउन्ट रेजिस्टारआ खालि-फराय हाथावल'।

en: Manage your finances, accounts, and investments
brx: नोंथांनि रां, एकाउन्ट, आरो रांखामानियाव बाहायनायखौ सामलाय

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
brx: GnuCash आ निजि आरो फिसा-फालांगि राङारि-एकाउन्टिंनि मोनसे प्रग्राम।

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
brx: गोरलैयै बाहायनो डिजाइन खालामनाय जायो, थेवबो गोहोगोरा आरो रुयदब, GnuCash आ नोंथांखौ अरायबो बेंक एकाउन्ट, स्टक, आय आरो खरसाखौ ट्रेक खालामनो गनायथि होयो। गोख्रै आरो हरखाब बुजिखांनाय महरै, आनजाद-बाक्सु रेजिस्टार महरै बाहायनो, बेयो फालांगियारि एकाउन्टिं खान्थियाव सोनारनाय जेरै-बेलेन्सगोनां बुक(बिजाब) आरो गेबें रिपर्टखौ रोखा खालामनो मोननै-हाबहोनाय एकाउन्टिं।

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
brx: GnuCashजों नोंथाङा हायो (नाथाय सिमागोनां नङा):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
brx: नोंथांनि सानफ्रोमबोनि निजि आय आरो खरसानि हिसाबखौ दोन

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
brx: नोंथांनि स्टक, बन्ड आरो मिउसुआल फान्ड एकाउन्टखौ गोरलैयै मेनेज खालाम

en: Keep your small business' accounting up to date
brx: नोंथांनि फालांगिनि एताउन्टिंखौ गोदानै दोन

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
brx: गेबें रिपर्ट आरो ग्राफ्सखौ नोंथांनि राङारि डाटा निफ्राय सोरजि

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
brx: गलेगले डाटा हाबहोनायखौ नागारनो फारिलाइ खालामखानाय लेनदेनखौ सेट आप खालाम

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
brx: राङारि हिसाबखौ मावफुं, जेरै- लन सुख'फिननाय

en: Finance Management
brx: राङारि मेनेजमेन्ट

en: Display the ~a report
brx: ~a रिपर्टखौ दिन्थिफुं

en: Saved Report Configurations
brx: रिपर्ट बाइजोमहरखौ थिना दोनबाय

en: Manage and run saved report configurations
brx: थिना दोनखानाय रिपर्ट बाइजोमहरखौ मेनेज खालाम आरो थिना दोन

en: You have not selected an owner
brx: नोंथाङा बिगोमा सायख'वाखै।

en: Job
brx: खामानि

en: is
brx: नंगौ

en: is not
brx: नङा

en: Entity Not Found: %s
brx: थाथि मोनाखै: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
brx: जेबो एकाउन्टजों लोगोसे लेनदेन गैया: %s

en: Unsupported entity type: %s
brx: मदद होजायै थाथि रोखोम: %s

en: No such price: %s
brx: बेबादि जेबो दाम गैया: %s

en: Interest Payment
brx: सुदनि रांहोनाय

en: Interest Charge
brx: सुदनि चार्ज

en: Payment Information
brx: रांहोनाय फोरमायथिहोग्रा

en: Payment From
brx: ..निफ्राय रांहोनाय

en: Reconcile Account
brx: रां सुखनाय एकाउन्ट

en: Payment To
brx: ..सिम रांहोनाय

en: Enter _Interest Payment…
brx: सुदनि रांहोनायखौ हाबहो…

en: Enter _Interest Charge…
brx: सुदनि चार्ज हाबहो…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
brx: थारैनो नोंथाङा सायखखानाय लेनदेनखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: Starting Balance
brx: आराम्भ बेलेन्स

en: Ending Balance
brx: जोबथा बेलेन्स

en: Reconciled Balance
brx: रां सुखनाय बेलेन्स

en: Difference
brx: फाराग

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
brx: नोंथाङा बे गोरोबहोनाय उइन्ड'याव सोलायबाय। थारैनो नोंथाङा बातिल खालामनो नामा?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
brx: एकाउन्टहा समानथाय गैया। थारैनो नोंथाङा फोजोबनो लुबैयो नामा?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
brx: नोंथाङा बे गोरोबहोफिननायखौ दोनथ'नो लुबैयो नामा आरो बेखौ उनाव फोजोबनो लुबैयो नामा?

en: Set the report options you want using this dialog.
brx: नोंथाङा बे बिबुङाव बाहायनो लुबैनाय रिपर्ट उफ्राखौ फज।

en: There are no options for this report.
brx: बे रिपर्टनि थाखाय जेबो उफ्रा गैया।

en: You must select an item from the list
brx: नोंथाङा लिस्ट निफ्राय मोनसे आइटेम सायखथार नांगोन

en: New Order
brx: गोदान अर्दार

en: New Transaction
brx: गोदान लेनदेन

en: New Split
brx: गोदान बोखावनाय

en: all criteria are met
brx: गासै खान्थिआ फुरा जाबाय

en: any criteria are met
brx: जायखिजाया खान्थिआ फुरा जाबाय

en: You have not selected any accounts
brx: नोंथाङा जेबो एकाउन्टखौ सायख'वाखै

en: matches all accounts
brx: गासै एकाउन्टखौ गोरोब होयो

en: matches any account
brx: जायखिजाया एकाउन्टखौ गोरोब होयो

en: matches no accounts
brx: जेबो एकाउन्टखौ गोरोब होआखै

en: Selected Accounts
brx: सायखखआनाय एकाउन्टफोर

en: Choose Accounts
brx: एकाउन्टफोर बासिख

en: Select Accounts to Match
brx: गोरोब होनो एकाउन्टफोरखौ सायख

en: Select the Accounts to Compare
brx: रुजु होनो एकाउन्टफोरखौ सायख

en: is before
brx: सिगां

en: is before or on
brx: सिगां एबा आव

en: is on
brx: आव

en: is not on
brx: आव नङा

en: is after
brx: उनाव

en: is on or after
brx: आव एबा उनाव

en: is less than
brx: ..निख्रुइ खमसिन

en: is less than or equal to
brx: ..निख्रुइ खमसिम एबा समान

en: equals
brx: समान

en: does not equal
brx: समान नङा

en: is greater than
brx: ..निख्रुइ गेदेरसिन

en: is greater than or equal to
brx: ..निख्रुइ गेदेरसिन एबा समान

en: less than
brx: ..निख्रुइ खमसिन

en: less than or equal to
brx: ..निख्रुइ खमसिन एबा समान

en: equal to
brx: ..जों समान

en: not equal to
brx: ..जों समान नङा

en: greater than
brx: ..निख्रुइ गेदेरसिन

en: greater than or equal to
brx: ..निख्रुइ गेदेरसिन एबा समान

en: has credits or debits
brx: क्रेडिट एबा डेबिट दं

en: has debits
brx: डेबिट दं

en: has credits
brx: क्रेडिट दं

en: Not Cleared
brx: साफा खालामखै

en: You need to enter some search text.
brx: नोंथाङा माखासे नागिरनाय फरा हाबहोनांगौ।

en: Error in regular expression '%s':
    %s
brx: '%s' अरायबोनि बेखेवथियाव गोरोन्थि:
    %s

en: contains
brx: थायो

en: matches regex
brx: रिजेक्सआ गोरोबो

en: does not match regex
brx: रिजेक्सआ गोरोबा

en: Match case
brx: केसखौ गोरोबहो

en: Ambiguous character encoding
brx: रोखानङै हांखो एनक'डिं

en: European
brx: इउर'पियान

en: ISO-8859-1 (West European)
brx: ISO-8859-1 (सोनाब इउर'पियान)

en: ISO-8859-2 (East European)
brx: ISO-8859-2 (सानजा इउर'पियान)

en: ISO-8859-3 (South European)
brx: ISO-8859-3 (खोला इउर'पियान)

en: ISO-8859-4 (North European)
brx: ISO-8859-4 (सा इउर'पियान)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
brx: ISO-8859-5 (सिरिलिक)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
brx: ISO-8859-6 (एराबिक)

en: ISO-8859-7 (Greek)
brx: ISO-8859-7 (ग्रिक)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
brx: ISO-8859-8 (हिब्रु)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
brx: ISO-8859-9 (तुर्किस)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
brx: ISO-8859-10 (नर्डिक)

en: ISO-8859-11 (Thai)
brx: ISO-8859-11 (थाइ)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
brx: ISO-8859-13 (बाल्टिक)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
brx: ISO-8859-14 (सेल्टिक)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
brx: ISO-8859-15 (सोनाब इउर'पियान, इउर' सिन)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
brx: ISO-8859-16 (खोला-सानजा इउर'पियान)

en: KOI8-R (Russian)
brx: KOI8-R (रासियान)

en: KOI8-U (Ukrainian)
brx: KOI8-U (इउक्रेनियान)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
brx: %d थि खालामजायै आरो %d डिक'ड खालामजायै सोदोबफोर दं। अननानै एक'डिंफोर दाजाबदेर।

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
brx: %d थि खालामजायै सोदोबफोर दं। अननानै बेफोरखौ सानना नाइ एबा एक'डिंफोर दाजाबदेर।

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
brx: %d डिक'ड खालामजायै सोदोबफोर दं। अननानै एक'डिंफोर दाजाबदेर।

en: The file could not be reopened.
brx: फाइलखौ फिन खेवनो हायाखै।

en: Reading file…
brx: फाइलखौ फराय गासिनो दं…

en: Parsing file…
brx: फाइलखौ पार्स खालाम गासिनो दं…

en: There was an error parsing the file.
brx: फाइलखौ पार्स खालामनायाव मोनसे गोरोन्थि जादों।

en: Writing file…
brx: फाइलखौ लिरगासिनो दं…

en: This encoding has been added to the list already.
brx: बे एनक'डिंखौ सिगाङावनो लिस्टजों दाजाबदेरबाय।

en: This is an invalid encoding.
brx: बेयो मोनसे बाहायजायै एनक'डिं।

en: Could not create opening balance.
brx: जागायनायनि बेलेन्स सोरजिनो हायाखै।

en: Give the children the same type?
brx: चिल्ड्रेनखौ एखे रोखोम हो?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
brx: सुजुनाय एकाउन्टनि चिल्ड्रेनखौ गोरोबहोनो "%s" रोखोमखौ सोलायनांगौ।

en: _Show children accounts
brx: चिल्ड्रेन एकाउन्टखौ दिन्थि

en: The account must be given a name.
brx: एकाउन्टखौ मोनसे मुं होथार नांगोन।

en: There is already an account with that name.
brx: बै मुंनि मोनसे एकाउन्ट सिगाङावनो दंखायो।

en: You must choose a valid parent account.
brx: नोंथाङा मोनसे बाहायथाव पेरेन्ट एकाउन्ट बासिथार नांगोन।

en: You must select an account type.
brx: नोंथाङा मोनसे एकाउन्ट रोखोम सायखथार नांगोन।

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
brx: सायखखानाय एकाउन्ट रोखोमा मोनसे सायखखानाय पेरेन्टजों गोरोबा।

en: You must choose a commodity.
brx: नोंथाङा मोनसे बेसाद बासिथार नांगोन।

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
brx: नोंथाङा मोनसे बाहायथाव खेवनाय बेलेन्स हाबहोथार नांगोन नङाब्ला बेखौ लांदां दोननांगोन।

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
brx: नोंथाङा मोनसे जायगा सोलायहोनाय एकाउन्ट सायखथारनांगोन एबा जागायनायनि बेलेन्स बन्दक एकाउन्ट बासिख।

en: <No name>
brx: <मुं गैया>

en: Edit Account
brx: एकाउन्ट सुजु

en: (%d) New Accounts
brx: (%d) गोदान एकाउन्टफोर

en: New Account
brx: गोदान एकाउन्ट

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
brx: अननानै गासै समफारि आयखौ हमथाना लाखिनो मोनसे बन्दक एकाउन्ट सायख।

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
brx: अननानै गासै समफारि खरसाखौ हमथाना लाखिनो मोनसे बन्दक एकाउन्ट सायख।

en: 
    Commodity:
brx: 
    बेसाद:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
brx: 
    सोलाय सोल' क'ड (ISIN, CUSIP एबा बे बादि एखे):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
brx: 
    नेम'निक (टिकार दिन्थिसिन एबा बे बादि एखे):

en: Select security/currency
brx: रैखाथि/रां सायख

en: _Security/currency
brx: रैखाथि/रां

en: Select security
brx: रैखाथि सायख

en: _Security
brx: रैखाथि

en: Select currency
brx: रां सायख

en: Cu_rrency
brx: मुद्रा (सोलिनाय रां)

en: Currency
brx: मुद्रा (सोलिनाय रां)

en: Use local time
brx: जायगानि समखौ बाहाय

en: Edit currency
brx: रांखौ सुजु

en: Currency Information
brx: रांनि फोरमायथिहोग्रा

en: Edit security
brx: रैखाथि सुजु

en: New security
brx: गोदान रैखाथि

en: Security Information
brx: रैखाथि फोरमायथिहोग्रा

en: You may not create a new national currency.
brx: नोंथाङा मोनसे गोदान माहारियारि रां सोरजिआ जानो हागौ।

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
brx: %s आ मोनसे थिना दोनजानाय बेसाद रोखोम। अननानै आलादाखौ बाहाय।

en: That commodity already exists.
brx: बै बेसादआ सिगाङावनो दं।

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
brx: नोंथाङा मुवानि थाखाय मोनसे लांदां-नङै "आबुं मुं", "दिन्थिसिन/सुंद'", आरो "रोखोम" खौ हाबहो थारनांगौ।

en: Action/Number
brx: हाबा/नाम्बार

en: All files
brx: गासै फाइल

en: _Close
brx: बन्द खालाम

en: Reset defaults
brx: डिफल्टफोरखौ फिन फज

en: Reset all values to their defaults.
brx: गासै बेसेनखौ बेफोरनि डिफल्टाव फिन फज।

en: Page
brx: बिलाइ

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
brx: आय %sबेथन%sखाजोना फजजाथाव

en: Clear
brx: खोमोर

en: You must provide a name for this Tax Table.
brx: नोंथाङा बे खाजोना फारिलाइनि थाखाय मोनसे मुं होथार नांगोन।

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
brx: नोंथाङा बे खाजोना फारिलाइनि थाखाय मोनसे रुजुजायै मुं होथार नांगोन। "%s" नोंथांनि पसन्दआ सिगाङावनो बाहाय जादों।

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
brx: जौखोन्दोनि बिबाङा -100 आरो 100 नि गेजेराव जाथार नांगोन।

en: You must choose a Tax Account.
brx: नोंथाङा खाजोना एकाउन्ट बासिथार नांगोन।

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
brx: खाजोना फारिलाइ "%s"खौ बाहायगासिनो दं। बेखौ नोंथाङा खोमोरनो हाया।

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
brx: नोंथाङा जोबथा हाबहोनायखौ खाजोना फारिलाइ निफ्राय गैया खालामनो हाया। नोंथाङा लुबैयोब्ला, खाजोना फारिलाइखौ खोमोरनो नाजा।

en: Are you sure you want to delete this entry?
brx: थारैनो नोंथाङा हाबहोनायखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: Show the income and expense accounts
brx: आय आरो खरसा एकाउन्टफोरखौ दिन्थि

en: Error
brx: गोरोन्थि

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
brx: राङारि::बे बुथामखौ हाहोनाय खालामनो कट(दैखांना होनाय)खौ इनष्टल खालामनांगोन।

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
brx: बे लेनदेन निफ्राय जायगा सोलाय होनो, एबा लेनदेनाव, एबा मोननैबो, लेनदेननि थाखाय मोनसे एकाउन्ट थिक खालाम थारनांगौ। नङाब्ला, बेखौ रेकर्ड खालामनाय जानाय नङा।

en: You can't transfer from and to the same account!
brx: नोंथाङा एखे एकाउन्ट निफ्राय आरो एखे एकाउन्ट सिम जायगा सोलायहोनो हाया।

en: The account %s does not allow transactions.
brx: %s एकाउन्टआ लेनदेनखौ गनायथि होआ।

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
brx: नोंथाङा सोलिनाय रां-नङै एकाउन्ट निफ्राय सोलायहोनो हाया। "निफ्राय" आरो "सिम" एकाउन्टखौ उल्था खालामनो आरो "बिबां" नङै दिन्थिनायखौ बानायनो नाजागासिनो दं।

en: You must enter a valid price.
brx: नोंथाङा मोनसे बाहायथाव बेसेन हाबहोथार नांगोन।

en: You must enter a valid 'to' amount.
brx: नोंथाङा मोनसे बाहायथाव 'सिम' बिबां हाबहोथार नांगोन।

en: You must enter an amount to transfer.
brx: जायगा सोलायहोनो नोंथाङा मोनसे बिबां हाबहोथार नांगोन।

en: Credit Account
brx: क्रेडिट एकाउन्ट

en: Debit Account
brx: डेबिट एकाउन्ट

en: Transfer From
brx: ..निफ्राय जायगा सोलायहो

en: Transfer To
brx: ..सिम जायगा सोलायहो

en: Debit Amount
brx: डेबिट बिबां

en: To Amount
brx: बिबाङाव

en: Remember and don't _ask me again.
brx: गोसोयाव लाखि आरो आंनाव आरोबाव सोफिननो नाङा।

en: Don't _tell me again.
brx: आंनो आरोबाव खिन्थानो नाङा।

en: Remember and don't ask me again this _session.
brx: गोसोयाव लाखि आरो बे जथुम्मायाव आंनाव आरोबाव सोफिननो नाङा।

en: Don't tell me again this _session.
brx: बे जथुम्मायाव आंनो आरोबाव खिन्थानो नाङा।

en: The selected amount cannot be cleared.
brx: सायखखानाय बिबांखौ खोमोरनो हाया।

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
brx: बोखावनायखौ रुजुजायै महरै खोमोरनो हाया। गोबां जाथाव मोनबाय।

en: Save file automatically?
brx: फाइल गावनो गाव महरै थिना दोन?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
brx[0]: नोंथांनि सोलायनायखौ थिना दोननो थाखाय नोंथांनि डाटा फाइलखौ नोंथांनि हार्ड डिस्कआव थिना दोननांगोन। GnuCash हा मोनफ्रोम %d मिनिटआव फाइलखौ गावनो गाव महरै थिना दोननो आखुथाय दं, मानोना नोंथाङा खेबफ्रोमबो "थिना दोन" बुथामखौ नारसिनबाय।
    
    नोंथाङा सम थाद'नायखौ सोलायनो हायो एबा सुजुनाय->पसन्द->सरासनस्रा->हार्सिं-थिना दोननाय सम थाद'नायनि सिङाव बे आखुथायखौ अफ(बन्द) खालामनो हायो।
    
    नोंथांनि फाइलखौ गावनो गाव महरै थिना दोननांगौ नामा?
brx[1]: नोंथांनि सोलायनायखौ थिना दोननो थाखाय नोंथांनि डाटा फाइलखौ नोंथांनि हार्ड डिस्कआव थिना दोननांगोन। GnuCash हा मोनफ्रोम %d मिनिटआव फाइलखौ गावनो गाव महरै थिना दोननो आखुथाय दं, मानोना नोंथाङा खेबफ्रोमबो "थिना दोन" बुथामखौ नारसिनबाय।
    
    नोंथाङा सम थाद'नायखौ सोलायनो हायो एबा सुजुनाय->पसन्द->सरासनस्रा->हार्सिं-थिना दोननाय सम थाद'नायनि सिङाव बे आखुथायखौ अफ(बन्द) खालामनो हायो।
    
    नोंथांनि फाइलखौ गावनो गाव महरै थिना दोननांगौ नामा?

en: _Yes, this time
brx: नंगौ, बे सम

en: Yes, _always
brx: नंगौ, अरायबो

en: No, n_ever
brx: नङा, माब्लाबो

en: _No, not this time
brx: नङा, बे समाव नङा

en: Calendar
brx: केलेन्दार

en: 12 months
brx: 12 दान

en: 6 months
brx: 6 दान

en: 4 months
brx: 4 दान

en: 3 months
brx: 3 दान

en: 2 months
brx: 2 दान

en: 1 month
brx: 1 दान

en: Date:
brx: खालार:

en: Frequency
brx: गलेगलेथाय

en: (unnamed)
brx: (मुंहोयै)

en: _Import
brx: लाबोनाय

en: Import
brx: लाबोनाय

en: _Save
brx: थिना दोन

en: Save
brx: थिना दोन

en: _Export
brx: दैथायनाय

en: (null)
brx: (जेबो नङा)

en: No suitable backend was found for %s.
brx: %s नि थाखाय जेबो गोरोबथाव बेकएन्ड मोनाखै।

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
brx: URL %s आ GnuCash नि बे लिरस्लायनायजों मदद होजाया।

en: Can't parse the URL %s.
brx: URL %s खौ पार्स खालामनो हाया।

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
brx: %s जों फोनांजाब खालामनो हाया। हस्ट, बाहायग्रामुं एबा पासवार्डआ गोरोन्थि।

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
brx: %s जों फोनांजाब खालामनो हाया। फोनांजाबआ गोमाबाय, डाटा दैथाय हरनो हायाखै।

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
brx: GnuCash नि मोनसे गोदान लिरस्लायनाय निफ्राय बे फाइल/URL आ नुथाव जागोन। बे डाटाजों खामानि मावनो नोंथाङा GnuCash नि लिरस्लायनायखौ आपग्रेड खालामनांगौ।

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
brx: %s डाटाबेसखौ दं बादि नुवाखै। नोंथाङा बेखौ सोरजिनो लुबैयो नामा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
brx: GnuCash आ %s नि थाखाय लकखौ मोननो हायाखै। बै डाटाबेसआ गुबुन मोनसे बाहायग्राजों बाहायजादों जानो हागौ, बे बुब्लियाव नोंथाङा डाटाबेसखौ खेवनो गोनां जानाय नङा। थारैनो नोंथाङा डाटाबेसखौ खेवनो लुबैयो नामा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
brx: GnuCash आ %s नि थाखाय लकखौ मोननो हायाखै। बै डाटाबेसआ गुबुन मोनसे बाहायग्राजों बाहायजादों जानो हागौ, बे बुब्लियाव नोंथाङा डाटाबेसखौ लाबोनो गोनां जानाय नङा। थारैनो नोंथाङा डाटाबेसखौ लाबोनो लुबैयो नामा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
brx: GnuCash आ %s नि थाखाय लकखौ मोननो हायाखै। बै डाटाबेसआ गुबुन मोनसे बाहायग्राजों बाहायजादों जानो हागौ, बे बुब्लियाव नोंथाङा डाटाबेसखौ थिनानै दोननो गोनां जानाय नङा। थारैनो नोंथाङा डाटाबेसखौ थिना दोननो लुबैयो नामा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
brx: GnuCash आ %s नि थाखाय लकखौ मोननो हायाखै। बै डाटाबेसआ गुबुन मोनसे बाहायग्राजों बाहायजादों जानो हागौ, बे बुब्लियाव नोंथाङा डाटाबेसखौ दैथाय हरनो गोनां जानाय नङा। थारैनो नोंथाङा डाटाबेसखौ दैथाय हरनो लुबैयो नामा?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
brx: फाइल/URL %s हा GnuCash डाटा गैया एबा डाटाया गाज्रि जाबाय।

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
brx: URL %s आव थानाय सार्भारआव मोनसे गोरोन्थि जादों एबा गाज्रि जादों एबा डाटाया गाज्रि जादों।

en: You do not have permission to access %s.
brx: नोंथाङा %s आव हाबनाय गनायथि गैया जानो हागौ।

en: An error occurred while processing %s.
brx: %s खौ प्रसेस खालामनाय समाव मोनसे गोरोन्थि जादों।

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
brx: फाइल फरायनायाव मोनसे गोरोन्थि जादों। नोंथाङा बेखौ सालाय लांनो लुबैयो नामा?

en: There was an error parsing the file %s.
brx: %s फाइल पार्स खालामनायाव मोनसे गोरोन्थि जादों।

en: The file %s is empty.
brx: %s फाइला लांदां।

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
brx: बे फाइलआ GnuCash नि मोनसे गोजामसिन लिरस्लायनाय निफ्राय। नोंथाङा सालाय लांबाय थानो लुबैयो नामा?

en: The file type of file %s is unknown.
brx: %s फाइलनि फाइल रोखोमा मोनथिमोनै।

en: Could not make a backup of the file %s
brx: %s फाइलनि मोनसे बेकआप खालामनो हायाखै

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
brx: फाइल %s आव लिरनो हायाखै। बे फाइलखौ लिरनो नोंथांहा गनायथि दं नामा आरो बेखौ सोरजिनो थाखाय थोजासे जायगा दं नामा आनजाद खालाम।

en: No read permission to read from file %s.
brx: %s फाइल निफ्राय फरायनो गनायथि गैया।

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
brx: नोंथाङा %s आव
    
    एबा बेनि दालाय-डिरेक्टरिखौ थिना दोननो नाजाबाय। बेखौ इसिं बाहायनायनि थाखाय बै डिरेक्टरिखौ %s महरै थिना दोननो गनायथि गैया
    
    अननानै गुबुन डिरेक्टरिआव फिन नाजा।

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
brx: बे डाटाबेसखौ GnuCash नि मोनसे गोजाम लिरस्लायनाय निफ्राय लानाय जादों। बेखौ दानि लिरस्लायनायाव आपग्रेड खालामनो OK खौ सायख।

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
brx: बे डाटासेटआ GnuCash नि गोदानथार बिसान निफ्राय फैनाय। बेखौ बे बिसानआ फरायनो हायो, नाथाय बेयाव रैखाथियै थिना दोननो हाया। बेखौ फरायनाय-थाखायल' महरै दाग होगोन जेब्लासिम नोंथाङा फाइलखौ खालामा->बादि थिना दोना, नाथाय डाटाया गोजाम बिसानआव लिरनायाव गोमानो हागौ।

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
brx: SQL डाटाबेसआ गुबुन बाहायग्राफोरजों बाहाय जागासिनो दं, आरो बेफोरखौ लगअफ खालामागौमानि आपग्रेटखौ खालामनो हाया। दासान्दि जेबो गुबुन बाहायग्रा गैयाब्ला डेंलिं लगिन जथुम्माखौ माबोरै साफा खालामनायखौ सोलोंनो थाखाय डकुमेन्टेसन निफ्राय बोसोन ला।

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
brx: GnuCash आ "libdbi" बिजाब बाख्रिआव बागनि नुजानायनि थाखाय गोब्राब आनजादखौ फोजोबनो हायाखै। बेयो नोंथांनि SQL डाटाबेसनि गनायथि गाज्रि बाइजोमहरजों जानो हागौ। गोबां मोनथिनो थाखाय https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 खौ नाय।

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
brx: बे फाइलआ GnuCash नि मोनसे गोजामसिन बिसान निफ्राय फैनाय आरो बे बिसानजों थिना दोननाय समाव आपग्रेड खालामगोन। नोंथाङा Gnucash नि गोजामसिन बिसान निफ्राय थिना दोनखानाय फाइलखौ फरायनो हानाय नङा (बेयो मोनसे "फाइलखौ पार्स खालामनायाव जानाय गोरोन्थि"खौ रिपर्ट खालामगोन)। नोंथाङा गोजान बिसानखौ संरैखा खालामनो लुबैयोब्ला, थिना दोनाबालानो ओंखार लां।

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
brx: मोनसे मोनथिमोनै I/O गोरोन्थि (%d) जादों।

en: Save changes to the file?
brx: सोलायनायफोरखौ फाइलाव थिना दोन?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
brx[0]: नोंथाङा थिना दोनाब्ला, सिगांनि %d मिनिटनि सोलायनायफोरखौ नागारनाय जागोन।
brx[1]: नोंथाङा थिना दोनाब्ला, सिगांनि %d मिनिटनि सोलायनायफोरखौ नागारनाय जागोन।

en: Continue _Without Saving
brx: थिना दोनाबालानो सालाय लांबाय था

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
brx: GnuCash आ %s नि थाखाय लकखौ मोननो हायाखै।

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
brx: बै डाटाबेसआ गुबुन मोनसे बाहायग्राजों बाहाय जादों जानो हागौ, जाय बुब्लियाव नोंथाङा डाटाबेसखौ खेवनो नाङा। नोंथाङा मा खालामनो लुबैयो?

en: Open _Read-Only
brx: फरायनो-थाखायल'आव खेव

en: Open _Anyway
brx: फरायनो-थाखायल'खौ खेव

en: _Quit
brx: नागार लां

en: Loading user data…
brx: बाहायग्रानि डाटाखौ लड खालाम गासिनो दं…

en: Re-saving user data…
brx: बाहायग्रानि डाटाखौ फिन थिना दोनगासिनो दं…

en: Exporting file…
brx: फाइलखौ लाबोगासिनो दं..

en: There was an error saving the file.
    
    %s
brx: फाइल थिना दोननायाव मोनसे गोरोन्थि जादों।
    
    %s

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
brx: डाटाबेसखौ फरायनो-थाखायल' खेवदोंमोन। बेखौ नोंथाङा गुबुन जायगायाव थिना दोननो लुबैयो नामा?

en: <unknown>
brx: <मोनथिमोनै>

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
brx: ..जों फोनांजाब खालामनो थाखाय मोनसे बाहायग्रामुं आरो पासवर्ड हाबहो: %s

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
brx: सोलायनायखौ गावनो गाव महरै %u सेकेन्दआव थिना दोनगोन

en: Save changes to file %s before closing?
brx: बन्द खालामनायनि सिगां सोलायनायफोरखौ %s फाइलआन थिना दोन?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
brx: नोंथाङा थिना दोनाब्ला, सिगां %d घन्टा आरो %d मिनिटनि सोलायनायफोरखौ नागारनाय जागोन।

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
brx: नोंथाङा थिना दोनाब्ला, सिगां %d सान आरो %d घन्टानि सोलायनायफोरखौ नागारनाय जागोन।

en: Close _Without Saving
brx: थिना दोनागारानो बन्द खालाम

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
brx: (फरायनो-थाखायल')

en: Unsaved Book
brx: थिना दोनै बिजाब

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
brx: फाइल %s खौ खेवबायमोन। %s

en: Unable to save to database.
brx: डाटाबेसाव थिना दोननो हायाखै।

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
brx: डाटाबेसाव थिना दोननो हायाखै: बिजाबखौ खालि-फरायनाय बादिल' दाग होनाय जायो।

en: Book Options
brx: बिजाबनि उफ्राफोर

en: Select All
brx: गासैबो सायख

en: Select all accounts.
brx: गासै एकाउन्टखौ सायख।

en: Clear All
brx: गासैबो खोमोर

en: Clear the selection and unselect all accounts.
brx: सायखनायखौ खोमोर आरो गासै एकाउन्ट सायखनायखौ बोखार

en: Select Children
brx: चिल्ड्रेनखौ सायख

en: Select all descendents of selected account.
brx: सायखखानाय एकाउन्टनि गासै खमायलांनायखौ सायख।

en: Select Default
brx: डिफल्ट सायख

en: Select the default account selection.
brx: डिफल्ट एकाउन्ट सायखनायखौ सायख

en: Show Hidden Accounts
brx: दोनखोमानाय एकाउन्टफोरखौ दिन्थि

en: Show accounts that have been marked hidden.
brx: दोनखोमानाय हिसाबै दागहोनाय बादि एकाउन्टफोरखौ दिन्थि।

en: Select all entries.
brx: गासै हाबहोनायखौ सायख।

en: Clear the selection and unselect all entries.
brx: सायखनायखौ खोमोर आरो गासै एकाउन्ट सायखनायखौ बोखार।

en: Select the default selection.
brx: डिफल्ट सायखनायखौ सायख।

en: Clear any selected image file.
brx: जायखिजाया सायखखानाय मुसुखा फाइलखौ खोमोर।

en: Select image
brx: मुसुखा सायख

en: Select an image file.
brx: मोनसे मुसुखा फाइलखौ सायख।

en: Start of this quarter
brx: बे दानथामनि जागायनाय

en: Start of this accounting period
brx: बे एकाउन्ट खालामनाय सम जागायनाय

en: Start of previous accounting period
brx: आवगयनि एकाउन्ट खालामनाय सम जागायनाय

en: End of this quarter
brx: बे दानथामनि जोबथा

en: End of this accounting period
brx: बे एकाउन्ट खालामनाय सम जोबनाय

en: End of previous accounting period
brx: आवगयनि एकाउन्ट खालामनाय सम जोबनाय

en: _Custom
brx: कास्टम

en: Loading…
brx: ल'ड खालामगासिनो दं…

en: never
brx: माबाब्लाबो नङा

en: New top level account
brx: गोदान गोजौ थाखोनि एकाउन्ट

en: Account Name
brx: एकाउन्ट मुं

en: Commodity
brx: बेसाद

en: Account Code
brx: एकाउन्ट क'ड

en: Last Num
brx: जोबथा अनजिमा

en: Present
brx: थानाय

en: Present (Report)
brx: दानि (रिपर्ट)

en: Balance (Report)
brx: बेलेन्स (रिपर्ट)

en: Balance (Period)
brx: बेलेन्स (सम)

en: Cleared (Report)
brx: साफा खालामबाय (रिपर्ट)

en: Reconciled (Report)
brx: रां सुखबाय (रिपर्ट)

en: Last Reconcile Date
brx: जोबथा रां सुखनाय खालार

en: Future Minimum
brx: इयुन खमसिन

en: Future Minimum (Report)
brx: इयुन खमसिन (रिपर्ट)

en: Total (Report)
brx: गासै (रिपर्ट)

en: Total (Period)
brx: गासै (सम)

en: Account Color
brx: एकाउन्टनि गाब

en: Tax Info
brx: खाजोना फोरमायथिहोग्रा

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
brx: दानि (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
brx: बेलेन्स (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
brx: साफा खालामबाय(%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
brx: रां सुखबाय (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
brx: इयुन खमसिन (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
brx: गासै (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
brx: ..मथे %s खौ फिल्टार खालाम...

en: Namespace
brx: मुंनि जायगा

en: Print Name
brx: प्रिन्ट मुं

en: Display symbol
brx: दिन्थिफुंनाय दिन्थिसिन

en: Unique Name
brx: रुजुजायै मुं

en: Fraction
brx: खोन्दो

en: Get Quotes
brx: दैखांना होनायफोरखौ ला

en: Source
brx: फुंखा

en: Timezone
brx: समनि ओनसोल

en: Vendor Number
brx: फानग्रा नाम्बार

en: Address Name
brx: थंनि मुं

en: Address 1
brx: थं 1

en: Address 2
brx: थं 2

en: Address 3
brx: थं 3

en: Address 4
brx: थं 4

en: Phone
brx: फन

en: Fax
brx: फेक्स

en: E-mail
brx: इ-मेइल

en: Active
brx: मावथि

en: Security
brx: रैखाथि

en: Price
brx: बेसेन

en: Enabled
brx: हाहोबाय

en: Last Occur
brx: जोबथा नुजानाय

en: Next Occur
brx: उननि नुजानाय

en: %s, Total:
brx: %s, गासै:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
brx: %s, रां नङै मुवाफोरनि दाजाबगासै:

en: %s, Grand Total:
brx: %s, दाजाबगासै:

en: Net Assets:
brx: नेट धोन:

en: Profits:
brx: मुलाम्फा

en: This is a development version. It may or may not work.
brx: बेयो मोनसे जौगानाय बिसान। बेयो खामानि मावनो हागौ एबा मावया जानो हागौ।

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
brx: बाग आरो गुबुन जेंनाखौ gnucash-devel@gnucash.org आव रिपर्ट खालाम

en: Show GnuCash version
brx: GnuCash लिरस्लायनायखौ दिन्थि

en: Enable extra/development/debugging features.
brx: बांद्राय/जौगानाय/डेबागिं आखुथायफोरखौ हाहोनाय खालाम।

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
brx: ..आव लग खालामनो फाइल; "/tmp/gnucash.trace" आव डिफल्ट; "stderr" एबा "stdout"जानो हागौ।

en: [datafile]
brx: [डाटाफाइल]

en: Checking Finance::Quote…
brx: राङारि आनजाद खालाम गासिनो दं::दैखांना होनाय…

en: Unable to load Finance::Quote.
brx: राङारि आनजाद खालाम गासिनो दं::दैखांना होनाय...

en: Loading data…
brx: डाटा ल'ड खालाम गासिनो दं…

en: Do not load the last file opened
brx: जोबथा खेवनाय फाइलखौ ल'ड दाखालाम

en: Last window position and size
brx: जोबथा उइन्ड'नि जायगा आरो महर

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
brx: बे सेटिंआ उइन्ड'नि महर आरो जायगाखौ बेखेवयो जेब्ला बेखौ जोबथा बन्द खालामदोंमोन। उइन्ड'नि गुवार आरो गोजौनि उनाव अनजिमा(नाम्बार)आ उइन्ड'नि बिजौ आगसि खनानि X आरो Y क'अर्डिनेट।

en: Search only in active items
brx: मावथि आइटेमावल' नागिर

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
brx: मावथिब्ला, दानि थाखोयाव खालि 'मावथि' आइटेमफोरखौल' नागिरगोन। नङाब्ला, दानि थाखोयाव गासै आइटेमखौ नागिरगोन।

en: Is tax included in this type of business entry?
brx: बे रोखोमनि फालांगि हाबहोनायाव खाजोना सोफादेरनाय जायो नामा?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
brx: मावथियाव फजयोब्ला, खाजोनाखौ बे रोखोमनि हाबहोनायफोराव डिफल्ट महरै सोफादेरनाय जायो। बे सेटिंखौ गोदान फानग्रा आरो बायग्राफोरजों मोननाय जायो।

en: Auto pay when posting.
brx: पस्ट खालामनाय समाव अट' पे (हार्सिं रांहोनाय)

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
brx: पस्ट खालामनाय समाव, मोजांथार आगु-रांहोनाय आरो उल्था फोरमान बिलाइजों बायग्रा फोरमान बिलाइखौ गावनो गाव महरै रांहोनो नाजा। आगु-रांहोनाय आरो फोरमान बिलाइआ रोखायै एखे बायग्रानि उल्था जाथारनांगोन। उल्था फोरमान बिलाइआ बेरेखा सहिजों फोरमान बिलाइ जायो। बिदिन्थि महरै- मोनसे इनभइसनि थाखाय, बायग्रा क्रेडिट लिरसुंथाइ आरो नङै दिन्थिग्रा इनभइसखौ उल्था फोरमान बिलाइ होननानै साननाय जायो।

en: Enable extra toolbar buttons for business
brx: फालागिनि थाखाय बांद्राय टुलबार बुथामखौ हाहोनाय खालाम

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
brx: मावथिब्ला, सरासनस्रा फालागि खामानिनि थाखाय बाद्राय टुलबाट बुथामखौबो दिन्थिनाय जायो। नङाब्ला, बिफोरखौ दिन्थिनाय जाया।

en: The invoice report to be used for printing.
brx: साफायनायनि थाखाय बाहायनो गोनां इनभइस रिपर्ट।

en: The name of the report to be used for invoice printing.
brx: इनभइस साफायनायनि थाखाय बाहायनो गोनां रिपर्टनि मुं।

en: Open new invoice in new window
brx: गोदान सालानखौ गोदान उइन्ड'याव खेव

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
brx: मावथिब्ला, मोनफ्रोम गोदान सालानखौ मोनसे गोदान उइन्ड'याव खेवनाय जागोन। नङाब्ला, गाहाय उइन्ड'याव मोनसे टेब बादि गोदान सालानखौ खेवनाय जागोन।

en: Accumulate multiple splits into one
brx: गोबां बोखावनायखौ मोनसेयाव जमा खालाम

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
brx: बे फोथारा मावथिब्ला, मोनसे सालानाव गोबां हाबहोनाय जाय एखे एकाउन्टाव ट्रेन्सफार जायो बेफोरो मोनसेल' बोखावनायाव जमा जागोन। बे फोथारखौ पस्टिं बिबुङाव मोनफा सालानाव अभारराइड खालामनो हायो।

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
brx: पस्ट खालामनाय समाव, मोजांथार आगु-रांहोनाय आरो उल्था फोरमान बिलाइजों फानग्रा फोरमान बिलाइखौ गावनो गाव महरै रांहोनो नाजा। आगु-रांहोनाय आरो फोरमान बिलाइआ रोखायै एखे फानग्रानि उल्था जाथारनांगोन। उल्था फोरमान बिलाइआ बेरेखा सहिजों फोरमान बिलाइ जायो। बिदिन्थि महरै- मोनसे बिलनि थाखाय, फानग्रा क्रेडिट लिरसुंथाइ आरो नङै दिन्थिग्रा इनभइसखौ उल्था फोरमान बिलाइ होननानै साननाय जायो।

en: Show bills due reminder at startup
brx: स्टार्टआपआव होनोगोनां बिल गोसोखांहोग्राखौ दिन्थि

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
brx: मावथिब्ला, GnuCash आ स्टार्टआपआव थाबैनो जायखिजाया बिलनि रांहोनोहोनां दं नामा नाइनो थाखाय आनजाद खालामगोन। बे बादिब्ला,बेयो बाहायग्रानो गोसोखांहोग्रा बिबुं दिन्थिगोन। "soon" नि बुंफुरलुखौ "Days in Advance" सेटिंजों दबथायनाय जायो। नङाब्ला GnuCash आ होनोगोनां बिलफोरनि थाखाय आनजाद खालामा।

en: Show bills due within this many days
brx: होनोगोनां बिलखौ बेफोर साननि गेजेराव दिन्थि

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
brx: बे फोथारा साननि अनजिमाखौ सिगाङावनो थि खालामो GnuCash आ होनोगोनां बिलनि थाखाय आनजाद खालामगोन। "Notify when due" सेटिङाव मावथिब्लाल'नो बेनि बेसेनखौ बाहायनाय जायो।

en: GUID of predefined check format to use
brx: बाहायनो थाखाय आगु-थि खालामनाय आनजाद फरमेटनि GUID

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
brx: बे बेसेनआ बाहायनो थाखाय आगु-थि खालामनाय आनजाद फरमेटखौ थि खालामो। अनजिमाया मोनथिनाय आनजाद फरमेटनि guid

en: Which check position to print
brx: बबे आनजाद जायगाखौ साफायनो

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
brx: गिबि साफायनाय आनजादफोराव मोनफ्रोम बिलाइनि गोबां आनजाद दं, बे सेटिंआ बबे आनजाद जायगाखौ साफायनांगौ थिक खालामो। बिलाइनि गोजौ, गेजेर आरो गाहाय आनजादजों सोमोन्दो थानाय जाथाव बेसेनआ 0, 1 आरो 2.

en: Number of checks to print on the first page.
brx: गिबि बिलाइआव साफायनो थाखाय आनजादनि अनजिमा

en: Date format to use
brx: बाहायनो थाखाय खालार फरमेट

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
brx: बाहायनो थाखाय गिबि थि खालामनाय खालार फरमेटनि अनजिमायारि थाथि खालामग्रा।

en: Custom date format
brx: कास्टम खालार फरमेट

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
brx: कास्टम अक्ट' फरमेटखौ इंगित खालामनो अक्ट' फरमेटखौ फजयोब्ला बे बेसेनखौ साफायनो गोनां अक्ट'खौ दिहुननो थाखाय strftime बाथ्राबान महरै बाहायनाय जायो। बेयो जायखि जाया बाहाय जाथाव strftime स्ट्रिं जानो हागौ; बे फरमेटनि सोमोन्दै गोबां मोनथिनो थाखाय, "man 3 strftime" जों strftime नि मेनुयेल बिलाइखौ फराय।

en: Units in which the custom coordinates are expressed
brx: सानगुदि जायजों कास्टम क'अडिनेटखौ बेखेवनाय जायो

en: Position of payee name
brx: रां मोनग्रा मुंनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
brx: आनजादाव रां मोनग्रा सारिनि जागायनायनि थाखाय X,Y क'अर्डिनेटआ बे बेसेनाव दं।

en: Position of date line
brx: खालार सारिनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादाव खालार सारिनि जागायनायनि थाखाय X,Y क'अर्डिनेटआ बे बेसेनाव दं। क'अर्डिनेटफोरा थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि ख'ना निफ्राय फैयो।

en: Position of check amount in words
brx: सोदोबाव आनजाद बिबांनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादाव लिरनाय बिबां सारिनि जागायनायनि थाखाय X,Y क'अर्डिनेटआ बे बेसेनाव दं। क'अर्डिनेटफोरा थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि ख'ना निफ्राय फैयो।

en: Position of check amount in numbers
brx: अनजिमायाव आनजाद बिबांनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादाव अनजिमायारि बिबां सारिनि जागायनायनि थाखाय X,Y क'अर्डिनेटआ बे बेसेनाव दं। क'अर्डिनेटफोरा थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि ख'ना निफ्राय फैयो।

en: Position of payee address
brx: रां होनां थंनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादआव रां होनांगौ थं सारि जागायनो थाखाय बे बेसेनआव X,Y क'अर्डिनेट दं। क'अर्डिनेटआ थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि खना निफ्राय फैनाय।

en: Position of notes line
brx: लिरसुंथाइ सारिनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादआव लिरसुंथाइ सारि जागायनो थाखाय बे बेसेनआव X,Y क'अर्डिनेट दं। क'अर्डिनेटआ थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि खना निफ्राय फैनाय।

en: Position of memo line
brx: मेम' सारिनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादाव मेम' सारिनि जागायनायनि थाखाय X,Y क'अर्डिनेटआ बे बेसेनाव दं। क'अर्डिनेटफोरा थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि ख'ना निफ्राय फैयो।

en: Offset for complete check
brx: आबुं आनजादनि थाखाय अफसेट

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: बे बेसेनआव फुरा आनजादनि थाखाय X,Y अफसेट दं। क'अर्डिनेटआ थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि खना निफ्राय फैनाय।

en: Rotation angle
brx: गिदिंनाय खना

en: Number of degrees to rotate the check.
brx: आनजादखौ फिदिंनो थाखाय दिग्रिनि अनजिमा।

en: Position of split's amount in numbers
brx: अनजिमायाव बोखावनायनि बिबांनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादआव बोखावनायनि बिबां सारिखौ जागायनो बे बेसेनआव X,Y क'अर्डिनेट दं। क'अर्डिनेटआ थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि खना निफ्राय फैनाय।

en: Position of split's memo line
brx: बोखावनायनि मेम' सारिनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादआव बोखावनायनि मेम' सारिखौ जागायनो बे बेसेनआव X,Y क'अर्डिनेट दं। क'अर्डिनेटआ थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि खना निफ्राय फैनाय।

en: Position of split's account line
brx: बोखावनायनि एकाउन्ट सारिनि जायगा

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
brx: आनजादआव बोखावनायनि एकाउन्ट सारिखौ जागायनो बे बेसेनआव X,Y क'अर्डिनेट दं। क'अर्डिनेटआ थि आनजाद जायगानि गाहाय आगसि खना निफ्राय फैनाय।

en: Print the date format below the date.
brx: खालारनि गाहायाव खालार फरमेटखौ साफाय

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
brx: खेबफ्रोमबो खालारखौ साफायनाय जायो, खालार फरमेटखौ Y, M आरो D हांखो बाहायनानै 8 बिन्दो रोखोमनि सिङाव थाबैनो साफाय

en: The default check printing font
brx: डिफल्ट आनजाद साफायनाय फन्ट

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
brx: आनजादफोरखौ साफायनाय समाव बाहायनो डिफल्ट फन्ट। बे बेसेनखौ आनजाद बेखेवथि फाइलाव थि खालामनाय जायखिजाया फन्टजों अभारराइड खालामनाय जागोन।

en: Print '***' before and after text.
brx: फरानि सिगाङाव आरो उनाव '***' खौ साफाय।

en: Show currencies in this dialog
brx: बे बिबुङाव रांखौ दिन्थि

en: Last pathname used
brx: जोबथा लामामुंखौ बाहायबाय

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
brx: बे फोथाराव बे उइन्ड'जों बाहायजानाय जोबथा लामामुं दं। उननि खेबाव बे उइन्ड'खौ खेवनाय समाव गुदि फाइलमुं/लामामुं महरै बाहायनाय जागोन।

en: Window geometry
brx: उइन्ड' भुमसु

en: The position of paned window when it was last closed.
brx: पेन खालामनाय उइन्ड'नि जायगा जेब्ला बेखौ जोबथा बन्द खालामदोंमोन।

en: Position of the horizontal pane divider.
brx: समानथि पेन बोखावग्रानि जायगा

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
brx: बे सेटिंआ दानि थाखोनि गासै आइटेमाव नागिरो एबा दानि थाखोयाव 'मावथि' आइटेमखौ नागिरो दिन्थियो।

en: Position of the vertical pane divider.
brx: थोंगोर पेन बोखावग्रानि जायगा

en: Show the new user window
brx: गोदान बाहायग्रा उइन्ड'खौ दिन्थि

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
brx: मावथिब्ला, गोदान बाहायग्रा उइन्ड'खौ दिन्थिनाय जागोन। नङाब्ला बेखौ दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: New hierarchy window on "New File"
brx: "गोदान फाइल"आव गोदान हायारार्कि उइन्ड'

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
brx: मावथिब्ला, "गोदान फाइल" मेनु आइटेमखौ बासिखयोब्ला "गोदान हायारार्कि" उइन्ड'खौ दिन्थिनाय जागोन। नङाब्ला बेखौ दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
brx: बे अनजिमानि खमसिन आइटेमा फैफिनोब्ला 'गोदान नागिरनाय'याव डिफल्ट

en: Enable SKIP transaction action
brx: SKIP लेनदेन हाबाखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
brx: SKIP हाबाखौ लेनदेन गोरोबहोग्रायाव हाहोनाय खालाम। हाहोनाय खालामनायब्ला, मोनसे लेनदेन जायनि गोमो जायगायाव (हार्सिं-ADD थ्रेसह'ल्डनि गोजौ नाथाय हार्सिं-CLEAR थ्रेसह'ल्डनि गाहायाव) थानाय साबसिन गोरोबनायनि स्करखौ डिफल्टजों बादहोनाय जागोन।

en: Enable UPDATE match action
brx: UPDATE गोरोबनाय हाबाखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
brx: लेनदेन गोरोबहोग्रायाव UPDATE AND RECONCILE हाबाखौ हाहोनाय खालाम। हाहोनायब्ला, मोनसे लेनदेन जायनि साबसिन गोरोबनाय स्करआ अट'-CLEAR थ्रेसह'ल्डनि गोजौयाव दं आरो थाखानाय लेनदेन गोरोबनाय निख्रुइ आलादा मोनसे खालार एबा बिबां दं, बेयो थाखानाय लेनदेनखौ डिफल्ट मथे आपडेट आरो साफा खालामनांगौ।

en: Use bayesian matching
brx: बायेसियान गोरोबनायखौ बाहाय

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
brx: थाखानाय लेनदेननि बेरेखायै लाबोनाय लेनदेन गोरोबहोनाय समाव बायेसियानखौ हाहोनाय खालामो। नङाब्ला मोनसे खम आदबगोनां नियम-सोनारनाय गोरोबनाय बेबस्थाखौ बाहायनाय जागोन।

en: Minimum score to be displayed
brx: दिन्थिफुंनो गोनां खमसिन स्कर

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
brx: बे फोथारा गोरोबनाय लिस्टाव मोनसे जाथाव गोरोबनाय लेनदेन दिन्थिफुंनो गोनां खमसिन गोरोबनाय स्करखौ थिक खालामो।

en: Add matching transactions below this score
brx: बे स्करनि गाहायाव गोरोबनाय लेनदेनखौ दाजाबदेर

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
brx: बे फोथारा थ्रेसह'ल्डखौ थिक खालामो जायनि गाहायाव मोनसे गोरोबनाय लेनदेनखौ गावनो गाव महरै दाजाबदेरनाय जागोन। मोनसे लेनदेन जायनि गोजा जायगायाव (दिन्थिफुंनाय खमसिन स्करनि गोजौयाव नाथाय Add गोरोबनाय स्करनि गाहायाव एबा समान) थानाय साबसिन गोरोबनायनि स्करखौ डिफल्टजों GnuCash फाइलाव दाजाबदेरनाय जागोन।

en: Clear matching transactions above this score
brx: बे स्करनि गोजौयाव गोरोबनाय लेनदेनफोरखौ साफा खालाम

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
brx: बे फोथारा थ्रेसह'ल्डखौ थिक खालामो जायनि गोजौयाव मोनसे गोरोबनाय लेनदेनखौ डिफल्ट हिसाबै साफा खालामनाय जागोन। मोनसे लेनदेन जायनि गोथां जायगायाव (बे साफा थ्रेसह'ल्डनि गोजौ एबा समान) थानाय साबसिन गोरोबनायनि स्करखौ डिफल्टजों साफा खालामनाय जागोन।

en: Maximum ATM fee amount in your area
brx: नोंथांनि ओनसोलाव बांसिन ATM मासुल बिबां

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
brx: बे फोथारा लाबोनाय लेनदेनफोरखौ गोरोबहोनाय समाव एकाउन्टाव लानाय बांद्राय मासुलखौ थिक खालामो। माखासे जायगायाव फालांगियारि ATM फोर (जाय फालांगियारि फसंथानजों सोमोन्दै गैया) खौ सुबिधागोनां दखानफोर बादि जायगाफोराव गायसननाय जायो। बेफोर ATM आ बेनि मासुलखौ आलादा मोनसे लेनदेन महरै दिन्थिआबालानो एबा नोंथांनि दानालि बेंकिं मासुलाव दिन्थिआबालानो बिबांजों दाजाबदेरो। बिदिन्थि महरै, नोंथाङा 100 डलार दिहुननो, अब्ला नोंथांनाव 101,50 डलारजों लोगोसे Interac मासुल लानाय जागोन। नोंथाङा 100 डलारखौ मेनियेलि हाबहोयोब्ला बिबाङा गोरोबनाय नङा। नोंथाङा बेखौ नोंथांनि ओनसोल (जायगानि रांनि सानगुदियाव) आव फजनांगौ जाय बांसिन बिबांनि मासुल, जाहाते लेनदेनखौ गोरोबनाय बादि सिनायनो हायो।

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
brx: गोदान बेसादखौ गावनो गाव महरै सोरजि

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
brx: लाबोनाय समाव जायखि जाया मोनथियै बेसादआ मोगामोगि जायोब्ला गोदान बेसादनि गावनोगाव सोरजिनायखौ हाहोनाय खालाम। नङाब्ला मोनफ्रोम मोनथिमोनै बेसादजों मा खालामगोन बेनि सोमोन्दै बाहायग्रानाव सोंगोन।

en: Default QIF transaction status
brx: डिफल्ट QIF लेनदेन अबस्था

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
brx: QIF फाइलाव थिक खालामै समाव QIF लेनदेननि थाखाय डिफल्ट अबस्था

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
brx: जेब्ला मोनसे QIF फाइल थाखोमानखौ थिक खालामनाय जायाखै, लेनदेनफोरखौ गोरोबहोफिननाय बादि दाग होनाय जायो।

en: Show documentation
brx: डकुमेन्टेसनखौ दिन्थि

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
brx: QIF लाबोनाय हेफाजाबगिरियाव माखासे डकुमेन्टेसन-बिलाइफोरल'खौ दिन्थि।

en: Pre-select cleared transactions
brx: खोमोरनाय लेनदेनफोरखौ सिगां-सायख

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
brx: मावथिब्ला, रेजिस्टराव खोमोरनाय बादि दाग होजानाय गासै लेनदेना सिगाङावनो सायखखानाय रां सुखनाय बिबुङाव नुजागोन। नङाब्ला जेबो लेनदेनखौ गिबियाव सायखनाय जानाय नङा।

en: Prompt for interest charges
brx: सुद मासुलनि थाखाय थुलुंगा हो

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
brx: मोनसे एकाउन्टखौ रां सुखनायनि सिगां बबे मासुल एबा रां होनायनि सुद, बाहायग्राखौ सुद मासुल एबा रांहोनायनि थाखाय मोनसे लेनदेन हाबहोनो थुलुंगा हो। दासान्दि खालि बेंक, क्रेडिट, मिसुआल, धोन, मोननो हाथाव, होनोगोनां आरो दाहार एकाउन्टफोरनि थाखाय हाहोनाय खालामबाय।

en: Prompt for credit card payment
brx: क्रेडिट कार्ड रांहोनायनि थाखाय थुलुंगा हो

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
brx: मावथिब्ला, मोनसे क्रेडिट कार्ड एकाउन्टनो रां सुखनायनि उनाव बाहायग्राखौ क्रेडिट कार्ड रांहोनायखौ हाबहोनो थुलुंगा हो। नङाब्ला बेनि थाखाय बाहायग्राखौ थुलुंगा होनो नाङा।

en: Always reconcile to today
brx: अरायबो दिनैनो रां सुख

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
brx: मावथिब्ला, आवगयनि फिन सुखफिननायखौ सानाबालानो बिबुंसार खालारनि दिनैनि खालार बाहायनानै अरायबो रां सुखनाय बिबुंखौ खेव

en: Set the "auto create" flag by default
brx: डिफल्ट मथे "हार्सिं सोरजि" फिरफिलाखौ फज

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
brx: मावथिब्ला, जायखिजाया गोदानै सोरजिजानाय थि लेनदेननि 'हार्सिं सोरजि' फिरफिला सेटआ डिफल्ट मथे मावथि जागोन। बाहायग्राया बे फिरफिलाखौ लेनदेन सोरजिनाय समाव सोलायनो हायो, एबा उनाव जायखिजाया समाव थि लेनदेनखौ सुजुनानै सोलायनो हायो।

en: How many days in advance to notify the user.
brx: बाहायग्रानो बेसेबां दिननि सिगां मिथिसार होनांगौ।

en: Set the "notify" flag by default
brx: डिफल्ट मथे "मिथिसार" फिरफिलाखौ फज

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
brx: मावथिब्ला, जायखि जाया गोदानै सोरजिजानाय फारिलाइ खालामखानाय लेनदेनहा डिफल्टजों सोरजिजानाय बेनि 'मिथिसारहोनाय' फिरफिला थागोन। बाहायग्राया बे फिरफिलाखौ लेनदेन सोरजिनाय समाव एबा फारिलाइ खालामखानाय लेनदेनखौ सुजुनानै जायखि जाया समावनो सोलायनो हायो। हार्सिं-सोरजिनाय सेटिंआ मावथिब्ला बे सेटिंहा ओंथि थायो।

en: How many days in advance to remind the user.
brx: बाहायग्रानो बेसेबां दिननि सिगां गोसोखां होनांगौ।

en: The next tip to show.
brx: दिन्थि थाखाय उननि इंगित।

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
brx: GnuCash जागायनायनो "दिननैनि इंगित"खौ दिन्थि

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
brx: GnuCash जागायनाय समाव "दिननैनि इंगित" खौ हाहोनाय खालामो। बे सेटिंआ मावथिब्ला बिबुंखौ दिन्थि, नङाब्ला बेखौ दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: Save window sizes and locations
brx: उइन्ड'नि महर आरो जायगाफोरखौ थिना दोन

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
brx: मावथिब्ला, मोनफ्रोम बिबुं उइन्ड'नि महर आरो जायगाखौ बन्द खालामनाय समाव थिना दोननाय जागोन। GnuCash खौ बन्द खालामनाय समाव थाफानाय बेसाद उइन्ड'नि महर आरो जायगाखौ गोसोखांनाय जागोन। नङाब्ला महरखौ थिना दोननाय जानाय नङा।

en: Character to use as separator between account names
brx: एकाउन्ट मुंफोरनि गेजेराव बोखावग्रा महरै बाहायनो थाखाय हांखो

en: Compress the data file
brx: डाटा फाइलखौ नारसेब

en: Enables file compression when writing the data file.
brx: डाटा फाइल लिरनाय समाव फाइल नारसेबनायखौ हाहोनाय खालामो।

en: Show auto-save explanation
brx: हारसिं-थिनादोननाय बेखेवथिखौ दिन्थि

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
brx: मावथिब्ला GnuCash आ गिबि खेब जागायनाय हार्सिं-थिना दोननाय आखुथायनि बेखेवथि दिन्थियो। नङाब्ला, जेबो बांद्राय बेखेवथि दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: Auto-save time interval
brx: सम थाद'नायखौ हारसिं-थिना दोन

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
brx: डाटा फाइलखौ हार्ड डिस्काव थिना दोननागौमानि मिनिटनि अनजिमाया गावनो गाव महरै जागायगोन। लाथिख जायोब्ला थिना दोननाया गावनो गाव महरै जागायनाय नङा।

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
brx: टाइम-आउट(सम जोबनाय)खौ "सोलायनायखौ बन्द खालामनायाव थिना दोन" सोंथिआव हाहोनाय खालाम

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
brx: हाहोनाय खालामोब्ला, "सोलायनायखौ बन्द खालामनायाव थिना दोन" सोंथिया मोनसे फिननायनि थाखाय सिमागैयै सेकेन्द नेथ'गोन। बाहायग्राया बै समनि सिङाव फिन होयाखैमोनब्ला सोलायनायखौ गावनो गाव महरै थिना दोनगोन आरो सोंथि उइन्ड'खौ बन्द खालामगोन।

en: Time to wait for answer
brx: फिननायनि थाखाय नेथ'नो सम

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
brx: सोंथि उइन्ड'खौ बन्द खालामगोन आरो सोलायनायखौ गावनो गाव महरै थिना दोनगोननि सिगां नेथ'नो थाखाय सेकेन्दनि अनजिमा।

en: Display negative amounts in red
brx: निगेटिभ बिबांखौ रोजा गाबाव दिन्थि

en: Automatically insert a decimal point
brx: मोनसे दसमिक बिन्दोखौ गावनो गाव महरै सोसन

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
brx: मावथिब्ला GnuCash आ बेसेनाव मोनसे दसमिक बिन्दोखौ गावनो गाव महरै सोसनगोन जायखौ मोनसे नङाबालानो हाबहोनाय जाबाय। नङाब्ला, GnuCash आ हाबहोनाय अनजिमाफोरखौ सोलाय होनाय नङा।

en: Number of automatic decimal places
brx: गावनो गाव दसमिक जायगाफोरनि अनजिमा

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
brx: बे फोथारा आबुं खालामगोन गावनो गाव दसमिक जायगानि अनजिमाखौ थिक खालामो।

en: Do not create log/backup files.
brx: लग/बेकआप फाइलखौ सोरजिनो नाङा।

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
brx: गोजाम लग/बेकआप फाइलजों मा खालामनांगौ बेखौ बे सेटिंआ थि खालामो। "जेब्लायबो" नि ओंथिया जाबाय गासै गोजाम फाइलखौ दोनो। "माब्लाबाबो नङा" नि ओंथिाया जाबाय गोजाम लग/बेकआप फाइलखौ दोननाय जाया। खेबफ्रोमबो नोंथाङा थिना दोनोब्ला, फाइलनि गोजामसिन बिसानखौ बोखारनाय जायो। "सान" नि ओंथिया जाबाय गोजाम फाइलखौ गोबाव समनि थाखाय दोननाय। बेसेबां गोबां सानखौ साबि 'दोननाय-सान'आव दोननाय जायो।

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
brx: एसेबां साननि उनाव गोजाम लग/बेकआप फाइलखौ खोमोर (0 = माब्लाबाबो नङा)।

en: Do not delete log/backup files.
brx: लग/बेकआप फाइलखौ खोमोरनो नाङा।

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
brx: एसेबां साननि (0 = माब्लाबो नङा) उनाव गोजाम लग/बेकआप फाइलफोरखौ बन्द खालाम।

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
brx: बे सेटिंआ साननि अनजिमाखौ थिक खालामो जायखौ उनाव गोजाम लग/बेकआप फाइलफोरखौ खोमोरनाय जागोन (0 = माब्लाबाबो नङा)

en: Don't sign reverse any accounts.
brx: जायखिजाया एकाउन्टनि उल्थाथिं सहि खालामनो नाङा

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
brx: सेटिंआ माखासे एकाउन्टखौ गनायथि होयो जाहाते बिसोरो बिसोरनि बेलेन्सखौ नंगौ दिन्थिनाय निफ्राय नङा दिन्थिनायाव एबा नङा दिन्थिनाय निफ्राय नंगौ दिन्थिनायाव उल्था खालामनो हायो। सेटिंआ "मुलाम्फा-खरसा"आ बै बाहायग्रानि थाखाय जाय नङा दिन्थिनाय खरसा आरो नंगौ दिन्थिनाय मुलाम्फाखौ नायनो लुबैयो। "क्रेडिट"नि सेटिंआ बै बाहायग्रानि थाखाय जाय एकाउन्टनि बेलेन्स रिफिनाय डेबिट/क्रेडिट थाथाइखौ नायनो लुबैयो। सेटिं "मोनसेबो नङा" आ जायखि जाया बेलेन्सआव मुंसाइखौ उल्था खालामा।

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
brx: गाहायनियाव उल्था बेलेन्सफोरखौ सहि खालाम।: क्रेडिट कार्ड, होनोगोनां, दाहार, बन्दक आरो आय।

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
brx: आय आरो खरसा एकाउन्टफोराव उल्था बेलेन्सफोरखौ सहि खालाम।

en: Use account colors in the account hierarchy
brx: एकाउन्ट गाबखौ एकाउन्ट हायारआर्किआव बाहाय

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
brx: मावथिब्ला, एकाउन्ट हायारआर्किआ एकाउन्टनि कास्टम गाबनि हेफाजाबजों एकाउन्टखौ गाब होगोन। एकाउन्टखौ गोख्रैयै सिनायथि खालामनो थाखाय बेयो नुथाव हेफाजाब महरै खामानि मावनो हायो।

en: Use account colors in the tabs of open account registers
brx: एकाउन्ट गाबखौ गेवनाय एकाउन्ट रेजिस्टारनि टेबआव बाहाय

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
brx: मावथिब्ला, एकाउन्ट रेजिस्टार टेबखौ एकाउन्टनि कास्टम गाबनि हेफाजाबजों एकाउन्टखौ गाब होगोन। एकाउन्टखौ गोख्रैयै सिनायथि खालामनो थाखाय बेयो नुथाव हेफाजाब महरै खामानि मावनो हायो।

en: Use formal account labels
brx: सरासनस्रा एकाउन्ट लेबेलफोरखौ बाहाय

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
brx: मावथिब्ला, स्क्रिनाव फोथार सायखनाय समाव सरासनस्रा एकाउन्ट खालामनाय लेबेलफोर "क्रेडिट" आरो "डेबिट" ख बाहायनाय जागोन। नङाब्ला, बांनाय/खमायनाय, "फान्द हाबनाय"/"फान्द ओंखारनाय", बाइदि बाइदि सरासनस्रानङै लेबेलफोरखौ बाहायनाय जागोन।

en: Show close buttons on notebook tabs
brx: नटबुक टेबाव बन्द बुथामखौ दिन्थि

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
brx: मावथिब्ला, बन्द खालामनो हाथाव जायखि जाया नटबुक टेबआ मोनसे "बन्द" बुथाम दिन्थिफुंनाय जागोन। नङाब्ला, टेबाव बेबादि जेबो बुथाम दिन्थिनाय जानाय नङा। बे सेटिंनि थासेयावबो बिलाइफोरखौ टुलबाराव थानाय "बन्द" मेनु आइटेम एबा "बन्द" बुथामनि गेजेरजों अरायबो बन्द खालामगोन।

en: Width of notebook tabs
brx: नटबुक टेबफोरनि गुवार

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
brx: बे साबिआ नटबुक टेबनि बांसिन गुवारखौ थिक खालामो। टेबाव थानाय फराया बे बेसेन (आनजादआ गोरोबथाव) निख्रुइ गोलावसिन जायोब्ला टेब लेबेला गेजेराव दानस'नाय थागोन आरो मोनसे गोलाव बेंखनजों सोलायना फजफिननाय जागोन।

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
brx: गोदानै सोरजिजानाय गासै एकाउन्टनि थाखाय जायगानि सिस्टेमखौ बाहाय।

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
brx: बे सेटिंआ गोदान एकाउन्टनि थाखाय डिफल्ट सोलिनाय रांनि फुंखाखौ दबथायो। "जायगानि"आव फजयोब्ला GnuCash आ बाहायग्रानि जायगानि सेटिं निफ्राय डिफल्ट सोलिनाय रांखौ मोनफिनगोन। "गुबुन"आव फजयोब्ला GnuCash आ सोलिनाय रां-गुबुन साबिजों थि खालामजााय सेटिंखौ बाहागोन।

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
brx: गोदानै सोरजिजानाय गासै एकाउन्टनि थाखाय थिक खालामनाय रांखौ बाहाय।

en: Default currency for new accounts
brx: गोदान एकाउन्टनि थाखाय डिफल्ट रां

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
brx: सोलिनाय रां-पसायनाय सेटिंखौ "गुबुन"आव फजयोब्ला बे सेटिंआ गोदान एकाउन्टनि थाखाय बाहायखानाय डिफल्ट सोलिनाय रांखौ थि खालामो। बे फोथारआव सोलिनाय रां (जेरै- USD, GBP, RUB)नि थाखाय मोनथाम हांखो ISO 4217 क'ड थाथार नांगोन।

en: Use 24 hour time format
brx: मोनसे 24 घन्टा सम फरमेटखौ बाहाय

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
brx: मावथिब्ला, मोनसे 24 घन्टा सम फरमेटखौ बाहाय। नङाब्ला, मोनसे 12 घन्टा सम फरमेटखौ बाहाय।

en: Date format choice
brx: डाटा फरमेट फसायनाय

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
brx: बे सेटिंआ GnuCash आव खालार दिन्थिफुंनाय राहाखौ बासिखयो। बे सेटिंनि थाखाय जाथाव बेसेनफोरा सिस्टेम जायगानि सेटिंखौ बाहायनो "जायगानि", इउर'प हादरमा आदब खालारनि थाखाय "ce", ISO 8601 थाखोमान खालारनि थाखाय "iso", इउनाइटेड किंडम आदबनि खालारनि थाखाय "uk", आरो आमेरिका आदब खालारनि थाखाय "us"।

en: In the current calendar year
brx: बाहैथि केलेन्दार बोसोराव

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
brx: बोसोर नङाबालानो मोनसे खालार हाबहोनाय जायोब्ला बेखौ फुरा खालामनो हायो जाहाते बेयो सोलिनाय केलेन्दार बोसोरनि सिङावनो थागोन एबा सम थानायावनो उनथिं थांनाय मोनसे फजनाय दाननि अनजिमा जागायनाय स्लाइडिं उइन्ड'याव सोनारनाय दानि खालारनि खाथियाव थाथों।

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
brx: दानि दाननि सिगां बाइजोमहर खालामजाथाव गोबां दानखौ जागायनानै मोनसे स्लाइडिं 12-दान उइन्ड'आव

en: Maximum number of months to go back.
brx: उनथिं थांनो बांसिन अनजिमानि दान।

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
brx: दानि खालारनि खाथियाव थांनो खालारखौ फोजोबनाय जागोन। बांसिन अनजिमानि दान हाबहो, जाहाते खालार जोबनाय समाव उनथिं थांनो हायो।

en: Show splash screen
brx: स्प्लेस स्क्रिनखौ दिन्थि

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
brx: मावथिब्ला, आराम्भ खालामनाय समाव मोनसे स्प्लेस स्क्रिनखौ दिन्थिनाय जागोन। नङाब्ला जेबो स्प्लेस स्क्रिन दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
brx: नटबुक टेबफोरखौ उइन्ड'नि गोजौयाव दिन्थिफुं

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
brx: बे सेटिंआ नटबुकाव बिलाइ सोलायनायनि थाखाय टेबफोरखौ बोबोनाय रुगुंखौ थि खालामो। जाथाव बेसेनफोरा "आगसि", "गाहाय" आरो "आगदा"। बेयो "गोजौ" आव डिफल्ट जायो।

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
brx: नटबुक टेबफोरखौ उइन्ड'नि गाहायाव दिन्थिफुं

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
brx: नटबुक टेबफोरखौ उइन्ड'नि आगसियाव दिन्थिफुं

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
brx: नटबुक टेबफोरखौ उइन्ड'नि आगदायाव दिन्थिफुं

en: Display the summary bar at the top of the page.
brx: गुबैराव बारखौ उइन्ड'नि गोजौयाव दिन्थिफुं।

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
brx: बे सेटिंआ गुबुन गुबुन बिलाइनि थाखाय गुबैराव बार बोबोनाय रुगुंखौ थि खालामो। जाथाव बेसेनफोरा "गोजौ" आरो "गाहाय"। बेयो "गाहाय" आव डिफल्ट जायो।

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
brx: गुबैराव बारखौ उइन्ड'नि गाहायाव दिन्थिफुं।

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
brx: मोनसे टेब बन्द खालामोब्ला दा बावैसो खेवनाय टेबाव थाङो।

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
brx: मावथिब्ला, मोनसे टेबखौ बन्द खालामोब्ला दाबावैसो खेवनाय टेबाव थाङो। नङाब्ला मोनसे टेबखौ बन्द खालामोब्ला आगसिनि मोनसे टेबाव थाङो।

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
brx: रेजिस्टार/रिपर्टआव "अनजिमा" फोथारनि थाखाय बोखावनाय "हाबा" फोथारखौ बाहायनो थाखाय बुक उफ्राखौ गोदान फाइलआव फज

en: "Enter" key moves to bottom of register
brx: "हाबहो" साबिआ रेजिस्टारनि गाहायाव थाङो।

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
brx: मावथिब्ला, एन्टार (हाबहो) साबिखौ नारसिननायाव रेजिस्टारनि गाहायाव थांगोन। नङाब्ला एन्टार (हाबहो) साबिखौ नारसिननायाव उननि लेनदेन सारियाव थांगोन।

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
brx: इनपुट खालामनाय समाव एकाउन्टफोर एबा हाबाफोरनि लिस्टखौ गावनो गाव महरै दैखां

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
brx: गोसोखांनाय लेनदेनखौ हार्सिं आबुं खालामनाय समाव जायगा सोलायहोनाय फोथाराव थां

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
brx: मावथिब्ला कार्सराव गावनो गाव महरै आबुं जानाय गोसा लाखिनाय लेनदेनआ जायगा सोलायहोनाय फोथाराव थांगोन। मावथि नङाब्ला बेयो बेसेन फोथाराव बारलाङो।

en: Create a new window for each new register
brx: मोनफ्रोम गोदान रेजिस्टारनि थाखाय मोनसे गोदान उइन्ड' सोरजि

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
brx: मावथिब्ला, मोनसे गोदान उइन्ड'याव मोनफ्रोम गोदान रेजिस्टारखौ खेवनाय जागोन। नङाब्ला मोनफ्रोम गोदान रेजिस्टारखौ गाहाय उइन्ड'याव टेब महरै खेवनाय जागोन।

en: Color all lines of a transaction the same
brx: लेनदेननि गासै सारिखौ एखे गाब गाहो

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
brx: मावथिब्ला, मोनसेल' लेनदेन खालामनाय गासै सारिआ बेफोरनि सावगारिनि उनथिं थानाय एखे गाबखौ बाहायगोन। नङाब्ला मोनफ्रोम सारिनि सावगारिनि उनथिं थानाय गाबआ सोलायगोन।

en: Show horizontal borders in a register
brx: मोनसे रेजिस्टाराव समानथाय सिमनाफोरखौ दिन्थि

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
brx: मोनसे रेजिस्टाराव सारिफोरनि गेजेराव समानथाय सिमनाफोरखौ दिन्थि। मावथिब्ला खथासाफोरनि गेजेराव थानाय सिमनाखौ मोनसे गिलिर सारिजों लोगोसे दिन्थिनाय जागोन। नङाब्ला खथासाफोरनि गेजेराव थानाय सिमनाखौ दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: Show vertical borders in a register
brx: रेजिस्टाराव थोंगोर सिमनाफोरखौ दिन्थि

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
brx: मोनसे रेजिस्टाराव सारिफोरनि गेजेराव थोंगोर सिमनाफोरखौ दिन्थि। मावथिब्ला खथासाफोरनि गेजेराव सिमनाखौ मोनसे गिलिर सारिजों लोगोसे दिन्थिनाय जागोन। नङाब्ला खथासाफोरनि गेजेराव थानाय सिमनाखौ दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: All transactions are expanded to show all splits.
brx: गासै बोखावनायखौ दिन्थिनो थाखाय गासै लेनदेनखौ फेहेरनाय जायो।

en: Only display leaf account names.
brx: खालि लिफ एकाउन्ट मुंफोरल' दिन्थिफुं

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
brx: रेजिस्टाराव आरो एकाउन्ट सायखनाय प'पआपाव लिफ एकाउन्टफोरनि मुंफोरखौल' दिन्थि। डिफल्ट बेबहारा एकाउन्ट ट्रिआव लामाखौ सोफादेरनानै आबुं मुंखौ दिन्थिफुंनांगौ। बे उफ्राखौ मावथि खालामनाया नोंथाङा रुजुजायै लिफ मुंफोरखौ बाहायनायखौ फोरमायो।

en: Show the entered and reconcile dates
brx: हाबहोनाय आरो रां सुखनाय अक्ट'खौ दिन्थि

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
brx: जेब्ला बे लेनदेनखौ पस्ट खालामनाय अक्ट'नि गाहायाव आरो बोखावनाय सारिआव रां सुखनाय अक्ट'नि गाहायाव हाबहोदोंमोन अब्ला अक्ट'खौ दिन्थि।

en: Show entered and reconciled dates on selection
brx: सायखनायाव हाबहोनाय आरो रां सुखनाय अक्ट'खौ दिन्थि

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
brx: लेनदेन सायखनायाव हाबहोनाय अक्ट' आरो रां सुखनाय अक्ट'खौ दिन्थि।

en: Show the calendar buttons
brx: केलेन्दार बुथामखौ दिन्थि

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
brx: केलेन्दार बुथाम बातिल, दिनै आरो सायख-खौ दिन्थि।

en: Move the selection to the blank split on expand
brx: सायखनायखौ फेहेरनायाव लांदां बोखावनायसिम लां

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
brx: लेनदेनखौ फेहेरनाय समाव बेयो सायखनायखौ लांदां बोखावनायाव लांगोन।

en: Number of transactions to show in a register.
brx: रेजिस्टारआव दिन्थिनो लेनदेननि अनजिमा

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
brx: मोनसे रेजिस्टाराव बे गोबां लेनदेनखौ दिन्थि। लाथिखनि बेसेननि ओंथि जाबाय गासै लेनदेनखौ दिन्थिनाय।

en: Number of characters for auto complete.
brx: हार्सिं फोजोबनायनि थाखाय हांखोनि अनजिमा।

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
brx: बेखेवथि, लिरसुंथाइ आरो मेम' फोथारनि थाखाय हार्सिं फोजोबनाया जागायनायनि सिगां बेयो हांखोनि अनजिमाखौ फजयो।

en: Create a new window for each new report
brx: मोनफ्रोम गोदान रिपर्टनि थाखाय मोनसे गोदान उइन्ड' सोरजि

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
brx: मावथिब्ला, मोनफ्रोम गोदान रिपर्टखौ बेनि निजि उइन्ड'याव खेवनाय जागोन। नङाब्ला गोदान रिपर्टफोरखौ गाहाय उइन्ड'याव टेब महरै खेवनाय जागोन।

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
brx: गोदानै सोरजिजानाय गासै रिपर्टनि थाखाय जायगानि सिस्टेमखौ बाहाय।

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
brx: बे सेटिंआ रिपर्टनि थाखाय बाहायखानाय डिफल्ट सोलिनाय रांखौ दबथायो। "जायगानि" आव फजयोब्ला GnuCash आ डिफल्ट सोलिनाय रांखौ बाहायग्रानि जायगानि सेटिं निफ्राय मोनफिनगोन। "गुबुन"आव फजयोब्ला, GnuCash आ सोलिनाय रां-गुबुन साबिजों थि खालामजानाय सेटिंखौ बाहायगोन।

en: Use the specified currency for all newly created reports.
brx: गोदानै सोरजिजानाय गासै रिपर्टनि थाखाय थिक खालामनाय रांखौ बाहाय।

en: Default currency for new reports
brx: गोदान रिपर्टनि थाखाय डिफल्ट रां

en: PDF export file name format
brx: PDF दैथायनाय फाइल मुं फरमेट

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
brx: बे सेटिंआ PDF दैथायनायनि थाखाय फाइल मुंखौ बासिखयो। बेयो मोनथाम बाथ्राबानजों sprintf(3) स्ट्रिं: "%1$s" आ रिपर्ट मुं, जेरै- "इनभइस"। "%2$s" आ रिपर्टनि अनजिमा, जायनि थाखाय इनभइस रिपर्टआ इनभइस नाम्बार जायो। "%3$s" आ रिपर्टनि अक्ट', बेखौ फाइलमुं-अक्ट'-फरमेट सेटिं मथे फरमेट खालामनाय जायो। नायनो गोनां: जायखि जाया हांखोखौ फाइलमुंआव गनायथि होनाय जाया, जेरै- '/', खौ फाइल मुंआव आन्डारस्कर '_' जों सोलायना फजफिनगोन।

en: PDF export file name date format choice
brx: PDF दैथायनाय फाइल मुं अक्ट' फरमेट पसायनाय

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
brx: बे सेटिंआ PDF दैथायनायनि फाइलमुंआव बाहायनाय अक्ट'खौ बासिखयो। बे सेटिंनि थाखाय जाथाव बेसेनआ सिस्टेम जायगानि सेटिंखौ बाहायनो थाखाय "जायगानि", हादोरमायारि इउर'प आदब अक्ट'नि थाखाय "ce", ISO 8601 थाखोमान अक्ट'नि थाखाय "iso", इंलेन्द आदब अक्ट'नि थाखाय "uk" आरो आमेरिका जुथाय हादोत आदब अक्ट'नि थाखाय "us"।

en: Allow file incompatibility with older versions.
brx: गोदाम लिरस्लायनायफोरजों फाइल गोरोबलायैखौ गनायथि हो।

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
brx: मावथिब्ला, gnucash आ गोजामसिन लिरस्लायनायजों लोगोसे फाइल गोरोबनायखौ गोसोखुसियै सिफायनो गनायथि होनाय जागोन, जाहाते बे लिरस्लायनायाव थिना दोननाय डाटा फाइलखौ गोदानसिन लिरस्लायनायजों फिन फरायनो हानाय नङा। नङाब्ला, gnucash आ डाटा फाइलफोरखौ गोजाम लिरस्लायनायजों फरायनो हानाय बादि फरमेटावल' लिरगोन।

en: Number of files in history
brx: जारिमिनाव फाइलफोरनि अनजिमा

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
brx: बे सेटिंहा दाबावैसो खेवनाय फाइलफोरनि मेनुयाव फाइलफोरनि अनजिमा दं। बे बेसेनखौ फाइल जारिमिन लोरबां खालामनो थाखाय लाथिखआव फजनांगौ जानो हागौ। बे अनजिमानि मोनसे बांसिन बेसेन 10 दं।

en: Most recently opened file
brx: दाबावैसो खेवनाय फाइल

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
brx: बे फोथाराव दाबावैसो खेवनाय फाइलनि आबुं लामा दं।

en: Next most recently opened file
brx: उननि दाबावैसो खेवनाय फाइल

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
brx: बे फोथाराव उननि दासो खेवनाय फाइलनि आबुं लामा दं।

en: Print checks from multiple accounts
brx: बाइदि मैया एकाउन्टफोर निफ्राय आनजादफोरखौ साफाय

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
brx: नोंथाङा गोबां एकाउन्ट निफ्राय एखे समावनो आनजादफोरखौ साफायहोनो नाजायोब्ला बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो।

en: Commit changes to a invoice entry
brx: इनभइस हाबहोनायाव सोलायनायखौ दैथाय हर

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
brx: नोंथाङा फोसाबनाय इनभइस हाबहोनाय निफ्राय ओंखार लांनो नाजानाय समाव बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो। सोलायनाय डाटाखौ थिना दोनथार नांगौ नङाब्ला गार थारनांगौ।

en: Duplicating a changed invoice entry
brx: सोलायखानाय इनभइस हाबहोनायखौ डुप्लिकेट खालामगासिनो दं

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
brx: नोंथाङा फोसाबनाय इनभइस हाबहोनायखौ डुप्लिकेट खालामनो नाजानाय समाव बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो। सोलायनाय डाटाखौ थिना दोनथार नांगौ एबा डुप्लिकेट खालामनायखौ बातिल खालाम थारनांगौ।

en: Delete a commodity
brx: बेसादखौ खोमोर

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ मुवाखौ खोमोरनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो।

en: Delete a commodity with price quotes
brx: बेसादखौ दाम कट(दैखांना होनाय)जों खोमोर

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ दामनि दैखांना होनाय थाफानाय मोनसे मुवाखौ खोमोरनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो। मुवाखौ खोमोरोब्ला दैखांनाय होनायाबो गोमोरफागोन।

en: Delete multiple price quotes
brx: बाइदि मैया दामनि दैखांना होनायफोरखौ खोमोर

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
brx: बे बिबुंखौ खेबसेयाव गोबां दाम दैखांना होनायखौ खोमोरहोनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो।

en: Edit account payable/accounts receivable register
brx: एकाउन्ट रांहोजाथाव/एकाउन्ट मोनथाव रेजिस्टारखौ सुजु

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
brx: एकाउन्ट रांहोथाव/एकाउन्ट मोननो हाथाव एकाउन्टखौ सुजुनो गनायथि होनायनि सिगां बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो। बेफोर एकाउन्ट रोखोमखौ फालांगि आखुथायनि थाखाय संरैखा खालामनाय जायो आरो बेखौ मेनुयेलि एखनब्ला-एखनब्ला उल्था-फल्था खालामथारनांगोन।

en: Read only register
brx: फरायजाथाव रेजिस्टारल'

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
brx: खालि फरायजाथाव रेजिस्टारखौ खेवनाय समाव बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो।

en: Change contents of reconciled split
brx: रां सुखखानाय बोखावनायनि आयदाफोरखौ सोलाय

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ मोनसे गोरोबहोनाय बोखावनायनि आयदा सोलायहोनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो। बेफोर सोलायनायखौ गनायथि होनाया इयुनाव गोरोबहोफिननायखौ मावफुंनो गोब्राब खालामना होनो हायो।

en: Mark transaction split as unreconciled
brx: लेनदेन बोखावनायखौ गोरोबै हिसाबै दाग हो

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ लेनदेन बोखावनायखौ गोरोबै बादि दाग होनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो। बेखौ मावफुङोब्ला रेजिस्टारनि गोरोबहोनाय बेसेनखौ गारहरगोन आरो इयुनाव गोरोबहोफिननायखौ मावफुंनो गोब्राब खालामना होनो हायो।

en: Remove a split from a transaction
brx: मोनसे बोखावनायखौ लेनदेन निफ्राय गैया खालाम

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ लेनदेन निफ्राय मोनसे बोखावनायखौ गैया खालामनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो।

en: Remove a reconciled split from a transaction
brx: मोनसे गोरोबहोनाय बोखावनायखौ लेनदेन निफ्राय गैया खालाम

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ लेनदेन निफ्राय गोरोबहोनाय बोखावनायखौ गैया खालामनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो। बेखौ मावफुङोब्ला रेजिस्टारनि गोरोबहोनाय बेसेनखौ गारहरगोन आरो इयुनाव गोरोबहोफिननायखौ मावफुंनो गोब्राब खालामना होनो हायो।

en: Remove all the splits from a transaction
brx: लेनदेन निफ्राय गासै बोखावनायखौ गैया खालाम

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ लेनदेन निफ्राय गासै बोखावनायखौ गैया खालामनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो।

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ लेनदेन निफ्राय गासै बोखावनायखौ (माखासे गोरोबहोनाय बोखावनायखौ लाफानानै) गैया खालामनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो। बेखौ मावफुङोब्ला रेजिस्टारनि गोरोबहोनाय बेसेनखौ गारहरगोन आरो इयुनाव गोरोबहोफिननायखौ मावफुंनो गोब्राब खालामना होनो हायो।

en: Delete a transaction
brx: लेनदेनखौ खोमोर

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
brx: बे बिबुंखौ लेनदेन खोमोरहोनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो।

en: Delete a transaction with reconciled splits
brx: गोरोबहोनाय बोखावनायजों लोगोसे लेनदेनखौ खोमोरनोसै।

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
brx: बे बिबुंखौ नोंथांखौ गोरोबहोनाय बोखावनाय थानाय लोनदोनखौ खोमोरहोनो गनायथि होनायनि सिगां दिन्थिनाय जायो। बेखौ मावफुङोब्ला रेजिस्टारनि गोरोबहोनाय बेसेनखौ गारहरगोन आरो इयुनाव गोरोबहोफिननायखौ मावफुंनो गोब्राब खालामना होनो हायो।

en: Duplicating a changed transaction
brx: मोनसे सोलायनाय लेनदेनखौ डुप्लिकेट खालाम गासिनो दं

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
brx: नोंथाङा फोसाबनाय लेनदेनखौ डुप्लिकेट खालामनो नाजानाय समाव बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो। सोलायनाय डाटाखौ थिना दोनथार नांगौ एबा डुप्लिकेट खालामनायखौ बातिल खालाम थारनांगौ।

en: Commit changes to a transaction
brx: *सोलायनायफोरखौ लेनदेनाव गथायना हो/दैथाय

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
brx: नोंथाङा फोसाबनाय लेनदेन निफ्राय ओंखार लांनो नाजानाय समाव बे बिबुंखौ दिन्थिनाय जायो। सोलायनाय डाटाखौ थिना दोनथार नांगौ एबा गार थारनांगौ।

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
brx: डिफल्ट रिपर्ट राङाव सोलाय होनाय गासै एकाउन्टनि दाजाबगासैखौ दिन्थि

en: Show non currency commodities
brx: रां-नङै मुवाफोरखौ दिन्थि

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
brx: मावथिब्ला, रां नङै मुवाफोर (स्टक) खौ दिन्थिनाय जागोन। नङाब्ला बेफोरखौ दोनखोमानाय जागोन।

en: Use relative profit/loss starting date
brx: सोमोन्दोगोनां जागायनाय अक्ट'खौ बाहाय

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
brx: बे सेटिंआ मुलाम्फा/खहा हिसाबआव बाहायखानाय जागायनाय अक्ट'नि रोखोमखौ दबथायो। "आबुं" आव फजयोब्ला GnuCash आ जागायनाय-अक्ट' साबिजों थि खालामजानाय जागायनाय अक्ट'खौ मोनफिनगोन। जेरावबो फजयाब्ला, GnuCash आ जागायनाय-समफारि साबिजों थि खालामजानाय जागायनाय अक्ट'खौ मोनफिनगोन।

en: Use absolute profit/loss starting date
brx: आबुं मुलाम्फा/खहा जागायनाय अक्ट'खौ बाहाय

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
brx: जागायनाय खालार (1 जानुवारि, 1970 निफ्राय सेकेन्दाव)

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
brx: जागायनाय-पसायनाय सेटिंखौ "आबुं" आव फजयोब्ला बे सेटिंआ मुलाम्फा/खहा हिसाबआव बाहायखानाय जागायनाय अक्ट'खौ दबथायो। बे फोथारआव 1970, 1 जानुवारि निफ्राय सेकेन्दआव दिन्थिनाय महरै मोनसे अक्ट' थाथारनांगोन।

en: Starting time period identifier
brx: जागायनाय सम समफारि थाथि खालामग्रा

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
brx: जागायनाय-पसायनाय सेटिंखौ "आबुं" नि गुबुनाव फजयोब्ला बे सेटिंआ मुलाम्फा/खहा हिसाबआव फजखानाय जागायनाय अक्ट'खौ दबथायो। बे फोथारआव 0 आरो 8 नि गेजेरनि मोनसे बेसेन थाथारनांगोन।

en: Use relative profit/loss ending date
brx: सोमोन्दोगोनां मुलाम्फा/खहा जोबनाय अक्ट'खौ बाहाय

en: This setting controls the type of ending date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-period key.
brx: बे सेटिंआ मुलाम्फा/खहा हिसाबआव बाहायखानाय जोबनाय अक्ट'नि रोखोमखौ दबथायो। "आबुं" आव फजयोब्ला GnuCash आ जोबनाय-अक्ट' साबिजों थि खालामजानाय जोबनाय अक्ट'खौ मोनफिनगोन। जेरावबो फजयाब्ला, GnuCash आ जोबनाय-समफारि साबिजों थि खालामजानाय जोबनाय अक्ट'खौ मोनफिनगोन।

en: Use absolute profit/loss ending date
brx: आबुं मुलाम्फा/खहा जोबनाय अक्ट'खौ बाहाय

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
brx: जोबथा खालार (1 जानुवारि, 1970 निफ्राय सेकेन्दाव)

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
brx: जोबनाय-पसायनाय सेटिंखौ "आबुं" आव फजयोब्ला बे सेटिंआ मुलाम्फा/खहा हिसाबआव बाहायखानाय जोबनाय अक्ट'खौ दबथायो। बे फोथारआव 1970, 1 जानुवारि निफ्राय सेकेन्दआव दिन्थिनाय महरै मोनसे अक्ट' थाथारनांगोन।

en: Ending time period identifier
brx: जोबथा सम समफारि थाथि खालामग्रा

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
brx: जोबनाय-पसायनाय सेटिंखौ "आबुं" नि गुबुनाव फजयोब्ला बे सेटिंआ मुलाम्फा/खहा हिसाबआव फजखानाय जोबनाय अक्ट'खौ दबथायो। बे फोथारआव 0 आरो 8 नि गेजेरनि मोनसे बेसेन थाथारनांगोन।

en: Display this column
brx: बे खाम्फाखौ दिन्थिफुं

en: This setting controls whether the given column will be visible in the view. TRUE means visible, FALSE means hidden.
brx: होखानाय खाम्फाखौ नुथायाव नुथाव जागोन ना जाया बे सेटिंआ दबथायो। TRUE नि ओंथिया नुथाव, FALSE नि ओंथिया दोनखोमानाय।

en: Width of this column
brx: बे खाम्फानि गुवार

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
brx: बे सेटिंआ पिक्सेलआव होखानाय खाम्फानि गुवारखौ दोनथुमो।

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
brx: बे हेफाजाबआ नोंथांखौ एकाउन्टिं समफारिखौ सेटआप खालामनो आरो बाहायनो मदद खालामगोन।
    
    खैफोद: बे आखुथाया बे समाव गेबेङै खामानि मावया; बेयो दासो जौगाखांगासिनो दं। बेयो नोंथांनि डाटाखौ ओरैबायदि खहा खालामदि नोंथाङा बेखौ फाहाबनो हानाय नङा!

en: Setup Account Period
brx: सेटआप एकाउन्ट समफारि

en: Book Closing Dates
brx: बिजाबनि बन्द जानाय खालारफोर

en: Close Book
brx: बिजाबखौ बन्द खालाम

en: Account Period Finish
brx: एकाउन्ट समफारि फोजोबनाय

en: Press 'Close' to Exit.
brx: ओंखार लांनो थाखाय 'बन्द'खौ नारसिन।

en: Summary Page
brx: सारबाहागो बिलाइ

en: CSV Import Assistant
brx: CSV लाबोनाय हेफाजाब

en: Import Account Assistant
brx: एकाउन्ट हेफाजाबखौ लाबो

en: Choose File to Import
brx: लाबोनो थाखाय फाइलखौ बासिख

en: Number of rows for the Header
brx: हेडारनि थाखाय सारिनि अनजिमा

en: Comma (,)
brx: कमा (,)

en: Semicolon (;)
brx: सेमिकलन (;)

en: Custom regular expression
brx: कास्टम अरायबोनि बेखेवथि

en: Colon (:)
brx: कलन (:)

en: Preview
brx: नायफिननाय

en: Import Account Preview, first 10 rows only
brx: एकाउन्ट नायफिननायखौ लाबो, गिबि 10 सारिल'

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
brx: दैथायनाय फाइलखौ सोरजिनो बाहाय-खौ नारसिन।
    नागारनो बातिल खालाम।

en: Import Accounts Now
brx: एकाउन्टखौ दानो लाबो

en: Import Summary
brx: सारबाहागोखौ लाबो

en: CSV Export Assistant
brx: CSV दैथायनाय हेफाजाब

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
brx: 
    गोनांथि जानाय दैथायनायनि रोखोम आरो बोखावग्राखौ सायख जायखौ बाहायगोन।

en: Use Quotes
brx: कट्स(दैखांना होनाय)खौ बाहाय

en: Choose Export Settings
brx: दैथायनाय सेटिंखौ बासिख

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
brx: गोनांथि जायोब्ला दैथाय हरनो गोनां एकाउन्ट आरो अक्ट' सिमासारिखौ सायख।

en: Accounts Selected:
brx: एकाउन्टफोरखौ सायखबाय:

en: _Select Subaccounts
brx: साबएकाउन्टफोरखौ सायख

en: Select _All
brx: गासैबो सायख

en: Date Range
brx: खालार सिमासारि

en: _Select All
brx: गासैबो सायख

en: Select _Range
brx: सिमासारिखौ सायख

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
brx: जागाय

en: _Earliest
brx: सिगांसिन

en: Cho_ose Date
brx: खालार बासिख

en: Toda_y
brx: दिनै

en: _Latest
brx: बावैसो

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
brx: जोबथा

en: C_hoose Date
brx: खालार बासिख

en: _Today
brx: दिनै

en: Account Selection
brx: एकाउन्ट सायखनाय

en: Choose File Name for Export
brx: दैथाय हरनायनि थाखाय फाइल मुंखौ बासिख

en: Export Now…
brx: दानो दैथाय हर

en: Summary
brx: सारबाहागो

en: Export Summary
brx: सारबाहागोखौ दैथाय हर

en: Select File for Import
brx: लाबोनायनि थाखाय फाइलखौ सायख

en: Fixed-Width
brx: थि-गुवार

en: Space
brx: स्पेस

en: Tab
brx: टेब

en: Hyphen (-)
brx: हाइफेन (-)

en: Date Format
brx: खालार फरमेट

en: Skip Errors
brx: गोरोन्थिखौ बाद हो

en: CSV Transaction Import
brx: CSV लेनदेन लाबोनाय

en: Transaction Import Assistant
brx: लेनदेन लाबोनाय हेफाजाब

en: Account ID
brx: एकाउन्ट ID

en: Error text.
brx: गोरोन्थि फरा

en: Change GnuCash _Account…
brx: GnuCash एकाउन्टखौ सोलाय…

en: Transaction Information
brx: लेनदेन फोरमायथिहोग्रा

en: Match Transactions
brx: लेनदेनखौ गोरोबहो

en: New Account Hierarchy Setup
brx: गोदान एकाउन्ट हायारार्कि सेटआप

en: Choose Currency
brx: मुद्राखौ बासि

en: <b>Categories</b>
brx: <b>थाखोफोर</b>

en: C_lear All
brx: गासैबो खोमोर

en: <b>Category Description</b>
brx: <b>थाखो बेखेवथि</b>

en: Choose accounts to create
brx: सोरजिनो एकाउन्टफोर बासिख

en: Setup selected accounts
brx: सायखखानाय एकाउन्टफोरखौ सेटआप खालाम

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
brx: नोंथांनि गोदान एकाउन्ट सोरजिनो थाखाय 'बाहाय' खौ नारसिन। अब्ला नोंथाङा बिफोरखौ फाइलआव एबा डाटाबेसआव थिना दोननो हागोन।
    
    नोंथांनि सायखनायखौ नायफिननो 'थांफिन' खौ नारसिन।
    
    जेबो गोदान एकाउन्ट सोरजियाबालानो बे बिबुंखौ बन्द खालामनो 'बातिल'खौ क्लिक खालाम।

en: Finish Account Setup
brx: एकाउन्ट सेटआपखौ फोजोब

en: Months
brx: दान

en: Years
brx: बोसोर

en: Current Year
brx: गानि बोसोर

en: Now + 1 Year
brx: दा + 1 बोसोर

en: Whole Loan
brx: गासै लन

en: Interest Rate
brx: सुतनि हार

en: APR (Compounded Daily)
brx: APR (सानफ्रोमबोनि बारायब्रायनाय)

en: APR (Compounded Weekly)
brx: APR (हाबथायारि बारायब्रायनाय)

en: APR (Compounded Monthly)
brx: APR (दानाआरि बारायब्रायनाय)

en: APR (Compounded Quarterly)
brx: APR (दानथामारि बारायब्रायनाय)

en: APR (Compounded Annually)
brx: APR (बोसोरारि बारायब्रायनाय)

en: Fixed Rate
brx: थि रेट

en: 3/1 Year ARM
brx: 3/1 बोसोक ARM

en: 5/1 Year ARM
brx: 5/1 बोसोर ARM

en: 7/1 Year ARM
brx: 7/1 बोसोर ARM

en: 10/1 Year ARM
brx: 10/1 बोसोर ARM

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
brx: बेयो GnuCash नि सिङाव लन सुख'फिननायखौ सोरजिनायनि थाखाय फारि फारि खान्थि। बे हेफाजाबआव, नोंथांनि लननि गुवारै आरो बेनि रां होफिननायजों बेनि रां सुख'फिननायनि गुवारैखौ इनपुट होनो हायो। बै फोरमायथिहोग्राखौ बाहायनानै, गोरोबथाव फारिलाइ खालामखानाय लेनदेनखौ सोरजिगोन।
    
    नोंथाङा गोरोन्थि खालामोब्ला एबा उनाव सोलायनो लुबैयोब्ला नोंथाङा सोरजिखानाय फारिलाइ खालामखानाय लेनदेनखौ थोजोङै सुजुनो हायो।

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
brx: लन / बन्दक रां होफिननाय सेटआप

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
brx: लननि गुवारैखौ हाबहो, खमसिन महरै मोनसे बाहाय जाथाव लन एकाउन्ट आरो बिबां हाबहो।

en: Start Date
brx: जागायनाय खालार

en: Length
brx: गोलाव

en: Loan Account
brx: लन एकाउन्ट

en: Months Remaining
brx: थाबावनाय दान

en: Interest Rate Change Frequency
brx: सुदनि हार सोलायनाय गले गले

en: Loan Details
brx: लननि गुवारै

en: Escrow Account
brx: इस्क्र' एकाउन्ट

en: Loan Repayment Options
brx: लन रां होफिननाय उफ्रा

en: Principal To
brx: ..आव आसोलधोन

en: Interest To
brx: ..आव सुद

en: Repayment Frequency
brx: गले गले सुख'फिननाय

en: Loan Repayment
brx: लन रां होफिननाय

en: Payment To (Escrow)
brx: ..नो रांहोनाय (इसक्र')

en: Payment From (Escrow)
brx: ..निफ्राय रांहोनाय (इसक्र')

en: Specify Source Account
brx: फुंखा एकाउन्टखौ थिक खालाम

en: Use Escrow Account
brx: इस्क्र' एकाउन्ट बाहाय

en: Part of Payment Transaction
brx: रांहोनाय लेनदेननि बाहागो

en: Payment Frequency
brx: गले गले रांहोनाय

en: Previous Option
brx: आगोलनि उफ्रा

en: Next Option
brx: उननि उफ्रा

en: Loan Payment
brx: लन रांहोफिननाय

en: End Date
brx: जोबथा खालार

en: Loan Review
brx: लन नायफिननाय

en: Schedule added successfully.
brx: फारिलाइखौ जाफुंसारै दाजाबदेरबाय।

en: Loan Summary
brx: लननि सारबाहागो

en: QIF Import Assistant
brx: QIF लाबोनाय हेफाजाब

en: Import QIF files
brx: QIF फाइलफोरखौ लाबो

en: Select a QIF file to load
brx: ल'ड खालामनो मोनसे QIF फाइल सायख

en: _Start
brx: जागाय

en: Load QIF files
brx: QIF फाइलफोरखौ ल'ड खालाम

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
brx: QIF फाइल फरमेटआ थि खालामोदि मोनसे अक्ट'नि मबे फारिनि सान, दान आरो बोसोर थाफानाय-मुवाखौ साफायनाय जायो। बांसिन बुब्लिआव, थि फाइलआव मबे फरमेट बाहायगासिनो दं बेखौ गावनो गाव महरै थि खालामनो सम्भाव। अदेबानि, फाइलआव नोंथाङा दासो बैयाव लाबोनायआ मोनसे निख्रुइ बांसिन जाथाव फरमेटआव दं जाय डाटाजों गोरोबो।
    
    अननानै फाइलनि थाखाय मोनसे अक्ट' फरमेट सायख। इउर'पियान सफ्टवेयारजों सोरजिजानाय QIF फाइलआ "d-m-y" एबा सान-दान-बोसोर फरमेट जानो हागौ, जेराव US QIF फाइलआ "m-d-y" एबा दान-सान-बोसोर जानो हागौ।

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
brx: बे फाइल ल'ड खालामनायखौ बातिल खालामनो "उनथिं" खौ क्लिक खालाम आरो गुबुन मोनसे बासिख।

en: Set a date format for this QIF file
brx: बे QIF फाइलनि थाखाय मोनसे डाटा फरमेटखौ फज

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
brx: नोंथाङा दासो ल'ड खालामनाय QIF फाइलआव मोनसेल' एकाउन्टनि थाखाय लेनदेन थानाय बादि नुजायो, नाथाय फाइलआ बै एकाउन्टनि थाखाय मोनसे मुंखौ थि खालामा।
    
    एकाउन्टनि थाखाय मोनसे मुं हाबहो। फाइलखौ गुबुन मोनसे एकाउन्टिं प्रग्राम निफ्राय दैथाय हरबायमोनब्ला नोंथाङा बै प्रग्रामआव बाहायखानाय एखे एकाउन्ट मुंखौ बाहायनांगोन।

en: Account name
brx: एकाउन्ट मुं

en: Set the default QIF account name
brx: डिफल्ट QIF एकाउन्ट मुं फज

en: _Unload selected file
brx: सायखखानाय फाइलखौ आनल'ड खालाम

en: _Load another file
brx: गुबुन मोनसे फाइल ल'ड खालाम

en: QIF files you have loaded
brx: नोंथाङा ल'ड खालामनाय QIF फाइलफोर

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
brx: उननि बिलाइयाव, नोंथांनि QIF फाइलफोराव थानाय एकाउन्टफोर आरो नोंथांनाव थानाय जायखिजाया स्टक एबा मिउसुआल फान्डखौ GnuCash एकाउन्टजों गोरोबगोनाय जागोन। एखे मुंनि, रोखोमसे मुं एबा गोरोबथाव रोखोमनि GnuCash एकाउन्टआ सिगाङावनो दङब्ला बै एकाउन्टखौ मोनसे गोरोबनाय बादि बाहायनाय जागोन; नङाब्ला, GnuCash आ QIF एकाउन्ट बादि बै मुं आरो रोखोमजों लोगोसे मोनसे गोदान एकाउन्ट सोरजिगोन। नोंथाङा बोसोनहोनाय GnuCash एकाउन्टखौ मोजांमोनाब्ला बेखौ सोलायनो खेबनै क्लिक खालाम।
    
    नाइनो गोनांदि GnuCash आ नोंथांनि मोनफ्रोम स्टकनि थाखाय आलादा एकाउन्ट लाफानानै, गुबुन नोंथांनि गावनि निजि राङारि प्रग्रामाव गैयै गोबां एकाउन्ट सोरजिबाय थागोन, दालालि कमिसननि थाखाय आलादा एकाउन्ट, जुनिया "बन्दक" एकाउन्ट (Retained Earnings नि दालाइ-एकाउन्टफोर, डिफल्ट मथे) जायफोरा नोंथांनि खेवनाय बेलेन्सनि फुंखा, बाइदि बाइदि। बेफोर एकाउन्टआ उननि बिलाइयाव नुजागोन जाहाते नोंथाङा लुबैयोब्ला बेफोरखौ सोलायनो हायो, नाथाय बेफोरखौ हार्सिङै नागारोब्ला रैखाथिगोनां जायो।

en: Accounts and stock holdings
brx: एकाउन्ट आरो स्टक ह'ल्डिं

en: _Select the matchings you want to change
brx: नोंथाङा सोलायनो लुबैनाय गोरोबनायफोरखौ सायख

en: Matchings selected
brx: गोरोबनायफोरखौ सायखबाय

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
brx: GnuCash एकाउन्टफोरजों लोगोसे QIF एकाउन्टफोर

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
brx: GnuCash आ नोंथांनि लेनदेनफोरखौ थाखो खालामनो थाखोफोरनि बादैबो आलादा आय आरो खरसाखौ बाहायो। नोंथांनि QIF फाइलनि मोनफ्रोम थाखोखौ GnuCash एकाउन्टाव सोलाय होनाय जागोन।
    
    उननि बिलाइयाव, QIF थाखोफोर आरो GnuCash एकाउन्टफोरनि गेजेराव थानाय बोसोनहोनाय गोरोबनायफोरखौ नाइनो नोंथांखौ मोनसे सुबिधा होयो। नोंथाङा मोजांमोनै गोरोबनायफोरखौ थाखोनि मुं थानाय सारियाव खेबनै क्लिक खालामनानै सोलायनोबो हागौ।
    
    नोंथाङा उनावहाय नोंथांनि गोसोखौ सोलायोब्ला, नोंथाङा एकाउन्टनि दाथायखौ GnuCash नि सिङाव मोजाङै फिन साजायनो हायो।

en: Income and Expense categories
brx: आय आरो खरसा थाखोफोर

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
brx: GnuCash एकाउन्टफोरजों लोगोसे QIF थाखोफोरखौ गोरोबहो

en: Payees and memos
brx: रां मोनग्रा आरो मेम'फोर

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
brx: रां मोनग्रा/मेम'फोरखौ GnuCash एकाउन्टफोरजों गोरोब हो

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
brx: QIF लाबोग्राआ दासान्दि गोबां-रां QIF फाइलफोरखौ हेन्डेल खालामनो हाया। नोंथाङा लाबोबाय थानाय गासैबो एकाउन्टखौ एखे राङाव मुं होथार नांगौ।

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
brx: गासै लाबोनाय लेनदेननि बाहायनो रांखौ सायख:

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
brx: नोंथाङा मोनसे गोदान फाइल सोरजिगासिनो दंखायनो, नोंथाङा सेटिं बुक(बिजाब) उफ्रानि थाखाय मोनसे बिबुंखौ नुगोन। GnuCash आ लेनदेनखौ माबोरै लाबोयो बेफोरो गोहोम खोख्लैनो हायो। नोंथाङा बातिल खालामाबालानो आरो जागायाबालानो बे बिलाइआव फैफिनोब्ला, सेटिं बुक(बिजाब) उफ्रानि थाखाय बिबुंखौ नैथि खेबआव दिन्थिनाय नङा जेब्ला नोंथाङा दावगालाङो। बेखौ नोंथाङा फाइल->आखुथायनि गेजेरजों मेनु निफ्राय थोंजोङै हाबहोनो हायो।

en: Choose the QIF file currency and select Book Options
brx: QIF फाइल सोलिनाय रांखौ बासिख आरो बुक(बिजाब) उफ्राखौ सायख

en: Tradable commodities
brx: ट्रेड खालामजाथाव मुवाफोर

en: _Start Import
brx: लाबोनायखौ जागाय

en: QIF Import
brx: QIF लाबोनाय

en: Match existing transactions
brx: थाखानाय लेनदेनफोरखौ गोरोबहो

en: _Imported transactions needing review
brx: लाबोनाय लेनदेनफोरखौ नाइफिननायनि गोनांथि दं

en: _Possible matches for the selected transaction
brx: सायखखानाय लेनदेननि थाखाय जाथाव गोरोबनायफोर

en: Select possible duplicates
brx: जाथाव डुप्लिकेटफोर सायख

en: Click "Apply" to import data from the staging area and update your GnuCash accounts. The account and category matching information you have entered will be saved and used for defaults the next time you use the QIF import facility.
    
    Click "Back" to review your account and category matchings, to change currency and security settings for new accounts, or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
brx: जौसां ओनसोल निफ्राय डाटा लाबोनो थाखाय "बाहाय"खौ क्लिक खालाम आरो नोंथांनि GnuCash एकाउन्टखौ आपडेट खालाम। नोंथाङा हाबहोखानाय फोरमायथिहोग्राजों गोरोबनाय एकाउन्ट आरो थाखोखौ थिना दोनगोन आरो उननि खेबआव QIF लाबोनाय सुबिधाखौ बाहायनाय समाव डिफल्टनि थाखाय बाहायगोन।
    
    नोंथांनि एकाउन्ट आरो थाखो गोरोबनायखौ नायफिननो, गोदान एकाउन्टनि थाखाय सोलिनाय रां आरो रैखाथि सेटिंखौ सोलायनो एबा गोबां फाइलखौ जौसां ओनसोलआव दाजाबदेरनो थाखाय "थांफिन"खौ क्लिक खालाम।
    
    QIF लाबोनाय खान्थिनो नागारनो "बातिल"खौ क्लिक खालाम।

en: Update your GnuCash accounts
brx: नोंथांनि GnuCash एकाउन्टफोरखौ आपडेट खालाम

en: Summary Text
brx: सारबाहागो फरा

en: Qif Import Summary
brx: Qif लाबोनाय सारबाहागो

en: Stock Split Assistant
brx: स्टक बोखावनाय हेफाजाब

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
brx: बे हेफाजाबआ नोंथांखौ स्टक बोखावनाय एबा स्टक मार्जारखौ रेकर्ड खालामनो मदद खालामगोन।

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
brx: नोंथाङा रेकर्ड खालामनो लुबैनाय स्टक बोखावनाय एबा मार्जारनि थाखाय एकाउन्टखौ सायख।

en: Stock Split Account
brx: स्टक बोखावनाय एकाउन्ट

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
brx: स्टक बोखावनाय एबा मार्जार निफ्राय नोंथाङा मुलाम्फा एबा खहा जानाय शेयारफोरनि खालार आरो नाम्बारखौ हाबहो। स्टक मार्जारफोरनि थाखाय (निगेटिभ बोखावनाय) शेयार रानना होनायनि थाखाय मोनसे निगेटिभ बेसेन बाहाय। नोंथाङा लेनदेननि मोनसे बेखेवथिबो हाबहोनो हायो एबा मोनसे डिफल्टखौ आजावनो हायो।

en: _Date
brx: खालार

en: Desc_ription
brx: बेखेवथि

en: Stock Split
brx: स्टक स्प्लिट

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
brx: बोखावनायनि थाखाय नोंथाङा मोनसे स्टक दामखौ रेकर्ड खालामनो लुबैयोब्ला, बेखौ गाहायाव हाबहो। नोंथाङा बेखौ लांदाङै दोननो हायो।

en: New _Price
brx: गोदान बेसेन

en: Currenc_y
brx: मुद्रा (सोलिनाय रां)

en: Stock Split Details
brx: स्टक स्प्लिट गुवारै

en: _Memo
brx: मेम'

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
brx: नोगोद रांनि सोलायै

en: <b>_Income Account</b>
brx: <b>आय एकाउन्ट</b>

en: <b>A_sset Account</b>
brx: <b>धोन एकाउन्ट</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
brx: बेनि सोलायै नगद

en: Stock Split Finish
brx: स्टक बोखावनाय फोजोबनाय

en: Transaction Details
brx: लेनदेननि गुवारै

en: Cash
brx: नगद

en: Brokerage Fees
brx: दालालि मासुल

en: Introduction placeholder
brx: खुगाफोरनाय प्लेसह'ल्डार

en: Title placeholder
brx: बिमुं प्लेसह'ल्डार

en: _Edit list of encodings
brx: एनक'डिंफोरनि लिस्ट सुजु

en: Default encoding
brx: डिफल्ट एनक'डिं

en: Convert the file
brx: फाइलखौ सोलाय हो

en: finish placeholder
brx: प्लेसह'ल्डारखौ फोजोब

en: Finish GnuCash Datafile Import
brx: GnuCash डाटाफाइल लाबोनायखौ फोजोब

en: Edit the list of encodings
brx: एनक'डिंफोरनि लिस्ट सुजु

en: <b>S_ystem input encodings</b>
brx: <b>सिस्टेम इनपुट एनक'डिंफोर</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
brx: <b>कास्टम एनक'डिं</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
brx: <b>सायखखानाय एनक'डिंफोर</b>

en: Preferences
brx: पसन्दफोर

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
brx: सरासनस्रा

en: Enable extra _buttons
brx: बांद्राय बुथामखौ हाहोनाय खालाम

en: _Open in new window
brx: गोदान उइन्ड'याव खेव

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
brx: आनजाद खालामोब्ला, मोनफ्रोम इनभइसखौ बेनि निजि बिजौ लेभेल उइन्ड'आव खेवगोन। खोमोरोब्ला, इनभइसखौ दानि उइन्ड'आव खेवगोन।

en: _Accumulate splits on post
brx: बोखावनायखौ पस्टआव जमा खालाम

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
brx: मोनसे सालानाव गोबां हाबहोनाय थायोब्ला जायखौ एखे एकाउन्टाव जायगा सोलायहोनाया डिफल्ट मथे मोनसेल' बोखावनायाव जमा खालामथार नांगोन। बे सेटिंखौ पस्ट बिबुङाव सोलाय होनो हायो।

en: <b>Invoices</b>
brx: <b>सालानफोर</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
brx: स्टार्टआपआव होनोगोनां बिलफोरनि लिस्टखौ दिन्थिफुंनाय जायो ना जाया।

en: _Tax included
brx: खाजोना सोफादेरबाय

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
brx: खाजोनाखौ बिलाव हाबहोनायफोराव डिफल्ट महरै सोफादेरनाय जायो ना जाया। बे सेटिंखौ गोदान फानग्रा आरो बायग्राफोरजों मोननाय जायो।

en: <b>Bills</b>
brx: <b>बिलफोर</b>

en: _Notify when due
brx: माब्ला होनांगौ मिथिसार हो

en: Ta_x included
brx: खाजोना सोफादेरबाय

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
brx: खाजोनाखौ सालानफोराव हाबहोनायफोराव डिफल्ट महरै सोफादेरनाय जायो ना जाया। बे सेटिंखौ गोदान फानग्रा आरो बायग्राफोरजों मोननाय जायो।

en: Days in ad_vance
brx: अग्रिम सान

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
brx: इयुनाव बेसेबां साननि उनाव होनोगोनां बिलनि सोमोन्दै सांग्रांथि होगोन।

en: _Days in advance
brx: अग्रिम सान

en: Default
brx: डिफल्ट

en: Delete Account
brx: एकाउन्ट खोमोर

en: <b>Sub-accounts</b>
brx: <b>लेङाइ-एकाउन्टफोर</b>

en: _Move to
brx: ..आव लां

en: M_ove to
brx: ..आव लोरिहो

en: Delete all _transactions
brx: गासै लेनदेनखौ खोमोर

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
brx: बे एकाउन्टहा लेनदेन दं। नोंथाङा बेफोर लेनदेनजों मा खालामनो लुबैयो?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
brx: बे एकाउन्टहा खालि-फराय जाथाव लेनदेन दं जायखौ खोमोरनो हानाय नङा।

en: <b>Sub-account Transactions</b>
brx: <b>लेङाइ-एकाउन्ट लेनदेनफोर</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
brx: मोनसे एबा बांसिन लेङाइ-एकाउन्टहा खालि-फरायनो हाथाव लेनदेन दं जायखौ खोमोरनो हाया।

en: _Default
brx: डिफल्ट

en: Account Type
brx: एकाउन्ट रोखोम

en: Show _hidden accounts
brx: दोनखोमानाय एकाउन्टफोरखौ दिन्थि

en: Show _zero total accounts
brx: गासै लाथिख एकाउन्टखौ दिन्थि

en: Show accounts which have a zero total value.
brx: एकाउन्टखौ दिन्थि, जायहा लाथिख दाजाबगासै बेसेन दं।

en: Use Commodity Value
brx: बेसाद बेसेनखौ बाहाय

en: _Help
brx: मदद

en: Identification
brx: सिनायथिनाय

en: Account _name
brx: एकाउन्ट मुं

en: _Account code
brx: एकाउन्ट क'ड

en: _Description
brx: बेखेवथि

en: Smallest _fraction
brx: फिसासिन बाहागो

en: Account _Color
brx: एकाउन्ट गाब

en: No_tes
brx: लिरसुंथाइ

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
brx: बे बेसादनि फिसासिन बाहागो जायखौ रायखांनो हायो।

en: _Parent Account
brx: पेरेन्ट एकाउन्ट

en: Placeholde_r
brx: प्लेसहल्डार

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
brx: बे एकाउन्टखौ हायारआर्किआव प्लेसह'ल्डार महरैल' दिन्थिनाय जायो। लेनदेनखौ बे एकाउन्टआव, बेनि दालाय-एकाउन्टआव पस्ट खालामनाय नङा जानो हागौ।

en: H_idden
brx: थाखोमानाय

en: Ta_x related
brx: खाजोना सोमोन्दोगोनां

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
brx: खाजोना-सोमोन्दोगोनां फिरफिलाखौ फजनो सुजुनाय->खाजोना रिपर्ट उफ्राखौ बाहाय आरो बे एकाउन्टाव मोनसे खाजोना क'डखौ बाहागो खालामना हो

en: <b>Balance Information</b>
brx: <b>बेलेन्स फोरमायथिहोग्रा</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
brx: <b>गुदि बेलेन्स ट्रेन्सफार</b>

en: _Balance
brx: बेलेन्स

en: _Use equity 'Opening Balances' account
brx: बन्दक 'जागायनायनि बेलेन्स' एकाउन्टखौ बाहाय

en: _Select transfer account
brx: ट्रेन्सफार एकाउन्ट सायख

en: Renumber sub-accounts
brx: लेङाइ-एकाउन्टफोरखौ फिन नाम्बार हो

en: _Renumber
brx: फिन नाम्बार हो

en: Prefix
brx: सिगां दाजाब

en: Examples
brx: बिदिन्थिफोर

en: _Show documentation
brx: डकुमेन्टेसन दिन्थि

en: _Reconciled
brx: रां सुखबाय

en: _Cleared
brx: साफा खालामबाय

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
brx: जेब्ला मोनसे QIF फाइल थाखोमानखौ थिक खालामनाय जायाखै, लेनदेनफोरखौ साफा खालामनाय बादि दाग होनाय जायो।

en: _Not cleared
brx: साफा खालामाखै

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
brx: जेब्ला मोनसे QIF फाइल थाखोमानखौ थिक खालामनाय जायाखै, लेनदेनफोरखौ साफा खालामनाय बादि दाग होनाय जाया।

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
brx: डिफल्ट लेनदेन थाथाइ (QIF फाइलजों होजानाय थाथाइजों अभाराइड खालामजायो)

en: Select Account
brx: एकाउन्ट सायख

en: _Select or add a GnuCash account:
brx: मोनसे GnuCash एकाउन्ट सायख एबा दाजाबदेर:

en: Import transactions from text file
brx: फरा निफ्राय लेनदेनफोरखौ लाबो

en: 1. Choose the file to import
brx: 1. लाबोनो फाइल बासिख

en: Import bill CSV data
brx: बिल CSV डाटाखौ लाबो

en: Import invoice CSV data
brx: सालान CSV डाटाखौ लाबो

en: 2. Select import type
brx: 2. लाबोनाय रोखोम सायख

en: Semicolon separated
brx: सेमिकलन आलादा खालामनाय

en: Comma separated
brx: कमा आलादा खालामबाय

en: Semicolon separated with quotes
brx: दैखांना होनायजों लोगोसे सेमिकलन आलादा खालामनाय

en: Comma separated with quotes
brx: दैखांना होनायजों लोगोसे कमा आलादा खालामबाय

en: 3. Select import options
brx: 3. लाबोनाय उफ्रा सायख

en: 4. Preview
brx: 4. गिबिनुथाइ

en: Open imported documents in tabs
brx: लाबोखानाय फोरमान बिलाइखौ टेबआव खेव

en: Don't open imported documents in tabs
brx: लाबोखानाय फोरमान बिलाइखौ टेबआव खेवनो नाङा

en: 5. Afterwards
brx: 5. उनाव

en: Due Days
brx: होनोगोनां सान

en: Discount Days
brx: रेहाय सान

en: Discount %
brx: रेहाय %

en: The percentage discount applied for early payment.
brx: सिगांग्रो रांहोनायनि थाखाय बाहायथाव जौखोन्दो रेहाय।

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
brx: पस्ट खालामनाय खालारनि उनाव साननि अनजिमा जे समाव सिगांग्रो रांहोनायनि थाखाय रेहाया बाहायथाव जागोन।

en: The number of days to pay the bill after the post date.
brx: पस्ट खालामनाय खालारनि उनाव बिल होनो साननि अनजिमा।

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
brx: उननि दानआव बिल बाहायनायनि थाखाय काटअफ सान। काटअफनि उनाव, बिलखौ फैगौ दानआव बाहायनाय जायो। नङै दिन्थिग्रा बेसेनखौ दाननि जोबथा निफ्राय उनथिंजाय हिसाब खालामो।

en: The discount percentage applied if paid early.
brx: सिगांग्रो रांहोयोब्ला रेहाय जौखोन्दोआ बाहायथाव।

en: The last day of the month for the early payment discount.
brx: सिगांग्रो रांहोनाय रेहायनि थाखाय दाननि जोबथा सान।

en: The day of the month bills are due
brx: बिल होनोगोनां दाननि सान

en: Table
brx: फारिलाइ

en: Terms
brx: सम (सर्त)

en: Delete the current Billing Term
brx: दानि बिलिं सम (सर्त)खौ खोमोर

en: Create a new Billing Term
brx: गोदान बिलिं सम (सर्त) सोरजि

en: <b>Term Definition</b>
brx: <b>सम (चर्त) बुंफुरलु</b>

en: De_scription
brx: बेखेवथि

en: _Type
brx: रोखोम

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
brx: सालानाव साफायनाय, बिलिं सम (सर्त)नि बेखेवथि

en: Edit the current Billing Term
brx: दानि बिलिं सम (सर्त)खौ सुजु

en: Close this window
brx: बे उइन्ड'खौ बन्द खालाम

en: Cancel your changes
brx: नोंथांनि सोलायनायखौ बातिल खालाम

en: Commit this Billing Term
brx: *बे बिलिं सम (सर्त) गथायना हो/दैथाय

en: The internal name of the Billing Term.
brx: बिलिं सम (सर्त)नि इसिंनि मुं।

en: <b>New Billing Term</b>
brx: <b>गोदान बिलिं सम (चर्त)</b>

en: _Name
brx: मुं

en: Income Total
brx: गासै आय

en: Expense Total
brx: गासै खरसा

en: Choose Owner Dialog
brx: बिगोमा बिबुं बासिख

en: Securities
brx: रैखाथि

en: Show National Currencies
brx: हादोरनि रांफोरखौ दिन्थि

en: Add a new commodity.
brx: गोदान बेसाद दाजाबदेर।

en: Remove the current commodity.
brx: दानि बेसादखौ गैया खालाम

en: Edit the current commodity.
brx: दानि बेसादखौ सुजु

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
brx: बेसादनि आबुं मुं हाबहो। बिदिन्थि: सिस्क' सिस्टेम Inc., एबा एप्पल कम्पुटार, Inc.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
brx: बेसाद (जेरै- CSCO एबा AAPL) नि थाखाय टिकार दिन्थिसिनखौ हाबहो। नोंथाङा कट्स(दैखांना होनाय) अनलाइनखौ मोनफिनगासिनो दंब्ला बे फोथारखौ (केसखौ लाफानानै) कट्स(दैखांना होनाय) फुंखाजों बाहायजानाय टिकार दिन्थिसिनजों गोरोबहोथार नांगोन।

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
brx: मुवाखौ थाथि खालामनो मोनसे रुजुजायै क'ड हाबहो। एबा, नोंथाङा बे फोथारखौ सांग्राङै लांदां नागार।

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
brx: बाइनो-फाननो हाथाव मुवानि बयनिख्रुइबो फिसासिन बाहागोखौ हाबहो। स्टकफोरनि थाखाय जायखालि आबुं अनजिमायाव बाइनो-फाननो हायो, 1 हाबहो।

en: <b>Quote Source Information</b>
brx: <b>दैखांना होनाय फुंखानि फोरमायथिहोग्रा</b>

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
brx: दिन्थिफुंनाय दिन्थिसिनखौ हाबहो। बेखौ रैखाथियै लांदाङै दोननो हायोब्ला टिकार दिन्थिसिन एबा सोलिनाय रां ISO क'डखौ बाहायगोन।

en: Type of quote source
brx: दैखांना होनाय फुंखानि रोखोम

en: _Display symbol
brx: दिन्थिफुंनाय दिन्थिसिन

en: Time_zone
brx: समनि ओनसोल

en: _Unknown
brx: मोनथिमोनै

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
brx: बेफोरो कट(दैखांना होनाय) फुंखा, जायखौ बावैसो F::Q जों दाजाबदेरबायमोन। GnuCash आ मोनथिया जदि बेफोर फुंखाया फोरमायथिहोग्राखौ इन्टारनेटआव मोनसेल' साइट निफ्राय एबा गोबां साइट निफ्राय मोनफिनो।

en: _Multiple
brx: गोबां

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
brx: बेफोरो F::Q कट(दैखांना होनाय) फुंखा जाय इन्टारनेटआव गोबां साइट निफ्राय फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिनो। साइटनि मोनसेआ मोननो हाथाव नङाब्ला F::Q आ फोरमायथिहोग्राखौ गुबुन मोनसे साइट निफ्राय मोनफिननो हागोन।

en: Si_ngle
brx: मोनसेल'

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
brx: बेफोरो F::Q कट(दैखांना होनाय) फुंखा जाय इन्टारनेटआव मोनसेल' साइट निफ्राय फोरमायथिहोग्राखौ मोनफिनो। बै साइटआ मोननो हाथाव नङाब्ला नोंथाङा कट्स(दैखांना होनाय)खौ मोनफिननो हानाय नङा।

en: _Get Online Quotes
brx: अनलाइन दैखांना होनाय ला

en: F_raction traded
brx: बाहागोयाव बायनाय-फाननाय

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
brx: ISIN, CUSI_P एबा गुबुन क'ड

en: _Symbol/abbreviation
brx: दिन्थिसिन/गुसुं महर

en: _Full name
brx: आबुं मुं

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
brx: सांग्रांथि: रांखान्थि::दैखांना होनायखौ मोजाङै इनष्टल खालामनाय जायाखै।

en: Select user information here…
brx: बेयाव बाहायग्रानि फोरमायथिहोग्रा सायख…

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
brx: बायग्रा ID नाम्बार। लांदाङै दोनोब्ला, गनायथाव नाम्बार (अनजिमा)खौ नोंथांनि थाखाय बासिखगोन।

en: Email
brx: इ-मेइल

en: Billing Address
brx: बिलिं थं

en: Discount
brx: रेहाय

en: Credit Limit
brx: क्रेडिट सिमा

en: Tax Table
brx: खाजोना फारिलाइ

en: Override the global Tax Table?
brx: ग्लबाल खाजोना फारिलाइखौ अभारराइड खालाम?

en: Billing Information
brx: बिलिं फोरमायथिहोग्रा

en: Shipping Information
brx: दैथायनाय फोरमायथिहोग्रा

en: Shipping Address
brx: दैथायनाय थं

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
brx: फरा फाइल निफ्राय बायग्रा एबा फानग्राखौ लाबो

en: For importing customer lists.
brx: बायग्रा लिस्ट लाबोनायनि थाखाय।

en: For importing vendor lists.
brx: फानग्रा लिस्ट लाबोनायनि थाखाय।

en: <b>2. Select Import Type</b>
brx: <b>2. लाबोनाय रोखोमखौ सायख</b>

en: Exit the saved report configurations dialog
brx: थिना दोनखानाय रिपर्ट बाइजोमहर बिबुं निफ्राय ओंखार लां

en: Question
brx: सोंलु

en: (none)
brx: (मोनसेबो नङा)

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
brx: साख्रि आवला ID नाम्बार। लांदाङै दोनोब्ला, गनायथाव नाम्बार (अनजिमा)खौ नोंथांनि थाखाय बासिखगोन।

en: Payment Address
brx: रांहोनाय थं

en: Language
brx: राव

en: Interface
brx: इन्टारफेस

en: Access Control List
brx: हाबनाय दबथायनाय लिस्ट

en: Access Control
brx: हाबनाय दबथायनाय

en: <b>File</b>
brx: <b>फाइल</b>

en: Host
brx: हस्ट

en: Database
brx: डाटाबेस

en: Password
brx: पासवर्ड

en: <b>Database Connection</b>
brx: <b>डाटाबेस फोनांजाब</b>

en: Annual
brx: बोसोर

en: Semi-annual
brx: खावसे-बोसोर

en: Tri-annual
brx: थामगुन-बोसोर

en: Quarterly
brx: दानथामारि

en: Bi-monthly
brx: खावसे-दानारि

en: Monthly
brx: दानालि

en: Semi-monthly
brx: खावसे-दानालि

en: Bi-weekly
brx: खावसे-हाबथायारि

en: Weekly
brx: हाबथायारि

en: Daily (360)
brx: सानफ्रोमबो (360)

en: Daily (365)
brx: सानफ्रोमबो (365)

en: Loan Repayment Calculator
brx: लन सुखफिननाय हिसाब खालामग्रा

en: <b>Calculations</b>
brx: <b>हिसाब</b>

en: Payment periods
brx: रांहोनाय सम

en: Interest rate
brx: सुदनि हार

en: Present value
brx: दानि बेसेन

en: Periodic payment
brx: सम सम रांहोनाय

en: Future value
brx: इयुन बेसेन

en: Clear the entry.
brx: हाबहोनायखौ खोमोर

en: Calculate
brx: हिसाब

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
brx: (मोनसेल') लांदां हाबहोनायखौ गोजौनि फोथारफोराव फिन हिसाब खालाम।

en: <b>Payment Options</b>
brx: <b>रांहोनाय उफ्राफोर</b>

en: Payment Total
brx: गासै रांहोनाय

en: Discrete
brx: आलादा आलादा

en: Continuous
brx: सोलिबाय थानाय

en: Beginning
brx: जागायनाय

en: When paid
brx: रांहोनाय समाव

en: Online
brx: अनलाइन

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
brx: ..नि थाखाय गोरोबथाव GnuCash एकाउन्ट सायख एबा सोरजि:

en: Online account ID here…
brx: अनलाइन एकाउन्ट ID आ बेयाव दं…

en: Choose a format
brx: मोनसे फरमेट बासिख

en: Format
brx: फरमेट

en: Select matching existing transaction
brx: गोरोबनाय थाखानाय लेनदेनखौ सायख

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
brx: लाबोनाय लेनदेननि गिबि बोखावनाय

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
brx: सायखखानाय लेनदेनखौ जाथाव बोखावनाय गोरोबहोनाय

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
brx: बे लेनदेनखौ नोंथांनि आखाइ होनायनि गोनांथि गोनां जानो हागौ एबा बेखौ समानथायगैयै हिसाबै लाबोनाय जागोन।

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
brx: बे लेनदेनखौ समानथाय हिसाबै लाबोनाय जागोन (थेवबो नोंथाङा गोबोनाय एबा थांखि एकाउन्टखौ खेबनै आनजाद खालामनो लुबैयो।

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
brx: बे लेनदेनखौ नोंथांनि आखाइ होनायनि गोनांथि जायो एबा बेखौ लाबोनाय जानाय नङा।

en: Transaction List Help
brx: लेनदेन लिस्ट मदद

en: Colors
brx: गाब

en: <b>Actions</b>
brx: <b>हाबाफोर</b>

en: Select "A" to add the transaction as new.
brx: लेनदेनखौ गोदान बादि दाजाबदेरनो "A" खौ सायख।

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
brx: लेनदेनखौ माब्लाबाबो बाद होयैनि थाखाय सायख (बेखौ जेरैखि जाया लाबोनाय जानाय नङा)।

en: Red
brx: गोजा

en: Yellow
brx: गोमो

en: Green
brx: सोमखोर

en: _Notes
brx: लिरसुंथाइ

en: Generic import transaction matcher
brx: जेनेरिक लाबोनाय लेनदेन गोरोबहोग्रा

en: Posted Account
brx: पस्ट खालामनाय एकाउन्ट

en: Invoice Information
brx: सालान फोरमायथिहोग्रा

en: (owner)
brx: (बिगोमा)

en: Default Chargeback Project
brx: डिफल्ट चार्जबुक प्रजेक्ट

en: Additional to Card
brx: कार्डाव बांद्राय

en: Extra Payments
brx: बांद्राय रांहोनायफोर

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
brx: इनभइस ID नाम्बार। लांदाङै दोनोब्ला, गनायथाव नाम्बार (अनजिमा)खौ नोंथांनि थाखाय बासिखगोन।

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
brx: बे सालानखौ आनपस्ट खालामोब्ला पस्ट खालामनाय लेनदेना गोमोरगोन।
    थारैनो नोंथाङा बेखौ आनपस्ट खालामनो लुबैयो नामा?

en: Yes, reset the Tax Tables
brx: नंगौ, खाजोना फारिलाइफोरखौ फिन फज

en: No, keep them as they are
brx: नङा, बेफोरखौ जेरै दं एरै दोन

en: Reset Tax Tables to present Values?
brx: खाजोना फारिलाइफोरखौ दानि बेसेनफोराव फिन फज?

en: Job Dialog
brx: खामानि बिबुं

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
brx: साख्रि ID नाम्बार। लांदाङै दोनोब्ला, गनायथाव नाम्बार (अनजिमा)खौ नोंथांनि थाखाय बासिखगोन।

en: Job Information
brx: खामानि फोरमायथिहोग्रा

en: Owner Information
brx: बिगोमा फोरमायथिहोग्रा

en: Job Active
brx: खामानि मावथि

en: Lot Viewer
brx: लट्‌ नायग्रा

en: _New Lot
brx: गोदान लट्‌

en: Scrub _Account
brx: एकाउन्टखौ साफा खालाम

en: _Scrub
brx: साफा खालाम

en: Scrub the highlighted lot
brx: हाइलाइट खालामनाय लट्‌खौ साफा खालाम

en: Delete the highlighted lot
brx: हाइलाइट खालामनाय लट्‌खौ खोमोर

en: Enter a name for the highlighted lot.
brx: हाइलाइट खालामनाय लट्‌नि थाखाय मुंखौ हाबहो।

en: Enter any notes you want to make about this lot.
brx: नोंथाङा बे लट्‌नि सोमोन्दै होनो लुबैनाय जायखिजाया लिरसुंथाइखौ हाबहो

en: <b>_Title</b>
brx: <b>बिमुं</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
brx: <b>बे एकाउन्टाव लट्स</b>

en: Show only open lots
brx: गेवनाय लटखौल' दिन्थि

en: <b>Splits _free</b>
brx: <b>बोखावनाय ट्रि</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
brx: <b>लटआव बोखावनाय</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
brx: <span weight="bold" size="larger">बरायनाय बिबुंखौ आरोबाव दिन्थिफुं?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
brx: नोंथाङा <i>नंगौ</i> बुथामखौ नारसिनोब्ला, उननि खेबयाव GnuCash जागायोब्ला <i>GnuCash आव बरायबाय</i> बिबुंखौ दिन्थिफुंनाय जागोन। नोंथाङा <i>नङा</i> बुथामखौ नारसिनोब्ला, बेखौ उनाव दिन्थिफुंनाय जानाय नङा।

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
brx: <span size="larger" weight="bold">GnuCash आव बरायबाय!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
brx: सिगां थि खालामनाय माखासे हाबा दं बांसिन गोदान बाहायग्राया GnuCash जों लोगोसे आराम्भ खालामनो लुबैयो। गाहाय निफ्राय बेफोर हाबानि मोनसे सायख आरो <i>OK</i> बुथामखौ क्लिक खालाम एबा नोंथाङा बेफोर निफ्राय मोनसेबो मावफुंनो लुबैयाब्ला <i>बातिल</i> बुथामखौ क्लिक खालाम।

en: C_reate a new set of accounts
brx: एकाउन्टफोरनि मोनसे गोदान जथाय सोरजि

en: _Import my QIF files
brx: आंनि QIF फाइलफोरखौ लाबो

en: _Open the new user tutorial
brx: गोदान बाहायग्रा टिउटरियालखौ खेव

en: Object references
brx: बेसाद रायखांनाय

en: Explanation
brx: बेखेवथि

en: Order Entry
brx: अर्दार हाबहोनाय

en: Order Information
brx: अर्दारनि फोरमायथिहोग्रा

en: Reference
brx: रायखांनाय

en: Order Entries
brx: अर्दार हाबहोनायफोर

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
brx: अर्डार ID नाम्बार। लांदाङै दोनोब्ला, गनायथाव नाम्बार (अनजिमा)खौ नोंथांनि थाखाय बासिखगोन।

en: The company associated with this payment.
brx: बे रांहोनायजों लोगोसे कम्पानिआ नांजाबफानाय।

en: Post To
brx: ..आव पस्ट खालाम

en: Documents
brx: फोरमान बिलाइ

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
brx: बे सालाननि थाखाय होनोगोनां बिबां।
    
    नोंथाङा मोनसे सालान सायखयोब्ला GnuCash आ बेनि थाखाय दासिमबो होनोगोनां बिबांखौ बुंथिगोन। नोंथाङा बे बिबांखौ खावसे-रांहोनाय एबा फुरा-रांहोनाय सोरजिनो सोलायनो हायो।
    
    जेबो सालान सायख'वाखैब्ला, फुरा-रांहोनाय बुब्लियाव GnuCash आ गावनो गाव महरै बे कम्पनिनि थाखाय गिबि रांहोयै सालानखौ रानना होगोन।

en: Refund
brx: रां होफिन

en: Print Check
brx: प्रिन्ट चेक

en: Transfer Account
brx: ट्रेन्सफार एकाउन्ट

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
brx: इउर'प

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
brx: जायगानि

en: <b>Separator Character</b>
brx: <b>बोखावग्रा हांखो</b>

en: GnuCash Preferences
brx: GnuCash पसन्दफोर

en: <b>Summarybar Content</b>
brx: <b>सारबाहागो बारनि आयदा</b>

en: Include _grand total
brx: दाजाबगासैखौ सोफादेर

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
brx: डिफल्ट रिपर्ट राङाव सोलायहोनाय गासै एकाउन्टनि दाजाबगासैखौ दिन्थि।

en: Include _non-currency totals
brx: रां-नङै दाजाबगासैखौ सोफादेर

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
brx: आनजाद खालामोब्ला, सोलिनाय रां-नङै बेसादखौ सारबाहागो बारआव दिन्थिगोन। खोमोरोब्ला, खालि सोलिनाय रांखौल' दिन्थिगोन।

en: _Relative
brx: सोमोन्दोगोनां

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
brx: मुलाम्फा/खहानि हिसाबनि थाखाय थिक खालामनाय सोमोन्दोगोनां जोबथा खालारखौ बाहाय।

en: _Absolute
brx: फुरा

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
brx: मुलाम्फा/खहानि हिसाबनि थाखाय थिक खालामनाय आबुं जागायनाय खालारखौ बाहाय।

en: Re_lative
brx: सोमोन्दोगोनां

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
brx: मुलाम्फा/खहा हिसाबनि थाखाय थि सोमोन्दोगोनां जोबनाय अक्ट'खौ बाहाय। नेट धोन हिसाबनि थाखाय बे अक्ट'खौबो बाहाय

en: Ab_solute
brx: फुरा

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
brx: मुलाम्फा/खहा हिसाबनि थाखाय थि आबुं जोबनाय अक्ट'खौ बाहाय। नेट धोन हिसाबनि थाखाय बे अक्ट'खौबो बाहाय

en: Accounting Period
brx: हिसाब खालामनाय सम

en: Use _formal accounting labels
brx: खान्थियारि हिसाब खालामनाय लेबेलफोरखौ बाहाय

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
brx: नेमगैयै एखे ओंथिनि सोलायै 'डेबिट' आरो 'क्रेडिट'खौल' बाहाय

en: <b>Labels</b>
brx: <b>लेबेलफोर</b>

en: _None
brx: मोनसेबो नङा

en: C_redit accounts
brx: क्रेडिट एकाउन्टफोर

en: _Income & expense
brx: आय आरो खरसा

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
brx: <b>बेलेन्सगोनां एकाउन्टफोरखौ उल्था खालाम</b>

en: <b>Default Currency</b>
brx: <b>डिफल्ट रां</b>

en: US Dollars (USD)
brx: US डलार (USD)

en: Character
brx: हांखो

en: Sample
brx: नमुना

en: Show the Account Color as background
brx: एकाउन्टनि गाबखौ सावगारिनि उनथिं थानाय महरै दिन्थि

en: Show the Account Color as Account Name Background.
brx: एकाउन्टनि गाबखौ एकाउन्ट मुं सावगारिनि उनथिं थानाय महरै दिन्थि।

en: Show the Account Color on tabs
brx: एकाउन्टनि गाबखौ टेबआव दिन्थि

en: Show the Account Color as tab background.
brx: एकाउन्टनि गाबखौ टेब सावगारिनि उनथिं थानाय महरै दिन्थि

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
brx: हांखोखौ एकाउन्ट मुंनि थाफानाय-मुवानि गेजेराव बाहायनाय जागोन। हांखो आरो अनजिमाखौ बाद होनानै मोनसे आइनारि बेसेनआ जायखि जाया मोनसेल' हांखो, एबा गाहायनि जायखि जाया मोनसे स्ट्रिं: "कलन" "स्लेस", "बेकस्लेस", "देस" आरो "समफारि"।

en: Ch_oose
brx: बासिख

en: Loc_ale
brx: जायगानि

en: <b>Time Format</b>
brx: <b>समनि फरमेट</b>

en: U_se 24-hour clock
brx: 24-घन्टा क्लकखौ बाहाय

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
brx: मोनसे 24 घन्टा (मोनसे 12 घन्टा) सम फरमेट बाहाय

en: <b>Date Completion</b>
brx: <b>खालार जोबनाय</b>

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
brx: खालारखौ फोजोबनाय जागोन जाहाते बेफोरो बोहैथि केलेन्दार बोसोरनि सिङाव थायो।

en: Enter number of months.
brx: दाननि अनजिमाखौ हाबहो।

en: Use the date format specified by the system locale.
brx: जायगानि सिस्टेमजों थिक खालामजानाय खालार फरमेटखौ बाहाय।

en: <b>Numbers</b>
brx: <b>नाम्बारफोर</b>

en: Display ne_gative amounts in red
brx: निगेटिभ बिबांखौ गोजा गाबाव दिन्थिफुं

en: Display negative amounts in red.
brx: नङै दिन्थिनाय बिबांखौ गोजा गाबआव दिन्थिफुं।

en: _Automatic decimal point
brx: गावनोगाव दसमिक बिन्दो

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
brx: मोनसे दसमिक बिन्दो हाबहोआगारानो बेसेनफोराव गावनो गाव महरै मोनसे सोसन।

en: How many automatic decimal places will be filled in.
brx: बेसेबां गावनोगाव दसमिक जायगाखौ आबुं खालामनाय जागोन।

en: Perform account list _setup on new file
brx: गोदान फाइलाव एकाउन्ट लिस्ट सेटआपखौ मावफुं

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
brx: नोंथाङा फाइल->गोदान फाइल-खौ बासिखनाय समाव गोदान एकाउन्ट लिस्ट बिबुंखौ दिन्थि।

en: Display "_tip of the day" dialog
brx: "दिननि इंगित" बिबुंखौ दिन्थिफुं

en: Display hints for using GnuCash at startup.
brx: स्टार्टआपआव GnuCash खौ बाहायनायनि थाखाय इंगितखौ दिन्थिफुं।

en: How many days to keep old log/backup files.
brx: गोजाम लग/बेकआप फाइलफोरखौ दाननो बेसेबां सान नांगौ।

en: days
brx: सान

en: Com_press files
brx: फाइलफोरखौ नारसिन

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
brx: डाटा फाइलखौ डिस्काव थिना दोननो gzip जों नारसिन।

en: <b>Files</b>
brx: <b>फाइलफोर</b>

en: <b>Search Dialog</b>
brx: <b>नागिरनाय बिबुं</b>

en: New search _limit
brx: गोदान नागिरनाय सिमा

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
brx: फैफिननाय आइटेमफोरनि अनजिमाया बेनिख्रुइ खमसिन जायोब्ला 'गोदान नागिरनाय'आव डिफल्ट खालाम।

en: Show splash scree_n
brx: स्प्लेश स्क्रिनखौ दिन्थि

en: Show splash screen at startup.
brx: स्टार्टआपआव स्प्लेश स्क्रिनखौ दिन्थि।

en: Auto-save time _interval
brx: हार्सिं-थिना दोननाय समनि थाथ'नाय

en: minutes
brx: मिनिट

en: Show auto-save confirmation _question
brx: हार्सिं-थिना दोननाय रोखाथि सोंलुखौ दिन्थि

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
brx: मावथिब्ला, GnuCash आ हार्सिं-थिना दोननाय आखुथायखौ जागायनाय समाव खेबफ्रोमबो मोनसे थिक खालामनाय सोंलु दिन्थियो। नङाब्ला जेबो बांद्राय बेखेवथि दिन्थिनाय जानाय नङा।

en: Forever
brx: अरायनि थाखाय

en: seconds
brx: सेकेन्द

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
brx: बादहोनाय लेनदेन हाबाखौ हाहोनाय खालाम

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
brx: आपडेट गोरोबनाय हाबाखौ हाहोनाय खालाम

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
brx: माखासे जायगायाव, फालांगियारि ATM (राङारि फसंथानजों थायै) खौ सुबिधा गुदाम बादि इनष्टल खालामनाय जायो। मोनसे आलादा लेनदेन महरै दिन्थिनायनि सोलायै बेफोर ATM आ बिसोरनि मासुलखौ बिबांआव एबा नोंथांनि दानालि बेंकिं मासुलआव थोंजोङै दाजाबदेरो। बिदिन्थि महरै- नोंथाङा $100 बख'योब्ला, आरो नोंथाङा $101,50 बांसिन Interac मासुल होनांगोन। नोंथाङा मेनुयेलि $100 हाबहोदोंब्ला, बिबांआ गोरोबनाय नङा। बेखौ नोंथाङा नोंथांनि ओनसोलआव बांसिन बेबाइदि मासुल हिसाबै फजनांगोन। (नोंथांनि जायगानि सोलिनाय रांनि सानगुदिआव), बेखायनो लेनदेनखौ गोरोबनाय महरै सिनायथि खालामगोन

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
brx: मोनसे लेनदेन जायनि गोथां जायगायाव (हार्सिं-CLEAR थ्रेसह'ल्डनि गोजौ एबा समान) थानाय साबसिन गोरोबनायनि स्करखौ डिफल्टजों CLEARed जागोन।

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
brx: मोनसे लेनदेन जायनि गोजा जायगायाव (दिन्थिफुंनाय थ्रेसह'ल्डनि गोजौयाव नाथाय हार्सिं-ADD थ्रेसह'ल्डनि गाहायाव एबा समान) थानाय साबसिन गोरोबनायनि स्करखौ डिफल्टजों ADDed जागोन।

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
brx: गोरोबनाय लिस्टाव मोनसे जाथाव गोरोबनाय खमसिन स्करखौ दिन्थिफुंथार नांगौ।

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
brx: फालांगियारि ATM मासुल थ्रेसह'ल्ड

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
brx: अट'-_थ्रेसह'ल्ड साफा खालाम

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
brx: अट'-_थ्रेसह'ल्ड दाजाबदेर

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
brx: दिन्थिफुंनाय थ्रेसहल्डखौ गोरोब हो

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
brx: बायेसियान गोरोबनायखौ बाहाय

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
brx: थाखानाय एकाउन्टफोरजों लोगोसे गोदान लेनदेनफोरखौ गोरोबहोनो थाखाय बायेसियान एलग'रिदमखौ बाहाय।

en: <b>Checks</b>
brx: <b>आनजादफोर</b>

en: The default check printing font.
brx: डिफल्ट आनजाद साफायनाय फन्ट।

en: Print _date format
brx: अक्ट फरमेटखौ साफाय

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
brx: थार खालारनि गाहायाव, 8 बिन्दो रोखोमाव बै खालारनि फरमेटखौ साफाय।

en: Print _blocking chars
brx: होबथानाय हांखोफोरखौ साफाय

en: Print '***' before and after each text field on the check.
brx: आनजादाव मोनफ्रोम फरा फोथारनि सिगां आरो उनाव '***' खौ साफाय।

en: Default _font
brx: डिफल्ट फन्ट

en: Printing
brx: साफाय गासिनो दं

en: '_Enter' moves to blank transaction
brx: 'हाबहो'आ लांदां लेनदेनाव थाङो

en: _Auto-raise lists
brx: हार्सिं-जौगानाय लिस्टफोर

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
brx: इनपुट समाव एकाउन्टफोरनि लिस्ट एबा हाबाफोरखौ गावनो गाव महरै जौगाखांहो।

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
brx: टेब फारिआ जायगा सोलायहोनायखौ गोसोयाव लाखिनाय लेनदेनफोराव सोफादेरो

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
brx: गोसोयाव लाखिनाय लेनदेनखौ हार्सिङै आबुं जानाय समाव जायगा सोलायहोनाय फोथाराव थां

en: <b>Reconciling</b>
brx: <b>रां सुखगासिनो दं</b>

en: Check cleared _transactions
brx: साफा खालामनाय लेनदेनफोरखौ आनजाद खालाम

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
brx: मोनसे गोरोबहोनाय बिबुं सोरजिनाय समाव साफा खालामनाय लेनदेनखौ आगु-आनजाद खालाम

en: Automatic credit card _payment
brx: गावनो गाव क्रेडिट कार्ड रांहोनाय

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
brx: क्रेडिट कार्ड बिबुंसारखौ गोरोबहोनायनि उनाव, बाहायग्राखौ मोनसे क्रेडिट कार्ड रांहोनाय हाबहोनो थुलुंगा हो।

en: Always reconcile to t_oday
brx: अरायबो दिनैनो रां सुख

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
brx: आवगयनि गोरोबहोफिननायखौ सानाबालानो अरायबो बिबुंसार खालारनि थाखाय दिनैनि खालार बाहायनानै गोरोबहोनाय बिबुंखौ खेव।

en: <b>Graphics</b>
brx: <b>ग्राफिक्स</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
brx: लेनदेनजों लोगोसे फाननै म'ड गाब सोलायो

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
brx: गुदि आरो नैथि गाबखौ सारि मथे सोलायनायनि बदलै लेनदेन मथे सोलाय

en: Draw hori_zontal lines between rows
brx: सारिफोरनि गेजेराव समानथाय सारिफोर आखि

en: Show horizontal borders on the cells.
brx: समान्थाय सिमनाफोरखौ खथासाफोराव दिन्थि।

en: Draw _vertical lines between columns
brx: खाम्फाफोरनि गेजेराव थोंगोर सारिफोर आखि

en: Show vertical borders on the cells.
brx: थोंगोर सिमनाफोरखौ खथासाफोराव दिन्थि।

en: <b>Default Style</b>
brx: <b>डिफल्ट आदब</b>

en: <b>Other Defaults</b>
brx: <b>गुबुन डिफल्टफोर</b>

en: _Basic ledger
brx: गुदि लेजार

en: _Auto-split ledger
brx: अट'-स्प्लिट लेजार

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
brx: लेनदेन जार्नाल

en: Number of _transactions
brx: लेनदेनफोरनि अनजिमा

en: Register opens in a new _window
brx: मोनसे गोदान उइन्ड'याव रेजिस्टारखौ खेवयो

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
brx: आनजाद खालामोब्ला, मोनफ्रोम रेजिस्टारखौ बेनि निजि बिजौ लेभेल उइन्ड'आव खेवगोन। खोमोरोब्ला, रेजिस्टारखौ दानि उइन्ड'आव खेवगोन।

en: _Only display leaf account names
brx: खालि लिफ एकाउन्ट मुंफोरखौल' दिन्थिफुं

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
brx: आनजाद खालामनायब्ला, रेजिस्टाराव आरो एकाउन्ट सायखनाय पपआपआव खालि लिफ एकाउन्टफोरखौ दिन्थिफुंनाय जायो। डिफल्ट बेबहारा एकाउन्ट ट्रिआव थानाय लामाखौ लाफानानै आबुं मुं दिन्थिफुंनांगौ जायो। बे उफ्राखौ आनजाद खालामनायनि ओंथिया जाबाय नोंथाङा रुजुजायै लिफ मुं बाहायो।

en: Register Defaults
brx: रेजिस्टार डिफल्टफोर

en: <b>Default Report Currency</b>
brx: <b>डिफल्ट रिपर्ट रां</b>

en: <b>Location</b>
brx: <b>जायगा</b>

en: Report opens in a new _window
brx: गोदान उइन्ड'याव खेवनायखौ रिपर्ट खालाम

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
brx: आनजाद खालामोब्ला, मोनफ्रोम रिपर्टखौ बेनि निजि बिजौ लेभेल उइन्ड'आव खेवगोन। खोमोरोब्ला, रिपर्टखौ दानि उइन्ड'आव खेवगोन।

en: Reports
brx: रिपर्टफोर

en: <b>Window Geometry</b>
brx: <b>उइन्ड' भुमसु</b>

en: _Save window size and position
brx: उइन्ड'नि महर आरो जायगाखौ थिना दोन

en: Save window size and location when it is closed.
brx: उइन्ड'नि महर आरो जायगाखौ थिना दोन जेब्ला बेखौ बन्द खालामो।

en: Bring the most _recent tab to the front
brx: बावैसोथारनि टेबखौ सिगाङाव लाबो

en: <b>Tab Position</b>
brx: <b>टेबनि जायगा</b>

en: To_p
brx: गोजौ

en: B_ottom
brx: गाहायनि

en: _Left
brx: आगसि

en: _Right
brx: आगदा

en: <b>Summary Bar Position</b>
brx: <b>सारबाहागो बारनि जायगा</b>

en: Bottom
brx: गाहायनि

en: <b>Tabs</b>
brx: <b>टेबफोर</b>

en: Show close button on _notebook tabs
brx: बन्द बुथामखौ नटबुक टेबाव दिन्थि

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
brx: बन्द बुथामखौ मोनफ्रोम नटबुक टेबआव दिन्थि। बेफोर खामानिआ 'बन्द' मेनु आइटेमजों एखे।

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
brx: टेबआव फराया बे बेसेन निख्रुइ गोलावसिनब्ला (आनजादआ प्राय समान जायो) टेब लेबेलहा गेजेराव दानस'नाय थागोन आरो गोमनाय सोदोबजों सोलायना फजफिनगोन।

en: characters
brx: हांखोफोर

en: _Width
brx: गुवार

en: Windows
brx: उइन्ड'स

en: Bid
brx: बिथोन हो

en: Ask
brx: सों

en: Last
brx: जोबथा

en: Net Asset Value
brx: नेट धोन बेसेन

en: Price Editor
brx: बेसेन सुजुगिरि

en: S_ource
brx: फुंखा

en: _Price
brx: बेसेन

en: Before _Date
brx: खालार

en: Price Database
brx: दाम डाटाबेस

en: Add a new price.
brx: गोदान बेसेन दाजाबदेर।

en: Remove the current price.
brx: दानि दामखौ बोखार

en: Edit the current price.
brx: दानि बेसेनखौ सुजु।

en: Remove _Old
brx: गोजामखौ गैया खालाम

en: Remove prices older than a user-entered date.
brx: बाहायग्रा-हाबहोनाय अक्ट' निख्रुइ गोजामसिन बेसेनखौ बोखार।

en: Get new online quotes for stock accounts.
brx: स्टक एकाउन्टफोरनि थाखाय गोदान अनलाइन दैखांना होनायफोरखौ ला

en: Save Custom Check Format
brx: कास्टम आनजाद फरमेटखौ थिना दोन

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
brx: बे कास्टम फरमेटनि थाखाय मोनसे बिमुं हाबहो। बे बिमुंआ साफायनाय आनजाद बिबुंनि "आनजाद फरमेट" सायखग्रायाव नुजागोन। थाखानाय कास्टम फरमेटनि बिमुंखौ बाहायोब्ला बै फरमेटआ अभारराइट जागोन।

en: Inches
brx: इनसि

en: Centimeters
brx: सेन्टिमिटार

en: Millimeters
brx: मिलिमिटार

en: Points
brx: बिन्दो

en: Middle
brx: गेजेर

en: Quicken/QuickBooks (tm) US-Letter
brx: Quicken/QuickBooks (tm) US-हांखो

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
brx: Deluxe(tm) निजि आनजाद US-हांखो

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
brx: Quicken(tm) वालेट आनजाद w/ रुगुं थुख्रा

en: Check _format
brx: *आनजाद फरमेट

en: Check po_sition
brx: थासारिखौ आनजाद खालाम

en: _Date format
brx: खालारनि फरमेट

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
brx: आनजादाव मोनसे थं साफाय होनो
    थि खालाम आनजाद फरमेटहा
    ADDRESS आइटेमखौ थारनांगोन।

en: _Address
brx: थं

en: Checks on first _page
brx: गिबि बिलाइयाव आनजाद खालामो

en: Pa_yee
brx: रां मोनग्रा

en: Amount (_words)
brx: बिबां (सोदोबफोर)

en: Amount (_numbers)
brx: बिबां (अनजिमा)

en: _Units
brx: सानगुदि

en: _Translation
brx: रावसोलायनाय

en: _Rotation
brx: गिदिंनाय

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
brx: गुबै बिन्दोआ बिलाइनि गोजौ आगसि ख'नायाव दं।

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
brx: गुबै बिन्दोआ बिलाइनि गाहाय आगसि ख'नायाव दं।

en: Degrees
brx: दिग्रि

en: Splits Memo
brx: बोखावनाय मेम'

en: Splits Amount
brx: बोखावनाय एकाउन्ट

en: Splits Account
brx: बोखावनाय एकाउन्ट

en: Custom format
brx: कास्टम फरमेट

en: Working…
brx: खामानि मावगासिनो दं…

en: <b>A_vailable reports</b>
brx: <b>मोननो हाथाव रिपर्टफोर</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
brx: <b>सायखखानाय रिपर्टफोर</b>

en: A_dd >>
brx: दाजाबदेर >>

en: << _Remove
brx: << गैया खालाम

en: Move _up
brx: गोजौथिं लां

en: Move dow_n
brx: गाहायथिं लाबो

en: Si_ze…
brx: महर…

en: HTML Style Sheets
brx: HTML स्टाइल सिटफोर

en: <b>Available style sheets</b>
brx: <b>मोननो हाथाव स्टाइल सिटफोर</b>

en: <b>Style sheet options</b>
brx: <b>स्टाइल सिट उफ्राफोर</b>

en: Report Size
brx: रिपर्ट महर

en: Enter report row/column span
brx: रिपर्ट सारि/खाम्फा गुवारखौ हाबहो

en: _Row span
brx: सारिनि गुवार

en: _Column span
brx: खाम्फानि गुवार

en: Select HTML Style Sheet
brx: HTML स्टाइल सिट सायख

en: New Style Sheet
brx: गोदान स्टाइल सिट

en: <b>New style sheet info</b>
brx: <b>गोदान स्टाइल सिट फोरमायथिहोग्रा</b>

en: _Template
brx: टेमप्लेट

en: Reset Warnings
brx: सांग्रांथिखौ फिन फज

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
brx: नोंथाङा खावलायदों जाहाते गाहायनि सांग्रां बिबुंखौ दिन्थिनाय जाया। बेफोर जायखि जाया बिबुंखौ फिन हाहोनाय खालामनो, बिबुंनि खाथियाव थानायाव आनजाद बाक्सुखौ सायख आरो बेनि उनाव OK खौ क्लिक खालाम।

en: _Unselect All
brx: गासैबो सायखयै खालाम

en: No warnings to reset.
brx: फिन फजनो जेबो सांग्रांथि गैया।

en: Permanent Warnings
brx: जुगामि सांग्रांथि

en: Temporary Warnings
brx: जुगामि नङै सांग्रांथि

en:  Search
brx: नागिर

en: Search for items where
brx: आइटेमफोरा बबाव दं नागिर

en: <b>Match all entries</b>
brx: <b>गासै हाबहोनायखौ गोरोब हो</b>

en: Search Criteria
brx: नागिरनाय खान्थि

en: New search
brx: गोदान नागिरनाय

en: Refine current search
brx: दानि नागिरनायखौ रोखा खालाम

en: Add results to current search
brx: फिथाइफोरखौ दानि नागिरनायाव दाजाबदेर

en: Delete results from current search
brx: फिथाइफोरखौ दानि नागिरनाय निफ्राय खोमोर

en: Search only active data
brx: खालि मावथि डाटाखौ नागिर

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
brx: नोंथांनि गासै डाटाखौ नागिरनांगौ नामा एबा बैखौ "मावथि" महरै दाग होनाय जायो नामा बासिख।

en: Type of search
brx: नागिरनायनि रोखोम

en: Account Deletion
brx: एकाउन्ट खोमोरनाय...

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
brx: गाहायनि फारिलाइ खालामखानाय लेनदेनआ खोमोरखानाय एकाउन्टखौ रायखाङो आरो बेखौ दा गेबें खालामथारनांगोन। बिफोरखौ सुजुनो OK खौ नारसिन।

en: Daily
brx: सानफ्रोमबो

en: Bi-Weekly
brx: खावसे-हाबथायारि

en: Yearly
brx: बोसोरारि

en: Make Scheduled Transaction
brx: थि लेनदेन बानाय

en: Advanced…
brx: जौगानाय…

en: Never End
brx: माब्लाबाबो जोबनो रोङा

en: Number of Occurrences
brx: नुजाथिनायफोरनि अनजिमा

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
brx: <b>लेनदेन सुजुगिरि डिफल्टफोर</b>

en: _Run when data file opened
brx: डाटा फाइलखौ खेवनाय समाव सालाय

en: _Auto-create new transactions
brx: गोदान लेनदेनफोरखौ हारसिं-सोरजि

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
brx: गोदानै सोरजिजानाय थि लेनदेनाव 'हार्सिं-सोरजि' फिरफिलाखौ फज।

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
brx: लेनदेन सोरजिनायनि गोबां साननि सिगांनो मिथिसारहोनो जागाय।

en: Create the transaction this many days before its effective date.
brx: लेनदेननि जाफुंहोनाय खालारनि एसेबां सान सिगांनो बेखौ सोरजि।

en: _Notify before transactions are created
brx: लेनदेन सोरजिनायनि सिगां मिथिसारहो

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
brx: गोदानै सोरजिजानाय थि लेनदेनाव 'मिथिसारहो' फिरफिलाखौ फज।

en: Crea_te in advance
brx: जौगानायाव सोरजि

en: R_emind in advance
brx: सिगाङावनो गोसोखांहो

en: Edit Scheduled Transaction
brx: थि लेनदेन सुजु

en: Create in advance
brx: जौगानायाव सोरजि

en: Remind in advance
brx: सिगाङावनो गोसोखांहो

en: Create automatically
brx: गावनो गाव महरै सोरजि

en: Conditional on splits not having variables
brx: सोलायस्लु गैयै बोखावनायफोराव चर्त

en: Notify me when created
brx: सोरजिनाय समाव आंनो मिथिसारहो

en: <b>Occurrences</b>
brx: <b>नुजाथिनायफोर</b>

en: Last Occurred:
brx: जोबथा जाथाय जाबाय:

en: Repeats:
brx: जाफिननायफोर:

en: Until
brx: जेब्लासिम

en: occurrences
brx: नुजाथिनायफोर

en: remaining
brx: थाबावनाय

en: Overview
brx: अभारभिउ

en: Template Transaction
brx: टेमप्लेट लेनदेन

en: Since Last Run…
brx: जोबथा सालायनाय निफ्राय…

en: _Review created transactions
brx: सोरजिखानाय लेनदेनफोरखौ नाइफिन

en: Income Tax Information
brx: आय खाजोना फोरमाथिहोग्रा

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
brx: खाजोनानि मुं आरो/एबा खाजोनानि रोखोमखौ सोलायनो थाखाय क्लिक खालाम।

en: <b>_Accounts</b>
brx: <b>एकाउन्टफोर</b>

en: _Income
brx: आय

en: _Expense
brx: खरसा

en: _Asset
brx: धोन

en: _Liability/Equity
brx: दाहार/बन्दक

en: <b>Account Tax Information</b>
brx: <b>एकाउन्ट खाजोना फोरमायथिहोग्रा</b>

en: Tax _Related
brx: खाजोना सोमोन्दोगोनां

en: <b>_TXF Categories</b>
brx: <b>TXF थाखोफोर</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
brx: <b>रांहोग्रा मुंनि फुंखा</b>

en: C_urrent Account
brx: दानि एकाउन्ट

en: <b>Copy Number</b>
brx: <b>कपि नाम्बार</b>

en: Tax Tables
brx: खाजोना फारिलाइफोर

en: <b>Tax Table Entries</b>
brx: <b>खाजोना फारिलाइ हाबहोनायफोर</b>

en: Value $
brx: बेसेन $

en: Percent %
brx: जौखोन्दो %

en: <b>Tax Table Entry</b>
brx: <b>खाजोना फारिलाइ हाबहोनाय</b>

en: _Value
brx: बेसेन

en: _Account
brx: बिबां

en: GnuCash Tip Of The Day
brx: GnuCash दिननैनि इंगित

en: _Show tips at startup
brx: स्टार्टआपआव इंगितखौ दिन्थि

en: Transfer Funds
brx: धोनखौ जायगा सोलायहो

en: <b>Basic Information</b>
brx: <b>गुदि फोरमायथिहोग्रा</b>

en: Show Income/Expense
brx: आय/खरसाखौ दिन्थि

en: <b>Currency Transfer</b>
brx: <b>रां जायगा सोलायहोनाय</b>

en: Exchange Rate
brx: सोलाय सोल'नि हार

en: _Fetch Rate
brx: फेचनि हार

en: Username and Password
brx: बाहायग्रामुं आरो पासवार्ड

en: Enter your username and password
brx: नोंथांनि बाहायग्रामुं आरो पासवार्डखौ हाबहो

en: _Username
brx: बाहायग्रामुं

en: _Password
brx: पासवार्ड

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
brx: फानग्रा ID नाम्बार। लांदाङै दोनोब्ला, गनायथाव नाम्बार (अनजिमा)खौ नोंथांनि थाखाय बासिखगोन।

en: Europe (31.12.2001)
brx: इउर'प (31.12.2001)

en: Include Century
brx: जौथायखौ सोफादेर

en: Abbreviation
brx: सुंद'

en: Date format
brx: खालार फरमेट

en: 1st
brx: गिबि

en: 2nd
brx: नैथि

en: 3rd
brx: थामथि

en: 4th
brx: ब्रैथि

en: 5th
brx: बाथि

en: 6th
brx: द'थि

en: 7th
brx: स्निथि

en: 8th
brx: दाइनथि

en: 9th
brx: गुथि

en: 10th
brx: जिथि

en: 11th
brx: जिसेथि

en: 12th
brx: जिनैथि

en: 13th
brx: जिथामथि

en: 14th
brx: जिब्रैथि

en: 15th
brx: जिबाथि

en: 16th
brx: जिद'थि

en: 17th
brx: जिस्निथि

en: 18th
brx: जिदाइनथि

en: 19th
brx: जिगुथि

en: 20th
brx: नैजिथि

en: 21st
brx: नैजिसेथि

en: 22nd
brx: नैजिनैथि

en: 23rd
brx: नैजिथामथि

en: 24th
brx: नैजिब्रैथि

en: 25th
brx: नैजिबाथि

en: 26th
brx: नैजिद'थि

en: 27th
brx: नैजिस्निथि

en: 28th
brx: नैजिदाइनथि

en: 29th
brx: नैजिगुथि

en: 30th
brx: थामजिथि

en: 31st
brx: थामजिसेथि

en: Last day of month
brx: दाननि जोबथा सान

en: Last Monday
brx: जोबथा समबार

en: Last Tuesday
brx: जोबथा मंगलबार

en: Last Wednesday
brx: जोबथा बुधबार

en: Last Thursday
brx: जोबथा बृहस्पतिबार

en: Last Friday
brx: जोबथा सुक्रुबार

en: Last Saturday
brx: जोबथा सनिबार

en: Last Sunday
brx: जोबथा रबिबार

en: Once
brx: खेबसे

en: Semi-Monthly
brx: खावसे-दानालि

en: No change
brx: जेबो सोलायाखै

en: Use previous weekday
brx: आगोलनि रबिबारनि बादै हाबथानि सानखौ बाहाय

en: Use next weekday
brx: उननि रबिबारनि बादै हाबथानि सानखौ बाहाय

en: 1st Mon
brx: गिबि समबार

en: 1st Tue
brx: गिबि मंगलबार

en: 1st Wed
brx: गिबि बुधबार

en: 1st Thu
brx: गिबि बृहस्पतिबार

en: 1st Fri
brx: गिबि सुक्रुबार

en: 1st Sat
brx: गिबि सनिबार

en: 1st Sun
brx: गिबि रबिबार

en: 2nd Mon
brx: नैथि समबार

en: 2nd Tue
brx: नैथि मंगलबार

en: 2nd Wed
brx: नैथि बधबार

en: 2nd Thu
brx: नैथि बृहस्पतिबार

en: 2nd Fri
brx: नैथि सुक्रुबार

en: 2nd Sat
brx: नैथि सनिबार

en: 2nd Sun
brx: नैथि सनिबार

en: 3rd Mon
brx: थामथि समबार

en: 3rd Tue
brx: थामथि मंगलबार

en: 3rd Wed
brx: थामथि बुधबार

en: 3rd Thu
brx: थामथि बृहस्पतिबार

en: 3rd Fri
brx: थामथि सुक्रुबार

en: 3rd Sat
brx: थामथि सनिबार

en: 3rd Sun
brx: थामथि रबिबार

en: 4th Mon
brx: ब्रैथि समबार

en: 4th Tue
brx: ब्रैथि मंगलबार

en: 4th Wed
brx: ब्रैथि बुधबार

en: 4th Thu
brx: ब्रैथि बृहस्पतिबार

en: 4th Fri
brx: ब्रैथि सुक्रुबार

en: 4th Sat
brx: ब्रैथि सनिबार

en: 4th Sun
brx: ब्रैथि रबिबार

en: Not scheduled
brx: थि खालामाखै

en: Select occurrence date above.
brx: गोजौयाव नुजाथिनाय खालारखौ सायख।

en: Saturday
brx: सनिबार

en: Friday
brx: सुक्रबार

en: Wednesday
brx: बुधबार

en: Thursday
brx: बृहस्पतिबार

en: Sunday
brx: रबिबार

en: Monday
brx: समबार

en: Tuesday
brx: मंगलबार

en: First on the
brx: ..आव गिबि

en: except on weekends
brx: हाबथानि बन्दसानखौ गारनानै

en: then on the
brx: ..आव अब्ला

en: On the
brx: ..आव

en: The number of leading digits to keep when rounding
brx: राउन्ड खालामनाय समाव दोननो गाहाय अनजिमाफोरनि बिबां

en: Significant Digits
brx: गोनांथार अनजिमाफोर

en: Estimate Budget Values
brx: बाजेतनि बेसेनखौ अनुमान खालाम

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
brx: GnuCash आ आवगयनि लेनदेनफोर निफ्राय सायखखानाय एकाउन्टफोरनि थाखाय बाजेतनि बेसेनखौ अनुमान खालामगोन।

en: Budget Options
brx: बाजेतनि उफ्राफोर

en: Budget Name
brx: बाजेतनि मुं

en: Number of Periods
brx: समनि अनजिमा

en: Budget Period
brx: बाजेतनि सम

en: Show Account Code
brx: एकाउन्ट क'ड दिन्थि

en: Budget List
brx: बाजेतनि लिस्ट

en: Close the Budget List
brx: बाजेतनि लिस्टखौ बन्द खालाम

en: Create a New Budget
brx: गोदान बाजेत सोरजि

en: Open the Selected Budget
brx: सायखखानाय बाजेतखौ खेव

en: Delete the Selected Budget
brx: सायखखानाय बाजेतखौ खोमोर

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
brx: ..मथे फिल्टार रेजिस्टार…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
brx: गासैबो दिन्थि

en: Choo_se Date
brx: खालार बासिख

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
brx: रां सुखयै

en: C_leared
brx: खोमोरबाय

en: _Voided
brx: बातिल खालामबाय

en: _Frozen
brx: हमथाना दोनबाय

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
brx: फिल्टारखौ थिना दोन

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
brx: लेनदेनखौ डुप्लिकेट खालाम...

en: _Number
brx: अनजिमा

en: _Transaction Number
brx: लेनदेननि अनजिमा

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
brx: ..मथे रेजिस्टारखौ थख' साजाय…

en: _Standard Order
brx: थाखोमान फारि

en: Keep normal account order.
brx: सरासनस्रा एकाउन्ट फारिखौ दोन।

en: Sort by date.
brx: अक्ट' मथे थख' साजाय।

en: Date of _Entry
brx: हाबहोनायनि खालार

en: Sort by the date of entry.
brx: हाबहोनायनि अक्ट' मथे थख' साजाय।

en: S_tatement Date
brx: बिबुंसार खालार

en: Num_ber
brx: नाम्बार

en: Sort by number.
brx: अनजिमा मथे थख' साजाय।

en: Amo_unt
brx: बिबां

en: Sort by amount.
brx: बिबां मथे थख' साजाय।

en: Sort by memo.
brx: मेम' मथे थख' साजाय।

en: Descri_ption
brx: बेखेवथि

en: Sort by description.
brx: बेखेवथि मथे थख' साजाय।

en: _Action
brx: हाबा

en: Sort by action field.
brx: हाबा फोथार मथे थख' साजाय।

en: Sort by notes field.
brx: लिरसुंथाइ फोथार मथे थख' साजाय।

en: Sa_ve Sort Order
brx: थख' फारिखौ थिना दोन

en: Save the sort order for this register.
brx: बे रेजिस्टारनि थख' फारिखौ थिना दोन।

en: Sort in descending order.
brx: बांनाय फारियाव थख' साजाय

en: Void Transaction
brx: बातिल लेनदेन

en: Reason for voiding transaction
brx: लेनदेनखौ बातिल खालामनायनि जाहोन

en: day(s)
brx: सान

en: week(s)
brx: हाबथा

en: month(s)
brx: दान

en: year(s)
brx: बोसोर

en: Every
brx: मोनफ्रोम

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
brx: जाफिननायाव केलेन्दार सानगुदिफोरनि अनजिमा: जेरै हाबथानैयारि = मोनफ्रोम 2 हाबथा; दानथामारि = मोनफ्रोम 3 दान

en: beginning on
brx: ..आव जागायदों

en: last of month
brx: दाननि जोबथा

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
brx: अरायबो दाननि जोबथा सान (एबा हाबथानि दिन) बाहाय?

en: same week & day
brx: एखे हाबथा आरो सान

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
brx: "हाबथानि सान" आरो "दाननि हाबथा" खौ गोरोबहो? (बिदिन्थि महरै- मोनफ्रोम दाननि "नैथि मंगलबार")

en: Only show _active owners
brx: मावथि बिगोमारौल' दिन्थि

en: Show _zero balance owners
brx: लाथिख बेलेन्स बिगोमाखौ दिन्थि

en: _Ending Balance
brx: जोबथा बेलेन्स

en: <b>Reconcile Information</b>
brx: <b>रां सुखनाय फोरमायथिहोग्रा</b>

en: Statement _Date
brx: बिबुंसार खालार

en: Include _subaccounts
brx: दालाइ एकाउन्टफोरखौ सोफादेर

en: Not found
brx: मोनाखै

en: The specified URL could not be loaded.
brx: थिक खालामनाय URL खौ ल'ड खालामनो हायाखै।

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
brx: रैखाथि HTTP हाबनाया लोरबां जादों। नोंथाङा बेखौ पसन्द बिबुंनि नेटवर्क बिफानाव हाहोनाय खालामनो हायो।

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
brx: नेटवार्क HTTP हाबनाया लोरबां जादों। नोंथाङा बेखौ पसन्द बिबुंनि नेटवर्क बिफानाव हाहोनाय खालामनो हायो।

en: There was an error accessing %s.
brx: %s हाबनायाव मोनसे गोरोन्थि जादों।

en: Export to PDF File
brx: PDF फाइलआव दैथाय हर

en: Online Banking Account Name
brx: अनलाइन बेंकिं एकाउन्टनि मुं

en: GnuCash Account Name
brx: GnuCash एकाउन्टनि मुं

en: New?
brx: गोदान?

en: AqBanking Initial Assistant
brx: AqBanking गुदि हेफाजाब

en: Initial Online Banking Setup
brx: गुदि अनलाइन बेंकिं सेटआप

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
brx: अनलाइन एकाउन्टखौ GnuCash एकाउन्टजों गोरोब हो

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
brx: GnuCash एकाउन्टआव अनलाइन बेंकिं एकाउन्ट गोरोबनायनि थाखाय सेटआपखौ दा फोजोबबाय। नोंथाङा दा अनलाइन बेंकिं हाबाखौ बेफोर एकाउन्टआव बाहायनो हायो।
    
    नोंथाङा गुबुन मोनसे बेंक, बाहायग्रा एबा एकाउन्टखौ दाजाबदेरनो लुबैयोब्ला नोंथाङा बे हेफाजाबखौ आरोबाव जायखि जाया समावनो जागायनो हायो।
    
    "बाहाय"खौ नारसिन

en: Online Banking Setup Finished
brx: अनलाइन बेंकिं सेटआपआ जोबबाय

en: Online Banking Connection Window
brx: अनलाइन बेंकिं फोनांजाब उइन्ड'

en: Progress
brx: दावगानाय

en: Get Transactions Online
brx: लेनदेन अनलाइनखौ ला

en: Date range of transactions to retrieve:
brx: लाबोफिननो थाखाय लेनदेनफोरनि खालार सारिसिमा:

en: From
brx: निफ्राय

en: _Earliest possible date
brx: सिगांथार जाथाव खालार

en: _Last retrieval date
brx: जोबथा मोननाय खालार

en: E_nter date:
brx: खालार हाबहो:

en: To
brx: सिम

en: Ente_r date:
brx: खालार हाबहो:

en: Enter Password
brx: पासवार्ड हाबहो

en: Enter your password
brx: नोंथांनि पासवार्ड हाबहो

en: Name for new template
brx: गोदान टेमप्लेटनि थाखाय मुं

en: Online Transaction
brx: अनलाइन लेनदेन

en: Execute this online transaction now
brx: बे अनलाइन लेनदेनखौ दानो मावफुं

en: Enter an Online Transaction
brx: मोनसे अनलाइन लेनदेन हाबहो

en: at Bank
brx: बेंकाव

en: (filled in automatically)
brx: (गावनो गाव महरै आबुं जाबाय)

en: Payment Purpose continued
brx: रांहोनाय थांखिआ सोलिगासिनो दं

en: Originator Account Number
brx: दिहुनगिरि एकाउन्ट नाम्बार

en: Bank Code
brx: बेंक क'ड

en: Add the current online transaction as a new transaction template
brx: दानि अनलाइन लेनदेनखौ मोनसे गोदान लेनदेन टेमप्लेट बादि दाजाबदेर

en: Move the selected transaction template one row up
brx: सायखखानाय लेनदेन टेमप्लेटखौ मोनसे सारिनि गोजौयाव लां

en: Move the selected transaction template one row down
brx: सायखखानाय लेनदेन टेमप्लेटखौ मोनसे सारिनि गाहायाव लां

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
brx: लेनदेन टेमप्लेटफोरनि लिस्टखौ हांखो-हाला महरै थख' साजाय

en: Delete the currently selected transaction template
brx: दासो सायखखानाय लेनदेन टेमप्लेटखौ खोमोर

en: Online Banking
brx: अनलाइन बेंकिं

en: _Close log window when finished
brx: फोजोबनाय समाव लग उइन्ड'खौ बन्द खालाम

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
brx: मावथिब्ला, नोंथाङा HBCI/AqBanking लाबोनाय खान्थिखौ फोजोबनाय समाव उइन्ड'खौ गावनो गाव महरै बन्द खालामनाय जागोन। नङाब्ला बेयो बेयो गेवलाङै थागोन।

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
brx: मावथिब्ला, HBCI/AqBanking हाबाफोरनि थाखाय PIN मोनसे जथुम्मायाव गोसोयाव लाखिनाय जागोन। नङाब्ला गोनांथि जायोब्ला खेबफ्रोमबो जथुम्मायाव बेखौ फिन हाबहोनांगौ नांगौ जायो।

en: _Verbose debug messages
brx: भारब'स डेबाग खौरांफोर

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
brx: HBCI/AqBanking अनलाइन बेंकिंनि थाखाय भारब'स डेबाग खौरांफोरखौ हाहोनाय खालामो।

en: (unknown)
brx: (मोनथिमोनै)

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safely 
en: Enter a SEPA Online Transfer
brx: मोनसे SEPA अनलाइन ट्रेन्सफारखौ हाबहो

en: Recipient IBAN (International Account Number)
brx: मोनग्रा IBAN (हादरगेजेरारि एकाउन्ट नाम्बार)

en: Recipient BIC (Bank Code)
brx: मोनग्रा BIC (बेंक क'ड)

en: Originator IBAN (International Account Number)
brx: गिबि दिहुनगिरि IBAN (हादरगेजेरारि एकाउन्ट नाम्बार)

en: Originator BIC (Bank Code)
brx: गिबि दिहुनगिरि BIC (बेंक क'ड)

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
brx: मोनसे SEPA अनलाइन डायरेक्ट डेबिट नट

en: Debited Account Owner
brx: डेबिट खालामनाय एकाउन्ट बिगोमा

en: Debited IBAN (International Account Number)
brx: डेबिट खालामखानाय IBAN (हादरहेजेरारि एकाउन्ट नाम्बार)

en: Debited BIC (Bank Code)
brx: डेबिट खालामखानाय BIC (बेंक क'ड)

en: Credited Account Owner
brx: क्रेडिट खालामनाय एकाउन्ट बिगोमा

en: Credited IBAN (International Account Number)
brx: क्रेडिट खालामखानाय IBAN (हादरहेजेरारि एकाउन्ट नाम्बार)

en: Credited BIC (Bank Code)
brx: क्रेडिट खालामखानाय BIC (बेंक क'ड)

en: Your local bank account does not yet have the SEPA account information stored. We are sorry, but in this development version one additional step is necessary which has not yet been implemented directly in gnucash. Please execute the command line program "aqhbci-tool" for your account, as follows: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s
brx: नोंथांनि जायगानि बेंक एकाउन्टआ दासिमबो SEPA एकाउन्ट फोरमायथिहोग्राखौ दोनथुमाखै। जों निमाहा बियो, नाथाय बे जौगानाय बिसानआव, मोनसे बाद्राय स्टेपखौ नांगौ जायखौ दासिमबो gnucash थोंजोङै जाफुं होआखै। अननानै नोंथांनि एकाउन्टनि थाखाय बिथोन सारि प्रग्राम "aqhbci-tool"खौ मावफुं, जेरै: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
brx: नोंथाङा मोनसे मोनग्रा मुं हाबहोआखै। मोनसे अनलाइन ट्रेन्सफारनि थाखाय मोनसे मोनग्रा मुं नांगौ।

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
brx: नोंथाङा मोनसे मोनग्रा एकाउन्ट हाबहोआखै। मोनसे अनलाइन ट्रेन्सफारनि थाखाय मोनसे मोनग्रा एकाउन्ट नांगौ।

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
brx: नोंथाङा मोनसे मोनग्रा बेंक हाबहोआखै। मोनसे अनलाइन ट्रेन्सफारनि थाखाय मोनसे मोनग्रा बेंक नांगौ।

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
brx: बिबांआ लाथिख' जायो एबा बिबां फोथारखौ थोंजोङै ओंथि बेखेवनो हायाखै। नोंथाङा नोंथांनि जायगानि सेटिंजों रुजुनानै दसमिक बिन्दो आरो कमखौ गलाय-मोन्दोर खालामबाय। बेयो बाहाय जाथाव अनलाइन ट्रेन्सफार साख्रि जाया।

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
brx: नोथाङा जायखि जाया लेनदेन थांखिखौ हाबहोआखै। अनलाइन ट्रेन्सफारनि थाखाय मोनसे थांखि नांगौ।

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
brx: होखानाय मुंनि टेमप्लेटआ सिगाङावनो दं। अननानै गुबुन मोनसे मुं हाबहो।

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
brx: थारैनो नोंथाङा "%s" मुंजों लोगोसे टेमप्लेटखौ खोमोरनो लुबैयो नामा?

en: No valid online banking account assigned.
brx: जेबो बाहायथाव अनलाइन बेंकिं एकाउन्टखौ रानना होनाय जायाखै।

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
brx: बे एकाउन्टनि थाखाय "बेलेन्स ला" अनलाइन हाबा गैया।

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
brx: बे एकाउन्टनि थाखाय "लेनदेन ला" अनलाइन हाबा गैया।

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
brx: सायखखानाय सम फारिनि थाखाय अनलाइन बेंकिं लाबोनाया जेबो लेनदेनखौ हरफिनाखै।

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
brx: नोंथाङा अनलाइन जायगा सोलायहोनाय टेमप्लेटफोरनि लिस्टखौ सोलायबाय, नाथाय नोंथाङा जायगा सोलायहोनाय बिबुंखौ बातिल खालामबाय। थेवबो नोंथाहा सोलायनायफोरखौ दोनथुमनो लुबैयो नामा?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
brx: खामानिखौ थियारि खालामनाय समाव बेकएन्डआ मोनसे गोरोन्थि मोनबाय। बे खामानिखौ मावफुंनो हाथाव नङा।
    
    जानो हागौ बेंकआ नोंथांनि सायखनाय हाबाखौ हेफाजाब खालामा एबा नोंथांनि अनलाइन बेंकिं एकाउन्टआ बे खामानिखौ मावफुंनो गनायथि गैया। नोंथांनि कनस'ल लगयाव गोबां गोरोन्थि खौरांआ नुथाव जानो हागौ।
    
    नोंथाङा खामानिखौ फिन हाबहोनो लुबैयो नामा?

en: Online Banking Direct Debit Note
brx: अनलाइन बेंकिं थोंजों डेबिट नट

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
brx: अनलाइन बेंकिं बेंक-इसिंआरि जायगा सोलायहोनाय

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
brx: अनलाइन बेंकिं इउर'पियान (SEPA) ट्रेन्सफार

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
brx: अनलाइन बेंकिं इउर'पियान (SEPA) डेबिट नट

en: Online Banking Transaction
brx: अनलाइन बेंकिं लेनदेन

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
brx: साख्रिखौ मावफुंनाय समाव मोनसे गोरोन्थि जादोंमोन। अननानै रोखोमसे गोरोन्थि खौरांनि थाखाय लग उइन्ड'खौ आनजाद खालाम।
    
    नोंथाङा साख्रिखौ आरोबाव हाबहोनो लुबैयो नामा?

en: Unspecified
brx: थिक खालामै

en: Bank
brx: लांदां

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probably the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
brx: साख्रिखौ थियारि खालामनाय समाव बेकएन्डआ मोनसे गोरोन्थि मोनदोंमोन। बे साख्रिखौ मावफुंनो सम्भाव नङा।
    
    जानो हागौ, बेंकआ नोंथांनि बासिखानाय साख्रिखौ हेफाजाब खालामा एबा नोंथांनि अनलाइन बेंकिं एकाउन्टआ बे साख्रिखौ मावफुंनो गनायथि गैया। नोंथांनि कनस'ल लगआव गोबां गोरोन्थि खौरां नुथाव जानो हागौ।
    
    नोंथाङा साख्रिखौ आरोबाव हाबहोनो लुबैयो नामा?

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
brx: बेंकआ लेनदेन फोरमायथिहोग्राखौ बेनि फिननायाव दैथाय हरबाय।
    नोंथाङा बेखौ लाबोनो लुबैयो नामा?

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
brx: बे gnucash एकाउन्टनि थाखाय जेबो अनलाइन बेंकिं एकाउन्ट मोनाखै। बेफोर लेनदेनखौ अनलाइन बेंकिंजों मावफुंनाय जानाय नङा।

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
brx: बेंकआ बेलेन्स फोरमायथिहोग्राखौ बेनि फिननायाव दैथाय हरबाय।
    नोंथाङा बेखौ लाबोनो लुबैयो नामा?

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
brx: डाउनल'ड खालामनाय अनलाइन बेंकिं बेलेन्सआ लाथिखमोन।
    
    जानो हागौ बेयो गेबें बेलेन्स, नङाब्ला नोंथांनि बेंकआ बे अनलाइन बेंकिं लिरस्लायनायाव बेलेन्स डाउनल'ड खालामनायखौ हेफाजाब खालामा। उनाव नोंथाङा अनलाइन बेंकिं (AqBanking एबा HBCI) सेटआपआव मोनसे गुबुन अनलाइन बेंकिं लिरस्लायनाय अनजिमा बासिखनांगौ। बेनि उनाव, अनलाइन बेंकिं बेलेन्सखौ डाउनल'ड खालामनो फिन नाजा।

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
brx: अनलाइन बेंकिं खामानिनि फिथाइ:
    एकाउन्ट थिखाना दोननाय बेलेन्सआ जाबाय %s

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
brx: नोंथांनि फोरमायथिहोग्रानि थाखाय: बे एकाउन्टहाबो %s नि मोनसे मख'नाय बेलेन्स दं

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
brx: थिखाना दोननाय बेलेन्सआ एकाउन्टनि दानि गोरोबहोनाय बेलेन्सजों एखे।

en: Reconcile account now?
brx: दानो एकाउन्टखौ रां सुख?

en: Select a file to import
brx: लाबोनो थाखाय मोनसे फाइल सायख

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
brx: PIN नो खमैबो %d हांखो
    गोलाव जानांगौ। नोंथाङा फिन नाजानो लुबैयो नामा?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
brx: अनलाइन बेंकिं खामानिआ दासिमबो सोलिगासिनो दं; थारैनो नोंथाङा बातिल खालामनो लुबैयो नामा?

en: _Online Actions
brx: अनलाइन हाबाफोर

en: Get _Balance
brx: बेलेन्स ला

en: The list of Scheduled Transactions
brx: थि लेनदेनफोरनि लिस्ट

en: Get _Transactions…
brx: लेनदेनफोरखौ ला…

en: Get the transactions online through Online Banking
brx: अनलाइन बेंकिंनि गेजेरजों लेनदेन अनलाइनखौ ला

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
brx: अनलाइन बेंकिंनि गेजेरजों मोनसे गोदान हादरगेजेरारि इउर'पियान (SEPA) लेनदेन दिहुन

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
brx: अनलाइन बेंकिंनि गेजेरजों मोनसे गोदान बेंकनि इसिं लेनदेन अनलाइनखौ जारि खालाम

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
brx: अनलाइन बेंकिंनि गेजेरजों मोनसे गोदान हादरगेजेरारि इउर'पियान (SEPA) थोंजों डेबिट लिरसुंथाइ अनलाइन दिहुन

en: Show _log window
brx: लग उइन्ड'खौ दिन्थि

en: _Online Banking Setup…
brx: अनलाइन बेंकिं सेटआप…

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
brx: अनलाइन बेंकिं हाबनायनि गुदि सेटआप (HBCI, एबा OFX थोंजोंफोनांजाब, AqBanking बाहायनानै)

en: Close window when finished
brx: फोजोबनाय समाव उइन्ड'खौ बन्द खालाम

en: Remember the PIN in memory
brx: PIN खौ मेमरियाव गोसोयाव लाखि

en: Verbose HBCI debug messages
brx: भारब'स HBCI डेबाग खौरांफोर

en: DTAUS import data format
brx: DTAUS लाबोनाय डाटा फरमेट

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
brx: DTAUS फाइलफोर लाबोनाय समाव बे सेटिंआ डाटा फरमेट थिक खालामो। AqBanking लाइब्रेरिया गुबुन गुबुन लाबोनाय फरमेट (जायखौ "प्रफाइल" बुङो) होयो जायफोर निफ्राय नोंथाङा बेयाव मोनसे बासिखनो हायो।

en: CSV import data format
brx: CSV लाबोनाय डाटा फरमेट

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
brx: CSV फाइलफोर लाबोनाय समाव बे सेटिंआ डाटा फरमेट थिक खालामो। AqBanking लाइब्रेरिया गुबुन गुबुन लाबोनाय फरमेट (जायखौ "प्रफाइल" बुङो) होयो जायफोर निफ्राय नोंथाङा बेयाव मोनसे बासिखनो हायो।

en: SWIFT MT940 import data format
brx: SWIFT MT940 लाबोनाय डाटा फरमेट

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
brx: SWIFT MT940 फाइलफोर लाबोनाय समाव बे सेटिंआ डाटा फरमेट थिक खालामो। AqBanking लाइब्रेरिया गुबुन गुबुन लाबोनाय फरमेट (जायखौ "प्रफाइल" बुङो) होयो जायफोर निफ्राय नोंथाङा बेयाव मोनसे बासिखनो हायो।

en: SWIFT MT942 import data format
brx: SWIFT MT942 लाबोनाय डाटा फरमेट

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
brx: SWIFT MT942 फाइलफोर लाबोनाय समाव बे सेटिंआ डाटा फरमेट थिक खालामो। AqBanking लाइब्रेरिया गुबुन गुबुन लाबोनाय फरमेट (जायखौ "प्रफाइल" बुङो) होयो जायफोर निफ्राय नोंथाङा बेयाव मोनसे बासिखनो हायो।

en: Quantity
brx: बिबां

en: Taxable
brx: खाजोना फजजाथाव

en: Import Bills or Invoices from csv
brx: csv निफ्राय बिल एबा सालान लाबो

en: These lines were ignored during import
brx: लाबोनाय समाव बेफोर सारिखौ नेवसिबाय

en: The input file can not be opened.
brx: इनपुट फाइलखौ खेवनो हाया।

en: Adjust regular expression used for import
brx: लाबोनायनि थाखाय बाहायजानाय अरायबोनि बेखेवथिखौ थिक खालाम

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
brx: लाबोनाय फाइलखौ पार्स खालामनो थाखाय बे अरायबोनि बेखेवथिखौ बाहायनाय जायो। नोंथांनि गोनांथि बादि फोसाब।

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
brx: दैथायनायजों मोनसे जेंना दंमोन, बेयो जायगागैयैनि थाखाय जानो हागौ, गनायथि एबा फल्डारखौ हाबहोनो हायाखै। आरोबाव इयुनाव लगिंनि थाखाय ट्रेस फाइलखौ आनजाद खालाम!
    नोंथाङा डेबागिंखौ हाहोनाय खालामनांगोन जानो हागौ।

en: File exported successfully!
brx: फाइल दैथायनाया जाफुंसारबाय!

en: -- Split Transaction --
brx: -- बोखावनाय लेनदेन --

en: Void Reason
brx: लाथिख जाहोन

en: Invalid encoding selected
brx: बाहायजायै एनक'डिं सायखबाय

en: Merge with column on _left
brx: आगसिथिंनि खाम्फाजों लोगोसे खौसे खालाम

en: Merge with column on _right
brx: आगदाथिंनि खाम्फाजों लोगोसे खौसे खालाम

en: _Split this column
brx: बे खाम्फाखौ बोखावनाय खालाम

en: _Widen this column
brx: बे खाम्फाखौ गुवार खालाम

en: _Narrow this column
brx: बे खाम्फाखौ गुसेब खालाम

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
brx: सोलायनो सारिआव खेबनै क्लिक खालाम, बेनि उनाव लाबोनो बाहाय-खौ क्लिक खालाम

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
brx: सारि %u, एकाउन्ट %s आव लामाखौ मोनाखै, बिजौ लेभेल महरै दाजाबदेरबाय

en: Row %u, commodity %s / %s not found
brx: सारि %u, बेसाद %s / %s खौ मोनाखै

en: Row %u, account %s not in %s
brx: सारि %u, %s आव एकाउन्ट %s गैया

en: Period: 123,456.78
brx: समफारि: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
brx: कमा: 123.456,78

en: No date column.
brx: जेबो खालारनि खाम्फा गैया।

en: Import Customers from csv
brx: बायग्राखौ csv निफ्राय लाबो

en: customers
brx: बायग्रा

en: vendors
brx: फानग्रा

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
brx: लाबोनाय फिथाइ:
    %i सारिखौ नेवसिबाय
    %i सारिखौ लाबोबाय:
       %u %s थि खालामबाय
       %u %s नेवसिबाय (थि खालामजाथाव नङा)
    
       %u %s सोरजिबाय
       %u %s आपडेट खालामबाय (id आव सोनारनानै)

en: (Full account ID:
brx: (आबुं एकाउन्ट ID:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
brx: गाहायनि सोलाय सोल' थि क'डखौ गोरोबहोनो मोनसे मुवा सायख। नाइनो गोनांदि नोंथाङा सायखनाय मुवानि सोलाय सोल' क'डखौ अभारराइट खालामनाय जागोन।

en: Destination account for the auto-balance split.
brx: अट'-बेलेन्स बोखावनायनि थाखाय थांखि एकाउन्ट।

en: Info
brx: फोरमायथिहोग्रा

en: New, already balanced
brx: गोदान, सिगाङावनो समायथाय खालामबाय

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
brx: गोदान, %s खौ (मेनुयेल) "%s"आव जायगा सोलायहो

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
brx: गोदान, %s खौ (अट') "%s" आव जायगा सोलायहो

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
brx: गोदान, UNBALANCED (एकाउन्टखौ %s आव जायगा सोलायहोनांगौ)!

en: Match missing!
brx: गोरोबनाय गैया!

en: Do not import (no action selected)
brx: लाबोनो नाङा (जेबो हाबा सायख'वाखै)

en: Confidence
brx: गुमुर बाथ्रा

en: Auto
brx: अट'

en: Select a .log file to replay
brx: फिन होनो मोनसे .log फाइल सायख

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
brx: दानि लग फाइलखौ खेवनो हाया: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
brx: लग फाइल खेवनो फेलें जाबाय: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
brx: नोंथां सायखनाय लग फाइलआ लांदांमोन।

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
brx: नोंथाङा सायखखानाय लग फाइलखौ फरायनो हाया। फाइल हेडारखौ सिनायजायाखैमोन।

en: Stock account for security "%s"
brx: "%s" रैखाथिनि थाखाय स्टक एकाउन्ट

en: Income account for security "%s"
brx: "%s" रैखाथिनि थाखाय आय एकाउन्ट

en: Unknown OFX account
brx: मोनथिमोनै OFX एकाउन्ट

en: Unknown OFX checking account
brx: मोनथिमोनै OFX आनजाद खालामनाय एकाउन्ट

en: Unknown OFX savings account
brx: मोनथिमोनै OFX दोनथुमनाय एकाउन्ट

en: Unknown OFX money market account
brx: मोनथिमोनै OFX धोन बाजारनि एकाउन्ट

en: Unknown OFX credit line account
brx: मोनथिमोनै OFX क्रेडिट लाइन एकाउन्ट

en: Unknown OFX CMA account
brx: मोनथिमोनै OFX CMA एकाउन्ट

en: Unknown OFX credit card account
brx: मोनथिमोनै OFX क्रेडिट कार्ड एकाउन्ट

en: Unknown OFX investment account
brx: मोनथिमोनै OFX रांखामानियाव बाहायनाय एकाउन्ट

en: Import _OFX/QFX…
brx: OFX/QFX खौ लाबो…

en: Process an OFX/QFX response file
brx: मोनसे OFX/QFX फिनहोनाय फाइलखौ प्रसेस खालाम

en: GnuCash account name
brx: GnuCash एकाउन्ट मुं

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
brx: मोनसे मुं एबा गुसुं बेखेवथि होबहो, जेरै "रेड हेट स्टक".

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
brx: टिकार दिन्थिसिन एबा "RHT" बादि गुबुन मोनथिजाथाव सुंद' महर हाबहो। मोनसेबो गैया एबा नोंथाङा बेखौ मोनथियाब्ला नोंथाङा गावनो सोरजि।

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
brx: सोलाय सोल'खौ सायख जेराव दिन्थिसिनखौ ट्रेड खालामनाय जायो, एबा रांखामानियाव बाहायनायनि रोखोमखौ सायश (जेरै मिउसुआल फान्डनि थाखाय FUND)। नोंथाङा सोलाय सोल' एबा मोनसे गोरोबनाय रांखामानियाव बाहायनाय रोखोमखौ नुवाखैब्ला, नोंथाङा मोनसे गोदान हाबहोनो हायो।

en: _Ticker symbol or other abbreviation
brx: टिकार दिन्थिसिन एबा गुबुन सुंद' महर

en: _Exchange or abbreviation type
brx: सोलाय सोल' एबा सुंद' रोखोम

en: (split)
brx: (स्प्टि)

en: Please select a file to load.
brx: ल'ड खालामनो मोनसे फाइल सायख।

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
brx: फाइल मोनाखै एबा फरायनायनि गनायथि होआखै। अननानै गुबुन मोनसे फाइल सायख।

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
brx: बै QIF फाइलखौ सिगाङावनो ल'ड खालामबाय। अननानै गुबुन मोनसे फाइल सायख।

en: Select QIF File
brx: QIF फाइल सायख

en: _Resume
brx: फिन जागाय

en: Canceled
brx: बातिल खालामबाय

en: An error occurred while loading the QIF file.
brx: QIF फाइल ल'ड खालामनाय समाव मोनसे गोरोन्थि जाबाय।

en: Failed
brx: फेलें जाबाय

en: Cleaning up
brx: हुगार गासिनो दं

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
brx: QIF फाइल पार्स खालामनाय समाव मोनसे बागखौ संना दिहुनबाय।

en: Loading completed
brx: ल'ड खालामनाया जोबबाय

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
brx: नोंथाङा जागायनाय बुथामखौ नारसिननाय समाव, GnuCash आ नोंथांनि QIF फाइलखौ ल'ड खालामगोन। जेबो गोरोन्थि एबा सांग्रांथि गैयाब्ला, नोंथाङा उननि स्टेपआव गावनो गाव महरै दावगालांगोन। नङाब्ला, गुवारैखौ नोंथांनि नायफिननायनि थाखाय गाहायाव दिन्थिगोन।

en: Choose the QIF file currency
brx: QIF फाइल सोलिनाय रांखौ बासिख

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
brx: नोंथाङा मोनसे थाखानाय माहारिआरि रां एबा मोनसे गुबुन रोखोम हाबहो थारनांगोन।

en: A bug was detected while converting the QIF data.
brx: QIF डाटा सोलायहोनाय समाव मोनसे बागखौ संना दिहुनबाय।

en: Canceling
brx: बातिल खालाम गासिनो दं

en: A bug was detected while detecting duplicates.
brx: डुप्लिकेटफोरखौ संना दिहुननाय समाव मोनसे बागखौ संना दिहुनबाय।

en: Conversion completed
brx: सोलायहोनायआ जोबबाय

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
brx: नोंथाङा जागायनाय बुथामखौ नारसिननाय समाव, GnuCash आ नोंथांनि QIF डाटाखौ लाबोगोन। जेबो गोरोन्थि एबा सांग्रांथि गैयाब्ला, नोंथाङा उननि स्टेपआव गावनो गाव महरै दावगालांगोन। नङाब्ला, गुवारैखौ नोंथांनि नायफिननायनि थाखाय गाहायाव दिन्थिगोन।

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
brx: GnuCash आ नोंथांनि मेपिं पसन्दखौ थिना दोननो हायाखैमोन।

en: There was a problem with the import.
brx: लाबोनायजों मोनसे जेंना दंमोन।

en: QIF Import Completed.
brx: QIF लाबोनायखौ फोजोबबाय।

en: QIF account name
brx: QIF एकाउन्टनि मुं

en: QIF category name
brx: QIF थाखोनि मुं

en: QIF payee/memo
brx: QIF रां मोनग्रा/मेम'

en: Match?
brx: गोरोबहो?

en: Enter a name for the account
brx: एकाउन्टनि थाखाय मोनसे मुं हाबहो

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
brx: %s एकाउन्टआ मोनसे प्लेसह'ल्डर एकाउन्ट आरो बेयो लेनदेनखौ गनायथि होआ। अननानै मोनसे गुबुन एकाउन्ट बासिख।

en: Dividends
brx: मुलाम्फा बाहागो

en: Cap Return
brx: आसोलधोन फैफिननाय

en: Cap. gain (long)
brx: आसोलधोन मुलाम्फा (गोलाव)

en: Cap. gain (mid)
brx: आसोलधोन मुलाम्फा (गेजेरनि)

en: Cap. gain (short)
brx: आसोलधोन मुलाम्फा (गुसुं)

en: Equity
brx: बन्दक

en: Retained Earnings
brx: बारायब्राय आय

en: Commissions
brx: कमिसन

en: Margin Interest
brx: रुगुं सुद

en: Line
brx: सारि

en: Read aborted.
brx: फरायनायखौ नागारबाय

en: Reading
brx: फराय गासिनो दं

en: Some characters have been discarded.
brx: माखासे हांखोखौ गारबाय।

en: Converted to:
brx: ..आव सोलाय होबाय:

en: Some characters have been converted according to your locale.
brx: माखासे हांखोखौ नोंथांनि जायगानि मथे सोलाय होबाय।

en: Ignoring unknown option
brx: मोनथिमोनै उफ्राखौ नेवसिगासिनो दं

en: Date required.
brx: खालार गोनांथि जाबाय।

en: Discarding this transaction.
brx: बे लेनदेनखौ नागार गासिनो दं।

en: Ignoring class line
brx: थाखो सारिखौ नेवसिगासिनो दं

en: Ignoring category line
brx: (खोन्दो) थाखो सारिखौ नेवसिगासिनो दं

en: Ignoring security line
brx: रैखाथि सारिखौ नेवसिगासिनो दं

en: File does not appear to be in QIF format
brx: फाइलखौ QIF फरमेटआव थानाय बादि नुआ

en: Transaction date
brx: लेनदेन खालार

en: Transaction amount
brx: लेनदेन बिबां

en: Share price
brx: शेयारनि बेसेन

en: Share quantity
brx: शेयारनि बिबां

en: Investment action
brx: रांखामानियाव बाहायनाय हाबा

en: Reconciliation status
brx: गोरोबहोफिननाय थाखोमान

en: Commission
brx: कमिसन

en: Account type
brx: एकाउन्ट रोखोम

en: Tax class
brx: खाजोना थाखो

en: Category budget amount
brx: थाखो बाजेत बिबां

en: Account budget amount
brx: एकाउन्ट बाजेत बिबां

en: Credit limit
brx: क्रेडिटनि सिमा

en: Parsing categories
brx: पार्सिं थाखोफोर

en: Parsing accounts
brx: पार्सिं एकाउन्टफोर

en: Parsing transactions
brx: पार्सिं लेनदेनफोर

en: Unrecognized or inconsistent format.
brx: गनायजायै एबा दिदोमनङै फरमेट।

en: Parsing failed.
brx: पार्स खालामनाया फेलें जाबाय।

en: Parse ambiguity between formats
brx: फरमेटफोरनि गेजेराव रोखानङैखौ पार्स खालाम

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
brx: '~a' बेसेना ~a एबा ~a जानो हागौ।

en: Finding duplicate transactions
brx: डुप्लिकेट लेनदेनफोरखौ नागिरना दिहुन गासिनो दं

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
brx: '~a' गनायथिजायै हाबा।

en: QIF import: Name conflict with another account.
brx: QIF लाबोनाय: मुंआ गुबुन मोनसे एकाउन्टनि उल्था।

en: Preparing to convert your QIF data
brx: नोंथांनि QIF डाटाखौ सोलाय होनो थियारि खालाम गासिनो दं

en: Creating accounts
brx: एकाउन्टफोर सोरजिगासिनो दं

en: Matching transfers between accounts
brx: एकाउन्टफोरनि गेजेराव जायगा सोलायहोनायखौ गोरोब होगासिनो दं

en: Converting
brx: सोलाय होगासिनो दं

en: Missing transaction date.
brx: लेनदेन खालार गैया।

en: Welcome to GnuCash
brx: GnuCash आव बरायबाय

en: Have a nice day!
brx: गाहाम दिन थांथों!

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
brx: %s एकाउन्ट गैया। नोंथाङा बेखौ सोरजिनो लुबैयो नामा?

en: Hours
brx: घन्टा

en: Project
brx: प्रजेक्ट

en: Material
brx: जिनिस

en: Save the current entry?
brx: दानि हाबहोनायखौ थिना दोन?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
brx: दानि लेनदेनखौ सोलायबाय। बे हाबहोनायखौ डुप्लिकेट खालामनायनि सिगां सोलायनायफोरखौ रेकर्ड खालामनो एबा डुप्लिकेट खालामनायखौ बातिल खालामनो लुबैयो नामा?

en: _Record
brx: रेकर्ड

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
brx: बाहायजायै हाबहोनाय: बे थासारि (जायगा)नि थाखाय गेबें (सोलिनाय रां) मुद्रायाव मोनसे एकाउन्ट होनांगौ।

en: This account should usually be of type income.
brx: बे एकाउन्टआ सरासनस्रायै आयनि रोखोम जानांगौ।

en: This account should usually be of type expense or asset.
brx: बे एकाउन्टआ सरासनस्रायै खरसा एबा सम्पतिनि रोखोम जानांगौ।

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
brx: %s खाजोना फारिलाइ गैया। नोंथाङा बेखौ सोरजिनो लुबैयो नामा?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
brx: दानि हाबहोनायखौ सोलायबाय। अदेबानि, बे हाबहोनायआ थाखानाय अर्डारनि बाहागो। नोंथाङा सोलायनायखौ रेकर्ड खालामनो आरो नोंथांनि अर्डारखौ सोलायनो लुबैयो नामा?

en: _Don't Record
brx: रेकर्ड खालामनो नाङा

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
brx: दानि हाबहोनायखौ सोलायबाय। नोंथाङा बेखौ थिना दोननो लुबैयो नामा?

en: Charge
brx: चार्ज

en: Income Account
brx: आयनि एकाउन्ट

en: Expense Account
brx: खरसानि एकाउन्ट

en: Discount Type
brx: रेहायनि रोखोम

en: Discount How
brx: रेहाय माबोरै

en: Unit Price
brx: सानगुदि बेसेन

en: Taxable?
brx: खाजोना फजजाथाव?

en: Tax Included?
brx: खाजोना सोफादेरबाय?

en: Invoiced?
brx: सालान खालामबाय?

en: Subtotal
brx: दाजाबगासै

en: Billable?
brx: बिल होजाथाव?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
brx: हाबहोनायनि थाखाय आय/खरसा एकाउन्ट हाबहो, एबा लिस्ट निफ्राय मोनसे बासिख

en: Enter the type of Entry
brx: हाबहोनाय रोखोम हाबहो

en: Enter the Entry Description
brx: हाबहोनाय बेखेवथि हाबहो

en: Enter the Discount Amount
brx: रेबाय बिबां हाबहो

en: Enter the Discount Percent
brx: रेहाय जौखोन्दो हाबहो

en: Enter the Discount … unknown type
brx: रेहाय हाबहो … मोनथिमोनै रोखोम

en: Discount Type: Monetary Value
brx: रेहायनि रोखोम: राङारि बेसेन

en: Discount Type: Percent
brx: रेहायनि रोखोम: जौखोन्दो

en: Select the Discount Type
brx: रेहायनि रोखोम सायख

en: Tax computed after discount is applied
brx: रेहाय खालामनायनि उनाव खाजोनाखौ हिसाब खालामनाय जाबाय

en: Discount and tax both applied on pretax value
brx: गिबिखाजोना बेसेनाव रेहाय आरो खाजोना मोननैखौबो बाहायबाय

en: Discount computed after tax is applied
brx: खाजोना बाहायनायनि उनाव रेहायखौ हिसाब खालामनाय जाबाय

en: Select how to compute the Discount and Taxes
brx: रेहाय आरो खाजोनाफोरखौ माबोरै हिसाब खालामनो सायख

en: Enter the unit-Price for this Entry
brx: बे हाबहोनायनि थाखाय सानगुदि-बेसेन हाबहो

en: Enter the Quantity of units for this Entry
brx: बे हाबहोनायनि थाखाय सानगुदिनि बिबां हाबहो

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
brx: बे हाबहोनायाव बाहायहोनो थाखाय खाजोना फारिलाइ हाबहो

en: Is this entry taxable?
brx: बेयो हाबहोनाय खाजोना होजाथाव नामा?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
brx: खाजोनाखौ सिगाङावनो बे हाबहोनायनि बेसेनाव सोफादेरबाय नामा?

en: Is this entry invoiced?
brx: बे हाबहोनायखौ इनभइस खालामनाय जानो नामा?

en: Is this entry credited?
brx: बे हाबहोनायखौ क्रेडिट खालामनाय जानो नामा?

en: Include this entry on this invoice?
brx: बे हाबहोनायखौ बे सालानाव सोफादेर?

en: Include this entry on this credit note?
brx: बे हाबहोनायखौ बे क्रेडिट लिरसुंथाइआव सोफादेर?

en: Unknown EntryLedger Type
brx: मोनथिमोनै हाबहोनाय हिसाब बहि रोखोम

en: The subtotal value of this entry
brx: बे हाबहोनायनि दाजाबगासै बेसेन

en: The total tax of this entry
brx: बे हाबहोनायनि गासै खाजोना

en: Is this entry billable to a customer or job?
brx: बे हाबहोनाया सासे बायग्रा एबा खामानियाव बिल होजाथाव नामा?

en: How did you pay for this item?
brx: नोंथाङा बे आइटेमनि थाखाय माबोरै रां होनो?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
brx: बे लेनदेनखौ सिगाङावनो गुबुन मोनसे रेजिस्टाराव सुजुनाय जागासिनो दं। अननानै गिबियाव बैयाव सुजुनायखौ फोजोब।

en: Save transaction before duplicating?
brx: डुप्लिकेट खालामनायनि सिगां लेनदेनखौ थिना दोन?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
brx: दानि लेनदेनखौ सोलायनाय जाबाय। लेनदेनखौ डुप्लिकेट खालामनायनि सिगां सोलायनायखौ रेकर्ड खालामनो एबा डुप्लिकेट खालामनायखौ बातिल खालामनो लुबैयो नामा?

en: New Split Information
brx: गोदान बोखावनाय फोरमायथिहोग्रा

en: Cannot store a transaction at this date
brx: बे अक्ट'आव मोनसे लेनदेनखौ दोनथुमनो हाया

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
brx: डुप्लिकेट लेनदेननि हाबहोनाय अक्ट'आ बे बुक(बिजाब)नि थाखाय फजखानाय "फरायनो-थाखायल' थ्रेसह'ल्ड" निख्रुइ गोजामसिन। बे सेटिंखौ फाइल->आखुथाय->एकाउन्टआव सोलायनो हायो।

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
brx: नोंथाङा मोनसे थाखानाय बोखावनायखौ अभारराइट खालाम थारनोसै। थारैनो नोंथाङा बेखौ खालामनो लुबैयो नामा?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
brx: नोंथाङा मोनसे थाखानाय लेनदेनखौ अभारराइट खालाम थारनोसै। थारैनो नोंथाङा बेखौ खालामनो लुबैयो नामा?

en: Recalculate Transaction
brx: लेनदेनखौ फिन हिसाब खालाम

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
brx: बे लेनदेननि थाखाय हाबहोनाय बेसेनफोरा दिदोम नङा। नोंथाङा बबे बेसेनखौ फिन हिसाब खालामनो लुबैयो?

en: Changed
brx: सोलायबाय

en: _Recalculate
brx: फिन हिसाब खालाम

en: Withdraw
brx: रां दिहुननाय

en: Check
brx: आनजाद

en: ATM Deposit
brx: ATM जमा खालामनाय

en: ATM Draw
brx: ATM निफ्राय दिहुननाय

en: Teller
brx: हिसाब खालामग्रा

en: Receipt
brx: रसिद

en: Increase
brx: बांनाय

en: Decrease
brx: खमिनाय

en: AutoDep
brx: अट'डेप

en: Wire
brx: वायार

en: Direct Debit
brx: थोंजों डेबिट

en: Fee
brx: मासुल

en: Rebate
brx: रेहाय

en: Paycheck
brx: बेथन

en: Dist
brx: डिस्ट

en: Rebalance Transaction
brx: लेनदेनखौ फिन बेलेन्स खालाम

en: The current transaction is not balanced.
brx: दानि लेनदेनखौ बेलेन्स खालामनाय जाया।

en: Balance it _manually
brx: बेखौ मेनुयेलि बेलेन्स खालाम

en: Let GnuCash _add an adjusting split
brx: GnuCash खौ मोनसे गोरोबनाय बोखावनाय दाजाबदेरनो हो।

en: Adjust current account _split total
brx: दानि एकाउन्ट बोखावनाय गासैखौ गोरोब हो

en: Adjust _other account split total
brx: गुबुन एकाउन्ट बोखावनाय गासैखौ गोरोब हो

en: _Rebalance
brx: फिन बेलेन्स खालाम

en: This register does not support editing exchange rates.
brx: बे रेजिस्टारआ सोलाय सोल' हार सुजुनायखौ हेफाजाब होआ।

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
brx: नोंथाङा बोखावनायनि सोलाय सोल' हारखौ फोसाबनो थाखाय मोनसे सायखनांगौ।

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
brx: नोंथाङा लेनदेननि सोलाय सोल' हारखौ फोसाबनो थाखाय मोनसे सायखनांगौ।

en: The entered account could not be found.
brx: हाबहोनाय एकाउन्टखौ मोनाखै।

en: The two currencies involved equal each other.
brx: नांजाबफानाय मोननै रांआ गावजों गाव समान।

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
brx: बोखावनायनि बिबाङा लाथिख, बेखायनो जेबो सोलाय सोल' हारनि गोनांथि जाया।

en: Save the changed transaction?
brx: सोलायनाय लेनदेनखौ थिना दोन?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
brx: दानि लेनदेनखौ सोलायबाय। नोंथाङा गोदान लेनदेनआव लांनायनि सिगां सोलायनायखौ रेकर्ड खालामनो, सोलायनायखौ नेवसिनो एबा सोलायखानाय लेनदेनआव थांफिननो लुबैयो नामा?

en: _Discard Changes
brx: सोलायनायखौ गार

en: _Record Changes
brx: सोलायनायखौ रेकर्ड खालाम

en: Mark split as unreconciled?
brx: बोखावनायखौ रां सुखबायै बादि दाग हो?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
brx: नोंथाङा रां सुखबाय बोखावनायखौ गोरोबहोफिनै महरै दाग होनोसै। बेबाइदि खालामोब्ला इयुनाव रां सुखबाया गोब्राब जानो हागौ! बे सोलायनायजों सालाय लांबाय था?

en: _Unreconcile
brx: रां सुखयै

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
brx: एकाउन्ट सोलिनाय रांखौ थि खालामनो हाया। नोंथांनि सिस्टेमजों होजानाय डिफल्ट सोलिनाय रांखौ बाहायगासिनो दं।

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
brx: रायखांनाय

en: T-Ref
brx: T-रेफ

en: T-Num
brx: T-नाम

en: Tot %s
brx: गासै %s

en: Tot Credit
brx: गासै क्रेडिट

en: Tot Debit
brx: गासै डेबिट

en: Tot Shares
brx: गासै सेयारस

en: Debit Formula
brx: डेबिट फरमुला

en: Credit Formula
brx: क्रेडिट फरमुला

en: Scheduled
brx: थि

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
brx: मोनसे रायखांनायखौ हाबहो, जेरै- मोनसे इनभइस एबा आनजाद नाम्बार, गासै हाबहोनाय सारि (बोखावनाय)आव सरासनस्रा

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
brx: मोनसे रायखांनायखौ हाबहो, जेरै- मोनसे इनभइस एबा आनजाद नाम्बार, मोनफ्रोम हाबहोनाय सारि (बोखावनाय)आव रुजुजायै

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
brx: मोनसे रायखांनायखौ हाबहो, जेरै- मोनसे आनजाद नाम्बार, गासै हाबहोनाय सारि (बोखावनाय)आव सरासनस्रा

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
brx: मोनसे रायखांनायखौ हाबहो, जेरै- आनजाद नाम्बार, मोनफ्रोम हाबहोनाय सारि (बोखावनाय)आव रुजुजायै

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
brx: मोनसे लेनदेन रायखांनायखौ हाबहो, जेरै- मोनसे इनभइस एबा आनजाद नाम्बार, मोनफ्रोम हाबहोनाय सारि (बोखावनाय)आव रुजुजायै

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
brx: मोनसे लेनदेन रायखांनायखौ हाबहो जाय गासै हाबहोनाय सारि (बोखावनाय)आव सरासनस्रा जागोन

en: Enter the name of the Customer
brx: बायग्रानि मुंखौ हाबहो

en: Enter the name of the Vendor
brx: फानग्रानि मुं हाबहो

en: Enter a description of the transaction
brx: लेनदेननि बेखेवथिखौ हाबहो

en: Enter notes for the transaction
brx: लेनदेननि थाखाय लिरसुंथाइखौ हाबहो

en: Reason the transaction was voided
brx: लेनदेनखौ बातिल खालामनायनि जाहोन खिन्था

en: Enter an action type, or choose one from the list
brx: मोनसे हाबा रोखोमखौ हाबहो एबा लिस्ट निफ्राय मोनसे बासिख

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
brx: मोनसे रायखांनाय अनजिमा हाबहो, जेरै- मोनसे उननि आनजाद नाम्बार एबा लिस्ट निफ्राय हाबा रोखोमखौ बासिख

en: Enter a description of the split
brx: बोखावनायनि बेखेवथिखौ हाबहो

en: Enter the effective share price
brx: गोहोमगोनां शेयार बेसेन हाबहो

en: Enter the number of shares bought or sold
brx: शेयारस बाइनाय एबा फाननाय अनजिमाखौ हाबहो

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
brx: ..निफ्राय जायगा सोलायहोनो एकाउन्टखौ हाबहो, एबा लिस्ट निफ्राय मोनसे सायख

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
brx: बे लेनदेनहा गोबां बोखावनाय दं; बेफोर गासैखौबो नाइनो बोखावनाय बुथामखौ नारसिन

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
brx: बे लेनदेना मोनसे स्टक बोखावनाय; गुवारै नाइनो बोखावनाय बुथामखौ नारसिन

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
brx: बे लेनदेनखौ फोसाबनो एबा खोमोरनो हाया। बे लेनदेनखौ खालि-फरायनाय बादिल' दाग होनाय जायो मानोना:
    
    '%s'

en: Change reconciled split?
brx: रां सुखनाय बोखावनायखौ सोलाय?

en: Chan_ge Split
brx: बोखावनायखौ सोलाय

en: Enter debit formula for real transaction
brx: थार लेनदेननि थाखाय डेबिट फरमुलाखौ हाबहो

en: Enter credit formula for real transaction
brx: थार लेनदेननि थाखाय क्रेडिट फरमुलाखौ हाबहो

en: List
brx: लिस्ट

en: Template file "~a" can not be read
brx: "~a" टेमप्लेट फाइलखौ फरायनो हाया

en: Fonts
brx: फन्टफोर

en: Font info for the report title.
brx: रिपर्ट बिमुंनि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Account link
brx: एकाउन्ट लिंक

en: Font info for account name.
brx: एकाउन्ट मुंनि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Number cell
brx: अनजिमा खथसा

en: Font info for regular number cells.
brx: अरायबोनि अनजिमा खथासानि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Negative Values in Red
brx: निगेटिभ बेसेना गोजायाव

en: Display negative values in red.
brx: निगेटिभ बेसेनखौ गोजायाव दिन्थिफुं।

en: Number header
brx: अनजिमा बिमुं

en: Font info for number headers.
brx: अनजिमा हेडारनि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Text cell
brx: फरा खथसा

en: Font info for regular text cells.
brx: अरायबोनि फरा खथासानि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Total number cell
brx: गासै अनजिमा खथासा

en: Font info for number cells containing a total.
brx: मोनसे गासै थानाय अनजिमा खथासानि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Total label cell
brx: गासै लेबेल खथासा

en: Font info for cells containing total labels.
brx: गासै लेबेल थानाय खथासानि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Centered label cell
brx: मिरुगोनां लेबेल खथासा

en: Font info for centered label cells.
brx: मिरुगोनां लेबेल खथासानि थाखाय फन्ट फोरमायथिहोग्रा।

en: Can't save style sheet
brx: स्टाइल सिटखौ थिना दोननो हाया

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
brx: जेबो बाजेत गैया। नोंथाङा खमैबो मोनसे बाजेत सोरजिथारनांगोन।

en: Edit report options
brx: रिपर्टनि उफ्राखौ सुजु

en: This report requires you to specify certain report options.
brx: बे रिपर्टआ नोंथांखौ थि रिपर्ट उफ्राखौ थिक खालामनो थिनो।

en: No accounts selected
brx: जेबो एकाउन्ट सायख'वाखै

en: No data
brx: जेबो डाटा गैया

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
brx: सायखखानाय एकाउन्टफोराव सायखखानाय सम समफारिनि थाखाय जेबो डाटा/लेनदेन (एबा खालि लाथिख) गैया

en: Select a date to report on.
brx: रिपर्टआव मोनसे अक्ट' सायख।

en: Start of reporting period.
brx: रिपर्टिं समफारिनि जागायनाय

en: End of reporting period.
brx: रिपर्टिं समफारिनि जोबनाय

en: The amount of time between data points.
brx: डाटा बिन्दोनि गेजेराव थानाय समनि बिबां।

en: One Day
brx: सानसे

en: One Week
brx: हाबथासे

en: Two Weeks
brx: हाबथानै

en: One Month
brx: दानसे

en: Half Year
brx: खावसे बोसोर

en: One Year
brx: बोसोरसे

en: All
brx: गासै

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
brx: एकाउन्टखौ गोथौसिनाव दिन्थि, जायखिजाया गुबुन उफ्राखौ अभारराइड खालाम गासिनो दं

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
brx: एकाउन्ट-सायखनायखौ अभारराइड खालाम आरो गासै सायखखानाय एकाउन्टनि दालाइ-एकाउन्टखौ दिन्थि?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
brx: गोथौयै दिन्थिफुंनायखौ गनायथिहोयोब्ला, बेफोर एकाउन्टाव रिपर्ट खालाम।

en: Select the currency to display the values of this report in.
brx: ..आव बे रिपर्टनि बेसेनखौ दिन्थिफुंनो थाखाय रांखौ सायख।

en: The source of price information.
brx: दाम फोरमायथिहोग्रानि फुंखा

en: Most recent
brx: दा बावैसोनि

en: Choose the marker for each data point.
brx: मोनफ्रोम डाटा बिन्दोनि थाखाय मोनसे मार्कार बासिख।

en: Diamond
brx: डायमण्ड

en: Circle
brx: बेंखन

en: Square
brx: बर्ग दब्लाइ

en: Cross
brx: क्रस

en: Plus
brx: दाजाब

en: Dash
brx: देस

en: Filled diamond
brx: आबुं डायमण्ड

en: Filled circle
brx: आबुं बेंखन

en: Filled square
brx: आबुं जानाय बर्ग दब्लाइ

en: Choose the method for sorting accounts.
brx: एकाउन्टफोर थख' साजायनायनि थाखाय खान्थिखौ बासिख।

en: Alphabetical by account code
brx: एकाउन्ट क'ड मथे हांखो-हाला

en: Alphabetical by account name
brx: एकाउन्ट मुं मथे हांखो-हाला

en: How to show the balances of parent accounts.
brx: पेरेन्ट एकाउन्टनि बेलेन्सखौ माबोरै दिन्थिनांगौ।

en: Do not show any balances of parent accounts.
brx: पेरेन्ट एकाउन्टनि जायखि जाया बेलेन्सखौ दिन्थिनो नाङा।

en: Account Balance
brx: एकाउन्ट बेलेन्स

en: Do not show
brx: दिन्थिनो नाङा

en: How to show account subtotals for parent accounts.
brx: पेरेन्ट एकाउन्टनि थाखाय एकाउन्ट दाजाबगासैखौ माबोरै दिन्थिनो।

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
brx: सायखखानाय पेरेन्ट एकाउन्टनि थाखाय दाजाबगासैखौ दिन्थि जायहा दालाय-एकाउन्ट दं।

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
brx: पेरेन्ट एकाउन्टनि थाखाय जायखि जाया दाजाबगासैखौ माबोरै दिन्थिनो।

en: Show subtotals
brx: दाजाबगासैखौ दिन्थि

en: _Assets & Liabilities
brx: धोन आरो दाहार

en: _Income & Expense
brx: आय आरो खरसा

en: B_udget
brx: बाजेत

en: _Taxes
brx: खाजोना

en: Display
brx: दिन्थिफुं

en: Report name
brx: रिपर्ट मुं

en: Stylesheet
brx: स्टाइलसिट

en: _Business
brx: फालांगि

en: Invoice Number
brx: सालान नाम्बार

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
brx: नोंथांनि मोनसे रिपर्टहा रिपर्ट-गिड दं जाय मोनसे डुप्लिकेटसो। बे रिपर्ट-गिडजों लोगोसे मोनसे रिपर्टनि थाखाय अननानै रिपर्ट सिस्टेमखौ आनजाद खालाम, बांसिनै नोंथांनि थिना दोनखानाय रिपर्टफोरखौ:

en: Enter a descriptive name for this report.
brx: बे रिपर्टनि थाखाय मोनसे बेखेवथि मुं हाबहो।

en: Select a stylesheet for the report.
brx: रिपर्टनि थाखाय मोनसे स्टाइलसिट सायख।

en: Average Balance
brx: गर बेलेन्स

en: Step Size
brx: स्टेपनि महर

en: Report's currency
brx: रिपर्टनि रां

en: Price Source
brx: बेसेननि फुंखा

en: Include Sub-Accounts
brx: दालाइ-एकाउन्टफोरखौ सोफादेर

en: Exclude transactions between selected accounts
brx: सायखखानाय एकाउन्टफोरनि गेजेराव लेनदेनफोरखौ बाद हो

en: Plot Width
brx: दब्लाइनि गुवार

en: Plot Height
brx: दब्लाइनि गोजौ

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
brx: गासै सायखखानाय एकाउन्टनि दालाय-एकाउन्टखौ सोफादेर

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
brx: लेनदेनखौ बाद हो जेराव मोननैल' एकाउन्ट दं, जायनि मोननैखौबो गाहायाव सायखबाय। बेयो खालि फारिलाइनि मुलाम्फा आरो खहाखौल' गोहोम खोख्लैयो।

en: Do transaction report on this account.
brx: बे एकाउन्टआव लेनदेन रिपर्ट खालाम।

en: Show table
brx: फारिलाइ दिन्थि

en: Display a table of the selected data.
brx: सायखखानाय डाटानि मोनसे फारिलाइ दिन्थिफुं।

en: Show plot
brx: दब्लाइ दिन्थि

en: Display a graph of the selected data.
brx: सायखखानाय डाटानि मोनसे ग्राफ दिन्थिफुं।

en: Plot Type
brx: दब्लाइनि रोखोम

en: The type of graph to generate.
brx: दिहुननो थाखाय ग्राफनि रोखोम।

en: Average
brx: गर

en: Profit
brx: मुलाम्फा

en: Period start
brx: समफारि जागायनाय

en: Period end
brx: समफारि जोबनाय

en: Maximum
brx: बांसिन

en: Minimum
brx: खमसिन

en: Gain
brx: मुलाम्फा

en: Loss
brx: खहा

en: Income vs. Day of Week
brx: आयनि बेरेखायै हाबथानि सान

en: Expenses vs. Day of Week
brx: खरसानि बेरेखायै हाबथानि सान

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
brx: हाबथानि मोनफ्रोम साननि थाखाय गासै आयजों मोनसे पाइचार्ट दिन्थियो

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
brx: हाबथानि मोनफ्रोम साननि थाखाय गासै खरसाजों मोनसे पाइचार्ट दिन्थियो

en: Levels of Subaccounts
brx: दालाइ एकाउन्टफोरनि लेभेलफोर

en: Show Totals
brx: गासैखौ दिन्थि

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
brx: बासिखखानाय एकाउन्ट लेभेलखौ गनायथि होयोब्ला, बेफोर एकाउन्टाव रिपर्ट खालाम

en: Show the total balance in legend?
brx: गासै बेलेन्सखौ लिजेन्डाव दिन्थि?

en: Report Title
brx: रिपर्टनि बिमुं

en: Title for this report.
brx: बे रिपर्टनि थाखाय बिमुं

en: Boolean Option
brx: बुलियान उफ्रा

en: This is a boolean option.
brx: बेयो मोनसे बुलियान उफ्रा

en: Multi Choice Option
brx: गोबां पसन्द उफ्रा

en: This is a multi choice option.
brx: बेयो मोनसे गोबां पसन्द उफ्रा।

en: First Option
brx: गिबि उफ्रा

en: Second Option
brx: नैथि उफ्रा

en: Third Option
brx: थामथि उफ्रा

en: Fourth Options
brx: ब्रैथि उफ्रा

en: String Option
brx: स्ट्रिं उफ्रा

en: This is a string option.
brx: बेयो मोनसे स्ट्रिं उफ्रा।

en: Just a Date Option
brx: खालि मोनसे खालारनि उफ्रा

en: This is a date option.
brx: बेयो मोनसे अक्ट' उफ्रा।

en: Combo Date Option
brx: कम्ब' खालारनि उफ्रा

en: This is a combination date option.
brx: बेयो मोनसे जरायनाय अक्ट' उफ्रा।

en: Relative Date Option
brx: सोमोन्दोगोनां खालारनि उफ्रा

en: This is a relative date option.
brx: बेयो मोनसे सोमोन्दोगोनां अक्ट' उफ्रा।

en: Number Option
brx: अनजिमानि उफ्रा

en: This is a number option.
brx: बेयो मोनसे अनजिमानि उफ्रा

en: Background Color
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: This is a color option.
brx: बेयो मोनसे गाब उफ्रा।

en: An account list option
brx: मोनसे एकाउन्ट लिस्टनि उफ्रा

en: This is an account list option.
brx: बेयो मोनसे एकाउन्ट लिस्ट उफ्रा।

en: A list option
brx: मोनसे लिस्ट उफ्रा

en: This is a list option.
brx: बेयो मोनसे लिस्ट उफ्रा।

en: The Good
brx: मोजां

en: The Bad
brx: गाज्रि

en: The Ugly
brx: नाइनो गाज्रि

en: Testing
brx: आनजाद खालाम गासिनो दं

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
brx: लिरनाय रिपर्टाव मददनि थाखाय, एबा नोंथांनि ब्रेन्ड गोदान, फुरायै गुसु रिपर्टखौ बिहोमा होनो, ~a मेइलिं लिस्टखौ जगाजग खालाम

en: The current time is ~a.
brx: दानि समा ~a।

en: The boolean option is ~a.
brx: बुलियन उफ्राया ~a।

en: true
brx: थार

en: false
brx: नंखाय

en: The radio button option is ~a.
brx: स्ट्रिं उफ्राया ~a।

en: The multi-choice option is ~a.
brx: गोबां-पसायनाय उफ्राया ~a।

en: The string option is ~a.
brx: स्ट्रिं उफ्राया ~a।

en: The date option is ~a.
brx: खालार उफ्राया ~a।

en: The relative date option is ~a.
brx: सोमोन्दोगोनां खालार उफ्राया ~a।

en: The combination date option is ~a.
brx: खौसे खालार उफ्राया ~a।

en: The number option is ~a.
brx: अनजिमा उफ्राया ~a।

en: The number option formatted as currency is ~a.
brx: रां बादि फरमेट खालामनाय नाम्बार उफ्रा ~a।

en: Items you selected:
brx: नोंथाङा सायखनाय आइटेमफोर:

en: List items selected
brx: सायखखानाय आइटेमफोरखौ लिस्ट खालाम

en: (You selected no list items.)
brx: (नोंथाङा जेबो लिस्ट आइटेम सायख'वाखै।)

en: You have selected no accounts.
brx: नोंथाङा जेबो एकाउन्ट सायख'वाखै।

en: Display help
brx: दिन्थिफुंनाय मदद

en: Tax Report / TXF Export
brx: टेक्स रिपर्ट / TXF दैथायनाय

en: Alternate Period
brx: सोलायथाव सम

en: Override or modify From: & To:.
brx: निफ्राय & सिम: खौ नेवसि एबा सुद्राय।

en: Use From - To
brx: ..निफ्राय-सिम बाहाय

en: Last Year
brx: जोबथा बोसोर

en: Select Accounts (none = all)
brx: एकाउन्टफोर सायख (मोनसेबो नङा = गासैबो)

en: Select accounts.
brx: एकाउन्टखौ सायख

en: Suppress $0.00 values
brx: $0.00 बेसेन दबथाय

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
brx: $0.00 बेसेनगोनां एकाउन्टफोरखौ साफायनो नाङा।

en: Print Full account names
brx: आबुं एकाउन्ट मुंफोरखौ साफाय

en: Print all Parent account names.
brx: गासै पेरेन्ट एकाउन्ट मुंखौ साफाय।

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
brx: सांग्रांथि: माखासे एकाउन्टाव रानना होनाय डुप्लिकेट TXF क'डफोर दं। रां होग्रा फुंखाजों लोगोसे खालि TXF क'डफोरखौ गले गले खालामनाय जागोन।

en: Period from ~a to ~a
brx: ~a निफ्राय ~a सिम समफारि

en: Tax Report & XML Export
brx: खाजोना रिपर्ट & XML दैथायनाय

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
brx: खाजोना फजजाथाव आय / दानखजाथाव खरसा / .XML फाइलाव दैथाय हर

en: Taxable Income / Deductible Expenses
brx: खाजोना फजजाथाव आय/ दानखजाथाव खरसा

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
brx: बे रिपर्टआ नोंथांनि खाजोना फजजाथाव आय आरो दानखजाथाव खरसाखौ दिन्थियो।

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
brx: बे बिलाइआ नोंथांनि खाजोना फजजाथाव आय आरो दानखजाथाव खरसाखौ दिन्थियो।

en: Tax Schedule Report/TXF Export
brx: खाजोना थि रिपर्ट/TXF दैथायनाय

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
brx: $0.00 बेसेनगोनां खाजोना क'डफोरखौ साफायनाय नङा।

en: Do not print full account names
brx: आबुं एकाउन्ट मुंफोरखौ साफायनो नाङा

en: Do not print all Parent account names.
brx: गासै पेरेन्ट एकाउन्ट मुंखौ साफायनो नाङा।

en: Print all Transfer To/From Accounts
brx: एकाउन्टाव/निफ्राय गासै जायगा सोलायहोनायखौ साफाय

en: Print all split details for multi-split transactions.
brx: गोबां-बोखावनाय लेनदेननि थाखाय गासै बोखावनाय गुवारैखौ साफाय।

en: Print TXF export parameters
brx: TXF दैथायनाय पेरामिटारफोरखौ साफाय

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
brx: रिपर्टआव मोनफ्रोम TXF क'ड/एकाउन्टनि थाखाय TXF दैथायनाय पेरामिटारखौ दिन्थि।

en: Do not print T-Num:Memo data
brx: T-नाम:मेम' डाटाखौ साफायनो नाङा

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
brx: लेनदेननि थाखाय T-नाम:मेम'खौ साफायनो नाङा।

en: Do not print Action:Memo data
brx: हाबा:मेम' डाटाखौ साफायनो नाङा

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
brx: लेनदेननि थाखाय हाबा:मेम' डाटाखौ साफायनो नाङा।

en: Do not print transaction detail
brx: लेनदेनखौ गुवारै साफायनो नाङा

en: Do not print transaction detail for accounts.
brx: एकाउन्टनि थाखाय लेनदेन गुवारैखौ साफायनो नाङा।

en: Do not use special date processing
brx: जुनिया खालार प्रसेस खालामनायखौ बाहायनो नाङा

en: Do not print transactions out of specified dates.
brx: थि अक्ट'नि बादै लेनदेनखौ साफायनो नाङा।

en: Currency conversion date
brx: रां सोलायहोनाय खालार

en: Select date to use for PriceDB lookups.
brx: PriceDB लुकआपनि थाखाय बाहायनो अक्ट'खौ सायख।

en: Tax Schedule Report & TXF Export
brx: खाजोना थि रिपर्ट & TXF दैथायनाय

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
brx: लेनदेननि गुवारै/.TXF फाइलाव दैथायहरजों लोगोसे खाजोना फजजाथाव आय / दानखजाथाव खरसा

en: Taxable Income/Deductible Expenses
brx: खाजोना फजजाथाव आय / दानखजाथाव खरसा

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
brx: बे रिपर्टआ आय खाजोनाजों सोमोन्दोथानाय नोंथांनि एकाउन्टनि थाखाय लेनदेनखौ गुवारै दिन्थियो।

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
brx: बे रिपर्टआ आय खाजोना एकाउन्टजों सोमोन्दोथानायनि थाखाय लेनदेनखौ गुवारै दिन्थियो।

en: Income Piechart
brx: आयनि पाइचार्ट

en: Expense Piechart
brx: खरसानि पाइचार्ट

en: Asset Piechart
brx: धोननि पाइचार्ट

en: Liability Piechart
brx: दाहार पाइचार्ट

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
brx: होखानाय मोनफा समनि गेजेराव थाद'नायाव आयजों लोगोसे मोनसे पाइचार्ट दिन्थियो

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
brx: होखानाय मोनफा गेजेराव थाद'नायाव खरसाजों लोगोसे मोनसे पाइचार्ट दिन्थियो

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
brx: होखानाय मोनसे समाव धोन बेलेन्सजों लोगोसे मोनसे पाइचार्ट दिन्थियो

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
brx: होखानाय मोनसे समाव दाहार बेलेन्सजों लोगोसे मोनसे पाइचार्टखौ दिन्थियो

en: Income Accounts
brx: आय एकाउन्ट

en: Expense Accounts
brx: खरसा एकाउन्ट

en: Assets
brx: सम्पति

en: Liabilities
brx: दाहार

en: Show Percents
brx: जौखोन्दोखौ दिन्थि

en: Maximum Slices
brx: बांसिन स्लाइस

en: Sort Method
brx: खान्थिखौ थख' साजाय

en: Show Average
brx: गर दिन्थि

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
brx: बिबांखौ मोनफा दान बादि गड़नि बादै आबुं सम फारिआव दिन्थिनांगौ नामा सायख।

en: No Averaging
brx: जेबो गर खालामाखै

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
brx: दिन्थिफुंखानाय एकाउन्ट ट्रिआव लेभेलनि बांसिन अनजिमा।

en: Show the full account name in legend?
brx: आबुं एकाउन्ट मुंखौ लिजेन्डाव दिन्थि?

en: Show the percentage in legend?
brx: जौखोन्दोखौ लिजेन्डाव दिन्थि?

en: Maximum number of slices in pie.
brx: पाइआ गोबा थुख्रानि बांसिन अनजिमा

en: Yearly Average
brx: बोसोरारि गर

en: Monthly Average
brx: दानालि गर

en: Weekly Average
brx: हाबथायारि गर

en: Balance at ~a
brx: ~a आव बेलेन्स

en: Account Summary
brx: एकाउन्टनि सारबाहागो

en: Future Scheduled Transactions Summary
brx: इयुन थि लेनदेननि सारबाहागो

en: Depth limit behavior
brx: गोथौनि सिमा बेबहार

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
brx: थि गोथौ सिमाखौ बारनाय एकाउन्टखौ माबोरै सानना लानांगौ (जायखि जाया दंब्ला)

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
brx: गोथौ सिमाआव जायखि जाया एकाउन्टनि दालाय-एकाउन्टआव बेलेन्सखौ लाफानानै गासै बेलेन्सखौ दिन्थि

en: Parent account balances
brx: पेरेन्ट एकाउन्ट बेलेन्स

en: Parent account subtotals
brx: पेरेन्ट एकाउन्ट दाजाबगासै

en: Include accounts with zero total balances
brx: लाथिख गासै बेलेन्सजों लोगोसे एकाउन्टफोरखौ सोफादेर

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
brx: बे रिपर्टआव लाथिख गासै (गले गले) बेलेन्सजों एकाउन्टखौ सोफादेर।

en: Omit zero balance figures
brx: लाथिख बेलेन्स अनजिमाखौ हुगार

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
brx: जायखि जाया लाथिख बेलेन्सनि जायगायाव लांदां स्पेस(जायगा)खौ दिन्थि जायखौ दिन्थिनो हागौ।

en: Show accounting-style rules
brx: एकाउन्ट खालामनाय-आदब नेमफोरखौ दिन्थि

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
brx: एकाउन्टेन्टआ मावनाय बादि दाजाबदेरखानाय अनजिमानि खाम्फानि गाहाइआव नियमखौ बाहाय।

en: Display accounts as hyperlinks
brx: एकाउन्टफोरखौ हाइपारलिंक बादि दिन्थिफुं

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
brx: बेनि रेजिस्टार उइन्ड'आव हाइपारलिंक महरै फारिलाइआव मोनफ्रोम एकाउन्टखौ दिन्थियो।

en: Show an account's balance.
brx: एकाउन्टनि बेलेन्सखौ दिन्थि

en: Show an account's account code.
brx: एकाउन्टनि बेलेन्स क'डखौ दिन्थि

en: Show an account's account type.
brx: एकाउन्टनि एकाउन्ट रोखोमखौ दिन्थि

en: Account Description
brx: एकाउन्टनि बेखेवथि

en: Show an account's description.
brx: एकाउन्टनि लिरसुंथाइखौ दिन्थि

en: Account Notes
brx: एकाउन्टनि लिरसुंथाइ

en: Show an account's notes.
brx: एकाउन्टनि लिरसुंथाइखौ दिन्थि

en: Commodities
brx: बेसादफोर

en: Show Foreign Currencies
brx: गुबुन हादोतनि रांखौ दिन्थि

en: Display any foreign currency amount in an account.
brx: मोनसे एकाउन्टआव जायखि जाया गुबुन हादोरारि सोलिनाय रांखौ दिन्थिफुं।

en: Show Exchange Rates
brx: सोलाय सोल' हारफोरखौ दिन्थि

en: Show the exchange rates used.
brx: बाहायखानाय सोलाय सोल' रेटखौ दिन्थि।

en: Recursive Balance
brx: गले गले जानाय बेलेन्स

en: Raise Accounts
brx: एकाउन्टखौ बोखां

en: Omit Accounts
brx: एकाउन्टखौ हुगार

en: Account title
brx: एकाउन्टनि बिमुं

en: Advanced Portfolio
brx: जौगानाय पर्टफ'लिअ

en: Share decimal places
brx: शेयार दसमिक जायगा

en: Include accounts with no shares
brx: शेयार गैयाबालानो एकाउन्टफोरखौ सोफादेर

en: Show ticker symbols
brx: टिकार दिन्थिसिन दिन्थि

en: Show listings
brx: लिस्ट खालामनायफोरखौ दिन्थि

en: Show prices
brx: दामफोरखौ दिन्थि

en: Show number of shares
brx: शेयारफोरनि अनजिमाखौ दिन्थि

en: Basis calculation method
brx: गुदि हिसाब खान्थि

en: Set preference for price list data
brx: दामनि लिस्ट डाटानि थाखाय पसन्दखौ फज

en: How to report brokerage fees
brx: दालालनि मासुलखौ माबोरै रिपर्ट खालामनांगौ

en: Basis calculation method.
brx: गुदि हिसाब खान्थि।

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
brx: जेराव बाहाय जाथाव जायो, लेनदेन सायाव दाम सुजुगिरि दाम होनायनि बाहायनायखौ पसन्द खालाम

en: How to report commissions and other brokerage fees.
brx: कमिसन आरो गुबुन दालालनि मासुलखौ माबोरै रिपर्ट खालामनांगौ।

en: Include in basis
brx: बिथायाव सोफादेर

en: Display the ticker symbols.
brx: टिकार दिन्थिसिनखौ दिन्थिफुं

en: Display exchange listings.
brx: सोलाय सोल' लिस्टिंखौ दिन्थिफुं

en: Display numbers of shares in accounts.
brx: एकाउन्टआव शेयारनि अनजिमाखौ दिन्थिफुं।

en: The number of decimal places to use for share numbers.
brx: शेयार अनजिमानि थाखाय बाहायनो थाखाय दसमिक जायगानि अनजिमा

en: Display share prices.
brx: शेयार दामखौ दिन्थिफुं

en: Stock Accounts to report on.
brx: रिपर्ट खालामनो थाखाय स्टक एकाउन्ट

en: Include accounts that have a zero share balances.
brx: मोनसे लाथिख शेयार बेलेन्सगोनां एकाउन्टफोरखौ सोफादेर।

en: Listing
brx: लिस्ट खालाम गासिनो दं

en: Basis
brx: बिथा

en: Money In
brx: रां हाबनाय

en: Money Out
brx: रां ओंखारनाय

en: Realized Gain
brx: आदाय खालामनाय मुलाम्फा

en: Unrealized Gain
brx: मोनदांहोयै मुलाम्फा

en: Total Gain
brx: गासै मुलाम्फा

en: Rate of Gain
brx: मुलाम्फानि रेट

en: Total Return
brx: गासै फैफिननाय

en: Rate of Return
brx: सुख' फिननायनि हार

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
brx: * बे मुवा डाटाखौ दामनि लिस्टनि सोलायै लेनदेन बेसेन होनायखौ बाहायनानै बानायदोंमोन।

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
brx: नोंथाङा मोनसे गोबां-रां थासारियाव दङब्ला, सोलाय सोल'आ गेबें नङाबो जानो हागौ।

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
brx: ** बे बेसादहा जेबो दाम आरो 1 नि मोनसे दामखौ बाहायबाय।

en: Report on these accounts.
brx: बेफोर एकाउन्टआव रिपर्ट खालाम

en: Data markers?
brx: डाटा मार्कार?

en: Display a mark for each data point.
brx: मोनफ्रोम डाटा बिन्दोनि थाखाय मोनसे दागखौ दिन्थिफुं।

en: Balance Sheet
brx: बेलेन्स सिट

en: Balance Sheet Date
brx: बेलेन्स सिट खालार

en: Single column Balance Sheet
brx: मोनसेल' खाम्फा बेलेन्स सिट

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
brx: धोन खोन्दोनि सिङाव एखे खाम्फाआव दाहार/बन्दकखौ साफाय, बेयो धोन खोन्दोनि नैथि खाम्फा आगदानि उल्था।

en: Flatten list to depth limit
brx: लिस्टखौ गोथौ सिमायाव दाब्ले खालाम

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
brx: गोथौ सिमाआव गोथौ सिमाखौ बारनाय एकाउन्टखौ दिन्थिफुङो।

en: Label the assets section
brx: धोन खोन्दोखौ लेबेल खालाम

en: Whether or not to include a label for the assets section.
brx: धोन खोन्दोनि थाखाय लेबेलखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Include assets total
brx: गासै धोनखौ सोफादेर

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
brx: सारि दिन्थिनाय गासै धोनखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Use standard US layout
brx: स्टेण्डार्ड US लेआउटखौ बाहाय

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
brx: रिपर्ट खोन्दो अर्डारआ धोन/दाहार/बन्दक (एबा धोन/बन्दक/दाहार) जायो।

en: Label the liabilities section
brx: दाहार बिफानखौ लेबेल खालाम

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
brx: दाहार खोन्दोनि थाखाय लेबेलखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Include liabilities total
brx: गासै दाहारखौ सोफादेर

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
brx: सारि दिन्थिनाय गासै दाहारखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Label the equity section
brx: बन्दक खोन्दोखौ लेबेल खालाम

en: Whether or not to include a label for the equity section.
brx: बन्दक खोन्दोनि थाखाय लेबेलखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Include equity total
brx: गासै बन्दकखौ सोफादेर

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
brx: सारि दिन्थिनाय गासै बन्दकखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Total Liabilities
brx: गासै दाहार

en: Total Assets
brx: गासै धोन

en: Retained Losses
brx: बारायब्राय खहा

en: Trading Gains
brx: ट्रेडिं मुलाम्फा

en: Trading Losses
brx: ट्रेडिं खहा

en: Unrealized Gains
brx: मोनदांहोयै मुलाम्फा

en: Unrealized Losses
brx: मोनदांहोयै खहा

en: Total Equity
brx: गासै बन्दक

en: Total Liabilities & Equity
brx: गासै दाहार आरो बन्दक

en: Balance Sheet (eguile)
brx: बेलेन्स सिट (इगुइले)

en: Exclude accounts with zero total balances
brx: लाथिख गासै बेलेन्सजों लोगोसे एकाउन्टखौ बाद हो

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
brx: लाथिख बेलेन्सजों आरो लाथिख-नङै दालाय-एकाउन्ट गैयाबालानो बिजौ-नङै-लेभेल एकाउन्टखौ बाद हो

en: Negative amount format
brx: निगेटिभ बिबां फरमेट

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
brx: नङै दिन्थिनाय बिबांनि थाखाय बाहायनो थाखाय फरमेटिं: गिबि सहि एबा खोबनाय ब्रेकेटजों।

en: Font family
brx: फन्ट नखर

en: Font definition in CSS font-family format.
brx: CSS फन्ट-नखर फरमेटआव फन्ट बुंफुरलु

en: Font size
brx: फन्ट मुं

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
brx: CSS फन्ट-महर फरमेटआव फन्ट महर (जेरै- "medium" एबा "10pt").

en: Template file
brx: टेमप्लेट फाइल

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
brx: बे रिपर्टनि eguile टेमप्लेट बाहागोनि फाइल मुं। बे फाइलआ नोंथांनि .gnucash डिरेक्टरिआव एबा GnuCash इनष्टलेसन डिरेक्टरिनि सिङाव बेनि मोजां जायगायाव थाथारनांगोन।

en: CSS stylesheet file
brx: CSS स्टाइलसिट फाइल

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
brx: बे रिपर्टजों बाहायनो थाखाय CSS स्टाइलसिटनि फाइल मुं। थि खालामोब्ला, बे फाइलआ नोंथांनि .gnucash डिरेक्टरिआव एबा GnuCash इनष्टलेसन डिरेक्टरिनि सिङाव बेनि मोजां जायगायाव थाथारनांगोन।

en: Extra Notes
brx: बांद्राय लिरसुंथाइ

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
brx: इनभइसनि जोबनायाव दाजाबदेरखानाय लिरसुंथाइ -- HTML मार्कआपआव थानो हागौ।

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
brx: (जौगानाय लिरस्लायनाय -- बे रिपर्टाव थानाय अनजिमाखौ खेबनै आनजाद खालामागौमानि बेफोरखौ फोथायनो नाङा।<br>बे खौरां निफ्राय उदां मोननो 'बांद्राय लिरसुंथाइ' उफ्राखौ सोलाय)

en: Imbalance
brx: समानथायगैयै

en: Orphan
brx: मावरिया

en: Balance Sheet using eguile-gnc
brx: इगुइले-gnc बाहायनानै बेलेन्स सिट

en: Display a balance sheet (using eguile template)
brx: मोनसे बेलेन्स सिट दिन्थिफुं (इगुइले टेमप्लेट बाहायनानै)

en: Common Currency
brx: सरासनस्रा (सोलिनाय रां) मुद्रा

en: Total For
brx: ..नि थाखाय गासै

en: Asset
brx: सम्पति

en: Liability
brx: दाहार

en: Expense
brx: खरसा

en: Net Income
brx: नेट आय

en: Budget Balance Sheet
brx: बाजेत बेलेन्स सिट

en: Include new/existing totals
brx: गोदान/थाखानाय गासैखौ सोफादेर

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
brx: बाजेतजों सिनायथिजानाय गासैआव सारि दिन्थिनाय सोलायनायखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Budget to use.
brx: बाहायनो थाखाय बाजेत

en: Existing Assets
brx: थाखानाय धोन

en: Allocated Assets
brx: रानना होखानाय धोन

en: Unallocated Assets
brx: रानना होयै धोन

en: Existing Liabilities
brx: थाखानाय दाहार

en: New Liabilities
brx: गोदान दाहार

en: Existing Retained Earnings
brx: थाखानाय बारायब्राय आय

en: Existing Retained Losses
brx: थाखानाय बारायब्राय खहा

en: New Retained Earnings
brx: गोदान बारायब्राय आय

en: New Retained Losses
brx: गोदान बारायब्राय खहा

en: Total Retained Earnings
brx: गासै बारायब्राय आय

en: Total Retained Losses
brx: गासै बारायब्राय खहा

en: Existing Equity
brx: थाखानाय बन्दक

en: New Equity
brx: गोदान बन्दक

en: Running Sum
brx: रानिं साम

en: Range start
brx: सारिसिमा जागायनाय

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
brx: बाजेत समफारि रोखोमखौ सायख जाय रिपर्टिं समसिमाखौ जागायो।

en: Exact start period
brx: एखे जागायनाय समफारि

en: Select exact period that starts the reporting range.
brx: एखे समफारिखौ सायख जाय रिपर्टिं सिमासारिखौ जागायो।

en: Range end
brx: सारिसिमा जागायनाय

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
brx: बाजेत समफारि रोखोमखौ सायख जाय रिपर्टिं समसिमाखौ जोबो।

en: Exact end period
brx: एखे जोबनाय समफारि

en: Select exact period that ends the reporting range.
brx: एखे समफारिखौ सायख जाय रिपर्टिं सिमासारिखौ फोजोबो।

en: Last budget period
brx: जोबथा बाजेत समफारि

en: Manual period selection
brx: मेनुयेल समफारि सायखनाय

en: Calculate as running sum?
brx: रानिं साम बादि हिसाब खालाम?

en: Actual
brx: थार

en: Budget Flow
brx: बाजेत गोजावनाय

en: Period number.
brx: समफारि अनजिमा

en: Report for range of budget periods
brx: बाजेत समफारिनि सारिसिमानि थाखाय रिपर्ट खालाम

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
brx: गासै बाजेतनि सोलायै मोनसे बाजेत समफारि सारिसिमानि थाखाय रिपर्ट सोरजि।

en: Select a budget period that begins the reporting range.
brx: रिपर्ट खालामनाय सारिसिमा जागायनाय मोनसे बाजेत समफारिखौ सायख।

en: Select a budget period that ends the reporting range.
brx: रिपर्ट खालामनाय सारिसिमा जोबनाय मोनसे बाजेत समफारिखौ सायख।

en: Label the revenue section
brx: खाजोना खोन्दोखौ लेबेल खालाम

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
brx: खाजना खोन्दोनि थाखाय लेबेलखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Include revenue total
brx: गासै खाजोनाखौ सोफादेर

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
brx: सारि दिन्थिनाय गासै खाजनाखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Label the expense section
brx: खरसा खोन्दोखौ लेबेल खालाम

en: Whether or not to include a label for the expense section.
brx: खरसा खोन्दोनि थाखाय लेबेलखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Include expense total
brx: गासै खरसाखौ सोफादेर

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
brx: सारि दिन्थिनाय गासै खरसाखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Display as a two column report
brx: मोननै खाम्फा रिपर्ट बादि दिन्थिफुं

en: Divides the report into an income column and an expense column.
brx: रिपर्टखौ आय खाम्फा आरो खरसा खाम्फायाव बोखावयो।

en: Display in standard, income first, order
brx: थाखोमान, गिबि आय, फारियाव दिन्थिफुं

en: Causes the report to display in the standard order, placing income before expenses.
brx: आयखौ खरसानि सिङाव दोननानै रिपर्टखौ थाखोमान फारियाव दोनो।

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
brx: रिपर्ट खालामनाय सारिसिमा जोबनाय समफारिआ जागायनाय समफारि निख्रुइ खमसिन जानाङा

en: Revenues
brx: खाजोनाफोर

en: Total Revenue
brx: गासै खाजोना

en: Total Expenses
brx: गासै खरसा

en: for Budget ~a
brx: ~a बाजेतनि थाखाय

en: for Budget ~a Period ~d
brx: ~a बाजेतनि थाखाय ~d समफारि

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
brx: ~a बाजेतनि थाखाय ~d - ~d समफारि

en: Net income
brx: नेट आय

en: Net loss
brx: नेट खहा

en: Budget Income Statement
brx: बाजेत आय बिबुंसार

en: Budget Profit & Loss
brx: बाजेत मुलाम्फा आरो खहा

en: Budget Report
brx: बाजेत रिपर्ट

en: Account Display Depth
brx: एकाउन्ट दिन्थिफुंनाय गोथौ

en: Always show sub-accounts
brx: अरायबो दालाइ-एकाउन्टफोरखौ दिन्थि

en: Show Budget
brx: बाजेत दिन्थि

en: Display a column for the budget values.
brx: बाजेत बेसेननि थाखाय मोनसे खाम्फा दिन्थिफुं।

en: Show Actual
brx: थार दिन्थि

en: Display a column for the actual values.
brx: थार बेसेननि थाखाय मोनसे खाम्फा दिन्थिफुं।

en: Show Difference
brx: फारागथिखौ दिन्थिफुं

en: Display the difference as budget - actual.
brx: बाजेत - थार महरै फारागखौ दिन्थिफुं।

en: Show Column with Totals
brx: गासैजों खाम्फाखौ दिन्थि

en: Display a column with the row totals.
brx: सारि गासैजों मोनसे खाम्फाखौ दिन्थिफुं।

en: Include accounts with zero total balances and budget values
brx: लाथिख गासै बेलेन्स आरो बाजेत बेसेनजों लोगोसे एकाउन्टफोरखौ सोफादेर

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
brx: बे रिपर्टआव लाथिख गासै (गले गले) बेलेन्स बाजेतजों एकाउन्टखौ सोफादेर।

en: Include collapsed periods before selected.
brx: सायखखानायनि सिगां हरखाब बायनाय समफारिखौ सोफादेर।

en: Include in report previous periods as single collapsed column (one for all periods before starting)
brx: मोनसेल' हरखाब बायनाय खाम्फा महरै रिपर्ट आगोलनि समफारिआव सोफादेर (जागायनायनि सिगां गासै समफारिनि थाखाय मोनसे)

en: Include collapsed periods after selected.
brx: सायखखानायनि उनाव हरखाब बायनाय समफारिखौ सोफादेर।

en: Include in report further periods as single collapsed column (one for all periods after ending and to the end of budget range)
brx: मोनसेल' हरखाब बायनाय खाम्फा महरै रिपर्ट आरोबाव समफारिआव सोफादेर (जोबनायनि उनाव आरो बाजेत सिमासारिनि जोबनायाव)

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
brx: बाजेत

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
brx: एकाउन्ट

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
brx: फाराग

en: Cash Flow
brx: नगद बोहैनाय

en: Show Full Account Names
brx: आबुं एकाउन्ट मुंफोरखौ दिन्थि

en: Show full account names (including parent accounts).
brx: (पेरेन्ट एकाउन्टखौ लाफानानै) आबुं एकाउन्ट मुंखौ दिन्थि

en: ~a and subaccounts
brx: ~a आरो दालाइ एकाउन्टफोर

en: ~a and selected subaccounts
brx: ~a आरो सायखखानाय दालाइ-एकाउन्ट

en: Money into selected accounts comes from
brx: ..निफ्राय सायखखानाय एकाउन्टाव फैनाय धोन

en: Money out of selected accounts goes to
brx: ..आव सायखखानाय एकाउन्ट निफ्राय थांनाय धोन

en: Income Chart
brx: आयनि चार्ट

en: Expense Chart
brx: खरसानि चार्ट

en: Asset Chart
brx: धोननि चार्ट

en: Liability Chart
brx: दाहारनि चार्ट

en: Income Over Time
brx: बांद्राय समनि मोननाय आय

en: Expense Over Time
brx: बांद्राय समनि मोननाय धोन

en: Assets Over Time
brx: बांद्राय समनि मोननाय धोन

en: Liabilities Over Time
brx: बांद्राय समनि जानाय दाहार

en: Show long account names
brx: गोलाव एकाउन्ट मुंफोरखौ दिन्थि

en: Maximum Bars
brx: बांसिन बार

en: Daily Average
brx: सानफ्रोमबोनि गर

en: Balances ~a to ~a
brx: ~a आव ~a बेलेन्सफोर

en: Grand Total
brx: दाजाबगासै

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
brx: आय एकाउन्ट जेराव फाननाय आरो आयखौ रेकर्ड खालामनाय जादोंमोन।

en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
brx: खरसा एकाउन्ट जेराव खरसाखौ रेकर्ड खालामनाय जायो, जायखौ मुलाम्फा दिहुननो थाखाय फाननाय निफ्राय दानखनाय जायो।

en: Show Expense Column
brx: खरसा खाम्फाखौ दिन्थि

en: Show the column with the expenses per customer.
brx: साफा बायग्रानि खरसाजों खाम्फाखौ दिन्थि।

en: Show Company Address
brx: कम्पानि थंखौ दिन्थि

en: Show your own company's address and the date of printing.
brx: नोंथांनि निजि कम्पानिनि थं आरो साफायनाय अक्ट'खौ दिन्थि।

en: Show Lines with All Zeros
brx: गासै लाथिखजों लोगोसे सारिफोरखौ दिन्थि

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
brx: रिपर्ट खालामनाय समाव जेबो लेनदेन थायै बायग्राजों लोगोसे फारिलाइ सारिखौ दिन्थि, बेखायनो खाम्फायाव गासै लाथिखखौ दिन्थिनो हागौ।

en: Show Inactive Customers
brx: मावथिनङै बाहायग्राखौ दिन्थि

en: Include customers that have been marked inactive.
brx: बायग्राखौ सोफादेर जायखौ मावथिनङै महरै दाजाबदेरबाय।

en: Sort Column
brx: खाम्फाफोरखौ थख' साजाय

en: Choose the column by which the result table is sorted.
brx: खाम्फाखौ बासिख जायजों फिथाइ फारिलाइखौ थख' साजायनाय जायो।

en: Sort Order
brx: फारिखौ थख' साजाय

en: Customer Name
brx: बायग्रानि मुं

en: Sales
brx: फाननाय

en: Markup
brx: मार्कआप

en: No Customer
brx: जेबो बायग्रा गैया

en: Customer Summary
brx: बायग्रानि सारबाहागो

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
brx: बन्दक बिबुंसार

en: Report only on these accounts.
brx: बेफोर एकाउन्टआव रिपर्ट खालाम।

en: Closing Entries pattern
brx: हाबहोनाय नमुनाखौ बन्द खालाम गासिनो दं

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
brx: बेखेवथि खाम्फायाव जायखि जाया फरा जाय बन्द जानाय हाबहोनायखौ सिनायथि खालामो।

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
brx: बन्द जानाय हाबहोनाय नमुनाया केस-बदगोनां

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
brx: बन्द जानाय हाबहोनाय नमुनाखौ केस-बन्दगोनां खालामनो गोरोबहोयो।

en: Closing Entries Pattern is regular expression
brx: बन्द जानाय हाबहोनाय नमुनाया अरायबोनि बेखेवथि

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
brx: बन्द जानाय हाबहोनाय नमुनाखौ अरायबोनि बेखेवथि महरै सानना जायो।

en: for Period
brx: समफारिनि थाखाय

en: Capital
brx: आसोलधोन

en: Investments
brx: रांखामानियाव बाहायनाय

en: Withdrawals
brx: रां दिहुननाय

en: Increase in capital
brx: आसोलधोनाव बांनाय

en: Decrease in capital
brx: आसोलधोनाव खमिनाय

en: Num/Action
brx: नाम/हाबा

en: Running Balance
brx: रानिं बेलेन्स

en: Totals
brx: गासै

en: General Ledger
brx: सरासनस्रा लेजार

en: Sorting
brx: थख' साजाय गासिनो दं

en: Trans Number
brx: Trans अनजिमा

en: Use Full Account Name
brx: आबुं एकाउन्ट मुंखौ बाहाय

en: Other Account Name
brx: गुबुन एकाउन्ट मुं

en: Use Full Other Account Name
brx: आबुं गुबुन एकाउन्ट मुंखौ बाहाय

en: Other Account Code
brx: गुबुन एकाउन्ट क'ड

en: Sign Reverses
brx: सहिखौ उल्था खालामो

en: Primary Key
brx: गुदि साबि

en: Show Full Account Name
brx: आबुं एकाउन्ट मुं दिन्थि

en: Primary Subtotal
brx: गुदि दाजाबगासै

en: Primary Subtotal for Date Key
brx: खालार साबिनि थाखाय गुदि दाजाबगासै

en: Primary Sort Order
brx: गुदि थख' फारि

en: Secondary Key
brx: लेङाइ साबि

en: Secondary Subtotal
brx: लेङाइ दाजाबगासै

en: Secondary Subtotal for Date Key
brx: खालार साबिनि थाखाय लेङाइ दाजाबगासै

en: Secondary Sort Order
brx: लेङाइ थख' फारि

en: Label the trading accounts section
brx: ट्रेडिं एकाउन्ट खोन्दोखौ लेबेल खालाम

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
brx: फालांगि एकाउन्ट खोन्दोनि थाखाय लेबेलखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Include trading accounts total
brx: ट्रेडिं एकाउन्ट गासैखौ सोफादेर

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
brx: सारि दिन्थिनाय गासै फालांगि एकाउन्ट बेलेन्सखौ सोफादेरनांगौ ना सोफादेरनाङा।

en: Trading
brx: ट्रेडिं

en: Total Trading
brx: गासै ट्रेडिं

en: Income Statement
brx: आयनि बिबुंसार

en: Profit & Loss
brx: मुलाम्फा आरो खहा

en: Tax Amount
brx: खाजोना बिबां

en: Custom Title
brx: बायग्रानि बिमुं

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
brx: इनभइस, बिल एबा खरसा रसिदखौ सोलायना फजफिननो थाखाय मोनसे कास्टम स्ट्रिं।

en: Display Columns
brx: खाम्फाफोरखौ दिन्थिफुं

en: Display the date?
brx: खालार दिन्थिफुं?

en: Display the description?
brx: बेखेवथि दिन्थिफुं?

en: Display the action?
brx: हाबाखौ दिन्थिफुं?

en: Display the quantity of items?
brx: आइटेमफोरनि बिबांखौ दिन्थिफुं?

en: Display the price per item?
brx: मोनफा आइटेमनि बेसेनखौ दिन्थिफुं?

en: Display the entry's discount?
brx: हाबहोनायनि रेहायखौ दिन्थिफुं?

en: Display the entry's taxable status?
brx: हाबहोनायनि खाजना फज'नो हाथाव थाथाइखौ दिन्थिफुं?

en: Display each entry's total total tax?
brx: मोनफ्रोम हाबहोनायनि गासै गासै खाजनाखौ दिन्थिफुं?

en: Display the entry's value?
brx: हाबहोनायनि बेसेनखौ दिन्थिफुं?

en: Display due date?
brx: होनोगोनां खालारखौ दिन्थिफुं?

en: Display the subtotals?
brx: दाजाबगासैखौ दिन्थिफुं?

en: Payable to
brx: ..आव रांहोनो गोनां

en: Display the Payable to: information.
brx: होनोगोनांखौ दिन्थिफुं: फोरमायथिहोग्रा

en: Payable to string
brx: स्ट्रिङाव रांहोनो गोनां

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
brx: रां होनायखौ जायनो बानायनाय जायो बेखौ थि खालामनायनि थाखाय बाथ्रा खोन्दोब

en: Company contact
brx: कम्पानि सोमोन्दोथानाय

en: Display the Company contact information.
brx: कम्पानि जगाजग फोरमायथिहोग्राखौ दिन्थिफुं

en: Company contact string
brx: कम्पानिनि सोमोन्दोथानाय स्ट्रिं

en: The phrase used to introduce the company contact.
brx: कम्पानि जगाजगखौ सिनायथि खालामनो थाखाय बाहायनाय बाथ्रा खोन्दोब

en: Minimum # of entries
brx: खमसिन # हाबहोनाय

en: The minimum number of invoice entries to display.
brx: दिन्थिफुंनो थाखाय इनभइस हाबहोनायनि खमसिन अनजिमा।

en: References
brx: रायखांनाय

en: Display the invoice references?
brx: सालान रायखांनायखौ दिन्थिफुं?

en: Billing Terms
brx: बिलिं सम (सर्त)फोर

en: Display the invoice billing terms?
brx: सालान बिलिं सम (सर्त)खौ दिन्थिफुङो नामा?

en: Display the billing id?
brx: बिलिं id खौ दिन्थिफुं?

en: Display the invoice notes?
brx: सालान लिरसुंथाइखौ दिन्थिफुं?

en: Payments
brx: रांहोनाय

en: Display the payments applied to this invoice?
brx: बे सालानाव बाहायजानाय रांहोनायखौ दिन्थिफुं?

en: Job Details
brx: साख्रिनि गुवारै

en: Display the job name for this invoice?
brx: बे इनभइसनि थाखाय साख्रिनि मुंखौ दिन्थिफुं?

en: Extra notes to put on the invoice.
brx: इनभइसखौ दाननो बांद्राय लिरसुंथाइ

en: Net Price
brx: नेट बेसेन

en: Total Price
brx: गासै बेसेन

en: Amount Due
brx: होनोगोनां बिबां

en: Invoice in progress…
brx: सालाना सोलिगासिनो दं…

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
brx: जेबो बाहाय जाथाव इनभइस सायखआखै। उफ्रा बुथामखौ क्लिक खालाम आरो बाहायनो थाखाय इनभइभसखौ सायख।

en: Show Net Profit
brx: नेट मुलाम्फा दिन्थि

en: Show Asset & Liability
brx: धोन आरो दाहारखौ दिन्थि

en: Show Net Worth
brx: नेट बेसेनखौ दिन्थि

en: Line Width
brx: सारिनि गुवार

en: Set line width in pixels.
brx: सारिनि गुवारखौ पिक्सेलआव फज

en: Grid
brx: ग्रेडि

en: Show Income and Expenses?
brx: आय आरो खरसाखौ दिन्थि?

en: Show the Asset and the Liability bars?
brx: धोन आरो दाहार बारफोरखौ दिन्थि?

en: Show the net profit?
brx: नेट मुलाम्फाखौ दिन्थि?

en: Show a Net Worth bar?
brx: नेट बेसेन बारखौ दिन्थि?

en: Add grid lines.
brx: ग्रिड सारि दाजाबदेर

en: Net Profit
brx: नेट मुलाम्फा

en: Net Worth
brx: नेट बेसेन

en: Net Worth Barchart
brx: नेट बेसेननि बारचार्ट

en: Income/Expense Chart
brx: आय/खरसा चार्ट

en: Net Worth Linechart
brx: नेट बेसेन सारि-सार्त

en: Sort By
brx: ..मथे थख' साजाय

en: Show zero balance items
brx: लाथिख बेलेन्स आइटेमखौ दिन्थि

en: Due or Post Date
brx: होनोगोनां एबा उननि खालार

en: Sort companies by.
brx: मथे कम्पानिखौ थख' साजाय

en: Bracket Total Owed
brx: गासै दाहारखौ ब्रेकेट हो

en: Sort order.
brx: थाखो फारि

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
brx: लाथिख बेलेन्स थायोब्लाबो गासै फानग्रा/बायग्राखौ दिन्थि।

en: Leading date.
brx: गिबि अक्ट'

en: Current
brx: दानि

en: 0-30 days
brx: 0-30 सान

en: 31-60 days
brx: 31-60 सान

en: 61-90 days
brx: 61-90 सान

en: 91+ days
brx: 91+ सान

en: Payable Aging
brx: होनोगोनां एजिं

en: Receivable Aging
brx: मोनथावना एजिं

en: Credits
brx: क्रेडिट

en: Debits
brx: डेबिट

en: No valid customer selected.
brx: जेबो बाहाय जाथाव बायग्रा सायखआखै।

en: This report requires a customer to be selected.
brx: बे रिपर्टनो सासे बायग्रा सायखनांगोन।

en: No valid employee selected.
brx: जेबो बाहाय जाथाव साख्रि आवला सायखआखै।

en: This report requires a employee to be selected.
brx: बे रिपर्टनो सासे साख्रि आवला सायखनांगोन।

en: Period Totals
brx: गासै समफारि

en: Total Credit
brx: गासै क्रेडिट

en: Total Due
brx: गासै होनोगोनां

en: The company for this report.
brx: बे रिपर्टनि थाखाय कम्पानि

en: Display the transaction date?
brx: लेनदेन खालारखौ दिन्थिफुं?

en: Display the transaction reference?
brx: लेनदेन रायखांनायखौ दिन्थिफुं?

en: Display the transaction type?
brx: लेनदेन रोखोमखौ दिन्थिफुं?

en: Display the transaction description?
brx: लेनदेन बेखेवथिखौ दिन्थिफुं?

en: Display the period credits column?
brx: समफारि क्रेडिट खाम्फाखौ दिन्थिफुं?

en: Display a running balance?
brx: सोलिबाय थानाय बेलेन्सखौ दिन्थिफुं?

en: No matching transactions found
brx: जेबो गोरोबनाय लेनदेन मोनाखै

en: Customer Report
brx: बायग्रा रिपर्ट

en: Vendor Report
brx: फानग्रा रिपर्ट

en: Employee Report
brx: साख्रिआवला रिपर्ट

en: Job Report
brx: खामानि रिपर्ट

en: Investment Portfolio
brx: रांखामानियाव बाहायनाय पर्टफ'लिअ

en: Price of Commodity
brx: बेसादनि बेसेन

en: Invert prices
brx: बेसेनखौ उल्था खालाम

en: Marker
brx: मार्कार

en: Marker Color
brx: मार्कार गाब

en: Calculate the price of this commodity.
brx: बे बेसादनि बेसेनखौ हिसाब खालाम

en: Weighted Average
brx: सुनाय गर

en: Actual Transactions
brx: थार लेनदेनफोर

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
brx: मोनफा मुवायाव रांनि सोलायै मोनफा रांनि मुवाखौ प्लट खालाम।

en: Color of the marker.
brx: मार्कारनि गाब

en: Weeks
brx: हाबथा

en: Double-Weeks
brx: फाननै-हाबथा

en: Identical commodities
brx: एखे रोखोमनि मुवाफोर

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
brx: नोंथांनि सायखखानाय मुवा आरो रिपर्टनि रांआ एखे रोखोमनि। एखे रोखोमनि मुवानि थाखाय बेसेन दिन्थिनो थाखाय जेबो ओंथि गैया।

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
brx: सायखखानाय समनि समफारियाव सायखखानाय मुवाफोरनि थाखाय जेबो बेसेन फोरमायथिहोग्रा गैया।

en: Only one price
brx: खालि मोनसेल' बेसेन

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
brx: सायखखानाय समनि समफारियाव सायखखानाय मुवाफोरनि थाखाय खालि मोनसेल'नो बेसेन मोननाय जादों। बेयो खामानियाव नांथाव प्लट होआ।

en: All Prices equal
brx: गासै बेसेना समान

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
brx: नागिरना मोननाय गासै बेसेना समान। बे मोनसे थोंजों सारिजों लोगोसे मोनसे प्लटयाव फिथाइ नुजागोन। खाफाल गाज्रियै, प्लटिं टुलआ बेखौ हेन्डेल खालामनो हाया।

en: All Prices at the same date
brx: एखे खालाराव गासै बेसेन

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
brx: नागिरना मोननाय गासै बेसेननि एखे खालार निफ्राय फैनाय। बे मोनसे थोंजों सारिजों लोगोसे मोनसे प्लटाव फिथाइ नुजागोन। खाफाल गाज्रियै, प्लटिं टुलआ बेखौ हेन्डेल खालामनो हाया।

en: Price Scatterplot
brx: बेसेन स्केटारप्लट

en: Headings 1
brx: लिरबिदांनि बिमुं 1

en: Headings 2
brx: लिरबिदांनि बिमुं 2

en: Heading font
brx: लिरबिदांनि बिमुंनि फन्ट

en: Text font
brx: फरानि फन्ट

en: Qty
brx: बिबां

en: Discount Rate
brx: रेहायनि हार

en: Discount Amount
brx: रेहायनि बिबां

en: Tax Rate
brx: खाजोनानि हार

en: Sub-total
brx: दाजाबगासै

en: Payment received text
brx: रांहोनाय मोननाय फरा

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
brx: बे रिपर्टनि eguile टेमप्लेट बाहागोनि फाइल मुं। बे फाइलआ नोंथांनि .gnucash डिरेक्टरिआव एबा GnuCash इनष्टलेसन डिरेक्टरिनि सिङाव बेनि मोजां जायगायाव थाथारनांगोन।

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
brx: बे रिपर्टजों बाहायनो थाखाय CSS स्टाइलसिटनि फाइल मुं। बे फाइलखौ नोंथांनि .gnucash डिरेक्टरिआव एबा GnuCash इनष्टलेसन डिरेक्टरिनि सिङाव बेनि मोजां जायगायाव थाथारनांगोन।

en: Font to use for the main heading.
brx: गाहाय हेडिंनि थाखाय बाहायनो फन्ट>

en: Font to use for everything else.
brx: गुबुननि थाखाय बाहायनो थाखाय फन्ट।

en: The format for the date->string conversion for today's date.
brx: खालारनि थाखाय फरमेट->दिनैनि खालारनि थाखाय स्ट्रिं सोलायहोनाय।

en: Funds In
brx: धोन हाबनाय

en: Funds Out
brx: धोन ओंखारनाय

en: Lot
brx: लट्

en: Debit Value
brx: डेबिट बेसेन

en: Credit Value
brx: क्रेडिट बेसेन

en: The title of the report.
brx: रिपर्टनि बिमुं

en: Register Report
brx: रेजिस्टार रिपर्ट

en: Display the check number/action?
brx: आनजाद अनजिमा/हाबाखौ दिन्थिफुं?

en: Display the check number?
brx: आनजाद नाम्बारखौ दिन्थिफुं?

en: Display the memo?
brx: मेम' दिन्थिफुं?

en: Display the account?
brx: एकाउन्ट दिन्थिफुं?

en: Display the number of shares?
brx: शेयारफोरनि अनजिमा दिन्थिफुं?

en: Display the name of lot the shares are in?
brx: शेयार थानाय लट्‌नि मुं दिन्थिफुं?

en: Display the shares price?
brx: शेयारनि दाम दिन्थिफुं?

en: Display the amount?
brx: बिबां दिन्थिफुं?

en: Display the value in transaction currency?
brx: दामखौ लेनदेन राङाव दिन्थिफुं?

en: Display the totals?
brx: गासैखौ दिन्थिफुं?

en: Total Debits
brx: गासै डेबिट

en: Total Credits
brx: गासै क्रेडिट

en: Total Value Debits
brx: गासै बेसेन डेबिट

en: Total Value Credits
brx: गासै बेसेन क्रेडिट

en: Net Change
brx: नेट सोलायनाय

en: Value Change
brx: बेसेन सोलायनाय

en: Elements
brx: गुदिमुवा

en: column: Date
brx: खाम्फा: अक्ट'

en: column: Tax Rate
brx: खाम्फा: खाजनानि रेट

en: column: Units
brx: खाम्फा: सानगुदि

en: row: Address
brx: सारि: थं

en: row: Contact
brx: सारि: जगाजग

en: row: Invoice Number
brx: सारि: इनभइसनि नाम्बार

en: row: Company Name
brx: सारि: कम्पानिनि मुं

en: Invoice number text
brx: इनभइस नाम्बार फरा

en: To text
brx: फरा सिम

en: Ref text
brx: रायखांनाय फरा

en: Job Name text
brx: साख्रि मुं फरा

en: Job Number text
brx: साख्रि नाम्बार फरा

en: Show Job name
brx: साख्रिनि मुंखौ दिन्थि

en: Show Job number
brx: साख्रिनि अनजिमाखौ दिन्थि

en: Invoice number next to title
brx: बिमुंआव इनभइस नाम्बार फरा

en: table-border-collapse
brx: फारिलाइ-सिमना-हरखाब बायनाय

en: table-header-border-color
brx: फारिलाइ-हेडार-सिमना-गाब

en: table-cell-border-color
brx: फारिलाइ-खथासा-सिमना-गाब

en: Embedded CSS
brx: अरजाबहोखानाय CSS

en: Logo filename
brx: ल'ग' फाइलमुं

en: Logo width
brx: ल'ग'नि गुवार

en: Display the Tax Rate?
brx: खाजना रेटखौ दिन्थफुं?

en: Display the Units?
brx: सानगुदिखौ दिन्थिफुं?

en: Display the contact?
brx: जगाजगखौ दिन्थिफुं?

en: Display the address?
brx: थंखौ दिन्थिफुं?

en: Display the Invoice Number?
brx: इनभइस नाम्बारखौ दिन्थिफुं?

en: Display the Company Name?
brx: कम्पानिनि मुंखौ दिन्थिफुं?

en: Invoice Number next to title?
brx: बिमुंनि उनाव इनभइस नाम्बार?

en: Display Job name?
brx: साख्रि मुंखौ दिन्थिफुं?

en: Invoice Job number?
brx: इनभइस साख्रिखौ दिन्थिफुं?

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
brx: रिपर्टआव बाहायनो गोनां ल'ग' गोनां फाइलनिमुं।

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
brx: CSS फरमेटआव ल'ग'नि गुवार, जेरै- 10% एबा 32px. ल'ग'खौ दिन्थिफुंनो थाखाय बेनि सरासनस्रा गुवारआव लांदाङै दोन। बेखायनो ल'ग'नि गोजौखौ स्केल खालामगोन।

en: Border-collapse?
brx: सिमना-हरखाब बायनाय?

en: CSS color.
brx: CSS गाब।

en: Embedded CSS.
brx: अरजाब होखानाय CSS.

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
brx: खाजोना खाम्फाजों लोगोसे सासे बायग्रानि सालानखौ दिन्थिफुं (इलुइले टेमप्लेट बाहाय गासिनो दं)

en: Trial Balance
brx: ट्रायार बेलेन्स

en: Start of Adjusting/Closing
brx: गोरोबहोनाय/बन्द खालामनाय जागायनाय

en: Date of Report
brx: रिपर्टनि खालार

en: Report variation
brx: रिपर्टनि फारागथि

en: Kind of trial balance to generate.
brx: दिहुननो थाखाय नाजानाय बेलेन्सनि रोखोम।

en: Merchandising
brx: फालांगियारि बेसाद

en: Gross adjustment accounts.
brx: गासै गोरोबनाय एकाउन्ट

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
brx: नेट खालामनो नाङा, नाथाइ बेफोर एकाउन्टाव गासै डेबिट/क्रेडिट गोरोबहोनायफोरखौ दिन्थि। फालांगियारि बेसाद फालांगिआ बेयाव सरासनस्रायै बेफोरनि आबुं-फारिलाइ एकाउन्टफोरखौ सायखगोन।

en: Income summary accounts
brx: आय सारबाहागोनि एकाउन्ट

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
brx: बेफोर एकाउन्टाव बानायजानाय गोरोबहोनायफोरा गोरोबहोनायफोर, गोरोबहोनाय ट्रायाल बेलेन्स आरो आय बिबुंसार खाम्फाफोराव गासैबो गोरोबहोजानाय (गोजौयाव नाइ) जायो। बांसिनै फालांगियारि फालांगिनि थाखाय खामानियाव नांथाव।

en: Adjusting Entries pattern
brx: हाबहोनाय नमुनाखौ गोरोब होगासिनो दं

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
brx: बेखेवथि खाम्फायाव जायखि जाया फरा जाय हाबहोनाय गोरोबहोनायखौ सिनायथि खालामो।

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
brx: गोरोबहोनाय हाबहोनाय नमुनाया केस-बदगोनां

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
brx: गोरोबहोनाय हाबहोनाय नमुनाखौ केस-बन्दगोनां खालामनो गोरोबहोयो।

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
brx: गोरोबहोनाय हाबहोनाय नमुनाया अरायबोनि बेखेवथि

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
brx: हाबहोनाय नमुना गोरोबहोनायखौ अरायबोनि बेखेवथि महरै साननाय जायो।

en: Adjusting Entries
brx: हाबहोनायफोरखौ गोरोबहोगासिनो दं

en: Adjustments
brx: गोरोबहोनाय

en: Adjusted Trial Balance
brx: गोरोबहोनाय ट्रायाल बेलेन्स

en: Net Loss
brx: नेट खहा

en: Number of columns
brx: खाम्फाफोरनि अनजिमा

en: Number of columns before wrapping to a new row.
brx: गोदान सारिआव खोबनाय(रेप खालामनाय)नि सिगां खाम्फानि अनजिमा।

en: Edit Options
brx: उफ्राफोरखौ सुजु

en: Single Report
brx: मोनसेल' रिपर्ट

en: Multicolumn View
brx: माल्टिकुलाम भिउ

en: Custom Multicolumn Report
brx: कास्टम माल्टिकुलाम रिपर्ट

en: Assets Accounts
brx: धोन एकाउन्ट

en: Liability Accounts
brx: दाहार एकाउन्टफोर

en: Equity Accounts
brx: बन्दक एकाउन्ट

en: Trading Accounts
brx: ट्रेडिं एकाउन्टफोर

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
brx: गासै बन्दक, फालांगि आरो दाहार

en: Imbalance Amount
brx: समानथायनङै बिबां

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
brx: बे रिपर्टनि थाखाय <strong>सोलाय सोल' हार</strong> खौ बाहायबाय

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
brx: जेबो सालान सायख'वाखै -- मोनसे सालान सायखनो थाखाय उफ्रा मेनुखौ बाहाय।

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
brx: बे रिपर्टखौ बायग्रा (फाननाय) सालाननि थाखायल' डिजाइन खालामनाय जायो। अननानै मोनसे <em>सालान</em> सायखनो उफ्रा मेनुखौ बाहाय, मोनसे बिल एबा खरसा रसिदखौ नङा।

en: Website
brx: वेबसाइट

en: Invoice Date
brx: सालान खालार

en: Stocks
brx: स्टक

en: Mutual Funds
brx: मिउसुयेल फान्डस

en: Currencies
brx: रां

en: Equities
brx: बन्दक

en: Checking
brx: आनजाद खालामगासिनो दं

en: Savings
brx: धोन दोनथुमनाय

en: Money Market
brx: धोन बाजार

en: Accounts Receivable
brx: आजावजाथाव एकाउन्टफोर

en: Accounts Payable
brx: एकाउन्ट रांहोनो गोनां

en: Credit Lines
brx: क्रेडिट सारिफोर

en: Building '~a' report …
brx: '~a' रिपर्टखौ बानाय गासिनो दं …

en: Rendering '~a' report …
brx: '~a' रिपर्ट होगासिनो दं …

en: Preparer
brx: थियारि खालामग्रा

en: Name of person preparing the report.
brx: रिपर्ट थियारि खालामनाय सुबुंनि मुं।

en: Prepared for
brx: ..नि थाखाय थियारि खालामबाय

en: Name of organization or company prepared for.
brx: नि थाखाय फसंथान एबा कम्पानिनि मुंखौ थियारि खालामबाय।

en: Show preparer info
brx: थियारि खालामग्रा फोरमायथिहोग्राखौ दिन्थि

en: Name of organization or company.
brx: फसंथान एबा कम्पानिनि मुं

en: Enable Links
brx: लिंकफोरखौ हाहोनाय खालाम

en: Enable hyperlinks in reports.
brx: रिपर्टफोराव हाइपारलिंकफोरखौ हाहोनाय खालाम

en: Footer
brx: फुटार

en: String to be placed as a footer.
brx: फुटार महरै दोननो गोनां स्ट्रिं

en: Images
brx: मुसुखाफोर

en: Background Tile
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय टाइल

en: Background tile for reports.
brx: रिपर्टनि थाखाय सावगारिनि उनथिं थानाय टाइल।

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
brx: बेनारनि लिरबिदांनि बिमुं

en: Banner for top of report.
brx: रिपर्टनि गोजौनि थाखाय बेनार

en: Heading Alignment
brx: लिरबिदांनि बिमुं सारिखालामनाय

en: Left
brx: आगसि

en: Center
brx: मिरु

en: Right
brx: आगदा

en: Logo
brx: ल'ग'

en: Company logo image.
brx: कम्पानिनि ल'ग' मुसुखा

en: General background color for report.
brx: रिपर्टनि थाखाय सरासनस्रा सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: Text Color
brx: फरानि गाब

en: Normal body text color.
brx: सरासनस्रा बडि फरानि गाब

en: Link Color
brx: लिंक गाब

en: Link text color.
brx: लिंक फरानि गाब

en: Table Cell Color
brx: फारिलाइ खथासानि गाब

en: Default background for table cells.
brx: फारिलाइ खथासाफोरनि थाखाय डिफल्ट सावगारिनि उनथिं थानाय।

en: Alternate Table Cell Color
brx: सोलायस्लु फारिलाइ खथासानि गाब

en: Default alternate background for table cells.
brx: फारिलाइ खथासाफोरनि थाखाय डिफल्ट सोलायस्लु सावगारिनि उनथिं थानाय।

en: Subheading/Subtotal Cell Color
brx: लेङाइ लिरबिदांनि बिमुं/दाजाबगासै खथासानि गाब

en: Default color for subtotal rows.
brx: दाजाबगासै सारिफोरनि थाखाय डिफल्ट गाब।

en: Sub-subheading/total Cell Color
brx: दालाइ-लेङाइ लिरबिदांनि बिमुं/गासै खथासानि गाब

en: Color for subsubtotals.
brx: दालाय-दाजाबगासैनि थाखाय गाब

en: Grand Total Cell Color
brx: दाजाबगासै खथासानि गाब

en: Color for grand totals.
brx: दाजाबगासैनि थाखाय गाब।

en: Tables
brx: फारिलाइफोर

en: Table cell spacing
brx: फारिलाइ खथासानि स्पेस होनाय

en: Space between table cells.
brx: फारिलाइ खथासानि गेजेराव स्पेस।

en: Table cell padding
brx: फारिलाइ खथासा पेड खालामनाय

en: Space between table cell edge and content.
brx: फारिलाइ खथासा रुगुं आरो थानाय-आयदानि गेजेराव स्पेस(जायगा)

en: Table border width
brx: फारिलाइ सिमनानि गुवार

en: Bevel depth on tables.
brx: फारिलाइआव बिभेल गोथौ

en: Prepared by:
brx: ..जों थियारि खालामजाबाय:

en: Prepared for:
brx: ..नि थाखाय थियारि खालामजाबाय:

en: Easy
brx: गोरलै

en: Fancy
brx: फेन्सि

en: Technicolor
brx: कारिकरिनि गाब

en: Background color for reports.
brx: रिपर्टनि थाखाय सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: Background Pixmap
brx: सावगारिनि उनथिं थानाय पिक्समेप

en: Background color for alternate lines.
brx: सोलायस्लु सारिफोरनि थाखाय सावगारिनि उनथिं थानाय गाब

en: Plain
brx: समान

en: Filter Type
brx: फिल्टार रोखोम

en: Table for Exporting
brx: दैथायनायनि थाखाय फारिलाइ

en: Void Transactions
brx: बातिल लेनदेनफोर

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
brx: उफ्रायारि पेनेलाव थि सम गेजेराव थाद'नाय आरो एकाउन्ट सायखनाय गोरोबनाय जेबो लेनदेन मोनाखै।

en: Register Order
brx: रेजिस्टार फारि

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
brx: फिल्टार एकाउन्टफोराव/निफ्राय लेनदेनफोरखौ सोफादेर

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
brx: फिल्टार एकाउन्टफोराव/निफ्राय लेनदेनफोरखौ बाद हो

en: Non-void only
brx: बातिलनङैल'

en: Void only
brx: बातिलल'

en: Income and Expense
brx: आय आरो खरसा

en: Credit Accounts
brx: क्रेडिट एकाउन्टफोर

en: Date Entered
brx: हाबहोखानायनि अक्ट'

en: Convert all transactions into a common currency.
brx: गासै लेनदेनखौ सरासनस्रा सोलिनाय रांआव सोलायहो

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
brx: बांद्राय खथासाजों दैथायनायखौ दानस'नाय आरो फोनांजाब होनायनि थाखाय फारिलाइ गोरोबथावखौ फरमेट खालामो।

en: How to handle void transactions.
brx: लाथिख लेनदेनखौ माबोरै हेन्डेल खालामनांगौ।

en: Filter on these accounts.
brx: बेफोर एकाउन्टआव फिल्टार

en: Filter account.
brx: फिल्टार एकाउन्ट

en: Sort by this criterion first.
brx: बे मानदान्दा गिबि मथे थख' साजाय।

en: Subtotal according to the primary key?
brx: गुदि साबि मथे दाजाबगासै खालाम?

en: Do a date subtotal.
brx: मोनसे अक्ट' दाजाबगासैखौ माव।

en: Order of primary sorting.
brx: गुदि थख' साजायनायनि फारि।

en: Sort by this criterion second.
brx: बे मानदान्दा नैथि मथे थख' साजाय।

en: Subtotal according to the secondary key?
brx: लेङाइ साबि मथे दाजाबगासै खालाम?

en: Order of Secondary sorting.
brx: नैथि थख' खालामनायनि फारि।

en: Display the reconciled date?
brx: गोरोबहोफिननाय खालारखौ दिन्थिफुं?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
brx: मेम' गैयाब्ला लिरसुंथाइखौ दिन्थिफुं?

en: Display the full account name?
brx: आबुं एकाउन्ट मुंखौ दिन्थिफुं?

en: Display the account code?
brx: एकाउन्ट क'डखौ दिन्थिफुं?

en: Display the other account code?
brx: गुबुन एकाउन्ट क'डखौ दिन्थिफुं?

en: Display the trans number?
brx: trans अनजिमाखौ दिन्थिफुं?

en: Display the account name?
brx: एकाउन्ट मुं दिन्थिफुं?

en: Reverse amount display for certain account types.
brx: माखासे एकाउन्ट रोखोमनि थाखाय बिबां दिन्थिफुंनायखौ उल्था खालाम

en: Num/T-Num
brx: नाम/T-नाम

en: Transfer from/to
brx: ..निफ्राय/सिम जायगा सोलायहो

en: Split Transaction
brx: बोखावनाय लेनदेन

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
brx: ~a निफ्राय ~a सिम

en: Cu_t
brx: दानस'

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
brx: दानि सायखनायखौ दानस' आरो बेखौ क्लिपबर्डाव कपि खालाम।

en: _Copy
brx: कपि खालाम

en: Copy the current selection to clipboard
brx: दानि सायखनायखौ क्लिपबर्डाव कपि खालाम

en: _Paste
brx: फोनांजाब हो

en: Paste the clipboard content at the cursor position
brx: क्लिपबर्डनि आयदाखौ कार्सरनि जायगायाव फोनांजाब हो

en: _Transaction
brx: लेनदेन

en: Remo_ve Other Splits
brx: गुबुन बोखावनायखौ बोखार

en: Remove all splits in the current transaction
brx: दानि लेनदेनाव थानाय गासै बोखावनायखौ गैया खालाम

en: _Enter Transaction
brx: लेनदेनखौ हाबहो

en: Record the current transaction
brx: दानि लेनदेनखौ रेकर्ड खालाम

en: Ca_ncel Transaction
brx: लेनदेनखौ नागार

en: Cancel the current transaction
brx: दानि लेनदेनखौ बातिल खालाम

en: _View
brx: नुथाय

en: _Double Line
brx: मोननै सारि

en: Transfer funds from one account to another
brx: फान्दखौ मोनसे एकाउन्ट निफ्राय गुबुनाव जायगा सोलायहो

en: _Blank Transaction
brx: लांदां लेनदेन

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
brx: रेजिस्टारनि गाहायाव थानाय लांदां लेनदेनाव थां

en: _File
brx: फाइल

en: Pa_ge Setup
brx: बिलाइनि सेटआप...

en: Specify the page size and orientation for printing
brx: साफायनायनि थाखाय बिलाइनि महर आरो अरियेन्टेसनखौ थिक खालाम

en: Proper_ties
brx: आथुखायफोर

en: Edit the properties of the current file
brx: दानि फाइलनि आखुथायफोरखौ सुजु

en: Close the currently active page
brx: दासान्दि मावथि बिलाइखौ बन्द खालाम

en: Quit this application
brx: बे एप्लिकेसनखौ नागार लां

en: Edit the global preferences of GnuCash
brx: GnuCash नि मुलुगनां पसन्दखौ सुजु

en: _Toolbar
brx: टुलबार

en: Show/hide the toolbar on this window
brx: टुलबारखौ बे उइन्ड'याव दिन्थि/दोनखोमा

en: Su_mmary Bar
brx: गुबैराव बार

en: Show/hide the summary bar on this window
brx: गुबैराव बारखौ बे उइन्ड'याव दिन्थि/दोनखोमा

en: Stat_us Bar
brx: स्टेटास बार

en: Show/hide the status bar on this window
brx: स्टेटास बारखौ बे उइन्ड'याव दिन्थि/दोनखोमा

en: Tra_nsaction
brx: लेनदेन

en: _Actions
brx: हाबाफोर

en: Re_name Page
brx: बिलाइखौ फिन मुं हो

en: _Scheduled
brx: थि

en: _Reports
brx: रिपर्टफोर

en: _Tools
brx: टुलस

en: E_xtensions
brx: फेहेरनायफोर

en: _Windows
brx: उइन्ड'स

en: _New Window
brx: गोदान उइन्ड'

en: New Window with _Page
brx: बिलाइजों गोदान उइन्ड'

en: Tutorial and Concepts _Guide
brx: टिउट'रियाल आरो सानखांथि गाइडफोर

en: Open the GnuCash Tutorial
brx: GnuCash टिउट'रियालखौ खेव

en: _Contents
brx: थानाय आयदाफोर

en: Open the GnuCash Help
brx: GnuCash मददखौ खेव

en: About GnuCash
brx: GnuCash नि सोमोन्दै

en: Save the current file
brx: दानि फाइलखौ थिना दोन

en: Open the New Invoice dialog
brx: गोदान सालान बिबुंखौ खेव

en: New Accounts _Page
brx: गोदान एकाउन्टफोरनि बिलाइ

en: Open a new Account Tree page
brx: मोनसे गोदान एकाउन्ट ट्रि बिलाइखौ खेव

en: New _File
brx: गोदान फाइल

en: Create a new file
brx: गोदान फाइल सोरजि

en: Open an existing GnuCash file
brx: मोनसे थाखानाय GnuCash फाइलखौ खेव

en: Save this file with a different name
brx: गुबुन मुंजों बे फाइलखौ थिना दोन¥

en: Re_vert
brx: सिगांनि अबस्थायाव लाबो

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
brx: गासै थिना दोनखानाय सोलायनायखौ सिगांनि अबस्थायाव लाबोनानै दानि डाटाबेसखौ फिन ल'ड खालाम

en: Print the currently active page
brx: दासान्दि मावथि बिलाइखौ साफाय

en: Export _Accounts
brx: एकाउन्टफोरखौ दैथाय हर

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
brx: एकाउन्ट हायारार्किखौ मोनसे गोदान GnuCash डाटाफाइलाव दैथाय हर

en: Find transactions with a search
brx: लेनदेनफोरखौ मोनसे नागिरनायजों नागिरना दिहुन

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
brx: खाजोना रिपर्टनि उफ्राफोर

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
brx: खाजोना रिपर्टफोरनि थाखाय सोमोन्दोगोनां एकाउन्टफोरखौ सेटआप खालाम, जेरै US आय खाजोना

en: _Scheduled Transactions
brx: थि लेनदेन

en: _Scheduled Transaction Editor
brx: थि लेनदेन सुजुगिरि

en: Since _Last Run…
brx: जोबथा सालायनाय निफ्राय…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
brx: जोबथा खेब सालायनाय निफ्राय थि लेनदेनफोरखौ सोरजि

en: _Mortgage & Loan Repayment…
brx: बनदक आरो लन सुखफिननाय…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
brx: लन सुखफिननायनि थाखाय थि लेनदेनफोरखौ सेटआप खालाम

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
brx: स्टक आरो मिउसुआल फान्दफोरनि दामखौ नाइ आरो सुजु

en: _Security Editor
brx: रैखाथि सुजुगिरि

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
brx: स्टक आरो मिउसुआल फान्दफोरनि मुवाफोरखौ नाइ आरो सुजु

en: _Loan Repayment Calculator
brx: लन सुखफिननाय हिसाब खालामग्रा

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
brx: लन/बनदक सुखफिननाय हिसाब खालामग्राखौ बाहाय

en: Close the Book at the end of the Period
brx: समफारि जोबनायाव बिजाबखौ बन्द खालाम

en: _Tips Of The Day
brx: साननि इंगितफोर

en: View the Tips of the Day
brx: साननि इंगितफोरखौ नाइ

en: Import bills and invoices from a CSV text file
brx: मोनसे CSV फरा फाइल निफ्राय बिल आरो सालानखौ लाबो

en: _Delete Budget
brx: बाजेतखौ खोमोर

en: _Customer
brx: बायग्रा

en: Customers Overview
brx: बायग्रानि अभारभिउ

en: Open a Customer overview page
brx: बायग्रानि अभारभिउ बिलाइखौ खेव

en: Open the New Customer dialog
brx: गोदान बायग्रा बिबुंखौ खेव

en: Open the Find Customer dialog
brx: बायग्रा नागिरनाय बिबुंखौ खेव

en: Open the Find Invoice dialog
brx: सालान नागिरनाय बिबुंखौ खेव

en: Open the New Job dialog
brx: गोदान खामानि बिबुंखौ खेव

en: Open the Find Job dialog
brx: खामानि नागिरनाय बिबुंखौ खेव

en: Open the Process Payment dialog
brx: प्रसेस रांहोनाय बिबुं खेव

en: _Vendor
brx: फानग्रा

en: Vendors Overview
brx: फानग्रानि अभारभिउ

en: Open a Vendor overview page
brx: फानग्रानि अभारभिउ बिलाइखौ खेव

en: Open the New Vendor dialog
brx: गोदान फानग्रा बिबुं खेव

en: Open the Find Vendor dialog
brx: फानग्रा नागिरनाय बिबुं खेव

en: Open the New Bill dialog
brx: गोदान गोदान बिल खेव

en: Open the Find Bill dialog
brx: बिल नागिरनाय बिबुं खेव

en: Bills _Due Reminder
brx: होनोगोनां बिलफोरनि गोसोखांहोग्रा

en: Open the Bills Due Reminder dialog
brx: होनोगोनां बिलफोरनि गोसोखांहोग्रा बिबुंखौ खेव

en: _Employee
brx: साख्रिआवला

en: Employees Overview
brx: साख्रि आवलानि अभारभिउ

en: Open a Employee overview page
brx: साख्रि आवलानि बिलाइखौ खेव

en: Open the New Employee dialog
brx: गोदान साख्रिआवला बिबुं खेव

en: Open the Find Employee dialog
brx: साख्रिआवला नागिरनाय बिबुं खेव

en: Open the Find Expense Voucher dialog
brx: खरसा नागिरनाय रसिद बिबुं खेव

en: Sales _Tax Table
brx: फाननाय खाजोना फारिलाइ

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
brx: फाननाय खाजोना फारिलाइफोरनि लिस्टखौ नाइ आरो सुजु

en: _Billing Terms Editor
brx: बिलिं सम (सर्त) सुजुगिरि

en: View and edit the list of Billing Terms
brx: बिलिं सम (सर्त)फोरनि फारिलाइखौ नाइ आरो सुजु

en: Test Search Dialog
brx: आनजाद नागिरनाय बिबुं

en: Initialize Test Data
brx: आनजाद डाटाखौ जागाय

en: Export Account T_ree to CSV…
brx: एकाउन्ट ट्रिखौ CSV आव दैथाय हर…

en: Export the Account Tree to a CSV file
brx: एकाउन्ट ट्रिखौ CSV फाइलआव दैथाय हर...

en: Export _Transactions to CSV…
brx: लेनदेनखौ CSV आव दैथाय हर…

en: Export the Transactions to a CSV file
brx: लेनदेनखौ CSV फाइलआव दैथाय हर...

en: Import _Accounts from CSV…
brx: एकाउन्टखौ CSV निफ्राय लाबो…

en: Import Accounts from a CSV file
brx: एकाउन्टखौ CSV फाइल निफ्राय लाबो

en: Import _Transactions from CSV…
brx: लेनदेनखौ CSV निफ्राय लाबो…

en: Import Transactions from a CSV file
brx: लेनदेनखौ CSV फाइल निफ्राय लाबो

en: _Replay GnuCash .log file…
brx: GnuCash .log फाइलखौ फिन सालाय…

en: _Edit Account
brx: एकाउन्ट सुजु

en: Edit the selected account
brx: सायखखानाय एकाउन्टखौ सुजु

en: _Renumber Subaccounts…
brx: दालाइ एकाउन्टफोरखौ फिन नाम्बार हो…

en: Renumber the children of the selected account
brx: सायखखानाय एकाउन्टनि चिल्ड्रेनखौ फिन नाम्बार हो

en: Open _Account
brx: एकाउन्टखौ खेव

en: Open the selected account
brx: सायखखानाय एकाउन्टखौ खेव

en: Open _SubAccounts
brx: दालाय-एकाउन्टखौ खेव

en: Open the selected account and all its subaccounts
brx: सायखखानाय एकाउन्ट आरो बेनि गासै दालाइ एकाउन्टखौ खेव

en: _Refresh
brx: गोदान खालाम

en: Refresh this window
brx: बे उइन्ड'खौ गोदान खालाम

en: Create a new Account
brx: मोनसे गोदान एकाउन्ट सोरजि

en: New Account _Hierarchy…
brx: गोदान एकाउन्ट हायारार्कि…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
brx: गोदान एकाउन्ट रोखोम थाखोफोरजों खौसे खालामनानै दानि बिजाबखौ फेहेर

en: Reconcile the selected account
brx: सायखखानाय एकाउन्टखौ रां सुख

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
brx: आलादा-आलादा लेनदेनखौ गावनो गाव महरै खोमोर, जाहाते मोनसे थि खोमोरनाय बिबाङाव सोहैनो हायो

en: Record a stock split or a stock merger
brx: स्टक बोखावनाय एबा स्टक मार्जारखौ रेकर्ड खालाम

en: View _Lots…
brx: लट्‌सखौ नाइ…

en: Bring up the lot viewer/editor window
brx: लट्‌ नाइग्रा/सुजुगिरि इउन्ड'खौ लाबो

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
brx: आनजाद खालाम & फाहाम

en: Check & Repair A_ccount
brx: एकाउन्टखौ आनजाद खालाम आरो फाहाम

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
brx: बे एकाउन्टनि आनबेलेन्स लेनदेन आरो अर्पेन बोखावनायफोरखौ आनजाद खालाम आरो फाहाम

en: Check & Repair Su_baccounts
brx: दालाइ एकाउन्टफोरखौ आनजाद खालाम आरो फाहाम

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
brx: बे एकाउन्ट आरो बेफोरनि दालाइएकाउन्टफोराव आनबेलेन्स लेनदेन आरो अर्पेन बोखावनायखौ आनजाद खालाम आरो फाहाम

en: Check & Repair A_ll
brx: गासैखौबो आनजाद खालाम आरो फाहाम

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
brx: गासै एकाउन्टफोराव आनबेलेन्स लेनदेन आरो अर्पेन बोखावनायखौ आनजाद खालाम आरो फाहाम

en: Edit _Account
brx: एकाउन्टखौ सुजु

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
brx: आलादा-आलादा लेनदेनफोरखौ गावनो गाव महरै खोमोर, खोमोरखानाय बिबां होबाय

en: Delete selected account
brx: सायखखानाय एकाउन्टखौ खोमोर

en: Sort _Order
brx: फारिखौ थख' साजाय

en: _Standard
brx: थाखोमान

en: _Quantity
brx: बिबां

en: _Enter
brx: हाबहो

en: Record the current entry
brx: दानि हाबहोनायखौ रेकर्ड खालाम

en: Cancel the current entry
brx: दानि हाबहोनायखौ बातिल खालाम

en: Delete the current entry
brx: दानि हाबहोनायखौ खोमोर

en: _Blank
brx: लांदां

en: Dup_licate Entry
brx: डुप्लिकेट हाबहोनाय

en: Make a copy of the current entry
brx: दानि हाबहोनायनि मोनसे कपि बानाय

en: Move Entry _Up
brx: हाबहोनायखौ गोजौआव लां

en: Move the current entry one row upwards
brx: दानि हाबहोनायखौ मोनसे सारिनि गोजौथिं लां

en: Move Entry Do_wn
brx: हाबहोनायखौ गाहायाव लां

en: Move the current entry one row downwards
brx: दानि हाबहोनायखौ मोनसे सारिनि गाहाइथिं लां

en: E_dit Customer
brx: बायग्राखौ सुजु

en: Edit the selected customer
brx: सायखखानाय बायग्राखौ सुजु

en: Create a new customer
brx: गोदान बायग्रााखौ सोरजि

en: E_dit Vendor
brx: फानग्राखौ सुजु

en: Edit the selected vendor
brx: सायखखानाय फानग्राखौ सुजु

en: Create a new vendor
brx: गोदान फानग्रााखौ सोरजि

en: E_dit Employee
brx: साख्रि आवलाखौ सुजु

en: Edit the selected employee
brx: सायखखानाय साख्रि आवलाखौ सुजु

en: Create a new employee
brx: गोदान साख्रि आवलाखौ सोरजि

en: Show customer report
brx: बायग्रा रिपर्टखौ दिन्थि

en: Show customer aging overview for all customers
brx: गासै फानग्रानि थाखाय बायग्रा गोजाम अभारभिउखौ दिन्थि

en: Show vendor report
brx: फानग्रा रिपर्टखौ दिन्थि

en: Show vendor aging overview for all vendors
brx: गासै फानग्रानि थाखाय फानग्रा गोजाम अभारभिउखौ दिन्थि

en: Show employee report
brx: साख्रि आवला रिपर्टखौ दिन्थि

en: Create a new bill
brx: गोदान बिलखौ सोरजि

en: Create a new voucher
brx: मोनसे गोदान रसिद सोरजि

en: Assign as payment…
brx: रांहोनाय महरै रानना हो…

en: Assign the selected transaction as payment
brx: सायखखानाय लेनदेनखौ रांहोनाय महरै रानना हो

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
brx: गुदि लेजार

en: Show transactions on one or two lines
brx: मोनसे एबा मोननै सारियाव लेनदेनफोरखौ दिन्थि

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
brx: अट-स्प्लिट लेजार

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
brx: मोनसे एबा मोननै सारियाव लेनदेनफोरखौ दिन्थि आरो दानि लेनदेनखौ फेहेर

en: Show expanded transactions with all splits
brx: गासै बोखावनायजों फेहेरनाय लेनदेनखौ दिन्थि

en: _Void Transaction
brx: बातिल लेनदेन

en: _Unvoid Transaction
brx: बातिलनङै लेनदेन

en: Add _Reversing Transaction
brx: उल्था लेनदेनखौ दाजाबदेर

en: S_plit Transaction
brx: बोखावनाय लेनदेन

en: Show all splits in the current transaction
brx: दानि लेनदेनाव गासै बोखावनायखौ दिन्थि

en: Edit E_xchange Rate
brx: सोलाय सोल' हारखौ सुजु

en: Edit the exchange rate for the current transaction
brx: दानि लेनदेननि थाखाय सोलाय सोल' हारखौ सुजु

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
brx: दानि लेनदेनजों लोगोसे टेमप्लेट बादि थि लेनदेन सोरजि

en: Account Report
brx: एकाउन्ट रिपर्ट

en: Open a register report for this Account
brx: बे एकाउन्टनि थाखाय रेजिस्टार रिपर्टखौ खेव

en: Account Report - Single Transaction
brx: एकाउन्ट रिपर्ट - मोनसेल' लेनदेन

en: Open a register report for the selected Transaction
brx: सायखखानाय लेनदेननि थाखाय रेजिस्टार रिपर्टखौ खेव

en: _Print Report…
brx: रिपर्टखौ साफाय…

en: Print the current report
brx: दानि रिपर्टखौ साफाय

en: _Report Options
brx: रिपर्टनि उफ्रा

en: Edit report style sheets
brx: रिपर्ट आदब सिटखौ सुजु

en: Export as P_DF…
brx: PDF महरै दैथाय हर…

en: Export the current report as a PDF document
brx: दानि रिपर्टखौ PDF फोरमान बिलाइ महरै दैथाय हर

en: Export HTML-formatted report to file
brx: HTML-फरमेट गोनां रिपर्टखौ फाइलाव दैथाय हर

en: Back
brx: उनथिं

en: Move back one step in the history
brx: जारिमिननि मोनसे स्टेपनि उनथिं थां

en: Forward
brx: सिगांथिं

en: Move forward one step in the history
brx: जारिमिननि मोनसे स्टेपनि सिगांथिं थां

en: Reload
brx: फिन ल'ड खालाम

en: Reload the current page
brx: दानि बिलाइखौ फिन ल'ड खालाम

en: Stop
brx: थाथ'

en: Cancel outstanding HTML requests
brx: आद्रा थाबावनाय HTML खावलायनायखौ बातिल खालाम

en: Export _Report
brx: रिपर्ट दैथाय हर

en: Create a new scheduled transaction
brx: मोनसे गोदान थि लेनदेन सोरजि

en: Edit the selected scheduled transaction
brx: सायखखानाय थि लेनदेनखौ सुजु

en: Delete the selected scheduled transaction
brx: सायखखानाय थि लेनदेनखौ खोमोर

en: Import _QIF…
brx: QIF लाबो…

en: Import a Quicken QIF file
brx: मोनसे कुइकेन QIF फाइलखौ लाबो

en: St_yle Sheets
brx: स्टाइल सिटफोर

en: _Reconcile
brx: रां सुख

en: _Reconcile Information…
brx: रां सुखनाय फोरमायथिहोग्रा…

en: _Finish
brx: फोजोब

en: _Postpone
brx: दोनथ'

en: _Open Account
brx: एकाउन्ट खेव

en: _Reconcile Selection
brx: सायखनायखौ गोरोबहोफिन

en: _Unreconcile Selection
brx: सायखनायखौ गोरोबहोफिनै खालाम

en: Add a new balancing entry to the account
brx: मोनसे गोदान बेलेन्सिं हाबहोनायखौ एकाउन्टाव दाजाबदेर

en: Edit the current transaction
brx: दानि लेनदेनखौ सुजु

en: Reconcile the selected transactions
brx: सायखखानाय लेनदेनखौ गोरोबहोफिन

en: Unreconcile the selected transactions
brx: सायखखानाय लेनदेनखौ गोरोबहोफिनै खालाम

en: Delete the selected transaction
brx: सायखखानाय लेनदेनखौ खोमोर

en: Open the account
brx: एकाउन्ट खेव

en: Finish the reconciliation of this account
brx: बे एकाउन्टनि फिन गोरोबहोनायखौ फोजोब

en: Postpone the reconciliation of this account
brx: बे एकाउन्टनि गोरोबहोनायखौ दोनथ'l

en: Cancel the reconciliation of this account
brx: बे एकाउन्टनि गोरोबहोनायखौ बातिल खालामl

en: Illegal variable in expression.
brx: फोरमायनायाव बेआइनि सोलायस्लु।

en: Unbalanced parenthesis
brx: समानथायगैयै पेरेनथेसिस

en: Stack overflow
brx: स्टेक अभारफ्ल'

en: Stack underflow
brx: स्टेक आन्डारफ्ल'

en: Undefined character
brx: थि खालामै हांखो

en: Not a variable
brx: मोनसे सोलायस्लु नङा

en: Not a defined function
brx: मोनसे थि खालामनाय फांसन नङा

en: Out of memory
brx: मेमरि गैया

en: Numeric error
brx: अनजिमायारि गोरोन्थि

en: Opening Balances
brx: जागायनायनि बेलेन्सफोर (जमा थानाय रांफोर)

en: Deposit
brx: जमा खालामनाय

en: Receive
brx: ला

en: Withdrawal
brx: रां दिहुननाय

en: Spend
brx: रां खरसा खालाम

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
brx: मोनसे एबा गोबां एकाउन्ट मुंआव "%s" बोखावग्रा हांखोखौ बाहायनाय जायो।
    
    बेयो मिजिंथियै बेबहार जानो हागौ। एकाउन्टनि मुं सोलाय नङाब्ला गुबुन मोनसे बोखावग्रा हांखो बासि।
    
    गाहायाव नोंथाङा बाहायजायै एकाउन्ट मुंफोरनि लिस्ट नागिरना दिहुनगोन:
    %s

en: Credit Card
brx: क्रेडिट कार्ड

en: Stock
brx: स्टक

en: Mutual Fund
brx: मिउसुयेल फान्ड

en: A/Receivable
brx: A/मोनथावना

en: A/Payable
brx: A/रांहोनो गोनां

en: Root
brx: रुट

en: Orphaned Gains
brx: मावरिया मुलाम्फा

en: Realized Gain/Loss
brx: आदाय खालामनाय मुलाम्फा/खहा

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
brx: बेसाद एबा ट्रेडिं एकाउन्ट निफ्राय आदाय खालामनाय मुलाम्फा एबा खहा जायखौ जेरावबो रेकर्ड खालामनाय जायाखै।

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
brx: बे डाटासेटआव GnuCash नि बे बिसानजों हेफाजाब होजायै आखुथाय दं। गाहायनि आखुथायखौ हेफाजाब होनो थाखाय नोंथाङा GnuCash नि गोदानथार बिसानखौ बाहायनांगोन:

en: Extra to Charge Card
brx: चार्ज कार्डाव बांद्राय

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
brx: मोनसे इनभइस निफ्राय दिहुनबाय। इनभइसखौ आनपस्ट खालामनो नाजागासिनो दं।

en:  (posted)
brx:  (पस्ट खालामबाय)

en: One Week Ago
brx: हाबथासेनि सिगां

en: One Week Ago.
brx: हाबथासे सिगां

en: One Week Ahead
brx: हाबथासे आवगायाव

en: One Week Ahead.
brx: हाबथासे सिगांथिं

en: One Month Ago
brx: दानसेनि सिगां

en: One Month Ago.
brx: दानसे सिगां

en: One Month Ahead
brx: दानसे आवगायाव

en: One Month Ahead.
brx: दानसे सिगांथिं

en: Three Months Ago
brx: थाम दाननि सिगां

en: Three Months Ago.
brx: दानथाम सिगां

en: Three Months Ahead
brx: दानथाम आवगायाव

en: Three Months Ahead.
brx: दानथाम सिगांथिं

en: Six Months Ago
brx: द' दाननि सिगां

en: Six Months Ago.
brx: द' दान सिगां

en: Six Months Ahead
brx: द' दान आवगायाव

en: Six Months Ahead.
brx: द' दान सिगांथिं

en: One Year Ago
brx: बोसोरसेनि सिगां

en: One Year Ago.
brx: बोसोरसे सिगां

en: One Year Ahead
brx: बोसोरसे आवगायाव

en: One Year Ahead.
brx: बोसोरसे सिगांथिं

en: Start of next month
brx: उननि दाननि जागायनाय

en: First day of the next month.
brx: उननि दाननि गिबि सान।

en: End of next month
brx: उननि दाननि जोबनाय

en: Last day of next month.
brx: उननि दाननि जोबथा सान।

en: Start of next quarter
brx: उननि दानथामनि जागायनाय

en: First day of the next quarterly accounting period.
brx: उननि दानथामारि एकाउन्टिं समफारिनि गिबि सान।

en: End of next quarter
brx: उननि दानथामनि जोबथा

en: Last day of next quarterly accounting period.
brx: उननि दानथामारि एकाउन्टिं समफारिनि जोबथा सान।

en: Start of next year
brx: उननि बोसोर जागायनाय

en: First day of the next calendar year.
brx: उननिनि केलेन्दार बोसोरनि गिबि सान।

en: End of next year
brx: उननि बोसोरनि जोबनाय

en: Last day of the next calendar year.
brx: उननि केलेन्दार बोसोरनि जोबथा सान।

en: Counters
brx: काउन्टारफोर

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
brx: साननि अनजिमाखौ बासिख जायनि उनाव लेनदेनआ फरायनो-थाखायल' जायो आरो बेखौ सुजुनो हानाय नंलिया। बे थ्रेसह'ल्डखौ एकाउन्ट रेजिस्टार उइन्ड'आव गोजा गाबनि सारिजों दाग होनाय जायो। लाथिखब्ला, गासै लेनदेनखौ सुजुनो हायो आरो मोनसेबो फरायनो-थाखायल' नङा।

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
brx: लेनदेन नाम्बारनि जायगायाव 'नाम' फोथारनि थाखाय रेजिस्टारआव बाहायखानाय बोखावनाय हाबा फोथार मोननो आनजाद खालाम; रेजिस्टारनि नैथि सारिआव 'T-नाम' महरै दिन्थिनाय लेनदेन नाम्बार। रोखोमसे गोहोमहा फालांगि आखुथाय, रिपर्टिं आरो लाबोनाय/दैथायनाय दं।

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
brx: मोनसे निख्रुइ बांसिन सोलिनाय रां एबा बेसादजों थाफानाय लेनदेननि थाखाय बाहायखानाय ट्रेडिं एकाउन्ट मोननो आनजाद खालाम।

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
brx: बाहायनो गोनां बाजेत जेब्ला मोनसेबो थि खालामाखै।

en: Customer number
brx: बायग्रा नाम्बार

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
brx: आवगयनि बायग्रा नाम्बार दिहुनबाय। उननि बायग्रा नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Customer number format
brx: बायग्रा नाम्बार फरमेट

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
brx: बायग्रा नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: Employee number
brx: साख्रिआवला नाम्बार

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
brx: आवगयनि साख्रिआवला नाम्बार दिहुनबाय। उननि साख्रिआवला नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Employee number format
brx: साख्रिआवला नाम्बारनि फरमेट

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
brx: साख्रिआवला नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: Invoice number
brx: सालान नाम्बार

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
brx: आवगयनि सालान नाम्बार दिहुनबाय। उननि सालान नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Invoice number format
brx: सालान नाम्बारनि फरमेट

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
brx: सालान नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: Bill number
brx: बिल नाम्बार

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
brx: आवगयनि बिल नाम्बार दिहुनबाय। उननि बिल नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Bill number format
brx: बिल नाम्बार फरमेट

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
brx: बिल नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: Expense voucher number
brx: खरसा रसिद नाम्बार

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
brx: आवगयनि खरसा रसिद नाम्बार दिहुनबाय। उननि रसिद नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Expense voucher number format
brx: खरसा रसिद नाम्बारनि फरमेट

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
brx: खरसा रसिद नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे printf-आदब फरमेट स्ट्रिं।

en: Job number
brx: खामानि नाम्बार

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
brx: आवगयनि खामानि नाम्बार दिहुनबाय। उननि खामानि नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Job number format
brx: खामानि नाम्बारनि फरमेट

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
brx: खामानि नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: Order number
brx: फारि नाम्बार

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
brx: आवगयनि फारि नाम्बार दिहुनबाय। उननि फारि नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Order number format
brx: फारि नाम्बारनि फरमेट

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
brx: फारि नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: Vendor number
brx: फानग्रा नाम्बार

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
brx: आवगयनि फानग्रा नाम्बार दिहुनबाय। उननि फानग्रा नाम्बार दिहुननो बे नाम्बारखौ बांहोनाय जागोन।

en: Vendor number format
brx: फानग्रा नाम्बार फरमेट

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
brx: फानग्रा नाम्बार दिहुननायनि थाखाय बाहायनो फरमेट स्ट्रिं। बेयो मोनसे प्रिन्टएफ-स्टाइल फरमेट स्ट्रिं।

en: The name of your business.
brx: नोंथांनि फालांगिनि मुं

en: The address of your business.
brx: नोंथांनि फालांगिनि थं

en: The contact person to print on invoices.
brx: इनभइसआव साफायनो जगाजग सुबुं।

en: The fax number of your business.
brx: नोंथांनि फालांगिनि फेक्स नाम्बार

en: The email address of your business.
brx: नोंथांनि फालांगिनि इ-मेइल थं

en: The URL address of your website.
brx: नोंथांनि फालांगिनि URL थं

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
brx: नोंथांनि कम्पानिनि थाखाय ID (जेरै- 'Tax-ID: 00-000000).

en: Default Customer TaxTable
brx: डिफल्ट बायग्रा खाजोना फारिलाइ

en: The default tax table to apply to customers.
brx: बायग्रानो बाहायनो थाखाय डिफल्ट खाजोना फारिलाइ।

en: Default Vendor TaxTable
brx: डिफल्ट फानग्रा खाजोना फारिलाइ

en: The default tax table to apply to vendors.
brx: फानग्रानो बाहायनो थाखाय डिफल्ट खाजोना फारिलाइ।

en: The default date format used for fancy printed dates.
brx: डिफल्ट अक्ट' फरमेटआ मोजां साफायनाय अक्ट'नि थाखाय बाहायदोंमोन।

en: The electronic tax number of your business
brx: नोंथांनि फालांगिनि इलेक्ट्र'निक खाजोना नाम्बार

en:  (closed)
brx:  (बन्द)

en: Lot Link
brx: लट लिंक

en: Use Trading Accounts
brx: ट्रेडिं एकाउन्टखौ बाहाय

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
brx: फरायनो-थाखायल' लेनदेननि थाखाय सान थ्रेसह'ल्ड (गोजा सारि)

en: Use Split Action Field for Number
brx: अनजिमानि थाखाय बोखावनाय हाबा फोथारखौ बाहाय

en: Budgeting
brx: बाजेत खालामगासिनो दं

en: Default Budget
brx: डिफल्ट बाजेत

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
brx: जोबथा %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
brx: मोनथिमोनै, %d-महर लिस्ट।

en: Voided transaction
brx: बातिल खालामनाय लेनदेन

en: Transaction Voided
brx: लेनदेन बातिल खालामबाय

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
brx: खाजोना-सोमोन्दोगोनां नाथाय खाजोना क'ड गैया

en: Tax entity type not specified
brx: खाजोना थाथि रोखोम थिक खालामाखै

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
brx: खाजोना रोखोम %s: एकाउन्ट रोखोमनि थाखाय %s बाहायजायै क'ड

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
brx: खाजोना-सोमोन्दो गैया; %s खाजोना रोखोम: एकाउन्ट रोखोमनि थाखाय %s बाहायजायै क'ड

en: Invalid code %s for tax type %s
brx: %s खाजोना रोखोमनि थाखाय %s बाहायजायै क'ड

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
brx: खाजोना-सोमोन्दो गैया; %s खाजोना रोखोमनि थाखाय %s बाहायजायै क'ड

en: No form: code %s, tax type %s
brx: फर्म गैया: %s क'ड, %s खाजोना रोखोम

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
brx: खाजोना-सोमोन्दो गैया; फर्म गैया: %s क'ड, %s खाजोना रोखोम

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
brx: बेखेवथि गैया; %s फर्म, %s क'ड, %s खाजोना रोखोम

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
brx: खाजोना-सोमोन्दो गैया; बेखेवथि गैया: %s फर्म, %s क'ड, %s खाजोना रोखोम

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
brx: खाजोना-सोमोन्दो गैया; %s%s: %s (%s क'ड, %s खाजोना रोखोम)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
brx: (खाजोना-सोमोन्दोगोनां लेङाइ एकाउन्टफोर: %d)

en: No help available.
brx: जेबो मदद गैया।
