GnuCash $ - en to cs translation catalogue (2320 entries)

en: Start of this year
cs: Začátek tohoto roku

en: End of this year
cs: Konec tohoto roku

en: Start of previous year
cs: Začátek předchozího roku

en: End of previous year
cs: Konec předchozího roku

en: Start of this month
cs: Začátek tohoto měsíce

en: End of this month
cs: Konec tohoto měsíce

en: Start of previous month
cs: Začátek předchozího měsíce

en: End of previous month
cs: Konec předchozího měsíce

en: Start of current quarter
cs: Začátek současného čtvrtletí

en: End of current quarter
cs: Konec současného čtvrtletí

en: Start of previous quarter
cs: Začátek předchozího čtvrtletí

en: End of previous quarter
cs: Konec předchozího čtvrtletí

en: Today
cs: Dnes

en: Business
cs: Podnik

en: Company Name
cs: Jméno společnosti

en: Company Address
cs: Adresa společnosti

en: Company ID
cs: ID společnosti

en: Company Phone Number
cs: Telefonní číslo společnosti

en: Company Fax Number
cs: Číslo faxu společnosti

en: Company Website URL
cs: URL WWW společnosti

en: Company Email Address
cs: E-mailová adresa společnosti

en: Company Contact Person
cs: Kontaktní osoba společnosti

en: Fancy Date Format
cs: Efektní formát data

en: custom
cs: vlastní

en: Tax
cs: Daň

en: Tax Number
cs: Daňové číslo

en: Arabic
cs: Arabské

en: Baltic
cs: Baltské

en: Central European
cs: Středoevropské

en: Chinese
cs: Čínské

en: Cyrillic
cs: Azbuka

en: Greek
cs: Řecké

en: Hebrew
cs: Hebrejské

en: Indian
cs: Indické

en: Japanese
cs: Japonské

en: Korean
cs: Korejské

en: Turkish
cs: Turecké

en: Vietnamese
cs: Vietnamské

en: Western
cs: Západní

en: Other
cs: Jiný

en: Arabic (IBM-864)
cs: Arabské (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
cs: Arabské (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
cs: Arabské (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
cs: Arabské (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
cs: Arabské (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
cs: Arabské (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
cs: Arabské (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
cs: Arménské (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
cs: Baltské (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
cs: Baltské (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
cs: Baltské (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
cs: Keltské (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
cs: Středoevropské (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
cs: Středoevropské (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
cs: Středoevropské (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
cs: Středoevropské (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
cs: Zjednodušené čínské (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
cs: Zjednodušené čínské (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
cs: Zjednodušené čínské (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
cs: Zjednodušené čínské (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
cs: Zjednodušené čínské (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
cs: Tradiční čínské (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
cs: Tradiční čínské (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
cs: Tradiční čínské (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
cs: Chorvatské (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
cs: Azbuka (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
cs: Azbuka (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
cs: Azbuka (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
cs: Azbuka (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
cs: Azbuka (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
cs: Azbuka (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
cs: Ruské (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
cs: Ukrajinské (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
cs: Ukrajinské (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
cs: Anglické (ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
cs: Perské (MacFarsi)

en: Greek (ISO-8859-7)
cs: Řecké (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
cs: Řecké (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
cs: Řecké (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
cs: Hebrejské (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
cs: Hebrejské (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
cs: Hebrejské (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
cs: Hebrejské (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
cs: Hebrejské (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
cs: Hindské (MacDevanagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
cs: Islandské (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
cs: Japonské (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
cs: Japonské (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
cs: Japonské (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
cs: Korejské (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
cs: Korejské (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
cs: Korejské (JOHAB)

en: Korean (UHC)
cs: Korejské (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
cs: Severské (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
cs: Rumunské (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
cs: Rumunské (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
cs: Jihoevropské (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
cs: Thajské (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
cs: Turecké (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
cs: Turecké (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
cs: Turecké (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
cs: Turecké (Windows-1254)

en: User Defined
cs: Uživatelem definované

en: Vietnamese (TCVN)
cs: Vietnamské (TVCN)

en: Vietnamese (VISCII)
cs: Vietnamské (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
cs: Vietnamské (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
cs: Vietnamské (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
cs: Vizuální hebrejské (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
cs: Západní (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
cs: Západní (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
cs: Západní (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
cs: Západní (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
cs: Západní (Windows-1252)

en: Locale:
cs: Místní nastavení:

en: Conversion Direction
cs: Směr převodu

en: This value determines which iconv test to perform.
cs: Tato hodnota určuje, který test iconv se má provádět.

en: Menu
cs: Nabídka

en: The menu of options
cs: Nabídka možností

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
cs: Online příručka GnuCash má mnoho užitečných informací. Pokud aktualizujete ze starší verze GnuCash, je obzvlášť zajímavá sekce "Co je nového v GnuCash 2.0". K této příručce můžete přistupovat z menu Nápověda.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
cs: Účetní položky s více částmi, např. výplatní pásku s více srážkami, zadáte kliknutím na tlačítko Rozdělit v liště nástrojů. Nebo můžete v menu Zobrazit -> Styl zvolit styl účetní knihy Automaticky-rozdělená účetní kniha nebo Záznam účetních položek.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
cs: V sloupci účetní knihy Převod napište první písmeno(písmena) existujícího názvu účtu a GnuCash doplní název z vašeho seznamu účtů. Pro podúčty napište první písmeno(písmena) rodičovského účtu, pak ':' a první písmeno (písmena) podúčtu (např. P:H pro Příjmy:Hotovost).

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
cs: Chcete vidět všechny účetní položky podúčtů v jedné účetní knize? Zvýrazněte rodičovský účet v hlavním okně a zvolte Upravit -> Otevřít podúčty z menu.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
cs: Když zadáváte data, můžete vybrané datum inkrementovat nebo dekrementovat stisknutím '+' nebo '-'. '+' nebo '-' můžete použít i pro inkrementaci a dekrementaci čísel šeků.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
cs: Prostředky převedete mezi účty s různými měnami kliknutím na tlačítko Převod v liště nástrojů účetní knihy, zvolením účtů a budou k dispozici volby převodu měny pro zadání kurzu nebo částky v druhé měně.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
cs: Pro zobrazení menu účtů v poli přenosu stránky účetní knihy stiskněte klávesu menu nebo klávesovou kombinaci Ctrl-Dolů.

en: The book was closed successfully.
cs: Účetní kniha byla úspěšně uzavřena.

en: Period %s - %s
cs: Období %s – %s

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
cs: %s
    Blahopřejeme! Dokončili jste uzavírání účetních knih!

en: Period
cs: Období

en: Closing Date
cs: Datum uzavření

en: Selected
cs: Vybráno

en: Account Types
cs: Typy účtů

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
cs: Účty v '%s'

en: Accounts in Category
cs: Účty v kategorii

en: zero
cs: nula

en: existing account
cs: existující účet

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Placeholder
cs: Drží místo

en: Opening Balance
cs: Počáteční zůstatek

en: Use Existing
cs: Použít existující

en: Please choose the currency to use for new accounts.
cs: Zvolte prosím měnu, kterou použít pro nové účty.

en: Taxes
cs: Daně

en: Tax Payment
cs: Platba daní

en: Insurance
cs: Pojištění

en: Insurance Payment
cs: Platba pojištění

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
cs: Soukromé pojištění hypotéky

en: PMI Payment
cs: Platba soukromého pojištění hypotéky

en: Other Expense
cs: Jiné výdaje

en: Miscellaneous Payment
cs: Jiná platba

en: via Escrow account?
cs: pomocí escrow účtu?

en: Loan
cs: Půjčka

en: Date
cs: Datum

en: Payment
cs: Platba

en: Principal
cs: Jistina

en: Interest
cs: Úrok

en: Error adding price.
cs: Chyba při přidávání ceny.

en: Account
cs: Účet

en: Shares
cs: Podíly

en: You don't have any stock accounts with balances!
cs: Nemáte žádné účty akcií se zůstatkem!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
cs: Nákup

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
cs: Prodej

en: _Shares
cs: _Podíly

en: Memo
cs: Poznámka

en: Debit
cs: Má dáti

en: Credit
cs: Dal

en: Units
cs: Jednotky

en: Bill
cs: Účet

en: Invoice
cs: Faktura

en: None
cs: Žádný

en: Use Global
cs: Použít globální

en: Badly formed URL %s
cs: Špatně vytvořené URL %s

en: Bad URL: %s
cs: Špatné URL: %s

en: No such entity: %s
cs: Neznámá entita: %s

en: No such owner entity: %s
cs: Neznámá entita vlastníka: %s

en: Entity type does not match %s: %s
cs: Typ entity neodpovídá %s: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
cs: Musíte zadat jméno těchto platebních podmínek.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
cs: Musíte zadat jedinečné jméno těchto platebních podmínek. Vaše volba "%s" se již používá.

en: Days
cs: Dny

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Are you sure you want to delete "%s"?
cs: Opravdu chcete odstranit "%s"?

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
cs: Tuto komoditu v současné době používá alespoň jeden z vašich účtů. Nemůžete ji odstranit.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
cs: Tato komodita má zdroje cen. Opravdu chcete odstranit vybranou komoditu a její zdroje cen?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
cs: Opravdu chcete odstranit vybranou komoditu?

en: Delete commodity?
cs: Odstranit komoditu?

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Delete
cs: _Odstranit

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
cs: Procenta slevy musí být mezi 0-100, nebo je musíte nechat prázdné.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
cs: Kredit musí být kladná částka, nebo jej musíte nechat prázdný.

en: Edit Customer
cs: Upravit zákazníka

en: New Customer
cs: Nový zákazník

en: View/Edit Customer
cs: Zobrazit/upravit zákazníka

en: Customer's Jobs
cs: Práce pro zákazníka

en: Customer's Invoices
cs: Zákazníkovy faktury

en: Process Payment
cs: Zpracovat platbu

en: Shipping Contact
cs: Dodací kontakt

en: Billing Contact
cs: Fakturační kontakt

en: Customer ID
cs: ID zákazníka

en: Contact
cs: Kontakt

en: Company
cs: Společnost

en: Find Customer
cs: Najít zákazníka

en: Description
cs: Popis

en: Edit Employee
cs: Upravit zaměstnance

en: New Employee
cs: Nový zaměstnanec

en: View/Edit Employee
cs: Zobrazit/upravit zaměstnance

en: Employee ID
cs: ID zaměstnance

en: Employee Username
cs: Uživatelské jméno zaměstnance

en: Employee Name
cs: Jméno zaměstnance

en: Username
cs: Jméno uživatele

en: Name
cs: Jméno

en: Find Employee
cs: Najít zaměstnance

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
cs: Tento program umí vypočítat zároveň jen jednu hodnotu. Musíte zadat hodnoty pro všechny veličiny kromě jedné.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
cs: GnuCash neumí zjistit hodnotu jednoho z polí. Musíte zadat platný výraz.

en: The interest rate cannot be zero.
cs: Úroková míra nemůže být nula.

en: The number of payments cannot be zero.
cs: Počet plateb nemůže být nula.

en: The number of payments cannot be negative.
cs: Počet plateb nemůže být záporný.

en: All Accounts
cs: Všechny účty

en: Balanced
cs: Vyrovnáno

en: Closing Entries
cs: Zavírací položky

en: Reconcile
cs: Odsouhlasit

en: Share Price
cs: Cena podílu

en: Value
cs: Hodnota

en: Date Posted
cs: Datum vystavení

en: Reconciled Date
cs: Datum odsouhlasení

en: Action
cs: Akce

en: Number
cs: Číslo

en: Notes
cs: Poznámky

en: Find Transaction
cs: Hledat účetní položku

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
cs: Musíte zadat fakturační informace.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
cs: Opravdu chcete odstranit vybranou položku?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
cs: Tato položka je připojena k objednávce a bude odstraněna i z ní!

en: Due Date
cs: Datum splatnosti

en: Post Date
cs: Datum vystavení

en: Post to Account
cs: Vystavit k účtu

en: Accumulate Splits?
cs: Akumulovat části?

en: The Invoice must have at least one Entry.
cs: Faktura musí mít alespoň jednu položku.

en: Do you really want to post the invoice?
cs: Opravdu chcete vystavit fakturu?

en: Total:
cs: Celkem:

en: Subtotal:
cs: Částečný součet:

en: Tax:
cs: Daň:

en: Total Cash:
cs: Celkem hotovost:

en: Total Charge:
cs: Celkem naúčtováno:

en: New Invoice
cs: Nová faktura

en: Edit Invoice
cs: Upravit fakturu

en: View Invoice
cs: Zobrazit fakturu

en: New Bill
cs: Nový účet

en: Edit Bill
cs: Upravit účet

en: View Bill
cs: Zobrazit účet

en: Bill ID
cs: ID účtu

en: View/Edit Invoice
cs: Zobrazit/upravit fakturu

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Post
cs: Vystavit

en: View/Edit Bill
cs: Zobrazit/upravit účet

en: Invoice Owner
cs: Vlastník faktury

en: Invoice Notes
cs: Poznámky o faktuře

en: Billing ID
cs: Fakturační ID

en: Is Paid?
cs: Zaplaceno?

en: Is Posted?
cs: Je vystavena?

en: Date Opened
cs: Datum otevření

en: Invoice ID
cs: ID faktury

en: Bill Owner
cs: Vlastník účtu

en: Bill Notes
cs: Poznámky účtu

en: Type
cs: Typ

en: Paid
cs: Zaplaceno

en: Posted
cs: Vystavena

en: Due
cs: Splatné

en: Opened
cs: Otevřena

en: Num
cs: Č.

en: Find Bill
cs: Najít účet

en: Find Invoice
cs: Najít fakturu

en: Amount
cs: Částka

en: Due Bills Reminder
cs: Připomínka splatných účtů

en: The Job must be given a name.
cs: Práce musí dostat jméno.

en: You must choose an owner for this job.
cs: Musíte zvolit vlastníka této práce.

en: Edit Job
cs: Upravit práci

en: New Job
cs: Nová práce

en: View/Edit Job
cs: Zobrazit/upravit práci

en: View Invoices
cs: Zobrazit faktury

en: Owner's Name
cs: Jméno vlastníka

en: Only Active?
cs: Jen aktivní?

en: Job Number
cs: Číslo práce

en: Job Name
cs: Jméno práce

en: Find Job
cs: Najít práci

en: Closed
cs: Uzavřena

en: Title
cs: Nadpis

en: Balance
cs: Zůstatek

en: Gain/Loss
cs: Zisk/ztráta

en: The Order must be given an ID.
cs: Objednávka musí dostat ID.

en: The Order must have at least one Entry.
cs: Objednávka musí mít alespoň jednu položku.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
cs: Tato objednávka obsahuje položky, které nebyly vyfakturovány. Opravdu ji chcete uzavřít před vyfakturováním všech položek?

en: Do you really want to close the order?
cs: Opravdu chcete uzavřít objednávku?

en: Close Date
cs: Datum uzavření

en: View/Edit Order
cs: Zobrazit/upravit objednávku

en: Order Notes
cs: Poznámky o objednávce

en: Date Closed
cs: Datum uzavření

en: Is Closed?
cs: Je uzavřena?

en: Owner Name
cs: Jméno vlastníka

en: Order ID
cs: ID objednávky

en: Find Order
cs: Najít objednávku

en: You must select a company for payment processing.
cs: Pro zpracování platby musíte zvolit společnost.

en: You must select a transfer account from the account tree.
cs: Musíte zvolit cílový účet ze stromu účtů.

en: Pre-Payment
cs: Platba předem

en: Customer
cs: Zákazník

en: Vendor
cs: Dodavatel

en: Employee
cs: Zaměstnanec

en: Cleared
cs: Zúčtována

en: Reconciled
cs: Odsouhlasena

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Delete prices?
cs: Zaznamenané ceny

en: Entries
cs: Položky

en: You must enter a valid amount.
cs: Musíte zadat platnou částku.

en: Cannot save check format file.
cs: Nemohu uložit soubor formátu šeku.

en: There is a duplicate check format file.
cs: Existuje duplikát souboru formátu šeku.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
cs: GUIDy v souboru '%s' formátu šeku %s a souboru '%s' formátu šeku %s odpovídají.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
cs: aplikace

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
cs: uživatel

en: Custom
cs: Vlastní

en: Top
cs: Nahoru

en: Complete
cs: Hotovo

en: Contents
cs: Obsah

en: Report
cs: Sestava

en: Rows
cs: Řádků

en: Cols
cs: Sloupců

en: HTML Style Sheet Properties: %s
cs: Vlastnosti stylesheetu HTML: %s

en: Style Sheet Name
cs: Název stylesheetu

en: Please name the Scheduled Transaction.
cs: Pojmenujte prosím tuto plánovanou účetní položku.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
cs: Plánovaná účetní položka se jménem "%s" již existuje. Opravdu chcete tuto pojmenovat stejně?

en: Please provide a valid end selection.
cs: Poskytněte prosím platný výběr konce.

en: There must be some number of occurrences.
cs: Musí být nějaký počet výskytů.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
cs: Počet zbývajících výskytů (%d) je větší než počet výskytů celkem (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
cs: Pokusili jste se vytvořit plánovanou účetní položku, která se nikdy neuskuteční. Opravdu to chcete udělat?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
cs: Plánované účetní položky bez šablony účetní položky nemohou být automaticky vytvářeny.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
cs: Editor plánovaných účetních položek nemůže automaticky vyrovnat tuto účetní položku. Má být přesto vložena?

en: (never)
cs: (nikdy)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
cs: Aktuální šablona účetní položky byla změněna. Chcete tuto změnu zaznamenat?

en: Scheduled Transactions
cs: Plánované účetní položky

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
cs: Plánovaná účetní položka není vyrovnána. Rozhodně se doporučuje tuto situaci napravit.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
cs: Nemohu vytvořit plánovanou účetní položku z právě upravované účetní položky. Před plánováním účetní položku prosím potvrďte.

en: Ignored
cs: Ignorována

en: Postponed
cs: Odložena

en: To-Create
cs: K vytvoření

en: Reminder
cs: Připomínka

en: Created
cs: Vytvořena

en: Never
cs: Nikdy

en: (Need Value)
cs: (Potřebuji hodnotu)

en: Transaction
cs: Účetní položka

en: Status
cs: Stav

en: Created Transactions
cs: Vytvořené účetní položky

note: Translators: Tax Code
en: Code
cs: Kód

en: _Apply
cs: _Použít

en: Form
cs: Formulář

en: Edit Vendor
cs: Upravit dodavatele

en: New Vendor
cs: Nový dodavatel

en: View/Edit Vendor
cs: Zobrazit/upravit dodavatele

en: Vendor's Jobs
cs: Práce dodavatele

en: Vendor's Bills
cs: Účty dodavatele

en: Pay Bill
cs: Zaplatit účet

en: Vendor ID
cs: ID dodavatele

en: Find Vendor
cs: Najít dodavatele

en: Income
cs: Příjmy

en: Expenses
cs: Náklady

en: Transfer
cs: Převod

en: Total
cs: Celkem

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
cs: V současné době nejsou pro vložení naplánovány žádné účetní položky.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
cs[0]: V současné době nejsou pro vložení naplánovány žádné účetní položky. (%d účetní položka vytvořena automaticky)
cs[1]: V současné době nejsou pro vložení naplánovány žádné účetní položky. (%d účetní položky vytvořeny automaticky)
cs[2]: V současné době nejsou pro vložení naplánovány žádné účetní položky. (%d účetních položek vytvořeno automaticky)

en: Select a Budget
cs: Zvolte rozpočet

en: Open
cs: Otevřít

en: Edit
cs: Upravit

en: New
cs: Nový

en: Delete
cs: Odstranit

en: Accounts
cs: Účty

en: (no name)
cs: (žádný název)

en: Deleting account %s
cs: Odstraňuji účet %s

en: The account %s will be deleted.
cs: Účet %s bude odstraněn.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
cs: Všechny účetní položky v tomto účtu budou přesunuty do účtu %s.

en: All transactions in this account will be deleted.
cs: Všechny účetní položky v tomto účtu budou odstraněny.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
cs: Všechny účetní položky podúčtů budou přesunuty do účtu %s.

en: All sub-account transactions will be deleted.
cs: Všechny účetní položky podúčtů budou odstraněny.

en: Are you sure you want to do this?
cs: Opravdu to chete udělat?

en: Options
cs: Nastavení

en: Estimate
cs: Odhadnout

en: Budget
cs: Rozpočet

en: Unnamed Budget
cs: Nepojmenovaný rozpočet

en: Delete %s?
cs: Odstranit %s?

en: You must select at least one account to estimate.
cs: Musíte zvolit alespoň jeden účet, který odhadnout.

en: Make a printable invoice
cs: Vytvořit tisknutelnou fakturu

en: _Edit Invoice
cs: _Upravit fakturu

en: Edit this invoice
cs: Upravit tuto fakturu

en: _Post Invoice
cs: _Vystavit fakturu

en: _Unpost Invoice
cs: _Zrušit vystavené faktury

en: New _Invoice
cs: Nová _faktura

en: Blank
cs: Prázdný

en: _Pay Invoice
cs: Za_platit fakturu

en: _Company Report
cs: _Zpráva o společnosti

en: Enter
cs: Vložit

en: Unpost
cs: Zrušit vystavení

en: Cu_t Transaction
cs: _Vyjmout účetní položku

en: _Copy Transaction
cs: _Kopírovat účetní položku

en: _Paste Transaction
cs: V_ložit účetní položku

en: Dup_licate Transaction
cs: _Duplikovat účetní položku

en: _Delete Transaction
cs: _Odstranit účetní položku

note: Translators: This is a menu item that will open the bill, invoice, or voucher that is posted to the current transaction if there is one.
en: Jump to Invoice
cs: Přeskočit na fakturu

en: _Delete Split
cs: _Odstranit část

en: Cut the selected transaction into clipboard
cs: Vyjmout vybranou účetní položku do schránky

en: Copy the selected transaction into clipboard
cs: Kopírovat vybranou účetní položku do schránky

en: Paste the transaction from the clipboard
cs: Vložit účetní položku ze schránky

en: Make a copy of the current transaction
cs: Vytvořit kopii aktuální účetní položky

en: Delete the current transaction
cs: Odstranit aktuální účetní položku

en: Split
cs: Rozdělení

en: Jump
cs: Přeskočit

en: Schedule
cs: Plán

en: General Journal
cs: Hlavní deník

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
cs: Uložit změny do %s?

en: _Discard Transaction
cs: Za_hodit účetní položku

en: _Save Transaction
cs: _Uložit účetní položku

en: unknown
cs: neznámý

en: Search Results
cs: Výsledky hledání

en: Start Date:
cs: Počáteční datum:

en: End Date:
cs: Koncové datum:

en: Frozen
cs: Zmrazena

en: Voided
cs: Neplatná

en: Transaction Report
cs: Sestava účetních položek

en: Portfolio Report
cs: Sestava portfolia

en: Search Results Report
cs: Zpráva o výsledcích hledání

en: Register
cs: Účetní kniha

en: and subaccounts
cs: a podúčty

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
cs: Nemůžete zneplatnit účetní položku s odsouhlasenými nebo zúčtovanými rozděleními.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
cs: Tato účetní položka je označena jen pro čtení s poznámkou: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
cs: Obrácená položka již byla pro tuto účetní položku vytvořena.

en: Jump to the transaction?
cs: Přeskočit na účetní položku?

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
cs: Řadit %s podle…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
cs: Filtrovat %s podle…

en: Select
cs: Vybrat

en: Print
cs: Tisk

en: The numeric ID of the report.
cs: Číselné ID sestavy.

en: Choose export format
cs: Zvolte formát exportu

en: Choose the export format for this report:
cs: Zvolte formát exportu této sestavy:

en: Save %s To File
cs: Uložit %s do souboru

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
cs: Nemůžete ukládat pod tímto jménem souboru.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
cs: Nemůžete ukládat do tohoto souboru.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
cs: Soubor %s již existuje. Opravdu jej chcete přepsat?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
cs: Nemohu otevřít soubor %s. Chyba je: %s

en: Printable Invoice
cs: Tisknutelná faktura

en: Easy Invoice
cs: Jednoduchá faktura

en: Fancy Invoice
cs: Efektní faktura

en: _New
cs: _Nový

en: _Edit
cs: _Upravit

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of scheduled transactions deleted
en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete %d scheduled transactions?
cs[0]: Opravdu chcete odstranit tuto plánovanou účetní položku?
cs[1]: Opravdu chcete odstranit %d plánované účetní položky?
cs[2]: Opravdu chcete odstranit %d plánovaných účetní položek?

en: Report error
cs: Chyba sestavy

en: An error occurred while running the report.
cs: Při běhu sestavy došlo k chybě.

en: Badly formed options URL: %s
cs: Špatně vytvořené URL možností: %s

en: Statement Date
cs: _Datum výpisu

en: Descending
cs: Sestupně

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: (no memo)
cs: (žádná poznámka)

en: (no description)
cs: (žádný popis)

en: Cannot modify or delete this transaction.
cs: Nemohu upravit nebo odstranit tuto účetní položku.

en: Remove the splits from this transaction?
cs: Odstranit části této účetní položky?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
cs: Tato účetní položka obsahuje odsouhlasené části. Její úprava není dobrý nápad, protože to způsobí neplatnost vašeho odsouhlaseného zůstatku.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
cs: Odstranit _části

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
cs: Odstranit část '%s' z účetní položky '%s'?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
cs: Odstraňovali byste odsouhlasenou část! To není dobrý nápad, protože to způsobí neplatnost vašeho odsouhlaseného zůstatku.

en: You cannot delete this split.
cs: Nemůžete odstranit tuto část.

en: Delete the current transaction?
cs: Odstranit aktuální účetní položku?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
cs: Odstraňovali byste účetní položku s odsouhlasenými částmi! To není dobrý nápad, protože to způsobí neplatnost vašeho odsouhlaseného zůstatku.

en: Present:
cs: Současné

en: Future:
cs: Budoucí:

en: Cleared:
cs: Zúčtováno:

en: Reconciled:
cs: Odsouhlaseno:

en: Projected Minimum:
cs: Předpokládané minimum:

en: Shares:
cs: Podíly:

en: Current Value:
cs: Současná hodnota:

en: This account register is read-only.
cs: Tato účetní kniha je jen pro čtení.

en: The '%s' account register is read-only.
cs: Účetní kniha '%s' je jen pro čtení.

en: The transactions of this account may not be edited because its subaccounts have mismatched commodities or currencies.
    You need to open each account individually to edit transactions.
cs: Účetní položky v tomto účtu nemohou být upravovány, protože jeho podúčty mají rozdílné komodity nebo měny.
    Pro úpravu účetních položek musíte otevřít každý účet zvlášť.

en: Manage your finances, accounts, and investments
cs: Spravovat vaše finance, účty a investice

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
cs: GnuCash je program pro osobní a malofiremní finanční účetnictví.

en: Display the ~a report
cs: Zobrazit sestavu ~a

en: You have not selected an owner
cs: Nezvolili jste vlastníka

en: Job
cs: Práce

en: is
cs: je

en: is not
cs: není

en: Entity Not Found: %s
cs: Entita nenalezena: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
cs: Účetní položka bez účtů: %s

en: Unsupported entity type: %s
cs: Nepodporovaný typ entity: %s

en: No such price: %s
cs: Taková cena neexistuje: %s

en: Interest Payment
cs: Platba úroku

en: Interest Charge
cs: Účtované úroky

en: Payment Information
cs: Platební informace

en: Payment From
cs: Platba z

en: Reconcile Account
cs: Odsouhlasit účet

en: Payment To
cs: Platba do

en: Enter _Interest Payment…
cs: Zadat platbu _úroku…

en: Enter _Interest Charge…
cs: Zadat naúčtovaný _úrok…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
cs: Opravdu chcete odstranit vybranou účetní položku?

en: Starting Balance
cs: Počáteční zůstatek

en: Ending Balance
cs: Konečný zůstatek

en: Reconciled Balance
cs: Odsouhlasený zůstatek

en: Difference
cs: Rozdíl

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
cs: V tomto okně odsouhlasení jste provedli změny. Opravdu je chcete zrušit?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
cs: Účet není vyrovnaný. Opravdu chcete skončit?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
cs: Chcete odložit toto odsouhlasení a dokončit je později?

en: Set the report options you want using this dialog.
cs: Pomocí tohoto dialogu nastavte možnosti sestavy, které chcete.

en: There are no options for this report.
cs: Tato sestava nemá žádné volby.

en: You must select an item from the list
cs: Musíte zvolit položku ze seznamu

en: New Order
cs: Nová objednávka

en: all criteria are met
cs: všechny podmínky jsou splněny

en: any criteria are met
cs: libovolná podmínka je splněna

en: You have not selected any accounts
cs: Nevybrali jste žádné účty

en: matches all accounts
cs: odpovídá všem účtům

en: matches any account
cs: odpovídá libovolnému účtu

en: matches no accounts
cs: neodpovídá žádnému účtu

en: Selected Accounts
cs: Vybrané účty

en: Choose Accounts
cs: Zvolte účty

en: Select Accounts to Match
cs: Vyberte účty, které mají odpovídat

en: Select the Accounts to Compare
cs: Vyberte účty, které porovnat

en: is before
cs: je před

en: is before or on
cs: je před nebo

en: is on
cs: je

en: is not on
cs: není

en: is after
cs: je po

en: is on or after
cs: je po nebo

en: is less than
cs: je menší než

en: is less than or equal to
cs: je menší nebo rovný

en: equals
cs: je rovný

en: does not equal
cs: není rovný

en: is greater than
cs: je větší než

en: is greater than or equal to
cs: je větší nebo rovný

en: less than
cs: menší než

en: less than or equal to
cs: menší nebo rovný

en: equal to
cs: rovný

en: not equal to
cs: není rovný

en: greater than
cs: větší než

en: greater than or equal to
cs: větší nebo rovný

en: has credits or debits
cs: má "dal" nebo "má dáti"

en: has debits
cs: má "má dáti"

en: has credits
cs: má "dal"

en: Not Cleared
cs: Nezúčtována

en: Error in regular expression '%s':
    %s
cs: Chyba v regulárním výrazu '%s':
    %s

en: contains
cs: obsahuje

en: matches regex
cs: odpovídá reg. výr.

en: does not match regex
cs: neodpovídá reg. výr.

en: 
    The file you are trying to load is from an older version of GnuCash. The file format in the older versions was missing the detailed specification of the character encoding being used. This means the text in your data file could be read in multiple ambiguous ways. This ambiguity cannot be resolved automatically, but the new GnuCash 2.0.0 file format will include all necessary specifications so that you do not have to go through this step again.
    
    GnuCash will try to guess the correct character encoding for your data file. On the next page GnuCash will show the resulting texts when using this guess. You have to check whether the words look as expected. Either everything looks fine and you can simply press "Next". Or the words contain unexpected characters, in which case you should select different character encodings to see different results. You may have to edit the list of character encodings by clicking on the respective button.
    
    Press "Next" now to select the correct character encoding for your data file.
cs: 
    Soubor, který se pokoušíte načíst, je ze starší verze GnuCash. Ve formátu souboru ve starších verzích chybí podrobné určení používaného kódování znaků. To znamená, že text ve vašem souboru dat lze číst několika nejednoznačnými způsoby. Tuto nejednoznačnost nelze automaticky vyřešit, ale nový formát souboru GnuCash 2.0.0 bude obsahovat všechny potřebné informace, abyste tento krok nemuseli provádět znovu.
    
    GnuCash se pokusí uhodnout správné kódování znaků vašeho souboru dat. Na následující straně GnuCash zobrazí výsledné texty při používání tohoto odhadu. Musíte zkontrolovat, jestli slova vypadají tak, jak čekáte. Buď všechno vypadá správně a můžete jednoduše stisknout 'Vpřed', nebo slova obsahují neočekávané znaky, a měli byste zvolit jiná kódování znaků pro získání jiných výsledků. Možná budete muset upravit seznam kódování znaků kliknutím na odpovídající tlačítko.
    
    Zvolte správné kódování znaků vašeho souboru dat stisknutím 'Vpřed'.

en: Ambiguous character encoding
cs: Nejednoznačné kódování znaků

en: The file has been loaded successfully. If you click "Apply" it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on "Back".
cs: Soubor byl úspěšně načten. Pokud kliknete na "Použít", bude uložen a znovu načten do hlavní aplikace. Tak budete mít ve stejném adresáři fungující soubor jako zálohu.
    
    Můžete také jít zpět a zkontrolovat vaše volby kliknutím na "Zpět".

en: European
cs: Evropské

en: ISO-8859-1 (West European)
cs: ISO-8859-1 (Západoevropské)

en: ISO-8859-2 (East European)
cs: ISO-8859-2 (Východoevropské)

en: ISO-8859-3 (South European)
cs: ISO-8859-3 (Jihoevropské)

en: ISO-8859-4 (North European)
cs: ISO-8859-4 (Severoevropské)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
cs: ISO-8859-5 (Azbuka)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
cs: ISO-8859-6 (Arabské)

en: ISO-8859-7 (Greek)
cs: ISO-8859-7 (Řecké)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
cs: ISO-8859-8 (Hebrejské)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
cs: ISO-8859-9 (Turecké)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
cs: ISO-8859-10 (Severskéo)

en: ISO-8859-11 (Thai)
cs: ISO-8859-11 (Thajské)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
cs: ISO-8859-13 (Baltské)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
cs: ISO-8859-14 (Keltské)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
cs: ISO-8859-15 (Západoevropské, znak Euro)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
cs: ISO-8859-16 (Jihovýchodoevropské)

en: KOI8-R (Russian)
cs: KOI8-R (Ruské)

en: KOI8-U (Ukrainian)
cs: KOI8-U (Ukrajinské)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
cs: Existuje %d nepřiřazených a %d nedekódovatelných slov. Přidejte prosím kódování.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
cs: Existuje %d nepřiřazených slov. Rozhodněte se o nich, prosím, nebo přidejte kódování.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
cs: Existuje %d nedekódovatelných slov. Přidejte prosím kódování.

note: Translators: Please insert encodings here that are typically used in your locale, separated by spaces. No need for ASCII or UTF-8, check 'locale -m' for assistance with spelling.
en: ISO-8859-1 KOI8-U
cs: ISO-8859-2

en: The file could not be reopened.
cs: Soubor nelze otevřít znovu.

en: Reading file…
cs: Čtu soubor…

en: Parsing file…
cs: Zpracovávám soubor…

en: There was an error parsing the file.
cs: Při zpracovávání souboru došlo k chybě.

en: Writing file…
cs: Zapisuji soubor…

en: This encoding has been added to the list already.
cs: Toto kódování již bylo přidáno do seznamu.

en: This is an invalid encoding.
cs: Toto není platné kódování.

en: Could not create opening balance.
cs: Nemohu vytvořit počáteční zůstatek.

en: Give the children the same type?
cs: Dát potomkům stejný typ?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
cs: Potomci upravovaného účtu musí být změněni na typ "%s", aby byli kompatibilní.

en: _Show children accounts
cs: _Zobrazovat podúčty

en: The account must be given a name.
cs: Účet musí dostat jméno.

en: There is already an account with that name.
cs: Účet s tímto jménem již existuje.

en: You must choose a valid parent account.
cs: Musíte zvolit platný rodičovský účet.

en: You must select an account type.
cs: Musíte zvolit typ účtu.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
cs: Zvolený typ účtu není kompatibilní s typem zvoleného rodiče.

en: You must choose a commodity.
cs: Musíte zvolit komoditu.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
cs: Musíte zadat platný počáteční zůstatek nebo jej nechat prázdný.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
cs: Musíte zvolit cílový účet nebo zvolit účet Vlastní jmění Počátečních zůstatků.

en: <No name>
cs: <beze jména>

en: Edit Account
cs: Upravit účet

en: (%d) New Accounts
cs: (%d) nových účtů

en: New Account
cs: Nový účet

en: 
    Commodity:
cs: 
    Komodita:

en: Select security/currency
cs: Zvolte cenný papír/měnu

en: _Security/currency
cs: _Cenný papír/měna

en: Select security
cs: Zvolte cenný papír

en: _Security
cs: _Cenný papír

en: Select currency
cs: Zvolte měnu

en: Cu_rrency
cs: _Měna

en: Currency
cs: Měna

en: Use local time
cs: Použít lokální čas

en: Edit currency
cs: Upravit měnu

en: Currency Information
cs: Informace o měně

en: Edit security
cs: Upravit cenný papír

en: New security
cs: Nový cenný papír

en: Security Information
cs: Informace o cenném papíru

en: You may not create a new national currency.
cs: Nemůžete vytvořit novou národní měnu.

en: That commodity already exists.
cs: Tato komodita již existuje.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
cs: Musíte pro komoditu zadat neprázdné "Plné jméno", "Symbol/zkratka" a "Typ".

en: _Open
cs: _Otevřít

en: All files
cs: Všechny soubory

en: _Close
cs: _Zavřít

en: Reset all values to their defaults.
cs: Vrátit všechny hodnoty na implicitní.

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
cs: Příjem%sPlat%sZdanitelný

en: Clear
cs: Smazat

en: You must provide a name for this Tax Table.
cs: Musíte zadat jméno této daňové tabulky.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
cs: Musíte zadat jedinečné jméno této daňové tabulky. Váš výběr "%s" se již používá.

en: You must choose a Tax Account.
cs: Musíte zvolit účet pro daň.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
cs: Nemůžete odstranit poslední položku z daňové tabulky. Chcete-li to udělat, zkuste odstranit daňovou tabulku.

en: Are you sure you want to delete this entry?
cs: Opravdu chcete odstranit tuto položku?

en: Show the income and expense accounts
cs: Zobrazit příjmové a výdajové účty

en: Error
cs: Chyba

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
cs: Musíte pro tuto účetní položku zadat účet, ze kterého nebo do kterého převést, nebo oba. Jinak nebude zaznamenána.

en: You can't transfer from and to the same account!
cs: Nemůžete převádět z a do toho samého účtu!

en: The account %s does not allow transactions.
cs: Účet %s nedovoluje účetní položky.

en: You must enter a valid price.
cs: Musíte zadat platnou cenu.

en: You must enter a valid 'to' amount.
cs: Musíte zadat platnou částku 'do'.

en: You must enter an amount to transfer.
cs: Musíte zadat částku k převodu.

en: Credit Account
cs: Účet Dal

en: Debit Account
cs: Účet Má dáti

en: Transfer From
cs: Převod z

en: Transfer To
cs: Převod do

en: Debit Amount
cs: Částka Má dáti

en: To Amount
cs: Na částku

en: Remember and don't _ask me again.
cs: Zapamatovat si a ne_ptat se mě znovu.

en: Don't _tell me again.
cs: _Už mi to neoznamovat.

en: Remember and don't ask me again this _session.
cs: Zapamatovat si a neptat se mě znovu v tomto _sezení.

en: Don't tell me again this _session.
cs: Už mi to v tomto _sezení neoznamovat.

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
cs: Při zpracovávání '%s' na pozici %d došlo k chybě

en: Calendar
cs: Kalendář

en: 12 months
cs: 12 měsíců

en: 6 months
cs: 6 měsíců

en: 4 months
cs: 4 měsíce

en: 3 months
cs: 3 měsíce

en: 2 months
cs: 2 měsíce

en: 1 month
cs: 1 měsíc

en: Date:
cs: Datum:

en: Frequency
cs: Frekvence

en: (unnamed)
cs: (nepojmenovaný)

en: _Import
cs: _Importovat

en: Import
cs: Importovat

en: _Save
cs: _Uložit

en: Save
cs: Uložit

en: _Export
cs: _Exportovat

en: No suitable backend was found for %s.
cs: Pro %s nebyl nalezen vhodný backend.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
cs: URL %s není podporováno touto verzí GnuCash.

en: Can't parse the URL %s.
cs: Nemohu zpracovat URL %s.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
cs: Nemohu se připojit k %s. Jméno počítače, jméno uživatele nebo heslo nebylo správné.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
cs: Nemohu se připojit k %s. Spojení bylo ztraceno, nemohu posílat data.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
cs: Tento soubor/URL je zřejmě z novější verze GnuCash. Pro práci s těmito daty musíte aktualizovat svou verzi GnuCash.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
cs: Databáze %s zřejmě neexistuje. Chcete ji vytvořit?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro %s. Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom případě byste neměli databázi otevírat. Chcete pokračovat s otevíráním databáze?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro %s. Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom případě byste neměli databázi importovat. Chcete pokračovat s importem databáze?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro %s. Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom případě byste neměli databázi ukládat. Chcete pokračovat s ukládáním databáze?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro %s. Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom případě byste neměli databázi exportovat. Chcete pokračovat s exportem databáze?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
cs: Soubor/URL %s neobsahuje data GnuCash nebo jsou data poškozena.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
cs: V serveru na URL %s došlo k chybě nebo server použil špatná nebo poškozená data.

en: You do not have permission to access %s.
cs: Nemáte oprávnění přistupovat k %s.

en: An error occurred while processing %s.
cs: Při zpracovávání %s došlo k chybě.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
cs: Při čtení souboru došlo k chybě. Chcete pokračovat?

en: There was an error parsing the file %s.
cs: Při zpracovávání souboru %s došlo k chybě.

en: The file %s is empty.
cs: Soubor %s je prázdný.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
cs: Tento soubor je ze starší verze GnuCash. Chcete pokračovat?

en: The file type of file %s is unknown.
cs: Typ souboru %s není znám.

en: Could not make a backup of the file %s
cs: Nemohu vytvořit zálohu souboru %s

en: No read permission to read from file %s.
cs: Chybí oprávnění číst ze souboru %s.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
cs: Databázi SQL používají jiní uživatelé a aktualizace nemůže být provedena, dokud se neodhlásí. Jestliže ji momentálně žádní další uživatelé nepoužívají, najděte v dokumentaci, jak vymazat neplatná přihlašovací sezení.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
cs: Došlo k neznámé chybě V/V (%d).

en: Save changes to the file?
cs: Uložit změny do souboru?

en: Continue _Without Saving
cs: Pokračovat _bez uložení

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
cs: GnuCash nemohl získat zámek pro %s.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
cs: Tuto databázi možná používá jiný uživatel. V tom případě byste neměli databázi otevírat. Co chcete udělat?

en: _Quit
cs: U_končit

en: Exporting file…
cs: Exportuji soubor…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
cs: Při ukládání souboru došlo k chybě.
    
    %s

en: <unknown>
cs: <neznámé>

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
cs: Zadejte uživatelské jméno a heslo pro připojení k %s

en: Save changes to file %s before closing?
cs: Uložit změny do souboru %s před zavřením?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
cs: Pokud je neuložíte, budou změny za posledních %d hodin a %d minut ztraceny.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
cs: Pokud je neuložíte, budou změny za posledních %d dnů a %d hodin ztraceny.

en: Close _Without Saving
cs: Zavřít _bez uložení

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
cs: Soubor %s otevřen. %s

en: Book Options
cs: Možnosti knihy

en: (user modifiable)
cs: (uživatelsky nastavitelné)

note: Translators: %s will be replaced with the current year
en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
cs: Copyright © 1997-%s přispěvatelé GnuCash.

en: Version
cs: Verze

en: Build ID
cs: Verze sestavení

en: Accounting for personal and small business finance.
cs: Účetnictví pro osobní a malofiremní finance.

en: Visit the GnuCash website.
cs: Navštivte webové stránky GnuCash.

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select all accounts.
cs: Vybrat všechny účty.

en: Clear All
cs: Zrušit vše

en: Clear the selection and unselect all accounts.
cs: Zrušit výběr všech účtů.

en: Select Default
cs: Vybrat implicitní

en: Select the default account selection.
cs: Vybrat implicitní výběr účtu.

en: Select all entries.
cs: Vybrat všechny položky.

en: Clear the selection and unselect all entries.
cs: Zrušit výběr všech položek.

en: Select the default selection.
cs: Vybrat implicitní výběr.

en: Clear any selected image file.
cs: Zrušit vybraný soubor obrázku.

en: Select image
cs: Zvolte obrázek

en: Select an image file.
cs: Zvolte soubor obrázku.

en: Percent
cs: Procenta

en: Start of this quarter
cs: Začátek tohoto čtvrtletí

en: End of this quarter
cs: Konec tohoto čtvrtletí

en: _Custom
cs: _Vlastní

en: Loading…
cs: Nahrávám…

en: New top level account
cs: Nový účet nejvyšší úrovně

en: Account Name
cs: Název účtu

en: Commodity
cs: Komodita

en: Account Code
cs: Kód účtu

en: Last Num
cs: Poslední č

en: Present
cs: Současné

en: Present (Report)
cs: Současné (Sestava)

en: Balance (Report)
cs: Zůstatek (Sestava)

en: Balance (Period)
cs: Zůstatek (Období)

en: Cleared (Report)
cs: Zúčtováno (Sestava)

en: Reconciled (Report)
cs: Odsouhlaseno (Sestava)

en: Future Minimum
cs: Budoucí minimum

en: Future Minimum (Report)
cs: Budoucí minimum (Sestava)

en: Total (Report)
cs: Celkem (Sestava)

en: Total (Period)
cs: Celkem (Období)

en: Tax Info
cs: Daňové info

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
cs: Současné (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
cs: Zůstatek (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
cs: Zúčtováno (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
cs: Odsouhlaseno (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
cs: Budoucí minimum (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
cs: Celkem (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
cs: Filtrovat %s podle...

en: Namespace
cs: Prostor jmen

en: Print Name
cs: Jméno pro tisk

en: Unique Name
cs: Jedinečný název

en: Fraction
cs: Zlomek

en: Get Quotes
cs: Získat uvedené ceny

en: Source
cs: Zdroj

en: Timezone
cs: Časové pásmo

en: Vendor Number
cs: Číslo dodavatele

en: Phone
cs: Telefon

en: Active
cs: Aktivní

en: Security
cs: Cenný papír

en: Price
cs: Cena

en: Enabled
cs: Povoleno

[ctx: Single-character short column-title form of 'Enabled']
en: E
cs: P

en: Last Occur
cs: Poslední výskyt

en: Next Occur
cs: Další výskyt

en: %s, Total:
cs: %s, Celkem:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
cs: %s, Celkem neměnové komodity:

en: %s, Grand Total:
cs: %s, Úplný součet:

en: Profits:
cs: Zisk:

en: This is a development version. It may or may not work.
cs: Toto je vývojová verze. Může nebo nemusí fungovat.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
cs: Chyby a jiné problémy hlaste na gnucash-devel@gnucash.org

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: You can also lookup and file bug reports at {1}
cs: Můžete také vyhledávat a zakládat hlášení o chybách na {1}

en: - GnuCash, accounting for personal and small business finance
cs: - GnuCash, účetnictví pro osobní a malofiremní finance

en: Show GnuCash version
cs: Zobrazit verzi GnuCash

en: Enable extra/development/debugging features.
cs: Povolit další/vývojové/ladicí funkce.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
cs: Soubor, do kterého ladit; implicitně "/tmp/gnucash.trace"; může být "stderr" nebo "stdout".

en: Checking Finance::Quote…
cs: Kontroluji Finance::Quote…

en: Unable to load Finance::Quote.
cs: Kontroluji Finance::Quote...

en: Loading data…
cs: Načítám data…

en: Do not load the last file opened
cs: Nenačítat poslední otevřený soubor

en: Search only in active items
cs: Hledat jen v aktivních datech

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
cs: Je-li aktivní, bude se hledat jen mezi 'aktivními' položkami aktuální třídy. Jinak se bude hledat mezi všemi položkami aktuální třídy.

en: Is tax included in this type of business entry?
cs: Je daň zahrnuta v tomto typu položky?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
cs: Je-li nastaveno na aktivní, je implicitně v položkách tohoto typu zahrnuta daň. Toto nastavení dědí noví zákazníci a dodavatelé.

en: Open new invoice in new window
cs: Otevírat novou fakturu v novém okně

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
cs: Je-li aktivní, každá nová faktura bude otevřena v novém okně. Jinak bude nová faktura otevřena jako záložka v hlavním okně.

en: Accumulate multiple splits into one
cs: Akumulovat více částí do jednoho

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
cs: Je-li toto poole aktivní, více položek faktury, které přenášení na stejný účet, budou sloučeny do jedné části. Toto pole lze pro každou fakturu změnit v dialogu vystavení.

en: Show bills due reminder at startup
cs: Zobrazovat připomenutí splatných účtů při spuštění

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
cs: Je-li aktivní, při spouštění GnuCash zkontroluje, jestli budou některé účty brzo splatné. Pokud ano, zobrazí uživateli připomínací dialog. Definice "brzo" je ovládána nastavením "Dnů předem". Jinak GnuCash nekontroluje splatné účty.

en: Show bills due within this many days
cs: Zobrazovat účty splatné v tolika dnech

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
cs: Toto pole určuje počet dní předem, kdy bude GnuCash kontrolovat splatné účty. Jeho hodnota se používá, jen pokud je nastavení "Upozornit při splatnosti" aktivní.

en: Position of check amount in numbers
cs: Umístění částky šeku jako číslo

en: Show currencies in this dialog
cs: Zobrazovat v tomto dialogu měny

en: Use bayesian matching
cs: Používat bayesovské přiřazování

en: Add matching transactions below this score
cs: Přidat odpovídající účetní položky nad tímto skóre

en: Clear matching transactions above this score
cs: Zůčtovat odpovídající účetní položky nad tímto skóre

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
cs: Toto pole určuje práh, nad kterým bude odpovídající účetní položka implicitně zúčtována. Účetní položka, jejíž skóre nejlepšího přiřazení je v zelené zóně (nad nebo rovné tomotu prahu zúčtování) bude implicitně zúčtována.

en: Pre-select cleared transactions
cs: Předvybrat zúčtované účetní položky

en: Prompt for interest charges
cs: Vyzvat k zaúčtování úroků

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
cs: Před odsouhlasováním účtu, který účtuje nebo platí úroky, vyzvat uživatele, aby zadal účetní položku pro zaúčtování nebo platbu úroků. V současné době povoleno pro účty Banka, Kredit, Podílový fond, Aktiva, Pohledávky, Závazky a Pasiva.

en: Prompt for credit card payment
cs: Vyzvat k zaúčtování splátky kreditní karty

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
cs: Je-li aktivní, po odsouhlasení účtu kreditní karty nabídnout uživateli zadání splátky kreditní karty. Jinak to uživateli nenabízet.

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
cs: Počet minut, po kterých bude automaticky spuštěno ukládání souboru dat na pevný disk. Je-li nula, nebude se automaticky spouštět ukládání.

en: Display negative amounts in red
cs: Zobrazovat záporné částky červeně

en: Number of automatic decimal places
cs: Počet automatických desetinných míst

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
cs: Toto pole určí, kolik automatických desetinných míst bude vyplněno.

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
cs: Vynutit zobrazování cen jako desetinné číslo i když musí být zaokrouhleno.

en: If active, GnuCash will round prices as necessary to display them as decimals instead of displaying the exact fraction if the fractional part cannot be exactly represented as a decimal.
cs: Pokud je aktivní, GnuCash zaokrouhlí ceny pro jejich zobrazení jako desetinná čísla místo jejich zobrazení jako přesný zlomek, i když nebude možné zlomek přesně vyjádřit jako desetinné číslo.

en: Do not create log/backup files.
cs: Nevytvářet soubory záznamů/záloh.

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
cs: Toto nastavení určuje co dělat se starými soubory záznamů/záloh. "Navždy" uchová všechny soubory. "Nikdy" zabrání uchovávání souborů. Při každém uložení budou staré verze souboru smazány. Počet dní určí dobu pro ukládání starých souborů.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
cs: Smazat steré soubory záznamů/záloh po tolika dnech (0 = nikdy).

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
cs: Smazat staré soubory záznamů/záloh po tolika dnech (0 = nikdy)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
cs: Toto nastavení určí počet dní, po kolika budou smazány staré soubory záznamů/záloh (0 = nikdy).

en: Don't sign reverse any accounts.
cs: Neobracet znaménko žádných účtů

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
cs: Obrátit znaménka zůstatků následujících: Kreditní karta, Závazky, Pasiva, Vlastní jmění a Příjmy.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
cs: Obrátit znaménka zůstatků příjmových a výdajových účtů.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
cs: Používat měnu systémového locale pro všechny nově vytvářené účty.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
cs: Používat zadanou měnu pro všechny nově vytvářené účty.

en: Default currency for new accounts
cs: Implicitní měna pro nové účty

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
cs: Zobrazovat záložky poznámkového bloku v horní části okna.

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
cs: Zobrazovat záložky poznámkového bloku ve spodní části okna.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
cs: Zobrazovat záložky poznámkového bloku v levé části okna.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
cs: Zobrazovat záložky poznámkového bloku v pravé části okna.

en: All transactions are expanded to show all splits.
cs: Všechny účetní položky jsou rozbaleny, aby zobrazovaly všechny části.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
cs: Zobrazovat v účetní knize tolik účetních položek. Hodnota nula znamená zobrazovat všechny účetní položky.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
cs: Používat měnu systémového locale pro všechny nově vytvářené sestavy.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
cs: Používat zadanou měnu pro všechny nově vytvářené sestavy.

en: Number of files in history
cs: Počet souborů v historii

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
cs: Toto nastavení obsahuje počet souborů, které udržovat v poli Nedávno otevřené soubory. Tato hodnota může být nastavena na nula pro zakázání historie souborů. Toto pole má maximální hodnotu 10.

en: Most recently opened file
cs: Naposledy otevřený soubor

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
cs: Toto pole obsahuje úplnou cestu k naposledy otevřenému souboru.

en: Next most recently opened file
cs: Další naposledy otevřený soubor

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
cs: Toto pole obsahuje úplnou cestu k dalšímu naposledy otevřenému souboru.

en: Remove all the splits from a transaction
cs: Odstranit všechny části aktuální účetní položky

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
cs: Zobrazovat úplný součet všech účtů převedený na implicitní měnu sestavy

en: Show non currency commodities
cs: Zobrazovat komodity jiné než měny

en: Book Closing Dates
cs: Data uzavření účetní knihy

en: Close Book
cs: Uzavřít účetní knihu

en: Preview
cs: Náhled

en: Accounts Selected:
cs: Vybrané účty:

en: _Select Subaccounts
cs: _Vybrat podúčty

en: Select _All
cs: Vybrat _vše

en: Date Range
cs: Rozsah data

en: _Select All
cs: Vybrat vš_e

en: Select _Range
cs: Zvolte _rozsah

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
cs: Začátek

en: _Earliest
cs: Nej_starší

en: Cho_ose Date
cs: Z_volte datum

en: Toda_y
cs: _Dnes

en: _Latest
cs: Nej_novější

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
cs: Konec

en: C_hoose Date
cs: Z_volte datum

en: _Today
cs: _Dnes

en: <b>Load and Save Settings</b>
cs: <b>Načíst a uložit nastavení</b>

en: Date Format
cs: Formát data

en: Account ID
cs: ID účtu

en: New Account Hierarchy Setup
cs: Nové nastavení hierarchie účtů

en: Choose Currency
cs: Zvolte měnu

en: <b>Categories</b>
cs: <b>Kategorie</b>

en: C_lear All
cs: Z_rušit vše

en: <b>Category Description</b>
cs: <b>Popis kategorií</b>

en: Choose accounts to create
cs: Zvolte účty, které vytvořit

en: Finish Account Setup
cs: Ukončit nastavení účtů

en: Months
cs: Měsíce

en: Years
cs: Roky

en: Start Date
cs: Počáteční datum

en: Length
cs: Délka

en: Loan Account
cs: Účet půjčky

en: Months Remaining
cs: Zbývá měsíců

en: Interest Rate Change Frequency
cs: Frekvence změny úrokové míry

en: Escrow Account
cs: Escrow účet

en: Principal To
cs: Jistina do

en: Interest To
cs: Úrok do

en: Repayment Frequency
cs: Frekvence splátek

en: Payment To (Escrow)
cs: Platba do (escrow)

en: Payment From (Escrow)
cs: Platba z (escrow)

en: Specify Source Account
cs: Zadat zdrojový účet

en: Use Escrow Account
cs: Použít escrow účet

en: Part of Payment Transaction
cs: Součást účetní položky platby

en: Payment Frequency
cs: Frekvence plateb

en: End Date
cs: Koncové datum

en: Import QIF files
cs: Importovat soubory QIF

en: Select a QIF file to load
cs: Zvolte soubor QIF, který načíst

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
cs: Zrušte načítání tohoto souboru kliknutím na "Zpět" a zvolte jiný.

en: Set a date format for this QIF file
cs: Nastavte formát data pro tento soubor QIF

en: Account name
cs: Název účtu

en: Set the default QIF account name
cs: Nastavte implicitní název účtu QIF

en: _Unload selected file
cs: Z_rušit načtení vybraného souboru

en: _Load another file
cs: Načíst _další soubor

en: QIF files you have loaded
cs: Soubory QIF, které jste načetli

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
cs: Na další straně budou přiřazeny účty ve vašich souborech QIF a vaše akcie nebo podílové fondy k účtům GnuCash. Jestliže již existuje účet GnuCash se stejným názvem nebo podobným názvem a kompatibilním typem, bude pro přiřazení použit; jinak GnuCash vytvoří nový účet se stejným názvem a typem jako účet QIF. Pokud se vám navržený účet GnuCash nelíbí, změňte ho dvojitým kliknutím.
    
    Všimněte si, že GnuCash vytvoří mnoho účtů, které ve vašem jiném účetním programu neexistovaly, včetně odděleného účtu pro každé vaše akcie, oddělených účtů pro komise makléře, speciální účty "Vlastní jmění" (implicitně podúčty Nerozděleného zisku), které jsou zdroj vašich počátečních zůstatků, atd. Všechny tyto účty se objeví na další straně, takže pokud chcete, můžete je změnit, ale můžete je bez problémů nechat beze změny.

en: Accounts and stock holdings
cs: Účty a vlastněné akcie

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
cs: Propojit účty QIF s účty GnuCash

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
cs: GnuCash používá pro zařazení vašich účetních položek místo kategorií oddělené příjmové a výdajové účty. Každá kategorie ve vašem soubory QIF bude převedena na účet GnuCash.
    
    Na další straně budete mít příležitost podívat se na navržená přiřazení mezi kategoriemi QIF a účty GnuCash. Můžete změnit přiřazení, která se vám nelíbí, dvoujitým kliknutím na řádek obsahující název kategorie.
    
    Pokud později změníte názor, můžete v GnuCash strukturu účtů bez problémů reorganizovat.

en: Income and Expense categories
cs: Kategorie příjmů a výdajů

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
cs: Propojit kategorie QIF s účty GnuCash

en: Payees and memos
cs: Příjemci a poznámky

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
cs: Přiřadit příjemce/poznámky k účtům GnuCash

en: Tradable commodities
cs: Obchodovatelné komodity

en: QIF Import
cs: Import QIF

en: Select possible duplicates
cs: Vyberte možné duplikáty

en: Update your GnuCash accounts
cs: Aktualizovat vaše účty GnuCash

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
cs: Zvolte účet, pro který chcete zaznamenat rozdělení nebo sloučení akcií.

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
cs: Zadejte datum a počet podílů, které jste získali nebo ztratili při rozdělení nebo sloučení akcií. Pro sloučení akcií (záporná rozdělení) použijte pro rozdělení podílů zápornou hodnotu. Můžete také zadat popis účetní položky nebo přijmout implicitní popis.

en: _Date
cs: _Datum

en: Desc_ription
cs: _Popis

en: Stock Split
cs: Rozdělení akcií

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
cs: Chcete-li zaznamenat cenu akcií pro rozdělení, zadejte ji níže. Můžete ji bez problémů nechat prázdnou.

en: New _Price
cs: Nová _cena

en: Currenc_y
cs: _Měna

en: Stock Split Details
cs: Detaily rozdělení akcií

en: _Memo
cs: _Poznámka

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
cs: Náhrada v hotovosti

en: <b>_Income Account</b>
cs: <b>_Příjmový účet</b>

en: <b>A_sset Account</b>
cs: <b>Účet _aktiv</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
cs: Náhrada v hotovosti

en: Cash
cs: Hotovost

en: _Edit list of encodings
cs: _Upravit seznam kódování

en: Default encoding
cs: Implicitní kódování

en: Convert the file
cs: Převést soubor

en: Finish GnuCash Datafile Import
cs: Dokončit import datového souboru GnuCash

en: Edit the list of encodings
cs: Upravit seznam kódování

en: <b>S_ystem input encodings</b>
cs: <b>_Systémová kódování vstupu</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
cs: <b>_Vlastní kódování</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
cs: <b>Vybraná _kódování</b>

en: Preferences
cs: Možnosti

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
cs: Obecné

en: _Open in new window
cs: _Otevřít v novém okně

en: _Accumulate splits on post
cs: _Slučovat části při vystavení

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
cs: Jestli má být několik položek faktury, které přenášejí do stejného účtu, implicitně sloučeny do jedné části. Toto nastavení lze změnit v dialogu Vystavit.

en: <b>Invoices</b>
cs: <b>Faktury</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
cs: Jestli při spuštění zobrazovat seznam účtů k zaplacení.

en: _Tax included
cs: _S daní

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
cs: Jestli je implicitně v položkách účtů zahrnuta daň. Toto nastavení dědí noví zákazníci a dodavatelé.

en: <b>Bills</b>
cs: <b>Účty</b>

en: _Notify when due
cs: _Upozornit mě při splatnosti

en: Ta_x included
cs: _S daní

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
cs: Jestli je implicitně v položkách faktur zahrnuta daň. Toto nastavení dědí noví zákazníci a dodavatelé.

en: Days in ad_vance
cs: _Dnů předem

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
cs: Kolik dní předem varovat o účtech, které je třeba zaplatit.

en: _Days in advance
cs: _Dnů předem

en: Default
cs: Implicitní

en: Delete Account
cs: Odstranit účet

en: <b>Sub-accounts</b>
cs: <b>Podúčty</b>

en: _Move to
cs: _Posunout na

en: M_ove to
cs: _Posunout na

en: Delete all _transactions
cs: Odstranit všechny _účetní položky

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
cs: Tento účet obsahuje účetní položky. Co chcete s těmito účetními položkami udělat?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
cs: Tento účet obsahuje účetní položky jen pro čtení, které nelze odstranit.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
cs: <b>Účetní položky podúčtů</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
cs: Jeden nebo více podúčtů obsahuje účetní položky jen pro čtení, které nelze odstranit.

en: _Default
cs: _Implicitní

en: Account Type
cs: Typ účtu

en: Show _hidden accounts
cs: Zobrazovat _skryté účty

en: Show _zero total accounts
cs: Zobrazovat účty s _nulovým součtem

en: _Help
cs: Nápo_věda

en: Identification
cs: Identifikace

en: Account _name
cs: _Název účtu

en: _Account code
cs: _Kód účtu

en: _Description
cs: _Popis

en: Smallest _fraction
cs: Nej_menší zlomek

en: No_tes
cs: _Poznámky

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
cs: Nejmenší zlomek této komodity, na který se dá odkazovat.

en: _Parent Account
cs: _Rodičovský účet

en: Placeholde_r
cs: _Drží místo

en: H_idden
cs: _Skryté

en: Opening balance
cs: Počáteční zůstatek

en: Ta_x related
cs: Souvisí s _daněmi

en: <b>Balance Information</b>
cs: <b>Informace o zůstatku</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
cs: <b>Převod počátečního zůstatku</b>

en: _Use equity 'Opening Balances' account
cs: _Použít účet 'Počáteční zůstatky' vlastního jmění

en: _Select transfer account
cs: _Zvolit cílový účet

en: Renumber sub-accounts
cs: Přečíslovat podúčty

en: _Renumber
cs: _Přečíslovat

en: Prefix
cs: Předpona

en: Examples
cs: Příklady

en: _Show documentation
cs: Zobrazovat _dokumentaci

en: _Reconciled
cs: _Odsouhlasené

en: Select Account
cs: Zvolte účet

en: Due Days
cs: Dnů splatnosti

en: Discount Days
cs: Dnů slevy

en: Discount %
cs: Sleva %

en: The percentage discount applied for early payment.
cs: Procentní sleva použitá při včasné platbě.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
cs: Počet dnů po datu vystavení, ve kterých bude poskytnuta sleva za včasnou platbu.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
cs: Počet dnů pro zaplacení účtu po datu vystavení

en: The discount percentage applied if paid early.
cs: Procenta slevy použité při brzké platbě.

en: The last day of the month for the early payment discount.
cs: Poslední den v měsíci pro slevu za včasnou platbu.

en: The day of the month bills are due
cs: Den v měsíci, kdy je třeba zaplatit účty

en: Table
cs: Tabulka

en: Terms
cs: Podmínky

en: Delete the current Billing Term
cs: Odstranit aktuální platební podmínky

en: Create a new Billing Term
cs: Vytvořit nové platební podmínky

en: <b>Term Definition</b>
cs: <b>Definice podmínek</b>

en: De_scription
cs: _Popis

en: _Type
cs: _Typ

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
cs: Popis platebních podmínek, tištěný na fakturách

en: Edit the current Billing Term
cs: Upravit aktuální platební podmínky

en: Close this window
cs: Zavřít toto okno

en: Cancel your changes
cs: Zrušit vaše změny

en: Commit this Billing Term
cs: Potvrdit tyto platební podmínky

en: The internal name of the Billing Term.
cs: Interní jméno platebních podmínek.

en: <b>New Billing Term</b>
cs: <b>Nové platební podmínky</b>

en: _Name
cs: _Jméno

en: Choose Owner Dialog
cs: Dialog volby vlastníka

en: Securities
cs: Cenné papíry

en: Show National Currencies
cs: Zobrazovat národní měny

en: Add a new commodity.
cs: Přidat novou komoditu.

en: Remove the current commodity.
cs: Odstranit aktuální komoditu.

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
cs: Zadejte jedinečný kód používaný pro identifikaci této komodity. Můžete toto pole také bez problémů nechat prázdné.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
cs: Zadejte nejmenší zlomek komodity, se kterým se dá obchodovat. Pro akcie, se kterými se dá obchodovat jen vcelku, zadejte 1.

en: <b>Quote Source Information</b>
cs: <b>Informace o zdroji cen</b>

en: Type of quote source
cs: Typ zdroje cen

en: Time_zone
cs: _Časové pásmo

en: _Unknown
cs: _Neznámý

en: _Multiple
cs: _Více

en: Si_ngle
cs: _Jeden

en: _Get Online Quotes
cs: Získávat ceny _online

en: F_raction traded
cs: _Obchodovaný zlomek

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
cs: _CUSIP nebo jiný kód

en: _Symbol/abbreviation
cs: _Symbol/zkratka

en: _Full name
cs: _Plné jméno

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
cs: Varování: Finance::Quote nenainstalováno správně.

en: Select user information here…
cs: Zvolte zde informace o uživateli…

en: Address
cs: Adresa

en: Email
cs: E-mail

en: Billing Address
cs: Fakturační adresa

en: Discount
cs: Sleva

en: Credit Limit
cs: Limit kreditu

en: Tax Included
cs: S daní

en: Tax Table
cs: Daňová tabulka

en: Override the global Tax Table?
cs: Ignorovat globální daňovou tabulku?

en: Billing Information
cs: Fakturační informace

en: Shipping Information
cs: Dodací informace

en: Shipping Address
cs: Dodací adresa

en: Question
cs: Otázka

en: (none)
cs: (žádný)

en: Relative
cs: Relativní

en: Payment Address
cs: Adresa pro platbu

en: Language
cs: Jazyk

en: Interface
cs: Rozhraní

en: Default Hours per Day
cs: Implicitní počet hodin denně

en: Default Rate
cs: Implicitní mzda

en: Access Control List
cs: Seznam řízení přístupu

en: Access Control
cs: Řízení přístupu

en: Annual
cs: Ročně

en: Semi-annual
cs: Dvakrát ročně

en: Tri-annual
cs: Třikrát ročně

en: Quarterly
cs: Čtvrtletně

en: Bi-monthly
cs: Dvouměsíčně

en: Monthly
cs: Měsíčně

en: Semi-monthly
cs: Dvakrát měsíčně

en: Bi-weekly
cs: Čtrnáctidenně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Daily (360)
cs: Denně (360)

en: Daily (365)
cs: Denně (365)

en: <b>Calculations</b>
cs: <b>Výpočty</b>

en: Payment periods
cs: Počet plateb

en: Interest rate
cs: Úroková míra

en: Present value
cs: Současná hodnota

en: Periodic payment
cs: Opakovaná platba

en: Future value
cs: Budoucí hodnota

en: Calculate
cs: Spočítat

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
cs: Přepočítat (jedno) prázdné pole z polí výše.

en: <b>Payment Options</b>
cs: <b>Možnosti platby:</b>

en: Payment Total
cs: Celkem platby

en: Discrete
cs: Diskrétní

en: Continuous
cs: Spojité

en: Beginning
cs: Začátek

en: When paid
cs: Kdy placeno

en: Close _on Jump
cs: Zavřít př_i přeskočení

en: _Jump To
cs: _Přeskočit

en: All _accounts
cs: Všechny _účty

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
cs: Vyberte nebo vytvořte prosím odpovídající účet GnuCash pro:

en: Online account ID here…
cs: Online ID účtu sem…

en: Choose a format
cs: Zvolte formát

en: Format
cs: Formát

en: Select matching existing transaction
cs: Zvolte odpovídající existující účetní položku

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
cs: První část importované účetní položky

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
cs: Možné části odpovídající vybrané účetní položce

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
cs: Tato účetní položka pravděpodobně vyžaduje váš zásah, nebo bude importována nevyrovnaná.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
cs: Tato účetní položka bude importována vyrovnaná (ale možná budete chtít zkontrolovat přiřazení nebo cílový účet).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
cs: Tato účetní položka vyžaduje váš zásah, nebo NEBUDE importována.

en: Transaction List Help
cs: Nápověda seznamu účetních položek

en: Colors
cs: Barvy

en: <b>Actions</b>
cs: <b>_Akce</b>

en: "A"
cs: "P"

en: Select "A" to add the transaction as new.
cs: Přidejte účetní položku jako novou zvolením "P".

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
cs: Přeskočte účetní položku nezvolením ani jednoho (nebude importována vůbec).

en: Red
cs: Červená

en: Yellow
cs: Žlutá

en: Green
cs: Zelená

en: _Notes
cs: _Poznámky

en: Generic import transaction matcher
cs: Obecný přiřazovač importovaných účetních položek

en: Posted Account
cs: Vystaveno na účet

en: Invoice Information
cs: Informace o faktuře

en: (owner)
cs: (vlastník)

en: Extra Payments
cs: Extra Platby

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
cs: Zrušení vystavení této faktury odstraní vystavenou účetní položku. Opravdu chcete zrušit její vystavení?

en: Yes, reset the Tax Tables
cs: Ano, vynulovat daňové tabulky

en: No, keep them as they are
cs: Ne, nechat je v současném stavu

en: Reset Tax Tables to present Values?
cs: Vynulovat daňové tabulky na přednastavené hodnoty?

en: Job Dialog
cs: Dialog práce

en: Job Information
cs: Informace o práci

en: Owner Information
cs: Informace o vlastníkovi

en: Job Active
cs: Práce aktivní

en: <b>_Title</b>
cs: <b>_Název</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
cs: <span weight="bold" size="larger">Zobrazit uvítací dialog znovu?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
cs: Pokud stisknete tlačítko <i>Ano</i>, dialog <i>Vítá vás GnuCash</i> bude znovu zobrazen, až příště spustíte GnuCash. Pokud stisknete tlačítko <i>Ne</i>, už znovu zobrazen nebude.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
cs: <span size="larger" weight="bold">Vítá vás GnuCash!</span>

en: C_reate a new set of accounts
cs: _Vytvořit novou sadu účtů

en: _Import my QIF files
cs: _Importovat mé soubory QIF

en: _Open the new user tutorial
cs: _Otevřít kurz pro nového uživatele

en: Order Entry
cs: Položka objednávky

en: Order Information
cs: Informace o objednávce

en: Reference
cs: Odkaz

en: Order Entries
cs: Položky objednávky

en: Post To
cs: Vystavit na

en: Print Check
cs: Vytisknout šek

en: Transfer Account
cs: Cílový účet

note: Date format label for 07/31/2013
en: US
cs: Americký

note: Date format label for 31/07/2013
en: UK
cs: Britský

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
cs: Evropský

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
cs: Dle prostředí

en: <b>Separator Character</b>
cs: <b>Oddělující znak</b>

en: GnuCash Preferences
cs: Nastavení GnuCash

en: <b>Summarybar Content</b>
cs: <b>Obsah lišty shrnutí</b>

en: Include _grand total
cs: Včetně _úplného součtu

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
cs: Zobrazovat úplný součet všech účtů převedený na implicitní měnu sestavy

en: Include _non-currency totals
cs: Včetně ne_měnových součtů

en: _Relative
cs: _Relativní

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
cs: Používat zadané relativní počáteční datum pro výpočet zisku/ztráty.

en: _Absolute
cs: _Absolutní

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
cs: Používat zadané absolutní počáteční datum pro výpočet zisku/ztráty.

en: Re_lative
cs: R_elativní

en: Ab_solute
cs: A_bsolutní

en: Accounting Period
cs: Účetní období

en: Use _formal accounting labels
cs: Používat _formální účetní jmenovky

en: <b>Labels</b>
cs: <b>Jmenovky</b>

en: _None
cs: _Žádné

en: C_redit accounts
cs: Účty _Dal

en: _Income & expense
cs: _Příjmy a výdaje

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
cs: <b>Účty s obráceným zůstatkem</b>

en: <b>Default Currency</b>
cs: <b>Implicitní měna</b>

en: US Dollars (USD)
cs: Americké dolary (USD)

en: Character
cs: Znak

en: Sample
cs: Příklad

en: Ch_oose
cs: Z_volit

en: Loc_ale
cs: _Locale

en: <b>Time Format</b>
cs: <b>Formát času</b>

en: U_se 24-hour clock
cs: Používat _24hodinový čas

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
cs: Používat 24 hodinový (místo 12 hodinového) formát času.

en: <b>Date Completion</b>
cs: <b>Automatické doplňování dat</b>

en: When a date is entered without year, it should be taken
cs: Když je datum zadáno bez roku, mělo by být přijato

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
cs: Data budou doplněna, aby byla v současném kalendářním roce.

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month
cs: V klouzavém 12měsíčním okně začínajícím tolika
    měsíci před současným měsícem

en: Enter number of months.
cs: Zadejte počet měsíců.

en: Use the date format specified by the system locale.
cs: Používat formát data určený systémovým prostředím.

en: <b>Numbers</b>
cs: <b>Čísla</b>

en: Display ne_gative amounts in red
cs: Zobrazovat záporné částky _červeně

en: Display negative amounts in red.
cs: Zobrazovat záporné částky červeně.

en: _Automatic decimal point
cs: _Automatická desetinná čárka

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
cs: Automaticky vložit desetinnou čáru do hodnot, které jsou vloženy bez ní.

en: _Decimal places
cs: _Desetinná místa

en: How many automatic decimal places will be filled in.
cs: Kolik automatických desetinných míst bude vyplněno.

en: Numbers, Date, Time
cs: Čísla, data, časy

en: Perform account list _setup on new file
cs: Provést _nastavení seznamů účtů při novém souboru

en: Display "_tip of the day" dialog
cs: Zobrazovat dialog "_Tip dne"

en: How many days to keep old log/backup files.
cs: Kolik dní uchovávat staré soubory záznamů/záloh.

en: days
cs: dnů

en: <b>_Retain log/backup files</b>
cs: <b>Za_chovávat soubory záznamů/záloh</b>

en: Com_press files
cs: _Komprimovat soubory

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
cs: Při ukládání souboru dat na disk jej zkomprimovat gzipem.

en: <b>Files</b>
cs: <b>Soubory</b>

en: <b>Search Dialog</b>
cs: <b>Dialog hledání</b>

en: New search _limit
cs: _Limit nového hledání

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
cs: Implicitně 'nové hledání', pokud je vráceno méně než tolik položek.

en: Show splash scree_n
cs: Zobrazovat _úvodní obrazovku

en: Show splash screen at startup.
cs: Zobrazovat úvodní obrazovku při spouštění.

en: Auto-save time _interval
cs: _Interval automatického ukládání

en: minutes
cs: minut

en: Forever
cs: Navždy

en: <b>Linked Files</b>
cs: <b>Připojené soubory</b>

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
cs: Povolit akci přeskočení účetní položky

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
cs: Účetní položka, jejíž skóre nejlepšího přiřazení je v zelené zóně (nad nebo rovné prahu Auto-ZÚČTOVAT) bude implicitně ZÚČTOVÁNA.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
cs: Účetní položka, jejíž skóre nejlepšího přiřazení je v červené zóně (nad prahem zobrazení, ale pod nebo rovné prahu Auto-PŘIDAT) bude implicitně PŘIDÁNA.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
cs: Minimální skóre, kterého musí potenciální přiřazení dosáhnout, aby bylo zobrazeno v seznamu přiřazení.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
cs: Práh poplatků komerčních _bankomatů

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
cs: Práh automatického _vymazání

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
cs: Práh automatického _přidání

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
cs: Práh _zobrazení přiřazení

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
cs: Používat _bayesovské přiřazování

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
cs: Používat bayesovské algoritmy pro přiřazování nových účetních položek k existujícím účtům.

en: <b>Checks</b>
cs: <b>Šeky</b>

en: Print _date format
cs: Tisknout _formát data

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
cs: Pod samotným datem vytisknout formát data v osmibodovém písmu.

en: Print _blocking chars
cs: Tisknout _blokovací znaky

en: Print '***' before and after each text field on the check.
cs: Tisknout '***' před a po každém textovém poli šeku.

en: Default _font
cs: Implicitní _písmo

en: Printing
cs: Tisk

en: '_Enter' moves to blank transaction
cs: '_Enter' se přesouvá na prázdnou účetní položku

en: _Auto-raise lists
cs: _Automaticky zvýšit seznamy

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
cs: Při vstupu automaticky zvýšit seznam účtů nebo akcí.

en: <b>Reconciling</b>
cs: <b>Odsouhlasení</b>

en: Check cleared _transactions
cs: Odškrtnout vy_nulované účetní položky

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
cs: Při odsouhlasování automaticky odškrtnout zúčtované účetní položky.

en: Automatic credit card _payment
cs: Automatické _splátky kreditní karty

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
cs: Po odsouhlasení výpisu kreditní karty nabídnout uživateli zadání splátky kreditní karty.

en: <b>Graphics</b>
cs: <b>Grafika</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
cs: Barvy v dvojitém _režimu se mění s účetními položkami

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
cs: Přepínat mezi primárními a sekundárními barvami každou účetní položku, místo každý řádek.

en: Draw hori_zontal lines between rows
cs: Kreslit _vodorovné čáry mezi sloupci

en: Show horizontal borders on the cells.
cs: Zobrazovat vodorovné okraje buněk.

en: Draw _vertical lines between columns
cs: Kreslit _svislé čáry mezi sloupci

en: Show vertical borders on the cells.
cs: Zobrazovat svislé okraje buněk.

en: <b>Default Style</b>
cs: <b>Implicitní styl</b>

en: <b>Other Defaults</b>
cs: <b>Jiná implicitní nastavení</b>

en: _Basic ledger
cs: _Základní účetní kniha

en: _Auto-split ledger
cs: _Automaticky-rozdělená účetní kniha

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
cs: Záznam _účetních položek

en: Number of _transactions
cs: Počet _účetních položek

en: Register opens in a new _window
cs: Účetní kniha se otevírá v novém _okně

en: Register Defaults
cs: Implicitní nastavení účetní knihy

en: <b>Default Report Currency</b>
cs: <b>Implicitní měna sestav</b>

en: <b>Location</b>
cs: <b>Umístění</b>

en: Report opens in a new _window
cs: Sestava se otevírá v novém _okně

en: Reports
cs: Sestavy

en: <b>Window Geometry</b>
cs: <b>Geometrie oken</b>

en: _Save window size and position
cs: _Ukládat velikosti a umístění oken

en: Bring the most _recent tab to the front
cs: Přesunout _nedávnou použitou záložku dopředu

en: <b>Tab Position</b>
cs: <b>Umístění karet</b>

en: To_p
cs: Na_hoře

en: B_ottom
cs: _Dole

en: _Left
cs: V_levo

en: _Right
cs: V_pravo

en: Bottom
cs: Dolů

en: <b>Tabs</b>
cs: <b>Záložky</b>

en: Show close button on _notebook tabs
cs: Zobrazovat tlačítko zavřít na záložkách _poznámkového bloku

en: characters
cs: znaků

en: _Width
cs: _Šířka

en: Windows
cs: Okna

en: Price Editor
cs: Editor cen

en: S_ource
cs: Z_droj

en: _Price
cs: _Cena

en: Before _Date
cs: _Datum

en: Price Database
cs: Databáze cen

en: Add a new price.
cs: Přidat novou cenu.

en: Edit the current price.
cs: Upravit aktuální cenu.

en: Remove _Old
cs: Odstranit _staré

en: Get new online quotes for stock accounts.
cs: Získat nové uvedené ceny účtů akcií online.

en: Save Custom Check Format
cs: Uložit vlastní formát šeku

en: Check _format
cs: _Formát šeku

en: Check po_sition
cs: _Pozice šeku

en: _Date format
cs: Formát _data

en: Pa_yee
cs: Pří_jemce

en: Amount (_words)
cs: Částka (_slovy)

en: Amount (_numbers)
cs: Částka (_čísla)

en: _Units
cs: _Jednotek

en: _Translation
cs: _Posun

en: _Rotation
cs: _Otočení

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
cs: Bod počátku je levý horní roh stránky.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
cs: Bod počátku je levý dolní roh stránky.

en: Degrees
cs: Stupňů

en: Custom format
cs: Vlastní formát

en: Working…
cs: Pracuji…

en: <b>A_vailable reports</b>
cs: <b>_Dostupné sestavy</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
cs: <b>_Zvolené sestavy</b>

en: A_dd >>
cs: _Přidat >>

en: << _Remove
cs: << _Odstranit

en: Move _up
cs: Posunout na_horu

en: Move dow_n
cs: Posunout _dolů

en: Si_ze…
cs: _Velikost…

en: HTML Style Sheets
cs: Stylesheety HTML

en: <b>Available style sheets</b>
cs: <b>Dostupné stylesheety</b>

en: <b>Style sheet options</b>
cs: <b>Možnosti stylesheetu</b>

en: Report Size
cs: Velikost sestavy

en: Enter report row/column span
cs: Zadejte pokrytí sloupců/řádků sestavy

en: _Row span
cs: Pokrytí _řádků

en: _Column span
cs: Pokrytí _sloupců

en: Select HTML Style Sheet
cs: Zvolit stylesheet HTML

en: New Style Sheet
cs: Nový stylesheet

en: <b>New style sheet info</b>
cs: <b>Informace o novém stylesheetu</b>

en: _Template
cs: _Šablona

en: Reset Warnings
cs: Zrušit varování

en: _Unselect All
cs: Z_rušit výběr všech

en: No warnings to reset.
cs: Nelze zrušit žádná varování.

en: Permanent Warnings
cs: Trvalá varování

en: Temporary Warnings
cs: Dočasná varování

en:  Search
cs:  Hledat

en: Search for items where
cs: Hledat položky, kde

en: Search Criteria
cs: Podmínky hledání

en: New search
cs: Nové hledání

en: Refine current search
cs: Zjemnit aktuální hledání

en: Add results to current search
cs: Přidat výsledky k aktuálnímu hledání

en: Delete results from current search
cs: Odstranit výsledky z aktuálního hledání

en: Search only active data
cs: Prohledávat jen aktivní data

en: Type of search
cs: Typ hledání

en: Account Deletion
cs: Odstranění účtu

en: Daily
cs: Denně

en: Yearly
cs: Ročně

en: Make Scheduled Transaction
cs: Provést plánovanou účetní položku

en: Advanced…
cs: Pokročilé…

en: Never End
cs: Nikdy neskončit

en: Number of Occurrences
cs: Počet výskytů

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
cs: <b>Implicitní nastavení editoru účetních položek</b>

en: _Run when data file opened
cs: _Spustit při otevření souboru dat

en: _Auto-create new transactions
cs: _Automaticky vytvářet nové účetní položky

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
cs: Nastavit příznak 'auto-create' na nově vytvářených plánovaných účetních položkách

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
cs: Začít upozorňovat tolik dní před vytvořením účetní položky.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
cs: Vytvořit účetní položku tolik dní před jejím datem platnosti.

en: _Notify before transactions are created
cs: _Upozorňovat před vytvářením účetních položek

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
cs: Nastavit příznak 'notify' na nově vytvářených plánovaných účetních položkách

en: Crea_te in advance
cs: Vytváře_t předem

en: R_emind in advance
cs: Připomínat př_edem

en: Edit Scheduled Transaction
cs: Upravit plánovanou účetní položku

en: Create in advance
cs: Vytvářet předem

en: Remind in advance
cs: Připomínat předem

en: Create automatically
cs: Vytvářet automaticky

en: Conditional on splits not having variables
cs: Závisí na tom, že části nemají proměnné

en: Notify me when created
cs: Upozorňovat mě při vytvoření

en: <b>Occurrences</b>
cs: <b>Výskyty</b>

en: Last Occurred:
cs: Poslední výskyt:

en: Repeats:
cs: Opakování:

en: Until
cs: Až do

en: occurrences
cs: výskytů

en: remaining
cs: zbývá

en: Overview
cs: Přehled

en: Template Transaction
cs: Šablona účetní položky

en: Since Last Run…
cs: Od posledního spuštění…

en: _Review created transactions
cs: Z_kontrolovat vytvářené účetní položky

en: <b>_Accounts</b>
cs: <b>_Účty</b>

en: _Income
cs: _Příjmy

en: _Expense
cs: _Výdaje

en: Tax _Related
cs: _Souvisí s daněmi

en: <b>_TXF Categories</b>
cs: <b>Kategorie _TXF</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
cs: <b>Zdroj jména plátce</b>

en: C_urrent Account
cs: _Běžný účet

en: Tax Tables
cs: Daňové tabulky

en: <b>Tax Table Entries</b>
cs: <b>Položky daňové tabulky</b>

en: <b>Tax Table Entry</b>
cs: <b>Položka daňové tabulky</b>

en: _Value
cs: _Hodnota

en: _Account
cs: _Účet

en: GnuCash Tip Of The Day
cs: Tip dne GnuCash

en: <b>Tip of the Day</b>
cs: <b>Tip dne</b>

en: _Show tips at startup
cs: Zobrazovat při spouštění _tipy

en: Transfer Funds
cs: Prostředky převodu

en: <b>Basic Information</b>
cs: <b>Základní informace</b>

en: Show Income/Expense
cs: Zobrazit příjmy/výdaje

en: <b>Currency Transfer</b>
cs: <b>Převod měny</b>

en: Exchange Rate
cs: Kurz

en: Username and Password
cs: Jméno uživatele a heslo

en: Enter your username and password
cs: Zadejte vaše jméno uživatele a heslo

en: _Username
cs: _Jméno uživatele

en: _Password
cs: _Heslo

en: %Y-%m-%d
cs: %d.%m.%Y

en: Include Century
cs: Včetně století

en: Abbreviation
cs: Zkratka

en: Date format
cs: Formát data

en: Once
cs: Jednou

en: Semi-Monthly
cs: Dvakrát měsíčně

en: Not scheduled
cs: Nenaplánována

en: Select occurrence date above.
cs: Zvolte výše datum výskytu.

[ctx: Daily]
en: Every
cs: Každý

[ctx: Daily]
en: days.
cs: den.

[ctx: Weekly]
en: Every
cs: Každý

[ctx: Weekly]
en: weeks.
cs: týden.

en: Saturday
cs: Sobota

en: Friday
cs: Pátek

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

[ctx: Semimonthly]
en: Every
cs: Každý

[ctx: Semimonthly]
en: months.
cs: měsíc.

en: First on the
cs: Poprvé dne

en: except on weekends
cs: kromě víkendů

en: then on the
cs: pak dne

[ctx: Monthly]
en: Every
cs: Každý

[ctx: Monthly]
en: months.
cs: měsíc.

en: On the
cs: Dne

en: The number of leading digits to keep when rounding
cs: Počet počátečních číslic, která zachovat při zaokrouhlování

en: Significant Digits
cs: Platné číslice

en: Estimate Budget Values
cs: Odhadnout hodnoty rozpočtu

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
cs: GnuCash odhadne hodnoty rozpočtu pro zvolené účty podle dřívějších účetních položek.

en: Budget Options
cs: Možnosti rozpočtu

en: Budget Name
cs: Název rozpočtu

en: Number of Periods
cs: Počet období

en: Budget Period
cs: Období rozpočtu

en: Budget List
cs: Seznam rozpočtů

en: Close the Budget List
cs: Zavřít seznam rozpočtů

en: Create a New Budget
cs: Vytvořit nový rozpočet

en: Open the Selected Budget
cs: Otevřít vybraný rozpočet

en: Delete the Selected Budget
cs: Odstranit vybraný rozpočet

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
cs: Filtrovat účtení knihu podle…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
cs: Zobrazit _vše

en: Choo_se Date
cs: Zv_olte datum

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
cs: Neo_dsouhlasené

en: C_leared
cs: Vy_nulován

en: _Voided
cs: _Neplatné

en: _Frozen
cs: _Zmrazené

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
cs: Duplikovat účetní položku

en: _Number
cs: _Číslo

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
cs: Řadit účetní knihu podle…

en: _Standard Order
cs: _Standardní pořadí

en: Date of _Entry
cs: Datum _vložení

en: S_tatement Date
cs: _Datum výpisu

en: Num_ber
cs: _Číslo

en: Amo_unt
cs: _Částka

en: Descri_ption
cs: _Popis

en: _Action
cs: _Akce

en: _Reverse Order
cs: _Obrátit pořadí

en: Void Transaction
cs: Zneplatnit účetní položku

en: Reason for voiding transaction
cs: Důvod zneplatnění účetní položky

en: Every
cs: Každých

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
cs: Počet opakovaných jednotek kalendáře: Např. čtrnáctidenné = každé 2 týdny; čvrtletně = každé 3 měsíce

en: beginning on
cs: začíná dne

en: last of month
cs: poslední v měsíci

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
cs: Vždy používat poslední den (nebo den v týdnu) v měsíci?

en: same week & day
cs: stejný týden a den

en: Caution!
cs: Pozor!

en: _Ending Balance
cs: _Konečný zůstatek

en: <b>Reconcile Information</b>
cs: <b>Informace o odsouhlasení</b>

en: Statement _Date
cs: _Datum výpisu

en: Include _subaccounts
cs: Včetně _podúčtů

en: Not found
cs: GnuCash nemohl najít soubory pro nápovědu.

en: The specified URL could not be loaded.
cs: Nemohu načíst zadané URL.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
cs: Přístup pomocí zabezpečeného HTTP je zakázán. Můžete jej povolit v oddílu Síť dialogu Možnosti.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
cs: Síťový přístup pomocí HTTP je zakázán. Můžete jej povolit v oddílu Síť dialogu Možnosti.

en: There was an error accessing %s.
cs: Při přístupu k %s došlo k chybě.

en: Online Banking Account Name
cs: Název účtu online bankovnictví

en: GnuCash Account Name
cs: Název účtu GnuCash

en: New?
cs: Nový?

en: Initial Online Banking Setup
cs: Počáteční nastavení online bankovnictví

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
cs: Nyní je dokončeno nastavení přiřazení účtů online bankovnictví účtům GnuCash. Nyní můžete na těchto účtech provádět akce online bankovnictví.
    
    
    Chcete-li přidat další banku, uživatele nebo účet, můžete kdykoli tohoto druida spustit znovu.
    
    Nyní stiskněte "Použít".

en: Online Banking Setup Finished
cs: Nastavení online bankovnictví dokončeno

en: Online Banking Connection Window
cs: Okno spojení online bankovnictví

en: _Abort
cs: _Zrušit

en: Progress
cs: Postup

en: Get Transactions Online
cs: Získat účetní položky online

en: Date range of transactions to retrieve:
cs: Rozsah dat účetních položek, které získat:

en: From
cs: Od

en: _Earliest possible date
cs: Nej_dřívější možné datum

en: _Last retrieval date
cs: _Datum posledního stažení

en: E_nter date:
cs: Zadejte _datum:

en: To
cs: Do

en: Ente_r date:
cs: Zadejte da_tum:

en: Enter Password
cs: Zadejte heslo

en: Enter your password
cs: Zadejte své heslo

en: Name for new template
cs: Název nové šablony

en: Online Transaction
cs: Účetní položka online

en: Execute this online transaction now
cs: Provést tuto účetní položku online teď

en: Enter an Online Transaction
cs: Zadejte účetní položku online

en: at Bank
cs: u banky

en: (filled in automatically)
cs: (vyplněno automaticky)

en: Payment Purpose continued
cs: Pokračování účelu platby

en: Originator Account Number
cs: Číslo účtu příkazce

en: Bank Code
cs: Kód banky

en: Add the current online transaction as a new transaction template
cs: Přidat aktuální účetní položku online jako šablonu nové účetní položky

en: Move the selected transaction template one row up
cs: Přesunout vybranou šablonu účetních položek o řádek výš

en: Move the selected transaction template one row down
cs: Přesunout vybranou šablonu účetních položek o řádek níž

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
cs: Řadit seznam šablon účetních položek abecedně

en: Delete the currently selected transaction template
cs: Odstranit vybranou šablonu účetních položek

en: _Verbose debug messages
cs: _Podrobné ladicí zprávy

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
cs: Povoluje podrobné ladicí zprávy pro Online bankovnictví HBCI/AqBanking.

en: (unknown)
cs: (neznámý)

en: Debited Account Owner
cs: Vlastník účtu plátce

en: Credited Account Owner
cs: Vlastník účtu příjemce

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
cs: Nezadali jste jméno příjemce. Pro převod online je vyžadováno jméno příjemce.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
cs: Nezadali jste účet příjemce. Pro převod online je vyžadován účet příjemce.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
cs: Nezadali jste banku příjemce. Pro převod online je vyžadována banka příjemce.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
cs: Nezadali jste účel účetní položky. Pro převod online je vyžadován účel.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
cs: Import online bankovnictví nevrátil pro zadané časové období žádné účetní položky.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
cs: Změnili jste seznam šablon převodů online, ale zrušili jste dialog převodu. Chcete přesto uložit změny?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
cs: Backend při přípravě této úlohy našel chybu. Není možné tuto úlohu provést.
    
    Banka pravděpodobně nepodporuje vámi zvolenou úlohu, nebo váš účet online bankovnictví nemá oprávnění provést tuto úlohu. Možná bude vidět více chybových zpráv ve vašem záznamu konzoly.
    
    Chcete úlohu zadat znovu?

en: Online Banking Direct Debit Note
cs: Inkaso v online bankovnictví

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
cs: Vnitrobankovní převod v online bankovnictví

en: Online Banking Transaction
cs: Účetní položka v online bankovnictví

en: Unspecified
cs: Nespecifikováno

en: Bank
cs: Banka

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
cs: Pro tento účet gnucash nebyl nalezen účet online bankovnictví. Tyto účetní položky nebudou provedeny online bankovnictvím.

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
cs: Stažený zůstatek z online bankovnictví byl nula.
    
    Buď je to správný zůstatek, že vaše banka nepodporuje stažení zůstatku v této verzi online bankovnictví. V tom případě byste měli byste v nastavení online bankovnictví (AqBanking nebo HBCI) zvolit jinou verzi online bankovnictví. Pak znovu zkuste stáhnout zůstatek online bankovnictví.

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
cs: Výsledek úlohy online bankovnictví:
    Zůstatek účtu je %s

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
cs: Pro vaši informaci: tento účet má také zaznamenán zůstatek %s

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
cs: Zaznamenaný zůstatek se rovná současnému odsouhlastenému zůstatku účtu.

en: Reconcile account now?
cs: Odsouhlasit účet nyní?

en: Select a file to import
cs: Zvolte soubor, který importovat

en: _Online Actions
cs: _Akce online

en: Get _Balance
cs: _Získat zůstatek

en: The list of Scheduled Transactions
cs: Seznam plánovaných účetních položek

en: Get _Transactions…
cs: Získat _účetní položky…

en: Get the transactions online through Online Banking
cs: Získat účetní položky online pomocí online bankovnictví

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
cs: Vydat novou vnitrobankovní účetní položku online pomocí online bankovnictví

en: _Online Banking Setup…
cs: _Nastavení online bankovnictví…

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
cs: Počáteční nastavení přístupu k online bankovnictví (HBCI nebo OFX DirectConnect pomocí AqBanking)

en: Remember the PIN in memory
cs: Pamatovat si PIN v paměti

en: Verbose HBCI debug messages
cs: Podrobné ladicí zprávy HBCI

en: DTAUS import data format
cs: Formát dat importu DTAUS

en: CSV import data format
cs: Formát dat importu CSV

en: Quantity
cs: Množství

en: Taxable
cs: Zdanitelné

en: -- Split Transaction --
cs: -- Rozdělená účetní položka --

en: Period: 123,456.78
cs: Tečka: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
cs: Čárka: 123.456,78

en: customers
cs: zákazníci

en: vendors
cs: dodavatelé

en: (Full account ID:
cs: (Úplné ID účtu:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
cs: Vyberte prosím komoditu, které přiřadit následující burzovní kód. Všimněte si prosím, že burzovní kód komodity, kterou vyberete, bude přepsán.

en: m/d/y
cs: m/d/r

en: d/m/y
cs: d/m/r

en: y/m/d
cs: r/m/d

en: y/d/m
cs: r/d/m

en: Destination account for the auto-balance split.
cs: Cílový účet pro část automatického vyrovnání

en: New, already balanced
cs: Nová, již vyrovnaná

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
cs: Nová, převod %s do (ručně) "%s"

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
cs: Nová, převod %s do (automaticky) "%s"

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
cs: Nová, NEVYROVNANÁ (pro převod %s potřebuji akci)!

en: Reconcile (manual) match to %s
cs: Odsouhlasit (ruční) přiřazení k %s

en: Reconcile (auto) match to %s
cs: Odsouhlasit (automatické) přiřazení k %s

en: Match missing!
cs: Přiřazení chybí!

en: Do not import (no action selected)
cs: Neimportovat (nevybrána žádná akce)

en: Confidence
cs: Důvěra

en: Manual
cs: Ručně

en: Select a .log file to replay
cs: Zvolte soubor .log, který přehrát

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
cs: Nemohu otevřít aktuální soubor záznamu: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
cs: Nemohu otevřít soubor záznamu: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
cs: Soubor záznamu, který jste vybrali, byl prázdný.

en: Stock account for security "%s"
cs: Účet akcií pro podílové certifikáty "%s"

en: Income account for security "%s"
cs: Příjmový účet pro podílové certifikáty "%s"

en: Unknown OFX checking account
cs: Neznámý běžný účet OFX

en: Unknown OFX savings account
cs: Neznámý spořicí účet OFX

en: Unknown OFX money market account
cs: Neznámý účet peněžního trhu OFX

en: Unknown OFX credit line account
cs: Neznámý účet úvěrového rámce OFX

en: Unknown OFX CMA account
cs: Neznámý účet CMA OFX

en: Unknown OFX credit card account
cs: Neznámý účet kreditní karty OFX

en: Unknown OFX investment account
cs: Neznámý investiční účet OFX

en: Import _OFX/QFX…
cs: Importovat _OFX/QFX…

en: Process an OFX/QFX response file
cs: Zpracovat soubor odpovědí OFX/QFX

en: GnuCash account name
cs: Název účtu GnuCash

en: _Ticker symbol or other abbreviation
cs: _Symbol/zkratka

en: _Exchange or abbreviation type
cs: _Kurz

en: (split)
cs: (část)

en: Please select a file to load.
cs: Zvolte prosím soubor, který načíst.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
cs: Soubor nebyl nalezen nebo bylo odmítnuto oprávnění ke čtení. Zvolte prosím jiný soubor.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
cs: Tento soubor QIF je již načten. Zvolte prosím jiný soubor.

en: Select QIF File
cs: Zvolte soubor QIF

en: An error occurred while loading the QIF file.
cs: Při načítání souboru QIF došlo k chybě.

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
cs: Musíte zadat existující národní měnu nebo zadat jiný typ.

en: QIF account name
cs: Název účtu QIF

en: QIF category name
cs: Jméno kategorie QIF

en: QIF payee/memo
cs: QIF příjemce/poznámka

en: Enter a name for the account
cs: Zadejte jméno pro účet

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
cs: Účet %s drží místo a nepovoluje účetní položky. Zvolte prosím jiný účet.

en: Dividends
cs: Dividendy

en: Cap. gain (long)
cs: Kap. zisk (dlouhodobý)

en: Cap. gain (mid)
cs: Kap. zisk (střednědobý)

en: Cap. gain (short)
cs: Kap. zisk (krátkodobý)

en: Equity
cs: Vlastní jmění

en: Retained Earnings
cs: Nerozdělený zisk

en: Commissions
cs: Komise

en: Margin Interest
cs: Úrok pákového úvěru

en: Line
cs: Čárový

en: QIF import: Name conflict with another account.
cs: Import QIF: Konflikt jména s jiným účtem.

en: Welcome to GnuCash
cs: Vítejte v GnuCash

en: Have a nice day!
cs: Mějte se pěkně!

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
cs: Účet %s neexistuje. Chcete jej vytvořit?

en: Hours
cs: Hodiny

en: Project
cs: Projekt

en: Material
cs: Materiál

en: Save the current entry?
cs: Uložit aktuální položku?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
cs: Aktuální účetní položka byla změněna. Chcete zaznamenat změny před duplikováním této položky, nebo duplikování zrušit?

en: _Record
cs: _Zaznamenat

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
cs: Daňová tabulka %s neexistuje. Chcete ji vytvořit?

en: _Don't Record
cs: _Nezaznamenávat

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
cs: Aktuální položka byla změněna. Chcete ji uložit?

en: $
cs: Kč

en: Charge
cs: Účtovat

en: Income Account
cs: Příjmový účet

en: Expense Account
cs: Výdajový účet

en: Discount Type
cs: Typ slevy

en: Discount How
cs: Sleva jak

en: Unit Price
cs: Jednotková cena

en: Taxable?
cs: Zdanitelné?

en: Tax Included?
cs: S daní?

en: Invoiced?
cs: Vyfakturováno?

en: Subtotal
cs: Částečný součet

en: Billable?
cs: Vyúčtovatelné?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
cs: Zadejte příjmový/výdajový účet pro položku, nebo jej zvolte ze seznamu

en: Enter the type of Entry
cs: Zadejte typ položky

en: Enter the Entry Description
cs: Zadejte popis položky

en: Enter the Discount Amount
cs: Zadejte velikost slevy

en: Enter the Discount Percent
cs: Zadejte procenta slevy

en: Enter the Discount … unknown type
cs: Zadejte slevu … neznámý typ

en: Discount Type: Monetary Value
cs: Discount Type: Peněžní částka

en: Discount Type: Percent
cs: Discount Type: Procenta

en: Select the Discount Type
cs: Zvolte typ slevy

en: Tax computed after discount is applied
cs: Daň vypočtena po použití slevy

en: Discount and tax both applied on pretax value
cs: Sleva i daň použity na původní hodnotu

en: Discount computed after tax is applied
cs: Sleva vypočtena po použití daně

en: Select how to compute the Discount and Taxes
cs: Zvolte, jak počítat slevu a daně

en: Enter the unit-Price for this Entry
cs: Zadejte jednotkovou cenu této položky

en: Enter the Quantity of units for this Entry
cs: Zadejte počet jednotek pro tuto položku

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
cs: Zadejte daňovou tabulku, kterou použít pro tuto položku

en: Is this entry taxable?
cs: Je tato položka zdanitelná?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
cs: Je daň již zahrnuta v ceně této položky?

en: Include this entry on this invoice?
cs: Zahrnout tuto položku na tuto fakturu?

en: Unknown EntryLedger Type
cs: Neznámý typ EntryLedger

en: The subtotal value of this entry
cs: Částečný součet pro tuto položku

en: The total tax of this entry
cs: Celková daň této položky

en: Is this entry billable to a customer or job?
cs: Je tato položka vyúčtovatelná zákazníkovi nebo pro práci?

en: How did you pay for this item?
cs: Jak jste za tuto položku zaplatili?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
cs: Tato účetní položka se již upravuje v jiné účetní knize. Nejdřív prosím dokončete její tamější úpravy.

en: Save transaction before duplicating?
cs: Uložit účetní položku před duplikováním?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
cs: Aktuální účetní položka byla změněna. Chcete zaznamenat tyto změny před duplikováním účetní položky, jnebo zrušit duplikování?

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
cs: Hodláte změnit existující část. Opravdu to chcete udělat?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
cs: Hodláte změnit existující účetní položku. Opravdu to chcete udělat?

en: Recalculate Transaction
cs: Přepočítat účetní položku

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
cs: Hodnoty zadané pro tuto účetní položku si neodpovídají. Kterou hodnotu chcete přepočítat?

en: Changed
cs: Změněno

en: _Recalculate
cs: _Přepočítat

en: Withdraw
cs: Vybrat

en: Check
cs: Šek

en: Teller
cs: Přepážka

en: Increase
cs: Zvýšit

en: Decrease
cs: Snížit

en: POS
cs: Prodej

en: AutoDep
cs: AutoUlož

en: Wire
cs: Telegraf

en: Direct Debit
cs: Inkaso

en: Fee
cs: Poplatek

en: Rebate
cs: Vrácené

en: LTCG
cs: DDKZ

en: STCG
cs: KDKZ

en: Dist
cs: Rozd

en: Rebalance Transaction
cs: Vyrovnat účetní položku

en: The current transaction is not balanced.
cs: Aktuální účetní položka není vyrovnaná.

en: Balance it _manually
cs: Vyrovnat ji _ručně

en: Let GnuCash _add an adjusting split
cs: Nechat GnuCash _přidat vyrovnávací část

en: Adjust current account _split total
cs: Upravit součet _části na aktuálním účtu

en: Adjust _other account split total
cs: Upravit součet části na _druhém účtu

en: _Rebalance
cs: _Znovu vyvážit

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
cs: Pro změnu kurzů účetní položky ji musíte rozbalit.

en: Save the changed transaction?
cs: Uložit změněnou účetní položku?

en: _Discard Changes
cs: Za_hodit změny

en: _Record Changes
cs: Za_znamenat změny

en: Mark split as unreconciled?
cs: Označit část jako neodsouhlasenou?

en: _Unreconcile
cs: Zrušit _odsouhlasení

[ctx: sample]
note: Translators: The 'sample:' items are strings which are not displayed, but only used to estimate widths.
en: 22/02/2000
cs: 22.02.2000

en: Tot %s
cs: Celk %s

en: Tot Credit
cs: Celk Dal

en: Tot Debit
cs: Cel Má dáti

en: Tot Shares
cs: Cel podílů

en: Debit Formula
cs: Vzorec Má dáti

en: Credit Formula
cs: Vzorec Dal

en: Scheduled
cs: Plánováno

en: Enter the name of the Customer
cs: Zadejte jméno zákazníka

en: Enter the name of the Vendor
cs: Zadejte jméno dodavatele

en: Enter a description of the transaction
cs: Zadejte popis účetní položky

en: Enter notes for the transaction
cs: Zadejte poznámky o účetní položce

en: Reason the transaction was voided
cs: Důvod, proč byla účetní položka zneplatněna

en: Enter a description of the split
cs: Zadejte popis části

en: Enter the effective share price
cs: Zadejte efektivní cenu podílu

en: Enter the number of shares bought or sold
cs: Zadejte počet prodaných nebo koupených podílů

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
cs: Zadejte účet, ze kterého převést, nebo jeden zvolte ze seznamu

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
cs: Tato účetní položka má více části; podívejte se na všechny stisknutím tlačítka Rozdělit

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
cs: Tato účetní položka je rozdělení akcií; podívejte se na detaily stisknutím tlačítka Rozdělit

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
cs: Nemohu upravit nebo odstranit tuto účetní položku. Tato účetní položka je označena jen pro čtení, protože:
    
    '%s'

en: Change reconciled split?
cs: Změnit odsouhlasenou část?

en: Chan_ge Split
cs: Z_měnit část

en: Enter debit formula for real transaction
cs: Zadejte vzorec Má Dáti pro skutečnou účetní položku

en: Enter credit formula for real transaction
cs: Zadejte vzorec Dal pro skutečnou účetní položku

en: List
cs: Seznam

en: Display negative values in red.
cs: Zobrazovat záporné částky červeně.

en: Can't save style sheet
cs: Nemohu uložit stylesheet

en: Edit report options
cs: Upravit možnosti sestavy

en: This report requires you to specify certain report options.
cs: Tato sestava vyžaduje, abyste zadali některé volby.

en: No accounts selected
cs: Nevybrány žádné účty

en: No data
cs: Žádná data

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
cs: Vybrané účty ve vybraném časovém období neobsahují žádná data/účetní položky (nebo jen nuly)

en: Half Year
cs: Půl roku

en: All
cs: Vše

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
cs: Zobrazovat účty po tuto hloubku, bez ohledu na jiná nastavení.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
cs: Ignorovat výběr účtů a zobrazit podúčty všech vybraných účtů?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
cs: Sestava o těchto účtech, pokud to dovolí hloubka zobrazení účtů.

en: Select the currency to display the values of this report in.
cs: Zvolte měnu, ve které zobrazovat hodnoty této sestavy.

en: Most recent
cs: Nejnovější

en: Choose the marker for each data point.
cs: Zvolte značku pro každý bod dat.

en: Circle
cs: Kroužek

en: Square
cs: Čtvereček

en: Cross
cs: Křížek

en: Dash
cs: Čárkovaná

en: Filled circle
cs: Vyplněný kroužek

en: Filled square
cs: Vyplněný čtvereček

en: Choose the method for sorting accounts.
cs: Zvolte metodu pro řazení účtů.

en: Alphabetical by account code
cs: Abecedně podle kódu účtu

en: Alphabetical by account name
cs: Abecedně podle názvu účtu

en: How to show the balances of parent accounts.
cs: Jak zobrazovat zůstatky rodičovských účtů.

en: Do not show any balances of parent accounts.
cs: Nezobrazovat žádné zůstatky rodičovských účtů.

en: Account Balance
cs: Zůstatek účtu

en: Do not show
cs: Nezobrazovat

en: How to show account subtotals for parent accounts.
cs: Jak zobrazovat částečné součty rodičovských účtů.

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
cs: Zobrazovat částečné součty rodičovských účtů, které mají podůčty.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
cs: Nezobrazovat částečné součty rodičovských účtů.

en: Show subtotals
cs: Zobrazovat částečné součty

en: _Assets & Liabilities
cs: _Aktiva & pasiva

en: _Income & Expense
cs: _Příjmy & výdaje

en: _Taxes
cs: _Daně

en: Display
cs: Zobrazení

en: Report name
cs: Jméno sestavy

en: _Business
cs: _Podnik

en: Invoice Number
cs: Číslo faktury

en: Select a stylesheet for the report.
cs: Zvolte stylesheet pro sestavu.

en: Average Balance
cs: Průměrný zůstatek

en: Step Size
cs: Velikost kroku

en: Report's currency
cs: Měna sestavy

en: Price Source
cs: Zdroj cen

en: Include Sub-Accounts
cs: Zahrnout podúčty

en: Plot Width
cs: Šířka grafu

en: Plot Height
cs: Výška grafu

en: Show table
cs: Zobrazit tabulku

en: Display a table of the selected data.
cs: Zobrazit tabulku vybraných dat.

en: Show plot
cs: Zobrazit graf

en: Display a graph of the selected data.
cs: Zobrazit graf vybraných dat.

en: Plot Type
cs: Typ grafu

en: Average
cs: Průměr

en: Profit
cs: Zisk

en: Period start
cs: Začátek období

en: Period end
cs: Konec období

en: Gain
cs: Zisk

en: Loss
cs: Ztráta

en: Income vs. Day of Week
cs: Příjem vs. den v týdnu

en: Expenses vs. Day of Week
cs: Výdaje vs. den v týdnu

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
cs: Zobrazuje koláčový graf celkových příjmů pro každý den v týdnu

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
cs: Zobrazuje koláčový graf celkových výdajů pro každý den v týdnu

en: Levels of Subaccounts
cs: Úroveň podúčtů

en: Show Totals
cs: Zobrazovat součty

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
cs: Vytvořit sestavu o těchto účtech, pokud to dovolí zvolená hloubka účtů.

en: Show the total balance in legend?
cs: Zobrazovat v legendě celkový zůstatek?

en: Report Title
cs: Název sestavy

en: Boolean Option
cs: Booleovská možnost

en: This is a boolean option.
cs: Toto je booleovská možnost.

en: Multi Choice Option
cs: Možnost s více výběry

en: This is a multi choice option.
cs: Toto je možnost s více výběry.

en: First Option
cs: První možnost

en: Second Option
cs: Druhá možnost

en: Third Option
cs: Třetí možnost

en: Fourth Options
cs: Čtvrté možnosti

en: String Option
cs: Řetězcová možnost

en: Just a Date Option
cs: Prostě možnost data

en: Combo Date Option
cs: Možnost kombinovaného data

en: Relative Date Option
cs: Možnost relativního data

en: Number Option
cs: Číselná možnost

en: This is a number option.
cs: Toto je číselná možnost.

en: Background Color
cs: Barva pozadí

en: An account list option
cs: Možnost seznamu účtů

en: A list option
cs: Možnost seznamu

en: The Good
cs: Dobrý

en: The Bad
cs: Špatný

en: The Ugly
cs: Ošklivý

en: Testing
cs: Testování

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
cs: Pro nápovědu o psaní sestav nebo přispění se svými úplně novými sestavami kontaktujte konferenci ~a.

en: The current time is ~a.
cs: Aktuální čas je ~a.

en: The boolean option is ~a.
cs: Booleovská možnost je ~a.

en: true
cs: pravda

en: false
cs: nepravda

en: The radio button option is ~a.
cs: Řetězcová možnost je ~a.

en: The multi-choice option is ~a.
cs: Možnost s více výběry je ~a.

en: The string option is ~a.
cs: Řetězcová možnost je ~a.

en: The date option is ~a.
cs: Možnost data je ~a.

en: The relative date option is ~a.
cs: Možnost relativního data je ~a.

en: The combination date option is ~a.
cs: Možnost kombinovaného data je ~a.

en: The number option is ~a.
cs: Číselná možnost je ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
cs: Číselní možnost zformátovaná jako měna je ~a.

en: Items you selected:
cs: Položky, které jste vybrali:

en: List items selected
cs: Vybrané položky seznamu

en: (You selected no list items.)
cs: (Nevybrali jste žádné položky seznamu.)

en: You have selected no accounts.
cs: Nevybrali jste žádné účty.

en: Tax Report / TXF Export
cs: Daňová sestava / Export TXF

en: Alternate Period
cs: Jiné období

en: Use From - To
cs: Použít Od - Do

en: Last Year
cs: poslední rok

en: Select Accounts (none = all)
cs: Vyberte účty (nic = všechny)

en: Suppress $0.00 values
cs: Potlačit hodnoty 0,00 Kč

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
cs: Účty s hodnotou 0,00 Kč nebudou vytištěny.

en: Print Full account names
cs: Tisknout úplné názvy účtů

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
cs: VAROVÁNÍ: Některým účtům jsou přiřazeny duplikátní kódy TXF. Opakovat se mohou jen kódy se zdroji plátce.

en: Period from ~a to ~a
cs: Období od ~a do ~a

en: Tax Report & XML Export
cs: Daňová sestava a export XML

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
cs: Zdanitelný příjem / odčitatelné výdaje / exportovat do souboru .XML

en: Taxable Income / Deductible Expenses
cs: Zdanitelný příjem / odčitatelné výdaje

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
cs: Tato sestava zobrazuje váš zdanitelný příjem a odčitatelné výdaje.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
cs: Tato strana zobrazuje váš zdanitelný příjem a odčitatelné výdaje.

en: Income Piechart
cs: Koláčový graf příjmů

en: Expense Piechart
cs: Koláčový graf výdajů

en: Asset Piechart
cs: Koláčový graf aktiv

en: Liability Piechart
cs: Koláčový graf pasiv

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
cs: Zobrazí koláčový graf příjmů v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
cs: Zobrazí koláčový graf výdajů v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
cs: Zobrazí koláčový graf aktiv v zadaném časovém intervalu

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
cs: Zobrazí koláčový graf pasiv v zadaném časovém intervalu

en: Income Accounts
cs: Příjmové účty

en: Expense Accounts
cs: Výdajové účty

en: Assets
cs: Aktiva

en: Liabilities
cs: Pasiva

en: Maximum Slices
cs: Maximum řezů

en: Sort Method
cs: Metoda řazení

en: Show the full account name in legend?
cs: Zobrazovat v legendě úplný název účtu?

en: Balance at ~a
cs: Zůstatek na ~a

en: Account Summary
cs: Shrnutí účtů

en: Depth limit behavior
cs: Chování limitu hloubky

en: Parent account balances
cs: Zůstatky rodičovských účtů

en: Parent account subtotals
cs: Podsoučty rodičovských účtů

en: Include accounts with zero total balances
cs: Zahrnout účty s nulovými celkovými zůstatky

en: Omit zero balance figures
cs: Přeskočit čísla nulových zůstatků

en: Show accounting-style rules
cs: Zobrazovat čáry ve stylu účetnictví

en: Display accounts as hyperlinks
cs: Zobrazovat účty jako odkazy

en: Account Description
cs: Popis účtu

en: Account Notes
cs: Poznámky o účtu

en: Commodities
cs: Komodity

en: Show Foreign Currencies
cs: Zobrazovat cizí měny

en: Show Exchange Rates
cs: Zobrazovat kurzy

en: Recursive Balance
cs: Rekurzivní zůstatek

en: Raise Accounts
cs: Zvýšit účty

en: Omit Accounts
cs: Vynechat účty

en: Account title
cs: Název účtu

en: Advanced Portfolio
cs: Pokročilé portfolio

en: Share decimal places
cs: Desetinná místa podílu

en: Include accounts with no shares
cs: Zahrnout účty bez podílů

en: Show ticker symbols
cs: Zobrazovat burzovní symboly

en: Show listings
cs: Zobrazovat seznamy

en: Show prices
cs: Zobrazovat ceny

en: Show number of shares
cs: Zobrazovat počet podílů

en: Basis calculation method
cs: Metoda výpočtu základu

en: Set preference for price list data
cs: Dávat přednost datům ze seznamu cen

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
cs: Dávat, kde to má smysl, přednost cenám z editoru cen před účetními položkami.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
cs: Počet desetinných míst, které použít pro počty podílů.

en: Include accounts that have a zero share balances.
cs: Zahrnout účty, které mají nulový zůstatek podílů.

en: Listing
cs: Seznam

en: Basis
cs: Základ

en: Money In
cs: Vstup peněz

en: Money Out
cs: Výstup peněz

en: Realized Gain
cs: Realizovaný zisk

en: Unrealized Gain
cs: Nerealizovaný zisk

en: Total Gain
cs: Celkový zisk

en: Total Return
cs: Celková návratnost

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
cs: * tato data o komoditách byla sestavena pomocí cen účetních položek místo seznamu cen.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
cs: Pokud jste v situaci více měn, kurzy možná nejsou správné.

en: Balance Sheet
cs: Rozvaha

en: Balance Sheet Date
cs: Datum rozvahy

en: Single column Balance Sheet
cs: Rozvaha v jednom sloupci

en: Flatten list to depth limit
cs: Zploštit seznam na limit hloubky

en: Label the assets section
cs: Nadepsat oddíl aktiv

en: Include assets total
cs: Zahrnout součet aktiv

en: Label the liabilities section
cs: Nadepsat oddíl pasiv

en: Include liabilities total
cs: Zahrnout součet pasiv

en: Label the equity section
cs: Nadepsat oddíl vlastního jmění

en: Include equity total
cs: Zahrnout součet vlastního jmění

en: Total Liabilities
cs: Pasiva celkem

en: Total Assets
cs: Aktiva celkem

en: Retained Losses
cs: Nerozdělená ztráta

en: Unrealized Gains
cs: Nerealizovaný zisk

en: Unrealized Losses
cs: Nerealizovaná ztráta

en: Total Equity
cs: Celkové vlastní jmění

en: Total Liabilities & Equity
cs: Pasiva a vlastní jmění celkem

en: Font family
cs: Rodina písma

en: Font size
cs: Velikost písma

en: Extra Notes
cs: Další poznámky

en: Imbalance
cs: Nevyváženost

en: Orphan
cs: Sirotek

en: Common Currency
cs: Společná měna

en: Total For
cs: Součet pro

en: Asset
cs: Aktiva

en: Liability
cs: Pasiva

en: Expense
cs: Výdaje

en: Net Income
cs: Čístý zisk

en: Label the revenue section
cs: Nadepsat oddíl výnosů

en: Include revenue total
cs: Zahrnout součet výnosů

en: Label the expense section
cs: Nadepsat oddíl nákladů

en: Include expense total
cs: Zahrnout součet nákladů

en: Revenues
cs: Výnosy

en: Total Revenue
cs: Výnosy celkem

en: Total Expenses
cs: Nákaldy celkem

en: for Budget ~a
cs: pro rozpočet ~a

en: for Budget ~a Period ~d
cs: pro rozpočet ~a období ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
cs: pro rozpočet ~a období ~d - ~d

en: Net income
cs: Čistý zisk

en: Net loss
cs: Čistá ztráta

en: Budget Report
cs: Sestava rozpočtu

en: Account Display Depth
cs: Hloubka zobrazování účtů

en: Always show sub-accounts
cs: Vždy zobrazovat podúčty

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
cs: Rozp

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
cs: Účet

en: Cash Flow
cs: Tok hotovosti

en: Show Full Account Names
cs: Zobrazovat úplné názvy účtů

en: Show full account names (including parent accounts).
cs: Zobrazovat úplné názvy účtů (včetně rodičovských účtů).

en: ~a and subaccounts
cs: ~a a podúčty

en: ~a and selected subaccounts
cs: ~a a vybrané podúčty

en: Money into selected accounts comes from
cs: Peníze do vybraných účtů přichází z

en: Money out of selected accounts goes to
cs: Peníze z vybraných účtů odchází do

en: Income Chart
cs: Graf příjmů

en: Expense Chart
cs: Graf výdajů

en: Asset Chart
cs: Graf aktiv

en: Liability Chart
cs: Graf pasiv

en: Income Over Time
cs: Příjmy v čase

en: Expense Over Time
cs: Výdaje v čase

en: Assets Over Time
cs: Aktiva v čase

en: Liabilities Over Time
cs: Pasiva v čase

en: Show long account names
cs: Zobrazovat dlouhé názvy účtů

en: Maximum Bars
cs: Maximum sloupců

en: Balances ~a to ~a
cs: Zůstatky ~a do ~a

en: Grand Total
cs: Úplný součet

en: Sort Order
cs: Pořadí řazení

en: Customer Name
cs: Číslo zákazníka

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
cs: Výkaz vlastního jmění

en: Closing Entries pattern
cs: Vzor zavíracích položek

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
cs: Vzor zavíracích položek rozlišuje velikost písmen

en: Closing Entries Pattern is regular expression
cs: Vzor zavíracích položek je regulární výraz

en: for Period
cs: pro období

en: Capital
cs: Kapitál

en: Investments
cs: Investice

en: Withdrawals
cs: Výběry

en: Increase in capital
cs: Zvýšení kapitálu

en: Decrease in capital
cs: Snížení kapitálu

en: Running Balance
cs: Průběžný zůstatek

en: Totals
cs: Součty

en: General Ledger
cs: Účetní kniha

en: Sorting
cs: Řazení

en: Other Account Name
cs: Jméno jiného účtu

en: Other Account Code
cs: Kód druhého účtu

en: Primary Key
cs: Primární klíč

en: Primary Subtotal
cs: Primární částečný součet

en: Primary Subtotal for Date Key
cs: Primární částečný součet pro klíč Datum

en: Primary Sort Order
cs: Primární pořadí řazení

en: Secondary Key
cs: Sekundární klíč

en: Secondary Subtotal
cs: Sekundární částečný součet

en: Secondary Subtotal for Date Key
cs: Sekundární částečný součet pro klíč datum

en: Secondary Sort Order
cs: Sekundární pořadí řazení

en: Income Statement
cs: Výsledovka

en: Tax Amount
cs: Částka daně

en: Display Columns
cs: Zobrazovat sloupce

en: Display the date?
cs: Zobrazovat datum?

en: Display the description?
cs: Zobrazovat popis?

en: Display the action?
cs: Zobrazovat akci?

en: Display the quantity of items?
cs: Zobrazovat počet položek?

en: Display the price per item?
cs: Zobrazovat jednotkovou cenu?

en: Display due date?
cs: Zobrazovat datum splatnosti?

en: Display the subtotals?
cs: Zobrazovat podsoučty?

en: Payable to
cs: Příjemce:

en: Payable to string
cs: Řetězec Příjemce:

en: Company contact
cs: Kontak na společnost

en: Company contact string
cs: Řetězec kontaktu na společnost

en: Minimum # of entries
cs: Minimální počet položek

en: References
cs: Odkazy

en: Display the invoice references?
cs: Zobrazovat odkazy faktury?

en: Billing Terms
cs: Platební podmínky

en: Display the invoice billing terms?
cs: Zobrazovat platební podmínky faktury?

en: Display the billing id?
cs: Zobrazovat fakturační ID?

en: Display the invoice notes?
cs: Zobrazovat poznámky o faktuře?

en: Payments
cs: Platby

en: Display the payments applied to this invoice?
cs: Zobrazovat platby týkající se této faktury?

en: Thank you for your patronage!
cs: Děkujeme za Vaši přízeň!

note: Translators: This "T" is displayed in the taxable column, if this entry contains tax
en: T
cs: D

en: Amount Due
cs: Splatná částka

en: Show Net Profit
cs: Zobrazovat čistý zisk

en: Show Income and Expenses?
cs: Zobrazovat příjmy a výdaje?

en: Show the Asset and the Liability bars?
cs: Zobrazovat sloupce aktiv a pasiv?

en: Show the net profit?
cs: Zobrazovat čistý zisk?

en: Show a Net Worth bar?
cs: Zobrazovat sloupec čistá hodnota?

en: Net Profit
cs: Čistý zisk

en: Net Worth
cs: Čistí hodnota

en: Net Worth Barchart
cs: Sloupcový graf čisté hodnoty

en: Income/Expense Chart
cs: Graf příjmů/výdajů

en: Sort By
cs: Řadit podle

en: Bracket Total Owed
cs: Celkem dlužné v období

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
cs: Zobrazovat všechny dodavatele/zákazníky, i když mají nulový zůstatek.

en: 0-30 days
cs: 0-30 dnů

en: 31-60 days
cs: 31-60 dnů

en: 61-90 days
cs: 61-90 dnů

en: 91+ days
cs: 91+ dnů

en: Payable Aging
cs: Stárnutí závazků

en: Receivable Aging
cs: Stárnutí pohledávek

en: Credits
cs: Dal

en: Debits
cs: Má dáti

en: Total Credit
cs: Celkem kredit

en: Total Due
cs: Celkem k zaplacení

en: Display the transaction date?
cs: Zobrazovat datum účetní položky?

en: Display the transaction reference?
cs: Zobrazovat odkaz účetní položky?

en: Display the transaction type?
cs: Zobrazovat typ účetní položky?

en: Display the transaction description?
cs: Zobrazovat popis účetní položky?

en: No matching transactions found
cs: Nenalezeny odpovídající účetní položky

en: Customer Report
cs: Sestava zákazníků

en: Vendor Report
cs: Sestava dodavatelů

en: Employee Report
cs: Sestava zaměstnanců

en: Investment Portfolio
cs: Investiční portfolio

en: Price of Commodity
cs: Cena komodity

en: Marker
cs: Značka

en: Marker Color
cs: Barva značky

en: Calculate the price of this commodity.
cs: Spočítat cenu této komodity.

en: Weighted Average
cs: Vážený průměr

en: Actual Transactions
cs: Skutečné převody

en: Weeks
cs: Týdny

en: Double-Weeks
cs: Dva týdny

en: Identical commodities
cs: Identické komodity

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
cs: Vámi vybraná komodita a měna sestavy jsou identické. Nedává smysl zobrazovat ceny identických komodit.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
cs: Ve vybraném časovém období není k dispozici žádná informace o cenách vybraných komodit.

en: Only one price
cs: Jen jedna cena

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
cs: Ve vybraném časovém období měly vybrané komodity jen jednu cenu. To neumožňuje užitečný graf.

en: All Prices equal
cs: Všechny ceny stejné

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
cs: Všechny nalezené ceny jsou stejné. To by vytvořilo graf s jednou rovnou čárou. To bohužel kreslící nástroj neumí.

en: All Prices at the same date
cs: Všechny ceny ze stejného data

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
cs: Všechny nalezené ceny jsou ze stejného data. To by vytvořilo graf s jednou rovnou čárou. To bohužel kreslící nástroj neumí.

en: Price Scatterplot
cs: Bodový graf ceny

en: The format for the date->string conversion for today's date.
cs: Formát pro konverzi datum->řetězec pro dnešní datum.

en: Payment received, thank you!
cs: Platba přijata, děkujeme!

en: Register Report
cs: Sestava účetní knihy

en: Display the check number?
cs: Zobrazovat číslo šeku?

en: Display the memo?
cs: Zobrazovat poznámku?

en: Display the account?
cs: Zobrazovat účet?

en: Display the number of shares?
cs: Zobrazovat počet podílů?

en: Display the shares price?
cs: Zobrazovat cenu podílů

en: Display the amount?
cs: Zobrazovat částku?

en: Display the totals?
cs: Zobrazovat součty?

en: Total Debits
cs: Celkem Má dáti

en: Total Credits
cs: Celkem Dal

en: Net Change
cs: Čistá změna

en: Trial Balance
cs: Pokusný zůstatek

en: Start of Adjusting/Closing
cs: Začátek úprav/zavírání

en: Date of Report
cs: Datum sestavy

en: Report variation
cs: Variace sestavy

en: Merchandising
cs: Obchodní

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
cs: Nesčítat, ale zobrazit hrubé úpravy má dáti/dal pro tyto účty. Obchodní podniky zde obvykle vyberou skladové účty.

en: Income summary accounts
cs: Účty souhrnu příjmů

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
cs: Úpravy těchto účtů jsou hrubě upraveny (viz výše) ve sloupcích Úpravy, Upravený pokusný zůstatek, a Výsledovka. Užitečné hlavně pro obchodní podniky.

en: Adjusting Entries pattern
cs: Vzor položek úprav

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
cs: Vzor položek úprav rozlišuje velikost písmen

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
cs: Vzor položek úprav je regulární výraz

en: Adjusting Entries
cs: Položky úprav

en: Adjustments
cs: Úpravy

en: Adjusted Trial Balance
cs: Upravený pokusný zůstatek

en: Net Loss
cs: Čistá ztráta

en: Number of columns
cs: Počet sloupců

en: Edit Options
cs: Upravit možnosti

en: Single Report
cs: Jediná sestava

en: Multicolumn View
cs: Pohled s více sloupci

en: Custom Multicolumn Report
cs: Vlastní sestava s více sloupci

en: Invoice Date
cs: Datum faktury

en: Stocks
cs: Akcie

en: Mutual Funds
cs: Podílové fondy

en: Currencies
cs: Měny

en: Equities
cs: Vlastní jmění

en: Checking
cs: Běžný účet

en: Savings
cs: Spořicí účet

en: Money Market
cs: Peněžní trh

en: Accounts Receivable
cs: Pohledávky

en: Accounts Payable
cs: Závazky

en: Credit Lines
cs: Úvěrové rámce

en: Building '~a' report …
cs: Vytvářím sestavu '~a' …

en: Rendering '~a' report …
cs: Vykresluji sestavu '~a' …

en: Preparer
cs: Připravil

en: Prepared for
cs: Připraveno pro

en: Show preparer info
cs: Zobrazit informace o autorovi

en: Enable Links
cs: Povolit odkazy

en: Enable hyperlinks in reports.
cs: Povolit odkazy v sestavách.

en: Images
cs: Obrázky

en: Background Tile
cs: Tapeta na pozadí

en: Background tile for reports.
cs: Tapeta na pozadí pro sestavy

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
cs: Obrázek nadpisu

en: Banner for top of report.
cs: Obrázek pro horní část sestavy.

en: Heading Alignment
cs: Zarovnání nadpisu

en: Left
cs: Levé

en: Center
cs: Střed

en: Right
cs: Pravé

en: Company logo image.
cs: Obrázek loga společnosti.

en: General background color for report.
cs: Obecná barva pozadí sestavy.

en: Text Color
cs: Barva textu

en: Normal body text color.
cs: Normální barva textu těla.

en: Link Color
cs: Barva odkazu

en: Link text color.
cs: Barva textu odkazu.

en: Table Cell Color
cs: Barva buňky tabulky

en: Default background for table cells.
cs: Implicitní pozadí pro buňky tabulky.

en: Alternate Table Cell Color
cs: Alternativní barva buňky tabulky

en: Default alternate background for table cells.
cs: Implicitní alternativní pozadí pro buňky tabulky.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
cs: Barva buňky podnadpisu/částečného součtu

en: Default color for subtotal rows.
cs: Implicitní barva řádků částečných součtů.

en: Sub-subheading/total Cell Color
cs: Barva buňky pod-podnadpisu/součtu

en: Grand Total Cell Color
cs: Barva buňky úplného součtu

en: Tables
cs: Tabulky

en: Table cell spacing
cs: Místo mezi buňkami tabulky

en: Table cell padding
cs: Vyplnění buněk tabulky

en: Table border width
cs: Šířka rámečku tabulky

en: Prepared by:
cs: Připraveno:

en: Prepared for:
cs: Připraveno pro:

en: Easy
cs: Jednoduché

en: Fancy
cs: Efektní

en: Background color for reports.
cs: Barva pozadí sestavu.

en: Background Pixmap
cs: Pixmapa na pozadí

en: Plain
cs: Jednoduchý

en: Filter Type
cs: Typ filtru

en: Table for Exporting
cs: Tabulka pro export

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
cs: Nebyly nalezeny účetní položky, které odpovídají časovému intervalu a výběru účtů zadanému v panelu Možnosti.

en: Register Order
cs: Pořadí účetní knihy

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
cs: Zahrnout účetní položky z/do filtrovaných účtů

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
cs: Ignorovat účetní položky z/do filtrovaných účtů

en: Non-void only
cs: Jen platné

en: Void only
cs: Jen neplatné

en: Income and Expense
cs: Příjmy a výdaje

en: Credit Accounts
cs: Účty Dal

en: Subtotal according to the primary key?
cs: Počítat částečné součty podle primárního klíče?

en: Subtotal according to the secondary key?
cs: Spočítat částečné součty podle sekundárního klíče?

en: Display the reconciled date?
cs: Zobrazovat datum odsouhlasení?

en: Display the account name?
cs: Zobrazovat název účtu?

en: Transfer from/to
cs: Převod z/do

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
cs: Od ~a do ~a

en: Cu_t
cs: _Vyjmout

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
cs: Vyjmout aktuální výběr a zkopírovat jej do schránky

en: _Copy
cs: _Kopírovat

en: Copy the current selection to clipboard
cs: Zkopírovat aktuální výběr do schránky

en: _Paste
cs: V_ložit

en: Paste the clipboard content at the cursor position
cs: Vložit obsah schránky na pozici kurzoru

en: _Transaction
cs: _Účetní položka

en: Remove all splits in the current transaction
cs: Zobrazit všechny části aktuální účetní položky

en: _Enter Transaction
cs: _Potvrdit účetní položku

en: Record the current transaction
cs: Zaznamenat aktuální účetní položku

en: Ca_ncel Transaction
cs: _Zrušit účetní položku

en: Cancel the current transaction
cs: Zrušit aktuální účetní položku

en: _View
cs: _Zobrazit

en: _Double Line
cs: _Dva řádky

en: Transfer funds from one account to another
cs: Přesunout z jednoho účtu na jiný

en: _Blank Transaction
cs: _Prázdná účetní položka

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
cs: Přesunout se na prázdnou účetní položku na konci účetní knihy

en: _File
cs: _Soubor

en: Pa_ge Setup
cs: Nastav_ení stránky...

en: Specify the page size and orientation for printing
cs: Určete velikost a orientaci stran pro tisk

en: Proper_ties
cs: _Vlastnosti

en: Edit the properties of the current file
cs: Upravit vlastnosti aktuálního souboru

en: Close the currently active page
cs: Zavřít aktuální stránku

en: Quit this application
cs: Ukončit tuto aplikaci

en: Edit the global preferences of GnuCash
cs: Upravit globální možnosti GnuCash

en: _Toolbar
cs: Lišta _nástrojů

en: Show/hide the toolbar on this window
cs: Zobrazit/skrýt v tomto okně lištu nástrojů

en: Su_mmary Bar
cs: Sou_hrnná lišta

en: Show/hide the summary bar on this window
cs: Zobrazit/skrýt v tomto okně lištu shrnutí

en: Stat_us Bar
cs: _Stavová lišta

en: Show/hide the status bar on this window
cs: Zobrazit/skrýt v tomto okně stavovou lištu

en: Tra_nsaction
cs: _Účetní položka

en: _Actions
cs: _Akce

en: Re_name Page
cs: Pře_jmenovat stránku

en: _Scheduled
cs: P_lánované

en: _Reports
cs: _Sestavy

en: _Tools
cs: _Nástroje

en: E_xtensions
cs: _Rozšíření

en: _Windows
cs: _Okna

en: _New Window
cs: _Nové okno

en: New Window with _Page
cs: Nové okno se _stránkou

en: Tutorial and Concepts _Guide
cs: _Kurz a průvodce principy

en: Open the GnuCash Tutorial
cs: Otevřít kurz GnuCash

en: _Contents
cs: _Obsah

en: Open the GnuCash Help
cs: Otevřít nápovědu GnuCash

en: About GnuCash
cs: O GnuCash

en: Save the current file
cs: Uložit aktuální soubor

en: Open the New Invoice dialog
cs: Otevřít dialog Nová faktura

en: New Accounts _Page
cs: Nová _stránka účtů

en: Open a new Account Tree page
cs: Otevřít novou stránku stromu účtů

en: New _File
cs: Nový _soubor

en: Create a new file
cs: Vytvořit nový soubor

en: Open an existing GnuCash file
cs: Otevřít existující soubor GnuCash

en: Save this file with a different name
cs: Uložit tento soubor s jiným jménem

en: Re_vert
cs: _Zvrátit

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
cs: Obnovit současnou databázi, zruší všechny neuložené změny

en: Print the currently active page
cs: Vytisknout aktuální stránku

en: Export _Accounts
cs: Exportovat _účty

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
cs: Exportovat hierarchii účtů do nového souboru dat GnuCash

en: Find transactions with a search
cs: Najít účetní položky pomocí hledání

en: _Scheduled Transactions
cs: _Plánované účetní položky

en: _Scheduled Transaction Editor
cs: Editor _plánovaných účetních položek

en: Since _Last Run…
cs: _Od posledního spuštění…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
cs: Vytvořit plánované účetní položky od doby posledního spuštění

en: _Mortgage & Loan Repayment…
cs: _Splácení hypotéky a půjčky…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
cs: Nastavit plánované účetní položky pro splácení půjčky

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
cs: Zobrazit a upravit ceny akcií a podílových fondů

en: _Security Editor
cs: Editor cenných _papírů

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
cs: Zobrazit a upravit komodity pro akcie a podílové fondy

en: _Tips Of The Day
cs: _Tipy dne

en: View the Tips of the Day
cs: Zobrazit tipy dne

en: _Delete Budget
cs: _Odstranit rozpočet

en: _Customer
cs: _Zákazník

en: Open the New Customer dialog
cs: Otevřít dialog Nový zákazník

en: Open the Find Customer dialog
cs: Otevřít dialog Hledat zákazníka

en: Open the Find Invoice dialog
cs: Otevřít dialog Hledat fakturu

en: Open the New Job dialog
cs: Otevřít dialog Nová práce

en: Open the Find Job dialog
cs: Otevřít dialog Hledat práci

en: Open the Process Payment dialog
cs: Otevřít dialog Zpracovat platbu

en: _Vendor
cs: _Dodavatel

en: Open the New Vendor dialog
cs: Otevřít dialog Nový dodavatel

en: Open the Find Vendor dialog
cs: Otevřít dialog Hledat dodavatele

en: Open the New Bill dialog
cs: Otevřít dialog Nový účet

en: Open the Find Bill dialog
cs: Otevřít dialog Hledat účet

en: Bills _Due Reminder
cs: _Připomínka účtů k zaplacení

en: Open the Bills Due Reminder dialog
cs: Otevřít dialog Připomínka účtů k zaplacení

en: _Employee
cs: Za_městnanec

en: Open the New Employee dialog
cs: Otevřít dialog Nový zaměstnanec

en: Open the Find Employee dialog
cs: Otevřít dialog Hledat zaměstnance

en: _Billing Terms Editor
cs: Editor _platebních podmínek

en: View and edit the list of Billing Terms
cs: Zobrazit a upravit seznam platebních podmínek

en: Test Search Dialog
cs: Test dialogu hledání

en: Initialize Test Data
cs: Inicializovat testovací data

en: Import _Customers & Vendors…
cs: Importovat _zákazníky a dodavatele…

en: Import Customers and Vendors from a CSV text file
cs: Importovat _zákazníky a dodavatele...

en: _Replay GnuCash .log file…
cs: Znovu _přehrát soubor GnuCash .log…

en: _Edit Account
cs: _Upravit účet

en: Edit the selected account
cs: Upravit vybraný účet

en: _Renumber Subaccounts…
cs: _Přečíslovat podúčty…

en: Renumber the children of the selected account
cs: Přečíslovat potomky vybraného účtu

en: Open _Account
cs: Otevřít _účet

en: Open the selected account
cs: Otevřít vybraný účet

en: Open _SubAccounts
cs: Otevřít _podúčty

en: Open the selected account and all its subaccounts
cs: Otevřít vybraný účet a všechny jeho podúčty

en: _Refresh
cs: _Obnovit

en: Refresh this window
cs: Obnovit toto okno

en: Create a new Account
cs: Vytvořit nový účet

en: New Account _Hierarchy…
cs: Nová _hierarchie účtů…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
cs: Rozšířit aktuální účetní knihu součením s novými kategoriemi typů účtů

en: Reconcile the selected account
cs: Odsouhlasit vybraný účet

en: Record a stock split or a stock merger
cs: Zaznamenat rozdělení nebo sloučení akcií

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
cs: _Zkontrolovat a opravit

en: Check & Repair A_ccount
cs: Zkontrolovat a opravit _účet

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
cs: Zkontrolovat a opravit nevyvážené účetní položky a osamocené části v tomto účtu

en: Check & Repair Su_baccounts
cs: Zkontrolovat a opravit _podúčty

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
cs: Zkontrolovat a opravit nevyvážené účetní položky a osamocené části v tomto účtu a jeho podúčtech

en: Check & Repair A_ll
cs: Zkontrolovat a opravit _vše

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
cs: Zkontrolovat a opravit nevyvážené účetní položky a osamocené části ve všech účtech

en: Edit _Account
cs: Upravit _účet

en: Delete selected account
cs: Odstranit vybraný účet

en: Sort _Order
cs: Pořadí _řazení

en: _Standard
cs: _Standardní

en: _Quantity
cs: _Množství

en: _Enter
cs: _Vložit

en: Record the current entry
cs: Zaznamenat aktuální položku

en: Cancel the current entry
cs: Zrušit aktuální položku

en: Delete the current entry
cs: Odstranit aktuální položku

en: _Blank
cs: _Prázdné

en: Dup_licate Entry
cs: _Duplikovat položku

en: Make a copy of the current entry
cs: Vytvořit kopii aktuální položky

en: Create a new invoice
cs: Vytvořit novou fakturu

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
cs: _Základní účetní kniha

en: Show transactions on one or two lines
cs: Zobrazit účetní položky na jednom nebo dvou řádcích

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
cs: _Automaticky-rozdělená účetní kniha

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
cs: Zobrazit účetní položky na jednom nebo dvou řádcích a rozbalit aktuální účetní položku

en: Show expanded transactions with all splits
cs: Zobrazit rozbalené účetní položky se všemi částmi

en: _Void Transaction
cs: Z_neplatnit účetní položku

en: _Unvoid Transaction
cs: Z_rušit zneplatnění účetní položky

en: Add _Reversing Transaction
cs: Přidat _obrácenou účetní položku

en: S_plit Transaction
cs: _Rozdělit účetní položku

en: Show all splits in the current transaction
cs: Zobrazit všechny části aktuální účetní položky

en: Edit E_xchange Rate
cs: Upravit _kurz

en: Edit the exchange rate for the current transaction
cs: Upravit kurz pro aktuální účetní položku

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
cs: Vytvořit plánovanou účetní položku podle aktuální účetní položky jako šablony

note: Translators: This is a menu item that will open a register tab for the account of the first other account in the current transaction's split list with focus on the current transaction's entry in that register.
en: _Jump to the other account
cs: Přes_kočit na druhý účet

en: Account Report
cs: Sestava účtu

en: Open a register report for this Account
cs: Otevřít sestavu účetní knihy pro tento účet

en: Open a register report for the selected Transaction
cs: Otevřít sestavu účetní knihy pro vybranou účetní položku

en: _Print Report…
cs: Vy_tisknout sestavu…

en: Print the current report
cs: Vytisknout aktuální sestavu

en: _Report Options
cs: _Možnosti sestavy

en: Export HTML-formatted report to file
cs: Exportovat sestavu formátovanou v HTML do souboru

en: Back
cs: Zpět

en: Move back one step in the history
cs: Přesunout se v historii o krok zpět

en: Forward
cs: Vpřed

en: Move forward one step in the history
cs: Přesunout se v historii o krok vpřed

en: Reload
cs: Obnovit

en: Reload the current page
cs: Obnovit aktuální stránku

en: Stop
cs: Zastavit

en: Cancel outstanding HTML requests
cs: Zrušit probíhající požadavky HTML

en: Export _Report
cs: Exportovat _sestavu

en: Create a new scheduled transaction
cs: Vytvořit novou plánovanou účetní položku

en: Edit the selected scheduled transaction
cs: Upravit vybranou plánovanou účetní položku

en: Delete the selected scheduled transaction
cs: Odstranit vybranou plánovanou účetní položku

en: Import _QIF…
cs: Importovat _QIF…

en: Import a Quicken QIF file
cs: Importovat soubor Quicken QIF

en: St_yle Sheets
cs: St_ylesheety

en: _Reconcile
cs: _Odsouhlasit

en: _Reconcile Information…
cs: Informace o _odsouhlasení…

en: _Finish
cs: _Dokončit

en: _Postpone
cs: _Odložit

en: _Open Account
cs: _Otevřít účet

en: Edit the current transaction
cs: Upravit aktuální účetní položku

en: Delete the selected transaction
cs: Odstranit aktuální účetní položku

en: Open the account
cs: Otevřít účet

en: Finish the reconciliation of this account
cs: Dokončit odsouhlasení tohoto účtu

en: Postpone the reconciliation of this account
cs: Odložit odsouhlasení tohoto účtu

en: Cancel the reconciliation of this account
cs: Zrušit odsouhlasení tohoto účtu

en: Illegal variable in expression.
cs: Neplatná proměnná ve výrazu.

en: Unbalanced parenthesis
cs: Nepárová závorka

en: Stack overflow
cs: Přetečení zásobníku

en: Stack underflow
cs: Podtečení zásobníku

en: Undefined character
cs: Nedefinovaný znak

en: Not a variable
cs: Není proměnná

en: Not a defined function
cs: Není definovaná funkce

en: Out of memory
cs: Nedostatek paměti

en: Numeric error
cs: Číselná chyba

en: Opening Balances
cs: Počáteční zůstatky

en: Deposit
cs: Uložit

en: Receive
cs: Přijato

en: Withdrawal
cs: Výběr

en: Spend
cs: Utraceno

en: Credit Card
cs: Kreditní karta

en: Stock
cs: Akcie

en: Mutual Fund
cs: Podílový fond

en: A/Receivable
cs: Kniha pohledávek

en: A/Payable
cs: Kniha závazků

en: Realized Gain/Loss
cs: Realizovaný zisk/ztráta

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
cs: Realizované zisky nebo ztráty z účtů komodit nebo obchodních účtů, které nebyly zaznamenány jinde.

en: y-m-d
cs: r-m-d

en: d-m-y
cs: d-m-r

en: m-d-y
cs: m-d-r

en:  (posted)
cs:  (vystaveno)

en: One Week Ago
cs: Před týdnem

en: One Month Ago
cs: Před měsícem

en: Three Months Ago
cs: Před třemi měsíci

en: Six Months Ago
cs: Před šesti měsíci

en: One Year Ago
cs: Před rokem

en: Default Customer TaxTable
cs: Implicitní daňová tabulka zákazníka

en: The default tax table to apply to customers.
cs: Implicitní daňová tabulka, kterou používat pro zákazníky.

en: Default Vendor TaxTable
cs: Implicitní daňová tabulka dodavatele

en: The default tax table to apply to vendors.
cs: Implicitní daňová tabulka, kterou používat pro dodavatele.

en: The electronic tax number of your business
cs: Elektronické daňové číslo vaší společnosti

en:  (closed)
cs:  (uzavřen)

note: Translators: %u is the recurrence multiplier, i.e. this event should occur every %u'th week. Translators: %u is the recurrence multiplier number Translators: %u is the recurrence multiplier.
en:  (x%u)
cs:  (×%u)

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
cs: poslední %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
cs: Neznámé, seznam velikosti %d.

en: Voided transaction
cs: Neplatná účetní položka

en: Transaction Voided
cs: Účetní položka zneplatněna
