GnuCash $ - en to doi translation catalogue (2677 entries)

en: Start of this year
doi: इस बऱरे दी शुरुआत

en: End of this year
doi: इस बऱरे दी समाप्ति

en: Start of previous year
doi: पिछले बऱरे दी शुरुआत

en: End of previous year
doi: पिछले बऱरे दी समाप्ति

en: Start of accounting period
doi: लेखांकन अवधि दी शुरुआत

en: End of accounting period
doi: लेखांकन अवधि दी समाप्ति

en: Start of this month
doi: इस म्हीने दी शुरुआत

en: End of this month
doi: इस म्हीने दी समाप्ति

en: Start of previous month
doi: पिछले म्हीने दी शुरुआत

en: End of previous month
doi: पिछले म्हीने दी समाप्ति

en: Start of current quarter
doi: चालू त्रमाही दी शुरुआत

en: End of current quarter
doi: चालू त्रमाही दी समाप्ति

en: Start of previous quarter
doi: पिछली त्रमाही दी शुरुआत

en: End of previous quarter
doi: पिछली त्रमाही दी समाप्ति

en: Today
doi: अज्ज

en: Business
doi: कारोबार

en: Company Name
doi: कंपनी दा नांऽ

en: Company Address
doi: कंपनी दा पता

en: Company ID
doi: कंपनी दा ID

en: Company Phone Number
doi: कंपनी दा फोन नंबर

en: Company Fax Number
doi: कंपनी दा फैक्स नंबर

en: Company Website URL
doi: कंपनी दी वैबसाइट दा URL

en: Company Email Address
doi: कंपनी दा ईमेल पता

en: Company Contact Person
doi: कंपनी दा राबता व्यक्ति

en: Fancy Date Format
doi: फैंसी तरीक-फार्मैट

en: Tax
doi: टैक्स

en: Tax Number
doi: टैक्स नंबर

en: Cyrillic
doi: सिरिलिक

en: Unicode
doi: यूनिकोड

en: Other
doi: होर दुए

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
doi: GnuCash आनलाइन मैनुअल च मतियां सारियां उपयोगी जानकारियां न . तुस मदद मेन्यु दे तैह्‌त इस मैनुअल गी हासल करी सकदे ओ.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
doi: बहु-स्प्लिट आह्‌ले लैन-देनें जिऱयां के नेकां कटौती आह्‌ले भुगतान चैक्क गी दर्ज करने लेई, टूल-बार च स्प्लिट बटन पर क्लिक करो. वैकल्पिक रूप कन्नै , व्यू मेन्यु च, तुस रजिस्टर स्टाइल ऑटो-स्प्लिट लेजर जां लैन-देन जर्नल चुनी सकदे ओ .

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
doi: तबादला रजिस्टर स्तंभ च मजूदा खाता-नांऽ दे पैह्‌ले अक्खर(रें) गी टाइप करो, ते GnuCash तुंऱदे खातें दी सूची चा नांऽ गी पूरा करी देग. उप-खातें लेई, मूल खाते दे पैह्‌ले अक्खर(रें) गी टाइप करो, उसके बाद ':' ते उप-खाते दे पैह्‌ले अक्खर(रें) (जिऱयां एसैट्स:कैश आस्तै A:C) गी टाइप करो.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
doi: तरीकें गी दर्ज करदे बेल्लै, तुस चुनिंदा तरीक गी बधाने जां घटाने आस्तै '+' जां '-' टाइप करी सकदे ओ . चैक्क नंबरें गी बधाने जां घटाने आस्तै बी तुस '+' ते '-' दा इस्तेमाल करी सकदे ओ.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
doi: मुक्ख विंडो च बक्ख-बक्ख टैबें दे बिच्च अदल-बदल करने लेई, कंट्रोल+पेज अप/डाउन दबाओ.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
doi: बक्ख-बक्ख चाल्ली दियें करंसियें आह्‌ले खातें दे बिच्च फंडें दे तबादले लेई, रजिस्टर टूलबार च तबादला बटन पर क्लिक करो,ते ऐक्सचेंज दर दी प्रविश्टी आस्तै खाते ते करंसी तबादला आप्शन चुनो जां कुसै होर करंसी दी रकम उपलब्ध होग.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
doi: तुस केइयें रिपोटें गी इक इक्कली विंडो च पैक करी सकदे ओ, जेह्‌ड़ी ओह् सब माल्ली जानकारियां तुसेंगी प्रदान करदी ऐ जेह्‌ड़ियां तुस इक नजर च चांह्‌दे ओ . ऐसा करने लेई, नमूना ते कस्टम->"कस्टम बहु-स्तंभी रिपोट " रिपोट दी बरतून करो.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
doi: खाते मेन्यु गी रजिस्टर सफे दे तबादला खेतर च दर्शाने आस्तै, मेन्यु कीऽ जां कंट्रोल-डाउन दी संयुक्त कीऽ दबाओ.

en: The book was closed successfully.
doi: कताबा गी सफलतापूर्वक बंद करी दित्ता गेआ हा.

en: Period %s - %s
doi: अवधि %s - %s

en: Period
doi: अवधि

en: Selected
doi: चुनिंदा

en: Account Types
doi: खाते दियां किस्मां

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
doi: '%s' च खाते

en: Accounts in Category
doi: कैटेगरी च खाते

en: zero
doi: ज़ीरो

en: existing account
doi: मजूद खाता

en: Yes
doi: हां

en: No
doi: नेईं

en: Placeholder
doi: प्लेसहोल्डर

en: Opening Balance
doi: शुरुआती बकाया

en: Use Existing
doi: मजूदा दी बरतून करो

en: Taxes
doi: टैक्स

en: Tax Payment
doi: टैक्स दा भुगतान

en: Insurance
doi: बीमा

en: Insurance Payment
doi: बीमे दा भुगतान

en: PMI Payment
doi: PMI दा भुगतान

en: Other Expense
doi: होर दूआ खर्च

en: Miscellaneous Payment
doi: विविध भुगतान

en: via Escrow account?
doi: ऐस्क्रो खाते राहें?

en: Loan
doi: कर्जा

en: Date
doi: तरीक

en: Payment
doi: भुगतान

en: Principal
doi: मूलधन

en: Interest
doi: ब्याज

en: Escrow Payment
doi: ऐस्क्रो भुगतान

en: Error adding price.
doi: कीमत जोड़ने च गल्ती

en: Account
doi: खाता

en: Symbol
doi: प्रतीक

en: Shares
doi: शेयर

en: You don't have any stock accounts with balances!
doi: थुआढ़े कोल बकाया रकमा आह्‌ला कोई स्टॉक खाता नेईं ऐ !

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
doi: खरीदो

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
doi: बेचो

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
doi: डिविडेंड

en: _Shares
doi: _शेयर

en: Memo
doi: मेमो

en: Debit
doi: डैबिट

en: Credit
doi: क्रैडिट

en: Units
doi: यूनिट

en: Bill
doi: बिल

en: Voucher
doi: रसीद

en: Invoice
doi: चलान

en: None
doi: कोई नेईं

en: Use Global
doi: ग्लोबल दी बरतून करो

en: Badly formed URL %s
doi: बुरी चाल्ली कन्नै बने दा URL %s

en: Bad URL: %s
doi: खराब URL: %s

en: No such entity: %s
doi: नेहा कोई वजूद नेईं: %s

en: No such owner entity: %s
doi: नेहा कोई मालक वजूद नेईं: %s

en: Entity type does not match %s: %s
doi: वजूद दी किस्म मेल नेईं खंदी ऐ %s: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
doi: इस बिलिङ-अवधि आस्तै तुसें इक नांऽ देना होग.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
doi: इस बिलिङ-अवधि आस्तै तुसें इक चेचा नांऽ देना होग. थुआढ़ी पसंद "%s" पैह्‌लें शा बरतून च ऐ.

en: Days
doi: दिन

en: Proximo
doi: औने आह्‌ला म्हीना

en: Unknown
doi: अनजांता

en: Are you sure you want to delete "%s"?
doi: क्या तुस सच्चें गै "%s" गी म्हेसना चांह्‌दे ओ?

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
doi: थुआढ़े खातें चा घट्टोघट्ट इक खाते आसेआ इसलै उस जिनसा गी बरता जा करदा ऐ. तुस इसी म्हेसी नेईं सकदे.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
doi: इस जिनसा आस्तै कीमत-कोटेशनां दित्ती दियां न . क्या तुस सच्चें गै चुनिंदा जिनस ते इस दियां कीमत- कोटेशनां म्हेसना चांह्‌दे ओ?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
doi: क्या तुस सच्चें गै चुनिंदा जिनसा गी म्हेसना चांह्‌दे ओ?

en: Delete commodity?
doi: क्या जिनसा गी म्हेसी दित्ता जाऽ?

en: _Cancel
doi: _रद्द करो

en: _Delete
doi: _म्हेसो

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
doi: छूट दी प्रतिशत 0 ते 100 दे बिच्च होनी चाहिदी जां तुसें इसी खाल्ली छोड़ी देना लोड़चदा.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
doi: क्रैडिट इक पाज़टिव रकम होनी चाहिदी जां तुसें इसी खाल्ली छोड़ी देना लोड़चदा.

en: Edit Customer
doi: गाह्‌क संपादत करो

en: New Customer
doi: नमां गाह्‌क

en: View/Edit Customer
doi: गाह्‌क गी दिक्खो/संपादत करो

en: Customer's Jobs
doi: गाह्‌क दे जॉब

en: Customer's Invoices
doi: गाह्‌क दे चलान

en: Process Payment
doi: भुगतान दी प्रक्रिया करो

en: Shipping Contact
doi: शिपिङ राबता

en: Billing Contact
doi: बिलिङ राबता

en: Customer ID
doi: गाह्‌क ID

en: Contact
doi: राबता

en: Company
doi: कंपनी

en: Find Customer
doi: गाह्‌क तुप्पो

en: Description
doi: ब्यौरा

en: Edit Employee
doi: कर्मचारी गी संपादत करो

en: New Employee
doi: नमां कर्मचारी

en: View/Edit Employee
doi: कर्मचारी गी दिक्खो/संपादत करो

en: Expense Vouchers
doi: खर्च दी रसीद

en: Employee ID
doi: कर्मचारी दा ID

en: Employee Username
doi: कर्मचारी दा बरतूनी-नांऽ

en: Employee Name
doi: कर्मचारी दा नांऽ

en: Username
doi: बरतूनी-नांऽ

en: Name
doi: नांऽ

en: Find Employee
doi: कर्मचारी गी तुप्पो

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
doi: एह् प्रोग्राम इक समें च सिर्फ इक मुल्ल दी गणना करी सकदा ऐ . तुसें इक दे सवाए सभनें आस्तै मुल्ल दर्ज करना होग.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
doi: GnuCash इऱनें खित्तें चा इक च मुल्ल निर्धारत नेईं करी सकदा . तुसें इक मान्य अभिव्यक्ति दाखल करनी होग.

en: The interest rate cannot be zero.
doi: ब्याज दी दर ज़ीरो नेईं होई सकदी .

en: The number of payments cannot be zero.
doi: भुगतानें दी संख्या ज़ीरो नेईं होई सकदी.

en: The number of payments cannot be negative.
doi: भुगतानें दी संख्या नैगटिव नेईं होई सकदी.

en: All Accounts
doi: सब्भै खाते

en: Balanced
doi: संतुलत

en: Closing Entries
doi: प्रविश्टियें गी बंद कीता जा करदा ऐ

en: Reconcile
doi: नबेड़ो

en: Share Price
doi: शेयर कीमत

en: Value
doi: मुल्ल

en: Date Posted
doi: भेजने दी तरीक

en: Reconciled Date
doi: नबेड़ा तरीक

en: Action
doi: अमल

en: Number
doi: संख्या

en: Notes
doi: नोट्स

en: Find Transaction
doi: लैन-देन तुप्पो

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
doi: तुसें बिलिङ सूचना देनी होग।

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
doi: क्या तुस सच्चें गै चुनी गेदी प्रविश्टी गी म्हेसना चांह्‌दे ओ?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
doi: एह् प्रविश्टी इक आर्डर कन्नै जुड़ी दी ऐ ते इसी उत्थुआं बी म्हेसी दित्ता जाह्‌ग।

en: Due Date
doi: निश्चत तरीक

en: Post Date
doi: बाद दी तरीक

en: Post to Account
doi: खाते च भेजो

en: Accumulate Splits?
doi: क्या स्प्लिटें गी जोड़ेआ जाऽ?

en: The Invoice must have at least one Entry.
doi: चलान च घट्ट कोला घट्ट इक प्रविश्टी जरूर होनी लोड़चदी.

en: Do you really want to post the invoice?
doi: क्या तुस सच्चें गै चलान भेजना चांह्‌दे ओ?

en: Total:
doi: कुल जोड़:

en: Subtotal:
doi: उप-कुल जोड़:

en: Tax:
doi: टैक्स:

en: Total Cash:
doi: कुल नगदी:

en: Total Charge:
doi: कुल खर्चा:

en: New Invoice
doi: नमां चलान

en: Edit Invoice
doi: चलान गी संपादत करो

en: View Invoice
doi: चलान दिक्खो

en: New Bill
doi: नमां बिल

en: Edit Bill
doi: बिल गी संपादत करो

en: View Bill
doi: बिल दिक्खो

en: New Expense Voucher
doi: नमां खर्च-वाउचर

en: Edit Expense Voucher
doi: खर्च-वाउचर गी संपादत करो

en: View Expense Voucher
doi: खर्च-वाउचर दिक्खो

en: Bill ID
doi: बिल ID

en: Voucher ID
doi: वाउचर ID

en: View/Edit Invoice
doi: चलान दिक्खो /संपादत करो

en: Duplicate
doi: नक़ल

en: Post
doi: भेजो

en: View/Edit Bill
doi: बिल दिक्खो /संपादत करो

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
doi: वाउचर दिक्खो /संपादत करो

en: Invoice Owner
doi: चलान-मालक

en: Invoice Notes
doi: चलान-नोट्स

en: Billing ID
doi: बिलिङ ID

en: Is Paid?
doi: क्या भुगतान होई गेआ ऐ?

en: Is Posted?
doi: क्या भेजी दित्ता गेआ ऐ?

en: Date Opened
doi: खोह्‌लने दी तरीक

en: Invoice ID
doi: चलान ID

en: Bill Owner
doi: बिल -मालक

en: Bill Notes
doi: बिल-नोट्स

en: Voucher Owner
doi: वाउचर-मालक

en: Voucher Notes
doi: वाउचर-नोट्स

en: Type
doi: किस्म

en: Paid
doi: भुगतान करी दित्ता गेआ

en: Posted
doi: भेजी दित्ता गेआ

en: Due
doi: बकाया

en: Opened
doi: खुऱल्ला

en: Num
doi: नंबर

en: Find Bill
doi: बिल तुप्पो

en: Find Expense Voucher
doi: खर्च-वाउचर तुप्पो

en: Expense Voucher
doi: खर्च-वाउचर

en: Find Invoice
doi: चलान तुप्पो

en: Amount
doi: रकम

en: Due Bills Reminder
doi: बकाया बिलें दा चेता-पत्तर

en: The Job must be given a name.
doi: इस जॉब गी नांऽ दित्ता जाना चाहिदा

en: You must choose an owner for this job.
doi: तुसें इस कम्मै आस्तै इक मालक चुनना होग

en: Edit Job
doi: जॉब संपादत करो

en: New Job
doi: नमां जॉब

en: View/Edit Job
doi: जॉब दिक्खो /संपादत करो

en: View Invoices
doi: चलान दिक्खो

en: Owner's Name
doi: मालक दा नांऽ

en: Only Active?
doi: सिर्फ सक्रिय?

en: Job Number
doi: जॉब- संख्या

en: Job Name
doi: जॉब- नांऽ

en: Find Job
doi: जॉब तुप्पो

en: Closed
doi: बंद

en: Title
doi: शीर्शक

en: Balance
doi: बकाया

en: Gains
doi: नऱफे

en: Gain/Loss
doi: नऱफा/ नुक्सान

en: Lots in Account %s
doi: %s खाते च लॉट्स

en: The Order must be given an ID.
doi: आर्डर गी ID दित्ता जाना लोड़चदा.

en: The Order must have at least one Entry.
doi: आर्डर च घट्टोघट्ट इक प्रविश्टी होनी लोड़चदी.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
doi: इस आर्डर च नेहियां प्रविश्टियां न, जिंऱदा चलान नेईं बनाया गेदा ऐ. क्या तुस सच्चें गै सभनें प्रविश्टियें दा चलान बनाए जाने शा पैह्‌लें इसी बंद करना चांह्‌दे ओ?

en: Do you really want to close the order?
doi: क्या तुस वाक्या-ई आर्डर बंद करना चांह्‌दे ओ?

en: Close Date
doi: बंद करने तरीक

en: View/Edit Order
doi: आर्डर दिक्खो/संपादत करो

en: Order Notes
doi: आर्डर-नोट्स

en: Date Closed
doi: तरीक बंद

en: Is Closed?
doi: क्या बंद होई गेआ?

en: Owner Name
doi: मालक -नांऽ

en: Order ID
doi: आर्डर ID

en: Find Order
doi: आर्डर तुप्पो

en: You must select a company for payment processing.
doi: भुगतान दी प्रक्रिया करने आस्तै तुसें कोई कंपनी चुननी होग.

en: You must select a transfer account from the account tree.
doi: तुसें खाता-ट्री चा कुसै तबादला खाते दी चोन करनी होग.

en: Pre-Payment
doi: पूर्व-भुगतान

en: Customer
doi: गाह्‌क

en: Vendor
doi: बिक्री-कर्ता

en: Employee
doi: कर्मचारी

en: Cleared
doi: मंजूर

en: Reconciled
doi: नबेड़ेआ

en: Cancel
doi: रद्द करो

en: Delete prices?
doi: क्या कीमतें गी म्हेसी दित्ता जाऽ?

en: Entries
doi: प्रविश्टयां

en: You must enter a valid amount.
doi: तुसें कोई मान्य रकम दाखल करनी होग.

en: Cannot save check format file.
doi: चैक फार्मैट फ़ाइल गी बचाइयै नेईं रक्खी सकदे.

en: There is a duplicate check format file.
doi: चैक फार्मैट फ़ाइल दी इक नकल है .

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
doi: GUIDs %s चैक फार्मैट फ़ाइल च '%s' ते %s चैक फार्मैट फ़ाइल '%s' मेल खंदे न .

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
doi: ऐप्लीकेशन

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
doi: बरतूनी

en: Custom
doi: कस्टम

en: Top
doi: टाप

en: (paused)
doi: (थम्होए दा)

en: Complete
doi: पूर्ण

en: Contents
doi: विशे-समग्री

en: Report
doi: रिपोट

en: Rows
doi: पंगतालां

en: Cols
doi: स्तंभ

en: HTML Style Sheet Properties: %s
doi: HTML स्टाइल शीट विशेशतां: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
doi: नमीं स्टाइल शीट आस्तै तुसें कोई इक नांऽ देना होग.

en: Style Sheet Name
doi: स्टाइल शीट दा नांऽ

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
doi: एह् नियत लैन-देन बदली गेआ ऐ ; क्या तुस सच्चें रद्द करना चांह्‌दे ओ?

en: Please name the Scheduled Transaction.
doi: कृपा करियै नियत लैन-देन दा नांऽ देओ.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
doi: "%s" नांऽ दा इक नियत लैन-देन पैह्‌ले थमां मजूद ऐ . क्या तुस सच्चें इसी उऱऐ नांऽ देना चांह्‌दे ओ?

en: Please provide a valid end selection.
doi: कृपा करियै मान्य अंतम चोन प्रदान करो.

en: There must be some number of occurrences.
doi: घटनाएं दी किश संख्या होनी चाहिदी.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
doi: बाकी बची दी घटनाएं दी संख्या (%d) कुल घटनाएं दी संख्या (%d) शा बद्ध होनी चाहिदी.

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
doi: तुसें इक नियत लैन-देन बनाने दी कोशश कीती ऐ, जेह्‌ड़ा कदें चलग नेईं. क्या तुस सच्चें ऐसा करना चांह्‌दे ओ?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
doi: टैंप्लेट लैन-देन बिजन नियत लैन-देन अपनेआप बनाया नेईं जाई सकदा.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
doi: नियत लैन-देन संपादक इस लैन-देन गी स्वचलत रूप कन्नै संतुलत नेईं करी सकदा ऐ . क्या फ्ही बी इसी दर्ज कीता जाना चाहिदा?

en: (never)
doi: (कदें नेईं)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
doi: चालू टैंप्लेट लैन-देन बदली गेआ ऐ. क्या तुस तब्दीलियें गी रिकार्ड करना चांह्‌दे ओ?

en: Scheduled Transactions
doi: नियत लैन-देन

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
doi: नियत लैन-देन असंतुलत ऐ. इस स्थिति गी दरुस्त करने आस्तै तुसेंगी पुरजोर तरीके कन्नै प्रोत्साहत कीता जंदा ऐ.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
doi: इसलै संपादत कीते जा करदे लैन-देन शा इक नियत लैन-देन बनाया नेईं जाई सकदा. कृपा करियै निर्धारण शा पैह्‌लें लैन-देन दाखल करो.

en: Ignored
doi: अनदिक्खा

en: Postponed
doi: मुलतवी

en: To-Create
doi: बनाने आस्तै

en: Reminder
doi: रिमाइंडर

en: Created
doi: बनाया गेआ

en: Never
doi: कदें नेईं

en: (Need Value)
doi: (मुल्ल दी जरूरत ऐ )

en: Transaction
doi: लैन-देन

en: Status
doi: वस्तु-स्थिति

en: Created Transactions
doi: बनाए गेदे लैन-देन

en: Last Valid Year:
doi: खीरी मान्य बऱरा:

en: Form Line Data:
doi: फार्म लाइन डैटा:

note: Translators: Tax Code
en: Code
doi: कोड

en: now
doi: हुनै

en: Income Tax Identity
doi: इन्कम टैक्स-शनाख्त

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
doi: सावधान: जेकर तुस TXF कैटेगरियें गी सैट्ट करदे ओ , ते बाद च 'टाइप' गी बदलदे ओ , तां तुसें उऱनें कैटेगरियें गी इक समें च इक-इक करियै मैन्युल तरीके कन्नै परतियै सैट्ट करना होग.

en: Form
doi: फार्म

en: Edit Vendor
doi: बिक्री-कर्ता गी संपादत करो

en: New Vendor
doi: नमां बिक्री-कर्ता

en: View/Edit Vendor
doi: बिक्री-कर्ता गी दिक्खो/संपादत करो

en: Vendor's Jobs
doi: बिक्री-कर्ता दे जॉब

en: Vendor's Bills
doi: बिक्री-कर्ता दे बिल

en: Pay Bill
doi: बिल दा भुगतान करो

en: Vendor ID
doi: बिक्री-कर्ता दा ID

en: Find Vendor
doi: बिक्री-कर्ता तुप्पो

en: Income
doi: आमदन

en: Expenses
doi: खर्चे

en: Transfer
doi: तबादला

en: Total
doi: कुल-जोड़

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
doi: इस समै दाखल करने लेई कोई बी नियत लैन-देन नेईं हैन .

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
doi[0]: इस बेल्लै दाखल करने आस्तै कोई बी नियत लैन-देन नेईं हैन . (%d लैन-देन अपने आप बनाया गेआ ऐ )
doi[1]: इस बेल्लै दाखल करने आस्तै कोई बी नियत लैन-देन नेईं हैन . (%d लैन-देन अपने आप बनाया गेआ ऐ )

en: Select a Budget
doi: कोई बजट चुनो

en: Open
doi: खोह्‌ल्लो

en: Edit
doi: संपादत करो

en: New
doi: नमां

en: Delete
doi: म्हेसो

en: Accounts
doi: खाते

en: (no name)
doi: (कोई नांऽ नेईं)

en: Deleting account %s
doi: %s खाते गी मट्हाया जा करदा ऐ

en: The account %s will be deleted.
doi: %s खाते गी म्हेसी दित्ता जाह्‌ग.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
doi: इस खाते दे सभनें लैन-देनें गी %s खाते च भेजी दित्ता जाह्‌ग .

en: All transactions in this account will be deleted.
doi: इस खाते दे सभनें लैन-देनें गी म्हेसी दित्ता जाह्‌ग.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
doi: सभनें उप-खाता लैन-देनें गी %s खाते च भेजी दित्ता जाह्‌ग.

en: All sub-account transactions will be deleted.
doi: सभनें उप-खाता लैन-देनें गी म्हेसी दित्ता जाह्‌ग.

en: Are you sure you want to do this?
doi: क्या तुस सच्चें ऐसा करना चांह्‌दे ओ?

en: Options
doi: आप्शन

en: Estimate
doi: ऐस्टीमेट

en: Budget
doi: बजट

en: Unnamed Budget
doi: अनामत बजट

en: Delete %s?
doi: क्या %s गी म्हेसेआ जाऽ?

en: You must select at least one account to estimate.
doi: ऐस्टीमेट लाने आस्तै तुसें घट्टोघट्ट इक खाते गी म्हेसना होग.

en: Make a printable invoice
doi: इक प्रिंटजोग चलान बनाओ

en: _Edit Invoice
doi: _चलान संपादत करो

en: Edit this invoice
doi: इस चलान गी संपादत करो

en: _Duplicate Invoice
doi: _चलान दी नकल करो

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
doi: चालू चलान दी नकल दे रूप च इक नमां चलान बनाओ

en: _Post Invoice
doi: चलान भेजो

en: _Unpost Invoice
doi: _भेजे दे चलान गी वापस लैओ

en: New _Invoice
doi: नमां_चलान

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
doi: उस्सै मालक आस्तै चालू चलान आंगर इक नमां चलान बनाओ

en: Blank
doi: कोरा

en: _Pay Invoice
doi: _चलान दा भुगतान करो

en: _Company Report
doi: _कंपनी रिपोर्ट

en: Enter
doi: प्रविश्ट करो

en: Up
doi: उप्पर

en: Down
doi: खऱल्ल

en: Unpost
doi: भेजे दे गी वापस लैओ

en: Cu_t Transaction
doi: लैन-देन गी क_ट्टो

en: _Copy Transaction
doi: _लैन-देन गी कॉपी करो

en: _Paste Transaction
doi: _ लैन-देन गी पेस्ट करो

en: Dup_licate Transaction
doi: लैन-देन दी न_कल बनाओ

en: _Delete Transaction
doi: _ लैन-देन म्हेसो

en: _Delete Split
doi: _ स्प्लिट गी म्हेसो

en: Cut the selected transaction into clipboard
doi: चुनिंदा लैन-देन गी क्लिपबोर्ड चा कट्टो

en: Copy the selected transaction into clipboard
doi: चुनिंदा लैन-देन गी क्लिपबोर्ड च कॉपी करो

en: Paste the transaction from the clipboard
doi: लैन-देन क्लिपबोर्ड परा पेस्ट करो

en: Make a copy of the current transaction
doi: चालू लैन-देन दी इक कॉपी बनाओ

en: Delete the current transaction
doi: चालू लैन-देन गी म्हेसो

en: Split
doi: स्प्लिट

en: Jump
doi: जंप करो

en: Schedule
doi: कम्म-क्रम

en: Auto-clear
doi: स्वतः-चुकता

en: General Journal
doi: सामान्य जर्नल

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
doi: क्या तब्दीलियें गी %s च बचाइयै रक्खेआ जाऽ?

en: _Discard Transaction
doi: _ लैन-देन गी खारज करो

en: _Save Transaction
doi: _ लैन-देन बचाइयै रक्खो

en: unknown
doi: अनजांता

en: Portfolio
doi: पोर्टफोलियो

en: Search Results
doi: खोज दे नतीजे

en: Start Date:
doi: शुरू तरीक

en: End Date:
doi: अंतम तरीक:

en: Frozen
doi: रुके दा

en: Voided
doi: निरस्त

en: Transaction Report
doi: लैन-देन दी रिपोट

en: Portfolio Report
doi: पोर्टफोलियो रिपोट

en: Search Results Report
doi: खोज दे नतीजे दी रिपोट

en: Register
doi: रजिस्टर

en: and subaccounts
doi: ते उपखाते

en: Print checks from multiple accounts?
doi: क्या नेकां खातें दियें जांचें गी प्रिंट कीता जाऽ?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
doi: इस खोज नतीजे च इक शा बद्ध मते खातें दे स्प्लिट शामल न . क्या तुस इसदे बावजूद जांचें गी प्रिंट करना चांह्‌दे ओ भामें ओह् सब्भै इक्कै खाते चा नेईं हैन?

en: _Print checks
doi: _जांचें गी प्रिंट करो

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
doi: तुस सिर्फ इक बैंक खाते दे रजिस्टर थमां जां खोज नतीजे चा जांचें गी प्रिंट करी सकदे ओ .

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
doi: तुस नपटाए दे जां चुकता कीते दे स्पलिटें कन्नै लैन-देन गी निरस्त नेईं करी सकदे.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
doi: इस लैन-देन गी सिर्फ पढ़ो दे रूप च इस टिप्पणी कन्नै चिऱन्नत कीता गेदा ऐ : '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
doi: इस लैन-देन आस्तै इक रिवर्स प्रविश्टी पैह्‌लें गै बनाई लैती गेदी ऐ .

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
doi: .…दे मताबक %s गी छांटो

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
doi: .…द्वारा %s गी फ़िल्टर करो

en: Select
doi: चुनो

en: Print
doi: प्रिंट करो

en: Export
doi: बरामद करो

en: The numeric ID of the report.
doi: रिपोट दा न्यूमैरिक ID.

en: Choose export format
doi: बरामद फार्मैट चुनो

en: Choose the export format for this report:
doi: इस रिपोट आस्तै बरामद फार्मैट चुनो :

en: Save %s To File
doi: %s गी फ़ाइल च बचाइयै रक्खो

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
doi: तुस उस फ़ाइल नांऽ च बचाइयै नेईं रक्खी सकदे.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
doi: तुस उस फ़ाइल च बचाइयै नेईं रक्खी सकते.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
doi: फ़ाइल %s पैह्‌लें थमां मजूद ऐ . क्या तुस सच्चें गै इसी ओवर-राइट करना चांह्‌दे ओ?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
doi: %s फ़ाइल गी खोह्‌लेआ नेईं जाई सकेआ. एह् गल्ती ऐ : %s

en: GnuCash-Report
doi: GnuCash-रिपोट

en: Printable Invoice
doi: प्रिंट करने जोग चलान

en: Tax Invoice
doi: टैक्स चलान

en: Easy Invoice
doi: सौखा चलान

en: Fancy Invoice
doi: फैंसी चलान

en: _New
doi: _नमां

en: _Edit
doi: _संपादन

en: Report error
doi: गल्ती दी रिपोट करो

en: An error occurred while running the report.
doi: रिपोट गी चलांदे बेल्लै इक गल्ती दरपेश आई.

en: Badly formed options URL: %s
doi: खराब तरीके कन्नै बने दे आप्शनें दे URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
doi: खराब तरीके कन्नै बनी दी रिपोट- आईडी: %s

en: Descending
doi: घटदा

en: Ascending
doi: चढ़दा

en: (no memo)
doi: (कोई मेमो नेईं)

en: (no description)
doi: (कोई ब्यौरा नेईं)

en: Cannot modify or delete this transaction.
doi: इस लैन-देन गी तरमीमत कीता जां म्हेसेआ नेईं जाई सकदा.

en: Remove the splits from this transaction?
doi: क्या इस लैन-देन चा स्प्लिटें गी हटाया जाऽ?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
doi: इस लैन-देन च नपटाए दे स्प्लिट शामल न . इस च तरमीम करना ठीक नेईं ऐ कीजे इस कन्नै थुआढ़ा नपटाए दा बकाया खत्म होई जाह्‌ग.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
doi: _ स्प्लिटें गी हटाओ

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
doi: क्या '%s' लैन-देन चा '%s' स्प्लिट म्हेसेआ जाऽ?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
doi: तुस नपटाए दे स्प्लिट गी म्हेसने आह्‌ले ओ! ऐसा करना ठीक नेईं ऐ कीजे इस कन्नै थुआढ़ा नपटाए दा बकाया खत्म होई जाह्‌ग.

en: You cannot delete this split.
doi: तुस इस स्प्लिट गी म्हेसी नेईं सकदे.

en: Delete the current transaction?
doi: क्या चालू लैन-देन गी म्हेसी दित्ता जाऽ?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
doi: तुस नपटाए दे स्प्लिटें आह्‌ले लैन-देन गी म्हेसने आह्‌ले ओ ! ऐसा करना ठीक नेईं ऐ कीजे इस कन्नै थुआढ़ा नपटाए दा बकाया खत्म होई जाह्‌ग.

en: Present:
doi: वर्तमान:

en: Future:
doi: भविक्ख:

en: Cleared:
doi: चुकता:

en: Reconciled:
doi: नपटाए दा:

en: Projected Minimum:
doi: प्रोजैक्ट कीते दा घट्टोघट्ट:

en: Shares:
doi: शेयर:

en: Current Value:
doi: चालू मुल्ल:

en: Sort By:
doi: दे स्हाबें छांटो

en: This account register is read-only.
doi: एह् खाता रजिस्टर सिर्फ-पढ़ने आस्तै ऐ.

en: Manage your finances, accounts, and investments
doi: अपने फाइनांस, खातें ते निवेशें दा प्रबंधन करो

en: Display the ~a report
doi: ~a रिपोट प्रदर्शत करो

en: You have not selected an owner
doi: तुसें कोई मालक नेईं चुने दा

en: Job
doi: जॉब

en: is
doi: ऐ

en: is not
doi: नेईं ऐ

en: Entity Not Found: %s
doi: ऐंटिटी नेईं मिली: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
doi: कुसै खातें कन्नै लैन-देन : %s

en: Unsupported entity type: %s
doi: असमर्थत इकाई दी किस्म : %s

en: No such price: %s
doi: ऐसी कोई कीमत नेईं: %s

en: Interest Payment
doi: ब्याज भुगतान

en: Interest Charge
doi: ब्याज फीस

en: Payment Information
doi: भुगतान दी जानकारी

en: Payment From
doi: थमां भुगतान

en: Reconcile Account
doi: मिलान खाता

en: Payment To
doi: गी भुगतान

en: Enter _Interest Payment…
doi: ब्याज भुगतान_दाखल करो…

en: Enter _Interest Charge…
doi: ब्याज फीस_दर्ज करो…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
doi: क्या तुस सच्चें चुनिंदा लैन-देन गी म्हेसना चांह्‌दे ओ?

en: Starting Balance
doi: शुरुआती बकाया

en: Difference
doi: फर्क-भेद

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
doi: तुसें इस नबेड़ा विंडो च तब्दीलियां कीतियां न . क्या तुस सच्चें गै इसी रद्द करना चांह्‌दे ओ?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
doi: एह् खाता सामा नेईं ऐ . क्या तुस सच्चें इसी खत्म करना चांह्‌दे ओ?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
doi: क्या तुस इस नबेड़न गी मुलतवी करना ते बाद च इसी खत्म करना चांह्‌दे ओ?

en: Set the report options you want using this dialog.
doi: उस रिपोट आप्शन गी सैट्ट करो जिस्सी तुस इस संवाद कन्नै बरतना चांह्‌दे ओ .

en: There are no options for this report.
doi: इस रिपोट आस्तै कोई आप्शन नेईं ऐ .

en: You must select an item from the list
doi: तुसें सूची चा इक आइटम चुननी लोड़चदी

en: New Order
doi: नमां आर्डर

en: New Transaction
doi: नमां लैन-देन

en: all criteria are met
doi: सब्भै मानदंड पूरे होई गे न

en: any criteria are met
doi: कोई मानदंड पूरा होआ ऐ

en: You have not selected any accounts
doi: तुसें कोई बी खाता नेईं चुनेआ ऐ

en: matches all accounts
doi: सभनें खाते कन्नै मेल खंदा ऐ

en: matches any account
doi: कुसै बी खाते कन्नै मेल खंदा ऐ

en: matches no accounts
doi: कुसै बी खाते कन्नै मेल नेईं खंदा ऐ

en: Selected Accounts
doi: चोनमें खाते

en: Choose Accounts
doi: खाते चुनो

en: Select Accounts to Match
doi: मिलान आस्तै खाते चुनो

en: Select the Accounts to Compare
doi: तुलना करने आस्तै खाते चुनो

en: is before
doi: पैह्‌लें ऐ

en: is before or on
doi: पैह्‌लें ऐ जां पर ऐ

en: is on
doi: पर ऐ

en: is not on
doi: पर नेईं ऐ

en: is after
doi: बाद च ऐ

en: is on or after
doi: पर ऐ जां बाद च ऐ

en: is less than
doi: शा घट्ट ऐ

en: is less than or equal to
doi: शा घट्ट ऐ जां बराबर ऐ

en: equals
doi: बराबर ऐ

en: does not equal
doi: बराबर नेईं ऐ

en: is greater than
doi: शा बद्ध ऐ

en: is greater than or equal to
doi: शा बद्ध ऐ जां बराबर ऐ

en: less than
doi: शा घट्ट

en: less than or equal to
doi: शा घट्ट जां बराबर

en: equal to
doi: दे बराबर

en: not equal to
doi: दे बराबर नेईं

en: greater than
doi: शा बद्ध

en: greater than or equal to
doi: शा बद्ध जां बराबर

en: has credits or debits
doi: इस च क्रैडिट जां डैबिट न

en: has debits
doi: इस च डैबिट न

en: has credits
doi: इस च क्रैडिट न

en: Not Cleared
doi: मंजूर नेईं

en: You need to enter some search text.
doi: तुसें किश खोज इबारत प्रविश्ट करनी होग.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
doi: नियमत अभिव्यक्ति '%s' च गल्ती:
    %s

en: contains
doi: शामल ऐ

en: matches regex
doi: रेजैक्स कन्नै मेल खंदा ऐ

en: does not match regex
doi: रेजैक्स कन्नै मेल नेईं खंदा

en: Ambiguous character encoding
doi: अस्पष्ट वर्ण-कोडिङ

en: European
doi: योरपी

en: ISO-8859-1 (West European)
doi: ISO-8859-1 (पच्छमी योरपी)

en: ISO-8859-2 (East European)
doi: ISO-8859-2 (पूर्व योरपी)

en: ISO-8859-3 (South European)
doi: ISO-8859-3 (दक्खन योरपी)

en: ISO-8859-4 (North European)
doi: ISO-8859-4 (उत्तर योरपी)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
doi: ISO-8859-5 (सिरिलिक)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
doi: ISO-8859-6 (अरबी)

en: ISO-8859-7 (Greek)
doi: ISO-8859-7 (यूनानी)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
doi: ISO-8859-8 (हिब्रू)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
doi: ISO-8859-9 (तुर्की)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
doi: ISO-8859-10 (नॉर्डिक)

en: ISO-8859-11 (Thai)
doi: ISO-8859-11 (थाई)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
doi: ISO-8859-13 (बाल्टिक)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
doi: ISO-8859-14 (सैल्टिक)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
doi: ISO-8859-15 (पच्छम योरपी, यूरो चिऱन्न)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
doi: ISO-8859-16 (दक्खन-पूर्व योरपी)

en: KOI8-R (Russian)
doi: KOI8-R (रूसी)

en: KOI8-U (Ukrainian)
doi: KOI8-U (यूक्रेनी)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
doi: इस च %d गैर-आवंटत ते %d डीकोड नेईं करने जोग शब्द मजूद न. कृपा करियै कोडिङां जोड़ो.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
doi: इस च %d गैर-आवंटत शब्द मजूद न . कृपा करियै उंऱदा फैसला करो जां कोडिङां जोड़ो.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
doi: इस च %d डीकोड नेईं करने जोग शब्द मौजूद न . कृपा करियै कोडिङां जोड़ो.

en: The file could not be reopened.
doi: इस फ़ाइल गी परतियै खोह्‌लेआ नेईं जाई सकेआ.

en: Reading file…
doi: फ़ाइल पढ़ी जा करदी ऐ…

en: Parsing file…
doi: फ़ाइल दी व्याख्या कीती जा करदी ऐ…

en: There was an error parsing the file.
doi: फ़ाइल दी व्याख्या च कोई गल्ती ही.

en: Writing file…
doi: फ़ाइल लिखी जा करदी ऐ…

en: This encoding has been added to the list already.
doi: इस कोडिंङ गी सूची च पैह्‌लें गै शामल करी लैता गेदा ऐ .

en: This is an invalid encoding.
doi: एह् इक अमान्य कोडिंङ ऐ .

en: Could not create opening balance.
doi: शुरुआती बाकी रकम बनाई नेईं जाई सकी.

en: Give the children the same type?
doi: क्या नमें खातें गी उऱऐ किस्म दित्ती जा?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
doi: संपादत खाते चा बनाए गेदे नमें खातें गी अनुकूल बनाने आस्तै उऱनेंगी "%s" किस्म दे रूप च बदलना होग.

en: _Show children accounts
doi: _नमें बनाए गेदे खाते दस्सो

en: The account must be given a name.
doi: खाते गी इक नांऽ दित्ता जाना लोड़चदा.

en: There is already an account with that name.
doi: उस नांऽ दा इक खाता पैह्‌ले शा मजूद ऐ.

en: You must select an account type.
doi: तुसें इक खाता किस्म चुननी होग.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
doi: चोनमें खाते दी किस्म चोनमें मूल खातें चा इक दे अनुकूल नेईं ऐ .

en: You must choose a commodity.
doi: तुसें इक जिनस चुननी होग.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
doi: तुसें इक मान्य शुरुआती बकाया रकम प्रविश्ट करनी होग जां इसी खाल्ली छोड़ी देओ.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
doi: तुसें इक तबादला खाते दी चोन करनी होग जां शुरुआती बकाए दा इक्विटी खाता चुनो.

en: <No name>
doi: <कोई नांऽ नेईं>

en: Edit Account
doi: खाता संपादत करो

en: (%d) New Accounts
doi: (%d) नमें खाते

en: New Account
doi: नमां खाता

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
doi: कृपा करियै कुल आवधिक आमदन गी रक्खने आस्तै इक इक्विटी खाते दी चोन करो.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
doi: कृपा करियै कुल आवधिक खर्चे गी रक्खने आस्तै इक इक्विटी खाते दी चोन करो.

en: 
    Commodity:
doi: 
    जिनस:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
doi: 
    ऐक्सचेंज कोड (ISIN, CUSIP जां इस्सै जनेहा):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
doi: 
    नेमोनिक (टिक्कर प्रतीक जां इस्सै जनेहा):

en: Select security/currency
doi: सुरक्षा/ करंसी चुनो

en: Select security
doi: सुरक्षा चुनो

en: _Security
doi: _सुरक्षा

en: Select currency
doi: करंसी चुनो

en: Currency
doi: करंसी

en: Use local time
doi: स्थानी समें दी बरतून करो

en: Edit currency
doi: करंसी गी संपादत करो

en: Currency Information
doi: करंसी दी जानकारी

en: Edit security
doi: सुरक्षा गी संपादत करो

en: New security
doi: नमीं सुरक्षा

en: Security Information
doi: सुरक्षा दी जानकारी

en: You may not create a new national currency.
doi: तुस कोई नमीं राष्ट्री करंसी नेईं बनाई सकदे.

en: That commodity already exists.
doi: ओह् जिनस पैह्‌ले थमां मजूद ऐ.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
doi: तुसें इस जिनसा आस्तै इक गैर-खाल्ली "पूरा नांऽ ", "प्रतीक/संक्षेपण", ते "किस्म" प्रविश्ट करने होङन.

en: All files
doi: सब्भै फाइलां

en: _Close
doi: _बंद करो

en: Reset defaults
doi: डिफाल्ट गी परतियै सैट्ट करो

en: Reset all values to their defaults.
doi: सभनें मुल्लें गी उंऱदे डिफाल्ट रूप च परतियै सैट्ट करो.

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
doi: आमदन%sतनखाह्%sटैक्स जोग

en: Clear
doi: साफ़ करो

en: You must provide a name for this Tax Table.
doi: तुसें इस टैक्स टेबल आस्तै इक नांऽ देना होग.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
doi: तुसें इस टैक्स-टेबल आस्तै इक चेचा नांऽ देना होग. थुआढ़ी पसंद "%s" पैह्‌ले थमां बरतून च ऐ.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
doi: प्रतिशत दी मात्रा -100 ते 100 दे बिच्च होनी चाहिदी.

en: You must choose a Tax Account.
doi: तुसें कोई टैक्स खाता चुनना होग.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
doi: तुस टैक्स-टेबल चा खीरी प्रविश्टी गी कड्ढी नेईं सकदे. जेकर तुस ऐसा करना चांह्‌दे ओ तां टैक्स-टेबल गी म्हेसने दी कोशश करो.

en: Are you sure you want to delete this entry?
doi: क्या तुस सच्चें इस प्रविश्टी गी म्हेसना चांह्‌दे ओ?

en: Show the income and expense accounts
doi: आमदन ते खर्च दे खाते दस्सो

en: Error
doi: गल्ती

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
doi: इस लैन-देन आस्तै तुसें कोई खाता निर्देशत करना होग जिस चा जां जिस च स्थानांतरण जां दोऐ कीते जाई सकन.

en: You can't transfer from and to the same account!
doi: तुस इक्कै खाते थमां जां खाते च स्थानांतरण नेईं करी सकदे!

en: The account %s does not allow transactions.
doi: %s खाता लैन-देन दी इजाज़त नेईं दिंदा ऐ.

en: You must enter a valid price.
doi: तुसें कोई मान्य कीमत प्रविश्ट करनी होग.

en: You must enter a valid 'to' amount.
doi: तुसें कोई मान्य ‘गी’ रकम प्रविश्ट करनी होग..

en: You must enter an amount to transfer.
doi: स्थानांतरण आस्तै तुसें कोई रकम दर्ज करनी होग.

en: Credit Account
doi: क्रैडिट खाता

en: Debit Account
doi: डैबिट खाता

en: Transfer From
doi: थमां स्थानांतरत करो

en: Transfer To
doi: गी स्थानांतरत करो

en: Remember and don't _ask me again.
doi: चेतै रक्खो ते मिगी परतियै _नेईं पुच्छेओ.

en: Don't _tell me again.
doi: मिगी दोबारा _नेईं दस्सेओ.

en: Remember and don't ask me again this _session.
doi: चेतै रक्खो ते इस_सैशन दे बारे च मिगी परतियै _नेईं पुच्छेओ.

en: Don't tell me again this _session.
doi: इस_ सैशन दे बारे च मिगी परतियै _नेईं दस्सेओ.

en: Save file automatically?
doi: फ़ाइल गी स्वतः बचाइयै रक्खो?

en: _Yes, this time
doi: _हां, इस बारी

en: Yes, _always
doi: हां,_म्हेशा

en: No, n_ever
doi: नेईं, क_दें नेईं

en: _No, not this time
doi: _नेईं, इस बारी नेईं

en: Calendar
doi: कलंडर

en: 12 months
doi: 12 म्हीने

en: 6 months
doi: 6 म्हीने

en: 4 months
doi: 4 म्हीने

en: 3 months
doi: 3 म्हीने

en: 2 months
doi: 2 म्हीने

en: 1 month
doi: 1 म्हीना

en: Date:
doi: तरीक:

en: Frequency
doi: फ्रीक्विंसी

en: (unnamed)
doi: (अनामत)

en: _Import
doi: _दरामद करो

en: Import
doi: दरामद करो

en: _Save
doi: _ बचाइयै रक्खो

en: Save
doi: बचाइयै रक्खो

en: _Export
doi: _बरामद करो

en: (null)
doi: (किश नेईं)

en: No suitable backend was found for %s.
doi: %s आस्तै कोई उपयुक्त बैकऐंड्ड नेईं मिलेआ.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
doi: URL %s GnuCash दे इस सरूप आसेआ समर्थत नेईं ऐ .

en: Can't parse the URL %s.
doi: URL %s गी समझेआ नेईं जाई सकदा.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
doi: %s कन्नै कनैक्ट नेईं कीता जाई सकदा . होस्ट, यूजरनेम जां पासवर्ड गलत हे.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
doi: %s कन्नै कनैक्ट नेईं कीता जाई सकदा. कनैक्शन त्रुट्टी गेआ हा, डैटा भेजने च असमर्थ.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
doi: इऱयां लगदा ऐ जे एह् फ़ाइल/URL GnuCash दे कुसै नमें सरूप कन्नै सरबंधत ऐ . इस डैटे कन्नै कम्म करने आस्तै तुसेंगी अपने GnuCash दे सरूप गी उन्नत करना होग.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
doi: इऱयां लगदा ऐ जे डैटाबेस %s मजूद नेईं ऐ . क्या तुस इसी बनाना चांह्‌दे ओ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
doi: %s आस्तै GnuCash जंदरा हासल नेईं करी सकेआ. संभावना ऐ जे कोई होर बरतूनी उस डैटाबेस गी बरता दा ऐ , इस स्थिति च तुसें डैटाबेस गी खोह्‌लना नेईं चाहिदा. क्या तुस डैटाबेस गी खोह्‌लने दी प्रक्रिया अग्गें चलाना चांह्‌दे ओ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
doi: %s आस्तै GnuCash जंदरा हासल नेईं करी सकेआ. संभावना ऐ जे कोई होर बरतूनी उस डैटाबेस गी बरता दा ऐ , इस स्थिति च तुसें डैटाबेस गी दरामद नेईं करना चाहिदा. क्या तुस डैटाबेस गी दरामद करने दी प्रक्रिया अग्गें चलाना चांह्‌दे ओ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
doi: %s आस्तै GnuCash जंदरा हासल नेईं करी सकेआ. संभावना ऐ जे कोई होर बरतूनी उस डैटाबेस गी बरता दा ऐ , इस स्थिति च तुसें डैटाबेस गी बचाइयै नेईं रक्खना चाहिदा. क्या तुस डैटाबेस गी बचाइयै रक्खने दी प्रक्रिया अग्गें चलाना चांह्‌दे ओ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
doi: %s आस्तै GnuCash जंदरा हासल नेईं करी सकेआ. संभावना ऐ जे कोई होर बरतूनी उस डैटाबेस गी बरता दा ऐ , इस स्थिति च तुसें डैटाबेस गी बरामद नेईं करना चाहिदा. क्या तुस डैटाबेस गी बरामद करने दी प्रक्रिया अग्गें चलाना चांह्‌दे ओ?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
doi: फ़ाइल/URL %s च GnuCash डैटा शामल नेईं ऐ जां डैटा भ्रश्ट होई गेदा ऐ .

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
doi: URL %s च सर्वर गी गल्ती दरपेश आई ऐ जां खराब जां भ्रश्ट डैटा मिलेआ ऐ.

en: You do not have permission to access %s.
doi: तुसें गी %s तगर पुज्जने दी इजाज़त नेईं ऐ.

en: An error occurred while processing %s.
doi: %s दी प्रक्रिया अग्गें चलाने च इक गल्ती दरपेश ऐ.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
doi: इस फ़ाइल गी पढ़दे बेल्लै इक गल्ती दरपेश आई. क्या तुस जारी रक्खना चांह्‌दे ओ?

en: There was an error parsing the file %s.
doi: %s फ़ाइल गी पढ़ने च इक गल्ती दरपेश ऐ.

en: The file %s is empty.
doi: %s फ़ाइल सक्खनी ऐ .

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
doi: एह् फ़ाइल GnuCash दे कुसै पराने सरूप कन्नै सरबंधत ऐ . क्या तुस जारी रक्खना चांह्‌दे ओ?

en: The file type of file %s is unknown.
doi: फ़ाइल %s दी फ़ाइल -किस्म अनजांती ऐ .

en: Could not make a backup of the file %s
doi: फ़ाइल %s दा बैक-अप बनाया नेईं जाई सकेआ.

en: No read permission to read from file %s.
doi: फ़ाइल %s थमां पढ़ने आस्तै पढ़ने दी इजाज़त नेईं ऐ.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
doi: एह् डैटाबेस GnuCashदे कुसै पराने सरूप कन्नै सरबंधत ऐ . इसी चालू सरूप च अपडेट करने आस्तै OK चुनो, सिर्फ-पढ़ो दे रूप च चिऱन्नत करने आस्तै रद्द करो चुनो.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
doi: SQL डैटाबेस होर बरतूनियें द्वारा बरतेआ जा करदा ऐ , ते अपग्रेड करने दा कम्म तदूं तगर पूरा नेईं कीता जाई सकदा जिसले तगर ओह् लाग-आफ नेईं होई जंदे. जेकर इसलै कोई होर बरतूनी नेईं ऐ , तां नेईं मुक्के दे लाग-इन सत्रें गी किऱयां ठीक करना ऐ , एह् सिक्खने आस्तै दस्तावेजीकरण कन्नै मशबरा करो.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
doi: इक अनजांती I/O गल्ती (%d) पेश आई.

en: Save changes to the file?
doi: तब्दीलियें गी फ़ाइल च बचाइयै रक्खो?

en: Continue _Without Saving
doi: बचाइयै रक्खे बिजन_जारी रक्खो .

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
doi: GnuCash %s आस्तै जंदरा हासल नेईं करी सकेआ.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
doi: संभावना ऐ जे कोई होर बरतूनी उस डैटाबेस गी बरता दा ऐ, इस स्थिति च तुसें डैटाबेस गी खोह्‌लना नेईं चाहिदा. तुस केह् करना चाह्‌गेओ?

en: _Quit
doi: _छोड़ी देओ

en: Loading user data…
doi: बरतूनीदा डैटा लोड होआ दा ऐ …

en: Re-saving user data…
doi: बरतूनी दा डैटा परतियै बचाइयै रक्खेआ जा दा ऐ …

en: Exporting file…
doi: फ़ाइल बरामद कीती जा करदी ऐ …

en: There was an error saving the file.
    
    %s
doi: फ़ाइल गी बचाइयै रक्खने च इक गल्ती पेश आई ही.
    
    %s

en: <unknown>
doi: <अनजांता>

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
doi: कनैक्शन जोड़ने आस्तै इक यूजर-नांऽ ते पासवर्ड दर्ज करो: %s

en: Save changes to file %s before closing?
doi: बंद करने थमां पैह्‌लें तब्दीलियें गी फ़ाइल %s च बचाइयै रक्खेआ जाऽ?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
doi: जेकर तुस बचाइयै नेईं रखदे तां पिछले %d घैंटें ते %d मिंटें दियें तब्दीलियें गी खारज करी दित्ता जाह्‌ग.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
doi: जेकर तुस बचाइयै नेईं रखदे तां पिछले %d दिनें ते %d घैंटें दियें तब्दीलियें गी खारज करी दित्ता जाह्‌ग.

en: Close _Without Saving
doi: बचाइयै रक्खे बिजन _बंद करो

en: Unsaved Book
doi: नेईं बचाइयै रक्खी दी कताब

en: Unable to save to database.
doi: डैटाबेस च बचाइयै रक्खने च असमर्थ

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
doi: डैटाबेस च बचाइयै रक्खने च असमर्थ: कताब सिर्फ-पढ़ो चिऱन्नत ऐ .

en: Book Options
doi: कताब आप्शन

en: Select All
doi: सभनें गी चुनो

en: Select all accounts.
doi: सभनें खातें गी चुनो

en: Clear All
doi: सभनें गी चुकता करो

en: Clear the selection and unselect all accounts.
doi: चोन गी साफ़ करो ते सभनें खातें दी चोन गी अनकीता करो.

en: Select Children
doi: नमें बनाए दें गी चुनो

en: Select all descendents of selected account.
doi: चोनमें खाते चा नमें बनाए गेदे सभनें अगले खातें गी चुनो.

en: Select Default
doi: डिफाल्ट चुनो

en: Select the default account selection.
doi: डिफाल्ट खाता चोन गी चुनो.

en: Show Hidden Accounts
doi: छप्पे दे खाते दस्सो

en: Show accounts that have been marked hidden.
doi: ओह् खाते दस्सो जिऱनें गी छप्पे दा चिऱन्नत कीता गेदा ऐ.

en: Select all entries.
doi: सभनें प्रविश्टियें गी चुनो.

en: Clear the selection and unselect all entries.
doi: चोन गी साफ़ करो ते सभनें प्रविश्टियें दी चोन गी अनकीता करो.

en: Select the default selection.
doi: डिफाल्ट चोन गी चुनो

en: Clear any selected image file.
doi: कुसै बी चोनमीं इमेज फ़ाइल गी साफ़ करो.

en: Select image
doi: इमेज चुनो

en: Select an image file.
doi: इक इमेज फ़ाइल गी चुनो.

en: Start of this quarter
doi: इस त्रमाही दी शुरुआत

en: Start of this accounting period
doi: इस लेखांकन अवधि दी शुरुआत

en: Start of previous accounting period
doi: पिछली लेखांकन अवधि दी शुरुआत

en: End of this quarter
doi: इस त्रमाही दी समाप्ति

en: End of this accounting period
doi: इस लेखांकन अवधि दी समाप्ति

en: End of previous accounting period
doi: पिछली लेखांकन अवधि दी समाप्ति

en: _Custom
doi: _कस्टम

en: Loading…
doi: लोड होआ दा ऐ…

en: never
doi: कदें नेईं

en: New top level account
doi: नमां उच्चतम स्तरी खाता

en: Account Name
doi: खाता-नांऽ

en: Commodity
doi: जिनस

en: Account Code
doi: खाता-कोड

en: Last Num
doi: खीरी नंबर

en: Present
doi: वर्तमान

en: Present (Report)
doi: वर्तमान (रिपोट)

en: Balance (Report)
doi: बकाया (रिपोट)

en: Balance (Period)
doi: बकाया (अवधि)

en: Cleared (Report)
doi: चुकता (रिपोट)

en: Reconciled (Report)
doi: नबेड़ी गेदी (रिपोट)

en: Last Reconcile Date
doi: खीरी नबेड़न तरीक

en: Future Minimum
doi: भविक्ख घट्टोघट्ट

en: Future Minimum (Report)
doi: भविक्ख घट्टोघट्ट (रिपोट)

en: Total (Report)
doi: कुल-जोड़ (रिपोट)

en: Total (Period)
doi: कुल-जोड़ (अवधि)

en: Tax Info
doi: टैक्स जानकारी

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
doi: वर्तमान (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
doi: बकाया (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
doi: चुकता (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
doi: मिलान कीता गेदा (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
doi: भविक्ख घट्टोघट्ट (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
doi: कुल जोड़ (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
doi: ....द्वारा %s गी फ़िल्टर करो

en: Namespace
doi: नांऽ -थाह्‌र

en: Print Name
doi: प्रिंट-नांऽ

en: Unique Name
doi: खास नांऽ

en: Fraction
doi: फ्रैक्शन

en: Get Quotes
doi: कोटेशन प्राप्त करो

en: Source
doi: स्रोत

en: Timezone
doi: टाइमज़ोन

en: Vendor Number
doi: विक्रेता नंबर

en: Phone
doi: फोन

en: Fax
doi: फैक्स

en: Active
doi: सक्रिय

en: Security
doi: सुरक्षा

en: Price
doi: कीमत

en: Enabled
doi: समर्थत

en: Last Occur
doi: खीरी घटना

en: Next Occur
doi: अगली घटना

en: %s, Total:
doi: %s, कुल जोड़:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
doi: %s, गैर करंसी जिनस दा कुल जोड़:

en: %s, Grand Total:
doi: %s, पूरा कुल-जोड़:

en: Net Assets:
doi: असल जैदाद:

en: Profits:
doi: मनाफा:

en: GnuCash {1} development version
doi: GnuCash {1} विकास सरूप

en: Show GnuCash version
doi: GnuCash सरूप दिक्खो

en: Enable extra/development/debugging features.
doi: बाद्धे दा/विकास/डीबगिङ सुविधाएं गी समर्थ करो

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
doi: ओह् फ़ाइल जिस च लॉग कीता जाना ऐ ; "/tmp/gnucash.trace"; च डिफाल्ट "stderr" जां "stdout" होई सकदा ऐ ।

en: Checking Finance::Quote…
doi: फाइनांस::कोटेशन… दी जांच कीती जा करदी ऐ

en: Unable to load Finance::Quote.
doi: फाइनांस::कोटेशन... दी जांच कीती जा करदी ऐ

en: Loading data…
doi: डैटा लोड होआ करदा ऐ…

en: Do not load the last file opened
doi: खीर च खोह्‌ल्ली दी फ़ाइल गी लोड नेईं करो

en: Search only in active items
doi: सिर्फ सक्रिय आइटमें दी तपाश करो

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां चालू जमात च सिर्फ 'सक्रिय' आइटमें दी तपाश गै कीती जाह्‌ग. नेईं ते चालू जमात च सभनें आइटमें दी तपाश कीती जाह्‌ग.

en: Is tax included in this type of business entry?
doi: क्या इस किस्मा दी कारोबारी प्रविश्टी च टैक्स शामल ऐ?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
doi: जेकर सक्रिय आस्तै सैट्ट ऐ तां इस किस्मा दियें प्रविश्टियें च टैक्स डिफाल्ट रूप कन्नै शामल होई जंदा ऐ. नमें गाह्‌कें ते बिक्री-कर्ताएं गी एह् सैटिङ कन्नै गै थ्होई जंदी ऐ.

en: Enable extra toolbar buttons for business
doi: कारोबार आस्तै बाद्धू दे टूलबार बटन समर्थ करो

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां आम कारोबार फंक्शनें आस्तै बाद्धे टूलबार बटन बी दस्से जाङन,नेईं तां ओह् नेईं दस्से जंदे.

en: Open new invoice in new window
doi: नमां चलान नमीं विंडो च खोह्‌ल्लो

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां हर इक नमां चलान नमीं विंडो च खोह्‌लेआ जाह्‌ग .नेईं तां नमां चलान इक टैब दे रूप च मुक्ख विंडो च खोह्‌लेआ जाह्‌ग .

en: Accumulate multiple splits into one
doi: नेकें स्पलिटें गी इक च कट्ठा करो

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
doi: जेकर एह् खेतर सक्रिय ऐ तां इक चलान च केईं प्रविश्टियां जिंऱदा इक गै खाते च तबादला होंदा ऐ ,ओह् इक इक्कले हिस्से च किट्ठियां होई जाङन. इस खित्ते गी पोस्टिङ संवाद च प्रति चलान ओवरराइड कीता जाई सकदा ऐ.

en: Show bills due reminder at startup
doi: स्टार्टअप च बकाया बिलें दे चेता-पत्तर दस्सो

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां GnuCash स्टार्ट-अप च एह् दिक्खने आस्तै जांच करग जे क्या किश बिल तौले गै देने आस्तै बकाया होने आह्‌ले न . जेकर ऐसा ऐ , तां एह् बरतूनी दे सामनै इक चेता- संवाद प्रस्तुत करग. "तौले" दी परिभाशा "गेत्तरे दिनें" दी सैटिङ राहें नियंत्रत होंदी ऐ. नेईं ते GnuCash बकाया बिलें आस्तै जांच नेईं करदा ऐ.

en: Show bills due within this many days
doi: इन्नें दिनें दे अंदर बकाया बिल दस्सो

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
doi: एह् खेतर पैह्‌लें गै उन्ने दिनें दी संख्या परिभाशत करी दिंदा ऐ जिन्ने च GnuCash आसेआ बकाया बिलें आस्तै जांच कीती जानी होग. इसदा मुल्ल सिर्फ तां गै बरतेआ जाह्‌ग जेकर "बकाया होने पर सूचत करो" सैटिङ सक्रिय होग.

en: Which check position to print
doi: केह्‌ड़ी जांच-स्थिति प्रिंट कीती जानी ऐ

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
doi: हर सफे पर केईं जांचें आह्‌ले पैह्‌लें थमां प्रिंट कीती दी जांचें पर, एह् सैटिङ निर्धारत करदी ऐ जे जांच दी केह्‌ड़ी स्थिति प्रिंट कीती जानी ऐ . सफे दे टाप आह्‌लियें, बश्कारलियें ते खऱलकियें जांचें दे अनुकूल मुमकन मुल्ल न 0, 1 ते 2.

en: Date format to use
doi: बरतून आस्तै तरीक फार्मैट

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
doi: एह् बरतने आस्तै पूर्व निर्धारत तरीक फार्मैट दा न्यूमैरीकल शनाख्ती ऐ.

en: Custom date format
doi: तरीक फार्मैट गी लोड़ा मताबक बनाओ

en: Position of payee name
doi: प्राप्तकर्ता दे नांऽ दी स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
doi: जांच उप्पर प्राप्त-कर्ता लाइन शुरू करने आस्तै इस मुल्ल च X,Y कोआर्डीनेट शामल न .

en: Position of date line
doi: तरीक लाइन दी स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
doi: जांच उप्पर तरीक लाइन शुरू करने आस्तै इस मुल्ल च X,Y कोआर्डीनेट शामल न . कोआर्डीनेट निर्दिष्ट जांच दी स्थिति दे खऱलके कोने चा न.

en: Position of check amount in words
doi: जांच रकम दी स्थिति शब्दें च

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
doi: जांच उप्पर लिखत रकम लाइन शुरू करने आस्तै इस मुल्ल च X,Y कोआर्डीनेट शामल न . कोआर्डीनेट निर्दिष्ट जांच दी स्थिति दे खऱलके कोने चा न .

en: Position of check amount in numbers
doi: जांच रकम दी स्थिति संख्याएं च

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
doi: जांच उप्पर न्यूमैरीकल रकम लाइन शुरू करने आस्तै इस मुल्ल च X,Y कोआर्डीनेट शामल न . कोआर्डीनेट निर्दिष्ट जांच दी स्थिति दे खऱलके कोने चा न .

en: Position of memo line
doi: मेमो लाइन दी स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
doi: जांच उप्पर मैमो लाइन शुरू करने आस्तै इस मुल्ल च X,Y कोआर्डीनेट शामल न . कोआर्डीनेट निर्दिष्ट जांच -स्थिति दे खऱलके कोने चा न .

en: Print the date format below the date.
doi: तरीका दे हेठ तरीका दा फार्मैट प्रिंट करो.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
doi: हर बारी जिसलै तरीक प्रिंट कीती जाऽ, तरीक फार्मैट फौरन Y, M, ते D वर्णें दा इस्तेमाल करियै 8 पोआइंट टाइप च प्रिंट करो.

en: The default check printing font
doi: डिफाल्ट जांच प्रिंटिङ फांट

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
doi: जांचें गी प्रिंट करदे मौकै इस्तेमाल कीता जाने आह्‌ला डिफाल्ट फांट. इस मुल्ल गी जांच ब्यौरा फ़ाइल च निर्दिष्ट कुसै बी फांट कन्नै ओवर-राइड करी दित्ता जाह्‌ग.

en: Print '***' before and after text.
doi: इबारत थमां पैह्‌लें ते बाद '***' प्रिंट करो.

en: Show currencies in this dialog
doi: इस संवाद च करंसियां दस्सो

en: Last pathname used
doi: बरतेआ गेदा खीरी पाथ नांऽ

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
doi: इस खित्ते च इस विंडो द्वारा आखरी बारी बरतेआ गेदा पाथ- नांऽ शामल ऐ . अगली बारी जिसलै इस विंडो गी खोह्‌लेआ जाह्‌ग , तां इसी शुरुआती फ़ाइल नांऽ /पाथ-नांऽ दे रूप च बरतेआ जाह्‌ग.

en: Window geometry
doi: विंडो ज्योमैट्री

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
doi: एह् सैटिङ दसदी ऐ जे क्या चालू क्लास च सभनें आइटमें च खोज कीती जाऽ, जां चालू क्लास च सिर्फ 'सक्रिय' आइटमें च.

en: Show the new user window
doi: नमीं बरतूनी विंडो दस्सो

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
doi: जेकर सक्रिय ऐ , तां नमीं बरतूनी विंडो नजर औग. नेईं तां एह् विंडो नेईं दस्सी जाह्‌ग.

en: New hierarchy window on "New File"
doi: "नमीं फ़ाइल" पर नमीं पदानुक्रम विंडो

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
doi: जेकर सक्रिय ऐ , तां जिसलै बी "नमीं फ़ाइल" मेन्यु गी चुनेआ जाह्‌ग , "नमां पदानुक्रम" विंडो नजर औग. नेईं तां एह् विंडो नेईं दस्सी जाह्‌ग .

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
doi: जेकर आइटमें दी इस संख्या शा घट्ट दी वापसी होंदी ऐ तां ‘नमीं खोज ’ च डिफाल्ट रूप कन्नै जाओ.

en: Enable SKIP transaction action
doi: SKIP लैन-देन अमल गी समर्थ करो

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
doi: लैन-देन मिलापक च SKIP अमल गी समर्थ करो. जेकर समर्थ ऐ , तां कोई ऐसा लैन-देन जिस दा सर्वश्रेष्ठ मिलान स्कोर पीले ज़ोन च ऐ (Auto-ADD सीमा थमां उप्पर पर Auto-CLEAR सीमा थमां खऱल्ल) उस्सी डिफाल्ट रूप च छोड़ी दित्ता जाह्‌ग .

en: Enable UPDATE match action
doi: UPDATE मिलान अमल गी समर्थ करो

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
doi: लैन-देन मिलापक च UPDATE AND RECONCILE अमल गी समर्थ करो. जेकर समर्थ ऐ , तां कोई ऐसा लैन-देन जिस दा सर्वश्रेष्ठ मिलान स्कोर Auto-CLEAR सीमा थमां उप्पर ऐ ते जिसदे कोल मजूदा लैन-देन दे मिलान थमां इक बक्ख तरीक जां रकम ऐ , ओह् मजूदा लैन-देन गी डिफाल्ट रूप कन्नै अपडेट ते चुकता करी देग.

en: Use bayesian matching
doi: बेज़ियन दी बरतून करो

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
doi: दरामद लैन-देनें गी मजूदा लैन-देनें दे कन्नै मिलान करदे बेल्लै बेज़ियन मिलान गी समर्थ करदा ऐ . नेईं ते कोई घट्ट परिष्कृत नियम-आधारत मिलान प्रणाली दी बरतून कीती जाह्‌ग.

en: Minimum score to be displayed
doi: घट्टोघट्ट स्कोर प्रदर्शत कीता जाह्‌ग

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
doi: एह् खेतर इक संभावत मिलान संबंधी लैन-देन दे घट्टोघट्ट मिलान स्कोर गी निर्देशत करदा ऐ जिस्सी मिलान-सूची च जरूर दर्शाया जाना चाहिदा.

en: Add matching transactions below this score
doi: इस स्कोर शा खऱल्ल आह्‌ले मेल खंदे लैन-देनें गी जोड़ो

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
doi: एह् खेतर उस सीमा गी निर्देशत करदा ऐ जिसदे अंदर मिलान सरबंधी लैन-देन गी स्वचलत रूप कन्नै जोड़ी लैता जाह्‌ग. इक ऐसा लैन-देन जिसदा सर्वश्रेष्ठ मिलान स्कोर सुहे ज़ोन (प्रदर्शत घट्टोघट्ट स्कोर कोला उप्पर जां जोड़े गेदे मिलान स्कोर दे बराबर) च ऐ उस्सी डिफाल्ट रूप कन्नै GnuCash फ़ाइल च जोड़ी लैता जाह्‌ग.

en: Clear matching transactions above this score
doi: इस स्कोर शा उप्पर आह्‌ले मेल खंदे लैन-देनें गी साफ करो

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
doi: एह् खेतर उस सीमा गी निर्देशत करदा ऐ जिसदे उप्पर डिफाल्ट रूप कन्नै इक मिलान सरबंधी लैन-देन चुकता होई जाह्‌ग . कोई ऐसा लैन-देन जिसदा सर्वश्रेष्ठ मिलान स्कोर सैल्ले ज़ोन (इस मंजूर सीमा थमां उप्पर जां बराबर) च ऐ उस्सी डिफाल्ट रूप कन्नै चुकता करी लैता जाह्‌ग .

en: Maximum ATM fee amount in your area
doi: थुआढ़े खेतर च बद्धोबद्ध ATM फीस रकम

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
doi: एह् खेतर उस बाद्धी फीस गी निर्देशत करदा ऐ जिस्सी दरामद लैन-देनें दा मिलान करदे बेल्लै ध्यान च रक्खेआ जंदा ऐ . किश थाह्‌रें पर व्यावसायिक ATMs (जेह्‌ड़े कुसै माल्ली संस्था कन्नै सरबंधत नेईं होंदे) गी सुविधाजनक स्टोरें जनेहियें जगहें पर इंस्टाल कीता जंदा ऐ .एह् ATMs अपनी फीस इक बक्खरे लैन-देन दे रूप च जां थुआढ़े मासिक बैंकिङ फीस च दर्शाने दे बजाए सिद्धे रकमा च जोड़ी लैंदे न . उदाहरण आस्तै, जेकर तुस 100 डॉलर कढांदे ओ , ते थुआढ़े कोला 101,50 डॉलर दे कन्नै Interac फीस लैती जंदी ऐ . जेकर तुसें उस 100 डॉलर गी मैनुअल तरीके कन्नै दर्ज कीते दा ऐ , तां ओह् रकम मेल नेईं खाग. तुसें इस्सी अपने खेतर ( थुआढ़ी स्थानी करंसी दी इकाइयें च) च ऐसी बद्धोबद्ध फीस दे रूप च सैट्ट करना चाहिदा, तां जे लैन-देन गी इक मिलान दे रूप च पन्छानेआ जाई सकै.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
doi: नमिंयां जिनसां स्वतः बनाओ

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
doi: समर्थ करदा ऐ
    नमियें जिनसें दा स्वतः निर्माण जेकर दरामद दे दौरान कोई
    अनजान जिनस सामनै औंदी ऐ. नेईं ते
    बरतूनी गी पुच्छेआ जाह्‌ग जे हर अनजान जिनसा दा
    केह् कीता जाऽ.

en: Default QIF transaction status
doi: डिफाल्ट QIF लैन-देन दी वस्तु-स्थिति

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
doi: QIF लैन-देन आस्तै डिफाल्ट वस्तु-स्थिति जिसलै QIF फ़ाइल च निर्दिष्ट नेईं होऐ.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
doi: जिसलै कुसै QIF फ़ाइल च वस्तु-स्थिति निर्देशत नेईं कीती दी होंदी तां लैन-देनें गी नबेड़े गेदे रूप च चिऱन्नत कीता जंदा ऐ.

en: Show documentation
doi: दस्तावेजीकरण दस्सो

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
doi: QIF दरामद सहायक च किश सिर्फ-दस्तावेज आह्‌ले सफे दस्सो.

en: Pre-select cleared transactions
doi: चुकता लैन-देनें दी पूर्व-चोन करो

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
doi: जेकर सक्रिय ऐ , तां जेह्‌ड़े लैन-देन रजिस्टर च चुकता दे रूप च चिऱन्नत न ओह् सब्भै नपटाए दे संवाद च पैह्‌लें शा चुनिंदा दे तौर पर नजर औङन . नेईं तां कुसै बी लैन-देन गी शुरू च चुनेआ नेईं जाह्‌ग .

en: Prompt for interest charges
doi: ब्याज खर्चे आस्तै प्रेरत करो

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
doi: खर्चे आह्‌ले जां ब्याज दा भुगतान करने आह्‌ले खाते दा नपटारा करने शा पैह्‌लें बरतूनी गी ब्याज खर्चे जां भुगतान दा लैन-देन दाखल करने आस्तै प्रेरत करो. इसलै सिर्फ बैंक, क्रैडिट म्यूचुअल, जैदाद, लैन, देन ते देनदारी खातें आस्तै सक्रिय न .

en: Prompt for credit card payment
doi: क्रैडिट कार्ड राहें भुगतान आस्तै प्रेरत करो.

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
doi: जेकर सक्रिय ऐ , तां कुसै क्रैडिट कार्ड खाते गी नपटाने दे बाद, बरतूनी गी इक क्रैडिट कार्ड दा भुगतान दाखल करने आस्तै प्रेरत करो. नेईं तां बरतूनी गी इसदे आस्तै प्रेरत नेईं करो.

en: Always reconcile to today
doi: म्हेशा अज्जै कन्नै नपटाओ

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
doi: जेकर सक्रिय ऐ , तां पैह्‌लें दे नपटारें दे बावजूद, स्टेटमैंट दी तरीक आस्तै म्हेशा अज्जै दी तरीक दी बरतून करियै नबेड़ा-संवाद खोह्‌ल्लो.

en: Set the "auto create" flag by default
doi: "स्वतः बनाओ " फ्लैग गी डिफाल्ट रूप च सैट्ट करो

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
doi: जेकर सक्रिय ऐ , तां कुसै बी नमें बने दे नियत लैन-देन च डिफाल्ट रूप कन्नै इस दा ‘स्वतः बनाओ’ फ्लैग सैट्ट सक्रिय होग. बरतूनी लैन-देन बनाने दे दौरान जां बाद च कुसै समैं नियत लैन-देन गी संपादत करियै इस फ्लैग गी बदली सकदे न .

en: How many days in advance to notify the user.
doi: बरतूनी गी किन्ने दिन पैह्‌लें सूचत करना ऐ .

en: Set the "notify" flag by default
doi: "सूचत करो" फ्लैग गी डिफाल्ट रूप च सैट्ट करो

en: How many days in advance to remind the user.
doi: बरतूनी गी किन्ने दिन पैह्‌लें चेता कराना ऐ .

en: The next tip to show.
doi: दस्से जाने आस्तै अगला टिप.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
doi: GnuCash दे शुरू होने पर "दिन दा टिप" दस्सो.

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
doi: GnuCash दे स्टार्ट होने पर "दिन दा टिप" गी सक्रिय करदा ऐ . जेकर सक्रिय ऐ , तां संवाद दस्सेआ जंदा ऐ , नेईं तां एह् नेईं दस्सेआ जंदा.

en: Save window sizes and locations
doi: विंडो दे नापें ते स्थानें गी बचाइयै रक्खो

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां बंद कीते जाने पर हर संवाद विंडो दे नाप ते स्थान गी बचाइयै रक्खी लैता जाह्‌ग.जिसलै तुस GnuCash चा बाह्‌र निकलगेओ तां विशे-समग्री विंडो दे नाप ते स्थान गी चेतै रक्खी लैता जाह्‌ग.नेईं ते नापें गी बचाइयै नेईं रक्खेआ जाह्‌ग.

en: Character to use as separator between account names
doi: खाते दे नांएं बशक्‌हार नखेड़ू दे तौर पर बरतून आस्तै वर्ण

en: Compress the data file
doi: डैटा फ़ाइल गी कंप्रैस्स करो

en: Enables file compression when writing the data file.
doi: डैटा फ़ाइल गी लिखते बेल्लै फ़ाइल कंप्रैशन गी समर्थ करदा ऐ.

en: Show auto-save explanation
doi: स्वतः- बचाइयै रक्खी दियां व्याख्यां दस्सो

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां GnuCash उस बेल्लै 'स्वतः-बचाइयै रक्खो' फीचर दी इक व्याख्या दसदा ऐ जिसलै एह् फीचर पैह्‌ली बारी शुरू कीता जंदा ऐ. नेईं ते कोई बाद्धी व्याख्या नेईं दस्सी जंदी .

en: Auto-save time interval
doi: समें दे वक्फे गी स्वतः बचाइयै रक्खो

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
doi: डैटा फ़ाइल गी हार्ड डिस्क पर बचाइयै रक्खे जाने तगर मिंटें दी संख्या स्वतः शुरू होई जाह्‌ग. जेकर ज़ीरो ऐ , तां बचाइयै रक्खने दी कोई बी प्रक्रिया स्वतः शुरू नेईं होग.

en: Display negative amounts in red
doi: नैगटिव रकमें गी सूहे रंगै च दस्सो

en: Automatically insert a decimal point
doi: स्वचलत तरीके कन्नै इक इशारिया बिंदु प्रविश्ट करो

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां GnuCash उऱनें मुल्लें च स्वतः इक इशारिया बिंदु लाई देग जिंऱदे च नेईं लाया गेदा होग. नेईं तां GnuCash दर्ज कीती गेदी संख्याएं च तरमीम नेईं करग.

en: Number of automatic decimal places
doi: स्वतः इशारिया थाह्‌रें दी संख्या

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
doi: एह् खेतर भरे जाने आह्‌ले स्वचलत इशारिया थाह्‌रें दी संख्या गी निर्दिश्ट करदा ऐ .

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
doi: इन्ने दिनें दे बाद परानी लॉग/बैकअप फाइलें गी म्हेसो (0 = कदें नेईं)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
doi: एह् सैटिङ उऱनें दिनें दी संख्या गी निर्दिश्ट करदी ऐ जिसदे बाद पराने लॉग/बैकअप फाइलें गी म्हेसी दित्ता जाह्‌ग (0 = कदें नेईं).

en: Don't sign reverse any accounts.
doi: कुसै बी खाते दे पिच्छें दसखत नेईं करो .

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
doi: निम्नलिखित पर उल्टे बैलेंसों गी साइन करो: क्रैडिट कार्ड,देनेजोग , देन-रकम, इक्विटी ते आमदन.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
doi: आमदन ते खर्च दे खातें दे पिच्छें बकाया गी साइन करो.

en: Use formal account labels
doi: रस्मी खाता लेबलें दी बरतून करो

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां स्क्रीन उप्पर खित्तें दा नामांकन करदे बेल्लै औपचारिक लेखांकन लेबलें "क्रैडिट" ते "डैबिट" दी बरतून कीती जाह्‌ग . नेईं ते गैर-रस्मी लेबलें जिऱयां बाद्धा/कमी, "फंड्स इन"/"फंड्स आउट" बगैरा दी बरतून कीती जाह्‌ग .

en: Show close buttons on notebook tabs
doi: नोटबुक टैबें पर बंद बटन दस्सो

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां बंद कीते जाने आह्‌ले कुसै बी नोटबुक टैब पर इक "बंद करो" बटन दरशाया जाह्‌ग . नेईं ते टैब पर ऐसा कोई बटन नेईं दस्सेआ जाह्‌ग . इस सैटिङ दे बावजूद, सफें गी म्हेशा टूलबार पर "बंद करो" मेन्यु आइटम जां "बंद करो" बटन दे राहें बंद कीता जाई सकदा ऐ .

en: Width of notebook tabs
doi: नोटबुक टैबें दी चौड़ाई

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
doi: एह् बटन नोटबुक टैबें दी बद्धोबद्ध चौड़ाई निर्दिश्ट करदा ऐ . जेकर टैब च इबारत इस मुल्ल (जाँच अनुमानत ऐ ) शा लम्मी ऐ तां टैब लेबल च इक मझाटला कट्ट होग ते इस दे थाह्‌र इलिप्सिस दी बरतून कीती जाह्‌ग.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
doi: सभनें नमें निर्मत खातें आस्तै सिस्टम लोकल करंसी दी बरतून करो.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
doi: सभनें नमें निर्मत खातें आस्तै निर्दिष्ट करंसी दी बरतून करो.

en: Default currency for new accounts
doi: नमें खातें आस्तै डिफाल्ट करंसी

en: Use 24 hour time format
doi: 24एं घैंटे दे समें आह्‌ले फार्मैट दी बरतून करो

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां 24एं घैंटे दे समें आह्‌ला फार्मैट बरतो. नेईं ते 12एं घैंटें दे समें आह्‌ले फार्मैट दी बरतून करो.

en: Date format choice
doi: तरीक फार्मैट विकल्प

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
doi: एह् सैटिङ GnuCash च तरीकें गी प्रदर्शत करने दे तरीकें दी चोन करदी ऐ . इस सैटिङ आस्तै संभावत मुल्ल न : सिस्टम लोकल सैटिङ दी बरतून करने आस्तै "लोकल", कांटीनैंटल योरपी शैली दे तरीकें आस्तै "सीई" , ISO 8601 मानक तरीकें आस्तै "आईएसओ", युनाइटिड किङ्डम शैली दी तरीकें आस्तै "यूके", ते अमरीकी शैली दी तरीकें आस्तै "यूएस".

en: In the current calendar year
doi: चालू कलंडर बऱरे च

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
doi: जिसलै बऱरे दे बिजन कोई तरीक दर्ज कीती जंदी ऐ तां इसी इस चाल्ली कन्नै पूरा कीता जाई सकदा ऐ तां जे एह् चालू कलंडर बऱरे दे अंदर होऐ जां समें च पछेडे इक निश्चत म्हीनें दी संख्या कन्नै शुरुआत करदे होई इक स्लाइडिङ विंडो पर अधारत चालू तरीके दे नजदीक होऐ.

en: Maximum number of months to go back.
doi: पछेडे जाने आस्तै म्हीनें दी बद्बोबद्ध संख्या

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
doi: तरीकें गी इस चाल्ली पूरा कीता जाह्‌ग ता जे ओह् चालू तरीका दे कश-कोल होन. तरीकें गी पूरा करदे बेल्लै समें च पछेडे जाने आस्तै म्हीनें दी बद्धोबद्ध संख्या दर्ज करो.

en: Show splash screen
doi: स्प्लैश स्क्रीन दस्सो

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां स्टार्ट- अप दे मौकै इक स्प्लैश स्क्रीन दस्सेआ जाह्‌ग . नेईं ते कोई बी स्प्लैश स्क्रीन नेईं दस्सेआ जाह्‌ग .

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
doi: नोटबुक टैबें गी विंडो दे टाप च प्रदर्शत करो.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
doi: एह् सैटिङ उस कंढे दा निर्धारण करदी ऐ ,जिस उप्पर नोटबुक्स च बदलने आह्‌ले सफें आस्तै टैबें गी चित्रत कीता जंदा ऐ . संभावत मुल्ल न: "टाप", "खब्बै", "थल्लै" ते "सज्जै". डिफाल्ट रूप कन्नै एह् कंढा "धुर उप्पर" होंदा ऐ .

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
doi: नोटबुक टैबें गी विंडो दे खऱलके हिस्से च प्रदर्शत करो.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
doi: नोटबुक टैबें गी विंडो दे खब्बे हिस्से च प्रदर्शत करो.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
doi: नोटबुक टैबें गी विंडो दे सज्जे हिस्से च प्रदर्शत करो.

en: Display the summary bar at the top of the page.
doi: सार-बार गी सफे दे टाप च प्रदर्शत करो.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
doi: एह् सैटिङ उस कंढे दा निर्धारण करदी ऐ ,जिस उप्पर नेकें सफें आस्तै सार-पट्टी गी चित्रत कीता जंदा ऐ . संभावत मुल्ल न: "टाप" ते"थल्ला". डिफाल्ट रूप कन्नै एह् कंढा"थल्ला" होंदा ऐ .

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
doi: सार-बार गी सफे दे खऱलके हिस्से च प्रदर्शत करो.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
doi: इक टैब गी बंद करना हुनै-हुनै दिक्खे दे टैब च लेई जंदा ऐ .

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां इक टैब गी बंद करने कन्नै एह् सभनें शा बाद च दिक्खे दे टैब च लेई जंदा ऐ . नेईं ते इक टैब गी बंद करने कन्नै एह् इक टैब खब्बै पास्सै चली जंदा ऐ .

en: "Enter" key moves to bottom of register
doi: "दाखल करो" कीऽ रजिस्टर दे खऱलके हिस्से च चली जंदी ऐ

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां एंटर कीऽ दबाने कन्नै एह् रजिस्टर दे खऱलके हिस्से च लेई जाह्‌ग . नेईं ते ऐंटर कीऽ दबाने कन्नै एह् अगली लैन-देन लाइन च लेई जाह्‌ग.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
doi: इनपुट दे दौरान खातें जां अमलें दी सूची गी स्वचलत तरीके कन्नै बनाओ.

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
doi: जिसलै चेतै रक्खे गेदे लैन-देन स्वतः भरी दित्ते जान तां तबादला खित्ते च जाओ

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां इक याद लैन-देन गी स्वतः भरे जाने दे बाद कर्सर तबादला खित्ते च चली जाह्‌ग. जेकर सक्रिय नेईं ऐ तां एह् सिद्धा मुल्ल खित्ते च चली जंदा ऐ .

en: Create a new window for each new register
doi: हर नमें रजिस्टर आस्तै इक नमीं विंडो बनाओ

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां हर नमें रजिस्टर गी इक नमीं विंडो च खोह्‌ल्लेआ जाह्‌ग . नेईं ते हर नमां रजिस्टर मुक्ख विंडो च इक टैब दे रूप च खोह्‌ल्लेआ जाह्‌ग .

en: Color all lines of a transaction the same
doi: कुसै लैन-देन दी सभनें पंगतालें गी इक्कै रंगै च रंगो

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां कोई इक्कला लैन-देन बनाने आह्‌लियां सब्भै लाइनां अपनी पछौकड़ आस्तै इक गै रंगै दी बरतून करङन. नेईं ते इक लाइन दी पछौकड़ रंग इक ते दूई दा बक्खरा करी दित्ता जंदा ऐ.

en: Show horizontal borders in a register
doi: इक रजिस्टर च आडे बाडर दस्सो

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
doi: कुसै रजिस्टर च पंगतालें च आडे बाडर दस्सो. जेकर सक्रिय ऐ तां सैल्लें च बाडरै गी इक भारी लाइन कन्नै निर्देशत कीता जाह्‌ग.नेईं ते सैल्लें च बाडरें गी चिऱन्नत नेईं कीता जाह्‌ग.

en: Show vertical borders in a register
doi: इक रजिस्टर च खड़े बाडर दस्सो

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
doi: इक रजिस्टर च स्तंभें च खड़े बाडर दस्सो. जेकर सक्रिय ऐ तां सैल्लें च बाडरै गी इक भारी लाइन कन्नै निर्देशत कीता जाह्‌ग.नेईं ते सैल्लें च बाडरें गी चिऱन्नत नेईं कीता जाह्‌ग.

en: All transactions are expanded to show all splits.
doi: सब्भै स्प्लिट दस्सने आस्तै सब्भै लैन-देनें दा विस्तार कीता गेआ ऐ .

en: Only display leaf account names.
doi: सिर्फ लीफ खाता नांऽ दरशाओ

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
doi: रजिस्टर ते खाता चोन पॉपअप च सिर्फ लीफ खातें दे नांऽ दस्सो. डिफाल्ट ब्यहार एकाऊंट ट्री च पाथ सनैं पूरे नांऽ गी प्रदर्शत आस्तै ऐ . इस आप्शन गी सक्रिय करने दा मतलब ऐ जे तुस चेचे लीफ नांएं दी बरतून करदे ओ .

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
doi: इक रजिस्टर च इन्ने लैन-देन दस्सो. ज़ीरो दे मुल्ल दा मतलब ऐ सब्भै लेनदेन दस्सो.

en: Create a new window for each new report
doi: हर नमीं रिपोट आस्तै इक नमीं विंडो बनाओ

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां हर नमीं रिपोट गी इसदी अपनी विंडो च खोह्‌ल्लेआ जाह्‌ग . नेईं ते नमियें रपोर्टें गी मुक्ख विंडो च इक टैब दे रूप च खोह्‌ल्लेआ जाह्‌ग .

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
doi: सभनें नमियें निर्मत रपोर्टें आस्तै सिस्टम लोकल करंसी दी बरतून करो.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
doi: सभनें नमियें निर्मत रपोर्टें आस्तै निर्दिष्ट करंसी दी बरतून करो.

en: Default currency for new reports
doi: नमीं रपोर्टें आस्तै डिफाल्ट करंसी

en: Allow file incompatibility with older versions.
doi: पराने सरूपें कन्नै फ़ाइल असंगति दी अनुमति देओ.

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां gnucash फ़ाइल दी पराने सरूप कन्नै अनुकूलता गी जानी-बुज्झियै त्रोड़ने दी अनुमति देग, तां जे इस सरूप च बचाइयै रक्खी दी इक डैटा फ़ाइल गी इक पराने सरूप कन्नै दोबारा पढ़ेआ नेईं जाई सकै. नेईं ते gnucash सिर्फ उऱनें फार्मैटें च गै डैटा फाइलां लिखग जिऱनेंगी पराने सरूपें कन्नै बी पढ़ेआ जाई सकै.

en: Number of files in history
doi: इतिहास च फाइलें दी संख्या

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
doi: इस सैटिङ च हालिया खोह्‌ल्ली गेदी फ़ाइलें दे मेन्यु च रक्खने आस्तै फाइलें दी संख्या शामल ऐ . फ़ाइल इतिहास गी असमर्थ करने आस्तै इस मुल्ल गी ज़ीरो दे रूप च सैट्ट कीता जाई सकदा ऐ . इस संख्या दा बद्धोबद्ध मुल्ल 10 ऐ .

en: Most recently opened file
doi: बिल्कुल हालिया खोह्‌ल्ली गेदी फ़ाइल

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
doi: इस खेतर च बिल्कुल हालिया खोह्‌ल्ली गेदी फ़ाइल दा पूरा पाथ शामल ऐ .

en: Next most recently opened file
doi: अगली बिल्कुल हालिया खोह्‌ल्ली गेदी फ़ाइल

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
doi: इस खेतर च अगली हालिया खोह्‌ल्ली गेदी फ़ाइल दा पूरा पाथ शामल ऐ .

en: Print checks from multiple accounts
doi: बहु-खातें थमां चैकें गी प्रिंट करो

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
doi: एह् संवाद उस स्थिति च प्रस्तुत कीता जंदा ऐ जिसलै तुस इक समें च बहु- खातें चा चैकें गी प्रिंट करने दी कोशश करदे ओ.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
doi: एह् संवाद उस बेल्लै प्रस्तुत कीता जंदा ऐ जिसलै तुस इक तरमीमशुदा चलान प्रविश्टी गी बाह्‌र कड्ढने दी कोशश करदे ओ . तब्दील डैटे गी बचाइयै रक्खी लैना लोड़चदा जां नकल दी प्रक्रिया गी खारज करी देना चाहिदा.

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
doi: एह् संवाद उस बेल्लै प्रस्तुत कीता जंदा ऐ जिसलै तुस कुसै तरमीमशुदा चलान प्रविश्टी दी नकल त्यार करने दी कोशश करदे ओ . तब्दील डैटे गी बचाइयै रक्खी लैना लोड़चदा जां नकल दी प्रक्रिया गी रद्द करी देना चाहिदा.

en: Delete a commodity
doi: जिनस गी म्हेसो

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
doi: एह् संवाद तुसें गी जिनस गी म्हेसने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ .

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
doi: एह् संवाद तुसें गी इक नेही जिनस गी मट्हाने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ ,जिसदे कन्नै कीमत-कोटेशन नत्थी होंदी ऐ. जिनस गी म्हेसने कन्नै कोट्स बी मिटी जाङन.

en: Delete multiple price quotes
doi: बहु-कीमत कोट्स गी म्हेसो

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
doi: एह् संवाद तुसेंगी बहु-कीमत-कोटेशनें गी इक समें पर म्हेसने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ .

en: Read only register
doi: सिर्फ पढ़ो रजिस्टर

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
doi: एह् संवाद कुसै सिर्फ_पढ़ो रजिस्टर गी खोह्‌लने पर प्रस्तुत कीता जंदा ऐ.

en: Change contents of reconciled split
doi: नबेड़े दे स्प्लिटें दी विशे-समग्रियें गी बदलो

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
doi: एह् संवाद तुसें गी नबेड़े दे स्प्लिट दी विशे-समग्रियें गी बदलने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ . इऱनें तब्दीलियें दी अनुमति देने कन्नै भविक्ख च नबेड़ने करने दी प्रक्रिया गी करना मुश्कल होई सकदा ऐ .

en: Mark transaction split as unreconciled
doi: लैन-देन दे स्प्लिट गी नबेड़े दे रूप च चिऱन्नत करो

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
doi: एह् संवाद तुसेंगी इक लैन-देन स्प्लिट गी नबेड़े दे रूपै च चिऱन्नत करने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ. इऱयां करने कन्नै रजिस्टर दा नबेड़े दा मुल्ल निकली जाह्‌ग ते भविक्ख च नबेड़ने दी प्रक्रिया गी करना मुश्कल होई सकदा ऐ .

en: Remove a split from a transaction
doi: इक लैन-देन चा स्प्लिट गी हटाओ

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
doi: एह् संवाद तुसेंगी लैन-देन चा कुसै स्प्लिट गी हटाने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ .

en: Remove a reconciled split from a transaction
doi: इक लैन-देन चा इक नबेड़े दे स्प्लिट गी हटाओ

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
doi: एह् संवाद तुसेंगी इक लैन-देन चा नबेड़े दे स्प्लिटें गी हटाने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ. इऱयां करने कन्नै रजिस्टर दा नबेड़े दा मुल्ल निकली जाह्‌ग ते भविक्ख च नबेड़ेने दी प्रक्रिया गी करना मुश्कल होई सकदा ऐ .

en: Remove all the splits from a transaction
doi: इक लैन-देन चा सभनें स्प्लिटें गी हटाओ

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
doi: एह् संवाद तुसेंगी इक लैन-देन चा सभनें स्प्लिटें गी हटाने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
doi: एह् संवाद तुसेंगी कुसै लैन-देन चा सभनें बिखंडें (किश नबेड़े दे स्प्लिटें समेत) गी हटाने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ. इऱयां करने कन्नै रजिस्टर दा नबेड़े दा मुल्ल निकली जाह्‌ग ते भविक्ख च नबेड़ने दी प्रक्रिया गी करना मुश्कल होई सकदा ऐ .

en: Delete a transaction
doi: लैन-देन गी म्हेसो

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
doi: एह् संवाद तुसेंगी लैन-देन गी म्हेसने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ .

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
doi: एह् संवाद तुसें गी इक नेहे लैन-देन गी म्हेसने दी अनुमति देने शा पैह्‌लें प्रस्तुत कीता जंदा ऐ,जिस च नबेड़े दे स्प्लिट होंदे न. इऱयां करने कन्नै रजिस्टर दा नबेड़े दा मुल्ल निकली जाह्‌ग ते भविक्ख च नबेड़ने दी प्रक्रिया गी करना मुश्कल होई सकदा ऐ .

en: Duplicating a changed transaction
doi: कुसै तब्दील लैन-देन दी नकल त्यार करना

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
doi: एह् संवाद उस बेल्लै प्रस्तुत कीता जंदा ऐ जिसलै तुस कुसै तरमीमशुदा लैन-देन दी नकल त्यार करने दी कोशश करदे ओ . तब्दील डैटे गी बचाइयै रक्खी लैना लोड़चदा जां नकल दी प्रक्रिया गी रद्द करी देना चाहिदा.

en: Commit changes to a transaction
doi: लैन-देन च तब्दीलियें गी लागू करो

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
doi: एह् संवाद उस बेल्लै प्रस्तुत कीता जंदा ऐ जिसलै तुस इक तरमीमशुदा लैन-देन गी बाह्‌र कड्ढने दी कोशश करदे ओ . तब्दील डैटे गी बचाइयै रक्खी लैना लोड़चदा जां नकल दी प्रक्रिया गी खारज करी देना चाहिदा.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
doi: डिफाल्ट रिपोट करंसी च बदले गेदे सभनें खातें दा पूरा कुल-जोड़ दस्सो.

en: Show non currency commodities
doi: गैर -करंसी जिनसां दस्सो

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां गैर-करंसी जिनसां (स्टॉक) दस्सियां जाङन. नेईं ते उऱनेंगी छपैली दित्ता जाह्‌ग.

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
doi: शुरुआती तरीक (1 जनवरी, 1970 थमां सकिंटें च)

en: Starting time period identifier
doi: शुरुआती समां अवधि दा शनाख्ती

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
doi: समाप्ति दी तरीक (1 जनवरी, 1970 थमां सकिंटें च)

en: Ending time period identifier
doi: समाप्ति दी अवधि दा शनाख्ती

en: Book Closing Dates
doi: कताबा बंद करने दियां खीरी तरीकां

en: Close Book
doi: कताब बंद करो

en: Comma (,)
doi: कॉमा (,)

en: Semicolon (;)
doi: सेमीकोलन (;)

en: Custom regular expression
doi: नियमत अभिव्यक्ति कस्टम करो

en: Colon (:)
doi: कोलन (:)

en: Accounts Selected:
doi: चुनिंदा खाते:

en: _Select Subaccounts
doi: _उपखाते चुनो

en: Select _All
doi: सभनें गी_चुनो

en: Date Range
doi: तरीक दी रेंज

en: _Select All
doi: _सब चुनो

en: _Earliest
doi: _सभनें शा पैह्‌लें

en: Toda_y
doi: अ_ज्ज

en: _Latest
doi: _नमांतरीन

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
doi: अंत

en: _Today
doi: _अज्ज

en: Fixed-Width
doi: निश्चत-चौड़ाई

en: Space
doi: स्पेस

en: Tab
doi: टैब

en: Hyphen (-)
doi: जोड़-चिऱन्न (-)

en: Date Format
doi: तरीक फार्मैट

en: Account ID
doi: खाता ID

en: Change GnuCash _Account…
doi: GnuCash_खाता बदलो…

en: New Account Hierarchy Setup
doi: नमां खाता पदानुक्रम सैट्ट-अप

en: Choose Currency
doi: करंसी चुनो

en: <b>Categories</b>
doi: </b> कैटेगरियां </b>

en: C_lear All
doi: सब चु_कता करो

en: <b>Category Description</b>
doi: </b> कैटेगरी दा ब्यौरा</b>

en: Choose accounts to create
doi: बनाने आस्तै खाते चुनो

en: Setup selected accounts
doi: चुनिंदा खाते सैट्ट करो

en: Finish Account Setup
doi: खाता सैट्ट-अप गी खत्म करो

en: Months
doi: म्हीने

en: Years
doi: बऱरे

en: Start Date
doi: शुरुआती तरीक

en: Interest Rate Change Frequency
doi: ब्याज दर तब्दीली दी फ्रीक्विंसी

en: Repayment Frequency
doi: दोबारा भुगतान दी फ्रीक्विंसी

en: Specify Source Account
doi: स्रोत खाता दस्सो

en: Use Escrow Account
doi: एस्क्रो खाते दी बरतून करो

en: Part of Payment Transaction
doi: भुगतान संबंधी लैन-देन दा हिस्सा

en: Payment Frequency
doi: भुगतान दी फ्रीक्विंसी

en: End Date
doi: खीरी तरीक

en: Import QIF files
doi: QIF फाइलें गी दरामद करो

en: Select a QIF file to load
doi: लोड करने आस्तै कोई QIF फाइल चुनो

en: Load QIF files
doi: QIF फाइलां लोड करो

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
doi: इस फ़ाइल दी लोडिङ रद्द करने आस्तै "बैक" पर क्लिक करो ते दुए दा चुनांऽ करो.

en: Set a date format for this QIF file
doi: इस QIF फ़ाइल आस्तै इक तरीक फार्मैट चुनो

en: Account name
doi: खाता नांऽ

en: Set the default QIF account name
doi: डिफाल्ट QIF खाता-नांऽ चुनो

en: _Unload selected file
doi: _चुनिंदा फ़ाइल गी अनलोड करो

en: _Load another file
doi: _दूई फ़ाइल लोड करो

en: QIF files you have loaded
doi: तुंऱदे द्वारा लोड कीतियां गेदियां QIF फाइलां

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
doi: अगले सफे पर, थुआढ़ी QIF फाइलें दे खातें ते थुआढ़ी मालकी आह्‌ले कुसै बी स्टॉक जां म्यूचुअल फंड दा मिलान GnuCash खातें कन्नै कीता जाह्‌ग. जेकर उऱऐ नांऽ, जां उऱऐ जनेहे नांऽ ते अनुकूल किस्मा दा GnuCash खाता पैह्‌ले थमां मजूद होंदा ऐ, तां उस खाते दी बरतून इक मिलान दे रूप च कीती जाह्‌ग; नेईं ते GnuCash QIF खाते दे नांऽ ते किस्मा दा इक नमां खाता बनाई लैग. जेकर तुस सुझाए गेदे GnuCash खाते गी पसंद नेईं करदे, तां इस्सी बदलने आस्तै डब्ल-क्लिक करो.
    
    नोट करो जे GnuCash केईं ऐसे खाते बनाग जेह्‌ड़े थुआढ़े बाकी दुए निजी फाइनांस प्रोग्राम च मजूद नेईं न, जिस च थुआढ़ी मालकी आह्‌ले हर स्टॉक आस्तै इक बक्खरा खाता, ब्रोकरेज कमीशनें आस्तै बक्ख-बक्ख खाते, खास "इक्विटी" खाते ( सम्हाली रक्खी दी आमदनी दे उप-खाते, डिफाल्ट रूप च), जेह्‌ड़े थुआढ़े शुरुआती बैलेंसें दा स्रोत न , बगैरा शामल होङन.एह् सब्भै खाते अगले सफे उप्पर लभङन तां जे जेकर तुस इस्सी बदलना चाहो तां बदली सको, पर उंऱदे कन्नै कोई छेड़-छाड़ नेईं करने च गै सुरक्षा ऐ .

en: Accounts and stock holdings
doi: खाते ते स्टॉक होल्डिङां

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
doi: GnuCash खातें कन्नै QIF खातें दा मिलान करो

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
doi: GnuCash थुआढ़े लैन-देनें गी वर्गीकृत करने आस्तै कैटेगरियें दे बजाए बक्ख-बक्ख आमदन ते खर्चे खातें दी बरतून करदा ऐ . थुआढ़ी QIF फ़ाइल दी हर इक कैटेगरी गी GnuCash खाते च बदली दित्ता जाह्‌ग.
    
    अगले सफे उप्पर, थुआढ़े कोल QIF कैटेगरियें ते GnuCash खातें बश्कार सुझाए गेदे मिलानें गी दिक्खने दा इक मौका होग. जिऱनें मिलानें गी तुस पसंद नेईं करदे तां कैटेगरी -नांऽ आह्‌ली पंक्ति पर डब्ल क्लिक करियै उऱनेंगी बदली सकदे ओ.
    
    जेकर तुस बाद च अपना इरादा बदलदे ओ, तां तुस GnuCash दे अंदर खाता-संरचना गी सुरक्षत तरीके कन्नै दोबारा व्यवस्थत करी सकदे ओ .

en: Income and Expense categories
doi: आमदनी ते खर्च दियां कैटेगरियां

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
doi: GnuCash खातें कन्नै QIF कैटेगरियें दा मिलान करो

en: Payees and memos
doi: प्राप्तकर्ता ते मेमो

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
doi: GnuCash खातें कन्नै प्राप्तकर्ताएं/मेमों दा मिलान करो

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
doi: QIF दरामद -कर्ता इसलै बहु- करंसी आह्‌ली QIF फाइलें गी संचालत नेईं करी सकदा. तुस जिऱनें खातें गी दरामद करा करदे ओ उऱनें सभनें दे नांऽ उस्सै करंसी च होने चाहिदे.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
doi: _सभनें दरामद लैन-देनें लेई इस्तमाल आस्तै करंसी चुनो:

en: Tradable commodities
doi: ट्रेड करने जोग जिनसां

en: QIF Import
doi: QIF दरामद

en: Match existing transactions
doi: मजूदा लैन-देनें दा मिलान करो

en: Select possible duplicates
doi: संभावत नकलां चुनो

en: Update your GnuCash accounts
doi: अपने GnuCash खातें गी अपडेट करो

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
doi: ओह् खाता चुनो जिसदे आस्तै तुस स्टॉक स्प्लिट जां स्टॉक विलय रिकार्ड करना चांह्‌दे ओ .

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
doi: ओह् तरीक ते शेयरें दी संख्या दाखल करो जिंऱदा तुसेंगी स्टॉक दे स्प्लिट जां विलय थमां नफा जां नुक्सान होआ ऐ . स्टॉक दे विलयें आस्तै (नैगटिव स्प्लिट ) शेयरें दे बंडांदरे आस्तै नैगटिव मुल्लें दी बरतून करो. तुस लैन-देन दा इक ब्यौरा बी दाखल करी सकदे ओ , जां डिफाल्ट गी स्वीकार करी सकदे ओ .

en: _Date
doi: _तरीक

en: Stock Split
doi: स्टॉक स्प्लिट

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
doi: जेकर तुस इस स्प्लिट आस्तै इक स्टॉक कीमत रिकार्ड करना चांह्‌दे ओ, तां इसी खऱल्ल दाखल करो. तुस चाहो तां सुरक्षत तरीके कन्नै इसी खाल्ली छोड़ी सकदे ओ .

en: Stock Split Details
doi: स्टॉक स्प्लिट दियां तफ्सीलां

en: _Amount
doi: _रकम

en: _Memo
doi: _मैमो

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
doi: एवज च नगद रकम

en: <b>_Income Account</b>
doi: </b> _आमदन खाता </b>

en: <b>A_sset Account</b>
doi: </b> जै_दाद खाता </b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
doi: एवज च नगद रकम

en: Cash
doi: नगद

en: Brokerage Fees
doi: ब्रोकरेज फीस

en: _Edit list of encodings
doi: _ कोडिङें दी सूची गी संपादत करो

en: Convert the file
doi: फ़ाइल गी रूपांतरत करो

en: Finish GnuCash Datafile Import
doi: GnuCash डैटा फ़ाइल दरामद गी खतम करो

en: Edit the list of encodings
doi: कोडिङें दी सूची गी संपादत करो

en: <b>S_ystem input encodings</b>
doi: सि_स्टम इनपुट कोडिङां

en: <b>_Custom encoding</b>
doi: _लोड़ा मताबक कोडिङ करो

en: <b>_Selected encodings</b>
doi: <b>_चुनिंदा कोडिङां</b>

en: Preferences
doi: तरजीहां

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
doi: सामान्य

en: Enable extra _buttons
doi: बाद्धे _बटन समर्थ करो

en: _Open in new window
doi: _नमीं विंडो च खोह्‌ल्लो

en: _Accumulate splits on post
doi: _ स्प्लिटें गी पोस्ट पर कट्ठा करो

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
doi: कुसै चलान च बहु प्रविश्टियें गी जेह्‌ड़ियां उस्सै खाते च तबादला होंदा ऐ, उऱनेंगी डिफाल्ट रूप च सिंगल स्प्लिट च जऱमा कीता जाना चाहिदा जां नेईं. इस सैटिङ गी पोस्ट संवाद च बदलेआ जाई सकदा ऐ.

en: <b>Invoices</b>
doi: </b> चलान</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
doi: क्या बकाया बिलें दी सूची स्टार्ट-अप पर प्रदर्शत कीती जाऽ.

en: _Tax included
doi: _टैक्स समेत

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
doi: क्या बिलें पर प्रविश्टियें च टैक्स डिफाल्ट रूप कन्नै शामल होई जंदा ऐ. नमें गाह्‌कें ते बिक्री-कर्ताएं गी एह् सैटिङ कन्नै गै थ्होई जंदी ऐ.

en: <b>Bills</b>
doi: </b> बिल </b>

en: _Notify when due
doi: _निश्चत तरीक सूचत करो

en: Ta_x included
doi: टै_क्स समेत

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
doi: क्या चलान्नें पर प्रविश्टियें च टैक्स डिफाल्ट रूप कन्नै शामल होई जंदा ऐ. नमें गाह्‌कें ते बिक्री-कर्ताएं गी एह् सैटिङ कन्नै गै थ्होई जंदी ऐ.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
doi: भविक्ख च बिल दे बकाया होने दी चेतावनी आस्तै किन्ने दिन होने चाहिदे.

en: Default
doi: डिफाल्ट

en: Delete Account
doi: खाता म्हेसो

en: <b>Sub-accounts</b>
doi: </b> उप-खाता</b>

en: Delete all _transactions
doi: सब्भै_लैन-देन म्हेसो

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
doi: इस खाते च लैन-देन शामल न . तुस इऱनें लैन-देनें दा केह् करना चाह्‌गेओ?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
doi: इस खाते च सिर्फ-पढ़ो लैन-देन शामल न जिऱनेंगी म्हेसेआ नेईं जाई सकदा.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
doi: </b> उप-खाता लैन-देन</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
doi: इक जां मते उप-खातें च सिर्फ_पढ़ो लैन-देन शामल न जिऱनेंगी म्हेसेआ नेईं जाई सकदा.

en: _Default
doi: _डिफाल्ट:

en: Account Type
doi: खाते दी किस्म

en: Show _hidden accounts
doi: छपैले दे खाते_दस्सो

en: Show _zero total accounts
doi: ज़ीरो कुल खाते _दस्सो

en: _Help
doi: _मदद

en: Identification
doi: शनाख्त

en: Account _name
doi: खाते दा _ नांऽ

en: Account _Color
doi: खाते दा _रंग

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
doi: इस जिनसा दी सभनें शा लौह्‌की फ्रैक्शन जिसदा हवाला दित्ता जाई सकदा ऐ.

en: _Parent Account
doi: _मूल खाता

en: Placeholde_r
doi: प्लेसहोल्ड_र

en: H_idden
doi: छप्पे_दा

en: Ta_x related
doi: टै_क्स सरबंधी

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
doi: टैक्स सरबंधी फ्लैग गी सैट्ट करने ते इस खाते लेई टैक्स कोड देने आस्तै टैक्स रिपोट ->संपादत करो आप्शनें दी बरतून करो.

en: <b>Balance Information</b>
doi: </b>बकाए दी जानकारी </b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
doi: </b>शुरुआती बकाया तबादला</b>

en: _Balance
doi: _बकाया

en: _Use equity 'Opening Balances' account
doi: _इक्विटी 'शुरुआती जऱमा रकम ’ खाते दी बरतून करो

en: _Select transfer account
doi: _ट्रांसफर खाता चुनो

en: Renumber sub-accounts
doi: उप-खातें गी नमां नंबर देओ

en: _Renumber
doi: _नमां नंबर देओ

en: _Show documentation
doi: _दस्तावेजीकरण दस्सो

en: _Reconciled
doi: _नपटाए दा

en: _Cleared
doi: _चुकता

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
doi: जिसलै कुसै QIF फ़ाइल च वस्तु-स्थिति निर्देशत नेईं कीती दी होंदी तां लैन-देनें गी चुकता कीते गेदे रूप च चिऱन्नत कीता जंदा ऐ.

en: _Not cleared
doi: _चुकता नेईं

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
doi: जिसलै कुसै QIF फ़ाइल च वस्तु-स्थिति निर्देशत नेईं कीती दी होंदी तां लैन-देनें गी चुकता नेईं कीते गेदे रूप च चिऱन्नत कीता जंदा ऐ.

en: Select Account
doi: खाता चुनो

en: _Select or add a GnuCash account:
doi: _इक GnuCash खाता चुनो जां जोड़ो:

en: Import transactions from text file
doi: इबारत फ़ाइल थमां लैन-देनें गी दरामद करो

en: 1. Choose the file to import
doi: 1. दरामद करने आस्तै फ़ाइल चुनो

en: Import bill CSV data
doi: बिल CSV डैटा दरामद करो

en: Import invoice CSV data
doi: चलान CSV डैटा दरामद करो

en: 2. Select import type
doi: 2. दरामद दी किस्म चुनो

en: Semicolon separated
doi: सेमीकोलन कन्नै नखेड़ेआ गेदा

en: Comma separated
doi: कॉमे कन्नै नखेड़ेआ गेदा

en: Semicolon separated with quotes
doi: कोट्स सनैं सेमीकोलन कन्नै नखेड़ेआ गेदा

en: Comma separated with quotes
doi: कोट्स सनैं कॉमे कन्नै नखेड़ेआ गेदा

en: 3. Select import options
doi: 3. दरामद दे आप्शन चुनो

en: 4. Preview
doi: 4. पूर्वदर्शन

en: Due Days
doi: निश्चत दिन

en: Discount Days
doi: छूट दे दिन

en: Discount %
doi: छूट %

en: The percentage discount applied for early payment.
doi: पैह्‌लें भुगतान आस्तै लागू प्रतिशत छूट

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
doi: भेजने दी तरीक दे बाद दिनें दी संख्या जिंऱदे दौरान पैह्‌लें भुगतान आस्तै इक छूट लागू होग.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
doi: भेजने दी तरीक दे बाद बिल दा भुगतान करने आस्तै दिनें दी संख्या.

en: The discount percentage applied if paid early.
doi: जेकर भुगतान पैह्‌लें करी दित्ता गेआ तां लागू छूट दी प्रतिशत.

en: The last day of the month for the early payment discount.
doi: पैह्‌लें भुगतान छूट आस्तै म्हीने दा खीरी दिन.

en: The day of the month bills are due
doi: म्हीने दा ओह् दिन जदूं बिल दा भुगतान करना निश्चित ऐ.

en: Table
doi: टेबल

en: Terms
doi: शर्तां

en: Delete the current Billing Term
doi: चालू बिलिङ-अवधि गी म्हेसो

en: Create a new Billing Term
doi: इक नमीं बिलिङ-अवधि बनाओ

en: <b>Term Definition</b>
doi: </b> अवधि दी परिभाशा</b>

en: _Type
doi: _किस्म

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
doi: चलान्नें पर छपी दी, बिलिङ-अवधि दा ब्यौरा

en: Edit the current Billing Term
doi: चालू बिलिङ-अवधि गी संपादत करो

en: Close this window
doi: इस विंडो गी बंद करो

en: Cancel your changes
doi: अपनियें तब्दीलियें गी रद्द करो

en: Commit this Billing Term
doi: इस बिलिङ-अवधि गी सुरक्षत करी लैओ

en: The internal name of the Billing Term.
doi: बिलिङ -अवधि दा अंदरूनी नांऽ.

en: <b>New Billing Term</b>
doi: </b>नमीं बिलिङ-अवधि</b>

en: _Name
doi: _ नांऽ

en: Choose Owner Dialog
doi: मालक-संवाद चुनो

en: Securities
doi: सुरक्षां

en: Show National Currencies
doi: राश्ट्री करंसियां दस्सो

en: Add a new commodity.
doi: इक नमीं जिनस जोड़ो

en: Remove the current commodity.
doi: चालू जिनस हटाई देओ

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
doi: जिनस दा पूरा नांऽ प्रविश्ट करो. उदाहरण: सिस्को सिस्टम इंक. जां ऐपल कंप्यूटर, इंक.

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
doi: जिनस दी शनाखत आस्तै बरतेआ गेदा चेचा कोड प्रविश्ट करो. जां, तुस सुरक्षत रूप कन्नै इस खेतर गी खाल्ली छोड़ी सकदे ओ.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
doi: जिनस दी सभनें शा लौह्‌की फ्रैक्शन प्रविश्ट करो ,जिसी ट्रेड कीता जाई सकै. जिऱनें स्टाकें गी सिर्फ पूर्ण नंबरें च ट्रेड कीता जाई सकदा ऐ ,उंऱदे लेई 1 प्रविश्ट करो.

en: <b>Quote Source Information</b>
doi: <b>कोटेशन स्रोत जानकारी</b>

en: _Get Online Quotes
doi: _ आनलाइन कोटेशन प्राप्त करो

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
doi: चेतावनी:वित्त:: कोटेशन ठीक तरीके कन्नै प्रस्थापत नेईं कीती गेई .

en: Select user information here…
doi: बरतून-कर्ता बारै जानकारी इत्थुआं चुनो…

en: Email
doi: ईमेल

en: Billing Address
doi: बिलिङ सिरनामां

en: Discount
doi: छूट

en: Credit Limit
doi: क्रैडिट सीमा

en: Tax Table
doi: टैक्स टेबल

en: Override the global Tax Table?
doi: क्या ग्लोबल टैक्स टेबल गी ओवर-राइड करी दित्ता जाऽ?

en: Billing Information
doi: बिलिङ दी जानकारी

en: Shipping Information
doi: शिपिङ दी सूचना

en: Shipping Address
doi: शिपिङ दा सिरनामां

en: Question
doi: सोआल

en: (none)
doi: (कोई नेईं)

en: Payment Address
doi: भुगतान दा सिरनामां

en: Language
doi: भाशा

en: Interface
doi: इंटरफेस

en: Default Hours per Day
doi: डिफाल्ट घैंटे प्रति दिन

en: Default Rate
doi: डिफाल्ट दर

en: Access Control List
doi: पुज्ज कंट्रोल सूची

en: Access Control
doi: पुज्ज कंट्रोल

en: <b>File</b>
doi: </b> फ़ाइल</b>

en: Host
doi: होस्ट

en: Database
doi: डैटाबेस

en: Password
doi: पासवर्ड

en: <b>Database Connection</b>
doi: <b>डैटाबेस कनैक्शन </b>

en: Quarterly
doi: त्रमाही

en: Monthly
doi: मासक

en: Semi-monthly
doi: अद्धमाही

en: Weekly
doi: हफ्तावार

en: Loan Repayment Calculator
doi: कर्जा पुनर्भुगतान कैलकुलेटर

en: <b>Calculations</b>
doi: <b>गणनां </b>

en: Payment periods
doi: भुगतान दी अवधियां:

en: Interest rate
doi: ब्याज दर

en: Present value
doi: मजूद मुल्ल

en: Periodic payment
doi: आवधिक भुगतान

en: Future value
doi: भावी मुल्ल

en: Calculate
doi: गणना करो

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
doi: उप्परले खित्तें च (इक्कली) खाल्ली प्रविश्टी दी परतियै गणना करो.

en: <b>Payment Options</b>
doi: <b>भुगतान दे विकल्प</b>

en: Discrete
doi: बक्ख-बक्ख

en: Continuous
doi: लगातार

en: Beginning
doi: शुरुआत

en: Online
doi: आनलाइन

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
doi: खऱल्ल लिखत आस्तै कृपा करियै कोई मनासब GnuCash खाता चुनो जां बनाओ:

en: Online account ID here…
doi: आनलाइन खाता ID इत्थै.…

en: Choose a format
doi: कोई फार्मैट चुनो

en: Select matching existing transaction
doi: मजूदा लैन-देन-मिलान दा चुनांऽ करो.

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
doi: चुनिंदा लैन-देन दा मिलान करने आस्तै संभावत स्प्लिट

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
doi: इस लैन-देन च शायद थुआढ़े दखल दी लोड़ ऐ नेईं ते इस्सी असंतुलत तरीके कन्नै दरामद कीता जाह्‌ग.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
doi: इस लैन-देन गी संतुलत रूप च दरामद कीता जाह्‌ग (फ्ही बी तुस मिलान जां लक्ष्य खाते दी दोबारा जांच करी सकदे ओ).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
doi: इस लैन-देन च थुआढ़े दखल दी लोड़ ऐ नेईं ते इस्सी दरामद नेईं कीता जाह्‌ग.

en: Transaction List Help
doi: लैन-देन सूची मदद

en: Colors
doi: रंग

en: <b>Actions</b>
doi: <b>अमल </b>

en: Select "A" to add the transaction as new.
doi: लैन-देन गी नमें दे रूप च जोड़ने आस्तै "A" चुनो.

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
doi: लैन-देन गी छोड़ने आस्तै दौनें चा कुसै दा बी दा चुनांऽ नेईं करो (इस्सी बिलकुल बी दरामद नेईं कीता जाह्‌ग).

en: Red
doi: सूहा

en: Yellow
doi: पीला

en: Green
doi: सैल्ला

en: _Notes
doi: _नोट्स

en: Generic import transaction matcher
doi: जैनेरिक दरामद लैन-देन मिलापक

en: Posted Account
doi: भेजेआ गेदा खाता

en: Invoice Information
doi: चलान दी जानकारी

en: (owner)
doi: (मालक)

en: Default Chargeback Project
doi: डिफाल्ट चार्जबैक प्रोजैक्ट

en: Extra Payments
doi: बाद्धे भुगतान

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
doi: इस भेजे दे चलान गी वापस लैने कन्नै भेजेआ गेदा लैन-देन म्हिसी जाह्‌ग .
    क्या तुस इस भेजे दे गी सच्चें वापस लैना चांह्‌दे ओ?

en: Yes, reset the Tax Tables
doi: हां, टैक्स टेबल गी परतियै सैट्ट करो

en: No, keep them as they are
doi: नेईं, उऱनेंगी उऱआं गै रक्खो

en: Reset Tax Tables to present Values?
doi: क्या टैक्स टेबलें गी वर्तमान मुल्लें मताबक परतियै सैट्ट कीता जाऽ?

en: Job Dialog
doi: जॉब संवाद

en: Job Information
doi: जॉब दी जानकारी

en: Owner Information
doi: मालक दी जानकारी

en: Job Active
doi: जॉब सक्रिय

en: Lot Viewer
doi: लॉट व्यूअर

en: _New Lot
doi: _नमां लॉट

en: Scrub _Account
doi: खाते गी_म्हेसो

en: _Scrub
doi: _ म्हेसो

en: Scrub the highlighted lot
doi: उजागर लॉट गी म्हेसो

en: Delete the highlighted lot
doi: उजागर लॉट गी म्हेसो

en: Enter a name for the highlighted lot.
doi: उजागर लॉट आस्तै इक नांऽ दर्ज करो

en: Enter any notes you want to make about this lot.
doi: इस लॉट दे बारे च जेह्‌ड़े नोट तुस देना चांह्‌दे ओ,ओह् दाखल करो

en: <b>_Title</b>
doi: </b>_शीर्शक</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
doi: </b>_इस खाते दे लॉट</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
doi: <स्पैन वज़न="बोल्ड" नाप="शा बड्डा ">क्या सुआगत संवाद दोबारा प्रदर्शत कीता जा?</स्पैन>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
doi: जेकर तुस <i>हां</i> बटन दबांदे ओ , तां अगली बारी जिसलै तुस GnuCash गी स्टार्ट करगेओ, <i>GnuCash च थुआढ़ा सुआगत ऐ </i> संवाद दोबारा प्रदर्शत कीता जाह्‌ग . जेकर तुस <i> नेईं </i> बटन दबांदे ओ, तां इसी दोबारा प्रदर्शत नेईं कीता जाह्‌ग.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
doi: <स्पैन नाप="शा बड्डा" वज़न="बोल्ड">GnuCash च थुआढ़ा सुआगत ऐ ! </स्पैन>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
doi: किश नेह् पूर्व-परिभाशत अमल उपलब्ध न जिऱनेंगी जैदातर नमें बरतूनी GnuCash कन्नै शुरू करना पसंद करदे न . खऱल्ला इऱनें अमलें चा इक चुनो ते <i> ओके </i> बटन पर क्लिक करो जां जेकर तुस इंऱदे चा कोई बी नेईं करना चांह्‌दे तां <i> रद्द </i> बटन दबाओ.

en: C_reate a new set of accounts
doi: खातें दा इक नमां सैट्ट ब_नाओ

en: _Import my QIF files
doi: _मेरी QIF फाइलें गी दरामद करो

en: _Open the new user tutorial
doi: _नमां बरतूनी ट्यूटोरियल खोह्‌ल्लो

en: Object references
doi: चीजा दे हवाले

en: Explanation
doi: व्याख्या

en: Order Entry
doi: आर्डर दी प्रविश्टी

en: Order Information
doi: आर्डर दी जानकारी

en: Reference
doi: हवाला

en: Order Entries
doi: आर्डर दियां प्रविश्टियां

en: The company associated with this payment.
doi: इस भुगतान कन्नै सरबंधत कंपनी.

en: Post To
doi: गी भेजो

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
doi: इस चलान आस्तै भुगतान दी रकम.
    
    जेकर तुसें इक चलान चुनेआ ऐ तां GnuCash बकाया रकम प्रस्तावत करग. तुस आंशक भुगतान जां बाद्धू भुगतान आस्तै रकम गी बदली सकदे ओ .बाद्धू भुगतान दी स्थिति च जां जेकर कोई चलान नेईं चुनेआ गेदा हा तां GnuCash अपने आप गै बकाया रकम इस कंपनी आस्तै भुगतान नेईं कीते गेदे पैह्‌ले चलान दे नांऽ करी देग.

en: Print Check
doi: प्रिंट जांच

en: Transfer Account
doi: तबादला खाता

en: <b>Separator Character</b>
doi: <b>नखेड़ू वर्ण</b>

en: GnuCash Preferences
doi: GnuCash दियां तरजीहां

en: <b>Summarybar Content</b>
doi: <b>सार-पट्टी विशे-समग्री</b>

en: Include _grand total
doi: पूरा कुल जोड़_समेत

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
doi: डिफाल्ट रिपोट करंसी च बदले गेदे सभनें खातें दा पूरा कुल-जोड़ दस्सो.

en: Include _non-currency totals
doi: गैर- करंसी जोड़_समेत

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
doi: नऱफे/नुक्सान दी गणना आस्तै निर्दिष्ट प्रासंगिक शुरुआती तरीक दी बरतून करो.

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
doi: नऱफे/नुक्सान दी गणना आस्तै निर्दिश्ट पूर्ण शुरुआती तरीक दी बरतून करो.

en: Accounting Period
doi: लेखांकन अवधि

en: Use _formal accounting labels
doi: रस्मी लेखांकन लेबलें दी _बरतून करो

en: <b>Labels</b>
doi: <b>लेबल </b>

en: _None
doi: _कोई नेईं

en: C_redit accounts
doi: क्रै_डिट खाते

en: _Income & expense
doi: _आमदन ते खर्च

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
doi: <b>रिवर्स बकाया खाते</b>

en: <b>Default Currency</b>
doi: <b>डिफाल्ट करंसी </b>

en: US Dollars (USD)
doi: US डालर (USD)

en: <b>Time Format</b>
doi: <b>समां-फार्मैट<b>

en: U_se 24-hour clock
doi: 24-घैंटे दी घड़ी दा इस्ते_माल करो

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
doi: 24-घैंटे (12 घैंटे दे बजाए) दे समां -फार्मैट दी बरतून करो.

en: <b>Date Completion</b>
doi: <b>तरीक-संपूर्ण </b>

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
doi: तरीकें गी इऱयां पूरा कीता जाह्‌ग तां जे ओह् वर्तमान कलंडर बऱरे दे अंदर-अंदर रौह्‌न.

en: Enter number of months.
doi: म्हीनें दी संख्या दर्ज करो.

en: Use the date format specified by the system locale.
doi: सिस्टम लोकल आसेआ निर्दिष्ट तरीक-फार्मैट दी बरतून करो.

en: <b>Numbers</b>
doi: <b>नंबर</b>

en: Display ne_gative amounts in red
doi: नैग_टिव रकमें गी लाल रंग च प्रदर्शत करो

en: _Automatic decimal point
doi: _स्वतः इशारिया बिंदु

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
doi: स्वचालत रूप कन्नै उऱनें मुल्लें च इक इशारिया बिंदु पाओ जिंऱदी प्रविष्टि इशारिये बिजन कीती गेदी ऐ.

en: How many automatic decimal places will be filled in.
doi: किन्ने स्वचलत इशारिया थाह्‌रें गी भरेआ जाह्‌ग.

en: Perform account list _setup on new file
doi: नमीं फ़ाइल पर खाता सूची_सैट्ट-अप गी पूरा करो

en: Display "_tip of the day" dialog
doi: "_दिन दा टिप" संवाद प्रदर्शत करो.

en: How many days to keep old log/backup files.
doi: पुराने लाग/बैकअप फाइलें गी किन्ने दिनें तगर रक्खेआ जाऽ

en: days
doi: दिन

en: Com_press files
doi: फाइलें गी कं_प्रैस्स करो

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
doi: डैटा फ़ाइल गी डिस्क च बचाइयै रखदे बेल्लै इस्सी gzip कन्नै कंप्रैस्स करो.

en: <b>Files</b>
doi: <b>फ़ाइलां</b>

en: <b>Search Dialog</b>
doi: <b>खोज-संवाद </b>

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
doi: जेकर इऱनें आइटमें दी संख्या थमां घट्ट दी वापसी होंदी ऐ तां 'नमीं खोज 'च डिफाल्ट .

en: Show splash scree_n
doi: स्प्लैश स्क्री_न दस्सो

en: Show splash screen at startup.
doi: स्टार्ट-अप पर स्प्लैश स्क्रीन दस्सो.

en: minutes
doi: मिंट

en: Show auto-save confirmation _question
doi: स्वतः-बचाइयै पुश्टी_सोआल दस्सो

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
doi: जेकर सक्रिय ऐ, तां हर बारी जिसलै स्वतः-बचाइयै रक्खने दा फीचर सुविधा गी स्टार्ट कीते जाने पर GnuCash इक पुश्टी दा सोआल दसदा ऐ. नेईं तां कोई बाद्धू व्याख्या नेईं दस्सी जंदी .

en: Forever
doi: म्हेशा आस्तै

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
doi: लैन-देन अमल गी छोड़ी देने दी प्रक्रिया समर्थ करो

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
doi: अपडेट मिलान अमल गी समर्थ करो

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
doi: इक ऐसा लैन-देन जिसदे सर्वश्रेष्ठ मिलान दा स्कोर सैल्ले ज़ोन च ऐ (Auto-CLEAR सीमा थमां उप्पर जां बराबर) इस्सी डिफाल्ट रूप च CLEARed करी दित्ता जाह्‌.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
doi: इक ऐसा लैन-देन जिसदे सर्वश्रेष्ठ मिलान दा स्कोर सुहे ज़ोन च ऐ (प्रदर्शन सीमा थमां उप्पर पर Auto-ADD सीमा थमां उप्पर जां बराबर) इस्सी डिफाल्ट रूप च ADDed करी लैता जाह्‌ग .

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
doi: कुसै संभावत मिलान दे घट्टोघट्ट स्कोर गी मिलान-सूची च जरूर दर्शाया जाना चाहिदा.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
doi: व्यावसायिक ATM_फीस सीमा

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
doi: स्वतः -सा_फ सीमा

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
doi: स्वतः -_जोड़ो सीमा

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
doi: प्रदर्शन सीमा दा _मिलान करो

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
doi: बेज़ियन मिलान दी _बरतून करो

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
doi: मजूदा खातें दे कन्नै नमें लैन-देनें दा मिलान करने आस्तै बेज़ियन एल्गोरिदम दी बरतून करो.

en: <b>Checks</b>
doi: <b>चैक्क</b>

en: Print _date format
doi: तरीक फार्मैट _प्रिंट करो

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
doi: असली तरीका दे हेठ, 8 पोआइंट टाइप च उस तरीका दा फार्मैट प्रिंट करो.

en: Print _blocking chars
doi: ब्लाकिङ वर्णें गी_प्रिंट करो

en: Print '***' before and after each text field on the check.
doi: चैक पर हर इबारत खेतर गी भरे जाने थमां पैह्‌लें ते बाद '***' प्रिंट करो.

en: Printing
doi: प्रिंटिङ

en: '_Enter' moves to blank transaction
doi: '_ऐंटर 'खाल्ली लैन-देन च लेंदा ऐ

en: _Auto-raise lists
doi: _स्वतः-बनाइयां गेदियां सूचियां

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
doi: इनपुट दे दौरान खातें जां अमलें दी सूची गी स्वतः बनाओ.

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
doi: टैब आर्डर च याद लैन-देनें पर तबादला शा_मल ऐ .

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
doi: याद लैन-देनें गी स्वतः भरोंदे बेल्लै तबादला खेतर च जाओ.

en: <b>Reconciling</b>
doi: <b>नपटारा करना</b>

en: Check cleared _transactions
doi: चैक चुकता_ लैन-देन

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
doi: नबेड़ा-संवाद बनांदे बेल्लै नेईं चुने गेदे लैन-देनें गी पैह्‌लें चुनी लैओ.

en: Automatic credit card _payment
doi: स्वचालत_क्रैडिट कार्ड भुगतान

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
doi: क्रैडिट कार्ड स्टेटमैंट दा नपटारा करने दे बाद, बरतून कर्ता गी इक क्रैडिट कार्ड भुगतान प्रविश्ट करने आस्तै प्रेरत करो.

en: Always reconcile to t_oday
doi: म्हेशा अ_ज्जै कन्नै मिलान करो

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
doi: पिछले मिलानें दी परवाह् कीते बिजन, स्टेटमैंट तरीका आस्तै म्हेशा अज्जै दी तरीक बरतियै मिलान संवाद खोह्‌ल्लो.

en: <b>Graphics</b>
doi: <b>ग्राफिक्स</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
doi: लैन-देनें कन्नै डबल_मोड रंगें दा इस्तेमाल बारी-बारी कन्नै करो.

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
doi: प्राइमरी ते सैकंडरी रंगें गी पंगतालें दे स्हाबें बारी-बारी बदलने दे बजाए लैन-देन दे स्हाबें बारी-बारी बदलो.

en: Draw hori_zontal lines between rows
doi: पंगतालें दे बश्क्हार आडि_यां लाइनां खिच्चो

en: Show horizontal borders on the cells.
doi: आडे बार्डरें गी सैल्लें पर दस्सो

en: Draw _vertical lines between columns
doi: स्तंभें दे बश्कार खड़ियां लाइनां_खिच्चो

en: Show vertical borders on the cells.
doi: खड़े बार्डरें गी सैल्लें पर दस्सो.

en: <b>Default Style</b>
doi: <b>डिफाल्ट-शैली </b>

en: <b>Other Defaults</b>
doi: <b>दूए डिफाल्ट</b>

en: _Basic ledger
doi: _मूल लैजर

en: _Auto-split ledger
doi: _स्वतः_ स्प्लिट लैजर

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
doi: लैन-देन _रसाला

en: Register opens in a new _window
doi: रजिस्टर इक नमीं_विंडो च खुऱलदा ऐ ।

en: _Only display leaf account names
doi: _सिर्फ लीफ खाता नांएं गी प्रदर्शत करो.

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
doi: जेकर चुनेआ गेदा ऐ तां रजिस्टर च ते खाता चोन पॉप-अप च सिर्फ लीफ खातें दे नांऽ गै प्रदर्शत कीते जाङन . डिफाल्ट ब्यहार एकाउंट-ट्री दे पाथ सनैं पूरे नांऽ गी प्रदर्शत करदा ऐ . इस आप्शन गी चुनने दा मतलब ऐ जे तुस खास लीफ नाएं दी बरतून करदे ओ.

en: Register Defaults
doi: रजिस्टर डिफाल्ट

en: <b>Default Report Currency</b>
doi: <b>डिफाल्ट रिपोट करंसी</b>

en: <b>Location</b>
doi: <b>स्थान </b>

en: Report opens in a new _window
doi: रिपोट इक नमीं_विंडो च खुऱलदी ऐ ।

en: Reports
doi: रपोर्टां

en: <b>Window Geometry</b>
doi: <b>विंडो ज्योमैट्री<b>

en: _Save window size and position
doi: _विंडो दे नाप ते स्थिति गी बचाइयै रक्खो

en: Bring the most _recent tab to the front
doi: सभनें शा_नमें टैब गी सामनै आह्‌न्नो

en: <b>Tab Position</b>
doi: <b>टैब स्थिति</b>

en: To_p
doi: धुर_उप्पर

en: B_ottom
doi: थल्_लै

en: _Left
doi: _खब्बै

en: _Right
doi: _सज्जै

en: <b>Summary Bar Position</b>
doi: <b>सार-पट्टी स्थिति</b>

en: Bottom
doi: थल्ला

en: <b>Tabs</b>
doi: <b>टैब</b>

en: Show close button on _notebook tabs
doi: बंद बटन गी नोटबुक टैब_पर दस्सो

en: characters
doi: वर्ण

en: Windows
doi: विंडो

en: Price Editor
doi: कीमत संपादक

en: S_ource
doi: स्रो_त

en: _Price
doi: _कीमत

en: Price Database
doi: कीमत डैटाबेस

en: Add a new price.
doi: इक नमां मुल्ल जोड़ो.

en: Edit the current price.
doi: चालू कीमतें गी संपादत करो

en: Remove _Old
doi: पराना_हटाओ

en: Get new online quotes for stock accounts.
doi: स्टॉक खातें आस्तै नमियां आनलाइन कोटेशनां प्राप्त करो

en: Save Custom Check Format
doi: कस्टम जांच फार्मैट गी बचाइयै रक्खो

en: Check po_sition
doi: स्थिति दी _जांच करो

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
doi: जांच पर सिरनामां प्रिंट करने आस्तै
    जांच फार्मैट च इक
    ADDRESS आइटम परिभाशत होनी चाहिदी.

en: _Address
doi: _सिरनामां

en: Checks on first _page
doi: पैह्‌ले _सफे पर जांचो

en: Pa_yee
doi: प्राप्त_कर्ता

en: _Units
doi: _यूनिट

en: _Translation
doi: _अनुवाद

en: _Rotation
doi: _घुमाऽ

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
doi: मूल बिंदु सफे दे उप्पर पास्सै खब्बे हत्थ कोने च ऐ .

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
doi: मूल बिंदु सफे उप्पर खऱल्ल खब्बे हत्थ कोने च ऐ .

en: Degrees
doi: डिग्रियां

en: Splits Memo
doi: मैमो गी स्प्लिट करदा ऐ

en: Splits Amount
doi: रकमा गी स्प्लिट करदा ऐ

en: Splits Account
doi: खाते गी स्प्लिट करदा ऐ

en: Custom format
doi: कस्टम फार्मैट

en: Working…
doi: कम्म करा दा ऐ …

en: <b>A_vailable reports</b>
doi: <b>उ_पलब्ध रिपोट</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
doi: <b>_चुनिंदा रिपोटां</b>

en: A_dd >>
doi: जो_ड़ो>>

en: << _Remove
doi: << _हटाओ

en: Move _up
doi: उप्पर_लेई जाओ

en: Move dow_n
doi: खऱ_ल्ल लेई जाओ

en: Si_ze…
doi: ना_ प…

en: HTML Style Sheets
doi: HTML स्टाइल शीट

en: <b>Available style sheets</b>
doi: <b>उपलब्ध स्टाइल शीट</b>

en: <b>Style sheet options</b>
doi: <b>स्टाइल शीट दे आप्शन </b>

en: Report Size
doi: रिपोट दा नाप

en: Enter report row/column span
doi: रिपोट पंगताल/स्तंभ विस्तार दर्ज करो

en: Select HTML Style Sheet
doi: HTML स्टाइल शीट चुनो

en: New Style Sheet
doi: नमीं स्टाइल शीट

en: <b>New style sheet info</b>
doi: <b>नमीं स्टाइल शीट दी जानकारी</b>

en: _Template
doi: _टैंप्लेट

en: Reset Warnings
doi: चेतावनियें गी परतियै सैट्ट करो

en: _Unselect All
doi: _सभनें गी बिन-चुनेआ करो

en: No warnings to reset.
doi: परतियै सैट्ट करने आस्तै कोई चेतावनी नेईं.

en: Permanent Warnings
doi: स्थाई चेतावनियां

en: Temporary Warnings
doi: अस्थाई चेतावनियां

en:  Search
doi: खोज करो

en: Search for items where
doi: आइटमें आस्तै खोज कुऱत्थै

en: <b>Match all entries</b>
doi: <b>सभनें प्रविश्टियें दा मिलान करो </b>

en: Search Criteria
doi: खोज मानदंड

en: New search
doi: नमीं खोज

en: Refine current search
doi: चालू खोज गी परिष्कृत करो

en: Add results to current search
doi: चालू खोज च नतीजे जोड़ो

en: Delete results from current search
doi: चालू खोज चा नतीजें गी म्हेसो

en: Search only active data
doi: सिर्फ सक्रिय डैटे दी खोज करो

en: Type of search
doi: खोज दी किस्म

en: Account Deletion
doi: खाता म्हेसन

en: Daily
doi: हर रोज

en: Yearly
doi: सलाना

en: Make Scheduled Transaction
doi: नियत लैन-देन बनाओ

en: Advanced…
doi: उन्नत…

en: Never End
doi: कदें समाप्त नेईं

en: Number of Occurrences
doi: घटनाएं दी संख्या

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
doi: </b> लैन-देन संपादक दे डिफाल्ट </b>

en: _Run when data file opened
doi: _ डैटा फ़ाइल खोह्‌ल्ले जाने पर चलाओ

en: _Auto-create new transactions
doi: _नमें लैन-देन स्वतः-बनाओ

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
doi: नमें बने दे नियत लैन-देनें पर 'स्वतः-बनाओ' फ्लैग सैट्ट करो.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
doi: लैन-देन बनाए जाने थमां इन्ने दिन पैह्‌लें सूचनां देना शुरू करो.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
doi: प्रभावी तरीक थमां इन्ने दिन पैह्‌लें लैन-देन बनाई लैओ.

en: _Notify before transactions are created
doi: _ लैन-देन बनाए जाने थमां पैह्‌लें सूचत करो

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
doi: नमें बने दे नियत लैन-देनें पर 'सूचत करो' फ्लैग सैट्ट करो.

en: R_emind in advance
doi: पैह्‌लें गै चेता क_राओ

en: Edit Scheduled Transaction
doi: नियत लैन-देन गी संपादत करो

en: Create in advance
doi: पैह्‌लें गै बनाई लैओ

en: Remind in advance
doi: पैह्‌लें गै चेता कराओ

en: Create automatically
doi: स्वतः बनाओ

en: Conditional on splits not having variables
doi: जिऱनें स्प्लिटें च बदलननशील नेईं न, ओह् सशर्त न

en: Notify me when created
doi: बनाए जाने पर मिगी सूचत करो

en: <b>Occurrences</b>
doi: </b> घटनां</b>

en: Last Occurred:
doi: खीरी बारी घटत:

en: Repeats:
doi: दर्‌हाइयां:

en: occurrences
doi: घटनां

en: remaining
doi: बाकी

en: Overview
doi: समीक्षा

en: Template Transaction
doi: टैम्प्लेट लैन-देन

en: Since Last Run…
doi: खीरी रन दे बाद थमां…

en: _Review created transactions
doi: _बनाए दे लैन-देनें गी परतियै दिक्खो

en: Income Tax Information
doi: इन्कम टैक्स जानकारी

en: <b>_Accounts</b>
doi: <b>_खाते <b>

en: _Income
doi: _आमदन

en: _Expense
doi: _खर्च

en: _Asset
doi: _जैदाद

en: _Liability/Equity
doi: _देनदारी/इक्विटी

en: <b>Account Tax Information</b>
doi: <b>खाता टैक्स जानकारी<b>

en: Tax _Related
doi: टैक्स_सरबंधी

en: <b>_TXF Categories</b>
doi: <b>_ TXF कैटेगरियां</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
doi: <b>भुगतान कर्ता दा नांऽ स्रोत <b>

en: C_urrent Account
doi: चा_लू खाता

en: <b>Copy Number</b>
doi: <b>कॉपी नंबर<b>

en: Tax Tables
doi: टैक्स टेबल

en: <b>Tax Table Entries</b>
doi: <b>टैक्स टेबल दियां प्रविश्टियां</b>

en: <b>Tax Table Entry</b>
doi: <b> टैक्स टेबल दी प्रविश्टी </b>

en: _Value
doi: _मुल्ल

en: _Account
doi: _खाता

en: GnuCash Tip Of The Day
doi: GnuCash दा दिन दा टिप:

en: _Show tips at startup
doi: _स्टार्ट-अप पर टिप्स दस्सो

en: Transfer Funds
doi: फंडें दा तबादला करो

en: <b>Basic Information</b>
doi: </b> बुनियादी जानकारी</b>

en: Show Income/Expense
doi: आमदन/खर्च दस्सो

en: <b>Currency Transfer</b>
doi: </b>करंसी तबादला</b>

en: _Fetch Rate
doi: _ दर सूचत करो

en: Username and Password
doi: बरतूनी-नांऽ ते पासवर्ड

en: Enter your username and password
doi: अपना बरतूनी-नांऽ ते पासवर्ड दाखल करो

en: Include Century
doi: सदी शामल करो

en: Abbreviation
doi: संक्षेपण

en: Once
doi: इक बारी

en: Semi-Monthly
doi: म्हीने च दो बारी

en: Not scheduled
doi: नियत नेईं

en: Select occurrence date above.
doi: उप्पर घटना-तरीक चुनो

en: Saturday
doi: शनिवार

en: Friday
doi: शुक्रवार

en: Wednesday
doi: बुद्धवार

en: Thursday
doi: बीरवार

en: Sunday
doi: ऐतवार

en: Monday
doi: सोमवार

en: Tuesday
doi: मंगलवार

en: On the
doi: इस उप्पर

en: The number of leading digits to keep when rounding
doi: राउंडिङ बेल्लै रक्खने आस्तै प्रमुख अंकें दी संख्या

en: Estimate Budget Values
doi: बजट मुल्लें दा ऐस्टीमेट लाओ

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
doi: GnuCash पिछले लैन-देनें चा चुनिंदा खातें आस्तै बजट मुल्लें दा ऐस्टीमेट लाग.

en: Budget Options
doi: बजट दियां आप्शनां:

en: Number of Periods
doi: अवधियें दी  संख्या

en: Budget Period
doi: बजट अवधि

en: Show Account Code
doi: खाता-कोड दस्सो

en: Budget List
doi: बजट सूची

en: Close the Budget List
doi: बजट सूची बंद करो

en: Create a New Budget
doi: इक नमां बजट बनाओ

en: Open the Selected Budget
doi: चुनिंदा बजट खोह्‌ल्लो

en: Delete the Selected Budget
doi: चुनिंदा बजट म्हेसो

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
doi: ... द्वारा रजिस्टर गी फ़िल्टर करो

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
doi: सब्भै_दस्सो

en: Choo_se Date
doi: तरीक चु_नो

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
doi: _ बिन नपटाए दा

en: C_leared
doi: सा_फ़

en: _Voided
doi: _निरस्त

en: _Frozen
doi: _रुके दा

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
doi: लैन-देन दी नकल...

en: _Number
doi: _नंबर

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
doi: ... मताबक रजिस्टर छांटो

en: _Standard Order
doi: _मानक क्रम

en: Date of _Entry
doi: प्रविश्टी दी _तरीक

en: S_tatement Date
doi: स्_टेटमैंट दी तरीक

en: Num_ber
doi: नं_बर

en: Amo_unt
doi: र_कम

en: Descri_ption
doi: ब्_यौरा

en: _Action
doi: _अमल

en: Void Transaction
doi: निरस्त लैन-देन

en: Reason for voiding transaction
doi: लैन-देन गी निरस्त करने दा कारण

en: Every
doi: हर

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
doi: पुनरावृत्ति च कलंडर युनिटें दी संख्या: जिऱयां दोहफ्तावार = हर 2 हफ्तें; त्रैमासक = हर 3 म्हीनें

en: beginning on
doi: शुरुआत दी तरीक

en: last of month
doi: म्हीने दा अंत

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
doi: क्या म्हेशा म्हीने दे खीरी दिन (जां हफ्ते दा दिन) दी बरतून कीती जाऽ?

en: same week & day
doi: उऱऐ हफ्ता ते दिन

en: <b>Reconcile Information</b>
doi: <b>जानकारी दा नपटारा करो <b>

en: Statement _Date
doi: विवरण दी_तरीक

en: Include _subaccounts
doi: उपखातें गी_शामल करो

en: Not found
doi: नेईं लब्भेआ

en: The specified URL could not be loaded.
doi: निर्देशत URL लोड नेईं कीता जाई सकेआ.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
doi: सुरक्षत HTTP पुज्ज असमर्थ ऐ . तुस इसी तरजीहां संवाद दे नैट्टवर्क सैक्शन च समर्थ करी सकदे ओ.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
doi: नैट्टवर्क HTTP पुज्ज असमर्थ ऐ . तुस इसी तरजीहां संवाद दे नैट्टवर्क सैक्शन च समर्थ करी सकदे ओ.

en: There was an error accessing %s.
doi: %s तक पुज्जने च इक गल्ती पेश आई.

en: Online Banking Account Name
doi: आनलाइन बैंकिङ खाता-नांऽ

en: GnuCash Account Name
doi: GnuCash खाता-नांऽ

en: New?
doi: नमां?

en: Initial Online Banking Setup
doi: मूल आनलाइन बैंकिङ सैट्ट-अप

en: Online Banking Setup Finished
doi: आनलाइन बैंकिङ सैट्ट-अप पूरा होई गेआ

en: Online Banking Connection Window
doi: आनलाइन बैंकिङ कनैक्शन विंडो

en: Progress
doi: तरक्की

en: Get Transactions Online
doi: आनलाइन लैन-देन प्राप्त करो

en: Date range of transactions to retrieve:
doi: वापस हासल करने आस्तै लैन- देनें दी तरीक सीमा:

en: From
doi: थमां

en: _Earliest possible date
doi: _तौली शा तौली संभावत तरीक

en: _Last retrieval date
doi: _खीरी वापस प्राप्ति तरीक

en: E_nter date:
doi: तरीक दर्ज_करो:

en: To
doi: गी

en: Ente_r date:
doi: तरीक _दर्ज करो:

en: Enter Password
doi: पासवर्ड दर्ज करो

en: Enter your password
doi: अपना पासवर्ड दर्ज करो

en: Name for new template
doi: नमें टैंप्लेट आस्तै नांऽ

en: Online Transaction
doi: आनलाइन लैन-देन

en: Execute this online transaction now
doi: इस आनलाइन लैन-देन गी हुनै अमल च आह्‌न्नो

en: Enter an Online Transaction
doi: इक आनलाइन लैन-देन दर्ज करो

en: at Bank
doi: बैंक च

en: (filled in automatically)
doi: (स्वचलत रूप कन्नै भरेआ गेआ)

en: Payment Purpose continued
doi: भुगतान दा उद्देश्य जारी

en: Originator Account Number
doi: प्रवर्तक खाता-नंबर

en: Bank Code
doi: बैंक-कोड

en: Add the current online transaction as a new transaction template
doi: चालू आनलाइन लैन-देन गी इक नमें लैन-देन टैंप्लेट दे रूप च जोड़ो

en: Move the selected transaction template one row up
doi: चुनिंदा लैन-देन टैंप्लेट गी इक पंगताल उप्पर लेई जाओ

en: Move the selected transaction template one row down
doi: चुनिंदा लैन-देन टैंप्लेट गी इक पंगताल खऱल्ल लेई जाओ

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
doi: लैन-देन टैंप्लेटें दी सूची गी वर्ण-क्रम दे स्हाबें छांटो

en: Delete the currently selected transaction template
doi: इसलै चुनिंदा लैन-देन टैंप्लेट गी म्हेसो

en: Online Banking
doi: आनलाइन बैंकिङ

en: _Close log window when finished
doi: _खत्म होई जाने पर लॉग विंडो गी बंद करी देओ

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां जिसलै तुस HBCI/AqBanking दी दरामद प्रक्रिया पूरी करगेओ, विंडो अपने आप बंद होई जाह्‌ग. नेईं ते एह् खुऱल्ली गै रेही जाह्‌ग .

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
doi: जेकर सक्रिय ऐ तां HBCI/AqBanking अमलें आस्तै PIN गी इक सत्र दे दौरान मेमरी च चेतै रक्खी लैता जाह्‌ग . नेईं ते लोड़ पौने उप्पर हर बारी इक सत्र दे दौरान इस्सी इक बारी फ्ही दर्ज करना होग.

en: _Verbose debug messages
doi: _वर्बोस डीबग सनेहे

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
doi: HBCI/AqBanking आनलाइन बैंकिङ आस्तै वर्बोस डीबग सनेहें गी सक्रिय करदा ऐ .

en: (unknown)
doi: (अनजांता)

en: Debited Account Owner
doi: डैबिट खाता-मालक

en: Credited Account Owner
doi: क्रैडिट खाता-मालक

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
doi: क्या तुस वाक्या-ई "%s" नांऽ आह्‌ले टैंप्लेट गी म्हेसी देना चांह्‌दे ओ?

en: No valid online banking account assigned.
doi: कोई मान्य आनलाइन बैंकिङ खाता निर्धारत नेईं कीता गेदा.

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
doi: इस खाते आस्तै आनलाइन अमल "बैलेंस प्राप्त करो" उपलब्ध नेईं ऐ .

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
doi: इस खाते आस्तै आनलाइन अमल " लैन-देन प्राप्त करो" उपलब्ध नेईं ऐ .

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
doi: आनलाइन बैंकिङ दरामद ने चुनिंदा समां अवधि आस्तै कोई लैन-देन वापस नेईं कीता.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
doi: तुसें आनलाइन तबादला-टैंप्लेट दी सूची गी बदली दित्ता ऐ , पर तुसें तबादला-संवाद गी रद्द करी दित्ता ऐ. क्या तुस इसदे बावजूद तब्दीलियें गी स्टोर करना चांह्‌दे ओ?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
doi: इस जॉब दी त्यारी दे दौरान बैक-ऐंड्ड गी इक गल्ती लब्भी ऐ. इस जॉब गी करना संभव नेईं ऐ .
    
    बड़ी मती संभावना ऐ जे बैंक थुआढ़े चुनिंदा जॉब दा समर्थन नेईं करै जां थुआढ़े आनलाइन बैंकिङ खाते गी इस जॉब गी करने दी इजाज़त नेईं देऐ . थुआढ़े कंसोल लॉग उप्पर होर मते गल्तियां सनेहे द्रिश्टीगोचर होई सकदे न .
    
    क्या तुस इस जॉब च दोबारा प्रवेश करना चांह्‌दे ओ?

en: Online Banking Direct Debit Note
doi: आनलाइन बैंकिङ डायरैक्ट डैबिट नोट

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
doi: आनलाइन बैंकिङ बैंक-इंटरनल ट्रांसफर

en: Online Banking Transaction
doi: आनलाइन बैंकिङ लैन-देन

en: Unspecified
doi: निर्देशत नेईं

en: Bank
doi: बैंक

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
doi: बैंक ने इसदे जवाब च लैन-देन दी जानकारी भेजी ऐ .
    क्या तुस इस्सी दरामद करना चांह्‌दे ओ?

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
doi: इस gnucash खाते आस्तै कोई आनलाइन बैंकिङ खाता नेईं मिलेआ. इऱनें लैन-देनें गी आनलाइन बैंकिङ द्वारा नेईं कीता जाह्‌ग .

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
doi: बैंक ने इस दे जवाब च बैलेंस दी जानकारी भेजी ऐ .
    क्या तुस इस्सी दरामद करना चांह्‌दे ओ?

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
doi: डाउनलोड कीता गेदा आनलाइन बैंकिङ बैलेंस ज़ीरो हा.
    
    जां ते एह् इक स्हेई बैलेंस ऐ जां थुआढ़ा बैंक इस आनलाइन बैंकिङ सरूप च बैलेंस डाउनलोड दा समर्थन नेईं करदा . बाद दी स्थिति च तुसें आनलाइन बैंकिङ (AqBanking or HBCI) सैट्ट-अप च इक बक्खरे आनलाइन बैंकिङ सरूप संख्या दा चुनांऽ करना चाहिदा. इसदे बाद, आनलाइन बैंकिङ बैलेंस गी दोबारा डाउनलोड करने दी कोशश करो.

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
doi: आनलाइन बैंकिङ जॉब दा नतीजा:
    खाता आरक्षत बैलेंस ऐ %s

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
doi: थुआढ़ी जानकारी आस्तै: इस खाते च %s
    दा इक उलेखनेजोग बैलेंस बी मजूद ऐ .

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
doi: आरक्षत बैलेंस खाते दे मजूदा नबेड़े दे बैलेंस जिन्ना ऐ .

en: Reconcile account now?
doi: खाते दा नबेड़ा हुनै करो?

en: Select a file to import
doi: दरामद करने आस्तै इक फ़ाइल चुनो

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
doi: PIN घट्टोघट्ट %d वर्ण
    लम्मा होना चाहिदा. nक्या तुस दोबारा कोशश करना चांह्‌दे ओ?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
doi: आनलाइन बैंकिङ जॉब अजें बी चला करदा ऐ ; क्या तुस वाकई रद्द करना चांह्‌दे ओ?

en: _Online Actions
doi: _ आनलाइन अमल

en: Get _Balance
doi: बैलेंस_प्राप्त करो

en: The list of Scheduled Transactions
doi: नियत लैन-देनें दी सूची

en: Get _Transactions…
doi: लैन-देन _प्राप्त करो…

en: Get the transactions online through Online Banking
doi: आनलाइन बैंकिङ दे माध्यम राहें आनलाइन लैन-देन प्राप्त करो

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
doi: इक नमां बैंक- अंदरूनी लैन-देन , आनलाइन बैंकिङ दे माध्यम राहें जारी करो

en: Show _log window
doi: लॉग विंडो_दस्सो

en: _Online Banking Setup…
doi: _ आनलाइन बैंकिङ सैट्ट-अप…

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
doi: आनलाइन बैंकिङ पुज्ज आस्तै शुरुआती सैट्ट-अप (HBCI, जां OFX डायरैक्ट कनैक्ट, AqBanking दा इस्तेमाल करो)

en: Close window when finished
doi: पूरा होई जाने पर विंडो गी बंद करी देओ

en: Remember the PIN in memory
doi: PIN गी मैमरी च चेतै रक्खो

en: Verbose HBCI debug messages
doi: वर्बोस HBCI डीबग सनेहे

en: DTAUS import data format
doi: DTAUS दरामद डैटा फार्मैट

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
doi: एह् सैटिङ DTAUS फाइलें गी दरामद करते बेल्लै डैटा फार्मैट निर्देशत करदी ऐ . AqBanking लाइब्रेरी बक्ख-बक्ख चाल्ली दे दरामद -फार्मैट (जिऱनेंगी"प्रोफाइल" आखेआ जंदा ऐ ) प्रदान करदा ऐ , जिंऱदे कन्नै तुस इत्थै कुसै इक दा चुनांऽ करी सकदे ओ.

en: CSV import data format
doi: CSV दरामद डैटा फार्मैट

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
doi: एह् सैटिङ CSV फाइलें गी दरामद करदे बेल्लै डैटा फार्मैट निर्देशत करदी ऐ . AqBanking लाइब्रेरी बक्ख-बक्ख चाल्ली दे दरामद -फार्मैट (जिऱनेंगी"प्रोफाइल" आखेआ जंदा ऐ ) प्रदान करदा ऐ , जिंऱदे कन्नै तुस इत्थै कुसै इक दा चुनांऽ करी सकदे ओ.

en: SWIFT MT940 import data format
doi: SWIFT MT940 दरामद डैटा फार्मैट

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
doi: एह् सैटिङ SWIFT MT940 फाइलें गी दरामद करते बेल्लै डैटा फार्मैट निर्देशत करदी ऐ . AqBanking लाइब्रेरी बक्ख-बक्ख चाल्ली दे दरामद -फार्मैट (जिऱनेंगी"प्रोफाइल" आखेआ जंदा ऐ ) प्रदान करदा ऐ , जिंऱदे कन्नै तुस इत्थै कुसै इक दा चुनांऽ करी सकदे ओ.

en: SWIFT MT942 import data format
doi: SWIFT MT942 दरामद डैटा फार्मैट

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
doi: एह् सैटिङ SWIFT MT942 फाइलें गी दरामद करते बेल्लै डैटा फार्मैट निर्देशत करदी ऐ . AqBanking लाइब्रेरी बक्ख-बक्ख चाल्ली दे दरामद -फार्मैट (जिऱनेंगी"प्रोफाइल" आखेआ जंदा ऐ ) प्रदान करदा ऐ , जिंऱदे कन्नै तुस इत्थै कुसै इक दा चुनांऽ करी सकदे ओ.

en: Quantity
doi: मात्रा

en: Taxable
doi: टैक्स जोग

en: Import Bills or Invoices from csv
doi: csv थमां बिलें जां चलान्नें गी दरामद करो

en: These lines were ignored during import
doi: दरामद दे दौरान इऱनें लाइने गी अनदिक्खा कीता गेआ

en: The input file can not be opened.
doi: इनपुट फ़ाइल गी खोह्‌लेआ नेईं जाई सकदा

en: Adjust regular expression used for import
doi: दरामद आस्तै बरती गेदी नियमत अभिव्यक्ति गी अजस्ट करो

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
doi: दरामद फ़ाइल दी व्याख्या लेई इस नियमत अभियक्ति दी बरतून कीती जंदी ऐ . अपनी जरूरतें मुताबक संशोधत करो.

en: -- Split Transaction --
doi: -- लैन-देन गी स्प्लिट करो --

en: Invalid encoding selected
doi: अमान्य कोडीकरण चुनेआ गेआ ऐ

en: Merge with column on _left
doi: खब्बी बक्खी आह्‌ले_स्तंभ च मलाओ

en: Merge with column on _right
doi: सज्जी बक्खी आह्‌ले_स्तंभ च मलाओ

en: _Split this column
doi: _इस स्तंभ गी स्प्लिट करो

en: _Widen this column
doi: _इस स्तंभ गी चौड़ा करो

en: _Narrow this column
doi: _इस स्तंभ गी सौड़ा करो

en: Period: 123,456.78
doi: पीरियड: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
doi: कॉमा: 123.456,78

en: No date column.
doi: कोई तरीक स्तंभ नेईं.

en: (Full account ID:
doi: (पूरा खाता ID:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
doi: खऱल्ल लिखत ऐक्सचेंज निर्दिश्ट कोड दे मिलान आस्तै कृपा करियै कोई जिनस चुनो. कृपा करियै ध्यान रक्खो जे तुसें जिस जिनस गी चुनेआ ऐ उसदे ऐक्सचेंज कोड गी ओवर-राइट करी दित्ता जाह्‌ग.

en: Destination account for the auto-balance split.
doi: ऑटो-बैलेंस स्प्लिट आस्तै लक्ष्य खाता

en: Info
doi: जानकारी

en: New, already balanced
doi: नमां, पैह्‌लें थमां संतुलत

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
doi: नमां, %s दा तबादला (मैनुअल) "%s " च करो

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
doi: नमां, %s दा तबादला (ऑटो) "%s " च करो

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
doi: नमां, UNBALANCED (%s दा तबादला करने आस्तै खाते दी जरूरत ऐ )!

en: Match missing!
doi: मिलान गायब ऐ!

en: Do not import (no action selected)
doi: दरामद नेईं करो (कोई अमल नेईं चुनेआ गेदा)

en: Confidence
doi: विश्वास

en: Auto
doi: ऑटो

en: Select a .log file to replay
doi: दोबारा चलने आस्तै कोई .log फ़ाइल चुनो

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
doi: चालू लॉग फ़ाइल गी खोह्‌लेआ नेईं जाई सकदा: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
doi: लॉग फ़ाइल: %s: %s गी खोह्‌लने च असफल

en: The log file you selected was empty.
doi: तुसें जिस लॉग फ़ाइल गी चुनेआ ऐ, ओह् खाल्ली ही.

en: Stock account for security "%s"
doi: सुरक्षा "%s" आस्तै स्टॉक खाता

en: Income account for security "%s"
doi: सुरक्षा "%s" आस्तै आमदन खाता

en: Unknown OFX account
doi: अनजांता OFX खाता

en: Unknown OFX checking account
doi: अनजांता OFX जांच-खाता

en: Unknown OFX savings account
doi: अनजांता OFX बचत-खाता

en: Unknown OFX money market account
doi: अनजांता OFX मनी मार्केट खाता

en: Unknown OFX credit line account
doi: अनजांता OFX क्रैडिट लाइन खाता

en: Unknown OFX CMA account
doi: अनजांता OFX CMA खाता

en: Unknown OFX credit card account
doi: अनजांता OFX क्रैडिट कार्ड खाता

en: Unknown OFX investment account
doi: अनजांता OFX निवेश खाता

en: Import _OFX/QFX…
doi: OFX/QFX गी_ दरामद करो…

en: Process an OFX/QFX response file
doi: इक OFX/QFX अनुक्रिया फ़ाइल दी प्रक्रिया अग्गें चलाओ

en: GnuCash account name
doi: GnuCash खाता-नांऽ

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
doi: कोई नांऽ जां संक्षिप्त ब्यौरा दर्ज करो, जिऱयां के "रैड्ड हैट स्टॉक".

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
doi: टिक्कर प्रतीक जां कोई दूआ लोकप्रिय संक्षेपण दर्ज करो, जिऱयां के "RHT". जेकर ऐसा कोई विकल्प नेईं ऐ , जां तुसें गी इसदा पता नेईं ऐ , तां आपूं अपना बनाई लैओ.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
doi: ओह् ऐक्सचेंज चुनो जिस उप्पर एह् प्रतीक ट्रेड कीता जंदा ऐ , जां निवेश दी किस्मा दा चुनांऽ करो (जिऱयां के म्यूचुअल फंड आस्तै FUND.) जेकर तुसें गी अपनी ऐक्सचेंज जां मनासब निवेश किस्म नेईं लभदी , तां तुस इक नमां विकल्प दर्ज करी सकदे ओ .

en: (split)
doi: (स्प्लिट)

en: Please select a file to load.
doi: लोड करने आस्तै कोई फ़ाइल चुनो.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
doi: फाइल नेईं मिली जां पढ़ने दी इजाज़त नेईं दित्ती गेई. कृपा करियै दूई फ़ाइल चुनो.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
doi: एह् QIF फ़ाइल पैह्‌लें थमां लोड ऐ . कृपा करियै दूई फ़ाइल चुनो.

en: Select QIF File
doi: QIF फ़ाइल चुनो

en: _Resume
doi: _परतियै शुरू करो

en: Canceled
doi: रद्द

en: An error occurred while loading the QIF file.
doi: QIF फ़ाइल गी लोड करदे बेल्लै इक गल्ती दरपेश आई.

en: Failed
doi: असफल

en: Cleaning up
doi: साफ कीता जा करदा ऐ

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
doi: QIF फ़ाइल दी व्याख्या दे दौरान इक बग दा पता लग्गा.

en: Loading completed
doi: लोडिङ पूरी होई गेई

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
doi: तुसें कोई मजूदा राश्ट्री करंसी दर्ज करनी होग जां कोई बक्खरी किस्म दर्ज करनी होग.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
doi: QIF डैटे गी रूपांतरत करदे बेल्लै इक बग दा पता लग्गा.

en: Canceling
doi: रद्द कीता जा करदा ऐ .

en: A bug was detected while detecting duplicates.
doi: नकलें दा पता लांदे बेल्लै इक बग पकड़ोआ.

en: Conversion completed
doi: रूपांतरण पूरा होई गेआ

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
doi: GnuCash थुआढ़ियें मैपिङ तरजीहें गी बचाइयै रक्खने च असमर्थ हा.

en: QIF account name
doi: QIF खाता-नांऽ

en: QIF category name
doi: QIF कैटेगरी -नांऽ

en: QIF payee/memo
doi: QIF प्राप्तकर्ता/मेमो

en: Match?
doi: मिलान?

en: Enter a name for the account
doi: खाते आस्तै कोई नांऽ दर्ज करो

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
doi: खाता %s इक प्लेसहोल्डर खाता ऐ ते एह् लैन-देनें दी इजाज़त नेईं दिंदा . कृपा करियै कोई बक्खरा खाता चुनो.

en: Dividends
doi: डिविडैंड

en: Cap Return
doi: पूंजीगत रिटर्न

en: Cap. gain (long)
doi: पूंजीगत नऱफा (लम्मा)

en: Cap. gain (mid)
doi: पूंजीगत नऱफा (दरम्याना)

en: Cap. gain (short)
doi: पूंजीगत नऱफा (छुट्टा)

en: Equity
doi: इक्विटी

en: Retained Earnings
doi: सम्हाली रक्खी दा कमाई

en: Commissions
doi: कमीशनां

en: Margin Interest
doi: मार्जिन ब्याज

en: Line
doi: लाइन

en: Read aborted.
doi: पढ़ना खारज करी दित्ता गेआ ऐ.

en: Reading
doi: पढ़ेआ जा करदा ऐ

en: Some characters have been discarded.
doi: किश वर्णें गी खारज करी दित्ता गेआ ऐ .

en: Converted to:
doi: इस च रूपांतरत करी दित्ता गेआ ऐ:

en: Some characters have been converted according to your locale.
doi: किश वर्णें गी तुंऱदे स्थान दे मुताबक रूपांतरत करी दित्ता गेआ ऐ .

en: Ignoring unknown option
doi: अनजांते आप्शन गी अन-दिक्खा कीता जा करदा ऐ

en: Date required.
doi: तरीक लोड़चदी ऐ .

en: Discarding this transaction.
doi: इस लैन-देन गी खारज कीता जा करदा ऐ .

en: Ignoring class line
doi: क्लास लाइन गी अन-दिक्खा कीता जा करदा ऐ

en: Ignoring category line
doi: कैटेगरी लाइन गी अन-दिक्खा कीता जा करदा ऐ

en: Ignoring security line
doi: सुरक्षा लाइन गी अन-दिक्खा कीता जा करदा ऐ

en: File does not appear to be in QIF format
doi: इऱयां लगदा ऐ जे फाइल QIF फार्मैट च नेईं ऐ

en: Transaction date
doi: लैन-देन दी तरीक

en: Transaction amount
doi: लैन-देन दी रकम

en: Share price
doi: शेयर कीमत

en: Share quantity
doi: शेयर मात्रा

en: Investment action
doi: निवेश अमल

en: Reconciliation status
doi: नबेड़ने दी वस्तु- स्थिति

en: Commission
doi: कमीशन

en: Account type
doi: खाते दी किस्म

en: Tax class
doi: टैक्स कैटेगरी

en: Category budget amount
doi: कैटेगरी बजट रकम

en: Account budget amount
doi: खाता बजट रकम

en: Credit limit
doi: क्रैडिट सीमा

en: Parsing categories
doi: कैटेगरियें दी व्याख्या कीती जा करदी ऐ

en: Parsing accounts
doi: खातें दी व्याख्या कीती जा करदी ऐ

en: Parsing transactions
doi: लैन-देनें दी व्याख्या कीती जा करदी ऐ

en: Unrecognized or inconsistent format.
doi: बिन-पन्छांता जां असंगत फार्मैट.

en: Parsing failed.
doi: व्याख्या असफल रेही.

en: Parse ambiguity between formats
doi: फार्मैटें दे बिच्चे दी अस्पष्टता दी व्याख्या करो

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
doi: मुल्ल '~a' ~a जां ~a होई सकदा ऐ .

en: Finding duplicate transactions
doi: समरूप लैन-देनें गी तुप्पेआ जा करदा ऐ

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
doi: बिन-पन्छांता अमल '~a'.

en: QIF import: Name conflict with another account.
doi: QIF दरामद: दूए खाते कन्नै नांऽ दा झमेला.

en: Preparing to convert your QIF data
doi: तुंऱदे QIF डैटे गी रूपांतरत करने दी त्यारी कीती जा करदी ऐ

en: Creating accounts
doi: खाता बनाया जा करदा ऐ

en: Matching transfers between accounts
doi: खातें च होए दे तबादलें दा मिलान कीता जा करदा ऐ

en: Converting
doi: रूपांतरत कीता जा करदा ऐ

en: Missing transaction date.
doi: लैन-देन दी तरीक मजूद नेईं ऐ.

en: Welcome to GnuCash
doi: GnuCash च तुंऱदा सुआगत ऐ

en: Have a nice day!
doi: तुंऱदा दिन शुभ होऐ!

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
doi: %s खाता मजूद नेईं ऐ . क्या तुस इसी बनाना चाह्‌गेओ?

en: Hours
doi: घैंटे

en: Project
doi: प्रोजैक्ट

en: Material
doi: समग्री

en: Save the current entry?
doi: चालू प्रविश्टी गी बचाइयै रक्खेआ जा?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
doi: चालू लैन-देन बदली दित्ता गेआ ऐ. क्या तुस इस प्रविश्टी दी नकल त्यार करने शा पैह्‌लें तब्दीलियें गी रिकार्ड करना जां नकल दी प्रक्रिया रद्द करना चांह्‌दे ओ?

en: _Record
doi: _रिकार्ड

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
doi: अमान्य प्रविश्टी : तुसें इस स्थिति आस्तै स्हेई करंसी च कोई खाता सप्लाई करना चाहिदा.

en: This account should usually be of type income.
doi: एह् खाता आम तौरा पर आमदन दी किस्मा दा होना चाहिदा.

en: This account should usually be of type expense or asset.
doi: एह् खाता आम तौरा पर खर्च जां जैदाद दी किस्मा दा होना चाहिदा.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
doi: %s टैक्स टेबल मजूद नेईं ऐ. क्या तुस इसी बनाना चांह्‌दे ओ?

en: _Don't Record
doi: _रिकार्ड नेईं करो

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
doi: चालू प्रविश्टी बदली दित्ती गेदी ऐ. क्या तुस इसी बचाइयै रक्खना चांह्‌दे ओ?

en: Charge
doi: खर्चा

en: Income Account
doi: आमदन खाता

en: Expense Account
doi: खर्च खाता

en: Discount Type
doi: छूट दी किस्म

en: Discount How
doi: छूट किऱयां

en: Unit Price
doi: यूनिट कीमत

en: Taxable?
doi: टैक्स दे जोग?

en: Tax Included?
doi: टैक्स समेत?

en: Invoiced?
doi: चलान बनाया गेदा?

en: Subtotal
doi: उप-कुल जोड़

en: Billable?
doi: बिल दे जोग?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
doi: इस प्रविश्टी आस्तै आमदन/खर्च खाता दाखल करो जां सूची चा चुनो

en: Enter the type of Entry
doi: प्रविश्टी दी किस्म दाखल करो

en: Enter the Entry Description
doi: प्रविश्टी दा ब्यौरा दाखल करो

en: Enter the Discount Amount
doi: छूट दी रकम दाखल करो

en: Enter the Discount Percent
doi: छूट दी प्रतिशत दाखल करो

en: Enter the Discount … unknown type
doi: छूट दाखल करो … अनजांती किस्म

en: Discount Type: Monetary Value
doi: छूट दी किस्म : माल्ली मुल्ल

en: Discount Type: Percent
doi: छूट दी किस्म : प्रतिशत

en: Select the Discount Type
doi: छूट दी किस्म चुनो

en: Tax computed after discount is applied
doi: छूट लागू करने दे बाद टैक्स

en: Discount and tax both applied on pretax value
doi: छूट ते टैक्स दोऐ पूर्वटैक्स मुल्लै पर लागू

en: Discount computed after tax is applied
doi: टैक्स लागू करने दे बाद छूट दा स्हाब कीता जंदा ऐ

en: Select how to compute the Discount and Taxes
doi: छूट ते टैक्सें दा स्हाब करने दा तरीका चुनो

en: Enter the unit-Price for this Entry
doi: इस प्रविश्टी आस्तै यूनिट-कीमत दाखल करो

en: Enter the Quantity of units for this Entry
doi: इस प्रविश्टी आस्तै युनिटें दी मात्रा दाखल करो

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
doi: इस प्रविश्टी पर लागू करने आस्तै टैक्स-टेबल दाखल करो

en: Is this entry taxable?
doi: क्या एह् प्रविश्टी टैक्स जोग ऐ?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
doi: क्या इस प्रविश्टी दी कीमत च टैक्स पैह्‌लें थमां शामल ऐ?

en: Include this entry on this invoice?
doi: क्या इस प्रविश्टी गी इस चलान च शामल कीता जाऽ?

en: Unknown EntryLedger Type
doi: बेही-खाते दी अनजांती प्रविश्टी

en: The subtotal value of this entry
doi: इस प्रविश्टी दा उप-कुल जोड़ मुल्ल

en: The total tax of this entry
doi: इस प्रविश्टी दा कुल टैक्स

en: Is this entry billable to a customer or job?
doi: क्या एह् प्रविश्टी इक गाह्‌क जां जॉब आस्तै बिल बनाने जोग ऐ?

en: How did you pay for this item?
doi: तुसें इस आइटम आस्तै भुगतान किऱयां कीता हा?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
doi: इस लैन-देन गी दूए रजिस्टर च पैह्‌लें थमां संपादत कीता जा करदा ऐ. कृपा करियै पैह्‌लें उत्थै इसदा संपादन पूरा करो.

en: Save transaction before duplicating?
doi: नकल बनाने थमां पैह्‌लें लैन-देनें गी बचाइयै रक्खी लैता जाऽ?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
doi: चालू लैन-देन गी बदली दित्ता गेदा ऐ. क्या तुस लैन-देन दी नकल बनाने थमां पैह्‌लें तब्दीलियें गी रिकार्ड करना, जां नकल बनाने दी प्रक्रिया गी रद्द करना पसंद करगेओ?

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
doi: तुस इक मजूदा स्प्लिट गी ओवर-राइट करन जा करदे ओ .. क्या तुस वाक्या-ई ऐसा करना चांह्‌दे ओ?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
doi: तुस इक मजूदा लैन-देन गी ओवर-राइट करन जा करदे ओ . क्या तुस वाक्या-ई ऐसा करना चांह्‌दे ओ?

en: Recalculate Transaction
doi: लैन-देन दी परतियै गणना करो

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
doi: इस लैन-देन आस्तै दर्ज कीते गेदे मुल्ल असंगत न . तुस किस मुल्ल दी परतियै गणना करोआना चांह्‌दे ओ?

en: Changed
doi: बदली दित्ता गेदा

en: _Recalculate
doi: _परतियै गणना करो

en: Withdraw
doi: निकासी करो

en: Check
doi: चैक्क

en: ATM Deposit
doi: ATM जऱमा

en: ATM Draw
doi: ATM ड्रा

en: Teller
doi: टैल्लर

en: Receipt
doi: रसीद

en: Increase
doi: बढ़ोतरी

en: Decrease
doi: घटोतरी

en: Wire
doi: वायर

en: Direct Debit
doi: डायरैक्ट डैबिट

en: Fee
doi: फीस

en: Rebate
doi: छूट

en: Paycheck
doi: पेऽ-चैक्क

en: Dist
doi: बंडांदरा

en: Rebalance Transaction
doi: लैन-देन गी परतियै संतुलत करो

en: The current transaction is not balanced.
doi: मजूदा लैन-देन संतुलत नेईं ऐ.

en: Balance it _manually
doi: इस्सी मैनुअल तरीके कन्नै_संतुलत करो

en: Let GnuCash _add an adjusting split
doi: GnuCash गी_इक अजस्ट करने आह्‌ला स्प्लिट जोड़न देओ

en: Adjust current account _split total
doi: चालू खाता_ स्प्लिट कुल-जोड़ गी अजस्ट करो

en: Adjust _other account split total
doi: होर दूए खाते दे स्प्लिट कुल-जोड़ गी _ अजस्ट करो

en: _Rebalance
doi: _परतियै संतुलत करो

en: This register does not support editing exchange rates.
doi: एह् रजिस्टर ऐक्सचेंज दरें दे संपादन दा समर्थन नेईं करदा.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
doi: इस दी ऐक्सचेंज दर गी संशोधत करने आस्तै तुसें स्प्लिट गी चुनना होग.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
doi: इसदी ऐक्सचेंज दर गी संशोधत करने आस्तै तुसें लैन-देन दा विस्तार करना होग.

en: The entered account could not be found.
doi: दर्ज कीती गेदी रकम नेईं मिली.

en: The two currencies involved equal each other.
doi: इस च शामल करंसियां इक दुए दे बराबर न .

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
doi: स्प्लिट रकम ज़ीरो ऐ , इसलेई कुसै ऐक्सचेंज दर दी जरूरत नेईं ऐ .

en: Save the changed transaction?
doi: बदले गेदे लैन-देनें गी बचाइयै रक्खेआ जाऽ?

en: _Discard Changes
doi: _ तब्दीलियें गी खारज करो

en: _Record Changes
doi: _तब्दीलियें गी रिकार्ड करो

en: Mark split as unreconciled?
doi: स्प्लिट गी अन-नबेड़े दे रूप च चिऱन्नत कीता जाऽ?

en: _Unreconcile
doi: _अन-नबेड़ा करो

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
doi: संदर्भ

en: Tot %s
doi: कुल जोड़ %s

en: Tot Credit
doi: कुल क्रैडिट

en: Tot Debit
doi: कुल डैबिट

en: Tot Shares
doi: कुल शेयर

en: Debit Formula
doi: डैबिट फार्मूला

en: Credit Formula
doi: क्रैडिट फार्मूला

en: Scheduled
doi: निर्धारत

en: Enter the name of the Customer
doi: गाह्‌क दा नांऽ दर्ज करो

en: Enter the name of the Vendor
doi: बिक्री-कर्ता दा नांऽ दर्ज करो

en: Enter a description of the transaction
doi: लैन-देन दा ब्यौरा दर्ज करो

en: Enter notes for the transaction
doi: लैन-देन आस्तै नोट्स दर्ज करो

en: Reason the transaction was voided
doi: लैन-देन गी निरस्त करार दित्ते जाने दा कारण दस्सो

en: Enter a description of the split
doi: स्प्लिट दा ब्यौरा दर्ज करो

en: Enter the effective share price
doi: प्रभावी शेयर मुल्ल दर्ज करो

en: Enter the number of shares bought or sold
doi: बेचे जां खरीदे गेदे शेयरें दी संख्या दर्ज करो

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
doi: ओह् खाता दर्ज करो जिस थमां तबादला करना ऐ , जां सूची थमां कोई इक खाता चुनो

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
doi: इस लैन-देन च केईं स्प्लिट मजूद न ; उऱनें सभनें गी दिक्खने आस्तै स्प्लिट बटन दबाओ

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
doi: एह् लैन-देन इक स्टॉक स्प्लिट ऐ ; तफसीलें गी दिक्खने आस्तै स्प्लिट बटन दबाओ

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
doi: इस लैन-देन गी बदलेआ जां म्हेसेआ नेईं जाई सकदा. इस लैन-देन गी सिर्फ-पढ़ो दे रूप च चिऱन्नत कीता जाह्‌ग की जे:
    
    '%s'

en: Change reconciled split?
doi: नबेड़े दे स्प्लिट गी बदलेआ जाऽ?

en: Chan_ge Split
doi: स्प्_लिट गी बदलो

en: Enter debit formula for real transaction
doi: असली लैन-देन आस्तै डैबिट फर्मूला दर्ज करो

en: Enter credit formula for real transaction
doi: असली लैन-देन आस्तै क्रैडिट फार्मूला दर्ज करो

en: List
doi: सूची

en: Template file "~a" can not be read
doi: टैंप्लेट फ़ाइल "~a" गी पढ़ेआ नेईं जाई सकदा

en: Fonts
doi: फांट

en: Account link
doi: खाता कड़ी

en: Number cell
doi: नंबर सैल्ल

en: Negative Values in Red
doi: नैगटिव मुल्लें गी सुहे रंगै च

en: Display negative values in red.
doi: नैगटिव मुल्लें गी सुहे रंगै च प्रदर्शत करो

en: Number header
doi: नंबर हैडर

en: Text cell
doi: इबारत सैल्ल

en: Total number cell
doi: कुल नंबर सैल्ल

en: Total label cell
doi: कुल लेबल सेल

en: Centered label cell
doi: केंदरत लेबल सैल्ल

en: Can't save style sheet
doi: स्टाइल शीट गी बचाइयै रक्खेआ नेईं जाई सकदा

en: Edit report options
doi: रिपोट दे आप्शनें गी संपादत करो

en: This report requires you to specify certain report options.
doi: इस रिपोट आस्तै तुसें किश रिपोट आप्शनां निश्चत करनियां होङन.

en: No accounts selected
doi: कोई खाता नेईं चुनेआ गेदा

en: No data
doi: कोई डैटा नेईं

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
doi: चुनिंदा खातें च चुनिंदा समां अवधि आस्तै कोई डैटा / लैन-देन (जां सिर्फ ज़ीरो) मजूद नेईं ऐ .

en: Half Year
doi: छमाही

en: All
doi: सब्भै

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
doi: कुसै दूए आप्शन गी ओवर-राइड करदे होई, इस गैहराई तगर खाते दस्सो.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
doi: खाता-चोन गी ओवर-राइड कीता जाऽ ते सभनें चुनिंदा खातें दे उप-खातें दस्से जाह्‌न?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
doi: इऱनें खातें पर रिपोट करो, जेकर प्रदर्शन दी गैहराई इसदी इजाज़त दिंदी ऐ .

en: Select the currency to display the values of this report in.
doi: इस रिपोट दे मुल्लें गी प्रदर्शत करने आस्तै करंसी चुनो.

en: Most recent
doi: सभनें शा हालिया

en: Choose the marker for each data point.
doi: हर डैटा बिंदु आस्तै चिऱन्न चुनो

en: Circle
doi: वृत्त

en: Square
doi: स्क्वेर

en: Cross
doi: क्रॉस

en: Filled circle
doi: भरोचे दा वृत्त

en: Filled square
doi: भरोचे दा स्क्वेर

en: Choose the method for sorting accounts.
doi: खातें गी छांटने दा तरीका चुनो

en: Alphabetical by account code
doi: खाता-कोड दे स्हाबें वर्णानुक्रम

en: Alphabetical by account name
doi: खाता-नांऽ दे स्हाबें वर्णानुक्रम

en: Do not show any balances of parent accounts.
doi: मूल खातें दे कोई बैलेंस नेईं दस्सो.

en: Account Balance
doi: खाता बैलेंस

en: Do not show
doi: नेईं दस्सो

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
doi: उऱनें चुनिंदा मूल खातें दे उप-कुल जोड़ दस्सो जिंऱदे उप खाते मजूद न.

en: Show subtotals
doi: उप-कुल जोड़ दस्सो

en: _Assets & Liabilities
doi: _जैदाद ते देनदारियां

en: _Income & Expense
doi: _आमदन ते खर्चा

en: B_udget
doi: ब_जट

en: _Taxes
doi: _टैक्स

en: Display
doi: प्रदर्शत करो

en: Report name
doi: रिपोट -नांऽ

en: Stylesheet
doi: स्टाइल-शीट

en: _Business
doi: _कारोबार

en: Invoice Number
doi: चलान संख्या

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
doi: तुंऱदी कुसै इक रिपोट च इक रिपोट -ग्विड ऐ जेह्‌ड़ी इक नकल ऐ . इस रिपोट -ग्विड कन्नै इक रिपोट आस्तै, कृपा करियै रिपोट सिस्टम दी, खास करियै बचाइयै रक्खी गेदी रिपोटें दी जांच करो:

en: Select a stylesheet for the report.
doi: इस रिपोट आस्तै इक स्टाइल शीट चुनो.

en: Average Balance
doi: औसत बैलेंस

en: Step Size
doi: स्टेप साइज़

en: Report's currency
doi: रिपोट दी करंसी

en: Price Source
doi: कीमत स्रोत

en: Include Sub-Accounts
doi: उप-खातें गी शामल करो

en: Exclude transactions between selected accounts
doi: चुनिंदा खातें दे बिच्चें दे लैन-देनें गी बाह्‌र करो

en: Plot Width
doi: प्लाट दी चौड़ाई

en: Plot Height
doi: प्लाट दी ऊंचाई

en: Show table
doi: टेबल दस्सो

en: Display a table of the selected data.
doi: चुनिंदा डैटे दा टेबल प्रदर्शत करो

en: Show plot
doi: प्लॉट दस्सो

en: Display a graph of the selected data.
doi: चुनिंदा डैटा दा इक ग्राफ दस्सो

en: Plot Type
doi: प्लॉट किस्म

en: Average
doi: औसत

en: Profit
doi: नऱफा

en: Period start
doi: अवधि दी शुरुआत

en: Period end
doi: अवधि दी समाप्ति

en: Maximum
doi: बद्धोबद्ध

en: Minimum
doi: घट्टोघट्ट

en: Gain
doi: नऱफा

en: Loss
doi: नुक्सान

en: Income vs. Day of Week
doi: आमदनी बनाम हफ्ते दा दिन

en: Expenses vs. Day of Week
doi: खर्चा बनाम हफ्ते दा दिन

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
doi: हफ्ते दे हर दिन आस्तै कुल आमदनी दे कन्नै इक पाई-चार्ट दसदा ऐ

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
doi: हफ्ते दे हर दिन आस्तै कुल खर्चे दे कन्नै इक पाई-चार्ट दसदा ऐ

en: Levels of Subaccounts
doi: उपखातें दे स्तर

en: Show Totals
doi: कुल-जोड़ दस्सो

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
doi: इऱनें खातें पर रिपोट करो, जेकर चुनिंदा खाता स्तर इस दी इजाज़त दिंदा ऐ .

en: Show the total balance in legend?
doi: कुल बैलेंस गी लीजेंड च दस्सेआ जाऽ?

en: Report Title
doi: रिपोट शीर्शक

en: Boolean Option
doi: बूलियन आप्शन

en: This is a boolean option.
doi: एह् इक बूलियन आप्शन ऐ

en: Multi Choice Option
doi: बहु-विकल्प आप्शन

en: This is a multi choice option.
doi: एह् इक बहु-विकल्प आप्शन ऐ

en: First Option
doi: पैह्‌ला आप्शन

en: Second Option
doi: दूआ आप्शन

en: Third Option
doi: त्रीआ आप्शन

en: Fourth Options
doi: चौथा आप्शन

en: String Option
doi: लड़ी आप्शन

en: Just a Date Option
doi: सिर्फ इक तरीक आप्शन

en: Combo Date Option
doi: कांबो तरीक आप्शन

en: Relative Date Option
doi: सरबंधत तरीक आप्शन

en: Number Option
doi: नंबर आप्शन

en: This is a number option.
doi: एह् इक नंबर आप्शन ऐ

en: Background Color
doi: पछौकड़-रंग

en: An account list option
doi: इक खाता सूची आप्शन

en: A list option
doi: इक सूची आप्शन

en: The Good
doi: अच्छा

en: The Bad
doi: खराब

en: The Ugly
doi: भैड़ा

en: Testing
doi: परीक्षण

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
doi: रिपोट -लेखन आस्तै, जां तुंऱदे नमेंतरीन, शैल रिपोट-लेखन च मदद आस्तै, ~a मेलिङ सूची कन्नै राबता.करो.

en: The current time is ~a.
doi: चालू समां ऐ  ~a.

en: The boolean option is ~a.
doi: बूलियन आप्शन ऐ  ~a.

en: true
doi: स्हेई

en: false
doi: गल्त

en: The multi-choice option is ~a.
doi: बहु-विकल्प आप्शन ऐ  ~a.

en: The string option is ~a.
doi: लड़ी आप्शन ऐ  ~a.

en: The date option is ~a.
doi: तरीक आप्शन ऐ  ~a.

en: The relative date option is ~a.
doi: सरबंधत तरीक आप्शन ऐ  ~a.

en: The combination date option is ~a.
doi: संयुक्त तरीक आप्शन ऐ  ~a.

en: The number option is ~a.
doi: नंबर आप्शन ऐ ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
doi: करंसी दे रूप च निर्मत नंबर आप्शन ऐ  ~a.

en: Items you selected:
doi: तुंऱदियां चुनिंदा आइटमां:

en: List items selected
doi: चुनिंदा सूची दियां आइटमां

en: (You selected no list items.)
doi: (तुसें कोई बी सूची आइटमां नेईं चुनियां)

en: You have selected no accounts.
doi: तुसें कोई बी खाता नेईं चुने दा.

en: Tax Report / TXF Export
doi: टैक्स रिपोट / TXF बरामद

en: Alternate Period
doi: वैकल्पिक अवधि

en: Use From - To
doi: शा- तगर दी बरतून करो

en: Last Year
doi: पिछला बऱरा

en: Select Accounts (none = all)
doi: खाते चुनो (कोई नेईं = सब्भै)

en: Suppress $0.00 values
doi: $0.00 मुल्लें गी सप्रैस्स करो

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
doi: $0.00 मुल्ल आह्‌ले खातें गी प्रिंट नेईं कीता जाह्‌ग.

en: Print Full account names
doi: पूरे खाता नांएं गी प्रिंट निं करो

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
doi: चेतावनी: किश खातें च नकली TXF कोड आवंटत कीते गेदे न . सिर्फ अदा-कर्ता स्रोतें आह्‌ले TXF कोडें गी गै दर्‌हाया जाई सकदा ऐ .

en: Period from ~a to ~a
doi: ~a थमां ~a तगर दी अवधि

en: Tax Report & XML Export
doi: टैक्स रिपोट & XML बरामद

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
doi: टैक्स जोग आमदन/कटौती जोग खर्चे/ .XML फ़ाइल च बरामद करो

en: Taxable Income / Deductible Expenses
doi: टैक्स जोग आमदन/कटौती जोग खर्चे

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
doi: एह् रिपोट तुंऱदी टैक्स जोग आमदन/कटौती जोग खर्चे / दर्शांदी ऐ .

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
doi: एह् सफा तुंऱदी टैक्स जोग आमदन/कटौती जोग खर्चे / दर्शांदा ऐ .

en: Tax Schedule Report/TXF Export
doi: टैक्स शेड्यूल रिपोट / TXF बरामद

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
doi: $0.00 मुल्ल आह्‌ले टैक्स कोडें गी प्रिंट नेईं कीता जाह्‌ग

en: Do not print full account names
doi: पूरा खाता नांएं गी प्रिंट निं करो

en: Print all Transfer To/From Accounts
doi: खातें गी/ खातें शा होए दे सभनें तबादलें गी प्रिंट करो

en: Print TXF export parameters
doi: TXF बरामद मापदंड प्रिंट करो

en: Do not print Action:Memo data
doi: अमल प्रिंट निं करो: मेमो डैटा

en: Do not print transaction detail
doi: लैन-देन दी तफसीलें गी प्रिंट निं करो

en: Do not use special date processing
doi: खास तरीक प्रोसैस्सिङ गी नेईं बरतो

en: Currency conversion date
doi: करंसी रूपांतरण तरीक

en: Tax Schedule Report & TXF Export
doi: टैक्स शेड्यूल रिपोट ते TXF बरामद

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
doi: लैन-देन दियें तफसीलें कन्नै टैक्स जोग आमदन/कटौती जोग खर्चे /.TXF फाइल च लेई जाओ

en: Taxable Income/Deductible Expenses
doi: टैक्स जोग आमदन/कटौती जोग खर्चे

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
doi: एह् रिपोट तुंऱदे इन्कम टैक्स कन्नै सरबंधत खातें आस्तै लैन-देन दे ब्यौरे दर्शांदी ऐ .

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
doi: एह् सफा प्रासंगिक आमदन टैक्स खातें आस्तै लैन-देन दे ब्यौरे दर्शांदा ऐ .

en: Income Piechart
doi: आमदनी दा पाईचार्ट

en: Expense Piechart
doi: खर्चे पाईचार्ट

en: Asset Piechart
doi: जैदाद दा पाईचार्ट

en: Liability Piechart
doi: देनदारी दा पाईचार्ट

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
doi: हर इक दित्ते गेदे समां वक्फे पर आमदनी कन्नै इक पाईचार्ट दसदा ऐ

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
doi: हर इक दित्ते गेदे समां वक्फे पर खर्चें कन्नै इक पाईचार्ट दसदा ऐ

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
doi: हर इक दित्ते गेदे समें पर जैदादें दे बैलेंस कन्नै इक पाईचार्ट दसदा ऐ

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
doi: हर इक दित्ते गेदे समें पर देनदारियें दे बैलेंस कन्नै इक पाईचार्ट दसदा ऐ

en: Income Accounts
doi: आमदन-खाते

en: Expense Accounts
doi: खर्चा-खाते

en: Assets
doi: जैदाद

en: Liabilities
doi: देनदारियां

en: Show Percents
doi: प्रतिशतां दस्सो

en: Maximum Slices
doi: बद्धोबद्ध स्लाइस

en: Sort Method
doi: छांटने दा तरीका

en: Show Average
doi: औसत दस्सो

en: No Averaging
doi: कोई औसत नेईं

en: Show the full account name in legend?
doi: पूरे खाता नांऽ गी लीजेंड च दस्सेआ जाऽ?

en: Show the percentage in legend?
doi: प्रतिशत गी लीजेंड च दस्सेआ जाऽ?

en: Yearly Average
doi: सलाना औसत

en: Monthly Average
doi: म्हीनेवार औसत

en: Weekly Average
doi: हफ्तावार औसत

en: Balance at ~a
doi: ~a च बैलेंस

en: Account Summary
doi: खाता-सार

en: Future Scheduled Transactions Summary
doi: भविक्ख दे निर्धारत लैन-देनें दा सार

en: Depth limit behavior
doi: गैहराई सीमा ब्यहार

en: Parent account balances
doi: मूल खाते दे बैलेंस

en: Parent account subtotals
doi: मूल खाते दे उप-कुल जोड़

en: Include accounts with zero total balances
doi: ज़ीरो कुल बैलेंस आह्‌ले खातें गी शामल करो

en: Omit zero balance figures
doi: ज़ीरो बैलेंस दे हिंस्सें गी छोड़ी देओ

en: Show accounting-style rules
doi: लेखांकन-शैली नियम दस्सो

en: Display accounts as hyperlinks
doi: खातें गी हाइपरलिंक दे रूप च प्रदर्शत करो

en: Account Description
doi: खाता-ब्यौरा

en: Account Notes
doi: खाते दे नोट

en: Commodities
doi: जिनसां

en: Show Foreign Currencies
doi: विदेशी करंसियां दस्सो

en: Show Exchange Rates
doi: ऐक्सचेंज दर दस्सो

en: Recursive Balance
doi: रीकर्सिव बैलेंस

en: Raise Accounts
doi: खाते बनाओ

en: Omit Accounts
doi: खातें गी छोड़ी देओ

en: Account title
doi: खाता शीर्शक

en: Advanced Portfolio
doi: उन्नत पोर्टफोलियो

en: Share decimal places
doi: शेयर इशारिया थाह्‌र

en: Include accounts with no shares
doi: बिना शेयरें आह्‌ले खाते शामल करो

en: Show ticker symbols
doi: टिक्कर प्रतीक दस्सो

en: Show listings
doi: सूचीकरण दस्सो

en: Show prices
doi: कीमतां दस्सो

en: Show number of shares
doi: शेयरें दी संख्या दस्सो

en: Basis calculation method
doi: अधार गणना-तरीका

en: Set preference for price list data
doi: कीमत सूची डैटे आस्तै तरजीहां नियत करो

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
doi: जित्थै लागू होऐ, लैन-देनें पर कीमत संपादक कीमत निर्धारण दी बरतून गी तरजीह् देओ.

en: Include accounts that have a zero share balances.
doi: उऱनें खातें गी शामल करो जिंऱदे च ज़ीरो शेयर बैलेंस ऐ.

en: Listing
doi: सूचीकरण

en: Basis
doi: अधार

en: Money In
doi: मनी इन

en: Money Out
doi: मनी आउट

en: Realized Gain
doi: हासल नऱफा

en: Unrealized Gain
doi: नेईं हासल नऱफा

en: Total Gain
doi: कुल नऱफा

en: Total Return
doi: कुल रिटर्न

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
doi: * एह् जिनस -डैटा कीमत सूची दी बजाए लैन-देन कीमत निर्धारण दी बरतून करियै बनाया गेदा ऐ .

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
doi: जेकर तुस इक बहु- करंसी स्थिति च ओ , होई सकदा ऐ ऐक्सचेंज स्हेई नेईं होऐ.

en: Balance Sheet
doi: बैलेंस शीट

en: Balance Sheet Date
doi: बैलेंस शीट तरीक

en: Single column Balance Sheet
doi: इक-स्तंभी बैलेंस शीट

en: Flatten list to depth limit
doi: सूची गी गैहराई सीमा तगर फ्लैट करो

en: Label the assets section
doi: जैदादां सैक्शन गी लेबल करो

en: Include assets total
doi: जैदादें दे कुल-जोड़ गी शामल करो

en: Label the liabilities section
doi: देनदारियां सैक्शन गी लेबल करो

en: Include liabilities total
doi: देनदारियें दे कुल-जोड़ गी शामल करो

en: Label the equity section
doi: इक्विटी सैक्शन गी लेबल करो

en: Include equity total
doi: इक्विटी दे कुल-जोड़ गी शामल करो

en: Total Liabilities
doi: कुल देनदारियां

en: Total Assets
doi: कुल जैदादां

en: Retained Losses
doi: सम्हाली रक्खे दे घाट्टे

en: Trading Gains
doi: ट्रेडिङ नऱफे

en: Trading Losses
doi: ट्रेडिङ नुक्सान

en: Unrealized Gains
doi: नेईं हासल नऱफे

en: Unrealized Losses
doi: नेईं हासल नुक्सान

en: Total Equity
doi: कुल इक्विटी

en: Total Liabilities & Equity
doi: कुल देनदारियां ते इक्विटी

en: Balance Sheet (eguile)
doi: बैलेंस शीट (एग्विल)

en: Exclude accounts with zero total balances
doi: ज़ीरो कुल बैलेंसें आह्‌ले खातें गी छोड़ी देओ

en: Negative amount format
doi: नैगटिव रकम फार्मैट

en: Font family
doi: फांट परिवार

en: Font size
doi: फांट-नाप

en: Template file
doi: टैंप्लेट फ़ाइल

en: CSS stylesheet file
doi: CSS स्टाइलशीट फ़ाइल

en: Extra Notes
doi: बाद्धे नोट

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
doi: (विकास सरूप -- इस रिपोट दियें संख्याएं दी दोबारा -जांच कीते बिजन इस पर भरोसा नेईं करो. इस सनेहे थमां छुटकारे आस्तै ' बाद्धे नोट्स’ आप्शन गी बदलो)

en: Imbalance
doi: असंतुलन

en: Orphan
doi: लावारस

en: Balance Sheet using eguile-gnc
doi: eguile-gnc गी बरतियै त्यार बैलेंस शीट

en: Display a balance sheet (using eguile template)
doi: इक बैलेंस शीट प्रदर्शत करो (एग्विल टैंप्लेट गी बरतदे होई)

en: Common Currency
doi: सामान्य करंसी

en: Total For
doi: आस्तै कुल-जोड़

en: Asset
doi: जैदाद

en: Liability
doi: देनदारी

en: Expense
doi: खर्च

en: Net Income
doi: असल आमदनी

en: Budget Balance Sheet
doi: बजट बैलेंस शीट

en: Include new/existing totals
doi: नमें/मजूदा कुल जोड़ें गी शामल करो

en: Budget to use.
doi: बरतून आस्तै बजट

en: Existing Assets
doi: मजूदा जैदादां

en: Allocated Assets
doi: अलाट जैदादां

en: Unallocated Assets
doi: अन-अलाट जैदादां

en: Existing Liabilities
doi: मजूदा देनदारियां

en: New Liabilities
doi: नमियां देनदारियां

en: Existing Retained Earnings
doi: मजूदा सम्हाली रक्खी दी कमाई

en: Existing Retained Losses
doi: मजूदा सम्हाली रक्खी दी नुक्सान

en: New Retained Earnings
doi: नमीं सम्हाली रक्खी दी कमाई

en: New Retained Losses
doi: नमें सम्हाली रक्खी दी नुक्सान

en: Total Retained Earnings
doi: कुल सम्हाली रक्खी दी कमाई

en: Total Retained Losses
doi: कुल सम्हाली रक्खी दी नुक्सान

en: Existing Equity
doi: मजूदा इक्विटी

en: New Equity
doi: नमीं इक्विटी

en: Running Sum
doi: चला करदी रकम

en: Range start
doi: रेंज शुरू होंदी ऐ

en: Range end
doi: रेंज समाप्त होंदी ऐ

en: Calculate as running sum?
doi: चला करदी रकमा दे रूप च गणना कीती जाऽ?

en: Actual
doi: असली

en: Budget Flow
doi: बजट प्रवाह

en: Report for range of budget periods
doi: बजट अवधियें दी रेंज आस्तै रिपोट

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
doi: सारे बजट दे बजाए इक सीमत बजट अवधि आस्तै रिपोट बनाओ

en: Select a budget period that begins the reporting range.
doi: रिपोर्टिङ रेंज शुरू करने आह्‌ली बजट अवधि चुनो

en: Select a budget period that ends the reporting range.
doi: रिपोर्टिङ रेंज समाप्त करने आह्‌ली बजट अवधि चुनो

en: Label the revenue section
doi: रेवन्यु सैक्शन गी लेबल करो

en: Include revenue total
doi: रेवन्यु दे कुल जोड़ गी शामल करो

en: Label the expense section
doi: खर्चे दे कुल जोड़ गी लेबल करो

en: Include expense total
doi: खर्चे दे कुल जोड़ गी शामल करो

en: Display as a two column report
doi: दो स्तंभी रिपोट दे रूप च प्रदर्शत करो

en: Display in standard, income first, order
doi: मानक, पैह्‌लें आमदनी ,दे क्रम च प्रदर्शत करो

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
doi: रिपोर्टिङ रेंज दी समाप्ति अवधि शुरुआती अवधि थमां घट्ट नेईं होई सकदी.

en: Revenues
doi: रेवन्यूज़

en: Total Revenue
doi: कुल रेवन्यू

en: Total Expenses
doi: कुल खर्चे

en: for Budget ~a
doi: बजट ~a आस्तै

en: for Budget ~a Period ~d
doi: ~a बजट आस्तै अवधि ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
doi: ~a बजट आस्तै अवधि ~d - ~d

en: Net income
doi: असल आमदनी

en: Net loss
doi: असल नुक्सान

en: Budget Income Statement
doi: बजट आमदनी दी स्टेटमैंट

en: Budget Profit & Loss
doi: बजट नऱफा ते नुक्सान

en: Budget Report
doi: बजट रिपोट

en: Account Display Depth
doi: खाता प्रदर्शन गैहराई

en: Always show sub-accounts
doi: म्हेशा उप-खाते दस्सो

en: Show Budget
doi: बजट दस्सो

en: Show Actual
doi: असली दस्सो

en: Show Difference
doi: फर्क-भेद दस्सो

en: Show Column with Totals
doi: कुल जोड़ें सनैं स्तंभ प्रदर्शत कीता जाऽ

en: Include accounts with zero total balances and budget values
doi: ज़ीरो कुल जोड़ बैलेंसें ते बजट मुल्लें आह्‌ले खाते शामल करो

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
doi: बजट

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
doi: खाता

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
doi: फर्क-भेद

en: Cash Flow
doi: नगदी दा प्रवाह

en: Show Full Account Names
doi: पूरे खाता नांऽ दस्सो

en: Show full account names (including parent accounts).
doi: पूरे खाता-नांऽ दस्सो(मूल खातें सनैं).

en: ~a and subaccounts
doi: ~a ते उपखाते

en: ~a and selected subaccounts
doi: ~a ते चुनिंदा उपखाते

en: Money into selected accounts comes from
doi: थमां चुनिंदा खातें च धन औंदा ऐ

en: Money out of selected accounts goes to
doi: गी चुनिंदा खातें थमां धन जंदा ऐ

en: Income Chart
doi: आमदनी -चार्ट

en: Expense Chart
doi: खर्चा-चार्ट

en: Asset Chart
doi: जैदाद-चार्ट

en: Liability Chart
doi: देनदारी-चार्ट

en: Income Over Time
doi: समें दे कन्नै आमदनी

en: Expense Over Time
doi: समें दे कन्नै खर्चे

en: Assets Over Time
doi: समें दे कन्नै जैदादां

en: Liabilities Over Time
doi: समें दे कन्नै देनदारियां

en: Show long account names
doi: पूरे खाता नांऽ दस्सो

en: Maximum Bars
doi: बद्धोबद्ध बारां

en: Daily Average
doi: रोजाना औसत

en: Balances ~a to ~a
doi: बैलेंस ~a थमां ~a तगर

en: Grand Total
doi: पूरा कुल जोड़

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
doi: आमदन-खाते जित्थै बिक्री ते आमदनी गी रिकार्ड कीता जंदा हा.

en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
doi: खर्चा- खाते जिंऱदे च खर्चे गी रिकार्ड कीता जंदा ऐ ते नऱफा कड्ढने आस्तै जिऱनेंगी बिक्री चा नऱफी कीता जंदा ऐ .

en: Show Expense Column
doi: खर्चे दे स्तंभ दस्सो

en: Show Company Address
doi: कंपनी दा पता दस्सो

en: Show Lines with All Zeros
doi: सभनें ज़ीरों कन्नै लाइनां दस्सो

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
doi: उऱनें गाह्‌कें कन्नै टेबल-लाइनां दस्सो जिऱनें रिपोट आह्‌ली अवधि च कोई लैन-देन नेईं कीता हा, इस चाल्ली स्तंभें च सब्भै ज़ीरो दस्से जाङन.

en: Sort Column
doi: स्तंभ छांटो

en: Sort Order
doi: आर्डर छांटो

en: Customer Name
doi: गाह्‌क-नांऽ

en: Sales
doi: बिक्री

en: Markup
doi: मार्क-अप

en: No Customer
doi: कोई गाह्‌क नेईं

en: Customer Summary
doi: गाह्‌क सार

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
doi: इक्विटी स्टेटमैंट

en: Closing Entries pattern
doi: समापन प्रविश्टियें दी बानगी

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
doi: समापन प्रविश्टियें दी बानगी केस-सेंसिटिव ऐ

en: Closing Entries Pattern is regular expression
doi: समापन प्रविश्टियें दी बानगी नियमत अभिव्यक्ति ऐ

en: for Period
doi: अवधि आस्तै

en: Capital
doi: पूंजी

en: Investments
doi: निवेश

en: Withdrawals
doi: निकासियां

en: Increase in capital
doi: पूंजी च बढ़ोतरी

en: Decrease in capital
doi: पूंजी च घटोतरी

en: Running Balance
doi: चला करदा बैलेंस

en: Totals
doi: कुल-जोड़

en: General Ledger
doi: समान्य बेही-खाता

en: Sorting
doi: छंटाई

en: Use Full Account Name
doi: पूरा खाता-नांऽ दी बरतून करो

en: Other Account Name
doi: होर दूआ खाता-नांऽ

en: Use Full Other Account Name
doi: पूरे होर दूए खाता-नांऽ दी बरतून करो

en: Other Account Code
doi: होर दूआ खाता कोड

en: Sign Reverses
doi: चिऱन्न उल्टा होई जंदा ऐ

en: Primary Key
doi: प्राइमरी की ऽ

en: Show Full Account Name
doi: पूरा खाता-नांऽ दस्सो

en: Primary Subtotal
doi: प्राइमरी उप-कुल जोड़

en: Primary Subtotal for Date Key
doi: तरीक की ऽ आस्तै प्राइमरी उप- कुल जोड़

en: Primary Sort Order
doi: प्राइमरी छंटाई-क्रम

en: Secondary Key
doi: सैकंडरी कीऽ

en: Secondary Subtotal
doi: सैकंडरी उप-कुल जोड़

en: Secondary Subtotal for Date Key
doi: तरीक कीऽ आस्तै सैकंडरी उप- कुल जोड़

en: Secondary Sort Order
doi: सैकंडरी छंटाई-क्रम

en: Label the trading accounts section
doi: ट्रेडिङ खाता-सैक्शन गी लेबल करो

en: Include trading accounts total
doi: ट्रेडिङ खाते दे कुल जोड़ गी शामल करो

en: Trading
doi: ट्रेडिङ

en: Total Trading
doi: कुल ट्रेडिङ

en: Income Statement
doi: आमदनी दी स्टेटमैंट

en: Profit & Loss
doi: नऱफा ते नुक्सान

en: Tax Amount
doi: टैक्स रकम

en: Custom Title
doi: कस्टम शीर्शक

en: Display Columns
doi: स्तंभ प्रदर्शत करो

en: Display the date?
doi: तरीक प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the description?
doi: ब्यौरा प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the action?
doi: अमल प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the quantity of items?
doi: आइटमें दी मात्रा प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the price per item?
doi: प्रति आइटम कीमत प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display due date?
doi: नियत तरीक प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the subtotals?
doi: उप-कुल जोड़ दर्शाए जान?

en: Payable to
doi: गी देनेजोग

en: Payable to string
doi: लड़ी गी देनेजोग

en: Company contact
doi: कंपनी राबता

en: Company contact string
doi: कंपनी राबता लड़ी

en: Minimum # of entries
doi: प्रविश्टियें दा # घट्टोघट्ट

en: References
doi: संदर्भ

en: Display the invoice references?
doi: चलान संदर्भ दर्शाए जान?

en: Billing Terms
doi: बिलिङ शर्तां

en: Display the invoice billing terms?
doi: चलान दियां बिलिङ शर्तां दर्शाइयां जान?

en: Display the billing id?
doi: बिलिंग आईडी दर्शाया जाऽ?

en: Display the invoice notes?
doi: चलान दे नोट दर्शाए जान?

en: Payments
doi: भुगतान

en: Display the payments applied to this invoice?
doi: इस चलान आस्तै लागू भुगतानें गी प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Net Price
doi: असल कीमत

en: Total Price
doi: कुल कीमत

en: Amount Due
doi: देन-रकम

en: Invoice in progress…
doi: चलान प्रगति च…

en: Show Net Profit
doi: असल नऱफा दस्सो

en: Show Income and Expenses?
doi: आमदनी ते खर्चा दस्सेआ जाऽ?

en: Show the Asset and the Liability bars?
doi: जैदाद ते देनदारियां बारां दस्सियां जान ?

en: Show the net profit?
doi: असल नऱफा दस्सेआ जाऽ?

en: Show a Net Worth bar?
doi: इक असल कीमत-बार दस्सी जाऽ

en: Net Profit
doi: असल नऱफा

en: Net Worth
doi: असल कीमत

en: Net Worth Barchart
doi: असल कीमत बार-चार्ट

en: Income/Expense Chart
doi: आमदनी / खर्चा-चार्ट

en: Sort By
doi: दे स्हाबें छांटो

en: Show zero balance items
doi: ज़ीरो बैलेंस आइटमां दस्सो

en: Due or Post Date
doi: नियत जां बाद दी तरीक

en: Bracket Total Owed
doi: ब्रैकट कुल रिण

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
doi: सभनें बिक्री-कर्ताएं/गाह्‌कें गी दस्सो भामें उंऱदा बैलेंस ज़ीरो होऐ.

en: Current
doi: चालू

en: 0-30 days
doi: 0-30 दिन

en: 31-60 days
doi: 31-60 दिन

en: 61-90 days
doi: 61-90 दिन

en: 91+ days
doi: 91+ दिन

en: Payable Aging
doi: देनेजोग एजिंग

en: Receivable Aging
doi: प्राप्तिजोग एजिंग

en: Credits
doi: क्रैडिट

en: Debits
doi: डैबिट

en: Total Credit
doi: कुल क्रैडिट

en: Total Due
doi: कुल देनेजोग

en: Display the transaction date?
doi: लैन-देन दी तरीक प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the transaction reference?
doi: लैन-देन दा संदर्भ प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the transaction type?
doi: लैन-देन दी किस्म प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the transaction description?
doi: लैन-देन दा ब्यौरा प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: No matching transactions found
doi: कोई मेल खंदा लैन-देन नेईं लब्भा

en: Customer Report
doi: गाह्‌क रिपोट

en: Vendor Report
doi: बिक्री-कर्ता रिपोट

en: Employee Report
doi: कर्मचारी रिपोट

en: Job Report
doi: जॉब -रिपोट

en: Investment Portfolio
doi: निवेश पोर्टफोलियो

en: Price of Commodity
doi: जिनस दी कीमत

en: Invert prices
doi: कीमतें गी पल्टो

en: Marker
doi: मार्कर

en: Marker Color
doi: मार्कर-रंग

en: Calculate the price of this commodity.
doi: इस जिनस दे मुल्ल दी गणना करो.

en: Weighted Average
doi: वेटिड औसत

en: Actual Transactions
doi: असली लैन-देन

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
doi: फी जिनस करंसी दी बजाय प्रति करंसी जिनस प्लाट करो

en: Weeks
doi: हफ्ते

en: Double-Weeks
doi: दोह्‌रे-हफ्ते

en: Identical commodities
doi: इक जनेहियां जिनसां

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
doi: तुंऱदी चुनिंदा जिनस ते रिपोट दी करंसी इक जनेहियां न . इक जनेहियें जिनसें आस्तै कीमतां दस्सने दी कोई तुक नेईं बनदी .

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
doi: चुनिंदा समां अवधि च चुनिंदा जिनसें आस्तै कीमता बारै कोई जानकारी उपलब्ध नेईं ऐ .

en: Only one price
doi: सिर्फ इक्कै कीमत

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
doi: चुनिंदा समां अवधि च चुनिंदा जिनसें आस्तै इक मात्तर इक्कली कीमत लब्भी ऐ. एह् इक उपयोगी प्लाट नेईं दिंदी .

en: All Prices equal
doi: सब्भै कीमतां बराबर

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
doi: लब्भी दियां सब्भै कीमतां बराबर न . इसदे कारण प्लाट इक सिद्धी लाइन आह्‌ला बनग. बदकिस्मती कन्नै, प्लाटिंग टूल इस्सी हैंडल नेईं करी सकदा.

en: All Prices at the same date
doi: सब्भै कीमतां इक्कै तरीक च न

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
doi: लब्भी दियां सब्भै कीमतां इक्कै तरीका दियां न .इस कारण प्लाट इक सिद्धी लाइन आह्‌ला बनग. बदकिस्मती कन्नै, प्लाटिंग टूल इस्सी हैंडल नेईं करी सकदा.

en: Price Scatterplot
doi: कीमत स्कैटरप्लाट

en: Headings 1
doi: सिर-नांऽ 1

en: Headings 2
doi: सिर-नांऽ 2

en: Heading font
doi: सिर-नांऽ दा फांट

en: Text font
doi: इबारत दा फांट

en: Qty
doi: मात्रा

en: Discount Rate
doi: छूट दी दर

en: Discount Amount
doi: छूट रकम

en: Tax Rate
doi: टैक्स दी दर

en: Sub-total
doi: उप कुल-जोड़

en: Payment received text
doi: भुगतान प्राप्ति इबारत

en: The format for the date->string conversion for today's date.
doi: तरीक आस्तै फार्मैट ->अज्जै दी तरीक आस्तै लड़ी रूपांतरण

en: Funds In
doi: फंड्स इन

en: Funds Out
doi: फंड्स आउट

en: Lot
doi: लॉट

en: Debit Value
doi: डैबिट मुल्ल

en: Credit Value
doi: क्रैडिट मुल्ल

en: Register Report
doi: रजिस्टर रिपोट

en: Display the check number?
doi: चैक्क नंबर प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the memo?
doi: मेमो प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the account?
doi: खाता प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the number of shares?
doi: शेयरें दी संख्या प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the name of lot the shares are in?
doi: उस लॉट दा नांऽ प्रदर्शत कीता जाऽ जिस च शेयर मजूद न?

en: Display the shares price?
doi: शेयरें दी कीमत प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the amount?
doi: रकम प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the value in transaction currency?
doi: मुल्लै गी लैन-देन दी करंसी च प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Display the totals?
doi: कुल-जोड़ दर्शाए जान?

en: Total Debits
doi: कुल डैबिट

en: Total Credits
doi: कुल क्रैडिट

en: Total Value Debits
doi: कुल मुल्ल डैबिट

en: Total Value Credits
doi: कुल मुल्ल क्रैडिट

en: Net Change
doi: असल तब्दीली

en: Value Change
doi: मुल्ल तब्दीली

en: Logo filename
doi: लोगो फ़ाइल-नांऽ

en: Logo width
doi: लोगो दी चौड़ाई

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
doi: टैक्स स्तंभें दे कन्नै इक गाह्‌क चलान प्रदर्शत करो (एग्विल टैंप्लेट दी बरतून करो)

en: Invoice #:
doi: चलान:

en: Reference:
doi: हवाला:

en: Trial Balance
doi: ट्रायल बैलेंस

en: Start of Adjusting/Closing
doi: अजस्टिङ /समापन दी शुरुआत

en: Date of Report
doi: रिपोट दी तरीक

en: Report variation
doi: रिपोट च भिन्नता

en: Merchandising
doi: खरीद-फरोख्त

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
doi: असल नेईं दस्सो, पर इऱनें खातें च कुल डैबिट/क्रैडिट अजस्टमैंटां दस्सो . खरीद-फरोख्त कारोबार अपने सूची-खातें गी सामान्य तौर उप्पर इत्थै चुनग.

en: Income summary accounts
doi: आमदनी सार खाते

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
doi: इऱनें खातें च कीतियां गेदियां अजस्टमैंटां अजस्टमैंटें, अजस्ट ट्रायल बैलेंस ते आमदनी स्टेटमैंट स्तंभें च कुल अजस्ट न . एह् जैदातर खरीद-फरोख्त दे कारोबार आस्तै उपयोगी होंदे न .

en: Adjusting Entries pattern
doi: अजस्टिङ प्रविश्टियें दी बानगी

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
doi: अजस्टिङ प्रविश्टियें दी बानगी केस-सेंसिटिव ऐ

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
doi: अजस्टिङ प्रविश्टियें दी बानगी नियमत अभिव्यक्ति ऐ

en: Adjusting Entries
doi: प्रविश्टियें गी अजस्ट कीता जा करदा ऐ

en: Adjustments
doi: अजस्टमैंटां

en: Adjusted Trial Balance
doi: अजस्ट ट्रायल बैलेंस

en: Net Loss
doi: असल नुक्सान

en: Number of columns
doi: स्तंभें दी संख्या

en: Edit Options
doi: संपादन आप्शन

en: Single Report
doi: इक्कली रिपोट

en: Multicolumn View
doi: बहु-स्तंभी द्रिश्श

en: Custom Multicolumn Report
doi: कस्टम बहु-स्तंभी रिपोट

en: Assets Accounts
doi: जैदादें दे खाते

en: Liability Accounts
doi: देनदारियें दे खाते

en: Equity Accounts
doi: इक्विटी दे खाते

en: Trading Accounts
doi: ट्रेडिङ खाते

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
doi: कुल इक्विटी, बपार ते देनदारियां

en: Imbalance Amount
doi: असंतुलत रकम

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
doi: <खास संख्या>ऐक्सचेंज दरां</ खास संख्या > इस रिपोट आस्तै बरतियां गेदियां

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
doi: कोई चलान नेईं चुनेआ गेदा -- कोई चलान चुनने आस्तै कृपा करियै आप्शन बटन दी बरतून करो.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
doi: एह् रिपोट सिर्फ (बिक्री) चलान्नें आस्तै डिजाइन कीती गेदी ऐ . कृपा करियै कोई <em>चलान</em> चुनने आस्तै आप्शन बटन दी बरतून करो, नां के बिल जां खर्चा वाउचर.

en: Website
doi: वैबसाइट

en: Invoice Date
doi: चलान दी तरीक

en: Stocks
doi: स्टॉक

en: Mutual Funds
doi: म्यूचुअल फंड

en: Currencies
doi: करंसियां

en: Equities
doi: इक्विटी

en: Checking
doi: जांच

en: Savings
doi: बचतां

en: Money Market
doi: मनी मार्केट

en: Accounts Receivable
doi: प्राप्तिजोग खाते

en: Accounts Payable
doi: देनेजोग खाते

en: Credit Lines
doi: क्रैडिट लाइनां

en: Building '~a' report …
doi: '~a' रिपोट बनाई जा करदी ऐ…

en: Rendering '~a' report …
doi: '~a' रिपोट दी रेंडरिङ कीती जा करदी ऐ …

en: Preparer
doi: त्यार-कर्ता

en: Prepared for
doi: आस्तै त्यार कीता गेदा

en: Show preparer info
doi: त्यार-कर्ता दी जानकारी दस्सो

en: Enable Links
doi: कड़ियें गी समर्थ करो

en: Enable hyperlinks in reports.
doi: रिपोटें च हाइपरलिंकें गी समर्थ करो.

en: Footer
doi: फुटर

en: Images
doi: बिंब

en: Background Tile
doi: पछौकड़ शीर्शक

en: Background tile for reports.
doi: रिपोटें आस्तै पछौकड़ शीर्शक

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
doi: सिर-नांऽ बैनर

en: Banner for top of report.
doi: रिपोट दे टाप आस्तै बैनर

en: Heading Alignment
doi: सिर-नांऽ सेधीकरण

en: Left
doi: खब्बै

en: Center
doi: केंदर

en: Right
doi: सज्जै

en: Logo
doi: लोगो

en: Company logo image.
doi: कंपनी लोगो बिंब.

en: General background color for report.
doi: रिपोट आस्तै सधारण पछौकड़ रंग

en: Text Color
doi: इबारत-रंग

en: Normal body text color.
doi: आम मुक्ख हिस्से दा इबारत-रंग

en: Link Color
doi: कड़ी-रंग

en: Link text color.
doi: इबारत-रंग गी कड़ीबद्ध करो

en: Table Cell Color
doi: टेबल सैल्ल रंग

en: Default background for table cells.
doi: टेबल सैल्लें आस्तै डिफाल्ट पछौकड़

en: Alternate Table Cell Color
doi: वैकल्पिक टेबल सैल्ल रंग

en: Default alternate background for table cells.
doi: टेबल सैल्लें आस्तै डिफाल्ट वैकल्पिक पछौकड़

en: Subheading/Subtotal Cell Color
doi: उप सिर-नांऽ /उप-कुल जोड़ दा सैल्ल रंग

en: Default color for subtotal rows.
doi: उप-कुल जोड़ दी पंगतालें आस्तै डिफाल्ट रंग

en: Sub-subheading/total Cell Color
doi: उप-उप सिर-नांऽ /कुल सैल्ल रंग

en: Grand Total Cell Color
doi: पूरा कुल जोड़ सैल्ल रंग

en: Tables
doi: टेबल

en: Table cell spacing
doi: टेबल सैल्ल स्पेसिङ

en: Table cell padding
doi: टेबल सैल्ल पैडिङ

en: Table border width
doi: टेबल दे बाडर दी चौड़ाई

en: Prepared by:
doi: द्वारा त्यार:

en: Prepared for:
doi: आस्तै त्यार:

en: Easy
doi: सौखा

en: Fancy
doi: फैंसी

en: Technicolor
doi: टैक्नीकलर

en: Background color for reports.
doi: रिपोटें आस्तै पछौकड़ रंग .

en: Background Pixmap
doi: पछौकड़ पिक्समैप

en: Background color for alternate lines.
doi: वैकल्पिक लाइनें आस्तै पछौकड़ रंग.

en: Plain
doi: सादा

en: Filter Type
doi: फ़िल्टर किस्म

en: Table for Exporting
doi: बरामद आस्तै टेबल

en: Void Transactions
doi: निरस्त लैन-देन

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
doi: ऐसा कोई लैन-देन नेईं लब्भा जेह्‌ड़ा आप्शनें दे पैनल च निर्दिश्ट समां वक्फे ते खाता-चोन कन्नै मेल खंदा होऐ

en: Register Order
doi: रजिस्टर-क्रम

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
doi: फ़िल्टर खातें च/शा लैन-देनें गी शामल करो

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
doi: फ़िल्टर खातें च/शा लैन-देनें गी बाह्‌र करो

en: Non-void only
doi: सिर्फ गैर-निरस्त

en: Void only
doi: सिर्फ निरस्त

en: Income and Expense
doi: आमदनी ते खर्चा

en: Credit Accounts
doi: क्रैडिट खाते

en: Subtotal according to the primary key?
doi: प्राइमरी कीऽ दे अनुसार उप-कुल जोड़ कीता जाऽ?

en: Subtotal according to the secondary key?
doi: सैकंडरी कीऽ दे अनुसार कुल जोड़ कीता जाऽ?

en: Display the reconciled date?
doi: नबेड़ा तरीक प्रदर्शत कीती जाऽ?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
doi: जेकर मेमो उपलब्ध नेईं ऐ तां नोट्स प्रदर्शत कीते जान?

en: Display the account name?
doi: खाता-नांऽ प्रदर्शत कीता जाऽ?

en: Transfer from/to
doi: शा/गी तबादला

en: Split Transaction
doi: स्प्लिट लैन-देन

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
doi: ~a थमां ~a तगर

en: Cu_t
doi: क_ट्टो

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
doi: चालू चोन गी कट्टो ते इसी क्लिपबोर्ड पर कॉपी करो

en: _Copy
doi: _कॉपी करो

en: Copy the current selection to clipboard
doi: चालू चोन गी क्लिपबोर्ड पर कॉपी करो

en: _Paste
doi: _पेस्ट करो

en: Paste the clipboard content at the cursor position
doi: क्लिपबोर्ड दी समग्री गी कर्सर दे थाह्‌रै पर पेस्ट करो

en: _Transaction
doi: _लैन-देन

en: Remove all splits in the current transaction
doi: चालू लैन-देन चा सब्भै स्प्लिट हटाओ

en: _Enter Transaction
doi: _लैन-देन दाखल करो

en: Record the current transaction
doi: चालू लैन-देन गी रकार्ड करो

en: Ca_ncel Transaction
doi: लैन-देन र_द्द करो

en: Cancel the current transaction
doi: चालू लैन-देन गी रद्द करो

en: _View
doi: _दिक्खो

en: _Double Line
doi: _दोह्‌री लाइन

en: Transfer funds from one account to another
doi: इक खाते दे फंडें दा तबादला दुए खाते च करो

en: _Blank Transaction
doi: _खाल्ली लैन-देन

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
doi: रजिस्टर दे खऱलके हिस्से च खाल्ली लैन-देन च लेई जाओ

en: _File
doi: _फ़ाइल

en: Pa_ge Setup
doi: स_फा सैट्ट-अप...

en: Specify the page size and orientation for printing
doi: प्रिंटिङ आस्तै सफे दा नाप ते ओरिएंटेशन निर्दिश्ट करो

en: Proper_ties
doi: खासि_यतां

en: Edit the properties of the current file
doi: चालू फ़ाइल दियें खासियतें गी संपादत करो

en: Close the currently active page
doi: इसलै सक्रिय सफे गी बंद करो

en: Quit this application
doi: इस ऐप्लीकेशन गी छोड़ी देओ

en: Edit the global preferences of GnuCash
doi: GnuCash दी ग्लोबल तरजीहें गी संपादत करो

en: _Toolbar
doi: _टूलबार

en: Show/hide the toolbar on this window
doi: टूलबार गी इस विंडो पर दस्सो/छपैलो

en: Su_mmary Bar
doi: सा_र- बार

en: Show/hide the summary bar on this window
doi: सा_र- बार गी इस विंडो पर दस्सो/छपैलो

en: Stat_us Bar
doi: स्टे_टस-बार

en: Show/hide the status bar on this window
doi: स्टे_टस्स-बार गी इस विंडो पर दस्सो/छपैलो

en: Tra_nsaction
doi: लैन_देन

en: _Actions
doi: _अमल

en: Re_name Page
doi: सफे गी दोबारा_ नांऽ देओ

en: _Scheduled
doi: _नियत

en: _Reports
doi: _ रिपोट

en: _Tools
doi: _उपकरण

en: E_xtensions
doi: वि_स्तार

en: _Windows
doi: _विंडो

en: _New Window
doi: _नमीं विंडो

en: New Window with _Page
doi: सफे_ सनैं नमीं विंडो

en: Tutorial and Concepts _Guide
doi: ट्यूटोरियल ते अवधारणा_मार्गदर्शक

en: Open the GnuCash Tutorial
doi: GnuCash ट्यूटोरियल गी खोह्‌ल्लो

en: _Contents
doi: _विशे-समग्री

en: Open the GnuCash Help
doi: GnuCash मदद गी खोह्‌ल्लो.

en: About GnuCash
doi: GnuCash दे बारे च

en: Save the current file
doi: चालू फ़ाइल गी बचाइयै रक्खो

en: Open the New Invoice dialog
doi: नमां चलान-संवाद खोह्‌ल्लो

en: New Accounts _Page
doi: नमें खातें दा _सफा

en: Open a new Account Tree page
doi: इक नमां खाता ट्री सफा खोह्‌ल्लो

en: New _File
doi: नमीं_फ़ाइल

en: Create a new file
doi: इक नमीं फ़ाइल बनाओ

en: Open an existing GnuCash file
doi: इक मजूद GnuCash फ़ाइल खोह्‌ल्लो

en: Print the currently active page
doi: इसलै सक्रिय सफे गी प्रिंट करो

en: Export _Accounts
doi: बरामद_खाते

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
doi: खाता पदानुक्रम गी इक नमीं GnuCash डैटा फ़ाइल च बरामद करो

en: Find transactions with a search
doi: इक खोज कन्नै लैन-देनें गी तुप्पो

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
doi: टैक्स_ रिपोट दियां आप्शनां

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
doi: टैक्स रपोर्टें आस्तै प्रासंगिक खातें दा सैट्ट-अप बनाओ, जिऱयां US इन्कम टैक्स

en: _Scheduled Transactions
doi: _नियत लैन-देन

en: _Scheduled Transaction Editor
doi: _नियत लैन-देन संपादक

en: Since _Last Run…
doi: खीरी रन_दे बाद थमां…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
doi: खीरी बारी दे रन दे बाद थमां नियत लैन-देन बनाओ

en: _Mortgage & Loan Repayment…
doi: _रैह्‌न ते कर्जे दा परतियै भुगतान…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
doi: कुसै कर्जे दे भुगतान आस्तै नियत लैन-देनें दा सैट्ट-अप बनाओ

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
doi: स्टॉक ते म्यूचुअल फंडें आस्तै कीमतां दिक्खो ते संपादत करो

en: _Security Editor
doi: _सुरक्षा संपादक

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
doi: स्टॉक ते म्यूचुअल फंडें आस्तै जिन्सां दिक्खो ते संपादत करो

en: _Loan Repayment Calculator
doi: _कर्जा भुगतान गणक

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
doi: कर्जा /रैह्‌न भुगतान गणक दी बरतून करो

en: Close the Book at the end of the Period
doi: अवधि दी समाप्ति पर कताब बंद करो

en: _Tips Of The Day
doi: _दिन दे टिप्स

en: View the Tips of the Day
doi: दिन दे टिप्स दिक्खो

en: Import bills and invoices from a CSV text file
doi: CSV इबारत फ़ाइल थमां बिलें ते चलान्नें गी दरामद करो

en: _Delete Budget
doi: _बजट मट्हाओ

en: _Customer
doi: _गाह्‌क

en: Open the New Customer dialog
doi: नमां गाह्‌क संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Customer dialog
doi: गाह्‌क तुप्पो -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Invoice dialog
doi: चलान तुप्पो -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the New Job dialog
doi: नमां जॉब-संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Job dialog
doi: जॉब तुप्पो -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Process Payment dialog
doi: प्रक्रिया भुगतान-संवाद खोह्‌ल्लो

en: _Vendor
doi: _ बिक्री-कर्ता

en: Open the New Vendor dialog
doi: नमां बिक्री-कर्ता -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Vendor dialog
doi: बिक्री-कर्ता तुप्पो- संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the New Bill dialog
doi: नमां बिल-संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Bill dialog
doi: बिल तुप्पो -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Bills _Due Reminder
doi: बकाया_बिलें दा चेता-पत्तर

en: Open the Bills Due Reminder dialog
doi: बकाया बिलें दा चेता-संवाद खोह्‌ल्लो

en: _Employee
doi: _कर्मचारी

en: Open the New Employee dialog
doi: नमां कर्मचारी-संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Employee dialog
doi: कर्मचारी तुप्पो -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Open the Find Expense Voucher dialog
doi: खर्च वाउचर तुप्पो -संवाद खोह्‌ल्लो

en: Sales _Tax Table
doi: बिक्री_टैक्स टेबल

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
doi: बिक्री टैक्स टेबलें दी सूची दिक्खो ते संपादत करो (GST/VAT)

en: _Billing Terms Editor
doi: _बिलिङ -अवधि संपादक

en: View and edit the list of Billing Terms
doi: बिलिङ-अवधियें दी सूची दिक्खो ते संपादत करो

en: Test Search Dialog
doi: जांच खोज-संवाद

en: Initialize Test Data
doi: जांच डैटा मुंढा शुरू करो

en: _Replay GnuCash .log file…
doi: _GnuCash .log फ़ाइल गी दोबारा चलाओ

en: _Edit Account
doi: _खाता संपादत करो

en: Edit the selected account
doi: चुनिंदा खाता संपादत करो

en: _Renumber Subaccounts…
doi: _उपखातें गी नमां नंबर देओ…

en: Renumber the children of the selected account
doi: चुनिंदा खाते चा निकले दे खातें गी नमां नंबर देओ

en: Open _Account
doi: खाता_ खोह्‌ल्लो

en: Open the selected account
doi: चुनिंदा खाता खोह्‌ल्लो

en: Open the selected account and all its subaccounts
doi: चुनिंदा खाता ते इसदे सब्भै उपखाते खोह्‌ल्लो

en: _Refresh
doi: _रीफ्रैश

en: Refresh this window
doi: इस विंडो गी रीफ्रैश करो

en: Create a new Account
doi: कोई नमां खाता बनाओ

en: New Account _Hierarchy…
doi: नमां खाता_अनुक्रम…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
doi: चालू कताबा गी नमें खाता किस्म दी कैटेगरियें च विलय करियै इस दा विस्तार करो

en: Reconcile the selected account
doi: चुनिंदा खाते दा नपटारा करो

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
doi: कुसै खास चुकता रकम तगर पुज्जने आस्तै हर इक बक्खरे लैन-देनें गी स्वतः नबेड़ो

en: Record a stock split or a stock merger
doi: इक स्टॉक स्प्लिट जां इक स्टॉक विलय गी रकार्ड करो

en: View _Lots…
doi: लॉट_दिक्खो…

en: Bring up the lot viewer/editor window
doi: लॉट व्यूअर/संपादक विंडो गी सामनै आह्‌न्नो

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
doi: _जांच ते मरम्मत करो

en: Check & Repair A_ccount
doi: खा_ते दी जांच ते मरम्मत करो

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
doi: इस खाते च असंतुलत लैन-देनें ते लावारस स्प्लिटें आस्तै जांच ते मरम्मत करो

en: Check & Repair Su_baccounts
doi: उप_खातें दी जांच ते मरम्मत करो

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
doi: इस खाते ते इसदे उपखातें च असंतुलत लैन-देनें ते लावारस स्पलिटें दी जांच ते मरम्मत करो

en: Check & Repair A_ll
doi: स_भनें दी जांच ते मरम्मत करो

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
doi: सभनें खातें च असंतुलत लैन-देनें ते लावारस स्पलिटें दी जांच ते मरम्मत करो

en: Edit _Account
doi: खाते गी संपादत करो

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
doi: जिसलै कोई रकम दित्ती दी होऐ ,तां हर बक्खरे लैन-देनें गी स्वतः नबेड़ो

en: Delete selected account
doi: चुनिंदा खाता म्हेसो

en: Sort _Order
doi: आर्डर_छांटो

en: _Standard
doi: _मानक

en: _Quantity
doi: _मात्रा

en: _Enter
doi: _प्रविश्ट करो

en: Record the current entry
doi: चालू प्रविश्टी गी रिकार्ड करो

en: Cancel the current entry
doi: चालू प्रविश्टी गी रद्द करो

en: Delete the current entry
doi: चालू प्रविश्टी गी म्हेसो

en: _Blank
doi: _खाल्ली

en: Dup_licate Entry
doi: न_कल प्रविश्टी

en: Make a copy of the current entry
doi: चालू प्रविश्टी दी इक प्रतिलिपि बनाओ

en: Move Entry _Up
doi: प्रविश्टी गी _उप्पर लेओ

en: Move the current entry one row upwards
doi: चालू प्रविश्टी गी इक पंगताल उप्पर लेओ

en: Move Entry Do_wn
doi: प्रविश्टी गी खऱ_ल्ल लेओ

en: Move the current entry one row downwards
doi: चालू प्रविश्टी गी इक पंगताल खऱल्ल लेओ

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
doi: _मूल बेही-खाता

en: Show transactions on one or two lines
doi: लैन-देनें गी इक जां दऱऊं लाइनें पर दस्सो

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
doi: _स्वतः- स्प्लिट बेही-खाता

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
doi: लैन-देनें गी इक जां दऱऊं लाइनें पर दस्सो ते चालू लैन-देन दा विस्तार करो

en: Show expanded transactions with all splits
doi: विस्तारत लैन-देनें गी सभनें स्प्लिटें समेत दस्सो.

en: _Void Transaction
doi: _निरस्त लैन-देन

en: _Unvoid Transaction
doi: _नेईं निरस्त लैन-देन

en: Add _Reversing Transaction
doi: रिवर्स लैन-देन _जोड़ो

en: S_plit Transaction
doi: लैन-देन गी स्प्लिट _करो

en: Show all splits in the current transaction
doi: सभनें स्प्लिटें गी चालू लैन-देन च दस्सो

en: Edit E_xchange Rate
doi: ऐ_क्सचेंज दर संपादत करो

en: Edit the exchange rate for the current transaction
doi: चालू लैन-देन आस्तै ऐक्सचेंज दर संपादत करो

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
doi: चालू लैन-देन थमां इक टैम्प्लेट दे रूप च इक नियत लैन-देन बनाओ

en: Account Report
doi: खाता रिपोट

en: Open a register report for this Account
doi: इस खाते आस्तै रजिस्टर रिपोट खोह्‌ल्लो

en: Open a register report for the selected Transaction
doi: चुनिंदा लैन-देन आस्तै रजिस्टर रिपोट खोह्‌ल्लो

en: _Print Report…
doi: _ रिपोट गी प्रिंट करो…

en: Print the current report
doi: मजूदा रिपोट गी प्रिंट करो

en: _Report Options
doi: _रिपोट दे आप्शन

en: Export HTML-formatted report to file
doi: HTML-फार्मैट कीती दी रिपोट गी फ़ाइल च बरामद करो

en: Back
doi: पिच्छें

en: Move back one step in the history
doi: इतिहास च इक चरण पिच्छें जाओ

en: Forward
doi: अग्गें

en: Move forward one step in the history
doi: इतिहास च इक चरण अग्गें जाओ

en: Reload
doi: परतियै लोड करो

en: Reload the current page
doi: मजूदा सफे गी लोड करो

en: Stop
doi: रोको

en: Cancel outstanding HTML requests
doi: असधारण HTML विनतियें गी रद्द करो

en: Export _Report
doi: रिपोट _बरामद करो

en: Create a new scheduled transaction
doi: इक नमां नियत लैन-देन बनाओ

en: Edit the selected scheduled transaction
doi: चुनिंदा नियत लैन-देन गी संपादत करो

en: Delete the selected scheduled transaction
doi: चुनिंदा नियत लैन-देन गी म्हेसो

en: Import _QIF…
doi: QIF_ दरामद करो…

en: Import a Quicken QIF file
doi: कोई क्विकन QIF फ़ाइल दरामद करो

en: St_yle Sheets
doi: स्टा_इल शीटां

en: _Reconcile
doi: _नबेड़न

en: _Reconcile Information…
doi: _ नबेड़न जानकारी…

en: _Finish
doi: _खत्म करो

en: _Postpone
doi: _मुलतवी करो

en: _Open Account
doi: _खाता खोह्‌ल्लो

en: Add a new balancing entry to the account
doi: खाते च इक नमीं बैलेंसिङ प्रविश्टी जोड़ो

en: Edit the current transaction
doi: वर्तमान लैन-देन गी संपादत करो

en: Delete the selected transaction
doi: चुनिंदा लैन-देन गी म्हेसो

en: Open the account
doi: खाता खोह्‌ल्लो

en: Finish the reconciliation of this account
doi: इस खाते गी नबेड़ने दा कम्म खत्म करो

en: Postpone the reconciliation of this account
doi: इस खाते गी नबेड़ने दा कम्म मुलतवी करो

en: Cancel the reconciliation of this account
doi: इस खाते गी नबेड़ने दा कम्म रद्द करो

en: Illegal variable in expression.
doi: अभिव्यक्ति च अमान्य बदलननशील.

en: Unbalanced parenthesis
doi: असंतुलत कोष्टक

en: Stack overflow
doi: स्टैक ओवरफ्लो

en: Stack underflow
doi: स्टैक अंडरफ्लो

en: Undefined character
doi: अपरिभाशत वर्ण

en: Not a variable
doi: इक बदलननशील नेईं

en: Not a defined function
doi: इक परिभाशत फंक्शन नेईं

en: Out of memory
doi: मैमरी खत्म होई गेई ऐ

en: Numeric error
doi: न्यूमैरिक गल्ती

en: Opening Balances
doi: शुरुआती बकाए

en: Deposit
doi: जमा

en: Receive
doi: प्राप्त करो

en: Withdrawal
doi: निकासी

en: Spend
doi: खर्च करो

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
doi: इक जां मते खाता-नांएं च नखेड़ू वर्ण "%s" दी बरतून कीती गेदी ऐ .
    
    इस कन्नै अनपेक्षत ब्यहार सामनै औग. जां ते खाता नांएं गी बदलो जां फ्ही दूआ नखेड़ू वर्ण चुनो.
    
    खऱल्ल तुसेंगी अमान्य खातें दी सूची मिलग:
    %s

en: Credit Card
doi: क्रैडिट कार्ड

en: Stock
doi: स्टाक

en: Mutual Fund
doi: म्यूचुअल फंड

en: A/Receivable
doi: A/प्राप्त करने जोग

en: A/Payable
doi: A/देनेजोग

en: Root
doi: रूट

en: Orphaned Gains
doi: लावारस नऱफा

en: Realized Gain/Loss
doi: स्वीकृत नऱफा/ नुक्सान

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
doi: उऱनें जिनस जां ट्रेडिङ खातें थमां हासल नऱफा जां नुक्सान जिऱनेंगी कुतै होर रिकार्ड नेईं कीता गेदा ऐ .

en: Extra to Charge Card
doi: चार्ज कार्ड थमां अतिरिक्त

en:  (posted)
doi:  (भेजेआ गेआ)

en: One Week Ago
doi: इक हफ्ता पैह्‌लें

en: One Week Ahead
doi: इक हफ्ते अग्गें

en: One Month Ago
doi: इक म्हीना पैह्‌लें

en: One Month Ahead
doi: इक म्हीने अग्गें

en: Three Months Ago
doi: त्रै म्हीने पैह्‌लें

en: Three Months Ahead
doi: त्रै म्हीने अग्गें

en: Six Months Ago
doi: छे म्हीने पैह्‌लें

en: Six Months Ahead
doi: छे म्हीने अग्गें

en: One Year Ago
doi: इक बऱरा पैह्‌लें

en: One Year Ahead
doi: इक बऱरा अग्गें

en: Start of next month
doi: अगले म्हीने दी शुरुआत

en: End of next month
doi: अगले म्हीने दी समाप्ति

en: Start of next quarter
doi: अगली त्रमाही दी शुरुआत

en: End of next quarter
doi: अगली त्रमाही दी समाप्ति

en: Start of next year
doi: अगले बऱरे दी शुरुआत

en: End of next year
doi: अगले बऱरे दी समाप्ति

en: Counters
doi: काउंटर

en: Customer number
doi: गाह्‌क संख्या

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
doi: पिछली गाह्‌क संख्या त्यार करी लैती गेदी ऐ. अगली गाह्‌क संख्या त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Customer number format
doi: गाह्‌क संख्या फार्मैट

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
doi: गाह्‌क संख्या त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Employee number
doi: कर्मचारी संख्या

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
doi: पिछली कर्मचारी संख्या त्यार करी लैती गेदी ऐ. अगली कर्मचारी संख्या त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Employee number format
doi: कर्मचारी संख्या दा फार्मैट

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
doi: कर्मचारी संख्या त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Invoice number
doi: चलान संख्या

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
doi: पिछली चलान संख्या त्यार करी लैती गेदी ऐ. अगली चलान संख्या त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Invoice number format
doi: चलान संख्या दा फार्मैट

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
doi: चलान संख्या त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Bill number
doi: बिल-नंबर

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
doi: पिछला बिल-नंबर त्यार करी लैता गेदा ऐ. अगला बिल-नंबर त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Bill number format
doi: बिल-नंबर दा फार्मैट

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
doi: बिल-नंबर त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Expense voucher number
doi: खर्च-रसीद संख्या

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
doi: पिछली खर्च-रसीद संख्या त्यार करी लैती गेदी ऐ. अगली खर्च-रसीद संख्या त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Expense voucher number format
doi: खर्च-रसीद संख्या दा फार्मैट

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
doi: खर्च-रसीद संख्या त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Job number
doi: जॉब-नंबर

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
doi: पिछला जॉब-नंबर त्यार करी लैता गेदा ऐ. अगला जॉब-नंबर त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Job number format
doi: जॉब-नंबर दा फार्मैट

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
doi: जॉब-नंबर त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Order number
doi: ऑर्डर-नंबर

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
doi: पिछला ऑर्डर-नंबर त्यार करी लैता गेदा ऐ. अगला ऑर्डर -नंबर त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Order number format
doi: ऑर्डर-नंबर फॉर्मेट

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
doi: ऑर्डर-नंबर त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Vendor number
doi: बिक्री-कर्ता संख्या

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
doi: पिछली बिक्री-कर्ता संख्या त्यार करी लैती गेदी ऐ. अगली विक्रेता-संख्या त्यार करने आस्तै इस च बढ़ोतरी कीती जाह्‌ग .

en: Vendor number format
doi: बिक्री-कर्ता संख्या फार्मैट

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
doi: बिक्री-कर्ता संख्या त्यार करने आस्तै बरती जाने आह्‌ली फार्मैट लड़ी . एह् इक प्रिंटएफ-स्टाइल फार्मैट लड़ी ऐ .

en: Default Customer TaxTable
doi: डिफाल्ट गाह्‌क टैक्स-टेबल

en: The default tax table to apply to customers.
doi: गाह्‌कें आस्तै लागू होने आह्‌ला डिफाल्ट टैक्स-टेबल .

en: Default Vendor TaxTable
doi: डिफाल्ट बिक्री-कर्ता टैक्स-टेबल

en: The default tax table to apply to vendors.
doi: बिक्री-कर्ताएं आस्तै लागू होने आह्‌ला डिफाल्ट टैक्स-टेबल .

en: The electronic tax number of your business
doi: तुंऱदे कारोबार दा इलैक्ट्रानिक टैक्स नंबर

en:  (closed)
doi:  (बंद)

en: Use Trading Accounts
doi: ट्रेडिङ खातें दी बरतून करो

en: Budgeting
doi: बजट बनाना

en: Default Budget
doi: डिफाल्ट बजट

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
doi: खीरी %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
doi: अनजांता, %d-नाप सूची.

en: Voided transaction
doi: निरस्त लैन-देन

en: Transaction Voided
doi: लैन-देन निरस्त ऐ

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
doi: टैक्स-सरबंधी, पर कोई टैक्स कोड नेईं

en: Tax entity type not specified
doi: टैक्स इकाई दी किस्म निर्दिष्ट नेईं

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
doi: टैक्स दी किस्म %s: टैक्स किस्म %s आस्तै अमान्य कोड

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
doi: टैक्स-सरबंधी नेईं; टैक्स दी किस्म %s: टैक्स किस्म आस्तै अमान्य कोड %s

en: Invalid code %s for tax type %s
doi: टैक्स किस्म %s आस्तै अमान्य कोड %s

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
doi: टैक्स-सरबंधी नेईं; टैक्स किस्म %s आस्तै अमान्य कोड %s

en: No form: code %s, tax type %s
doi: कोई फार्म नेईं: कोड %s, टैक्स किस्म %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
doi: टैक्स-सरबंधी नेईं; कोई फार्म नेईं: कोड %s, टैक्स किस्म %s

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
doi: कोई ब्यौरा नेईं: फार्म %s, कोड %s, टैक्स किस्म %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
doi: टैक्स-सरबंधी नेईं; कोई ब्यौरा नेईं: फार्म %s, कोड %s, टैक्स किस्म %s

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
doi: टैक्स-सरबंधी नेईं; %s%s: %s (कोड %s, टैक्स किस्म %s)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
doi: (टैक्स-सरबंधी उप-खाते: %d)

en: No help available.
doi: कोई मदद उपलब्ध नेईं ऐ .
