GnuCash $ - en to hu translation catalogue (3790 entries)

en: ~a to ~a
hu: ~a és ~a között

en: Tried to look up an undefined date symbol '~a'. This report was probably saved by a later version of GnuCash. Defaulting to today.
hu: Megpróbált megkeresni egy nem definiált dátumszimbólumot '~a'. Ezt a jelentést valószínűleg a GnuCash egy későbbi verziója mentette el. Alapértelmezés szerint ma.

en: Start of this year
hu: Folyó év kezdete

en: First day of the current calendar year.
hu: Jelenlegi naptári év első napja.

en: End of this year
hu: Folyó év vége

en: Last day of the current calendar year.
hu: Jelenlegi naptári év utolsó napja.

en: Start of previous year
hu: Előző év kezdete

en: First day of the previous calendar year.
hu: Előző naptári év első napja.

en: End of previous year
hu: Előző év vége

en: Last day of the previous calendar year.
hu: Előző naptári év utolsó napja.

en: Start of accounting period
hu: Könyvelési időszak kezdete

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
hu: Könyvelési időszak első napja, a globális beállításoknak megfelelően.

en: End of accounting period
hu: Könyvelési időszak vége

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
hu: Könyvelési időszak utolsó napja, a globális beállításoknak megfelelően.

en: Start of this month
hu: Folyó hó kezdete

en: First day of the current month.
hu: A jelenlegi hónap első napja.

en: End of this month
hu: Folyó hó vége

en: Last day of the current month.
hu: A jelenlegi hónap utolsó napja.

en: Start of previous month
hu: Előző hó kezdete

en: First day of the previous month.
hu: Az előző hónap első napja.

en: End of previous month
hu: Előző hó vége

en: Last day of previous month.
hu: Az előző hónap utolsó napja.

en: Start of current quarter
hu: Folyó negyedév kezdete

en: First day of the current quarterly accounting period.
hu: A jelenlegi negyedéves könyvelési időszak első napja.

en: End of current quarter
hu: Folyó negyedév vége

en: Last day of the current quarterly accounting period.
hu: A jelenlegi negyedéves könyvelési időszak utolsó napja.

en: Start of previous quarter
hu: Előző negyedév kezdete

en: First day of the previous quarterly accounting period.
hu: Az előző negyedéves könyvelési időszak első napja.

en: End of previous quarter
hu: Előző negyedév vége

en: Last day of previous quarterly accounting period.
hu: Az előző negyedéves könyvelési időszak utolsó napja.

en: Today
hu: Ma

en: The current date.
hu: A mai dátum.

en: Business
hu: Vállalkozás

en: Company Name
hu: Cég neve

en: Company Address
hu: Cím

en: Company ID
hu: Adószám

en: Company Phone Number
hu: Telefonszám

en: Company Fax Number
hu: Fax

en: Company Website URL
hu: Weboldalcím

en: Company Email Address
hu: Cég e-mail-címe

en: Company Contact Person
hu: Kapcsolattartó

en: Fancy Date Format
hu: Bővített dátumformátum

en: custom
hu: egyéni

en: Tax
hu: Adó

en: Tax Number
hu: Adószám

en: Arabic
hu: Arab

en: Baltic
hu: Balti

en: Central European
hu: Közép-európai

en: Chinese
hu: Kínai

en: Cyrillic
hu: Cirill

en: Greek
hu: Görög

en: Hebrew
hu: Héber

en: Indian
hu: Indiai

en: Japanese
hu: Japán

en: Korean
hu: Koreai

en: Turkish
hu: Török

en: Vietnamese
hu: Vietnami

en: Western
hu: Nyugati

en: Other
hu: egyéb

en: Arabic (IBM-864)
hu: Arab (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
hu: Arab (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
hu: Arab (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
hu: Arab (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
hu: Arab (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
hu: Arab (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
hu: Arab (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
hu: Örmény (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
hu: Balti (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
hu: Balti (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
hu: Balti (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
hu: Kelta (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
hu: Közép-európai (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
hu: Közép-európai (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
hu: Közép-európai (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
hu: Közép-európai (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
hu: Egyszerűsített kínai (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
hu: Egyszerűsített kínai (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
hu: Egyszerűsített kínai (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
hu: Egyszerűsített kínai (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
hu: Egyszerűsített kínai (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
hu: Hagyományos kínai (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
hu: Hagyományos kínai (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
hu: Hagyományos kínai (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
hu: Horvát (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
hu: Cirill (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
hu: Cirill (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
hu: Cirill (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
hu: Cirill (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
hu: Cirill (MacCyrillic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
hu: Cirill (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
hu: Orosz (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
hu: Ukrán (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
hu: Ukrán (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
hu: Angol (ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
hu: Perzsa (MacFarsi)

en: Georgian (GEOSTD8)
hu: Grúz (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
hu: Görög (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
hu: Görög (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
hu: Görög (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
hu: Héber (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
hu: Héber (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
hu: Héber (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
hu: Héber (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
hu: Héber (Windows-1255)

en: Icelandic (MacIcelandic)
hu: Izlandi (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
hu: Japán (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
hu: Japán (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
hu: Japán (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
hu: Koreai (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
hu: Koreai (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
hu: Koreai (JOHAB)

en: Korean (UHC)
hu: Koreai (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
hu: Skandináv (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
hu: Román (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
hu: Román (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
hu: Dél-európai (ISO-8859-3)

en: Turkish (IBM-857)
hu: Török (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
hu: Török (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
hu: Török (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
hu: Török (Windows-1254)

en: User Defined
hu: Felhasználó által megadott

en: Vietnamese (TCVN)
hu: Vietnami (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
hu: Vietnami (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
hu: Vietnami (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
hu: Vietnami (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
hu: Vizuális héber (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
hu: Nyugati (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
hu: Nyugati (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
hu: Nyugati (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
hu: Nyugati (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
hu: Nyugati (Windows-1252)

en: Locale:
hu: Hely:

en: Conversion Direction
hu: Konverziós irány

en: This value determines which iconv test to perform.
hu: Ez az érték határozza meg, hogy melyik iconv tesztet kell végrehajtani.

en: Menu
hu: Menü

en: The menu of options
hu: A szám-opció %s

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
hu: A GnuCash online kézikönyv sok hasznos tudnivalót tartalmaz. A kézikönyvet a Súgó menüből érheti el.

note: Translators: You can replace the link, if a translated page exists.
en: Mailing lists are the preferred form of communication in the GnuCash community. For announcements of new releases, user groups etc. see the table at https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists
hu: A GNUCash közössége első sorban levelezési listákon keresztül kommunikál. Az új verziók bejelentése, a felhasználói csoportok stb. a https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists oldalon találhatók.

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
hu: Könnyű a GnuCash fejlesztőivel kapcsolatot teremteni. Számos levelezőlista létezik, és élőben is cseveghet velük IRC-n. Csatlakozzon hozzájuk a #gnucash csatornán az irc.gnome.org-on

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
hu: Meglévő pénzügyi adatait könnyedén importálhatja a Quicken-ből, MS Money-ból vagy más programból, ami QIF vagy OFX-fájlt exportál. A fájl menüben kattintson az Importálás almenüre és kattintson a QIF vagy OFX-fájl menüpontra! Ezután kövesse az utasításokat.

en: If you want to know in which directories your recent GnuCash files are stored, hover over one of the entries in the history menu
    (File[->Most Recently Used-List]).
    The full path is displayed in the status bar.
hu: Ha tudni szeretné, hogy a legutóbbi GnuCash fájljai mely könyvtárakban vannak tárolva, vigye az egérmutatót az előzmények menü egyik bejegyzésére.
    (Fájl[->Legutóbb használt lista]).
    A teljes elérési út megjelenik az állapotsorban.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
hu: Ha ismer más pénzügyi programokat mint a Quicken, figyelje meg, hogy GnuCash a bevételek és költségek nyomonkövetésére számlákat használ kategóriák helyett. A bevételi és költségszámlákról további tájékoztatás a GnuCash online kézikönyvben található.

en: It is possible to change which columns display in the Chart of Accounts. Just locate the triangle at the far right of the column headings, and click it to see the different columns available.
hu: Megváltoztathatja a számlatükörben, hogy melyik oszlopok jelenjenek meg. Csak keresse meg a háromszöget az oszlop tetejének jobb oldalán és rákattintva láthatja az elérhető különböző oszlopokat.

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
hu: Kattintson a jobb egérgombbal (Mac OS X esetén a Control billentyűt lenyomva tartva) a főablak Számlák lapján a számlamenü lehetőségeinek megjelenítéséhez. Az egyes bejegyzéseken belül a jobb egérgombbal kattintva a tranzakciómenü lehetőségei jelennek meg.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
hu: Hozzon létre új számlákat a főablak eszköztárában az Új gombra kattintással! Ez előhoz egy dialógust, ahol megadhatja a számla részleteit. További tájékoztatás a számlatípus kiválasztása, számlakészlet beállítása témakörben a GnuCash online kézikönyvben található.

en: Every transaction has a "Notes" field where you can put useful information.
    
    To make it visible
    select "View" in the menu bar and check "Double Line" or
    check "Double Line View" in Preferences:Register Defaults.
hu: Minden tranzakcióhoz tartozik egy „Megjegyzések” mező ahol hasznos információkat tárolhat.
    
    Láthatóvá tételéhez
    a „Nézet” menüben jelölje be a „Kétsoros” lehetőséget,
    vagy a Beállítások:Regiszter alapbeállítások oldalon jelölje be a „Kétsoros nézet” lehetőséget.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
hu: Többfelé osztott tranzakciók, példul többféle levonást tartalmazó munkabér, beviteléhez kattintson az eszköztáron a Felosztás gombra! Vagy a Nézet menüben válassza ki a Szerkesztett felosztás kinyitva vagy a Felosztások kinyitva lehetőséget.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
hu: Miközben összegeket ír be a könyvelésbe, a GnuCash kalkulátorral összeadhat, kivonhat, szorozhat és oszthat. Egyszerűen írja be az első értéket, majd válassza ki a „+”, „-”, „*” vagy „/” jelet. Írja be a második értéket, és nyomja meg az Entert a számított összeg rögzítéséhez.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
hu: A gyorskitöltő megkönnyíti a gyakori tranzakciók bevitelét. Ha beírja egy gyakori tranzakció leírásának első betűit, majd megnyomja a Tab billentyűt, a GnuCash kiegészíti a tranzakció maradékát az utolsó bevitel szerint.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
hu: Írja be egy létező számlanév első betűjét (betűit) az Átutalás oszlopba és a GnuCash kiegészíti a nevet a létező számlák alapján. Alszámlák esetén írja be a szülő számla első betűjét/betűit, majd a „:” karaktert és az alszámla első betűjét (pl. E:K az Eszközök:Készpénz beviteléhez).

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
hu: Egyetlen főkönyvben szeretné látni egy számla összes alszámlájának tranzakcióit? A Számlák fülön jelölje ki a kiinduló számlát, majd válassza a Szerkesztés->Alszámlák megnyitása menüpontot.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
hu: A dátumok megadásakor a kiválasztott dátum növeléséhez vagy csökkentéséhez nyomja meg a „+” vagy a „-” billentyűket. Használhatja a „+” és a „-” billentyűket a csekk számok növelésére és csökkentésére is.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
hu: A főablak fülei között a Control+Page Up/Down billentyűkkel válthat.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
hu: A bankszámla-egyeztetés ablakában a szóköz-billentyű megnyomásával a tranzakciók egyeztetettnek jelölhetők. Tab ill. Shift-tab megnyomásával a jóváírások és a terhelések között mozoghat.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
hu: Ha különböző pénznemben tartott számlák között kíván átutalást eszközölni, akkor kattintson az Átutalás-gombra a regiszter eszköztárában, válassza ki a számlákat, és a Pénznem lehetőséget az árfolyam vagy az átváltott összeg beviteléhez.

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
hu: A stíluslapok határozzák meg a kimutatások megjelenését. A Beállításokban válasszon a kimutatás számára egy stíluslapot, és a testreszabáshoz használja a Szerkesztés->Stíluslapok menüt.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
hu: Ha éjfél után is használja a GnuCasht, zárja be a megnyitott számlákat, majd nyissa meg őket újra, hogy a következő nap legyen a tranzakciók alapértelmezett dátuma. A GnuCash újraindítása nem szükséges.

en: The book was closed successfully.
hu: A könyv lezárása sikeres volt.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
hu[0]: Ebben a főkönyvben a legkorábbi tranzakció dátuma %s. A fenti választás alapján a könyv %d felé lesz szétosztva.

en: Period %s - %s
hu: Időszak %s -tól %s -ig

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
hu: %s
    Gratulálunk! Befejezte a könyvek lezárását!

en: Period
hu: Időszak

en: Closing Date
hu: Záró dátum

en: Selected
hu: Kijelölve

en: Account Types
hu: Kategórianév

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
hu: Számlák a(z) '%s' kategóriában

en: No description provided.
hu: Nincs megadva leírás.

en: Accounts in Category
hu: Számlák a kategóriában

en: zero
hu: nulla

en: existing account
hu: meglévő számla

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Placeholder
hu: Töltelék

en: Opening Balance
hu: Nyitóegyenleg

en: Use Existing
hu: Meglévő használata

en: Please choose the currency to use for new accounts.
hu: Válassza ki a létrehozandó számlák pénznemét.

en: New Book Options
hu: Új főkönyv beállításai

en: Taxes
hu: Adók

en: Tax Payment
hu: Adófizetés

en: Insurance
hu: Kamat

en: Insurance Payment
hu: Kamatfizetés

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
hu: MJB

en: PMI Payment
hu: MJB Fizetés

en: Other Expense
hu: Egyéb Költség

en: Miscellaneous Payment
hu: Egyéb kifizetés

note: Translators: %s is "Taxes", "Insurance", or similar.
en: … pay "%s"?
hu: ... "%s" fizetése?

en: via Escrow account?
hu: letéti számlára?

en: Loan
hu: Kölcsön

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
hu: Kölcsön visszafizetési kalkulátor:"%s"

en: Date
hu: Dátum

en: Payment
hu: Törlesztés

en: Principal
hu: Tőketartozás

en: Interest
hu: Kamat

en: Escrow Payment
hu: Letéti kifizetések

[ctx: Action Column]
en: Split
hu: Felaprózás

en: Error adding price.
hu: Hiba az új ár hozzáadásakor.

en: Account
hu: Számla

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: Shares
hu: Darabszám

en: You don't have any stock accounts with balances!
hu: Nincs olyan részvényszámlája, aminek pozitív az egyenlege!

note: Translators: this is a stock transaction describing an Initial stock long purchase
en: Open buy
hu: Részvénypozíció nyitása

en: Initial stock long purchase.
hu: Részvény long pozíció nyitása első alkalommal.

note: Translators: this is a stock transaction describing an initial stock short sale
en: Open short
hu: Részvény short pozíció nyitása

en: Initial stock short sale.
hu: Részvény short pozíció nyitása első alkalommal.

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
hu: Vétel

en: Buying stock long.
hu: Részvény long pozíció nyitása.

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
hu: Eladás

en: Selling stock long, and record capital gain/loss.
hu: Long pozíció lezárása és tőkenyereség vagy -veszteség könyvelése.

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
hu: Osztalékfizetés

en: Company issues cash dividends to holder.
    
    Any dividend being reinvested must be subsequently recorded as a regular stock purchase.
hu: A társaság készpénzben fizet osztalékot a befektetőnek.
    
    Ha az osztalékot újra befekteti, akkor azt külön kell lekönyvelni egy részvény vételi tranzakcióban.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital
en: Return of capital
hu: Tőkekifizetés

en: Company returns capital, reducing the cost basis without affecting # units.
hu: A vállalat tőkét szolgáltat vissza, ezzel csökkentve a bekerülési értéket, miközben a részvények száma nem változik.

en: Company issues a notional distribution, which is recorded as dividend income and increases the cost basis without affecting # units.
hu: A társaság nem pénzbeli kifizetést nyújt, amit osztalékjövedelemként könyvelünk el. Ez növeli a bekerülési értéket, miközben a részvények száma nem változik.

note: Translators: this is a stock transaction describing a stock split split when shorting stock
en: Stock split
hu: Részvényfelaprózás

en: Company issues additional units, thereby reducing the stock price by a divisor, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
hu: A vállalat megtöbbszörözi részvényeinek számát, ezáltal egy osztóval csökkenti a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik.

note: Translators: this is a stock transaction describing a reverse split Translators: this is a stock transaction describing a reverse split when shorting stock.
en: Reverse split
hu: Részvényösszevonás

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the sale using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
hu: A vállalat visszavonja részvényeinek egy részét, ezáltal egy szorzóval növeli a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik.
    
    Ha az összevonás során törtrészvények keletkeznek, akkor először könyvelje le ezek eladását a Részvénytranzakció-segéddel és utána könyvelje a részvényösszevonást.

note: Translators: this is a stock transaction describing shorting of stock.
en: Short sell
hu: Shortolás

en: Selling stock short.
hu: Részvény shortolása.

note: Translators: this is a stock transaction describing cover buying stock, and recording capital gain/loss
en: Buy to cover short
hu: Shortolás visszavásárlása

en: Buy back stock to cover short position, and record capital gain/loss.
hu: Részvény visszavásárlása short pozíció fedezése céljából és tőkenyereség vagy -veszteség könyvelése.

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends retrieved from holder when shorting stock
en: Compensatory dividend
hu: Kompenzációs osztalék

en: Company issues dividends, and the short stock holder must make a compensatory payment for the dividend.
hu: A társaság osztalékot fizet és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie az osztalékért.

note: Translators: this is a stock transaction describing return of capital retrieved from holder when shorting stock
en: Compensatory return of capital
hu: Kompenzációs tőkekifizetés

en: Company returns capital, and the short stock holder must make a compensatory payment for the returned capital. This reduces the cost basis (less negative, towards 0.00 value) without affecting # units.
hu: A társaság tőkét fizet vissza és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie a tőkéért. Ez csökkenti a bekerülési értéket (kevésbé negatívvá teszi, közelíti a nullához), miközben a részvények száma nem változik.

en: Company issues a notional distribution, and the short stock holder must make a compensatory payment for the notional distribution. This is recorded as a loss/negative dividend income amount, and increases the cost basis (more negative, away from 0.00 value) without affecting # units.
hu: A társaság nem pénzbeli kifizetést nyújt és a shortolt részvény tulajdonosának kompenzációt kell fizetnie érte. Ezt veszteségként, azaz negatív osztalékjövedelemként könyveljük, ami növeli a bekerülési értéket (még negatívabbá teszi, távolítja a nullától), miközben a részvények száma nem változik.

en: Company redeems units, thereby increasing the stock price by a multiple, while keeping the total monetary value of the overall investment constant.
    
    If the reverse split results in a cash in lieu for remainder units, please record the cover buy using the Stock Transaction Assistant first, then record the reverse split.
hu: A vállalat visszavonja részvényeinek egy részét, ezáltal egy szorzóval növeli a részvényárfolyamot, miközben a teljes befektetés pénzbeli értéke nem változik.
    
    Ha az összevonás során törtrészvények keletkeznek, akkor először vételként könyvelje le az értük kapott összeget a Részvénytranzakció-segéddel és utána könyvelje a részvényösszevonást.

en: Amount for %s is missing.
hu: %s összege hiányzik.

en: Amount for %s must not be negative.
hu: %s nem lehet negatív.

en: Amount for %s must be positive.
hu: %s pozitívnak kell lennie.

note: Translators: (missing) denotes that the amount or account is not provided, or incorrect, in the Stock Transaction Assistant.
en: (missing)
hu: (hiányzik)

en: You will enter a transaction with date %s which is earlier than the latest transaction in this account, dated %s. Doing so may affect the cost basis, and therefore capital gains, of transactions dated after the new entry. Please review all transactions to ensure proper recording.
hu: Egy %s dátumú tranzakciót készül könyvelni, amely korábbi, mint a legutóbbi, %s dátumú tranzakció ezen a számlán. Ez befolyásolhatja a bekerülési értéket és így az új bejegyzés után kelt tranzakciók tőkenyereségét is. Kérjük, a helyes könyvelés érdekében vizsgálja át az összes tranzakciót.

en: Invalid stock new balance.
hu: Az új részvényegyenleg érvénytelen.

en: New balance must be higher than old balance.
hu: Az új egyenlegnek többnek kell lennie a jelenleginél.

en: New balance must be lower than old balance.
hu: Az új egyenlegnek kevesebbnek kell lennie a jelenleginél.

en: Stock amount must be positive.
hu: A részvényegyenlegnek pozitívnak kell lennie.

en: Cannot sell more units than owned.
hu: Nem adhat el több részvényt, mint amennyivel rendelkezik.

en: Cannot cover buy more units than owed.
hu: Nem vásárolhat vissza több részvényt, mint amennyivel tartozik.

en: No errors found. Click Apply to create transaction.
hu: Nincs hiba. A tranzakció létrehozásához kattintson az Alkalmaz gombra.

en: The following errors must be fixed:
hu: A következő hibákat ki kell javítani:

en: The following warnings exist:
hu: Figyelem:

note: Translators: %s refer to: stock mnemonic, broker currency, date of transaction.
en: A price of 1 %s = %s on %s will be recorded.
hu: Könyvelésre kerül, hogy 1 %s ára %s, %s napján.

en: Total Debits of %s does not balance with total Credits of %s.
hu: %s terhelés nincs egyensúlyban %s jóváírással.

en: Ne_w Balance
hu: Ú_j egyenleg

en: _Shares
hu: Ré_szvények

en: Ratio
hu: Arány

en: Next Balance
hu: Új egyenleg

en: Enter the new balance of shares after the stock split.
hu: Adja meg a részvények új egyenlegét a részvényfelaprózás után.

en: Enter the number of shares you gained or lost in the transaction.
hu: A tranzakció során szerzett vagy elvesztett részvények számának megadása.

note: Translators: StockAssistant: N/A denotes stock price is not computable
en: N/A
hu: nincs ár

en: Memo
hu: Felosztás jegyzete

en: Debit
hu: Jóváírás

en: Credit
hu: Terhelés

en: Units
hu: Darabszám

en: Select…
hu: Kiválasztás…

en: Edit…
hu: Szerkesztés…

en: Bill
hu: Bejövő számla

en: Voucher
hu: Költségbizonylat

en: Invoice
hu: Kimenő számla

en: None
hu: Nincs beállítva

en: Use Global
hu: Alapértelmezett használata

en: Badly formed URL %s
hu: %s hibás formátumú URL

en: Bad URL: %s
hu: Rossz URL: %s

en: No such entity: %s
hu: Nincs ilyen személy: %s

en: No such owner entity: %s
hu: Nincs ilyen tulajdonos: %s

en: Entity type does not match %s: %s
hu: Típusa nem egyezik %s: %s

en: Discount days cannot be more than due days.
hu: A kedvezmény napjai nem lehetnek hosszabbak az esedékesség napjánál.

en: You must provide a name for this Billing Term.
hu: Meg kell adni a Fizetési feltétel nevét.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
hu: Más nevet kell adni a Fizetési feltételnek. Az ön által választott, ?%s?, már használatban van.

en: Days
hu: Napok

en: Proximo
hu: Következő hónap

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
hu: ?%s? Fizetési feltétel használatban van. Nem törölhető.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
hu: Biztosan törölni kívánja ezt: "%s"?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
hu: E tranzakciót hozzá kell rendelni egy ügyfélhez. Válasszon ügyfelet alul.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
hu: E tranzakciót hozzá kell rendelni egy beszállítóhoz. Válasszon beszállítót alul.

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
hu: Ez a pénznem jelenleg használatban van legalább egy számlán. Nem törölhető.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
hu: Ehhez a pénznemhez árfolyam tartozik. Biztosan törölni kívánja a kiválasztott pénznemet és az árfolyamot?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
hu: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott pénznemet?

en: Delete commodity?
hu: Pénznem törlése?

en: _Cancel
hu: _Mégsem

en: _Delete
hu: _Törlés

en: The Company Name field cannot be left blank, please enter a company name or a person's name.
hu: A Cégnév mező nem maradhat üresen, kérjük, adjon meg egy cégnevet vagy egy személy nevét.

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
hu: Engedmény százaléka lehet 0-100 közötti érték, vagy üresen kell hagyni.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
hu: A terhelés pozitív összeg lehet, vagy üresen kell hagyni.

en: Edit Customer
hu: Ügyfél szerkesztése

en: New Customer
hu: Új Ügyfél

en: View/Edit Customer
hu: Ügyfél szerkesztése/megtekintése

en: Customer's Jobs
hu: Ügyfél megbízásai

en: Customer's Invoices
hu: Ügyfél számlái

en: Process Payment
hu: Fizetés lebonyolítása

en: Shipping Contact
hu: Szállítási cím

en: Billing Contact
hu: Számlázási cím

en: Customer ID
hu: Ügyfél azonosítója

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Company
hu: Cég

en: Find Customer
hu: Ügyfél keresése

en: You must select a report configuration to load.
hu: Ki kell választania egy betöltendő kimutatáskonfigurációt.

en: You must select a report configuration to delete.
hu: Ki kell választania a törlendő kimutatáskonfigurációt.

en: Unable to change report configuration name.
hu: A kimutatás konfigurációs neve nem módosítható.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
hu: Már létezik egy mentett kimutatáskonfiguráció ezzel a névvel. Kérjük, válasszon másik nevet.

en: Edit report configuration name
hu: Kimutatáskonfiguráció átnevezése

en: No Account selected. Please try again.
hu: Nincs folyószámla kiválasztva. Próbálja újra.

en: Placeholder account selected. Please try again.
hu: Töltelék számla lett kiválasztva. Próbálja újra.

en: Select document
hu: Dokumentum kiválasztása

en: _OK
hu: _Rendben

en: Amend the URL
hu: URL módosítása

en: File Found
hu: Fájl található

en: Address Found
hu: Cím

en: Address Not Found
hu: Cím nem található

en: Total Entries
hu: Bejegyzések száma

en: Manage Document Link
hu: Dokumentumhivatkozás kezelése

en: Transaction can not be modified.
hu: Tranzakció nem módosítható.

note: Translators: This is the label of a dialog box that lists all of the transaction that have files or URIs linked with them.
en: Transaction Document Links
hu: Tranzakciókhoz csatolt dokumentumok

en: Description
hu: Leírás

en: Edit Employee
hu: Alkalmazott szerkesztése

en: New Employee
hu: Új alkalmazott

en: View/Edit Employee
hu: Alkalmazott szerkesztése/megtekintése

en: Expense Vouchers
hu: Költségbizonylatok

en: Employee ID
hu: Alkalmazott-azonosító

en: Employee Username
hu: Alkalmazott felhasználóneve

en: Employee Name
hu: Alkalmazott neve

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Name
hu: Név

en: Find Employee
hu: Alkalmazott keresése

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
hu: A program egyszerre csak egy értéket tud kiszámolni. Az egy kivételével minden mennyiséget meg kell adni.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
hu: GnuCash nem tudja kiértékelni az egyik megadott értéket. Adjon meg érvényes szám-kifejezést.

en: The interest rate cannot be zero.
hu: A kamatláb nem lehet nulla.

en: The number of payments cannot be zero.
hu: A törlesztések száma nem lehet nulla.

en: The number of payments cannot be negative.
hu: A törlesztések száma nem lehet negatív.

en: Place Holder
hu: Töltelék

en: Hidden
hu: Rejtett

en: All Accounts
hu: Minden folyószámla

en: Balanced
hu: Nullára kiegyenlítve

en: Closing Entries
hu: Záró tétel

en: Reconcile
hu: Egyeztetés

en: Share Price
hu: Részvényárfolyam

en: Value
hu: Érték

en: Date Posted
hu: Rögzítés dátuma

en: Reconciled Date
hu: Egyeztetés dátuma

en: Number/Action
hu: Szám/Művelet

en: Action
hu: Művelet

en: Transaction Number
hu: Tranzakciószám

en: Number
hu: Szám

en: Description, Notes, or Memo
hu: Leírás, Megjegyzések vagy Felosztás jegyzete

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Find Transaction
hu: Tranzakció keresése

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of maps missing
en: There is %d invalid mapping,
    
    Would you like to remove it now? | There are %d invalid mappings,
    
    Would you like to remove them now?
hu[0]: Hibás a %d összerendelése,
    
    Szeretné törölni most?

en: (Note, if there is a large number, it may take a while)
hu: (Figyelem! Ha sok ilyen van, eltarthat egy ideig)

en: Bayesian
hu: bayesi

en: Description Field
hu: Leírás mező

en: Memo Field
hu: Felosztás jegyzete mező

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
hu: Meg kell adni a számlázási információkat.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
hu: Biztosan, törölni kívánja kiválasztott tételt?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
hu: E tételt egy megrendeléshez kapcsolódik és onnan is törlésre kerülne!

en: Due Date
hu: Határidő

en: Post Date
hu: Kiállítás dátuma

en: Post to Account
hu: Rögzítés folyószámlája

en: Accumulate Splits?
hu: Felosztások összevonása?

en: The Invoice must have at least one Entry.
hu: A számlának tartalmaznia kell legalább egy tételt.

en: Do you really want to post the invoice?
hu: Biztosan, rögzíteni kívánja a számlát?

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
hu: A könyvelés félbeszakadt, mert egyes árfolymok hiányoztak.

en: Total:
hu: Összesen:

en: Subtotal:
hu: Részösszeg:

en: Tax:
hu: Adó:

en: Total Cash:
hu: Készpénz összesen:

en: Total Charge:
hu: Összes Költség:

en: PAID
hu: Fizetve

en: UNPAID
hu: Kifizetetlen

en: New Invoice
hu: Új kimenő számla

en: Edit Invoice
hu: Számla szerkesztése

en: View Invoice
hu: Számla megtekintése

en: New Bill
hu: Új bejövő számla

en: Edit Bill
hu: Számla szerkesztése

en: View Bill
hu: Számla megtekintése

en: New Expense Voucher
hu: Új költségbizonylat

en: Edit Expense Voucher
hu: Költségbizonylat szerkesztése

en: View Expense Voucher
hu: Költségbizonylat megtekintése

en: Open Linked Document:
hu: Csatolt dokumentum megnyitása:

en: Bill ID
hu: Számlaszám

en: Voucher Information
hu: Bizonylat adatai

en: Voucher ID
hu: Bizonylatszám

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
hu: Egy vagy több kiválasztott számla már feladásra került.
    Ellenőrizze újra a választást.

en: View/Edit Invoice
hu: Számla szerkesztése/megtekintése

en: Duplicate
hu: Másolás

en: Post
hu: Rögzítés

en: View/Edit Bill
hu: Számla szerkesztése/megtekintése

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
hu: Költségbizonylat szerkesztése/megtekintése

en: Invoice Owner
hu: Számlatulajdonos

en: Billing ID
hu: Számlaszám

en: Is Paid?
hu: Fizetve?

en: Is Posted?
hu: Rögzítve?

en: Date Opened
hu: Létrehozás dátuma

en: Invoice ID
hu: Számlaszám

en: Bill Owner
hu: Számlatulajdonos

en: Voucher Owner
hu: Bizonylattulajdonos

en: Voucher Notes
hu: Bizonylat megjegyzések

en: Type
hu: Típus

en: Paid
hu: Fizetve

en: Posted
hu: Rögzítve

en: Due
hu: Esedékes

en: Opened
hu: Megnyitva

en: Num
hu: Szám

en: Find Bill
hu: Számla keresése

en: Find Expense Voucher
hu: Költségbizonylat keresése

en: Expense Voucher
hu: Költségbizonylat

en: Find Invoice
hu: Számla keresése

en: Amount
hu: Mennyiség

note: Translators: %d is the number of bills/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following vendor document is due: | The following %d vendor documents are due:
hu[0]: Az alábbi %d számla esedékes:

en: Due Bills Reminder
hu: Esedékes számlák emlékeztetője

note: Translators: %d is the number of invoices/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following customer document is due: | The following %d customer documents are due:
hu[0]: Az alábbi %d számla esedékes:

en: The Job must be given a name.
hu: A megbízásnak nevet kell adni.

en: You must choose an owner for this job.
hu: Ki kell választani egy jelöltet a megbízásra.

en: The rate amount must be valid or you must leave it blank.
hu: Az árfolyamnak érvényes árnak vagy üresnek kell lennie.

en: Edit Job
hu: Megbízás szerkesztése

en: New Job
hu: Új Megbízás

en: View/Edit Job
hu: Megbízás szerkesztése/megtekintése

en: View Invoices
hu: Számlák megtekintése

en: Owner's Name
hu: Tulajdonos neve

en: Only Active?
hu: Csak aktívat?

en: Job Number
hu: Megbízásszám

en: Job Name
hu: Megbízás

en: Find Job
hu: Megbízás keresése

en: Empty
hu: Üres

[ctx: Adjective]
en: Open
hu: Megnyitás

en: Closed
hu: Lezárva

en: Title
hu: Cím

en: Balance
hu: Egyenleg

en: Gains
hu: Nyereség

en: Gain/Loss
hu: Nyereség/veszteség

en: Lots in Account %s
hu: Tételek a %s számlán

en: The Order must be given an ID.
hu: A megrendelésnek egy számot kell adni.

en: The Order must have at least one Entry.
hu: A megrendelésben legalább egy tételnek lennie kell.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
hu: Ez a megrendelés olyan tételeket tartalmaz, amelyeket nem számláztak ki.Biztosan be kívánja zárni akkor is,ha nem minden tételnek lett kiállítva számla?

en: Do you really want to close the order?
hu: Biztosan, le kívánja zárni a rendelést?

en: Close Date
hu: Lezárás dátuma

en: View/Edit Order
hu: Rendelés szerkesztése/megtekintése

en: Date Closed
hu: Lezárás dátuma

en: Is Closed?
hu: Lezárva?

en: Owner Name
hu: Tulajdonos neve

en: Order ID
hu: Rendelésszám

en: Find Order
hu: Rendelés keresése

en: You must select a company for payment processing.
hu: Ki kell választani egy céget a kifizetés lebonyolításához.

en: There is a problem with the Payment or Refund amount.
hu: Hiba van a fizetés vagy a jóváírás összeével.

en: You must select a transfer account from the account tree.
hu: Ki kell választani a kifizető folyószámlát a számlafából.

en: No documents were selected to assign this payment to. This may create an unattached payment.
hu: Nincs olyan dokumentum, amelyhez ezt a kifizetést hozzárendelné. Ez csatolatlan kifizetést eredményezhet.

en: Pre-Payment
hu: Előtörlesztés

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
hu: Az átutalási és a könyvelési számlák pénzneme eltérő. Kérjük, adja meg az átváltási árfolyamot.

en: Customer
hu: Ügyfél

en: Vendor
hu: Beszállító

en: Employee
hu: Alkalmazott

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
hu: Nincs használható "Könyvelés ide"folyószámlája. Egy "%s" típusú számlát kellene létrehoznia mielőtt folytatná.Szeretne egy számlát kiállítani előbb?

en: Cleared
hu: Elszámolt

en: Reconciled
hu: Egyeztetett

en: The selected transaction doesn't have splits that can be assigned as a payment
hu: A kiválasztott tranzakciónak nincsenek fizetésként hozzárendelhető felosztásai

en: Cancel
hu: Mégsem

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
hu[0]: Biztosan törölni kívánja a %d db kiválasztott árat?

en: Delete prices?
hu: Árak törlése?

en: Entries
hu: Tételek

en: _Replace
hu: _Cserélje ki

en: You must enter a valid amount.
hu: Érvényes árat kell megadni.

en: Cannot save check format file.
hu: Csekk űrlap fájlt nem lehet menteni.

en: There is a duplicate check format file.
hu: Csekk-űrlap fájl másolata létezik.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
hu: A GUID-k, a %s csekk fromátum fájlban '%s' és a %s csekk formátum fájl '%s' egyeznek.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
hu: alkalmazás

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
hu: Felhasználó

en: Custom
hu: Egyéni

en: Top
hu: Felül

en: (paused)
hu: (megállítva)

en: Complete
hu: Befejezett

en: Contents
hu: Tartalom

en: Report
hu: Kimutatás

en: Rows
hu: Sorok

en: Cols
hu: Oszlopok

en: HTML Style Sheet Properties: %s
hu: HTML stíluslapok tulajdonságai: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
hu: Adja meg az új sablon nevét.

en: Style Sheet Name
hu: Stíluslap neve

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
hu: Ez az ütemezett tranzakció megváltozott. Biztosan elveti?

en: Please name the Scheduled Transaction.
hu: Nevezze el az időzített tranzakciót.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
hu: A "%s" nevű időzített tranzakció már létezik. Biztosan ugyanígy kívánja nevezni ezt is?

en: Please provide a valid end selection.
hu: Adjon meg érvényes végződési dátumot.

en: There must be some number of occurrences.
hu: Az előfordulás számát meg kell adni.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
hu: A hátralévő előfordulások száma (%d) nagyobb, mint az összes előfordulás száma (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
hu: Megpróbált olyan időzített tranzakciót létrehozni, amely soha sem fordul elő. Biztosan ezt akarja?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
hu: Időzített tranzakciót,tranzakciósablon nélkül nem lehet automatikusan létrehozni.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
hu: %s nem értelmezhető a "%s" felosztáshoz.

en: Split with memo %s has an invalid account.
hu: %s jegyzettel rendelkező felosztás számlája érvénytelen.

en: Invalid Account in Split
hu: A felosztásban egy számla érvénytelen

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
hu: Az ütemezett-tranzakció szerkesztő nem tudja automatikusan kiegyenlíteni a tranzakciót. Mindenképpen folytatja?

en: (never)
hu: (soha)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
hu: A jelenlegi tranzakciósablon megváltozott. Kívánja rögzíteni a változásokat?

en: Scheduled Transactions
hu: Ütemezett tranzakciók

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
hu: Az ütemezett tranzakció kiegyenlítetlen. Erősen ajánlott a korrigálása.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
hu: Nem lehet ütemezett tranzakciót létrehozni jelenleg szerkesztés alatt levő tranzakcióból. Előbb fejezze be a tranzakció szerkesztését.

en: Ignored
hu: Kihagyott

en: Postponed
hu: Halasztott

en: To-Create
hu: Létrehozás

en: Reminder
hu: Emlékeztető

en: Created
hu: Létrehozva

en: Never
hu: Soha

en: (Need Value)
hu: (Érték)

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
hu[0]: Jelenleg nincs ütemezett tranzakció amelyet meg kell adni. (%d tranzakció automatikusan létrejött)

en: Transaction
hu: Tranzakció

en: Status
hu: Állapot

en: Created Transactions
hu: Létrehozott tranzakció

en: Last Valid Year:
hu: Utolsó érvényes év:

en: Form Line Data:
hu: Űrlap sor adat:

note: Translators: Tax Code
en: Code
hu: Kód

en: now
hu: most

en: Income Tax Identity
hu: Bevételi adó identitás

en: _Apply
hu: _Alkalmaz

en: Form
hu: Űrlap

en: Edit Vendor
hu: Beszállító szerkesztése

en: New Vendor
hu: Új beszállító

en: View/Edit Vendor
hu: Beszállító szerkesztése/megtekintése

en: Vendor's Jobs
hu: Beszállító megbízásai

en: Vendor's Bills
hu: Beszállító számlái

en: Pay Bill
hu: Számla kifizetése

en: Vendor ID
hu: Beszállítószám

en: Find Vendor
hu: Beszállító keresése

en: Income
hu: Bevétel

en: Expenses
hu: Kiadások

en: Transfer
hu: Átutalás

en: Total
hu: Összesen

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
hu: Most nincsenek rögzítendő ütemezett tranzakciók.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
hu[0]: Nincs létrehozandó ütemezett tranzakció. (a %d tranzakció automatikusan létrehozva)

en: Select a Budget
hu: Költségvetés kiválasztása

en: Open
hu: Megnyitás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: New
hu: Új

en: Delete
hu: Törlés

en: Accounts
hu: Számlák

en: Account %s does not have the same currency as the one you're moving transactions from.
    Are you sure you want to do this?
hu: A %s számlának nem ugyanaz az a pénzneme, mint ahonnan tranzakciót mozgatnád.
    Biztosan meg akarod csinálni?

en: _Do it anyway
hu: Ennek ellenére _folytatja

en: (no name)
hu: (nincs név)

en: Deleting account %s
hu: %s számla törlése

en: The account %s will be deleted.
hu: %s számla törölésre kerül.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
hu: A számla minden tranzakciója átkerül %s számlára.

en: All transactions in this account will be deleted.
hu: A számla minden tranzakciója törlésre kerül.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
hu: Minden alszámla tranzakciói átkerülnek %s számlára.

en: All sub-account transactions will be deleted.
hu: Minden alszámla tranzakciói törlésre kerülnek.

en: Are you sure you want to do this?
hu: Biztosan ezt akarja tenni?

en: Options
hu: Beállítások

en: Estimate
hu: Becslés

en: Note
hu: Megjegyzések

en: Run Report
hu: Kimutatás elkészítése

en: Budget
hu: Költségvetés

en: Unnamed Budget
hu: Névtelen költségvetés

en: Delete %s?
hu: %s törlés?

en: You must select at least one account to estimate.
hu: Legalább egy folyószámlát ki kell választani a becsléshez.

en: Make a printable invoice
hu: Nyomtatható számla készítése

en: _Edit Invoice
hu: Számla s_zerkesztése

en: Edit this invoice
hu: E számla szerkesztése

en: _Duplicate Invoice
hu: Számla meg_kettőzése

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
hu: Új számla készítése a jelenlegi mintájára

en: _Post Invoice
hu: _Számla könyvelése

en: _Unpost Invoice
hu: Számla könyvelésének _visszavonása

en: New _Invoice
hu: Új _számla

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
hu: Új kimenő számla készítése a jelenlegi címzettnek

en: Blank
hu: Üres

en: _Pay Invoice
hu: S_zámla kifizetése

en: _Company Report
hu: _Cégjelentés

note: Translators: This is a menu item that opens a dialog for linking an external file or URL with the bill, invoice, transaction, or voucher or removing such an link.
en: _Manage Document Link…
hu: Dokumentum_hivatkozás kezelése…

en: _Edit Bill
hu: Számla s_zerkesztése

en: _Duplicate Bill
hu: Számla meg_kettőzése

en: Create a new bill as a duplicate of the current one
hu: Új számla generálása a jelenlegl mintájára

en: _Print Voucher
hu: _Költségbizonylat nyomtatása

en: Make a printable voucher
hu: Nyomtatható bizonylat készítése

en: _Edit Voucher
hu: Költségbizonylat s_zerkesztése

en: Edit this voucher
hu: E bizonylat szerkesztése

en: _Duplicate Voucher
hu: Költségbizonylat meg_kettőzése

en: Create a new voucher as a duplicate of the current one
hu: Új bizonylat létrehozása a jelenlegi másolataként

en: _Post Voucher
hu: Bizonylat _könyvelése

en: _Unpost Voucher
hu: Bizonylat könyvelésének _visszavonása

en: Unpost this voucher and make it editable
hu: Bizonylat könyvelésének visszavonása és szerkeszthetővé tétele

en: New _Voucher
hu: Új _költségbizonylat

en: Create a new voucher for the same owner as the current one
hu: Új költségbizonylat készítése a jelenlegi bizonylat tulajdonosának

en: Move to the blank entry at the bottom of the voucher
hu: Ugrás a bizonylat alján lévő üres bejegyzésre

en: _Pay Voucher
hu: Költségbizonylat _kifizetése

en: Open a employee report window for the owner of this voucher
hu: Alkalmazott jelentés megnyitása ennek a bizonlyatnak a tulajdonosa számára

en: _Edit Credit Note
hu: Jóváírás s_zerkesztése

en: _Duplicate Credit Note
hu: Jóváírás meg_kettőzése

en: Create a new credit note as a duplicate of the current one
hu: Új jóváírás létrehozása a jelenlegi másolataként

en: Manage Document Link…
hu: Dokumentumhivatkozás kezelése…

en: Enter
hu: Bevitel

en: Up
hu: Fel

en: Down
hu: Le

en: Unpost
hu: Visszavonás

en: New Voucher
hu: Új költségbizonylat

en: Customer Listing
hu: Ügyfél lista

en: Jobs
hu: Állások

en: Employees
hu: Alkalmazottak

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
hu: %s tulajdonos törölve lesz.
    Biztosan ezt akarja?

en: Cu_t Transaction
hu: _Tranzakció kivágása

en: _Copy Transaction
hu: Tranzak_ció másolása

en: _Paste Transaction
hu: Tranzakció _beillesztése

en: Dup_licate Transaction
hu: Tranzakció meg_kettőzése

en: _Delete Transaction
hu: Tranzakció _törlése

en: Cu_t Split
hu: Felosztás _kivágása

en: _Copy Split
hu: Felosztás _másolása

en: _Paste Split
hu: Felosztás _beillesztése

en: Dup_licate Split
hu: Felosztás meg_kettőzése

en: _Delete Split
hu: Felosztás _törlése

en: Cut the selected transaction into clipboard
hu: A jelenlegi tranzakció kivágása a vágólapra

en: Copy the selected transaction into clipboard
hu: A jelenlegi tranzakció másolása a vágólapra

en: Paste the transaction from the clipboard
hu: Tranzakció beillesztése a vágólapról

en: Make a copy of the current transaction
hu: Másolat létrehozása a jelenlegi tranzakcióról

en: Delete the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció törlése

en: Jump to the linked bill, invoice, or voucher
hu: Ugrás a kapcsolódó bejövő vagy kimenő számlára, vagy költségbizonylatra

en: Cut the selected split into clipboard
hu: A jelenlegi felosztás kivágása a vágólapra

en: Copy the selected split into clipboard
hu: A jelenlegi felosztás másolása a vágólapra

en: Paste the split from the clipboard
hu: Felosztás beillesztése a vágólapról

en: Split
hu: Felosztás

en: Jump
hu: Ugrás

en: Schedule
hu: Ütemezés

en: Auto-clear
hu: Auto-törlés

en: Stock Assistant
hu: Részvény segéd

en: General Journal
hu: Általános naplófőkönyv

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
hu: Változások mentése %s lapra?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
hu: A főkönyvben egy tranzakciónak vannak függő változásai. Akarja menteni e tranzakció változásait, ejteni a tranzakciót, vagy elvetni a műveletet?

en: _Discard Transaction
hu: Tranzakció el_vetése

en: _Save Transaction
hu: Tranzakció menté_se

en: unknown
hu: ismeretlen

en: Portfolio
hu: Portfólió

en: Search Results
hu: A keresés eredménye

en: Start Date:
hu: Kezdő dátum:

en: Show previous number of days:
hu: Mutasd az előző napokat:

en: End Date:
hu: Vég-dátum:

en: Frozen
hu: Befagyasztott

en: Voided
hu: Érvénytelenített

en: Show:
hu: Mutat:

en: Hide:
hu: Elrejt:

en: Filter By:
hu: Szűrés:

en: Transaction Report
hu: Tranzakció-jelentés

en: Portfolio Report
hu: Portfólió-jelentés

en: Search Results Report
hu: Keresési jelentés

en: Register
hu: Folyószámla-könyv

en: and subaccounts
hu: és alszámlák

en: Print checks from multiple accounts?
hu: Több számla csekkjeinek nyomtatása?

en: _Print checks
hu: _Csekk nyomtatása

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
hu: Csak bankszámla-nyilvántartásból vagy keresési eredményekből nyomtathat csekket.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
hu: Egyeztetett vagy elszámolt felosztásokkal rendelkező tranzakciót nem lehet sztornózni.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
hu: A tranzakciót csak olvashatóként jelölték meg a következő megjegyzéssel: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
hu: Már van egy fordított(stornó) bejegyzés e tranzakcióhoz.

en: Jump to the transaction?
hu: Ugorjunk a tranzakcióra?

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
hu: %s rendezése…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
hu: %s szűrése…

en: Several documents are linked with this transaction. Please choose one:
hu: Számos dokumentum kapcsolódik ehhez a tranzakcióhoz. Kérem, válasszon egyet:

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Export
hu: Exportálás

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration" to be used as toolbar button label.
en: Save Config
hu: Mentés

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration As…" to be used as toolbar button label.
en: Save Config As…
hu: Mentés másként…

en: Make Pdf
hu: PDF készítése

en: The numeric ID of the report.
hu: A kimutatás azonosítószáma.

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
hu: A jelenlegi kimutatás beállításainak felülírása a %s fájlban.

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
hu: A kimutatás beállításainak hozzáadása a „Kimutatások->Mentett kimutatások” listához és a %s fájlhoz.

en: Save _Report Configuration
hu: Kimutatás _mentése

en: Save Report Configuration As…
hu: Kimutatás mentése másként…

en: Choose export format
hu: Exportformátum kiválasztása

en: Choose the export format for this report:
hu: Válasszon exportformátumot a jelentéshez :

en: Save %s To File
hu: %s fájlba mentése

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
hu: Nem menthető el e néven.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
hu: E fájlba nem lehet menteni.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: %s fájl már létezik. Biztos, hogy felül akarja írni?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
hu: %s fájlt nem lehet megnyitni. A hiba: %s

en: GnuCash-Report
hu: GnuCash Jelentés

en: Printable Invoice
hu: Nyomtatható számla

en: Tax Invoice
hu: Adó

en: Easy Invoice
hu: Egyszerűsített számla

en: Fancy Invoice
hu: Különleges számla

en: _New
hu: _Új

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of scheduled transactions deleted
en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete %d scheduled transactions?
hu[0]: Biztosan törölni kívánja %d az ütemezett tranzakciót?

en: Report error
hu: Jelentés hiba

en: An error occurred while running the report.
hu: A jelentés készítésekor hiba történt.

en: Badly formed options URL: %s
hu: Rosszul kialakított beállítások URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
hu: Rosszul formázott jelentés azonosító: %s

en: Statement Date
hu: Számlakivonat dátuma

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Cut the split '%s' from the transaction '%s'?
hu: "%s" felosztás törlése "%s" tranzakcióból?

en: You would be removing a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egy egyeztetett felosztást próbál eltávolítani! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: You cannot cut this split.
hu: Ez a felosztás nem vágható ki.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not remove it from this register window. You may remove the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and remove the split from that register.
hu: Mivel ez a felosztás kapcsolja a tranzakciót a regiszterhez, nem törölhető ebből az ablakból. Viszont törölheti az egész tranzakciót, vagy átnavigálhat a tranzakció másik oldalát mutató regiszterbe, és ott törölheti ezt a felosztást.

en: (no memo)
hu: (nincs jegyzet a felosztáshoz)

en: (no description)
hu: (nincs leírás)

en: _Cut Split
hu: Felosztás _kivágása

en: Cut the current transaction?
hu: A jelenlegi tranzakciót kivágjuk?

en: You would be removing a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót próbál eltávolítani! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: _Cut Transaction
hu: Tranzakció _kivágása

en: Cannot modify or delete this transaction.
hu: A tranzakció nem módosítható vagy törölhető.

en: Remove the splits from this transaction?
hu: Eltávolítja a felosztásokat ebből a tranzakcióból?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót próbál módosítani. Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
hu: Felosztások tö_rlése

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
hu: "%s" felosztás törlése "%s" tranzakcióból?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egy egyeztetett felosztást próbál törölni! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: You cannot delete this split.
hu: Ez a felosztás nem törölhető.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
hu: Ezen felosztás horgonyozza le a tranzakciót a regiszterben. Nem törölhető ebből az ablakból. Az egész tranzakció törölhető az ablakból, vagy navigáljon a tranzakció másik oldalát mutató regiszterbe, és törölje a felosztást abból a regiszterből.

en: Delete the current transaction?
hu: A jelenlegi tranzakció törlése?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót próbál törölni! Ez nem jó ötlet, mivel felborítaná az egyeztetett egyenleget.

en: Balancing entry from reconciliation
hu: Kiegyenlítő bejegyzés az egyeztetésből

en: Present:
hu: Jelen:

en: Future:
hu: Jövő:

en: Cleared:
hu: Elszámolt:

en: Reconciled:
hu: Egyeztetett:

en: Projected Minimum:
hu: Előrevetített minimum:

en: Shares:
hu: Részek:

en: Current Value:
hu: Jelenlegi érték:

en: Sort By:
hu: Rendezés:

en: This account register is read-only.
hu: A számlaregiszter csak olvasható.

en: The '%s' account register is read-only.
hu: A '%s' számlaregiszter csak olvasható.

en: The transactions of this account may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
hu: E számla nem szerkeszthető.
    Ha mégis szerkeszteni kíván tranzakciókat e regiszterben, nyissa meg a számlaszerkesztést és kapcsolja ki az 'Elválasztó'-t.

en: The transactions in one of the selected sub-accounts may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead of a set of accounts.
hu: A kiválasztott alszámlák egyike nem szerkeszthető.
    Ha szerkeszteni kívánja a tranzakciókat e regiszterben, nyissa meg az alszámlabeállításokat és kapcsolja ki az 'Elválasztó'-t.
    Különben a számlát megnyithatja önmagában is és nem csak számlakészletként.

en: Manage your finances, accounts, and investments
hu: Igazgassa pénzügyeit, számláit és befektetéseit

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
hu: A GnuCash egy személyi és kisvállalkozási pénzügyi elszámolási program.

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
hu: A GnuCash segítségével (de nem kizárólagosan):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
hu: Kövesse nyomon napi személyes bevételeit és kiadásait

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
hu: Könnyedén kezelheti részvény-, kötvény- és befektetési alapszámláit

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
hu: Készítsen pontos jelentéseket és grafikonokat pénzügyi adataiból

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
hu: Végezzen pénzügyi számításokat, például hiteltörlesztést

en: Finance Management
hu: Pénzügyi Igazgatás

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
hu: E

en: Display the ~a report
hu: ~a kimutatás megjelenítése

en: Manage and run saved report configurations
hu: Mentett jelentéskonfigurációk kezelése és futtatása

en: You have not selected an owner
hu: Nem választott tulajdonost

en: Job
hu: Megbízás

en: is
hu: legyen

en: is not
hu: ne legyen

en: Entity Not Found: %s
hu: %s alany nem található

en: Transaction with no Accounts: %s
hu: Tranzakció folyószámla nélkül: %s

en: Unsupported entity type: %s
hu: Ismeretlen típus: %s

en: No such price: %s
hu: Nincs ilyen ár: %s

en: Cleared Transactions
hu: Elszámolt tranzakciók

note: Translators: %d is the number of days in the future
en: Statement Date is %d day after today. | Statement Date is %d days after today.
hu[0]: A számlakivonat dátuma %d nappal a mai nap után van.

note: Translators: %d is the number of days in the future
en: The statement date you have chosen is %d day in the future. | The statement date you have chosen is %d days in the future.
hu[0]: A számlakivonat megadott dátuma %d nappal a mai nap után van.

en: This may cause issues for future reconciliation actions on this account. Please double-check this is the date you intended.
hu: Ez megnehezítheti a későbbi egyeztetéseket ezen a számlán. Kérjük, ellenőrizze, hogy biztosan ezt a dátumot szeretné használni.

en: Interest Payment
hu: Folyószámlakamat

en: Interest Charge
hu: Terhelt kamat

en: Payment Information
hu: Kifizetés adatai

en: Payment From
hu: Fizetés innen

en: Reconcile Account
hu: Egyeztetendő számla

en: Payment To
hu: Kifizetés ide

en: Enter _Interest Payment…
hu: _Folyószámlakamat megadása…

en: Enter _Interest Charge…
hu: _Kamatköltség megadása…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
hu: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott tranzakciót?

en: WARNING! Account contains splits whose reconcile date is after statement date. Reconciliation may be difficult.
hu: FIGYELEM! A számlán egyes felosztások egyeztetési dátuma későbbi, mint a számlakivonat dátuma. Emiatt az egyeztetés nehézségekbe ütközhet.

en: This account has splits whose Reconciled Date is after this reconciliation statement date. These splits may make reconciliation difficult. If this is the case, you may use Find Transactions to find them, unreconcile, and re-reconcile.
hu: Ezen a számlán egyes felosztások egyeztetési dátuma későbbi, mint a számlakivonat dátuma. Emiatt az egyeztetés nehézségekbe ütközhet. Ilyen esetben a Tranzakciók keresésével megkeresheti a felosztásokat, visszavonhatja az egyeztetésüket, majd újra próbálkozhat az egyeztetéssel.

en: Starting Balance
hu: Nyitóegyenleg

en: Ending Balance
hu: Záróegyenleg

en: Reconciled Balance
hu: Egyeztetett egyenleg

en: Difference
hu: Eltérés

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
hu: Megváltoztatta az egyeztetési ablak tartalmát. Biztosan bezárja?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
hu: A bankszámlán eltérés van. Biztosan véglegesíti az egyeztetést?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
hu: Szeretné későbbre halasztani az egyeztetés véglegesítését?

en: Set the report options you want using this dialog.
hu: Jelentés-beállítások igény szerinti változtatása.

en: There are no options for this report.
hu: Nincsenek opciók a jelentéshez.

en: You must select an item from the list
hu: Ki kell választani egy tételt a listából

en: _Remove
hu: _Eltávolítás

en: New Order
hu: Új rendelés

en: New Transaction
hu: Új tranzakció

en: New Split
hu: Új felosztás

[ctx: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,…)!]
en: New item
hu: Új tétel

en: _Add
hu: Új _hozzáadása

en: all criteria are met
hu: minden feltétel teljesül

en: any criteria are met
hu: legalább egy feltétel teljesül

en: You have not selected any accounts
hu: Nem választott számlát

en: matches all accounts
hu: legyen a találatokban

en: matches any account
hu: a kiválasztottak között legyen

en: matches no accounts
hu: ne a kiválasztottak valamelyike legyen

en: Selected Accounts
hu: Kiválasztott számlák

en: Choose Accounts
hu: Számlák kiválasztása

en: Select Accounts to Match
hu: Illesztendő számlák kiválasztása

en: Select the Accounts to Compare
hu: Hasonlítandó számlák kiválasztása

en: is before
hu: korábbi, mint

en: is before or on
hu: korábbi vagy ezen a napon

en: is on
hu: ezen a napon

en: is not on
hu: nem ezen a napon

en: is after
hu: későbbi, mint

en: is on or after
hu: ezen a napon vagy később

en: is less than
hu: kisebb

en: is less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

en: equals
hu: egyenlő

en: does not equal
hu: nem egyenlő

en: is greater than
hu: nagyobb, mint

en: is greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: less than
hu: kisebb, mint

en: less than or equal to
hu: kisebb vagy egyenlő

en: equal to
hu: =

en: not equal to
hu: nem egyenlő

en: greater than
hu: nagyobb mint

en: greater than or equal to
hu: nagyobb vagy egyenlő

en: has credits or debits
hu: terhelés vagy jóváírás

en: has debits
hu: jóváírás

en: has credits
hu: terhelés

en: Not Cleared
hu: Nem elszámolt

en: You need to enter some search text.
hu: Adjon meg kereső kifejezést.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
hu: Hiba a reguláris kifejezésben: "%s":
    %s

en: contains
hu: tartalmazza

en: matches regex
hu: reg. kifejezésnek feleljen meg

en: does not match regex
hu: reg. kifejezésnek ne feleljen meg

en: Match case
hu: Kis- és nagybetű megkülönböztetése

en: Ambiguous character encoding
hu: Kétértelmű karakterkódolás

en: European
hu: Európai

en: ISO-8859-1 (West European)
hu: ISO-8859-1 (nyugat-európai)

en: ISO-8859-2 (East European)
hu: ISO-8859-2 (kelet-európai)

en: ISO-8859-3 (South European)
hu: ISO-8859-3 (dél-európai)

en: ISO-8859-4 (North European)
hu: ISO-8859-4 (észak-európai)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
hu: ISO-8859-5 (ciril)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
hu: ISO-8859-6 (arab)

en: ISO-8859-7 (Greek)
hu: ISO-8859-7 (görög)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
hu: ISO-8859-8 (héber)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
hu: ISO-8859-9 (török)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
hu: ISO-8859-10 (északi)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
hu: ISO-8859-13 (balti)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
hu: ISO-8859-14 (kelta)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
hu: ISO-8859-15 (nyugat-európai, Euró-jel)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
hu: ISO-8859-16 (délkelet-európai)

en: KOI8-R (Russian)
hu: KOI8-R (orosz)

en: KOI8-U (Ukrainian)
hu: KOI8-U (ukrán)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
hu: %d azonosítatlan és %d dekódolhatatlan szó van. Adjon hozzá kódolást.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
hu: %d azonosítatlan szó van. Döntsön, és adjon hozzá kódolást.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
hu: %d dekódolhatatlan szó van. Adjon hozzá kódolást.

note: Translators: Please insert encodings here that are typically used in your locale, separated by spaces. No need for ASCII or UTF-8, check 'locale -m' for assistance with spelling.
en: ISO-8859-1 KOI8-U
hu: ISO-8859-2

en: The file could not be reopened.
hu: A fájlt nem lehet újra meg nyitni.

en: Reading file…
hu: Fájl olvasása…

en: Parsing file…
hu: Fájl elemzése…

en: There was an error parsing the file.
hu: A fájl elemzése során hiba történt.

en: Writing file…
hu: Fájl írása…

en: This encoding has been added to the list already.
hu: Ezt a kódolást már hozzáadták a listához.

en: This is an invalid encoding.
hu: Ez érvénytelen kódolás.

en: Could not create opening balance.
hu: Nem lehetett nyitóegyenleget létrehozni.

en: Give the children the same type?
hu: A leszármazott megegyező típusú legyen?

en: _Show children accounts
hu: _Alárendelt számlák megjelenítése

en: The account must be given a name.
hu: A számlának nevet kell adni.

en: There is already an account with that name.
hu: Ilyen nevű számla már van.

en: You must choose a valid parent account.
hu: Ki kell választani egy érvényes szülő számlát.

en: You must select an account type.
hu: Ki kell választani egy számlatípust.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
hu: A kiválasztott fióktípus nem kompatibilis a kiválasztott szülő fiókjával.

en: You must choose a commodity.
hu: Ki kell választani egy árut.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
hu: Vagy érvényes nyitóegyenleget kell megadni, vagy üresen hagyni.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
hu: Vagy egy célszámlát, vagy a nyitóegyenlegek > saját tőke számlát válassza ki.

en: An account with opening balance already exists for the desired currency.
hu: Már létezik nyitóegyenleggel rendelkező számla a kívánt pénznemhez.

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
hu: A számla tartalmaz tranzakciókat.
    A változtatás nem lehetséges.

en: <No name>
hu: <Névtelen>

en: Edit Account
hu: Folyószámla szerkesztése

en: (%d) New Accounts
hu: (%d) új számla

en: New Account
hu: Új folyószámla

en: Renumber the immediate sub-accounts of '%s'?
hu: Átszámozza '%s' közvetlen alfiókjait?

en: Set the account placeholder value for account '%s' including all sub-accounts
hu: A "%s" számla és alszámláinak megjelölése helykitöltőként

en: Set the account hidden value for account '%s' including all sub-accounts
hu: Állítsa be a számla rejtett értékét a '%s' számlához, beleértve az összes alszámlát

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
hu: Kérjük, válasszon egy részvényszámlát az időszak teljes bevételének tárolására.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
hu: Kérjük, válasszon egy részvényszámlát a teljes időszaki költség tárolására.

en: 
    Please select a commodity to match
hu: 
    Válasszon ki egy illeszkedő árut

en: 
    Commodity:
hu: 
    Áru:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
hu: 
    Váltási kód (ISIN, CUSIP vagy ilyesmi):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
hu: 
    Rövidítés (Ticker kód vagy hasonló):

en: Select security/currency
hu: Értékpapír/pénznem kiválasztása

en: _Security/currency
hu: _Értékpapír/pénznem

en: Select security
hu: Értékpapír kiválasztása

en: _Security
hu: _Értékpapír

en: Select currency
hu: Pénznem kiválasztása

en: Cu_rrency
hu: Pé_nznem

en: Currency
hu: Pénznem

en: Use local time
hu: Helyi idő használata

en: Edit currency
hu: Pénznem szerkesztése

en: Currency Information
hu: Pénznem adatai

en: Edit security
hu: Értékpapír szerkesztése

en: New security
hu: Új értékpapír

en: Security Information
hu: Értékpapír adatai

en: You may not create a new national currency.
hu: Nem hozhat létre új nemzeti valutát.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
hu: %s árutípus már foglalt. Használjon valami mást.

en: That commodity already exists.
hu: Ez az áru már létezik.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
hu: Meg kell adni az áru "Megnevezés"-ét "Rövidítés"-ét és "Típus"-át.

en: Path head does not exist,
hu: Útfej nem létezik,

en: Action/Number
hu: _Szám

en: Open…
hu: Megnyitás…

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: Save As…
hu: Mentés másként…

en: _Save As
hu: M_entés másként

en: All files
hu: Minden fájl

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Reset defaults
hu: Alaphelyzetbe

en: Reset all values to their defaults.
hu: Kijelölések alaphelyzetbe állítása.

en: Page
hu: Oldal

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
hu: Bevétel%sFizetés%sAdóköteles

en: Path does not exist,
hu: Út nem létezik,

en: Clear
hu: Törlés

en: You must provide a name for this Tax Table.
hu: Meg kell adnia az adótáblázat nevét.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
hu: Egyedi nevet kell adni az adótáblázatnak. Ez "%s" már használatban van.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
hu: Százalékos öszegnek 100 és 100 között kell lennie.

en: You must choose a Tax Account.
hu: Adó folyószámlát kell választania.

en: Please enter new name
hu: Kérjük, adjon meg új nevet

en: Tax table name "%s" already exists.
hu: Az adó táblában ez a név "%s" már létezik.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
hu: "%s" adótáblázat használatban van. Nem törölhető.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
hu: Nem törölheti az adótáblázat utolsó tételét.Ehhez az egész adótáblázatot kellene törölni.

en: Are you sure you want to delete this entry?
hu: Biztosan törölni kívánja ezt a tételt?

en: Show the income and expense accounts
hu: Bevételi- és költségszámlák megjelenítése

en: Error
hu: Hiba

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
hu: Az átutaláshoz szükséges egy forrásszámla vagy célszámla vagy mindkettő. Különben a tranzakció nem kerül rögzítésre.

en: You can't transfer from and to the same account!
hu: Egy számla nem lehet forrás és egyben cél is!

en: The account %s does not allow transactions.
hu: A %s folyószámla nem enged meg tranzakciókat.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
hu: Nem lehetséges egy nem-pénznemXXX számláról átvezetni. Próbálja meg visszaállítani "forrás" és "Cél" számlákat, majd az "összeg" -et negatívvá tenni.

en: You must enter a valid price.
hu: Érvényes árat kell megadni.

en: You must enter a valid 'to' amount.
hu: Érvényes célösszeget kell megadni.

en: You must enter an amount to transfer.
hu: Meg kell adni az átvivendő összeget.

en: Credit Account
hu: Kedvezményezett folyószámla

en: Debit Account
hu: Terhelendő számla

en: Transfer From
hu: Átutalás innen

en: Transfer To
hu: Átutalás ide

en: Debit Amount
hu: Terhelendő összeg

en: To Amount
hu: Összeget erre

en: Remember and don't _ask me again.
hu: Megjegyzés és ne _kérdezze ismét.

en: Don't _tell me again.
hu: Ne mondja megin_t.

en: Remember and don't ask me again this _session.
hu: Megjegyzés é_s ne kérdezze ismét ebben a munkamenetben.

en: Don't tell me again this _session.
hu: Ne mondja megint e _munkamenetben.

en: Hide _Placeholder Accounts
hu: _Töltelék számlák elrejtése

en: Hide _Hidden Accounts
hu: Rejtett számlák el_rejtése

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
hu: "%s" feldolgozása során hiba lépett fel %d. karakternél

en: An error occurred while processing '%s'
hu: "%s" feldolgozása során hiba lépett fel

en: Too many uncleared splits
hu: Túl sok a nem elszámolt felosztás

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
hu: A felosztások elszámolása nem egyértelmű. Több lehetőség is létezik.

en: Save file automatically?
hu: Automatikus mentés?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
hu[0]: A módosítások rögzítéséhez menteni kell a fájlt a merevlemezre. A GnuCash képes automatikusan, %d percenként menteni a fájlt, mintha megnyomta volna a "Mentés" gombot.
    
    A Szerkesztés->Beállítások->Általános->Automatikus mentési időköz menüpontban módosíthatja az időközt vagy kikapcsolhatja a mentést.
    
    Akarja a fájlt automatikusan menteni?

en: _Yes, this time
hu: _Igen, csak most

en: Yes, _always
hu: Igen, _mindig

en: No, n_ever
hu: Nem, _soha

en: _No, not this time
hu: _Nem, most nem

en: Calendar
hu: Naptár

en: 12 months
hu: 12 hónap

en: 6 months
hu: 6 hónap

en: 4 months
hu: 4 hónap

en: 3 months
hu: 3 hónap

en: 2 months
hu: 2 hónap

en: 1 month
hu: 1 hónap

en: Date:
hu: Dátum:

en: Frequency
hu: Gyakoriság

en: (unnamed)
hu: (névtelen)

en: _Import
hu: _Importálás

en: Import
hu: Importálás

en: _Save
hu: Menté_s

en: Save
hu: Mentés

en: _Export
hu: _Exportálás

en: (null)
hu: (nincs)

en: No suitable backend was found for %s.
hu: Nincs megfelelő háttér %s fájlhoz.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
hu: Ez a GnuCash-változat a %s URL-t nem támogatja.

en: Can't parse the URL %s.
hu: A %s URL nem értelmezhető.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
hu: Nem sikerült csatlakozni %s helyhez. A host, a felhasználói név, vagy a jelszó hibás.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
hu: Nem lehet %s helyhez csatlakozni. A kapcsolat megszakadt, nem lehet adatot küldeni.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
hu: Úgy tűnik, ez a fájl/URL a GnuCash egy újabb változatából való. Frissítenie kell a GnuCash-t, hogy ezzel az állománnyal dolgozhasson.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
hu: Úgy tűnik, %s adatbázis nem létezik. Akar létrehozni egyet?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni a %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben ön nem nyithatja meg. Akarja folytatni az adatbázis megnyitásával?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben ön nem nyithatja meg. Akarja folytatni az adatbázis importálásával?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben nem ajánlott menteni. Akarja folytatni az adatbázis mentésével?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
hu: A GnuCash nem tudta zárolni %s adatbázist. Lehet, hogy egy másik felhasználó használja, amely esetben nem ajánlott exportálni. Akarja folytatni az adatbázis exportálásával?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
hu: %s fájl/URL nem tartalmaz GnuCash-adatokat, vagy az adatállomány sérült.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
hu: %s URL-en a szerver hibát észlelt, vagy rossz illetve sérült adatot talált.

en: You do not have permission to access %s.
hu: Önnek nincs hozzáférési joga %s fájlhoz.

en: An error occurred while processing %s.
hu: %s feldolgozása hiba lépett fel.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
hu: Hiba történt a fájl olvasásakor. Akarja folytatni?

en: There was an error parsing the file %s.
hu: %s fájl elemzése során hiba történt.

en: The file %s is empty.
hu: %s fájl üres.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
hu: Ez a fájl egy régebbi GnuCash-verzióhoz tartozik. Akarja folytatni?

en: The file type of file %s is unknown.
hu: A %s fájltípus ismeretlen.

en: Could not make a backup of the file %s
hu: %s fájlról nem sikerült mentést készíteni

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
hu: Nem sikerült %s fájlba írni. Ellenőrizze, hogy van-e írási engedélye e fájlra, és hogy van-e elég hely az elkészítéséhez.

en: No read permission to read from file %s.
hu: Önnek nincs hozzáférési joga %s fájlhoz.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
hu: Ez az adatbázis a GnuCash egy régebbi változatából való. Nyomjon OK -t ha frissíti az adatbázist a jelenlegi verzióra, vagy Megszakítást, ha megjelöli csak olvashatónak.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
hu: Az SQL adatbázist mások használják, és a felfejlesztést nem lehet végrehajtani, amíg ki nem jelentkeznek. Ha jelenleg nincs más felhasználó a rendszerben, nézze meg a dokumentációban, hogyan kell félbeszakadt bejelentkezésektől megszabadulni.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
hu: Ismeretlen I/O hiba (%d) történt.

en: Save changes to the file?
hu: Menti a változásokat?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
hu[0]: Ha nem menti, az elmúlt %d percben történt változtatások elvesznek.

en: Continue _Without Saving
hu: Folytatás mentés _nélkül

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
hu: GnuCash nem tudta zárolni %s fájlt.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
hu: Lehet, hogy egy másik felhasználó használja az adatbázist, mely esetben ön nem nyithatja meg. Mit akar tenni?

en: Open _Read-Only
hu: Megnyitás csak _olvasásra

en: Create _New File
hu: _Új fájl létrehozása

en: Open _Anyway
hu: Megnyitás m_égis

en: Open _Folder
hu: _Mappa megnyitása

en: _Quit
hu: _Kilépés

en: Loading user data…
hu: Adatok betöltése…

en: Re-saving user data…
hu: Adatok újra mentése…

en: Exporting file…
hu: Exportálás fájlba…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
hu: A fájl mentése során hiba történt.
    
    %s

en: <unknown>
hu: <ismeretlen>

en: View…
hu: Nézet…

en: This is likely because the "gnucash-docs" package is not properly installed.
hu: Valószínűleg azért, mert a "gnucash-docs" csomag nincs megfelelően telepítve.

en: GnuCash could not open the linked document:
hu: GnuCash nem tudta megnyitni %s a csatolt dokumentumot:

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
hu: Adja meg a felhasználói nevét és a jelszavát a kapcsolódáshoz ide: %s

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
hu: A változtatások automatikusan mentésre kerülnek %u másodpercen belül

en: Save changes to file %s before closing?
hu: %s fájl mentése bezárás előtt?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
hu: Ha nem menti, az elmúlt %d óra %d percben történt változtatások elvesznek.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
hu: Ha nem menti, az elmúlt %d nap %d órában történt változtatások elvesznek.

en: Close _Without Saving
hu: Bezárás _mentés nélkül

en: This window is closing and will not be restored.
hu: Ez az ablak bezárul, és nem lehet visszaállítani.

en: Close Window?
hu: Ablak bezárása?

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
hu: (csak olvasható)

en: Unsaved Book
hu: Elmentetlen könyv

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
hu: Utoljára módosítva %Y. %b %d., %A, %H:%M

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
hu: %s fájl betöltve. %s

en: Unable to save to database.
hu: Nem sikerült menteni az adatbázisba.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
hu: Nem sikerült menteni az adatbázisba: A könyv csak olvasható.

en: Book Options
hu: Könyv beállításai

en: Version
hu: Verzió

en: Accounting for personal and small business finance.
hu: Pénzügyi-számviteli program magánszemélyeknek és kisvállalkozásoknak.

en: Visit the GnuCash website.
hu: A GnuCash weboldalának megnyitása.

en: Select All
hu: Összes kijelölése

en: Select all accounts.
hu: Minden számla kijelölése.

en: Clear All
hu: Kijelölések törlése

en: Clear the selection and unselect all accounts.
hu: Az összes számla kijelölésének megszüntetése.

en: Select Children
hu: Alszámlák kijelölése

en: Select all descendents of selected account.
hu: A kijelölt számlák alszámláinak kijelölése.

en: Select Default
hu: Új alaphelyzet mentése

en: Select the default account selection.
hu: A számlák jelenlegi kijelölésének mentése alaphelyzetként.

en: Show Hidden Accounts
hu: Rejtett számlák is legyenek kiválaszthatók

en: Show accounts that have been marked hidden.
hu: Rejtettnek megjelölt számlák megjelenítése.

en: Select all entries.
hu: Minden tétel kiválasztása.

en: Clear the selection and unselect all entries.
hu: A kiválasztás törlése és tételkiválasztás megszüntetése.

en: Select the default selection.
hu: Alapértelmezett kiválasztás megválasztása.

en: Clear any selected image file.
hu: A kiválasztott képfájlok törlése.

en: Select image
hu: Válaszd ki a képet

en: Select an image file.
hu: Képfájl kiválasztása.

en: Pixels
hu: Pixelek

en: Percent
hu: Százalék

en: Start of this quarter
hu: Jelen negyedév kezdete

en: Start of this accounting period
hu: Könyvelés időszakának kezdete

en: Start of previous accounting period
hu: Az előző könyvelési időszak kezdete

en: End of this quarter
hu: Jelen negyedév vége

en: End of this accounting period
hu: Ezen könyvelési időszak vége

en: End of previous accounting period
hu: Az előző könyvelési időszak vége

en: _Custom
hu: _Egyéni

en: Selected Report is Missing
hu: A választott kimutatás nem található

note: Translators: %s is the report name.
en: '%s' is missing
hu: "%s" hiányzik

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: never
hu: soha

en: New top level account
hu: Új legfelső számla

en: Account Name
hu: Számlanév

en: Commodity
hu: Áru

en: Account Code
hu: Számlaszám

en: Last Num
hu: Utolsó szám

en: Present
hu: Jelenlegi

en: Present (Report)
hu: Jelenlegi (jelentés)

en: Balance (Report)
hu: Egyenleg (jelentés)

en: Balance (Period)
hu: Egyenleg (időszak)

en: Cleared (Report)
hu: Egyeztetett (kimutatás)

en: Reconciled (Report)
hu: Egyeztetett (jelentés)

en: Last Reconcile Date
hu: Utolsó egyeztetési dátum

en: Future Minimum
hu: Jövőbeni minimum

en: Future Minimum (Report)
hu: Jövőbeni minimum (jelentés)

en: Total (Report)
hu: Összesen (jelentés)

en: Total (Period)
hu: Összesen (időszak)

[ctx: Column header for 'Color']
en: C
hu: Sz

en: Account Color
hu: Számlaszín

en: Balance Limit
hu: Egyenleg korlát

en: Tax Info
hu: Adóinformáció

[ctx: Column header for 'Hidden']
en: H
hu: R

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
hu: T

[ctx: Column header for 'Opening Balance']
en: O
hu: Ny

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
hu: Jelenlegi (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
hu: Egyenleg (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
hu: Elszámolt (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
hu: Egyeztetett (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
hu: Jövőbeni minimum (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
hu: Összesen (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
hu: %s szűrése...

en: Namespace
hu: Névtér

en: Print Name
hu: Nyomtatási név

en: Unique Name
hu: Egyedi név

en: Fraction
hu: Egység

en: Get Quotes
hu: Adatszerzés

en: Source
hu: Forrás

en: Timezone
hu: Időzóna

en: Customer Number
hu: Ügyfélszám

en: Employee Number
hu: Alkalmazott száma

en: Address Name
hu: Cím

en: Address 1
hu: Cím 1

en: Address 2
hu: Cím 2

en: Address 3
hu: Cím 3

en: Address 4
hu: Cím 4

en: Phone
hu: Telefon

en: E-mail
hu: Email

en: Active
hu: Aktív

en: Security
hu: Értékpapír

en: Price
hu: Árfolyam

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Last Occur
hu: Utolsó előfordulás

en: Next Occur
hu: Következő előfordulás

en: %s, Total:
hu: %s, összesen:

en: %s, Grand Total:
hu: %s, főösszeg:

en: Net Assets:
hu: Nettó eszközök:

en: Profits:
hu: Haszon:

en: Name of the report to run
hu: A futtatandó riport neve

en: Specify export type
hu: Válasszon import típust

en: Output file for report
hu: Kimenti fájl a riporthoz

en: Not enough information for quotes dump
hu: Kevés az információ az árfolyamok kiírásához

en: This is a development version. It may or may not work.
hu: Ez egy fejlesztői változat. Talán működik, talán nem.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
hu: A programhibákat és más problémákat gnucash-devel@gnucash.org címre küldjék

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: You can also lookup and file bug reports at {1}
hu: Kereshet a hibajelentések között vagy újat is küldhet a következő címen: {1}

en: Show GnuCash version
hu: GnuCash verziószám megjelenítése

en: Enable extra/development/debugging features.
hu: Extrta / fejlesztői hibajelentés engedélyezése.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
hu: Log-fájl "/tmp/gnucash.trace"; lehet "stderr" vagy "stdout" is.

en: Checking Finance::Quote…
hu: Pénzügyek ellenőrzése::Árfolyam…

en: Unable to load Finance::Quote.
hu: Pénzügyek ellenőrzése::Árfolyam...

en: Loading data…
hu: Adatok betöltése…

en: Do not load the last file opened
hu: Ne töltse be az utoljára megnyitott fájlt

en: Search only in active items
hu: Csak aktív adatok közötti keresés

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
hu: Ha aktív, akkor csak az aktuális kategória "aktív" tételei között keres. Különben minden tételben keres.

en: Is tax included in this type of business entry?
hu: Tartalmazza az adót az ilyen típusú tétel?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
hu: Ha aktív, akkor e típusú tételek az adót tartalmazzák alapértelemezésben. E beállítást az új ügyfelek és beszállítók öröklik.

en: Enable extra toolbar buttons for business
hu: Extra eszköztár gombok engedélyezése üzleti felhasználóknak

en: Open new invoice in new window
hu: Számla nyitása új ablakban

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
hu: Ha aktív, minden új számla új ablakban nyílik. Különben az új számla a fő ablakban egy új lapon nyílik meg.

en: Accumulate multiple splits into one
hu: Több felosztás egybevonása

en: Show bills due reminder at startup
hu: Számlaemlékeztető megjelenítése induláskor

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
hu: Ha aktív, a GNUCash indításakor ellenőrzi van-e hamarosan esedékes számla. Ha igen, felmutat a használónak egy emlékeztetőt. Az értesítés előtti napok számát a "nappal előbb" beállítás határozza meg. Különben GnuCash nem ellenőriz esedékes számlákat.

en: Show bills due within this many days
hu: Ennyi napon belül esedékes számlák megjelenítése

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
hu: E mező határozza meg, hány nappal korábban ellenőrizze GnuCash az esedékes számlákat. Az értéket csak akkor használják, ha az "Esedékesség-értesítés" beállítás aktív.

en: Which check position to print
hu: Nyomtatás csekkpozíciója

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
hu: Az előre nyomtatott csekkek több csekket tartalmaznak egy lapon. E beállítás határozza meg, melyik csekkpozíció legyen nyomtatva. A lehetséges értékek 0, 1 és 2; a felső, a középső illetve az alsó pozíciónak megfelelően.

en: Date format to use
hu: Használandó dátumalak

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
hu: A használandó előre definiált dátumalak azonosítószáma.

en: Custom date format
hu: Egyedi dátumalak

en: Position of payee name
hu: A kedvezményezett pozíciója

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
hu: Ez az érték tartalmazza a kedvezményezett sorának kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal felső sarkától számítják.

en: Position of date line
hu: A dátumvonal pozíciója

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a dátumsor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal felső sarkától számítják.

en: Position of check amount in words
hu: A csekk összege szöveggel pozíciója

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza az összeg szöveggel sorának kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal felső sarkától számítják.

en: Position of check amount in numbers
hu: A csekk összege számmal pozíciója

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza az összeg számmal sorának kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal felső sarkától számítják.

en: Position of memo line
hu: A felosztás jegyzete sor pozíciója

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
hu: Ez az érték tartalmazza a megjegyzéssor kezdetének X,Y koordinátáit a csekken. A koordinátákat a csekk bal felső sarkától számítják.

en: Show currencies in this dialog
hu: Pénznemek megjelenítése a párbeszédablakban

en: Last pathname used
hu: Utolsó használt elérési út

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
hu: Ezen mező tartalmazza az utolsó elérési utat, amit a párbeszédablak használt. Ezt a kezdő fájlnév/elérési út a párbeszédablak következő megnyitásakor.

en: Window geometry
hu: Ablakgeometria

en: Position of the horizontal pane divider.
hu: A vízszintes elválasztó helyzete.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
hu: Itt lehet beállítani, hogy csak az aktuális kategória minden tétele között keressen, vagy csak az 'aktív' tételek között.

en: Show the new user window
hu: Az új felhasználó párbeszédablak megjelenítése

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
hu: Ha aktív, megjelenik az új felhasználó párbeszédablak. Különben nem jelenik meg.

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
hu: Ha aktív, az "Új Számlakészlet" párbeszédablak megjelenik, ha az "Új Fájl" menüt választja. Különben nem jelenik meg.

en: Enable SKIP transaction action
hu: Tranzakció kihagyásának engedélyezése

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
hu: Tranzakció kihagyásának engedélyezése a tranzakció-egyeztetőben. Ha engedélyezve van, akkor alapértelmezésként ki lesz hagyva az a tranzakció, amelynek a legjobb egyezés-pontszáma a sárga sávba esik (az auto-felvétel küszöb felett, de az auto-igazolás küszöb alatt).

en: Enable UPDATE match action
hu: Egyezés frissítésének engedélyezése

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
hu: Engedélyezze a FRISSÍTÉS ÉS ÖSSZEGZÉS műveletet a tranzakcióegyeztetőben. Ha engedélyezve van, akkor az a tranzakció, amelynek legjobb egyezési pontszáma meghaladja az Automatikus-TÖRLÉS küszöbértékét, és amelynek dátuma vagy összege eltér az egyező meglévő tranzakcióétól, a meglévő tranzakciót alapértelmezés szerint frissíti és törli.

en: Use bayesian matching
hu: Bayes-i egyeztetés használata

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
hu: Bayes-i egyeztetés engedélyezése importált tranzakciók meglévőkkel történő összevetésekor. Különben kevésbé kifinomult szabályalapú egyeztetést lesz használva.

en: Minimum score to be displayed
hu: Legkisebb megjelenítendő pontszám

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
hu: A legkisebb pontszám, amelyel egy lehetséges egyezést meg kell jeleníteni az egyezéslistában.

en: Add matching transactions below this score
hu: E pontszám alatti tranzakciók hozzáadása

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
hu: E mező adja meg azt a küszöbértéket, ami alatt az illeszkedő tranzakciót automatikusan hozzáadódik. A tranzakció felvétele alapértelmezésben, amelynek a legjobb egyezés-pontszáma a vörös sávba esik (a megjelenési küszöb felett, de az auto-igazolt küszöb alatt, vagy azzal szintben).

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
hu: E mező adja meg azt a küszöböt, ami felett az illeszkedő tranzakciót egyezésnek tekintik. A tranzakció igazolása alapértelmezésben, amelynek a legjobb egyezés-pontszáma a zöld sávba esik (az auto-igazolt küszöb felett, vagy azzal szintben).

en: Maximum ATM fee amount in your area
hu: Legnagyobb ATM díj az ön körzetében

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
hu: Ez a mező adja meg a plusz összeget, amit felszámítanak importált tranzakciók egyezésekor. Néhány kereskedelmi ATM (nem bankhoz tartozó), a díjaikat hozzáadják az összeghez, ahelyett, hogy külön tranzakcióként, vagy a havi bankszámladíjként jelenne meg. Például 1000Ft felvételekor 1150Ft-ot számláz. Ha kézzel rögzíti az 1000Ft-ot, az összegek nem fognak egyezni. Ezt az összeget be kell állítani a szokásos díj legnagyobb összegére, ezzel a tranzakciót egyezésként azonosítják.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
hu: Új árucikk automatikus létrehozása

en: Display or hide reconciled matches
hu: Egyeztetések mutatása vagy elrejtése

en: Default QIF transaction status
hu: Alapértelmezett QIF tranzakció státusz

en: Show documentation
hu: Dokumentáció megjeleníté_se

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
hu: Ha aktív, minden elszámoltként megjelölt tranzakció kiválasztottként jelenik meg az egyeztetés ablakban. Különben nincs kezdetben kiválasztott tranzakció.

en: Prompt for interest charges
hu: Figyelmeztetés kamatfizetésre

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
hu: Kamatot terhelő vagy kamatot fizető számla egyeztetése előtt meg fog jelenni egy figyelmeztetés a kamattranzakció bevitelére. Jelenleg a Bank, Hitel, Befektetés, Eszköz, Követelés, Fizetendő és Kötelezettség típusú számlákon használható.

en: Prompt for credit card payment
hu: Figyelmeztetés hitelkártya-fizetésre

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
hu: Ha aktív, a hitelkártya-számlakivonat egyeztetése után figyelmeztetés a felhasználónak,a hitelkártyás törlesztés bevitelére. Különben nincs figyelmeztetés.

en: Always reconcile to today
hu: Egyeztetés mai dátummal

en: How many days in advance to notify the user.
hu: Hány nappal előtte figyelmeztessen.

en: Set the "notify" flag by default
hu: Az értesítési lehetőség alapértelmezettként lesz beállítva

en: The next tip to show.
hu: A következő tipp megjelenítése.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
hu: „A nap tippje” megjelenítése a GnuCash indításakor

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
hu: Engedélyezi a GnuCash indításakor „A nap tippje” megjelenítését. Ha aktív, megjelenik a tipp. Egyébként nem jelenik meg.

en: Save window sizes and locations
hu: Ablakméret és hely elmentése

en: Character to use as separator between account names
hu: Számlanevek közti elválasztójel

en: Compress the data file
hu: Az adatfájl tömörítése

en: Enables file compression when writing the data file.
hu: Fájltömörítés engedélyezése az adatfájl írásakor.

en: Auto-save time interval
hu: Automatikus mentési időköz

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
hu: Ennyi perc után indul el az adatfájl automatikus mentése a merevlemezre. Nullára állítva nem történik automatikus mentés.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
hu: Időkorlát a "Módosítások mentése bezáráskor?" kérdésnél

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
hu: Ha be van jelölve, a "Módosítások mentése bezáráskor?" ablak csak korlátozott ideig fog válaszra várni. Ha a felhasználó nem válaszol, a változtatások mentésre kerülnek és az ablak bezárul.

en: Time to wait for answer
hu: Várakozás válaszra

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
hu: Ennyi másodpercet várunk, mielőtt az ablak bezárul és a változtatások mentésre kerülnek.

en: Display negative amounts in red
hu: Negatív mennyiségeket pirosan

en: Automatically insert a decimal point
hu: Automatikus tizedesvessző

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
hu: Tizedesvessző automatikus beillesztése azon értékekbe, melyeket anélkül adtak meg. Különben GnuCash nem változtat a bevitt számokon.

en: Number of automatic decimal places
hu: Az automatikus tizedes helyek száma

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
hu: E mező határozza meg az automatikusan kitöltött tizedes helyek számát.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
hu: Régi napló/mentés fájlok törlése ennyi nap után (0 = soha).

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
hu: Régi napló/mentés fájlok törlése ennyi nap után (0 = soha)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
hu: E beállítás határozza meg a napok számát, ami után a régi napló/mentés fájlokat törlik (0 = soha).

en: Don't sign reverse any accounts.
hu: Ne legyen megjelölés visszafelé.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
hu: Egyenlegek megjelölése viszafelé a következőkre: hitelkártya, fizetendő, kötelezettség, saját tőke és bevételi számlák.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
hu: Bevételi és költségszámlák egyenlegének megjelölése visszafelé.

en: Use account colors in the account hierarchy
hu: Használja a számla színt a számla csoportban

en: Use formal account labels
hu: Hivatalos számlacímkék használata

en: Show close buttons on notebook tabs
hu: Bezárás gomb feltüntetése a füleken

en: Width of notebook tabs
hu: Fülek szélessége

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
hu: A rendszerben alapértelmezett pénznem használata minden új számlán.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
hu: A megadott pénznem használata minden új számlán.

en: Default currency for new accounts
hu: Új számlák alapértelmezett pénzneme

en: Use 24 hour time format
hu: 24 órás időformátum használata

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
hu: Ha aktív, használjon 24 órás időformátumot. Más esetben használjon 12 órás időformátumot.

en: Date format choice
hu: Dátumformátum választás

en: In the current calendar year
hu: Idei naptári évben

en: Maximum number of months to go back.
hu: Az hónapok maximális száma visszafelé haladáshoz.

en: Show splash screen
hu: Mutassa a nyitó ablakot

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
hu: Fülek megjelenítése az ablak tetején.

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
hu: Fülek megjelenítése az ablak alján.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
hu: Fülek megjelenítése az ablak bal oldalán.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
hu: Fülek megjelenítése az ablak jobb oldalán.

en: Display the summary bar at the top of the page.
hu: Az összegzősor a lap tetején jelenjen meg.

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
hu: Az összegzősor a lap alján jelenjen meg.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
hu: Fül bezárásakor a legutóbb használt fül aktiválódik.

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
hu: Új fájloknál legyen bekapcsolva a Felosztás Művelet mezője Számként használva

en: If selected, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the split 'action' field and the transaction 'num' field is shown on the second line in double line view (and is not visible if that's not set). Otherwise, the default book option for new files is set so that the 'Num' cell on registers shows/updates the transaction 'num' field.
hu: Bekapcsolásakor minden új fájlban a Könyvbeállítások között aktiválódik a Felosztás Művelet mezője Számként használva lehetőség. Ilyenkor a regiszter Szám mezőjében a felosztás Műveletét lehet kezelni, a tranzakció Száma pedig csak kétsoros nézetben fog látszódni a második sorban. Kikapcsolásakor nem aktiválódik ez a lehetőség és a regiszter Szám mezőjében a tranzakció Számát lehet kezelni.

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
hu: Aktiválva az enter billentyű a regiszter aljára visz. Különben az enter billentyű megnyomása a következő tranzakció sorára visz.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
hu: Bevitel során automatikusan jön fel a számlák vagy műveletek listája

en: Create a new window for each new register
hu: Új ablak nyitása minden új regiszter számára

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
hu: Aktiválva minden új regiszter új ablakban nyílik meg. Különben minden új regiszter fülként nyílik a főablakban.

en: Color all lines of a transaction the same
hu: A tranzakció minden sora azonos színű

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
hu: Aktiválva egy tranzakció minden egyes sora azonos színt használ hátteréül. Különben a háttérszínek váltakoznak minden egyes sorban.

en: Show horizontal borders in a register
hu: Vízszintes keretek megjelenítése a regiszterben

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
hu: Vízszintes keretek megjelenítése cellák között a regiszterben. Aktiválva a cellák közötti kereteket vastag vonallal jelölik. Különben a cellák közötti keretek nem lesznek jelölve.

en: Show vertical borders in a register
hu: Függőleges keretek megjelenítése

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
hu: Függőleges keretek megjelenítése cellák között a regiszterben. Aktiválva a cellák közötti keretek vastag vonallal lesznek jelölve. Különben a cellák közötti keretek nem lesznek jelölve.

en: Hide splits in all transactions.
hu: Felosztások elrejtése az összes tranzakcióban.

en: All transactions are expanded to show all splits.
hu: Minden tranzakció felosztva az összes felosztás megjelenítéséhez.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction in a register. This is the default setting for when a register is first opened. The setting can be changed at any time via the "View->Double Line" menu item.
hu: Minden tranzakcióhoz megjelenik egy második sor a "Művelet", "Megjegyzések" és "Kapcsolódó dokumentumok" mezőkkel. Ez az alapértelmezett beállítás a regiszter első megnyitásakor, de bármikor megváltoztatható a "Nézet->Kétsoros" menüponttal.

en: Only display leaf account names.
hu: Utolsó számlanevek megjelenítése.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
hu: Ennyi tranzakció megjelenítése egy regiszterben. Nulla érték minden tranzakció megjelenítését jelenti.

en: Number of characters for auto complete.
hu: Betűk száma az automatikus kiegészítéshez.

en: Create a new window for each new report
hu: Új ablak nyitása minden új jelentés számára

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
hu: Aktiválva minden új jelentés saját ablakban nyílik meg. Különben minden új jelentés fülként nyílik a főablakban.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
hu: A rendszerben alapértelmezett pénznem használata minden új jelentésben.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
hu: A megadott pénznem használata minden új jelentésben.

en: Default currency for new reports
hu: Új jelentések alapértelmezett pénzneme

en: Number of files in history
hu: Fájlok száma a történetben

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
hu: E beállítás tartalmazza a Legutóbb megnyitott fájlok menüben tartott fájlok számát. Ez az érték lehet 0 a fájltörténet tiltásához. Értéke legfeljebb 10 lehet.

en: Most recently opened file
hu: Legutóbb megnyitott fájl

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
hu: E mező tartalmazza a legutóbb megnyitott fájl teljes útját.

en: Next most recently opened file
hu: Következő legutóbb megnyitott fájl

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
hu: E mező tartalmazza a következő legutóbb megnyitott fájl teljes útját.

en: Print checks from multiple accounts
hu: Több számla csekkjeinek nyomtatása

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt egyszerre több számla csekkjeit nyomatatná.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
hu: E dialógus megjelenik, mikor megpróbálnak duplikálni egy megváltozott számlatételt. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy meg kell szakítani a duplikálást.

en: Duplicating a changed invoice entry
hu: Megváltozott számlatétel megkettőzése

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
hu: E dialógus megjelenik, mikor megpróbálnak duplikálni egy megváltozott számlabevitelt. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy meg kell szakítani a duplikálást.

en: Delete a commodity
hu: Áru törlése

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt engedélyezik egy áru törlését.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt engedélyezik olyan áru törlését, amihez kapcsoltak áradatokat. Ilyen áru törlése törli az áradatokat is.

en: Delete multiple price quotes
hu: Több árfolyamadat törlése

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt engedélyezik egyszerre több áradat törlését.

en: Read only register
hu: Csak olvasható regiszter

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
hu: E dialógus megjelenik, mikor megnyitnak egy csak olvasható regisztert.

en: Change contents of reconciled split
hu: Egyeztetett felosztások tartalmának megváltoztatása

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt egyeztetett felosztás megváltoztatását engedélyeznék. A változások engedélyezése megnehezítheti a jövőbeli egyeztetések elvégzését.

en: Mark transaction split as unreconciled
hu: Tranzakciófelosztás megjelölése nem egyeztetettként

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt engedélyezik tranzakciófelosztás megjelölését nem egyeztetettként. Ha így tesznek, akkor eldobják a regiszter egyeztetett értékét, és megnehezítik a jövőbeli egyeztetéseket.

en: Cut a split from a transaction
hu: Felosztás kivágása a tranzakcióból

en: This dialog is presented before allowing you to cut a split from a transaction.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt kivágna egy felosztást egy tranzakcióból.

en: Cut a reconciled split from a transaction
hu: Egyeztetett felosztás kivágása egy tranzakcióból

en: This dialog is presented before allowing you to cut a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt kivágna egy egyeztetett felosztást egy tranzakcióból. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: Remove a split from a transaction
hu: Felosztás eltávolítása egy tranzakcióból

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt eltávolítana egy felosztást egy tranzakcióból.

en: Remove a reconciled split from a transaction
hu: Egyeztetett felosztás eltávolítása egy tranzakcióból

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt eltávolítana egy egyeztetett felosztást egy tranzakcióból. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: Remove all the splits from a transaction
hu: Az összes felosztás eltávolítása egy tranzakcióból

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt eltávolítaná az összes felosztást egy tranzakcióból.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt eltávolítani az összes felosztást (az egyeztetetteket is beleértve) egy tranzakcióból. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: Cut a transaction with reconciled splits
hu: Egyeztetett felosztással rendelkező tranzakció kivágása

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt kivágna egy egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: Delete a transaction
hu: Tranzakció törlése

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
hu: E dialógus megjelenik, mielőtt engedélyezik egy tranzakció törlését.

en: Delete a transaction with reconciled splits
hu: Egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakció törlése

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
hu: Ez az ablak azelőtt jelenik meg, mielőtt törölne egy egyeztetett felosztásokat tartalmazó tranzakciót. Ha így tesz, azzal felborítja a regiszter egyeztetett egyenlegét, és megnehezíti a jövőbeli egyeztetéseket.

en: Duplicating a changed transaction
hu: Megváltozott tranzakció duplikálása

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
hu: E dialógus megjelenik, mikor megpróbálnak duplikálni egy megváltozott tranzakciót. A megváltozott adatokat rögzíteni kell, vagy meg kell szakítani a duplikálást.

en: Commit changes to a transaction
hu: Változások jóváhagyása tranzakcióra

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
hu: E dialógus megjelenik, mikor megpróbálnak kilépni egy megváltozott tranzakcióból. A megváltozott adatokat rögzíteni kell vagy eldobni.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
hu: Főösszeg megjelenítése minden számlán az alapértelmezett pénznemben

en: Show non currency commodities
hu: Nem pénzjavak megjelenítése

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
hu: Aktiválva a nem pénzügyi eszközök (részvények) megjelennek. Különben rejtve maradnak.

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
hu: Kezdő dátum (másodpercben 1970. jan. 1-től)

en: Starting time period identifier
hu: Kezdő időszak azonosító

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
hu: Záró dátum (másodpercben 1970. jan. 1-től)

en: Ending time period identifier
hu: Záró időszak azonosítója

en: Display this column
hu: Oszlop megjelenítése

en: Width of this column
hu: Az oszlop szélessége

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
hu: Ez a beállítás az oszlop pixelben megadott szélességét tárolja.

en: Select an accounting period and a closing date that is between the date of the previous close and today.
    
    Books will be closed at midnight on the selected date.
hu: Válasszon számlázási időszakot és egy záró napot, ami az előző záró nap és a mai nap közé esik.
    
    A könyvek a választott záró napon éjfélkor lesznek lezárva.

en: Book Closing Dates
hu: Főkönyvzárási dátumok

en: Close Book
hu: Főönyv zárása

en: Account Period Finish
hu: Számlázási időszak vége

en: Press 'Close' to Exit.
hu: A kilépéshez nyomja meg a „Bezárás” gombot.

en: Summary Page
hu: Összefoglaló oldal

en: CSV Import Assistant
hu: CSV Importálássegéd

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import which can be seen by looking at a file created by using the "Export Account Tree to CSV" export menu option.
    
    If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
hu: 
    Ezzel a segéddel számlákat importálhat egy fájlból.
    
    A fájl formátumának ugyanolyannak kell lennie, mint amilyet a „Számlakészlet exportálása CSV-fájlba” exportálási menüpont készít.
    
    Amelyik számla még nem létezik, az a teljes számlanév által megadott helyen és névvel létre fog jönni, feltéve, hogy a hozzá tartozó értékpapír vagy pénznem is létezik. Amelyik számla már létezik, annak négy mezője megkapja a fájlban szereplő értékeket: ezek a Számlaszám, a Leírás, a Megjegyzések és a Szín.
    
    A folytatáshoz kattintson a „Következő” gombra, az importálás megszakításához pedig a „Mégse” gombra.

en: Import Account Assistant
hu: Számlaimportsegéd

en: Enter file name and location for the Import…
hu: Válassza ki a fájlt, amit importálni szeretne…

en: Choose File to Import
hu: Fájl kiválasztása

en: Number of rows for the Header
hu: Fejlécsorok száma

en: Comma (,)
hu: Vessző (,)

en: Semicolon (;)
hu: Pontosvessző (;)

en: Custom regular expression
hu: Saját reguláris kifejezés

en: Colon (:)
hu: Kettőspont (:)

en: Select Separator Character
hu: Válassza ki az elválasztójelet

en: Preview
hu: Előnézet

en: Import Account Preview, first 10 rows only
hu: Az első 10 sor előnézete

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
hu: Az exportáláshoz nyomja meg az "Alkalmaz" gombot,
    a megszakításhoz pedig a "Mégsem" gombot.

en: Import Accounts Now
hu: Importálás

en: Import Summary
hu: Importálás eredménye

en: CSV Export Assistant
hu: CSV Exportáló Segéd

en: Use Quotes
hu: Idézőjelek használata

en: Simple Layout
hu: Egyszerű elrendezés

en: Choose Export Settings
hu: Exportálás beállításai

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
hu: Válassza ki az exportálandó számlákat és szükség esetén a dátumtartományt.

en: Accounts Selected:
hu: kiválasztott számla:

en: _Select Subaccounts
hu: Alszámlák kivála_sztása

en: Select _All
hu: Mindent _kijelöl

en: Date Range
hu: Dátumtartomány

en: _Select All
hu: _Összes dátum

en: Select _Range
hu: _Tartomány kiválasztása

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
hu: Eleje

en: _Earliest
hu: L_egelső dátum

en: Cho_ose Date
hu: Kiválasztott d_átum

en: Toda_y
hu: M_ai nap

en: _Latest
hu: Uto_lsó dátum

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
hu: Vége

en: C_hoose Date
hu: Kiválasztott d_átum

en: _Today
hu: _Mai nap

en: Account Selection
hu: Számlák kiválasztása

en: Enter file name and location for the Export…
hu: Adja meg az exportálni kívánt fájl helyét és nevét…

en: Choose File Name for Export
hu: Exportált fájl nevének megadása

en: Export Now…
hu: Exportálás…

en: Summary
hu: Végeredmény

en: Export Summary
hu: Exportálás eredménye

note: You should localize the (british) examples to your region.
en: This assistant will help you import Prices from a CSV file.
    
    There is a minimum number of columns that have to be present for a successful import, these are Date, Amount, From Namespace, From Symbol and Currency To. If all entries are for the same Commodity / Currency then you can select them and then the columns will be Date and Amount.
    
    Various options exist for specifying the delimiter as well as a fixed width option. With the fixed width option, double click on the table of rows displayed to set a column width, then right mouse to change if required.
    
    Examples are "FTSE","RR.L","21/11/2016",5.345,"GBP" and CURRENCY;USD;2016-11-21;1.56;GBP
    
    There is an option for specifying the start row, end row and an option to skip alternate rows beginning from the start row which can be used if you have some header text. Also there is an option to overwrite existing prices for that day if required.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name. Note you can't save to built-in presets.
    
    This operation is not reversible, so make sure you have a working backup.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy árfolyamokat tartalmazó CSV-fájl importálásán.
    
    A fájlnak tartalmaznia kell legalább a következő oszlopokat: Dátum, Ár, Névtér, Szimbólum és Pénznem. Ha minden sor ugyanarra az értékpapírra vagy pénznemre vonatkozik, akkor elég, ha a fájl csak a Dátum és Árfolyam oszlopokat tartalmazza, a szimbólumot pedig kiválasztja a legördülő menüből.
    
    A fájl oszlopai lehetnek fix szélességűek vagy tagoltak. Utóbbihoz többféle határolójelet is beállíthat. Fix szélesség beállításához kattintson duplán a sorokra. A megadott szélességet a jobb gombbal kattintva megváltoztathatja.
    
    A fájl egy sora kinézhet például így: "BUX","OTP","2017-09-14",10435,"HUF" vagy CURRENCY;USD;2016-11-21;1.56;GBP
    
    Beállíthatja, melyik legyen az első és az utolsó importált sor, illetve kihagyhat minden második sort, ha a fájl pl. feljécszövegeket tartalmaz. Lehetőség van a már meglévő árfolyamok felülírására is.
    
    Az importálási beállítások elmenthetők és egy későbbi importáláskor újra felhasználhatók. A már mentett beállítások pedig megváltoztathatók és elmenthetők egy új néven. A gyári beállítások azonban nem írhatók felül.
    
    Az importálás nem vonható vissza, ezért fontos, hogy előbb készítsen biztonsági másolatot.
    
    A folytatáshoz kattintson a "Következő" gombra, a kilépéshez pedig a "Mégse" gombra.

en: Price Import Assistant
hu: Árfolyamimportálási segéd

en: 
    Select location and file name for the Import, then click "Next"…
hu: 
    Válassza ki a fájlt, amit importálni szeretne, majd kattintson a "Következő" gombra...

en: Select File for Import
hu: Fájl kiválasztása

en: Delete Settings
    Deletes the settings saved under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can never be deleted:
    - No settings
    - Gnucash default export format
hu: Beállítások törlése
    Törli a szomszédos mezőben látható néven mentett beállításokat.
    Két védett név azonban sosem törölhető:
    - Mentetlen beállítások
    - Gnucash alapértelmezett exportálási formátum

en: Save Settings
    Saves current settings under the name as entered in the adjacent text field.
    There are two reserved names which can't be used to save custom settings:
    - No settings
    - Gnucash default export format
hu: Beállítások mentése
    A szomszédos mezőben látható néven elmenti a beállításokat.
    Két védett név azonban nem használható mentéskor:
    - Mentetlen beállítások
    - Gnucash alapértelmezett exportálási formátum

en: <b>Load and Save Settings</b>
hu: <b>Beállítások mentése és betöltése</b>

en: Character-separated
hu: Karakterrel elválasztott

en: Fixed-Width
hu: Fix szélességű

en: Space
hu: Szóköz

en: Tab
hu: Tabulátor

en: Hyphen (-)
hu: Kötőjel (-)

en: Double-click anywhere on the table below to insert a column break
hu: Oszlophatár megadásához kattints duplán a lenti táblázatra

en: Right-click anywhere in a column to modify it (widen, narrow, merge)
hu: Oszlop szélesítéséhez, keskenyítéséhez vagy összevonásához kattints az oszlopra jobb gombbal

en: Allow existing prices to be over written.
hu: Meglévő árak felülírásának engedélyzése.

en: Normally prices are not over written, select this to change that. This setting is not saved.
hu: A meglévő árakat általában nem írjuk felül, de ezzel a beállítással engedélyezhetjük. Ez a beállítás nem kerül mentésre.

en: <b>File Format</b>
hu: <b>Fájlformátum</b>

en: Date Format
hu: Dátumformátum

en: Currency Format
hu: Pénznemformátum

en: Encoding
hu: Kódolás

en: Leading Lines to Skip
hu: Sor kihagyása a fájl elején

en: Trailing Lines to Skip
hu: Sor kihagyása a fájl végén

en: Skip alternate lines
hu: Minden második sor kihagyása

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if "Leading Lines to Skip" is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
hu: Az első importált sortól számított minden második sor nem lesz importálva. Figyelembe veszi a fájl elején kihagyott sorokat is.
    Például
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 3, akkor az első importált sor a negyedik. Az 5., 7., 9. és további sorok ki lesznek hagyva.
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 4, akkor az első importált sor az ötödik. A 6., 8., 10. és további sorok ki lesznek hagyva.

en: <b>Miscellaneous</b>
hu: <b>Egyéb beállítások</b>

en: <b>Commodity From</b>
hu: <b>Szimbólum</b>

en: Currency To
hu: Pénznem

en: Select the type of each column to import.
hu: Állítsa be az összes importálandó oszlop típusát.

en: Skip Errors
hu: Hibák sorok importálásának kihagyása

en: Import Preview
hu: Előnézet

en: <b>Press "Apply" to add the Prices.
    "Cancel" to abort.</b>
hu: <b>Az árfolyamok importálásához kattintson az Alkalmazás gombra.
    Megszakításhoz kattintson a Mégsem gombra.</b>

en: Import Prices Now
hu: Importálás

en: This assistant will help you import a delimited file containing a list of transactions. It supports both token separated files (such as comma separated or semi-colon separated) and fixed width data.
    
    For a successful import three columns have to be available in the import data:
    • a Date column
    • a Description column
    • a Deposit or Withdrawal column
    
    If there is no Account data available, a base account can be selected to which all data will be imported.
    
    Apart from a choice of delimiter, there are several options to tweak the importer. For example a number of lines can be skipped at the start or the end of the data, as well as odd rows. Several date and number formats are supported. The file encoding can be defined.
    
    The importer can handle files where transactions are split over multiple lines, with each line representing one split.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy tranzakciókat tartalmazó CSV-fájl importálásán. A fájl oszlopai lehetnek fix szélességűek vagy tagoltak (például vesszővel vagy pontosvesszővel elválasztottak).
    
    A sikeres importáláshoz a fájlnak három oszlopot kell tartalmaznia:
    • Dátum
    • Leírás
    • Betét vagy kivét összege
    
    Ha a fájl nem tartalmazza a tranzakciók számláját, kiválaszthatja, melyik számlára importálódjon az összes tranzakció.
    
    Az elválasztójeleken kívül egyéb beállításokat is megváltoztathat. Például átugorhat sorokat a fájl elején vagy végén, vagy akár minden második sort. Számos dátum- és számformátum támogatott. A fájl kódolása is beállítható.
    
    A program képes kezelni azokat a fájlokat, ahol a tranzakciók több sorra vannak felosztva, és minden sor egy felosztást jelent.
    
    Az importálási beállítások elmenthetők és egy későbbi importáláskor újra felhasználhatók. A már mentett beállítások pedig megváltoztathatók és elmenthetők egy új néven.

en: Transaction Import Assistant
hu: Tranzakció Importáló Segéd

en: Multi-split
hu: Felosztások több sorban

en: Normally the importer will assume each line in the input file will correspond to one transaction. Each line can have information for one transaction and one or two splits.
    
    When Multi-split is enabled the importer will assume multiple consecutive lines together hold the information for one transaction. Each line provides information for exactly one split. The first line should also provide the information for the transaction.
    To know which lines belong to the same transaction, the importer will compare the provided transaction information in each line. If that information is empty or the same as the first transaction line the importer will consider this line part of the same transaction.
hu: Alapesetben úgy tekintjük, hogy a bemeneti fájl minden sora egy tranzakció és egy vagy két felosztás adatait tartalmazza.
    
    Ha a Felosztások több sorban be van kapcsolva, akkor úgy tekintjük, hogy a tranzakciók adatait több egymást követő sor együttesen tartalmazza. Ilyenkor minden sor egy osztásnak felel meg, a tranzakció adatai pedig az első sorban találhatók.
    Onnan tudjuk, mely sorok tartoznak ugyanahhoz a tranzakcióhoz, hogy összehasonlítjuk az egyes sorok tartalmát. Ha egy oszlop üres vagy a tartalma megegyezik az első sorral, akkor az ugyanahhoz a tranzakcióhoz tartozik.

en: Starting from the first line that is actually imported every second line will be skipped. This option will take the leading lines to skip into account as well.
    For example
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 3, the first line to import will be line 4. Lines 5, 7, 9,… will be skipped.
    * if 'Leading Lines to Skip' is set to 4, the first line to import will be line 5. Lines 6, 8, 10,… will be skipped.
hu: Az első importált sortól számított minden második sor nem lesz importálva. Figyelembe veszi a fájl elején kihagyott sorokat is.
    Például
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 3, akkor az első importált sor a negyedik. Az 5., 7., 9. és további sorok ki lesznek hagyva.
    * ha a "Sor kihagyása a fájl elején" 4, akkor az első importált sor az ötödik. A 6., 8., 10. és további sorok ki lesznek hagyva.

en: <b>Account</b>
hu: <b>Számla</b>

en: Select a row to change the mappings
hu: Az összerendelés megváltoztatásához jelöljön ki egy sort

en: To change mapping, double click on a row or select a row and press the button…
hu: Az összerendelés megváltoztatásához kattintson duplán egy sorra, vagy jelölje ki a sort, és nyomja meg a gombot…

en: Account ID
hu: Folyószámla-azonosító

en: Error text.
hu: Hiba.

en: Change GnuCash _Account…
hu: GnuCash-_számla megváltoztatása…

en: Match Import and GnuCash accounts
hu: Importált és GnuCash számlák egyeztetése

en: If you click "Next" Gnucash will perform a number of checks.
    
    If one of those <i>checks fails</i> you'll be automatically redirected to the preview page to try and correct.
    
    On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is your <i>initial import into a new file</i>, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    If this is the <i>first time importing</i>, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
hu: Ha a "Következő" gombra kattint, a Gnucash számos ellenőrzést fog végrehajtani.
    
    Ha <i>az ellenőrzések egyike sikertelen</i>, a rendszer automatikusan átirányítja az előnézeti oldalra, ahol megpróbálhatja kijavítani a hibákat.
    
    A következő oldalon minden tranzakciót egy kategóriához társíthat.
    
    Ha <i>üres fájlba importálja</i> a tranzakciókat, akkor meg fog nyílni a Könyv beállításai ablak, mert az ottani beállítások befolyásolják, hogyan jönnek létre GnuCash tranzakciók az importált adatokból. Ha a fájl nem üres, az ablak nem jelenik meg.
    
    Ha ez az <i>első importálása</i>, akkor előfordulhat, hogy minden sort társítania kell. A későbbi importálások során megpróbáljuk újrahasználni ezeket a társításokat.
    
    A társítás megbízhatósági szintje színes sávként jelenik meg.
    
    További információt a Súgó gombra kattintva kaphat.

en: Transaction Information
hu: Tranzakciók importálása

en: Match Transactions
hu: Tranzakciók egyeztetése

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    You can pick a set of accounts here that seem close to your needs. After the assistant completes you will be able to add, rename, modify, and remove accounts, at any time later on. You will also be able to add sub-accounts, as well as move accounts (along with their sub-accounts) from one parent to another.
    
    Click 'Cancel' if you do not wish to create any new accounts now.
hu: Ebben az ablakban a GnuCash segíteni fog létrehozni különböző eszközök (pl. befektetések, bankszámlák, megtakarítások), források (pl. kölcsönök), bevételek és költségek nyilvántartásához használható folyószámlákat.
    
    Hamarosan kiválaszthatja azokat az előre elkészített számlakészleteket, amik megfelelnek az Ön pénzügyeinek. Természetesen az alábbi lépések befejezése után később is bármikor átnevezheti, módosíthatja vagy eltávolíthatja a létrehozott számlákat. Új számlákat vagy alszámlákat is hozzáadhat, valamint áthelyezhet számlákat (az alszámláikkal együtt) egy másik szülő számla alá.
    
    Ha most mégsem akar létrehozni új számlakészletet, akkor kattintson a "Mégse" gombra.

en: New Account Hierarchy Setup
hu: Új számlahierarchia beállítása

en: Choose Currency
hu: Pénznem kiválasztása

en: Select language and region specific categories that correspond to the ways that you foresee you will use GnuCash. Each category you select will cause several accounts to be created.
hu: Jelölje ki azokat a nyelvre és régióra jellemző kategóriákat, amik legközelebb állnak ahhoz, ahogy használni szeretné a GnuCash-t. Minden kijelölt kategória több számlát is létre fog hozni.

en: <b>Categories</b>
hu: <b>Kategóriák</b>

en: C_lear All
hu: Kijelölések tör_lése

en: <b>Category Description</b>
hu: <b>Kategória-leírás</b>

en: If not satisfied with the available templates, please read the wiki page linked below and share your new or improved template.
hu: Ha nem elégedett a fenti kategóriákkal, kattintson az alábbi linkre és a wiki oldalon ossza meg az Ön által készített új vagy javított számlakategóriákat.

en: The selection you make here is only the starting point for your personalized account hierarchy. Accounts can be added, renamed, moved, or deleted by hand later at any time.
hu: A fenti kijelölés csak a kiindulópontot jelenti a GnuCash használatában. A számlák később bármikor átnevezhetők, áthelyezhetők vagy törölhetők, és létrehozhat új számlákat is.

en: GnuCash Account Template Wiki
hu: GnuCash Számlasablon Wiki

en: Choose accounts to create
hu: Válassza ki a létrehozandó számlákat

en: If you would like to change an account's name, click on the row containing the account, then click on the account name and change it.
    
    Some accounts are marked as "Placeholder". Placeholder accounts are used to create a hierarchy of accounts and normally do not have transactions or opening balances. If you would like an account to be a placeholder account, click the checkbox for that account.
    
    If you would like an account to have an opening balance, click on the row containing the account, then click on the opening balance field and enter the starting balance.
    
    <b>Note:</b> all accounts except Equity and placeholder accounts may have an opening balance.
hu: Ha át szeretne nevezni egy számlát, először kattintson a számla sorára, majd a nevére, és változtassa meg.
    
    Egyes számlák "Töltelék"-ként vannak megjelölve. Ezek csak a hierarchia kialakítására szolgálnak, általában nem tartalmaznak tranzakciókat és nincs nyitóegyenlegük. Ha szeretne egy számlát töltelékként használni, jelölje be a hozzá tartozó pipát a Töltelék oszlopban.
    
    Ha szeretne nyitóegyenleget adni egy számlához, először kattintson a számla sorára, majd a Nyitóegyenleg mezőre, és írja be a nyitóegyenleget.
    
    <b>Figyelem:</b> minden számlának lehet nyitóegyenlege, kivéve a Saját tőke és Töltelék számláknak.

en: Setup selected accounts
hu: A kiválasztott számlák beállítása

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
hu: Az új számlák létrehozásához kattintson az 'Alkalmaz' gombra. Ezután elmentheti őket egy fájlba vagy egy adatbázisba.
    
    Ha szeretne visszatérni az előző oldalakra, kattintson a 'Vissza' gombra.
    
    A 'Mégse' gombbal új számlák létrehozása nélkül bezárhatja az ablakot.

en: Finish Account Setup
hu: Számlabeállítás befejezése

en: Months
hu: Hónap

en: Years
hu: Év

en: Interest Rate
hu: Kamatláb

en: Start Date
hu: Kimutatás kezdete

en: Length
hu: Hossz

en: Loan Account
hu: Hitelszámlák

en: Months Remaining
hu: Hátralévő hónapok

en: Interest Rate Change Frequency
hu: Kamatlábváltozás gyakorisága

en: Escrow Account
hu: Letéti számla

en: Principal To
hu: Kölcsön ide

en: Interest To
hu: Kamat ide

en: Repayment Frequency
hu: Törlesztés gyakorisága

en: Payment To (Escrow)
hu: Törlesztés ide (letét)

en: Payment From (Escrow)
hu: Törlesztés innen (letét)

en: Specify Source Account
hu: Forrásszámla választása

en: Use Escrow Account
hu: Letéti számla használata

en: Part of Payment Transaction
hu: Törlesztés-tranzakció-rész

en: Payment Frequency
hu: Törlesztés gyakorisága

en: Range
hu: Időtartam

en: End Date
hu: Kimutatás vége

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance, and many other programs.
    
    The import process has several steps. Your GnuCash accounts will not be changed until you click "Apply" at the end of the process.
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel" to abort the process.
hu: GnuCash képes pénzügyi adatokat importálni QIF (Quicken Interchange Format) típusú fájlokból, Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance és sok más program által írtakból.
    
    Az importálási folyamatnak több lépése van.A GnuCash számlái nem változnak mialatt ön az 'Alkalmazás'-ra kattint a folyamat végén.
    
    Kattintson az "Következő" -re a QIF fájl betöltéséhez,vagy a "Megszakítás" -ra a kilépéshez.

en: Import QIF files
hu: QIF-fájl importálása

en: _Select…
hu: Ki_jelölés…

en: Select a QIF file to load
hu: Betöltendő QIF-fájl kiválasztása

en: _Start
hu: _Kezdés

en: Load QIF files
hu: QIF fájl betöltése

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
hu: A QIF formátum nem határozza meg, milyen formában kell egy dátum évét, hónapját és napját nyomtatni. Legtöbb esetben automatikusan meg lehet állapítani, hogy egy adott fájl milyen formátumot használ.A most importált fájlban azonban több formátum is alkalmazható az adatokra.
    
    Válasszon egy dátumformátumot a fájlnak. Az európai szoftverek által készített QIF fájlok "n-h-é" vagy nap-hónap-év formátumban vannak. Az US szoftverek által készítettek pedig "h-n-é" hónap-nap-év formátumban.

en: Set a date format for this QIF file
hu: Dátumformátum kiválasztása ehhez a QIF fájlhoz

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
hu: Az éppen most betöltött QIF-fájl egyetlen számla tranzakcióit tartalmazza, de nem tartalmazza e számlának a nevét.
    
    Adjon nevet a számlának! Ha a fájlt egy másik számlázó program exportálta, akkor ugyanazt a nevet kell megadni, amit az exportáló program használt.

en: Account name
hu: Számlanév

en: Set the default QIF account name
hu: QIF számla alapértelmezett nevének beállítása

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: Click "Load another file" if you have more data to import at this time. Do this if you have saved your accounts to separate QIF files.
    
    Click "Next" to finish loading files and move to the next step of the QIF import process.
hu: Kattintson a "Másik fájl betöltése" gombra, ha jelenleg több adatot szeretne importálni. Tegye ezt akkor, ha számláit különálló QIF-fájlokba mentette.
    
    Kattintson a „Tovább” gombra a fájlok betöltésének befejezéséhez, és lépjen a QIF importálási folyamat következő lépésére.

en: _Unload selected file
hu: _A kiválasztott fájl kihagyása

en: _Load another file
hu: Másik fájl _betöltése

en: QIF files you have loaded
hu: Betöltött QIF-fájlok

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
hu: A következő oldalon a QIF-fájljaiban lévő számlák és a tulajdonában lévő részvények vagy befektetési alapok össze lesznek egyeztetve a GnuCash-számlákkal. Ha már létezik egy GnuCash számla azonos névvel vagy hasonló névvel és kompatibilis típussal, akkor azt a fiókot használja a rendszer egyezésként; ellenkező esetben a GnuCash új fiókot hoz létre a QIF-fiókkal azonos néven és típussal. Ha nem tetszik a javasolt GnuCash számla, kattintson duplán a módosításhoz.
    
    Vegye figyelembe, hogy a GnuCash sok olyan számlát fog létrehozni, amelyek nem léteztek az Ön másik személyes pénzügyi programjában, beleértve egy külön számlát minden egyes tulajdonában lévő részvényhez, külön számlákat a közvetítői jutalékokhoz, speciális "részvény" számlákat (alapértelmezés szerint a felhalmozott nyereség alszámlái). amelyek a nyitó egyenlegek forrásai stb. Ezek a számlák mindegyike megjelenik a következő oldalon, így ha akarja, módosíthatja őket, de nyugodtan hagyhatja is őket.

en: Accounts and stock holdings
hu: Folyószámlák és birtokolt részvények

en: _Select the matchings you want to change
hu: _Válassza ki a módosítani kívánt egyezéseket

en: Matchings selected
hu: Kiválasztott egyezőségek

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
hu: QIF és GnuCash számlák összevetése

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
hu: A GnuCash külön bevételi és kiadási számlákat használ, ahelyett, hogy kategóriákba sorolná a tranzakciókat. A QIF fájl mindegyik kategóriája egy GnuCash-számlára kerül.
    
    A következő oldalon látható a QIF kategóriák és a GnuCash-számlák megfelelője. Ezeket meg lehet változtatni. Ehhez a kategória nevét tartalmazó sorra kell kattintani.
    
    Ha később meggondolja magát, akkor a GnuCash-el a számlastruktúra biztonsággal átszervezhető.

en: Income and Expense categories
hu: Bevételi és költségkategóriák

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
hu: QIF-kategóriák és GnuCash-számlák összevetése

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts.
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
hu: A bankoktól és más pénzügyi intézetektől letöltött QIF fájlok nem mindig tartalmaznak a számlákról és kategóriákról megfelelő információt, amelyek alapján helyesen lehetne GnuCash számlákhoz hozzárendelni őket.
    
    A következő oldalon azt a szöveget fogja látni, amely a Kedvezményezett és a Jegyzet mezőkben jelenik meg a QIF-számla vagy kategória nélküli tranzakcióknál. Alapértelmezés szerint ezek a tranzakciók a GnuCash „Nem meghatározott” számlájához vannak rendelve. Ha másik fiókot választ, a rendszer emlékezni fog rá a jövőbeni QIF-fájlokhoz.

en: Payees and memos
hu: Kedvezményezettek és jegyzetek

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
hu: Kedvezményezettek/jegyzetek összevetése a GnuCash számlákkal

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
hu: A QIF-et importáló program jelenleg nem tud több pénznemű QIF fájlokat kezelni. A QIF fájl(ok) összes importált számlája ugyanarra a pénznemre kell vonatkozzon.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
hu: Válasszon _devizát az importált tranzakcióknak:

en: Tradable commodities
hu: Forgalmazható javak

en: QIF Import
hu: QIF-importálás

en: Match existing transactions
hu: Meglévő illeszkedő tranzakció

en: _Imported transactions needing review
hu: Felülvizsgálatot igénylő _importált tranzakciók

en: Select possible duplicates
hu: Lehetséges duplikátumok kiválasztása

en: Update your GnuCash accounts
hu: GnuCash-számlák frissítése

en: Qif Import Summary
hu: Qif importálás eredménye

en: Stock Split Assistant
hu: Részvényfelaprózási segéd

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy részvényfelaprózás vagy -összevonás rögzítésén.

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
hu: Válassza ki a felaprózni vagy összevonni kívánt részvény számláját.

en: Stock Split Account
hu: Részvényszámla kiválasztása

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
hu: Adja meg, mikor és mennyi részvényt nyert vagy vesztett a felaprózás illetve összevonás során. Részvényösszevonás esetén negatív értéket adjon meg. A tranzakcióhoz megtarthatja az alapértelmezett leírást vagy megadhat sajátot is.

en: _Date
hu: _Dátum

en: Desc_ription
hu: _Leírás

en: Stock Split
hu: Részvényfelaprózás

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
hu: Ha akarja, alább megadhatja a felaprózás utáni részvényárat, de ez nem kötelező.

en: New _Price
hu: Új _ár

en: Currenc_y
hu: Pénzne_m

en: Stock Split Details
hu: Felaprózás részletei

en: If you received a cash disbursement as a result of the stock split, enter the details of that payment here. Otherwise, just click "Next".
hu: Ha a felaprózás során pénzbeli kifizetésben is részesült, alább megadhatja ennek összegét. Egyébként kattintson a "Következő" gombra.

en: _Amount
hu: _Összeg

en: _Memo
hu: _Felosztás jegyzete

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
hu: Törtrészvény kiegyenlítése

en: <b>_Income Account</b>
hu: <b>_Bevételszámla</b>

en: <b>A_sset Account</b>
hu: <b>E_szközszámla</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
hu: Törtrészvény ellenértéke

en: If you are finished creating the stock split or merger, press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
hu: Ha elégedett a rögzített adatokkal, kattintson az "Alkalmaz" gombra. A "Vissza" gombbal még egyszer áttekintheti az előző oldalakat, a "Mégse" gombbal pedig az adatok rögzítése nélkül kiléphet.

en: Stock Split Finish
hu: Részvényfelaprózás befejezése

en: Stock Transaction Assistant
hu: Részvénytranzakció-segéd

en: This assistant will help you record a stock transaction. The transaction type (purchase, sale, dividend, distribution, return of capital, stock split) will determine the transaction splits involved in the transaction.
hu: Ez a segéd végigvezeti egy részvénytranzakció könyvelésén. A tranzakció típusa (vétel, eladás, osztalékfizetés, tőkekifizetés, felaprózás) fogja meghatározni a tranzakció felosztását.

en: Select the date and description for your records.
hu: Adja meg a tranzakció napját és leírását.

en: Transaction Details
hu: Tranzakció adatai

en: Select the type of stock activity that you wish to record. The available types depend on whether the current stock balance is positive, nil, or negative (i.e. when shorting stock). The type will determine the component splits.
hu: Válassza ki a könyvelni kívánt részvénytranzakció típusát. A lehetséges típusok attól függenek, hogy a jelenlegi részvényegyenleg pozitív, nulla vagy negatív (pl. shortoláskor). A típus fogja meghatározni a felosztásokat.

en: Transaction Type
hu: Tranzakciótípus

en: Previous Balance
hu: Meglévő egyenleg

en: Stock Amount
hu: Részvényegyenleg

en: Enter the value of the shares.
hu: Adja meg a részvények összértékét.

en: _Stock Value
hu: Részvények össz_értéke

en: Stock Value
hu: Részvények összértéke

en: In this page, input the asset account, and the monetary amount received/spent. It may differ from the stock value from the last page, if there are brokerage fees associated with this transaction.
hu: Ezen az oldalon válasszon egy eszközszámlát és adja meg a kapott vagy fizetett összeget. Utóbbi eltérhet az előző oldalon szereplő összegtől, ha a tranzakciót díj is terheli.

en: Cash
hu: Készpénz

en: Cash Account
hu: Pénzszámla

en: In this page, input any brokerage fees incurred in this transaction. The fee may be capitalized into the asset account, or expensed into a brokerage fees account. Typically fees on purchase are capitalized, and fees on sales are expensed. If there are no fees involved in this transaction, it can be left blank.
hu: Ezen az oldalon adja meg a tranzakció során felmerült díjakat. A díj tőkésíthető az eszközszámlára, vagy költségként elszámolható a brókeri díjak számláján. A vételkor felszámított díjakat általában tőkésítik, az eladáskor felszámított díjakat pedig költségként számolják el. Ha a tranzakcióban nem merült fel díj, akkor az oldalt üresen is hagyhatja.

en: Fees
hu: Díj

en: Brokerage Fees
hu: Közvetítői díjak

en: Capitalize brokerage fees into stock account?
hu: Közvetítői díjak tőkésítése a részvényszámlára?

en: In this page, input any dividend income received in this transaction.
hu: Ezen az oldalon adja meg a tranzakció során kapott osztalékjövedelmet.

en: Dividend Account
hu: Osztalékszámla

en: In this page, input any capital gains or losses incurred, and the associated income account. Capital gains are positive, and capital losses are negative.
hu: Ezen az oldalon adja meg a keletkezett tőkenyereséget vagy veszteséget, valamint a kapcsolódó bevételi számlát. A tőkenyereségek pozitívak, a veszteségek pedig negatívak.

en: Capital Gain
hu: Tőkenyereség

en: Capital Gains Account
hu: Tőkenyereség-számla

en: Capital Gains
hu: Tőkenyereség

en: A summary of splits is shown as follows. If the summary is correct, and there are no errors, please press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
hu: Alább látható a felosztások összesítése. Ha az adatok helyesek, kattintson az "Alkalmaz" gombra. A "Vissza" gombbal még egyszer áttekintheti a választásait, a "Mégse" gombbal pedig a változtatások rögzítése nélkül kiléphet.

en: Finish
hu: Befejezés

en: _Edit list of encodings
hu: Kódolások listájának s_zerkesztése

en: Default encoding
hu: Az alapértelmezett kódolás

en: Convert the file
hu: Fájl átalakítása

en: Finish GnuCash Datafile Import
hu: GnuCash import befejezése

en: Edit the list of encodings
hu: Kódolások listájának szerkesztése

en: <b>S_ystem input encodings</b>
hu: <b>_Rendszer beviteli kódolása</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
hu: <b>_Egyéni kódolás</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
hu: <b>Kivála_sztott kódolások</b>

en: Preferences
hu: Beállítások

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
hu: Általános

en: Enable extra _buttons
hu: Extra gom_bok engedélyezése

en: _Open in new window
hu: _Megnyitás új ablakban

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
hu: Bejelölve,minden számla külön ablakban nyílik meg. Üresen hagyva a számlák új lapon nyílnak meg.

en: <b>Invoices</b>
hu: <b>Kimenő számlák</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
hu: Megjelenítse-e az esedékes számlák listáját induláskor.

en: _Tax included
hu: Adóval együ_tt (Bruttó)

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
hu: Alapértelmezésként szerepeljen-e adó,a bejövő számlákban. E beállítást az új ügyfelek és beszállítók öröklik.

en: <b>Bills</b>
hu: <b>Bejövő számlák</b>

en: _Notify when due
hu: Értesítés határidő_n

en: Ta_x included
hu: Ad_ót tartalmaz

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
hu: Alapértelmezésként szerepeljen-e adó,a bejövő számlákban. E beállítást az új ügyfelek és beszállítók öröklik.

en: Days in ad_vance
hu: _Nappal korábban

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
hu: Hány nappal előre figyelmeztessen esedékessé váló számlákról.

en: _Days in advance
hu: _Nappal korábban

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Delete Account
hu: Számla törlése

en: <b>Sub-accounts</b>
hu: <b>Alszámlák</b>

en: _Move to
hu: _Mozgatás

en: M_ove to
hu: M_ozgatás

en: Delete all _transactions
hu: Minden _tranzakció törlése

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
hu: A számla tartalmaz tranzakciókat. Mit akar tenni e tranzakciókkal?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
hu: A számla tartalmaz csak olvasható tranzakciókat is, amiket nem törölhet.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
hu: <b>Alszámlás tranzakciók</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
hu: A számla egy (vagy több) alszámlája tartalmaz csak olvasható tranzakciókat is,melyek nem törölhetők.

en: Filter By…
hu: Szűrés…

en: _Default
hu: _Alapértelmezés

en: Account Type
hu: Számlatípus

en: Show _hidden accounts
hu: Rej_tett számlák megjelenítése

en: Show _zero total accounts
hu: Nulla öss_zegű számlák megjelenítése

en: Use Commodity Value
hu: Áruérték használata

en: _Help
hu: _Súgó

en: Identification
hu: Azonosítóadatok

en: Account _name
hu: _Név

en: _Account code
hu: Száml_aszám

en: _Description
hu: _Leírás

en: Smallest _fraction
hu: Tiz_edesjegyek száma

en: Account _Color
hu: _Szín

en: No_tes
hu: Me_gjegyzések

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
hu: Az áru legkisebb egysége, amit használni lehet.

en: _Parent Account
hu: _Szülő számla

en: Acco_unt Type
hu: Szám_latípus

en: Placeholde_r
hu: _Töltelék

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
hu: A számla csak a számlahierarchia miatt létezik. A számlához nem lehet tranzakciókat kötni, csak az alszámláihoz.

en: Auto _interest transfer
hu: Automat_ikus kamatátutalás

en: H_idden
hu: Re_jtett

en: This account (and any sub-accounts) will be hidden in the account tree and will not appear in the popup account list in the register. To reset this option, you will first need to open the "Filter By…" dialog for the account tree and check the "show hidden accounts" option. Doing so will allow you to select the account and reopen this dialog.
hu: Ez a számla és az alszámlái nem fognak megjelenni a számlafában és a regiszterben felugró számlalistában. Ezt a beállítást csak úgy törölheti, ha először megnyitja a számlafában a "Szűrés…" párbeszédpanelt, majd bejelöli a "Rejtett fiókok megjelenítése" lehetőséget. Így már ki tudja választani a számlát, és újra megnyithatja ezt a párbeszédpanelt.

en: Opening balance
hu: Nyitóegyenleg

en: This account holds opening balance transactions. Only one account per commodity can hold opening balance transactions.
hu: Ez a számla a nyitóegyenlegek átutalásait tartalmazza. Minden áruhoz csak egy nyitóegyenleg számla létezhet.

en: Ta_x related
hu: A_dóvonatkozású

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
hu: Az adórelevancia bekapcsolása és az adónem számlához rendelése a Szerkesztés->Adókimutatás beállítások menüpontban végezhető el.

en: _Higher Balance Limit
hu: Leg_nagyobb megengedett egyenleg

en: _Lower Balance Limit
hu: Leg_kisebb megengedett egyenleg

en: _Include sub accounts
hu: Al_számlák hozzávétele

en: More Properties
hu: További tulajdonságok

en: <b>Balance Information</b>
hu: <b>Nyitóegyenleg adatai</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
hu: <b>Nyitóegyenleg átutalása</b>

en: _Balance
hu: _Kiegyenlítés

en: _Use equity 'Opening Balances' account
hu: _Saját tőke "Nyitóegyenlegek" számlájáról

en: _Select transfer account
hu: Az alább _kiválasztott számláról

en: Renumber sub-accounts
hu: Alszámlák újraszámozása

en: _Renumber
hu: _Újra számozás

en: Prefix
hu: Előtag

en: Examples
hu: Példák

en: Interval
hu: Lépésköz

en: This will replace the account code field of each child account with a newly generated code
hu: Ez minden egyes alszámla számlakód mezőjét egy újonnan generált kóddal helyettesíti

en: _Show documentation
hu: Dokumentáció megjeleníté_se

en: _Reconciled
hu: _Egyeztetett

en: _Cleared
hu: _Elszámolt

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
hu: Ha a QIF fájlban nincs megadva a státusz, a tranzakció elszámoltnak lesz jelölve.

en: _Not cleared
hu: Nem els_zámolt

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
hu: Ha a QIF fájlban nincs megadva a státusz, a tranzakció nem elszámoltnak lesz jelölve.

en: Select Account
hu: Számla kiválasztása

en: _Select or add a GnuCash account:
hu: GnuCash-számla _kijelölése vagy hozzáadása:

en: Import transactions from text file
hu: Tranzakciók importálása szöveges fájlból

en: 1. Choose the file to import
hu: Importálandó fájl kiválasztása

en: Import bill CSV data
hu: _Számla CSV Importálás

en: 2. Select import type
hu: 2. Válasszon import típust

en: Semicolon separated
hu: Pontos vesszővel elválasztva

en: Comma separated
hu: Vesszővel elválasztott

en: 3. Select import options
hu: 3. Válasszon import opciót

en: 4. Preview
hu: Előnézet

en: Due Days
hu: Határidők

en: Discount Days
hu: Engedménynapok

en: Discount %
hu: Engedmény %

en: The percentage discount applied for early payment.
hu: Az alkalmazott engedmény százalékban korai fizetésért.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
hu: A napok száma a számla kiállítása után ameddig a korai fizetési engedmény érvényes.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
hu: Napok száma a számla kiállításától az esedékességig.

en: Cutoff Day
hu: Fordulónap

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
hu: Fordulónap,a "számlák következő havi könyveléséhez. A fordulónap után a számlák a következő hónapra vonatkoznak. Negatív értékek a hónap végétől visszafelé számítanak.

en: The discount percentage applied if paid early.
hu: Alkalmazott engedmény százaléka, korábbi teljesítésnél.

en: The last day of the month for the early payment discount.
hu: A hónap utolsó napja korai fizetés kedvezményért.

en: The day of the month bills are due
hu: Az esedékesség napja a hónapban

en: Table
hu: Táblázat

en: Terms
hu: Feltételek

en: Delete the current Billing Term
hu: A jelenlegi Fizetési feltétel törlése

en: Create a new Billing Term
hu: Új Fizetési feltétel létrehozása

en: <b>Term Definition</b>
hu: <b>Fizetési feltétel leírása</b>

en: De_scription
hu: L_eírás

en: _Type
hu: _Típus

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
hu: A Fizetési feltétel leírása, ami a számlára kerül

en: Edit the current Billing Term
hu: A jelenlegi Fizetési feltétel szerkesztése

en: Close this window
hu: Ablak bezárása

en: Cancel your changes
hu: Változtatások elvetése

en: Commit this Billing Term
hu: Fizetési feltétel jóváhagyása

en: The internal name of the Billing Term.
hu: A fizetési feltétel belső használatú neve.

en: <b>New Billing Term</b>
hu: <b>Új Fizetési Feltétel</b>

en: _Name
hu: _Név

en: Income Total
hu: Összes bevétel

en: Choose Owner Dialog
hu: Tulajdonos kiválasztása

en: Securities
hu: Értékpapírok

en: Show National Currencies
hu: Nemzeti valuták megjelenítése

en: Add a new commodity.
hu: Új pénznem hozzáadása.

en: Remove the current commodity.
hu: A jelenlegi pénznem eltávolítása.

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
hu: Adja meg az értékpapír teljes nevét. Pl. OTP Bank Nyrt vagy MOL Nyrt.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
hu: Adja meg az áru jelét (pl. OTP vagy MOL). Ha elektronikusan szerzi be az adatokat, akkor e mezőnek pontosan meg kell egyeznie a forrás által használt jellel (kisbetűket beleértve).

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
hu: Adjon meg egy egyedi kódot az áru azonosítására. Vagy a mező biztonsággal üresen is hagyható.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
hu: Adja meg az áru legkisebb forgalmazható egységét! Csak egész számban forgalmazható részvények esetében adjon meg 1-et.

en: <b>Quote Source Information</b>
hu: <b>Adatforrás-információ</b>

en: Type of quote source
hu: Adatforrástípus

en: _Display symbol
hu: Szimbólum meg_jelenítése

en: Time_zone
hu: Idő_zóna

en: _Unknown
hu: Is_meretlen

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
hu: Ezek az adatforrások, amiket nemrég adtak hozzá F::Q-hoz. GnuCash nem tudja, hogy e források az interneten egy vagy több helyről hívnak-e le adatokat.

en: _Multiple
hu: T_öbbszörös

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
hu: Ezek az F::Q adatforrások, amik az interneten keresztül több oldalról hívnak le adatokat. Ha egy hely elérhetetlen, akkor F::Q megpróbálja lehívni az adatokat egy másik helyről.

en: Si_ngle
hu: Egyetle_n

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
hu: Ezek az F::Q adatforrások, amik az interneten keresztül egy egyszerű oldalról lehívnak adatokat. Ha az a hely elérhetetlen, akkor nem jutnak hozzá az adatokhoz.

en: _Get Online Quotes
hu: Árfolyamok online le_hívása

en: F_raction traded
hu: Fo_rgalmazható egység

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
hu: ISIN, CUSI_P vagy más kód

en: _Symbol/abbreviation
hu: Jelölé_s/rövidítés

en: _Full name
hu: _Teljes név

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
hu: Figyelmeztetés: Pénzügy::Árfolyam nincs megfelelően telepítve.

en: Select user information here…
hu: Felhasználói információ kiválsztás…

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: A vásárló azonosító száma. Üresen hagyva automatikusan egy megfelelő érték kerül kiválasztásra

en: Address
hu: Cím

en: Email
hu: E-mail

en: Billing Address
hu: Számlázási cím

en: Discount
hu: Engedmény

en: Credit Limit
hu: Hitelkeret

en: Tax Included
hu: Adóval együtt

en: Tax Table
hu: Adótáblázat

en: Override the global Tax Table?
hu: Globális adótáblázat felülbírálása?

en: Billing Information
hu: Számla információ

en: Shipping Information
hu: Szállítási információ

en: Shipping Address
hu: Szállítási cím

en: <b>2. Select Import Type</b>
hu: <b>2. Válasszon import típust</b>

en: Question
hu: Kérdés

en: (none)
hu: (semmi)

en: Enter an URL like "https://www.gnucash.org"
hu: Írjon be egy URL-t, például "https://www.gnucash.org"

en: _Reload
hu: _Frissítés

en: Relative
hu: _Relatív

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: Alkalmazotti azonosítószám. Ha üresen hagyja, a rendszer ésszerű számot választ

en: Payment Address
hu: Kifizetési cím

en: Language
hu: Nyelv

en: Interface
hu: Felület

en: Default Hours per Day
hu: Alapértelmezett órák száma naponta

en: Default Rate
hu: Alapértelmezett órabér

en: Access Control List
hu: Hozzáférési lista

en: Access Control
hu: Hozzáférés

en: <b>Data Format</b>
hu: <b>Adatformátum</b>

en: <b>File</b>
hu: <b>Fájl</b>

en: Host
hu: Kiszolgáló

en: Database
hu: Adatbázis

en: Password
hu: Jelszó

en: <b>Database Connection</b>
hu: <b>Adatbázis-kapcsolat</b>

en: Annual
hu: Éves

en: Semi-annual
hu: Félévi

en: Tri-annual
hu: Háromévi

en: Quarterly
hu: Negyedévi

en: Bi-monthly
hu: Kéthavi

en: Monthly
hu: Havonta

en: Semi-monthly
hu: Félhavi

en: Bi-weekly
hu: Kétheti

en: Weekly
hu: Hetente

en: Daily (360)
hu: Napi (360)

en: Daily (365)
hu: Napi (365)

en: Loan Repayment Calculator
hu: Kölcsön visszafizetési kalkulátor

en: <b>Calculations</b>
hu: <b>Számítások</b>

en: Payment periods
hu: Fizetési időszakok

en: Interest rate
hu: Kamatláb

en: Present value
hu: Jelenlegi érték

en: Periodic payment
hu: Rendszeres kifizetés

en: Future value
hu: Jövőbeni érték

en: Calculate
hu: Számítás

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
hu: Az (egyedüli) üres elem újraszámítása a fenti mezőkben.

en: <b>Payment Options</b>
hu: <b>Fizetési lehetőségek</b>

en: Payment Total
hu: Összes kifizetés

en: Discrete
hu: Diszkrét

en: Continuous
hu: Folyamatos

en: Beginning
hu: Kezdet

en: When paid
hu: Kiegyenlítés dátuma

en: Close _on Jump
hu: Bezárás _ugráskor

en: All _accounts
hu: Minden _számla

en: Search scope
hu: Keresés hatóköre

en: Match String
hu: Karakterláncok összehasonlítása

en: _Expand All
hu: Öss_zes kibontása

en: Collapse _All
hu: _Összes összecsukása

en: New _Account…
hu: Új s_zámla…

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
hu: Válasszon vagy hozzon létre GnuCash számlát ehhez:

en: Online account ID here…
hu: Online számlaazonosító…

en: Choose a format
hu: Formátum kiválasztása

en: Format
hu: Formátum

en: Select matching existing transaction
hu: Meglévő illeszkedő tranzakció kiválasztása

note: Dialog Select matching transactions
en: Show Reconciled
hu: Egyeztetettek megjelenítése

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
hu: Importált tranzakció első felosztása

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
hu: A kijelölt tranzakcióval vélhetően egyező felosztások

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
hu: Ez a tranzakció valószínűleg beavatkozást igényel, különben kiegyenlítetlenül fog importálódni.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
hu: Ez a tranzakció kiegyenlítve lesz importálva (továbbra is érdemes ellenőrizni az egyeztetést és a célszámlát).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
hu: Ez a tranzakció beavatkozást igényel, enélkül nem lesz importálva.

en: Transaction List Help
hu: Tranzakciólista súgó

en: Colors
hu: Színek

en: <b>Actions</b>
hu: <b>Események</b>

en: "A"
hu: "Ú"

en: "U+C"
hu: "F+E"

en: "C"
hu: "E"

en: Select "A" to add the transaction as new.
hu: Új tranzakció létrehozásához válassza az "Ú" lehetőséget.

en: Select "U+C" to update a matching transaction and mark it as cleared (c).
hu: Egy egyező tranzakció frissítéséhez és elszámolásához (e) válassza az "F+E" lehetőséget.

en: Select "C" to mark a matching transaction as cleared (c).
hu: Egy egyező tranzakció elszámolásához (e) válassza az "E" lehetőséget.

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
hu: A tranzakció kihagyásához egyiket se válassza (ekkor nem történik importálás).

en: Red
hu: Vörös

en: Yellow
hu: Sárga

en: Green
hu: Zöld

en: Edit imported transaction details
hu: Importált tranzakció adatainak szerkesztése

en: _Notes
hu: _Megjegyzések

en: List of downloaded transactions (source split and matched information shown)
hu: Letöltött tranzakciók listája (a kiinduló felosztással és a hozzá tartozó információkkal)

en: Show _Account column
hu: _Számla oszlop megjelenítése

en: Show _Memo column
hu: _Felosztás jegyzete oszlop megjelenítése

en: Show matched _information
hu: _Társított információ megjelenítése

en: A_ppend
hu: _Hozzáfűzés

en: When Updating and Clearing a matched transaction, append the imported Description and Notes to the matched Description and Notes instead of replacing them.
hu: Egyező tranzakció frissítése és elszámolásakor a Leírás és a Felosztás jegyzete felülírás helyett hozzáfűződik a tranzakcióhoz.

en: _Reconcile after match
hu: _Egyezés után egyeztetettnek jelölés

en: Generic import transaction matcher
hu: Általános importált tranzakció-illesztő

en: Posted Account
hu: Könyvelt folyószámla

en: Invoice Information
hu: Számlainformáció

en: (owner)
hu: (tulajdonos)

en: Default Chargeback Project
hu: Alapértelmezett visszafizetési megbízás

en: Additional to Card
hu: Továbbiak a kártyához

en: Extra Payments
hu: Egyéb kifizetések

en: Report template
hu: Kimutatássablon

en: Use template report
hu: Kimutatássablon használata

en: Choose a different report template before timeout
hu: Válasszon másik kimutatássablont az időkorlát lejárta előtt

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
hu: Számla sorszáma. Üresen hagyva egy megfelelő szám kerül kiválasztásra.

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
hu: E számla visszavonása törölni fogja a tranzakciót.
    Biztosan fel kívánja oldani?

en: Yes, reset the Tax Tables
hu: Igen, adótáblák nullázása

en: No, keep them as they are
hu: Nem, maradjon változatlan

en: Reset Tax Tables to present Values?
hu: Adótáblák beállítása a megadott értékekre?

en: Job Dialog
hu: Megbízás párbeszédablak

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: Az megbízás azonosítószáma. Üresen hagyva egy megfelelő érték kerül kiválasztásra

en: Job Information
hu: Megbízási információ

en: Owner Information
hu: Tulajdonos-információ

en: Job Active
hu: Megbízás aktív

en: Lot Viewer
hu: Tétel-néző

en: _New Lot
hu: Új _tétel

en: Scrub _Account
hu: _Számla ellenőrzése

en: _Scrub
hu: Ellenőrzé_se

en: Scrub the highlighted lot
hu: A kijelölt tétel ellenőrzése

en: Delete the highlighted lot
hu: A kiválasztott tétel törlése

en: Enter a name for the highlighted lot.
hu: Adjon nevet a kiválasztott tételnek.

en: <b>_Title</b>
hu: <b>_Cím</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
hu: <b>A téte_lek listázása a számlán</b>

en: <b>Splits _free</b>
hu: <b>_Szabad felosztások</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
hu: <b>Felosztások a _kötegben</b>

en: _No
hu: _Nem

en: _Yes
hu: _Igen

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
hu: <span weight="bold" size="larger">Máskor is jelenjen meg az Üdvözlőablak?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
hu: Ha az <i>Igen</i> gombra kattint, az <i>Üdvözlőablak</i> a GnuCash következő indításakor is megjelenik. Ha a <i>Nem</i> gombra kattint, akkor nem jelenik meg újra.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
hu: <span size="larger" weight="bold">Üdvözli a GnuCash!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
hu: Az új felhasználók rendszerint az alábbi műveletek egyikével kezdnek bele a GnuCash használatába. Válassza ki a kívánt műveletet majd kattintson a <i>Rendben</i> gombra. Ha egyiket sem akarja választani, kattintson a <i>Megszakítás</i> gombra.

en: C_reate a new set of accounts
hu: Új számlakészlet lét_rehozása

en: _Import my QIF files
hu: QIF-fájljaim _importálása

en: _Open the new user tutorial
hu: _Új felhasználóknak szóló oktatóanyag megnyitása

en: Object references
hu: Objektum utalások

en: Explanation
hu: Magyarázat

en: Order Entry
hu: Rendeléstétel

en: Close _Order
hu: _Rendelés lezárása

en: Order Information
hu: Rendelés-információ

en: Reference
hu: Referencia

en: Order Entries
hu: Rendelési tételek

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: A rendelés sorszáma. Üresen hagyva megfelelő érték kerül kiválasztásra

en: The company associated with this payment.
hu: A fizetéshez kapcsolódó vállalkozás.

en: Post To
hu: Könyvelés ide

en: Print Check
hu: Csekk nyomtatása

en: Transfer Account
hu: Származási folyószámla

note: Date format label for 07/31/2013
en: US
hu: _US

note: Date format label for 31/07/2013
en: UK
hu: U_K

note: Date format label for 2013-07-31
en: ISO
hu: _ISO

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
hu: Területi beállítás

en: <b>Separator Character</b>
hu: <b>Elválasztójel</b>

en: GnuCash Preferences
hu: GnuCash beállítások

en: <b>Summarybar Content</b>
hu: <b>Összegzősor tartalma</b>

en: Include _grand total
hu: Főössze_g feltüntetése

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
hu: Főösszeg megjelenítése minden számlán az alapértelmezett pénznemben.

en: Include _non-currency totals
hu: _Nem pénznem összegek feltüntetése

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
hu: Bejelölve a nem pénzügyi javak az összegzés sorban jelennek meg. Különben csak pénznemek jelennek meg.

en: _Relative
hu: _Relatív

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
hu: A megadott relatív kezdő dátum használata nyereség/veszteség számításhoz.

en: _Absolute
hu: _Abszolút

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
hu: A megadott abszolút kezdő dátum használata nyereség/veszteség számításhoz.

en: Re_lative
hu: Re_latív

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
hu: A megadott relatív záró dátum használata nyereség/veszteség számításhoz. Ezt használják a nettó eszközérték számításokhoz is.

en: Ab_solute
hu: Ab_szolút

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
hu: A megadott abszolút záró dátum használata nyereség/veszteség számításhoz. Ezt használják a nettó eszközérték számításokhoz is.

en: Accounting Period
hu: Számlázási időszak

en: Use _formal accounting labels
hu: _Hivatalos számlacímkék használata

en: <b>Labels</b>
hu: <b>Címkék</b>

en: _None
hu: _Semmi

en: C_redit accounts
hu: _Hitelszámlák

en: _Income & expense
hu: _Bevétel és költség

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
hu: <b>Fordított kiegyenlített számlák</b>

en: <b>Default Currency</b>
hu: <b>Alapértelmezett pénznem</b>

en: US Dollars (USD)
hu: Amerikai dollár (USD)

en: Character
hu: Betű

en: Sample
hu: Példa

en: Show the Account Color as Account Name Background.
hu: A számlanév háttere a számlaszín legyen.

en: Ch_oose
hu: _Választás

en: Loc_ale
hu: _Helyi

en: <b>Time Format</b>
hu: <b>Időformátum</b>

en: U_se 24-hour clock
hu: 24 órá_s időalak használata

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
hu: 24 órás (12 órás helyett) időalak használata.

en: <b>Date Completion</b>
hu: <b>Dátum kiegészítése</b>

en: Enter number of months.
hu: Hónapok számának megadása.

en: Use the date format specified by the system locale.
hu: A rendszer helyi beállításainak megfelelő dátumalak használata.

en: <b>Numbers</b>
hu: <b>Számok</b>

en: Display ne_gative amounts in red
hu: Ne_gatív mennyiségek pirosan

en: Display negative amounts in red.
hu: Negatív mennyiségek megjelenítése pirossal.

en: _Automatic decimal point
hu: _Automatikus tizedesvessző

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
hu: Tizedesvessző automatikus beillesztése azon értékekbe, melyeket anélkül adtak meg.

en: _Decimal places
hu: _Tizedeshelyek

en: How many automatic decimal places will be filled in.
hu: Az automatikusan kitöltött tizedes helyek száma.

en: Perform account list _setup on new file
hu: Szám_lafa létrehozásának felajánlása új fájl készítésekor

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
hu: Számlakategóriák létrehozásának felajánlása a Fájl->Új menüpontban.

en: Display "_tip of the day" dialog
hu: „A nap _tippje” megjelenítése

en: Display hints for using GnuCash at startup.
hu: A GnuCash használatára vonatkozó tanácsok megjelenítése indításkor.

en: days
hu: nap

en: <b>_Retain log/backup files</b>
hu: <b>Naplók/biztonsági mentések _megőrzése</b>

en: Com_press files
hu: Fájlok _tömörítése

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
hu: Adatfájlok tömörítése gzippel lemezre mentéskor.

en: <b>Files</b>
hu: <b>Fájlok</b>

en: <b>Search Dialog</b>
hu: <b>Kereső dialógus</b>

en: New search _limit
hu: Új keresés kor_lát

en: Show splash scree_n
hu: Indító a_blak mutatása

en: Show splash screen at startup.
hu: Indító ablak megjelenítése.

en: Auto-save time _interval
hu: Automatikus mentési _időköz

en: minutes
hu: perc

en: Show auto-save confirmation _question
hu: Rá_kérdezés automatikus mentéskor

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
hu: Ha be van jelölve, a GnuCash minden automatikus mentéskor megerősítést fog kérni. Ha nincs bejelölve, akkor nem fog rákérdezni.

en: Forever
hu: Mindig

en: Time to _wait for answer
hu: Várakozás vá_laszra

en: seconds
hu: másodpercig

en: Enable horizontal grid lines on table displays
hu: Vízszintes rácsvonalak engedélyezése táblázatokban

en: Enable horizontal grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
hu: Vízszintes rácsvonalak engedélyezése táblázatokban, azaz főként fa nézetekben, mint amilyen a Számlák fül.

en: Enable vertical grid lines on table displays
hu: Függőleges rácsvonalak engedélyezése táblázatokban

en: Enable vertical grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
hu: Függőleges rácsvonalak engedélyezése táblázatokban, azaz főként fa nézetekben, mint amilyen a Számlák fül.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
hu: Tranzakció kihagyásának engedélyezése

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
hu: Frissítési egyezési művelet engedélyezése

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
hu: Egyes helyeken kereskedelmi ATM bankautomata pénzautomata (nem pénzintézethez tartozó) van telepítve olyan helyekre, mint a kisboltok. Ezek az ATM bankautomata pénzautomaták a díjukat közvetlenül az összeghez adják ahelyett, hogy külön tranzakcióként vagy a havi banki díjakban jelennének meg. Például kivesz 1000 Ft-ot, és 1015 Ft plusz számlaközi díjakat kell fizetnie. Ha manuálisan adta meg ezt az 1000-et, az összegek nem egyeznek. Ezt a maximális összegre kell beállítania az Ön területén (a helyi pénznem egységében), így a tranzakció egyezésként kerül felismerésre.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
hu: A tranzakció, amelynek a legjobb egyezés-pontszáma a zöld sávba esik (a belépő auto-egyezés küszöb felett, vagy azzal szintben) elszámoltnak jelölése alapértelmezésént.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
hu: A tranzakció, amelynek a legjobb egyezés-pontszáma a vörös sávba esik (a belépő egyezés felett, de a belépő auto-felvétel küszöb alatt, vagy azzal szintben) felvétele alapértelmezésént.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
hu: A legkisebb pontszám, amelyel egy lehetséges egyezést meg kell jeleníteni az egyezéslistában.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
hu: Kereskedelmi _ATM bankautomata pénzautomata díjak küszöbértéke

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
hu: Auto-e_gyezés küszöb

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
hu: _Auto-bővítés küszöb

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
hu: Illesztő _kijelzés küszöb

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
hu: Ba_yes-i illesztés

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
hu: Bayes-i illesztés használata új tranzakciók meglévő számlákra illesztéséhez.

en: <b>Checks</b>
hu: <b>Csekkek</b>

en: Default _font
hu: Alapértelmezett _betűkészlet

en: Printing
hu: Nyomtatás

en: '_Enter' moves to blank transaction
hu: _Enterrel az üres tranzakcióra ugorhat

en: _Auto-raise lists
hu: Listák _automatikusan előre

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
hu: Bevitelkor automatikusan nyíljon meg a számla vagy a számlák listája.

en: <b>Reconciling</b>
hu: <b>Egyeztetés</b>

en: Check cleared _transactions
hu: Elszámolt _tranzakciók bepipálása

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
hu: Az egyeztetés ablak megnyitásakor az elszámolt tranzakciók automatikus bepipálása.

en: Automatic credit card _payment
hu: Automatikus hitelkártya-_törlesztések

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
hu: Egy hitelkártya-számlakivonat egyeztetése után figyelmeztetés a felhasználónak a hitelkártyás törlesztés bevitelére.

en: <b>Graphics</b>
hu: <b>Grafika</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
hu: Tranzakciók váltakozó dupla _módú színekkel

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
hu: Az elsődleges és másodlagos színek váltakozása minden tranzakciónál, minden sor helyett.

en: Draw hori_zontal lines between rows
hu: Ví_zszintes vonalak sorok között

en: Show horizontal borders on the cells.
hu: Vízszintes keretek megjelenítése cellákon.

en: Draw _vertical lines between columns
hu: Függőleges _vonalak oszlopok között

en: Show vertical borders on the cells.
hu: Függőleges keretek megjelenítése cellákon.

en: <b>Default Style</b>
hu: <b>Alapértelmezett stílus</b>

en: <b>Other Defaults</b>
hu: <b>Egyéb alapértékek</b>

en: _Basic ledger
hu: Felosztások _bezárva

en: _Auto-split ledger
hu: _Szerkesztett felosztás kinyitva

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
hu: Felosztások ki_nyitva

en: Number of _transactions
hu: _Tranzakciók száma

en: _Double line view
hu: _Kétsoros nézet

en: Register opens in a new _window
hu: Regiszter _nyitása új ablakban

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
hu: Bejelölve minden regiszter külön ablakban nyílik meg. Különben a regiszter az aktuális ablakban nyílik meg.

en: _Only display leaf account names
hu: Csak az _utolsó számlanevek megjelenítése

en: Register Defaults
hu: Regiszter alapbeállítások

en: <b>Default Report Currency</b>
hu: <b>Jelentés alapértelmezett pénzneme</b>

en: <b>Location</b>
hu: <b>Földrajzi pozíció</b>

en: Report opens in a new _window
hu: Jelentés nyitása _új ablakban

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
hu: Bejelölve minden jelentés külön ablakban nyílik meg. Különben a jelentés az aktuális ablakban nyílik meg.

en: Reports
hu: Kimutatások

en: <b>Window Geometry</b>
hu: <b>Ablakgeometria</b>

en: _Save window size and position
hu: Az ablak méretének é_s helyzetének elmentése

en: Save window size and location when it is closed.
hu: Ablakméret és hely elmentése bezáráskor.

en: Bring the most _recent tab to the front
hu: Váltás a _legutóbb használt fülre

en: <b>Tab Position</b>
hu: <b>Fülek helye</b>

en: To_p
hu: _Felül

en: B_ottom
hu: _Alul

en: _Left
hu: _Baloldalt

en: _Right
hu: _Jobboldalt

en: <b>Summary Bar Position</b>
hu: <b>Összegzősor elhelyezése</b>

en: Bottom
hu: Alul

en: <b>Tabs</b>
hu: <b>Fülek</b>

en: Show close button on _notebook tabs
hu: Bezárás gomb feltü_ntetése a füleken

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
hu: Bezárás gomb megjelenítése az egyes füleken, ami a "Bezárás" menüponttal azonos módon működik.

en: characters
hu: karakter

en: _Width
hu: _Szélesség

en: Open new tabs _adjacent to current tab
hu: Új fül az aktív fül _mellett nyíljon meg

en: Opens new tab adjacent to current tab instead of at the end.
hu: Az új fül nem a jobb szélen, hanem az aktív fül mellett nyílik meg.

en: Windows
hu: Ablakok

en: Price Editor
hu: Ár-szerkesztő

en: S_ource
hu: F_orrás

en: _Price
hu: _Ár

en: Remove all prices before date.
hu: A megadott dátumnál régebbi árak eltávolítása.

en: _Added by the application
hu: _Alkalmazás hozzáadta

en: Before _Date
hu: _Dátum előtt

en: Price Database
hu: Árfolyam-adatbázis

en: Add a new price.
hu: Új ár hozzáadása.

en: Remove the current price.
hu: A jelenlegi ár eltávolítása.

en: Edit the current price.
hu: A jelenlegi ár szerkesztése.

en: Remove _Old
hu: Régi eltáv_olítása

en: _Get Quotes
hu: _Árfolyamok beszerzése

en: Get new online quotes for stock accounts.
hu: A részvényszámlák árfolyamadatainak online lehívása.

en: Save Custom Check Format
hu: Saját csekk-űrlap mentése

en: Check _format
hu: A csekk _formátuma

en: Check po_sition
hu: A csekk po_zíciója

en: _Date format
hu: _Dátumformátum

en: _Address
hu: _Cím

en: Pa_yee
hu: Kedvezmén_yezett

en: Amount (_words)
hu: Összeg (_szó)

en: Amount (_numbers)
hu: Összeg (_számokkal)

en: _Units
hu: _Mértékegységek

en: _Translation
hu: Á_tszámítás

en: _Rotation
hu: Fo_rgás

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
hu: Kiinduló pont, az oldal bal felső sarka.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
hu: Kiinduló pont, az oldal bal alsó sarka.

en: Degrees
hu: Fokozat

en: Splits Memo
hu: Felosztás jegyzete

en: Splits Amount
hu: Felosztások összege

en: Splits Account
hu: Felosztások számlája

en: Custom format
hu: Saját formátum

en: Working…
hu: A művelet végrehajtása folyik…

en: <b>A_vailable reports</b>
hu: <b>_Elérhető jelentések</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
hu: <b>Kivála_sztott jelentések</b>

en: A_dd >>
hu: _Hozzáadás >>

en: << _Remove
hu: << El_távolítás

en: Move _up
hu: _Fel

en: Move dow_n
hu: _Le

en: Si_ze…
hu: M_éret…

en: HTML Style Sheets
hu: HTML stíluslapok

en: <b>Available style sheets</b>
hu: u<b>Elérhető stíluslapok</b>

en: <b>Style sheet options</b>
hu: <b>Stíluslap opciók</b>

en: Report Size
hu: Jelentés mérete

en: Enter report row/column span
hu: Add meg a report sor/oszlop kiterjedését

en: _Row span
hu: So_rméret

en: _Column span
hu: _Oszlopméret

en: Select HTML Style Sheet
hu: HTML stíluslap kiválasztása

en: New Style Sheet
hu: Új stíluslap

en: <b>New style sheet info</b>
hu: <b>Új stíluslap-infó</b>

en: _Template
hu: Sa_blon

en: Reset Warnings
hu: Alaphelyzet figyelmeztetés

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
hu: Azt kérte, hogy a következő figyelmeztető dialógus ne jelenjen meg. E dialógusok újra engedélyezéséhez válassza a mellette levő ellenőrző dobozt, majd kattintson OK-ra.

en: _Unselect All
hu: _Semmit sem választ

en: No warnings to reset.
hu: Nincs figyelmeztetés alaphelyzetre való visszaállításkor.

en: Permanent Warnings
hu: Állandó figyelmeztetés

en: Temporary Warnings
hu: Ideiglenes figyelmeztetés

en: _New item…
hu: _Új tétel…

en: _Find
hu: _Keresés

en:  Search
hu:  keresése

en: Search for items where
hu: Olyan tételek keresése, melyekre

en: <b>Match all entries</b>
hu: <b>Minden bejegyzés </b>

en: Search Criteria
hu: Keresési feltételek

en: New search
hu: Új keresés

en: Refine current search
hu: A jelenlegi keresés finomítása

en: Add results to current search
hu: Hozzáadás a jelenlegi keresés eredményeihez

en: Delete results from current search
hu: Törlés a jelenlegi keresés eredményeiből

en: Search only active data
hu: Csak aktív adatok keresése

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
hu: Az összes adat között keressen, vagy csak az 'aktív'-ként megjelöltek között.

en: Type of search
hu: Kereséstípus

en: Account Deletion
hu: Azonosító törlése

en: Daily
hu: Naponta

en: Bi-Weekly
hu: Kéthetente

en: Yearly
hu: Évente

en: Make Scheduled Transaction
hu: Ütemezett tranzakció létrehozása

en: Advanced…
hu: Speciális…

en: Never End
hu: Végtelen

en: Number of Occurrences
hu: Előfordulások száma

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
hu: <b>Tranzakciószerkesztő alapbeállításai</b>

en: _Run when data file opened
hu: Futtatás adatfájl megnyitásako_r

en: _Auto-create new transactions
hu: Tranzakciók _automatikus-létrehozása

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
hu: Az újonnan létrehozott, ütemezett tranzakciók megjelölése 'automatikusan-létrehozandó' -ként.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
hu: Ennyi nappal korábban értesítsen a tranzakció létrehozása előtt.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
hu: Tranzakció létrehozás ennyi nappal a hatályos dátum előtt.

en: _Notify before transactions are created
hu: Figyelmeztetés tra_nzakció létrehozása előtt

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
hu: Az újonnan létrehozott, ütemezett tranzakciók megjelölése 'figyelmeztetés'-ként.

en: Crea_te in advance
hu: Előzetes _létrehozás

en: R_emind in advance
hu: M_egelőző emlékeztetés

en: Set 'Review created transactions' as the default in the "since last run" dialog.
hu: A "Létrehozott tranzakciók felülvizsgálata" legyen alapértelmezett az "Utolsó futtatás óta" párbeszédpanelen.

en: Edit Scheduled Transaction
hu: Ütemezett tranzakció szerkesztése

en: Create in advance
hu: Megelőző létrehozás

en: Remind in advance
hu: Megelőző emlékeztetés

en: Create automatically
hu: Automatikus létrehozás

en: Conditional on splits not having variables
hu: Amennyiben a felosztásoknak nincsenek változóik

en: Notify me when created
hu: Értesítés létrehozáskor

en: <b>Occurrences</b>
hu: <b>Előfordulások</b>

en: Last Occurred:
hu: Utolsó előfordulás:

en: Repeats:
hu: Ismétlések:

en: Until
hu: -ig

en: occurrences
hu: előfordulások

en: remaining
hu: maradék

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Template Transaction
hu: Tranzakciósablon

en: Since Last Run…
hu: Utolsó futás óta…

en: _Review created transactions
hu: A létrehozott _tranzakciók ellenőrzése

en: Income Tax Information
hu: Bevételi adóinformáció

en: <b>_Accounts</b>
hu: <b>_Számlák</b>

en: _Income
hu: _Bevétel

en: _Expense
hu: _Költség

en: _Asset
hu: _Eszköz

en: _Liability/Equity
hu: _Kötelezettség

en: <b>Account Tax Information</b>
hu: <b>Számla Adóinformáció</b>

en: Tax _Related
hu: Adó _vonatkozású

en: <b>_TXF Categories</b>
hu: <b>_TXF kategóriák</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
hu: <b>A kötelezett nevének származása</b>

en: C_urrent Account
hu: A _jelenlegi számla

en: <b>Copy Number</b>
hu: <b>Másolatok száma</b>

en: Tax Tables
hu: Adótáblázatok

en: <b>Tax Table Entries</b>
hu: <b>Adótáblázat-tételek</b>

en: De_lete
hu: _Törlés

en: Percent %
hu: Százalék %

en: <b>Tax Table Entry</b>
hu: <b>Adótáblázat-tétel</b>

en: _Value
hu: _Érték

en: _Account
hu: _Számla

en: GnuCash Tip Of The Day
hu: GnuCash A nap tippje

en: _Previous
hu: _Előző

en: _Next
hu: _Következő

en: <b>Tip of the Day</b>
hu: <b>A nap tippje</b>

en: _Show tips at startup
hu: _Tippek mutatása induláskor

en: Transfer Funds
hu: Átutalás

en: <b>Basic Information</b>
hu: <b>Alapinformációk</b>

en: Show Income/Expense
hu: Bevétel és költségszámlák mutatása

en: <b>Currency Transfer</b>
hu: <b>Pénznem átváltása</b>

en: Exchange Rate
hu: Árfolyam

en: _Fetch Rate
hu: Árfolyam le_hívása

en: Username and Password
hu: Felhasználónév és jelszó

en: Enter your username and password
hu: Adja meg a felhasználói nevét és a jelszavát

en: _Username
hu: Fel_használó

en: _Password
hu: _Jelszó

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
hu: A beszállító sorszáma. Üresen hagyva megfelelő szám kerül kiválasztásra

en: US (12/31/2001)
hu: Amerikai (12/31/2001)

en: UK (31/12/2001)
hu: Angol (31/12/2001)

en: Europe (31.12.2001)
hu: Európai (31.12.2001)

en: ISO (2001-12-31)
hu: ISO szabványos (2001-12-31)

en: UTC - Coordinated Universal Time
hu: UTC - koordinált világidő

en: No Fancy Date Format
hu: Nincs bővített dátumformátum

en: Include Century
hu: Évszázad hozzávétele

en: Abbreviation
hu: Rövidítés

en: Date format
hu: Dátumformátum

en: Once
hu: egyszer

en: Semi-Monthly
hu: Félhavi

en: Not scheduled
hu: Nem ütemezett

en: Select occurrence date above.
hu: Válasszon előfordulási dátumot fent.

en: Saturday
hu: szombat

en: Friday
hu: péntek

en: Wednesday
hu: szerda

en: Thursday
hu: csütörtök

en: Sunday
hu: vasárnap

en: Monday
hu: hétfő

en: Tuesday
hu: kedd

en: First on the
hu: Először a(z)

en: then on the
hu: majd akkor

en: On the
hu: Dátum

en: Add
hu: Hozzáadás

en: The number of leading digits to keep when rounding
hu: A tizedesjegyek száma kerekítéskor

en: Significant Digits
hu: Lényeges tizedesjegyek

en: Estimate Budget Values
hu: Költségvetés becslése

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
hu: GnuCash megbecsüli a költségvetési értékeket a kiválasztott számlák korábbi tranzakcióiból.

en: Budget Options
hu: Költségvetés lehetőségei

en: Budget Name
hu: Költségvetés neve

en: Number of Periods
hu: Időszakok száma

en: Budget Period
hu: Költségvetés-időszak

en: Show Account Code
hu: Számlakód megjelenítése

en: Show Description
hu: Leírás megjelenítése

en: Budget List
hu: Költségvetéslista

en: Close the Budget List
hu: Költségvetéslista bezárása

en: Create a New Budget
hu: Új költségvetés létrehozása

en: Open the Selected Budget
hu: A kiválasztott költségvetés megnyitása

en: Delete the Selected Budget
hu: A kiválasztott költségvetés törlése

en: Budget Notes
hu: Költségvetés megjegyzések

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
hu: Regiszter szűrése…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
hu: Mindent mut_at

en: Choo_se Date
hu: Dátum_választás

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
hu: _Nem egyeztetett

en: C_leared
hu: Igazo_lt

en: _Voided
hu: Ér_vénytelen

en: _Frozen
hu: Be_fagyasztott

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
hu: Tranzakció megduplázása

en: _Number
hu: _Szám

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
hu: Rendezés…

en: _Standard Order
hu: _Szabványos sorrend

en: Keep normal account order.
hu: Normális számlarend megtartása.

en: Sort by date.
hu: Rendezés dátum szerint.

en: Date of _Entry
hu: Tét_el dátuma

en: Sort by the date of entry.
hu: Rendezés a rögzítés dátuma szerint.

en: S_tatement Date
hu: Bankszámlakivona_t dátuma

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
hu: Rendezés a bankszámlakivonat dátuma szerint (és csoportosítás az elszámolt, egyeztetett és nem egyeztetett állapot alapján).

en: Num_ber
hu: Szá_m

en: Sort by number.
hu: Szám szerinti rendezés.

en: Amo_unt
hu: Öss_zeg

en: Sort by amount.
hu: Rendezés összeg szerint.

en: Sort by memo.
hu: Rendezés felosztások jegyzetei szerint.

en: Descri_ption
hu: L_eírás

en: Sort by description.
hu: Rendezés leírás szerint.

en: _Action
hu: _Művelet

en: Sort by action field.
hu: Rendezés művelet szerint.

en: Sort by notes field.
hu: Rendezés megjegyzés szerint.

en: Save the sort order for this register.
hu: Rendezés mentése ehhez a regiszterhez.

en: Sort in descending order.
hu: Rendezés csökkenő sorrendben.

en: Void Transaction
hu: Tranzakció érvénytelenítése

en: Reason for voiding transaction
hu: Érvénytelenítés oka

en: week(s)
hu: hét

en: month(s)
hu: hónap

en: Every
hu: Minden

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
hu: Naptári egységek száma az ismétlődő időszakokban: pl. kétheti = minden 2. hét; negyedévi = minden 3. hónap

en: beginning on
hu: kezdődik

en: last of month
hu: hó vége

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
hu: Mindig a hónap (vagy hét) utolsó napját használja?

en: same week & day
hu: ugyanazon hét és nap

en: About Auto-Clear
hu: Az automatikus elszámolás működése

en: Use this dialog if you want GnuCash to automatically find which transactions are cleared, given an ending balance. For example, said ending balance can be the current balance given by your bank online.
hu: Ez az ablak akkor hasznos, ha azt szeretné, hogy a GnuCash egy záróegyenleg ismeretében automatikusan megtalálja, mely tranzakciók legyenek elszámolva. Az említett záróegyenleg lehet például a bankja által online megadott aktuális egyenlege.

en: Caution!
hu: Vigyázat!

en: This tool might be slow or abort if the number of uncleared splits is more than approximately 20. In that case please clear at least some of them manually.
hu: Ez az eszköz lassú vagy nem is működik, amikor az el nem számolt felosztások száma kb. 20 fölé emelkedik. Ilyenkor próbáljon kézzel elszámoltnak megjelölni legalább néhány felosztást.

en: _Ending Balance
hu: Záró_egyenleg

en: _Review cleared splits
hu: Elszámolt felosztások _áttekintése

en: <b>Reconcile Information</b>
hu: <b>Egyeztetés adatai</b>

en: Statement _Date
hu: Számlakivonat _dátuma

en: Include _subaccounts
hu: Al_számlák hozzávétele

en: Include all descendant accounts in the reconcile. All of them must use the same commodity as this one.
hu: Az összes alárendelt számla belevétele az egyeztetésbe. Mindegyiknek ezzel a számlával azonos árut kell használnia.

en: Statement Date is after today
hu: A nyilatkozat dátuma a mai nap után van

en: Not found
hu: Nem található

en: The specified URL could not be loaded.
hu: A megadott URL betöltése sikertelen.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
hu: A biztonságos HTTP hozzáférés tiltott. Engedélyezheti a Beállítások dialógus Hálózatok szakaszában.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
hu: A hálózati HTTP hozzáférés tiltott. Engedélyezheti a Beállítások dialógus Hálózatok szakaszában.

en: There was an error accessing %s.
hu: A %s URL elérése során hiba történt.

en: GnuCash Account Name
hu: GnuCash-számla neve

en: New?
hu: Új?

en: Initial Online Banking Setup
hu: Online Banking kezdő beállítása

en: _Delete selected matches
hu: A kiválasztott összerendelések _törlése

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
hu: Online Banking számlák beállítása, ami egyezik egy GnuCash számlákkal, befejeződött. Most már végrehajthat Online Banking akciókat azokon a számlákon.
    
    Ha akar újabb Bankot, Felhasználót vagy Számlát felvenni, bármikor újra elindíthatja ezt a programot.
    
    Kattintson az "Alkalmazás" -ra.

en: Online Banking Setup Finished
hu: Online Banking beállítása kész

en: Online Banking Connection Window
hu: Online Banking kapcsolat ablak

en: _Abort
hu: _Névjegy

en: Progress
hu: Folyamat

en: Current _Job
hu: Jelenlegi _feladat

en: Current _Action
hu: Jelenlegi _művelet

en: <b>_Log Messages</b>
hu: <b>_Naplóüzenetek</b>

en: Close when _finished
hu: Bezárás, amikor _vége

en: Get Transactions Online
hu: Online tranzakciók lehívása

en: Date range of transactions to retrieve:
hu: Időintervallum tranzakciók lehívásához:

en: From
hu: Feladó

en: _Earliest possible date
hu: L_ehetséges legkorábbi dátum

en: _Last retrieval date
hu: _Legutolsó lehívás dátuma

en: E_nter date:
hu: Dátum meg_adása:

en: To
hu: Címzett

en: Ente_r date:
hu: Dátum meg_adása:

en: Enter Password
hu: Adja meg a jelszót

en: Enter your password
hu: Jelszó bevitele

en: Bar_width
hu: Oszlops_zélesség

en: _Delay
hu: _Késleltetés

en: Con_firm Password
hu: Jelszó meg_erősítése

en: _Remember the PIN in memory
hu: PIN-kód _megőrzése a memóriában

en: Name for new template
hu: Új sablon neve

en: Enter a unique name for the new template.
hu: Adjon egyedi nevet az új sablonnak.

en: Online Transaction
hu: Online tranzakció

en: Execute _later (unimpl.)
hu: Végrehajtás _később (még nem működik)

en: Execute _Now
hu: Végrehajtás _most

en: Execute this online transaction now
hu: Online tranzakció végrehajtása most

en: Enter an Online Transaction
hu: Online tranzakció bevitele

en: at Bank
hu: Banknál

en: (filled in automatically)
hu: (automatikus kitöltés)

en: Payment Purpose continued
hu: Fizetés célja folytatása

en: Originator Account Number
hu: Megbízó számla száma

en: Bank Code
hu: Bankkód

en: _Add current
hu: Folyószámla _hozzáadása

en: Add the current online transaction as a new transaction template
hu: A jelenlegi online-tranzakció felvétele sablonként

en: Move the selected transaction template one row up
hu: A kiválasztott tranzakciósablonok mozgatása egy sort fel

en: _Down
hu: _Lefelé

en: Move the selected transaction template one row down
hu: A kiválasztott tranzakciósablonok mozgatása egy sort le

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
hu: Tranzakciósablonok listájának ábécébe rendezése

en: D_elete
hu: _Törlés

en: Delete the currently selected transaction template
hu: A kiválasztott tranzakciósablon törlése

en: _Templates
hu: _Sablonok

en: File Format
hu: Fájlformátum

en: Profiles
hu: Profilok

en: Online Banking
hu: Online bankolás

en: _Close log window when finished
hu: Naplóablak _bezárása befejezésekor

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
hu: Aktiválva az ablak magától bezárul a HBCI/AqBanking import folyamat végeztével. Különben nyitva marad.

en: Remember the _PIN in memory
hu: PIN-kód _megőrzése a memóriában

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
hu: Aktiválva a HBCI/AqBanking PIN megmarad a memóriában kilépésig. Különben minden egyes alkalommal be kell gépelni amikor szükség van rá.

en: _Verbose debug messages
hu: B_őbeszédű hibakereső üzenetek

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
hu: Bőbeszédű hibaüzenetek aktiválása a HBCI/AqBanking online bankoláshoz.

en: (unknown)
hu: (ismeretlen)

en: Debited Account Owner
hu: Terhelt számla tulajdonosa

en: Credited Account Owner
hu: Jóváírt számla tulajdonosa

en: The internal check of the destination IBAN '%s' failed. This means the account number might contain an error.
hu: A célszámla belső ellenőrzése a megadott IBAN '%s' számmal sikertelen. Ez azt jelenti, hogy a számlaszám hibás lehet.

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg a címzett nevét. Az online átutaláshoz szükséges a címzett neve.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg a címzett számláját. Az online átutaláshoz szükséges a címzett számlája.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg a címzett bankját. Az online átutaláshoz szükséges a címzett bankja.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
hu: Az összeg nulla, vagy az összeg mező nem értelmezhető helyesen. Talán összekeverte a tizedespontot és a vesszőt. Ez nem eredményez érvényes online átutalást.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
hu: Nem adta meg tranzakció célját. Egy cél szükséges az online átutaláshoz.

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
hu: Biztosan törölni kívánja a kiválasztott "%s" nevű sablont?

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
hu: Online action "Get Transactions"nem elérhető ehhez a számlához.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
hu: Az Online Banking-importálás nem jelzett tranzakciót a kiválasztott időszakra.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
hu: Ön megváltoztatta az online átutalássablonok listáját, de elvetette az átutalás dialógust. Akarja ennek ellenére rögzíteni a változtatásokat?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
hu: A Modul hibát talált a feladat előkészítésekor. Nem lehetséges a feladat végrehajtása.
    
    Legvalószínűbb, hogy a bank nem támogatja a kiválasztott feladatot, vagy a HBCI számlán nincs engedélyezve a feladat végrehajtása. További hibaüzenetettalálhat a konzol-naplóban.
    
    Újra végre akarja hajtani a feladatot?

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
hu: Online HBCI bankon belüli átutalás

en: Online Banking Transaction
hu: Online Banking tranzakció

en: Unspecified
hu: Meghatározatlan

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
hu: A letöltött Online Banking egyenleg nulla volt.
    
    Vagy ez a helyes egyenleg, vagy a bank nem támogatja az egyenleg-letöltést ebben az Online Banking változatban. A következőkben más verziószámú Online Banking-tkell választania a(z) beállításban (AqBanking vagy HBCI). Azután próbálja meg újra letölteni az Online Banking egyenleget.

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
hu: Tájékoztatásul: e számlának a jegyzett egyenlege %s

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
hu: A könyvelt egyenleg megegyezik a számla jelenlegi egyeztetett egyenlegével.

en: Reconcile account now?
hu: Folyószámla egyeztetése most?

en: Select a file to import
hu: Importálandó fájl kiválasztása

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
hu: A PIN-kód legalább %d karakter kell legyen.
    Szeretné újra megpróbálni?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
hu: Az Online Banking feladat még fut. Biztosan megszakítja?

en: _Online Actions
hu: _Online műveletek

en: Get _Balance
hu: Számla_egyenleg lekérése

en: The list of Scheduled Transactions
hu: Az ütemezett tranzakciók felsorolása

en: Get _Transactions…
hu: _Tranzakciók lekérése…

en: Get the transactions online through Online Banking
hu: Az átutalások online lekérdezése HBCI/AqBanking útján

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
hu: Új belső tranzakció intézése Online Banking-gel

en: Show _log window
hu: Mutassa a _jelentés ablakot

en: Show the online banking log window
hu: Az Online Banking naplóablak megjelenítése

en: _Online Banking Setup…
hu: _Online Banking beállítása…

en: Close window when finished
hu: Ablak bezárása a végén

en: Remember the PIN in memory
hu: PIN-kód megőrzése a memóriában

en: Verbose HBCI debug messages
hu: HBCI bőbeszédű hibakereső üzenetek

en: CSV import data format
hu: CSV import fájl formátum

en: Validation…
hu: Érvényesítés…

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s does not exist.
hu: %d. sor, %s/%u számla: %s folyószámla nem létezik.

en: Processing…
hu: Feldolgozás…

en: Invoice %s created.
hu: A %s számla létrehozva.

en: Invoice %s updated.
hu: A %s számla frissítve.

en: Invoice %s posted.
hu: A %s számla naplózva.

en: Nothing to process.
hu: Nincs mit feldolgozni.

en: Quantity
hu: Mennyiség

en: Taxable
hu: Adóköteles

en: The input file can not be opened.
hu: A fájlt nem lehet megnyitni.

en: Adjust regular expression used for import
hu: Reguláris kifejezés módosítása

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
hu: Alább az igényei szerint módosíthatja az importáláshoz használt reguláris kifejezést.

en: This assistant will help you export the Account Tree to a file with the separator specified below.
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
hu: Ezzel a segéddel a teljes számlakészletet exportálhatja fájlba, az alább kiválasztott elválasztójel használatával.
    
    Alább végezze el a fájlformátum beállítását, majd kattintson a "Következő" gombra, vagy a "Mégse" gombra az exportálás megszakításához.

note: Translators: %s is one of the following paragraphs about rows/transaction.
en: This assistant will help you export the Transactions to a file with the separator specified below.
    
    %s
    
    While a transaction may have splits in several of the selected accounts it will only be exported once. It will appear under the first processed account it has a split in.
    
    The Price/Rate output format is controlled by the preference
    "Numbers, Date, Time"->"Force Prices to display as decimals".
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
hu: Ezzel a segéddel a tranzakciókat exportálhat fájlba, az alább kiválasztott elválasztójel használatával.
    
    %s
    
    Bár egy tranzakciónak több kiválasztott számlán is lehet felosztása, mégis csak egyszer lesz exportálva. Az első olyan feldolgozott számla alatt fog megjelenni, amelyben felosztása van.
    
    Az árak/árfolyamok formátumát a Beállítások -> "Numbers, Date, Time" ->
    "Force Prices to display as decimals" kapcsoló határozza meg.
    
    Alább végezze el a fájlformátum beállítását, majd kattintson a "Következő" gombra, vagy a "Mégse" gombra az exportálás megszakításához.

en: There will be multiple rows for each transaction with each row representing one split.
hu: A fájlban minden tranzakció annyi sort fog elfoglalni, ahány felosztása van.

en: There will be one row for each transaction, equivalent to a single row in a register in 'Basic Ledger' mode. As such some transfer detail could be lost.
hu: A fájlban minden tranzakció egy sort fog elfoglalni, hasonlóan a regiszter "Felosztások bezárva" nézetéhez. Emiatt a többszörös felosztások elveszhetnek.

note: Translators: %s is the file name.
en: The account tree will be exported to the file '%s' when you click "Apply".
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hu: Az "Alkalmaz" gombra kattintva megtörténik a teljes számlakészlet exportálása a "%s" fájlba.
    
    A "Vissza" gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a "Mégse" gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

note: Translators: %s is the file name and %u the number of accounts.
en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s' and the number of accounts exported will be %u.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hu: Az "Alkalmaz" gombra kattintva megtörténik a tranzakciók exportálása a "%s" fájlba, összesen %u számláról.
    
    A "Vissza" gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a "Mégse" gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

note: Translators: %s is the file name.
en: When you click "Apply", the transactions will be exported to the file '%s'.
    
    You can also verify your selections by clicking on "Back" or "Cancel" to abort the export.
hu: Az "Alkalmaz" gombra kattintva megtörténik a tranzakciók exportálása a "%s" fájlba.
    
    A "Vissza" gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a "Mégse" gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
hu: Probléma adódott az exportálással. Ennek oka lehet a túl kevés tárhely, hiányzó jogosultságok vagy a mappa elérhetetlensége. A trace fájlban további naplóüzeneteket találhat.
    Lehet, hogy engedélyeznie kell a hibakeresést.

en: File exported successfully!
hu: A fájl exportálása sikerült!

en: -- Split Transaction --
hu: -- Felosztott tranzakció --

en: Amount With Sym
hu: Érték szimbólummal

en: Amount Num.
hu: Érték számmal

en: Rate/Price
hu: Árfolyam/Ár

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Commodity/Currency
hu: Áru/pénznem

en: Full Account Name
hu: Teljes számlanév

en: Reconcile Date
hu: Egyeztetés napja

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
hu: Az "Alkalmaz" gombra kattintva megtörténik a "%s" fájlban lévő számlák importálása.
    
    A "Vissza" gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a "Mégse" gombbal pedig megszakíthatja az importálást.

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data is converted to GnuCash transactions.
    Note: After import, you may need to use 'View / Filter By / Other' menu option and select to show unused Accounts.
hu: Az "Alkalmaz" gombra kattintva megtörténik a "%s" fájlban lévő számlák importálása.
    
    A "Vissza" gombbal visszatérhet az előző oldalakra, a "Mégse" gombbal pedig megszakíthatja az importálást.
    
    Ha üres fájlba importálja a számlákat, akkor meg fog nyílni a Könyv beállításai ablak, mert az ottani beállítások befolyásolják, hogyan jönnek létre GnuCash tranzakciók az importált adatokból.
    Figyelem: Importálás után lehet, hogy a "Nézet > Szűrés… > egyéb" fülön be kell kapcsolnia a Rejtett számlák megjelenítését.

en: Import completed but with errors!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
    
    See below for errors…
hu: Az importálás hibákkal fejeződött be!
    
    %u új számla jött létre, %u pedig frissítve lett.
    
    A hibákat lásd alább…

en: Import completed successfully!
    
    The number of Accounts added was %u and %u were updated.
hu: Az importálás hibátlanul befejeződött.
    
    %u új számla jött létre, %u pedig frissítve lett.

en: There were problems reading some saved settings, continuing to load.
    Please review and save again.
hu: Néhány mentett beállítás betöltése nem sikerült, de a betöltés folytatódik.
    Ellenőrizze a beállításokat és mentse el őket újra.

en: Delete the Import Settings.
hu: Az importálási beállítások törlődni fognak.

en: Setting name already exists, overwrite?
hu: Ezen a néven már mentve vannak beállítások. Felülírja őket?

en: The settings have been saved.
hu: Beállítások mentve.

en: There was a problem saving the settings, please try again.
hu: Hiba történt a beállítások mentésekor, próbálja újra.

en: Invalid encoding selected
hu: Érvénytelen kódolás lett kiválasztva

en: Merge with column on _left
hu: Egyesítés a _baloldali szomszéddal

en: Merge with column on _right
hu: Egyesítés a _jobboldali szomszéddal

en: _Split this column
hu: _Oszlop felosztása

en: _Widen this column
hu: Oszlop _szélesítése

en: _Narrow this column
hu: _Oszlop szűkítése

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of prices added
en: %d added price | %d added prices
hu[0]: %d ár importálva

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of duplicate prices
en: %d duplicate price | %d duplicate prices
hu[0]: %d ár duplikált volt

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of replaced prices
en: %d replaced price | %d replaced prices
hu[0]: %d ár lecserélve

en: The prices were imported from file '%s'.
    
    Import summary:
    - %s
    - %s
    - %s
hu: Az árak importálása '%s' fájlból megtörtént.
    
    Az importálás eredménye:
    - %s
    - %s
    - %s

en: An unexpected error has occurred while creating prices. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
hu: Az ár létrehozása közben váratlan hiba történt. Kérjük, küldjön róla egy hibajelentést.
    
    Hibaüzenet:
    %s

en: This line has the following parse issues:
hu: Ebben a sorban a következő elemzési problémák vannak:

en: No Linked Account
hu: Nincs kapcsolódó számla

en: An unexpected error has occurred while creating transactions. Please report this as a bug.
    
    Error message:
    %s
hu: A tranzakciók létrehozása közben váratlan hiba történt. Kérjük, küldjön róla egy hibajelentést.
    
    Hibaüzenet:
    %s

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
hu: Kattintson duplán a módosítani kívánt sorokra, majd az importáláshoz kattintson az Alkalmazás gombra

note: Translators: {1} will be replaced with a filename
en: The transactions were imported from file '{1}'.
hu: {1} fájlból megtörtént a tranzakciók importálása.

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
hu: %u. sorban a %s számlaútvonal nem található, ezért legfelső szintű számlaként lett létrehozva

en: Row %u, commodity %s / %s not found
hu: %u. sorban használt %s / %s áru nem található

en: Row %u, account %s not in %s
hu: %u. sorban %s folyószámla nincs itt: %s

en: Period: 123,456.78
hu: Pont: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
hu: Vessző: 123.456,78

en: Please select a date column.
hu: Állítsa be, melyik a Dátum oszlop.

en: Please select an amount column.
hu: Állítsa be, melyik az Érték oszlop.

en: Please select a 'Currency to' column or set a Currency in the 'Currency To' field.
hu: Állítsa be, melyik a Pénznem oszlop, vagy válasszon egy pénznemet a Pénznem legördülő menüből.

en: Please select a 'From Symbol' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
hu: Állítsa be, melyik a Szimbólum oszlop, vagy válasszon egy szimbólumot a Szimbólum legördülő menüből.

en: Please select a 'From Namespace' column or set a Commodity in the 'Commodity From' field.
hu: Állítsa be, melyik a Névtér oszlop, vagy válasszon egy szimbólumot a Szimbólum legördülő menüből.

en: 'Commodity From' can not be the same as 'Currency To'.
hu: A Szimbólum nem lehet azonos a Pénznemmel.

en: No valid data found in the selected file. It may be empty or the selected encoding is wrong.
hu: Nincsenek adatok a kiválasztott fájlban. Lehet, hogy üres vagy rossz kódolás lett megadva.

en: No lines are selected for importing. Please reduce the number of lines to skip.
hu: Nincs importálandó sor. Csökkentse a kihagyandó sorok számát.

en: Not all fields could be parsed. Please correct the issues reported for each line or adjust the lines to skip.
hu: Egyes mezőket nem sikerült értelmezni. Javítsa a soroknál jelzett hibákat vagy módosítsa a kihagyandó sorok számát.

en: No 'Currency to' column selected and no selected Currency specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hu: Nincs kiválasztva "Pénznem" oszlop és nem is lett kiválasztva a legördülő menüből.
    Ilyesmi nem fordulhat elő. Kérjük, küldjön erről egy hibajelentést.

en: No 'From Namespace/From Symbol' columns selected and no selected Commodity From specified either.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hu: Nincs kiválasztva "Névtér/Szimbólum" oszlop és Szimbólum sem lett kiválasztva a legördülő menüből.
    Ilyesmi nem fordulhat elő. Kérjük, küldjön erről egy hibajelentést.

en: Please select an account column.
hu: Állítsa be, melyik a Számla oszlop.

en: Please select an account column or set a base account in the Account field.
hu: Állítsa be, melyik a Számla oszlop vagy válasszon egy számlát a fenti Számla mezőben.

en: Please select a description column.
hu: Válasszon ki egy leírás oszlopot.

en: Please select a (negated) amount column.
hu: Kérjük, válasszon egy (negált) mennyiség oszlopot.

en: Current line still has parse errors.
    This should never happen. Please report this as a bug.
hu: Az aktuális sorban még mindig elemzési hibák vannak.
    Ennek nem szabadna előfordulnia. Kérjük, küldjön erről egy hibajelentést.

en: Parse Error
hu: Feldolgozási hiba

en: Problem creating preliminary transaction
hu: Előzetes tranzakció létrehozása nem sikerült

en: From Symbol
hu: Szimbólum

en: From Namespace
hu: Névtér

en: Value doesn't appear to contain a valid number.
hu: Úgy tűnik, ez az érték nem szám.

en: Value can't be parsed into a number using the selected currency format.
hu: Ez az érték nem felel meg a kiválasztott pénznemformátumnak.

en: Value can't be parsed into a valid commodity.
hu: Úgy tűnik, ez az érték nem egy szimbólum.

en: Value can't be parsed into a valid namespace.
hu: Úgy tűnik, ez az érték nem egy névtér.

en: Column value can not be empty.
hu: Ez az oszlop nem maradhat üresen.

en: 'From Symbol' can not be empty.
hu: A Szimbólum nem lehet üres.

en: 'From Namespace' can not be empty.
hu: A Névtér nem lehet üres.

en: 'Currency To' can not be the same as 'Commodity From'.
hu: A Pénznem nem lehet ugyanaz, mint a Szimbólum.

en: Value parsed into an invalid currency for a currency column type.
hu: Egy pénznem oszlop érvénytelen pénznemszimbólumot tartalmaz.

en: No date column.
hu: Nincs dátum oszlop.

en: No amount column.
hu: Nincs Mennyiség oszlop.

en: No 'Currency to'.
hu: Hiányzik a Pénznem.

en: No 'Commodity from'.
hu: Hiányzik a Szimbólum.

en: Failed to create price from selected columns.
hu: A kiválasztott oszlopokból nem sikerült árat létrehozni.

en: Transaction Commodity
hu: Tranzakciószimbólum

en: Amount (Negated)
hu: Mennyiség (negált)

en: Value (Negated)
hu: Érték (negált)

en: Transfer Amount
hu: Átutalt összeg

en: Transfer Amount (Negated)
hu: Átutalt összeg (negált)

en: Value can't be parsed into a valid reconcile state.
hu: Az érték nem érvényes egyeztetettségi állapot.

en: Date field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
hu: A dátum nem lehet üres, amikor a Felosztások több sorban ki van kapcsolva.

en: Description field can not be empty if 'Multi-split' option is unset.
hu: A Leírás nem lehet üres, amikor a Felosztások több sorban ki van kapcsolva.

en: No valid date.
hu: Hiányzik a dátum.

en: No valid description.
hu: Nincs érvényes leírás.

en: Account value can't be empty.
hu: A Számla nem lehet üres.

en: Account value can't be mapped back to an account.
hu: A Számla nem felel meg egy létező számlának.

en: No amount or negated amount column.
hu: Nincs Mennyiség vagy Mennyiség (negált) oszlop.

en: Split is reconciled but reconcile date column is missing or invalid.
hu: A felosztás egyeztetett, de az Egyeztetés napja hiányzik vagy hibás.

en: Choice of accounts makes this a multi-currency transaction but price or (negated) value column is missing or invalid.
hu: A kiválasztott számlák miatt ez egy több sorba felosztott tranzakció, de az Árfolyam vagy a (negált) Érték oszlop hiányzik vagy hibás.

en: No Settings
hu: Mentetlen beállítások

en: GnuCash Export Format
hu: GnuCash Exportálási Formátum

en: GnuCash Export Format (4.x and older)
hu: GnuCash Exportálási Formátum (4.x vagy korábbi verzió)

en: The account '%s' is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
hu: "%s" számla egy töltelék számla, ezért nem könyvelhetők rá tranzakciók. Válasszon másik számlát.

en: (Full account ID:
hu: (Teljes folyószámla azonosító:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
hu: Válasszon árut a következő tőzsdekódhoz! Vegye figyelembe, hogy a kiválasztott áru tőzsdekódját felülírja.

en: m/d/y
hu: h/n/é

en: d/m/y
hu: n/h/é

en: y/m/d
hu: é/h/n

en: y/d/m
hu: é/n/h

en: No new transactions were found in this import.
hu: Az importált fájlban nem voltak új tranzakciók.

en: Destination account for the auto-balance split.
hu: Kiegyenlítő felosztás célszámlája.

en: Click Edit to modify
hu: A módosításhoz kattintson a Szerkesztés gombra

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Assign transfer account
hu: Átutalási számla _hozzárendelése

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: Assign e_xchange rate
hu: Árfolyam _hozzárendelése

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Edit description, notes, or memo
hu: Leírás, megjegyzések vagy felosztás jegyzetének s_zerkesztése

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Reset all edits
hu: Szerkesztések _elvetése

[ctx: Column header for 'Adding transaction']
en: A
hu: Ú

[ctx: Column header for 'Updating plus Clearing transaction']
en: U+C
hu: F+E

[ctx: Column header for 'Clearing transaction']
en: C
hu: E

en: Info
hu: Információ

en: Additional Comments
hu: További megjegyzések

en: New, already balanced
hu: Új, kiegyenlített

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
hu: Új, %s (kézi) átutalása "%s" számlára

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
hu: Új, %s (automatikus) átutalása "%s" számlára

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need price to transfer %s to acct %s)!
hu: Új, KIEGYENLÍTETLEN (ár szükséges %s átutalásához %s számlára)!

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
hu: Új, KIEGYENLÍTETLEN (%s átutalásához számlára van szükség)!

en: Reconcile (manual) match to %s
hu: Egyezés (kézi) egyeztetése ezzel: %s

en: Reconcile (auto) match to %s
hu: Egyezés (automatikus) egyeztetése ezzel: %s

en: Match missing!
hu: Nincs egyező!

en: Update and reconcile (manual) match to %s
hu: Frissítés és egyeztetés (kézileg) a következővel: %s

en: Update and reconcile (auto) match to %s
hu: Frissítés és egyeztetés (automatikus) a következővel: %s

en: Do not import (no action selected)
hu: Nem lesz importálva (nincs kiválasztott művelet)

en: Confidence
hu: Bizonyosság

en: Select a .log file to replay
hu: Visszajátszandó .log-fájl kiválasztása

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
hu: A jelenlegi, %s, naplófájlt nem lehet megnyitni

en: Failed to open log file: %s: %s
hu: %s naplófáj megnyitása sikertelen: %s

en: The log file you selected was empty.
hu: A kiválasztott naplófájl üres.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
hu: A kiválasztott naplófájl nem olvasható. A fájl fejléce hibás.

en: Stock account for security "%s"
hu: Készletszámla "%s" értékpapírhoz

en: Income account for security "%s"
hu: Bevételszámla "%s" értékpapírhoz

en: Unknown OFX account
hu: Ismeretlen OFX számla

en: Unknown OFX checking account
hu: Ismeretlen OFX folyószámla

en: Unknown OFX savings account
hu: Ismeretlen OFX betétszámla

en: Unknown OFX money market account
hu: Ismeretlen OFX pénzpiaci számla

en: Unknown OFX credit line account
hu: Ismeretlen OFX hitelszámla

en: Unknown OFX CMA account
hu: Ismeretlen OFX CMA számla

en: Unknown OFX credit card account
hu: Ismeretlen OFX hitelkártyaszámla

en: Unknown OFX investment account
hu: Ismeretlen OFX befektetési számla

en: Import _OFX/QFX…
hu: _OFX/QFX-fájl…

en: Process an OFX/QFX response file
hu: OFX/QFX válaszfájl feldolgozása

en: GnuCash account name
hu: GnuCash-számla neve

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
hu: Adjon meg nevet és leírást. Pl. "OTP Bank Részvény".

en: Name or _description
hu: _Név vagy leírás

en: _Ticker symbol or other abbreviation
hu: _Ticker szimbólum vagy más rövidítés

en: _Exchange or abbreviation type
hu: _Csere vagy rövidítés típusa

en: (split)
hu: (felosztás)

en: Please select a file to load.
hu: Válassza ki a betöltendő fájlt.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
hu: A fájl nem található, vagy nem olvasható. Válasszon ki egy másikat.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
hu: Ez a QIF fájl már be van töltve. Válasszon ki egy másikat.

en: Select QIF File
hu: QIF-fájl kiválasztása

en: _Resume
hu: _Újra

en: Canceled
hu: Megszakítva

en: An error occurred while loading the QIF file.
hu: A QIF fájl betöltésekor hiba történt.

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Cleaning up
hu: Takarítás

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
hu: A QIF-fájl feldolgozásakor hiba történt.

en: Loading completed
hu: Betöltés kész

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
hu: Adjon meg egy létező nemzeti valutát vagy egy másik típust.

en: Canceling
hu: Megszakítás

en: Conversion completed
hu: Konverzió kész

en: There was a problem with the import.
hu: Hiba történt az importálás során.

en: QIF Import Completed.
hu: A QIF importálása befejeződött.

en: QIF account name
hu: QIF számla neve

en: QIF category name
hu: QIF-kategória neve

en: QIF payee/memo
hu: QIF kedvezményezett/jegyzet

en: Match?
hu: Illeszkedés?

en: Enter a name for the account
hu: Adjon meg egy folyószámlanevet

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
hu: %s számla egy töltelék számla, ezért nem könyvelhetők rá tranzakciók. Válasszon másik számlát.

en: Placeholder?
hu: Töltelék?

en: Dividends
hu: Osztalékok

en: Cap Return
hu: Megtérülő tőke

en: Cap. gain (long)
hu: Tőkegyarapodás (hosszú)

en: Cap. gain (mid)
hu: Tőkejöv. (köz)

en: Cap. gain (short)
hu: Tőkejöv. (rövid)

en: Equity
hu: Saját tőke

en: Retained Earnings
hu: Eredménytartalék

en: Commissions
hu: Jutalékok

en: Margin Interest
hu: Kamatrés

en: Line
hu: Vonal

en: Reading
hu: Olvasás

en: Some characters have been discarded.
hu: Néhány karakter el lett dobva.

en: Converted to:
hu: Átalakítva:

en: Date required.
hu: Dátum szükséges.

en: Discarding this transaction.
hu: Tranzakció ejtése.

en: Ignoring category line
hu: Kategória sor kihagyása

en: Transaction date
hu: Tranzakció dátum

en: Transaction amount
hu: Tranzakció összeg

en: Share price
hu: Részvényárfolyam

en: Share quantity
hu: Mennyiség

en: Reconciliation status
hu: Egyeztetési státusz

en: Commission
hu: Jutalék

en: Account type
hu: Számlatípus

en: Tax class
hu: Adó osztály

en: Credit limit
hu: Hitelkeret

en: Parsing categories
hu: Kategóriák elemzése

en: Parsing accounts
hu: Számlák elemzése

en: Parsing transactions
hu: Tranzakciók elemzése

en: Parsing failed.
hu: Elemzés sikertelen.

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
hu: Az érték '~a' lehet ~a vagy ~a.

en: Finding duplicate transactions
hu: Duplikált tranzakciók keresése

en: QIF import: Name conflict with another account.
hu: QIF import: Névütközés másik számlával.

en: Creating accounts
hu: Számla létrehozás

en: Converting
hu: Konvertálás

en: Missing transaction date.
hu: Tranzakciódátum hiányzik.

en: Welcome to GnuCash
hu: Üdvözli a GnuCash

en: Have a nice day!
hu: Legyen szép napja!

en: Welcome to GnuCash %s Shell
hu: Üdvözöljük a GnuCash %s Shellben

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
hu: A %s folyószámla nem létezik. Kívánja létrehozni?

en: Hours
hu: Óra

en: Project
hu: Megbízás

en: Material
hu: Anyag

en: Save the current entry?
hu: Elmenti a jelenlegi tételt?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
hu: A jelenlegi tranzakció megváltozott. Kívánja menteni a változásokat, mielőtt létrehozza a másolatot, vagy visszavonja a duplázást?

en: _Record
hu: _Mentés

en: This account should usually be of type income.
hu: Ennek a számlának lehetőség szerint bevételinek kellene lennie.

en: This account should usually be of type expense or asset.
hu: Ennek a számlának lehetőség szerint kötség vagy Saját tőke számlának kellene lennie.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
hu: Az %s adótáblázat nem létezik. Kívánja létrehozni?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
hu: A jelenlegi tétel megváltozott.A tétel egy létező rendelés része. Kívánja rögzíteni a változást és megváltoztatni a megrendelését?

en: _Don't Record
hu: _Ne rögzítse

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
hu: A jelenlegi tétel megváltozott. El kívánja menteni?

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
hu: 1. adótáblázat

en: Charge
hu: Terhelés

en: Income Account
hu: Bevételi folyószámla

en: Expense Account
hu: Költség folyószámla

en: Discount Type
hu: Engedménytípus

en: Discount How
hu: Engedmény hogyan

en: Unit Price
hu: Egységár

en: Taxable?
hu: Adóköteles?

en: Tax Included?
hu: Adót tartalmaz?

en: Invoiced?
hu: Kiszámlázva?

en: Subtotal
hu: Részösszeg

en: Billable?
hu: Számlázható?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
hu: Adja meg a bevétel/költség folyószámlát a tételhez, vagy válasszon egyet a listából

en: Enter the type of Entry
hu: Adja meg a tétel típusát

en: Enter the Entry Description
hu: Adja meg a tétel leírását

en: Enter the Discount Amount
hu: Adja meg a kedvezmény összegét

en: Enter the Discount Percent
hu: Adja meg a kedvezmény százalékát

en: Enter the Discount … unknown type
hu: Adja meg a kedvezményt … ismeretlen típus

en: Discount Type: Monetary Value
hu: Engedménytípus: pénzbeli érték

en: Discount Type: Percent
hu: Engedménytípus: százalék

en: Select the Discount Type
hu: Válasszon engedménytípust

en: Tax computed after discount is applied
hu: Kiszámított adó az engedményt alkalmazva

en: Discount and tax both applied on pretax value
hu: Az adózás előtti értékre vonatkozó engedmény és adó

en: Discount computed after tax is applied
hu: Az adózott értékre vonatkozó engedmény kiszámítva

en: Select how to compute the Discount and Taxes
hu: Válassza ki az engedmény- és adószámítás módját

en: Enter the unit-Price for this Entry
hu: Adjon meg egy egységárat A tételhez

en: Enter the Quantity of units for this Entry
hu: Adja meg az egységek mennyiségét a tételhez

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
hu: Adja meg a tételre vonatkozó adótáblázatot

en: Is this entry taxable?
hu: Adóköteles tétel?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
hu: Tartalmazza az adót,a tétel ára?

en: Include this entry on this invoice?
hu: Hozzáveszi a tételt a számlához?

en: Unknown EntryLedger Type
hu: Ismeretlen tétel-főkönyv típus

en: The subtotal value of this entry
hu: Tétel részösszege

en: The total tax of this entry
hu: Tétel összes adója

en: Is this entry billable to a customer or job?
hu: A tételt vevőnek vagy megbízásnak számlázza?

en: How did you pay for this item?
hu: Hogyan fizette ezt a tételt?

en: Save transaction before duplicating?
hu: Tranzakció mentése duplikálás előtt?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
hu: A jelenlegi tranzakció megváltozott. Menti a változásokat, mielőtt duplikálja vagy elveti a tranzakciót?

en: New Split Information
hu: Új felosztás adatai

en: Cannot store a transaction at this date
hu: Erre a dátumra nem tárolható a tranzakció

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
hu: Létező felosztást készül felülírni. Biztos benne?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
hu: Egy létező tranzakciót készül felülírni. Biztosan ezt akarja tenni?

en: Recalculate Transaction
hu: Tranzakció újraszámolása

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
hu: Az ebben a tranzakcióban szereplő értékek nem stimmelnek. Melyik értéket szeretné újraszámoltatni?

en: Changed
hu: Módosítva

en: _Recalculate
hu: Új_ra számítás

en: Withdraw
hu: Kivét

en: Check
hu: Ellenőrzés

en: ATM Deposit
hu: ATM bankautomata pénzautomata betét

en: Teller
hu: Pénztáros

en: Receipt
hu: Nyugta

en: Increase
hu: Növelés

en: Decrease
hu: Csökkentés

en: AutoDep
hu: AutoBetét

en: Wire
hu: Vezeték

en: Direct Debit
hu: Fizetési megbízás (bejövő számlák automatikus fizetése)

en: Fee
hu: Díj

en: Rebate
hu: Visszaigénylés

en: Paycheck
hu: Fizetés ellenőrzés

en: LTCG
hu: HTTJ

en: STCG
hu: RTTJ

en: Rebalance Transaction
hu: Tranzakció kiegyenlítése újból

en: The current transaction is not balanced.
hu: A jelenlegi tranzakció nincs kiegyenlítve.

en: Balance it _manually
hu: Kiegyenlítés _kézi úton

en: Adjust current account _split total
hu: Jelenlegi számlafelosztá_s végösszegének kiigazítása

en: Adjust _other account split total
hu: _Másik számlafelosztás végösszegének kiigazítása

en: _Rebalance
hu: Új_rakiegyenlítés

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
hu: Ha meg akarja változtatni egy felosztás árfolyamát, akkor előbb válassza ki.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
hu: A tranzakciók kibontása szükséges az árfolyamok változtatásához.

en: The entered account could not be found.
hu: A megadott folyószámla nem található.

en: Save the changed transaction?
hu: A megváltozott tranzakció rögzítése?

en: _Discard Changes
hu: Változások el_vetése

en: _Record Changes
hu: Változások _rögzítése

en: Mark split as unreconciled?
hu: Felosztás megjelölése nem egyeztetettként?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
hu: Nem egyeztetettnek próbál jelölni egy már egyeztetett felosztást. Ez megnehezítheti a későbbi egyeztetést! Biztosan folytatja?

en: _Unreconcile
hu: Nem e_gyeztet

[ctx: sample]
en: Description of a transaction
hu: Egy tranzakció leírása

[ctx: sample]
en: Memo field sample text string
hu: Felosztás jegyzete mező mintaszövege

[ctx: sample]
en: Notes field sample text string
hu: Megjegyzések mező mintaszövege

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
hu: Hiv

en: T-Num
hu: Tr. Szám

en: Exch. Rate
hu: Árfolyam

en: Tot %s
hu: Össz %s

en: Tot Credit
hu: Össz. követelés

en: Tot Debit
hu: Össz. tartozás

en: Tot Shares
hu: Rész össz

en: Debit Formula
hu: Tartozás-képlet

en: Credit Formula
hu: Követelés-képlet

en: Reconciled on %s
hu: Egyeztetés: %s

en: Scheduled
hu: Ütemezett

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy számla- vagy csekkszámot, amely minden felosztásra vonatkozik

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy számla- vagy csekkszámot, minden felosztáshoz külön-külön

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy csekkszámot, amely minden felosztásra vonatkozik

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
hu: Adjon meg egy hivatkozást, például egy csekkszámot, minden felosztáshoz külön-külön

en: Enter the name of the Customer
hu: Ügyfélnév bevitele

en: Enter the name of the Vendor
hu: Eladó nevének megadása

en: Enter a description of the transaction
hu: Adja meg a tranzakció leírását

en: Enter notes for the transaction
hu: Adjon meg megjegyzést a tranzakcióhoz

en: Reason the transaction was voided
hu: Tranzakció érvénytelenítésének oka

en: Enter a description of the split
hu: Adja meg a felosztás leírását

en: Enter the effective share price
hu: Hatályos részvény ár megadása

en: Enter the number of shares bought or sold
hu: Eladott vagy vásárolt részvények számának megadása

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
hu: Forrás-számla megadása vagy kiválasztása listából

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
hu: Ennek a tranzakciónak több felosztása is van, a „Felosztás” gombbal megjelenítheti őket

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
hu: Ez a tranzakció egy részvényfelaprózás; a részletek megtekintéséhez nyomja meg a „Felosztás” gombot

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
hu: Nem lehet változtatni vagy törölni e tranzakciót. E tranzakció csak olvasható, mert:
    
    '%s'

en: Change transaction containing a reconciled split?
hu: Biztos megváltoztatja az egyeztetett felosztást tartalmazó tranzakciót?

en: The transaction you are about to change contains reconciled splits in the following accounts:
    %s
    
    Are you sure you want to continue with this change?
hu: A módosítani kívánt tranzakció egyeztetett felosztásokat tartalmaz a következő folyószámlákon:
    %s
    
    Biztosan folytatni szeretné ezt a változtatást?

en: Change reconciled split?
hu: Egyeztetett felosztás megváltoztatása?

en: You are about to change a protected field of a reconciled split. If you continue editing this split it will be unreconciled. This might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
hu: Egy egyeztetett felosztás védett mezőjét készül megváltoztatni. Ha folytatja, akkor a mező nem egyeztetetté válik. Ez megnehezítheti a jövőbeli egyeztetést! Folytatja?

en: Chan_ge Split
hu: Felosztás mó_dosítása

en: Chan_ge Transaction
hu: Tra_nzakció megváltoztatása

en: Enter debit formula for real transaction
hu: Tartozás-képlet megadása valós tranzakcióhoz

en: Enter credit formula for real transaction
hu: Követelés-képlet megadása valós tranzakcióhoz

en: List
hu: Lista

en: Template file "~a" can not be read
hu: A "~a" sablonfájl nem olvasható

en: Fonts
hu: Betűk

en: Negative Values in Red
hu: Negatív mennyiségeket pirosan

en: Display negative values in red.
hu: Negatív mennyiségek megjelenítése pirossal.

en: Number header
hu: Szám fejléc

en: Text cell
hu: Szöveg fejléc

en: Can't save style sheet
hu: uA stíluslapot nem lehet elmenteni

en: Edit report options
hu: Jelentés opciók szerkesztése

en: This report requires you to specify certain report options.
hu: E jelentés néhány opció kiválasztását igényli.

en: No accounts selected
hu: Nincs kiválasztott számla

en: No data
hu: Nincs adat

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
hu: A kiválasztott számlák nem tartalmaznak adatokat/tranzakciókat (vagy azok értéke csupa zérus) a kiválasztott időszakban

en: Select a date to report on.
hu: Jelentés dátumának kiválasztása.

en: Start of reporting period.
hu: Jelentés időszakának kezdete.

en: End of reporting period.
hu: Jelentés időszakának vége.

en: The amount of time between data points.
hu: Adatpontok közti idő.

en: One Day
hu: Egy nap

en: One Week
hu: Egy hét

en: Two Weeks
hu: Két hét

en: One Month
hu: Egy hónap

en: Quarter Year
hu: Negyed év

en: Half Year
hu: Fél év

en: One Year
hu: Egy év

en: All
hu: Mind

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
hu: Számlák megjelenítése e mélységig, a többi beállítás felülbírálásával.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
hu: A számlakiválasztás figyelmen kívül hagyása, és minden kiválasztott számla alszámláinak megjelenítése?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
hu: Jelentés ezen számlákról, ha a kijelzési mélység ezt megengedi.

en: Select the currency to display the values of this report in.
hu: Válassza ki, milyen pénznemben jelenjenek meg a kimutatás értékei.

en: The source of price information.
hu: Árfolyamok forrása.

en: Average cost of purchases weighted by volume
hu: A vásárlások mennyiséggel súlyozott átlagos ára

en: Weighted average of all transactions in the past
hu: Összes múltbeli tranzakció súlyozott átlagára

en: Last up through report date
hu: Kimutatás időpontjáig a legfrissebb

en: Closest to report date
hu: Kimutatás időpontjához legközelebbi

en: Most recent
hu: Legfrissebb

en: Width of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
hu: Ábra szélessége, 10-100 között százalékban, afölött pixelben.

en: Height of plot, 10 - 100 in percent, above in pixels.
hu: Ábra magassága, 10-100 között százalékban, afölött pixelben.

en: Choose the marker for each data point.
hu: Válassza ki az adatpontok alakját.

en: Diamond
hu: Gyémánt

en: Circle
hu: Kör

en: Square
hu: Négyzet

en: Cross
hu: Iksz

en: Plus
hu: Kereszt

en: Dash
hu: Vonal

en: Filled diamond
hu: Beszínezett gyémánt

en: Filled circle
hu: Beszínezett kör

en: Filled square
hu: Beszínezett négyzet

en: Choose the method for sorting accounts.
hu: Válassza ki az új számlák rendezését.

en: Alphabetical by account code
hu: Számlakód szerint betűrendben

en: Alphabetical by account name
hu: Számlanév szerint betűrendben

en: Numerical by descending amount
hu: Összeg szerint csökkenő

en: How to show the balances of parent accounts.
hu: Hogyan jelenjenek meg a szülő számlák egyenlegei.

en: Account Balance in the parent account, excluding any subaccounts.
hu: Szülő számla egyenlege, alszámlák nélkül.

en: Do not show any balances of parent accounts.
hu: Szülő számlák egyenlegeinek elrejtése.

en: Account Balance
hu: Számlaegyenleg

en: Calculate Subtotal
hu: Részösszeg kiszámítása

en: Do not show
hu: Elrejtés

en: How to show account subtotals for parent accounts.
hu: Hogyan jelenjenek meg a szülő számlák részösszegei.

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
hu: Részösszegek feltüntetése a kiválasztott, alszámlákkal rendelkező szülő számlákhoz.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
hu: Minden szülő számla részösszegeinek elrejtése.

en: Show subtotals
hu: Részösszegek megjelenítése

en: _Assets & Liabilities
hu: _Eszközök és kötelezettségek

en: _Income & Expense
hu: _Bevételek és költségek

en: B_udget
hu: _Költségvetés

en: _Taxes
hu: A_dók

en: E_xamples
hu: _Minták

en: _Experimental
hu: _Kísérleti

en: _Multicolumn
hu: _Többoszlopos

en: Display
hu: Megjelenítés

en: Report name
hu: Kimutatás címe

en: Stylesheet
hu: Stíluslap

en: _Business
hu: _Vállalkozás

en: Invoice Number
hu: Számlaszám

en: Wrong report definition:
hu: Hibás jelentésdefiníció:

en: Enter a descriptive name for this report.
hu: Adjon egy találó címet a kimutatásnak.

en: Select a stylesheet for the report.
hu: Válasszon ki egy stíluslapot a jelentés számára.

en: Average Balance
hu: Átlagos egyenleg

en: Step Size
hu: Lépés méret

en: Report's currency
hu: Kimutatás pénzneme

en: Price Source
hu: Árfolyamok forrása

en: Include Sub-Accounts
hu: Alszámlák beleértve

en: Plot Width
hu: Ábra szélessége

en: Plot Height
hu: Ábra magassága

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
hu: Tartalmazza a kiválasztott számlák alszámláit.

en: Do transaction report on this account.
hu: Tranzakció-jelentés készítése e számláról.

en: Show table
hu: Táblázat megjelenítése

en: Display a table of the selected data.
hu: Kiválasztott adatok táblázatának megjelenítése.

en: Show plot
hu: Ábra megjelenítése

en: Display a graph of the selected data.
hu: Grafikon megjelenítése a kiválasztott adatokról.

en: Plot Type
hu: Ábratípus

en: The type of graph to generate.
hu: A készítendő grafikon típusa.

en: Average
hu: közepes

en: Profit
hu: Nyereség

en: Period start
hu: Időszak kezdete

en: Period end
hu: Időszak vége

en: Gain
hu: Nyereség

en: Loss
hu: Veszteség

en: Income vs. Day of Week
hu: Bevétel a hét napjain

en: Expenses vs. Day of Week
hu: Költségek a hét napjain

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
hu: Bevétel-tortadiagram a hét napjai szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
hu: Költség-tortadiagram a hét napjai szerinti bontásban

en: Levels of Subaccounts
hu: Alszámlák szintjeinek száma

en: Show Totals
hu: Összegek megjelenítése

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
hu: Jelentés készítése e számlákról, ha a választott számlaszint engedi.

en: Show the total balance in legend?
hu: Összesítés-egyenleg megjelenítése a jelmagyarázatban?

en: Report Title
hu: Jelentés címe

en: Title for this report.
hu: A jelentés címe.

en: Boolean Option
hu: Boolean-opció

en: This is a boolean option.
hu: Ez egy boolean-opció.

en: Multi Choice Option
hu: Többesélyes opció

en: This is a multi choice option.
hu: Ez egy többesélyes opció.

en: First Option
hu: Első opció

en: Second Option
hu: Második opció

en: Third Option
hu: Harmadik opció

en: Fourth Options
hu: Negyedik opció

en: String Option
hu: String opció

en: This is a string option.
hu: Ez egy string opció.

en: Just a Date Option
hu: Csak egy dátum-opció

en: This is a date option.
hu: Ez egy dátum-opció.

en: Combo Date Option
hu: Kombi dátum extra

en: Relative Date Option
hu: Relatív dátum extra

en: Number Option
hu: Szám beállítások

en: This is a number option.
hu: Ez egy szám opció.

en: Background Color
hu: Háttérszín

en: An account list option
hu: Egy számlalista extra

en: A list option
hu: Egy lista extra

en: The Good
hu: A jó

en: The Bad
hu: A rossz

en: The Ugly
hu: A csúf

en: Testing
hu: Tesztelés

en: Report Title Default
hu: Kimutatás alapértelmezett címe

en: This is a sample GnuCash ~a report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
hu: Ez egy ~a GnuCash-jelentés mintája. A saját jelentések írásának vagy a meglévő jelentések bővítésének részleteit lásd az scm/report mappában lévő guile (scheme) forráskódban.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
hu: Új jelentések reportok írásához segítséget kaphatsz, vadonatúj remek jelentésedet közkincssé teheted a következő levelező-listán: ~a.

en: The current time is ~a.
hu: A jelenlegi idő ~a.

en: The boolean option is ~a.
hu: A boole-opció ~a.

en: true
hu: igaz

en: false
hu: hamis

en: The multi-choice option is ~a.
hu: A többesélyes opció ~a.

en: The string option is ~a.
hu: A string-opció ~a.

en: The date option is ~a.
hu: A dátum-opció ~a.

en: The relative date option is ~a.
hu: A relatív dátum-opció ~a.

en: The combination date option is ~a.
hu: A kombinációs dátum-opció ~a.

en: The number option is ~a.
hu: A szám-opció ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
hu: Valutaként formattált szám-opció ~a.

en: Items you selected:
hu: A kiválasztott tételek:

en: List items selected
hu: A kiválasztott lista-tételek

en: (You selected no list items.)
hu: (Nincs kiválasztott lista-tétel.)

en: You have selected no accounts.
hu: Nem választott számlát.

en: Sample Report
hu: Minta kimutatás

en: Tax Report / TXF Export
hu: Adójelentés / TXF exportálás

en: Alternate Period
hu: Más időszak

en: Use From - To
hu: Innen - idáig értékek használata

en: Last Year
hu: Utolsó év

en: Select Accounts (none = all)
hu: Számlák kiválasztása (egyik sem = minden)

en: Select accounts.
hu: Számlák kiválasztása.

en: Suppress $0.00 values
hu: A 0Ft értékek elnyomása

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
hu: A 0Ft értékű számlákat nem nyomtatjuk.

en: Print Full account names
hu: Teljes számlanevek nyomtatása

en: Print all Parent account names.
hu: Összes szülő számlanév nyomtatása.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
hu: FIGYELMEZTETÉS: néhány számlához duplikált TXF-kód van rendelve. Csak kifizetőtől származó TXF-kód ismételhető.

en: Period from ~a to ~a
hu: ~a és ~a közötti időszak

en: Tax Report & XML Export
hu: Adójelentés és XML exportálás

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
hu: Adóköteles jövedelem / Levonható költségek / Exportálás .XML fájlba

en: Taxable Income / Deductible Expenses
hu: Adóköteles jövedelem / Levonható költségek

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hu: E jelentés az adóköteles jövedelemet és a levonható költségeket mutatja.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
hu: Ez az oldal az adóköteles jövedelemet és a levonható költségeket mutatja.

en: Do not print full account names
hu: Teljes számlaneveket ne nyomtassa

en: Do not print all Parent account names.
hu: Egyik szülő számlanevet se nyomtassa ki.

en: Nearest to report date
hu: Jelentés dátumához legközelebbi

en: Tax Schedule Report & TXF Export
hu: Adójelentés és TXF exportálás

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
hu: Adóköteles jövedelem / Levonható költségek tranzakciókkal / Export .TXF fájlba

en: Taxable Income/Deductible Expenses
hu: Adóköteles jövedelem / Levonható költségek

en: Income Piechart
hu: Bevétel-tortadiagram

en: Expense Piechart
hu: Költség-tortadiagram

en: Asset Piechart
hu: Eszköz-tortadiagram

en: Liability Piechart
hu: Kötelezettség-tortadiagram

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
hu: Bevétel-tortadiagram a megadott időszak szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
hu: Költség-tortadiagram a megadott időszak szerinti bontásban

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
hu: Eszköz-tortadiagram egy adott időpontban

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
hu: Kötelezettség-tortadiagram egy adott időpontban

en: Income Accounts
hu: Bevétel-számlák

en: Expense Accounts
hu: Költség-számlák

en: Assets
hu: Eszközök

en: Liabilities
hu: Kötelezettségek

en: Maximum Slices
hu: Legtöbb szelet

en: Sort Method
hu: Rendezési mód

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
hu: A számlafában megjelenített szintek maximális száma.

en: Show the full account name in legend?
hu: Teljes számlanév megjelenítése a jelmagyarázatban?

en: Maximum number of slices in pie.
hu: A tortadiagram szeleteinek maximális száma.

en: Yearly Average
hu: Éves átlag

en: Monthly Average
hu: Havi átlag

en: Weekly Average
hu: Heti átlag

en: Balance at ~a
hu: Egyenleg ~a

en: Account Summary
hu: Számla-összefoglaló

en: Future Scheduled Transactions Summary
hu: Jövőbeni ütemezett tranzakciók összesítése

en: Depth limit behavior
hu: Mélységkorlát-viselkedés

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
hu: Hogyan kezeljük a mélységi korlátot túllépő számlákat (ha van).

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
hu: A teljes egyenleg feltüntetése, beleértve minden alszámla egyenlegét a mélységi korlátig.

en: Raise accounts deeper than the depth limit to the depth limit.
hu: A mélységhatárnál mélyebb számlák felemelése a mélységhatárig.

en: Omit any accounts deeper than the depth limit.
hu: A mélységhatárnál mélyebb számlák kihagyása.

en: Parent account balances
hu: Forrás számlák egyenlegei

en: Parent account subtotals
hu: Forrás számlák részletösszegei

en: Include accounts with zero total balances
hu: Nulla egyenlegű számlák feltüntetése

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
hu: Nulla (rekurzív) egyenlegű számlák feltüntetése ebben a kimutatásban.

en: Omit zero balance figures
hu: Nulla egyenlegű összegek mellőzése

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
hu: Nulla egyenlegek helyett üres hely megjelenítése.

en: Show accounting-style rules
hu: Számlázási stílusszabályok megjelenítése

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
hu: Az összegzett számoszlop alá vonal húzása úgy, ahogy a könyvelők szokták.

en: Display accounts as hyperlinks
hu: Számlanév megjelenítése hiperhivatkozásként

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
hu: A táblázatban a számlák a regiszterablakukra mutató hiperhivatkozásként jelennek meg.

en: Show an account's balance.
hu: A számla egyenlegének megjelenítése.

en: Show an account's account code.
hu: A számla számlakódjának megjelenítése.

en: Show an account's account type.
hu: A számla típusának megjelenítése.

en: Account Description
hu: Számla leírása

en: Show an account's description.
hu: A számla leírásának megjelenítése.

en: Account Notes
hu: Számla megjegyzései

en: Show an account's notes.
hu: A számla megjegyzéseinek megjelenítése.

en: Commodities
hu: Áruk

en: Show Foreign Currencies
hu: Valuták megjelenítése

en: Display any foreign currency amount in an account.
hu: A számla külföldi pénznemben levő összegeinek megjelenítése.

en: Show Exchange Rates
hu: Árfolyamok megjelenítése

en: Show the exchange rates used.
hu: Alkalmazott árfolyamok megjelenítése.

en: Recursive Balance
hu: Rekurzív egyenleg

en: Raise Accounts
hu: Számlák kiemelése

en: Omit Accounts
hu: Számlák kihagyása

en: Account title
hu: Számla címe

en: Advanced Portfolio
hu: Haladó portfólió

en: Share decimal places
hu: Darabszám tizedesjegyeinek száma

en: Include accounts with no shares
hu: Nulla egyenlegű számlák feltüntetése a kimutatásban

en: Show ticker symbols
hu: Ticker kódok megjelenítése

en: Show listings
hu: Tőzsdenév megjelenítése

en: Show prices
hu: Árfolyam megjelenítése

en: Show number of shares
hu: Darabszám megjelenítése

en: Basis calculation method
hu: Bekerülési ár számítási módja

en: Set preference for price list data
hu: Árfolyam-adatbázis árainak előnyben részesítése

en: How to report brokerage fees
hu: Közvetítői díjak kimutatásának módja

en: Basis calculation method.
hu: Bekerülési ár számítási módja.

en: Average cost of all shares
hu: Birtokolt eszközök átlagára

en: First-in first-out
hu: Először bevételezve, először kiadva

en: Last-in first-out
hu: Utoljára bevételezve, először kiadva

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
hu: A megfelelő helyeken az Árfolyam-adatbázisban szereplő árak előnyt élveznek a tranzakciókban megadottakhoz képest.

en: How to report commissions and other brokerage fees.
hu: Jutalékok és egyéb közvetítői díjak kimutatásának módja.

en: Include in basis
hu: Bekerülési árba beleszámítva

en: Include in gain/loss
hu: Nyereségbe vagy veszteségbe beleszámítva

en: Omit from report
hu: Kimutatásból kihagyva

en: Display the ticker symbols.
hu: Ticker kódok megjelenítése.

en: Display exchange listings.
hu: Melyik tőzsdére van bevezetve az értékpapír.

en: Display numbers of shares in accounts.
hu: A számlákon lévő eszközök mennyiségének megjelenítése.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
hu: A darabszám megjelenítéséhez használt tizedesjegyek száma.

en: Display share prices.
hu: Eszközök aktuális árfolyamának megjelenítése.

en: Stock Accounts to report on.
hu: A kimutatás az itt kiválasztott számlákról készül.

en: Include accounts that have a zero share balances.
hu: Nulla egyenlegű számlák is jelenjenek meg a kimutatásban.

en: Listing
hu: Tőzsdenév

en: Basis
hu: Bekerülési ár

en: Money In
hu: Pénz beáramlás

en: Money Out
hu: Pénz kiáramlás

en: Realized Gain
hu: Realizált nyereség

en: Unrealized Gain
hu: Nem realizált nyereség

en: Total Gain
hu: Összes nyereség

en: Rate of Gain
hu: Nyereségráta

en: Total Return
hu: Teljes hozam

en: Rate of Return
hu: Megtérülési ráta

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
hu: * az eszköz adatai az Árfolyam-adatbázis helyett tranzakciókban megadott árak alapján lettek összeállítva.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
hu: Ha több pénznemet is használ, előfordulhat, hogy az átváltási árfolyamok nem helyesek.

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
hu: ** ennek az eszköznek nincs ára, ezért az árát 1-nek tekintettük.

en: Balance Forecast
hu: Egyenlegelőrejelzés

en: Report on these accounts.
hu: A kimutatás az itt kiválasztott számlákról készül.

en: Data markers?
hu: Adatpontok megjelölése ponttal

en: Display a mark for each data point.
hu: Egy pont kirajzolása minden adatpontnál.

en: Show reserve line
hu: Tartalékszint bejelölése

en: Reserve amount
hu: Tartalékszint

en: The reserve amount is set to a minimum balance desired
hu: A tartalékszint mutatja a megcélzott legkisebb egyenleget

en: Show target line
hu: Célösszeg bejelölése

en: Target amount above reserve
hu: Célösszeg szintje a tartalékszint felett

en: The target is used to plan for a future large purchase, which will be added as a line above the reserve amount.
hu: A célösszeg egy vonalként jelenik meg a tartalékszint felett, és mutatja az elérendő összeget pl. egy nagyobb beszerzéshez .

en: Show future minimum
hu: Jövőbeni minimum megjelenítése

en: The future minimum will add, for each date point, a projected minimum balance including scheduled transactions.
hu: A jövőbeli minimum minden dátumponthoz megjeleníti a várható minimális egyenleget a már rögzített jövőbeni tranzakciók és az ütemezett tranzakciók alapján.

en: Target
hu: Célösszeg

en: Reserve
hu: Tartalékszint

en: Balance Sheet
hu: Mérleg

en: Balance Sheet Date
hu: Mérleg dátuma

en: Single column Balance Sheet
hu: Egyoszlopos mérleg

en: Flatten list to depth limit
hu: Lista lapítása mélységi korlát szerint

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
hu: A korlátnál mélyebben lévő számlák megjelenítése a korlát szintjén.

en: Label the assets section
hu: Eszközök szakasz megcímkézése

en: Include assets total
hu: Eszközök összege feltüntetve

en: Label the liabilities section
hu: A kötelezettségek szakasz megcímkézése

en: Include liabilities total
hu: Kötelezettségek összege feltüntetve

en: Label the equity section
hu: A saját tőke szakasz megcímkézése

en: Include equity total
hu: Saját tőke összege feltüntetve

en: Total Liabilities
hu: Kötelezettségek összesen

en: Total Assets
hu: Eszközök összesen

en: Retained Losses
hu: Áthozott veszteségek

en: Unrealized Gains
hu: Nem realizált nyereségek

en: Unrealized Losses
hu: Nem realizált veszteségek

en: Total Equity
hu: Saját tőke összesen

en: Total Liabilities & Equity
hu: Kötelezettségek és Saját tőke összesen

en: Exclude accounts with zero total balances
hu: Nulla egyenlegű számlák kihagyása

en: Font family
hu: Betűtípus család

en: Template file
hu: Sablon fájl

en: CSS stylesheet file
hu: Stíluslap

en: Extra Notes
hu: Extra megjegyzések

en: Imbalance
hu: Kiegyenlítés

en: Orphan
hu: Egyedülálló

en: Common Currency
hu: Közös pénznem

en: Convert all amounts to a single currency.
hu: Minden összeg átváltása egy közös pénznembe.

en: Also show original currency amounts
hu: Összegek megjelenítése eredeti pénznemben is

en: Total For
hu: Összes

en: Asset
hu: Eszköz

en: Liability
hu: Kötelezettség

en: Exchange Rates
hu: Árfolyamok

en:  to
hu:  és

en: Expense
hu: Költség

en: Net Income
hu: Nettó bevétel

en: Existing Liabilities
hu: Meglévő kötelezettségek

en: New Liabilities
hu: Új kötelezettségek

en: Running Sum
hu: Futó egyenleg

note: Translators: Bgt and Act refer to budgeted and actual total amounts.
en: Bgt: ~a Act: ~a
hu: Terv: ~a Jelenlegi: ~a

en: Actual
hu: Aktuális

en: Label the revenue section
hu: A jövedelemszakasz megcímkézése

en: Include revenue total
hu: Jövedelemösszeg feltüntetése

en: Label the expense section
hu: A költségszakasz megcímkézése

en: Include expense total
hu: Költségösszeg feltüntetése

en: Display as a two column report
hu: két oszlopos jelentés megjelenítése

en: Revenues
hu: Jövedelmek

en: Total Revenue
hu: Jövedelem összesen

en: Total Expenses
hu: Költségek összesen

en: for Budget ~a
hu: Költségvetés ~a

en: for Budget ~a Period ~d
hu: Költségvetés ~a Időszak ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
hu: Költségvetés ~a Időszaka ~d - ~d

en: Net income
hu: Nettó bevétel

en: Net loss
hu: Nettó veszteség

en: Budget Report
hu: Költségvetési kimutatás

en: Account Display Depth
hu: Számla-megjelenítés mélysége

en: Always show sub-accounts
hu: Alszámlák megjelenítése mindig

en: Display a column for the budget values.
hu: A tervezett összegek oszlopának megjelenítése.

en: Show Budget Notes
hu: Költségvetési feljegyzések megjelenítése

en: Display a column for the budget notes.
hu: A költségvetési feljegyzések oszlopának megjelenítése.

en: Show Actual
hu: A jelenlegi megjelenítése

en: Display a column for the actual values.
hu: A jelenlegi értékek oszlopának megjelenítése.

en: Show Difference
hu: Eltérés megjelenítése

en: Display the difference as budget - actual.
hu: A tervezett és jelenlegi érték különbségének megjelenítése.

en: Show Column with Totals
hu: Összesítő oszlop megjelenítése

en: Display a column with the row totals.
hu: Jelenítsen meg egy oszlopot a sorok összegével.

en: Include accounts with zero total balances and budget values
hu: Nulla egyenlegű számlák feltüntetése

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
hu: Terv

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
hu: Jelen

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
hu: Differencia

en: Show Money In
hu: Pénz beáramlás megjelenítése

en: Show Money Out
hu: Pénz kiáramlás megjelenítése

en: Show net money flow?
hu: Nettó pénzáramlás megjelenítése?

en: Overview:
hu: Áttekintés:

en: Cash Flow
hu: Készpénz

en: Show Full Account Names
hu: Teljes számlanevek megjelenítése

en: Show full account names (including parent accounts).
hu: Teljes számlanevek megjelenítése (szülő számlákat beleértve).

en: ~a and subaccounts
hu: ~a és alszámlák

en: ~a and selected subaccounts
hu: ~a és a kiválasztott alszámlák

en: Money into selected accounts comes from
hu: A kiválasztott számlára érkező pénz forrása

en: Money out of selected accounts goes to
hu: A kiválasztott számlára terhelt pénz célja

en: Income Chart
hu: Bevétel-ábra

en: Expense Chart
hu: Költség-ábra

en: Asset Chart
hu: Eszköz-ábra

en: Liability Chart
hu: Kötelezettség-ábra

en: Income Over Time
hu: Bevétel időbeli alakulása

en: Expense Over Time
hu: Kiadás időbeli alakulása

en: Assets Over Time
hu: Eszközök időbeli alakulása

en: Liabilities Over Time
hu: Kötelezettségek időbeli alakulása

en: Show long account names
hu: Hosszú számlanevek megjelenítése

en: Maximum Bars
hu: Oszlopok maximuma

en: Maximum number of stacks in the chart.
hu: A diagramon szereplő halmok maximális száma.

en: Daily Average
hu: Napi átlag

en: Balances ~a to ~a
hu: Egyenlegek ~a és ~a között

en: Grand Total
hu: Főösszeg

en: Show Expense Column
hu: Költség oszlop megjelenítése

en: Show the column with the expenses per customer.
hu: Költség oszlop megjelenítése ügyfelenként.

en: Show Company Address
hu: Cég címének mutatása

en: Show Lines with All Zeros
hu: Mutasson minden 0 egyenlegű sort

en: Sort Column
hu: Oszlop rendezése

en: Choose the column by which the result table is sorted.
hu: Válassza ki, melyik oszlop szerint kívánja rendezni az eredménytáblázatot.

en: Sort Order
hu: Sorrend

en: Customer Name
hu: Ügyfél Neve

en: Sales
hu: Eladások

en: No valid customer found.
hu: Nem található érvényes ügyfél.

en: Markup
hu: Jelölés

en: No Customer
hu: Nincs Ügyfél

en: Customer Summary
hu: Ügyfél eredmény

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
hu: Saját tőke kimutatás

en: Report only on these accounts.
hu: Csak ezekről a számlákról készítsen kimutatást.

en: Closing Entries pattern
hu: Záró tételek azonosítója

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
hu: Tetszőleges szöveg a Leírás oszlopban, ami azonosítja a záró tételeket.

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
hu: A záró tételek azonosítója megkülönbözteti a kis- és nagybetűket

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
hu: A záró tételek keresésénél megkülönböztetjük a kis- és nagybetűket.

en: Closing Entries Pattern is regular expression
hu: A záró tételek azonosítója reguláris kifejezés

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
hu: A záró tételek azonosítóját reguláris kifejezésként fogjuk kezelni.

en: for Period
hu: időszak

en: Capital
hu: Tőke

en: Investments
hu: Befektetések

en: Withdrawals
hu: Kivétek

en: Increase in capital
hu: Tőkenövekedés

en: Decrease in capital
hu: Tőkecsökkenés

en: Running Balance
hu: Futó egyenleg

en: Totals
hu: Összegzési mód

en: General Ledger
hu: Főkönyv

en: Sorting
hu: Rendezés

en: Use Full Account Name
hu: Teljes számlanév használata

en: Other Account Name
hu: Másik számlanév

en: Other Account Code
hu: Másik számlakód

en: Primary Key
hu: Elsődleges kulcs

en: Show Full Account Name
hu: Teljes számlanevek megjelenítése

en: Primary Subtotal
hu: Elsődleges alösszeg

en: Primary Subtotal for Date Key
hu: Elsődleges alösszeg a dátum-kulcshoz

en: Primary Sort Order
hu: Elsődleges sorrend

en: Secondary Key
hu: Másodlagos kulcs

en: Secondary Subtotal
hu: Másodlagos alösszeg

en: Secondary Subtotal for Date Key
hu: Másodlagos alösszeg a dátum-kulcshoz

en: Secondary Sort Order
hu: Másodlagos sorrend

en: Gross Balance
hu: Bruttó egyenleg

en: Label the trading accounts section
hu: Eszközök szakasz megcímkézése

en: Trading
hu: Kereskedés

en: Total Trading
hu: Összes kereskedés

en: Income Statement
hu: Bevételi kimutatás

en: Profit & Loss
hu: Nyereség és Veszteség

en: Chart
hu: Diagram

en: Validation
hu: Érvényesítés

en: Chart location
hu: Diagram elhelyezése

en: Plot width
hu: Ábra szélessége

en: Plot height
hu: Ábra magassága

en: Show date columns
hu: Dátum oszlopok megjelenítése

en: Show blanks instead of zeros in table cells
hu: A nulla értékű cellák maradjanak üresen

en: Start date
hu: Kezdődátum

en: End date
hu: Záródátum

en: Price source
hu: Árfolyamok forrása

en: Include only accounts with warnings
hu: Csak figyelmeztetésekkel rendelkező számlák

en: Bought Amount
hu: Vásárolt mennyiség

en: Bought Average Price
hu: Vételi átlagár

en: Sold Amount
hu: Eladott mennyiség

en: Sold Value
hu: Eladási érték

en: ST Sold Amount
hu: ST eladott mennyiség

en: LT Sold Amount
hu: LT eladott mennyiség

en: Sold Average Price
hu: Eladási átlagár

en: End Amount
hu: Záróösszeg

en: End Value
hu: Záróérték

en: ST Realized Gain
hu: ST Realizált nyereség

en: LT Realized Gain
hu: LT Realizált nyereség

en: Realized ROI
hu: Realizált ROI

en: ST Unrealized Gain
hu: ST Nem realizált nyereség

en: LT Unrealized Gain
hu: LT nem realizált nyereség

en: Unrealized ROI
hu: Nem realizált ROI

en: Gains Only
hu: Csak nyereségek

en: Show long (instead of short) account names
hu: Hosszú számlanevek megjelenítése (rövidek helyett)

en: No price found
hu: Nem található ár

en: split
hu: felosztás

en: : amount ~a, value ~a
hu: : mennyiség ~a, érték ~a

en: ~a, ~a to ~a
hu: ~a, ~a és ~a között

en: Tax Amount
hu: Adó

en: Company name, address and tax-ID
hu: Cégnév, cím és adószám

en: Custom Title
hu: Saját Cím

en: Display Columns
hu: Oszlopok megjelenítése

en: Display the date?
hu: Dátum megjelenítése?

en: Display the description?
hu: Leírás megjelenítése?

en: Display the action?
hu: Művelet megjelenítése?

en: Display the quantity of items?
hu: Mennyiség megjelenítése?

en: Display the price per item?
hu: Elemenkénti ár megjelenítése?

en: Display due date?
hu: Feltüntessem a határidőt?

en: Display the subtotals?
hu: Feltüntessem a részletösszegeket?

en: Payable to
hu: Kedvezményezett

en: Payable to string
hu: Kedvezményezett szöveg

en: Company contact
hu: Cégkapcsolat

en: Display the Company contact information.
hu: A vállalat elérhetőségeinek megjelenítése.

en: Company contact string
hu: Cégkapcsolat szöveg

en: Minimum # of entries
hu: Tételek legkisebb száma

en: The minimum number of invoice entries to display.
hu: A megjelenítendő számlatételek minimális száma.

en: References
hu: Hivatkozások

en: Display the invoice references?
hu: Számlahivatkozások megjelenítése?

en: Billing Terms
hu: Számlázási időszakok

en: Display the invoice billing terms?
hu: Számlázási időszakok megjelenítése?

en: Display the billing id?
hu: Számlázási azonosító megjelenítése?

en: Display the invoice notes?
hu: Számlamegjegyzések megjelenítése?

en: Payments
hu: Befizetések

en: Display the payments applied to this invoice?
hu: E számlához tartozó befizetések megjelenítése?

en: Extra notes to put on the invoice.
hu: A számlán feltüntetendő további megjegyzések.

en: Thank you for your patronage!
hu: Köszönjük a támogatását!

en: Payment, thank you!
hu: Fizetés, köszönjük!

note: Translators: This "T" is displayed in the taxable column, if this entry contains tax
en: T
hu: A

en: Net Price
hu: Nettó ár

en: Total Price
hu: Teljes ár

en: Amount Due
hu: Esedékes összeg

en: Invoice in progress…
hu: Számla folyamatban …

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

en: Terms:
hu: Feltételek:

en: Job number:
hu: Megbízásszám:

en: Job name:
hu: Megbízás neve:

en: REF
hu: Referencia

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
hu: Nincs érvényesen kiválasztott számla. Kattintson a Lehetőségek gombra és válassza ki a használandó számlát.

en: Show Net Profit
hu: Nettó nyereség megjelenítése

en: Show Income and Expenses?
hu: Bevételek és költségek megjelenítése?

en: Show the Asset and the Liability bars?
hu: Eszköz és forrás oszlopok megjelenítése?

en: Show the net profit?
hu: Nettó profit megjelenítése?

en: Show a Net Worth bar?
hu: Nettó érték oszlop megjelenítése?

en: Net Profit
hu: Nettó nyereség

en: Net Worth
hu: Nettó érték

en: Net Worth Barchart
hu: Nettó érték oszlopdiagramja

en: Income/Expense Chart
hu: Bevétel/költség ábra

en: Sort By
hu: Rendezés

en: Show zero balance items
hu: Nulla egyenlegű elemek feltüntetése

en: Due or Post Date
hu: Kiállítás dátuma

en: Address Source
hu: Forrás címe

en: Address Phone
hu: Telefon

en: Display Phone.
hu: Telefonszám.

en: Address Fax
hu: Fax

en: Display Fax.
hu: Faxszám.

en: Address Email
hu: E-mail-cím

en: Display Email.
hu: E-mail.

en: Sort companies by.
hu: Cégek rendezése.

en: Total amount owed to/from Company
hu: Összes tartozás a cég felé/-től

en: Bracket Total Owed
hu: Összes tartozás (bracket)

en: Sort order.
hu: Sorrend.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
hu: Minden szállító/vevő feltüntetése nulla egyenleg esetén is.

en: Current
hu: Jelenlegi

en: 0-30 days
hu: 0-30 nap

en: 31-60 days
hu: 31-60 nap

en: 61-90 days
hu: 61-90 nap

en: 91+ days
hu: 91+ nap

en: Please note some transactions were not processed
hu: Vegye figyelembe, hogy néhány tranzakció nem került feldolgozásra

en: Address source.
hu: Forrás címe.

en: Payable Aging
hu: Fizethető öregedés

en: Receivable Aging
hu: Követelések öregedés

en: Credits
hu: Terhelések

en: Debits
hu: Jóváírások

en: No valid customer selected.
hu: Nincs kiválasztva érvényes ügyfél.

en: No valid employee selected.
hu: Nincs kijelölve érvényes alkalmazott.

en: This report requires a employee to be selected.
hu: Ehhez a jelentéshez ki kell választani egy alkalmazottat.

en: No valid vendor selected.
hu: Nincs kiválasztva érvényes szállító.

en: Total Credit
hu: Követel összesen

en: Total Due
hu: Esedékes összesen

en: Display the transaction date?
hu: Tranzakciódátum megjelenítése?

en: Display the transaction reference?
hu: Tranzakció-hivatkozás megjelenítése?

en: Display the transaction type?
hu: Tranzakciótípus megjelenítése?

en: Display the transaction description?
hu: Tranzakcióleírás megjelenítése?

en: Display a running balance?
hu: Folyó egyenleg megjelenítése?

en: Display document link?
hu: Dokumentum hivatkozás megjelenítése?

en: No transactions found.
hu: Nem található tranzakció.

en: No matching transactions found
hu: Nincs megfelelő tranzakció

en: Customer Report
hu: Vevőjelentés

en: Vendor Report
hu: Eladó jelentés

en: Employee Report
hu: Alkalmazott-jelentés

en: Job Report
hu: Feladat jelentés

en: Investment Portfolio
hu: Befektetési portfólió

en: Price of Commodity
hu: Az áru ára

en: Marker
hu: Jelző

en: Marker Color
hu: Jelző színe

en: Calculate the price of this commodity.
hu: Az áru árának kiszámítása.

en: Weighted Average
hu: Súlyozott átlag

en: Actual Transactions
hu: Aktuális tranzakciók

en: Color of the marker.
hu: A jelző színe.

en: Weeks
hu: Hét

en: Double-Weeks
hu: Kettős-hetek

en: Identical commodities
hu: Azonos javak

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
hu: A kiválasztott áru és a pénznem azonos. Nincs értelme azonos cikkárak feltüntetésének.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
hu: A kiválasztott javakhoz a kiválasztott időszakban nem található ár.

en: Only one price
hu: Csak egyetlen ár van

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
hu: A kiválasztott javakhoz a kiválasztott időszakban csak egyetlen ár található. Ez nem eredményez használható ábrát.

en: All Prices equal
hu: Minden ár egyforma

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hu: Minden ár egyforma. Ez egy olyan ábrát eredményezne, ami egyetlen egyenesből állna. Sajnos az ábrázolóeszköz ezt nem tudja kezelni.

en: All Prices at the same date
hu: Minden ár dátuma azonos

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
hu: Minden ár dátuma ugyanaz. Ez egy olyan ábrát eredményezne, ami egyetlen egyenesből állna. Sajnos a ábrázolóeszköz ezt nem tudja kezelni.

en: Price Scatterplot
hu: Ár-pontábra

en: Headings 1
hu: Fejléc 1

en: Headings 2
hu: fejléc 2

en: Heading font
hu: Fejléc betűtípus

en: Text font
hu: Szöveg betűtípus

en: Qty
hu: Menny.

en: Discount Rate
hu: Engedményszázalék

en: Discount Amount
hu: Kedvezmény összege

en: Tax Rate
hu: Adó mértéke

en: Sub-total
hu: Részösszeg

en: Payment received text
hu: Fizetés, beérkezett szöveg

en: Font to use for the main heading.
hu: A főcímhez használandó betűtípus.

en: Font to use for everything else.
hu: Az egyéb feliratokhoz használt betűtípus.

en: The format for the date->string conversion for today's date.
hu: A dátum->szöveg átalakítás alakja a mai dátumra.

en: Payment received, thank you!
hu: Fizetés beérkezett, köszönjük!

en: Funds In
hu: Bejövő

en: Funds Out
hu: Kimenő

en: Lot
hu: Gyüjtemény

en: The title of the report.
hu: A kimutatás címe.

en: Register Report
hu: Folyószámla-könyv jelentés

en: Display the check number?
hu: Csekkszám megjelenítése?

en: Display the memo?
hu: Felosztások jegyzeteinek megjelenítése?

en: Display the account?
hu: Számla megjelenítése?

en: Display the number of shares?
hu: Részvények számának megjelenítése?

en: Display the shares price?
hu: Részvények árának megjelenítése?

en: Display the amount?
hu: Összeg megjelenítése?

en: Display the totals?
hu: Összesítések megjelenítése?

en: Total Debits
hu: Jóváírás összesen

en: Total Credits
hu: Terhelés összesen

en: Total Value Debits
hu: Jóváírások értéke összesen

en: Total Value Credits
hu: Terhelések értéke összesen

en: Net Change
hu: Nettó változás

en: Value Change
hu: Érték változás

en: row: Address
hu: sor: Cím

en: Logo filename
hu: Logó fájlnév

en: Logo width
hu: Logó szélesség

en: Invoice Number next to title?
hu: Számlaszám a cím mellett?

en: Show net price?
hu: Nettó ár megjelenítése?

en: CSS color.
hu: CSS szín.

en: Invoice number:
hu: Számlaszám:

en: Invoice #:
hu: Számlaszám:

en: Reference:
hu: Hivatkozás:

en: Engagement:
hu: Előjegyzés:

en: Trial Balance
hu: Próbaegyenleg

en: Start of Adjusting/Closing
hu: Zárás/igazítás kezdete

en: Date of Report
hu: Jelentés kelt

en: Report variation
hu: Jelentés változtatása

en: Kind of trial balance to generate.
hu: Készítendő próbaegyenleg fajtája.

en: Gross adjustment accounts.
hu: Bruttó kiigazító számlák.

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
hu: Nem nettó, hanem bruttó tartozik/követel korrekciók feltüntetése ezen számlákon.Kereskedelmi vállalatok rendszerint a leltárszámláikat választják ki itt.

en: Income summary accounts
hu: Bevétel összesítő számlái

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
hu: A korrekciók ezen számlákon bruttók (lásd fent) a Korrekciók, Korrigált próbaegyenleg és a Bevételi kimutatás oszlopokban. Leginkább kereskedelmi vállalatoknak hasznos.

en: Adjusting Entries pattern
hu: Korrigáló tételek mintája

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
hu: Tetszőleges szöveg a Leírás oszlopban, ami azonosítja a korrigáló tételeket.

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
hu: A korrigáló tételek mintája nagybetű-érzékeny

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
hu: A korrigáló tételek mintája reguláris kifejezés

en: Adjusting Entries
hu: Korrigáló tételek

en: Adjustments
hu: Korrekciók

en: Adjusted Trial Balance
hu: Korrigált próbaegyenleg

en: Net Loss
hu: Nettó veszteség

en: Number of columns
hu: Oszlopok száma

en: Number of columns before wrapping to a new row.
hu: Hány oszlopból álljon egy sor.

en: Edit Options
hu: Javítási opciók

en: Single Report
hu: Egyetlen report

en: Multicolumn View
hu: Többoszlopos nézet

en: Custom Multicolumn Report
hu: Egyedi többoszlopos jelentés

en: Imbalance Amount
hu: Kiegyenlített összegek

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
hu: Nincs érvényesen kiválasztott Számla. számla kiválasztásához kattintson az opciók gombra.

en: Website
hu: Honlap

en: Invoice Date
hu: Számla kelte

en: Stocks
hu: Részvények

en: Mutual Funds
hu: Befektetési alapok

en: Currencies
hu: Pénznemek

en: Equities
hu: Saját tőke

en: Savings
hu: Takarék

en: Money Market
hu: Pénzpiaci

en: Accounts Receivable
hu: Kinttlévőség

en: Accounts Payable
hu: Fizethető számlák

en: Credit Lines
hu: Hitelek

en: Building '~a' report …
hu: '~a' jelentés készítése…

en: Rendering '~a' report …
hu: ~a' jelentés megjelenítése…

en: Preparer
hu: Készítő

en: Name of person preparing the report.
hu: A kimutatás készítőjének neve.

en: Prepared for
hu: Készült

en: Name of organization or company prepared for.
hu: A készíttető szervezet vagy cég neve.

en: Show preparer info
hu: uLássuk a készítői információt

en: Name of organization or company.
hu: Szervezet vagy cég neve.

en: Enable Links
hu: Hivatkozások engedélyezése

en: Enable hyperlinks in reports.
hu: Hiperhivatkozások engedélyezése a jelentésekben.

en: Footer
hu: Lábléc

en: Images
hu: Képek

en: Background Tile
hu: Háttér-minta

en: Background tile for reports.
hu: A háttér mintázata a reportokban.

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
hu: Fejléc-sáv

en: Banner for top of report.
hu: A jelentés tetején lévő sáv.

en: Heading Alignment
hu: Fejléc igazítása

en: Left
hu: Bal

en: Center
hu: Középre

en: Right
hu: Jobb

en: Logo
hu: Logó

en: Company logo image.
hu: A cég logója.

en: General background color for report.
hu: A reportok általános háttérszíne.

en: Text Color
hu: Szövegszín

en: Normal body text color.
hu: Normális szövegszín.

en: Link Color
hu: Hivatkozás színe

en: Link text color.
hu: Hivatkozás szövegszíne.

en: Table Cell Color
hu: Táblázat cellájának a színe

en: Default background for table cells.
hu: Táblázat celláiban a háttérszín alapértelmezés.

en: Alternate Table Cell Color
hu: Alternatív cellaszín a táblázatban

en: Default alternate background for table cells.
hu: A táblázatcellák alternatív háttérszín-alapértéke.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
hu: A cellák al-fejléc/alösszeg színe

en: Default color for subtotal rows.
hu: A alösszeg sorok színének alapértéke.

en: Sub-subheading/total Cell Color
hu: A cellák al-al-fejléc/összeg színe

en: Grand Total Cell Color
hu: A főösszeg cella színe

en: Color for grand totals.
hu: A végösszegek színe.

en: Tables
hu: Táblázatok

en: Table cell spacing
hu: Táblázat cellaköz

en: Space between table cells.
hu: Táblázatcellák közti távolság.

en: Table cell padding
hu: Cellakitöltés

en: Space between table cell edge and content.
hu: A táblázatcella széle és a tartalom közötti távolság.

en: Table border width
hu: Táblakeret szélessége

en: Bevel depth on tables.
hu: A táblázatok keretének vastagsága.

en: Prepared by:
hu: Készítette:

en: Prepared for:
hu: Megrendelő:

en: Easy
hu: könnyű

en: Fancy
hu: Különleges

en: Name of organization or company the report is prepared for.
hu: A szervezet vagy cég neve, amely számára a kimutatás készült.

en: The creation date for this report.
hu: A kimutatás készítésének napja.

en: Show the currently used GnuCash version.
hu: GnuCash verziószám megjelenítése.

en: Report Creation Date:
hu: Jelentés létrehozásának dátuma:

en: Background color for reports.
hu: A jelentés háttérszíne.

en: Background Pixmap
hu: Háttérkép

en: Plain
hu: Egyszerű

en: Filter Type
hu: Szűrőtípus

en: Show Account Description
hu: Számla leírásának megjelenítése

en: Table for Exporting
hu: Tábla az exportáláshoz

en: Void Transactions
hu: Érvénytelen tranzakciók

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
hu: Nincs olyan tranzakció, amely a Beállítások panelen megadott időszaknak és számlakiválasztásnak megfelel.

en: Register Order
hu: Főkönyvi sorrend

en: Non-void only
hu: Csak a nem érvénytelen

en: Void only
hu: Csak érvénytelen

en: Cleared only
hu: Csak az elszámoltak

en: Income and Expense
hu: Bevétel és költség

en: Credit Accounts
hu: Követelés számlák

en: Convert all transactions into a common currency.
hu: Minden tranzakció átváltása egy közös pénznembe.

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
hu: Plusz cellák hozzáadásával a tábla kivágással és beillesztéssel exportálhatóvá válik.

en: How to handle void transactions.
hu: Hogyan kezeljük a sztornózott tranzakciókat.

en: Filter on these accounts.
hu: Szűrés ezekre a számlákra.

en: Sort by this criterion first.
hu: Először ezen feltétel szerint rendezzen.

en: Subtotal according to the primary key?
hu: Alösszeg az elsődleges kulcs szerint?

en: Do a date subtotal.
hu: Dátum részösszeg számítása.

en: Order of primary sorting.
hu: Az elsődleges rendezés sorrendje.

en: Sort by this criterion second.
hu: A rendezés másodlagos feltétele.

en: Subtotal according to the secondary key?
hu: Alösszeg a másodlagos kulcs szerint?

en: Order of Secondary sorting.
hu: A másodlagos rendezés sorrendje.

en: Display the reconciled date?
hu: Egyeztetés dátumának megjelenítése?

en: Display the full account name?
hu: Teljes számlanév megjelenítése?

en: Display the account code?
hu: Számlakód megjelenítése?

en: Display the other account code?
hu: A másik számla kódjának megjelenítése?

en: Display a subtotal summary table.
hu: Részösszegek összefoglaló táblázatának megjelenítése.

en: Display the account name?
hu: Számlanév megjelenítése?

en: Display the other account name? If this is a split transaction, this parameter is guessed.
hu: A másik számla nevének megjelenítése? Ha ez egy felosztott tranzakció, akkor a GnuCash megtippeli.

en: Reverse amount display for certain account types.
hu: Bizonyos számlatípusoknál inverz összegek megjelenítése.

en: Num/T-Num
hu: Szám/Tr. Szám

en: Transfer from/to
hu: Átvitel innen/ide

en: Split Transaction
hu: Tranzakció felosztása

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
hu: ~a és ~a között

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
hu: A jelenlegi kiválasztás kivágása a vágólapra

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Copy the current selection to clipboard
hu: A jelenlegi kiválasztás kimásolása a vágólapra

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste the clipboard content at the cursor position
hu: A vágólap tartalmának beillesztése a kurzor helyére

en: _Transaction
hu: _Tranzakció

en: Remo_ve Other Splits
hu: Többi felosztás tö_rlése

en: Remove all splits in the current transaction
hu: Összes felosztás törlése a jelenlegi tranzakcióból

en: _Enter Transaction
hu: Tranzakció meg_adása

en: Record the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció rögzítése

en: Ca_ncel Transaction
hu: Tra_nzakció elvetése

en: Cancel the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció elvetése

en: _View
hu: _Nézet

en: _Double Line
hu: _Kétsoros

en: _Transfer…
hu: _Átutalás…

en: Transfer funds from one account to another
hu: Pénz átvezetése egyik számláról a másikra

en: _Blank Transaction
hu: _Üres tranzakció

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
hu: Ugrás a regiszter alján lévő üres tranzakcióra

en: _File
hu: _Fájl

en: Pa_ge Setup
hu: La_p beállítás

en: Specify the page size and orientation for printing
hu: Adja meg a nyomtatáshoz használt oldalméretet és tájolást

en: Proper_ties
hu: _Tulajdonságok

en: Edit the properties of the current file
hu: A jelenlegi fájl tulajdonságainak szerkesztése

en: Close the currently active page
hu: A jelenleg aktív lap bezárása

en: Quit this application
hu: Kilépés az alkalmazásból

en: Pr_eferences
hu: Beá_llítások

en: Edit the global preferences of GnuCash
hu: GnuCash globális beállításainak szerkesztése

en: _Toolbar
hu: Eszköz_tár

en: Show/hide the toolbar on this window
hu: Eszköztár megjelenítése/elrejtése ebben az ablakban

en: Su_mmary Bar
hu: Összegzőso_r

en: Show/hide the summary bar on this window
hu: Összegzősor megjelenítése/elrejtése ebben az ablakban

en: Stat_us Bar
hu: Á_llapotsor

en: Show/hide the status bar on this window
hu: Állapotsor megjelenítése/elrejtése ez ablakban

en: Tab P_osition
hu: _Fülek helye

en: Display the notebook tabs at the top of the window
hu: Fülek megjelenítése az ablak tetején

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window
hu: Fülek megjelenítése az ablak alján

en: Display the notebook tabs at the left of the window
hu: Fülek megjelenítése az ablak bal oldalán

en: Display the notebook tabs at the right of the window
hu: Fülek megjelenítése az ablak jobb oldalán

en: Tra_nsaction
hu: Tra_nzakciók

en: _Actions
hu: _Műveletek

en: Reset _Warnings…
hu: Figyelmeztetések _visszaállítása…

en: Reset the state of all warning messages so they will be shown again
hu: Minden figyelmeztető üzenet visszaállítása úgy, hogy újra megjelenjenek

en: Re_name Page
hu: Lap át_nevezése

en: Rename this page
hu: E lap átnevezése

en: _Scheduled
hu: _Ütemezett

en: _Reports
hu: _Kimutatások

en: _Tools
hu: E_szközök

en: E_xtensions
hu: _Kiterjesztések

en: _Windows
hu: _Ablakok

en: _New Window
hu: _Új ablak

en: Open a new top-level GnuCash window
hu: Új GnuCash ablak nyitása

en: New Window with _Page
hu: Jelenlegi _fül új ablakba

en: Move the current page to a new top-level GnuCash window
hu: A jelenlegi lap megnyitása egy új GnuCash ablakban

en: Tutorial and Concepts _Guide
hu: Oktató és fo_galomtár

en: Open the GnuCash Tutorial
hu: A GnuCash-oktató megnyitása

en: _Contents
hu: _Tartalom

en: Open the GnuCash Help
hu: A GnuCash-súgó megnyitása

en: _About
hu: _Névjegy

en: About GnuCash
hu: GnuCash névjegye

en: Save the current file
hu: A jelenlegi fájl mentése

en: Open the New Invoice dialog
hu: Nyissa meg az új számla párbeszédablakot

en: New _Invoice…
hu: Új _számla…

en: New Accounts _Page
hu: _Új Számlák fül

en: Open a new Account Tree page
hu: Új folyószámla-nézet oldal nyitása

en: New _File
hu: _Új

en: Create a new file
hu: Új fájl létrehozása

en: _Open…
hu: _Megnyitás…

en: Open an existing GnuCash file
hu: Meglévő GnuCash-fájl megnyitása

en: Save _As…
hu: M_entés másként…

en: Save this file with a different name
hu: Mentse el ezt a fájlt más néven

en: Re_vert
hu: _Változtatások visszavonása

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
hu: Töltse be újra az aktuális adatbázist az összes nem mentett módosítás visszaállításával

en: Print the currently active page
hu: A jelenleg aktív lap nyomtatása

en: Export _Accounts
hu: Számla_hierarchia GnuCash fájlba

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
hu: A számlahierarchia exportálása egy új GnuCash fájlba

en: _Find…
hu: _Keresés…

en: Find transactions with a search
hu: Tranzakció keresése

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
hu: _Adókimutatás beállítások

en: _Scheduled Transactions
hu: _Ütemezett tranzakciók

en: _Scheduled Transaction Editor
hu: Ütemezett tranzakció-szerke_sztő

en: Since _Last Run…
hu: _Utolsó futás óta…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
hu: Ütemezett tranzakciók létrehozása az utolsó futás óta

en: _Mortgage & Loan Repayment…
hu: _Jelzálog/kölcsön törlesztés…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
hu: Ütemezett tranzakciók beállítása kölcsön törlesztésére

en: _Price Database
hu: _Árfolyam-adatbázis

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
hu: Értékpapírok és befektetési alapok árafolyamainak megtekintése és szerkesztése

en: _Security Editor
hu: Értékpapír-szerke_sztő

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
hu: Értékpapírok és befektetési alapok (javak) megtekintése és szerkesztése

en: _Loan Repayment Calculator
hu: Kölcsön _visszafizetési kalkulátor

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
hu: Használja a kölcsön visszafizetési számológépet

en: _Close Book…
hu: _Könyv lezárása…

en: Close the Book at the end of the Period
hu: Könyv lezárása az időszak végén

en: _Import Map Editor
hu: _Importálási megfeleltetések szerkesztése

en: View and Delete Bayesian and non-Bayesian information
hu: Bayes-féle és nem Bayes-féle információk megtekintése és törlése

en: _Tips Of The Day
hu: A nap _tippjei

en: View the Tips of the Day
hu: A nap tippjeinek megtekintése

en: Create a new Budget
hu: Új költségvetés létrehozása

en: Open an existing Budget in a new tab. If none exists a new budget will be created
hu: Egy meglévő költségvetés megnyitása új fülön. Ha még nincs költségvetés, akkor újat hoz létre

en: _Copy Budget
hu: Költségvetés _másolása

en: Copy an existing Budget
hu: Meglévő költségvetés másolása

en: _Delete Budget
hu: Költségvetés _törlése

en: Delete an existing Budget
hu: Meglévő költségvetés törlése

en: _Customer
hu: _Ügyfél

en: _New Customer…
hu: Új _ügyfél…

en: Open the New Customer dialog
hu: Nyissa meg az új ügyfél párbeszédablakot

en: _Find Customer…
hu: Ü_gyfél keresése…

en: Open the Find Customer dialog
hu: Nyissa meg az ügyfél keresése párbeszédablakot

en: Find In_voice…
hu: Szám_la keresése…

en: Open the Find Invoice dialog
hu: Nyissa meg a számla keresése párbeszédablakot

en: New _Job…
hu: Új _megbízás…

en: Open the New Job dialog
hu: Nyissa meg az új megbízás párbeszédablakot

en: Find Jo_b…
hu: Meg_bízás keresése…

en: Open the Find Job dialog
hu: Nyissa meg a megbízás keresése párbeszédablakot

en: _Process Payment…
hu: F_izetés lebonyolítása…

en: Open the Process Payment dialog
hu: Nyissa meg a kifizetés lebonyolítása párbeszédablakot

en: _Vendor
hu: _Beszállító

en: _New Vendor…
hu: Új b_eszállító…

en: Open the New Vendor dialog
hu: Nyissa meg az új eladó párbeszédablakot

en: _Find Vendor…
hu: _Beszállító keresése…

en: Open the Find Vendor dialog
hu: Nyissa meg a beszállító keresése párbeszédablakot

en: New _Bill…
hu: Új sz_ámla…

en: Open the New Bill dialog
hu: Nyissa meg az új számla párbeszédablakot

en: Find Bi_ll…
hu: Sz_ámla keresése…

en: Open the Find Bill dialog
hu: Nyissa meg a számla keresése párbeszédablakot

en: Bills _Due Reminder
hu: Ese_dékes számlák emlékeztetője

en: Open the Bills Due Reminder dialog
hu: Nyissa meg az esedékes számlák emlékeztetője párbeszédablakot

en: _Employee
hu: _Alkalmazott

en: Employees Overview
hu: Alkalmazottak áttekintése

en: Open a Employee overview page
hu: Alkalmazottak áttekintő oldalának megnyitása

en: _New Employee…
hu: Új _alkalmazott…

en: Open the New Employee dialog
hu: Az új alkalmazott párbeszédpanel megnyitása

en: _Find Employee…
hu: _Alkalmazott keresése…

en: Open the Find Employee dialog
hu: Az alkalmazott keresése párbeszédpanel megnyitása

en: New _Expense Voucher…
hu: Új költség_bizonylat…

en: Open the New Voucher dialog
hu: A költségbizonylat létrehozása ablak megnyitása

en: Find Expense _Voucher…
hu: Költség_bizonylat keresése…

en: Open the Find Expense Voucher dialog
hu: A Költségbizonylat keresése párbeszédablak megnyitása

en: Business Linked Documents
hu: Vállalkozáshoz kapcsolódó dokumentumok

en: Sales _Tax Table
hu: Eladások Adó_táblázat

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
hu: Eladási adótáblák listájának szerkesztése/megtekintése

en: _Billing Terms Editor
hu: _Fizetésifeltétel-szerkesztő

en: View and edit the list of Billing Terms
hu: Fizetésifeltétel listájának szerkesztése/megtekintése

en: Test Search Dialog
hu: A kereső párbeszédablak tesztelése

en: Initialize Test Data
hu: Tesztadat inicializálás

en: Export Account T_ree to CSV…
hu: Számla_készlet CSV-fájlba…

en: Export the Account Tree to a CSV file
hu: A számlahierarchia exportálása CSV-fájlba

en: Export _Transactions to CSV…
hu: _Tranzakciók CSV-fájlba…

en: Export the Transactions to a CSV file
hu: Tranzakciók exportálása CSV-fájlba

en: Export A_ctive Register to CSV…
hu: _Aktív regiszter CSV-fájlba…

en: Export the Active Register to a CSV file
hu: Az éppen látható regiszter exportálása CSV-fájlba

en: Import _Accounts from CSV…
hu: Számlák _CSV-fájlból…

en: Import Accounts from a CSV file
hu: Számlák importálása CSV-fájlból

en: Import _Transactions from CSV…
hu: Tranzakció_k CSV-fájlból…

en: Import Transactions from a CSV file
hu: Tranzakciók importálása CSV-fájlból

en: Import _Prices from a CSV file…
hu: Árfolyamok _CSV-fájlból…

en: Import Prices from a CSV file
hu: Árfolyamok CSV-fájlból

en: Import _Customers & Vendors…
hu: Ü_gyfelek és Beszállítók…

en: _Replay GnuCash .log file…
hu: GnuCash .log naplófájl _visszajátszása…

en: Replay a GnuCash log file after a crash. This cannot be undone
hu: Egy GnuCash naplófájl visszajátszása összeomlás után. Vissza nem vonható

en: _Edit Account
hu: Folyószámla sz_erkesztése

en: Edit the selected account
hu: A kiválasztott számla szerkesztése

en: _Delete Account
hu: Számla _törlése

en: F_ind Account
hu: Számla _keresése

en: Find an account
hu: Számla keresése

en: _Cascade Account Properties…
hu: Számlatulajdonságok tovább_örökítése…

en: _Renumber Subaccounts…
hu: _Alszámlák újraszámozása…

en: Renumber the children of the selected account
hu: A kiválasztott számla alszámláinak újraszámozása

en: Open _Account
hu: Száml_a megnyitása

en: Open the selected account
hu: A kiválasztott számla megnyitása

en: Open _SubAccounts
hu: Al_számlák megnyitása

en: Open the selected account and all its subaccounts
hu: A kiválasztott számla és minden alszámlájának megnyitása

en: _Filter By…
hu: _Szűrés…

en: _Refresh
hu: F_rissítés

en: Refresh this window
hu: Ezen ablak frissítése

en: Create a new Account
hu: Új számla létrehozása

en: New Account _Hierarchy…
hu: Új _számlakészlet…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
hu: Az aktuális könyv bővítése az új számlatípus-kategóriák befésülésével

en: _Reconcile…
hu: _Egyeztetés…

en: Reconcile the selected account
hu: A kiválasztott folyószámla egyeztetése

en: _Auto-clear…
hu: Auto-_törlés…

en: Stock Ass_istant…
hu: _Részvénytranzakció…

en: Stoc_k Split…
hu: Részvényfel_aprózás…

en: Record a stock split or a stock merger
hu: Részvényfelaprózás vagy -összevonás rögzítése

en: View _Lots…
hu: _Tétel nézet…

en: Bring up the lot viewer/editor window
hu: A tétel néző/szerkesztő ablak megnyitása

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
hu: _Ellenőrzés és javítás

en: Check & Repair A_ccount
hu: Folyós_zámla ellenőrzése és javítása

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva felosztások megkeresése és kijavítása ezen a számlán

en: Check & Repair Su_baccounts
hu: _Alszámlák ellenőrzése és javítása

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva felosztások ellenőrzése és kijavítása e számlán és alszámláin

en: Check & Repair A_ll
hu: Ellenőrzés es kijavítás _mindenütt

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
hu: Kiegyenlítetlen tranzakciók és árva felosztások ellenőrzése és kijavítása minden számlán

en: Edit _Account
hu: _Számla szerkesztése

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
hu: Egyedi tranzakciók automatikus törlése egy elszámolt összeg alapján

en: _Delete Account…
hu: Számla _törlése…

en: Delete selected account
hu: A kiválasztott számla törlése

en: Esti_mate Budget…
hu: Költségvetés be_cslése…

en: _All Periods…
hu: Ö_sszes időszak…

en: Estimate a budget value for the selected accounts from past transactions
hu: Költségvetésérték becslése a kiválasztott számlákra múltbéli tranzakciók alapján

en: _Delete Budget…
hu: Költségvetés _törlése…

en: Select this or another budget and delete it
hu: Válassza ki ezt vagy egy másik költségvetést és törölje

en: Edit note for the selected account and period
hu: A kiválasztott folyószámla és időszak megjegyzésének szerkesztése

en: Run the budget report
hu: Költségvetési kimutatás futtatása

en: Budget _Options…
hu: Költségvetés _beállításai…

en: Edit this budget's options
hu: A költségvetés beállításainak szerkesztése

en: Sort _Order
hu: Rendezési S_orrend

en: _Standard
hu: _Szabványos

en: _Quantity
hu: _Mennyiség

en: _Enter
hu: B_evitel

en: Record the current entry
hu: Bejegyzés rögzítése

en: Cancel the current entry
hu: Bejegyzés megszakítása

en: Delete the current entry
hu: Bejegyzés törlése

en: _Blank
hu: _Üres

en: Dup_licate Entry
hu: Tétel meg_kettőzése

en: Make a copy of the current entry
hu: Tétel másolata

en: Move Entry _Up
hu: Bejegyzés mozgatása _felfelé

en: Move the current entry one row upwards
hu: Bejegyzés mozgatása felfelé egy sorral

en: Move Entry Do_wn
hu: Bejegyzés mozgatása _lefelé

en: Move the current entry one row downwards
hu: A kiválasztott bejegyzés mozgatása egy sort le

en: E_dit Customer
hu: Ügyfél s_zerkesztése

en: Edit the selected customer
hu: A kiválasztott ügyfél szerkesztése

en: E_dit Vendor
hu: Beszállító s_zerkesztése

en: Edit the selected vendor
hu: A kiválasztott beszállító szerkesztése

en: E_dit Employee
hu: Alkalmazott s_zerkesztése

en: Edit the selected employee
hu: Kijelölt alkalmazott szerkesztése

en: Create a new employee
hu: Új alkalmazott létrehozása

en: Show customer aging overview for all customers
hu: Az ügyfelek öregedésének áttekintése az összes ügyfél számára

en: Show employee report
hu: Alkalmazott-jelentés megjelenítése

en: Create a new invoice
hu: Új számla létrehozása

en: New _Voucher…
hu: Új k_öltségbizonylat…

en: Create a new voucher
hu: Új költségbizonylat létrehozása

en: _Print Checks…
hu: _Csekkek nyomtatása…

en: Edit payment…
hu: Kifizetés szerkesztése…

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
hu: Felosztások be_zárva

en: Show transactions on one or two lines
hu: Tranzakciók megjelenítése egy vagy két sorban

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
hu: _Szerkesztett felosztás kinyitva

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
hu: Tranzakciók megjelenítése egy vagy két sorban, és az éppen szerkesztett tranzakció felosztásának kinyitása

en: Show expanded transactions with all splits
hu: Az összes felosztás kinyitása

en: _Sort By…
hu: _Rendezés…

en: _Void Transaction
hu: Tranzakció ér_vénytelenítése

en: Void the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció érvénytelenítése

en: _Unvoid Transaction
hu: Tranzakció _érvényesítése

en: Unvoid the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció újra érvényesítése

en: Add _Reversing Transaction
hu: Fo_rdított tranzakció felvétele(Storno)

en: Add a reversing transaction
hu: Fordított tranzakció felvétele(Storno)

en: _Go to Date
hu: _Ugrás dátumhoz

en: S_plit Transaction
hu: T_ranzakció osztása

en: Show all splits in the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció összes felosztásának megjelenítése

en: Edit E_xchange Rate
hu: _Árfolyam szerkesztése

en: Edit the exchange rate for the current transaction
hu: A jelen tranzakció árfolyamának szerkesztése

en: Sche_dule…
hu: Ü_temezés…

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
hu: Ütemezett tranzakció létrehozása a jelenlegi tranzakció mintájára

note: Translators: This is a menu item that will open a register tab for the account of the first other account in the current transaction's split list with focus on the current transaction's entry in that register.
en: _Jump to the other account
hu: _Ugrás a másik számlára

en: Open a new register tab for the other account with focus on this transaction
hu: A másik számla megnyitása új fülön és ugrás erre a tranzakcióra

en: All Transactions
hu: Minden tranzakció

en: This transaction
hu: Ezen tranzakció

en: Account Report
hu: Folyószámlajelentés

en: Open a register report for this Account
hu: Jelentésoldal megnyitása e tranzakcióhoz

en: Open a register report for the selected Transaction
hu: Jelentésoldal megnyitása e tranzakcióhoz

en: _Print Report…
hu: _Jelentés nyomtatása…

en: Print the current report
hu: A jelen jelentés nyomtatása

en: _Report Options
hu: Jelentés _opciók

en: Edit report style sheets
hu: Jelentés-stíluslapok szerkesztése

en: Export as P_DF…
hu: Exportálás _PDF-fájlként…

en: Export _Report…
hu: _Kimutatás exportálása…

en: Export HTML-formatted report to file
hu: HTML-formátumú kimutatás fájlba exportálása

en: Back
hu: Vissza

en: Move back one step in the history
hu: Egy lépés vissza az előzményekben

en: Forward
hu: Előre

en: Move forward one step in the history
hu: Egy lépés előre az előzményekben

en: Reload
hu: Frissítés

en: Reload the current page
hu: A lap újratöltése

en: Stop
hu: Leállítás

en: Cancel outstanding HTML requests
hu: A nem teljesült HTML-kérések megszakítása

en: Export _Report
hu: _Kimutatás exportálása

en: Create a new scheduled transaction
hu: Új ütemezett tranzakció létrehozása

en: Edit the selected scheduled transaction
hu: A kiválasztott ütemezett tranzakciók szerkesztése

en: Delete the selected scheduled transaction
hu: A kiválasztott ütemezett tranzakciók törlése

en: Import _QIF…
hu: _QIF-fájl…

en: Import a Quicken QIF file
hu: Quicken QIF-fájl importálása

en: _General Journal
hu: _Általános naplófőkönyv

en: St_yle Sheets
hu: _Stíluslapok

en: _Reconcile
hu: _Egyeztetés

en: _Reconcile Information…
hu: _Egyeztetés adatai…

en: _Finish
hu: _Véglegesítés

en: _Postpone
hu: Később _folytat

en: _Open Account
hu: Számla _megnyitása

en: _Reconcile Selection
hu: Kiválasztott _egyezik

en: _Unreconcile Selection
hu: Kiválasztott _nem egyezik

en: Add a new balancing entry to the account
hu: Új kiegyenlítő tranzakció felvétele a folyószámlára

en: Edit the current transaction
hu: A jelenlegi tranzakció szerkesztése

en: Reconcile the selected transactions
hu: A kiválasztott tranzakció egyeztetése

en: Reconcile Selection
hu: Kiválasztott egyezik

en: Unreconcile the selected transactions
hu: A kiválasztott tranzakció egyeztetésének törlése

en: Unreconcile Selection
hu: Kiválasztott nem egyezik

en: Delete the selected transaction
hu: A kiválasztott tranzakció törlése

en: Open the account
hu: Folyószámla megnyitása

en: Finish the reconciliation of this account
hu: A számlaegyeztetés véglegesítése

en: Postpone the reconciliation of this account
hu: A jelenlegi számla egyeztetésének elhalasztása

en: Cancel the reconciliation of this account
hu: A számlaegyeztetés megszakítása

en: Illegal variable in expression.
hu: Érvénytelen változó a kifejezésben.

en: Unbalanced parenthesis
hu: Bezáratlan zárójelek

en: Stack overflow
hu: Verem túlcsordulás

en: Stack underflow
hu: Verem alulcsordulás

en: Undefined character
hu: Nem definiált karakter

en: Not a variable
hu: Nem változó

en: Not a defined function
hu: Nem definiált függvény

en: Out of memory
hu: Elfogyott a memória

en: Numeric error
hu: Numerikus hiba

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that the preceding element is required
en: required
hu: szükséges

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The stock or Mutual Fund symbol, ISIN, CUSIP, etc.
en: symbol:
hu: szimbólum:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The date of the quote.
en: date:
hu: dátum:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote currency
en: currency:
hu: pénznem:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is for the most recent trade on the exchange
en: last:
hu: utolsó:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is neither a last trade nor an NAV.
en: price:
hu: ár:

[ctx: Reconciled flag 'cleared']
en: c
hu: e

[ctx: Reconciled flag 'reconciled']
en: y
hu: i

[ctx: Reconciled flag 'void']
en: v
hu: s

en: Opening Balances
hu: Nyitóegyenlegek

note: Translators: this string refers to a file name that gets renamed
en: Renamed to:
hu: Átnevezve erre:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: Old location:
hu: Korábbi hely:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: New location:
hu: Új hely:

en: Deposit
hu: Betét

en: Receive
hu: Bevétel

en: Withdrawal
hu: Kivét

en: Spend
hu: Kiadás

en: Credit Card
hu: Hitelkártya

en: Stock
hu: Részvény

en: Mutual Fund
hu: Befektetési alap

en: A/Receivable
hu: Követelés

en: A/Payable
hu: Kötelezettség

en: Root
hu: Gyök

en: Orphaned Gains
hu: Önálló nyereség

en: Realized Gain/Loss
hu: Realizált nyereség/veszteség

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
hu: Realizált nyereség/veszteség más számlákról melyek máshol nicsenek elmentve.

en: y-m-d
hu: é-h-n

en: d-m-y
hu: n-h-é

en: m-d-y
hu: h-n-é

en: d-m
hu: n-h

en: m-d
hu: h-n

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
hu: Ez az adatkészlet olyan funkciókat tartalmaz, amelyeket a GnuCash ezen verziója nem támogat. A GnuCash egy újabb verzióját kell használnia a következő funkciók támogatásához:

en: Extra to Charge Card
hu: Kiegészítő Költség-hitelkártya

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
hu: Számlából generálva. Próbálja sztornózni a számlát.

en:  (posted)
hu:  (könyvelve)

en: One Week Ago
hu: Egy hete

en: One Week Ago.
hu: Egy héttel ezelőtt.

en: One Week Ahead
hu: Egy héttel előre

en: One Week Ahead.
hu: Egy hét múlva.

en: One Month Ago
hu: Egy hónapja

en: One Month Ago.
hu: Egy hónappal ezelőtt.

en: One Month Ahead
hu: Egy hónappal előre

en: One Month Ahead.
hu: Egy hónap múlva.

en: Three Months Ago
hu: Három hónapja

en: Three Months Ago.
hu: Három hónappal ezelőtt.

en: Three Months Ahead
hu: Három hónappal előre

en: Three Months Ahead.
hu: Három hónap múlva.

en: Six Months Ago
hu: Hat hónapja

en: Six Months Ago.
hu: Hat hónappal ezelőtt.

en: Six Months Ahead
hu: Hat hónappal előre

en: Six Months Ahead.
hu: Hat hónap múlva.

en: One Year Ago
hu: Egy éve

en: One Year Ago.
hu: Egy éve.

en: One Year Ahead
hu: Egy évvel előre

en: One Year Ahead.
hu: Egy év múlva.

en: Start of next month
hu: A következő hónap kezdete

en: First day of the next month.
hu: A következő hónap első napja.

en: End of next month
hu: Következő hónap vége

en: Last day of next month.
hu: A következő hónap utolsó napja.

en: Start of next quarter
hu: Következő negyedév kezdete

en: First day of the next quarterly accounting period.
hu: A következő negyedéves könyvelési időszak első napja.

en: End of next quarter
hu: Következő negyedév vége

en: Last day of next quarterly accounting period.
hu: A következő negyedéves könyvelési időszak utolsó napja.

en: Start of next year
hu: Következő év kezdete

en: First day of the next calendar year.
hu: Következő naptári év első napja.

en: End of next year
hu: Következő naptári év vége

en: Last day of the next calendar year.
hu: Következő naptári év utolsó napja.

en: Counters
hu: Számlálók

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
hu: Adja meg, hány nap után váljanak írásvédetté a tranzakciók. A számlaregiszterben vörös vonal választja el őket a módosítható tranzakcióktól. Nullát megadva a tranzakciók soha nem lesznek írásvédettek.

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
hu: Bekapcsolásakor a regiszter Szám mezőjében a felosztás Művelet értékét lehet kezelni, a tranzakció Száma pedig "Tr. Szám" néven a regiszter második sorában jelenik meg. A beállítás hatással van a vállalkozási funkciókra, a kimutatásokra és az importálásra/exportálásra.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
hu: Jelölje be, ha devizakonverziós számlákat kíván használni egynél több valutát vagy árut érintő tranzakciókhoz.

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
hu: Más utasítás hiányában ezt a költségvetést fogjuk használni.

en: Customer number
hu: Ügyfélszám

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
hu: Adja meg az utoljára használt ügyfélszámot. Ez lesz megnövelve a következő ügyfélszám előállításához.

en: Customer number format
hu: Ügyfélszámformátum

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált ügyfélszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Employee number
hu: Alkalmazottszám

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
hu: Adja meg az utoljára generált alkalmazottszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Employee number format
hu: Alkalmazottszám-formátum

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált alkalmazottszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Invoice number
hu: Kimenő számlaszám

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
hu: Adja meg az utoljára használt kimenő számlaszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Invoice number format
hu: Kimenő számlaszámformátum

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált kimenő számlaszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Bill number
hu: Bejövő számlaszám

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
hu: Adja meg az utoljára használt bejövő számlaszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Bill number format
hu: Bejövő számlaszámformátum

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált bejövő számlaszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Expense voucher number
hu: Költségbizonylatszám

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
hu: Adja meg az utoljára használt költségbizonylatszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Expense voucher number format
hu: Költségbizonylatszám-formátum

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált költségbizonylatszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Job number
hu: Megbízásszám

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
hu: Adja meg az utoljára használt megbízásszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Job number format
hu: Megbízásszám-formátum

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált megbízásszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Order number
hu: Rendelésszám

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
hu: Adja meg az utoljára használt rendelésszámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Order number format
hu: Rendelésszám-formátum

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált rendelésszámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: Vendor number
hu: Beszállítószám

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
hu: Adja meg az utoljára használt beszállítószámot. Ez lesz megnövelve a következő szám előállításához.

en: Vendor number format
hu: Beszállítószám-formátum

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
hu: Az automatikusan generált beszállítószámok formátuma. A printf formázási szabályai szerint kell megadni.

en: The name of your business.
hu: Az ön vállalkozásának neve.

en: The address of your business.
hu: Az ön vállalkozásának címe.

en: The contact person to print on invoices.
hu: A számlákra nyomtatandó kapcsolattartó személy.

en: The fax number of your business.
hu: Az ön vállalkozásának faxszáma.

en: The email address of your business.
hu: Az ön vállalkozásának e-mail címe.

en: The URL address of your website.
hu: A vállalkozása weboldalának címe.

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
hu: Az ön vállalkozásának adószáma (pl. 12345678-1-12).

en: Default Customer TaxTable
hu: Alapértelmezett vevői adótáblázat

en: The default tax table to apply to customers.
hu: A vevőkre alapértelmezésként alkalmazandó adótáblázat.

en: Default Vendor TaxTable
hu: Alapértelmezett beszállítói adótáblázat

en: The default tax table to apply to vendors.
hu: A beszállítókra alapértelmezésként alkalmazandó adótáblázat.

en: The default date format used for fancy printed dates.
hu: Az alapértelmezett bővített dátumformátum.

en: The electronic tax number of your business
hu: Az ön vállalkozásának elektronikus adószáma

en:  (closed)
hu:  (lezárva)

en: Use Trading Accounts
hu: Devizakonverziós számlák használata

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
hu: Ennyi nap után a tranzakciók írásvédetté válnak (vörös vonal jelzi)

en: Use Split Action Field for Number
hu: Felosztás Művelet mezője Számként használva

en: Budgeting
hu: Költségvetés

en: Default Budget
hu: Alapértelmezett költségvetés

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
hu: Utolsó %s

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
hu: Felosztás

en: Voided transaction
hu: Érvénytelen tranzakció

en: Transaction Voided
hu: Tranzakció érvénytelenítve

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
hu: Adó vonatkozású, de nincs adó kódja

en: Tax entity type not specified
hu: Adózó személy típusa nincs megadva

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
hu: Adó típus %s: érvénytelen kód %s számla típusnak

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
hu: Nem adó vonatkozású; Adó típus %s: érvénytelen kód %s számla típusnak

en: Invalid code %s for tax type %s
hu: Érvénytelen kód %s a(z) %s adó típushoz

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
hu: Nem adó vonatkkozású; Érvénytelen kód %s a(z) %s adó típushoz

en: No form: code %s, tax type %s
hu: Nincs formátum: kód %s, adó típus %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
hu: Nem adó vonatkozású; Nincs űrlap: kód %s, adó típus %s

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
hu: Nincs leírás: űrlap %s, kód %s, adó típus %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
hu: Nem adó vonatkozású; Nincs leírás: űrlap %s, kód %s, adó típus %s

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
hu: Nem adó vonatkozású; %s%s: %s (kód %s, adó típus %s)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
hu: (Adó vonatkozású alszámlák: %d)

en: No help available.
hu: Nem áll rendelkezésre segítség.
