GnuCash $ - en to kok translation catalogue (3582 entries)

en: Start of this year
kok: ह्या वर्साच्या सुरवेक

en: First day of the current calendar year.
kok: सद्याच्या कॅलेंडर वर्साचो पयलो दिंस.

en: End of this year
kok: ह्या वर्साच्या शेवटाक

en: Last day of the current calendar year.
kok: सद्याच्या कॅलेंडर वर्साचो निमणो दिंस.

en: Start of previous year
kok: फाटल्या वर्साच्या सुरवेक

en: First day of the previous calendar year.
kok: फाटल्या कॅलेंडर वर्साचो पयलो दिंस.

en: End of previous year
kok: फाटल्या वर्साच्या शेवटाक

en: Last day of the previous calendar year.
kok: फाटल्या कॅलेंडर वर्साचो निमणो दिंस.

en: Start of accounting period
kok: लेखा काळाची सुरवात

en: First day of the accounting period, as set in the global preferences.
kok: खाते काळाचो पयलो दिंस, जागतिक प्राधान्यांनी थारायल्ल्या भशेन.

en: End of accounting period
kok: लेखा काळाचो शेवट

en: Last day of the accounting period, as set in the global preferences.
kok: खाते काळाचो निमणो दिंस, जागतिक प्राधान्यांनी थारायल्ल्या भशेन.

en: Start of this month
kok: ह्या म्हयन्याच्या सुरवेक

en: First day of the current month.
kok: सद्याच्या म्हयन्यचो पयलो दिंस.

en: End of this month
kok: ह्या म्हयन्याच्या शेवटाक

en: Last day of the current month.
kok: सद्याच्या म्हयन्यचो निमणो दिंस.

en: Start of previous month
kok: फाटल्या म्हयन्याच्या सुरवेक

en: First day of the previous month.
kok: फाटल्या म्हयन्यचो पयलो दिंस.

en: End of previous month
kok: फाटल्या म्हयन्याच्या शेवटाक

en: Last day of previous month.
kok: फाटल्या म्हयन्यचो पयलो दिंस.

en: Start of current quarter
kok: सद्याच्या तिमाहीची सुरवात

en: First day of the current quarterly accounting period.
kok: सद्याच्या त्रैमासीक खाते काळाचो पयलो दिंस.

en: End of current quarter
kok: सद्याच्या तिमाहीचो शेवट

en: Last day of the current quarterly accounting period.
kok: सद्याच्या त्रैमासीक खाते काळाचो निमणो दिंस.

en: Start of previous quarter
kok: फाटले तिमाहेची सुरवात

en: First day of the previous quarterly accounting period.
kok: फाटल्या त्रैमासीक खाते काळाचो पयलो दिंस.

en: End of previous quarter
kok: फाटले तिमाहेचो शेवट

en: Last day of previous quarterly accounting period.
kok: फाटल्या त्रैमासीक खाते निमणो पयलो दिंस.

en: Today
kok: आज

en: The current date.
kok: सद्याती तारीक.

en: Business
kok: व्यवसाय

en: Company Name
kok: कंपनी नाव

en: Company Address
kok: कंपनी नामो

en: Company ID
kok: कंपनी ID

en: Company Phone Number
kok: कंपनी फोन क्रमांक

en: Company Fax Number
kok: कंपनी फॅक्स क्रमांक

en: Company Website URL
kok: कंपनी वेबसायट URL

en: Company Email Address
kok: कंपनी ईमेल नामो

en: Company Contact Person
kok: कंपनी संपर्क मनीस

en: Fancy Date Format
kok: फॅन्सी तारीक स्वरूप

en: Tax
kok: कर

en: Tax Number
kok: कर क्रमांक

en: Cyrillic
kok: सिरीलिक

en: Unicode
kok: यूनिकोड

en: Other
kok: हेर

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
kok: GnuCash ऑनलायन म्यॅन्यूअलान खूपशी मदत करपी माहिती आसा. मदत मेनू सकयल तुमी म्यॅन्यूअलान प्रवेश करपाक शकतात.

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
kok: GnuCash विकासकांक संपर्क करप सोपे. खूपश्या मेलींग वळेरे संयत, तुमचे तांचेकडे IRC चेर थेट चॅट करपाक शकता! #gnucash चेर irc.gnome.org र तांका जुळात.

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
kok: तुमी सोपेपणान क्विकन, MS मनी वो हेर कार्यावळीतल्यान तुमचो सद्याचो अर्थिक डेटा आयात करपाक शकता जो QIF फायलीं वो OFX फायलीं निर्यात करात. फायल मेनून, उप-मेनू आयातार क्लीक करात आणि QIF वो OFX फायलीर क्लीक करात, मागीर, दिल्ल्या सुचोवण्यांभशेन करात.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
kok: तुमका हेर अर्थिक कार्यावळीं देखीक क्विकन ची खबर आसल्यार,कमाई आणि खर्चाचेर ट्रॅक दवरपाक GnuCash विभागाच्याजाग्यार खातीं वापरता हाजी नोंद घेयात. कमाई आणि खर्च खात्याविशीं अदिक माहितेखातीर,मात्शे GnuCash ऑनलायन म्यॅन्यूअल पळयात.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
kok: मुखेल विंडो साधन पट्टेतल्या नवो बटणार क्लीक करून नवी खातीं तयार करात. अशे करतकेर संवाद पेटी दिसतली जंय तुमी खात्याचो तपशील भरचो पडटलो. खाते प्रकार वो खात्यांचो तक्टो थारावपाविशीं अदिक माहितेखातीर, मात्शे GnuCash ऑनलायन म्यॅन्यूअल पळयात.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
kok: भौ - विभागणी हस्तांतर जशे पेबॅक विथ मल्टीपल डिडक्शन्स घालपाखातीर, टूलबारवेल्या विभागणी बटणार क्लीक करात. वैकल्पिकरीतीन तुमी दृश्य मेन्यूंत रजिस्टर शैलीचे स्वयंचलित- विभागणी लेजर वो व्यवहार जर्नल निवडूं येता.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
kok: नोंदवहीन संख्या भरता तेन्ना, तुमी बोरीज,वजाबाकी,गुणाकार आणि भागाकार करपाक GnuCash कॅल्क्यूलेटर वापरपाक शकतात. फकत पयले मोल बरयात, मागीर '+', '-','*', वो '/' निवडात. दुसरे मोल बरयात आणि मेजील्ली संख्या रेकॉर्ड करपाक एंटर दामात.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
kok: क्विक-फिल्स समान व्यवहार एंटर करप सोपे करता. जेन्ना तुमी समान व्यवहार विवरणाचे पयले अक्षर(रां) टायप करता, मागीर टॅब की दामात, GnuCash निमणे दिल्ल्या भशेन आपसूक व्यवहाराचो फुडलो भाग पुराय करता.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
kok: हस्तांतर नोंदवही स्तंभान सद्याच्या खाते नावाचे पयले अक्षर बरयात, GnuCash तुमच्या खात्यांच्या वळेरेतल्यान नाव पुराय करतले. उपखात्यांखातीर, पालक खात्याचे पयले अक्षर बरयात,फाटल्यान ':' आणि उपखात्याचे पयले अक्षर (देखिक A:C एसेट्स:कॅश खातीर).

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
kok: तारको भरतना,तुमी निवडील्ली तारीक वाडोवपाक वो कमी करपाक '+' वो '-' बरोवपाक शकतात. तुमी चेक क्रंमांक सुद्धा वाडोवपाक आणि कमी करपाक '+' आणि '-' वापरपाक शकतात.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
kok: मुखएल विंडोनी भौ टॅब्जांमदी बदलुपाक, कंट्रोल+पान वयर/सकयल दामात.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
kok: एकठाय करपी विंडोन, व्यवहार एकठाय केल्लो म्हण खूण करपाक तुमी स्पेसबार दामून शकतात. भरप आणि काडपामदीं हालपाक तुमी टॅब आणि शीफ्ट-टॅब दामू शकतात.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
kok: वेगवेगळ्या चलनांच्या खात्यांमजगती निधी हस्तांतर करपाखातीर, रजिस्टर टूलबारांत हस्तांतर बटणार क्लीक करात, खाते निवडात, आणि विनिमय दर घालपाखातीर चलन हस्तांतर विकल्प वो हेर चलनाची रक्कम उपलब्ध जातली.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
kok: एका नजरेन पळोवपाक जाय ती सगळी आर्थीक माहिती दिंवन तुमी एका विंडोन भौ अहवाल पॅक करपाक शकतात. अशे करपाक, नमुनो & थारायात->"भौस्तंभ अहवाल थारायात" अहवाल वापरात.

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
kok: अहवाल कशे दाखयले वतात हाजेर शैली शीट्सांचो परिणाम जाता. तुमच्या अहवालाखातीर अहवाल विकल्प म्हण शैली शीट निवडात, आणि शैली शीट्स थारावपाक संपादन करात->शैली शीट्स मेनू वापरात.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
kok: नोंदवहीच्या बदली क्षेत्रान खात्यांचो मेनू वाडोवपाक, मेनू की वो Ctrl-सकयल की दामात.

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार संपादक लवचिक वारंवारिताय कॉनफिगरेटरासंयत येता. व्यवहार शेड्यूल्ड करपाक मूळ वारंवारितायेन सदा, सप्तुकी आणि म्हयन्यान चो आसपाव आसता. पुण अदिक अद्ययावत येवजणों लेगीत थारावपाक मेळटा. काय देखीकां:
    
    दरेक तीन सप्तकांनी व्यवहार शेड्यूल्ड करपाक, तुमी मूळ सप्तुकी वारंवारिताय निवडपाक शकतात आणि मागीर 'दरेक 3 सप्तकांनी' थारावपाक शकता.
    
    दरेक वर्सान व्यवहार शेड्यूल्ड करपाक तुमी मूळ म्हयन्यान वारंवारिताय निवडपाक शकतात आणि मागीर 'दरेक 12 म्हयन्यांनी' थारावपाक शकता.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
kok: एक सिद्धान्त आसा की जर कोणीय विश्र्व किदे आसा आणि ते हांगा किद्याक आसा हे सोदून काडले, जाल्यार ते तात्काळ गायब जातले आणि ताचेपरस चड विचित्र आणि गूढ अशे किदे तरी तयार जातले.
    आणिक एक सिद्धान्त आसा की ते घडिल्ले आसा.
    
    डग्लस एडम्स, "द रेस्तराँ एट द एंड ऑफ द युनिव्हर्स"

en: The book was closed successfully.
kok: पुस्तक यशस्विपणान बंद जाला.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
kok[0]: ह्या पुस्तकांत मेळिल्ली सगळ्यांत पयलीची व्यवहार तारीक ही %s. वयर केल्ल्या निवडीचेर आदारून, हे पुस्तक %d पुस्तकांत विभागले वतले.
kok[1]: ह्या पुस्तकांत मेळिल्ली सगळ्यांत पयलीची व्यवहार तारीक ही %s. वयर केल्ल्या निवडीचेर आदारून, हे पुस्तक %d पुस्तकांत विभागले वतले.

en: Period %s - %s
kok: काळ %s - %s

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
kok: %s
    अभिनंदन! तुमी हिशोब पुस्तकां पूर्ण केली!

en: Period
kok: काळ

en: Closing Date
kok: बंद जावपी तारीक

en: Selected
kok: निवडील्ले

en: Account Types
kok: खाते प्रकार

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
kok:  '%s' तली खातीं

en: No description provided.
kok: विवरण पुरोव ना.

en: Accounts in Category
kok: विभागातली खातीं

en: zero
kok: शून्य

en: existing account
kok: सद्याचे खाते

en: Yes
kok: हंय

en: No
kok: ना

en: Placeholder
kok: प्लेसहोल्डर

en: Opening Balance
kok: सुरवेची शिल्लक

en: Use Existing
kok: सद्याचे वापरात

en: New Book Options
kok: नवो पुस्तक विकल्प

en: Taxes
kok: कर

en: Tax Payment
kok: कराची दिवपाची रक्कम

en: Insurance
kok: विमा

en: Insurance Payment
kok: विम्यीची दिवपाची रक्कम

en: PMI Payment
kok: PMI दिवपाची रक्कम

en: Other Expense
kok: हेर खर्च

en: Miscellaneous Payment
kok: विंगडविंग रक्कम

en: via Escrow account?
kok: एस्क्रो खात्यावरवीं?

en: Loan
kok: कर्ज

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
kok: कर्ज परतफेड विकल्प: "%s"

en: Date
kok: तारीक

en: Payment
kok: दिवपाची रक्कम

en: Principal
kok: प्रधान

en: Interest
kok: व्याज

en: Escrow Payment
kok: एस्क्रो रक्कम

en: Error adding price.
kok: दर जोडटना एरर.

en: Account
kok: खाते

en: Symbol
kok: चिन्न

en: Shares
kok: शेअर्स

en: You don't have any stock accounts with balances!
kok: तुमचेकडेन स्टॉक खातीं शिल्लकीसयत ना!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
kok: विकते घेयात

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
kok: विकात

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
kok: लाभांश

en: _Shares
kok: शेअर

en: Memo
kok: मेमो

en: Debit
kok: डेबिट

en: Credit
kok: क्रेडिट

en: Units
kok: एकक

en: Bill
kok: बील

en: Voucher
kok: व्हावचर

en: Invoice
kok: इनव्हॉयस

en: None
kok: काय ना

en: Use Global
kok: वैश्र्विक वापरात

en: Badly formed URL %s
kok: वायट तरेचे URL %s

en: Bad URL: %s
kok: वायट URL: %s

en: No such entity: %s
kok: अशी एंटीटी ना: %s

en: No such owner entity: %s
kok: अशी मालक एंटीटी ना: %s

en: Entity type does not match %s: %s
kok: एंटीटी प्रकार %s कडे जुळना: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
kok: ह्या बिलींग काळाखातीर तुमी नाव दिवपाक जाय.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
kok: ह्या बिलींग काळाखातीर तुमी वेगळे अशे नाव दिवपाक जाय. तुमची निवड "%s" पयलीसांवन कामान आसा.

en: Days
kok: दिस

en: Proximo
kok: प्रॉक्सिमो

en: Unknown
kok: अज्ञात

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
kok: टर्म "%s" वापरांत आसा. तुमी ती काडून उडोवपाक शकनात.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
kok:  तुमका खरेच "%s" काडून उडोवपाचे आसा?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
kok: हो व्यवहार गिरायकाक दिवपाची गरज आसा. मात्शे सकयले गिरायक निवडात.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
kok: हो व्यवहार विक्रेत्याक दिवपाची गरज आसा. मात्शे सकयलो विक्रेतो निवडात.

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
kok: ती वस्तीचो सद्या तुमच्या किमान एकतरी खात्याकडल्यान वापरान जाता. तुमी ती काडून उडोव नाकात.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
kok: ह्या वस्तीक दर कोट्स आसात. तुमका निवडील्ली वस्त आणी ताज्यो दर कोट्स काडून उडोवपाची आसा हाजी खात्री आसा?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
kok: तुमका निवडील्ली वस्त काडून उडोवपाची आसा हाजी खात्री आसा?

en: Delete commodity?
kok: वस्त काडून उडोवपाची?

en: _Cancel
kok: रद्द

en: _Delete
kok: काडून उडयात

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
kok: सवलत टक्केवारी 0-100 मदीं आसपाक जाय वो तुमी ती रिकामी सोडपाक जाय.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
kok: क्रेडिट सकारात्मक मूल्य आसपाक जाय वो तुमी ते रिकामे सोडपाक जाय.

en: Edit Customer
kok: गिरायक संपादित करात

en: New Customer
kok: नवे गिरायक

en: View/Edit Customer
kok: गिरायक पळयात/संपादित करात

en: Customer's Jobs
kok: गिरायकाचे काम

en: Customer's Invoices
kok: गिरायकाचे इनव्हॉयसीस

en: Process Payment
kok: दिवपाच्या रकमेची प्रक्रिया करात

en: Shipping Contact
kok: शिपींग संपर्क

en: Billing Contact
kok: बिलींग संपर्क

en: Customer ID
kok: गिरायकाचो ID

en: Contact
kok: संपर्क

en: Company
kok: कंपनी

en: Find Customer
kok: गिरायकाचो सोदात

en: You must select a report configuration to load.
kok: लोड करपाक तुमी अहवाल संरचनाय निवडपाक जाय.

en: You must select a report configuration to delete.
kok: काडून उडोंवपाक तुमी अहवाल संरचनाय निवडपाक जाय.

en: Unable to change report configuration name.
kok: अहवाल संरचनाय नाव बदलुपाक शकना.

en: A saved report configuration with this name already exists, please choose another name.
kok: ह्या नावाची जतनाय केल्ली अहवाल संरचनाय पयलीच आसा, मात्शे हेर नाव निवडात.

en: Load report configuration
kok: अहवाल संरचनाय लोड करात

en: Edit report configuration name
kok: अहवाल संरचनाय नाव संपादित करात

en: Delete report configuration
kok: अहवाल संरचनाय काडून उडयात

en: No Account selected. Please try again.
kok: खाते निवडील्ले ना. मात्शे परत यत्न करात.

en: Placeholder account selected. Please try again.
kok: प्लेसहोल्डर खाते निवडीलो. मात्शे परत यत्न करात.

en: Description
kok: विवरण

en: Edit Employee
kok: कामगार संपादित करात

en: New Employee
kok: नवो कामगार

en: View/Edit Employee
kok: कामगार पळयात/संपादित करात

en: Expense Vouchers
kok: खर्च व्हावचर

en: Employee ID
kok: कामगार ID

en: Employee Username
kok: कामगार वापरप्यालेनाव

en: Employee Name
kok: कामगाराचे नाव

en: Username
kok: वापरप्याले नाव

en: Name
kok: नाव

en: Find Employee
kok: कामगार सोदात

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
kok: ही कार्यावळ एका वेळार फकत एक मोल मेजपाक शकता. तुमी सगळ्यांखातीर मोलां दिवपाक जाय पुण एक प्रमाण.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
kok: हातल्या एका क्षेत्रान GnuCash मोल ठरोवपाक शकना. तुमी वैध एक्सप्रेशन दिवपाक जाय.

en: The interest rate cannot be zero.
kok: व्याज दर शून्य आसपाक शकना.

en: The number of payments cannot be zero.
kok: दिवपाच्या रकमेची संख्या शून्य आसपाक शकना.

en: The number of payments cannot be negative.
kok: दिवपाच्या रकमेची संख्या नकारात्मक आसपाक शकना.

en: All Accounts
kok: सगळी खातीं

en: Balanced
kok: संतुलित

en: Closing Entries
kok: बंद जावपी नोंदी

en: Reconcile
kok: परतून एकठांय करप

en: Share Price
kok: शेअर दर

en: Value
kok: मोल

en: Date Posted
kok: पोस्ट केल्ली तारीक

en: Reconciled Date
kok: परत मेळयल्ली तारीक

en: Number/Action
kok: क्रमांक/कारवाय

en: Action
kok: कारवाय

en: Transaction Number
kok: व्यवहार क्रमांक

en: Number
kok: क्रमांक

en: Notes
kok: टिपो

en: Find Transaction
kok: व्यवहार सोदात

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
kok: तुमी बिलींग माहिती पुरोवपाक जाय.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
kok: निवडील्ली नोंद तुमका खरेच काडून उडोवपाची आसा?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
kok: ही नोंद मागणेकडेन जोडिल्ली आसा आमि तातूतल्यानूय काडली वतली!

en: Due Date
kok: सोपपाची तारीक

en: Post Date
kok: फुडली तारीक

en: Post to Account
kok: खात्यान पोस्ट करात

en: Accumulate Splits?
kok: विबागणी एकठांय करूया?

en: The Invoice must have at least one Entry.
kok: इनव्हॉयसान किमान एक नोंद आसपाक जाय.

en: Do you really want to post the invoice?
kok: तुमका खरेच इनव्हॉयस पोस्ट करपाचे आसा?

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
kok: पोस्ट कारवाय रद्द जाली कारण सगळे विनिमय दर दिंवक नाशिल्ले.

en: Total:
kok: एकूण:

en: Subtotal:
kok: सबटोटल:

en: Tax:
kok: कर:

en: Total Cash:
kok: एकूण रोकड:

en: Total Charge:
kok: एकूण शुल्क:

en: Credit Note
kok: श्रेय टिप

en: New Credit Note
kok: नवी श्रेय टिप

en: New Invoice
kok: नवे इनव्हॉयस

en: Edit Credit Note
kok: श्रेय टिप संपादित करात

en: Edit Invoice
kok: इनव्हॉयस संपादित करात

en: View Credit Note
kok: श्रेय टिप पळयात

en: View Invoice
kok: इनव्हॉयस पळयात

en: New Bill
kok: नवे बिल

en: Edit Bill
kok: बिल संपादित करात

en: View Bill
kok: बिल पळयात

en: New Expense Voucher
kok: नवे खर्च व्हावचर

en: Edit Expense Voucher
kok: खर्च व्हावचर संपादित करात

en: View Expense Voucher
kok: खर्च व्हावचर पळयात

en: Bill Information
kok: बिल माहिती

en: Bill ID
kok: बिल ID

en: Voucher Information
kok: व्हावचर माहिती

en: Voucher ID
kok: व्हावचर ID

en: Date of duplicated entries
kok: नकली नोंदींची तारीक

en: Do you really want to post these invoices?
kok: तुमका खरेच ही इनव्हॉसिस पोस्ट करपाची आसात?

en: View/Edit Invoice
kok: इनव्हॉयस पळयात/संपादित करात

en: Duplicate
kok: नकल

en: Post
kok: पोस्ट

en: Printable Report
kok: छापपायोग्य अहवाल

en: View/Edit Bill
kok: बिल पळयात/संपादित करात

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
kok: व्हावचर पळयात/संपादित करात

en: Invoice Owner
kok: इनव्हॉयस मालक

en: Invoice Notes
kok: इनव्हॉयस टिपों

en: Billing ID
kok: बिलींग ID

en: Is Paid?
kok: फारिक केला?

en: Is Posted?
kok: पोस्ट केला?

en: Date Opened
kok: तारीक उगडल्या

en: Invoice ID
kok: इनव्हॉयस ID

en: Bill Owner
kok: बिल मालक

en: Bill Notes
kok: बिल टिपों

en: Voucher Owner
kok: व्हावचर मालक

en: Voucher Notes
kok: व्हावचर टिपों

en: Type
kok: प्रकार

en: Paid
kok: फारिक केला

en: Posted
kok: पोस्ट केला

en: Due
kok: सोपले

en: Opened
kok: उगडला

en: Num
kok: नम

en: Find Bill
kok: बिल सोदात

en: Find Expense Voucher
kok: खर्चाचे व्हावचर सोदात

en: Expense Voucher
kok: खर्चाचे व्हावचर

en: Find Invoice
kok: इनव्हॉयस सोदात

en: Amount
kok: मूल्य

en: Due Bills Reminder
kok: सोपील्ली बिलांची याद करपी

en: The Job must be given a name.
kok: कामाक नाव दिवपाकूच जाय.

en: You must choose an owner for this job.
kok: ह्या कामाखातीर तुमी मालक निवडपाक जाय.

en: Edit Job
kok: काम संपादित करात

en: New Job
kok: नवे काम

en: View/Edit Job
kok: काम पळयात/संपादित करात

en: View Invoices
kok: इनव्हॉयसीस पळयात

en: Owner's Name
kok: मालकाचे नाव

en: Only Active?
kok: फकत सक्रिय?

en: Rate
kok: दर

en: Job Number
kok: काम क्रमांक

en: Job Name
kok: कामाचे नाव

en: Find Job
kok: काम सोदात

en: Closed
kok: बंद

en: Title
kok: शिर्षक

en: Balance
kok: शिल्लक

en: Gains
kok: मिळकत

en: Gain/Loss
kok: मिळकत/तोटो

en: Lots in Account %s
kok: %s खात्यान लॉट्स

en: The Order must be given an ID.
kok: मागणेक ID दिवपाकूच जाय.

en: The Order must have at least one Entry.
kok: मागणेन किमान एक नोंद आसपाक जाय.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
kok: ह्या मागणेन इनव्हॉयस करू नाशिल्ल्यो नोंदी आसात. तुमका ते सगळ्यो नोंदी इनव्हॉस करच्यापयली बंद कारपाचे आसा हाजी खात्री आसा?

en: Do you really want to close the order?
kok: तुमका खरेच ही मागणी बंद करपाची आसा?

en: Close Date
kok: तारीक बंद करात

en: View/Edit Order
kok: मागणी पळयात/संपादित करात

en: Order Notes
kok: मागणी टिपों

en: Date Closed
kok: तारीक बंद

en: Is Closed?
kok: बंद आसा?

en: Owner Name
kok: मालकाचे नाव

en: Order ID
kok: मागणी ID

en: Find Order
kok: क्रम सोदात

en: You must enter a valid account name for posting.
kok: पोस्ट करपाखातीर तुमी वैध खाते नाव दिवपाक जाय.

en: You must select a company for payment processing.
kok: दिवपाच्या रकमेची प्रक्रिया करपाक तुमी कंपनी निवडपाक जाय.

en: You must select a transfer account from the account tree.
kok: खाते ट्रीतल्यान तुमी हस्तांतर खाते निवडपाक जाय.

en: Pre-Payment
kok: पयली रक्कम भरप

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
kok: हस्तांतर आणि पोस्ट खाती वेगवेगळ्या चलनांकडेन जोडिल्ली आसात. विनिमय दर स्पश्ट करात.

en: Customer
kok: गिरायक

en: Vendor
kok: विक्रेतो

en: Employee
kok: कामगार

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
kok: तुमचेकडेन वैध "क पोस्ट करात" खाते ना. हे पैशे दिवपाचेर प्रक्रिया सुरू दवरचेपयली "%s" प्रकारचे खाते तयार करात. चड करून तुमी इनव्हॉयस वो बिल पयली तयार करपाक सोदतात?

en: Cleared
kok: साफ केले

en: Reconciled
kok: परतून एकठांय केल्ले

en: Cancel
kok: रद्द

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
kok[0]: निवडील्लो दर तुमका खरेच काडून उडोवपाचो आसा?
kok[1]: %d निवडील्ले दर तुमका खरेच काडून उडोवपाचे आसात?

en: Delete prices?
kok: दर काडून उडोवपाच्यो?

en: Entries
kok: नोंदी

en: You must select a Security.
kok: तुमी सुरक्षा निवडपाक जाय.

en: You must select a Currency.
kok: तुमी चलन निवडपाक जाय.

en: You must enter a valid amount.
kok: तुमी वैध मूल्य दिवपाक जाय.

en: Cannot save check format file.
kok: तपास स्वरूप फायल जतनाय करपाक शकना.

en: There is a duplicate check format file.
kok: डुप्लिकेट तपासणी स्वरूप फायल आसा.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
kok:  %s तपास स्वरूप फायल '%s' आणि %s तपास स्वरूप फायल '%s' तले GUIDs जुळटा.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
kok: अनुप्रयोग

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
kok: वापरपी

en: Custom
kok: थारायात

en: Top
kok: वयर

en: (paused)
kok: (थारयला)

en: Complete
kok: पुराय

en: Contents
kok: आशय

en: Report
kok: अहवाल

en: Rows
kok: ओळीं

en: HTML Style Sheet Properties: %s
kok: HTML शैली शीट वैशिष्ट्या: %s

en: You must provide a name for the new style sheet.
kok: नव्या स्टायल शीटाखातीर तुमी नाव दिवपाक जाय.

en: Style Sheet Name
kok: शैली शीट नाव

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
kok: हो शेड्यूल्ड व्यवहार बदल्ला; तुमका खरेच रद्द करपाचो आसा?

en: Please name the Scheduled Transaction.
kok: शेड्यूल्ड व्यवहाराक नाव दियात.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
kok: "%s" नावासंयत शेड्यूल्ड व्यवहार पयलीसांवन आसा. तुमी हाका तेच नाव दिवपाक सोदतात हाजी खात्री आसा?

en: Please provide a valid end selection.
kok: मात्शे वैध शेवट निवड दियात.

en: There must be some number of occurrences.
kok: घडणूकांची काय संख्या आसपाक जाय.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
kok: उरिल्ल्या घडणूकांची (%d) संख्या एकूण घडणूकांच्या (%d) संख्येपरस चड आसा.

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
kok: तुमी केन्नाच चलचो ना असो शेड्यूल्ड व्यवहार तयार करपाचो यत्न केला. तुमी अशे खरेच करपाचे आसा?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
kok: टेंप्लेट व्यवहाराबगर शेड्यूल्ड व्यवहार आपसूंक तयार करपाक शकना.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार संपादक आपसूंक ह्या व्यवहाराचो समतोल सामाळपाक शकना. तरी आसतना तो एंटर करपाचो?

en: (never)
kok: (केन्नाच ना)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
kok: सद्याचो टेंप्लेट व्यवहार बदल्ला. तुमका बदल रेकॉर्ड करपाचे आसात?

en: Scheduled Transactions
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार असुंतलीत आसा. तुमी हो प्रसंग सारको करपाक जाय.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
kok: सद्या संपादित जाता त्या व्यवहारातल्यान शेड्यूल्ड व्यवहार तयार करपाक शकना. मात्शे शेड्यूलिंगापयली व्यवहार दियात.

en: Ignored
kok: दुर्लक्ष केला

en: Postponed
kok: फिडे धुकल्ला

en: To-Create
kok: तयार करपाक

en: Reminder
kok: याद दिवपी

en: Created
kok: तयार केला

en: Never
kok: केन्नाच ना

en: (Need Value)
kok: (मोल जाय)

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
kok[0]: ह्या वेळार दिवपाक शेड्यूल्ड व्ययवहार ना.(एक व्यवहार आपसूक तयार जाता)
kok[1]: ह्या वेळार दिवपाक शेड्यूल्ड व्ययवहार ना.(%d व्यवहार आपसूक तयार जातात)

en: Transaction
kok: व्यवहार

en: Status
kok: स्थिती

en: Created Transactions
kok: तयार केल्ले व्यवहार

en: Last Valid Year:
kok: निमणे वैध वर्स:

en: Form Line Data:
kok: प्रपत्र ओळ डेटा:

note: Translators: Tax Code
en: Code
kok: कोड

en: now
kok: आता

en: Income Tax Identity
kok: आयकर ओळख

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
kok: CAUTION: जर तुमी TXF विभाग थारायले, आणि मागीर 'प्रकार' बदल्लो, तुमका ते विभाग एका वेळार एक म्यॅन्यूअली परत थारावचे पडटले.

en: Form
kok: प्रपत्र

en: Edit Vendor
kok: विक्रेतो संपादित करात

en: New Vendor
kok: नवो विक्रेतो

en: View/Edit Vendor
kok: विक्रेतो पळयात/संपादित करात

en: Vendor's Jobs
kok: विक्रेत्याचे काम

en: Vendor's Bills
kok: विक्रेत्याचे बिल

en: Pay Bill
kok: बिल भरात

en: Vendor ID
kok: विक्रेतो ID

en: Find Vendor
kok: विक्रेतो सोदात

en: Income
kok: उत्पन्न

en: Expenses
kok: खर्च

en: Transfer
kok: बदली

en: Total
kok: एकूण

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
kok: ह्या वेळार एंटर करापचे शेड्यूल्ड व्यवहार ना.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
kok[0]: ह्या वेळार कायच शेड्यूल्ड व्यवहार एंटर करपाचे ना. (%d व्यवहार आपसूंक तयार जाला)
kok[1]: ह्या वेळार कायच शेड्यूल्ड व्यवहार एंटर करपाचे ना. (%d व्यवहार आपसूंक तयार जाल्यात)

en: Select a Budget
kok: बजेट निवडात

en: Open
kok: उगडात

en: Edit
kok: संपादन

en: New
kok: नवो

en: Delete
kok: काडून उडयात

en: Accounts
kok: खातीं

en: (no name)
kok: (नाव ना)

en: Deleting account %s
kok: %s खाते काडून उडयता

en: The account %s will be deleted.
kok: %s खाते काडून उडयले वतले.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
kok: ह्या खात्यातले सगळे व्यवहार %s खात्यान हालयले वतले.

en: All transactions in this account will be deleted.
kok: ह्या खात्यातले सगळे व्यवहार काडून उडयले वतले.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
kok: सगळे उपखाते व्यवहार %s खात्यान हालयले वतले.

en: All sub-account transactions will be deleted.
kok: सगळे उपखाते व्यवहार काडून उडयले वतले.

en: Are you sure you want to do this?
kok: तुमका खरेच अशे करपाचे आसा?

en: Options
kok: पर्याय

en: Estimate
kok: अदमास

en: Budget
kok: बजेट

en: Unnamed Budget
kok: नाव नाशिल्ल्यो बजेट

en: Delete %s?
kok: %s काडून उडोवपाचे?

en: You must select at least one account to estimate.
kok: अदमासाखातीर तुमी किमान एक खाते निवडपाक जाय.

en: Make a printable invoice
kok: छापपायोग्य इनव्हॉयस करात

en: _Edit Invoice
kok: इनव्हॉयस संपादित करात

en: Edit this invoice
kok: हे इनव्हॉयस संपादित करात

en: _Duplicate Invoice
kok: इनव्हॉयसाची नकल करात

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
kok: सद्याच्या इनव्हॉयसाची नकल म्हण नवे इनव्हॉयस तयार करात

en: _Post Invoice
kok: पोस्ट इनव्हॉयस

en: _Unpost Invoice
kok: इनव्हॉयस अनपोस्ट करात

en: New _Invoice
kok: नवे इनव्हॉस

en: Create a new invoice for the same owner as the current one
kok: सद्याच्याभशेन त्याच मालकाखातीर नवे इनव्हॉयस तयार करात

en: Blank
kok: रिकामे

en: _Pay Invoice
kok: इनव्हॉयस भरात

en: _Company Report
kok: कंपनी अहवाल

en: Enter
kok: एंटर

en: Up
kok: वयर

en: Down
kok: सकयल

en: Unpost
kok: अनपोस्ट

en: New Voucher
kok: नवे व्हावचर

en: Vendor Listing
kok: विक्रेत्याची वळेरी

en: Customer Listing
kok: गिरायकाची वळेरी

en: Owners
kok: मालक

en: Customers
kok: गिरायकां

en: Jobs
kok: कामां

en: Vendors
kok: विक्रेते

en: Employees
kok: कामगार

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
kok: %s मालक काडून उडयलो वतलो.
    तुमका खरेच अशे करपाचे आसा?

en: Cu_t Transaction
kok: व्यवहार कापात

en: _Copy Transaction
kok: व्यवहाराची प्रत करात

en: _Paste Transaction
kok: व्यवहार दसयात

en: Dup_licate Transaction
kok: नकली व्यवहार

en: _Delete Transaction
kok: व्यवहार काडून उडयात

en: Cu_t Split
kok: विभागणी कापात

en: _Copy Split
kok: विभागणेची प्रत करात

en: _Paste Split
kok: विभागणी दसयात

en: Dup_licate Split
kok: विभागणेची नकल करात

en: _Delete Split
kok: विभागणी काडून उडयात

en: Cut the selected transaction into clipboard
kok: निवडील्लो व्यवहार क्लिपबोर्डान कापात

en: Copy the selected transaction into clipboard
kok: निवडील्लो व्यवहार क्लिपबोर्डान प्रत करात

en: Paste the transaction from the clipboard
kok: क्लिपबोर्डातल्यान व्यवहार दसयात

en: Make a copy of the current transaction
kok: सद्याच्या व्यवहाराची प्रत करात

en: Delete the current transaction
kok: सद्याचो व्यवहार काडून उडयात

en: Cut the selected split into clipboard
kok: क्लिपबोर्डातली निवडील्ली विभागणी कापात

en: Copy the selected split into clipboard
kok: निवडील्ली विभागणी क्लिपबोर्डान प्रत करात

en: Paste the split from the clipboard
kok: क्लिपबोर्डातल्यान विभागणी दसयात

en: Make a copy of the current split
kok: सद्याच्या विभागणेची प्रत करात

en: Delete the current split
kok: सद्याची विभागणी काडून उडयात

en: Split
kok: विभागणी

en: Schedule
kok: शेड्यूल

en: Auto-clear
kok: आपशीच - साफ

en: General Journal
kok: सर्वसादारण नोंदवही

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
kok: बदल %s जतन करपाचे?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
kok: ह्या नोंदवहीन व्यवहारातले बदल उल्ल्यात. तुमका ह्या व्यवहाराच्या बदलांची जतनाय करपाची आसा, व्यवहार काडून उडोवपाचो आसा, वो कारवाय रद्द करापाचो आसा?

en: _Discard Transaction
kok: व्यवहार न्हयकारात

en: _Save Transaction
kok: व्यवहाराची जतनाय करात

en: unknown
kok: अज्ञात

en: Portfolio
kok: पोर्टफोलिओ

en: Search Results
kok: सोद निकाल

en: Start Date:
kok: सुरवेची तारीक:

en: End Date:
kok: निमणी तारीक:

en: Frozen
kok: प्रोझन

en: Voided
kok: शून्य

en: Transaction Report
kok: व्यवहार अहवाल

en: Portfolio Report
kok: पोर्टफोलिओ अहवाल

en: Search Results Report
kok: सोद निकाल अहवाल

en: Register
kok: नोंदवही

en: and subaccounts
kok: आणि उपखातीं

en: Print checks from multiple accounts?
kok: अनेक खात्यांखातीर छापप तपास?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
kok: सोद निकालांत एकापरस चड खात्यांतली विभागणी आसा. ते सगळे एकाच खात्यांतले नासले तरीय तुमी तपास छापपाक सोदता?

en: _Print checks
kok: छापप तपास

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
kok: तुमी फकत बँक खाते नोंदवहेतले वो सोद निकालांतले तपास छापपाक शकता.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
kok: परतून मेळयिल्ल्या वो साफ केल्ल्या विभागणेंनी तुमी व्यवहार शून्य करपाक शकना.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
kok: हो व्यवहार टिपणेसंयत फकत वाचपाखातीर म्हण खूण केला: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
kok: ह्या व्यवहाराखातीर परती नोंद पयलीच तयार केल्या.

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
kok: न %s चे वर्गीकरण करात…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
kok: न %s फिल्टर करात…

en: Select
kok: निवडात

en: Print
kok: छापात

en: Export
kok: निर्यात

en: The numeric ID of the report.
kok: अहवालाचो सांख्यिक ID.

en: Update the current report's saved configuration. The report configuration will be saved in the file %s.
kok: सद्याच्या अहवालाची जतनाय केल्ली संरचनाय सुदारात. अहवालाची %s फायलीन जतनाय जातली.

en: Add the current report's configuration to the 'Reports->Saved Report Configurations' menu. The report configuration will be saved in the file %s.
kok: सद्याच्या अहवालाची संरचनाय 'जतनाय केल्ल्या अहवालाची संरचनाय' मेनून जोडात. अहवालाची %s फायलीन जतनाय जातली.

en: Save _Report Configuration
kok: अहवाल संरचनायेची जतनाय करात

en: Save Report Configuration As…
kok: म्हण अहवाल संरचनायेची जतनाय करात…

en: Choose export format
kok: निर्यात स्वरूप निवडात

en: Choose the export format for this report:
kok: ह्या अहवालाखातीर निर्यात स्वरूप निवडात:

en: Save %s To File
kok: फायलीन %s ची जतनाय करात

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
kok: तुमी त्या फायलनावान जतनाय करपाक शकना.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
kok: त्या फायलीन जतनाय करपाक शकना.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
kok: %s फायल पयलीच अस्तित्वांत आसा. तुमी तिचे वयर बरोवपाक सोदता?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
kok: %s फायल उगडपाक शकना. एरर आसा: %s

en: GnuCash-Report
kok: GnuCash-अहवाल

en: Printable Invoice
kok: छापपायोग्य इनव्हॉयस

en: Tax Invoice
kok: कर इनव्हॉयस

en: Easy Invoice
kok: सोपे इनव्हॉयस

en: Fancy Invoice
kok: फॅन्सी इनव्हॉयस

en: _New
kok: नवे

en: _Edit
kok: संपादित

en: Transactions
kok: व्यवहार

en: Upcoming Transactions
kok: येवपी व्यवहार

en: Report error
kok: अहवाल एरर

en: An error occurred while running the report.
kok: अहवाल चलयतना एरर आयलो.

en: Badly formed options URL: %s
kok: वायट रीतीन जाल्लो विकल्प URL: %s

en: Badly-formed report id: %s
kok: वायट तरेन केल्लो अहवाल id: %s

en: Statement Date
kok: निवेदन तारीक

en: Descending
kok: सकयल्यान वयर

en: Ascending
kok: वयल्यान सकयल

en: (no memo)
kok: (मेमो ना)

en: (no description)
kok: (विवरण ना)

en: Cannot modify or delete this transaction.
kok: हो व्यवहार बदलुपाक वो काडून उडोवपाक शकना.

en: The date of this transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
kok: ह्या व्यवहाराची तारीक ह्या पुस्तकाखातीर थारायल्ल्या "फकत-वाचपाखातीर थ्रेशोल्ड" परस पोन्नी आसा. हे स्थापित फायल->वैशिष्ट्या->खाती न बदलुपाक येता.

en: Remove the splits from this transaction?
kok: ह्या व्यवहारातल्यान विभागण्यो काडपाच्यो?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
kok: ह्या व्यवहारान परत एकठाय केल्ल्यो विभागण्यो आसात. त्यो बदलप योग्य विचार न्ही कारण ताका लागून तुमची परत एकठाय केल्ली शिल्लक सोपतली.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
kok: विभागण्यो काडात

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
kok:  '%s' विभागणी '%s' व्यवहारातल्यान काडून उडोवपाची?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
kok: तुमी परत एकठाय केल्ल्यो विभागण्यो काडून उडोवपाक शकतात! हो बरो विचार न्ही कारण हाकालगून परत एकठाय केल्ली शिल्लक सोपतली.

en: You cannot delete this split.
kok: ही विभागणी काडून उडोवपाक शकना.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
kok: हो व्यवहार नोंद करपाक हे विभागणी एंकरिंग. तुमी ते नोंदवही विंडोतल्यान काडून न उडोंव येता. तुमच्यान पुराय व्यवहार या विंडोतल्यान काडू येता, वो तुमच्यान ह्या त्याच व्यवहाराची वेगळी बाजू दाखोवपी नोंदवहींत वचू येता आणि त्या नोंदवहीतल्यान विभागणी काडून उडोव येता.

en: Delete the current transaction?
kok: सद्याचो व्यवहार काडून उडोवपाचो?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
kok: परत एकठाय केल्ल्या विभागण्यासंयत व्यवहार तुमी काडून उडयता आसतले! हो योग्य विचार न्ही कारण ताका लागून तुमची परत एकठाय केल्ली शिल्लक सोपतली.

en: Present:
kok: सद्या:

en: Future:
kok: भविष्य:

en: Cleared:
kok: साफ केला:

en: Reconciled:
kok: परत एकठाय करात:

en: Projected Minimum:
kok: संकल्पित किमान:

en: Shares:
kok: वाटे:

en: Current Value:
kok: सद्याचे मोल:

en: This account register is read-only.
kok: हे खाते नोंदवही फकत वाचपाखातीर.

en: Manage your finances, accounts, and investments
kok: तुमचे वित्त,खाती आणि गुंतवणूकींचे व्यवस्थापन करात

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
kok: GnuCash ही खाजगी आणि ल्हान-व्यवसाय अर्थिक खात्याखातीर कार्यावळ आसा.

en: Designed to be easy to use, yet powerful and flexible, GnuCash allows you to track bank accounts, stocks, income and expenses. As quick and intuitive to use as a checkbook register, it is based on professional accounting principles like double-entry accounting to ensure balanced books and accurate reports.
kok: वापरपाक सोपे, तरीय शक्तिमान आणि लवचिक अशे तयार केल्ले, GnuCash तुमका बँक खाती, स्टॉक, उत्पन्न आणि खर्च हाचेर लक्ष दवरूंक दिता. चेकबुक नोंदवही म्हण वापरपाक ते सोपे आसा आणि डबल एंट्री अकौन्टिंगसारकिल्या व्यावसायिक अकौन्टिंग तत्त्वांचेर ते आदारित आसा जाकालागून समतोल हिशोब आणि अचूक अहवाल हांची खात्री मेळटा.

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
kok: GnuCash संयत तुमी (पुण मेरेन मर्यादित ना):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
kok: दर दिसाच्या तुमच्या खाजगी कमाई आणि खर्चार ट्रॅक दवरात

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
kok: तुमची स्टॉक, बॉन्ड आणि म्यूच्यूअल फंड खात्यांचे सहज व्यवस्थापन करात.

en: Keep your small business' accounting up to date
kok: तुमच्या व्यवसायाचे खाते अप टू डेट दवरात

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
kok: तुमच्या अर्थिक डेटातल्यान अचूक अहवाल आणि ग्राफ्स तयार करात

en: Set up scheduled transactions to avoid repeated data entry
kok: थारायिल्ले व्यवहार कसल्योय परत परत डेटा नोंदी टाळपाखातीर थारायात.

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
kok: अर्थिक मेजप करात, देखीक कर्जाची परत फेड

en: Finance Management
kok: अर्थिक व्यवस्थापन

en: Display the ~a report
kok: ~a अहवाल दाखयात

en: Saved Report Configurations
kok: जतनाय केल्ली अहवाल संरचनाय

en: Manage and run saved report configurations
kok: जतनाय केल्ल्या अहवाल संरचनायेचे व्यवस्थापन करात आणि चलयात

en: You have not selected an owner
kok: तुमी मालक निवडूंक ना

en: Job
kok: काम

en: is
kok: आसा

en: is not
kok: ना

en: Entity Not Found: %s
kok: एंटीटी मेळू ना: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
kok: खातीं नाशिल्लो व्यवहार: %s

en: Unsupported entity type: %s
kok: फाटबळ नाशिल्लो एंटीटी प्रकार: %s

en: No such price: %s
kok: असो दर ना: %s

en: Interest Payment
kok: व्याज रक्कम

en: Interest Charge
kok: व्याज दर

en: Payment Information
kok: दिवपाच्या रकमेची माहिती

en: Payment From
kok: कडल्यान रक्कम आयली

en: Reconcile Account
kok: परतून मेळयल्ले खाते

en: Payment To
kok: क रक्कम दिली

en: Enter _Interest Payment…
kok: व्याज रक्कम भरात

en: Enter _Interest Charge…
kok: व्याज शुल्क भरात…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
kok: तुमी निवडिल्लो व्यवहार काडून उडोवपाक सोदता?

en: Starting Balance
kok: सुरवेची शिल्ल्क

en: Ending Balance
kok: शिल्लक सोपयता

en: Reconciled Balance
kok: एकठांय केल्ली शिल्लक

en: Difference
kok: फरक

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
kok: तुमी ह्या परतून मेळोवपाच्या विंडोंत बदल केल्यात. तुमी ते रद्द करपाक सोदता?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
kok: खाते संतुलित ना. तुमी सोपोवपाक सोदता?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
kok: तुमका हे परत एकठाय करप फुडे धुकलपाचे आसा आणि मागीर सोपोवपाचे आसा?

en: Set the report options you want using this dialog.
kok: ह्या संवादान वापरपाचे अहवाल पर्याय थारायात.

en: There are no options for this report.
kok: ह्या अहवालाखातीर पर्याय ना.

en: You must select an item from the list
kok: तुमी वळेरेतल्यान वस्त निवडपाक जाय

en: New Order
kok: नवी मागणी

en: New Transaction
kok: नवो व्यवहार

en: New Split
kok: नवी विभागणी

en: all criteria are met
kok: सगळे निकश मेळले

en: any criteria are met
kok: खंयचेय निकश मेळले

en: You have not selected any accounts
kok: तुमी खंयचीच खातीं निवडू ना

en: matches all accounts
kok: सगळ्या खात्यांकडे जुळटा

en: matches any account
kok: खंयच्याय खात्याकडे जुळटा

en: matches no accounts
kok: खात्यांकडे जुळना

en: Selected Accounts
kok: खातीं निवडात

en: Choose Accounts
kok: खातीं निवडात

en: Select Accounts to Match
kok: जुळपाक खातीं निवडात

en: Select the Accounts to Compare
kok: तुलना करपाक खातीं निवडात

en: is before
kok: पयली आसा

en: is before or on
kok: पयली वो चेर आसा

en: is on
kok: चेर आसा

en: is not on
kok: चेर ना

en: is after
kok: मागीर आसा

en: is on or after
kok: चेर वो मागीर आसा

en: is less than
kok: परस कमी आसा

en: is less than or equal to
kok: कमी वो समान आसा

en: equals
kok: समान आसा

en: does not equal
kok: समान ना

en: is greater than
kok: परस चड आसा

en: is greater than or equal to
kok: परस चड वो समान आसा

en: less than
kok: परस कमी

en: less than or equal to
kok: परस कमी वो समान

en: equal to
kok: क समान

en: not equal to
kok: क समान ना

en: greater than
kok: परस चड

en: greater than or equal to
kok: परस चड वो समान

en: has credits or debits
kok: क्रेडीट्स वो डेबिट्स आसा

en: has debits
kok: डेबिट्स आसा

en: has credits
kok: क्रेडीट्स आसा

en: Not Cleared
kok: साफ करू ना

en: You need to enter some search text.
kok: तुमी सोद मजकूर दिवपाक जाय.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
kok: सामान्य एक्सप्रेशनान एरर'%s':
    %s

en: contains
kok: आसा

en: matches regex
kok: regex क जुळटा

en: does not match regex
kok: regex क जुळना

en: Match case
kok: केस जुळयात

en: Ambiguous character encoding
kok: संदिग्ध अक्षर एनकोडिंग

en: European
kok: यूरोपियन

en: ISO-8859-1 (West European)
kok: ISO-8859-1 (पश्चिम यूरोपियन)

en: ISO-8859-2 (East European)
kok: ISO-8859-2 (पूर्व यूरोपियन)

en: ISO-8859-3 (South European)
kok: ISO-8859-3 (दक्षिण यूरोपियन)

en: ISO-8859-4 (North European)
kok: ISO-8859-4 (उत्तर यूरोपियन)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
kok: ISO-8859-5 (सिरीलिक)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
kok: ISO-8859-9 (अरबी)

en: ISO-8859-7 (Greek)
kok: ISO-8859-7 (ग्रीक)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
kok: ISO-8859-8 (हिब्रू)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
kok: ISO-8859-9 (तूर्की)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
kok: ISO-8859-10 (नॉर्डीक)

en: ISO-8859-11 (Thai)
kok: ISO-8859-11 (थाय)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
kok: ISO-8859-13 (बाल्टिक)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
kok: ISO-8859-14 (सेल्टिक)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
kok: ISO-8859-15 (पश्चिम यूरोपियन,यूरो सायन)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
kok: ISO-8859-16 (दक्षिण-पूर्व यूरोपियन)

en: KOI8-R (Russian)
kok: KOI8-R (रशियन)

en: KOI8-U (Ukrainian)
kok: KOI8-U (यूक्रेनियन)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
kok: %d दिव नाशिल्ले आणि %d डिकोड करपाक मेळनाशिल्ले शब्द आसात. मात्शे एनकोडींग्ज जोडात.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
kok: %d दिव नाशिल्ले शब्द आसात. मात्शे तांचेविशीं ठरयात वो एनकोडींग्ज जोडात.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
kok: %d डिकोड करपाक मेळनाशिल्ले शब्द आसात. मात्शे एनकोडींग्ज जोडात.

en: The file could not be reopened.
kok: फायल परतून उगडपाक शकना.

en: Reading file…
kok: फायल वाचता…

en: Parsing file…
kok: फायल पार्स करता…

en: There was an error parsing the file.
kok: फायल पार्स करतना एरर.

en: Writing file…
kok: फायल बरयता…

en: This encoding has been added to the list already.
kok: हे एनकोडींग पयलीच वळेरेन जोडला.

en: This is an invalid encoding.
kok: हे अमान्य एनकोडींग आसा.

en: Could not create opening balance.
kok: सुरवेची शिल्ल्क तयार करपाक शकना.

en: Give the children the same type?
kok: तोच प्रकार भुरग्यांक दिवपाचो?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
kok: सुसंगत करपाक संपादित खात्याची भुरगी "%s" प्रकारान बदलुपाक जाय.

en: _Show children accounts
kok: भुरग्याची खातीं दाखयात

en: The account must be given a name.
kok: खात्याक नाव दिवपाक जाय.

en: There is already an account with that name.
kok: त्या नावाचे खाते पयलीसांवन आसा.

en: You must choose a valid parent account.
kok: तुमी वैध पालक खाते निवडपाक जाय.

en: You must select an account type.
kok: खाते प्रकार तुमी निवडपाक जाय.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
kok: निवडील्लो खाते प्रकार निवडील्ल्या एका पालकासंयत सुसंगत ना.

en: You must choose a commodity.
kok: तुमी वस्त निवडपाक जाय.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
kok: तुमी वैध सुरवेची शिल्लक दिवपाक जाय वो रिकामे सोडात.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
kok: तुमी हस्तांतर खाते वो सुरवेची शिल्लक समभाग खाते निवडपाक जाय.

en: <No name>
kok: <नाव ना>

en: Edit Account
kok: खाते संपादित करात

en: (%d) New Accounts
kok: (%d) नवी खातीं

en: New Account
kok: नवे खाते

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
kok: एकूण काळ कमाई सामाळपाक मात्शे समभाग खाते निवडात.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
kok: एकूण काळ खर्च सामाळपाक मात्शे समभाग खाते निवडात.

en: 
    Commodity:
kok: 
    वस्त:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
kok: 
    बदली कोड (ISIN, CUSIP वो समान):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
kok: 
    निमॉनीक (टिकर चिन्न वो समान):

en: Select security/currency
kok: सुरक्षा/चलन निवडात

en: _Security/currency
kok: सुरक्षा/चलन

en: Select security
kok: सुरक्षा निवडात

en: _Security
kok: सुरक्षा

en: Select currency
kok: चलन निवडात

en: Cu_rrency
kok: चलन

en: Currency
kok: चलन

en: Use local time
kok: थळवी वेळ वापरात

en: Edit currency
kok: चलन संपादित करात

en: Currency Information
kok: चलन माहिती

en: Edit security
kok: सुरक्षा संपादित करात

en: New security
kok: नवी सुरक्षा

en: Security Information
kok: सुरक्षा माहिती

en: You may not create a new national currency.
kok: तुमी नवे राष्ट्रिय चलन तयार करचे ना.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
kok: %s ही राखीव वस्त प्रकार. किदेतरी दुसरे वापरात.

en: That commodity already exists.
kok: ती वस्त पयलीसावन आसा.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
kok: तुमी वस्तीखातीर रिकामी नाशिल्ले "पुराय नाव" दिवपाक जाय, "चिन्न/एब्रिव्हेशन", आणि "प्रकार" .

en: Action/Number
kok: कारवाय/क्रमांक

en: All files
kok: सगळ्यो फायलीं

en: _Close
kok: बंद

en: Reset defaults
kok: मूळ परत थारायात

en: Reset all values to their defaults.
kok: तांच्या मूळांची सगळी मोलां परत थारायात.

en: Page
kok: पान

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
kok: कमाई%sपगार%sकरपात्र

en: Clear
kok: साफ

en: You must provide a name for this Tax Table.
kok: तुमी ह्या कर तक्टयाखातीर नाव दिवपाक जाय.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
kok: तुमी ह्या कर तक्टयाखातीर वेगळे नाव दिवपाक जाय. तुमची निवड "%s" पयलीसावनं वापरान आसा.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
kok: टक्क्याचे मूल्य -100 आणि 100 मदी आसपाक जाय.

en: You must choose a Tax Account.
kok: तुमी कर खाते निवडपाक जाय.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
kok: कर तक्टो "%s" वापरान आसा. तुमी तो काडून उडोवपाक शकना.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
kok: तुमी कर तक्ट्यातल्यान निमणी नोंद काडपाक शकना. तुमका तशे करपाक जाय जाल्यार कर तक्टो काडून उडोवपाचो यत्न करात.

en: Are you sure you want to delete this entry?
kok: तुमका खरेच ही नोंद काडून उडोवपाची आसा?

en: Show the income and expense accounts
kok: कमाई आणि खर्च खातीं दाखयात

en: Error
kok: एरर

en: Finance::Quote must be installed to enable this button.
kok: हो बटण सक्रिय करपाक अर्थिक::कोट प्रतिष्ठापित आसपाक जाय.

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
kok: ह्या व्यवहाराखातीर तुमी कडल्यान,वो कडे, वो दोनूय खातीर खाते स्पश्ट करपाक जाय. नाजाल्यार, ते रेकॉर्ड जावचे ना.

en: You can't transfer from and to the same account!
kok: त्याच खात्यातल्यान आणि तातूनूच बदली करपाक जायना!

en: The account %s does not allow transactions.
kok: %s खाते व्यवहार करपाक दिना.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
kok: बिगर - चलन खात्यातल्यान तुमी हस्तांतर करपाक शकनात. "कडल्यान" आणि "कडे" खाती परती करपाचो आणि "संख्या" नकारात्मक करपाचो यत्न करात.

en: You must enter a valid price.
kok: तुमी वैध दर दिवपाक जाय.

en: You must enter a valid 'to' amount.
kok: तुमी वैध 'कडेन' संख्या दिवपाक जाय.

en: You must enter an amount to transfer.
kok: तुमी बदलुपाखातीर संख्या दिवपाक जाय.

en: Credit Account
kok: क्रेडिट खाते

en: Debit Account
kok: डेबिट खाते

en: Transfer From
kok: तल्यान बदलात

en: Transfer To
kok: न बदलात

en: Debit Amount
kok: डेबिट संख्या

en: To Amount
kok: संख्येक

en: Remember and don't _ask me again.
kok: याद दवरात आणि माका परत विचारू नाकात.

en: Don't _tell me again.
kok: माका परत सांगू नाकात.

en: Remember and don't ask me again this _session.
kok: याद दवरात आणि ह्या सत्रान माका परत विचारू नाकात.

en: Don't tell me again this _session.
kok: माका परत ह्या सत्रान सांगू नाकात.

en: The selected amount cannot be cleared.
kok: निवडील्ली संख्या साफ करपाक शकना.

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
kok: आगळ्या पद्दतीन विभागणी साफ करपाक शकना. अनेक शक्यताय मेळल्यो.

en: Save file automatically?
kok: फायल आपसूंक जतन करपाची?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
kok[0]: तुमच्या बदलांची जतनाय करपाक तुमच्या डेटा फायलीची तुमच्या हार्डडिस्कार जतनाय करपाक जाय. GnuCash न दरेक %d मिनटान फायलीची आपसूंक जतनाय जावपाचे वैशिष्ट्य आसा, दरेक फावटीं "जतनाय करात" बटण दामिल्ल्या भशेन.
    
    तुमी संपादन करात->प्राधान्यां->सर्वसादारण->वेळ मध्यांतराची आपसूंक जतनाय करात सकयल वेळ मध्यांतर बदलुपाक शकता वो हे वैशिष्ट्य बंद करपाक शकता.
    
    तुमच्या फायलीची आपसूंक जतनाय करपाक जाय?
kok[1]: तुमच्या बदलांची जतनाय करपाक तुमच्या डेटा फायलीची तुमच्या हार्डडिस्कार जतनाय करपाक जाय. GnuCash न दरेक %d मिनटांनी फायलीची आपसूंक जतनाय जावपाचे वैशिष्ट्य आसा, दरेक फावटीं "जतनाय करात" बटण दामिल्ल्या भशेन.
    
    तुमी संपादन करात->प्राधान्यां->सर्वसादारण->वेळ मध्यांतराची आपसूंक जतनाय करात सकयल वेळ मध्यांतर बदलुपाक शकता वो हे वैशिष्ट्य बंद करपाक शकता.
    
    तुमच्या फायलीची आपसूंक जतनाय करपाक जाय?

en: _Yes, this time
kok: हंय,ह्या वेळार

en: Yes, _always
kok: हंय, सदाच

en: No, n_ever
kok: ना,केन्नाच ना

en: _No, not this time
kok: ना, ह्या वेळार न्ही

en: Calendar
kok: कॅलेंडर

en: 12 months
kok: 12 म्हयने

en: 6 months
kok: 6 म्हयने

en: 4 months
kok: 4 म्हयने

en: 3 months
kok: 3 म्हयने

en: 2 months
kok: 2 म्हयने

en: 1 month
kok: 1 म्हयने

en: Date:
kok: तारीक:

en: Frequency
kok: वारंवरताय

en: (unnamed)
kok: ना(वानाशिल्ल्यो)

en: _Import
kok: आयात

en: Import
kok: आयात

en: _Save
kok: जतनाय

en: Save
kok: जतनाय करात

en: _Export
kok: निर्यात

en: (null)
kok: (शून्य)

en: No suitable backend was found for %s.
kok: %s खातीर योग्य बॅकेंड मेळू ना.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
kok: URL %s क GnuCash च्या ह्या आवृत्तेचे फाटबळ ना.

en: Can't parse the URL %s.
kok: URL %s पार्स करपाक शकना.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
kok:  %s कडेन जुळपाक शकना. यजमान,वापरप्यालेनाव वो पासवर्ड चूक आशिल्लो.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
kok:  %s कडेन जुळपाक शकना. जोडणी शेणली, डेटा धाडपाक शकना.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
kok: ही फायल/URL GnuCash च्या नव्या आवृत्तेतली अशे दिसता. ह्या डेटासंयत काम करपाक तुमी तुमची GnuCas ची आवृत्ती अपग्रेड करपाक जाय.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
kok:  %s डेटाबेस अस्तित्वान ना अशे दिसता. तुमका ती तयार करपाची आसा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
kok: GnuCash %s खातीर कुलूप मेळोवपाक शकना. त्या डेटाबेंसीचो हेर वापरप्याकडल्यान वापर जाता आसत,म्हण तुमी डेटाबेस उगडपाक जायना. तुमका डेटाबेस उगडपाची आसा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
kok: GnuCash %s खातीर कुलूप मेळोवपाक शकना. त्या डेटाबेंसीचो हेर वापरप्याकडल्यान वापर जाता आसत,म्हण तुमी डेटाबेस आयात करपाक जायना. तुमका डेटाबेस आयात करपाची आसा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
kok: GnuCash %s खातीर कुलूप मेळोवपाक शकना. त्या डेटाबेंसीचो हेर वापरप्याकडल्यान वापर जाता आसत,म्हण तुमी डेटाबेसीची जतनाय करपाक जायना. तुमका डेटाबेसीची जतनाय करपाची आसा?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
kok: GnuCash %s खातीर कुलूप मेळोवपाक शकना. त्या डेटाबेंसीचो हेर वापरप्याकडल्यान वापर जाता आसत,म्हण तुमी डेटाबेस निर्यात करपाक जायना. तुमका डेटाबेस निर्यात करपाची आसा?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
kok: फायल/URL %s न GnuCash डेटा ना वो डेटा इबाडला.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
kok:  URL %s सर्वरान एरर आयलो वो वायट वो इबाडिल्लो डेटा मेळलो.

en: You do not have permission to access %s.
kok: तुमका %s न प्रवेश घेवपाची परवानगी ना.

en: An error occurred while processing %s.
kok: %s ची प्रक्रिया करतना एरर आयलो.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
kok: फायल वाचतना एरर आयलो. तुमका फुडे वचपाचे आसा?

en: There was an error parsing the file %s.
kok: %s फायल पार्स करतना एरर आयलो.

en: The file %s is empty.
kok:  %s फायल रिकामी आसा.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
kok: ही फायल GnuCash च्या पोन्न्या आवृत्तेतल्यान आसा. तुमका फुडे वचपाचे आसा?

en: The file type of file %s is unknown.
kok:  %s फायल प्रकारची फायल अज्ञात आसा.

en: Could not make a backup of the file %s
kok:  %s फायलीचो बॅकअप करपाक शकना.

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
kok: %s फायलीन बरोवपाक शकना. तुमका ह्या फायलीन बरोवपाची अनुमती आसा आणि ती तयार करपाक जाय तीतलो जागो आसा हाजी खात्री करात.

en: No read permission to read from file %s.
kok:  %s फायलीतल्यान वाचपाची परवानगी ना.

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
kok: तुमी जतनाय करपाचो यत्न केलो
    %s
    वो उपनिदेशिका. %s ती निदेशिका अंतर्गत वापराक राखून दवरता ताकालागून हाका अनुमती ना.
    
    वेगळ्या निदेशिकेंत परतून यत्न करात.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
kok: ही डेटाबेस GnuCash च्या पोन्न्या आवृत्तेतल्यान आसा. ती सद्याच्या आवृत्तेन सुदारपाक OK क्लीक करात. ती फकत वाचपाची खूण करपाक रद्द करात.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
kok: ही डेटाबेस GnuCash च्या नव्या आवृत्तेतली आसा. ही आवृत्ती ती वाचपाक शकता, पुण सुरक्षित पणान तातून जतनाय करपाक शकना. तुमी फायल->म्हण जतनाय करात करतामेरेन ती फकत-वाचपाखातीर म्हण खूण केली वतली,पुण पोन्न्या आवृत्तेन बरयतना डेटा शेणपाची शक्यता आसा.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
kok: SQL डेटाबेस हेर वापरपी वापरतात, आणि ताणी लॉगऑफ करीना तोमेरेन सुदार करपाक शकना. सद्या जर हेर वापरपी ना, जाल्यार घुटमळपी लॉगीन सत्रां साफ करपाक शिकपाक दस्तावेजीकरणाक संपर्क करात.

en: GnuCash could not complete a critical test for the presence of a bug in the "libdbi" library. This may be caused by a permissions misconfiguration of your SQL database. Please see https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 for more information.
kok: GnuCash "libdbi" लायब्ररीतल्या बगाची पुरायतरेन नाजूक चाचणी करपाक शकना. हाजे कारण तुमच्या SQL डेटाबेसीच्या परवानग्यांची चुकीची संरचनाय जाव शकता. मात्शे अदिक माहितेखातीर https://bugs.gnucash.org/show_bug.cgi?id=645216 पळयात.

en: This file is from an older version of GnuCash and will be upgraded when saved by this version. You will not be able to read the saved file from the older version of Gnucash (it will report an "error parsing the file"). If you wish to preserve the old version, exit without saving.
kok: ही फायल GnuCash च्या पोन्न्या आवृत्तेतली आसा आणि ह्या आवृत्तेन जतनाय करतकेर ती सुदाल्ली वतली. तुमी GnuCash च्या पोन्न्या आवृत्तेन जतनाय केल्ली फायल वाचपाक शकचे ( "फायल पार्स करतना एरर" कळयलो वतलो). पोन्न्या आवृत्तेची जतनाय करपाक जाय जाल्यार, जतनाय करीनास्तना भायर सरात.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
kok: अज्ञात I/O एरर (%d) आयलो.

en: Save changes to the file?
kok: फायलींतले बदल जतनाय करूया?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
kok[0]: तुमी जतनाय करू ना जाल्यार, फाटल्या %d मिनीटांसावन केल्ले बदल काडून उडयले वतले.
kok[1]: तुमी जतनाय करू ना जाल्यार, फाटल्या %d मिनीटांसावन केल्ले बदल काडून उडयले वतले.

en: Continue _Without Saving
kok: जतनाय करीनास्तना फुडे वचात

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
kok: GnuCash %s खातीर कुलूप मेळोवपाक शकना.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
kok: ती डेटाबेस हेर वापरपी वापरता आसत, ज्या केसीन तुमी डेटाबेस उगडपाक जायना. तुमका किदे करपाचे आसा?

en: Open _Read-Only
kok: फकत-वाचपाखातीर उगडात

en: Open _Anyway
kok: कशीय उगडात

en: _Quit
kok: भायर वचात

en: Loading user data…
kok: वापरप्यालो डेटा लागू करता…

en: Re-saving user data…
kok: वापरपी डेटा परतून जतनाय करता…

en: Exporting file…
kok: फायल निर्यात करता…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
kok: फायलीची जतनाय करतना एरर आयलो.
    
    %s

en: The database was opened read-only. Do you want to save it to a different place?
kok: डेटाबेस फकत-वाचपाखातीर उगडल्या. तुमी तीजी हेर जाग्यार जतनाय करपाची आसा?

en: <unknown>
kok: <अज्ञात>

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
kok: %s : जोडपाखातीर युजरनेम आणि पासवर्ड घालात

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
kok: बदलांची आपसूक %u सेकंदानी जतनाय केली वतली

en: Save changes to file %s before closing?
kok: बंद करचे पयली %s फायलींत बदल जतनाय करात?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
kok: तुमी जर जतनाय करीना, निमण्या %d वरां आणि %d मिनटांतले बदल काडून उडयले वतले.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
kok: तुमी जतनाय करीना जाल्यार फाटल्या %d दिसांतले आणि %d वरांतले बदल काडून उडयले वतले.

en: Close _Without Saving
kok: जतनाय न करता बंद करात

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
kok: (फकत-वाचपाखातीर)

en: Unsaved Book
kok: जतनाय करू नाशिल्ले पुस्तक

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
kok: फायल %s उगडल्या. %s

en: Unable to save to database.
kok: डेटाबेसींत जतनाय करपाक शकना.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
kok: डेटाबेसींत जतनाय करपाक शकना: पुस्तक फकत वाचपाखातीर म्हण खूण केला

en: Book Options
kok: पुस्तक पर्याय

en: Select All
kok: सदळे निवडात

en: Select all accounts.
kok: सगळी खातीं निवडात

en: Clear All
kok: सगळे साफ करात

en: Clear the selection and unselect all accounts.
kok: सगळ्यो निवडी साफ करात आणि सगळ्या खात्यांची निवड काडात.

en: Select Children
kok: भुरगे निवडात

en: Select all descendents of selected account.
kok: निवडाल्ल्या खात्याचे सगळे वारस निवडात.

en: Select Default
kok: मूळ निवडात

en: Select the default account selection.
kok: मूळ खाते निवड निवडात.

en: Show Hidden Accounts
kok: लिपील्ली खातीं दाखयात

en: Show accounts that have been marked hidden.
kok: लिपील्ली म्हण खूण केल्ली खातीं दाखयात.

en: Select all entries.
kok: सगळ्यो नोंदी निवडात

en: Clear the selection and unselect all entries.
kok: निवड साफ करात आणि सगळ्या नोंदीची निवड काडात.

en: Select the default selection.
kok: मूळ निवड निवडात.

en: Clear any selected image file.
kok: कसलीय निवडिल्ली प्रतिमा फायल साफ करात

en: Select image
kok: प्रतिमा निवडात

en: Select an image file.
kok: प्रतिमा फायल निवडात.

en: Start of this quarter
kok: ह्या तिमाहेची सुरवात

en: Start of this accounting period
kok: ह्या खाते काळाची सुरवात

en: Start of previous accounting period
kok: फाटले खाते काळाची सुरवात

en: End of this quarter
kok: ह्या तिमाहेचो शेवट

en: End of this accounting period
kok: ह्या खाते काळाचो शेवट

en: End of previous accounting period
kok: फाटल्या खाते काळाचो शेवट

en: _Custom
kok: थारायात

en: Loading…
kok: लोड करता…

en: never
kok: केन्नाच ना

en: New top level account
kok: नवीन वयल्या पातळेचे खाते

en: Account Name
kok: खात्याचे नाव

en: Commodity
kok: वस्त

en: Account Code
kok: खाते कोड

en: Last Num
kok: निमणी संख्या

en: Present
kok: सद्या

en: Present (Report)
kok: सध्या (अहवाल)

en: Balance (Report)
kok: शिल्लक (अहवाल)

en: Balance (Period)
kok: शिल्लक (काळ)

en: Cleared (Report)
kok: साफ केले (अहवाल)

en: Reconciled (Report)
kok: परतून मेळयल्लो (अहवाल)

en: Last Reconcile Date
kok: निमणे परतून मेळयल्ल्याची तारीक

en: Future Minimum
kok: भविष्यातले किमान

en: Future Minimum (Report)
kok: भविष्यातले किमान (अहवाल)

en: Total (Report)
kok: एकूण (अहवाल)

en: Total (Period)
kok: एकूण (काळ)

en: Account Color
kok: खाते रंग

en: Tax Info
kok: कर इंन्फो

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
kok: सद्या (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
kok: शिल्लक (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
kok: साफ केले (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
kok: परतून मेळयल्ले (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
kok: मुखावेले किमान (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
kok: एकूण (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
kok: न %s फिल्टर करात...

en: Namespace
kok: नेमस्पेस

en: Print Name
kok: मुद्रण नाव

en: Display symbol
kok: चिन्न दाखयात

en: Unique Name
kok: आगळेवेगळे नाव

en: Fraction
kok: फ्रॅक्शन

en: Get Quotes
kok: कोट्स मेळयात

en: Source
kok: स्त्रोत

en: Timezone
kok: टायमझोन

en: Vendor Number
kok: विक्रेत्याचो क्रमांक

en: Address Name
kok: नाम्याचे नाव

en: Address 1
kok: नामो 1

en: Address 2
kok: नामो 2

en: Address 3
kok: नामो 3

en: Address 4
kok: नामो 4

en: Phone
kok: फोन

en: Fax
kok: फॅक्स

en: E-mail
kok: ई-मेल

en: Active
kok: सक्रिय

en: Security
kok: सुरक्षा

en: Price
kok: दर

en: Enabled
kok: सक्षम केला

en: Last Occur
kok: निमणे घडिल्ले

en: Next Occur
kok: मुखार घडिल्ले

en: %s, Total:
kok: %s, एकूण:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
kok: %s, बिगर चलन वस्त बेरीज:

en: %s, Grand Total:
kok: %s, एकूण:

en: Net Assets:
kok: निव्वळ मालमत्ता:

en: Profits:
kok: नफो:

en: This is a development version. It may or may not work.
kok: ही उदरगत आवृत्ती आसा. ती काम करत वो ना.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
kok: gnucash-devel@gnucash.org क बग्ज आणि हेर आडमेळांचो अहवाल दियात.

en: Show GnuCash version
kok: GnuCash आवृत्ती दाखयात

en: Enable extra/development/debugging features.
kok: अदिक/उदरगत/डिबगींग वैशिष्ट्या सक्षम करात.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
kok: लॉग करपाक फायल; मूळाव्यान "/tmp/gnucash.trace"; "stderr" वो "stdout" आसपाक शकता.

en: [datafile]
kok: [डेटाफायल]

en: Checking Finance::Quote…
kok: शिल्लक तपासता::कोट…

en: Unable to load Finance::Quote.
kok: शिल्लक तपासता::कोट...

en: Loading data…
kok: डेटा लोड करता…

en: Do not load the last file opened
kok: निमणी उगडील्ली फायल लो़ड करू नाकात

en: Last window position and size
kok: निमाण्या विंडोचो जागो आणि आकार

en: This setting describes the size and position of the window when it was last closed. The numbers are the X and Y coordinates of the top left corner of the window followed by the width and height of the window.
kok: हे स्थापित विंडो निमणी केन्ना बंद केल्ली तेन्नाचो आकार आणि स्थिती दाखयता. संख्या ह्यो विंडोच्या वयल्या दाव्या कोनशाचे X आणि Y कोऑर्डिनेटस् आणि विंडोची रुंदाय आणि उंचाय.

en: Search only in active items
kok: फकत सक्रिय वस्तींनी सोदात

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
kok: सक्रिय आसल्यार, फकत सद्याच्या वर्गातल्यो 'सक्रिय' वस्तीं सोदल्यो वतल्यो. नाजाल्यार सद्याच्या वर्गातल्यो सगळ्यो वस्ती सोदल्यो वतल्यो.

en: Is tax included in this type of business entry?
kok: ह्या प्रकारच्या व्यवहार नोंदीन कर आसपावन घेतला?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
kok: सक्रिय म्हण थारायल्यार ह्या प्रकारच्या नोंदीनी मूळाव्यान कर आसपावन घेतलो वता. हे स्थापित नव्या गिरायकांक आणि विक्रेत्यांक वारश्यान मेळटा.

en: Auto pay when posting.
kok: पोस्टिंग करतना आपशीच दियात.

en: At post time, automatically attempt to pay customer documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same customer. Counter documents are documents with opposite sign. For example for an invoice, customer credit notes and negative invoices are considered counter documents.
kok: पोस्ट करचे वेळार, दिवपाचे आशिल्ले पूर्व - पेमेंट आणि काऊंटर दस्तावेज हांचेसयत गिरायक दस्तावेज आपशीच पे करपाचो यत्न करता. पूर्व - पेमेंट आणि दस्तावेज त्याच गिरायकाबद्दलचे आसचे पडटले. काऊंटर दस्तावेज हे विरुद्ध चिन्न आशिल्ले दस्तावेज. देखीक इनव्हॉयसाखातीर, गिरायक क्रेडिट टिपणी आणि निगेटिव्ह इनव्हॉयसीस ही काऊंटर दस्तावेज मानली वतात.

en: Enable extra toolbar buttons for business
kok: व्यवसायाखातीर अदिक साधनपट्टी बटण सक्षम करात

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
kok: सक्रिय आसल्यार, सामान्य व्यवसाय कामांखातीर अदिक साधनपट्टी बटणूय दाखयले वतात. नाजाल्यार ते दाखयले वचनात.

en: The invoice report to be used for printing.
kok: छापपाखातीर वापरपाचो इनव्हॉयस अहवाल.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
kok: इनव्हॉयस छापपाखातीर वापरपाच्या अहवालाचे नाव.

en: Open new invoice in new window
kok: नवे इनव्हॉयस नव्या विंडोन उगडात

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
kok: सक्रिय आसल्यार, दरेक नवे इनव्हॉयस नव्या विंडोन उगडले वतले. नाजाल्यार नवे इनव्हॉयस टॅब म्हण मुखेल विंडोन उगडले वतले.

en: Accumulate multiple splits into one
kok: अनेक विभागण्यो एकांत एकठांय करात

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
kok: जर हे क्षेत्र सक्रिय आसा जाल्यार एकाच खात्यान हस्तांतर जावपी इनव्हॉयसांतल्यो भौ नोंदी एकाच विभागणेंत विभागल्यो वतल्यो. हे क्षेत्र पोस्टिंग संवादांत प्रति इनव्हॉयस ओव्हररीडन करू येता.

en: At post time, automatically attempt to pay vendor documents with outstanding pre-payments and counter documents. The pre-payments and documents obviously have to be against the same vendor. Counter documents are documents with opposite sign. For example for a bill, vendor credit notes and negative bills are considered counter documents.
kok: पोस्ट करचे वेळार, दिवपाचे आशिल्ले पूर्व - पेमेंट आणि काऊंटर दस्तावेज हांचेसयत विक्रेतो दस्तावेज आपशीच पे करपाचो यत्न करता. पूर्व - पेमेंट आणि दस्तावेज त्याच विक्रेत्याबद्दल आसचे पडटले. काऊंटर दस्तावेज हे विरुद्ध चिन्न आशिल्ले दस्तावेज. देखीक बिलाखातीर, विक्रेतो क्रेडिट टिपणी आणि निगेटिव्ह इनव्हॉयसीस ही काऊंटर दस्तावेज मानली वतात.

en: Show bills due reminder at startup
kok: भरपाच्या बिलांची याद सुरवेक करून दियात

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
kok: सक्रिय आसल्यार, सुरू करतकेर खंयचीय बीलां बेगीन सोपपाची आसात जाल्यार GnuCash तपासतले. अशे आसल्यार, वापरप्याक ते याद दिवपी संवाद दाखयतले. "बेगीनूच" ह्या व्याख्येर "दिंस पयली" स्थापित नियंत्रण दवरता. नाजाल्यार GnuCash सोपपाची बीलां तपासना.

en: Show bills due within this many days
kok: ह्या दिसांनी भरपाची बिलां दाखयात

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
kok: हे क्षेत्र पयलीच्या दिसांची संख्या स्पश्ट करता जेन्ना GnuCash भरपाची बिला तपासतले. हे मोल जर "भरपाचे आसा तेन्ना कळीत करात" स्थापित सक्रिय आसा जाल्यारूच फकत वापल्ले वतले .

en: GUID of predefined check format to use
kok: पयली स्पश्ट केल्ल्या चेकाच्या स्वरूपाचे वापरपाचे GUID

en: This value specifies the predefined check format to use. The number is the guid of a known check format.
kok: हे मोल पयली स्पश्ट केल्ले तपास पद्दती वापरपाक स्पश्ट करता. खबर आशिल्ल्या तपास पद्दतीची ही मार्गदर्शक संख्या.

en: Which check position to print
kok: खंयची तपास स्थिती छापपाची

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
kok: प्रत्येक पानार अनेक चेक्स आशिल्ल्या पयली छापिल्ल्या चेक्सांचेर, हे स्थापित छापपाची चेक स्थिती स्पश्ट करता. संभाव्य मोल आसा पानाचे वयले, मदले आणि सकयल्या चेक्सकडेन संबंदित 0, 1 आणि 2.

en: Number of checks to print on the first page.
kok: पयल्या पानार छापापाच्या चेकांची संख्या.

en: Date format to use
kok: वापरपाचे तारकेचे स्वरूप

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
kok: हो वापरपाच्या पयली स्पश्ट केल्ल्या तारीक स्वरूपाचो सांख्यिक ओळखूपी आसा.

en: Custom date format
kok: थारायिल्ले तारकेचे स्वरूप

en: If the date format is set to indicate a custom date format, this value is used as an argument to strftime to produce the date to be printed. It may be any valid strftime string; for more information about this format, read the manual page of strftime by "man 3 strftime".
kok: जर तारीख स्वरूप कस्टम तारीख स्वरूप दाखोवपाक थारायल्या, जाल्यार हे मोल छापपाची तारीख तयार करपाक strftime क युक्तिवाद म्हण वापल्ले वता. ती कसलीय वैध strftime स्ट्रींग आसू येता़; ह्या स्वरूपाविशीच्या अदिक माहितीखातीर, strftime चे मॅन्युअल पान "man 3 strftime" वाचात.

en: Units in which the custom coordinates are expressed
kok: कस्टम कॉर्डीनेट्स दाखयले वतात ते एकक

en: Position of payee name
kok: रक्कम दिवपाच्या व्यक्तीच्या नावाची स्थिती

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
kok: ह्या मोलांत चेकाच्या पेयी ओळीच्या सुरवेचे X,Y कोऑर्डिनेटस् आसात.

en: Position of date line
kok: तारीक ओळीचे थळ

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: ह्या मोलान चेकावयल्या तारीक ओळीच्या सुरवेखातीर X,Y कॉर्डीनेट्स आसात. कॉर्डीनेट्स स्पश्ट केल्ल्या चेक थळाच्या सकयल्या दाव्या कोनश्याक साकून आसात.

en: Position of check amount in words
kok: तपासपाच्या संख्येची शब्दांनी स्थिती

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: ह्या मोलान चेकावयल्या बरयल्ल्या संख्या ओळीच्या सुरवेखातीर X,Y कॉर्डीनेट्स आसात. कॉर्डीनेट्स स्पश्ट केल्ल्या चेक थळाच्या सकयल्या दाव्या कोनश्याक साकून आसात.

en: Position of check amount in numbers
kok: तपास रकमेची स्थिती क्रमांकांनी

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: ह्या मोलान चेकावयल्या सांख्यिक संख्येच्या ओळीच्या सुरवेखातीर X,Y कॉर्डीनेट्स आसात. कॉर्डीनेट्स स्पश्ट केल्ल्या चेक थळाच्या सकयल्या दाव्या कोनश्याक साकून आसात.

en: Position of payee address
kok: फेडार्थी नाम्याची स्थिती

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee address line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: चेकाचेर फेडार्थीच्या नामो ओळीच्या सुरवातीखातीरचे X,Y कोऑर्डिनेटस् ह्या मोलांत आसात. स्पश्ट केल्ल्या चेक स्थितीच्या सकयल्या दाव्या कोनशातले को ऑर्डिनेटस् आसात.

en: Position of notes line
kok: टिपणी ओळीचे जागो

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the notes line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: चेकाचेर टिपणी ओळीच्या सुरवातीखातीरचे X,Y कोऑर्डिनेटस् ह्या मोलांत आसात. स्पश्ट केल्ल्या चेक स्थितीच्या सकयल्या दाव्या कोनशातले को ऑर्डिनेटस् आसात.

en: Position of memo line
kok: मेमो ओळीचे थळ

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: ह्या मोलान चेकावयल्या मेमो ओळीच्या सुरवेखातीर X,Y कॉर्डीनेट्स आसात. कॉर्डीनेट्स स्पश्ट केल्ल्या चेक थळाच्या सकयल्या दाव्या कोनश्याक साकून आसात.

en: Offset for complete check
kok: पुराय चेकखातीर ऑफसेट

en: This value contains the X,Y offset for the complete check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: ह्या मोलांत पुराय चेकाखातीर X,Y ऑफसेट आसात. कोऑर्डिनेटस्् हे विशिश्ट चेक स्थितीच्या सकयल्या दाव्या कोनशातल्यान आसात.

en: Rotation angle
kok: घुंवडावणी कोन

en: Number of degrees to rotate the check.
kok: चेक घुंवडावपाखातीर अंश संख्या.

en: Position of split's amount in numbers
kok: क्रमांकातल्या विभागणेच्या संख्येचे थळ

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: चेकाचेर विभागणीच्या संख्येच्या सुरवातीखातीरचे X,Y कोऑर्डिनेटस् ह्या मोलांत आसात. स्पश्ट केल्ल्या चेक स्थितीच्या सकयल्या दाव्या कोनशातले को ऑर्डिनेटस् आसात.

en: Position of split's memo line
kok: विभागणेच्या मेमो ओळीचे थळ

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: चेकाचेर विभागणीच्या मेमो ओळीचे सुरवातीखातीरचे X,Y कोऑर्डिनेटस् ह्या मोलांत आसात. स्पश्ट केल्ल्या चेक स्थितीच्या सकयल्या दाव्या कोनशातले को ऑर्डिनेटस् आसात.

en: Position of split's account line
kok: विभागणेच्या खातेओळीचे थळ

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
kok: चेकाचेर विभागणीच्या खाते ओळीच्या सुरवातीखातीरचे X,Y कोऑर्डिनेटस् ह्या मोलांत आसात. स्पश्ट केल्ल्या चेक स्थितीच्या सकयल्या दाव्या कोनशातले को ऑर्डिनेटस् आसात.

en: Print the date format below the date.
kok: तारकेसकयल तारकेचे स्वरूप छापात.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
kok: प्रत्येक वेळार तारीक छापली काय, तारीक स्वरूप सकयल 8 पॉयंट टायपांत आणि Y, M, आणि D अक्षरां वापरून छापात.

en: The default check printing font
kok: मुळावो तपास छापप अक्षरसंच

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
kok: तपास छापतना वापरपाचो मुळावो अक्षरसंच. हे मोल तपास विवरण फायलींन स्पश्ट केल्ल्या खंयच्याय अक्षरसंचान वयर बरयले वतले.

en: Print '***' before and after text.
kok: मजकूरा पयली आणि मागीर '***' छापात.

en: Show currencies in this dialog
kok: ह्या संवादातली चलनां दाखयात

en: Last pathname used
kok: निमणे वापरिल्ले वाटेचे नाव

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
kok: ह्या क्षेत्रान ह्या विंडोन वापरल्ले निमणे वाटनाव आसा. फुडले फावट विंडो उगडटकेर ताजो वापर सुरवेचे फायलनाव/वाटनाव करतले.

en: Window geometry
kok: विंडो जॉमेट्री

en: The position of paned window when it was last closed.
kok: निमणे बंद जाल्ले तेन्ना पेन्ड विंडोचे थळ.

en: Position of the horizontal pane divider.
kok: आडव्या पेन दुभाजकाचे थळ.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
kok: हे स्थापित सगळ्यो वस्तीं सद्याच्या वर्गान सोदपाच्यो वो सद्याच्या वर्गातल्या फकत 'सक्रिय' वस्तींनी ते दाखयता.

en: Position of the vertical pane divider.
kok: उब्या पेन दुभाजकाचे थळ.

en: Show the new user window
kok: नवो वापरपी विंडो दाखयात

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
kok: सक्रिय आसल्यार, नवो वापरपी विंडो दाखयलो वतलो. नाजाल्यार तो दाखयलो वचचो ना.

en: New hierarchy window on "New File"
kok:  "नवी फायल" चेर नवी उतरण विंडो

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
kok: जर सक्रिय आसत, "नवी उतरण" विंडो ही जेन्ना जेन्ना "नवी फायल" मेनू निवडलो वतलो तेन्ना दाखयली वतली. ना जाल्यार ती दाखयली वचची ना.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
kok: मूळाव्यान 'नवो सोद' न वचात जर ह्या संख्येपरस कमी वस्तीं परतील्यात

en: Enable SKIP transaction action
kok: SKIP व्यवहार कारवाय सक्षम करात

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
kok: व्यवहार जुळोवप्यान SKIP कारावय सक्षम करात. सक्षम केल्यार, व्यवहार ज्याचो बऱ्या जुळणेचे गुण हळदुव्या झोनान आसा (आपसूक-ADD थ्रोशोल्डाच्या वयर पुण आपसूंक-CLEAR थ्रेशोल्डाच्या सकयल) मूळाव्यान वगळले वतले.

en: Enable UPDATE match action
kok: UPDATE जुळणी कृती सक्षम करात

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
kok: व्यवहार जुळोवप्यान UPDATE AND RECONCILE कारवाय सक्रिय करात. सक्रिय करीत जाल्यार ज्या व्यवहाराचो बेस्ट मॅच स्कोअर हो Auto-CLEAR थ्रेशोल्डापरस चड आसा आणि जाका जुळपी सध्याच्या व्यवहारापरस वेगळी तारीक वो रक्कम आसा, ताकालागून सध्याच्या व्यवहारांत सुदार घडटलो आणि मुळाव्या रितीन तो मंजूर केलो वतलो.

en: Use bayesian matching
kok: बेसियन जुळणी वापरात

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
kok: सध्याच्या व्यवहाराकडेन आयात केल्लो व्यवहार जुळयतना बायेशियन जुळणी सक्रिय करता. ना जाल्यार कमी प्रभावी नेम-आदारित यंत्रणा वापल्ली वतली.

en: Minimum score to be displayed
kok: दाखोवपाचे किमान गुण.

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
kok: हे क्षेत्र किमान जुळपी स्कोअर जो संभाव्य जुळपी व्यवहाराक मॅच वळेरेंत दाखोवपाक जाय तो स्पश्ट करता.

en: Add matching transactions below this score
kok: ह्या गुणांसकयल जुळपी व्यवहार जोडात

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
kok: हे क्षेत्र सकयली सुरवात स्पश्ट करता जंय जुळपी व्यवहार आपशीच जोडलो वतलो. ज्या व्यवहाराचो बरो जुळपी स्कोअर हो रेड झोन (दृश्य किमान स्कोअरापरस वयर पुण एड मॅच स्कोअरइतलो वो कमी) GnuCash फायलीक मुळावे रीतीन जोडलो वतलो.

en: Clear matching transactions above this score
kok: ह्या गुणांकडेन जुळपी व्यवहार साफ करात

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
kok: हे क्षेत्र थ्रेशोल्ड स्पश्ट करता ज्याच्या वयर जुळपी व्यवहार मूळाव्यान साफ केले वतले. व्यवहार जाच्या बऱ्या जुळणेचे गुण हिरव्या झोनान आसा (ह्या साफ थ्रेशोल्डाच्या वयर वो समान) मूळाव्यान साफ केलो वतलो.

en: Maximum ATM fee amount in your area
kok: तुमच्या विभागांतले चडांत चड ATM शुल्क

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
kok: जुळपी आयात केल्ले व्यवहार विचारांत घेवपी अदिक फी हे क्षेत्र स्पश्ट करता. काय जाग्यांनी व्यापारी ATMs (वित्तीय संस्थांच्या मालकेची नाशिल्ली) बसयल्ली आसतात जशी किराणा दुकानांनी. ही ATMs तांचे शुल्क वेगळो व्यवहार वो तुमची म्हयन्याळी बँकिंग फी म्हण दाखोवचे बदलाक थेट त्या रकमेक जोडटात. देखीक, तुमी जर $100 काडले आणि तुमका $101,50 अदिक इंटरॅक शुल्क दिले, जर तुमी मॅन्युअली ते $100 घाले, जाल्यार रक्कम जुळची ना. तुमी तुमच्या क्षेत्रातली चडात चड शुल्क (तुमच्या थळाव्या चलनांत) थारावपाक जाय, जाकालागून व्यवहार जुळटलो.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Automatically create new commodities
kok: नव्यो वस्तीं आपसूंक तयार करात

en: Enables the automatic creation of new commodities if any unknown commodity is encountered during import. Otherwise the user will be asked what to do with each unknown commodity.
kok: जर खंयचीय अज्ञात वस्त आयातावेळार मेळल्यार नव्या वस्तींची आपसूंक निर्मणी सक्षम करता. नाजाल्यार दरेक अज्ञात वस्तीसंयत किदे करपाचे ते वापरप्याक विचाल्ले वतले.

en: Default QIF transaction status
kok: मूळ QIF व्यवहार स्थिती

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
kok: QIF फायलीन स्पश्ट करू ना तेन्ना QIF व्यवहाराखातीर मूळ स्थिती.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
kok: QIF फायलीन स्पश्ट केल्ली स्थिती ना, तेन्ना व्यवहार साफ परतून एकठांय केलो म्हण खूण केली वता.

en: Show documentation
kok: दस्तावेजीकरण दाखयात

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
kok: QIF आयात सहायकांतली फक्त पाना - काय दस्तावेजीकरण दाखयात

en: Pre-select cleared transactions
kok: साफ जाल्ले व्यवहार पयली निवडात

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
kok: सक्रिय आसल्यार, नोंदवहीतले साफ म्हण खूण केल्ले सगळे व्यवहार परत एकठाय करात संवादान पयलीसांवन निवडील्ले म्हण दिसतले. नाजाल्यार व्यवहार सुरवेक निवडले वतले.

en: Prompt for interest charges
kok: व्याज शुल्काखातीर प्रॉम्प्ट

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
kok: रकमेवेले व्याज दिवपी वो घेवपी खाते परते एकठांय करचे पयली, व्याज आकारणी वो दिवपाचो व्यवहार घालपाखातीर वापरप्याक प्रॉम्प्ट करता. सध्या फकत बँक, क्रेडिट, म्युच्युअल, एसेट, रिसिव्हेबल, पेयेबल आणि देणी खात्यांखातीरूच आसा.

en: Prompt for credit card payment
kok: क्रेडीट कार्डाच्या दिवपाच्या रकमेखातीर प्रॉम्ट करात.

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
kok: सक्रिय आसल्यार, क्रेडीट कार्ड खाते परत एकठाय करतकेर,वापरप्याक क्रेडीट कार्डाची दिवपाची रकम दिवपाक प्रॉम्ट करात. नाजाल्यार, हाजेखातीर वापरप्याक प्रॉम्ट करू नाकात.

en: Always reconcile to today
kok: सदांच आज हाडात

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
kok: सक्रिय आसल्यार, परत एकठाय करात संवाद सदाच निवेदन तारीकेखातीर आयची तारीक वापरून उगडात, फाटल्या परत एकठाय करपाकडे दूर्लक्ष करून.

en: Set the "auto create" flag by default
kok: मूळाव्यान "आपसूंक तयार करात" बावटो थारायात

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
kok: सक्रिय आसल्यार, नवो तयार केल्लो शेड्यूल्ड व्यवहाराक ताजो 'आपसूक तयार करात' बावटो मूळाव्यान सक्रिय केल्लो आसतलो. वापरपी हो बावटो व्यवहार तयार करतना, वो मागीर शेड्यूल्ड व्यवहाराचे संपादन करून बदलुपाक शकता.

en: How many days in advance to notify the user.
kok: कितले दिंस पयली वापरप्याक कळीत करपाचे.

en: Set the "notify" flag by default
kok: मूळाव्यान "कळीत करात" बावटो थारायात

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
kok: जर सक्रिय आसत, कसलेय नव्यान तयार केल्ल्या थारायिल्ल्या व्यवहारांक मुळाव्या तरेन ताचो 'कळीत करात' बावटो आसतलो. वापरप्यान हो बावटो व्यवहार तयार करतना, वो उपरांत केन्नाय थारायिल्लो व्यवहार संपादित करून बदलू येता. आपशीच तयार करात स्थापित सक्रिय आसत जाल्यारूच ह्या स्थापिताक अर्थ आसा.

en: How many days in advance to remind the user.
kok: कितले दिंस पयली वापरप्याक याद करपाचे.

en: The next tip to show.
kok: दाखोवपाची फुडली टिप.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
kok: GnuCash च्या सुरवातीक "आजची टीप" दाखयात

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
kok: GnuCash सुरू जातकेरची "आयची टिप" . सक्रिय आसल्यार, संवाद दाखयलो वतलो. नाजाल्यार दाखयलो वचचो ना.

en: Save window sizes and locations
kok: विंडो आकार आणि थळांची जतनाय करात

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
kok: सक्रिय आसल्यार, दरेक संवाद विंडोच्या आकार आणि थळाची ते बंद करतकेर जतनाय केली वतली. तुमी GnuCash तल्यान भायर सरतकेर आशय विंडोचो आकार आणि थळां याद दवल्ली वतली. नाजाल्यार आकारांची जतनाय जावची ना.

en: Character to use as separator between account names
kok: खाते नावाच्या मदीं दुभाजक म्हण वापरपाचे अक्षर

en: Compress the data file
kok: डेटा फायल कॉंप्रेस करात

en: Enables file compression when writing the data file.
kok: डेटा फायल बरयतना फायल कॉंप्रेशन सक्षम करता.

en: Show auto-save explanation
kok: आपसूक स्पश्टीकरण जतनाय दाखयात

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
kok: सक्रिय आसल्यार, पयलेफावट वैशिष्ट सुरू करतकेर GnuCash आपसूंक-जतनाय वैशिष्ट्याचे स्पश्टिकरण दाखयता. नाजाल्यार अदिक स्पश्टिकरण दाखयले वचना.

en: Auto-save time interval
kok: आपशीच जतनाय करपाचो काळ

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
kok: हार्डडिस्कांत डेटा फायल जतनाय आपशीच सुरू जावचेपयली मिनिटांची संख्या. जर शू्न्य आसत, आपशीच जतनाय सुरू जावची ना.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
kok:  "बंद करतना बदल जतनाय करात" प्रस्नाचेर टायमआवट सक्रिय करात

en: If enabled, the "Save changes on closing" question will only wait a limited number of seconds for an answer. If the user didn't answer within that time, the changes will be saved automatically and the question window closed.
kok: सक्रिय केल्यार, "Save changes on closing" प्रस्न फकत काय मर्यादित सेकंद जापेखातीर रावतलो. त्या वेळेभीतर वापरप्यान जाप दिव ना जाल्यार, बदलांची आपसूक जतनाय जातली आणि प्रस्न विंडो बंद जातलो.

en: Time to wait for answer
kok: जापेखातीर रावपाची वेळ

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
kok: प्रस्न विंडो बंद जावच्या पयली आणि बदलांची आपसूक जतनाय जातामेरेन रावपाच्या सेकंदांची संख्या.

en: Display negative amounts in red
kok: नकारात्मक संख्या तांबड्यो दाखयात

en: Automatically insert a decimal point
kok: आपशीच दशांशबिंदू घालात

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
kok: जर सक्रिय आसत, GnuCash आपशीच दिल्ल्या मोलांत दशांश बिंदू घालतले. ना जाल्यार GnuCash दिल्ल्या संख्येन सुदार करचे ना.

en: Number of automatic decimal places
kok: स्वयंचलित दशांश स्थितीची संख्या

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
kok: हे क्षेत्र भऱपाच्या स्वयंचलित दशांश बिंदूंची संख्या दाखयता

en: Do not create log/backup files.
kok: लॉग/बॅकअप फायलीं तयार करू नाकात.

en: This setting specifies what to do with old log/backups files. "forever" means keep all old files. "never" means no old log/backup files are kept. Each time you save, older versions of the file are removed. "days" means keep old files for a number of days. How many days is defined in key 'retain-days'
kok: हे स्थापित पोन्ने लॉग/बॅकअप फायलींसंयत किदे करपाचे ते स्पश्ट करता. "सदा" म्हळ्यार सगळ्यो पोन्न्यो फायलीं दवरात. तुमी जतनाय करता त्या दरेक वेळार, फायलीची पोन्नी आवृत्ती काडून उडयली वता. "दिंस" म्हळ्यार पोन्न्यो फायलीं खूप दिसांखातीर दवरात. कितले दिस ते 'दवरात-दिंस' की न स्पश्ट केले वता.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
kok: इतल्या दिंसामागीर (0 = केन्नाच ना) पोन्न्यो लॉग/बॅकअप फायलीं काडून उडयात.

en: Do not delete log/backup files.
kok: लॉग/बॅकअप फायलीं काडून उडोंव नाकात.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
kok: इतले दिस मागीर (0 = केन्नाच ना) पोन्ने लॉग/बॅकअप फायल्स काडून उडयात

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
kok: हे स्थापित पोन्ने लॉग/बॅकअप फायलीं कितल्या दिसामागीर काडून उडल्यो वतल्यो त्या दिसांची संख्या स्पश्ट करता (0 = केन्नाच ना).

en: Don't sign reverse any accounts.
kok: कसल्याय खात्यार रिव्हर्स सही करू नाकात

en: This setting allows certain accounts to have their balances reversed in sign from positive to negative, or vice versa. The setting "income-expense" is for users who like to see negative expenses and positive income. The setting of "credit" is for users who want to see balances reflect the debit/credit status of the account. The setting "none" doesn't reverse the sign on any balances.
kok: हे स्थापित काय खात्यांच्या शिल्लकाची सायन परती करपाक दिता सकारात्मक ते नकारात्मक, वो परते. "कमाई-खर्च" हे स्थापित नकारात्मक खर्च आणि सकारात्मक कमाई पळोवपाक सोदता त्या वापरप्यांखातीर आसा. "क्रेडिट" हे स्थापित खात्याची डेबिट/क्रेडिट स्थिती दाखोवपी शिल्लक पळोवपाक सोदता त्या वापरप्यांखातीर आसा. "काय ना" हे स्थापित खंयच्याच शिल्लकाची सायन परती करीना.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
kok: मुखार रिव्हर्स शिल्लक सायन करात: क्रेडिट कार्ड, पेयेबल, देणी, समभाग आणि प्राप्ती.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
kok: प्राप्ती आणि खर्च लेखांचेर रिव्हर्स शिल्लक सायन करात

en: Use account colors in the account hierarchy
kok: खात्याच्या उतरणींत खाते रंग वापरात.

en: If active the account hierarchy will colorize the account using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
kok: जर सक्रीय आसत जाल्यार खात्याची उतरण खात्याचो कस्टम रंग थारायल्लो आसत जाल्यार खात्याक रंग दितली. पटकरून खाती वळखुपाक ही दृश्य मदत थारतली.

en: Use account colors in the tabs of open account registers
kok: उक्त्या खाते नोंदपुस्तकातल्या टॅब्जांनी खाते रंग वापरात

en: If active the account register tabs will be colored using the account's custom color if set. This can serve as a visual aid to quickly identify accounts.
kok: सक्रिय आसल्यार खात्याचे कस्टम रंग वापरून खाते नोंदवही टॅब्ज रंगयले वतले. हाजी बेगीन खातीं ओळखूपाक मदत जातली.

en: Use formal account labels
kok: औपचारीक खाते लेबलां वापरात

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
kok: सक्रिय आसल्यार, पड्ड्यार क्षेत्रां दितना औपचारीक लेखा लेबलां "क्रेडीट" आणि "डेबिट" वापल्ली वतली. नाजाल्यार, अनौपचारीक लेबलां देखिक वाडयात/कमी करात, "पैशे आसात"/"पैशे ना", इ.वापल्ली वतली.

en: Show close buttons on notebook tabs
kok: वही टॅब्जांचेर बंद बटण दाखयात

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
kok: सक्रिय आसल्यार, बंद करपाक शकता त्या खंयच्याय वही टॅबार "बंद" बटण दाखयलो वतलो. नाजाल्यार, टॅबार असलो बटण दाखयलो वचचो ना. ह्या स्थापिताकडे दूर्लक्ष करून, पानां सदाच "बंद" मेनू वस्तीतल्यान वो साधनपट्टेवयल्या "बंद" बटणतल्यान बंद करपाक येता.

en: Width of notebook tabs
kok: वही टॅब्जांची रूंदाय

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
kok: ही की वही टॅब्सची कमाल रुंदाय दाखयता. जर टॅबांतलो मजकूर ह्या मोलापरस लांब आसत (चाचणी अंदाजित) जाल्यार टॅब लेबलाक मदी कट येतलो आणि थंय एलिप्सीस घातले वतले.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
kok: सगळ्या नव्या तयार केल्ल्या खात्यांखातीर व्यवस्था लोकेल चलन वापरात.

en: This setting controls the source of the default currency for new accounts. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
kok: हे स्थापित नव्या खात्यांखातीर मुळाव्या चलनाच्या स्त्रोतार नियंत्रण दवरता. "लोकेल" म्हण थारायल्यार GnuCash मुळावे चलन वापरप्याच्या लोकेल स्थापितातल्यान मेळयतले. "हेर" म्हण थारायल्यार, GnuCash चलन-हेर की न स्पश्ट केल्ले स्थापित वापरतले.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
kok: नव्या तयार केल्ल्या खात्यांखातीर स्पश्ट केल्ले चलन वापरात.

en: Default currency for new accounts
kok: नव्या खात्यांखातीर मूळ चलन

en: This setting specifies the default currency used for new accounts if the currency-choice setting is set to "other". This field must contain the three letter ISO 4217 code for a currency (e.g. USD, GBP, RUB).
kok: चलन-निवड स्थापित "हेर" म्हण थारायल्यार हे स्थापित मूळ खात्यांखातीर वापरिल्ले मूळ चलन स्पश्ट करता. ह्या क्षेत्रान चलनाखातीर तीन अक्षरी ISO 4217 कोड आसपाक जाय (देख. USD, GBP, RUB).

en: Use 24 hour time format
kok: 24 वरां वेळ स्वरूप वापरात

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
kok: सक्रिय आसल्यार, 24 वरा वेळ स्वरूप वापरात. नाजाल्यार 12 वरा वेळ स्वरूप वापरात.

en: Date format choice
kok: तारीक स्वरूप निवड

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
kok: हे स्थापित GnuCash न तारको कशो दाखोवपाच्यो ते निवडता. या स्थापिताखातीर संभाव्य मोल जावन आसा "लोकेल" सिस्टम लोकेल स्थापित वापरपाखातीर, "ce" काँटिनेंटल युरोप शैलीच्या तारकांखातीर, "iso" ISO 8601 प्रमाणित तारकांखातीर , "uk" युनायटेड किंग्डम शैलीच्या तारखेखातीर आणि "us" युनायटेड स्टेटस शैलीच्या तारखांखातीर

en: In the current calendar year
kok: सद्याच्या कॅलेंडर वर्सान

en: When a date is entered without year it can be completed so that it will be within the current calendar year or close to the current date based on a sliding window starting a set number of months backwards in time.
kok: जेन्ना वर्स घालीनास्तना तारीक घातली वता, तेन्ना ती सध्याच्या कॅलेंडर वर्सांतली आसतली वो सध्याच्या तारकेक लागीची आसतली, जी म्हयन्यांच्या फाटल्या संचाची संख्या सुरू करपी स्लायडिंग विंडोचेर आदारित आसतली.

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
kok: स्लायडिंग 12 - म्हयन्याच्या विंडोंत सध्याच्या म्हयन्यापयलीच्या म्हयन्याचो संरचनाय करपायोग्य क्रमांक सुरू करता.

en: Maximum number of months to go back.
kok: फाटी वचपाच्या म्हयन्यांची कमाल संख्या.

en: Dates will be completed so that they are close to the current date. Enter the maximum number of months to go backwards in time when completing dates.
kok: सद्याच्या तरकेच्या लागी आसच्यो म्हण तारको पुराय करतले. तारको पुराय करतना वेळेन फाटी वचपाक म्हयन्यांची किमान संख्या दियात.

en: Show splash screen
kok: स्प्लॅश पड्डो दाखयात

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
kok: सक्रिय आसल्यार, सुरवेक स्प्लॅश पड्डो दाखयलो वतलो. नाजाल्यार, स्प्लॅश पड्डो दाखयलो वचचो ना.

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
kok: विंडोच्या वयर वही टॅब्जा दाखयात.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
kok: हे स्थापित वहीतली पानां बदलपाक टॅब्ज काडिल्ली शीम ठरयता. शक्य मोलां आसात "वयर", "दावे", "सकयल" आणि "उजवे". मूळाव्यान "वयर".

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
kok: विंडोच्या तळाक वही टॅब्जा दाखयात.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
kok: विंडोच्या दाव्यान वही टॅब्जा दाखयात.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
kok: विंडोच्या उजव्यान वही टॅब्जा दाखयात.

en: Display the summary bar at the top of the page.
kok: पानाच्या वयर सार पट्टी दाखयात.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
kok: हे स्थापित विंगडविंगड पानांखातीर सार पट्टी काडपाची शीम ठरयता. शक्य मोलां आसात "वयर" आणि "सकयल". मूळाव्यान "सकयल".

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
kok: पानाच्या तळाक सार पट्टी दाखयात.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
kok: बंद जावपी टॅब सद्या भेट दिल्ल्या टॅबान हालता.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
kok: सक्रिय आसल्यार, टॅब बंद केल्यार सद्या भेट दिल्ल्या टॅबान वता. नाजाल्यार टॅब बंद केल्यार एक टॅब दाव्यान वता.

en: Set book option on new files to use split "action" field for "Num" field on registers/reports
kok: नव्या फायलींचेर पुस्तक विकल्प नोंदवही/अहवालांचेर "Num" क्षेत्राखातीर split "कारवाय" क्षेत्र वापरपाक.

en: "Enter" key moves to bottom of register
kok: "एंटत" की नोंदवहीच्या तळाक वता

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
kok: सक्रिय आसल्यार, एंटर की दामप नोंदवहीच्या सकयल हालयता. नाजाल्यार एंटर की दामप फुडल्या व्यवहार ओळीर हालयता.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
kok: आयातावेळार खात्यांची वळेरी वो कारवायो आपसूंक चडयात

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
kok: स्मृतींतलो व्यवहार आपशीच भरता तेन्ना हस्तांतर क्षेत्रांत हालयात.

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
kok: जर सक्रिय केले जाल्यार स्मृतींतलो व्यवहार आपशीच भरून कर्सर हस्तांतर क्षेत्रांत वतलो. जर सक्रिय ना जाल्यार तो मोल क्षेत्रांत वता

en: Create a new window for each new register
kok: दरेक नव्या नोंदवहीखातीर नवो विंडो तयार करात

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
kok: सक्रिय आसल्यार, दरेक नवे नोंदवही नव्या विंडोन उगडले वतले. नाजाल्यार दरेक नवे नोंदवही टॅब म्हण मुखेल विंडोन उगडले वतले.

en: Color all lines of a transaction the same
kok: व्यवहाराच्यो सगळ्यो ओळीं एकाच रंगान रंगयात

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
kok: सक्रिय आसल्यार एकोडो व्यवहार करपी सगळ्यो ओळीं तांच्या फाटभूंयेखातीर एकूच रंग वापरतल्यो. नाजाल्यार, फाटभूंय रंग दरेक ओळीर एक सोडून एक आसतात.

en: Show horizontal borders in a register
kok: नोंदवहीन आडव्यो शीमों दाखयात

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
kok: नोंदवहीन ओळींमदली आडवी शीम दाखयात. सक्रिय आसल्यार सेल्सांमदली शीम ठळक ओळीन दाखयली वतली. नाजाल्यार सेल्सांमदली शीम खूण केली वचची ना.

en: Show vertical borders in a register
kok: नोंदवहीन उब्यो शीमों दाखयात

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
kok: नोंदवहीन स्तंभांमदीं उब्यो शीमों दाखयात. सक्रिय आसल्यार सेल्सामदली शीम ठळक ओळीन दाखयली वतली. नाजाल्यार सेल्सामदली शीम खूण केली वचची ना.

en: All transactions are expanded to show all splits.
kok: सगळ्यो विभागण्यो दाखोवपाक सगळे व्यवहार वाडयतात.

en: Only display leaf account names.
kok: फकत लिफ खाते नावां दाखयात.

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
kok: नोंदवहीन आणि खाते निवड पॉपअपान फकत लिफ खात्यांची नावा दाखयात. मूळ वागणूक पुराय नाव दाखोवपाखातीर आसा, खाते ट्रीतल्या वाटेसंयत. हो पर्याय सक्रिय करप म्हळ्यार तुमी वेगळी लिफ नावां वापरतात.

en: Show the entered and reconcile dates
kok: दिल्ल्यो आणि एकठाय केल्ल्यो तारकों दाखयात

en: Show the date when the transaction was entered below the posted date and reconciled date on split row.
kok: विभागणी ओळीर पोस्टेड तारीक आणि एकठाय केल्ल्या तारके सकयल व्यवहार घाल्लो ती तारीक दाखयात.

en: Show entered and reconciled dates on selection
kok: निवडीर दिल्ल्यो आणि एकठाय केल्ल्यो तारकों दाखयात

en: Show the entered date and reconciled date on transaction selection.
kok: दिल्ली तारीक आणि एकठाय केल्ली तारीक व्यवहार निवडीर दाखयात.

en: Show the calendar buttons
kok: कॅलेंडर बटण दाखयात

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
kok: कॅलेंडर बटण रद्द करात,आज आणि निवडात दाखयात.

en: Move the selection to the blank split on expand
kok: वाडयतकेर निवड रिकाम्या विभागणेन हालयात

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
kok: अशे केल्यार व्यवहाराचो विस्तार करतकेर निवड रिकाम्या विभागणेन हालयली वतली.

en: Number of transactions to show in a register.
kok: नोंदवहीन दाखोवपाच्या व्यवहारांची संख्या.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
kok: नोंदवहीन इतले व्यवहार दाखयात. शून्य मोल म्हळ्यार सगळे व्यवहार दाखयात.

en: Number of characters for auto complete.
kok: आपसूंक पुराय करपाक अक्षरांची संख्या.

en: This sets the number of characters before auto complete starts for description, notes and memo fields.
kok: विवरण,टिपण्यो आणि मेमो क्षेत्रांखातीर आपसूंक पुराय सुरू जावच्यापयली हे अक्षरांची संख्या थारायता.

en: Create a new window for each new report
kok: दरेक नव्या अहवालाखातीर नवो विंडो तयार करात

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
kok: सक्रिय आसल्यार, दरेक नवो अहवाल ताज्या आपल्या विंडोन उगडलो वतलो. नाजाल्यार नवे अहवाल टॅब्ज म्हण मुखेल विंडोन उगडले वतले.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
kok: सगळ्या नव्या तयार केल्ल्या अहवालांखातीर व्यवस्था लोकेल चलन वापरात.

en: This setting controls the default currency used for reports. If set to "locale" then GnuCash will retrieve the default currency from the user's locale setting. If set to "other", GnuCash will use the setting specified by the currency-other key.
kok: हे स्थापित अहवालांखातीर वापरिल्ल्या मुळाव्या चलनार नियंत्रण दवरता. "लोकेल" म्हण थारायल्यार GnuCash मुळावे चलन वापरप्याच्या लोकेल स्थापितातल्यान मेळयतले. "हेर" म्हण थारायल्यार, GnuCash चलन-हेर की न स्पश्ट केल्ले स्थापित वापरतले.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
kok: सगळ्या नव्या तयार केल्ल्या खात्यांखातीर स्पश्ट केल्ले चलन वापरात.

en: Default currency for new reports
kok: नव्या अहवालांखातीर मूळ चलन

en: PDF export file name format
kok: PDF निर्यात फायल नाव स्वरूप

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
kok: हे स्थापित PDF निर्याताखातीर फायलनाव निवडटा. ही तीन युक्तिवादांसंयत sprintf(3) स्ट्रिंग आसा: "%1$s" अहवालाचे नाव देखीक "ईनव्हॉयस". "%2$s" अहवालाचो क्रमांक, जो ईनव्हॉयस अहवालाखातीर ईनव्हॉयस क्रमांक आसा. "%3$s" अहवालाची तारीक, फायलनाव-तारीक-स्वरूप स्थापितान स्वरूपण केल्ली. टीप: फायलनावांनी परवानगी नाशिल्ली खंयचीय अक्षरां, देखीक '/', निमण्या फायलनावान अंडरस्कोरान बदल्ली वतली '_'.

en: PDF export file name date format choice
kok: पीडीएफ निर्यात फायल नाव तारीक स्वरूप निवड

en: This setting chooses the way dates are used in the filename of PDF export. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
kok: हे स्थापित PDF निर्यातातल्या फायलनावान तारकों कश्यो वापल्लो वातात तो प्रकार निवडटा. ह्या स्थापिताखातीर शक्य मोलां आसात, "लोकेल" व्यवस्था लोकेल स्थापित वापरपाखातीर, "ce" कॉन्टिनेंटल यूरोप शैलीच्या तारकांखातीर, "iso" ISO 8601 प्रमाणित तारकांखातीर , "uk" यूनायटेड किंगडम शैलीच्या तारकांखातीर, आणि "us" यूनायटेड स्टेट्स शैलीच्या तारकांखातीर.

en: Allow file incompatibility with older versions.
kok: पोन्न्या आवृत्तेसयत फायल असुसंगततायेक अनुमती दियात

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
kok: सक्रिय आसल्यार, gnucash क पोन्न्या आवृत्त्यांसंयत मुद्दम फायल सुसंगताय तोडपाक मेळटले, जाकालागून ह्या आवृत्तेन जतनाय केल्ली डेटा फायल पोन्न्या आवृत्तेक परत वाचपाक मेळची ना. नाजाल्यार पोन्न्या आवृत्त्यांनी सुद्धा वाचपाक मेळटा त्या स्वरूपांनी gnucash डेटा फायलीं बरतले.

en: Number of files in history
kok: इतिहासातल्या फायलींची संख्या

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
kok: ह्या स्थापितान सद्या उगडील्ल्या फायल मेनून दवरपाक खूप फायलीं आसतात. फायल इतिहास अक्षम करपाक हे मोल शून्य म्हण थारावपाक मेळटा. ह्या क्रमांकाक कमाल मोल 10 आसा.

en: Most recently opened file
kok: हालीच उक्ती केल्ली फायल

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
kok: ह्या क्षेत्रांत आताच उगडिल्ल्या फायलीचो पुराय मार्ग आसा.

en: Next most recently opened file
kok: मुखावेली हालीच उक्ती केल्ली फायल

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
kok: ह्या क्षेत्रान फुडल्या सद्या उगडील्ल्या फायलीची पुराय वाट आसा.

en: Print checks from multiple accounts
kok: भौखात्यांखातीर चेक्स छापात

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
kok: हो संवाद जर तुमी एकावेळार भौखात्यातल्यान चेक्स छापपाचो यत्न केल्यार सादर केलो वता.

en: Commit changes to a invoice entry
kok: इनव्हॉयस नोंदींत बदल करात.

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
kok: हो संवाद तुमी बदलिल्ल्या इनव्हॉयस नोंदीभायर येवपाचो यत्न करता तेन्ना सादर केलो वता. बदलिल्लो डेटाची एकतर जतनाय जावपाक जाय वो काडून उडोवपाक जाय.

en: Duplicating a changed invoice entry
kok: बदलिल्ल्या इनव्हॉयस नोंदीची नकल करता

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
kok: हो संवाद तुमी बदलिल्ल्या इनव्हॉयस नोंदीची नकल करपाचो यत्न करता तेन्ना सादर केलो वता. बदलिल्लो डेटाची एकतर जतनाय जावपाक जाय वो नकल करप रद्द करपाक जाय.

en: Delete a commodity
kok: वस्त काडून उडयात

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
kok: हो संवाद वस्त काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतात.

en: Delete a commodity with price quotes
kok: मूल्य कोटस्संयत वस्त काडून उडयात.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
kok: हो संवाद तुमका दर कोट्स जोडील्ली वस्त काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतात. वस्त काडून उडोवप कोट्स सुद्धा काडून उडयतले.

en: Delete multiple price quotes
kok: भौ दर कोट्स काडून उडयात

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
kok: हो संवाद तुमका एका वेळार खूप दर कोट्स काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतले.

en: Edit account payable/accounts receivable register
kok: दिवपायोग्य खाते/स्विकारपायोग्य खाते नोंदणीवही संपादित करात

en: This dialog is presented before allowing you to edit an accounts payable/accounts receivable account. These account types are reserved for the business features and should rarely be manipulated manually.
kok: हो संवाद तुमका दिवपायोग्य खातीं/स्विकारपायोग्य खात्यांचे संपादन करपाक दिवच्यापयली दाखयलो वता. हे खाते प्रकार व्यवसाय वैशिष्ट्यांखातीर राखीव आसतात आणि क्वचित म्यॅन्यूअली बदलुपाक जाय.

en: Read only register
kok: फकत नोंदवही वाचात

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
kok: हो संवाद फकत वाचपाखातीर आशिल्ले नोंदवही उगडटकेर सादर केलो वता.

en: Change contents of reconciled split
kok: परत एकठाय केल्ल्या विभागणेचो ओशय बदलात

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
kok: हो संवाद तुमका परत एकठाय केल्ल्या विभागणेचे आशय बदलपाक दिवच्या पयली सादर करतात. हे बदल करपाक दिल्यार फुडले परत एकठाय करप कठीण जांव येता.

en: Mark transaction split as unreconciled
kok: व्यवहार विभागणी परत एकठाय करू ना म्हण खूण करात

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
kok: हो संवाद तुमी व्यवहार विभागणेक परत एकठाय करू नाका म्हण खूण करपाक दिवच्या पयली सादर करतात. अशे करप नोंदवहीचे परत एकठाय केल्ले मोल काडून उडयतले आणि फुडे परत एकठाय करप कठीण करू शकता.

en: Remove a split from a transaction
kok: व्यवहारातल्यान विभागणी काडात

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
kok: हो संवाद तुमका व्यवहारातल्यान विभागणी काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतले.

en: Remove a reconciled split from a transaction
kok: व्यवहारातल्यान परत एकठाय केल्ली विभागणी काडात

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
kok: हो संवाद परत एकठाय केल्ली विभागणी व्यवहारातल्यान काडपाक दिवच्यापयली सादर केलो वता. अशे करप परत नोंदवहीचे एकठाय केल्ले मोल काडून उडयतले आणि भविष्यान परत एकठाय करप कठीण करू शकता.

en: Remove all the splits from a transaction
kok: व्यवहारातल्यान सगळ्यो विभागण्यो काडात

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
kok: हो संवाद तुमका व्यवहारातल्यान सगळ्यो विभागण्यो काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतले.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
kok: हो संवाद सगळ्यो विभागण्यो (कांय परत एकठाय केल्ल्या विभागण्यांसंयत)व्यवहारातल्यान काडपाक दिवच्यापयली सादर केलो वता. अशे करप परत नोंदवहीचे एकठाय केल्ले मोल काडून उडयतले आणि भविष्यान परत एकठाय करप कठीण करू शकता.

en: Delete a transaction
kok: व्यवहार काडून उडयात

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
kok: हो संवाद तुमका व्यवहार काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतले.

en: Delete a transaction with reconciled splits
kok: परतून एकठांय केल्ल्या विभागणेंसयत व्यवहार काडून उडयात.

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
kok: हो संवाद परत एकठाय केल्ल्यो विभागण्यो आशिल्लो व्यवहार काडून उडोवपाक दिवच्या पयली सादर करतात. अशे करप नोंदवहीचे परत एकठाय केल्ले मोल उडयतले आणि फुडे परत एकठाय करप कठीण करतले.

en: Duplicating a changed transaction
kok: बदलील्ल्या व्यवहाराची नकल करता

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
kok: हो संवाद तुमी बदलिल्ल्या व्यवहाराची नकल करपाचो यत्न करता तेन्ना सादर केलो वता. बदलिल्लो डेटाची एकतर जतनाय जावपाक जाय वो नकल करप रद्द करपाक जाय.

en: Commit changes to a transaction
kok: व्यवहारान बदल करात

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
kok: हो संवाद तुमी बदलिल्ल्या व्यवहाराभायर येवपाचो यत्न करता तेन्ना सादर केलो वता. बदलिल्लो डेटाची एकतर जतनाय जावपाक जाय वो काडून उडोवपाक जाय.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
kok: मूळ अहवाल चलनान रूपांतरीत केल्ल्या सगळ्या खात्यांची एकूण बेरीज दाखयात

en: Show non currency commodities
kok: बिगर चलन वस्ती दाखयात

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
kok: जर सक्रिय केले, बिगर चलन वस्ती (स्टॉक) दाखयल्यो वतल्यो. ना जाल्यार त्यो लिपिल्ल्यो उरतल्यो.

en: Use relative profit/loss starting date
kok: संबंधित नफो/तोटो सुरवेची तारीक वापरात

en: This setting controls the type of starting date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the starting date specified by the start-period key.
kok: नफो/तोटो मेजपान हे स्थापित सुरवेच्या तारकेच्या प्रकारार नियंत्रण दवरता. "निश्चित" म्हण थारायल्यार GnuCash सुरवेची-तारीक की न स्पश्ट केल्ली सुरवेची तारीक मेळतले. दुसरे किदेतरी म्हण थारायल्यार, GnuCash सुरवेचो-काळ की न स्पश्ट केल्ली सुरवेची तारीक मेळतले.

en: Use absolute profit/loss starting date
kok: निश्चित नफो/तोटो सुरवेची तारीक वापरात

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
kok: सुरवेची तारीक (जाने 1, 1970 तल्यान सेकंदानी )

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
kok: नफो/तोटो मेजपान हे स्थापित सुरवेच्या तारकेच्या संचार नियंत्रण दवरता जर सुरवेची-निवड स्थापित "निश्चित" म्हण थारायल्ले आसल्यार. ह्या क्षेत्रान जानेवारी 1, 1970 च्यान सेकंदानी तारीक दाखयल्ली आसपाक जाय.

en: Starting time period identifier
kok: वेळ ओळखूपी सुरू करता

en: This setting controls the starting date set in profit/loss calculations if the start-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
kok: नफो/तोटो मेजपान हे स्थापित सुरवेच्या तारकेच्या संचार नियंत्रण दवरता जर सुरवेची-निवड स्थापित "निश्चित" सोडून दुसरे किदे तरी थारायल्ले आसल्यार. ह्या क्षेत्रान 0 आणि 8 मदले मोल आसपाक जाय.

en: Use relative profit/loss ending date
kok: संबंधित नफो/तोटो निमणी तारीक वापरात

en: This setting controls the type of ending date used in profit/loss calculations. If set to "absolute" then GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-date key. If set to anything else, GnuCash will retrieve the ending date specified by the end-period key.
kok: नफो/तोटो मेजपान हे स्थापित निमण्या तारकेच्या प्रकारार नियंत्रण दवरता. "निश्चित" म्हण थारायल्यार GnuCash निमणी-तारीक की न स्पश्ट केल्ली निमणी तारीक मेळतले. दुसरे किदेतरी म्हण थारायल्यार, GnuCash निमणो-काळ की न स्पश्ट केल्ली निमणी तारीक मेळतले.

en: Use absolute profit/loss ending date
kok: निश्चित नफो/तोटो निमणी तारीक वापरात

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
kok: निमणी तारीक (जाने 1, 1970 सांवन सेकंदानी)

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to "absolute". This field should contain a date as represented in seconds from January 1st, 1970.
kok: नफो/तोटो मेजपान हे स्थापित निमण्या तारकेच्या संचार नियंत्रण दवरता जर निमणी-निवड स्थापित "निश्चित" म्हण थारायल्ले आसल्यार. ह्या क्षेत्रान जानेवारी 1, 1970 च्यान सेकंदानी तारीक दाखयल्ली आसपाक जाय.

en: Ending time period identifier
kok: निमणो वेळ काळ ओळखूपी

en: This setting controls the ending date set in profit/loss calculations if the end-choice setting is set to anything other than "absolute". This field should contain a value between 0 and 8.
kok: नफो/तोटो मेजपान हे स्थापित निमण्या तारकेच्या संचार नियंत्रण दवरता जर निमणी-निवड स्थापित "निश्चित" सोडून दुसरे किदे तरी थारायल्ले आसल्यार. ह्या क्षेत्रान 0 आणी 8 मदले मोल आसपाक जाय.

en: Display this column
kok: हो स्तंभ दाखयात

en: This setting controls whether the given column will be visible in the view. TRUE means visible, FALSE means hidden.
kok: दिल्लो स्तंभ दृश्यान दिसतलो काय ना हाजेर हे स्थापित नियंत्रण दवरता.TRUE म्हळ्यार दिसतलो, FALSE म्हळ्यार लिपतलो.

en: Width of this column
kok: ह्या स्तंभाची रूंदाय

en: This setting stores the width of the given column in pixels.
kok: हे स्थापित दिल्ल्या स्तंभाची रूंदाय पिक्सेलांनी साठयता.

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
kok: हो सहयोगी तुमका खाते काळ थारावपाक आणि वापरपाक मदत करतलो.
    
    धोको: हे वैशिष्ट्य ह्या वेळार सारके चलना; ताजो विकास जावपाचो आसा. हाका लागून तुमचो डेटा इबाडू येता!

en: Setup Account Period
kok: खाते काळ थारायात

en: Book Closing Dates
kok: पुस्तक बंद जावपी तारको

en: Close Book
kok: पुस्तक बंद करात

en: Account Period Finish
kok: खाते काळ सोपलो

en: Press 'Close' to Exit.
kok: भायर सरपाक 'बंद' दामात.

en: Summary Page
kok: सार पान

en: CSV Import Assistant
kok: CSV आयात सहयोगी

en: Import Account Assistant
kok: खाते सहयोगी आयात करात

en: Choose File to Import
kok: आयात करपाक फायल निवडात

en: Number of rows for the Header
kok: हेडराखातीर ओळींची संख्या

en: Comma (,)
kok: स्वल्पविराम(,)

en: Semicolon (;)
kok: अर्धविराम (;)

en: Custom regular expression
kok: नियमित अभिव्यक्ती

en: Colon (:)
kok: कोलन(:)

en: Preview
kok: पूर्वदृश्य

en: Import Account Preview, first 10 rows only
kok: आयात खाते पूर्वदृश्य, फकत पयल्यो 10 ओळीं

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
kok: निर्यात फायल तयार करपाक लागू करात दामात.
    रद्द करपाक रद्द करात.

en: Import Accounts Now
kok: खातीं आता आयात करात

en: Import Summary
kok: सार आयात करात

en: CSV Export Assistant
kok: CSV निर्यात सहयोगी

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
kok: 
    जाय त्या निर्याताचो प्रकार आणि वापल्लो वतलो तो विभाजक निवडात.

en: Use Quotes
kok: कोट्स वापरात

en: Choose Export Settings
kok: निर्यात स्थापितां वापरात

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
kok: निर्यात करपाची खातीं निवडात आणि गरज आसल्यार तारकेची व्याप्ती निवडात.

en: Accounts Selected:
kok: निवडील्ली खातीं:

en: _Select Subaccounts
kok: उपखातीं निवडात

en: Select _All
kok: सगळे निवडात

en: Date Range
kok: तारीक व्याप्ती

en: _Select All
kok: सगळे निवडात

en: Select _Range
kok: व्याप्ती निवडात

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
kok: सुरू

en: _Earliest
kok: सगळ्यांत पयली

en: Cho_ose Date
kok: तारीक निवडात

en: Toda_y
kok: आज

en: _Latest
kok: ताजे

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
kok: शेवट

en: C_hoose Date
kok: तारीक निवडात

en: _Today
kok: आज

en: Account Selection
kok: खाते निवड

en: Choose File Name for Export
kok: निर्याताखातीर फायल नाव निवडात

en: Export Now…
kok: आता आयात करात…

en: Summary
kok: सार

en: Export Summary
kok: सार निर्यात करात

en: Select File for Import
kok: आयात करपाक फायल निवडात

en: Fixed-Width
kok: थारायल्ली-रूंदाय

en: Space
kok: अंतर

en: Tab
kok: टॅब

en: Hyphen (-)
kok: हायफन (-)

en: Date Format
kok: तारीक स्वरूप

en: Skip Errors
kok: एरर्स वगळात

en: CSV Transaction Import
kok: CSV व्यवहार आयात

en: Transaction Import Assistant
kok: व्यवहार आयात सहयोगी

en: Account ID
kok: खाते ID

en: Error text.
kok: एरर मजकूर.

en: Change GnuCash _Account…
kok: GnuCash खाते बदलात…

en: Transaction Information
kok: व्यवहार माहिती

en: Match Transactions
kok: व्यवहार जुळयात

en: New Account Hierarchy Setup
kok: नवे खाते अनुक्रम स्थापित

en: Choose Currency
kok: चलन निवडात

en: <b>Categories</b>
kok: <b>विभाग</b>

en: C_lear All
kok: सगळे साफ करात

en: <b>Category Description</b>
kok: <b>विभाग विवरण</b>

en: Choose accounts to create
kok: तयार करपाक खातीं निवडात

en: Setup selected accounts
kok: निवडील्ली खात्यांचो सेटअप करात

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
kok: तुमची नवी खातीं तयार करपाक 'लागू करात' दामात. तुमी मागीर तांची फायलीन वो डेटाबेसिन जतनाय करपाक शकतले.
    
    तुमीच्यो निवडी परत पळोवपाक 'फाटी' दामात.
    
    खंयचीच नवी खातीं तयार करीनास्तना हो संवाद बंद करपाक 'रद्द करात' दामात.

en: Finish Account Setup
kok: खाते सेटअप सोपयात

en: Months
kok: म्हयने

en: Years
kok: वर्सा

en: Current Year
kok: सद्याचे वर्स

en: Now + 1 Year
kok: आता + 1 वर्स

en: Whole Loan
kok: पुराय कर्ज

en: Interest Rate
kok: व्याज दर

en: APR (Compounded Daily)
kok: APR (सदा मेजले वता)

en: APR (Compounded Weekly)
kok: APR (सप्तुकी मेजले वता)

en: APR (Compounded Monthly)
kok: APR (म्हयन्यांत मेजले वता)

en: APR (Compounded Quarterly)
kok: APR (तिमाही मेजले वता)

en: APR (Compounded Annually)
kok: APR (वर्सुकी मेजले वता)

en: Fixed Rate
kok: निश्चित दर

en: 3/1 Year ARM
kok: 3/1 वर्स ARM

en: 5/1 Year ARM
kok: 5/1 वर्स ARM

en: 7/1 Year ARM
kok: 7/1 वर्स ARM

en: 10/1 Year ARM
kok: 10/1 वर्स ARM

en: This is a step-by-step method for creating a loan repayment within GnuCash. In this assistant, you can input the details of your loan and its repayment along with the details of its payback. Using that information, the appropriate Scheduled Transactions will be created.
    
    If you make a mistake or want to make changes later, you can edit the created Scheduled Transactions directly.
kok: ही पांवड्या-पांवड्यानी GnuCash संयत कर्जाची परतफेड करपाची पद्धत आसा. ह्या मदतीन, तुमी परत भरपाच्या तपशीलासंयत तुमच्या कर्जाचो तपशील आणि परतफेड घालपाक शकतात. ती माहिती वापरून, योग्य शेड्यूल्ड व्यवहार तयार केलो वतलो.
    
    तुमी चूक केल्यार वो मागीर बदल करपाचे आसल्यार, तुमी तयार केल्लो शेड्यूल्ड व्यवहार थेट संपादित करपाक शकतात.

en: Loan / Mortgage Repayment Setup
kok: कर्ज/गहाण परतफेड स्थापित

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
kok: कर्जाचो तपशील दियात, किमान वैध कर्ज खाते आणि संख्या दियात.

en: Start Date
kok: सुरवेची तारीक

en: Length
kok: लांबाय

en: Loan Account
kok: कर्ज खाते

en: Months Remaining
kok: म्हयने उल्ल्यात

en: Interest Rate Change Frequency
kok: व्याज दर बदल प्रमाण

en: Loan Details
kok: कर्जाचो तपशील

en: Escrow Account
kok: एसक्रो खाते

en: Loan Repayment Options
kok: कर्ज परत फेड विकल्प

en: Principal To
kok: क मूळ रक्कम

en: Interest To
kok: क व्याज

en: Repayment Frequency
kok: परतफेड वारंवरताय

en: Loan Repayment
kok: कर्ज परत फेड

en: Payment To (Escrow)
kok: (Escrow) क रक्कम

en: Payment From (Escrow)
kok: (Escrow) तल्यान रक्कम

en: Specify Source Account
kok: स्त्रोत खाते स्पश्ट करात

en: Use Escrow Account
kok: एस्क्रो खाते वापरात

en: Part of Payment Transaction
kok: दिवपाच्या रकमेच्या व्वहाराचो भाग

en: Payment Frequency
kok: दिवपाच्या रकमेची वारंवरताय

en: Previous Option
kok: फाटलो विकल्प

en: Next Option
kok: फुडलो विकल्प

en: Loan Payment
kok: कर्ज पेमेंट

en: End Date
kok: निमणी तारीक

en: Loan Review
kok: कर्ज पूर्वदृश्य

en: Schedule added successfully.
kok: शेड्यूल यशस्विपणान जोडला.

en: Loan Summary
kok: कर्जाचे सार

en: QIF Import Assistant
kok: QIF आयात सहयोगी

en: Import QIF files
kok: QIF फायलीं आयात करात

en: Select a QIF file to load
kok: लोड करपाक QIF फायल निवडात

en: _Start
kok: सुरू

en: Load QIF files
kok: QIF फायलीं लोड करात

en: The QIF file format does not specify which order the day, month, and year components of a date are printed. In most cases, it is possible to automatically determine which format is in use in a particular file. However, in the file you have just imported there exist more than one possible format that fits the data.
    
    Please select a date format for the file. QIF files created by European software are likely to be in "d-m-y" or day-month-year format, where US QIF files are likely to be "m-d-y" or month-day-year.
kok: QIF फायल स्वरूप तारकेचे घटक दिंस,म्हयनो आणि वर्स खंयच्या क्रम छापले वता ते स्पश्ट करीना. चडश्या बाबतीन, विशिष्ट फायलीन खंयचे स्वरूप वापरान आसा ते आपसूक सोदपाक मेळटा. पुण, तुमी आताच आयात केल्ल्या फायलीन एकापरस चड शक्य स्वरूप आसा जातून डेटा बसपाक शकता.
    
    मात्शे फायलीखातीर तारकेचे स्वरूप निवडात. यूरोपियन सॉफ्टवेअरान तयार केल्ल्यो QIF फायलीं चडकरून "d-m-y" वो दिंस-म्हयनो-वर्स स्वरूपान आसपाक शकता, जंय US QIF फायलीं चडकरून "m-d-y" वो म्हयनो-दिंस-वर्स स्वरूपान.

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
kok: ह्या फायलीचे लोडींग रद्द करपाक "फाटी" क्लीक करात आणि हेर निवडात.

en: Set a date format for this QIF file
kok: ह्या QIF फायलीखातीर तारीक स्वरूप थारायात

en: The QIF file that you just loaded appears to contain transactions for just one account, but the file does not specify a name for that account.
    
    Please enter a name for the account. If the file was exported from another accounting program, you should use the same account name that was used in that program.
kok: तुमी आताच लोड केल्ल्या QIF फायलीन फकत एका खात्याचो व्यवहार आसा अशे दिसता, पुण फायल त्या खात्याचे नाव स्पश्ट करीना.
    
    मात्शे त्या खात्याक नाव दियात. फायल जर दुसऱ्या खाते कार्यावळीतल्यान निर्यात केल्ली आसत, जाल्यार तुमी तेच खाते नाव वापरपाक जाय जे त्या कार्यावळीन वापरिल्ले.

en: Account name
kok: खाते नाव

en: Set the default QIF account name
kok: मूळ QIF खाते नाव थारायात

en: _Unload selected file
kok: निवडील्ली फायल अनलोड करात

en: _Load another file
kok: दुसरी फायल लोड करात

en: QIF files you have loaded
kok: QIF फायलीं तुमी लोड केल्यात

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
kok: मुखावेल्या पानार तुमच्या QIF फायलीतली खाती आणि तुमचे मालकेचे कसलेय स्टॉक्स वो म्युच्युअल फंड GnuCash खात्यांकडेन जुळतले. जर त्याच नावाचे वो प्रकारचे GnuCash खाते पयलीच आसा, ते खाते जुळपाक वापल्ले वतले; नाजाल्यार, GnuCash त्याच QIF खात्याच्या नावाचे आणि प्रकाराचे नवे खाते तयार करतले. सुचयल्ले GnuCash खाते जर तुमका आवडूंक ना जाल्यार ते बदलपाक डबल क्लीक करात.
    
    नोंद घेयात की GnuCash तुमच्या हेर आर्थिक कार्यावळींनी आशिल्ली, तुमच्या मालकेच्या प्रत्येक स्टॉक खातीर वेगळे खाते, ब्रोकरेज दलालीखातीर वेगळी खाती, खाशेली "समभाग" खाती (मेळयल्ल्या प्राप्तीची उपखाती, मुळावे रीतीन) जी तुमच्या सुरवेच्या शिलकीचे स्त्रोत आसात इ. तयार करचे ना. ही सगळी खातीं मुखावेल्या पानार येतली जाकालागून तुमच्यान जाय जाल्यार ती बदलू येतात, पुण ती तशीच दवरप चड सुरक्षित.

en: Accounts and stock holdings
kok: खाती आणि स्टॉक होल्डिंग्स

en: _Select the matchings you want to change
kok: तुमका बदलुपाक जाय त्यो जुळण्यो निवडात

en: Matchings selected
kok: जुळण्यो निवडल्यो

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
kok: GnuCash खात्यांसंयत QIF खातीं जुळयात

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
kok: तुमच्या व्यवहारांचे वर्गीकरण करपाक GnuCash विभागापरस वेगळी कमाई आणि खर्च खाती वापरता. तुमच्या QIF फायलीतल्या दरेक विभागाचे GnuCash खात्यान रूपांतर जातले.
    
    फुडल्या पानार, QIF विभाग आणि GnuCash खात्यांमदल्यो सुचयल्ल्यो जोडी पळोवपाची तुमका संधी आसतली. विभागाचे नाव आशिल्ल्या ओळीर दोनदा क्लीक करून तुमी तुमका आवड ना त्यो जोडी बदलुपाक शकता.
    
    तुमी तुमचे मन मागीर बदल्ल्यार, GnuCash न तुमी सुरक्षितपणान खात्याची रचना ओळखूपाक शकतात.

en: Income and Expense categories
kok: कमाई आणि खर्च विभाग

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
kok: GnuCash खात्यांसंयत QIF विभाग जुळयात

en: Payees and memos
kok: पेयीज आणि मेमोज

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
kok: पेयी/मेमोज GnuCash खात्यांसंयत जुळयात

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
kok: QIF आयात करपी सध्या बहु चलनी QIF फायली हाताळपाक शकना. तुमी आयात करता ती सगळी खाती त्याच चलनांत आसपाक जाय.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
kok: आयात केल्ल्या सगळ्या व्यवहारांखातीर वापरपाक चलन निवडात:

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
kok: तुमी नवी फायल तयार करता म्हण, पुस्तक विकल्प थारावपाक तुमका संवाद दिसतलो. हाजो GnuCash व्यवहार कशे आयाता करत हाजेर प्रभाव जाव येता. रद्द करीनास्तना आणि परत सुरू करीनास्तना तुमी ह्या पानार परत आयल्यार, तुमी फुडे वतना पुस्तक विकल्प थारावपाक दुसरेखेपों संवाद दाखयलो वचचो ना. तुमी मेनूतल्यान फायल->वैशिष्ट्यातल्यान तातून थेट प्रवेश करपाक शकतात.

en: Choose the QIF file currency and select Book Options
kok: QIF फायल चलन निवडात आणि पुस्तक विकल्प निवडात

en: Tradable commodities
kok: व्यापारयोग्य वस्ती

en: _Start Import
kok: आयात सुरू करात

en: QIF Import
kok: QIF आयात

en: Match existing transactions
kok: सद्याचे व्यवहार जुळयात

en: _Imported transactions needing review
kok: आयात केल्ल्या व्यवहाराची फेरतपासणी जावपाक जाय

en: _Possible matches for the selected transaction
kok: निवडील्ल्या व्यवहाराखातीर शक्य जुळण्यो

en: Select possible duplicates
kok: शक्य ते डुप्लिकेट निवडात

en: Click "Apply" to import data from the staging area and update your GnuCash accounts. The account and category matching information you have entered will be saved and used for defaults the next time you use the QIF import facility.
    
    Click "Back" to review your account and category matchings, to change currency and security settings for new accounts, or to add more files to the staging area.
    
    Click "Cancel" to abort the QIF import process.
kok: स्टॅगिंक थळातल्यान डेटा आयात करपाक आणि GnuCash खातीं सुदारपाक "लागू करात" क्लीक करात. तुमी दिल्ल्या माहितेसंयत जुळपी खाते आणि विभागाची जतनाय जातली आणि फुडले खेप QIF आयात सुविधा वापरतना मुळाव्याखातीर वापल्ली वतली.
    
    तुमच्या खाते आणि विभागाच्यो जुळण्यांचो आढावो घेवपाक, नव्या खात्याखातीर चलन आणि सुरक्षा स्थापितां बदलुपाक, वो स्टॅगिंक थळान अदिक फायलीं जोडपाक "फाटी" क्लीक करात.
    
    QIF आयात प्रक्रिया रद्द करपाक "रद्द करात" क्लीक करात.

en: Update your GnuCash accounts
kok: तुमची GnuCash खातीं सुदारात

en: Summary Text
kok: सार मजकूर

en: Qif Import Summary
kok: Qif आयात सार

en: Stock Split Assistant
kok: स्टॉक विभागणी सहयोगी

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
kok: हो सहायक तुमका स्टॉक विभागणी वो स्टॉक एकत्रिकरण नोंदोवपाक मदत करतलो.

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
kok: तुमी ज्या खात्यान स्टॉक विभागणी वो विलिनीकरण नोंदोवपाक सोदता ते निवडात.

en: Stock Split Account
kok: स्टॉक विभागणी खाते

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
kok: स्टॉक विभागणी वो विलिनीकरणातल्यान तुमका मेळिल्ल्या वो शेणिल्ल्या शेअर्सची तारीक आणि संख्या घालात. स्टॉक विलिनीकरणाखातीर (नकारात्मक विभागणी) नकारात्मक मोल शेअर विभागणेखातीर वापरात. तुमच्यान व्यवहाराचे विवरण दिव येता, वो मुळावे निवडू येता.

en: _Date
kok: तारिक

en: Desc_ription
kok: विवरण

en: Stock Split
kok: साठो विभागणी

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
kok: जर तुमका विभागणेखातीर साठो दर रेकॉर्ड करपाचो आसा,तो सकयल दियात. तुमी तो रिकामोय सोडपाक शकतात.

en: New _Price
kok: नवो दर

en: Currenc_y
kok: चलन

en: Stock Split Details
kok: साठो विभागणी तपशील

en: _Memo
kok: मेमो

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
kok: बदलाक रोकड

en: <b>_Income Account</b>
kok: <b>कमाई खाते</b>

en: <b>A_sset Account</b>
kok: <b>मालमत्ता खाते</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
kok: बदलाक कॅश

en: Stock Split Finish
kok: स्टॉक विभागणी सोपली

en: Transaction Details
kok: व्यवहार तपशील

en: Cash
kok: रोकड

en: Brokerage Fees
kok: दलाली फी

en: Introduction placeholder
kok: ओळख प्लेसहोल्डर

en: Title placeholder
kok: शिर्षक प्लेसहोल्डर

en: _Edit list of encodings
kok: एनकोडींग्जांची वळेरी संपादित करात

en: Default encoding
kok: मूळ एनकोडींग

en: Convert the file
kok: फायलीचे रूपांतर करात

en: finish placeholder
kok: प्लेसहोल्डर सोपयात

en: Finish GnuCash Datafile Import
kok: GnuCash डेटाफायल आयात सोपयात

en: Edit the list of encodings
kok: एनकोडींग्जांची वळेरी संपादित करात

en: <b>S_ystem input encodings</b>
kok: <b>व्यवस्था आदान एनकोडींग</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
kok: <b>एनकोडींग थारायात</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
kok: <b>एनकोडींग निवडात</b>

en: Preferences
kok: प्राधान्यां

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
kok: सर्वसादारण

en: Enable extra _buttons
kok: अदिक बटण सक्षम करात

en: _Open in new window
kok: नव्या विंडोन उगडात

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
kok: खूण केल्यार, दरेक ईनव्हॉयस ताज्या स्वत:च्या वयल्या पातळेवयल्या विंडोन उगडलो वतलो. साफ आसल्यार, ईनव्हॉयस सद्याच्या विंडोन उगडलो वतलो.

en: _Accumulate splits on post
kok: पोस्टाचेर विभागणी एकठांय करात

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
kok: इनव्हॉयसातल्यो अनेक नोंदी ज्यो त्याच खात्याकडेन हस्तांतरित जातात त्यो मुळाव्या रीतीन एकाच विभागणेंत एकठांय करपाच्यो. हे स्थापित पोस्ट संवादात बदलू येता.

en: <b>Invoices</b>
kok: <b>इनव्हॉयसीस</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
kok: सुरवेक भरपाच्या बिलांची वळेरी दाखोवपाची काय.

en: _Tax included
kok: कर आसपावन घेतला

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
kok: बिलावयल्या नोंदींनी मूळाव्यान कराचो आसपाव जाला काय ना. हे स्थापित नव्या गिरायकाक आणि विक्रेत्यांक वारश्यान मेळटा.

en: <b>Bills</b>
kok: <b>बिल्स</b>

en: _Notify when due
kok: सोपता तेन्ना कळयात

en: Ta_x included
kok: कर आसपावन घेतला

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
kok: इनव्हॉयसावयल्या नोंदींनी मूळाव्यान कराचो आसपाव जाला काय ना. हे स्थापित नव्या गिरायकाक आणि विक्रेत्यांक वारश्यान मेळटा.

en: Days in ad_vance
kok: दिंस पयली

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
kok: लागू आशिल्ल्या बिलांविशयी फुडले कितले दिस शिटकावणी दिवपाची

en: _Days in advance
kok: दिंस पयली

en: Default
kok: मूळ

en: Delete Account
kok: खाते काडून उडयात

en: <b>Sub-accounts</b>
kok: <b>उप-खातीं</b>

en: _Move to
kok: न वचात

en: M_ove to
kok: न वचात

en: Delete all _transactions
kok: सगळे व्यवहार काडून उडयात

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
kok: ह्या खात्यान व्यवहार आसात.तुमका ह्या व्यवहारांसंयत किदे करपाचे आसा?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
kok: ह्या खात्यान वाचपायोग्य व्यवहार आसात जे काडून उडोवपाक येवचे ना.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
kok: <b>उप-खातीं व्यवहार</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
kok: एक वो अदिक उप-खात्यानी फकत वाचपायोग्य व्यवहार आसात जे काडून उडोवपाक जावचे ना.

en: _Default
kok: मूळ

en: Account Type
kok: खाते प्रकार

en: Show _hidden accounts
kok: लिपील्ली खाती दाखयात

en: Show _zero total accounts
kok: शून्य एकूण खातीं दाखयात

en: Show accounts which have a zero total value.
kok: शून्य एकूण मोल आशिल्ली खातीं दाखयात.

en: Use Commodity Value
kok: वस्त मोल वापरात

en: _Help
kok: मदत

en: Identification
kok: ओळख

en: Account _name
kok: खाते नाव

en: _Account code
kok: खाते कोड

en: _Description
kok: विवरण

en: Smallest _fraction
kok: ल्हान फ्रॅक्शन

en: Account _Color
kok: खाते रंग

en: No_tes
kok: टिपो

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
kok: ह्या वस्तीच्याल्हान रूपाचो संदर्भ दवरू येता.

en: _Parent Account
kok: पालक खाते

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
kok: हे खाते सध्या उतरणींतले फक्त प्लेसहोल्डर म्हण आसा. व्यवहार या खात्यान पोस्टेड नासू येता, फकत ह्या खात्याच्या उप- खात्यांत.

en: H_idden
kok: लिपिल्ले

en: Ta_x related
kok: Ta_x संबंधित

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
kok: कर संबंधित बावटो थारावंपाक संपादन->कर अहवाल पर्याय वापरात आणि ह्या ख्यात्याक कर कोड दियात.

en: <b>Balance Information</b>
kok: <b>शिल्लक माहिती</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
kok: <b>सुरवेची शिल्लक हस्तांतर</b>

en: _Balance
kok: शिल्लक

en: _Use equity 'Opening Balances' account
kok: समभाग सुरवेची शिल्लक खाते वापरात

en: _Select transfer account
kok: हस्तांतर खाते निवडात

en: Renumber sub-accounts
kok: उप-खात्यांक परत क्रमांक दियात

en: _Renumber
kok: परत क्रमांक

en: Prefix
kok: प्रिफीक्स

en: Examples
kok: देखिक

en: _Show documentation
kok: दस्तावेजीकरण दाखयात

en: _Reconciled
kok: परत एकठाय करात

en: _Cleared
kok: साफ केले

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
kok: QIF फआलींनी स्पश्ट केल्ली स्थिती ना, तेन्ना व्यवहार साफ जालो म्हण खऊण केली वता.

en: _Not cleared
kok: साफ केल्ले ना

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
kok: QIF फायलीन स्पश्ट केल्ली स्थिती ना, तेन्ना व्यवहार साफ जाव ना म्हण खूण केली वता.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
kok: मुळावी व्यवहार स्थिती ( QIF फायलीन दिल्ल्या स्थितीन ओव्हरायड केला)

en: Select Account
kok: खाते निवडात

en: _Select or add a GnuCash account:
kok: GnuCash खाते निवडात वो जोडात:

en: Import transactions from text file
kok: मजकूर फायलीतल्यान व्यवहार आयात करात

en: 1. Choose the file to import
kok: 1. आयात करपाक फायल निवडात

en: Import bill CSV data
kok: बिल CSV डेटा आयात करात

en: Import invoice CSV data
kok: इनव्हॉयस CSV डेटा आयात करात

en: 2. Select import type
kok: 2. आयात प्रकार निवडात

en: Semicolon separated
kok: अर्धविरामान वेगळे केल्ले

en: Comma separated
kok: स्वल्पविरामान वेगळे केल्ले

en: Semicolon separated with quotes
kok: कोट्सांयंसत अर्धविरामान वेगळे केल्ले

en: Comma separated with quotes
kok: कोट्सांसंयत स्वल्पविरामान वेगळे केल्ले

en: 3. Select import options
kok: 31. आयात पर्याय निवडात

en: 4. Preview
kok: 4. पूर्वदृश्य

en: Open imported documents in tabs
kok: आयात केल्ले दस्तावेज टॅब्जान उगडात

en: Don't open imported documents in tabs
kok: आयात केल्ले दस्तावेज टॅब्जान उगडू नाकात

en: 5. Afterwards
kok: 5. मागीर

en: Due Days
kok: सोपपाचे दिंस

en: Discount Days
kok: सवलत दिंस

en: Discount %
kok: सवलत%

en: The percentage discount applied for early payment.
kok: बेगिन भरिल्ल्या रकमेखातीर लागू केल्ली सवलतीची टक्केवारी

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
kok: पोस्ट करपाच्या तारकेउपरांतचो दिस जेन्ना बेगीन रक्कम दिल्ल्याबद्दल सवलत लागू जातली.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
kok: पोस्ट तारकेमागीर बिल फारिक करपाच्या दिसांची संख्या.

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
kok: फुडल्या म्हयन्यांत बिलांक लागू करपाक निमणो दिस. निमण्या दिसा उपरांत, बिला मुखावेल्या म्हयन्यांक लागू जातात. नकारात्मक मोल म्हयन्याच्या शेवटाक सावन् परते मेजले वता.

en: The discount percentage applied if paid early.
kok: बेगिन फारिक केल्यार लागू जावपी सवलतीची टक्केवारी.

en: The last day of the month for the early payment discount.
kok: बेगिन भरिल्ल्या रकमेवेले सवलतीखातीर म्हयन्याचो निमणो दिस

en: The day of the month bills are due
kok: बिल्स सोपील्लो म्हयन्यातलो दिस

en: Table
kok: तक्टो

en: Terms
kok: अटीं

en: Delete the current Billing Term
kok: सद्याचो बिलींग काळ काडून उडयात

en: Create a new Billing Term
kok: नवो बिलींग काळ तयार करात

en: <b>Term Definition</b>
kok: <b>काळ व्याख्या</b>

en: De_scription
kok: विवरण

en: _Type
kok: प्रकार

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
kok: बिलींग काळाचे विवरण,इनव्हॉयसार छापील्ले

en: Edit the current Billing Term
kok: सद्याचो बिलींग काळ संपादित करात

en: Close this window
kok: हो विंडो बंद करात

en: Cancel your changes
kok: तुमचे बदल रद्द करात

en: Commit this Billing Term
kok: ह्या बिलिंग काळाचे वचन दियात

en: The internal name of the Billing Term.
kok: बिलींग काळाचे अंतर्गत नाव.

en: <b>New Billing Term</b>
kok: <b>नवो बिलींग काळ</b>

en: _Name
kok: नाव

en: Income Total
kok: कमाईची बेरीज

en: Expense Total
kok: खर्चाची बेरीज

en: Choose Owner Dialog
kok: मालक संवाद निवडात

en: Securities
kok: सुरक्षा

en: Show National Currencies
kok: राष्ट्रिय चलनां दाखयात

en: Add a new commodity.
kok: नवी वस्त जोडात

en: Remove the current commodity.
kok: सद्याची वस्त काडात.

en: Edit the current commodity.
kok: सद्याची वस्त संपादित करात.

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
kok: वस्तीचे पुराय नाव दियात. देखिक: सिस्को व्यवस्था इंक., वो एपल संगणक, इंक.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
kok: वस्तीखातीर टिकर चिन्न दियात (देख. CSCO वो AAPL). तुमी कोट्स ऑनलायन मेळयता जाल्यार, हे क्षेत्र कोट स्त्रोतान वापरिल्ल्या टिकर चिन्नाकडे अचूक जुळपाक जाय(कोसीसंयत).

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
kok: वस्तीची ओळख करपाक वापरील्लो वेगळो कोड दियात. वो, तुमी हे क्षेत्र रिकामे दवरू शकतात.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
kok: व्यापार करपाक जाता असो वस्तीचो ल्हानांत ल्हान वाटो दियात. जे फकत पूर्ण क्रमांकांनी व्यापार करपाक येता अशा स्टॉक्सखातीर 1 घालात.

en: <b>Quote Source Information</b>
kok: <b>कोट स्त्रोत माहिती</b>

en: Enter a display symbol. This can safely be left blank, in which case the ticker symbol or the currency ISO code will be used.
kok: दाखोवपाचे चिन्न दियात. हे रिकामी सोडपाक मेळटा, जातून टिकर चिन्न वो चलन ISO कोड वापल्लो वतलो.

en: Type of quote source
kok: कोट स्त्रोताचो प्रकार

en: _Display symbol
kok: चिन्न _दाखयात

en: Time_zone
kok: टायम झोन

en: _Unknown
kok: अज्ञात

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
kok: हे कोट स्त्रोत जे हालीच हांका जोडले गेले F::Q. GnuCash क खबर ना की हे स्त्रोत इंटरनेटावेल्या एका सायटीतल्यान माहिती मेळयतात काय अनेक सायटीतल्यान.

en: _Multiple
kok: भौ

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
kok: हे F::Q कोट स्त्रोत आसात जे इंटरनेटावयल्या भौ सायटीवयल्यान माहिती मेळयतात. एक सायट उपलब्ध नासल्यार, F::Q हेर सायटीवयल्यान माहिती मेळोवपाचो यत्न करपाक शकता

en: Si_ngle
kok: एकोडे

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
kok: हे F::Q कोट स्त्रोत आसात जे इंटरनेटावयल्या एकोड्या सायटीवयल्यान माहिती मेळयतात. ती सायट उपलब्ध नासल्यार, तुमी कोट्स मेळोवपाक शकचे ना.

en: _Get Online Quotes
kok: ऑनलायन कोट्स मेळयात

en: F_raction traded
kok: F_raction व्यापार

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
kok: ISIN, CUSI_P वो हेर कोड

en: _Symbol/abbreviation
kok: चिन्न/एब्रिव्हेशन

en: _Full name
kok: पुराय नाव

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
kok: शिटकावणी: वित्त::कोट सारकी प्रतिष्ठापित केल्ली ना.

en: Select user information here…
kok: हांगा वापरप्याची माहिती निवडात…

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
kok: गिरायक ID क्रमांक. रिकामो सोडल्यार तुमचेखातीर योग्य क्रमांक निवडलो वतलो

en: Email
kok: इमेल

en: Billing Address
kok: बिलींग नामो

en: Discount
kok: सवलत

en: Credit Limit
kok: क्रेडिट मर्यादा

en: Tax Table
kok: कर तक्टो

en: Override the global Tax Table?
kok: वैश्र्विक कर कोष्टकाचेर ओव्हररायड करात

en: Billing Information
kok: बिलींग माहिती

en: Shipping Information
kok: शिपींग माहिती

en: Shipping Address
kok: शिपींग नामो

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
kok: मजकूर फायलीतल्यान गिरायकां आणि विक्रेते आयात करात

en: For importing customer lists.
kok: गिरायक वळेऱ्यो आयात करपाक.

en: For importing vendor lists.
kok: विक्रेतो वळेऱ्यो आयात करपाक.

en: <b>2. Select Import Type</b>
kok: <b>2. आयात प्रकार निवडात</b>

en: Exit the saved report configurations dialog
kok: जतनाय केल्ल्या अहवाल संरचनाय संवादातल्यान भायर सरात

en: Question
kok: प्रस्न

en: (none)
kok: (कोण ना)

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
kok: कामगार ID क्रमांक. रिकामो सोडल्यार तुमचेखातीर योग्य क्रमांक निवडलो वतलो

en: Payment Address
kok: दिवपाच्या रकमेचो नामो

en: Language
kok: भास

en: Interface
kok: इंटरफेस

en: Default Hours per Day
kok: दरेक दिसाची मूळ वरां

en: Default Rate
kok: मूळ दर

en: Access Control List
kok: प्रवेश नियंत्रण वळेरी

en: Access Control
kok: प्रवेश नियंत्रण

en: <b>File</b>
kok: <b>फायल</b>

en: Host
kok: यजमान

en: Database
kok: डेटाबेस

en: Password
kok: पासवर्ड

en: <b>Database Connection</b>
kok: <b>डोटाबेस जोडणी</b>

en: Annual
kok: वर्सुकीं

en: Semi-annual
kok: निम- वर्सुकी

en: Tri-annual
kok: त्रै-वर्सुकी

en: Quarterly
kok: तिमाही

en: Bi-monthly
kok: द्वै-मासिक

en: Monthly
kok: म्हयन्यान

en: Semi-monthly
kok: निम मासिक

en: Bi-weekly
kok: द्वि-सप्तुकी

en: Weekly
kok: आठवड्यान

en: Daily (360)
kok: सदा (360)

en: Daily (365)
kok: सदा (365)

en: Loan Repayment Calculator
kok: कर्ज परतफेड मेजपी

en: <b>Calculations</b>
kok: <b>मेजप</b>

en: Payment periods
kok: रक्कम दिवपाचो काळ

en: Interest rate
kok: व्याज दर

en: Present value
kok: सद्याचे मोल

en: Periodic payment
kok: कालबद्ध रक्कम

en: Future value
kok: भविष्यातले मोल

en: Clear the entry.
kok: नोंद साफ करात.

en: Calculate
kok: मेजात

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
kok: वयल्या क्षेत्रांतली (एकोडी) रिकामी नोंद परत मेजात.

en: <b>Payment Options</b>
kok: <b>दिवपाच्या रकमेचे पर्याय</b>

en: Payment Total
kok: दिवपाच्या रकमेची बेरीज

en: Discrete
kok: वेगळी

en: Continuous
kok: एकसारखे

en: Beginning
kok: सुरू जाता

en: When paid
kok: फारीक करतकेर

en: Online
kok: ऑनलायन

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
kok: खातीर योग्य GnuCash खाते निवडात वो तयार करात:

en: Online account ID here…
kok: ऑनलायन खाते ID हांगा…

en: Choose a format
kok: स्वरूप निवडात

en: Format
kok: स्वरूप

en: Select matching existing transaction
kok: जुळपी सद्याचे व्यवहार निवडात

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
kok: आयात केल्ली व्यवहाराची पयली विभागणी

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
kok: निवडील्ल्या व्यवहाराक जुळपी क्षमताय विभागणी

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
kok: ह्या व्यवहाराक चडकरून तुमची मध्यस्थी जाय वो ताजी आयात असंतुलीत जातली.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
kok: हो व्यवहार संतुलीत आयात जातलो (तुमका तरीय जोडणी वो लक्ष्य खाते दोनदा तपासपाचे आसतले).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
kok: ह्या व्यवहाराक तुमची मध्यस्थी जाय वो ताजी आयात जावची NOT.

en: Transaction List Help
kok: व्यवहार वळेरी मदत

en: Colors
kok: रंग

en: <b>Actions</b>
kok: <b>कारवायो</b>

en: Select "A" to add the transaction as new.
kok: व्यवहार नवो म्हण जोडपाक "A" निवडात.

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
kok: व्यवहार वगळपाचो ना निवडात (ताजी आयात जावची ना).

en: Red
kok: तांबडो

en: Yellow
kok: हळदुवो

en: Green
kok: हिरवो

en: _Notes
kok: टिपों

en: Generic import transaction matcher
kok: जेनेरिक इंपोर्ट व्यवहार जुळपी

en: Posted Account
kok: पोस्टेड खाते

en: Invoice Information
kok: इनव्हॉयस माहिती

en: (owner)
kok: (मालक)

en: Default Chargeback Project
kok: मुळावो चार्जबॅक प्रकल्प

en: Additional to Card
kok: कार्डान अदिक

en: Extra Payments
kok: अदिक रक्कमो

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
kok: इनव्हॉयस ID क्रमांक. रिकामो सोडल्यार तुमचेखातीर योग्य क्रमांक निवडलो वतलो

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
kok: हो इनव्हॉयस रद्द केल्यार पोस्ट केल्लो व्यवहारूय काडलो वतलो.
    तुमी तो अनपोस्ट करपाक सोदता?

en: Yes, reset the Tax Tables
kok: हंय,कर तक्टे परत थारायात

en: No, keep them as they are
kok: ना,ते आसा तशे दवरात

en: Reset Tax Tables to present Values?
kok: कर तक्टे सद्याच्या मोलांनी परत थारावपाचे?

en: Job Dialog
kok: काम संवाद

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
kok: काम ID क्रमांक. रिकामो सोडल्यार तुमचेखातीर योग्य क्रमांक निवडलो वतलो

en: Job Information
kok: काम माहिती

en: Owner Information
kok: मालकाची माहिती

en: Job Active
kok: काम सक्रिय

en: Lot Viewer
kok: लॉट पळोवपी

en: _New Lot
kok: नवो लॉट

en: Scrub _Account
kok: स्क्रब खाते

en: _Scrub
kok: स्क्रब

en: Scrub the highlighted lot
kok: ठळक केल्लो लॉट स्क्रब करात

en: Delete the highlighted lot
kok: ठळक केल्लो लॉट काडून उडयात

en: Enter a name for the highlighted lot.
kok: ठळक केल्ल्या लॉटाखातीर नाव दियात.

en: Enter any notes you want to make about this lot.
kok: तुमका ह्या लॉटाविशीं करपाक जाय त्यो टिप दियात.

en: <b>_Title</b>
kok: <b>शिर्षक</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
kok: <b>ह्या खात्यातले लॉट्स</b>

en: Show only open lots
kok: फकत उक्ते लॉट्स दाखयात

en: <b>Splits _free</b>
kok: <b>मेकळे करता</b>

en: <b>Splits _in lot</b>
kok: <b>लॉटातल्यो विभागण्यो</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
kok: <span वजन="ठळक" आकार="व्हडले">येवकार संवाद परतून दाखयात?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
kok: जर तुमी <i>हंय</i> बटण दामलो, फिडल्याफांवट GnuCash सुरू करतना <i>GnuCash न येवकार</i> संवाद परतून दाखयलो वतलो. जर तुमी <i>ना</i> बटण दामलो, तो परत दाखयलो वचचो ना.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
kok: <span size="व्हडले" weight="ठळक"> GnuCash न येवकार!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
kok: GnuCash कडेन सुरवात करतना चडशे नवे वापरपी करपाक सोदतात त्यो पूर्वनियोजित कृती आसात. हातूंतली एक सकयल्यान निवडात आणि <i>OK</i> बटण क्लीक करात वो तुमी जर तातूंतली करपाक सोदनात जाल्यार <i>रद्द</i> बटण दामात.

en: C_reate a new set of accounts
kok: खात्यांचो नवो संच करात

en: _Import my QIF files
kok: माय QIF फायलीं आयात करात

en: _Open the new user tutorial
kok: नवी युजर ट्युटोरियल उगडात

en: Object references
kok: वस्त संदर्भ

en: Explanation
kok: स्पश्टीकरण

en: Order Entry
kok: मागणी नोंद

en: Order Information
kok: मागणी माहिती

en: Reference
kok: संदर्भ

en: Order Entries
kok: मागणी नोंदी

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
kok: ऑर्डर ID क्रमांक. जर रिकामो दवल्लो जाल्यार योग्य क्रमांक तुमचेखातीर निवडलो वतलो.

en: The company associated with this payment.
kok: दिवपाच्या रकमेसंयत संबंधित कंपनी.

en: Post To
kok: क पोस्ट करात

en: Documents
kok: दस्तावेज

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
kok: ह्या इनव्हॉयसाखातीर दिवपाची रक्कम.
    
    तुमी जर इनव्हॉयस निवडला, GnuCash ताका दिवपाची रक्कम सांगतले. तुमच्यान ही रक्कम काय प्रमाणांत दिंवपाक बदलू येता वो चड दिवपाक.
    
    जर चड दिले वो इनव्हॉयस निवडूंक ना, GnuCash उरिल्ली रक्कम आपशींच ह्या कंपनेच्या पयल्या न भरिल्ल्या इनव्हॉयसाक दितले.

en: Refund
kok: परतफेड

en: Print Check
kok: छापप तपास

en: Transfer Account
kok: खात्याची बदली करात

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
kok: यूरोप

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
kok: लोकेल

en: <b>Separator Character</b>
kok: <b>दुभाजक अक्षर</b>

en: GnuCash Preferences
kok: GnuCash प्राधान्या

en: <b>Summarybar Content</b>
kok: <b>सारपट्टी आशय</b>

en: Include _grand total
kok: एकूण बेरजेचो आसपाव करात

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
kok: मूळ अहवाल चलनान रूपांतर केल्ल्या सगळ्या खात्यांची एकूण बेरीज दाखयात.

en: Include _non-currency totals
kok:  बिगर-चलन बेरजेंचो आसपाव करात

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
kok: खूण केल्यार, बगर-चलन वस्तीं समरी बारान दाखयल्यो वतल्यो. साफ आसल्यार, फकत चलनांदाखयली वतली.

en: _Relative
kok: संबंधित

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
kok: नफो/तोटो मेजपाक स्पश्ट केल्ली संबंधित सुरवेची तारीक वापरात.

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
kok: नफो/तोटो हिशोबाखातीर स्पश्ट केल्ली एब्सोल्यूट सुरवेची तारीक वापरात.

en: Re_lative
kok: संबंधित

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
kok: नफो/तोटो मेजपाखातीर स्पश्ट केल्ली संबंधित निमणी तारीक वापरात. ही तारीक निव्वळ मालमत्ता मेजपाखातीर लेगीत वापरात.

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
kok: नफो/तोटो मेजपाखातीर स्पश्ट केल्ली निश्चित निमणी तारीक वापरात. ही तारीक निव्वळ मालमत्ता मेजपाखातीर लेगीत वापरात.

en: Accounting Period
kok: लेखा काळ

en: Use _formal accounting labels
kok: औपचारीक लेखा लेबलां वापरात

en: Use only 'debit' and 'credit' instead of informal synonyms.
kok: अनौपचारिक समानार्थी शब्दांच्याबदलाक फकत 'डेबिट' आणि 'क्रेडिट' वापरात.

en: <b>Labels</b>
kok: <b>लोबलां</b>

en: _None
kok: काय ना

en: C_redit accounts
kok: श्रेय खातीं

en: _Income & expense
kok: कमाई & खर्च

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
kok: <b>संतुलीत खातीं परती करात</b>

en: <b>Default Currency</b>
kok: <b>मूळ चलन</b>

en: US Dollars (USD)
kok: US डॉलर्स (USD)

en: Character
kok: अक्षर

en: Sample
kok: नमुनो

en: Show the Account Color as background
kok: खाते रंग फांटभूय म्हण दाखयात

en: Show the Account Color as Account Name Background.
kok: खाते रंग खाते नाव फांटभूय म्हण दाखयात.

en: Show the Account Color on tabs
kok: खाते रंग टॅब्ज म्हण दाखयात

en: Show the Account Color as tab background.
kok: खाते रंग टॅब फांटभूय म्हण दाखयात.

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
kok: खात्याच्या नावाच्या भागामजगती वापल्ली वचपी अक्षर. कायदेशीर मोल म्हळ्यार कसलेय एक अक्षर अक्षरां वो संख्येबगर, वो मुखावेली कसलीय स्ट्रींग: "अर्धविराम" "स्लॅश", "बॅकस्लॅश", "आडी" आणि "पूर्णविराम".

en: Ch_oose
kok: निवडात

en: Loc_ale
kok: लोकेल

en: <b>Time Format</b>
kok: <b>वेळ स्वरूप</b>

en: U_se 24-hour clock
kok: 24-वर घड्याळ वापरात

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
kok: 24 वर (12 वर परस) वेळ स्वरूप वापरात.

en: <b>Date Completion</b>
kok: <b>तारीक पुराय जावप</b>

en: Dates will be completed so that they are within the current calendar year.
kok: सद्याच्या कॅलेंडर वर्साभितर आसच्यो म्हण तारीक पुराय केल्यो वतल्यो.

en: Enter number of months.
kok: म्हयन्यांची संख्या दियात.

en: Use the date format specified by the system locale.
kok: व्यवस्था लोकेलान स्पश्ट केल्ल्या भशेन तारीक स्वरूप वापरात

en: <b>Numbers</b>
kok: <b>क्रमांक</b>

en: Display ne_gative amounts in red
kok: नकारात्मक संख्या तांबड्यो दाखयात

en: Display negative amounts in red.
kok: नकारात्मक संख्या तांबड्यो दाखयात

en: _Automatic decimal point
kok: आपसूंक डेसिबल बिंदू

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
kok: दशांश बिंदू नाशिल्ल्या मोलांनी आपसूंक दशांश बिंदू भरात.

en: How many automatic decimal places will be filled in.
kok: कितले आपसूंक दशांश बिंदू जागे भल्ले वतले.

en: Perform account list _setup on new file
kok: नव्या फायलीर खाते वळेरी सेटअप करात

en: Present the new account list dialog when you choose File->New File.
kok: तुमी फायल->नवी फायल निवडटा तेन्ना नवे खाते वळेरी संवाद सादर करात.

en: Display "_tip of the day" dialog
kok: "आयची टिप" संवाद दाखयात

en: Display hints for using GnuCash at startup.
kok: सुरवेक GnuCash वापरपाक शिटकावण्यो दाखयात.

en: How many days to keep old log/backup files.
kok: पोन्ने लॉगबँकअप फायल्स कितले दिंस दवरपाचे.

en: days
kok: दिंस

en: Com_press files
kok:  फायली चेपात

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
kok: डिस्कार जतनाय करतना gzip संयत डेटा फायल कंप्रेस करात.

en: <b>Files</b>
kok: <b>फायलीं</b>

en: <b>Search Dialog</b>
kok: <b>सोद संवाद</b>

en: New search _limit
kok: नवी सोद मर्यादा

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
kok: वस्तींची कमी संख्या परतील्यार मूळाव्यान 'नवो सोद' न वचात.

en: Show splash scree_n
kok: स्प्लॅश पड्डो दाखयात

en: Show splash screen at startup.
kok: सुरवेक स्प्लॅश पड्डो दाखयात.

en: Auto-save time _interval
kok: वेळ मध्यांतर आपसूंक-जतनाय करात

en: minutes
kok: मिनीटां

en: Show auto-save confirmation _question
kok: आपसूक-जतनाय खात्री दिवपी प्रस्न दाखयात

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
kok: सक्रिय आसल्यार, आपसूक-जतनाय वैशिष्ट्य सुरू केल्ल्या दरेक वेळार GnuCash खात्रीचो प्रस्न दाखयता, नाजाल्यार अदिक स्पश्टीकरण दाखयले वचना.

en: Forever
kok: सदाच

en: Time to _wait for answer
kok: जापेखातीर रावपाची वेळ

en: seconds
kok: सेकंद

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
kok: व्यवहार कारवाय वगळात सक्षम करात

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable update match action
kok: जोडणी कारवाय सुदारात सक्षम करात

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
kok: काय जाग्यार व्यवसायिक ATMs (अर्थिक संस्थेच्या मालकीची नाशिल्ली) प्रतिष्ठापित केल्ली आसतात देखीक दुकानां. ही ATMs तांची फी वेगळो व्यवहार म्हण दाखोवच्याबदलाक थेट रकमेन वो तुमच्या म्हयन्याच्या बँकिंग फी न जोडटात. देखीक, तुमी $100 काडटात, आणि तुमका $101,50 अधिक इंटरॅक फी फारिक करची पडटा. तुमी म्यॅन्यूअली $100 दिल्यार संख्या जुळच्यो ना. तुमी हे कमाल म्हण थारावचे पडटले देखीक तुमच्या थळातली फी (तुमच्या थळाव्या चलनान), मागीर व्यवहार जुळटलो.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
kok: व्यवहार ज्याच्या बऱ्या जुळणेचे गुण हिरव्या झोनान आसा (आपसूक-CLEAR थ्रेशोल्डाच्या वयर वो समान) मूळाव्यान CLEARed केलो वतलो.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
kok: व्यवहार ज्याच्या बऱ्या जुळणेचे गुण तांबड्या झोनान आसा (डिस्प्ले थ्रेशोल्डाच्या वयर पुण आपसूक-ADD थ्रेशोल्डाच्या सकयल वो समान) मूळाव्यान ADDed केलो वतलो.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
kok: जुळणी वळेरेन दाखोवपाचे क्षमताय जुळणेक जाय ते किमान गुण.,

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
kok: व्यावसायिक ATM शुल्क थ्रेशोल्ड

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
kok: थ्रेशोल्ड आपसूंक-साफ करात

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
kok: आपसूंक जोडात थ्रेशोल्ड

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
kok: दर्शक थ्रेशोल्ड जुळयात

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
kok: बायेशियन जुळणी वापरात

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
kok: नवे व्यवहार सध्याच्या खात्यांकडेन जुळपाखातीर बायेशियन अल्गोरिदम वापरात

en: <b>Checks</b>
kok: <b>चेक्स</b>

en: The default check printing font.
kok: मुळावो चेक छापपाचो अक्षरसंच.

en: Print _date format
kok: तारीक स्वरूप छापात

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
kok: खऱ्या तारकेसकयल, तारकेचे स्वरूप 8 पॉंट प्रकारान छापात.

en: Print _blocking chars
kok: ब्लॉकिंग अक्षरों को प्रिंट करें

en: Print '***' before and after each text field on the check.
kok: चेकार मजकूर क्षेत्राच्या पयली आणि मागीर '***' छापात.

en: Default _font
kok: मूळ स्वरूप

en: Printing
kok: छपता

en: '_Enter' moves to blank transaction
kok: 'एंटर' रिकाम्या व्यवहारान हालता

en: _Auto-raise lists
kok: आपसूंक-वाडयात वळेरी

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
kok: आयातावेळार खात्यांची वो कारवायांची वळेरी आपसूंक चडयात.

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
kok: टॅब क्रमान स्मृतीतले व्यवहारांचेर हस्तांतराचो समावेश आसता

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
kok: स्मृतीतलो व्यवहार आपशीच भरता तेन्ना क्षेत्र हस्तांतर करपाक हालयात

en: <b>Reconciling</b>
kok: <b>एकठाय करप</b>

en: Check cleared _transactions
kok: साफ व्यवहार चेक करात

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
kok: परतून मेळोवपाचो संवाद तयार करतना साफ केल्ले व्यवहार पयली तपासा

en: Automatic credit card _payment
kok: स्वयंचलित क्रेडिट कार्ड रक्कम

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
kok: क्रेडीट कार्ड निवेदन परत एकठाय करतकेर, वापरप्याक क्रेडीट कार्डाची दिवपाची रक्कम एंटर करपाक प्रॉम्ट करात.

en: Always reconcile to t_oday
kok: आज हातूंत सदाच परत एकठांय करात

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
kok: सदाच एकठाय केल्लो संवाद निवेदन तारकेखातीर आयची तारीक वापरून उगडात,फाटल्या परत एकठाय केल्ल्या कडेन दूर्लक्ष करून.

en: <b>Graphics</b>
kok: <b>ग्राफिक्स</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
kok: व्यवहारावांगडा दुहेरी स्थिती रंग विकल्प

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
kok: ओळींनी विकल्प करचेबदलाक व्यवहारानी प्राथमिक आणि माध्यमिक रंग विकल्प करात

en: Draw hori_zontal lines between rows
kok: ओळींमदीं आडव्यो ओळीं चितारात

en: Show horizontal borders on the cells.
kok: सेल्सांच्यो आडव्यो शीमों दाखयात.

en: Draw _vertical lines between columns
kok: स्तंभांमदीं उब्यो ओळीं चितारात.

en: Show vertical borders on the cells.
kok: सेल्सांच्यो उब्यो शीमों दाखयात.

en: <b>Default Style</b>
kok: <b>मूळ शैली</b>

en: <b>Other Defaults</b>
kok: <b>हेर मूळ</b>

en: _Basic ledger
kok: मूळ लेजर

en: _Auto-split ledger
kok: आपसूंक-विभागणी लेजर

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
kok: व्यवहार नोंदवही

en: Number of _transactions
kok: व्यवहारांची संख्या

en: Register opens in a new _window
kok: नव्या विंडोन नोंदवही उगडटा

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
kok: खूण केल्यार, दरेक नोंदवही ताज्या स्वत:च्या वयल्या पातळेवयल्या विंडोन उगडले वतले. साफ केल्यार, नोंदवही सद्याच्या विंडोन उगडले वतले.

en: _Only display leaf account names
kok: फकत लिफ खाते नावां दवरात

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
kok: खूण केल्यार, नोंदवहीन आणि खाते निवड पॉपअपान फकत लिफ खात्यांची नावां दाखयली वतात. मूळाव्यान खाते ट्रीतल्या वाटेसंयत पुराय नाव दाखोवपाक जाय. हो पर्याय खूण करप तुमी वेगळी लुफ नावां वापराता म्हण कळयता.

en: Register Defaults
kok: मूळ नोंद करात

en: <b>Default Report Currency</b>
kok: <b>मूळ अहवाल चलन</b>

en: <b>Location</b>
kok: <b>थळ</b>

en: Report opens in a new _window
kok: नव्या विंडोन अहवाल उगडटा

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
kok: खूण केल्यार, दरेक अहवाल ताज्या स्वत:च्या वयल्या पातळेवयल्या विंडोन उगडलो वतलो. साफ केल्यार, अहवाल सद्याच्या विंडोन उगडलो वतलो.

en: Reports
kok: अहवाल

en: <b>Window Geometry</b>
kok: <b>विंडो भूमीती</b>

en: _Save window size and position
kok: विंडो आकार आणि थळ जतनाय करात

en: Save window size and location when it is closed.
kok: बंद आसतना विंडोच्या आकाराची आणि थळाची जतनाय करात.

en: Bring the most _recent tab to the front
kok: सद्याचे टॅब फुडे हाडात

en: <b>Tab Position</b>
kok: <b>टॅब थळ</b>

en: To_p
kok: वयर

en: B_ottom
kok: तळ

en: _Left
kok: दावे

en: _Right
kok: उजवे

en: <b>Summary Bar Position</b>
kok: <b>सार पट्टी थळ</b>

en: Bottom
kok: तळ

en: <b>Tabs</b>
kok: <b>टॅब्ज</b>

en: Show close button on _notebook tabs
kok: वही टॅब्जांचेर बंद बटण दाखयात

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
kok: प्रत्येक नोंदवही टॅबाचेर बंद बटन दाखयात. हे वैशिश्ट्य 'बंद' मेन्यू वस्तीप्रमाणूच आसा.

en: If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
kok: जर टॅबातलो मजकूर ह्या मोलापरस व्हड आसा (मजकूर अंदाजे आसा) जाल्यार टॅब लेबलाक मधलो काप आसतलो आणि एलिप्सिसान बदल्ले वतले.

en: characters
kok: अक्षरां

en: _Width
kok: रूंडाय

en: Windows
kok: विंडोज

en: Bid
kok: बोली

en: Ask
kok: विचारात

en: Last
kok: निमणो

en: Net Asset Value
kok: निव्वळ मालमत्ता मोल

en: Price Editor
kok: दर संपादक

en: S_ource
kok: स्त्रोत

en: _Price
kok: दर

en: Before _Date
kok: तारीक

en: Price Database
kok: दर डेटाबेस

en: Add a new price.
kok: नवी दर जोडात

en: Remove the current price.
kok: सद्याचो दर काडात.

en: Edit the current price.
kok: सद्यची दर संपादित करात

en: Remove _Old
kok:  पोन्ने काडात

en: Remove prices older than a user-entered date.
kok: वापरप्यान-दिल्ल्या तारकेपरस पोन्नो दर काडात.

en: Get new online quotes for stock accounts.
kok: साठो खात्यांखातीर नवे ऑनलायन कोट्स मेळयात.

en: Save Custom Check Format
kok: कस्टम तपास स्वरूप जतन करात

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
kok: ह्या कस्टम स्वरूपाखातीर शीर्षक दियात. हे शीर्षक मुद्रण तपास संवादाच्या "स्वरूप तपासात" निवडुप्यांत दिश्टी पडटले. सध्याच्या कस्टम स्वरूपाचे शीर्षक वापरीत जाल्यार त्या स्वरूपाच्या वयर बरयले वतले.

en: Inches
kok: इंच

en: Centimeters
kok: सेंटीमीटर

en: Millimeters
kok: मिलीमीटर

en: Points
kok: बींदू

en: Middle
kok: मदले

en: Quicken/QuickBooks (tm) US-Letter
kok: क्विकन/क्विकबूक्स (tm) US- अक्षर

en: Deluxe(tm) Personal Checks US-Letter
kok: डिलस्क(tm) पर्सनल चेक्स US-अक्षर

en: Quicken(tm) Wallet Checks w/ side stub
kok: क्विकन(tm) वॉलेट चेक्स w/ सायड stub

en: Check _format
kok: स्वरूप तपासात

en: Check po_sition
kok: स्थान तपासात

en: _Date format
kok: तारीक स्वरूप

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
kok: तपास पद्दतीक तपासाचेर नामो
    छापपाखातीर ADDRESS
    वस्त स्पश्ट केल्ली आसपाक जाय.

en: _Address
kok: नामो

en: Checks on first _page
kok: पयल्या पानार तपासता

en: y
kok: x

en: Pa_yee
kok: पैशे दिल्लो

en: Amount (_words)
kok: संख्या (शब्द)

en: Amount (_numbers)
kok: संख्या (क्रमांक)

en: _Units
kok: एकक

en: _Translation
kok: भाषांतर

en: _Rotation
kok: अनुक्रम

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
kok: पानाचो वयलो दावो कोनसो सुरवेचो बिंदू आसा.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
kok: पानाचो सकयलो दावो कोनसो सुरवेचो बिंदू आसा.

en: Degrees
kok: अंश

en: Splits Memo
kok: विभागणी मेमो

en: Splits Amount
kok: विभागणी रक्कम

en: Splits Account
kok: खाते विभागता

en: Custom format
kok: स्वरूप थारायात

en: Working…
kok: कामान आसा…

en: <b>A_vailable reports</b>
kok: <b>उपलब्ध अहवाल</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
kok: <b>निवडील्ले अहवाल</b>

en: A_dd >>
kok: जोडात >>

en: << _Remove
kok: << काडात

en: Move _up
kok: वयर वचात

en: Move dow_n
kok: सकयल वचात

en: Si_ze…
kok: आकार…

en: HTML Style Sheets
kok: HTML स्टायल शीट्स

en: <b>Available style sheets</b>
kok: <b>उपलब्द स्टायलशीट्स</b>

en: <b>Style sheet options</b>
kok: <b>स्टायल शीट पर्याय</b>

en: Report Size
kok: अहवाल आकार

en: Enter report row/column span
kok: अहवाल ओळ/स्तंभ स्पॅन एंटर करात

en: _Row span
kok: ओळ स्पॅन

en: _Column span
kok: स्तंभ स्पॅन

en: Select HTML Style Sheet
kok: HTML स्टायल शीट निवडात

en: New Style Sheet
kok: नवे स्टायल शीट

en: <b>New style sheet info</b>
kok: <b>नवी स्टायल शीट इन्फो</b>

en: _Template
kok: टेंप्लेट

en: Reset Warnings
kok: शिटकावण्यो परत थारायात

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
kok: मुखावयलो शिटकावणी संवाद दाखोंव जायना अशी तुमी विनंती केल्या. हातले खंयचेय संवाद परत-सक्रिय करपाक, संवादाकुशीचे चेकबॉक्स निवडात, मागीर OK क्लीक करात.

en: _Unselect All
kok: सगळ्याची निवड काडात

en: No warnings to reset.
kok: परत थारांवपाक शिटकावण्यो ना.

en: Permanent Warnings
kok: कायमच्यो शिटकावण्यो

en: Temporary Warnings
kok: तात्पुरत्यो शिटकावण्यो

en:  Search
kok: सोद

en: Search for items where
kok: वस्ती सोदात जंय

en: <b>Match all entries</b>
kok: <b>सगळ्यो नोंदी जुळयात</b>

en: Search Criteria
kok: सोद निकश

en: New search
kok: नवो सोद

en: Refine current search
kok: सद्याचो सोद साफ करात

en: Add results to current search
kok: सद्याच्या सोदाक निकाल जोडात

en: Delete results from current search
kok: सद्याच्या सोदातल्यान निकाल काडून उडयात

en: Search only active data
kok: फकत सक्रिय डेटा सोदात

en: Choose whether to search all your data or only that marked as "active".
kok: तुमचो सगळो डेटा सोदपाचो वो फकत "सक्रिय" म्हण खूण केल्लो डेटा सोदपाचो ते निवडात.

en: Type of search
kok: सोदाचो प्रकार

en: Account Deletion
kok: खाते काडून उडोवप

en: The following Scheduled Transactions reference the deleted account and must now be corrected. Press OK to edit them.
kok: मुखावयलो शेड्यूल्ड व्यवहार काडून उडयल्ल्या खात्याचो संदर्भ दिता आणि आता तो सारको करपाक जाय. संपादन करपाक OK दामात.

en: Daily
kok: सदाच

en: Bi-Weekly
kok: द्वि-सप्तुकी

en: Yearly
kok: वर्सूकीं

en: Make Scheduled Transaction
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार करात

en: Advanced…
kok: अद्ययावत…

en: Never End
kok: सोपोक नाकात

en: Number of Occurrences
kok: घडणूकांची संख्या

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
kok: <b>व्यवहार संपादक मूळ</b>

en: _Run when data file opened
kok: डेटा फायल उगडटकेर चलयात

en: _Auto-create new transactions
kok: नवे व्हवहार आपसूंक तयार करात

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
kok: नव्या तयार केल्ल्या शेड्यूल्ड व्यवहारांचेर 'आपसूंक तयार करात' बावटो थारायात.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
kok: व्यवहार तयार जावच्या इतले दिंस पयली अधिसुचोवणी सुरू करात.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
kok: ताज्या प्रभावी तारकेच्या इतले दिस पयली व्यवहार तयार करात.

en: _Notify before transactions are created
kok: व्हवहार तयार करचेपयली कळीत करात

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
kok: नव्या तयार केल्ल्या शेड्यूल्ड व्यवहारांचेर 'कळयात' बावटो थारायात.

en: Crea_te in advance
kok: पयलीच करात

en: R_emind in advance
kok: पयली याद करात

en: Edit Scheduled Transaction
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार संपादित करात

en: Create in advance
kok: पयलीच तयार करात

en: Remind in advance
kok: सुरवेक याद करात

en: Create automatically
kok: आपसूंक तायर करात

en: Conditional on splits not having variables
kok: व्हेरियेबल्स नाशिल्ल्या विभागण्यांचेर सशर्त

en: Notify me when created
kok: तयार जातकेर माका कळयात

en: <b>Occurrences</b>
kok: <b>निर्मणी</b>

en: Last Occurred:
kok: निमणे घडले:

en: Repeats:
kok: परतून:

en: Until
kok: मेरेन

en: occurrences
kok: घडणूकों

en: remaining
kok: उल्ल्या

en: Overview
kok: ओव्हरव्ह्यू

en: Template Transaction
kok: टेंप्लेट व्यवहार

en: Since Last Run…
kok: निमणे चल्ले तेन्नापासून…

en: _Review created transactions
kok: तयार केल्ले व्हवहार परत पळयात

en: Income Tax Information
kok: आयकर माहिती

en: Click to change Tax Name and/or Tax Type.
kok: कर नाव आणि/वो कर प्रकार बदलपाक क्लिक करात.

en: <b>_Accounts</b>
kok: <b>खातीं</b>

en: _Income
kok: कमाई

en: _Expense
kok: खर्च

en: _Asset
kok: एसेट

en: _Liability/Equity
kok: देणे/समभाग

en: <b>Account Tax Information</b>
kok: <b>खाते कर माहिती</b>

en: Tax _Related
kok: कर संबंधित

en: <b>_TXF Categories</b>
kok: <b>TXF विभाग</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
kok: <b>दिवपी नाव स्त्रोत</b>

en: C_urrent Account
kok: C_urrent खाते

en: <b>Copy Number</b>
kok: <b>क्रमांकाची प्रत करात</b>

en: Tax Tables
kok: कर तक्टे

en: <b>Tax Table Entries</b>
kok: <b>कर तक्टो नोंदी</b>

en: Value $
kok: मोल $

en: Percent %
kok: टक्के %

en: <b>Tax Table Entry</b>
kok: <b>कर तक्टो नोंद</b>

en: _Value
kok: मोल

en: _Account
kok: खाते

en: GnuCash Tip Of The Day
kok: GnuCash दिसपट्टी टीप

en: _Show tips at startup
kok: सुरवेक टीप्स दाखयात

en: Transfer Funds
kok: पैशे बदली करात

en: <b>Basic Information</b>
kok: <b>मूळ माहिती</b>

en: Show Income/Expense
kok: कमाई/खर्च दाखयात

en: <b>Currency Transfer</b>
kok: <b>चलन हस्तांतर</b>

en: Exchange Rate
kok: विनिमय दर

en: _Fetch Rate
kok: दर मेळयात

en: Username and Password
kok: वापरप्यालेनाव आणि पासवर्ड

en: Enter your username and password
kok: तुमचे वापरप्यालेनाव आणि पासवर्ड दियात

en: _Username
kok: वापरप्यालेनाव

en: _Password
kok: पासवर्ड

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
kok: विक्रेतो ID क्रमांक. रिकामो सोडल्यार तुमचेखातीर योग्य क्रमांक निवडलो वतलो

en: Europe (31.12.2001)
kok: यूरोप (31.12.2001)

en: %Y-%m-%d
kok: %व-%म्ह-%दि

en: Include Century
kok: सेंच्यूरीचो आसपाव करात

en: Abbreviation
kok: एब्रिव्हेशन

en: Date format
kok: तारकेचे स्वरूप

en: Last day of month
kok: म्हयन्याचो निमाणो दिंस

en: Last Monday
kok: निमाणो सोमार

en: Last Tuesday
kok: निमाणो मंगळार

en: Last Wednesday
kok: निमाणो बुधवार

en: Last Thursday
kok: निमाणो बेरेस्तार

en: Last Friday
kok: निमाणो शुक्रार

en: Last Saturday
kok: निमाणो शेनवार

en: Last Sunday
kok: निमाणो आयतार

en: Once
kok: एकदा

en: Semi-Monthly
kok: निम-म्हयन्यान

en: No change
kok: बदल ना

en: Use previous weekday
kok: फाटलो सप्तुकी दिंस वापरात

en: Use next weekday
kok: सप्तकाचो फुडलो दिंस वापरात

en: 1st Mon
kok: 1st सोमार

en: 1st Tue
kok: 1st मंगळार

en: 1st Wed
kok: 1st बुधवार

en: 1st Thu
kok: 1st बेरेस्तार

en: 1st Fri
kok: 1st शुक्रार

en: 1st Sat
kok: 1st शेनवार

en: 1st Sun
kok: 1st आयतार

en: 2nd Mon
kok: 2nd सोमार

en: 2nd Tue
kok: 2nd मंगळार

en: 2nd Wed
kok: 2nd बुधवार

en: 2nd Thu
kok: 2nd बेरेस्तार

en: 2nd Fri
kok: 2nd शुक्रार

en: 2nd Sat
kok: 2nd शेनवार

en: 2nd Sun
kok: 2nd आयतार

en: 3rd Mon
kok: 3rd सोमार

en: 3rd Tue
kok: 3rd मंगळार

en: 3rd Wed
kok: 3rd बुधवार

en: 3rd Thu
kok: 3rd बेरेस्तार

en: 3rd Fri
kok: 3rd शुक्रार

en: 3rd Sat
kok: 3rd शेनवार

en: 3rd Sun
kok: 3rd आयतार

en: 4th Mon
kok: 4th सोमार

en: 4th Tue
kok: 4th मंगळार

en: 4th Wed
kok: 4th बुधवार

en: 4th Thu
kok: 4th बेरेस्तार

en: 4th Fri
kok: 4th शुक्रार

en: 4th Sat
kok: 4th शेनवार

en: 4th Sun
kok: 4th आयतार

en: Not scheduled
kok: शेड्यूल्ड ना

en: Select occurrence date above.
kok: वयर घडणूकेची तारीक निवडात.

en: Saturday
kok: शेनवार

en: Friday
kok: शुक्रार

en: Wednesday
kok: बुधवार

en: Thursday
kok: बेरेस्तार

en: Sunday
kok: आयतार

en: Monday
kok: सोमार

en: Tuesday
kok: मंगळार

en: First on the
kok: चेर पयले

en: except on weekends
kok: विकेंडाचेर सोडून

en: then on the
kok: मगीर चेर

en: On the
kok: चेर

en: The number of leading digits to keep when rounding
kok: हिशोब करतना दवरुपाच्या आघाडीच्या आकड्यांची संख्या.

en: Significant Digits
kok: अर्थपूर्ण संख्या

en: Estimate Budget Values
kok: बजेट मोलांचो अदमास घेयात

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
kok: GnuCash फाटल्या व्यवहारातल्यान निवडील्ल्या खात्यांखातीर बजेट मोलांचो अदमास घेतले.

en: Budget Options
kok: बजेट पर्याय

en: Budget Name
kok: बजेट नाव

en: Number of Periods
kok: काळांची संख्या

en: Budget Period
kok: बजेट काळ

en: Show Account Code
kok: खाते कोड दाखयात

en: Budget List
kok: बजेट वळेरी

en: Close the Budget List
kok: बजेट वळेरी बंद करात

en: Create a New Budget
kok: नवो बजेट तयार करात

en: Open the Selected Budget
kok: निवडील्लो बजेट उगडात

en: Delete the Selected Budget
kok: निवडील्लो बजेट काडून उडयात

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
kok: न फिल्टर नोंद केला…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
kok: सगळे निवडात

en: Choo_se Date
kok: तारीक निवडात

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
kok: परत एकठाय करू नाकात

en: C_leared
kok: साफ केला

en: _Voided
kok: शून्य

en: _Frozen
kok: फोझन

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
kok: फिल्टराची जतनाय करात

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
kok: नकली व्यवहार

en: _Number
kok: क्रमांक

en: _Transaction Number
kok: व्यवहार क्रमांक

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
kok: न नोंदवहीचे वर्गीकरण करात…

en: _Standard Order
kok: प्रमाणित क्रम

en: Keep normal account order.
kok: सामान्य खाते क्रम दवरात.

en: Sort by date.
kok: तारकेन वर्गीकरण करात.

en: Date of _Entry
kok: नोंदीचीटी तारीक

en: Sort by the date of entry.
kok: नोंदीच्या तारकेन वर्गीकरण करात.

en: S_tatement Date
kok: स्टेटमेंट तारीक

en: Num_ber
kok: क्रमांक

en: Sort by number.
kok: क्रमांकान वर्गीकरण करात.

en: Amo_unt
kok: संख्या

en: Sort by amount.
kok: संख्येन वर्गीकरण करात.

en: Sort by memo.
kok: मेमोन वर्गीकरण करात.

en: Descri_ption
kok: विवरण

en: Sort by description.
kok: विवरणान वर्गीकरण करात.

en: _Action
kok: कारवाय

en: Sort by action field.
kok: कारवाय क्षेत्रान वर्गीकरण करात.

en: Sort by notes field.
kok: टिपण्यो क्षेत्रान वर्गीकरण करात.

en: Sa_ve Sort Order
kok: वर्गीकरण क्रमाची जतनाय करात

en: Save the sort order for this register.
kok: ह्या नोंदवहीच्या वर्गीकरण क्रमाची जतनाय करात.

en: Sort in descending order.
kok: उतरत्या क्रमान वर्गीकरण करात.

en: Void Transaction
kok: वैध व्यवहार

en: Reason for voiding transaction
kok: व्यवहार शून्य करपाक कारण

en: day(s)
kok: दिंस(स)

en: week(s)
kok: सप्तक(कां)

en: month(s)
kok: म्हयनो(ने)

en: year(s)
kok: वर्स(र्सां)

en: Every
kok: दरेक

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
kok: परतून येवपी कॅलेंडर युनिटस््ची संख्या: देखीक द्विसप्तुकी = दर 2 सप्तकांनी; तिमाही = दर 3 म्हयन्यांनी

en: beginning on
kok: चेर सुरू जाता

en: last of month
kok: म्हयन्याचो शेवट

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
kok: सदाच म्हयन्यातलो निमणो दिस (वो आठवड्याचो दिस) वापरपाचो?

en: same week & day
kok: तोच आठवडो आणि दिस

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
kok: "सप्तकाचो दिंस" आणि "म्हयन्यचो सप्तक" जुळोवपाचो? (देखीक, दरेक म्हयन्याचो "दुसरो मंगळार" )

en: Only show _active owners
kok: फकत _सक्रिय मालक दाखयात

en: Show _zero balance owners
kok: शून्य शिल्लक आशिल्ले मालक दाखयात

en: _Ending Balance
kok: निमणी शिल्ल्क

en: <b>Reconcile Information</b>
kok: <b>माहिती परत एकठाय करात</b>

en: Statement _Date
kok: स्टेटमेंट तारीक

en: Include _subaccounts
kok: उपखातीं आसपावन घेयात

en: Not found
kok: मेळूंक ना

en: The specified URL could not be loaded.
kok: स्पश्ट केल्लो URL लागू जांवक ना.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
kok: सुरक्षित HTTP प्रवेश अक्षम केला. तुमी तो प्राधान्य संवादाच्या नेटवर्क विभागान सक्षम करपाक शकतात.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
kok: नेटवर्क HTTP प्रवेश अक्षम केला. तुमी तो प्राधान्य संवादाच्या नेटवर्क विभागान सक्षम करपाक शकतात.

en: There was an error accessing %s.
kok: %s न प्रवेश मेळयतना त्रुटी

en: Export to PDF File
kok:  PDF फायलीन निर्यात करात

en: Online Banking Account Name
kok: ऑनलायन बँकिंग खाते नाव

en: GnuCash Account Name
kok: GnuCash खाते नाव

en: New?
kok: नवो?

en: AqBanking Initial Assistant
kok: एकबॅंकिंग सुरवेचो सहायक

en: Initial Online Banking Setup
kok: सुरवेचो ऑनलायन बँकिंग सेटअप

en: Match Online accounts with GnuCash accounts
kok: ऑनलायन खाती GnuCash खात्यासंयत जुळयात

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
kok: ऑनलायन बँकिंग खातीं GnuCash खात्यांसंयत जुळोवपाक सेटअप आता सोपला. तुमी आता त्या खात्यांचेर ऑनलायन बँकिंग कारावायांची विनंती करापक शकतात.
    
    तुमका हेर बँक वापरपी, वो खाते जोडपाचे आसल्यार, तुमी हो सहयोगी केन्नाय सुरू करपाक शकतात.
    
    आता "लागू करात" दामात.

en: Online Banking Setup Finished
kok: ऑनलायन बँकिंग सेटअप सोपलो

en: Online Banking Connection Window
kok: ऑनलायन बँकिंग जोडणी विंडो

en: Progress
kok: प्रगती

en: Get Transactions Online
kok: ऑनलायन व्यवहार मेळयात

en: Date range of transactions to retrieve:
kok: मेळोवपाक व्यवहारांची तारीक व्याप्ती:

en: From
kok: कडल्यान

en: _Earliest possible date
kok: बेगनची शक्य तारीक

en: _Last retrieval date
kok: निमणी मेळोवपाची तारीक

en: E_nter date:
kok: तारीक दियात:

en: To
kok: क

en: Ente_r date:
kok: तारीक दियात:

en: Enter Password
kok: पासवर्ड दियात

en: Enter your password
kok: तुमचो पासवर्ड दियात

en: Name for new template
kok: नव्या टेंप्लेटाखातीर नाव

en: Online Transaction
kok: ऑनलायन व्यवहार

en: Execute this online transaction now
kok: ऑनलायन व्यवहार आता कार्यान्वित करात

en: Enter an Online Transaction
kok: ऑनलायन व्यवहार दियात

en: at Bank
kok: बँकेर

en: (filled in automatically)
kok: (आपसूंक भल्ला)

en: Payment Purpose continued
kok: पेमेंट कारण चालू

en: Originator Account Number
kok: मुळावो खाते क्रमांक

en: Bank Code
kok: बँक कोड

en: Add the current online transaction as a new transaction template
kok: सध्याचो ऑनलायन व्यवहार नवो व्यवहार टेम्प्लेट म्हण जोडात

en: Move the selected transaction template one row up
kok: निवडील्ले व्यवहार टेंप्लेट एक ओळ वयर हालयात

en: Move the selected transaction template one row down
kok: निवडील्ले व्यवहार टेंप्लेट एक ओळ सकयल हालयात

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
kok: अक्षराप्रमाण व्यवहार टेंप्लेट्सांची वळेरेचे वर्गीकरण करात

en: Delete the currently selected transaction template
kok: सद्या निवडील्ले व्यवहार टेंप्लेट काडून उडयात

en: Online Banking
kok: ऑनलायन बँकिंग

en: _Close log window when finished
kok: सोपतकेर लॉग विंडो बंद करात

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
kok: सक्रिय आसल्यार, HBCI/AqBanking आयात प्रक्रिया सोपतकेर विंडो आपसूंक बंद जातले. नाजाल्यार ते उक्ते उरतले.

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
kok: सक्रिय आसल्यार, सत्रावेळार HBCI/AqBanking कारावयांखातीर PIN मेमरीन याद दवल्लो वतलो. नाजाल्यार सत्रावेळार दरेक वेळार गरज आसता तेन्ना तो परत दिवचो पडटलो.

en: _Verbose debug messages
kok: व्हर्बोज डिबग संदेश

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
kok: HBCI/AqBanking ऑनलायन बँकिंगखातीर व्हर्बोज डिबग संदेश सक्षम करता.

en: (unknown)
kok: (अज्ञात)

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safely 
en: Enter a SEPA Online Transfer
kok: SEPA ऑनलायन हस्तांतर दियात

en: Recipient IBAN (International Account Number)
kok: स्विकारपी IBAN (आंतरराष्ट्रिय खाते क्रमांक)

en: Recipient BIC (Bank Code)
kok: स्विकारपी BIC (बँक कोड)

en: Originator IBAN (International Account Number)
kok: मुळोवो IBAN (आंतरराष्ट्रीय खाते क्रमांक)

en: Originator BIC (Bank Code)
kok: मूळ बीआयसी (बँक कोड)

en: Enter a SEPA Online Direct Debit Note
kok: SEPA ऑनलायन थेट डेबिट नोट दियात

en: Debited Account Owner
kok: डेबीट केल्लो खात्याचो मालक

en: Debited IBAN (International Account Number)
kok: डेबिटेड IBAN (आंतरराष्ट्रिय खाते क्रमांक)

en: Debited BIC (Bank Code)
kok: डेबिटेड BIC (बँक कोड)

en: Credited Account Owner
kok: क्रेडीट केल्लो खात्याचो मालक

en: Credited IBAN (International Account Number)
kok: क्रेडिटेड IBAN (आंतरराष्ट्रिय खाते क्रमांक)

en: Credited BIC (Bank Code)
kok: क्रेडिटेड BIC (बँक कोड)

en: Your local bank account does not yet have the SEPA account information stored. We are sorry, but in this development version one additional step is necessary which has not yet been implemented directly in gnucash. Please execute the command line program "aqhbci-tool" for your account, as follows: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s
kok: तुमच्या थळाव्या बँक खात्यान आजून SEPA खाते माहिती साठयल्ली ना. माफ करात, पुण ह्या विकास आवृत्तेन एक अदिक पावल गरजेचे आसा जे आजून gnucash न थेट लागू करू ना. मुखावयल्याभशेन, तुमच्या खात्याखातीर मात्शे कमांड ओळ कार्यावळ "aqhbci-tool" कार्यान्वित करात: aqhbci-tool4 getaccsepa -b %s -a %s

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
kok: तुमी स्विकारप्याचे नाव दिव ना. ऑनलायन हस्तांतराखातीर स्विकारप्याचे नाव गरजेचे आसा.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
kok: तुमी स्विकारप्याचे खाते दिव ना. ऑनलायन हस्तांतराखातीर स्विकारप्याच्या खात्याची गरज आसा.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
kok: तुमी स्विकारप्याची बँक दिव ना. ऑनलायन हस्तांतराखातीर स्विकारप्याच्या बँकेची गरज आसा.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
kok: मूल्य शून्य आसा वो मूल्य क्षेत्राचो योग्य अर्थ लावपाक जायना. तुमच्या थळाव्या स्थापितांच्या तुलनेंत, तुमी दशांश बिंदू आणि स्वल्पविराम घुस्पयला आसू येता. हाकालागून वैध ऑनलायन हस्तांतर काम जावपाक शकना.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
kok: तुमी व्यवहाराचो उद्देश दिव ना. ऑनलायन हस्तांतराखातीर उद्देशाची गरज आसा.

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
kok: दिल्ल्या नावासंयत टेंप्लेट पयलीसांवन आसा. मात्शे दुसरे नाव दियात.

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
kok: तुमका खरेच "%s" नावाचे टेंप्लेट काडून उडोवपाचे आसा?

en: No valid online banking account assigned.
kok: वैध ऑनलायन बॅकिंग खाते दिल्ले ना.

en: Online action "Get Balance" not available for this account.
kok: ह्या खात्याखातीर ऑनलायन कारवाय "शिल्लक मेळयात" उपलब्द ना.

en: Online action "Get Transactions" not available for this account.
kok: ह्या खात्याखातीर ऑनलायन कारवाय "व्यवहार मेळयात" उपलब्द ना.

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
kok: ऑनलायन बॅकिंग आयातान निवडील्ल्या काळाखातीर व्यवहार परतू ना.

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
kok: तुमी ऑनलायन हस्तांतर टेंप्लेट्सांची वळेरी बदल्ल्यात,पुण तुमी हस्तांतर संवाद रद्द केला. तरीय तुमका बदल जतन करपाचे आसात?

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
kok: कामाची तयरी करतना बॅकेंडाक एरर मेळलो. हे काम कार्यान्वित करप शक्य ना.
    
    चड करून बँक तुमच्या निवडील्ल्या कामाक फाटबळ दिना वो तुमचे ऑनलायन बॅकिंग खात्याक हे काम कार्यान्वित करपाची परवानगी ना. अदिक एरर संदेश तुमच्या कंसोल लॉगार दिसू येता.
    
    तुमका काम परत एंटर करपाचे आसा?

en: Online Banking Direct Debit Note
kok: ऑनलायन बॅकिंग थेट डेबिट टिप

en: Online Banking Bank-Internal Transfer
kok: ऑनलायन बॅंकिंग बॅंक-अंतर्गत हस्तांतर

en: Online Banking European (SEPA) Transfer
kok: ऑनलायन बँकिंग यूरोपियन (SEPA) हस्तांतर

en: Online Banking European (SEPA) Debit Note
kok: ऑनलायन बँकिंग यूरोपियन (SEPA) डेबिट नोट

en: Online Banking Transaction
kok: ऑनलायन बॅकिंग व्यवहार

en: An error occurred while executing the job. Please check the log window for the exact error message.
    
    Do you want to enter the job again?
kok: काम कार्यान्वित करतना एरर आयलो. अचूक एरर संदेशाखातीर मात्शे लॉग विंडो तपासात.
    
    तुमका काम परत एंटर करपाचे आसा?

en: Unspecified
kok: स्पश्ट करू नाशिल्ले

en: Bank
kok: बॅंक

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probably the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
kok: कामाची तयारी करतना बॅकएंडाक एरर मेळलो. हे काम कार्यान्वित करप शक्य ना.
    
    चड करून बँक तुमी निवडील्ल्या कामाक फाटबळ दिना वो तुमच्या ऑनलायन बँक खात्याक हे काम कार्यान्वित करपाची परवानगी ना. अदिक एरर संदेश तुमच्या कंसोल लॉगार दिसू शकता.
    
    तुमका काम परत एंटर करपाचे आसा?

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
kok: बँकेन प्रतिसादान व्यवहाराची माहिती धाडल्या.
    तुमका ते आयात करपाचे आसा?

en: No Online Banking account found for this gnucash account. These transactions will not be executed by Online Banking.
kok: ह्या gnucash खात्याखातीर ऑनलायन बॅकिंग खाते मेळू ना. हे व्यवहार ऑनलायन बॅकिंगाकडल्यान कार्यान्वित जावचे ना.

en: The bank has sent balance information in its response.
    Do you want to import it?
kok: प्रतिसाद म्हण बँकेन शिल्लक माहिती धाडल्या.
    तुमका ती आयात करपाची आसा?

note: Translators: Strings from this file are needed only in countries that have one of aqbanking's Online Banking techniques available. This is 'OFX DirectConnect' (U.S. and others), 'HBCI' (in Germany), or 'YellowNet' (Switzerland). If none of these techniques are available in your country, you may safe
en: The downloaded Online Banking Balance was zero.
    
    Either this is the correct balance, or your bank does not support Balance download in this Online Banking version. In the latter case you should choose a different Online Banking version number in the Online Banking (AqBanking or HBCI) Setup. After that, try again to download the Online Banking Balance.
kok: डावनलोड केल्ली ऑनलायन बॅकिंग शिल्लक शून्य आसा.
    
    एक तर ही बरोबर शिल्लक आसा, वो तुमची बँक ऑनलायन बॅकिंगच्या ह्या आवृत्तेन डानवलोड केल्ल्या शिल्लकाक फाटबळ दिना. दुसऱ्याबाबतीन ऑनलायन बॅकिंग (AqBanking वो HBCI) सेटअपाखातीर तुमी दुसरो ऑनलायन बॅकिंग आवृत्ती क्रमांक निवडपाक जाय. मागीर, ऑनलायन बॅकिंग शिल्लक परत डावनलोड करपाचो यत्न करात.

en: Result of Online Banking job:
    Account booked balance is %s
kok: ऑनलायन बँकिंग कामाचो निकाल:
    खाते बुक्ड शिल्लक आसा %s

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
kok: तुमच्या माहितीखातीर: ह्या खात्याक नोटेड %s शिल्लक आसा

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
kok: नोंद शिल्लक खात्याच्या सद्याच्या एकठाय केल्ल्या शिल्लकीकडे समान आसा.

en: Reconcile account now?
kok: आता खाते परत एकठाय करपाचे?

en: Select a file to import
kok: आयात करपाक फायल निवडात

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
kok: PIN किमान %d अक्षरां लांब आसपाक जाय.
    तुमका परत यत्न करपाचो आसा?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
kok: ऑनलायन बॅकिंग काम आजून चालू आसा; तुमका खरेच रद्द करपाचे आसा?

en: _Online Actions
kok: ऑनलायन कारवायो

en: Get _Balance
kok: समतोल मेळयात

en: The list of Scheduled Transactions
kok: शेड्यूल्ड व्यवहारांची वळेरी

en: Get _Transactions…
kok: व्यवहार मेळयात…

en: Get the transactions online through Online Banking
kok: ऑनलायन बॅकिंगातल्यान व्यवहार ऑनलायन मेळयात

en: Issue a new international European (SEPA) transaction online through Online Banking
kok: ऑनलायन बँकिंगवरवीं नवो आंतरराष्ट्रीय युरोपीयन (SEPA) व्यवहार ऑनलायन जारी करात.

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
kok: ऑनलायन बॅकिंगातल्यान नवो बँक-अंतर्गत व्यवहार ऑनलायन मेळयात

en: Issue a new international European (SEPA) direct debit note online through Online Banking
kok: ऑनलायन बँकिंगवरवीं नवी आंतरराष्ट्रीय युरोपीयन (SEPA) थेट डेबिट नोट ऑनलायन जारी करात.

en: Show _log window
kok: लॉग विंडो दाखयात

en: _Online Banking Setup…
kok: ऑनलायन बँकिंग सेटअप…

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
kok: ऑनलायन बॅकिंग प्रवेशाचो सुरवेचो सेटअप (HBCI, वो OFX DirectConnect, AqBanking वापरून)

en: Close window when finished
kok: सोपतकेर विंडो बंद करात

en: Remember the PIN in memory
kok: PIN मेमरीन याद दवरात

en: Verbose HBCI debug messages
kok: व्हर्बोज HBCI डिबग संदेश

en: DTAUS import data format
kok: DTAUS आयात डेटा स्वरूप

en: This setting specifies the data format when importing DTAUS files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
kok: हे स्थापित DTAUS फायली आयात करतना डेटा स्वरूप स्पश्ट करता. AqBanking लायब्ररी खूप आयात स्वरूपां दिता ("प्रोफायल्स" म्हण) जातली तुमी हांगा एक निवडपाक शकतात.

en: CSV import data format
kok: CSV आयात डेटा स्वरूप

en: This setting specifies the data format when importing CSV files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
kok: हे स्थापित CSV फायली आयात करतना डेटा स्वरूप स्पश्ट करता. AqBanking लायब्ररी खूप आयात स्वरूपां दिता ("प्रोफायल्स" म्हण) जातली तुमी हांगा एक निवडपाक शकतात.

en: SWIFT MT940 import data format
kok: SWIFT MT940 आयात डेटा स्वरूप

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT940 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
kok: हे स्थापित SWIFT MT940 फायली आयात करतना डेटा स्वरूप स्पश्ट करता. AqBanking लायब्ररी खूप आयात स्वरूपां दिता ("प्रोफायल्स" म्हण) जातली तुमी हांगा एक निवडपाक शकतात.

en: SWIFT MT942 import data format
kok: SWIFT MT942 आयात डेटा स्वरूप

en: This setting specifies the data format when importing SWIFT MT942 files. The AqBanking library offers various import formats (called "profiles") of which you can choose one here.
kok: हे स्थापित SWIFT MT942 फायली आयात करतना डेटा स्वरूप स्पश्ट करता. AqBanking लायब्ररी खूप आयात स्वरूपां दिता ("प्रोफायल्स" म्हण) जातली तुमी हांगा एक निवडपाक शकतात.

en: Quantity
kok: प्रमाण

en: Taxable
kok: करपात्र

en: Import Bills or Invoices from csv
kok: csv तल्यान बिल्स वो इनव्हॉयसिस आयात करात

en: These lines were ignored during import
kok: आयातीवेळार ह्या ओळींकडेन दुर्लक्ष जाले.

en: The input file can not be opened.
kok: आदान फायल उगडपाक शकना.

en: Adjust regular expression used for import
kok: आयातीखातीर वापरिल्ली नियमित अभिव्यक्ती सारकी करात

en: This regular expression is used to parse the import file. Modify according to your needs.
kok: आयात फायल पार्स करपाक वापरिल्ली नियमित अभिव्यक्ती. तुमच्या गरजांप्रमाण बदल घडयात.

en: There was a problem with the export, this could be due to lack of space, permissions or unable to access folder. Check the trace file for further logging!
    You may need to enable debugging.
kok: निर्यातान आडमेळ आयला, हाजे कारण जाग्याचे अभाव, परवानग्यो वो फोल्डरान प्रवेश नासप जाव येता. फुडल्या लॉगिंगाखातीर ट्रेस फायल तपासात!
    तुमका डिबगींग सक्रिय करचे पडू येता.

en: File exported successfully!
kok: फायल यशस्विपणान निर्यात केल्या!

en: -- Split Transaction --
kok: --विभागणी व्यवहार--

en: Void Reason
kok: वैध कारण

en: Invalid encoding selected
kok: अमान्य एनकोडींग निवडला

en: Merge with column on _left
kok: दाव्यातल्या स्तंभासंयत विलीन करात

en: Merge with column on _right
kok: उजव्यातल्या स्तंभासंयत विलीन करात

en: _Split this column
kok: हो स्तंभ विभागात

en: _Widen this column
kok: हो स्तंभ रूंद करात

en: _Narrow this column
kok: हो स्तंभ अरूंद करात

en: Double click on rows to change, then click on Apply to Import
kok: बदलुपाक ओळींचेर दोनदा क्लीक करात, मागीर आयात करपाक लागू करात चेर क्लीक करात

en: Row %u, path to account %s not found, added as top level
kok: ओळ %u, %s खात्यान वाट मेळू ना, वयली पातळ म्हण जोडल्या

en: Row %u, commodity %s / %s not found
kok: %u ओळ, %s / %s वस्त मेळू ना

en: Row %u, account %s not in %s
kok: %u ओळ, %s खाते %s न ना

en: Period: 123,456.78
kok: काळ: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
kok: स्वल्पविराम: 123,456.78

en: No date column.
kok: तारीक स्तंभ ना.

en: Import Customers from csv
kok: csv तल्यान गिरायकां आयात करात

en: customers
kok: गिरायकां

en: vendors
kok: विक्रेते

en: Import results:
    %i lines were ignored
    %i lines imported:
       %u %s fixed
       %u %s ignored (not fixable)
    
       %u %s created
       %u %s updated (based on id)
kok: निकाल आयात करात:
    %i ओळीं दुर्लक्ष केल्यात
    %i ओळीं आयात केल्यात:
       %u %s सोडयल्यात
       %u %s दुर्लक्ष केल्यात (सोडोवपाक शकना)
    
       %u %s तयार केल्यात
       %u %s सुदाल्ल्यात ( id र आधारित)

en: (Full account ID:
kok: (पुराय खाते ID:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
kok: मुखावेली विनिमय विशिश्ट कोड जुळपाखातीर कमोडिटी निवडात. उपकार करून नोंद घेयात की तुमी निवडटा त्या कमोडिटीचो विनिमय दर ओव्हररीटन जातलो.

en: Destination account for the auto-balance split.
kok: आपसूंक-समतोल विभागणेखातीर लक्ष्य खाते.

en: Info
kok: इंन्फो

en: New, already balanced
kok: नवे,पयली संतुलीत

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
kok: नवे, %s ची (म्यॅन्यूअल) "%s" न बदली करात

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
kok: नवे, %s ची (आपसूंक) "%s" न बदली करात

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
kok: नवे, UNBALANCED ( acct गरजेचे %s ची बदली करपाक)!

en: Match missing!
kok: जोड शेणल्या!

en: Do not import (no action selected)
kok: आयात करू नाकात (कारवाय निवडील्ली ना)

en: Confidence
kok: आत्मविश्र्वास

en: Auto
kok: आपसूंक

en: Select a .log file to replay
kok: परत चलोवपाक .log फायल निवडात

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
kok: सद्याची लॉग फायल उगडपाक शकना: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
kok: लॉग फायल उगडपाक अपेस: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
kok: तुमी निवडील्ली लॉग फायल रिकामी आशिल्ली.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
kok: तुमी निवडील्ली लॉग फायल वाचपाक येना. फायल हेडर ओळखीचो ना.

en: Stock account for security "%s"
kok: "%s" सुरक्षेखातीर स्टॉक खाते

en: Income account for security "%s"
kok: "%s" सुरक्षेखातीर कमाई खाते

en: Unknown OFX account
kok: अज्ञात OFX खाते

en: Unknown OFX checking account
kok: अज्ञात OFX खाते तपासता

en: Unknown OFX savings account
kok: अज्ञात OFX खाते जतनाय करता

en: Unknown OFX money market account
kok: अज्ञात OFX रक्कम बाजार खाते

en: Unknown OFX credit line account
kok: अज्ञात OFX क्रेडीट ओळ खाते

en: Unknown OFX CMA account
kok: अज्ञात OFX CMA खाते

en: Unknown OFX credit card account
kok: अज्ञात OFX क्रेडीट कार्ड खाते

en: Unknown OFX investment account
kok: अज्ञात OFX गुंतवणूक खाते

en: Import _OFX/QFX…
kok: अयात करात_OFX/QFX…

en: Process an OFX/QFX response file
kok: OFX/QFX प्रतिसाद फायलीची प्रक्रिया करात

en: GnuCash account name
kok: GnuCash खाते नाव

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
kok: नाव वो ल्हान विवरण एटर करात, देखिक "रेड हॅट स्टॉक".

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
kok: टिकर चिन्न वो हेर फामात एब्रिव्हेशन, देखिक "RHT" एंटर करात. जर नासत जाल्यार, वो तुमका खबर नासत जाल्यार, तुमचे स्वत:चे तयार करात.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
kok: चिन्नचो व्यापार जाता तो विनीमय निवडात, वो गुंतवणूकीचो प्रकार (देखिक म्यूच्यूअल फंड्साखातीर FUND) निवडात. जर तुमका तुमचो विनीमय वो योग्य गुतवणूक प्रकार दिसना,तुमी नवो दिवपाक शकता.

en: _Ticker symbol or other abbreviation
kok: टिकर चेन्न वो हेर एब्रिव्हेशन

en: _Exchange or abbreviation type
kok: बदली वो एब्रिव्हेशन प्रकार

en: (split)
kok: (विभागणी)

en: Please select a file to load.
kok: लोड करपाक मात्शी फायल निवडात

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
kok: फायल मेळू ना वो वाचपाची परवानगी न्हयकारल्या. मात्शी हेर फायल निवडात.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
kok: QIF फायल पयलीसांवन लोड केल्या.मात्शे हेर फायल निवडात.

en: Select QIF File
kok: QIF फायल निवडात

en: _Resume
kok: परत येयात

en: Canceled
kok: रद्द केला

en: An error occurred while loading the QIF file.
kok: QIF फायल लोड करतना एरर आयलो.

en: Failed
kok: असफळ

en: Cleaning up
kok: साफ करता

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
kok: QIF फायल पार्स करतना बग मेळलो.

en: Loading completed
kok: लोडींग पुराय

en: When you press the Start Button, GnuCash will load your QIF file. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
kok: सुरू बटण दामतकेर, GnuCash तुमची QIF फायल लोड करतले. एरर्स वो शिटकावण्यो नासल्यार, तुमी आपसूक फुडे वतले. नाजाल्यार, सकयल तपशील दाखयलो वतलो.

en: Choose the QIF file currency
kok: QIF फायल चलन निवडात

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
kok: तुमी सद्याचे राष्ट्रिय चलन वो वेगळो प्रकार एंटर करपाक जाय.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
kok: QIF डेटा रूंपातरीत करतना बग मेळलो.

en: Canceling
kok: रद्द करता

en: A bug was detected while detecting duplicates.
kok: नकलीं सोदतना बग मेळलो.

en: Conversion completed
kok: संभाशण पुराय जाले

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
kok: सुरू बटण दामतकेर, GnuCash तुमचो QIF डेटा आयात करतले. एरर्स वो शिटकावण्यो नासल्यार, तुमी आपसूक फुडे वतले. नाजाल्यार, सकयल तपशील दाखयलो वतलो.

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
kok: GnuCash तुमची मॅपिंग प्राधान्या जतन करपाक शकलेना.

en: There was a problem with the import.
kok: आयातान आडमेळ आयिल्लो.

en: QIF Import Completed.
kok: QIF आयात पुराय जाला.

en: QIF account name
kok: QIF खाते नाव

en: QIF category name
kok: QIF विभाग नाव

en: QIF payee/memo
kok: QIF पेयी/मेमो

en: Match?
kok: जुळणी?

en: Enter a name for the account
kok: खात्याखातीर नाव दियात

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
kok: %s खाते प्लेसहोल्डर खाते आसा आणि व्यवहार करपाक दिना. मात्शे वेगळे खाते निवडात.

en: Dividends
kok: लाभांश

en: Cap Return
kok: कॅप रिटर्न

en: Cap. gain (long)
kok: Cap. gain (लांब)

en: Cap. gain (mid)
kok: Cap. gain (मध्य)

en: Cap. gain (short)
kok: Cap. gain (ल्हान)

en: Equity
kok: समभाग

en: Retained Earnings
kok: दवरिल्ली कमाई

en: Commissions
kok: दलाली

en: Margin Interest
kok: मार्जिन व्याज

en: Line
kok: ओळ

en: Read aborted.
kok: वाचप सोडून दिले

en: Reading
kok: वाचता

en: Some characters have been discarded.
kok: काय अक्षरां काडून उडयल्यात.

en: Converted to:
kok: न रूपांतरीत:

en: Some characters have been converted according to your locale.
kok: तुमच्या लोकेलाप्रमाण काय अक्षरां रूपांतरीत केल्यात.

en: Ignoring unknown option
kok: अज्ञात पर्याय दुर्लक्ष करता

en: Date required.
kok: तारीक जाय.

en: Discarding this transaction.
kok: हो व्यवहार काडून उडयता.

en: Ignoring class line
kok: वर्ग ओळ दुर्लक्ष करता

en: Ignoring category line
kok: विभाग ओळ दुर्लक्ष करता

en: Ignoring security line
kok: सुरक्षा ओळ दुर्लक्ष करता

en: File does not appear to be in QIF format
kok: फायल QIF स्वरूपान आसा अशे दिसना

en: Transaction date
kok: व्यवहार तारीक

en: Transaction amount
kok: व्यवहार संख्या

en: Share price
kok: शेअर दर

en: Share quantity
kok: शेअर प्रमाण

en: Investment action
kok: गुंतवणूक कारवाय

en: Reconciliation status
kok: परत एकठाय करप स्थिती

en: Commission
kok: दलाली

en: Account type
kok: खाते प्रकार

en: Tax class
kok: कर वर्ग

en: Category budget amount
kok: विभाग बजेट संख्या

en: Account budget amount
kok: खाते बजेट संख्या

en: Credit limit
kok: क्ऱीट मर्यादा

en: Parsing categories
kok: पार्सिंग विभाग

en: Parsing accounts
kok: पार्सिंग खातीं

en: Parsing transactions
kok: पार्सिंग व्यवहार

en: Unrecognized or inconsistent format.
kok: अनोळखी वो असुसंगत स्वरूप.

en: Parsing failed.
kok: पार्सींग असफळ

en: Parse ambiguity between formats
kok: स्वरूपांमजगती पार्स एम्बिग्युटी

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
kok: मोल '~a' ~a वो ~a आसपाक शकना.

en: Finding duplicate transactions
kok: नकली व्यवहार सोदता

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
kok: अनोळखी कारवाय '~a'.

en: QIF import: Name conflict with another account.
kok: QIF आयात: हेर खात्यासंयत नाव संघर्ष.

en: Preparing to convert your QIF data
kok: तुमचो QIF डेटा रूपांतरीत करपाची तयारी करता

en: Creating accounts
kok: खातीं तयार करता.

en: Matching transfers between accounts
kok: खात्यांमदले हस्तांतर जुळयता

en: Converting
kok: रूपांतर करता

en: Missing transaction date.
kok: व्यवहार तारीक शेमल्या.

en: Welcome to GnuCash
kok: GnuCash न येवकार

en: Have a nice day!
kok: बरो दिस आसचो!

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
kok: %s खाते अस्तित्वान ना. तुमका ते तयार करपाचे आसा?

en: Hours
kok: वरां

en: Project
kok: प्रकल्प

en: Material
kok: सामान

en: Save the current entry?
kok: सद्याच्या नोंदीची जतनाय करपाची?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
kok: सद्याचो व्यवहार बदल्ला. ह्या नोंदीची नकल करच्यापयली तुमका बदल रेकॉर्ड करपाचे आसात, वो नकल करप रद्द करपाचे?

en: _Record
kok: रेकॉर्ड

en: Invalid Entry: You need to supply an account in the right currency for this position.
kok: अवैध नोंद:ह्या स्थितीखातीर तुमी योग्य चलनांत खात्याक पुरवण करपाची गरज आसा.

en: This account should usually be of type income.
kok: उत्पन्न प्रकाराचे हे खाते आसपाक जाय

en: This account should usually be of type expense or asset.
kok: हे खाते खर्च वो मालमत्ता प्रकाराचे आसपाक जाय.

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
kok: कर तक्टो %s अस्तित्वान ना. तुमका तो तयार करपाचो आसा?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
kok: सद्याची नोंद बदल्ल्या. पुण, ही नोंद सद्याच्या क्रमाची भाग आसा. तुमका बदल रेकॉर्ड करपाचो आसा आणि तुमचो क्रम बदलपाचो आसा?

en: _Don't Record
kok: रेकॉर्ड करू नाकात

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
kok: सध्याची नोंद बदल्ल्या. तुमी ती कशी जतनाय करपाक सोदता?

en: Charge
kok: शुल्क

en: Income Account
kok: उत्पन्न खाते

en: Expense Account
kok: खर्च खाते

en: Discount Type
kok: सवलत प्रकार

en: Discount How
kok: सवलत कशी

en: Unit Price
kok: एकक दर

en: Taxable?
kok: करपात्र?

en: Tax Included?
kok: कर आसपावन घेतला?

en: Invoiced?
kok: इनव्हॉयस्ड?

en: Subtotal
kok: उपबेरीज

en: Billable?
kok: बिल करप?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
kok: नोंदीखातीर कमाई/खर्च खाते एंटर करात, वो वळेरेतल्यान ते निवडात

en: Enter the type of Entry
kok: नोंदीचो प्रकार दियात

en: Enter the Entry Description
kok: नोंदीचे विवरण दियात

en: Enter the Discount Amount
kok: सवलतीचे मूल्य दियात

en: Enter the Discount Percent
kok: सवलत टक्केवारी दियात

en: Enter the Discount … unknown type
kok: सवलत एंटर करात…अज्ञात प्रकार

en: Discount Type: Monetary Value
kok: सवलत प्रकार:मॉनेटरी मोल

en: Discount Type: Percent
kok: सवलत प्रकार:टक्के

en: Select the Discount Type
kok: सवलत प्रकार निवडात

en: Tax computed after discount is applied
kok: सवलती मागीर मेजील्लो कर लागू जाता

en: Discount and tax both applied on pretax value
kok: सवलत आणि कर हे दोनूय करपूर्व मोलाचेर लागू केला

en: Discount computed after tax is applied
kok: करामागीर मेजील्ली सवलत लागू जाता

en: Select how to compute the Discount and Taxes
kok: सवलत आणि कर कशे मेजपाचे ते निवडात

en: Enter the unit-Price for this Entry
kok: ह्या नोंदीखातीर अकक-दर एंटर करात

en: Enter the Quantity of units for this Entry
kok: ह्या नोंदीखातीर एककांचे प्रमाण दियात

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
kok: ह्या नोंदीक लागू करपाचो कर तक्टो दियात

en: Is this entry taxable?
kok: ही नोंद करपात्र आसा?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
kok: ह्या नोंदीच्या दरान कर पयलीसांवन आसपावन घेतला?

en: Is this entry invoiced?
kok: ही नोंद इनव्हॉयस केल्या?

en: Is this entry credited?
kok: ही नोंद क्रेडिट केल्या?

en: Include this entry on this invoice?
kok: ही नोंदीचो ह्या इनव्हॉयसान आसपाव करपाचो?

en: Include this entry on this credit note?
kok: ह्या नोंदीचो ह्या क्रेडिट टिपणेर आसपाव करपाचो?

en: Unknown EntryLedger Type
kok: अज्ञात एंट्री लेजर प्रकार

en: The subtotal value of this entry
kok: ह्या नोंदीचे उपबेरीज मोल

en: The total tax of this entry
kok: ह्या नोंदीचो एकूण कर

en: Is this entry billable to a customer or job?
kok: ही नोंद गिरायकाक वो कामाक बिल करपाची?

en: How did you pay for this item?
kok: तुमी ह्या वस्तीखातीर कशे पैशे दिले?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
kok: हो व्यवहार पयलीसावन हेर नोंदवहीन संपादित जाता. मात्शे थंय संपदान करप पयली सोपयात.

en: Save transaction before duplicating?
kok: नकल करच्या पयली व्यवहार जतन करपाचो?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
kok: सद्याचो व्यवहार बदल्ला. व्यवहाराची नकल करच्या पयली, वो नकल रद्द करच्या पयली तुमका बदल रेकॉर्ड करपाचे आसात?

en: New Split Information
kok: नवी विभीगणी माहिती

en: Cannot store a transaction at this date
kok: व्यवहार ह्या तारकेर साठोवपाक शकना

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
kok: नकल केल्ल्या व्यवहाराची दिल्ली तारीक ह्या पुस्तकाखातीर थारायल्ल्या "फकत-वाचपाखातीर थ्रेशोल्ड" परस पोन्नी आसा. हे स्थापित फायल->वैशिष्ट्या->खाती न बदलुपाक येता.

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
kok: तुमी सद्याच्या विभागणेच्या वयर बरोवपाचे आसाता. तुमका खरेच अशे करपाचे आसा?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
kok: तुमी सद्याच्या व्यवहारार वयर बरोवपाचे आसाता. तुमका खरेच अशे करपाचे आसा?

en: Recalculate Transaction
kok: व्यवहाराची परत गणना करात

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
kok: ह्या व्यवहाराखातीर दिल्ली मोलां असुसंगत आसा. तुमका खंयचे मोल परत मेजपाचे आसा?

en: Changed
kok: बदल्ला

en: _Recalculate
kok: परत मेजात

en: Withdraw
kok: काडून घेयात

en: Check
kok: तपासात

en: ATM Deposit
kok: ATM ठेव

en: ATM Draw
kok: ATM काडले

en: Teller
kok: टेलर

en: Receipt
kok: पावती

en: Increase
kok: वाडयात

en: Decrease
kok: कमी करात

en: AutoDep
kok: ऑटोडिप

en: Wire
kok: वायर

en: Direct Debit
kok: थेट डेबिट

en: Fee
kok: शुल्क

en: Rebate
kok: सवलत

en: Paycheck
kok: रक्कम तपासणी

en: Dist
kok: वाटप

en: Rebalance Transaction
kok: व्यवहाराची शिल्लक परतून पळयात

en: The current transaction is not balanced.
kok: सध्याचो व्यवहार संतुलित ना

en: Balance it _manually
kok: तुमी शिल्लक करात

en: Let GnuCash _add an adjusting split
kok: GnuCash क जुळपी विभागणी करूंदी

en: Adjust current account _split total
kok: चालू खात्याची विभागणी बेरीज जुळयात

en: Adjust _other account split total
kok: हेर खाते विभागणी बेरीज सारकी करात

en: _Rebalance
kok: परतून शिल्लक

en: This register does not support editing exchange rates.
kok: ही नोंदवही संपादन करपी विनीमय दरांक फाटबळ दिना.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
kok: ताचो विनिमय दर सुदारपाखातीर तुमी विभागणी निवडूंक जाय

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
kok: विनीमय दर बदलुपाक तुमका व्यवहार वाडोवपाची गरज आसा .

en: The entered account could not be found.
kok: दिल्ले खाते सोदपाक शकना.

en: The two currencies involved equal each other.
kok: दोनूय चलनां एकमेकांवरीच

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
kok: विभागणेची संख्या शून्य आसा, म्हण विनीमय दराची गरज ना.

en: Save the changed transaction?
kok: बदलील्ल्या व्यवहाराची जतनाय करपाची?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
kok: सद्याचो व्यवहार बदल्ला. नव्या व्यवहारान वचच्या पयली तुमका बदल रेकॉर्ड करपाचे आसात, बदल दुर्लक्ष करपाचे आसात, वो बदलिल्ल्या व्यवहारान परत येवपाचे आसा?

en: _Discard Changes
kok: बदल न्हयकारात

en: _Record Changes
kok: बदल रेकॉर्ड करात

en: Mark split as unreconciled?
kok: विभागणेक परत एकठाय करू ना म्हण खूण करपाची?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
kok: तुमी एकठाय केल्ली विभागणी एकठाय करू नाशिल्ली म्हण खूण करपाचे आसात. अशे केल्यार भविष्यान एकठाय करप कठीण जाव येता! ह्या बदलासंयत फुडे वचात?

en: _Unreconcile
kok: परतून मेळोव नाकात

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
kok: खाते चलन थारावपाक शकना. तुमच्या व्यवस्थेन पुरयल्ले मूळ चलन वापरता.

en: T-Ref
kok: T-संदर्भ

en: T-Num
kok: T-नम

en: Tot Credit
kok: एकूण क्रेडिट

en: Tot Debit
kok: एकूण डेबिट

en: Tot Shares
kok: एकूण वाटो

en: Debit Formula
kok: डेबिट फॉर्म्युला

en: Credit Formula
kok: क्रेडिट फॉर्म्युला

en: Scheduled
kok: थारायिल्ले

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
kok: संदर्भ दियात, देखीक ईनव्हॉयस वो चेक क्रमांक, सगळ्या नोंद ओळींखातीर समान (विभागण्यो)

en: Enter a reference, such as an invoice or check number, unique to each entry line (split)
kok: संदर्भ दियात, देखीक ईनव्हॉयस वो चेक क्रमांक, दरेक नोंद ओळीखातीर यूनिक (विभागण्यो)

en: Enter a reference, such as a check number, common to all entry lines (splits)
kok: संदर्भ दियात, देखीक चेक क्रमांक, सगळ्या नोंद ओळींखातीर समान (विभागण्यो)

en: Enter a reference, such as a check number, unique to each entry line (split)
kok: संदर्भ दियात, देखीक चेक क्रमांक, दरेक नोंद ओळीखातीर यूनिक (विभागण्यो)

en: Enter a transaction reference, such as an invoice or check number, common to all entry lines (splits)
kok: व्यवहार संदर्भ दियात, देखीक ईनव्हॉयस वो चेक क्रमांक, सगळ्या नोंद ओळींखातीर समान (विभागण्यो)

en: Enter a transaction reference that will be common to all entry lines (splits)
kok: सगळ्या नोंदणी ओळींक (विभागण्यो) समान व्यवहार संदर्भ दियात.

en: Enter the name of the Customer
kok: गिरायकाचे नाव दियात

en: Enter the name of the Vendor
kok: विक्रेत्याचे नाव दियात

en: Enter a description of the transaction
kok: व्यवहाराचे विवरण दियात

en: Enter notes for the transaction
kok: व्यवहाराखातीर टिपो दियात

en: Reason the transaction was voided
kok: व्यवहार शून्य करपाचे कराण

en: Enter an action type, or choose one from the list
kok: कारवाय प्रकार दियात, वो वळेरेतल्यान निवडात

en: Enter a reference number, such as the next check number, or choose an action type from the list
kok: संदर्भ क्रमांक दियात, देखीक फुडलो चेक क्रमांक, वो वळेरेतल्यान कारवाय प्रकार निवडात

en: Enter a description of the split
kok: विभागणेचे विवरण एंटर करात

en: Enter the effective share price
kok: प्रभावी शेअर दर एंटर करात

en: Enter the number of shares bought or sold
kok: विकत घेतील्ल्या वो विकील्ल्या शेअर्सांची संख्या एंटर करात

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
kok: कडल्यान हस्तांतर करपाक खाते एंटर करात वो ते वळेरेतल्यान निवडात

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
kok: ह्या व्यवहारान भौ विभागण्यो आसात; सगळे पळोवपाक विभागणी बटण दामात

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
kok: हो व्यवहार स्टॉक विभागणी आसा; तपशील पळोवपाक विभागणी बटण दामात

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
kok: हो व्यवहार बदलुपाक वो काडून उडोवपाक शकना. हो व्यवहार फकत-वाचपाखातीर म्हण खूण केला कारण:
    
    '%s'

en: Change reconciled split?
kok: परत एकठाय केल्ली विभागणी बदलुपाची?

en: Chan_ge Split
kok: वीभागणी बदलात

en: Enter debit formula for real transaction
kok: खऱ्या व्यवहाराखातीर डेबिट फॉर्मूला एंटर करात

en: Enter credit formula for real transaction
kok: खऱ्या व्यवहाराखातीर क्रेडीट फॉर्मूला एंटर करात

en: List
kok: वळेरी

en: Template file "~a" can not be read
kok: टेंप्लेट फायल "~a" वाचपाक शकना

en: Fonts
kok: अक्षरसंच

en: Font info for the report title.
kok: अहवाल शिर्षकाखातीर अक्षरसंच ईन्फो.

en: Account link
kok: खाते जोड

en: Font info for account name.
kok: खाते नावाखातीर अक्षरसंच ईन्फो.

en: Number cell
kok: क्रमांक सेल

en: Font info for regular number cells.
kok: नियमित क्रमांक सेल्सांची अक्षरसंच इन्फो.

en: Negative Values in Red
kok: नकारात्मक मोलां तांबडी

en: Display negative values in red.
kok: नकारात्मक मोलां तांबडी दाखयात.

en: Number header
kok: क्रमांक हेडर

en: Font info for number headers.
kok: क्रमांक हेडरांखातीर अक्षरसंच ईन्फो.

en: Text cell
kok: मजकूर सेल

en: Font info for regular text cells.
kok: नियमित मजकूर सेल्सांची अक्षरसंच इन्फो.

en: Total number cell
kok: एकूण क्रमांक सेल

en: Font info for number cells containing a total.
kok: बेरीज आशिल्ल्या क्रमांक सेल्सांची अक्षरसंच इन्फो.

en: Total label cell
kok: एकूण लेबल सेल

en: Font info for cells containing total labels.
kok: एकूण लेबल्स आशिल्ल्या सेल्सांची अक्षरसंच इन्फो.

en: Centered label cell
kok: केंद्रित लेबल सेल

en: Font info for centered label cells.
kok: केंद्रित लेबल सेल्सांची अक्षरसंच इन्फो.

en: Can't save style sheet
kok: स्टायलशीट जतन करपाक शकना

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
kok: बजेट अस्तित्वान ना. तुमी किमान एक बजेट तयार करपाक जाय.

en: Edit report options
kok: अहवाल पर्याय संपादित करात

en: This report requires you to specify certain report options.
kok: ह्या अहवालाक काय अहवाल पर्याय स्पश्ट करपाक जाय.

en: No accounts selected
kok: खातीं निवडील्ली ना

en: No data
kok: डेटा

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
kok: निवडील्ल्या खात्यांनी निवडील्ल्या वेळेखातीर डेटा/व्यवहार ना (वो फकत शून्या)

en: Select a date to report on.
kok: अहवाल दिवपाची तारीक निवडात.

en: Start of reporting period.
kok: अहवाल दिवपाच्या काळाची सुरवात.

en: End of reporting period.
kok: अहवाल दिवपाच्या काळाचो शेवट.

en: The amount of time between data points.
kok: डेटा बिंदूंमजगतीचो वेळ.

en: One Day
kok: एक दिंस

en: One Week
kok: एक सप्तक

en: Two Weeks
kok: दोन सप्तकां

en: One Month
kok: एक म्हयनो

en: Half Year
kok: अर्धे वर्स

en: One Year
kok: एक वर्स

en: All
kok: सगळे

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
kok: ह्या खोलायेची खातीं दाखयात, खंयचोय हेर पर्याय ओव्हरायड करून

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
kok: निवडील्ल्या खात्यंची खाते-निवड ओव्हरायड करपाची आणि उप-खातीं दाखोवपाची?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
kok: ह्या खात्यावयले अहवाल, जर डिस्प्ले खोलाय परवानगी दिता.

en: Select the currency to display the values of this report in.
kok: ह्या अहवालाची मोलां दाखोवपाक चलन निवडात.

en: The source of price information.
kok: दर माहितेचो स्त्रोत.

en: Most recent
kok: सद्याचे

en: Choose the marker for each data point.
kok: दरेक डेटा बिंदूखातीर खूण करपी निवडात.

en: Diamond
kok: डायमंड

en: Circle
kok: वर्तुळ

en: Square
kok: चौकोन

en: Cross
kok: फुली

en: Plus
kok: अदिक

en: Dash
kok: डॅश

en: Filled diamond
kok: भरिल्लो डायमंड

en: Filled circle
kok: भरील्ले वर्तुळ

en: Filled square
kok: भरील्लो चौकोन

en: Choose the method for sorting accounts.
kok: खात्यांचे वर्गीकरण करपाची पद्धत निवडात.

en: Alphabetical by account code
kok: खात्याच्या कोडान अक्षरान

en: Alphabetical by account name
kok: खात्याच्या नावान अक्षरान

en: How to show the balances of parent accounts.
kok: पालक खात्यांची शिल्लक कशी दाखोवपाची.

en: Do not show any balances of parent accounts.
kok: पालक खात्यांची कसलीच शिल्लक दाखोव नाकात.

en: Account Balance
kok: खाते शिल्लक

en: Do not show
kok: दाखोव नाकात

en: How to show account subtotals for parent accounts.
kok: पालक खात्यांची खाते उपबेरीज कशी दाखोवपाची.

en: Show subtotals for selected parent accounts which have subaccounts.
kok: निवडील्ल्या उपखाती आशिल्ल्या पालक खात्यांची उपबेरीज दाखयात.

en: Do not show any subtotals for parent accounts.
kok: पालक खात्यांची कसलीच उपबेरीज दाखोव नाकात.

en: Show subtotals
kok: उपबेरीज दाखयात

en: _Assets & Liabilities
kok: एसेट्स & देणी

en: _Income & Expense
kok: कमाई & खर्च

en: B_udget
kok: बजेट

en: _Taxes
kok: कर

en: Display
kok:  दाखयात

en: Report name
kok: अहवाल नाव

en: Stylesheet
kok: स्टायलशीट

en: _Business
kok: व्यवसाय

en: Invoice Number
kok: इनव्हॉयस क्रमांक

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
kok: तुमच्या एका अहवालाक नकली अहवाल-guid आसा. ह्या अहवाल-guid संयत अहवालांखातीर मात्शे अहवाल व्यवस्था तपासात, चड करून तुमचे जतनाय केल्ले अहवाल:

en: Enter a descriptive name for this report.
kok: ह्या अहवालाखातीर विवरणात्मक नाव दियात.

en: Select a stylesheet for the report.
kok: अहवालाखातीर स्टायलशीट निवडात

en: Average Balance
kok: सरासर शिल्लक

en: Step Size
kok: पांवड्याचो आकार

en: Report's currency
kok: अहवालाचे चलन

en: Price Source
kok: दर स्त्रोत

en: Include Sub-Accounts
kok: उप-खात्याचो आसपाव करात

en: Exclude transactions between selected accounts
kok: निवडील्ल्या खात्यांमदलो व्यवहार वगळात

en: Plot Width
kok: प्लॉट रूंदाय

en: Plot Height
kok: प्लॉट उंचाय

en: Include sub-accounts of all selected accounts.
kok: सगळ्या निवडील्ल्या खात्यांखातीर उप-खात्यांचो आसपाव करात.

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
kok: फकत दोन खात्यांचो आसपाव आशिल्ले व्यवहार वगळात,जे दोनूय सकयल निवडिल्ले आसात. हाजो परिणाम फकत तक्ट्यातल्या नफो आणि तोटो स्तंभाचेर जाता.

en: Do transaction report on this account.
kok: ह्या खात्यार व्यवहार अहवाल करात.

en: Show table
kok: तक्टो दाखयात

en: Display a table of the selected data.
kok: निवडील्ल्या डेटाचो तक्टो दाखयात.

en: Show plot
kok: प्लॉट दाखयात

en: Display a graph of the selected data.
kok: निवडील्ल्या डेटाचो ग्राफ दाखयात.

en: Plot Type
kok: प्लॉट प्रकार

en: The type of graph to generate.
kok: तयार करपाच्या ग्राफाचो प्रकार.

en: Average
kok: सरासरी

en: Profit
kok: नफो

en: Period start
kok: सुरवेचो काळ

en: Period end
kok: निमणो काळ

en: Maximum
kok: कमाल

en: Minimum
kok: किमान

en: Gain
kok: मिळकत

en: Loss
kok: तोटो

en: Income vs. Day of Week
kok: कमाई vs. आठवड्याचो दिस

en: Expenses vs. Day of Week
kok: खर्च vs. आठवड्याचो दिस

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
kok: आठवड्याच्या दरेक दिसाच्या एकूण कमाईसंयत पाय चार्ट दाखयता

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
kok: आठवड्याच्या दरेक दिसाच्या एकूण खर्चासंयत पाय चार्ट दाखयता

en: Levels of Subaccounts
kok: उपखात्यांची पातळी

en: Show Totals
kok: बेरीज दाखयात

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
kok: ह्या खात्यांर अहवाल दियात, जर निवडील्ली खाते पातळी परवानगी दिता.

en: Show the total balance in legend?
kok: लेजंडातली एकूण शिल्लक दाखोवपाचे?

en: Report Title
kok: अहवाल शिर्षक

en: Title for this report.
kok: ह्या अहवालाचे शिर्षक.

en: Boolean Option
kok: बुलियन पर्याय

en: This is a boolean option.
kok: हो बुलियन पर्याय.

en: Multi Choice Option
kok: भौ निवड पर्याय

en: This is a multi choice option.
kok: हो भौ निवड पर्याय.

en: First Option
kok: पयलो पर्याय

en: Second Option
kok: दुसरो पर्याय

en: Third Option
kok: तुसरो पर्याय

en: Fourth Options
kok: चौथो पर्याय

en: String Option
kok: स्ट्रिंग पर्याय

en: This is a string option.
kok: हो स्ट्रिंग विकल्प आसा.

en: Just a Date Option
kok: फकत तारीक पर्याय

en: This is a date option.
kok: हो तारीक विकल्प आसा.

en: Combo Date Option
kok: कॉंबो तारीक पर्याय

en: This is a combination date option.
kok: हो एकठाय तारीक विकल्प.

en: Relative Date Option
kok: संबंधित तारीक पर्याय

en: This is a relative date option.
kok: हो संबंधित तारकेचो विकल्प.

en: Number Option
kok: क्रमांक पर्याय

en: This is a number option.
kok: हो क्रमांक पर्याय.

en: Background Color
kok: फाटभूंय रंग

en: This is a color option.
kok: हो रंग विकल्प आसा.

en: An account list option
kok: खाते वळेरी पर्याय

en: This is an account list option.
kok: हो खाते वळेरी विकल्प आसा.

en: A list option
kok: वळेरी पर्याय

en: This is a list option.
kok: हो वळेरी विकल्प आसा.

en: The Good
kok: बरे

en: The Bad
kok: वायट

en: The Ugly
kok: अग्ली

en: Testing
kok: चाचणी घेता

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
kok: अहवाल बरोवपाच्या मदतीखातीर, वो तुमच्या ताज्या, नव्या, अहवालाखातीर, मेलिंग वळेरी ~a कडेन सल्लो घेता.

en: The current time is ~a.
kok: सद्याची वेळ आसा ~a.

en: The boolean option is ~a.
kok: बुलियन पर्याय आसा ~a.

en: true
kok: सत

en: false
kok: फट

en: The multi-choice option is ~a.
kok: भौ-निवड पर्याय ~a आसा.

en: The string option is ~a.
kok: स्ट्रिंग पर्याय ~a आसा.

en: The date option is ~a.
kok: तारीक पर्याय ~a आसा.

en: The relative date option is ~a.
kok: संबंधित तारीक पर्याय ~a आसा.

en: The combination date option is ~a.
kok: संयोग तारीक विकल्प आसा ~a.

en: The number option is ~a.
kok: क्रमांक पर्याय %~a आसा.

en: The number option formatted as currency is ~a.
kok: चलन म्हण स्वरूपण केल्लो क्रमांक पर्याय ~a आसा.

en: Items you selected:
kok: तुमी निवडील्ल्यो वस्तीं:

en: List items selected
kok: निवडील्ल्या वस्तीची वळेरी करात

en: (You selected no list items.)
kok: (तुमी वळेरी नाशिल्ल्यो वस्ती निवडल्यात)

en: You have selected no accounts.
kok: तुमी खातीं निवडूंक ना.

en: Display help
kok: मदत दाखयता

en: Tax Report / TXF Export
kok: कर अहवाल / TXF निर्यात

en: Alternate Period
kok: वैकल्पिक काळ

en: Override or modify From: & To:.
kok: ओव्हरायड वो बदलात कडल्यान: & कडे:.

en: Use From - To
kok: कडल्यान - मेरेन वापरात

en: Last Year
kok: फाटल्या वर्सा

en: Select Accounts (none = all)
kok: खातीं निवडात (कोण ना =सगळी)

en: Select accounts.
kok: खातीं निवडात.

en: Suppress $0.00 values
kok: सप्रेस $0.00 मोलां

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
kok: $0.00 व्हॅल्यूड खाती छापली वचची ना.

en: Print Full account names
kok: पुराय खाते नावां छापात

en: Print all Parent account names.
kok: सगळी पालक खाते नावां छापात.

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
kok: WARNING: काय खात्यांक डुप्लिकेट TXF कोडस् दिल्ले आसात. दिवपाचे स्त्रोत आशिल्ले फकत TXF कोडस् परते येतले.

en: Period from ~a to ~a
kok: ~a ते ~a काळ

en: Tax Report & XML Export
kok: कर अहवाल & XML निर्यात

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
kok: करपात्र उत्पन्न/ वजा खर्च/ .XML फायलीन निर्यात

en: Taxable Income / Deductible Expenses
kok: करपात्र कमाई/वजाकरपायोग्य खर्च

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
kok: हो अहवाल तुमची करपात्र कमाई आणि वजा करपायोग्य खर्च दाखयता.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
kok: हे पान तुमची करपात्र कमाई आणि वजा करपायोग्य खर्च दाखयता.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
kok: कर शेड्यूल अहवाल/TXF निर्यात

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
kok: $0.00 व्हॅल्यूड कर कोड्स छापले वचचे ना.

en: Do not print full account names
kok: पुराय खाते नावां छापू नाकात

en: Do not print all Parent account names.
kok: सगळी पालक खाते नावां छापू नाकात.

en: Print all Transfer To/From Accounts
kok: खात्या कडे/कडल्याल सगळे हस्तांतर छापात

en: Print all split details for multi-split transactions.
kok: भौ-विभागणी व्यवहाराचो सगळो विभागणी तपशील छापात.

en: Print TXF export parameters
kok: TXF निर्यात परिमाणां छापात

en: Show TXF export parameters for each TXF code/account on report.
kok: अहवालावयल्या दरेक TXF कोड/खात्याखातीर TXF निर्यात परिमाणां दाखयात.

en: Do not print T-Num:Memo data
kok: T-Num छापू नाकात:मेमो डेटा

en: Do not print T-Num:Memo data for transactions.
kok: T-Num छापू नाकात: व्यवहारांखातीर मेमो डेटा

en: Do not print Action:Memo data
kok: कारवाय छापू नाकात:मेमो डेटा

en: Do not print Action:Memo data for transactions.
kok: कारवाय छापू नाकात: व्यवहारांखातीर मेमो डेटा

en: Do not print transaction detail
kok: व्यवहार तपशील छापू नाकात

en: Do not print transaction detail for accounts.
kok: खात्याखातीर व्यवहार तपशील छापू नाकात.

en: Do not use special date processing
kok: खास तारीक प्रक्रिया वापरू नाकात

en: Do not print transactions out of specified dates.
kok: स्पश्ट केल्ल्या तारकेभायलो व्यवहार छापू नाकात.

en: Currency conversion date
kok: चलन रूपांतरण तारीक

en: Select date to use for PriceDB lookups.
kok: मोलDB पळोवपाखातीर वापरपाक तारीक निवडात.

en: Tax Schedule Report & TXF Export
kok: कर शेड्यूल अहवाल & TXF निर्यात

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
kok: करपात्र प्राप्ती/वजा खर्च व्यवहार तपशिलासंयत/ .TXF फायलींत निर्यात करात.

en: Taxable Income/Deductible Expenses
kok: करपात्र कमाई/वजाकरपायोग्य खर्च

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
kok: हो अहवाल तुमच्या खात्यांखातीर आयकराकडे संबंधित व्यवहार तपशील दाखयता

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
kok: हे पान संबंधित आयकर खात्यांखातीर व्यवहार तपशील दाखयता

en: Income Piechart
kok: कमाई पायचार्ट

en: Expense Piechart
kok: खर्च पायचार्ट

en: Asset Piechart
kok: एसेट पायचार्ट

en: Liability Piechart
kok: देणी पायचार्ट

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
kok: दिल्ल्या काळ कालावधीप्रमाण प्राप्तीसयत पाय चार्ट दाखयता

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
kok: दिल्ल्या काळ कालावधीप्रमाण खर्चासयत पाय चार्ट दाखयता

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
kok: एसेटस् शिलकीप्रमाण दिल्ल्या काळांतलो पाय चार्ट दाखयता

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
kok: देणी शिलकीसयत दिल्ल्या काळांतलो पाय चार्ट दाखयता

en: Income Accounts
kok: कमाई खातीं

en: Expense Accounts
kok: खर्च खातीं

en: Assets
kok: एसेट्स

en: Liabilities
kok: देणी

en: Show Percents
kok: टक्के दाखयात

en: Maximum Slices
kok: चडांत चड कुडके

en: Sort Method
kok: पद्धतीचे वर्गीकरण करात

en: Show Average
kok: सरासरी दाखयात

en: Select whether the amounts should be shown over the full time period or rather as the average e.g. per month.
kok: पुराय वेळाखातीर संख्या दाखोवपाचे काय ना वो सरासरी ते निवडात देख दरेक म्हयन्यान.

en: No Averaging
kok: सरासरी ना

en: Maximum number of levels in the account tree displayed.
kok: खाते ट्रीन दाखयल्ल्या पातळ्यांची कमाल संख्या.

en: Show the full account name in legend?
kok: लेजंडातले पुराय खाते नाव दाखोवपाचे?

en: Show the percentage in legend?
kok: लेजंडातले टक्के दाखोवपाचे?

en: Maximum number of slices in pie.
kok: पायातल्या स्लायसिंची कमाल संख्या.

en: Yearly Average
kok: वर्सुकी सरासरी

en: Monthly Average
kok: म्हयन्याची सरासरी

en: Weekly Average
kok: आठवड्याची सरासरी

en: Balance at ~a
kok: ~a चेर शिल्लक

en: Account Summary
kok: खाते सार

en: Future Scheduled Transactions Summary
kok: फुडलो शेड्यूल्ड व्यवहार सार

en: Depth limit behavior
kok: खोलाय मर्यादा वागणूक

en: How to treat accounts which exceed the specified depth limit (if any).
kok: स्पश्ट केल्ल्या खालोयेपरस चड आशिल्ल्या खात्यांक कशे वागोवपाचे (आसल्यार).

en: Show the total balance, including balances in subaccounts, of any account at the depth limit.
kok: खोलायेच्या मर्यादेतल्या खात्यातली उपखात्यातल्या शिल्लकेसंयत, एकूण शिल्लक दाखयात.

en: Parent account balances
kok: पालक खाते शिल्लक

en: Parent account subtotals
kok: पालक खाते उपबेरीज

en: Include accounts with zero total balances
kok: शून्य एकूण शिल्लक आशिल्ली खाती आसपावन घेयात.

en: Include accounts with zero total (recursive) balances in this report.
kok: शून्य बेरीज (रिकर्सिव्ह) बाकी आशिल्ली खआती ह्या अहवालांत सामील करात.

en: Omit zero balance figures
kok: शून्य शिल्लक संख्या वगळात

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
kok: शून्य शिल्लक म्हण दाखोवपाच्या जाग्यार रिकामो जागो दाखयात.

en: Show accounting-style rules
kok: लेखा शैलीच्यो ओळी दाखयात

en: Use rules beneath columns of added numbers like accountants do.
kok: हिशोबकाराभशेन जोडील्ल्या संख्येच्या स्तंभासकयले नेम वापरात.

en: Display accounts as hyperlinks
kok: खातीं हायपरलिंक्स म्हण दाखयात

en: Shows each account in the table as a hyperlink to its register window.
kok: तक्ट्यातले दरेक खाते ताज्या नोंदवहीच्या विंडोन हायपरलिंक म्हण दाखयता.

en: Show an account's balance.
kok: खात्याची शिल्लक दाखयात.

en: Show an account's account code.
kok: खात्याचो खाते कोड दाखयात.

en: Show an account's account type.
kok: खात्याचो खाते प्रकार दाखयात.

en: Account Description
kok: खाते विवरण

en: Show an account's description.
kok: खात्याचे विवरण दाखयात.

en: Account Notes
kok: खाते टिपो

en: Show an account's notes.
kok: खात्याच्यो टिपण्यो दाखयात.

en: Commodities
kok: वस्तीं

en: Show Foreign Currencies
kok: विदेशी चलनां दाखयात

en: Display any foreign currency amount in an account.
kok: खात्यातली खंयचीय विदेशी चलन संख्या दाखयात.

en: Show Exchange Rates
kok: विनिमय दर दाखयात

en: Show the exchange rates used.
kok: वापरिल्ले विनिमय दर दाखयात.

en: Recursive Balance
kok: परतून येवपी शिल्लक

en: Raise Accounts
kok: खातीं वाडयात

en: Omit Accounts
kok: खातीं वगळात

en: Account title
kok: खाते शिर्षक

en: Advanced Portfolio
kok: अद्ययावत पोर्टफोलिओ

en: Share decimal places
kok: दशांश स्थळां शेअर करात

en: Include accounts with no shares
kok: वाटे नाशिल्ली खात्यांचो आसपाव करात

en: Show ticker symbols
kok: टिकर चिन्ना दाखयात

en: Show listings
kok: लिस्टींग दाखयात

en: Show prices
kok: दर दाखयात

en: Show number of shares
kok: वाट्यांची संख्या दाखयात

en: Basis calculation method
kok: मूळ मेजपाची पद्धत

en: Set preference for price list data
kok: दर वळेरी डेटाखातीर प्राधान्य थारायात

en: How to report brokerage fees
kok: दलाली शुल्क कशे कळोवपाचे

en: Basis calculation method.
kok: मेजपाची मूळ पद्धत.

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
kok: जंय लागू आसा थंय, व्यवहाराचेर प्रायस एडिटर प्रायसिंगचो वापर करात

en: How to report commissions and other brokerage fees.
kok: दलाली आणि हेर दलाली शुल्क कशे कळीत करपाचे.

en: Include in basis
kok: मुळांत सामील करात.

en: Display the ticker symbols.
kok: टिकर चिन्नां दाखयात.

en: Display exchange listings.
kok: विनिमय वळेरी दाखयात

en: Display numbers of shares in accounts.
kok: खात्यातल्या शेअरांची संख्या दाखयात.

en: The number of decimal places to use for share numbers.
kok: शेअर क्रमांकाखातीर वापरपाच्या दशांशाच्या जाग्यांची संख्या.

en: Display share prices.
kok: शेअराची दर दाखयात.

en: Stock Accounts to report on.
kok: कळीत करपाक स्टॉक खाती.

en: Include accounts that have a zero share balances.
kok: शून्य शेअर शिल्लक आशिल्ली खातीय समाविश्ट करात

en: Listing
kok: वळेरी करता

en: Basis
kok: मूळ

en: Money In
kok: पैशे आयले

en: Money Out
kok: पैशे गेले

en: Realized Gain
kok: लक्षान आयल्ली कमाई

en: Unrealized Gain
kok: लक्षान न आयल्ली कमाई

en: Total Gain
kok: एकूण कमाई

en: Rate of Gain
kok: नफ्याचो दर

en: Total Return
kok: एकूण परतावो

en: Rate of Return
kok: परताव्याचो दर

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
kok: * हो वस्त डेटा दर वळेरेपरस व्यवहार प्रायसिंग वापरून तयार केला.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
kok: जर तुमी बहु चलनी स्थितींत आसात, विनिमय बरोबर जावचो ना

en: ** this commodity has no price and a price of 1 has been used.
kok: ** ह्या वस्तीक दर ना आणि दर 1 वापल्ला.

en: Report on these accounts.
kok: ह्या खात्यांचेर कळीत करात.

en: Data markers?
kok: डेटा मार्कर्स?

en: Display a mark for each data point.
kok: प्रत्येक डेटा बिंदूखातीर खूण दाखयात.

en: Balance Sheet
kok: ताळेबंद

en: Balance Sheet Date
kok: ताळेबंद तारीक

en: Single column Balance Sheet
kok: एक स्तंभी ताळेबंद

en: Print liability/equity section in the same column under the assets section as opposed to a second column right of the assets section.
kok: मालमत्ता विभागाच्या उजव्या दुसऱया स्तंभाच्या बदलाक मालमत्ता विभागाच्या त्याच स्तंभांत देणी/समभाग विभाग छापात.

en: Flatten list to depth limit
kok: यादी खोलाय मर्यादेक फ्लॅटन करात.

en: Displays accounts which exceed the depth limit at the depth limit.
kok: खोलाय मर्यादेर खोलाय मर्यादेभायली खातीं दाखयात.

en: Label the assets section
kok: एसेट्स विभागाक लेबल करात

en: Whether or not to include a label for the assets section.
kok: मालमत्ता विभागाखातीर लेबलाचो आसपाव करप काय ना.

en: Include assets total
kok: एसेट्स बेरीजेचो आसपाव करात

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
kok: एकूण मालमत्ता दाखोवपी ओळींचो आसपाव करप काय ना.

en: Use standard US layout
kok: प्रमाणित US लेआवट वापरात

en: Report section order is assets/liabilities/equity (rather than assets/equity/liabilities).
kok: अहवाल विभाग क्रम मालमत्ता/देणी/समभाग आसा (मालमत्ता/समभाग/देणी परस).

en: Label the liabilities section
kok: देणी विभागाक लेबल लायात

en: Whether or not to include a label for the liabilities section.
kok: देणी विभागाखातीर लेबलाचो आसपाव करप काय ना.

en: Include liabilities total
kok: एकूण देणी समाविश्ट करात

en: Whether or not to include a line indicating total liabilities.
kok: एकूण देणी दाखोवपी ओळींचो आसपाव करप काय ना.

en: Label the equity section
kok: समभाग विभागाक लेबल लायात.

en: Whether or not to include a label for the equity section.
kok: समभाग विभागाखातीर लेबलाचो आसपाव करप काय ना.

en: Include equity total
kok: एकूण समभाग समाविश्ट करात

en: Whether or not to include a line indicating total equity.
kok: एकूण समभाग दाखोवपी ओळीचो आसपाव करप काय ना.

en: Total Liabilities
kok: एकूण देणी

en: Total Assets
kok: एकूण एसेट्स

en: Retained Losses
kok: जाल्ले नुकसान

en: Trading Gains
kok: व्यापारी लाभ

en: Trading Losses
kok: व्यापारी नुकसान

en: Unrealized Gains
kok: लक्षान न आयल्ली कमाई

en: Unrealized Losses
kok: लक्षान न आयल्ले तोटे

en: Total Equity
kok: एकूण समभाग

en: Total Liabilities & Equity
kok: एकूण देणी आणि समभाग

en: Balance Sheet (eguile)
kok: ताळेबंद (युगायल)

en: Exclude accounts with zero total balances
kok: शून्य एकूण शिल्लक आशिल्ली खातीं वगळात

en: Exclude non-top-level accounts with zero balance and no non-zero sub-accounts.
kok: वयल्या पातळेर नाशिल्ली शून्य बाकी आणि शून्य बाकी नाशिल्ल्या उप खात्यांसयतची खाती वगळात.

en: Negative amount format
kok: नकारात्मक संख्या स्वरूप

en: The formatting to use for negative amounts: with a leading sign, or enclosing brackets.
kok: नकारात्मक रक्कमेखातीर वापरपाचे स्वरूपण: लिडिंग चिन्न वो कंस.

en: Font family
kok: अक्षरसंच कुटुंब

en: Font definition in CSS font-family format.
kok: CSS अक्षरसंच-कुटुंब स्वरूपातली अक्षरसंच व्याख्या.

en: Font size
kok: अक्षरसंच आकार

en: Font size in CSS font-size format (e.g. "medium" or "10pt").
kok: CSS अक्षरसंच-आकार स्वरूपातलो अक्षरसंच आकार (देख "मध्यम" वो "10pt").

en: Template file
kok: टेंप्लेट फायल

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
kok: ह्या अहवालाच्या eguile टेंप्लेट भागाचे फायलनाव. ही फायल तुमच्या .gnucash निदेशिकेन आसपाक जाय, वो GnuCash प्रतिष्ठापन निदेशिकेंनी योग्य जाग्यार आसपाक जाय.

en: CSS stylesheet file
kok: CSS स्टायलशीट फायल

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
kok: ह्या अहवालासंयत वापरपाचे CSS शैलीशीटाचे फायलनाव. स्पश्ट केल्यार, ही फायल तुमच्या .gnucash निदेशिकेन आसपाक जाय, वो GnuCash प्रतिष्ठापन निदेशिकेंनी योग्य जाग्यार आसपाक जाय.

en: Extra Notes
kok: अदिक टिपो

en: Notes added at end of invoice -- may contain HTML markup.
kok: ईनव्हॉयसाच्या शेवटाक जोडील्ल्या टिपण्यांनी -- HTML मार्कअप आसू येता.

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
kok: (उदरगत आवृत्ती -- दोनदा तपाशीनास्तना ह्या अहवातल्या आकड्यांचेर अवलंबून राउ नाकात.<br>ह्या संदेशापासून मुक्त दावपाक 'अदिक टिपों' पर्याय बदलात)

en: Imbalance
kok: असंतुलन

en: Orphan
kok: अनाथ

en: Balance Sheet using eguile-gnc
kok: eguile-gnc वापरून ताळेबंद

en: Display a balance sheet (using eguile template)
kok: ताळेबंद दाखयात (eguile टेंप्लेट वापरून)

en: Common Currency
kok: सामान्य चलन

en: Total For
kok: खातीर एकूण

en: Asset
kok: ऍसेट

en: Liability
kok: देणी

en: Expense
kok: खर्च

en: Net Income
kok: निव्वळ कमाई

en: Budget Balance Sheet
kok: अंदाजपत्रक ताळेबंद

en: Include new/existing totals
kok: नव्यो/सद्याच्यो एकूण आसपावन घेयात

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
kok: बजेटान दिल्ल्या बेरजेतले बदल दाखोवपी ओळींचो आसपाव करप काय ना.

en: Budget to use.
kok: वापरपाक बजेट.

en: Existing Assets
kok: सद्याचे एसेट्स

en: Allocated Assets
kok: वाटिल्ली एसेटस्

en: Unallocated Assets
kok: वाटू नाशिल्ली एसेटस्

en: Existing Liabilities
kok: सध्याची देणी

en: New Liabilities
kok: नवी देणी

en: Existing Retained Earnings
kok: सध्याची दवरिल्ली प्राप्ती

en: Existing Retained Losses
kok: सध्याचे दवरिल्ले नुकसान.

en: New Retained Earnings
kok: नवे जाल्ले नुकसान

en: New Retained Losses
kok: नवे जाल्ले नुकसान

en: Total Retained Earnings
kok: एकूण जाल्ली प्राप्ती

en: Total Retained Losses
kok: एकूण जाल्ले नुकसान

en: Existing Equity
kok: सध्याचो समभाग

en: New Equity
kok: नवो समभाग

en: Running Sum
kok: चलपी संख्या

en: Range start
kok: सुरवेची व्याप्ती

en: Select a budget period type that starts the reporting range.
kok: अहवाल व्याप्ती सुरू करपी बजेट काळ प्रकार निवडात.

en: Exact start period
kok: अचूक सुरवेचो काळ

en: Select exact period that starts the reporting range.
kok: अहवाल व्याप्ती सुरू करपी योग्य काळ निवडात.

en: Range end
kok: निमणी व्याप्ती

en: Select a budget period type that ends the reporting range.
kok: अहवाल व्याप्ती सोपोवपी बजेट काळ प्रकार निवडात.

en: Exact end period
kok: अचूक शेवटचो काळ

en: Select exact period that ends the reporting range.
kok: अहवाल व्याप्ती सोपोवपी योग्य काळ निवडात.

en: Last budget period
kok: निमणो बजेट काळ

en: Manual period selection
kok: म्यॅन्यअल काळ निवड

en: Calculate as running sum?
kok: चलपी संख्या म्हण मेजुया?

en: Actual
kok: खरो

en: Budget Flow
kok: बजेट फ्लो

en: Period number.
kok: काळ क्रमांक.

en: Report for range of budget periods
kok: बजेट काळांच्या व्याप्तीखातीर अहवाल

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
kok: पुराय बजेटापरस बजेट काळांच्या व्याप्तीखातीर अहवाल तयार करात.

en: Select a budget period that begins the reporting range.
kok: अहवाल दिवपी व्याप्ती सुरू करपी बजेट काळ निवडात.

en: Select a budget period that ends the reporting range.
kok: अहवाल दिवपी व्याप्ती सोपोवपी बजेट काळ निवडात.

en: Label the revenue section
kok: महसुल विभागाक नाव दियात

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
kok: महसूल विभागाखातीर लेबलाचो आसपाव करपाचो काय ना.

en: Include revenue total
kok: एकूण महसुल बेरीज समावेश

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
kok: एकूण महसूल दाखोवपी ओळीचो आसपाव करपाचो काय ना.

en: Label the expense section
kok: खर्च विभागाक लोबल करात

en: Whether or not to include a label for the expense section.
kok: खर्च विभागाखातीर लेबलाचो आसपाव करपाचो काय ना.

en: Include expense total
kok: खर्च बेरीजेचो आसपाव करात

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
kok: एकूण खर्च दाखोवपी ओळीचो आसपाव करपाचो काय ना.

en: Display as a two column report
kok: दोन स्तंभ अहवाल म्हण दाखयात

en: Divides the report into an income column and an expense column.
kok: अहवालाची कमाई स्तंभ आणि खर्च स्तंभान विभागणी करता.

en: Display in standard, income first, order
kok: पयली उत्पन्न अशा प्रमाणित क्रमान दाखयात

en: Causes the report to display in the standard order, placing income before expenses.
kok: अहवाल प्रमाणित क्रमान दाखोवपाक लायता, खर्चापयली कमाई दवरून.

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
kok: अहवाल काळाचो निमणो काळ सुरवेच्या काळापरस कमी आसपाक शकना.

en: Revenues
kok: महसूल

en: Total Revenue
kok: एकूण महसूल

en: Total Expenses
kok: एकूण खर्च

en: for Budget ~a
kok: बजेट ~a खातीर

en: for Budget ~a Period ~d
kok: बजेट ~a खातीर काळ ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
kok: बजेट ~a खातीर काळ ~d - ~d

en: Net income
kok: निव्वळ कमाई

en: Net loss
kok: निव्वळ तोटो

en: Budget Income Statement
kok: अंदाजपत्रक प्राप्ती निवेदन

en: Budget Profit & Loss
kok: बजेट नफो & तोटो

en: Budget Report
kok: बजेट अहवाल

en: Account Display Depth
kok: खाते दर्शक खोलाय

en: Always show sub-accounts
kok: सदाच उपखातीं दाखयात

en: Show Budget
kok: बजेट दाखयात

en: Display a column for the budget values.
kok: बजेट मोलांखातीर स्तंभ दाखयात.

en: Show Actual
kok: खरे दाखयात

en: Display a column for the actual values.
kok: खऱ्या मोलांखातीर स्तंभ दाखयात.

en: Show Difference
kok: फरक दाखयात

en: Display the difference as budget - actual.
kok: फरक बजेट - खरे म्हण दाखयात.

en: Show Column with Totals
kok: बेरजेसंयत स्तंभ दाखयात

en: Display a column with the row totals.
kok: ओळीच्या बोरजेसंयत स्तंभ दाखयात.

en: Include accounts with zero total balances and budget values
kok: शून्य एकूण शिल्ल्क आणि बजेट मोलांसंयत खात्यांचो आसपांव करात

en: Include accounts with zero total (recursive) balances and budget values in this report.
kok: शून्य एकूण (रिकर्सिव्ह) शिल्लक आशिल्ली खाती आणि बजेट मोल ह्या अहवालांत सामील करात.

en: Include collapsed periods before selected.
kok: निवडीच्यापयली कोलॅप्स्ड काळांचो आसपाव करात.

en: Include in report previous periods as single collapsed column (one for all periods before starting)
kok: अहवालांत पयलीचे काळ एक कॉलेप्स्ड स्तंभ म्हण सामील करात (सुरू जावचेपयलीच्या सगळ्या काळांखातीर एक)

en: Include collapsed periods after selected.
kok: निवडटकेर कोलॅप्स्ड काळांचो आसपाव करात.

en: Include in report further periods as single collapsed column (one for all periods after ending and to the end of budget range)
kok: मुखावेल्या काळांत अहवाल एक कॉलॅप्स्ड स्तंभ म्हण सामील करात (शेवटाउपरांत सगळ्या काळांखातीर आणि अंदाजपत्रक व्याप्तीच्या शेवटाक एक)

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
kok: एक्ट

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
kok: डिफ

en: Cash Flow
kok: रोकड फ्लो

en: Show Full Account Names
kok: पुराय खाते नावां दाखयात

en: Show full account names (including parent accounts).
kok: खात्यांची पुराय नावां दाखयात (पालक खात्यांसंयत).

en: ~a and subaccounts
kok: ~a आणि उपखातीं

en: ~a and selected subaccounts
kok: ~a आणि निवडील्ली उपखातीं

en: Money into selected accounts comes from
kok: कडल्यान निवडील्ल्या खात्यांनी पैशे येतात

en: Money out of selected accounts goes to
kok: कडे निवडील्ल्या खात्यांतले पैशे वतात

en: Income Chart
kok: कमाई चार्ट

en: Expense Chart
kok: खर्च चार्ट

en: Asset Chart
kok: एसेट चार्ट

en: Liability Chart
kok: देणी तक्तो

en: Income Over Time
kok: प्राप्ती ओव्हरटायम

en: Expense Over Time
kok: खर्च ओव्हरटायम

en: Assets Over Time
kok: एसेटस् ओव्हरटायम

en: Liabilities Over Time
kok: देणी ओव्हर टायम

en: Show long account names
kok:  लांब खाते नावां दाखयात

en: Maximum Bars
kok: कमाल बार्स

en: Daily Average
kok: सदाची सरासरी

en: Balances ~a to ~a
kok: ~a ते ~a शिल्लक

en: Grand Total
kok: एकूण बेरीज

en: The income accounts where the sales and income was recorded.
kok: कमाई खातीं जंय विक्री आणि कमाई रेकॉर्ड केल्या.

en: The expense accounts where the expenses are recorded which are subtracted from the sales to give the profit.
kok: खर्च खातीं जंय नफो दिवपाक खर्च रेकॉर्ड जातात जे विक्रीतल्यान वजा जातात

en: Show Expense Column
kok: खर्चाचो स्तंभ दाखयात

en: Show the column with the expenses per customer.
kok: दरेक गिरायकाफाटल्या खर्चाचो स्तंभ दाखयात.

en: Show Company Address
kok: कंपनी नामो दाखयात

en: Show your own company's address and the date of printing.
kok: तुमच्या स्वत:च्या कंपनीचो नामो आणि छापपाची तारीक दाखयात.

en: Show Lines with All Zeros
kok: सगळी शून्न्यां आशिल्यो ओळीं दाखयात

en: Show the table lines with customers which did not have any transactions in the reporting period, hence would show all zeros in the columns.
kok: ज्या गिरायकांक कळीत करपाच्या काळांत कसलोच व्यवहार ना तांका टेबल लायन्स दाखयात, ताकालागून स्तंभांनी सगळे शून्या दाखयतली.

en: Show Inactive Customers
kok: निष्क्रिय गिरायकां दाखयात

en: Include customers that have been marked inactive.
kok: निष्क्रिय म्हण खूण केल्ल्या गिरायकांचो आसपाव करात.

en: Sort Column
kok: स्तंभाचे वर्गीकरण करात

en: Choose the column by which the result table is sorted.
kok: निकाल तक्ट्याचे वर्गीकरण करपाचो स्तंभ निवडात.

en: Sort Order
kok: वर्गीकरण क्रम

en: Customer Name
kok: गिरायकाचे नाव

en: Sales
kok: विक्री

en: Markup
kok: खूण

en: No Customer
kok: गिरायक ना

en: Customer Summary
kok: गिरायकाचे सार

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
kok: समभाग निवेदन

en: Report only on these accounts.
kok: फकत ह्या खात्याचेर कळीत करात.

en: Closing Entries pattern
kok: बंद जावपी नोंदींचो नमुनो

en: Any text in the Description column which identifies closing entries.
kok: बंद जावपी नोंदी ओळखूपी विवरण स्तंभातलो खंयचोय मजकूर.

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
kok: बंद जावपी नोंदींचो नमुनो केस संवेदनशील आसा

en: Causes the Closing Entries Pattern match to be case-sensitive.
kok: बंद करपी नोंद पद्दत केस - संवेदनशील करता.

en: Closing Entries Pattern is regular expression
kok: बंद जावपी नोंदींचो नमुनो सामान्य एक्सप्रेशन आसा

en: Causes the Closing Entries Pattern to be treated as a regular expression.
kok: बंद करपी नोंद पद्दत नियमित अभिव्यक्ती म्हण थारावपाक लायता.

en: for Period
kok: काळाखातीर

en: Capital
kok: भांडवल

en: Investments
kok: गुंतवणुको

en: Withdrawals
kok: काडप

en: Increase in capital
kok: भांडवलांत वाड

en: Decrease in capital
kok: भांडवलांत घट

en: Num/Action
kok: नम/कारवाय

en: Running Balance
kok: चालू शिल्लक

en: Totals
kok: एकूण

en: General Ledger
kok: सर्वसादारण लेजर

en: Sorting
kok: वर्गीकरण करता

en: Trans Number
kok: व्यवहार क्रमांक

en: Use Full Account Name
kok: पुराय खाते नाव वापरात

en: Other Account Name
kok: हेर खाते नाव

en: Use Full Other Account Name
kok: पुराय हेर खाते नाव वापरात

en: Other Account Code
kok: हेर खाते कोड

en: Sign Reverses
kok: चिन्न परती

en: Primary Key
kok: प्रायमरी की

en: Show Full Account Name
kok: पुराय खाते नाव दाखयात

en: Primary Subtotal
kok: प्रायमरी उपबेरीज

en: Primary Subtotal for Date Key
kok: तारीक की खातीर प्रायमरी उपबेरीज

en: Primary Sort Order
kok: प्रयामरी वर्गीकरण क्रम

en: Secondary Key
kok: सेकंडरी की

en: Secondary Subtotal
kok: सेकंडरी उपबेरीज

en: Secondary Subtotal for Date Key
kok: तारीक की खातीर सेकंडरी उपबेरीज

en: Secondary Sort Order
kok: सेकंडरी वर्गीकरण क्रम

en: Label the trading accounts section
kok: व्यापार खाते विभागाक लेबल दियात

en: Whether or not to include a label for the trading accounts section.
kok: एकूण व्यापार खात्यांची शिल्लक दाखोवपी लेबलाचो आसपाव करप काय ना.

en: Include trading accounts total
kok: व्यापार खाते एकूण समाविश्ट करात

en: Whether or not to include a line indicating total trading accounts balance.
kok: एकूण व्यापार खात्यांची शिल्लक दाखोवपी ओळीचो आसपाव करप काय ना.

en: Trading
kok: व्यापार

en: Total Trading
kok: एकूण व्यापार

en: Income Statement
kok: कमाई स्टेटमेंट

en: Profit & Loss
kok: नफो & तोटो

en: Tax Amount
kok: कर संख्या

en: Custom Title
kok: शिर्षक थारायात

en: A custom string to replace Invoice, Bill or Expense Voucher.
kok: इनव्हॉयस,बील वो खर्च व्हावचराची बदली करपाक कस्टम स्ट्रिंग.

en: Display Columns
kok: स्तंभ दाखयात

en: Display the date?
kok: तारीक दाखोवपाची?

en: Display the description?
kok: विवरण दाखोवपाचे?

en: Display the action?
kok: कारवाय दाखोवपाची?

en: Display the quantity of items?
kok: वस्तींचे प्रमाण दाखोवपाचे?

en: Display the price per item?
kok: दरेक वस्तीचो दर दाखोवपाचो?

en: Display the entry's discount?
kok: नोंदीची सवलत दाखोवपाची?

en: Display the entry's taxable status?
kok: नोंदीची करपात्र स्थिती दाखोवपाची?

en: Display each entry's total total tax?
kok: नोंदीचो एकूण कर दाखोवपाची?

en: Display the entry's value?
kok: नोंदीचो मोल दाखोवपाची?

en: Display due date?
kok: सोपील्यो तारको दाखोवपाच्यो?

en: Display the subtotals?
kok: उपबेरीज दाखोवपाची?

en: Payable to
kok: क दिवपाची

en: Display the Payable to: information.
kok: क दिवपाचेः माहिती दाखयात

en: Payable to string
kok: स्ट्रींगाक दिवपाची

en: The phrase for specifying to whom payments should be made.
kok: कोणाक पैशे दिवपाचे हे स्पश्ट करपाखातीर वाक्य.

en: Company contact
kok: कंपनी संपर्क

en: Display the Company contact information.
kok: कंपनी संपर्क माहिती दाखयात.

en: Company contact string
kok: कंपनी संपर्क स्ट्रिंग

en: The phrase used to introduce the company contact.
kok: कंपनीच्या संपर्काची ओळख करून दिवपाक वापरपाचो वाक्यप्रचार.

en: Minimum # of entries
kok: किमान # नोंदी

en: The minimum number of invoice entries to display.
kok: दाखोवपाच्या इनव्हॉयस नोंदींची किमान संख्या.

en: References
kok: संदर्भ

en: Display the invoice references?
kok: इनव्हॉयस संदर्भ दाखोवपाचे?

en: Billing Terms
kok: बिलिंग शर्ती

en: Display the invoice billing terms?
kok: इनव्हॉयस बीलींग अटीं दाखोवपाच्यो?

en: Display the billing id?
kok: बिलिंग आयडी दाखोवपाचो?

en: Display the invoice notes?
kok: इनव्हॉयस नोटस् दाखोवपाची?

en: Payments
kok: पेमेंटस्

en: Display the payments applied to this invoice?
kok: ह्या इनव्हॉयसाक लागू पेमेंट दाखोवया?

en: Job Details
kok: कामाचो तपशील

en: Display the job name for this invoice?
kok: ह्या इनव्हॉयसाखातीर कामाचे नाव दाखोवपाचे?

en: Extra notes to put on the invoice.
kok: इनव्हॉयसार घालपाक अदिक टिपण्यो.

en: Net Price
kok: निव्वळ दर

en: Total Price
kok: एकूण दर

en: Amount Due
kok: दिवपाची रक्कम

en: Invoice in progress…
kok: इनव्हॉयस प्रगती करता…

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
kok: वैध इनव्हॉयस निवडू ना. विकल्प बटणार क्लीक करात आणि वापरपाक इनव्हॉयस निवडात.

en: Show Net Profit
kok: निव्वळ नफो दाखयात

en: Show Asset & Liability
kok: मालमत्ता & देणी दाखयात

en: Show Net Worth
kok: नेट वर्थ दाखयात

en: Line Width
kok: ओळ रूंदाय

en: Set line width in pixels.
kok: ओळ रूंदाय पिक्सेलांनी थारायात.

en: Grid
kok: ग्रीड

en: Show Income and Expenses?
kok: कमाई आणि खर्च दाखोवपाचे?

en: Show the Asset and the Liability bars?
kok: एसेट आणि देणी बार्स दाखोवपाचे?

en: Show the net profit?
kok: निव्वळ नफो दाखोवपाचो?

en: Show a Net Worth bar?
kok: नेट वर्थ बार दाखोवपाचे?

en: Add grid lines.
kok: ग्रीड ओळीं जोडात.

en: Net Profit
kok: निव्वळ नफो

en: Net Worth
kok: नेटवर्थ

en: Net Worth Barchart
kok: नेट वर्थ बारचार्ट

en: Income/Expense Chart
kok: कमाई/खर्च चार्ट

en: Net Worth Linechart
kok: नेट वर्थ लायनचार्ट

en: Sort By
kok: न वर्गीकरण करात

en: Show zero balance items
kok: शून्य शिल्लक वस्ती दाखयात

en: Due or Post Date
kok: सोपल्या वो फुडली तारीक

en: Sort companies by.
kok: न कंपनींचे वर्गीकरण करात.

en: Bracket Total Owed
kok: कंस एकूण दिवपाचे

en: Sort order.
kok: वर्गीकरण क्रम.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
kok: जरी शून्य शिल्ल्क आसली तरी सगळे विक्रेते/गिरायक दाखयात

en: Leading date.
kok: येवपी तारीक

en: Current
kok: सद्या

en: 0-30 days
kok: 0-30 दिंस

en: 31-60 days
kok: 31-60 दिंस

en: 61-90 days
kok: 61-90 दिंस

en: 91+ days
kok: 91+ दिंस

en: Payable Aging
kok: दिवपाचे एजिंग

en: Receivable Aging
kok: प्राप्ती एजिंग

en: Credits
kok: क्रेडिटस्

en: Debits
kok: डेबिटस्

en: No valid customer selected.
kok: वैध गिरायक निवडील्ले ना.

en: This report requires a customer to be selected.
kok: ह्या अहवालाखातीर गिरायक निवडपाची गरज आसा.

en: No valid employee selected.
kok: वैध कामगार निवडील्लो ना.

en: This report requires a employee to be selected.
kok: ह्या अहवालाखातीर कामगार निवडपाची गरज आसा.

en: Period Totals
kok: काळाची बेरीज

en: Total Credit
kok: एकूऩ क्रेडीट

en: Total Due
kok: एकूण दिवपाचे

en: The company for this report.
kok:  ह्या अहवालाखातीर कंपनी.

en: Display the transaction date?
kok: व्यवहार तारीक दाखोवपाची?

en: Display the transaction reference?
kok: व्यवहार संदर्भ दाखोवपाचो?

en: Display the transaction type?
kok: व्यवहार प्रकार दाखोवपाचो?

en: Display the transaction description?
kok: व्यवहार विवरणक दाखोवपाचे?

en: Display the period credits column?
kok: काळ क्रेडिट स्तंभ दाखोवया?

en: Display a running balance?
kok: चालू शिल्लक दाखोवपाची?

en: No matching transactions found
kok: जुळपी व्यवहार मेळू ना

en: Customer Report
kok: गिरायक अहवाल

en: Vendor Report
kok: विक्रेतो अहवाल

en: Employee Report
kok: कामगार अहवाल

en: Job Report
kok: कामाचो अहवाल

en: Investment Portfolio
kok: गुंतवणूक पोर्टफोलियो

en: Price of Commodity
kok: वस्तीचो दर

en: Invert prices
kok: परत्यो किंमती

en: Marker
kok: खूण करपी

en: Marker Color
kok: खूण करप्याचो रंग

en: Calculate the price of this commodity.
kok: ह्या वस्तीचो दर मेजात.

en: Weighted Average
kok: वेटेड सरासरी

en: Actual Transactions
kok: खरो व्यवहार

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
kok: चलनाफाटल्यान वस्त परस दरेक चलनाफाटल्यान वस्त प्लॉट करात.

en: Color of the marker.
kok: मार्कराचो रंग

en: Weeks
kok: आठवडे

en: Double-Weeks
kok: दोन-आठवडे

en: Identical commodities
kok: समान वस्ती

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
kok: तुमची निवडील्ली वस्त आणि अहवालाचे चलन जुळटा. जुळपी वस्तींखातीर दर दाखोवपान कायच अर्थ ना.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
kok: निवडील्ल्या वस्तींखातीर निवडील्ल्या वेळान दर माहिती उपलब्द ना.

en: Only one price
kok: फकत एक दर

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
kok: निवडील्ल्या वस्तींखातीर निवडील्ल्या वेळान फकत एक दर मेळील्लो. हो गरजेचो प्लॉट दिना.

en: All Prices equal
kok: सगळ्यो दरो समान

en: All Prices at the same date
kok: त्याच ताकरेच्यो सगळ्यो दरों

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
kok: सगळे मेळील्ले दर त्याच ताकरेकन आसात. हाकालागून प्लॉट एक सरळ ओळ आसतलो. दुर्दैवान, प्लॉटींग साधन ते हाताळपाक शकना.

en: Price Scatterplot
kok: दर स्कॅटरप्लॉट

en: Headings 1
kok: हेडींग्ज 1

en: Headings 2
kok: हेडींग्ज 2

en: Heading font
kok: हेडींग अक्षरसंच

en: Text font
kok: मजकूर अक्षरसंच

en: Discount Rate
kok: सवलत दर

en: Discount Amount
kok: सवलत संख्या

en: Tax Rate
kok: कर दर

en: Sub-total
kok: उपबेरीज

en: Payment received text
kok: रक्कम मेळिल्ल्याचो मजकूर

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
kok: ह्या अहवालाच्या eguile टेंप्लेट भागाचे फायलनाव. ही फायल एकतर तुमच्या .gnucash निदेशिकेन आसपाक जाय, नाजाल्यार GnuCash प्रतिष्ठापन निदेशिकेंन योग्य जाग्यार आसपाक जाय.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
kok: ह्या अहवालासंयत वापरपाच्या CSS शैलीशीटाचे फायलनाव. ही फायल एकतर तुमच्या .gnucash निदेशिकेन आसपाक जाय, नाजाल्यार GnuCash प्रतिष्ठापन निदेशिकेंन योग्य जाग्यार आसपाक जाय.

en: Font to use for the main heading.
kok: मुखेल हेडींगाखातीर वापरपाचो अक्षरसंच.

en: Font to use for everything else.
kok: बाकीच्या सगळ्याखातीर वापरपाचो अक्षरसंच.

en: The format for the date->string conversion for today's date.
kok: तारकेखातीर स्वरूप->स्ट्रिंग रूपांतर आयच्या तारकेखातीर.

en: Funds In
kok: भांडवल आसा

en: Funds Out
kok: भांडवल ना

en: Lot
kok: लॉट

en: Debit Value
kok: डेबिट मोल

en: Credit Value
kok: क्रेडिट मोल

en: The title of the report.
kok: अहवालाचे शिर्षक.

en: Register Report
kok: नोंदवही अहवाल

en: Display the check number/action?
kok: चेक क्रमांक/कारवाय दाखोवपाची?

en: Display the check number?
kok: तपास क्रमांक दाखोवपाचो?

en: Display the memo?
kok: मेमो दाखोवपाचो?

en: Display the account?
kok: खाते दाखोवपाचे?

en: Display the number of shares?
kok: वाट्यांची संख्या दाखोवपाची?

en: Display the name of lot the shares are in?
kok: वाटे आशिल्ल्या लॉटाचे नाव दाखोवपाचे?

en: Display the shares price?
kok: वाट्याचो दर दाखोवपाचो?

en: Display the amount?
kok: संख्या दाखोवपाची?

en: Display the value in transaction currency?
kok: व्यवहार चलनातले मोल दाखोवपाचे?

en: Display the totals?
kok: एकूण दाखोवपाची?

en: Total Debits
kok: एकूण डेबिट्स

en: Total Credits
kok: एकूण क्रेडिट्स

en: Total Value Debits
kok: एकूण मोल डेबिट्स

en: Total Value Credits
kok: एकूण मोल क्रेडिट्स

en: Net Change
kok: निव्वळ बदल

en: Value Change
kok: मोल बदल

en: Elements
kok: घटक

en: column: Date
kok: स्तंभ:तारीक

en: column: Tax Rate
kok: स्तंभ:कर दर

en: column: Units
kok: स्तंभ:एकक

en: row: Address
kok: ओळ: नामो

en: row: Contact
kok: ओळ:संपर्क

en: row: Invoice Number
kok: ओळ: इनव्हॉयस क्रमांक

en: row: Company Name
kok: ओळ: कंपनी नाव

en: Invoice number text
kok: इनव्हॉयस क्रमांक मजकूर

en: To text
kok:  मजकूराक

en: Ref text
kok: संदर्भ मजकूर

en: Job Name text
kok: कामाचे नाव मजकूर

en: Job Number text
kok: कामाचो क्रमांक मजकूर

en: Show Job name
kok: कामाचे नाव दाखयात

en: Show Job number
kok: कामाचो क्रमांक दाखयात

en: Invoice number next to title
kok: शिर्षकाकुशीक इनव्हॉयस क्रमांक

en: table-border-collapse
kok: तक्टो-शीम-कोलॅप्स

en: table-header-border-color
kok: तक्टो-हेडर-शीम-रंग

en: table-cell-border-color
kok: तक्टो-सेल-शीम-रंग

en: Embedded CSS
kok: एंबेडेड CSS

en: Logo filename
kok: लोगो फायल नाव

en: Logo width
kok: लोगो रूंदाय

en: Display the Tax Rate?
kok: कर दर दाखोवपाचो?

en: Display the Units?
kok: एकक दाखोवपाचो?

en: Display the contact?
kok: संपर्क दाखोवपाचो?

en: Display the address?
kok: नामो दाखोवपाचो?

en: Display the Invoice Number?
kok: इनव्हॉयस क्रमांक दाखोवपाचो?

en: Display the Company Name?
kok: कंपनीचे नाव दाखोवपाचे?

en: Invoice Number next to title?
kok: शिर्षकाकुशीक काम क्रमांक?

en: Display Job name?
kok: कामाचे दाखोवपाचे?

en: Invoice Job number?
kok: इनव्हॉयस काम क्रमांक?

en: Name of a file containing a logo to be used on the report.
kok: अहवालार वापरपाचो लोगो आशिल्ल्या फायलीचे नाव.

en: Width of the logo in CSS format, e.g. 10% or 32px. Leave blank to display the logo at its natural width. The height of the logo will be scaled accordingly.
kok: CSS स्वरूपान लोगोची रूंदाय, देख. 10% वो 32px. नैसर्गिक रूंदायेन दाखोवपाक रिकामी दवरात. लोगोची उंचाय त्या प्रमाण प्रमाणित जातली.

en: Border-collapse?
kok: शीम-कोलॅप्स?

en: CSS color.
kok: CSS रंग.

en: Embedded CSS.
kok: एंबेडेड CSS.

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
kok: कर स्तंभ आशिल्लो गिरायकालो इनव्हॉयस दाखयात (युगायल टेम्प्लेट वापरून)

en: Trial Balance
kok: ट्रायल शिल्लक

en: Start of Adjusting/Closing
kok: एडजस्टिंग/क्लोजिंगची सुरवात

en: Date of Report
kok: अहवालाची तारीक

en: Report variation
kok: बदल कळीत करात

en: Kind of trial balance to generate.
kok: तयार करपाच्या ट्रायल शिल्लकीचो प्रकार

en: Merchandising
kok: व्यापार

en: Gross adjustment accounts.
kok: एकंदर सारके करपाची खाती

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
kok: नेट न्ही, पुण ह्या खआत्यांक ग्रॉस डेबिट/क्रेडिट जुळणी दाखयात. व्यापारी व्यवहार चड करून तांची इन्व्हेंटरी खाती हांगा निवडतले.

en: Income summary accounts
kok: कमाई सार खातीं

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
kok: ह्या खात्यांनी केल्ल्यो जुळण्यो ह्यो जुळण्यो, जुळिल्ली ट्रायल शिल्लक, आणि प्राप्ती निवेदन स्तंभ हातूंत जुळयली वता (वयर पळयात). व्यापारी व्यवहारांखातीर चड उपेगी.

en: Adjusting Entries pattern
kok: नोंदींचो नमुनो सारको करता

en: Any text in the Description column which identifies adjusting entries.
kok: विवरण स्तंभांतलो खंयचोय मजकूर जो सारक्यो केल्ल्यो नोंदी वळखता.

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
kok: नोंदींचो नमुनो सारको करप केस संवेदनशील आसा

en: Causes the Adjusting Entries Pattern match to be case-sensitive.
kok: सारके करपी नोंदींची पद्दत केस संवेदनशील जावपाक जुळयता.

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
kok: सामान्य एक्सप्रेशनान नोंदींचो नमुनो सारको करप

en: Causes the Adjusting Entries Pattern to be treated as a regular expression.
kok: सारके करपी नोंद पद्दती नियमित अभिव्यक्ती म्हण धरपाक लायता.

en: Adjusting Entries
kok: एडजस्टिंग नोंदी

en: Adjustments
kok: सारके करप

en: Adjusted Trial Balance
kok: सारकी केल्ली ट्रायल शिल्लक

en: Net Loss
kok: निव्वळ तोटो

en: Number of columns
kok: स्तंभांची संख्या

en: Number of columns before wrapping to a new row.
kok: नव्या ओळींत गुठलावचेपयली स्तंभांची संख्या.

en: Edit Options
kok: पर्यायांचे संपादन करात

en: Single Report
kok: एकोडो अहवाल

en: Multicolumn View
kok: भौस्तंभ दृश्य

en: Custom Multicolumn Report
kok: भौस्तंभ अहवाल थारायात

en: Assets Accounts
kok: मालमत्ता खाती

en: Liability Accounts
kok: देणी खाती

en: Equity Accounts
kok: समभाग खाती

en: Trading Accounts
kok: व्यापार खातीं

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
kok: एकूण समभाग, व्यापार आणि देणी

en: Imbalance Amount
kok: असंतुलन रक्कम

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
kok: ह्या अहवालाखातीर वापरिल्लो<strong>विनीमय दर</strong>

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
kok: इनव्हॉयस निवडूंक ना--एक निवडुपाक विकल्प मेनू वापरात

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
kok: हे अहवाल फकत गिरायकाच्या (विक्री) इनव्हॉयसांकूच डिझायन केला. विकल्प मेनू फकत <em>इनव्हॉयस</em>निवडुपाकूच वापरात, बिल वो खर्चाचे व्हाऊचर करपाक न्ही

en: Website
kok: वेबसायट

en: Invoice Date
kok: इनव्हॉयस तारीक

en: Stocks
kok: साठो

en: Mutual Funds
kok: म्यूच्यूअल फंड्स

en: Currencies
kok: चलनां

en: Equities
kok: समभाग

en: Checking
kok: तपासता

en: Savings
kok: शिल्लक

en: Money Market
kok: मनी मार्केट

en: Accounts Receivable
kok: येवपी लेखा

en: Accounts Payable
kok: दिवपाची लेखा

en: Credit Lines
kok: क्रेडीट ओळीं

en: Building '~a' report …
kok: '~a' अहवाल बांधता …

en: Rendering '~a' report …
kok: रेंडरींग '~a' अहवाल …

en: Preparer
kok: तयार करपी

en: Name of person preparing the report.
kok: अहवाल तयार करपी मनश्याचे नाव.

en: Prepared for
kok: खातीर तयार केला

en: Name of organization or company prepared for.
kok: तयार केल्ल्या संघटनेचे वो कंपनेचे नाव.

en: Show preparer info
kok: तयार करप्याचो इंन्फो दाखयात

en: Name of organization or company.
kok: संस्थेचे वो कंपनीचे नाव.

en: Enable Links
kok: जोडण्यो करपाक दियात

en: Enable hyperlinks in reports.
kok: अहवालांनी हायपरलिंक्स सक्षम करात.

en: Footer
kok: फुटर

en: String to be placed as a footer.
kok: फूटर म्हण घालपाची स्ट्रिंग

en: Images
kok: प्रतिमां

en: Background Tile
kok: फाटभूंय टायल

en: Background tile for reports.
kok: अहवालाखातीर फाटभूंय टायल.

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
kok: हेडींग बॅनर

en: Banner for top of report.
kok: अहवालाच्या वयल्याखातीर बॅनर

en: Heading Alignment
kok: हेडींग अलायनमेंट

en: Left
kok: दावे

en: Center
kok: केंद्र

en: Right
kok: उजवो

en: Logo
kok: लोगो

en: Company logo image.
kok: कंपनी लोगो प्रतिमां

en: General background color for report.
kok: अहवालाखातीर सर्वसादारण फाटभूंय रंग.

en: Text Color
kok: मजकुर रंग

en: Normal body text color.
kok: सामान्य बॉडी मजकुर रंग.

en: Link Color
kok: जोड रंग

en: Link text color.
kok: मजकुर रंग जोडात.

en: Table Cell Color
kok: तक्टो सेल रंग

en: Default background for table cells.
kok: तक्टे सेल्सांखातीर मूळ फांटभूंय.

en: Alternate Table Cell Color
kok: वैकल्पित टेबल सेल रंग

en: Default alternate background for table cells.
kok: टेबल सेल्सखातीर मुळावी वैकल्पिक फांटभूंय

en: Subheading/Subtotal Cell Color
kok: उपहेडींग/उपबेरीज सेल रंग

en: Default color for subtotal rows.
kok: उपबेरीज ओळींखातीर मूळ रंग.

en: Sub-subheading/total Cell Color
kok: उप-उपहेडींग/एकूण सेल रंग

en: Color for subsubtotals.
kok: उपबेरजांखातीर रंग.

en: Grand Total Cell Color
kok: एकूण बेरीज सेल रंग

en: Color for grand totals.
kok: एकूणबेरजांखातीर रंग.

en: Tables
kok: तक्टे

en: Table cell spacing
kok: तक्टो सेल मदले अंतर

en: Space between table cells.
kok: तक्टो सेल्सांमदी जागो.

en: Table cell padding
kok: तक्टो सेल पॅडिंग

en: Space between table cell edge and content.
kok: तक्टो सेल कडेमदलो आणि आशयामदलो जागो.

en: Table border width
kok: तक्टो शीमेची रूंदाय

en: Bevel depth on tables.
kok: तक्ट्यांवयली बिव्हल खोलाय.

en: Prepared by:
kok: न तयार केला:

en: Prepared for:
kok: खातीर तयार केला:

en: Easy
kok: सोपे

en: Fancy
kok: फॅन्सी

en: Technicolor
kok: टेक्निकलर

en: Background color for reports.
kok: अहवालांचो फांटभूंय रंग

en: Background Pixmap
kok: फाटभंय पिक्समॅप

en: Background color for alternate lines.
kok: एक सोडून एक ओळींचो फाटभूंय रंग.

en: Plain
kok: सरळ

en: Filter Type
kok: फिल्टर प्रकार

en: Table for Exporting
kok: निर्यात करपाखातीर तक्टो

en: Void Transactions
kok: शून्य व्यवहार

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
kok: पर्याय पॅनलान स्पश्ट केल्ल्या वेळ मध्यांतर आणि खाते निवडीकडेन जुळपी व्यवहार मेळूं ना.

en: Register Order
kok: नोंदवही क्रम

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
kok: व्यवहारांच्या कडे/कडल्यान फिल्टर खात्यांचो आसपाव करात

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
kok: व्यवहारांच्या कडे/कडल्यान फिल्टर खात्यांचो आसपाव करू नाकात

en: Non-void only
kok: फकत शून्या नाशिल्ले

en: Void only
kok: फकत शून्य

en: Income and Expense
kok: कमाई आणि खर्च

en: Credit Accounts
kok: क्रेडीट खातीं

en: Date Entered
kok: दिल्ली तारीक

en: Convert all transactions into a common currency.
kok: सगळो व्यवहार सामान्य चलनान रूपांतरीत करात.

en: Formats the table suitable for cut & paste exporting with extra cells.
kok: जादा सेल्स निर्यात करतना कट आणि पेस्टाक योग्य कोष्टक तयार करता.

en: How to handle void transactions.
kok: रिकामे व्यवहार कशे हाताळपाचे

en: Filter on these accounts.
kok: ही खाती फिल्टर करात.

en: Filter account.
kok: खाते फिल्टर करात.

en: Sort by this criterion first.
kok: ह्या निकशान पयली वर्गीकरण करात.

en: Subtotal according to the primary key?
kok: प्रायमरी की वयल्यान उपबेरीज?

en: Do a date subtotal.
kok: तारकेची उपबेरीज करात.

en: Order of primary sorting.
kok: प्राथमिक वर्गीकरणाचो क्रम.

en: Sort by this criterion second.
kok: ह्या निकशान दुसरे वर्गीकरण करात.

en: Subtotal according to the secondary key?
kok: सेकंडरी की वयल्यान उपबेरीज?

en: Order of Secondary sorting.
kok: दुय्यम वर्गीकरणाचो क्रम.

en: Display the reconciled date?
kok: परत एकठाय केल्ली तारीक दाखोवपाची?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
kok: मेमो उपलब्द नासल्यार टिप दाखोवपाची?

en: Display the full account name?
kok: पुराय खाते नाव दाखोवपाचे?

en: Display the account code?
kok: खाते कोड दाखोवपाचो?

en: Display the other account code?
kok: हेर खाते कोड दाखोवपाचो?

en: Display the trans number?
kok: व्यवहार क्रमांक दाखोवया?

en: Display the account name?
kok: खात्याचे नाव दाखोवपाचे?

en: Reverse amount display for certain account types.
kok: काय खाते प्रकारांखातीर संख्या दाखोवप परते करात.

en: Num/T-Num
kok: नम/T-नम

en: Transfer from/to
kok: कडल्यान/कडे बदली करात

en: Split Transaction
kok: व्यवहार विभागणी करात

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
kok: ~a कडल्यान ~a मेरेन

en: Cu_t
kok: कापात

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
kok: सद्याची निवड कापात आणि ताजी क्लिपबोर्डार प्रत करात

en: _Copy
kok: प्रत

en: Copy the current selection to clipboard
kok: सद्याच्या निवडीची क्लिपबोर्डार प्रत करात

en: _Paste
kok: दसयात

en: Paste the clipboard content at the cursor position
kok: क्लिपबोर्डावयलो आशय कर्सराच्या थळार दसयात

en: _Transaction
kok: व्यवहार

en: Remo_ve Other Splits
kok: हेर विभागण्यो काडून उडयात

en: Remove all splits in the current transaction
kok: सद्याच्या व्यवहारातल्यो सगळ्यो विभागण्यो काडात

en: _Enter Transaction
kok: व्यवहार एंटर करात

en: Record the current transaction
kok: सद्याचो व्यवहार रेकॉर्ड करात

en: Ca_ncel Transaction
kok: व्यवहार रद्द करात

en: Cancel the current transaction
kok: सद्याचो व्यवहार रद्द करात

en: _View
kok: पळयात

en: _Double Line
kok: दुरेघी

en: Transfer funds from one account to another
kok: एका खात्यातल्यान दुसऱ्याखात्यान पैशे बदली करात

en: _Blank Transaction
kok: रिकामो व्यवहार

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
kok: नोंदवहीच्या तळाक आशिल्ल्या रिकाम्या व्यवहारान वचात

en: _File
kok: फायल

en: Pa_ge Setup
kok: पान स्थापित...

en: Specify the page size and orientation for printing
kok: छापपाखातीर पान आकार आणि ओरिएंटेशन स्पश्ट करात.

en: Proper_ties
kok: वैशिश्ट्यां

en: Edit the properties of the current file
kok: सध्याच्या फायलीची ही वैशिश्ट्या संपादित करात

en: Close the currently active page
kok: सध्या सक्रिय पान बंद करात

en: Quit this application
kok: ह्या अनुप्रयोगाभायर वचात

en: Edit the global preferences of GnuCash
kok: GnuCash खातीर वैश्विक प्राधान्यां संपादित करात

en: _Toolbar
kok: साधन पट्टी

en: Show/hide the toolbar on this window
kok: ह्या विंडोंत टूलबार पळयात/लिपयात

en: Su_mmary Bar
kok: समरी बार

en: Show/hide the summary bar on this window
kok: ह्या विंडोंत समरी बार दाखयात/लिपयात

en: Stat_us Bar
kok: स्थिती पट्टी

en: Show/hide the status bar on this window
kok: ह्या विंडोचेर स्टेटस बार दाखयात/लिपयात

en: Tra_nsaction
kok: व्यवहार

en: _Actions
kok: कारवायो

en: Re_name Page
kok: पानाक नवे नाव

en: _Scheduled
kok: शेड्यूल्ड

en: _Reports
kok: अहवाल

en: _Tools
kok: साधनां

en: E_xtensions
kok: विस्तार

en: _Windows
kok: विंडोज

en: _New Window
kok: नवी विंडो

en: New Window with _Page
kok: पानासयत नवी विंडो उगडात

en: Tutorial and Concepts _Guide
kok: ट्युटोरियल आणि संकल्पना मार्गदर्शक

en: Open the GnuCash Tutorial
kok: GnuCash ट्युटोरियल उगडात

en: _Contents
kok: आशय

en: Open the GnuCash Help
kok: GnuCash मदत उगडात

en: About GnuCash
kok: GnuCash विशीं

en: Save the current file
kok: सद्याची फायलीची जतनाय करात

en: Open the New Invoice dialog
kok: नवे इनव्हॉयस संवाद उगडात

en: New Accounts _Page
kok: नवे खाते पान

en: Open a new Account Tree page
kok: नवे खाते ट्री पान उगडात

en: New _File
kok: नवी फायल

en: Create a new file
kok: नवी फायल तयार करात

en: Open an existing GnuCash file
kok: सद्याची GnuCash फायल उगडात

en: Save this file with a different name
kok: वेगळ्या नावान ह्या फायलीची जतनाय करात

en: Re_vert
kok: परत धाडात

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
kok: सद्याची डेटाबेस परत लोड करात,सगळे जतनाय करू नाशिल्ले बदल परत धाडून

en: Print the currently active page
kok: सद्या सक्रिय पान छापात

en: Export _Accounts
kok: खातीं निर्यात करात

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
kok: खाते उतरण नव्या GnuCash डेटाफायलींत घालात

en: Find transactions with a search
kok: सोदासंयत व्यवहार सोदात

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
kok: कर अहवाल पर्याय

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
kok: कर अहवालांखातीर संबंधित खातीं थारायात, देखिक US आयकर

en: _Scheduled Transactions
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार

en: _Scheduled Transaction Editor
kok: शेड्यूल्ड व्यवहार संपादक

en: Since _Last Run…
kok:  निमणे चलयल्ल्या वेळासांवन…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
kok: निमणे चलयल्ल्या वेळासांवन शेड्यूल्ड व्यवहार तयार करात

en: _Mortgage & Loan Repayment…
kok: गहाण & कर्ज परत फेड…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
kok: कर्जाच्या परत फेडीखातीर शेड्यूल्ड व्यवहार थारायात

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
kok: साठे आणि म्यूच्यूअल फंड्सांखातीर दरो पळयात आणि संपादित करात

en: _Security Editor
kok: सुरक्षा संपादक

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
kok: साठे आणि म्यूच्यूअल फंड्सांखातीर वस्ती पळयात आणि संपादित करात

en: _Loan Repayment Calculator
kok: कर्ज परतफेड मेजपी

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
kok: कर्ज/गहाण परत फेड मेजपी वापरात

en: Close the Book at the end of the Period
kok: काळाच्या शेवटाक पुस्तक बंद करात

en: _Tips Of The Day
kok: आजची टीप

en: View the Tips of the Day
kok: आजची टीप पळयात

en: Import bills and invoices from a CSV text file
kok: CSV मजकूर फायलीतल्यान बिल्स आणि इनव्हॉयसिस आयात करात

en: _Delete Budget
kok: बजेट काडून उडयात

en: _Customer
kok: गिरायक

en: Customers Overview
kok: गिरायकाचे अवलोकन

en: Open a Customer overview page
kok: गिरायकाचे अवलोकन पान उगडात

en: Open the New Customer dialog
kok: नवो गिरायक संवाद उगडात

en: Open the Find Customer dialog
kok: गिरायक सोदात संवाद उगडात

en: Open the Find Invoice dialog
kok: इनव्हॉयस सोदात संवाद उगडात

en: Open the New Job dialog
kok: नवो काम संवाद उगडात

en: Open the Find Job dialog
kok: काम सोदात संवाद उगडात

en: Open the Process Payment dialog
kok: दिवपाच्या रकमेची प्रक्रिया करात संवाद उगडात

en: _Vendor
kok: विक्रेतो

en: Vendors Overview
kok: विक्रेत्याचे अवलोकन

en: Open a Vendor overview page
kok: विक्रेत्याचे अवलोकन पान उगडात

en: Open the New Vendor dialog
kok: नवो विक्रेतो संवाद उगडात

en: Open the Find Vendor dialog
kok: विक्रेतो सोदात संवाद उगडात

en: Open the New Bill dialog
kok: नवे बिल संवाद उगडात

en: Open the Find Bill dialog
kok: बिल सोदात संवाद उगडात

en: Bills _Due Reminder
kok: भरपाच्या बिलांची याद

en: Open the Bills Due Reminder dialog
kok: भरपाच्या बिलांची याद करपी संवाद उगडता

en: _Employee
kok: कामगार

en: Employees Overview
kok: कामगाराचे अवलोकन

en: Open a Employee overview page
kok: कामगाराचे अवलोकन पान उगडात

en: Open the New Employee dialog
kok: नवो कामगार संवाद उगडात

en: Open the Find Employee dialog
kok: कामगार सोदात संवाद उगडात

en: Open the Find Expense Voucher dialog
kok: खर्च व्हावचर सोदात संवाद उगडात

en: Sales _Tax Table
kok: विक्री कर कोष्टक

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
kok: सेल्स टॅक्स टेबल्स (GST/VAT) ची वळेरी पळयात आणि संपादित करात

en: _Billing Terms Editor
kok: बिलींग काळ संपादक

en: View and edit the list of Billing Terms
kok: बिलींग काळांची वळेरी पळयात आणि संपादित करात

en: Test Search Dialog
kok: चाचणी सोद संवाद

en: Initialize Test Data
kok: चाचणी डेटा सुरू करात

en: Export Account T_ree to CSV…
kok: खाते ट्री CSV न निर्यात करात…

en: Export the Account Tree to a CSV file
kok: खाते ट्री CSV फायलीन निर्यात करात

en: Export _Transactions to CSV…
kok: व्यवहार CSV न निर्यात करात…

en: Export the Transactions to a CSV file
kok: व्यवहार CSV फायलीन निर्यात करात

en: Import _Accounts from CSV…
kok:  CSV तल्यान खातीं आयात करात…

en: Import Accounts from a CSV file
kok:  CSV फायलीतल्यान खातीं आयात करात

en: Import _Transactions from CSV…
kok:  CSV तल्यान व्यवहार आयात करात…

en: Import Transactions from a CSV file
kok:  CSV फायलीतल्यान व्यवहार आयात करात

en: _Replay GnuCash .log file…
kok: परत चलयात GnuCash .log फायल…

en: _Edit Account
kok: खाते संपादन

en: Edit the selected account
kok: निवडील्ले खाते संपादित करात

en: _Renumber Subaccounts…
kok: उपखात्यांक परत क्रमांक दियात…

en: Renumber the children of the selected account
kok: निवडील्या खात्याच्या भुरग्यांक परत क्रमांक दियात

en: Open _Account
kok:  खाते उगडात

en: Open the selected account
kok: निवडील्ले खाते उगडात

en: Open _SubAccounts
kok: _उपखातीं उगडात

en: Open the selected account and all its subaccounts
kok: निवडील्ले खाते आणि तांची उपखातीं उगडात

en: _Refresh
kok: रिफ्रेश

en: Refresh this window
kok: ही विंडो रिफ्रेश

en: Create a new Account
kok: नवे खाते तयार करात

en: New Account _Hierarchy…
kok: नवे खाते उतरण…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
kok: नवे खाते प्रकार विभागांसंयत विलीन करून सद्याचे पुस्तक वाडयात

en: Reconcile the selected account
kok: निवडील्ले खाते परत एकठाय करात

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
kok: स्पश्ट रक्कम येवपाखातीर, वैयक्तिक व्यवहार आपशीच साफ करात

en: Record a stock split or a stock merger
kok: स्टॉक विभागणी वो स्टॉक विलिनीकरणाची नोंद करात

en: View _Lots…
kok: लॉट्स पळयात…

en: Bring up the lot viewer/editor window
kok: लॉट पळोवपी/संपादक विंडो वयर हाडात

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
kok: तपास आणि दुरूस्ती

en: Check & Repair A_ccount
kok: खाते तपासात & सारके करात

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
kok: ह्या खात्यातलो असंतुलीत व्यवहार आणि ऑर्फन विभागण्याखातीर तपासात आणि सारकी करात

en: Check & Repair Su_baccounts
kok: उपखातीं तपासात & सारकी करात

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
kok: हे खाते आणि ताज्या उपखात्यातलो असंतुलीत व्यवहार आणि ऑर्फन विभागण्याखातीर तपासात आणि सारकी करात

en: Check & Repair A_ll
kok: सगळे तपासात & सारके करात

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
kok: सगळ्या खात्यातलो असंतुलीत व्यवहार आणि ऑर्फन विभागण्याखातीर तपासात आणि सारकी करात

en: Edit _Account
kok: खाते संपादित करात

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
kok: स्पष्ट रक्कम दिल्ले वैयक्तिक व्यवहार आपशीच साफ करात.

en: Delete selected account
kok: निवडील्ले खाते काडून उडयात

en: Sort _Order
kok: वर्गीकरण क्रम

en: _Standard
kok: प्रमाणित

en: _Quantity
kok: प्रमाण

en: _Enter
kok: एंटर

en: Record the current entry
kok: सद्याची नोंद रेकॉर्ड करात

en: Cancel the current entry
kok: सद्याची नोंद रद्द करात

en: Delete the current entry
kok: सद्याची नोंद काडून उडयात

en: _Blank
kok: रिकामे

en: Dup_licate Entry
kok: नकली नोंद

en: Make a copy of the current entry
kok: सद्याची नोंदीची प्रत करात

en: Move Entry _Up
kok: नोंद वयर हालयात

en: Move the current entry one row upwards
kok: सद्याची नोंद एक ओळ वयर व्हरात

en: Move Entry Do_wn
kok: नोंद सकयल हालयात

en: Move the current entry one row downwards
kok: सद्याची नोंद एक ओळ सकयल व्हरात

en: E_dit Customer
kok: गिरायक संपादित करात

en: Edit the selected customer
kok: निवडील्ले गिरायक संपादित करात

en: Create a new customer
kok: नवे गिरायक तयार करात

en: E_dit Vendor
kok: विक्रेतो संपादित करात

en: Edit the selected vendor
kok: निवडील्लो विक्रेतो संपादित करात

en: Create a new vendor
kok: नवो विक्रेतो तयार करात

en: E_dit Employee
kok: कामगार संपादित करात

en: Edit the selected employee
kok: निवडील्लो कामगार संपादित करात

en: Create a new employee
kok: नवो कामगार तयार करात

en: Show customer report
kok: गिरायकाचो अहवाल दाखयात

en: Show customer aging overview for all customers
kok: सगळ्या गिरायकांखातीर गिरायक एजिंग अवलोकन दाखयात.

en: Show vendor report
kok: विक्रेत्याचो अहवाल दाखयात

en: Show vendor aging overview for all vendors
kok: सगळ्या विक्रेत्यांखातीर विक्रेतो वय अवलोकन दाखयात.

en: Show employee report
kok: कामगाराचो अहवाल दाखयात

en: Create a new invoice
kok: नवे इनव्हॉयस तयार करात

en: Create a new bill
kok: नवे बिल तयार करात

en: Create a new voucher
kok: नवे व्हावचर तयार करात

en: Assign as payment…
kok: पेमेंट म्हण नेमात…

en: Assign the selected transaction as payment
kok: निवडिल्लो व्यवहार पेमेंट म्हण नेमात.

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
kok: मूळ लेजर

en: Show transactions on one or two lines
kok: एक वो दोन ओळींवयलो व्यवहार दाखयात

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
kok: आपशीच विभागणी लेजर

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
kok: एक वो अदिक ओळींचेर व्यवहार दाखयात आणि सद्याचो व्यवहार वाडयात

en: Show expanded transactions with all splits
kok: सगळ्या विभागण्यांसंयत विस्तारित व्यवहार दाखयात

en: _Void Transaction
kok: शून्य व्यवहार

en: _Unvoid Transaction
kok: रिकामो नाशिल्लो व्यवहार

en: Add _Reversing Transaction
kok: परतो व्यवहार जोडात

en: S_plit Transaction
kok: व्यवहार दुभंगात

en: Show all splits in the current transaction
kok: सद्याच्या व्यवहारातल्यो सगळ्यो विभागण्यो दाखयात

en: Edit E_xchange Rate
kok: विनियम दर संपादित करात

en: Edit the exchange rate for the current transaction
kok: सध्याच्या व्यवहाराचो विनिमय दर संपादित करात

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
kok: सद्याच्या व्यवहारासंयत टेंप्लेट म्हण शेड्यूल्ड व्यवहार तयार करात

en: Account Report
kok: खाते अहवाल

en: Open a register report for this Account
kok: ह्या खात्याचो नोंदवही अहवाल उगडात

en: Account Report - Single Transaction
kok: खाते अहवाल- एकोडो व्यवहार

en: Open a register report for the selected Transaction
kok: निवडील्ल्या व्यवहाराचो नोंदवही अहवाल उगडात

en: _Print Report…
kok: अहवाल छापात…

en: Print the current report
kok: सद्याचो अहवाल

en: _Report Options
kok: अहवाल पर्याय

en: Edit report style sheets
kok: अहवाल शैली शीट्स संपादित करात

en: Export as P_DF…
kok: P_DF म्हण निर्यात करात…

en: Export the current report as a PDF document
kok: सद्याचो अहवाल PDF दस्तावेज म्हण निर्यात करात

en: Export HTML-formatted report to file
kok: HTML-स्वरूपण केल्लो अहवाल फायलीन निर्यात करात

en: Back
kok: फाटी

en: Move back one step in the history
kok: इतिहासान एक पावल फांटी येयात

en: Forward
kok: फुडे

en: Move forward one step in the history
kok: इतिहासान एक पावल फुडे येयात

en: Reload
kok: परत लोड करात

en: Reload the current page
kok: सद्याचे पान परत लोड करात

en: Stop
kok: रावात

en: Cancel outstanding HTML requests
kok: उरिल्ल्यो HTMLविनंती रद्द करात

en: Export _Report
kok: अहवाल निर्यात करात

en: Create a new scheduled transaction
kok: नवो शेड्यूल्ड व्यवहार तयार करात

en: Edit the selected scheduled transaction
kok: निवडील्लो शेड्यूल्ड व्यवहार संपादित करात

en: Delete the selected scheduled transaction
kok: निवडील्लो शेड्यूल्ड व्यवहार काडून उडयात

en: Import _QIF…
kok: आयात करात _QIF…

en: Import a Quicken QIF file
kok: Quicken QIF फायल आयात करात

en: St_yle Sheets
kok: शैली शीट्स

en: _Reconcile
kok: परतून मेळयात

en: _Reconcile Information…
kok: परतून मेळयल्ली माहिती…

en: _Finish
kok: सोपले

en: _Postpone
kok: लांबणेर

en: _Open Account
kok: खाते उगडात

en: _Reconcile Selection
kok: निवड एकठाय करात

en: _Unreconcile Selection
kok: निवड एकठाय करू नाकात

en: Add a new balancing entry to the account
kok: खात्याक नवी जुळोवपी नोंद जोडात

en: Edit the current transaction
kok: सध्याचो व्यवहार संपादित करात

en: Reconcile the selected transactions
kok: निवडील्लो व्यवहार एकठाय करात

en: Unreconcile the selected transactions
kok: निवडील्ले व्यवहार एकठाय करू नाकात

en: Delete the selected transaction
kok: निवडिल्लो व्यवहार काडून उडयात

en: Open the account
kok: खाते उगडात

en: Finish the reconciliation of this account
kok: ह्या खात्याक परतून मेळोवप सोपयात

en: Postpone the reconciliation of this account
kok: ह्या खात्याचे एकठाय करप फुडे धुकलात.

en: Cancel the reconciliation of this account
kok: ह्या खात्याचे एकठाय करप रद्द करात.

en: Illegal variable in expression.
kok: अवैध व्हेरियेबल एक्सप्रेशन.

en: Unbalanced parenthesis
kok: अनबॅलन्स्ड पॅरेन्थेसीस

en: Stack overflow
kok: स्टॅक ओव्हरफ्लो

en: Stack underflow
kok: स्टॅक अंडरफ्लो

en: Undefined character
kok: स्पश्ट करू नाशिल्ले अक्षर

en: Not a variable
kok: व्हरियेबल न्ही

en: Not a defined function
kok: स्पश्ट केल्ले काम ना

en: Out of memory
kok: मेमरी सोपली

en: Numeric error
kok: सांख्यिक एरर

en: Opening Balances
kok: सुरवेची शिल्लक

en: Deposit
kok: ठेव

en: Receive
kok: स्विकारात

en: Withdrawal
kok: रक्कम काडप

en: Spend
kok: मोडात

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
kok: दुभाजक अक्षर "%s" चो एक वो अदिक खाते नावानी वापर जाता.
    
    हाकालागून अनपेक्षित वागणूक जातली. एकतर खाते नावां बदलात वो दुसरे दुभाजक अक्षर निवडात.
    
    सकयल तुमका अमान्य खाते नावांची वळेरी मेळटली:
    %s

en: Credit Card
kok: क्रेडिट कार्ड

en: Stock
kok: स्टॉक

en: Mutual Fund
kok: म्युच्युअल फंड

en: A/Receivable
kok: A/स्विकारपायोग्य

en: A/Payable
kok: ए/दिवपायोग्य

en: Root
kok: रूट

en: Orphaned Gains
kok: अनाथ लाभ

en: Realized Gain/Loss
kok: मेळिल्लो नफो / तोटो

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
kok: वस्तीतल्यान वो व्यापार खात्यातल्यान मेळिल्लो नफो वो तोटो जाची आणीक खंय नोंद ना.

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
kok: ह्या डेटासंचान ही GnuCash ची आवृत्ती फाटबळ न दिवपी वैशिष्ट्या आसात. मुखावयल्या वैशिष्ट्यांक फाटबळ दिवपाक तुमी GnuCash ची नवी आवृत्ती वपारपाक जाय:

en: Extra to Charge Card
kok: कार्डाक अदिक शुल्क

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
kok: इनव्हॉयसातल्यान तयार केला. इनव्हॉयस अनपोस्टिंगचो यत्न करात.

en:  (posted)
kok: (पोस्टेड)

en: One Week Ago
kok: एक आठवडो पयली

en: One Week Ago.
kok: एक सप्तकापयली.

en: One Week Ahead
kok: एक आठवडो फुडे

en: One Week Ahead.
kok: एक सप्तक फुडे आसा.

en: One Month Ago
kok: एक म्हयनो पयली

en: One Month Ago.
kok: एक म्हयन्या पयली.

en: One Month Ahead
kok: एक म्हयनो फुडे

en: One Month Ahead.
kok: एक म्हयनो फुडे आसा.

en: Three Months Ago
kok: तीन म्हयने पयली

en: Three Months Ago.
kok: तीन म्हयन्ये पयली.

en: Three Months Ahead
kok: तीन म्हयने फुडे

en: Three Months Ahead.
kok: तीन म्हयने फुडे आसा.

en: Six Months Ago
kok: स म्हयने पयली

en: Six Months Ago.
kok: स म्हयन्ये पयली.

en: Six Months Ahead
kok: स म्हयने फुडे

en: Six Months Ahead.
kok: स म्हयने फुडे आसा.

en: One Year Ago
kok: एक वर्स पयली

en: One Year Ago.
kok: एक वर्सापयली.

en: One Year Ahead
kok: एक वर्स फुडे

en: One Year Ahead.
kok: एक वर्स फुडे आसा.

en: Start of next month
kok: फुडल्या म्हयन्याच्या सुरवेक

en: First day of the next month.
kok: फुडल्या म्हयन्यचो पयलो दिंस.

en: End of next month
kok: फुडल्या म्हयन्याच्या शेवटाक

en: Last day of next month.
kok: फुडल्या म्हयन्यचो निमणो दिंस.

en: Start of next quarter
kok: फुडल्या तिमाहीची सुरवात

en: First day of the next quarterly accounting period.
kok: फुडल्या त्रैमासीक खाते काळाचो पयलो दिंस.

en: End of next quarter
kok: फुडल्या तिमाहीचो शेवट

en: Last day of next quarterly accounting period.
kok: फुडल्या त्रैमासीक खाते काळाचो निमणो दिंस.

en: Start of next year
kok: फुडल्या वर्साची सुरवात

en: First day of the next calendar year.
kok: फुडल्या कॅलेंडर वर्साचो पयलो दिंस.

en: End of next year
kok: फुडल्या वर्साचो शेवट

en: Last day of the next calendar year.
kok: फुडल्या कॅलेंडर वर्साचो निमणो दिंस.

en: Counters
kok: कावंटर्स

en: Choose the number of days after which transactions will be read-only and cannot be edited anymore. This threshold is marked by a red line in the account register windows. If zero, all transactions can be edited and none are read-only.
kok: दिंसाची संख्या निवडात जाचेमागीर व्यवहार फकत वाचपा-योग्य आसतलो आणि संपादित करपाक मेळचो ना. हो थ्रेशोल्ड खाते नोंदवही विंडोन तांबड्या ओळीन खूण केला. शून्य आसल्यार, सगळ्या व्यवहारांचे संपादन करपाक मेळटा आणि कायच फकत-वाचपाखातीर नासता.

en: Check to have split action field used in registers for 'Num' field in place of transaction number; transaction number shown as 'T-Num' on second line of register. Has corresponding effect on business features, reporting and imports/exports.
kok: नोंदणीवहीन व्यवहार क्रमांकाच्या जाग्यार 'नम' क्षेत्राखातीर विभागणी कारवाय क्षेत्र वापरपाक खूण करात;व्यवहार क्रमांक 'T-नम' म्हण नोंदणीवहीच्या दुसऱ्या ओळीर दाखयला. हाजो व्यवसायिक वैशिष्ट्या, अहवाल आणि आयात/निर्यातांचेर संबंधित प्रभाव जाता.

en: Check to have trading accounts used for transactions involving more than one currency or commodity.
kok: एकापरस चड चलन वो वस्तीं आशिल्ल्या व्यवहारांखातीर वापरिल्ल्या व्यापार खात्यांखातीर खूण करात.

en: Budget to be used when none has been otherwise specified.
kok: काय स्पश्ट केल्ले नास्तना वापरपाचो बजेट.

en: Customer number
kok: गिरायक क्रमांक

en: The previous customer number generated. This number will be incremented to generate the next customer number.
kok: फाटलो गिरायक क्रमांक तयार जाला. फुडलो गिरायक क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Customer number format
kok: गिरायक क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating customer numbers. This is a printf-style format string.
kok: गिरायक क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Employee number
kok: कामगार क्रमांक

en: The previous employee number generated. This number will be incremented to generate the next employee number.
kok: फाटलो कामगार क्रमांक तयार जाला. फुडलो कामगार क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Employee number format
kok: कामगार क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating employee numbers. This is a printf-style format string.
kok: कामगार क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Invoice number
kok: इनव्हॉयस क्रमांक

en: The previous invoice number generated. This number will be incremented to generate the next invoice number.
kok: फाटलो इनव्हॉयस क्रमांक तयार जाला. फुडलो इनव्हॉयस क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Invoice number format
kok: इनव्हॉयस क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating invoice numbers. This is a printf-style format string.
kok: इनव्हॉयस क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Bill number
kok: बील क्रमांक

en: The previous bill number generated. This number will be incremented to generate the next bill number.
kok: फाटलो बील क्रमांक तयार जाला. फुडलो बील क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Bill number format
kok: बील क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating bill numbers. This is a printf-style format string.
kok: बील क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Expense voucher number
kok: खर्च व्हावचर क्रमांक

en: The previous expense voucher number generated. This number will be incremented to generate the next voucher number.
kok: फाटलो खर्च व्हावचर क्रमांक तयार जाला. फुडलो खर्च व्हावचर क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Expense voucher number format
kok: खर्च व्हावचर क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating expense voucher numbers. This is a printf-style format string.
kok: खर्च व्हावचर क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Job number
kok: काम क्रमांक

en: The previous job number generated. This number will be incremented to generate the next job number.
kok: फाटलो नोकरी क्रमांक तयार जाला. फुडलो नोकरी क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Job number format
kok: काम क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating job numbers. This is a printf-style format string.
kok: नोकरी क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Order number
kok: मागणी क्रमांक

en: The previous order number generated. This number will be incremented to generate the next order number.
kok: फाटलो मागणी क्रमांक तयार जाला. फुडलो मागणी क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Order number format
kok: मागणी क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating order numbers. This is a printf-style format string.
kok: मागणी क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: Vendor number
kok: विक्रेता क्रमांक

en: The previous vendor number generated. This number will be incremented to generate the next vendor number.
kok: फाटलो वेक्रेतो क्रमांक तयार जाला. फुडलो विक्रेतो क्रमांक तयार करपाक हो क्रमांक वाडयलो वतलो.

en: Vendor number format
kok: विक्रेता क्रमांक स्वरूप

en: The format string to use for generating vendor numbers. This is a printf-style format string.
kok: विक्रेतो क्रमांक निर्माण करपाक वापरपाची स्वरूप स्ट्रिंग. ही printf-शैली स्वरूप स्ट्रिंग आसा.

en: The name of your business.
kok: तुमच्या व्यवसायाचे नाव.

en: The address of your business.
kok: तुमच्या व्यवसायाचो नामो.

en: The contact person to print on invoices.
kok: इनव्हॉयसार छापपाचो संपर्क करपाचो मनीस.

en: The fax number of your business.
kok: तुमच्या व्यवसायाचो फॅक्स क्रमांक.

en: The email address of your business.
kok: तुमच्या व्यवसायाचो ईमेल नामो.

en: The URL address of your website.
kok: तुमच्या वेबसाटीचो URL नामो.

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
kok: तुमच्या कंपनीचो ID (देख 'कर-ID: 00-000000).

en: Default Customer TaxTable
kok: मूळ गिरायक करतक्टो

en: The default tax table to apply to customers.
kok: गिरायकांक लागू करपाचो मूळ कर तक्टो

en: Default Vendor TaxTable
kok: मूळ विक्रेतो करतक्टो

en: The default tax table to apply to vendors.
kok: विक्रेत्यांक लागू करपाचो मूळ कर तक्टो

en: The default date format used for fancy printed dates.
kok: छापिल्ल्या फँसी तारकांखातीर वापरिल्ले मुळावे तारकेचे स्वरूप.

en: The electronic tax number of your business
kok: तुमच्या व्यवसायाचो इलेक्ट्रॉनिक कर क्रमांक

en:  (closed)
kok: (बंद)

en: Lot Link
kok: लॉट जोड

en: Use Trading Accounts
kok: व्यापार खातीं वापरात

en: Day Threshold for Read-Only Transactions (red line)
kok: फकत-वाचपाखातीर व्यवहारांखातीर डे थ्रेशोल्ड (तांबडी ओळ)

en: Use Split Action Field for Number
kok: क्रमांकाखातीर विभागणी कारवाय क्षेत्र वापरात

en: Budgeting
kok: बजेटिंग

en: Default Budget
kok: मूळ बजेट

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
kok: निमणे %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
kok: अज्ञात, %d-आकार वळेरी.

en: Voided transaction
kok: शून्य व्यवहार

en: Transaction Voided
kok: वैध केल्लो व्यवहार

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
kok: कर-संबंधित पुण कर कोड ना

en: Tax entity type not specified
kok: कर एंटीटी प्रकार स्पश्ट करू ना

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
kok: कर प्रकार %s: खाते प्रकाराखातीर अमान्य कोड %s

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
kok: कर-संबंधित ना; कर प्रकार %s: खाते प्रकाराखातीर अमान्य कोड %s

en: Invalid code %s for tax type %s
kok: अमान्य कोड %s कर प्रकार %s खातीर

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
kok: कर-संबंधित ना; कर प्रकार %s खातीर अमान्य कोड %s

en: No form: code %s, tax type %s
kok: प्रपत्र ना: कोड %s, कर प्रकार %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
kok: कर-संबंधित ना: प्रपत्र ना: कोड %s, कर प्रकार %s

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
kok: विवरण ना: प्रपत्र %s, कोड %s, कर प्रकार %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
kok: कर- संबंधित ना; विवरण ना; प्रपत्र %s, कोड %s, कर प्रकार %s

en: Not tax-related; %s%s: %s (code %s, tax type %s)
kok: कर-संबंधित ना; %s%s: %s (कोड %s, कर प्रकार %s)

en: (Tax-related subaccounts: %d)
kok: (कर-संबंधित उपखातीं: %d)

en: No help available.
kok: मदत उपलब्द ना
