GnuCash $ - en to ne translation catalogue (2328 entries)

en: Start of this year
ne: वर्षको सुरु

en: First day of the current calendar year.
ne: हालको पात्रो वर्षको सुरुआत।

en: End of this year
ne: यस वर्षको अन्त्य

en: Start of previous year
ne: अघिल्लो वर्षको सुरु

en: First day of the previous calendar year.
ne: अघिल्लो पात्रो वर्षको सुरुआत।

en: End of previous year
ne: अघिल्लो वर्षको अन्त्य

en: Start of this month
ne: यो महिनाको सुरु

en: End of this month
ne: यो महिनाको अन्त्य

en: Start of previous month
ne: अघिल्लो महिनाको सुरु

en: End of previous month
ne: अघिल्लो महिनाको अन्त्य

en: Start of current quarter
ne: हालको त्रैमासिकको सुरुआत

en: End of current quarter
ne: हालको त्रैमासिकको अन्त्य

en: Start of previous quarter
ne: अघिल्लो त्रिमासको सुरु

en: End of previous quarter
ne: अघिल्लो त्रिमासको अन्त्य

en: Today
ne: आज

en: Business
ne: व्यवसाय

en: Company Name
ne: कम्पनी नाम

en: Company Address
ne: कम्पनी ठेगाना

en: Company ID
ne: कम्पनी आई डी

en: Company Phone Number
ne: कम्पनी फोन नम्बर

en: Company Fax Number
ne: कम्पनी फ्याक्स नम्बर

en: Company Website URL
ne: कम्पनी वेबसाइट यू आर एल

en: Company Email Address
ne: कम्पनी इमेल ठेगाना

en: Company Contact Person
ne: कम्पनी सम्पर्क व्यक्ति

en: Fancy Date Format
ne: सुन्दर मिति ढाँचा

en: Tax
ne: कर

en: Tax Number
ne: कर नम्बर

en: Arabic
ne: अरबी

en: Baltic
ne: बाल्टिक

en: Central European
ne: मध्य युरोपेली

en: Chinese
ne: चिनियाँ

en: Cyrillic
ne: सिरिलिक

en: Greek
ne: ग्रीक

en: Hebrew
ne: हिब्रू

en: Indian
ne: भारतीय

en: Japanese
ne: जापानी

en: Korean
ne: कोरियाली

en: Turkish
ne: टर्कीश

en: Unicode
ne: युनिकोड

en: Vietnamese
ne: भियतनामी

en: Western
ne: पश्चिमी

en: Other
ne: अन्य

en: Arabic (IBM-864)
ne: अरबी (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
ne: अरबी (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
ne: अरबी (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
ne: अरबी (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
ne: अरबी (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
ne: अरबी (म्याकअरबी)

en: Arabic (Windows-1256)
ne: अरबी (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
ne: आर्मेनियाली (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
ne: बाल्टिक (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
ne: बाल्टिक (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
ne: बाल्टिक (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
ne: सेल्टिक (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
ne: मध्य युरोपेली (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
ne: मध्य यूरोपीय (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
ne: मध्य युरोपेली (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
ne: मध्य युरोपेली (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
ne: चिनियाँ सरलीकृत (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
ne: चिनियाँ सरलीकृत (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
ne: चिनियाँ सरलीकृत (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
ne: चिनियाँ सरलीकृत (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
ne: चिनियाँ सरलीकृत (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
ne: चिनियाँ परम्परागत (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
ne: चिनियाँ परम्परागत (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
ne: चिनियाँ परम्परागत (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
ne: क्रोएसियन (म्याक्रोएशियन)

en: Cyrillic (IBM-855)
ne: सिरिलिक (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
ne: सिरिलिक (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
ne: सिरिलिक (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
ne: सिरिलिक (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
ne: सिरिलिक (म्याकसिरिलिक)

en: Cyrillic (Windows-1251)
ne: सिरिलिक (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
ne: रूसी (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
ne: युक्रेनी (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
ne: युक्रेनी (म्याकयुक्रेनी)

en: English (ASCII)
ne: अंग्रेजी (ASCII)

en: Farsi (MacFarsi)
ne: फार्सी (म्याकफार्सी)

en: Georgian (GEOSTD8)
ne: जर्जियन (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
ne: ग्रीक (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
ne: ग्रीक (म्याकग्रीक)

en: Greek (Windows-1253)
ne: ग्रीक (Windows-1253)

en: Gujarati (MacGujarati)
ne: गुजराती (म्याकगुजराती)

en: Gurmukhi (MacGurmukhi)
ne: गुरुमुखी (म्याकगुरुमुखी)

en: Hebrew (IBM-862)
ne: हिब्रू (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
ne: हिब्रू (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
ne: हिब्रू (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
ne: हिब्रू (म्याकहिब्रू)

en: Hebrew (Windows-1255)
ne: हिब्रू (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
ne: हिन्दी (म्याकदेवनागरी)

en: Icelandic (MacIcelandic)
ne: आइसल्याण्डिक (म्याक आइसल्याण्डिक)

en: Japanese (EUC-JP)
ne: जापानी (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
ne: जापानी (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
ne: जापानी (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
ne: कोरियाली (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
ne: कोरियाली (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
ne: कोरियाली (जोहाब)

en: Korean (UHC)
ne: कोरियाली (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
ne: नॉर्डिक (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
ne: रोमानियन (म्याकरोमानियन)

en: Romanian (ISO-8859-16)
ne: रोमानियाली (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
ne: दक्षिण युरोपेली (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
ne: थाई (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
ne: टर्की (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
ne: टर्की (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
ne: टर्की (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
ne: टर्की (Windows-1254)

en: Unicode (UTF-7)
ne: युनिकोड (UTF-7)

en: Unicode (UTF-8)
ne: युनिकोड (UTF-8)

en: Unicode (UTF-16BE)
ne: युनिकोड (UTF-16BE)

en: Unicode (UTF-16LE)
ne: युनिकोड (UTF-16LE)

en: Unicode (UTF-32BE)
ne: युनिकोड (UTF-32BE)

en: Unicode (UTF-32LE)
ne: युनिकोड (UTF-32LE)

en: Vietnamese (TCVN)
ne: भियतनामी (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
ne: भियतनामी (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
ne: भियतनामी (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
ne: भियतनामी (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
ne: भिजुअल हिब्रू (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
ne: पश्चिमी (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
ne: पश्चिमी (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
ne: पश्चिमी (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
ne: पश्चिमी (म्याक्रोमन)

en: Western (Windows-1252)
ne: पश्चिमी (Windows-1252)

en: Locale:
ne: लोकेल:

en: Menu
ne: मेनु

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
ne: जिएनयुक्यास विकासकर्ताहरू सजिलै सम्पर्कमा हुन्छ। साथसाथै विभिन्न मेल गर्ने सूची जसमा तपाईँले IRC माउनीहरूसँग प्रत्यक्ष कुराकानी गर्न सक्नुहुन्छ ! irc.gnome.org मा #gnucash मा उनीहरूसँग मिल्नुहोस्

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
ne: क्विकेन, एमएस मुद्रा वा अन्य कार्यक्रमहरूबाट तपाईँले आफ्नो अवस्थित वित्तिय डेटा सजिलैसँग आयात गर्न सक्नुहुन्छ जुन QIF फाइलहरू वा OFX फाइलहरूमा निर्यात गरिन्छ। फाइल मेनुमा, उप-मेनु आयातमा क्लिक गर्नुहोस् र QIF वा OFX फाइल क्रमैसँग क्लिक गर्नुहोस्। त्यसपछि, उपलब्ध गरिएको निर्दैशन अनुगमन गर्नुहोस्।

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
ne: यदि तपाईँ क्विकेन जस्तै अन्य वित्तिय कार्यक्रमहरूसँग परिचित हुनुहुन्छ भने, नोट गर्नुहोस् कि जिएनयुक्यासले आम्दानी र खर्चहरू ट्रयाक गर्न कोटिहरूको सट्टा खाताहरू प्रयोग गर्दछ। आम्दानी र खर्च खाताहरूमा अरु धेरै जानकारीको लागि, कृपया जिएनयुक्यास अनलाइन म्यानुअल हेर्नुहोस्।

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
ne: मुख्य सञ्झ्यालमा नयाँ बटन क्लिक गरेर नयाँ खाताहरू सिर्जना गर्नुहोस्। यसले तपाईँले संवाद बाकस माथि ल्याउँदछ जहाँ तपाईँ खाता विवरण प्रविष्टि गर्न सक्नुहुन्छ। खाता प्रकार रोज्दा र लेखाहरूको चित्रपट सेटिङ अप गर्दाको लागि अरू धेरै सूचनाको लागि कृपया जिएनयुक्यास अनलाइन म्यानुअल हेर्नुहोस्।

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
ne: स्थानान्तरण रजिस्टर स्तम्भमा अवस्थित खाता नामको पहिलो अक्षर(हरू) टाइप गर्नुहोस् र जिएनयुक्याले तपाईँको खाताहरूको सूचीबाट नाम पूरा गर्दछ। उप-खाताहरूको लागि, ':' राखेत मूल खाताको पहिलो अक्षर (हरू) टाइप गर्नुहोस् (उदाहरण. सम्पत्तीहरू:नगदको लागि स:न)।

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
ne: जब मितिहरू प्रविष्ट गर्नुहुन्छ, तपाईँले चयन गरिएका मिति बढाउन वा घटाउन '+' or '-' टाइप गर्न सक्नुहुन्छ। तपाईँले साथै चेक नम्बर घटाउन वा बढाउन '+' र '-' प्रयोग गर्न सक्नुहुन्छ।

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
ne: मिलान सञ्झ्यालमा, तपाईँले मिलान गरिएको रूपमा कारोबारहरू चिन्ह लगाउन स्पेसबार दबाउन सक्नुहुन्छ। तपाईँले निक्षेपहरू र रकम झिक्नेहरू बीच ट्याब र शिफ्ट-ट्याब पनि दबाउन सक्नुहुन्छ।

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
ne: कोषहरू विभिन्न मुद्राहरूसँगै खाताहरू बीच स्थानान्तरण गर्न, रजिस्टर उपकरणपट्टीमा स्थानान्तरण बटनमा क्लिक गर्नुहोस्, खाताहरू चयन गर्नुहोस्, र विनिमय दर प्रविष्टिको लागि मुद्रा स्थानान्तरण विकल्पहरू वा अन्य मुद्राको रकम उपलब्ध हुन्छ।

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
ne: तपाईँले हेर्न चाहनु भएको सबै वित्तिय सूचनाहरू उपलब्ध गरेर, एकल सञ्झ्यालमा बहु-विध प्रतिवेदनहरू प्याक गर्न सक्नुहुन्छ। यसो गर्न, नमुना र अनुकूलन->"बहु-स्तम्भ प्रतिवेदन अनुकूलन" प्रतिवेदन प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
ne: शैली पानाहरूले प्रतिवेदनहरू कसरी प्रदर्शन भएको छ सो असर गर्दछ। प्रतिवेदन विकल्पको रूपमा तपाईँको प्रतिवेदन शैली पाना रोज्नुहोस्, र शैली पानाहरू अनुकूलन गर्न सम्पादन गर्नुहोस्->शैली पानाहरू मेनु प्रयोग गर्नुहोस्।

en: The book was closed successfully.
ne: किताब सफलतापूर्वक समाप्त भयो।

en: Period %s - %s
ne: अवधि %s - %s

en: Period
ne: अवधि

en: Closing Date
ne: बन्द मिति

en: Selected
ne: चयन गरिएको

en: Account Types
ne: खाता प्रकारहरू

en: zero
ne: शून्य

en: existing account
ne: अवस्थित खाता

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: होइन

en: Placeholder
ne: प्लेसहोल्डर

en: Opening Balance
ne: सुरु मौज्दात

en: Use Existing
ne: अवस्थित प्रयोग गर्नुहोस्

en: via Escrow account?
ne: एस्क्रो खाता मार्फत गर्नुहुन्छ ?

en: Loan
ne: ऋण

en: Date
ne: मिति

en: Payment
ne: भुक्तानी

en: Principal
ne: साँवा

en: Interest
ne: ब्याज

en: Error adding price.
ne: मूल्य थप्दा त्रुटि।

en: Account
ne: खाता

en: Symbol
ne: प्रतीक

en: Shares
ne: शेयरहरू

en: You don't have any stock accounts with balances!
ne: तपाईँसँग सन्तुलनहरू सहित कुनै मौज्दात खाताहरू छैनन्!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
ne: किन्नुहोस्

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
ne: बेच्नुहोस्

en: _Shares
ne: शेयरहरू:

en: Memo
ne: मेमो

en: Debit
ne: डेबिट

en: Credit
ne: क्रेडिट

en: Units
ne: एकाइहरू

en: Bill
ne: बिल

en: Voucher
ne: भौचर

en: Invoice
ne: बीजक

en: None
ne: कुनै पनि होइन

en: Use Global
ne: विश्वव्यापी प्रयोग गर्नुहोस्

en: Badly formed URL %s
ne: खराब तरिकाले बनाइएको URL %s

en: Bad URL: %s
ne: खराब URL: %s

en: No such entity: %s
ne: कुनै त्यस्तो अस्तित्व होइन: %s

en: No such owner entity: %s
ne: कुनै त्यस्तो मालिक अस्तित्व होइन: %s

en: Entity type does not match %s: %s
ne: अस्तित्व प्रकार %s सँग मिल्दो छैन: %s

en: You must provide a name for this Billing Term.
ne: यस बिलिङ सर्तको लागि तपाईँले एउटा नाम उपलब्ध गर्नु पर्दछ।

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
ne: यस बिलिङ सर्तको लागि तपाईँले एउटा भिन्न किसिमको नाम उपलब्ध गर्नु पर्दछ। तपाईँको रोजाईको "%s" पहिले नै प्रयोगमा छ।

en: Days
ne: दिन

en: Proximo
ne: प्रोक्सिमो

en: Unknown
ne: अज्ञात

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
ne: सर्त "%s"प्रयोगमा छ। तपाईँले यसलाई मेट्न सक्नुहुन्न।

en: Are you sure you want to delete "%s"?
ne: के तपाईँ "%s" लाई निश्चित रुपमा मेट्न चाहनुहुन्छ ?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
ne: यो कारोबार ग्राहकसँग मानाङ्कन गर्नु आवश्यक छ। कृपया तल ग्राहक रोज्नुहोस्।

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
ne: यो कारोबार बिक्रेतासँग मानाङ्कन गर्नु आवश्यक छ। कृपया तल बिक्रेता रोज्नुहोस्।

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
ne: त्यो वस्तु हाल तपाईँको खाताहरू मध्ये कुनै एउटाले प्रयोग गरिरहेको छ। तपाईँले यसलाई मेट्न सक्नुहुन्न।

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
ne: यो वस्तुमा मूल्य उद्धरण छ। के तपाईँ निश्चय रुपमा चयन गरिएको वस्तु र त्यसको मूल्य उद्धरण मेट्न चाहनुहुन्छ?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
ne: के तपाईँ निश्चय रुपमा चयन गरिएका वस्तु मेट्न चाहनुहुन्छ?

en: Delete commodity?
ne: वस्तु मेट्नुहुन्छ ?

en: _Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: _Delete
ne: मेट्नुहोस्

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
ne: छुट प्रतिशत ०-१०० को बीच हुनुपर्दछ वा तपाईँले यसलाई खाली छोड्नुपर्दछ।

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
ne: क्रेडिट धनात्मक रकम हुनुपर्दछ वा तपाईँले यसलाई खाली छोड्नुपर्दछ।

en: Edit Customer
ne: ग्राहक सम्पादन गर्नुहोस्

en: New Customer
ne: नयाँ ग्राहक

en: View/Edit Customer
ne: ग्राहक हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: Customer's Jobs
ne: ग्राहकको काम

en: Customer's Invoices
ne: ग्राहकको बीजकहरू

en: Process Payment
ne: भुक्तानी प्रक्रिया

en: Shipping Contact
ne: सिपिङ सम्पर्क

en: Billing Contact
ne: बिलिङ सम्पर्क

en: Customer ID
ne: ग्राहक आई डी

en: Contact
ne: सम्पर्क

en: Company
ne: कम्पनी

en: ID #
ne: आई डी #

en: Find Customer
ne: ग्राहक फेला पार्नुहोस्

en: No Account selected. Please try again.
ne: खाता चयन गरिएको छैन। कृपया फेरि प्रयास गर्नुहोस्।

en: Description
ne: वर्णन

en: Edit Employee
ne: कर्मचारी सम्पादन गर्नुहोस्

en: New Employee
ne: नयाँ कर्मचारी

en: View/Edit Employee
ne: कर्मचारी हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: Expense Vouchers
ne: खर्च भौचर

en: Employee ID
ne: कर्मचारीको आई डी

en: Employee Username
ne: कर्मचारीको प्रयोगकर्ता नाम

en: Employee Name
ne: कर्मचारीको नाम

en: Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: Name
ne: नाम

en: Find Employee
ne: कर्मचारी फेला पार्नुहोस्

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
ne: यस कार्यक्रमले एक पटकमा एउटै मात्र मान गणना गर्न सक्छ। तपाईँले सबैका लागि तर एक परिणाम मानहरू प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
ne: जिएनयुक्याले एउटा फाँटको मान निर्धारण गर्न सक्दैन। तपाईँले वैध अभिव्यक्ति प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: The interest rate cannot be zero.
ne: व्याज दर शून्य हुन सक्दैन।

en: The number of payments cannot be zero.
ne: भुक्तानीहरूको सङ्ख्या शून्य हुन सक्दैन।

en: The number of payments cannot be negative.
ne: भुक्तानीहरूको सङ्ख्या नकारात्मक हुन सक्दैन ।

en: All Accounts
ne: सबै खाताहरू

en: Balanced
ne: सन्तुलित

en: Closing Entries
ne: अन्तिम प्रविष्टिहरू

en: Reconcile
ne: मिलान गर्नुहोस्

en: Share Price
ne: शेयर मूल्य

en: Value
ne: मान

en: Date Posted
ne: प्रविष्ट मिति

en: Reconciled Date
ne: मिलान गरिएको मिति

en: Action
ne: कार्य

en: Number
ne: सङ्ख्या

en: Notes
ne: द्रष्टब्य

en: Find Transaction
ne: कारोबार फेला पार्नुहोस्

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
ne: तपाईँले बिलिङ सूचना आपूर्ति गर्नु आवश्यक छ।

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
ne: तपाईँ निश्चिय रुपमा चयन गरिएको प्रविष्टि मेट्न चाहनुहुन्छ ?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
ne: यो प्रविष्टि क्रमसँग संलग्न गरिएको छ र त्यसबाट पनि मेट्न सकिनेछ!

en: Due Date
ne: देयमिति

en: Post Date
ne: पछिको मिति

en: Post to Account
ne: खातामा प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Accumulate Splits?
ne: विभाजनहरू एकट्ठा गर्नुहुन्छ?

en: The Invoice must have at least one Entry.
ne: बीजकसँग कम्तीमा एउटा प्रबिष्टि हुनुपर्दछ।

en: Do you really want to post the invoice?
ne: तपाईँ वास्तवमै बीजक प्रविष्ट गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Total:
ne: जम्मा:

en: Subtotal:
ne: उप-कूल:

en: Tax:
ne: कर:

en: Total Cash:
ne: जम्मा नगद:

en: Total Charge:
ne: जम्मा शुल्क:

en: New Invoice
ne: नयाँ बीजक

en: Edit Invoice
ne: बीजक सम्पादन गर्नुहोस्

en: View Invoice
ne: बीजक हेर्नुहोस्

en: New Bill
ne: नयाँ बिल

en: Edit Bill
ne: बिल सम्पादन गर्नुहोस्

en: View Bill
ne: बिल हेर्नुहोस्

en: New Expense Voucher
ne: नयाँ खर्च भौचर

en: Edit Expense Voucher
ne: खर्च भौचर सम्पादन गर्नुहोस्

en: View Expense Voucher
ne: खर्च भौचर हेर्नुहोस्

en: Bill ID
ne: बिल आई डी

en: Voucher ID
ne: भौचर आई डी

en: View/Edit Invoice
ne: बीजक हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: Duplicate
ne: नक्कल गर्नुहोस्

en: Post
ne: प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: View/Edit Bill
ne: बिल हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
ne: भौचर हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: Invoice Owner
ne: बीजक मालिक

en: Invoice Notes
ne: बीजक द्रष्टब्य

en: Billing ID
ne: बिलिङ आई डी

en: Is Paid?
ne: भुक्तानी गरिएको हो?

en: Is Posted?
ne: प्रविष्ट गरियो ?

en: Date Opened
ne: खोलेको मिति

en: Invoice ID
ne: बीजक आई डी

en: Bill Owner
ne: बिल मालिक

en: Bill Notes
ne: बिल द्रष्टब्य

en: Voucher Owner
ne: भौचर मालिक

en: Voucher Notes
ne: भौचर द्रष्टब्य

en: Type
ne: प्रकार

en: Paid
ne: भुक्तान

en: Posted
ne: प्रविष्ट गरिएको

en: Due
ne: बााँकी

en: Opened
ne: खोलिएको

en: Num
ne: सङ्ख्या

en: Find Bill
ne: बिल फेला पार्नुहोस्

en: Find Expense Voucher
ne: खर्च भौचर फेला पार्नुहोस्

en: Expense Voucher
ne: खर्च भौचर

en: Find Invoice
ne: बीजक फेला पार्नुहोस्

en: Amount
ne: रकम

en: Due Bills Reminder
ne: देय बिलहरू स्मरणकर्ता

en: The Job must be given a name.
ne: कामको एउटा नाम दिनुपर्दछ।

en: You must choose an owner for this job.
ne: यस कामका लागि तपाईँले एउटा मालिक रोज्नुपर्दछ।

en: Edit Job
ne: काम सम्पादन गर्नुहोस्

en: New Job
ne: नयाँ काम

en: View/Edit Job
ne: काम हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: View Invoices
ne: बीजकहरू हेर्नुहोस्

en: Owner's Name
ne: मालिकको नाम

en: Only Active?
ne: सक्रिय मात्र?

en: Job Number
ne: काम सङ्ख्या

en: Job Name
ne: काम नाम

en: Find Job
ne: काम फेला पार्नुहोस्

en: Closed
ne: बन्द गरियो

en: Title
ne: शीर्षक

en: Balance
ne: सन्तुलन

en: Gains
ne: नाफा

en: Gain/Loss
ne: नाफा/नोक्सान

en: Lots in Account %s
ne: खाता %s मा लटहरू

en: The Order must be given an ID.
ne: आदेशलाई एउटा आई डी दिनुपर्दछ।

en: The Order must have at least one Entry.
ne: आदेशसँग कम्तीमा एउटा प्रविष्टि हुनुपर्दछ।

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
ne: यस आदेशमा प्रविष्टिहरू समावेश छन् जुन बीजकमा लेखिएको छैन। के तपाईँ सबै प्रविष्टिहरू बीजकमा लेखिनु अघि त्यसलाई बन्द गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Do you really want to close the order?
ne: तपाईँ वास्तवमै आदेश बन्द गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Close Date
ne: समाप्ति मिति

en: View/Edit Order
ne: आदेश हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: Order Notes
ne: माग द्रष्टब्य

en: Date Closed
ne: मिति समाप्त भयो

en: Is Closed?
ne: समाप्त भयो?

en: Owner Name
ne: मालिक नाम

en: Order ID
ne: आदेश आई डी

en: Find Order
ne: आदेश फेला पार्नुहोस्

en: You must select a company for payment processing.
ne: तपाईँले भुक्तानी प्रक्रियाको लागि कम्पनी चयन गर्नु पर्दछ।

en: You must select a transfer account from the account tree.
ne: तपाईँले खाता ट्रिबाट स्थानान्तरण खाता चयन गर्नु पर्दछ।

en: Pre-Payment
ne: पूर्व-भुक्तानी

en: Customer
ne: ग्राहक

en: Vendor
ne: बिक्रेता

en: Employee
ne: कर्मचारी

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
ne: तपाईँसँग खाताहरू "मा प्रविष्ट" गर्न वैध छैन। यस भुक्तानीका लागि प्रक्रिया जारी राख्नु अघि कृपया "%s" प्रकारको खाता सिर्जना गर्नुहोस्। सायद तपाईँ बीजक वा बिल पहिले सिर्जना गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Cleared
ne: खाली गरिएको

en: Reconciled
ne: मिलान गरिएको

en: Cancel
ne: रद्द गर्नुहोस्

en: Delete prices?
ne: मूल्यहरू मेट्नुहुन्छ ?

en: Entries
ne: प्रविष्टिहरू

en: You must enter a valid amount.
ne: तपाईँले एउटा वैध मुद्रा प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: Custom
ne: अनुकूल गर्नुहोस्

en: Complete
ne: पूर्ण

en: Contents
ne: सामग्रीहरू

en: Report
ne: प्रतिवेदन

en: Rows
ne: पङ्क्तिहरू

en: Cols
ne: स्तम्भहरू

en: HTML Style Sheet Properties: %s
ne: HTML शैली पाना गुण: %s

en: Style Sheet Name
ne: शैली पाना नाम

en: Please name the Scheduled Transaction.
ne: कृपया निर्धारित कारोबारको नाम दिनुहोस्।

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
ne: "%s" नाम गरेको तालिकाबद्ध कारोबार पहिले नै अवस्थित छ।के तपाईं निश्चय रुपमा यही नाम दिन चाहनुहुन्छ?

en: Please provide a valid end selection.
ne: कृपया एउटा वैध अन्त्य चयन उपलब्ध गराउनुहोस्।

en: There must be some number of occurrences.
ne: त्यहाँ घटनाहरूको केही सङ्ख्या हुनुपर्दछ।

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
ne: बाँकी घटनाहरू (%d) को सङ्ख्या भन्दा कूल घटनाहरू (%d) को सङ्ख्या ठूलो हुन्छ।

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
ne: तपाईंले निर्धारित कारोबार सिर्जना गर्न प्रयास गरिसक्नुभयो जुन कहिले पनि चल्दैन।के तपाईँ साँच्चैनै यो गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
ne: टेम्प्लेट कारोबार सहित निर्धारित कारोबार स्वचालित तरिकाले सिर्जना गर्न सकिंदैन।

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
ne: सूचित कारोबार सम्पादकले स्वचालित तरिकाले यो कारोबार सन्तुलन गर्न सक्दैन। के यो अझै प्रविष्टि छ?

en: (never)
ne: (कहिलेपनि होइन)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
ne: हालको टेम्प्लेट कारोबार परिवर्तन भइसकेको छ। के तपाईँ परिवर्तनहरू रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Scheduled Transactions
ne: तालिकाबद्ध कारोबारहरू

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
ne: सूचीकृत कारोबारहरू असन्तुलित छन्। तपाईँलाई यो अवस्था सुधार गर्न बलपूर्वक उत्प्रेरित गरिन्छ।

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
ne: हालसालै सम्पादन गरिएको कारोबारबाट सूचीकृत कारोबारको सिर्जना गर्न सकिँदैन। कृपया तालिका बनाउनु अघि कारोबार प्रविष्ट गर्नुहोस्।

en: Ignored
ne: उपेक्षा गरिएको

en: Postponed
ne: पछि सारिएको

en: Status
ne: वस्तुस्थिति

note: Translators: Tax Code
en: Code
ne: कोड

en: Form
ne: फाराम

en: Edit Vendor
ne: बिक्रेता सम्पादन गर्नुहोस्

en: New Vendor
ne: नयाँ बिक्रेता

en: View/Edit Vendor
ne: बिक्रेता हेर्नुहोस्/सम्पादन गर्नुहोस्

en: Vendor's Jobs
ne: बिक्रेताको काम

en: Vendor's Bills
ne: बिक्रेताको बिल

en: Pay Bill
ne: भुक्तानी बिल

en: Vendor ID
ne: बिक्रेता आई डी

en: Find Vendor
ne: बिक्रेता फेला पार्नुहोस्

en: Income
ne: आम्दानी

en: Expenses
ne: खर्चहरु

en: Transfer
ne: स्थानान्तर गर्नुहोस्

en: Total
ne: जोड

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
ne: यो बेला प्रविष्टि गर्नको लागि कुनै निर्धारित कारोबारहरू छैन।

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
ne[0]: यस बेला सूचिकृत कारोबारहरू प्रविष्टि गरिएको छैन। (%d कारोबार स्वचालित तरिकाले सिर्जना भयो)
ne[1]: यस बेला सूचिकृत कारोबारहरू प्रविष्टि गरिएको छैन। (%d कारोबारहरू स्वचालित तरिकाले सिर्जना भयो)

en: Select a Budget
ne: बजेट चयन गर्नुहोस्

en: Open
ne: खोल्नुहोस्

en: Edit
ne: सम्पादन गर्नुहोस्

en: New
ne: नयाँ

en: Delete
ne: मेट्नुहोस्

en: Accounts
ne: खाताहरू

en: (no name)
ne: (नाम छैन)

en: Deleting account %s
ne: खाता %s मेट्दैछ

en: The account %s will be deleted.
ne: खाता %s मेटिनेछ।

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
ne: यस खातामा रहेका सबै कारोबारहरू खाता %s मा सारिनेछ।

en: All transactions in this account will be deleted.
ne: यस खातामा रहेका सबै कारोबारहरू मेटिनेछ।

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
ne: सबै उप-खाता कारोबारहरू खाता %s मा सारिनेछ।

en: All sub-account transactions will be deleted.
ne: सबै उप-खाता कारोबारहरू मेटिनेछ।

en: Are you sure you want to do this?
ne: के तपाईँ निश्चय रुपमा यो गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Options
ne: विकल्पहरू

en: Estimate
ne: अनुमान गर्नुहोस्

en: Budget
ne: बजेट

en: Unnamed Budget
ne: बेनामी बजेट

en: Delete %s?
ne: %s मेट्नुहुन्छ ?

en: You must select at least one account to estimate.
ne: अनुमान गर्न तपाईँले कम्तीमा एउटा खाता चयन गर्नु पर्दछ।

en: Make a printable invoice
ne: बीजक मुद्रणयोग्य बनाउनुहोस्

en: _Edit Invoice
ne: बीजक सम्पादन गर्नुहोस्

en: Edit this invoice
ne: यो बीजक सम्पादन गर्नुहोस्

en: _Post Invoice
ne: बीजक प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: _Unpost Invoice
ne: बीजक प्रविष्टि नगर्नुहोस्

en: New _Invoice
ne: नयाँ बीजक

en: Blank
ne: खाली

en: _Pay Invoice
ne: भुक्तान बीजक

en: _Company Report
ne: कम्पनी प्रतिवेदन

en: Enter
ne: प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Unpost
ne: प्रविष्टि नगर्नुहोस्

en: Cu_t Transaction
ne: कारोबार काटनुहोस्

en: _Copy Transaction
ne: कारोबार प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: _Paste Transaction
ne: कारोबार टाँस्नुहोस्

en: Dup_licate Transaction
ne: नक्कली कारोबार

en: _Delete Transaction
ne: कारोबार मेट्नुहोस्

en: _Delete Split
ne: विभाजन मेट्नुहोस्

en: Cut the selected transaction into clipboard
ne: क्लिपबोर्डमा चयन गरिएको कारोबार काट्नुहोस्

en: Copy the selected transaction into clipboard
ne: क्लिपबोर्डमा चयन गरिएको कारोबार प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: Paste the transaction from the clipboard
ne: क्लिपबोर्डबाट कारोबार टाँस्नुहोस्

en: Make a copy of the current transaction
ne: हालको कारोबारको एउटा प्रतिलिपि बनाउनुहोस्

en: Delete the current transaction
ne: हालको कारोबार मेट्नुहोस्

en: Split
ne: विभाजन गर्नुहोस्

en: Jump
ne: नाघ्नुहोस्

en: Schedule
ne: तालिका

en: General Journal
ne: साधारण गोश्वरा

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
ne: परिवर्तनहरू %s मा बचत गर्नुहुन्छ?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
ne: यो रजिस्टरले कारोबारमा परिवर्तनहरू गर्न बाँकी छ। के तपाईँ यस कारोबारमा परिवर्तनहरू बचत गर्न, कारोबार छोड्न, वा सञ्चालन रद्द गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: _Discard Transaction
ne: कारोबार छोड्नुहोस्

en: _Save Transaction
ne: कारोबार बचत गर्नुहोस्

en: unknown
ne: अज्ञात

en: Portfolio
ne: पोर्टफोलियो

en: Search Results
ne: परिणामहरू खोज्नुहोस्

en: Start Date:
ne: सुरु मिति:

en: End Date:
ne: अन्तिम मिति:

en: Frozen
ne: जमेको

en: Voided
ne: खाली गरिएको

en: Transaction Report
ne: कारोबार प्रतिवेदन

en: Portfolio Report
ne: पोर्टफोलियो प्रतिवेदन

en: Search Results Report
ne: प्रतिवेदन परिणामहरू खोज्नुहोस्

en: Register
ne: रजिस्टर

en: and subaccounts
ne: र उप-खाताहरू

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
ne: तपाईँले मिलान गरिएको वा खाली गरिएको विभाजनहरू सहित कारोबार खाली गर्न सक्नुहुन्न।

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
ne: यो कारोबार टिप्पणी: '%s' सहित पढ्ने-मात्र ले सङ्केत गरेको छ

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
ne: यस कारोबारको लागि फर्किएको प्रविष्टि अघिनै सिर्जना भइसकेको छ।

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
ne: यसद्वारा %s क्रमबद्ध गर्नुहोस्…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
ne: यसद्वारा %s फिल्टर गर्नुहोस्…

en: Select
ne: चयन गर्नुहोस्

en: Print
ne: मुद्रण गर्नुहोस्

en: Export
ne: निर्यात गर्नुहोस्

en: The numeric ID of the report.
ne: प्रतिवेदनको सङ्ख्यात्मक आई डी।

en: Choose export format
ne: ढाँचा निर्यात रोज्नुहोस्

en: Choose the export format for this report:
ne: यो प्रतिवेदनका लागि ढाँचा निर्यात रोज्नुहोस्:

en: Save %s To File
ne: फाइलमा %s बचत गर्नुहोस्

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
ne: तपाईँले त्यो फाइलनाम बचत गर्न सक्नुहुन्न।
    
    %s

en: You cannot save to that file.
ne: तपाईँले त्यो फाइल बचत गर्न सक्नुहुन्न।

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ne: फाइल %s पहिले नै अवस्थित छ। के तपाईँ निश्चय रुपमा त्यस माथि अधिलेखन गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
ne: फाइल %s खोल्न सकिएन। त्रुटि: %s

en: Printable Invoice
ne: मुद्रणयोग्य बीजक

en: Easy Invoice
ne: सजिलो बीजक

en: Fancy Invoice
ne: फेन्सी बीजक

en: _New
ne: नयाँ

en: _Edit
ne: सम्पादन

en: Report error
ne: प्रतिवेदन त्रुटि

en: An error occurred while running the report.
ne: प्रतिवेदन चलाउँदा एउटा त्रुटि भयो।

en: Badly formed options URL: %s
ne: खराब रूपले बनेका विकल्पहरू URL: %s

en: Statement Date
ne: विवरण मिति

en: Descending
ne: घट्दो

en: Ascending
ne: बढ्दो

en: (no memo)
ne: (मेमो छैन)

en: (no description)
ne: (वर्णन छैन)

en: Cannot modify or delete this transaction.
ne: यो कारोबार परिमार्जन गर्न वा मेट्न सकिंदैन।

en: Remove the splits from this transaction?
ne: यस कारोबारबाट विभाजनहरू हटाउनुहुन्छ?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
ne: यो कारोबारमा मिलान गरिएका विभाजनहरू समावेश छ। त्यसलाई परिमार्जन गर्ने विचार होइन किनभने त्यसले तपाईँको मिलान गरिएको सन्तुलन बन्द हुन्छ।

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
ne: विभाजनहरू हटाउनुहोस्

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
ne: कारोबार '%s' बाट बिभाजन '%s' मेट्नुहुन्छ?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
ne: तपाईँले मिलान गरिएका विभाजन मेट्नु हुँनेछ! यो राम्रो विचार होइन किनभने त्यसले तपाईँको मिलान गरिएको सन्तुलन बन्द गर्नेछ।

en: You cannot delete this split.
ne: तपाईँले यो विभाजन मेट्न सक्नुहुन्न।

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
ne: यो रजिस्टरमा कारोबारलाई एङ्कर गर्दै रहेको विभाजन हो। तपाईँले रजिस्टर सञ्झ्यालबाट त्यसलाई मेट्न सक्नुहुन्न। तपाईँले यस सञ्झ्यालबाट पूरै कारोबार मेट्न सक्नुहुन्छ, वा रजिस्टरमा नेभिगेट गर्न सक्नुहुन्छ जसले त्यसको समान कारोबारको अर्को पट्टि देखाउँछ र त्यस रजिस्टरबाट विभाजन मेट्दछ।

en: Delete the current transaction?
ne: हालको कारोबार मेट्नुहुन्छ ?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
ne: तपाईँले मिलान गरिएका विभाजनहरू सहित कारोबार मेट्नु हुँनेछ! यो राम्रो विचार होइन किनभने त्यसले तपाईँको मिलान गरिएको सन्तुलन बन्द हुन्छ।

en: Present:
ne: वर्तमान:

en: Future:
ne: भविष्य:

en: Cleared:
ne: खाली गरिएको:

en: Reconciled:
ne: मिलान गरिएको:

en: Projected Minimum:
ne: न्यूनतम परियोजना गरिएको:

en: Shares:
ne: शेयर:

en: Current Value:
ne: हालको मान:

en: This account register is read-only.
ne: खाता रजिस्टर पढ्ने-मात्र हो।

en: Manage your finances, accounts, and investments
ne: तपाईँको वित्तहरू, खाताहरू, र लगानीहरू प्रबन्ध गर्नुहोस्

en: Display the ~a report
ne: ~a प्रतिवेदन प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: You have not selected an owner
ne: तपाईँले मालिक चयन गर्नुभएको छैन

en: Job
ne: काम

en: is
ne: हो

en: is not
ne: होइन

en: Entity Not Found: %s
ne: अस्तित्व फेला परेन: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
ne: खाताहरू नभएको कारोबार: %s

en: Unsupported entity type: %s
ne: असमर्थित अस्तित्व प्रकार: %s

en: No such price: %s
ne: यस्तो मूल्य होइन: %s

en: Interest Payment
ne: ब्याज भुक्तानी

en: Interest Charge
ne: ब्याज महसुल

en: Payment Information
ne: भुक्तानी सूचना

en: Payment From
ne: बाट भुक्तानी

en: Reconcile Account
ne: खाता मिलान गर्नुहोस्

en: Payment To
ne: लाई भुक्तानी

en: Enter _Interest Payment…
ne: ब्याज भुक्तानी प्रविष्ट गर्नुहोस्…

en: Enter _Interest Charge…
ne: ब्याज महशूल प्रविष्ट गर्नुहोस्…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
ne: के तपाईँ ढुक्क हुनुहुन्छ कि तपाईँ सूचीबद्द गरिएको कारोबार मेटन चाहनुहुन्छ?

en: Starting Balance
ne: सुरु मौज्दात

en: Ending Balance
ne: अन्तिम सन्तुलन

en: Reconciled Balance
ne: मिलान गरिएको सन्तुलन

en: Difference
ne: भिन्नता

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
ne: तपाईँले यस मिलान गरिएको सञ्झ्यालमा परिवर्तनहरू गर्नुभएको छ। के तपाईँ पक्कै रद्द गर्न चाहनुहुन्छ?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
ne: यो खाता सन्तुलित छैन। के तपाईँ पक्कै समाप्त गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
ne: के तपाईँ यो मिलान स्थगित गर्न र यसलाई पछि समाप्त गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Set the report options you want using this dialog.
ne: तपाईँले यो संवाद प्रयोग गर्दा चाहेको प्रतिवेदन विकल्पहरू सेट गर्नुहोस्.

en: There are no options for this report.
ne: यो प्रतिवेदनका लागि विकल्पहरू छैन्।

en: You must select an item from the list
ne: तपाईँले सूचीबाट एउटा वस्तु चयन गर्नु पर्दछ

en: New Order
ne: नयाँ आदेश

en: all criteria are met
ne: सबै मापदण्डहरू पूरा भएका छन्

en: any criteria are met
ne: कुनै मापदण्डहरू पूरा भएका छन्

en: You have not selected any accounts
ne: तपाईँले कुनै खाताहरू चयन गर्नुभएको छैन

en: matches all accounts
ne: सबै खाताहरूसँग मेल खान्छ

en: matches any account
ne: कुनै पनि खातासँग मेल खान्छ

en: matches no accounts
ne: कुनै पनि खाताहरूसँग मेल खाँदैन

en: Selected Accounts
ne: चयन गरिएको खाताहरू

en: Choose Accounts
ne: खाताहरू रोज्नुहोस

en: Select Accounts to Match
ne: जोडा मिलाउन खाताहरू चयन गर्नुहोस्

en: Select the Accounts to Compare
ne: तुलना गर्न खाताहरू चयन गर्नुहोस्

en: is before
ne: अगाडि छ

en: is before or on
ne: अगाडि वा माथि छ

en: is on
ne: माथि छ

en: is not on
ne: माथि छैन

en: is after
ne: पछि छ

en: is on or after
ne: माथि वा पछि छ

en: is less than
ne: भन्दा सानो छ

en: is less than or equal to
ne: भन्दा सानो वा बराबर छ

en: equals
ne: बराबर गर्दछ

en: does not equal
ne: बराबर छैन

en: is greater than
ne: भन्दा ठूलो छ

en: is greater than or equal to
ne: भन्दा ठूलो छ वा बराबर छ

en: less than
ne: भन्दा सानो

en: less than or equal to
ne: भन्दा सानो वा बराबर छ

en: equal to
ne: बराबर छ

en: not equal to
ne: बराबर छैन

en: greater than
ne: भन्दा ठूलो

en: greater than or equal to
ne: भन्दा ठूलो वा बराबर छ

en: has credits or debits
ne: क्रेडिट वा डेबिट छ

en: has debits
ne: डेबिटहरू छन्

en: has credits
ne: क्रेडिट छ

en: Not Cleared
ne: खाली नगरिएको

en: Error in regular expression '%s':
    %s
ne: नियमित अभिव्यक्तिमा त्रुटि %s':
    %s

en: contains
ne: समाविष्ट गर्दछ

en: matches regex
ne: रिजेक्स जोडा मिल्दछ

en: does not match regex
ne: रिजेक्स जोडा मिल्दैन

en: European
ne: युरोपेली

en: ISO-8859-1 (West European)
ne: ISO-8859-1 (पश्चिम युरोपेली)

en: ISO-8859-2 (East European)
ne: ISO-8859-2 (पूर्वी युरोपेली)

en: ISO-8859-3 (South European)
ne: ISO-8859-3 (दक्षिण युरोपेली)

en: ISO-8859-4 (North European)
ne: ISO-8859-4 (उत्तरी युरोपेली)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
ne: ISO-8859-5 (सिरिलिक)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
ne: ISO-8859-6 (अरबिक)

en: ISO-8859-7 (Greek)
ne: ISO-8859-7 (ग्रीक)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
ne: ISO-8859-8 (हिब्रु)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
ne: ISO-8859-9 (टर्किस)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
ne: ISO-8859-10 (नोर्डिक)

en: ISO-8859-11 (Thai)
ne: ISO-8859-11 (थाई)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
ne: ISO-8859-13 (बाल्टिक)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
ne: ISO-8859-14 (सेल्टिक)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
ne: ISO-8859-15 (पूर्वी युरोपेली, युरो साइन)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
ne: ISO-8859-16 (दक्षिण-पूर्वी युरोपेली)

en: KOI8-R (Russian)
ne: KOI8-R (रसियाली)

en: KOI8-U (Ukrainian)
ne: KOI8-U (युक्रेयाली)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
ne: त्यहाँ %d मानाङ्कन नगरिएको र %d विसङ्केतन नगरिएका शब्दहरू छन्। कृपया सङ्केतन थप्नुहोस्।

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
ne: त्यहाँ %d मानाङ्कन नगरिएको शब्दहरू छन्। कृपया तिनीहरूको निर्णय लिनुहोस् वा सङ्केतनहरू थप्नुहोस्।

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
ne: त्यहाँ %d विसङ्केतन नगरिएका शब्दहरू छन्। कृपया सङ्केतन थप्नुहोस्।

en: Reading file…
ne: फाइल पढ्दै…

en: Parsing file…
ne: फाइल पद वर्णन गर्दै…

en: There was an error parsing the file.
ne: त्यहाँ फाइल पद वर्णन गर्दा एउटा त्रुटि थियो।

en: Writing file…
ne: फाइल लेख्दै…

en: This encoding has been added to the list already.
ne: यो सङ्केतन पहिले नै सूचीमा थपिसकेको छ।

en: This is an invalid encoding.
ne: यो एउटा अवैध सङ्केतन हो।

en: Could not create opening balance.
ne: सुरुको सन्तुलन सिर्जना गर्न सकिँदैन।

en: The account must be given a name.
ne: खातालाई एउटा नाम दिइनुपर्दछ।

en: There is already an account with that name.
ne: त्यो नाम भएको एउटा खाता पहिल्यै छ।

en: You must choose a valid parent account.
ne: तपाईँले एउटा वैध प्रमूल खाता रोज्नु पर्दछ।

en: You must select an account type.
ne: तपाईँले एउटा खाता प्रकार चयन गर्नु पर्दछ।

en: You must choose a commodity.
ne: तपाईँले एउटा वस्तु रोज्नुपर्दछ।

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
ne: तपाईँले एउटा वैध सुरुको सन्तुलन प्रविष्ट गर्नु पर्दछ वा यसलाई खाली छोडनु पर्दछ।

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
ne: तपाईँले स्थानान्तरण खाता चयन गर्नु पर्दछ वा सुरुको सन्तुलन इक्युटि खाता रोज्नुपर्दछ।

en: Edit Account
ne: खाता सम्पादन गर्नुहोस्

en: (%d) New Accounts
ne: (%d) नयाँ खाताहरू

en: New Account
ne: नयाँ खाता

en: 
    Commodity:
ne: 
    वस्तु:

en: Select security/currency
ne: सुरक्षण/मुद्रा चयन गर्नुहोस्

en: _Security/currency
ne: सुरक्षण/मुद्रा

en: Select security
ne: सुरक्षण चयन गर्नुहोस्

en: _Security
ne: सुरक्षण

en: Select currency
ne: मुद्रा चयन गर्नुहोस्

en: Cu_rrency
ne: मुद्रा

en: Currency
ne: मुद्रा

en: Use local time
ne: स्थानीय समय प्रयोग गर्नुहोस्

en: Edit currency
ne: मुद्रा सम्पादन गर्नुहोस्

en: Currency Information
ne: मुद्रा जानकारी

en: Edit security
ne: सुरक्षण सम्पादन गर्नुहोस्

en: New security
ne: नयाँ सुरक्षण

en: Security Information
ne: सुरक्षण जानकारी

en: You may not create a new national currency.
ne: तपाईँले एउटा नयाँ राष्ट्रिय मुद्रा सिर्जना गर्न सक्नुहुन्न।

en: That commodity already exists.
ne: त्यो वस्तु पहिल्यै अवस्थित छ।

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
ne: तपाईँले खाली वस्तुको लागि नगरिएको "पूरा नाम", "चिन्ह/संक्षेप", र "प्रकार" प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: Action/Number
ne: सङ्ख्या

en: _Open
ne: खोल्नुहोस्

en: All files
ne: सबै फाइलहरू

en: _Close
ne: बन्द गर्नुहोस्

en: Reset all values to their defaults.
ne: सबै मानहरू त्यसका पूर्वनिर्धारितमा रिसेट गर्नुहोस्।

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
ne: आम्दानी%sतलब%sकरयोग्य

en: Clear
ne: खाली गर्नुहोस्

en: You must provide a name for this Tax Table.
ne: यस कर तालिकाका लागि तपाईँले एउटा नाम उपलब्ध गराउनुपर्दछ।

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
ne: तपाईँले यस कर तालिकाका लागि भिन्न नाम उपलब्ध गर्नु पर्दछ। तपाईँको रोजाइ "%s" पहिले नै प्रयोगमा आईसकेको छ।

en: You must choose a Tax Account.
ne: तपाईँले एउटा कर खाता रोज्नु पर्दछ।

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
ne: कर तालिकामा "%s"प्रयोगमा छ। तपाईँले यसलाईं मेट्न सक्नुहुन्न।

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
ne: कर तालिकाबाट तपाईँले अन्तिम प्रविष्टि हटाउन सक्नुहुन्न। यदि तपाईँले गर्न सक्नु भयो भने कर तालिका मेट्ने कोशिश गर्नुहोस्।

en: Are you sure you want to delete this entry?
ne: के तपाईँ निश्चय रुपमा यो प्रविष्टि गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Show the income and expense accounts
ne: आम्दानी र खर्च खाताहरू देखाउनुहोस्

en: Error
ne: त्रुटि

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
ne: तपाईँले यस कारोबारको लागि खाताबाट, वा खातामा, वा दुबैमा स्थानान्तरण गर्न खाता उल्लेख गर्नु पर्दछ। अन्यथा, यो रेकर्ड गरिने छैन।

en: You can't transfer from and to the same account!
ne: तपाईँले उस्तै खातामा वा खाताबाट स्थानान्तरण गर्न सक्नुहुन्न!

en: The account %s does not allow transactions.
ne: खाता %s ले कारोबार अनुमति दिँदैन।

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
ne: तपाईँले एउटा अमौद्रिक खाता बाट स्थानान्तरण गर्न सक्नुहुन्न। खाताहरू"बाट" र "मा" उल्टाउने र "रकम" ऋणात्मक बनाउने प्रयास गर्नुहोस्।

en: You must enter a valid price.
ne: तपाईँले एउटा वैध मूल्य प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: You must enter a valid 'to' amount.
ne: तपाईँले एउटा वैध 'लाइ' रकम प्रविष्ट गराउन पर्दछ।

en: You must enter an amount to transfer.
ne: तपाईँले स्थानान्तरण गर्न एउटा रकम प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: Credit Account
ne: क्रेडिट खाता

en: Debit Account
ne: डेबिट खाता

en: Transfer From
ne: यसबाट स्थानान्तरण गर्नुहोस्

en: Transfer To
ne: यसमा स्थानान्तरण गर्नुहोस्

en: Debit Amount
ne: डेबिट रकम

en: To Amount
ne: यसमा रकम

en: Remember and don't _ask me again.
ne: सम्झनुहोस् र फेरी मलाई नसोध्नुहोस्।

en: Don't _tell me again.
ne: मलाई फेरि नभन्नुहोस्।

en: Remember and don't ask me again this _session.
ne: सम्झनुहोस् र यो सत्र फेरी मलाई नसोध्नुहोस्।

en: Don't tell me again this _session.
ne: यो सत्र मलाई फेरि नभन्नुहोस्।

en: Calendar
ne: पात्रो

en: Date:
ne: मिति:

en: Frequency
ne: आवृति

en: (unnamed)
ne: (नामकरण नगरिएकोो)

en: _Import
ne: आयात

en: Import
ne: आयात गर्नुहोस्

en: _Save
ne: बचत

en: Save
ne: बचत गर्नुहोस्

en: _Export
ne: निर्यात

en: (null)
ne: (शून्य)

en: No suitable backend was found for %s.
ne: %s को लागि कुनै उपयुक्त ब्याकइन्ड फेला परेन।

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
ne: URL %s जिएनयुक्यासको यस समस्करणद्वारा समर्थित छैन।

en: Can't parse the URL %s.
ne: URL %s पद वर्णन गर्न सकिएन।

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
ne: %s सँग जडान हुन सकेन। होस्ट, होस्टनाम वा पासवर्ड गलत थियो।

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
ne: %s मा जडान हुन सकेन। जडान हरायो, डेटा पठाउन असफल भयो।

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
ne: यो फाइल/URL जिएनयुक्यासको नयाँ संस्करणबाट देखापरेको हुनुपर्दछ। तपाईँ ले यस डेटासँग काम गर्न तपाईँको जिएनयुक्यासको संस्करणको स्तरवृद्धि गर्नु पर्दछ।

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
ne: डेटाबेस %s अवस्थित छ जस्तो देखिंदैन। के तपाईँ त्यो सिर्जना गर्न चाहनुहुन्छ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
ne: जिएनयुक्यासले %s को लागि लक प्राप्त गर्न सकेन। त्यो डेटाबेस अर्को प्रयोगकर्ताद्वारा प्रयोगमा हुनसक्छ, जसमा तपाईँले डेटाबेस खोल्न सक्नुहुन्न। के तपाईँ डेटाबेस खोलेर अनुमति दिन चाहनुहुन्छ ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
ne: जिएनयुक्यासले %s को लागि लक प्राप्त गर्न सकेन। त्यो डेटाबेस अर्को प्रयोगकर्ताद्वारा प्रयोगमा हुनसक्छ, जसमा तपाईँले डेटाबेस आयात गर् सक्नुहुन्न। के तपाईँ डेटाबेसलाई महत्व दिएर अनुमति दिन चाहनुहुन्छ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
ne: जिएनयुक्यासले %s को लागि लक प्राप्त गर्न सकेन। त्यो डेटाबेस अर्को प्रयोगकर्ताद्वारा प्रयोगमा हुनसक्छ, जसमा तपाईँले डेटाबेस बचत गर्न सक्नुहुन्न। के तपाईँ डेटाबेस बचत गरेर अनुमति दिन चाहनुहुन्छ?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
ne: जिएनयुक्यासले %s को लागि लक प्राप्त गर्न सकेन। त्यो डेटाबेस अर्को प्रयोगकर्ताद्वारा प्रयोगमा हुनसक्छ, जसमा तपाईँले डेटाबेस निर्यात गर्न सक्नुहुन्न। के तपाईँ डेटाबेस निर्यात गरेर अनुमति दिन चाहनुहुन्छ ?

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
ne: फाइल/URL %s मा जिएनयुक्यास समावेश छैन वा डेटा बिग्रिएको छ।

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
ne: URL %s मा सर्भरले त्रुटिको अनुभव गर्यो वा खराब वा बिग्रिएको डेटासँग मुठभेट गर्यो।

en: You do not have permission to access %s.
ne: तपाईसँग %s मा पहँच गर्ने अनुमति छैन।

en: An error occurred while processing %s.
ne: %s प्रक्रिया गर्ने क्रममा त्रुटि देखापर्यो।

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
ne: फाइल पढ्दा त्रुटि भयो। के तपाईँ जारी राख्न चाहनुहुन्छ?

en: There was an error parsing the file %s.
ne: फाइल %s पद वर्णन गर्दा त्रुटि भयो।

en: The file %s is empty.
ne: फाइल %s खाली छ।

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
ne: फाइल जिएनयुक्यासको पुरानो संस्करणबाट हो। के तपाईँ जारी राख्न चाहनुहुन्छ?

en: The file type of file %s is unknown.
ne: फाइल%s को फाइल प्रकार अज्ञात छ।

en: Could not make a backup of the file %s
ne: फाइल %s को जगेडा बनाउन सकिएन।

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
ne: एसक्युएल डेटाबेस अन्य प्रयोगकर्ताहरूद्वारा प्रयोगमा छ र तिनीहरू लगअफ नभएसम्म स्तरवृद्धि सम्पादन गर्न सकिदैंन। यदि त्यहाँ हाल कुनै हन्य प्रयोगकर्ता छै भने, लगइन सत्रहरू कसरी खाली गर्ने सो जान्न अभिलेखिकरणसँग सल्लाह गर्नुहोस्।

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
ne: अज्ञात आगत/निर्गात त्रुटि (%d) देखापर्यो।

en: Save changes to the file?
ne: फाइलमा परिवर्तनहरू बचत गर्ने हो?

en: Continue _Without Saving
ne: बचत नगरी जारी राख्नुहोस्

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
ne: %s को लागि जिएनयुक्यासले लक प्राप्त गर्न सकेन।

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
ne: त्यो डेटाबेस अर्को प्रयोगकर्ताद्वारा प्रयोगमा हुनसक्छ, जुनबेला तपाईँले डेटावेस खोल्न सक्नुहुन्न। तपाईँ के गर्न चाहनुहुन्छ?

en: _Quit
ne: अन्त्य

en: Exporting file…
ne: फाइल निर्यात गर्दा…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
ne: फाइल बचत गर्दा एउटा त्रुटि भयो।
    
    %s

en: <unknown>
ne: <अज्ञात>

en: Save changes to file %s before closing?
ne: बन्द गर्नु अघि फाइल %s मा गरेका परिवर्तनहरू बचत गर्नुहोस्?

en: Close _Without Saving
ne: बचत नगरिकन बन्द गर्नुहोस्

en: Book Options
ne: किताब विकल्प

en: Version
ne: संस्करण

en: Select All
ne: सबै चयन गर्नुहोस्

en: Select all accounts.
ne: सबै खाताहरू चयन गर्नुहोस्।

en: Clear All
ne: सबै खाली गर्नुहोस्

en: Clear the selection and unselect all accounts.
ne: चयन खाली गर्नुहोस् र सबै खाताहरू चयन नगर्नुहोस्।

en: Select Default
ne: पूर्वनिर्धारित चयन गर्नुहोस्

en: Select the default account selection.
ne: पूर्वनिर्धारित खाता चयन चयन गर्नुहोस्।

en: Select all entries.
ne: सबै प्रविष्टिहरू चयन गर्नुहोस्।

en: Clear the selection and unselect all entries.
ne: चयन खाली गर्नुहोस् र सबै प्रविष्टिहरू चयन नगर्नुहोस्।

en: Select the default selection.
ne: पूर्वनिर्धारित चयन चयन गर्नुहोस्।

en: Clear any selected image file.
ne: कुनै पनि चयन गरिएको छवि फाइल खाली गर्नुहोस्।

en: Select image
ne: छवि चयन गर्नुहोस्

en: Select an image file.
ne: छवि फाइल चयन गर्नुहोस्।

en: Start of this quarter
ne: त्रैमासिकको सुरु

en: End of this quarter
ne: यस त्रिमासको अन्त्य

en: _Custom
ne: अनुकूलन

en: Loading…
ne: लोड हुँदैछ…

en: New top level account
ne: नयाँ माथिल्लो स्तर खाता

en: Account Name
ne: खाता नाम

en: Commodity
ne: वस्तु

en: Account Code
ne: खाता सङ्केत

en: Last Num
ne: अन्तिम नम्बर

en: Present
ne: वर्तमान

en: Present (Report)
ne: वर्तमान (प्रतिवेदन)

en: Balance (Report)
ne: सन्तुलन (प्रतिवेदन)

en: Balance (Period)
ne: सन्तुलन (अवधि)

en: Cleared (Report)
ne: खाली गरिएको (प्रतिवेदन)

en: Reconciled (Report)
ne: मिलान गरिएको (प्रतिवेदन)

en: Future Minimum
ne: भविष्य न्यूनतम

en: Future Minimum (Report)
ne: भविष्य न्यूनतम (प्रतिवेदन)

en: Total (Report)
ne: जोड (प्रतिवेदन)

en: Total (Period)
ne: जम्मा (अवधि)

en: Tax Info
ne: कर सूचना

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
ne: हाल (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
ne: सन्तुलन (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
ne: खाली गरिएको (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
ne: मिलान गरिएको (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
ne: भविष्य न्यूनतम (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
ne: जम्मा (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
ne: यसद्वारा %s फिल्टर गर्नुहोस्...

en: Namespace
ne: नामस्पेश

en: Print Name
ne: छपाई नाम

en: Unique Name
ne: अनुपम नाम

en: Fraction
ne: भिन्न

en: Get Quotes
ne: मूल्य विवरण प्राप्त गर्नुहोस्

en: Source
ne: स्रोत

en: Timezone
ne: टाइमजोन

en: Customer Number
ne: ग्राहक सङ्ख्या

en: Vendor Number
ne: बिक्रेता सङ्ख्या

en: Phone
ne: फोन

en: Fax
ne: फ्याक्स

en: E-mail
ne: इमेल

en: Active
ne: सक्रिय गर्नुहोस्

en: Security
ne: सेक्युरिटि

en: Price
ne: मूल्य

en: Last Occur
ne: अन्तिम घटित

en: Profits:
ne: नाफाहरू:

en: Show GnuCash version
ne: जिएनयुक्यास संस्करण देखाउनुहोस्

en: Checking Finance::Quote…
ne: वित्त जाँच गरिदैछ::उद्धरण…

en: Unable to load Finance::Quote.
ne: वित्त जाँच गरिदैछ::उद्धरण...

en: Loading data…
ne: डेटा लोड गर्दैछ…

en: Do not load the last file opened
ne: अन्तिम खोलिएको फाइल लोड नगर्नुहोस्

en: Search only in active items
ne: सक्रिय वस्तुहरूमा मात्र खोजी गर्नुहोस्

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
ne: यदि सक्रिय भए, हालको वर्गमा 'सक्रिय' वस्तुहरू मात्र खोजीिनेछ। अन्यथा सबै वस्तुहरू हालको वर्गमा खोजीिनेछ।

en: Is tax included in this type of business entry?
ne: यस प्रकारको व्यावसाय प्रविष्टिमा समाविष्ट हुन्छ?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
ne: यदि सक्रिय गर्न सेट गर्नु भएमा यस प्रकारको प्रविष्टिहरूमा पूर्वनिर्धारितद्वारा कर समाविष्ट गरिन्छ। यो सेटिङ नयाँ ग्राहकहरू र बिक्रेताहरूद्वारा क्रमागत गरिन्छ।

en: Open new invoice in new window
ne: नयाँ सञ्झ्यालमा नयाँ बीजक खोल्नुहोस्

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
ne: यदि सक्रिय भए, हरेक नयाँ बीजक नयाँ सञ्झ्यालमा खुल्दछ। अन्यथा नयाँ बीजक मुख्य सञ्झ्यालमा ट्याबको रूपमा खुल्दछ।

en: Accumulate multiple splits into one
ne: बहुविध विभाजनहरू एउटामा जम्मा गर्नुहोस्

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
ne: यदि यो फाँट सक्रिय छ भने समान खातामा स्थानान्तरण गरिएको बीजकमा बहु प्रविष्टिहरू एकल विभाजनमा जम्मा हुँनेछ। यो फाँट प्रविष्टि गरिने संवादमा प्रति बीजक अधिलेखन हुनसक्छ।

en: Show bills due reminder at startup
ne: सुरुआतमा बाँकी देय बिलहरू देखाउनुहोस्

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
ne: यदि सक्रिय छ भने, सुरुआतमा जिएनयुक्यासले कुनै बिलहरू चाँडै नै बाँकी हुन्छ कि भन्ने हेर्न जाँच गर्दछ। त्यसो हो भने, त्यो बाँकी रहेको संवादसँगै प्रस्तुत हुन्छ। "चाँडै" को मतलब "दिनहरू अग्रिममा" सेटिङ द्वारा नियन्त्रण गरिएको हो। अन्यथा बाँकी बिलहरूका लागि जिएनयुक्यासले जाँच गर्दैन।

en: Show bills due within this many days
ne: यति दिन भित्र देय बिलहरू देखाउनुहोस्

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
ne: यस फाँटले दिनहरूको सङ्ख्या उन्नत तरिकाले परिषित गर्दछ जुन जिएनयुक्यासले देय बिलहरूका लागि जाँच्दछ। त्यसको मान यदि "देय भएपछि सूचना दिनुहोस्" सेटिङ सक्रिय छ भने मात्र प्रयोग हुन्छ।

en: Which check position to print
ne: कुन जाँच स्थिति मुद्रण गर्ने हो

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
ne: पूर्व-मुद्रन भएका जाँचाहरूमा प्रति पृष्ठ बहुसंख्यक जाँचहरू समावेश हुन्छ, यस सेटिङले कुन जाँच स्थिति मुद्रण गर्ने हो सो उल्लेख गर्दछ। सम्भाव्य मानहरू पृष्ठमा माथि, मध्य र तल जाँचसँग मिल्दो ०, १ र २ हुन्।

en: Date format to use
ne: प्रयोगका लागि मिति ढाँचा

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
ne: यो प्रयोग गर्न पूर्व-परिभाषित मिति ढाँचाको सङ्ख्यात्मक पहिचायक हो।

en: Custom date format
ne: अनुकूल मिति ढाँचा

en: Position of payee name
ne: प्रापक नामको स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
ne: यस मानमा जाँचमा प्रापक रेखाको सुरुको लागि X,Y संयोजनहरू समावेश हुन्छ।

en: Position of date line
ne: मिति रेखाको स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
ne: यस मानमा जाँचमा मिति रेखाको सुरुको लागि X,Y संयोजनहरू समावेश हुन्छ। संयोजनहरू उल्लेखित जाँच स्थितिको तल्लो बायाँ कुनाबाट हो।

en: Position of check amount in words
ne: शब्दहरूमा जाँच रकमको स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
ne: यस मानमा जाँचमा लेखिएको रकम लाइनको सुरुको लागि X,Y संयोजनहरू समावेश हुन्छ। संयोजनहरू उल्लेखित जाँच स्थितिको तल्लो बायाँ कुनाबाट हो।

en: Position of check amount in numbers
ne: सङ्ख्याहरूमा जाँच रकमको स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
ne: यस मानमा जाँचमा सङ्ख्यात्मक रकम रेखाको सुरुको लागि X,Y संयोजनहरू समावेश हुन्छ। संयोजनहरू उल्लेखित जाँच स्थितिको तल्लो बायाँ कुनाबाट हो।

en: Position of memo line
ne: मेमो रेखाको स्थिति

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
ne: यस मानले जाँचमा मेमो रेखाको सुरुको लागि X,Y संयोजनहरू समावेश गर्दछ। संयोजनहरू उल्लेखित जाँच स्थितिको तल्लो बायाँ कुनाबाट हो।

en: Show currencies in this dialog
ne: यस संवादमा मुद्राहरू देखाउनुहोस्

en: Last pathname used
ne: अन्तिम बाटोनाम प्रयोग गरियो

en: Window geometry
ne: सञ्झ्याल ज्यामिति

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
ne: यस सेटिङले हालको वर्गमा सबै वस्तुहरूमा वा हालको वर्गमा 'सक्रिय' वस्तुहरूमा मात्र खोजी गर्ने कि नगर्ने सङ्केत गर्दछ।

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
ne: यदि यो वस्तुहरूको सङ्ख्या भन्दा कम फर्काइयो भने 'नयाँ खोजी' मा पूर्वनिर्धारित गर्नुहोस्।

en: Enable SKIP transaction action
ne: कारोबार फड्काउने कार्य सक्षम पार्नुहोस्

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
ne: कारोबार मिलानकर्तामा सम्पादन कार्य सक्षम पार्नुहोस्। यदि सक्षम छ भने, कारोबार जसको पहेंलो क्षेत्रमा उच्च मिलेको स्कोर (स्वत:-थप थ्रेसहोल्ड तर स्वत:-खाली थ्रौहोल्ड तल) पूर्वनिर्धारितद्वारा फड्किनेछ।

en: Use bayesian matching
ne: बेयसियन मिलान प्रयोग गर्नुहोस्

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
ne: जब अवस्थित कारोबारहरू विरूद्ध आयात गरिएको कारोबार मिल्दछ ब्यासियन मिलान सक्षम पार्दछ। अन्यथा कम जटिल नियममा आधारित मिल्ने संयन्त्र प्रयोग गरिनेछ।

en: Minimum score to be displayed
ne: प्रदर्शन गर्न न्यूनतम स्कोर

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
ne: यस फाँटले न्यूनतम मिल्दो स्कोरले सम्भाव्य मिल्दो कारोबारले जोडा सूचीमा प्रदर्शन गर्न तोक्दछ।

en: Add matching transactions below this score
ne: यस स्कोरको तल मिल्दो कारोबारहरू थप्नुहोस्

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
ne: यस फाँटले तल थ्रेसहोल्ड तोक्दछ जसको मिल्दो कारोबार स्वचालित तरिकाले थपिनेछ। कारोबार जसको उच्च मिलेको स्कोर रातो क्षेत्र (न्यूनतम स्कोर प्रदर्शन माथि तर मिल्दो स्कोर थप तल वा बराबर) मा छ पूर्वनिर्धारितद्वारा जिएनयुक्यास फाइलमा थपिनेछ।

en: Clear matching transactions above this score
ne: यस स्कोरको माथि मिल्दो कारोबारहरू खाली गर्नुहोस्

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
ne: यस फाँटले थ्रेसहोल्ड माथि तोक्दछ जसको मिल्दो कारोबार पूर्वनिर्धारितद्वारा खाली गरिन्छ। कारोबार जसको उच्च मिलेको स्कोर हरियो क्षेत्र (यस खाली थ्रेसहोल्डमा माथि वा बराबर) मा छ पूर्वनिर्धारितद्वारा खाली गरिनेछ।

en: Maximum ATM fee amount in your area
ne: तपाईँको क्षेत्रमा अधिकतम ए टि एम शुल्क रकम

en: Pre-select cleared transactions
ne: पूर्व-चयन खाली गरिएको कारोबारहरू

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
ne: यदि सक्रिय भए, रजिस्टरमा देखिने गरी चिन्ह लगाएका सबै कारोबारहरू मिलान गरिएको संवाद पहिले नै चयन गरिएको देखापर्दछ। अन्यथा कुनै पनि कारोबारहरू प्रारम्भिक तरिकाले चयन गरिँदैंन।

en: Prompt for interest charges
ne: ब्याज महशुलहरूको लागि प्रोम्ट गर्नुहोस्

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
ne: खाता मिलान गर्न प्राथमिक दिनुहोस् जसले व्याज महशुल तिर्छ वा भुक्तान गर्दछ, व्याज महशुल वा भुक्तानीको लागि कारोबार प्रविष्टि गर्न प्रयोगकर्ता प्रोम्ट गर्नुहोस्। हाल बैंक, क्रेडिट, पारस्पारिक, सम्पत्ति, प्राप्तियोग्य, देय, र दायित्त्व खाताहरूको लागि मात्र सक्षम परिएको छ।

en: Prompt for credit card payment
ne: क्रेडिट कार्ड भुक्तानीको लागि प्रोम्ट गर्नुहोस्

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
ne: यदि सक्रिय भए, क्रेडिट कार्ड खाता मिलान गरिसकेपछि, क्रेडिट कार्ड भुक्तानी प्रविष्टि गर्न प्रयोगकर्ता प्रोम्ट गर्नुहोस्। अन्यथा यसको लागि प्रयोगकर्ता प्रोम्ट नगर्नुहोस्।

en: The next tip to show.
ne: देखाउन पछिल्लो टिप।

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
ne: जिएनयुक्यास सुरु हुँदा "दिनको टिप" देखाउनुहोस्

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
ne: जिएनयुक्यास सुरु हुँदा "दिनको टिप" सक्षम पार्दछ। यदि सक्रिय भए, संवाद देखाइनेछ। अन्यथा यो देखाइनेछैन।

en: Save window sizes and locations
ne: सञ्झ्याल साइजहरू र स्थानहरू बचत गर्नुहोस्

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
ne: यदि सक्रिय भए, हरेक संवाद सञ्झ्यालको साइज र स्थान बचत गरिनेछ जब त्यो बन्द हुन्छ। सामग्री सञ्झ्यालको साइजहरू र स्थानहरू सम्झनेछ जब तपाईँले जिएनयुक्यास बन्द गर्नुहुन्छ। अन्यथा साइजहरू बचत हुने छैन।

en: Character to use as separator between account names
ne: खाता नामहरू बीच विभाजकको रूपमा प्रयोग गर्न क्यारेक्टर

en: Compress the data file
ne: डेटा फाइल सङ्कुचन गर्नुहोस्

en: Enables file compression when writing the data file.
ne: डेटा फाइल लेख्दा फाइल सङ्कुचन सक्षम पार्दछ।

en: Display negative amounts in red
ne: ऋणात्मक रकमहरू रातोमा प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: Automatically insert a decimal point
ne: स्वचालित तरिकाले दशमलव विन्दु घुसाउनुहोस्

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
ne: यदि सक्रिय भए, जिएनयुक्यास स्वचालित तरिकाले मानहरू भित्र दशमलव विन्दू घुसाउँदछ जुन कुनै पनि विना प्रविष्टि भएको हुन्छ। अन्यथा जिएनयुक्यासले प्रविष्टि गरिएको सङ्ख्याहरू परिमार्जन गर्दैन।

en: Number of automatic decimal places
ne: स्वचालित दशमलव स्थानको सङ्ख्या

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
ne: यस फाँटले भर्नुपर्ने स्वचालित दशमलव स्थानहरूको सङ्ख्या निर्दिष्ट गर्दछ।

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
ne: यति दिन पछि पुरानो लग/जगेडा फाइलहरू मेट्नुहोस् (०=कहिले पनि होइन)।

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
ne: धेरै दिनहरू (० = कहिले पनि होइन) पछि पुराना लग/जगेडा फाइलहरू मेट्नुहोस्

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
ne: यस सेटिङ पुरानो लग/जगेडा फाइलहरू मेटाइसकेपछि (० = कहिले पनि होइन) दिनहरूको सङ्ख्या उल्लेख गर्दछ।

en: Don't sign reverse any accounts.
ne: कुनै पनि खाताहरूमा उल्टा साइन नगर्नुहोस्।

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
ne: निम्नहरूमा फर्किएका सन्तुलनहरू साइन गर्नुहोस्: क्रेडिट कार्ड, देय, दायित्त्व, इक्युटि, र आम्दानी।

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
ne: आम्दानी र खर्च खाताहरूमा फर्किएका सन्तुलनहरू साइन गर्नुहोस्।

en: Use formal account labels
ne: औपचारिक खाता लेबुलहरू प्रयोग गर्नुहोस्

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
ne: यदि सक्रिय भए, औपचारिक खाता लेबुलहरू "क्रेडिट" र "डेबिट" प्रयोग गरिनेछ जब पर्दामा फाँटहरू तोकिन्छ। अन्यथा, अनौपचारिक लेबुलहरू जस्तै बद्ढो/घट्दो, "कोष भित्र"/"कोष बाहिर", आदि प्रयोग गरिनेछ।

en: Show close buttons on notebook tabs
ne: नोटबुक ट्याबमा 'बन्द गर्नुहोस्' बटनहरू देखाउनुहोस्

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
ne: यदि सक्रिय भए, "बन्द गर्नुहोस्" बटन कुनै पनि नोटबुक ट्याबमा प्रदर्शन हुँनेछ जुन बन्द हुनसक्छ। अन्यथा, कुनै पनि यस्ता बटनहरू ट्याबमा देखाइनेछैन। यस सेटिङ‌को विचार विना, पृष्ठहरू उपकरणपट्टीमा "बन्द गर्नुहोस्" मेनु वस्तु वा "बन्द गर्नुहोस्" बटन मार्फत जहिले पनि बन्द हुनसक्छ।

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
ne: नयाँ सिर्जना गरिएका सबै खाताहरूको लागि प्रणाली लोकेल मुद्रा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
ne: नयाँ सिर्जना गरिएका सबै खाताहरूको लागि उल्लेखित मुद्रा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Default currency for new accounts
ne: नयाँ खाताहरूका लागि पूर्वनिर्धारित मुद्रा

en: Use 24 hour time format
ne: २४ घण्टा समय ढाँचा प्रयोग गर्नुहोस्

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
ne: यदि सक्रिय भए, २४ घण्टे समय ढाँचा प्रयोग गर्नुहोस्। अन्यथा १२ घण्टे समय ढाँचा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Date format choice
ne: मिति ढाँचा रोजाइ

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
ne: यो सेटिङले जिएनयुक्यासमा प्रदर्शन भएका मितिहरू रोज्दछ। यस सेटिङ‌का लागि सम्भाव्य मानहरू प्रणाली लोकेल सेटिङ‌मा "लोकेल", कन्टिनेनटल युरोप शैली मितिहरूको लागि "ce", ISO 8601 मानक मितिहरूको लागि "iso" , संयुक्त अधिराज्य शैली मितिहरूको लागि "uk" र संयुक्त राज्य शैली मितिहरूको लागि "us" हुन्।

en: "Enter" key moves to bottom of register
ne: "प्रविष्टि" कुञ्जी रजिस्टरको तल सर्दछ

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
ne: यदि सक्रिय भए, प्रविष्टि कुञ्जी दबाउनाले रजिस्टरको तल सर्दछ। अन्यथा प्रविष्टि कुञ्जी थिच्नु पछिल्लो कारोबार लाइनमा सर्दछ।

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
ne: आगत अवधिमा स्वचालित तरिकाले खाताहरू वा कार्यहरूको सूची बढ्दछ

en: Create a new window for each new register
ne: हरेक नयाँ रजिस्टरको लागि नयाँ सञ्झ्याल सिर्जना गर्नुहोस्

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
ne: यदि सक्रिय भए, हरेक नयाँ रजिस्टर नयाँ सञ्झ्यालमा खोलिनेछ। अन्यथा हरेक नयाँ रजिस्टर मुख्य सञ्झ्यालमा ट्याबको रूपमा खोलिनेछ।

en: Color all lines of a transaction the same
ne: सबै कारोबारको लाइनहरूलाई एउटै रङ गर्नुहोस्

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
ne: यदि सक्रिय भए सबै लाइनहरू जसले एकल कारोबार बनाउँदछ तिनीहरूले आफ्नै पृष्ठभूमिको लागि समान रङ प्रयोग गर्दछ। अन्यथा पृष्ठभूमि रङहरू हरेक लाइनमा वैकल्पिक हुन्छ।

en: Show horizontal borders in a register
ne: रजिस्टरमा तेर्सो किनाराहरू देखाउनुहोस्

en: Show vertical borders in a register
ne: रजिस्टरमा ठाडो किनाराहरू देखाउनुहोस्

en: All transactions are expanded to show all splits.
ne: सबै कारोबारहरू सबै विभाजनहरू देखाउन विस्तार गरिन्छ।

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
ne: रजिस्टरमा यो धेरै कारोबारहरू देखाउनुहोस्। शून्यको मानको अर्थ सबै कारोबारहरू देखाउनु हो।

en: Create a new window for each new report
ne: हरेक नयाँ प्रतिवेदनको लागि नयाँ सञ्झ्याल सिर्जना गर्नुहोस्

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
ne: यदि सक्रिय भए, हरेक नयाँ प्रतिवेदन त्यसको आफ्नै सञ्झ्यालमा खोलिनेछ। अन्यथा हरेक नयाँ प्रतिवेदनहरू मुख्य सञ्झ्यालमा ट्याबको रूपमा खोलिनेछ।

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
ne: नयाँ सिर्जना गरिएका सबै प्रतिवेदनहरूका लागि प्रणाली लोकेल मुद्रा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Use the specified currency for all newly created reports.
ne: नयाँ सिर्जना गरिएका सबै प्रतिवेदनहरूका लागि उल्लेखित मुद्रा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Default currency for new reports
ne: नयाँ प्रतिवेदनहरूको लागि पूर्वनिर्धारित मुद्रा

en: Number of files in history
ne: इतिहासमा फाइलहरूको सङ्ख्या

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
ne: यस सेटिङ‌मा भर्खरै खोलिएको फाइल मेनुमा राख्न फाइलहरूको सङ्ख्या समावेश छ। यो मान फाइल इतिहास अक्षम पार्न शून्यमा सेट गर्न सक्छ। यो सङ्ख्यामा१० को अघिक मान छ।

en: Most recently opened file
ne: एकदम भर्खरै खोलिएको फाइल

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
ne: यस फाँटमा एकदम भर्खरै खोलिएको फाइलको पूरा बाटो समावेश छ।

en: Next most recently opened file
ne: अर्को एकदम भर्खरै खोलिएको फाइल

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
ne: यस फाँटमा अर्को एकदम भर्खरै खोलिएको फाइलको पूरा बाटो समावेश छ।

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
ne: तपाईँले परिमार्जित बीजक प्रविष्टि भन्दा बाहिर सार्ने प्रयास गर्दा यो संवाद प्रस्तुत गरिन्छ। परिवर्तित डेटा या त बचत गरिनुपर्दछ वा छोड्नुपर्दछ।

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
ne: तपाईँले परिमार्जित बीजक प्रविष्टि नक्कल गर्ने प्रयास गर्नुहुँदा यो संवाद प्रस्तुत गरिन्छ। परिवर्तित डेटा बचत गरिनुपर्दछ वा नक्कल रद्द गरिनुपर्दछ।

en: Delete a commodity
ne: वस्तु मेट्नुहोस्

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
ne: यो संवाद तपाईँलाई वस्तु मेट्ने अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ।

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
ne: यो संवाद तपाईँलाई वस्तु मेट्ने अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ जोसँग मूल्य विवरण संलग्न भएको छ। वस्तु मेट्नाले मूल्य विवरण पनि साथै मेट्दछ।

en: Delete multiple price quotes
ne: बहुविध मूल्य विवरण मेट्नुहोस्

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
ne: यो संवाद तपाईँलाई एकै समयमा बहु मूल्य विवरण मेट्ने अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ।

en: Read only register
ne: रजिस्टर मात्र पढ्नुहोस्

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
ne: पढ्ने-मात्र रजिस्टर खोल्दा यो संवाद प्रस्तुत गरिन्छ।

en: Change contents of reconciled split
ne: मिलान गरिएको विभाजनको सामग्रीहरू परिवर्तन गर्नुहोस्

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
ne: यो संवाद मिलान गरिएको विभाजनको सामग्रीहरू परिवर्तन गर्न तपाईँलाई अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ। यी परिवर्तनहरू अनुमति दिनाले भविष्यमा हिसाब मिलान सम्पादन गर्न गाह्रो पर्दछ।

en: Mark transaction split as unreconciled
ne: मिलान नगरिएको रूपमा कारोबार विभाजन चिन्ह लगाउनुहोस्

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
ne: यो संवाद तपाईँलाई मिलान नगरिएको कारोबार विभाजन चिन्ह लगाउन अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ। यसो गर्नाले रजिस्टरको मिलान गरिएको मान फ्याक्दछ र भविष्यमा हिसाब मिलान सम्पादन गर्न गाह्रो बनाउँदछ।

en: Remove all the splits from a transaction
ne: कारोबारबाट सबै विभाजनहरू हटाउनुहोस्

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
ne: यो संवाद तपाईँलाई कारोबारबाट सबै विभाजनहरू हटाउन अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ।

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
ne: यो संवाद तपाईँलाई कारोबारबाट सबै विभाजनहरू (केही मिलान गरिएका विभाजनहरू सहित) हटाउन अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ। यसो गर्नाले रजिस्टरको मिलान गरिएको मान फ्याक्दछ र भविष्यमा हिसाब मिलान सम्पादन गर्न गाह्रो बनाउँदछ।

en: Delete a transaction
ne: कारोबार मेट्नुहोस्

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
ne: यो संवाद तपाईँलाई कारोबार मेट्ने अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ।

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
ne: यो संवाद तपाईँलाई वस्तु मेट्ने अनुमति दिनु अघि प्रस्तुत गरिन्छ जसमा मिलान गरिएका विभाजनहरू समावेश हुन्छ। यसो गर्नाले रजिस्टरको मिलान गरिएको मान फ्याक्दछ र भविष्यमा हिसाब मिलान सम्पादन गर्न गाह्रो बनाउँदछ।

en: Duplicating a changed transaction
ne: परिवर्तित कारोबार नक्कल गर्दै

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
ne: जब तपाईँले परिमार्जित बीजक प्रविष्टि नक्कल पार्न प्रयास गर्नुहुन्छ यो संवाद प्रस्तुत गरिन्छ। परिवर्तित डेटा बचत गरिनुपर्दछ वा नक्कल रद्द गरिनुपर्दछ।

en: Commit changes to a transaction
ne: कारोबारमा परिवर्तनहरू बुझाउनुहोस्

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
ne: तपाईँले परिमार्जित कारोबार बन्दा बाहिर सार्ने प्रयास गर्दा यो संवाद प्रस्तुत गरिन्छ। परिवर्तित डेटा या त बचत गरिनुपर्दछ वा छोड्नुपर्दछ।

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
ne: पूर्वनिर्धारित प्रतिवेदन मुद्रामा रूपान्तरित सबै खाताहरूको कूल जम्मा देखाउनुहोस्।

en: Show non currency commodities
ne: अमौद्रिक वस्तुहरू देखाउनुहोस्

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
ne: यदि सक्रिय भए, अमौद्रिक वस्तुहरू (स्टकहरू) देखाइनेछ। अन्यथा तिनीहरू लुक्नेछन्।

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
ne: सुरुको मिति (जनवरी १, १९७० देखि सेकेण्डमा)

en: Starting time period identifier
ne: सुरु भइरहेको समय अवधि पहिचायक

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
ne: अन्तिम मिति (जनवरी १, १९७० बाट सेकेण्डमा)

en: Ending time period identifier
ne: अन्तिम समय अवधि पहिचायक

en: Book Closing Dates
ne: किताब बन्द मिति

en: Close Book
ne: बन्द किताब

en: Accounts Selected:
ne: चयन गरिएको खाताहरू:

en: _Select Subaccounts
ne: उप-लेखाहरू चयन गर्नुहोस्

en: Select _All
ne: सबै चयन गर्नुहोस्

en: Date Range
ne: मिति दायरा

en: _Select All
ne: सबै चयन गर्नुहोस्

en: Select _Range
ne: दायरा चयन गर्नुहोस्

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
ne: सुरु

en: _Earliest
ne: सबैभन्दा पहिलेको

en: Cho_ose Date
ne: मिति रोज्नुहोस्

en: Toda_y
ne: आज

en: _Latest
ne: नविनतम

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
ne: अन्त्य

en: C_hoose Date
ne: मिति रोज्नुहोस्

en: _Today
ne: आज

en: Account ID
ne: खाता आई डी

en: New Account Hierarchy Setup
ne: नयाँ खाता सोपानक्रम सेटअप

en: Choose Currency
ne: मुद्रा रोज्नुहोस्

en: <b>Categories</b>
ne: <b>कोटिहरू</b>

en: C_lear All
ne: सबै खाली गर्नुहोस्

en: <b>Category Description</b>
ne: <b>कोटि वर्णन</b>

en: Choose accounts to create
ne: सिर्जना गर्न खाताहरू रोज्नुहोस्

en: Finish Account Setup
ne: खाता सेटअप समाप्त गर्नुहोस्

en: Months
ne: महिना

en: Years
ne: वर्ष

en: Current Year
ne: हालको वर्ष

en: Now + 1 Year
ne: अहिले + १ वर्ष

en: Whole Loan
ne: पूरै ऋण

en: Start Date
ne: सुरु मिति

en: Length
ne: लम्बाइ

en: Loan Account
ne: ऋण खाता

en: Months Remaining
ne: बाँकी महिनाहरू

en: Interest Rate Change Frequency
ne: ब्याजदर परिवर्तन आवृत्ति

en: Escrow Account
ne: एस्क्रो खाता

en: Principal To
ne: यसमा मूलधन

en: Interest To
ne: यसमा ब्याज

en: Repayment Frequency
ne: पुन: भुक्तानी आवृत्ति

en: Payment To (Escrow)
ne: यसलाई भुक्तानी (एस्क्रो)

en: Payment From (Escrow)
ne: यसबाट भुक्तानी (एस्क्रो)

en: Specify Source Account
ne: स्रोत खाता निर्दिष्ट गर्नुहोस्

en: Use Escrow Account
ne: एस्क्रो खाता प्रयोग गर्नुहोस्

en: Part of Payment Transaction
ne: भुक्तानी कारोबारको भाग

en: Payment Frequency
ne: भुक्तानी आवृत्ति

en: Range
ne: दायरा

en: End Date
ne: अन्तिम मिति

en: Import QIF files
ne: QIF फाइलहरू आयात गर्नुहोस्

en: Select a QIF file to load
ne: लोड गर्न एउटा QIFफाइल चयन गर्नुहोस्

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
ne: यो फाइलको लोड गर्दा रद्द गर्न र अर्को रोज्न "पछाडि" क्लिक गर्नुहोस्।

en: Set a date format for this QIF file
ne: यो QIF फाइलका लागि एउटा मिति ढाँचा सेट गर्नुहोस्

en: Account name
ne: खाता नाम

en: Set the default QIF account name
ne: पूर्वनिर्धारित QIF खाता नाम सेटअप गर्नुहोस्

en: _Unload selected file
ne: चयन गरिएका फाइल लोड नगर्नुहोस्

en: _Load another file
ne: अर्को फाइल लोड गर्नुहोस्

en: QIF files you have loaded
ne: तपाईँले लोड गरेको QIF फाइलहरू

en: Accounts and stock holdings
ne: खाताहरू र मौज्दात होल्डिङहरू

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
ne: जिएनयुक्यास खाताहरू सहित QIFखाताहरू मिलाउनुहोस्

en: Income and Expense categories
ne: आम्दानी र खर्च कोटिहरू

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
ne: जिएनयुक्यास खाताहरू सहित QIFकोटिहरू जोडा मिलाउनुहोस्

en: Payees and memos
ne: प्रापकहरू र मेमोहरू

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
ne: जिएनयुक्यास खाताहरूमा प्रापकहरू/मेमोहरू जोडा मिलाउनुहोस्

en: Tradable commodities
ne: व्यापारयोग्य वस्तुहरू

en: QIF Import
ne: QIF आयात

en: _Imported transactions needing review
ne: आयात गरिएको कारोबारहरू पहिले विभाजन गर्नुहोस्

en: Select possible duplicates
ne: सम्भाव्य नक्कलहरू चयन गर्नुहोस्

en: Update your GnuCash accounts
ne: जिएनयुक्यास खाताहरू अद्यावधिक गर्नुहोस्

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
ne: तपाईँले रेकर्ड राख्न चाहनु भएको एउटा मौज्दात विभाजन वा समिश्रणका लागि खाता चयन गर्नुहोस्।

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
ne: तपाईँले स्टक विभाजन वा समिश्रणबाट प्राप्त गर्नुभएको आम्दानी वा नोक्सानी भएका शेयरहरूको सङ्ख्या र मिति प्रविष्ट गर्नुहोस्। स्टक समिश्रणहरू (ऋणात्मक विभाजनहरु) को लागि शेयर विभाजनको लागि ऋणात्मक मूल्य प्रयोग गर्नुहोस्। तपाईँले कारोबारको विवरण पनि प्रविष्टि गर्ने सक्नुहुन्छ, वा पूर्वनिर्धारित चाहि स्वीकार गर्न सक्नुहुन्छ।

en: _Date
ne: मिति

en: Desc_ription
ne: वर्णन

en: Stock Split
ne: मौज्दात विभाजन गर्नुहोस्

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
ne: यदि तपाईँले विभाजनको लागि स्टक मूल्य रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्छ भने, त्यसलाई तल प्रविष्ट गर्नुहोस्। तपाईँले त्यसलाई सुरक्षित तरिकाले खाली छोड्न सक्नुहुन्छ।

en: New _Price
ne: नयाँ मूल्य

en: Currenc_y
ne: मुद्रा

en: Stock Split Details
ne: स्टक विभाजन विवरण

en: _Amount
ne: रकम

en: _Memo
ne: मेमो

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
ne: यस बापत नगद

en: <b>_Income Account</b>
ne: <b>आम्दानी खाता</b>

en: <b>A_sset Account</b>
ne: <b>सम्पत्ति खाता</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
ne: यस बापत नगद

en: Cash
ne: नगद

en: _Edit list of encodings
ne: सङ्केतनहरूको सूची सम्पादन गर्नुहोस्

en: Default encoding
ne: पूर्वनिर्धारित सङ्केतन

en: Convert the file
ne: फाइल रूपान्तरण गर्नुहोस्

en: Edit the list of encodings
ne: सङ्केतनहरूको सूची सम्पादन गर्नुहोस्

en: <b>S_ystem input encodings</b>
ne: <b>प्रणाली आगत सङ्केतनहरू</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
ne: <b>अनुकूल सङ्केतन</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
ne: <b>चयन गरिएका सङ्केतनहरू</b>

en: Preferences
ne: प्राथमिकता

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
ne: साधारण

en: _Open in new window
ne: नयाँ सञ्झ्यालमा खोल्नुहोस्

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
ne: यदि जाँचिएको छ भने, हरेक बीजकहरू त्यसकै माथिल्लो तहको सञ्झ्यालमा खुल्दछ। यदि खाली गरेमा, बीजक हालको सञ्झ्यालमा खुल्दछ।

en: _Accumulate splits on post
ne: प्रविष्टिमा विभाजनहरू जम्मा गर्नुहोस्

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
ne: समान खातामा स्थानान्तरण गरिने बीजकमा बहुविध प्रविष्टिहरू पूर्वनिर्धारितद्वारा एकल विभाजनमा सञ्चय गरिनुपर्दछ कि।यो सेटिङ पोष्ट संवादमा परिवर्तन गर्न सकिन्छ।

en: <b>Invoices</b>
ne: <b>बीजक</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
ne: सुरुआतमा देय बिलहरूको सूची प्रदर्शन गर्ने कि नगर्ने।

en: _Tax included
ne: कर समावेश गरिएको

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
ne: बिलहरूमा प्रविष्टि भित्र पूर्वनिर्धारितद्वारा कर संलग्न गरिएको छ कि। यो सेटिङ नयाँ ग्राहकहरू र बिक्रेताहरूद्वारा क्रमागत गरिएको छ।

en: <b>Bills</b>
ne: <b>बिल</b>

en: _Notify when due
ne: देय हुँदा सूचना दिनुहोस्

en: Ta_x included
ne: कर समाविष्ट

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
ne: बीजकहरूमा प्रविष्टि भित्र पूर्वनिर्धारितद्वारा कर संलग्न गरिएको छ कि। यो सेटिङ नयाँ ग्राहकहरू र बिक्रेताहरूद्वारा क्रमागत गरिएको छ।

en: Days in ad_vance
ne: अग्रिम दिनहरू

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
ne: बिलहरूको आगामी देय म्यादको बारेमा सावधान गर्न भविष्यमा कति दिनहरू छन्।

en: _Days in advance
ne: अग्रिम दिनहरू

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Delete Account
ne: खाता मेट्नुहोस्

en: <b>Sub-accounts</b>
ne: <b>उप-लेखाहरु</b>

en: _Move to
ne: यसमा सार्नुहोस्

en: M_ove to
ne: यसमा सार्नुहोस्

en: Delete all _transactions
ne: सबै कारोबारहरू मेट्नुहोस्

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
ne: यो खातामा कारोबार समावेश छ। यी कारोबारहरुसँग तपाईँ के गर्न चाहनुहुन्छ?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
ne: यो खातामा पढ्ने-मात्र कारोबारहरू समावेश छ जुन सायद मेट्न सकिंदैन।

en: <b>Sub-account Transactions</b>
ne: <b>उप-लेखा कारोबारहरू</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
ne: एउटा वा सो भन्दा बढी उप-लेखाहरूमा पढ्ने-मात्र कारोबारहरू समावेश हुन्छ जुन मेट्न सकिंदैन।

en: _Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: Account Type
ne: खाता प्रकार

en: Show _hidden accounts
ne: लुकेका खाताहरू देखाउनुहोस्

en: Show _zero total accounts
ne: जम्मै शून्य खाताहरू देखाउनुहोस्

en: Use Commodity Value
ne: वस्तु मूल्य प्रयोग गर्नुहोस्

en: _Help
ne: मद्दत

en: Identification
ne: पहिचान

en: Account _name
ne: खाता नाम

en: _Account code
ne: खाता कोड

en: _Description
ne: वर्णन

en: Smallest _fraction
ne: सबैभन्दा सानो भिन्न

en: No_tes
ne: द्रष्टब्य

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
ne: सान्दर्भित गर्न सकिने यो वस्तुको सबैभन्दा सानो भिन्न।

en: _Parent Account
ne: मूल खाता

en: Placeholde_r
ne: प्लेसहोल्डर

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
ne: यो खाता सोपानक्रममा एउटा प्लेसहोल्डरको रूपमा एक्लै उपस्थित छ। कारोबारहरू यो खातामा प्रविष्टि हुनुहुँदैन, यो खाताको उप-खाताहरूमा मात्र हुनुपर्दछ।

en: H_idden
ne: लुकेको

en: Ta_x related
ne: करसँग सम्बन्धित

en: <b>Balance Information</b>
ne: <b>सन्तुलन सूचना</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
ne: <b>प्रारम्भिक सन्तुलन स्थानान्तरण</b>

en: _Use equity 'Opening Balances' account
ne: इक्युटि 'सुरु मौज्दात' खाता प्रयोग गर्नुहोस्

en: _Select transfer account
ne: स्थानान्तरण खाता चयन गर्नुहोस्

en: Renumber sub-accounts
ne: उप-खाताहरू सम्मिलित गर्नुहोस्

en: Prefix
ne: उपसर्ग

en: Examples
ne: उदाहरणहरू

en: _Show documentation
ne: मिसिलीकरण देखाउनुहोस्

en: _Reconciled
ne: मिलान गरिएको

en: Select Account
ne: खाता चयन गर्नुहोस्

en: Discount Days
ne: छुट दिन

en: Discount %
ne: छुट %

en: The percentage discount applied for early payment.
ne: अग्रिम भुक्तानीका लागि लागू गरिएको प्रतिशत छुट।

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
ne: भविष्य मिति पछिको दिनहरूको सङ्ख्या जुन अवधिमाअग्रिम भुक्तानीका लागि एउटा छुट लागू हुँनेछ।

en: The number of days to pay the bill after the post date.
ne: भविष्य मिति पछि बिलको भुक्तानी तिर्ने दिनको सङ्ख्या।

en: Cutoff Day
ne: काटेको दिन

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
ne: पछिल्लो महिनामा बिलहरू लागू गर्नका लागि काटेका दिन। काटिसकेपछि, बिलहरू निम्न महिनामा लागू गरिन्छ।ऋणात्मक मानहरूलेमहिनाको अन्तिम देखि पछाडिबाट गन्दछ।

en: The discount percentage applied if paid early.
ne: यदि अग्रिम भुक्तानी गरेमा छुट प्रतिशत लागू गरिन्छ।

en: The last day of the month for the early payment discount.
ne: अग्रिम भुक्तानिका लागि छुट गरिएको महिनाको अन्तिम दिन।

en: The day of the month bills are due
ne: महिना बिलहरूको दिन देय छन्

en: Table
ne: तालिका

en: Terms
ne: सर्त

en: Delete the current Billing Term
ne: हालको बिलिङ सर्त मेट्नुहोस्

en: Create a new Billing Term
ne: नयाँ बिलिङ सर्त सिर्जना गर्नुहोस्

en: <b>Term Definition</b>
ne: <b>सर्त परिभाषा</b>

en: De_scription
ne: वर्णन

en: _Type
ne: प्रकार

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
ne: बिलिङ सर्तको वर्णन, बीजकहरूमा मुद्रण भएको छ

en: Edit the current Billing Term
ne: हालको बिलिङ सर्त सम्पादन गर्नुहोस्

en: Close this window
ne: यो सञ्झ्याल बन्द गर्नुहोस्

en: Cancel your changes
ne: तपाईँका परिवर्तनहरू रद्द गर्नुहोस्

en: Commit this Billing Term
ne: यो बिलिङ सर्तलाई बुझाउनुहोस्

en: The internal name of the Billing Term.
ne: बिलिङ सर्तको आन्तरिक नाम।

en: <b>New Billing Term</b>
ne: <b>नयाँ बिलिङ सर्त</b>

en: _Name
ne: नाम

en: Choose Owner Dialog
ne: मालिको संवाद देखाउनुहोस्

en: Securities
ne: सुरक्षण

en: Show National Currencies
ne: राष्ट्रिय मुद्राहरू देखाउनुहोस्

en: Add a new commodity.
ne: नयाँ वस्तु थप्नुहोस्।

en: Remove the current commodity.
ne: हालको वस्तु हटाउनुहोस्।

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
ne: वस्तु (उदाहरण: CSCO वा AAPL) को लागि ठीक चिन्ह प्रविष्ट गर्नुहोस्। यदि तपाईँले उद्धरण अनलाइन पुन:प्राप्त गर्दै हुनुहुन्छ भने, यो फाँट मूल्य विवरण (केस सहित) द्वारा प्रयोग गरिएको ठीक चिन्हसँग दुरूस्त मिल्दो हुनुपर्दछ।

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
ne: वस्तुको पहिचान गर्न प्रयोग गरिएको एउटा अद्वितीय सङ्केत प्रविष्ट गराउनुहोस् वा, तपाईँले यो फाँट सुरक्षित तवरले खाली छोड्न सक्नुहुन्छ।

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
ne: व्यापार गर्न सकिने वस्तुको सबभन्दा सानो भिन्न प्रविष्ट गराउनुहोस्। पूर्ण सङ्ख्याहरूमा मात्र व्यापार गर्न सकिने मौज्दातहरूका लागि, १ प्रविष्ट गराउनुहोस्।

en: <b>Quote Source Information</b>
ne: <b>उद्धरण स्रोत सूचना</b>

en: Type of quote source
ne: उद्धरण स्रोतको प्रकार

en: Time_zone
ne: टाइमजोन

en: _Unknown
ne: अज्ञात

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
ne: यी मूल्य विवरण स्रोतहरू हुन् जुन भर्खरै F::Q मा थपिएको छ। जिएनयुक्यासलाई यी स्रोतहरूले सूचना इन्टरनेटमा एकल साइट वा बहुसंख्यक साइटहरूबाट प्राप्त गरेको हो थाहा छैन।

en: _Multiple
ne: बहुविध

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
ne: यी F::Q मूल्य विवरण स्रोतहरू हुन् जसले इन्टरनेटमा बहुसङ्ख्यक साइटहरूबाट सूचना प्राप्त गर्दछ। यदि एउटा कुनै मात्र साइट उपलब्ध नभएमा, F::Q ले अर्को साइटबाट सूचना प्राप्त गर्ने प्रयास गर्दछ।

en: Si_ngle
ne: एकल

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
ne: यी F::Q मूल्य विवरण हुन् जसले इन्टरनेटमा एकल साइटबाट सूचना प्राप्त गर्दछ। यदि त्यो साइट उपलब्ध नभएमा, तपाईँले उद्धरण प्राप्त गर्न सक्नुहुन्न।

en: _Get Online Quotes
ne: अनलाइन उद्धरणहरू प्राप्त गर्नुहोस्

en: F_raction traded
ne: भिन्न व्यापार

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
ne: CUSIP वा अन्य कोड

en: _Symbol/abbreviation
ne: प्रतीक/संक्षेप

en: _Full name
ne: पूरा नाम

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
ne: चेतावनी: वित्त::उद्धरण उचित तरीकाले स्थापना गरिएको छैन।

en: Select user information here…
ne: ...यहाँ प्रयोगकर्ता जानकारी चयन गर्नुहोस्

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
ne: ग्राहक आई डी नम्बर। यदि बायाँ खाली भएमातपाईँका लागि एउटा उचित नम्बर रोजिनेछ

en: Address
ne: ठेगाना

en: Email
ne: इमेल

en: Billing Address
ne: बिलिङ ठेगाना

en: Discount
ne: छुट

en: Credit Limit
ne: क्रेडिट सीमा

en: Tax Included
ne: कर समाविष्ट

en: Tax Table
ne: कर तालिका

en: Override the global Tax Table?
ne: विश्वव्यापी कर तालिका अधिलेखन गर्नुहुन्छ ्ने?

en: Billing Information
ne: बिलिङ सूचना

en: Shipping Information
ne: सिपिङ सूचना

en: Shipping Address
ne: सिपिङ ठेगाना

en: Question
ne: प्रश्‍न

en: (none)
ne: (कुनै पनि होइन)

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
ne: कर्मचारी आई डी नम्बर। यदि बायाँ खाली छोडियो भने तपाईँका लागि एउटा उचित नम्बर रोजिनेछ

en: Payment Address
ne: भुक्तानी ठेगाना

en: Language
ne: भाषा

en: Interface
ne: इन्टरफेस

en: Default Hours per Day
ne: पूर्वनिर्धारित घण्टा प्रति दिन

en: Default Rate
ne: पूर्वनिर्धारित दर

en: Access Control List
ne: पहुँच नियन्त्रण सूची

en: Access Control
ne: पहुँच नियन्त्रण

en: Annual
ne: वार्षिक

en: Semi-annual
ne: अर्ध-वार्षिक

en: Tri-annual
ne: त्रि-वार्षिक

en: Quarterly
ne: त्रैमासिक

en: Bi-monthly
ne: अर्ध-मासिक

en: Monthly
ne: मासिक

en: Semi-monthly
ne: अर्ध-मासिक

en: Bi-weekly
ne: पाक्षिक

en: Weekly
ne: साप्ताहिक

en: Daily (360)
ne: दैनिक (३६०)

en: Daily (365)
ne: दैनिक (३६५)

en: <b>Calculations</b>
ne: <b>गणनाहरू</b>

en: Payment periods
ne: भुक्तानी अवधिहरू

en: Interest rate
ne: व्याजदर

en: Present value
ne: वर्तमान मूल्य

en: Periodic payment
ne: आवधिक भुक्तानी

en: Future value
ne: भावी मूल्य

en: Calculate
ne: गणना गर्नुहोस्

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
ne: तल फाँटहरूमा (एकल) खाली प्रविष्टि पुन:गणना गर्नुहोस्।

en: <b>Payment Options</b>
ne: <b>भुक्तनी विकल्पहरू</b>

en: Payment Total
ne: जम्मा भुक्तानी

en: Discrete
ne: असतत

en: Continuous
ne: निरन्तरता

en: Beginning
ne: सुरुआत

en: When paid
ne: भुक्तानी हुँदा

en: Online
ne: अनलाइन

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
ne: कृपया एउटा उपयुत्त जिएनयुक्यास खाताका लागि चयन गर्नुहोस् वा सिर्जना गर्नहोस्:

en: Online account ID here…
ne: यहाँ अनलाइन आई डी छ…

en: Choose a format
ne: ढाँचा रोज्नुहोस्

en: Format
ne: ढाँचा

en: Select matching existing transaction
ne: अवस्थित गरिएको मिल्दो कारोबार चयन गर्नुहोस्

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
ne: आयात गरिएको कारोबारहरू पहिले विभाजन गर्नुहोस्

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
ne: चयन गरिएको कारोबार मिल्दो सम्भावित कारोबारहरू

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
ne: यस कारोबारलाई तपाईँको मध्यस्थताको आवश्यक छ वा यो असन्तुलित आयात गरिनेछ

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
ne: यस कारोबारले सन्तुलित आयात गर्नेछ (तपाईँले अझै पनि मिल्दो र गन्तव्य खाता डबल जाँच गर्न सक्नुहुन्छ)।

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
ne: यस कारोबारलाई तपाईँ मध्यस्थताको आवश्यक छ वा यो आयात गरिएको छैन।

en: Transaction List Help
ne: कारोबार सूची मद्दत

en: Colors
ne: रङहरू

en: <b>Actions</b>
ne: <b>कार्य</b>

en: Select "A" to add the transaction as new.
ne: नयाँ रूपमा कारोबार थप्न "A" चयन गर्नुहोस्।

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
ne: कारोबार फड्काउने चयन गर्ने कि (त्यो सबै आयात गरिएको हुनु पर्दैन)।

en: Red
ne: रातो

en: Yellow
ne: पहेंलो

en: Green
ne: हरियो

en: _Notes
ne: द्रष्टब्य

en: Generic import transaction matcher
ne: जेनेरिक आयात कारोबार मिलानकर्ता

en: Posted Account
ne: प्रविष्टि गरिएको खाता

en: Invoice Information
ne: बीजक सूचना

en: (owner)
ne: (मालिक)

en: Default Chargeback Project
ne: पूर्वनिर्धारित चार्जब्याक परियोजना

en: Additional to Card
ne: कार्डमा थप

en: Extra Payments
ne: अतिरिक्त भुक्तानीहरू

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
ne: बीजक आई डी नम्बर। यदि बायाँ खाली छोडियो भने तपाईँका लागि एउटा उचित नम्बर रोजिनेछ।

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
ne: बीजक पोष्ट नगरेमा पोष्ट गरिएको कारोबार मेट्दछ।
    के तपाईँ साँच्चिकै त्यसलाई पोष्ट गर्न चाहानुहुन्न ?

en: Yes, reset the Tax Tables
ne: हो, कर तालिकाहरू रिसेट गर्नुहोस्

en: No, keep them as they are
ne: होइन, तिनीहरू जस्तो छ त्यस्तै राख्नुहोस्

en: Reset Tax Tables to present Values?
ne: वर्तमान मानहरूमा कर तालिकाहरू रिसेट गर्नुहुन्छ?

en: Job Dialog
ne: काम संवाद

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
ne: काम आई डी नम्बर। यदि बायाँ खाली छोडियो भने तपाईँका लागि एउटा उचित नम्बर रोजिनेछ

en: Job Information
ne: काम सूचना

en: Owner Information
ne: मालिकको सूचना

en: Job Active
ne: काम सक्रिय

en: Lot Viewer
ne: लट दर्शक

en: Scrub _Account
ne: खाता परिमार्जन गर्नुहोस्

en: _Scrub
ne: परिमार्जन गर्नुहोस्

en: Scrub the highlighted lot
ne: हाइलाइट गरिएको लट परिमार्जन गर्नुहोस्

en: Delete the highlighted lot
ne: हाइलाइट गरिएको लट मेट्नुहोस्

en: Enter a name for the highlighted lot.
ne: हाइलाइट गरिएको लटको लागि नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्।

en: Enter any notes you want to make about this lot.
ne: तपाईँले यस लटको लागि बनाउन चाहनुभएको कुनै पनि द्रष्टब्यहरू प्रविष्ट गर्नुहोस्।

en: <b>_Title</b>
ne: <b>शीर्षक</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
ne: <b>यस खातामा लटहरू</b>

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
ne: <span weight="bold" size="larger">स्वागत संवाद फेरि प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
ne: यदि तपाईँले <i>हो</i> बटन , थिच्नुभयो भने, <i>जिएनयुक्यासमा स्वागत छ</i> संवाद पछिल्लो पटक तपाईँले जिएनयुक्यास फेरि सुरु गर्नुहुँदा प्रदर्शन हुन्छ। यदि तपाईँले <i>होइन</i> बटन थिच्नुभयो भने, यो फेरि प्रदर्शन हुँदैन।

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
ne: <span size="larger" weight="bold">जिएनयुक्यासमा स्वागत छ!</span>

en: C_reate a new set of accounts
ne: खाताको नयाँ सेट सिर्जना गर्नुहोस्

en: _Import my QIF files
ne: मेरो QIF फाइलहरू आयात गर्नुहोस्

en: _Open the new user tutorial
ne: नयाँ प्रयोगकर्ता ट्युटोरियल खोल्नुहोस्

en: Order Entry
ne: आदेश प्रविष्टि

en: Order Information
ne: आदेश सूचना

en: Reference
ne: सन्दर्भ

en: Order Entries
ne: आदेश प्रविष्टिहरू

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
ne: आदेश आई डी नम्बर। यदि बायाँ खाली छोडियो भनेतपाईँका लागि एउटा उचित नम्बर रोजिनेछ

en: Post To
ne: यसमा प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Print Check
ne: मुद्रण जाँच

en: Transfer Account
ne: खाता स्थानान्तरण गर्नुहोस्

en: <b>Separator Character</b>
ne: <b>विभाजक क्यारेक्टर</b>

en: GnuCash Preferences
ne: जिएनयुक्यास प्राथमिकताहरू

en: <b>Summarybar Content</b>
ne: <b>संक्षेपपट्टी सामग्री</b>

en: Include _grand total
ne: कूल जम्मा सहित

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
ne: पूर्वनिर्धारित प्रतिवेदन मुद्रामा रूपान्तरित सबै खाताहरूको कूल जम्मा देखाउनुहोस्।

en: Include _non-currency totals
ne: अमौद्रिक जम्माहरू सहित

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
ne: यदि जाँचिएको छ भने, अमौद्रिक वस्तुहरू संक्षेपपट्टीमा देखाइनेछ। यदि खाली भए, मुद्रा मात्र देखाइनेछ।

en: _Relative
ne: सापेक्ष

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
ne: नाफा/नोक्सान गणनाहरूको लागि उल्लेखित सम्बन्धित अन्तिम मिति प्रयोग गर्नुहोस्।

en: _Absolute
ne: निरपेक्ष

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
ne: नाफा/नोक्सान गणनाहरूको लागि उल्लेखित अप्रचलित अन्तिम मिति प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Re_lative
ne: सम्बन्धी

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
ne: नाफा/नोक्सान गणनाहरूको लागि उल्लेखित सम्बन्धित अन्तिम मिति प्रयोग गर्नुहोस्। खुद सम्पत्ति गणनाहरूको लागि पनि यो मिति प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Ab_solute
ne: निरपेक्ष

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
ne: नाफा/नोक्सान गणनाहरूको लागि उल्लेखित अप्रचलित अन्तिम मिति प्रयोग गर्नुहोस्। खुद सम्पत्ति गणनाहरूको लागि पनि यो मिति प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Accounting Period
ne: लेखा अवधि

en: Use _formal accounting labels
ne: औपचारिक खाता लेबुल प्रयोग गर्नुहोस्

en: <b>Labels</b>
ne: <b>लेबुलहरू</b>

en: _None
ne: केही पनि होइन

en: C_redit accounts
ne: क्रेडिट खाताहरू

en: _Income & expense
ne: आम्दानी र खर्च

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
ne: <b>सन्तुलित खाताहरू उल्टो पार्नुहोस्</b>

en: <b>Default Currency</b>
ne: <b>पूर्वनिर्धारित मुद्रा</b>

en: US Dollars (USD)
ne: यू एस डलर्स (USD)

en: Character
ne: क्यारेक्टर

en: Sample
ne: नमूना

en: Ch_oose
ne: रोज्नुहोस्

en: Loc_ale
ne: लोकेल

en: <b>Time Format</b>
ne: <b>समय ढाँचा</b>

en: U_se 24-hour clock
ne: २४ घण्टे घडि प्रयोग गर्नुहोस्

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
ne: एउटा २४ घन्टा (एउटा १२ घन्टाको सट्टामा) समय ढाँचा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Use the date format specified by the system locale.
ne: प्रणाली लोकेलद्वारा उल्लेखित मिति ढाँचा प्रयोग गर्नुहोस्।

en: <b>Numbers</b>
ne: <b>सङ्ख्याहरू</b>

en: Display ne_gative amounts in red
ne: रातोमा ऋणात्मक रकमहरू प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: _Automatic decimal point
ne: स्वचालित दशमलव बिन्दु

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
ne: एक बिना प्रविष्ट गराइएका मानहरूमा एउटा दशमलव बिन्दु स्वचालित रूपमा घुसाउनुहोस्।

en: How many automatic decimal places will be filled in.
ne: कति वटा स्वचालित दशमलव स्थानहरू भरिएको हुँनेछ।

en: Perform account list _setup on new file
ne: नयाँ फाइलमा खाता सूची सेटअप सम्पादन गर्नुहोस्

en: Display "_tip of the day" dialog
ne: "दिनको टिप" संवाद प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: days
ne: दिन

en: Com_press files
ne: फाइलहरू सङ्कुचन गर्नुहोस्

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
ne: जिजिप सहित डेटा फाइल डिस्कमा बचत गर्दा सङ्कुचन गर्नुहोस्।

en: <b>Files</b>
ne: <b>फाइलहरू</b>

en: <b>Search Dialog</b>
ne: <b>खोजी संवाद</b>

en: New search _limit
ne: नयाँ खोजी सीमा

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
ne: यदि यो वस्तुहरूको सङ्ख्या भन्दा कम फर्काइयो भने 'नयाँ खोजी' मा पूर्वनिर्धारित गर्नुहोस्।

en: Forever
ne: सधैका लागि

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
ne: कारोबार कार्य फड्काउन सक्षम पार्नुहोस्

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
ne: हरियो क्षेत्र (स्वत-CLEAR थ्रेसहोल्ड भन्दा माथिल्लो वा बराबर) को सबैभन्दा राम्रो जोडाको स्कोर भएको कारोबार पूर्वनिर्धारित अनुसार CLEAR गरिनेछ।

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
ne: रातो क्षेत्र (प्रदर्शन थ्रेसहोल्ड भन्दा माथिल्लो तर स्वत-ADD थ्रेसहोल्ड भन्दा तल्लो वा बराबर) मा सबैभन्दा राम्रो जोडाको स्कोर भएको कारोबार पूर्वनिर्धारित अनुसार ADD गरिनेछ।

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
ne: एउटा संभावित मानसँग जोडा मिल्ने न्यूनतम स्कोर जोडा सूचीमा प्रदर्शित गरिनुपर्दछ।

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
ne: व्यापारिक ATM शुल्क थ्रेसहोल्ड

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
ne: स्वत: खाली गर्ने थ्रेसहोल्ड

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
ne: स्वत: थप्ने थ्रेसहोल्ड

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
ne: प्रदर्शन गर्ने थ्रेसहोल्ड मिलाउनुहोस्

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
ne: बेयसियन मिलान प्रयोग गर्नुहोस्

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
ne: अवस्थित खाताहरुसँगै नयाँ कारोबारहरू मिलाउन बेयसियन अल्गोरिदम प्रयोग गर्नुहोस्।

en: '_Enter' moves to blank transaction
ne: 'प्रविष्ट गर्नुहोस्' खाली कारोबारमा सर्दछ

en: _Auto-raise lists
ne: स्वत:उठ्ने सूचीहरू

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
ne: आगतको अवधिमा खाताहरू वा कार्यहरूको सूची स्वचालित तवरले वृद्धि गर्नुहोस्।

en: <b>Reconciling</b>
ne: <b>मिलान गर्दै</b>

en: Check cleared _transactions
ne: खाली गरिएका कारोबारहरू जाँच्नुहोस्

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
ne: मिलान गरिएको संवाद सिर्जना गर्दा खाली कारोबारहरू पूर्व-जाँच गर्नुहोस्।

en: Automatic credit card _payment
ne: स्वचालित क्रेडिट कार्ड भुक्तानी

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
ne: क्रेडिट कार्ड विवरण मिलान गरिसके पछि, क्रेडिट कार्ड भुक्तानी प्रविष्टि गर्न प्रयोगकर्ता प्रोम्ट गर्नुहोस्।

en: <b>Graphics</b>
ne: <b>ग्राफीक्स</b>

en: Double _mode colors alternate with transactions
ne: कारोबारहरूसँग वैकल्पिक डबल मोड रङहरू

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
ne: पङ्क्तिद्वारा वैकल्पिक गर्नु सट्टा कारोबारद्वारा प्राथमिक र माध्यमिक रङहरू वैकल्पिक गर्नुहोस्।

en: Draw hori_zontal lines between rows
ne: पङ्क्तिहरू बीच तेर्सो लाइनहरू कोर्नुहोस्

en: Show horizontal borders on the cells.
ne: कक्षहरूमा तेर्सो किनाराहरू देखाउनुहोस्।

en: Draw _vertical lines between columns
ne: स्तम्भहरू बीच ठाडो लाइनहरू कोर्नुहोस्

en: Show vertical borders on the cells.
ne: कक्षहरूमा ठाडो किनाराहरू देखाउनुहोस्।

en: <b>Default Style</b>
ne: <b>पूर्वनिर्धारित शैली</b>

en: <b>Other Defaults</b>
ne: <b>अन्य पूर्वनिर्धारणहरू</b>

en: _Basic ledger
ne: आधारभूत खाता

en: _Auto-split ledger
ne: स्वत-विभाजन खाता

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
ne: कारोबार गोश्वरा

en: Number of _transactions
ne: कारोबारहरूको सङ्ख्या

en: Register opens in a new _window
ne: रजिस्टर नयाँ सञ्झ्यालमा खुल्दछ

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
ne: यदि जाँचिएको छ भने, हरेक रजिस्टर त्यसको आफ्नै माथिल्लो तह सञ्झ्यालमा खोलिनेछ। यदि खाली भए, रजिस्टर हालको सञ्झ्यालमा खोलिनेछ।

en: Register Defaults
ne: पूर्वनिर्धारणहरू रजिस्टर गर्नुहोस्

en: <b>Default Report Currency</b>
ne: <b>पूर्वनिर्धारित प्रतिवेदन मुद्रा</b>

en: <b>Location</b>
ne: <b>स्थान</b>

en: Report opens in a new _window
ne: प्रतिवेदन नयाँ सञ्झ्यालमा खुल्दछ

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
ne: यदि जाँचिएको छ भने, हरेक प्रतिवेदन त्यसको आफ्नै माथिल्लो तह सञ्झ्यालमा खोलिनेछ। यदि खाली भए, प्रतिवेदन हालको सञ्झ्यालमा खोलिनेछ।

en: Reports
ne: प्रतिवेदनहरू

en: <b>Window Geometry</b>
ne: <b>सञ्झ्याल ज्यामिति</b>

en: _Save window size and position
ne: सञ्झ्याल साइज र स्थान बचत गर्नुहोस्

en: Show close button on _notebook tabs
ne: नोटबुक ट्याबहरूमा 'बन्द गर्नुहोस्' बटनहरू देखाउनुहोस्

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
ne: हरेक नोटबुक ट्याबमा बन्द बटन देखाउनुहोस्। यी कार्य 'बन्द गर्नुहोस्' मेनु वस्तुमा पहिचान छ।

en: Windows
ne: सञ्झ्याल

en: Price Editor
ne: मूल्य सम्पादक

en: S_ource
ne: स्रोत

en: _Price
ne: मूल्य

en: Before _Date
ne: मिति

en: Price Database
ne: मूल्य डेटावेस

en: Add a new price.
ne: नयाँ मूल्य थप्नुहोस्।

en: Edit the current price.
ne: हालको मूल्य सम्पादन गर्नुहोस्

en: Remove _Old
ne: पुरानो हटाउनुहोस्

en: Get new online quotes for stock accounts.
ne: स्टक खाताहरूका लागि एउटा नयाँ अनलाइन मूल्य विवरण प्राप्त गर्नुहोस्।

en: Check _format
ne: ढाँचा जाँच्नुहोस्

en: Check po_sition
ne: स्थिति जाँच्नुहोस्

en: _Date format
ne: मिति ढाँचा

en: Pa_yee
ne: प्रापक

en: Amount (_words)
ne: रकम (शब्द)

en: Amount (_numbers)
ne: रकम (सङ्ख्या)

en: _Units
ne: एकाइ

en: _Translation
ne: अनुवाद

en: _Rotation
ne: परिक्रमण

en: Custom format
ne: अनुकूल ढाँचा

en: Working…
ne: काम गर्दै…

en: <b>A_vailable reports</b>
ne: <b>उपलब्ध प्रतिवेदनहरू</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
ne: <b>चयन गरिएका प्रतिवेदनहरू</b>

en: A_dd >>
ne: थप्नुहोस् >>

en: << _Remove
ne: << हटाउनुहोस्

en: Move _up
ne: माथि सार्नुहोस्

en: Move dow_n
ne: तल सार्नुहोस्

en: Si_ze…
ne: साइज…

en: HTML Style Sheets
ne: HTML शैली पानाहरू

en: <b>Available style sheets</b>
ne: <b>उपलब्ध शैली पानाहरू</b>

en: <b>Style sheet options</b>
ne: <b>शैली पाना विकल्पहरू</b>

en: Report Size
ne: प्रतिवेदन साइज

en: Enter report row/column span
ne: प्रतिवेदन पङ्क्ति/स्तम्भ स्प्यान प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: _Row span
ne: पङ्क्ति स्प्यान

en: _Column span
ne: स्तम्भ स्प्यान

en: Select HTML Style Sheet
ne: HTML शैली पाना चयन गर्नुहोस्

en: New Style Sheet
ne: नयाँ शैली पाना

en: <b>New style sheet info</b>
ne: <b>नयाँ शैली पाना सूचना</b>

en: _Template
ne: टेम्प्लेट

en: Reset Warnings
ne: चेतावनी रिसेट गर्नुहोस्

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
ne: तपाईँलाई निम्न चेतावनी संवादहरू प्रस्तुत गर्न अनुरोध। यी मध्ये कुनै पनि संवादहरू पुन:सक्षम पार्न, संवादको पछिल्लोपट्टिको जाँच बाकस चयन गर्नुहोस्, त्यसपछि 'ठीक छ' क्लिक गर्नुहोस्।

en: _Unselect All
ne: सबै चयन नगर्नुहोस्

en: No warnings to reset.
ne: रिसेट गर्न कुनै चेतावनी छैन।

en: Permanent Warnings
ne: स्थायी चेतावनी

en: Temporary Warnings
ne: अस्थायी चेतावनी

en:  Search
ne: खोज्नुहोस्

en: Search for items where
ne: वस्तुहरूका लागि खोजी कहाँ गर्ने

en: Search Criteria
ne: मापदण्डहरू खोज्नुहोस्

en: New search
ne: नयाँ खोजी

en: Refine current search
ne: हालको खोजी सुधार्नुहोस्

en: Add results to current search
ne: हालको खोजीमा परिणामहरू थप्नुहोस्

en: Delete results from current search
ne: हालको खोजीबाट परिणामहरू मेट्नुहोस

en: Search only active data
ne: सक्रिय डेटा मात्र खोज्नुहोस्

en: Type of search
ne: खोजीको प्रकार

en: Account Deletion
ne: खाता मेटियो

en: Daily
ne: दैनिक

en: Bi-Weekly
ne: पाक्षिक

en: Yearly
ne: वार्षिक

en: Make Scheduled Transaction
ne: निर्धारित कारोबार बनाउनुहोस्

en: Advanced…
ne: उन्नत…

en: Never End
ne: कहिल्यै अन्त्य नहुने

en: Number of Occurrences
ne: घटनाहरूको सङ्ख्या

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
ne: <b>कारोबार सम्पादक पूर्वनिर्धारणहरू</b>

en: _Run when data file opened
ne: डेटा फाइल खुल्दा सञ्चालन गर्नुहोस्

en: _Auto-create new transactions
ne: नयाँ कारोबारहरू स्वत-सिर्जना गर्नुहोस्

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
ne: नयाँ सिर्जना गरिएको निर्धारित कारोबारहरूमा 'स्वत:-सिर्जना' ध्वजा सेट गर्नुहोस्।

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
ne: सूचना भएदेखि यो कारोबार धेरै दिन अघि देखि सिर्जना गरिएको हो।

en: Create the transaction this many days before its effective date.
ne: कारोबारको प्रभावकारी मिति अधि यी अधिक दिनहरूमा कारोबार सिर्जना गर्नुहोस्।

en: _Notify before transactions are created
ne: कारोबारहरू सिर्जना गर्नु अघि सूचना दिनुहोस्

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
ne: नयाँ सिर्जना गरिएको निर्धारित कारोबारहरूमा 'सूचित गर्नुहोस्' ध्वजा सेट गर्नुहोस्।

en: Crea_te in advance
ne: उन्नत तरिकाले सिर्जना

en: Edit Scheduled Transaction
ne: निर्धारित गरिएको कारोबार सम्पादन गर्नुहोस्

en: Create in advance
ne: उन्नत तरिकाले सिर्जना

en: Remind in advance
ne: अग्रिम सम्झाउनुहोस्

en: Create automatically
ne: स्वचालित तरिकाले सिर्जना गर्नुहोस्

en: Conditional on splits not having variables
ne: चलहरू नभएको विभाजनहरूमा ससर्त

en: Notify me when created
ne: सिर्जना हुँदा मलाई सूचना गर्नुहोस्

en: <b>Occurrences</b>
ne: <b>घटनाहरू</b>

en: Last Occurred:
ne: अन्तिम घटित:

en: Repeats:
ne: दोहोरिनु:

en: Until
ne: सम्म

en: occurrences
ne: घटनाहरू

en: remaining
ne: बाँकी

en: <b>_Accounts</b>
ne: <b>खाताहरू</b>

en: _Income
ne: आम्दानी

en: _Expense
ne: खर्च

en: Tax _Related
ne: कर सम्बन्धित

en: <b>_TXF Categories</b>
ne: <b>_TXF कोटिहरू</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
ne: <b>भुक्तनीकर्ता नाम स्रोत</b>

en: C_urrent Account
ne: चल्ती खाता

en: Tax Tables
ne: कर तालिका

en: <b>Tax Table Entries</b>
ne: <b>कर तालिका प्रविष्टिहरू</b>

en: Value $
ne: मान $

en: <b>Tax Table Entry</b>
ne: <b>कर तालिका प्रविष्टि</b>

en: _Value
ne: मान

en: _Account
ne: खाता

en: GnuCash Tip Of The Day
ne: जिएनयुक्यास दिनको टिप

en: _Show tips at startup
ne: सुरुआतमा टिपहरू देखाउनुहोस्

en: Transfer Funds
ne: कोषहरू स्थानान्तरण गर्नुहोस्

en: <b>Basic Information</b>
ne: <b>आधारभूत सूचना</b>

en: Show Income/Expense
ne: आम्दानी/खर्च देखाउनुहोस्

en: <b>Currency Transfer</b>
ne: <b>मुद्रा स्थानान्तरण</b>

en: Exchange Rate
ne: विनिमय दर

en: Username and Password
ne: प्रयोगकर्ता नाम र पासवर्ड

en: Enter your username and password
ne: तपाईँको प्रयोगकर्ता नाम र पासवर्ड प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: _Username
ne: प्रयोगकर्ता नाम

en: _Password
ne: पासवर्ड

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
ne: बिक्रेता आई डी नम्बर। यदि बांया खाली छोडियो भने तपाईँका लागि एउटा उचित नम्बर रोजिनेछ

en: Include Century
ne: शताब्दी समावेश गर्नुहोस्

en: Abbreviation
ne: संक्षेप

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: 1st
ne: पहिलो

en: 2nd
ne: दोश्रो

en: 3rd
ne: तेस्रो

en: 4th
ne: चौंथो

en: 5th
ne: पाचौं

en: 6th
ne: छैठौं

en: 7th
ne: सातौं

en: 8th
ne: आठौं

en: 9th
ne: नबौं

en: 10th
ne: १०औ

en: 11th
ne: ११औ

en: 12th
ne: १२औ

en: 13th
ne: १३औ

en: 14th
ne: १४औ

en: 15th
ne: १५औ

en: 16th
ne: १६औ

en: 17th
ne: १७औ

en: 18th
ne: १८औ

en: 19th
ne: १९औँ

en: 20th
ne: २०औँ

en: 21st
ne: २१औँ

en: 22nd
ne: २२औँ

en: 23rd
ne: २३औँ

en: 24th
ne: २४औँ

en: 25th
ne: २५औँ

en: 26th
ne: २६औँ

en: 27th
ne: २७औँ

en: 28th
ne: २८औँ

en: Once
ne: एकपटक

en: Semi-Monthly
ne: अर्ध-मासिक

en: Not scheduled
ne: निर्धारित गरिएको छैन

en: Select occurrence date above.
ne: माथि घटना मिति चयन गर्नुहोस्।

en: Saturday
ne: शनिबार

en: Friday
ne: शुक्रबार

en: Wednesday
ne: बुधबार

en: Thursday
ne: बिहिबार

en: Sunday
ne: आइतबार

en: Monday
ne: सोमबार

en: Tuesday
ne: मंगलबार

en: First on the
ne: यसमा पहिले

en: then on the
ne: त्यसपछि यसमा

en: On the
ne: यसमा

en: The number of leading digits to keep when rounding
ne: घुम्दा राख्नको लागि प्रथम अंकहरूको सङ्ख्या

en: Significant Digits
ne: महत्वपूर्ण सङ्ख्याहरू

en: Estimate Budget Values
ne: बजेट मानहरू अनुमान गर्नुहोस्

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
ne: जिएनयुक्यासले पहिलेको कारोबारहरूबाट चयन गरिएको खाताहरूको लागि बजेट मूल्यहरू अनुमान गर्दछ।

en: Budget Options
ne: बजेट विकल्पहरू

en: Budget Name
ne: बजेट नाम

en: Number of Periods
ne: अवधिहरूको सङ्ख्या

en: Budget Period
ne: बजेट अवधि

en: Budget List
ne: बजेट सूची

en: Close the Budget List
ne: बजेट सूची बन्द गर्नुहोस्

en: Create a New Budget
ne: नयाँ बजेट सिर्जना गर्नुहोस्

en: Open the Selected Budget
ne: चयन गरिएको बजेट खोल्नुहोस्

en: Delete the Selected Budget
ne: चयन गरिएको बजेट मेट्नुहोस्

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
ne: यसद्वारा राजिष्टर फिल्टर गर्नुहोस्

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
ne: सबै देखाउनुहोस्

en: Choo_se Date
ne: मिति रोज्नुहोस्

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
ne: मिलान नगरिएको

en: C_leared
ne: खाली गरिएको

en: _Voided
ne: खाली गरिएको

en: _Frozen
ne: जमेको

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
ne: नक्कली कारोबार

en: _Number
ne: सङ्ख्या

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
ne: यस अनुसार रजिस्टर क्रमबद्ध गर्नुहोस्

en: _Standard Order
ne: मानक क्रम

en: Date of _Entry
ne: प्रविष्टि मिति

en: S_tatement Date
ne: विवरण मिति

en: Num_ber
ne: सङ्ख्या

en: Amo_unt
ne: रकम

en: Descri_ption
ne: वर्णन

en: _Action
ne: कार्य

en: Void Transaction
ne: खाली कारोबार

en: Reason for voiding transaction
ne: कारोबार खाली गर्नुको कारण

en: Every
ne: प्रत्येक

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
ne: दोहोर्याइमा पात्रो ईकाइहरूका सङ्ख्या: उदाहरण: पाक्षिक = हरेक दुई हप्ता; त्रैमासिक = हरेक तीन महिना

en: beginning on
ne: सुरुआत

en: last of month
ne: महिनाको अन्तिम

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
ne: सधै महिनामा अन्तिम दिन (वा हप्ताको दिन) प्रयोग गर्नुहुन्छ ?

en: same week & day
ne: उही हप्ता र दिन

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
ne: "हप्ताको दिन" र "महिनाको हप्ता" मिलाउनुहुन्छ ? (उदाहरणको लागि, हरेक महिनाको "दोस्रो मंगलबार")

en: _Ending Balance
ne: अन्तिम मौज्दात

en: <b>Reconcile Information</b>
ne: <b>सूचना मिलान गर्नुहोस्</b>

en: Statement _Date
ne: विवरण मिति

en: Include _subaccounts
ne: उप-खाताहरू समावेश गर्नुहोस्

en: Not found
ne: फेला परेन

en: The specified URL could not be loaded.
ne: निर्दिष्ट गरेको URLलोड गर्न सकिएन।

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
ne: सुरक्षित HTTP पहुँच अक्षम भयो। तपाईँले प्राथमिकता संवादको सञ्जाल सेक्सनमा सक्षम पार्न सक्नुहुन्छ।

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
ne: सञ्जाल HTTP पहुँच अक्षम भयो। तपाईँले प्राथमिकता संवादको सञ्जाल सेक्सनमा सक्षम पार्न सक्नुहुन्छ।

en: There was an error accessing %s.
ne: %s पहँच गर्दा एउटा त्रुटि भयो।

en: New?
ne: नयाँ हो?

en: Progress
ne: प्रगति

en: Get Transactions Online
ne: कारोबारहरू अनलाइन प्राप्त गर्नुहोस्

en: Date range of transactions to retrieve:
ne: कारोबारहरू पुन: प्राप्त गर्ने मिति को दायरा:

en: From
ne: बाट

en: _Earliest possible date
ne: अगाडिको सम्भाव्य मिति

en: _Last retrieval date
ne: अन्तिम पुन:प्राप्त गर्न सकिने मिति

en: E_nter date:
ne: मिति प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: To
ne: लाई

en: Ente_r date:
ne: मिति प्रविष्ट गर्नुहोस्:

en: Enter Password
ne: पासवर्ड प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter your password
ne: तपाईँको पासवर्ड प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Name for new template
ne: नयाँ टेम्प्लेटको लागि नाम

en: _Name of the new template
ne: _नयाँ टेम्प्लेटको लागि नाम

en: Online Transaction
ne: अनलाइन कारोबार

en: Execute this online transaction now
ne: यो अनलाइन अहिले कारोबार कार्यान्वयन गर्नुहोस्

en: Enter an Online Transaction
ne: एउटा अनलाइन कारोबार प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: at Bank
ne: बैङ्कमा

en: (filled in automatically)
ne: (स्वचालित रूपमा भरिएको)

en: Payment Purpose continued
ne: भुक्तानी उद्देश्य जारी गरिएको

en: Originator Account Number
ne: उत्पतिकर्ता खाता नम्बर

en: Bank Code
ne: बैङ्क कोड

en: Add the current online transaction as a new transaction template
ne: नयाँ कारोबार टेम्प्लेटको रूपमा हालको अनलाइन कारोबार थप्नुहोस्

en: Move the selected transaction template one row up
ne: चयन गरिएको कारोबार टेम्प्लेट एक पङ्क्ति माथि सार्नुहोस्

en: Move the selected transaction template one row down
ne: चयन गरिएको कारोबार टेम्प्लेट एक पङ्क्ति तल सार्नुहोस्

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
ne: कारोबार टेम्प्लेटको सूची वर्णानुक्रमअनुसार क्रमबद्ध गर्नुहोस्

en: Delete the currently selected transaction template
ne: हालै चयन गरिएको कारोबार टेम्प्लेट मेट्नुहोस्

en: If active, the window will be closed automatically when you finish the HBCI/AqBanking import process. Otherwise it will stay open.
ne: यदि सक्रिय भए, सञ्झ्याल स्वचालित तरिकाले बन्द हुन्छ जब तपाईँले एच बि सि आइ/एक्युबैकिङ आयात प्रक्रिया समाप्त गर्नुहुन्छ। अन्यथा त्यो खुल्ला नै बस्दछ।

en: If active, the PIN for HBCI/AqBanking actions will be remembered in memory during a session. Otherwise it will have to be entered again each time during a session when it is needed.
ne: यदि सक्रिय भए, एच बि सि आइ/एक्युबैकिङको लागि सत्र अवधिमा स्मृतिमा पिन सम्झनेछ। अन्यथा आवश्यक परेको बेला सत्र अवधि भर हरेक पटक फेरि प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: _Verbose debug messages
ne: भर्बोस डिबग सन्देशहरू

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
ne: एच बि सि आइ/एक्युबैकिङ अनलाई बैकिंङको लागि भर्बोज डिबग सन्देशहरू सक्षम पार्दछ।

en: (unknown)
ne: (अज्ञात)

en: Debited Account Owner
ne: डेबिट गरिएको खाता मालिक

en: Credited Account Owner
ne: क्रेडिट गरिएको खाता मालिक

en: You have changed the list of online transfer templates, but you cancelled the transfer dialog. Do you nevertheless want to store the changes?
ne: तपाईँले अनलाइन स्थानान्तरण टेम्प्लेटहरूको सूची परिवर्तन गरिसक्नुभयो, तर तपाईँले स्थानान्तरण संवाद रद्द गर्नु भयो। के तपाईँ परिवर्तनहरू भण्डार गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Unspecified
ne: निर्दिष्ट नगरिएको

en: Bank
ne: बैंक

en: For your information: This account also has a noted balance of %s
ne: तपाईँको सूचनाको लागि: यस खातामा %s को पनि नोट गरिएको सन्तुलन छ

en: The booked balance is identical to the current reconciled balance of the account.
ne: बुक गरिएको सन्तुलन खाताको हालको मिलान गरिएको सन्तुलनसँग परिचयात्मक छ।

en: Reconcile account now?
ne: अहिले खाता मिलान गर्नुभयो?

en: _Online Actions
ne: अनलाइन कार्यहरू

en: Get _Balance
ne: सन्तुलन प्राप्त गर्नुहोस्

en: The list of Scheduled Transactions
ne: तालिकाबद्ध कारोबारहरूको सूची

en: Get _Transactions…
ne: कारोबारहरू प्राप्त गर्नुहोस्…

en: Remember the PIN in memory
ne: स्मृतिमा पिन सम्झनुहोस्

en: Verbose HBCI debug messages
ne: भर्बोस एच बि सि आइ डिबग सन्देशहरू

en: Quantity
ne: परिमाण

en: Taxable
ne: करयोग्य

en: -- Split Transaction --
ne: -- कारोबार विभाजन गर्नुहोस् --

en: Period: 123,456.78
ne: अवधि: १२३,४५६.७८

en: Comma: 123.456,78
ne: अल्पविराम: १२३.४५६,७८

en: (Full account ID:
ne: (पूरा खाता आई डी:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
ne: कृपया निम्न विनिमय विशेष कोड मिलाउन वस्तु चयन गर्नुहोस्। कृपया नोट गर्नुहोस् कि तपाईँले चयन गर्नुभएको वस्तुको विनिमय कोड अधिलेखन हुँनेछ।

en: m/d/y
ne: महिना/दिन/बर्ष

en: d/m/y
ne: दिन/महिना/बर्ष

en: y/m/d
ne: बर्ष/महिना/दिन

en: y/d/m
ne: बर्ष/दिन/महिना

en: Destination account for the auto-balance split.
ne: स्वत-सन्तुलन विभाजनका लागि गन्तव्य खाता।

en: New, already balanced
ne: नयाँ, पहिल्यै सन्तुलन गरिएको

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
ne: नयाँ, (म्यानुअल) %s मा "%s" स्थानान्तरण गर्नुहोस्

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
ne: नयाँ, (स्वत:) %s मा "%s" स्थानान्तरण गर्नुहोस्

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
ne: नयाँ, असन्तुलित (%s स्थान्तरण गर्न acct को आवश्यक)!

en: Match missing!
ne: हराइरहेको जोडा मिलाउनुहोस!

en: Do not import (no action selected)
ne: आयात नगर्नुहोस् (कुनै कार्य चयन गरिएको छैन)

en: Confidence
ne: विश्वास

en: Select a .log file to replay
ne: फेरि प्ले गर्न एउटा लग फाइल चयन गर्नुहोस्

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
ne: हालको लग फाइल खोल्न सकिएन: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
ne: लग फाइल खोल्न असफल: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
ne: तपाईँले चयन गर्नुभएको लग फाइल खाली छ।

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
ne: तपाईँले चयन गर्नुभएको लग फाइल पढ्न सकिंदैन। फाइल हेडर चिनिएन।

en: Stock account for security "%s"
ne: सुरक्षा "%s" का लागि मौज्दात खाता

en: Income account for security "%s"
ne: सुरक्षा "%s"का लागि आम्दानी खाता

en: Unknown OFX checking account
ne: अज्ञात OFX जाँच खाता

en: Unknown OFX savings account
ne: अज्ञात OFX बचत गर्दा खाता

en: Unknown OFX money market account
ne: अज्ञात OFX मुद्रा बजार खाता

en: Unknown OFX credit line account
ne: अज्ञात OFX क्रेडिट लाइन खाता

en: Unknown OFX CMA account
ne: अज्ञात OFX CMA खाता

en: Unknown OFX credit card account
ne: अज्ञात OFX क्रेडिट कार्ड खाता

en: Unknown OFX investment account
ne: अज्ञात OFX लगानी खाता

en: Import _OFX/QFX…
ne: OFX/QFX आयात गर्नुहोस्…

en: Process an OFX/QFX response file
ne: एउटा OFX/QFX प्रतिक्रिया फाइल प्रशोधन गर्नुहोस्

en: GnuCash account name
ne: जिएनयुक्यास खाता नाम

en: _Ticker symbol or other abbreviation
ne: प्रतीक/संक्षेप

en: _Exchange or abbreviation type
ne: विनिमय दर

en: (split)
ne: (विभाजन)

en: Please select a file to load.
ne: कृपया लोड गर्न फाइल चयन गर्नुहोस्।

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
ne: फाइल फेला परेन वा पढ्ने अनुमति अस्वीकार गरियो। कृपया अर्को फाइल चयन गर्नुहोस्।

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
ne: QIF फाइल पहिले नै लोड भइसकेको छ। कृपया अर्को फाइल चयन गर्नुहोस्।

en: Select QIF File
ne: QIF फाइल चयन गर्नुहोस्

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
ne: तपाईँले एउटा अवस्थित राष्टिय मुद्रा वा एउटा भिन्न प्रकार प्रविष्ट गर्नु पर्दछ।

en: QIF account name
ne: QIF खाता नाम

en: QIF category name
ne: QIF कोटि नाम

en: QIF payee/memo
ne: QIF प्रापक/मेमो

en: Enter a name for the account
ne: खाताका लागि एउटा नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
ne: खाता %s प्लेशहोल्डर खाता हो र कारोबारहरू अनुमति छैन। कृपया फरक खाता रोज्नुहोस्।

en: Dividends
ne: लाभांश

en: Cap Return
ne: पूँजी फिर्ता

en: Cap. gain (long)
ne: पूँजीगत नाफा (लामो)

en: Cap. gain (mid)
ne: पूँजीगत नाफा (मिड)

en: Cap. gain (short)
ne: पूँजीगत नाफा (छोटो)

en: Equity
ne: इक्युटी

en: Retained Earnings
ne: आर्जित मुनाफा

en: Commissions
ne: कमिशन

en: Margin Interest
ne: सीमान्त व्याज

en: Credit limit
ne: क्रेडिट सीमा

en: QIF import: Name conflict with another account.
ne: QIF आयात: अर्को खातासँग नाम जुध्यो।

en: Welcome to GnuCash
ne: जिएनयुक्यासमा स्वागत छ

en: Have a nice day!
ne: राम्रो दिनको शुभकामना!

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
ne: खाता %s अवस्थित छैन। तपाईँ य्यसलाई सिर्जना गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: Hours
ne: घण्टा

en: Project
ne: परियोजना

en: Material
ne: पदार्थ

en: Save the current entry?
ne: हालको प्रविष्टि बचत गर्नुहुन्छ?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
ne: हालको कारोबार परिवर्तन भयो। तपाईँ यस प्रविष्टि नक्कल गर्नुभन्दा पहिले परिवर्तनहरू रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्छ?

en: _Record
ne: रेकर्ड

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
ne: कर तालिका %s अवस्थित छैन। तपाईँ यसलाई सिर्जना गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
ne: हालको प्रविष्टि परिवर्तन भइसकेको छ।जे भए पनि, यो प्रविष्टि अवस्थित आदेशको एउटा भाग हो।तपाईं परिवर्तन र प्रबावकारी तरिकाले परिवर्तन भएका तपाईंका आदेश रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्छ ?

en: _Don't Record
ne: रेकर्ड नगर्नुहोस्

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
ne: हालको प्रविष्टि परिवर्तन भयो। के तपाईँ यसलाई बचत गर्नुहुन्छ ?

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
ne: कर तालिका

[ctx: sample]
en: 999.00
ne: ९९९.००

[ctx: sample]
en: Payment
ne: भुक्तानी

en: Charge
ne: शूल्क

en: Income Account
ne: आम्दानी खाता

en: Expense Account
ne: खर्च खाता

en: Discount Type
ne: छुट प्रकार

en: Discount How
ne: कसरी छुट गर्ने

en: Unit Price
ne: एकाइ मूल्य

en: Taxable?
ne: करयोग्य हो ?

en: Tax Included?
ne: कर समाविष्ट छ ?

en: Invoiced?
ne: बीजक गरिएको हो ?

en: Subtotal
ne: उप-कूल

en: Billable?
ne: बिलयोग्य हो ?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
ne: प्रविष्टिका लागि आम्दानी/खर्च खाता प्रविष्ट गर्नुहोस् वा सूचीबाट एउटा चयन गर्नुहोस्

en: Enter the type of Entry
ne: प्रविष्टिको प्रकार प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the Entry Description
ne: प्रबिष्टि वर्णन प्रबिष्टि गर्नुहोस्

en: Enter the Discount Amount
ne: छुट रकम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the Discount Percent
ne: छुट प्रतिशत प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the Discount … unknown type
ne: छुट प्रविष्ट गर्नुहोस् … अज्ञात प्रकार

en: Discount Type: Monetary Value
ne: छुट प्रकार: मौद्रिक मूल्य

en: Discount Type: Percent
ne: छुट प्रकार: प्रतिशत

en: Select the Discount Type
ne: छुट प्रकार चयन गर्नुहोस्

en: Tax computed after discount is applied
ne: छुट लागू गरिएपछि गणना गरिएको कर

en: Discount and tax both applied on pretax value
ne: करपूर्व मूल्यमा छुट र कर दुबै लागू गरिएको

en: Discount computed after tax is applied
ne: कर पश्चात लागू गरिएपछि गणना छुट गरियो

en: Select how to compute the Discount and Taxes
ne: छुट र करहरू कसरी गणना गर्ने चयन गर्नुहोस्

en: Enter the unit-Price for this Entry
ne: यो प्रविष्टिका लागि एकाइ मूल्य प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the Quantity of units for this Entry
ne: यो प्रविष्टिका लागि एकाइहरूको परिमाण प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
ne: यो प्रविष्टिमा लागू गर्न कर तालिका प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Is this entry taxable?
ne: यो प्रविष्टि करयोग्य हो ?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
ne: के यो प्रविष्टको मूल्यमा पहिल्यै कर समाविष्ट छ?

en: Include this entry on this invoice?
ne: यस बीजकमा यो प्रविष्टि समाविष्ट गर्नुहुन्छ ?

en: Unknown EntryLedger Type
ne: अज्ञात प्रविष्टि खाता प्रकार

en: The subtotal value of this entry
ne: यो प्रविष्टिको उप-जोड मान

en: The total tax of this entry
ne: यो प्रविष्टिको जम्मा कर

en: Is this entry billable to a customer or job?
ne: के यो प्रविष्टि एउटा ग्राहक वा काममा बिलयोग्य हो ?

en: How did you pay for this item?
ne: यस वस्तुका लागि तपाईँले कसरी भुक्तान गर्नुभयो ?

en: Save transaction before duplicating?
ne: नक्कल गर्नु अघि कारोबार बचत गर्नुहुन्छ?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
ne: हालको कारोबार परिवर्तन भइसक्यो। के तपाईँ कारोबार नक्कल गर्नु अघि, वा नक्कल रद्द गर्नु अधि परिवर्तनहरू रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्छ?

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
ne: तपाईँले अवस्थित विभाजन अधिलेखन गर्नै लाग्नु भयो। के पक्कै तपाईँ यसो गर्न चाहनुहुन्छ?

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
ne: तपाईँले अवस्थित कारोबार अधिलेखन गर्नै लाग्नु भयो। के पक्कै तपाईँ यसो गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Recalculate Transaction
ne: कारोबार पुन:गणना गर्नुहोस्

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
ne: यस कारोबारको लागि प्रविष्टि गरिएको मानहरू असंबद्ध छ। तपाईँ कुन मान पुन:गणना गर्न चाहनुहुन्छ?

en: Changed
ne: परिवर्तित

en: _Recalculate
ne: पुन:गणना गर्नुहोस्

en: Withdraw
ne: रकम झिक्नु

en: Check
ne: जाँच गर्नुहोस्

en: Teller
ne: खजाञ्ची

en: Increase
ne: बढाउनुहोस्

en: Decrease
ne: घटाउनुहोस्

en: AutoDep
ne: स्वत:कट्टि

en: Wire
ne: तार

en: Direct Debit
ne: सीधा डेबिट

en: Fee
ne: शुल्क

en: Rebate
ne: घटाउनु

en: Dist
ne: छुट

en: Rebalance Transaction
ne: कारोबार पुन:सन्तुलन गर्नुहोस्

en: The current transaction is not balanced.
ne: हालको कारोबार सन्तुलन गरिएको छैन।

en: Balance it _manually
ne: म्यानुअल तरिकाले त्यसलाई सन्तुलन गर्नुहोस्

en: Let GnuCash _add an adjusting split
ne: समायोजना विभाजन थप गर्न जिनएनयुक्यासलाई रोक्नुहोस्

en: Adjust current account _split total
ne: हालको खाता विभाजन जम्मा समायोजन गर्नुहोस्

en: Adjust _other account split total
ne: अन्य खाता विभाजन जम्मा समायोजन गर्नुहोस्

en: _Rebalance
ne: पुन:सन्तुलन

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
ne: यसको विनिमय दरहरू परिमार्जन गर्न तपाईँले कारोबार विस्तार गर्नु पर्दछ।

en: Save the changed transaction?
ne: परिवर्तन गरिएको कारोबार बचत गर्नुहुन्छ?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
ne: हालको कारोबार परिवर्तन भइसक्यो। के तपाईँ नयाँ कारोबारमा सार्नु परिवर्तनहरू छोड्नु, वा परिवर्तित कारोबारमा फर्कनु अघि परिवर्तनहरू रेकर्ड गर्न चाहनुहुन्छ?

en: _Discard Changes
ne: परिवर्तनहरू छोड्नुहोस्

en: _Record Changes
ne: परिवर्तनहरू रेकर्ड गर्नुहोस्

en: Mark split as unreconciled?
ne: मिलाननगरिएको जस्तै विभाजनहरू चिन्ह लगाउनुहुन्छ?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
ne: तपाईँले मिलान नगरिएको जस्तै मिलानगरिएको विभाजन चिन्ह लागउनु भयो। यसो गर्नाले भविष्यमा हिसाब मिलान समस्या बनाउन सक्दछ! यी परिवर्तनसँगै जारी राख्ने हो?

en: _Unreconcile
ne: मिलान नगरिएको

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
ne: सन्दर्भ

en: Tot %s
ne: जम्मा %s

en: Tot Credit
ne: जम्मा क्रेडिट

en: Tot Debit
ne: जम्मा डेबिट

en: Tot Shares
ne: जम्मा शेयरहरु

en: Debit Formula
ne: डेबिट सूत्र

en: Credit Formula
ne: क्रेडिट सूत्र

en: Scheduled
ne: निर्धारित गरिएको

en: Enter the name of the Customer
ne: ग्राहकको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the name of the Vendor
ne: बिक्रेताको नाम प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter a description of the transaction
ne: कारोबारको एउटा वर्णन प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter notes for the transaction
ne: कारोबारका लागि द्रष्टव्यहरू प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Reason the transaction was voided
ne: कारोबार खाली भएको कारण दिनुहोस्

en: Enter a description of the split
ne: विभाजनको एउटा वर्णन प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the effective share price
ne: प्रभावकारी शेयर मूल्य प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the number of shares bought or sold
ne: शेयरहरू किनेको वा बेचेको नम्वर प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
ne: स्थानान्तरणबाट खातालाई प्रविष्ट गर्नुहोस्, वा सूचीबाट एउटा रोज्नुहोस्

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
ne: यो कारोबारसँग बहुविध विभाजनहरू छन, उनीहरू सबै हेर्न विभाजन बटन थिच्नुहोस्

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
ne: यो कारोबार एउटा मौज्दात विभाजन हो, विस्तृतरूपमा हेर्न विभाजन थिच्नुहोस्

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
ne: यो कारोबार परिमार्जन वा मेट्न सकिंदैन। यो कारोबार पढ्न-मात्र चिन्ह लगाइएको छ किनभने:
    
    '%s'

en: Change reconciled split?
ne: मिलान गरिएको विभाजन परिवर्तन गर्नुहुन्छ?

en: Chan_ge Split
ne: विभाजन परिवर्तन गर्नुहोस्

en: Enter debit formula for real transaction
ne: वास्तविक कारोबारका लागि डेबिट सूत्र प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Enter credit formula for real transaction
ne: वास्तविक कारोबारका लागि क्रेडिट सूत्र प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: List
ne: सूची

en: Can't save style sheet
ne: पाना शैली बचत गर्न सकिएन

en: Edit report options
ne: प्रतिवेदन विकल्पहरू सम्पादन गर्नुहोस्

en: This report requires you to specify certain report options.
ne: यस प्रतिवेदनमा तपाईँले केही प्रतिवेदन विकल्पहरू तोक्नु आवश्यक छ।

en: No accounts selected
ne: खाताहरू चयन गरिएको छैन

en: No data
ne: डेटा छैन

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
ne: चयन गरिएका खाताहरूमा चयन गरिएको समय अवधिका लागि कुनै डेटा/कारोबारहरू (वा शून्यहरू मात्र) समाहित हुँदैन

en: One Week
ne: एक हप्ताले

en: Two Weeks
ne: दुई हप्ताहरू

en: One Month
ne: एक महिना

en: Half Year
ne: आधा वर्ष

en: One Year
ne: एक वर्ष

en: All
ne: सबै

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
ne: कुनै अन्य विकल्पहरू अधिरोहण गर्दै, खाताहरूलाई यसको गहिराइसम्म देखाउनुहोस्।

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
ne: खाता-चयन अधिरोहण गरेर सबै चयन गरिएको खाताहरूको उप-खाता देखाउनुहुन्छ?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
ne: यदि प्रदर्शन गहिराइले अनुमति दिन्छ भने, यी खाताहरू प्रतिवेदन गर्नुहोस्।

en: Select the currency to display the values of this report in.
ne: यो प्रतिवेदनको मानहरू मुद्रामा प्रदर्शन गर्न चयन गर्नुहोस्।

en: Most recent
ne: सबैभन्दा भर्खरैको

en: Choose the marker for each data point.
ne: प्रत्येक डेटा पोइन्टका लागि मार्कर रोज्नुहोस्

en: Circle
ne: वृत्त

en: Square
ne: वर्ग

en: Cross
ne: क्रस

en: Filled circle
ne: भरिएको वृत्त

en: Filled square
ne: भरिएको वर्ग

en: Choose the method for sorting accounts.
ne: खाताहरू क्रमबद्ध गर्नको लागि विधि रोज्नुहोस्।

en: Alphabetical by account code
ne: खाता सङ्केत द्वारा वर्णानुक्रम

en: Alphabetical by account name
ne: खाता नामद्वारा वर्णानुक्रम

en: Account Balance
ne: खाता सन्तुलन

en: Do not show
ne: नदेखाउनुहोस्

en: Show subtotals
ne: उप-जोड देखाउनुहोस्

en: _Assets & Liabilities
ne: सम्पत्ति र दायित्वहरू

en: _Income & Expense
ne: आम्दानी र खर्च

en: _Taxes
ne: करहरू

en: Display
ne: प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: Report name
ne: प्रतिवेदन नाम

en: Stylesheet
ne: शैलीपाना

en: _Business
ne: व्यवसाय

en: Invoice Number
ne: बीजक सङ्ख्या

en: Select a stylesheet for the report.
ne: यो प्रतिवेदनका लागि एउटा शैलीपाना चयन गर्नुहोस्।

en: Average Balance
ne: औसत सन्तुलन

en: Step Size
ne: चरण साइज

en: Report's currency
ne: प्रतिवेदनको मुद्रा

en: Price Source
ne: मूल्य स्रोत

en: Include Sub-Accounts
ne: उप-जोडको सम्मिलित गर्नुहोस्

en: Plot Width
ne: प्लट चौडाइ

en: Plot Height
ne: प्लट उचाइ

en: Show table
ne: तालिका देखाउनुहोस्

en: Display a table of the selected data.
ne: डेटा चयन गरिएको एउटा तालिका प्रदर्शन गर्नुहोस्।

en: Show plot
ne: प्लट देखाउनुहोस्

en: Display a graph of the selected data.
ne: चयन गरिएको डेटाको एउटा ग्राफ देखाउनुहोस्।

en: Plot Type
ne: प्लट प्रकार

en: Average
ne: औसत

en: Profit
ne: नाफा

en: Period start
ne: अवधि सुरु

en: Period end
ne: अवधि अन्त्य

en: Maximum
ne: अधिकतम

en: Minimum
ne: न्यूनतम

en: Gain
ne: नाफा

en: Loss
ne: नोक्सान

en: Income vs. Day of Week
ne: आम्दानी विरूद्ध हप्ताको दिन

en: Expenses vs. Day of Week
ne: खर्च विरूद्ध हप्ताको दिन

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
ne: हप्ताको प्रत्येक दिनका लागि आम्दानी जोड सहित एउटा पाइचार्ट देखाउँछ

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
ne: हप्ताको प्रत्येक दिनका लागि जम्मा खर्चहरू सहित एउटा पाइचार्ट देखाउँछ

en: Levels of Subaccounts
ne: उप-खाताहरूको तहहरू

en: Show Totals
ne: उप-जोडको देखाउनुहोस्

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
ne: यदि रोजिएको खाताले अनुमति दिन्छ भने, यी खाताहरूको प्रतिवेदन गर्नुहोस्।

en: Show the total balance in legend?
ne: लिजेण्डमा सन्तुलन जोड देखाउनुहुन्छ?

en: Report Title
ne: प्रतिवेदन शीर्षक

en: Boolean Option
ne: बुलियन विकल्प

en: This is a boolean option.
ne: यो बुलियन विकल्प हो।

en: Multi Choice Option
ne: बहुविध रोजाइ विकल्प

en: This is a multi choice option.
ne: यो बहुविध रोजाइ विकल्प हो।

en: First Option
ne: पहिलो विकल्प

en: Second Option
ne: दोस्रो विकल्प

en: Third Option
ne: तेस्रो विकल्प

en: Fourth Options
ne: चौंथो विकल्पहरू

en: String Option
ne: स्ट्रिङ विकल्प

en: Just a Date Option
ne: मिति विकल्प मात्र

en: Combo Date Option
ne: कम्बो मिति विकल्प

en: Relative Date Option
ne: सम्बन्धित मिति विकल्प

en: Number Option
ne: विकल्प सङ्ख्या

en: This is a number option.
ne: यो विकल्प सङ्ख्या हो।

en: Background Color
ne: पृष्ठभूमि रङ

en: An account list option
ne: एउटा खातासूची विकल्प

en: A list option
ne: एउटा सूची विकल्प

en: The Good
ne: राम्रो

en: The Bad
ne: खराब

en: The Ugly
ne: नराम्रो

en: Testing
ne: परीक्षण गर्दै

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
ne: प्रतिवेदनहरू लेख्नमा मद्दतका लागि, वा तपाईँको एकदम नयाँ, पूर्णत जम्मा प्रतिवेदन योगदान गर्नका लागि, पत्र सूची ~a सँग सम्पर्क गर्नुहोस्।

en: The current time is ~a.
ne: हालको समय ~a हो।

en: The boolean option is ~a.
ne: बुलियन विकल्प ~a हो।

en: true
ne: ठीक

en: false
ne: बेठीक

en: The multi-choice option is ~a.
ne: बहुविध-रोजाइ विकल्प ~a हो।

en: The string option is ~a.
ne: स्ट्रिङ विकल्प ~a हो।

en: The date option is ~a.
ne: मिति विकल्प ~a हो।

en: The relative date option is ~a.
ne: सम्बन्धित मिति विकल्प ~a हो।

en: The combination date option is ~a.
ne: संयोजन मिति विकल्प ~a हो।

en: The number option is ~a.
ne: नम्बर विकल्प ~a हो।

en: The number option formatted as currency is ~a.
ne: मुद्रा जस्तै सङ्ख्या विकल्प ढाँचा गरिएको ~a हो।

en: Items you selected:
ne: तपाईँले चयन गरेको वस्तुहरू:

en: List items selected
ne: वस्तुहरू चयन गरिएको सूची

en: (You selected no list items.)
ne: (तपाईँले चयन गरेको सूचीमा नभएको वस्तुहरू)

en: You have selected no accounts.
ne: तपाईँले चयन गरिएको खाताहरू छैन।

en: Tax Report / TXF Export
ne: कर आयात / TXF निर्यात

en: Alternate Period
ne: वैकल्पिक अवधि

en: Use From - To
ne: बाट - लाई प्रयोग गर्नुहोस्

en: Last Year
ne: अन्तिम वर्ष

en: Select Accounts (none = all)
ne: खाताहरू (कुनै पनि होइन = सबै) चयन गर्नुहोस्

en: Suppress $0.00 values
ne: $0.00 मानहरू थिच्नुहोस्

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
ne: $0.00 मान गरिएको खाताहरू मुद्रण हुनुहुदैन।

en: Print Full account names
ne: पूरा खाता नामहरू मुद्रण गर्नुहोस्

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
ne: चेतावनी: केही खाताहरूमा नक्कल TXF सङ्केतहरू मानाङ्कित छन्। भुक्तानी स्रोतहरू सहितका TXF सङ्केतहरू मात्र दोहोरिन सक्नेछन्।

en: Period from ~a to ~a
ne: ~a बाट ~a लाई अवधि

en: Tax Report & XML Export
ne: कर प्रतिवेदन & XML निर्यात

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
ne: करयोग्य आम्दानी / घटाउयोग्य खर्च / निर्यात गर्न XMLफाइल

en: Taxable Income / Deductible Expenses
ne: करयोग्य आम्दानी / घटाउयोग्य खर्च

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
ne: यो प्रतिवेदनले तपाईँको करयोग्य आम्दानी र घटाउयोग्य खर्च देखाउँछ।

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
ne: तपाईँको करयोग्य आम्दानी र घटाउयोग्य खर्च यो पृष्ठले देखाउँछ।

en: Income Piechart
ne: आम्दानी पाइचार्ट

en: Expense Piechart
ne: खर्च पाइचार्ट

en: Asset Piechart
ne: सम्पति पाइचार्ट

en: Liability Piechart
ne: दायित्व पाइचार्ट

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
ne: आम्दानी प्रति दिइएको समय अन्तराल सहित एउटा पाइचार्ट देखाउँछ

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
ne: खर्चहरू प्रति दिइएको समय अन्तराल सहित एउटा पाइचार्ट देखाउँछ

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
ne: दिइएको समयमा सम्पति सन्तुलन सहित एउटा पाइ चार्ट देखाउँछ

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
ne: दिइएको समयमा दायित्व सन्तुलन सहित एउटा पाइ चार्ट देखाउँछ

en: Income Accounts
ne: आम्दानी खाताहरू

en: Expense Accounts
ne: खर्च खाताहरू

en: Assets
ne: सम्पत्ति

en: Liabilities
ne: दायित्व

en: Maximum Slices
ne: अधिकतम स्लाइसहरू

en: Sort Method
ne: क्रमबद्ध विधि

en: Show the full account name in legend?
ne: लिजेण्डमा पूरा खाता नाम देखाउनुहुन्छ?

en: Balance at ~a
ne: ~a मा सन्तुलन

en: Account Summary
ne: खाता सारांश

en: Depth limit behavior
ne: गहिराइ सीमा गतिविधि

en: Parent account balances
ne: मूल खाता सन्तुलनहरू

en: Parent account subtotals
ne: मूल खाता उप-जोडहरू

en: Include accounts with zero total balances
ne: शून्य जम्मा सन्तुलनहरूसहित खाताहरू समावेश गर्नुहोस्

en: Omit zero balance figures
ne: शून्य सन्तुलन रेखाचित्रहरू छोड्नुहोस्

en: Show accounting-style rules
ne: लेखा शैली नियमहरू देखाउनुहोस्

en: Display accounts as hyperlinks
ne: हाइपरलिङ्कको रूपमा खाताहरू प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: Account Description
ne: खाता वर्णन

en: Account Notes
ne: खाता टिप्पणीहरू

en: Commodities
ne: वस्तुहरू

en: Show Foreign Currencies
ne: विदेशी मुद्राहरू देखाउनुहोस्

en: Show Exchange Rates
ne: विनिमय दरहरू देखाउनुहोस्

en: Recursive Balance
ne: पुनरावृति सन्तुलन

en: Raise Accounts
ne: खाताहरू बढाउनुहोस्

en: Omit Accounts
ne: खाता हटाउनुहोस्

en: Account title
ne: खाता शीर्षक

en: Advanced Portfolio
ne: उन्नत गरिएको पोर्टफोलियो

en: Share decimal places
ne: शेयर दशमलव स्थानहरू

en: Include accounts with no shares
ne: शेयरहरू नभएको खाताहरू समाविष्ट गर्नुहोस्

en: Show ticker symbols
ne: टिकर चिन्हहरू देखाउनुहोस्

en: Show listings
ne: सूची देखाउनुहोस्

en: Show prices
ne: मूल्यहरू देखाउनुहोस्

en: Show number of shares
ne: शेयरहरूको सङ्ख्या देखाउनुहोस्

en: Basis calculation method
ne: आधारभूत गणना तरिका

en: Set preference for price list data
ne: मूल्य सूची डेटाको लागि प्राथमिकता सेट गर्नुहोस्

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
ne: उपयुक्त भएको ठाउँमा कारोबारहरू माथिको मूल्य सम्पादकको प्रयोग गर्नुहोस्।

en: Include accounts that have a zero share balances.
ne: एउटा शून्य शेयर सन्तुलनहरू भएको खाताहरू समाविष्ट गर्नुहोस्।

en: Listing
ne: सूची

en: Basis
ne: आधार

en: Money In
ne: पैसा भित्र

en: Money Out
ne: पैसा वाहिर

en: Realized Gain
ne: अवास्तविक लाभहरू

en: Unrealized Gain
ne: अवास्तविक लाभहरू

en: Total Gain
ne: जम्मा नाफा

en: Total Return
ne: जम्मा फिर्ता

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
ne: * यो वस्तु डेटा मूल्य सूचीको सट्टा कारोबार सूची प्रयोग गरी निर्माण गरिएको थियो।

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
ne: यदि तपाईँ बहुविध-मुद्रा अवस्थामा छ भने, विनिमयहरू ठीक नहुनसक्छ।

en: Balance Sheet
ne: वासलात

en: Balance Sheet Date
ne: वासलात मिति

en: Single column Balance Sheet
ne: एकल स्तम्भ वासलात

en: Flatten list to depth limit
ne: गहिराइ सीमामा चेप्टिएको सूची

en: Label the assets section
ne: सम्पत्ति सेक्सन लेबुल गर्नुहोस्

en: Include assets total
ne: सम्पत्ति जम्मा समावेश गर्नुहोस्

en: Label the liabilities section
ne: दायित्व सेक्सन लेबुल गर्नुहोस्

en: Include liabilities total
ne: दायित्व जम्मा समावेश गर्नुहोस्

en: Label the equity section
ne: इक्युटि सेक्सन लेबुल गर्नुहोस्

en: Include equity total
ne: इकयुटि जम्मा समावेश गर्नुहोस्

en: Total Liabilities
ne: जम्मा दायित्व

en: Total Assets
ne: जम्मा सम्पत्ति

en: Retained Losses
ne: आर्जित नोक्सानहरू

en: Unrealized Gains
ne: अवास्तविक लाभहरू

en: Unrealized Losses
ne: अवास्तविक नोक्सानहरू

en: Total Equity
ne: जम्मा इक्युटि

en: Total Liabilities & Equity
ne: जम्मा दायित्वहरू र इक्युटि

en: Extra Notes
ne: अतिरिक्त द्रष्टव्य

en: Imbalance
ne: असन्तुलित

en: Orphan
ne: बेवारिसी

en: Common Currency
ne: साझा मुद्रा

en: Total For
ne: यसको लागि जोड

en: Asset
ne: सम्पत्ति

en: Liability
ne: दायित्व

en:  to
ne:  देखि

en: Expense
ne: खर्च

en: Net Income
ne: खुद आम्दानी

en: Label the revenue section
ne: राजश्व शाखा लेबुल गर्नुहोस्

en: Whether or not to include a label for the revenue section.
ne: राजश्व शाखाको लागि लेबुल समावेश गर्ने कि नगर्ने।

en: Include revenue total
ne: राजश्व जम्मा समावेश गर्नुहोस्

en: Whether or not to include a line indicating total revenue.
ne: जम्मा राजश्व सङ्केत गरी लाइन समावेश गर्ने कि नगर्ने।

en: Label the expense section
ne: खर्च शाखा लेबुल गर्नुहोस्

en: Whether or not to include a label for the expense section.
ne: खर्च शाखाको लागि लेबुल समावेश गर्ने कि नगर्ने।

en: Include expense total
ne: खर्च जम्मा समावेश गर्नुहोस्

en: Whether or not to include a line indicating total expense.
ne: जम्मा खर्च सङ्केत गरी लाइन समावेश गर्ने कि नगर्ने।

en: Revenues
ne: राजश्वहरू

en: Total Revenue
ne: जम्मा राजश्व

en: Total Expenses
ne: १जम्मा खर्चहरू

en: Net income
ne: खुद आम्दानी

en: Net loss
ne: खुद नोक्सान

en: Budget Report
ne: बजेट प्रतिवेदन

en: Account Display Depth
ne: खाता प्रदर्शन गहिराइ

en: Always show sub-accounts
ne: सधै उप-खाताहरू देखाउनुहोस्

en: Cash Flow
ne: नगद प्रवाह

en: Show Full Account Names
ne: पूरा खाता नामहरू देखाउनुहोस्

en: ~a and subaccounts
ne: ~a र उप-खाताहरू

en: ~a and selected subaccounts
ne: ~a र चयन गरिएको सहायक खाताहरू

en: Money into selected accounts comes from
ne: चयन गरिएको खातहरू भित्र पैसा बाट आउँछ

en: Money out of selected accounts goes to
ne: चयन गरिएको खाताहरू बाहिरको पैसा मा जान्छ

en: Income Chart
ne: आम्दानी चित्रपट

en: Expense Chart
ne: खर्च चित्रपट

en: Asset Chart
ne: सम्पत्ती चित्रपट

en: Liability Chart
ne: दायित्व चित्रपट

en: Income Over Time
ne: आम्दानी अधिक समय

en: Expense Over Time
ne: खर्च अधिक समय

en: Assets Over Time
ne: सम्पत्ति अधिक समय

en: Liabilities Over Time
ne: दायित्व अधिक समय

en: Show long account names
ne: लामो खाता नामहरू देखाउनुहोस्

en: Maximum Bars
ne: अधिकतम पट्टीहरू

en: Balances ~a to ~a
ne: सन्तुलनहरू ~a देखि ~a

en: Grand Total
ne: कूल जोड

en: Sort Order
ne: आदेश क्रमबद्ध गर्नुहोस्

en: Customer Name
ne: ग्राहक सङ्ख्या

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
ne: इक्युटि विवरण

en: Closing Entries pattern
ne: अन्तिम प्रविष्टि बाँन्की

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
ne: अन्तिम प्रविष्टि बाँन्की केस-संवेदनशिल छ

en: Closing Entries Pattern is regular expression
ne: अन्तिम प्रविष्टि बाँन्की नियमित अभिव्यक्ति हो

en: for Period
ne: अवधिको लागि

en: Capital
ne: पुँजी

en: Investments
ne: लगानीहरू

en: Withdrawals
ne: फिर्ता

en: Increase in capital
ne: पूँजी बढाउनुहोस्

en: Decrease in capital
ne: पूँजी घटाउनुहोस्

en: Running Balance
ne: चलिरहेको सन्तुलन

en: Totals
ne: जोडहरू

en: General Ledger
ne: साधारण खाता

en: Sorting
ne: क्रमबद्ध गर्दै

en: Other Account Name
ne: अर्को खाता नाम

en: Other Account Code
ne: अर्को खाता सङ्केत

en: Primary Key
ne: प्राथमिक कुञ्जी

en: Primary Subtotal
ne: प्राथमिक उप-जोड

en: Primary Subtotal for Date Key
ne: मिति कुञ्जीका लागि प्राथमिक उप-जोड

en: Primary Sort Order
ne: प्राथमिक क्रमबद्ध आदेश

en: Secondary Key
ne: माध्यामिक कुञ्जी

en: Secondary Subtotal
ne: माध्यामिक उप-जोड

en: Secondary Subtotal for Date Key
ne: समय कुञ्जीका लागि माध्यामिक उप-जोड

en: Secondary Sort Order
ne: माध्यामिक क्रमबद्ध आदेश

en: Income Statement
ne: आम्दानी विवरण

en: Tax Amount
ne: कर रकम

en: Display Columns
ne: स्तम्भहरू प्रदर्शन गर्नुहोस्

en: Display the date?
ne: मिति प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the description?
ne: वर्णन प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the action?
ne: कार्य प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the quantity of items?
ne: वस्तुहरूको परिमाण प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Display the price per item?
ne: प्रति वस्तु मूल्य प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Display due date?
ne: बाँकी मिति प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the subtotals?
ne: उप-जोडहरू प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Payable to
ne: यसलाई देय

en: Payable to string
ne: यसलाई देय स्ट्रिङ

en: Company contact
ne: कम्पनी सम्पर्क

en: Company contact string
ne: कम्पनी सम्पर्क स्ट्रिङ

en: Minimum # of entries
ne: प्रविष्टिहरूको न्यूनतम #

en: References
ne: सन्दर्भहरू

en: Display the invoice references?
ne: बीजक सन्दर्भहरू प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Billing Terms
ne: बिलिङ सर्त

en: Display the invoice billing terms?
ne: बीजक बिलिङ सर्तहरू प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Display the billing id?
ne: बिलिङ आई डी प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the invoice notes?
ne: बीजक द्रष्टव्यहरू प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Payments
ne: भुक्तानीहरू

en: Display the payments applied to this invoice?
ne: यो बीजकमा लागू गरिएको भुक्तानीहरू प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Amount Due
ne: बाँकी रकम

en: Terms:
ne: सर्तहरू:

en: Show Net Profit
ne: खुद नाफा देखाउनुहोस्

en: Show Income and Expenses?
ne: आम्दानी र खर्च देखाउनुहुन्छ?

en: Show the Asset and the Liability bars?
ne: सम्पत्ती र दायित्व पट्टीहरू देखाउनुहुन्छ?

en: Show the net profit?
ne: खुद नाफा देखाउनुहुन्छ?

en: Show a Net Worth bar?
ne: एउटा खुद मूल्य पट्टि देखाउनुहुन्छ?

en: Net Profit
ne: खुद नाफा

en: Net Worth
ne: खुद मूल्य

en: Net Worth Barchart
ne: खुद मूल्य वारचार्ट

en: Income/Expense Chart
ne: आम्दानी/खर्च चित्रपट

en: Sort By
ne: यसद्वारा क्रमबद्ध गर्नुहोस्

en: Bracket Total Owed
ne: जम्मा ऋणीलाई कोष्ठकमा राख्नुहोस्

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
ne: सबै बिक्रेताहरू/ग्राहकहरूसँग शून्य सन्तुलन भए तापनि सबै देखाउनुहोस्।

en: 0-30 days
ne: ०-३० दिन

en: 31-60 days
ne: ३१-६० दिन

en: 61-90 days
ne: ६१-९० दिन

en: 91+ days
ne: ९१+ दिन

en: Payable Aging
ne: देय पाकोपन

en: Receivable Aging
ne: प्राप्तियोग्य पाकोपना

en: Credits
ne: क्रेडिटहरु

en: Debits
ne: डेबिटहरु

en: Total Credit
ne: जम्मा क्रेडिट

en: Total Due
ne: जम्मा बाँकी

en: Display the transaction date?
ne: कारोबार मिति प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Display the transaction reference?
ne: कारोबार सन्दर्भ प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Display the transaction type?
ne: कारोबार प्रकार प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: Display the transaction description?
ne: कारोबार वर्णन प्रदर्शन गर्नुहुन्छ ?

en: No matching transactions found
ne: जोडा मिलेको कारोबार फेला परेन

en: Customer Report
ne: ग्राहक प्रतिवेदन

en: Vendor Report
ne: बिक्रेता प्रतिवेदन

en: Employee Report
ne: कर्मचारी प्रतिवेदन

en: Investment Portfolio
ne: लगानी पोर्टफोलियो

en: Price of Commodity
ne: वस्तुको मूल्य

en: Marker
ne: मार्कर

en: Marker Color
ne: मार्कर रङ

en: Calculate the price of this commodity.
ne: यो वस्तुको मूल्य गणना गर्नुहोस्।

en: Weighted Average
ne: वजन गरिएको औसत

en: Actual Transactions
ne: वास्तविक कारोबारहरू

en: Weeks
ne: हप्‍ता

en: Double-Weeks
ne: डबल-हप्ताहरू

en: Identical commodities
ne: उस्तै वस्तुहरू

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
ne: तपाईँको चयन गरिएको वस्तु र प्रतिवेदनको मुद्रा उस्तै छन्। उस्तै वस्तुहरूका लागि मूल्यहरू देखाउनुले कुनै अर्थ दिँदैन।

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
ne: चयन गरिएको समय अवधिको चयन गरिएको वस्तुहरूका लागि कुनै मूल्य जानकारी उपलब्ध छैन।

en: Only one price
ne: एक मूल्य मात्र

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
ne: चयन गरिएको समय अवधिका चयन गरिएको वस्तुहरूका लागि एउटा मात्र एकल मूल्य फेला पर्यो। यसले एउटा उपयोगी प्लट दिँदैन।

en: All Prices equal
ne: सबै मूल्यहरू समान

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
ne: सबै फेला परेका मूल्यहरू बराबर छन। यो एउटा सीधा रेखा सहितको एउटा प्लटमा परिणाम आउँछ। दुर्भाग्यवश, प्लटिंग उपकरणले त्यो ह्यान्डल गर्न सक्दैन।

en: All Prices at the same date
ne: सबै मूल्यहरू एउटै मितिमा

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
ne: सबै फेला परेका मूल्यहरू एउटै मितिका छन। यो एउटा सीधा रेखा सहितको एउटा प्लटमा परिणाम आउँछ। दुर्भाग्यवश, प्लटिंग उपकरणले त्यो ह्यान्डल गर्न सक्दैन।

en: Price Scatterplot
ne: मूल्य स्क्याटरप्लट

en: The format for the date->string conversion for today's date.
ne: आजको मितिको लागि मिति->स्ट्रिङ रूपान्तरणको लागि ढाँचा।

en: Funds In
ne: कोषहरू भित्र

en: Funds Out
ne: कोषहरू बाहिर

en: Lot
ne: लट

en: Register Report
ne: रजिस्टर प्रतिवेदन

en: Display the check number?
ne: चेक नम्बर प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the memo?
ne: मेमो प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the account?
ne: खाता प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the number of shares?
ne: शेयरहरूको सङ्ख्या प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the shares price?
ne: शेयरहरूको मूल्य प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the amount?
ne: रकम प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the totals?
ne: जोडहरू प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Total Debits
ne: कूल डेबिटहरू

en: Total Credits
ne: कूल क्रेडिटहरू

en: Net Change
ne: खुद परिवर्तन

en: Invoice #:
ne: बीजक #:

en: Trial Balance
ne: सन्तुलन परीक्षण

en: Start of Adjusting/Closing
ne: समायोजन/अन्तिमको सुरु

en: Date of Report
ne: प्रतिवेदनको मिति

en: Report variation
ne: प्रतिवेदन चल

en: Merchandising
ne: माल बेच्नु

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
ne: खुद नगर्नुहोस्, तर यी खाताहरूमा कूल डेबिट/क्रेडिट समायोजन देखाउदछ। माल बेच्ने व्यापार सामान्यतया तिनीहरूको खाताहरू यहाँ चयन गर्नुहोस्।

en: Income summary accounts
ne: आम्दानी सारांश खाताहरू

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
ne: यी खाताहरूमा समायोजनहरू समायोजनहरू, समायोजित दोहोरो लेखा राख्ने प्रणाली, र आम्दानी विवरण स्तम्भहरूमा कूल समायोजित (माति हेर्नुहोस्) गरिन्छ। माल बेच्ने व्यापारको लागि धेरै महत्त्वपूर्ण हुन्छ।

en: Adjusting Entries pattern
ne: समायोजना प्रविष्टि बाँन्की

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
ne: समायोजना प्रविष्टि बाँन्की केस-संवेदनशिल छ

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
ne: समायोजना प्रविष्टि बाँन्की नियमित अभिव्यक्ति हो

en: Adjusting Entries
ne: समायोजन प्रविष्टिहरू

en: Adjustments
ne: समायोजनहरू

en: Adjusted Trial Balance
ne: समायोजित सन्तुलन परीक्षण

en: Net Loss
ne: खुद नोक्सान

en: Number of columns
ne: स्तम्भहरूको सङ्ख्या

en: Edit Options
ne: विकल्पहरू सम्पादन गर्नुहोस्

en: Single Report
ne: एकल प्रतिवेदन

en: Multicolumn View
ne: बहुविधस्तम्भ दृश्य

en: Custom Multicolumn Report
ne: अनुकूल वहुविधस्तम्भ प्रतिवेदन

en: Stocks
ne: मौज्दात

en: Mutual Funds
ne: पारस्परिक कोष

en: Currencies
ne: मुद्रा

en: Equities
ne: इक्युटि

en: Checking
ne: जाँच

en: Savings
ne: बचत

en: Money Market
ne: मुद्रा बजार

en: Accounts Receivable
ne: प्राप्तियोग्य खाता

en: Accounts Payable
ne: देय खाता

en: Credit Lines
ne: क्रेडिट रेखा

en: Building '~a' report …
ne: '~a' प्रतिवेदन बनाउँदैछ…

en: Rendering '~a' report …
ne: '~a'प्रतिवेदन रेन्डर गर्दैछ…

en: Preparer
ne: तयारीकर्ता

en: Prepared for
ne: यसको लागि तयारी गरिएको

en: Show preparer info
ne: तयारीकर्ताको सूचना देखाउनुहोस्

en: Enable Links
ne: लिङ्कहरू सक्षम पार्नुहोस्

en: Enable hyperlinks in reports.
ne: प्रतिवेदनहरूमा हाइपरलिङ्क सक्षम पार्नुहोस्।

en: Images
ne: छविहरू

en: Background Tile
ne: पृष्ठभूमि टायल

en: Background tile for reports.
ne: प्रतिवेदनहरूको लागि पृष्ठभूमि टायल

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
ne: शीर्षक व्यानर

en: Banner for top of report.
ne: प्रतिवेदनको माथिको लागि व्यानर।

en: Heading Alignment
ne: शीर्षक पङ्क्तिबद्वता

en: Left
ne: बायाँ

en: Center
ne: बीच

en: Right
ne: दायाँ

en: Logo
ne: लोगो

en: Company logo image.
ne: कम्पनी लोगो छवि

en: General background color for report.
ne: प्रतिवेदनको लागि सामान्य पृष्ठभूमि रङ

en: Text Color
ne: पाठको रङ

en: Normal body text color.
ne: सामान्य मुख्य पाठ रङ।

en: Link Color
ne: लिङ्क रङ

en: Link text color.
ne: लिङ्क पाठ रङ।

en: Table Cell Color
ne: तालिका कक्ष रङ

en: Default background for table cells.
ne: तालिका कक्षका लागि पृर्वनिर्धारित पृष्ठभूमि

en: Alternate Table Cell Color
ne: वैकल्पिक तालिका कक्ष रङ

en: Default alternate background for table cells.
ne: तालिका कक्षहरूका लागि पृर्वनिर्धारित वैकल्पिक पृष्ठभूमि।

en: Subheading/Subtotal Cell Color
ne: उपशीर्षक/उप-जोड कक्ष रङ

en: Default color for subtotal rows.
ne: उप-जोड पङ्क्तिहरूका लागि पृर्वनिर्धारित रङ।

en: Sub-subheading/total Cell Color
ne: उप-उपशीर्षक/जोड कक्ष रङ

en: Grand Total Cell Color
ne: कूल जोड कक्ष रङ

en: Tables
ne: तालिकाहरू

en: Table cell spacing
ne: तालिका कक्ष खाली ठाउँ

en: Table cell padding
ne: तालिका कक्ष प्याडिङ

en: Table border width
ne: तालिका किनारा चौंडाइ

en: Prepared by:
ne: यसद्वारा तयार गरिएको:

en: Prepared for:
ne: यसको लागि तयारी गरिएको:

en: Easy
ne: सजिलो

en: Fancy
ne: फेन्सी

en: Technicolor
ne: टेक्निकलर

en: Background color for reports.
ne: प्रतिवेदनहरूको लागि पृष्ठभूमि रङ।

en: Background Pixmap
ne: पृष्ठभूमि पिक्सम्याप

en: Plain
ne: सादा

en: Filter Type
ne: प्रकार फिल्टर गर्नुहोस्

en: Table for Exporting
ne: आयात गर्नको लागि तालिका

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
ne: कुनै कारोबारहरू फेला परेन जुन विकल्प प्यानलमा निर्दिष्ट गरेको समय अन्तरकाल खाता चयन जोडा मिलाउँदछ।

en: Register Order
ne: दर्ता क्रम

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
ne: कारोबारहरू लाइ/बाट फिल्टर खाताहरू सम्मिलित गर्नुहोस्

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
ne: कारोबारहरू लाई/बाट फिल्टर खाताहरू निस्काशन गर्नुहोस्

en: Non-void only
ne: खाली-नगरिएको मात्र

en: Void only
ne: खाली मात्र

en: Income and Expense
ne: आम्दानी र खर्च

en: Credit Accounts
ne: क्रेडिट खाताहरू

en: Subtotal according to the primary key?
ne: प्राथमिक कुञ्जी अनुसार उप-जोड गर्नुहुन्छ?

en: Subtotal according to the secondary key?
ne: माध्यामिक कुञ्जी अनुसार उप-जोड गर्नुहुन्छ?

en: Display the reconciled date?
ne: मिलान गरिएको मिति प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Display the account name?
ne: खाता नाम प्रदर्शन गर्नुहुन्छ?

en: Transfer from/to
ne: यसबाट/मा स्थानान्तरण गर्नुहोस्

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
ne: ~a देखि ~a मा

en: Cu_t
ne: काट्नुहोस्

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
ne: हालको चयन काट्नुहोस् र त्यसलाई क्लिपबोर्डमा प्रतिलिपि बनाउनुहोस्

en: _Copy
ne: प्रतिलिपि बनाउनुहोस्

en: Copy the current selection to clipboard
ne: क्लिपबोर्डमा हालको चयन प्रतिलिपि गर्नुहोस्

en: _Paste
ne: टाँस्नुहोस्

en: Paste the clipboard content at the cursor position
ne: कर्सर स्थितिमा क्लिपबोर्ड सामग्री टाँस्नुहोस्

en: _Transaction
ne: कारोबार

en: Remove all splits in the current transaction
ne: हालको कारोबारमा सबै विभाजनहरू हटाउनुहोस्

en: _Enter Transaction
ne: कारोबार प्रविष्ट गर्नुहोस्

en: Record the current transaction
ne: हालको कारोबारको रेकर्ड राख्नुहोस्

en: Ca_ncel Transaction
ne: कारोबार रद्द गर्नुहोस्

en: Cancel the current transaction
ne: हालको कारोबार रद्द गर्नुहोस्

en: _View
ne: दृश्य

en: _Double Line
ne: डबल लाइन

en: Transfer funds from one account to another
ne: एउटा खाताबाट अर्को खातामा कोषहरू स्थानान्तर गर्नुहोस्

en: _Blank Transaction
ne: खाली कारोबार

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
ne: रजिस्टरको तल्लो खाली कारोबारमा सार्नुहोस्

en: _File
ne: फाइल

en: Proper_ties
ne: गुण

en: Edit the properties of the current file
ne: हालको फाइलको गुण सम्पादन गर्नुहोस्

en: Close the currently active page
ne: हालै सक्रिय परिएको पृष्ठ बन्द गर्नुहोस्

en: Quit this application
ne: अनुप्रयोग अन्त्य गर्नुहोस्

en: Edit the global preferences of GnuCash
ne: जिएनयुक्यासको विश्वव्यापी प्राथमिकता सम्पादन गर्नुहोस्

en: _Toolbar
ne: उपकरणपट्टी

en: Show/hide the toolbar on this window
ne: यो सञ्झ्यालमा उपकरणपट्टी देखाउनुहोस्/लुकाउनुहोस्

en: Su_mmary Bar
ne: संक्षेपपट्टी

en: Show/hide the summary bar on this window
ne: यो सञ्झ्यालमा सारांश पट्टिमा देखाउनुहोस्/लुकाउनुहोस्

en: Stat_us Bar
ne: स्थितिपट्टी

en: Show/hide the status bar on this window
ne: यस सञ्झ्यालमा स्थितिपट्टी देखाउनुहोस्/लुकाउनुहोस्

en: Tra_nsaction
ne: कारोबार

en: _Actions
ne: कार्यहरू

en: Re_name Page
ne: पृष्ठ नाम फेर्नुहोस्

en: _Reports
ne: प्रतिवेदनहरू

en: _Tools
ne: उपकरणहरू

en: E_xtensions
ne: विस्तारहरू

en: _Windows
ne: सञ्झ्यालहरू

en: _New Window
ne: नयाँ सञ्झ्याल

en: New Window with _Page
ne: पृष्ठसहित नयाँ सञ्झ्याल

en: Tutorial and Concepts _Guide
ne: ट्युटोरियल र धारणा गाइड

en: Open the GnuCash Tutorial
ne: जिएनयुक्यास ट्युटोरियल खोल्नुहोस्

en: _Contents
ne: सामग्रीहरू

en: Open the GnuCash Help
ne: जिएनयुक्यास मद्दत खोल्नुहोस्

en: About GnuCash
ne: जिएनयुक्याका बारेमा

en: Save the current file
ne: हालको फाइल बचत गर्नुहोस्

en: Open the New Invoice dialog
ne: नयाँ बीजक संवाद खोल्नुहोस्

en: New Accounts _Page
ne: नयाँ खाताहरूको पृष्ठ

en: Open a new Account Tree page
ne: नयाँ खाता ट्रि पृष्ठ खोल्नुहोस्

en: New _File
ne: नयाँ फाइल

en: Create a new file
ne: एउटा नयाँ फाइल सिर्जना गर्नुहोस्

en: Open an existing GnuCash file
ne: एउटा अवस्थित जिएनयुक्यास फाइल खोल्नुहोस्

en: Print the currently active page
ne: हालै सक्रिय परिएको पृष्ठ मुद्रण गर्नुहोस्

en: Export _Accounts
ne: खाताहरू निर्यात गर्नुहोस्

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
ne: नयाँ जिएनयुक्यास डेटाफाइलमा खाता सोपानक्रम निर्यात गर्नुहोस्

en: Find transactions with a search
ne: खोजी सहित कारोबारहरू फेला पार्नुहोस्

en: _Scheduled Transactions
ne: निर्धारित कारोबारहरू

en: _Scheduled Transaction Editor
ne: निर्धारित कारोबार सम्पादक

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
ne: अन्तिम पटकको सञ्चालन देखि निर्धारित कारोबारहरू सिर्जना गर्नुहोस्

en: _Mortgage & Loan Repayment…
ne: धितो र ऋण पुन: भुक्तानी…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
ne: ऋणको पुन: भुक्तानीका लागि निर्धारित कारोबारहरू सेटअप गर्नुहोस्

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
ne: मौज्दातहरू र पारस्परिक कोषहरूका लागि मूल्यहरू हेर्नुहोस् र सम्पादन गर्नुहोस्

en: _Security Editor
ne: सुरक्षण सम्पादक

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
ne: मौज्दातहरू र पारस्परिक कोषहरूका लागि वस्तुहरू हेर्नुहोस् र सम्पादन गर्नुहोस्

en: _Tips Of The Day
ne: दिनको टिपहरू

en: View the Tips of the Day
ne: दिनको टिपहरू हेर्नुहोस्

en: _Delete Budget
ne: बजेट मेट्नुहोस्

en: _Customer
ne: ग्राहक

en: Open the New Customer dialog
ne: नयाँ ग्राहक संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Customer dialog
ne: फेला पार्ने ग्राहक संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Invoice dialog
ne: फेला पार्ने बीजक संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the New Job dialog
ne: नयाँ काम संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Job dialog
ne: फेला पार्ने काम संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Process Payment dialog
ne: प्रक्रिया भुक्तानी संवाद खोल्नुहोस्

en: _Vendor
ne: बिक्रेता

en: Open the New Vendor dialog
ne: नयाँ बिक्रेता संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Vendor dialog
ne: फेला पार्ने बिक्रेता संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the New Bill dialog
ne: नयाँ बिल संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Bill dialog
ne: फेला पार्ने बिल संवाद खोल्नुहोस्

en: Bills _Due Reminder
ne: बिल देय स्मरणकर्ता

en: Open the Bills Due Reminder dialog
ne: बिल देय स्मरणकर्ता संवाद खोल्नुहोस्

en: _Employee
ne: कर्मचारी

en: Open the New Employee dialog
ne: नयाँ कर्मचारी संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Employee dialog
ne: फेला पार्ने कर्मचारी संवाद खोल्नुहोस्

en: Open the Find Expense Voucher dialog
ne: फेला पार्ने खर्च भौचर संवाद खोल्नुहोस्

en: _Billing Terms Editor
ne: बिलिङ सर्त सम्पादक

en: View and edit the list of Billing Terms
ne: बिलिङ सर्तहरूको सूची हेर्नुहोस् र सम्पादन गर्नुहोस्

en: Test Search Dialog
ne: खोजी संवाद परीक्षण गर्नुहोस्

en: Initialize Test Data
ne: परीक्षण डेटा थालनी गर्नुहोस्

en: _Replay GnuCash .log file…
ne: जिएनयुक्यास .लग फाइल पुन:प्ले गर्नुहोस्…

en: _Edit Account
ne: खाता सम्पादन गर्नुहोस्

en: Edit the selected account
ne: चयन गरिएको खाता सम्पादन गर्नुहोस्

en: _Renumber Subaccounts…
ne: उप-खाताहरू पुन:क्रमाङ्कन गर्नुहोस्…

en: Renumber the children of the selected account
ne: चयन गरिएको खाताको शाखामा पुन:क्रमाङ्कन दिनुहोस्

en: Open _Account
ne: खाता खोल्नुहोस्

en: Open the selected account
ne: चयन गरिएको खाता खोल्नुहोस्

en: Open the selected account and all its subaccounts
ne: चयन गरिएको खाता र यसको सबै उप-खाताहरू खोल्नुहोस्

en: _Refresh
ne: ताजा गर्नुहोस्

en: Refresh this window
ne: यो सञ्झ्याल ताजा गर्नुहोस्

en: Create a new Account
ne: नयाँ खाता सिर्जना गर्नुहोस्

en: New Account _Hierarchy…
ne: नयाँ लेखा सोपानक्रम…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
ne: नयाँ खाता प्रकार कोटिहरुसँग गाँभेर हालको किताब विस्तार गर्नुहोस्

en: Reconcile the selected account
ne: चयन गरिएको खाता मिलान गर्नुहोस्

en: Record a stock split or a stock merger
ne: मौज्दात विभाजन वा मौज्दात समिश्रणको रेकर्ड गर्नुहोस्

en: View _Lots…
ne: लट हेर्नुहोस्…

en: Bring up the lot viewer/editor window
ne: लट दर्शक/सम्पादक सञ्झ्याल माथि ल्याउनुहोस्

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
ne: जाँच्नुहोस् र मर्मत गर्नुहोस्

en: Check & Repair A_ccount
ne: खाता जाँच्नुहोस् र मर्मत गर्नुहोस्

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
ne: यो खाताको असन्तुलित कारोबारहरू र बेवारिसी विभाजनहरू जाँच्नुहोस् र मर्मत गर्नुहोस्

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
ne: यो खाता र यसको सहायक खाताहरूको असन्तुलित कारोबारहरू र बेवारिसी विभाजनहरू जाँच्नुहोस् र मर्मत गर्नुहोस्

en: Check & Repair A_ll
ne: सबै जाँच्नुहोस् र मर्मत गर्नुहोस्

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
ne: सबै खाताहरूको असन्तुलित कारोबारहरू र बेवारिसी विभाजनहरू जाँच्नुहोस् र मर्मत गर्नुहोस्

en: Delete selected account
ne: चयन गरिएको खाता मेटनुहोस्

en: Sort _Order
ne: क्रमबद्ध आदेश

en: _Standard
ne: मानक

en: _Quantity
ne: परिमाण

en: _Enter
ne: प्रविष्टि

en: Record the current entry
ne: हालको प्रविष्टि रेकर्ड गर्नुहोस्

en: Cancel the current entry
ne: हालको प्रविष्टि रद्द गर्नुहोस्

en: Delete the current entry
ne: हालको प्रविष्टि मेट्नुहोस्

en: _Blank
ne: खाली

en: Dup_licate Entry
ne: नक्कली प्रविष्टि

en: Make a copy of the current entry
ne: हालको प्रविष्टिको एउटा प्रतिलिपि बनाउनुहोस्

en: Create a new invoice
ne: नयाँ बीजक सिर्जना गर्नुहोस्

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
ne: आधारभूत खाता

en: Show transactions on one or two lines
ne: एक वा दुई लाइनहरूमा कारोबारहरू देखाउनुहोस्

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
ne: स्वत-विभाजन खाता

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
ne: एक वा दुई लाइनहरूमा कारोबारहरू देखाउनुहोस् र हालको कारोबार विस्तार गर्नुहोस्

en: Show expanded transactions with all splits
ne: सबै विभाजनहरूसँग विस्तारित कारोबारहरू देखाउनुहोस्

en: _Void Transaction
ne: कारोबार खाली गर्नुहोस्

en: _Unvoid Transaction
ne: कारोबार खाली नगर्नुहोस्

en: Add _Reversing Transaction
ne: फर्किएको कारोबार थप्नुहोस्

en: S_plit Transaction
ne: कारोबार विभाजन गर्नुहोस्

en: Show all splits in the current transaction
ne: हालको कारोबारमा सबै विभाजनहरू देखाउनुहोस्

en: Edit E_xchange Rate
ne: विनिमय दर सम्पादन गर्नुहोस्

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
ne: एउटा टेम्प्लेटको रूपमा हालको कारोबारसँग एउटा निर्धारित कारोबार सिर्जना गर्नुहोस्

en: Account Report
ne: लेखा प्रतिवेदन

en: _Print Report…
ne: प्रतिवेदन मुद्रण गर्नुहोस्…

en: Print the current report
ne: हालको प्रतिवेदन मुद्रण गर्नुहोस्

en: _Report Options
ne: प्रतिवेदन विकल्पहरू

en: Export HTML-formatted report to file
ne: HTML-ढाँचा गरिएको प्रतिवेदन फाइलमा आयात गर्नुहोस्

en: Back
ne: पछाडि

en: Move back one step in the history
ne: इतिहासमा एक चरण पछाडि सार्नुहोस्

en: Forward
ne: अघिल्तिर

en: Move forward one step in the history
ne: इतिहासमा एक चरण अघिल्तिर सार्नुहोस्

en: Reload
ne: पुन: लोड गर्नुहोस्

en: Reload the current page
ne: हालको पृष्ठ पुन: लोड गर्नुहोस्

en: Stop
ne: रोक्नुहोस्

en: Cancel outstanding HTML requests
ne: भुक्तानी हुन बाँकी HTML अनुरोधहरू रद्द गर्नुहोस्

en: Export _Report
ne: प्रतिवेदन निर्यात गर्नुहोस्

en: Import _QIF…
ne: QIF आयात गर्नुहोस्…

en: Import a Quicken QIF file
ne: एउटा सिध्र बनाइएको QIF फाइल आयात गर्नुहोस्

en: St_yle Sheets
ne: शैली पानाहरू

en: _Reconcile
ne: मिलान गर्नुहोस्

en: _Reconcile Information…
ne: मिलान सूचना…

en: _Finish
ne: समाप्त गर्नुहोस्

en: _Postpone
ne: स्थगित गर्नुहोस्

en: _Open Account
ne: खाता खोल्नुहोस्

en: Edit the current transaction
ne: हालको कारोबार सम्पादन गर्नुहोस्

en: Delete the selected transaction
ne: चयन गरिएको कारोबार मेट्नुहोस्

en: Open the account
ne: खाता खोल्नुहोस्

en: Finish the reconciliation of this account
ne: यो खाताको मिलान समाप्त गर्नुहोस्

en: Postpone the reconciliation of this account
ne: यो खाताको मिलान स्थगित गर्नुहोस्

en: Cancel the reconciliation of this account
ne: यो खाताको मिलान रद्द गर्नुहोस्

en: Illegal variable in expression.
ne: अभिव्यक्तिमा अवैध चल।

en: Unbalanced parenthesis
ne: असन्तुलित प्यारेन्थेसिस

en: Stack overflow
ne: थाक अधिप्रवाह

en: Stack underflow
ne: थाक न्यूनप्रवाह

en: Undefined character
ne: अपरिभाषित क्यारेक्टर

en: Not a variable
ne: चल होइन

en: Not a defined function
ne: परिभाषित कार्य होइन

en: Out of memory
ne: स्मृतिभन्दा बाहिर

en: Numeric error
ne: सङ्ख्यात्मक त्रुटि

en: Opening Balances
ne: सुरु मौज्दात

en: Deposit
ne: धरौटी

en: Receive
ne: प्राप्त गर्नुहोस्

en: Withdrawal
ne: हटाइएको

en: Spend
ne: खर्च गर्नुहोस्

en: Credit Card
ne: क्रेडिट कार्ड

en: Stock
ne: मौज्दात

en: Mutual Fund
ne: पारस्परिक कोष

en: A/Receivable
ne: प्राप्तियोग्य खाता

en: A/Payable
ne: भुक्तानी हुने खाता

en: Orphaned Gains
ne: अवास्तविक लाभ

en: Realized Gain/Loss
ne: असूल गरिएको नाफा/नोक्सान

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
ne: कतै पनि रेकर्ड नगरिएको वस्तु वा व्यापरिक खाताहरूबाटअसूल गरिएको नाफा वा नोक्सान।

en: y-m-d
ne: बर्ष-महिना-दिन

en: d-m-y
ne: दिन-महिना-बर्ष

en: m-d-y
ne: महिना-दिन-बर्ष

en: Extra to Charge Card
ne: कार्ड चार्ज गर्न अतिरिक्त

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
ne: बीजकबाट उत्पन्न गरियो। बीजक प्रविष्टि हटाउने प्रयास गर्नुहोस्।

en:  (posted)
ne:  (प्रविष्टि गरिएको)

en: One Week Ago
ne: एक हप्ता पहिले

en: One Month Ago
ne: एक महिना पहिले

en: Three Months Ago
ne: तीन महिना पहिला

en: Six Months Ago
ne: छ महिना पहिले

en: One Year Ago
ne: एक वर्ष पहिले

en: Customer number
ne: ग्राहक सङ्ख्या

en: Vendor number
ne: बिक्रेता सङ्ख्या

en: The name of your business.
ne: तपाईँको व्यवसायको नाम।

en: The address of your business.
ne: तपाईँको व्यवसायको ठेगाना।

en: The contact person to print on invoices.
ne: बीजकहरूमा मुद्रण गर्न सम्पर्क व्यक्ति।

en: The fax number of your business.
ne: तपाईँको व्यवसायको फ्याक्स नम्बर।

en: The email address of your business.
ne: तपाईँको व्यवसायको इमेल ठेगाना।

en: The URL address of your website.
ne: तपाईँको वेबसाइटको यू आर एल।

en: The ID for your company (eg 'Tax-ID: 00-000000).
ne: तपाईँको कम्पनीको लागि आई डी (उदाहरण 'कर-आई डी: ००-००००००)।

en: Default Customer TaxTable
ne: पूर्वनिर्धारित ग्राहक कर तालिका

en: The default tax table to apply to customers.
ne: ग्राहकहरूमा लागू गर्न पूर्वनिर्धारित कर तालिका

en: Default Vendor TaxTable
ne: पूर्वनिर्धारित बिक्रेता कर तालिका

en: The default tax table to apply to vendors.
ne: बिक्रेताहरूमा लागू गर्न पूर्वनिर्धारित कर तालिका।

en: The default date format used for fancy printed dates.
ne: सुन्दर मुद्रण भएका मितिहरू प्रयोगको लागि पूर्वनिर्धारित मिति ढाँचा।

en: The electronic tax number of your business
ne: तपाईँको व्यवसायको विद्युतिय कर नम्बर

en:  (closed)
ne:  (बन्द गरिएको)

en: Voided transaction
ne: खाली गरिएको कारोबार

en: Transaction Voided
ne: कारोबार खाली गरिएको छ
