GnuCash $ - en to pl translation catalogue (3744 entries)

en: ~a to ~a
pl: ~a do ~a

en: Start of this year
pl: Początek tego roku

en: End of this year
pl: Koniec tego roku

en: Start of previous year
pl: Początek poprzedniego roku

en: End of previous year
pl: Koniec poprzedniego roku

en: Start of accounting period
pl: Początek okresu obrachunkowego

en: End of accounting period
pl: Koniec okresu obrachunkowego

en: Start of this month
pl: Początek tego miesiąca

en: End of this month
pl: Koniec tego miesiąca

en: Start of previous month
pl: Początek poprzedniego miesiąca

en: End of previous month
pl: Koniec poprzedniego miesiąca

en: Start of current quarter
pl: Początek bieżącego kwartału

en: End of current quarter
pl: Koniec bieżącego kwartału

en: Start of previous quarter
pl: Początek poprzedniego kwartału

en: End of previous quarter
pl: Koniec poprzedniego kwartału

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Business
pl: Biznes

en: Company Name
pl: Nazwa Firmy

en: Company Address
pl: Adres firmy

en: Company ID
pl: Identyfikator firmy

en: Company Phone Number
pl: Firmowy numer telefonu

en: Company Fax Number
pl: Firmowy numer faksu

en: Company Website URL
pl: Firmowa strona WWW

en: Company Email Address
pl: Firmowy adre e-mail

en: Company Contact Person
pl: Osoba do kontaktu w firmie

en: Fancy Date Format
pl: Ozdobny format daty

en: custom
pl: dowolny

en: Tax
pl: Podatek

en: Tax Number
pl: Numer podatkowy

en: Arabic
pl: Arabskie

en: Baltic
pl: Nadbałtyckie

en: Central European
pl: Środkowoeuropejskie

en: Chinese
pl: Chińskie

en: Cyrillic
pl: Cyrylica

en: Greek
pl: Greckie

en: Hebrew
pl: Hebrajskie

en: Indian
pl: Indyjskie

en: Japanese
pl: Japoński

en: Korean
pl: Koreańskie

en: Turkish
pl: Tureckie

en: Vietnamese
pl: Wietnamskie

en: Western
pl: Zachodnie

en: Other
pl: Inne

en: Arabic (IBM-864)
pl: Arabskie (IBM-864)

en: Arabic (IBM-864-I)
pl: Arabskie (IBM-864-I)

en: Arabic (ISO-8859-6)
pl: Arabskie (ISO-8859-6)

en: Arabic (ISO-8859-6-E)
pl: Arabskie (ISO-8859-6-E)

en: Arabic (ISO-8859-6-I)
pl: Arabskie (ISO-8859-6-I)

en: Arabic (MacArabic)
pl: Arabskie (MacArabic)

en: Arabic (Windows-1256)
pl: Arabskie (Windows-1256)

en: Armenian (ARMSCII-8)
pl: Armeńskie (ARMSCII-8)

en: Baltic (ISO-8859-13)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-13)

en: Baltic (ISO-8859-4)
pl: Bałtyckie (ISO-8859-4)

en: Baltic (Windows-1257)
pl: Bałtyckie (Windows-1257)

en: Celtic (ISO-8859-14)
pl: Celtyckie (ISO-8859-14)

en: Central European (IBM-852)
pl: Środkowoerupejskie (IBM-852)

en: Central European (ISO-8859-2)
pl: Środkowoeuropejskie (ISO-8859-2)

en: Central European (MacCE)
pl: Środkowoeuropejskie (MacCE)

en: Central European (Windows-1250)
pl: Środkowoeuropejskie (Windows-1250)

en: Chinese Simplified (GB18030)
pl: Chińskie uproszczone (GB18030)

en: Chinese Simplified (GB2312)
pl: Chińskie uproszczone (GB2312)

en: Chinese Simplified (GBK)
pl: Chińskie uproszczone (GBK)

en: Chinese Simplified (HZ)
pl: Chińskie uproszczone (HZ)

en: Chinese Simplified (Windows-936)
pl: Chińskie uproszczone (Windows-936)

en: Chinese Traditional (Big5)
pl: Chińskie tradycyjne (Big5)

en: Chinese Traditional (Big5-HKSCS)
pl: Chińskie tradycyjne (Big5-HKSCS)

en: Chinese Traditional (EUC-TW)
pl: Chińskie tradycyjne (EUC-TW)

en: Croatian (MacCroatian)
pl: Chorwackie (MacCroatian)

en: Cyrillic (IBM-855)
pl: Cyrylica (IBM-855)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
pl: Cyrylica (ISO-8859-5)

en: Cyrillic (ISO-IR-111)
pl: Cyrylica (ISO-IR-111)

en: Cyrillic (KOI8-R)
pl: Cyrylica (KOI8-R)

en: Cyrillic (MacCyrillic)
pl: Cyrylica (MacCyrylic)

en: Cyrillic (Windows-1251)
pl: Cyrylica (Windows-1251)

en: Russian (CP-866)
pl: Rosyjskie (CP-866)

en: Ukrainian (KOI8-U)
pl: Ukraińskie (KOI8-U)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
pl: Ukraińskie (MacUkrainian)

en: English (ASCII)
pl: Angielskie (ASCII)

en: Georgian (GEOSTD8)
pl: Gruzińskie (GEOSTD8)

en: Greek (ISO-8859-7)
pl: Greckie (ISO-8859-7)

en: Greek (MacGreek)
pl: Greckie (MacGreek)

en: Greek (Windows-1253)
pl: Greckie (Windows-1253)

en: Hebrew (IBM-862)
pl: Hebrajskie (IBM-862)

en: Hebrew (ISO-8859-8-E)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8-E)

en: Hebrew (ISO-8859-8-I)
pl: Hebrajskie (ISO-8859-8-I)

en: Hebrew (MacHebrew)
pl: Hebrajskie (MacHebrew)

en: Hebrew (Windows-1255)
pl: Hebrajskie (Windows-1255)

en: Hindi (MacDevanagari)
pl: Hindi (MacDevenagari)

en: Icelandic (MacIcelandic)
pl: Islandzkie (MacIcelandic)

en: Japanese (EUC-JP)
pl: Japońskie (EUC-JP)

en: Japanese (ISO-2022-JP)
pl: Japońskie (ISO-2022-JP)

en: Japanese (Shift_JIS)
pl: Japońskie (Shift_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreańskie (EUC-KR)

en: Korean (ISO-2022-KR)
pl: Koreańskie (ISO-2022-KR)

en: Korean (JOHAB)
pl: Koreańskie (JOHAB)

en: Korean (UHC)
pl: Koreańskie (UHC)

en: Nordic (ISO-8859-10)
pl: Nordyckie (ISO-8859-10)

en: Romanian (MacRomanian)
pl: Rumuńskie (MacRomanian)

en: Romanian (ISO-8859-16)
pl: Rumuńskie (ISO-8859-16)

en: South European (ISO-8859-3)
pl: Południowoafrykańskie (ISO-8859-3)

en: Thai (TIS-620)
pl: Tajskie (TIS-620)

en: Turkish (IBM-857)
pl: Tureckie (IBM-857)

en: Turkish (ISO-8859-9)
pl: Tureckie (ISO-8859-9)

en: Turkish (MacTurkish)
pl: Tureckie (MacTurkish)

en: Turkish (Windows-1254)
pl: Tureckie (Windows-1254)

en: User Defined
pl: Zdefiniowane przez użytkownika

en: Vietnamese (TCVN)
pl: Wietnamskie (TCVN)

en: Vietnamese (VISCII)
pl: Wietnamskie (VISCII)

en: Vietnamese (VPS)
pl: Wietnamskie (VPS)

en: Vietnamese (Windows-1258)
pl: Wietnamskie (Windows-1258)

en: Visual Hebrew (ISO-8859-8)
pl: Hebrajskie wizualne (ISO-8859-8)

en: Western (IBM-850)
pl: Zachodnie (IBM-850)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: Zachodnie (ISO-8859-1)

en: Western (ISO-8859-15)
pl: Zachodnie (ISO-8859-15)

en: Western (MacRoman)
pl: Zachodnie (MacRoman)

en: Western (Windows-1252)
pl: Zachodnie (Windows-1252)

en: Locale:
pl: Ustawienia regionalne:

en: Conversion Direction
pl: Kierunek konwersji

en: This value determines which iconv test to perform.
pl: Ta wartość określa, jaki test iconv zostanie przeprowadzony.

en: The menu of options
pl: Menu opcji

en: The GnuCash online manual has lots of helpful information. You can access the manual under the Help menu.
pl: Podręcznik internetowy GnuCash zawiera wiele pomocnych informacji. Podręcznik jest dostępny z menu Pomocy.

note: Translators: You can replace the link, if a translated page exists.
en: Mailing lists are the preferred form of communication in the GnuCash community. For announcements of new releases, user groups etc. see the table at https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists
pl: Listy mailingowe są preferowaną formą komunikacji w społeczności GnuCash. Informacje o nowych wydaniach, grupach użytkowników itp. można znaleźć w tabeli pod adresem https://wiki.gnucash.org/wiki/Mailing_Lists

en: The GnuCash developers are easy to contact. As well as several mailing lists, you can chat to them live on IRC! Join them on #gnucash at irc.gnome.org
pl: Z twórcami programu GnuCash łatwo jest się skontaktować. Nie tylko za pośrednictwem kilku list dyskusyjnych, ale także na żywo porzez IRC-a! Dołącz do nich na kanale #gnucash serwera irc.gnome.org

en: You can easily import your existing financial data from Quicken, MS Money or other programs that export QIF files or OFX files. In the File menu, click on the sub-menu Import and click on QIF or OFX file, respectively. Then, follow the instructions provided.
pl: Można w łatwy sposób importować istniejące dane finansowe z programu Quicken, MS Money lub innych programów eksportujących pliki QIF lub QFX. W menu Plik, kliknij podmenu Importuj a następnie wybierz odpowiednio plik QIF lub QFX. Następnie należy zastosować się do wyświetlanych instrukcji.

en: If you want to know in which directories your recent GnuCash files are stored, hover over one of the entries in the history menu
    (File[->Most Recently Used-List]).
    The full path is displayed in the status bar.
pl: Jeśli chcesz wiedzieć, w których folderach zapisane są Twoje ostatnie pliki GnuCash, najedź na jeden z wpisów w menu historii
    (Plik[->Lista Ostatnio Używanych]).
    Pełna ścieżka wyświetlana jest na pasku stanu.

en: If you are familiar with other financial programs such as Quicken, note that GnuCash uses accounts instead of categories to track income and expenses. For more information on income and expense accounts, please see the GnuCash online manual.
pl: Jeśli wiesz jak korzystać z innych programów finansowych takich jak Quicken, zwróć uwagę że GnuCash używa kont zamiast kategorii do śledzenia przychodów i wydatków. Aby uzyskać więcej informacji na temat kont przychodów i wydatków, zajrzyj do podręcznika internetowego GnuCash.

en: It is possible to change which columns display in the Chart of Accounts. Just locate the triangle at the far right of the column headings, and click it to see the different columns available.
pl: Istnieje możliwość zmiany kolumn wyświetlanych w Tabeli Kont. Wystarczy odszukać trójkąt znajdujący się najdalej po prawej stronie nagłówków kolumn i kliknąć go, aby wyświetlić różne dostępne kolumny.

en: Click the right mouse button (control-click in Mac OS X) in the Accounts tab of the main window to bring up the account menu options. Within each register, clicking the right mouse button brings up the transaction menu options.
pl: Kliknij prawym przyciskiem myszy w głównym oknie aby wyświetlić menu opcji konta. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy wewnątrz każdego rejestru powoduje wyświetlenie menu opcji transakcji.

en: Create new accounts by clicking the New button in the main window tool bar. This will bring up a dialog box where you can enter account details. For more information on choosing an account type or setting up a chart of accounts, please see the GnuCash online manual.
pl: Utwórz nowe konta klikając przycisk "Nowe" w pasku narzędziowym głównego okna. Wyświetlone zostanie okno dialogowe gdzie można będzie wprowadzić szczegóły konta. Aby uzyskać więcej informacji na temat rodzaju kont lub ustawień wykresów kont, zajrzyj do podręcznika internetowego GnuCash.

en: To enter multiple-split transactions such as a paycheck with multiple deductions, click the Split button in the tool bar. Alternatively, in the View menu, you can choose the register style Auto-Split Ledger or Transaction Journal.
pl: Aby wprowadzić transakcje z wieloma podziałami, takie jak wypłata z wieloma potrąceniami, kliknij przycisk Podział na pasku narzędziowym. Możesz też w menu Widok wybrać styl rejestru: księgę z automatycznym podziałem lub dziennik transakcji.

en: As you enter amounts in the register, you can use the GnuCash calculator to add, subtract, multiply and divide. Simply type the first value, then select '+', '-','*', or '/'. Type the second value and press Enter to record the calculated amount.
pl: Po wprowadzeniu kwot do rejestru, można użyć kalkulatora GnuCash aby dodawać, odejmować, mnożyć i dzielić. Wpisz po prostu pierwszą wartość, następnie wpisz "+", "-", "*" lub "/". Wpisanie drugiej wartości i naciśnięcie klawisza Enter zapisze obliczoną kwotę.

en: Quick-fill makes it easy to enter common transactions. When you type the first letter(s) of a common transaction description, then press the Tab key, GnuCash will automatically complete the remainder of the transaction as it was last entered.
pl: Szybkie wypełnianie ułatwia wprowadzanie pospolitych transakcji. Po podaniu pierwszej litery (liter) opisu transakcji, GnuCash automatycznie uzupełni resztę transakcji o ostatnio wprowadzone dane.

en: Type the first letter(s) of an existing account name in the Transfer register column, and GnuCash will complete the name from your list of accounts. For subaccounts, type the first letter(s) of the parent account, followed by ':' and the first letter(s) of the subaccount (e.g. A:C for Assets:Cash).
pl: Po wpisaniu pierwszej liter(y) nazwy istniejącego konta w kolumnie rejestru transferów, GnuCash uzupełni nazwę z listy kont. W przypadku kont podrzędnych, wpisanie pierwszej litery(liter) konta nadrzędnego, poprzedzonej przez ":" oraz pierwszą literę (litery) nazwy konta podrzędnego (np. A:G dla Aktywa:Gotówka).

en: Want to see all your subaccount transactions in one register? From the Accounts tab in the main window, highlight the parent account and select Edit->Open Subaccounts from the menu.
pl: Chcesz obejrzeć wszystkie transakcje konta podrzędnego na jednym rejestrze? Z menu głównego zaznacz konto nadrzędne i wybierz z menu Konta->Otwórz konta podrzędne.

en: When entering dates, you can type '+' or '-' to increment or decrement the selected date. You can use '+' and '-' to increment and decrement check numbers as well.
pl: W trakcie wprowadzania dat, można używać klawiszy "+" i "-" aby zmniejszyć lub zwiększyć wybraną datę. Można także używać "+" i "-" do zwiększania lub zmniejszania numerów czeków.

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
pl: Aby przełączać się między zakładkami w oknie głównym, użyj klawiszy Ctrl+Alt+Page Up/Down.

en: In the reconcile window, you can press the spacebar to mark transactions as reconciled. You can also press Tab and Shift-Tab to move between deposits and withdrawals.
pl: W oknie uzgadniania można nacisnąć spację aby zaznaczyć transakcje jako uzgodnione. Można także nacisnąć Tab i Shift-Tab aby przenosić się pomiędzy wkładami i wypłatami.

en: To transfer funds between accounts with different currencies, click on the Transfer button in the register toolbar, select the accounts, and the Currency Transfer options for entering the exchange rate or the other currency's amount will be available.
pl: Aby przesłać fundusze pomiędzy kontami o różnych walutach, kliknij przycisk Transferuj w pasku narzędziowym rejestru, wybierz konta oraz opcje transferu walutowego i wprowadź stopę wymiany lub też dostępna będzie inna kwota waluty.

en: You can pack multiple reports into a single window, providing all the financial information you want at a glance. To do so, use the Sample & Custom->"Custom Multicolumn Report" report.
pl: Można umieścić wiele raportów w pojedynczym oknie, dostarczając wszystkich informacji finansowych na jednym ekranie. Aby to uczynić, użyj raportu Przykład i dowolny->"Dowolny Raport wielokolumnowy".

en: Style Sheets affect how reports are displayed. Choose a style sheet for your report as a report option, and use the Edit->Style Sheets menu to customize style sheets.
pl: Arkusze stylów określają sposób wyświetlania raportów. Wybierz arkusz stylów dla raportu jako opcję raportu, oraz użyj menu Edycja->Arkusze Stylów, aby dostosować arkusze stylów.

en: To raise the accounts menu in the transfer field of a register page, press the Menu key or the Ctrl-Down key combination.
pl: Aby wyświetlić menu kont w polu transferu strony rejestru, naciśnij przycisk Menu lub klawisze Ctrl-Strzałka w dół.

en: The scheduled transaction editor comes with a very flexible frequency configurator. Basic frequencies to schedule a transaction include daily, weekly and monthly. But more advanced schemes can be set up as well. Some examples:
    
    To schedule a transaction every three weeks, you can choose the weekly basic frequency and then set 'Every 3 weeks'.
    
    To schedule a transaction every year you can choose the monthly basic frequency and then set 'Every 12 months'.
pl: Edytor zaplanowanych transakcji wyposażony jest w bardzo elastyczny konfigurator częstotliwości wykonywanych transakcji. Podstawowe częstotliwości do zaplanowania transakcji to dzienna, tygodniowa i miesięczna. Ale bardziej zaawansowane schematy mogą być również ustawione. Kilka przykładów:
    
    Aby zaplanować transakcję co trzy tygodnie, można wybrać tygodniową częstotliwość podstawową, a następnie ustawić "Co 3 tygodnie".
    
    Aby zaplanować transakcję co rok, możesz wybrać miesięczną częstotliwość podstawową, a następnie ustawić 'Co 12 miesięcy'.

en: If you work overnight, you should close and reopen your working registers after midnight, to get the new date as default for new transactions. It is not necessary to restart GnuCash.
pl: Jeśli pracujesz w nocy, powinieneś zamknąć i ponownie otworzyć swoje rejestry robocze po północy, aby nowa data stała się domyślną dla nowych transakcji. Nie jest konieczne ponowne uruchomienie programu GnuCash.

en: To visually compare on screen the contents of 2 tabs, in one of the tabs, select Window->New Window with Page from the menu to duplicate that tab in a new window.
pl: Aby wizualnie porównać zawartość 2 zakładek na ekranie, w jednej z nich wybierz z menu Okno->Nowe Okno ze stroną z menu, aby zduplikować tą zakładkę w nowym oknie.

en: There is a theory that if ever anyone discovers what the Universe is for and why it is here, it will instantly disappear and be replaced with something even more bizarre and inexplicable.
    There is another theory that this has already happened.
    
    Douglas Adams, "The Restaurant at the End of the Universe"
pl: Istnieje teoria mówiąca, że jeśli ktoś kiedyś odkryje po co Wszechświat istnieje i dlaczego jest tutaj, to nagle on zniknie i zostanie zastąpiony czymś jeszcze bardziej dziwacznym i niewytłumaczalnym.
    Istnieje jeszcze jedna teoria, która mówi, że to już się stało.
    
    Douglas Adams, "Restauracja na końcu wszechświata"

en: The book was closed successfully.
pl: Księga została poprawnie zamknięta.

note: Translators: %s is a date string. %d is the number of books that will be created. This is a ngettext(3) message (but only for the %d part).
en: The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d book. | The earliest transaction date found in this book is %s. Based on the selection made above, this book will be split into %d books.
pl[0]: Najwcześniejsza znaleziona data transakcji w tej księdze to %s. Na podstawie dokonanego wcześniej wyboru, księga zostanie podzielona na %d część.
pl[1]: Najwcześniejsza znaleziona data transakcji w tej księdze to %s. Na podstawie dokonanego wcześniej wyboru, księga zostanie podzielona na %d części.
pl[2]: Najwcześniejsza znaleziona data transakcji w tej księdze to %s. Na podstawie dokonanego wcześniej wyboru, księga zostanie podzielona na %d części.

note: Translators: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: You have asked for a book to be created. This book will contain all transactions up to midnight %s (for a total of %d transactions spread over %d accounts).
    
    Amend the Title and Notes or Click on "Next" to proceed.
    Click on "Back" to adjust the dates or "Cancel".
pl: Poprosiłeś o utworzenie księgi. Będzie ona zawierała wszystkie transakcje do północy %s (na całkowitą liczbę %d transakcji rozłożonych na %d kont).
    
    Popraw Tytuł i Notatkę lub Kliknij 'Naprzód', aby kontynuować.
    Kliknij 'Wstecz', aby skorygować daty.

en: Period %s - %s
pl: Okres od %s do %s

en: The book will be created with the title %s when you click on "Apply". Click on "Back" to adjust, or "Cancel" to not create any book.
pl: Książka zostanie utworzona z tytułem %s po kliknięciu "Zastosuj". Kliknij "Wróć", aby zmienić lub "Anuluj", aby nie tworzyć żadnej książki.

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
pl: %s
    Gratulacje! Poprawnie zamknąłeś księgi!

en: Period
pl: Okres

en: Closing Date
pl: Data zamknięcia

en: Selected
pl: Wybrane

en: Account Types
pl: Rodzaje kont

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
pl: Konta w '%s'

en: No description provided.
pl: Nie podano opisu.

en: Accounts in Category
pl: Konta w kategorii

en: existing account
pl: istniejące konto

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Placeholder
pl: Wypełniacz

en: Opening Balance
pl: Bilans otwarcia

en: Use Existing
pl: Użyj istniejącego

en: Please choose the currency to use for new accounts.
pl: Wybierz walutę, która będzie używana przez nowe konta.

en: New Book Options
pl: Opcje nowej księgi

en: Taxes
pl: Podatki

en: Tax Payment
pl: Płatność podatku

en: Insurance
pl: Ubezpieczenie

en: Insurance Payment
pl: Płatność ubezpieczenia

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
pl: Prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego

en: PMI Payment
pl: Zapłata za prywatne ubezpieczenie kredytu hipotecznego

en: Other Expense
pl: Inny wydatek

en: Miscellaneous Payment
pl: Płatności różne

note: Translators: %s is "Taxes", "Insurance", or similar.
en: … pay "%s"?
pl: ... płacić "%s"?

en: via Escrow account?
pl: z użyciem konta Escrow?

en: Loan
pl: Pożyczka

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
pl: Opcja spłaty pożyczki: "%s"

en: Date
pl: Data

en: Payment
pl: Płatność

en: Principal
pl: Kwota główna

en: Interest
pl: Odsetki

en: Escrow Payment
pl: Płatność depozytowa

[ctx: Action Column]
en: Split
pl: Podział

en: Error adding price.
pl: Błąd przy dodawaniu ceny.

en: Account
pl: Konto

en: Shares
pl: Udziały

en: You don't have any stock accounts with balances!
pl: Nie posiadasz żadnego konta giełdowego z bilansem!

note: Translators: this is a stock transaction describing an Initial stock long purchase
en: Open buy
pl: Otwórz zakupy

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
pl: Zakup

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
pl: Sprzedaż

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
pl: Dywidenda

en: Amount for %s is missing.
pl: Brakuje ilości %s

en: missing
pl: brakujące

note: Translators: (missing) denotes that the amount or account is not provided, or incorrect, in the Stock Transaction Assistant.
en: (missing)
pl: (brakujące)

en: _Shares
pl: _Udziały

en: Ratio
pl: Stosunek

note: Translators: StockAssistant: N/A denotes stock price is not computable
en: N/A
pl: nd.

en: Memo
pl: Notatka

en: Debit
pl: Winien

en: Credit
pl: Ma

en: Units
pl: Jednostki

en: Select…
pl: Wybierz…

en: Edit…
pl: Edytuj…

en: Bill
pl: Rachunek

en: Voucher
pl: Kwit

en: Invoice
pl: Faktura

en: None
pl: Brak

en: Use Global
pl: Użyj globalnych

en: Badly formed URL %s
pl: Niepoprawna składnia adresu URL %s

en: Bad URL: %s
pl: Niepoprawny adres URL: %s

en: No such entity: %s
pl: Nie ma takiej pozycji: %s

en: No such owner entity: %s
pl: Nie ma takiego właściciela: %s

en: Entity type does not match %s: %s
pl: Typ wpisu nie pasuje %s: %s

en: Discount days cannot be more than due days.
pl: Dni zniżek nie może być więcej niż dni spłaty.

en: You must provide a name for this Billing Term.
pl: Należy podać nazwę terminu płatności.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
pl: Należy podać unikalną nazwę terminu płatności. Wybrana wartość "%s" jest już w użyciu.

en: Days
pl: Dni

en: Proximo
pl: Następny miesiąc

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
pl: Termin "%s" jest w użyciu. Nie można go usunąć.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć "%s"?

en: This transaction needs to be assigned to a Customer. Please choose the Customer below.
pl: Transakcję należy przypisać do klienta, którego można wybrać poniżej.

en: This transaction needs to be assigned to a Vendor. Please choose the Vendor below.
pl: Transakcję należy przypisać do dostawcy, którego można wybrać poniżej.

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
pl: Ten rodzaj środków jest obecnie używany przez co najmniej jedno z twoich kont. Nie możesz go usunąć.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
pl: Ten rodziaj środków posiada notowania. Czy na pewno chcesz go usunąć wraz z jego notowaniami?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć zaznaczony rodzaj środków?

en: Delete commodity?
pl: Usunąć rodzaj środków?

en: _Cancel
pl: An_uluj

en: _Delete
pl: _Usuń

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
pl: Procent zniżki musi mieścić się między 0 a 100 albo musi pozostać pusty.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
pl: Strona Ma musi być wartością dodatnią albo musi pozostać pusta.

en: Edit Customer
pl: Edytuj klienta

en: New Customer
pl: Nowy klient

en: View/Edit Customer
pl: Pokaż/Edytuj klienta

en: Customer's Jobs
pl: Zadania klienta

en: Customer's Invoices
pl: Faktury klienta

en: Process Payment
pl: Przetwórz płatność

en: Shipping Contact
pl: Kontakt wysyłkowy

en: Billing Contact
pl: Kontakt do faktury

en: Customer ID
pl: Identyfikator klienta

en: Contact
pl: Kontakt

en: Company
pl: Firma

en: Find Customer
pl: Znajdź klienta

en: No Account selected. Please try again.
pl: Nie wybrano kont. Spróbuj jeszcze raz.

en: Placeholder account selected. Please try again.
pl: Wybrano konto-wypełniacz. Spróbuj jeszcze raz.

en: Select document
pl: Wybierz dokument

en: Amend the URL
pl: Zmień URL

en: Enter an URL like "%s"
pl: Wpisz adres URL taki jak "%s"

en: File Found
pl: Znaleziono Plik

en: File Not Found
pl: Nie znaleziono pliku

en: Address Found
pl: Znaleziono Adres

en: Address Not Found
pl: Nie znaleziono Adresu

en: Transaction can not be modified.
pl: Transakcja nie może zostać zmodyfikowana.

en: Undefined
pl: Niezdefiniowane

en: Description
pl: Opis

en: You must enter a Payment-Address Name.
pl: Należy podać adres płatności.

en: Edit Employee
pl: Edycja pracownika

en: New Employee
pl: Nowy pracownik

en: View/Edit Employee
pl: Pokaż/Edytuj pracownika

en: Expense Vouchers
pl: Kwity wydatków

en: Employee ID
pl: ID pracownika

en: Employee Username
pl: Nazwisko pracownika

en: Employee Name
pl: Imię pracownika

en: Username
pl: Użytkownik

en: Name
pl: Nazwa

en: Find Employee
pl: Znajdź pracownika

en: This program can only calculate one value at a time. You must enter values for all but one quantity.
pl: Program potrafi przeliczać jedną wartość naraz. Musisz wpisać wszystkie wartości prócz jednej.

en: GnuCash cannot determine the value in one of the fields. You must enter a valid expression.
pl: GnuCash nie potrafi określić wartości w jednym z pól. Musisz wpisać prawidłowe wyrażenie.

en: The interest rate cannot be zero.
pl: Poziom oprocentowania nie może wynosić zero.

en: The number of payments cannot be zero.
pl: Liczba płatności nie może wynosić zero.

en: The number of payments cannot be negative.
pl: Liczba płatności nie może być ujemna.

en: Find Account
pl: Znajdź konto

en: Place Holder
pl: Wypełniacz

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Not Used
pl: Nieużywany

en: Balance Zero
pl: Saldo zerowe

en: Tax related
pl: Podatkowe

note: Translators: %s is a full account name. This is a label in Search Account from context menu.
en: Su_b-accounts of '%s'
pl: _Podkonta w '%s'

en: All Accounts
pl: Wszystkie konta

en: Balanced
pl: Zrównoważone

en: Closing Entries
pl: Zapisy zamykające

en: Reconcile
pl: Uzgodnij

en: Share Price
pl: Cena udziału

en: Value
pl: Wartość

en: Date Posted
pl: Data księgowania

en: Reconciled Date
pl: Data uzgodnienia

en: Number/Action
pl: Liczba/Akcja

en: Action
pl: Akcja

en: Transaction Number
pl: Numer transakcji

en: Number
pl: Liczba

en: Description, Notes, or Memo
pl: Opis, uwagi lub notatki

en: Notes
pl: Notatki

en: Find Transaction
pl: Znajdź transakcję

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of maps missing
en: There is %d invalid mapping,
    
    Would you like to remove it now? | There are %d invalid mappings,
    
    Would you like to remove them now?
pl[0]: Jest %d nieprawidłowe mapowanie.
    
    Czy chcesz je usunąć?
pl[1]: Są %d nieprawidłowe mapowania.
    
    Czy chcesz je usunąć?
pl[2]: Jest %d nieprawidłowych mapowań.
    
    Czy chcesz je usunąć?

en: Map Account NOT found
pl: Nie znaleziono konta

en: Bayesian
pl: Bayesowskie

en: Description Field
pl: Pole opisu

en: Memo Field
pl: Pole notatek

en: CSV Account Map
pl: Mapa konta CSV

en: Online Id
pl: Id online

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
pl: Należy wypełnić informacje o płatności.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybraną pozycję?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
pl: Ta pozycja jest załączona do zamówienia i również zostanie usunięta!

en: Due Date
pl: Termin płatności

en: Post Date
pl: Data księgowania

en: Post to Account
pl: Zaksięguj

en: Accumulate Splits?
pl: Zakumulować wpisy?

en: The Invoice must have at least one Entry.
pl: Faktura musi posiadać co najmniej jedną pozycję.

en: Do you really want to post the invoice?
pl: Czy na pewno zaksięgować fakturę?

en: The post action was canceled because not all exchange rates were given.
pl: Akcja została anulowana, ponieważ nie podano wszystkich kursów wymiany.

en: Total:
pl: Razem:

en: Subtotal:
pl: Suma częściowa:

en: Tax:
pl: Podatek:

en: Total Cash:
pl: Razem gotówka:

en: Total Charge:
pl: Razem koszty:

en: Credit Note
pl: Nota kredytowa

en: PAID
pl: OPŁACONE

en: UNPAID
pl: NIEOPŁACONE

en: New Credit Note
pl: Nowa nota kredytowa

en: New Invoice
pl: Nowa faktura

en: Edit Credit Note
pl: Edytuj notę kredytową

en: Edit Invoice
pl: Edytuj fakturę

en: View Credit Note
pl: Pokaż notę kredytową

en: View Invoice
pl: Pokaż fakturę

en: New Bill
pl: Nowy rachunek

en: Edit Bill
pl: Edytuj rachunek

en: View Bill
pl: Pokaż rachunek

en: New Expense Voucher
pl: Nowy kwit

en: Edit Expense Voucher
pl: Edytuj kwit

en: View Expense Voucher
pl: Pokaż kwit

en: Open Linked Document:
pl: Otwórz powiązany dokument:

en: Bill Information
pl: Informacje o płatności

en: Bill ID
pl: Nr rachunku

en: Voucher Information
pl: Informacje o kwicie

en: Voucher ID
pl: Nr kwitu

en: Date of duplicated entries
pl: Data zduplikowanych wpisów

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
pl: Co najmniej jedna wybrana faktura została już zaksięgowana.
    Ponownie sprawdź swój wybór.

en: Do you really want to post these invoices?
pl: Czy na pewno chcesz zaksięgować fakturę?

en: View/Edit Invoice
pl: Pokaż/Edytuj fakturę

en: Duplicate
pl: Duplikuj

en: Post
pl: Księguj

en: Printable Report
pl: Raport do wydruku

en: View/Edit Bill
pl: Pokaż/Edytuj Rachunek

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
pl: Pokaż/Edytuj kwit

en: Invoice Owner
pl: Właściciel faktury

en: Invoice Notes
pl: Opis faktury

en: Billing ID
pl: Identyfikator płatności

en: Is Paid?
pl: Zapłacono?

en: Is Posted?
pl: Zaksięgowano?

en: Date Opened
pl: Otwarto dnia

en: Invoice ID
pl: Nr faktury

en: Bill Owner
pl: Właściciel rachunku

en: Bill Notes
pl: Opis rachunku

en: Voucher Owner
pl: Właściciel kwitu

en: Voucher Notes
pl: Opis kwitu

en: Type
pl: Typ

en: Paid
pl: Zapłacono

en: Posted
pl: Zaksięgowano

en: Due
pl: Należność

en: Opened
pl: Otwarto

en: Num
pl: Liczba

en: Find Bill
pl: Znajdź rachunek

en: Find Expense Voucher
pl: Znajdź kwit wydatków

en: Expense Voucher
pl: Kwit wydatków

en: Find Invoice
pl: Znajdź fakturę

en: Amount
pl: Kwota

note: Translators: %d is the number of bills/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following vendor document is due: | The following %d vendor documents are due:
pl[0]: Wymagany jest następujący dokument dostawcy:
pl[1]: Wymagane są następujące %d dokumenty dostawcy:
pl[2]: Wymagane są następujące %d dokumentów dostawcy:

en: Due Bills Reminder
pl: Przypomnienie o terminach płatności

note: Translators: %d is the number of invoices/credit notes due. This is a ngettext(3) message.
en: The following customer document is due: | The following %d customer documents are due:
pl[0]: Wymagany jest następujący dokument klienta:
pl[1]: Wymagane są następujące %d dokumenty klienta:
pl[2]: Wymagane są następujące %d dokumentów klienta:

en: Due Invoices Reminder
pl: Przypomnienie o fakturach

en: The Job must be given a name.
pl: Zadanie musi mieć nadaną nazwę.

en: You must choose an owner for this job.
pl: Należy wybrać właściciela dla tego zadania.

en: The rate amount must be valid or you must leave it blank.
pl: Stawka musi być wartością poprawną albo musi pozostać pusta.

en: Edit Job
pl: Z_modyfikuj zadanie

en: New Job
pl: Nowe zadanie

en: View/Edit Job
pl: Pokaż/Edytuj zadanie

en: View Invoices
pl: Pokaż faktury

en: Owner's Name
pl: Nazwa właściciela

en: Only Active?
pl: Tylko aktywne?

en: Rate
pl: Stawka

en: Job Number
pl: Numer zadania

en: Job Name
pl: Nazwa zadania

en: Find Job
pl: Znajdź zadanie

en: Empty
pl: Puste

[ctx: Adjective]
en: Open
pl: Otwórz

en: Closed
pl: Zamknięto

en: Title
pl: Tytuł

en: Balance
pl: Bilans

en: Gains
pl: Zyski

en: Gain/Loss
pl: Zarobek/Strata

en: Lots in Account %s
pl: Partie na koncie %s

en: The Order must be given an ID.
pl: Zamówienie musi mieć identyfikator.

en: The Order must have at least one Entry.
pl: Zamówienie musi mieć przynajmniej jedną pozycję.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
pl: Zamówienie zawiera pozycje, które nie zostały zafakturowane. Czy na pewno chcesz zamknąć zamówienie?

en: Do you really want to close the order?
pl: Czy na pewno chcesz zamknąć zamówienie?

en: Close Date
pl: Data zamknięcia

en: View/Edit Order
pl: Pokaż/Edytuj zamówienie

en: Order Notes
pl: Opis zamówienia

en: Date Closed
pl: Zamknięto dnia

en: Is Closed?
pl: Zamknięto?

en: Owner Name
pl: Nazwa właściciela

en: Order ID
pl: Identyfikator zamówienia

en: Find Order
pl: Znajdź zamówienie

en: You must enter a valid account name for posting.
pl: Musisz wprowadzić poprawną nazwę konta do księgowania.

en: You must select a company for payment processing.
pl: Aby przetworzyć płatność, musisz wybrać firmę.

en: There is a problem with the Payment or Refund amount.
pl: Wystąpił problem z kwotą płatności lub zwrotu.

en: You must select a transfer account from the account tree.
pl: Należy wybrać konto dla transferu z hierarchii kont.

en: No documents were selected to assign this payment to. This may create an unattached payment.
pl: Nie wybrano żadnych dokumentów do przypisania tej płatności. Może to spowodować powstanie niepowiązanej płatności.

en: Pre-Payment
pl: Przedpłata

en: The transfer and post accounts are associated with different currencies. Please specify the conversion rate.
pl: Konta transferu są powiązane z różnymi walutami. Należy okreslić kurs wymiany.

en: Customer
pl: Klient

en: Vendor
pl: Dostawca

en: Employee
pl: Pracownik

en: You have no valid "Post To" accounts. Please create an account of type "%s" before you continue to process this payment. Perhaps you want to create an Invoice or Bill first?
pl: Nie znaleziono prawidłowego konta księgowania. Należy utworzyć konto typu "%s", zanim będzie można kontynuować przetwarzanie płatności. Być może chcesz najpierw utworzyć fakturę lub rachunek?

en: Cleared
pl: Przejrzane

en: Reconciled
pl: Uzgodnione

en: The selected transaction doesn't have splits that can be assigned as a payment
pl: Wybrana transakcja nie ma podziałów, które można przypisać jako płatność

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Continue
pl: Kontynuuj

en: Cancel
pl: Anuluj

note: Translators: %d is the number of prices. This is a ngettext(3) message.
en: Are you sure you want to delete the selected price? | Are you sure you want to delete the %d selected prices?
pl[0]: Czy na pewno usunąć zaznaczoną cenę?
pl[1]: Czy na pewno usunąć %d zaznaczone ceny?
pl[2]: Czy na pewno usunąć %d zaznaczonych cen?

en: Delete prices?
pl: Usunąć ceny?

en: Entries
pl: Wpisy

en: Are you sure you want to delete these prices?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć te ceny?

en: Are you sure you want to replace the existing price?
pl: Czy na pewno chcesz zastąpić istniejącą cenę?

en: _Replace
pl: Zas_tąp

en: You must select a Security.
pl: Musisz wybrać papiery wartościowe.

en: You must select a Currency.
pl: Musisz wybrać walutę.

en: You must enter a valid amount.
pl: Musisz wprowadzić poprawną kwotę.

en: Cannot save check format file.
pl: Nie można zapisać pliku formatu czeku.

en: Cannot open file %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s

en: There is a duplicate check format file.
pl: Powielony plik formatu czeku.

note: Translators: %1$s is the type of the first check format (user defined or application defined); %2$s is the filename of that format; %3$s the type of the other check format; and %4$s the filename of that other format.
en: The GUIDs in the %s check format file '%s' and the %s check format file '%s' match.
pl: Identyfikatory GUID w pliku %s formatu czeku '%s' i pliku %s formatu czeku '%s' pasują do siebie.

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
pl: aplikacja

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
pl: użytkownik

en: Custom
pl: Własne

en: Top
pl: Gó_ra

en: (paused)
pl: (zatrzymane)

en: Complete
pl: Gotowe

en: Contents
pl: Zawartość

en: Report
pl: Raport

en: Rows
pl: Rzędy

en: Cols
pl: Kolumny

en: HTML Style Sheet Properties: %s
pl: Właściwości arkusza stylów HTML: %s

en: Style Sheet Name
pl: Nazwa arkusza stylów

en: This Scheduled Transaction has changed; are you sure you want to cancel?
pl: Transakcja zaplanowana została zmieniona. Czy na pewno chcesz anulować?

en: Please name the Scheduled Transaction.
pl: Wprowadź nazwę zaplanowanej transakcji.

en: A Scheduled Transaction with the name "%s" already exists. Are you sure you want to name this one the same?
pl: Zaplanowana transakcja o nazwie "%s" już istnieje. Czy na pewno nazwać zapisywaną transakcję tak samo?

en: Please provide a valid end selection.
pl: Proszę wpisać prawidłowe zakończenie wyboru.

en: There must be some number of occurrences.
pl: Musi pojawić się jakaś liczba wystąpień.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
pl: Liczba pozostałych wystąpień (%d) jest większa niż całkowita liczba wystąpień (%d).

en: You have attempted to create a Scheduled Transaction which will never run. Do you really want to do this?
pl: Próbujesz stworzyć transakcję zaplanowaną, która nigdy nie zostanie uruchomiona. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Scheduled Transactions with variables or involving more than one commodity cannot be automatically created.
pl: Nie można automatycznie utworzyć zaplanowanej transakcji ze zmiennymi lub obejmującej więcej niż jeden towar.

en: Scheduled Transactions without a template transaction cannot be automatically created.
pl: Nie można automatycznie utworzyć zaplanowanej transakcji nie posiadającej szablonu.

en: Couldn't parse %s for split "%s".
pl: Nie można przeanalizować %s dla podziału "%s".

en: Split with memo %s has an invalid account.
pl: Podział z notatką %s ma nieprawidłowe konto.

en: Invalid Account in Split
pl: Nieprawidłowe konto w podziale

en: Split with memo %s has an unparsable Credit Formula.
pl: Podział z notatką %s ma nierozłączną formułę kredytową.

en: Unparsable Formula in Split
pl: Nierozłączną formuła w podziale

en: Split with memo %s has an unparsable Debit Formula.
pl: Podział z notatką %s ma nierozłączną formułę debetową.

en: The Scheduled Transaction Editor cannot automatically balance this transaction. Should it still be entered?
pl: Edytor zaplanowanych transakcji nie może automatycznie zrównoważyć tej transakcji. Czy powinna być wprowadzona?

en: (never)
pl: (nigdy)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
pl: Aktualny szablon transakcji został zmieniony. Czy chcesz zapisać zmiany?

en: Scheduled Transactions
pl: Zaplanowane transakcje

en: The Scheduled Transaction is unbalanced. You are strongly encouraged to correct this situation.
pl: Transakcja zaplanowana jest niezrównoważona. Poprawienie tego stanu jest stanowczo zalecane.

en: Cannot create a Scheduled Transaction from a Transaction currently being edited. Please Enter the Transaction before Scheduling.
pl: Nie można stworzyć zaplanowanej transakcji z aktualnie edytowanej. Najpierw zapisz transakcję.

en: Ignored
pl: Zignorowana

en: Postponed
pl: Przełożona

en: To-Create
pl: Do utworzenia

en: Reminder
pl: Przypomnienie

en: Created
pl: Utworzona

en: Never
pl: Nigdy

en: (Need Value)
pl: (Potrzebna wartość)

en: Invalid Transactions
pl: Nieprawidłowe transakcje

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (One transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
pl[0]: Obecnie nie ma żadnych transakcji zaplanowanych do zapisania. (Jedna transakcja stworzona automatycznie)
pl[1]: Obecnie nie ma żadnych transakcji zaplanowanych do zapisania. (%d transakcje stworzone automatycznie)
pl[2]: Obecnie nie ma żadnych transakcji zaplanowanych do zapisania. (%d transakcji stworzonych automatycznie)

en: Transaction
pl: Transakcja

en: Status
pl: Stan

en: Created Transactions
pl: Utworzone transakcje

en: Last Valid Year:
pl: Ostatni ważny rok:

en: Form Line Data:
pl: Format linii danych:

note: Translators: Tax Code
en: Code
pl: Kod

en: now
pl: teraz

en: Income Tax Identity
pl: Identyfikacja podatku od przychodów

en: _Apply
pl: Zas_tosuj

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
pl: UWAGA: Jeśli ustawisz kategorie TXF, a później zmienisz 'Typ', konieczne będzie ręcznie poprawienie tych kategorii jedna po drugiej

en: Form
pl: Formularz

en: Edit Vendor
pl: Edytuj dostawcę

en: New Vendor
pl: Nowy dostawca

en: View/Edit Vendor
pl: Pokaż/Edytuj dostawcę

en: Vendor's Jobs
pl: Zadania dostawcy

en: Vendor's Bills
pl: Rachunki dostawcy

en: Pay Bill
pl: Zapłać rachunek

en: Vendor ID
pl: Identyfikator dostawcy

en: Find Vendor
pl: Znajdź dostawcę

en: Income
pl: Przychody

en: Expenses
pl: Wydatki

en: Total
pl: Suma

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
pl: W tej chwili nie ma żadnych zaplanowanych transakcji do wprowadzenia.

note: Translators: %d is the number of transactions. This is a ngettext(3) message.
en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transaction automatically created) | There are no Scheduled Transactions to be entered at this time. (%d transactions automatically created)
pl[0]: Obecnie nie ma żadnych transakcji zaplanowanych do zapisania. (%d transakcja stworzona automatycznie)
pl[1]: Obecnie nie ma żadnych transakcji zaplanowanych do zapisania. (%d transakcje stworzone automatycznie)
pl[2]: Obecnie nie ma żadnych transakcji zaplanowanych do zapisania. (%d transakcji stworzonych automatycznie)

en: Select a Budget
pl: Wybierz budżet

en: Open
pl: Otwórz

en: Edit
pl: Edycja

en: New
pl: Nowe

en: Delete
pl: Usuń

en: Accounts
pl: Konta

en: Account %s does not have the same currency as the one you're moving transactions from.
    Are you sure you want to do this?
pl: Konto %s ma inną walutę niż to, z którego przenosisz transakcje.
    Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: _Do it anyway
pl: Wykonaj mimo to (_D)

en: (no name)
pl: (brak nazwy)

en: Deleting account %s
pl: Usuwanie konta %s

en: The account %s will be deleted.
pl: Konto %s zostanie usunięte.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
pl: Wszystkie transakcje na tym koncie zostaną przeniesione do konta %s.

en: All transactions in this account will be deleted.
pl: Wszystkie transakcje z tego konta będą usunięte.

en: All sub-account transactions will be moved to the account %s.
pl: Wszystkie transakcje z kont podrzędnych będą przeniesione na kont %s.

en: All sub-account transactions will be deleted.
pl: Wszystkie transakcje z kont podrzędnych będą usunięte.

en: Are you sure you want to do this?
pl: Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Options
pl: Opcje

en: Estimate
pl: Oszacuj

en: All Periods
pl: Wszystkie okresy

en: Note
pl: Notatki

en: Run Report
pl: Uruchom raport

en: Budget
pl: Budżet

en: Unnamed Budget
pl: Budżet nienazwany

en: Delete %s?
pl: Usunąć %s?

en: You must select at least one account to estimate.
pl: Musisz wybrać przynajmniej jedno konto do oszacowania.

en: _Print Invoice
pl: _Drukuj fakturę

en: Make a printable invoice
pl: Utwórz fakturę do wydruku

en: _Edit Invoice
pl: _Zmodyfikuj fakturę

en: Edit this invoice
pl: Zmodyfikuj tę fakturę

en: _Duplicate Invoice
pl: _Duplikuj fakturę

en: Create a new invoice as a duplicate of the current one
pl: Utwórz nową fakturę jako duplikat bieżącej

en: _Post Invoice
pl: _Księguj fakturę

en: _Unpost Invoice
pl: _Wyksięguj fakturę

en: New _Invoice
pl: Nowa _faktura

en: Blank
pl: Pusta

en: _Pay Invoice
pl: _Zapłać fakturę

en: _Company Report
pl: _Raport firmy

en: _Print Bill
pl: _Drukuj rachunek

en: _Edit Bill
pl: E_dytuj rachunek

en: _Duplicate Bill
pl: D_uplikuj rachunek

en: New _Bill
pl: Nowy rachunek (_B)

en: _Pay Bill
pl: Za_płać rachunek

en: Enter
pl: Wprowadź

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: Na dół

en: Unpost
pl: Wyksięguj

en: Pay
pl: Zapłać

en: Customer Listing
pl: Lista klientów

en: Owners
pl: Właściciele

en: Customers
pl: Klienci

en: Jobs
pl: Zawody

en: Vendors
pl: Dostawcy

en: Employees
pl: Pracownicy

en: The owner %s will be deleted.
    Are you sure you want to do this?
pl: Właściciel %s zostanie usunięty.
    Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Cu_t Transaction
pl: _Wytnij transakcję

en: _Copy Transaction
pl: S_kopiuj transakcję

en: _Paste Transaction
pl: Wk_lej transakcję

en: Dup_licate Transaction
pl: _Duplikuj transakcję

en: _Delete Transaction
pl: _Usuń transakcję

note: Translators: This is a menu item that will open the bill, invoice, or voucher that is posted to the current transaction if there is one.
en: Jump to Invoice
pl: Skocz do faktury

en: _Delete Split
pl: _Usuń podział

en: Cut the selected transaction into clipboard
pl: Wycina zaznaczoną transakcję do schowka

en: Copy the selected transaction into clipboard
pl: Kopiuje zaznaczoną transakcję do schowka

en: Paste the transaction from the clipboard
pl: Wklej transakcję ze schowka

en: Make a copy of the current transaction
pl: Tworzy kopię bieżącej transakcji

en: Delete the current transaction
pl: Usuwa bieżącą transakcję

en: Split
pl: Podział

en: Jump
pl: Skocz

en: Schedule
pl: Terminarz

en: Auto-clear
pl: Automatyczne przejrzenie

en: General Journal
pl: Dziennik ogólny

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
pl: Zapisać zmiany do %s?

en: This register has pending changes to a transaction. Would you like to save the changes to this transaction, discard the transaction, or cancel the operation?
pl: Bieżący rejestr ma niezapisaną transakcję. Czy chcesz zapisać zmiany, odrzucić je, czy anulować operację?

en: _Discard Transaction
pl: _Porzuć transakcję

en: _Save Transaction
pl: _Zapisz transakcję

en: unknown
pl: nieznany

en: Portfolio
pl: Portfel

en: Search Results
pl: Rezultaty Wyszukiwania

en: Start Date:
pl: Data początkowa:

en: Show previous number of days:
pl: Pokaż liczbę poprzednich dni:

en: End Date:
pl: Data końcowa:

en: Unreconciled
pl: Nieuzgodnione

en: Frozen
pl: Zamrożone

en: Voided
pl: Puste

en: Show:
pl: Pokaż:

en: Hide:
pl: Ukryj:

en: Filter By:
pl: Filtruj wg:

en: Transaction Report
pl: Raport z transakcji

en: Portfolio Report
pl: Raport z portfela

en: Search Results Report
pl: Raport z wyników wyszukiwania

en: Register
pl: Rejestr

en: and subaccounts
pl: wraz z kontami podrzędnymi

en: Print checks from multiple accounts?
pl: Drukować czeki dla wielu kont?

en: This search result contains splits from more than one account. Do you want to print the checks even though they are not all from the same account?
pl: Te wyniki wyszukiwania zawierają podziały z więcej niż jednego konta. Czy chcesz wydrukować czeki mimo, że nie pochodzą z tego samego konta?

en: _Print checks
pl: _Drukuj czeki

en: You can only print checks from a bank account register or search results.
pl: Można drukować tylko czeki z księgi konta bankowego lub wyników wyszukiwania.

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
pl: Nie można unieważnić transakcji z uzgodnionymi lub przejrzanymi podziałami.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
pl: Transakcja ta jest oznaczona jako tylko do odczytu z następującym komentarzem: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
pl: Dla tej transakcji pozycja odwrotna została już utworzona.

en: Jump to the transaction?
pl: Skoczyć do transakcji?

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
pl: Sortuj %s według…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
pl: Filtruj %s według…

en: Select
pl: Wybierz

en: Go to Date
pl: Skocz do daty

en: Checking splits in current register: %u of %u
pl: Sprawdzanie podziałów w bieżącym rejestrze: %u z %u

en: Print
pl: Drukuj

en: Export
pl: Wyeksportuj

en: Make Pdf
pl: Wykonaj plik Pdf

en: The numeric ID of the report.
pl: Numeryczny identyfikator raportu.

en: Save Report Configuration As…
pl: Zapisz konfigurację raportu jako…

en: Choose export format
pl: Wybierz format eksportu

en: Choose the export format for this report:
pl: Wybierz format eksportu dla bieżącego raportu:

en: Save %s To File
pl: Zapisz %s do pliku

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
pl: Nie można zapisać w pliku o tej nazwie.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
pl: Nie można zapisać do tego pliku.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
pl: Plik %s już istnieje. Czy na pewno chcesz go zastąpić?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
pl: Nie można otworzyć pliku %s. Błąd: %s

en: Printable Invoice
pl: Drukowalna faktura

en: Tax Invoice
pl: Faktura VAT

en: Easy Invoice
pl: Prosta faktura

en: Fancy Invoice
pl: Faktura ozdobna

en: _New
pl: _Nowy

en: _Edit
pl: _Edycja

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of scheduled transactions deleted
en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete %d scheduled transactions?
pl[0]: Czy na pewno chcesz usunąć bieżącą zaplanowaną transakcję?
pl[1]: Czy na pewno chcesz usunąć %d bieżące zaplanowane transakcje?
pl[2]: Czy na pewno chcesz usunąć %d bieżących zaplanowanych transakcji?

en: Report error
pl: Błąd raportu

en: An error occurred while running the report.
pl: Wystąpił błąd w trakcie uruchamiania raportu.

en: Badly formed options URL: %s
pl: Niepoprawny składniowo URL opcji: %s

en: Badly-formed report id: %s
pl: Niepoprawny składniowo identyfikator raportu: %s

en: Date of Entry
pl: Data wpisania

en: Statement Date
pl: Data wyciągu

en: Descending
pl: Malejąco

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Filtered
pl: Przefiltrowany

en: You would be removing a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
pl: Skasowałbyś uzgodniony podział! To nie jest dobry pomysł, ponieważ spowoduje dezaktualizację uzgodnionego bilansu.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not remove it from this register window. You may remove the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and remove the split from that register.
pl: Jest to podział, który zakotwicza transakcję w tym rejestrze. Nie możesz go skasować z tego okna. Możesz usunąć całą transakcję w tym oknie lub możesz przejść do rejestru pokazującego drugą stronę tej samej transakcji i tam wykasować podział.

en: (no memo)
pl: (brak notatki)

en: (no description)
pl: (brak opisu)

en: Cut the current transaction?
pl: Wyciąć bieżącą transakcję?

en: You would be removing a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
pl: Skasowałbyś transakcję z uzgodnionymi podziałami! To nie jest dobry pomysł, ponieważ spowoduje dezaktualizację uzgodnionego bilansu.

en: Cannot modify or delete this transaction.
pl: Nie można modyfikować ani usunąć bieżącej transakcji.

en: Remove the splits from this transaction?
pl: Usunąć podziały z bieżącej transakcji?

en: This transaction contains reconciled splits. Modifying it is not a good idea because that will cause your reconciled balance to be off.
pl: Transakcja zawiera uzgodnione podziały. Modyfikowanie jej to nie jest dobry pomysł, ponieważ spowoduje dezaktualizację uzgodnionego bilansu.

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
pl: _Usuń podziały

en: Delete the split '%s' from the transaction '%s'?
pl: Usunąć podział '%s' z transakcji '%s'?

en: You would be deleting a reconciled split! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
pl: Skasowałbyś uzgodniony podział! To nie jest dobry pomysł, ponieważ spowoduje dezaktualizację uzgodnionego bilansu.

en: You cannot delete this split.
pl: Nie można usunąć tego podziału.

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not delete it from this register window. You may delete the entire transaction from this window, or you may navigate to a register that shows another side of this same transaction and delete the split from that register.
pl: Jest to podział, który zakotwicza transakcję w tym rejestrze. Nie możesz go skasować z tego okna. Możesz usunąć całą transakcję w tym oknie lub możesz przejść do rejestru pokazującego drugą stronę tej samej transakcji i tam wykasować podział.

en: Delete the current transaction?
pl: Usunąć bieżącą transakcję?

en: You would be deleting a transaction with reconciled splits! This is not a good idea as it will cause your reconciled balance to be off.
pl: Skasowałbyś transakcję z uzgodnionymi podziałami! To nie jest dobry pomysł, ponieważ spowoduje dezaktualizację uzgodnionego bilansu.

en: Target split is currently hidden in this register.
    
    %s
    
    Select OK to temporarily clear filter and proceed,
    otherwise the last active cell will be selected.
pl: Docelowy podział jest obecnie ukryty w tym rejestrze.
    
    %s
    
    Wybierz OK aby tymczasowo wyczyścić filtr i kontynuować,
    w przeciwnym wypadku zostanie zaznaczona ostatnia aktywna komórka.

en: Present:
pl: Obecne:

en: Future:
pl: Przyszłe:

en: Cleared:
pl: Przejrzane:

en: Reconciled:
pl: Uzgodnione:

en: Projected Minimum:
pl: Zakładane minimum:

en: Shares:
pl: Udziały:

en: Current Value:
pl: Bieżąca wartość:

en: Sort By:
pl: Sortuj po:

en: This account register is read-only.
pl: Rejestr kont jest tylko do odczytu.

en: The '%s' account register is read-only.
pl: Rejestr konta '%s' jest tylko do odczytu.

en: The transactions of this account may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the account options and turn off the placeholder checkbox.
pl: Tego konta nie można edytować.
    Jeśli chcesz edytować transakcje w tym rejestrze, otwórz opcje konta i odznacz pole wyboru 'Konto-wypełniacz'.

en: The transactions in one of the selected sub-accounts may not be edited.
    If you want to edit transactions in this register, please open the sub-account options and turn off the placeholder checkbox.
    You may also open an individual account instead of a set of accounts.
pl: Jednego z wybranych kont podrzędnych nie można edytować.
    Jeśli chcesz edytować transakcje w tym rejestrze, otwórz opcje konta i odznacz pole wyboru 'Konto-wypełniacz'.
    Możesz również otworzyć jedno konto zamiast zbioru kont.

en: Manage your finances, accounts, and investments
pl: Zarządzaj swoimi finansami, kontami i inwestycjami

en: GnuCash is a program for personal and small-business financial-accounting.
pl: GnuCash to program do rachunkowości finansowej osób prywatnych i małych firm.

en: With GnuCash you can (but are not limited to):
pl: Dzięki GnuCash możesz (ale nie tylko):

en: Keep track of your day to day personal income and expenses
pl: Śledź swoje codzienne dochody i wydatki

en: Manage your stock, bond and mutual fund accounts with ease
pl: Z łatwością zarządzaj swoimi akcjami, obligacjami i funduszami inwestycyjnymi

en: Create accurate reports and graphs from your financial data
pl: Twórz dokładne raporty i wykresy na podstawie danych finansowych

en: Exchange by CSV/FinTS(former HBCI) or import SWIFT-MT9xx/QIF/OFX data including Transaction Matching
pl: Wymieniaj CSV/FinTS (wcześniej HBCI) lub importuj dane SWIFT-MT9xx/QIF/OFX

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
pl: Wykonuj obliczenia finansowe, takie jak spłata kredytu

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
pl: U

en: Display the ~a report
pl: Wyświetl raport ~a

en: Manage and run saved report configurations
pl: Zarządzanie raportami własnymi i ich uruchamianie

en: Dashboard
pl: Pulpit nawigacyjny

en: You have not selected an owner
pl: Nie został wybrany właściciel

en: Job
pl: Zadanie

en: is
pl: jest

en: is not
pl: nie jest

en: Entity Not Found: %s
pl: Jednostka nie odnaleziona: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
pl: Transakcja bez kont: %s

en: Unsupported entity type: %s
pl: Nieobsługiwany typ jednostki: %s

en: No such price: %s
pl: Nie ma takiej ceny: %s

en: Cleared Transactions
pl: Przejrzane transakcje

en: Interest Payment
pl: Płatność odsetek

en: Interest Charge
pl: Koszty kredytu

en: Payment Information
pl: Informacje o płatności

en: Payment From
pl: Płatność od

en: Reconcile Account
pl: Uzgodnij konto

en: Payment To
pl: Płatność do

en: Enter _Interest Payment…
pl: Wprowadź płatność o_dsetek…

en: Enter _Interest Charge…
pl: Wprowadź _koszty kredytu…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć wybraną transakcję?

en: This account has splits whose Reconciled Date is after this reconciliation statement date. These splits may make reconciliation difficult. If this is the case, you may use Find Transactions to find them, unreconcile, and re-reconcile.
pl: To konto ma podziały, których data uzgodnienia jest po dacie uzgodnienia tego zestawienia. Te podziały mogą utrudniać uzgodnienie. W takim przypadku można użyć funkcji Znajdź transakcje, aby je znaleźć, cofnąć uzgodnienie i ponownie uzgodnić.

en: Starting Balance
pl: Bilans początkowy

en: Ending Balance
pl: Bilans końcowy

en: Reconciled Balance
pl: Uzgodniony bilans

en: Difference
pl: Różnica

en: You have made changes to this reconcile window. Are you sure you want to cancel?
pl: Wprowadzono zmiany do tego okna uzgadniania. Czy chcesz je anulować?

en: The account is not balanced. Are you sure you want to finish?
pl: Konto nie jest zbilansowane. Czy na pewno chcesz zakończyć?

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
pl: Czy chcesz przełożyć to uzgodnienie i zakończyć je później?

en: Set the report options you want using this dialog.
pl: W tym oknie określisz opcje raportu.

en: There are no options for this report.
pl: Dla bieżącego raportu nie podano żadnych opcji.

en: You must select an item from the list
pl: Należy wybrać pozycję z listy

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Order
pl: Kolejność

en: New Order
pl: Nowe zamówienie

en: New Transaction
pl: Nowa transakcja

en: New Split
pl: Nowy podział

[ctx: Item represents an unknown object type (in the sense of bill, customer, invoice, transaction, split,…)!]
en: New item
pl: Nowy przedmiot

en: _Add
pl: _Dodaj

en: all criteria are met
pl: wszystkie kryteria są spełnione

en: any criteria are met
pl: dowolne kryterium jest spełnione

en: You have not selected any accounts
pl: Nie zostały wybrane żadne konta

en: matches all accounts
pl: pasuje do wszystkich kont

en: matches any account
pl: pasuje do kont

en: matches no accounts
pl: nie pasuje do kont

en: Selected Accounts
pl: Zaznaczone konta

en: Choose Accounts
pl: Wybierz konta

en: Select Accounts to Match
pl: Wybierz konto do wyszukania

en: Select the Accounts to Compare
pl: Wybierz konto do porównania

en: is before
pl: jest przed

en: is before or on
pl: jest przed lub w dniu

en: is on
pl: jest w dniu

en: is not on
pl: nie jest

en: is after
pl: jest po

en: is on or after
pl: jest w dniu lub po

en: is less than
pl: jest mniejsze niż

en: is less than or equal to
pl: jest mniejsze lub równe niż

en: equals
pl: równa się

en: does not equal
pl: nie równa się

en: is greater than
pl: jest większe niż

en: is greater than or equal to
pl: jest równe lub większe niż

en: less than
pl: mniejsze niż

en: less than or equal to
pl: mniejsze lub równe niż

en: equal to
pl: równe

en: not equal to
pl: nie równe

en: greater than
pl: większe niż

en: greater than or equal to
pl: większe lub równe niż

en: has credits or debits
pl: strona Wn lub Ma

en: has debits
pl: strona Wn

en: has credits
pl: strona Ma

en: Not Cleared
pl: Nieprzejrzane

en: You need to enter some search text.
pl: Należy wpisać poszukiwany tekst.

en: Error in regular expression '%s':
    %s
pl: Błąd w wyrażeniu regularnym "%s":
    %s

en: contains
pl: zawiera

en: matches regex
pl: pasuje do wyrażenia regularnego

en: does not match regex
pl: nie pasuje do wyrażenia regularnego

en: Match case
pl: Uwzględnij wielkość liter

en: 
    The file you are trying to load is from an older version of GnuCash. The file format in the older versions was missing the detailed specification of the character encoding being used. This means the text in your data file could be read in multiple ambiguous ways. This ambiguity cannot be resolved automatically, but the new GnuCash 2.0.0 file format will include all necessary specifications so that you do not have to go through this step again.
    
    GnuCash will try to guess the correct character encoding for your data file. On the next page GnuCash will show the resulting texts when using this guess. You have to check whether the words look as expected. Either everything looks fine and you can simply press "Next". Or the words contain unexpected characters, in which case you should select different character encodings to see different results. You may have to edit the list of character encodings by clicking on the respective button.
    
    Press "Next" now to select the correct character encoding for your data file.
pl: 
    Plik, który próbujesz załadować pochodzi ze starszej wersji programu GnuCash. Format pliku w starszych wersjach nie miał szczegółowej specyfikacji używanego kodowania znaków. Oznacza to, że tekst w pliku danych można zinterpretować na wiele różnych sposobów. Tej niejednoznaczności nie można usunąć automatycznie, ale nowy format pliku GnuCash 2.0.0 będzie zawierał wszystkie niezbędne specyfikacje, więc nie będziesz musiał przechodzić przez ten krok ponownie.
    
    GnuCash spróbuje odgadnąć prawidłowy standard kodowania twojego pliku danych. Na następnej stronie GnuCash pokaże wynikowe teksty. Musisz sprawdzić, czy są one zgodne z oczekiwaniami. Jeśli wszystko wygląda w porządku, możesz nacisnąć przycisk 'Naprzód'. Jeśli słowa zawierają jakieś nieoczekiwane symbole, musisz wybrać inne kodowanie i ponownie sprawdzić wyniki. Być może będziesz musiał zmodyfikować listę standardów kodowych, klikając odpowiedni przycisk.
    
    Naciśnij teraz przycisk 'Naprzód' i wybierz właściwy standard kodowania dla twojego pliku.

en: Ambiguous character encoding
pl: Niejednoznaczny standard kodowania znaków

en: The file has been loaded successfully. If you click "Apply" it will be saved and reloaded into the main application. That way you will have a working file as backup in the same directory.
    
    You can also go back and verify your selections by clicking on "Back".
pl: Plik został załadowany pomyślnie. Jeśli klikniesz przycisk 'Zastosuj', zostanie on zapisany i załadowany ponownie do aplikacji głównej. W ten sposób uzyskasz roboczą kopię w bieżącym katalogu.
    
    Możesz również wrócić i zweryfikować dokonane wybory, klikając przycisk 'Wstecz'.

en: European
pl: Europejski

en: ISO-8859-1 (West European)
pl: ISO-8859-1 (zachodnioeuropejski)

en: ISO-8859-2 (East European)
pl: ISO-8859-2 (wschodnioeuropejski)

en: ISO-8859-3 (South European)
pl: ISO-8859-3 (południowoeuropejski)

en: ISO-8859-4 (North European)
pl: ISO-8859-4 (północnoeuropejski)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
pl: ISO-8859-5 (cyrylica)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
pl: ISO-8859-6 (arabski)

en: ISO-8859-7 (Greek)
pl: ISO-8859-7 (grecki)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
pl: ISO-8859-8 (hebrajski)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
pl: ISO-8859-9 (turecki)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
pl: ISO-8859-10 (nordycki)

en: ISO-8859-11 (Thai)
pl: ISO-8859-11 (tajski)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
pl: ISO-8859-13 (bałtycki)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
pl: ISO-8859-14 (celtycki)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
pl: ISO-8859-15 (zachodnioeuropejski, znak Euro)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
pl: ISO-8859-16 (Europa południowo-wschodnia)

en: KOI8-R (Russian)
pl: KOI8-R (rosyjski)

en: KOI8-U (Ukrainian)
pl: KOI8-U (ukraiński)

en: There are %d unassigned and %d undecodable words. Please add encodings.
pl: %d nieprzydzielonych i %d niemożliwych do zdekodowania słów. Dodaj kodowanie.

en: There are %d unassigned words. Please decide on them or add encodings.
pl: %d nieprzydzielonych słów. Zdecyduj, co z nimi zrobić lub dodaj kodowanie.

en: There are %d undecodable words. Please add encodings.
pl: %d niemożliwych do zdekodowania słów. Dodaj kodowanie.

en: The file could not be reopened.
pl: Nie można otworzyć ponownie pliku.

en: Reading file…
pl: Odczytywanie pliku…

en: Parsing file…
pl: Przetwarzanie pliku…

en: There was an error parsing the file.
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania pliku.

en: Writing file…
pl: Zapisywanie pliku…

en: This encoding has been added to the list already.
pl: Ta strona kodowa została już dodana do listy.

en: This is an invalid encoding.
pl: To niepoprawne kodowanie.

en: Could not create opening balance.
pl: Nie można utworzyć otwartego bilansu.

en: Give the children the same type?
pl: Nadać elementowi podrzędnemu ten sam typ?

en: The children of the edited account have to be changed to type "%s" to make them compatible.
pl: Elementy podrzędne edytowanego konta muszą mieć zmieniony typ na "%s", aby zachować kompatybilność.

en: _Show children accounts
pl: _Pokaż konta podrzędne

en: The account must be given a name.
pl: Konto musi mieć nadaną nazwę.

en: There is already an account with that name.
pl: Już istnieje konto o tej nazwie.

en: You must choose a valid parent account.
pl: Musisz wybrać poprawne konto nadrzędne.

en: You must select an account type.
pl: Musi być wybrany rodzaj konta.

en: The selected account type is incompatible with the one of the selected parent.
pl: Wybrany typ konta jest niekompatybilny z jednym z wybranych kont nadrzędnych.

en: You must choose a commodity.
pl: Należy wybrać rodzaj środków.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
pl: Należy wprowadzić popraną wartość bilansu otwarcia lub zostawić pole puste.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
pl: Musisz wybrać konto transferu lub konto bilansów otwarcia.

en: Cannot change currency
pl: Nie można zmienić waluty

en: This Account contains Transactions.
    Changing this option is not possible.
pl: To konto zawiera transakcje.
    Zmiana tej opcji nie jest możliwa.

en: <No name>
pl: <brak nazwy>

en: Edit Account
pl: Edytuj konto

en: (%d) New Accounts
pl: (%d) Nowych kont

en: New Account
pl: Nowe konto

en: Renumber the immediate sub-accounts of '%s'?
pl: Przenumerować '%s' wraz z bezpośrednimi kontami podrzędnymi?

en: Set the account color for account '%s' including all sub-accounts to the selected color
pl: Ustaw kolor dla konta '%s', w tym wszystkich kont podrzędnych

en: Please select an Equity account to hold the total Period Income.
pl: Proszę wybrać konto kapitału własnego dla zysku okresowego.

en: Please select an Equity account to hold the total Period Expense.
pl: Proszę wybrać konto kapitału własnego dla wydatku okresowego.

en: 
    Please select a commodity to match
pl: 
    Wybierz typ środków do wyszukania

en: 
    Commodity:
pl: 
    Towar:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
pl: 
    Kod giełdowy (ISIN, CUSIP lub podobny):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
pl: 
    Mnemonik (symbol giełdowy lub podobny):

en: Select security/currency
pl: Wybierz papier wartościowy/walutę

en: _Security/currency
pl: Papier _wartościowy/waluta

en: Select security
pl: Wybierz papier wartościowy

en: _Security
pl: Bezpieczeń_stwo

en: Select currency
pl: Wybierz walutę

en: Cu_rrency
pl: _Waluta

en: Currency
pl: Waluta

en: Use local time
pl: Użycie lokalnego czasu

en: Edit currency
pl: Edytuj walutę

en: Currency Information
pl: Informacje o walucie

en: Edit security
pl: Edytuj papier wartościowy

en: New security
pl: Nowy papier wartościowy

en: Security Information
pl: Informacje o papierach wartościowych

en: You may not create a new national currency.
pl: Nie można wprowadzić nowej waluty narodowej.

en: %s is a reserved commodity type. Please use something else.
pl: %s jest zastrzeżonym rodzajem towaru. Proszę użyć czegoś innego.

en: That commodity already exists.
pl: Ten typ środków już istnieje.

en: You must enter a non-empty "Full name", "Symbol/abbreviation", and "Type" for the commodity.
pl: Należy podać niepuste wartości pól "Pełna nazwa", "Symbol/skrót" oraz "Rodzaj" dla typu środków.

en: Path head for files is,
pl: Ścieżka do plików to,

en: Path head does not exist,
pl: Ścieżka nie istnieje,

en: Path head not set, using '%s' for relative paths
pl: Nie ustawiono ścieżki, używając "%s" dla ścieżki względnej

en: Existing
pl: Istniejące

en: Action/Number
pl: _Numer

en: Open…
pl: Otwórz…

en: _Open
pl: _Otwórz

en: Save As…
pl: Zapisz _jako…

en: _Save As
pl: Zapisz _jako

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: _Close
pl: _Zamknij

en: Reset defaults
pl: Ustawienia domyślne

en: Reset all values to their defaults.
pl: Ustaw wszystkie wartości na domyślne.

en: Page
pl: Strona

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
pl: Przychody%sZarobki%sOpodatkowanie

en: Path does not exist,
pl: Ścieżka nie istnieje,

en: Clear
pl: Wyczyść

en: You must provide a name for this Tax Table.
pl: Należy podać nazwę dla tej tabeli podatkowej.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
pl: Należy podać unikalną nazwę dla tej tabeli podatkowej. Wybrana wartość "%s" jest już w użyciu.

en: Percentage amount must be between -100 and 100.
pl: Wielkość procentowa musi mieć wartość pomiędzy -100 a 100.

en: You must choose a Tax Account.
pl: Należy wybrać konto podatkowe.

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Please enter new name
pl: Proszę wprowadzić nową nazwę

en: _Rename
pl: Zmień nazwę (_R)

en: Tax table name "%s" already exists.
pl: Nazwa tabeli podatkowej "%s" już istnieje.

en: Tax table "%s" is in use. You cannot delete it.
pl: Tabela podatkowa "%s" jest używana. Nie można jej usunąć.

en: You cannot remove the last entry from the tax table. Try deleting the tax table if you want to do that.
pl: Nie można usunąć ostatniej pozycji z tabeli podatkowej. Jeśli chcesz, możesz spróbować usunąć tabelę podatkową.

en: Are you sure you want to delete this entry?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten wpis?

en: Show the income and expense accounts
pl: Pokaż konta wpływów i wydatków

en: Error
pl: Błąd

en: You must specify an account to transfer from, or to, or both, for this transaction. Otherwise, it will not be recorded.
pl: Należy wybrać konto, z którego lub na które odbędzie się transfer (lub obie możliwości) dla tej transakcji. W innym przypadku nie zostanie ona zapisana.

en: You can't transfer from and to the same account!
pl: Nie można transferować z i na to same konto!

en: The account %s does not allow transactions.
pl: Na konto %s nie można księgować transakcji.

en: You can't transfer from a non-currency account. Try reversing the "from" and "to" accounts and making the "amount" negative.
pl: Nie możesz robić transferu z konta niewalutowego. Spróbuj zamienić konto źródłowe z docelowym oraz nadać kwocie znak ujemny.

en: You must enter a valid price.
pl: Musi być wprowadzona poprawna cena.

en: You must enter a valid 'to' amount.
pl: Musisz wprowadzić poprawną wartość kwoty "do".

en: You must enter an amount to transfer.
pl: Musisz wprowadzić kwotę do transferu.

en: Credit Account
pl: Konto Ma

en: Debit Account
pl: Konto Winien

en: Transfer From
pl: Transfer z

en: Transfer To
pl: Transfer do

en: Debit Amount
pl: Kwota Winien

en: To Amount
pl: Do kwoty

note: Translators: Use your locale date format here!
en: The entered date is out of the range 01/01/1400 - 31/12/9999, resetting to this year
pl: Wprowadzona data jest poza zakresem 01/01/1400 - 31/12/9999, zresetowano do obecnego roku

en: Remember and don't _ask me again.
pl: _Zapamiętaj i nie pytaj więcej.

en: Don't _tell me again.
pl: Nie _mów tego więcej.

en: Remember and don't ask me again this _session.
pl: _Zapamiętaj i nie pytaj więcej podczas tej sesji.

en: Don't tell me again this _session.
pl: Nie powiadamiaj mnie więcej w czasie tej _sesji.

note: Translators: This is a button label displayed in the account selector * control used in several dialogs. When pressed it opens the New Account * dialog.
en: New…
pl: Nowe…

en: An error occurred while processing '%s' at position %d
pl: W trakcie przetwarzania '%s' wystąpił błąd w pozycji %d

en: An error occurred while processing '%s'
pl: W trakcie przetwarzania '%s' wystąpił błąd

en: Account is already at Auto-Clear Balance.
pl: Bilans przejrzanych transakcji już się zgadza.

en: Too many uncleared splits
pl: Za dużo nieprzejrzanych podziałów

en: The selected amount cannot be cleared.
pl: Wybrana kwota nie może zostać przejrzana.

en: Cannot uniquely clear splits. Found multiple possibilities.
pl: Nie można jednoznacznie przejrzeć podziałów. Znaleziono wiele możliwości.

en: Save file automatically?
pl: Zapisać plik automatycznie?

en: Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minute, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically? | Your data file needs to be saved to your hard disk to save your changes. GnuCash has a feature to save the file automatically every %d minutes, just as if you had pressed the "Save" button each time.
    
    You can change the time interval or turn off this feature under Edit->Preferences->General->Auto-save time interval.
    
    Should your file be saved automatically?
pl[0]: Aby zachować zmiany, plik danych musi być zapisany na twardym dysku. GnuCash ma funkcję automatycznego zapisu co %d minutę, symulującą naciśnięcie przycisku 'Zapisz'.
    
    Możesz zmienić odstęp czasu lub wyłączyć tę funkcję w Edycja->Preferencje -> Ogólne->Odstęp czasu automatycznego zapisywania.
    
    Czy Twój plik powinien być zapisywany automatycznie?
pl[1]: Aby zachować zmiany, plik danych musi być zapisany na twardym dysku. GnuCash ma funkcję automatycznego zapisu co %d minuty, symulującą naciśnięcie przycisku 'Zapisz'.
    
    Możesz zmienić odstęp czasu lub wyłączyć tę funkcję w Edycja->Preferencje -> Ogólne->Odstęp czasu automatycznego zapisywania.
    
    Czy Twój plik powinien być zapisywany automatycznie?
pl[2]: Aby zachować zmiany, plik danych musi być zapisany na twardym dysku. GnuCash ma funkcję automatycznego zapisu co %d minut, symulującą naciśnięcie przycisku 'Zapisz'.
    
    Możesz zmienić odstęp czasu lub wyłączyć tę funkcję w Edycja->Preferencje -> Ogólne->Odstęp czasu automatycznego zapisywania.
    
    Czy Twój plik powinien być zapisywany automatycznie?

en: _Yes, this time
pl: _Tak, tym razem

en: Yes, _always
pl: Tak, _zawsze

en: No, n_ever
pl: Nie, _nigdy

en: _No, not this time
pl: _Nie, nie tym razem

en: Calendar
pl: Kalendarz

en: 12 months
pl: 12 miesięcy

en: 6 months
pl: 6 miesięcy

en: 4 months
pl: 4 miesiące

en: 3 months
pl: 3 miesiące

en: 2 months
pl: 2 miesiące

en: 1 month
pl: 1 miesiąc

en: View
pl: Widok

en: Date:
pl: Data:

en: Frequency
pl: Częstotliwość

en: (unnamed)
pl: (bez nazwy)

en: _Import
pl: _Importuj

en: Import
pl: Importuj

en: _Save
pl: _Zapisz

en: Save
pl: Zapisz

en: _Export
pl: Wy_eksportuj

en: (null)
pl: (puste)

en: No suitable backend was found for %s.
pl: Nie znaleziono żadnego odpowiedniego back-endu dla %s.

en: The URL %s is not supported by this version of GnuCash.
pl: URL %s nie jest obsługiwany przez tą wersję GnuCash.

en: Can't parse the URL %s.
pl: Nie można przetworzyć adresu URL %s.

en: Can't connect to %s. The host, username or password were incorrect.
pl: Nie można nawiązać połączenia z %s. Nazwa komputera, użytkownika lub hasło są jest niepoprawne.

en: Can't connect to %s. Connection was lost, unable to send data.
pl: Nie można nawiązać połączenia z %s. Połączenie zostało utracone, nie można przesłać danych.

en: This file/URL appears to be from a newer version of GnuCash. You must upgrade your version of GnuCash to work with this data.
pl: Ten plik/URL prawdopodobnie pochodzi z nowszej wersji programu GnuCash. Musisz uaktualnić program, aby pracować z tymi danymi.

en: The database %s doesn't seem to exist. Do you want to create it?
pl: Baza danych %s prawdopodobnie nie istnieje. Czy chcesz ją utworzyć?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
pl: GnuCash nie może zdjąć blokady z %s. Baza danych może być używana przez innego użytkownika - w tym przypadku nie powinno się jej otwierać. Czy chcesz jednak otworzyć bazę danych?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
pl: GnuCash nie może zdjąć blokady z %s. Baza danych może być używana przez innego użytkownika - w tym przypadku nie powinno się jej importować. Czy chcesz jednak kontynuować import bazy danych?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
pl: GnuCash nie może zdjąć blokady z %s. Baza danych może być używana przez innego użytkownika - w tym przypadku nie powinno się jej zapisywać. Czy chcesz jednak zapisać bazę danych?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
pl: GnuCash nie może zdjąć blokady z %s. Baza danych może być używana przez innego użytkownika - w tym przypadku nie powinno się jej eksportować. Czy chcesz jednak kontynuować eksport bazę danych?

en: GnuCash could not write to %s. That database may be on a read-only file system, you may not have write permission for the directory or your anti-virus software is preventing this action.
pl: GnuCash nie mógł zapisać do %s. Ta baza danych może być tylko do odczytu lub możesz nie mieć praw zapisu do katalogu, w którym się znajduje bądź twój program antywirusowy blokuje tę akcję.

en: The file/URL %s does not contain GnuCash data or the data is corrupt.
pl: Plik/URL %s nie zawiera danych programu GnuCash lub są one uszkodzone.

en: The server at URL %s experienced an error or encountered bad or corrupt data.
pl: Na serwerze pod adresem %s wystąpił błąd lub zwrócił błędne bądź uszkodzone dane.

en: You do not have permission to access %s.
pl: Nie masz uprawnień dostępu do %s.

en: An error occurred while processing %s.
pl: W trakcie przetwarzania %s wystąpił błąd.

en: There was an error reading the file. Do you want to continue?
pl: Wystąpił błąd odczytu pliku. Czy chcesz kontynuować?

en: There was an error parsing the file %s.
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania pliku %s.

en: The file %s is empty.
pl: Plik %s jest pusty.

en: The file/URI %s could not be found.
    
    The file is in the history list, do you want to remove it?
pl: Nie można znaleźć pliku/URI %s.
    
    Plik znajduje się na liście historii, czy chcesz go usunąć?

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
pl: Ten plik pochodzi ze starszej wersji GnuCash. Czy chcesz kontynuować?

en: The file type of file %s is unknown.
pl: Typ pliku %s jest nieznany.

en: Could not make a backup of the file %s
pl: Nie można utworzyć kopii pliku %s

en: Could not write to file %s. Check that you have permission to write to this file and that there is sufficient space to create it.
pl: Nie można zapisywać do pliku %s. Sprawdź, czy masz uprawnienia zapisu do tego pliku i czy na dysku jest wystarczająco dużo miejsca do jego utworzenia.

en: No read permission to read from file %s.
pl: Nie masz uprawnień odczytu pliku %s.

note: Translators: the first %s is a path in the filesystem, the second %s is PACKAGE_NAME, which by default is "GnuCash"
en: You attempted to save in
    %s
    or a subdirectory thereof. This is not allowed as %s reserves that directory for internal use.
    
    Please try again in a different directory.
pl: Próbowałeś zapisać w
    %s
    lub jego podkatalogu. Nie jest to dozwolone, ponieważ %s rezerwuje ten katalog do użytku wewnętrznego.
    
    Spróbuj ponownie w innym katalogu.

en: This database is from an older version of GnuCash. Select OK to upgrade it to the current version, Cancel to mark it read-only.
pl: Ta baza danych pochodzi ze starszej wersji GnuCash. Wybierz OK, aby ją uaktualnić do formatu bazy danych obecnej wersji, lub Anuluj, aby oznaczyć ją jako tylko do odczytu.

en: This database is from a newer version of GnuCash. This version can read it, but cannot safely save to it. It will be marked read-only until you do File->Save As, but data may be lost in writing to the old version.
pl: Ta baza danych pochodzi z nowszej wersji GnuCash. Ta wersja może ją odczytać, ale nie może w niej bezpiecznie zapisywać. Baza danych będzie oznaczono jako tylko do odczytu, dopóki nie zrobisz polecenia Plik->Zapisz jako. Pamiętaj, że dane mogą zostać utracone podczas zapisywania w starszej wersji.

en: The SQL database is in use by other users, and the upgrade cannot be performed until they logoff. If there are currently no other users, consult the documentation to learn how to clear out dangling login sessions.
pl: Baza danych SQL jest obecnie używana przez innych użytkowników, więc nie można jej zaktualizować, zanim się oni nie wylogują. Jeśli obecnie nie korzystają z niej inni użytkownicy, sprawdź w dokumentacji jak usunąć zawieszone sesje użytkowników.

en: An unknown I/O error (%d) occurred.
pl: Wystąpił nieznany błąd wejścia/wyjścia (%d).

en: Save changes to the file?
pl: Zapisać zmiany do pliku?

en: If you don't save, changes from the past %d minute will be discarded. | If you don't save, changes from the past %d minutes will be discarded.
pl[0]: Jeśli nie zapiszesz zmian, wszystkie modyfikacje z ostatniej %d minuty będą utracone.
pl[1]: Jeśli nie zapiszesz zmian, wszystkie modyfikacje z ostatnich %d minut będą utracone.
pl[2]: Jeśli nie zapiszesz zmian, wszystkie modyfikacje z ostatnich %d minut będą utracone.

en: Continue _Without Saving
pl: Kontynuuj _bez zapisywania

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
pl: GnuCash nie mógł uzyskać dostępu do blokady dla %s.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
pl: Ta baza danych może być używana przez innego użytkownika, a w tym przypadku nie powinno się jej otwierać. Jaką operację chcesz wykonać?

en: Open _Read-Only
pl: Otwórz _tylko do odczytu

en: Create _New File
pl: Utwórz _nowy plik

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: Loading user data…
pl: Wczytywanie danych…

en: Exporting file…
pl: Eksportowanie pliku…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
pl: Wystąpił błąd w trakcie zapisu pliku.
    
    %s

en: <unknown>
pl: <nieznane>

en: View…
pl: Widok…

en: GnuCash could not open the linked document:
pl: GnuCash nie mógł otworzyć dokumentu:

note: Translators: %s is a path to a database or any other url, like mysql://user@server.somewhere/somedb, https://www.somequotes.com/thequotes
en: Enter a user name and password to connect to: %s
pl: Wprowadź nazwę użytkownika i hasło, aby połączyć się z: %s

en: Changes will be saved automatically in %u seconds
pl: Zmiany zostaną zapisane automatycznie co %u sekund

en: Save changes to file %s before closing?
pl: Zachować zmiany w pliku %s przed zamknięciem?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
pl: Jeśli nie zapiszesz zmian, wszystkie modyfikacje z ostatnich %d godzin i %d minut będą utracone.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
pl: Jeśli nie zapiszesz zmian, wszystkie modyfikacje z ostatnich %d dni i %d godzin będą utracone.

en: Close _Without Saving
pl: _Zamknij bez zapisywania

en: Close Window?
pl: Zamknąć okno?

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
pl: (tylko do odczytu)

en: Unsaved Book
pl: Niezapisana księga

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
pl: Ostatnio zmodyfikowano w %a, %b %d, %Y at %I:%M %p

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
pl: Plik %s otwarty. %s

[ctx: lower case key for short cut to 'Accounts']
en: a
pl: k

en: Unable to save to database.
pl: Nie można zapisać w bazie danych.

en: Unable to save to database: Book is marked read-only.
pl: Nie można zapisać w bazie danych: Książka jest oznaczona jako tylko do odczytu.

en: Book Options
pl: Opcje księgi

note: Translators: %s will be replaced with the current year
en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
pl: Copyright © 1997-%s autorzy GnuCash.

en: Version
pl: Wersja

en: Build ID
pl: ID kompilacji

en: Accounting for personal and small business finance.
pl: Rachunkowość finansów osobistych i małych firm.

en: Visit the GnuCash website.
pl: Odwiedź stronę GnuCash.

en: Select All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Select all accounts.
pl: Wybierz wszystkie konta.

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystkie

en: Clear the selection and unselect all accounts.
pl: Wyczyść wybór i odznacz wszystkie konta.

en: Select Children
pl: Wybierz podrzędne

en: Select all descendents of selected account.
pl: Wybierz wszystkie konta podrzędne dla zaznaczonego.

en: Select Default
pl: Zaznacz domyślne

en: Select the default account selection.
pl: Wybierz domyślną selekcję kont.

en: Show Hidden Accounts
pl: _Pokaż ukryte konta

en: Show accounts that have been marked hidden.
pl: Pokaż konta, które zostały oznaczone jako ukryte.

en: Select all entries.
pl: Wybierz wszystkie pozycje.

en: Clear the selection and unselect all entries.
pl: Wyczyść wybór i odznacz wszystkie pozycje.

en: Select the default selection.
pl: Wybierz domyślną selekcję.

en: Clear any selected image file.
pl: Wyczyść każdy zaznaczony plik obrazka.

en: Select image
pl: Wybierz obrazek

en: Select an image file.
pl: Wybierz plik obrazka.

en: Pixels
pl: Piksele

en: Percent
pl: Procent

en: Start of this quarter
pl: Początek tego kwartału

en: Start of this accounting period
pl: Początek okresu obrachunkowego

en: Start of previous accounting period
pl: Początek poprzedniego okresu obrachunkowego

en: End of this quarter
pl: Koniec tego kwartału

en: End of this accounting period
pl: Koniec tego okresu obrachunkowego

en: End of previous accounting period
pl: Koniec poprzedniego okresu obrachunkowego

en: _Custom
pl: Włas_ny

note: Translators: %s is the report name.
en: '%s' is missing
pl: Brakuje '%s'

note: Translators: %s is the internal report guid.
en: Report with GUID '%s' is missing
pl: Brakuje raportu z GUID

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: never
pl: nigdy

en: New top level account
pl: Nowe konto nadrzędne

en: Account Name
pl: Nazwa konta

en: Commodity
pl: Typ środków

en: Account Code
pl: Kod konta

en: Last Num
pl: Ostatni numer

en: Present
pl: Obecne

en: Present (Report)
pl: Obecne (Raport)

en: Balance (Report)
pl: Bilans (Raport)

en: Balance (Period)
pl: Bilans (Okres)

en: Cleared (Report)
pl: Przejrzane (Raport)

en: Reconciled (Report)
pl: Uzgodnione (Raport)

en: Last Reconcile Date
pl: Ostatnia data uzgodnienia

en: Future Minimum
pl: Przewidywane minimum

en: Future Minimum (Report)
pl: Przyszłe minimum (raport)

en: Total (Report)
pl: Razem (Raport)

en: Total (Period)
pl: Razem (Okres)

[ctx: Column header for 'Color']
en: C
pl: K

en: Account Color
pl: Ko_lor konta

en: Tax Info
pl: Informacje podatkowe

[ctx: Column header for 'Hidden']
en: H
pl: U

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
pl: W

[ctx: Column header for 'Opening Balance']
en: O
pl: B

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
pl: Obecne (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
pl: Bilans (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
pl: Przejrzane (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
pl: Uzgodnione (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
pl: Przewidywane minimum (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
pl: Razem (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
pl: Filtruj %s według...

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Print Name
pl: Nazwa drukarki

en: Display symbol
pl: Wyświetlaj symbole giełdowe

en: Unique Name
pl: Nazwa unikalna

en: Fraction
pl: Ułamek

en: Get Quotes
pl: Pobierz notowania

[ctx: Column letter for 'Get Quotes']
en: Q
pl: N

en: Source
pl: Źródło

en: Timezone
pl: Strefa czasowa

en: Customer Number
pl: Numer klienta

en: Vendor Number
pl: Numer dostawcy

en: Employee Number
pl: Numer pracownika

en: Address Name
pl: Adres

en: Address 1
pl: Adres 1

en: Address 2
pl: Adres 2

en: Address 3
pl: Adres 3

en: Address 4
pl: Adres 4

en: Phone
pl: Telefon

en: Active
pl: Aktywny

en: Security
pl: Papier wartościowy

en: Price
pl: Cena

en: Enabled
pl: Aktywna

[ctx: Single-character short column-title form of 'Enabled']
en: E
pl: A

en: Last Occur
pl: Ostatnie wystąpienie

en: Next Occur
pl: Następne wystąpienie

en: %s, Total:
pl: %s, Razem:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
pl: %s, Suma środków niewalutowych:

en: %s, Grand Total:
pl: %s, Suma całkowita:

en: Net Assets:
pl: Aktywa netto:

en: Profits:
pl: Zyski:

en: Name of the report to run
pl: Nazwa raportu do wygenerowania

en: Specify export type
pl: Wybierz typ eksportu

en: Output file for report
pl: Plik wynikowy raportu

en: Not enough information for quotes dump
pl: Za mało informacji do zrzutu ofert

en: This is a development version. It may or may not work.
pl: To jest wersja rozwojowa. Może działać lub nie.

en: Report bugs and other problems to gnucash-devel@gnucash.org
pl: Błędy i inne problemy należy zgłaszać pod adresem gnucash-devel@gnucash.org

note: Translators: {1} will be replaced with an URL
en: You can also lookup and file bug reports at {1}
pl: Można także przeglądać i zgłaszać błędy na stronie {1}

note: Translators: Guile is the programming language of the reports
en: Loading system wide Guile extensions…
pl: Ładowanie systemowych rozszerzeń Guile…

en: - GnuCash, accounting for personal and small business finance
pl: - GnuCash, rozliczanie finansów osobistych i małych firm

en: GnuCash Paths
pl: Ścieżki GnuCash

en: GnuCash {1} development version
pl: GnuCash {1} wersja deweloperska

en: Show GnuCash version
pl: Pokaż wersję GnuCash

en: Enable extra/development/debugging features.
pl: Włącz składniki dodatkowe/programistyczne/odpluskwiające.

en: Show paths
pl: Pokaż ścieżki

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
pl: Plik dziennika; domyślnie do "/tmp/gnucash.trace"; może być "stderr" lub "stdout".

en: [datafile]
pl: [plik danych]

en: Checking Finance::Quote…
pl: Sprawdzanie Finance::Quote…

en: Unable to load Finance::Quote.
pl: Sprawdzanie Finance::Quote...

en: Loading data…
pl: Wczytywanie danych…

en: Do not load the last file opened
pl: Nie wczytuj ostatniego otwartego pliku

en: Search only in active items
pl: Szukaj tylko w elementach aktywnych

en: If active, only the 'active' items in the current class will be searched. Otherwise all items in the current class will be searched.
pl: Jeśli aktywny, to tylko 'aktywne' elementy bieżącej klasy bedą wyszukiwane. W przeciwnym razie wszystkie elementy bieżącej klasy bedą wyszukiwane.

en: Is tax included in this type of business entry?
pl: Czy podatek jest wliczany w tym typie pozycji?

en: If set to active then tax is included by default in entries of this type. This setting is inherited by new customers and vendors.
pl: Jeśli ustawiono na aktywne, podatek domyślnie będzie wliczany do pozycji tego typu. Ustawienie jest dziedziczone przez nowych klientów i dostawców.

en: Auto pay when posting.
pl: Automatyczne płacenie przy wysyłaniu.

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due invoices. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
pl: Pole określa ilość dni przed zapłatą rachunków, sprawdzanych przez GnuCash. Wartość używana jedynie wtedy, gdy opcja "Powiadomienie o płatnościach" jest zaznaczona.

en: If active, extra toolbar buttons for common business functions are shown as well. Otherwise they are not shown.
pl: Jeśli aktywne, wyświetlaj dodatkowy pasek narzędzi dla typowych funkcji biznesowych. W przeciwnym razie nie wyświetlaj.

en: The invoice report to be used for printing.
pl: Raport faktury do wydrukowania.

en: The name of the report to be used for invoice printing.
pl: Nazwa raportu, która będzie używana do drukowania faktur.

en: Open new invoice in new window
pl: Otwórz nową fakturę w nowym oknie

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
pl: Jeśli aktywny, to każda faktura będzie otwierana w nowym oknie. W przeciwnym razie nowa faktura zostanie otwarta w zakładce okna głównego.

en: Accumulate multiple splits into one
pl: Połącz różne wpisy w jeden

en: If this field is active then multiple entries in an invoice that transfer to the same account will be accumulated into a single split. This field can be overridden per invoice in the Posting dialog.
pl: Jeśli pole to jest aktywne, to wiele pozycji, które mają znaleźć się na jednym koncie, będą akumulowane do jednej pozycji. Pole to może zostać nadpisane dla pojedynczej faktury w formularzu księgowania.

en: Show bills due reminder at startup
pl: Pokazuj przypomnienie o płatnościach w czasie startu

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
pl: Jeśli aktywny, to w czasie startu GnuCash sprawdzi, czy są jakieś rachunki do zapłacenia wkrótce. Jeśli tak, to wyświetli użytkownikowi okienko z przypomnieniem. Znaczenie terminu "wkrótce" określa się w opcji "Dni przed terminem". W przeciwnym wypadku GnuCash nie wykona sprawdzenia.

en: Show bills due within this many days
pl: Pokazuj rachunki płatne w ciągu tylu dni

en: This field defines the number of days in advance that GnuCash will check for due bills. Its value is only used if the "Notify when due" setting is active.
pl: Pole określa ilość dni przed zapłatą rachunków, sprawdzanych przez GnuCash. Wartość używana jedynie wtedy, gdy opcja "Powiadomienie o płatnościach" jest zaznaczona.

en: Which check position to print
pl: Którą pozycję czeku wydrukować

en: On preprinted checks containing multiple checks per page, this setting specifies which check position to print. The possible values are 0, 1 and 2, corresponding to the top, middle and bottom checks on the page.
pl: Ustawienie to określa czeki, które należy wydrukować z listy prezentowanej przed wydrukiem. Możliwe wartości to 0, 1, 2, odpowiadające górnemu, środkowemu i dolnemu czekowi na stronie.

en: Number of checks to print on the first page.
pl: Liczba czeków do wydrukowania na pierwszej stronie.

en: Date format to use
pl: Format daty

en: This is the numerical identifier of the predefined date format to use.
pl: Numeryczny identyfikator predefiniowanego formatu daty.

en: Custom date format
pl: Własny format daty

en: Units in which the custom coordinates are expressed
pl: Jednostki, w których wyrażane są współrzędne niestandardowe

en: Position of payee name
pl: Pozycja nazwy płatnika

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the payee line on the check.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza płatnika na czeku.

en: Position of date line
pl: Pozycja wiersza daty

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the date line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza daty na czeku. Współrzędne liczone są od dolnego lewego rogu określonej pozycji czeku.

en: Position of check amount in words
pl: Pozycja ilości czeków wyrażona słowami

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the written amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza kwoty słownej na czeku. Współrzędne liczone są od dolnego lewego rogu określonej pozycji czeku.

en: Position of check amount in numbers
pl: Pozycja kwoty czeku wyrażona liczbowo

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the numerical amount line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza wartości numerycznej na czeku. Współrzędne liczone są od dolnego lewego rogu określonej pozycji czeku.

en: Position of memo line
pl: Pozycja wiersza z notatką

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza notatki na czeku. Współrzędne liczone są od dolnego lewego rogu określonej pozycji czeku.

en: Offset for complete check
pl: Przesunięcie dla pełnego sprawdzenia

en: Number of degrees to rotate the check.
pl: Liczba stopni do obrócenia czeku.

en: Position of split's memo line
pl: Pozycja wiersza z notatką

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's memo line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza notatki na czeku. Współrzędne liczone są od dolnego lewego rogu określonej pozycji czeku.

en: Position of split's account line
pl: Pozycja wiersza konta

en: This value contains the X,Y coordinates for the start of the split's account line on the check. Coordinates are from the lower left corner of the specified check position.
pl: Wartość zawiera współrzędne X, Y początkowej pozycji wiersza kwoty słownej na czeku. Współrzędne liczone są od dolnego lewego rogu określonej pozycji czeku.

en: Print the date format below the date.
pl: Drukuj format daty poniżej daty.

en: Each time the date is printed, print the date format immediately below in 8 point type using the characters Y, M, and D.
pl: Za każdym razem, kiedy drukowana jest data, wydrukuj ją w formacie określonym poniżej za pomocą znaków Y, M, D.

en: The default check printing font
pl: Domyślna czcionka wydruku czeku

en: The default font to use when printing checks. This value will be overridden by any font specified in a check description file.
pl: Domyślna czcionka do wydruku czeku. Wartość ta zostanie nadpisana przez każdą czcionkę określoną w pliku opisu czeku.

en: Print '***' before and after text.
pl: Drukuj '***' przed i po tekście.

en: Show currencies in this dialog
pl: Pokaż waluty w oknie

en: Last pathname used
pl: Ostatnia użyta ścieżka

en: This field contains the last pathname used by this window. It will be used as the initial filename/pathname the next time this window is opened.
pl: To pole zawiera ostatnią ścieżkę użytą w tym oknie. Będzie ona wykorzystana jako początkowa ścieżka/nazwa pliku w czasie kolejnego otwarcia okna.

en: Window geometry
pl: Geometria okna

en: The position of paned window when it was last closed.
pl: Szerokość okna podczas jego ostatniego zamknięcia.

en: Position of the horizontal pane divider.
pl: Pozycja poziomej przegrody.

en: This setting indicates whether to search in all items in the current class, or only in 'active' items in the current class.
pl: Opcja określa, czy należy wyszukiwać we wszystkich pozycjach bieżącej klasy, czy tylko w 'aktywnych'.

en: Position of the vertical pane divider.
pl: Pozycja pionowej przegrody.

en: Show the new user window
pl: Pokaż okno nowego użytkownika

en: If active, the new user window will be shown. Otherwise it will not be shown.
pl: Jeśli zaznaczony, to pokazane będzie okno nowego użytkownika. W przeciwnym wypadku okno nie będzie wyświetlane.

en: New hierarchy window on "New File"
pl: Okno nowego planu kont dla "Nowego pliku"

en: If active, the "New Hierarchy" window will be shown whenever the "New File" menu item is chosen. Otherwise it will not be shown.
pl: Jeśli zaznaczony, to za każdym razem, kiedy wybrana zostanie pozycja menu "Nowy plik", pokazane będzie okno "Nowy plan kont". W przeciwnym wypadku okno nie będzie wyświetlane.

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned
pl: Domyślna dla nowego wyszukiwania, jeśli zwrócona liczba wyników jest mniejsza od tej liczby

en: Enable SKIP transaction action
pl: Włącz akcję pomijania

en: Enable the SKIP action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is in the yellow zone (above the Auto-ADD threshold but below the Auto-CLEAR threshold) will be skipped by default.
pl: Włącz akcję pomijania w trakcie dopasowywania transakcji. Spowoduje to domyślne pomijanie transakcji, które mają dopasowanie w strefie żółtej (powyżej progu automatycznego dodawania, ale poniżej progu automatycznego przejrzenia).

en: Enable the UPDATE AND RECONCILE action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
pl: Włącz akcję aktualizacji z uzgadnianiem w trakcie dopasowywania transakcji. Spowoduje to domyślną aktualizację i uzgodnienie istniejących transakcji przez transakcje, które mają dopasowanie powyżej progu automatycznego przejrzenia oraz mają inną datę i kwotę niż istniejąca transakcja.

en: Use bayesian matching
pl: Użyj dopasowywania Bayes'a

en: Enables bayesian matching when matching imported transaction against existing transactions. Otherwise a less sophisticated rule-based matching mechanism will be used.
pl: Używa algorytmu Bayes'a podczas łączenia importowanych transakcji z istniejącymi. W przeciwnym wypadku użyty zostanie mniej złożony mechanizm regułowy.

en: Minimum score to be displayed
pl: Minimalny wynik do wyświetlenia

en: This field specifies the minimum matching score a potential matching transaction must have to be displayed in the match list.
pl: Pole określa minimalny wynik dopasowań transakcji, który kwalifikuje ją do wyświetlenia na liście.

en: Likely matching transaction within these days
pl: Prawdopodobnie pasująca transakcja w tych dniach

en: This field specifies the maximum number of days a transaction is likely to be a match in the list.
pl: Pole określa maksymalną liczbę dni, która kwalifikuje transakcję do wyświetlenia na liście.

en: UnLikely matching a transaction outside of these days
pl: Prawdopodobnie niepasująca transakcja poza tymi dniami

en: This field specifies the minimum number of days a transaction is unlikely to be a match in the list.
pl: Pole określa minimalną liczbę dni, która dyskwalifikuje transakcję z wyświetlenia na liście.

en: Add matching transactions below this score
pl: Dodaj pasującą transakcję poniżej tego rezultatu

en: This field specifies the threshold below which a matching transaction will be added automatically. A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display minimum score but below or equal to the Add match score) will be added to the GnuCash file by default.
pl: Pole określa próg, poniżej którego pasująca transakcja będzie domyślnie dodana. Transakcja, której najlepszy wynik dopasowania znajduje się w strefie czerwonej (powyżej minimalnego wyniku wyświetlania, ale poniżej lub na równi progu dodawania) będzie domyślnie dodana do pliku GnuCash.

en: Clear matching transactions above this score
pl: Przejrzyj pasujące transakcje powyżej tego progu

en: This field specifies the threshold above which a matching transaction will be cleared by default. A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to this Clear threshold) will be cleared by default.
pl: Pole określa próg, powyżej którego pasująca transakcja będzie domyślnie przejrzana. Transakcja, której najlepszy wynik dopasowania znajduje się w strefie zielonej (powyżej lub na równi progu przejrzenia) będzie domyślnie przejrzana.

en: Maximum ATM fee amount in your area
pl: Maksymalna opłata bankomatowa na twoim terenie

en: This field specifies the extra fee that is taken into account when matching imported transactions. In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
pl: Pole to określa dodatkową opłatę, która jest brana pod uwagę w czasie dopasowywania importowanych transakcji. W niektórych miejscach komercyjne bankomaty (nie należące do instytucji finansowych) są instalowane w miejscach takich jak zwykły sklep. Bankomaty te dodają swoją opłatę bezpośrednio do kwoty zamiast wyświetlania ich w postaci oddzielnej transakcji lub w miesięcznych opłatach bankowych. Na przykład, wycofana została kwota 100$, a naliczona opłata wynosi 101,50$ plus opłaty Interac. Jeśli ręcznie zostanie wprowadzone to 100$, kwoty nie będą się zgadzać. Należy ustawić próg określający maksimum takich opłat na twoim obszarze (w jednostkach lokalnej waluty), aby transakcje były rozpoznawane poprawnie.

en: Display or hide reconciled matches
pl: Wyświetlanie lub ukrywanie uzgodnionych dopasowań

en: Default status for QIF transaction when not specified in QIF file.
pl: Domyślny status transakcji QIF, jeśli nie jest określony w pliku QIF.

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as reconciled.
pl: Jeśli status nie jest określony w pliku QIF, transakcje są oznaczone jako uzgodnione.

en: Show documentation
pl: Pokaż dokumentację

en: Show some documentation-only pages in QIF Import assistant.
pl: Wyświetl kilka stron z samą dokumentacją w kreatorze importu QIF.

en: Pre-select cleared transactions
pl: Wstępnie zaznacz przejrzane transakcje

en: If active, all transactions marked as cleared in the register will appear already selected in the reconcile dialog. Otherwise no transactions will be initially selected.
pl: Jeśli zaznaczono, wszystkie transakcje oznaczone w rejestrze jako przejrzane pojawią się jako już zaznaczone w dialogu uzgadniania. W innym przypadku żadna transakcja nie będzie wstępnie zaznaczona.

en: Prompt for interest charges
pl: Wyświetl okno kosztów kredytu

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
pl: Przed uzgodnieniem konta spłaty odsetek lub kosztów kredytu, poproś użytkownika o wprowadzenie transakcji dla obciążenia bądź spłaty. Obecnie aktywne jedynie dla kont: Bank, Kredyt, Wzajemny, Aktywa, Zobowiązania, Wierzytelności, Pasywa.

en: Prompt for credit card payment
pl: Wyświetl okno płatności kartą kredytową

en: If active, after reconciling a credit card account, prompt the user to enter a credit card payment. Otherwise do not prompt the user for this.
pl: Jeśli aktywny, po uzgodnieniu konta karty kredytowej, wyświetlone zostaje okno do wprowadzenia płatności kartą kredytową. W przeciwnym razie okno się nie pokazuje.

en: Always reconcile to today
pl: Zawsze uzgadniaj z dzisiejszą datą

en: If active, always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
pl: Jeśli zaznaczono, zawsze otwieraj dialog uzgadniania, używając dzisiejszej daty jako daty wyciągu, bez względu na uzgodnienia wcześniejsze.

en: Set the "auto create" flag by default
pl: Zaznacz domyślnie flagę 'twórz automatycznie'

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'auto create' flag set active by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction.
pl: Jeśli zaznaczono, nowo utworzona zaplanowana transakcja będzie domyślnie oznaczona jako 'tworzona automatycznie'. Użytkownik może zmienić ten znacznik przy tworzeniu transakcji lub później, przy edycji transakcji zaplanowanej.

en: How many days in advance to notify the user.
pl: Jak wiele dni w wcześniej należy powiadamiać użytkownika.

en: Set the "notify" flag by default
pl: Zaznacz domyślnie flagę 'Powiadom'

en: If active, any newly created scheduled transaction will have its 'notify' flag set by default. The user can change this flag during transaction creation, or at any later time by editing the scheduled transaction. This setting only has meaning if the create-auto setting is active.
pl: Jeśli zaznaczono, nowo utworzona transakcja zaplanowana będzie miała domyślnie zaznaczoną flagę 'powiadom'. Użytkownik może zmienić tą flagę podczas tworzenia transakcji lub później, w czasie edycji zaplanowanej transakcji. Ustawienie to ma znaczenie tylko wtedy, gdy zaznaczono flagę 'twórz automatycznie'.

en: How many days in advance to remind the user.
pl: Na ile dni naprzód wyświetlić przypomnienie użytkownikowi.

en: The next tip to show.
pl: Następna porada.

en: Show "Tip Of The Day" at GnuCash start
pl: Włącz 'Porady dnia' podczas startu GnuCash

en: Enables the "Tip Of The Day" when GnuCash starts up. If active, the dialog will be shown. Otherwise it will not be shown.
pl: Włącza 'Porady dnia' podczas startu programu GnuCash. Jeśli zaznaczone, okno będzie się pokazywać. W przeciwnym wypadku zostanie ukryte.

en: Alpha Vantage API key
pl: Klucz API Alpha Vantage

en: The version of these settings
pl: Wersja tych ustawień

en: This is used internally to determine whether some preferences may need conversion when switching to a newer version of GnuCash.
pl: Służy to do ustalenia, czy niektóre preferencje mogą wymagać konwersji podczas zmiany na nowszą wersję GnuCash.

en: Save window sizes and locations
pl: Zapisz wymiary i położenie okna

en: If active, the size and location of each dialog window will be saved when it is closed. The sizes and locations of content windows will be remembered when you quit GnuCash. Otherwise the sizes will not be saved.
pl: Jeśli zaznaczono, pozycja i rozmiar każdego okna będzie zapamiętywana podczas zamykania. Rozmiary i pozycje zawartości okien będą zapamiętywane w czasie zamykania aplikacja GnuCash. W przeciwnym razie program nie zapamięta ustawień.

en: Character to use as separator between account names
pl: Znak używany do odseparowania nazw kont

en: This setting determines the character that will be used between components of an account name. Possible values are any single non-alphanumeric unicode character, or any of the following strings: "colon", "slash", "backslash", "dash" and "period".
pl: Ustawienie określa znak separujący nazwy kont. Możliwe wartości to niealfanumeryczne znaki Unicode lub dowolny z tekstów: "colon" (dwukropek), "slash" (ukośnik), "backslash" (ukośnik wsteczny), "dash" (myślnik) i "period" (kropka).

en: This is the path head for the Transaction Linked Files with relative paths
pl: To jest nagłówek ścieżki do plików skojarzonych z transakcją ze ścieżką relatywną

en: Compress the data file
pl: Kompresuj plików z danymi

en: Enables file compression when writing the data file.
pl: Włącza kompresję podczas zapisu pliku danych.

en: Show auto-save explanation
pl: Pokaż dodatkowy opis funkcji auto-zapisu

en: If active, GnuCash shows an explanation of the auto-save feature the first time that feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
pl: Jeśli zaznaczono, GnuCash wyświetla opis funkcji auto-zapisu podczas jej pierwszego użycia. W przeciwnym wypadku informacja taka nie jest wyświetlana.

en: Auto-save time interval
pl: Interwał _automatycznego zapisu

en: The number of minutes until saving of the data file to harddisk will be started automatically. If zero, no saving will be started automatically.
pl: Ilość minut do automatycznego zapisania pliku danych na dysk. Jeśli opcja ma wartość zero, zapis automatyczny będzie wyłączony.

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
pl: Włącz limit czasu w pytaniu „Zapisz zmiany po zamknięciu”

en: Time to wait for answer
pl: Czas na odpowiedź

en: The number of seconds to wait before the question window will be closed and the changes saved automatically.
pl: Liczba sekund oczekiwania na zamknięcie okna pytania i automatyczne zapisanie zmian.

en: Display negative amounts in red
pl: Ujemne kwoty w kolorze czerwonym

en: Automatically insert a decimal point
pl: Automatycznie wstaw punkt dziesiętny

en: If active, GnuCash will automatically insert a decimal point into values that are entered without one. Otherwise GnuCash will not modify entered numbers.
pl: Jeśli zaznaczono, GnuCash automatycznie wstawi punkt dziesiętny do wprowadzonych wartości mniejszych niż jeden. W przeciwnym razie GnuCash nie będzie zmieniał wprowadzonych liczb.

en: Number of automatic decimal places
pl: Liczba automatycznych miejsc dziesiętnych

en: This field specifies the number of automatic decimal places that will be filled in.
pl: Pole określa liczbę automatycznych miejsc dziesiętnych.

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
pl: Wymuś wyświetlanie cen bez ułamków, nawet jeśli trzeba je zaokrąglić.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
pl: Usuń stare pliki dzienników/archiwum po określonej liczbie dni (0 = nigdy).

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never)
pl: Usuń stare pliki dzienników/archiwum po określonej liczbie dni (0 = nigdy)

en: This setting specifies the number of days after which old log/backup files will be deleted (0 = never).
pl: Ustawienie określa liczbę dni, po których usunięte zostaną stare pliki dzienników i kopii zapasowych (0 = nigdy).

en: Don't sign reverse any accounts.
pl: Nie odwracaj znaku żadnego konta.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
pl: Odwróć znaki bilansów następujących typów kont: Karta kredytowa, Zobowiązania, Pasywa, Kapitał własny i Przychody.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
pl: Odwróć znaki bilansów kont przychodów i wydatków.

en: Use account colors in the account hierarchy
pl: Użyj kolorów kont w hierarchii kont

en: Use formal account labels
pl: Użyj formalnych etykiet kont

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
pl: Jeśli zaznaczono, pola na ekranie będą oznaczone formalnymi etykietami kont "Winien" i "Ma". W przeciwnym razie użyte zostaną etykiety nieformalne w stylu "Zwiększenie"/"Zmniejszenie", "Wpływy"/"Wydatki" itd.

en: Show close buttons on notebook tabs
pl: Pokaż przyciski zamykania na zakładkach notesu

en: If active, a "close" button will be displayed on any notebook tab that may be closed. Otherwise, no such button will be shown on the tab. Regardless of this setting, pages can always be closed via the "close" menu item or the "close" button on toolbar.
pl: Jeśli zaznaczono, na każdej zakładce notatnika, która może być zamknięta, wyświetlany jest przycisk "Zamknij". W przeciwnym razie przycisk nie pokaże się na zakładkach. Bez względu na to, jakie jest ustawienie, strony można zamykać poprzez pozycję menu "Zamknij" lub przycisk "Zamknij" na pasku narzędzi.

en: Width of notebook tabs
pl: Szerokość zakładek notatnika

en: This key specifies the maximum width of notebook tabs. If the text in the tab is longer than this value (the test is approximate) then the tab label will have the middle cut and replaced with an ellipsis.
pl: Opcja określa maksymalną szerokość zakładek notesu. Jeśli tekst zakładki jest dłuższy od tej wartości (w przybliżeniu), wtedy napis na zakładce będzie przecięty w połowie i część tekstu będzie zastąpiona elipsą.

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
pl: Użyj ustawień systemowych waluty dla wszystkich nowo utworzonych kont.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
pl: Użyj określonych ustawień waluty dla wszystkich nowo utworzonych kont.

en: Default currency for new accounts
pl: Domyślna waluta dla nowych kont

en: Use 24 hour time format
pl: Użyj 24 godzinnego zapisu czasu

en: If active, use a 24 hour time format. Otherwise use a 12 hour time format.
pl: Jeśli zaznaczono, wykorzystany zostanie 24 godzinny (zamiast 12-to godzinnego) format czasu.

en: Date format choice
pl: Wybór formatu daty

en: This setting chooses the way dates are displayed in GnuCash. Possible values for this setting are "locale" to use the system locale setting, "ce" for Continental Europe style dates, "iso" for ISO 8601 standard dates , "uk" for United Kingdom style dates, and "us" for United States style dates.
pl: Opcja określa format wyświetlania dat przez GnuCash. Możliwe wartości: "Lokalny" - ustawienia systemowe, "Europa" - styl daty Europy kontynentalnej, "ISO" - standard ISO 8601, "Anglia" - brytyjski styl, "US" - amerykański.

en: Maximum number of months to go back.
pl: Maksymalna liczba miesięcy wstecz.

en: Show splash screen
pl: Pokaż ekran startowy

en: If active, a splash screen will be shown at startup. Otherwise no splash screen will be shown.
pl: Jeśli zaznaczono, podczas startu programu wyświetlany jest ekran startowy.

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
pl: Wyświetlaj zakładki na górze okna.

en: This setting determines the edge at which the tabs for switching pages in notebooks are drawn. Possible values are "top", "left", "bottom" and "right". It defaults to "top".
pl: Ustawienie określa krawędź, na której umieszczone będą zakładki. Możliwe wartości: "góra", "lewa", "dół" i "prawa". Domyślna wartość to "góra".

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
pl: Wyświetl zakładki na dole okna.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
pl: Wyświetlaj zakładki po lewej stronie okna.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
pl: Wyświetlaj zakładki po prawej stronie okna.

en: Display the summary bar at the top of the page.
pl: Wyświetlaj pasek podsumowań na górze strony.

en: This setting determines the edge at which the summary bar for various pages is drawn. Possible values are "top" and "bottom". It defaults to "bottom".
pl: Ustawienie określa krawędź, na której pokazywany będzie pasek podsumowania dla różnych stron. Możliwe wartości: "góra" i "dół". Domyślna wartość to "dół".

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
pl: Wyświetlaj pasek podsumowań na dole strony.

en: Closing a tab moves to the most recently visited tab.
pl: Zamknięcie zakładki spowoduje przejście do ostatnio widocznej zakładki.

en: If active, closing a tab moves to the most recently visited tab. Otherwise closing a tab moves one tab to the left.
pl: Jeśli zaznaczono, zamknięcie zakładki spowoduje przejście do ostatniej przeglądanej zakładki. W przeciwnym wypadku zamknięcie zakładki spowoduje przejście do sąsiedniej z lewej strony.

en: Color the register using a gnucash specific color theme
pl: Pokoloruj rejestr zgodnie z ustawieniem motywu gnucash

en: "Enter" key moves to bottom of register
pl: Klawisz "Enter" powoduje przejście do końca rejestru

en: If active, pressing the enter key will move to the bottom of the register. Otherwise pressing the enter key will move to the next transaction line.
pl: Jeśli zaznaczono, naciśnięcie klawisza "Enter" będzie przenosiło na koniec rejestru. W przeciwnym razie klawisz "Enter" będzie przenosił do następnego wiersza transakcji.

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input
pl: Automatycznie pokaż listę akcji lub kont w czasie wejścia

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled
pl: Przeskocz do pola transferu po wstawieniu zapamiętanej transakcji

en: If active then after a memorised transaction is automatically filled in the cursor will move to the Transfer field. If not active then it skips to the value field.
pl: Jeśli aktywne, wtedy zapamiętana transakcja jest automatycznie wstawiana i kursor przenosi się do pola Transfer. Jeśli nieaktyne, wtedy przeskakuje do pola wartości.

en: Create a new window for each new register
pl: Utwórz nowe okno dla każdego nowego rejestru

en: If active, each new register will be opened in a new window. Otherwise each new register will be opened as a tab in the main window.
pl: Jeśli zaznaczono, każdy nowy rejestr będzie otwarty w nowym oknie. W przeciwnym razie nowy rejestr otworzy się jak zakładka okna głównego.

en: Color all lines of a transaction the same
pl: Ustaw taki sam kolor dla wszystkich wierszy transakcji

en: If active all lines that make up a single transaction will use the same color for their background. Otherwise the background colors are alternated on each line.
pl: Jeśli zaznaczono, wszystkie wiersze składające się na jedną transakcję będą miały ten sam kolor tła. W przeciwnym razie kolory tła będą różne z wiersza na wiersz.

en: Show horizontal borders in a register
pl: Pokaż poziome brzegi komórek

en: Show horizontal borders between rows in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
pl: Pokaż poziome granice pomiędzy wierszami w rejestrze. Jeśli zaznaczone, granica między komórkami będzie znaczona grubą linią. W przeciwnym wypadku obramowania komórek nie będą widoczne.

en: Show vertical borders in a register
pl: Pokaż pionowe brzegi komórek

en: Show vertical borders between columns in a register. If active the border between cells will be indicated with a heavy line. Otherwise the border between cells will not be marked.
pl: Pokaż pionowe granic pomiędzy kolumnami w rejestrze. Gdy opcja jest zaznaczona, komórki będzie oddzielała gruba linia. w przeciwnym wypadku granice komórek nie będą znaczone.

en: All transactions are expanded to show all splits.
pl: Wszystkie transakcje są rozwijane, aby pokazać podział.

en: Show a second line with "Action", "Notes", and "Linked Documents" for each transaction.
pl: Dla każdej transakcji pokaż drugi wiersz ("Akcja", "Notatki", "Powiązane dokumenty").

en: Only display leaf account names.
pl: Wyświetlaj tylko krótkie nazwy kont.

en: Show only the names of the leaf accounts in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Activating this option implies that you use unique leaf names.
pl: Pokaż tylko krótkie nazwy na kartach kont oraz w wyskakującym okienku wyboru kont. Domyślnie wyświetlana jest pełna nazwa, wraz ze ścieżką w strukturze. Zaznaczenie tej opcji wymaga używania jedynie unikalnych nazw kart.

en: Show entered and reconciled dates on selection
pl: Pokaż wprowadzone i uzgodnione daty przy wyborze

en: Show the calendar buttons Cancel, Today and Select.
pl: Pokaż przyciski kalendarza Anuluj, Dzisiaj i Wybierz.

en: This will move the selection to the blank split when the transaction is expanded.
pl: Spowoduje to przeniesienie zaznaczenia do pustego podziału po rozwinięciu transakcji.

en: Number of transactions to show in a register.
pl: _Liczba transakcji do pokazania w rejestrze.

en: Show this many transactions in a register. A value of zero means show all transactions.
pl: Pokaż taką ilość transakcji w rejestrze. Wartość zero oznacza wszystkie transakcje.

en: Number of characters for auto complete.
pl: Liczba znaków dla autouzupełniania.

en: Create a new window for each new report
pl: Utwórz nowe okno dla każdego nowego raportu

en: If active, each new report will be opened in its own window. Otherwise new reports will be opened as tabs in the main window.
pl: Jeśli zaznaczono, każdy nowy raport będzie otwarty w nowym oknie. W przeciwnym razie nowe raporty będą otwierały się jako zakładki okna głównego.

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
pl: Użyj ustawień systemowych waluty dla wszystkich nowo utworzonych raportów.

en: Use the specified currency for all newly created reports.
pl: Użyj określonych ustawień waluty dla wszystkich nowo utworzonych raportów.

en: Default currency for new reports
pl: Domyślna waluta dla nowych raportów

en: PDF export file name format
pl: Format nazwy eksportowanego pliku PDF

en: This setting chooses the file name for PDF export. This is a sprintf(3) string with three arguments: "%1$s" is the report name such as "Invoice". "%2$s" is the number of the report, which for an invoice report is the invoice number. "%3$s" is the date of the report, formatted according to the filename-date-format setting. Note: Any characters that are not allowed in filenames, such as '/', will be replaced with underscores '_' in the resulting file name.
pl: To ustawienie wybiera nazwę pliku do eksportu PDF. Jest to ciąg znaków sprintf(3) z trzema argumentami: "%1$s" to nazwa raportu, np. "Faktura". "%2$s" to numer raportu, który w raporcie faktury jest numerem faktury. "%3$s" to data raportu sformatowana zgodnie z ustawieniem nazwapliku-data-format. Uwaga: Wszystkie znaki, które są niedozwolone w nazwach plików (np. "/") zostaną zastąpione podkreśleniami "_" w wynikowej nazwie pliku.

en: Allow file incompatibility with older versions.
pl: Pozwól na niekompatybilność ze starszymi wersjami.

en: If active, gnucash will be allowed to intentionally break file compatibility with older versions, so that a data file saved in this version cannot be read by an older version again. Otherwise gnucash will write data files only in formats that can be read by older versions as well.
pl: Jeśli zaznaczono, GnuCash będzie mógł celowo nie zachowywać kompatybilności ze starymi wersjami i starsze wersje nie będą mogły odczytywać pliku zapisanego w bieżącej wersji. W przeciwnym wypadku dane będą zapisywane w formacie kompatybilnym ze starszymi wersjami GnuCash.

en: Number of files in history
pl: Liczba plików w historii

en: This setting contains the number of files to keep in the Recently Opened Files menu. This value may be set to zero to disable the file history. This number has a maximum value of 10.
pl: Opcja określa liczbę plików, które należy wyświetlać w menu ostatnio otwartych plików. Wartość ta może być ustawiona na zero, wtedy historia plików jest wyłączona. Maksymalna liczba to 10.

en: Most recently opened file
pl: Ostatni otwarty plik

en: This field contains the full path of the most recently opened file.
pl: Pole zawiera pełną ścieżkę ostatnio otwartego pliku.

en: Next most recently opened file
pl: Przedostatni otwarty plik

en: This field contains the full path of the next most recently opened file.
pl: Pole zawiera pełną ścieżkę przedostatniego otwartego pliku.

en: Print checks from multiple accounts
pl: Drukuj czeki z wielu kont

en: This dialog is presented if you try to print checks from multiple accounts at the same time.
pl: Okno pokazywane jest, jeśli spróbujesz wydrukować czeki z wielu kont jednocześnie.

en: This dialog is presented when there is more than one window.
pl: Okno pokazywane kiedy istnieje więcej okien.

en: Commit changes to a invoice entry
pl: Zatwierdź zmiany dla pozycji faktury

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified invoice entry. The changed data must be either saved or discarded.
pl: Okno pokazywane w czasie próby wyjścia ze zmodyfikowanej pozycji faktury. Zmieniane dane muszą zostać zapisane lub odrzucone.

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified invoice entry. The changed data must be saved or the duplication canceled.
pl: Okno pokazywane w czasie próby powielenia zmodyfikowanej pozycji faktury. Zmieniane dane muszą zostać zapisane lub należy anulować duplikację.

en: Delete a commodity
pl: Usuń typ środków

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity.
pl: Okno pokazywane jest przed skasowaniem typu środków.

en: Delete a commodity with price quotes
pl: Usuń typ środków i ceny

en: This dialog is presented before allowing you to delete a commodity that has price quotes attached. Deleting the commodity will delete the quotes as well.
pl: Okno pokazywane jest przed skasowaniem typu środków, które posiadają notowania. Operacja taka usunie również notowania.

en: Delete multiple price quotes
pl: Usuń wiele notowań

en: This dialog is presented before allowing you to delete multiple price quotes at one time.
pl: Okno pokazywane jest przed skasowaniem wielu notowań w tym samym czasie.

en: Read only register
pl: Rejestr tylko do odczytu

en: This dialog is presented when a read-only register is opened.
pl: Okno pokazywane w chwili otwarcia rejestru w trybie tylko do odczytu.

en: Change contents of reconciled split
pl: Zmień zawartość uzgodnionego podziału

en: This dialog is presented before allowing you to change the contents of a reconciled split. Allowing these changes can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed zmianą zawartości uzgodnionego podziału. Zezwolenie na takie zmiany może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: Mark transaction split as unreconciled
pl: Oznacz podział transakcji jako nieuzgodniony

en: This dialog is presented before allowing you to mark a transaction split as unreconciled. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed oznaczeniem podziału transakcji jako nieuzgodnionego. Operacja spowoduje odrzucenie wartości uzgodnionej z rejestru i może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: Cut a split from a transaction
pl: Wytnij podział z transakcji

en: This dialog is presented before allowing you to cut a split from a transaction.
pl: Okno pokazywane jest przed wycięciem podziału z transakcji.

en: Cut a reconciled split from a transaction
pl: Wytnij uzgodniony podział z transakcji

en: This dialog is presented before allowing you to cut a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed wycięciem uzgodnionego podziału z transakcji. Operacja spowoduje odrzucenie wartości uzgodnionej z rejestru i może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: Remove a split from a transaction
pl: Usuń podział z transakcji

en: This dialog is presented before allowing you to remove a split from a transaction.
pl: Okno pokazywane jest przed usunięciem podziału z transakcji.

en: Remove a reconciled split from a transaction
pl: Usuń uzgodniony podział z transakcji

en: This dialog is presented before allowing you to remove a reconciled split from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed usunięciem uzgodnionego podziału z transakcji. Operacja spowoduje odrzucenie wartości uzgodnionej z rejestru i może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: Remove all the splits from a transaction
pl: Usuń wszystkie podziały z transakcji

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits from a transaction.
pl: Okno pokazywane jest przed usunięciem wszystkich podziałów z transakcji.

en: This dialog is presented before allowing you to remove all splits (including some reconciled splits) from a transaction. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed usunięciem wszystkich podziałów z transakcji (w tym niektórych uzgodnionych). Operacja spowoduje odrzucenie wartości uzgodnionej z rejestru i może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction.
pl: Okno pokazywane jest przed wycięciem transakcji.

en: Cut a transaction with reconciled splits
pl: Wytnij transakcję z uzgodnionymi podziałami

en: This dialog is presented before allowing you to cut a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed wycięciem transakcji, która zawiera uzgodnione podziały. Operacja spowoduje odrzucenie wartości uzgodnionej z rejestru i może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: Delete a transaction
pl: Usuń transakcję

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction.
pl: Okno pokazywane jest przed skasowaniem transakcji.

en: Delete a transaction with reconciled splits
pl: Usuń transakcję z uzgodnionymi podziałami

en: This dialog is presented before allowing you to delete a transaction that contains reconciled splits. Doing so will throw off the reconciled value of the register and can make it hard to perform future reconciliations.
pl: Okno pokazywane jest przed skasowaniem transakcji, która zawiera uzgodnione podziały. Operacja spowoduje odrzucenie wartości uzgodnionej z rejestru i może utrudnić późniejsze uzgodnienia.

en: Duplicating a changed transaction
pl: Duplikowanie zmienionej transakcji

en: This dialog is presented when you attempt to duplicate a modified transaction. The changed data must be saved or the duplication canceled.
pl: Okno pokazywane w czasie próby powielenia zmodyfikowanej transakcji. Zmieniane dane muszą zostać zapisane lub należy anulować duplikację.

en: Commit changes to a transaction
pl: Zatwierdź zmiany dla transakcji

en: This dialog is presented when you attempt to move out of a modified transaction. The changed data must be either saved or discarded.
pl: Okno pokazywane w czasie próby wyjścia ze zmodyfikowanej transakcji. Zmieniane dane muszą zostać zapisane lub odrzucone.

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
pl: Pokaż kwotę całkowitą z wszystkich kont przeliczoną na domyślną walutę raportu

en: Show non currency commodities
pl: Pokaż środki niewalutowe

en: If active, non currency commodities (stocks) will be shown. Otherwise they will be hidden.
pl: Opcja aktywna oznacza, że pokazywane będą środki niewalutowe (udziały). W przeciwnym razie będą ukryte.

en: Starting date (in seconds from Jan 1, 1970)
pl: Data początkowa (w sekundach od 1 stycznia 1970)

en: Starting time period identifier
pl: Identyfikator początkowego okresu czasu

en: Ending date (in seconds from Jan 1, 1970)
pl: Data końcowa (w sekundach od 1 stycznia 1970)

en: Ending time period identifier
pl: Identyfikator końcowego okresu czasu

en: Display this column
pl: Wyświetl tę kolumnę

en: This assistant will help you setup and use accounting periods.
    
    Danger: this feature does not work correctly at this time; it is still under development. It will probably damage your data in such a way that it cannot be repaired!
pl: Ten kreator pomoże ci określić okresy obrachunkowe.
    
    Ostrzeżenie: ta funkcja nie działa jeszcze w pełni prawidłowo; nadal jest tworzona. Prawdopodobnie uszkodzi twoje dane w taki sposób, że nie można ich będzie naprawić!

en: Book Closing Dates
pl: Daty zamknięcia księgi

en: Close Book
pl: Zamknij księgę

en: Press 'Close' to Exit.
pl: Naciśnij 'Zamknij', aby wyjść.

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: 
    This assistant will help you import Accounts from a file.
    
    The file must be in the same format as that exported as this is a fixed format import which can be seen by looking at a file created by using the "Export Account Tree to CSV" export menu option.
    
    If the account is missing, based on the full account name, it will be added as long as the security / currency specified exists. If the account exists, then four fields will be updated. These are code, description, notes and color.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
pl: 
    Ten asystent pomoże Ci zaimportować Konta z pliku.
    
    Plik musi być w tym samym formacie, co eksportowany, ponieważ jest to import w stałym formacie, co można zobaczyć, patrząc na plik utworzony za pomocą opcji menu eksportu "Eksportuj drzewo kont do CSV".
    
    Jeśli brakuje rachunku, zostanie on dodany na podstawie pełnej nazwy rachunku, o ile istnieje określony papier wartościowy/waluta. Jeśli konto istnieje, to cztery pola zostaną zaktualizowane. Są to: kod, opis, uwagi i kolor.
    
    Kliknij "Dalej", aby kontynuować lub "Anuluj", aby przerwać import.

en: Import Account Assistant
pl: Asystent importu kont

en: Number of rows for the Header
pl: Liczba wierszy dla nagłówka

en: Comma (,)
pl: Przecinek (,)

en: Semicolon (;)
pl: Średnik (;)

en: Custom regular expression
pl: Własne wyrażenie regularne

en: Colon (:)
pl: Dwukropek (:)

en: Preview
pl: Podgląd

en: Import Account Preview, first 10 rows only
pl: Podgląd importu konta, tylko pierwsze 10 wierszy

en: Press Apply to create export file.
    Cancel to abort.
pl: Naciśnij Zastosuj, aby utworzyć plik eksportu.
    Anuluj, aby przerwać.

en: Import Accounts Now
pl: Importuj konta teraz

en: CSV Export Assistant
pl: Kreator eksportu CSV

en: 
    Select the type of Export required and the separator that will be used.
pl: 
    Wybierz wymagany typ eksportu i separator, który zostanie użyty.

en: Simple Layout
pl: Prosty układ

en: Select the accounts to be exported and date range if required.
pl: Wybierz konta do wyeksportowania i zakres dat, jeśli to konieczne.

en: Accounts Selected:
pl: Zaznaczone konta:

en: _Select Subaccounts
pl: _Wybierz konta subkonta

en: Select _All
pl: Z_aznacz wszystko

en: Date Range
pl: Zakres dat

en: _Select All
pl: Zaznacz _wszystkie

en: Select _Range
pl: Wybierz za_kres

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
pl: Początek

en: _Earliest
pl: _Najwcześniejszy

en: Cho_ose Date
pl: Wy_bierz datę

en: Toda_y
pl: D_zisiaj

en: _Latest
pl: O_statni

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
pl: Koniec

en: C_hoose Date
pl: Wy_bierz datę

en: _Today
pl: _Dzisiaj

en: Export Now…
pl: Eksportuj teraz…

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Export Summary
pl: Eksportuj podsumowanie

note: You should localize the (british) examples to your region.
en: This assistant will help you import Prices from a CSV file.
    
    There is a minimum number of columns that have to be present for a successful import, these are Date, Amount, From Namespace, From Symbol and Currency To. If all entries are for the same Commodity / Currency then you can select them and then the columns will be Date and Amount.
    
    Various options exist for specifying the delimiter as well as a fixed width option. With the fixed width option, double click on the table of rows displayed to set a column width, then right mouse to change if required.
    
    Examples are "FTSE","RR.L","21/11/2016",5.345,"GBP" and CURRENCY;USD;2016-11-21;1.56;GBP
    
    There is an option for specifying the start row, end row and an option to skip alternate rows beginning from the start row which can be used if you have some header text. Also there is an option to overwrite existing prices for that day if required.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name. Note you can't save to built-in presets.
    
    This operation is not reversible, so make sure you have a working backup.
    
    Click on "Next" to proceed or "Cancel" to Abort Import.
pl: Ten asystent pomoże Ci zaimportować ceny z pliku CSV.
    
    Istnieje minimalna liczba kolumn, które muszą być obecne, aby pomyślnie importować dane, są to Data, Kwota, Z przestrzeni nazw, Od symbolu i Waluta do. Jeśli wszystkie wpisy dotyczą tego samego towaru/waluty, możesz je wybrać, a wtedy wymagane będą kolumny Data i Kwota.
    
    Istnieją różne opcje określania ogranicznika, a także opcja danych o stałej szerokości. W opcji danych o stałej szerokości kliknij dwukrotnie tabelę wyświetlanych wierszy, aby ustawić szerokość kolumny, a następnie prawą mysz, aby zmienić w razie potrzeby.
    
    Przykładami są "CD Projekt", "CDR.WA","30/09/2021","191,80","PLN" i CURRENCY;USD;2021-09-30;3.98;PLN
    
    Istnieje opcja określania wiersza początkowego, wiersza końcowego i opcja pomijania nieparzystych wierszy zaczynając od wiersza początkowego, której można użyć, jeśli masz jakiś tekst nagłówka. Istnieje również możliwość zastąpienia istniejących cen na ten dzień, jeśli jest to wymagane.
    
    Wreszcie, w przypadku wielokrotnego importu strona podglądu ma przyciski do ładowania i zapisywania ustawień. Dostosowane ustawienia można zapisać, aby użyć ich ponownie przy późniejszym importowaniu. Po załadowaniu ustawień możesz je również ponownie dostosować do podobnych importów i zapisać pod inną nazwą. Uwaga: nie można zapisywać we wbudowanych ustawieniach wstępnych.
    
    Ta operacja nie jest odwracalna, więc upewnij się, że masz działającą kopię zapasową.
    
    Kliknij "Dalej", aby kontynuować, lub "Anuluj", aby przerwać import.

en: Price Import Assistant
pl: Kreator importu cen

en: Fixed-Width
pl: Stała szerokość

en: Space
pl: Spacja

en: Tab
pl: Tabulator

en: Hyphen (-)
pl: Myślnik (-)

en: Double-click anywhere on the table below to insert a column break
pl: Kliknij dwukrotnie w dowolnym miejscu w poniższej tabeli, aby wstawić podział kolumny

en: Right-click anywhere in a column to modify it (widen, narrow, merge)
pl: Kliknij kolumnę prawym przyciskiem myszy w dowolnym miejscu, aby ją zmodyfikować (poszerzyć, zwęzić, scalić)

en: Allow existing prices to be over written.
pl: Pozwól, aby istniejące ceny zostały nadpisane.

en: Date Format
pl: Format daty

en: Encoding
pl: Kodowanie

en: Leading Lines to Skip
pl: Linie wiodące do pominięcia

en: Trailing Lines to Skip
pl: Linie końcowe do pominięcia

en: Currency To
pl: Waluta

en: Import Preview
pl: Podgląd importu

en: <b>Press "Apply" to add the Prices.
    "Cancel" to abort.</b>
pl: <b>Naciśnij "Zastosuj", aby dodać ceny.
    "Anuluj", aby przerwać.</b>

en: Import Prices Now
pl: Importuj ceny teraz

en: This assistant will help you import a delimited file containing a list of transactions. It supports both token separated files (such as comma separated or semi-colon separated) and fixed width data.
    
    For a successful import three columns have to be available in the import data:
    • a Date column
    • a Description column
    • a Deposit or Withdrawal column
    
    If there is no Account data available, a base account can be selected to which all data will be imported.
    
    Apart from a choice of delimiter, there are several options to tweak the importer. For example a number of lines can be skipped at the start or the end of the data, as well as odd rows. Several date and number formats are supported. The file encoding can be defined.
    
    The importer can handle files where transactions are split over multiple lines, with each line representing one split.
    
    Lastly, for repeated imports the preview page has buttons to Load and Save the settings. You can save your adjusted settings to reuse them on later imports. After loading your settings you can also tweak them again for similar imports and save them under another name.
pl: Ten asystent pomoże Ci zaimportować rozdzielany plik zawierający listę transakcji. Obsługuje zarówno pliki rozdzielane tokenami (takie jak rozdzielane przecinkami lub średnikami), jak i dane o stałej szerokości.
    
    Aby import zakończył się pomyślnie, w danych importu muszą być dostępne trzy kolumny:
    • kolumna Data
    • kolumna Opis
    • kolumna Wpłaty lub Wypłaty
    
    Jeśli nie ma dostępnych danych konta, można wybrać konto podstawowe, do którego zostaną zaimportowane wszystkie dane.
    
    Oprócz wyboru ogranicznika istnieje kilka opcji dostosowania importera. Na przykład wiele wierszy można pominąć na początku lub na końcu danych, a także wiersze nieparzyste. Obsługiwanych jest kilka formatów daty i liczb. Można zdefiniować kodowanie pliku.
    
    Importer może obsługiwać pliki, w których transakcje są podzielone na wiele wierszy, przy czym każdy wiersz reprezentuje jeden podział.
    
    Wreszcie, w przypadku wielokrotnego importu strona podglądu ma przyciski do ładowania i zapisywania ustawień. Dostosowane ustawienia można zapisać, aby użyć ich ponownie przy późniejszym importowaniu. Po załadowaniu ustawień możesz je również ponownie dostosować do podobnych importów i zapisać pod inną nazwą.

en: Normally the importer will assume each line in the input file will correspond to one transaction. Each line can have information for one transaction and one or two splits.
    
    When Multi-split is enabled the importer will assume multiple consecutive lines together hold the information for one transaction. Each line provides information for exactly one split. The first line should also provide the information for the transaction.
    To know which lines belong to the same transaction, the importer will compare the provided transaction information in each line. If that information is empty or the same as the first transaction line the importer will consider this line part of the same transaction.
pl: Zwykle importer zakłada, że każda linia w pliku wejściowym będzie odpowiadać jednej transakcji. Każdy wiersz może zawierać informacje dotyczące jednej transakcji i jednego lub dwóch podziałów.
    
    Gdy funkcja Multi-split jest włączona, importer zakłada, że wiele kolejnych wierszy razem przechowuje informacje dla jednej transakcji. Każdy wiersz zawiera informacje o dokładnie jednym podziale. Pierwszy wiersz powinien również zawierać informacje dotyczące transakcji.
    Aby dowiedzieć się, które wiersze należą do tej samej transakcji, importer porówna podane informacje o transakcji w każdym wierszu. Jeśli te informacje są puste lub takie same jak w pierwszym wierszu transakcji, importer uzna ten wiersz za część tej samej transakcji.

en: Select a row to change the mappings
pl: Wybierz wiersz, aby zmienić odwzorowania

en: Account ID
pl: Identyfikator konta

en: Error text.
pl: Tekst błędu.

en: Change GnuCash _Account…
pl: Zmień _konto GnuCash…

en: If you click "Next" Gnucash will perform a number of checks.
    
    If one of those <i>checks fails</i> you'll be automatically redirected to the preview page to try and correct.
    
    On the following page you will be able to associate each transaction to a category.
    
    If this is your <i>initial import into a new file</i>, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data are converted to GnuCash transactions. If this is an existing file, the dialog will not be shown.
    
    If this is the <i>first time importing</i>, you will find that all lines may need to be associated. On subsequent imports, the importer will try to associate the transactions based on previous imports.
    
    The confidence of a correct association is displayed as a colored bar.
    
    More information can be displayed by using the help button.
pl: Po kliknięciu "Dalej" Gnucash wykona szereg czynności sprawdzających.
    
    Jeśli jedno z tych <i>sprawdzeń nie powiedzie się</i>, zostaniesz automatycznie przekierowany na stronę podglądu, aby spróbować dokonać poprawek.
    
    Na kolejnej stronie będziesz mógł przyporządkować każdą transakcję do kategorii.
    
    Jeżeli jest to Twój <i>pierwszy import do nowego pliku</i>, najpierw zobaczysz okno dialogowe do ustawienia opcji księgowania, ponieważ mogą one wpłynąć na sposób konwersji importowanych danych na transakcje GnuCash. Jeśli jest to istniejący plik, okno dialogowe nie zostanie wyświetlone.
    
    Jeżeli jest to <i>pierwszy import </i>, może okazać się, że konieczne będzie skojarzenie wszystkich wierszy. Przy kolejnych importach importer będzie próbował skojarzyć transakcje na podstawie poprzednich importów.
    
    Stopień pewności poprawnego skojarzenia transakcji jest wyświetlany jako kolorowy pasek.
    
    Więcej informacji można wyświetlić za pomocą przycisku Pomoc.

en: This assistant will help you create a set of GnuCash accounts for your assets (such as investments, checking or savings accounts), liabilities (such as loans) and different kinds of income and expenses you might have.
    
    You can pick a set of accounts here that seem close to your needs. After the assistant completes you will be able to add, rename, modify, and remove accounts, at any time later on. You will also be able to add sub-accounts, as well as move accounts (along with their sub-accounts) from one parent to another.
    
    Click 'Cancel' if you do not wish to create any new accounts now.
pl: Ten kreator pomoże utworzyć zbiór kont Gnucash dla Twoich aktywów (takich jak inwestycje, konta czekowe lub oszczędnościowe), pasywa (jak na przykład pożyczki) oraz różnego rodzaju wpływów i wydatków, jakie możesz posiadać.
    
    Możesz wybrać zestaw kont najbliższy Twoich potrzebom. Po zakończeniu kreatora będziesz mógł dodawać, zmieniać i usuwać konta w dowolnym momencie. Będziesz również mógł dodawać subkonta, jak również przenosić konta (razem z ich subkontami) do innych kont nadrzędnych.
    
    Kliknij "Anuluj", jeśli nie chcesz tworzyć teraz żadnych nowych kont.

en: New Account Hierarchy Setup
pl: Tworzenie nowego planu kont

en: Choose Currency
pl: Wybór waluty

en: <b>Categories</b>
pl: <b>Kategorie</b>

en: C_lear All
pl: _Wyczyść wszystko

en: <b>Category Description</b>
pl: <b>Opis kategorii</b>

note: %s is an account template
en: Accounts in %s
pl: Konta w %s

en: The selection you make here is only the starting point for your personalized account hierarchy. Accounts can be added, renamed, moved, or deleted by hand later at any time.
pl: Wybory, których teraz dokonasz to tylko początek personalizacji. Zawsze konta można utworzyć, zmienić, przesunąć lub usunąć ręcznie w późniejszym czasie.

en: Choose accounts to create
pl: Wybór tworzonych kont

en: Setup selected accounts
pl: Ustawienia zaznaczonych kont

en: Press 'Apply' to create your new accounts. You will then be able to save them to a file or database.
    
    Press 'Back' to review your selections.
    
    Press 'Cancel' to close this dialog without creating any new accounts.
pl: Naciśnij "Zastosuj" aby utworzyć nowe konta. Będzie można je wtedy zapisać do pliku lub bazy danych.
    
    Naciśnij "Wstecz" aby przejrzeć wybrane opcje.
    
    Naciśnij "Anuluj" aby zamknąć to okno bez utworzenia żadnego nowego konta.

en: Finish Account Setup
pl: Zakończenie ustawiania kont

en: Months
pl: Miesiące

en: Years
pl: Lata

en: Now + 1 Year
pl: Teraz + 1 rok

en: Whole Loan
pl: Cała pożyczka

en: Interest Rate
pl: Stopa procentowa

en: Enter the Loan Details, as a minimum enter a valid Loan Account and Amount.
pl: Wprowadź dane pożyczki, jako minimum wprowadź ważne konto pożyczki i kwotę.

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: Length
pl: Długość

en: Loan Account
pl: Konto pożyczki

en: Months Remaining
pl: Pozostało miesięcy

en: Interest Rate Change Frequency
pl: Częstotliwość zmiany stopy procentowej

en: Loan Details
pl: Szczegóły pożyczki

en: Escrow Account
pl: Konto Escrow

en: Principal To
pl: Kwota główna na

en: Interest To
pl: Odsetki na

en: Repayment Frequency
pl: Częstotliwość spłat

en: Payment To (Escrow)
pl: Płatność na (Escrow)

en: Payment From (Escrow)
pl: Płatność z (Escrow)

en: Specify Source Account
pl: Wybierz konto źródłowe

en: Use Escrow Account
pl: Używanie konta Escrow

en: Part of Payment Transaction
pl: Część transakcji płatności

en: Payment Frequency
pl: Częstotliwość płatności

en: Next Option
pl: Następna opcja

en: Range
pl: Zakres

en: End Date
pl: Data końcowa

note: Run the assistant in your language to see GTK's translation of the button labels.
en: GnuCash can import financial data from QIF (Quicken Interchange Format) files written by Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance, and many other programs.
    
    The import process has several steps. Your GnuCash accounts will not be changed until you click "Apply" at the end of the process.
    
    Click "Next" to start loading your QIF data, or "Cancel" to abort the process.
pl: GnuCash potrafi zaimportować dane finansowe z plików QIF (Quicken Interchange Format) zapisanych w programie Quicken/QuickBooks, MS Money, Moneydance oraz wielu innych.
    
    Proces importowania składa się z kilku kroków. Twoje konta GnuCash nie zostaną zmienione, dopóki nie klikniesz przycisku "Zastosuj", kończącego proces importowania.
    
    Kliknij "Naprzód", aby rozpocząć ładowanie danych QIF, lub "Anuluj", aby przerwać proces.

en: Import QIF files
pl: Importuje pliki QIF

en: _Select…
pl: Wybierz… (_S)

en: Select a QIF file to load
pl: Wybierz QIF do wczytania

en: _Start
pl: _Początek

en: Load QIF files
pl: Wczytaj pliki QIF

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
pl: Kliknij "Wstecz", aby anulować odczyt tego pliku i wybrać inny.

en: Set a date format for this QIF file
pl: Ustaw format daty dla tego pliku QIF

en: Account name
pl: Nazwa konta

en: Set the default QIF account name
pl: Ustaw domyślną nazwę konta QIF

en: _Unload selected file
pl: _Usuń wybrany plik

en: _Load another file
pl: _Załaduj następny plik

en: QIF files you have loaded
pl: Załadowane przez Ciebie pliki QIF

en: On the next page, the accounts in your QIF files and any stocks or mutual funds you own will be matched with GnuCash accounts. If a GnuCash account already exists with the same name, or a similar name and compatible type, that account will be used as a match; otherwise, GnuCash will create a new account with the same name and type as the QIF account. If you do not like the suggested GnuCash account, double-click to change it.
    
    Note that GnuCash will be creating many accounts that did not exist on your other personal finance program, including a separate account for each stock you own, separate accounts for the brokerage commissions, special "Equity" accounts (subaccounts of Retained Earnings, by default) which are the source of your opening balances, etc. All of these accounts will appear on the next page so you can change them if you want to, but it is safe to leave them alone.
pl: Na kolejnej stronie nastąpi dopasowanie kont, funduszy wzajemnych i udziałów z pliku QIF do kont GnuCash. Jeśli w systemie znajdzie się konto GnuCash o tej samej lub podobnej nazwie albo pasującym typie, konto to zostanie użyte przy dopasowywaniu; w przeciwnym wypadku GnuCash utworzy nowe konto o tej samej nazwie i tym samym typie, co pasujące konto w pliku QIF. Jeśli sugerowane konto GnuCash ci nie odpowiada, możesz je zmienić, klikając je dwukrotnie.
    
    Zauważ, że GnuCash będzie tworzył wiele kont, które nie istniały w twoim poprzednim programie do finansów, w tym oddzielne konta dla każdego udziału, prowizji maklerskich, konta specjalne kapitału własnego (domyślnie jako konta podrzędne zysku zatrzymanego), które stanowią źródło bilansów otwarcia itd. Wszystkie te konta pojawią się na następnej stronie i tam możesz je zmienić, jednak bezpieczniej będzie pozostawić je niezmienionymi.

en: Accounts and stock holdings
pl: Posiadanie udziałów i kont

en: _Select the matchings you want to change
pl: _Wybierz dopasowania, które chcesz zmienić

en: Matchings selected
pl: Wybrane dopasowania

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
pl: Dopasuj konta QIF i GnuCash

en: GnuCash uses separate Income and Expense accounts rather than categories to classify your transactions. Each of the categories in your QIF file will be converted to a GnuCash account.
    
    On the next page, you will have an opportunity to look at the suggested matches between QIF categories and GnuCash accounts. You may change matches that you do not like by double-clicking on the line containing the category name.
    
    If you change your mind later, you can reorganize the account structure safely within GnuCash.
pl: GnuCash używa do klasyfikowania transakcji oddzielnych kont przychodów i wydatków zamiast kategorii. Każda kategoria w pliku QIF zostanie skonwertowana do konta GnuCash.
    
    Na następnej stronie będziesz miał możliwość przyjrzeć się sugerowanych dopasowaniom pomiędzy kategoriami QIF i kontami GnuCash. Możesz zmienić dopasowania, klikając dwukrotnie wiersz zawierający nazwę kategorii.
    
    Jeśli później zmienisz zdanie, możesz bezpiecznie zreorganizować strukturę kont w programie GnuCash.

en: Income and Expense categories
pl: Kategorie przychodów i wydatków

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
pl: Dopasuj kategorie QIF i konta GnuCash

en: QIF files downloaded from banks and other financial institutions may not have information about Accounts and Categories which would allow them to be correctly assigned to GnuCash accounts.
    
    In the following page, you will see the text that appears in the Payee and Memo fields of transactions with no QIF Account or Category. By default these transactions are assigned to the 'Unspecified' account in GnuCash. If you select a different account, it will be remembered for future QIF files.
pl: Pliki QIF pobrane od banków i innych instytucji finansowych mogą nie zawierać informacji o kontach i kategoriach, które pozwoliłyby na poprawne przydzielenie ich do kont GnuCash.
    
    Na następnej stronie zobaczysz teksty, które pojawiają się w polach Notatka i Beneficjent transakcji nie opatrzonych kontem lub kategorią QIF. Domyślnie transakcje te są przydzielane do konta 'Nieokreślone' w programie GnuCash. Jeśli wybierzesz inne konto, twój wybór będzie zapamiętany i użyty w przyszłych importach plików QIF.

en: Payees and memos
pl: Płatkości i notatki

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
pl: Dopasuj beneficjentów/notatki do kont GnuCash

en: The QIF importer cannot currently handle multi-currency QIF files. All the accounts you are importing must be denominated in the same currency.
pl: Importer QIF nie może aktualnie zarządzać plikami QIF z wieloma walutami. Wszystkie importowane konta muszą zostać przeliczone na tą samą walutę.

en: _Select the currency to use for all imported transactions:
pl: _Wybierz walutę dla importowanych transakcji:

en: Since you are creating a new file, you will next see a dialog for setting book options. These can affect how GnuCash imports transactions. If you come back to this page without cancelling and starting over, the dialog for setting book options will not be shown a second time when you go forward. You can access it directly from the menu via File->Properties.
pl: Ponieważ tworzysz nowy plik, w następnej kolejności zobaczysz okno dialogowe do ustawienia opcji księgi. Mogą one wpłynąć na sposób importowania transakcji przez GnuCash. Jeżeli wrócisz na tę stronę bez anulowania i rozpoczęcia od nowa, okno dialogowe do ustawiania opcji księgi nie zostanie pokazane po raz drugi przy przejściu dalej. Możesz uzyskać do niego dostęp bezpośrednio z menu poprzez Plik->Właściwości.

en: Enter Information about…
pl: Wprowadź informacje o…

en: All fields must be complete to continue…
pl: Wszystkie pola muszą być wypełnione, aby kontynuować…

en: Tradable commodities
pl: Środki handlowe

en: P_ause
pl: P_auza

en: QIF Import
pl: Import QIF

en: Match existing transactions
pl: Dopasuj istniejące transakcje

en: _Imported transactions needing review
pl: Za_importowane transakcje, które należy przejrzeć

en: _Possible matches for the selected transaction
pl: Możliwe _dopasowania dla wybranej transakcji

en: Select possible duplicates
pl: Zaznacz możliwe duplikaty

en: Update your GnuCash accounts
pl: Aktualizuj konta GnuCash

en: This assistant will help you record a stock split or stock merger.
pl: Ten kreator przeprowadzi cię przez proces tworzenia podziału lub scalenia akcji.

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
pl: Wybierz konto, na którym chcesz zaksięgować split lub fuzję.

en: Enter the date and the number of shares you gained or lost from the stock split or merger. For stock mergers (negative splits) use a negative value for the share distribution. You can also enter a description of the transaction, or accept the default one.
pl: Wprowadź datę i ilość udziałów zgromadzonych lub utraconych w trakcie splitu bądź fuzji. Dla fuzji (splitów negatywnych) użyj ujemnej wartości podczas dystrybucji udziałów. Możesz również wprowadzić opis transakcji lub przyjąć zaproponowany domyślnie.

en: _Date
pl: _Data

en: Desc_ription
pl: _Opis

en: Stock Split
pl: Split giełdowy

en: If you want to record a stock price for the split, enter it below. You may safely leave it blank.
pl: Jeśli chcesz zapamiętać cenę giełdową, wprowadź ją poniżej. Możesz również zostawić to pole niewypełnione.

en: New _Price
pl: Nowa _cena

en: Currenc_y
pl: _Waluta

en: Stock Split Details
pl: Szczegóły splitu giełdowego

en: _Amount
pl: _Kwota

en: _Memo
pl: Not_atka

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
pl: Gotówka na miejscu

en: <b>_Income Account</b>
pl: <b>Konto przy_chodów</b>

en: <b>A_sset Account</b>
pl: <b>Konto akty_wów</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
pl: Gotówka na miejscu

en: Select the date and description for your records.
pl: Wybierz datę i opis dla swoich zapisów.

en: Cash
pl: Gotówka

en: Fees
pl: Opłaty

en: Brokerage Fees
pl: Opłaty transakcyjne maklera

en: A summary of splits is shown as follows. If the summary is correct, and there are no errors, please press "Apply". You may also press "Back" to review your choices, or "Cancel" to quit without making any changes.
pl: Jeśli zakończyłeś tworzenie splitu lub fuzji, naciśnij przycisk 'Zastosuj'. Możesz również nacisnąć przycisk 'Wstecz' i poprawić wprowadzone dane lub nacisnąć przycisk 'Anuluj', aby zamknąć okno bez dokonywania jakichkolwiek zmian.

en: Finish
pl: Zakończ

en: _Edit list of encodings
pl: _Edytuj listę standardów kodowania

en: Default encoding
pl: Domyślne kodowanie

en: Convert the file
pl: Konwertuj plik

en: Finish GnuCash Datafile Import
pl: Zakończ import plików danych GnuCash

en: Edit the list of encodings
pl: Edytuj listę stron kodowych

en: <b>S_ystem input encodings</b>
pl: <b>Kodowania _systemowe</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
pl: <b>Kodowanie _własne</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
pl: <b>Wybrane _kodowania</b>

en: Preferences
pl: Opcje

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
pl: Ogólne

en: _Open in new window
pl: _Otwórz w nowym oknie

en: If checked, each invoice will be opened in its own top level window. If clear, the invoice will be opened in the current window.
pl: Jeśli zaznaczono, każda faktura zostanie wyświetlona w oddzielnym oknie najwyższego poziomu. Jeśli odznaczono, faktura otworzy się w bieżącym oknie.

en: _Accumulate splits on post
pl: _Akumuluj przy księgowaniu

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
pl: Określa, czy różne pozycje na fakturze, należące do tego samego konta, należy domyślnie połączyć w jeden wpis. Opcję tą można zmienić w oknie księgowania.

en: <b>Invoices</b>
pl: <b>Faktury</b>

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
pl: Określa, czy wyświetlać listę płatności podczas uruchomienia.

en: _Tax included
pl: _Podatek wliczony

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
pl: Określa, czy podatek domyślnie powinien być wliczany do pozycji rachunku. Wartość jest stosowana dla nowych klientów i dostawców.

en: <b>Bills</b>
pl: <b>Rachunki</b>

en: _Notify when due
pl: Powiadom o pła_tnościach

en: Ta_x included
pl: Podatek w_liczony

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
pl: Określa, czy podatek domyślnie powinien być wliczany do pozycji faktur. Wartość jest stosowana dla nowych klientów i dostawców.

en: Days in ad_vance
pl: _Dni przed terminem

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
pl: Ile dni wcześniej należy ostrzegać przez nadchodzącym terminem płatności rachunków.

en: _Days in advance
pl: _Dni przed terminem

en: Cascade Account Values
pl: Kaskadowo ustaw właściwości kont

en: Enable Cascading Account Color
pl: Kaskadowo ustaw Kolor konta

en: Enable Cascading Account Placeholder
pl: Kaskadowo ustaw Wypełniacz

en: Enable Cascading Account Hidden
pl: Kaskadowo ustaw Ukryte

en: Enable the sections to Cascade
pl: Włącz sekcje aby ustawić kaskadowo

en: Default
pl: Domyślny

en: If any account has an existing color it will not be replaced unless the following is ticked.
pl: Jeśli jakiekolwiek konto ma istniejący kolor, nie zostanie zastąpiony, chyba że zaznaczono następujące pole.

en: Delete Account
pl: Usuń konto

en: <b>Sub-accounts</b>
pl: <b>Subkonta</b>

en: _Move to
pl: P_rzenieś do

en: M_ove to
pl: _Przenieś do

en: Delete all _transactions
pl: Usuń _wszystkie transakcje

en: This account contains transactions. What would you like to do with these transactions?
pl: To konto zawiera transakcje. Co chcesz z nimi zrobić?

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
pl: To konto zawiera transakcje tylko do odczytu, których nie można usunąć.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
pl: <b>Transakcje kont podrzędnych</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
pl: Niektóre konta podrzędne zawierają transakcje tylko do odczytu, które nie mogą zostać usunięte.

en: Filter By…
pl: Filtruj według…

en: _Default
pl: _Domyślne

en: Account Type
pl: Rodzaj konta

en: Show _hidden accounts
pl: _Pokaż ukryte konta

en: Show _zero total accounts
pl: Wyświetlaj wy_zerowane konta

en: Show accounts which have a zero total value.
pl: Pokaż konta, które mają zerowe wartości podsumowania.

en: Use Commodity Value
pl: Użyj wartości dla Typu środków

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Identification
pl: Identyfikacja

en: Account _name
pl: _Nazwa konta

en: _Account code
pl: _Kod konta

en: Smallest _fraction
pl: Najmniejsza _część

en: Account _Color
pl: Ko_lor konta

en: No_tes
pl: No_tatki

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
pl: Najmniejsza część typu środków, do której można się odwołać.

en: _Parent Account
pl: Konto _nadrzędne

en: Placeholde_r
pl: Wy_pełniacz

en: This account is present solely as a placeholder in the hierarchy. Transactions may not be posted to this account, only to sub-accounts of this account.
pl: To konto jest obecne jako wypełniacz w hierarchii. Transakcje nie mogą być księgowane na to konto, tylko na jego konta podrzędne.

en: Auto _interest transfer
pl: Automatyczna spła_ta odsetek

en: H_idden
pl: _Ukryte

en: Opening balance
pl: Bilans otwarcia

en: Ta_x related
pl: Po_datkowe

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
pl: Użyj menu Edycja->Opcje raportu podatkowego, aby ustawić znacznik powiązania podatkowego i przydzielić kod podatkowy do konta.

en: <b>Balance Information</b>
pl: <b>Informacje bilansowe</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
pl: <b>Wstępny bilans transferu</b>

en: _Balance
pl: _Bilans

en: _Use equity 'Opening Balances' account
pl: _Użyj konta kapitałowego 'Bilanse otwarcia'

en: _Select transfer account
pl: _Wybierz konto transferowe

en: Renumber sub-accounts
pl: Przenumeruj wraz z kontami podrzędnymi

en: _Renumber
pl: _Przenumeruj

en: Prefix
pl: Przedrostek

en: Examples
pl: Przykłady

en: Interval
pl: Odstęp

en: Number of Digits
pl: Liczba cyfr

en: This will replace the account code field of each child account with a newly generated code
pl: Operacja zamieni kod każdego konta podrzędnego na nowo wygenerowany kod

en: _Show documentation
pl: _Pokaż dokumentację

en: _Reconciled
pl: _Uzgodnione

en: _Cleared
pl: _Przejrzane

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as cleared.
pl: Jeśli w pliku QIF nie określono statusu to transakcje są oznaczane jako przejrzane.

en: _Not cleared
pl: _Nieprzejrzane

en: When the status is not specified in a QIF file, the transactions are marked as not cleared.
pl: Jeśli w pliku QIF nie określono statusu to transakcje są oznaczane jako nieprzejrzane.

en: Default transaction status (overridden by the status given by the QIF file)
pl: Domyślny status transakcji (nadpisywany przez status nadany przez plik QIF)

en: Select Account
pl: Wybierz konto

en: _Select or add a GnuCash account:
pl: _Wybierz lub dodaj konto GnuCash:

en: Import transactions from text file
pl: Importuj transakcje z pliku tekstowego

en: Semicolon separated with quotes
pl: Średnik oddzielony cudzysłowami

en: Comma separated with quotes
pl: Przecinek oddzielony cudzysłowami

en: Open imported documents in tabs
pl: Otwórz zaimportowane dokumenty na kartach

en: Don't open imported documents in tabs
pl: Nie otwieraj importowanych dokumentów na kartach

en: 5. Afterwards
pl: 5. Następnie

en: window1
pl: okno1

en: Due Days
pl: Terminy płatności

en: Discount Days
pl: Dni zniżki

en: Discount %
pl: Zniżka %

en: The percentage discount applied for early payment.
pl: Procentowa zniżka stosowana za wcześniejszą płatność.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
pl: Ilość dni po dacie księgowania, po których zniżka za wcześniejszą płatność zostanie uzwględniona.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
pl: Liczba dni na płatność rachunku po dacie księgowania.

en: Due Day
pl: Do dnia

en: Cutoff Day
pl: Dzień płatności

en: The cutoff day for applying bills to the next month. After the cutoff, bills are applied to the following month. Negative values count backwards from the end of the month.
pl: Dzień, od którego przypisuje się rachunki do następnego miesiąca. Reszta rachunków przypisywana jest do bieżącego miesiąca. Wartości ujemne odlicza się w tył do końca miesiąca.

en: The discount percentage applied if paid early.
pl: Procentowa zniżka za wcześniejszą płatność.

en: The last day of the month for the early payment discount.
pl: Ostatni dzień w miesiącu do zastosowania zniżki za wcześniejszą płatność.

en: The day of the month bills are due
pl: Dzień miesiąca, w którym należy zapłacić rachunki

en: Table
pl: Tabela

en: Terms
pl: Terminy

en: Delete the current Billing Term
pl: Usuń bieżący termin płatności

en: Create a new Billing Term
pl: Utwórz nowy termin płatności

en: <b>Term Definition</b>
pl: <b>Definicja terminu</b>

en: De_scription
pl: _Opis

en: _Type
pl: _Rodzaj

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
pl: Opis terminu płatności, drukowany na fakturach

en: Edit the current Billing Term
pl: Modyfikuj bieżący termin płatności

en: Close this window
pl: Zamknij to okno

en: Cancel your changes
pl: Anuluj zmiany

en: Commit this Billing Term
pl: Zatwierdź ten termin płatności

en: The internal name of the Billing Term.
pl: Wewnętrzna nazwa terminu płatności.

en: <b>New Billing Term</b>
pl: <b>Nowe terminy płatności</b>

en: _Name
pl: _Nazwa

en: Income Total
pl: Przychody razem

en: Expense Total
pl: Wydatki razem

en: Choose Owner Dialog
pl: Okno wyboru właściciela

en: Securities
pl: Papiery wartościowe

en: Show National Currencies
pl: Wyświetlanie walut narodowych

en: Add a new commodity.
pl: Dodaje nowy rodzaj środków.

en: Remove the current commodity.
pl: Usuwa bieżący rodzaj środków.

en: Enter the full name of the commodity. Example: Cisco Systems Inc., or Apple Computer, Inc.
pl: Podaj pełną nazwę typu środków. Przykład: Cisco Systems Inc. lub Apple Computer, Inc.

en: Enter the ticker symbol for the commodity (e.g. CSCO or AAPL). If you are retrieving quotes online, this field must exactly match the ticker symbol used by the quote source (including case).
pl: Wprowadź symbol giełdowy dla środków (n.p. CSCO or AAPL). Jeśli pobierasz notowania z sieci, pole to musi pasować dokładnie do symbolu używanego przez źródło notowań (wielkość liter znacząca).

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
pl: Wprowadź unikalny kod używany do identyfikacji typu środków. Możesz również bezpiecznie pozostawić to pole puste.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
pl: Podaj najmniejszy ułamek środków, którym można handlować. W przypadku giełd na których można handlować tylko pełnymi jednostkami, należy wpisać 1.

en: <b>Quote Source Information</b>
pl: <b>Informacja o źródle notowań</b>

en: Type of quote source
pl: Rodzaj źródła notowań

en: Time_zone
pl: Stre_fa czasowa

en: _Unknown
pl: Nie_znany

en: These are quote sources that were recently added to F::Q. GnuCash does not know if these sources retrieve information from a single site or from multiple sites on the internet.
pl: Źródła notowań, które ostatnio zostały dodane. GnuCash nie wie, czy zostały one pobrane z jednej, czy z wielu witryn.

en: _Multiple
pl: _Wiele

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from multiple sites on the internet. If one of the sites is unavailable, F::Q will attempt to retrieve the information from another site.
pl: Notowania giełdowe pobierane są z wielu witryn internetowych. Jeśli jedna ze stron jest niedostępna, program spróbuje pobrać danej z innej.

en: Si_ngle
pl: _Jedno

en: These are F::Q quote sources that retrieve information from a single site on the internet. If that site is unavailable, you will not be able to retrieve quotes.
pl: Notowania giełdowe pobierane są z jednej witryny internetowej. Jeśli strona jest niedostępna, nie będziesz mógł otrzymywać notowań.

en: _Get Online Quotes
pl: Pobierz notowania _online

en: F_raction traded
pl: _Część sprzedawana

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
pl: ISIN, CUSI_P lub inny kod

en: Nam_espace
pl: Przestrz_eń nazw

en: _Symbol/abbreviation
pl: _Symbol/skrót

en: _Full name
pl: Pełna _nazwa

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
pl: Ostrzeżenie: funkcja Finance::Quote nie została poprawnie zainstalowana.

en: Select user information here…
pl: Wybierz tutaj informacje użytkownika…

en: The customer ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
pl: Identyfikator klienta. W razie pozostawienia pustego pola, klientowi zostanie automatycznie nadany odpowiedni numer

en: Address
pl: Adres

en: Email
pl: E-mail

en: Billing Address
pl: Adres do faktury

en: Discount
pl: Zniżka

en: Credit Limit
pl: Limit kredytu

en: Tax Included
pl: Wliczony podatek

en: Tax Table
pl: Tabela podatkowa

en: Override the global Tax Table?
pl: Nadpisać globalną tabelę podatkową?

en: Billing Information
pl: Informacje o płatności

en: Shipping Information
pl: Informacje o dostawach

en: Shipping Address
pl: Adres dostawy

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
pl: Import klientów i dostawców z pliku tekstowego

en: For importing customer lists.
pl: Do importowania list klientów.

en: For importing vendor lists.
pl: Do importowania list dostawców.

en: <b>2. Select Import Type</b>
pl: <b>2. Wybierz typ importu</b>

en: Question
pl: Pytanie

en: (none)
pl: (brak)

en: _Reload
pl: Odśwież (_R)

en: Id
pl: ID

en: Available
pl: Dostępne

en: Relative
pl: Względny

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
pl: Identyfikator pracownika. W razie pozostawienia pustego pola, pracownikowi zostanie automatycznie nadany odpowiedni numer

en: Payment Address
pl: Adres płatności

en: Language
pl: Język

en: Interface
pl: Interfejs

en: Default Hours per Day
pl: Domyślna liczba godzin dziennie

en: Default Rate
pl: Domyślna stawka

en: Access Control List
pl: Lista kontroli dostępu

en: Access Control
pl: Kontrola dostępu

en: <b>Data Format</b>
pl: <b>Format danych</b>

en: <b>File</b>
pl: <b>Plik</b>

en: Host
pl: Komputer

en: Database
pl: Baza danych

en: Password
pl: Hasło

en: <b>Database Connection</b>
pl: <b>Połączenie z bazą danych</b>

en: Annual
pl: Roczne

en: Semi-annual
pl: Półroczne

en: Tri-annual
pl: Czteromiesięczne

en: Quarterly
pl: Kwartalne

en: Bi-monthly
pl: Dwumiesięczne

en: Monthly
pl: Miesięcznie

en: Semi-monthly
pl: Półmiesięczne

en: Bi-weekly
pl: Dwutygodniowe

en: Weekly
pl: Tygodniowe

en: Daily (360)
pl: Codziennie (360)

en: Daily (365)
pl: Codziennie (365)

en: Loan Repayment Calculator
pl: Kalkulator spłaty kredytu

en: _Schedule
pl: _Harmonogram

en: <b>Calculations</b>
pl: <b>Obliczenia</b>

en: Payment periods
pl: Okresy płatności

en: Interest rate
pl: Stopa procentowa

en: Present value
pl: Wartość obecna (PV)

en: Periodic payment
pl: Płatność okresowa

en: Future value
pl: Wartość przyszła (FV)

en: Clear the entry.
pl: Wyczyść pole.

en: Precision
pl: Dokładność

en: Calculate
pl: Przelicz

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
pl: Przelicz ponownie (pojedynczą) pustą pozycję w powyższych polach.

en: <b>Payment Options</b>
pl: <b>Opcje płatności</b>

en: Payment Total
pl: Suma płatności

en: Discrete
pl: Dyskretna

en: Continuous
pl: Ciągła

en: Beginning
pl: Początek

en: When paid
pl: Płatność

en: _Jump To
pl: _Skocz do

en: All _accounts
pl: Wszystkie _konta

en: Search scope
pl: Zakres wyszukiwania

en: Case insensitive searching is available on 'Account Full Name'.
pl: Wyszukiwanie bez rozróżniania wielkości liter jest dostępne w 'Pełna nazwa konta'.

en: Sea_rch
pl: Sz_ukaj

en: Select a row and then press 'jump to' to jump to the account in the Account Tree,
    if account should not be shown, this will be temporarily overridden.
pl: Wybierz wiersz, a następnie naciśnij "skocz do", aby przejść do konta w drzewie kont,
    jeśli konto nie powinno być wyświetlane, zostanie to tymczasowo zastąpione.

en: Import Map Editor
pl: Importuj edytor map

en: <b>What type of information to display?</b>
pl: <b>Jaki rodzaj informacji wyświetlić?</b>

en: Non-Bayesian
pl: Nie bayesowskie

en: Source Account Name
pl: Pokaż pełną nazwę konta

en: Based On
pl: Oparte na

en: Match String
pl: Dopasuj ciąg

en: Count of Match String Usage
pl: Liczba pasujących ciągów znaków

en: Filter will be applied to 'Match String' and 'Mapped to Account Name' fields, case sensitive.
pl: Filtr zostanie zastosowany do pól 'Dopasuj ciąg' i 'Zmapowany do nazwy konta', z uwzględnieniem wielkości liter.

en: _Filter
pl: _Filtr

en: _Expand All
pl: _Rozwiń wszystkie

en: Collapse _All
pl: _Zwiń wszystkie

en: Multiple rows can be selected and then deleted by pressing the delete button.
pl: Można zaznaczyć wiele wierszy, a następnie usunąć, naciskając przycisk usuwania.

en: Please select or create an appropriate GnuCash account for:
pl: Wybierz lub utwórz odpowiednie konto GnuCash dla:

en: Online account ID here…
pl: Identyfikator konta online…

en: Choose a format
pl: Wybierz format

en: Select matching existing transaction
pl: Wybierz pasującą transakcję

note: Dialog Select matching transactions
en: Show Reconciled
pl: Pokaż uzgodnione

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
pl: Pierwszy podział zaimportowanej transakcji

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
pl: Podziały potencjalnie pasujące do wybranej transakcji

en: Multiple transaction rows may be selected and a transfer account assigned to all selected rows. Use Ctrl Left Click or Shift-Click to select multiple rows and then Right Click to select a transfer account. Only rows with "A" checked can be added to a selection.
pl: Można wybrać wiele wierszy transakcji i przypisać konto transferu do wszystkich wybranych wierszy. Aby wybrać wiele wierszy kliknij przytrzymując klawisz Ctrl lub Shift, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy aby wybrać konto transferu. Do wyboru można dodać tylko wiersze z zaznaczeniem w kolumnie "D".

en: This transaction probably requires your intervention or it will be imported unbalanced.
pl: Transakcja prawdopodobnie wymaga twojej interwencji, albo zostanie zaimportowana jako niezbilansowana.

en: This transaction will be imported balanced (you may still want to double check the match or destination account).
pl: Transakcja zostanie zaimportowana jako bilansowana (możesz jeszcze sprawdzić dopasowanie lub konto docelowe).

en: This transaction requires your intervention or it will NOT be imported.
pl: Transakcja prawdopodobnie wymaga twojej interwencji, albo NIE zostanie zaimportowana.

en: Double click on the transaction to either change the matching transaction in GnuCash or the destination account of the auto-balance split (if required).
pl: Kliknij podwójnie na transakcję aby dopasować istniejącą transakcję lub konto docelowe (jeśli to konieczne).

en: Transaction List Help
pl: Pomoc do listy transakcji

en: Colors
pl: Kolory

en: <b>Actions</b>
pl: <b>Czynności</b>

en: "A"
pl: "D"

en: "U+C"
pl: "A+P"

en: "C"
pl: "P"

en: Select "A" to add the transaction as new.
pl: Wybierz "D", aby dodać transakcję jako nową.

en: Select "U+C" to update a matching transaction and mark it as cleared (c).
pl: Wybierz "A+P", aby aktualizować pasującą transakcję i oznaczyć jako przejrzaną (p).

en: Select "C" to mark a matching transaction as cleared (c).
pl: Wybierz "P", aby oznaczyć pasującą transakcję jako przejrzaną (p).

en: Select neither to skip the transaction (it won't be imported at all).
pl: Aby pominąć transakcję (nie importować) pozostaw wszystkie pola puste.

en: Red
pl: Czerwony

en: Yellow
pl: Żółty

en: Green
pl: Zielony

en: Edit imported transaction details
pl: Edytuj szczegóły importowanej transakcji

en: _Notes
pl: _Notatki

en: List of downloaded transactions (source split and matched information shown)
pl: Lista pobranych transakcji (pokazane źródłowy podział i dopasowane informacje)

en: Show _Account column
pl: Pokaż kolumnę _Konto

en: Show _Memo column
pl: Pokaż kolumnę N_otatka

en: Show matched _information
pl: Pokaż dopasowane _informacje

en: A_ppend
pl: D_ołącz

en: When Updating and Clearing a matched transaction, append the imported Description and Notes to the matched Description and Notes instead of replacing them.
pl: Podczas aktualizacji i przejrzenia pasującej transakcji dodaj importowany opis i notatki do opisu i notatki pasującej transakcji zamiast zastępować je.

en: Generic import transaction matcher
pl: Generyczny program importu transakcji

en: Posted Account
pl: Konto księgowania

en: Invoice Information
pl: Informacje o fakturze

en: (owner)
pl: (właściciel)

en: Open Document Link
pl: Otwórz Łącze Dokumentu

en: Default Chargeback Project
pl: Domyślny projekt zwrotu kosztów

en: Additional to Card
pl: Dodatkowa do karty

en: Extra Payments
pl: Opłaty dodatkowe

en: Choose a different report template before timeout
pl: Wybierz inny szablon raportu przed upływem czasu

en: The invoice ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you.
pl: Identyfikator faktury. W razie zostawienia pustego pola, fakturze zostanie automatycznie nadany odpowiedni numer.

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
pl: Wykięgowanie faktury spowoduje skasowanie zaksięgowanej transakcji.
    Czy na pewno chcesz ją wyksięgować?

en: Yes, reset the Tax Tables
pl: Tak, ustaw tabele podatkowe

en: No, keep them as they are
pl: Nie, zachowaj je

en: Reset Tax Tables to present Values?
pl: Ustawić tabele podatkowe na aktualne wartości?

en: Job Dialog
pl: Okno dialogowe zadania

en: The job ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
pl: Identyfikator zadania. W razie pozostawienia pustego pola, zadaniu zostanie nadany odpowiedni numer

en: Job Information
pl: Informacje o zadaniu

en: Owner Information
pl: Informacje o właścicielu

en: Job Active
pl: Zadanie aktywne

en: Lot Viewer
pl: Przeglądarka partii

en: _New Lot
pl: N_owa partia

en: Scrub _Account
pl: Wyczyść _Konto

en: _Scrub
pl: _Wyczyść

en: Scrub the highlighted lot
pl: Wyczyść podświetloną partię

en: Delete the highlighted lot
pl: Usuwa zaznaczoną partię

en: Enter a name for the highlighted lot.
pl: Wprowadź nazwę zaznaczonej partii.

en: Enter any notes you want to make about this lot.
pl: Wpisz dowolne notatki, którymi chcesz opisać partię.

en: <b>_Title</b>
pl: <b>_Tytuł</b>

en: <b>_Lots in This Account</b>
pl: <b>_Partie na tym koncie</b>

en: _No
pl: _Nie

en: _Yes
pl: _Tak

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
pl: <span weight="bold" size="larger">Wyświetlić jeszcze raz okno powitania?</span>

en: If you press the <i>Yes</i> button, the <i>Welcome to GnuCash</i> dialog will be displayed again next time you start GnuCash. If you press the <i>No</i> button, it will not be displayed again.
pl: Jeśli naciśniesz przycisk <i>Tak</i>, to okno <i>Witamy w GnuCash</i> będzie wyświetlone ponownie, kiedy uruchomisz GnuCash. Jeśli naciśniesz przycisk <i>Nie</i>, nie zobaczysz go znowu.

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
pl: <span size="larger" weight="bold">Witamy w GnuCash!</span>

en: There are some predefined actions available that most new users prefer to get started with GnuCash. Select one of these actions from below and click the <i>OK</i> button or press the <i>Cancel</i> button if you don't want to perform any of them.
pl: Przygotowano kilka działań, od których większość nowych użytkowników pragnie zacząć pracę z GnuCash. Wybierz jedną z poniższych akcji i kliknij <i>OK</i> lub wybierz <i>Anuluj</i>, jeśli nie chcesz wykonać żadnej z nich.

en: C_reate a new set of accounts
pl: Utwórz _nowy plan kont

en: _Import my QIF files
pl: Importuj pliki _QIF

en: _Open the new user tutorial
pl: Otwórz _przewodnik

en: Object references
pl: Odwołania do obiektu

en: Explanation
pl: Wyjaśnienie

en: Close dialog and make no changes.
pl: Zamknij okno dialogowe i nie wprowadzaj żadnych zmian.

en: Apply changes but do not close dialog.
pl: Zastosuj zmiany, ale nie zamykaj okna dialogowego.

en: Order Entry
pl: Pozycja zamówienia

en: _Invoices
pl: Faktury (_I)

en: Order Information
pl: Informacje o zamówieniu

en: Reference
pl: Odwołanie

en: Order Entries
pl: Pozycje zamówienia

en: The order ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
pl: Identyfikator zamówienia. W razie pozostawienia pustego pola, zamówieniu zostanie nadany odpowiedni numer

en: The company associated with this payment.
pl: Firma skojarzona z tą płatnością.

en: Post To
pl: Księguj na

en: Documents
pl: Dokumenty

en: The amount to pay for this invoice.
    
    If you have selected an invoice, GnuCash will propose the amount still due for it. You can change this amount to create a partial payment or an over-payment.
    
    In case of an over-payment or if no invoice was selected, GnuCash will automatically assign the remaining amount to the first unpaid invoice for this company.
pl: Kwota do zapłaty za tę fakturę
    
    Jeśli wybrano fakturę, GnuCash zaproponuje kwotę pozostałą do zapłaty. Można zmienić tę kwotę, aby utworzyć częściową zapłatę albo nadpłatę.
    
    W przypadku nadpłaty lub gdy nie wybrano faktury, GnuCash automatycznie przypisze pozostałą kwotę do pierwszej niezapłaconej faktury dla tej firmy.

en: Refund
pl: Zwrot

en: Print Check
pl: Drukuj czek

en: Transfer Account
pl: Konto transferu

note: Date format label for 07/31/2013
en: US
pl: _US

note: Date format label for 31/07/2013
en: UK
pl: _Anglia

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
pl: Europa

note: Label for locale settings of formats, …
en: Locale
pl: Ustawienia regionalne

en: _Reset
pl: Z_resetuj

en: <b>Separator Character</b>
pl: <b>Znak separujący</b>

en: GnuCash Preferences
pl: Preferencje GnuCash

en: <b>Summarybar Content</b>
pl: <b>Zawartość paska podsumowania</b>

en: Include _grand total
pl: Pokaż _sumę całkowitą

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
pl: Pokaż całkowite podsumowanie wszystkich kont przeliczone na domyślną walutę raportu.

en: Include _non-currency totals
pl: Pokaż sumy _niewalutowe

en: If checked, non-currency commodities will be shown in the summary bar. If clear, only currencies will be shown.
pl: Jeśli zaznaczono, środki niewalutowe pokazywane będą w pasku podsumowań. Jeśli odznaczony, pokazywane będą tylko waluty.

en: _Relative
pl: _Względna

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
pl: Użyj określonej, względnej daty początkowej dla obliczeń zysku/straty. Użyj tej daty również do obliczeń aktywów netto.

en: _Absolute
pl: _Bezwzględna

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
pl: Użyj określonej, bezwzględnej daty początkowej dla obliczeń zysku/straty.

en: Re_lative
pl: Wz_ględna

en: Use the specified relative ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
pl: Użyj określonej, względnej daty końcowej dla obliczeń zysku/straty. Użyj tej daty również do obliczeń aktywów netto.

en: Ab_solute
pl: Bezwzg_lędna

en: Use the specified absolute ending date for profit/loss calculations. Also use this date for net assets calculations.
pl: Użyj określonej, bezwzględnej daty końcowej dla obliczeń zysku/straty. Użyj tej daty również do obliczeń aktywów netto.

en: Accounting Period
pl: Okres obrachunkowy

en: Use _formal accounting labels
pl: Używaj _formalnych etykiet kont

en: <b>Labels</b>
pl: <b>Etykiety</b>

en: _None
pl: _Brak

en: C_redit accounts
pl: _Konta kredytowe

en: _Income & expense
pl: _Przychody i wydatki

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
pl: <b>Odwróć konta bilansu</b>

en: <b>Default Currency</b>
pl: <b>Domyślna waluta</b>

en: US Dollars (USD)
pl: Dolary amerykańskie (USD)

en: Character
pl: Znak

en: Sample
pl: Przykład

en: Show the Account Color as Account Name Background.
pl: Użyj koloru konta jako tło nazwy konta.

en: Show the Account Color as tab background.
pl: Pokaż kolor konta jako tło karty.

en: The character that will be used between components of an account name. A legal value is any single character except letters and numbers, or any of the following strings: "colon" "slash", "backslash", "dash" and "period".
pl: Znak separujący nazwy kont. Poprawne są dowolne pojedyncze znaki z wyjątkiem liter i cyfr lub dowolny znak: "dwukropek", "ukośnik", "ukośnik wsteczny", "myślnik" i "kropka".

en: Ch_oose
pl: _Wybierz

en: Loc_ale
pl: _Lokalny

en: <b>Time Format</b>
pl: <b>Format czasu</b>

en: U_se 24-hour clock
pl: Używaj _24-godzinnego zegara

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
pl: Używa 24 godzinnego (zamiast 12-to godzinnego) formatu czasu.

en: Use the date format specified by the system locale.
pl: Użyj formatu daty określonego przez ustawienia lokalne.

en: <b>Numbers</b>
pl: <b>Liczby</b>

en: Display ne_gative amounts in red
pl: Wyświetl _ujemne kwoty w kolorze czerwonym

en: _Automatic decimal point
pl: Automatyczny punkt _dziesiętny

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
pl: Automatycznie wstawia punkt dziesiętny do wprowadzonych wartości mniejszych niż jeden.

en: _Decimal places
pl: _Miejsca dziesiętne

en: How many automatic decimal places will be filled in.
pl: Jak wiele automatycznych miejsc dziesiętnych będzie wypełnianych.

en: Numbers, Date, Time
pl: Numery, data, czas

en: Perform account list _setup on new file
pl: _Otwórz listę kont dla nowego pliku

en: Display "_tip of the day" dialog
pl: _Wyświetl "Porady dnia"

en: How many days to keep old log/backup files.
pl: Ile dni przechowywać stare pliki logów/kopii zapasowych.

en: days
pl: dni

en: <b>_Retain log/backup files</b>
pl: <b>Czas prze_chowywania plików dziennika</b>

en: Com_press files
pl: _Kompresuj pliki

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
pl: Kompresuj plik danych gzip-em w czasie zapisu na dysk.

en: <b>Files</b>
pl: <b>Pliki</b>

en: <b>Search Dialog</b>
pl: <b>Okno wyszukiwania</b>

en: New search _limit
pl: _Limit nowego wyszukiwania

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
pl: Domyślna wartość dla nowych wyszukiwań, jeśli zwrócona zostaje mniejsza ilość wyników od podanej liczby.

en: Show splash scree_n
pl: _Pokaż ekran startowy

en: Show splash screen at startup.
pl: Pokaż ekran startowy podczas uruchomienia.

en: minutes
pl: minut

en: Show auto-save confirmation _question
pl: Pokaż okno potwierdzenia automatycznego _zapisu

en: If active, GnuCash shows a confirmation question each time the auto-save feature is started. Otherwise no extra explanation is shown.
pl: Jeśli zaznaczono, GnuCash wyświetli pytanie o automatyczny zapis za każdym razem, kiedy ta funkcja zostanie uruchomiona. W przeciwnym razie w trakcie auto zapisu nie wyświetlą się żadne dodatkowe informacje.

en: Forever
pl: Zawsze

en: Time to _wait for answer
pl: Czas na o_dpowiedź

en: seconds
pl: sekund

en: Path head for Linked Files Relative Paths
pl: Nagłówek ścieżki dla ścieżek względnych powiązanych plików

en: Enable vertical grid lines on table displays
pl: Włącz pionowe linie siatki na ekranach tabel

en: <b>Linked Files</b>
pl: <b>Powiązane pliki</b>

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
pl: Włącz pomijanie transakcji

en: Enable the UPDATE AND CLEAR action in the transaction matcher. If enabled, a transaction whose best match's score is above the Auto-CLEAR threshold and has a different date or amount than the matching existing transaction will cause the existing transaction to be updated and cleared by default.
pl: Włącz akcję aktualizacji z przejrzeniem w trakcie dopasowywania transakcji. Spowoduje to domyślną aktualizację i przejrzenie istniejących transakcji przez transakcje, które mają dopasowanie powyżej progu automatycznego przejrzenia oraz mają inną datę i kwotę niż istniejąca transakcja.

en: In some places commercial ATMs (not belonging to a financial institution) are installed in places like convenience stores. These ATMs add their fee directly to the amount instead of showing up as a separate transaction or in your monthly banking fees. For example, you withdraw $100, and you are charged $101,50 plus Interac fees. If you manually entered that $100, the amounts won't match. You should set this to whatever is the maximum such fee in your area (in units of your local currency), so the transaction will be recognised as a match.
pl: Czasami komercyjne bankomaty (nie należące do instytucji finansowych) są instalowane w miejscach takich jak zwykły sklep. Bankomaty te dodają swoją opłatę bezpośrednio do kwoty zamiast wyświetlania ich w postaci oddzielnej transakcji lub w miesięcznych opłatach bankowych. Na przykład wypłacona została kwota 100zł, a naliczona opłata wynosi 101,50zł plus inne opłaty. Jeśli ręcznie zostanie wprowadzone to 100zł, kwoty nie będą się zgadzać. Należy ustawić próg określający maksimum takich opłat na twoim obszarze (w jednostkach lokalnej waluty), aby transakcje były rozpoznawane poprawnie.

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
pl: Transakcja mająca dopasowanie w strefie zielonej (powyżej lub na progu automatycznego przejrzenia) będzie domyślnie przejrzana.

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
pl: Transakcja mająca dopasowanie w strefie czerwonej (powyżej progu auto wyświetlania, ale poniżej lub na progu automatycznego dodawania) będzie domyślnie dodana.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
pl: Minimalna punktacja potencjalnego dopasowania, która kwalifikuje rekord do wyświetlenia na liście.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
pl: Próg opłat w _bankomatach komercyjnych

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
pl: Próg automatycznego _przejrzenia

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
pl: Próg _automatycznego dodawania

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
pl: Próg wyśw_ietlania pasujących

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
pl: Użyj dopasowywania _Bayes'a

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
pl: Użyj algorytmu Bayes'a do dopasowywania nowych transakcji do istniejących kont.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Likely match _day threshold
pl: Próg _dni dla pasujących

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: _Unlikely match day threshold
pl: Próg dni dla n_iepasujących

en: <b>Checks</b>
pl: <b>Czeki</b>

en: Print _date format
pl: Format wydruku _daty

en: Below the actual date, print the format of that date in 8 point type.
pl: Pod bieżącą datą wydrukuj typ daty w formacie 8-znakowym.

en: Print _blocking chars
pl: Drukuj znaki _blokujące

en: Print '***' before and after each text field on the check.
pl: Drukuj '***' przed i po każdym polu tekstowym czeku.

en: Printing
pl: Wydruki

en: '_Enter' moves to blank transaction
pl: '_Enter' przenosi do pustej transakcji

en: If checked, pressing the 'Enter' key will move to the location of the blank transaction in the register. If clear, pressing the 'Enter' key will move down one row.
pl: Jeśli zaznaczono, naciśnięcie klawisza "Enter" będzie przenosiło do pustej transakcji w rejestrze. W przeciwnym razie klawisz "Enter" będzie przenosił jeden wiersz w dół.

en: _Auto-raise lists
pl: Automatycznie wywołuj _listy

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
pl: Automatycznie wywołaj listę kont lub zadań w czasie wprowadzania.

en: Tab order in_cludes Transfer on Memorised Transactions
pl: Kolejność TAB uwz_ględnia pole Transfer w zapamiętanych transakcjach

en: Move to Transfer field when memorised transaction auto filled.
pl: Przeskocz do pola transferu po automatycznym wypełnieniu zapamiętaną transakcją.

en: <b>Reconciling</b>
pl: <b>Uzgadnianie</b>

en: Check cleared _transactions
pl: Sp_rawdź przejrzane transakcje

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
pl: Wstępnie zaznacz przejrzane transakcje podczas wywoływania okna uzgadniania.

en: Automatic credit card _payment
pl: Automatyczna _spłata karty kredytowej

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
pl: Po uzgodnieniu stanu karty kredytowej, wyświetl okno do wprowadzenia płatności kartą kredytową.

en: Always reconcile to t_oday
pl: Zawsze uzgadniaj z dz_isiejszą datą

en: Always open the reconcile dialog using today's date for the statement date, regardless of previous reconciliations.
pl: Zawsze otwieraj dialog uzgadniania, używając dzisiejszej daty jako daty wyciągu, bez względu na wcześniejsze uzgodnienia.

en: <b>Graphics</b>
pl: <b>Grafika</b>

en: _Use GnuCash built-in color theme
pl: _Użyj wbudowanego motywu kolorystycznego GnuCash

en: Double _mode colors alternate with transactions
pl: Zamieniaj _kolory według transakcji

en: Alternate the primary and secondary colors by transaction instead of by alternating by row.
pl: Przemieniaj kolory według transakcji zamiast według wierszy.

en: Draw hori_zontal lines between rows
pl: Rysuj poziome linie mię_dzy rzędami

en: Show horizontal borders on the cells.
pl: Pokaż poziome brzegi komórek.

en: Draw _vertical lines between columns
pl: Rysu_j pionowe linie między kolumnami

en: Show vertical borders on the cells.
pl: Pokaż pionowe brzegi komórek.

en: Layout
pl: Układ

en: <b>Default Style</b>
pl: <b>Domyślny styl</b>

en: <b>Other Defaults</b>
pl: <b>Inne wartości domyślne</b>

en: _Basic ledger
pl: _Księga uproszczona

en: _Auto-split ledger
pl: _Automatyczna księga

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
pl: _Dziennik transakcji

en: Number of _transactions
pl: _Liczba transakcji

en: Register opens in a new _window
pl: Rejestr otwiera się w _nowym oknie

en: If checked, each register will be opened in its own top level window. If clear, the register will be opened in the current window.
pl: Jeśli zaznaczono, każdy rejestr będzie otwierany w swoim oknie najwyższego poziomu. Jeśli odznaczony, rejestr będzie otwarty w bieżącym oknie.

en: _Only display leaf account names
pl: Wyświetla_j krótkie nazwy kont

en: If checked, only the names of the leaf accounts are displayed in the register and in the account selection popup. The default behaviour is to display the full name, including the path in the account tree. Checking this option implies that you use unique leaf names.
pl: Jeśli zaznaczono, w rejestrze i oknie wyboru kont pokazywane będą tylko nazwy krótkie kont. Domyślnie prezentowane są nazwy pełne, łącznie ze ścieżką w planie kont. Zaznaczenie tej opcji spowoduje, że będziesz musiał używać niepowtarzalnych nazw kont.

en: Register Defaults
pl: Domyślne ustawienia rejestru

en: <b>Default Report Currency</b>
pl: <b>Domyślna waluta raportu</b>

en: <b>Location</b>
pl: <b>Lokalizacja</b>

en: Report opens in a new _window
pl: Raport otwiera się w _nowym oknie

en: If checked, each report will be opened in its own top level window. If clear, the report will be opened in the current window.
pl: Jeśli zaznaczono, każdy raport będzie otwierany w swoim oknie najwyższego poziomu. Jeśli odznaczony, raport będzie otwarty w bieżącym oknie.

en: Reports
pl: Raporty

en: <b>Window Geometry</b>
pl: <b>Geometria okna</b>

en: _Save window size and position
pl: _Zapisuj wymiary i położenie okien

en: Bring the most _recent tab to the front
pl: _Uaktywniaj ostatnio wybraną zakładkę

en: <b>Tab Position</b>
pl: <b>Pozycja zakładek</b>

en: To_p
pl: _Góra

en: B_ottom
pl: _Dół

en: _Left
pl: _Lewo

en: _Right
pl: _Prawo

en: <b>Summary Bar Position</b>
pl: <b>Pozycja paska podsumowań</b>

en: Bottom
pl: Dó_ł

en: <b>Tabs</b>
pl: <b>Zakładki</b>

en: Show close button on _notebook tabs
pl: Pokaż przycisk Zamk_nij na zakładkach

en: Show a close button on each notebook tab. These function identically to the 'Close' menu item.
pl: Pokaż przycisk Zamknij na każdej wyświetlonej zakładce. Przycisk ma takie samo działanie jak pozycja menu 'Zamknij'.

en: characters
pl: znaków

en: _Width
pl: Szerokość (_W)

en: Windows
pl: Okna

en: Bid
pl: Licytacja

en: Ask
pl: Zapytaj

en: Last
pl: Ostatnie

en: Net Asset Value
pl: Aktywa

en: Price Editor
pl: Edytor cen

en: S_ource
pl: Ź_ródło

en: _Price
pl: _Cena

en: Last of _Week
pl: Ostatni dzień _tygodnia

en: Keep the last price of each week if present before date.
pl: Zachowaj ostatnią cenę każdego tygodnia, jeśli jest dostępna przed datą.

en: _Scaled
pl: _Skalowane

en: First Date
pl: Pierwsza data

en: Before _Date
pl: _Data

en: Price Database
pl: Baza danych cen

en: Add a new price.
pl: Dodaj nową cenę.

en: Edit the current price.
pl: Modyfikuje bieżącą cenę.

en: Remove _Old
pl: Usuń _stare

en: Get new online quotes for stock accounts.
pl: Pobierz z sieci nowe notowania giełdowe.

en: Save Custom Check Format
pl: Zapisz własny format czeku

en: Enter a title for this custom format. This title will appear in the "Check format" selector of the Print Check dialog. Using the title of an existing custom format will cause that format to be overwritten.
pl: Wprowadź tytuł dla formatu własnego. Tytuł ten pojawi się w polu wyboru 'Sprawdź format' okna sprawdzania wydruku. Użycie tytułu istniejącego formatu własnego spowoduje jego nadpisanie.

en: Inches
pl: Cale

en: Centimeters
pl: Centymetrów

en: Millimeters
pl: Milimetrów

en: Points
pl: Punktów

en: Middle
pl: Średni

en: _Print
pl: _Drukuj

en: Check _format
pl: _Format czeku

en: Check po_sition
pl: _Pozycja czeku

en: _Date format
pl: For_mat daty

en: Check format must have an
    ADDRESS item defined in order
    to print an address on the check.
pl: Format czeku musi mieć
    zdefiniowany element ADRES
    żeby wydrukować adres na czeku.

en: _Address
pl: _Adres

en: Checks on first _page
pl: Czeki na pierwszej _stronie

en: Pa_yee
pl: _Beneficjent

en: Amount (_words)
pl: Kwota (_słownie)

en: Amount (_numbers)
pl: Kwota (_liczbowo)

en: _Units
pl: _Jednostki

en: _Translation
pl: _Przeniesienie

en: _Rotation
pl: _Obrót

en: The origin point is the upper left-hand corner of the page.
pl: Początkowym punktem jest lewy górny róg strony.

en: The origin point is the lower left-hand corner of the page.
pl: Początkowym punktem jest lewy dolny róg strony.

en: Degrees
pl: Stopni

en: Splits Memo
pl: Dzieli notatkę

en: Splits Amount
pl: Dzieli kwotę

en: Splits Account
pl: Dzieli konto

en: Custom format
pl: Własny format

en: Working…
pl: Przetwarzanie…

en: <b>A_vailable reports</b>
pl: <b>_Dostępne raporty</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
pl: <b>_Wybrane Raporty</b>

en: A_dd >>
pl: _Dodaj >>

en: << _Remove
pl: << _Usuń

en: Move _up
pl: _W górę

en: Move dow_n
pl: W _dół

en: Si_ze…
pl: Ro_zmiar…

en: HTML Style Sheets
pl: Arkusze stylów w HTML-u

en: <b>Available style sheets</b>
pl: <b>Dostępne arkusze stylów</b>

en: <b>Style sheet options</b>
pl: <b>Opcje arkusza stylów</b>

en: Report Size
pl: Rozmiar raportu

en: Enter report row/column span
pl: Wprowadź rozpiętość kolumn/wierszy raportu

en: _Row span
pl: Rozpiętość _wierszy

en: _Column span
pl: Rozpiętość _kolumn

en: Select HTML Style Sheet
pl: Wybierz arkusz stylów HTML

en: New Style Sheet
pl: Nowy arkusz stylów

en: <b>New style sheet info</b>
pl: <b>Informacje o nowym arkuszu stylów</b>

en: _Template
pl: Szab_lon

en: Reset Warnings
pl: Wyzeruj ostrzeżenia

en: You have requested that the following warning dialogs not be presented. To re-enable any of these dialogs, select the check box next to the dialog, then click OK.
pl: Zdecydowałeś, aby następujące ostrzeżenia się nie pokazywały. Aby włączyć je ponownie, zaznacz odpowiednie pola wyboru, a następnie kliknij przycisk OK.

en: _Unselect All
pl: _Odznacz wszystkie

en: No warnings to reset.
pl: Nie ma żadnych ostrzeżeń do wyzerowania.

en: Permanent Warnings
pl: Trwałe ostrzeżenia

en: Temporary Warnings
pl: Tymczasowe ostrzeżenia

en: _Find
pl: _Znajdź

en:  Search
pl:  Szukaj

en: Search for items where
pl: Szukaj pozycji, w których

en: <b>Match all entries</b>
pl: <b>Wyszukaj pozycje</b>

en: Search Criteria
pl: Kryteria wyszukiwania

en: New search
pl: Nowe wyszukiwanie

en: Refine current search
pl: Sprecyzowanie bieżącego wyszukiwania

en: Add results to current search
pl: Dodanie wyników do bieżącego wyszukiwania

en: Delete results from current search
pl: Usunięcie wyników z bieżącego wyszukiwania

en: Search only active data
pl: Przeszukuj tylko aktywne dane

en: Type of search
pl: Rodzaj wyszukiwania

en: Account Deletion
pl: Usuwanie konta

en: Daily
pl: Codziennie

en: Bi-Weekly
pl: Dwutygodniowo

en: Yearly
pl: Rocznie

en: Make Scheduled Transaction
pl: Utwórz zaplanowaną transakcję

en: Advanced…
pl: Zaawansowane…

en: Never End
pl: Nigdy

en: Number of Occurrences
pl: Liczba wystąpień

en: <b>Since Last Run</b>
pl: <b>Od ostatniego uruchomienia</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
pl: <b>Domyślne ustawienia edytora transakcji</b>

en: _Run when data file opened
pl: U_ruchom przy otwarciu pliku danych

en: _Auto-create new transactions
pl: _Automatycznie twórz nowe transakcje

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
pl: Ustaw flagę automatycznego tworzenia na nowo utworzonych zaplanowanych transakcjach.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
pl: Rozpocznij powiadamianie na taką ilość dni przed utworzeniem transakcji.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
pl: Utwórz transakcję na tyle dni przed datą wejścia w życie.

en: _Notify before transactions are created
pl: Powiadom przed utworze_niem nowej transakcji

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
pl: Ustaw flagę powiadamiania na nowo utworzonych zaplanowanych transakcjach.

en: Crea_te in advance
pl: _Utwórz z wyprzedzeniem

en: R_emind in advance
pl: P_rzypomnij z wyprzedzeniem

en: Re_view created transactions
pl: _Przejrzyj utworzone transakcje

en: Set 'Review created transactions' as the default in the "since last run" dialog.
pl: Ustaw "Przejrzyj utworzone transakcje" jako domyślne w oknie "Od ostatniego uruchomienia".

en: Edit Scheduled Transaction
pl: Edytuj zaplanowaną transakcję

en: Create in advance
pl: Utwórz z wyprzedzeniem

en: Remind in advance
pl: Przypomnij z wyprzedzeniem

en: Create automatically
pl: Utwórz automatycznie

en: Conditional on splits not having variables
pl: Warunki podziałów nie mających zmiennych

en: Notify me when created
pl: Powiadom mnie o utworzeniu

en: <b>Occurrences</b>
pl: <b>Wystąpienia</b>

en: Last Occurred:
pl: Ostatnie wystąpienie:

en: Repeats:
pl: Powtórzenia:

en: Until
pl: Do

en: occurrences
pl: wystąpień

en: remaining
pl: pozostałych

en: Overview
pl: Przegląd

en: Template Transaction
pl: Szablon transakcji

en: Since Last Run…
pl: Od ostatniego uruchomienia…

en: _Review created transactions
pl: _Przejrzyj utworzone transakcje

en: Income Tax Information
pl: Informacje o podatku dochodowym

en: <b>_Accounts</b>
pl: <b>_Konta</b>

en: _Income
pl: _Przychody

en: _Expense
pl: _Wydatek

en: _Asset
pl: _Aktywa

en: _Liability/Equity
pl: _Wierzytelność/Majątek

en: <b>Account Tax Information</b>
pl: <b>Informacje podatkowe konta</b>

en: Tax _Related
pl: _Związane z podatkiem

en: <b>_TXF Categories</b>
pl: <b>Kategorie _TXF</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
pl: <b>Źródło nazwy płatnika</b>

en: C_urrent Account
pl: _Bieżące konto

en: <b>Copy Number</b>
pl: <b>Kopiuj liczby</b>

en: Tax Tables
pl: Tabele podatkowe

en: <b>Tax Table Entries</b>
pl: <b>Wpisy tabeli podatkowej</b>

en: De_lete
pl: _Usuń

en: Ne_w
pl: No_wy

en: Value $
pl: Wartość $

en: Percent %
pl: Procent

en: <b>Tax Table Entry</b>
pl: <b>Wpis tabeli podatkowej</b>

en: _Value
pl: _Wartość

en: _Account
pl: Kon_to

en: GnuCash Tip Of The Day
pl: GnuCash Porada dnia

en: _Previous
pl: _Poprzednie

en: _Next
pl: _Następny

en: <b>Tip of the Day</b>
pl: <b>Porada dnia</b>

en: _Show tips at startup
pl: _Pokazuj porady przy starcie

en: Transfer Funds
pl: Fundusze transferowe

en: <b>Basic Information</b>
pl: <b>Informacje podstawowe</b>

en: Show Income/Expense
pl: Pokaż wpływy/wydatki

en: <b>Currency Transfer</b>
pl: <b>Transfer walutowy</b>

en: Exchange Rate
pl: Kurs wymiany

en: _Fetch Rate
pl: _Oblicz kurs

en: Username and Password
pl: Nazwa użytkownika i hasło

en: Enter your username and password
pl: Wprowadź nazwę użytkownika i hasło

en: _Username
pl: _Użytkownik

en: _Password
pl: _Hasło

en: The vendor ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
pl: Identyfikator dostawcy. W razie pozostawienia pustego pola, dostawcy zostanie nadany odpowiedni numer

en: Europe (31.12.2001)
pl: Europa (31.12.2001)

en: UTC - Coordinated Universal Time
pl: UTC - uniwersalny czas koordynowany

en: Include Century
pl: Uwzględnij stulecie

en: Abbreviation
pl: Skrót

en: Date format
pl: Format daty

en: 1st
pl: 1-szy

en: 2nd
pl: drugie

en: 3rd
pl: 3-ci

en: 4th
pl: 4-ty

en: 5th
pl: 5-ty

en: 6th
pl: 6-ty

en: 7th
pl: 7-my

en: 8th
pl: 8-my

en: 9th
pl: 9-ty

en: 10th
pl: 10-ty

en: 11th
pl: 11-ty

en: 12th
pl: 12-ty

en: 13th
pl: 13-ty

en: 14th
pl: 14-ty

en: 15th
pl: 15-ty

en: 16th
pl: 16-ty

en: 17th
pl: 17-ty

en: 18th
pl: 18-ty

en: 19th
pl: 19-ty

en: 20th
pl: 20-ty

en: 21st
pl: 21-szy

en: 22nd
pl: 22-gi

en: 23rd
pl: 23-ci

en: 24th
pl: 24-ty

en: 25th
pl: 25-ty

en: 26th
pl: 26-ty

en: 27th
pl: 27-my

en: 28th
pl: 28-my

en: 29th
pl: 29-ty

en: 30th
pl: 30-ty

en: 31st
pl: 31-szy

en: Once
pl: Jednorazowo

en: Semi-Monthly
pl: Co dwa tygodnie

en: No change
pl: Bez zmiany

en: 1st Mon
pl: 1-szy pon

en: 1st Tue
pl: 1-szy wt

en: 1st Wed
pl: 1-sza śr

en: 1st Thu
pl: 1-szy czw

en: 1st Fri
pl: 1-szy pt

en: 1st Sat
pl: 1-sza sob

en: 1st Sun
pl: 1-sza nd

en: 2nd Mon
pl: 2-gi pon

en: 2nd Tue
pl: 2-gi wt

en: 2nd Wed
pl: 2-ga śr

en: 2nd Thu
pl: 2-gi czw

en: 2nd Fri
pl: 2-gi pt

en: 2nd Sat
pl: 2-ga sob

en: 2nd Sun
pl: 2-ga nd

en: 3rd Mon
pl: 3-ci pon

en: 3rd Tue
pl: 3-ci wt

en: 3rd Wed
pl: 3-cia śr

en: 3rd Thu
pl: 3-ci czw

en: 3rd Fri
pl: 3-ci pt

en: 3rd Sat
pl: 3-cia sob

en: 3rd Sun
pl: 3-cia nd

en: 4th Mon
pl: 4-ty pon

en: 4th Tue
pl: 4-ty wt

en: 4th Wed
pl: 4-ta śr

en: 4th Thu
pl: 4-ty czw

en: 4th Fri
pl: 4-ty pt

en: 4th Sat
pl: 4-ta sob

en: 4th Sun
pl: 4-ta nd

en: Not scheduled
pl: Brak harmonogramu

en: Select occurrence date above.
pl: Wybierz datę zdarzenia.

[ctx: Daily]
en: Every
pl: Co

[ctx: Daily]
en: days.
pl: dni.

[ctx: Weekly]
en: Every
pl: Co

[ctx: Weekly]
en: weeks.
pl: tygodni.

en: Saturday
pl: Sobota

en: Friday
pl: Piątek

en: Wednesday
pl: Środa

en: Thursday
pl: Czwartek

en: Sunday
pl: Niedziela

en: Monday
pl: Poniedziałek

en: Tuesday
pl: Wtorek

[ctx: Semimonthly]
en: Every
pl: Co

[ctx: Semimonthly]
en: months.
pl: miesięcy.

en: First on the
pl: Pierwszy dzień

en: except on weekends
pl: w przypadku weekendów

en: then on the
pl: Drugi dzień

[ctx: Monthly]
en: Every
pl: Co

[ctx: Monthly]
en: months.
pl: miesięcy.

en: On the
pl: Dzień

en: Edit budget for all periods
pl: Edytuj budżet dla wszystkich okresów

en: Replace
pl: Zastąp

en: Replace the budget for all periods with new 'value'. Use empty value to unset budget for the accounts.
pl: Zastąp budżet dla wszystkich okresów nową „wartością”. Użyj pustej wartości, aby usunąć wartość budżetu dla wybranych kont.

en: Add
pl: Dodaj

en: Add 'value' to current budget for each period
pl: Dodaj 'wartość' do bieżącego budżetu dla każdego okresu

en: Multiply
pl: Pomnóż

en: Multiply current budget for each period by 'value'
pl: Pomnóż bieżący budżet dla każdego okresu przez 'wartość'

en: The number of leading digits to keep when rounding
pl: Liczba zer wiodących podczas zaokrąglania

en: Significant Digits
pl: Cyfry znaczące

en: Use a fixed value or apply transformation for all periods.
pl: Użyj stałej wartości lub zastosuj transformację dla wszystkich okresów.

en: Estimate Budget Values
pl: Oszacuj kwoty budżetu

en: Use the average value over all actual periods for all projected periods
pl: Użyj średniej wartości dla faktycznych okresów dla wszystkich prognozowanych okresów

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
pl: GnuCash oszacuje kwoty budżetu dla wybranych kont na podstawie wcześniejszych transakcji.

en: Budget Options
pl: Opcje budżetu

en: Budget Name
pl: Nazwa budżetu

en: Number of Periods
pl: Liczba okresów

en: Budget Period
pl: Okres budżetu

en: Show Account Code
pl: Pokaż kod konta

en: Show Description
pl: Pokaż opis

en: Note: Use View->'Filter By…' to control visible accounts.
pl: Uwaga: Użyj Widok ->'Filtruj według...', aby kontrolować widoczne konta.

en: Budget List
pl: Lista budżetów

en: Close the Budget List
pl: Zamknij listę budżetów

en: Create a New Budget
pl: Utwórz nowy budżet

en: Open the Selected Budget
pl: Otwórz wybrany budżet

en: Delete the Selected Budget
pl: Usuń wybrany budżet

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
pl: Filtr zarejestrowany przez…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
pl: _Wyświetl wszystko

en: Valid range is 0 to 1100 days
    If 0, all previous days included
pl: Prawidłowy zakres wynosi od 0 do 1100 dni.
    Jeśli 0, wszystkie poprzednie dni są uwzględniane

en: Choo_se Date
pl: Wybierz da_tę

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
pl: _Nieuzgodnione

en: C_leared
pl: _Przejrzane

en: _Voided
pl: Pu_ste

en: _Frozen
pl: Zam_rożone

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
pl: Zapisz filtr

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
pl: Duplikuj transakcję

en: _Number
pl: _Numer

en: Keep Linked Document Entry
pl: Zostaw wpis powiązanego dokumentu

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
pl: Sortuj rejestr po…

en: _Standard Order
pl: _Standardowa kolejność

en: Sort by date.
pl: Sortuj według daty.

en: Date of _Entry
pl: Data _wpisania

en: Sort by the date of entry.
pl: Uporządkowanie według daty wpisania.

en: S_tatement Date
pl: Data _wyciągu

en: Sort by the statement date (and group by cleared, unreconciled, reconciled).
pl: Sortuj po dacie wyciągu (i grupuj wg przejrzane, nieuzgodnione, uzgodnione).

en: Num_ber
pl: _Numer

en: Sort by number.
pl: Sortuj według numeru.

en: Amo_unt
pl: _Kwota

en: Sort by amount.
pl: Sortuj po ilości.

en: Sort by memo.
pl: Sortuj po notatce.

en: Descri_ption
pl: Op_is

en: Sort by description.
pl: Sortuj według opisu.

en: _Action
pl: Ak_cja

en: Sort by action field.
pl: Sortuj według pola działania.

en: Sort by notes field.
pl: Sortuj według pola notatek.

en: Sa_ve Sort Order
pl: Zapisz kolejność sortowania

en: Save the sort order for this register.
pl: Zapisz kolejność sortowania dla tego rejestru.

en: Sort in descending order.
pl: Sortuj malejąco

en: Void Transaction
pl: Pusta transakcja

en: Reason for voiding transaction
pl: Powód unieważnienia transakcji

en: day(s)
pl: dzień(dni)

en: week(s)
pl: tygodni(e)

en: month(s)
pl: miesięcy

en: year(s)
pl: rok(lat)

en: Every
pl: Co

en: Number of calendar units in the recurrence: E.g. Biweekly = every 2 weeks; Quarterly = every 3 months
pl: Numer jednostek kalendarzowych w rekurencji: np. Dwutygodniowe = co 2 tygodnie; Kwartalnie = co 3 miesiące

en: beginning on
pl: począwszy od

en: last of month
pl: Ostatni dzień miesiąca

en: Always use the last day (or day of week) in the month?
pl: Czy zawsze używać ostatniego dnia (lub dnia tygodnia) w miesiącu?

en: same week & day
pl: ten sam tydzień i dzień

en: Match the "day of week" and "week of month"? (for example, the "second Tuesday" of every month)
pl: Dopasować 'dzień tygodnia' i 'tydzień miesiąca'? (np. 'drugi wtorek' każdego miesiąca)

en: Only show _active owners
pl: Pokaż tylko _aktywnych właścicieli

en: About Auto-Clear
pl: O automatycznym przeglądaniu

en: Use this dialog if you want GnuCash to automatically find which transactions are cleared, given an ending balance. For example, said ending balance can be the current balance given by your bank online.
pl: Użyj tego okna jeśli chcesz, aby GnuCash, po podaniu bilansu końcowego, automatycznie ocenił które transakcje są przejrzane. Przykładowo bilans końcowy może być aktualnym stanem konta wyświetlającym się po zalogowaniu na twoje konto bankowe.

en: Caution!
pl: Uwaga!

en: This tool might be slow or abort if the number of uncleared splits is more than approximately 20. In that case please clear at least some of them manually.
pl: To narzędzie może być wolne lub może nawet przerwać akcję jeśli liczba nieprzejrzanych podziałów jest większa niż ok. 20. W takim wypadku przejrzyj przynajmniej część z nich ręcznie.

en: _Ending Balance
pl: Bilans _końcowy

en: _Review cleared splits
pl: _Zobacz przejrzane podziały

en: Select this option to open a register tab with newly cleared splits.
pl: Zaznacz tę opcję, aby otworzyć zakładkę rejestru ze świeżo przejrzanymi podziałami.

en: <b>Reconcile Information</b>
pl: <b>Informacje o uzgadnianiu</b>

en: Statement _Date
pl: Data _wyciągu

en: Include _subaccounts
pl: Dołącz konta _podrzędne

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: The specified URL could not be loaded.
pl: Wybrany adres URL nie może zostać wczytany.

en: Secure HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
pl: Bezpieczny dostęp HTTP jest wyłączony. Można włączyć go w części dotyczącej sieci okna preferencji.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
pl: Sieciowy dostęp HTTP jest wyłączony. Można włączyć go w części dotyczącej sieci okna preferencji.

en: There was an error accessing %s.
pl: Wystąpił błąd przy próbie dostępu do %s.

en: Export to PDF File
pl: Eksportuj do pliku PDF

note: Translators: Strings are 1. Bank code, 2. Bank name, 3. Account Number, 4. Subaccount ID
en: Bank code %s (%s), Account %s (%s)
pl: Kod banku %s (%s), konto %s (%s)

en: Online Banking Account Name
pl: Nazwa konta bankowości elektronicznej

en: GnuCash Account Name
pl: Nazwa konta GnuCash

en: New?
pl: Nowe?

en: This assistant helps you setting up your Online Banking connection with your bank.
pl: Ten asystent pomaga skonfigurować połączenie z bankowością internetową.

en: The requirements for Online Banking vary between the different supported AqBanking backends, but usually you will need:
    * Your bank needs to grant you online access. See on their website or ask their customer service for how to obtain it.
    They should also tell you:
    * Your user ID that identifies you to their server, often your base account number;
    * The URL of their Online Banking server;
    * In some cases the routing number of your bank's branch is useful in this assistant;
    * Authentication methods vary by backend and chosen method:
     * FinTS PIN/TAN: Some methods require a specific gadget like a card reader or a mobile;
     * FinTS HBCI: You have to exchange the public parts of asymmetric keys with your bank ("Ini-Letter").
     * PayPal: registered email address, password, API signature;
pl: Wymagania dotyczące bankowości internetowej różnią się w zależności od różnych obsługiwanych backendów AqBanking, ale zwykle będziesz potrzebować:
    * Twój bank musi przyznać Ci dostęp online. Zobacz na jego stronie internetowej lub zapytaj obsługę klienta, jak to uzyskać.
    Powinni ci również powiedzieć:
    * Twój identyfikator użytkownika, który identyfikuje Cię na ich serwerze, często Twój podstawowy numer konta;
    * Adres URL ich serwera bankowości internetowej;
    * W niektórych przypadkach w tym asystencie przydatny jest numer oddziału Twojego banku;
    * Metody uwierzytelniania różnią się w zależności od zaplecza i wybranej metody;
     * FinTS PIN/TAN: Niektóre metody wymagają specjalnego gadżetu, takiego jak czytnik kart lub telefon komórkowy;
     * FinTS HBCI: Musisz wymienić publiczne części kluczy asymetrycznych ze swoim bankiem („Ini-Letter”).
     * PayPal: zarejestrowany adres e-mail, hasło, podpis API;

en: Initial Online Banking Setup
pl: Wstępna konfiguracja bankowości elektronicznej

en: The Setup of your Online Banking connection is handled by the external program "AqBanking Setup".
pl: Ustawienia połączenia bankowości online są obsługiwane przez zewnętrzny program "Kreator AqBanking".

en: You have to set up at least one connection before you can continue.
    
    Please press the button below to start it.
pl: Musisz ustanowić min. 1 połączenie.
    
    Naciśnij poniższy przycisk, aby rozpocząć.

en: _Start AqBanking Setup
pl: _Uruchom kreatora AqBanking

en: Start Online Banking Setup
pl: Rozpocznij konfigurację bankowości elektronicznej

en: The setup for matching Online Banking accounts to GnuCash accounts is now finished. You can now invoke Online Banking actions on those accounts.
    
    If you want to add another bank, user, or account, you can start this assistant again anytime.
    
    Press "Apply" now.
pl: Dopasowywanie kont bankowości elektronicznej do kont GnuCash zostało ukończone. Możesz teraz dokonywać operacji bankowych na tych kontach.
    
    Jeśli chcesz dodać kolejny bank lub konto, możesz w dowolnej chwili uruchomić tego kreatora ponownie.
    
    Naciśnij teraz przycisk 'Zastosuj'.

en: Online Banking Setup Finished
pl: Konfiguracja bankowości elektronicznej zakończona

en: Online Banking Connection Window
pl: Okno połączenia z bankiem online

en: _Abort
pl: _Anuluj

en: Progress
pl: Postęp

en: Get Transactions Online
pl: Pobierz transakcje online

en: Date range of transactions to retrieve:
pl: Zakres dat do pobrania transakcji:

en: From
pl: Od

en: _Earliest possible date
pl: _Najwcześniejsza możliwa data

en: _Last retrieval date
pl: Ostatnia _wyszukana data

en: E_nter date:
pl: Wprowadź _datę:

en: To
pl: Do

en: Ente_r date:
pl: Wp_rowadź datę:

en: No_w
pl: Te_raz

en: Enter Password
pl: Wprowadź hasło

en: Enter your password
pl: Wprowadź hasło

en: _Delay
pl: _Opóźnij

en: Con_firm Password
pl: _Potwierdź hasło

en: _Remember the PIN in memory
pl: _Zapisz PIN w pamięci

en: Name for new template
pl: Nazwa nowego szablonu

en: _Name of the new template
pl: _Nazwa nowego szablonu

en: Enter a unique name for the new template.
pl: Wprowadź unikalną nazwę nowego szablonu.

en: Online Transaction
pl: Transakcja online

en: Execute this online transaction now
pl: Wykonaj teraz bieżącą transakcję online

en: Enter an Online Transaction
pl: Wprowadź transakcję online

en: at Bank
pl: w banku

en: (filled in automatically)
pl: (wypełnione automatycznie)

en: Payment Purpose continued
pl: Powód płatności c.d.

en: Originator Account Number
pl: Numer konta inicjatora

en: Bank Code
pl: Kod banku

en: _Add current
pl: _Dodaj bieżący

en: Add the current online transaction as a new transaction template
pl: Użyj bieżącej transakcji online do stworzenia nowego szablonu

en: _Up
pl: _W górę

en: Move the selected transaction template one row up
pl: Przesuń wybrany szablon transakcji jeden wiersz w górę

en: _Down
pl: _Na dół

en: Move the selected transaction template one row down
pl: Przesuń wybrany szablon transakcji jeden wiersz w dół

en: _Sort
pl: _Sortuj

en: Sort the list of transaction templates alphabetically
pl: Sortuj alfabetycznie listę szablon transakcji

en: D_elete
pl: Usuń (_e)

en: Delete the currently selected transaction template
pl: Usuń zaznaczony szablon transakcji

en: _Templates
pl: Szab_lony

en: Profiles
pl: Profile

en: Online Banking
pl: Bankowość elektroniczna

en: Remember the _PIN in memory
pl: Zapisz _PIN w pamięci

en: _Verbose debug messages
pl: Więcej komunikatów _debugowania

en: Enables verbose debug messages for HBCI/AqBanking Online Banking.
pl: Włącz większą liczbę komunikatów debugowania dla bankowości elektronicznej HBCI/AqBanking.

en: (unknown)
pl: (nieznane)

en: Debited Account Owner
pl: Właściciel obciążanego konta

en: Credited Account Owner
pl: Właściciel konta uznawanego

en: The internal check of the destination IBAN '%s' failed. This means the account number might contain an error.
pl: Wewnętrzne sprawdzenie numeru konta docelowego '%s' nie powiodło się. Oznacza to, że numer konta może zawierać błąd.

en: You did not enter a recipient name. A recipient name is required for an online transfer.
pl: Nie wpisałeś nazwy odbiorcy. Jest on niezbędny przy transferze online.

en: You did not enter a recipient account. A recipient account is required for an online transfer.
pl: Nie wpisałeś konta odbiorcy. Jest ono niezbędne przy transferze online.

en: You did not enter a recipient bank. A recipient bank is required for an online transfer.
pl: Nie wpisałeś banku odbiorcy. Jest on niezbędny przy transferze online.

en: The amount is zero or the amount field could not be interpreted correctly. You might have mixed up decimal point and comma, compared to your locale settings. This does not result in a valid online transfer job.
pl: Kwota jest zerowa lub nie można jej odpowiednio zinterpretować. Być może pomyliłeś punkt dziesiętny z przecinkiem (zgodnie z ustawieniami lokalnymi). Spowoduje to błąd w transferze online.

en: You did not enter any transaction purpose. A purpose is required for an online transfer.
pl: Nie wpisałeś żadnego powodu transakcji. Jest on niezbędny przy transferze online.

en: A template with the given name already exists. Please enter another name.
pl: Szablon o podanej nazwie już istnieje. Wprowadź inną nazwę.

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć bieżący szablon o nazwie "%s"?

en: Error on executing job.
    
    Status: %s
pl: Błąd podczas wykonywania zadania.
    
    Status: %s

en: Error on executing job.
    
    Status: %s (%d)
pl: Błąd podczas wykonywania zadania.
    
    Status: %s (%d)

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
pl: Import danych bankowości elektronicznej nie zwrócił żadnych transakcji dla wybranego okresu czasu.

en: The backend found an error during the preparation of the job. It is not possible to execute this job.
    
    Most probable the bank does not support your chosen job or your Online Banking account does not have the permission to execute this job. More error messages might be visible on your console log.
    
    Do you want to enter the job again?
pl: Backend znalazł błąd podczas przygotowywania zadania. Wykonanie tego zadania nie jest możliwe.
    
    Najprawdopodobniej bank nie obsługuje wybranego przez Ciebie zadania lub Twoje konto w Bankowości Internetowej nie ma uprawnień do wykonania tego zadania. Więcej komunikatów o błędach może być widocznych w logu konsoli.
    
    Czy chcesz wprowadzić zadanie ponownie?

en: Online Banking Direct Debit Note
pl: Nota polecenia płatności on-line

en: Online Banking Transaction
pl: Transakcja bankowości elektronicznej

en: Unspecified
pl: Nieokreślony

en: The bank has sent transaction information in its response.
    Do you want to import it?
pl: W odpowiedzi bank przesłał informacje o transakcji.
    Czy chcesz je zaimportować?

en: Reconcile account now?
pl: Uzgodnić teraz konto?

en: The bank has sent a message in its response.
pl: Bank wysłał wiadomość w odpowiedzi.

en: Subject:
pl: Temat:

en: Select a file to import
pl: Wybierz plik do importu

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
pl: Podany PIN musi mieć przynajmniej %d znaków.
    Czy chcesz spróbować ponownie?

en: The Online Banking job is still running; are you sure you want to cancel?
pl: Zadanie dla bankowości elektronicznej jest wciąż uruchomione; Czy na pewno chcesz anulować?

en: _Online Actions
pl: _Działania online

en: Get _Balance
pl: Pobierz _bilans

en: The list of Scheduled Transactions
pl: Lista zaplanowanych transakcji

en: Get _Transactions…
pl: Pobierz _transakcje…

en: Get the transactions online through Online Banking
pl: Pobierz transakcje, korzystając z bankowości elektronicznej

en: Issue a new bank-internal transaction online through Online Banking
pl: Wyślij nową transakcję wewnątrz-bankową, korzystając z bankowości elektronicznej

en: _Online Banking Setup…
pl: _Ustawienia bankowości elektronicznej…

en: Initial setup of Online Banking access (HBCI, or OFX DirectConnect, using AqBanking)
pl: Wstępne ustawienia bankowości elektronicznej (HBCI lub OFX DirectConnect przy użyciu AqBanking)

en: Close window when finished
pl: Zamknij okno po zakończeniu

en: Remember the PIN in memory
pl: Zapisz PIN w pamięci

en: Verbose HBCI debug messages
pl: Więcej komunikatów debugowania dla HBCI

en: CSV import data format
pl: Format importu danych CSV

en: Validation…
pl: Walidacja…

en: Row %d, invoice %s/%u: account %s does not exist.
pl: Wiersz %d, faktura %s/%u: konto %s nie istnieje.

en: Invoice %s created.
pl: Utworzono fakturę %s.

en: Invoice %s updated.
pl: Zaktualizowano fakturę %s.

en: Invoice %s posted.
pl: Wystawiono fakturę %s.

en: Nothing to process.
pl: Nie ma żadnych ostrzeżeń do wyzerowania.

en: Owner-ID
pl: ID-właściciela

en: Billing-ID
pl: Identyfikator płatności

en: Quantity
pl: Ilość

en: Taxable
pl: Podlegający opodatkowaniu

en: Taxincluded
pl: Podatek wliczony

en: Tax-table
pl: Tabela podatkowa

en: Import Bills or Invoices from csv
pl: Importuj rachunki lub faktury z CSV

en: These lines were ignored during import
pl: Te linie zostały zignorowane podczas importu

note: Translators: %s is one of the following paragraphs about rows/transaction.
en: This assistant will help you export the Transactions to a file with the separator specified below.
    
    %s
    
    While a transaction may have splits in several of the selected accounts it will only be exported once. It will appear under the first processed account it has a split in.
    
    The Price/Rate output format is controlled by the preference
    "Numbers, Date, Time"->"Force Prices to display as decimals".
    
    Select the settings you require for the file and then click "Next" to proceed or "Cancel" to abort the export.
pl: Ten asystent pomoże Ci wyeksportować Transakcje do pliku z określonym poniżej separatorem.
    
    %s
    
    Chociaż transakcja może mieć podziały na kilku wybranych kontach, zostanie wyeksportowana tylko raz. Pojawi się ona pod pierwszym przetwarzanym kontem, na którym ma podział.
    
    Format wyjściowy Ceny/Kursu jest kontrolowany przez preferencje
    "Liczby, data, godzina"->"Wymuś wyświetlanie cen jako dziesiętnych".
    
    Wybierz ustawienia wymagane dla pliku, a następnie kliknij "Dalej", aby kontynuować lub "Anuluj", aby przerwać eksport.

en: -- Split Transaction --
pl: -- Transakcja podzielona --

en: Value Num.
pl: Wartość num.

en: Commodity/Currency
pl: Typ środków/Waluta

en: The accounts will be imported from the file '%s' when you click 'Apply'.
    
    You can verify your selections by clicking on 'Back' or 'Cancel' to Abort Import.
    
    If this is your initial import into a new file, you will first see a dialog for setting book options, since these can affect how imported data is converted to GnuCash transactions.
    Note: After import, you may need to use 'View / Filter By / Other' menu option and select to show unused Accounts.
pl: Konta zostaną zaimportowane z pliku "%s" po kliknięciu przycisku "Zastosuj".
    
    Możesz zweryfikować swoje wybory, klikając "Wstecz" lub przerwać import klikając "Anuluj".
    
    Jeśli jest to początkowy import do nowego pliku, najpierw zobaczysz okno dialogowe do ustawienia opcji księgowania, ponieważ mogą one wpłynąć na sposób konwersji importowanych danych na transakcje GnuCash.
    Uwaga: po zaimportowaniu może być konieczne użycie opcji menu "Wyświetl / Filtruj według / Inne" i wybranie opcji wyświetlania nieużywanych kont.

en: There was a problem saving the settings, please try again.
pl: Wystąpił problem podczas zapisywania ustawień, spróbuj ponownie.

en: Invalid encoding selected
pl: Wybrano niepoprawne kodowanie

en: Merge with column on _left
pl: Połącz z kolumną z _lewej

en: Merge with column on _right
pl: Połącz z kolumną z _prawej

en: _Split this column
pl: Podziel _kolumnę

en: _Widen this column
pl: _Rozciągnij kolumnę

en: _Narrow this column
pl: Zwęź _bieżącą kolumnę

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of prices added
en: %d added price | %d added prices
pl[0]: %d dodana cena
pl[1]: %d dodane ceny
pl[2]: %d dodanych cen

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of duplicate prices
en: %d duplicate price | %d duplicate prices
pl[0]: %d zduplikowana cena
pl[1]: %d zduplikowane ceny
pl[2]: %d zduplikowanych cen

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of replaced prices
en: %d replaced price | %d replaced prices
pl[0]: %d podmieniona cena
pl[1]: %d podmienione ceny
pl[2]: %d podmienionych cen

en: The prices were imported from file '%s'.
    
    Import summary:
    - %s
    - %s
    - %s
pl: Zaimportowano ceny z pliku '%s'.
    
    Podsumowanie importu:
    - %s
    - %s
    - %s

en: Row %u, account %s not in %s
pl: Wiersz %u, konta %s nie ma w %s

en: Period: 123,456.78
pl: Kropka: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
pl: Przecinek: 123.456,78

en: Column value can not be empty.
pl: Wartość kolumny nie może być pusta.

en: No date column.
pl: Brak kolumny z datą.

en: Failed to create price from selected columns.
pl: Nie można utworzyć cen z zaznaczonych kolumn.

en: Value (Negated)
pl: Wartość (zanegowana)

en: Account value can't be empty.
pl: Wartość konta nie może być pusta.

en: customers
pl: klienci

en: vendors
pl: Dostawcy

en: (Full account ID:
pl: (Pełny identyfikator konta:

en: Please select a commodity to match the following exchange specific code. Please note that the exchange code of the commodity you select will be overwritten.
pl: Wybierz typ środków pasujący do następującego kodu giełdowego. Pamiętaj, że kod giełdowy wybranego typu środków zostanie nadpisany.

en: Destination account for the auto-balance split.
pl: Konto docelowe automatycznie bilansującego podziału.

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Edit description, notes, or memo
pl: _Edytuj opis, uwagi lub notatki

note: Translators: Menu entry, no full stop
en: _Reset all edits
pl: Z_resetuj wszystkie edycje

[ctx: Column header for 'Adding transaction']
en: A
pl: D

[ctx: Column header for 'Updating plus Clearing transaction']
en: U+C
pl: A+P

[ctx: Column header for 'Clearing transaction']
en: C
pl: P

en: Info
pl: Informacje

en: Additional Comments
pl: Dodatkowe komentarze

en: New, already balanced
pl: Nowe, już zbilansowane

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
pl: Nowe, transfer %s do (ręczny) "%s"

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
pl: Nowe, transfer %s do (auto) "%s"

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
pl: Nowe, NIEZBILANSOWANE (potrzebny akt do transferu %s)!

en: Reconcile (manual) match to %s
pl: Uzgodnij (ręcznie) dopasowane do %s

en: Reconcile (auto) match to %s
pl: Uzgodnij (automatycznie) dopasowane do %s

en: Match missing!
pl: Brak dopasowania!

en: Update and reconcile (manual) match to %s
pl: Zaktualizuj i uzgodnij (ręcznie) dopasowane do %s

en: Update and reconcile (auto) match to %s
pl: Zaktualizuj i uzgodnij (automatycznie) dopasowane do %s

en: Do not import (no action selected)
pl: Nie importuj (nie wybrano działania)

en: Confidence
pl: Poufność

en: Pending Action
pl: Akcje oczekujące

en: Manual
pl: Ręcznie

en: Auto
pl: Automat

en: Select a .log file to replay
pl: Wybierz plik .log do powtórnego odczytu

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
pl: Nie można otworzyć bieżącego pliku dziennika: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika: %s: %s

en: The log file you selected was empty.
pl: Wybrany plik dziennika był pusty.

en: The log file you selected cannot be read. The file header was not recognized.
pl: Wybrany przez Ciebie plik dziennika nie może być wczytany. Nagłówek pliku nie został rozpoznany.

en: Stock account for security "%s"
pl: Konto walorów dla papieru wartościowego "%s"

en: Income account for security "%s"
pl: Konto przychodu dla papieru wartościowego "%s"

en: Unknown OFX account
pl: Nieznane konto OFX

en: Unknown OFX checking account
pl: Nieznane konto czekowe OFX

en: Unknown OFX savings account
pl: Nieznane konto oszczędnościowe OFX

en: Unknown OFX money market account
pl: Nieznane konto rynku pieniężnego OFX

en: Unknown OFX credit line account
pl: Nieznane konto linii kredytowej OFX

en: Unknown OFX CMA account
pl: Nieznane konto CMA OFX

en: Unknown OFX credit card account
pl: Nieznane konto karty kredytowej OFX

en: Unknown OFX investment account
pl: Nieznane konto inwestycyjne OFX

en: Import _OFX/QFX…
pl: Importuj _OFX/QFX…

en: Process an OFX/QFX response file
pl: Przetwórz plik odpowiedzi OFX/QFX

en: GnuCash account name
pl: Nazwa konta GnuCash

en: Enter a name or short description, such as "Red Hat Stock".
pl: Wprowadź nazwę albo krótki opis, np. "Akcje Red Hata".

en: Enter the ticker symbol or other well known abbreviation, such as "RHT". If there isn't one, or you don't know it, create your own.
pl: Wprowadź symbol giełdowy lub inny znany skrót, taki jak "RHT". Jeśli nie ma takiego lub żadnego nie znasz, utwórz swój własny.

en: Select the exchange on which the symbol is traded, or select the type of investment (such as FUND for mutual funds.) If you don't see your exchange or an appropriate investment type, you can enter a new one.
pl: Wybierz giełdę, na której handluje się tymi środkami albo wybierz typ inwestycji (np. FUND dla funduszy wzajemnych). Jeśli nie znajdujesz swojej giełdy albo odpowiedniego typu inwestycji, możesz ją wprowadzić.

en: Name or _description
pl: Nazwa lub _opis

en: _Ticker symbol or other abbreviation
pl: _Symbol giełdowy lub inny skrót

en: _Exchange or abbreviation type
pl: _Giełda lub typ skrótu

en: (split)
pl: (podział)

en: Are you sure you want to cancel?
pl: Czy na pewno chcesz to anulować?

en: Please select a file to load.
pl: Wybierz plik do załadowania.

en: File not found or read permission denied. Please select another file.
pl: Plik nie został odnaleziony lub nie ma praw do jego odczytu. Wybierz inny plik.

en: That QIF file is already loaded. Please select another file.
pl: Ten plik QIF jest już wczytany. Wybierz inny plik.

en: Select QIF File
pl: Wybierz plik QIF

en: _Resume
pl: _Wznów

en: Canceled
pl: Anulowano

en: An error occurred while loading the QIF file.
pl: Wystąpił błąd w trakcie wczytywania pliku QIF.

en: Failed
pl: Nieudany

en: Cleaning up
pl: Czyszczenie

en: A bug was detected while parsing the QIF file.
pl: Wystąpił błąd w trakcie przetwarzania zawartości pliku QIF.

en: Loading completed
pl: Ładowanie zakończone

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
pl: Musisz wpisać istniejącą walutę narodową lub inny rodzaj waluty.

en: A bug was detected while converting the QIF data.
pl: Wykryto błąd w czasie konwersji danych QIF.

en: Canceling
pl: Anulowanie

en: A bug was detected while detecting duplicates.
pl: Wykryto błąd w czasie wykrywania duplikatów.

en: Conversion completed
pl: Konwersja zaakończona

en: When you press the Start Button, GnuCash will import your QIF data. If there are no errors or warnings, you will automatically proceed to the next step. Otherwise, the details will be shown below for your review.
pl: GnuCash importuje teraz dane QIF. Jeśli nie pojawią się żadne błędy lub ostrzeżenia, automatycznie przejdziesz do kolejnego kroku. W przeciwnym razie poniżej zostaną pokazane szczegóły.

en: GnuCash was unable to save your mapping preferences.
pl: GnuCash nie mógł zapisać twoich preferencji mapowania.

en: There was a problem with the import.
pl: Wystąpił problem z importem.

en: QIF account name
pl: Nazwa konta QIF

en: QIF category name
pl: Nazwa kategorii QIF

en: QIF payee/memo
pl: Notatka/beneficjent QIF

en: Match?
pl: Pasujący?

en: Enter a name for the account
pl: Wprowadź nazwę konta

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
pl: Konto %s jest wypełniaczem i nie można na nim księgować żadnych transakcji. Wybierz inne konto.

en: Placeholder?
pl: Wypełniacz?

en: Dividends
pl: Dywidendy

en: Cap Return
pl: Kapitał zwrócony

en: Cap. gain (long)
pl: Zysk kap. (dł.)

en: Cap. gain (mid)
pl: Zysk kap. (śr.)

en: Cap. gain (short)
pl: Zysk kap. (kr.)

en: Equity
pl: Kapitał własny

en: Retained Earnings
pl: Dochody zatrzymane

en: Commissions
pl: Prowizje

en: Margin Interest
pl: Udział marży

en: Line
pl: Wiersz

en: Read aborted.
pl: Odczyt przerwany.

en: Reading
pl: Odczyt

en: Some characters have been discarded.
pl: Niektóre znaki zostały odrzucone.

en: Converted to:
pl: Konwertowane na:

en: Some characters have been converted according to your locale.
pl: Niektóre znaki zostały skonwertowane zgodnie z ustawieniami lokalnymi.

en: Ignoring unknown option
pl: Ignorowanie nieznanej opcji

en: Date required.
pl: Wymagana data.

en: Discarding this transaction.
pl: Odrzucenie bieżącej transakcji.

en: Ignoring class line
pl: Ignorowanie wiersza klasy

en: Ignoring category line
pl: Ignorowanie wiersza kategorii

en: Ignoring security line
pl: Ignorowanie wiersza bezpieczeństwa

en: File does not appear to be in QIF format
pl: Plik prawdopodobnie nie jest w formacie QIF

en: Transaction date
pl: Data transakcji

en: Transaction amount
pl: Kwota transakcji

en: Share price
pl: Cena udziału

en: Share quantity
pl: Ilość udziałów

en: Investment action
pl: Działanie inwestycyjne

en: Reconciliation status
pl: Status uzgadniania

en: Commission
pl: Prowizja

en: Account type
pl: Rodzaj konta

en: Tax class
pl: Klasa podatkowa

en: Category budget amount
pl: Kwota budżetu kategorii

en: Account budget amount
pl: Kwota budżetu konta

en: Credit limit
pl: Limit kredytu

en: Parsing categories
pl: Przetwarzanie kategorii

en: Parsing accounts
pl: Przetwarzanie kont

en: Parsing transactions
pl: Przetwarzanie transakcji

en: Unrecognized or inconsistent format.
pl: Nierozpoznany lub niespójny format.

en: Parsing failed.
pl: Przetwarzanie nieudane.

en: Parse ambiguity between formats
pl: Przeanalizuj rozbieżności między formatami

en: Value '~a' could be ~a or ~a.
pl: Wartość '~a' może wynieść ~a lub ~a.

en: Finding duplicate transactions
pl: Wyszukiwanie zdublowanych transakcji

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
pl: Nierozpoznane działanie '~a'.

en: QIF import: Name conflict with another account.
pl: Import QIF: kolizja nazw z innym kontem.

en: Preparing to convert your QIF data
pl: Przygotowanie do konwersji danych QIF

en: Creating accounts
pl: Tworzenie kont

en: Matching transfers between accounts
pl: Dopasowywanie transferów między kontami

en: Converting
pl: Konwertowanie

en: Missing transaction date.
pl: Brak daty transakcji.

en: Welcome to GnuCash
pl: Witaj w GnuCash

en: Have a nice day!
pl: Miłego dnia!

en: Welcome to GnuCash %s Shell
pl: Witaj w GnuCash %s Shell

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
pl: Konto %s nie istnieje. Czy chcesz je utworzyć?

en: Hours
pl: Godziny

en: Project
pl: Projekt

en: Material
pl: Materiał

en: Save the current entry?
pl: Zapisać bieżący wpis?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating this entry, or cancel the duplication?
pl: Aktualna transakcja została zmieniona. Czy zapisać zmiany przed duplikacją pozycji, czy anulować duplikację?

en: _Record
pl: _Zapisz

en: The tax table %s does not exist. Would you like to create it?
pl: Tabela podatkowa %s nie istnieje. Czy chcesz ją utworzyć?

en: The current entry has been changed. However, this entry is part of an existing order. Would you like to record the change and effectively change your order?
pl: Bieżąca pozycja została zmieniona. Jednak jest ona częścią istniejącego zamówienia. Czy chcesz zapisać zmianę i odpowiednio zmienić swoje zamówienie?

en: _Don't Record
pl: _Nie zapisuj

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
pl: Bieżąca pozycja została zmieniona. Czy chcesz ją zapisać?

[ctx: sample for 'Description']
en: Description of an Entry
pl: Opis pozycji

[ctx: sample]
en: Action
pl: Akcja

[ctx: sample]
en: 9,999.00
pl: 9 999,00

[ctx: sample]
en: 999,999.00
pl: 999 999,00

[ctx: sample]
note: Translators: Enter the longest expected path of an Account
en: Expenses:Automobile:Gasoline
pl: Wydatki:Samochód:Tankowanie

[ctx: sample for 'Taxable']
note: Translators: Abbreviation sample for Taxable?
en: T?
pl: P?

[ctx: sample for 'Tax Included']
note: Translators: Abbreviation sample for Tax Included
en: TI
pl: zP

[ctx: sample for 'Tax Table']
en: Tax Table 1
pl: Tabela podatkowa 1

[ctx: sample]
en: 999.00
pl: 999,00

[ctx: sample]
en: Payment
pl: Płatność

en: Charge
pl: Obciążenie

en: Income Account
pl: Konto przychodów

en: Expense Account
pl: Konto wydatków

en: Discount Type
pl: Typ zniżki

en: Discount How
pl: Rodzaj zniżki

en: Unit Price
pl: Cena jednostkowa

en: Taxable?
pl: Podatkowy?

en: Tax Included?
pl: Podatek wliczony?

en: Invoiced?
pl: Fakturowany?

en: Subtotal
pl: Suma częściowa

en: Billable?
pl: Rozliczalne?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
pl: Wprowadź konto przydów/wydatków dla pozycji lub wybierz jakieś z listy

en: Enter the type of Entry
pl: Wpisz typ pozycji

en: Enter the Entry Description
pl: Wpisz opis pozycji

en: Enter the Discount Amount
pl: Wpisz kwotę zniżki

en: Enter the Discount Percent
pl: Wpisz procent zniżki

en: Enter the Discount … unknown type
pl: Wpisz zniżkę … typ nieznany

en: Discount Type: Monetary Value
pl: Typ zniżki: kwota pieniężna

en: Discount Type: Percent
pl: Typ zniżki: procent

en: Select the Discount Type
pl: Wybierz typ zniżki

en: Tax computed after discount is applied
pl: Podatek naliczany po zniżce

en: Discount and tax both applied on pretax value
pl: Zniżka i podatek wyliczane przed opodatkowaniem

en: Discount computed after tax is applied
pl: Zniżka obliczona po zastosowaniu podatku

en: Select how to compute the Discount and Taxes
pl: Wybierz sposób obliczania zniżek i podatków

en: Enter the unit-Price for this Entry
pl: Wprowadź cenę jednostkową dla pozyzji

en: Enter the Quantity of units for this Entry
pl: Wprowadź ilość jednostkową dla pozycji

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
pl: Wprowadź tabelę podatkową dla tej pozycji

en: Is this entry taxable?
pl: Czy pozycja podlega opodatkowaniu?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
pl: Czy podatek został już wliczony do ceny tej pozycji?

en: Include this entry on this invoice?
pl: Włączyć pozycję do faktury?

en: Unknown EntryLedger Type
pl: Nieznany typ wpisu do księgi głównej

en: The subtotal value of this entry
pl: Suma częściowa dla pozycji

en: The total tax of this entry
pl: Całkowita wartość podatku dla pozycji

en: Is this entry billable to a customer or job?
pl: Czy pozycja jest rozliczana z klientem lub zadaniem?

en: How did you pay for this item?
pl: Jak zapłaciłeś za tą pozycję?

en: This transaction is already being edited in another register. Please finish editing it there first.
pl: Bieżąca transakcja jest aktualnie edytowana w innym rejestrze. Najpierw zakończ edycję w tym miejscu.

en: Save transaction before duplicating?
pl: Zapisać transakcję przed duplikacją?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before duplicating the transaction, or cancel the duplication?
pl: Bieżąca transakcja została zmieniona. Czy chcesz zapisać zmiany przed jej duplikacją, czy wolisz anulować duplikację?

en: The entered date of the duplicated transaction is older than the "Read-Only Threshold" set for this book. This setting can be changed in File->Properties->Accounts.
pl: Wprowadzona data zduplikowanej transakcji jest starsza niż „Próg tylko do odczytu” ustawiony dla tej książki. To ustawienie można zmienić w Plik->Właściwości->Konta.

en: You are about to overwrite an existing split. Are you sure you want to do that?
pl: Za chwilę zostanie nadpisany istniejący podział. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: This is the split anchoring this transaction to the register. You may not overwrite it from this register window. You may overwrite it if you navigate to a register that shows another side of this same transaction.
pl: Jest to podział, który zakotwicza transakcję w tym rejestrze. Nie możesz go skasować z tego okna. Możesz usunąć całą transakcję w tym oknie lub możesz przejść do rejestru pokazującego drugą stronę tej samej transakcji i tam wykasować podział.

en: You are about to overwrite an existing transaction. Are you sure you want to do that?
pl: Za chwilę zostanie nadpisana istniejąca transakcja. Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Recalculate Transaction
pl: Przelicz transakcję ponownie

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
pl: Wprowadzone przez ciebie wartości dla tej transakcji są niespójne. Która z wartości ma być ponownie przeliczona?

en: Changed
pl: Zmienione

en: _Recalculate
pl: _Przelicz

[ctx: Action Column]
en: Deposit
pl: Depozyt

en: Withdraw
pl: Wypłata

en: Check
pl: Czek

en: ATM Deposit
pl: Wpłata do wpłatomatu

en: ATM Draw
pl: Wypłata z bankomatu

en: Teller
pl: Kasjer

en: Receipt
pl: Rachunek

en: Increase
pl: Zwiększ

en: Decrease
pl: Zmniejsz

en: AutoDep
pl: Autom. Depozyt

en: Wire
pl: Łącze

en: Direct Debit
pl: Polecenie zapłaty

en: Fee
pl: Opłata

en: Rebate
pl: Nadpłata

en: Paycheck
pl: Wypłata

en: Dist
pl: Dystr

en: Rebalance Transaction
pl: Zbilansuj transakcję ponownie

en: The current transaction is not balanced.
pl: Obecna transakcja nie jest zbilansowana.

en: Balance it _manually
pl: _Zbilansuj ręcznie

en: Let GnuCash _add an adjusting split
pl: Pozwól programowi GnuCash _dodać podział regulujący

en: Adjust current account _split total
pl: Pop_raw bieżące podsumowanie podziału konta

en: Adjust _other account split total
pl: Popraw _inne podsumowanie podziału konta

en: _Rebalance
pl: Z_bilansuj ponownie

en: This register does not support editing exchange rates.
pl: Rejestr nie pozwala na edycję kursów wymiany.

en: You need to select a split in order to modify its exchange rate.
pl: Musisz wybrać podział, aby zmodyfikować jego kurs wymiany.

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
pl: Musisz rozwinąć transakcję, aby zmodyfikować jej kursy wymiany.

en: The entered account could not be found.
pl: Nie można odnaleźć wprowadzonego konta.

en: The two currencies involved equal each other.
pl: Dwie wybrane waluty mają równą wartość.

en: The split's amount is zero, so no exchange rate is needed.
pl: Kwota podziału wynosi zero, więc żaden kurs wymiany nie jest potrzebny.

en: Save the changed transaction?
pl: Zapisać zmienioną transakcję?

en: The current transaction has been changed. Would you like to record the changes before moving to a new transaction, discard the changes, or return to the changed transaction?
pl: Bieżąca transakcja została zmieniona. Czy chcesz zapisać zmiany przed przejściem do nowej transakcji, odrzucić zmiany, czy powrócić do zmienianej transakcji?

en: _Discard Changes
pl: _Odrzuć zmiany

en: _Record Changes
pl: _Zapisz zmiany

en: Mark split as unreconciled?
pl: Oznaczyć podział jako nieuzgodniony?

en: You are about to mark a reconciled split as unreconciled. Doing so might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
pl: Właśnie zamierzasz oznaczyć uzgodniony podział jako nieuzgodniony. Zrobienie tego może spowodować trudności w przyszłych uzgodnieniach! Kontynuować?

en: _Unreconcile
pl: _Cofnij uzgodnienie

[ctx: sample]
en: Description of a transaction
pl: Opis transakcji

[ctx: sample]
en: 999,999.000
pl: 999 999.000

[ctx: sample]
en: Memo field sample text string
pl: Przykładowy napis pola Notatki

[ctx: sample]
en: Notes field sample text string
pl: Przykładowy napis pola Notatek

[ctx: sample]
en: No Particular Reason
pl: Bez szczególnego powodu

en: Could not determine the account currency. Using the default currency provided by your system.
pl: Nie można określić waluty dla konta. Wykorzystana zostanie domyślna waluta systemu.

en: Exch. Rate
pl: Kurs wymiany

en: Tot %s
pl: Razem %s

en: Tot Credit
pl: Razem Ma

en: Tot Debit
pl: Razem Wn

en: Tot Shares
pl: Razem udziały

en: Debit Formula
pl: Formuła Wn

en: Credit Formula
pl: Formuła Ma

en: Reconciled on %s
pl: Uzgodnione %s

en: Scheduled
pl: Zaplanowane

en: Enter the name of the Customer
pl: Wprowadź nazwę klienta

en: Enter the name of the Vendor
pl: Wprowadź nazwę dostawcy

en: Enter a description of the transaction
pl: Wprowadź opis transakcji

en: Enter notes for the transaction
pl: Wprowadź notatkę dotyczącą transakcji

en: Reason the transaction was voided
pl: Powód unieważnienia transakcji

en: Enter a description of the split
pl: Wprowadź opis podziału

en: Enter the effective share price
pl: Wprowadź rzeczywistą cenę udziału

en: Enter the number of shares bought or sold
pl: Wprowadź liczbę udziałów kupionych lub sprzedanych

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
pl: Wprowadź konto, z którego chcesz dokonać transferu lub wybierz jedno z listy

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
pl: Bieżąca transakcja ma kilka podziałów; naciśnij przycisk 'Podział', aby zobaczyć je wszystkie

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
pl: Bieżąca transakcja jest podziałem akcji; naciśnij przycisk 'Podział', aby zobaczyć szczegóły

en: Cannot modify or delete this transaction. This transaction is marked read-only because:
    
    '%s'
pl: Nie można usunąć lub zmodyfikować transakcji. Bieżąca transakcja jest oznaczona jako tylko do odczytu, ponieważ:
    
    '%s'

en: The transaction you are about to change contains reconciled splits in the following accounts:
    %s
    
    Are you sure you want to continue with this change?
pl: Transakcja, którą chcesz zmienić zawiera uzgodnione podziały w następujących kontach:
    %s
    
    Kontynuować?

en: Change reconciled split?
pl: Zmienić uzgodniony podział?

en: You are about to change a protected field of a reconciled split. If you continue editing this split it will be unreconciled. This might make future reconciliation difficult! Continue with this change?
pl: Za chwilę zostanie zmienione chronione pole uzgodnionego podziału. Kontynuacja spowoduje cofnięcie uzgodnienia tego podziału. To może spowodować trudności w przyszłych uzgodnieniach! Kontynuować?

en: Chan_ge Split
pl: Z_mień podział

en: Enter debit formula for real transaction
pl: Wprowadź formułę Winien(Wn) dla rzeczywistej transakcji

en: Enter credit formula for real transaction
pl: Wprowadź formułę Ma dla rzeczywistej transakcji

en: List
pl: Lista

en: Template file "~a" can not be read
pl: Nie można odczytać pliku szablonu "~a"

en: Load
pl: Załaduj

en: Fonts
pl: Czcionki

en: Account link
pl: Łącze konta

en: Font info for account name.
pl: Informacje o czcionce nazwy konta.

en: Number cell
pl: Komórka liczby

en: Negative Values in Red
pl: Ujemne kwoty w kolorze czerwonym

en: Display negative values in red.
pl: Wyświetlaj ujemne kwoty w kolorze czerwonym.

en: Number header
pl: Nagłówek liczby

en: Text cell
pl: Komórka tekstowa

en: Total number cell
pl: Komórka liczby podsumowania

en: Total label cell
pl: Komórka etykiety podsumowania

en: Centered label cell
pl: Wycentrowana etykieta komórki

en: Can't save style sheet
pl: Nie można zapisać arkusza stylów

en: Exchange rate | Exchange rates
pl[0]: Kurs wymiany
pl[1]: Kursy wymiany
pl[2]: Kursy wymiany

en: No budgets exist. You must create at least one budget.
pl: Nie znaleziono żadnego budżetu. Musisz jakiś utworzyć.

en: Edit report options
pl: Modyfikuje opcje raportu

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: This report requires you to specify certain report options.
pl: Ten raport wymaga zaznaczenia pewnych opcji.

en: No accounts selected
pl: Brak zaznaczonych kont

en: No data
pl: Brak danych

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
pl: Wybrane konta nie zawiera danych/transakcji (lub tylko zera) dla wybranego okresu czasu

en: One Day
pl: Jeden dzień

en: One Week
pl: Jeden tydzień

en: Two Weeks
pl: Dwa tygodnie

en: One Month
pl: Jeden miesiąc

en: Quarter Year
pl: Kwartał

en: Half Year
pl: Półrocze

en: One Year
pl: Jeden rok

en: All
pl: Wszystkie

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
pl: Pokaż konta do tej głębokości, nadpisując wszystkie inne ustawienia.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
pl: Nadpisać selekcję i pokazać konta podrzędne wszystkich wybranych kont?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
pl: Raport dotyczy tych kont, jeśli pozwoli na to głębokość wyświetlania.

en: Select the currency to display the values of this report in.
pl: Wybierz walutę, w której należy wyświetlać kwoty w raporcie.

en: Most recent
pl: Ostatnia

en: Choose the marker for each data point.
pl: Wybierz znacznik dla punktów danych.

en: Diamond
pl: Diament

en: Circle
pl: Okrąg

en: Square
pl: Kwadrat

en: Cross
pl: Krzyż

en: Filled circle
pl: Wypełniony okrąg

en: Filled square
pl: Wypełniony kwadrat

en: Choose the method for sorting accounts.
pl: Wybierz metodę uporządkowywania kont.

en: Alphabetical by account code
pl: Alfabetycznie według kodu konta

en: Alphabetical by account name
pl: Alfabetycznie wg nazwy konta

en: How to show the balances of parent accounts.
pl: W jaki sposób prezentować bilanse kont nadrzędnych.

en: Account Balance in the parent account, excluding any subaccounts.
pl: Bilans konta nadrzędnego, wyłączając wszystkie konta podrzędne.

en: Account Balance
pl: Bilans konta

en: Calculate Subtotal
pl: Przelicz podsumę

en: Do not show
pl: Nie pokazuj

en: Show subtotals
pl: Pokaż sumy częściowe

en: _Assets & Liabilities
pl: Akty_wa i pasywa

en: _Income & Expense
pl: _Przychody i wydatki

en: B_udget
pl: B_udżet

en: _Taxes
pl: _Podatki

en: E_xamples
pl: Przykłady (_x)

en: _Experimental
pl: _Eksprymentalny

en: Display
pl: Wyświetl

en: Report name
pl: Nazwa raportu

en: Stylesheet
pl: Arkusz stylów

en: _Business
pl: _Biznes

en: Invoice Number
pl: Numer faktury

en: One of your reports has a report-guid that is a duplicate. Please check the report system, especially your saved reports, for a report with this report-guid:
pl: Jeden z twoich raportów ma powielony identyfikator. Sprawdź system raportów, szczególnie raporty własne, czy nie pojawia się w nich następujący identyfikator:

en: Wrong report definition:
pl: Błędna definicja raportu:

en: Select a stylesheet for the report.
pl: Wybierz arkusz stylów dla raportu.

en: Average Balance
pl: Średni bilans

en: Step Size
pl: Rozmiar kroku

en: Report's currency
pl: Waluta raportu

en: Price Source
pl: Źródło cen

en: Include Sub-Accounts
pl: Uwzględniaj konta podrzędne

en: Exclude transactions between selected accounts
pl: Pomiń transakcje między wybranymi kontami

en: Plot Width
pl: Szerokość wykresu

en: Plot Height
pl: Wysokość wykresu

en: Exclude transactions that only involve two accounts, both of which are selected below. This only affects the profit and loss columns of the table.
pl: Nie uwzględniaj transakcji, które obejmują tylko dwa konta wybrane poniżej. Ma to wpływ jedynie na kolumny zysków i strat w tabeli.

en: Show table
pl: Pokaż tabelę

en: Display a table of the selected data.
pl: Wyświetlanie tabeli wybranych danych.

en: Show plot
pl: Pokaż wykres

en: Display a graph of the selected data.
pl: Pokaż wykres na podstawie wybranych danych.

en: Plot Type
pl: Typ wykresu

en: Average
pl: Średnia

en: Profit
pl: Zysk

en: Period start
pl: Początek okresu

en: Period end
pl: Koniec okresu

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Gain
pl: Zysk

en: Loss
pl: Strata

en: Income vs. Day of Week
pl: Przychody w zal. od dni tygodnia

en: Expenses vs. Day of Week
pl: Wydatki w zal. od dni tygodnia

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
pl: Wyświetla wykres kołowy całkowitego przychodu w danym dniu tygodnia

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
pl: Wyświetla wykres kołowy całkowitych wydatków w danym dniu tygodnia

en: Levels of Subaccounts
pl: Poziom kont podrzędnych

en: Show Totals
pl: Pokaż podsumowania

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
pl: Raport z niniejszych kont, jeśli pozwala na to poziom kont.

en: Show the total balance in legend?
pl: Pokazywać podsumowanie bilansu w legendzie?

en: Scatter:
pl: Rozrzucenie:

en: Report Title
pl: Tytuł raportu

en: Boolean Option
pl: Opcja logiczna

en: This is a boolean option.
pl: To jest opcja logiczna.

en: Multi Choice Option
pl: Opcja wielokrotnego wyboru

en: This is a multi choice option.
pl: To jest opcja wielokrotnego wyboru.

en: First Option
pl: Pierwsza opcja

en: Second Option
pl: Druga opcja

en: Third Option
pl: Trzecia opcja

en: Fourth Options
pl: Czwarta opcja

en: String Option
pl: Opcja napisowa

en: Just a Date Option
pl: Tylko opcja daty

en: Combo Date Option
pl: Opcja daty w polu wyboru

en: Relative Date Option
pl: Opcja względnej daty

en: Number Option
pl: Opcja liczbowa

en: This is a number option.
pl: To jest opcja liczbowa.

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: An account list option
pl: Opcja listy kont

en: A list option
pl: Opcja listy

en: The Good
pl: Dobra

en: The Bad
pl: Zła

en: The Ugly
pl: Okropna

en: Testing
pl: Testowanie

en: This is a sample GnuCash ~a report. See the guile (scheme) source code in the scm/report directory for details on writing your own reports, or extending existing reports.
pl: To jest przykładowy raport ~a GnuCash. Zobacz kod źródłowy programu guile (scheme) w katalogu scm/report aby uzyskać szczegóły dotyczące zapisywania własnych raportów lub rozszerzania istniejących raportów.

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
pl: Aby uzyskać pomoc na temat pisania raportów lub na temat tworzenia nowego, totalnie odjechanego raportu, zajrzyj na listę dyskusyjną ~a.

en:  For details on subscribing to that list, see &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.
pl:  Szczegóły dotyczące zapisania się na tę listę można znaleźć na stronie &lt;https://www.gnucash.org/&gt;.

en:  You can learn more about writing scheme at &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.
pl:  Więcej o schemacie pisania można dowiedzieć się na stronie &lt;https://www.scheme.com/tspl2d/&gt;.

en: The current time is ~a.
pl: Aktualny czas - ~a.

en: The boolean option is ~a.
pl: Opcja logiczna - ~a.

en: true
pl: prawda

en: false
pl: fałsz

en: The radio button option is ~a.
pl: Opcją wyboru jest ~a.

en: The multi-choice option is ~a.
pl: Opcją wielokrotnego wyboru jest ~a.

en: The string option is ~a.
pl: Opcją napisu jest ~a.

en: The date option is ~a.
pl: Opcją daty jest ~a.

en: The relative date option is ~a.
pl: Opcją względnej daty jest ~a.

en: The combination date option is ~a.
pl: Opcją daty kombinowanej jest ~a.

en: The number option is ~a.
pl: Opcją liczby jest ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
pl: Opcją liczby sformatowanej jako waluta jest ~a.

en: Items you selected:
pl: Wybrane elementy:

en: List items selected
pl: Wybrane pozycje listy

en: (You selected no list items.)
pl: (Nie zostały wybrane żadne elementy listy.)

en: You have selected no accounts.
pl: Nie zostały wybrane żadne konta.

en: Tax Report / TXF Export
pl: Raport podatkowy / Eksport TXF

en: Alternate Period
pl: Alternatywny okres

en: Override or modify From: & To:.
pl: Nadpisz lub zmodyfikuj Od: & Do:.

en: Use From - To
pl: Użyj od - do

en: 1st Est Tax Quarter (Jan 1 - Mar 31)
pl: 1-szy kwartał szacowanego podatku (1.01-31.03)

en: 2nd Est Tax Quarter (Apr 1 - May 31)
pl: 2-gi kwartał szacowanego podatku (1.04-31.05)

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: 3rd Est Tax Quarter (Jun 1 - Aug 31)
pl: 3-ci kwartał szacowanego podatku (1.06-31.08)

en: 4th Est Tax Quarter (Sep 1 - Dec 31)
pl: 4-ty kwartał szacowanego podatku (1.09-31.12)

en: Last Year
pl: Ostatni rok

en: Last Yr 1st Est Tax Qtr (Jan 1 - Mar 31)
pl: Ost. rok 1-szy kwart. szac. pod. (1.01-31.03)

en: Last Yr 2nd Est Tax Qtr (Apr 1 - May 31)
pl: Ost. rok 2-gi kwart. szac. pod. (1.04-31.05)

note: Translators: The US tax quarters are different from actual year's quarters! See the definition of tax-qtr-real-qtr-year variable above.
en: Last Yr 3rd Est Tax Qtr (Jun 1 - Aug 31)
pl: Ost. rok 3-ci kwart. szac. pod. (1.06-31.08)

en: Last Yr 4th Est Tax Qtr (Sep 1 - Dec 31)
pl: Ost. rok 4-ty kwart. szac. pod. (1.09-31.12)

en: Select Accounts (none = all)
pl: Wybierz konta (wszystkie = żadne)

en: Suppress $0.00 values
pl: Pomijanie wartości $0.00

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
pl: Konta o wartości $0.00 nie zostaną wydrukowane.

en: Print Full account names
pl: Drukuj pełne nazwy kont

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
pl: UWAGA: Są zduplikowane kody TXF przypisane do niektórych kont. Tylko kody TXF ze źródłami płatników mogą być odtworzone.

en: Period from ~a to ~a
pl: Okres od ~a do ~a

en: Tax Report & XML Export
pl: Raport podatkowy i Eksport XML

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
pl: Przychód podlegający opodatkowaniu / Spodziewane wydatki / Eksport do pliku .XML

en: Taxable Income / Deductible Expenses
pl: Przychód podlegający opodatkowaniu / Spodziewane wydatki

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
pl: Ten raport pokazuje przychód podlegający opodatkowaniu i spodziewane wydatki.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
pl: Ta strona wyświetla przychód podlegający opodatkowaniu i spodziewane wydatki.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
pl: Raport - tabela podatkowa / Eksport TXF

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
pl: Kody podatkowe o wartości $0.00 nie zostaną wydrukowane.

en: Do not print full account names
pl: Nie drukuj długich nazw kont

en: Print all Transfer To/From Accounts
pl: Drukuj wszystkie konta transferów źródłowych/docelowych

en: Print TXF export parameters
pl: Drukuj parametry eksportu TXF

en: Do not print Action:Memo data
pl: Nie drukuj danych Działania:Notatka

en: Do not print transaction detail
pl: Nie drukuj szczegółów transakcji

en: Do not use special date processing
pl: Nie korzystaj ze specjalnego przetwarzania danych

en: Currency conversion date
pl: Data przeliczenia waluty

en: Nearest to transaction date
pl: Najbliższa do daty transakcji

en: Nearest to report date
pl: Najbliższa do daty raportu

en: Tax Schedule Report & TXF Export
pl: Raport - tabela podatkowa & Eksport TXF

en: Taxable Income/Deductible Expenses with Transaction Detail/Export to .TXF file
pl: Przychód podlegający opodatkowaniu / Spodziewane wydatki oraz Szczegóły transakcji / Eksportuj do pliku .TXF

en: Taxable Income/Deductible Expenses
pl: Przychód podlegający opodatkowaniu / Spodziewane wydatki

en: This report shows transaction detail for your accounts related to Income Taxes.
pl: Ten raport pokazuje szczegóły transakcji dla Twoich kont związanych z podatkiem dochodowym.

en: This page shows transaction detail for relevant Income Tax accounts.
pl: Ten raport pokazuje szczegóły transakcji dla właściwych kont podatku dochodowego.

en: Income Piechart
pl: Wykres kołowy przychodów

en: Expense Piechart
pl: Wykres kołowy wydatków

en: Asset Piechart
pl: Wykres kołowy aktywów

en: Liability Piechart
pl: Wykres kołowy obciążeń

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
pl: Wyświetla wykres kołowy przychodów w danym okresie czasu

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
pl: Wyświetla wykres kołowy wydatków w danym przedziale czasu

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
pl: Wyświetla wykres kołowy bilansu aktywów w danym przedziale czasu

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
pl: Wyświetla wykres kołowy bilansu pasywów w danym przedziale czasu

en: Income Accounts
pl: Konta przychodów

en: Expense Accounts
pl: Konta wydatków

en: Assets
pl: Aktywa

en: Liabilities
pl: Pasywa

en: Show long names
pl: Wyświetlanie długich nazw

en: Show Percents
pl: Pokaż procenty

en: Maximum Slices
pl: Maksymalna liczba kawałków

en: Sort Method
pl: Metoda uporządkowywania

en: Show Average
pl: Pokaż średnią

en: No Averaging
pl: Bez uśredniania

en: Show the full account name in legend?
pl: Pokazywać pełną nazwę konta w legendzie?

en: Show the full security name in the legend?
pl: Pokazywać pełną nazwę konta w legendzie?

en: Show the percentage in legend?
pl: Pokazywać procenty w legendzie?

en: Yearly Average
pl: Średnia roczna

en: Monthly Average
pl: Średnia miesięczna

en: Weekly Average
pl: Średnia tygodniowa

en: Balance at ~a
pl: Bilans na ~a

en: Account Summary
pl: Podsumowanie z konta

en: Depth limit behavior
pl: Zachowanie limitu głębokości

en: Parent account balances
pl: Bilanse kont nadrzędnych

en: Parent account subtotals
pl: Sumy częściowe kont nadrzędnych

en: Include accounts with zero total balances
pl: Uwzględnij konta z zerowymi bilansami

en: Omit zero balance figures
pl: Pomiń cyfry bilansu zerowego

en: Show blank space in place of any zero balances which would be shown.
pl: Pokaż puste znaki w każdym miejscu, gdzie wystąpi bilans zerowy.

en: Show accounting-style rules
pl: Pokaż reguły stylu księgowania

en: Display accounts as hyperlinks
pl: Wyświetl konta jako łącza

en: Account Description
pl: Opis konta

en: Account Notes
pl: Notatki konta

en: Commodities
pl: Typy środków

en: Show Foreign Currencies
pl: Pokaż waluty obce

en: Show Exchange Rates
pl: Pokaż kursy wymiany

en: Recursive Balance
pl: Bilans rekurencyjny

en: Raise Accounts
pl: Przywołaj konta

en: Omit Accounts
pl: Pomiń konta

en: Account title
pl: Nazwa konta

en: Advanced Portfolio
pl: Portfel zaawansowany

en: Share decimal places
pl: Miejsca dziesiętne udziałów

en: Include accounts with no shares
pl: Uwzględnij konta bez udziałów

en: Show ticker symbols
pl: Pokaż symbole giełdowe

en: Show listings
pl: Pokaż notowania

en: Show prices
pl: Pokaż ceny

en: Show number of shares
pl: Pokaż liczbę udziałów

en: Basis calculation method
pl: Podstawowa metoda obliczeń

en: Set preference for price list data
pl: Ustaw preferencje listy cen

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
pl: Preferuj edytor cen zamiast transakcji wszędzie tam, gdzie to możliwe.

en: Include accounts that have a zero share balances.
pl: Uwzględnij konta z zerowym bilansem udziałów.

en: Listing
pl: Notowanie

en: Basis
pl: Podstawa

en: Money In
pl: Pieniądze przychodzące

en: Money Out
pl: Pieniądze wychodzące

en: Realized Gain
pl: Zrealizowany zysk

en: Unrealized Gain
pl: Niezrealizowany zysk

en: Total Gain
pl: Zyski razem

en: Total Return
pl: Zwrot razem

en: * this commodity data was built using transaction pricing instead of the price list.
pl: * Dane tego typu środków zostały wyliczone przy użyciu cen transakcji zamiast listy cen.

en: If you are in a multi-currency situation, the exchanges may not be correct.
pl: Jeśli pojawiło się wiele walut, kursy mogą nie być poprawne.

en: Data markers?
pl: Znaczniki danych?

en: Target
pl: Cel

en: Reserve
pl: Odkładanie

en: Balance Sheet
pl: Bilans

en: Balance Sheet Date
pl: Data arkusza bilansowego

en: Single column Balance Sheet
pl: Pojedyncza kolumna arkusza bilansowego

en: Flatten list to depth limit
pl: Spłaszcz do limitu głębokości

en: Label the assets section
pl: Oznacz sekcję aktywów

en: Include assets total
pl: Dołącz podsumowanie aktywów

en: Whether or not to include a line indicating total assets.
pl: Czy dodać linię podsumowania aktywów.

en: Label the liabilities section
pl: Oznacz sekcję pasywów

en: Include liabilities total
pl: Prezentuj podsumowanie pasywów

en: Label the equity section
pl: Oznacz sekcję kapitału własnego

en: Include equity total
pl: Prezentuj podsumowanie kapitału własnego

en: Total Liabilities
pl: Pasywa razem

en: Total Assets
pl: Aktywa razem

en: Retained Losses
pl: Straty zatrzymane

en: Trading Gains
pl: Zyski handlowe

en: Trading Losses
pl: Straty handlowe

en: Unrealized Gains
pl: Niezrealizowane zyski

en: Unrealized Losses
pl: Niezrealizowane straty

en: Total Equity
pl: Kapitał własny razem

en: Total Liabilities & Equity
pl: Kapitał własny i pasywa razem

en: Balance Sheet (eguile)
pl: Arkusz bilansowy (eguile)

en: The balance sheet can be displayed with either 1 or 2 columns.
pl: Arkusz bilansu może być wyświetlany w jednej lub dwóch kolumnach.

en: Exclude accounts with zero total balances
pl: Wyłącz konta z zerowymi bilansami całkowitymi

en: Negative amount format
pl: Format kwoty ujemnej

en: Font family
pl: Rodzina czcionek

en: Font size
pl: Rozmiar czcionki

en: Template file
pl: Plik szablonu

en: The file name of the eguile template part of this report. This file must be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
pl: Nazwa pliku dla części szablonu eguile tego raportu. Plik musi się znajdować w Twoim katalogu .gnucash lub innym właściwym miejscu wśród katalogów instalacyjnych GnuCash.

en: CSS stylesheet file
pl: Plik arkusza stylów CSS

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. If specified, this file should be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
pl: Nazwa pliku arkusza stylów CSS używanego w tym raporcie. Jeśli podana, to plik ten powinien znajdować się w Twoim katalogu .gnucash lub innym właściwym miejscu wśród katalogów instalacyjnych GnuCash.

en: Extra Notes
pl: Dodatkowe uwagi

en: Brackets: ($10.00)
pl: Nawiasy: ($10,00)

en: (Development version -- don't rely on the numbers on this report without double-checking them.<br>Change the 'Extra Notes' option to get rid of this message)
pl: (Wersja rozwojowa -- nie polegaj na liczbach zawartych w tym raporcie bez dokładnego sprawdzenia ich.<br>Zmień opcję "Dodatkowe notatki", aby pozbyć się tej wiadomości)

en: Imbalance
pl: Niezrównoważenie

en: Orphan
pl: Osierocone

en: Balance Sheet using eguile-gnc
pl: Arkusz bilansowy używa eguile-gnc

en: Display a balance sheet (using eguile template)
pl: Wyświetl arkusz bilansu (używając szablonu eguile)

en: Whether or not to include a line indicating total amounts.
pl: Czy dodać linię podsumowania kwot.

en: Enable chart
pl: Włącz wykres

en: Enable link to chart
pl: Włącz odnośniki od wykresu

en: Common Currency
pl: Waluta wspólna

en: Convert all amounts to a single currency.
pl: Przelicz wszystkie transakcje na wspólną walutę.

en: Also show original currency amounts
pl: Pokaż również kwoty w oryginalnej walucie

en: Always
pl: Zawsze

en: Total For
pl: Razem dla

en: Asset
pl: Majątek

en: Liability
pl: Wierzytelność

en: Exchange Rates
pl: Kursy wymiany

en: Barchart
pl: Wykres słupkowy

en:  to
pl:  do

en: Expense
pl: Wydatki

en: Net Income
pl: Przychód netto

en: Income Statement (Multicolumn)
pl: Wyciąg z przychodów (kolumnowy)

en: Budget Balance Sheet
pl: Budżet: arkusz bilansowy

en: Include new/existing totals
pl: Pokaż podsumowania nowych/istniejących

en: Whether or not to include lines indicating change in totals introduced by budget.
pl: Czy załączać wiersze przedstawiające zmiany w sumie całkowitej, wprowadzone przez budżet.

en: Budget to use.
pl: Budżet do użycia.

en: Existing Assets
pl: Istniejące aktywa

en: Allocated Assets
pl: Aktywa alokowane

en: Unallocated Assets
pl: Aktywa niealokowane

en: Existing Liabilities
pl: Istniejące pasywa

en: New Liabilities
pl: Nowe pasywa

en: Existing Retained Earnings
pl: Istniejące zyski zatrzymane

en: Existing Retained Losses
pl: Istniejące straty zatrzymane

en: New Retained Earnings
pl: Nowe zyski zatrzymane

en: New Retained Losses
pl: Nowe straty zatrzymane

en: Total Retained Earnings
pl: Razem zyski zatrzymane

en: Total Retained Losses
pl: Razem straty zatrzymane

en: Existing Equity
pl: Istniejący kapitał własny

en: New Equity
pl: Nowy kapitał własny

en: Budget Chart
pl: Wykres budżetu

en: Running Sum
pl: Suma bieżąca

en: Chart Type
pl: Typ wykresu

en: Range start
pl: Początek zakresu

en: Range end
pl: Koniec zakresu

en: First budget period
pl: Pierwszy okres budżetowy

en: Previous budget period
pl: Poprzedni okres budżetowy

en: Current budget period
pl: Bieżący okres budżetowy

en: Next budget period
pl: Następny okres budżetowy

en: Last budget period
pl: Okres budżetu

en: Calculate as running sum?
pl: Obliczyć sumę bieżącą?

en: Bar Chart
pl: Wykres słupkowy

en: Line Chart
pl: Wykres liniowy

en: Actual
pl: Rzeczywisty

en: Budget Flow
pl: Budżet: przepływ

en: Report for range of budget periods
pl: Raport dla fragmentu okresu budżetowania

en: Create report for a budget period range instead of the entire budget.
pl: Utwórz raport dla zakresu dat budżetu zamiast dla całego okresu budżetowania.

en: Select a budget period that begins the reporting range.
pl: Wybierz okres budżetowania, który rozpoczyna zakres raportu.

en: Select a budget period that ends the reporting range.
pl: Wybierz okres budżetowania, który kończy zakres raportu.

en: Label the revenue section
pl: Oznacz etykietą sekcję przychodów

en: Include revenue total
pl: Prezentuj podsumowanie przychodów

en: Label the expense section
pl: Oznacz etykietą sekcję wydatków

en: Include expense total
pl: Pokaż podsumowanie wydatków

en: Display as a two column report
pl: Wyświetl jako raport dwukolumnowy

en: Display in standard, income first, order
pl: Wyświetl w standardowej kolejności, przychody najpierw

en: Reporting range end period cannot be less than start period.
pl: Końcowy okres raportu nie może być wcześniejszy niż początkowy.

en: Revenues
pl: Przychody

en: Total Revenue
pl: Przychody razem

en: Total Expenses
pl: Wydatki razem

en: for Budget ~a
pl: dla budżetu ~a

en: for Budget ~a Period ~d
pl: dla budżetu ~a okres ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
pl: dla budżetu ~a okresy ~d - ~d

en: Net income
pl: Zysk netto

en: Net loss
pl: Strata netto

en: Budget Income Statement
pl: Budżet: wyciąg z przychodów

en: Budget Profit & Loss
pl: Budżet: zyski i straty

en: Budget Report
pl: Raport z budżetu

en: Account Display Depth
pl: Głębokość wyświetlania kont

en: Always show sub-accounts
pl: Konta podrzędne są zawsze wyświetlane

en: Show Budget
pl: Pokaż budżet

en: Display a column for the budget values.
pl: Wyświetl kolumnę dla wartości budżetu

en: Show Actual
pl: Pokaż obecne

en: Display a column for the actual values.
pl: Wyświetl kolumnę dla wartości bieżących

en: Show Difference
pl: Pokaż różnicę

en: Show Column with Totals
pl: Pokaż kolumnę z podsumowaniami

en: Include accounts with zero total balances and budget values
pl: Dołącz konta z zerowymi bilansami i wartościami budżetu

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
pl: Bdt

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
pl: Akt

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
pl: Różn

en: Show Money In
pl: Pokaż pieniądze przychodzące

en: Show Money Out
pl: Pokaż pieniądze wychodzące

en: Show Table
pl: Pokaż tabelę

en: Show money in?
pl: Pokazać przychody?

en: Show money out?
pl: Pokazać wydatki?

en: Show net money flow?
pl: Pokazać przepływ pieniędzy netto?

en: Overview:
pl: Przegląd:

en: Cash Flow
pl: Przepływ gotówki

en: Show Full Account Names
pl: Wyświetlanie pełnych nazw kont

en: ~a and subaccounts
pl: ~a wraz z kontami podrzędnymi

en: ~a and selected subaccounts
pl: ~a wraz z wybranymi kontami podrzędnymi

en: Money into selected accounts comes from
pl: Pieniądze na wybrane konta przychodzą z

en: Money out of selected accounts goes to
pl: Pieniądze z wybranych kont idą do

en: Income Chart
pl: Wykres przychodów

en: Expense Chart
pl: Wykres wydatków

en: Asset Chart
pl: Wykres aktywów

en: Liability Chart
pl: Wykres wierzytelności

en: Income Over Time
pl: Przychody w czasie

en: Expense Over Time
pl: Wydatki w czasie

en: Assets Over Time
pl: Aktywa w czasie

en: Liabilities Over Time
pl: Pasywa w czasie

en: Show long account names
pl: Wyświetlanie długich nazw kont

en: Maximum Bars
pl: Maksimum słupków

en: Percentage chart
pl: Wykres procentowy

en: Invalid dates
pl: Nieprawidłowe daty

en: Daily Average
pl: Średnia dzienna

en: Balances ~a to ~a
pl: Bilansy ~a do ~a

en: Grand Total
pl: Suma całkowita

en: No exportable data
pl: Brak danych możliwych do eksportu

en: Sort Column
pl: Sortuj kolumny

en: Sort Order
pl: Porządek sortowania

en: Customer Name
pl: Numer klienta

en: Sales
pl: Sprzedaż

en: Markup
pl: Znacznik

en: Customer Summary
pl: Podsumowanie klienta

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
pl: Wyciąg z kapitału

en: Closing Entries pattern
pl: Szablon zapisów zamykających

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
pl: Szablon zapisów zamykających uwzględnia wielkość liter

en: Closing Entries Pattern is regular expression
pl: Szablon zapisów zamykających jest wyrażeniem regularnym

en: for Period
pl: za okres

en: Capital
pl: Kapitał

en: Investments
pl: Inwestycje

en: Withdrawals
pl: Wypłaty

en: Unrealized Gains for Period
pl: Niezrealizowane zyski z okresu

en: Unrealized Losses for Period
pl: Niezrealizowane straty z okresu

en: Increase in capital
pl: Zwiększenie kapitału

en: Decrease in capital
pl: Zmniejszenie kapitału

en: Running Balance
pl: Bilans bieżący

en: Totals
pl: Ogółem

en: General Ledger
pl: Księga główna

en: Sorting
pl: Uporządkowanie

en: Use Full Account Name
pl: Użyj pełnej nazwy konta

en: Other Account Name
pl: Nazwa drugiego konta

en: Use Full Other Account Name
pl: Użyj pełnej nazwy drugiego konta

en: Other Account Code
pl: Inny kod konta

en: Sign Reverses
pl: Znak się zmienia

en: Primary Key
pl: Klucz podstawowy

en: Show Full Account Name
pl: Pokaż pełną nazwę konta

en: Primary Subtotal
pl: Pierwsza suma częściowa

en: Primary Subtotal for Date Key
pl: Pierwsza suma częściowa dla daty kluczowej

en: Primary Sort Order
pl: Pierwszy porządek sortowania

en: Secondary Key
pl: Klucz pomocniczy

en: Secondary Subtotal
pl: Druga suma częściowa

en: Secondary Subtotal for Date Key
pl: Druga suma częściowa dla daty kluczowej

en: Secondary Sort Order
pl: Pierwszy porządek sortowania

en: Filter
pl: Filtr

en: From the Report Options, you will need to select the accounts which will hold the GST/VAT taxes collected or paid. These accounts must contain splits which document the monies which are wholly sent or claimed from tax authorities during periodic GST/VAT returns. These accounts must be of type ASSET for taxes paid on expenses, and type LIABILITY for taxes collected on sales.
pl: W opcjach raportu należy wybrać konta, na których będą przechowywane pobrane lub zapłacone podatki GST/VAT. Konta te muszą zawierać podziały, które dokumentują środki pieniężne, które są w całości wysyłane lub żądane od organów podatkowych podczas okresowych deklaracji GST/VAT. Konta te muszą być typu MAJĄTEK dla podatków zapłaconych od wydatków oraz typu WIERZYTELNOŚĆ dla podatków pobranych od sprzedaży.

en: Net Balance
pl: Bilans netto

en: Purchases
pl: Zakupy

en: Trading
pl: Handlowe

en: Income Statement
pl: Wyciąg z przychodów

en: Profit & Loss
pl: Zyski i Straty

en: Chart
pl: Wykres

en: Columns
pl: Kolumny

en: Validation
pl: Walidacja

en: Show Chart
pl: Pokaż wykres

en: Chart type
pl: Typ wykresu

en: Chart location
pl: Lokalizacja wykresu

en: Start date
pl: Data rozpoczęcia

en: End date
pl: Data końcowa

en: Sold Value
pl: Wartość sprzedaży

en: End Value
pl: Wartość końcowa

en: Stacked Bar Chart
pl: Wykres słupkowy ze stertami

en: Count
pl: Liczba

en:   End price: ~a~a on ~a
pl:   Cena końcowa: ~a~a na ~a

en: split
pl: podział

en: : amount ~a, value ~a
pl: : ilość ~a, wartość ~a

en: ~a, ~a to ~a
pl: ~a, ~a do ~a

en: Tax Amount
pl: Kwota podatku

en: Today's date
pl: Dzisiejsza data

en: Picture
pl: Obraz

note: Translators: "Empty space" refers to invoice header section being left blank
en: Empty space
pl: Pusta przestrzeń

en: Custom Title
pl: Tytuł własny

en: Display Columns
pl: Wyświetl kolumny

en: Display the date?
pl: Czy wyświetlać datę?

en: Display the description?
pl: Czy wyświetlać opis?

en: Display the action?
pl: Czy wyświetlać akcję?

en: Display the quantity of items?
pl: Wyświetlać liczbę pozycji?

en: Display the price per item?
pl: Wyświetlać cenę pozycji?

en: Display the entry's discount?
pl: Wyświetlić rabat na pozycji?

en: Display the entry's taxable status?
pl: Wyświetlić status podatkowy wpisu?

en: Display each entry's total total tax?
pl: Wyświetlać w każdej pozycji całkowity podatek?

en: Display the entry's value?
pl: Wyświetlać wartość pozycji?

en: Display due date?
pl: Wyświetlać termin płatności?

en: Display the subtotals?
pl: Wyświetlać sumy częściowe?

en: Payable to
pl: Do zapłaty na

en: Payable to string
pl: Tekst 'Do zapłaty na'

en: Company contact
pl: Kontakt firmowy

en: Company contact string
pl: Tekst kontaktu firmowego

en: Minimum # of entries
pl: Minimum # pozycji

en: References
pl: Odwołania

en: Display the invoice references?
pl: Wyświetlać odwołania do faktur?

en: Billing Terms
pl: Terminy płatności

en: Display the invoice billing terms?
pl: Wyświetlać warunki płatności faktury?

en: Display the billing id?
pl: Wyświetlać identyfikator rachunku?

en: Display the invoice notes?
pl: Wyświetlać notatki z faktury?

en: Payments
pl: Płatności

en: Display the payments applied to this invoice?
pl: Wyświetlać płatności związane z bieżącą fakturą?

en: Thank you for your patronage!
pl: Dziękujemy za patronat!

en: Payment, thank you!
pl: Płatność, dziękujemy!

en: Net Price
pl: Cena netto

en: Total Price
pl: Razem cena

en: Amount Due
pl: Kwota należna

en: Invoice in progress…
pl: Przetwarzanie faktury…

en: Reference:
pl: Odwołanie:

en: Terms:
pl: Terminy:

en: Job number:
pl: Numer zadania:

en: Job name:
pl: Nazwa zadania:

en: REF
pl: ODW

en: No valid invoice selected. Click on the Options button and select the invoice to use.
pl: Nie wybrano właściwej faktury. Kliknij przycisk 'Opcje' i wybierz fakturę.

en: Show Net Profit
pl: Pokaż zysk netto

en: Line Width
pl: Szerokość linii

en: Grid
pl: Siatka

en: Show Income and Expenses?
pl: Pokazywać przychody i wydatki?

en: Show the Asset and the Liability bars?
pl: Pokazywać paski aktywów i pasywów?

en: Show the net profit?
pl: Pokazywać zysk netto?

en: Show a Net Worth bar?
pl: Pokazywać paski wartości netto?

en: Add grid lines.
pl: Dodaj linie na siatce

en: Net Profit
pl: Zysk netto

en: Net Worth
pl: Wartość netto

en: Net Worth Barchart
pl: Diagram słupkowy wartości netto

en: Income/Expense Chart
pl: Wykres przychodów/wydatków

en: Income & Expense Barchart
pl: Wykres słupkowy przychodów/wydatków

en: Income & Expense Linechart
pl: Wykres liniowy przychodów/wydatków

en: Sort By
pl: Uporządkowanie według

en: Show zero balance items
pl: Pokaż pozycje z zerowym bilansem

en: Address Source
pl: Adres

en: Display Address 1.
pl: Wyświetl adres 1.

en: Display Address 2.
pl: Wyświetl adres 2.

en: Display Address 3.
pl: Wyświetl adres 3.

en: Display Address 4.
pl: Wyświetl adres 4.

en: Address Phone
pl: Adres Tel

en: Address Fax
pl: Adres Fax

en: Address Email
pl: Adres email

en: Display Active status.
pl: Wyświetl stan Aktywny.

en: Sort companies by.
pl: Sortuj firmy po.

en: Bracket Total Owed
pl: Całkowity przedział zadłużenia

en: Sort order.
pl: Porządek sortowania.

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
pl: Pokaż wszystkich dostawców/klientów, nawet jeśli mają zerowy bilans.

[ctx: One-letter indication for 'yes']
en: Y
pl: T

en: Current
pl: Obecne

en: 0-30 days
pl: 0-30 dni

en: 31-60 days
pl: 31-60 dni

en: 61-90 days
pl: 61-90 dni

en: 91+ days
pl: 91+ dni

en: Please note some transactions were not processed
pl: Niektóre transakcje nie zostały przetworzone

en: Invalid Txn Type ~a
pl: Nieprawidłowy typ Txn ~a

en: Address source.
pl: Źródło Adresu.

en: Billing address
pl: Adres do faktury

en: Shipping address
pl: Adres dostawy

en: Payable Aging
pl: Wiek płatności

en: Receivable Aging
pl: Wiek należności

en: Sale
pl: Sprzedaż

en: Credits
pl: Strona Ma

en: Debits
pl: Strona Winien

note: Translators: ~a History refers to main details table in owner report. ~a will be replaced with Customer, Vendor or Employee.
en: ~a History
pl: ~a Historia

en: Total Credit
pl: Razem Ma

en: Total Due
pl: Razem zobowiązania

en: Display the transaction date?
pl: Czy wyświetlać datę transakcji?

en: Display the transaction reference?
pl: Wyświetlić odwołanie do transakcji?

en: Display the transaction type?
pl: Wyświetlać typ transakcji?

en: Display the transaction description?
pl: Wyświetlać opis transakcji?

en: Display the period debits column?
pl: Wyświetlić kolumnę wydatków z okresu?

en: Display the period credits column?
pl: Wyświetlić kolumnę depozytów z okresu?

en: Display a running balance?
pl: Wyświetlić saldo bieżące?

en: Simple
pl: Prosty

en: Detailed
pl: Szczegółowe

en: Display document link?
pl: Wyświetlić link do dokumentu?

en: No matching transactions found
pl: Nie odnaleziono pasujących transakcji

en: Customer Report
pl: Raport klientów

en: Vendor Report
pl: Raport dostawców

en: Employee Report
pl: Raport pracownika

en: Job Report
pl: Raport zadania

en: Investment Portfolio
pl: Portfel inwestycji

en: Price of Commodity
pl: Cena typu środków

en: Invert prices
pl: Odwróć ceny

en: Marker
pl: Znacznik

en: Marker Color
pl: Kolor znacznika

en: Calculate the price of this commodity.
pl: Oblicz cenę tego typu środków.

en: Weighted Average
pl: Średnia ważona

en: Actual Transactions
pl: Aktualne Transakcje

en: Plot commodity per currency rather than currency per commodity.
pl: Rysuj wykres typu środków względem waluty zamiast waluty względem typu środków.

en: Weeks
pl: Tygodnie

en: Double-Weeks
pl: Dwa tygodnie

en: Quarters
pl: Kwartał

en: Half Years
pl: Półrocze

en: Identical commodities
pl: Identyczne typy środków

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
pl: Wybrany typ środków i waluta raportu są identyczne. Nie ma sensu wyświetlanie cen dla identycznych typów środków.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
pl: Dla wybranych typów środków brakuje dostępnych informacji o cenach w wybranym okresie.

en: Only one price
pl: Tylko jedna cena

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
pl: Dla wybranych typów środków znaleziono tylko jedną cenę w wybranym okresie. To powoduje, że nie można utworzyć użytecznego wykresu.

en: All Prices equal
pl: Wszystkie ceny równe

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
pl: Wszystkie znalezione ceny posiadają tą samą wartość. W wyniku tego na rysunku może powstać jedna prosta linia. Niestety, narzędzie do rysowania nie może sobie z tym poradzić.

en: All Prices at the same date
pl: Wszystkie ceny o tej samej dacie

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
pl: Wszystkie znalezione ceny posiadają tą samą datę. W wyniku tego na rysunku może powstać jedna linia prosta. Niestety, narzędzie do rysowania nie może sobie z tym poradzić.

en: Price Scatterplot
pl: Punktowy wykres cen

en: Headings 1
pl: Nagłówek 1

en: Headings 2
pl: Nagłówek 2

en: Heading font
pl: Czcionka nagłówka

en: Text font
pl: Czcionka tekstu

en: Qty
pl: Ilość

en: Discount Rate
pl: Zniżka

en: Discount Amount
pl: Kwota zniżki

en: Tax Rate
pl: Stopa podatkowa

en: Sub-total
pl: Suma częściowa

en: Payment received text
pl: Zapłacono

en: The file name of the eguile template part of this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
pl: Nazwa pliku dla części szablonu eguile tego raportu. Plik musi się znajdować w Twoim katalogu .gnucash lub innym właściwym miejscu wśród katalogów instalacyjnych GnuCash.

en: The file name of the CSS stylesheet to use with this report. This file should either be in your .gnucash directory, or else in its proper place within the GnuCash installation directories.
pl: Nazwa pliku arkusza stylów CSS używanego w tym raporcie. Jeśli podana, to plik ten powinien znajdować się w Twoim katalogu .gnucash lub innym właściwym miejscu wśród katalogów instalacyjnych GnuCash.

en: The format for the date->string conversion for today's date.
pl: Format dla konwersji data->napis dla dzisiejszej daty.

en: Payment received, thank you!
pl: Płatność otrzymana, dziękujemy!

en: Funds In
pl: Wpływy

en: Funds Out
pl: Wydatki

en: Lot
pl: Partia

en: Debit Value
pl: Wartość Winien

en: Credit Value
pl: Wartość Ma

en: Register Report
pl: Raport rejestru

en: Display the check number?
pl: Wyświetlać numer czeku?

en: Display the memo?
pl: Wyświetlać notatkę?

en: Display the account?
pl: Wyświetlać konto?

en: Display the number of shares?
pl: Wyświetlać liczbę udziałów?

en: Display the name of lot the shares are in?
pl: Wyświetlać nazwę partii, do której należą udziały?

en: Display the shares price?
pl: Wyświetlać ceny udziałów?

en: Display the amount?
pl: Wyświetlać kwotę?

en: Display the value in transaction currency?
pl: Wyświetlić wartość w walucie transakcji?

en: Display the totals?
pl: Wyświetlać sumy całkowite?

en: Total Debits
pl: Razem Wn

en: Total Credits
pl: Razem Ma

en: Total Value Debits
pl: Razem wartość Winien

en: Total Value Credits
pl: Razem wartość Ma

en: Net Change
pl: Zmiana netto

en: Value Change
pl: Zmiana wartości

en: n/a
pl: n/d

en: Elements
pl: Elementy

en: column: Date
pl: kolumna: data

en: To text
pl: Do tekstu

en: Logo filename
pl: Plik logo

en: Logo width
pl: Szerokość logo

en: Invoice Number next to title?
pl: Numer faktury przy tytule?

en: Invoice Job number?
pl: Numer zadania na fakturze?

en: Show net price?
pl: Pokaż cenę netto?

en: Invoice number:
pl: Numer faktury:

en: To:
pl: Do:

en: Display a customer invoice with tax columns (using eguile template)
pl: Wyświetl fakturę klienta z kolumnami podatkowymi (używając szablonu eguile)

en: Unit
pl: Jednostka

en: GST Rate
pl: Stopa podatkowa

en: GST Amount
pl: Kwota podatku

en: Invoice #:
pl: Faktura #:

en: Reference:
pl: Odwołanie:

en: Engagement:
pl: Inwestycje:

en: Trial Balance
pl: Bilans próbny

en: Start of Adjusting/Closing
pl: Początek korekty/zamknięcia

en: Date of Report
pl: Data raportu

en: Report variation
pl: Odchylenia raportu

en: Kind of trial balance to generate.
pl: Rodzaj bilansu próbnego do wygenerowania.

en: Do not net, but show gross debit/credit adjustments to these accounts. Merchandising businesses will normally select their inventory accounts here.
pl: Pokaż korekty Wn/Ma brutto, nie netto, dla tych kont. Firmy merchandisingowe będą tutaj wybierać swoje konta zasobów.

en: Income summary accounts
pl: Konta sum przychodów

en: Adjustments made to these accounts are gross adjusted (see above) in the Adjustments, Adjusted Trial Balance, and Income Statement columns. Mostly useful for merchandising businesses.
pl: Korekty na tych kontach to korekty brutto (zob. wyżej) w kolumnach 'Korekty', 'Korygowany bilans próbny' i 'Wyciąg z przychodu'. Użyteczne przeważnie dla firm merchandisingowych.

en: Adjusting Entries pattern
pl: Szablon korekt pozycji

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
pl: Szablon korygowanych pozycji uwzględnia wielkość liter

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
pl: Szablon korygowanych pozycji jest wyrażeniem regularnym

en: No adjusting/closing entries
pl: Bez pozycji korygowanych/zamkniętych

en: Full end-of-period work sheet
pl: Pełny arkusz roboczy końca okresu

en: Adjusting Entries
pl: Zapisy korygujące

en: Adjustments
pl: Korekty

en: Adjusted Trial Balance
pl: Korygowany bilans próbny

en: Net Loss
pl: Strata netto

en: Number of columns
pl: Liczba kolumn

en: Edit Options
pl: Opcje edycji

en: Single Report
pl: Pojedynczy raport

en: Multicolumn View
pl: Widok wielokolumnowy

en: Custom Multicolumn Report
pl: Własny format wielokolumnowy

en: Assets Accounts
pl: Konta aktywów

en: Liability Accounts
pl: Konta zobowiązań

en: Equity Accounts
pl: Konta kapitału własnego

en: Trading Accounts
pl: Konta handlowe

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
pl: Razem kapitał własny, handel i zobowiązania

en: Imbalance Amount
pl: Kwota niezrównoważenia

en: <strong>Exchange Rates</strong> used for this report
pl: <strong>Kursy wymiany</strong> użyte w tym raporcie

en: Descr.
pl: Opis

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
pl: Nie wybrano faktury -- kliknij przycisk Opcje i wybierz fakturę.

en: This report is designed for customer (sales) invoices only. Please use the Options menu to select an <em>Invoice</em>, not a Bill or Expense Voucher.
pl: Ten raport przeznaczony jest tylko dla faktur klienckich (sprzedaż). Należy użyć menu Opcje, aby wybrać <em>Fakturę</em>, a nie Rachunek lub Kwit wydatków.

en: Website
pl: Sieć

en: Invoice Date
pl: Data faktury

en: Stocks
pl: Giełdy

en: Mutual Funds
pl: Fundusze wzajemne

en: Currencies
pl: Waluty

en: Equities
pl: Akcje

en: Checking
pl: A'vista

en: Savings
pl: Zapisy

en: Money Market
pl: Rynek pieniężny

en: Accounts Receivable
pl: Konta należności

en: Accounts Payable
pl: Konta płatności

en: Credit Lines
pl: Linie kredytowe

en: Building '~a' report …
pl: Budowanie raportu "~a" …

en: Rendering '~a' report …
pl: Renderowanie raportu "~a" …

en: Untitled
pl: Nienazwane

en: Preparer
pl: Autor

en: Prepared for
pl: Przygotowano dla

en: Show preparer info
pl: Wyświetlanie informacji o autorze raportu

en: Enable Links
pl: Odnośniki

en: Enable hyperlinks in reports.
pl: Zezwala na używanie w raportach odnośników.

en: Footer
pl: Stopka

en: Images
pl: Obrazy

en: Background Tile
pl: Kafel tła

en: Background tile for reports.
pl: Kafel tła dla raportów.

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
pl: Baner nagłówka

en: Banner for top of report.
pl: Baner w górnej części raportu.

en: Heading Alignment
pl: Wyrównanie nagłówka

en: Left
pl: Lewo

en: Center
pl: Środek

en: Right
pl: Prawo

en: Company logo image.
pl: Obraz z logo firmy.

en: General background color for report.
pl: Ogólny kolor tła dla raportu.

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Normal body text color.
pl: Zwykły kolor używany dla znaków tekstu.

en: Link Color
pl: Kolor odnośnika

en: Link text color.
pl: Kolor tekstu odnośnika.

en: Table Cell Color
pl: Kolor komórek tabeli

en: Default background for table cells.
pl: Domyślny kolor tła używany w komórkach tabeli.

en: Alternate Table Cell Color
pl: Alternatywny kolor komórek tabeli

en: Default alternate background for table cells.
pl: Domyślny alternatywny kolor używany do tła komórek tabeli.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
pl: Kolor komórek sum częściowych/nagłówków 2-ego poziomu

en: Default color for subtotal rows.
pl: Domyślny kolor wierszy sum częściowych.

en: Sub-subheading/total Cell Color
pl: Kolor komórek podsumowań/nagłówków 3-ego poziomu

en: Grand Total Cell Color
pl: Kolor komórki kwoty całkowitej

en: Tables
pl: Tabele

en: Table cell spacing
pl: Odstęp pomiędzy komórkami tabeli

en: Table cell padding
pl: Odstęp pomiędzy tekstem a brzegiem komórki

en: Table border width
pl: Grubość ramki komórki

en: Prepared by:
pl: Przygotowane przez:

en: Prepared for:
pl: Przygotowane dla:

en: Easy
pl: Łatwy

en: Fancy
pl: Ozdobny

en: Show date
pl: Pokaż datę

en: Report Creation Date:
pl: Data utworzenia raportu:

en: Background color for reports.
pl: Kolor tła raportów.

en: Background Pixmap
pl: Piksmapa w tle

en: Background color for alternate lines.
pl: Kolor tła dla kolejnych linii.

en: Plain
pl: Zwykły

en: Filter Type
pl: Rodzaj filtru

en: Date Filter
pl: Filtruj daty

en: Table for Exporting
pl: Tabela do eksportu

en: Void Transactions
pl: Nieważne transakcje

en: No transactions were found that match the time interval and account selection specified in the Options panel.
pl: Nie odnaleziono żadnych transakcji, które pasują do zadanego okresu czasu i wybranych kont w panelu opcji.

en: Register Order
pl: Porządek rejestru

en: Do not do any filtering
pl: Nie stosuj żadnego filtra

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
pl: Uwzględnij transakcje z filtra kont

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
pl: Pomiń transakcje z filtra kont

en: Non-void only
pl: Tylko posiadające wartość

en: Void only
pl: Tylko unieważnione

en: Both (and include void transactions in totals)
pl: Pokaż wszystkie (i uwzględnij puste transakcje w podsumowaniach)

en: Show All Transactions
pl: Pokaż wszystkie transakcje

en: Unreconciled only
pl: Tylko nieuzgodnione

en: Cleared only
pl: Tylko przejrzane

en: Reconciled only
pl: Tylko uzgodnione

en: Use Global Preference
pl: Użyj ustawień globalnych

en: Don't change any displayed amounts
pl: Nie zmieniaj żadnej wyświetlanej kwoty

en: Income and Expense
pl: Przychody i Wydatki

en: Credit Accounts
pl: Konta kredytowe

en: Date Entered
pl: Podana data

en: Convert all transactions into a common currency.
pl: Przelicz wszystkie transakcje na wspólną walutę.

en: Sort by this criterion first.
pl: Sortuj według tego kryterium najpierw.

en: Show the informal headers for debit/credit accounts?
pl: Pokaż nieformalne nagłówki dla kont?

en: Show subtotals only, hiding transactional detail?
pl: Pokazać tylko sumy częściowe, ukrywając szczegóły transakcji?

en: Subtotal according to the primary key?
pl: Podsumowanie według klucza głównego?

en: Order of primary sorting.
pl: Kolejność pierwszego sortowania.

en: Sort by this criterion second.
pl: Sortuj według tego kryterium w drugiej kolejności.

en: Subtotal according to the secondary key?
pl: Podsumowanie według klucza pomocniczego?

en: Order of Secondary sorting.
pl: Kolejność drugiego sortowania.

en: Display the reconciled date?
pl: Wyświetlać uzgodnioną datę?

en: Display the entered date?
pl: Wyświetlać datę wprowadzenia?

en: Display the notes if the memo is unavailable?
pl: Wyświetlać zapiski, jeśli notatka jest niedostępna?

en: Display the full account name?
pl: Wyświetlać pełną nazwę konta?

en: Display the account code?
pl: Wyświetlić kod konta?

en: Display the other account code?
pl: Wyświetlić drugi kod konta?

en: Display the transaction linked document
pl: Wyświetlanie dokumentu powiązanego z transakcją

en: Display a subtotal summary table.
pl: Wyświetl tabelę podsumowania sum częściowych.

en: Display the account name?
pl: Wyświetlać nazwę konta?

en: One split per line
pl: Jeden podział na linię

en: One transaction per line
pl: Jedna transakcja w każdej linii

en: Hide
pl: Ukryj

en: Transfer from/to
pl: Transfer z/do

en: Split Transaction
pl: Transakcja podzielona

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
pl: Od ~a do ~a

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
pl: Wytnij bieżące zaznaczenie i skopiuj do schowka

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy the current selection to clipboard
pl: Skopiuj bieżące zaznaczenie do schowka

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste the clipboard content at the cursor position
pl: Wklej zawartość schowka w miejscu kursora

en: _Transaction
pl: _Transakcja

en: Remove all splits in the current transaction
pl: Usuń wszystkie podziały bieżącej transakcji

en: _Enter Transaction
pl: Wp_rowadź transakcję

en: Record the current transaction
pl: Zapisuje bieżącą transakcję

en: Ca_ncel Transaction
pl: An_uluj transakcję

en: Cancel the current transaction
pl: Anuluje bieżącą transakcję

en: _View
pl: _Widok

en: _Double Line
pl: _Podwójny wiersz

en: Transfer funds from one account to another
pl: Transferuje fundusze z jednego konta na drugie

en: _Blank Transaction
pl: P_usta transakcja

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
pl: Przenosi pustą transakcję w dół rejestru

en: _File
pl: _Plik

en: Pa_ge Setup
pl: Ustawienia _strony...

en: Specify the page size and orientation for printing
pl: Określ rozmiar strony i orientację wydruku

en: Proper_ties
pl: _Właściwości

en: Edit the properties of the current file
pl: Edytuj właściwości bieżącego pliku

en: Close the currently active page
pl: Zamknij aktywną stronę

en: Quit this application
pl: Wyjdź z aplikacji

en: Edit the global preferences of GnuCash
pl: Edytuj globalne preferencje GnuCash

en: _Toolbar
pl: _Pasek narzędziowy

en: Show/hide the toolbar on this window
pl: Pokaż/ukryj pasek narzędziowy na tym oknie

en: Su_mmary Bar
pl: Pasek _podsumowania

en: Show/hide the summary bar on this window
pl: Pokaż/ukryj pasek podsumowania na tym oknie

en: Stat_us Bar
pl: Pasek _stanu

en: Show/hide the status bar on this window
pl: Pokaż/ukryj pasek stanu na tym oknie

en: Tab P_osition
pl: P_ozycja zakładek

en: Tra_nsaction
pl: _Transakcja

en: _Actions
pl: _Czynności

en: Re_name Page
pl: Zmień _nazwę strony

en: _Scheduled
pl: _Zaplanowana

en: _Reports
pl: _Raporty

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: E_xtensions
pl: Rozszerzeni_a

en: _Windows
pl: _Okna

en: _New Window
pl: _Nowe okno

en: New Window with _Page
pl: Nowe okno ze _stroną

en: Tutorial and Concepts _Guide
pl: _Przewodnik i podręcznik

en: Open the GnuCash Tutorial
pl: Otwiera podręcznik GnuCash

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: Open the GnuCash Help
pl: Otwiera pomoc GnuCash

en: About GnuCash
pl: O GnuCash

en: Save the current file
pl: Zapisuje bieżący plik

en: Open the New Invoice dialog
pl: Otwórz formularz nowej faktury

en: New Accounts _Page
pl: Nowa karta _kont

en: Open a new Account Tree page
pl: Otwiera nowy widok planu kont

en: New _File
pl: _Nowy plik

en: Create a new file
pl: Tworzy nowy plik

en: _Open…
pl: _Otwórz…

en: Open an existing GnuCash file
pl: Otwiera istniejący plik GnuCash

en: Save _As…
pl: Z_apisz jako…

en: Save this file with a different name
pl: Zapisz ten plik pod inną nazwą

en: Re_vert
pl: Odw_róć

en: Reload the current database, reverting all unsaved changes
pl: Załaduj ponownie bieżącą bazę danych, cofając wszystkie niezapisane zmiany

en: Print the currently active page
pl: Drukuj aktywną kartę

en: Export _Accounts
pl: Eksportuj _konta

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
pl: Eksportuje hierarchię kont do nowego pliku GnuCash

en: _Find…
pl: Znajdź… (_F)

en: Find transactions with a search
pl: Wyszukuje transakcje na podstawie kryteriów

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
pl: _Opcje raportu podatkowego

note: Translators: currently implemented are, US: income tax and DE: VAT, So adjust this string
en: Setup relevant accounts for tax reports, e.g. US income tax
pl: Ustaw odpowiednie konta do zeznań podatkowych, PL - niezaimplementowane

en: _Scheduled Transactions
pl: _Zaplanowane transakcje

en: _Scheduled Transaction Editor
pl: _Edytor zaplanowanych transakcji

en: Since _Last Run…
pl: _Od ostatniego uruchomienia…

en: Create Scheduled Transactions since the last time run
pl: Utwórz zaplanowaną transakcję od ostatniego uruchomienia

en: _Mortgage & Loan Repayment…
pl: _Spłata pożyczki i hipoteki…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
pl: Ustaw zaplanowaną transakcję dla spłaty pożyczki

en: _Price Database
pl: _Baza danych cen

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację cen dla giełd oraz funduszy wzajemnych

en: _Security Editor
pl: Edytor _papierów wartościowych

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację typów środków dla giełd lub funduszy wzajemnych

en: _Loan Repayment Calculator
pl: _Kalkulator spłaty kredytu

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
pl: Skorzystaj z kalkulatora spłaty kredytu/hipoteki

en: Close the Book at the end of the Period
pl: Zamknij księgę i zakończ okres obrachunkowy

en: _Import Map Editor
pl: _Importuj edytor map

en: View and Delete Bayesian and non-Bayesian information
pl: Wyświetl i usuń informacje bayesowskie i niebayesowskie

en: _Transaction Linked Documents
pl: Dokumenty powiązane z _transakcją

en: View all Transaction Linked Documents
pl: Pokaż wszystkie dokumenty powiązane z transakcją

en: _Tips Of The Day
pl: _Porady dnia

en: View the Tips of the Day
pl: Wyświetla Porady dnia

en: _Delete Budget
pl: _Usuń budżet

en: _Customer
pl: _Klient

en: Customers Overview
pl: Przegląd klientów

en: Open a Customer overview page
pl: Otwórz okno przeglądu klienta

en: Open the New Customer dialog
pl: Otwórz okno nowego klienta

en: Open the Find Customer dialog
pl: Otwórz okno wyszukiwania klienta

en: Open the Find Invoice dialog
pl: Otwórz formularz wyszukiwania faktur

en: New _Job…
pl: Nowe zadanie… (_J)

en: Open the New Job dialog
pl: Otwórz formularz nowego zadania

en: Open the Find Job dialog
pl: Otwórz formularz wyszukiwania zadań

en: Open the Process Payment dialog
pl: Otwórz formularz przetwarzania płatności

en: Invoices _Due Reminder
pl: Przypomnienia o _fakturach

en: Open the Invoices Due Reminder dialog
pl: Otwórz formularz przypomnień o fakturach

en: _Vendor
pl: _Dostawca

en: Vendors Overview
pl: Przegląd dostawców

en: Open a Vendor overview page
pl: Otwórz stronę przeglądu dostawcy

en: Open the New Vendor dialog
pl: Otwórz formularz nowego dostawcy

en: Open the Find Vendor dialog
pl: Otwórz formularz wyszukiwania dostawców

en: Open the New Bill dialog
pl: Otwórz formularz nowego rachunku

en: Open the Find Bill dialog
pl: Otwórz formularz wyszukiwania rachunków

en: Bills _Due Reminder
pl: Prz_ypomnienia o płatnościach

en: Open the Bills Due Reminder dialog
pl: Otwórz formularz przypomnień o płatnościach

en: _Employee
pl: _Pracownik

en: Employees Overview
pl: Przegląd pracowników

en: Open a Employee overview page
pl: Otwórz okno przeglądu pracowników

en: Open the New Employee dialog
pl: Otwórz formularz nowego pracownika

en: Open the Find Employee dialog
pl: Otwórz formularz wyszukiwania pracowników

en: Open the Find Expense Voucher dialog
pl: Otwórz formularz wyszukiwania kwitów wydatków

en: Sales _Tax Table
pl: Tab_ela podatkowa dla sprzedaży

en: View and edit the list of Sales Tax Tables (GST/VAT)
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację listy tabel podatkowych dla sprzedaży (VAT/akcyza)

en: _Billing Terms Editor
pl: Edytor ter_minów płatności

en: View and edit the list of Billing Terms
pl: Wyświetla i pozwala na modyfikację terminów płatności

en: Test Search Dialog
pl: Formularz wyszukiwania testowego

en: Initialize Test Data
pl: Inicjalizuj dane testowe

en: Export Account T_ree to CSV…
pl: Eksportuj _drzewo kont do CSV…

en: Export the Account Tree to a CSV file
pl: Eksportuje drzewo kont do pliku CSV

en: Export _Transactions to CSV…
pl: Eksportuj _transakcje do CSV…

en: Export the Transactions to a CSV file
pl: Eksportuj transakcje do pliku CSV

en: Import _Accounts from CSV…
pl: Importuj _konta z CSV…

en: Import Accounts from a CSV file
pl: Importuj konta z pliku CSV

en: Import _Transactions from CSV…
pl: Importuj _transakcje z pliku CSV…

en: Import Transactions from a CSV file
pl: Importuj transakcje z pliku CSV

en: Import Prices from a CSV file
pl: Importuj ceny z pliku CSV

en: _Replay GnuCash .log file…
pl: Odczytaj _ponownie plik .log programu GnuCash…

en: _Edit Account
pl: E_dytuj konto

en: Edit the selected account
pl: Modyfikuje zaznaczone konto

en: F_ind Account
pl: _Znajdź konto

en: Find an account
pl: Znajdź konto

en: _Cascade Account Properties…
pl: Kaskadowo ustaw _właściwości kont…

en: Cascade selected properties for account
pl: Kaskadowo ustaw wybrane właściwości konta i kont podrzędnych

en: _Renumber Subaccounts…
pl: _Przenumeruj subkonta…

en: Renumber the children of the selected account
pl: Zapamiętaj element podrzędny wybranego konta

en: Open _Account
pl: Otwórz _konto

en: Open the selected account
pl: Otwórz zaznaczone konto

en: Open _SubAccounts
pl: Otwórz konta po_drzędne

en: Open the selected account and all its subaccounts
pl: Otwórz wybrane konto i wszystkie jego konta podrzędne

en: _Filter By…
pl: _Filtruj według…

en: _Refresh
pl: Odś_wież

en: Refresh this window
pl: Odświeża to okno

en: Create a new Account
pl: Utwórz nowe konto

en: New Account _Hierarchy…
pl: Nowy _plan kont…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
pl: Rozszerz bieżącą książkę poprzez połączenie z nowymi kategoriami typów kont

en: Reconcile the selected account
pl: Uzgodnij wybrane konto

en: Automatically clear individual transactions, so as to reach a certain cleared amount
pl: Automatycznie przejrzyj poszczególne transakcje, aby osiągnąć określoną przejrzaną kwotę

en: Record a stock split or a stock merger
pl: Zapisz split lub fuzję

en: View _Lots…
pl: Przej_rzyj partie…

en: Bring up the lot viewer/editor window
pl: Przywróć edytor/przeglądarkę partii

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
pl: Spraw_dź i napraw

en: Check & Repair A_ccount
pl: Sprawdź i napraw k_onto

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
pl: Sprawdź i napraw niezbilansowane transakcje i osierocone podziały na koncie

en: Check & Repair Su_baccounts
pl: Spraw_dź i napraw konta podrzędne

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
pl: Sprawdź i napraw niezbilansowane transakcje i osierocone podziały na koncie i jego kontach podrzędnych

en: Check & Repair A_ll
pl: Sprawdź i napraw ws_zystko

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
pl: Sprawdź i napraw niezbilansowane transakcje i osierocone podziały na wszystkich kontach

en: Edit _Account
pl: Edytuj _konto

en: Automatically clear individual transactions, given a cleared amount
pl: Automatycznie przejrzyj poszczególne transakcje, jeśli dana jest przejrzana kwota

en: Delete selected account
pl: Usuń zaznaczone konto

en: Esti_mate Budget…
pl: Osza_cuj budżet…

en: Sort _Order
pl: Porządek _sortowania

en: _Standard
pl: S_tandardowy

en: _Quantity
pl: _Ilość

en: _Enter
pl: _Wprowadź

en: Record the current entry
pl: Zapisz bieżący wpis

en: Cancel the current entry
pl: Anuluj bieżący wpis

en: Delete the current entry
pl: Usuń bieżący wpis

en: _Blank
pl: _Pusty

en: Dup_licate Entry
pl: Dup_likuj wpis

en: Make a copy of the current entry
pl: Utwórz kopię bieżącego wpisu

en: Move the current entry one row upwards
pl: Przesuń wpis o jeden wiersz w górę

en: Create a new invoice
pl: Utwórz nową fakturę

en: Assign as payment…
pl: Przypisz jako płatność…

en: Assign the selected transaction as payment
pl: Przypisz wybraną transakcję jako płatność

en: Edit payment…
pl: Edytuj płatność…

en: Edit the payment this transaction is a part of
pl: Edytuj płatność, której częścią jest ta transakcja

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
pl: _Księga uproszczona

en: Show transactions on one or two lines
pl: Wyświetlanie transakcji w jendym lub dwóch wierszach

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
pl: Księga z _autom. podziałem

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
pl: Wyświetla transakcje w jednym lub dwóch wierszach i rozwija bieżącą transakcję

en: Show expanded transactions with all splits
pl: Pokaż rozwinięte transakcje ze wszystkimi podziałami

en: _Sort By…
pl: Sortuj według

en: _Void Transaction
pl: U_nieważnij transakcji

en: _Unvoid Transaction
pl: Przywróć unieważnioną transakc_ję

en: Add _Reversing Transaction
pl: Dodaj transakcję _odwrotną

en: _Go to Date
pl: _Skocz do daty

en: S_plit Transaction
pl: _Podziel transakcję

en: Show all splits in the current transaction
pl: Pokaż wszystkie podziały w bieżącej transakcji

en: Edit E_xchange Rate
pl: _Edytuj kurs wymiany

en: Edit the exchange rate for the current transaction
pl: Edytuj kurs wymiany dla bieżącej transakcji

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
pl: Utwórz transakcję zaplanowaną, używając bieżącej transakcji jako szablonu

en: Account Report
pl: Raport kont

en: Open a register report for this Account
pl: Otwórz raport rejestru dla bieżącego konta

en: Open a register report for the selected Transaction
pl: Otwórz raport rejestru dla wybranej transakcji

en: _Print Report…
pl: _Drukuj raport…

en: Print the current report
pl: Drukuje bieżący raport

en: _Report Options
pl: _Opcje raportu

en: Edit report style sheets
pl: Edycja arkuszy stylów raportu

en: Export as P_DF…
pl: Eksportuj jako P_DF…

en: Export the current report as a PDF document
pl: Eksportuj bieżący raport jako dokument PDF

en: Export HTML-formatted report to file
pl: Eksportuje raport do pliku w formacie HTML

en: Back
pl: Wstecz

en: Move back one step in the history
pl: Przesuwa o krok wstecz w historii

en: Forward
pl: Naprzód

en: Move forward one step in the history
pl: Przesuwa o krok naprzód w historii

en: Reload
pl: Odśwież

en: Reload the current page
pl: Odśwież bieżącą stronę

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Cancel outstanding HTML requests
pl: Anuluje wychodzące żądania HTML

en: Export _Report
pl: _Eksportuj raport

en: Create a new scheduled transaction
pl: Tworzy nową zaplanowaną transakcję

en: Edit the selected scheduled transaction
pl: Modyfikuje zaznaczoną zaplanowaną transakcję

en: Delete the selected scheduled transaction
pl: Usuwa zaznaczoną zaplanowaną transakcję

en: Import _QIF…
pl: Zaimportuj plik _QIF…

en: Import a Quicken QIF file
pl: Importuj plik Quicken QIF

en: St_yle Sheets
pl: _Arkusze stylów

en: _Reconcile
pl: Uz_godnij

en: _Reconcile Information…
pl: _Uzgodnij informacje…

en: _Finish
pl: _Zakończ

en: _Postpone
pl: _Przełóż

en: _Open Account
pl: _Otwórz konto

en: _Unreconcile Selection
pl: _Cofnij uzgodnienie zaznaczonych

en: Add a new balancing entry to the account
pl: Dodaj nową pozycję bilansującą do konta

en: Edit the current transaction
pl: Modyfikuje bieżącą transakcję

en: Unreconcile the selected transactions
pl: Cofnij uzgodnienie zaznaczonych transakcji

en: Delete the selected transaction
pl: Usuwa zaznaczoną transakcję

en: Open the account
pl: Otwiera konto

en: Finish the reconciliation of this account
pl: Kończy uzgadnianie tego konta

en: Postpone the reconciliation of this account
pl: Przekłada uzgadnianie tego konta

en: Cancel the reconciliation of this account
pl: Anuluje uzgadnianie tego konta

en: Illegal variable in expression.
pl: Niedozwolona zmienna w wyrażeniu.

en: Unbalanced parenthesis
pl: Niesparowane nawiasy

en: Stack overflow
pl: Przepełnienie stosu

en: Stack underflow
pl: Próba zdjęcia z pustego stosu

en: Undefined character
pl: Niezdefiniowany znak

en: Not a variable
pl: Nie jest zmienną

en: Not a defined function
pl: Nie jest zdefiniowaną funkcją

en: Out of memory
pl: Brak pamięci

en: Numeric error
pl: Błąd liczbowy

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: Means that the preceding element is required
en: required
pl: wymagane

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The date of the quote.
en: date:
pl: data:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote currency
en: currency:
pl: waluta:

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is for the most recent trade on the exchange
en: last:
pl: ostatni(a)

[ctx: Finance::Quote]
note: Translators: The quote is neither a last trade nor an NAV.
en: price:
pl: cena:

en: Unrecognized Finance::Quote Error:
pl: Nierozpoznany błąd Finance::Quote:

[ctx: Reconciled flag 'cleared']
en: c
pl: p

[ctx: Reconciled flag 'reconciled']
en: y
pl: u

[ctx: Reconciled flag 'frozen']
en: f
pl: z

[ctx: Document Link flag for 'file']
en: f
pl: p

en: Opening Balances
pl: Bilanse otwarcia

note: Translators: this string refers to a file name that gets renamed
en: Renamed to:
pl: Zmiana nazwy na:

en: Notice
pl: Uwaga

note: Translators: this refers to a directory name.
en: Old location:
pl: Poprzednia lokalizacja:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: New location:
pl: Nowa lokalizacja:

en: The following file has been copied to {1} instead: | The following files have been copied to {1} instead:
pl[0]: Następujący plik został skopiowany do {1}:
pl[1]: Następujące pliki zostały skopiowane do {1}:
pl[2]: Następujące pliki zostały skopiowane do {1}:

en: The following file could not be moved to {1}: | The following files could not be moved to {1}:
pl[0]: Następujący plik nie mógł zostać przeniesiony do {1}:
pl[1]: Następujące pliki nie mogły zostać przeniesione do {1}:
pl[2]: Następujące pliki nie mogły zostać przeniesione do {1}:

en: Deposit
pl: Depozyt

en: Receive
pl: Odbierz

en: Withdrawal
pl: Wypłata

en: Spend
pl: Wydaj

en: The separator character "%s" is used in one or more account names.
    
    This will result in unexpected behaviour. Either change the account names or choose another separator character.
    
    Below you will find the list of invalid account names:
    %s
pl: Znak oddzielający "%s" został użyty w conajmniej jednej nazwie konta.
    
    To spowoduje niespodziewane zachowania programu. Należy zmienić nazwy kont lub wybrać inny znak oddzielający.
    
    Lista kont z błędnymi nazwami:
    %s

en: Credit Card
pl: Karta kredytowa

en: Stock
pl: Giełda

en: Mutual Fund
pl: Fundusz wzajemny

en: A/Receivable
pl: Konta/Należności

en: A/Payable
pl: Konta/Zobowiązania

en: Root
pl: Główne

en: Orphaned Gains
pl: Zyski osierocone

en: Realized Gain/Loss
pl: Zyski/straty zrealizowane

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
pl: Zyski lub straty zrealizowane z kont środków finansowych lub kont handlowych, których nie zapisano w innych miejscach.

[ctx: Commodity Type]
en: All non-currency
pl: Niewalutowe

[ctx: Commodity Type]
en: Currencies
pl: Waluty

en: y-m-d
pl: r-m-d

en: d-m-y
pl: d-m-r

en: m-d-y
pl: m-d-r

en: This Dataset contains features not supported by this version of GnuCash. You must use a newer version of GnuCash in order to support the following features:
pl: Ten zbiór danych zawiera funkcje nieobsługiwane przez tę wersję GnuCash. W celu obsługi poniższych funkcji należy użyć nowszej wersji GnuCash:

en: Extra to Charge Card
pl: Dodatek do karty płatniczej

en: Generated from an invoice. Try unposting the invoice.
pl: Wygenerowano z faktury. Spróbuj wyksięgować fakturę.

en:  (posted)
pl:  (zaksięgowana)

en: One Week Ago
pl: Tydzień temu

en: One Month Ago
pl: Miesiąc temu

en: Three Months Ago
pl: Trzy miesiące temu

en: Six Months Ago
pl: Sześć miesięcy temu

en: One Year Ago
pl: Rok temu

en: Customer number
pl: Numer klienta

en: Customer number format
pl: Format numeru klienta

en: Employee number
pl: Numer pracownika

en: Employee number format
pl: Format numeru pracownika

en: Invoice number
pl: Numer faktury

en: Vendor number
pl: Numer dostawcy

en: Vendor number format
pl: Format numeru dostawcy

en: Default Customer TaxTable
pl: Domyślna tabela podatkowa klienta

en: The default tax table to apply to customers.
pl: Domyślna tabela podatkowa stosowana do klientów.

en: Default Vendor TaxTable
pl: Domyślna tabela podatkowa dostawców

en: The default tax table to apply to vendors.
pl: Domyślna tabela podatkowa stosowana do dostawców.

en: The electronic tax number of your business
pl: Elektroniczny numer podatkowy twojej firmy

en:  (closed)
pl:  (zamknięta)

en: Use Trading Accounts
pl: Użyj kont handlowych

en: Budgeting
pl: Budżetowanie

en: Default Budget
pl: Budżet domyślny

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
pl: ostatni(a) %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
pl: Nieznana lista %d-wymiarowa.

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
pl: Podział

en: Voided transaction
pl: Unieważniona transakcja

en: Transaction Voided
pl: Transakcja unieważniona

note: Translators: This and the following strings appear on the account tab if the Tax Info column is displayed, i.e. if the user wants to record the tax form number and location on that tax form which corresponds to this gnucash account. For the US Income Tax support in gnucash, each tax code that can be
en: Tax-related but has no tax code
pl: Podatkowe bez kodu podatkowego

en: Tax entity type not specified
pl: Nie podano jednostki podatkowej

en: Tax type %s: invalid code %s for account type
pl: Typ podatku %s: niewłaściwy kod %s dla tego typu konta

en: Not tax-related; tax type %s: invalid code %s for account type
pl: Niepodatkowe; typ podatku %s: niewłaściwy kod %s dla tego typu konta

en: Invalid code %s for tax type %s
pl: Niewłaściwy kod %s dla podatku typu %s

en: Not tax-related; invalid code %s for tax type %s
pl: Niepodatkowe; niewłaściwy kod %s dla podatku typu %s

en: No form: code %s, tax type %s
pl: Brak formularza: kod %s, typ podatku %s

en: Not tax-related; no form: code %s, tax type %s
pl: Niepodatkowe; brak formularza: kod %s, typ podatku %s

en: No description: form %s, code %s, tax type %s
pl: Brak opisu: formularz %s, kod %s, typ podatku %s

en: Not tax-related; no description: form %s, code %s, tax type %s
pl: Niepodatkowe; brak opisu: formularz %s, kod %s, typ podatku %s

en: (Tax-related subaccounts: %d)
pl: (Subkonta podatkowe: %d)

en: No help available.
pl: Pomoc niedostępna.
