GnuCash $ - en to sk translation catalogue (2739 entries)

en: ~a to ~a
sk: ~a do ~a

en: Start of this year
sk: Začiatku toto roku

en: End of this year
sk: Konca tohto roku

en: Start of previous year
sk: Začiatku predchádzajúceho roku

en: End of previous year
sk: Konca predchádzajúceho roku

en: Start of accounting period
sk: Začiatok účtovného obdobia

en: End of accounting period
sk: Konca účtovného obdobia

en: Start of this month
sk: Začiatku tohoto mesiaca

en: End of this month
sk: Konca tohoto mesiaca

en: Start of previous month
sk: Začiatku predchádzajúceho mesiaca

en: End of previous month
sk: Konca predchádzajúceho mesiaca

en: Start of current quarter
sk: Začiatku aktuálneho kvartálu

en: End of current quarter
sk: Koniec aktuálneho kvartálu

en: Start of previous quarter
sk: Začiatku predchádzajúceho kvartálu

en: End of previous quarter
sk: Konca predchádzajúceho kvartálu

en: Today
sk: Dnes

en: The current date.
sk: Aktuálny dátum.

en: Business
sk: Podnikanie

en: Company Name
sk: Názov spoločnosti

en: Company Address
sk: Adresa spoločnosti

en: Company ID
sk: ID spoločnosť

en: Company Phone Number
sk: Telefónne číslo spoločnosti

en: Company Fax Number
sk: Fax spoločnosti

en: Company Website URL
sk: URL stránky spoločnosti

en: Company Email Address
sk: E-mailová adresa spoločnosti

en: Company Contact Person
sk: Kontaktná osoba

en: Fancy Date Format
sk: Efektný formát dátumu

en: custom
sk: vlastné

en: Tax
sk: Daň

en: Tax Number
sk: Daňové číslo

en: Arabic
sk: Arabský

en: Baltic
sk: Baltický

en: Central European
sk: Stredoeurópsky

en: Chinese
sk: Čínsky

en: Cyrillic
sk: Cyrilika

en: Greek
sk: Grécky

en: Hebrew
sk: Hebrejský

en: Indian
sk: Indický

en: Japanese
sk: Japonský

en: Korean
sk: Korejský

en: Turkish
sk: Turecký

en: Vietnamese
sk: Vietmanský

en: Western
sk: Západný

en: Other
sk: Ostatné

en: Baltic (ISO-8859-13)
sk: Baltické (ISO-8859-13)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sk: Keltské (ISO-8859-14)

en: Cyrillic (KOI8-R)
sk: Cyrilika (KOI8-R)

en: Ukrainian (MacUkrainian)
sk: Ukrajinské (MacUkrainian)

en: Greek (ISO-8859-7)
sk: Grécky (ISO-8859-7)

en: User Defined
sk: Definované používateľom

en: Conversion Direction
sk: Smer konverzie

en: Menu
sk: Ponuka

en: The menu of options
sk: Ponoku nastavení

en: To switch between multiple tabs in the main window, press Control+Page Up/Down.
sk: Na prepínanie medzi kartami hlavného okna použite Control+Page Up/Down.

en: The book was closed successfully.
sk: Účtovná kniha bola úspešne uzatvorená.

en: Period %s - %s
sk: Obdobie %s - %s

en: %s
    Congratulations! You are done closing books!
sk: %s
    Blahoželám! Podarilo sa Vám uzatvoriť účtovné knihy!

en: Period
sk: Obdobie

en: Closing Date
sk: Závierkový deň

en: Selected
sk: Zvolené

en: Account Types
sk: Typy účtov

note: Translators: '%s' is the name of the selected account hierarchy template.
en: Accounts in '%s'
sk: Účty v '%s'

en: No description provided.
sk: Popis nebol poskytnutý.

en: Accounts in Category
sk: Účty v kategórií

en: zero
sk: nula

en: existing account
sk: existujúci účet

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Placeholder
sk: Drží miesto (syntetický účet)

en: Opening Balance
sk: Začiatočný stav

en: Use Existing
sk: Použiť existujúce

en: Please choose the currency to use for new accounts.
sk: Zvoľte si prosím menu, ktorá sa použije pre nové účty.

en: New Book Options
sk: Nastavenia novej knihy

en: Taxes
sk: Dane

en: Tax Payment
sk: Platba dane

en: Insurance
sk: Poistenie

en: Insurance Payment
sk: Platba poistenia

note: Translators: PMI stands for Private Mortgage Insurance.
en: PMI
sk: Poistenie hypotéky

en: PMI Payment
sk: Platba poistného hypotéky

en: Other Expense
sk: Iný výdavok

en: Miscellaneous Payment
sk: Rôzne platby

en: via Escrow account?
sk: pomocou escrow účtu?

en: Loan
sk: Úver

note: Translators: %s is "Taxes", or "Insurance", or similar
en: Loan Repayment Option: "%s"
sk: Nastavenie splácania dlhu: "%s"

en: Date
sk: Dátum

en: Payment
sk: Platba

en: Principal
sk: Istina

en: Interest
sk: Úrok

en: Escrow Payment
sk: Viazan platba (escrow)

[ctx: Action Column]
en: Split
sk: Rozdelenie

en: Error adding price.
sk: Chyba pri pridávaní ceny.

en: Account
sk: Účet

en: Shares
sk: Podiely

en: You don't have any stock accounts with balances!
sk: Nemáte žiadny účet s akciami so zostatkom!

note: Translators: this is a stock transaction describing new purchase of stock.
en: Buy
sk: Nákup

note: Translators: this is a stock transaction describing new sale of stock, and recording capital gain/loss
en: Sell
sk: Predaj

note: Translators: this is a stock transaction describing dividends issued to holder
en: Dividend
sk: Dividenda

en: _Shares
sk: _Podiely

en: Memo
sk: Poznámka

en: Debit
sk: Debet

en: Credit
sk: Kredit

en: Units
sk: Jednotky

en: Bill
sk: Účtenka

en: Voucher
sk: Potvrdenka

en: Invoice
sk: Faktúra

en: None
sk: Žiadne

en: Use Global
sk: Použiť všeobecné

en: Badly formed URL %s
sk: Zlý tvar URL %s

en: Bad URL: %s
sk: Zlá URL: %s

en: No such entity: %s
sk: Nie je taká entita: %s

en: No such owner entity: %s
sk: Nie je taký vlastník entity: %s

en: Entity type does not match %s: %s
sk: Typ entity nezodpovedá %s: %s

en: Discount days cannot be more than due days.
sk: Počet dní na zľavu nemôže byť väčší ako je počet dní do splatnosti.

en: You must provide a name for this Billing Term.
sk: Musíte poskytnúť názov pre tieto fakturačné podmienky.

en: You must provide a unique name for this Billing Term. Your choice "%s" is already in use.
sk: Musíte zadať jedinečné meno pre túto platobnú podmienku. Vaša voľba "%s" sa už používa.

en: Days
sk: Dni

en: Proximo
sk: Budúci mesiac

en: Unknown
sk: Neznáme

en: Term "%s" is in use. You cannot delete it.
sk: Podmienka "%s" sa používa. Nemôžete ju odstrániť.

en: Are you sure you want to delete "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť "%s"?

en: That commodity is currently used by at least one of your accounts. You may not delete it.
sk: Táto komodita sa aktuálne používa najmenej na jednom z vašich účtov. Nemôžete ju odstrániť.

en: This commodity has price quotes. Are you sure you want to delete the selected commodity and its price quotes?
sk: Táto komodita má zdroje cien. Ste si istý, že chcete odstrániť zvolenú komoditu a jej zdroje cien?

en: Are you sure you want to delete the selected commodity?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť označenú komoditu?

en: Delete commodity?
sk: Odstrániť komoditu?

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Delete
sk: O_dstrániť

en: Discount percentage must be between 0-100 or you must leave it blank.
sk: Percento zľavy musí byť medzi 0-100, alebo ho musíte nechať prázdne.

en: Credit must be a positive amount or you must leave it blank.
sk: Kredit musí byť kladné číslo alebo ho nechajte prázdny.

en: Edit Customer
sk: Upraviť odberateľa

en: New Customer
sk: Nový odberateľ

en: View/Edit Customer
sk: Zobraziť/Upraviť odberateľa

en: Customer's Jobs
sk: Práce pre odberateľa

en: Customer's Invoices
sk: Odberateľské faktúry

en: Process Payment
sk: Spracovanie platby

en: Shipping Contact
sk: Dodací kontakt

en: Billing Contact
sk: Fakturačný kontakt

en: Customer ID
sk: ID odberateľa

en: Contact
sk: Kontakt

en: Company
sk: Spoločnosť

en: Find Customer
sk: Hľadať odberateľa

en: Are you sure you want to delete %s?
sk: Ste si istý, že chcete zmazať "%s"?

en: You must select a report configuration to load.
sk: Musíte si vybrať, ktorá konfigurácia výkazu sa má načítať.

en: You must select a report configuration to delete.
sk: Musíte si vybrať, ktorá konfigurácia výkazu sa má zmazať.

en: Load report configuration
sk: Načítať konfiguráciu výkazu

en: Select document
sk: Zvoliť dokument

en: Existing Document Link is
sk: Existujúci odkaz na dokument je

en: File Found
sk: Nájdený súbor

en: File Not Found
sk: Súor nenájdený

en: Address Found
sk: Súbor nájdený

en: Address Not Found
sk: Adresa nebola nájdená

en: Total Entries
sk: Sumár položiek

en: Business item can not be modified.
sk: Obchodnú položku nie je možné upraviť.

en: Manage Document Link
sk: Spravovať odkazy na dokumenty

en: Transaction can not be modified.
sk: Transakciu nie je možné upraviť.

en: Undefined
sk: Nedefinované

note: Translators: This is the label of a dialog box that lists all of the transaction that have files or URIs linked with them.
en: Transaction Document Links
sk: Odkazy na dokumenty k transakcií

en: Description
sk: Popis

en: Business Document Links
sk: Odkazy na obchodné dokumenty

en: Edit Employee
sk: Upraviť zamestnanca

en: New Employee
sk: Nový zamestnanec

en: View/Edit Employee
sk: Zobraziť/Upraviť zamestnanca

en: Expense Vouchers
sk: Potvrdenia o výdavku

en: Employee ID
sk: ID zamestnanca

en: Employee Username
sk: Používateľské meno zamestnanca

en: Employee Name
sk: Meno zamestnanca

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Name
sk: Názov

en: Find Employee
sk: Nájsť zamestnanca

en: The interest rate cannot be zero.
sk: Úroková miera nemôže byť nulová.

en: The number of payments cannot be zero.
sk: Počet platieb nemôže byť nulový.

en: The number of payments cannot be negative.
sk: Počet platieb nemôže byť záporný.

note: Translators: %s is a full account name. This is a label in Search Account from context menu.
en: Su_b-accounts of '%s'
sk: P_odúčty %s

en: All Accounts
sk: Všetky účty

en: Balanced
sk: Vyrovnané

en: Closing Entries
sk: Závierkové položky

en: Reconcile
sk: Vysporiadať

en: Share Price
sk: Cena podielu

en: Value
sk: Hodnota

en: Date Posted
sk: Dátum vystavenia

en: Reconciled Date
sk: Dátum vysporiadania

en: Action
sk: Úkon

en: Number
sk: Číslo

en: Notes
sk: Poznámky

en: Find Transaction
sk: Nájsť transakciu

note: Translators: In this context, 'Billing information' maps to the label in the frame and means e.g. customer i.e. the company being invoiced.
en: You need to supply Billing Information.
sk: Musíte zadať fakturačné informácie.

en: Are you sure you want to delete the selected entry?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť označenú položku?

en: This entry is attached to an order and will be deleted from that as well!
sk: Táto položka je pripojená k objednávke a bude odstránená aj z nej!

en: Due Date
sk: Dátum splatnosti

en: Post Date
sk: Dátum vystavenia

en: Post to Account
sk: Vystaviť na účet

en: Accumulate Splits?
sk: Akumulované rozdelenia?

en: The Invoice must have at least one Entry.
sk: Faktúra musí mať najmenej jednu položku.

en: Do you really want to post the invoice?
sk: Skutočne chcete vystaviť faktúru?

en: Total:
sk: Celkom:

en: Subtotal:
sk: Medzisúčet:

en: Tax:
sk: Daň:

en: Total Cash:
sk: Hotovosť celkom:

en: Total Charge:
sk: Celkom účtované:

en: Credit Note
sk: Poznámka k vkladu

en: PAID
sk: ZAPLATENÉ

en: UNPAID
sk: NEZAPLATENÉ

en: New Credit Note
sk: Nová poznámka k vkladu

en: New Invoice
sk: Nová faktúra

en: Edit Credit Note
sk: Upraviť poznámku k vkladu

en: Edit Invoice
sk: Upraviť faktúru

en: View Credit Note
sk: Zobraziť poznámku k vkladu

en: View Invoice
sk: Zobraziť faktúru

en: New Bill
sk: Nová faktúra

en: Edit Bill
sk: Upraviť faktúru

en: View Bill
sk: Zobraziť faktúru

en: New Expense Voucher
sk: Nové potvrdenie o výdavku

en: Edit Expense Voucher
sk: Upraviť potvrdenie o výdavku

en: View Expense Voucher
sk: Zobraziť potvrdenie o výdavku

en: Open Linked Document:
sk: Otvoriť prepojený dokument:

en: Bill Information
sk: Fakturačné informácie

en: Bill ID
sk: ID faktúry

en: Voucher Information
sk: Informácie k potvrdenke

en: Voucher ID
sk: ID potvrdenky

en: Date of duplicated entries
sk: Dátum duplicitných položiek

en: One or more selected invoices have already been posted.
    Re-check your selection.
sk: Jedna alebo viac vybraných faktúr už bolo poslaných.
    Skontrolujte váš výber.

en: Do you really want to post these invoices?
sk: Skutočne chcete odoslať tieto faktúry?

en: View/Edit Invoice
sk: Zobraziť/Upraviť faktúru

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Post
sk: Vystaviť

en: Printable Report
sk: Tlačiteľný výkaz

en: View/Edit Bill
sk: Zobraziť/Upraviť faktúru

note: Translators: The terms 'Voucher' and 'Expense Voucher' are used interchangeably in gnucash and mean the same thing.
en: View/Edit Voucher
sk: Zobraziť/Upraviť potvrdenku

en: Invoice Owner
sk: Vlastník faktúry

en: Invoice Notes
sk: Fakturačné poznámky

en: Billing ID
sk: ID faktúry

en: Is Paid?
sk: Zaplatené?

en: Is Posted?
sk: Je vystavená?

en: Date Opened
sk: Dátum vystavenia

en: Invoice ID
sk: ID faktúry

en: Bill Owner
sk: Vlastník faktúry

en: Bill Notes
sk: Fakturačné poznámky

en: Voucher Owner
sk: Vlastník potvrdenky

en: Voucher Notes
sk: Poznámky k potvrdenke

en: Type
sk: Typ

en: Paid
sk: Zaplatené

en: Posted
sk: Vystavené

en: Due
sk: Splatnosť

en: Opened
sk: Otvorené

en: Num
sk: Číslo

en: Find Bill
sk: Nájsť faktúru

en: Find Expense Voucher
sk: Nájsť potvrdenie o výdavku

en: Expense Voucher
sk: Potvrdenie o výdavku

en: Find Invoice
sk: Hľadať faktúru

en: Amount
sk: Suma

en: Due Bills Reminder
sk: Pripomenutie splatnosti faktúry

en: The Job must be given a name.
sk: Úloha musí mať názov.

en: You must choose an owner for this job.
sk: Musíte zvoliť vlastníka pre túto úlohu.

en: Edit Job
sk: Upraviť úlohu

en: New Job
sk: Nová úloha

en: View/Edit Job
sk: Zobraziť/Upraviť úlohu

en: View Invoices
sk: Zobraziť faktúry

en: Owner's Name
sk: Meno vlastníka

en: Only Active?
sk: Iba aktívne?

en: Job Number
sk: Číslo úlohy

en: Job Name
sk: Názov úlohy

en: Find Job
sk: Hľadať úlohu

en: Closed
sk: Uzavreté

en: Title
sk: Titul

en: Balance
sk: Saldo

en: Gains
sk: Zisky

en: Gain/Loss
sk: Ziska/Strata

en: The Order must be given an ID.
sk: Objednávka musí mať ID.

en: The Order must have at least one Entry.
sk: Objednávka musí mať aspoň jednu položku.

en: This order contains entries that have not been invoiced. Are you sure you want to close it out before you invoice all the entries?
sk: Táto objednávka obsahuje položky, ktoré neboli vyfakturované. Ste si istý, že ju chcete uzavrieť skôr ako budú vyfakturované všetky položky?

en: Do you really want to close the order?
sk: Skutočne chcete zatvoriť objednávku?

en: Close Date
sk: Dátum uzavretia

en: View/Edit Order
sk: Zobraziť/Upraviť objednávku

en: Order Notes
sk: Poznámky objednávky

en: Date Closed
sk: Dátum uzavretia

en: Is Closed?
sk: Je zatvorené?

en: Owner Name
sk: Meno vlastníka

en: Order ID
sk: ID objednávky

en: Find Order
sk: Nájsť objednávku

en: You must enter a valid account name for posting.
sk: Musíte vložiť platný názov účtu pre vystavenie.

en: You must select a company for payment processing.
sk: Musíte zvoliť spoločnosť pre spracovanie platby.

en: You must select a transfer account from the account tree.
sk: Musíte zvoliť cieľový účet zo stromu účtov.

en: Pre-Payment
sk: Platba vopred

en: Customer
sk: Odberateľ

en: Vendor
sk: Dodávateľ

en: Employee
sk: Zamestnanec

en: Cleared
sk: Potvrdené

en: Reconciled
sk: Vysporiadané

en: Warning
sk: Varovanie

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Delete prices?
sk: Odstrániť ceny?

en: Entries
sk: Položky

en: Replace price?
sk: Nahradiť cenu?

en: You must enter a valid amount.
sk: Musíte vložiť platnú sumu.

en: Cannot save check format file.
sk: Nie je možné uložiť formát šeku.

en: Cannot open file %s
sk: Nie je možné otvoriť %s

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by the * gnucash application.
en: application
sk: aplikácia

note: Translators: This is a directory name. It may be presented to * the user to indicate that some data file was defined by a * user herself.
en: user
sk: používateľ

en: Custom
sk: Vlastné

en: Top
sk: Hore

en: (paused)
sk: (pozastavené)

en: Complete
sk: Úplne

en: Contents
sk: Obsah

en: Report
sk: Výkaz

en: Rows
sk: Riadky

en: Cols
sk: Stĺpce

en: HTML Style Sheet Properties: %s
sk: Vlastnosti HTML štýlu: %s

en: Style Sheet Name
sk: Názov štýlu

en: Please name the Scheduled Transaction.
sk: Pomenujte, prosím, plánovanú transakciu.

en: Please provide a valid end selection.
sk: Poskytnite prosím platný výber konca.

en: There must be some number of occurrences.
sk: Musí existovať nejaký počet výskytov.

en: The number of remaining occurrences (%d) is greater than the number of total occurrences (%d).
sk: Počet zostávajúcich výskytov (%d) je väčší ako celkový počet výskytov (%d).

en: (never)
sk: (nikdy)

en: The current template transaction has been changed. Would you like to record the changes?
sk: Aktuálna šablóna transakcie bola zmenená. Prajete si zaznamenať zmeny?

en: Scheduled Transactions
sk: Plánovaná transakcia

en: Ignored
sk: Ignorované

en: Postponed
sk: Odložené

en: To-Create
sk: Na vytvorenie

en: Reminder
sk: Pripomienka

en: Created
sk: Vytvorené

en: Never
sk: Nikdy

en: (Need Value)
sk: (Potrebná je hodnota)

en: Transaction
sk: Transakcia

en: Status
sk: Stav

en: Created Transactions
sk: Vytvorené transakcie

en: Last Valid Year:
sk: Posledný platný rok:

note: Translators: Tax Code
en: Code
sk: Kód

en: now
sk: teraz

en: Income Tax Identity
sk: Identita pre daň z príjmu

en: CAUTION: If you set TXF categories, and later change 'Type', you will need to manually reset those categories one at a time
sk: Varovanie: Ak nastavíte TXF kategórie a neskôr zmeníte 'Typ', budete musieť tieto kategórie ešte raz manuálne nastaviť.

en: Form
sk: Formulár

en: Edit Vendor
sk: Upraviť dodávateľa

en: New Vendor
sk: Nový dodávateľ

en: View/Edit Vendor
sk: Zobraziť/Upraviť dodávateľa

en: Vendor's Jobs
sk: Dodávateľské práce

en: Vendor's Bills
sk: Dodávateľské faktúry

en: Pay Bill
sk: Zaplatiť faktúru

en: Vendor ID
sk: ID dodávateľa

en: Find Vendor
sk: Nájsť dodávateľa

en: Income
sk: Príjem

en: Expenses
sk: Výdavky

en: Transfer
sk: Prevod

en: Total
sk: Celkom

en: There are no Scheduled Transactions to be entered at this time.
sk: Nie sú žiadne naplánované transakcie, ktoré by mali byť teraz vložené.

en: Select a Budget
sk: Zvoliť rozpočet

en: Open
sk: Otvoriť

en: Edit
sk: Upraviť

en: New
sk: Nový

en: Delete
sk: Odstrániť

en: 'Check & Repair' is currently running, do you want to abort it?
sk: 'Kontroly a opravy' práve bežia, chcete ich ukončiť?

en: Accounts
sk: Účty

en: _Pick another account
sk: Vyberte _iný účet

en: _Do it anyway
sk: Sprav _to aj tak

en: (no name)
sk: (bez názvu)

en: Deleting account %s
sk: Odstraňovanie účtu %s

en: The account %s will be deleted.
sk: Účet %s bude odstránený.

en: All transactions in this account will be moved to the account %s.
sk: Všetky transakčne položky z tohto účtu budú presunuté do účtu %s.

en: All transactions in this account will be deleted.
sk: Všetky transakcie v tomto účte budú odstránené.

en: Its sub-account will be moved to the account %s.
sk: Jeho podúčty budú presunuté do účtu %s.

en: Are you sure you want to do this?
sk: Ste si istý, že to chcete urobiť?

en: Options
sk: Možnosti

en: Estimate
sk: Odhad

en: All Periods
sk: Všetky obdobia

en: Note
sk: Poznámka

en: Budget
sk: Rozpočet

en: Unnamed Budget
sk: Nepomenovaný rozpočet

en: Delete %s?
sk: Odstrániť %s?

en: You must select at least one account to estimate.
sk: Musíte vybrať aspoň jeden účet pre odhad.

en: You must select at least one account to edit.
sk: Musíte vybrať aspoň jeden účet pre úpravu.

en: You must select one budget cell to edit.
sk: Musíte vybrať aspoň jednu položku rozpočtu pre úpravu.

en: _Print Invoice
sk: Vytlačiť _faktúru

en: Make a printable invoice
sk: Vytvoriť tlačiteľnú faktúru

en: _Edit Invoice
sk: _Upraviť faktúru

en: Edit this invoice
sk: Upraviť túto faktúru

en: _Duplicate Invoice
sk: _Duplikovať faktúru

en: _Post Invoice
sk: _Vystaviť faktúru

en: _Unpost Invoice
sk: _Zrušiť vystavenie faktúry

en: New _Invoice
sk: Nová _faktúra

en: Blank
sk: Prázdna

en: _Pay Invoice
sk: _Zaplatiť faktúru

en: _Company Report
sk: Výkaz _spoločnosti

note: Translators: This is a menu item that opens an external file or URI that may be linked to the current bill, invoice, transaction, or voucher using the operating system's default application for the file or URI mime type.
en: _Open Linked Document
sk: _Otvoriť pripojený dokument

en: _Print Bill
sk: Tlačiť _potvrdenie

en: _Edit Bill
sk: Upraviť potvrd_enie

en: _Duplicate Bill
sk: _Duplikovať potvrdenie

en: _Post Bill
sk: Vys_taviť účtenku

en: _Unpost Bill
sk: _Zrušiť vystavenie účtenky

en: New _Bill
sk: Nová _účtenka

en: _Pay Bill
sk: _Zaplatiť účtenku

en: Enter
sk: Vložiť

en: Unpost
sk: Zrušiť vystavenie

en: Pay
sk: Zaplatiť

en: Owners
sk: Vlastníci

en: Customers
sk: Odberatelia

en: Vendors
sk: Dodávatelia

en: Employees
sk: Zamestnanci

en: Cu_t Transaction
sk: Vys_trihnúť transakciu

en: _Copy Transaction
sk: _Kopírovať transakciu

en: _Paste Transaction
sk: _Vložiť transakciu

en: Dup_licate Transaction
sk: Dup_likovať transakciu

en: _Delete Transaction
sk: O_dstrániť transakciu

note: Translators: This is a menu item that will open the bill, invoice, or voucher that is posted to the current transaction if there is one.
en: Jump to Invoice
sk: Prejsť na faktúru

en: Cu_t Split
sk: Vys_trihnúť rozdelenie

en: _Copy Split
sk: S_kopírovať rozdelenie

en: _Paste Split
sk: _Vložiť rozdelenie

en: Dup_licate Split
sk: Dup_likovať rozdelenie

en: _Delete Split
sk: O_dstrániť rozdelenie

en: Cut the selected transaction into clipboard
sk: Vystrihnúť označenú transakciu do schránky

en: Copy the selected transaction into clipboard
sk: Skopírovať označenú transakciu do schránky

en: Paste the transaction from the clipboard
sk: Vloží transakciu zo schránky

en: Make a copy of the current transaction
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej transakcie

en: Delete the current transaction
sk: Odstráni aktuálnu transakciu

en: Split
sk: Rozdelenia

en: Jump
sk: Skočiť

en: Schedule
sk: Naplánovať

en: Auto-clear
sk: Auto-čistenie

en: General Journal
sk: Účtovný denník

note: Translators: %s is the name of the tab page
en: Save changes to %s?
sk: Uložiť zmeny so %s?

en: _Discard Transaction
sk: _Zrušiť transakciu

en: _Save Transaction
sk: _Uložiť transakciu

en: unknown
sk: neznámy

en: Portfolio
sk: Portfólio

en: Search Results
sk: Prehľadať výsledky

en: Start Date:
sk: Dátum od:

en: End Date:
sk: Dátum do:

en: Unreconciled
sk: Nevysporiadané

en: Frozen
sk: Zamrznuté

en: Voided
sk: Neplatný

en: Filter By:
sk: Filtrovať podľa:

en: Transaction Report
sk: Výkaz transakcií

en: Portfolio Report
sk: Portfóliový výkaz

en: Search Results Report
sk: Prehľadať výkaz výsledkov

en: and subaccounts
sk: a podúčty

en: Print checks from multiple accounts?
sk: Tlačiť šeky z viacerých účtov?

en: _Print checks
sk: _Tlač šekov

en: You cannot void a transaction with reconciled or cleared splits.
sk: Nemôžete zneplatniť transakciu, ktorá ma vysporiadané alebo potvrdené rozdelenia.

en: This transaction is marked read-only with the comment: '%s'
sk: Táto transakcia je označená iba na čítanie s komentárom: '%s'

en: A reversing entry has already been created for this transaction.
sk: Stornovací zápis bol už vytvorený pre túto transakciu.

en: Reverse Transaction
sk: Reverzná transakcia

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Sort %s by…
sk: Zotriediť %s podľa…

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by…
sk: Filtrovať %s podľa…

en: Select
sk: Vybrať

en: Print
sk: Tlač

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration" to be used as toolbar button label.
en: Save Config
sk: Uložiť konfig.

note: Translators: This string is meant to be a short alternative for "Save Report Configuration As…" to be used as toolbar button label.
en: Save Config As…
sk: Uložiť konfig. ako…

en: Make Pdf
sk: Vytvoriť pdf

en: The numeric ID of the report.
sk: Číselné ID výkazu.

en: Save _Report Configuration
sk: Uložiť kon_figuráciu výkazu

en: Save Report Configuration As…
sk: Uložiť konfiguráciu výkazu ako …

en: Choose export format
sk: Zvoľte formát exportu

en: Choose the export format for this report:
sk: Zvoľte formát, do ktorého bude výkaz exportovaný:

en: Save %s To File
sk: Uložiť %s do súboru

en: You cannot save to that filename.
    
    %s
sk: Nie je možné uložiť pod týmto názvom.
    
    %s

en: You cannot save to that file.
sk: Nie je možné uložiť do toho súboru.

en: The file %s already exists. Are you sure you want to overwrite it?
sk: Súbor %s už existuje. Ste si istý, že ho chcete prepísať?

en: Could not open the file %s. The error is: %s
sk: Nie je možné otvoriť súbor %s. Chyba: %s

en: GnuCash-Report
sk: GnuCash-výkaz

en: Printable Invoice
sk: Tlačiteľná faktúru

en: Tax Invoice
sk: Daňová faktúra

en: Easy Invoice
sk: Jednoduchá faktúra

en: Fancy Invoice
sk: Efektná faktúra

en: _New
sk: _Nový

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: Transactions
sk: Transakcie

note: Translators: This is a ngettext(3) message, %d is the number of scheduled transactions deleted
en: Do you really want to delete this scheduled transaction? | Do you really want to delete %d scheduled transactions?
sk[0]: Ste si istý, že chcete zmazať túto plánovanú transakciu?
sk[1]: Ste si istý, že chcete zmazať tieto %d plánové transakcie?
sk[2]: Ste si istý, že chcete zmazať tieto %d plánovaných transakcií?

en: Report error
sk: Chyba výkazu

en: An error occurred while running the report.
sk: Pri behu výkazu došlo k chybe.

en: Badly formed options URL: %s
sk: Zle naformátované nastavenie URL: %s

en: Date of Entry
sk: Dátumu položky

en: Statement Date
sk: Dátum výkazu

en: Descending
sk: Zostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: (no memo)
sk: (Poznámka)

en: (no description)
sk: (bez popisu)

en: Cannot modify or delete this transaction.
sk: Nie je možné modifikovať alebo odstrániť túto transakciu.

en: Remove the splits from this transaction?
sk: Odstrániť rozdelenia z tejto transakcie?

note: Translators: This is the confirmation button in a warning dialog
en: _Remove Splits
sk: Odst_rániť rozdelenia

en: Delete the current transaction?
sk: Odstrániť aktuálnu transakciu?

en: Present:
sk: Súčasnosť (prítomné):

en: Future:
sk: Budúcnosť:

en: Cleared:
sk: Potvrdené:

en: Reconciled:
sk: Vysporiadané:

en: Projected Minimum:
sk: Projektované minimum:

en: Shares:
sk: Podiely:

en: Current Value:
sk: Súčasná hodnota:

en: Perform financial calculations, such as a loan repayment
sk: Vykoná finančné výpočty, napr. splácanie pôžičky

en: GnuCash Project
sk: GnuCash projekt

en: Finance Management
sk: Finančný manažment

[ctx: Column header for 'Reconciled']
en: R
sk: V

en: Display the ~a report
sk: Zobraziť výkaz ~a

en: Saved Report Configurations
sk: Uložené konfigurácie výkazov

en: Manage and run saved report configurations
sk: Správa a spúšťanie uložených nastavení výkazov

en: Dashboard
sk: Nástenka

en: A basic dashboard for your accounting data
sk: Základná nástenka pre vaše účtovné dáta

en: You have not selected an owner
sk: Nevybrali ste vlastníka

en: Job
sk: Úloha

en: is
sk: je

en: is not
sk: nie je

en: Entity Not Found: %s
sk: Entita nebola nájdená: %s

en: Transaction with no Accounts: %s
sk: Transakcia bez účtov: %s

en: Unsupported entity type: %s
sk: Nepodporovaný typ entity: %s

en: No such price: %s
sk: Nie je taká cena: %s

en: Cleared Transactions
sk: Vysporiadané transakcie

en: Interest Payment
sk: Splátka úroku

en: Interest Charge
sk: Úroková miera

en: Payment Information
sk: Informácie o platbách

en: Payment From
sk: Platba z

en: Reconcile Account
sk: Vysporiadať účet

en: Payment To
sk: Platby na

en: Enter _Interest Payment…
sk: Vlož_iť úrokovú platbu…

en: Enter _Interest Charge…
sk: Vložiť ú_rokový poplatok…

en: Are you sure you want to delete the selected transaction?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť zvolenú transakciu?

en: Starting Balance
sk: Počiatočný stav

en: Ending Balance
sk: Koncový stav

en: Reconciled Balance
sk: Vysporiadaná bilancia

en: Difference
sk: Rozdiel

en: Do you want to postpone this reconciliation and finish it later?
sk: Prajete si odložiť toto vysporiadanie a dokončiť ho neskôr?

en: Set the report options you want using this dialog.
sk: Pomocou tohoto dialógu nastavte možnosti výkazu.

en: There are no options for this report.
sk: Pre tento výkaz nie sú nastavenia.

en: You must select an item from the list
sk: Musíte vybrať položku zo zoznamu

en: _Remove
sk: Odst_rániť

en: New Order
sk: Nová objednávka

en: New Split
sk: Nové rozdelenie

en: all criteria are met
sk: všetky kritéria sú splnené

en: any criteria are met
sk: ktorékoľvek kritérium je splnené

en: You have not selected any accounts
sk: Nevybrali ste si žiadny účet

en: matches all accounts
sk: zodpovedá všetkým účtom

en: matches any account
sk: odpovedá akémukoľvek účtu

en: matches no accounts
sk: nezodpovedá žiadnemu účtu

en: Selected Accounts
sk: Zvolené účty

en: Choose Accounts
sk: Vybrať účty

en: Select Accounts to Match
sk: Vyberte účty, ktoré majú zodpovedať

en: Select the Accounts to Compare
sk: Vybrať účty na porovnávanie

en: is before
sk: je pred

en: is before or on
sk: je pred alebo

en: is on
sk: je

en: is not on
sk: nie je na

en: is after
sk: je po

en: is on or after
sk: je po alebo

en: is less than
sk: je menej než

en: is less than or equal to
sk: je menšie alebo rovné

en: equals
sk: rovná sa

en: does not equal
sk: nie je rovný

en: is greater than
sk: je viac než

en: is greater than or equal to
sk: je väčšie alebo rovné

en: less than
sk: menšie ako

en: less than or equal to
sk: je menšie alebo sa rovná

en: equal to
sk: rovná sa

en: not equal to
sk: nerovná sa

en: greater than
sk: väčšie ako

en: greater than or equal to
sk: je väčšie alebo sa rovná

en: has credits or debits
sk: má kredity alebo debety

en: has debits
sk: má debety

en: has credits
sk: má kredity

en: Not Cleared
sk: Nepotvrdené

en: Error in regular expression '%s':
    %s
sk: Chyba v regulárnom výraze '%s':
    %s

en: contains
sk: obsahuje

en: matches regex
sk: zodpovedá regex

en: does not match regex
sk: nezodpovedá regex

en: Ambiguous character encoding
sk: Nejednoznačné znakové kódovanie

en: European
sk: Európske

en: ISO-8859-1 (West European)
sk: ISO-8859-1 (Západoeurópske)

en: ISO-8859-2 (East European)
sk: ISO-8859-2 (Východoeurópske)

en: ISO-8859-3 (South European)
sk: ISO-8859-3 (Juhoeurópske)

en: ISO-8859-4 (North European)
sk: ISO-8859-4 (Severoeurópske)

en: ISO-8859-5 (Cyrillic)
sk: ISO-8859-5 (Cyrilika)

en: ISO-8859-6 (Arabic)
sk: ISO-8859-6 (Arabské)

en: ISO-8859-7 (Greek)
sk: ISO-8859-7 (Grécke)

en: ISO-8859-8 (Hebrew)
sk: ISO-8859-8 (Hebrejské)

en: ISO-8859-9 (Turkish)
sk: ISO-8859-9 (Turecky)

en: ISO-8859-10 (Nordic)
sk: ISO-8859-10 (Škandinávske)

en: ISO-8859-11 (Thai)
sk: Thajské (ISO-8859-11)

en: ISO-8859-13 (Baltic)
sk: ISO-8859-13 (Baltické)

en: ISO-8859-14 (Celtic)
sk: ISO-8859-14 (Keltské)

en: ISO-8859-15 (West European, Euro sign)
sk: ISO-8859-15 (Západoeurópske, symbol Eura)

en: ISO-8859-16 (South-East European)
sk: ISO-8859-16 (Juhovýchodo-európske)

en: KOI8-R (Russian)
sk: KOI8-R (Ruské)

en: KOI8-U (Ukrainian)
sk: KOI8-U (Ukrajinské)

en: The file could not be reopened.
sk: Súbor nemôže byť znovu otvorený.

en: Reading file…
sk: Načítavanie…

en: Parsing file…
sk: Analýza…

en: There was an error parsing the file.
sk: Vyskytla sa chyba počas spracovania do súboru.

en: Writing file…
sk: Ukladanie…

en: This is an invalid encoding.
sk: Toto je neplatné kódovanie.

en: Could not create opening balance.
sk: Nie je možné vytvoriť začiatočný stav.

en: _Show children accounts
sk: _Zobrazovať podúčty

en: The account must be given a name.
sk: Účet musí mať názov.

en: There is already an account with that name.
sk: Už existuje účet s týmto menom.

en: You must choose a valid parent account.
sk: Musíte si zvoliť platný rodičovský účet.

en: You must select an account type.
sk: Musíte zvoliť typ účtu.

en: You must choose a commodity.
sk: Musíte vybrať komoditu.

en: You must enter a valid opening balance or leave it blank.
sk: Musíte si zvoliť platný začiatočný stav, alebo ho nechajte prázdne.

en: You must select a transfer account or choose the opening balances equity account.
sk: Musíte vybrať cieľový účet, alebo si vybrať účet začiatočného stavu vlastného imania.

en: <No name>
sk: <Bez mena>

en: Edit Account
sk: Upraviť účet

en: (%d) New Accounts
sk: (%d) Nové účty

en: New Account
sk: Nový účet

en: 
    Commodity:
sk: 
    Komodita:

note: Translators: Replace here and later CUSIP by the name of your local National Securities Identifying Number like gb:SEDOL, de:WKN, ch:Valorennummer, fr:SICOVAM ... See https://en.wikipedia.org/wiki/ISIN and https://en.wikipedia.org/wiki/National_numbering_agency for hints.
en: 
    Exchange code (ISIN, CUSIP or similar):
sk: 
    Burzový kód (ISIN, CUSIP alebo podobný):

en: 
    Mnemonic (Ticker symbol or similar):
sk: 
    Skratka (burzový symbol alebo podobný):

en: Select security/currency
sk: Zvoliť menu/cenný papier

en: _Security/currency
sk: _Cenný papier/mena

en: Select security
sk: Zvoliť cenný papier

en: _Security
sk: _Cenný papier

en: Select currency
sk: Zvoliť menu

en: Cu_rrency
sk: M_ena

en: Currency
sk: Mena

en: Use local time
sk: Použiť miestny čas

en: Edit currency
sk: Upraviť menu

en: Currency Information
sk: Informácie o mene

en: Edit security
sk: Upraviť cenný papier

en: New security
sk: Nový cenný papier

en: Security Information
sk: Informácie o cennom papieri

en: You may not create a new national currency.
sk: Nemôžete vytvoriť novú národnú menu.

en: That commodity already exists.
sk: Táto komodita už existuje.

en: Path head not set, using '%s' for relative paths
sk: Hlavička cesty nie je zadaná, použije sa '%s' pre relatívne cesty

en: Existing
sk: Existujúci

en: Action/Number
sk: _Číslo

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Save As
sk: _Uložiť ako

en: All files
sk: Všetky súbory

en: _Close
sk: Za_vrieť

en: Reset defaults
sk: Obnoviť predvolené nastavenia

note: Translators: Both %s will be the account separator character; the resulting string is a demonstration how the account separator character will look like. You can replace these three account names with other account names that are more suitable for your language - just keep in mind to have exactly tw
en: Income%sSalary%sTaxable
sk: Príjem%sPlat%sZdaniteľné

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: You must provide a name for this Tax Table.
sk: Musíte zadať názov tejto daňovej tabuľky.

en: You must provide a unique name for this Tax Table. Your choice "%s" is already in use.
sk: Musíte zadať jedinečné meno pre túto daňovú tabuľku. Vaša voľba "%s" sa už používa.

en: You must choose a Tax Account.
sk: Musíte vybrať účet pre daň.

en: _Rename
sk: P_remenovať

en: Are you sure you want to delete this entry?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť túto položku?

en: Show the income and expense accounts
sk: Zobraziť príjmové a výdavkové účty

en: Error
sk: Chyba

en: You can't transfer from and to the same account!
sk: Nemôžete urobiť prevod z toho istého na ten istý účet!

en: The account %s does not allow transactions.
sk: Účet %s nepovoľuje transakcie.

en: You must enter a valid price.
sk: Musíte vložiť platnú cenu.

en: You must enter a valid 'to' amount.
sk: Musíte vložiť platnú 'na' sumu.

en: You must enter an amount to transfer.
sk: Musíte vložiť sumu, ktorá sa má previesť.

en: Credit Account
sk: Kreditný účet

en: Debit Account
sk: Debetný účet

en: Transfer From
sk: Prevod z

en: Transfer To
sk: Prevod do

en: Debit Amount
sk: Debetný účet

en: To Amount
sk: Na sumu

en: Remember and don't _ask me again.
sk: P_amätať si a už sa nepýtať.

en: Don't _tell me again.
sk: Nep_ripomínaj mi to.

en: Remember and don't ask me again this _session.
sk: Pamätať si a už sa nepýtať počas tohto _sedenia.

en: Don't tell me again this _session.
sk: Nepripomínaj mi to počas tohto _sedenia.

en: Save file automatically?
sk: Ukladať súbor automaticky?

en: _Yes, this time
sk: _Áno, teraz

en: Yes, _always
sk: _Áno vždy

en: No, n_ever
sk: Ni_e, nikdy

en: _No, not this time
sk: Teraz _nie

en: Calendar
sk: Kalendár

en: 12 months
sk: 12 mesiacov

en: 6 months
sk: 6 mesiacov

en: 4 months
sk: 4 mesiace

en: 3 months
sk: 3 mesiace

en: 2 months
sk: 2 mesiace

en: 1 month
sk: 1 mesiac

en: View
sk: Zobraziť

en: Date:
sk: Dátum:

en: Frequency
sk: Frekvencia

en: (unnamed)
sk: (bez mena)

en: _Save
sk: _Uložiť

en: Save
sk: Uložiť

en: (null)
sk: (prázdne)

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. Do you want to proceed with opening the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto možno nebude možné otvoriť databázu. Prajete si pokračovať v otváraní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not import the database. Do you want to proceed with importing the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto možno nebude možné importovať databázu. Prajete si pokračovať v importovaní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not save the database. Do you want to proceed with saving the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto nebude možné uložiť databázu. Prajete si pokračovať v ukladaní databázy?

en: GnuCash could not obtain the lock for %s. That database may be in use by another user, in which case you should not export the database. Do you want to proceed with exporting the database?
sk: GnuCash nemôže získať zámok pre %s. Databáza môže byť používaná iným užívateľom, a preto možno nebude možné exportovať databázu. Prajete si pokračovať v exportovaní databázy?

en: There was an error parsing the file %s.
sk: Vyskytla sa chyba počas spracovania súboru %s.

en: The file %s is empty.
sk: Súboru %s je prázdny.

en: This file is from an older version of GnuCash. Do you want to continue?
sk: Tento súbor je zo staršej verzie GnuCash. Chcete pokračovať?

en: The file type of file %s is unknown.
sk: Typ súboru %s je neznámy.

en: Save changes to the file?
sk: Uložiť zmeny do súboru?

en: Continue _Without Saving
sk: Pokračovať _bez uloženia

en: GnuCash could not obtain the lock for %s.
sk: GnuCash nevie získať zámok pre %s.

en: That database may be in use by another user, in which case you should not open the database. What would you like to do?
sk: Databázu môže používať iný používateľ a vtedy by ste ju nemali otvárať. Čo si prajete vykonať?

en: Create _New File
sk: _Vytvoriť nový súbor

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Exporting file…
sk: Exportovanie súboru…

en: There was an error saving the file.
    
    %s
sk: Vyskytla sa chyba počas ukladania do súboru.
    
    %s

en: <unknown>
sk: <neznámy>

note: Translators: URI of missing help files
en: Expected location
sk: Očakávané umiestnenie

en: Save changes to file %s before closing?
sk: Uložiť zmeny do súboru %s pred zatvorením?

en: If you don't save, changes from the past %d hours and %d minutes will be discarded.
sk: Ak neuložíte dáta, zmeny za posledných %d hodín a %d minút budú zahodené.

en: If you don't save, changes from the past %d days and %d hours will be discarded.
sk: Ak neuložíte dáta, zmeny za posledných %d dní a %d hodín budú zahodené.

en: Close _Without Saving
sk: Zatvoriť _bez uloženia

note: Translators: This string is shown in the window title if this document is, well, read-only.
en: (read-only)
sk: (iba na čítanie)

en: Unsaved Book
sk: Neuložené knihy

en: Last modified on %a, %b %d, %Y at %I:%M %p
sk: Posledná úprava %a, %b %d, %Y at %I:%M %p

note: Translators: This message appears in the status bar after opening the file.
en: File %s opened. %s
sk: Súbor %s otvorený. %s

en: Unable to save to database.
sk: Nepodarilo sa uložiť do databázy.

en: Book Options
sk: Možnosti knihy

en: (user modifiable)
sk: (upraviteľné používateľom)

note: Translators: %s will be replaced with the current year
en: Copyright © 1997-%s The GnuCash contributors.
sk: Copyright © 1997-%s Prispievatelia do projektu The GnuCash.

en: Version
sk: Verzia

en: Build ID
sk: ID zostavenia

en: Accounting for personal and small business finance.
sk: Účtovníctvo pre súkromné osoby a malé podniky.

en: Visit the GnuCash website.
sk: Navštívte GnuCash webstránku.

en: Select All
sk: Zvoliť všetko

en: Select all accounts.
sk: Vybrať všetky účty.

en: Clear All
sk: Všetko odznačiť

en: Clear the selection and unselect all accounts.
sk: Vyčistiť výber a odznačiť všetky účty.

en: Select Children
sk: Vybrať podúčty

en: Select all descendents of selected account.
sk: Vybrať všetky podúčty označeného účtu.

en: Select Default
sk: Zvoliť štandardné hodnoty

en: Select the default account selection.
sk: Zvoliť štandardný výber účtu.

en: Show Hidden Accounts
sk: Zobraziť skryté účty

en: Show accounts that have been marked hidden.
sk: Zobraziť účty, ktoré boli skryté.

en: Select all entries.
sk: Vybrať všetky položky.

en: Clear the selection and unselect all entries.
sk: Vyčistiť výber a odznačiť všetky položky.

en: Select the default selection.
sk: Zvoliť štandardný výber.

en: Clear any selected image file.
sk: Vymazať každý označený obrázkový súbor.

en: Select image
sk: Vybrať obrázok

en: Select an image file.
sk: Vybrať súbor s obrázkom.

en: Percent
sk: Percento

en: Start of this quarter
sk: Začiatok tohoto kvartálu

en: Start of this accounting period
sk: Začiatku účtovného obdobia

en: Start of previous accounting period
sk: Začiatku predchádzajúceho účtovného obdobia

en: End of this quarter
sk: Konca tohoto kvartálu

en: End of this accounting period
sk: Konca tohoto účtovného obdobia

en: End of previous accounting period
sk: Konca predchádzajúceho účtovného obdobia

en: _Custom
sk: _Vlastné

en: Loading…
sk: Načítavanie…

en: never
sk: nikdy

en: New top level account
sk: Nový účet najvyššej úrovne

en: Account Name
sk: Názov účtu

en: Commodity
sk: Komodita

en: Account Code
sk: Kód účtu

en: Last Num
sk: Posledné č.

en: Present
sk: Súčasné

en: Present (Report)
sk: Súčasné (výkaz)

en: Balance (Report)
sk: Účtovná súvaha(výkaz)

en: Balance (Period)
sk: Zostatok (obdobie)

en: Cleared (Report)
sk: Potvrdené (výkaz)

en: Reconciled (Report)
sk: Vysporiadané (výkaz)

en: Future Minimum
sk: Budúce minimum

en: Future Minimum (Report)
sk: Budúce minimum (výkaz)

en: Total (Report)
sk: Celkom (výkaz)

en: Total (Period)
sk: Celkom (obdobie)

en: Tax Info
sk: Daňové informácie

[ctx: Column header for 'Placeholder']
en: P
sk: N

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Present (%s)
sk: Súčasné (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Balance (%s)
sk: Saldo (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Cleared (%s)
sk: Potvrdené (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Reconciled (%s)
sk: Vysporiadané (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Future Minimum (%s)
sk: Budúce minimum (%s)

note: Translators: %s is a currency mnemonic.
en: Total (%s)
sk: Celkom (%s)

note: Translators: The %s is the name of the plugin page
en: Filter %s by...
sk: Filtrovať %s podľa...

en: Namespace
sk: Označenie

en: Print Name
sk: Názov pre tlač

en: Display symbol
sk: Zobraziť symbol

en: Unique Name
sk: Jedinečný názov

en: Fraction
sk: Podiel

en: Get Quotes
sk: Získať informácie o cenách

en: Source
sk: Zdroj

en: Timezone
sk: Časová zóna

en: Vendor Number
sk: Číslo dodávateľa

en: Phone
sk: Telefón

en: Active
sk: Aktívny

en: Security
sk: Cenný papier

en: Price
sk: Cena

en: Enabled
sk: Povoliť

en: Last Occur
sk: Posledný výskyt

en: Next Occur
sk: Ďalší výskyt

en: %s, Total:
sk: %s, Celkom:

en: %s, Non Currency Commodities Total:
sk: %s, Celkom nemenové komodity:

en: %s, Grand Total:
sk: %s, Celkový súčet:

en: Net Assets:
sk: Čisté aktíva:

en: Profits:
sk: Zisky:

en: GnuCash {1} development version
sk: Gnucash {1} vývojová verzia

en: Show GnuCash version
sk: Zobraziť verziu GnuCash

en: Enable extra/development/debugging features.
sk: Povoliť extra/vývojové/ladiace funkcie.

en: File to log into; defaults to "/tmp/gnucash.trace"; can be "stderr" or "stdout".
sk: Súbor, do ktorého zaznamenávať; štandardne "/tmp/gnucash.trace"; môže byť "stderr" alebo "stdout".

en: Checking Finance::Quote…
sk: Kontrola Finance::Quote…

en: Unable to load Finance::Quote.
sk: Kontrola Finance::Quote...

en: Loading data…
sk: Načítavanie dát…

en: Do not load the last file opened
sk: Nenačítať naposledy otvorený súbor

en: Search only in active items
sk: Hľadať iba v aktívnych položkách

en: Is tax included in this type of business entry?
sk: Je daň zahrnutá v tomto type obchodného záznamu?

en: Open new invoice in new window
sk: Otvoriť novú faktúru v novom okne

en: If active, each new invoice will be opened in a new window. Otherwise a new invoice will be opened as a tab in the main window.
sk: Ak je aktívne, každá nová faktúra sa otvorí v novom okne. Inak sa nová faktúra otvorí ako karta v hlavnom okne.

en: Accumulate multiple splits into one
sk: Akumulovať viac častí do jedného

en: Show bills due reminder at startup
sk: Pri spustení zobraziť pripomienku pre splatné účtenky

en: If active, at startup GnuCash will check to see whether any bills will become due soon. If so, it will present the user with a reminder dialog. The definition of "soon" is controlled by the "Days in Advance" setting. Otherwise GnuCash does not check for due bills.
sk: Ak je aktívny, pri spustení GnuCash skontroluje, či niektoré účtenky nebudú čoskoro splatné. Ak áno, tak sa zobrazí používateľovi pripomienka. Definícia "čoskoro" sa nastavuje pomocou "Vopred o (dní)". Inak GnuCash nekontroluje splatné účtenky.

en: Show bills due within this many days
sk: Zobraziť účty splatné v takomto počte dní

en: Date format to use
sk: Formát dátumu na použitie

en: Custom date format
sk: Vlastný formát dátumu

en: Print the date format below the date.
sk: Vytlačiť formát dátumu pod dátumom.

en: Show currencies in this dialog
sk: Zobraziť meny v tomto dialógu

en: Window geometry
sk: Geometria okna

en: Use bayesian matching
sk: Použiť bayesianske porovnávanie

en: Show documentation
sk: Zobraziť dokumentáciu

en: Pre-select cleared transactions
sk: Predvybrať potvrdené transakcie

en: Prior to reconciling an account which charges or pays interest, prompt the user to enter a transaction for the interest charge or payment. Currently only enabled for Bank, Credit, Mutual, Asset, Receivable, Payable, and Liability accounts.
sk: Pred vysporiadaním účtu, ktorý zráža alebo platí úroky, vyzvať používateľa, aby zadal transakcie pre zrážku alebo platbu úrokov. V súčasnosti je toto povolené len pre účty Banka, Kredit, Podielový fond, Aktíva, Pohľadávky, Záväzky a Pasíva.

en: Always reconcile to today
sk: Vždy vysporiadať podnes

en: Set the "auto create" flag by default
sk: Štandardne nastaviť príznak "automaticky vytvoriť"

en: How many days in advance to notify the user.
sk: O koľko dní skôr upozorniť používateľa.

en: Set the "notify" flag by default
sk: Štandardne nastaviť príznak "upozorniť"

en: The next tip to show.
sk: Zobradiť nasledujúci tip.

en: Compress the data file
sk: Komprimovať dátový súbor

en: Show auto-save explanation
sk: Zobrazovať vysvetlenie automatického ukladania

en: Auto-save time interval
sk: Interval automatického ukladania

en: Enable timeout on "Save changes on closing" question
sk: Povoliť časový limit pri otázke „Uložiť zmeny pri zatvorení“

en: Time to wait for answer
sk: Čakať na odpoveď

en: Display negative amounts in red
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou

en: Automatically insert a decimal point
sk: Automaticky vkladať desatinnú čiarku

en: Number of automatic decimal places
sk: Počet automatických desatinných miest

en: Force prices to display as decimals even if they must be rounded.
sk: Vynútiť, aby sa ceny zobrazovali ako desatinné miesta, aj keď musia byť zaokrúhlené.

en: Delete old log/backup files after this many days (0 = never).
sk: Zmazať staré súbory log/záloh po týchto dňoch (0 = nikdy).

en: Don't sign reverse any accounts.
sk: Nemeniť znamienka na žiadnom z účtov.

en: Sign reverse balances on the following: Credit Card, Payable, Liability, Equity, and Income.
sk: Zmeniť znamienka zostatkov pre: Kreditná karta, Záväzok, Pasíva, Vlastné imanie a Príjem.

en: Sign reverse balances on income and expense accounts.
sk: Zmeniť znamienka zostatkov pre účty príjmov a výdavkov.

en: Use formal account labels
sk: Použiť formálne označenia účtov

en: If active, formal accounting labels "Credit" and "Debit" will be used when designating fields on screen. Otherwise, informal labels such as Increase/Decrease, "Funds In"/"Funds Out", etc. will be used.
sk: Ak je aktívne, tak formálne účtovné označenia "Má dať" (Kredit) a "Dal" (Debet) budú použité na určených polia obrazovky. V opačnom prípade sa použijú neformálne označenia ako Nárast/Pokles, "Prírastky"/"Úbytky" atď.

en: Show close buttons on notebook tabs
sk: Zobraziť tlačidlo pre zatvorenie na kartách

en: Width of notebook tabs
sk: Šírka kariet

en: Use the system locale currency for all newly created accounts.
sk: Použiť menu podľa systémového locale pre všetky novo vytvorené účty.

en: Use the specified currency for all newly created accounts.
sk: Použiť špecifikovanú menu pre všetky novovytvorené účty.

en: Default currency for new accounts
sk: Štandardná mena pre nové účty

en: Use 24 hour time format
sk: Použiť 24 hodinový časový formát

en: Date format choice
sk: Voľba formátu dátumu

en: In the current calendar year
sk: podľa aktuálneho kalendárneho roku

en: In a sliding 12-month window starting a configurable number of months before the current month
sk: V posuvnom 12-mesačnom okne, ktoré začína nastaviteľným počtom mesiacov pred aktuálnym mesiacom

en: Show splash screen
sk: Zobraziť úvodnú obrazovku

en: Display the notebook tabs at the top of the window.
sk: Zobrazí karty v hornej časti okna.

en: Display the notebook tabs at the bottom of the window.
sk: Zobrazí karty v dolnej časti okna.

en: Display the notebook tabs at the left of the window.
sk: Zobrazí karty v ľavej časti okna.

en: Display the notebook tabs at the right of the window.
sk: Zobrazí karty v pravej časti okna.

en: Display the summary bar at the top of the page.
sk: Zobraziť sumárny panel na hornom okraji stránky.

en: Display the summary bar at the bottom of the page.
sk: Zobraziť sumárny panel na spodnom okraji stránky.

en: Show horizontal borders in a register
sk: Zobraziť horizontálne okraje v registri

en: Show vertical borders in a register
sk: Zobraziť vertikálne okraje v registri

en: Use the system locale currency for all newly created reports.
sk: Použiť menu podľa systémového locale pre všetky novo vytvorené účty.

en: Allow file incompatibility with older versions.
sk: Povoliť súborovú nekompatibilitu so staršími verziami.

en: Number of files in history
sk: Počet súborov v histórií

en: Most recently opened file
sk: Posledný otvorený súbor

en: Delete a commodity
sk: Odstránenie komodity

en: Read only register
sk: Register iba na čítanie

en: Change contents of reconciled split
sk: Zmena obsahu vysporiadaného rozdelenia

en: Delete a transaction
sk: Odstránenie transakcie

en: Commit changes to a transaction
sk: Potvrdiť zmeny na transakcií

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency
sk: Zobrazovať súčty všetkých účtov skonvertované do štandardnej meny výkazu

en: Show non currency commodities
sk: Zobraziť nepeňažné komodity

en: Book Closing Dates
sk: Uzávierkové dátumy

en: Close Book
sk: Zavrieť knihu

en: Account Period Finish
sk: Koniec účtovného obdobia

en: Comma (,)
sk: Čiarka (,)

en: Semicolon (;)
sk: Podkočiarka(;)

en: Colon (:)
sk: Dvojbodka (:)

en: Preview
sk: Náhľad

en: Simple Layout
sk: Jednoduché rozloženie

en: Choose Export Settings
sk: Zvoľte exportné nastavenia

en: Accounts Selected:
sk: Zvolené účty:

en: _Select Subaccounts
sk: Vy_brať podúčty

en: Select _All
sk: Vybrať _všetko

en: Date Range
sk: Časový rozsah

en: _Select All
sk: Vy_brať všetko

en: Select _Range
sk: Vybrať _rozsah

note: Filter By Dialog, Date Tab, Start section
en: Start
sk: Začiatok

en: _Earliest
sk: Naj_starší

en: Cho_ose Date
sk: _Vyberte dátum

en: Toda_y
sk: _Dnes

en: _Latest
sk: Naj_novší

note: Filter By Dialog, Date Tab, End section
en: End
sk: Koniec

en: C_hoose Date
sk: _Vyberte dátum

en: _Today
sk: _Dnes

en: Export Now…
sk: Exportovať terať…

en: Fixed-Width
sk: Fixná šírka

en: Date Format
sk: Formát dátumu

en: Currency Format
sk: Formát meny

en: Encoding
sk: Kódovanie

en: <b>Miscellaneous</b>
sk: <b>Rôzne</b>

en: <b>Account</b>
sk: <b>Účet</b>

en: Account ID
sk: ID účtu

en: Change GnuCash _Account…
sk: Zmeniť GnuC_ash účet…

en: New Account Hierarchy Setup
sk: Nastavenie novej hierarchie účtov

en: Choose Currency
sk: Zvoliť menu

en: <b>Categories</b>
sk: <b>Kategórie</b>

en: C_lear All
sk: V_šetko odznačiť

en: <b>Category Description</b>
sk: <b>Popis kategórie</b>

note: %s is an account template
en: Accounts in %s
sk: Účty v %s

en: Choose accounts to create
sk: Zvoľte účty, ktoré sa majú vytvoriť

en: Finish Account Setup
sk: Ukončiť nastavenie účtu

en: Months
sk: Mesiace

en: Years
sk: Roky

en: Current Year
sk: Aktuálny rok

en: Interest Rate
sk: Úroková miera

en: Fixed Rate
sk: Fixná sadzba

en: Start Date
sk: Dátum od

en: Length
sk: Dĺžka

en: Loan Account
sk: Účet úveru

en: Months Remaining
sk: Zostávajúce mesiace

en: Interest Rate Change Frequency
sk: Frekvencia zmeny úrokovej miery

en: Escrow Account
sk: Escrow účet

en: Loan Repayment Options
sk: Nastavenia splácania dlhu

en: Principal To
sk: Hlavná časť do

en: Interest To
sk: Úrok k

en: Repayment Frequency
sk: Frekvencia splátok

en: Loan Repayment
sk: Splátka dlhu

en: Payment To (Escrow)
sk: Platba do (escrow)

en: Payment From (Escrow)
sk: Platba z (escrow)

en: Specify Source Account
sk: Určenie zdrojového účtu

en: Use Escrow Account
sk: Použiť escrow účet

en: Part of Payment Transaction
sk: Časť splátky transakcie

en: Payment Frequency
sk: Frekvencia platieb

en: Previous Option
sk: Predchádzajúce nastavenie

en: Next Option
sk: Ďalšie nastavenie

en: Loan Payment
sk: Splátka pôžičky

en: Range
sk: Rozsah

en: End Date
sk: Dátum do

en: Loan Review
sk: Hodnotenie pôžičky

en: Schedule added successfully.
sk: Plán bol úspešne pridaný.

en: Loan Summary
sk: Zhrnutie pôžičiek

en: QIF Import Assistant
sk: QIF Import asistant

en: Import QIF files
sk: Importovať QIF súbory

en: Select a QIF file to load
sk: Zvoľte QIF súbor, ktorý sa má načítať

en: _Start
sk: _Začiatok

en: Load QIF files
sk: Načítavanie QIF súborov

en: Click "Back" to cancel the loading of this file and choose another.
sk: Zrušte načítanie tohoto súboru kliknite na "Späť" a zvoľte iný.

en: Set a date format for this QIF file
sk: Nastaviť formát dátumu pre tento QIF súbor

en: Account name
sk: Názov účtu

en: Set the default QIF account name
sk: Nastaviť štandardný názov QIF účtu

en: _Load another file
sk: Načítať ďa_lší súbor

en: QIF files you have loaded
sk: QIF súbory, ktoré ste načítali

en: Accounts and stock holdings
sk: Účty a vlastnenie akcií

en: Match QIF accounts with GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúce QIF účty s GnuCash účtami

en: Income and Expense categories
sk: Príjmové a výdavkové kategórie

en: Match QIF categories with GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúce QIF kategórie s GnuCash účtami

en: Payees and memos
sk: Príjemcovia a poznámky

en: Match payees/memos to GnuCash accounts
sk: Zodpovedajúci príjemcovia/poznámky ku GnuCash účtom

en: Enter Information about…
sk: Vložte informácie o…

en: Tradable commodities
sk: Obchodovateľné komodity

en: _Imported transactions needing review
sk: _Importované transakcie potrebujú kontrolu

en: Select possible duplicates
sk: Zvoliť možné duplikáty

en: Update your GnuCash accounts
sk: Aktualizujte svoje GnuCash účty

en: Select the account for which you want to record a stock split or merger.
sk: Zvoľte účet, pre ktorý chcete zaznamenať akciové rozdelenie alebo splynutie.

en: _Date
sk: _Dátum

en: Desc_ription
sk: _Popis

en: Stock Split
sk: Rozdelenie akcií

en: New _Price
sk: Nová _cena

en: Currenc_y
sk: _Mena

en: Stock Split Details
sk: Detaily akciového rozdelenia

en: _Amount
sk: Sum_a

en: _Memo
sk: Pozná_mka

note: Default memo text for the remains of a stock split
en: Cash in lieu
sk: V hotovosti

en: <b>_Income Account</b>
sk: <b>Pr_íjmový účet</b>

en: <b>A_sset Account</b>
sk: <b>Účet _aktív</b>

note: Dialog title for the remains of a stock split
en: Cash In Lieu
sk: V hotovosti

en: Transaction Details
sk: Detaily transakcie

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Brokerage Fees
sk: Sprostredkovateľský poplatok

en: Title placeholder
sk: Zástupca titulku

en: _Edit list of encodings
sk: _Upraviť zoznam kódovaní

en: Default encoding
sk: Štandardné kódovanie

en: Convert the file
sk: Konvertovať súbor

en: Finish GnuCash Datafile Import
sk: Dokončiť import GnuCash dátového súboru

en: Edit the list of encodings
sk: Upraviť zoznam kódovaní

en: <b>S_ystem input encodings</b>
sk: <b>_Systémové kódovanie vstupu</b>

en: <b>_Custom encoding</b>
sk: <b>V_lastné kódovanie</b>

en: <b>_Selected encodings</b>
sk: <b>_Zvolené kódovanie</b>

en: Preferences
sk: Nastavenia

note: Preferences Dialog, General Tab
en: General
sk: Všeobecné

en: _Open in new window
sk: _Otvoriť v novom okne

en: _Accumulate splits on post
sk: _Akumulovať rozdelenia pri vystavení

en: Whether multiple entries in an invoice which transfer to the same account should be accumulated into a single split by default. This setting can be changed in the Post dialog.
sk: Či sa má viacero položiek faktúry, ktoré smerujú do jedného účtu akumulovať štandardne do jednej časti. Toto nastavenie je možné zmeniť v dialógu Vystaviť.

en: <b>Invoices</b>
sk: <b>Faktúry</b>

en: Not_ify when due
sk: _Upozorniť pri splatnosti

en: Whether to display the list of Bills Due at startup.
sk: Či pri spustení zobrazovať zoznam účtov k zaplateniu.

en: _Tax included
sk: _Vrátane dane

en: Whether tax is included by default in entries on Bills. This setting is inherited by new customers and vendors.
sk: Či sa má daň štandardne zarátať do položiek na účtenke. Toto nastavenie zdedia nový odberatelia a dodávatelia.

en: <b>Bills</b>
sk: <b>Účty</b>

en: _Notify when due
sk: _Upozorniť pri splatnosti

en: Ta_x included
sk: Vrátane _dane

en: Whether tax is included by default in entries on Invoices. This setting is inherited by new customers and vendors.
sk: Či sa má daň štandardne zarátať do položiek na faktúre. Toto nastavenie zdedia nový odberatelia a dodávatelia.

en: How many days in the future to warn about Bills coming due.
sk: O koľko dní skôr varovať o účtoch, ktoré je potrebné zaplatiť.

en: Default
sk: Prednastavený

en: Delete Account
sk: Odstrániť účet

en: <b>Sub-accounts</b>
sk: <b>Pod-účty</b>

en: _Move to
sk: _Posunúť

en: M_ove to
sk: Presunúť d_o

en: Delete all _transactions
sk: Odstrániť všetky _transakcie

en: This account contains read-only transactions which may not be deleted.
sk: Tento účet obsahuje transakcie iba na čítanie, ktoré nemôžu byť odstránené.

en: <b>Sub-account Transactions</b>
sk: <b>Transakcie podúčtov</b>

en: One or more sub-accounts contain read-only transactions which may not be deleted.
sk: Jeden alebo viac podúčtov obsahuje transakcie iba na čítanie, ktoré nemôžu byť odstránené.

en: _Default
sk: Štan_dardný

en: Account Type
sk: Typ účtu

en: Show _hidden accounts
sk: Zobraziť s_kryté účty

en: Show _zero total accounts
sk: Zobraziť účty s nulovým _zostatkom

en: Use Commodity Value
sk: \Použiť hodnotu komodity

en: _Help
sk: _Pomocník

en: Identification
sk: Identifikácia

en: Account _name
sk: _Názov účtu

en: _Account code
sk: _Kód účtu

en: _Description
sk: P_opis

en: Smallest _fraction
sk: Najmenšia po_ložka

en: Account _Color
sk: _Farba účtu

en: No_tes
sk: _Poznámky

en: Smallest fraction of this commodity that can be referenced.
sk: Najmenší zlomok tejto komodity, ktorý sa môže použiť.

en: _Parent Account
sk: _Rodičovský účet

en: Placeholde_r
sk: S_yntetický účet

en: H_idden
sk: S_krytý

en: Ta_x related
sk: S_úvisí s daňami

note: Translators: use the same words here as in 'Ta_x Report Options'.
en: Use Edit->Tax Report Options to set the tax-related flag and assign a tax code to this account.
sk: Použite Upraviť->Daňové nastavenia na nastavenie daňového príznaku a priradenie daňového kódu k účtu.

en: <b>Balance Information</b>
sk: <b>Bilančné informácie</b>

en: <b>Initial Balance Transfer</b>
sk: <b>Prevod počiatočného stavu</b>

en: _Balance
sk: _Bilancia

en: _Use equity 'Opening Balances' account
sk: _Použiť účet Začiatočné stavy' vlastného imania

en: _Select transfer account
sk: _Vyberte prevodový účet

en: Renumber sub-accounts
sk: Prečíslovať podúčty

en: _Renumber
sk: P_rečíslovať

en: Examples
sk: Príklady

en: _Show documentation
sk: _Zobraziť dokumentáciu

en: _Reconciled
sk: _Vysporiadané

en: Select Account
sk: Zvoliť účet

en: Import transactions from text file
sk: Importovať transakcie z textového súboru

en: Import bill CSV data
sk: Importovať CSV dáta účteniek

en: Import invoice CSV data
sk: Importovať CSV dáta faktúr

en: Due Days
sk: Dni splatnosti

en: Discount Days
sk: Dni zliav

en: Discount %
sk: Zľava %

en: The percentage discount applied for early payment.
sk: zľava v percentách použitá za včasnú platbu.

en: The number of days after the post date during which a discount will be applied for early payment.
sk: Počet dní po dni vystavenie, počas ktorých sa použije zľava za skorú platbu.

en: The number of days to pay the bill after the post date.
sk: Počet dní, počas ktorých sa musí zaplatiť účet, od dátumu vystavenia.

en: The discount percentage applied if paid early.
sk: Percentuálna zľava použitá na skorú platbu.

en: The last day of the month for the early payment discount.
sk: Posledný deň mesiaca pre zľavu za skorú platbu.

en: The day of the month bills are due
sk: Deň mesiaca, kedy sú splatné faktúry

en: Table
sk: Tabuľka

en: Terms
sk: Podmienky

en: Delete the current Billing Term
sk: Odstrániť aktuálnu platobnú podmienku

en: Create a new Billing Term
sk: Vytvoriť nové platobné podmienky

en: <b>Term Definition</b>
sk: <b>Definícia podmienok</b>

en: De_scription
sk: Popi_s

en: _Type
sk: _Typ

en: The description of the Billing Term, printed on invoices
sk: Popis platobný podmienok, tlač faktúr

en: Edit the current Billing Term
sk: Úprava aktuálnych platobných podmienok

en: Close this window
sk: Zavrie toto okno

en: Cancel your changes
sk: Zrušiť zmeny

en: Commit this Billing Term
sk: Potvrdiť tieto platobné podmienky

en: The internal name of the Billing Term.
sk: Interný názov platobných podmienok.

en: <b>New Billing Term</b>
sk: <b>Nové platobné podmienky</b>

en: _Name
sk: _Názov

en: Income Total
sk: Príjem spolu

en: Expense Total
sk: Výdavky celkom

en: Choose Owner Dialog
sk: Vyberte dialóg vlastníka

en: Securities
sk: Cenné papiere

en: Show National Currencies
sk: Zobraziť národné meny

en: Add a new commodity.
sk: Pridať novú komoditu.

en: Remove the current commodity.
sk: Odobrať aktuálnu komoditu.

en: Enter a unique code used to identify the commodity. Or, you may safely leave this field blank.
sk: Vložte jedinečný kód, ktorý sa použije na jeho identifikáciu. Toto políčko môžete pokojne nechať prázdne.

en: Enter the smallest fraction of the commodity which can be traded. For stocks which can only be traded in whole numbers, enter 1.
sk: Vložte najmenšie množstvo komodity s ktorou sa obchoduje. Pre akcie, ktoré sa obchodujú v celých kusoch, vložte 1.

en: <b>Quote Source Information</b>
sk: <b>Informácie o zdroji cien</b>

en: Type of quote source
sk: Typ zdroja cien

en: _Display symbol
sk: _Zobraziť symbol

en: Time_zone
sk: Časová _zóna

en: _Unknown
sk: _Neznámy

en: _Multiple
sk: _Viac

en: Si_ngle
sk: Jede_n

en: _Get Online Quotes
sk: Stia_hnuť online údaje

en: F_raction traded
sk: O_bchodovateľný podiel

note: Again replace CUSIP by your National Securities Identifying Number.
en: ISIN, CUSI_P or other code
sk: ISIN, CUSI_P alebo iný kód

en: _Symbol/abbreviation
sk: _Symbol/skratka

en: _Full name
sk: Úp_lný názov

en: Warning: Finance::Quote not installed properly.
sk: Varovanie: Financie::Quote nie je správne nainštalované.

en: Select user information here…
sk: Tu si vyberte informácie o používateľovi…

en: Email
sk: E-mail

en: Billing Address
sk: Fakturačná adresa

en: Discount
sk: Zľava

en: Credit Limit
sk: Kreditný limit

en: Tax Included
sk: S daňou

en: Tax Table
sk: Daňová tabuľka

en: Override the global Tax Table?
sk: Prepísať globálnu Daňovú tabuľku?

en: Billing Information
sk: Zúčtovacia informácia

en: Shipping Information
sk: Informácie o zaslaní

en: Shipping Address
sk: Adresa odoslania

note: Title of dialog
en: Import customers or vendors from text file
sk: Importovať odberateľov a dodávateľov z textového súboru

en: <b>2. Select Import Type</b>
sk: <b>2. Zvolte typ importu</b>

en: Exit the saved report configurations dialog
sk: Ukončiť dialógové okno uložených konfigurácií výkazov

en: Question
sk: Otázka

en: Change Linked Document path head
sk: Zmeniť hlavičku cesty prepojeného dokumentu

en: Linked _File
sk: Prepojený _súbor

en: Linked _Location
sk: Prepojené _miesto

en: (none)
sk: (nič)

en: Location does not start with a valid scheme
sk: Umiestnenie nezačína platnou schémou

en: Reload and Locate Linked Documents
sk: Načítať a vyhľadať prepojené dokumenty

en: _Reload
sk: _Znova načítať

en: _Locate Linked Documents
sk: Vy_hľadať prepojené dokumenty

en: All Linked Documents
sk: Všetky pripojené dokumenty

en: Linked Document
sk: Pripojený dokument

en: Available
sk: Dostupné

en: Relative
sk: Relatívne

en: Double click on the entry in the Description column to jump to the Transaction.
    Double click on the entry in the Link column to open the Linked Document.
    Double click on the entry in the Available column to modify the document link.
sk: Dvojitým kliknutím na položku v stĺpci Popis prejdete na Transakciu.
    Dvojitým kliknutím na položku v stĺpci Odkaz otvoríte Prepojený dokument.
    Dvojitým kliknutím na záznam v stĺpci Dostupné upravte prepojenie dokumentu.

en: The employee ID number. If left blank a reasonable number will be chosen for you
sk: ID číslo zamestnanca. Pokiaľ ho necháte prázdne, bude vybrané nejaké rozumné číslo

en: Payment Address
sk: Inkasná adresa

en: Language
sk: Jazyk

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Default Hours per Day
sk: Štandardný počet hodín na deň

en: Default Rate
sk: Štandardná sadzba

en: Access Control List
sk: Zoznam riadenia prístupu

en: Access Control
sk: Kontrola prístupu

en: <b>Data Format</b>
sk: <b>Dátový formát</b>

en: <b>File</b>
sk: <b>Súbor</b>

en: Database
sk: Databáza

en: Password
sk: Heslo

en: <b>Database Connection</b>
sk: <b>Pripojenie k databáze</b>

en: Annual
sk: Každoročne

en: Semi-annual
sk: Dvakrát ročne

en: Tri-annual
sk: Trikrát ročne

en: Quarterly
sk: Kvartálne

en: Bi-monthly
sk: Dvojmesačne

en: Monthly
sk: Mesačne

en: Semi-monthly
sk: Dvakrát do mesiaca

en: Bi-weekly
sk: Dvojtýždenne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Daily (360)
sk: Denne (360)

en: Daily (365)
sk: Denne (365)

en: Loan Repayment Calculator
sk: Kalkulačka pre splácanie dlhu

en: _Schedule
sk: P_lánovať

en: <b>Calculations</b>
sk: <b>Výpočty</b>

en: Payment periods
sk: Perióda platby

en: Interest rate
sk: Úroková miera

en: Present value
sk: Súčasná hodnota

en: Periodic payment
sk: Periodická platba

en: Future value
sk: Budúca hodnota

en: Clear the entry.
sk: Vyčistiť položku.

en: Precision
sk: Presnosť

en: Calculate
sk: Kalkulovať

en: Recalculate the (single) blank entry in the above fields.
sk: Prepočítať (jednu) prázdnu položku z polí uvedených vyššie.

en: <b>Payment Options</b>
sk: <b>Možnosti platby:</b>

en: Payment Total
sk: Celkové platby

en: Discrete
sk: Diskrétne

en: Continuous
sk: Spojité

en: Beginning
sk: Začiatok

en: <b>Compounding</b>
sk: <b>Zločené</b>

en: When paid
sk: Kedy zaplatené

en: Search the Account List
sk: Prehľadať zoznamy účetov

en: Close _on Jump
sk: _Zavrieť pre prejdení

en: _Jump To
sk: Prejsť n_a

en: All _accounts
sk: _Všetky účty

en: Search scope
sk: Rozsah vyhľadávania

en: Account Full Name
sk: Úplný názov účtu

en: Sea_rch
sk: _Hľadať

en: _Remove Invalid Mappings
sk: Odst_rániť neplatné mapovanie

en: Non-Bayesian
sk: Nebayesovské

en: Source Account Name
sk: Názov zdrojového účtu

en: Based On
sk: Založené na

en: Mapped to Account Name
sk: Mapované na názov účtu

en: _Expand All
sk: _Rozbaliť všetko

en: Collapse _All
sk: Zbaliť _Všetko

en: Online account ID here…
sk: Online ID účtu sem…

en: Choose a format
sk: Vybrať formát

en: Format
sk: Formát

en: Select matching existing transaction
sk: Zvoľte zodpovedajúcu existujúcu transakciu

note: Dialog Select matching transactions
en: Show Reconciled
sk: Zobraziť vysporiadané

note: Dialog Select matching transactions
en: Imported transaction's first split
sk: Importované prvé rozdelenie transakcie

note: Dialog Select matching transactions
en: Potential splits matching the selected transaction
sk: Možné časti zodpovedajúce vybranej transakcii

en: Transaction List Help
sk: Pomocník zoznamu transakcií

en: Colors
sk: Farby

en: <b>Actions</b>
sk: <b>Úkony</b>

en: "A"
sk: "P"

en: Select "A" to add the transaction as new.
sk: Zvolením "P" pridáte novú transakciu.

en: Red
sk: Červená

en: Yellow
sk: Žltá

en: Green
sk: Zelená

en: _Notes
sk: _Poznámky

en: Show _Account column
sk: Zobraziť stĺpec _Účet

en: Show _Memo column
sk: Zobraziť stĺpec _Poznámka

en: Show matched _information
sk: Zobraziť zhodné _informácie

en: A_ppend
sk: _Pripojiť

en: Generic import transaction matcher
sk: Všeobecný priradzovač importovaných transakcií

en: Posted Account
sk: Vystavené na účet

en: Invoice Information
sk: Fakturačné informácie

en: (owner)
sk: (vlastník)

en: Extra Payments
sk: Extra platby

en: Unposting this Invoice will delete the posted transaction.
    Are you sure you want to unpost it?
sk: Zrušenie vystavenia tejto faktúry odstráni vystavenú transakciu.
    Skutočne chcete zrušiť jej vystavenie?

en: Yes, reset the Tax Tables
sk: Áno, znovu nastaviť daňové tabuľky

en: No, keep them as they are
sk: Nie, nechať v súčasnom stave

en: Reset Tax Tables to present Values?
sk: Vynulovať daňové tabuľky na prednastavené hodnoty?

en: Job Dialog
sk: Dialóg úlohy

en: Job Information
sk: Informácie o úlohe

en: Owner Information
sk: Informácie o vlastníkovi

en: Job Active
sk: Aktívna úloha

en: Lot Viewer
sk: Prehliadač protokolov

en: <b>_Title</b>
sk: <b>_Názov</b>

en: _No
sk: _Nie

en: _Yes
sk: _Áno

en: <span weight="bold" size="larger">Display Welcome Dialog Again?</span>
sk: <span weight="bold" size="larger">Znovu zobraziť uvítací dialóg?</span>

en: <span size="larger" weight="bold">Welcome to GnuCash!</span>
sk: <span size="larger" weight="bold">Vitajte v GnuCash!</span>

en: C_reate a new set of accounts
sk: Vytvo_riť novú sadu účtov

en: _Import my QIF files
sk: _Importovať moje QIF súbory

en: _Open the new user tutorial
sk: _Otvoriť návod pre nového používateľa

en: Object references
sk: Referencie objektu

en: Explanation
sk: Vysvetlenie

en: Close dialog and make no changes.
sk: Zatvoriť dialógové okno a nevykonať žiadne zmeny.

en: Apply changes but do not close dialog.
sk: Aplikovať zmeny, ale nezatvoriť dialógové okno.

en: Apply changes and close dialog.
sk: Aplikovať zmeny a zatvoriť dialógové okno.

en: Order Entry
sk: Položka objednávky

en: _Invoices
sk: Fa_ktúry

en: Close _Order
sk: Zavrieť _objednávku

en: Order Information
sk: Informácie o objednávkach

en: Reference
sk: Referencia

en: Order Entries
sk: Položky objednávky

en: Post To
sk: Vystaviť na

en: Documents
sk: Dokumenty

en: Refund
sk: Refundácia

en: Print Check
sk: Vytlačiť šek

en: Transfer Account
sk: Prevodový účet

note: Date format label for 31.07.2013
en: Europe
sk: Európa

en: _Reset
sk: _Resetovať

en: <b>Separator Character</b>
sk: <b>Oddeľovací znak</b>

en: GnuCash Preferences
sk: GnuCash Nastavenie

en: <b>Summarybar Content</b>
sk: <b>Obsah sumárneho panela</b>

en: Include _grand total
sk: Vrátane _celkového súčtu

en: Show a grand total of all accounts converted to the default report currency.
sk: Zobrazovať súčty všetkých účtov skonvertované do štandardnej meny výkazu.

en: Include _non-currency totals
sk: Vrátane _nepeňažných súčtov

en: _Relative
sk: _Relatívne od

en: Use the specified relative starting date for profit/loss calculations.
sk: Používať špecifikovaný relatívny počiatočný dátum pre výpočet zisku/straty.

en: _Absolute
sk: _Absolútne

en: Use the specified absolute starting date for profit/loss calculations.
sk: Používať špecifikovaný absolútny počiatočný dátum pre výpočet zisku/straty.

en: Re_lative
sk: Re_latívne do

en: Ab_solute
sk: Ab_solútne

en: Accounting Period
sk: Účtovné obdobie

en: Use _formal accounting labels
sk: Používať _formálne účtovné označenia

en: <b>Labels</b>
sk: <b>Označenia</b>

en: _None
sk: Žiad_ne

en: C_redit accounts
sk: K_reditné účty

en: _Income & expense
sk: Príj_my & výdavky

en: <b>Reverse Balanced Accounts</b>
sk: <b>Protiúčty</b>

en: <b>Default Currency</b>
sk: <b>Štandardná mena</b>

en: Character
sk: Znak

en: Sample
sk: Ukážka

en: Ch_oose
sk: Vy_berte

en: <b>Time Format</b>
sk: <b>Formát času</b>

en: U_se 24-hour clock
sk: Po_užiť 24-hodinový formát

en: Use a 24 hour (instead of a 12 hour) time format.
sk: Použiť 24 hodinový časový formát (namiesto 12 hodinového).

en: <b>Date Completion</b>
sk: <b>Dopĺňanie dátumov</b>

en: When a date is entered without year, it should be taken
sk: Keď je zadaný dátum bez uvedenia roku, tak ten bude doplnený

en: In a sliding 12-month window starting this
    many months before the current month
sk: V kĺzavom 12-mesačnom okne, ktoré sa začína týmto
    veľa mesiacov pred aktuálnym mesiacom

en: <b>Numbers</b>
sk: <b>Číslo</b>

en: Display ne_gative amounts in red
sk: _Záporné sumy zobraziť červenou

en: Display negative amounts in red.
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou

en: _Automatic decimal point
sk: _Automatická desatinná čiarka

en: Automatically insert a decimal point into values that are entered without one.
sk: Automaticky vkladať desatinnú bodku do súm, ktoré sú vložené bez nej.

en: _Decimal places
sk: _Desatinné miesta

en: How many automatic decimal places will be filled in.
sk: Koľko desatinných miest bude automaticky vyplnených.

en: Numbers, Date, Time
sk: Čísla, Dátumy, Čas

en: Perform account list _setup on new file
sk: Pri novom súbore _spustiť nastavenie účtov

en: Display "_tip of the day" dialog
sk: Zobraziť dialóg "_tip dňa

en: days
sk: dní

en: <b>_Retain log/backup files</b>
sk: <b>_Uchovávanie protokolových/záložných súborov</b>

en: Com_press files
sk: Kom_primovať súbory

en: Compress the data file with gzip when saving it to disk.
sk: Pri ukladaní súboru na disk komprimovať súbor pomocou gzip.

en: <b>Files</b>
sk: <b>Súbory</b>

en: <b>Search Dialog</b>
sk: <b>Vyhľadávací dialóg</b>

en: New search _limit
sk: Nový _limit hľadania

en: Default to 'new search' if fewer than this number of items is returned.
sk: Štandardne 'nové hľadanie', pokiaľ je vrátených menej položiek.

en: Show splash scree_n
sk: Zobraziť úvod_nú obrazovku

en: Show splash screen at startup.
sk: Zobraziť úvodný obrázok pri spustení

en: Auto-save time _interval
sk: _Interval automatického ukladania

en: minutes
sk: minuty

en: Show auto-save confirmation _question
sk: Zobrazovať _potvrdenie pre automatické ukladanie

en: Forever
sk: Bez konca

en: Time to _wait for answer
sk: Ča_kať na odpoveď

en: Path head for Linked Files Relative Paths
sk: Začiatok relatívne cesty k prepojeným súborom

en: Enable horizontal grid lines on table displays
sk: Povoliť vodorovné čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky

en: Enable horizontal grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
sk: Povoliť vodorovné čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky. Pôjde najmä o stromové zobrazenia, ako je stránka Účty.

en: Enable vertical grid lines on table displays
sk: Povoliť vodorovné čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky

en: Enable vertical grid lines on table displays. These will mainly be tree views like the Accounts page.
sk: Povoliť zvislé čiary mriežky na zobrazeniach tabuľky. Pôjde najmä o stromové zobrazenia, ako je stránka Účty.

en: <b>Linked Files</b>
sk: <b>Prepojené súbory</b>

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Enable skip transaction action
sk: Povoliť akciu preskočenia transakcie

en: A transaction whose best match's score is in the green zone (above or equal to the Auto-CLEAR threshold) will be CLEARed by default.
sk: Transakcia, ktorej skóre najlepšieho priradenia je v zelenej zóne (nad alebo rovné prahu Auto-VYMAZAŤ) bude implicitne POTVRDENÁ

en: A transaction whose best match's score is in the red zone (above the display threshold but below or equal to the Auto-ADD threshold) will be ADDed by default.
sk: Transakcia, ktorej skóre najlepšieho priradenia je v červenej zóne (nad prahom zobrazenia, ale pod alebo rovné prahu Auto-PRIDAŤ) bude implicitne PRIDANÁ.

en: The minimum score a potential match must have to be displayed in the match list.
sk: Minimálne skóre, ktoré musí potencionálne priradenie dosiahnuť, aby bolo zobrazené v zozname priradení.

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Commercial ATM _fees threshold
sk: Prah poplatkov komerčných _bankomatov

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-c_lear threshold
sk: Prah au_tomatického vymazania

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Auto-_add threshold
sk: Pr_ah automatického pridávania

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Match _display threshold
sk: _Prah zobrazenia zhody

note: Preferences->Online Banking:Generic
en: Use _bayesian matching
sk: Použiť _bayesianske porovnávanie

en: Use bayesian algorithms to match new transactions with existing accounts.
sk: Použiť bayesianov algoritmus na priradenie nových transakcií k existujúcim účtom.

en: <b>Checks</b>
sk: <b>Šeky</b>

en: Print _date format
sk: Tlačiť formát _dátumu

en: Print _blocking chars
sk: Tlačiť _blokovacie znaky

en: Default _font
sk: Š_tandardné písmo

en: Printing
sk: Tlač

en: '_Enter' moves to blank transaction
sk: '_Enter' presúva na prázdnu transakciu

en: _Auto-raise lists
sk: _Automaticky ponúkané zoznamy

en: Automatically raise the list of accounts or actions during input.
sk: Automaticky zobraziť zoznam účtov alebo úkon počas vkladania.

en: <b>Reconciling</b>
sk: <b>Vysporiadanie</b>

en: Check cleared _transactions
sk: Kontrolovať potvrdené _transakcie

en: Pre-check cleared transactions when creating a reconcile dialog.
sk: Pri vytváraní dialógu Vysporiadanie vykonať predkontrolu potvrdených transakcií

en: Automatic credit card _payment
sk: Automatické _platby kreditnou kartou

en: After reconciling a credit card statement, prompt the user to enter a credit card payment.
sk: Po vysporiadaní vyúčtovania kreditnej karty, požiadať používateľa, aby vložil platbu kreditnou kartou.

en: Always reconcile to t_oday
sk: Vždy vysporiadať p_odnes

en: <b>Graphics</b>
sk: <b>Grafika</b>

en: _Use GnuCash built-in color theme
sk: _Použiť vstavanú farebnú tému GnuCash

en: Double _mode colors alternate with transactions
sk: Dvoj_farebný alternatívny režim s transakciami

en: Draw hori_zontal lines between rows
sk: _Kresliť vodorovné čiary medzi riadkami

en: Show horizontal borders on the cells.
sk: Zobraziť vodorovné okraje na bunkách.

en: Draw _vertical lines between columns
sk: Kresliť z_vislé čiary medzi stĺpcami

en: Show vertical borders on the cells.
sk: Zobraziť vertikálne ohraničenie buniek.

en: Layout
sk: Rozloženie

en: <b>Default Style</b>
sk: <b>Štandardný štýl</b>

en: <b>Other Defaults</b>
sk: <b>Ostatné štandardy</b>

en: _Basic ledger
sk: _Základná účtovná kniha

en: _Auto-split ledger
sk: _Automaticky delená účtovná kniha

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: Transaction _Journal
sk: Denník _transakcií

en: Number of _transactions
sk: Počet _transakcií

en: Register opens in a new _window
sk: Register otvára nové _okno

en: Register Defaults
sk: Štandardy registra

en: <b>Default Report Currency</b>
sk: <b>Štandardná mena výkazu</b>

en: <b>Location</b>
sk: <b>Umiestnenie</b>

en: Report opens in a new _window
sk: _Výkaz sa otvorí v novom okne

en: Default zoom level
sk: Predvolená úroveň priblíženia

en: Reports
sk: Výkazy

en: <b>Window Geometry</b>
sk: <b>Geometria okna</b>

en: _Save window size and position
sk: Uložiť veľko_sť a polohu okna

en: Bring the most _recent tab to the front
sk: Presunúť _naposledy použitú kartu dopredu

en: <b>Tab Position</b>
sk: <b>Pozícia karty</b>

en: To_p
sk: H_ore

en: B_ottom
sk: D_ole

en: _Left
sk: _Vľavo

en: _Right
sk: Vp_ravo

en: <b>Summary Bar Position</b>
sk: <b>Pozícia sumárneho panela</b>

en: Bottom
sk: Dole

en: <b>Tabs</b>
sk: <b>Karty</b>

en: Show close button on _notebook tabs
sk: Zobraziť tlačidlo "Zatvoriť" na _kartách

en: characters
sk: znaky

en: _Width
sk: _Šírka

en: Windows
sk: Okná

en: Online Quotes
sk: Online cenovy

en: Bid
sk: Ponuka

en: Ask
sk: Dopyt

en: Price Editor
sk: Editor cien

en: S_ource
sk: Zdr_oj

en: _Price
sk: _Cena

en: Before _Date
sk: _Dátum

en: Price Database
sk: Cenová databáza

en: Add a new price.
sk: Pridať novú cenu.

en: Edit the current price.
sk: Upraviť aktuálnu cenu.

en: Remove _Old
sk: _Odstrániť staré

en: Get new online quotes for stock accounts.
sk: Získať nove online ceny pre akcie.

en: Save Custom Check Format
sk: Uložiť vlastný formát šeku

en: Check _format
sk: _Formát šeku

en: Check po_sition
sk: Po_zícia šeku

en: _Date format
sk: Formát _dátumu

en: _Address
sk: _Adresa

en: Pa_yee
sk: Prí_jemca platby

en: Amount (_words)
sk: S_uma (slová)

en: Amount (_numbers)
sk: Su_ma (čísla)

en: _Units
sk: _Jednotky

en: _Translation
sk: Pre_klad

en: _Rotation
sk: _Otočenie

en: Degrees
sk: Stupne

en: Splits Memo
sk: Poznámka rozdelenia

en: Custom format
sk: Vlastný formát

en: Working…
sk: Pracujem…

en: <b>A_vailable reports</b>
sk: <b>Dostupné _výkazy</b>

en: <b>_Selected Reports</b>
sk: <b>_Zvolené výkazy</b>

en: A_dd >>
sk: Pri_dať >>

en: << _Remove
sk: << Odst_rániť

en: Move _up
sk: Presunúť _ hore

en: Move dow_n
sk: Presunúť do_le

en: Si_ze…
sk: Veľ_kosť…

en: HTML Style Sheets
sk: HTML štýl

en: <b>Available style sheets</b>
sk: <b>Dostupné štýly</b>

en: <b>Style sheet options</b>
sk: <b>Nastavenia štýlu</b>

en: Report Size
sk: Veľkosť výkazu

en: Enter report row/column span
sk: Vložte vzdialenosti medzi riadkami/stĺpcami vo výkaze

en: _Row span
sk: Pokrytie _riadkov

en: _Column span
sk: Pokrytie _stĺpcov

en: Select HTML Style Sheet
sk: Vybrať HTML štýl

en: New Style Sheet
sk: Nový štýl

en: <b>New style sheet info</b>
sk: <b>Informácia o novom štýle</b>

en: _Template
sk: Ša_blóna

en: Reset Warnings
sk: Vynulovať varovania

en: _Unselect All
sk: _Všetko odznačiť

en: No warnings to reset.
sk: Nie je možné vynulovať žiadne varovanie.

en: Permanent Warnings
sk: Permanentné varovania

en: Temporary Warnings
sk: &Dočasné varovania

en: _Find
sk: _Hľadať

en:  Search
sk:  Hľadať

en: Search for items where
sk: Hľadať položky, pre ktoré

en: Search Criteria
sk: Kritériá hľadania

en: New search
sk: Nové hľadanie

en: Refine current search
sk: Zjemniť aktuálne hľadanie

en: Add results to current search
sk: Pridať výsledky do aktuálneho hľadania

en: Delete results from current search
sk: Odstrániť výsledky z aktuálneho hľadania

en: Search only active data
sk: Hľadať iba v aktívnych dátach

en: Type of search
sk: Typ hľadania

en: Account Deletion
sk: Odstránenie účtu

en: Daily
sk: Denne

en: Bi-Weekly
sk: Dvojtýždenne

en: Yearly
sk: Ročný

en: Make Scheduled Transaction
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu

en: Advanced…
sk: Pokročilé…

en: Never End
sk: Bez konca

en: Number of Occurrences
sk: Počet výskytov

en: <b>Since Last Run</b>
sk: <b>Od posledného spustenia</b>

en: <b>Transaction Editor Defaults</b>
sk: <b>Štandardy editora transakcií</b>

en: _Run when data file opened
sk: _Spustiť pri otváraní súboru

en: _Show notification window
sk: Zobraziť _okno s upozornením

en: _Auto-create new transactions
sk: _Automaticky vytvoriť nové transakcie

en: Set the 'auto-create' flag on newly created scheduled transactions.
sk: Nastaviť príznak pre 'automatické vytvorenie' novo vytvorených plánovaných transakcií.

en: Begin notifications this many days before the transaction is created.
sk: O koľko dní vopred začať upozorňovať na vytvorenie transakcie.

en: Create the transaction this many days before its effective date.
sk: O koľko dní vopred sa vytvorí transakcia.

en: _Notify before transactions are created
sk: Upozor_niť pred vytvorením transakcie

en: Set the 'notify' flag on newly created scheduled transactions.
sk: Nastaviť príznak 'upozorniť' na novo vytvorené plánované transakcie.

en: Crea_te in advance
sk: Vy_tvoriť vopred

en: R_emind in advance
sk: Pripom_enúť vopred

en: Edit Scheduled Transaction
sk: Upraviť plánovanú transakciu

en: Create in advance
sk: Vopred vytvoriť

en: Remind in advance
sk: Pripomenúť skôr

en: Create automatically
sk: Automaticky vytvoriť

en: Conditional on splits not having variables
sk: Závisí na tom, či rozdelenia nemajú premenné

en: Notify me when created
sk: Upozorni ma po vytvorení

en: <b>Occurrences</b>
sk: <b>Počet výskytov</b>

en: Last Occurred:
sk: Posledný výskyt:

en: Repeats:
sk: Opakovať:

en: Until
sk: Do

en: occurrences
sk: výskyty

en: remaining
sk: zostáva

en: Overview
sk: Prehľad

en: Template Transaction
sk: Šablóna transakcie

en: Since Last Run…
sk: Od posledného spustenia…

en: _Review created transactions
sk: _Prezrieť vytvorené transakcie

en: Income Tax Information
sk: Informácie pre daň z príjmov

en: <b>_Accounts</b>
sk: <b>_Účty</b>

en: _Income
sk: Pr_íjem

en: _Expense
sk: _Výdavok

en: _Asset
sk: _Aktíva

en: _Liability/Equity
sk: _Pasíva/vlastné imanie

en: Tax _Related
sk: Súvisiaci s _daňami

en: <b>_TXF Categories</b>
sk: <b>_TXF kategórie</b>

en: <b>Payer Name Source</b>
sk: <b>Zdroj mena platcu</b>

en: C_urrent Account
sk: A_ktuálny účet

en: <b>Copy Number</b>
sk: <b>Počet kópií</b>

en: Tax Tables
sk: Daňové tabuľky

en: <b>Tax Table Entries</b>
sk: <b>Položky daňovej tabuľky</b>

en: De_lete
sk: O_dstrániť

en: Ne_w
sk: No_vý

en: Value $
sk: Hodnota $

en: Percent %
sk: Percentá %

en: <b>Tax Table Entry</b>
sk: <b>Položka daňovej tabuľky</b>

en: _Value
sk: _Hodnota

en: _Account
sk: _Účet

en: GnuCash Tip Of The Day
sk: GnuCash tip dňa

en: _Previous
sk: _Predchádzajúce

en: _Next
sk: Ď_alej

en: <b>Tip of the Day</b>
sk: <b>Tip dňa:</b>

en: _Show tips at startup
sk: Zobraziť tip dňa pri _spustení programu.

en: Transfer Funds
sk: Prevod fondov

en: <b>Basic Information</b>
sk: <b>Základné informácie</b>

en: Show Income/Expense
sk: Zobraziť príjmy/výdavky

en: Exchange Rate
sk: Výmenný kurz

en: Username and Password
sk: Užívateľské meno a heslo

en: Enter your username and password
sk: Vložte svoje užívateľské meno a heslo

en: _Username
sk: Po_užívateľ

en: _Password
sk: _Heslo

en: Europe (31.12.2001)
sk: Európsky (31.12.2001)

en: UTC - Coordinated Universal Time
sk: UTC - Koordinovaný univerzálny čas

en: No Fancy Date Format
sk: Žiadny efektný formát dátumu

en: Include Century
sk: Vrátane storočia

en: Abbreviation
sk: Skratka

en: Date format
sk: Formát dátumu

en: 1st
sk: 1.

en: 2nd
sk: 2

en: 3rd
sk: 3.

en: 4th
sk: 4.

en: 5th
sk: 5.

en: 6th
sk: 6.

en: 7th
sk: 7.

en: 8th
sk: 8.

en: 9th
sk: 9.

en: 10th
sk: 10.

en: 11th
sk: 11.

en: 12th
sk: 12.

en: 13th
sk: 13.

en: 14th
sk: 14.

en: 15th
sk: 15.

en: 16th
sk: 16.

en: 17th
sk: 17.

en: 18th
sk: 18.

en: 19th
sk: 19.

en: 20th
sk: 20.

en: 21st
sk: 21.

en: 22nd
sk: 22.

en: 23rd
sk: 23.

en: 24th
sk: 24.

en: 25th
sk: 25.

en: 26th
sk: 26.

en: 27th
sk: 27.

en: 28th
sk: 28.

en: 29th
sk: 29.

en: 30th
sk: 30.

en: 31st
sk: 31.

en: Once
sk: Raz

en: Semi-Monthly
sk: Dvakrát do mesiaca

en: Not scheduled
sk: Neplánované

en: Select occurrence date above.
sk: Hore vybrať dátum výskytu.

en: Saturday
sk: Sobota

en: Friday
sk: Piatok

en: Wednesday
sk: Streda

en: Thursday
sk: Štvrtok

en: Sunday
sk: Nedeľa

en: Monday
sk: Pondelok

en: Tuesday
sk: Utorok

en: First on the
sk: Prvé na

en: then on the
sk: potom

en: On the
sk: Na

en: Multiply
sk: Násobiť

en: The number of leading digits to keep when rounding
sk: Počet počiatočných číslic, ktoré sa majú zachovať pri zaokrúhľovaní

en: Significant Digits
sk: Významné číslice

en: Estimate Budget Values
sk: Očakávané hodnoty rozpočtu

en: GnuCash will estimate budget values for the selected accounts from past transactions.
sk: GnuCash odhadne hodnoty rozpočtu pre zvolené účty podľa minulých transakcií.

en: Budget Options
sk: Nastavenia rozpočtu

en: Budget Name
sk: Názov rozpočtu

en: Number of Periods
sk: Počet periód

en: Budget Period
sk: Obdobie rozpočtu

en: Budget List
sk: Zoznam rozpočtov

en: Close the Budget List
sk: Zatvoriť zoznam rozpočtov

en: Create a New Budget
sk: Vytvoriť nový rozpočet

en: Open the Selected Budget
sk: Otvoriť zvolený rozpočet

en: Delete the Selected Budget
sk: Odstrániť označený rozpočet

en: Budget Notes
sk: Poznámky k rozpočtu

en: Enter Note
sk: Vložiť poznámku

note: Filter register by… Dialog
en: Filter register by…
sk: Filtrovať register podľa…

note: Filter By Dialog, Date Tab
en: Show _All
sk: Zobraz _všetko

en: Show _number of days
sk: Zobraziť počet d_ní

en: Choo_se Date
sk: _Vyberte dátum

note: Filter By Dialog, State Tab
en: _Unreconciled
sk: _Nevysporiadané

en: C_leared
sk: Vy_nulovaný

en: _Voided
sk: _Neplatné

en: _Frozen
sk: _Zmrazené

note: Filter By Dialog, below tabs
en: Sa_ve Filter
sk: _Uložiť filter

note: Duplicate Transaction Dialog
en: Duplicate Transaction
sk: Duplikovať transakciu

en: _Number
sk: Čís_lo

en: _Transaction Number
sk: Číslo _transakcie

note: Sort register by Dialog
en: Sort register by…
sk: Zoradiť register podľa…

en: _Standard Order
sk: Š_tandardné poradie

en: Keep normal account order.
sk: Dodržiavať bežné usporiadanie účtu.

en: Sort by date.
sk: Zoradiť podľa dátumu.

en: Date of _Entry
sk: Dátumu po_ložky

en: Sort by the date of entry.
sk: Zoradiť podľa dátumu položky.

en: S_tatement Date
sk: _Dátum vyúčtovania

en: Num_ber
sk: Čís_lo

en: Sort by number.
sk: Zoradiť podľa čísla.

en: Amo_unt
sk: S_uma

en: Sort by amount.
sk: Zoradiť podľa sumy.

en: Sort by memo.
sk: Zoradiť podľa pozn.

en: Descri_ption
sk: _Popis

en: Sort by description.
sk: Zoradiť podľa popisu.

en: _Action
sk: _Akcia

en: Sort by action field.
sk: Zoradiť podľa akcie.

en: Sort by notes field.
sk: Zoradiť podľa poznámky.

en: Sa_ve Sort Order
sk: _Uložiť zoraďovanie

en: _Reverse Order
sk: _Obrátené poradie

en: Void Transaction
sk: Zrušenie platnosti

en: Reason for voiding transaction
sk: Dôvod pre zrušenie platnosti

en: week(s)
sk: týždne

en: Every
sk: Každý

en: beginning on
sk: začínajúci

en: last of month
sk: posledný v mesiaci

en: same week & day
sk: rovnaký týždeň a deň

en: Caution!
sk: Pozor!

en: _Ending Balance
sk: _Konečný stav

en: <b>Reconcile Information</b>
sk: <b>Informácie o vysporiadaní</b>

en: Statement _Date
sk: _Dátum výkazu

en: Include _subaccounts
sk: Vrátane po_dúčtov

en: Not found
sk: Nenájdený

en: The specified URL could not be loaded.
sk: Nemôžem načítať zadané URL.

en: Network HTTP access is disabled. You can enable it in the Network section of the Preferences dialog.
sk: HTTP prístup k sieti je zakázaný. Môžete ho povoliť v sekcií Sieť v dialógu Možnosti.

en: There was an error accessing %s.
sk: Vyskytla sa chyba počas prístupu k %s.

en: Export to PDF File
sk: Exportovať do PDF

en: Online Banking Account Name
sk: Názov účtu Online Bankingu

en: GnuCash Account Name
sk: Názov GnuCash účtu

en: New?
sk: Nový?

en: Initial Online Banking Setup
sk: Úvodné nastavenie Online Bankingu

en: _Delete selected matches
sk: O_dstráni zvolené zhody

en: _Abort
sk: P_rerušiť

en: Progress
sk: Priebeh

en: Current _Job
sk: Aktuálna _úloha

en: Current _Action
sk: _Aktuálny úkon

en: <b>_Log Messages</b>
sk: <b>Protoko_l správ</b>

en: Close when _finished
sk: _Zavrieť po skončení

en: Get Transactions Online
sk: Získať transakcie online

en: Date range of transactions to retrieve:
sk: časový rozsah transakcií, ktoré získať:

en: From
sk: Od

en: _Earliest possible date
sk: Najskorší _možný dátum

en: _Last retrieval date
sk: Dátum pos_ledného načítania

en: E_nter date:
sk: V_ložiť dátum:

en: To
sk: Do

en: Ente_r date:
sk: V_ložiť dátum:

en: Enter Password
sk: Zadajte heslo

en: Enter your password
sk: Vložte svoje heslo

en: Con_firm Password
sk: P_otvrdiť heslo

en: Name for new template
sk: Názov novej šablóny

en: _Name of the new template
sk: _Názov pre novú šablónu

en: Enter a unique name for the new template.
sk: Vložte názov pre novú šablónu.

en: Online Transaction
sk: Online transakcia

en: Execute _later (unimpl.)
sk: _Vykonať neskôr (neimpl.)

en: Execute _Now
sk: Teraz vyko_nať

en: Enter an Online Transaction
sk: vložiť online transakciu

en: at Bank
sk: v banke

en: (filled in automatically)
sk: (automaticky vyplnené)

en: Payment Purpose continued
sk: Pokračovanie účelu platby

en: Originator Account Number
sk: Číslo účtu pôvodcu

en: Bank Code
sk: Bankový kód

en: _Add current
sk: Prid_ať aktuálne

en: _Sort
sk: _Zoraďovanie

en: D_elete
sk: _Odstrániť

en: _Templates
sk: Ša_blóny

en: _Verbose debug messages
sk: Podrobné ladiace sprá_vy

en: (unknown)
sk: (neznámy)

en: Debited Account Owner
sk: Vlastník účtu platcu

en: Credited Account Owner
sk: Vlastník účtu príjemcu

en: Do you really want to delete the template with the name "%s"?
sk: Ste si istý, že chcete odstrániť šablónu s názvom "%s"?

en: The Online Banking import returned no transactions for the selected time period.
sk: Online Banking Import nevrátil žiadne transakcie pre zadané časové obdobie.

en: Online Banking Direct Debit Note
sk: Inkaso v online bankovníctve

en: Unspecified
sk: Nešpecifikovaný

en: Bank
sk: Bankový účet

en: Reconcile account now?
sk: Vysporiadať účet teraz?

en: Select a file to import
sk: Zvoliť súbor pre import

en: The PIN needs to be at least %d characters
    long. Do you want to try again?
sk: PIN musí byť dlhý aspoň %d znakov.
    Chcete to skúsiť znova?

en: _Online Actions
sk: _Online úkony

en: The list of Scheduled Transactions
sk: Zoznam plánovaných transakcií

en: Get _Transactions…
sk: Získať _transakcie…

note: Translators: https://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area
en: Issue _SEPA Transaction…
sk: Vystaviť _SEPA transakciu…

en: Show _log window
sk: Zobraziť _okno so záznamom (logom)

en: _Online Banking Setup…
sk: Nastavenie _Online Bankovníctva…

en: Remember the PIN in memory
sk: Pamätať si PIN v pamäti

en: Verbose HBCI debug messages
sk: Detailné ladiace HBCI správy

en: DTAUS import data format
sk: Formát importovaných DTAUS dát

en: CSV import data format
sk: Formát importovaných CSV dát

en: Validation…
sk: Overovanie…

en: Owner-ID
sk: ID vlastníka

en: Quantity
sk: Množstvo

en: Taxable
sk: Zdaniteľné

en: Import Bills or Invoices from csv
sk: Importovať účtenky a faktúry z csv

en: -- Split Transaction --
sk: -- Rozdelená transakcia --

en: Transaction ID
sk: ID Transakcia

en: Commodity/Currency
sk: Komodita/Mena

en: Full Account Name
sk: Úplný názov účtu

en: Reconcile Date
sk: Dátum vysporiadania

en: _Split this column
sk: Rozdeliť tento _stĺpec

en: _Widen this column
sk: _Rozšíriť tento stĺpec

en: _Narrow this column
sk: _Zúžiť tento stĺpec

note: Translators: {1} will be replaced with a filename
en: The transactions were imported from file '{1}'.
sk: Transakcie boli naimportované zo súboru '{1}'.

en: Period: 123,456.78
sk: Bodka: 123,456.78

en: Comma: 123.456,78
sk: Čiarka: 123.456,78

en: GnuCash Export Format
sk: Gnucash výstupný formát

en: Import Customers from csv
sk: Importovať odberateľov z csv

en: (Full account ID:
sk: (Úplné ID účtu:

en: m/d/y
sk: m/d/r

en: d/m/y
sk: d.m.y

en: y/m/d
sk: r/m/d

en: y/d/m
sk: r/d/m

en: Destination account for the auto-balance split.
sk: Cieľový účet pre časť automatického vyrovnania.

en: New, already balanced
sk: Nová, už vyrovnaná

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (manual) "%s"
sk: Nová, prevod %s do (ručne) "%s"

note: Translators: %1$s is the amount to be transferred, %2$s the destination account.
en: New, transfer %s to (auto) "%s"
sk: Nová, prevod %s do (automaticky) "%s"

note: Translators: %s is the amount to be transferred.
en: New, UNBALANCED (need acct to transfer %s)!
sk: Nová, NEVYROVNANÁ (pre prevod %s je potrebná akcia)!

en: Match missing!
sk: Priradenie chýba!

en: Do not import (no action selected)
sk: Neimportovať (nie je vybraná žiadna akcia)

en: Confidence
sk: Dôvera

en: Manual
sk: Manuálne

en: Select a .log file to replay
sk: Vyberte chybový protokol (.log) na zopakovanie

note: Translators: %s is the file name.
en: Cannot open the current log file: %s
sk: Nedá sa otvoriť aktuálny log súbor: %s

en: Failed to open log file: %s: %s
sk: Nepodarilo sa otvoriť log súbor %s: %s

en: Stock account for security "%s"
sk: Účet akcií pre podielové certifikáty "%s"

en: Income account for security "%s"
sk: Príjmový účet pre podielové certifikáty "%s"

en: Unknown OFX account
sk: Neznámy OFX účet

en: Unknown OFX checking account
sk: Neznámy bežný účet OFX

en: Unknown OFX savings account
sk: Neznámy účet úspor OFX

en: Unknown OFX money market account
sk: Neznámy účet peňažného trhu OFX

en: Unknown OFX credit line account
sk: Neznámy OFX kreditný riadok účtu

en: Unknown OFX CMA account
sk: Neznámy účet CMA OFX

en: Unknown OFX credit card account
sk: Neznámy účet kreditnej karty OFX

en: Unknown OFX investment account
sk: Neznámy investičný účet OFX

en: Import _OFX/QFX…
sk: Importovať _OFX/QFX…

en: Process an OFX/QFX response file
sk: Spracovať súbor odpovedí OFX/QFX

en: GnuCash account name
sk: Názov GnuCash účtu

en: _Ticker symbol or other abbreviation
sk: _Burzový symbol alebo ďalšie skratky

en: _Exchange or abbreviation type
sk: Vým_enný kurz

en: (split)
sk: (rozdelenie)

en: Are you sure you want to cancel?
sk: Ste si istý, že to chcete zrušiť?

en: Please select a file to load.
sk: Vyberte prosím súbor na načítanie.

en: Select QIF File
sk: Zvoliť QIF súbor

en: _Resume
sk: Pok_račovať

en: Canceled
sk: Zrušené

en: Loading completed
sk: Načítavanie je ukončené

en: You must enter an existing national currency or enter a different type.
sk: Musíte vložiť existujúcu národnú menu alebo vložte iný typ.

en: QIF account name
sk: Názov QIF účtu

en: QIF category name
sk: Názov QIF kategórie

en: QIF payee/memo
sk: QIF príjemca/poznámka

en: Enter a name for the account
sk: Vložte názov účtu

en: The account %s is a placeholder account and does not allow transactions. Please choose a different account.
sk: Účet %s drží miesto a nepovoľuje účtovné položky. Zvoľte prosím iný účet.

en: Dividends
sk: Dividendy

en: Cap Return
sk: Kapitálový výnos

en: Cap. gain (long)
sk: Kapitálové výnosy (dlhodobé)

en: Cap. gain (mid)
sk: Kapitálové výnosy (strednodobé)

en: Cap. gain (short)
sk: Kapitálové výnosy (krátkodobé)

en: Equity
sk: Vlastné imanie

en: Retained Earnings
sk: Nerozdelený zisk

en: Commissions
sk: Provízie

en: Margin Interest
sk: Hraničný úrok

en: Line
sk: Riadok

en: Read aborted.
sk: Čitanie bolo zrušené.

en: Reading
sk: Čítanie

en: Some characters have been discarded.
sk: Niektoré znaky boli zahodené.

en: Converted to:
sk: Konvertovať do:

en: Ignoring unknown option
sk: Ignorovanie neznámej voľby

en: Date required.
sk: Dátum je vyžadovaný.

en: Discarding this transaction.
sk: Zahodiť túto transakciu.

en: Ignoring class line
sk: Ignorovanie riadku triedy

en: Ignoring category line
sk: Ignorovanie riadku kategória

en: Ignoring security line
sk: Ignorovanie bezpečnostného riadku

en: Transaction date
sk: Dátum transakcie

en: Transaction amount
sk: Suma transakcie

en: Share price
sk: Cena podielu

en: Share quantity
sk: Množstvo podielov

en: Investment action
sk: Investičná operácia

en: Reconciliation status
sk: Stav vysporiadania

en: Commission
sk: Provízie

en: Account type
sk: Typ účtu

en: Tax class
sk: Daňová trieda

en: Credit limit
sk: Kreditný limit

en: Parsing categories
sk: Spracovanie kategórií

en: Parsing accounts
sk: Spracovanie účtov

en: Parsing transactions
sk: Spracovávanie transakcií

en: Parsing failed.
sk: Spracovanie zlyhalo.

en: Finding duplicate transactions
sk: Hľadanie duplikovaných transakcií

note: Translators: This is an error message about actions like buy, sell …
en: Unrecognized action '~a'.
sk: Neznáma operácia '~a'.

en: QIF import: Name conflict with another account.
sk: QIF import: Názov je v konflikte s iným účtom.

en: Creating accounts
sk: Vytváranie účtov

en: Converting
sk: Konvertovanie

en: Missing transaction date.
sk: Chýba dátum transakcie.

en: Welcome to GnuCash
sk: Vitajte v GnuCash

en: Have a nice day!
sk: Príjemný deň!

en: Welcome to GnuCash %s Shell
sk: Vitajte v GnuCash %s Shell

en: The account %s does not exist. Would you like to create it?
sk: Účet %s neexistuje. Chcete ho vytvoriť?

en: Hours
sk: Hodiny

en: Project
sk: Projekt

en: Material
sk: Materiál

en: Save the current entry?
sk: Uložiť aktuálnu položku?

en: _Record
sk: _Zaznamenať

en: _Don't Record
sk: N_ezaznamenať

en: The current entry has been changed. Would you like to save it?
sk: Aktuálna transakcia bola zmenená. Prajete si ju uložiť?

[ctx: sample for 'Tax Included']
note: Translators: Abbreviation sample for Tax Included
en: TI
sk: S daňou

en: Charge
sk: Poplatok

en: Income Account
sk: Príjmový účet

en: Expense Account
sk: Výdavkový účet

en: Discount Type
sk: Typ zľavy

en: Discount How
sk: Zľava Ako

en: Unit Price
sk: Jednotková cena

en: Taxable?
sk: Zdaniteľné?

en: Tax Included?
sk: Vrátane Dane?

en: Invoiced?
sk: Fakturované?

en: Subtotal
sk: Medzisúčet

en: Billable?
sk: Vyúčtovateľné?

en: Enter the income/expense account for the Entry, or choose one from the list
sk: Zadajte príjmový/výdavkový účet pre položku, alebo ju vyberte zo zoznamu

en: Enter the type of Entry
sk: Zadajte typ položky

en: Enter the Entry Description
sk: Zadajte popis položky

en: Enter the Discount Amount
sk: Zadajte veľkosť zľavy

en: Enter the Discount Percent
sk: Zadať percento zľavy

en: Enter the Discount … unknown type
sk: Zadajte zľavu … neznámy typ

en: Discount Type: Monetary Value
sk: Discount Type: Peňažná čiastka

en: Discount Type: Percent
sk: Discount Type: Percentá

en: Select the Discount Type
sk: Zvolte typ zľavy

en: Tax computed after discount is applied
sk: Daň vypočítaná po použití zľavy

en: Discount and tax both applied on pretax value
sk: Zľava aj daň použité na pôvodnú hodnotu

en: Discount computed after tax is applied
sk: Zľava vypočítaná po použití dane

en: Select how to compute the Discount and Taxes
sk: Zvoľte, ako počítať zľavu a daň

en: Enter the unit-Price for this Entry
sk: Zadajte jednotkovú cenu pre túto položku

en: Enter the Quantity of units for this Entry
sk: Zadajte počet jednotiek pre túto položku

en: Enter the Tax Table to apply to this entry
sk: Zadajte daňovou tabuľku, ktorá sa použije pre túto položku

en: Is this entry taxable?
sk: Je táto položka zdaniteľná?

en: Is the tax already included in the price of this entry?
sk: Je daň už zahrnutá v cene tejto položky?

en: Include this entry on this invoice?
sk: Zahrnúť túto položku na túto faktúru?

en: Unknown EntryLedger Type
sk: Neznámy typ EntryLedger

en: The subtotal value of this entry
sk: Medzisúčet pre túto položku

en: The total tax of this entry
sk: Celková daň tejto položky

en: Is this entry billable to a customer or job?
sk: Je táto položka vyúčtovateľná odberateľovi alebo práci?

en: How did you pay for this item?
sk: Ako ste za túto položku zaplatili?

en: New Split Information
sk: Informácie o novom rozdelení

en: Cannot store a transaction at this date
sk: Nie je možné uložiť transakciu s týmto dátumom

en: Recalculate Transaction
sk: Prepočítať transakciu

en: The values entered for this transaction are inconsistent. Which value would you like to have recalculated?
sk: Vložené hodnoty pre transakciu sú nekonzistentné. Ktorú hodnotu si prajete prepočítať?

en: Changed
sk: Zmenené

en: _Recalculate
sk: P_repočítať

en: Withdraw
sk: Výber

en: Check
sk: Šek

en: ATM Deposit
sk: Vklad cez bankomat

en: ATM Draw
sk: Výber cez bankomat

en: Teller
sk: Bankomat

en: Increase
sk: Nárast

en: Decrease
sk: Pokles

en: POS
sk: POS Terminál

en: AutoDep
sk: Auto hĺbka

en: Wire
sk: Linka

en: Direct Debit
sk: Inkaso

en: Fee
sk: Poplatok

en: Rebate
sk: Rabat

en: Paycheck
sk: Výplata

en: LTCG
sk: Dlhodobé kapitálové výnosy

en: STCG
sk: Krátkodobé kapitálové výnosy

en: Dist
sk: Distribúcia

en: Rebalance Transaction
sk: Vyrovnať transakciu

en: The current transaction is not balanced.
sk: Aktuálna transakcia nie je vyrovnaná.

en: Balance it _manually
sk: _Manuálne vyrovnať

en: _Rebalance
sk: Vy_rovnať

en: You need to expand the transaction in order to modify its exchange rates.
sk: Ak chcete zmeniť kurz, transakciu musíte rozbaliť.

en: The two currencies involved equal each other.
sk: Tieto dve meny sa navzájom rovnajú.

en: Save the changed transaction?
sk: Uložiť zmenenú transakciu?

en: _Discard Changes
sk: Z_rušiť zmeny

en: _Record Changes
sk: Zaz_namenať zmeny

en: Mark split as unreconciled?
sk: Označiť časť ako nevysporiadanú?

en: _Unreconcile
sk: Zr_ušiť odsúhlasenie

note: Translators: Ref is the column header in Accounts Payable and * Accounts Receivable ledgers for the number of the invoice or bill * associated with the transaction.
en: Ref
sk: Odkaz

en: Tot %s
sk: Celkom %s

en: Tot Credit
sk: Celkový kredit

en: Tot Debit
sk: Celkový debet

en: Tot Shares
sk: Celkový podiel

en: Debit Formula
sk: Vzorec Má dať (debet)

en: Credit Formula
sk: Vzorec Dal (kredit)

en: Scheduled
sk: Plánované

en: Enter the name of the Customer
sk: Vložte meno odberateľa

en: Enter the name of the Vendor
sk: Vložte meno dodávateľa

en: Enter a description of the transaction
sk: Vložte popis transakcie

en: Enter notes for the transaction
sk: Vložte poznámky pre rozdelenie

en: Reason the transaction was voided
sk: Dôvod prečo transakcia je neplatná

en: Enter a description of the split
sk: Vložte popis rozdelenia

en: Enter the effective share price
sk: Zadajte efektívnu cenu podielu

en: Enter the number of shares bought or sold
sk: Vložte počet nakúpených alebo predaných podielov

en: Enter the account to transfer from, or choose one from the list
sk: Vložte účet, z ktorého sa uskutoční prevod, alebo vyberte jeden zo zoznamu

en: This transaction has multiple splits; press the Split button to see them all
sk: Táto transakcia obsahuje viacnásobné rozdelenie; stlačte tlačítko Rozdelenia, aby ste ich všetky videli

en: This transaction is a stock split; press the Split button to see details
sk: Táto transakcie je rozdelenie akcií; ak chcete vidieť detaily stlačte tlačítko Rozdelenia

en: Change reconciled split?
sk: Zmeniť vysporiadané rozdelenie?

en: Enter debit formula for real transaction
sk: Zadajte debetný vzorec pre skutočnú transakciu

en: Enter credit formula for real transaction
sk: Zadajte kreditný vzorec pre skutočnú transakciu

en: List
sk: Zoznam

en: Template file "~a" can not be read
sk: Šablónu "~a" nie je možné načítať

en: Fonts
sk: Písma

en: Font info for the report title.
sk: Informácie o písme pre titulok výkazu.

en: Account link
sk: Odkaz účtu

en: Number cell
sk: Číslo bunky

en: Negative Values in Red
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou

en: Display negative values in red.
sk: Zobrazovať záporné sumy červenou.

en: Text cell
sk: Text bunky

en: Font info for regular text cells.
sk: Informácie o písme pre bežný text buniek.

en: Font info for number cells containing a total.
sk: Informácie o písme pre bunky obsahujúce súčty.

en: Can't save style sheet
sk: Nie je možné uložiť štýl

en: Edit report options
sk: Upraviť nastavenie výkazu

en: Disabled
sk: Nepovolené

en: This report requires you to specify certain report options.
sk: Tento výkaz vyžaduje, aby ste zadali určité nastavenia.

en: No accounts selected
sk: Nie je zvolený žiaden účet

en: This report requires accounts to be selected in the report options.
sk: Tento výkaz vyžaduje, aby boli zvolené účty v nastavení výkazu.

en: No data
sk: Bez dát

en: The selected accounts contain no data/transactions (or only zeroes) for the selected time period
sk: Zvolené účty neobsahujú údaje/transakcie (alebo iba nuly) pre zvolené časové obdobie

en: End of reporting period.
sk: Koniec vykazovacieho obdobia.

en: Two Weeks
sk: Dva týždne

en: Half Year
sk: Pol rok

en: All
sk: Všetko

en: Show accounts to this depth, overriding any other option.
sk: Zobraziť účty do tejto hĺbky, bez ohľadu na iné nastavenia.

en: Override account-selection and show sub-accounts of all selected accounts?
sk: Zrušiť voľbu účtov a zobraziť podúčty všetkých zvolených účtov?

en: Report on these accounts, if display depth allows.
sk: Výkaz z týchto účtov, ak to hĺbka zobrazenia povoľuje.

en: Select the currency to display the values of this report in.
sk: Zvoliť menu pre zobrazenie hodnôt v tomto výkaze

en: Closest to report date
sk: Najbližšie k dátumu výkaz

en: Most recent
sk: Najaktuálnejšie

en: Choose the marker for each data point.
sk: Zvoľte zvýrazňovač pre každý údajový bod.

en: Circle
sk: Kruh

en: Square
sk: Štvorec

en: Cross
sk: Kríž

en: Filled circle
sk: Vyplnený kruh

en: Filled square
sk: Vyplnený štvorec

en: Choose the method for sorting accounts.
sk: Vyberte metódu triedenia účtov.

en: Alphabetical by account code
sk: Abecedne podľa kódu účtu

en: Alphabetical by account name
sk: Abecedne podľa názvu účtu

en: Account Balance
sk: Zostatok na účte

en: Do not show
sk: Nezobraziť

en: Show subtotals
sk: Zobraziť medzisúčty

en: _Assets & Liabilities
sk: _Aktíva a Pasíva

en: _Income & Expense
sk: _Príjem a Výdavok

en: B_udget
sk: _Rozpočet

en: _Taxes
sk: _Dane

en: E_xamples
sk: Prí_klady

en: _Experimental
sk: _Experimentalne

en: _Multicolumn
sk: _Viacstĺpcové

en: Display
sk: Zobraziť

en: Report name
sk: Názov výkazu

en: Stylesheet
sk: Forma štýlu

en: _Business
sk: _Podnikanie

en: Invoice Number
sk: Číslo faktúry

en: Wrong report definition:
sk: Zlá definícia výkazu:

en:  Report is missing a GUID.
sk:  Výkaz neobsahuje GUID.

en: Enter a descriptive name for this report.
sk: Vložte popisné meno pre tento výkaz.

en: Select a stylesheet for the report.
sk: Zvoľte štýl pre tento výkaz

en: Average Balance
sk: Priemerná bilancia

en: Step Size
sk: Veľkosť kroku

en: Report's currency
sk: Mena výkazu

en: Price Source
sk: Zdroj cien

en: Include Sub-Accounts
sk: Vrátane podúčtov

en: Plot Width
sk: Šírka zobrazenia

en: Plot Height
sk: Výška zobrazenia

en: Show table
sk: Zobraziť tabuľku

en: Display a table of the selected data.
sk: Zobraziť tabuľku zo zvolených dát.

en: Show plot
sk: Ukázať zobrazenie

en: Display a graph of the selected data.
sk: Zobraziť graf zo zvolených dát

en: Plot Type
sk: Typ zobrazenia

en: Average
sk: Priemer

en: Profit
sk: Zisk

en: Period start
sk: Začiatok obdobia

en: Period end
sk: konca obdobia

en: Gain
sk: Zisk

en: Loss
sk: Strata

en: Income vs. Day of Week
sk: Príjem vs. deň v týždni

en: Expenses vs. Day of Week
sk: Výdavky vs. deň v týždni

en: Shows a piechart with the total income for each day of the week
sk: Zobrazí koláčový graf s celkovými príjmami za každý deň týždňa

en: Shows a piechart with the total expenses for each day of the week
sk: Zobrazí koláčový graf s celkovými výdavkami pre každý deň v týždni

en: Levels of Subaccounts
sk: Úroveň podúčtov

en: Show Totals
sk: Zobraziť Celkom

en: Report on these accounts, if chosen account level allows.
sk: Vytvoriť výkaz z týchto účtov, ak to umožňuje nastavená úroveň účtov.

en: Show the total balance in legend?
sk: Zobraziť v legende celkový zostatok?

en: Report Title
sk: Titulok výkazu

en: Title for this report.
sk: Titulok pre tento výkaz.

en: Boolean Option
sk: Nastavenie boolean

en: This is a boolean option.
sk: Toto je boolean nastavenie.

en: Multi Choice Option
sk: Nastavenie s viacerými voľbami

en: This is a multi choice option.
sk: Toto je nastavenie viacerými voľbami.

en: First Option
sk: Prvé nastavenie

en: Second Option
sk: Druhé nastavenie

en: Third Option
sk: Tretie nastavenie

en: Fourth Options
sk: Štvrté nastavenie

en: String Option
sk: Nastavenie reťazca

en: This is a string option.
sk: Toto je nastavenie reťazca.

en: Just a Date Option
sk: Iba nastavenie dátumu

en: This is a date option.
sk: Toto je nastavenie dátumu.

en: Combo Date Option
sk: Nastavenie dátumu

en: This is a combination date option.
sk: Toto je nastavenie dátumovej kombinácie.

en: Relative Date Option
sk: Nastavenia relatívneho dátumu

en: This is a relative date option.
sk: Toto je nastavenie relatívneho dátumu.

en: Number Option
sk: Nastavenie čísel

en: This is a number option.
sk: Toto je nastavenie pre čísla.

en: Background Color
sk: Farba pozadia

en: This is a color option.
sk: Toto je nastavenie farby.

en: An account list option
sk: Nastavenie zoznamu účtov

en: This is an account list option.
sk: Toto je nastavenie zoznamu účtov.

en: A list option
sk: Zoznam možností

en: This is a list option.
sk: Toto je nastavenie zoznamu.

en: The Good
sk: Dobré

en: The Bad
sk: Zlé

en: The Ugly
sk: Hnusné

en: Testing
sk: Testovanie

en: For help on writing reports, or to contribute your brand new, totally cool report, consult the mailing list ~a.
sk: Pomoc pri písaní výkazov, alebo ak chcete prispieť s úplne novým, absolútne špičkovým výkazom, konzultujete v e-mailovej konferencií ~a.

en: The current time is ~a.
sk: Aktuálny čas je ~a.

en: The boolean option is ~a.
sk: Boolean nastavenie je ~a.

en: true
sk: pravda

en: false
sk: nepravda

en: The string option is ~a.
sk: Nastavenie reťazca je ~a.

en: The date option is ~a.
sk: Nastavenie dátumu je ~a.

en: The relative date option is ~a.
sk: Nastavenie relatívneho dátumu je ~a.

en: The combination date option is ~a.
sk: Nastavenie dátumej kombinácie je ~a.

en: The number option is ~a.
sk: Nastavenie čísla je ~a.

en: The number option formatted as currency is ~a.
sk: Nastavenie čísla formátovaného ako mena je ~a.

en: Items you selected:
sk: Položky, ktoré ste zvolili:

en: List items selected
sk: Zoznam zvolených položiek

en: (You selected no list items.)
sk: (Nevybrali ste zoznam položiek.)

en: You have selected no accounts.
sk: Nevybrali ste si účet.

en: Display help
sk: Zobraziť pomocníka

en: Tax Report / TXF Export
sk: Daňový výkaz / TXF export

en: Alternate Period
sk: Alternatívne obdobie

en: Use From - To
sk: Použiť Od - Do

en: Last Year
sk: Minulý rok

en: Select Accounts (none = all)
sk: Zvolené účty (nič = všetko)

en: Select accounts.
sk: Zvoliť účty.

en: Suppress $0.00 values
sk: Skryť hodnoty 0,00 Sk

en: $0.00 valued Accounts won't be printed.
sk: Účty s hodnotou 0,00 Sk nebudú vytlačené.

en: Print Full account names
sk: Tlačiť úplné názvy účtov

en: WARNING: There are duplicate TXF codes assigned to some accounts. Only TXF codes with payer sources may be repeated.
sk: Varovanie: K niektorým účtom sú priradené duplikované TXF kódy. Iba TXF kódy so zdrojmi dlžníkov sa môžu opakovať.

en: Period from ~a to ~a
sk: Obdobie od ~a do ~a

en: Tax Report & XML Export
sk: Daňový výkaz & XML export

en: Taxable Income / Deductible Expenses / Export to .XML file
sk: Zdaniteľný Príjem / Odpočítateľné Výdavky / Export do súboru .XML

en: Taxable Income / Deductible Expenses
sk: Zdaniteľný Príjem / Odpočítateľné Výdavky

en: This report shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sk: Tento výkaz zobrazí váš zdaniteľný príjem a odpočítateľné výdavky.

en: This page shows your Taxable Income and Deductible Expenses.
sk: Táto stránka zobrazí váš zdaniteľný príjem a odpočítateľné výdavky.

en: Tax Schedule Report/TXF Export
sk: Daňový výkaz/TXF export

en: $0.00 valued Tax codes won't be printed.
sk: Daňové kódy pre hodnoty 0,00 EUR nebudú vytlačené.

en: Do not print full account names
sk: Netlačiť úplné názvy účtov

en: Print all Transfer To/From Accounts
sk: Tlačiť všetky prevody z/na účty

en: Nearest to report date
sk: Najbližší dátum výkazu

en: Tax Schedule Report & TXF Export
sk: Daňový výkaz & TXF export

en: Income Piechart
sk: Koláčový graf Príjmov

en: Expense Piechart
sk: Koláčový graf výdavkov

en: Asset Piechart
sk: Koláčový graf Aktív

en: Liability Piechart
sk: Koláčový graf Pasív

en: Shows a piechart with the Income per given time interval
sk: Zobrazí koláčový graf s príjmami za daný časový interval

en: Shows a piechart with the Expenses per given time interval
sk: Zobrazí koláčový graf s výdavkami za daný časový interval

en: Shows a piechart with the Assets balance at a given time
sk: Zobrazí koláčový graf aktív v danom čase

en: Shows a piechart with the Liabilities balance at a given time
sk: Zobrazí koláčový graf pasív v danom čase

en: Income Accounts
sk: Príjmové účty

en: Expense Accounts
sk: Výdavkové účty

en: Assets
sk: Aktíva

en: Liabilities
sk: Pasíva

en: Show Percents
sk: Zobraziť percentá

en: Maximum Slices
sk: Maximum plátkov

en: Sort Method
sk: Metóda triedenia

en: Show Average
sk: Zobraziť priemery

en: No Averaging
sk: Bez priemerov

en: Show the full account name in legend?
sk: Zobraziť úplné mená účtov v legende?

en: Show the percentage in legend?
sk: Zobraziť percentá v legende?

en: Yearly Average
sk: Ročný priemer

en: Monthly Average
sk: Mesačný priemer

en: Weekly Average
sk: Týždenný priemer

en: Balance at ~a
sk: Saldokonto v ~a

en: Account Summary
sk: Sumár účtov

en: Future Scheduled Transactions Summary
sk: Sumár budúcich naplánovaných transakcií

en: Depth limit behavior
sk: Chovanie limitu hĺbky

en: Parent account balances
sk: Zostatky rodičovských účtov

en: Parent account subtotals
sk: Medzisúčty rodičovských účtov

en: Include accounts with zero total balances
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok

en: Omit zero balance figures
sk: Vynechať nulové sumy

en: Show accounting-style rules
sk: Zobrazenie podľa účtovných pravidiel

en: Display accounts as hyperlinks
sk: Zobraziť účty ako hyperodkazy

en: Show an account's balance.
sk: Zobraziť zostatok na účte.

en: Show an account's account type.
sk: Zobraziť typ účtu.

en: Account Description
sk: Popis účtu

en: Show an account's description.
sk: Zobraziť popis účtu.

en: Account Notes
sk: Poznámky k účtu

en: Commodities
sk: Komodity

en: Show Foreign Currencies
sk: Zobraziť cudzie meny

en: Show Exchange Rates
sk: Zobraziť kurzy

en: Recursive Balance
sk: Rekurzívny zostatok

en: Raise Accounts
sk: Zvýšiť účty

en: Omit Accounts
sk: Vynechať účty

en: Account title
sk: Titulok účtu

en: Advanced Portfolio
sk: Pokročilé portfólio

en: Share decimal places
sk: Desatinné miesta podielov

en: Include accounts with no shares
sk: Zahrnúť účty bez podielov

en: Show ticker symbols
sk: Zobraziť burzový symbol (ticker)

en: Show listings
sk: Zobraziť zoznamy

en: Show prices
sk: Zobraziť ceny

en: Show number of shares
sk: Zobraziť počet podielov

en: Basis calculation method
sk: Zobraziť metódu kalkulácie

en: Prefer use of price editor pricing over transactions, where applicable.
sk: Uprednostňovať, ak je to môžné, použitie hodnôt z editora cien.

en: How to report commissions and other brokerage fees.
sk: Ako vykazovať provízie a iné poplatky za sprostredkovanie.

en: Display the ticker symbols.
sk: Zobraziť burzové symboly.

en: Display share prices.
sk: Zobraziť ceny podielov.

en: Include accounts that have a zero share balances.
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok podielov.

en: Listing
sk: Zoznam

en: Basis
sk: Základ

en: Money In
sk: Došlé peniaze

en: Money Out
sk: Minuté peniaze

en: Realized Gain
sk: Realizované zisky

en: Unrealized Gain
sk: Nerealizované zisky

en: Total Gain
sk: Celkový zisk

en: Total Return
sk: Celkový výnos

en: Target
sk: Cieľ

en: Reserve
sk: Rezervovať

en: Balance Sheet
sk: Súvaha

en: Balance Sheet Date
sk: Dátum súvahy

en: Single column Balance Sheet
sk: Jednostĺpcová súvaha

en: Flatten list to depth limit
sk: Vyrovnať zoznam na hĺbku limitu

en: Label the assets section
sk: Označenie časti aktív

en: Include assets total
sk: Vrátane celkových aktív

en: Use standard US layout
sk: Použiť štandardné US rozloženie

en: Label the liabilities section
sk: Označenie časti pasív

en: Include liabilities total
sk: Vrátane celkových pasív

en: Include equity total
sk: Vrátane celkového vlastného imania

en: Total Liabilities
sk: Celkové záväzky

en: Total Assets
sk: Celkové aktíva

en: Retained Losses
sk: Neuhradená strata

en: Unrealized Gains
sk: Nerealizované zisky

en: Unrealized Losses
sk: Nerealizované straty

en: Total Equity
sk: Celkové vlastné imanie

en: Total Liabilities & Equity
sk: Celkové záväzky a vlastné imanie

en: Report format
sk: Formát výkazu

en: Negative amount format
sk: Formát záporného čísla

en: Font family
sk: Rodina písma

en: Font size
sk: Veľkosť písma

en: Template file
sk: Súbor so šablónou

en: CSS stylesheet file
sk: Súbor s CSS štýlom

en: Extra Notes
sk: Extra poznámky

en: Imbalance
sk: Nerovnováha

en: Orphan
sk: Sirota

en: Enable chart
sk: Povoliť graf

en: Common Currency
sk: Obvyklá mena

en: Always
sk: Vždy

en: Total For
sk: Sumár za

en: Asset
sk: Aktíva

en: Liability
sk: Pasíva

en: Barchart
sk: Stĺpcový graf

en:  to
sk:  do

en: Expense
sk: Výdavok

en: Net Income
sk: Čistý príjem

en: Balance Sheet (Multicolumn)
sk: Súvaha (viac-stĺpcová)

en: Budget Balance Sheet
sk: Súvaha rozpočtu

en: Budget to use.
sk: Použiť rozpočet.

en: Budget Chart
sk: Graf rozpočtu

en: Running Sum
sk: Priebežný súčet

en: Range start
sk: Začiatok rozsahu

en: Range end
sk: Koniec rozsahu

en: Bar Chart
sk: Stĺpcový graf

en: Line Chart
sk: Líniový graf

note: Translators: Bgt and Act refer to budgeted and actual total amounts.
en: Bgt: ~a Act: ~a
sk: Rozp: ~a Akt: ~a

en: Budget Flow
sk: Toky rozpočtu

en: Report for range of budget periods
sk: Výkaz pre rozsah rozpočtovaných období

en: Select a budget period that ends the reporting range.
sk: Vyberte rozpočtové obdobie, ktoré ukončí vykazovací rozsah.

en: Label the revenue section
sk: Označiť príjmovú časť

en: Include revenue total
sk: Vrátane súčtu príjmov

en: Label the expense section
sk: Označiť výdavkovú časť

en: Include expense total
sk: Vrátane súčtu výdavkov

en: Display as a two column report
sk: Zobraziť výkaz s dvoma stĺpcami

en: Revenues
sk: Príjmy

en: Total Revenue
sk: Celkové tržby

en: Total Expenses
sk: Celkové výdavky

en: for Budget ~a
sk: pre rozpočet ~a

en: for Budget ~a Period ~d
sk: pre Rozpočet ~a Obdobie ~d

en: for Budget ~a Periods ~d - ~d
sk: pre Rozpočet ~a Obdobie ~d - ~d

en: Net income
sk: Čistý príjem

en: Net loss
sk: Čistá strata

en: Budget Income Statement
sk: Výkaz príjmov rozpočtu

en: Budget Profit & Loss
sk: Výsledovka rozpočtu

en: Budget Report
sk: Rozpočtový výkaz

en: Account Display Depth
sk: Hĺbka zobrazenia účtov

en: Always show sub-accounts
sk: Vždy zobraziť podúčty

en: Show Budget
sk: Zobraziť rozpočet

en: Show Actual
sk: Zobraziť aktuálne

en: Show Difference
sk: Zobraziť odchýlku

en: Show Column with Totals
sk: Zobraziť stĺpce s medzisúčtami

en: Include accounts with zero total balances and budget values
sk: Zahrnúť účty, ktoré majú nulový zostatok a rozpočtovú hodnotu

note: Translators: Abbreviation for "Budget" amount
en: Bgt
sk: Rozp

note: Translators: Abbreviation for "Actual" amount
en: Act
sk: Akt

note: Translators: Abbreviation for "Difference" amount
en: Diff
sk: Odch.

en: Cash Flow
sk: Tok hotovosti

en: Show Full Account Names
sk: Zobrazovať úplné názvy účtov

en: ~a and subaccounts
sk: ~a a podúčty

en: ~a and selected subaccounts
sk: ~a a označené podúčty

en: Money into selected accounts comes from
sk: Peniaze prichádzajúce do zvolených účtov sú z

en: Money out of selected accounts goes to
sk: Peniaze zo zvolených účtov sú použité na

en: Income Chart
sk: Graf príjmov

en: Expense Chart
sk: Graf výdavkov

en: Asset Chart
sk: Graf aktív

en: Liability Chart
sk: Graf pasív

en: Income Over Time
sk: Príjem za obdobie

en: Expense Over Time
sk: Výdavky za obdobie

en: Assets Over Time
sk: Aktíva za obdobie

en: Liabilities Over Time
sk: Pasíva za obdobie

en: Show long account names
sk: Zobraziť dlhé názvy účtov

en: Maximum Bars
sk: Maximum stĺpcov

en: Balances ~a to ~a
sk: Saldá ~a do ~a

en: Grand Total
sk: Spolu

en: Show Expense Column
sk: Zobraziť stĺpec výdajov

en: Show Company Address
sk: Zobraziť adresu spoločnosti

en: Show Lines with All Zeros
sk: Zobraziť riadky so všetkými nulami

en: Sort Column
sk: Zotriediť stĺpec

en: Sort Order
sk: Poradie radenia

en: Customer Name
sk: Meno odberateľa

en: No Customer
sk: Bez odberateľa

en: Customer Summary
sk: Zhrnutie pre odberateľa

note: Translators: This statement is about a range of time
en: Equity Statement
sk: Výkaz vlastného imania

en: Closing Entries pattern
sk: Vzor uzávierkových položiek

en: Closing Entries pattern is case-sensitive
sk: Vzor uzávierkovej položky rozlišuje veľké a malé písmená

en: Closing Entries Pattern is regular expression
sk: Vzor závierkovej položky je regulárny výraz

en: for Period
sk: za obdobie

en: Capital
sk: Kapitál

en: Investments
sk: Investície

en: Withdrawals
sk: Výbery

en: Increase in capital
sk: Nárast kapitálu

en: Decrease in capital
sk: Pokles kapitálu

en: Running Balance
sk: Obrat

en: Totals
sk: Súčty

en: General Ledger
sk: Účtovný denník

en: Sorting
sk: Triedenie

en: Other Account Name
sk: Iný účtový názov

en: Other Account Code
sk: Iný účtový kód

en: Primary Key
sk: Primárny kľúč

en: Show Full Account Name
sk: Zobraziť celá názvy účtov

en: Primary Subtotal
sk: Primárny medzisúčet

en: Primary Subtotal for Date Key
sk: Primárny medzisúčet pre časový kľúč

en: Primary Sort Order
sk: Primárne triedenie

en: Secondary Key
sk: Sekundárny kľúč

en: Secondary Subtotal
sk: Sekundárny medzisúčet

en: Secondary Subtotal for Date Key
sk: Sekundárny medzisúčet pre časový kľúč

en: Secondary Sort Order
sk: Druhotné triedenie

en: Income Statement
sk: Výsledovka

en: Profit & Loss
sk: Ziska a strata

en: Validation
sk: Overovanie

en: Tax Amount
sk: Výška dane

en: Custom Title
sk: Vlastný titulok

en: Picture Location
sk: Umiestnenie obrázku

en: Display Columns
sk: Zobraziť stĺpce

en: Display the date?
sk: Zobraziť dátum?

en: Display the description?
sk: Zobraziť popis?

en: Display the action?
sk: Zobraziť úkon?

en: Display the quantity of items?
sk: Zobrazovať počet položiek?

en: Display the price per item?
sk: Zobraziť cenu za položku?

en: Display due date?
sk: Zobraziť dátum splatnosti?

en: Display the subtotals?
sk: Zobraziť medzisúčty?

en: Payable to
sk: Splatnosť

en: Payable to string
sk: Reťazec splatnosť

en: Company contact
sk: Kontakt na spoločnosť

en: Company contact string
sk: Reťazec kontaktu spoločnosti

en: Minimum # of entries
sk: Minimum # položiek

en: References
sk: Referencie

en: Display the invoice references?
sk: Zobrazovať odkazy faktúry?

en: Billing Terms
sk: Fakturačné podmienky

en: Display the invoice billing terms?
sk: Zobrazovať platobné podmienky faktúry?

en: Display the billing id?
sk: Zobraziť fakturačné ID?

en: Display the invoice notes?
sk: Zobraziť poznámky k faktúre

en: Payments
sk: Platby

en: Display the payments applied to this invoice?
sk: Zobrazovať platby týkajúce sa tejto faktúry?

en: Row 1 Left
sk: Riadok 1 vľavo

en: Row 2 Left
sk: Riadok 2 vľavo

en: Row 3 Left
sk: Riadok 3 vľavo

en: Net Price
sk: Čistá cena

en: Total Price
sk: Cena celkom

en: Amount Due
sk: Splatná čiastka

en: Invoice in progress…
sk: Faktúra sa spracováva…

en: Reference:
sk: Referencia:

en: Terms:
sk: Podmienky:

en: Show Net Profit
sk: Zobraziť čistý zisk

en: Show Income and Expenses?
sk: Zobraziť príjmy a výdavky?

en: Show the Asset and the Liability bars?
sk: Zobrazí stĺpce Aktív a Pasív

en: Show the net profit?
sk: Zobraziť čistý zisk?

en: Show a Net Worth bar?
sk: Zobraziť graf Čistej hodnoty?

en: Net Profit
sk: Čistý zisk

en: Net Worth
sk: Čistá hodnota

en: Net Worth Barchart
sk: Stĺpcový graf Čistej hodnoty

en: Income/Expense Chart
sk: Graf Príjmov/Výdavkov

en: Net Worth Linechart
sk: Liniový graf Čistej hodnoty

en: Sort By
sk: Usporiadať podľa

en: Show all vendors/customers even if they have a zero balance.
sk: Zobraziť všetkých dodávateľov/odberateľov aj keď majú nulový zostatok.

en: Current
sk: Aktuálny

en: 0-30 days
sk: 0-30 dní

en: 31-60 days
sk: 31-60 dní

en: 61-90 days
sk: 61-90 dní

en: 91+ days
sk: 91+ dní

en: Billing address
sk: Fakturačná adresa

en: Payable Aging
sk: Časová štruktúra záväzkov

en: Receivable Aging
sk: Časová štruktúra pohľadávok

en: Credits
sk: Kredity

en: Debits
sk: Debety

en: Total Credit
sk: Celkový kredit

en: Total Due
sk: Celkové clo

en: Display the transaction date?
sk: Zobraziť dátum transakcie?

en: Display the transaction reference?
sk: Zobraziť odkaz transakcie?

en: Display the transaction type?
sk: Zobraziť typ transakcie?

en: Display the transaction description?
sk: Zobraziť popis transakcie?

en: Linked transactions are hidden.
sk: Prepojené transakcie sú skryté.

en: Simple
sk: Jednoduché

en: No matching transactions found
sk: Nenašla sa zodpovedajúca transakcia

en: Customer Report
sk: Výkaz odberateľov

en: Vendor Report
sk: Výkaz dodávateľov

en: Employee Report
sk: Výkaz zamestnancov

en: Investment Portfolio
sk: Investičné portfólio

en: Price of Commodity
sk: Cena komodity

en: Invert prices
sk: Invertovať ceny

en: Marker
sk: Zvýrazňovač

en: Marker Color
sk: Farba zvýrazňovača

en: Calculate the price of this commodity.
sk: Kalkulovať cenu tejto komodity.

en: Weighted Average
sk: Vážený priemer

en: Actual Transactions
sk: Aktuálna transakcia

en: Weeks
sk: Týždne

en: Double-Weeks
sk: Dvojtýždenne

en: Identical commodities
sk: Identické komodity

en: Your selected commodity and the currency of the report are identical. It doesn't make sense to show prices for identical commodities.
sk: Komodita a mena, ktoré ste zvolili pre výkaz, sú identické.To nedáva zmysel, aby boli zobrazené ceny pre identické komodity.

en: There is no price information available for the selected commodities in the selected time period.
sk: Pre zvolenú komoditu nie sú dostupné informácie o cene vo zvolenom časovom období.

en: Only one price
sk: Len jedna cena

en: There was only one single price found for the selected commodities in the selected time period. This doesn't give a useful plot.
sk: Pre zvolenú komoditu bola nájdená len jedna cena vo zvolenom časovom období. To neposkytne užitočné zobrazenie.

en: All Prices equal
sk: Všetky ceny sú rovnaké

en: All the prices found are equal. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sk: Všetky ceny, ktoré boli nájdené sú rovnaké. Toto by malo za následok zobrazenie jednej rovnej čiary. Naneštastie, nástroj na kreslenie to nedokáže.

en: All Prices at the same date
sk: Všetky ceny majú rovnaký dátum

en: All the prices found are from the same date. This would result in a plot with one straight line. Unfortunately, the plotting tool can't handle that.
sk: Všetky nájdené ceny majú rovnaký dátum. To má za následok, že by mal byť zobrazený graf s rovnou čiarou. Nanešťastie, nástroj na tvorbu grafu to nedokáže.

en: Price Scatterplot
sk: Načrtnúť cenový rozptyl

en: Headings 1
sk: Nadpis 1

en: Headings 2
sk: Nadpis 2

en: Heading font
sk: Písmo pre nadpis

en: Text font
sk: Písmo pre text

en: Qty
sk: Množ

en: Discount Rate
sk: Sadzba zľavy

en: Discount Amount
sk: Suma zľavy

en: Tax Rate
sk: Daňová sadzba

en: Sub-total
sk: Medzisúčet

en: Payment received text
sk: Text prijatej platby

en: The format for the date->string conversion for today's date.
sk: Formát pre konverziu dátum->reťazec pre dnešný dátum.

en: Payment received, thank you!
sk: Platba prijatá,ďakujeme!

en: Funds In
sk: Prírastky

en: Funds Out
sk: Úbytky

en: Reconciliation Report
sk: Výkaz vysporiadania

en: Debit Value
sk: Debetná hodnota

en: Credit Value
sk: Kreditná hodnota

en: Register Report
sk: Výkaz registra

en: Display the check number?
sk: Zobraziť číslo šeku?

en: Display the memo?
sk: Zobraziť poznámku?

en: Display the account?
sk: Zobraziť účet?

en: Display the number of shares?
sk: Zobraziť počet podielov?

en: Display the shares price?
sk: Zobraziť cenu podielov?

en: Display the amount?
sk: Zobraziť sumu?

en: Single Column
sk: Jednostĺpcové

en: Two Columns
sk: Dvojstĺpcové

en: Display the totals?
sk: Zobraziť súčty?

en: Total Debits
sk: Celkový debet

en: Total Credits
sk: Celkový kredit

en: Net Change
sk: Zmenené

en: Value Change
sk: Zmena hodnoty

en: n/a
sk: nedost

en: Elements
sk: Elementy

en: column: Date
sk: stĺpec: dátum

en: row: Contact
sk: riadok: Kontakt

en: Logo filename
sk: Názov súboru s logom

en: Logo width
sk: Šírka loga

en: CSS color.
sk: CSS farba.

en: Invoice number:
sk: Číslo faktúry:

en: To:
sk: Do:

en: Unit
sk: Jednotka

en: Invoice #:
sk: Faktúra #:

en: Reference:
sk: Referencia:

en: Trial Balance
sk: Hrubý zostatok

en: Start of Adjusting/Closing
sk: Začiatok úprav/uzatvárania

en: Date of Report
sk: Dátum výkazu

en: Report variation
sk: Variácie výkazu

en: Merchandising
sk: Obchodovanie

en: Adjusting Entries pattern is case-sensitive
sk: Vzor uzávierkovej položky rozlišuje veľké a malé písmená

en: Adjusting Entries Pattern is regular expression
sk: Vzor uzávierkovej položky je regulárny výraz

en: General journal exact balances
sk: Presné zostatky účtovného denníka

en: Adjusting Entries
sk: Položky úprav

en: Adjustments
sk: Úpravy

en: Adjusted Trial Balance
sk: Upravený hrubý zostatok

en: Net Loss
sk: Čistá strata

en: Number of columns
sk: Počet stĺpcov

en: Edit Options
sk: Upraviť nastavenia

en: Single Report
sk: Jednoduchý výkaz

en: Multicolumn View
sk: Viacstĺpcový pohľad

en: Custom Multicolumn Report
sk: Vlastný viacstĺpcový výkaz

en: Assets Accounts
sk: Účty aktív

en: Liability Accounts
sk: Účty záväzkov

en: Equity Accounts
sk: Účty imania

en: Trading Accounts
sk: Obchodné účty

en: Total Equity, Trading, and Liabilities
sk: Celkové vlastné imanie, obchodovanie a záväzky

en: Imbalance Amount
sk: Suma nerovnováhy

en: Invoice No.
sk: Faktúra č.

en: Descr.
sk: Pop.

en: No invoice has been selected -- please use the Options menu to select one.
sk: Nebola vybraná žiadna faktúra -- použite prosím položku Voľby v ponuke pre výber.

en: Website
sk: Web stránka

en: Invoice Date
sk: Fakturačný dátum

en: Stocks
sk: Akcie

en: Mutual Funds
sk: Podielové fondy

en: Currencies
sk: Meny

en: Equities
sk: Cenné papiere

en: Checking
sk: Šek

en: Savings
sk: Úspory

en: Money Market
sk: Peňažný trh

en: Accounts Receivable
sk: Účty pohľadávok

en: Accounts Payable
sk: Účty záväzkov

en: Credit Lines
sk: Úverový limit

en: Building '~a' report …
sk: Vytváranie výkazu '~a' …

en: Rendering '~a' report …
sk: Generovanie výkazu '~a'…

en: Untitled
sk: Bez titulku

en: CSS-based stylesheet (experimental)
sk: Štýl založený na CSS (experimentálne)

en: Preparer
sk: Zostaviteľ

en: Prepared for
sk: Zastavené pre

en: Show preparer info
sk: Zobrazí informácie o zhotoviteľovi

en: Enable Links
sk: Povoliť odkazy

en: Enable hyperlinks in reports.
sk: Povoliť hyperodkazy vo výkaze.

en: Footer
sk: Päta

en: String to be placed as a footer.
sk: Reťazec, ktorý bude umiestnený ako päta.

en: Images
sk: Obrázky

en: Background Tile
sk: Obrázok na pozadí

en: Background tile for reports.
sk: Obrázok na pozadí pre tento výkaz

note: Translators: Banner is an image like Logo.
en: Heading Banner
sk: Transparent v záhlaví

en: Banner for top of report.
sk: Transparent v hornej časti výkazu

en: Heading Alignment
sk: Zarovnanie hlavičky

en: Left
sk: Vľavo

en: Center
sk: Na stred

en: Right
sk: Vpravo

en: Company logo image.
sk: Logo spoločnosti

en: General background color for report.
sk: Všeobecná farba pozadia pre výkaz

en: Text Color
sk: Farba textu

en: Normal body text color.
sk: Bežná farba textu.

en: Link Color
sk: Farba odkazu

en: Link text color.
sk: Farba textu odkazu.

en: Table Cell Color
sk: Farba bunky

en: Default background for table cells.
sk: Štandardné pozadie bunky

en: Alternate Table Cell Color
sk: Alternatívna farba bunky

en: Default alternate background for table cells.
sk: Prednastavené alternatívne pozadie bunky v tabuľke.

en: Subheading/Subtotal Cell Color
sk: Farba buniek podzáhlavia/medzisúčtov

en: Default color for subtotal rows.
sk: Prednastavená farba pre riadky medzisúčtov.

en: Sub-subheading/total Cell Color
sk: Farba buniek pod-podzáhlavia/súčtov

en: Grand Total Cell Color
sk: Farba bunky celkového súčtu

en: Tables
sk: Tabuľky

en: Table cell spacing
sk: Vzdialenosť buniek

en: Table cell padding
sk: Výplň buniek

en: Table border width
sk: Hrúbka ohraničenia tabuľky

en: Prepared by:
sk: Pripravil:

en: Prepared for:
sk: Pripravené pre:

en: Easy
sk: Jednoduchý

en: Fancy
sk: Efektný

en: Technicolor
sk: Farebný

en: Show receiver info
sk: Zobrazí informácie o príjemcovi

en: Name of organization or company the report is prepared for.
sk: Názov organizácie alebo spoločnosti, pre ktorú sa zhotovuje.

en: Show date
sk: Zobraziť dátum

en: The creation date for this report.
sk: Dátum vytvorenia výkazu.

en: Show comments at bottom
sk: Zobraziť komentáre na spodku

en: Show GnuCash version at bottom
sk: Zobraziť dole verziu GnuCash

en: Report Creation Date:
sk: Dátum vytvorenia výkazu:

en: Head or Tail
sk: Hlava alebo chvost

en: Background color for reports.
sk: Farba pozadia vo výkaze

en: Background Pixmap
sk: Obrázok na pozadí

en: Background color for alternate lines.
sk: Farba pozadia pre alternatívne riadky.

en: Plain
sk: Obyčajný

en: Filter Type
sk: Typ filtra

en: Subtotal Table
sk: Tabuľka medzisúčtov

en: Table for Exporting
sk: Tabuľka pre export

en: Transaction Filter
sk: Filter transakcií

en: Reconciled Status
sk: Stav vysporiadania

en: Register Order
sk: Triedenie registra

en: Include Transactions to/from Filter Accounts
sk: Zahrnúť transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Exclude Transactions to/from Filter Accounts
sk: Ignorovať transakcie z/do filtrovaných účtov

en: Non-void only
sk: Len platné

en: Void only
sk: Len neplatné

en: Use Global Preference
sk: Použiť globálne nastavenia

en: Income and Expense
sk: Príjem a výdavok

en: Credit Accounts
sk: Kreditné účty

en: Subtotal according to the primary key?
sk: Medzisúčty podľa primárneho kľúča?

en: Subtotal according to the secondary key?
sk: Medzisúčty podľa sekundárneho kľúča?

en: Display the reconciled date?
sk: Zobrazovať dátum vysporiadania?

en: Display the account name?
sk: Zobrazovať názov účtu

en: Hide
sk: Skryť

en: Enable hyperlinks in amounts.
sk: Povoliť hyperodkazy v sumách.

en: Transfer from/to
sk: Previesť z/na

en: Split Transaction
sk: Rozdeliť transakciu

note: Translators: Both ~a's are dates
en: From ~a to ~a
sk: Od ~a do ~a

en: Cu_t
sk: Vystri_hnúť

en: Cut the current selection and copy it to clipboard
sk: Vystrihnutie aktuálneho výberu a jeho skopírovanie do schránky

en: _Copy
sk: _Kopírovať

en: Copy the current selection to clipboard
sk: Skopírovať aktuálny výber do schránky

en: _Paste
sk: _Vložiť

en: Paste the clipboard content at the cursor position
sk: Vložiť obsah schránky na pozíciu kurzora

en: _Transaction
sk: _Transakcia

en: Remo_ve Other Splits
sk: Odst_rániť ostatné rozdelenia

en: Remove all splits in the current transaction
sk: Odstráni všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií

en: _Enter Transaction
sk: _Vložiť transakciu

en: Record the current transaction
sk: Zaznamená aktuálnu transakciu

en: Ca_ncel Transaction
sk: Z_mazať transakciu

en: Cancel the current transaction
sk: Zruší aktuálnu transakciu

en: _View
sk: _Zobraziť

en: _Double Line
sk: _Dvojitý riadok

en: Transfer funds from one account to another
sk: Prevedie fondy z jedného účtu na druhý

en: _Blank Transaction
sk: Prázdna _transakcia

en: Move to the blank transaction at the bottom of the register
sk: Presunie sa na prázdnu transakciu na konci registra

en: _File
sk: _Súbor

en: Pa_ge Setup
sk: _Nastavenie strany...

en: Proper_ties
sk: Vlas_tnosti

en: Edit the properties of the current file
sk: Upraviť nastavení aktuálneho súbora

en: Close the currently active page
sk: Zavrie aktívnu stránku

en: Quit this application
sk: Ukončenie aplikácie

en: Edit the global preferences of GnuCash
sk: Upravovať globálne nastavenia GnuCash

en: _Toolbar
sk: Panel _nástrojov

en: Show/hide the toolbar on this window
sk: Zobraziť/skryť v tomto okne panel nástrojov

en: Su_mmary Bar
sk: S_umárny riadok

en: Show/hide the summary bar on this window
sk: Zobrazí/skryje sumárový riadok v tomto okne

en: Stat_us Bar
sk: S_tavový riadok

en: Show/hide the status bar on this window
sk: Zobrazí/skryje stavový riadok v tomto okne

en: Tra_nsaction
sk: Tra_nsakcia

en: _Actions
sk: Ú_kony

en: Re_name Page
sk: Preme_novať stránku

en: _Scheduled
sk: P_lánované

en: _Reports
sk: Vý_kazy

en: _Tools
sk: _Nástroje

en: E_xtensions
sk: _Rozšírenia

en: _Windows
sk: _Okná

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: New Window with _Page
sk: Nové okno so s_tranou

en: Tutorial and Concepts _Guide
sk: Manuál a _koncepčná príručka

en: Open the GnuCash Tutorial
sk: Otvorí GnuCash Manuál

en: _Contents
sk: _Obsah

en: Open the GnuCash Help
sk: Otvorí GnuCash Manuál

en: About GnuCash
sk: O GnuCash

en: Save the current file
sk: Uloženie aktuálneho súboru

en: Open the New Invoice dialog
sk: Otvoriť nový dialóg faktúry

en: New Accounts _Page
sk: Nová s_tránka účtov

en: Open a new Account Tree page
sk: Otvorí novú stránku so stromom účtov

en: New _File
sk: _Nový súbor

en: Create a new file
sk: Vytvorí nový súbor

en: Open an existing GnuCash file
sk: Otvorí existujúci GnuCash súbor

en: Print the currently active page
sk: Vytlačí aktuálnu aktívnu stránku

en: Export _Accounts
sk: Expo_rtovať účty

en: Export the account hierarchy to a new GnuCash datafile
sk: Exportovať hierarchiu účtov do nového GnuCash súboru

en: Find transactions with a search
sk: Pohľadá transakciu

note: Translators: remember to reuse this translation in dialog-account.glade
en: Ta_x Report Options
sk: _Nastavenie Daňového výkazu

en: _Scheduled Transactions
sk: _Plánované transakcie

en: _Scheduled Transaction Editor
sk: Editor plánovaných tran_sakcií

en: Since _Last Run…
sk: Od pos_ledného spustenia…

en: _Mortgage & Loan Repayment…
sk: _Splácanie hypotéky & úveru…

en: Setup scheduled transactions for repayment of a loan
sk: Nastaviť plánované transakcie pre splácanie úveru

en: _Price Database
sk: _Cenová databáza

en: View and edit the prices for stocks and mutual funds
sk: Prezeranie a úprava cien pre akciové a podielové fondy

en: _Security Editor
sk: _Editor cenných papierov

en: View and edit the commodities for stocks and mutual funds
sk: Prezeranie a úprava komodít pre akciové a podielové fondy

en: _Loan Repayment Calculator
sk: Ka_lkulačka pre splácanie dlhu

en: Use the loan/mortgage repayment calculator
sk: Použiť kalkulačku pre splácanie dlhu/úveru

en: _Transaction Linked Documents
sk: Dokumenty prepojené s _transakciou

en: View all Transaction Linked Documents
sk: Zobraziť všetky dokumenty prepojené na transakcie

en: _Tips Of The Day
sk: _Tip dňa

en: View the Tips of the Day
sk: Prezeranie Tipov dňa

en: Import bills and invoices from a CSV text file
sk: Importovať účtenky a faktúry z CSV súboru

en: _New Budget
sk: _Nový rozpočet

en: _Open Budget
sk: _Otvoriť rozpočet

en: _Copy Budget
sk: _Kopírovať rozpočet

en: _Delete Budget
sk: O_dstrániť rozpočet

en: _Customer
sk: Od_berateľ

en: Open the New Customer dialog
sk: Otvoriť nový dialóg odberateľa

en: Open the Find Customer dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania odberateľa

en: Open the Find Invoice dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania faktúry

en: Open the New Job dialog
sk: Otvoriť dialóg novej úlohy

en: Open the Find Job dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania úlohy

en: Open the Process Payment dialog
sk: Otvoriť dialóg spracovania platby

en: _Vendor
sk: _Dodávateľ

en: Open the New Vendor dialog
sk: Otvoriť dialóg nového odberateľa

en: Open the Find Vendor dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania dodávateľa

en: Open the New Bill dialog
sk: Otvoriť dialóg novej účtenky

en: Open the Find Bill dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania účtenky

en: Bills _Due Reminder
sk: _Pripomenutie splatnosti faktúry

en: Open the Bills Due Reminder dialog
sk: Otvoriť dialóg pripomenutia splatnosti faktúry

en: _Employee
sk: _Zamestnanec

en: Employees Overview
sk: Prehľad zamestnancov

en: Open the New Employee dialog
sk: Otvoriť dialóg nového zamestnanca

en: Open the Find Employee dialog
sk: Otvoriť dialóg hľadania odberateľa

en: Open the Find Expense Voucher dialog
sk: Otvoriť dialóg Hľadať výdavkovú poukážku

en: View all Linked Business Documents
sk: Zobraziť všetky prepojené obchodné dokumenty

en: Sales _Tax Table
sk: _Daňová tabuľká predaja

en: _Billing Terms Editor
sk: Editor fakturačných po_dmienok

en: View and edit the list of Billing Terms
sk: Zobraziť a upraviť zoznam platobných podmienok

en: Test Search Dialog
sk: Testovací vyhľadávací dialóg

en: Initialize Test Data
sk: Inicializovať testovacie dáta

en: Export Account T_ree to CSV…
sk: Exportovať st_rom účtov do CSV…

en: Export the Account Tree to a CSV file
sk: Exportovať strom účtov do CSV súboru

en: Export _Transactions to CSV…
sk: Exportovať _transakcie do CSV…

en: Export the Transactions to a CSV file
sk: Exportovať transakcie do CSV súboru

en: Export A_ctive Register to CSV…
sk: Exportovať a_ktívny register do CSV…

en: Export the Active Register to a CSV file
sk: Exportovať Aktívny register do CSV súboru

en: Import _Accounts from CSV…
sk: _Importovať účty z CSV…

en: Import Accounts from a CSV file
sk: Importovať účty z CSV súboru

en: Import _Transactions from CSV…
sk: Importovať _transakcie z CSV…

en: Import Transactions from a CSV file
sk: Importovať transakcie z CSV súboru

en: Import Prices from a CSV file
sk: Importovať ceny z CSV súboru

en: _Replay GnuCash .log file…
sk: P_rehrať GnuCash .log súbor…

en: _Edit Account
sk: _Upraviť účet

en: Edit the selected account
sk: Upraví zvolený účet

en: F_ind Account
sk: Nájd_i účet

en: Find an account
sk: Nájdi účet

en: _Cascade Account Properties…
sk: _Kaskádové vlastnosti účtu…

en: Cascade selected properties for account
sk: Kaskáda zvolených vlastností účtu

en: _Renumber Subaccounts…
sk: P_rečíslovanie podúčtov…

en: Renumber the children of the selected account
sk: Prečíslovať potomkov zvoleného účtu

en: Open _Account
sk: _Otvoriť účet

en: Open the selected account
sk: Otvoriť zvolený účet

en: Open _SubAccounts
sk: _Otvoriť podúčty

en: Open the selected account and all its subaccounts
sk: Otvorí zvolený účet a všetky jeho podúčty

en: _Refresh
sk: _Obnoviť

en: Refresh this window
sk: Obnoviť toto okno

en: Create a new Account
sk: Vytvorí nový účet

en: New Account _Hierarchy…
sk: Nová účtovná _hierarchia…

en: Extend the current book by merging with new account type categories
sk: Rozšíriť aktuálnu účtovnú knihu zlúčením s novými kategóriami typov účtov

en: Reconcile the selected account
sk: Vysporiadať zvolený účet

en: Record a stock split or a stock merger
sk: Zaznamenať akciové rozdelenie alebo splynutie

en: View _Lots…
sk: Zobraz die_ly…

en: Bring up the lot viewer/editor window
sk: Otvor okno editora poplatkov

note: Translators: The following 2 are Scrub actions in register view
en: _Check & Repair
sk: _Kontrola a oprava

en: Check & Repair A_ccount
sk: Kontrola a _oprava účtu

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia v tomto účte

en: Check & Repair Su_baccounts
sk: Skontrolovať a opraviť po_dúčty

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in this account and its subaccounts
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia v tomto účte a jeho podúčtoch

en: Check & Repair A_ll
sk: Skontro_lovať a opraviť všetko

en: Check for and repair unbalanced transactions and orphan splits in all accounts
sk: Skontroluje a opraví nerovnovážne transakcie a osirotené rozdelenia vo všetkých účtoch

en: Edit _Account
sk: Upr_aviť účet

en: Delete selected account
sk: Odstráni zvolený účet

en: Edit Note
sk: Upraviť poznámku

en: Sort _Order
sk: Usporiadať p_oradie

en: _Standard
sk: Š_tandard

en: _Quantity
sk: _Množstvo

en: _Enter
sk: _Vložiť

en: Record the current entry
sk: Zaznamená aktuálnu položku

en: Cancel the current entry
sk: Zruší aktuálnu položku

en: Delete the current entry
sk: Odstráni aktuálnu položku

en: _Blank
sk: _Prázdna

en: Dup_licate Entry
sk: Dup_likovať položku

en: Make a copy of the current entry
sk: Vytvorí kópiu aktuálnej položky

en: Move Entry _Up
sk: Pres_unúť hore

en: Move the current entry one row upwards
sk: Posunúť aktuálnu položku o riadok nahor

en: Move Entry Do_wn
sk: Presunúť dol_e

en: Move the current entry one row downwards
sk: Posunúť aktuálnu položku o riadok nadol

en: Create a new invoice
sk: Vytvorí novú faktúru

en: Assign as payment…
sk: S_pracovať ako platbu…

en: Assign the selected transaction as payment
sk: Nastav zvolenú transakciu ako platbu

en: Edit payment…
sk: Upraviť platbu…

en: Edit the payment this transaction is a part of
sk: Upraviť platbu aktuálnej transakcie

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Basic Ledger
sk: _Základná účtovná kniha

en: Show transactions on one or two lines
sk: Zobraziť transakcie na jednom alebo dvoch riadkoch

note: Translators: This is a menu item in the View menu
en: _Auto-Split Ledger
sk: _Automaticky delená účtovná kniha

en: Show transactions on one or two lines and expand the current transaction
sk: Zobraziť transakcie na jednom alebo dvoch riadkoch a rozvinúť aktuálnu transakciu

en: Show expanded transactions with all splits
sk: Zobraziť rozvinuté transakcie so všetkými rozdeleniami

en: _Void Transaction
sk: _Zrušenie platnosti transakcie

en: _Unvoid Transaction
sk: _Obnova platnosti transakcie

en: Add _Reversing Transaction
sk: Pridať _reverznú transakciu

en: _Go to Date
sk: _Prejsť na deň

en: S_plit Transaction
sk: Roz_deliť transakciu

en: Show all splits in the current transaction
sk: Zobrazí všetky rozdelenia v aktuálnej transakcií

en: Edit E_xchange Rate
sk: Upraviť výmenný _kurz

en: Edit the exchange rate for the current transaction
sk: Upraviť kurz pre aktuálnu transakciu

en: Create a Scheduled Transaction with the current transaction as a template
sk: Vytvoriť plánovanú transakciu podľa aktuálnej transakcií

note: Translators: This is a menu item that will open a register tab for the account of the first other account in the current transaction's split list with focus on the current transaction's entry in that register.
en: _Jump to the other account
sk: _Prejsť na protiúčet

en: Account Report
sk: Výkaz účtov

en: Open a register report for this Account
sk: Otvorí okno výkazu pre tento účet

en: Account Report - Single Transaction
sk: Výkaz účtu - jedna transakcia

en: Open a register report for the selected Transaction
sk: Otvorí okno výkazu pre túto zvolenú transakciu

en: _Print Report…
sk: _Tlačiť výkaz…

en: Print the current report
sk: Vytlačí aktuálny výkaz

en: _Report Options
sk: Nastavenia _výkazu

en: Export as P_DF…
sk: Exportovať ako P_DF…

en: Export the current report as a PDF document
sk: Exportovať aktuálny výkaz ako PDF dokument

en: Export HTML-formatted report to file
sk: Exportuje výkaz ako HTML naformátovaný súbor

en: Back
sk: Dozadu

en: Move back one step in the history
sk: Posunie o jeden krok späť v histórií

en: Forward
sk: Dopredu

en: Move forward one step in the history
sk: Posunie o jeden krok dopredu v histórii

en: Reload
sk: Načítať

en: Reload the current page
sk: Znovu načítať aktuálnu stránku

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Cancel outstanding HTML requests
sk: Zrušiť nevyjavené HTML požiadavky

en: Export _Report
sk: Exportovať _výkaz

en: Create a new scheduled transaction
sk: Vytvoriť novú plánovanú transakciu

en: Edit the selected scheduled transaction
sk: Upraviť označenú plánovanú transakciu

en: Delete the selected scheduled transaction
sk: Zmazať označenú plánovanú transakciu

en: Import _QIF…
sk: Importovať _QIF…

en: Import a Quicken QIF file
sk: Importuje súbor Quicken QIF

en: _General Journal
sk: Účtovný _denník

en: St_yle Sheets
sk: _Štýly

en: _Reconcile
sk: _Vysporiadať

en: _Reconcile Information…
sk: _Informácie o vysporiadaní…

en: _Finish
sk: _Ukončiť

en: _Postpone
sk: Od_ložiť

en: _Open Account
sk: _Otvoriť účet

en: Edit the current transaction
sk: Upraví aktuálnu transakciu

en: Delete the selected transaction
sk: Odstrániť zvolenú transakciu

en: Open the account
sk: Otvoriť účet

en: Finish the reconciliation of this account
sk: Ukončiť vysporiadanie tohoto účtu

en: Postpone the reconciliation of this account
sk: Odloží vysporiadanie tohoto účtu

en: Cancel the reconciliation of this account
sk: Prerušiť vysporiadavanie tohoto účtu

en: Illegal variable in expression.
sk: Neplatná premenná vo výraze.

en: Unbalanced parenthesis
sk: Nepárová zátvorka

en: Stack overflow
sk: Preplnenie zásobníka

en: Stack underflow
sk: Podtečenie zásobníka

en: Undefined character
sk: Nedefinovaný znak

en: Not a variable
sk: Nie je premenná

en: Not a defined function
sk: Nedefinovaná funkcia

en: Out of memory
sk: Nedostatok pamäte

en: Numeric error
sk: Numerická chyba

en: Opening Balances
sk: Začiatočný stav

note: Translators: this string refers to a file name that gets renamed
en: Renamed to:
sk: Premenovať na:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: Old location:
sk: Staré miesto:

note: Translators: this refers to a directory name.
en: New location:
sk: Nové miesto:

en: Deposit
sk: Vklad

en: Receive
sk: Príjem

en: Withdrawal
sk: Výber

en: Spend
sk: Výdaj

en: Credit Card
sk: Platobná karta

en: Stock
sk: Akcie

en: Mutual Fund
sk: Podielový fond

en: A/Receivable
sk: Pohľadávky

en: A/Payable
sk: Záväzky

en: Root
sk: Koreň

en: Orphaned Gains
sk: Osirelé zisky

en: Realized Gain/Loss
sk: Realizované Zisky/Straty

en: Realized Gains or Losses from Commodity or Trading Accounts that haven't been recorded elsewhere.
sk: Realizované zisky alebo straty z komodít alebo obchodných účtov, ktoré neboli zaznamenané niekde ide.

[ctx: Commodity Type]
en: All non-currency
sk: Zvoliť nie menové

[ctx: Commodity Type]
en: Currencies
sk: Meny

en: y-m-d
sk: r-m-d

en: d-m-y
sk: d-m-r

en: m-d-y
sk: m-d-r

en:  (posted)
sk:  (vystavené)

en: One Week Ago
sk: Pred týždňom

en: One Week Ago.
sk: Pred týždňom.

en: One Week Ahead
sk: O týždeň

en: One Week Ahead.
sk: O týždeň.

en: One Month Ago
sk: Pred mesiacom

en: One Month Ago.
sk: Pred mesiacom.

en: One Month Ahead
sk: O mesiac

en: One Month Ahead.
sk: O mesiac.

en: Three Months Ago
sk: Pred tromi mesiacmi

en: Three Months Ago.
sk: Pred tromi mesiacmi.

en: Three Months Ahead
sk: O tri mesiace

en: Three Months Ahead.
sk: O tri mesiace.

en: Six Months Ago
sk: Pred šiestimi mesiacmi

en: Six Months Ago.
sk: Pred šiestimi mesiacmi.

en: Six Months Ahead
sk: O šesť mesiacov

en: Six Months Ahead.
sk: O šesť mesiacov

en: One Year Ago
sk: Pred rokom

en: One Year Ago.
sk: Pred rokom.

en: One Year Ahead
sk: O rok

en: One Year Ahead.
sk: O rok.

en: Start of next month
sk: Začiatku nasledujúceho mesiaca

en: End of next month
sk: Koniec nasledujúceho mesiaca

en: End of next quarter
sk: Koniec nasledujúceho kvartálu

en: Start of next year
sk: Začiatok nasledujúceho roku

en: End of next year
sk: Koniec nasledujúceho roku

en: Counters
sk: Číselníky

en: Customer number
sk: Číslo odberateľa

en: Customer number format
sk: Formát čísla odberateľa

en: Employee number
sk: Číslo zamestnanca:

en: Employee number format
sk: Formát čísla zamestnanca

en: Invoice number
sk: Číslo faktúry

en: Invoice number format
sk: Formát čísla faktúry

en: Bill number
sk: Číslo účtu

en: Bill number format
sk: Formát čísla účtenky

en: Expense voucher number
sk: Číslo výdajového bloku

en: Expense voucher number format
sk: Formát čísla výdajového bloku

en: Job number
sk: Číslo úlohy

en: Job number format
sk: Formát čísla úlohy

en: Order number
sk: Číslo objednávky

en: Order number format
sk: Formát čísla objednávky

en: Vendor number
sk: Číslo dodávateľa

en: Vendor number format
sk: Formát čísla dodávateľa

en: The name of your business.
sk: Názov vašej spoločnosti.

en: The address of your business.
sk: Adresa vašej spoločnosti.

en: Default Customer TaxTable
sk: Štandardná Daňová tabuľka odberateľa

en: The default tax table to apply to customers.
sk: Štandardná daňová tabuľka, ktorú používať pre odberateľov.

en: Default Vendor TaxTable
sk: Štandardná daňová tabuľka dodávateľov

en: The default tax table to apply to vendors.
sk: Štandardná daňová tabuľka, ktorá sa bude používať pre dodávateľov.

en: The electronic tax number of your business
sk: Vaše elektronické daňové číslo

en:  (closed)
sk:  (uzatvorené)

en: Budgeting
sk: Rozpočet

en: Default Budget
sk: Štandardný rozpočet

note: Translators: %s is an already-localized form of the day of the week.
en: last %s
sk: posledná %s

note: Translators: %d is the number of Recurrences in the list.
en: Unknown, %d-size list.
sk: Neznáme, zoznam veľkosti %d.

[ctx: Displayed account code of the other account in a multi-split transaction]
en: Split
sk: Rozdelenie

en: Voided transaction
sk: Neplatná transakcia

en: Transaction Voided
sk: Neplatná transakcia

en: No help available.
sk: Pomocník nie je k dispozícii.
