gnumeric 1.10.x - en to no translation catalogue (30 entries)

en: COMPLEX:a complex number of the form @{x} + @{y}@{i}
no: COMPLEX:et komplekst tall på formen @{x} + @{y}@{i}

en: x:real part
no: x:reell del

en: y:imaginary part
no: y:imaginær del

en: i:the suffix for the complex number, either "i" or "j"; defaults to "i"
no: i:suffiks for det komplekse tallet, enten «i» eller «j»; forvalgt til «i»

en: If @{i} is neither "i" nor "j", COMPLEX returns #VALUE!
no: Hvis @{i} er hverken «i» eller «j» returnerer COMPLEX #VALUE!

en: This function is Excel compatible.
no: Denne funksjonen er kompatibel med Excel.

en: IMAGINARY:the imaginary part of the complex number @{z}
no: IMAGINARY:den imaginære delen av det komplekse tallet @{z}

en: z:a complex number
no: z:et komplekst tall

en: If @{z} is not a valid complex number, #VALUE! is returned.
no: Hvis @{z} ikke er et komplekst tall returneres #VALUE!.

en: IMABS:the absolute value of the complex number @{z}
no: IMABS:den absolutte verdien av det komplekse tallet @{z}

en: IMREAL:the real part of the complex number @{z}
no: IMREAL:den reelle delen av det komplekse tallet @{z}

en: IMCOS:the cosine of the complex number @{z}
no: IMCOS:kosinus av det komplekse tallet @{z}

en: IMTAN:the tangent of the complex number @{z}
no: IMTAN:tangent for det komplekse tallet @{z}

en: IMSEC:the secant of the complex number @{z}
no: IMSEC:sekanten for det komplekse tallet @{z}

en: z1:a complex number
no: z1:et komplekst tall

en: z2:a complex number
no: z2:et komplekst tall

en: x:number
no: x:tall

en: from:unit (string)
no: fra:enhet (streng)

en: to:unit (string)
no: til:enhet (streng)

en: error:an error
no: feil:en feil

en: area1:first cell area
no: område1:første celleområde

en: area2:second cell area
no: område2:andre celleområde

en: wiki:en:Variance
no: wiki:no:Varians

en: wiki:en:Covariance
no: wiki:no:Kovarians

en: f:number of failures
no: f:antall feil

en: p:given probability
no: p:gitt sannsynlighet

en: dsn:libgda data source
no: dsn:libgda datakilde

en: username:user name to access @{dsn}
no: brukernavn:brukernavn som skal aksessere @{dsn}

en: password:password to access @{dsn} as @{username}
no: passord:passord for å aksessere @{dsn} som @{brukernavn}

en: sql:SQL command
no: sql:SQL-kommando
