gnumeric - en to dz translation catalogue (2391 entries)

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
dz: བརྡ་དོན་གྱི་་རྩིས་ལས་ དཔྱད་ཞིབ་ དང་འཆར་སྣང་

en: Gnumeric
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་

note: Keep in sync with .desktop file
en: Gnumeric Spreadsheet
dz: ཇི་ནུ་མི་རིཀ་ ཤོག་ཁྲམ་

en: Spreadsheet
dz: ཤོག་ཁྲམ་

en: Parse error while reading Applix file.
dz: ཨེཔ་ལིགསི་ཡིག་སྣོད་ལྷག་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་མིང་དཔྱད་འབད་

en: Missing characters for character encoding
dz: ཡིག་འབྲུ་ཨིན་ཀོ་ཌིང་གི་དོན་ལུ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་ '%c%c' གི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ཡིག་འབྲུ་

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
dz: གསལ་བརྗོད་འདི་  '=' ? '%s' དང་གཅིག་ཁར་འགོ་མ་བཙུགས་པས་

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
dz: %s!%s :  '%s' མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས་
         %s

en: Applix
dz: ཨེཔ་ལིགསི་

en: Applix (*.as)
dz: ཨེཔ་ལིགསི་ (*.as)

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
dz: ཐོན་རིམ་ 4.[234] ཤོག་ཁྲམ་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: CORBA Interface
dz: ཀོར་བ་ངོས་འདྲ་བ་

en: Provides a CORBA scripting interface
dz: ཀོར་བ་ཡིག་ཚུགས་བཟོ་ནིའི་ངོས་འདྲ་བ་ཅིག་བྱིནམ་ཨིན་

en: Reading file...
dz: ཡིག་སྣོད་ལྷག་དོ་...

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
dz: གྲལ་ཐིག་ %d ལུ་་ཚིག་སྦྱོར་གྱི་འཛོལ་བ་ སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
dz: མ་ཤེས་པའི་གནས་གོང་དབྱེ་བ་ "%s" གྲལ་ཐིག་ %d ལུ་་ སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
dz: མ་ཤེས་པའི་གནད་སྡུད་གནས་གོང་ "%s" གྲལ་ཐིག་ %d ལུ་ སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
dz: མ་ཤེས་པའི་གནས་གོང་དབྱེ་བ་ %d  གྲལ་ཐིག་ %d ལུ་་ སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
dz: ཌི་ཨའི་ཨེཕ་ཡིག་སྣོད་འདི་ལུ་ གྲལ་ཐིག་ %d ཚུ་གི་ མང་མཐའ་ཨང་འདི་ལས་ལྷག་སྟེ་འདུག ལྷག་ལུས་གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
dz: ཌི་ཨའི་ཨེཕ་ལུ་ ཀེར་ཐིག་ %d གི་ མང་མཐའ་གྲངས་འདི་ལས་ལྷག་སྟེ་འདུག  ལྷག་ལུས་ཀེར་ཐིག་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
dz: མགོ་ཡིག་ལྷག་པའི་སྐབས་ གྲལ་ཐིག་ %d ལུའི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ རེ་བ་མེད་པའི་མཇུག

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
dz: གནད་སྡུད་ལྷག་པའི་སྐབས་ གྲལ་ཐིག་ %d ལུའི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ རེ་བ་མེད་པའི་མཇུག

en: Error while reading DIF file.
dz: ཌི་ཨའི་ཨེཕ་ཡིག་སྣོད་ལྷག་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ།

en: Cannot get default sheet.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལེབ་གྲངས་ལེན་མི་ཚུགས།

en: Error while saving DIF file.
dz: ཌི་ཨའི་ཨེཕ་ཡིག་སྣོད་སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Data Interchange Format (*.dif)
dz: གནད་སྡུད་ཕན་ཚུན་བརྗེ་སོར་རྩ་སྒྲིག་ (*.dif)

en: Data Interchange Format (DIF) module
dz: གནད་སྡུད་ཕན་ཚུན་བརྗེ་སོར་རྩ་སྒྲིག་(ཌི་ཨའི་ཨེཕ་)ཚད་གཞི་

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
dz: གནད་སྡུད་ཕན་ཚུན་བརྗེ་སོར་རྩ་སྒྲིག་ (*.dif) དེ་ནང་ གསོག་འཇོག་འབད་ཡོད་པའི་བརྡ་དོན་ ལྷག་ནི་དང་འབྲིཝ་ཨིན་

en: No Workbook or Book streams found.
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ཡང་ན་ཀི་དེབ་ཀྱི་རྒྱུན་རིམ་ཚུ་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: Preparing to save...
dz: སྲུང་བཞག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་གྲ་སྒྲིག་འབད་དོ་...

en: Saving file...
dz: ཡིག་སྣོད་སྲུང་བཞག་འབད་དོ་...

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
dz: རེ་བ་མེད་པའི་ཁྱད་ཆོས་ %s::%s == '%s'

en: XML document not well formed!
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ཡིག་ཆ་ ལེགས་ཤོམ་སྦེ་མ་སྒྲིག་པས་!

en: #UNKNOWN!
dz: #མ་ཤེསཔ་!

en: Sheet%d
dz: ལེབ་གྲངས་%d

en: Macro%d
dz: མེཀ་རོ་%d

en: Chart%d
dz: དཔེ་རིས་%d

en: Module%d
dz: ཚད་གཞི་%d

en: Failure parsing name '%s'
dz: མིང་ '%s' མིང་དཔྱད་འབདཝ་ད་འཐུས་ཤོར་

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
dz: མིང་ '%s' གི་དོན་ལས་ བདེན་མེད་གསལ་བརྗོད་: ནང་དོན་འདི་བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་།

en: external references
dz: ཕྱིའི་གཞི་བསྟུན་ཚུ་

en: No password supplied
dz: ཆོག་ཡིག་བཀྲམ་སྤེལ་མ་འབད་བས་

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
dz[0]: སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ ནང་དོན་ལ་ལུ་ཅིག་བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་། རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་ %u ཀེར་ཐིག་རྐྱངམ་ཅིག་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་འ་ནི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ལུ་ %d ཡོད་
dz[1]: སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ ནང་དོན་ལ་ལུ་ཅིག་བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་། རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་ %u ཀེར་ཐིག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་འ་ནི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ལུ་ %d ཡོད་

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
dz[0]: སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ ནང་དོན་ལ་ལུ་ཅིག་བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་། རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་ %u གྲལ་ཐིག་རྐྱངམ་ཅིག་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་འ་ནི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ལུ་ %d ཡོད་
dz[1]: སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ ནང་དོན་ལ་ལུ་ཅིག་བརླག་སྟོར་ཞུགས་འོང་། རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་ %u གྲལ་ཐིག་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན་ དེ་ལས་འ་ནི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ལུ་ %d ཡོད་

en: This is somewhat corrupt.
    We already wrote a length for a string that is being truncated due to encoding problems.
dz: འ་ནི་འདི་ཨ་ཙི་ཅིག་ངན་ཅན་ཨིན་པས།
    ང་བཅས་ཀྱིས་ ཨིན་ཀོ་ཌིང་དཀའ་ངལ་ཚུ་གིས་འབད་ཆུང་ཀུ་བཟོ་ཡོད་མི་ ཡིག་རྒྱུན་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཧེ་མ་ལས་རིང་ཚད་ཅིག་འབྲི་ཡོད།

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
dz: འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ རྒྱུན་རིམ་གྱི་'ཀི་དེབ་'ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
dz: འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ རྒྱུན་རིམ་གྱི་'ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་'ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་

en: Broken function
dz: ཆད་ཡོད་པའི་ལས་འགན་

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
dz: ལས་འགན་ '%s' གི་དོན་ལུ་ སྒྲུབ་རྟགས་ལེ་ཤ་ ཨེམ་ཨེསི་ཨེགསི་སེལ་གྱིས་  %d མེན་པར་  %d རྐྱངམ་ཅིག་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ཚུགས་

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་་(ཊི་ཨེམ་) ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ནང་འདྲེན་/ཕྱིར་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: MS Excel (tm)
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་)

en: MS Excel (tm) (*.xls)
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་) (*.xls)

en: MS Excel (tm) 2003 SpreadsheetML
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་) ༢༠༠༣ ཤོག་ཁྲམ་ཨེམ་ཨེལ་

en: MS Excel (tm) 2007
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་) ༢༠༠༧

en: MS Excel (tm) 5.0/95
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་) ༥.༠/༩༥

en: MS Excel (tm) 97/2000/XP
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་) ༩༧/༢༠༠༠/ཨེགསི་པི་

en: MS Excel (tm) 97/2000/XP &amp; 5.0/95
dz: ཨེམ་ཨེསི་ ཨེགསི་སེལ་ (ཊི་ཨེམ་) ༩༧/༢༠༠༠/ཨེགསི་པི་ &amp; ༥.༠/༩༥

en: '%s' is corrupt!
dz:  '%s' འདི་ངན་ཅན་ཨིན་པས་!

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
dz: ཁྱད་ཆོས་ %s གི་དོན་ལུ་ མ་ཤེས་པའི་ཨི་ནམ་གནས་གོང་ '%s'

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
dz: ཁྱད་ཆོས་ %s གི་དོན་ལུ་ ཧྲིལ་གྲངས་ '%s' འདི་ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་ཕྱི་ཁ་ཨིན་པས་

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
dz: ཁྱད་ཆོས་ %s གི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ཧྲིལ་གྲངས་ '%s'

en: Invalid number '%s' for attribute %s
dz: ཁྱད་ཆོས་ %s གི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ཨང་ '%s'

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
dz: ཁྱད་ཆོས་ %s གི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ནང་ཐིག་གི་གནས་ས་ '%s'

en: Invalid range '%s' for attribute %s
dz: ཁྱད་ཆོས་ %s གི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ཁྱབ་ཚད་ '%s'

en: Undefined number format id '%s'
dz: ངེས་འཛིན་མའབད་བའི་ཨང་གི་རྩ་སྒྲིག་ཨའི་ཌི་ '%s'

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
dz: ཁྱད་ཆོས་ཨར་ཇི་བི་གི་དོན་ལུ་ ནུས་མེད་ཚོས་གཞི་ '%s'

en: Undefined style record '%d'
dz: ངེས་འཛིན་མ་འབད་བའི་བཟོ་རྣམ་སྒྲ་བཟུང་ '%d'

en: Undefined partial style record '%d'
dz: ངེས་འཛིན་མ་འབད་བའི་ཆ་ཤས་བཟོ་རྣམ་གྱི་སྒྲ་བཟུང་ '%d'

en: Invalid sst ref '%s'
dz: ནུས་མེད་ཨེསི་ཨེསི་ཊི་རེཕ་ '%s'

en: Invalid cell %s
dz: ནུས་མེད་ནང་ཐིག་ %s

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
dz: དང་པ་ཡང་ན་མཇུག་གསལ་བཀོད་མ་འབད་མི་ ཀེར་ཐིག་བརྡ་དོན་སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: Undefined
dz: ངེས་འཛིན་མ་འབད་མི་

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
dz: དབྱེ་བ་ '%s' གི་ ལེགས་སྐྱོང་མ་འཐབ་པའི་གནས་སྟངས་ཀྱི་རྩ་སྒྲིག་སྣང་མེད་བཞག་དོ་

en: Ignoring a sheet without a name
dz: མིང་མེད་པའི་ལེབ་གྲངས་ཅིག་སྣང་མེད་བཞག་དོ་

en: Missing part-id for sheet '%s'
dz: ལེབ་གྲངས་ '%s' གི་དོན་ལུ་ བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་ཡན་ལག་ཨའི་ཌི་

en: No workbook stream found.
dz: ལཱ་དེབ་རྒྱུན་རིམ་མ་ཐོབ།

en: Date/Time
dz: ཚེསག་གྲངས་/ཆུ་ཚོད་

en: Complex
dz: གོ་དཀའ་བ་

en: Complex Functions
dz: གོ་དཀའ་བའི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Functions for complex numbers
dz: གོ་དཀའ་བའི་ཨང་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ལས་འགན་ཚུ་

en: Database
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་

en: Database Functions
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལས་འགན་ཚུ་

en: Functions looking up values in databases
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ནང་ གནས་གོང་ཚུ་བལྟ་མི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Date and Time Functions
dz: ཚེས་གྲངས་དང་ཆུ་ཚོད་ལས་འགན་ཚུ་

en: Functions manipulating dates and time
dz: ཚེས་གྲངས་ཚུ་དང་ཆུ་ཚོད་ལག་ལེན་བསྟར་མི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Finance
dz: དངུལ་རྩིས་

en: Financial Derivatives
dz: དངུལ་རྩིས་ཀྱི་འགྱུར་བ་ཚུ་

en: Functions related to financial derivatives
dz: དངུལ་རྩིས་ཀྱི་འགྱུར་བ་ཚུ་ལུ་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Engineering
dz: འཕྲུལ་ལས་

en: Engineering Functions
dz: འཕྲུལ་ལས་ཀྱི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
dz: གོ་དཀའ་བའི་ཨང་ གཞི་རྟེན་གཞི་བསྒྱུར་འབད་ནི་ དང་དེ་ལས་ཐེབས་ཀྱི་དོན་ལུ་ལས་འགན་ཚུ་

en: Erlang
dz: ཨིར་ལེང་

en: Erlang Functions
dz: ཨིར་ལེང་ལས་འགན་ཚུ་

en: Functions to help Erlang Analysis
dz: ཨིར་ལེང་དཔྱད་ཞིབ་ལུ་ གྲོགས་འབད་ནི་དོན་ལས་ ལས་འགན་ཚུ་

en: Financial Functions
dz: དངུལ་འབྲེལ་གྱི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Interest rate calculations
dz: དངུལ་སྐྱེད་གོང་ཚད་ཀྱི་རྩིས་ལས་

note: Path of the current directory or folder. Absolute A1-style reference, as text, prepended with "$A:" * for Lotus 1-2-3 release 3.x compatibility. Returns the cell * reference of the top and leftmost cell visible in the * window, based on the current scrolling position.
en: Unimplemented
dz: ལག་ལེན་མ་འཐབ་པས་

en: Unknown version
dz: མ་ཤེས་པའི་ཐོན་རིམ་

en: %s version %s
dz: %s ཐོན་རིམ་ %s

en: Automatic
dz: རང་བཞིན་

en: Manual
dz: ལག་དེབ་

en: Unknown system
dz: མ་ཤེས་པའི་རིམ་ལུགས་

en: Unknown info_type
dz: མ་ཤེས་པའི་བརྡ་དོན་གྱི་དབྱེ་བ་(_t)

en: Invalid number of arguments
dz: སྒྲུབ་རྟགས་ཀྱི་ནུས་མེད་ཨང་

en: Functions for inspecting values, cells, and more
dz: གནས་གོང་ཚུ་ ནང་ཐིག་ཚུ་ དང་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ལས་འགན་ཚུ་

en: Information
dz: བརྡ་དོན་

en: Information Functions
dz: བརྡ་དོན་ལས་འགན་ཚུ་

en: Type Mismatch
dz: དབྱེ་བ་མ་མཐུནམ་

en: Functions for manipulating truth values
dz: བདེན་པའི་གནས་གོང་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལུ་ལས་འགན་ཚུ་

en: Logic
dz: གཏན་ཚིག་

en: Logic Functions
dz: གཏན་ཚིག་གི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Functions for looking up values in ranges
dz: ཁྱབ་ཚད་ཚུ་ནང་ གནས་གོང་ཚུ་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལས་འགན་ཚུ་

en: Lookup
dz: བལྟ་བ་

en: Lookup Functions
dz: བལྟ་བའི་ལས་འགན་

en: Math Functions
dz: ཨང་རྩིས་ཀྱི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Mathematical Functions
dz: ཨང་རྩིས་ཀྱི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Mathematics
dz: ཨང་རྩིས་

en: Bitwise Operations
dz: བིཊི་དང་འཁྲིལ་བའི་བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་

en: Number Theory
dz: ཨང་གི་རྣམ་བཞག་

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
dz: གལ་ཅན་ཨང་ པི་ཨའི་ པི་ཨེཆ་ཨའི་ སིག་མ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ གཞི་རིམ་སྤྱོད་ཆར་མང་ཤོས་ཅིག  དེ་གིས་བིཊི་དང་འཁྲིལ་བའི་བཀོལ་སྤྱོད་འཇམ་སམ་ལ་ལུ་འཆངམ་ཨིན།

en: Statistical Functions
dz: ཚད་རྩིས་ཀྱི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Statistics
dz: ཚད་རྩིས་

en: Functions for generating random numbers
dz: གང་འབྱུང་ཨི་ཚུ་བཟོ་བཏོན་འབད་ནིའི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Random Number Functions
dz: གང་འབྱུང་ཨང་གི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Random Numbers
dz: གང་འབྱུང་ཨང་ཚུ་

en: Functions for manipulating strings
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་གི་ལས་འགན་ཚུ་

en: String
dz: ཡིག་རྒྱུན་

en: String Functions
dz: ཡིག་རྒྱུན་གྱི་ལས་འགན་

en: Too much data returned
dz: གནད་སྡུད་ལེ་ཤ་སླར་ལོག་འབད་ཡོད་

en: Database Connection
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་མཐུད་ལམ་

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
dz: རྩ་སྒྲིག་: execSQL(dsn,user,password,sql)

en: Error: could not open connection to %s
dz: འཛོལ་བ་:  %s ལུ་མཐུད་ལམ་ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
dz: རྩ་སྒྲིག་: readDBTable(dsn,user,password,table)

en: Database functions for retrieval of data from a database.
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཅིག་ལས་ གནད་སྡུད་སླར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ལས་འགན་ཚུ་

en: Database UI services plugin
dz: གནད་སྡུད་གཞི་རྟེན་ཡུ་ཨའི་ ཞབས་ཏོག་གི་པ་ལག་ཨིན་

en: GNOME-DB
dz: ཇི་ནོམ་-ཌི་བི་

en: Gnome Glossary
dz: ཇི་ནོམ་གྱི་ཚིག་ཐོ་

en: Gnome Glossary PO file format
dz: ཇི་ནོམ་ཚིག་ཐོའི་པི་ཨོ་ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
dz: .po ཡིག་སྣོད་ཚུ་ནང་ ཇི་ནོམ་གྱི་ཚིག་ཐོ་སྲུང་བཞག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: Unable to parse the html.
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་འདི་མིང་དཔྱད་འབད་མ་ཚུགས།

en: HTML &amp; TeX
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ &amp; TeX

en: HTML (*.html) fragment
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ (*.html) ཆག་དུམ་

en: HTML (*.html, *.htm)
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ (*.html, *.htm)

en: HTML 3.2 (*.html)
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ༣.༢ (*.html)

en: HTML 4.0 (*.html)
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ༤.༠ (*.html)

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཊི་ཨི་ཨེགསི་ ཌི་ཝི་ཨའི་ ཨར་ཨོ་ཨེཕ་ཨེཕ་ གི་ནང་འདྲེན་/ཕྱིར་འདྲེན་

en: LaTeX 2e (*.tex)
dz: ལ་ཊེགསི་ ༢ཨི་ (*.tex)

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
dz: ལ་ཊེགསི་ ༢ཨི་ (*.tex) ཐིག་ཁྲམ་ཆག་དུམ་

en: TROFF (*.me)
dz: ཊི་ཨར་ཨོ་ཨེཕ་ཨེཕ་ (*.me)

en: XHTML (*.html)
dz: ཨེགསི་ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ (*.html)

en: XHTML range - for export to clipboard
dz: ཨེགསི་ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ཁྱབ་ཚད་ - འཛིན་པང་ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་

en: Error while reading lotus workbook.
dz: ལོ་ཊཱསི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ལྷག་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Imports Lotus 123 files
dz: ལོ་ཊཱསི་ ༡༢༣ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: Lotus 123
dz: ལོ་ཊཱསི་ ༡༢༣

en: Lotus 123 (*.wk1, *.wks, *.123)
dz: ལོ་ཊཱསི་ ༡༢༣ (*.wk1, *.wks, *.123)

en: Program Name
dz: ལས་རིམ་གྱི་མིང་

note: ----------------------------------------
en: Constraint
dz: བར་ཆད་

en: Value
dz: གནས་གོང་

en: Type
dz: དབྱེ་བ་

en: Limit
dz: ཚད་

en: Variable
dz: འགྱུར་ཅན་

en: Error while reading MPS file.
dz: ཨེམ་པི་ཨེསི་ཡིག་སྣོད་ལྷག་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Linear and integer program (*.mps) file format
dz: ཐིག་དང་ཧྲིལ་གྲངས་ལས་རིམ་ (*.mps) ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
dz: ཐིག་དང་ཧྲིལ་གྲངས་ལས་རིམ་གྱི་གསལ་བརྗོད་རྩ་སྒྲིག་(ཨེམ་པི་ཨེསི་)ཚད་གཞི་

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
dz: ཨེམ་པི་ཨེསི་རྩ་སྒྲིག་ (*.mps) དེ་ནང་གསོག་འཇོག་འབད་ཡོད་པའི་ ཨེལ་པི་ལས་རིམ་ཚུ་ལྷགཔ་ཨིན་

en: GNU Oleo
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ་ཨོ་ལིའོ་

en: GNU Oleo (*.oleo)
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ་ཨོ་ལིའོ་ (*.oleo)

en: Imports GNU Oleo documents
dz: ཇི་ཨེན་ཡུ་ཨོ་ལིའོ་ཡིག་ཆ་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: Missing expression
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་གསལ་བརྗོད་

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
dz: གསལ་བརྗོད་ '%s' འདི་ ིོས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་འབྲུ་དང་གཅིག་ཁར་འགོ་མི་བཙུགས་

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
dz: ནུས་མེད་ཨེ་རེ་གི་གསལ་བརྗོད་ཀྱིས་ ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་གྲངས་གསལ་བཀོད་མི་འབད།

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
dz: ནུས་མེད་ཨེ་རེ་གི་གསལ་བརྗོད་ཀྱིས་ གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་གྲངས་གསལ་བཀོད་མི་འབད།

en: Invalid DB range '%s'
dz: ནུས་མེད་ཌི་བི་ཁྱབ་ཚད་ '%s'

en: Unknown mimetype for openoffice file.
dz: ཨོ་པཱན་ཨོ་ཕིསི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ མ་ཤེས་པའི་མ་ཡིམ་དབྱེ་བ།

en: No stream named content.xml found.
dz: content.xml ཟེར་མིང་བཏགས་ཡོད་མི་རྒྱུན་རིམ་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: No stream named styles.xml found.
dz: styles.xml ཟེར་མིང་བཏགས་ཡོད་མི་རྒྱུན་རིམ་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: Invalid metadata '%s'
dz: ནུས་མེད་མེ་ཊ་གནད་སྡུད་ '%s'

en: Error while opening Paradox file.
dz: པེ་ར་ཌོགསི་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Could not allocate memory for record.
dz: སྒྲ་བཟུང་ནིའི་དོན་ལུ་ དྲན་ཚད་སྤྲོད་མ་ཚུགས།

en: Field type %d is not supported.
dz: ས་སྒོ་དབྱེ་བ་ %d འདི་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས།

en: Imports Paradox files
dz: པེ་ར་ཌོགསི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: Paradox
dz: པེ་ར་ཌོགསི་

en: Perl
dz: པརཱལ་

en: Perl functions
dz: པརཱལ་ལས་འགན་ཚུ་

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
dz: (ཕན་མེད་)ལས་འགན་ལ་ལུ་ཅིག་བྱིན་མི་ དཔེ་ཚད་པརཱལ་པ་ལག་ཨིན།

en: Perl error:
dz: པརཱལ་འཛོལ་བ་:

en: Perl error: %s
dz: པརཱལ་འཛོལ་བ་: %s

en: Module name not given.
dz: ཚད་གཞི་མིང་མ་བྱིན་པས།

en: perl_func.pl doesn't exist.
dz: perl_func.pl མེད།

en: Perl plugin loader
dz: པརཱལ་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི་

en: This plugin provides support for Perl plugins
dz: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་འདི་གིས་ པ་རཱལ་པ་ལག་ཨིན་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན།

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
dz: པི་ཨེལ་ཨེན་: ཤོག་ཁྲམ་འདི་ ཆོག་ཡིག་གིས་གསང་བཟོ་འབད་འབདཝ་ཨིན་

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
dz: > མང་མཐའ་གྲལ་ཐིག་ %u ཨིན་མི་ གྲལ་ཐིག་ %u ནང་ཨིན་ཟེར་སླབ་མི་ གནད་སྡུད་སྣང་མེད་བཞག་དོ་

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
dz: > མང་མཐའ་ཀེར་ཐིག་ %u ཨིན་མི་ ཀེར་ཐིག་ %u ནང་ཨིན་ཟེར་སླབ་མི་ གནད་སྡུད་སྣང་མེད་བཞག་དོ་

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
dz: འཆར་གཞི་ཡང་དག་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་འབད་བའི་ཡིག་ཆ་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: Plan Perfect
dz: འཆར་གཞི་ཡང་དག་

en: Plan Perfect Format (PLN) import
dz: འཆར་གཞི་ཡང་དག་རྩ་སྒརིག་(པི་ཨེལ་ཨེན་)ནང་འདྲེན་

en: Imports Psion 5 series Sheet files
dz: པི་སོན་ ༥ རྒྱུན་རིམ་ ལེབ་གྲངས་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: Psiconv
dz: པི་སི་ཀོནབ་

en: Psion (*.psisheet)
dz: པི་སོན་ (*.psisheet)

en: Error while reading psiconv file.
dz: པི་སི་ཀོནབ་ཡིག་སྣོད་ལྷག་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error while parsing Psion file.
dz: པི་སོན་ཡིག་སྣོད་མིང་དཔྱད་འབད་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: This Psion file is not a Sheet file.
dz: འ་ནི་སོན་ཡིག་སྣོད་འདི་ ལེབ་གྲངས་ཡིག་སྣོད་ཅིག་མེན།

en: Python
dz: པ་ཡི་ཐོན་

en: Python functions
dz: པ་ཡི་ཐོན་ལས་འགན་ཚུ་

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
dz: (ཕན་མེད་)ལས་འགན་ལ་ལུ་ཅིག་བྱིན་མི་ དཔེ་ཚད་པ་ཡི་ཐོན་པ་ལག་ཨིན།

en: Default interpreter
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཁ་སྒྱུར་མི་

en: Could not import %s.
dz: %s ནང་འདྲེན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not find %s.
dz: %s འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: Could not initialize Python bindings for Gtk+, etc: %s
dz: Gtk+, etc: %s གི་དོན་ལུ་ པ་ཡི་ཐོན་དམ་ཐག་ཚུ་ འགོ་འབྱེད་འབད་མ་ཚུགས་

en: Could not find %s
dz: %s འཚོལ་མ་འཐོབ་

en: Python plugin loader
dz: པ་ཡི་ཐོན་པ་ལག་ཨིན་མངོན་གསལ་འབད་མི་

en: This plugin provides support for Python plugins
dz: འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་འདི་གིས་ པ་ཡི་ཐོན་པ་ལག་ཨིནསི་གི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་བྱིནམ་ཨིན་

en: *** Interpreter: %s
dz: *** ཁ་སྒྱུར་མི་: %s

en: Gnumeric Python console
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་པ་ཡི་ཐོན་མ་སྒྲོམ་

en: E_xecute in:
dz: ནང་ལག་ལེན་འཐབ་:(_x)

en: C_ommand:
dz: བརྡ་བཀོད་:(_o)

en: Python list is not an array
dz: པ་ཡི་ཐོན་ཐོ་ཡིག་འདི་ ཨེ་རེ་ཅིག་མེན་

en: Unsupported Python type: %s
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་པ་ཡི་ཐོན་གྱི་དབྱེ་བ་: %s

en: Unknown error
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ་

en: Python exception (%s: %s)
dz: པ་ཡི་ཐོན་དམིགས་བསལ་ (%s: %s)

en: Python exception (%s)
dz: པ་ཡི་ཐོན་དམིགས་བསལ་ (%s)

en: Python module name not given.
dz: པ་ཡི་ཐོན་ཚད་གཞིའི་མིང་མ་བྱིན་པས།

en: Error while opening file "%s" for writing.
dz: འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་ "%s" ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error while opening file "%s" for reading.
dz: ལྷག་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་ "%s" ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Cannot create new Python interpreter.
dz: པ་ཡི་ཐོན་ཁ་སྒྱུར་འབད་མི་གསརཔ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: Module "%s" doesn't exist.
dz: ཚད་གཞི་ "%s" འདི་མེད།

en: Execution of module "%s" failed.
dz: ཚད་གཞི་ "%s" ལག་ལེན་འཐབ་ནི་འདི་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོད།

en: Some name
dz: མིང་ལ་ལུ་ཅིག་

en: Python file "%s" has invalid format.
dz: པ་ཡི་ཐོན་ཡིག་སྣོད་ "%s" ལུ་ནུས་མེད་རྩ་སྒྲིག་འདུག

en: File doesn't contain "%s" function.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་ན་ "%s" ལས་འགན་མེད།

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ནང་ན་ "%s" ཚིག་མཛོད་མེད།

en: Object "%s" is not a dictionary.
dz: དངོས་པོ་ "%s" འདི་ཚིག་མཛོད་ཅིག་མེན།

en: Unknown action: %s
dz: མ་ཤེས་པའི་བྱ་བ་: %s

en: Not a valid function for action: %s
dz: %s : བྱ་བ་གི་དོན་ལུ་ ནུས་ལྡན་ལས་འགན་ཅིག་མེན་པས་

en: Imports Quattro Pro (tm) files
dz: ཀུ་འ་ཊོརོ་ པོརོ་(ཊི་ཨེམ་)ཡིག་སྣོད་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: Quattro Pro (*.wb1, *.wb2, *.wb3)
dz: ཀུ་འ་ཊོརོ་ པོརོ་ (*.wb1, *.wb2, *.wb3)

en: Quattro Pro(tm)
dz: ཀུ་འ་ཊོརོ་ པོརོ་(ཊི་ཨེམ་)

en: Invalid zoom %hd %%
dz: ནུས་མེད་རྒྱས་བཟུམ་ %hd %%

en: Invalid record %d of length %hd
dz: ནུས་མེད་སྒྲ་བཟུང་ %d  རིང་ཚད་ %hd འདི་གི་

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
dz: PerfectOffice_MAIN རྒྱུན་རིམ་འདི་འཚོལ་མ་འཐོབ། འ་ནི་འདི་ཐད་རི་འབའ་རི་ ཀུ་འ་ཊོརོ་ པོརོ་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཨིན་ན?

en: A proof of concept external data source
dz: ཕྱིའི་གནད་སྡུད་འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ བསམ་གཞིའི་ཞུན་ལྷག་

en: Sample DataSource
dz: དཔེ་ཚད་གནད་སྡུད་འབྱུང་ཁུངས་

en: Imports SC/XSpread files
dz: ཨེསི་སི་/ཨེགསི་དར་ཁྱབ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་

en: SC/XSpread
dz: ཨེསི་སི་/ཨེགསི་དར་ཁྱབ་

en: SC/xspread
dz: ཨེསི་སི་/ཨེགསི་དར་ཁྱབ་

en: Error parsing line
dz: གྲལ་ཐིག་མིང་དཔྱད་འབདཝ་ད་འཛོལ་བ་

en: MultiPlan (SYLK)
dz: སྣ་མང་འཆར་ལས་(ཨེསི་ཝའི་ཨེལ་ཀེ་)

en: Hello World plugin using ui service
dz: ཡུ་ཨའི་ཞབས་ཏོག་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ ཧེ་ལོ་འཛམ་གླིང་པ་ལག་ཨིན་

en: UI Hello
dz: ཡུ་ཨའི་ཧེལ་ལོ་

en: This is message from the "%s" plugin.
dz: འ་ནི་འཕྲིན་དོན་འདི་  "%s" པ་ལག་ཨིན་ལས་ཨིན།

en: Error while opening xbase file.
dz: ཨེགསི་གཞི་རྟེན་ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Imports XBase files
dz: ཨེགསི་གཞི་རྟེན་ཡིག་སྣོད་ནང་འདྲེན་འབདཝ་ཨིན་

en: XBase
dz: ཨེགསི་གཞི་རྟེན་

en: Xbase (*.dbf) file format
dz: ཨེགསི་གཞི་རྟེན་ (*.dbf) ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་

en: Failed to read DBF header.
dz: ཌི་བི་ཨེཕ་མགོ་ཡིག་ལྷག་ནི་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོད།

en: >This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether print grid lines. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: >འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་འདི་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་ནང་ལུ་ དཔར་བསྐྲུན་གིརིཌི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་ཨིན་ན་མེན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: Activate New Plugins
dz: པ་ལག་ཨིན་གསརཔ་ཚུ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་

en: Allow Unfocused Range Selections
dz: ཆེད་དམིགས་མ་འབད་བའི་ཁྱབ་ཚད་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ཚུ་འབད་བཅུག་

en: Apply print-setup to all sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་ དཔར་བསྐྲུན་-གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འཇུག་སྤྱོད་འབད་

en: Autocorrect first letter
dz: ཡིག་གུ་དང་པ་འདི་རང་བཞིན་གྱིས་ནོར་བཅོས་འབད་

en: Autocorrect initial caps
dz: འགོ་ཐོག་ཀེཔ་ཚུ་རང་བཞིན་གྱིས་ནོར་བཅོས་འབད་

en: Autocorrect names of days
dz: ཉིནམ་ཚུ་གི་མིང་ཚུ་ རང་བཞིན་གྱིས་ནོར་བཅོས་འབད་

en: Autocorrect replace
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ནོར་བཅོས་འབད་ནི་ཚབ་བཙུགས་

en: Default Black and White Printing
dz: སྔོན་སྒྲིག་གནགཔོ་དང་དཀརཔོ་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་

en: Default Bottom Margin
dz: སྔོན་སྒྲིག་མཇུག་གི་ས་སྟོང་

en: Default Grid Line Printing
dz: སྔོན་སྒྲིག་གིརིཌི་གི་གྲལ་ཐིག་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་

en: Default Header/Footer Font Size
dz: སྔོན་སྒྲིག་མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་ ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད་

en: Default Horizontal Centering
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐད་སྙོམས་དབུས་སྒྲིག་འབད་ནི་

en: Default Print Cells with Only Styles
dz: བཟོ་རྣམ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་དང་ཅིག་ཁར་ སྔོན་སྒྲིག་དཔར་བསྐྲུན་གྱི་ནང་ཐིག་ཚུ་

en: Default Print Direction
dz: སྔོན་སྒྲིག་དཔར་བསྐྲུན་གྱི་ཁ་ཕྱོགས་

en: Default Repeated Left Region
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡང་བསྐྱར་འབད་ཡོད་པའི་ གཡོན་གྱི་ལུང་ཕྱོགས་

en: Default Repeated Top Region
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡང་བསྐྱར་འབད་ཡོད་པའི་ མགོའི་ལུང་ཕྱོགས་

en: Default Scale Percentage
dz: སྔོན་སྒྲིག་ ཆ་ཚད་བརྒྱ་ཆ་

en: Default Scale Type
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཆ་ཚད་ཀྱི་དབྱེ་བ་

en: Default Scaling Height
dz: སྔོན་སྒྲིག་ ཚད་འཇལ་ནིའ་མཐོ་ཚད་

en: Default Scaling Width
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཚད་འཇལ་ནིའི་རྒྱ་ཚད་

en: Default Title Printing
dz: སྔོན་སྒྲིག་མགོ་མིང་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་

en: Default Top Margin
dz: སྔོན་སྒྲིག་མགོའི་ས་སྟོང་

en: Default Vertical Centering
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཀེར་ཕྲང་དབུས་སྒྲིག་འབད་ནི་

en: Default header/footer font name
dz: སྔོན་སྒྲིག་མོག་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་ ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་

en: GTKPrintSetting
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་ དཔར་བསྐྲུན་སྒྲིག་སྟངས་

en: Header/Footer Format (Left Portion)
dz: མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་རྩ་སྒྲིག་་(གཡོན་གྱི་ཡན་ལག་)

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
dz: མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་རྩ་སྒྲིག་ (བར་གྱི་ཡན་ལག་)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
dz: མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་རྩ་སྒྲིག་ (གཡས་ཀྱི་ཡན་ལག་)

en: List of Active Plugins.
dz: ཤུགས་ལྡན་པ་ལག་ཨིན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: List of Extra Autoformat Directories.
dz: རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་སྣོད་ཐོ་ཐེབས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: List of Extra Plugin Directories.
dz: པ་ལག་ཨིན་སྣོད་ཐོ་ཐེབས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: List of First Letter Exceptions
dz: ཡི་གུ་དམིགས་བསལ་དང་པའི་ཐོ་ཡིག་

en: List of Init Caps Exceptions
dz: འགོ་ཐོག་ཚུགས་ཡིག་དམིགས་བསལ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་

en: List of Known Plugins.
dz: ཤེས་པའི་པ་ལག་ཨིན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: List of Plugin File States.
dz: པ་ལག་ཨིན་ཡིག་སྣོད་གནས་ལུགས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: List of recently used functions.
dz: འཕྲལ་ཁམས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ལས་འགན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
dz: འཕྲལ་ཁམས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ ལས་འགན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་གི་ མང་མཐའ་རིང་ཚད་

en: Page Footer
dz: ཤོག་ལེབ་ཀྱི་མཇུག་ཡིག་

en: Page Header
dz: ཤོག་ལེབ་ཀྱི་མགོ་ཡིག་

en: Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: Sans
dz: སཱནསི་

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even if the entry does not have keyboard focus.
dz: ཌའི་ལོག་ལ་ལུ་ཅིག་ནང་ ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་དེ་ནང་ཁྱབ་ཚད་སེལ་འཐུ་འབད་བཅུག་མི་ ཐོ་བཀོད་ས་སྒོ་རྐྱང་པ་ཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་ཡོདཔ་ཨིན། འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་བདེན་པ་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འདི་གིས་ ཐོ་བཀོད་འདི་ལུ་ལྡེ་སྒྲོམ་གྱི་ཆེད་དམིགས་མེད་དེ་རང་འབད་རུང་ འ་ནི་ཐོ་བཀོད་འདི་ལུ་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་བཀོད་ཁྱབ་འབདཝ་ཨིན།

en: System Directory for Autoformats
dz: རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ རིམ་ལུགས་སྣོད་ཐོ་

en: The autocorrect engine does not correct the first letter for words in this list.
dz: རང་བཞིན་ནོར་བཅོས་མ་འཕྲུལ་འདི་གིས་ ཐོ་ཡིག་དེ་ནང་གི་མིང་ཚིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ཡི་གུ་དང་པ་འདི་ནོར་བཅོས་མི་འབད།

en: The autocorrect engine does not correct the initial caps for words in this list.
dz: རང་བཞིན་ནོར་བཅོས་མ་འཕྲུལ་འདི་གིས་ ཐོ་ཡིག་དེ་ནང་གི་མིང་ཚིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འགོ་ཐོག་ཚུགས་ཡིག་ཚུ་ ནོར་བཅོས་མི་འབད།

en: The configuration of GTKPrintSetting. Do not edit this variable.
dz: ཇི་ཊི་ཀེ་དཔར་བསྐྲུན་རིམ་སྒྲིག འགྱུར་ཅན་འདི་ ཞུན་དག་མ་འབད།

en: The default font name for headers and footers.
dz: མགོ་ཡིག་ཚུ་དང་མཇུག་ཡིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་།

en: The default font size for headers and footers.
dz: མགོ་ཡིག་ཚུ་དང་མཇུག་ཡིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད།

en: The default header/footer font is bold.
dz: སྔོན་སྒྲིག་མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་གི་ཡིག་གཟུགས་འདི་རྒྱགས་པ་ཨིན་པས།

en: The default header/footer font is italic.
dz: སྔོན་སྒྲིག་མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་གི་ཡིག་གཟུགས་འདི་ ཨའི་ཊ་ལིཀ་ཨིན་པས།

en: The default page footer for new documents that can be modified using the page setup dialog.
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནིའི་ཌའི་ལོག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ ལེགས་བཅོས་འབད་བཏུབ་མི་ ཡིག་ཆ་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཤོག་ལེབ་ཀྱི་མཇུག་ཡིག

en: The default page header for new documents that can be modified using the page setup dialog.
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནིའི་ཌའི་ལོག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ ལེགས་བཅོས་འབད་བཏུབ་མི་ ཡིག་ཆ་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཤོག་ལེབ་ཀྱི་མགོ་ཡིག

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
dz: ལས་འགན་སེལ་འཐུ་འབད་མི་འདི་གིས་ འཕྲལ་ཁམས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ལས་འགན་འདི་གི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་བཞགཔ་ཨིན། འ་ནི་འདི་འ་ཕི་ཐོ་ཡིག་འདི་ཨིན།

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
dz: ལས་འགན་སེལ་འཐུ་འབད་མི་འདི་གིས་ འཕྲལ་ཁམས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ལས་འགན་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་བཞགཔ་ཨིན། འ་ནི་འདི་འ་ཕི་ཐོ་ཡིག་འདི་གི་ མང་མཐའ་རིང་ཚད་འདི་ཨིན།

en: The main directory for user specific autoformat templates.
dz: ལག་ལེན་པ་དམིགས་བསལ་གྱི་རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་ཊེམ་པེལེཊིསི་གི་དོན་ལུ་ སྣོད་ཐོ་གཙོ་བོ་དེ།

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
dz: འ་ནི་སྣོད་ཐོ་འདི་ནང་ སྔོན་མ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་གི་ཊེམ་པེལེཊིསི་ཡོདཔ་ཨིན།

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
dz: འ་ནི་ཐོ་ཡིག་འདི་ནང་ རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་གི་ཊེམ་པེལེཊིསི་ཡོད་མི་ སྣོད་ཐོ་ཐེབས་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: This list contains all extra directories containing plugins.
dz: འ་ནི་ཐོ་ཡིག་འདི་ནང་ པ་ལག་ཨིནསི་ཡོད་མི་ སྣོད་ཐོ་ཐེབས་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: This list contains all known plugins.
dz: ཐོ་ཡིག་འདི་ནང་ ཤེས་པའི་པ་ལག་ཨིནསི་ཆ་མཉམ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: This list contains all plugin file states.
dz: ཐོ་ཡིག་འདི་ནང་ པ་ལག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་གནས་ལུགས་ཚུ་ཆ་མཉམ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
dz: ཐོ་ཡིག་འདི་ནང་ རང་བཞིན་གྱིས་ཤུགས་ལྡན་ཨིན་དགོ་མི་ པ་ལག་ཨིན་ཚུ་ཆ་མཉམ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: This string gives the default region to be repeated at the left of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་ཡིག་རྒྱུན་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་རེ་རེ་གི་གཡོན་ཕྱོགས་ལུ་ ཡང་བསྐྱར་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་བྱིནམ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This string gives the default region to be repeated at the top of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་ཡིག་རྒྱུན་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་རེ་རེ་གི་མགོ་ལུ་ཡང་བསྐྱར་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ སྔོན་སྒྲིག་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་བྱིནམ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་ཞུན་དག་ཌའི་ལོག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print empty but formatted cells. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ནང་གི་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་འདི་ སྟོངམ་དེ་འབདཝ་ད་ རྩ་སྒྲིག་འབད་འབད་བའི་ནང་ཐིག་ཚུ་སྦེ་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལགོ་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print first right then down. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ནང་གི་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་འདི་ ཧེ་མ་གཡས་དེ་ལས་མར་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལགོ་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print in only black and white. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ནང་གི་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་འདི་ གནགཔོ་དང་དཀརཔོ་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལགོ་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print row and column headers. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ནང་གི་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་འདི་ གྲལ་ཐིག་དང་ཀེར་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལགོ་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to scale pages by a given percentage. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ནང་གི་ སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་འདི་ བྱིན་ཡོད་པའི་བརྒྱ་ཆ་ཅིག་གིས་ ཤོག་ལེབ་ཚུ་ཚད་འཇལ་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལགོ་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ ཡང་ཅིན་སྔོན་སྒྲིག་གིས་སྦེ་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ དུས་མཉམ་ལུ་ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབདཝ་ཨིན་ན་མེན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
dz: ་འནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ མགོ་ཡིག་ཚུ་དང་མཇུག་ཡིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་འདི་ རྒྱགས་པ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ མོག་ཡིག་ཚུ་དང་མཇུག་ཡིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་འདི་ ཨའི་ཊ་ལིཀ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ ཡིག་ཚད་ཚུ་གི་སྔོན་སྒྲིག་ཨང་འདི་ ཤོག་ལེབ་ཅིག་གི་མཇུག་ལས་ མ་གཟུགས་ཀྱི་མཇུག་ལུ་བྱིནམ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the start of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ ཡིག་ཚད་ཚུ་གི་སྔོན་སྒྲིག་ཨང་འདི་ ཤོག་ལེབ་ཅིག་གི་མགོ་ལས་ མ་གཟུགས་ཀྱི་འགོ་བཙུགས་ས་ལུ་བྱིནམ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: This value gives the percentage by which to scale each printed page. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ དཔར་བསྐྲུན་འབད་འབད་བའི་ཤོག་ལེབ་རེ་རེ་ཚད་འཇལ་ནི་གི་ བརྒྱ་ཆ་འདི་བྱིནམ་ཨིན། འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ཞུན་དག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ དཔར་བསྐྲུན་གཞི་སྒྲིག་ཌའི་ལོག་འདི་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ གདོང་ཐུག་འབྱུང་ཡོད་མི་པ་ལག་ཨིན་གསརཔ་རེ་རེ་བཞིན་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: User Directory for Autoformats
dz: རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་པའི་སྣོད་ཐོ་

en: Auto Expression Recalculation Lag
dz: རང་བཞིན་གསལ་བརྗོད་ སླར་རྩིས་སྟོན་ནིའི་ལེག་

en: Autocomplete
dz: རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་

en: Before an existing file is being overwritten, gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
dz: ཡོད་བཞིན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཚབ་སྲུང་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་གིས་ཉེན་བརྡའི་ཌའི་ལོག་ཅིག་སྔོན་གཏང་འབད་འོང་། འ་ནི་གདམ་ཁ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འདི་གིས་ སྔོན་སྒྲིག་དེ་ནང་གི་ ཚབ་སྲུང་ཨེབ་རྟ་འདི་ སྔོན་སྒྲིག་ཨེབ་རྟ་བཟོ་འོང་།

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
dz: ཇི་པུ་མིརིཀ་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཨེབ་བཙུགས་གནས་རིམ་

en: Default Font Size
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད་

en: Default Horizontal Window Size
dz: སྔོན་སྒརིག་ཐད་སྙོམས་སྒོ་སྒྲིག་གི་ཚད་

en: Default Number of Sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཀྱི་སྔོན་སྒྲིག་ཨང་

en: Default To Overwriting Files
dz: ཚབ་སྲུང་འབད་ནིའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་

en: Default Vertical Window Size
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཀེར་ཕྲང་སྒོ་སྒྲིག་གི་ཚད་

en: Default Zoom Factor
dz: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱས་བཟུམ་ཆ་རྐྱེན་

en: Default font name
dz: སྔོན་སྒརིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་

en: Format toolbar visible
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགས་མི་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Horizontal DPI
dz: ཐད་སྙོམས་ཌི་པི་ཨའི་

en: If `lag' is 0, gnumeric recalculates all auto expressions immediately after every change. Non-zero values of `lag' allow gnumeric to accumulate more changes before each recalculation. If `lag' is positive, then whenever a change appears, gnumeric waits `lag' milleseconds and then recalculates; if more changes appear during that period, they are also processed at that time. If `lag' is negative, then recalculation happens only after a quiet period of |lag| milleseconds.
dz: `lag' འདི་ ༠་ ཨིན་པ་ཅིན་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་གིས་ བསྒྱུར་བཅོས་རེ་རེ་བཞིན་གྱི་བཤུལ་མ་ དེ་འཕྲལ་ལས་ རང་བཞིན་གསལ་བརྗོད་ཚུ་ སླར་རྩིས་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།  `lag' གི་ཀླད་ཀོར་མེན་པའི་གནས་གོང་གིས་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་ལུ་ སླར་རྩིས་སྟོན་འབད་ནི་རེ་རེ་གི་ཧེ་མ་བསྒྱུར་བཅོས་ལེ་ཤ་སྤུང་གསོག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་འབད་བཅུགཔ་ཨིན། `lag' འདི་ཡོད་ཆ་ཨིན་པ་ཅིན་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ནམ་རང་འབྱུང་རུང་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་གིས་ `lag' མི་ལི་སྐར་ཆ་བསྒུག་ཞིནམ་ལས་ སླར་རྩིས་སྟོན་འབདཝ་ཨིན་  འ་ནི་དུས་ཡུན་འདི་གི་སྐབས་ལུ་བསྒྱུར་བཅོས་ལེ་ཤ་འབྱུང་པ་ཅིན་ དེ་ཚུ་ཡང་ འ་ནི་ཆུ་ཚོད་འདི་ལུ་ལས་སྦྱོར་འབདཝ་ཨིན། `lag' འདི་མེད་ཆ་ཨིན་པ་ཅིན་ སླར་རྩིས་སྟོན་འབད་ནི་འདི་  |lag| མི་ལི་སྐར་ཆ་ཚུ་གི་ དུས་ཡུན་ཁ་སིམ་སིམ་ཅིག་གི་ཤུལ་ལས་རྐྱངམ་ཅིག་འབྱུངམ་ཨིན།

en: Length of the Undo Descriptors
dz: འབད་བཤོལ་འགྲེལ་བཤད་པའི་རིང་ཚད་

en: Live Scrolling
dz: དངོས་མཐོང་བཤུད་བསྒྲིལ་འབད་ནི་

en: Maximal Undo Size
dz: མང་མཐའ་འབད་བཤོལ་གྱི་ཚད་

en: Number of Automatic Clauses
dz: རང་བཞིན་གྱི་དབྱེ་དོན་ཚུ་གི་ཨང་

en: Number of Undo Items
dz: འབད་བཤོལ་རྣམ་གྲངས་ཚུ་གི་ཨང་

en: Object toolbar visible
dz: དངོས་པོ་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགསཔ་

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
dz: གཞི་རིམ་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་གི་ལྟག་ལས་ འཛིན་པང་གདམ་

en: Screen resolution in the horizontal direction.
dz: ཐད་སྙོམས༌ཁ་ཕྱོགས་དེ་ནང་ གསལ་གཞི་ཧུམ་ཆ།

en: Screen resolution in the vertical direction.
dz: ཀེར་ཕྲང་ཁ་ཕྱོགས་དེ་ནང་ གསལ་གཞི་ཧུམ་ཆ།

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
dz: འ་ནི་གདམ་ཁ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འདི་གིས་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གུའི་དབྱེ་སེལ་ཨེབ་རྟ་ཚུ་ལུ་ ཡི་གུ་ཆེ་ཆུང་གི་ཉེན་ཁུའི་དབྱེ་སེལ་ཅིག་ལཱ་འགན་འགྲུབ་བཅུགཔ་ཨིན་ དེ་ལས་ དབྱེ་སེལ་ཌའི་ལོག་ནང་གི་ ཡི་གུ་ཆེ་ཆུང་གི་དཔྱད་སྒྲོམ་འདི་གི་ འགོ་ཐོག་གནས་ལུགས་འདི་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
dz: འ་ནི་གདམ་ཁ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་འདི་གིས་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གུའི་དབྱེ་སེལ་ཨེབ་རྟ་ཚུ་ལུ་ དབྱེ་སེལ་འབད་བའི་སྐབས་ ནང་ཐིག་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་ཉམས་སྲུང་འབད་བཅུགཔ་ཨིན་ དེ་ལས་ དབྱེ་སེལ་ཌའི་ལོག་ནང་གི་ རྩསྒྲིག་ཉམས་སྲུང་དཔྱད་སྒྲོམ་འདི་གི་ འགོ་ཐོག་གནས་ལུགས་འདི་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: Show Sheet Name in Undo List
dz: འབད་བཤོལ་ཐོ་ཡིག་ནང་ལུ་ ལེབ་གྲངས་ཀྱི་མིང་སྟོན་

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་རྩ་སྒྲིག་ལ་ལུ་ཅིག་ནང་ ལེབ་གྲངས་རྐྱང་པ་ཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་འོངམ་ཨིན། འ་ནི་མི་མཐུན་པ་འདི་གིས་ ལག་ལེན་པ་འདི་ཡང་ཅིན་ སྣ་མང་ཤོག་ལེབ་འདི་གི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་གི་ལེབ་གྲངས་རྐྱང་པ་ཅིག་རྐྱངམ་ཅིག་སྲུང་བཞག་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་པ་ཅིན་ ཉེན་བརྡ་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: Sort Ascending
dz: དབྱེ་སེལ་ཡར་འཛེགས་

en: Sort is Case-Sensitive
dz: དབྱེ་སཻླ་འདི་ཡི་གུ་ཆེ་ཆུང་གི་ཉེན་ཁ་ཨིན་

en: Sorting Preserves Formats
dz: དབྱེ་སེལ་འབད་ནིའི་འདི་གིས་ རྩ་སྒྲིག་ཚུ་ཉམས་སྲུང་འབདཝ་ཨིན་

en: Standard toolbar position
dz: ཚད་ལྡན་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་གནས་ས་

en: Standard toolbar visible
dz: ཚད་ལྡན་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགསཔ་

en: The default font is bold.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་འདི་རྒྱགས་པ་ཨིན།

en: The default font is italic.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་འདི་ཨའི་ཊ་ལིཀ་ཨིན།

en: The default font name for new workbooks.
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་།

en: The default font size for new workbooks.
dz: ལཱ་གཡོག་གི་དེབ་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད།

en: The initial zoom factor for new workbooks.
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འགོ་ཐོག་རྒྱས་བཟུམ་ཆ་རྐྱེན།

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་ཅིག་ནང་ འགོ་ཐོག་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་གྲངས།

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is minimal compression while 9 is maximal compression.
dz: འ་ནི་ཧྲིལ་གྲངས་(༠ དང ༩ གི་བར་ན་)འདི་གིས་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་རྩ་སྒྲིག་ནང་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་གིས་ལཱ་འགན་འགྲུབ་ཡོད་མི་ ཨེབ་བཙུགས་ཀྱི་བསྡོམས་འདི་གསལ་བཀོད་འབདཝ་ཨིན། ༠ འདི་ཨེབ་བཙུགས་ཉུང་ཤོས་ཨིན་ ༩ འདི་ཨེབ་བཙུགས་མང་ཤོས་ཨིན།་

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
dz: འ་ནི་ཨང་ (༠.༢༥ དང་ ༡.༠༠ གི་བར་ན་) གིས་སྔོན་སྒྲིག་སྒོ་སྒྲིག་གིས་སྤུབས་ཡོད་པའི་གསལ་གཞིའི་ཚད་འདི་གི་ ཐད་སྙོམས་དཔྱ་ཕྲན་འདི་བྱིནམ་ཨིན།

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
dz: འ་ནི་ཨང་ (༠.༢༥ དང་ ༡.༠༠ གི་བར་ན་) གིས་སྔོན་སྒྲིག་སྒོ་སྒྲིག་གིས་སྤུབས་ཡོད་པའི་གསལ་གཞིའི་ཚད་འདི་གི་ ཀེར་ཕྲང་དཔྱ་ཕྲན་འདི་བྱིནམ་ཨིན།

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
dz: འ་ནི་གདམ་ཁ་འདི་གིས་ དབྱེ་སེལ་ཌའི་ལོག་འདི་ནང་ དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་གྱི་ཨེབ་རྟ་འདི་གི་ འགོ་ཐོག་གནས་ལུགས་འདི་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ འབད་བཤོལ་རྒྱུན་ཐག་འདི་གི་ རིང་ཚད་འདི་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། ཞུན་དག་འབད་ནིའི་བྱ་བ་རེ་རེ་ལུ་ འམཇ་སམ་ནང་ཐིག་གཅིག་ཞུན་དག་འབད་ནི་་(༡ གི་ཚད་) ཅིག་གི་དྲན་ཚད་དགོས་མཁོ་འདི་དང་གཅིག་ཁར་ད་བསྡུར་རྐྱབས་ནིའི་དོན་ལས་ དེ་དང་འབྲེལབ་ཡོད་མི་རེ་ཡོདཔ་ཨིན། འབད་བཤོལ་ཐོ་ཡིག་འདི་ ཁོ་རའི་ཚད་ཀྱི་བསྡོམས་འདི་ རིམ་སྒྲིག་འབད་བཏུབ་པའི་གནས་གོང་ལྷགཔ་དང་ ཆུང་ཀུ་བཟོ་འོང་།

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
dz: ་འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ འབད་བཤོལ་/ལོག་འབད་ཐོ་ཡིག་འདི་ནང་གི་རྣམ་གྲངས་ཚུ་གི་ མང་མཐའ་གྲངས་འདི་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་འདི་རྒྱགས་པ་ཨིན་ན་མེན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་གཟུགས་འདི་ ཨའི་ཊ་ལིཀ་ཨིན་ན་མེན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ འབད་བཤོལ་དང་ལོག་འབད་ཐོ་ཡིག་ཚུ་ནང་ ལེབ་གྲངས་ཀྱི་མིང་འདི་ཚུ་ སྟོན་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་ འབད་བཤོལ་དང་ལོག་འབད་རྒྱུན་ཐག་ནང་གི་ བརྡ་བཀོད་འགྲེལ་བཤདཔ་ཚུ་གི་ མང་ཐའམ་རིང་ཚད་འདི་གི་ བརྡ་སྟོན་འབད་བཏུབ་ཅིག་ཨིན།

en: This variable determines where the format toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ རྩ་སྒྲིག་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་འདི་ ག་སྟེ་སྟོན་དགོཔ་ཨིན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། ༠ འདི་གཡོན་ ༡ འདི་གཡས་ ༢ འདི་མགོ་ལུ་ཨིན།

en: This variable determines where the object toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ དངོས་པོ་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་འདི་ ག་སྟེ་སྟོན་དགོཔ་ཨིན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། ༠ འདི་གཡོན་ ༡ འདི་གཡས་ ༢ འདི་མགོ་ལུ་ཨིན།

en: This variable determines where the standard toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ ཚད་ལྡན་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་འདི་ ག་སྟེ་སྟོན་དགོཔ་ཨིན་ན་ གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། ༠ འདི་གཡོན་ ༡ འདི་གཡས་ ༢ འདི་མགོ་ལུ་ཨིན།

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་འདི་ཨཱོན་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This variable determines whether live (versus delayed) scrolling is performed.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ དངོས་མཐོང་(ཕྱིར་འགྱངས་འབད་ཡོད་མི་དང) བཤུད་བསྒྲིལ་འབད་ནི་འདི་ ལཱ་འགན་གྲུབ་ཡོདཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This variable determines whether the format toolbar should be visible initially.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ རྩ་སྒྲིག་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་འདི་ འགོ་ཐོག་བསྒང་མཐོང་ཚུགས་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This variable determines whether the object toolbar should be visible initially.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ དངོས་པོ་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་འདི་ འགོ་ཐོག་བསྒང་མཐོང་ཚུགས་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This variable determines whether the standard toolbar should be visible initially.
dz: འ་ནི་འགྱུར་ཅན་འདི་གིས་ ཚད་ལྡན་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་འདི་ འགོ་ཐོག་བསྒང་མཐོང་ཚུགས་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན།

en: This variable determines whether transition keys are set on. Transition keys are a throw back to 1-2-3 style event handling. They turn Ctrl-arrow into page movement rather than jumping to the start/end of series.
dz: འ་ནི་གནས་གོང་འདི་གིས་ འགྱུར་བའི་ལྡེ་མིག་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོདཔ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། འགྱུར་བའི་ལྡེ་མིག་ཚུ་ 1-2-3 བཟོ་རྣམ་བྱུང་ལས་ལེགས་སྐྱོང་འཐབ་ནི་ལུ་ ལོག་བཀོག་ཡོད་མི་ཅིག་ཨིན། དེ་ཚུ་གི་ ཚད་འཛིན་མདའ་རྟགས་འདི་ རྒྱུན་རིམ་ཚུ་གི་ འགོ་/མཇུག་འདི་ལུ་མཆོང་ནི་ལས་ ཤོག་ལེབ་སྤོ་བཤུད་ནང་ལུ་བསྐྱིརཝ་ཨིན།

en: Toolbar Style
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་བཟོ་རྣམ་

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་བཟོ་རྣམ། ནུས་ལྡན་གནས་གོང་ཚུ་གཉིས་ཆ་རང་  ཐད་སྙོམས་གཉིས་ཆ་རང་  ངོས་དཔར་ དང་ཚིག་ཡིག་ (_h)

en: Transition Keys
dz: འགྱུར་བའི་ལྡེ་མིག་ཚུ་

en: Vertical DPI
dz: ཀེར་ཕྲང་ཌི་པི་ཨའི་

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
dz: རྐྱང་པའི་ལེབ་གྲངས་རྩ་སྒྲིག་ནང་ལུ་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་ ཉེན་བརྡ་འབད་

en: When TRUE, Gnumeric will prefer the modern CLIPBOARD selection over the legacy PRIMARY selections. Set to FALSE if you have to deal with older applications, like Xterm or Emacs, which set only the PRIMARY selection.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པའི་སྐབས་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་གིས་དེང་སང་འཛིན་པང་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ སྔོན་བཤུལ་གཞི་རིམ་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ཚུ་ལས་ གདམ་འོང་། ཁྱོད་ལུ་གློག་རིམ་རྙིངམ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་བཀྲམ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་ བདེན་པ་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ དཔེར་ན་ ཨེགསི་ཐ་སྙད་ ཡང་ན་ ཨི་མེཀསི་ གཞི་རིམ་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་རྐྱངམ་ཅིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་མི།

en: This setting determines whether created LaTeX files use UTF-8 (unicode) or ISO-8859-1 (Latin1). To use the UTF-8 files, you must have the ucs LaTeX package installed.
dz: འ་ནི་སྒྲིག་སྟངས་འདི་གིས་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ལེ་ཊེགསི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་གིས་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ (ཡུ་ནི་ཀོཌི་)ཡང་ན་ ཨའི་ཨེསི་ཨོ་-༨༨༥༩-༡ (ལེ་ཊིན་༡) ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན་ན་མེན་ན་གཏན་འབེབས་བཟོཝ་ཨིན། ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཁྱོད་ལུ་ ཡུ་སི་ཨེསི་ ལེ་ཊེགསི་ཐུམ་སྒྲིལ་གཞི་བཙུགས་འབད་འབདཝ་དགོ།

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
dz: ལ་ཊེགསི་ཕྱིར་འདྲེན་ནང་ ཡུ་ཊི་ཨེཕ་-༨ ལག་ལེན་འཐབ་

en: FormatToolbar
dz: རྩ་སྒྲིག་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་

en: ObjectToolbar
dz: དངོས་པོའི་ལག་ལཆས་ཕྲ་རིང་

en: StandardToolbar
dz: ཚད་ལྡན་ལག་ཆས་ཕར་རིང་

en: Cut Object
dz: བཏོག་ནིའི་དངོས་པོ་

en: File History List
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ལོ་རྒྱུས་ཐོ་ཡིག་

en: Unable to paste
dz: སྦྱར་མ་ཚུགས་

en: Contents can only be pasted by value or by link.
dz: ནང་དོན་ཚུ་ གནས་གོང་ཡན་འབྲེལ་ལམ་གྱིས་རྐྱངམ་ཅིག་སྦྱར་བཏུབ།

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
dz: འགྲོ་ཡུལ་འདི་ལུ་ འབྱུང་ཁུངས་ཀེར་ཐིག་ (%d vs %d) གི་ཆ་ཅན་སྣ་མང་ཅིག་མེད་
    
    ནང་ཐིག་རྐྱང་པ་ཡང་ན་ དབྱིབས་དང་ཚད་གཅིག་པའི་མངའ་ཁོངས་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
dz: འགྲོ་ཡུལ་འདི་ལུ་ འབྱུང་ཁུངས་གྲལ་ཐིག་ (%d vs %d) གི་ཆ་ཅན་སྣ་མང་ཅིག་མེད་
    
    ནང་ཐིག་རྐྱང་པ་ཡང་ན་ དབྱིབས་དང་ཚད་གཅིག་པའི་མངའ་ཁོངས་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: result passes the sheet boundary
dz: གྲབ་འབྲས་ཀྱིས་ ལེབ་གྲངས་ཀྱི་མཐའ་མཚམས་འདི་རྩིས་སྤྲོདཔ་ཨིན་

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
dz: འགྲོ་ཡུལ་ལུ་ དབྱིབས་ངོ་མ་ (%dRx%dC) ལས་ སོ་སོ་ (%dRx%dC) ཅིག་ཡོདཔ་ཨིན་
    
    ནང་ཐིག་རྐྱང་པ་ཅིག་ཡང་ན་ དབྱིབས་དང་ཚད་གཅིག་པའི་མངའ་ཁོངས་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འབད་རྩོར་བསྐྱེད།

en: Unable to paste into selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ནང་སྦྱར་མ་ཚུགས་

en: Paste
dz: སྦྱར་

en: Shift rows %s
dz: གྲལ་ཐིག་ %s བཤུད་

en: Shift row %s
dz: གྲལ་ཐིག་ %s བཤུད་

en: Shift columns %s
dz: ཀེར་ཐིག་ %s ཚུ་བཤུད་

en: Shift column %s
dz: ཀེར་ཐིག་ %s བཤུད་

en: Would split array %s
dz: ཨེ་རེ་ %s བཤག་འོང་

en: Would split an array
dz: ཨེ་རེ་ཅིག་བཤག་འོང་

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
dz:  %s འདི་ལྡེ་མིག་རྐྱབས་ནུག  ཞུན་དག་འབད་ནི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ཉེན་སྐྱོབ་མ་འབད།

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
dz:  %s འདི་ལྡེ་མིག་རྐྱབས་ནུག  ཞུན་དག་འབད་ནི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ལེབ་གྲངས་འདི་ཉེན་སྐྱོབ་མ་འབད།

en: Set Text
dz: ཚིག་ཡིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Deleting columns %s
dz: %s ཀེར་ཐིག་ཚུ་བཏོན་གཏང་དོ་

en: Deleting column %s
dz: %s ཀེར་ཐིག་བཏོན་གཏང་དོ་

en: Deleting rows %s
dz: གྲལ་ཐིག་ %s ཚུ་བཏོན་གཏང་དོ་

en: Deleting row %s
dz: གྲལ་ཐིག་ %s བཏོན་གཏང་དོ་

en: Clear
dz: བས་ལ་

en: contents
dz: ནང་དོན་ཚུ་

en: formats
dz: རྩ་སྒྲིག་ཚུ་

en: comments
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ་

en: all
dz: ཆ་མཉམ་

en: Clearing %s in %s
dz: %s ནང་ %s བསལ་དོ་

en: Changing Format
dz: རྩ་སྒྲིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་

en: Changing format of %s
dz: %s གི་རྩ་སྒྲིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་

en: Autofitting column %s
dz: རང་བཞིན་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནི་ཀེར་ཐིག་ %s

en: Autofitting row %s
dz: རང་བཞིན་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནི་གྲལ་ཐིག་ %s

en: Setting width of column %s to %d pixels
dz: ཀེར་ཐིག་ %s གི་རྒྱ་ཚད་འདི་  %d པིག་སེལསི་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting height of row %s to %d pixels
dz: གྲལ་ཐིག་ %s གི་མཐོ་ཚད་འདི་ %d པིག་སེལསི་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting width of column %s to default
dz: ཀེར་ཐིག་ %s གི་རྒྱ་ཚད་འདི་སྔོན་སྒྲིག་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting height of row %s to default
dz: གྲལ་ཐིག་ %s གི་བཐོ་ཚད་འདི་ སྔོན་སྒྲིག་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Autofitting columns %s
dz: རང་བཞིན་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནི་ཀེར་ཐིག་ %s ཚུ་

en: Autofitting rows %s
dz: རང་བཞིན་ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནི་གྲལ་ཐིག་ %s ཚུ་

en: Setting width of columns %s to %d pixels
dz: ཀེར་ཐིག་ %s ཚུ་གི་རྒྱ་ཚད་འདི་ %d པིག་སེལསི་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting height of rows %s to %d pixels
dz: གྲལ་ཐིག་ %s ཚུ་གི་མཐོ་ཚད་འདི་ %d པིག་སེལསི་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting width of columns %s to default
dz: ཀེར་ཐིག་ %s ཚུ་གི་རྒྱ་ཚད་འདི་སྔོན་སྒྲིག་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting height of rows %s to default
dz: གྲལ་ཐིག་ %s ཚུ་གི་མཐོ་ཚད་འདི་སྔོན་སྒྲིག་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Sorting
dz: དབྱེ་སེལ་འབད་དོ་

en: Sorting %s
dz:  %s དབྱེ་སེལ་འབད་དོ་

en: Unhide columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་སྦ་མ་བཞག་

en: Hide columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་སྦ་བཞག་

en: Unhide rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྦ་མ་བཞག་

en: Hide rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྦ་བཞག་

en: Expand columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་རྒྱ་འཕར་

en: Collapse columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་ཧྲམ་གཏང་

en: Expand rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་རྒྱ་འཕར་

en: Collapse rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་ཧྲམ་གཏང་

en: Show column outline %d
dz: ཀེར་ཐིག་གི་མཐའ་ཐིག་ %d སྟོན་

en: Show row outline %d
dz: གྲལ་ཐིག་གི་མཐའ་ཐིག་ %d སྟོན་

en: Those columns are already grouped
dz: འ་ནི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ཧེ་མ་ལས་རང་སྡེ་ཚན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་

en: Those rows are already grouped
dz: འ་ནི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་ཧ་མ་ལས་རང་སྡེ་ཚན་བཟོ་སྟེ་ཡོད་

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
dz: འ་ནི་ཀེར་ཐིག་ཚེ་ཧེ་མ་ལས་རང་སྡེ་ཚན་བཟོ་མ་བཟོ་བས་ ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ཚུ་སྡེ་ཚན་མ་བཟོ་བར་བཞག་མི་ཚུགས་

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
dz: འ་ནི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྡེ་ཚན་མ་བཟོ་བས་ ཁྱོད་ཀྱིས་སྡེ་ཚན་མ་བཟོ་བར་བཞག་མ་ཚུགས་

en: Group columns %s
dz: ཀེར་ཐིག་  %s ཚུ་སྡེ་ཚན་བཟོ་

en: Ungroup columns %s
dz: ཀེར་ཐིག་ %s ཚུ་སྡེ་ཚན་མ་བཟོ་

en: Group rows %d:%d
dz: གྲལ་ཐིག་ %d:%d ཚུ་ སྡེ་ཚན་བཟོ་

en: Ungroup rows %d:%d
dz: གྲལ་ཐིག་ %d:%d ཚུ་སྡེ་ཚན་མ་བཟོ་

en: Moving %s
dz: %s བཤུད་དོ་

en: is beyond sheet boundaries
dz: འདི་ ལེབ་གྲངས་ཀྱི་མཐའ་མཚམས་ཚུ་ལས་བརྒལ་ཏེ་ཨིན་མས་

en: Paste Copy
dz: འདྲ་བཤུས་སྦྱར་

en: Pasting into %s
dz: %s ནང་ལུ་སྦྱར་དོ་

note: Check arrays or merged regions in src or target regions
en: Autofill
dz: རང་བཞིན་བཀང་

note: Changed in initial redo.
en: Autofilling %s
dz: %s རང་བཞིན་གྱིས་བཀང་དོ་

en: Autoformatting %s
dz: %s རང་བཞིན་གྱིས་རྩ་་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Unmerging %s
dz: %s མཉམ་བསྡོམས་མ་འབད་བས་

en: Merge and Center %s
dz: %s མཉམ་བསྡོམས་དང་དབུས་སྒྲིག་འབད་

en: Merging %s
dz: %s མཉམ་བསྡོམས་འབད་དོ་

note: Corrected below.
en: Search and Replace
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཞིནམ་ལས་ཚབ་བཙུགས་

en: Setting default width of columns to %.2fpts
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་སྔོན་སྒྲིག་རྒཡ་ཚད་འདི་  %.2fpts ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Setting default height of rows to %.2fpts
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་སྔོན་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་འདི་  %.2fpts ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Zoom %s to %.0f%%
dz: %s འདི་ %.0f%% ལུ་རྒྱས་བཟུམ་འབད་

en: Delete Object
dz: དངོས་པེ་བཏོན་གཏང་

en: Format Object
dz: དངོས་པོ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Name
dz: མིང་

en: Clearing comment of %s
dz: %s གི་བསམ་བཀོད་བསལ་དོ་

en: Setting comment of %s
dz: %s གི་བསམ་བཀོད་གཞི་སྒྲིག་འབད་དོ་

en: Merging data into %s
dz: གནད་སྡུད་དེ་ %s ནང་ལུ་མཉམ་བསྡོམས་འབད་དོ་

en: Changing workbook properties
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ཀྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་

en: Pull Object to the Front
dz: དངོས་པོ་འདི་གདངོ་ཁ་ལུ་འཐེན་འདྲུད་འབད་

en: Pull Object Forward
dz: དངོས་པོ་གདོང་བསྐྱོད་འཐེན་འདྲུན་འབད་

en: Push Object Backward
dz: དངོས་པོ་རྒྱབ་བསྐྱོད་འཕུལ་

en: Push Object to the Back
dz: དངོས་པོ་འདི་རྒྱབ་ཁ་ལུ་འཕུལ་

en: Page Setup For %s
dz: %s གི་དོན་ལུ་ ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་

en: Page Setup For All Sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་

en: has a circular reference
dz: ལུ་ཐད་སྒོརམ་གཞི་བསྟུན་ཅིག་འདུག་

en: Define Name %s
dz: མིང་ %s ངེས་འཛིན་འབད་

en: Update Name %s
dz: མིང་ %s དུས་མཐུན་བཟོ་

en: Remove Name %s
dz: མིང་ %s རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Add scenario
dz: འཆར་བཤད་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Scenario Show
dz: འཆར་བཤད་སྟོན་

en: Shuffle Data
dz: གནད་སྡུད་རིམ་དཀྲུགས་འབད་

note: FIXME?
en: Text (%s) to Columns (%s)
dz: ཚིག་ཡིག་ (%s) ཀེར་ཐིག་ (%s) ལུ་

en: Goal Seek (%s)
dz: དམིག་ཡུལ་འཚོལ་ནི་ (%s)

en: Tabulating Dependencies
dz: རེའུ་མིག་གི་རྟེན་འབྲེལ་

en: Reconfigure Graph
dz: ཚད་ཁྲམ་སླར་རིམ་སྒྲིག་འབད་

en: Left to Right
dz: གཡོན་ལས་གཡས་

en: Right to Left
dz: གཡས་ལས་གཡོན་

en: Add Filter
dz: ཚགས་མ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: AutoFilter
dz: རང་བཞིན་ཚགས་མ་

en: Requires more than 1 row
dz: གྲལ་ཐིག་ ༡ ལས་ལྷག་སྟེ་དགོཔ་ཨིན་

en: Consolidating to (%s)
dz: (%s) ལུ་རྩ་བརྟན་བཟོ་དོ་

en: Data Consolidation
dz: གནད་སྡུད་རྩ་གཏན་བཟོ་ནི་

en: Core
dz: ནང་སྙིང་

en: Features
dz: ཁྱད་རྣམ་ཚུ་

en: Analytics
dz: དབྱོ་ཞིབ་

en: Import Export
dz: ནང་འདྲེན་ཕྱིར་འདྲེན་

en: Scripting
dz: ཡིག་ཚུགས་བཟོ་དོ་

en: UI
dz: ཡུ་ཨའི་

en: Usability
dz: ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་

en: Documentation
dz: ཡིག་ཐིག་བཀོད་པ་

en: Translation
dz: སྐད་བསྒྱུར་

en: QA
dz: ཀིའུ་ཨེ་

en: Art
dz: རི་མོ་

en: Packaging
dz: ཐུམ་སྒྲིལ་་བཟོ་དོ་

en: Harald Ashburner
dz: ཧ་རཱལཌི་ཨེཤ་བར་ནར་

en: Options pricers
dz: གདམ་ཁའི་གོང་ཚད་བཀོད་མི་

en: Sean Atkinson
dz: སིན་ ཨེཊི་ཀིན་སོན་

en: Functions and X-Base importing.
dz: ལས་འགན་ཚུ་དང་ཨེགསི་གཞི་རྟེན་ནང་འདྲེན་འབད་ནི།

en: Michel Berkelaar
dz: མའི་ཀཱལ་ བཱར་ཀི་ལཱར་

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་མི་(ཨེལ་པི་དཀའ་ངལ་སེལ་ནི་)གི་དོན་ལུ་ འཇམ་སམ་ཨཱལ་གོ་རི་དམ།

en: Jean Brefort
dz: ཇིན་ བར་ཕོརཊི་

en: Core charting engine.
dz: ནང་སྙིང་དཔེ་རིས་བཟོ་ནིའི་མ་འཕྲུལ།

en: Grandma Chema Celorio
dz: གེརེན་མ ཅི་མ་ སེ་ལོ་རིའོ་

en: Quality Assurance and sheet copy.
dz: སྤུས་ཚད་ངེས་གཏན་དང་ལེབ་གྲངས་ཀྱི་འདྲ་བཤུས།

en: Frank Chiulli
dz: ཕི་རེངཀ་ ཅི་འུ་ལི་

en: OLE2 support.
dz: ཨོ་ཨེལ་ཨི་༢ རྒྱབ་སྐྱོར།

en: Kenneth Christiansen
dz: ཀེན་ནེཊི་ ཀིརི་ཤེན་སེན་

en: Localization.
dz: ཡུལ་མཐུན་བཟོ་བ།

en: Zbigniew Chyla
dz: ཟི་བིག་ནིའུ་ ཅའི་ལ

en: Plugin system, localization.
dz: པ་ལག་ཨིན་རིམ་ལུགས་  ཡུལ་མཐུན་བཟོ་བ།

en: J.H.M. Dassen (Ray)
dz: ཇེ་ཨེཆ་ཨེམ་ དས་སེན་(རེ)

en: Debian packaging.
dz: ཌེ་བི་ཡཱན་ཐུམ་སྒྲིལ་བཟོ་ནི།

en: Jeroen Dirks
dz: ཇེ་རི་འོན་ ཌི་རིཀསི་

en: Tom Dyas
dz: ཊོམ་ ཌ་ཡཱསི་

en: Original plugin engine.
dz: པ་ལག་ཨིན་གྱི་མ་འཕྲུལ་ངོ་མ།

en: Kjell Eikland
dz: ཀེ་ཇེལ་ ཨིཀ་ལེནཌི་

en: LP-solve
dz: ཨེལ་པི་-དཀའ་ངལ་སེལ་ནི་

en: Gergo Erdi
dz: ཇར་ཇོ་ ཨིར་ཌི་

en: Custom UI tools
dz: ཡུ་ཨའི་ལག་ཆས་ཚུ་སྲོལ་སྒྲིག་འབད་

en: John Gotts
dz: ཇཱོན་ གོཊིསི་

en: RPM packaging
dz: ཨར་པི་ཨེམ་ཐུམ་སྒྲིལ་བཟོ་ནི་

en: Andreas J. Gülzow
dz: ཨེན་ཌེརེསི་ ཇེ་ གུལ་ཟོ་

en: Statistics and GUI master
dz: ཚད་རྩིས་དང་ཇི་ཡུ་ཨའི་ཨམ་

en: Jon Kåre Hellan
dz: ཇོན་ ཀ་རི་ ཧེ་ལེན་

en: UI polish and all round bug fixer
dz: ཡུ་ཨའི་པོ་ལིཤ་ དང་ རྐྱེན་ག་ར་དཀའ་ངལ་སེལ་མི་

en: Ross Ihaka
dz: རཱོསི་ ཨཱ་ཀ་

en: Special functions
dz: དམིགས་བསལ་ལས་འགན་

en: Jukka-Pekka Iivonen
dz: ཇུཀ་ཀ་-པེཀ་ཀ་ ལི་ཝོ་ནེན་

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་མི་  ལཱ་གི་ལེབ་གྲངས་ལེ་ཤ་ དང་ཡོངས་ཁྱབ་ཊིརེཡལ་བི་ལེ་ཛར་

en: Jakub Jelínek
dz: ཇཱ་ཀུབ་ ཇི་ལི་ནེཀ་

en: One of the original core contributors
dz: ནང་སྙིང་ཕན་འདེབས་པ་ངོ་མ་ཚུ་ལས་གཅིག་

en: Chris Lahey
dz: ཀིརིསི་ ལ་ཧེ་

en: The original value format engine and libgoffice work
dz: གནས་གོང་རྩ་སྒྲིག་གི་མ་འཕྲུལ་ངོ་མ་འདི་དང་ ལིབ་ཇི་ཨོ་ཕིསི་གི་ལཱ་གཡོག་

en: Takashi Matsuda
dz: ཊ་ཀ་ཤི་ མཊི་སུ་ཌ་

en: The original text plugin
dz: ཚིག་ཡིག་གི་པ་ལག་ཨིན་ངོ་མ་

en: Michael Meeks
dz: མའི་ཀཱལ་ མཱིཀསི་

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
dz: ཨེམ་ཨེསི་ཨེགསི་སེལ་ ནང་འདྲེན་/ཕྱིར་འདྲེན་མ་འཕྲུལ་དང་ 'ཇི་ཨེན་ཨེམ་བཟོ་རྣམ་' འདི་འགོ་བཙུགས་ཡོད་

en: Lutz Muller
dz: ལུཊིཛ་ མུ་ལར་

en: SheetObject improvement
dz: ལེབ་གྲངས་དངོས་པོ་ ལེགས་བཟོ་འབད་ནི་

en: Yukihiro Nakai
dz: ཡུ་ཀི་ཧི་རོ་ ན་ཀའི་

en: Support for non-Latin languages
dz: ལེ་ཊིན་མེན་པའི་སྐད་ཡིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་

en: Peter Notebaert
dz: པེ་ཊར་ ནོཊི་བཱརིཊི་

en: Emmanuel Pacaud
dz: ཨེམ་མཱ་ནུལ་ པཱ་ཀཱའུཊི་

en: Many plot types for charting engine.
dz: དཔེ་རིས་བཟོ་ནི་གི་མ་འཕྲུལ་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ པོལོཊི་གི་དབྱེ་བ་ལེ་ཤ།

en: Federico M. Quintero
dz: ཕེ་ཌི་རི་ཀོ་ ཨེམ་ ཀུ་འིན་ཊེ་རོ་

en: canvas support
dz: འབྲི་གཞི་རྒྱབ་སྐྱོར་

en: Mark Probst
dz: པོརོབསིཏི་ རྟགས་བཀལ་

en: Guile support
dz: གུ་ལི་རྒྱབ་སྐྱོར་

en: Rasca
dz: རཱསི་ཀ་

en: HTML, troff, LaTeX exporters
dz: ཨེཆ་ཊི་ཨེམ་ཨེལ་ ཊོརཕི་ ལཱ་ཊེགསི་ཕྱིར་འདྲེན་པ་ཚུ་

en: Vincent Renardias
dz: བིན་སེནཊི་རི་ནཱར་ཌི་ཡཱསི་

en: original CSV support, French localization
dz: སི་ཨེསི་ཝི་རྒྱབ་སྐྱོར་ངོ་མ་  ཕི་རེནཆི་ ཡུལ་མཐུན་བཟོ་བ་

en: Ariel Rios
dz: ཨེ་རི་ཡལ་རི་ཡོསི་

en: Jakub Steiner
dz: ཇཱ་ཀུབ་ སི་ཊེ་ནར་

en: Icons and Images
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་དང་གཟུགས་བརྙན་ཚུ་

en: Uwe Steinmann
dz: ཨུ་ཝི་ སི་ཊེན་མཱན་

en: Paradox Importer
dz: པ་ར་ཌོགསི་ ནང་འདྲེན་པ་

en: Arturo Tena
dz: ཨར་ཊུ་རོ་ ཊི་ན་

en: Initial work on OLE2 for libgsf
dz: ལིབ་ཇི་ཨེསི་ཨེཕ་གི་དོན་ལུ་ ཨོ་ཨེལ་ཨི་༢་ གུ་འགོ་ཐོག་ལཱ་གཡོག་

en: Almer S. Tigelaar
dz: ཨལ་མཱར་ ཨེསི་ ཊི་གི་ལཱར་

en: Consolidation and Structured Text importer
dz: རྩ་གཏན་བཟོ་ནི་དང་ གཟི་བཀོད་བཟོ་ཡོད་པའི་ ཚིག་ཡིག་ནང་འདྲེན་པ་

en: Bruno Unna
dz: བུར་ནོ་ ཨུན་ན་

en: Pieces of MS Excel import
dz: ཨེམ་ཨེསི་ཨེགསི་སེལ་ནང་འདྲེན་གྱི་རྩེད་ཆས་

en: Arief Mulya Utama
dz: ཨེ་རིཕ་ མུལ་ཡ་ ཨུ་ཏ་མ་

en: Telecommunications functions
dz: རྒྱང་འཕྲིན་གྱི་ལས་འགན་ཚུ་

en: Daniel Veillard
dz: ཌེ་ནི་ཡཱལ་ ཝི་ལརཌི་

en: Initial XML support
dz: ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་རྒྱབ་སྐྱོར་འགོ་ཐོག་

en: Vladimir Vuksan
dz: ཝཱལ་ཌི་མིར་ ཝུཀ་སཱན་

en: Some financial functions
dz: དངུལ་འབྲེལ་གྱི་ལས་འགན་ལ་ལུ་ཅིག་

en: Morten Welinder
dz: མོར་ཊེན་ ཝི་ལིན་ཌར་

en: All round powerhouse
dz: གློག་མེ་ཁང་མཐའ་སྐོར་

en: Kevin Breit
dz: ཀེ་ཝིན་ བིརིཊི་

en: Thomas Canty
dz: ཐོ་མཱསི་ ཀེན་ཊི་

en: Adrian Custer
dz: ཨེ་ཌི་ཡཱན་ ཀཱསི་ཊར་

en: Adrian Likins
dz: ཨེ་ཌི་ཡཱན་ ལི་ཀིནསི་

en: Aaron Weber
dz: ཨེ་རོན་ ཝེ་བར་

en: Alexander Kirillov
dz: ཨེ་ལེགས་ཟེན་ཌར་ ཀི་རིལ་ལོབ་

en: About Gnumeric
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་སྐོར་ལས་

en: The list range is invalid.
dz: ཐོ་ཡིག་གི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: The criteria range is invalid.
dz: ཁྱད་ཚད་ཀྱི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: The output range is invalid.
dz: ཨའུཊི་པུཊི་གི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: The given criteria are invalid.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཁྱད་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: No matching records were found.
dz: མཐུན་མི་དྲན་ཐོ་ཚུ་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: An unexpected error has occurred: %d.
dz: རེ་བ་མེད་པའི་འཛོལ་བ་ཅིག་འབྱུང་ཡོད་: %d

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
dz: མཐོ་རིམ་ཚགས་མའི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Filter _in-place
dz: ཚགས་མ་ཚབ་ལུ་(_i)

en: The input range is invalid.
dz: ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
dz: ཨཱལ་ཕ་གནས་འདི་ ༠ དང་ ༡ གི་བར་ན་སྦེ་ཨང་ཚུ་ཨིན་དགོ

en: The output specification is invalid.
dz: ཨའུཊི་པུཊི་གསལ་བཀོད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Group
dz: སྡེ་ཚན་

en: The selected input rows must have equal size!
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ ཨིན་པུཏི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་ལུ་ མཉམ་པའི་ཚད་འོང་དགོ!

en: The selected input columns must have equal size!
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཊི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ལུ་ མཉམ་པའི་ཚད་འོང་དགོ!

en: The selected input areas must have equal size!
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཊི་མངའ་ཁོངས་ཚུ་ལུ་མཉམ་པའི་ཚད་འོང་དགོ!

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
dz: མཐུན་མོས་ཀྱི་འབྲེལ་བའི་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
dz: མཐུན་མོས་ཀྱི་འགྱུར་ཅན་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
dz: གྲལ་རིམ་དང་བརྒྱ་ཆ་བཟོ་ནིའི་ལག་ཆས་ཀྱི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
dz: ཕོ་རིཡར་དཔྱད་ཞིབ་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: No statistics are selected.
dz: ཚད་རྩིས་ཚུ་སེལ་འཐུ་མ་འབད་བས།

en: The confidence level should be between 0 and 1.
dz: བློ་གཏད་གནས་རིམ་འདི་ ༠ དང ༡ གི་བར་ན་ཨིན་དགོ

en: K must be a positive integer.
dz: ཀེ་ འདི་ཡོད་པའི་ཧྲིལ་གྲངས་ཅིག་ཨིན་དགོ

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
dz: འགྲེལ་བཤད་ཅན་གྱི་ཚད་རྩིས་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
dz: ནུས་ལྡན་གྱི་
    མི་རློབས་ཀྱི་འགྱུར་ཅན་ཅིག་ འགྱུར་ཅན་ ༡ གི་དོན་ལུ་ཐོ་བཀོད་འབད་གནང་།

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
dz: ནུས་ལྡན་གྱི་
    མི་རློབས་འགྱུར་ཅན་ཅིག་ འགྱུར་ཅན་ ༢ ཀྱི་དོན་ལུ་ཐོ་བཀོད་འབད་གནང་།

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
dz: སེར་སྣ་བརྟག་ཞིབ་ཀྱི་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the FTest Tool dialog.
dz: ཨེཕ་བརྟག་ཞིབ་ཀྱི་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
dz: དཔེ་ཚད་བཟོ་ནིའི་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: _X variables:
dz: ཨེགསི་འགྱུར་ཅན་ཚུ་:(_X)

en: _Y variable:
dz: ཝའི་ འགྱུར་ཅན་ཚུ་:(_Y)

en: Could not create the Regression Tool dialog.
dz: རི་གེ་རེ་ཤཱན་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
dz: བསྒྱུར་གྲངས་ཧུམ་ཆ་བཟོ་ནིའི་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
dz: འགུལ་བསྐྱོད་ཆ་སྙོམས་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
dz: ཧིསི་ཊོ་ག་རམ་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
dz: ཨེ་ཨེན་ཨོ་ཝི་ཨེ་(ཆ་རྐྱེན་རྐྱང་པ་)ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ གནད་སྡུད་དང་ཁ་ཡིག་ཚུ་གི་ ཉུང་མཐའ་ཀེར་ཐིག་གཉིས་དང་གྲལ་ཐིག་གཉིས་ཡོད་དགོ

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ གནད་སྡུད་ཀྱི་ ཉུང་མཐའ་ཀེར་ཐིག་གཉིས་དང་གྲལ་ཐིག་གཉིས་ཡོད་དགོ

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ གནད་སྡུད་དང་ཁ་ཡིག་ཚུ་གི་ ཉུང་མཐའ་ཀེར་ཐིག་གཉིས་ཡོད་དགོ

en: The given input range should contain at least two columns of data.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཏི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ གནད་སྡུད་ཀྱི་ཉུང་མཐའ་ཀེར་ཐིག་གཉིས་ཡོད་དགོ

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཏི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ གནད་སྡུད་དང་ཁ་ཡིག་ཚུ་གི་ཉུང་མཐའ་གྲལ་ཐིག་གཉིས་ཡོད་དགོ

en: The given input range should contain at least two rows of data.
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་པུཏི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ གནད་སྡུད་ཀྱི་ཉུང་མཐའ་གྲལ་ཐིག་གཉིས་ཡོད་དགོ

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
dz: གནད་སྡུད་གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་གྲངས་འདི་ ངོ་འདྲ་ཨང་གི་སྣ་མང་ཨིན་དགོ

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
dz: དཔེ་ཚད་རེའི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་གྲངས་འདི་ ཡོད་པའི་ཧྲིལ་གྲས་ཅིག་ཨིན་དགོ

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
dz: ཨེ་ཨེན་ཨོ་ཝི་ཨེ་(ཆ་རྐྱེན་གཉིས་)ལག་ཆས་ཌའོ་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Column %s
dz: ཀེར་ཐིག་ %s

en: Jan
dz: སྤྱི་ཟླ་དང་པ་

en: Feb
dz: སྤྱི་ཟླ་གཉིས་པ་

en: Mar
dz: སྤྱི་ཟླ་གསུམ་པ་

en: Total
dz: བསྡོམས་

en: North
dz: བྱང་

en: South
dz: ལྷོ་

en: West
dz: ནུབ་

en: _Settings
dz: སྒྲིག་སྟངས་(_S)

en: _Edges
dz: མཐའམ་ཚུ་(_E)

en: Apply _Number Formats
dz: ཨང་གི་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་(_N)

en: Apply _Borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་(_B)

en: Apply _Fonts
dz: ཡིག་གཟུགས་ཚུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་(_F)

en: Apply _Patterns
dz: དཔེ་གཞི་ཚུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་(_P)

en: Apply _Alignment
dz: ཕྲང་སྒྲིག་འཇུག་སྤྱོད་འབད་(_A)

en: _Left
dz: གཡོན་(_L)

en: _Right
dz: གཡས་(_R)

en: _Top
dz: མགོ་(_T)

en: _Bottom
dz: མཇུག་(_B)

en: _Show Gridlines
dz: གིརིཌི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྟོན་(_S)

en: An error occurred while reading the category list
dz: དབྱེ་རིམ་ཐོ་ཡིག་འདི་ལྷག་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་འབྱུང་ཡོད་

en: Do you want to save the workbook %s ?
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ %s སྲུང་བཞག་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Could not create the autosave dialog.
dz: རང་བཞིན་སྲུང་བཞག་ཌའི་ལོག་འདངི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: None
dz: ཅི་མེད་

en: Single
dz: རྐྱང་པ་

en: Double
dz: ལོག་བལྟབ་

en: Number
dz: ཨང་

en: Source
dz: འབྱུང་ཁུངས་

en: Criteria
dz: ཁྱད་ཚད་

en: Min:
dz: ཉུང་མཐའ་:

en: Max:
dz: མང་མཐའ་:

en: Value:
dz: གནས་གོང་:

en: None          (silently accept invalid input)
dz: ཅི་མེད་          (ཁུ་སིམ་སིམ་སྦེ་ནུས་མེད་ཨིན་པུཏི་དང་ལེན་འབད་)

en: Stop            (never allow invalid input)
dz: བཀག་            (ནུས་མེད་ཨིན་པུཊི་ནམ་ཡང་འབད་མ་བཅུག་)

en: Warning     (accept/discard invalid input)
dz: ཉེན་བརྡ་            (ནུས་མེད་ཨིན་པུཊི་དང་ལེན་འབད་/བཏོན་བཀོག་)

en: Information (allow invalid input)
dz: བརྡ་དོན་(ནུས་མེད་ཨིན་པུཊི་འབད་བཅུག་)

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
dz: ནུས་ལྡན་དུས་ཚོད་ཀྱི་ཁྱད་ཚད་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་མ་བཏུབ་ཨིན། ནུས་ལྡན་དུས་ཚོད་ལྕོགས་མིན་བཟོ?

en: Format Cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Border
dz: མཐའ་མཚམས་

en: Foreground
dz: གདོང་གཞི་

en: Clear Background
dz: རྒྱབ་གཞི་བསལ་

en: Background
dz: རྒྱབ་གཞི་

en: Pattern
dz: དཔེ་གཞི་

en: Row %s
dz: གྲལ་ཐིག་ %s

en: %s to %s
dz: %s ལས་ %s ལུ་

en: no available row
dz: གྲལ་ཐིག་འཐོབ་ཚུགསཔ་མེད་

en: no available column
dz: ཀེར་ཐིག་འཐོབ་ཚུགསཔ་མེད་

en: Header
dz: མགོ་ཡིག་

en: Row/Column
dz: གྲལ་ཐིག་/ཀེར་ཐིག་

en: Case Sensitive
dz: ཡི་གུ་ཆེ་ཆུང་གི་ཉེན་ཁ་

en: By Value
dz: གནས་གོང་གིས་

en: Set standard/default column width
dz: ཚད་ལྡན་/སྔོན་སྒྲིག་ཀེར་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
dz: སེལ་འཐུའི་ཀེར་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད་འདི་  <span style='italic' weight='bold'>%s</span> གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Specification %s does not define a region
dz: གསལ་བཀོད་ %s གིས་ ལུངས་ཕྱོགས་ཅིག་ངེས་འཛིན་མི་འབད་

en: Source region %s overlaps with the destination region
dz: འབྱུང་ཁུངས་ལུངས་ཕྱོགས་ %s འདི་ འགྲོ་ཡུལ་ལུངས་ཕྱོགས་དང་གཅིག་ཁར་ མཐའ་མནོན་འབདཝ་ཨིན་

en: The output range overlaps with the input ranges.
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ མཐའ་མནོན་འབདཝ་ཨིན།

en: Could not create the Consolidate dialog.
dz: རྩ་གཏན་བཟོ་ནིའི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Data
dz: གནད་སྡུད་

en: _Format
dz: རྩ་སྒྲིག་(_F)

en: _Up
dz: ཡར་(_U)

en: _Down
dz: མར་(_D)

en: _Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་(_R)

en: Workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་མིང་ཅིག་ ག་ཅི་སྦེ་ #NAME སྦེ་ངེས་འཛིན་ནི་སྨོ?

en: Could not create the Name Guru.
dz: མིང་གུ་རུ་འདི་གསར་བསྐརུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Delete
dz: བཏོན་གཏང་

en: Could not create the Delete Cell dialog.
dz: བཏོན་གཏང་ནང་ཐིག་གི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་

en: Linked To
dz: ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད་ཡོདཔ་

note: IMPORTANT: OBEY THE ORDER 0 - 3 - 2 - 1
en: File
dz: ཡིག་སྣོད་

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད་

en: Calculation
dz: རྩིས་སྟོན་

en: Could not create the Fill Series dialog.
dz: བཀང་ནིའི་རྒྱུན་རིམ་གྱི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Function/Argument
dz: ལས་འགན་/སྒྲུབ་རྟགས་

en: Could not create the formula guru.
dz: མན་ངག་གུ་རུ་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Recently Used
dz: འཕྲལ་ཁམས་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ་

en: Arguments:
dz: སྒྲུབ་རྟགས་ཚུ་:

note: Not translated
en: See also:
dz: ཡང་བལྟ་

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ 'ནང་ཐིག་ཆ་ཚན་:' ནང་ནུས་ལྡན་གྱི་ནང་ཐིག་མིང་ཅིག་ འགོ་བཙུགས་དགོ!

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
dz: 'ནང་ཐིག་ཆ་ཚན་:' ནང་མིང་བཏགས་ཡོད་མི་ནང་ཐིག་འདི་ནང་ མན་ངག་ཅིག་འོང་དགོ!

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ 'ནང་ཐིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཐོག་:' ནང་ནུས་ལྡན་ནང་ཐིག་གི་མིང་ཅིག་ འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ!

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
dz: 'ནང་ཐིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ཐོག་:' ནང་མིང་བཏགས་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་འདི་ནང་ མན་ངག་ཅིག་འོང་དགོ

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
dz: 'གནས་གོང་ལུ་:' ནང་བྱིན་ཡོད་པའི་གནས་གོང་འདི་ ནུས་ལྡན་མེན་པས།

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
dz: ནང་་ཐིག་ %s དང་གཅིག་ཁར་ དམིགས་གཏད་འཚོལ་ནི་འདི་གིས་ ཐབས་ཤེས་ཅིག་འཐོབ་ཡོད།

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
dz: ནང་ཐིག་ %s དང་གཅིག་ཁར་ དམིགས་གཏད་འཚོལ་ནི་འདི་གིས་ ཐབས་ཤེས་ཅིག་འཚོལ་མ་འཐོབ།

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
dz: དམིགས་གཏད་འཚོལ་ནིའི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Workbook Level
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ཀྱི་གནས་རིམ་

en: Sheet
dz: ལེབ་གྲངས་

en: Cell
dz: ནང་ཐིག་

en: Could not create the goto dialog.
dz: ཌའི་ལོག་ལུ་འགྱོ་འདི་གསར་བསྐརུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Not a range or name
dz: ཁྱབ་ཚད་ཅིག་ཡང་ན་མིང་ཅིག་མེན་

en: Internal Link
dz: ནང་འཁོད་ཀྱི་འབྲེལ་ལམ་

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ནང་ གམིགས་བསལ་གྱི་ནང་ཐིག་ཚུ་ལུ་ ཡང་ན་མིང་བཏགས་ཡོད་པའི་ཁྱབ་ཚད་ཚུ་ལུ་མཆོང་

en: External Link
dz: ཕྱིའི་འབྲེལ་ལམ་

en: Open an external file with the specified name
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་མིང་འདི་དང་གཅིག་ཁར་ ཕྱིའི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཁ་ཕྱེ་

en: Email Link
dz: གློག་འཕྲིན་གྱི་འབྲེལ་ལམ་

en: Prepare an email
dz: གློག་འཕྲིན་ཅིག་གྲ་སྒྲིག་འབད་

en: Web Link
dz: ཝེབ་ཀྱི་འབྲེལ་ལམ་

en: Browse to the specified URL
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ཡུ་ཨར་ཨེལ་འདི་ལུ་བརྡ་འཚོལ་འབད་

en: Add Hyperlink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Edit Hyperlink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཞུན་དག་འབད་

en: Remove Hyperlink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Could not create the hyperlink dialog.
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་གྱི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Insert
dz: བཙུགས་

en: Could not create the Insert Cell dialog.
dz: བཙུགས་ནིའི་ནང་ཐིག་གི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: One field is not part of the merge zone!
dz: ས་སྒོ་གཅིག་འདི་ མཉམ་བསྡོམས་འབད་ནིའི་གླིང་སྡེ་གི་ཡན་ལག་མེན་པས་!

en: %i fields are not part of the merge zone!
dz: %i ས་སྒོ་ཚུ་ མཉམ་བསྡོམས་གླིང་སྡེ་འདི་གི་ ཡན་ལག་མེན་!

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
dz: གནད་སྡུད་ཀེར་ཐིག་གི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ རིང་ཚད་ %i ལས་ %i ལུ། ང་བཅས་ཀྱིས་རིང་ཚད་འདི་ %i ལུ་རྩེ་སྙོམ་ཞིནམ་ལས་འཕྲོ་མཐུད་ནི་ཨིན་ན?

en: Input Data
dz: ཨིན་པུཊི་གནད་སྡུད་

en: Merge Field
dz: མཉམ་བསྡོམས་ས་སྒོ་

en: %s is encrypted
dz: %s འདི་གསང་བཟོ་འབད་ཡོད་

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
dz: གསང་བཟོ་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ལུ་ 
    ཁ་ཕྱེ་བའི་ཧེ་མ་ ཆོག་ཡིག་ཅིག་དགོ

en: Password :
dz: ཆོག་ཡིག་:

en: Select Directory
dz: སྣོད་ཐོ་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Plugin dependencies
dz: པ་ལག་ཨིན་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་

en: Unknown plugin
dz: མ་ཤེས་པའི་པ་ལག་ཨིན་

en: Plugin services
dz: པ་ལག་ཨིན་གྱི་ཞབས་ཏོག་ཚུ་

en: Errors while activating plugins
dz: པ་ལག་ཨིན་ཚུ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་བའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
dz: འོག་གི་པ་ལག་ཨིན་ཐེབས་ཚུ་ འ་ནི་འདི་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་དགོ:

en: Unknown plugin with id="%s"
dz: ཨའི་ཌི་="%s" དང་གཅིག་ཁར་མ་ཤེས་པའི་པ་ལག་ཨིན་

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
dz: 
    ཁྱོད་ཀྱིས་འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་འདི་ཁོ་རའི་རྟེན་འབྲེལ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ནི་ཨིན་ན?

en: Error while deactivating plugin "%s".
dz: པ་ལག་ཨིན་ "%s" ཤུགས་མེད་བཟོ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Error while activating plugin "%s".
dz: པ་ལག་ཨིན་ "%s" ཤུགས་ལྡན་བཟོ་བའི་སྐབས་འཛོལ་བ།

en: Active
dz: ཤུགས་ལྡན་

en: Plugin name
dz: པ་ལག་ཨིན་གྱི་མིང་

en: ID
dz: ཨའི་ཌི་

en: Directory
dz: སྣོད་ཐོ་

en: Length of Undo Descriptors
dz: འབད་བཤོལ་འགྲེལ་བཤད་ཚུ་གི་རིང་ཚད་

en: Sorting is Case-Sensitive
dz: དབྱེ་སེལ་འབད་ནི་འདི་ ཡི་གུ་ཆེ་ཆུང་གི་ཉེན་ཁ་ཨིན་

en: Capitalize _names of days
dz: ཉིནམ་ཚུ་གི་མིང་ཚུ་ཚུགས་ཡིག་བཟོ་ (_n)

en: Capitalize _first letter of sentence
dz: བརྗོད་ཚིག་གི་ ཡི་གུ་དང་པ་འདི་ཚུགས་ཡིག་བཟོ་ (_f)

en: Copy and Paste
dz: འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་ དེ་ལས་སྦྱར་

en: Auto Correct
dz: རང་བཞིན་ནོར་བཅོས་

en: Font
dz: ཡིག་གཟུགས་

en: Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་

en: Tools
dz: ལག་ཆས་ཚུ་

en: Undo
dz: འབད་བཤོལ་

en: Windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་

en: Header/Footer
dz: མགོ་ཡིག་/མཇུག་ཡིག་

en: Screen
dz: གསལ་གཞི་

en: INitial CApitals
dz: འགོ་ཐོག་ཚུགས་ཡིག་ཚུ་

en: First Letter
dz: ཡི་གུ་དང་པ་

en: Custom header configuration
dz: སྲོལ་སྒྲིག་མོག་ཡིག་རིམ་སྒྲིག་འབད་ནི་

en: Custom footer configuration
dz: སྲོལ་སྒྲིག་མཇུག་ཡིག་རིམ་སྒྲིག་འབད་ནི་

en: Select _All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད་(_A)

en: Uniform
dz: གཅིག་མཚུངས་

en: _Lower Bound:
dz: འོག་གི་བཅད་མཚམས་:(_L)

en: _Upper Bound:
dz: ཡར་གྱི་བཅད་མཚམས་:(_U)

en: Uniform Integer
dz: གཅིག་མཚུངས་ཧྲིལ་གྲངས་

en: Normal
dz: སྤྱིར་བཏང་

en: _Mean:
dz: སེར་སྣ་:(_M)

en: _Standard Deviation:
dz: ཚད་ལྡན་ཁ་བསྒྱུར་:(_S)

en: Discrete
dz: རྣམ་དཔྱད་ཅན་

en: _Value And Probability Input Range:
dz: གནས་གོང་དང་འབྱུང་ངེས་ཨིན་པུཏི་ཁྱབ་ཚད་:(_V)

en: Bernoulli
dz: བཱར་ནའུ་ལི་

en: _p Value:
dz: པི་ གནས་གོང་:(_p)

en: Beta
dz: སྔོན་དཔྱད་

en: _a Value:
dz: ཨེ་ གནས་གོང་:(_a)

en: _b Value:
dz: བི་ གནས་གོང་:(_b)

en: Binomial
dz: མིང་ཚིག་གཉིས་ལྡན་

en: N_umber of Trials:
dz: རྗེས་བཤུལ་ཚུ་གི་གྲངས་:(_u)

en: Cauchy
dz: ཀའུ་ཅི་

en: Chisq
dz: ཅིཀ་

en: _nu Value:
dz: ཨེན་ཡུ་གནས་གོང་:(_n)

en: Exponential
dz: བསྒྱུར་གྲངས་

en: Exponential Power
dz: བསྒྱུར་གྲངས་ནུས་ཤུགས་

en: nu_1 Value:
dz: ཨེན་ཡུ་ ༡ གནས་གོང་:(_1)

en: nu_2 Value:
dz: ཨེན་ཡུ་ ༢ གནས་གོང་:(_2)

en: Gamma
dz: གམ་མ་

en: Gaussian Tail
dz: གའུ་ཤན་ཊཡིལ་

en: _Sigma
dz: སིག་མ་(_S)

en: Geometric
dz: ཐིག་རྩིས་

en: Gumbel (Type I)
dz: གམ་བཱལ་ (དབྱེ་བ་ ༡)

en: Gumbel (Type II)
dz: གམ་བཱལ་ (དབྱེ་བ་༢)

en: Landau
dz: ལེན་ཌའུ་

en: Laplace
dz: ལེཔ་ལེསི་

en: Levy alpha-Stable
dz: ལུ་ཝི་ཨཱལ་ཕ་-རྩ་བརྟན་

en: _c Value:
dz: སི་ གནས་གོང་:(_c)

en: _alpha:
dz: ཨཱལ་ཕ་:(_a)

en: Logarithmic
dz: མཉམ་གྲངས་

en: Logistic
dz: གཏན་ཚིག་ཅན་

en: Lognormal
dz: ལོག་ནོར་མཱལ་

en: _Zeta Value:
dz: ཟེ་ཊ་གནས་གོང་:(_Z)

en: Negative Binomial
dz: མེད་ཆ་མིང་ཚིག་གཉིས་ལྡན་

en: N_umber of Failures
dz: འཐུས་ཤོར་འབྱུང་མི་ཚུ་གི་གྲངས་(_u)

en: Pareto
dz: པ་རི་ཊོ་

en: Poisson
dz: པོའི་སཱོན་

en: _Lambda:
dz: ལེམ་ཌ་:(_L)

en: Rayleigh
dz: རེ་ལིག་

en: _Sigma:
dz: སིག་མ་:(_S)

en: Rayleigh Tail
dz: རེ་ལིག་ཊཡིལ་

en: Student t
dz: ཞིབ་འཇུག་པ་ ཊི་

en: nu Value:
dz: ཨེན་ཡུ་གནས་གོང་:

en: Weibull
dz: ཝི་བུལ་

en: Could not create the Random Tool dialog.
dz: གང་འབྱུང་ལག་ཆས་ཌའི་ལོག་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Set standard/default row height
dz: ཚད་ལྡན་/སྔོན་སྒརིག་གྲལ་ཐིག་གི་མཐོ་ཚད་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་གི་ གྲལ་ཐིག་གི་མཐོ་ཚད་འདི་ <span style='italic' weight='bold'>%s</span> གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Scenario Summary
dz: འཆར་བཤད་བཅུད་དོན་

note: Titles.
en: Current Values
dz: ད་ལྟོའི་གནས་གོང་ཚུ་

en: Changing Cells:
dz: ནང་ཐིག་བསྒྱུར་བོས་འབད་མི་ཚུ་:

en: Invalid changing cells
dz: ནུས་མེད་ནང་ཐིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་ཚུ་

en: Changing cells should be on the current sheet only.
dz: བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ནང་ཐིག་ཚུ་ ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་གུ་རྐྱངམ་ཅིག་ཨིན་དགོ

en: Scenario name already used
dz: འཆར་བཤད་ཧེ་མ་ལས་རང་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་

en: Invalid scenario name
dz: ནུས་མེད་འཆར་བཤད་ཀྱི་མིང་

en: Could not create the Scenario Add dialog.
dz: འཆར་བཤད་ཁ་སྐོང་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Created on
dz: ལུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་

en: Results entry did not contain valid cell names.
dz: གྲུབ་འབྲས་ཀྱི་ཐོ་བཀོད་ནང་ལུ་ ནུས་མེད་ཀྱི་མིང་ཚུ་མིན་འདུག

en: Could not create the Scenarios dialog.
dz: འཆར་བཤད་ཀྱི་ཌའི་ལོག་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: You must select some cell types to search.
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ནང་ཐིག་གི་དབྱེ་བ་ལ་ལུ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་དགོ

en: Comment
dz: བསམ་བཀོད་

en: Result
dz: གྲུབ་འབྲས་

en: Deleted
dz: བཏོན་གཏང་ཡོདཔ་

en: Expression
dz: གསལ་བརྗོད་

en: Other value
dz: གཞན་མི་གནས་གོང་

en: Content
dz: ནང་དོན་

en: At least one sheet must remain visible!
dz: ཉུང་མཐའ་ལེབ་གྲངས་གཅིག་ མཐོང་ཚུགསཔི་སྦེ་སྡོད་དགོ!

note: xgettext : "Lock" is short for locked.  Keep this short.
en: Lock
dz: བསྡམ་བཞག་

note: xgettext : "Viz" is short for visibility.  Keep this short.
en: Viz
dz: ཝིཛ་

note: xgettext : "Dir" is short for direction.  Keep this short.
en: Dir
dz: སྣོད་ཐོ་

en: Current Name
dz: ད་ལྟོའི་མིང་

en: New Name
dz: མིང་གསརཔ་

en: Another view is already managing sheets
dz: མཐོང་སྣང་གཞན་མི་ཅིག་འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་ ལེབ་གྲངས་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ་དེས་

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་

en: Move Object
dz: དངོས་པོ་བཤུད་

en: Resize Object
dz: དངོས་པོ་ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད་

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
dz: གནད་སྡུད་རིམ་དཀྲུགས་འབད་ནིའི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: The input variable range is invalid.
dz: ཨིན་པུཊི་འགྱུར་ཅན་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: The output variable range is invalid.
dz: ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་གྱི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Simulations
dz: མཚུངས་བཟོ་

en: Iterations
dz: ཁས་ལེན་

en: # Input variables
dz: # ཨིན་པུཊི་འགྱུར་ཅན་ཚུ་

en: # Output variables
dz: # ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་ཚུ་

en: Runtime
dz: རཱན་ཊའིམ་

en: Run on
dz: གུ་གཡོག་བཀོལ་

en: Min
dz: ཉུང་ཤོས་

en: Average
dz: ཆ་སྙོམས་

en: Max
dz: མང་ཤོས་

en: Invalid variable range was given
dz: ནུས་མེད་འགྱུར་ཅན་གྱི་ཁྱབ་ཚད་འདི་བྱིན་ནུག་

en: Could not create the Simulation dialog.
dz: མཚུངས་བཟོའི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Optimal solution created by solver.
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་མི་གིས་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་མི་ གང་དྲག་ཐབས་ཤེས།

en: Subject to the Constraints:
dz: བར་ཆད་འདི་ལུ་དོན་ཚན་:

en: Could not create the Solver dialog.
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་མིའི་ཌའི་ལོག་འདི་གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Export
dz: ཕྱིར་འདྲེན་

en: This workbook does not contain any exportable content.
dz: འ་ནི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ནང་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་བཏུབ་པའི་ནང་དོན་ག་ཅི་ཡང་མིན་འདུག

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
dz: རང་བཟིན་གྱིས་གསར་རྙེད་འབད་ནི་འདི་གིས་ ཚིག་ཡིག་དེ་ནང་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ག་ནི་ཡང་འཚོལ་མ་འཐོབ། ལག་ཐོག་ལས་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་

en: Merge with column on _left
dz: གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་ཀེར་ཐིག་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་བསྡོམས་འབད་(_l)

en: Merge with column on _right
dz: གཡས་ཕྱོགས་ཀྱི་ཀེར་ཐིག་དང་གཅིག་ཁར་མཉམ་བསྡོམས་འབད་(_r)

en: _Split this column
dz: འ་ནི་ཀེར་ཐིག་འདི་བཤག་(_S)

en: _Widen this column
dz: འ་ནི་ཀེར་ཐིག་འདི་རྒྱ་ཅན་བཟོ་(_W)

en: _Narrow this column
dz: འ་ནི་ཀེར་ཐིག་འདི་ཕྱ་སི་སི་བཟོ་(_N)

en: Importing %i columns and ignoring none.
dz:  %i ཀེར་ཐིག་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབད་དོ་ དེ་ལས་ཅི་ཡང་སྣང་མེད་མ་བཞག་

en: Importing %i columns and ignoring %i.
dz:  %i ཀེར་ཐིག་ཚུ་ནང་འདྲེན་འབད་དོ་ དེ་ལས་  %i སྣང་མེད་བཞག་དོ།

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
dz[0]: %d ཀེར་ཐིག་གི་མང་མཐའ་ནང་འདྲེན་འབད་བཏུབ།
dz[1]: %d ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་མང་མཐའ་འདི་ནང་འདྲེན་འབད་བཏུབ།

en: Ignore all columns on right
dz: གཡས་ཀྱི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་སྣང་མེད་བཞག་

en: Ignore all columns on left
dz: གཡོན་གྱི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་སྣང་མེད་བཞག་

en: Import all columns on right
dz: གཡས་ཀྱི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་ནང་འདྲེན་འབད་

en: Import all columns on left
dz: གཡོན་གྱི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་ནང་འདྲེན་འབད་

en: Copy format to right
dz: རྩ་སྒྲིག་འདི་གཡས་ལུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: A maximum of %d columns can be imported.
dz: %d ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་མང་མཐའ་འདི་ནང་འདྲེན་འབད་བཏུབ།

en: Column %d
dz: ཀེར་ཐིག་ %d

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
dz[0]: %d གྲལ་ཐིག་ལས་ ནང་འདྲེན་འབད་ནི་གི་ %d
dz[1]: %d གྲལ་ཐིག་ཚུ་ལས་ ནང་འདྲེན་འབད་ནི་གི་ %d

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
dz: གནད་སྡུད་འདི་ ཨིན་ཀོ་ཌིང་ %s ནང་ནུས་ལྡན་མེན་པས་ ཨིན་ཀོ་ཌིང་གཞན་མི་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་གནང་།

en: Line
dz: གྲལ་ཐིག་

en: Text
dz: ཚིག་ཡིག་

en: Data (from %s)
dz: གནད་སྡུད་(%s ལས་)

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ནུས་ལྡན་ནང་ཐིག་རྐྱང་པ་ཅིག་ རྟེན་འབྲེལ་ནང་ཐིག་སྦེ་འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ

en: The dependency cells should not contain an expression
dz: རྟེན་འབྲེལ་གྱི་ནང་ཐིག་ཚུ་ནང་ གསལ་བརྗོད་ཅིག་ཡོད་བཅུག་ནི་མི་འོང་

en: You should introduce a valid number as minimum
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ནུས་ལྡན་ཨང་ཅིག་ཉུང་མཐའ་སྦེ་འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ་

en: You should introduce a valid number as maximum
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ནུས་ལྡན་ཨང་ཅིག་མང་མཐའ་སྦེ་འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ་

en: The maximum value should be bigger than the minimum
dz: མང་མཐའ་གནས་གོང་འདི་ ཉུང་མཐའ་ལས་སྦོམ་དགོ་

en: You should introduce a valid number as step size
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ནུས་ལྡན་ཨང་ཅིག་ རིམ་པའི་ཚད་སྦེ་འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ་

en: The step size should be positive
dz: རིམ་པའི་ཚད་འདི་ཡོད་ཆ་ཨིན་དགོ་

en: You should introduce one or more dependency cells
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་རྟེན་འབྲེལ་གྱི་ནང་ཐིག་གཅིག་ཡང་ན་དེ་ལས་ལྷག་སྟེ་འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ་

en: You should introduce a single valid cell as result cell
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ནུས་ལྡན་གྱི་ནང་ཐིག་རྐྱང་པ་ཅིག་ གྲུབ་འབྲས་ཀྱི་ནང་ཐིག་སྦེ་འགོ་བཙུགས་འབད་དགོ་

en: The target cell should contain an expression
dz: དམིགས་གཏད་ཀྱི་ནང་ཐིག་འདི་ནང་ གསལ་བརྗོད་ཅིག་ཡོད་དགོ་

en: Display "%s" could not be opened.
dz: བཀྲམ་སྟོན་ "%s" འདི་ཁ་ཕྱེ་མི་བཏུབ།

en: This screen
dz: འ་ནི་གསལ་གཞི་

en: Screen %d [This screen]
dz: གསལ་གཞི་ %d [འ་ནི་གསལ་གཞི་]

en: Screen %d
dz: གསལ་གཞི་ %d

en: Protection
dz: ཉེན་སྐྱོབ་

en: Advanced Filter
dz: མཐོ་རིམ་ཚགས་མ་

en: Input
dz: ཨིན་པུཊི་

en: Output
dz: ཨའུཊི་པུཊི་

en: _Criteria range:
dz: ཁྱད་ཚད་ཁྱབ་ཚད་:(_C)

en: _List range:
dz: ཐོ་ཡིག་ཁྱབ་ཚད་:(_L)

en: _Unique records only
dz: མཐུན་མོང་མ་ཡིན་པའི་སྒྲ་བཟུང་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་(_U)

en: ANOVA - Single Factor
dz: ཨེ་ཨེན་ཨོ་ཝི་ཨེ་ - ཆ་རྐྱེན་རྐྱང་པ་

en: Grouped by:
dz: གྱིས་སྡེ་ཚན་བཟོ་ཡོད་

en: Options
dz: གདམ་ཁ་ཚུ་

en: _Alpha:
dz: ཨཱལ་ཕ་:(_A)

en: _Areas
dz: མངའ་ཁོངས་ཚུ་(_A)

en: _Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་(_C)

en: _Input range:
dz: ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་:(_I)

en: _Labels
dz: ཁ་ཡིག་ཚུ་(_L)

note: Edit -> Delete
en: _Rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་(_R)

en: ANOVA - Two-Factor
dz: ཨེ་ཨེན་ཨོ་ཝི་ཨེ་ - ཆ་རྐྱེན་གཉིས་

en: Input _range:
dz: ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་:(_r)

en: Rows per _sample:
dz: དཔེ་ཚད་རེར་གྲལ་ཐིག་ཚུ་:(_s)

en: _Alpha:
dz: ཨཱལ་ཕ་:(_A)

en: Gnumeric : AutoFilter
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་ : རང་བཞིན་ཚགས་མ་

en: Show rows where:
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན་:

en: _And
dz: དང་:(_A)

en: _Or
dz: ཡང་ན་(_O)

en: Bottom
dz: མཇུག་

en: Percentage
dz: བརྒྱ་ཆ་

en: Show:
dz: སྟོན་:

en: Top
dz: མགོ་

en: A short description of the template
dz: ཊེམ་པེལེཊི་འདི་གི་ འགྲེལ་བཤད་ཐུང་ཀུ་ཅིག

en: Author:
dz: རྩོམ་པ་པོ་:

en: Autoformat
dz: རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་

en: C_ategory:
dz: དབྱེ་རིམ་:(_a)

en: Category:
dz: འབྱེ་རིམ་:

en: Description:
dz: འགྲེལ་བཤད་:

en: Name of template
dz: ཊེམ་པེལེཊི་གི་མིང་

en: Name:
dz: མིང་:

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ་

en: Template Details
dz: ཊེམ་པེལེཊི་གི་རྒྱས་བཤད་ཚུ་

en: The category this template belongs to
dz: འ་ནི་ཊེམ་པེལེཊི་་འདི་བང་མི་དབྱེ་རིམ་

en: The group/individual that made the template
dz: ཊེམ་པེལེཊི་འདི་བཟོ་མི་སྡེ་ཚན་/ངོ་རྐྱང་

en: Auto Save
dz: རང་བཞིན་སྲུང་བཞག་

en: _Automatically save every
dz: རེ་རེ་བཞིན་ རང་བཞིན་གྱིས་སྲུང་བཞག་འབད་(_A)

en: _Prompt Before Saving
dz: སྲུང་བཞག་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ ནུས་སྤེལ་འབད་(_P)

en: _minutes
dz: སྐར་མ་ཚུ་(_m)

en: Cell Comment
dz: ནང་ཐིག་བསམ་བཀོད་

en: 12.5% Grey
dz: ༡༢.༥% སྐྱ་ཐལ་

en: 25% Grey
dz: ༢༥% སྐྱ་ཐལ་

en: 50% Grey
dz: ༥༠% སྐྱ་ཐལ་

en: 6.25% Grey
dz: ༦.༢༥% སྐྱ་ཐལ་

en: 75% Grey
dz: ༧༥% སྐྱ་ཐལ་

en: <b>Background</b>
dz: <b>རྒྱབ་གཞི་</b>

en: <b>Control</b>
dz: <b>ཚད་འཛིན་</b>

en: <b>Error alerts</b>
dz: <b>འཛོལ་བ་དྲན་བརྡ་ཚུ་</b>

en: <b>Horizontal alignment</b>
dz: <b>ཐད་སྙོམས་ཕྲང་སྒྲིག་</b>

en: <b>Line</b>
dz: <b>གྲལ་ཐིག་</b>

en: <b>Pattern</b>
dz: <b>དཔེ་གཞི་</b>

en: <b>Sample</b>
dz: <b>དཔེ་ཚད་</b>

en: <b>Style</b>
dz: <b>བཟོ་རྣམ་</b>

en: <b>Vertical alignment</b>
dz: <b>ཀེར་ཕྲང་ཕྲང་སྒྲིག་</b>

en: <span weight="bold">Criteria</span>
dz: <span weight="bold">ཁྱད་ཚད་</span>

en: Ac_tion:
dz: བྱ་བ་:(_t)

en: Alignment
dz: ཕྲང་སྒྲིག་

en: Allo_w:
dz: འབད་བཅུག:(_w)

en: Bricks
dz: པག་ཅུང་

en: C_enter
dz: དབུས་(_e)

en: C_olor:
dz: ཚོས་གཞི་:(_o)

en: Ce_nter
dz: དབུས་(_n)

en: Center across _selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་བརྒྱུད་དེ་དབུས་(_s)

en: Con_dition:
dz: གནས་སྟངས་:(_d)

en: D_istributed
dz: བགོ་བཀྲམ་འབད་ཡོདཔ་(_i)

en: Date
dz: ཚེས་གྲངས་

en: Diagonal
dz: གསེག་ཐིག་ཅན་

en: Diagonal Crosshatch
dz: གསེག་ཐིག་ཅན་ཀོརོསི་ཧེཅ་

en: Diagonal Stripe
dz: གསེག་ཐིག་ཅན་ཐིག་ཁྲ་

en: Foreground Solid
dz: གདོང་གཞི་རགས་པ་

en: Hi_de
dz: སྦ་(_d)

en: Horizontal Stripe
dz: ཐད་སྙོམས་ཐིག་ཁྲ་

en: I_n-cell dropdown
dz: ཨིན་སེལ་གདམ་ཐོ་(_n)

en: Ignore _blank cells
dz: ནང་ཐིག་སྟོངམ་ཚུ་སྣ་མེད་བཞག་(_b)

en: Input Message
dz: ཨིན་པུཊི་འཕྲིན་དོན་

en: Inside
dz: ནང་ན་

en: Inside Horizontal
dz: ཐད་སྙོམས་ཀྱི་ནང་ན་

en: Inside Vertical
dz: ཀེར་ཕྲང་གི་ནང་ན་

en: J_ustify
dz: ལྟེམས་བཅོས་འབད་(_u)

en: Large Circles
dz: སྒོར་ཐིག་སྦོམ་ཚུ་

note: start sub menu
en: Left
dz: གཡོན་

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་ལྡེ་མིག་རྐྱབས་ནི་ཡང་ན་མན་ངག་ཚུ་སྦ་བཞག་ནི་འདི་གིས་ ཉེན་སྐྱོབ་འབད་ཡོད་པའི་ལཱ་གི་ལེབ་གྲངས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་གནོདཔ་ཨིན།

en: Outline
dz: མཐའ་ཐིག་

en: Reverse Diagonal
dz: རིམ་ལོག་གསེག་ཐིག་ཅན་

en: Reverse Diagonal Stripe
dz: རིམ་ལོག་གསེག་ཐིག་ཅན་ཐིག་ཁྲ་

en: Right
dz: གཡས་

en: Semi Circles
dz: སྒོར་ཐིག་ཕྱེ་ཀ་ཚུ་

en: Shrin_k to fit
dz: ཚུད་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་བསྐུམ་(_k )

en: Small Circles
dz: སྒོར་ཐིག་ཆུང་ཀུ་ཚུ་

en: Solid
dz: རགས་པ་

en: Stri_kethrough
dz: སྦུག་འབྲེག་(_k)

en: Style:
dz: བཟོ་རྣམ་:

en: Su_bscript
dz: འོག་ཡིག་(_b)

en: Sup_erscript
dz: སྟེང་ཡིག་(_e)

en: Thatch
dz: རྩྭ་

en: Thick Diagonal Crosshatch
dz: གསེག་ཐིག་ཅན་ཀོརོསི་ཧེཆ་སྟུག་དྲགས་

en: Thin Diagonal Crosshatch
dz: གསེག་ཐིག་ཅན་ཀོརོསི་ཧེཅ་སྲབ་དྲགས་

en: Thin Diagonal Stripe
dz: གསེག་ཐིག་ཅན་ཐིག་ཁྲ་སྲབ་དྲགས་

en: Thin Horizontal Crosshatch
dz: ཐད་སྙོམས་ཀོརོསི་ཧེཅ་སྲབ་དྲགས་

en: Thin Horizontal Stripe
dz: ཐད་སྙོམས་ཐིག་ཁྲ་སྲབ་དྲགས་

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
dz: རིམ་ལོག་གསེག་ཐིག་ཅན་ཐིག་ཁྲ་སྲབ་དྲགས་

en: Thin Vertical Stripe
dz: ཀེར་ཕྲང་ཐིག་ཁར་སྲབ་དྲགས་

en: Time
dz: ཆུ་ཚོད་

en: Titl_e:
dz: མགོ་མིང་:(_e)

en: Validation
dz: ནུས་ལྡན་དུས་ཚོད་

en: Vertical Stripe
dz: ཀེར་ཕྲང་ཐིག་ཁྲ་

en: _Distributed
dz: བགོ་བཀྲམ་འབད་ཡོདཔ་(_D)

en: _Fill
dz: བཀང་(_F)

en: _General
dz: ཡོངས་ཁྱབ་(_G)

en: _Indent:
dz: འགོ་མཚམས་:(_I)

en: _Justify
dz: ལྟེམས་བཅོས་འབད་(_J)

en: _Lock
dz: ལྡེ་མིག་རྐྱབས་(_L)

en: _Message:
dz: འཕྲིན་དོན་:(_M)

en: _Protect worksheet
dz: ལཱ་གཡོག་ལེབ་གྲངས་ཉེན་སྐྱོབ་འབད་(_P)

en: _Show input message when cell is selected
dz: ནང་ཐིག་འདི་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་སྐབས་ ཨིན་པུཊི་འཕྲིན་དོན་སྟོན་(_S)

en: _Underline:
dz: འོག་ཐིག་:(_U)

en: _Wrap text
dz: ཚིག་ཡིག་ལོག་མཚམས་བཟོ་(_W)

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
dz: <span weight="bold">དབྱེ་སེལ་གདམ་ཁ་ཚུ་</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
dz: <span weight="bold">དབྱེ་སེལ་གསལ་བཀོད་</span>

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
dz: དབྱེ་སེལ་ཁྱད་ཚད་འདི་གི་གཡོན་ཕྱོགས་ཀྱི་ཁྱབ་ཚད་སྒྲོམ་འདི་ནང་གི་ས་སྒོ་གང་རུང་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ཨིན་ ཡང་ན་ དཀར་ཆག་ཅིག་ལས་ས་སྒོ་ཚུ་གི་སེལ་འཐུ་འབད་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Clear all fields from the sort specification
dz: དབྱེ་སེལ་གསལ་བཀོད་འདི་ལས་ ས་སྒོ་ཚུ་ཆ་མཉམ་བསལ་

en: Direction:
dz: ཁ་ཕྱོགས་:

en: Move selected field up in the sort order
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ས་སྒོ་ཚུ་ དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་ནང་སྤོ་

en: Move the selected field down in the sort order
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ས་སྒོ་འདི་ དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་ནང་སྤོ་

en: Range:
dz: ཁྱབ་ཚད་:

en: Remove the selected field from the sort specification
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ས་སྒོ་འདི་ དབྱེ་སེལ་གསལ་བཀོད་འདི་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Sort columns by the specified rows
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་གསལབཀོད་འབད་ཡོད་མི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་དབྱེ་སེལ་འབད་

en: Sort range has a _header
dz: དབྱེ་སེལ་ཁྱབ་ཚད་འདི་ལུ་ མགོ་ཡིག་ཅིག་འདུག་(_h)

en: Sort rows by the specified columns
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་གིས་ དབྱེ་སེལ་འབད་

en: Sort...
dz: དབྱེ་སེལ་...

en: Sorting _preserves formats
dz: དབྱེ་སེལ་འབད་ནི་འདི་གིས་ རྩ་སྒྲིག་ཚུ་ཉམས་སྲུང་འབདཝ་ཨིན་(_p)

en: _Left-Right
dz: གཡོན་-གཡས་(_L)

en: _Top-Bottom
dz: མགོ་-མཇུག་(_T)

en: Column Width
dz: ཀེར་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད་

en: _Use Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལག་ལེན་འཐབ་(_U)

en: Group/Ungroup
dz: སྡེ་ཚན་/སྡེ་ཚན་མེནམ་

en: C_opy labels
dz: ཁ་ཡིག་ཚུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_o)

en: Clear the list of source areas
dz: འབྱུང་ཁུངས་མངའ་ཁོངས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་འདི་བསལ་

en: Delete the currently selected source area
dz: ད་ལྟོ་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་མངའ་ཁོངས་འདི་བཏོན་གཏང་

en: Labels in _left column
dz: གཡོན་གྱི་ཀེར་ཐིག་ནང་གི་ཁ་ཡིག་ཚུ་(_l)

en: Labels in _top row
dz: མགོའི་གྲལ་ཐིག་ནང་གི་ཁ་ཡིག་ཚུ་(_t)

en: The function to use when consolidating
dz: རྩ་གཏན་བཟོ་བཟི་སྐབས་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་གི་ལས་འགན་

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
dz: གཡོན་གྱི་ཀེར་ཐིག་འདི་ནང་ཁ་ཡིག་ཚུ་འདུག་ དེ་ཚུ་རྩ་གཏན་མི་བཟོ་ དེ་འབདཝ་ད་ ག་བསྡུར་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལྡེ་མིག་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
dz: མགོ་གི་གྲལ་ཐིག་འདི་ནང་ཁ་ཡིག་ཚུ་འདུག་ དེ་ཚུ་རྩ་གཏན་མི་བཟོ་ དེ་འབདཝ་ད་ ག་བསྡུར་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལྡེ་མིག་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་

en: _Function:
dz: ལས་འགན་:(_F)

en: _Source areas:
dz: འབྱུང་ཁུངས་མངའ་ཁོངས་ཚུ་:(_S)

en: Correlation
dz: མཐུན་མོས་ཀྱི་འབྲེལ་བ་

en: Covariance
dz: མཉམ་འགྱུར་ཅན་

en: <b>Output Formatting</b>
dz: <b>ཨའུཊི་པུཊི་རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་</b>

en: <b>Output Placement</b>
dz: <b>ཨའུཊི་པུཊི་བཙུགས་བཞག་</b>

en: A_utofit columns
dz: རང་བཞིན་ཚུད་སྒྲིག་ཀེར་ཐིག་ཚུ་(_u)

en: C_lear output range
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་བསལ་(_l)

en: New _sheet
dz: ལེབ་གྲངས་གསརཔ་(_s)

en: New _workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་(_w)

en: Output _range:
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་:(_r)

en: Retain output range _formatting
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་བདག་བཟུང་འབད་(_f)

en: Retain output range co_mments
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་བསམ་བཀོད་ཚུ་བདག་བཟུང་འབད་(_m)

en: _Enter into cells:
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་ནང་ལུ་ཐོ་བཀོད་འབད་:(_E)

en: Format
dz: རྩ་སྒྲིག་

en: Define Names
dz: མིང་ཚུ་ངེས་འཛིན་འབད་

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
dz: <span weight="bold">བཏོན་གཏང་ནིའི་ཐབས་ལམ་</span>

en: Delete _column(s)
dz: ཀེར་ཐིག་(ཚུ་)བཏོན་གཏང་(_c)

en: Delete _row(s)
dz: གྲལ་ཐིག་(ཚུ་)བཏོན་གཏང་(_r)

en: Delete cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་བཏོན་གཏང་

en: Shift cells _left
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གཡོན་ཁ་ཐུག་སྤོ་(_l)

en: Shift cells _up
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་ཡར་བཤུད་(_u)

en: (1 - _alpha):
dz: (༡ - ཨཱལ་ཕ་):(_a)

en: Confidence Interval for the _Mean
dz: སེར་སྣ་འདི་གི་དོན་ལུ་ བློ་གཏད་བར་མཚམས་(_M)

en: Descriptive Statistics
dz: འགྲེལ་བཤད་ཅན་ཚད་རྩིས་

en: Kth _Largest
dz: ཀེ་ཊི་ཨེཆ་ སྦོམ་ཤོས་(_L)

en: Kth _Smallest
dz: ཀེ་ཊི་ཨེཆ་ ཆུང་ཤོས་(_S)

en: S_ummary Statistics
dz: ཚད་རྩིས་བཅུད་དོན་(_u)

en: Use the ssmedian function with interval width 1 rather than the traditional median function.
dz: ཨེསི་ཨེསི་གུང་ཐིག་ལས་འགན་འདི་ སྔོན་སྲོལ་གུང་ཐིག་ལས་འགན་འདི་ལས་ བར་མཚམས་རྒྱ་ཚད་ ༡ དང་གཅིག་ཁར་ལག་ལེན་འཐབ།

en: _K:
dz: ཀེ་:(_K)

en: _Use ssmedian
dz: ཨེསི་ཨེསི་གུང་ཐིག་ལག་ལེན་འཐབ་(_U)

en: Character _encoding:
dz: ཡིག་འབྲུའི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་:(_e)

en: Choose export formatting:
dz: ཕྱིར་འདྲེན་རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་གདམ་ཁ་རྐྱབས་:

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
dz: ལེབ་གྲངས་དེ་ཚུ་གི་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་གོ་རིམ་འདི་ ཕྱིར་འདྲེན་དང་གཏན་འབེབས་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ལེབ་གྲངས་ཚུ་གདམ་ཁ་རྐྱབས:

en: Deselect all sheets for export.
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་མ་འབད།

en: Export as Text
dz: ཚིག་ཡིག་སྦེ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་

en: Line _termination:
dz: གྲལ་ཐིག་རྩ་གྲོལ་གཏང་ནི་:(_t)

en: Lower the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported later.
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནི་ཨིན་མི་ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ནང་ལུ་ ཤུལ་ལས་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ལེབ་གྲངས་འདི་མར་ཕབ་འབད།

en: Move the selected sheet to the end of the list of to be exported sheets to be exported last.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་འདི་ མཇུག་ལུ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་དེ་ཚུ་གི་ ཐོ་ཡིག་འདི་གི་མཇུག་ལུ་བཤུད།

en: Move the selected sheet to the top of the list of to be exported sheets to be exported first.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་འདི་ འགོ་དང་པ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་དེ་ཚུ་གི་ ཐོ་ཡིག་འདི་གི་མགོ་ལུ་བཤུད།

en: Qu_oting:
dz: འདྲེན་ཚིག་བཀོད་དོ་:(_o)

en: Quote _character:
dz: ཡིག་འབྲུ་འདྲེན་ཚིག་བཀོད་:(_c)

en: Raise the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported earlier.
dz: ཧེ་མ་ཕྱིར་འདྲེན་འབབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་ ཐོ་ཡིག་ནང་གི་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་འདི་ཆེར་བསྐྱེད་འབད།

en: Select N_one
dz: ཅི་ཡང་སེལ་འཐུ་མ་འབད་(_o)

en: Select all non-empty sheets for export.
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ སྟོངམ་མེན་པའི་ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: _Format:
dz: རྩ་སྒྲིག་:(_F)

en: _Locale
dz: ལོ་ཀེལ་(_L)

en: _Separator:
dz: དབྱེ་བྱེད་:(_S)

en: _Unknown characters:
dz: མ་ཤེས་པའི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་:(_U)

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
dz: ལས་སྦྱོར་ངོ་མ་འདི་འ་ནི་གྲལ་ཐིག་ལུ་འགོ་བཙུགས་འོང་ ཧེ་མའི་གྲལ་ཐིག་ག་ཅི་སྦེ་རུང་སྣང་མེད་བཞག་འོང་།

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ ཚིག་ཡིག་འདི་ནང་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ངོས་འཛིན་འབད་ནི་དཔའ་བཅམ།

en: CSV
dz: སི་ཨེསི་ཝི་

en: C_olon (:)
dz: ཀོ་ལཱོན་(:)(_o)

en: C_ustom
dz: སྲོལ་སྒྲིག་(_u)

en: Clear list of columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་བསལ་

en: Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་

en: Custom separator, this can be any character.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་དབྱེ་བྱེད་  འ་ནི་འདི་ཡིག་འབྲུ་ག་ཅི་འབད་རུང་བཏུབ།

en: Define the width of each column manually.
dz: ཀེར་ཐིག་རེ་རེ་བཞིན་གྱི་རྒྱ་ཚད་ལག་ཐོག་ལས་ངེས་འཛིན་འབད།

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
dz: ཚིག་ཡིག་འདི་ནང་གི་ ཀེར་ཐིག་རེ་རེ་བཞིན་ 'དབྱེ་བྱེད་'ཡིག་འབྲུ་ཅིག་གིས་ སོ་སོ་འཕྱལ་ཡོད་  དཔེར་ན་ སེ་མི་ཀོ་ལཱོན་ཅིག

en: Encoding:
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་:

en: F_inish
dz: མཇུག་བསྡུ་ནི་(_i)

en: Fi_xed width
dz: གཏན་བཟོས་རྒྱ་ཚད་(_x)

en: Fixed
dz: གཏན་བཟོས་

en: Fr_om line:
dz: གྲལ་ཐིག་ལས་:(_o)

en: Ignore any separators at the beginning of lines
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་འགོ་བཙུགས་ས་ལུ་ དབྱེ་བྱེད་ག་ཅི་འབད་རུང་སྣང་མེད་བཞག

en: Line breaks:
dz: གྲལ་མཚམས་ཚུ་:

en: Lines to import
dz: ནང་འདྲེན་འབད་ནིའི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་

en: Main
dz: གཙོ་བོ་

en: Number of lines to import
dz: ནང་འདྲེན་འབད་ནི་གི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་གྲངས་

en: Original data type:
dz: གནད་སྡུད་ཀྱི་དབྱེ་བ་ངོ་མ་:

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
dz: བཟོ་སྦྱོར་འདི་འ་ནི་གྲལ་ཐིག་ལུ་མཇུག་བསྡུཝ་ཨིན་ ཤུལ་ལུའི་གྲལ་ཐིག་ག་ཅི་འབད་རུང་སྣང་མེད་བཞག་འོང་།

en: S_ee two separators as one
dz: དབྱེ་བྱེད་གཉིས་གཅིག་སྦེ་བལྟ་ (_e)

en: See two successive separators as one.
dz: བརྒྱུད་རིམ་ཅན་གྱི་དབྱེ་བྱེད་གཉིས་ གཅིག་སྦེ་བལྟ།

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
dz: རྒྱུན་རིམ་ཅན་གྱི་ཚིག་ཡིག་བརྡ་སྟོན་པ་གཉིས་ ནང་ཐིག་རྩ་གྲོལ་མ་གཏང་མི་གཅིག་སྦེ་བལྟ།

en: Semicolo_n (;)
dz: སེ་མི་ཀོ་ལཱོན་(;)(_n)

en: Separators
dz: དབྱེ་བྱེད་ཚུ་

en: Source Format
dz: འབྱུང་ཁུངས་རྩ་སྒྲིག་

en: Source Locale:
dz: འབྱུང་ཁུངས་ལོ་ཀེལ་:

en: Te_xt indicator:
dz: ཚིག་ཡིག་བརྡ་སྟོན་པ་:(_x)

en: Text Import Configuration
dz: ཚིག་ཡིག་ནང་འདྲེན་རིམ་སྒྲིག་འབད་ནི་

en: Text indicator
dz: ཚིག་ཡིག་བརྡ་སྟོན་པ་

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
dz: ཤིང་རྟ་སླར་ལོག་ཡིག་འབྲུ་ (ཨེ་ཨེསི་སི་ཨའི་ཨའི་ ཨང་རྟགས་ ༡༣) འདི་གིས་ གྲལ་ཐིག་བར་མཚམས་བཞགཔ་ཨིན་

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
dz: གྲལ་ཐིག་བཙུགས་ནིའི་ཡིག་འབྲུ་ (ཨེ་ཨེསི་སི་ཨའི་ཨའི་ ཨང་རྟགས་ ༡༠) འདི་གིས་ གྲལ་ཐིག་ཚུ་བར་མཚམས་བཞགཔ་ཨིན་

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
dz: ཤིང་རྟ་སླར་ལོག་གི་འབྱུང་རིམ་དང་གྲལ་ཐིག་བཙུགས་ནི་ (ཨེ་ཨེསི་སི་ཨའི་ཨའི་ ཨང་རྟགས་ ༡༣ དང་ ༡༠ ཚུ་) གིས་གྲལ་ཐིག་ཚུ་བར་མཚམས་བཞགཔ་ཨིན་

en: Trim:
dz: རྩེ་སྙོམ་ནི་:

en: _Adjacent text indicators escaped
dz: ཉེ་འདབས་ཀྱི་ཚིག་ཡིག་བརྡ་སྟོན་པ་ཐར་ཡོདཔ་(_A)

en: _Auto Column Discovery
dz: རང་བཞིན་ཀེར་ཐིག་གསར་རྙེད་འབད་ནི་(_A)

en: _Clear
dz: བསལ་(_C)

en: _Comma (,)
dz: ལྷོད་རྟགས་(,)(_C)

en: _Hyphen (-)
dz: སྦྲེལ་རྟགས་(-)(_H)

en: _Ignore initial separators
dz: འགོ་ཐོག་དབྱེ་བྱེད་སྣང་མེད་བཞག་(_I)

en: _Macintosh (CR)
dz: མེ་ཀིན་ཊོཤ་ (སི་ཨར་)(_M)

en: _Separated
dz: སོ་སོ་འཕྱལ་ཡོདཔ་(_S)

en: _Space
dz: བར་སྟོང་(_S)

en: _Tab
dz: མཆོང་ལྡེ་(_T)

en: _To line:
dz: གྲལ་ཐིག་ལུ་:(_T)

en: _Unix (LF)
dz: ཡུ་ནིགསི་(ཨེལ་ཨེཕ་)(_U)

en: _Windows (CR+LF)
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་(སི་ཨར་+ཨེལ་ཨེཕ་)(_W)

en: 20_0 %
dz: ༢༠༠  %(_0)

en: Magnification
dz: ཆེར་སྐྱེད་

en: Sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་

note: ----- vertical -----
en: Zoom
dz: རྒྱས་བཟུམ་

en: _100 %
dz: ༡༠༠ % (_1)

en: _25 %
dz: ༢༥་% (_2)

en: _50 %
dz: ༥༠ % (_5)

en: _75 %
dz: ༧༥ % (_7)

en: _Custom Percentage
dz: སྲོལ་སྒྲིག་བརྒྱ་ཆ་(_C)

en: _Fit Selection
dz: ཚུད་སྒྲིག་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་(_F)

en: <b>Created:</b>
dz: <b>གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་:</b>

en: <b>Group:</b>
dz: <b>སྡེ་ཚན་:</b>

en: <b>Information</b>
dz: <b>བརྡ་དོན་</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
dz: <b>མཇུག་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ཡོད་:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
dz: <b>མཇུག་ལུ་ལེགས་བཅོས་འབད་ཡོདཔ་:</b>

en: <b>Location:</b>
dz: <b>གནས་ཁོངས་:</b>

en: <b>Name:</b>
dz: <b>མིང་:</b>

en: <b>Number of cells:</b>
dz: <b>ནང་ཐིག་ཚུ་གི་གྲངས་:</b>

en: <b>Number of pages:</b>
dz: <b>ཤོག་ལེབ་ཚུ་གི་གྲངས་:</b>

en: <b>Number of sheets:</b>
dz: <b>ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་གྲངས་:</b>

en: <b>Other:</b>
dz: <b>གཞན་མི་:</b>

en: <b>Owner:</b>
dz: <b>བདག་པོ་:</b>

en: <b>Permissions</b>
dz: <b>གནང་བ་ཚུ་</b>

en: <b>Read</b>
dz: <b>ལྷག་</b>

en: <b>Write</b>
dz: <b>འབྲི་</b>

en: <cells>
dz: <ནང་ཐིག་ཚུ་>

en: <pages>
dz: <ཤོག་ལེབ་ཚུ་>

en: <sheets>
dz: <ལེབ་གྲངས་ཚུ་>

en: A_utomatic
dz: རང་བཞིན་(_u)

en: Comments:
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ་:

en: Company:
dz: ཚོང་སྡེ་:

en: Keywords:
dz: གཙོ་ཚིག་:

en: Link:
dz: འབྲེལ་ལམ་:

en: Manager:
dz: འཛིན་སྐྱོང་པ་:

en: Maximum c_hange:
dz: མང་མཐའ་བསྒྱུར་བཅོས་: (_h)

en: Maximum it_erations:
dz: མང་མཐའ་ཁས་ལེན་:(_e)

en: Name:
dz: མིང་:

en: Recalculation:
dz: སླར་རྩིས་སྟོན་ནི་:

en: Subject:
dz: དོན་ཚན་:

en: Title:
dz: མགོ་མིང་:

en: Value:
dz: གནས་གོང་:

en: _Iteration
dz: ཁས་ལེན་(_I)

en: _Manual
dz: ལག་དེབ་(_M)

en: C_olumns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་(_o)

en: Exponential Smoothing
dz: བསྒྱུར་གྲངས་ཧུམ་ཆ་བཟོ་བ་

en: _Standard errors
dz: ཚད་ལྡན་འཛོལ་བ་ཚུ་:(_S)

en: D_ay
dz: ཉིནམ་(_a)

en: Date unit:
dz: ཚེས་གྲངས་ཆ་ཕྲན་:

en: Fill Series
dz: བཀང་ནིའི་རྒྱུན་རིམ་:

en: S_tep value:
dz: རིམ་པའི་གནས་གོང་:(_t)

en: Series
dz: རྒྱུན་རིམ་

en: Series in:
dz: ནང་རྒྱུན་རིམ་

en: St_op value:
dz: བཀག་ནིའི་གནས་གོང་:(_o)

en: Type:
dz: དབྱེ་བ་:

en: _Column
dz: ཀེར་ཐིག་(_C)

en: _Date
dz: ཚེས་གྲངས་(_D)

en: _Growth
dz: ཡར་སྐྱེད་(_G)

en: _Linear
dz: ཐིག་གི་(_L)

en: _Month
dz: ཟླཝ་(_M)

en: _Row
dz: གྲལ་ཐིག་(_R)

en: _Start value:
dz: འགོ་བཙུགས་གནས་གོང་:(_S)

en: _Weekday
dz: བདུན་ཕྲག་ཉིནམ་(_W)

en: _Year
dz: ལོ་(_Y)

en: Font style:
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་བཟོ་རྣམ་:

en: Font:
dz: ཡིག་གཟུགས་:

en: Size:
dz: ཚད་:

en: Enter as array function
dz: ཨེ་རེ་ལས་འགན་སྦེ་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: Formula Guru
dz: མན་ངག་གུ་རུ་

en: Fourier Analysis
dz: ཕོ་རི་ཡར་ དཔྱད་ཞིབ་

en: _Inverse
dz: ལུགས་ལྡོག་(_I)

en: _Input
dz: ཨིན་པུཊི་(_I)

en: _Output
dz: ཨའུཊི་པུཊི་(_O)

en: _Percentages
dz: བརྒྱ་ཆ་(_P)

en: Function Selector
dz: ལས་འགན་སེལ་བྱེད་

en: Select a function to insert:
dz: བཙུགས་ནིའི་དོན་ལས་ ལས་འགན་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་:

en: (Ma_ximum):
dz: (མང་མཐའ་):(_x)

en: (_Minimum):
dz: (ཉུང་མཐའ་):(_M)

en: <span weight="bold">Goal</span>
dz: <span weight="bold">དམིགས་གཏད་</span>

en: <span weight="bold">Last Result</span>
dz: <span weight="bold">མཇུག་གི་གྲབ་འབྲས་</span>

en: Current Value:
dz: ད་ལྟོའི་གནས་གོང་:

en: GoalSeek
dz: དམིགས་གཏད་འཚོལ་

en: Remaining Error:
dz: ལྷག་ལུས་འཛོལ་བ་:

en: Solution:
dz: ཐབས་ཤེས་:

en: _By Changing Cell:
dz: ནང་ཐིག་བསྒྱུར་འབད་ནི་གིས་:(_B)

en: _Set Cell:
dz: ནང་ཐིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་:(_S)

en: _To Value:
dz: གནས་གོང་ལུ་:(_T)

en: Go To...
dz: ལུ་འགྱོ་

en: Page
dz: ཤོག་ལེབ་

en: _Left section:
dz: གཡོན་གྱི་དབྱེ་ཚན་:(_L)

en: _Middle section:
dz: བར་གྱི་དབྱེ་ཚན་:(_M)

en: _Right section:
dz: གཡས་ཀྱི་དབྱེ་ཚན་:(_R)

en: Histogram
dz: ཧིསི་ཊོ་ག་རམ་

en: _Bins
dz: ཧོད་ཚུ་(_B)

en: Email _Address:
dz: གློག་འཕྲིན་ཁ་བྱང་:(_A)

en: HyperLink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་

en: T_ype:
dz: དབྱེ་བ་:(_y)

en: Target _Range:
dz: དམིགས་གཏད་ཁྱབ་ཚད་:(_R)

en: _File:
dz: ཡིག་སྣོད་:(_F)

en: _Subject:
dz: དོན་ཚན་:(_S)

en: _Web Address:
dz: ཝེབ་ཁ་བྱང་:(_W)

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
dz: <span weight="bold">བཙུགས་ནིའི་ཐབས་ལམ་</span>

en: Insert _row(s)
dz: གྲལ་ཐིག་(ཚུ་) བཙུགས་ (_r)

en: Insert cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་བཙུགས་

en: Shift cells _down
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་མར་བཤུད་(_d)

en: _Insert column(s)
dz: ཀེར་ཐིག་(ཚུ་) བཙུགས་ (_I)

en: _Shift cells right
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གཡས་ལུ་བཤུད་(_S)

en: O_ptions
dz: གདམ་ཁ་:(_p)

en: to:
dz: ལུ་:

en: E_qual
dz: མཉམ་པ་(_q)

en: Hypothesized mean _difference:
dz: རིག་ཚོད་དཔག་ཡོད་པའི་སེར་སྣའི་ཁྱད་པར་:(_d)

en: Population variances are:
dz: མི་རློབས་མི་མཐུན་པ་ཚུ་:

en: Testing the Difference of 2 Means
dz: བར་མའི་ཆ་གྲངས་ ༢ ཀྱི་ཁྱད་པར་བརྟག་ཞིབ་འབད་དོ་

en: Variable _1 population variance:
dz: འགྱུར་ཅན་ ༡ མི་རློབས་ཀྱི་མི་མཐུན་པ་:(_1)

en: Variable _1 range:
dz: འགྱུར་ཅན་ ༡ ཁྱབ་ཚད་:(_1)

en: Variable _2 population variance:
dz: འགྱུར་ཅན་ ༢ མི་རློབས་ཀྱི་མི་མཐུན་པ་:(_2)

en: Variable _2 range:
dz: འགྱུར་ཅན་ ༢ ཁྱབ་ཚད་:(_2)

en: Variables are:
dz: འགྱུར་ཅན་ཚུ་:

en: _Known
dz: ཤེས་མི་(_K)

en: _Paired
dz: ཟུང་བཟོ་ཡོདཔ་(_P)

en: _Population variances are:
dz: མི་རློབས་མི་མཐུན་པ་ཚུ་:(_P)

en: _Populations
dz: མི་རློབས་(_P)

en: _Test
dz: བརྟག་ཞིབ་(_T)

en: _Unequal
dz: མི་མཉམ་པ་(_U)

en: _Unknown
dz: མ་ཤེསཔ་(_U)

en: _Unpaired
dz: ཟུང་མ་བཟོ་མི་(_U)

en: Merge _Range:
dz: མཉམ་བསྡོམས་ཁྱབ་ཚད་:(_R)

en: Merge...
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་...

note: start sub menu
en: _Merge
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་(_M)

en: Moving Average
dz: འགུལ་བསྐྱོད་ཆ་སྙོམ་

en: _Interval:
dz: བར་མཚམས་:(_I)

en: Test
dz: བརྟག་ཞིབ་

en: A_dd
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས་(_d)

en: As _Value
dz: གནས་གོང་སྦེ་(_V)

en: Co_mments
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ་(_m)

en: Cont_ent
dz: ནང་དོན་(_e)

en: D_ivide
dz: བགོ་ནི་(_i)

en: M_ultiply
dz: དགུ་མཐའ་རྐྱབས་(_u)

en: Paste Special
dz: དམིགས་བསལ་སྦྱར་

en: Paste _Link
dz: འབྲེལ་ལམ་སྦྱར་(_L)

en: Skip _Blanks
dz: སྟོངམ་ཚོ་གོམ་འགྱོ་(_B)

note: Edit -> Clear Edit -> Select Note : The accelerators involving space are just for display *	purposes.  We actually handle this in *		gnm-pane.c:gnm_pane_key_mode_sheet *	with the rest of the key movement and rangeselection. *	Otherwise input methods would steal them A duplicate that should not go in
en: _All
dz: ཆ་མཉམ་(_A)

en: _Formats
dz: རྩ་སྒྲིག་ཚུ་(_F)

en: _None
dz: ཅི་མེད་(_N)

en: _Subtract
dz: ཕབ་(_S)

en: _Transpose
dz: གོ་རིམ་བརྗེ་དཀྲུགས་(_T)

en: Activate _new plugins by default
dz: སྔོན་སྒྲིག་གིས་སྦེ་ པ་ལག་ཨིན་གསརཔ་ཚུ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་(_n)

en: Directories
dz: སྣོད་ཐོ་ཚུ་

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
dz: ང་གིས་ལོག་ཤུལ་མ་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་འགོ་བཙུགསཔ་ད་ འ་ནི་པ་ལག་ཨིན་འདི་ཤུགས་ལྡན་མ་བཟོ་(_n)

en: Plugin Details
dz: པ་ལག་ཨིན་གྱི་རྒྱས་བཤད་

en: Plugin List
dz: པ་ལག་ཨིན་གྱི་ཐོ་ཡིག་

en: Plugin Manager
dz: པ་ལག་ཨིན་འཛིན་སྐྱོང་པ་

en: Plugin directory:
dz: པ་ལག་ཨིན་སྣོད་ཐོ་:

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
dz: པ་ལག་ཨིན་འདི་ ད་ཤུགས་མེད་བཟོ་མི་ཚུགས་ ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ འདི་ལག་ལེན་ནང་ཡོད། གང་ལྟར་ཡང་ ཁྱོད་ཀྱིས་འོག་གི་དཔྱད་རྟ་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་པ་ཅིན་ པ་ལག་ཨིན་འདི་ ཇི་ནུ་མིརིཀ་ལོག་འགོ་བཙུགས་པའི་ཤུལ་མ་ ཤུགས་ལྡན་མི་བཟོ་ (པ་ལག་ཨིན་གཞན་མི་ཅིག་ལུ་དགོས་མཁོ་མེད་ཚུན་)།

en: _Activate All
dz: ཆ་མཉམ་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་(_A)

en: Gnumeric Preferences
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་དགའ་གདམ་ཚུ་

en: <b>Page Order</b>
dz: <b>ཤོག་ལེབ་ཀྱི་གོ་རིམ་</b>

en: <b>Print</b>
dz: <b>དཔར་བསྐྲུན་འབད་</b>

en: <b>Scale</b>
dz: <b>ཚད་ཤིང་</b>

en: <b>Titles To Print</b>
dz: <b>དཔར་བསྐྲུན་འབད་ནི་གི་མགོ་མིང་ཚུ་</b>

en: Apply _to:
dz: ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་(_t)

en: Co_mments:
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ་:(_m)

en: Fi_rst page number:
dz: ཤོག་ལེབ་ཨང་དང་པ་:(_r)

en: Headers and Footers
dz: མགོ་ཡིག་ཚུ་དང་མཇུག་ཡིག་ཚུ་

en: Page Setup
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་

en: Print _area:
dz: དཔར་བསྐྲུན་མངའ་ཁོངས་:(_a)

en: R_ight, then down
dz: གཡས་ དེ་ལས་མར་ (_i)

en: Row and co_lumn headings
dz: གྲལ་ཐིག་དང་ཀེར་ཐིག་མགོ་རྒྱན་ཚུ་(_l)

en: Save as default settings
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྒྲིག་སྟངས་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Styles with no content
dz: ནང་དོན་མེད་པའི་བཟོ་རྣམ་ཚུ་

en: _Black and white
dz: གནགཔོ་དང་དཀརཔོ་(_B)

en: _Columns to repeat on the left side:
dz: གཡོན་ཕྱོགས་ལུ་ ཡང་བསྐྱར་འབད་ནི་གི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་: (_C)

en: _Down, then right
dz: མར་ དེ་ལས་གཡས་(_D)

en: _Footer:
dz: མཇུག་ཡིག་:(_F)

en: _Grid lines
dz: གིརིཌི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་(_G)

en: _Header:
dz: མགོ་ཡིག་:(_H)

en: _Horizontally
dz: ཐད་སྙོམས་སྦེ་(_H)

en: _Rows to repeat on the upper region:
dz: ཡར་གྱི་ལུངས་ཕྱོགས་ནང་ ཡང་བསྐྱར་འབད་ནི་གི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་:(_R)

en: _Vertically
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་(_V)

en: Random Number Generation
dz: གང་འབྱུང་ཨང་བཟོ་བཏོན་པ་

en: _Distribution:
dz: བགོ་བཀྲམ་:(_D)

en: _Number of variables:
dz: འགྱུར་ཅན་ཚུ་གི་གྲངས་:(_N)

en: _Size of sample:
dz: དཔེ་ཚད་ཀྱི་ཚད་:(_S)

en: Rank and Percentile
dz: གོ་རིམ་དང་ རྒྱཆ་བཟོ་བ་

en: Ties:
dz: ཊའིསི་:

en: _Average rank
dz: ཆ་སྙོམ་གོ་རིམ་(_A)

en: _Top rank
dz: མགོའི་གོ་རིམ་(_T)

en: Confidence level:
dz: བློ་གཏད་གནས་རིམ་:

en: Regression
dz: རི་གེ་རེ་ཤཱན་

en: _Force intercept to be zero
dz: འཇབ་འཛིན་འདི་ཀླད་ཀོར་ཨིན་ནིའི་དོན་ལས་བང་བཙོང་(_F)

en: Row Height
dz: གྲལ་ཐིག་མཐོ་ཚད་

en: N_umber of samples:
dz: དཔེ་ཚད་ཚུ་གི་གྲངས་:(_u)

en: Per_iod:
dz: དུས་ཡུན་:(_i)

en: Sampling
dz: དཔེ་ཚད་བཟོ་དོ་

en: Sampling method:
dz: དཔེ་ཚད་བཟོ་ནིའི་ཐབས་ལམ་:

en: Size of sample:
dz: དཔེ་ཚད་ཀྱི་ཚད་:

en: _Input range:
dz: ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་:(_I)

en: _Periodic
dz: དུས་མཚམས་(_P)

en: _Random
dz: གང་འབྱུང་(_R)

en: Add Scenario
dz: འཆར་བཤད་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Comment:
dz: བསམ་བཀོད་:

en: Scenario name:
dz: འཆར་བཤད་ཀྱི་མིང་:

en: _Changing cells:
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་:(_C)

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
dz: <span weight="bold">ནང་ཐིག་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
dz: <span weight="bold">བསམ་བཀོད་</span>

en: <span weight="bold">Reporting</span>
dz: <span weight="bold">སྙན་ཞུ་འབད་དོ་</span>

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
dz: <span weight="bold">འཆར་བཤད་ཚུ་</span>

en: Create _Report
dz: སྙན་ཞུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་(_R)

en: Result Cells:
dz: ནང་ཐིག་ཀྱི་གྲབ་འབྲས་:

en: Scenario Manager
dz: འཆར་བཤད་འཛིན་སྐྱོང་པ་

en: Show
dz: སྟོན་

en: View
dz: མཐོང་སྣང་

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
dz: <span weight="bold">ཡོད་མི་ནང་ཐིག་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་</span>

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
dz: <span weight="bold">སྣ་ཚོགས་</span>

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
dz: <span weight="bold">ཚིག་ཡིག་དབྱེ་བ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་</span>

en: Advanced
dz: མཐོ་རིམ་

en: Ask before each change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་རེ་རེ་བཞིན་གྱི་ཧེ་མ་འདྲི་

en: Attempt to preserve case of text when replacing
dz: ཚབ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ ཚིག་ཡིག་གི་ཡི་གུ་ཉམས་སྲུང་འབད་ནི་དཔའ་བཅམ་

en: By
dz: གིས་

en: Create =ERROR("...")
dz: གསར་བསྐྲུན་འབད་ =ERROR("...")

en: Do not consider matches in the middle of words
dz: མིང་ཚིག་ཚུ་གི་བར་ན་ལུ་ མཐུན་མི་ཚུ་ཆ་འཇོག་མ་འབད་

en: Do not perform this replacement
dz: འ་ནི་ཙབ་བཙུགས་ནི་འདི་ལཱ་མ་འབད་

en: Error Behaviour
dz: འཛོལ་བའི་སྤྱོད་ལམ་

en: Fail without any changes actually being done to any cell
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ག་ནི་ཡང་མེད་པར་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་མི་འདི་ ངོ་མ་རང་ནང་ཐིག་ག་འབད་རུང་ལུ་འབདཝ་ཨིན་

en: Location
dz: གནས་ཁོངས་

en: Ma_tch whole words only
dz: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུམ་རྐྱངམ་ཅིག་མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_t)

en: Make _error expression
dz: འཛོལ་བའི་གསལ་བརྗོད་བཟོ་(_e)

en: Make _string value
dz: ཡིག་རྒྱུན་གྱི་གནས་གོང་བཟོ་(_s)

en: Perform changes within cell comments
dz: ནང་ཐིག་གི་བསམ་བཀོད་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚི་ལཱ་འགན་གྲུབ་

en: Perform changes within expressions
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ལཱ་འགན་གྲུབ་

en: Perform changes within non-string values
dz: ཡིག་རྒྱུན་མེན་པའི་གནས་གོང་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ལཱ་འགན་གྲུབ་

en: Perform changes within string values
dz: ཡིག་རྒྱུན་གྱི་གནས་གོང་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ལཱ་འགན་གྲུབ་

en: Perform no more replacements
dz: ཚབ་བཙུགས་ནི་ཐེབས་ལཱ་འགན་མ་འགྲུབ་

en: Perform this replacement
dz: འ་ནི་ཚབ་བཙུགས་ནི་འདི་ལཱ་འགན་འགྲུབ་

en: Query for replacement
dz: ཚབ་བཙུགས་ནི་གི་དོན་ལུ་འདྲི་དཔྱད་

en: Ra_nge
dz: ཁྱབ་ཚད་(_n)

en: Re_gular expression
dz: དུས་རྒྱུན་གསལ་བརྗོད་(_g)

en: Replacing
dz: ཚབ་བཙུགས་ནི་

en: Scope
dz: འོས་སྐབས་

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ་

en: Search and Replace Query
dz: འཚོལ་ཞིབ་དང་ཚབ་བཙུགས་འདྲི་དཔྱད་

en: Search and replace in all cells in the workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ནང་གི་ནང་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་ནང་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཞིནམ་ལས་ཚབ་བཙུགས་

en: Search and replace in current sheet only
dz: ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཞིནམ་ལས་ཚབ་བཙུགས་

en: Search and replace in specified range only
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ཁྱབ་ཚད་ནང་རྐྱངམ་ཅིག་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཞིནམ་ལས་ཚབ་བཙུགས་

en: Search column by column
dz: ཀེར་ཐིག་ལས་ཀེར་ཐིག་གིས་སྦེ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search line by line
dz: གྲལ་ཐིག་ལས་གྲལ་ཐིག་གིས་སྦེ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Skip cells that that would result in errors
dz: འཛོལ་བ་ལུ་འགྱུར་ནི་ཨིན་མི་ནང་ཐིག་གོམ་འགྱོ་

en: The search text is a regular expression
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཚིག་ཡིག་འདི་དུས་རྒྱུན་གྱི་གསལ་བརྗོད་ཅིག་ཨིན་

en: The search text is taken literally.
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཚིག་ཡིག་འདི་ ཐད་དོན་སྦེ་འབག་ཡོད།

en: Turn unparsable entries into string values
dz: མིང་དཔྱད་འབད་མ་བཏུབ་པའི་ཐོ་བཀོད་ཚུ་ ཡིག་རྒྱུན་གྱི་གནས་གོང་ཚུ་ལུ་འགྱུར་

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
dz: གཞི་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་སྐབས་ ཚུགས་ཡིག་དང་མགྱོགས་ཡིག་ཚུ་གི་བར་ན་ཁྱད་པར་མ་ཕྱེ་

en: When set, string values will remain as such after replacement, even if they look like numbers or expressions
dz: གཞི་སྒརིག་འབད་ཡོད་པའི་སྐབས་ ཨང་ཡང་གསལ་བརྗོད་བཟུམ་སྦེ་མཐོང་སྟེ་འབད་རུང་ ཡིག་རྒྱུན་གྱི་གནས་གོང་ཚུ་ ཚབ་བཙུགས་འབད་བའི་ཤུལ་མ་དེ་བཟུམ་སྦེ་རང་སྡོདཔ་ཨིན་

en: _Column major
dz: ཀེར་ཐིག་སྦོམ་(_C)

en: _Comments
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ་(_C)

en: _Current sheet
dz: ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་(_C)

en: _Don't change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་མ་འབད་(_D)

en: _Entire workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ཧྲིལ་བུ་ (_E)

en: _Expressions
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་(_E)

en: _Fail
dz: འཐུས་ཤོར་(_F)

en: _Ignore case
dz: ཡི་གུ་སྣང་མེད་བཞག་(_I)

en: _Keep strings as strings
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་ཡིག་རྒྱུན་སྦེ་བཞག་(_K)

en: _Other values
dz: གཞན་མི་གནས་གོང་ཚུ་(_O)

en: _Plain text
dz: ཚིག་ཡིག་རྐྱང་པོ་(_P)

en: _Preserve case
dz: ཡི་གུ་ཉམས་སྲུང་འབད་(_P)

en: _Query
dz: འདྲི་དཔྱད་(_Q)

en: _Replace by
dz: གིས་ཚབ་བཙུགས་(_R)

en: _Row major
dz: གྲལ་ཐིག་སྦོམ་(_R)

en: _Search for
dz: དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་(_S)

en: _Strings
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་(_S)

en: C_olumn major
dz: ཀེར་ཐིག་སྦོམ་(_o)

en: Dismiss search center
dz: འཚོལ་ཞིབ་དབུས་ ཐར་འགྲོལ་འབད་

en: Find text within cell comments
dz: ནང་ཐིག་བསམ་བཀོད་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ ཚིག་ཡིག་འཚོལ་

en: Find text within expressions
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ཚིག་ཡིག་འཚོལ་

en: Find text within non-string values
dz: ཡིག་རྒྱུན་མེན་པའི་གནས་གོང་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ ཚིག་ཡིག་འཚོལ་

en: Find text within string values
dz: ཡིག་རྒྱུན་གནས་གོང་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ ཚིག་ཡིག་འཚོལ་

en: Find text within the calculated values of expressions
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་གི་ རྩིས་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་གནས་གོང་ཚུ་གི་ནང་འཁོད་ ཚིག་ཡིག་འཚོལ་

en: Match _whole words only
dz: མིང་ཚིག་ཧྲིལ་བུ་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་ མཐུན་སྒྲིག་འབད་(_w)

en: Matches
dz: མཐུན་པ་

en: Miscellaneous
dz: སྣ་ཚོགས་

en: Search cells containing
dz: ཡོད་མི་ནང་ཐིག་ཚུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search in all cells in the workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ནང་གི་ ནང་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་ནང་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search in current sheet only
dz: ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་རྐྱངམ་ཅིག་ནང་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search in specified range only
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ཁྱབ་ཚད་རྐྱངམ་ཅིག་ནང་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search text is
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་མི་ཚིག་ཡིག་འདི་

en: Show next match
dz: ཤུལ་མའི་མཐུན་མི་སྟོན་

en: Show previous match
dz: ཧེ་མའི་མཐུན་མི་སྟོན་

en: Start search
dz: འཚོལ་ཞིབ་འགོ་བཙུགས་

en: _Range
dz: ཁྱབ་ཚད་(_R)

en: _Results
dz: གྲུབ་འབྲས་ཚུ་(_R)

en: _Search for:
dz: དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་(_S)

en: Data Shuffling
dz: གནད་སྡུད་རིམ་དཀྲུགས་འབད་ནི་

en: Input Range:
dz: ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་:

en: Shuffle Method:
dz: རིམ་དཀྲུགས་ཐབས་ལམ་:

en: _Area
dz: མངའ་ཁོངས་(_A)

en:    
       <span weight="bold">Rounds</span>
dz:    
       <span weight="bold">སྐོར་ཐེངས་ཚུ་</span>

en:    <span weight="bold">Limits</span>
dz:    <span weight="bold">ཚད་ཚུ་</span>

en: <b>Simulation summary:</b>
dz: <b>མཚུངས་བཟོའི་བཅུད་དོན་:</b>

en: <b>Summary of results:</b>
dz: <b>གྲུབ་འབྲས་ཚུ་གི་བཅུད་དོན་:</b>

en: Find Max.
dz: མང་མཐའ་འཚོལ་

en: Find Min.
dz: ཉུང་མཐའ་འཚོལ་

en: First round #:
dz: སྐོར་ཐེངས་ # དང་པ་:

en: Input variables:
dz: ཨིན་པུཊི་འགྱུར་ཅན་ཚུ་:

en: Iterations:
dz: ཁས་ལེན་:

en: Last round #:
dz: མཇུག་གི་སྐོར་ཐེངས་ #:

en: Max time:
dz: མང་མཐའ་ཆུ་ཚོད་:

en: Next Sim.
dz: ཤུལ་མའི་མཚུངས་བཟོ་

en: Output variables:
dz: ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་ཚུ་:

en: Prev. Sim.
dz: ཧེ་མའི་མཚུངས་བཟོ་

note: Fill in the header titles.
en: Risk Simulation
dz: མཚུངས་བཟོ་ཉེན་ཁ་

en: Summary
dz: བཅུད་དོན་

en: Variables
dz: འགྱུར་ཅན་ཚུ་

en: Label:
dz: ཁ་ཡིག་:

en: Link to:
dz: ལུ་འབྲེལ་ལམ་

en: Checkbox Properties
dz: དཔྱད་སྒྲོམ་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Frame Properties
dz: གཞི་ཁྲམ་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Increment:
dz: ཡར་སེང་:

en: Page:
dz: ཤོག་ལེབ་:

en: Scrollbar Properties
dz: བཤུད་ཕྲའི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Assume _Integer (Discrete)
dz: ཧྲིལ་གྲངས་ཚོད་དཔག་ (རྣམ་དཔྱོད་ཅན་)(_I)

en: Automatic _Scaling
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཚད་འཇལ་ནི་(_S)

en: B_y Changing Cells:
dz: ནང་ཐིག་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་གིས་:(_y)

en: Constraints
dz: བར་ཆད་ཚུ་

en: M_in
dz: ཉུང་མཐའ་(_i)

en: Max _Iterations:
dz: ཁས་ལེན་མང་ཤོས་:(_I)

en: Max _Time (sec.):
dz: མང་མཐའ་ཆུ་ཚོད་(སྐར་ཆ་):(_T)

en: Model
dz: དཔེ་

en: P_rogram
dz: ལས་རིམ་(_r)

en: Parameters
dz: ཚད་བཟུང་ཚུ་

en: Reports
dz: སྙན་ཞུ་ཚུ་

en: Scenarios
dz: འཆར་བཤད་

en: Solve
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་

en: Solver
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་མི་

en: _Algorithm:
dz: ཨཱལ་གོ་རི་དམ་:(_A)

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
dz: གང་དྲག་ཐབས་ཤེས་འདི་འཐོབ་ཡོདཔ་ཨིན་པ་ཅིན་ འཆར་བཤད་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་(_C)

en: _Do not create scenarios
dz: འཆར་བཤད་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་མ་འབད་(_D)

en: _Equal To:
dz: ལུ་མཉམ་པ་(_E)

en: _Left Hand Side:
dz: གཡོན་གྱི་སྐོར་ཐེངས་ཕྱོགས་:(_L)

en: _Linear Model (LP/MILP)
dz: ཐིག་གི་དཔེ་ (ཨེལ་པི་/ཨེམ་ཨའི་ཨེལ་པི་)(_L)

en: _Max
dz: མང་མཐའ་(_M)

en: _Name:
dz: མིང་:(_N)

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
dz: གྲུ་བཞི་དཔེ་ (ཀིའུ་པི་/ཨེམ་ཨའི་ཀིའུ་པི་)(_Q)

en: _Right Hand Side:
dz: གཡས་ཀྱི་སྐོར་ཐེངས་ཕྱོགས་:(_R)

en: _Set Target Cell:
dz: དམིགས་གཏད་ནང་ཐིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་:(_S)

en: _Type:
dz: དབྱེ་བ་:(_T)

en: Dependency cells
dz: རྟེན་འབྲེལ་གྱི་ནང་ཐིག་ཚུ་

en: Make one long list of coordinates and values
dz: ཆ་སྙོམ་ཚུ་དང་གནས་གོང་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་རིངམ་ཅིག་བཟོ་

en: Maximum
dz: མང་མཐའ་

en: Minimum
dz: ཉུང་མཐའ་

en: Result cell
dz: གྲབ་འབྲས་ནང་ཐིག་

en: Step
dz: རིམ་པ་

en: Tabulate Dependency
dz: རེའུ་མིག་རྟེན་འབྲེལ་

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
dz: འབྱུང་ཁུངས་དང་པ་གི་དོན་ལུ་མར་ གཉིས་པ་གི་དོན་ལུ་གཡས་ དང་གསུམ་པ་གི་དོན་ལུ་སྣ་མང་ལེབ་གྲངས་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་

en: _Coordinate
dz: ཆ་སྙོམ་(_C)

en: _Visual
dz: མཐོང་བའི་(_V)

en: Testing Equality of 2 Variances (F-Test)
dz: མི་མཐུན་པ་ ༢ (ཨེཕ་-བརྟག་ཞིབ་) ཀྱི་དོན་ལུ་ མཉམ་ཆ་བརྟག་ཞིབ་འབད་དོ་

en: <b>Location</b>
dz: <b>གནས་ཁོངས་</b>

en: Create New View
dz: མཐོང་སྣང་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: New view will be opened on specified screen
dz: མཐོང་སྣང་གསར་འདི་ གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་གསལ་གཞི་གུ་ཁ་ཕྱེ་འོང་

en: Specified screen:
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་གསལ་གཞི་:

en: _Share cursor position
dz: འོད་རྟགས་ཀྱི་གནས་ས་རུབ་སྤྱོད་འབད་(_S)

en: A_uto Complete Text in Cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་ནང་ རང་བཞིན་ཡོངས་སྒྲུབ་ཚིག་ཡིག་(_u)

en: Notebook _Tabs for Sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ འབྲི་དེབ་ཀྱི་མཆོང་ལྡེ་ཚུ་(_T)

en: Pa_ssword:
dz: ཆོག་ཡིག་:(_s)

en: Unimplementented
dz: བསྟར་སྤྱོད་མ་འབདཝ་

en: _Horizontal Scrollbar
dz: ཐད་སྙོམས་བཤུད་ཕྲ་(_H)

en: _Protect Workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ཉེན་སྐྱོབ་འབད་(_P)

en: _Vertical Scrollbar
dz: ཀེར་ཕྲང་བཤུད་ཕྲ་(_V)

en: '%s' has a circular reference
dz: '%s' ལུ་ཐད་སྒོརམ་གཞི་བསྟུན་ཅིག་ཡོད་

en: '%s' is already defined in sheet
dz: '%s' འདི་ཧེ་མ་ལས་རང་ལེབ་གྲངས་ནང་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་

en: '%s' is already defined in workbook
dz: '%s' འདི་ཧེ་མ་ལས་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ནང་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་

en: Internal type error
dz: ནང་འཁོད་འཛོལ་བའི་དབྱེ་བ་

en: Unknown evaluation error
dz: མ་ཤེས་པའི་བརྟག་ཞིབ་ཀྱི་འཛོལ་བ་

en: Invalid template file: %s
dz: ནུས་མེད་ཊེམ་པེལེཊི་གི་ཡིག་སྣོད་: %s

en: The target region is too small.  It should be at least %d rows by %d columns
dz: དམིགས་གཏད་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་ཆུང་ཀུ་ཨིན་པས། འདི་ ཉུང་མཐའ་ %d གྲལ་ཐིག་  %d ཀེར་ཐིག་གིས་ཨིན་དགོ

en: The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
dz: དམིགས་གཏད་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་ཆུང་ཀུ་ཨིན་པས། འདི་ཉུང་མཐའ་ %d ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་རྒྱ་ཅན་ཨིན་དགོ

en: The target region is too small.  It should be at least %d rows high
dz: དམིགས་གཏད་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་ཆུང་ཀུ་ཨིན་པས། འདི་ཉུང་མཐའ་ %d གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་མཐོ་མི་ཨིན་དགོ

en: Cannot create file %s
dz: ཡིག་སྣོད་ %s གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས་

en: Function implementation not available.
dz: ལས་འགན་བསྟར་སྤྱོད་འབད་ཡོད་མི་ འཐོབ་ཚུགསཔ་མེད།

en: Unknown Function
dz: མ་ཤེས་པའི་ལས་འགན་

en: Boolean
dz: བུ་ལིན་

en: Cell Range
dz: ནང་ཐིག་གི་ཁྱབ་ཚད་

en: Area
dz: མངའ་ཁོངས་

en: Scalar, Blank, or Error
dz: ཚད་འཇལ་མི་  སྟོངམ་  ཡང་ན་འཛོལ་བ་

en: Scalar
dz: ཚད་འཇལ་མི་

note: Missing values will be NULL.
en: Any
dz: ག་འབད་རུང་

en: Fit
dz: ཚུད་སྒྲིག་

en: Fit Width
dz: ཚུད་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད་

en: Fit Height
dz: ཚུད་སྒྲིག་མཐོ་ཚད་

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
dz: %.1f x %.1f pts
    %d x %d པིག་སེལསི་

en: Missing function category name.
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་ལས་འགན་དབྱེ་རིམ་གྱི་མིང་།

en: Function group is empty.
dz: ལས་འགན་སྡེ་ཚན་འདི་སྟོངམ་ཨིན་པས།

en: No func_desc_load method.
dz: func_desc_load ཐབས་ལམ་མེད།

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
dz[0]: %d འདི་དབྱེ་རིམ་ "%s" ནང་ལས་འགན་གྲུབ་ཨིན་
dz[1]: %d གི་སྡེ་ཚད་འདི་དབྱེ་རིམ་ "%s" ནང་ལས་འགན་གྲུབ་ཨིན་

en: Missing file name.
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མིང་།

note: xgettext : %d gives the number of actions. This is input to ngettext.
en: User interface with %d action | User interface with %d actions
dz[0]: ལག་ལེན་པའི་ངོས་འདྲ་བ་ %d བྱ་བ་དང་གཅིག་ཁར་
dz[1]: ལག་ལེན་པའི་ངོས་འདྲ་བ་ %d བྱ་བ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་

en: Module file "%s" has invalid format.
dz: ཚད་གཞི་ཡིག་སྣོད་ "%s" འདི་ལུ་ནུས་མེད་རྩ་སྒྲིག་ཅིག་ཡོད།

en: File doesn't contain "%s" array.
dz: ཡིག་སྣོད་དེ་ནང་ "%s" ཨེ་རེ་མེད།

en: Filled Object Properties
dz: བཀང་ཡོད་པའི་དངོས་པོའི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Line/Arrow Properties
dz: གྲལ་ཐིག་/མདའ་རྟགས་ཀྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: Polygon Properties
dz: ཟུར་མང་དབྱིབས་ཀྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་

en: clipboard
dz: འཛིན་པང་

en: Automatically detected
dz: རང་བཞིན་གྱིས་སྐྱོན་འཛིན་བྱུང་ཡོདཔ་

en: Load file
dz: ཡིག་སྣོད་མངོན་གསལ་འབད་

en: Select a file
dz: ཡིག་སྣོད་ཅིག་སེལ་འའཐུ་འབད་

en: All Files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཆ་མཉམ་

en: Spreadsheets
dz: ཤོག་ཁྲམ་ཚུ་

en: File _type:
dz: ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ་:(_t)

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་འདི་གིས་ ཡིག་སྣོད་གཅིས་ནང་ སྣ་མང་ལེབ་གྲངས་ཚུ་སྲུང་བཞག་འབད་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད།
    ཁྱོད་ཀྱིས་ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཆ་མཉམ་སྲུང་བཞག་འབད་དགོ་ནི་ཨིན་པ་ཅིན་ འདི་ཚུ་ཡིག་སྣོད་སོ་སོ་ཡང་ན་སྲུང་བཞག་འབད་ཡང་ན་ ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག་སོ་སོ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།
    ཁྱོད་ཀྱིས་ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་ཚུ་རྐྱངམ་ཅིག་སྲུང་བཞག་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་རྒྱ་བསྐྱེད་འདི་ གདམ་ཁ་རྐྱབས་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དབྱེ་བ་དང་མི་མཐུན་པས། ཁྱོད་ཀྱིས་འ་ནི་མིང་འདི་གང་རུང་སྦེ་ལང་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན?

en: Multiple errors
dz: སྣ་མང་འཛོལ་བ་ཚུ་

en: Link target
dz: དམིགས་གཏད་འབྲེལ་མཐུད་འབད་

en: (none)
dz: (ཅི་མེད་)

en: Unable to activate the url '%s'
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ་ '%s' འདི་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་མ་ཚུགས་

en: Unable to open '%s'
dz:  '%s' ཁ་ཕྱེ་མ་ཚུགས་

en: Width: %.2f pts (%d pixels)
dz: རྒྱ་ཚད་: %.2f pts (%d པིག་སེལསི་)

en: Height: %.2f pts (%d pixels)
dz: མཐོ་ཚད་: %.2f pts (%d པིག་སེལསི་)

en: _Move
dz: བཤུད་(_M)

en: _Copy
dz: འདྲ་བཤུས་(_C)

en: Copy _Formats
dz: རྩ་སྒྲིག་ཚུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_F)

en: Copy _Values
dz: གནས་གོང་ཚུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_V)

en: Shift _Down and Copy
dz: མར་སྤོ་ཞིནམ་ལས་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_D)

en: Shift _Right and Copy
dz: གཡས་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_R)

en: Shift Dow_n and Move
dz: མར་སྤོ་ཞིནམ་ལས་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_n)

en: Shift Righ_t and Move
dz: གཡས་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(_t)

en: C_ancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་(_a)

en: Drag to autofill
dz: རང་བཞིན་ཚུད་སྒྲིག་གི་དོན་ལས་འདྲུད་

en: Drag to move
dz: བཤུད་ནིའི་དོན་ལས་འདྲུད་

en: Display Gnumeric's version
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་ཐོན་རིམ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Set the root library directory
dz: རྩ་བ་དཔེ་མཛོད་ཀྱི་སྣོད་ཐོ་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: DIR
dz: སྣོད་ཐོ་

en: Adjust the root data directory
dz: རྩ་བ་གནད་སྡུད་ཀྱི་སྣོད་ཐོ་འདི་བདེ་སྒྲིག་འབད་

en: Enables some print debugging behavior
dz: དཔར་བསྐྲུན་རྐྱེན་སེལ་གྱི་སྤྱོད་ལམོ་ལ་ལུ་ལྕོགས་ཅན་བཟོཝ་ཨིན་

en: LEVEL
dz: གནས་རིམ་

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་ཐོན་རིམ་ '%s'
    གནད་སྡུད་སྣོད་ཐོ་ := '%s'
    ལིབ་ཌིར་ := '%s'

en: Specify the size and location of the initial window
dz: འགོ་ཐོག་སྒོ་སྒྲིག་འདི་གི་ ཚད་དང་གནས་ཁོངས་འདི་གསལ་བཀོད་འབད་

en: Don't show splash screen
dz: སིཔེལེཤ་གསལ་གཞི་མ་སྟོན་

en: Don't display warning dialogs when importing
dz: ནང་འདྲེན་འབད་བའི་སྐབས་ ཉེན་བརྡའི་ཌའི་ལོག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་མ་འབད་

en: Dumps the function definitions
dz: ལས་འགན་གྱི་ངེས་ཚིག་འདི་ཚུ་བཀོག་བཞགཔ་ཨིན་

en: FILE
dz: ཡིག་སྣོད་

en: Generate new help and po files
dz: གྲོགས་རམ་དང་པི་ཨོ་ཡིག་སྣོད་གསརཔ་བཟོ་བཏོན་འབད་

en: Exit immediately after loading the selected books
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཀི་དེབ་འདི་མངོན་གསལ་འབད་ཚར་བའི་ཤུལ་ལུ་ དེ་འཕྲལ་ལས་ཕྱིར་ཐོན་འབད་

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
dz: %s
    '%s --help' འདི་འཐོབ་ཚུགས་པའི་བརྡ་བཀོད་གྲལ་ཐིག་གི་གདམ་ཁ་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཆ་ཚང་བལྟ་ནིའི་དོན་ལས་གཡོག་བཀོལ།

en: bessel_i allocation error
dz: བི་སེ་ལི་ སྤྲོད་བཞག་གི་འཛོལ་བ་(_i)

en: bessel_i(%
dz: བི་སེ་ལི་(% (_i)

en: bessel_k allocation error
dz: བི་སེལ་ཀེ་སྤྲོད་བཞག་གི་འཛོལ་བ་(_k)

en: bessel_k(%
dz: བི་སེལ་ཀེ(% (_k)

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in gnm_yn.
dz: འ་ནི་ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་ཐོན་རིམ་འདི་ ཇི་ནིམ་ནང་ཀྲིག་ཀྲི་མ་ལངམ་དང་གཅིག་ཁར་ ཕྱོགས་སྒྲིག་འབད་ཡོད།(_y)

en: An array must have at least 1 element
dz: ཨེ་རེ་ཅིག་ལུ་ཉུང་མཐའ་ རྒྱུ་རྫས་ ༡ དགོ

en: Arrays must be rectangular
dz: ཨེ་རེ་ཚུ་གྲུ་བཞི་ནར་མོ་ཨིན་དགོ་

en: Constructed ranges use simple references
dz: བཟོ་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་པའི་ཁྱབ་ཚད་ཚུ་གིས་ གཞི་བསྟུན་འཇམ་སམ་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན་

en: All entries in the set must be references
dz: ཆ་ཚན་ནང་གི་ཐོ་བཀོད་ཚུ་ཆ་མཉམ་ གཞི་བསྟུན་ཨིན་དགོ་

en: Name '%s' does not exist
dz: མིང་ '%s' འདི་མེད་

en: Unknown sheet '%s'
dz: མ་ཤེས་པའི་ལེབ་གྲངས་ '%s'

en: () is an invalid expression
dz: () འདི་ནུས་མེད་གསལ་བརྗོད་ཅིག་ཨིན་

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
dz: མིང་ '%s' འདི་ ལེབ་གྲངས་ '%s' ནང་མེད་

en: Unknown workbook '%s'
dz: མ་ཤེས་པའི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ '%s'

en: Could not find matching closing quote
dz: འདྲེན་ཚིག་ཁ་བསྡམ་ནི་ལུ་མཐུན་མི་འཚོལ་མ་འཐོབ་

en: Sheet name is required
dz: ལེབ་གྲངས་ཀྱི་མིང་འདི་དགོཔ་ཨིན་

en: The number is out of range
dz: ཨང་གྲངས་འདི་ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་ཕྱི་ཁར་ཨིན་པས་

en: Improperly formatted error token
dz: ཚུལ་མིན་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་འབད་བའི་འཛོལ་བའི་ངོ་རྟགས་

en: Multiple expressions are not supported in this context
dz: སྣ་མང་གསལ་བརྗོད་ཚུ་ འ་ནི་སྐབས་དོན་ནང་རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བས་

en: Could not find matching opening parenthesis
dz: གུག་ཤད་ཁ་ཕྱེ་མི་མཐུན་མི་ཚུ་འཚོལ་མ་འཐོབ་

en: Could not find matching closing parenthesis
dz: གུག་ཤད་ཁ་བསྡམ་མི་མཐུན་མི་ཚུ་འཚོལ་མ་འཐོབ་

en: Invalid expression
dz: ནུས་མེད་གསལ་བརྗོད་

en: Unexpected token %c
dz: རེ་བ་མེད་པའི་ངོ་རྟགས་ %c

en: Page &[PAGE]
dz: ཤོག་ལེབ་ &[ཤོག་ལེབ་]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
dz: ཤོག་ལེབ་ &[ཤོག་ལེབ་ཚུ་] གི་ &[ཤོག་ལེབ་]

en: &[TAB]
dz: &[མཆོང་ལྡེ་]

en: &[DATE]
dz: &[ཚེས་གྲངས་]

en: File Name
dz: ཡིག་སྣོད་མིང་

en: Path
dz: འགྲུལ་ལམ་

en: tab
dz: མཆོང་ལྡེ་

en: page
dz: ཤོག་ལེབ་

en: pages
dz: ཤོག་ལེབ་ཚུ་

en: date
dz: ཚེས་གྲངས་

en: time
dz: ཆུ་ཚོད་

en: file
dz: ཡིག་སྣོད་

en: path
dz: འགྲུལ་ལམ་

en: cell
dz: ནང་ཐིག་

en: Print Selection
dz: དཔར་བསྐྲུན་སེལ་འཐུ་

en: _All workbook sheets
dz: ལཱ་དེབ་ལེབ་གྲངས་ཆ་མཉམ་(_A)

en: A_ctive workbook sheet
dz: ཤུགས་ལྡན་གྱི་ལཱ་དེབ་ལེབ་གྲངས་(_c)

en: _Workbook sheets:
dz: ལཱ་དེབ་ལེབ་གྲངས་:(_W)

en: Current _selection only
dz: ད་ལྟོའི་སེལ་འཐུ་རྐྱངམ་ཅིག་(_s)

en: _Ignore defined print area
dz: ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་དཔར་བསྐྲུན་མངའ་ཁོངས་ སྣང་མེད་སྦེ་བཞག་(_I)

en: from:
dz: ལས་:

en: Gnumeric Print Range
dz: ཇི་ནིའུ་མེ་རིག་ དཔར་བསྐྲུན་ཁྱབ་ཚད་

en: You must specify a range to search.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ ཁྱབ་ཚད་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་དགོ་

en: The search range is invalid.
dz: འཚོལ་ཞིབ་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནུས་མེད་ཨིན་པས།

en: Search Strings
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Should strings be searched?
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: Search Other Values
dz: གཞན་མི་གནས་གོང་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Should non-strings be searched?
dz: ཡིག་རྒྱུན་མེན་མི་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: Search Expressions
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Should expressions be searched?
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: Search Expression Results
dz: འཚོལ་ཞིབ་གསལ་བརྗོད་ཀྱི་གྲུབ་འབྲས་ཚུ་

en: Should the results of expressions be searched?
dz: གསལ་བརྗོད་ཚུ་གི་གྲུབ་འབྲས་འདི་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: Search Comments
dz: བསམ་བཀོད་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Should cell comments be searched?
dz: ནང་ཐིག་གི་བསམ་བཀོད་ཚུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: By Row
dz: གྲལ་ཐིག་གིས་སྦེ་

en: Is the search order by row?
dz: འཚོལ་ཞིབ་གོ་རིམ་འདི་གྲལ་ཐིག་གིས་སྦེ་ཨིན་ན?

en: Query
dz: འདྲི་དཔྱད་

en: Should we query for each replacement?
dz: ཚབ་བཙུགས་རེ་རེ་གི་དོན་ལུ་ ང་བཅས་ཀྱིས་འདྲི་དཔྱད་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: Keep Strings
dz: ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་བཞག་

en: Should replacement keep strings as strings?
dz: ཚབ་བཙུགས་ནི་གིས་ ཡིག་རྒྱུན་ཚུ་ཡིག་རྒྱུན་སྦེ་བཞག་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: The sheet in which to search.
dz: ག་ནང་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནི་ཨིན་ན་གི་ལེབ་གྲངས།

en: Where to search.
dz: ག་ཏེ་འཚོལ་ནི་ཨིན་ན།

en: Range as Text
dz: ཚིག་ཡིག་སྦེ་གྲ་སྒྲིག་འབད་

en: The range in which to search.
dz: ག་ཏེ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནི་ཨིན་ན་གི་ ཁྱབ་ཚད།

en: %s does not support multiple ranges
dz: %s གིས་སྣ་མང་ཁྱབ་ཚད་ཚུ་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད་

en: Save changes to workbook '%s' before logging out?
dz: ཕྱིར་བསྐྱོད་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ '%s' ལུ་སྲུང་བཞག་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Save changes to workbook before logging out?
dz: ཕྱིར་བསྐྱོད་མ་འབད་བའི་ཧེ་མ་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ལུ་སྲུང་བཞག་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: If you do not save, changes may be discarded.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་མ་འབད་བ་ཅིན་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་བཏོན་བཀོག་འོང་།

en: Do not save any
dz: ག་ཅི་ཡང་སྲུང་བཞག་མ་འབད་

en: Do not save
dz: སྲུང་བཞག་མ་འབད་

en: Do not log out
dz: ཕྱིར་བསྐྱོད་མ་འབད་

en: (empty)
dz: (སྟོངམ་)

en: Cu_t
dz: བཏོག་(_t)

en: _Paste
dz: སྦྱར་(_P)

en: Paste _Special
dz: དམིགས་བསལ་སྦྱར་(_S)

en: _Insert Cells...
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་སྦྱར་...(_I)

en: _Delete Cells...
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་བཏོན་གཏང་...(_D)

en: _Insert Column(s)
dz: ཀེར་ཐིག་(ཚུ་)བཙུགས་(_I)

en: _Delete Column(s)
dz: ཀེར་ཐིག་(ཚུ་)བཏོན་གཏང་(_D)

en: _Insert Row(s)
dz: གྲལ་ཐིག་(ཚུ་)བཙུགས་(_I)

en: _Delete Row(s)
dz: གྲལ་ཐིག་(ཚུ་)བཏོན་གཏང་(_D)

en: Clear Co_ntents
dz: ནང་དོན་ཚུ་བསལ་(_n)

en: Edit Co_mment...
dz: བསམ་བཀོད་ཞུན་དག་འབད་...(_m)

en: Edit _Hyperlink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཞུན་དག་འབད་(_H)

en: _Remove Hyperlink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་(_R)

note: start sub menu Format -> Col
en: _Width...
dz: རྒྱ་ཚད་...(_W)

en: _Hide
dz: སྦ་བཞག་(_H)

en: _Unhide
dz: སྦ་མ་བཞག་(_U)

note: Format toolbar
en: Merge
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
dz: འདི་ནང་ཧེ་མ་ལས་རང་ དུམ་བུར་གཅོད་མི་མཉམ་བསྟོམས་འབད་ཡོད་པའི་ལུངས་ཕྱོགས་ཡོད་ 
    %s!%s

en: Unknown failure while saving image
dz: གཟུགས་བརྙན་སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ མ་ཤེས་པའི་འཐུས་ཤོར་

en: _Save as Image
dz: གཟུགས་བརྙན་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད་(_S)

en: Open in _New Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ནང་ཁ་ཕྱེ་(_N)

en: _Save as image
dz: གཟུགས་བརྙན་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད་(_S)

note: Object Toolbar
en: Frame
dz: གཞི་ཁྲམ་

en: Button
dz: ཨེབ་རྟ་

note: FIXME: This text sucks:
en: Change widget
dz: རི་གེཊི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

en: CheckBox %d
dz: དཔྱད་སྒྲོམ་ %d

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking checkbox
dz: དཔྱད་སྒྲོམ་ཨེབ་གཏང་འབད་དོ་

en: RadioButton
dz: རེ་ཌིའོ་ཨེབ་རྟ་

en: Clicking in list
dz: ཐོ་ཡིག་ནང་ཨེབ་གཏང་འབད་དོ་

en: _Order
dz: གོ་རིམ་(_O)

en: Pul_l to Front
dz: གདོང་ཁ་ལུ་འཐེན་(_l)

en: Pull _Forward
dz: གདོང་བསྐྱོད་འཐེན་(_F)

en: Push _Backward
dz: རྒྱབ་བསྐྱོད་འཕུལ་(_B)

en: Pus_h to Back
dz: རྒྱབ་ཁ་ལུ་འཕུལ་(_h)

en: Copy
dz: འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: Cut
dz: བཏོག་

note: Oh, yeah?
en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
dz: ་འནི་འདི་ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་དམིགས་བསལ་ཐོན་རིམ་ཅིག་ཨིན། འདི་
    ཀེར་ཐིག་ཚུ་གི་ཨང་སྦོམ་ཅིག་གི་རྒྱབ་སྐྱོར་ཐོག་ལས་ ཕྱོགས་སྒྲིག་འབད་འབདཝ་ཨིན། 
    ཀེར་ཐིག་བདེན་པ་སྦེ་མིང་བཏགས་ཡོད་མི་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་འདི་ 
    མིང་གཅིག་པའི་ཆད་མེད་དང་གཅིག་ཁར་མི་མཐུནམ་འོང་། ཝེརཌི་ནེསི་རེ་བ་བསྐྱེད།

en: The name of the sheet.
dz: ལེབ་གྲངས་འདི་གི་མིང་།

en: text-is-rtl
dz: ཚིག་ཡིག་འདི་ཨར་ཊི་ཨེལ་ཨིན་པས་

en: Text goes from right to left.
dz: ཚིག་ཡིག་འདི་ གཡས་ལས་གཡོན་ལུ་འགྱོཝ་ཨིན།

en: Visibility
dz: མཐོང་ཚུགསཔ་

en: How visible the sheet is.
dz: ལེབ་གྲངས་འདི་ག་དེ་ཅིག་མཐོང་ཚུགསཔ་སྨོ།

en: Display Formulæ
dz: མན་ངག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether formulas are shown instead of values.
dz: ཡང་ཅིན་མན་ངག་ཚུ་ གནས་གོང་ཚུ་གི་ཚབ་ལུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ ཚད་འཛིན་འབད།

en: Display Zeros
dz: ཀླད་ཀོར་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
dz: ཡང་ཅིན་ཀླད་ཀོར་ཚུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ སྟོངམ་བཞག་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: Display Grid
dz: གི་རིཌི་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether the grid is shown.
dz: ཡང་ཅིན་གི་རིཌི་འདི་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: Display Column Headers
dz: ཀེར་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether column headers are shown.
dz: ཀེར་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: Display Row Headers
dz: གྲལ་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether row headers are shown.
dz: ཡང་ཅིན་གྲལ་ཐིག་གི་མགོ་ཡིག་ཚུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབདཝ་ཨིན།

en: Display Outlines
dz: མཐའ་ཐིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether outlines are shown.
dz: ཡང་ཅིན་མཐའ་ཐིག་ཚུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: Display Outlines Below
dz: མཐའ་ཐིག་ཚུ་འོག་ལུ་སྟོན་

en: Control whether outline symbols are shown below.
dz: ཡང་ཅིན་མཐའ་ཐིག་བརྡ་མཚོན་ཚུ་འོག་ལུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: Display Outlines Right
dz: མཐའ་ཐིག་ཚུ་གཡས་ལུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Control whether outline symbols are shown to the right.
dz: ཡང་ཅིན་མཐའ་ཐིག་བརྡ་མཚོན་ཚུ་ གཡས་ལུ་སྟོན་ཡོདཔ་ཨིན་ན་ཚད་འཛིན་འབད།

en: Protected
dz: ཉེན་སྐྱོབ་འབད་ཡོད་

en: Sheet is protected.
dz: ལེབ་གྲངས་འདི་ཉེན་སྐྱོབ་འབད་ཡོད་

en: Tab Foreground
dz: མཆོང་ལྡེའི་གདོང་གཞི་

en: The foreground color of the tab.
dz: མཆོང་ལྡེ་འདི་གི་གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Tab Background
dz: མཆོང་ལྡེའི་རྒྱབ་གཞི་

en: The background color of the tab.
dz: མཆོང་ལྡེ་འདི་གི་རྒྱབ་གཞི་ཚོས་གཞི་

en: Zoom Factor
dz: རྒྱས་བཟུམ་ཆ་རྐྱེན་

en: The level of zoom used for this sheet.
dz: འ་ནི་ལེབ་གྲངས་འདི་གི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་པའི་ རྒྱས་བཟུམ་གྱི་གནས་རིམ།

en: Target region contains merged cells
dz: དམིགས་གཏད་ལུངས་ཕྱོགས་ནང་ མཉམ་བསྡོམས་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ཚུ་ཡོདཔ་ཨིན་

en: cannot operate on merged cells
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ཚུ་གུ་བཀོལ་སྤྱོད་འབད་མི་ཚུགས་

en: cannot operate on array formulæ
dz: ཨེ་རེ་མན་ངག་གུ་བཀོལ་སྤྱོད་འབད་མི་ཚུགས་

en: Insert Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་བཙུགས་

en: Delete Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་བཏོན་གཏང་

en: Insert Rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་བཙུགས་

en: Delete Rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་བཏོན་གཏང་

en: Display program version
dz: ལས་རིམ་གྱི་ཐོན་རིམ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Optionally specify an encoding for imported content
dz: ནང་འདྲེན་འབད་ཡོད་པའི་ནང་དོན་གྱི་དོན་ལུ་ གདམ་ཁའི་ཐོག་ ཨིན་ཀོ་ཌིང་ཅིག་གསལ་བཀོད་འབད་

en: ENCODING
dz: ཨིན་ཀོ་ཌིང་

en: Optionally specify which importer to use
dz: ནང་འདྲེན་པ་ག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་ གདམ་ཁའི་ཐོག་གསལ་བཀོད་འབད་

en: List the available importers
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ནང་འདྲེན་པ་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: Optionally specify which exporter to use
dz: ཕྱིར་འདྲེན་པ་ག་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན་ན་ གདམ་ཁའི་ཐོག་གསལ་བཀོད་འབད་

en: string
dz: ཡིག་རྒྱུན་

en: List the available exporters
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་ཕྱིར་འདྲེན་པ་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: The range to export
dz: ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནི་གི་ཁྱབ་ཚད་

en: Goal seek areas
dz: དམིགས་ཡུལ་འཚོལ་ནིའི་མངའ་ཁོངས་ཚུ་

en: Unknown exporter '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
dz: མ་ཤེས་པའི་ཕྱིར་འདྲེན་པ་ '%s'.
    --list-exporters འདི་ འབྱུང་ངེས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལས་ འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: Unable to guess exporter to use for '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
dz: '%s' གི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་དོན་ལས་ ཕྱིར་འདྲེན་པ་ཕོག་ཚོག་དཔག་མ་ཚུགས།
    --list-exporters འདི་ འབྱུང་ངེས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལས་ འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: An output file name or an explicit export type is required.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
dz: ཨའུཊི་པུཊི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མིང་ཡང་ན་ གཏན་ཁེལ་ཕྱིར་འདྲེན་གྱི་དབྱེ་བ་ཅིག་དགོཔ་ཨིན།
    --list-exporters འདི་ འབྱུང་ངེས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལས་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: Unknown importer '%s'.
    Try --list-importers to see a list of possibilities.
dz: མ་ཤེས་པའི་ནང་འདྲེན་པ་ '%s'.
    --list-importers འདི་ འབྱུང་ངེས་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ཅིག་བལྟ་ནིའི་དོན་ལས་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད།

en: Selected exporter (%s) does not support saving multiple sheets in one file.
    Only the current sheet will be saved.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཕྱིར་འདྲེན་པ་ (%s) གིས་ ཡིག་སྣོད་གཅིག་ནང་སྣ་མང་ལེབ་གྲངས་ཚུ་སྲུང་བཞག་འབད་ནི་རྒྱབ་སྐྱོར་མི་འབད།
    ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་འདི་རྐྱངམ་ཅིག་སྲུང་བཞག་འབད་འོང་།

en: INFILE [OUTFILE]
dz: ཨིན་ཕཡིལ་ [ཨའུཊི་ཕ་ཡིལ་]

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
dz: ཨེསི་ཨེསི་གཞི་བསྒྱུར་ཐོན་རིམ་ '%s'
    གནད་སྡུད་སྣོད་ཐོ་ := '%s'
    ལིབ་སྣོད་ཐོ་ := '%s'

en: Usage: %s [OPTION...] %s
dz: བད་སྤྱོད་: %s [གདམ་ཁ་...] %s

en: List MIME types which ssindex is able to read
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཟུར་ཐོ་གི་ས་ལྷག་ཚུགས་མི་ མ་ཡིམ་གྱི་དབྱེ་བ་ཚུ་ཐོ་བཀོད་འབད་

en: Index the given files
dz: བྱིན་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ཟུར་ཐོ་བཀོད་

en: INFILE...
dz: ཨིན་ཕ་ཡིལ་...

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཟུར་ཐོ་ ཐོན་རིམ་ '%s'
    གནད་སྡུད་སྣོད་ཐོ་ := '%s'
    ལིབ་སྣོད་ཐོ་ := '%s'

en: Character set
dz: ཡིག་འབྲུའི་ཆ་ཚན་

en: The character encoding of the output.
dz: ཨའུཊི་པུཊི་འདི་གི་ཡིག་འབྲུ་ཨིན་ཀོ་ཌིང་།

en: Locale
dz: ལོ་ཀེལ་

en: The locale to use for number and date formatting.
dz: ཨང་དང་ཚེས་གྲངས་རྩ་སྒྲིག་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ནིའི་ལོ་ཀེལ།

en: Transliterate mode
dz: སྒར་བསྒྱུར་གྱི་ཐབས་ལམ་

en: What to do with unrepresentable characters.
dz: ཁྱད་ཚབ་འབད་མ་བཏུབ་པའི་ཡིག་འབྲུ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ག་ཅི་འབད་ནི།

en: How should cells be formatted?
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་ག་དེ་འབད་རྩ་སྒྲིག་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན?

en: Error while trying to export file as text
dz: ཡིག་སྣོད་འདི་ཚིག་ཡིག་སྦེ་ཕྱིར་འདྲེན་འབད་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ་

note: FIXME: What locale?
en: There are more columns of data than there is room for in the sheet.  Extra columns will be ignored.
dz: ལེབ་གྲངས་དེ་ནང་ཁང་མིག་ལས་ཡང་ གནད་སྡུད་ཀྱི་ཀེར་ཐིག་ལེ་ཤ་འདུག ཀེར་ཐིག་ཐེབས་ཚུ་སྣང་མེད་བཞག་འོང་།

en: Error while trying to read file
dz: ཡིག་སྣོད་ལྷག་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ་

en: Text to Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་ལུ་ཚིག་ཡིག་

en: There is no data to convert
dz: གཞི་བསྒྱུར་འབད་ནིའི་དོན་ལས་གནད་སྡུད་མིན་འདུག་

en: Error while trying to parse data into sheet
dz: གནད་སྡུད་འདི་ལེབ་གྲངས་ནང་ལུ་མིང་དཔྱད་འབད་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ་

en: That file is not in the given encoding.
dz: འ་ཕི་ཡིག་སྣོད་འདི་བྱིན་ཡོད་པའི་ཨིན་ཀོ་ཌིང་ནང་མིན་འདུག

en: Parse error while trying to parse data into sheet
dz: གནད་སྡུད་འདི་ལེབ་གྲངས་ནང་ལུ་མིང་དཔྱད་འབད་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་ མིང་དཔྱད་འབད་བའི་འཛོལ་བ་

en: Error while trying to write CSV file
dz: སི་ཨེསི་ཝི་ཡིག་སྣོད་འབྲི་ནིའི་འབད་རྩོལ་བསྐྱེད་པའི་སྐབས་འཛོལ་བ་

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
dz: ལྷོད་རྟགས་ཡང་ན་མཆོང་ལྡེ་གིས་སོ་སོ་འཕྱལ་འཕྱལ་བའི་གནས་གོང་ཚུ་་(སི་ཨེསི་ཝི་/ཊི་ཨེསི་ཝི་)

en: Text import (configurable)
dz: ཚིག་ཡིག་ནང་འདྲེན་ (རིམ་སྒྲིག་འབད་བཏུབ་)

en: Comma separated values (CSV)
dz: ལྷོད་རྟགས་ཀྱིས་སོ་སོ་འཕྱལ་འཕྱལ་བའི་གནས་གོང་ཚུ་(སི་ཨེསི་ཝི་)

en: Row %i
dz: གྲལ་ཐིག་ %i

en: Column %i
dz: ཀེར་ཐིག་ %i

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
dz: ཨེ་ནོ་བ་ཆ་རྐྱེན་གཉིས་ (%s) ངོ་འདྲ་མེད་

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
dz: ཨེ་ནོ་བ་ཆ་རྐྱེན་གཉིས་ (%s) ངོ་འདྲ་དང་གཅིག་ཁར་

en: Two Factor ANOVA
dz: ཨེ་ནོ་བ་ཆ་རྐྱེན་གཉིས་

en: Standard Error
dz: ཚད་ལྡན་འཛོལ་བ་

en: Exponential Smoothing (%s)
dz: བསྒྱུར་གྲངས་ཧུམ་ཆ་བཟོ་བ་ (%s)

en: Histogram (%s)
dz: ཧིསི་ཊོ་ག་རམ་ (%s)

en: Bin %i
dz: ཧོད་ %i

en: Area %i
dz: མངའ་ཁོངས་ %i

en: Variable %i
dz: འགྱུར་ཅན་ %i

en: Correlations
dz: མཐུན་འབྲེལ་

en: Correlation (%s)
dz: མཐུན་འབྲེལ་ (%s)

en: Covariances
dz: མི་མཐུན་པ་

en: Covariance (%s)
dz: མི་མཐུན་པ་ (%s)

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
dz: /%%%s%%%% སེར་སྣ་ ལས་/ལུ་ འདི་གི་དོན་ལུ་ སི་ཨའི་

en: Largest (%d)
dz: སྦོམ་ཤོས་ (%d)

en: Smallest (%d)
dz: ཆུང་ཤོས་ (%d)

en: Descriptive Statistics (%s)
dz: འགྲེལ་བཤད་ཅན་ཚད་རྩིས་ (%s)

en: Sampling (%s)
dz: དཔེ་ཚད་བཟོ་དོ་ (%s)

en: Sample
dz: དཔེ་ཚད་

en: z-Test (%s)
dz: ཛེཊི་-བརྟག་ཞིབ་ (%s)

en: z-Test
dz: ཛེཊི་-བརྟག་ཞིབ་

en: t-Test, paired (%s)
dz: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་ ཟུང་བཟོ་ཡོདཔ་ (%s)

en: t-Test
dz: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་

en: t-Test (%s)
dz: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་ (%s)

en: F-Test
dz: ཨེཕ་-བརྟག་ཞིབ་

en: F-Test (%s)
dz: ཨེཕ་-བརྟག་ཞིབ་ (%s)

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
dz: /df/SS/MS/F/ཨེཕ་གི་རྩ་ཅན་

en: Regression (%s)
dz: རི་གེ་རེ་ཤཱན་ (%s)

en: Moving Average (%s)
dz: འགུལ་བསྐྱོད་ཆ་སྙོམ་ (%s)

en: Point
dz: ཡིག་ཚད་

en: Rank
dz: གོ་རིམ་

en: Ranks (%s)
dz: གོ་རིམ་ (%s)

en: Ranks
dz: གོ་རིམ་

en: Anova: Single Factor
dz: ཨེ་ནོ་བ་: ཆ་རྐྱེན་རྐྱང་པ་

en: SUMMARY
dz: བཅུད་དོན་

en: Single Factor ANOVA (%s)
dz: ཆ་རྐྱེན་རྐྱང་པ་ཨེ་ནོ་བ་ (%s)

en: Anova
dz: ཨོ་ནོ་བ་

en: Single Factor ANOVA
dz: ཆ་རྐྱེན་རྐྱང་པ་ཨེ་ནོ་བ་

en: Fourier Series (%s)
dz: ཕོ་རི་ཡར་རྒྱུན་རིམ་ཚུ་ (%s)

en: Fourier Series
dz: ཕོ་རི་ཡར་རྒྱུན་རིམ་ཚུ

en: New Sheet
dz: ལེབ་གྲངས་གསརཔ་

en: New Workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་

en: Gnumeric
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་

en: Worksheet:
dz: ལཱ་གི་ལེབ་གྲངས་:

en: Report Created:
dz: སྙན་ཞུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཡོད་:

en: Fill Series (%s)
dz: བཀང་ནིའི་རྒྱུན་རིམ་ (%s)

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
dz: འབྱུང་ངེས་ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་ ཨང་གྲངས་མེན་པའི་གནས་གོང་ཅིག་འདུག།
    འབྱུང་ངེས་ཚུ་ཆ་མཉམ་ མེད་ཆ་མེན་མི་ཨང་ཚུ་ཨིན་དགོ།

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
dz: འབྱུང་ངེས་ཨིན་པུཊི་ཁྱབ་ཚད་འདི་ནང་རི་ མེད་ཆའི་ཨང་ཅིག་འདུག།
    འབྱུང་ངེས་ཚུ་ཆ་མཉམ་ མེད་ཆ་མེན་མི་ཨིན་དགོ!

en: None of the values in the value range may be empty!
dz: གནས་གོང་གི་ཁྱབ་ཚད་ནང་གི་ གནས་གོང་ཚུ་གཅིག་ཡང་སྟོངམ་མི་འོང་!

en: The probabilities may not all be 0!
dz: འབྱུང་ངེས་ཚུ་ ༠ མི་འོང་!

en: Random Numbers (%s)
dz: གང་འབྱུང་ཨང་ (%s)

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
dz: ཨནི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་འདི་ཨང་གྲངས་ཀྱི་གནས་གོང་ཅིག་ལུ་མ་འགྱུར། དཔེ་ འདི་ཞིབ་དཔྱད་འབད་ (ཁྱོད་རའི་མཇུག་གི་སྐར་ཐེངས་ # འདི་མཐོ་དྲགས་འོང་)།

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
dz: ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་འདི་ ཨང་གྲངས་ཀྱི་གནས་གོང་ཅིག་ལུ་མ་འགྱུར། ཁྱོད་རའི་དཔེ་ནང་ལུ་ ཨའུཊི་པུཊི་འགྱུར་ཅན་ཚུ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་ (ཡང་ཅིན་ཁྱོད་རའི་མཇུག་གི་སྐོར་ཐེངས་ # འདི་མཐོ་དྲགས་འོང་)།

en: Simulation Report
dz: མཚུངས་བཟོའི་སྙན་ཞུ་

en: Mean
dz: སེར་སྣ་

en: Median
dz: གུང་ཐིག་

en: Mode
dz: ཐབས་ལམ་

en: Std. Dev.
dz: ཞིབ་འཇུག་བཟོ་མི་

en: Variance
dz: མི་མཐུན་པ་

en: Skewness
dz: གསེག་ལོག་

en: Kurtosis
dz: ཀར་ཊོ་སིས་

en: Range
dz: ཁྱབ་ཚད་

en: Count
dz: གྱངས་ཁ་

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
dz: མཚུངས་བཟོའི་སྐོར་ཐེངས་ # གི་བཅུད་དོན་

en: Report
dz: སྙན་ཞུ་

en: (Input)
dz: (ཨིན་པུཊི་)

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
dz: མང་མཐའ་དུས་ཚོད་ལྷག་ཡོདཔ། མཚུངས་བཟོ་འདི་མཇུག་བསྡུ་མ་ཚུགས།

en: Tabulation
dz: རེའུ་མིག་

en: Gnumeric: Validation
dz: ཇི་པུ་མིརིཀ་: ནུས་ལྡན་དུས་ཚོད་

en: Cell %s is not permitted to be blank
dz: ནང་ཐིག་ %s འདི་སྟོངམ་ཨིན་ནི་སྦེ་གནང་བ་མ་བྱིན་པས་

en: Cell %s is not permitted to contain error values
dz: ནང་ཐིག་ %s འདི་འཛོལ་བའི་གནས་གོང་ཚུ་ཡོད་དགོཔ་སྦེ་གནང་བ་མ་བྱིན་པས་

en: Cell %s is not permitted to contain strings
dz: ནང་ཐིག་ %s འདི་ཡིག་རྒྱུན་ཡོད་དགོཔ་སྦེ་གནང་བ་མ་བྱིན་པས་

en: '%s' is not an integer
dz: '%s' འདི་ཧྲིལ་གྲངས་ཅིག་མེན་

en: '%s' is not a valid date
dz: '%s' འདི་ནུས་ལྡན་ཚེས་གྲངས་ཅིག་མེན་

en: %s does not contain the new value.
dz: %s ནང་ལུ་གནས་གོང་གསརཔ་འདི་མེད།

en: %s is not true.
dz: %s བདེན་པ་མེན།

en: %s is out of permitted range
dz: %s འདི་གནང་བ་བྱིན་ཡོད་པའི་ཁྱབ་ཚད་ཀྱི་ཕྱི་ཁར་ཨིན་པས་

en: Failed to create temporary file for sending.
dz: གཏང་ནིའི་དོན་ལུ་ གནས་སྐབས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ལུ་འཐུས་ཤོར་འབྱུང་ཡོད།

en: Default file saver is not available.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་སར་བར་འདི་འཐོབ་ཚུགསཔ་མེད།

note: File->PrintArea
en: Set Print Area
dz: དཔར་བསྐྲུན་གྱི་མངའ་ཁོངས་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Set Print Area to %s
dz: དཔར་བསྐྲུན་གྱི་མངའ་ཁོངས་འདི་ %s ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Clear Print Area
dz: དཔར་བསྐརུན་གྱི་མངའ་ཁོངས་བསལ་

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
dz: ནང་ཐིག་ %s ནང་ ད་ལྟོའི་ནང་དོན་
            %s
    ཚུ་
            %s
    ནུས་ལྡན་མེན་མི་འདི་གིས་ གིས་ཚབ་བཙུགས་ཡོདཔ་འོང་།
    
    ཚབ་བཙུགས་ནི་འདི་ བར་བཤོལ་འབད་ཡོད་ དེ་ལས་ག་ཅི་ཡང་བསྒྱུར་བཅོས་མ་འབད།

en: Comment in cell %s!%s
dz: བསམ་བཀོད་འདི་ ནང་ཐིག་ %s!%s ནང་

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
dz: གྲལ་ཐིག་ཚུ་བཙུགས་

en: Insert columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་བཙུགས་

en: Show Detail
dz: རྒྱས་བཤད་སྟོན་

en: Hide Detail
dz: རྒྱས་བཤད་སྦ་བཞག་

en: can only be performed on an existing group
dz: ཡོད་བཞིན་སྡེ་ཚན་ཅིག་ལུ་རྐྱངམ་ཅིག་ལཱ་འགན་འགྲུབ་ཚུགས་

en: Ungroup
dz: སྡེ་ཚད་མ་བཟོ་

en: Sort
dz: དབྱེ་སེལ་

en: Set Horizontal Alignment
dz: ཐད་སྙོམས་ཕྲང་སྒྲིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Set Vertical Alignment
dz: ཀེར་ཕྲང་ཕྲང་སྒྲིག་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Format as General
dz: སྤྱིར་བཏང་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format as Number
dz: ཨང་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format as Currency
dz: དངུལ་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format as Accounting
dz: རྩིས་ཐོ་བཀོད་ནི་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format as Percentage
dz: བརྒྱ་ཆ་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format as Time
dz: ཆུ་ཚོད་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format as Date
dz: ཚེས་གྲངས་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Add Borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Remove borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Increase precision
dz: ཀྲིག་ཀྲི་ཡར་འཕར་འབད་

en: Decrease precision
dz: ཀྲིག་ཀྲི་མར་ཕབ་འབད་

en: Toggle thousands separator
dz: སྟོང་ཕྲག་དབྱེ་བྱེད་སོར་སྟོན་འབད་

en: Copy down
dz: མར་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: Copy right
dz: གཡས་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད་(_F)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག་(_E)

en: C_lear
dz: བསལ་(_l)

en: _Delete
dz: བཏོན་གཏང་(_D)

en: S_heet
dz: ལེབ་གྲངས་(_h)

en: _Select
dz: སེལ་འཐུ་འབད་(_S)

en: _View
dz: སྟོན་(_V)

en: _Windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་(_W)

en: _Toolbars
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ཚུ་(_T)

en: _Insert
dz: བཙུགས་(_I)

en: S_pecial
dz: དམིགས་བསལ་(_p)

en: F_ormat
dz: རྩ་སྒྲིག་(_o)

en: C_olumn
dz: ཀེར་ཐིག་(_o)

note: ICK A DUPLICATE : we have no way to override a label on one proxy
en: _Sheet
dz: ལེབ་གྲངས་(_S)

en: _Tools
dz: ལག་ཆས་ཚུ་(_T)

en: Sce_narios
dz: འཆར་བཤད་ཚུ་(_n)

en: F_orecast
dz: སྔོན་བཤད་(_o)

en: Two _Means
dz: སེར་སྣ་གཉིས་(_M)

en: _ANOVA
dz: ཨེ་ནོ་བ་(_A)

en: _Data
dz: གནད་སྡུད་(_D)

en: _Filter
dz: ཚགས་མ་(_F)

en: F_ill
dz: བཀང་(_i)

en: _Group and Outline
dz: སྡེ་ཚན་དང་མཐའ་ཐིག་(_G)

en: Get External _Data
dz: ཕྱིའི་གནད་སྡུད་ལེན་(_D)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ་(_H)

en: Create a new workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་གསརཔ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Open a file
dz: ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཁ་ཕྱེ་

en: Save the current workbook
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Save the current workbook with a different name
dz: ད་ལྟོའི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་་འདི་ མིང་སོ་སོ་ཅིག་གིས་སྦེ་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Sen_d To...
dz: ལུ་གཏང་(_d)

en: Send the current file via email
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་འདི་ གློག་འཕྲིན་བརྒྱུད་དེ་གཏང་

note: gtk_adjustment_configure implies gtk 2.14 or later that is required for GTK_STOCK_PAGE_SETUP
en: Page Set_up...
dz: ཤོག་ལེབ་གཞི་སྒྲིག་...(_u)

en: Setup the page settings for your current printer
dz: ཁྱོད་རའི་ད་ལྟོའི་དཔར་འཕྲུལ་གྱི་དོན་ལུ་ ཤོག་ལེབ་སྒྲིག་སྟངས་འདི་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Print preview
dz: དཔར་བསྐྲུན་སྔོན་ལྟ་

en: Print the current file
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་འདི་དཔར་བསྐྲུན་འབད་

en: Close the current file
dz: ད་ལྟོའི་ཡིག་སྣོད་འདི་ཁ་བསྡམ་

en: Quit the application
dz: གློག་རིམ་འདི་སྤང་

en: Cut the selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་བཏོག་

en: Copy the selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་

en: Paste the clipboard
dz: འཛིན་པང་འདི་སྦྱར་

en: _Undo
dz: འབད་བཤོལ་(_U)

en: Undo the last action
dz: མཇུག་གི་བྱ་བ་འདི་འབད་བཤོལ་

en: _Redo
dz: ལོག་འབད་(_R)

en: Redo the undone action
dz: མ་འབད་བའི་བྱ་བ་འདི་ལོག་འབད་

en: _Contents
dz: ནང་དོན་ཚུ་(_C)

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་ཡིག་ཐོག་བཀོད་ནིའི་དོན་ལུ་ མཐོང་བྱེད་ཅིག་ཁ་ཕྱེ་

en: Gnumeric on the _Web
dz: ཝེབ་གུའི་ཇི་ནུ་མིརིཀ་(_W)

en: Browse to Gnumeric's website
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་ཝེབ་ས་ཁོངས་ལུ་བརྡ་འཚོལ་འབད་

en: _Live Assistance
dz: དངོས་མཐོང་ཕན་གྲོགས་(_L)

en: See if anyone is available to answer questions
dz: དྲི་བ་འདི་ལག་རྐྱབས་ནིའི་དོན་ལས་ ག་འཐོབ་ཚུགསཔ་འདུག་ག་བལྟ་

en: Report a _Problem
dz: དཀའ་ངལ་ཅིག་སྙན་ཞུ་འབད་(_P)

en: _About
dz: སྐོར་ལས་(_A)

en: About this application
dz: གློག་རིམ་འདི་གི་སྐོར་ལས་

en: Use the current selection as print area
dz: ད་ལྟོའི་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ དཔར་བསྐྲུན་མངའ་ཁོངས་སྦེ་ལག་ལེན་འཐབ་

en: Undefine the print area
dz: དཔར་བསྐྲུན་མངའ་ཁོངས་འདི་ངེས་འཛིན་མ་འབད་

en: Show Print Area
dz: དཔར་བསྐྲུན་མངའ་ཁོངས་སྟོན་

en: Select the print area
dz: དཔར་བསྐྲུན་མངའ་ཁོངས་འདི་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་གི་རྩ་སྒྲིག་ཚུ་ བསམ་བཀོད་ཚུ་ དང་ནང་དོན་ཚུ་བསལ་གཏང་

en: Clear the selected cells' contents
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་གི་ནང་དོན་ཚུ་བསལ་

en: Delete the row(s) containing the selected cells
dz: གྲལ་ཐིག་(ཚུ་) ནང་ན་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ཚུ་ཡོད་མི་བཏོན་གཏང་

en: Delete the column(s) containing the selected cells
dz: ཀེར་ཐིག་(ཚུ་) ནང་ན་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ཡོད་མི་ཚུ་བཏོན་གཏང་

note: A duplicate that should not go into the menus, used only for the accelerator Insert
en: C_ells...
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་...(_e)

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
dz: གཞན་མི་ཚུ་ཁོང་རའི་ས་སྒོ་ནང་བཤུད་ཐོག་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་འདི་ཚུ་བཏོན་གཏང་

en: Select all cells in the spreadsheet
dz: ཤོག་ཁྲམ་ནང་གི་ནང་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select an entire column
dz: ཀེར་ཐིག་ཧྲིལ་བུམ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select an entire row
dz: གྲལ་ཐིག་ཧྲིལ་བུམ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select an array of cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གི་ཨེ་རེ་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
dz: ད་ལྟོའི་ཞུན་དག་ནང་ཐིག་ལུ་རྟེན་མི་ནང་ཐིག་ཚུ་ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད་

en: Select all the cells are used by the current edit cell
dz: ད་ལྟོའི་ཞུན་དག་ནང་ཐིག་འདི་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད་མི་ནང་ཐིག་ཚུ་ཆ་ཉམ་སེལ་འཐུ་འབད་

en: _Goto cell...
dz: ནང་ཐིག་ལུ་འགྱོ་...(_G)

en: Jump to a specified cell
dz: གསལ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ལུ་མཆོང་

note: Edit -> Sheet
en: _Manage Sheets...
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ་...(_M)

en: Manage the sheets in this workbook
dz: འ་ནི་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ནང་གི་ལེབ་གྲངས་འདི་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ་

en: Insert a new sheet
dz: ལེབ་གྲངས་གསརཔ་ཅིག་བཙུགས་

en: _Append
dz: མཇུག་བསྣོན་འབད་(_A)

en: Append a new sheet
dz: ལེབ་གྲངས་གསརཔ་ཅིག་མཇུག་བསྣོན་འབད་

en: _Duplicate
dz: རྫུན་མ་(_D)

en: Make a copy of the current sheet
dz: ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་འདི་གི་འདྲ་བཤུས་ཅིག་བཟོ་

en: Irrevocably remove an entire sheet
dz: ལེབ་གྲངས་ཧྲིལ་བུ་ཅིག་ སླར་གསོ་འབད་མ་བཏུབ་སྦེ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Re_name
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་(_n)

en: Rename the current sheet
dz: ད་ལྟོའི་ལེབ་གྲངས་འདི་བསྐྱར་མིང་བཏགས་

note: Edit
en: Repeat
dz: ཡང་བསྐྱར་འབད་

en: Repeat the previous action
dz: ཧེ་མའི་བྱ་བ་འདི་ཡང་བསྐྱར་འབད་

en: P_aste special...
dz: དམིགས་བསལ་སྦྱར་...(_a)

en: Paste with optional filters and transformations
dz: གདམ་ཁ་ཅན་གྱི་ཚགས་མ་དང་བཟོ་བསྒྱུར་དང་གཅིག་ཁར་སྦྱར་

en: Co_mment...
dz: བསམ་བཀོད་...(_m)

en: Edit the selected cell's comment
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་གི་བསམ་བཀོད་འདི་ཞུན་དག་འབད་

en: Hyper_link...
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་...(_l)

en: _Auto generate names...
dz: རང་བཞིན་བཟོ་བཏོན་གྱི་མིང་ཚུ་...(_A)

en: Use the current selection to create names
dz: ད་ལྟོའི་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ མིང་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ལག་ལེན་འཐབ་

en: Search for something
dz: ག་ཅི་ཅིག་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search for something and replace it with something else
dz: ག་ཅི་ཅིག་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ཞིནམ་ལས་ དེ་ག་ཅི་ཅིག་གིས་ཚབ་བཙུགས་

en: Recalculate
dz: སླར་རྩིས་བཏོན་

en: Recalculate the spreadsheet
dz: ཤོག་ཁྲམ་འདི་སླར་རྩིས་སྟོན་འབད་

en: Change Gnumeric Preferences
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་གི་དགའ་གདམ་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

note: View
en: _New View...
dz: མཐོང་སྣང་གསརཔ་...(_N)

en: Create a new view of the workbook
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་གི་མཐོང་སྣང་གསརཔ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: _Freeze Panes
dz: པེན་ཚུ་ཐོགས་བཞག་(_F)

en: Freeze the top left of the sheet
dz: ལེབ་གྲངས་འདི་གི་ མགོའི་གཡོན་འདི་ཐོགས་བཞག་

en: _Zoom...
dz: རྒྱས་ཟུམ་...(_Z)

en: Zoom the spreadsheet in or out
dz: ཤོག་ཁྲམ་འདི་ ནང་ན་ཡང་ན་ཕྱི་ཁ་ར་རྒྱས་བཟུམ་འབད་

en: Zoom _In
dz: ཕྱིར་རྒྱས་(_I)

en: Increase the zoom to make things larger
dz: ཅ་ལ་ཚུ་སྦོམ་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ རྒྱས་བཟུམ་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ཡར་འཕར་འབད་

en: Zoom _Out
dz: ནང་བཟུམ་(_O)

en: Decrease the zoom to make things smaller
dz: ཅ་ལ་ཚུ་ཆུང་ཀུ་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ རྒྱས་བཟུམ་འདི་མར་ཕབ་འབད་

en: Insert new cells
dz: ནང་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་བཙུགས་

en: Insert new columns
dz: ཀེར་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་བཙུགས་

en: Insert new rows
dz: གྲལ་ཐིག་གསརཔ་ཚུ་བཙུགས་

en: C_hart...
dz: དཔེ་རིས་...(_h)

en: Insert a Chart
dz: དཔེ་རིས་ཅིག་བཙུགས་

en: _Image...
dz: གཟུགས་བརྙན་...(_I)

en: Insert an image
dz: གཟུགས་བརྙན་ཅིག་བཙུགས་

en: Insert a Hyperlink
dz: ཚད་བརྒལ་འབྲེལ་ལམ་ཅིག་བཙུགས་

note: Insert -> Special
en: Current _date
dz: ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་(_d)

en: Insert the current date into the selected cell(s)
dz: ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་འདི་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་(ཚུ་)ནང་ལུ་བཙུགས་

en: Current _time
dz: ད་ལྟོའི་ཆུ་ཚོད་(_t)

en: Insert the current time into the selected cell(s)
dz: ད་ལྟོའི་ཆུ་ཚོད་འདི་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་(ཚུ་)ནང་ལུ་བཙུགས་

en: Current d_ate and time
dz: ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་དང་ཆུ་ཚོད་(_a)

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
dz: ད་ལྟོའི་ཚེས་གྲངས་དང་ཆུ་ཚོད་འདི་ སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་(ཚུ་)ནང་ལུ་བཙུགས་

en: _Autoformat...
dz: རང་བཞིན་རྩ་སྒྲིག་...(_A)

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
dz: སྔར་ངེས་འཛིན་འབད་ཡོད་པའི་ཊེམ་པེ་ལེཊི་ཅིག་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ ནང་ཐིག་ཚུ་གི་ལུངས་ཕྱོགས་ཅིག་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Direction
dz: ཁ་ཕྱོགས་

en: Modify the formatting of the selected cells
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ཚུ་གི་རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་འདི་ལེགས་བཅོས་འབད་

en: Change width of the selected columns
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཀེར་ཐིག་དེ་ཚུ་གི་ རྒྱ་ཚད་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

en: Hide the selected columns
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་སྦ་བཞག་

en: Make any hidden columns in the selection visible
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ནང་གི་ སྦ་བཞག་ཡོད་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ག་ཅི་འབད་རུང་ མཐོང་ཚུགསཔ་བཟོ་

en: _Standard Width
dz: ཚད་ལྡན་རྒྱ་ཚད་(_S)

en: Change the default column width
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཀེར་ཐིག་གི་རྒྱ་ཚད་འདི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

note: Format -> Row
en: H_eight...
dz: མཐོ་ཚད་...(_e)

en: Change height of the selected rows
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་གི་མཐོ་ཚད་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

en: Hide the selected rows
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྦ་བཞག་

en: Make any hidden rows in the selection visible
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ནང་གི་སྦ་བཞག་ཡོད་པའི་གྲལ་ཐིག་ག་ཅི་རང་འབད་རུང་ མཐོང་ཚུགསཔ་བཟོ་

en: _Standard Height
dz: ཚད་ལྡན་མཐོ་ཚད་(_S)

en: Change the default row height
dz: སྔོན་སྒྲིག་གྲལ་ཐིག་གི་མཐོ་ཚད་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

note: Tools
en: _Plug-ins...
dz: པ་ལག་ཨིནསི་...(_P)

en: Manage available plugin modules
dz: འཐོབ་ཚུགས་པའི་པ་ལག་ཨིན་ཚད་གཞི་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ་

en: Auto _Correct...
dz: རང་བཞིན་ནོར་བཅོས་...(_C)

en: Automatically perform simple spell checking
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ འཇམ་སམ་སྡེབ་དཔྱད་འབད་ནི་ལས་འགན་འགྲུབ་

en: _Auto Save...
dz: རང་བཞིན་སྲུང་བཞག་...(_A)

en: Automatically save the current document at regular intervals
dz: དུས་རྒྱུན་བར་མཚམས་ཚུ་ལུ་ ད་ལྟོའི་ཡིག་ཆ་འདི་ རང་བཞིན་གྱིས་སྲུང་བཞག་འབད་

en: _Goal Seek...
dz: དམིགས་གཏད་འཚོལ་ནི་...(_G)

en: Iteratively recalculate to find a target value
dz: དམིགས་གཏད་གནས་གོང་ཅིག་འཚོལ་ནིའི་དོན་ལས་ ཁས་ལེན་སྦེ་སླར་རྩིས་སྟོན་འབད་

en: _Solver...
dz: དཀའ་ངལ་སེལ་མི་...(_S)

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
dz: དམིགས་གཏད་གནས་གོང་ཅིག་ལྷོད་ནིའི་དོན་ལས་ བར་ཆད་དང་གཅིག་ཁར་ ཁས་ལེན་སྦེ་སླར་རྩིས་སྟོན་འབད་

en: Si_mulation...
dz: མཚུངས་བཟོ་...(_m)

en: Test decision alternatives by using Monte Carlo simulation to find out probable outputs and risks related to them
dz: འབྱུང་ངེས་ཨའུཊི་པུཊིསི་དང་ དེ་དང་འབྲེལ་བའི་ཉེན་ཁ་ཚུ་འཚོལ་ནིའི་དོན་ལས་ མཱོན་ཊི་ ཀཱར་ལོ་མཚུངས་བཟོ་ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ གྲོས་ཐག་ཐབས་གཞན་བརྟག་ཞིབ་འབད་

note: Tools -> Scenarios
en: _View...
dz: སྟོན་...(_V)

en: View, delete and report different scenarios
dz: འཆར་བཤད་སོ་སོ་ཚུ་ སྟོན་ བཏོན་གཏང་ དེ་ལས་སྙན་ཞུ་འབད་

en: _Add...
dz: ཁ་སྐོང་...(_A)

en: Add a new scenario
dz: འཆར་བཤད་གསརཔ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

note: Statistics
en: _Sampling...
dz: དཔེ་ཚད་བཟོ་དོ་...(_S)

en: Periodic and random samples
dz: དུས་མཚམས་དང་གང་འབྱུང་དཔེ་ཚད་ཚུ་

note: Statistics -> Descriptive
en: _Correlation...
dz: མཐུན་མོས་ཀྱི་འབྲེལ་བ་...(_C)

en: Pearson Correlation
dz: པི་ཡར་སཱོན་མཐུན་མོས་ཀྱི་འབྲེལ་བ་

en: Co_variance...
dz: མི་མཐུན་པ་...(_v)

en: _Descriptive Statistics...
dz: འགྲེལ་བཤད་ཅན་ཚད་རྩིས་...(_D)

en: Various summary statistics
dz: བཅུད་དོན་ཚད་རྩིས་འདྲ་མིན་སྣ་ཚོགས་

en: _Histogram...
dz: ཧིསི་ཊོ་ག་རམ་...(_H)

en: Ranks And _Percentiles...
dz: གོ་རིམ་ཚུ་དང་བརྒྱ་ཆ་བཟོ་ནི་ཚུ་...(_P)

en: Ranks, placements and percentiles
dz: གོ་རིམ་ བཙུགས་བཞག་ཚུ་དང་བརྒྱ་ཆ་བཟོ་ནི་

note: Statistics -> DependentObservations
en: _Fourier Analysis...
dz: ཕོ་རི་ཡར་དཔྱད་ཞིབ་...(_F)

note: Statistics -> DependentObservations -> Forecast
en: _Exponential Smoothing...
dz: བསྒྱུར་གྲངས་ཧུམ་ཆ་བཟོ་ནི་...(_E)

en: Exponential smoothing...
dz: བསྒྱུར་གྲངས་ཧུམ་ཆ་བམཟོ་ནི་...

en: _Moving Average...
dz: ཆ་སྙོམ་བཤུད་དོ་...(_M)

en: Moving average...
dz: ཆ་སྙོམ་བཤུད་དོ་...

en: _Regression...
dz: རི་གེ་རེ་ཤཱན་...(_R)

en: Regression Analysis
dz: རི་གེ་རེ་ཤཱན་དཔྱད་ཞིབ་

note: Statistics -> TwoSamples
en: _Two Variances: FTest...
dz: མི་མཐུན་པ་གཉིས་: ཨེཕ་བརྟག་ཞིབ་...(_T)

en: Comparing two population variances
dz: མི་རློབས་ཀྱི་མི་མཐུན་པ་གཉིས་ག་བསྡུར་རྐྱབས་

note: Statistics -> TwoSamples -> Two Means
en: _Paired Samples: T-Test...
dz: ཟུང་བཟོ་ཡོད་པའི་དཔེ་ཚད་ཚུ་: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་...(_P)

en: Comparing two population means for two paired samples: t-test...
dz: ཟུང་བཟོ་ཡོད་པའི་དཔེ་ཚད་གཉིས་ཀྱི་དོན་ལུ་ མི་རློབས་ཀྱི་སེར་སྣ་གཉིས་ག་བསྡུར་རྐྱབས་དོ་: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་...

en: Unpaired Samples, _Equal Variances: T-Test...
dz: ཟུང་མ་བའོ་བཡི་དཔེ་ཚད་ཚུ་ མཉམ་པའི་མི་མཐུན་པ་ཚུ་: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་...(_E)

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances: t-test...
dz: མཉམ་པའི་མི་མཐུན་པ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ མི་རློབས་ཚུ་ལས་ ཟུང་མ་བཟོ་བའི་དཔེ་ཚད་གཉིས་ཀྱི་དོན་ལུ་ མི་རློབས་ཀྱི་སེར་སྣ་གཉིས་ག་བསྡུར་རྐྱབས་: ཊི་-བརྟག་ཞིབ་...

en: Unpaired Samples, _Unequal Variances: T-Test...
dz: ཟུང་མ་བཟོ་བའི་དཔེ་ཚད་ཚུ་  མི་མཉམ་པའི་མི་མཐུན་པ་ཚུ་: ཊི་བརྟག་ཞིབ་...(_U)

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances: t-test...
dz: མི་མཉམ་པའི་མི་མཐུན་པ་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ མི་རློབས་ཚུ་ལས་ ཟུང་མ་བཟོ་བའི་དཔེ་ཚད་གཉིས་ཀྱི་དོན་ལུ་ མི་རློབས་ཀྱི་སེར་སྣ་གཉིས་ག་བསྡུར་རྐྱབས་དོ་: ཛེཊི་-བརྟག་ཞིབ་

en: _Known Variances: Z-Test...
dz: ཤེས་པའི་མི་མཐུན་པ་ཚུ་: ཛེཊི་-བརྟག་ཞིབ་...(_K)

en: Comparing two population means from populations with known variances: z-test...
dz: ཤེས་པའི་མི་མཐུན་པ་གཉིས་དང་གཅིག་ཁར་མི་རློབས་ཚུ་ལས་ མི་རློབས་ཀྱི་སེར་སྣ་གཉིས་ག་བསྡུར་རྐྱབས་དོ་: ཛེཊི་-བརྟག་ཞིབ་...

note: Statistics -> MultipleSamples Statistics -> MultipleSamples -> ANOVA
en: _One Factor...
dz: ཆ་རྐྱེན་གཅིག་...(_O)

en: One Factor Analysis of Variance...
dz: མི་མཐུན་པ་གི་ཆ་རྐྱེན་དཔྱད་ཞིབ་གཅིག་...

en: _Two Factor...
dz: ཆ་རྐྱེན་གཉིས་...(_T)

en: Two Factor Analysis of Variance...
dz: མི་མཐུན་པ་གི་ཆ་རྐྱེན་དཔྱད་ཞིབ་གཉིས་...

note: Data
en: _Sort...
dz: དབྱེ་སེལ་...(_S)

en: Sort the selected region
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་དབྱེ་སེལ་འབད་

en: Sh_uffle...
dz: རིམ་དཀྲུགས་...(_u)

en: Shuffle cells, rows or columns
dz: ནང་ཐིག་ གྲལ་ཐིག་ ཡང་ན་ཀེར་ཐིག་ཚུ་རིམ་དཀྲུགས་འབད་

en: _Validate...
dz: ནུས་ལྡན་བཟོ་...(_V)

en: Validate input with preset criteria
dz: སྔར་སྒྲིག་ཁྱད་ཚད་ཡོད་མི་ཨིན་པུཊི་ནུས་ལྡན་བཟོ་

en: T_ext to Columns...
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་ལུ་ཚིག་ཡིག་(_e)

en: Parse the text in the selection into data
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ནང་གི་ཚིག་ཡིག་འདི་གནད་སྡུད་ནང་ལུ་མིང་དཔྱད་འབད་

en: _Consolidate...
dz: རྩ་བརྟན་བཟོ་...(_C)

en: Consolidate regions using a function
dz: ལས་འགན་ཅིག་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ རྩ་གཏད་བཟོ་ཡོད་པའི་ལུངས་ཕྱོགས་

en: _Table...
dz: ཐིག་ཁྲམ་...(_T)

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
dz: གནད་སྡུད་ཐིག་ཁྲམ་འདི་ ལས་འགན་ཅིད་སྣ་མང་ཨིན་པུཊིསི་དང་གཅིག་ཁར་བརྟག་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལས་གསར་བསྐྲུན་འབད་

note: Data -> Fill
en: Auto_fill
dz: རང་བཞིན་གྱིས་བཀང་(_f)

en: Automatically fill the current selection
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ད་ལྟོའི་སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་བཀང་

en: _Merge...
dz: མཉམ་བསྡོམས་འབད་...(_M)

en: Merges columnar data into a sheet creating duplicate sheets for each row
dz: ཀེར་ཐིག་གི་གནད་སྡུད་དེ་ ལེབ་གྲངས་ཅིག་ནང་ལུ་ གྲལ་ཐིག་རེའི་དོན་ལུ་ ལེབ་གྲངས་རྫུན་མ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཐོག་ མཉམ་བསྡོམས་འབདཝ་ཨིན་

en: _Tabulate Dependency...
dz: རེའུ་མིག་རྟེན་འབྲེལ་...(_T)

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
dz: གཞན་མི་ནང་ཐིག་ཚུ་གི་ལས་འགན་ཅིག་སྦེ་ ནང་ཐིག་གི་གནས་གོང་ཅིག་གི་ཐིག་ཁྲམ་བཟོ་

en: _Series...
dz: རྒྱུན་རིམ་ཚུ་...(_S)

en: Fill according to a linear or exponential series
dz: ཐིག་ཡང་ན་བསྒྱུར་གྲངས་རྒྱུན་རིམ་ཚུ་དང་འཁྲིལ་ཏེ་བཀང་

en: Generate random numbers of a selection of distributions
dz: བགོ་བཀྲམ་འབད་ནིའི་ སེལ་འཐུ་འབད་ནི་ཅིག་གི་ གང་འབྱུང་ཨང་བཟོ་བཏོན་འབད་

note: Data -> Outline
en: _Hide Detail
dz: རྒྱས་བཤད་སྦ་(_H)

en: Collapse an outline group
dz: མཐའ་ཐིག་སྡེ་ཚན་ཅིག་ཧྲམ་

en: _Show Detail
dz: རྒྱས་བཤད་སྟོན་(_S)

en: Uncollapse an outline group
dz: མཐའ་ཐིག་སྡེ་ཚན་ཅིག་མ་ཧྲམ་

en: _Group...
dz: སྡེ་ཚན་...(_G)

en: Add an outline group
dz: མཐའ་ཐིག་སྡེ་ཚན་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: _Ungroup...
dz: སྡེ་ཚན་མ་བཟོ་...(_U)

en: Remove an outline group
dz: མཐའ་ཐིག་སྡེ་ཚན་ཅིག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

note: Data -> Filter
en: Add _Auto Filter
dz: རང་བཞིན་ཚགས་མ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་(_A)

en: Add or remove a filter
dz: ཚགས་མ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་ཡང་ན་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Advanced _Filter...
dz: མཐོ་རིམ་ཚགས་མ་...(_F)

en: Filter data with given criteria
dz: གནད་སྡུད་འདི་བྱིན་ཡོད་པའི་ཁྱད་ཚད་དང་གཅིག་ཁར་བཙགས་

note: Data -> External
en: Import _Text File...
dz: ཚིག་ཡིག་གི་ཡིག་ནང་འདྲེན་འབད་...(_T)

en: Import the text from a file
dz: ཚིག་ཡིག་འདི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ལས་ནང་འདྲེན་འབད་

note: Standard Toolbar
en: Sum
dz: དངུལ་བསྡོམས་

en: Sum into the current cell
dz: ད་ལྟོའི་ནང་ཐིག་འདིནང་བསྡོམས་

en: Edit a function in the current cell
dz: ད་ལྟོའི་ནང་ཐིག་དེ་ནང་ལས་འགན་ཅིག་ཞུན་དག་འབད་

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ཀེར་ཐིག་དང་པ་འདི་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ ཡར་འཛེགས་གོ་རིམ་ནང་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་དབྱེ་སེལ་འབད་

en: Sort Descending
dz: མར་འབབ་དབྱེ་སེལ་འབད་

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་མི་ཀེར་ཐིག་དང་པ་འདི་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ མར་འབབ་གོ་རིམ་ནང་སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ལུངས་ཕྱོགས་འདི་དབྱེ་སེལ་འབད་

en: Create a frame
dz: གཞི་ཁྲམ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Checkbox
dz: དཔྱད་སྒྲོམ་

en: Create a checkbox
dz: དཔྱད་སྒྲོམ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Scrollbar
dz: བཤུད་ཕྲ་

en: Create a scrollbar
dz: བཤུད་ཕྲ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Slider
dz: བཤུད་བྱེད་

en: Create a slider
dz: བཤུད་བྱེད་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: SpinButton
dz: བསྒྱིར་རྟ་

en: Create a spin button
dz: བསྒྱིར་རྟ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: List
dz: ཐོ་ཡིག་

en: Create a list
dz: ཐོ་ཡིག་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Combo Box
dz: བརྟག་སྒྲོམ་

en: Create a combo box
dz: ཀོམ་བོ་སྒྲོམ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Create a line object
dz: གྲལ་ཐིག་གི་དངོས་པོ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Arrow
dz: མདའ་རྟགས་

en: Create an arrow object
dz: མདའ་རྟགས་ཀྱི་དངོས་པོ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Rectangle
dz: གྲུ་བཞི་ནར་མོ་

en: Create a rectangle object
dz: གྲུ་བཞི་ནར་མོའི་དངོས་པོ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Ellipse
dz: སྒོང་དབྱིབས་

en: Create an ellipse object
dz: སྒོང་དབྱིབས་ཀྱི་དངོས་པོ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Create a button
dz: ཨེབ་རྟ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Create a radio button
dz: རེཌིའོ་གི་ཨེབ་རྟ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད་

en: Merge a range of cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གི་ཁྱབ་ཚད་ཅིག་མཉམ་བསྡོམས་འབད་

en: Split merged ranges of cells
dz: ནང་ཐིག་ཚུ་གི་མཉམ་བསྡོམས་འབད་ཡོད་པའི་ཁྱབ་ཚད་ཚུ་བཤག་

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ་

en: Format the selection as General
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་སྤྱིར་བཏང་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Format the selection as numbers
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ཨང་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Currency
dz: དངུལ་

en: Format the selection as currency
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་དངུལ་སྦེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Accounting
dz: རྩི་ཁྲ་

en: Format the selection as accounting
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་རྩིས་ཐོ་བཀོད་ནི་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format the selection as percentage
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་བརྒྱ་ཆ་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Scientific
dz: ཚད་རིག་གི་

en: Format the selection as scientific
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ཚན་རིག་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format the selection as date
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ཚེས་གྲངས་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: Format the selection as time
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ཆུ་ཚོད་སྦེ་རྩ་སྒྲིག་འབད་

en: AddBorders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Add a border around the selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་མཐའ་སྐོར་ཏེ་ མཐའ་མཚམས་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: ClearBorders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་བསལ་

en: Clear the border around the selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་གི་མཐའ་སྐོར་མཐའ་མཚམས་འདི་བསལ་

en: Thousands Separator
dz: སྟོང་ཕྲག་དབྱེ་བྱེད་

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་ནང་ཐིག་ཚུ་གི་རྩ་སྒྲིག་འདི་ དབྱེ་བྱེད་སྟོང་ཕྲག་གྲངས་སུ་བཙུགས་ནིའི་དོན་ལས་ གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Increase Precision
dz: ཀྲིག་ཀྲི་ཡར་སེང་འབད་

en: Increase the number of decimals displayed
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་བཅུ་ཚག་ཚུ་གི་ཨང་འདི་ཡར་འཕར་འབད་

en: Decrease Precision
dz: ཀྲིག་ཀྲི་མར་ཕབ་འབད་

en: Decrease the number of decimals displayed
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་བཅུ་ཚག་ཚུ་གི་ཨང་འདི་མར་ཕབ་འབད་

en: Decrease the indent, and align the contents to the left
dz: འགོ་མཚམས་འདི་མལ་ཕབ་འབད་ དེ་ལས་ནང་དོན་ཚུ་ གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་

en: Increase the indent, and align the contents to the left
dz: འགོ་མཚམས་ཅིག་ཡར་འཕར་འབད་ དེ་ལས་ ནང་དོན་ཚུ་གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་ཕྲང་སྒྲིག་འབད་

en: Display _Outlines
dz: མཐའ་ཐིག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་(_O)

en: Toggle whether or not to display outline groups
dz: མཐའ་ཐིག་གི་སྡེ་ཚན་ཚུ་ ཡང་ཅིན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་སོར་སྟོན་འབད་

en: Outlines _Below
dz: མཐའ་ཐིག་ཚུ་འོག་ལུ་ (_B)

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
dz: གྲལ་ཐིག་གི་མཐའ་ཐིག་ཚུ་ མགོ་ལུ་ཡང་ན་མཇུག་ལུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་སོར་སྟོན་འབད་

en: Outlines _Right
dz: མཐའ་ཐིག་གི་གཡས་(_R)

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
dz: ཀེར་ཐིག་གི་མཐའ་ཐིག་ཚུ་ གཡོན་ཡང་ན་གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་སོར་སྟོན་འབད་

en: Display _Formulæ
dz: མན་ངག་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་(_F)

en: Display the value of a formula or the formula itself
dz: མན་ངག་ཅིག་གི་གནས་གོང་ཡང་ན་ མན་ངག་དེ་རང་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
dz: ཀླད་ཀོར་ཚུ་སྟོངམ་སྦེ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་སོར་སྟོན་འབད་

en: Hide _Gridlines
dz: གིརིཌི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་སྦ་བཞག་(_G)

en: Toggle whether or not to display gridlines
dz: གིརིཌི་གྲལ་ཐིག་ཚུ་ ཡང་ཅིན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་ སོར་སྟོན་འབད་

en: Hide _Column Headers
dz: ཀེར་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་སྦ་བཞག་(_C)

en: Toggle whether or not to display column headers
dz: ཀེར་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་ ཡང་ཅིན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་སོར་སྟོན་འབད་

en: Hide _Row Headers
dz: གྲལ་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་སྦ་བཞག་(_R)

en: Toggle whether or not to display row headers
dz: གྲལ་ཐིག་མགོ་ཡིག་ཚུ་ ཡང་ཅིན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན་མེན་ན་སོར་སྟོན་འབད་

note: TODO : Make this a sub menu when we have more convention types
en: Use R1C1 N_otation
dz: ཨར་༡་སི་༡་ དབྱངས་རྟགས་ལག་ལེན་འཐབ་(_o)

en: Display addresses as R1C1 or A1
dz: ཁ་བྱང་ཚུ་ ཨར་༡་སི༡ ཡང་ན་ ཨེ་༡ བཟུམ་སྦེ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: _Left Align
dz: གཡོན་ཕྲང་སྒྲིག་(_L)

en: Align left
dz: གཡོན་ཕྲང་

en: _Center
dz: དབུས་(_C)

en: Center horizontally
dz: ཐད་སྙོམ་སྦེ་དབུས་སྒྲིག་

en: _Right Align
dz: གཡས་ཕྲང་སྒྲིག་(_R)

en: Align right
dz: གཡས་ཕྲང་

en: _Center Across Selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་བརྒྱུད་དེ་དབུས་སྒྲིག་འབད་(_C)

en: Center horizontally across the selection
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་བརྒྱུད་དེ་ ཐད་སྙོམས་སྦེ་དབུས་སྒྲིག་འབད་

en: _Merge and Center
dz: མཉམ་བསྡོམས་དང་དབུས་སྒྲིག་་འབད་(_M)

en: Merge the selection into 1 cell, and center horizontaly.
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ནི་འདི་ ནང་ཐིག་ ༡ ནང་མཉམ་བསྡོམས་འབད་ དངེ་ལས་ ཐད་སྙོམས་སྦེ་དབུས་སྒྲིག་འབད།

en: Align _Top
dz: མགོ་ཕྲང་(_T)

en: Align Top
dz: མགོ་ཕྲང་

en: _Vertically Center
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་དབུས་སྒྲིག་(_V)

en: Vertically Center
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་དབུས་སྒྲིག་

en: Align _Bottom
dz: མཇུག་ཕྲང་(_B)

en: Align Bottom
dz: མཇུག་ཕྲང་

en: View _Statusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་སྟོན་(_S)

en: Toggle visibility of statusbar
dz: གནད་ཚད་ཕྲ་རིང་གི་མཐོང་ཚུགས་མི་སོར་སྟོན་འབད་

en: F_ull Screen
dz: གསལ་གཞི་གང་(_u)

en: Switch to or from full screen mode
dz: གསལ་གཞི་གང་གི་ཐབས་ལམ་ལུ་ཡང་ན་ལས་སོར་བསྒྱུར་འབད་

en: _Bold
dz: རྒྱགས་པ་(_B)

note: ALSO "<control>2"
en: Bold
dz: རྒྱགས་པ་

en: _Italic
dz: ཨའི་ཊ་ལིཀ་(_I)

note: ALSO "<control>3"
en: Italic
dz: ཨའི་ཊ་ལིཀ་

en: _Underline
dz: འོག་ཐིག་(_U)

note: ALSO "<control>4"
en: Underline
dz: འོག་ཐིག་

note: from icon theme
en: _Double Underline
dz: ལོག་བལྟབ་འོག་ཐིག་(_D)

en: Double Underline
dz: ལོག་བལྟབ་འོག་ཐིག་

en: _Strike Through
dz: སྦུག་འབྲེག་(_S)

en: Strike Through
dz: སྦུག་འབྲེག་

en: Su_perscript
dz: སྟེང་ཡིག་(_p)

en: Superscript
dz: སྟེང་ཡིག་

en: Subscrip_t
dz: འོག་ཡིག་(_t)

en: Subscript
dz: འོག་ཡིག་

en: Fill Horizontally
dz: ཐད་སྙོམ་སྦེ་བཀང་

en: Justify Horizontally
dz: ཐད་སྙོམ་སྦེ་བདེན་ཁུངས་བཀལ་

en: Align numbers right, and text left
dz: ཨང་ཚུ་གཡས་ཁ་ཐུག་དང་ཚིག་ཡིག་ཚུ་གཡོན་ཁ་ཐུག་ ཕྲང་སྒྲིག་འབད་

en: Center Vertically
dz: ཀེར་ཕྲང་སྦེ་དབུས་སྒྲིག་འབད་

en: Horizontal Alignment
dz: ཐད་སྙོམ་ཕྲང་སྒྲིག་

en: Vertical Alignment
dz: ཀེར་ཕྲང་ཕྲང་སྒྲིག་

en: %s!%s is locked
dz: %s!%s འདི་ལྡེ་མིག་རྐྱབས་ཡོད་

en: Unprotect the workbook to enable editing.
dz: ཞུན་དག་འབད་ནི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་འདི་ཉེན་སྐྱོབ་མ་འབད།

en: Unprotect the sheet to enable editing.
dz: ཞུན་དག་འབད་ནི་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནིའི་དོན་ལས་ ལེབ་གྲངས་འདི་ཉེན་སྐྱོབ་མ་འབད།

en: You are about to edit a cell with "text" format.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་  "text" རྩ་སྒྲིག་དང་གཅིག་ཁར་འབད་མི་ ནང་ཐིག་ཅིག་ཞུན་དག་འབད་ནི་འབད་དེས།

en: The cell does not currently contain text, though, so if you go on editing then the contents will be turned into text.
dz: ནང་ཐིག་དེ་ནང་ད་ལྟོ་ཚིག་ཡིག་མེད་  དེ་འབདཝ་ལས་ཁྱོད་ཀྱིས་ཞུན་དག་འབད་དེ་འགྱོ་བ་ཅིན་ ནང་དོན་འདི་ཚུ་ཚིག་ཡིག་ལུ་འགྱུར་འོང་།

en: Remove format
dz: རྩ་སྒྲིག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Show this dialog next time.
dz: ཌའི་ལོག་འདི་ལོག་ཤུལ་མ་སྟོན།

en: Manage sheets...
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ་...

en: Append
dz: མཇུག་བསྣོན་འབད་

en: Duplicate
dz: རྫུན་མ་

en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་

en: Un_freeze Panes
dz: པེན་ཚུ་ཐོགས་མ་བཞག་(_f)

en: Unfreeze the top left of the sheet
dz: ལེབ་གྲངས་འདི་གི་ གཡོན་གྱི་མགོ་འདི་ཐོགས་མ་བཞག་

en: Remove _Auto Filter
dz: རང་བཞིན་ཚགས་མ་རྩ་བསྐྲད་གཏང་(_A)

en: Remove a filter
dz: ཚགས་མ་ཅིག་རྩ་བསྐྲད་གཏང་

en: Add a filter
dz: ཚགས་མ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
dz: ཁ་མ་བསྡམ་པའི་ཧེ་མ་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ '%s' ལུ་སྲུང་བཞག་འབད?

en: Save changes to workbook before closing?
dz: ཁ་མ་བསྡམ་པའི་ཧེ་མ་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚུ་ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ལུ་སྲུང་བཞག་འབད་?

en: If you close without saving, changes will be discarded.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྲུང་བཞག་མ་འབད་བར་ཁ་བསྡམ་པ་ཅིན་ བསྒྱུར་ཚུ་བཏོན་བཀོག་འོང་།

en: Discard all
dz: ཆ་མཉམ་བཏོན་བཀོག་

en: Discard
dz: བཏོན་བཀོག་

en: Save all
dz: ཆ་མཉམ་སྲུང་བཞག་འབད་

en: Don't quit
dz: མ་སྤང་

en: Don't close
dz: ཁ་མ་བསྡམ་

en: Cancel change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཆ་མེད་གཏང་

en: Accept change
dz: བསྒྱུར་བཅོས་དང་ལེན་འབད་

en: Enter formula...
dz: ཤན་ངག་ཐོ་བཀོད་འབད་...

en: _Re-Edit
dz: ལོག་ཞུན་དག་འབད་(_R)

en: _Discard
dz: བཏོན་བཀོག་(_D)

en: _Accept
dz: དང་ལེན་(_A)

en: _Zoom
dz: རྒྱས་ཟུམ་(_Z)

en: Clear Borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་བསལ་

en: All Borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་ཆ་མཉམ་

en: Outside Borders
dz: ཕྱིའི་མཐའ་མཚམས་ཚུ་

en: Thick Outside Borders
dz: སྟུག་དྲགས་ཕྱི་ཁའི་མཐའ་མཚམས་ཚུ་

en: Double Bottom
dz: ལོག་བལྟབ་མཇུག་

en: Thick Bottom
dz: སྟུག་དྲགས་མཇུག་

en: Top and Bottom
dz: མགོ་དང་མཇུག་

en: Top and Double Bottom
dz: མགོ་དང་ལོག་བལྟབ་མཇུག་

en: Top and Thick Bottom
dz: མགོ་དང་སྟུག་དྲགས་མཇུག་

en: Set Borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Borders
dz: མཐའ་མཚམས་ཚུ་

en: Set Foreground Color
dz: གདོང་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གཞི་སྒྲིག་འབད་

note: Set background to NONE
en: Set Background Color
dz: རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི་གཞི་སྒྲིག་འབད་

en: Font Name %s
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་མིང་ %s

en: Font Size %f
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད་ %f

en: Font Size
dz: ཡིག་གཟུགས་ཀྱི་ཚད་

note: xgettext: Translators: if this warning shows up when * running Gnumeric in your locale, the underlines need * to be moved in strings representing menu entries. * One slightly tricky point here is that in certain cases, * the same menu entry shows up in more than one menu.
en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
dz: `%s' དཀར་ཆག་དེ་ནང་ལུ་ ལྡེ་མིག་ `%s' འདི་  `%s' དང་ `%s' གཉིས་ཆ་རའི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་ཡོད།

en: Display above sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་ལྟག་ལུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Display to the left of sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་གཡོན་ཕྱོགས་ལུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Display to the right of sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་གི་གཡས་ཕྱོགས་ལུ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Reattach to main window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གཙོ་བོ་ལུ་ལོག་མཉམ་སྦྲགས་འབད་

en: Hide
dz: སྦ་

en: Show/Hide toolbar %s
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ %s སྟོན་/སྦ་

en: Use Maximum Precision
dz: མང་མཐའ་ཀྲིག་ཀྲི་ལག་ལེན་འཐབ་

en: Open %s
dz: %s ཁ་ཕྱེ་

en: Autosave prompt
dz: རང་བཞིན་སྲུང་བཞག་ནུས་སྤེལ་

en: Ask about autosave?
dz: རང་བཞིན་སྲུང་བཞག་སྐོར་ལས་འདྲི?

en: Autosave time in seconds
dz: སྐར་ཆ་ནང་ རང་བཞིན་སྲུང་བཞག་ཆུ་ཚོད་

en: Seconds before autosave
dz: རང་སྲུང་བཞག་གི་སྐར་ཆ་ཧེ་མ་

en: (All)
dz: (ཆ་མཉམ་)

en: (Top 10...)
dz: (དྲག་ཤོས་ ༡༠...)

en: (Custom...)
dz: (སྲོལ་སྒྲིག་...)

en: (Blanks...)
dz: (སྟོངམ་ཚུ་...)

en: (Non Blanks...)
dz: (སྟོངམ་མེན་མི་...)

en: Expecting a single range
dz: ཁྱབ་ཚད་རྐྱང་པ་ཅིག་རེ་བ་བསྐྱེད་དོ་

en: Bold italic
dz: རྒྱགས་པ་ཨའི་ཊ་ལིཀ་

en: Increase Indent
dz: འགོ་མཚམས་ཡར་སེང་འབད་

en: Decrease Indent
dz: འགོ་མཚམས་མར་ཕབ་འབད་

en: Define Name
dz: མིང་ངེས་འཛིན་འབད་

en: Address
dz: ཁ་བྱང་

en: The workbook view being controlled.
dz: ལཱ་གཡོག་ཀི་དེབ་ཀྱི་མཐོང་སྣང་འདི་ཚད་འཛིན་འབད་ཡོད།

en: Auto-expression function
dz: རང་བཞིན་-གསལ་བརྗོད་ལས་འགན་

en: The automatically computed sheet function.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་རྩིས་རྐྱབས་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་ཀྱི་ལས་འགན།

en: Auto-expression description
dz: རང་བཞིན་-གསལ་བརྗོད་འགྲེལ་བཤད་

en: Description of the automatically computed sheet function.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་རྩིས་རྐྱབས་ཡོད་པའི་ ལེབ་གྲངས་ལས་འགན་འདི་གི་འགྲེལ་བཤད།

en: Auto-expression maximum precision
dz: རང་བཞིན་གསལ་བརྗོད་ཀྱི་མང་མཐའ་ཀྲིག་ཀྲི་

en: Use maximum available precision for auto-expressions
dz: རང་བཞིན་-གསལ་བརྗོད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཀྲིག་ཀྲི་འཐོབ་ཚུགས་མི་མང་ཤོས་ལག་ལེན་འཐབ་

en: Auto-expression text
dz: རང་བཞིན་-གསལ་བརྗོད་ཀྱི་ཚིག་ཡིག་

en: Displayed text for the automatically computed sheet function.
dz: རང་བཞིན་གྱིས་རྩིས་བརྐྱབ་ཡོད་པའི་ལེབ་གྲངས་ལས་འགན་གྱི་དོན་ལུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་ཚིག་ཡིག

en: An unexplained error happened while saving.
dz: སྲུང་བཞག་འབད་བའི་སྐབས་ གསལ་བཤད་མ་འབད་བའི་འཛོལ་བ་ཅིག་འབྱུང་ཡོད།

en: Can't open '%s' for writing: %s
dz: འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ '%s' ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས་: %s

en: Can't open '%s' for writing
dz: འབྲི་ནིའི་དོན་ལུ་ '%s' ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུགས་

en: Unsupported file format.
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་ཡིག་སྣོད་རྩ་སྒྲིག

en: An unexplained error happened while opening %s
dz: གསལ་བཤད་མ་འབད་བའི་འཛོལ་བ་ཅིག་  %s ཁ་ཕྱེ་བའི་སྐབས་འབྱུང་ཡོད་

en: Book%d.%s
dz: ཀི་དེབ་%d.%s

en: Renaming sheet
dz: ལེབ་གྲངས་བསྐྱར་མིང་བཏགས་དོ་

en: Renaming %d sheets
dz: %d ལེབ་གྲངས་ཚུ་བསྐྱར་མིང་བཏགས་དོ་

en: Adding sheet
dz: ལེབ་གྲངས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་དོ་

en: Adding %d sheets
dz: %d ལེབ་གྲངས་ཚུ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་དོ་

en: Inserting sheet
dz: ལེབ་གྲངས་བཙུགས་དོ་

en: Inserting %d sheets
dz: %d ལེབ་གྲངས་ཚུ་བཙུགས་དོ་

en: Changing sheet tab colors
dz: ལེབ་གྲངས་མཆོང་ལྡེ་གི་ཚོས་གཞི་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་

en: Changing sheet properties
dz: ལེབ་གྲངས་ཀྱི་རྒྱུ་དངོས་ཚུ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་

en: Deleting sheet
dz: ལེབ་གྲངས་བཏོན་གཏང་དོ་

en: Deleting %d sheets
dz: %d ལེབ་གྲངས་ཚུ་བཏོན་གཏང་དོ་

en: Changing sheet order
dz: ལེབ་གྲངས་ཀྱི་གོ་རིམ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་དོ་

en: Reorganizing Sheets
dz: ལེབ་གྲངས་ཚུ་ངོས་འཛིན་འབད་དོ་

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
dz: སྣ་མང་ཐོན་རིམ་གསལ་བཀོད། %d ཚོད་དཔག་དོ་

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
dz: ཡིག་སྣོད་འདི་ལུ་ རིམ་མཐུན་མེན་པའི་ ལེབ་གྲངས་མིང་གི་ཟུར་ཐོའི་རྒྱུ་རྫས་འདུག

en: Unknown filter operator "%s"
dz: མ་ཤེས་པའི་ཚགས་མའི་བཀལ་སྤྱོད་ "%s"

en: Missing filter type
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་ཚགས་མའི་དབྱེ་བ་

en: Unknown filter type "%s"
dz: མ་ཤེས་པའི་ཚགས་མའི་དབྱེ་བ་ "%s"

en: Invalid filter, missing Area
dz: ནུས་མེད་ཚགས་མ་  བརླག་སྟོར་ཞུགས་ཡོད་པའི་མངའ་ཁོངས་

en: Unsupported object type '%s'
dz: རྒྱབ་སྐྱོར་མ་འབད་བའི་དངོས་པོ་དབྱེ་བ་ '%s'

en: Gnumeric XML (*.gnumeric)
dz: ཇི་ནུ་མིརིཀ་ ཨེགསི་ཨེམ་ཨེལ་ (*.gnumeric)

en: A button like template
dz: ཨེབ་རྟ་བཟུམ་མའི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Gnumeric Team
dz: ཇི་ནུམིརིཀ་རུ་ཚན་

en: A 3D list template
dz: ༣ཌི་ ཐོ་ཡིག་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Cool
dz: བསིལ་བ་

en: Template with a 'cool' look
dz: 'བསིལ་'བའི་མཐོང་སྣང་དང་གཅིག་ཁར་འབད་མི་ ཊེམ་པེལེཊི་

en: A simple template with classical look and feel
dz: སྔོན་སྲོལ་གྱི་མཐོང་སྣང་དང་ཚོར་སྣང་དང་གཅིག་ཁར་ འཇམ་སམ་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Simple
dz: འཇམ་སམ་

en: A classical yet colorful template
dz: སྔོན་སྲོལ་གྱི་ཚོན་ཁྲ་ཅན་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Trendy
dz: དཔེ་གསར་

en: A banana coloured template
dz: ངང་ལག་ཚོས་གཞི་ཅན་གྱི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Banana
dz: ངང་ལག་

en: Black
dz: གནགཔོ་

en: Template with a black background
dz: རྒྱབ་གཞི་གནགཔོ་དང་གཅིག་ཁར་འབད་མི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
dz: ཧོནམ་དང་སྔོ་ལྗང་ཚོས་གཞི་ཚུ་དང་གཅིག་ཁར་ ཚོན་ཁྲ་ཅན་གྱི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Blue
dz: ཧོནམ་

en: Orange
dz: ལི་ཝང་

en: Orange template
dz: ལི་ཝང་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Template with vanilla colour
dz: ཝ་ནིལ་ལ་ཚོས་གཞི་ཡོད་མི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Vanilla
dz: ཝ་ནིལ་ལ་

en: Simple financial template
dz: འཇམ་སམ་དངུལ་འབྲེལ་གྱི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Desert
dz: བྱེ་ཐང་

en: Desert colored financial template
dz: བྱེ་ཐང་ཚོས་གཞི་ཅན་དངུལ་འབྲེལ་གྱི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Financial style with cold border color
dz: མཐའ་མཚམས་ཚོས་གཞི་ག་ཨིན་མི་དང་གཅིག་ཁར་ དངུལ་འབྲེལ་གྱི་བཟོ་རྣམ་

en: Ice
dz: ཁྱེགས་

en: Modern
dz: དེང་སང་

en: Modern style with financial formatting
dz: དངུལ་འབྲེལ་གྱི་རྩ་སྒྲིག་འབད་ནི་དང་གཅིག་ཁར་འབད་མི་ དེས་སང་གི་བཟོ་རྣམ་

en: Financial template with purple borders
dz: རྒྱ་སྨུག་མཐའ་མཚམས་འབད་མི་དངུལ་འབྲེལ་གྱི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: Purple
dz: རྒྱ་སྨུག་

en: An advanced colorless template
dz: མཐོ་རིམ་མདངས་མེད་པའི་ཊེམ་པེལེཊི་ཅིག་

en: A basic formal style
dz: གཞི་རིམ་ལུགས་མཐུན་གྱི་བཟོ་རྣམ་ཅིག་

en: Basic
dz: གཞི་རིམ་

en: A fully empty template
dz: ཆ་ཚང་སྦེ་སྟོངམ་ཨིན་མི་ཊེམ་པེལེཊི་ཅིག་

en: Empty
dz: སྟོངམ་

en: Table
dz: ཐིག་ཁྲམ་

en: Very simple table template with the same border everywhere
dz: ག་ཏེ་ལུ་ལུ་ཡང་ མཐའ་མཚམས་གཅིག་པའི་ འཇམ་དྲགས་ཐིག་ཁྲམ་གྱི་ཊེམ་པེལེཊི་

en: A basic list
dz: གཞི་རིམ་ཐོ་ཡིག་ཅིག་

en: A green list template
dz: ཊེམ་པེལེཊི་གི་ཐོ་ཡིག་ལྗང་ཁུ་ཅིག་

en: Green
dz: ལྗང་ཁུ་

en: Lila
dz: ལི་ལ་

en: Lila list template
dz: ལི་ལ་ཊེམ་པེལེཊི་གི་ཐོ་ཡིག་

en: A simple list template
dz: འཇམ་སམ་ཊེམ་པེལེཊི་གི་ཐོ་ཡིག་
