gnumeric - en to pl translation catalogue (3622 entries)

en: Spreadsheet
pl: Arkusz kalkulacyjny

note: Keep in sync with .desktop file
en: Gnumeric Spreadsheet
pl: Arkusz Gnumerica

en: Calculation, Analysis, and Visualization of Information
pl: Kalkulacja, analiza i wizualizacja informacji

en: Parse error while reading Applix file.
pl: Błąd składniowy przy odczycie pliku Applix.

en: Missing characters for character encoding
pl: Brakujące znaki dla kodowania znaków

en: Invalid characters for encoding '%c%c'
pl: Niepoprawne znaki dla kodowania "%c%c"

en: Expression did not start with '=' ? '%s'
pl: Wyrażenie nie rozpoczyna się znakiem "=" ? "%s"

en: %s!%s : unable to parse '%s'
         %s
pl: %s!%s : nie można przeanalizować "%s"
         %s

en: Imports version 4.[234] spreadsheets
pl: Importuje arkusze w wersjach 4.[234]

en: Reading file...
pl: Wczytywanie pliku...

en: Syntax error at line %d. Ignoring.
pl: Błąd składniowy w wierszu %d. Zignorowano.

en: Unknown value type '%s' at line %d. Ignoring.
pl: Nieznany typ wartości '%s' w linii %d. Zignorowano.

en: Unknown data value "%s" at line %d. Ignoring.
pl: Nieznana wartość znacznika danych "%s" w wierszu %d. Zignorowano.

en: Unknown value type %d at line %d. Ignoring.
pl: Nieznany typ wartości %d w wierszu %d. Zignorowano.

en: DIF file has more than the maximum number of rows %d. Ignoring remaining rows.
pl: Liczba wierszy w pliku DIF przekracza maksymalną dopuszczalną wartość %d. Zignorowano pozostałe wiersze.

en: DIF file has more than the maximum number of columns %d. Ignoring remaining columns.
pl: Liczba kolumn w pliku DIF przekracza maksymalną dopuszczalną wartość %d. Zignorowano pozostałe kolumny.

en: Unexpected end of file at line %d while reading header.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku w wierszu %d podczas odczytywania nagłówka.

en: Unexpected end of file at line %d while reading data.
pl: Nieoczekiwany koniec pliku w wierszu %d podczas odczytywania danych.

en: Error while reading DIF file.
pl: Wystąpił błąd przy odczycie pliku DIF.

en: Cannot get default sheet.
pl: Nie można pobrać domyślnego arkusza.

en: Error while saving DIF file.
pl: Wystąpił błąd przy zapisie pliku DIF.

en: Data Interchange Format (DIF) module
pl: Uniwersalny format wymiany danych (DIF)

en: Reads and writes information stored in the Data Interchange Format (*.dif)
pl: Odczytuje i zapisuje informacje w uniwersalnym formacie wymiany danych (*.dif)

en: Data Interchange Format (*.dif)
pl: Uniwersalny format wymiany danych (*.dif)

en: No Workbook or Book streams found.
pl: Nie odnaleziono strumieni zeszytów lub książek.

en: Preparing to save...
pl: Przygotowywanie do zapisu...

en: Saving file...
pl: Zapisywanie pliku...

en: Unexpected attribute %s::%s == '%s'.
pl: Niespodziewany atrybut %s::%s == "%s".

en: Invalid content of ss:data element, expected number, received '%s'
pl: Niewłaściwa zawartość ss:data element, oczekiwana liczba, otrzymano '%s'

en: Invalid content of ss:data element, received '%s'
pl: Niewłaściwa zawartość ss:data element, otrzymano '%s'

en: XML document not well formed!
pl: Niepoprawna składnia dokumentu XML!

en: #UNKNOWN!
pl: #NIEZNANY!

en: Sheet%d
pl: Arkusz%d

en: Macro%d
pl: Makro%d

en: Chart%d
pl: Wykres%d

en: Module%d
pl: Moduł%d

en: Failure parsing name '%s'
pl: Niepowodzenie podczas analizowania nazwy "%s"

en: Incorrect expression for name '%s': content will be lost.
pl: Niepoprawne wyrażenie dla nazwy '%s': zawartość będzie stracona.

en: DDE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
pl: Dowiązania DDE nie są obsługiwane jeszcze.
    Nazwa '%s' zostanie utracona.

en: OLE links are not supported yet.
    Name '%s' will be lost.
pl: Dowiązania OLE nie są obsługiwane jeszcze.
    Nazwa '%s' zostanie utracona.

en: external references
pl: zewnętrzne odwołania

en: No password supplied
pl: Nie podano hasła

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u column, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u columns, and this workbook has %d
pl[0]: Pewna zawartość zostanie utracona podczas zapisu. Ten format obsługuje tylko %u kolumnę, a ten zeszyt ma %d
pl[1]: Pewna zawartość zostanie utracona podczas zapisu. Ten format obsługuje tylko %u kolumny, a ten zeszyt ma %d
pl[2]: Pewna zawartość zostanie utracona podczas zapisu. Ten format obsługuje tylko %u kolumn, a ten zeszyt ma %d

en: Some content will be lost when saving.  This format only supports %u row, and this workbook has %d | Some content will be lost when saving.  This format only supports %u rows, and this workbook has %d
pl[0]: Pewna zawartość zostanie utracona podczas zapisu. Ten format obsługuje tylko %u wiersz, a ten zeszyt ma %d
pl[1]: Pewna zawartość zostanie utracona podczas zapisu. Ten format obsługuje tylko %u wiersze, a ten zeszyt ma %d
pl[2]: Pewna zawartość zostanie utracona podczas zapisu. Ten format obsługuje tylko %u wierszy, a ten zeszyt ma %d

en: This is somewhat corrupt.
    We already wrote a length for a string that is being truncated due to encoding problems.
pl: Coś jest uszkodzone.
    Już zapisano długość napisu, który został ucięty na skutek problemów z kodowaniem.

en: Couldn't open stream 'Book' for writing
pl: Nie można otworzyć strumienia "Książka" do zapisu

en: Couldn't open stream 'Workbook' for writing
pl: Nie można otworzyć strumienia "Zeszyt" do zapisu

en: Broken function
pl: Uszkodzona funkcja

en: Too many arguments for function '%s', MS Excel can only handle %d not %d
pl: Za dużo argumentów dla funkcji '%s', MS Excel może tylko obsłużyć %d nie %d

en: Imports/Exports MS Excel (tm) files
pl: Importuje i eksportuje pliki programu MS Excel (tm)

en: MS Excel&#8482; (*.xls) requiring encoding specification
pl: MS Excel&#8482; (*.xls) wymaga specyfikacji kodowania

en: Corrupt file: Second child element in custom property encountered.
pl: Uszkodzony plik: napotkano drugi element podrzędny we własnej właściwości.

en: Reading core properties...
pl: Wczytanie podstawowych właściwości...

en: Reading extended properties...
pl: Wczytywanie rozszerzonych właściwości...

en: Reading custom properties...
pl: Wczytywanie własnych właściwości...

en: Invalid number '%s' for node %s
pl: Niewłaściwa liczba '%s' dla węzła %s

en: Unknown color '%s'
pl: Nieznany kolor '%s'

en: Dropping missing object
pl: Opuszczenie brakującego obiektu

en: Dropping object with incomplete anchor %2x
pl: Opuszczenie obiektu z niekompletnym zakotwiczeniem %2x

en: Encountered both the  "refreshedDate" and the "refreshedDateIso" attributes!
pl: Napotkano oba  atrybuty "refreshedDate" i "refreshedDateIso"!

en: Skipping invalid pivot field group for field '%s' because : %s
pl: Pomijanie niewłaściwego pola przestawnego grupy dla pola '%s' ponieważ : %s

en: '%s' is corrupt!
pl: '%s' jest uszkodzony!

en: Unknown enum value '%s' for attribute %s
pl: Nieznana wartość enumeryczna '%s' dla atrybutu %s

en: Integer '%s' is out of range, for attribute %s
pl: Liczba całkowita '%s' jest poza zakresem dla atrybutu %s

en: Invalid integer '%s' for attribute %s
pl: Niewłaściwa liczba całkowita '%s' dla atrybutu %s

en: Invalid RRGGBB color '%s' for attribute %s
pl: Niewłaściwy kolor RRGGBB '%s' dla atrybutu %s

en: Invalid number '%s' for attribute %s
pl: Niewłaściwa liczba '%s' dla atrybutu %s

en: Invalid cell position '%s' for attribute %s
pl: Niewłaściwa pozycja komórki '%s' dla atrybutu %s

en: Invalid range '%s' for attribute %s
pl: Niewłaściwy zakres '%s' dla atrybutu %s

en: Invalid attribute '%s', unknown unit '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', nieznana jednostka '%s'

en: Invalid attribute '%s', expected distance, received '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', spodziewany dystans, otrzymany '%s'

en: Unknown theme color %d
pl: Nieznany kolor motywu %d

en: Undefined number format id '%s'
pl: Nieokreślony format liczby id '%s'

en: Invalid color '%s' for attribute rgb
pl: Niewłaściwy kolor '%s' dla atrybutu rgb

en: Undefined style record '%d'
pl: Niezdefiniowany styl rekordu '%d'

en: Undefined partial style record '%d'
pl: Niezdefiniowany częściowy styl rekordu '%d'

en: Invalid sst ref '%s'
pl: Niepoprawny sst ref '%s'

en: Invalid cell %s
pl: Niepoprawna komórka %s

en: Ignoring column information that does not specify first or last.
pl: Ignorowanie informacji kolumny która nie określa pierwszego lub ostatniego.

en: Paper from XLSX file: %ipt⨉%ipt
pl: Papier z pliku XLSX: %ipt⨉%ipt

en: Paper from XLSX file, #%i
pl: Papier z pliku XLSX, #%i

en: Ignoring invalid data validation because : %s
pl: Ignorowanie niewłaściwej walidacji danych ponieważ : %s

en: Undefined
pl: Nieokreślony

en: Ignoring unhandled conditional format of type '%s'
pl: Ignorowanie nieobsługiwanego formatu warunkowego typu '%s'

en: Unknown type of hyperlink
pl: Nieznany typ hiperłącza

en: Encountered uninterpretable "ext" extension in namespace "%s"
pl: Napotkano nieinterpretowalne rozszerzenie "ext" w obszarze nazwy "%s"

en: Encountered uninterpretable "ext" extension with missing namespace
pl: Napotkano nieinterpretowalne rozszerzenie "ext" z brakującym obszarem nazwy

en: Ignoring a sheet without a name
pl: Ignorowanie arkusza bez nazwy

en: Failed to define name: %s
pl: Niepowodzenie zdefiniowania nazwy: %s

en: Unable to resolve external relationship
pl: Nie można rozwiązać zewnętrznych zależności

en: Missing part-id for sheet '%s'
pl: Brakuje części id dla arkusza '%s'

en: Reading sheet '%s'...
pl: Wczytywanie arkusza '%s'...

en: Reading comments...
pl: Wczytywanie komentarzy...

en: Reading shared strings...
pl: Wczytywanie wspólnych ciągów...

en: Reading theme...
pl: Wczytywanie motywu...

en: Reading styles...
pl: Wczytywanie styli...

en: Reading workbook...
pl: Wczytywanie zeszytu...

en: No workbook stream found.
pl: Nie odnaleziono strumienia zeszytu.

note: We don't attempt to flatten a 3D range to an array.
en: Cannot convert 3D cell range to XLOPER.
pl: Nie można skonwertować zakresu komórki 3D do XLOPER.

en: Unsupported GnmValue type (%d)
pl: Nieobsługiwany typ GnmValue (%d)

en: Overriding function %s from XLL/DLL/SO file %s with function of the same name from XLL/DLL/SO file %s.
pl: Nadpisywanie funkcji %s z pliku XLL/DLL/SO %s funkcją tej samej nazwy z pliku XLL/DLL/SO %s.

en: Failed to find function "%s" in XLL/DLL/SO %s .
pl: Nie udało się znaleźć funkcji "%s" w XLL/DLL/SO %s .

en: Excel plugin loader / xlfRegister: at least three XLOPER arguments must be provided (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]). You supplied %d in some function loaded from XLL/DLL/SO file %s.
pl: Excel ładowanie wtyczki / xlfRegister: przynajmniej trzy argumenty XLOPER muszą być dostarczone (nazwa DLL[ignorowane],nazwa eksportowana[wymagana],rodzaj ciągu[wymagana]). Dostarczono %d w funkcji załadowanej z pliku XLL/DLL/SO %s.

en: Excel plugin loader / xlfRegister: the second and third argument must be strings (DLL name[ignored],exported name[mandatory],types string[mandatory]).
pl: Excel ładowanie wtyczki / xlfRegister: drugi i trzeci argument musi być ciągiem (nazwa DLL [ignorowana],nazwa eksportowana[wymagana],typ ciągu[wymagany]).

en: Dynamic module loading is not supported on this system.
pl: System ten nie obsługuje dynamicznego ładowania modułów.

en: Unable to open module file "%s".
pl: Nie można otworzyć pliku z modułem "%s".

en: Module "%s" doesn't contain ("register_actual_excel4v" symbol).
pl: Moduł "%s" nie zawiera (symbolu "register_actual_excel4v").

en: No loadable worksheet functions found in XLL/DLL/SO file %s .
pl: Nie znaleziono ładowalnych funkcji zeszytu w pliku XLL/DLL/SO %s .

note: xgettext : %lu gives the number of functions. This is input to ngettext.
en: Loaded %lu function from XLL/DLL/SO %s. | Loaded %lu functions from XLL/DLL/SO %s.
pl[0]: Załadowano %lu funkcję z XLL/DLL/SO %s.
pl[1]: Załadowano %lu funkcje z XLL/DLL/SO %s.
pl[2]: Załadowano %lu funkcji z XLL/DLL/SO %s.

note: *************************************************************************
en: Excel plugins
pl: Wtyczki Excela

en: Adapter interface to load Excel plugins (also known as XLLs). Only operational for worksheet functions that expect only arguments of LPXLOPER type (type 'P' or 'R') and return an LPXLOPER (type 'P' or 'R').
pl: Adapter interfejsu ładowania wtyczek Excel (znany też jako XLL). Tylko działa dla funkcji zeszytu która oczekuje tylko argumentów typu LPXLOPER (typ 'P' lub 'R') i zwraca LPXLOPER (typ 'P' lub 'R').

en: Christian Date Functions
pl: Funkcje daty chrześcijańskiej

en: Functions manipulating dates of the Christian liturgical calendar
pl: Funkcje do manipulacji datą katolickiego kalendarza liturgicznego

en: Date/Time
pl: Data/czas

en: Complex Functions
pl: Funkcje liczb zespolonych

en: Functions for complex numbers
pl: Funkcje dla liczb zespolonych

en: Complex
pl: Zespolone

en: Database Functions
pl: Funkcje bazodanowe

en: Functions looking up values in databases
pl: Funkcje do wyszukiwania wartości w bazach danych

en: Database
pl: Funkcje bazodanowe

en: Date and Time Functions
pl: Funkcje daty i czasu

en: Functions manipulating dates and time
pl: Funkcje do manipulacji datą i czasem

en: Financial Derivatives
pl: Pochodne finansowe

en: Functions related to financial derivatives
pl: Funkcje związane z pochodnymi finansowymi

en: Finance
pl: Finansowe

en: Engineering Functions
pl: Funkcje Inżynieryjne

en: Functions for complex numbers, base conversions, and more
pl: Funkcje dla liczb złożonych, bazowe konwersje i więcej

en: Engineering
pl: Inżynieryjne

en: Erlang Functions
pl: Funkcje Erlanga

en: Functions to help Erlang Analysis
pl: Funkcje do pomocy analizy Erlanga

en: Financial Functions
pl: Funkcje finansowe

en: Interest rate calculations
pl: Kalkulacje stopy procentowej

note: We are using the spellings as included in the Merriam-Webster dictionary xgettext: Tishri to Adar II are transliterations of the xgettext: hebrew months' names using Latin characters.
en: Tishri
pl: Tiszrej

en: Heshwan
pl: Cheszwan

en: Kislev
pl: Kislew

en: Tebet
pl: Tejwet

en: Shebat
pl: Szwat

en: Iyar
pl: Ijar

en: Sivan
pl: Sywan

en: Tammuz
pl: Tamuz

en: Ab
pl: Aw

en: Hebrew Date Functions
pl: Funkcje hebrajskiej daty

en: Functions manipulating Hebrew dates
pl: Funkcje do manipulacji hebrajskimi datami

note: Path of the current directory or folder. Absolute A1-style reference, as text, prepended with "$A:" * for Lotus 1-2-3 release 3.x compatibility. Returns the cell * reference of the top and leftmost cell visible in the * window, based on the current scrolling position.
en: Unimplemented
pl: Nie zaimplementowane

en: Unknown version
pl: Nieznana wersja

en: %s version %s
pl: %s wersja %s

en: Automatic
pl: Automatyczny

en: Manual
pl: Ręczne

en: Unknown system
pl: Nieznany system

en: Unknown info_type
pl: Nieznany info_type

en: Invalid number of arguments
pl: Niewłaściwa liczba argumentów

en: Information Functions
pl: Funkcje informacji

en: Functions for inspecting values, cells, and more
pl: Funkcje do badania wartości, komórek i więcej

en: Information
pl: Informacja

en: Type Mismatch
pl: Niezgodność typów

en: Logic Functions
pl: Funkcje logiczne

en: Functions for manipulating truth values
pl: Funkcje do manipulacji wartościami prawdy

en: Logic
pl: Logiczne

en: Lookup Functions
pl: Funkcje wyszukiwania

en: Functions for looking up values in ranges
pl: Funkcje do wyszukiwania wartości w zakresach

en: Lookup
pl: Wyszukiwanie

en: Math Functions
pl: Funkcje matematyczne

en: Mathematical Functions
pl: Funkcje matematyczne

en: Mathematics
pl: Matematyczne

en: Number Theory
pl: Teoria liczb

en: Several basic utilities for prime numbers, pi, phi, sigma. It also holds some simple bitwise operations.
pl: Kilka podstawowych narzędzi dla liczb pierwszych, pi, phi, sigma. Ponadto niektóre proste operacje bitowe.

en: Bitwise Operations
pl: Operacje bitowe

en: Statistical Functions
pl: Funkcje statystyczne

en: Statistical Functions with naming and calling conventions from The R Project
pl: Funkcje statystyczne z nazwami i odwołaniami konwencji Projektu R

en: Statistics
pl: Statystyka

en: Random Number Functions
pl: Funkcje do generacji liczb losowych

en: Functions for generating random numbers
pl: Funkcje do generacji liczb losowych

en: Random Numbers
pl: Liczby losowe

en: String Functions
pl: Funkcje napisowe

en: Functions for manipulating strings
pl: Funkcje do wykonywania operacji na napisach

en: String
pl: Łańcuch znakowy

en: Time Series Analysis Functions
pl: Funkcje analizy serii czasowych

en: Time Series Analysis
pl: Analiza serii czasowych

en: Too much data returned
pl: Zwrócono zbyt dużo danych

en: Can't obtain data
pl: Nie można otrzymać danej

en: Database Connection
pl: Połączenie z bazą danych

en: Format: execSQL(dsn,user,password,sql)
pl: Format: execSQL(źródło_danych,użytkownik,hasło,sql)

en: Error: could not open connection to %s
pl: Błąd: nie można nawiązać połączenia z %s

en: More than one statement in SQL string
pl: Więcej niż jedna deklaracja w ciągu SQL

en: Format: readDBTable(dsn,user,password,table)
pl: Format: readDBTable(dsn,użytkownik,hasło,tablica)

en: Could not run GNOME database configuration tool ('%s')
pl: Nie można uruchomić narzędzia konfiguracyjnego bazy danych GNOME ('%s')

en: Database functions for retrieval of data from a database.
pl: Funkcje bazodanowe, pozwalające na pobieranie danych z baz danych.

en: Data Bases...
pl: Bazy danych...

en: Target cell did not evaluate to a number.
pl: Komórka docelowa nie zwraca liczby.

en: Writing glpk file...
pl: Zapisywanie pliku glpk...

en: The GLPK exporter is not available.
pl: Eksporter GLPK nie jest dostępny.

en: Failed to create file for solution
pl: Nie można utworzyć pliku dla rozwiązania

en: The %s program was not found.  You can either install it or use another solver. For more information see %s
pl: Program %s nie został znaleziony.  Można albo go zainstalować lub użyć innego solvera. Żeby mieć więcej informacji zobacz %s

en: GLPK Linear Program Solver Interface
pl: GLPK Interfejs Liniowego Programu Solver

en: Solver Interface to GLPK
pl: Interfejs Solvera do GLPK

en: GLPK Linear Program Solver
pl: GLPK Liniowy Program Solver

en: Database UI services plugin
pl: Baza danych UI usług wtyczki

en: Gnome Glossary
pl: Słownik GNOME

en: It provides support for saving Gnome Glossary in .po files.
pl: Udostępnia możliwość zapisu słownika GNOME w plikach .po.

en: Gnome Glossary PO file format
pl: Format pliku PO słownika GNOME

en: [see sheet %s]
pl: [zobacz arkusz %s]

en: The original html file is
    using nested tables.
pl: Oryginalny plik html
    używa zagnieżdżonych tablic.

en: Unable to parse the html.
pl: Nie można przeanalizować kodu html.

en: HTML &amp; TeX
pl: HTML i TeX

en: Import/Export of HTML, TeX, DVI, roff
pl: Import i eksport plików HTML, TeX, DVI i roff

en: HTML (*.html) fragment
pl: Fragment HTML-a (*.html)

en: XHTML range - for export to clipboard
pl: Zakres XHTML - do wyeksportowania do schowka

en: LaTeX 2e (*.tex) table fragment
pl: LaTeX 2e (*.tex) fragment tablicy

en: Error while reading lotus workbook.
pl: Wystąpił błąd przy odczycie zeszytu lotusa.

en: Imports Lotus 123 files
pl: Importuje pliki programu Lotus 123

en: The LPSolve exporter is not available.
pl: Eksporter LPSolve nie jest dostępny.

en: Writing lpsolve file...
pl: Zapisywanie pliku lpsolve...

en: LPSolve Linear Program Solver Interface
pl: LPSolve Interfejs Liniowego Programu Solvera

en: Solver Interface to LPSolve
pl: Interfejs Solver do LPSolve

en: LPSolve Linear Program Solver
pl: LPSolve Liniowy Program Solver

en: LPSolve
pl: LP Solve

en: Program Name
pl: Nazwa programu

en: Invalid line in ROWS section
pl: Niepoprawna linia w sekcji WIERSZY

en: Duplicate rows name %s
pl: Zduplikuj nazwę wierszy %s

en: Duplicate objective row
pl: Zduplikuj obiektywny wiersz

en: Invalid row type %s
pl: Niepoprawny typ wiersza %s

en: Missing objective row
pl: Brakujący obiektowy wiersz

en: Invalid marker
pl: Niewłaściwy znacznik

en: Invalid row name, %s, in columns
pl: Niewłaściwa nazwa wiersza, %s, w kolumnach

en: Invalid bounds type %s
pl: Niepoprawny typ granic %s

en: Invalid column name, %s, in bounds
pl: Niewłaściwa nazwa kolumny, %s, w granicy

en: Invalid row name, %s, in rhs/ranges section
pl: Niewłaściwa nazwa wiersza, %s, w sekcji rhs/zakresach

note: ----------------------------------------
en: Constraint
pl: Ograniczenie

en: Value
pl: Wartość

en: Type
pl: Typ

en: Limit
pl: Ograniczenie

en: Variable
pl: Zmienna

en: Objective function
pl: Funkcja celu

en: Error while reading MPS file.
pl: Wystąpił błąd przy odczycie pliku MPS.

en: Linear and integer program expression format (MPS) module
pl: Liniowy i całkowity program moduł formatu wyrażenia (MPS)

en: Reads LP programs stored in the MPS format (*.mps)
pl: Odczyt programów LP przechowywanych w formacie MPS (*.mps)

en: Linear and integer program (*.mps) file format
pl: Liniowy i całkowity program (*.mps) format pliku

en: This solver does not handle discrete variables.
pl: Ten solver nie obsługuje dyskretnych zmiennych.

en: The initial values do not satisfy the constraints.
pl: Wartości początkowe nie zaspokajają ograniczeń.

en: Non-Linear Program Solver
pl: Nieliniowy Program Solver

en: Imports GNU Oleo documents
pl: Importuje dokumenty GNU Oleo

en: General ODF error
pl: Ogólny błąd ODF

en: Invalid integer '%s', for '%s'
pl: Niewłaściwa liczba całkowita '%s', dla '%s'

en: Possible corrupted integer '%s' for '%s'
pl: Prawdopodobnie uszkodzona liczba całkowita '%s' dla '%s'

en: Invalid attribute '%s', expected number, received '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', oczekiwano liczby, otrzymano '%s'

en: Invalid attribute '%s', expected percentage, received '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', oczekiwano procentu, otrzymano '%s'

en: Invalid attribute '%s', expected color, received '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', oczekiwano koloru, otrzymano '%s'

en: Unknown hatch name '%s' encountered!
pl: Napotkano nieznaną nazwę kreski '%s'!

en: Hatch fill without hatch name encountered!
pl: Napotkano wypełnienie kreski bez nazwy kreski!

en: Unknown gradient name '%s' encountered!
pl: Napotkano nieznaną nazwę gradientu '%s'!

en: Gradient fill without gradient name encountered!
pl: Napotkano wypełnienie gradientu bez nazwy gradientu!

en: Unknown image fill name '%s' encountered!
pl: Napotkano nieznaną nazwę wypełniania obrazu '%s'!

en: Invalid absolute file specification '%s' encountered.
pl: Niewłaściwa absolutna specyfikacja pliku '%s' napotkana.

en: Unable to open '%s'.
pl: Nie można otworzyć '%s'.

en: Unable to load the file '%s'.
pl: Nie można załadować pliku '%s'.

en: Image fill without image name encountered!
pl: Napotkano wypełnienie obrazu bez nazwy obrazu!

en: Invalid attribute '%s', expected angle, received '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', spodziewany kąt, otrzymano '%s'

en: Invalid attribute '%s', unknown enum value '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut '%s', nieznana wartość enumeryczna '%s'

en: Ignoring reference to unknown external workbook '%s'
pl: Ignorowanie odniesień do nieznanego zewnętrznego zeszytu '%s'

en: Unknown text style with name "%s" encountered!
pl: Napotkano nieznany styl tekstu z nazwą "%s"!

en: Unable to parse '%s' ('%s')
pl: Nie można przetworzyć '%s' ('%s')

en: Unsupported formula type encountered: %s
pl: Napotkano nieobsługiwaną formułę typu: %s

en: Expression '%s' does not start with a recognized character
pl: Wyrażenie "%s" nie rozpoczyna się od rozpoznanego znaku

en: cell
pl: komórka

en: Validation condition '%s' is not supported. It has been changed to '%s'.
pl: Walidacja warunku '%s' nie jest obsługiwana. Została zmieniona na '%s'.

en: Undefined validation style encountered: %s
pl: Napotkano nieokreślony styl walidacji: %s

en: Unsupported validation condition encountered: "%s" with base address: "%s"
pl: Napotkano nieobsługiwaną walidację warunku: "%s" z adresem bazowym: "%s"

en: Unknown condition '%s' encountered, ignoring.
pl: Napotkano nieznany warunek '%s', zignorowano.

en: Ignoring column information beyond column %i
pl: Ignorowanie informacji kolumny poza kolumną %i

en: Content past the maximum number of rows (%i) supported.
pl: Zawartość przekroczyła maksymalną liczbę obsługiwanych wierszy (%i).

en: Missing expression
pl: Brakujące wyrażenie

en: Invalid array expression does not specify number of columns.
pl: Niepoprawne wyrażenie tablicowe nie określa liczby kolumn.

en: Invalid array expression does not specify number of rows.
pl: Niepoprawne wyrażenie tablicowe nie określa liczby wierszy.

en: Content past the maximum number of columns (%i) supported.
pl: Zawartość przekroczyła maksymalną liczbę obsługiwanych kolumn (%i).

en: Left click once to follow this link.
    Middle click once to select this cell
pl: Jeden lewoklik żeby podążyć za tym linkiem.
    Jedno kliknięcie środkowym przyciskiem żeby wybrać tę komórkę

en: Unnamed dash style encountered.
pl: Napotkano nienazwany styl myślnika.

en: Unnamed image fill style encountered.
pl: Napotkano nienazwany styl wypełnienia obrazu.

en: Image fill style '%s' has no attached image.
pl: Styl wypełnienia obrazu '%s' nie ma załączonego obrazu.

en: Unable to parse gradient color: %s
pl: Nie można przetworzyć koloru gradientu: %s

en: Unnamed gradient style encountered.
pl: Napotkano nienazwany styl gradientu.

en: Unable to parse hatch color: %s
pl: Nie można przetworzyć koloru kreski: %s

en: Unnamed hatch encountered!
pl: Napotkano nienazwaną kreskę!

en: Duplicate default column style encountered.
pl: Napotkano zduplikowany styl domyślnej kolumny.

en: Duplicate default row style encountered.
pl: Napotkano zduplikowany styl domyślnego wiersza.

en: Duplicate default chart/graphics style encountered.
pl: Napotkano zduplikowany styl domyślnego wykresu/grafiki.

en: Unnamed date style ignored.
pl: Nienazwany styl daty ignorowany.

en: Corrupted file: unnamed number style ignored.
pl: Uszkodzony plik: nienazwany styl liczby ignorowany.

en: This file appears corrupted, required formats are missing.
pl: Plik wydaje się uszkodzony, brak wymaganych formatów.

en: Paper from ODF file: %ipt⨉%ipt
pl: Papier z pliku ODF: %ipt⨉%ipt

en: Missing page layout identifier
pl: Brak identyfikatora układu strony

en: Gnumeric does not support having a different style for left pages. This style is ignored.
pl: Gnumeric nie obsługuje mających różny styl dla pozostałych stron. Ten styl jest ignorowany.

en: Master page style without page layout encountered!
pl: Napotkano styl strony głównej bez układu strony!

en: Master page style without name encountered!
pl: Napotkano styl strony głównej bez nazwy!

en: tab
pl: zakładka

en: date
pl: data

en: time
pl: czas

en: page
pl: strona

en: pages
pl: strony

en: path
pl: ścieżka

en: file
pl: plik

en: title
pl: tytuł

en: Unknown Gnumeric border style '%s' encountered.
pl: Napotkano nieznany styl granicy Gnumerica '%s'!

en: Unknown break type '%s' defaulting to NONE
pl: Nieznany typ podziału '%s' domyślnie ŻADEN

en: Unable to parse tab color '%s'
pl: Nie można przetworzyć koloru zakładki '%s'

en: Unable to parse tab text color '%s'
pl: Nie można przetworzyć koloru tekstu zakładki '%s'

en: Unknown interpolation type encountered: '%s', using Bezier cubic spline instead.
pl: Napotkano nieznaną interpolację typu: '%s', użycie krzywej sześciennej Beziera zamiast tego.

en: Unknown interpolation type encountered: %s
pl: Napotkano nieznaną interpolację typu: %s

en: expression '%s' @ '%s' is not a cellref
pl: wyrażenie '%s' @ '%s' to nie cellref

en: Expression '%s' has unknown namespace
pl: Wyrażenie '%s' ma nieznaną przestrzeń nazw

en: Invalid DB range '%s'
pl: Niepoprawny zakres DB '%s'

en: Gnumeric's sheet object lines do not support attached text. The text "%s" has been dropped.
pl: Linie obiektu arkusza Gnumerica nie obsługują dołączonego tekstu. Tekst "%s" został odrzucony.

en: Invalid attribute 'form:value', expected number, received '%s'
pl: Niewłaściwy atrybut 'form:value', oczekiwana liczba, otrzymano '%s'

en: Invalid value-type '%s' advertised for 'form:value' attribute in 'form:value-range' element.
pl: Niewłaściwy typ wartości '%s' anonsowany dla 'form:value' atrybut w elemencie 'form:value-range'.

en: Unable to determine manual position for a chart component!
pl: Nie można określić ręcznej pozycji dla części wykresu!

en: Not enough data in the supplied range (%s) for all the requests
pl: Brak wystarczających danych w dostarczonym zakresie (%s) dla wszystkich wymogów

en: Gnumeric does not support non-automatic regression equations. Using automatic equation instead.
pl: Gnumeric nie obsługuje nieautomatycznych równań regresji. Użyte zamiast tego automatyczne równanie.

en: Encountered drop lines in a plot not supporting them.
pl: Napotkane linie rzutu w wykresie nie są obsługiwane.

en: Encountered an unknown chart type, trying to create a line plot.
pl: Napotkano nieznany typ wykresu, próba stworzenia wykresu liniowego.

en: Chart style with name '%s' is missing.
pl: Brakujący styl wykresu z nazwą '%s'.

en: An unsupported caption was encountered and converted to a text rectangle.
pl: Nieobsługiwany napis został napotkany i skonwertowany do prostokątnego tekstu.

en: Infinite loop encountered while parsing formula '%s' of name '%s'
pl: Napotkano niekończoną pętlę podczas analizowania formuły '%s' nazwy '%s'

en: Unable to evaluate formula '%s' ('%s') of name '%s'
pl: Nie można obliczyć formuły '%s' ('%s') nazwy '%s'

en: Unable to parse formula '%s' ('%s') of name '%s'
pl: Nie można przetworzyć formuły '%s' ('%s') nazwy '%s'

note: We have already created the rectangle
en: An unsupported custom shape of type '%s' was encountered and converted to a rectangle.
pl: Nieobsługiwany własny kształt typu '%s' został napotkany i skonwertowany na prostokąt.

en: An unsupported custom shape was encountered and converted to a rectangle.
pl: Nieobsługiwany własny kształt został napotkany i skonwertowany na prostokąt.

en: Attribute '%s' has the unsupported value '%s'.
pl: Atrybut '%s' ma nieobsługiwaną wartość '%s'.

en: The sheet size of %i columns and %i rows used in this file exceeds Gnumeric's maximum supported sheet size
pl: Rozmiar arkusza %i kolumn i %i wierszy użyty w tym pliku przekracza maksymalny obsługiwany rozmiar arkusza Gnumerica

en: %s_IN_CORRUPTED_FILE
pl: %s_W_USZKODZONYM_PLIKU

en: This file is corrupted with a duplicate sheet name "%s", now renamed to "%s".
pl: Plik jest uszkodzony ze zduplikowaną nazwą arkusza "%s", teraz zmiana nazwy na "%s".

en: SHEET_IN_CORRUPTED_FILE
pl: ARKUSZ_W_USZKODZONYM_PLIKU

note: We are missing the table name. This is bad!
en: This file is corrupted with an unnamed sheet now named "%s".
pl: Plik jest uszkodzony z nienazwanym arkuszem teraz nazwanym "%s".

en: Unknown mimetype for openoffice file.
pl: Nieznany typ mime dla pliku open office.

en: No stream named content.xml found.
pl: Nie znaleziono strumienia o nazwie content.xml.

en: No stream named styles.xml found.
pl: Nie znaleziono strumienia o nazwie styles.xml.

en: Invalid metadata '%s'
pl: Niepoprawne metadane '%s'

en: settings.xml stream is malformed!
pl: strumien settings.xml jest źle sformatowany!

en: Writing Sheets...
pl: Zapisywanie Arkuszy...

en: Writing Sheet Objects...
pl: Zapisywanie Obiektów arkusza...

en: Open Document Format
pl: Otwórz Format Dokumentu

en: Open Document Format as used by OpenOffice, Lotus Symphony, etc.
pl: Open Document Format jak używany przez OpenOffice, Lotus Symphony, itp.

en: ODF 1.2 strict conformance (*.ods)
pl: ODF 1.2 ścisła zgodność (*.ods)

en: ODF 1.2 extended conformance (*.ods)
pl: ODF 1.2 rozszerzona zgodność (*.ods)

en: Error while opening Paradox file.
pl: Wystąpił błąd przy otwarciu pliku Paradox.

en: Could not allocate memory for record.
pl: Nie można zaalokować pamięci dla rekordu.

en: Field type %d is not supported.
pl: Typ pola %d nie jest obsługiwany.

note: Read the field specification and build the field array for * PX_create_fp(). The memory is freed by PX_delete() including * the memory for the field name.
en: Allocate memory for field definitions.
pl: Alokacja pamięci dla definicji pola.

en: Cannot allocate memory for field definitions.
pl: Nie można zaalokować pamięci dla definicji pola.

en: First line of sheet must contain database specification.
pl: Pierwsza linia arkusza musi zawierać specyfikację bazy danych.

en: Field specification must be a comma separated value (Name,Type,Size,Prec).
pl: Pole specyfikacji musi mieć wartości rozdzielone przecinkiem (Nazwa,Typ,Rozmiar,Prec).

en: Allocate memory for column name.
pl: Alokacja pamięci dla nazwy kolumny.

en: Could not allocate memory for %d. field name.
pl: Nie można zaalokować pamięci dla %d. nazwy pola.

en: %d. field specification ended unexpectetly.
pl: %d. pole specyfikacji zakończone niespodziewanie.

en: %d. field specification misses type.
pl: %d. specyfikacji pola brakuje typu.

en: %d. field type '%c' is unknown.
pl: %d. rodzaj pola '%c' jest nieznany.

en: Field specification misses the column size.
pl: Specyfikacji pola brakuje rozmiaru kolumny.

en: The remainder '%s' of the specification for field %d is being disregarded.
pl: Pozostałe '%s' specyfikacji pola %d jest brane pod uwagę.

en: Could not create output file.
pl: Nie można utworzyć pliku wyjściowego.

en: Allocate memory for record data.
pl: Alokacja pamięci dla rekordu danych.

en: Could not allocate memory for record data.
pl: Nie można zaalokować pamięci dla rekordu danych.

en: Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d character. | Field %d in line %d has possibly been cut off. Data has %d characters.
pl[0]: Pole %d w linii %d zostało prawdopodobnie wycięte. Dane mają %d znaku.
pl[1]: Pole %d w linii %d zostało prawdopodobnie wycięte. Dane mają %d znaki.
pl[2]: Pole %d w linii %d  zostało prawdopodobnie wycięte. Dane mają %d znaków.

en: Field %d in row %d could not be written.
pl: Pole %d w wierszu %d nie może być zapisane.

en: Could not write record number %d.
pl: Nie można zapisać liczby rekordu %d.

en: Imports Paradox files
pl: Importuje pliki Paradox

en: Paradox database or primary index file (*.db, *.px)
pl: Baza danych Paradox lub pierwotny plik indeksu (*.db, *.px)

en: Paradox database (*.db)
pl: Baza danych Paradox (*.db)

en: Perl functions
pl: Funkcje Perla

en: Sample Perl plugin providing some (useless) functions.
pl: Próbka wtyczki Perla udostępniająca kilka (bezużytecznych) funkcji.

en: Perl error:
pl: Błąd Perla:

en: Perl error: %s
pl: Błąd Perla: %s

en: Module name not given.
pl: Nie podano nazwy modułu.

en: perl_func.pl doesn't exist.
pl: perl_func.pl nie istnieje.

en: Perl plugin loader
pl: Podprogram ładujący wtyczki Perl

en: This plugin provides support for Perl plugins
pl: Ta wtyczka dostarcza obsługę wtyczek Perla

en: PLN : Spreadsheet is password encrypted
pl: PLN : Arkusz jest zabezpieczony hasłem

en: Ignoring data that claims to be in row %u which is > max row %u
pl: Ignorowanie danych które chcą być w wierszu %u który ma > max wierszy %u

en: Ignoring data that claims to be in column %u which is > max column %u
pl: Ignorowanie danych które chcą być w kolumnie %u która ma > max kolumn %u

en: Imports Plan Perfect Formatted Documents
pl: Importuje sformatowane dokumenty programu Plan Perfect

en: Plan Perfect Format (PLN) import
pl: Import plików w formacie Plan Perfect (PLN)

en: Imports Psion 5 series Sheet files
pl: Importuje pliki arkuszy Psion serii 5

en: Error while reading psiconv file.
pl: Wystąpił błąd przy odczycie pliku psiconv.

en: Error while parsing Psion file.
pl: Przy analizie pliku Psion wystąpił błąd.

en: This Psion file is not a Sheet file.
pl: Plik Psion nie jest plikiem Arkusza.

en: Python functions
pl: Funkcje w Pythonie

en: Sample Python plugin providing some (useless) functions.
pl: Przykładowa wtyczka napisana w Pythonie, udostępniająca kilka (bezużytecznych) funkcji.

en: Default interpreter
pl: Domyślny interpretator

en: Python plugin loader
pl: Ładowarka wtyczek napisanych w Pythonie.

en: This plugin provides support for Python plugins
pl: Wtyczka udostępniająca obsługę dla wtyczek napisanych w Pythonie

en: Python console
pl: Konsola Pythona

en: Gnumeric Python console
pl: Konsola Pythona w Gnumericu

en: E_xecute in:
pl: _Wykonaj w:

en: C_ommand:
pl: P_olecenie:

en: Python list is not an array
pl: Lista Pythona nie opisuje tablicy

en: Unsupported Python type: %s
pl: Nieobsługiwany typ Pythona: %s

en: Unknown error
pl: Nieznany błąd

en: Python exception (%s: %s)
pl: Wyjątek Pythona (%s: %s)

en: Python exception (%s)
pl: Wyjątek Pythona (%s)

en: Python module name not given.
pl: Nie podano nazwy modułu Pythona.

en: Error while opening file "%s" for writing.
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania pliku "%s" do zapisu.

en: Error while opening file "%s" for reading.
pl: Wystąpił błąd podczas otwierania pliku "%s" do odczytu.

en: Cannot create new Python interpreter.
pl: Nie można stworzyć nowego interpretatora Pythona.

en: Module "%s" doesn't exist.
pl: Moduł "%s" nie istnieje.

en: Execution of module "%s" failed.
pl: Nie powiodło się wykonanie modułu "%s".

en: Some name
pl: Bez nazwy

en: Python file "%s" has invalid format.
pl: Plik Pythona "%s" jest w niewłaściwym formacie.

en: File doesn't contain "%s" function.
pl: Plik nie zawiera funkcji "%s".

en: File doesn't contain "%s" dictionary.
pl: Plik nie zawiera słownika "%s".

en: Object "%s" is not a dictionary.
pl: Obiekt "%s" nie jest słownikiem.

en: Unknown action: %s
pl: Nieznana akcja: %s

en: Not a valid function for action: %s
pl: Niewłaściwa funkcja dla akcji: %s

en: Imports Quattro Pro (tm) files
pl: Importuje pliki Quattro Pro (tm)

en: File is most likely corrupted.
pl: Plik jest najprawdopodobniej uszkodzony.

en: Invalid zoom %hd %%
pl: Niewłaściwe powiększenie %hd %%

en: Invalid record %d of length %hd
pl: Niewłaściwy rekord %d długości %hd

en: Unable to find the PerfectOffice_MAIN stream.  Is this really a Quattro Pro file?
pl: Nie można znaleźć strumienia PerfectOffice_MAIN.  Czy to rzeczywiście plik Quattro Pro?

en: Sample DataSource
pl: Proste źródło danych

en: A proof of concept external data source
pl: Dowód koncepcji zewnętrznego źródła danych

en: Imports SC/XSpread files
pl: Importuje pliki SC/XSpread

en: SC/xspread
pl: SC/XSpread

en: On worksheet %s:
pl: W zeszycie %s:

en: General SC import error
pl: Ogólny błąd importu SC

en: The cell in row %i and column %i is beyond Gnumeric's maximum sheet size.
pl: Komórka wiersza %i i kolumna %i jest poza maksymalnym rozmiarem arkusza Gnumerica.

en: The sheet is wider than Gnumeric can handle.
pl: Arkusz jest szerszy niż Gnumeric może obsłużyć.

en: Encountered precision dependent format without set precision.
pl: Napotkano precyzję formatu zależnego bez ustawionej precyzji.

en: Column format %i is undefined.
pl: Format kolumny %i jest niezdefiniowany.

en: Unable to parse cmd='%s', str='%s', col=%d, row=%d.
pl: Nie można przetworzyć cmd='%s', ciąg='%s', kol=%d, wiersz=%d.

en: Error parsing line
pl: Wystąpił błąd przy analizie wiersza

en: Import/Export for MultiPlan (SYLK) files
pl: Import/Eksport plików MultiPlan (SYLK)

en: Multiple values in the same cell
pl: Wiele wartości w tej samej komórce

en: Multiple expressions in the same cell
pl: Wiele wyrażeń w tej samej komórce

en: Missing closing 'E'
pl: Brakujące zamykające 'E'

en: Hello World plugin using ui service
pl: Wtyczka Hello World używa usługi ui

en: This is message from the "%s" plugin.
pl: To jest komunikat od wtyczki "%s".

en: Error while opening xbase file.
pl: Wystąpił błąd przy odczycie pliku xbase.

en: Imports XBase files
pl: Importuje pliki XBase

en: Xbase (*.dbf) file format
pl: Format pliku Xbase (*.dbf)

en: Failed to read DBF header.
pl: Niepowodzenie czytania nagłówka DBF.

en: List of recently used functions.
pl: Lista ostatnio używanych funkcji.

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is that list.
pl: Selektor funkcji zachowa listę ostatnio użytych funkcji. To jest ta lista.

en: Maximum Length of Recently Used Functions List
pl: Maksymalna długość listy ostatnio używanych funkcji

en: The function selector keeps a list of recently used functions. This is the maximum length of that list.
pl: Selektor funkcji zachowuje listę niedawno użytych funkcji. To jest maksymalna długość tej listy.

en: Autocorrect initial caps
pl: Automatyczna korekta początkowych znaków

en: This variable determines whether to autocorrect initial caps
pl: Ta zmienna określa czy automatycznie korygować początkowe znaki

en: List of initial caps exceptions
pl: Lista wyjątków początkowych znaków

en: The autocorrect engine does not correct the initial caps for words in this list.
pl: Silnik automatycznej korekty nie poprawi początkowych znaków słów na tej liście.

en: Autocorrect first letter
pl: Automatyczna korekta pierwszej litery

en: This variable determines whether to autocorrect first letters
pl: Ta zmienna określa czy automatycznie korygować pierwsze litery

en: List of First Letter Exception
pl: Lista pierwszych liter wyjątku

en: The autocorrect engine does not capitalize the first letter of words following strings in this list.
pl: Silnik automatycznej korekty nie skapitalizuje pierwszej litery słów następujących ciągów tej listy.

en: Autocorrect names of days
pl: Automatyczna korekta nazw dni

en: This variable determines whether to autocorrect names of days
pl: Ta zmienna określa czy automatycznie korygować nazwy dni

en: Autocorrect replace
pl: Automatyczna korekta zamiana

en: Activate New Plugins
pl: Uaktywnij nowe wtyczki

en: This variable determines whether to activate every new encountered plugin.
pl: Ta zmienna określa czy należy aktywować każdą nowonapotkaną wtyczkę.

en: List of Active Plugins.
pl: Lista aktywnych wtyczek.

en: This list contains all plugins that are supposed to be automatically activated.
pl: Ta lista zwiera wszystkie wtyczki, które powinny być automatycznie aktywowane.

en: List of Known Plugins.
pl: Lista znanych wtyczek.

en: This list contains all known plugins.
pl: Ta lista zawiera wszystkie znane wtyczki.

en: List of Plugin File States.
pl: Lista stanów plików z wtyczkami.

en: This list contains all plugin file states.
pl: Ta lista zawiera wszystkie stany plików z wtyczkami.

en: List of Extra Plugin Directories.
pl: Lista dodatkowych katalogów z wtyczkami.

en: This list contains all extra directories containing plugins.
pl: Ta lista zawiera wszystkie dodatkowe katalogi zawierające wtyczki.

en: List of Extra Autoformat Directories.
pl: Lista dodatkowych katalogów automatycznego formatu.

en: This list contains all extra directories containing autoformat templates.
pl: Ta lista zawiera wszystkie dodatkowe katalogi zawierające szablony automatycznego formatowania.

en: System Directory for Autoformats
pl: Katalog systemowy dla automatycznych formatów

en: This directory contains the pre-installed autoformat templates.
pl: Ten katalog zawiera przeinstalowane szablony automatycznego formatowania.

en: User Directory for Autoformats
pl: Katalog użytkownika na automatyczne formaty

en: The main directory for user specific autoformat templates.
pl: Główny katalog na szablony automatycznego formatowania specyficzne dla użytkownika.

en: Apply print-setup to all sheets
pl: Zastosuj ustawienia drukowania do wszystkich arkuszy

en: This value determines whether by default the print set-up dialog applies to all sheets simultaneously.
pl: Wartość określa czy domyślnie okno dialogowe ustawień wydruku zastosuje się do wszystkich arkuszy równocześnie.

en: GTKPrintSetting
pl: GTK Ustawienia Drukowania

en: The configuration of GTKPrintSetting. Do not edit this variable.
pl: Konfiguracja GTKPrintSetting. Nie edytuj tej zmiennej.

en: Page Header
pl: Nagłówek strony

en: The default page header for new documents that can be modified using the page setup dialog.
pl: Domyślny nagłówek strony dla nowych dokumentów który może być modyfikowany przy użyciu okna dialogowego ustawień strony.

en: Page Footer
pl: Stopka strony

en: The default page footer for new documents that can be modified using the page setup dialog.
pl: Domyślna stopka strony dla nowych dokumentów która może być modyfikowana przy użyciu okna dialogowego ustawień strony.

en: Default Header/Footer Font Size
pl: Domyślny rozmiar czcionki nagłówku/stópki

en: The default font size for headers and footers.
pl: Domyślny rozmiar czcionki dla nagłówków i stópek.

en: Default header/footer font name
pl: Domyślna nazwa czcionki nagłówka/stópki

en: The default font name for headers and footers.
pl: Domyślna nazwa czcionki dla nagłówków i stópek.

en: The default header/footer font is bold.
pl: Domyślna czcionka nagłówka/stópki jest pogrubiona.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is bold.
pl: Ta wartość określa czy domyślna czcionka dla nagłówków i stópek jest wytłuszczona.

en: The default header/footer font is italic.
pl: Domyślna czcionka nagłówka/stópki jest pochylona.

en: This value determines whether the default font for headers and footers is italic.
pl: Ta wartość określa czy domyślna czcionka dla nagłówków i stópek jest pochylona.

en: Default Horizontal Centering
pl: Domyślne wyśrodkowywanie w poziomie

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages horizontally.
pl: Ta wartość określa czy domyślne ustawienie w polu dialogowym Ustawień drukowania to wyśrodkowanie stron poziome.

en: Default Vertical Centering
pl: Domyślne wyśrodkowywanie w pionie

en: This value determines whether the default setting in the Print Setup dialog is to center pages vertically.
pl: Ta wartość określa czy domyślne ustawienie w polu dialogowym Ustawień drukowania to wyśrodkowanie stron pionowe.

en: Default Grid Line Printing
pl: Domyślne drukowanie linii siatki

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether print grid lines. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość określa domyślne ustawienie w oknie dialogowym Ustawień drukowania czy drukować linie siatki. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Print Cells with Only Styles
pl: Domyślne komórki drukowania tylko ze stylami

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print empty but formatted cells. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Wartość określa domyślne ustawienie w oknie dialogowym Ustawień drukowania czy drukować puste ale sformatowane komórki. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Black and White Printing
pl: Domyślny czarno-biały wydruk

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print in only black and white. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Wartość określa domyślne ustawienie w oknie dialogowym Ustawień drukowania czy drukować tylko czarno-biało. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Title Printing
pl: Domyślne drukowanie tytułu

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print row and column headers. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Wartość określa domyślne ustawienie w oknie dialogowym Ustawień drukowania czy drukować nagłówki wierszy i kolumn. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Print Direction
pl: Domyślny kierunek drukowania

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to print first right then down. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Wartość określa domyślne ustawienie w oknie dialogowym Ustawień drukowania czy drukować najpierw prawe potem dolne. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Scale Type
pl: Domyślne typy skalowania

en: This value determines the default setting in the Print Setup dialog whether to scale pages by a given percentage. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Wartość określa domyślne ustawienie w oknie dialogowym Ustawień drukowania czy skalować strony danym procentem. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Scale Percentage
pl: Domyślna skala procentowa

en: This value gives the percentage by which to scale each printed page. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje procent którym skalować każdą drukowaną stronę. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Scaling Width
pl: Domyślny szerokość skalowania

en: This value determines the maximum number of pages that make up the width of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this width. This value can be changed in the Page Setup dialog.
pl: Wartość określa maksymalną liczbę stron które składają się na szerokość wydruku bieżącego arkusza. Arkusz może być pomniejszony dla dopasowania w szerokości. Ta wartość może być zmieniona w oknie dialogowym Ustawień drukowania.

en: Default Scaling Height
pl: Domyślna wysokość skalowania

en: This value determines the maximum number of pages that make up the height of a printout of the current sheet. The sheet will be reduced to fit within this height. This value can be changed in the Page Setup dialog.
pl: Wartość określa maksymalną liczbę stron które składają się na wysokość wydruku bieżącego arkusza. Arkusz może być pomniejszony dla dopasowania w wysokości. Ta wartość może być zmieniona w oknie dialogowym Ustawień drukowania.

en: Default Repeated Top Region
pl: Domyślnie powtarzany górny rejon

en: This string gives the default region to be repeated at the top of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ciąg da domyślny rejon do powtórzenia na górze każdego drukowanego arkusza. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Repeated Left Region
pl: Domyślnie powtarzany lewy rejon

en: This string gives the default region to be repeated at the left of each printed sheet. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ciąg da domyślny rejon do powtórzenia na lewo każdego drukowanego arkusza. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Preferred Display Unit
pl: Preferowana Jednostka wyświetlania

en: This string gives the default unit to be used in the page setup dialog.
pl: Ciąg da domyślną jednostkę używaną w oknie dialogowym ustawień strony.

en: Default Top Margin
pl: Domyślny górny margines

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the start of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje domyślną liczbę punktów od góry strony do startu korpusu. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Bottom Margin
pl: Domyślny dolny margines

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje domyślną liczbę punktów od dołu strony do końca korpusu. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Bottom Outside Margin
pl: Domyślny dolny margines zewnętrzny

en: This value gives the default number of points from the bottom of a page to the end of the footer. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje domyślną liczbę punktów od dołu strony do końca stopki. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Top Outside Margin
pl: Domyślny górny margines zewnętrzny

en: This value gives the default number of points from the top of a page to the top of the header. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje domyślną liczbę punktów od góry strony do góry nagłówka. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Default Left Margin
pl: Domyślny lewy margines

en: This value gives the default number of points from the left of a page to the left of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje domyślną liczbę punktów od lewa strony do lewej korpusu. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: This value gives the default number of points from the right of a page to the right of the body. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Ta wartość daje domyślną liczbę punktów od prawa strony do prawa korpusu. Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Paper
pl: Papier

en: This is the default paper specification. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: To jest domyślna specyfikacja papieru. Proszę użyć pole dialogowe Ustawienia Wydruku żeby edytować tę wartość.

en: Paper orientation
pl: Orientacja papieru

en: This is the default paper orientation. Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: To jest domyślna orientacja papieru. Proszę użyć pole dialogowe Ustawienia Wydruku żeby edytować tę wartość.

en: Header/Footer Format (Left Portion)
pl: Format Nagłówek/Stópka (Lewa część)

en: Please use the Print Setup dialog to edit this value.
pl: Proszę użyć okna dialogowego Ustawień drukowania żeby edytować tę wartość.

en: Header/Footer Format (Middle Portion)
pl: Format Nagłówek/Stópka (Środkowa część)

en: Header/Footer Format (Right Portion)
pl: Format Nagłówek/Stópka (Prawa część)

en: Allow Unfocused Range Selections
pl: Zezwól na rozproszony zakres zaznaczeń

en: Some dialogs contain only a single entry field that allows range selections in the workbook. Setting this variable to TRUE directs selections to this entry even if the entry does not have keyboard focus.
pl: Niektóre okna dialogowe zawierają tylko jedno pole wpisu które pozwala na zaznaczenia zakresu w zeszycie. Ustawienie tej zmiennej na PRAWDA kieruje zaznaczenia do tego wpisu nawet jeśli wpis nie ma fokusu klawiatury.

en: Text Export String Indicator
pl: Wskaźnik ciągu eksportu tekstu

en: Please use the Text Export dialog to edit this value.
pl: Proszę użyć okna dialogowego Eksportu tekstu żeby edytować tę wartość.

en: Text Export Field Separator
pl: Pole Separatora eksportu tekstu

en: Text Export Record Terminator
pl: Terminator rekordu eksportu tekstu

en: Text Export Locale
pl: Lokalizacja eksportu tekstu

en: Text Export Encoding
pl: Kodowanie eksportu tekstu

en: Text Export String Quoting Rule
pl: Zasady cytowania ciągu eksportu tekstu

en: Text Export Formatting Rule
pl: Zasady formatowania eksportu tekstu

en: Text Export Unknown Character Transliteration
pl: Eksport tekstu nieznany znak transliteracji

en: Search &amp; Replace Ignores Case
pl: Wyszukanie &amp; Zmień ignoruje Wielkość liter

en: Search &amp; Replace ignores case as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień ignoruje wielkość liter domyślnie

en: Search &amp; Replace Preserves Case
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zachowuje Wielkość liter

en: Search &amp; Replace preserves case as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zachowuje wielkość liter domyślnie

en: Search &amp; Replace Poses Query
pl: Wyszukanie &amp; Zmień stawia zapytanie

en: Search &amp; Replace poses query before each change as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień stawia zapytanie przed każdą zmianą domyślnie

en: Search &amp; Replace Whole Words Only
pl: Wyszukanie &amp; Zmień tylko całe słowa

en: Search &amp; Replace replaces whole words only as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia tylko całe słowa domyślnie

en: Search &amp; Replace Scope
pl: Wyszukanie &amp; Zmień Zakres

en: This is the default scope of Search &amp; Replace. 0: entire workbook; 1: current sheet; 2: range
pl: To jest domyślny zakres Wyszukuj &amp; Zmień. 0: cały zeszyt; 1: obecny arkusz; 2: zakres

en: Search &amp; Replace Changes Strings
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia Ciągi

en: Search &amp; Replace changes cells containing strings as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia komórki zawierające ciągi domyślnie

en: Search &amp; Replace Changes Expressions
pl: Wyszukaj &amp; Zmień zmienia Wyrażenia

en: Search &amp; Replace changes cells containing expressions as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia komórki zawierające wyrażenia domyślnie

en: Search &amp; Replace Changes Other Values
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia inne wartości

en: Search &amp; Replace changes cells containing other values as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia komórki zawierające inne wartości domyślnie

en: Search &amp; Replace Changes Comments
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia Komentarze

en: Search &amp; Replace changes comments as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zmienia komentarze domyślnie

en: Search searches in results
pl: Wyszukiwanie szuka w wynikach

en: Search searches in results as default
pl: Wyszukiwanie szuka w wynikach domyślnie

en: Search &amp; Replace Keeps Strings as Strings
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zachowuje ciągi jako ciągi

en: Search &amp; Replace keeps strings as strings even if they look like numbers as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zachowuje ciągi jako ciągi nawet jeśli one wyglądają jak liczby domyślnie

en: Search &amp; Replace Search Type
pl: Wyszukanie &amp; Zmień typ wyszukiwania

en: This value determines the input type for Search &amp; Replace. 0: text; 1: regular expression; 2: number
pl: Wartość określa typ wejściowy dla Wyszukuj &amp; Zmień. 0: tekst; 1: regularne wyrażenie; 2: liczba

en: Search &amp; Replace Column Major
pl: Wyszukanie &amp; Zmień główną kolumnę

en: Search &amp; Replace proceeds in column major order as default
pl: Wyszukanie &amp; Zmień odbywa się w porządku kolumny głównej domyślnie

en: Search &amp; Replace Error Behavior
pl: Wyszukanie &amp; Zmień zachowanie błędu

en: This is the default error behavior of Search &amp; Replace indicated by an integer from 0 to 4.
pl: To jest domyślne zachowanie błędu Wyszukaj &amp; Zmień wskazane przez liczbę całkowitą od 0 do 4.

en: Toolbar Style
pl: Styl paska narzędziowego

en: Toolbar Style. Valid values are both, both_horiz, icon, and text.
pl: Styl paska narzędziowego. Poprawnymi wartościami są both, both_horiz, icon i text.

en: Show Sheet Name in Undo List
pl: Wyświetlanie nazwy arkusza na liście cofnięć

en: This value determines whether to show the sheet names in the undo and redo lists.
pl: Wartość określa czy pokazać nazwy arkuszy na listach cofnij i ponów.

en: Maximal Undo Size
pl: Maksymalna liczba cofnięć

en: This value determines the length of the undo chain. Each editing action has a size associate with it, to compare it with the memory requirements of a simple one-cell edit (size of 1). The undo list will be truncated when its total size exceeds this configurable value.
pl: Ta wartość określa długość łańcucha cofnij. Każda akcja edycji ma rozmiar powiązany z nią, żeby porównać ją z wymaganiami pamięci jednej prostej edycji komórki (rozmiar 1). Lista cofnij będzie obcięta gdy jej całkowity rozmiar przekroczy tę konfigurowalną wartość.

en: Number of Undo Items
pl: Liczba pozycji Cofnij

en: This value determines the maximum number of items in the undo/redo list.
pl: Wartość określa maksymalną liczbę pozycji na liście cofnij/ponów.

en: Length of the Undo Descriptors
pl: Długość deskryptorów cofnięcia

en: This value is indicative of the maximum length of the command descriptors in the undo and redo chains.
pl: Ta wartość wskazuje maksymalną długość deskryptorów komendy łańcuchów cofnij i ponów.

en: Default Font Size
pl: Domyślny rozmiar czcionki

en: The default font size for new workbooks.
pl: Domyślny rozmiar czcionki dla nowych zeszytów.

en: Default font name
pl: Domyślna nazwa czcionki

en: The default font name for new workbooks.
pl: Domyślna nazwa czcionki dla nowych zeszytów.

en: The default font is bold.
pl: Domyślna czcionka jest pogrubiona.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is bold.
pl: Ta wartość określa czy domyślna czcionka dla nowych zeszytów jest wytłuszczona.

en: The default font is italic.
pl: Domyślna czcionka jest pochylona.

en: This value determines whether the default font for a new workbook is italic.
pl: Wartość określa czy domyślna czcionka dla nowego zeszytu jest pochylona.

en: Default Number of Sheets
pl: Domyślna liczba arkuszy

en: The number of sheets initially created in a new workbook.
pl: Liczba arkuszy początkowo tworzonych w nowym zeszycie.

en: Default Number of rows in a sheet
pl: Domyślna liczba wierszy w arkuszu

en: The number of rows in each sheet. This setting will be used only in a new gnumeric session.
pl: Liczba wierszy w każdym arkuszu. Ustawienie będzie użyte tylko w nowej sesji gnumerica.

en: Default Number of columns in a sheet
pl: Domyślna liczba kolumn w arkuszu

en: The number of columns in each sheet. This setting will be used only in a new gnumeric session.
pl: Liczba kolumn w każdym arkuszu. Ustawienie będzie użyte tylko w nowej sesji gnumerica.

en: Autosave frequency
pl: Częstotliwość automatycznego zapisu

en: The number of seconds between autosaves.
pl: Liczba sekund pomiędzy automatycznymi zapisami.

en: Horizontal DPI
pl: Rozdzielczość DPI w poziomie

en: Screen resolution in the horizontal direction.
pl: Rozdzielczość ekranu w poziomie.

en: Vertical DPI
pl: Rozdzielczość DPI w pionie

en: Screen resolution in the vertical direction.
pl: Rozdzielczość ekranu w pionie.

en: Standard toolbar visible
pl: Standardowy pasek narzędziowy widoczny

en: This variable determines whether the standard toolbar should be visible initially.
pl: Ta zmienna określa czy standardowy pasek narzędziowy powinien być widoczny początkowo.

en: Standard toolbar position
pl: Standardowa pozycja paska narzędziowego

en: This variable determines where the standard toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
pl: Ta zmienna określa gdzie standardowy pasek narzędziowy powinien być pokazany. 0 to lewo, 1 to prawo, 2 to góra.

en: Format toolbar visible
pl: Widoczny pasek narzędziowy formatu

en: This variable determines whether the format toolbar should be visible initially.
pl: Ta zmienna określa czy format paska narzędziowego powinien być widoczny początkowo.

en: Format toolbar position
pl: Formatuj pozycję paska narzędziowego

en: This variable determines where the format toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
pl: Ta zmienna określa gdzie format paska narzędziowego powinien być pokazany. 0 to lewo, 1 to prawo, 2 to góra.

en: Object toolbar visible
pl: Pasek narzędziowy obiektu widoczny

en: This variable determines whether the object toolbar should be visible initially.
pl: Ta zmienna określa czy obiektowy pasek narzędziowy powinien być widoczny początkowo.

en: Object toolbar position
pl: Pozycja paska narzędziowego obiektu

en: This variable determines where the object toolbar should be shown. 0 is left, 1 is right, 2 is top.
pl: Ta zmienna określa gdzie obiektowy pasek narzędziowy powinien być pokazany. 0 to lewo, 1 to prawo, 2 to góra.

en: Function Markers
pl: Znaczniki funkcji

en: This variable determines whether cells containing spreadsheet function are marked.
pl: Ta zmienna określa czy komórki zawierające funkcje arkusza kalkulacyjnego są zaznaczone.

en: Extension Markers
pl: Znaczniki rozszerzenia

en: This variable determines whether cells with truncated content are marked.
pl: Ta zmienna określa czy komórki z obciętą zawartością są zaznaczone.

en: Autocomplete
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: This variable determines whether autocompletion is set on.
pl: Ta zmienna określa czy ustawione jest automatyczne uzupełnianie.

en: Minimum Number of Characters for Autocompletion
pl: Minimalna liczba znaków dla automatycznego uzupełnienia

en: This variable determines the minimum number of characters required for autocompletion.
pl: Ta zmienna określa minimalną liczbę znaków wymaganą dla automatycznego uzupełniania.

en: Show Function Name Tooltips
pl: Pokaż podpowiedzi nazwy funkcji

en: This variable determines whether to show function name tooltips.
pl: Ta zmienna określa czy pokazywać podpowiedzi nazwy funkcji.

en: Show Function Argument Tooltips
pl: Pokaż podpowiedzi argumentu funkcji

en: This variable determines whether to show function argument tooltips.
pl: Ta zmienna określa czy pokazywać podpowiedzi argumentu funkcji.

en: Enter Direction
pl: Wprowadź Kierunek

en: Which direction pressing Enter will move the edit position.
pl: Który kierunek naciskając Enter przeniesie pozycję edycji.

en: Auto Expression Recalculation Lag
pl: Opóźnienie automatycznego przeliczania wyrażenia

en: If `lag' is 0, gnumeric recalculates all auto expressions immediately after every change. Non-zero values of `lag' allow gnumeric to accumulate more changes before each recalculation. If `lag' is positive, then whenever a change appears, gnumeric waits `lag' milliseconds and then recalculates; if more changes appear during that period, they are also processed at that time. If `lag' is negative, then recalculation happens only after a quiet period of |lag| milliseconds.
pl: Jeśli 'opóźnienie' to 0, gnumeric oblicza wszystkie automatyczne wyrażenia natychmiast po każdej zmianie. Wartości nie zerowe 'opóźnienia' pozwalają gnumericowi kumulować więcej zmian przed każdą ponowną kalkulacją. Jeśli 'opóźnienie' jest dodatnie to gdy pojawi się zmiana, gnumeric czeka milisekund 'opóźnienia' i następnie oblicza ponownie; jeśli więcej zmian pojawi się podczas tego okresu, one też są przetworzone w tym czasie. Jeśli 'opóźnienie' jest ujemne to ponowne obliczenie wydarzy się tylko po okresie ciszy |opóźnienie| milisekund.

en: Transition Keys
pl: Klawisze przejścia

en: This variable determines whether transition keys are set on. Transition keys are a throw back to 1-2-3 style event handling. They turn Ctrl-arrow into page movement rather than jumping to the start/end of series.
pl: Ta zmienna określa czy klawisze przejścia są włączone. Klawisze przejścia są przerzutem powrotnym do obsługi zdarzeń stylu 1-2-3. One przełączają Ctrl-strzałka do ruchu strony raczej niż skakania do początku/końca serii.

en: Default Horizontal Window Size
pl: Domyślny rozmiar okna w poziomie

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the horizontal fraction of the screen size covered by the default window.
pl: Ta liczba (pomiędzy 0,25 a 1,00) określa część rozmiaru ekranu zajmowaną przez domyślne okno w poziomie.

en: Default Vertical Window Size
pl: Domyślny rozmiar okna w pionie

en: This number (between 0.25 and 1.00) gives the vertical fraction of the screen size covered by the default window.
pl: Ta liczba (pomiędzy 0,25 a 1,00) określa część rozmiaru ekranu zajmowaną przez domyślne okno w pionie.

en: Default Zoom Factor
pl: Domyślny współczynnik powiększenia

en: The initial zoom factor for new workbooks.
pl: Początkowy współczynnik powiększenia dla nowych zeszytów.

en: Default Compression Level For Gnumeric Files
pl: Domyślny poziom kompresji dla plików Gnumerica

en: This integer (between 0 and 9) specifies the amount of compression performed by Gnumeric when saving files in the default file format. 0 is minimal compression while 9 is maximal compression.
pl: Ta liczba całkowita (pomiędzy 0 a 9) określa stopień kompresji zastosowany przez Gnumeric podczas zapisu plików w domyślnym formacie pliku. 0 to minimalna kompresja podczas gdy 9 to maksymalna kompresja.

en: Warn When Exporting Into Single Sheet Format
pl: Ostrzeganie przed eksportem do formatu pojedynczego arkusza

en: Some file formats can contain only a single sheet. This variable determines whether the user will be warned if only a single sheet of a multi-sheet workbook is being saved.
pl: Niektóre formaty pliku mogą zawierać tylko jeden arkusz. Ta zmienna określa czy użytkownik będzie ostrzeżony jeśli tylko jeden arkusz z wielu arkuszy zeszytu będzie zapisany.

en: Default To Overwriting Files
pl: Domyślne nadpisywanie plików

en: Before an existing file is being overwritten, gnumeric will present a warning dialog. Setting this option will make the overwrite button in that dialog the default button.
pl: Zanim istniejący plik zostanie nadpisany, gnumeric wyświetli okno z ostrzeżeniem. Ustawienie tej opcji uczyni przycisk nadpisywania w tym oknie dialogowym przyciskiem domyślnym.

en: List of file savers with disabled extension check.
pl: Lista formatów zapisu pliku z wyłączonym sprawdzanie rozszerzenia.

en: This list contains the ids of the file savers for which the extension check is disabled.
pl: Lista zawiera id formatów zapisu pliku dla których sprawdzenie rozszerzenia jest wyłączone.

en: Sort is Case-Sensitive
pl: Sortowanie z _rozróżnianiem małych i wielkich liter

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to perform a case-sensitive sort and determine the initial state of the case-sensitive checkbox in the sort dialog.
pl: Ustawienie tej opcji spowoduje że przyciski sortowania na pasku narzędziowym wykonają sortowanie uwzględniając wielkość liter i określi początkowy stan pola wyboru wielkości liter w oknie dialogowym sortowania.

en: Sorting Preserves Formats
pl: Sortowanie zachowuje formaty

en: Setting this option will cause the sort buttons on the toolbar to preserve the cell formats while sorting and determines the initial state of the preserve-formats checkbox in the sort dialog.
pl: Ustawienie tej opcji spowoduje że przyciski sortowania na pasku narzędziowym zachowają formaty komórki podczas sortowania i określi początkowy stan pola wyboru zachowania formatów w oknie dialogowym sortowania.

en: Sort Ascending
pl: Rosnąco

en: This option determines the initial state of the sort-order button in the sort dialog.
pl: Ta opcja określa początkowy stan przycisku porządku sortowania w oknie dialogowym sortowania.

en: Number of Automatic Clauses
pl: Liczba automatycznych klauzul

en: When selecting a sort region in the sort dialog, sort clauses are automatically added. This number determines the maximum number of clauses to be added automatically.
pl: Gdy wybrane sortowanie rejonu w oknie dialogowym sortowania, sortujące klauzule są dodane automatycznie. Ta liczba określa maksymalną liczbę klauzul będących dodanymi automatycznie.

en: Prefer CLIPBOARD over PRIMARY selection
pl: Preferuj SCHOWEK niż PODSTAWOWE zaznaczenie

en: When TRUE, Gnumeric will prefer the modern CLIPBOARD selection over the legacy PRIMARY selections. Set to FALSE if you have to deal with older applications, like Xterm or Emacs, which set only the PRIMARY selection.
pl: Gdy PRAWDA, Gnumeric będzie preferował nowoczesne zaznaczenie SCHOWKA niż zastane wybory PODSTAWOWE. Ustaw na FAŁSZ jeśli masz do czynienia ze starszymi aplikacjami jak Xterm lub Emacs, które ustawiają tylko zaznaczenie PODSTAWOWE.

en: Use UTF-8 in LaTeX Export
pl: Używaj UTF-8 w eksporcie LaTeX

en: This setting determines whether created LaTeX files use UTF-8 (unicode) or ISO-8859-1 (Latin1). To use the UTF-8 files, you must have the ucs LaTeX package installed.
pl: To ustawienie określa czy stworzone pliki LaTeX używają UTF-8 (unicode) czy ISO-8859-1 (Latin 1). Żeby użyć pliki UTF-8 trzeba mieć zainstalowany pakiet ucs LaTeX.

en: Full path of lp_solve program to use
pl: Pełna ścieżka programu lp_solve do użycia

en: This is the full path to the lp_solve binary that the lpsolve plugin should use.
pl: To jest pełna ścieżka do pliku binarnego lp_solve którą wtyczka lpsolve powinna użyć.

en: Full path of glpsol program to use
pl: Pełna ścieżka programu glpsol do użycia

en: This is the full path to the glpsol binary that the lpsolve plugin should use.
pl: To jest pełna ścieżka do binariów glpsol którą wtyczka lpsolve powinna używać.

en: StandardToolbar
pl: Standardowy Pasek narzędziowy

en: FormatToolbar
pl: Format Paska narzędziowego

en: ObjectToolbar
pl: Obiektowy Pasek narzędziowy

en: Cut Object
pl: Wytnij Obiekt

en: Unable to paste
pl: Nie można wkleić

en: Contents can only be pasted by value or by link.
pl: Wklejenie zawartości może się odbyć tylko z użyciem wartości lub odnośnika.

en: destination does not have an even multiple of source columns (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
pl: liczba kolumn w obszarze docelowym nie jest wielokrotnością ich liczby w obszarze źródłowym (%d do %d)
    
    Spróbuj zaznaczyć pojedynczą komórkę lub obszar o tym samym kształcie i rozmiarze.

en: destination does not have an even multiple of source rows (%d vs %d)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
pl: liczba wierszy w obszarze docelowym nie jest wielokrotnością ich liczby w obszarze źródłowym (%d do %d)
    
    Spróbuj zaznaczyć pojedynczą komórkę lub obszar o tym samym kształcie i rozmiarze.

en: result passes the sheet boundary
pl: wynik przekracza granice arkusza

en: destination has a different shape (%dRx%dC) than the original (%dRx%dC)
    
    Try selecting a single cell or an area of the same shape and size.
pl: Obszar docelowy ma kształt (%dWx%dK) różny od oryginału (%dWx%dK)
    
    Spróbuj zaznaczyć pojedynczą komórkę lub obszar o tym samym kształcie i rozmiarze.

en: Unable to paste into selection
pl: Nie można wkleić do zaznaczenia

en: Paste
pl: Wklej

en: Inserting these cells would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
pl: Wstawienie tych komórek przesunie dane poza arkusz. Proszę poszerzyć najpierw arkusz.

en: Shift rows %s
pl: Przesunięcie wierszy %s

en: Shift row %s
pl: Przesunięcie wiersza %s

en: Shift columns %s
pl: Przesunięcie kolumn %s

en: Shift column %s
pl: Przesunięcie kolumny %s

en: Would split array %s
pl: Operacja spowodowałaby rozdzielenie tablicy %s

en: Would split an array
pl: Operacja spowodowałaby rozdzielenie tablicy

en: Would split merge %s
pl: Czy chcesz podzielić połączenie %s

en: %s is locked. Unprotect the workbook to enable editing.
pl: %s jest zablokowany. Odblokuj zeszyt żeby umożliwić edycję.

en: %s is locked. Unprotect the sheet to enable editing.
pl: %s jest zablokowany. Odblokuj arkusz żeby umożliwić edycję.

en: Inserting expression in %s
pl: Wstawienie wyrażenie do %s

en: Editing style of %s
pl: Edycja stylu %s

en: Typing "%s" in %s
pl: Wpisanie "%s" do %s

en: Set Text
pl: Ustawienie tekstu

en: Inserting array expression in %s
pl: Wstawianie tablicy wyrażenia w %s

en: Creating a Data Table in %s
pl: Tworzenie tablicy danych w %s

en: Ins/Del Column/Row
pl: Wstaw/Usuń kolumnę/wiersz

en: Inserting %i column before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i columns before column %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
pl[0]: Wstawienie kolumny %i przed kolumną  %s przesunie dane poza arkusz. Proszę poszerzyć najpierw arkusz.
pl[1]: Wstawienie kolumn %i przed kolumną  %s przesunie dane poza arkusz. Proszę poszerzyć najpierw arkusz.
pl[2]: Wstawienie kolumn %i przed kolumną  %s przesunie dane poza arkusz. Proszę poszerzyć najpierw arkusz.

en: Inserting %d column before %s | Inserting %d columns before %s
pl[0]: Wstawienie %d kolumny przed %s
pl[1]: Wstawienie %d kolumn przed %s
pl[2]: Wstawienie %d kolumn przed %s

en: Inserting %i row before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first. | Inserting %i rows before row %s would push data off the sheet. Please enlarge the sheet first.
pl[0]: Wstawienie %i wiersza przed wierszem %s przesunie dane poza arkusz. Proszę rozszerzyć najpierw arkusz.
pl[1]: Wstawienie %i wierszy przed wierszem %s przesunie dane poza arkusz. Proszę rozszerzyć najpierw arkusz.
pl[2]: Wstawienie %i wierszy przed wierszem %s przesunie dane poza arkusz. Proszę rozszerzyć najpierw arkusz.

en: Inserting %d row before %s | Inserting %d rows before %s
pl[0]: Wstawianie %d wiersza przed %s
pl[1]: Wstawianie %d wierszy przed %s
pl[2]: Wstawianie %d wierszy przed %s

en: Deleting columns %s
pl: Usunięcie kolumn %s

en: Deleting column %s
pl: Usunięcie kolumny %s

en: Deleting rows %s
pl: Usunięcie wierszy %s

en: Deleting row %s
pl: Usunięcie wiersza %s

en: Clear
pl: Wyczyść

en: contents
pl: zawartości

en: formats
pl: formatów

en: comments
pl: komentarzy

en: all
pl: wszystkiego

en: Clearing %s in %s
pl: Wyczyszczenie %s w %s

en: Changing Format
pl: Zmiana formatu

en: Changing format of %s
pl: Zmiana formatu %s

en: Setting Font Style of %s
pl: Ustawienie stylu czcionki %s

en: Autofitting column %s
pl: Automatyczne dopasowanie kolumny %s

en: Autofitting row %s
pl: Automatyczne dopasowanie wiersza %s

en: Setting width of column %s to %d pixel | Setting width of column %s to %d pixels
pl[0]: Ustawienie szerokości kolumny %s na %d piksel
pl[1]: Ustawienie szerokości kolumny %s na %d piksele
pl[2]: Ustawienie szerokości kolumny %s na %d pikseli

en: Setting height of row %s to %d pixel | Setting height of row %s to %d pixels
pl[0]: Ustawienie wysokości wiersza %s na %d piksel
pl[1]: Ustawienie wysokości wiersza %s na %d piksele
pl[2]: Ustawienie wysokości wiersza %s na %d pikseli

en: Setting width of column %s to default
pl: Ustawienie szerokości kolumny %s na wartość domyślną

en: Setting height of row %s to default
pl: Ustawienie wysokości wiersza %s na wartość domyślną

en: Autofitting columns %s
pl: Automatyczne dopasowanie kolumn %s

en: Autofitting rows %s
pl: Automatyczne dopasowanie wierszy %s

en: Setting width of columns %s to %d pixel | Setting width of columns %s to %d pixels
pl[0]: Ustawienie szerokości kolumn %s na %d piksel
pl[1]: Ustawienie szerokości kolumn %s na %d piksele
pl[2]: Ustawienie szerokości kolumn %s na %d pikseli

en: Setting height of rows %s to %d pixel | Setting height of rows %s to %d pixels
pl[0]: Ustawienie wysokości wierszy %s na %d piksel
pl[1]: Ustawienie wysokości wierszy %s na %d piksele
pl[2]: Ustawienie wysokości wierszy %s na %d pikseli

en: Setting width of columns %s to default
pl: Ustawianie szerokości kolumn %s na wartości domyślne

en: Setting height of rows %s to default
pl: Ustawienie wysokości wierszy %s na wartości domyślne

en: Autofitting width of %s
pl: Automatyczne dopasowanie szerokości %s

en: Autofitting height of %s
pl: Automatyczne dopasowanie wysokości %s

en: Sorting
pl: Sortowanie

en: Sorting %s
pl: Posortowanie %s

en: Are you sure that you want to hide all columns? If you do so you can unhide them with the 'Format→Column→Unhide' menu item.
pl: Czy jesteś pewien że chcesz ukryć wszystkie kolumny? Jeśli tak zrobisz to można odkryć je poprzez pozycję menu 'Format→Kolumna→Odkryj'

en: Are you sure that you want to hide all rows? If you do so you can unhide them with the 'Format→Row→Unhide' menu item.
pl: Czy jesteś pewien że chcesz ukryć wszystkie wiersze? Jeśli tak zrobisz to można odkryć je poprzez pozycję menu 'Format→Wiersz→Odkryj'.

en: Unhide columns
pl: Odkrycie kolumn

en: Hide columns
pl: Ukrycie kolumn

en: Unhide rows
pl: Odkrycie wierszy

en: Hide rows
pl: Ukrycie wierszy

en: Expand columns
pl: Rozwinięcie kolumn

en: Collapse columns
pl: Zwinięcie kolumn

en: Expand rows
pl: Rozwinięcie wierszy

en: Collapse rows
pl: Zwinięcie wierszy

en: Show column outline %d
pl: Pokaż zarys kolumny %d

en: Show row outline %d
pl: Pokaż zarys wiersza %d

en: Those columns are already grouped
pl: Te kolumny zostały już zgrupowane

en: Those rows are already grouped
pl: Te wiersze zostały już zgrupowane

en: Those columns are not grouped, you can't ungroup them
pl: Te kolumny nie są zgrupowane, nie można ich rozgrupować

en: Those rows are not grouped, you can't ungroup them
pl: Te wiersze nie są zgrupowane, nie można ich rozgrupować

en: Group columns %s
pl: Zgrupowanie kolumn %s

en: Ungroup columns %s
pl: Rozgrupowanie kolumn %s

en: Group rows %d:%d
pl: Zgrupowanie wierszy %d:%d

en: Ungroup rows %d:%d
pl: Rozgrupowanie wierszy %d:%d

en: Moving %s
pl: Przeniesienie %s

en: is beyond sheet boundaries
pl: przekracza granice arkusza

en: Copying between files with different date conventions.
    It is possible that some dates could be copied
    incorrectly.
pl: Kopiowanie pomiędzy plikami z różnymi konwencjami daty.
    Jest możliwe że niektóre daty mogą być skopiowane
    niepoprawnie.

en: Paste Copy
pl: Wklej Kopiuj

en: Pasting into %s
pl: Wklejenie do %s

en: Do you really want to paste %s copies?
pl: Czy rzeczywiście chcesz wkleić %s kopii?

note: Check arrays or merged regions in src or target regions
en: Autofill
pl: Automatyczne wypełnienie

note: Changed in initial redo.
en: Autofilling %s
pl: Automatyczne wypełnienie %s

en: Autoformatting %s
pl: Automatyczne sformatowanie %s

en: Unmerging %s
pl: Rozdzielenie %s

en: Merge and Center %s
pl: Scalanie i wycentrowanie %s

en: Merging %s
pl: Scalenie %s

note: Corrected below.
en: Search and Replace
pl: Wyszukanie i zmiana

en: Setting default width of columns to %.2fpts
pl: Ustawienie domyślnej szerokości kolumn na %.2f punktów

en: Setting default height of rows to %.2fpts
pl: Ustawienie domyślnej wysokości wierszy na %.2f punktów

en: Zoom %s to %.0f%%
pl: Ustawienie powiększenia %s na %.0f%%

en: Delete Object
pl: Usunięcie obiektu

en: Format Object
pl: Format obiektu

en: Name
pl: Nazwa

en: Sheet names must be non-empty.
pl: Nazwy arkusza muszą być nie puste.

en: A workbook cannot have two sheets with the same name.
pl: Zeszyt nie może mieć dwóch arkuszy z tą samą nazwą.

en: Resizing sheet
pl: Zmiana rozmiaru arkusza

en: Clearing comment of %s
pl: Wyczyszczenie komentarza %s

en: Setting comment of %s
pl: Ustawienie komentarza %s

en: Merging data into %s
pl: Scalanie danych do %s

en: Changing workbook properties
pl: Zmiana właściwości zeszytu

en: Pull Object to the Front
pl: Przeciągnij obiekt na przód

en: Pull Object Forward
pl: Przeciągnij obiekt do przodu

en: Push Object Backward
pl: Przesuń obiekt do tyłu

en: Push Object to the Back
pl: Przeciągnij obiekt do tyłu

en: Page Setup For %s
pl: Ustawienie Strony dla %s

en: Page Setup For All Sheets
pl: Ustawienie Strony dla Wszystkich Arkuszy

en: Defined Name
pl: Zdefiniowana nazwa

en: An empty string is not allowed as defined name.
pl: Pusty ciąg nie jest dozwolony jako określenie nazwy.

en: '%s' is not allowed as defined name.
pl: '%s' nie jest dozwolony jako określenie nazwy.

en: has a circular reference
pl: ma zapętlone odwołanie

en: Define Name %s
pl: Określ nazwę %s

en: Update Name %s
pl: Uaktualnij Nazwę %s

en: Remove Name %s
pl: Usuń nazwę %s

en: Change Scope of Name
pl: Zmień zakres nazwy

en: Change Scope of Name %s
pl: Zmiana zakresu nazwy %s

en: Add scenario
pl: Dodaj scenariusz

en: Scenario Show
pl: Pokaz scenariusza

en: Shuffle Data
pl: Przekładaj dane

note: FIXME?
en: Text (%s) to Columns (%s)
pl: Tekst (%s) do kolumn (%s)

en: Goal Seek (%s)
pl: Poszukiwanie celu (%s)

en: Tabulating Dependencies
pl: Zależności tabulacji

en: Reconfigure Graph
pl: Rekonfiguracja Wykresu

en: Reconfigure Object
pl: Rekonfiguracja obiektu

en: Left to Right
pl: Od lewej do prawej

en: Right to Left
pl: Od prawej do lewej

en: Changing Hyperlink
pl: Zmiana hiperłącza

en: Changing hyperlink of %s
pl: Zmiana hiperłącza %s

en: Configure List
pl: Skonfiguruj listę

en: Set Frame Label
pl: Ustaw etykietę ramki

en: Configure Button
pl: Skonfiguruj przycisk

en: Configure Radio Button
pl: Konfiguruj przycisk radio

en: Configure Checkbox
pl: Skonfiguruj pole wyboru

en: Configure Adjustment
pl: Konfiguracja dostosowania

en: Add Filter
pl: Dodaj filtr

en: Auto Filter blocked by %s
pl: Auto filtr zablokowany przez %s

en: AutoFilter
pl: Automatyczny filtr

en: Requires more than 1 row
pl: Wymaga więcej niż 1 wiersza

en: Unable to create Autofilter
pl: Nie można utworzyć autofiltru

en: Add Autofilter to %s
pl: Dodaj filtr automatyczny do %s

en: Extend Autofilter to %s
pl: Rozszerz autofiltr do %s

en: Remove Autofilter from %s
pl: Usuń filtr automatyczny z %s

en: Change filter condition for %s
pl: Zmień filtr warunku dla %s

en: Clear All Page Breaks
pl: Wyczyść Wszystkie Podziały Strony

en: Remove Column Page Break
pl: Usuń Podział kolumny strony

en: Remove Row Page Break
pl: Usuń Podział wiersza strony

en: Add Column Page Break
pl: Dodaj Podział Strony Kolumny

en: Add Row Page Break
pl: Dodaj Podział Strony Wiersza

en: Consolidating to (%s)
pl: Konsolidowanie do (%s)

en: Data Consolidation
pl: Konsolidacja danych

en: Core
pl: Podstawowy

en: Features
pl: Funkcje

en: Analytics
pl: Analityka

en: Import Export
pl: Import Eksport

en: Scripting
pl: Skrypty

en: Usability
pl: Użyteczność

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Translation
pl: Tłumaczenie

en: Art
pl: Sztuka

en: Packaging
pl: Pakowanie

en: Options pricers
pl: Opcje

en: Functions and X-Base importing.
pl: Funkcje i importowanie X-Base.

en: Simplex algorithm for Solver (LP Solve).
pl: Algorytm simpleksowy dla Solvera (LP Solve).

en: Core charting engine.
pl: Mechanizm rysowania wykresów.

en: Quality Assurance and sheet copy.
pl: Zapewnienie jakości i kopiowanie arkusza.

en: OLE2 support.
pl: Obsługa OLE2.

en: Localization.
pl: Tłumaczenia.

en: Plugin system, localization.
pl: System wtyczki, lokalizacje.

en: Debian packaging.
pl: Pakiet Debiana.

en: Original plugin engine.
pl: Oryginalny silnik wtyczki.

en: Custom UI tools
pl: Niestandardowe UI narzędzi

en: RPM packaging
pl: Pakiet RPM

en: Statistics and GUI master
pl: Statystyka i główny GUI

en: UI polish and all round bug fixer
pl: wygładzenie UI i nieustanna naprawa błedów

en: Special functions
pl: Funkcje specjalne

en: Solver, lots of worksheet functions, and general trailblazer
pl: Solver, wiele funkcji zeszytu i ogólny pomysłodawca

en: One of the original core contributors
pl: Jeden z oryginalnych rdzennych współpracowników

en: The original value format engine and libgoffice work
pl: Mechanizm oryginalnego formatu wartości i praca libgoffice

en: The original text plugin
pl: Oryginalna wtyczka tekstowa

en: Started the MS Excel import/export engine, and 'GnmStyle'
pl: Zapoczątkował silnik importu/eksportu MS Excela i 'GnmStyle'

en: SheetObject improvement
pl: udoskonalenia SheetObject

en: Support for non-Latin languages
pl: Obsługa nie łacińskich języków

en: Many plot types for charting engine.
pl: Wiele typów rysowania dla silnika wykresów.

en: canvas support
pl: obsługa canvas

en: Guile support
pl: Obsługa Guile

en: HTML, troff, LaTeX exporters
pl: eksport HTML, troff, LaTeX

en: original CSV support, French localization
pl: oryginalna obsługa CSV, francuskie tłumaczenie

en: Icons and Images
pl: Ikony i Obrazy

en: Paradox Importer
pl: Importer Paradox

en: Initial work on OLE2 for libgsf
pl: Początkowa praca nad OLE2 dla libgsf

en: Consolidation and Structured Text importer
pl: Konsolidacja i strukturalny importer tekstu

en: Pieces of MS Excel import
pl: Kawałki importu MS Excel

en: Telecommunications functions
pl: Funkcje telekomunikacyjne

en: Initial XML support
pl: Wstępna obsługa XML

en: Some financial functions
pl: Niektóre funkcje finansowe

en: All round powerhouse
pl: Cała potęga

en: Gnumeric is the result of
pl: Gnumeric jest wynikiem

note: Overlap.
en: the efforts of many people.
pl: wysiłki wielu ludzi.

note: Overlap.
en: Your help is much appreciated!
pl: Twoja pomoc jest bardzo doceniana!

en: We apologize if anyone was left out.
pl: Przepraszamy jeśli ktoś został pominięty.

note: Overlap.
en: Please contact us to correct mistakes.
pl: Proszę skontaktować się z nami żeby poprawić pomyłki.

note: Overlap.
en: Report problems at http://bugzilla.gnome.org
pl: Zgłoś problemy na http://bugzilla.gnome.org

note: Overlap.
en: We aim to please!
pl: Zmierzamy do zadowolenia!

en: About Gnumeric
pl: O Gnumericu

en: Visit the Gnumeric website
pl: Oglądaj stronę domową Gnumerica

en: Free, Fast, Accurate - Pick Any Three!
pl: Bezpłatny, Szybki, Dokładny - Wybierz dowolne trzy!

en: The list range is invalid.
pl: Zakres listy jest niepoprawny.

en: The criteria range is invalid.
pl: Zakres kryterium jest niepoprawny.

en: The output range is invalid.
pl: Zakres wyjściowy jest niepoprawny.

en: The given criteria are invalid.
pl: Podane kryteria są niepoprawne.

en: No matching records were found.
pl: Nie znaleziono pasujących rekordów.

en: An unexpected error has occurred: %d.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd: %d.

en: Could not create the Advanced Filter dialog.
pl: Nie można utworzyć okna zaawansowanego filtru.

en: Filter _in-place
pl: _Filtrowanie w miejscu

en: The input range is invalid.
pl: Zakres wejściowy jest niepoprawny.

en: The input range is too small.
pl: Zakres wejściowy jest zbyt mały.

en: The alpha value should be a number between 0 and 1.
pl: Wartość alfa powinna być liczbą pomiędzy 0 a 1.

en: The output specification is invalid.
pl: Specyfikacja wyjściowa jest niepoprawna.

en: Could not create the Chi Squared Tests tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzi testów rozkładu chi kwadrat.

en: The categories range is not valid.
pl: Zakres kategorii jest niepoprawny.

en: The number of categories is invalid.
pl: Liczba kategorii jest niepoprawna.

en: Could not create the Frequency Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzi częstości.

en: The time column is not valid.
pl: Czas kolumny nie jest poprawny.

en: The time column should be part of a single column.
pl: Kolumna czasu powinna być częścią pojedynczej kolumny.

en: The censorship column is not valid.
pl: Cenzurowanie kolumny jest niepoprawne.

en: The censorship column should be part of a single column.
pl: Kolumna cenzorowania powinna być częścią pojedynczej kolumny.

en: The censorship and time columns should have the same height.
pl: Kolumny cenzorowania i czasu powinny mieć tę samą wysokość.

en: The groups column is not valid.
pl: Grupy kolumny są niepoprawne.

en: The groups column should be part of a single column.
pl: Grupy kolumn powinny być częścią pojedynczej kolumny.

en: The groups and time columns should have the same height.
pl: Kolumny grupy i czasu powinny mieć tę samą wysokość.

en: Group %d
pl: Grupa %d

en: Group
pl: Zgrupuj

en: From
pl: Z

en: To
pl: Do

en: Could not create the Kaplan Meier Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzi Kaplan Meier.

en: Could not create the Normality Test Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzi testu normalności.

en: The predicted mean should be a number.
pl: Przewidziana średnia powinna być liczbą.

en: The first input range is invalid.
pl: Pierwszy zakres wejściowy jest niepoprawny.

en: Could not create the Student-t Test Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego Testu t studenta.

en: An unexpected error has occurred.
pl: Wystąpił nieoczekiwany błąd.

en: Could not create the Principal Components Analysis Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzi analizy głównych komponentów.

en: The predicted median should be a number.
pl: Przewidziana mediana powinna być liczbą.

en: The second input range is invalid.
pl: Drugi zakres wejściowy jest niepoprawny.

en: The input ranges do not have the same shape.
pl: Zakresy wejściowe nie mają tego samego kształtu.

en: Could not create the Sign Test Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego Testu znaków.

en: The input range for variable 1 is invalid.
pl: Zakres wejściowej dla zmiennej 1 jest niepoprawny.

en: The input range for variable 2 is invalid.
pl: Zakres wejściowy dla zmiennej 2 jest niepoprawny.

en: Could not create the Wilcoxon-Mann-Whitney Analysis Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzia analizy Wilcoxon-Mann-Whitney.

en: The selected input rows must have equal size!
pl: Wybrane wiersze wejściowe muszą mieć taki sam rozmiar!

en: The selected input columns must have equal size!
pl: Wybrane kolumny wejściowe muszą mieć taki sam rozmiar!

en: The selected input areas must have equal size!
pl: Wybrane obszary wejściowe muszą mieć taki sam rozmiar!

en: Could not create the Correlation Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi korelacji.

en: Could not create the Covariance Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi kowariancji.

en: Could not create the Rank and Percentile Tools dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi rang i procentyli.

en: Could not create the Fourier Analysis Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi analizy Fouriera.

en: No statistics are selected.
pl: Nie zaznaczono statystyki.

en: The confidence level should be between 0 and 1.
pl: Poziom istotności powinien być pomiędzy 0 a 1.

en: K must be a positive integer.
pl: K musi być dodatnią liczbą całkowitą.

en: Could not create the Descriptive Statistics Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi statystyki opisowej.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 1.
pl: Wprowadź poprawną wariancję
    populacji dla 1. zmiennej.

en: Please enter a valid
    population variance for variable 2.
pl: Wprowadź poprawną wariancję
    populacji dla 2. zmiennej.

en: Could not create the Mean Tests Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi testów średniej.

en: Could not create the FTest Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi testu F.

en: The requested number of samples is invalid.
pl: Wymagana liczba próbek jest niepoprawna.

en: The requested period is invalid.
pl: Wymagany okres jest niepoprawny.

en: The requested offset is invalid.
pl: Wymagane przesunięcie jest niewłaściwe.

en: The requested sample size is invalid.
pl: Wymagany rozmiar próbki jest niewłaściwy.

en: Could not create the Sampling Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi próbkowania.

en: The x variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej x jest niepoprawny.

en: The y variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej y jest niepoprawny.

en: The x variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
pl: Zakres zmiennej x musi być wektorem (n przez 1 lub 1 przez n).

en: The y variable range must be a vector (n by 1 or 1 by n).
pl: Zakres zmiennej y musi być wektorem (n przez 1 lub 1 przez n).

en: The x variable range is too small
pl: Zakres zmiennej x jest zbyt mały

en: The y variable range is too small
pl: Zakres zmiennej y jest zbyt mały

en: The y variables range is invalid.
pl: Zakres zmiennej y jest niepoprawny.

en: The x variables range is invalid.
pl: Zakres zmiennej x jest niepoprawny.

en: The sizes of the y variable and x variables ranges do not match.
pl: Rozmiar zakresów zmiennej y i zmiennych x nie pasują.

en: The sizes of the x variable and y variables ranges do not match.
pl: Rozmiary zakresów zmiennej x i zmiennych y nie pasują.

en: The confidence level is invalid.
pl: Poziom istotności jest niepoprawny.

en: _Y variables:
pl: Zmienne _Y:

en: _X variable:
pl: Zmienna _X:

en: _X variables:
pl: Zmienne _X:

en: _Y variable:
pl: Zmienna _Y:

en: Could not create the Regression Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi regresji.

en: The given seasonal damping factor is invalid.
pl: Dany sezonowy współczynnik tłumienia jest niepoprawny.

en: The given seasonal period is invalid.
pl: Dany okres sezonowy jest niepoprawny.

en: The given growth damping factor is invalid.
pl: Podany wzrost współczynnika tłumienia jest niepoprawny.

en: The given damping factor is invalid.
pl: Dany współczynnik tłumienia jest niepoprawny.

en: Could not create the Exponential Smoothing Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi wygładzania wykładniczego.

en: The given interval is invalid.
pl: Dany interwał jest niepoprawny.

en: The given offset is invalid.
pl: Dane przesunięcie jest niewłaściwe.

en: Could not create the Moving Average Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi średniej ruchomej.

en: The cutoff range is not valid.
pl: Zakres odcięcia jest niepoprawny.

en: The number of to be calculated cutoffs is invalid.
pl: Liczba obliczanych odcięć jest niewłaściwa.

en: Could not create the Histogram Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędzi histogramu.

en: Could not create the ANOVA (single factor) tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna analizy wariancji (jeden czynnik).

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data and the labels.
pl: Podany zakres wejściowy powinien zawierać co najmniej dwie kolumny i dwa wiersze danych oraz etykiety.

en: The given input range should contain at least two columns and two rows of data.
pl: Podany zakres wejściowy powinien zawierać co najmniej dwie kolumny i dwa wiersze danych.

en: The given input range should contain at least two columns of data and the labels.
pl: Podany zakres wejściowy powinien zawierać co najmniej dwie kolumny danych i etykiety.

en: The given input range should contain at least two columns of data.
pl: Podany zakres wejściowy powinien zawierać co najmniej dwie kolumny danych.

en: The given input range should contain at least two rows of data and the labels.
pl: Podany zakres wejściowy powinien zawierać co najmniej dwa wiersze danych i etykiety.

en: The given input range should contain at least two rows of data.
pl: Podany zakres wejściowy powinien zawierać co najmniej dwa wiersze danych.

en: The number of data rows must be a multiple of the replication number.
pl: Liczba wierszy danych musi być wielokrotnością liczby powieleń.

en: The number of rows per sample should be a positive integer.
pl: Liczba wierszy dla próbki musi być dodatnią liczbą całkowitą.

en: Could not create the ANOVA (two factor) tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna narzędziowego analizy wariancji z dwoma współczynnikami.

note: xgettext : %d gives the number of items in the autofilter. This is input to ngettext.
en: Show the largest item | Show the %3d largest items
pl[0]: Pokaż największą pozycję
pl[1]: Pokaż największe %3d pozycje
pl[2]: Pokaż największych %3d pozycji

note: xgettext : %d gives the number of items in the autofilter. This is input to ngettext.
en: Show the smallest item | Show the %3d smallest items
pl[0]: Pokaż najmniejszą pozycję
pl[1]: Pokaż najmniejsze %3d pozycje
pl[2]: Pokaż najmniejszych %3d pozycji

en: Show the items in the top %3d%% of the data range | Show the items in the top %3d%% of the data range
pl[0]: Pokaż pozycje na górze %3d%% zakresu danych
pl[1]: Pokaż pozycje na górze %3d%% zakresu danych
pl[2]: Pokaż pozycje na górze %3d%% zakresu danych

en: Show the items in the bottom %3d%% of the data range | Show the items in the bottom %3d%% of the data range
pl[0]: Pokaż pozycje na dole %3d%% zakresu danych
pl[1]: Pokaż pozycje na dole %3d%% zakresu danych
pl[2]: Pokaż pozycje na dole %3d%% zakresu danych

en: Show the top %3d%% of all items | Show the top %3d%% of all items
pl[0]: Pokaż najwyższą %3d%% z wszystkich pozycji
pl[1]: Pokaż najwyższe %3d%% z wszystkich pozycji
pl[2]: Pokaż najwyższych %3d%% z wszystkich pozycji

en: Show the bottom %3d%% of all items | Show the bottom %3d%% of all items
pl[0]: Pokaż dno %3d%% wszystkich pozycji
pl[1]: Pokaż dno %3d%% wszystkich pozycji
pl[2]: Pokaż dno %3d%% wszystkich pozycji

en: Percentage:
pl: Procent:

en: Count:
pl: Licz:

en: Column %s ("%s")
pl: Kolumna %s ("%s")

en: Column %s
pl: Kolumna %s

en: Jan
pl: Sty

en: Feb
pl: Lut

en: Total
pl: Ogółem

en: North
pl: Półn.

en: South
pl: Poł.

en: West
pl: Zach.

en: _Settings
pl: _Ustawienia

en: _Edges
pl: _Krawędzie

en: Apply _Number Formats
pl: Zastosowanie formatów _liczb

en: Apply _Borders
pl: Zastosowanie _krawędzi

en: Apply _Fonts
pl: Zastosowanie _czcionek

en: Apply _Patterns
pl: Zastosowanie _deseni

en: Apply _Alignment
pl: Zastosowanie _wyrównań

en: _Left
pl: _Lewa

en: _Right
pl: _Prawa

en: _Top
pl: _Góra

en: _Bottom
pl: _Dół

en: _Show Gridlines
pl: Wyświetlanie linii _siatki

en: An error occurred while reading the category list
pl: Podczas odczytu listy kategorii wystąpił błąd

en: Do you want to save the workbook %s ?
pl: Czy chcesz zapisać zeszyt %s?

en: Could not create the autosave dialog.
pl: Nie można utworzyć okna automatycznego zapisu.

en: Edit Cell Comment (%s)
pl: Edycja komentarza komórki (%s)

en: New Cell Comment (%s)
pl: Nowy komentarz komórki (%s)

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "none underline"
en: None
pl: Brak

[ctx: underline]
en: Single
pl: Pojedyncze

[ctx: underline]
en: Double
pl: Podwójne

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "single low underline"
en: Single Low
pl: Pojedynczy niski

[ctx: underline]
note: xgettext: This refers to a "double low underline"
en: Double Low
pl: Podwójny niski

en: Number
pl: Liczba

en: Source
pl: Źródło

en: Criteria
pl: Kryterium

en: Min:
pl: Minimum:

en: Max:
pl: Maksimum:

en: Value:
pl: Wartość:

en: None          (silently accept invalid input)
pl: Brak  (ciche akceptowanie niepoprawnych danych)

en: Stop            (never allow invalid input)
pl: Zatrzymanie  (bez zezwolenia na wprowadzenie niepoprawnych danych)

en: Warning     (accept/discard invalid input)
pl: Ostrzeżenie  (akceptacja/porzucenie niepoprawnych danych)

en: Information (allow invalid input)
pl: Informacje (zezwolenie na niepoprawne dane)

en: The validation criteria are unusable. Disable validation?
pl: Kryteria poprawności są bezużyteczne. Wyłączyć sprawdzanie poprawności?

en: Format Cells
pl: Format komórek

en: Border
pl: Krawędź

en: Clear Background
pl: Wyczyść tło

en: Background
pl: Tło

en: Pattern
pl: Deseń

en: (defined)
pl: (określony)

en: (undefined)
pl: (nieokreślony)

note: without any expression
en: Cell contains an error value.
pl: Komórka zawiera wartość błędu.

en: Cell does not contain an error value.
pl: Komórka nie zawiera wartości błędu.

en: Cell contains whitespace.
pl: Komórka zawiera odstępy.

en: Cell does not contain whitespace.
pl: Komórka nie zawiera odstępów.

note: with one expression
en: Cell value is = x.
pl: Wartość komórki jest = x.

en: Cell value is ≠ x.
pl: Wartość komórki jest ≠ x.

en: Cell value is > x.
pl: Wartość komórki jest > x.

en: Cell value is < x.
pl: Wartość komórki jest < x.

en: Cell value is ≧ x.
pl: Wartość komórki jest ≧ x.

en: Cell value is ≦ x.
pl: Wartość komórki jest ≦ x.

en: Expression x evaluates to TRUE.
pl: Wyrażenie x ocenia na PRAWDA.

en: Cell contains the string x.
pl: Komórka zawiera ciąg x.

en: Cell does not contain the string x.
pl: Komórka nie zawiera ciągu x.

en: Cell value begins with the string x.
pl: Wartość komórki zaczyna się ciągiem x.

en: Cell value does not begin with the string x.
pl: Wartość komórki nie zaczyna się ciągiem x.

en: Cell value ends with the string x.
pl: Wartość komórki kończy się ciągiem x.

en: Cell value does not end with the string x.
pl: Wartość komórki nie kończy się ciągiem x.

note: with two expressions
en: Cell value is between x and y (incl.).
pl: Wartość komórki jest pomiędzy x a y (zawiera).

en: Cell value is not between x and y (incl.).
pl: Wartość komórki nie jest pomiędzy x a y (zawiera).

en: Set conditional formatting
pl: Ustaw formatowanie warunkowe

en: Clear conditional formatting
pl: Wyczyść formatowanie warunkowe

en: Remove condition from conditional formatting
pl: Usuń warunek z formatowania warunkowego

en: Expand conditional formatting
pl: Rozszerz formatowanie warunkowe

en: If the cell content is between these two values, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest pomiędzy tymi dwoma wartościami, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is not between these two values, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie jest pomiędzy tymi dwoma wartościami, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is equal to this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest równa tej wartości, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is not equal to this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie jest równa tej wartości, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is > this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest > tej wartości, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is < this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest < tej wartości, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is ≧ this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest ≧ tej wartości, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content is ≦ this value, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki jest ≦ tej wartości, specjalny styl jest użyty.

en: If this formula evaluates to TRUE, a special style is used.
pl: Jeśli ta formuła ma wartość PRAWDA, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content contains this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki zawiera ten ciąg, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content does not contain this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie zawiera tego ciągu, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content begins with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki zaczyna się tym ciągiem, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content does not begin with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie zaczyna się tym ciągiem, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content ends with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki kończy się tym ciągiem, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content does not end  with this string, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie kończy się tym ciągiem, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell contains an error value, a special style is used.
pl: Jeśli komórka zawiera wartość błędu, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell does not contain an error value, a special style is used.
pl: Jeśli komórka nie zawiera wartości błędu, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content contains blanks, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki zawiera spacje, specjalny styl jest użyty.

en: If the cell content does not contain blanks, a special style is used.
pl: Jeśli zawartość komórki nie zawiera spacji, specjalny styl jest użyty.

en: This is an unknown condition type.
pl: To nieznany typ warunku.

en: The selection is homogeneous with respect to conditions.
pl: Wybór jest jednorodny pod względem warunków.

en: The selection is <b>not</b> homogeneous with respect to conditions!
pl: Wybór jest <b>nie</b> jednorodny pod względem warunków!

en: Editing conditional formatting:
pl: Edytowanie formatowania warunkowego:

en: Conditional Cell Formatting
pl: Warunkowe formatowanie komórki

en: Row %s
pl: Wiersz %s

en: %s to %s
pl: %s na %s

en: no available column
pl: brak dostępnych kolumn

en: no available row
pl: brak dostępnych wierszy

en: Header
pl: Nagłówek

en: Row/Column
pl: Wiersz/kolumna

en: Case Sensitive
pl: Rozróżnianie wielkości liter

en: By Value
pl: Według Wartości

en: Set standard/default column width
pl: Ustawia domyślną/standardową szerokość kolumny

en: Set column width of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
pl: Ustaw szerokość kolumny zaznaczenia na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Specification %s does not define a region
pl: Specyfikacja %s nie określa rejonu

en: Source region %s overlaps with the destination region
pl: Obszar źródłowy %s pokrywa się z obszarem docelowym

en: The output range overlaps with the input ranges.
pl: Zakres wyjściowy pokrywa się z zekresami wejściowymi.

en: Could not create the Consolidate dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego konsolidacji.

en: Filter
pl: Filtr

note: end sub menu Row specific (Note some labels duplicate col labels)
en: Row
pl: Wiersz

note: end sub menu Column specific (Note some labels duplicate row labels)
en: Column
pl: Kolumna

en: Data
pl: Dane

note: Must be last
en: Unused
pl: Nieużywany

en: _Style
pl: _Styl

en: _Aggregation
pl: _Zbiór

en: _Layout
pl: _Układ

en: _Up
pl: _W górę

en: _Down
pl: _W dół

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Create Data Table
pl: Tworzy tablicę danych

en: The selection must have more than 1 column and row to create a Data Table.
pl: Zaznaczenie musi mieć więcej niż 1 kolumnę i wiersz żeby stworzyć Tablicę danych.

en: Data Table
pl: Tablica danych

en: Could not create the Data Table definition dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego definicji tablicy danych.

en: Workbook
pl: Zeszyt

en: <new name>
pl: <nowa nazwa>

en: Why would you want to define a name for the empty string?
pl: Dlaczego chcesz zdefiniować nazwę dla pustego ciągu?

en: Why would you want to define a name to be #NAME?
pl: Czy chcesz zdefiniować nazwę, która ma być wyświetlana jako #NAME?

en: This name is already in use!
pl: Ta nazwa jest już używana!

en: content
pl: zawartość

en: Erase the search entry.
pl: Wymaż wpis wyszukiwani.

en: Paste Defined Names
pl: Wklej zdefiniowane nazwy

en: Could not create the Name Guru.
pl: Nie można utworzyć okna definicji nazw.

en: Delete
pl: Usuń

en: Could not create the Delete Cell dialog.
pl: Nie można utworzyć okna usuwania komórki.

en: TRUE
pl: PRAWDA

en: FALSE
pl: FAŁSZ

en: Unknown
pl: Nieznany

en: Transform function of G_TYPE_STRING to %s is required!
pl: Transformacja funkcji G_TYPE_STRING na %s jest wymagana!

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Edit string value directly in above listing.
pl: Edytuj wartość ciągu bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit positive integer value directly in above listing.
pl: Edytuj dodatnią wartość liczby całkowitej bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit integer value directly in above listing.
pl: Edytuj wartość liczby całkowitej bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit decimal number value directly in above listing.
pl: Edytuj wartość liczby dziesiętnej bezpośrednio w powyższej liście.

en: Edit TRUE/FALSE value directly in above listing.
pl: Edytuj wartość PRAWDA/FAŁSZ bezpośrednio w powyższej liście.

en: To edit, use the keywords tab.
pl: Żeby edytować użyj zakładki słów kluczowych.

en: This property value cannot be edited.
pl: Ta wartość właściwości nie może być edytowana.

en: Edit timestamp directly in above listing.
pl: Edytuj znacznik czasu bezpośrednio w powyższej liście.

en: A document property with the name '%s' already exists.
pl: Właściwość dokumentu z nazwą '%s' już istnieje.

en: Use the keywords tab to create this property.
pl: Użyj zakładki słów kluczowych żeby stworzyć tę właściwość.

en: Integer
pl: Liczba całkowita

en: Decimal Number
pl: Liczba dziesiętna

en: TRUE/FALSE
pl: PRAWDA/FAŁSZ

en: Date & Time
pl: Data & czas

en: Linked To
pl: Przyłączony do

note: IMPORTANT: OBEY THE ORDER 0 - 3 - 2 - 1
en: File
pl: Plik

en: Properties
pl: Właściwości

en: Description
pl: Opis

en: Calculation
pl: Obliczenie

en: Could not create the Properties dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego właściwości.

en: Could not create the Fill Series dialog.
pl: Nie można utworzyć okna serii wypełniania.

en: Function/Argument
pl: Funkcja/argument

en: Could not create the formula guru.
pl: Nie można utworzyć druida tworzenia wyrażeń.

en: All Functions
pl: Wszystkie Funkcje

en: Recently Used
pl: Ostatnio używane

en: In Use
pl: W użytku

en: %s evaluates to %s.
pl: %s ocenia na %s.

en: Arguments:
pl: Argumenty:

en: Note:
pl: Uwaga:

en: Examples:
pl: Przykłady:

note: Not translated
en: See also:
pl: Zobacz też:

en: Further information:
pl: Dalsze informacje:

en: online descriptions
pl: Opisy online

en: Gnumeric Function Help Browser
pl: Przeglądarka pomocy funkcji Gnumerica

en: Paste Function Name dialog
pl: Wklej okno dialogowe nazwy funkcji

en: You should introduce a valid cell name in 'Set Cell:'!
pl: Należy wprowadzić poprawną nazwę komórki w "Ustawienie komórki:"!

en: The cell named in 'Set Cell:' must contain a formula!
pl: Komórka określona w "Ustawienie komórki" musi zawierać formułę!

en: You should introduce a valid cell name in 'By Changing Cell:'!
pl: Należy wprowadzić poprawną nazwę komórki w "Zmieniając komórkę:"!

en: The cell named in 'By changing cell' must not contain a formula.
pl: Komórka określona w "Zmieniając komórkę" nie może zawierać formuły.

en: The value given in 'To Value:' is not valid.
pl: Wartość podana w "Na wartość:" nie jest poprawna.

en: Goal seeking with cell %s found a solution.
pl: Poszukiwanie celu z komórką %s znalazło rozwiązanie.

en: Goal seeking with cell %s did not find a solution.
pl: Poszukiwanie celu z komórką %s nie znalazło rozwiązania.

en: Could not create the Goal-Seek dialog.
pl: Nie można utworzyć okna poszukiwania celu.

en: Workbook Level
pl: Poziom zeszytu

en: Sheet
pl: Arkusz

en: Cell
pl: Komórka

en: Could not create the goto dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego przejścia do danego miejsca.

en: Not a range or name
pl: To nie jest zakres ani nazwa

en: Internal Link
pl: Wewnętrzny odnośnik

en: Jump to specific cells or named range in the current workbook
pl: Przeskakuje do określonych komórek lub nazwanego zakresu w bieżącym zeszycie

en: External Link
pl: Zewnętrzny odnośnik

en: Open an external file with the specified name
pl: Otwiera zewnętrzny plik nadając mu wybraną nazwę

en: Email Link
pl: Odnośnik email

en: Prepare an email
pl: Tworzy list elektroniczny

en: Web Link
pl: Odnośnik web

en: Browse to the specified URL
pl: Przegląda podany adres URL

en: Add Hyperlink
pl: Dodaj odnośnik

en: Edit Hyperlink
pl: Zredaguj odnośnik

en: Remove Hyperlink
pl: Usuń odnośnik

en: Could not create the hyperlink dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego odnośników.

en: Insert
pl: Wstaw

en: Could not create the Insert Cell dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego wstawiania komórek.

en: One field is not part of the merge zone!
pl: Jedno pole nie jest częścią strefy złączenia!

en: %i fields are not part of the merge zone!
pl: %i pola nie są częścią strefy złączenia!

en: The data columns range in length from %i to %i. Shall we trim the lengths to %i and proceed?
pl: Zakres danych kolumn jest długi od %i do %i. Czy zredukować długość do %i i kontynuować?

en: Input Data
pl: Dane wejściowe

en: Merge Field
pl: Scal Pole

en: %s is encrypted
pl: %s jest zakodowany

en: Encrypted files require a password
    before they can be opened.
pl: Zaszyfrowane pliki wymagają hasła
    aby można je było otworzyć.

en: Password :
pl: Hasło :

en: Select Directory
pl: Wybierz Katalog

en: Plugin dependencies
pl: Zależności wtyczki

en: Unknown plugin
pl: Nieznana wtyczka

en: Plugin services
pl: Usługi wtyczki

en: Errors while activating plugins
pl: Błędy podczas uaktywniania wtyczek

en: The following extra plugins must be activated in order to activate this one:
pl: Należy zaktywować poniższe dodatkowe wtyczki aby zaktywować żądaną wtyczkę:

en: Unknown plugin with id="%s"
pl: Nieznana wtyczka z id="%s"

en: 
    Do you want to activate this plugin together with its dependencies?
pl: 
    Czy chcesz uaktywnić tą wtyczkę razem ze swoimi zależnościami?

en: Error while deactivating plugin "%s".
pl: Błędy podczas próby wyłączenia wtyczki "%s".

en: Error while activating plugin "%s".
pl: Błędy podczas uaktywniania wtyczki "%s".

en: Active
pl: Aktywna

en: Plugin name
pl: Nazwa wtyczki

en: Directory
pl: Katalog

en: Length of Undo Descriptors
pl: Długość deskryptorów cofnięcia

en: Sorting is Case-Sensitive
pl: Sortowanie z rozróżnianiem małych i wielkich liter

en: Default Number of Rows in a Sheet
pl: Domyślna liczba wierszy w arkuszu

en: Default Number of Columns in a Sheet
pl: Domyślna liczba kolumn w arkuszu

en: By default, mark cells with spreadsheet functions
pl: Domyślnie zaznacza komórki z funkcjami arkusza kalkulacyjnego

en: By default, mark cells with truncated content
pl: Domyślnie zaznacz komórki z obciętą zawartością

en: Default autosave frequency in seconds
pl: Domyślna częstość automatycznego zapisu w sekundach

en: Disable Extension Check for Configurable Text Exporter
pl: Wyłącz sprawdzanie rozszerzenia dla konfigurowalnego eksportera tekstu

en: Enter _Moves Selection
pl: Wprowadź _przesuwane zaznaczenie

en: Prefer CLIPBOARD Over PRIMARY Selection
pl: Preferuj SCHOWEK zamiast PODSTAWOWEGO zaznaczenia

en: Capitalize _names of days
pl: _Nazwy dni kapitalikami

en: Correct _TWo INitial CApitals
pl: Skoryguj _DWa POczątkowe KApitaliki

en: Do _not correct:
pl: _Nie poprawiaj:

en: Capitalize _first letter of sentence
pl: _Kapitalik na początku zdania

en: Do _not capitalize after:
pl: _Bez kapitalika po:

en: Auto Correct
pl: Automatyczna korekta

en: Font
pl: Czcionka

en: Files
pl: Pliki

en: Tools
pl: Narzędzia

en: Undo
pl: Cofnięcie

en: Windows
pl: Okna

en: Header/Footer
pl: Nagłówek/stopka

en: Copy and Paste
pl: Skopiuj i Wklej

en: Screen
pl: Ekran

en: INitial CApitals
pl: POczątkowe KApitaliki

en: First Letter
pl: Pierwsza litera

en: points
pl: punkty

en: inches
pl: cale

en: Default date format
pl: Domyślny format daty

en: Custom date format
pl: Wybrany format daty

en: Default time format
pl: Domyślny format czasu

en: Custom time format
pl: Wybrany format czasy

en: A1 (first cell of the page area)
pl: A1 (pierwsza komórka obszaru strony)

en: $A$1 (first cell of this worksheet)
pl: $A$1 (pierwsza komórka tego zeszytu)

en: First Printed Cell Of The Page
pl: Pierwsza Drukowana Komórka Strony

en: Custom header configuration
pl: Dowolna konfiguracja nagłówka

en: Custom footer configuration
pl: Niestandardowa konfiguracja stopki

en: Date format selection
pl: Wybór formatu daty

en: Time format selection
pl: Wybór formatu czasu

en: Print as displayed
pl: Drukowanie jak pokazano

en: Print as spaces
pl: Drukowanie jako spacje

en: Print as dashes
pl: Drukowanie jako myślniki

en: Print as #N/A
pl: Drukuj jako #N/A

en: Do not print
pl: Nie drukuj

en: Print in place
pl: Drukowanie w miejscu

en: Print at end
pl: Drukowanie na końcu

en: %.0f pixels wide by %.0f pixels tall
pl: %.0f pikseli szeroka a %.0f pikseli wysoka

en: %.0f points wide by %.0f points tall
pl: %.0f punktów szeroka a %.0f punktów wysoka

en: %.1f in wide by %.1f in tall
pl: %.1f w szerokości a %.1f w wysokości

en: %.0f mm wide by %.0f mm tall
pl: %.0f mm szeroka a %.0f mm wysoka

en: %.1f wide by %.1f tall
pl: %.1f szeroka a %.1f wysoka

en: <b>%s</b>
    <small>Location: %s</small>
pl: <b>%s</b>
    <small>Położenie: %s</small>

en: unknown
pl: nieznany

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: a long time
pl: długi czas

en: The matrix range is not valid.
pl: Zakres macierzy jest niepoprawny.

en: The matrix must be symmetric positive-definite.
pl: Macierz musi być symetryczna dodatnio określona.

en: The number of random numbers requested is invalid.
pl: Liczba wymaganych liczb losowych jest niepoprawna.

en: Could not create the Correlated Random Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzia korelacji losowej.

en: Uniform
pl: Jednostajny

en: _Lower Bound:
pl: _Dolne ograniczenie:

en: _Upper Bound:
pl: _Górne ograniczenie:

en: Uniform Integer
pl: Równomierny całkowitoliczbowy

en: Normal
pl: Normalny/a

en: _Mean:
pl: Ś_rednia:

en: _Standard Deviation:
pl: _Odchylenie standardowe:

en: Discrete
pl: Dyskretny

en: _Value And Probability Input Range:
pl: Zakres _wejściowy wartości i prawdopodobieństwa:

en: Bernoulli
pl: Bernoulliego

en: _p Value:
pl: Wart_ość p:

en: _a Value:
pl: Wartość _a:

en: _b Value:
pl: Wartość _b:

en: Binomial
pl: Dwumianowy

en: N_umber of Trials:
pl: Liczba p_rób

en: Cauchy
pl: Cauchy'iego

en: Chisq
pl: Chi kwadrat

en: _nu Value:
pl: Wartość _nu:

en: Exponential
pl: Wykładniczy

en: Exponential Power
pl: Wykładniczy (potęga e)

en: nu_1 Value:
pl: Wartość nu_1:

en: nu_2 Value:
pl: Wartość nu_2:

en: Gaussian Tail
pl: Rozkład Gaussa

en: Geometric
pl: Geometryczny

en: Gumbel (Type I)
pl: Gumbela (typu I)

en: Gumbel (Type II)
pl: Gumbela (typu II)

en: Laplace
pl: Laplace'a

en: Levy alpha-Stable
pl: Levy'ego alfa-stabilny

en: _c Value:
pl: Wartość _c:

en: _alpha:
pl: _alfa:

en: Logarithmic
pl: Logarytmiczny

en: Logistic
pl: Logiczny

en: Lognormal
pl: Logarytmiczny równomierny

en: _Zeta Value:
pl: Wartość _zeta:

en: Negative Binomial
pl: Odwrotnie dwumianowy

en: N_umber of Failures
pl: Liczba _niepowodzeń

en: Poisson
pl: Poissona

en: Rayleigh
pl: Rayleigha

en: Rayleigh Tail
pl: Ogon Rayleigh

en: Student t
pl: T studenta

en: nu Value:
pl: Wartość nu:

en: Weibull
pl: Weibulla

en: Could not create the Random Tool dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego narzędzia generacji liczb losowych.

en: Set standard/default row height
pl: Ustawia domyślną/standardową wysokość wiersza

en: Set row height of selection on <span style='italic' weight='bold'>%s</span>
pl: Ustaw wysokość wiersza zaznaczenia na <span style='italic' weight='bold'>%s</span>

en: Scenario Summary
pl: Zestawienie scenariusza

note: Titles.
en: Current Values
pl: Bieżące wartości

en: Changing Cells:
pl: Zmieniając komórki:

en: Invalid changing cells
pl: Niepoprawne zmieniające się komórki

en: Changing cells should be on the current sheet only.
pl: Zmieniające się komórki powinny znajdować się jedynie na bieżącym arkuszu.

en: Scenario name already used
pl: Nazwa scenariusza jest już używana

en: Invalid scenario name
pl: Niepoprawna nazwa scenariusza

en: Could not create the Scenario Add dialog.
pl: Nie można okna dodawania scenariusza.

en: Created on
pl: Utworzono

en: Results entry did not contain valid cell names.
pl: Wpis wyników nie zawiera poprawnych nazw komórek.

en: Could not create the Scenarios dialog.
pl: Nie można utworzyć okna scenariuszy.

en: You must select some cell types to search.
pl: Należy wybrać wyszukiwane typy komórek

en: Comment
pl: Komentarz

en: Result
pl: Wynik

en: Deleted
pl: Usunięty

en: Expression
pl: Wyrażenie

en: Other value
pl: Inna wartość

en: Content
pl: Zawartość

en: <b>Note:</b> A sheet name change is pending.
pl: <b>Uwaga:</b> Zmiana nazwy arkusza jest w toku.

en: At least one sheet must remain visible!
pl: Przynajmniej jeden arkusz musi pozostać widoczny!

note: xgettext : "Lock" is short for locked.  Keep this short.
en: Lock
pl: Zablokowanie

note: xgettext : "Dir" is short for direction.  Keep this short.
en: Dir
pl: Katalog

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Rows"
en: Rows
pl: Wiersze

[ctx: sheetlist]
note: Translators: Table header for column with number of "Cols"
en: Cols
pl: Kolumny

en: Current Name
pl: Bieżąca nazwa

en: New Name
pl: Nowa nazwa

en: You may not call more than one sheet "%s".
pl: Nie można odwołać się do więcej niż jednego arkusza "%s".

en: Another view is already managing sheets
pl: Inny widok już zarządza arkuszami

en: Default
pl: Domyślnie

en: Move Object
pl: Przeniesienie obiektu

en: Resize Object
pl: Zmiana rozmiaru obiektu

en: Set Object Name
pl: Ustaw nazwę obiektu

en: Set Object Print Property
pl: Ustaw właściwość druku obiektu

en: Set Object Properties
pl: Ustaw właściwości obiektu

en: Could not create the Data Shuffling dialog.
pl: Nie można stworzyć okna dialogowego Przekładania danych.

en: The input variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej wejściowej jest niepoprawny.

en: The output variable range is invalid.
pl: Zakres zmiennej wyjściowej jest niepoprawny.

en: Simulations
pl: Symulacje

en: Iterations
pl: Iteracje

en: # Input variables
pl: # Zmienne wejściowe

en: # Output variables
pl: # Zmienne wyjściowe

en: Runtime
pl: Czas działania

en: Run on
pl: Działa na

en: Min
pl: Minimum

en: Average
pl: Średnia

en: Max
pl: Maksimum

en: Invalid variable range was given
pl: Podano niepoprawny zakres zmiennej

en: First round number should be less than or equal to the number of the last round.
pl: Pierwsza liczba rundy powinna być niższa niż lub równa liczbie ostatniej rundy.

en: Could not create the Simulation dialog.
pl: Nie można utworzyć okna symulacji.

en: Could not create the List Property dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego listy właściwości.

en: Looking for a subject for your thesis? Maybe you would like to write a solver for Gnumeric?
pl: Szukasz tematu dla swojej pracy? Może chcesz napisać solvera dla Gnumerica?

en: Changing solver parameters
pl: Zmiana parametrów solvera

en: Ready
pl: Gotowy

en: Preparing
pl: Przygotowywanie

en: Prepared
pl: Przygotowany

en: Running
pl: Uruchomiony

en: Done
pl: Zrobione

en: Error
pl: Błąd

en: Cancelled
pl: Anulowane

en: Feasible
pl: Możliwy

en: Optimal
pl: Optymalny

en: Infeasible
pl: Niemożliwy

en: Unbounded
pl: Bezgraniczny

en: The chosen solver is not functional.
pl: Wybrany solver nie jest funkcjonalny.

en: Running Solver
pl: Uruchomiony Solver

en: Stop the running solver
pl: Zastopuj działający solver

en: OK
pl: Ok

en: Solver Status:
pl: Status Solvera:

en: Problem Status:
pl: Status problemu:

en: Objective Value:
pl: Wartość obiektywna:

en: Elapsed Time:
pl: Czas który upłynął:

en: Running solver
pl: Uruchomiony solver

en: Optimal solution created by solver.
pl: Optymalna wartość utworzona przez solver.

en: Feasible solution created by solver.
pl: Wykonalne rozwiązanie utworzone przez solver.

en: Subject to the Constraints:
pl: Przedmiot ograniczeń:

en: Could not create the Solver dialog.
pl: Nie można utworzyć okna dialogowego solvera.

en: Export
pl: Eksport

en: This workbook does not contain any exportable content.
pl: Ten zeszyt nie zawiera zawartości do eksportu.

en: Autodiscovery did not find any columns in the text. Try manually
pl: Podczas automatycznego rozpoznawania nie udało się rozpoznać kolumn w tekście. Spróbuj określić je samodzielnie.

en: Merge with column on _left
pl: Połącz z kolumną na _lewo

en: Merge with column on _right
pl: Połącz z kolumną na _prawo

en: _Split this column
pl: _Podziel tę kolumnę

en: _Widen this column
pl: P_oszerz tę kolumnę

en: _Narrow this column
pl: _Zwęż tę kolumnę

en: Importing %i columns and ignoring none.
pl: Importowanie %i kolumn i ignorowanie pustych.

en: Importing %i columns and ignoring %i.
pl: Importowanie %i kolumn i ignorowanie %i.

en: A maximum of %d column can be imported. | A maximum of %d columns can be imported.
pl[0]: Maksymalnie %d kolumna może być importowana.
pl[1]: Maksymalnie %d kolumny mogą być importowane.
pl[2]: Maksymalnie %d kolumn może być importowanych.

en: Format Selector
pl: Wybór formatu

en: Ignore all columns on right
pl: Ignoruj wszystkie kolumny na prawo

en: Ignore all columns on left
pl: Ignoruj wszystkie kolumny na lewo

en: Import all columns on right
pl: Importuj wszystkie kolumny na prawo

en: Import all columns on left
pl: Importuj wszystkie kolumny na lewo

en: Copy format to right
pl: Skopiuj format na prawo

en: A maximum of %d columns can be imported.
pl: Maksimum %d kolumn może być importowanych.

en: Auto fit
pl: Automatyczne dopasowanie

en: If this checkbox is selected, column %i will be imported into Gnumeric.
pl: Jeśli to pole wyboru jest zaznaczone, kolumna %i będzie zaimportowana do Gnumerica.

en: If this checkbox is selected, the width of the column will be adjusted to the longest entry.
pl: Jeśli to pole zaznaczenia jest wybrane, szerokość kolumny będzie dostosowana do najdłuższego wpisu.

en: Column %d
pl: Kolumna %d

en: %d of %d line to import | %d of %d lines to import
pl[0]: %d z %d lini do importu
pl[1]: %d z %d linii do importu
pl[2]: %d z %d linii do importu

en: The data is not valid in encoding %s; please select another encoding.
pl: Dane w kodowaniu %s nie są poprawne: wybierz inne kodowanie.

en: Line
pl: Linia

en: Text
pl: Tekst

en: Data (from %s)
pl: Dane (z pliku %s)

en: You should introduce a single valid cell as dependency cell
pl: Należy wprowadzić jedną poprawną komórkę jako komórkę zależności

en: The dependency cells should not contain an expression
pl: Komórki zależności nie mogą zawierać wyrażenia

en: You should introduce a valid number as minimum
pl: Należy wprowadzić poprawną liczbę jako minimum

en: You should introduce a valid number as maximum
pl: Należy wprowadzić poprawną liczbę jako maksimum

en: The maximum value should be bigger than the minimum
pl: Wartość maksymalna powinna być większa od minimalnej

en: You should introduce a valid number as step size
pl: Należy wprowadzić poprawną liczbę jako rozmiar kroku

en: The step size should be positive
pl: Rozmiar kroku powinien być dodatni

en: You should introduce one or more dependency cells
pl: Należy wprowadzić jedną lub więcej komórek zależności

en: You should introduce a single valid cell as result cell
pl: Należy wprowadzić jedną poprawną komórkę jako komórkę wynikową

en: The target cell should contain an expression
pl: Komórka docelowa powinna zawierać wyrażenie

en: Display "%s" could not be opened.
pl: Nie można otworzyć ekranu "%s".

en: This screen
pl: Ten ekran

en: Screen %d [This screen]
pl: Ekran %d [Ten ekran]

en: Screen %d
pl: Ekran %d

en: Widgets
pl: Wzory

en: Protection
pl: Zabezpieczenie

en: Auto Completion
pl: Automatyczne uzupełnianie

en: Cell Markers
pl: Znaczniki komórki

en: Advanced Filter
pl: Zaawansowany filtr

en: _List range:
pl: Zakres _listy:

en: _Criteria range:
pl: Zakres _kryterium:

en: _Unique records only
pl: _Unikatowe rekordy tylko

en: Input
pl: Wejście

en: Output
pl: Wyjście

en: ANOVA - Single Factor
pl: Analiza wariancji - jeden czynnik

en: _Input range:
pl: _Zakres wejściowy:

en: Grouped by:
pl: Sposób grupowania:

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: _Columns
pl: _Kolumn

[ctx: groupby]
note: Group by Rows
en: _Rows
pl: _Wierszy

en: _Areas
pl: _Obszary

en: _Labels
pl: _Etykiety

en: Options
pl: Opcje

en: ANOVA - Two-Factor
pl: Analiza wariancji - dwa czynniki

en: Input _range:
pl: Zakres _wejściowy:

en: Rows per _sample:
pl: L_iczba wierszy na próbkę:

en: _Alpha:
pl: _Alfa:

en: Gnumeric : AutoFilter
pl: Gnumeric : Filtr automatyczny

en: Show rows where:
pl: Pokaż wiersze gdzie:

en: _And
pl: _Oraz

en: _Or
pl: _Lub

en: equals
pl: jest równy

en: does not equal
pl: nie jest równe

en: is greater than
pl: jest większy niż

en: is greater than or equal to
pl: jest większy niż lub równy

en: is less than
pl: jest mniejszy niż

en: is less than or equal to
pl: jest mniejszy niż lub równy

en: begins with
pl: rozpoczyna się od

en: does not begin with
pl: nie ropoczyna się od

en: ends with
pl: kończy się na

en: does not end with
pl: nie kończy się na

en: contains
pl: zawiera

en: does not contain
pl: nie zawiera

en: Count or percentage:
pl: Ilość lub skuteczność:

en: Top
pl: Górna

en: Bottom
pl: Dół

en: Items
pl: Elementy

en: Percentage
pl: Procentowe

en: Autoformat
pl: Automatyczne formatowanie

en: C_ategory:
pl: K_ategoria:

en: Preview
pl: Podgląd

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Author:
pl: Autor:

en: Category:
pl: Kategoria:

en: Description:
pl: Opis:

en: Name of template
pl: Nazwa szablonu

en: The group/individual that made the template
pl: Grupa lub osoba, która utworzyła szablon

en: The category this template belongs to
pl: Kategoria, do której należy szablon

en: A short description of the template
pl: Krótki opis szablonu

en: Template Details
pl: Szczegóły szablonu

en: Auto Save
pl: Automatyczny zapis

en: _Automatically save every
pl: _Automatyczny zapis w regularnych odstępach

en: _minutes
pl: _minut

en: _Prompt Before Saving
pl: _Potwierdzanie przed zapisem

en: Cell Comment
pl: Komentarz do komórki

en: <b>Old Author:</b>
pl: <b>Stary Autor</b>

en: <b>New Author:</b>
pl: <b>Nowy Autor</b>

en: _Wrap in properties window
pl: _Zawiń w oknie właściwości

en: E_xpand
pl: _Rozwiń

en: Condition:
pl: Warunek:

en: Applicable Style Components:
pl: Odpowiednie elementy stylu:

en: Number Format
pl: Format liczby

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: Validation
pl: Sprawdzanie poprawności

en: Style Overlay:
pl: Styl nakładki:

en: _Edit Style
pl: _Edytuj Styl

en: <b>Horizontal alignment</b>
pl: <b>Wyrównanie w poziomie</b>

en: _General
pl: _Ogólne

en: Center across _selection
pl: Wyśrodkuj wewnątrz z_aznaczenia

en: _Indent:
pl: Wc_ięcie:

en: <b>Vertical alignment</b>
pl: <b>Wyrównanie w pionie</b>

en: Ce_nter
pl: Ś_rodek

en: _Fill
pl: Wyp_ełnienie

en: _Justify
pl: Wyj_ustowanie

en: D_istributed
pl: _Rozproszone

en: C_enter
pl: Wyś_rodkuj

en: J_ustify
pl: Wyju_stowanie

en: _Distributed
pl: _Rozproszone

en: <b>Control</b>
pl: <b>Sterowanie</b>

en: _Wrap text
pl: _Zawijanie tekstu

en: Shrin_k to fit
pl: _Dopasowanie do zaznaczenia

en: Reverse Diagonal
pl: Odwrotnie ukośna linia

en: Diagonal
pl: Ukośna linia

note: start sub menu
en: Left
pl: Lewa

en: Right
pl: Prawa

en: None
pl: Brak

[ctx: border]
note: Cell border
en: None
pl: Brak

en: Outline
pl: Ustawia obwódkę

en: Inside Vertical
pl: Wewnętrzne pionowe

en: Inside
pl: Wewnętrzne

en: Inside Horizontal
pl: Wewnętrzne poziome

en: <b>Line</b>
pl: <b>Linia</b>

en: Style:
pl: Styl:

[ctx: line]
note: Cell border line
en: None
pl: Brak

en: C_olor:
pl: Ko_lor:

en: <b>Background</b>
pl: <b>Tło</b>

en: <b>Sample</b>
pl: <b>Próbka</b>

en: <b>Pattern</b>
pl: <b>Deseń</b>

en: Solid
pl: Jednolity

en: 75% Grey
pl: 75% szarości

en: 50% Grey
pl: 50% szarości

en: 25% Grey
pl: 25% szarości

en: 12.5% Grey
pl: 12,5% szarości

en: 6.25% Grey
pl: 6,25% szarości

en: Horizontal Stripe
pl: Poziome prążki

en: Vertical Stripe
pl: Pionowe prążki

en: Reverse Diagonal Stripe
pl: Odwrócone ukośne prążki

en: Diagonal Stripe
pl: Ukośne prążki

en: Diagonal Crosshatch
pl: Ukośnie skrzyżowane prążki

en: Thick Diagonal Crosshatch
pl: Grube ukośnie skrzyżowane prążki

en: Thin Horizontal Stripe
pl: Cienkie poziome prążki

en: Thin Vertical Stripe
pl: Cienkie pionowe prążki

en: Thin Reverse Diagonal Stripe
pl: Cienkie odwrócone ukośne prążki

en: Thin Diagonal Stripe
pl: Cienkie ukośne prążki

en: Thin Horizontal Crosshatch
pl: Cienkie skrzyżowane poziomo prążki

en: Thin Diagonal Crosshatch
pl: Cienkie skrzyżowane ukośnie prążki

en: Foreground Solid
pl: Wypełnienie kolorem

en: Small Circles
pl: Małe okręgi

en: Semi Circles
pl: Półokręgi

en: Thatch
pl: Słoma

en: Large Circles
pl: Duże okręgi

en: Bricks
pl: Cegły

en: _Lock
pl: _Zablokowanie

en: Hi_de
pl: Uk_rycie

en: Locking cells or hiding formulæ only affects protected worksheets.
pl: Blokowanie komórek oraz ukrywanie formuł funkcjonuje tylko w zabezpieczonych zeszytach.

en: _Protect worksheet
pl: _Zabezpieczenie zeszytu

en: <span weight="bold">Criteria</span>
pl: <span weight="bold">Kryteria</span>

en: Allo_w:
pl: _Dopuszczalne:

en: Con_dition:
pl: _Warunek:

en: Ignore _blank cells
pl: _Ignorowanie pustych komórek

en: I_n-cell dropdown
pl: Rozwijane menu wewnątrz _komórki

en: <b>Error alerts</b>
pl: <b>Komunikaty o błędach</b>

en: Ac_tion:
pl: _Czynność:

en: Titl_e:
pl: Tyt_uł:

en: _Message:
pl: _Komunikat:

en: _Show input message when cell is selected
pl: _Wyświetlanie opisu wprowadzanych danych po zaznaczeniu komórki

en: Input Message
pl: Opis wprowadzanych danych

en: Any Value     (no validation)
pl: Dowolna wartość      (bez ograniczenia)

en: Whole numbers
pl: Liczby całkowite

en: Numbers
pl: Liczby

en: In a list
pl: Na liście

en: Date
pl: Data

en: Time
pl: Czas

en: Text length
pl: Długość tekstu

en: Custom
pl: Dowolne

en: min <= val <= max         (between)
pl: minimum <= wartość <= maksimum  (pomiędzy)

en: val <= min || max <= val (not between)
pl: wartość <= minimum lub wartość >= maksimum  (poza zakresem)

en: val == bound                  (equal to)
pl: wartość == ograniczenie  (równe)

en: val <> bound                  (not equal to)
pl: wartość <> ograniczenie  (różne od)

en: val  >  bound                  (greater than)
pl: wartość > ograniczenie  (większe niż)

en: val  <  bound                  (less than)
pl: wartość < ograniczenie  (mniejsze niż)

en: val >= bound                  (greater than or equal)
pl: wartość >= ograniczenie  (nie mniejsze niż)

en: val <= bound                  (less than or equal)
pl: wartość <= ograniczenie  (nie większe niż)

en: Sort...
pl: Sortowanie...

en: <span weight="bold">Sort Options</span>
pl: <span weight="bold">Opcje sortowania</span>

en: <span weight="bold">Sort Specification</span>
pl: <span weight="bold">Określenie sortowania</span>

en: Locale:
pl: Ustawienia regionalne:

en: Sorting _preserves formats
pl: Sortowanie _zachowuje formaty

en: When this checkbox is checked, cell formatting such as borders, hyperlinks, fore and background colors will remain in the original location. Uncheck this checkbox to have these formats move with the content.
pl: Gdy to pole wyboru jest zaznaczone, formatowanie komórki takie jak granice, hiperłącza, kolory przedniego planu i tła będą zachowane w oryginalnym położeniu. Odznacz to pole wyboru żeby mieć te formaty przesunięte z zawartością.

en: Sort range has a _header
pl: Zakres sortowania posiada _nagłówek

en: The first row or column of the range is excluded from sorting and assumed to contain column or row headers.
pl: Pierwszy wiersz lub kolumna zakresu jest wyłączona z sortowania i zakłada się że zawiera kolumna lub wiersz nagłówki.

en: Direction:
pl: Kierunek:

en: Range:
pl: Zakres:

en: _Left-Right
pl: _Lewy-Prawy

en: Sort columns by the specified rows
pl: Sortuj kolumny przez określone wiersze

en: _Top-Bottom
pl: Od góry do _dołu

en: Sort rows by the specified columns
pl: Sortuj wiersze przez określone kolumny

en: Move selected field up in the sort order
pl: Przesuń zaznaczone pole do góry w porządku sortowania

en: Move the selected field down in the sort order
pl: Przesuń zaznaczone pole w dół w porządku sortowania

en: Clear all fields from the sort specification
pl: Wyczyść wszystkie pola ze specyfikacji sortowania

en: Remove the selected field from the sort specification
pl: Usuń zaznaczone pole ze specyfikacji sortowania

en: Adds any fields in the range box to the left to the sort criteria or allows selection of fields from a menu.
pl: Doda pola w polu zakresu na lewo do kryterium sortowania lub pozwoli na zaznaczenie pól z menu.

en: Contingency Table Analysis
pl: Analiza tablicy wielodzielczej

en: _Contingency Table:
pl: _Tablica wielodzielcza:

en: Test of _Homogeneity
pl: Test _Jednorodności

en: Test of _Independence
pl: Test _Niezależności

en: Group/Ungroup
pl: Grupuj/Rozgrupuj

[ctx: group]
note: Group Columns
en: _Columns
pl: _Kolumn

[ctx: group]
note: Group Rows
en: _Rows
pl: _Wierszy

en: Column Width
pl: Szerokość kolumny

en: _Column width in pixels:
pl: Szerokość _kolumny w pikselach:

en: Column width in points:
pl: Szerokość _kolumny w punktach:

en: _Use Default
pl: _Użyj Domyślne

en: _Function:
pl: _Funkcja:

en: The function to use when consolidating
pl: Funkcja używana w trakcie konsolidacji

en: _Source areas:
pl: Obszary źródłowe:

en: Clear the list of source areas
pl: Czyści listę obszarów źródłowych

en: Delete the currently selected source area
pl: Usuwa zaznaczony obszar źródłowy

en: Labels in _top row
pl: Etykiety w gó_rnym wierszu

en: The top row contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
pl: Górny wiersz zawiera etykiety. Nie będą one łączone, ale używane jako klucz przy porównywaniu.

en: Labels in _left column
pl: Etykiety w _lewej kolumnie

en: The left column contains labels, these will not be consolidated, but used as key for comparison
pl: Etykiety zawarte są w lewej kolumnie. Nie będą one łączone, ale używane jako klucz przy porównywaniu.

en: C_opy labels
pl: _Kopiowanie etykiet

en: SUM
pl: PODSUMOWANIE

en: MAX
pl: MAKS

en: AVERAGE
pl: ŚREDNIA

en: COUNT
pl: LICZ

en: PRODUCT
pl: ILOCZYN

en: STDEV
pl: ODCHYLENIE STANDARDOWE

en: STDEVP
pl: ODCHYLENIE STANDARDOWE POPULACJI

en: VAR
pl: WARIANCJA

en: VARP
pl: WARIANCJA POPULACJI

en: Correlation
pl: Korelacja

en: Covariance
pl: Kowariancja

en: Values
pl: Wartości

en: Formulæ
pl: Formuła

en: <b>Output Placement</b>
pl: <b>Ulokowanie wyjścia</b>

en: New _sheet
pl: Nowy _arkusz

en: New _workbook
pl: N_owy zeszyt

en: Output _range:
pl: Zak_res wyjściowy:

en: <b>Output Formatting</b>
pl: <b>Formatowanie wyjściowe</b>

en: A_utofit columns
pl: A_utomatyczne dopasowanie kolumn

en: C_lear output range
pl: _Czyszczenie zakresu wyjściowego

en: Retain output range _formatting
pl: Zachowanie _formatowania zakres wyjściowego

en: Retain output range co_mments
pl: Zachowanie _komentarzy zakresu wyjściowego

en: _Enter into cells:
pl: _Wstaw do komórek:

en: _Row Input :
pl: Wejś_cie wiersza :

en: Co_lumn Input :
pl: Wejś_cie kolumny :

en: Define Names
pl: Definicja nazw

en: Delete cells
pl: Usunięcie komórek

en: <span weight="bold">Delete Method</span>
pl: <span weight="bold">Metoda usuwania</span>

en: Shift cells _left
pl: Przesunięcie komórek w _lewo

en: Shift cells _up
pl: Przesunięcie komórek w _górę

en: Delete _row(s)
pl: Usunięcie _wierszy

en: Delete _column(s)
pl: Usunięcie _kolumn

en: Descriptive Statistics
pl: Statystyka opisowa

en: S_ummary Statistics
pl: S_tatystyki podsumowujące

en: _Use ssmedian
pl: _Użyj ssmedian

en: Use the ssmedian function with interval width 1 rather than the traditional median function.
pl: Użyj funkcji ssmedian z interwałem szerokości 1 raczej niż tradycyjną funkcję mediany.

en: Confidence Interval for the _Mean
pl: Przedział istotności dla ś_redniej

en: (1 - _alpha):
pl: (1 - _alfa):

en: Kth _Smallest
pl: K-ta _najmniejsza

en: Kth _Largest
pl: K-ta n_ajwiększa

en: Unix (linefeed)
pl: UNIX (przesunięcie wiersza)

en: Macintosh before OS X (carriage return)
pl: Macintosh przed OS X (powrót karetki)

en: Windows (carriage return + linefeed)
pl: Windows (powrót karetki + przesuw wiersza)

en: Automatic (puts quotes where needed)
pl: Automatycznie (umieszcza znaki cytowania gdzie trzeba)

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Space
pl: Odstęp

en: Tab
pl: Tabulacja

en: Bang (!)
pl: Wykrzyknik (!)

en: Colon (:)
pl: Dwukropek (:)

en: Comma (,)
pl: Przecinek (,)

en: Hyphen (-)
pl: Myślnik (-)

en: Pipe (|)
pl: Kreska (|)

en: Semicolon (;)
pl: Średnik (;)

en: Slash (/)
pl: Ukośnik (/)

en: Transliterate
pl: Transliteracja

en: Escape
pl: Ucieczka

en: Raw
pl: Surowy

en: Preserve
pl: Zachowaj

en: Export as Text
pl: Eksport jako tekst

en: Choose sheets to export and determine export ordering of the sheets:
pl: Wybierz arkusze do eksportu i określ porządek eksportu arkuszy:

en: Select all non-empty sheets for export.
pl: Wybierz wszystkie nie puste arkusze do eksportu.

en: Select _All
pl: Zaznacz wszystk_o

en: Deselect all sheets for export.
pl: Odznacz wszystkie arkusze do eksportu.

en: Select N_one
pl: Zaznacz N_jeden

en: Move the selected sheet to the top of the list of to be exported sheets to be exported first.
pl: Przesuń wybrany arkusz na górę listy będących eksportowanymi arkuszy żeby był eksportowany pierwszy.

en: Raise the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported earlier.
pl: Podnieś wybrany arkusz na liście arkuszy będących eksportowanymi żeby był eksportowany wcześniej.

en: Lower the selected sheet in the list of to be exported sheets to be exported later.
pl: Obniż wybrany arkusz na liście arkuszy będących eksportowanymi żeby był eksportowany później.

en: Move the selected sheet to the end of the list of to be exported sheets to be exported last.
pl: Przesuń wybrany arkusz na koniec listy do będących eksportowanymi arkuszy żeby był wyeksportowany ostatni.

en: Choose export formatting:
pl: Wybierz formatowanie eksportu:

en: Save as default formatting
pl: Zapisz jako domyślne formatowanie

en: Line _termination:
pl: Zakończenie _linii:

en: Qu_oting:
pl: Cy_towanie:

en: Quote _character:
pl: Znak _cytowania:

en: Character _encoding:
pl: _Kodowanie znaków:

en: _Locale
pl: _Ustawienia regionalne

en: _Unknown characters:
pl: _Nieznane znaki:

en: Both sides
pl: Obie strony

en: Neither side
pl: Żadna ze stron

en: On left side only
pl: Tylko z lewej strony

en: On right side only
pl: Tylko z prawej strony

en: Text Import Configuration
pl: Konfiguracja importu tekstu

en: F_inish
pl: _Zakończ

en: Source Format
pl: Format źródłowy

en: Encoding:
pl: Kodowanie:

en: Line breaks:
pl: Znak końca wiersza:

en: Original data type:
pl: Typ oryginalnych danych:

en: The line feed character (ASCII code 10) breaks lines
pl: Znak nowego wiersza (kod ASCII 10) rozdzielający wiersze

en: The sequence of carriage return and line feed (ASCII codes 13 and 10) breaks lines
pl: Sekwencja powrotu karetki oraz znaku nowego wiersza (kody ASCII 13 i 10) rozdzielająca wiersze

en: The carriage return character (ASCII code 13) breaks lines
pl: Znak powrotu karetki (kod ASCII 13) rozdzielający wiersze

en: _Separated
pl: _Rozdzielone

en: Each column in the text is separated by a &apos;separation&apos; character, e.g. a semicolon.
pl: Każda kolumna w tekście jest rozdzielona znakiem &apos;separation&apos; np. średnikiem.

en: Each column in the text is separated by a 'separation' character, e.g. a semicolon.
pl: Kolejne kolumn są rozdzielone znakiem "separatora", np. średnikiem.

en: Fi_xed width
pl: _Stała szerokość

en: Define the width of each column manually.
pl: Ręczne definiowanie szerokości każdej z kolumn.

en: Lines to import
pl: Importowane wiersze

en: Fr_om line:
pl: Wiersz p_oczątkowy:

en: _To line:
pl: Wiersz _końcowy:

en: Number of lines to import
pl: Liczba importowanych wierszy

en: Actual processing will start at this line, any previous lines will be ignored.
pl: Przetwarzanie rozpocznie się od tego wiersza, wszystkie wcześniejsze zostaną zignorowane.

en: Processing ends at this line, any subsequent lines will be ignored.
pl: Przetwarzanie zostanie zakończone na tym wierszu, dalsze zostaną zignorowane.

en: Main
pl: Główny

en: Separators
pl: Separatory

en: Text indicator
pl: Wskaźnik tekstu

en: _Space
pl: _Odstęp

en: _Tab
pl: _Tabulacja

en: _Comma (,)
pl: _Przecinek (,)

en: C_olon (:)
pl: _Dwukropek (:)

en: Semicolo_n (;)
pl: Ś_rednik (;)

en: _Hyphen (-)
pl: _Myślnik (-)

en: C_ustom
pl: D_owolny

en: Custom separator, this can be any character.
pl: Dowolny separator; może nim być dowolny znak.

en: S_ee two separators as one
pl: Tr_aktowanie dwóch separatorów jak jednego

en: See two successive separators as one.
pl: Traktowanie dwóch kolejnych separatorów jak jednego.

en: _Ignore initial separators
pl: _Ignoruj początkowe separatory

en: Ignore any separators at the beginning of lines
pl: Ignoruj separatory na początku linii

en: Te_xt indicator:
pl: Wskaźnik tek_stu:

en: _Adjacent text indicators escaped
pl: Po_zbawianie znaczenia sąsiadujących znaków cytowania

en: See two successive text indicators as one that does not terminate the cell.
pl: Traktowanie dwóch kolejnych znaków cytowania jako jednego, który nie kończy komórki.

en: _Auto Column Discovery
pl: Automatyczne _wykrywanie kolumn

en: Attempt to recognize columns in the text automatically.
pl: Próbuje automatycznie rozpoznać kolumny w tekście.

en: _Clear
pl: _Wyczyść

en: Clear list of columns
pl: Czyści listę kolumn

[ctx: import]
note: Columns in imported text
en: Columns
pl: Kolumn

en: Fixed
pl: Stała

en: Trim:
pl: Przycinanie:

en: Source Locale:
pl: Źródłowe ustawienia regionalne:

note: ----- vertical -----
en: Zoom
pl: Powiększenie

en: _Fit Selection
pl: D_opasuj zaznaczenie

en: _Custom Percentage
pl: _Niestandardowy Procent

en: Magnification
pl: Współczynnik powiększenia

en: Sheets
pl: Arkusze

en: Document Properties
pl: Właściwości Dokumentu

en: <b>Information</b>
pl: <b>Informacje</b>

en: <b>Name:</b>
pl: <b>Nazwa:</b>

en: <b>Location:</b>
pl: <b>Położenie:</b>

en: <b>Created:</b>
pl: <b>Stworzony:</b>

en: <b>Last Modified:</b>
pl: <b>Ostatnio zmodyfikowany:</b>

en: <b>Last Accessed:</b>
pl: <b>Ostatni dostęp:</b>

en: <b>Owner:</b>
pl: <b>Właściciel:</b>

en: <b>Group:</b>
pl: <b>Grupa:</b>

en: <b>Permissions</b>
pl: <b>Uprawnienia</b>

en: <b>Read</b>
pl: <b>Czytanie</b>

en: <b>Write</b>
pl: <b>Zapis</b>

en: <b>Other:</b>
pl: <b>Inne:</b>

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Subject:
pl: Temat:

en: Manager:
pl: Menedżer:

en: Company:
pl: Firma:

en: Comments:
pl: Komentarze:

en: The document title (not filename)
pl: Tytuł dokumentu (nie nazwa pliku)

en: The document subject
pl: Temat dokumentu

en: The document author
pl: Autor dokumentu

en: The document manager
pl: Manager dokumentu

en: The document company
pl: Firma dokumentu

en: The document category
pl: Kategoria dokumentu

en: The document comments
pl: Komentarze dokumentu

en: Edit item inside the above listing.
pl: Edytuj pozycję wewnątrz powyższej listy.

en: New Document Property:
pl: Właściwości nowego dokumentu:

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Type:
pl: Typ:

en: <b>Number of sheets:</b>
pl: <b>Liczba arkuszy:</b>

en: <sheets>
pl: <arkusze>

en: <b>Number of cells:</b>
pl: <b>Liczba komórek:</b>

en: <cells>
pl: <komórki>

en: <b>Number of pages:</b>
pl: <b>Liczba stron:</b>

en: <pages>
pl: <strony>

en: Recalculation:
pl: Przeliczenie:

en: A_utomatic
pl: A_utomatyczne

en: _Manual
pl: _Ręczne

en: Maximum it_erations:
pl: Maksimum iteracji:

en: Maximum c_hange:
pl: Maksimum _zmian:

en: _Iteration
pl: _Iteracja

en: page 6
pl: strona 6

en: Exponential Smoothing
pl: Wygładzanie wykładnicze

[ctx: groupby]
note: Group by Columns
en: C_olumns
pl: K_olumn

en: Simple exponential smoothing (Hunter, 1986)
pl: Proste wygładzanie wykładnicze (Hunter, 1986)

en: Simple exponential smoothing (Roberts, 1959)
pl: Proste wygładzanie wykładnicze (Roberts, 1959)

en: Holt's trend corrected exponential smoothing
pl: Trend Holta koryguje wygładzanie wykładnicze

en: Additive Holt-Winters exponential smoothing
pl: Dodatek Holt-Winters wygładzanie wykładnicze

en: Multiplicative Holt-Winters exponential smoothing
pl: Multiplikatywne wygładzanie wykładnicze Holt-Winters

en: _Damping factor (α):
pl: Współczynnik _tłumienia (α):

en: Growth damping factor (γ):
pl: Wzrost współczynnika tłumienia (γ):

en: Seasonal damping factor (δ):
pl: Sezonowy współczynnik tłumienia (δ):

en: Seasonal period:
pl: Okres sezonowy:

en: Include chart
pl: Zawiera wykres

en: _Standard errors
pl: Błędy _standardowe

en: Denominator:
pl: Mianownik:

en: Fill Series
pl: Serie wypełnienia

en: Series in:
pl: Serie w:

en: _Row
pl: _Wiersz

en: _Column
pl: _Kolumna

en: Type:
pl: Typ:

en: _Linear
pl: _Liniowy

en: _Growth
pl: _Wzrost

en: _Date
pl: _Data

en: _Start value:
pl: _Wartość początkowa:

en: S_tep value:
pl: Wartość _kroku:

en: St_op value:
pl: W_artość końcowa:

en: Series
pl: Serie

en: Date unit:
pl: Jednostka daty:

en: D_ay
pl: D_zień

en: _Weekday
pl: _Dzień tygodnia

en: _Month
pl: _Miesiąc

en: _Year
pl: _Rok

en: Formula Guru
pl: Tworzenie funkcji

en: Enter as array function
pl: Wprowadź jako funkcję tablicy

en: Quote unknown names
pl: Cytuj nieznane nazwy

en: Fourier Analysis
pl: Analiza Fouriera

en: _Inverse
pl: O_dwrócenie

en: Frequency Tables
pl: Tablice Częstości

en: _Input
pl: Wejś_cie

en: Automatic Categories
pl: Automatyczne kategorie

en: _Maximum number of categories:
pl: _Maksymalna liczba kategorii:

en: _Predetermined categories
pl: _Z góry ustalone kategorie

en: Category _range:
pl: _Zakres Kategorii:

en: C_ategories
pl: Ka_tegorie:

en: No chart
pl: Brak wykresu

en: Bar chart
pl: Wykres słupkowy

en: Column chart
pl: Wykres kolumnowy

en: _Percentages
pl: _Procentowe

en: Use e_xact comparisons
pl: Użyj _dokładne porównania

en: _Graphs & Options
pl: Wykresy & Opcje

en: _Output
pl: _Wyjście

en: Function Selector
pl: Wybór funkcji

en: Select a function to insert:
pl: Wybierz funkcję do wstawienia:

en: GoalSeek
pl: Poszukiwanie celu

en: <span weight="bold">Goal</span>
pl: <span weight="bold">Cel</span>

en: _Set Cell:
pl: _Ustawienie komórki:

en: _To Value:
pl: _Na wartość:

en: _By Changing Cell:
pl: _Zmieniając komórkę:

en: (Ma_ximum):
pl: (Ma_ksimum):

en: <span weight="bold">Last Result</span>
pl: <span weight="bold">Ostatni wynik</span>

en: Remaining Error:
pl: Pozostały błąd:

en: Current Value:
pl: Bieżąca wartość:

en: Solution:
pl: Rozwiązanie:

en: Go To...
pl: Przejście do komórki...

en: Rows:
pl: Wierszy:

en: Columns:
pl: Kolumn:

en: Enter the format string for each section:
pl: Wprowadź format ciągu dla każdej sekcji:

en: _Left section:
pl: _Lewa sekcja:

en: _Middle section:
pl: Śr_odkowa sekcja:

en: _Right section:
pl: _Prawa sekcja:

en: Delete the selected fields and text
pl: Usuwa zaznaczone pola i tekst

en: Delete Field
pl: Usunięcie pola

en: Insert the date of printing
pl: Wstaw datę drukowania

en: Insert the time of printing
pl: Wstaw czas drukowania

en: Insert the page number
pl: Wstaw numer strony

en: Page
pl: Strona

en: Insert the total number of pages
pl: Wstaw całkowitą liczbę stron

en: Pages
pl: Strony

en: Insert the name of the current sheet
pl: Wstaw nazwę bieżącego arkusza

en: Insert the name of the file
pl: Wstaw nazwę pliku

en: Insert the path to the file
pl: Wstaw ścieżkę do pliku

en: Path
pl: Ścieżka

en: Insert a spreadsheet cell
pl: Wstaw komórkę arkusza

en: <b>Select a date format:</b>
pl: <b>Wybierz format daty:</b>

en: C_alculated cutoffs
pl: _Skumulowane odcięcia

en: _Number of cutoffs:
pl: _Liczba odcięć:

en: M_inimum cutoff:
pl: M_inimumalne odcięcie:

en: Ma_ximum cutoff:
pl: M_aksymalne odcięcie:

en: _Predetermined cutoffs
pl: Z _góry ustalone odcięcia

en: Cutoff _range:
pl: _Zakres odcięcia

en: C_utoffs
pl: _Odcięcia

en: _Bins
pl: _Zbiory

en: Histogram chart
pl: Wykres histogramowy

en: C_umulative answers
pl: S_kumulowane odpowiedzi

en: Count numbers only
pl: Policz tylko liczby

en: HyperLink
pl: Odnośnik

en: T_ype:
pl: _Typ:

en: Target _Range:
pl: Zakres _docelowy:

en: Email _Address:
pl: Adres _e-mail:

en: _Subject:
pl: _Temat:

en: _Web Address:
pl: Adres _www:

en: _File:
pl: _Plik:

en: Tip:
pl: Podpowiedź:

en: Use default tip
pl: Użyj domyślnie podpowiedź

en: Insert cells
pl: Wstawienie komórek

en: <span weight="bold">Insert Method</span>
pl: <span weight="bold">Metoda wstawiania</span>

en: _Shift cells right
pl: Przesunięcie komórek w p_rawo

en: Shift cells _down
pl: Przesunięcie komórek w _dół

en: Insert _row(s)
pl: Wstawienie _wierszy

en: _Insert column(s)
pl: W_staw kolumnę(y)

en: Kaplan Meier Estimates
pl: Estymacje Kaplan Meier

en: _Time column:
pl: _Czas kolumny:

en: Permit censorship
pl: Dozwolone cenzurowanie

en: Censor co_lumn:
pl: Cenzor _kolumn:

en: Censored record labels from:
pl: Cenzurowane rekordy etykiet z:

en: to:
pl: do:

en: Define _multiple groups
pl: Zdefiniuj _wiele grup

en: Groups column:
pl: Zgrupowanie kolumn:

en: _Groups
pl: _Grupuj

en: Show graph
pl: Pokaż wykres

en: Include censorship ticks
pl: Dołącz oznaczenie cenzurowania

en: Show standard errors
pl: Pokaż błędy standardowe

en: Show median survival times
pl: Pokaż medianę czasu przeżycia

en: Perform Log-Rank (Mantel-Haenszel) Test
pl: Wykonaj log test rang (Mantel-Haenszel)

en: O_ptions
pl: Op_cje

en: Claims About Two Means
pl: Porównanie dwóch średnich

en: Variable _1 range:
pl: Zakres _1. zmiennej:

en: Variable _2 range:
pl: Zakres _2. zmiennej:

en: Variables are:
pl: Zmiennymi są:

en: Population variances are:
pl: Zmiennymi populacji są:

en: _Population variances are:
pl: Zmiennymi _populacji są:

en: Variable _1 population variance:
pl: Zmienna populacja 1 zmiennej:

en: Variable _2 population variance:
pl: Zmienna populacja _2 zmiennych:

en: _Paired
pl: Sp_arowane

en: _Unpaired
pl: Nie_sparowane

en: _Known
pl: _Znane

en: _Unknown
pl: _Nieznane

en: E_qual
pl: Ró_wne

en: _Unequal
pl: N_ierówne

en: _Populations
pl: _Populacje

en: Hypothesized mean _difference:
pl: Hipoteza znaczy _różnica:

en: 0.05
pl: 0,05

en: _Test
pl: Prze_testuj

en: Merge...
pl: Scal...

note: start sub menu
en: _Merge
pl: _Scal

en: Merge _Range:
pl: Zakres _scalania:

en: Moving Average
pl: Średnia ruchoma

en: Simple moving average
pl: Prosta średnia ruchoma

en: Cumulative moving average
pl: Skumulowana średnia ruchoma

en: Weighted moving average
pl: Ważona średnia ruchoma

en: Spencer's 15-point moving average
pl: 15 punktowa średnia ruchoma Spencera

en: _Interval:
pl: _Interwał:

en: Other offset
pl: Inne przesunięcia

en: Central moving average
pl: Centralna średnia ruchoma

en: Prior moving average
pl: Poprzednia średnia ruchoma

en: Normality Tests
pl: Testy normalności

en: Anderson-Darling Test
pl: Test Anderson-Darling

en: Cramér-von Mises Test
pl: Test Cramér-von Mises

en: Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
pl: Test Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov)

en: Shapiro-Francia Test
pl: Test Shapiro-Francia

en: Create Normal Probability Plot
pl: Utwórz wykres prawdopodobieństwa normalnego

en: Claims About a Mean
pl: Porównanie średniej

en: _Predicted Mean:
pl: _Przewidywana średnia:

en: Paste Special
pl: Wklej specjalnie

en: Paste _Link
pl: Wklej _odnośnik

en: <b>Paste type</b>
pl: <b>Wklej typ</b>

note: Edit -> Clear Edit -> Select Note : The accelerators involving space are just for display *	purposes.  We actually handle this in *		gnm-pane.c:gnm_pane_key_mode_sheet *	with the rest of the key movement and rangeselection. *	Otherwise input methods would steal them
en: _All
pl: _Wszystko

en: Cont_ent
pl: Zawa_rtość

en: As _Value
pl: Jako _wartość

en: _Formats
pl: _Formaty

en: Co_mments
pl: K_omentarze

en: <b>Cell operation</b>
pl: <b>Operacje Komórki</b>

en: Skip _Blanks
pl: Pomiń _puste

en: D_o not change formulæ
pl: _Nie zmieniaj formuły

[ctx: operation]
note: Cell operation while paste
en: _None
pl: Ż_aden

en: A_dd
pl: D_odaj

en: _Subtract
pl: _Odejmij

en: M_ultiply
pl: Pr_zemnóż

en: D_ivide
pl: Po_dziel

en: <b>Region operation</b>
pl: <b>Operacje Regionalne</b>

[ctx: operation]
note: Region operation while paste
en: None
pl: Brak

en: _Transpose
pl: _Transpozycja

en: Flip Hori_zontally
pl: _Odwróć w Poziomie

en: Fli_p Vertically
pl: O_dwróć w Pionie

en: Plugin Manager
pl: Menedżer wtyczek

en: Activate _new plugins by default
pl: _Domyślne uaktywnianie nowych wtyczek

en: _Activate All
pl: Uaktywnij _wszystkie

en: Plugin List
pl: Lista wtyczek

en: Plugin directory:
pl: Katalog wtyczek:

en: Do _not activate this plugin next time I start Gnumeric
pl: Bez _aktywacji tej wtyczki podczas następnego uruchomienia Gnumerica

en: The plugin cannot be deactivated now because it is in use. However, if you use the check button below, the plugin won't be activated after restarting Gnumeric (unless needed by another plugin).
pl: Nie można wyłączyć wtyczki, ponieważ jest ona nadal w użyciu. Jednak przy zaznaczeniu poniższego przycisku, wtyczka nie będzie aktywowana przy ponownym uruchomieniu Gnumerica. (chyba że będzie wymagana przez inną wtyczkę).

en: Plugin Details
pl: Szczegóły wtyczki

en: Directories
pl: Katalogi

en: Gnumeric Preferences
pl: Preferencje Gnumerica

en: Principal Components Analysis
pl: Analiza głównych składowych

en: Page Setup
pl: Ustawienia strony

en: <b>Paper:</b>
pl: <b>Papier</b>

en: 8.5 in wide by 11.0 in high
pl: 8.5 szerokości na 11.0 wysokości

en: Change Paper Type
pl: Zmień typ papieru

en: Top margin:
pl: Górny margines:

en: Header:
pl: Nagłówek:

en: Left margin:
pl: Lewy margines:

en: Right margin:
pl: Prawy margines:

en: Footer:
pl: Stópka:

en: Bottom margin:
pl: Dolny margines:

en: Unit:
pl: Jednostka:

en: <b>Center on page:</b>
pl: <b>Wyśrodkowanie na stronie:</b>

en: <b>O_rientation:</b>
pl: <b>Uł_ożenie:</b>

en: _Horizontally
pl: Po_ziomo

en: _Vertically
pl: Pio_nowo

en: Portrait
pl: Pionowo

en: Reverse portrait
pl: Odwróć pionowo

en: Landscape
pl: Poziomo

en: Reverse landscape
pl: Odwróć poziomo

en: <b>Scale</b>
pl: <b>Skalowanie</b>

en: _No scaling
pl: _Brak skalowania

en: _Fixed scaling:
pl: _Stałe skalowanie:

en: _Automatic scaling:
pl: _Automatyczne skalowanie:

en: Scale to fit _horizontally on
pl: Dopasowanie skalowania po_ziomego włączone

en: Scale to fit _vertically on
pl: Skalowanie żeby dopasować _pionowo

en: % of normal size
pl: % zwykłego rozmiaru

en: page(s)
pl: strona(y)

en: Scale
pl: Skala

en: _Header:
pl: _Główka:

en: _Footer:
pl: _Stopka

en: Configure
pl: Konfiguruj

en: Fi_rst page number:
pl: _Numer pierwszej strony:

en: Headers and Footers
pl: Nagłówki i stopki

en: Print _area:
pl: O_bszar drukowania:

en: <b>Titles To Print</b>
pl: <b>Tytuły Do Wydruku</b>

en: _Rows to repeat on the upper region:
pl: _Wiersze powtarzane u góry:

en: _Columns to repeat on the left side:
pl: _Kolumny powtarzane po lewej stronie:

en: Print Area
pl: Obszar Drukowania

en: <b>Print</b>
pl: <b>Drukowanie</b>

en: <b>Page Order</b>
pl: <b>Porządek strony</b>

en: _Grid lines
pl: _Linie siatki

en: Row and co_lumn headings
pl: _Nagłówki kolumn i wierszy

en: _Black and white
pl: _Czarno-Biały

en: Styles with no content
pl: Style bez zawartości

en: Do not print with all sheets
pl: Nie drukuj wszystkich arkuszy

en: _Errors:
pl: _Błędy:

en: Co_mments:
pl: K_omentarze:

en: _Down, then right
pl: W _dół, następnie w prawo

en: R_ight, then down
pl: W p_rawo, następnie w dół

en: Apply to all sheets of this _workbook.
pl: Zastosuj do wszystkich arkuszy tego _zeszytu.

en: Save as default settings
pl: Zapisz jako domyślne ustawienia

en: Apply _to:
pl: Zastosuj _do:

en: Some Documents have not Been Saved
pl: Niektóre dokumenty nie zostały Zapisane

en: Select all documents for saving
pl: Wybierz wszystkie dokumenty do zapisu

en: _Clear Selection
pl: _Wyczyść zaznaczenie

en: Unselect all documents for saving
pl: Odznacz wszystkie dokumenty do zapisu

en: _Discard All
pl: _Porzuć wszystko

en: Discard changes in all files
pl: Porzuć zmiany we wszystkich plikach

en: Don't Quit
pl: Nie kończ pracy

en: Resume editing
pl: Wznów edycję

en: _Save Selected
pl: _Zapisz zaznaczenie

en: Save selected documents and then quit
pl: Zapisz wybrane dokumenty i potem zakończ

en: Save
pl: Zapisz

en: Save document
pl: Zapisz dokument

en: Save?
pl: Zapisać?

en: Document
pl: Dokument

en: Unsaved
pl: Niezapisane

en: Correlated Random Number Generator
pl: Skorelowany generator liczb losowych

en: Co_variance Matrix
pl: Macierz _Kowariancji

en: Cholesky _Decomposition of the Covariance Matrix
pl: Cholesky _dekompozycja macierzy kowariancji

en: _Matrix:
pl: _Macierz:

en: Number of _random numbers:
pl: Liczba liczb _losowych:

en: Random Number Generation
pl: Generacja liczb losowych

en: _Distribution:
pl: Ro_zkład:

en: _Number of variables:
pl: _Liczba zmiennych:

en: _Size of sample:
pl: _Rozmiar próbki:

en: Rank and Percentile
pl: Korelacja rangowa i percentyl

en: Ties:
pl: Więzi:

en: _Average rank
pl: Średnia ra_nga

en: _Top rank
pl: _Górna ranga

en: Recently Used Documents
pl: Ostatnio używane dokumenty

en: Existing only
pl: Tylko istniejące

en: Gnumeric files only
pl: Tylko pliki Gnumerica

en: Last Used
pl: Ostatnio użyte

en: Regression
pl: Regresja

en: _Multiple linear regression
pl: _Wiele regresji liniowych

en: Multiple 2-_variable regressions
pl: Wieloskładnikowe regresje 2 _zmiennych

en: Multiple dependent (y) variables
pl: Wiele zależnych zmiennych

en: Confidence level:
pl: Poziom istotności:

en: 0.95
pl: 0,95

en: _Force intercept to be zero
pl: _Wymuszone zerowanie przecięcia

en: Calculate residuals
pl: Przelicz pozostałe

en: Row Height
pl: Wysokość wiersza

en: _Row height in pixels:
pl: Wysokość _wiersza w pikselach:

en: Row height in points:
pl: Wysokość wiersza w punktach:

en: Sampling
pl: Próbkowanie

en: N_umber of samples:
pl: L_iczba próbek:

en: Sampling method:
pl: Metoda próbkowania:

en: Size of sample:
pl: Rozmiar próbki:

en: Per_iod:
pl: _Okres:

en: Offset:
pl: Przesunięcie:

en: Primary direction:
pl: Pierwszy kierunek:

en: Row major
pl: Wiersz główny

en: Column major
pl: Kolumna główna

en: _Periodic
pl: _Okresowa

en: _Random
pl: _Losowa

en: Add Scenario
pl: Dodaj scenariusz

en: Scenario name:
pl: Nazwa scenariusza:

en: _Changing cells:
pl: Z_mieniające się komórki:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Scenario Manager
pl: Menedżer scenariuszy

en: <span weight="bold">Scenarios</span>
pl: <span weight="bold">Scenariusze</span>

en: Show
pl: Wyświetl

en: Create _Report
pl: Utwórz _raport

en: <span weight="bold">Changing Cells</span>
pl: <span weight="bold">Zmieniające się komórki</span>

en: <span weight="bold">Comment</span>
pl: <span weight="bold">Komentarz</span>

en: View
pl: Widok

en: <span weight="bold">Reporting</span>
pl: <span weight="bold">Raportowanie</span>

en: Result Cells:
pl: Komórki wynikowe:

en: Search and Replace Query
pl: Pytanie dotyczące wyszukiwania i zmiany

en: Perform no more replacements
pl: Nie przeprowadza tej i dalszych zmian

en: Do not perform this replacement
pl: Nie przeprowadza tej zmiany

en: Perform this replacement
pl: Przeprowadza tę zmianę

en: Location
pl: Położenie

en: Replacing
pl: Zamienianie

en: By
pl: Przez

en: _Query
pl: _Pytanie

en: Ask before each change
pl: Pytanie przed każdą zmianą

en: Search & Replace
pl: Wyszukanie & Zmiana

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: _Search for
pl: _Wyszukiwany napis

en: _Replace by
pl: _Nowy napis

en: _Ignore case
pl: _Ignorowanie wielkości liter

en: When set, do not distinguish between upper and lower case letters
pl: Powoduje jednakowe traktowanie małych i wielkich liter

en: _Preserve case
pl: Zachowanie wielkości _liter

en: Attempt to preserve case of text when replacing
pl: Próbuje zachować wielkość liter przy zmienianiu

en: Ma_tch whole words only
pl: Wyszukiwanie tylko całych _słów

en: Do not consider matches in the middle of words
pl: Ignoruje wystąpienia wewnątrz słów

en: Scope
pl: Zasięg

en: _Entire workbook
pl: _Cały zeszyt

en: Search and replace in all cells in the workbook
pl: Wyszukuje i zmienia we wszystkich komórkach zeszytu

en: _Current sheet
pl: _Bieżący arkusz

en: Search and replace in current sheet only
pl: Wyszukuje i zmienia tylko w bieżącym arkuszu

en: Ra_nge
pl: Za_kres

en: Search and replace in specified range only
pl: Wyszukuje i zmienia tylko w określonym zakresie

en: <span weight="bold">Change Cells Containing</span>
pl: <span weight="bold">Zmień komórki zawierające</span>

en: _Strings
pl: Łań_cuchy znakowe

en: Perform changes within string values
pl: Przeprowadzenie zmian w wartościach łańcuchowych

en: _Other values
pl: _Inne wartości

en: Perform changes within non-string values
pl: Przeprowadzenie zmian w wartościach nie będących łańcuchami

en: _Expressions
pl: Wy_rażenia

en: Perform changes within expressions
pl: Przeprowadzenie zmian w wyrażeniach

en: _Comments
pl: K_omentarze

en: Perform changes within cell comments
pl: Przeprowadzenie zmian w komentarzach do komórek

en: <span weight="bold">Search Text Type</span>
pl: <span weight="bold">Wyszukuj typ tekstu</span>

en: _Plain text
pl: Zwykły _tekst

en: The search text is taken literally.
pl: Napis podany do wyszukiwania traktowany jest bezpośrednio.

en: Re_gular expression
pl: Wyrażenie _regularne

en: The search text is a regular expression
pl: Napis podany do wyszukiwania traktowany jest jak wyrażenie regularne

en: <span weight="bold">Miscellaneous</span>
pl: <span weight="bold">Różne</span>

en: _Row major
pl: _Wierszami

en: Search line by line
pl: Przeszukiwanie wiersz po wierszu

en: _Column major
pl: _Kolumnami

en: Search column by column
pl: Przeszukiwanie kolumna po kolumnie

en: _Keep strings as strings
pl: _Zachowaj ciąg jako ciąg

en: When set, string values will remain as such after replacement, even if they look like numbers or expressions
pl: Gdy ustawione, wartości ciągu pozostaną takimi po zamianie, nawet jeśli wyglądają jak liczby lub wyrażenia

en: Save the current settings as default settings
pl: Zapisz obecne ustawienia jako domyślne ustawienia

en: When set, the current settings will be saved as the default settings for future invocations of this and the Search dialog.
pl: Gdy ustawione, obecne ustawienia będą zapisane jako domyślne ustawienia dla przyszłych wezwań tego i okna dialogowego Wyszukiwania.

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: _Fail
pl: R_ezygnacja

en: Fail without any changes actually being done to any cell
pl: Przerywa bez przeprowadzenia zmian w jakichkolwiek komórkach

en: _Don't change
pl: _Bez zmian

en: Skip cells that would result in errors
pl: Pomijanie komórek, które powodowałyby błędy

en: Query for replacement
pl: Pytanie przed zmianą

en: Make _error expression
pl: Utworzenie wyrażenia reprezentującego błą_d

en: Create =ERROR(&quot;...&quot;)
pl: Tworzy =ERROR(&quot;...&quot;)

en: Create =ERROR("...")
pl: Tworzy =ERROR("...")

en: Make _string value
pl: _Utworzenie łańcucha znakowego

en: Turn unparsable entries into string values
pl: Zmenia elementy, których nie można rozłożyć składniowo, w łańcuchy znakowe

en: Error Behaviour
pl: Zachowanie przy błędach

en: Dismiss search center
pl: Zamyka okno wyszukiwania

en: Show previous match
pl: Wyświetla poprzednie wystąpienie

en: Show next match
pl: Wyświetla następne wystąpienie

en: Start search
pl: Rozpoczyna wyszukiwanie

en: _Search for:
pl: _Wyszukiwany napis:

en: Match _whole words only
pl: Wyszukiwanie tylko całych _słów

en: Search in all cells in the workbook
pl: Wyszukuje we wszystkich komórkach zeszytu

en: Search in current sheet only
pl: Wyszukuje tylko w bieżącym arkuszu

en: _Range
pl: Za_kres

en: Search in specified range only
pl: Wyszukuje tylko w określonym zakresie

en: Search cells containing
pl: Wyszukiwanie komórek zawierających

en: Find text within string values
pl: Wyszukuje w wartościach łańcuchowych

en: Find text within non-string values
pl: Wyszukuje w wartościach nie będących łańcuchami

en: Find text within cell comments
pl: Wyszukuje w komentarzach do komórek

en: Find text within expressions
pl: Wyszukuje w wyrażeniach

en: _Results
pl: _Wyniki

en: Find text within the calculated values of expressions
pl: Wyszukuje tekst w przeliczonych wartościach wyrażeń

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: C_olumn major
pl: _Kolumnami

en: Save settings as _default
pl: Zapisz ustawienia jako _domyślne

en: These settings are shared with the Search &amp; Replace dialog.
pl: Te ustawienia są współdzielone z oknem dialogowym Wyszukaj &amp; Zmień.

en: These settings are shared with the Search & Replace dialog.
pl: Te ustawienia są współdzielone z oknem dialogowym Wyszukaj & Zmień.

en: Search text is
pl: Wyszukiwany tekst to

en: _Number
pl: _Liczba

en: Matches
pl: Dopasowania

en: Size & Position
pl: Rozmiar & Pozycja

en: _Width in pixels:
pl: _Szerokość w pikselach:

en: _Height in pixels:
pl: _Wysokość w pikselach:

en: Object position relative to its current position:
pl: Pozycja obiektu względna do jego obecnej pozycji:

en: _x-Offset in pixels:
pl: _x przesunięcie w pikselach:

en: _y-Offset in pixels:
pl: _y przesunięcie w pikselach:

en: Sheet objects with this property do not print with the remainder of the sheet.
pl: Obiekty arkusza z tą właściwością nie drukują się z resztą arkusza.

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: This name is used by some plugins that provide programmability to address this object. Most users will not need to set this name.
pl: Nazwa jest użyta przez niektóre wtyczki dostarczające programowanie adresu tego obiektu. Większość użytkowników nie potrzebuje ustawiać tej nazwy.

en: Width in points:
pl: Szerokość w punktach:

en: Height in points:
pl: Wysokość w punktach:

en: x-Offset in points:
pl: x przesunięcie w punktach:

en: y-Offset in points:
pl: y przesunięcie w punktach:

en: Manage Sheets
pl: Zarządzaj arkuszami

en: _Insert
pl: W_staw

en: A_ppend
pl: D_ołącz

en: Du_plicate
pl: Zdu_plikuj

en: Apply _Name Changes
pl: Zastosowanie zmian _nazwy

en: _Show advanced sheet properties
pl: _Pokaż zaawansowane właściwości arkusza

en: Rename Sheet
pl: Zmiana nazwy arkusza

en: Old Name:
pl: Stara Nazwa:

en: New Name:
pl: Nowa nazwa:

en: Resize Sheet
pl: Zmiana rozmiaru Arkusza

[ctx: sheetsize]
note: Number of 'Columns' in sheet
en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: sheetsize]
note: Number of 'Rows' in sheet
en: Rows
pl: Wiersze

en: Apply change to all sheets
pl: Zastosuj zmianę do wszystkich arkuszy

en: Check this to apply the new size to all sheets in the workbook
pl: Sprawdź to żeby zastosować nowy rozmiar do wszystkich arkuszy w zeszycie

en: Data Shuffling
pl: Przekładanie danych

en: Input Range:
pl: Zakres wejściowy:

en: Shuffle Method:
pl: Metoda przekładania:

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Columns
pl: _Kolumny

[ctx: shuffle]
note: Shuffle metod: Columns
en: _Rows
pl: _Wiersze

en: _Area
pl: _Obszar

en: Claims About Two Medians (Paired Samples)
pl: Porównanie 2 median (sparowane próbki)

en: Sign Test
pl: Test znaków

en: Wilcoxon Signed Rank Test
pl: Test Wilcoxona dla par obserwacji

en: Hypothesized _difference of medians:
pl: Hipoteza _różnicy median:

en: Testing 1 Median
pl: Testowanie 1 mediany

en: _Predicted Median:
pl: _Przewidywana mediana:

note: Fill in the header titles.
en: Risk Simulation
pl: Symulacja ryzyka

en: Input variables:
pl: Zmienne wejściowe:

en: Output variables:
pl: Zmienne wyjściowe:

en: Variables
pl: Zmienne

en: <span weight="bold">Rounds</span>
pl: <span weight="bold">Rundy</span>

en: <span weight="bold">Limits</span>
pl: <span weight="bold">Ograniczenia</span>

en: First round #:
pl: Pierwsza runda #:

en: Last round #:
pl: Ostatnia runda #:

en: Iterations:
pl: Iteracje:

en: Max time:
pl: Czas maks.:

en: <b>Simulation summary:</b>
pl: <b>Podsumowanie symulacji:</b>

en: Prev. Sim.
pl: Poprz. sym.

en: Next Sim.
pl: Nast. sym.

en: Find Min.
pl: Znajdź min.

en: Find Max.
pl: Znajdź max.

en: <b>Summary of results:</b>
pl: <b>Podsumowanie wyników:</b>

en: Summary
pl: Zestawienie

en: Button Properties
pl: Właściwości przycisku

en: Link to:
pl: Przyłączony do:

en: Label:
pl: Etykieta:

en: Checkbox Properties
pl: Właściwości pola wyboru

en: Frame Properties
pl: Właściwości ramki

en: List Properties
pl: Lista właściwości

en: _Link :
pl: _Połączenie:

en: As value
pl: Jako wartość

en: As index
pl: Jako indeks

en: _Content :
pl: _Zawartość :

en: Solve
pl: Rozwiąż

en: _Set Target Cell:
pl: _Ustawienie komórki docelowej:

en: _Equal To:
pl: _Równe:

en: B_y Changing Cells:
pl: Z_mieniając komórki:

en: _Max
pl: _Maksimum

en: M_in
pl: M_inimum

en: Parameters
pl: Parametry

en: _Linear Model (LP/MILP)
pl: Model _liniowy (LP/MILP)

en: _Quadratic Model (QP/MIQP)
pl: Model _kwadratowy (QP/MIQP)

en: _Non-Linear Model
pl: Model _nieliniowy

en: _Assume Non-Negative
pl: Założenie _nieujemnych

en: Assume _Integer (Discrete)
pl: Założenie _całkowitych (dyskretne)

en: _Algorithm:
pl: _Algorytm:

en: _Left Hand Side:
pl: _Lewa strona:

en: _Type:
pl: _Typ:

en: _Right Hand Side:
pl: _Prawa strona:

en: Re_place
pl: _Zmiana

note: ----------------------------------------
en: Constraints
pl: Ograniczenia

en: Max _Iterations:
pl: Maksymalna liczba _iteracji:

en: Max _Time (sec.):
pl: Maksymalny _czas (sek.):

en: Automatic _Scaling
pl: Automatyczne _skalowanie

en: Reports
pl: Raporty

en: _Do not create scenarios
pl: _Bez tworzenia scenariuszy

en: _Create a scenario if the optimal solution is found
pl: _Tworzenie scenariuszy jeśli znaleziono optymalne rozwiązanie

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: Scenarios
pl: Scenariusze

en: Int
pl: Całkowita

en: Bool
pl: Boole

en: Radiobutton Properties
pl: Właściwości przycisku radiowego

en: Scrollbar Properties
pl: Właściwości paska przewijania

en: Increment:
pl: Zwiększenie:

en: Page:
pl: Strona:

en: _Horizontal
pl: Po_ziomo

en: _Vertical
pl: Pio_nowo

en: Tabulate Dependency
pl: Tabularyzacja zależności

en: Dependency cells
pl: Komórki zależności

en: Maximum
pl: Maksimum

en: Step
pl: Krok

en: Result cell
pl: Komórka wynikowa

en: Tabulation Mode
pl: Tryb Tabulacji

en: _Coordinate
pl: _Współrzędna

en: Make one long list of coordinates and values
pl: Tworzy jedną długą listę współrzędnych i wartości

en: _Visual
pl: _Widoczny

en: Use down for first source, right for second, and multiple sheets for third
pl: Użyj dolne jako pierwsze źródło, prawe jako drugie, a wiele arkuszy jako trzecie

en: Claims About Two Variances
pl: Porównanie dwóch wariancji

en: Create New View
pl: Utwórz nowy widok

en: <b>Location</b>
pl: <b>Położenie</b>

en: Specified screen:
pl: Określony ekran:

en: New view will be opened on specified screen
pl: Nowy widok zostanie otwarty na określonym ekranie

en: _Share cursor position
pl: _Współdziel pozycję kursora

en: Cancel change
pl: Anuluj zmianę

en: Accept change
pl: Zaakceptuj zmianę

en: Enter formula...
pl: Wprowadź formułę...

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test
pl: Test Wilcoxon-Mann-Whitney

en: View Properties
pl: Widok Właściwości

en: Notebook _Tabs for Sheets
pl: _Zakładki notatnika odpowiadające arkuszom

en: _Horizontal Scrollbar
pl: _Poziomy pasek przewijania

en: _Vertical Scrollbar
pl: P_ionowy pasek przewijania

en: _Protect Workbook
pl: Za_bezpiecz zeszyt

en: Pa_ssword:
pl: _Hasło

en: Unimplementented
pl: Nie zaimplementowane

en: A_uto Complete Text in Cells
pl: _Automatyczne uzupełnianie tekstu w komórkach

en: Show _Formula Cell Markers
pl: Pokaż _Formuły znaczniki komórki

en: This checkbox determines whether each cell containing a spreadsheet formula is marked with a green top left corner.
pl: To pole wyboru określa czy każda komórka zawierająca formułę arkusza kalkulacyjnego jest zaznaczona na zielono w lewym górnym rogu.

en: Show _Extension Markers
pl: Pokaż znaczniki _rozszerzenia

en: This checkbox determines whether small red arrows indicate that the content has been truncated in that direction.
pl: To pole wyboru określa czy małe czerwone strzałki wskazują że zawartość została obcięta w tym kierunku.

en: '%s' has a circular reference
pl: "%s" zawiera zapętlone odwołanie

en: '%s' is already defined in sheet
pl: Już zdefiniowano "%s" w arkuszu

en: '%s' is already defined in workbook
pl: Już zdefiniowano "%s" w zeszycie

en: Internal type error
pl: Wewnętrzny błąd typu

en: Unknown evaluation error
pl: Nieznany błąd obliczeń

en: Invalid template file: %s
pl: Niepoprawny plik szablonu: %s

en: Error while opening autoformat template
pl: Wystąpił błąd przy próbie otwarcia szablonu automatycznego formatowania

en: %d row | %d rows
pl[0]: %d wiersza
pl[1]: %d wierszy
pl[2]: %d wierszy

en: %d col | %d cols
pl[0]: %d kolumny
pl[1]: %d kolumn
pl[2]: %d kolumn

en: The target region is too small.  It should be at least %s by %s
pl: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %s i %s

en: The target region is too small.  It should be at least %d column wide | The target region is too small.  It should be at least %d columns wide
pl[0]: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %d kolumnę.
pl[1]: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %d kolumny.
pl[2]: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %d kolumn.

en: The target region is too small.  It should be at least %d row high | The target region is too small.  It should be at least %d rows high
pl[0]: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %d wiersz.
pl[1]: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %d wiersze.
pl[2]: Obszar docelowy jest zbyt mały. Powinien on zawierać przynajmniej %d wierszy.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: SUM:sum of the given values
pl: SUM:suma danych wartości

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: values:a list of values to add
pl: wartości:lista wartości do dodania

en: SUM computes the sum of all the values and cells referenced in the argument list.
pl: SUM policzy sumę wszystkich wartości i komórek przywołanych w liście argumentów.

en: This function is Excel compatible.
pl: Ta funkcja jest zgodna z Excelem.

en: This function is OpenFormula compatible.
pl: Ta funkcja jest zgodna z OpenFormula.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: PRODUCT:product of the given values
pl: ILOCZYN:iloczyn danych wartości

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: values:a list of values to multiply
pl: wartości:lista wartości do pomnożenia

en: PRODUCT computes the product of all the values and cells referenced in the argument list.
pl: ILOCZYN oblicza iloczyn wszystkich wartości i komórek przywołanych w liście argumentów.

en: If all cells are empty, the result will be 0.
pl: Jeśli wszystkie komórki są puste, wynikiem będzie 0.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: GNUMERIC_VERSION:the current version of Gnumeric
pl: GNUMERIC_VERSION:obecna wersja Gnumerica

en: GNUMERIC_VERSION returns the version of gnumeric as a string.
pl: GNUMERIC_VERSION zwraca wersję gnumerica jako ciąg.

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: IF:conditional expression
pl: IF:wyrażenie warunkowe

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: cond:condition
pl: cond:warunek

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: trueval:value to use if condition is true
pl: trueval:wartość do użycia jeśli warunek jest prawdą

note: xgettext : see po-functions/README.translators
en: falseval:value to use if condition is false
pl: falseval:wartość do użycia jeśli warunek jest fałszem

en: This function first evaluates the condition.  If the result is true, it will then evaluate and return the second argument.  Otherwise, it will evaluate and return the last argument.
pl: Ta funkcja oceni warunek. Jeśli wynikiem jest prawda, to potem oceni i zwróci drugi argument. Inaczej, oceni i zwróci ostatni argument.

en: Cannot create file %s
pl: Nie można utworzyć pliku %s

en: Function implementation not available.
pl: Implementacja funkcji nie jest dostępna.

en: Unknown Function
pl: Nieznana funkcja

note: xgettext: This represents a made-up translated function name.
en: unknown%d
pl: nieznany%d

en: Boolean
pl: Logiczna

en: Cell Range
pl: Zakres komórek

en: Area
pl: Obszar

en: Scalar, Blank, or Error
pl: Skalar, Puste lub Błąd

en: Scalar
pl: Skalar

note: Missing values will be NULL.
en: Any
pl: Dowolny

en: Refreshing DataSlicer in %s
pl: Odświeżenie fragmentatora danych w %s

en: Fit
pl: Dopasowanie

en: Fit Width
pl: Dopasowanie szerokości

en: Fit Height
pl: Dopasowanie wysokości

en: 100%
pl: 100 %

en: %.1f x %.1f pts
    %d x %d pixels
pl: %.1f x %.1f punktów
    %d x %d pikseli

en: Missing function category name.
pl: Brak nazwy kategorii funkcji.

en: Function group is empty.
pl: Grupa funkcji jest pusta.

en: No func_desc_load method.
pl: Brak metody func_desc_load.

en: %d function in category "%s" | Group of %d functions in category "%s"
pl[0]: Funkcja %d w kategorii "%s"
pl[1]: Grupuj funkcje %d w kategorii "%s"
pl[2]: Grupuj funkcje %d w kategorii "%s"

en: Missing file name.
pl: Brak nazwy pliku.

en: Cannot read UI description from %s: %s
pl: Nie można odczytać opisu o interfejsie użytkownika z %s: %s

note: xgettext : %d gives the number of actions. This is input to ngettext.
en: User interface with %d action | User interface with %d actions
pl[0]: Interfejs użytkownika z %d operacją
pl[1]: Interfejs użytkownika z %d operacjami
pl[2]: Interfejs użytkownika z %d operacjami

en: Invalid solver model type.
pl: Niepoprawny rodzaj modelu solvera.

en: Missing fields in plugin file
pl: Brakujące pola w pliku wtyczki

en: Solver Algorithm %s
pl: Algorytm Solvera %s

en: Module file "%s" has invalid format.
pl: Plik z modułem "%s" jest w niewłaściwym formacie.

en: File doesn't contain "%s" array.
pl: Plik nie zawiera tablicy "%s".

en: Filled Object Properties
pl: Wypełnione właściwości obiektu

en: Line/Arrow Properties
pl: Właściwości linii/strzałki

en: Polygon Properties
pl: Właściwości wielokąta

en: clipboard
pl: schowek

en: Cut of %s
pl: Wycięcie %s

en: Automatically detected
pl: Automatycznie wykryte

note: xgettext: If possible try to use the same mnemonic for * Advanced and Simple
en: Advanc_ed
pl: Zaawanso_wane

en: Simpl_e
pl: Pros_te

en: Open Spreadsheet File
pl: Otwórz plik arkusza kalkulacyjnego

en: Import Data File
pl: Zaimportuj plik danych

en: All Files
pl: Wszystkie Pliki

en: Text Files
pl: Pliki tekstowe

en: Spreadsheets
pl: Arkusze kalkulacyjne

en: Data Files
pl: Pliki danych

en: File _type:
pl: _Typ pliku:

en: Selected file format doesn't support saving multiple sheets in one file.
    If you want to save all sheets, save them in separate files or select different file format.
    Do you want to save only current sheet?
pl: Wybrany format pliku nie pozwala na zapisanie w jednym pliku wielu arkuszy.
    Jeśli chcesz zapisać wszystkie arkusze, zapisz je w osobnych plikach lub wykorzystaj inny format pliku.
    Czy chcesz zapisać tylko bieżący arkusz?

en: Save the current workbook as
pl: Zapisz bieżący zeszyt jako

en: Export the current workbook or sheet to
pl: Eksportuj bieżący zeszyt lub arkusz do

en: Untitled
pl: Niezatytułowany

en: The given file extension does not match the chosen file type. Do you want to use this name anyway?
pl: Podane rozszerzenie pliku nie odpowiada wybranemu typowi pliku. Czy mimo to chcesz użyć tej nazwy?

en: Do you want to export the <b>current sheet</b> of this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
pl: Czy chcesz wyeksportować  <b>current sheet</b> tego zeszytu do położenia '<b>%s</b>' używając eksportera '<b>%s</b>'?

en: Do you want to export this workbook to the location '<b>%s</b>' using the '<b>%s</b>' exporter?
pl: Czy chcesz wyeksportować ten zeszyt do położenia '<b>%s</b>' używając eksportera '<b>%s</b>'?

en: Unable to repeat export since no previous export information has been saved in this session.
pl: Nie można powtórzyć eksportu ponieważ nie zostały zapisane poprzednie informacje eksportu w tej sesji.

en: Multiple errors
pl: Wiele błędów

en: The plugin with id %s is required but cannot be found.
pl: Wtyczka z id %s jest wymagana ale nie może być znaleziona.

en: The %s plugin is required but is not loaded.
pl: Wtyczka %s jest wymagana ale nie załadowana.

en: Link target
pl: Cel połączenia

en: (none)
pl: Żaden

en: Unable to activate the url '%s'
pl: Nie można uaktywnić adresu url "%s"

en: Unable to open '%s'
pl: Nie można otworzyć "%s"

en: Width:
pl: Szerokość:

en: Height
pl: Wysokość

note: xgettext: This is input to ngettext based on the number of pixels.
en: (%d pixel) | (%d pixels)
pl[0]: (%d piksel)
pl[1]: (%d piksele)
pl[2]: (%d pikseli)

en: %d.00 pts
pl: %d.00 ptów

note: xgettext: The number of points here is always a fractional number, ie. not an integer.
en: %.2f pts
pl: %.2f ptów

en: _Move
pl: _Przenieś

en: _Copy
pl: S_kopiuj

en: Copy _Formats
pl: Skopiuj _formaty

en: Copy _Values
pl: Skopiuj _wartości

en: Shift _Down and Copy
pl: Przesuń komórki w _dół i kopiuj

en: Shift _Right and Copy
pl: Przesuń komórki w p_rawo i kopiuj

en: Shift Dow_n and Move
pl: P_rzesuń komórki w dół i przenieś

en: Shift Righ_t and Move
pl: Pr_zesuń komórki w prawo i przenieś

en: C_ancel
pl: _Anuluj

en: Drag to autofill
pl: Przeciągnij żeby automatycznie wypełnić

en: Drag to move
pl: Przeciągnij żeby przenieść

en: Display Gnumeric's version
pl: Wypisuje wersję Gnumerica

en: Set the root library directory
pl: Ustawia główny katalog bibliotek

en: DIR
pl: Katalog

en: Adjust the root data directory
pl: Ustawia główny katalog danych

en: gnumeric version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: Gnumeric w wersji %s
    Katalog z danymi := %s
    Katalog z bibliotekami := %s

en: Gnumeric Options
pl: Opcje Gnumerica

en: Show Gnumeric Options
pl: Pokaż Opcje Gnumerica

en: Specify the size and location of the initial window
pl: Określa rozmiar i położenie okna pierwszego okna

en: WIDTHxHEIGHT+XOFF+YOFF
pl: SZERxWYSxPOZXxPOZY

en: Don't show splash screen
pl: Bez wyświetlania ekranu powitalnego

en: Don't display warning dialogs when importing
pl: Nie wyświetlaj okien dialogowych ostrzeżeń podczas importowania

en: Dumps the function definitions
pl: Wypisuje definicje funkcji

en: FILE
pl: PLIK

en: Dumps web page for function help
pl: Skocz do strony www dla pomocy funkcji

en: Generate new help and po files
pl: Generuj nową pomoc i pliki po

en: Exit immediately after loading the selected books
pl: Wyjdź natychmiast po wczytaniu wybranych zeszytów

en: [FILE ...]
pl: [PLIK ...]

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
pl: %s
    Uruchom '%s --help' żeby zobaczyć pełną listę dostępnych opcji linii komend.

en: bessel_i allocation error
pl: bessel_i błąd alokacji

en: bessel_k allocation error
pl: bessel_k błąd alokacji

en: This version of Gnumeric has been compiled with inadequate precision in gnm_yn.
pl: Ta wersja Gnumerica została skompilowana z nieadekwatną dokładnością w gnm_yn.

en: An array must have at least 1 element
pl: Tablica musi mieć przynajmniej 1 element

en: Arrays must be rectangular
pl: Tablica musi być prostokątna

en: Constructed ranges use simple references
pl: Utworzone zakresy wykorzystują proste odwołania

en: All entries in the set must be references
pl: Wszystkie pozycje w zbiorze muszą być odwołaniami

en: Name '%s' does not exist
pl: Nazwa '%s' nie istnieje

en: '%s' cannot be used as a name
pl: '%s' nie może być użyte jako nazwa

en: Unknown sheet '%s'
pl: Nieznany arkusz "%s"

en: () is an invalid expression
pl: () to niepoprawne wyrażenie

en: Name '%s' does not exist in sheet '%s'
pl: W arkuszu "%s" nie istnieje nazwa "%s"

en: Name '%s' does not exist in workbook
pl: Nazwa '%s' nie istnieje w zeszycie

en: Unknown workbook '%s'
pl: Nieznany zeszyt "%s"

en: Unknown workbook
pl: Nieznany zeszyt

en: Could not find matching closing quote
pl: Nie można odnaleźć odpowiadającego zamykającego cudzysłowu lub apostrofu

en: Sheet name is required
pl: Wymagana jest nazwa arkusza

en: The number is out of range
pl: Liczba jest poza zakresem

en: Improperly formatted error token
pl: Niewłaściwie sformatowany błąd symbolu

en: Multiple expressions are not supported in this context
pl: W tym kontekście nie jest obsługiwane wiele wyrażeń

en: Could not find matching opening parenthesis
pl: Nie można odnaleźć odpowiadającego nawiasu otwierającego

en: Could not find matching closing parenthesis
pl: Nie można odnaleźć odpowiadającego nawiasu zamykającego

en: Invalid expression
pl: Niepoprawne wyrażenie

en: Unexpected token %c
pl: Nieoczekiwany token %c

en: Page &[PAGE]
pl: Strona &[PAGE]

en: Page &[PAGE] of &[PAGES]
pl: Strona &[PAGE] z &[PAGES]

en: File Name
pl: Nazwa pliku

en: Path
pl: Ścieżka

en: Title
pl: Tytuł

en: There is no such sheet
pl: Nie ma takiego arkusza

en: There is no object with name '%s'
pl: Nie ma obiektu z nazwą '%s'

en: Unknown paper size
pl: Nieznany rozmiar papieru

en: Invalid option for pdf exporter
pl: Niewłaściwa opcja dla eksportera pdf

en: PDF export
pl: Eksport PDF

en: Even one cell is too large for this page.
pl: Nawet jedna komórka jest zbyt wielka dla tej strony.

en: Print Selection
pl: Drukuj Zaznaczenie

en: You have chosen more than 1000 pages to preview. This may take a long time. Do you really want to proceed?
pl: Zaznaczyłeś więcej niż 1000 stron do podglądu. To może zabrać dużo czasu. Czy rzeczywiście chcesz kontynuować?

en: Preparing to preview
pl: Przygotowywanie podglądu

en: Preparing to print
pl: Przygotowywanie drukowania

en: Creating preview of page %3d
pl: Tworzenie podglądu strony %3d

en: Printing page %3d
pl: Drukowanie strony %3d

en: Creating preview of page %3d of %3d page | Creating preview of page %3d of %3d pages
pl[0]: Tworzenie podglądu strony %3d z %3d strony
pl[1]: Tworzenie podglądu strony %3d z %3d stron
pl[2]: Tworzenie podglądu strony %3d z %3d stron

en: Printing page %3d of %3d page | Printing page %3d of %3d pages
pl[0]: Drukowanie strony %3d z %3d strony
pl[1]: Drukowanie strony %3d z %3d stron
pl[2]: Drukowanie strony %3d z %3d stron

en: _All workbook sheets
pl: _Wszystkie arkusze zeszytu

en: Also print _hidden sheets
pl: Też drukuj _ukryte arkusze

en: A_ctive workbook sheet
pl: _Aktywny arkusz zeszytu

en: _Workbook sheets:
pl: Arkusze _Zeszytu:

en: Current _selection only
pl: Tylko obecne _zaznaczenie

en: _Ignore defined print area
pl: _Ignoruj zdefiniowany obszar wydruku

en: from:
pl: od:

en: Ignore all _manual page breaks
pl: Ignoruj wszystkie _ręczne podziały strony

en: Failed to create temporary file for printing: %s
pl: Niepowodzenie utworzenia pliku tymczasowego dla drukowania:%s

en: Gnumeric Print Range
pl: Zakres drukowania Gnumerica

en: Print to File
pl: Drukowanie do pliku

en: Searching for regular expressions and numbers are mutually exclusive.
pl: Wyszukiwanie regularnych wyrażeń i liczb wzajemnie się wykluczają.

en: The search text must be a number.
pl: Wyszukiwany tekst musi być liczbą.

en: You must specify a range to search.
pl: Należy określić zakres przeszukiwania.

en: The search range is invalid.
pl: Zakres przeszukiwania jest  niepoprawny.

en: %s does not support multiple ranges
pl: %s nie obsługuje wielu zakresów

en: (empty)
pl: (puste)

en: Remove %d Link | Remove %d Links
pl[0]: Usuń %d odnośnik
pl[1]: Usuń %d odnośniki
pl[2]: Usuń %d odnośników

en: Cu_t
pl: _Wytnij

en: _Paste
pl: Wk_lej

en: Paste _Special
pl: Wklej sp_ecjalnie

en: _Insert Cells...
pl: _Wstaw Komórki...

en: _Delete Cells...
pl: _Usuń komórki...

en: _Insert Column(s)
pl: W_staw kolumny

en: _Delete Column(s)
pl: _Usuń kolumny

en: _Insert Row(s)
pl: W_staw wiersze

en: _Delete Row(s)
pl: _Usuń wiersze

en: Clear Co_ntents
pl: Wyczyść _zawartość

en: Add _Comment...
pl: Dodaj _K_omentarz...

en: Edit Co_mment...
pl: Zredaguj k_omentarz...

en: _Remove Comments
pl: _Usuń Komentarze

en: Add _Hyperlink...
pl: Dodaj _hiperłącze...

en: Edit _Hyperlink...
pl: Edytuj _hiperłącze...

en: _Remove Hyperlink
pl: _Usuń odnośnik

en: _Edit DataSlicer
pl: _Edycja fragmentatora danych

en: _Refresh DataSlicer
pl: _Odśwież fragmentator danych

en: DataSlicer Field _Order
pl: Fragmentator danych _porządek pola

en: Up
pl: W górę

en: Down
pl: W dół

note: end sub menu
en: _Format All Cells...
pl: _Formatuj wszystkie komórki...

en: C_onditional Formatting...
pl: Formatowanie w_arunkowe...

en: _Unmerge
pl: _Odłącz

en: Auto Fit _Width
pl: Autodopasowanie _Szerokości

en: Auto Fit _Height
pl: Autodopasowanie _Wysokości

note: start sub menu Format -> Col
en: _Width...
pl: _Szerokość...

en: _Auto Fit Width
pl: _Automatyczne dopasowanie Szerokości

en: _Hide
pl: Uk_ryj

en: _Unhide
pl: _Odkryj

note: start sub menu
en: Hei_ght...
pl: Wys_okość...

en: _Auto Fit Height
pl: A_utomatyczne dopasowanie wysokości

note: xgettext : %d gives the number of links. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Link | _Remove %d Links
pl[0]: _Usuń %d odnośnik
pl[1]: _Usuń %d odnośniki
pl[2]: _Usuń %d odnośników

note: xgettext : %d gives the number of comments. This is input to ngettext.
en: _Remove %d Comment | _Remove %d Comments
pl[0]: _Usuń %d komentarz
pl[1]: _Usuń %d komentarze
pl[2]: _Usuń %d komentarzy

en: _Insert %d Cell... | _Insert %d Cells...
pl[0]: _Wstaw %d komórkę...
pl[1]: _Wstaw %d komórki...
pl[2]: _Wstaw %d komórek...

en: _Delete %d Cell... | _Delete %d Cells...
pl[0]: Usuń %d komórkę...
pl[1]: Usuń %d komórki...
pl[2]: Usuń %d komórek...

en: _Insert %d Column | _Insert %d Columns
pl[0]: _Wstaw %d kolumnę
pl[1]: _Wstaw %d kolumny
pl[2]: _Wstaw %d kolumn

en: _Delete %d Column | _Delete %d Columns
pl[0]: _Usuń %d kolumnę
pl[1]: _Usuń %d kolumny
pl[2]: _Usuń %d kolumn

en: _Format %d Column | _Format %d Columns
pl[0]: _Format %d kolumny
pl[1]: _Format %d kolumn
pl[2]: _Format %d kolumn

en: _Insert %d Row | _Insert %d Rows
pl[0]: _Wstaw %d wiersz
pl[1]: _Wstaw %d wiersze
pl[2]: _Wstaw %d wierszy

en: _Delete %d Row | _Delete %d Rows
pl[0]: _Usuń %d wiersz
pl[1]: _Usuń %d wiersze
pl[2]: _Usuń %d wierszy

en: _Format %d Row | _Format %d Rows
pl[0]: _Format %d wiersza
pl[1]: _Format %d wierszy
pl[2]: _Format %d wierszy

en: _Format %d Cell... | _Format %d Cells
pl[0]: _Format %d komórki...
pl[1]: _Format %d komórek...
pl[2]: _Format %d komórek...

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Duplicate %d Object | Duplicate %d Objects
pl[0]: Zduplikuj %d obiektu
pl[1]: Zduplikuj %d obiektów
pl[2]: Zduplikuj %d obiektów

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Insert %d Object | Insert %d Objects
pl[0]: Wstawienie %d obiektu
pl[1]: Wstawienie %d obiektów
pl[2]: Wstawienie %d obiektów

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Move %d Object | Move %d Objects
pl[0]: Przeniesienie %d obiektu
pl[1]: Przeniesienie %d obiektów
pl[2]: Przeniesienie %d obiektów

note: xgettext : %d gives the number of objects. This is input to ngettext.
en: Resize %d Object | Resize %d Objects
pl[0]: Zmiana rozmiaru %d obiektu
pl[1]: Zmiana rozmiaru %d obiektów
pl[2]: Zmiana rozmiaru %d obiektów

note: xgettext: this is a by-line for cell comments
en: By %s:
pl: Przez %s:

note: Format toolbar
en: Merge
pl: Scal

en: There is already a merged region that intersects
    %s!%s
pl: Istnieje już scalony obszar przecinający
    %s!%s

en: Snap object to grid
pl: Przyciągnij obiekt do siatki

en: Size _& Position
pl: Rozmiar _& Pozycja

en: _Snap to Grid
pl: _Przyciągnij do siatki

en: _Order
pl: _Kolejność

en: Pul_l to Front
pl: _Przeciągnij na przód

en: Pull _Forward
pl: Przeciągnij do p_rzodu

en: Push _Backward
pl: Przeciągnij do _tyłu

en: Pus_h to Back
pl: Przecią_gnij w tył

en: Unknown failure while saving image
pl: Nieznany błąd przy zapisie obrazu

en: Save as
pl: Zapisz jako

en: _Save as
pl: _Zapisz jako

en: _Save as image
pl: _Zapisz jako obraz

en: _Save as Image
pl: _Zapisz jako obraz

en: Open in _New Window
pl: Otwórz w _nowym oknie

en: Copy to New Graph S_heet
pl: Skopiuj do _Nowego arkusza wykresu

en: Series as:
pl: Serie w:

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Columns"
en: Columns
pl: Kolumn

[ctx: graph]
note: Translators: Series as "Rows"
en: Rows
pl: Wierszy

en: Use first series as shared abscissa
pl: Użyj pierwszej serii jako wspólnej odciętej

en: New graph sheet
pl: Nowy arkusz wykresu

note: Object Toolbar
en: Frame
pl: Ramka

en: Button
pl: Przycisk

en: Pressed Button
pl: Naciśnięty Przycisk

en: Released Button
pl: Zwolniony przycisk

note: FIXME: This text sucks:
en: Change widget
pl: Zmień widget

en: Adjustment Properties
pl: Dostosuj właściwości

en: Configure Scrollbar
pl: Skonfiguruj pasek przewijania

en: Configure Spinbutton
pl: Skonfiguruj przycisk spin

en: Spinbutton Properties
pl: Właściwości przycisku spin

en: Configure Slider
pl: Skonfiguruj suwak

en: Slider Properties
pl: Właściwości suwaka

en: CheckBox %d
pl: Przełącznik %d

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking checkbox
pl: Kliknij pole wyboru

en: RadioButton
pl: Przycisk radiowy

note: FIXME: This text sucks:
en: Clicking radiobutton
pl: Kliknięcie przycisku radiowego

en: Clicking in list
pl: Kliknij na listę

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Cut
pl: Wytnij

note: Oh, yeah?
en: This is a special version of Gnumeric.  It has been compiled
    with support for a very large number of columns.  Access to the
    column named TRUE may conflict with the constant of the same
    name.  Expect weirdness.
pl: To jest specjalna wersja Gnumerica. Program został skompilowany
    z obsługą bardzo dużej liczby kolumn. Dostęp do kolumn
    o nazwie TRUE może kolidować ze stałą o tej samej nazwie.
    Należy spodziewać się dziwnych rzeczy.

en: Display Zeros
pl: Wyświetlanie Zer

en: Control whether zeros are shown are blanked out.
pl: Kontrola czy zera są pokazane wymazane.

en: Display Grid
pl: Wyświetlenie siatki

en: Control whether the grid is shown.
pl: Kontrola czy siatka jest pokazana.

en: Target region contains merged cells
pl: Obszar docelowy zawiera scalone komórki

en: cannot operate on merged cells
pl: nie można operować na scalonych komórkach

en: cannot operate on array formulæ
pl: nie można operować na wyrażeniach tablicowych

en: Insert Columns
pl: Wstaw kolumny

en: Delete Columns
pl: Usuń kolumny

en: Insert Rows
pl: Wstaw wiersze

en: Delete Rows
pl: Usuń wiersze

en: Display program version
pl: Wyświetl wersję programu

en: Optionally specify an encoding for imported content
pl: Opcjonalnie określ kodowanie dla importowanej zawartości

en: ENCODING
pl: KODOWANIE

en: Optionally specify which importer to use
pl: Opcjonalnie określ jaki importer użyć

en: List the available importers
pl: Lista dostępnych importerów

en: Merge listed files (all same format) to make this file
pl: Połącz wymienione pliki (wszystkie tego samego formatu) żeby zrobić ten plik

en: Optionally specify which exporter to use
pl: Opcjonalnie określ jaki eksporter użyć

en: Detailed instructions for the chosen exporter
pl: Szczegółowe instrukcje dla wybranego eksportera

en: string
pl: napis

en: List the available exporters
pl: Lista dostępnych eksporterów

en: Export a file for each sheet if the exporter only supports one sheet at a time
pl: Eksport pliku dla każdego arkusza jeśli eksporter tylko obsługuje jeden arkusz na raz

en: Recalculate all cells before writing the result
pl: Przelicza wszystkie komórki przed zapisaniem wyniku

en: The range to export
pl: Zakres do eksportu

en: Goal seek areas
pl: Obszary poszukiwania celu

en: Run the solver
pl: Uruchom solver

en: Tool test specs
pl: Narzędzie testowe specyfikacji

en: Cannot parse export options.
pl: Nie można przetworzyć opcji eksportu.

en: The file saver does not take options
pl: Plik oszczędny nie bierze opcji

note: FIXME: && nexpr2-is-not-the-same-as-nexpr
en: Name conflict during merge: '%s' appears twice at workbook scope.
pl: Konflikt nazwy podczas połączenia: '%s' wydaje się być dwa razy w zakresie zeszytu.

en: Failed to create solver
pl: Niepowodzenie utworzenia solvera

en: Solver ran, but failed
pl: Solver uruchomiony, ale niepowodzenie

en: Unknown exporter '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
pl: Nieznany eksporter '%s'.
    Spróbuj --list-exporters żeby zobaczyć listę możliwości.

en: Unable to guess exporter to use for '%s'.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
pl: Nie można zgadnąć jaki eksporter użyć dla '%s'.
    Spróbuj --list-exporters żeby zobaczyć listę możliwości.

en: An output file name or an explicit export type is required.
    Try --list-exporters to see a list of possibilities.
pl: Nazwa pliku wyjściowego lub formalny typ eksportu jest wymagany.
    spróbuj --list-exporters żeby zobaczyć listę możliwości.

en: Unknown importer '%s'.
    Try --list-importers to see a list of possibilities.
pl: Nieznany importer '%s'.
    Spróbuj --list-importers żeby zobaczyć listę możliwości.

en: Loading %s failed
pl: Załadowanie %s nieudane

en: Selected exporter (%s) does not support saving multiple sheets in one file.
    Only the current sheet will be saved.  To get around this limitation, use -S.
pl: Wybrany eksporter (%s) nie obsługuje zapisywania wielu arkuszy w jednym pliku.
    Tylko bieżący arkusz będzie zapisany. Żeby obejść to ograniczenie użyj -S.

en: INFILE [OUTFILE]
pl: Wejście pliku [Wyjście pliku]

en: ssconvert version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: ssconvert wersja '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'

en: Usage: %s [OPTION...] %s
pl: Użycie: %s [OPCJA...] %s

en: Send output to file
pl: Wyślij wyjście do pliku

en: Output copy highlighting differences
pl: Wydruk podkreślający różnice

en: Output in xml format
pl: Wyjście w formacie xml

en: %s: Failed to read %s: %s
pl: %s: Nie można odczytać %s: %s

en: Differences for sheet %s:
pl: Różnice dla arkusza %s:

en: Sheet %s removed.
pl: Arkusz %s usunięty.

en: Sheet %s added.
pl: Arkusz %s dodany.

en: Sheet order changed.
pl: Porządek arkusza zmieniony.

en: Sheet attribute %s changed.
pl: Atrybut arkusza %s zmieniony.

en: Cell %s changed.
pl: Komórka %s zmieniona.

en: Cell %s removed.
pl: Komórka %s usunięta.

en: Cell %s added.
pl: Komórka %s dodana.

en: Style of %s was changed.
pl: Styl %s został zmieniony.

en: %s: Unable to guess exporter to use for %s.
pl: %s: Nie można odgadnąć eksportera do użycia dla %s.

en: OLDFILE NEWFILE
pl: STARYPLIK NOWYPLIK

en: ssdiff version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: ssdiff wersja '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'

en: %s: Only one output format may be specified.
pl: %s: Tylko jeden format wyjściowy może być określony.

en: %s: Failed to create output file: %s
pl: %s: Nie można utworzyć pliku wyjściowego: %s

en: Only print a count of matches per file
pl: Tylko drukuje liczbę dopasowań na plik

en: Search only via the string table, display a count of the references.
pl: Wyszukuj tylko tablice ciągu, wyświetl liczbę odniesień.

en: Get patterns from a file, one per line
pl: Weź wzorzec z pliku, jeden na linię

en: Pattern is a set of fixed strings
pl: Wzorzec to ustawienie stałych ciągów

en: Print the filename for each match
pl: Drukuj nazwę pliku każdego dopasowania

en: Do not print the filename for each match
pl: Nie drukuj nazwy pliku każdego dopasowania

en: Ignore differences in letter case
pl: Ignoruj różnice w wielkości liter

en: Print filenames with matches
pl: Drukuj nazwy plików z dopasowaniami

en: Print filenames without matches
pl: Drukuj nazwy plików bez dopasowań

en: Print the location of each match
pl: Drukuj położenie każdej pary

en: Suppress all normal output
pl: Wyłącz wszystkie normalne wyjścia

en: Search results of expressions too
pl: Wyszukiwanie wyników wyrażeń też

en: Print the location type of each match
pl: Drukuj typ położenia każdego dopasowania

en: Search for cells that do not match
pl: Wyszukuj komórki które nie pasują

en: Match only whole words
pl: Dopasuj tylko całe słowa

en: Recalculate all cells
pl: Przelicz wszystkie komórki

en: result
pl: wynik

en: comment
pl: komentarz

en: PATTERN INFILE...
pl: WZORZEC W PLIKU...

en: version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: wersja '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'

en: %s: Cannot read %s: %s
pl: %s: Nie można odczytać %s: %s

en: %s: Missing pattern
pl: %s: Brakujący wzorzec

en: List MIME types which ssindex is able to read
pl: Lista typów MIME które ssindex może odczytać

en: Index the given files
pl: Indeksuj dane pliki

en: INFILE...
pl: W PLIKU...

en: ssindex version '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'
pl: ssindex wersja '%s'
    datadir := '%s'
    libdir := '%s'

en: Error while trying to export file as text
pl: Wystąpił błąd przy próbie eksportu pliku jako tekst

en: eol must be one of unix, mac, and windows
pl: eol musi być jednym z unix, mac i windows

en: Invalid value for option %s: "%s"
pl: Niewłaściwa wartość dla opcji %s: "%s"

en: Invalid option for stf exporter
pl: Niewłaściwa opcja dla eksportera stf

en: Text (configurable)
pl: Tekst (konfigurowalny)

note: FIXME: What locale?
en: There are more rows of data than there is room for in the sheet.  Extra rows will be ignored.
pl: Jest więcej wierszy danych niż miejsca w arkuszu. Dodatkowe wiersza będą ignorowane.

note: FIXME: What locale?
en: There are more columns of data than there is room for in the sheet.  Extra columns will be ignored.
pl: Jest więcej kolumn danych niż miejsca w arkuszu. Dodatkowe kolumny będą ignorowane.

en: Error while trying to read file
pl: Wystąpił błąd przy próbie odczytu pliku

en: This importer can only be used with a GUI.
pl: Ten importer może być tylko użyty z GUI.

en: Text to Columns
pl: Tekst do Kolumn

en: Only one column of input data can be parsed at a time
pl: Tylko jedna kolumna danych wejściowych może być przetwarzana w czasie

en: There is no data to convert
pl: Brak danych do skonwertowania

en: Error while trying to parse data into sheet
pl: Błąd podczas próby przetworzenia danych do arkusza

en: The file contains %d NULL character. It has been changed to a space. | The file contains %d NULL characters. They have been changed to spaces.
pl[0]: Plik zawiera znak %d NULL. On został zamieniony na spację.
pl[1]: Plik zawiera znaki %d NULL. One został zamienione na spacje.
pl[2]: Plik zawiera znaki %d NULL. One został zamienione na spacje.

en: That file is not in the given encoding.
pl: Dane pliku nie są zapisane w podanym kodowaniu.

en: Some data did not fit on the sheet and was dropped.
pl: Niektóre dane nie mieszczą się w arkuszu i zostały usunięte.

en: Parse error while trying to parse data into sheet
pl: Błąd składniowy w danych wklejanych do arkusza.

en: Error while trying to write CSV file
pl: Wystąpił błąd przy próbie zapisu pliku CSV

en: Comma or tab separated values (CSV/TSV)
pl: Wartości rozdzielone przecinkami lub tabulacjami (CSV/TSV)

en: Text import (configurable)
pl: Import plików tekstowych (konfigurowalny)

en: Comma separated values (CSV)
pl: Wartości rozdzielone przecinkami (CSV)

en: ANOVA: Two-Factor Without Replication
pl: Analiza wariancji: dwa czynniki bez powtórzeń

en: /Summary/Count/Sum/Average/Variance
pl: /Podsumowanie/Licz/Suma/Średnia/Wariancja

en: Row %i
pl: Wiersz %i

en: Column %i
pl: Kolumna %i

en: "ANOVA";[Red]"Invalid ANOVA: Missing Observations"
pl: "ANOVA";[Red]"Niewłaściwa ANOVA: Brakujące Obserwacje"

en: /Source of Variation/Rows/Columns/Error/Total
pl: /Źródło wariancji/Wiersze/Kolumny/Błąd/Ogółem

en: /SS/df/MS/F/P-value/F critical
pl: /SS/df/MS/F/Wartość p/Krytyczne f

en: Insufficient space available for ANOVA table.
pl: Niewystarczające dostępne miejsce dla tablicy ANOVA.

en: ANOVA: Two-Factor Fixed Effects With Replication
pl: Analiza wariancji: dwa czynniki trwałe efekty z powtórzeniami

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor B in an ANOVA
en: B, Level %i
pl: B, Poziom %i

en: Subtotal
pl: Suma pośrednia

note: xgettext: this is a label for the first, second,... level of factor A in an ANOVA
en: A, Level %i
pl: A, Poziom %i

en: /Count/Sum/Average/Variance
pl: /Liczba/Suma/Średnia/Wariancja

en: /Source of Variation/Factor A/Factor B/Interaction/Error/Total
pl: /Źródło wariancji/Czynnik A/Czynnik B/Interakcja/Błąd/Ogółem

en: Two Factor ANOVA (%s), no replication
pl: Analiza wariancji ANOVA (%s) z dwoma czynnikami bez powtórzeń

en: Two Factor ANOVA (%s),  with replication
pl: Analiza wariancji ANOVA (%s) z dwoma czynnikami z powtórzeniami

en: ANOVA
pl: Analiza wariancji

en: Two Factor ANOVA
pl: Analiza wariancji ANOVA z jednym czynnikiem

en: Auto Expression (%s)
pl: Automatycznie wyrażenie (%s)

en: Auto Expression
pl: Automatyczne wyrażenie

note: translator info: The quotation marks in the next strings need to remain since these are Excel-style format strings
en: [>=5]"Test of Independence";[<5][Red]"Invalid Test of Independence"
pl: [>=5]"Test niezależności";[<5][Red]"Niewłaściwy Test niezależności"

en: [>=5]"Test of Homogeneity";[<5][Red]"Invalid Test of Homogeneity"
pl: [>=5]"Test jednorodności";[<5][Red]"Niewłaściwy Test jednorodności"

en: /Test Statistic/Degrees of Freedom/p-Value/Critical Value
pl: /Test statystyczny/Stopnie swobody/Wartość p/Wartość krytyczna

en: Test of Independence (%s)
pl: Test niezależności (%s)

en: Test of Homogeneity (%s)
pl: Test jednorodności (%s)

en: Test of Independence
pl: Test niezależności

en: Test of Homogeneity
pl: Test jednorodności

en: Row %d
pl: Wiersz %d

en: Standard Error
pl: Błąd standardowy

en: Holt's trend corrected exponential
    smoothing requires at least 2
    output columns for each data set.
pl: Trend Holta skorygowanego wygładzania
    wykładniczego wymaga przynajmniej 2
    kolumn wyjściowych dla każdego zbioru danych.

en: /Level/Trend/Seasonal Adjustment
pl: /Poziom/Trend/Dostosowanie sezonowe

en: The additive Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
pl: Metoda dodatku wygładzania wykładniczego
    Holt-Winters wymaga przynajmniej 4
    kolumny wyjściowe dla każdego zbioru danych.

en: The multiplicative Holt-Winters exponential
    smoothing method requires at least 4
    output columns for each data set.
pl: Metoda multiplikatywnego wygładzania wykładniczego
    Holt-Winters wymaga przynajmniej 4
    kolumn wyjściowych dla każdego zbioru danych.

en: Exponential Smoothing (%s)
pl: Wygładzanie wykładnicze (%s)

en: /Frequency Table/Category
pl: /Tablica Częstości/Kategoria

en: Area %d
pl: Obszar %d

en: Frequency Table (%s)
pl: Tablica Częstości (%s)

en: Frequency Table
pl: Tablica Częstości

note: translator note: only translate the "to below" and "up to" exclusive of the quotation marks:
en: "to below" * General
pl: "do poniższych" * Ogólnie

en: "up to" * General
pl: "aż do" * Ogólnie

note: translator note: only translate the "to" and "\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "to" * "∞"
pl: "do" * "∞"

note: translator note: only translate the "from" and "above" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * General
pl: "od" * Ogólnie

en: "above" * General
pl: "powyżej" * Ogólnie

note: translator note: only translate the "from" and "\xe2\x88\x92\xe2\x88\x9e" exclusive of the quotation marks:
en: "from" * "−∞";"from" * "−∞"
pl: "od" * "−∞";"od" * "−∞"

en: /At Risk/Deaths/Censures/Probability
pl: /Zagrożenie/Śmierci/Cenzury/Prawdopodobieństwo

en: /At Risk/Deaths/Probability
pl: /Zagrożenie/Śmierci/Prawdopodobieństwo

en: Median
pl: Mediana

en: /Log-Rank Test/Statistic/Degrees of Freedom/p-Value
pl: /Test log szeregu/Statystyka/Stopnie swobody/Wartość p

en: Kaplan-Meier Estimates
pl: Estymacje Kaplan-Meier

en: For the Anderson-Darling Test
    the sample size must be at
    least 8.
pl: Dla testu Anderson-Darling
    rozmiar próbki musi być
    przynajmniej 8.

en: For the Cramér-von Mises Test
    the sample size must be at
    least 8.
pl: Dla testu Cramér-von Mises
    rozmiar próbki musi być
    przynajmniej 8.

en: For the Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov) Test
    the sample size must be at least 5.
pl: Dla testu Lilliefors (Kolmogorov-Smirnov)
    rozmiar próbki musi być przynajmniej 5.

en: For the Shapiro-Francia Test
    the sample size must be at
    least 5 and at most 5000.
pl: Dla testu Shapiro-Francia
    rozmiar próbki musi być
    przynajmniej 5 i najwyżej 5000.

note: xgettext: * Note to translators: in the following string and others like it, * the "/" is a separator character that can be changed to anything * if the translation needs the slash; just use, say, "|" instead. * * The items are bundled like this to increase translation context.
en: /Alpha/p-Value/Statistic/N/Conclusion
pl: /Alfa/Wartość p/Statystyka/N/Konkluzja

en: Not normal
pl: Nie normalny

en: Possibly normal
pl: Możliwie normalny

en: Normality Test (%s)
pl: Test normalności (%s)

en: Normality Test
pl: Test normalności

en: /Student-t Test/N/Observed Mean/Hypothesized Mean/Observed Variance/Test Statistic/df/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test t studenta/N/Obserwowana średnia/Hipotetyczna średnia/Obserwowana wariancja/Test Statystyczny/df/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: Student-t Test (%s)
pl: Test t studenta (%s)

en: Student-t Test
pl: Test T studenta

en: Principal components analysis has insufficient space.
pl: Analiza głównych składowych ma niewystarczająco miejsca.

note: translator info: The quotation marks in the next strings need to remain since these are Excel-style format strings
en: "Principal Components Analysis";[Red]"Principal Components Analysis is invalid."
pl: "Analiza głównych składowych";[Red]"Analiza głównych składowych jest niewłaściwa."

en: Covariances
pl: Kowariancje

en: /Count/Mean/Variance//Eigenvalues/Eigenvectors
pl: /Liczba/Średnia/Wariancja//Wartości własne/Wektory własne

en: Percent of Trace
pl: Procent śladu

en: Principal Components Analysis (%s)
pl: Analiza głównych składowych (%s)

en: /Sign Test/Median/Predicted Median/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test znaków/Mediana/Prognozowana Mediana/Test Statystyczny/N/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: /Sign Test/Median/Predicted Difference/Test Statistic/N/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test znaków/Mediana/Prognozowana różnica/Test Statystyczny/N/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: Sign Test (%s)
pl: Test znaków (%s)

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Predicted Median/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test Wilcoxona dla par obserwacji/Mediana/Prognozowana Mediana/N/S−/S+/Test Statystyczny/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: This p-value is calculated by a normal approximation.
    It is only valid if the sample size is at least 12.
pl: Ta wartość p jest obliczona przez normalne przybliżenie.
    Jest ona tylko ważna jeśli rozmiar próbki to przynajmniej 12.

en: /Wilcoxon Signed Rank Test/Median/Observed Median Difference/Predicted Median Difference/N/S−/S+/Test Statistic/α/P(T≤t) one-tailed/P(T≤t) two-tailed
pl: /Test Wilcoxona dla par obserwacji/Mediana/Obserwowana Mediana różnicy/Prognozowana Mediana różnicy/N/S−/S+/Test Statystyczny/α/P(T≤t) jednostronny/P(T≤t) dwustronny

en: Wilcoxon Signed Rank Test (%s)
pl: Test Wilcoxona dla par obserwacji (%s)

en: Bin %i
pl: Zbiór %i

en: Area %i
pl: Obszar %i

en: Variable %i
pl: Zmienna %i

en: Correlations
pl: Korelacje

en: Correlation (%s)
pl: Korelacja (%s)

en: Covariance (%s)
pl: Kowariancja (%s)

note: * Note to translators: in the following string and others like it, * the "/" is a separator character that can be changed to anything * if the translation needs the slash; just use, say, "|" instead. * * The items are bundled like this to increase translation context.
en: /Mean/Standard Error/Median/Mode/Standard Deviation/Sample Variance/Kurtosis/Skewness/Range/Minimum/Maximum/Sum/Count
pl: /Średnia/Błąd standardowy/Mediana/Moda/Odchylenie standardowe/Wariancja próby/Kurtoza/Zakrzywienie/Zakres/Minimum/Maksimum/Suma/Ilość

en: /%%%s%%%% CI for the Mean from/to
pl: /%%%s%%%% CI dla Średniej od/do

en: Largest (%d)
pl: Największa (%d)

en: Smallest (%d)
pl: Najmniejsza (%d)

en: Descriptive Statistics (%s)
pl: Statystyka opisowa (%s)

en: Sampling (%s)
pl: Próbkowanie (%s)

en: Sample
pl: Próbka

en: /Mean/Known Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/z/P (Z<=z) one-tail/z Critical one-tail/P (Z<=z) two-tail/z Critical two-tail
pl: /Średnia/Znana wariancja/Obserwacje/Hipotetyczna średnia różnica/Średnia różnica obserwacji/z/P (Z<=z) jednostronny/Krytyczne z jednostronne/P (Z<=z) dwustronne/Krytyczne z dwustronne

en: z-Test (%s)
pl: Test z (%s)

en: z-Test
pl: Test z

en: /Mean/Variance/Observations/Pearson Correlation/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/Variance of the Differences/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/Korelacja Pearsona/Hipotetyczna średnia różnicy/Średnia różnicy obserwacji/Wariancja różnic/df/Stat t/P (T<=t) jednostronne/Krytyczne t jednostronne/P (T<=t) dwustronne/Krytyczne t dwustronne

en: t-Test, paired (%s)
pl: Test t, sparowane (%s)

en: t-Test
pl: Test t

en: /Mean/Variance/Observations/Pooled Variance/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/Wariancja sumaryczna/Hipotetyczna średnia różnicy/Średnia różnicy obserwacji/df/Stat t/P (T<=t) jednostronne/Krytyczne t jednostronne/P (T<=t) dwustronne/Krytyczne t dwustronne

en: t-Test (%s)
pl: Test t (%s)

en: /Mean/Variance/Observations/Hypothesized Mean Difference/Observed Mean Difference/df/t Stat/P (T<=t) one-tail/t Critical one-tail/P (T<=t) two-tail/t Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/Hipotetyczna średnia różnicy/Średnia różnicy obserwacji/df/Stat t/P (T<=t) jednostronne/Krytyczne t jednostronne/P (T<=t) dwustronne/Krytyczne t dwustronne

en: F-Test
pl: Test F

en: /Mean/Variance/Observations/df/F/P (F<=f) right-tail/F Critical right-tail/P (f<=F) left-tail/F Critical left-tail/P two-tail/F Critical two-tail
pl: /Średnia/Wariancja/Obserwacje/df/F/P (F<=f) prawostronne/Krytyczne F prawostronne/P (f<=F) lewostronne/Krytyczne F lewostronne/P dwustronne/Krytyczne F dwustronne

en: F-Test (%s)
pl: Test F (%s)

en: /SUMMARY OUTPUT//Regression Statistics/Multiple R/R^2/Standard Error/Adjusted R^2/Observations//ANOVA//Regression/Residual/Total///Intercept
pl: /WYJŚCIE PODSUMOWANIA//Regresja Statystyczna/Wielokrotność R/R^2/Błąd Standardowy/Skorygowane R^2/Obserwacje//Analiza wariancji//Regresja/Rezydualna/Ogółem///Punkt przecięcia

en: Response Variable
pl: Odpowiedź zmiennej

en: /df/SS/MS/F/Significance of F
pl: /df/SS/MS/F/Istotność F

en: /Coefficients/Standard Error/t-Statistics/p-Value
pl: /Współczynniki/Błąd standardowy/Statystyka t/Wartość p

note: xgettext: this is an Excel-style number format.  Use "..." quotes and do not translate the 0%
en: "Lower" 0%
pl: "Dolne" 0%

note: xgettext: this is an Excel-style number format.  Use "..." quotes and do not translate the 0%
en: "Upper" 0%
pl: "Górne" 0%

en: Probability of observing a t-statistic
    whose absolute value is at least as large
    as the absolute value of the actually
    observed t-statistic, assuming the null
    hypothesis is in fact true.
pl: Prawdopodobieństwo obserwacji statystycznego t
    którego wartość absolutna jest przynajmniej tak duża
    jak wartość absolutna aktualnie
    obserwowanego statystycznego t, zakładając że wartość null
    hipotezy jest faktycznie prawdziwa.

en: This value is not the square of R
    but the uncentered version of the
    coefficient of determination; that
    is, the proportion of the sum of
    squares explained by the model.
pl: Ta wartość to nie kwadrat R
    ale rozproszona wersja
    współczynnika determinacji; to
    jest, proporcja sumy
    kwadratów wyjaśniona przez model.

en: Constant
pl: Stała

en: /Prediction//Residual/Leverages/Internally studentized/Externally studentized/p-Value
pl: /Prognoza/Rezydualna/Dźwignie/Wewnętrznie studentyzowany/Zewnętrznie studentyzowany/Wartość p

en: /SUMMARY OUTPUT//Independent Variable//Observations
pl: /PODSUMOWANIE WYJŚCIA//Niezależna zmienna//Obserwacje

en: /SUMMARY OUTPUT//Response Variable//Observations
pl: /PODSUMOWANIE WYJŚCIA//Odpowiedź zmiennej//Obserwacje

en: /Response Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
pl: /Odpowiedź zmiennej/R^2/Nachylenie/Punkt przecięcia/F/Istotność F

en: /Independent Variable/R^2/Slope/Intercept/F/Significance of F
pl: /Zmienna niezależna/R^2/Nachylenie/Punkt przecięcia/F/Istotność F

en: Regression (%s)
pl: Regresja (%s)

en: Moving Average (%s)
pl: Średnia ruchoma (%s)

en: Ranks & Percentiles
pl: Korelacja rangowa & percentyle

en: Point
pl: Punkt

en: Rank
pl: Ranga

en: Percentile Rank
pl: Grupa percentyli

en: Ranks (%s)
pl: Rangi (%s)

en: Ranks
pl: Rangi

en: Anova: Single Factor
pl: Analiza wariancji: jeden czynnik

en: SUMMARY
pl: PODSUMOWANIE

en: /Groups/Count/Sum/Average/Variance
pl: /Grupy/Liczba/Suma/Średnia/Wariancja

en: /ANOVA/Source of Variation/Between Groups/Within Groups/Total
pl: /Analiza wariancji/Źródło wariancji/Pomiędzy grupami/w grupach/Ogółem

en: Single Factor ANOVA (%s)
pl: Jednoczynnikowa analiza wariancji (%s)

en: Anova
pl: Analiza wariancji

en: Single Factor ANOVA
pl: Analiza wariancji jeden czynnik

en: Inverse Fourier Transform
pl: Odwrotna transformacja Fouriera

en: Fourier Transform
pl: Transformata Fouriera

en: /Real/Imaginary
pl: /Rzeczywista/Urojona

en: Fourier Series (%s)
pl: Serie Fouriera (%s)

en: Fourier Series
pl: Serie Fouriera

en: /Rank-Sum/N/U/Ties/Statistic/U-Statistic/p-Value
pl: /Suma szeregu/N/U/Więzi/Statystyka/U Statystyczne/Wartość p

en: This p-value is calculated using a
    normal approximation, so it is
    only valid for large samples of
    at least 15 observations in each
    population, and few if any ties.
pl: Ta wartość p jest obliczona używając
    normalnego przybliżenia, zatem to jest
    tylko ważne dla dużych próbek
    przynajmniej 15 obserwacji w każdej
    populacji, a kilku jeśli powiązane.

en: Since there is insufficient space
    for the third column of output,
    this value is not calculated.
pl: Odtąd jest niewystarczające miejsce
    dla trzeciej kolumny wyjścia,
    ta wartość nie jest obliczona.

en: Wilcoxon-Mann-Whitney Test (%s)
pl: Test Wilcoxon-Mann-Whitney (%s)

en: New Sheet
pl: Nowy arkusz

en: New Workbook
pl: Nowy zeszyt

en: Worksheet:
pl: Zeszyt:

en: Report Created:
pl: Raport utworzony:

en: Shuffled
pl: Przekładane

en: Fill Series (%s)
pl: Serie wypełnienia (%s)

en: Filtered
pl: Filtrowane

en: /Advanced Filter:/Source Range:/Criteria Range:
pl: /Zaawansowany Filtr:/Źródło zakresu:/Zakres kryterium:

en: Advanced Filter (%s)
pl: Zaawansowany filtr (%s)

en: Invalid solver target
pl: Niewłaściwy cel solvera

en: Target cell, %s, must contain a formula that evaluates to a number
pl: Komórka docelowa %s musi zawierać formułę która zwróci liczbę

en: Invalid solver input range
pl: Niepoprawny zakres wejściowy solvera

en: Input cell %s contains a formula
pl: Komórka wejściowa %s zawiera formułę

en: Solver constraint #%d is invalid
pl: Wymuszenie solvera #%d jest niewłaściwe

en: Timeout
pl: Limit czasu

en: Failed to create file for linear program
pl: Nie można utworzyć pliku dla programu liniowego

en: Failed to create linear program file
pl: Nie można utworzyć liniowego pliku programu

en: Failed to save linear program
pl: Nieudany zapis programu liniowego

en: Target
pl: Cel

en: Minimize
pl: Minimalizuj

en: Maximize
pl: Maksymalizuj

en: Lower
pl: Dolne

en: Upper
pl: Górne

en: Slack
pl: Luźny

en: At limit
pl: Na granicy

en: Outside bounds
pl: Zewnętrzne krawędzie

en: Condition
pl: Warunek

en: No constraints
pl: Brak ograniczeń

en: Gnumeric is unable to locate the program <i>%s</i> needed for the <i>%s</i> solver.  For more information see %s.
    
    Would you like to locate it yourself?
pl: Gnumeric nie może zlokalizować programu <i>%s</i> potrzebnego dla <i>%s</i> solvera.  Żeby mieć więcej informacji zobacz %s.
    
    Czy chciałbyś zlokalizować go samemu?

en: Unable to locate %s
pl: Nie można zlokalizować %s

en: Locate the %s program
pl: Zlokalizuj program %s

en: Cholesky Decomposition of the Covariance Matrix
pl: Cholesky dekompozycja macierzy kowariancji

en: Uncorrelated Random Variables
pl: Nieskorelowane zmienne losowe

en: Correlated Random Variables
pl: Skorelowane zmienne losowe

en: Correlated Random Numbers (%s)
pl: Skorelowane liczby losowe (%s)

en: Correlated Random Numbers
pl: Skorelowane liczby losowe

en: Generating Random Numbers...
pl: Generowanie liczb losowych...

en: The probability input range contains a non-numeric value.
    All probabilities must be non-negative numbers.
pl: Wejściowy zakres prawdopodobieństw zawiera wartości nieliczbowe.
    Wszystkie prawdopodobieństwa muszą być nieujemnymi liczbami.

en: The probability input range contains a negative number.
    All probabilities must be non-negative!
pl: Wejściowy zakres prawdopodobieństw zawiera liczbę ujemną.
    Wszystkie prawdopodobieństwa muszą być nieujemnymi liczbami.

en: None of the values in the value range may be empty!
pl: Żadna z wartości w zakresie nie może być pusta!

en: The probabilities may not all be 0!
pl: Prawdopodobieństwa nie mogą wszystkie być równe 0!

en: Random Numbers (%s)
pl: Liczby losowe (%s)

en: Input variable did not yield to a numeric value. Check the model (maybe your last round # is too high).
pl: Zmienna wejściowa nie przynosi wartości numerycznej. Sprawdź model (może ostatnia runda # jest za wysoka).

en: Output variable did not yield to a numeric value. Check the output variables in your model (maybe your last round # is too high).
pl: Zmienna wyjściowa nie przynosi wartości numerycznej. Sprawdź zmienne wyjściowe w modelu (może ostatnia runda # jest zbyt wysoka).

en: Simulation Report
pl: Raport symulacji

en: Mean
pl: Średnia

en: Mode
pl: Tryb

en: Std. Dev.
pl: Odchylenie standardowe

en: Variance
pl: Wariancja

en: Skewness
pl: Zakrzywienie

en: Kurtosis
pl: Kurtoza

en: Range
pl: Zakres

en: Count
pl: Liczba

en: Confidence (95%)
pl: Istotność (95 %)

en: Lower Limit (95%)
pl: Dolny Limit (95 %)

en: Upper Limit (95%)
pl: Górny Limit (95 %)

en: SUMMARY OF SIMULATION ROUND #
pl: PODSUMOWANIE RUNDY SYMULACJI #

en: Report
pl: Raport

en: (Input)
pl: (Wejście)

en: Maximum time exceeded. Simulation was not completed.
pl: Przekroczono czas maksymalny. Symulacja nie została zakończona.

en: Tabulation
pl: Tabulacja

note: xgettext: The first %d gives the number of rows that match. The second %d gives the total number of rows. Assume that the total number of rows is always large (>10). Note that the english "matches" or "match" is the verb of this sentence! There is no explicit noun associated with the second %d in en
en: %d row of %d matches | %d rows of %d match
pl[0]: %d wiersz %d dopasowanie
pl[1]: %d wiersze %d dopasowania
pl[2]: %d wierszy %d dopasowań

note: xgettext: The %d gives the number of rows that match. This is input to ngettext.
en: %d row matches | %d rows match
pl[0]: %d wiersz dopasowania
pl[1]: %d wiersze dopasowania
pl[2]: %d wierszy dopasowania

note: Note: no entry for GNM_VALIDATION_OP_NONE
en: Between
pl: Pomiędzy

en: Not_Between
pl: Nie_Pomiędzy

en: Equal
pl: Równe

en: Not Equal
pl: Nie Równe

en: Greater Than
pl: Większy niż

en: Less Than
pl: Mniejszy niż

en: Greater than or Equal
pl: Większy niż lub Równy

en: Less than or Equal
pl: Mniejszy niż lub Równy

en: Missing formula for validation
pl: Brakująca formuła dla walidacji

en: Extra formula for validation
pl: Dodatkowa formuła dla walidacji

en: Gnumeric: Validation
pl: Gnumeric: Sprawdzanie poprawności

en: Cell %s is not permitted to be blank
pl: Komórka %s nie może być pusta

en: Cell %s is not permitted to contain error values
pl: Komórka %s nie może zawierać wartości błedu

en: Cell %s is not permitted to contain strings
pl: Komórka %s nie może zawierać ciągów

en: '%s' is not an integer
pl: "%s" nie jest liczbą całkowitą

en: '%s' is not a valid date
pl: "%s" nie jest poprawną datą

en: %s does not contain the new value.
pl: %s nie zawiera nowej wartości.

en: %s is not true.
pl: %s nie jest prawdziwe.

en: %s is out of permitted range
pl: %s jest poza dozwolonym zakresem

en: #NULL!
pl: #PUSTE!

en: #DIV/0!
pl: #DZIEL/0!

en: #VALUE!
pl: #WARTOŚĆ!

en: #REF!
pl: #ODWOŁANIE!

en: #NAME?
pl: #NAZWA?

en: #NUM!
pl: #LICZBA!

en: #N/A
pl: #N/D

en: Failed to create temporary file for sending.
pl: Nie można utworzyć pliku tymczasowego do przesłania.

en: Default file saver is not available.
pl: Brak obsługi domyślnego formatu zapisu.

note: File->PrintArea
en: Set Print Area
pl: Ustaw Obszar Drukowania:

en: Set Print Area to %s
pl: Ustaw Obszar Drukowania %s

en: Clear Print Area
pl: Wyczyść Obszar Drukowania:

en: In cell %s, the current contents
            %s
    would have been replaced by
            %s
    which is invalid.
    
    The replace has been aborted and nothing has been changed.
pl: Bieżąca zawartość komórki %s
            %s
    miałaby być zmieniona na
            %sco jest niepoprawne.
    
    Przerwano zastępowanie bez dokonywania zmian.

en: Comment in cell %s!%s
pl: Komentarz w komórce %s!%s

note: TODO : No need to check simplicty.  XL applies for each non-discrete * selected region, (use selection_apply).  Arrays and Merged regions * are permitted.
en: Insert rows
pl: Wstaw wiersze

en: Insert columns
pl: Wstaw kolumny

en: Show Detail
pl: Wyświetl szczegóły

en: Hide Detail
pl: Ukryj szczegóły

en: can only be performed on an existing group
pl: może być wykonywane tylko na istniejącej grupie

en: Ungroup
pl: Rozgrupuj

en: Unable to start the help browser (%s).
    The system error message is: 
    
    %s
pl: Nie można wystartować przeglądarki pomocy (%s).
    Wiadomość błędu systemowego to: 
    
    %s

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Choose object file
pl: Wybierz plik obiektu

en: Set Horizontal Alignment
pl: Ustawienie wyrównania poziomego

en: Set Vertical Alignment
pl: Ustawienie wyrównania pionowego

en: Format as General
pl: Formatuj jako ogólne

en: Format as Number
pl: Ustawienie formatu na liczbowy

en: Format as Currency
pl: Ustawienie formatu na walutowy

en: Format as Accounting
pl: Formatuj jako walutowe

en: Format as Percentage
pl: Ustawienie formatu na procentowy

en: Format as Time
pl: Ustawienie formatu na czas

en: Format as Date
pl: Ustawienie formatu na datę

en: Add Borders
pl: Dodaj krawędzie

en: Remove borders
pl: Usuń krawędzie

en: Increase precision
pl: Zwiększenie precyzji

en: Decrease precision
pl: Zmniejszenie precyzji

en: Toggle thousands separator
pl: Przłącza separator tysięcy

en: Copy down
pl: Skopiuj w dół

note: xgettext: copy from the cell to the left into current cell -- this has nothing whatsoever to do with copyright.
en: Copy right
pl: Skopiuj w prawo

en: _File
pl: _Plik

en: New From Template
pl: Nowy Z Szablonu

en: _Edit
pl: _Edycja

en: C_lear
pl: Wy_czyść

en: _Delete
pl: _Usuń

en: _Modify
pl: _Modyfikuj

en: S_heet
pl: A_rkusz

en: _Select
pl: Zaz_naczenie

en: _View
pl: _Widok

en: _Windows
pl: _Okna

en: _Toolbars
pl: _Paski narzędziowe

en: _Object
pl: O_biekt

en: S_pecial
pl: _Specjalne

en: Func_tion Wrapper
pl: Funk_cje odwołania

en: F_ormat
pl: _Format

en: _Cells
pl: _Komórki

en: _Text
pl: _Tekst

en: _Underline
pl: P_odkreślenie

en: C_olumn
pl: _Kolumna

note: ICK A DUPLICATE : we have no way to override a label on one proxy
en: _Sheet
pl: _Arkusz

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: Sce_narios
pl: Sce_nariusze

en: _Statistics
pl: S_tatystyka

en: _Descriptive Statistics
pl: _Statystyka Opisowa

en: Fre_quency Tables
pl: Tablice Czę_stości

en: De_pendent Observations
pl: Obserwacje zal_eżne

en: F_orecast
pl: P_rognoza

en: _One Sample Tests
pl: Testy _Jednej Próbki

en: Claims About a Me_dian
pl: Porównanie Me_diany

en: _Two Sample Tests
pl: Testy _Dwóch Próbek

en: Claims About Two Me_dians
pl: Porównanie dwóch Me_dian

en: Claims About Two _Means
pl: Porównanie dwóch ś_rednich

en: _Multiple Sample Tests
pl: Testy _Wielu Próbek

en: _ANOVA
pl: _Analiza wariancji

en: Contin_gency Table
pl: Tablica Wielo_dzielcza

en: _Data
pl: _Dane

en: _Filter
pl: _Filtr

en: F_ill
pl: W_ypełnienie

en: _Random Generators
pl: Generacja liczb _losowych

en: _Group and Outline
pl: _Grupy i konspekt

en: Import _Data
pl: Import _Danych

en: E_xport Data
pl: E_ksport Danych

en: Data S_licer
pl: Fragmentator danych

en: _Help
pl: Pomo_c

en: Create a new workbook
pl: Tworzy nowy zeszyt

en: Open a file
pl: Otwiera plik

en: Save the current workbook
pl: Zapisuje bieżący zeszyt

en: Save the current workbook with a different name
pl: Zapisuje bieżący plik pod inną nazwą

en: Sen_d To...
pl: Wyś_lij do...

en: Send the current file via email
pl: Wysyła bieżący plik w liście do innej osoby

en: Print Area & Breaks
pl: Obszar Drukowania & Podziały:

en: Page Set_up...
pl: _Ustawienia strony...

en: Setup the page settings for your current printer
pl: Zmienia ustawienia drukowania dla bieżącej drukarki

en: Print preview
pl: Podgląd wydruku

en: Print the current file
pl: Drukuje bieżący plik

en: Full _History...
pl: Pełna _Historia...

en: Access previously used file
pl: Dostęp do poprzednio użytego pliku

en: Close the current file
pl: Zamyka bieżący plik

en: Quit the application
pl: Kończy aplikację

en: Copy the selection
pl: Kopiuje zaznaczenie

en: _Name...
pl: _Nazwa...

en: Insert a defined name
pl: Wstawia zdefiniowaną nazwę

en: _Contents
pl: _Zawartość

en: Open a viewer for Gnumeric's documentation
pl: Otwórz przeglądarkę dla dokumentacji Gnumerica

en: _Functions
pl: _Funkcje

en: Functions help
pl: Pomoc Funkcji

en: Gnumeric on the _Web
pl: Gnumeric w _Sieci

en: Browse to Gnumeric's website
pl: Przeglądaj stronę www Gnumerica

en: _Live Assistance
pl: Pomoc _na żywo

en: See if anyone is available to answer questions
pl: Zobacz czy ktoś jest dostępny żeby odpowiedzieć na pytania

en: Report a _Problem
pl: Zgłoś _Problem

en: Report problem
pl: Zgłoś problem

en: _About
pl: _O programie

en: About this application
pl: Informacje o aplikacji

en: Cut the selection
pl: Wycina zaznaczenie

en: Paste the clipboard
pl: Wkleja zawartość schowka

note: Edit -> Sheet
en: _Manage Sheets...
pl: _Zarządzaj arkuszami...

en: Manage the sheets in this workbook
pl: Zarządza arkuszami w tym zeszycie

en: Insert a new sheet
pl: Wstawia nowy arkusz

en: _Append
pl: Dołą_cz

en: Append a new sheet
pl: Dołącza nowy arkusz

en: _Duplicate
pl: _Zduplikuj

en: Make a copy of the current sheet
pl: Tworzy kopię bieżącego arkusza

en: Irrevocably remove an entire sheet
pl: Nieodwołalnie usuwa cały arkusz

en: Re_name...
pl: Zmień _nazwę...

en: Rename the current sheet
pl: Modyfikuje nazwę bieżącego arkusza

en: Resize...
pl: Zmień rozmiar...

en: Change the size of the current sheet
pl: Zmień rozmiar bieżącego arkusza

note: View
en: _New View...
pl: Nowy _widok...

en: Create a new view of the workbook
pl: Tworzy nowy widok zeszytu

note: Format
en: View _Properties...
pl: Widok _Właściwości...

en: Modify the view properties
pl: Modyfikuj właściwości widoku

note: File
en: Document Proper_ties...
pl: Właś_ciwości Dokumentu...

en: Edit document properties
pl: Edycja właściwości dokumentu

en: Use the current selection as print area
pl: Wykorzystuje bieżące zaznaczenie jako obszar drukowania

en: Undefine the print area
pl: Nieokreślony obszar drukowania

en: Show Print Area
pl: Pokaż Obszar Drukowania:

en: Select the print area
pl: Wybierz obszar drukowania

en: Set Column Page Break
pl: Ustaw Podział kolumny strony

en: Split the page to the left of this column
pl: Podziel stronę na lewo tej kolumny

en: Set Row Page Break
pl: Ustaw Podział wiersza strony

en: Split the page above this row
pl: Podziel stronę powyżej tego wiersza

en: Remove all manual pagebreaks from this sheet
pl: Usuń wszystkie ręczne podziały strony z tego arkusza

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents
pl: Czyści formaty, komentarze i zawartość zaznaczonych komórek

en: _Formats & Hyperlinks
pl: _Formaty & Hiperłącza

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks
pl: Czyści formaty i hiperłącza zaznaczonych komórek

en: Delete the selected cells' comments
pl: Czyści komentarze zaznaczonych komórek

en: Clear the selected cells' contents
pl: Czyści zawartość zaznaczonych komórek

en: A_ll Filtered Rows
pl: W_szystkie filtrowane wiersze

en: Clear the selected cells' formats, comments, and contents in the filtered rows
pl: Czyści formaty, komentarze i zawartość w filtrowanych wierszach zaznaczonych komórek

en: F_ormats & Hyperlinks in Filtered Rows
pl: F_ormaty & Hiperłącza w filtrowanych wierszach

en: Clear the selected cells' formats and hyperlinks in the filtered rows
pl: Czyści formaty i hiperłącza w filtrowanych wierszach zaznaczonych komórek

en: Comme_nts in Filtered Rows
pl: Kome_ntarze w filtrowanych wierszach

en: Delete the selected cells' comments in the filtered rows
pl: Usuwa komentarze w filtrowanych wierszach zaznaczonych komórek

en: Content_s of Filtered Rows
pl: Z_awartość filtrowanych wierszy

en: Clear the selected cells' contents in the filtered rows
pl: Czyści zawartość w filtrowanych wierszach zaznaczonych komórek

note: Edit -> Delete Translators: Delete "Rows" Translators: Insert "Rows"
en: _Rows
pl: _Wiersze

en: Delete the row(s) containing the selected cells
pl: Usuwa wiersz(e) zawierające zaznaczone komórki

note: Translators: Delete "Columns" Translators: Insert "Columns"
en: _Columns
pl: _Kolumny

en: Delete the column(s) containing the selected cells
pl: Usuwa kolumnę(y) zawierające wybrane komórki

note: A duplicate that should not go into the menus, used only for the accelerator Insert
en: C_ells...
pl: K_omórki...

en: Delete the selected cells, shifting others into their place
pl: Usuwa zaznaczone komórki, przesuwając inne w ich miejsce

en: _Hyperlinks
pl: _Hiperłącza

en: Delete the selected cells' hyperlinks
pl: Usuwa hiperłącza zaznaczonych komórek

en: Select all cells in the spreadsheet
pl: Zaznacza wszystkie komórki w arkuszu

en: Select an entire column
pl: Zaznacza całą kolumnę

en: Select an entire row
pl: Zaznacza cały wiersz

en: Arra_y
pl: Tabli_ca

en: Select an array of cells
pl: Zaznacza tablicę komórek

en: _Depends
pl: _Zależy

en: Select all the cells that depend on the current edit cell
pl: Zaznacza wszystkie komórki, które zależą od bieżącej

en: _Inputs
pl: Wejś_cia

en: Select all the cells are used by the current edit cell
pl: Wybierz wszystkie komórki, które są użyte przez bieżącą edytowaną komórkę

en: Next _Object
pl: Następny _Obiekt

en: Select the next sheet object
pl: Wybierz następny obiekt arkusza

en: Go to Top
pl: Idź na szczyt

en: Go to the top of the data
pl: Idź do szczytowych danych

en: Go to Bottom
pl: Idź na dół

en: Go to the bottom of the data
pl: Idź do dolnych danych

en: Go to First
pl: Idź do pierwszego

en: Go to the first data cell
pl: Idź do pierwszej komórki danych

en: Go to Last
pl: Idź do ostatniego

en: Go to the last data cell
pl: Idź do ostatniej komórki danych

en: _Go to Cell...
pl: _Przejdź do Komórki ...

en: Jump to a specified cell
pl: Przenosi kursor do określonej komórki

note: Edit
en: Repeat
pl: Powtórz

en: Repeat the previous action
pl: Ponawia poprzednią operację

en: P_aste Special...
pl: Wklej _specjalnie...

en: Paste with optional filters and transformations
pl: Wstawia z opcjonalnym zastosowaniem filtrów i przekształceń

en: Co_mment...
pl: K_omentarz...

en: Edit the selected cell's comment
pl: Modyfikuje komentarz do zaznaczonych komórek

en: Hyper_link...
pl: Odnośni_k...

en: Edit the selected cell's hyperlink
pl: Edytuj hiperłącze zaznaczonej komórki

en: _Auto generate names...
pl: Wygeneruj nazwy _automatycznie...

en: Use the current selection to create names
pl: Wykorzystuje bieżące zaznaczenie do utworzenia nazw

en: S_earch...
pl: Z_najdź...

en: Search for something
pl: Wyszukuje coś

en: Search _& Replace...
pl: Znajdź _& Zmień...

en: Search for something and replace it with something else
pl: Wyszukuje coś i zastępuje to czymś innym

en: Recalculate
pl: Przelicz

en: Recalculate the spreadsheet
pl: Przelicza arkusz

en: Preferences...
pl: Preferencje...

en: Change Gnumeric Preferences
pl: Zmienia preferencje Gnumerica

note: View
en: _Freeze Panes
pl: Za_mroź nagłówki

en: Freeze the top left of the sheet
pl: Zamraża górny lewy róg arkusza

en: _Zoom...
pl: _Powiększenie...

en: Zoom the spreadsheet in or out
pl: Zmienia powiększenie widoku arkusza

en: Zoom _In
pl: Powię_kszenie

en: Increase the zoom to make things larger
pl: Zwiększ powiększenie żeby zrobić rzeczy większe

en: Zoom _Out
pl: Pomniejs_zenie

en: Decrease the zoom to make things smaller
pl: Zmniejsz powiększenie żeby zrobić rzeczy mniejsze

en: Insert new cells
pl: Wstawia komórki

en: Insert new columns
pl: Wstawia kolumny

en: Insert new rows
pl: Wstawia wiersze

en: C_hart...
pl: Wy_kres...

en: Insert a Chart
pl: Wstaw Wykres

en: _New...
pl: _Nowy...

en: Insert a new Goffice component object
pl: Wstawia nowy obiekt składnika Goffice

en: _From File...
pl: _Z Pliku...

en: Insert a new Goffice component object from a file
pl: Wstaw nowy obiekt składnika Goffice z pliku

en: _Image...
pl: _Obraz...

en: Insert an image
pl: Wstawia obraz

en: Insert a comment
pl: Wstaw komentarz

en: Insert a Hyperlink
pl: Wstawia odnośnik

en: Sort (_Descending)
pl: Sortuj (_Malejąco)

en: Wrap with SORT (descending)
pl: Zwiń podczas SORTOWANIA (malejąco)

en: Sort (_Ascending)
pl: Sortuj (_Rosnąco)

en: Wrap with SORT (ascending)
pl: Zwiń podczas SORTOWANIA (rosnąco)

note: Insert -> Special
en: Current _Date
pl: Bieżąca _data

en: Insert the current date into the selected cell(s)
pl: Wstawia bieżącą datę do zaznaczonych komórek

en: Current _Time
pl: Aktualny _czas

en: Insert the current time into the selected cell(s)
pl: Wstawia aktualny czas do zaznaczonych komórek

en: Current D_ate and Time
pl: Aktualna data i _czas

en: Insert the current date and time into the selected cell(s)
pl: Wstawia aktualną datę i czas do zaznaczonej komórki(ek)

note: Insert -> Name
en: _Names...
pl: _Nazwy...

en: Edit defined names for expressions
pl: Edycja zdefiniowanych nazw dla wyrażeń

note: Format
en: _Autoformat...
pl: Automatyczne _formatowanie...

en: Format a region of cells according to a pre-defined template
pl: Formatuje obszar komórek zgodnie z predefioniowanym szablonem

en: Direction
pl: Kierunek

en: Toggle sheet direction, left-to-right vs right-to-left
pl: Przełącz kierunek arkusza, lewy do prawego zamiast prawy do lewego

en: Modify the formatting of the selected cells
pl: Zmienia formatowanie zaznaczonych komórek

en: _Conditional Formatting...
pl: Formatowanie _Warunkowe...

en: Modify the conditional formatting of the selected cells
pl: Zmienia formatowanie warunkowe zaznaczonych komórek

en: Ensure rows are just tall enough to display content of selection
pl: Zapewnia wysokość wierszy odpowiednią żeby wyświetlić ich zawartość wyboru

en: Ensure columns are just wide enough to display content of selection
pl: Zapewnia szerokość kolumn odpowiednią żeby wyświetlić ich zawartość wyboru

en: Change width of the selected columns
pl: Zmienia szerokość zaznaczonych kolumn

en: Ensure columns are just wide enough to display their content
pl: Zapewnia szerokość kolumn odpowiednią żeby wyświetlić ich zawartość

en: Hide the selected columns
pl: Ukrywa zaznaczone kolumny

en: Make any hidden columns in the selection visible
pl: Przywraca widoczność wszystkim ukrytym kolumnom wewnątrz zaznaczenia

en: _Standard Width
pl: S_tandardowa szerokość

en: Change the default column width
pl: Zmienia domyślną szerokość kolumny

note: Format -> Row
en: H_eight...
pl: _Wysokość...

en: Change height of the selected rows
pl: Zmienia wysokość zaznaczonych wierszy

en: Ensure rows are just tall enough to display their content
pl: Zapewnia wysokość wierszy odpowiednią żeby wyświetlić ich zawartość

en: Hide the selected rows
pl: Ukrywa zaznaczone wiersze

en: Make any hidden rows in the selection visible
pl: Przywraca widoczność wszystkim ukrytym wierszom wewnątrz zaznaczenia

en: _Standard Height
pl: S_tandardowa wysokość

en: Change the default row height
pl: Zmienia domyślną wysokość wiersza

note: Tools
en: _Plug-ins...
pl: _Wtyczki...

en: Manage available plugin modules
pl: Zarządzanie dostępnymi wtyczkami

en: Auto _Correct...
pl: Automatyczna _korekta...

en: Automatically perform simple spell checking
pl: Automatyczne wykonywanie prostego sprawdzania pisowni

en: _Auto Save...
pl: Automatyczny _zapis...

en: Automatically save the current document at regular intervals
pl: Automatyczny zapis bieżącego dokumentu w regularnych ostępach czasu

en: _Goal Seek...
pl: _Poszukiwanie celu...

en: Iteratively recalculate to find a target value
pl: Interaktywnie przelicza w celu odnalezienia wartości docelowej

en: _Solver...
pl: _Solver... - mechanizm rozwiązywania

en: Iteratively recalculate with constraints to approach a target value
pl: Wymusza interaktywne przeliczenie w celu zbliżenia się do wartości docelowej

en: Si_mulation...
pl: Symu_lacja...

en: Test decision alternatives by using Monte Carlo simulation to find out probable outputs and risks related to them
pl: Alternatywne testy decyzji przy użyciu symulacji Monte Carlo żeby poznać prawdopodobne wyjścia i ryzyka z nimi związane

note: Tools -> Scenarios
en: _View...
pl: _Widok...

en: View, delete and report different scenarios
pl: Widok, usunięcie i raportowanie różnych scenariuszy

en: _Add...
pl: _Dodaj

en: Add a new scenario
pl: Dodaje nowy scenariusz

note: Statistics
en: _Sampling...
pl: _Próbkowanie...

en: Periodic and random samples
pl: Okresowe i losowe próbki

note: Statistics -> Descriptive
en: _Correlation...
pl: _Korelacja...

en: Pearson Correlation
pl: Korelacja Pearsona

en: Co_variance...
pl: Ko_wariancja...

en: _Descriptive Statistics...
pl: Statystyka _opisowa...

en: Various summary statistics
pl: Różne statystyki podsumowujące

note: Statistics -> Descriptive -> Frequencies
en: Fre_quency Tables...
pl: Tablice _Częstości...

en: Frequency tables for non-numeric data
pl: Tablice częstości dla danych nieliczbowych

en: Various frequency tables for numeric data
pl: Różne tablice częstości dla danych numerycznych

en: Ranks And _Percentiles...
pl: Rangi i p_rocentyle...

en: Ranks, placements and percentiles
pl: Szeregi, rozmieszczenia i percentyle

note: Statistics -> DependentObservations
en: _Fourier Analysis...
pl: Analiza _Fouriera...

en: Principal Components Analysis...
pl: Analiza głównych składowych...

note: Statistics -> DependentObservations -> Forecast
en: _Exponential Smoothing...
pl: Wygładzanie wykładni_cze...

en: Exponential smoothing...
pl: Wygładzanie wykładnicze...

en: _Moving Average...
pl: Średnia _ruchoma...

en: Moving average...
pl: Średnia ruchoma...

en: _Regression...
pl: _Regresja...

en: Regression Analysis
pl: Analiza regresyjna

en: _Kaplan-Meier Estimates...
pl: Estymacje _Kaplan-Meier...

en: Creation of Kaplan-Meier Survival Curves
pl: Stworzenie krzywej przetrwania Kaplan-Meier

note: Statistics -> OneSample
en: _Normality Tests...
pl: _Testy normalności

en: Testing a sample for normality
pl: Testowanie próbki dla normalności

en: Claims About a _Mean...
pl: Porównanie ś_redniej...

en: Testing the value of a mean
pl: Testowanie wartości średniej

note: Statistics -> OneSample -> OneMedian Statistics -> TwoSamples -> Two Medians
en: _Sign Test...
pl: Test _znaków...

en: Testing the value of a median
pl: Testowanie wartości mediany

en: _Wilcoxon Signed Rank Test...
pl: Test _Wilcoxona dla par obserwacji...

note: Statistics -> TwoSamples
en: Claims About Two _Variances
pl: Porównanie dwóch _wariancji

en: Comparing two population variances
pl: Porównanie dwóch wariancji populacji

note: Statistics -> TwoSamples -> Two Means
en: _Paired Samples...
pl: Sp_arowane próbki...

en: Comparing two population means for two paired samples
pl: Porównanie dwóch populacji znaczy dla dwóch sparowanych próbek

en: Unpaired Samples, _Equal Variances...
pl: Niesparowane próbki, _równe wariancje...

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with equal variances
pl: Porównanie dwóch populacji znaczy dla dwóch niesparowanych próbek z populacji z równymi wariancjami

en: Unpaired Samples, _Unequal Variances...
pl: Niesparowane próbki, _nierówne wariancje...

en: Comparing two population means for two unpaired samples from populations with unequal variances
pl: Porównanie dwóch populacji znaczy dla dwóch niesparowanych próbek z populacji z nierównymi wariancjami

en: Unpaired Samples, _Known Variances...
pl: Niesparowane próbki, _znane wariancje...

en: Comparing two population means from populations with known variances
pl: Porównywanie dwóch populacji znaczy od populacji ze znanymi wariancjami

en: Comparing the values of two medians of paired observations
pl: Porównanie wartości dwóch median sparowanych obserwacji

en: Wilcoxon-_Mann-Whitney Test...
pl: Test Wilcoxon-_Mann-Whitney...

en: Comparing the values of two medians of unpaired observations
pl: Porównanie wartości dwóch median niesparowanych obserwacji

note: Statistics -> MultipleSamples Statistics -> MultipleSamples -> ANOVA
en: _One Factor...
pl: _Jeden czynnik...

en: One Factor Analysis of Variance...
pl: Analiza wariancji z jednym współczynnikiem...

en: _Two Factor...
pl: _Dwa czynniki...

en: Two Factor Analysis of Variance...
pl: Analiza wariancji z dwoma współczynnikami...

note: Statistics -> MultipleSamples -> ContingencyTable
en: Test of _Homogeneity...
pl: Test _jednorodności...

en: Chi Squared Test of Homogeneity...
pl: Test jednorodności chi kwadrat...

en: Test of _Independence...
pl: Test _niezależności...

en: Chi Squared Test of Independence...
pl: Test niezależności chi kwadrat...

note: Data
en: _Sort...
pl: Po_sortuj...

en: Sort the selected region
pl: Sortuje zaznaczony obszar

en: Sh_uffle...
pl: Prze_kładanie...

en: Shuffle cells, rows or columns
pl: Przekładanie komórek, wierszy lub kolumn

en: _Validate...
pl: _Sprawdź poprawność...

en: Validate input with preset criteria
pl: Sprawdza zgodność wprowadzanych danych z ustalonymi kryteriami

en: T_ext to Columns...
pl: _Tekst do kolumn...

en: Parse the text in the selection into data
pl: Przetwórz tekst w zaznaczeniu na dane

en: _Consolidate...
pl: S_konsoliduj...

en: Consolidate regions using a function
pl: Konsoliduje obszary przy użyciu funkcji

en: _Table...
pl: _Tablica...

en: Create a Data Table to evaluate a function with multiple inputs
pl: Tworzy tablicę wartości żeby ocenić funkcję z wieloma danymi wejściowymi

en: E_xport into Other Format...
pl: E_ksportuj do Innego Formatu...

en: Export the current workbook or sheet
pl: Eksportuje bieżący zeszyt lub arkusz

en: Export as _Text File...
pl: Eksportuj jako plik _tekstowy...

en: Export the current sheet as a text file
pl: Eksportuj bieżący arkusz jako plik tekstowy

en: Export as _CSV File...
pl: Eksportuj jako plik _CSV...

en: Export the current sheet as a csv file
pl: Eksportuj bieżący arkusz jako plik csv

en: Repeat Export
pl: Powtórz Eksport

en: Repeat the last data export
pl: Powtórz ostatni eksport danych

note: Data -> Fill
en: Auto_fill
pl: Automatyczne wypełnienie

en: Automatically fill the current selection
pl: Automatycznie wypełnia bieżące zaznaczenie

en: _Merge...
pl: _Scal...

en: Merges columnar data into a sheet creating duplicate sheets for each row
pl: Scala dane kolumnowe do arkusza tworząc powielone arkusze dla każdego wiersza

en: _Tabulate Dependency...
pl: _Tabularyzacja zależności...

en: Make a table of a cell's value as a function of other cells
pl: Tworzy tablicę wartości komórki jako funkcję innych komórek

en: _Series...
pl: _Serie...

en: Fill according to a linear or exponential series
pl: Wypełnij według liniowych lub wykładniczych serii

en: _Uncorrelated...
pl: _Nieskorelowane...

en: Generate random numbers of a selection of distributions
pl: Generuj liczby losowe zaznaczenia rozkładu

en: _Correlated...
pl: _Skorelowane...

en: Generate variates for correlated normal distributed random variables
pl: Generuj zmienne dla skorelowanych normalnych zmiennych losowych rozproszonych

en: Fill Downwards
pl: Wypełnij w dół

en: Copy the content from the top row to the cells below
pl: Skopiuj zawartość od górnego wiersza do komórek poniżej

en: Fill to Right
pl: Wypełnij na prawo

en: Copy the content from the left column to the cells on the right
pl: Skopiuj zawartość z lewej kolumny do komórek na prawo

note: Data -> Outline
en: _Hide Detail
pl: _Ukryj szczegóły

en: Collapse an outline group
pl: Zwija konspekt grupy

en: _Show Detail
pl: _Wyświetl szczegóły

en: Uncollapse an outline group
pl: Rozwija konspekt grupy

en: _Group...
pl: _Zgrupuj...

en: Add an outline group
pl: Tworzy nowy konspekt grupy

en: _Ungroup...
pl: _Rozgrupuj...

en: Remove an outline group
pl: Usuwa konspekt grupy

note: Data -> Filter
en: Add _Auto Filter
pl: Dodaj filtr _automatyczny

en: Add or remove a filter
pl: Dodaj lub usuń filtr

en: _Clear Advanced Filter
pl: _Wyczyść zaawansowany filtr

en: Show all rows hidden by an advanced filter
pl: Pokaż wszystkie wiersze ukryte przez zaawansowany filtr

en: Advanced _Filter...
pl: Zaawansowany f_iltr

en: Filter data with given criteria
pl: Filtruje dane według podanych kryteriów

note: Data -> External
en: Import _Text File...
pl: Za_importuj plik tekstowy...

en: Import data from a text file
pl: Importuje dane z pliku tekstowego

en: Import _Other File...
pl: Zaimportuj _inny plik...

en: Import data from a file
pl: Importuje dane z pliku

note: Data -> Data Slicer label and tip are context dependent, see wbcg_menu_state_update
en: Add _Data Slicer
pl: Dodaj fragmentator _danych

en: Create a data slicer
pl: Stwórz fragmentator danych

en: _Refresh
pl: _Odśwież

en: Regenerate a data slicer from the source data
pl: Generuj ponownie fragmentator danych ze źródła danych

en: _Edit Data Slicer...
pl: _Edytuj fragmentator danych...

en: Adjust a data slicer
pl: Dostosuj fragmentator danych

note: Standard Toolbar
en: Sum
pl: Suma

en: Sum into the current cell
pl: Wstawia sumę do bieżącej komórki

en: _Function...
pl: _Funkcja...

en: Edit a function in the current cell
pl: Modyfikuje funkcję w bieżącej komórce

en: Sort the selected region in ascending order based on the first column selected
pl: Sortuje zaznaczony obszar rosnąco według pierwszej zaznaczonej kolumny

en: Sort Descending
pl: Malejąco

en: Sort the selected region in descending order based on the first column selected
pl: Sortuje zaznaczony obszar malejąco według pierwszej zaznaczonej kolumny

en: Create a frame
pl: Tworzy ramkę

en: Checkbox
pl: Przełącznik

en: Create a checkbox
pl: Tworzy przełącznik

en: Scrollbar
pl: Pasek przewijania

en: Create a scrollbar
pl: Tworzy pasek przewijania

en: Slider
pl: Pasek przewijania

en: Create a slider
pl: Tworzy suwak

en: SpinButton
pl: Przycisk spin

en: Create a spin button
pl: Tworzy przycisk

en: List
pl: Lista

en: Create a list
pl: Tworzy listę

en: Combo Box
pl: Wejście z opcjami

en: Create a combo box
pl: Tworzy wejście z opcjami

en: Create a line object
pl: Tworzy obiekt - linię

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Create an arrow object
pl: Tworzy obiekt - strzałkę

en: Rectangle
pl: Prostokąt

en: Create a rectangle object
pl: Tworzy obiekt - prostokąt

en: Ellipse
pl: Elipsa

en: Create an ellipse object
pl: Tworzy obiekt - elipsę

en: Create a button
pl: Tworzy przycisk

en: Create a radio button
pl: Tworzy przycisk radiowy

en: Merge a range of cells
pl: Scala grupę komórek

en: Unmerge
pl: Odłącz

en: Split merged ranges of cells
pl: Rozdziela scaloną grupę komórek

en: General
pl: Ogólne

en: Format the selection as General
pl: Formatuj zaznaczenie jako ogólne

en: Format the selection as numbers
pl: Formatuj zaznaczenie jako liczbę

en: Currency
pl: Waluta

en: Format the selection as currency
pl: Formatuj zaznaczenie jako walutę

en: Accounting
pl: Rachunkowe

en: Format the selection as accounting
pl: Formatuj wybór jako walutę

en: Format the selection as percentage
pl: Formatuj wybór jako procentowy

en: Scientific
pl: Naukowe

en: Format the selection as scientific
pl: Formatuj zaznaczenie jako naukowe

en: Format the selection as date
pl: Formatuj zaznaczenie jako datę

en: Format the selection as time
pl: Formatuj zaznaczenie jako czas

en: AddBorders
pl: Dodaj krawędzie

en: Add a border around the selection
pl: Dodaj obramowanie dookoła zaznaczenia

en: ClearBorders
pl: Wyczyść krawędzie

en: Clear the border around the selection
pl: Wyczyść obramowanie dookoła zaznaczenia

en: Thousands Separator
pl: Separator tysięcy

en: Set the format of the selected cells to include a thousands separator
pl: Ustawia format zaznaczonych komórek na zawierający separator tysięcy

en: Increase Precision
pl: Zwiększ precyzję

en: Increase the number of decimals displayed
pl: Zwiększa liczbę wyświetlanych cyfr dziesiętnych

en: Decrease Precision
pl: Zmniejsz precyzję

en: Decrease the number of decimals displayed
pl: Zmniejsza liczbę wyświetlanych cyfr dziesiętnych

en: Decrease the indent, and align the contents to the left
pl: Zmniejsz nacięcie i wyrównaj zawartość do lewej

en: Increase the indent, and align the contents to the left
pl: Zwiększ nacięcie i wyrównaj zawartość do lewej

en: Display _Outlines
pl: Wyświetlanie p_odsumowań

en: Toggle whether or not to display outline groups
pl: Przełącza wyświetlanie podsumowań

en: Outlines _Below
pl: _Wiersze podsumowań po_niżej szczegółów

en: Toggle whether to display row outlines on top or bottom
pl: Przełącza pomiędzy wyświetlaniem wierszy podsumowań nad lub pod szczegółami

en: Outlines _Right
pl: _Kolumny podsumowań n_a prawo od szczegółów

en: Toggle whether to display column outlines on the left or right
pl: Przełącza pomiędzy wyświetlaniem kolumn podsumowań na lewo lub na prawo od szczegółów

en: Display _Formulæ
pl: Wyświetlanie _formuł

en: Display the value of a formula or the formula itself
pl: Wyświetla wartości wzorów zamiast ich samych

en: _Hide Zeros
pl: _Ukryj zera

en: Toggle whether or not to display zeros as blanks
pl: Przełącza wyświetlanie zer jako pustych komórek

en: Hide _Gridlines
pl: Ukrywanie linii _siatki

en: Toggle whether or not to display gridlines
pl: Przełącza wyświetlanie linii siatki

en: Hide _Column Headers
pl: Ukrywanie pionowego _nagłówka

en: Toggle whether or not to display column headers
pl: Przełącza wyświetlanie pionowego nagłówka

en: Hide _Row Headers
pl: Ukrywanie poziomego n_agłówka

en: Toggle whether or not to display row headers
pl: Przełącza wyświetlanie poziomego nagłówka

note: TODO : Make this a sub menu when we have more convention types
en: Use R1C1 N_otation
pl: Użyj _Notację R1C1

en: Display addresses as R1C1 or A1
pl: Wyświetl adresy jako R1C1 lub A1

en: _Left Align
pl: Wyrównuje do _lewej

en: Align left
pl: Wyrównanie do lewej

en: _Center
pl: _Wyśrodkuj

en: Center horizontally
pl: Wyrównaj poziomo

en: _Right Align
pl: Wyrównuje do _prawej

en: Align right
pl: Wyrównanie do prawej

en: _Center Across Selection
pl: _Wyśrodkowanie wewnątrz zaznaczenia

en: Center horizontally across the selection
pl: Wyśrodkowanie poziome wewnątrz zaznaczenia

en: _Merge and Center
pl: _Połącz i wyśrodkuj

en: Merge the selection into 1 cell, and center horizontaly.
pl: Połącz zaznaczenie w 1 komórkę i wyśrodkuj poziomo.

en: Align _Top
pl: Wyrównaj do _góry

en: Align Top
pl: Wyrównaj do góry

en: _Vertically Center
pl: Wyśrodkowanie _Pionowe

en: Vertically Center
pl: Wyśrodkowanie Pionowe

en: Align _Bottom
pl: Wyrównaj do _dołu

en: Align Bottom
pl: Wyrównaj do dołu

en: View _Statusbar
pl: Widok _Paska statusu

en: Toggle visibility of statusbar
pl: Przełącz widoczność paska stanu

en: F_ull Screen
pl: Peł_ny Ekran

en: Switch to or from full screen mode
pl: Przełącz na lub z trybu pełnoekranowego

en: _Bold
pl: _Wytłuszczenie

note: ALSO "<control>2"
en: Bold
pl: Wytłuszczenie

en: _Italic
pl: _Pochylenie

note: ALSO "<control>3"
en: Italic
pl: Pochylenie

note: ALSO "<control>4"
en: Underline
pl: Podkreślenie

note: from icon theme
en: _Double Underline
pl: Po_dwójne Podkreślenie

en: Double Underline
pl: Podwójne podkreślenie

note: from icon theme
en: _Single Low Underline
pl: _Pojedyncze niskie podkreślenie

en: Single Low Underline
pl: Pojedyncze niskie podkreślenie

note: from icon theme
en: Double _Low Underline
pl: Podwójne _niskie podkreślenie

en: Double Low Underline
pl: Podwójne niskie podkreślenie

en: _Strikethrough
pl: P_rzekreślenie

en: Strikethrough
pl: Przekreślenie

en: Su_perscript
pl: I_ndeks górny

en: Superscript
pl: Indeks górny

en: Subscrip_t
pl: _Indeks dolny

en: Subscript
pl: Indeks dolny

en: Fill Horizontally
pl: Wypełnij Poziomo

en: Justify Horizontally
pl: Justowanie Poziome

en: Align numbers right, and text left
pl: Wyrównaj liczby do prawej, a tekst do lewej

en: Center Vertically
pl: Wyśrodkuj Pionowo

en: Horizontal Alignment
pl: Wyrównanie poziome

en: Vertical Alignment
pl: Wyrównanie pionowe

en: %s!%s is locked
pl: %s!%s jest zablokowany

en: Unprotect the workbook to enable editing.
pl: Wyłącza zabezpieczenie zeszytu umożliwiając jego modyfikację.

en: Unprotect the sheet to enable editing.
pl: Wyłącza zabezpieczenie arkusza umożliwiając jego modyfikację.

en: You are about to edit a cell with "text" format.
pl: Masz zamiar edytować komórkę z "tekstowym" formatem.

en: The cell does not currently contain text, though, so if you go on editing then the contents will be turned into text.
pl: Komórka nie zawiera obecnie tekstu, chociaż, ale jeśli przejdziesz do edycji to zawartość będzie zamieniona na tekst.

en: Remove format
pl: Usuń format

en: Show this dialog next time.
pl: Pokaż to okienko dialogowe następnym razem.

en: Manage Sheets...
pl: Zarządzaj arkuszami...

en: Append
pl: Dołącz

en: Duplicate
pl: Zduplikuj

en: Remove
pl: Usuń

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Select
pl: Zaznacz

en: Select (sorted)
pl: Wybierz (posortowane)

en: Invalid format
pl: Niewłaściwy format

en: Remove the page break to the left of the current column
pl: Usuń podział strony na lewo od bieżącej kolumny

en: Add a page break to the left of the current column
pl: Dodaj podział strony na lewo od bieżącej kolumny

en: Remove the page break above the current row
pl: Usuń podział strony powyżej bieżącego wiersza

en: Add a page break above current row
pl: Dodaj podział strony powyżej bieżącego wiersza

en: Un_freeze Panes
pl: Od_mróź nagłówki

en: Unfreeze the top left of the sheet
pl: Odmraża górny lewy róg arkusza

en: Extend _Auto Filter to %s
pl: Rozciągnij _automatyczny filtr do %s

en: Extend the existing filter.
pl: Rozciągnij istniejący filtr.

en: The selection intersects an existing auto filter.
pl: Zaznaczenie przecina istniejący auto filt.

en: Remove _Auto Filter
pl: Usuń filtr _automatyczny

en: Remove a filter
pl: Usuwa filtr

en: Add a filter
pl: Dodaje filtr

en: Repeat Export to %s
pl: Powtórz Eksport do %s

en: Remove _Data Slicer
pl: Usuń fragmentator _danych

en: Create _Data Slicer
pl: Stwórz fragmentator _danych

en: Remove a Data Slicer
pl: Usuń fragmentator danych

en: Create a Data Slicer
pl: Stwórz fragmentator danych

en: _Redo
pl: P_onów

en: _Undo
pl: Cof_nij

en: Save changes to workbook '%s' before closing?
pl: Czy chcesz przed zamknięciem zapisać zmiany do zeszytu "%s"?

en: Save changes to workbook before closing?
pl: Czy chcesz przed zamknięciem zapisać zmiany do zeszytu?

en: If you close without saving, changes will be discarded.
pl: Podczas zamykania bez zapisu, zmiany zostaną utracone.

en: Discard all
pl: Porzuć wszystko

en: Discard
pl: Porzuć

en: Save all
pl: Zapisz wszystko

en: Don't quit
pl: Nie kończ pracy

en: Don't close
pl: Nie zamykaj

en: Enter in current cell
pl: Wprowadź w obecnej komórce

en: Enter in current cell without autocorrection
pl: Wprowadź do obecnej komórki bez automatycznej korekty

en: Enter in current range merged
pl: Wprowadź do obecnego połączonego zakresu

en: Enter in selected ranges
pl: Wprowadź w zaznaczonych zakresach

en: Enter in selected ranges as array
pl: Wprowadź w zaznaczonym zakresie jako tablicę

en: END
pl: KONIEC

en: Go to Cell ...
pl: Przejdź do Komórki ...

en: Accept change in multiple cells
pl: Zaakceptuj zmianę w wielu komórkach

en: _Re-Edit
pl: _Zredaguj

en: _Discard
pl: _Porzuć

en: _Accept
pl: Z_aakceptuj

en: _Zoom
pl: _Powiększenie

en: Clear Borders
pl: Bez krawędzi

en: All Borders
pl: Wszystkie krawędzie

en: Outside Borders
pl: Zewnętrzne krawędzie

en: Thick Outside Borders
pl: Pogrubione zewnętrzne krawędzie

en: Double Bottom
pl: Podwójny dół

en: Thick Bottom
pl: Pogrubiony dół

en: Top and Bottom
pl: Góra i dół

en: Top and Double Bottom
pl: Góra i podwójny dół

en: Top and Thick Bottom
pl: Góra i pogrubiony dół

en: Set Borders
pl: Ustawia krawędzie

en: Borders
pl: Krawędzie

en: Redo the undone action
pl: Ponawia cofniętą czynność

en: Undo the last action
pl: Cofa ostatnią czynność

en: Set Foreground Color
pl: Ustawia kolor wypełnienia

en: Foreground
pl: Używany kolor

note: Set background to NONE
en: Set Background Color
pl: Ustawia kolor Tła

en: Setting Font %s
pl: Ustawienie czcionki %s

en: Change font
pl: Zmień czcionkę

note: xgettext: Translators: if this warning shows up when * running Gnumeric in your locale, the underlines need * to be moved in strings representing menu entries. * One slightly tricky point here is that in certain cases, * the same menu entry shows up in more than one menu.
en: In the `%s' menu, the key `%s' is used for both `%s' and `%s'.
pl: W menu `%s', klawisz `%s' jest użyty dla obu `%s' i `%s'.

en: Display above sheets
pl: Wyświetl powyższe arkusze

en: Display to the left of sheets
pl: Wyświetl na lewo arkuszy

en: Display to the right of sheets
pl: Wyświetl na prawo arkuszy

en: Reattach to main window
pl: Podłącz ponownie do głównego okna

en: Hide
pl: Ukrycie

en: Standard Toolbar
pl: Standardowy Pasek narzędzi

en: Format Toolbar
pl: Format Paska narzędziowego

en: Object Toolbar
pl: Obiektowy pasek narzędziowy

en: Show/Hide toolbar %s
pl: Pokaż/Ukryj pasek narzędziowy %s

en: Content of %s
pl: Zawartość %s

en: Use Maximum Precision
pl: Użyj maksymalną precyzję

en: Insert Formula Below
pl: Wstaw formułę poniżej

en: Insert Formula to Side
pl: Wstaw formułę na stronie

en: Open %s
pl: Otwórz %s

en: (All)
pl: (Wszystko)

en: (Top 10...)
pl: (Górne 10...)

en: (Custom...)
pl: (Dowolne...)

en: (Blanks...)
pl: (Puste...)

en: (Non Blanks...)
pl: (Wypełnione...)

en: Dialog Type
pl: Typ okna dialogowego

en: The type of the dialog
pl: Typ okna dialogowego

en: The title of the font chooser dialog
pl: Tytuł okienka dialogowego wyboru czcionki

en: Pick a Font
pl: Wybierz Czcionkę

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: The name of the selected font
pl: Nazwa wybranej czcionki

en: Use font in label
pl: Użyj czcionki w etykiecie

en: Whether the label is drawn in the selected font
pl: Czy etykieta jest narysowana w wybranej czcionce

en: Use size in label
pl: Użyj rozmiar etykiety

en: Whether the label is drawn with the selected font size
pl: Czy etykieta jest narysowana wybranym rozmiarem czcionki

en: Show style
pl: Pokaż styl

en: Whether the selected font style is shown in the label
pl: Czy wybrany styl czcionki jest pokazany w etykiecie

en: Show size
pl: Pokaż rozmiar

en: Whether selected font size is shown in the label
pl: Czy wybrany rozmiar czcionki jest pokazany w etykiecie

en: <Blank>
pl: <Pusty>

en: %s takes no arguments
pl: %s bierze brak argumentów

en: Too many arguments for %s
pl: Zbyt dużo argumentów dla %s

en: 
    
    <i>Ctrl-F4 to close tooltip</i>
pl: 
    
    <i>Ctrl-F4 żeby zamknąć podpowiedzi</i>

note: xgettext: short form for: "type F4-key to complete the name"
en: 
    	<i>F4 to complete</i>
pl: 
    	<i>F4 żeby uzupełnić</i>

note: xgettext: short form for: "type shift-F4-keys to select the completion"
en: 
    	<i>⇧F4 to select</i>
pl: 
    	<i>⇧F4 żeby wybrać</i>

en: Expecting a single range
pl: Spodziewany jest pojedynczy zakres

en: Single
pl: Pojedyncze

en: Double
pl: Podwójne

en: Wavy
pl: Falisty

en: Low Single
pl: Pojedynczy niski

en: Thin
pl: Cienki

en: Ultralight
pl: Ultralekki

en: Light
pl: Lekki

en: Medium
pl: Środek

en: Semibold
pl: Półgruby

en: Ultrabold
pl: Bardzo gruby

en: Heavy
pl: Ciężki

en: Ultraheavy
pl: Ultraciężki

en: Increase Indent
pl: Zwiększenie wcięcia

en: Decrease Indent
pl: Zmniejszenie wcięcia

en: Wrap SORT
pl: Zwiń SORTOWANIE

en: A single selection is required.
pl: Pojedyncze zaznaczenie jest wymagane.

en: An n⨯1 or 1⨯n selection is required.
pl: Zaznaczenie n⨯1 or 1⨯n jest wymagane.

en: There is no point in sorting a single cell.
pl: Nie ma punktu w sortowaniu pojedynczej komórki.

en: The range to be sorted may not contain any merged cells.
pl: Obszar do sortowania nie może zawierać scalonych komórek.

en: Define Name
pl: Definicja nazwy

en: Cannot jump to an invisible sheet
pl: Nie można przeskoczyć do niewidocznego arkusza

en: Address
pl: Adres

note: Translators: "%dR x %dC" is a very short format to indicate the number of rows and columns
en: %dR x %dC
pl: %dW x %dK

en: An unexplained error happened while saving.
pl: Podczas zapisywania wystąpił nierozpoznany błąd

en: Can't open '%s' for writing: %s
pl: Nie można otworzyć "%s" do zapisu: %s

en: Can't open '%s' for writing
pl: Nie można otworzyć '%s' do zapisu

en: Unsupported file format.
pl: Nieobsługiwany format pliku.

en: An unexplained error happened while opening %s
pl: Podczas otwierania %s wystąpił nierozpoznany błąd

en: Book%d.%s
pl: Zeszyt%d.%s

en: Graph
pl: Wykres

en: Renaming sheet | Renaming %d sheets
pl[0]: Zmiana nazwy arkusza
pl[1]: Zmiana nazwy %d arkuszy
pl[2]: Zmiana nazwy %d arkuszy

en: Adding sheet | Adding %d sheets
pl[0]: Dodanie arkusza
pl[1]: Dodanie %d arkuszy
pl[2]: Dodanie %d arkuszy

note: * This is most likely just a sheet inserted, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Inserting sheet | Inserting %d sheets
pl[0]: Wstawienie arkusza
pl[1]: Wstawienie %d arkuszy
pl[2]: Wstawienie %d arkuszy

en: Changing sheet tab colors
pl: Zmiana kolorów zakładki arkusza

en: Changing sheet properties
pl: Zmiana właściwości arkusza

note: * This is most likely just a sheet delete, but it just * might be a compound operation.  Lie.
en: Deleting sheet | Deleting %d sheets
pl[0]: Usunięcie arkusza
pl[1]: Usunięcie %d arkuszy
pl[2]: Usunięcie %d arkuszy

en: Changing sheet order
pl: Zmiana kolejności arkusza

en: Reorganizing Sheets
pl: Reorganizacja arkuszy

en: Multiple version specifications.  Assuming %d
pl: Wiele specyfikacji wersji. Założenie %d

en: workbook view attribute is incomplete
pl: Atrybut widoku zeszytu jest niekompletny

en: File has inconsistent SheetNameIndex element.
pl: Plik posiada niespójny element SheetNameIndex.

en: Unknown filter operator "%s"
pl: Nieznany operator filtra "%s"

en: Missing filter type
pl: Brak rodzaju filtra

en: Unknown filter type "%s"
pl: Nieznany typ filtra "%s"

en: Invalid filter, missing Area
pl: Niepoprawny filtr, brakuje Obszaru

en: Unsupported object type '%s'
pl: Nieobsługiwany typ obiektu '%s'

en: Gnumeric XML uncompressed (*.xml)
pl: Gnumeric XML nieskompresowany (*.xml)

en: A button like template
pl: Przycisk jak szablon

en: Gnumeric Team
pl: Ekipa Gnumeric

en: A 3D list template
pl: Szablonlist 3D

en: Cool
pl: Chłodny

en: Template with a 'cool' look
pl: Szablon z 'chłodnym' wyglądem

en: Simple
pl: Prosty

en: A simple template with classical look and feel
pl: Prosty szablon z klasycznym wyglądem

en: Trendy
pl: Modny

en: A classical yet colorful template
pl: Klasyczny ale kolorowy szablon

en: Banana
pl: Bananowy

en: A banana coloured template
pl: Szablon pokolorowany bananowo

en: Black
pl: Czarny

en: Template with a black background
pl: Szablon z czarnym tłem

en: Blue
pl: Niebieski

en: A colourful template with mainly blue and teal colours
pl: Kolorowy szablon z głównie niebieskim i turkusowym kolorem

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Orange template
pl: Pomarańczowy szablon

en: Vanilla
pl: Wanilia

en: Template with vanilla colour
pl: Szablon z kolorem wanilii

en: Simple financial template
pl: Prosty finansowy szablon

en: Desert
pl: Pustynia

en: Desert colored financial template
pl: Pustynnie pokolorowany szablon finansowy

en: Ice
pl: Lód

en: Financial style with cold border color
pl: Styl finansowy z zimnym kolorem ramki

en: Modern
pl: Nowoczesny

en: Modern style with financial formatting
pl: Nowoczesny styl z formatowaniem finansowym

en: Purple
pl: Fioletowy

en: Financial template with purple borders
pl: Szablon finansowy z fioletowym obramowaniem

en: An advanced colorless template
pl: Zaawansowany bezbarwny szablon

en: Basic
pl: Prosty

en: A basic formal style
pl: Prosty formalny styl

en: Empty
pl: Pusty

en: A fully empty template
pl: Całkowicie pusty szablon

en: Table
pl: Tablica

en: Very simple table template with the same border everywhere
pl: Bardzo prosta tablica szablonu z tą samą granicą wszędzie

en: A basic list
pl: Prosta lista

en: Green
pl: Zielony

en: A green list template
pl: Zielona lista szablonu

en: Lila list template
pl: Lila lista szablonu

en: A simple list template
pl: Prosta lista szablonu
