midori - en to be translation catalogue (776 entries)

en: Web Browser
be: Вэб-браўзер

en: Midori Web Browser
be: Вэб-браўзер Midori

en: Browse the Web
be: Аглядаць Сеціва

en: New Tab
be: Новая картка

en: New Window
be: Новае акно

en: New Private Browsing Window
be: Акно прыватнага аглядання

en: Midori Private Browsing
be: Midori (Прыватнае агляданне)

en: Private Browsing
be: Прыватнае агляданне

en: Open a new private browsing window
be: Адкрыць новае акно прыватнага аглядання

en: Snapshot saved to: %s
be: Здымак запісаны ў: %s

en: Run ADDRESS as a web application
be: Выканаць АДРАС як вэб-праграму

en: ADDRESS
be: АДРАС

en: Use FOLDER as configuration folder
be: Ужыць КАТАЛОГ як каталог канфігурацыі

en: FOLDER
be: КАТАЛОГ

en: Private browsing, no changes are saved
be: Прыватнае агляданне, ніякія змены не запісваюцца

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
be: Пераносны рэжым, усе файлы выканання захоўваюцца ў адным месцы

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
be: Звычайнае GTK+ акно з WebKit, аналагічна як GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
be: Паказаць дыягнастычны дыялог

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
be: Запусціць у gdb і запісваць бэктрэйс пры падзенні

en: Run the specified filename as javascript
be: Выканаць азначаны файл як скрыпт javascript

en: Take a snapshot of the specified URI
be: Зрабіць здымак зададзенага адраса URI

en: Execute the specified command
be: Выканаць азначаны загад

en: List available commands to execute with -e/ --execute
be: Спіс даступных для выканання загадаў з -e/ --execute

en: Display program version
be: Паказаць версію праграмы

en: Addresses
be: Адрасы

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
be: Блакаваць URI спасылкі згодна з рэгулярным выразам ПРЫКЛАД

en: PATTERN
be: ПРЫКЛАД

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
be: Скінуць Midori пасля СЕКУНД секундаў неактыўнасці

en: SECONDS
be: СЕКУНД

en: Error: "gdb" can't be found
be: Памылка: немагчыма знайсці "gdb"

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
be: Калі ласка, дасылайце каментарыі, прапановы і паведамленні пра памылкі на:

en: Check for new versions at:
be: Спраўдзіць новую версію:

en: An unknown error occured
be: Здарылася невядомая памылка

en: _Bookmarks
be: Закладк_і

en: Add Boo_kmark
be: Зак_ладку на гэту старонку

en: _Extensions
be: _Прыстаўкі

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
be: _Гісторыя

en: _Userscripts
be: _Карыстальніцкія скрыпты

en: User_styles
be: Кар_ыстальніцкія стылі

en: New _Tab
be: Новая _картка

en: _Transfers
be: П_ерасыланні

en: Netscape p_lugins
be: П_лагіны Netscape

en: _Closed Tabs
be: _Закрытыя карткі

en: New _Window
be: Новае _вакно

en: New _Folder
be: Новы к_аталог

en: [Addresses]
be: [Адрасы]

en: File not found.
be: Файл не знойдзены.

en: Malformed document.
be: Памылковы дакумент.

en: Unrecognized bookmark format.
be: Нераспазнаны фармат закладак.

en: Go forward to the next page
be: Перайсці да наступнай старонкі

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
be: Ісці да наступнай падстаронкі

en: Web Search…
be: Пошук у Вэбе

en: Reload the current page
be: Перачытаць бягучую старонку

en: Stop loading the current page
be: Спыніць чытанне бягучай старонкі

en: Failed to update title: %s
be: Памылка абнаўлення загалоўка: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
be: Значэнне '%s' недапушчальнае ў %s

en: Unexpected setting '%s'
be: Нечаканае настаўленне '%s'

en: Unexpected action '%s'.
be: Нечаканае дзеянне '%s'.

en: %s (Private Browsing)
be: %s (Прыватнае агляданне)

en: Failed to insert new history item: %s
be: Памылка дадання новага элемента гісторыі: %s

en: Select [text]
be: Вылучыць [тэкст]

en: Bookmarks
be: Закладкі

en: New Folder
be: Новы каталог

en: Edit Folder
be: Рэдагаваць каталог

en: New Bookmark
be: Новая закладка

en: Edit Bookmark
be: Рэдагаваць закладку

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
be: Упішыце назву гэтай закладкі, і выберыце, дзе яе захоўваць.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
be: Упішыце назву гэтага каталога, і выберыце, дзе яго захоўваць.

en: Show in Bookmarks _Bar
be: Паказваць на с_тужцы закладак

en: Add to _Speed Dial
be: Дадаць у хуткі в_ыбар

en: Save file as
be: Запісаць файл як

en: Save associated _resources
be: Запісаць звязаныя рэсурсы

en: A new window has been opened
be: Адкрыта новае вакно

en: A new tab has been opened
be: Адкрыта новая картка

en: Save file
be: Запісаць файл

en: Reload page without caching
be: Перачытаць старонку без кэшавання

en: Open file
be: Адкрыць файл

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
be: Каб скарыстацца URI-спасылкай вышэй, адкрыйце агрэгатар навін. Звычайна ў ім ёсць меню ці кнопка "Дадаць падпіску", "Новы канал" ці падобнае.
    Іначай, зайдзіце ў Настройкі, Праграмы ў Midori, і выберыце Агрэгатар навін. Калі ў наступны раз вы націснеце на значок канала навін, ён дадасца аўтаматычна.

en: New feed
be: Новы канал

en: Add a new bookmark
be: Дадаць закладку

en: Empty
be: Пуста

en: Toggle text cursor navigation
be: Пераключыць навігацыю тэкставым курсорам

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
be: Націсканне F7 пераключае рэжым навігацыі тэкставым курсорам. Калі ён актыўны, тэкставы курсор адлюстроўваецца на ўсіх вэб-старонках.

en: _Enable Caret Browsing
be: Навігацыя тэкставым к_урсорам

en: Open all in _Tabs
be: Адкрыць усё ў картках

en: Open in New _Window
be: Адкры_ць у новым акне

en: Kazehakase
be: Казахеказэ

en: Import bookmarks…
be: Імпарт закладак…

en: _Import bookmarks
be: _Імпартаваць закладкі

en: _Application:
be: _Праграма:

en: Import from XBEL or HTML file
be: Імпарт з XBEL ці HTML файла

en: Import from a file
be: Імпартаваць з файла

en: Failed to import bookmarks
be: Памылка імпартавання закладак

en: XBEL Bookmarks
be: XBEL-закладкі

en: Netscape Bookmarks
be: Закладкі Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
be: Midori можа экспартаваць толькі ў XBEL (*.xbel) або Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
be: Памылка экспартавання закладак

en: A lightweight web browser.
be: Лёгкі вэб-браўзер.

en: See about:version for version info.
be: Гл. about:version за звесткамі пра версію.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
be: Гэта праграма - свабоднае праграмнае забеспячэнне; Вы можаце распаўсюджваць і/альбо змяняць яе, згодна з умовамі Агульнай Грамадскай Ліцэнзіі GNU (GNU GPL), выдадзенай Фондам Свабодных Праграм (FSF); як версіі 2.1, так і (на ваш выбар) якой-колечы пазнейшай версіі.

en: _Duplicate Current Tab
be: Прадубля_ваць бягучую картку

en: _File
be: Ф_айл

en: Open a new window
be: Адкрыць новае вакно

en: Open a new tab
be: Дадаць картку

en: New P_rivate Browsing Window
be: Новае ва_кно, прыватнае агляданне

en: Open a file
be: Адкрыць файл

en: _Save Page As…
be: Запісаць старонку як…

en: Save to a file
be: Запісаць у файл

en: Add to Speed _dial
be: Дадаць у _хуткі выбар

en: Subscribe to News _feed
be: Падпісацца на к_анал навін

en: _Close Tab
be: Закрыць _картку

en: Close the current tab
be: Закрыць бягучую картку

en: C_lose Window
be: _Закрыць акно

en: Print the current page
be: Друкаваць бягучую старонку

en: Send Page Link Via Email
be: Адправіць адрас старонкі па эл. пошце

en: Close a_ll Windows
be: Закры_ць усе вокны

en: _Edit
be: _Праца

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
be: Уставіць і перайсці

en: _Find…
be: Зн_айсці…

en: Find a word or phrase in the page
be: Шукаць слова ці выраз на старонцы

en: Find _Next
be: Знайсці нас_тупнае

en: Find _Previous
be: _Знайсці папярэдняе

en: Configure the application preferences
be: Наставіць праграмныя пераважанні

en: _View
be: _Выгляд

en: _Toolbars
be: _Стужкі прылад

en: Increase the zoom level
be: Павысіць узровень павелічэння

en: Decrease the zoom level
be: Знізіць узровень павелічэння

en: _Encoding
be: _Знаказбор

en: View So_urce
be: _Паказаць зыходны тэкст

en: View _DOM Source
be: Паказаць зыходнік _DOM

en: Ca_ret Browsing
be: Навігацыя тэкставым курсорам

en: Toggle fullscreen view
be: Пераключыць від на поўны экран

en: Scroll _Left
be: Пракруціць у_лева

en: Scroll _Down
be: Пракруціць у_ніз

en: Scroll _Up
be: Пракруціць у_верх

en: Scroll _Right
be: Пра_круціць управа

en: _Readable
be: Чытэльны

en: _Go
be: _Пераход

en: Go back to the previous page
be: Перайсці да папярэдняй старонкі

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
be: Ісці да папярэдняй падстаронкі

en: Next or Forward
be: Наступны або Наперад

en: Go to the next sub-page or next page in history
be: Перайсці да наступнай падстаронкі ці наступнай старонкі гісторыі

en: _Homepage
be: _Хатняя старонка

en: Go to your homepage
be: Перайсці да хатняй старонкі

en: Empty Trash
be: Ачысціць сметніцу

en: Undo _Close Tab
be: Адкаціць закрыццё кар_ткі

en: Add a new _folder
be: Стварыць к_аталог

en: _Import bookmarks…
be: _Імпартаваць закладкі

en: _Export bookmarks…
be: _Экспартаваць закладкі

en: _Manage Search Engines…
be: Кірава_ць пошукавымі рухавікамі

en: _Clear Private Data…
be: _Сцерці прыватныя звесткі

en: _Inspect Page
be: _Зыходны тэкст старонкі

en: _Previous Tab
be: _Папярэдняя картка

en: _Next Tab
be: _Наступная картка

en: Move Tab to _first position
be: Перанесці картку на _першую пазіцыю

en: Move Tab _Backward
be: Перамясціць картку назад

en: _Move Tab Forward
be: Пасунуць картку наперад

en: Move Tab to _last position
be: Перанесці картку на апо_шнюю пазіцыю

en: Focus _Current Tab
be: Бягучая _картка

en: Focus _Next view
be: _Наступны від

en: Only show the Icon of the _Current Tab
be: Паказваць толькі значок _бягучай карткі

en: Close Ot_her Tabs
be: Закрыць усе іншыя ка_рткі

en: Open last _session
be: Адкр_ыць апошні сеанс

en: _Help
be: _Даведка

en: _Frequent Questions
be: _Частыя пытанні

en: _Report a Problem…
be: Паведаміць пра памыл_ку…

en: _Tools
be: _Прылады

en: _Menubar
be: _Стужка меню

en: _Navigationbar
be: _Стужка навігацыі

en: Side_panel
be: Бакавая панэль

en: Sidepanel
be: Бакавая панэль

en: _Bookmarkbar
be: _Стужка закладак

en: _Statusbar
be: _Стужка статусу

en: _Automatic
be: _Аўтаматычна

en: Chinese Traditional (BIG5)
be: Кітайскі традыцыйны (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
be: Кітайскі спрошчаны (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
be: Японскі (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
be: Карэйскі (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
be: Рускі (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
be: Унікод (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
be: Заходні (ISO-8859-1)

en: Custom…
be: Адмысловы…

en: Failed to initialize history: %s
be: Ініцыялізацыя гісторыі схібіла: %s

en: _Separator
be: _Раздзельнік

en: _Location…
be: А_драс…

en: Open a particular location
be: Адкрыць пэўнае месцазнаходжанне

en: Search or enter an address
be: Шукайце ці ўвядзіце адрас

en: _Web Search…
be: Пошук у Се_ціве…

en: Run a web search
be: Запусціць сеціўны пошук

en: Reopen a previously closed tab or window
be: Адкрыць раней закрытыя карткі ці вокны

en: Show the saved bookmarks
be: Паказаць запісаныя закладкі

en: _Tabs
be: _Карткі

en: Show a list of all open tabs
be: Паказаць спіс усіх адкрытых картак

en: _Menu
be: _Меню

en: Menu
be: Меню

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
be: Немагчыма прачытаць канфігурацыю прыстаўкі '%s': %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
be: Для прыстаўкі '%s' немагчыма запісаць настаўленні: %s

en: Export certificate
be: Экспартаваць сертыфікаты

en: _Don't trust this website
be: Не да_вяраць гэтаму сайту

en: _Trust this website
be: Дав_ерыцца гэтаму сайту

en: _Export Certificate
be: _Экспартаваць сертыфікат

en: The signing certificate authority is not known.
be: Сертыфікат падпісаны невядомай установай.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
be: Сертыфікат не супадае з меркаванай ідэнтыфікацыяй пляцоўкі, з якой ён атрыманы.

en: The certificate's activation time is still in the future.
be: Час актывацыі сертыфіката ўсё яшчэ ў будучыні.

en: The certificate has expired
be: Сертыфікат пратэрмінаваны

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
be: Сертыфікат быў перагледжаны, згодна з спісам перагледжаных сертыфікатаў GTlsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
be: Алгарытм сертыфіката меркаваны небяспечным.

en: Some other error occurred validating the certificate.
be: Нейкія памылкі здарыліся падчас спраўджвання сертыфіката.

en: _Export certificate
be: _Экспартаваць сертыфікаты

en: Self-signed
be: Самападпісаны

en: Security details
be: Падрабязнасці прыватнасці

en: Not verified
be: Не пацверджана

en: Verified and encrypted connection
be: Пацверджанае і зашыфраванае злучэнне

en: Open, unencrypted connection
be: Адкрытае, нешыфраванае злучэнне

en: Align sidepanel to the right
be: Трымаць бакавую панэль справа

en: Close panel
be: Закрыць панэль

en: Align sidepanel to the left
be: Трымаць бакавую панэль злева

en: Show Speed Dial
be: Паказаць панэль хуткага запуску

en: Show Homepage
be: Паказаць хатнюю старонку

en: Show last open tabs
be: Паказаць апошнія адкрытыя карткі

en: Show last tabs without loading
be: Паказаць апошнія карткі без адкрыцця

en: Show Blank Page
be: Паказаць пустую старонку

en: Show default Search Engine
be: Паказаць прадвызначаны пошукавы рухавік

en: Show custom page
be: Паказаць карыстальніцкую старонку

en: Japanese (SHIFT_JIS)
be: Японскі (SHIFT_JIS)

en: New tab
be: Новая картка

en: New window
be: Новае вакно

en: Current tab
be: Бягучая картка

en: Default
be: Прадвызначаны

en: Icons
be: Значкі

en: Small icons
be: Малыя значкі

en: Text
be: Тэкст

en: Icons and text
be: Значкі і тэкст

en: Text beside icons
be: Тэкст побач са значкамі

en: Automatic (GNOME or environment)
be: Аўтаматычна (GNOME ці асяроддзе)

en: HTTP proxy server
be: Проксі-сервер HTTP

en: No proxy server
be: Без проксі-сервера

en: The style of the toolbar
be: Стыль стужкі прылад

en: Always use my font choices
be: Заўжды ўжываць выбраныя шрыфты

en: Override fonts picked by websites with user preferences
be: Перасягаць шрыфты, пададзеныя вэб-пляцоўкай, пераважнымі карыстальніцкімі

en: The configuration couldn't be loaded: %s
be: Немагчыма прачытаць канфігурацыю: %s

en: Invalid configuration value '%s'
be: Недапушчальнае значэнне канфігурацыі '%s'

en: Failed to inject stylesheet: %s
be: Убудаванне стылю схібіла: %s

en: Show Tab _Label
be: Паказваць по_дпісы картак

en: Show Tab _Icon Only
be: Паказваць толькі _значок карткі

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
be[0]: Закрыць _картку справа
be[1]: Закрыць _карткі справа
be[2]: Закрыць _карткі справа

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
be[0]: Закрыць іншую ка_ртку
be[1]: Закрыць іншыя ка_рткі
be[2]: Закрыць іншыя ка_рткі

en: Trust this website
be: Давяраць гэтай пляцоўцы

en: Security unknown
be: Прыватнасць невядомая

en: %s wants to save an HTML5 database.
be: %s хоча запісаць HTML5 базу звестак.

en: _Deny
be: _Забараніць

en: _Allow
be: _Дазволіць

en: %s wants to know your location.
be: %s хоча ведаць ваша месцазнаходжанне.

en: You are not connected to a network
be: Вы не злучаны з сеткаю

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
be: Ваш камп'ютар павінен быць злучаны з сеткаю, каб адкрыць “%s”. Злучыцеся з кропкай бесправаднога доступу ці падключыце сеткавы кабель і паспрабуйце ізноў.

en: You are not connected to the Internet
be: Вы не злучаны з сецівам

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
be: Ваш камп'ютар падключаны к сетцы, але не можа адкрыць “%s”. Праверце настройкі сеткі і паспрабуйце ізноў.

en: Midori can't find the page you're looking for
be: Midori не можа знайсці старонку, якую вы шукаеце

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
be: Немагчыма знайсці старонку па адрасе “%s”. Праверце сеціўны адрас на памылкі ўпісвання і паспрабуйце ізноў.

en: Try Again
be: Паўтарыць спробу

en: Oops - %s
be: Ой - %s

en: Something went wrong with '%s'.
be: Штось пайшло не так з '%s'.

en: Try again
be: Паспрабаваць ізноў

en: Send a message to %s
be: Даслаць паведамленне да %s

en: Add _search engine...
be: Дадаць пошукав_ы рухавік...

en: Open _Link
be: А_дкрыць спасылку

en: Open Link in New _Tab
be: Адкрыць у новай _картцы

en: Open Link in _Foreground Tab
be: Адкрыць у _бягучай картцы

en: Open Link in _Background Tab
be: Адкрыць у фонавай кар_тцы

en: Open Link in New _Window
be: Адкры_ць у новым акне

en: Copy Link de_stination
be: Капіраваць адрас спас_ылкі

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
be: Запісаць як

en: Open _Image in New Window
be: Адкрыць відарыс у новым акне

en: Open _Image in New Tab
be: Адкрыць _выяву ў новай картцы

en: Copy Im_age
be: Капірава_ць відарыс

en: Save I_mage
be: Запісац_ь выяву

en: Copy Video _Address
be: Капіраваць _адрас відэа

en: Download _Video
be: Сцягнуць _відэа

en: Open Address in New _Tab
be: Адкрыць адрас у новай _картцы

en: Search _with
be: Шукаць _на

en: _Search the Web
be: Шука_ць у Сеціве

en: Open _Frame in New Tab
be: _Адкрыць фрэйм у новай картцы

en: Inspect _Element
be: Інспектаваць эл_емент

en: Open or download file from %s
be: Адкрыць ці сцягнуць файл з %s

en: File Name: %s
be: Назва файла: %s

en: File Type: '%s'
be: Тып файла: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
be: Тып файла: %s ('%s')

en: Size: %s
be: Памер: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
be: Адкрыць %s

en: Inspect page - %s
be: Інспектаванне старонкі - %s

en: Page loading delayed:
be: Чытанне старонкі адкладзена:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
be: Чытанне адкладзена з-за нядаўняга падзення ці з-за настаўленняў запуску

en: Load Page
be: Чытаць старонку

en: Blank page
be: Пустая старонка

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
be: папярэдняя

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
be: наступная

en: Print background images
be: Друкаваць фонавыя выявы

en: Whether background images should be printed
be: Друкаваць, ці не, фонавыя выявы старонак

en: Features
be: Магчымасці

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
be: %s з %s

en: %d hour | %d hours
be[0]: %d гадзіна
be[1]: %d гадзіны
be[2]: %d гадзін

en: %d minute | %d minutes
be[0]: %d хвіліна
be[1]: %d хвіліны
be[2]: %d хвілін

en: %d second | %d seconds
be[0]: %'d секунда
be[1]: %'d секунды
be[2]: %'d секунд

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
be:  - %s засталося

note: i18n: Unknown number of bytes, used for transfer rate like ?B/s
en: ?B
be: ?Б

en: The downloaded file is erroneous.
be: Атрыманы файл - памылковы.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
be: Кантрольная сума, пададзеная спасылкай, не супадае. Гэта азначае, што файл магчыма няпоўны, ці быў зменены пасля атрымання.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
be: Файл "%s" нельга запісаць у гэтым каталогу.

en: You don't have permission to write in this location.
be: Вы не маеце дазволу на запіс у гэтым месцы.

en: There is not enough free space to download "%s".
be: Не хапае вольнага месца, каб сцягнуць "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
be: Для файла трэба %s, але толькі %s засталося.

en: Speed Dial
be: Хуткі выбар

en: Click to add a shortcut
be: Націсніце, каб дадаць цэтлік

en: Enter shortcut address
be: Увядзіце адрас цэтліка

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
be: Вы ўпэўнены, што хочаце сцерці гэты цэтлік?

en: Startup
be: Запуск

en: When Midori starts:
be: Па запуску Midori:

en: Homepage:
be: Хатняя старонка:

en: Use _current page
be: Ужыць бягучую _старонку

en: Use current page as homepage
be: Ужыць бягучую старонку як хатнюю

note: Page "Appearance"
en: Fonts
be: Шрыфты

en: Proportional Font Family
be: Прапарцыянальны шрыфт

en: The default font family used to display text
be: Прадвызначаны шрыфт для адлюстравання тэксту

en: The default font size used to display text
be: Прадвызначаны памер шрыфту для адлюстравання тэксту

en: Fixed-width Font Family
be: Роўнашырокі шрыфт

en: The font family used to display fixed-width text
be: Прадвызначаны шрыфт для адлюстравання тэксту фіксаванай шырыні

en: The font size used to display fixed-width text
be: Прадвызначаны памер шрыфту для адлюстравання тэксту фіксаванай шырыні

en: Minimum Font Size
be: Мінімальны памер шрыфту

en: The minimum font size used to display text
be: Мінімальны памер шрыфту для адлюстравання тэксту

en: Preferred Encoding
be: Пераважны знаказбор

note: Page "Behavior"
en: Behavior
be: Паводзіны

en: Load images automatically
be: Аўтаматычна паказваць выявы

en: Enable Spell Checking
be: Уключыць праверку правапісу

en: Enable scripts
be: Дазволіць скрыпты

en: Enable WebGL support
be: Уключыць падтрымку WebGL

en: Zoom Text and Images
be: Павялічваць тэкст і выявы

en: Allow scripts to open popups
be: Дазволіць скрыптам адкрываць вокны

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
be: Дазваляць, ці не, скрыптам адкрываць усплыўныя вокны аўтаматычна

en: Default Zoom Level
be: Базавы ўзровень павелічэння

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
be: Пачатковы множнік для павелічэння новых адкрытых картак

en: Preferred languages
be: Пераважныя мовы

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
be: Раздзелены коскамі спіс пераважных моў для адлюстравання шматмоўных старонак сеціва, напрыклад "be", "pl,ru" ці "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
be: Запісваць сцягнутыя файлы ў:

note: Page "Interface"
en: Browsing
be: Навігацыя

en: Theme:
be: Тэма:

en: Toolbar Style:
be: Стыль стужкі прылад:

en: Open new pages in:
be: Адкрываць новыя старонкі ў:

en: New tab behavior:
be: Паводзіны новай карткі:

en: Close Buttons on Tabs
be: Кнопкі закрыцця на картках

en: Open Tabs next to Current
be: Адкрываць карткі следам за бягучай

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
be: Ці адкрываць новыя карткі побач з бягучай карткай або пасля апошняй

en: Open tabs in the background
be: Адкрываць карткі ў фоне

note: Page "Network"
en: Network
be: Сетка

en: Proxy server
be: Проксі-сервер

en: URI
be: URI-адрас

en: Port
be: Порт

en: Supported proxy types:
be: Падтрыманыя тыпы проксі:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
be: Вэб-кэш

en: The maximum size of cached pages on disk
be: Максімальны памер кэшаваных старонак на дыску

en: MB
be: МБ

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
be: Ідэнтыфікавацца як

en: Privacy
be: Прыватнасць

en: Delete old Cookies after:
be: Сціраць старыя кукі праз:

en: The maximum number of days to save cookies for
be: Максімальная працягласць захоўвання кукаў у днях

en: Only accept Cookies from sites you visit
be: Прымаць кукі толькі з наведаных пляцовак

en: Block cookies sent by third-party websites
be: Блакаваць кукі, дасланыя пляцоўкамі трэцяга боку

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
be: Кукі захоўваюць звесткі пра ўваходы, запісы гульняў, ці профіль карыстальніка, у мэтах рэкламы.

en: Enable offline web application cache
be: Пазасеткавы кэш вэб-праграм

en: Enable HTML5 local storage support
be: Падтрымка лакальных сховішчаў HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
be: Выразаць дэталі рэферэра

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
be: Скарачаць, ці не, загаловак "Referer" да назвы хоста

en: Delete pages from history after:
be: Сціраць старонкі з гісторыі праз:

en: The maximum number of days to save the history for
be: Максімальная колькасць дзён, цягам якіх захоўваць гісторыю

en: Extensions
be: Прыстаўкі

en: _Manage Search Engines
be: _Распараджацца пошукам

en: Add search engine
be: Дадаць пошукавы рухавік

en: Edit search engine
be: Рэдагаваць пошукавыя рухавікі

en: _Name:
be: _Назва:

en: _Description:
be: _Апісанне:

en: _Address:
be: _Адрас:

en: _Token:
be: _Токен:

en: Manage Search Engines
be: Кіраванне пошукавымі рухавікамі

en: Use as _default
be: Ужыць як база_вы

en: The search engines couldn't be loaded. %s
be: Немагчыма адчытаць пошукавыя рухавікі. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
be: Немагчыма запісаць пошукавыя рухавікі. %s

en: Bookmarks and History
be: Закладкі і гісторыя

en: Search for %s
be: Шукаць %s

en: Failed to select from history: %s
be: Выбранне з гісторыі схібіла: %s

en: Search with…
be: Шукаць на…

en: Search with %s
be: Шукаць на %s

en: Could not run external program.
be: Немагчыма запусціць вонкавую праграму.

en: Invalid URI
be: Хібны URI-адрас

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
be: _Шукаць:

en: Previous
be: Папярэдняе

en: Next
be: Наступнае

en: Match Case
be: З улікам рэгістру

en: Close Findbar
be: Закрыць форму пошуку

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
be[0]: %d закладка
be[1]: %d закладкі
be[2]: %d закладак

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
be[0]: %d падкаталог
be[1]: %d падкаталогі
be[2]: %d падкаталогаў

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
be: Пусты каталог

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
be: Каталог утрымлівае %s і ніводнай закладкі

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
be: Каталог утрымлівае %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
be: Каталог утрымлівае %s і %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
be: Закладка спасылаецца на: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
be: %s і ніводнай закладкі

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
be: %s і %s

en: Edit the selected bookmark
be: Рэдагаваць вылучаную закладку

en: Delete the selected bookmark
be: Сцерці вылучаную закладку

en: Add a new folder
be: Дадаць каталог

en: <i>Separator</i>
be: <i>Раздзяляльнік</i>

en: Open in New _Tab
be: Адкрыць у новай _картцы

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
be: Шукаць у закладках

en: History
be: Гісторыя

en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

en: %d day ago | %d days ago
be[0]: %d дзень таму
be[1]: %d дні таму
be[2]: %d дзён таму

en: A week ago
be: Тыдзень таму

en: Failed to remove history item: %s
be: Памылка сцірання элемента гісторыі: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
be: Вы ўпэўнены, што хочаце сцерці ўсе запісы з гісторыі?

en: Bookmark the selected history item
be: Зрабіць закладку на вылучаны элемент гісторыі

en: Delete the selected history item
be: Сцерці вылучаны запіс гісторыі

en: Clear the entire history
be: Сцерці ўсю гісторыю

note: Create the filter entry
en: Search History
be: Шукаць у гісторыі

en: Authentication Required
be: Патрэбна аўтарызацыя

en: A username and a password are required
    to open this location:
be: Трэба ўвесці імя карыстальніка і пароль,
    каб адкрыць гэта месцазнаходжанне:

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Password
be: Пароль

en: _Remember password
be: _Захаваць пароль

en: Property '%s' is invalid for %s
be: Уласцівасць '%s' недапушчальная для %s

en: Choose file
be: Выберыце файл

en: Choose folder
be: Выберыце каталог

en: 1 hour
be: 1 гадзіну

en: 1 day
be: 1 дзень

en: 1 week
be: 1 тыдзень

en: 1 month
be: 1 месяц

en: 1 year
be: 1 год

en: Preferences for %s
be: Настаўленні %s

en: MD5-Checksum:
be: Кантрольная сума MD5:

en: SHA1-Checksum:
be: Кантрольная сума SHA1:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
be: Гэта старонка ўтрымлівае карыстальніцкі скрыпт. Ці хочаце ўстанавіць яго?

en: _Install user script
be: _Устанавіць карыстальніцкі скрыпт

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
be: Гэта старонка ўтрымлівае карыстальніцкі стыль. Ці хочаце ўстанавіць яго?

en: _Install user style
be: _Устанавіць карыстальніцкі стыль

en: Don't install
be: Не ўстанаўляць

en: Userscripts
be: Карыстальніцкія скрыпты

en: Userstyles
be: Карыстальніцкія стылі

en: Error
be: Памылка

en: Do you want to delete '%s'?
be: Вы хочаце сцерці '%s'?

en: Delete user script
be: Сцерці карыстальніцкі скрыпт

en: Delete user style
be: Сцерці карыстальніцкі стыль

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
be: Файл <b>%s</b> будзе сцёрты без магчымасці ўзнаўлення.

en: Open in Text Editor
be: Адкрыць у тэкставым рэдактары

en: Open Target Folder
be: Адкрыць мэтавы каталог

en: Add new addon
be: Дадаць прыстаўку

en: Remove selected addon
be: Сцерці вылучаную прыстаўку

en: User addons
be: Карыстальніцкія прыстаўкі

en: Can't monitor folder '%s': %s
be: Нельга назіраць за каталогам '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
be: Падтрымка карыстальніцкіх скрыптаў і стыляў

en: Colorful Tabs
be: Каляровыя карткі

en: Tint each tab distinctly
be: Асобная афарбоўка для кожнай карткі

en: Cookie Manager
be: Распараднік кукаў

en: Delete All
be: Сцерці ўсё

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
be: Сцірае ўсе паказаныя кукі. Калі ўстаноўлены фільтр, будуць сцёртыя толькі тыя кукі, што адпавядаюць фільтру.

en: Expand All
be: Разгарнуць усё

en: Collapse All
be: Згарнуць усё

en: Do you really want to delete all cookies?
be: Вы сапраўды хочаце сцерці ўсе кукі?

en: Question
be: Пытанне

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
be: Толькі тыя кукі, што адпавядаюць фільтру, будуць сцёртыя.

en: At the end of the session
be: У канцы сеанса

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
be: <b>Хост</b>: %s
    <b>Назва</b>: %s
    <b>Значэнне</b>: %s
    <b>Шлях</b>: %s
    <b>Бяспека</b>: %s
    <b>Згасае</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
be: <b>Дамен</b>: %s
    <b>Кукі</b>: %d

en: Name
be: Назва

en: _Expand All
be: Расцягн_уць усё

en: _Collapse All
be: Згарну_ць усё

en: Search Cookies by Name or Domain
be: Шукаць кукі па назве ці дамену

en: List, view and delete cookies
be: Вывад, прагляд і сціранне кукаў

en: Copy Tab _Addresses
be: Капіраваць _адрасы картак

en: Copy Addresses of Tabs
be: Капіраваць адрасы картак

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
be: Капіраваць адрасы ўсіх картак у буфер абмену

en: Delayed load
be: Адкладзенае чытанне

en: Delay page load until you actually use the tab.
be: Адкладваць чытанне старонкі да непасрэднага выкарыстання карткі

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
be: Нумары версій у дужках паказваюць версіі, ужытыя пры запуску.

en: Midori doesn't store any personal data:
be: Midori не запісвае ніякіх асабовых звестак:

en: No history or web cookies are being saved.
be: Не запісваюцца кукі і гісторыя.

en: Extensions are disabled.
be: Прыстаўкі адключаны.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
be: HTML5-сховішчы, лакальныя базы звестак і праграмныя кэшы адключаны.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
be: Midori забараняе вэб-пляцоўкам асочваць карыстальніка:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
be: URL-спасылкі рэферэра скарачаюцца да назвы хоста.

en: DNS prefetching is disabled.
be: Папярэдняе атрыманне звестак DNS адключана.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
be: Вэб-пляцоўкі не могуць высветліць мову і часавы пояс.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
be: Вэб-пляцоўкі не могуць атрымаць спіс флэш і іншых плагінаў Netscape

en: Double click for more information
be: Падвойны клік для падрабязных звестак

en: This extension shows glib error messages in systray.
be: Гэта прыстаўка паказвае паведамленні пра памылкі glib у сістэмным трэі.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
be: Здарылася памылка пры спробе сцягнуць файл з наступным плагінам:
    %s
    
    Памылка:
    %s
    
    Паспрабуйце далей без гэтага плагіна.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
be: Плагін не змог злучыцца з aria2:
    Калі ласка, праверце, што aria2 выконваецца з rpc, г.зн.: aria2c --enable-rpc
    Калі так, спраўдзіце, што выкарыстоўваецца порт 6800.
    Нарэшце, праверце настройкі свайго файрвола.
    Дадайце aria2 і порт 6800 у белы спіс, калі яшчэ не зрабілі гэтага.

en: External Download Manager - Aria2
be: Вонкавы менеджар перасыланняў - Aria2

en: Download files with Aria2
be: Сцягваць файлы з Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
be: Вонкавы менеджар перасыланняў - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
be: Сцягваць файлы са SteadyFlow

en: Command:
be: Каманда:

en: Download files with "%s" or a custom command
be: Сцягваць файлы з "%s" ці з уласнай камандай

en: External Download Manager - CommandLine
be: Вонкавы менеджар перасыланняў - CommandLine

en: Name:
be: Назва:

en: Command Line:
be: Загадны радок:

en: Right-click a suggestion to customize it
be: Націсніце правай кнопкай на падказку, каб змяніць яе

en: Choose application
be: Выберыце праграму

en: Select an application to open "%s"
be: Выберыце праграму, каб адкрыць "%s"

en: None
be: Няма

en: Download error
be: Памылка сцягвання

en: Cannot open '%s' because the download failed.
be: Немагчыма адкрыць '%s', бо сцягванне не ўдалося.

en: Open _with…
be: Адкры_ць з...

en: Open in Image _Viewer
be: Адкрыць у праглядніку _выяў

en: File Types
be: Тыпы файлаў

en: Text Editor
be: Тэкставы рэдактар

en: News Aggregator
be: Агрэгатар навін

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
be: Не ўдалося знайсці "channel"-элемент у звестках XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
be: Не ўдалося знайсці неабходны элемент Атам "feed" у звестках  XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
be: Апошняе абнаўленне: %s.

en: Feeds
be: Каналы

en: Add new feed
be: Дадаць канал

en: Delete feed
be: Сцерці канал

en: _Feeds
be: К_аналы

en: Failed to find root element in feed XML data.
be: Не ўдалося знайсці каранёвы элемент у звестках XML.

en: Unsupported feed format.
be: Фармат канала не падтрымліваецца.

en: Failed to parse XML feed: %s
be: Памылка разбору XML канала: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
be: Не ўдалося знайсці "channel"-элемент у звестках XML канала.

en: Unsupported RSS version found.
be: Знойдзеная версія RSS не падтрымліваецца.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
be: Не ўдалося знайсці неабходны элемент RSS "item" у звестках  XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
be: Не ўдалося знайсці неабходны элемент RSS "channel" у звестках  XML.

en: Feed '%s' already exists
be: Канал '%s' ужо існуе

en: Error loading feed '%s'
be: Памылка чытання канала '%s'

en: Feed Panel
be: Панэль каналаў

en: Read Atom/ RSS feeds
be: Чытаць Atom-/ RSS-каналы (feeds)

en: Failed to add form value: %s
be: Не ўдалося дадаць значэнне формы: %s

en: Form history
be: Гісторыя формаў

en: Master password required
    to open password database
be: Трэба ўвесці майстар-пароль,
    каб адкрыць базу пароляў

en: Remember password on this page?
be: Захаваць пароль на гэтай старонцы?

en: Remember
be: Захаваць

en: Not now
be: Не зараз

en: Never for this page
be: Ніколі на гэтай старонцы

en: Toggle form history state
be: Пераключэнне стану гісторыі формаў

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
be: Уключэнне ці выключэнне гісторыі формаў для бягучай карткі.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
be: Уключаць гісторыю форм кнопкамі (Ctrl+Shift+F) у кожнай картцы

en: Form history filler
be: Гісторыя запаўнення формаў

en: Stores history of entered form data
be: Захоўваць звесткі па запаўненню формаў

en: Failed to select suggestions
be: Не ўдалося выбраць прапановы

en: There are no unvisited tabs
be: Няма ненаведаных картак

en: History-List
be: Спіс гісторыі

en: Tab closing behavior
be: Па закрыцці карткі

en: Do nothing
be: Нічога не рабіць

en: Switch to last viewed tab
be: Перайсці да апошняй прагляданай карткі

en: Switch to newest tab
be: Перайсці да найноўшай карткі

en: Flash window on background tabs
be: Мігценне па адкрыцці карткі ў фоне

en: Next new Tab (History List)
be: Наступная новая картка (Спіс гісторыі)

en: Next new tab from history
be: Наступная новая картка з гісторыі

en: Previous new Tab (History List)
be: Папярэдняя новая картка (Спіс гісторыі)

en: Previous new tab from history
be: Папярэдняя новая картка з гісторыі

en: Display tab in background (History List)
be: Паказваць картку ў фоне (Спіс гісторы)

en: Display the current selected tab in background
be: Паказваць бягучую вылучаную картку ў фоне

en: History List
be: Спіс гісторыі

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
be: Ісці да апошняй ужытай карткі па пераключэнні ці закрыцці

en: SQL fails: %s
be: SQL схібіла: %s

en: Accept
be: Прыняць

en: Accept for session
be: Прыняць на сеанс

en: Block
be: Блакаваць

en: Could not open database of extension: %s
be: Немагчыма адкрыць базу звестак па прыстаўках: %s

en: Failed to execute database statement: %s
be: Выкананне запыту базы звестак схібіла: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
be: Сапраўды хочаце выдаліць усе дазваленні JavaScript?

en: Delete all JavaScript permissions?
be: Выдаліць усе дазваленні JavaScript?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
be: Гэта дзеянне выдаліць усе дазваленні JavaScript. Будзе запытаны дазвол ізноў для кожнага наведанага вэб-сайта.

en: Manager instance
be: Экзэмпляр менеджара

en: Instance to global NoJS manager
be: Экзэмпляр глабальнага менеджара NoJS

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
be: Настройка NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
be: Ніжэй прыведзены спіс усіх вэб-сайтаў і палітык для іх. Вы можаце сцерці палітыкі, выбраўшы запісы і націнуўшы на <i>Сцерці</i>.

en: Domain
be: Дамен

en: Policy
be: Палітыка

en: Delete _all
be: С_церці ўсе

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
be: _Дазволіць скрыпты на лакальных старонках.

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
be: Прадвызначана б_лакаваць скрыпты з невядомых даменаў

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
be: Наставіць дазволы для даменаў др_угога ўзроўню

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
be: Забараніць %s

en: Allow %s
be: Дазволіць %s

en: Allow %s this session
be: Дазволць %s на гэты сеанс

en: Browser window
be: Акно браўзера

en: The Midori browser instance this view belongs to
be: Экзэмпляр браўзера Midori, якому належыць гэты від

en: View
be: Від

en: The Midori view instance this view belongs to
be: Экзэмпляр віда Midori, якому належыць гэты від

en: Menu icon state
be: Стан значка меню

en: State of menu icon to show in status bar
be: Стан значка меню, які паказваецца ў стужцы статусу

en: Undetermined
be: Нявызначаны

en: Allowed
be: Дазволены

en: Mixed
be: Розны

en: Denied
be: Адхілены

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
be: Здарылася непапраўная памылка, якая перашкаджае прыстаўцы NoJS надалей. Вы мусіце выключыць яе.

en: Error in NoJS extension
be: Памылка ў прыстаўцы NoJS

en: Reason
be: Прычына

en: Could not create configuration folder for extension: %s
be: Немагчыма стварыць каталог канфігурацыі для прыстаўкі: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
be: Немагчыма стварыць каталог канфігурацыі для прыстаўкі.

en: Could not open database of extension.
be: Немагчыма адкрыць базу звестак аб прыстаўках.

en: Could not set up database structure of extension.
be: Немагчыма ўстанавіць структуру базы даных для прыстаўкі.

en: Extension instance
be: Экзэмпляр прыстаўкі

en: The Midori extension instance for this extension
be: Экзэмпляр прыстаўкі Midori для гэтай прыстаўкі

en: Application instance
be: Экзэмпляр праграмы

en: The Midori application instance this extension belongs to
be: Экзэмпляр праграмы Midori, якой належыць гэта прыстаўка

en: Database instance
be: Экзэмпляр базы звестак

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
be: Указальнік на экзэмпляр базы даных sqlite, які выкарыстоўвае гэта прыстаўка

en: Database path
be: Шлях да базы звестак

en: Path to sqlite database instance used by this extension
be: Шлях да экзэмпляра базы даных, ужыванай гэтай прыстаўкай

en: Allow local pages
be: Дазволіць лакальныя старонкі

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
be: Дазволіць выкананне скрыптоў на лакальных (file://) старонках

en: Only second level
be: Толькі другі ўзровень

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
be: Скараціць кожны дамен да другога ўзроўню (г.зн.. www.example.org да example.org) для параўнання

en: Unknown domain policy
be: Палітыка невядомых даменаў

en: Policy to use for unknown domains
be: Палітыка для невядомых даменаў

en: Accept temporarily
be: Прымаць часова

en: Mouse Gestures
be: Жэсты мышшу

en: Control Midori by moving the mouse
be: Кіраванне Midori рухамі мышы

en: Reload page or stop loading
be: Перачытаць старонку або спыніць чытанне

en: Customize Keyboard shortcuts
be: Наставіць клавіятурныя скароты

en: Customize Sh_ortcuts…
be: Змяніць скара_чэнні...

en: Shortcuts
be: Скарачэнні

en: View and edit keyboard shortcuts
be: Глядзець і рэдагаваць клавіятурныя скароты

en: Statusbar Clock
be: Гадзіннік на стужцы статусу

en: Display date and time in the statusbar
be: Паказваць дату і час у стужцы статусу

en: Images
be: Выявы

en: Scripts
be: Скрыпты

en: Netscape plugins
be: Плагіны Netscape

en: Enable Netscape plugins
be: Уключыць плагіны Netscape

en: Statusbar Features
be: Магчымасці стужкі статусу

en: Easily toggle features on web pages on and off
be: Зручнае ўключэнне-выключэнне магчымасцей вэб-старонак

en: Tab Panel
be: Панэль картак

en: T_ab Panel
be: Панэль к_артак

en: Show tabs in a vertical panel
be: Паказваць карткі ў вертыкальнай панэлі

en: Only Icons on Tabs by default
be: Толькі значкі на новых картках

en: New tabs have no label by default
be: Новыя карткі не падпісаныя

en: Tabs to One
be: Карткі ў адну

en: Tabs you collected so far
be: Карткі, якія вы назбіралі дагэтуль

en: Clicking an item restores a tab.
be: Націсканне на элемент узнаўляе картку.

en: Tabs to _One
be: Карткі _ў адну

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
be: Закрывае ўсе адкрытыя карткі і стварае новую картку са спасылкамі з картак

en: Customize Toolbar
be: Наставіць стужку прылад

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
be: Выберыце элементы, якія трэба паказваць на стужцы прылад. Элементы можна парадкаваць перацягваннем.

en: Available Items
be: Даступныя элементы

en: Displayed Items
be: Паказаныя элементы

en: _Customize Toolbar…
be: На_ставіць стужку прылад…

en: Toolbar Editor
be: Рэдактар стужкі прылад

en: Easily edit the toolbar layout
be: Зручнае рэдагаванне выкладу стужкі прылад

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
be: Сцерці асабовыя звесткі

en: _Clear private data
be: Сц_ерці

en: Clear the following data:
be: Сцерці наступныя звесткі:

en: Last open _tabs
be: Апошнія адкрытыя карткі

en: Clear private data when _quitting Midori
be: С_ціраць асабовыя звесткі пры выхадзе з Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
be: Запісаныя ўліковыя _запісы і паролі

en: Cookies and Website data
be: Кукі і звесткі вэб-сайтаў

en: Website icons
be: Значкі вэб-сайтаў

en: Open tabs
be: Адкрытыя карткі

en: More open tabs…
be: Больш адкрытых картак

en: Failed to clear history: %s
be: Не ўдалося ачысціць гісторыю: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
be: Памылка сцірання старых элементаў гісторыі: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
be: Не ўдалося дадаць закладку: %s

en: Failed to update bookmark: %s
be: Абнаўленне закладак схібіла: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
be: Выдаленне закладкі схібіла: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
be: Немагчыма запісаць канфігурацыю. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
be: Немагчыма запісаць гэту сметніцу. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
be: Midori ўпаў падчас апошняга адкрыцця. Вы можаце паведаміць пра памылку на %s.

en: Modify _preferences
be: _Правіць настаўленні

en: Disable all _extensions
be: Выключыць _усе прыстаўкі

en: Show a dialog after Midori crashed
be: Паказваць гэты дыялог пасля аварыйнага завяршэння Midori

en: Discard old tabs
be: Адкінуць старыя карткі

en: Show last crash _log
be: Паказаць апошні лог па_дзення

en: Run in _debugger
be: З_апусціць у дэбагеры

en: An instance of Midori is already running but not responding.
be: Экзэмпляр Midori ўжо запушчаны, але не адказвае.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
be: Немагчыма прачытаць закладкі: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
be: Немагчыма прачытаць сеанс: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
be: Немагчыма прачытаць сметніцу: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
be: Немагчыма прачытаць гісторыю: %s

en: The following errors occured:
be: Здарылася наступная памылка:

en: _Ignore
be: _Ігнараваць

en: Could not open database of extenstion: %s
be: Немагчыма адкрыць базу звестак прыстаўкі: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
be: Вы праўда хочаце сцерці ўсе дазволы для кукаў?

en: Delete all cookie permissions?
be: Сцерці ўсе дазволы для кукаў?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
be: Гэта дзеянне выдаліць усе дазволы кукаў. Будуць выдавацца запыты ізноў для кожнага наведанага вэб-сайта.

en: Cookie permission manager
be: Менеджар дазволаў для кукаў

en: Instance of current cookie permission manager
be: Экзэмпляр бягучага менеджара дазволаў для кукаў

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
be: Наставіць дазволы для кукаў

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
be: Ніжэй прыведзены спіс усіх вэб-сайтаў і палітык для іх. Вы можаце выдаліць палітыкі, вылучыўшы запіс і націснуўшы <i>Сцерці</i>. Таксама вы можаце дадаць палітыку для дамена, увайшоўшы ў дамен ніжэй, выбраўшы палітыку і націснуўшы <i>Дадаць</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
be: Палітыка для кукаў для даменаў па-за спісам:

en: Ask for a decision
be: Пытацца

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
be: Здарылася непапраўная памылка, якая перашкаджае прыстаўцы менеджара дазволаў для кукаў працягваць працу. Вы мусіце адключыць яе.

en: Error in cookie permission manager extension
be: Памылка ў прыстаўцы менеджара дазволаў для кукаў

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
be: Немагчыма вызначыць глабальную палітыку кукаў, каб ужыць да дамена: %s

en: Till session end
be: Да канца сеанса

en: The website %s wants to store %d cookies.
be: Вэб-сайт %s хоча захаваць %d кукаў.

en: The website %s wants to store a cookie.
be: Вэб-сайт %s хоча захаваць кукі.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
be: Некалькі вэб-сайтаў хочуць захаваць %d кукаў агулам.

en: _Accept
be: Прын_яць

en: Accept for this _session
be: Пр_ыняць на гэты сеанс

en: De_ny
be: Адхі_ліць

en: Deny _this time
be: Адхіліць гэтым _разам

en: Path
be: Шлях

en: Value
be: Значэнне

en: Expire date
be: Прыдатны да

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
be: Палітыка для несканфігураваных індывідуальна даменаў. Дзейнічае толькі як узмацненне строгасці глабальнай палітыкі для кукаў у настройках Midori.

en: Cookie Security Manager
be: Менеджар бяспекі кукаў

en: Manage cookie permission per site
be: Кіраванне дазволамі кукаў для кожнага сайта

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
be: Атрыманне значка праграмы схібіла ў %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
be: Стварэнне новага запускальніка схібіла (%s): %s

en: Launcher created
be: Запускальнік створаны

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
be: Цяпер вы можаце запускаць <b>%s</b> са свайго пускальніка ці меню

en: Error creating launcher
be: Памылка стварэння запускальніка

en: No file "desc" found
be: Файл "desc" не знойдзены

en: Applications
be: Праграмы

en: New _Profile
be: Новы _профіль

en: Creates a new, independent profile and a launcher
be: Стварае новы, незалежны профіль і запускальнік

en: New _App
be: Новая _праграма

en: Creates a new app for a specific site
be: Стварае новую праграму для асобнага сайта

en: Error launching
be: Памылка запуску

en: Create _Launcher
be: Зрабіць цэт_лік

en: Web App Manager
be: Менеджар вэб-праграм

en: Manage websites installed as applications
be: Кіраванне вэб-сайтамі, што ўстаноўлены як праграмы

en: Transfers
be: Перасыланні

en: Clear All
be: Ачысціць усё

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
be: Адкрыццё перасылання схібіла: %s

en: Open Destination _Folder
be: Адкрыць к_аталог прызначэння

en: Copy Link Loc_ation
be: Капіраваць мес_цазнаходжанне спасылкі

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
be: Перасыланне файла '<b>%s</b>' скончана.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
be: '<b>%s</b>' і %d іншых файлаў атрымана.

en: Transfer completed
be: Перасыланне скончана

en: Some files are being downloaded
be: Некаторыя файлы яшчэ цягнуцца

en: _Quit Midori
be: Вы_йсці з Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
be: Перасыланні будуць скасаваныя, калі выйсці з Midori.

en: Transfer Manager
be: Менеджар перасыланняў

en: View downloaded files
be: Глядзець атрыманыя файлы

en: Failed to update database: %s
be: Абнаўленне базы звестак схібіла: %s

en: Failed to select from database: %s
be: Выбранне з базы звестак схібіла: %s

en: Failed to import legacy session: %s
be: Імпарт спадчыннага сеанса схібіў: %s

en: Tab and session management.
be: Кіраванне карткамі і сеансамі

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
be: Гэта прыстаўка прадстаўляе чаргу задач для абнаўленняў і перыядычных падзей.

en: Failed to add new note to database: %s
be: Памылка пры даданні новага запісу ў базу звестак: %s

en: Falied to remove note from database: %s
be: Сціранне нататкі з базы звестак схібіла: %s

en: Falied to rename note: %s
be: Перайменаванне нататкі схібіла: %s

en: Falied to update note: %s
be: Абнаўленне нататкі схібіла: %s

en: Notes
be: Нататкі

en: New Note
be: Новая нататка

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
be: Стварае новую пустую нататку, незалежна ад адкрытых старонак

en: New note
be: Новая нататка

en: Failed to select from notes database: %s
be: Выбранне з базы даных нататак схібіла: %s

en: Rename note
be: Перайменаваць нататку

en: Copy note to clipboard
be: Капіяваць нататку ў буфер абмену

en: Remove note
be: Сцерці нататку

en: Copy selection as note
be: Капіяваць вылучанае ў нататку

en: Save text clips from websites as notes
be: Запісаць кавалкі тэксту з вэб-сайтаў як нататкі

en: Advertisement blocker
be: Блакавальнік рэкламы

en: Block advertisements according to a filter list
be: Блакаванне рэкламы згодна з спісам фільтравання

en: Bl_ock image
be: Блакаванне выя_ў

en: Bl_ock link
be: Блакаван_не спасылак

en: Custom
be: Адмысловы

en: Preferences
be: Настаўленні

en: Disable
be: Адключыць

en: Display hidden elements
be: Паказаць схаваныя элементы

en: Blocking
be: Блакаванне

en: Enabled
be: Уключана

en: Disabled
be: Адключана

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
be: Упішіце адрас настроенага спіса фільтравання ў поле ўвода і націсніце Enter.

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
be: Вы можаце знайсці больш спісаў, наведаўшы наступныя пляцоўкі:
     %s, %s

en: Configure Advertisement filters
be: Наставіць фільтры рэкламы

en: Last update: %x %X
be: Апошняе абнаўленне: %x %X

en: File incomplete - broken download?
be: Файл не цэлы - абарвалася сцягванне?

en: Edit rule
be: Рэдагаваць правіла

en: _Rule:
be: _Правіла:

en: Domain Hotkeys
be: Хуткія клавішы дамена

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
be: Дадаць www. і .com/.country_domain і працягнуць з Ctrl+Enter/Shift+Enter

en: Webmedia now-playing
be: Вэб-медыя, што зараз іграе

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
be: Падзяліцца 'youtube, vimeo, dailymotion, coub і zippcast' што зараз іграе ў Midori праз org.midori.mediaHerald
