midori - en to eu translation catalogue (478 entries)

en: Web Browser
eu: Web-arakatzailea

en: Midori Web Browser
eu: Web-arakatzaile mugikorra

en: Browse the Web
eu: Arakatu sarea

en: Internet;WWW;Explorer
eu: Internet;WWW;Nabigatzailea

en: New Tab
eu: Fitxa berria

en: New Window
eu: Leiho berria

en: New Private Browsing Window
eu: Nabigatze _pribatuko leiho berria

en: Midori Private Browsing
eu: Midori nabigatze pribatua

en: Private Browsing
eu: Nabigatze pribatua

en: Open a new private browsing window
eu: Ireki nabigatze pribatuko leiho berri bat

en: Snapshot saved to: %s
eu: Argazkia hona gorde da: %s

en: Run ADDRESS as a web application
eu: Exekutatu HELBIDEA web aplikazio bezala

en: ADDRESS
eu: HELBIDEA

en: Use FOLDER as configuration folder
eu: Erabili KARPETA konfigurazio karpeta bezala

en: FOLDER
eu: KARPETA

en: Private browsing, no changes are saved
eu: Nabigatze pribatua, aldaketak ez dira gordeko

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
eu: Eramangarri modua, exekutagarri guztiak leku bakarrean gordeak

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
eu: GTK+ leiho soila WebKit-rekin, akin to GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
eu: Erakutsi diagnostiko elkarrizketa-koadroa

en: Run the specified filename as javascript
eu: Exekutatu zehazturiko fitxategi-izena javascript bezala

en: Take a snapshot of the specified URI
eu: Hartu zehazturiko URI-aren argazki bat

en: Execute the specified command
eu: Exekutatu zehazturiko komandoa

en: List available commands to execute with -e/ --execute
eu: Zerrendatu exekuta daitezkeen komandoak honela: -e/ --execute

en: Display program version
eu: Bistaratu programaren bertsioa

en: Addresses
eu: Helbideak

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
eu: Iragazi URIak espresio erregular PATROIArekin

en: PATTERN
eu: PATROIA

en: SECONDS
eu: SEGUNDU

en: Error: "gdb" can't be found
eu: Errorea: Ezin da "gdb" topatu

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
eu: Mesedez iruzkin, iradokizun edo erroreen berri:

en: Check for new versions at:
eu: Bilatu bertsio berriak:

en: An unknown error occured
eu: Errore ezezagun bat gertatu da

en: _Bookmarks
eu: _Laster-markak

en: Add Boo_kmark
eu: Gehitu _laster-marka

en: _Extensions
eu: _Hedapenak

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
eu: _Historia

en: _Userscripts
eu: _Erabiltzailearen script-ak

en: User_styles
eu: Erabiltzaile e_stiloak

en: New _Tab
eu: _Fitxa berria

en: _Transfers
eu: _Transferentziak

en: Netscape p_lugins
eu: Netscape-en pluginak

en: _Closed Tabs
eu: _Itxitako fitxak

en: New _Window
eu: _Leiho berria

en: New _Folder
eu: _Karpeta berria

en: [Addresses]
eu: [Helbideak]

en: File not found.
eu: Ez da fitxategia aurkitu.

en: Malformed document.
eu: Gaizki osatutako dokumentua.

en: Unrecognized bookmark format.
eu: Laster-marka formatu ezezaguna.

en: Go forward to the next page
eu: Joan hurrengo orrira

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
eu: Joan hurrengo azpi-orrira

en: Web Search…
eu: Web bilaketa...

en: Reload the current page
eu: Birkargatu uneko orria

en: Stop loading the current page
eu: Gelditu uneko orrialdea kargatzeaz

en: Failed to update title: %s
eu: Huts egin du izenburua eguneratzean: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
eu: '%s' balioa baliogabea da %s-(r)entzat

en: Unexpected setting '%s'
eu: Ustekabeko ezarpena '%s'

en: Unexpected action '%s'.
eu: Ezusteko ekintza '%s'.

en: %s (Private Browsing)
eu: %s (Nabigatze pribatua)

en: Failed to insert new history item: %s
eu: Huts egin du historiako elementu berri bat txertatzean: %s

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: New Folder
eu: Karpeta Berria

en: Edit Folder
eu: Editatu karpeta

en: New Bookmark
eu: Lastermarka berria

en: Edit Bookmark
eu: Editatu liburumarka

en: Show in Bookmarks _Bar
eu: Erakutsi lastermarkaren barrean

en: Save file as
eu: Gorde fitxategia honela

en: A new window has been opened
eu: Leiho berri bat ireki da

en: A new tab has been opened
eu: Fitxa berri bat ireki da

en: Save file
eu: Gorde fitxategia

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: New feed
eu: Jario berria

en: Add a new bookmark
eu: Gehitu laster-marka berri bat

en: Empty
eu: Hutsik

en: Toggle text cursor navigation
eu: Txandakatu testu kurtsore nabigazioa

en: Open all in _Tabs
eu: Ireki guztia _fitxetan

en: Open in New _Window
eu: Ireki leiho _berrian

en: Import bookmarks…
eu: Inportatu laster-markak…

en: _Import bookmarks
eu: _Inportatu laster-markak

en: _Application:
eu: _Aplikazioa:

en: Import from XBEL or HTML file
eu: Inportatu XBEL edo HTML fitxategitik

en: Import from a file
eu: Inportatu fitxategi batetik

en: Failed to import bookmarks
eu: Huts egin du laster-markak inportatzean

en: XBEL Bookmarks
eu: XBEL laster-markak

en: Netscape Bookmarks
eu: Netscape-ren laster-markak

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
eu: Midorik soilik XBEL-era (*.xbel) eta Netscape-era (*.html) exportatu dezake

en: Failed to export bookmarks
eu: Huts egin du laster-markak esportatzean

en: A lightweight web browser.
eu: Web-arakatzaile arin bat

en: See about:version for version info.
eu: Ikusi about:version bertsioaren informazioa jasotzeko

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
eu: Liburutegi hau software librea da; birbana edota alda dezakezu Software Foundation-ek argitaratutako GNU LGPL 2.1 bertsioan, edo (nahiago baduzu) beste berriago batean, jasotako baldintzak betez gero.

en: _Duplicate Current Tab
eu: _Bikoiztu uneko fitxa

en: _File
eu: _Fitxategia

en: Open a new window
eu: Ireki leiho berri bat

en: Open a new tab
eu: Ireki fitxa berri bat

en: New P_rivate Browsing Window
eu: Nabigatze _pribatuko leiho berria

en: Open a file
eu: Ireki fitxategi bat

en: _Save Page As…
eu: _Gorde orria honela…

en: Save to a file
eu: Gorde fitxategi batera

en: Add to Speed _dial
eu: Markatze bizkorrera gehitu

en: Subscribe to News _feed
eu: Harpidetu berrien _jariora

en: _Close Tab
eu: _Itxi fitxa

en: Close the current tab
eu: Itxi uneko fitxa

en: C_lose Window
eu: Itxi _leihoa

en: Print the current page
eu: Inprimatu uneko orria

en: Close a_ll Windows
eu: Itxi leiho _guztiak

en: _Edit
eu: _Editatu

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
eu: Itsatsi eta _jarraitu

en: _Find…
eu: _Bilatu…

en: Find a word or phrase in the page
eu: Bilatu hitz edo esaldi bat orrian

en: Find _Next
eu: Bilatu _hurrengoa

en: Find _Previous
eu: Bilatu _aurrekoa

en: Configure the application preferences
eu: Konfiguratu aplikazioaren hobespenak

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Toolbars
eu: _Tresna-barrak

en: _Encoding
eu: _Kodeketa

en: View So_urce
eu: Ikusi _iturburua

en: Toggle fullscreen view
eu: Txandakatu pantaila osoko ikuspegia

en: Scroll _Left
eu: Joan e_zkerretara

en: Scroll _Down
eu: Joan _behera

en: Scroll _Up
eu: Joan _gora

en: Scroll _Right
eu: Joan _eskuinetara

en: _Go
eu: _Joan

en: Go back to the previous page
eu: Joan aurreko orrira

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
eu: Joan aurreko azpi-orrira

en: Next or Forward
eu: Hurrengo edo aurrera

en: _Homepage
eu: _Hasiera-orria

en: Go to your homepage
eu: Joan zure hasiera-orrira

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: Undo _Close Tab
eu: Desegin fitxa _ixtea

en: Add a new _folder
eu: Gehitu _karpeta berri bat

en: _Import bookmarks…
eu: _Inportatu lastermarkak...

en: _Export bookmarks…
eu: _Esportatu lastermarkak

en: _Inspect Page
eu: _Ikustatu orria

en: _Previous Tab
eu: _Aurreko fitxa

en: _Next Tab
eu: _Hurrengo fitxa

en: Move Tab _Backward
eu: Mugitu fitxa _atzera

en: _Move Tab Forward
eu: _Mugitu fitxa aurrera

en: Only show the Icon of the _Current Tab
eu: Erakutsi soilik uneko fitxaren ikonoa

en: Close Ot_her Tabs
eu: Itxi _beste fitxak

en: Open last _session
eu: Ireki azken _saioa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Frequent Questions
eu: _Ohiko galderak

en: _Report a Problem…
eu: _Eman arazo baten berri…

en: _Tools
eu: _Tresnak

en: _Menubar
eu: _Menu-barra

en: _Navigationbar
eu: _Nabigazio-barra

en: Side_panel
eu: Alboko _panela

en: Sidepanel
eu: Alboko panela

en: _Bookmarkbar
eu: _Laster-marka-barra

en: _Statusbar
eu: _Egoera-barra

en: _Automatic
eu: _Automatikoa

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
eu: Japoniera (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
eu: Koreera (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
eu: Errusiera (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
eu: Mendebaldekoa (ISO-8859-1)

en: Custom…
eu: Pertsonalizatua…

en: _Separator
eu: _Banatzailea

en: _Location…
eu: _Kokalekua

en: Open a particular location
eu: Ireki kokaleku jakin bat

en: Search or enter an address
eu: Bilatu edo idatzi helbide bat

en: _Web Search…
eu: _Web bilaketa

en: Run a web search
eu: Exekutatu web bilaketa bat

en: Reopen a previously closed tab or window
eu: Berriro ireki aurretiaz itxitako fitxa edo lehio bat

en: Show the saved bookmarks
eu: Erakutsi gordetako laster-markak

en: _Tabs
eu: _Fitxak

en: Show a list of all open tabs
eu: Erakutsi irekitako fitxa guztien zerrenda

en: _Menu
eu: _Menua

en: Menu
eu: Menua

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
eu: Ezin izan da '%s' hedapenaren konfigurazioa kargatu: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
eu: Ezin izan da '%s' hedapenaren konfigurazioa gorde: %s

en: Export certificate
eu: Esportatu ziurtagiria

en: _Export Certificate
eu: _Esportatu ziurtagiria

en: The certificate has expired
eu: Ziurtagiria iraungita dago

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
eu: Ziurtagiri algoritmoa ez-ziurtzat ematen da.

en: Some other error occurred validating the certificate.
eu: Beste errore bat gertatu da ziurtagiria egiaztatzean.

en: _Export certificate
eu: _Esportatu ziurtagiria

en: Security details
eu: Segurtasun xehetasunak

en: Not verified
eu: Egiaztatu gabea

en: Verified and encrypted connection
eu: Egiaztatu eta zifratutako konexioa

en: Open, unencrypted connection
eu: Irekia, zifratu gabeko konexioa

en: Align sidepanel to the right
eu: Lerrokatu alboko panela eskuinean

en: Close panel
eu: Itxi panela

en: Align sidepanel to the left
eu: Lerrokatu alboko panela ezkerrean

en: Show Speed Dial
eu: Markatze bizkorra erakutsi

en: Show Homepage
eu: Erakutsi hasiera-orria

en: Show last open tabs
eu: Ikusi azken irekitako fitxak

en: Show last tabs without loading
eu: Erakutsi azken fitxak kargatu gabe

en: Show Blank Page
eu: Erakutsi orri hutsa

en: Show custom page
eu: Erakutsi orri pertsonalizatua

en: Japanese (SHIFT_JIS)
eu: Japoniera (SHIFT_JIS)

en: New tab
eu: Fitxa berria

en: New window
eu: Leiho berria

en: Current tab
eu: Uneko fitxa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Icons
eu: Ikonoak

en: Small icons
eu: Ikono txikiak

en: Text
eu: Testua

en: Icons and text
eu: Ikonoak eta testua

en: Text beside icons
eu: Testua ikonoen ondoan

en: Automatic (GNOME or environment)
eu: Automatikoa (GNOME edo ingurunea)

en: HTTP proxy server
eu: HTTP proxy zerbitzaria

en: No proxy server
eu: Proxy zerbitzaririk ez

en: The style of the toolbar
eu: Tresna-barraren estiloa

en: Always use my font choices
eu: Beti erabili nire letra-tipo aukerak

en: The configuration couldn't be loaded: %s
eu: Ezin izan da konfigurazioa kargatu: %s

en: Invalid configuration value '%s'
eu: Baliogabeko '%s' konfigurazio balioa

en: Show Tab _Label
eu: Erakutsi fitxaren _etiketa

en: Show Tab _Icon Only
eu: Erakutsi fitxaren _ikonoa soilik

en: %s wants to save an HTML5 database.
eu: %s-(e)k HTML5 datu-base bat gorde nahi du.

en: _Deny
eu: _Ukatu

en: _Allow
eu: _Baimendu

en: %s wants to know your location.
eu: %s-(e)k zure kokapena ezagutu nahi du.

en: You are not connected to a network
eu: Ez zara sare batera konektatutako

en: You are not connected to the Internet
eu: Ez zara internetera konektatutako

en: Midori can't find the page you're looking for
eu: Midori-k ezin du aurkitu bilatzen ari zaren orria

en: Try Again
eu: Saiatu berriro

en: Oops - %s
eu: Ups - %s

en: Try again
eu: Saiatu berriro

en: Send a message to %s
eu: Mezu bat bidali %s-(r)i

en: Add _search engine...
eu: Gehitu _bilatzailea

en: Open _Link
eu: Ireki _lotura

en: Open Link in New _Tab
eu: Ireki esteka _fitxa berrian

en: Open Link in _Foreground Tab
eu: Ireki esteka _aurreko planoko fitxan

en: Open Link in _Background Tab
eu: Ireki esteka a_tzeko planoko fitxan

en: Open Link in New _Window
eu: Ireki esteka _leiho berrian

en: Copy Link de_stination
eu: Kopiatu estekaren helburua

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
eu: Gorde _honela…

en: Open _Image in New Tab
eu: Ireki _irudia fitxa berrian

en: Copy Im_age
eu: Kopiatu irudia

en: Save I_mage
eu: Gorde i_rudia

en: Copy Video _Address
eu: Kopiatu bideoaren _helbidea

en: Download _Video
eu: Deskargatu _bideoa

en: Open Address in New _Tab
eu: Ireki helbidea _fitxa berrian

en: Search _with
eu: Bilatu _honekin

en: _Search the Web
eu: _Bilatu sarean

en: Inspect _Element
eu: Aztertu _elementua

en: File Name: %s
eu: Fitxategi-izena: %s

en: File Type: '%s'
eu: Fitxategi-mota: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
eu: Fitxategi-mota: %s ('%s')

en: Size: %s
eu: Tamaina: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
eu: Ireki %s

en: Inspect page - %s
eu: Ikuskatu orria - %s

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
eu: Kargatzea atzeratuta duela gutxiko kraskatze bat edo abioko hobespenak direla eta.

en: Load Page
eu: Kargatu orria

en: Blank page
eu: Orri hutsa

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
eu: aurrekoa

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
eu: hurrengoa

en: Print background images
eu: Inprimatu atzeko planoko irudiak

en: Whether background images should be printed
eu: Atzeko planoko irudiak inprimatu behar diren ala ez

en: Features
eu: Ezaugarriak

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
eu: %s / %s

en: %d hour | %d hours
eu[0]: ordu %d
eu[1]: %d ordu

en: %d minute | %d minutes
eu[0]: minutu %d
eu[1]: %d minutu

en: %d second | %d seconds
eu[0]: segundo %d
eu[1]: %d segundo

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
eu:  - %s falta dira

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
eu: Ezin da "%s" fitxategia karpetan honetan gorde

en: You don't have permission to write in this location.
eu: Ez daukazu kokaleku honetan idazteko baimenik.

en: There is not enough free space to download "%s".
eu: Ez dago "%s" deskargatzeko adina leku libre.

en: The file needs %s but only %s are left.
eu: Fitxategiak %s behar ditu baina %s daude libre.

en: Click to add a shortcut
eu: Klikatu lasterbide bat gehitzeko

en: Enter shortcut address
eu: Sartu lasterbidearen helbidea

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
eu: Ziur zaude lasterbide hau ezabatu nahi duzula?

en: Startup
eu: Abioa

en: When Midori starts:
eu: Midori abiatzean:

en: Homepage:
eu: Hasiera-orria

en: Use _current page
eu: Erabili _uneko orria

en: Use current page as homepage
eu: Erabili uneko orria hasiera-orria bezala

note: Page "Appearance"
en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Minimum Font Size
eu: Gutxieneko letra-tipoaren tamaina

en: The minimum font size used to display text
eu: Testua bistaratzeko erabilitako gutxieneko letra-tipoaren tamaina

en: Preferred Encoding
eu: Hobetsitako kodeketa

note: Page "Behavior"
en: Behavior
eu: Portaera

en: Load images automatically
eu: Kargatu irudiak automatikoki

en: Enable Spell Checking
eu: Gaitu ortografia egiaztaketa

en: Enable scripts
eu: Gaitu script-ak

en: Enable WebGL support
eu: Gaitu WebGL euskarria

en: Preferred languages
eu: Hobetsitako hizkuntzak

en: Save downloaded files to:
eu: Gorde deskargatutako fitxategiak hona:

note: Page "Interface"
en: Browsing
eu: Arakatzen

en: Theme:
eu: Gaia:

en: Toolbar Style:
eu: Tresna-barraren estiloa:

en: Open new pages in:
eu: Ireki orri berriak hemen:

en: Close Buttons on Tabs
eu: Ixteko botoiak fitxetan

en: Open Tabs next to Current
eu: Ireki fitxak unekoaren ondoren

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
eu: Fitxa berriak uneko fitxaren ala azkenaren ondoren irekiko diren

en: Open tabs in the background
eu: Ireki fitxak atzeko planoan

note: Page "Network"
en: Network
eu: Sarea

en: Proxy server
eu: Proxy zerbitzaria

en: Port
eu: Ataka

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
eu: Web cache-a

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Only accept Cookies from sites you visit
eu: Bisitatutako guneetako cookie-ak soilik onartu

en: Block cookies sent by third-party websites
eu: Blokeatu hirugarrengo webguneek bidalitako cookie-ak

en: Enable offline web application cache
eu: Gaitu lineaz kanpoko web aplikazioen cachea

en: Enable HTML5 local storage support
eu: Gaitu HTML5 biltegiratze lokalaren euskarria

en: Extensions
eu: Hedapenak

en: _Manage Search Engines
eu: _Kudeatu bilaketa-tresnak

en: Add search engine
eu: Gehitu bilaketa-tresna

en: Edit search engine
eu: Editatu bilaketa-tresna

en: _Name:
eu: _Izena:

en: _Description:
eu: Deskribapena:

en: _Address:
eu: _Helbidea:

en: Manage Search Engines
eu: Kudeatu bilaketa-tresnak

en: Use as _default
eu: Erabili _lehenetsi bezala

en: The search engines couldn't be loaded. %s
eu: Ezin izan dira bilaketa-tresnak kargatu. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
eu: Ezin izan dira bilaketa-tresnak gorde. %s

en: Could not run external program.
eu: Ezin izan da kanpoko programa exekutatu.

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Close Findbar
eu: Itxi bilaketa-barra

en: Edit the selected bookmark
eu: Editatu hautatutako laster-marka

en: Delete the selected bookmark
eu: Ezabatu hautatutako laster-marka

en: Add a new folder
eu: Gehitu karpeta berri bat

en: <i>Separator</i>
eu: <i>Banatzailea</i>

en: Open in New _Tab
eu: Ireki _fitxa berrian

en: History
eu: Historia

en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: Duela egun %d
eu[1]: Duela %d egun

en: A week ago
eu: Duela aste bat

en: Failed to remove history item: %s
eu: Huts egin du historiako elementua kentzean: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
eu: Ziur zaude historiako elementu guztiak kendu nahi dituzula?

en: Bookmark the selected history item
eu: Egin hautatutako historiako elementuaren laster-marka

en: Delete the selected history item
eu: Ezabatu hautatutako historiako elementua

en: Clear the entire history
eu: Garbitu historia osoa

en: Authentication Required
eu: Autentifikazioa behar da

en: A username and a password are required
    to open this location:
eu: Erabiltzaile-izen eta pasahitza behar dira
    kokaleku hau irekitzeko:

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Password
eu: Pasahitza

en: _Remember password
eu: _Gogoratu pasahitza

en: Choose file
eu: Aukeratu fitxategia

en: Choose folder
eu: Aukeratu karpeta

en: 1 hour
eu: Ordu 1

en: 1 day
eu: Egun 1

en: 1 week
eu: Aste 1

en: 1 month
eu: Hilabete 1

en: 1 year
eu: Urte 1

en: Preferences for %s
eu: %s-(r)en hobespenak

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
eu: Orri honek erabiltzaile-script bat duela dirudi. Exekutatu nahi duzu?

en: _Install user script
eu: _Instalatu erabiltzaile-script-a

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
eu: Orri honek erabiltzaile-estilo bat duela dirudi. Instalatu nahi duzu?

en: _Install user style
eu: _Instalatu erabiltzaile-estiloa

en: Don't install
eu: Ez instalatu

en: Userscripts
eu: Erabiltzaile-script-ak

en: Userstyles
eu: Erabiltzaile-estiloak

en: Error
eu: Errorea

en: Do you want to delete '%s'?
eu: '%s' ezabatu nahi duzu?

en: Delete user script
eu: Ezabatu erabiltzaile-script-a

en: Delete user style
eu: Ezabatu erabiltzaile-estiloa

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
eu: <b>%s</b> fitxategia betirako ezabatuko da.

en: Open in Text Editor
eu: Ireki testu-editorean

en: Open Target Folder
eu: Ireki helburuko karpeta

en: Add new addon
eu: Gehitu gehigarri berria

en: Remove selected addon
eu: Kendu hautatutako gehigarria

en: User addons
eu: Erabiltzailearen gehigarriak

en: Support for userscripts and userstyles
eu: Erabiltzaile-script eta erabiltzaile-estiloen euskarria

en: Colorful Tabs
eu: Fitxa koloretsuak

en: Tint each tab distinctly
eu: Tindatu fitxa bakoitza kolore desberdinarekin

en: Cookie Manager
eu: Cookie kudeatzailea

en: Delete All
eu: Ezabatu guztiak

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
eu: Ezabatu erakutsitako cookie guztiak. Iragazkirik balego,  iragazkiarekin bat datozen cookie-ak soilik ezabatuko dira.

en: Expand All
eu: Zabaldu guztiak

en: Collapse All
eu: Tolestu guztiak

en: Do you really want to delete all cookies?
eu: Ziur zaude cookie guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Question
eu: Galdera

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
eu: Iragazkiarekin bat datozen cookie-ak soilik ezabatuko dira.

en: At the end of the session
eu: Saioaren amaieran

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
eu: <b>Ostalaria</b>: %s
    <b>Izena</b>: %s
    <b>Balioa</b>: %s
    <b>Bidea</b>: %s
    <b>Segurua</b>: %s
    <b>Iraungitze-data</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
eu: <b>Domeinua</b>: %s
    <b>Cookie-ak</b>: %d

en: Name
eu: Izena

en: _Expand All
eu: _Zabaldu guztiak

en: _Collapse All
eu: _Tolestu guztiak

en: List, view and delete cookies
eu: Zerrendatu, ikusi eta ezabatu cookie-ak

en: Copy Tab _Addresses
eu: Kopiatu fitxen _helbideak

en: Copy Addresses of Tabs
eu: Kopiatu fitxen helbideak

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
eu: Kopiatu fitxa guztien helbideak arbelera

en: Midori doesn't store any personal data:
eu: Midori-k ez du datu pertsonalik gordetzen:

en: No history or web cookies are being saved.
eu: Ez da gordetzen ez historiarik ez web cookie-rik.

en: Extensions are disabled.
eu: Hedapenak desgaituta daude.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
eu: HTML5 biltegiratzea, datu-base lokalak eta aplikazioen cache-a desgaituta daude.

en: None
eu: Bat ere ez

en: Open in Image _Viewer
eu: Ireki irudi-i_kustailean

en: Text Editor
eu: Testu-editorea

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
eu: Azken eguneraketa: %s

en: Feeds
eu: Jarioak

en: Add new feed
eu: Gehitu jario berria

en: Delete feed
eu: Ezabatu jarioa

en: _Feeds
eu: _Jarioak

en: Failed to find root element in feed XML data.
eu: Ezin izan da jarioaren XML datuetako erro elementua aurkitu

en: Unsupported feed format.
eu: Onartu gabeko jario formatua.

en: Failed to parse XML feed: %s
eu: Huts egin du XML jarioa analizatzean: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
eu: Huts egin du RSS XML datuetan "channel" elementua aurkitzean.

en: Unsupported RSS version found.
eu: Onartu gabeko RSS bertsioa aurkitu da.

en: Feed '%s' already exists
eu: '%s' jarioa dagoeneko existitzen da

en: Error loading feed '%s'
eu: Errorea '%s' jarioa deskargatzean

en: Feed Panel
eu: Jarioen panela

en: Read Atom/ RSS feeds
eu: Irakurri Atom/RSS jarioak

en: Form history
eu: Formularioen historia

en: Remember password on this page?
eu: Pasahitza gogoratu orri honetan?

en: Remember
eu: Gogoratu

en: Not now
eu: Orain ez

en: Never for this page
eu: Inoiz ez orri honentzat

en: Failed to select suggestions
eu: Huts egin du iradokizunak hautatzean

en: There are no unvisited tabs
eu: Ez dago bisitatu gabeko fitxarik

en: History-List
eu: Historia-Zerrenda

en: Do nothing
eu: Ez egin ezer

en: Switch to last viewed tab
eu: Aldatu ikusitako azken fitxara

en: Switch to newest tab
eu: Aldatu fitxa berrienera

en: Next new Tab (History List)
eu: Hurrengo fitxa berria (Historia zerrenda)

en: Next new tab from history
eu: Historiako hurrengo fitxa berria

en: Previous new Tab (History List)
eu: Aurreko fitxa berria (Historia zerrenda)

en: Previous new tab from history
eu: Historiako aurreko fitxa berria

en: Display tab in background (History List)
eu: Bistaratu fitxa atzeko planoan (Historia zerrenda)

en: Display the current selected tab in background
eu: Bistaratu unean hautatutako fitxa atzeko planoan (Historia zerrenda)

en: History List
eu: Historia zerrenda

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
eu: Joan erabilitako azken fitxara fitxaz aldatzean edo fitxa ixtean

en: Mouse Gestures
eu: Saguaren keinuak

en: Control Midori by moving the mouse
eu: Kontrolatu Midori sagua mugituz

en: Reload page or stop loading
eu: Birkargatu orria edo utzi kargatzeari

en: Customize Keyboard shortcuts
eu: Pertsonalizatu teklatuaren lasterbideak

en: Shortcuts
eu: Lasterbideak

en: View and edit keyboard shortcuts
eu: Ikusi eta editatu teklatuko lasterbideak

en: Statusbar Clock
eu: Egoera-barrako erlojua

en: Display date and time in the statusbar
eu: Bistaratu data eta ordua egoera-barran

en: Images
eu: Irudiak

en: Scripts
eu: Script-ak

en: Netscape plugins
eu: Netscape pluginak

en: Enable Netscape plugins
eu: Gaitu Netscape pluginak

en: Statusbar Features
eu: Egoera-barraren ezaugarriak

en: Tab Panel
eu: Fitxen panela

en: T_ab Panel
eu: _Fitxen panela

en: Show tabs in a vertical panel
eu: Erakutsi fitxak panel bertikal batean

en: Only Icons on Tabs by default
eu: Ikonoak soilik fitxetan modu lehenetsian

en: New tabs have no label by default
eu: Fitxa berriek etiketarik ez edukitzea lehenesten da

en: Customize Toolbar
eu: Pertsonalizatu tresna-barra

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
eu: Hautatu tresna-barran bistaratuko diren elementuak. Elementuak berrordenatu daitezke arrastatu eta jareginez.

en: Available Items
eu: Elementu erabilgarriak

en: Displayed Items
eu: Bistaratutako elementuak

en: Toolbar Editor
eu: Tresna-barra editorea

en: Easily edit the toolbar layout
eu: Editatu tresna-barraren diseinua modu errazean

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
eu: Garbitu datu pribatuak

en: _Clear private data
eu: _Garbitu datu pribatuak

en: Clear the following data:
eu: Garbitu ondorengo datuak:

en: Clear private data when _quitting Midori
eu: Garbitu datu pribatuak Midori ixtean

en: Cookies and Website data
eu: Cookie eta Webgune datuak

en: Website icons
eu: Webguneen ikonoak

en: Failed to clear history: %s
eu: Huts egin du historia garbitzean: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
eu: Huts egin du historiako elementu zaharrak kentzean: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
eu: Huts egin du laster-marka elementua gehitzean: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
eu: Ezin izan da konfigurazioa gorde. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
eu: Ezin izan da zakarrontzia gorde. %s

en: Modify _preferences
eu: Aldatu _hobespenak

en: Disable all _extensions
eu: Desgaitu _hedapen guztiak

en: Show a dialog after Midori crashed
eu: Erakutsi elkarrizketa-koadro bat Midorik kraskatzean

en: Discard old tabs
eu: Baztertu fitxa zaharrak

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
eu: Ezin izan dira laster-markak kargatu: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
eu: Ezin izan da saioa kargatu: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
eu: Ezin izan da zakarrontzia kargatu: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
eu: Ezin izan da historia kargatu: %s

en: The following errors occured:
eu: Ondorengo erroreak gertatu dira:

en: _Ignore
eu: Ez _ikusia egin

en: Create _Launcher
eu: Sortu _abiarazlea

en: Transfers
eu: Transferentziak

en: Clear All
eu: Garbitu guztia

en: Open Destination _Folder
eu: Ireki helburuko _karpeta

en: Copy Link Loc_ation
eu: Kopiatu estekaren _helbidea

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
eu: '<b>%s</b>' fitxategia deskargatu da.

en: Transfer completed
eu: Transferentzia burututa

en: Some files are being downloaded
eu: Zenbait fitxategi deskargatzen ari dira

en: _Quit Midori
eu: _Irten Midori-tik

en: Advertisement blocker
eu: Iragarkien blokeatzailea

en: Block advertisements according to a filter list
eu: Blokeatu iragarkiak iragazki zerrenda bat jarraituz

en: Bl_ock image
eu: Bl_okeatu irudia

en: Bl_ock link
eu: Bl_okeatu esteka

en: Configure Advertisement filters
eu: Konfiguratu iragarkien iragazkiak

en: Edit rule
eu: Editatu araua

en: _Rule:
eu: _Araua:
