midori-0.1.7 - en to gl translation catalogue (721 entries)

en: Web Browser
gl: Navegador web

en: Midori Web Browser
gl: Navegador web Midori

en: Browse the Web
gl: Navegar pola Rede

en: New Tab
gl: Nova lapela

en: New Window
gl: Nova xanela

en: New Private Browsing Window
gl: Nova xanela de navegación privada

en: Midori Private Browsing
gl: Midori, navegación privada

en: Private Browsing
gl: Navegación privada

en: Open a new private browsing window
gl: Abrir unha nova xanela de navegación privada

en: Snapshot saved to: %s
gl: Captura gardada en: %s

en: Run ADDRESS as a web application
gl: Executar ENDEREZO como un aplicativo web

en: ADDRESS
gl: ENDEREZO

en: Use FOLDER as configuration folder
gl: Usar CARTAFOL como cartafol de configuración

en: FOLDER
gl: CARTAFOL

en: Private browsing, no changes are saved
gl: Navegación privada, non se garda ningún cambio

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
gl: Mo do portábel, todos os ficheiros en tempo de execución almacénanse no mesmo lugar

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
gl: Xanela sinxela GTK+ con WebKit, semellante a GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
gl: Amosar un diálogo de diagnóstico

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
gl: Executar sen gdb e gardar o tracexado inverso ao quebrar

en: Run the specified filename as javascript
gl: Execute o nome de ficheiro especificado como JavaScript

en: Take a snapshot of the specified URI
gl: Facer unha captura do URI especificado

en: Execute the specified command
gl: Executar a orde especificada

en: List available commands to execute with -e/ --execute
gl: Liste as ordes dispoñíbeis para executar con -e/ --execute

en: Display program version
gl: Amosar a versión do programa

en: Addresses
gl: Enderezos

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
gl: Bloquear os URI de acordo ca expresión regular PATRÓN

en: PATTERN
gl: PATRÓN

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
gl: Restabelecer Midori despois de SEGUNDOS segundos de inactividade

en: SECONDS
gl: SEGUNDOS

en: Error: "gdb" can't be found
gl: Erro: Non foi posíbel atopar «gdb»

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
gl: Envíe comentarios, suxestións e fallos a:

en: Check for new versions at:
gl: Comprobar se existen novas versións en:

en: An unknown error occured
gl: Produciuse un erro descoñecido

en: _Bookmarks
gl: _Marcadores

en: Add Boo_kmark
gl: Engadir mar_cador

en: _Extensions
gl: _Extensións

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
gl: _Historial

en: _Userscripts
gl: _Scripts de usuario

en: User_styles
gl: _Estilos de usuario

en: New _Tab
gl: Nova _lapela

en: _Transfers
gl: _Transferencias

en: Netscape p_lugins
gl: En_gadidos de Netscape

en: _Closed Tabs
gl: _Lapelas pechadas

en: New _Window
gl: Nova _xanela

en: New _Folder
gl: Cartafol _novo

en: [Addresses]
gl: [Enderezos]

en: File not found.
gl: Non se atopou o ficheiro.

en: Malformed document.
gl: Documento mal construído.

en: Unrecognized bookmark format.
gl: Formato de marcador non recoñecido.

en: Go forward to the next page
gl: Ir á seguinte páxina

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
gl: Ir á seguinte subpáxina

en: Web Search…
gl: Buscar na web…

en: Reload the current page
gl: Recargar a páxina actual

en: Stop loading the current page
gl: Deter a carga da páxina

en: Failed to update title: %s
gl: Produciuse un erro ao actualizar o título: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
gl: O valor «%s» non é válido para %s

en: Unexpected setting '%s'
gl: Opción inesperada «%s»

en: Unexpected action '%s'.
gl: Acción inesperada «%s»

en: %s (Private Browsing)
gl: %s (Navegación privada)

en: Failed to insert new history item: %s
gl: Produciuse un erro ao inserir un novo elemento no historial: %s

en: Select [text]
gl: Seleccionar [texto]

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: Edit Folder
gl: Editar cartafol

en: New Bookmark
gl: Novo marcador

en: Edit Bookmark
gl: Editar o marcador

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
gl: Escriba un nome para este marcador e escolla onde gardalo.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
gl: Escriba un nome para este cartafol e escolla onde gardalo.

en: Show in Bookmarks _Bar
gl: Amosar na _barra de marcadores

en: Add to _Speed Dial
gl: Enga_dir a marcación rápida

en: Save file as
gl: Gardar o ficheiro como

en: Save associated _resources
gl: Gardar os _recursos asociados

en: A new window has been opened
gl: Abriuse unha nova xanela

en: A new tab has been opened
gl: Abriuse unha nova lapela

en: Save file
gl: Gardar ficheiro

en: Reload page without caching
gl: Recargar a páxina sen usar a caché

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
gl: Ao usar o URI de enriba ábrese un agregador de novas. Normalmente hai un menú ou un botón chamado «Nova subscrición», «Nova fonte de novas» ou algo semellante.
    En Midori tamén pode ir a Preferencias, Aplicativos e seleccionar un Agregador de novas. A seguinte vez que prema na icona da fonte de novas engadirase automaticamente.

en: New feed
gl: Nova fonte

en: Add a new bookmark
gl: Engadir novo marcador

en: Empty
gl: Baleiro

en: Toggle text cursor navigation
gl: Activar/desactivar a navegación con cursor

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
gl: Premendo F7 conmuta a navegación con cursor. Cando está activado aparece un cursor de texto en todos os sitios web.

en: _Enable Caret Browsing
gl: Activar a _navegación con cursor

en: Open all in _Tabs
gl: Abrir todo en  _lapelas

en: Open in New _Window
gl: Abrir nunha nova  _xanela

en: Import bookmarks…
gl: Importar marcadores…

en: _Import bookmarks
gl: _Importar marcadores

en: _Application:
gl: _Aplicativo:

en: Import from XBEL or HTML file
gl: Importar desde un ficheiro XBEL ou HTML

en: Import from a file
gl: Importar desde un ficheiro

en: Failed to import bookmarks
gl: Produciuse un erro ao importar os marcadores

en: XBEL Bookmarks
gl: Marcadores XBEL

en: Netscape Bookmarks
gl: Marcadores de Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
gl: Midori só pode exportar a XBEL (*.xbel) e Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
gl: Produciuse un erro ao exportar os marcadores

en: A lightweight web browser.
gl: Un navegador moi lixeiro

en: See about:version for version info.
gl: Ver a información de versión en about:version

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Esta biblioteca é software libre; pode redistribuíla e/ou modificala  baixo os termos da GNU Lesser General Public License conforme foi publicada pola Free Software Foundation; tanto na versión 2.1 ou, opcionalmente, calquera versión posterior.

en: _Duplicate Current Tab
gl: _Duplicar a lapela actual

en: _File
gl: _Ficheiro

en: Open a new window
gl: Abrir unha nova xanela

en: Open a new tab
gl: Abrir unha nova lapela

en: New P_rivate Browsing Window
gl: Nova xanela de navegación p_rivada

en: Open a file
gl: Abrir un ficheiro

en: _Save Page As…
gl: _Gardar a páxina como…

en: Save to a file
gl: Gardar nun ficheiro

en: Add to Speed _dial
gl: Enga_dir a marcación rápida

en: Subscribe to News _feed
gl: Subscribirse á _fonte de novas

en: _Close Tab
gl: Pechar a _lapela

en: Close the current tab
gl: Pechar a lapela actual

en: C_lose Window
gl: _Pechar a xanela

en: Print the current page
gl: Imprimir a páxina actual

en: Close a_ll Windows
gl: Pechar todas as xane_las

en: _Edit
gl: _Editar

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
gl: Pegar e _continuar

en: _Find…
gl: _Buscar…

en: Find a word or phrase in the page
gl: Buscar unha palabra ou frase nesta páxina

en: Find _Next
gl: Buscar _seguinte

en: Find _Previous
gl: Buscar _anterior

en: Configure the application preferences
gl: Configurar as preferencias do aplicativo

en: _View
gl: _Ver

en: _Toolbars
gl: _Barra de ferramentas

en: Increase the zoom level
gl: Aumentar o nivel de zoom

en: Decrease the zoom level
gl: Diminuír o nivel de zoom

en: _Encoding
gl: _Codificación

en: View So_urce
gl: Ver o códi_go da páxina

en: View _DOM Source
gl: View a orixe _DOM

en: Ca_ret Browsing
gl: Navegación con cu_rsor

en: Toggle fullscreen view
gl: Activar/desactivar a pantalla completa

en: Scroll _Left
gl: Desprazar cara á _esquerda

en: Scroll _Down
gl: Desprazar cara a_baixo

en: Scroll _Up
gl: Desprazar cara _arriba

en: Scroll _Right
gl: Desprazar cara á _dereita

en: _Readable
gl: _Lexíbel

en: _Go
gl: _Ir

en: Go back to the previous page
gl: Ir á páxina anterior

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
gl: Ir á anterior subpáxina

en: Next or Forward
gl: Seguinte ou adiante

en: Go to the next sub-page or next page in history
gl: Ir á seguinte sub-páxina ou á seguinte páxina no historial

en: _Homepage
gl: P_áxina de inicio

en: Go to your homepage
gl: Ir á súa páxina de inicio

en: Empty Trash
gl: Baleirar o lixo

en: Undo _Close Tab
gl: Desfa_cer o pechar lapela

en: Add a new _folder
gl: Engadir un carta_fol novo

en: _Import bookmarks…
gl: _Importar marcadores...

en: _Export bookmarks…
gl: _Exportar marcadores...

en: _Manage Search Engines…
gl: _Xestionar motores de busca...

en: _Clear Private Data…
gl: _Limpar os datos privados...

en: _Inspect Page
gl: _Inspeccionar a páxina

en: _Previous Tab
gl: Lapela _anterior

en: _Next Tab
gl: Lapela _seguinte

en: Move Tab to _first position
gl: Mover a lapela á _primeira posición

en: Move Tab _Backward
gl: Mover a lapela cara _atrás

en: _Move Tab Forward
gl: _Mover a lapela cara adiante

en: Move Tab to _last position
gl: Mover a lapela á ú_ltima posición

en: Focus _Current Tab
gl: Enfocar a lapela a_ctual

en: Focus _Next view
gl: Enfocar a _seguinte vista

en: Only show the Icon of the _Current Tab
gl: Amosar só a icona da lapela a_ctual

en: Close Ot_her Tabs
gl: Pechar ou_tras lapelas

en: Open last _session
gl: Abrir a última _sesión

en: _Help
gl: _Axuda

en: _Frequent Questions
gl: Preguntas _frecuentes

en: _Report a Problem…
gl: _Informar dun problema…

en: _Tools
gl: _Ferramentas

en: _Menubar
gl: Barra de _menú

en: _Navigationbar
gl: Barra de _navegación

en: Side_panel
gl: _Panel lateral

en: Sidepanel
gl: Panel lateral

en: _Bookmarkbar
gl: Barra de marcadores

en: _Statusbar
gl: Barra de es_tado

en: _Automatic
gl: _Automático

en: Chinese Traditional (BIG5)
gl: Chinés tradicional(BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
gl: Chinéss simplificado (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
gl: Xaponés (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
gl: Coreano (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
gl: Ruso (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
gl: Occidental (ISO-8859-1)

en: Custom…
gl: Personalizado…

en: Failed to initialize history: %s
gl: Produciuse un erro ao iniciar o historial: %s

en: _Separator
gl: _Separador

en: _Location…
gl: Lugar

en: Open a particular location
gl: Abrir un enderezo determinado

en: _Web Search…
gl: Buscar no _web…

en: Run a web search
gl: Executar unha busca no web

en: Reopen a previously closed tab or window
gl: Volver abrir xanelas ou lapelas pechadas

en: Show the saved bookmarks
gl: Amosar os marcadores gardados

en: _Tabs
gl: _Lapelas

en: Show a list of all open tabs
gl: Amosar unha lista de todas as lapelas abertas

en: _Menu
gl: _Menú

en: Menu
gl: Menú

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar a configuración da extensión «%s»: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
gl: Non foi posíbel gardar a configuración da extensión «%s»: %s

en: Export certificate
gl: Exportar o certificado

en: The signing certificate authority is not known.
gl: Non se coñece a firma da Entidade de acreditación

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
gl: O certificado non coincide coa identidade agardada do sitio do que foi obtido.

en: The certificate's activation time is still in the future.
gl: A data de activación do certificado está aínda no futuro.

en: The certificate has expired
gl: Este certificado xa caducou

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
gl: O certificado foi revogado conforma a lista de revogación de certificados GTlsConnection

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
gl: O algoritmo do certificado está considerado como inseguro.

en: Some other error occurred validating the certificate.
gl: Produciuse algún outro erro ao verificar o certificado.

en: _Export certificate
gl: _Exportar o certificado

en: Self-signed
gl: Autoasinado

en: Security details
gl: Detalles de seguranza

en: Not verified
gl: Non verificada

en: Verified and encrypted connection
gl: Conexión verificada e cifrada

en: Open, unencrypted connection
gl: Conexión aberta e non cifrada

en: Align sidepanel to the right
gl: Aliñar o panel lateral á dereita

en: Close panel
gl: Pechar o panel

en: Align sidepanel to the left
gl: Aliñar o panel lateral á esquerda

en: Show Speed Dial
gl: Amosar a marcación rápida

en: Show Homepage
gl: Amosar a páxina inicial

en: Show last open tabs
gl: Amosar as últimas lapelas abertas

en: Show last tabs without loading
gl: Amosar as últimas lapelas sen cargalas

en: Show Blank Page
gl: Amosar unha páxina en branco

en: Show default Search Engine
gl: Amosar o motor de busca predeterminado

en: Show custom page
gl: Amosar unha páxina personalizada

en: Japanese (SHIFT_JIS)
gl: Xaponés (SHIFT_JIS)

en: New tab
gl: Nova lapela

en: New window
gl: Nova xanela

en: Current tab
gl: Lapela actual

en: Default
gl: Predeterminada

en: Icons
gl: Iconas

en: Small icons
gl: Iconas pequenas

en: Text
gl: Texto

en: Icons and text
gl: Iconas e texto

en: Text beside icons
gl: Texto a carón das iconas

en: Automatic (GNOME or environment)
gl: Automático (GNOME ou entorno)

en: HTTP proxy server
gl: Servidor proxy HTTP

en: No proxy server
gl: Sen servidor proxy

en: The style of the toolbar
gl: O estilo da barra de ferramentas

en: Always use my font choices
gl: Utilizar sempre as miñas escollas de tipo de letras

en: Override fonts picked by websites with user preferences
gl: Substituír os tipos de letras dos sitios web polos preferidos do usuario

en: The configuration couldn't be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar a configuración: %s

en: Invalid configuration value '%s'
gl: O valor de configuración «%s» non é válido

en: Failed to inject stylesheet: %s
gl: Produciuse un erro ao inxectar a folla de estilo: %s

en: Show Tab _Label
gl: Amosar a _etiqueta da lapela

en: Show Tab _Icon Only
gl: Amosar só a _icona da lapela

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
gl[0]: Pechar a lapela da _dereita
gl[1]: Pechar sa lapelas da _dereita

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
gl[0]: Pechar ou_tra lapela
gl[1]: Pechar ou_tras lapelas

en: Trust this website
gl: Confiar neste sitio web

en: Security unknown
gl: Seguranza descoñecida

en: %s wants to save an HTML5 database.
gl: %s desexa gardar unha base de datos HTML5.

en: _Deny
gl: _Denegar

en: _Allow
gl: _Permitir

en: %s wants to know your location.
gl: %s desexa coñecer a súa localización.

en: Try Again
gl: Ténteo de novo

en: Oops - %s
gl: Eeei - %s

en: Something went wrong with '%s'.
gl: Algo saíu mal con «%s»

en: Try again
gl: Ténteo de novo

en: Send a message to %s
gl: Enviarlle unha mensaxe a  %s

en: Add _search engine...
gl: Engadir un _motor de busca

en: Open _Link
gl: Abrir a _ligazón

en: Open Link in New _Tab
gl: Abrir a ligazón nunha nova _lapela

en: Open Link in _Foreground Tab
gl: Abrir a ligazón na lapela de _primeiro plano

en: Open Link in _Background Tab
gl: Abrir a ligazón na lapela de _segundo plano

en: Open Link in New _Window
gl: Abrir a ligazón nunha _xanela nova

en: Copy Link de_stination
gl: Copiar o de_stino da ligazón

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
gl: Gardar _como…

en: Open _Image in New Window
gl: Abrir a _imaxe nunha nova xanela

en: Open _Image in New Tab
gl: Abrir a _imaxe nunha nova lapela

en: Copy Im_age
gl: Copiar a im_axe

en: Save I_mage
gl: Gardar a i_maxe

en: Copy Video _Address
gl: Copiar o _enderezo do vídeo

en: Download _Video
gl: Descargar o _vídeo

en: Open Address in New _Tab
gl: Abrir o enderezo nunha nova _lapela

en: Search _with
gl: Buscar _con:

en: _Search the Web
gl: _Buscar na rede

en: Open _Frame in New Tab
gl: Abrir o _marco nunha nova lapela

en: Inspect _Element
gl: Inspeccionar _elemento

en: Open or download file from %s
gl: Abrir ou descargar o ficheiro de %s

en: File Name: %s
gl: Nome de ficheiro: «%s»

en: File Type: '%s'
gl: Tipo de ficheiro: «%s»

en: File Type: %s ('%s')
gl: Tipo de ficheiro: %s («%s»)

en: Size: %s
gl: Tamaño: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
gl: Abrir %s

en: Inspect page - %s
gl: Inspeccionar a páxina - %s

en: Page loading delayed:
gl: Atraso na carga da páxina:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
gl: Pospúxose a carga debido a un fallo recente ou ao inicio das preferencias.

en: Load Page
gl: Cargar a páxina

en: Blank page
gl: Páxina en branco

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
gl: anterior

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
gl: seguinte

en: Print background images
gl: Imprimir imaxes de fondo

en: Whether background images should be printed
gl: Se se imprimen (ou non) as imaxes de fondo

en: Features
gl: Funcionalidades

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
gl: %s de %s

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d horas

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minutos

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundos

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
gl:  - restan %s

en: The downloaded file is erroneous.
gl: O ficheiro descargado é erróneo.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
gl: A suma de verificación que se fornece coa ligazón non coincide. Probabelmente isto signfica que o ficheiro está incompleto ou que foi modificado despois do cálculo.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
gl: Non é posíbel gardar o ficheiro «%s» neste cartafol.

en: You don't have permission to write in this location.
gl: Non ten permiso para escribir nesta localización.

en: There is not enough free space to download "%s".
gl: Non hai espazo libre abondo para descargar «%s».

en: The file needs %s but only %s are left.
gl: O ficheiro precisa %s pero só quedan %s.

en: Speed Dial
gl: Marcación rápida

en: Click to add a shortcut
gl: Prema para engadir un atallo

en: Enter shortcut address
gl: Introduza o enderezo do atallo

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
gl: Está seguro de que desexa eliminar este atallo?

en: Startup
gl: Inicio

en: When Midori starts:
gl: Cando se inicia Midori:

en: Homepage:
gl: Páxina de inicio:

en: Use _current page
gl: Usar a páxina a_ctual

en: Use current page as homepage
gl: Usar a páxina actual como páxina de inicio

note: Page "Appearance"
en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: Proportional Font Family
gl: Familia de letras proporcionais

en: The default font family used to display text
gl: Tipo de letra predeterminado utilizada para amosar o texto

en: The default font size used to display text
gl: Tamaño predeterminado do tipo de letra usado para amosar o texto

en: Fixed-width Font Family
gl: Tipo de letra de largo fixo

en: The font family used to display fixed-width text
gl: Tipo de letra que se usa para amosar texto de largo fixo

en: The font size used to display fixed-width text
gl: O tamaño do tipo de letra que se usa para amosar texto de largo fixo

en: Minimum Font Size
gl: Tamaño mínimo do tipo de letra

en: The minimum font size used to display text
gl: Tamaño mínimo do tipo de letra para amosar texto

en: Preferred Encoding
gl: Codificación preferida

note: Page "Behavior"
en: Behavior
gl: Comportamento

en: Load images automatically
gl: Cargar as imaxes automaticamente

en: Enable Spell Checking
gl: Activar a corrección ortográfica

en: Enable scripts
gl: Activar scripts

en: Enable WebGL support
gl: Activar a compatibilidade para WebGL

en: Zoom Text and Images
gl: Zoom sobre o texto e as imaxes

en: Allow scripts to open popups
gl: Permitir que os «scripts» abran xanelas emerxentes

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
gl: Definir se os scripts teñen permiso ou non para abrir xanelas emerxentes automaticamente

en: Default Zoom Level
gl: Nivel de ampliación predeterminado

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
gl: Factor inicial co que ampliar as novas lapelas

en: Preferred languages
gl: Idiomas preferidos

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
gl: Un lista separada por comas de idiomas preferidos para amosar páxinas web multiidioma, por exemplo «de», «ru,nl» ou «en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667»

en: Save downloaded files to:
gl: Gardar os ficheiros descargados en:

note: Page "Interface"
en: Browsing
gl: Navegación

en: Theme:
gl: Tema:

en: Toolbar Style:
gl: Estilo da barra de ferramentas:

en: Open new pages in:
gl: Abrir as páxinas novas en:

en: New tab behavior:
gl: Comportamento da nova lapela:

en: Close Buttons on Tabs
gl: Botón de pechar nas lapelas

en: Open Tabs next to Current
gl: Abrir lapelas xunto á actual

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
gl: Abrir as novas lapelas xunto á lapela actual ou despois da última

en: Open tabs in the background
gl: Abrir as lapelas en segundo plano

note: Page "Network"
en: Network
gl: Rede

en: Proxy server
gl: Servidor proxy

en: Port
gl: Porto

en: Supported proxy types:
gl: Tipos de proxy admitidos:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
gl: Caché web

en: The maximum size of cached pages on disk
gl: O tamaño máximo da caché de páxinas no disco

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
gl: Identificarse como

en: Privacy
gl: Intimidade

en: Delete old Cookies after:
gl: Eliminar as «cookies» antigas despois de:

en: The maximum number of days to save cookies for
gl: Tempo máximo, en días, durante os que se gardaran as «cookies»

en: Only accept Cookies from sites you visit
gl: Só se aceptan as «cookies» dos sitios que visite

en: Block cookies sent by third-party websites
gl: Bloquear as «cookies» dos sitios de terceiros

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
gl: As «cookies» almacenan datos de sesión e gardan xogos ou perfís de usuario para publicidade.

en: Enable offline web application cache
gl: Activar a caché de aplicativos web sen conexión

en: Enable HTML5 local storage support
gl: Activar a opción de almacenamento local de HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
gl: Recortar os detalles de referencia enviados para sitios externos

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
gl: Se a cabeceira «Referencia» debe limitarse ao nome da máquina

en: Delete pages from history after:
gl: Eliminar as páxinas do historial despois de:

en: The maximum number of days to save the history for
gl: Tempo máximo, en días, durante os que se gardará un dato do historial

en: Extensions
gl: Extensións

en: _Manage Search Engines
gl: Ad_ministrador de motores de busca

en: Add search engine
gl: Engadir un motor de busca

en: Edit search engine
gl: Editar o motor de busca

en: _Name:
gl: _Nome:

en: _Description:
gl: _Descrición

en: _Address:
gl: _Enderezo:

en: _Token:
gl: _Marca

en: Manage Search Engines
gl: Xestionar os motores de busca

en: Use as _default
gl: Usar como pre_determinado

en: The search engines couldn't be loaded. %s
gl: Non foi posíbel cargar os motores de busca. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
gl: Non foi posíbel gardar os motores de busca. %s

en: Bookmarks and History
gl: Marcadores e historial

en: Search for %s
gl: Buscar %s

en: Failed to select from history: %s
gl: Produciuse un erro ao seleccionar do historial: %s

en: Search with…
gl: Buscar con…

en: Search with %s
gl: Buscar con %s

en: Could not run external program.
gl: Non foi posíbel executar o programa externo.

en: Invalid URI
gl: O URI non é correcto

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
gl: _Busca en liña:

en: Previous
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: Match Case
gl: Diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: Close Findbar
gl: Pechar a barra de buscas

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
gl[0]: %d marcador
gl[1]: %d marcadores

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
gl[0]: %d subcartafol
gl[1]: %d subcartafoles

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
gl: Cartafol baleiro

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
gl: O cartafol contén %s e sen marcadores

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
gl: O cartafol contén %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
gl: O cartafol contén %s e %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
gl: O marcador apunta a: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
gl: %s e sen marcadores

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
gl: %s e %s

en: Edit the selected bookmark
gl: Editar o marcador seleccionado

en: Delete the selected bookmark
gl: Eliminar o marcador seleccionado

en: Add a new folder
gl: Engadir un cartafol novo

en: <i>Separator</i>
gl: <i>Separador</i>

en: Open in New _Tab
gl: Abrir nunha nova _lapela

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
gl: Buscar marcadores

en: History
gl: Historial

en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: Hai %d día
gl[1]: Hai %d días

en: A week ago
gl: Hai unha semana

en: Failed to remove history item: %s
gl: Produciuse un fallo ao eliminar o elemento do historial: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
gl: Esta seguro de que desexa eliminar todos os elementos do historial?

en: Bookmark the selected history item
gl: Por en marcadores o elemento seleccionado no historial

en: Delete the selected history item
gl: Eliminar o elemento seleccionado no historial

en: Clear the entire history
gl: Limpar completamente o historial

note: Create the filter entry
en: Search History
gl: Buscar no historial

en: Authentication Required
gl: Precísase autenticación

en: A username and a password are required
    to open this location:
gl: Precísanse un nome de usuario e un
    contrasinal para abrir esta localización:

en: Username
gl: Usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: _Remember password
gl: _Lembrar o contrasinal

en: Property '%s' is invalid for %s
gl: A propiedade «%s» non é válida para %s

en: Choose file
gl: Escoller un ficheiro

en: Choose folder
gl: Escoller un cartafol

en: 1 hour
gl: 1 hora

en: 1 day
gl: 1 día

en: 1 week
gl: 1 semana

en: 1 month
gl: 1 mes

en: 1 year
gl: 1 ano

en: Preferences for %s
gl: Preferencias de %s

en: MD5-Checksum:
gl: Suma de comprobación MD5:

en: SHA1-Checksum:
gl: Suma de comprobación SHA1:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
gl: Parece que esta páxina contén un script de usuario. Desexa instalalalo?

en: _Install user script
gl: _instalar un script de usuario

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
gl: Parece que esta páxina contén un estilo de usuario. Desexa instalalalo?

en: _Install user style
gl: _instalar un estilo de usuario

en: Don't install
gl: Non instalar

en: Userscripts
gl: «Scripts» de usuario

en: Userstyles
gl: Estilos de usuario

en: Error
gl: Erro

en: Do you want to delete '%s'?
gl: Está seguro de que desexa eliminar «%s»?

en: Delete user script
gl: Eliminar o «script» de usuario

en: Delete user style
gl: Eliminar o estilo de usuario

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
gl: Eliminouse de forma permanente o ficheiro <b>%s</b>.

en: Open in Text Editor
gl: Abrir nun editor de texto

en: Open Target Folder
gl: Abrir o cartafol de destino

en: Add new addon
gl: Engadir un novo complemento

en: Remove selected addon
gl: Eliminar o complemento seleccionado

en: User addons
gl: Complementos de usuario

en: Can't monitor folder '%s': %s
gl: Non é posíbel monitorizar o cartafol «%s»: %s

en: Support for userscripts and userstyles
gl: Compatibilidade para «scripts» e estilos de usuario

en: Colorful Tabs
gl: Lapelas de cores

en: Tint each tab distinctly
gl: Colorea cada lapela para distinguilas

en: Cookie Manager
gl: Administrador de «cookies»

en: Delete All
gl: Eliminar todo

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
gl: Elimina todas as cookies amosadas. Se se define un filtro, só se eliminarán as cookies que coincidan co filtro.

en: Expand All
gl: Expandir todo

en: Collapse All
gl: Contraer todo

en: Do you really want to delete all cookies?
gl: Está seguro de que desexa eliminar todas as cookies?

en: Question
gl: Pregunta

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
gl: Só se eliminarán as cookies que coincidan co filtro.

en: At the end of the session
gl: Na fin da sesión

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
gl: <b>Servidor</b>: %s
    <b>Nome</b>: %s
    <b>Valor</b>: %s
    <b>Ruta</b>: %s
    <b>Segura</b>: %s
    <b>Caduca</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
gl: <b>Dominio</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d

en: Name
gl: Nome

en: _Expand All
gl: _Expandir todo

en: _Collapse All
gl: _Contraer todo

en: Search Cookies by Name or Domain
gl: Buscar cookies por nome ou dominio

en: List, view and delete cookies
gl: Listar, ver e eliminar cookies

en: Copy Tab _Addresses
gl: Copiar os _enderezos das lapelas

en: Copy Addresses of Tabs
gl: Copiar os enderezos das lapelas

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
gl: Copiar os enderezos de todas as lapelas ao portarretallos

en: Delayed load
gl: Carga atrasada

en: Delay page load until you actually use the tab.
gl: Atraso na carga da páxina ata que realmente utilice a lapela.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
gl: Os números de versión entre os corchetes amosan a versión en tempo de execución.

en: Midori doesn't store any personal data:
gl: Midori non almacena ningún dato persoal:

en: No history or web cookies are being saved.
gl: Non se gardan cookies nin historiais.

en: Extensions are disabled.
gl: Os complementos están desactivados.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
gl: Caché de almacenamento HTML5, a base de datos local e o aplicativo están desactivados.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
gl: Midori evita que os sitios web fagan un seguimento do usuario:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
gl: Os URL de referencia foron despoxados do nome de máquina.

en: DNS prefetching is disabled.
gl: A obtención previa de DNS está desactivada.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
gl: O idioma e o fuso horario non se revelan aos sitios web.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
gl: Non é posíbel listar Flash e outros complementos de Netscape nos sitios web.

en: Double click for more information
gl: Prema dúas veces para obter máis información

en: This extension shows glib error messages in systray.
gl: Esta extensión amosa as mensaxes de erro do glib na área de notificación.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
gl: Produciuse un erro ao tentar descargar un ficheiro co seguinte engadiso:
    %s
    
    Erro:
    %s
    
    Continuar sen este engadido.

en: External Download Manager - Aria2
gl: Administrador externo de descargas - Aria2

en: Download files with Aria2
gl: Descargar os ficheiros con Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
gl: Administrador externo de descargas - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
gl: Descargar os ficheiros con SteadyFlow

en: Command:
gl: Orde:

en: Download files with "%s" or a custom command
gl: Descargar os ficheiros con «%s» ou cunha orde personalizada

en: External Download Manager - CommandLine
gl: Administrador externo de descargas - Liña de ordes

en: None
gl: Ningunha

en: Open in Image _Viewer
gl: Abrir no _visor de imaxes

en: Text Editor
gl: Editor de texto

en: News Aggregator
gl: Agregador de novas

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
gl: Non foi posíbel atopar os elementos necesarios Atom «entry» nos datos XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
gl: Non foi posíbel atopar os elementos necesarios Atom «feed» nos datos XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
gl: Última actualización: %s.

en: Feeds
gl: Fontes

en: Add new feed
gl: Engadir unha nova fonte

en: Delete feed
gl: Eliminar fonte

en: _Feeds
gl: _Fontes

en: Failed to find root element in feed XML data.
gl: Non foi posíbel atopar o elemento raíz nos datos XML da fonte.

en: Unsupported feed format.
gl: Formato de fonte non admitido.

en: Failed to parse XML feed: %s
gl: Non foi posíbel analizar a fonte XML: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
gl: Non foi posíbel atopar o elemento «channel» nos datos XML do RSS.

en: Unsupported RSS version found.
gl: Versión de RSS non admitida.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
gl: Non foi posíbel atopar os elementos necesarios RSS «item» nos datos XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
gl: Non foi posíbel atopar os elementos necesarios RSS «channel» nos datos XML.

en: Feed '%s' already exists
gl: A fonte «%s» xa existe

en: Error loading feed '%s'
gl: Atopouse un erro ao cargar a fonte «%s»

en: Feed Panel
gl: Panel de fontes

en: Read Atom/ RSS feeds
gl: Lector de fontes Atom/RSS

en: Failed to add form value: %s
gl: Produciuse un erro ao engadir o valor ao formulario: %s

en: Form history
gl: Historial de formularios

en: Master password required
    to open password database
gl: Precísanse un nome de usuario e un
    contrasinal para abrir esta localización:

en: Remember password on this page?
gl: Lembrar o contrasinal desta páxina?

en: Remember
gl: Lembrar

en: Not now
gl: Non agora

en: Never for this page
gl: Nunca para esta páxina

en: Toggle form history state
gl: Alternar o estado do historial de formularios

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
gl: Activar ou desactivar o historial dos formularios para a lapela actual.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
gl: Activar o historial de formularios só a través das teclas de atallo (Ctrl+Shift+F) por lapela

en: Form history filler
gl: Completador de historial de formularios

en: Stores history of entered form data
gl: Almacena un historial dos datos introducidos nos formularios

en: Failed to select suggestions
gl: Produciuse un erro ao seleccionar suxestións

en: There are no unvisited tabs
gl: Non hai lapelas sen visitar

en: History-List
gl: Lista do historial

en: Tab closing behavior
gl: Comportamento ao pechar as lapelas

en: Do nothing
gl: Non facer nada

en: Switch to last viewed tab
gl: Cambiar á última lapela vista

en: Switch to newest tab
gl: Cambiar á lapela máis nova

en: Flash window on background tabs
gl: Xanela intermitente nas lapelas en segundo plano

en: Next new Tab (History List)
gl: Seguinte lapela nova (historial de lapelas)

en: Next new tab from history
gl: Seguinte lapela nova do historial

en: Previous new Tab (History List)
gl: Lapela nova anterior (historial de lapelas)

en: Previous new tab from history
gl: Lapela nova anterior do historial

en: Display tab in background (History List)
gl: Amosar a lapela en segundo plano (lista do historial)

en: Display the current selected tab in background
gl: Amosar a lapela actual en segundo plano

en: History List
gl: Lista do historial

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
gl: Ir para a última lapela usada ao cambiar ou pechar lapelas

en: SQL fails: %s
gl: Fallos de SQL: %s

en: Accept
gl: Aceptar

en: Accept for session
gl: Aceptar para a sesión

en: Block
gl: Bloque

en: Could not open database of extension: %s
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos da extensión: %s

en: Failed to execute database statement: %s
gl: Produciuse un erro ao executar a instrución de base de datos: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
gl: Confirma que quere eliminar todos os permisos de JavaScript?

en: Delete all JavaScript permissions?
gl: Eliminar todos os permisos de JavaScript?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
gl: Esta acción eliminará todos os permisos de JavaScript. Preguntaráselle polos permisos para cada sitio que visite.

en: Manager instance
gl: Instancia do administrador

en: Instance to global NoJS manager
gl: Instancia para o administrador xeral de NoJS

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
gl: Configurar NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
gl: A seguir amosase unha lista de todos os sitios web e a política estabelecida para eles. Pode eliminar as políticas marcando as entradas premendo en <i>Eliminar</i>.

en: Domain
gl: Dominio

en: Policy
gl: Directiva

en: Delete _all
gl: Eliminar _todo

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
gl: Blo_quear de xeito predeterminado os scripts dos sitios descoñecidos

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
gl: _Estabelecer os permisos nos dominios de segundo nivel

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
gl: Denegar %s

en: Allow %s
gl: Permitir %s

en: Allow %s this session
gl: Permitir %s nesta sesión

en: Browser window
gl: Xanela do navegador

en: The Midori browser instance this view belongs to
gl: A instancia do navegador Midori desta vista pertence a

en: View
gl: Ver

en: The Midori view instance this view belongs to
gl: A vista da instancia do Midori desta vista pertence a

en: Menu icon state
gl: Estado da icona do menú

en: State of menu icon to show in status bar
gl: Estado da icona do menú que amosar na barra de estado

en: Undetermined
gl: Sen determinar

en: Allowed
gl: Permitido

en: Mixed
gl: Mesturado

en: Denied
gl: Denegado

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
gl: Produciuse un erro grave que impide que a extensión NoJS continúe. Ten que desactivala.

en: Error in NoJS extension
gl: Produciuse un erro na extensión de NoJS

en: Reason
gl: Razón

en: Could not create configuration folder for extension: %s
gl: Non foi posíbel crear o cartafol de configuración da extensión: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
gl: Non foi posíbel crear o cartafol de configuración da extensión.

en: Could not open database of extension.
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos da extensión.

en: Could not set up database structure of extension.
gl: Non foi posíbel estabelecer a estrutura da base de datos da extensión.

en: Extension instance
gl: Instancia da extensión

en: The Midori extension instance for this extension
gl: A instancia do aplicativo de Midori desta extensión

en: Application instance
gl: Instancia do aplicativo

en: The Midori application instance this extension belongs to
gl: A instancia do aplicativo de Midori desta extensión pertence a

en: Database instance
gl: Instancia da base de datos

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
gl: Punteiro da instancia da base de datos SQLite empregada por esta extensión

en: Database path
gl: Ruta da base de datos

en: Path to sqlite database instance used by this extension
gl: Ruta da instancia da base de datos SQLite empregada por esta extensión

en: Only second level
gl: Só o segundo nivel

en: Unknown domain policy
gl: Política do dominio descoñecida

en: Accept temporarily
gl: Aceptar temporalmente

en: Mouse Gestures
gl: Xestos do rato

en: Control Midori by moving the mouse
gl: Controlar Midori con movementos do rato

en: Reload page or stop loading
gl: Recargar a páxina ou deter a carga

en: Customize Keyboard shortcuts
gl: Personalizar os atallos de teclado

en: Customize Sh_ortcuts…
gl: Personali_zar os atallos…

en: Shortcuts
gl: Atallos

en: View and edit keyboard shortcuts
gl: Ver e modificar os atallos de teclado

en: Statusbar Clock
gl: Reloxo na barra de estado

en: Display date and time in the statusbar
gl: Amosar a data e a hora na barra de estado

en: Images
gl: Imaxes

en: Netscape plugins
gl: Engadidos de Netscape

en: Enable Netscape plugins
gl: Activar os engadidos de Netscape

en: Statusbar Features
gl: Características da barra de estado

en: Easily toggle features on web pages on and off
gl: Alternar facilmente as características dentro e fóra de páxinas web

en: Tab Panel
gl: Panel de lapelas

en: T_ab Panel
gl: Panel de _lapelas

en: Show tabs in a vertical panel
gl: Amosar as lapelas nun panel vertical

en: Only Icons on Tabs by default
gl: De xeito predeterminado só se amosan as iconas nas lapelas

en: New tabs have no label by default
gl: De xeito predeterminado as novas lapelas non teñen etiqueta

en: Customize Toolbar
gl: Personalizar a barra de ferramentas

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
gl: Seleccionar os elementos que van amosarse na barra de ferramentas. Os elementos poden reordenarse arrastrando e soltando.

en: Available Items
gl: Elementos dispoñíbeis

en: Displayed Items
gl: Elementos amosados

en: _Customize Toolbar…
gl: _Personalizar a barra de ferramentas…

en: Toolbar Editor
gl: Editor da barra de ferramentas

en: Easily edit the toolbar layout
gl: Modificar de xeito sinxelo a disposición da barra de ferramentas

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
gl: Limpar os datos privados

en: _Clear private data
gl: _Limpar os datos privados

en: Clear the following data:
gl: Limpar os seguintes datos:

en: Last open _tabs
gl: Últimas lapelas abertas

en: Clear private data when _quitting Midori
gl: _Limpar os datos privados ao saír de Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
gl: Gardar os nomes de usuario e os _contrasinais

en: Cookies and Website data
gl: Cookies e datos do sitio web

en: Website icons
gl: Iconas de sitios web

en: Open tabs
gl: Abrir lapelas

en: More open tabs…
gl: Máis lapelas abertas…

en: Failed to clear history: %s
gl: Produciuse un erro ao limpar o historial: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
gl: Produciuse un fallo ao eliminar elementos antigos do historial: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
gl: Produciuse un erro engadir o elemento ao marcadores: %s

en: Failed to update bookmark: %s
gl: Non foi posíbel actualizar o marcador: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
gl: Non foi posíbel retirar o elemento do marcador: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
gl: Non foi posíbel gardar a configuración. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
gl: Non foi posíbel gardar o lixo. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
gl: Midori quebrou a última vez que foi aberto. Pode informar do problema en %s.

en: Modify _preferences
gl: Modificar as _preferencias

en: Disable all _extensions
gl: Desactivar todas as _extensións

en: Show a dialog after Midori crashed
gl: Amosar un cadro de dialogo despois de que Midori falle

en: Discard old tabs
gl: Desbotar as lapelas antigas

en: Show last crash _log
gl: Amosar o último _rexistro de quebra

en: Run in _debugger
gl: Executar en modo _depuración

en: An instance of Midori is already running but not responding.
gl: Xa se está a executar outra instancia de Midori mais non responde.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar os marcadores: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar a sesión: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar o lixo: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
gl: Non foi posíbel cargar o historial: %s

en: The following errors occured:
gl: Producíronse os seguintes erros:

en: _Ignore
gl: _Ignorar

en: Could not open database of extenstion: %s
gl: Non foi posíbel abrir a base de datos da extensión: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
gl: Confirma que quere eliminar todos os permisos das cookies?

en: Delete all cookie permissions?
gl: Eliminar todos os permisos das cookies?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
gl: Esta acción eliminará todos os permisos das cookies. Pediránselle de novo os permisos para cada sitio web visitado.

en: Cookie permission manager
gl: Administrador de permisos para as cookies

en: Instance of current cookie permission manager
gl: Instancia do actual administrador de permisos para as cookies

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
gl: Configurar os permisos das cookies

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
gl: A seguir amosase unha lista de todos os sitios web e o conxunto de directivas para eles. Pode eliminar as directivas marcando as entradas e premendo en <i>Eliminar</i>. Tamén pode engadir manualmente unha directiva para un dominio introducindo o dominio a seguir, escollendo a directiva e premendo en <i>Engadir</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
gl: Política para as cookies dos dominios que non estean na lista:

en: Ask for a decision
gl: Solicitar unha decisión

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
gl: Produciuse un erro grave que impide que a extensión administradora dos permiso para as cookies continúe. Debe desactivalo.

en: Error in cookie permission manager extension
gl: Produciuse un erro na extensión administradora de permisos para as cookies

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
gl: Non foi posíbel determinar unha directiva global de cookies que estabelecer para o dominio: %s

en: Till session end
gl: Ata a fin da sesión

en: The website %s wants to store %d cookies.
gl: O sitio %s quere gardar %d cookies.

en: The website %s wants to store a cookie.
gl: O sitio %s quere gardar unha cookie.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
gl: Múltiplos sitios queren gardar %d cookies en total.

en: _Accept
gl: _Aceptar

en: Accept for this _session
gl: Aceptar para esta _sesión

en: De_ny
gl: De_negar

en: Deny _this time
gl: Denegar desta _volta

en: Path
gl: Ruta

en: Value
gl: Valor

en: Expire date
gl: Data de caducidade

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
gl: A política a seguir para os dominios non está configurada de xeito individual. Isto só serve para restrinxir aínda máis a política global de cookies configurada no Midori.

en: Cookie Security Manager
gl: Administrador de seguranza das cookies

en: Manage cookie permission per site
gl: Administrar os permisos das cookies por sitio

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
gl: Non foi posíbel obter a icona do aplicativo en %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
gl: Non foi posíbel crear un novo iniciador (%s): %s

en: Launcher created
gl: Creouse o iniciador

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
gl: Agora pode executar <b>%s</b> co seu iniciador ou desde o menú

en: Error creating launcher
gl: Produciuse un erro ao crear o iniciador

en: Applications
gl: Aplicativos

en: New _Profile
gl: Novo _Perfil

en: New _App
gl: Novo _aplicativo

en: Creates a new app for a specific site
gl: Crea un novo aplicativo para un sitio específico

en: Error launching
gl: Produciuse un erro no inicio

en: Create _Launcher
gl: Crear _iniciador

en: Web App Manager
gl: Administrador de aplicativos web

en: Manage websites installed as applications
gl: Administrar sitios web instalados como aplicativos

en: Transfers
gl: Transferencias

en: Clear All
gl: Limpar todo

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
gl: Non foi posíbel abrir a descarga: %s

en: Open Destination _Folder
gl: Abrir o carta_fol de destino

en: Copy Link Loc_ation
gl: Copiar o enderezo da lig_azón

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
gl: Descargouse o ficheiro «<b>%s</b>».

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
gl: «<b>%s</b>» e outros %d ficheiros foron descargados satisfactoriamente.

en: Transfer completed
gl: Transferencia completada

en: Some files are being downloaded
gl: Estanse a descargar algúns ficheiros

en: _Quit Midori
gl: Saír de Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
gl: Se sae de Midori hanse cancelar as transferencias.

en: Transfer Manager
gl: Administrador de transferencias

en: View downloaded files
gl: Ver os ficheiros descargados

en: Failed to update database: %s
gl: Non foi posíbel actualizar a base de datos: %s

en: Failed to select from database: %s
gl: Non foi posíbel seleccionar da base de datos: %s

en: Failed to import legacy session: %s
gl: Non foi posíbel importar a sesión herdada: %s

en: Tab and session management.
gl: Xestión de lapelas e sesións.

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
gl: Esta extensión fornece unha cola de tarefas para traballos de actualización ou accións recorrentes.

en: Failed to add new note to database: %s
gl: Non foi posíbel engadir unha nota nova na base de datos: %s

en: Falied to remove note from database: %s
gl: Non foi posíbel retirar a nota da base de datos: %s

en: Falied to rename note: %s
gl: Non foi posíbel renomear a nota: %s

en: Falied to update note: %s
gl: Non foi posíbel actualizar a nota: %s

en: Notes
gl: Notas

en: New Note
gl: Nota nova

en: New note
gl: Nova nota

en: Failed to select from notes database: %s
gl: Non foi posíbel facer a selección de notas na base de datos: %s

en: Rename note
gl: Renomear a nota

en: Copy note to clipboard
gl: Copiar a nota no portapapeis

en: Remove note
gl: Retirar a nota

en: Copy selection as note
gl: Copiar a selección como unha nota

en: Save text clips from websites as notes
gl: Gardar os fragmentos de texto dos sitios web como notas

en: Advertisement blocker
gl: Bloqueo de publicidade

en: Block advertisements according to a filter list
gl: Bloquear a publicidade de acordo cunha lista de filtros

en: Bl_ock image
gl: Bl_oquear a imaxe

en: Bl_ock link
gl: Bl_oquear a ligazón

en: Configure Advertisement filters
gl: Configurar os filtros de publicidade

en: Edit rule
gl: Editar regra

en: _Rule:
gl: _Regra:
