Midori - en to hr translation catalogue (773 entries)

en: Web Browser
hr: Web preglednik

en: Midori Web Browser
hr: Midori web preglednik

en: Browse the Web
hr: Pretraži web

en: Internet;WWW;Explorer
hr: Internet;WWW;Preglednik

en: New Tab
hr: Nova kartica

en: New Window
hr: Novi prozor

en: New Private Browsing Window
hr: Novi prozor privatnog pretraživanja

en: Midori Private Browsing
hr: Midori privatno pretraživanje

en: Private Browsing
hr: Privatno pretraživanje

en: Open a new private browsing window
hr: Otvori novi prozor privatnog pretraživanja

en: Snapshot saved to: %s
hr: Snimak spremljen u:%s

en: Run ADDRESS as a web application
hr: Pokreni ADDRESU kao web aplikaciju

en: ADDRESS
hr: ADRESA

en: Use FOLDER as configuration folder
hr: Koristi MAPU kao mapu podešavanja

en: FOLDER
hr: MAPA

en: Private browsing, no changes are saved
hr: Privatno pregledavanje, promjene nisu spremljene

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
hr: Prijenosni način, sve datoteke izvršavanja su spremljene na istome mjestu

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
hr: Običan GTK+ prozor s WebKitom, srodan GtkLauncheru

en: Show a diagnostic dialog
hr: Pokaži dijagnostički dijalog

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
hr: Pokreni s gdb-om i spremi povratno praćenje pri rušenju

en: Run the specified filename as javascript
hr: Pokreni odabrani naziv datoteke kao javaskriptu

en: Take a snapshot of the specified URI
hr: Uslikaj određeni URI

en: Execute the specified command
hr: Pokreni određenu naredbu

en: List available commands to execute with -e/ --execute
hr: Prikaži dostupne naredbe za pokretanje sa -e/ --execute

en: Display program version
hr: Prikaži inačicu programa

en: Addresses
hr: Adrese

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
hr: Blokiraj URI-ije prema UZORKU običnog izraza

en: PATTERN
hr: UZORAK

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
hr: Vrati Midori na početne postavke nakon SEKUNDI sekundi neaktivnosti

en: SECONDS
hr: SEKUNDE

en: Error: "gdb" can't be found
hr: Greška: "gdb" nije pronađen

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
hr: Prijavite komentare, prijedloge i greške na:

en: Check for new versions at:
hr: Provjeri za novu inačicu na:

en: An unknown error occured
hr: Dogodila se nepoznata greška

en: _Bookmarks
hr: _Zabilješke

en: Add Boo_kmark
hr: Dodaj za_bilješku

en: _Extensions
hr: _Proširenja

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
hr: _Povijest

en: _Userscripts
hr: _Korisničke skripte

en: User_styles
hr: Korisnički_izgled

en: New _Tab
hr: Nova _kartica

en: _Transfers
hr: _Prijenosi

en: Netscape p_lugins
hr: Netscape p_riključci

en: _Closed Tabs
hr: _Zatvorene kartice

en: New _Window
hr: Novi _prozor

en: New _Folder
hr: Nova _mapa

en: [Addresses]
hr: [Adrese]

en: File not found.
hr: Datoteka nije pronađena.

en: Malformed document.
hr: Oštećeni dokument.

en: Unrecognized bookmark format.
hr: Neprepoznati format zabilješke.

en: Go forward to the next page
hr: Idi naprijed na sljedeću stranicu

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
hr: Idi na sljedeću podstranicu

en: Web Search…
hr: Web pretraga…

en: Reload the current page
hr: Ponovno učitaj trenutnu stranicu

en: Stop loading the current page
hr: Zaustavi učitavanje trenutne stranice

en: Failed to update title: %s
hr: Neuspjela nadopuna naslova: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
hr: Vrijednost '%s' nije valjana za %s

en: Unexpected setting '%s'
hr: Neočekivana postavka  '%s'

en: Unexpected action '%s'.
hr: Neočekivana radnja '%s'.

en: %s (Private Browsing)
hr: %s (Privatno pretraživanje)

en: Failed to insert new history item: %s
hr: Nespjelo dodavanje nove stavke povijesti: %s

en: Select [text]
hr: Odaberi [tekst]

en: Bookmarks
hr: Zabilješke

en: New Folder
hr: Nova mapa

en: Edit Folder
hr: Uredi mapu

en: New Bookmark
hr: Nova zabilješka

en: Edit Bookmark
hr: Uredi oznaku

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
hr: Upišite naziv nove zabilješke i odaberite gdje ćete je držati.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
hr: Upišite naziv ove mape i odaberite gdje ćete je držati.

en: Show in Bookmarks _Bar
hr: Prikaži u traci _zabilješki

en: Add to _Speed Dial
hr: Dodaj u _brzo biranje

en: Save file as
hr: Spremi datoteku kao

en: Save associated _resources
hr: Spremi pridružene _resurse

en: A new window has been opened
hr: Otvoren je novi prozor

en: A new tab has been opened
hr: Otvorena je nova kartica

en: Save file
hr: Spremi datoteku

en: Reload page without caching
hr: Ponovno učitaj stranicu bez predmemorije

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
hr: Kako bi koristili gornji URI otvorite agregator vijesti. Tamo se nalazi uobičajeno izbornik ili tipka "Nova pretplata", "Novi kanal vijesti" ili slično.
    Alternativno možete ići u Osobitosti, Vrste datoteka, i odaberite Agregator vijesti. Sljedeći puta kada kliknete na ikonu kanala vijesti, automatski će se dodati.

en: New feed
hr: Novi kanal vijesti

en: Add a new bookmark
hr: Dodaj novu zabilješku

en: Empty
hr: Prazno

en: Toggle text cursor navigation
hr: Uključi upravljanje pokazivačem teksta

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
hr: Pritiskom na tipku F7 uključuje se Pregledavanje pokazivačem. Kada je aktivna, pokazivač teksta se pjavljuje na svim web stranicama.

en: _Enable Caret Browsing
hr: _Pregledavanje pokazivačem

en: Open all in _Tabs
hr: Otvori sve u _karticama

en: Open in New _Window
hr: Otvori u novom _prozoru

en: Import bookmarks…
hr: Uvezi zabilješke…

en: _Import bookmarks
hr: _Uvezi zabilješke

en: _Application:
hr: _Aplikacija:

en: Import from XBEL or HTML file
hr: Uvezi iz XBEL ili HTML datoteke

en: Import from a file
hr: Uvezi iz datoteke

en: Failed to import bookmarks
hr: Neuspješan uvoz zabilješki

en: XBEL Bookmarks
hr: XBEL zabilješke

en: Netscape Bookmarks
hr: Netscape zabilješke

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
hr: MIdori može izvesti samo u XBEL (*.xbel) i Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
hr: Neuspješan izvoz zabilješki

en: A lightweight web browser.
hr: Jednostavan web preglednik.

en: See about:version for version info.
hr: Pogledajte about:version za informacije inačice.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
hr: Ova aplikacije je je slobodan softver; možete ga besplatno dijeliti i/ili mijenjati pod uvjetima GNU Opće javne licence koju je izdala Zaklada slobodnog softvera; bilo prema 2.1 inačici ili (ako želite) prema novijoj.

en: _Duplicate Current Tab
hr: _Udvostruči trenutnu karticu

en: _File
hr: _Datoteka

en: Open a new window
hr: Otvori novi prozor

en: Open a new tab
hr: Otvori novu karticu

en: New P_rivate Browsing Window
hr: Novi p_rozor privatnog pretraživanja

en: Open a file
hr: Otvori datoteku

en: _Save Page As…
hr: _Spremi stranicu kao…

en: Save to a file
hr: Spremi u datoteku

en: Add to Speed _dial
hr: Dodaj u brzo _biranje

en: Subscribe to News _feed
hr: Pretplati se na _kanal vijesti

en: _Close Tab
hr: _Zatvori karticu

en: Close the current tab
hr: Zatvori trenutnu karticu

en: C_lose Window
hr: Z_atvori prozor

en: Print the current page
hr: Ispiši trenutnu stranicu

en: Send Page Link Via Email
hr: Pošalji poveznicu stranice putem e-pošte

en: Close a_ll Windows
hr: Zatvori s_ve prozore

en: _Edit
hr: _Uredi

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
hr: Zalijepi i n_astavi

en: _Find…
hr: _Pretraži…

en: Find a word or phrase in the page
hr: Pretraži riječ ili izraz na stranici

en: Find _Next
hr: Pretraži _sljedeće

en: Find _Previous
hr: Pretraži _prijašnje

en: Configure the application preferences
hr: Podesi osobitosti aplikacije

en: _View
hr: _Pogled

en: _Toolbars
hr: _Alatne trake

en: Increase the zoom level
hr: Povećaj razinu uvećanja

en: Decrease the zoom level
hr: Smanji razinu uvećanja

en: _Encoding
hr: _Kôdne stranice

en: View So_urce
hr: Prikaži izvorni _kôd

en: View _DOM Source
hr: Prikaži _DOM izvorni kôd

en: Ca_ret Browsing
hr: Pr_egledavanje pokazivačem

en: Toggle fullscreen view
hr: Uklj/Isklj cjelozaslonski prikaz

en: Scroll _Left
hr: Pomiči _lijevo

en: Scroll _Down
hr: Pomiči _dolje

en: Scroll _Up
hr: Pomiči _gore

en: Scroll _Right
hr: Pomiči _desno

en: _Readable
hr: _Čitljivo

en: _Go
hr: _Idi

en: Go back to the previous page
hr: Idi natrag na prijašnju stranicu

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
hr: Idi na prijašnju podstranicu

en: Next or Forward
hr: Sljedeća ili naprijed

en: Go to the next sub-page or next page in history
hr: Idi u sljedeću podstranicu ili sljedeću stranicu u povijesti

en: _Homepage
hr: _Početna stranica

en: Go to your homepage
hr: Idi na svoju početnu stranicu

en: Empty Trash
hr: Isprazni smeće

en: Undo _Close Tab
hr: Vrati _zatvorenu karticu

en: Add a new _folder
hr: Dodaj novu _mapu

en: _Import bookmarks…
hr: _Uvezi zabilješke…

en: _Export bookmarks…
hr: _Izvezi zabilješke…

en: _Manage Search Engines…
hr: _Upravljanje pretraživačima…

en: _Clear Private Data…
hr: _Obriši privatne podatke…

en: _Inspect Page
hr: _Provjeri stranicu

en: _Previous Tab
hr: _Prijašnja kartica

en: _Next Tab
hr: _Sljedeća kartica

en: Move Tab to _first position
hr: Pomakni karticu na _prvi položaj

en: Move Tab _Backward
hr: _Pomakni karticu natrag

en: _Move Tab Forward
hr: _Pomakni karticu naprijed

en: Move Tab to _last position
hr: Pomakni karticu na _posljednji položaj

en: Focus _Current Tab
hr: Fokusiraj _trenutnu karticu

en: Focus _Next view
hr: Fokusiraj _sljedeći prikaz

en: Only show the Icon of the _Current Tab
hr: Prikaži samo ikonu _trenutne kartice

en: Close Ot_her Tabs
hr: Zatvori os_tale kartice

en: Open last _session
hr: Otvori posljednju _sesiju

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Frequent Questions
hr: _Česta pitanja

en: _Report a Problem…
hr: _Prijavite problem…

en: _Tools
hr: _Alati

en: _Menubar
hr: _Traka izbornika

en: _Navigationbar
hr: _Navigacijska traka

en: Side_panel
hr: Bočni _panel

en: Sidepanel
hr: Bočni panel

en: _Bookmarkbar
hr: _Traka zabilješki

en: _Statusbar
hr: _Traka stanja

en: _Automatic
hr: _Automatski

en: Chinese Traditional (BIG5)
hr: Tradicionalni kineski (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
hr: Pojednostavljeni kineski (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
hr: Japanski  (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
hr: Korejski (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
hr: Ruski  (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
hr: Unikôd (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
hr: Zapadni  (ISO-8859-1)

en: Custom…
hr: Prilagođeno…

en: Failed to initialize history: %s
hr: Neuspjelo pokretanje povijesti: %s

en: _Separator
hr: _Razdjelnik

en: _Location…
hr: _Lokacija…

en: Open a particular location
hr: Otvori određenu lokaciju

en: Search or enter an address
hr: Pretraži ili upiši adresu

en: _Web Search…
hr: _Web pretraga…

en: Run a web search
hr: Pokreni web pretragu

en: Reopen a previously closed tab or window
hr: Ponovno otvori prije zatvorenu karticu ili prozor

en: Show the saved bookmarks
hr: Prikaži spremljene zabilješke

en: _Tabs
hr: _Kartice

en: Show a list of all open tabs
hr: Prikaži popis svih otvorenih kartica

en: _Menu
hr: _Izbornik

en: Menu
hr: Izbornik

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
hr: Podešavanje proširenja '%s' ne može biti učitano: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
hr: Podešavanje proširenja '%s' ne može biti spremljeno: %s

en: Export certificate
hr: Izvezi vjerodajnicu

en: _Don't trust this website
hr: _Ne vjeruj ovoj web stranici

en: _Trust this website
hr: _Vjeruj ovoj web stranici

en: _Export Certificate
hr: _Izvezi vjerodajnicu

en: The signing certificate authority is not known.
hr: Ustanova potpisivanja vjerodajnice nije poznata.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
hr: Vjerodajnica se ne podudara s očekivanim identitetom stranice s kojeg je primljena.

en: The certificate's activation time is still in the future.
hr: Vrijeme aktivacije vjerodajnice je još u budućnosti.

en: The certificate has expired
hr: Vjerodajnica je istekla

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
hr: Vjerodajnica je opozvana prema popisu opoziva GTlsConnection's vjerodajnica.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
hr: Algoritam vjerodajnice se smatra nesigurnim.

en: Some other error occurred validating the certificate.
hr: Neke druge greške su nastale ovjeravanjem vjerodajnice.

en: _Export certificate
hr: _Izvezi vjerodajnicu

en: Self-signed
hr: Samopotpisana

en: Security details
hr: Sigurnosne pojedinosti

en: Not verified
hr: Nije provjereno

en: Verified and encrypted connection
hr: Provjereno i šifrirano povezivanje

en: Open, unencrypted connection
hr: Otvoreno, nešifrirano povezivanje

en: Align sidepanel to the right
hr: Poravnaj bočni panel u desno

en: Close panel
hr: Zatvori panel

en: Align sidepanel to the left
hr: Poravnaj bočni panel u lijevo

en: Show Speed Dial
hr: Prikaži brzo biranje

en: Show Homepage
hr: Prikaži početnu stranicu

en: Show last open tabs
hr: Prikaži otvorene kartice od prošloga puta

en: Show last tabs without loading
hr: Prikaži kartice od prošloga puta bez učitavanja

en: Show Blank Page
hr: Prikaži praznu stranicu

en: Show default Search Engine
hr: Prikaži zadanog pretraživača

en: Show custom page
hr: Prikaži prilagođenu stranicu

en: Japanese (SHIFT_JIS)
hr: Japanski  (SHIFT_JIS)

en: New tab
hr: Novoj kartici

en: New window
hr: Novom prozoru

en: Current tab
hr: Trenutnoj kartici

en: Default
hr: Zadano

en: Icons
hr: Ikone

en: Small icons
hr: Male ikone

en: Text
hr: Tekst

en: Icons and text
hr: Ikone i tekst

en: Text beside icons
hr: Tekst pokraj ikona

en: Automatic (GNOME or environment)
hr: Automatski (GNOME ili okruženje)

en: HTTP proxy server
hr: HTTP proxy poslužitelj

en: No proxy server
hr: Nema proxy poslužitelja

en: The style of the toolbar
hr: Izgled alatne trake

en: Always use my font choices
hr: Uvijek koristi moj odabir slova

en: Override fonts picked by websites with user preferences
hr: Zaobiđi slova odabrana web stranicama s korisnikovim osobitostima

en: The configuration couldn't be loaded: %s
hr: Podešavanje ne može biti učitano: %s

en: Invalid configuration value '%s'
hr: Neispravna vrijednost podešavanja '%s'

en: Failed to inject stylesheet: %s
hr: Neuspjelo umetanje lista izgleda: %s

en: Show Tab _Label
hr: Prikaži naslov _kartice

en: Show Tab _Icon Only
hr: Prikaži samo _ikone kartice

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
hr[0]: Zatvori lijevu _karticu
hr[1]: Zatvori lijeve _kartice
hr[2]: Zatvori lijeve _kartice

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
hr[0]: Zatvori os_talu karticu
hr[1]: Zatvori os_tale kartice
hr[2]: Zatvori os_tale kartice

en: Trust this website
hr: Vjeruj ovoj web stranici

en: Security unknown
hr: Nepoznata sigurnost

en: %s wants to save an HTML5 database.
hr: %s želi spremiti HTML5 bazu podataka.

en: _Deny
hr: _Uskrati

en: _Allow
hr: _Dopusti

en: %s wants to know your location.
hr: %s želi znati vašu lokaciju.

en: You are not connected to a network
hr: Niste povezani s mrežom

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
hr: Vaše računalo mora biti povezano s mrežom kako bi dosegnulo “%s”. Povežite se na bežičnu pristupnu točku ili spojite mrežni kabel i pokušajte ponovno.

en: You are not connected to the Internet
hr: Niste povezani s internetom

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
hr: Izgleda da je vaše računalo povezano s mrežom ali ne može doseći “%s”. Provjerite vaše mrežne postavke i pokušajte ponovno.

en: Midori can't find the page you're looking for
hr: Midori ne može pronaći stranicu koju tražite

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
hr: Stranica locirana na “%s” se ne može pronaći. Provjerite je li web adresa pogrešno upisana.

en: Try Again
hr: Pokušaj ponovno

en: Oops - %s
hr: Ups - %s

en: Something went wrong with '%s'.
hr: Nešto je pošlo po krivu s '%s'.

en: Try again
hr: Pokušaj ponovno

en: Send a message to %s
hr: Pošalji poruku  %s

en: Add _search engine...
hr: Dodaj _pretraživača...

en: Open _Link
hr: Otvori _poveznicu

en: Open Link in New _Tab
hr: Otvori poveznicu u novoj _kartici

en: Open Link in _Foreground Tab
hr: Otvori poveznicu u _prednjoj kartici

en: Open Link in _Background Tab
hr: Otvori poveznicu u _pozadinskoj kartici

en: Open Link in New _Window
hr: Otvori poveznicu u novom _prozoru

en: Copy Link de_stination
hr: Kopiraj odredište po_veznice

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
hr: Spremi _kao…

en: Open _Image in New Window
hr: Otvori _sliku u novom prozoru

en: Open _Image in New Tab
hr: Otvori _sliku u novoj kartici

en: Copy Im_age
hr: Kopiraj sli_ku

en: Save I_mage
hr: Spremi s_liku

en: Copy Video _Address
hr: Kopiraj _adresu video snimke

en: Download _Video
hr: Preuzmi _video snimku

en: Open Address in New _Tab
hr: Otvori adresu u novoj _kartici

en: Search _with
hr: Pretraži _pomoću

en: _Search the Web
hr: _Pretraži web

en: Open _Frame in New Tab
hr: Otvori _okvir u novoj kartici

en: Inspect _Element
hr: Pregledaj _element

en: Open or download file from %s
hr: Otvori ili preuzmi datoteku s %s

en: File Name: %s
hr: Naziv datoteke: %s

en: File Type: '%s'
hr: Vrsta datoteke: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
hr: Vrsta datoteke: %s ('%s')

en: Size: %s
hr: Veličina: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
hr: Otvori %s

en: Inspect page - %s
hr: Pregledaj stranicu - %s

en: Page loading delayed:
hr: Učitavanje stranice odgođeno:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
hr: Učitavanje je odgođeno zbog nedavnog rušenja ili osobitosti pokretanja.

en: Load Page
hr: Učitaj stranicu

en: Blank page
hr: Prazna stranica

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
hr: prijašnje

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
hr: sljedeće

en: Print background images
hr: Ispiši pozadinske slike

en: Whether background images should be printed
hr: Trebaju li pozadinske slike biti ispisane

en: Features
hr: Značajke

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
hr: %s od %s

en: %d hour | %d hours
hr[0]: %d sat
hr[1]: %d sata
hr[2]: %d sati

en: %d minute | %d minutes
hr[0]: %d minuta
hr[1]: %d minute
hr[2]: %d minuta

en: %d second | %d seconds
hr[0]: %d sekunda
hr[1]: %d sekunde
hr[2]: %d sekundi

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
hr:  - %s preostalo

en: The downloaded file is erroneous.
hr: Preuzeta datoteka je pogrešna.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
hr: Kontrolni zbroj dan poveznicom se ne podudara. To znači da je datoteka vjerojatno nepotpuna ili je naknadno promijenjena.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
hr: Datoteka "%s" se ne može spremiti u ovu mapu.

en: You don't have permission to write in this location.
hr: Nemate dozvolu za pisanje na ovoj lokaciji.

en: There is not enough free space to download "%s".
hr: Nema dovoljno slobodnog prostora za preuzimanje "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
hr: Datoteci je potrebno %s ali samo je %s preostalo.

en: Speed Dial
hr: Brzo biranje

en: Click to add a shortcut
hr: Klikni za dodavanje prečaca

en: Enter shortcut address
hr: Upiši adresu prečaca

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
hr: Sigurno želite obrisati ovaj prečac?

en: Startup
hr: Pokretanje

en: When Midori starts:
hr: Kada se Midori pokrene:

en: Homepage:
hr: Početna stranica:

en: Use _current page
hr: Koristi _trenutnu stranicu

en: Use current page as homepage
hr: Koristi trenutnu stranicu kao početnu stranicu

note: Page "Appearance"
en: Fonts
hr: Slova

en: Proportional Font Family
hr: Zadana vrsta slova

en: The default font family used to display text
hr: Zadana vrsta slova za prikaz teksta

en: The default font size used to display text
hr: Zadana veličina slova za prikaz teksta

en: Fixed-width Font Family
hr: Vrsta slova nepromjenjive širine

en: The font family used to display fixed-width text
hr: Vrsta slova za prikaz teksta nepromjenjive širine

en: The font size used to display fixed-width text
hr: Veličina slova za prikaz teksta nepromjenjive širine

en: Minimum Font Size
hr: Najmanja veličina slova

en: The minimum font size used to display text
hr: Najmanja veličina slova korištena za prikaz teksta

en: Preferred Encoding
hr: Zadana kôdna stranica

note: Page "Behavior"
en: Behavior
hr: Ponašanje

en: Load images automatically
hr: Učitaj slike automatski

en: Enable Spell Checking
hr: Omogući provjeru pravopisa

en: Enable scripts
hr: Omogući skripte

en: Enable WebGL support
hr: Omogući WebGL podršku

en: Zoom Text and Images
hr: Uvećaj tekst i slike

en: Allow scripts to open popups
hr: Dopusti skriptama otvaranje skočnih prozora

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
hr: Treba li dopustiti skriptama automatsko otvaranje skočnih prozora

en: Default Zoom Level
hr: Zadana razina uvećanja

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
hr: Početni faktor uvećanja novo otvorenih kartica

en: Preferred languages
hr: Željeni jezici

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
hr: Zarezom odvojeni popis jezika za prikaz višejezičnih stranica, na primjer "hr", "ru,nl" ili "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
hr: Spremi preuzete datoteke u:

note: Page "Interface"
en: Browsing
hr: Pregledavanje

en: Theme:
hr: Tema:

en: Toolbar Style:
hr: Izgled alatne trake:

en: Open new pages in:
hr: Otvori nove stranice u:

en: New tab behavior:
hr: Ponašanje nove kartice:

en: Close Buttons on Tabs
hr: Tipke zatvaranja na karticama

en: Open Tabs next to Current
hr: Otvori kartice pokraj trenutne

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
hr: Treba li otvoriti nove kartice pokraj trenutne kartice ili nakon posljednje

en: Open tabs in the background
hr: Otvori kartice u pozadini

note: Page "Network"
en: Network
hr: Mreža

en: Proxy server
hr: Proxy poslužitelj

en: Port
hr: Ulaz

en: Supported proxy types:
hr: Podržane vrste proxsija:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
hr: Web predmemorija

en: The maximum size of cached pages on disk
hr: Najveća veličina predmemorije web stranica na disku

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
hr: Identificiraj se kao

en: Privacy
hr: Privatnost

en: Delete old Cookies after:
hr: Obriši stare kolačiće nakon:

en: The maximum number of days to save cookies for
hr: Najveći broj dana za spremanje kolačića

en: Only accept Cookies from sites you visit
hr: Prihvati kolačiće samo sa posjećenih stranica

en: Block cookies sent by third-party websites
hr: Blokiraj kolačiće koje su poslale web stranice treće strane

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
hr: Kolačići pohranjuju podatke prijave, spremljenih igara, ili korisničkih profila u svrhu oglašavanja.

en: Enable offline web application cache
hr: Omogući izvanmrežnu predmemoriju aplikacije

en: Enable HTML5 local storage support
hr: Omogući podršku za HTML5 lokalnu pohranu

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
hr: Smanji navedene pojedinosti poslane na web stranice

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
hr: Treba li "Navedeno" zaglavlje biti skraćeno prema nazivu računala

en: Delete pages from history after:
hr: Obriši stranice iz povijesti nakon:

en: The maximum number of days to save the history for
hr: Najveći broj dana spremanja povijesti

en: Extensions
hr: Proširenja

en: _Manage Search Engines
hr: _Upravljanje pretraživačima

en: Add search engine
hr: Dodaj pretraživač

en: Edit search engine
hr: Uredi pretraživač

en: _Name:
hr: _Naziv:

en: _Description:
hr: _Opis:

en: _Address:
hr: _Adresa:

en: Manage Search Engines
hr: Upravljanje pretraživačima

en: Use as _default
hr: Koristi kao _zadano

en: The search engines couldn't be loaded. %s
hr: Pretraživači ne mogu biti učitani: %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
hr: Pretraživači ne mogu biti spremljeni: %s

en: Bookmarks and History
hr: Zabilješke i povijest

en: Search for %s
hr: Pretraži %s

en: Failed to select from history: %s
hr: Neuspjeli odabir iz povijesti: %s

en: Search with…
hr: Pretraži pomoću…

en: Search with %s
hr: Pretraži pomoću %s

en: Could not run external program.
hr: Nemoguće pokretanje vanjskog programa.

en: Invalid URI
hr: Neispravan URI

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
hr: _Pretraživanje redka:

en: Previous
hr: Prijašnje

en: Next
hr: Sljedeće

en: Match Case
hr: Podudaranje veličine slova

en: Close Findbar
hr: Zatvori traku pretraživanja

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
hr[0]: %d zabilješka
hr[1]: %d zabilješke
hr[2]: %d zabilješki

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
hr[0]: %d podmapa
hr[1]: %d podmape
hr[2]: %d podmapa

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
hr: Prazna mapa

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
hr: Mapa sadrži %s i nijednu zabilješku

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
hr: Mapa sadrži %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
hr: Mapa sadrži %s i %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
hr: Zabilješka vodi na: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
hr: %s i nijedna zabilješka

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
hr: %s i %s

en: Edit the selected bookmark
hr: Uredi odabranu zabilješku

en: Delete the selected bookmark
hr: Obriši odabranu zabilješku

en: Add a new folder
hr: Dodaj novu mapu

en: <i>Separator</i>
hr: <i>Razdjelnik</i>

en: Open in New _Tab
hr: Otvori u novoj _kartici

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
hr: Pretraži zabilješke

en: History
hr: Povijest

en: Today
hr: Danas

en: Yesterday
hr: Jučer

en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: Prije %d dana
hr[1]: Prije %d dana
hr[2]: Prije %d dana

en: A week ago
hr: Prije tjedan dana

en: Failed to remove history item: %s
hr: Neuspjelo uklanjanje stavke povijesti: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
hr: Sigurno želite ukloniti sve stavke povijesti?

en: Bookmark the selected history item
hr: Zabilježi odabranu stavku povijesti

en: Delete the selected history item
hr: Obriši odabranu stavku povijesti

en: Clear the entire history
hr: Obriši cjelokupnu povijest

note: Create the filter entry
en: Search History
hr: Pretraži povijest

en: Authentication Required
hr: Potrebna je ovjera

en: A username and a password are required
    to open this location:
hr: Korisničko ime i lozinka su potrebni
    za otvaranje ove lokacije:

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Password
hr: Lozinka

en: _Remember password
hr: _Zapamti lozinku

en: Property '%s' is invalid for %s
hr: Svojstvo '%s' nije valjano za %s

en: Choose file
hr: Odaberi datoteku

en: Choose folder
hr: Odaberi mapu

en: 1 hour
hr: 1 sata

en: 1 day
hr: 1 dana

en: 1 week
hr: 1 tjedna

en: 1 month
hr: 1 mjeseca

en: 1 year
hr: 1 godine

en: Preferences for %s
hr: Osobitosti za %s

en: MD5-Checksum:
hr: MD5-zbroj provjere:

en: SHA1-Checksum:
hr: SHA1-zbroj provjere:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
hr: Čini se da ova stranica sadrži korisničku skriptu. Želite li ju instalirati?

en: _Install user script
hr: _Instaliraj korisničku skriptu

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
hr: Čini se da ova stranica sadrži korisnički određen izgled. Želite li ga instalirati?

en: _Install user style
hr: _Instaliraj korisnički izgled

en: Don't install
hr: Nemoj instalirati

en: Userscripts
hr: Korisničke skripte

en: Userstyles
hr: Korisnički izgledi

en: Error
hr: Greška

en: Do you want to delete '%s'?
hr: Želite li obrisati '%s'?

en: Delete user script
hr: Obriši korisničku skriptu

en: Delete user style
hr: Obriši korisnički izgled

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
hr: Datoteka <b>%s</b> će biti trajno obrisana.

en: Open in Text Editor
hr: Otvori u uređivaču teksta

en: Open Target Folder
hr: Otvori odredišnu mapu

en: Add new addon
hr: Dodaj novi dodatak

en: Remove selected addon
hr: Ukloni odabrani dodatak

en: User addons
hr: Korisnički dodaci

en: Can't monitor folder '%s': %s
hr: Nemoguće nadgledanje mape '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
hr: Podrška za korisničke skripte i izgled

en: Colorful Tabs
hr: Obojane kartice

en: Tint each tab distinctly
hr: Oboji svaku karticu različito

en: Cookie Manager
hr: Upravitelj kolačićima

en: Delete All
hr: Obriši sve

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
hr: Briše sve prikazane kolačiće. Ako je filter postavljen, biti će obrisani samo oni kolačići koji odgovaraju filtru.

en: Expand All
hr: Proširi sve

en: Collapse All
hr: Skupi sve

en: Do you really want to delete all cookies?
hr: Želite li obrisati sve kolačiće?

en: Question
hr: Pitanje

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
hr: Biti će obrisani samo kolačići koji odgovaraju filtru.

en: At the end of the session
hr: Na kraju sesije

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
hr: <b>Računalo</b>: %s
    <b>Naziv</b>: %s
    <b>Vrijednost</b>: %s
    <b>Putanja</b>: %s
    <b>Sigurnost</b>: %s
    <b>Trajanje</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
hr: <b>Domena</b>: %s
    <b>Kolačići</b>: %d

en: Name
hr: Naziv

en: _Expand All
hr: _Proširi sve

en: _Collapse All
hr: _Skupi sve

en: Search Cookies by Name or Domain
hr: Pretraži kolačiće prema nazivu ili domeni

en: List, view and delete cookies
hr: Prikaži, pregledaj i obriši kolačiće

en: Copy Tab _Addresses
hr: Kopiraj adresu _kartice

en: Copy Addresses of Tabs
hr: Kopiraj adresu kartica

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
hr: Kopiraj adrese svih kartica u međuspremnik

en: Delayed load
hr: Odgođeno učitavanje

en: Delay page load until you actually use the tab.
hr: Odgodi učitavanje stranice dok stvarno ne počenete koristiti karticu.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
hr: Brojevi inačice u zagradama prikazuju inačicu korištenu pri pokretanju.

en: Midori doesn't store any personal data:
hr: Midori ne pohranjuje nikakve osobne podatke:

en: No history or web cookies are being saved.
hr: Ni povijest ni kolačići se ne spremaju.

en: Extensions are disabled.
hr: Proširenja su onemogućena.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
hr: HTML5 pohrana, lokalna baza podataka i predmemorija aplikacije su onemogućeni.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
hr: Midori sprječava web stranice da prate korisnika:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
hr: Preproučeni URL-ovi su smanjeni na veličinu naziva računala.

en: DNS prefetching is disabled.
hr: DNS predpreuzimanje je onemogućeno.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
hr: Jezik i vremenska zona se ne otkrivaju web stranicama.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
hr: Flash i ostali Netscape priključci ne mogu biti prikazani na web stranicama.

en: Double click for more information
hr: Dvostruki klik za više informacija

en: This extension shows glib error messages in systray.
hr: Ovo proširenje prikazuje glib poruku greške u traci sustava.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
hr: Dogodila se greška pri pokušaju preuzimanja datoteke sa sljedećim priključkom:
    %s
    
    Greška:
    %s
    
    Nastavi dalje bez ovog priključka.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
hr: Priključak se ne može povezati pomoću aria2:
    Pobrinite se da je aria2 pokrenuta sa omogućenim rpc npr: aria2c --enable-rpc
    Ako je tako provjerite koristi li ulaz 6800.
    U konačnici provjerite postavke svojeg vatrozida.
    Propustite aria2 kroz ulaz 6800 ako već nije.

en: External Download Manager - Aria2
hr: Vanjski upravitelj preuzimanja -Aria2

en: Download files with Aria2
hr: Preuzmi datoteke pomoću Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
hr: Vanjski upravitelj preuzimanja - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
hr: Preuzmi datoteke pomoću SteadyFlowa

en: Command:
hr: Naredba:

en: Download files with "%s" or a custom command
hr: Preuzmi datoteke pomoću "%s" ili prilagođene naredbe

en: External Download Manager - CommandLine
hr: Vanjski upravitelj preuzimanja - Naredbeni redak

en: Name:
hr: Naziv:

en: Command Line:
hr: Naredbeni redak:

en: Right-click a suggestion to customize it
hr: Desni klik na odabir za prilagodbu

en: Choose application
hr: Odaberi aplikaciju

en: Select an application to open "%s"
hr: Odaberi aplikaciju za otvaranje "%s"

en: None
hr: Nijedna

en: Download error
hr: Greška preuzimanja

en: Cannot open '%s' because the download failed.
hr: Nemoguće je otvoriti '%s' zbog neuspjelog preuzimanja.

en: Open _with…
hr: Otvori _s…

en: Open in Image _Viewer
hr: Otvori u pregledniku _slika

en: File Types
hr: Vrste datoteka

en: Text Editor
hr: Uređivač teksta

en: News Aggregator
hr: Sakupljač vijesti

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
hr: Neuspjeli pronalazak potrebnog Atom "entry" elementa u XML podatku.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
hr: Neuspjeli pronalazak potrebnog Atom "feed" elementa u XML podatku.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
hr: Posljednja nadopuna: %s.

en: Feeds
hr: Kanali

en: Add new feed
hr: Dodaj novi kanal

en: Delete feed
hr: Obriši kanal

en: _Feeds
hr: _Kanali

en: Failed to find root element in feed XML data.
hr: Neuspjeli pronalazak korijenskog elementa u XML podatku kanala.

en: Unsupported feed format.
hr: Nepodržani format kanala.

en: Failed to parse XML feed: %s
hr: Neuspjela obrada XML kanala: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
hr: Neuspjeli pronalazak "channel" elementa u RSS XML podatku.

en: Unsupported RSS version found.
hr: Pronađena je nepodržana RSS inačica.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
hr: Neuspjeli pronalazak potrebnog RSS "item" elementa u XML podatku.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
hr: Neuspjeli pronalazak potrebnog RSS "channel" elementa u XML podatku.

en: Feed '%s' already exists
hr: Kanal '%s' već postoji

en: Error loading feed '%s'
hr: Greška učitavanja kanala '%s'

en: Feed Panel
hr: Panel kanala

en: Read Atom/ RSS feeds
hr: Čitaj Atom/ RSS kanale

en: Failed to add form value: %s
hr: Neuspjelo dodavanje vrijednosti forme: : %s

en: Form history
hr: Oblik povijesti

en: Master password required
    to open password database
hr: Potrebna je glavna lozinka
    za otvaranje baze podataka lozinke

en: Remember password on this page?
hr: Zapamti lozinku na ovoj stranici?

en: Remember
hr: Zapamti

en: Not now
hr: Ne sada

en: Never for this page
hr: Nikada za ovu stranicu

en: Toggle form history state
hr: Mijenjaj oblik stanja povijesti

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
hr: Aktiviraj ili deaktiviraj oblik povijesti za trenutnu karticu.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
hr: Samo aktiviraj oblik povijesti putem kombinacije tipka (Ctrl+Shift+F) po kartici

en: Form history filler
hr: Filter oblika povijesti

en: Stores history of entered form data
hr: Sprema povijest obilka upisanih podatka

en: Failed to select suggestions
hr: Neuspjeli odabir prijedloga

en: There are no unvisited tabs
hr: Nema neposjećenih kartica

en: History-List
hr: Popis povijesti

en: Tab closing behavior
hr: Ponašanje zatvaranja kartica

en: Do nothing
hr: Ne čini ništa

en: Switch to last viewed tab
hr: Prebaci na posljednju pregledavanu karticu

en: Switch to newest tab
hr: Prebaci na najnoviju karticu

en: Flash window on background tabs
hr: Zabljesni prozor na pozadinskim karticama

en: Next new Tab (History List)
hr: Sljedeća nova kartica (popis povijesti)

en: Next new tab from history
hr: Sljedeća nova kartica iz povijesti

en: Previous new Tab (History List)
hr: Prijašnja nova kartica (popis povijesti)

en: Previous new tab from history
hr: Prijašnja nova kartica iz povijesti

en: Display tab in background (History List)
hr: Prikaži karticu u pozadini (popis povijesti)

en: Display the current selected tab in background
hr: Prikaži trenutno odabranu karticu u pozadini

en: History List
hr: Popis povijesti

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
hr: Premjesti na posljednju korištenu karticu pri prebacivanju ili zatvaranju kartice

en: SQL fails: %s
hr: SQL neuspio: %s

en: Accept
hr: Prihvati

en: Accept for session
hr: Prihvati za sesiju

en: Block
hr: Blokiraj

en: Could not open database of extension: %s
hr: Nemoguće otvaranje baze podataka za proširenje: %s

en: Failed to execute database statement: %s
hr: Neuspjelo pokretanje izvještaja baze podataka: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
hr: Želite li stvarno obrisati sve JavaScript dozvole?

en: Delete all JavaScript permissions?
hr: Obriši sve JavaScript dozvole?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
hr: Ova radnja će obrisati sve JavaScript dozvole. Ponovno ćete biti upitani za dozvole pri svakom posjetu stranice.

en: Manager instance
hr: Upravitelj primjerka

en: Instance to global NoJS manager
hr: Primjerak za globalni NoJS upravitelj

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
hr: Podesi NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
hr: Ispod je popis svih stranica i pravila postavljenih za njih. Možete obrisati pravila označavanjem unosa i klikom na  <i>Obriši</i>.

en: Domain
hr: Domena

en: Policy
hr: Pravila

en: Delete _all
hr: Obriši _sve

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
hr: D_opusti skripte na loklanim stranicama

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
hr: Blokir_aj skripte po zadanome na nepoznatim domenama

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
hr: P_ostavi dozvole na domene druge razine

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
hr: Uskrati %s

en: Allow %s
hr: Dopusti %s

en: Allow %s this session
hr: Dopusti %s ovu sesiju

en: Browser window
hr: Prozor preglednika

en: The Midori browser instance this view belongs to
hr: Primjerak Midori preglednika kojemu ovaj prikaz pripada

en: View
hr: Prikaz

en: The Midori view instance this view belongs to
hr: Prikaz Midori preglednika kojemu ovaj prikaz pripada

en: Menu icon state
hr: Stanje ikona izbornika

en: State of menu icon to show in status bar
hr: Stanje ikona izbornika prikazanih u traci stanja

en: Undetermined
hr: Neodređeno

en: Allowed
hr: Dopušteno

en: Mixed
hr: Mješovito

en: Denied
hr: Uskraćeno

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
hr: Kobna greška se dogodila koja sprječava nastavak NoJS proširenja. Trebali bi ju onemogućiti.

en: Error in NoJS extension
hr: Greška u NoJS proširenju

en: Reason
hr: Razlog

en: Could not create configuration folder for extension: %s
hr: Nemoguće stvaranje mape podešavanje za proširenje: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
hr: Nemoguće stvaranje mape podešavanje za proširenje.

en: Could not open database of extension.
hr: Nemoguće otvaranje baze podataka proširenja.

en: Could not set up database structure of extension.
hr: Nemoguće postavljanje strukture baze podataka proširenja.

en: Extension instance
hr: Primjerak proširenja

en: The Midori extension instance for this extension
hr: Primjerak Midori proširenja za ovo proširenje

en: Application instance
hr: Primjerak aplikacije

en: The Midori application instance this extension belongs to
hr: Primjerak Midori aplikacije kojemu ovo proširenje pripada

en: Database instance
hr: Primjerak baze podataka

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
hr: Pokazivač na primjerak sqlite baze podataka koju koristi ovo proširenje

en: Database path
hr: Putanja baze podataka

en: Path to sqlite database instance used by this extension
hr: Putanja do primjerka sqlite baze podataka koju koristi ovo proširenje

en: Allow local pages
hr: Dopusti lokalne stranice

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
hr: Dopusti pokretanje skripta na lokalnim (file://) stranicama

en: Only second level
hr: Samo druga razina

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
hr: Smanji svaku domenu na drugu razinu (npr. www.primjer.org u primjer.org) za usporedbu

en: Unknown domain policy
hr: Nepoznato pravilo domene

en: Policy to use for unknown domains
hr: Pravilo za korištenje na nepoznatim domenama

en: Accept temporarily
hr: Prihvati privremeno

en: Mouse Gestures
hr: Kretnje mišem

en: Control Midori by moving the mouse
hr: Upravljaj Midorijem kretnjom miša

en: Reload page or stop loading
hr: Učitaj ponovno stranicu ili zaustavi učitavanje

en: Customize Keyboard shortcuts
hr: Prilagodi prečace tipkovnice

en: Customize Sh_ortcuts…
hr: Prilagodi pr_ečace…

en: Shortcuts
hr: Prečaci

en: View and edit keyboard shortcuts
hr: Pregledaj i uredi prečace tipkovnice

en: Statusbar Clock
hr: Sat trake stanja

en: Display date and time in the statusbar
hr: Prikaži datum i vrijeme u traci stanja

en: Images
hr: Slike

en: Scripts
hr: Skripte

en: Netscape plugins
hr: Netscape priključci

en: Enable Netscape plugins
hr: Omogući Netscape priključke

en: Statusbar Features
hr: Značajke trake stanja

en: Easily toggle features on web pages on and off
hr: S lakoćom isključite ili uključite značajke web stranica

en: Tab Panel
hr: Panel kartice

en: T_ab Panel
hr: P_anel kartice

en: Show tabs in a vertical panel
hr: Prikaži kartice na okomitom panelu

en: Only Icons on Tabs by default
hr: Samo ikone na karticama po zadanome

en: New tabs have no label by default
hr: Nove kartice nemaju naslov po zadanome

en: Tabs to One
hr: Kartice u jednu

en: Tabs you collected so far
hr: Kartice koje ste do sada prikupili

en: Clicking an item restores a tab.
hr: Klik na stavku obnavlja karticu.

en: Tabs to _One
hr: Kartice u _jednu

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
hr: Zatvara sve otvorene kartice i stvara novu karticu s poveznicama kartica

en: Customize Toolbar
hr: Prilagodi alatnu traku

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
hr: Odaberite stavke za prikaz na alatnoj traci. Redoslijed stavaka se može promijeniti 'Povuci i ispusti' radnjom.

en: Available Items
hr: Dostupne stavke

en: Displayed Items
hr: Prikazane stavke

en: _Customize Toolbar…
hr: _Prilagodi alatnu traku…

en: Toolbar Editor
hr: Uređivač alatne trake

en: Easily edit the toolbar layout
hr: Jednostavno uređivanje rasporeda alatne trake

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
hr: Obriši privatne podatke

en: _Clear private data
hr: _Obriši privatne podatke

en: Clear the following data:
hr: Obriši sljedeće podatke:

en: Last open _tabs
hr: Posljednje otvorene _kartice

en: Clear private data when _quitting Midori
hr: Obriši privatne podatke pri _zatvaranju Midorija

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
hr: Spremljene prijave i _lozinke

en: Cookies and Website data
hr: Kolačići i podaci web stranice

en: Website icons
hr: Ikone web stranica

en: Open tabs
hr: Otvori kartice

en: More open tabs…
hr: Više otvorenih kartica…

en: Failed to clear history: %s
hr: Neuspjelo uklanjanje povijesti: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
hr: Neuspjelo uklanjanje starih stavki povijesti: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
hr: Neuspjelo dodavanje stavke zabilješke: %s

en: Failed to update bookmark: %s
hr: Neuspjela nadopuna zabilješke: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
hr: Neuspjelo uklanjanje stavke zabilješke:%s

en: The configuration couldn't be saved. %s
hr: Podešavanje se ne može spremiti. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
hr: Smeće se ne može spremiti. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
hr: Midori se srušio posljednji puta kada je bio otvoren. Ovaj problem možete prijaviti na %s.

en: Modify _preferences
hr: Promijeni _osobitosti

en: Disable all _extensions
hr: Onemogući sva _proširenja

en: Show a dialog after Midori crashed
hr: Prikaži dijalog nakon što se Midori sruši

en: Discard old tabs
hr: Odbaci stare kartice

en: Show last crash _log
hr: Prikaži posljednji zapis _rušenja

en: Run in _debugger
hr: Pokreni u _otklanjatelju grešaka

en: An instance of Midori is already running but not responding.
hr: Primjerak Midorija je već pokrenut ali ne odgovara.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
hr: Zabilješke se ne mogu učitati: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
hr: Sesija se ne može učitati: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
hr: Smeće se ne može učitati: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
hr: Povijest se ne može učitati: %s

en: The following errors occured:
hr: Pojavila se sljedeća greška:

en: _Ignore
hr: _Zanemari

en: Could not open database of extenstion: %s
hr: Nemoguće otvaranje baze podataka za proširenje: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
hr: Želite li zaista obrisati sve dozvole kolačića?

en: Delete all cookie permissions?
hr: Obriši sve dozvole kolačića?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
hr: Ova radnja će obrisati sve dozvole kolačića. Ponovno ćete biti upitani za dozvole pri svakom posjetu stranice.

en: Cookie permission manager
hr: Upravitelj dozvola kolačića

en: Instance of current cookie permission manager
hr: Primjerak trenutnog upravitelja dozvola kolačića

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
hr: Podesi dozvolu kolačića

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
hr: Ispod je popis svih stranica i pravila postavljenih za njih. Možete obrisati pravila označavanjem unosa i klikom na  <i>Obriši</i>. Isto tako možete dodati pravilo za domene ručno upisom domene ispod, odabirom pravila i klikom na <i>Dodaj</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
hr: Pravila za kolačiće domena koje nisu na popisu:

en: Ask for a decision
hr: Upitaj za odluku

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
hr: Kobna greška se dogodila koja sprječava proširenje upravitelja dozvola kolačića da nastavi. Trebate ga onemogućiti.

en: Error in cookie permission manager extension
hr: Greška u proširenju upravitelja dozvola kolačića

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
hr: Nemoguće otkrivanje globalnog pravila kolačića za postavljanje domene: %s

en: Till session end
hr: Do završetka sesije

en: The website %s wants to store %d cookies.
hr: Web stranica %s želi pohraniti %d kolačiće.

en: The website %s wants to store a cookie.
hr: Web stranica %s želi pohraniti kolačić.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
hr: Višestruke web stranice žele pohraniti ukupno %d kolačića.

en: _Accept
hr: _Prihvati

en: Accept for this _session
hr: Prihvati za ovu _sesiju

en: De_ny
hr: Us_krati

en: Deny _this time
hr: Uskrati _ovaj puta

en: Path
hr: Putanja

en: Value
hr: Vrijednost

en: Expire date
hr: Datum isteka

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
hr: Pravilo koje se koristi za domene, ne može se pojedinačno podesiti. To se samo odnosi na buduće ograničenje postavljanja globalnog pravila kolačića u Midori postavkama.

en: Cookie Security Manager
hr: Upravitelj sigurnosti kolačića

en: Manage cookie permission per site
hr: Upravljaj dozvolama kolačića zasebno za svaku stranicu

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
hr: Neuspjelo preuzimanje ikone aplikacije na %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
hr: Neuspjelo stvaranje novoga pokretača (%s): %s

en: Launcher created
hr: Pokretač je stvoren

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
hr: Sada možete pokrenuti <b>%s</b> iz vašega pokretača ili izbornika

en: Error creating launcher
hr: Greška pri stvaranju pokretača

en: No file "desc" found
hr: Nije pronađena "desc" datoteka

en: Applications
hr: Aplikacije

en: New _Profile
hr: Novi _profil

en: Creates a new, independent profile and a launcher
hr: Stvara novi, neovisni profil i pokretač

en: New _App
hr: Nova _aplikacija

en: Creates a new app for a specific site
hr: Stvara novu aplikaciju za određenu stranicu

en: Error launching
hr: Greška pokretanja

en: Create _Launcher
hr: Stvori _pokretač

en: Web App Manager
hr: Upravitelj web aplikacijama

en: Manage websites installed as applications
hr: Upravljaj web stranicama instaliranim kao aplikacijama

en: Transfers
hr: Prijenosi

en: Clear All
hr: Obriši sve

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
hr: Neuspjelo otvaranje preuzimanja: %s

en: Open Destination _Folder
hr: Otvori odredišnu _mapu

en: Copy Link Loc_ation
hr: Kopiraj lokaciju po_veznice

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
hr: Datoteka '<b>%s</b>' je preuzeta.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
hr: '<b>%s</b>' i %d ostale datoteke su preuzete.

en: Transfer completed
hr: Prijenos završen

en: Some files are being downloaded
hr: Neke datoteke se preuzimaju

en: _Quit Midori
hr: _Zatvori Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
hr: Prijenosi će biti prekinuti ako se Midori zatvori.

en: Transfer Manager
hr: Upravitelj prijenosa

en: View downloaded files
hr: Prikaži preuzete datoteke

en: Failed to update database: %s
hr: Neuspjela nadopuna baze podataka: %s

en: Failed to select from database: %s
hr: Neuspjeli odabir iz baze podataka: %s

en: Failed to import legacy session: %s
hr: Neuspjeli uvoz zastarjele sesije: %s

en: Tabby
hr: Tabbi

en: Tab and session management.
hr: Upravljanje karticom i sesijom.

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
hr: Ovo proširenje omogućuje redoslijed zadataka za nadopunu zadataka ili ponavljajuće događaje.

en: Failed to add new note to database: %s
hr: Neuspjelo dodavanje nove bilješke u bazu podataka: %s

en: Falied to remove note from database: %s
hr: Neuspjelo uklanjanje bilješke iz baze podataka: %s

en: Falied to rename note: %s
hr: Neuspjelo preimenovanje bilješke: %s

en: Falied to update note: %s
hr: Neuspjela nadopuna bilješke: %s

en: Notes
hr: Bilješke

en: New Note
hr: Nova bilješka

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
hr: Stvara novu praznu bilješku, nepovezanu s otvorenim stranicama

en: New note
hr: Nova bilješka

en: Failed to select from notes database: %s
hr: Neuspjeli odabir iz baze podataka bilješka: %s

en: Rename note
hr: Preimenuj bilješku

en: Copy note to clipboard
hr: Kopiraj bilješku u međuspremnik

en: Remove note
hr: Ukloni bilješku

en: Copy selection as note
hr: Kopiraj odabir kao bilješku

en: Save text clips from websites as notes
hr: Spremi odabrani tekst s web stranica kao bilješku

en: Advertisement blocker
hr: Blokator oglašavanja

en: Block advertisements according to a filter list
hr: Blokira oglase prema pravilima iz popisa filtera

en: Bl_ock image
hr: Bl_okiraj sliku

en: Bl_ock link
hr: Bl_okiraj poveznicu

en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Disable
hr: Onemogući

en: Display hidden elements
hr: Prikaži skrivene elemente

en: Blocking
hr: Blokiranje

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
hr: Upišite adresu s predpodešenim popisom filtera u unosu teksta i pritisnite Enter.

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
hr: Možete pronaći još popisa ako posjetite sljedeće stranice:
     %s, %s

en: Configure Advertisement filters
hr: Podesi filtere oglašavanja

en: Last update: %x %X
hr: Posljednja nadopuna: %x %X

en: File incomplete - broken download?
hr: Nepotpuna datoteka - prekinuto preuzimanje?

en: Edit rule
hr: Uredi pravilo

en: _Rule:
hr: _Pravilo:

en: Domain Hotkeys
hr: Prečaci domene

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
hr: Dodaj www. i .com/.domena_zemlje i nastavi sa Ctrl+Enter/Shift+Enter

en: Webmedia now-playing
hr: Web multimedija trenutna-reprodukcija

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
hr: Dijelite 'youtube, vimeo, dailymotion, coub i zippcast' koje igrate u Midoriju koristeći org.midori.mediaHerald
