midori - en to ku translation catalogue (144 entries)

en: Web Browser
ku: Web Gerok

en: Midori Web Browser
ku: Midori Web Gerok

en: Browse the Web
ku: Li Webê çav bike

en: New Tab
ku: Hilpekîna nû

en: New Window
ku: Paceya nû

en: ADDRESS
ku: NAVNÎŞAN

en: FOLDER
ku: PELDANK

en: Addresses
ku: Navnîşan

en: An unknown error occured
ku: Çewtiya nediyar derket holê

en: _Bookmarks
ku: _Bijare

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
ku: _Dîrok

en: New _Tab
ku: Hifirîna _Nû

en: New _Window
ku: _Paceyeke nû

en: New _Folder
ku: Peldanka _Nû

en: File not found.
ku: Dosya nehat dîtin.

en: Bookmarks
ku: Bijare

en: New Folder
ku: Peldanka Nû

en: Edit Folder
ku: Peldankê Biguherîne

en: New Bookmark
ku: Bijareya Nû

en: Edit Bookmark
ku: Bijareyê Biguherîne

en: Save file as
ku: Cuda Tomar bike

en: Open file
ku: Pelgeh veke

en: Empty
ku: Vala

en: Open in New _Window
ku: Di _Paceya Nû de veke

en: _Application:
ku: _Sepan:

en: Netscape Bookmarks
ku: Bijareyên Netscape

en: _File
ku: _Dosya

en: Open a new window
ku: Paceyeke nû veke

en: Open a new tab
ku: Hilfirîneke nû veke

en: Open a file
ku: Dosiyekê veke

en: _Close Tab
ku: Hilpekînê bi_gire

en: Close the current tab
ku: Hilpekîna derbasdar bigire

en: C_lose Window
ku: Paceyê _Bigire

en: _Edit
ku: _Sererast bike

en: _Find…
ku: _Lêgerîn…

en: Find _Next
ku: Ya _Piştre Bibîne

en: Find _Previous
ku: Ya _Berê Bibîne

en: _View
ku: _Dîtin

en: _Toolbars
ku: _Darika amûran

en: _Encoding
ku: _Kodkirin

en: _Go
ku: _here jor

en: _Homepage
ku: _Malper

en: Empty Trash
ku: Çop Vala bike

en: _Previous Tab
ku: Hilpekîna _Berê

en: _Next Tab
ku: Hilpekîna _Pêş

en: _Help
ku: _Alîkarî

en: _Tools
ku: _Amûr

en: _Statusbar
ku: _Darika rewşê

en: _Automatic
ku: _Bixweber

en: Custom…
ku: Texlîd...

en: _Tabs
ku: _Hilpekîn

en: _Menu
ku: _Pêşek

en: Menu
ku: Menû

en: New tab
ku: Hilpekîna nû

en: New window
ku: Paceya nû

en: Default
ku: Wekî heyî

en: Icons
ku: Îkon

en: Text
ku: Nivîs

en: Text beside icons
ku: Nivîs li cem îkonan

en: _Allow
ku: _Destûr bide

en: Try Again
ku: Carekî din biceribîne

en: Try again
ku: Dîsa Biceribîne

en: Open Link in New _Tab
ku: Lînkê di _Hilfirîneke Nû de Veke

en: Open Link in New _Window
ku: Lînkê di Paceyeke _Nû de Veke

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
ku: Tomarke weke...

en: Size: %s
ku: Mezinahî: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
ku: %s veke

en: Blank page
ku: Rûpela vala

en: Features
ku: Taybetmendî

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
ku: %s bo %s

en: %d hour | %d hours
ku[0]: %d saet
ku[1]: %d saet

en: %d minute | %d minutes
ku[0]: %d deq
ku[1]: %deqe

en: %d second | %d seconds
ku[0]: %d çirke
ku[1]: %d çirke

en: Startup
ku: Destpêk

en: Homepage:
ku: Malper:

note: Page "Appearance"
en: Fonts
ku: Cureyên nivîsê

note: Page "Behavior"
en: Behavior
ku: Helwest

en: Theme:
ku: Rûdank:

note: Page "Network"
en: Network
ku: Tor

en: Privacy
ku: Veşarî

en: Extensions
ku: Pêvek

en: _Name:
ku: _Nav:

en: _Description:
ku: _Rave:

en: _Address:
ku: _Navnîşan:

en: Invalid URI
ku: URI nederbasdar e

en: Previous
ku: Paşve

en: Next
ku: Pêşve

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
ku: %s û %s

en: Open in New _Tab
ku: Di hilpekîna _nû de Veke

en: History
ku: Dîrok

en: Today
ku: Îro

en: Yesterday
ku: Doh

en: %d day ago | %d days ago
ku[0]: %d roj berê
ku[1]: %d roje berê

note: Create the filter entry
en: Search History
ku: Di dîrokê de bigere

en: Authentication Required
ku: Piştrastkirina Nasnameyê Divê

en: Username
ku: Navê bikarhêner

en: Password
ku: Şîfre

en: 1 hour
ku: 1 saet

en: 1 day
ku: 1 roj

en: 1 week
ku: 1 hefte

en: 1 month
ku: 1 mehek

en: 1 year
ku: 1 sal

en: Error
ku: Çewtî

en: Delete All
ku: Hemûyan Jê Bibe

en: Expand All
ku: Hemû yan Fireh Bike

en: Collapse All
ku: Hemû yan Teng Bike

en: Question
ku: Pirs

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
ku: Erê

en: No
ku: Na

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
ku: <b>Domayn</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d

en: Name
ku: Nav

en: Command:
ku: Ferman:

en: Name:
ku: Nav:

en: None
ku: Tu yek

en: Text Editor
ku: Edîtora Nivîsê

en: Feeds
ku: Çavkanî

en: Form history
ku: Dîroka forman

en: Remember
ku: Li bîr bîne

en: Do nothing
ku: Tiştek neke

en: Accept
ku: Bipejirîne

en: Domain
ku: Domayn

en: View
ku: Nîşan bide

en: Mixed
ku: Tevlihev

en: Denied
ku: Hat redkirin

en: Reason
ku: Sedem

en: Mouse Gestures
ku: Tevgerên Mişkê

en: Shortcuts
ku: Kurterê

en: Images
ku: Wêne

en: Scripts
ku: Skrîpt

en: Available Items
ku: Hêmanên heyî

en: Toolbar Editor
ku: Edîtorê Darikên Amûran

en: _Ignore
ku: _Guh nedê

en: _Accept
ku: _Bipejirîne

en: Path
ku: Rêç

en: Value
ku: Nirx

en: Applications
ku: Bername

en: Clear All
ku: Tevî Paqij Bike

en: Transfer completed
ku: Veguhastin hate qedandin

en: Notes
ku: Nîşe

en: Custom
ku: Taybet

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Disable
ku: Neçalk bike

en: Enabled
ku: Çalake

en: Disabled
ku: Ne çalak
