midori - en to nb translation catalogue (746 entries)

en: Web Browser
nb: Nettleser

en: Midori Web Browser
nb: Midori Nettleser

en: Browse the Web
nb: Bruk internett

en: Internet;WWW;Explorer
nb: Internett;WWW;Explorer

en: New Tab
nb: Ny fane

en: New Window
nb: Nytt vindu

en: New Private Browsing Window
nb: Nytt privatsurfing vindu

en: Midori Private Browsing
nb: Midori privat nettlesing

en: Private Browsing
nb: Privat nettlesing

en: Open a new private browsing window
nb: Åpne et nytt privat nettleservindu

en: Snapshot saved to: %s
nb: Bilde lagret til. %s

en: Run ADDRESS as a web application
nb: Kjør ADDRESS som en nettapplikasjon

en: ADDRESS
nb: ADRESS

en: Use FOLDER as configuration folder
nb: Bruk FOLDER som konfigureringsmappe

en: FOLDER
nb: FODLER

en: Private browsing, no changes are saved
nb: Privat nettlesning; ingen endringer lagres

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
nb: Flyttbar modus, alle kjøretidsfiler er lagret på ett sted.

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
nb: Blankt GTK+ vindu med WebKit, som GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
nb: Vis en diagnostikkdialog

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
nb: Kjør innenfor gdb og lagre tilbakesporing ved krasj.

en: Run the specified filename as javascript
nb: Kjør det spesifiserte filnavnet som javascript

en: Take a snapshot of the specified URI
nb: Lag avbildning av den spesifserte URI'en

en: Execute the specified command
nb: Kjør den spesifiserte kommandoen

en: List available commands to execute with -e/ --execute
nb: Vis tilgjengelige kjørekommandoer med -e/ --execute

en: Display program version
nb: Vis programversjon

en: Addresses
nb: Adresser

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
nb: Blokker URIer som samsvarer med vanlige uttrykks MØNSTER

en: PATTERN
nb: MØNSTER

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
nb: Nullstill Midori etter SEKUNDER sekunders inaktivitet

en: SECONDS
nb: SEKUNDER

en: Error: "gdb" can't be found
nb: Feil:"gdb" kan ikke bli funnet

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
nb: Send kommentarer, forslag og feil til:

en: Check for new versions at:
nb: Sjekk etter nye versjoner på:

en: An unknown error occured
nb: En ukjent feil oppsto

en: _Bookmarks
nb: _Bokmerker

en: Add Boo_kmark
nb: Legg til bok_merke

en: _Extensions
nb: _Utvidelser

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
nb: _Historikk

en: _Userscripts
nb: _Brukerskript

en: User_styles
nb: Bruker_stiler

en: New _Tab
nb: Ny _Fane

en: _Transfers
nb: _Overføringer

en: Netscape p_lugins
nb: Netscape t_illegg

en: _Closed Tabs
nb: _Lukkede faner

en: New _Window
nb: Nytt _vindu

en: New _Folder
nb: Ny _mappe

en: [Addresses]
nb: [Addresser]

en: File not found.
nb: Fant ikke fila.

en: Malformed document.
nb: Misformet dokument.

en: Unrecognized bookmark format.
nb: Ukjent bokmerke-format

en: Go forward to the next page
nb: Gå videre til neste side

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
nb: Gå til neste underside

en: Web Search…
nb: Nettsøk...

en: Reload the current page
nb: Last inn gjeldende side på nytt

en: Stop loading the current page
nb: Stopp innlasting av gjeldende side

en: Failed to update title: %s
nb: Mislykktes i å oppdatere tittel: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
nb: Verdien '%s' er ikke gyldig for %s

en: Unexpected setting '%s'
nb: Uventet innstilling '%s'

en: Unexpected action '%s'.
nb: Uventet handling '%s'.

en: %s (Private Browsing)
nb: %s (Privat surfing)

en: Failed to insert new history item: %s
nb: Mislykktes i å legge inn nytt historikkinnlegg: %s

en: Select [text]
nb: Velg [tekst]

en: Bookmarks
nb: Bokmerker

en: New Folder
nb: Ny mappe

en: Edit Folder
nb: Rediger mappe

en: New Bookmark
nb: Nytt bokmerke

en: Edit Bookmark
nb: Redigér bokmerke

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
nb: Skriv et navn for dette bokmerket, og velg hvor det skal oppbevares.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
nb: Skriv et navn for denne mappen, og velg hvor den skal oppbevares.

en: Show in Bookmarks _Bar
nb: Vis i bokmerke_verktøylinje

en: Add to _Speed Dial
nb: Legg til _hurtigvalg

en: Save file as
nb: Lagre fil som

en: Save associated _resources
nb: Lagre tilhørende ressurser

en: A new window has been opened
nb: Nytt vindu åpnet

en: A new tab has been opened
nb: Ny fane åpnet

en: Save file
nb: Lagre fil

en: Reload page without caching
nb: Last inn side på nytt uten mellomlagring

en: Open file
nb: Åpne fil

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
nb: For å bruke URI'en over, åpne en nyhetssamler. Det er vanligvis en meny eller knap "Nytt abonnement", "Ny nyhetsstrøm" eller lignende.
    
    Alternativt gå til Innstillinger, Programmer i Midori og velg Nyhetssamler. Neste gang du velger en nyhetsstrøm fra ikon, blir det lagt til automatisk.

en: New feed
nb: Ny strøm.

en: Add a new bookmark
nb: Legg til et nytt bokmerke

en: Empty
nb: Tom

en: Toggle text cursor navigation
nb: Velg tekstmarkørnavigering

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
nb: Trykk F7 for å starte markørsurfing. Når det er skrudd på, vil en tekstmarkør dukke opp på alle nettsider.

en: _Enable Caret Browsing
nb: Skru på markørsurfing

en: Open all in _Tabs
nb: Åpne i _faner

en: Open in New _Window
nb: Åpne i nytt _vindu

en: Import bookmarks…
nb: Importér bokmerker…

en: _Import bookmarks
nb: _Importér bokmerker

en: _Application:
nb: _Program:

en: Import from XBEL or HTML file
nb: Importér fra XBEL- eller HTML-fil

en: Import from a file
nb: Importér fra en fil

en: Failed to import bookmarks
nb: Mislyktes i å importére bokmerker

en: XBEL Bookmarks
nb: XBEL Bookmerker

en: Netscape Bookmarks
nb: Netscape bokmerker

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
nb: Midori kan kun eksportere til XBEL (*.xbel) og Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
nb: Mislyktes i å eksportere bokmerker

en: A lightweight web browser.
nb: En lettvektig nettleser.

en: See about:version for version info.
nb: See about:version for versjonsinfo

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Dette biblioteket er fri programvare; man kan redistribuere det og/eller modifisere det under vilkårene i GNU Lesser General Public License som publisert av the Free Software Foundation; enten versjon 2.1 av lisensen, eller (ved ditt valg) en hvilken som helst senere versjon.

en: _Duplicate Current Tab
nb: _Duplisér nåværende fane

en: _File
nb: _Fil

en: Open a new window
nb: Åpne et nytt vindu

en: Open a new tab
nb: Åpne en ny fane

en: New P_rivate Browsing Window
nb: Nytt privatsurfing vindu

en: Open a file
nb: Åpne en fil

en: _Save Page As…
nb: _Lagre side som...

en: Save to a file
nb: Lagre til fil

en: Add to Speed _dial
nb: Legg til i hurtigvalg

en: Subscribe to News _feed
nb: Abonnér på nyhets_strøm

en: _Close Tab
nb: _Lukk fane

en: Close the current tab
nb: Lukk nåværende fane

en: C_lose Window
nb: L_ukk vindu

en: Print the current page
nb: Skriv ut den nåværende siden

en: Send Page Link Via Email
nb: Send siden som et vedlegg via mail

en: Close a_ll Windows
nb: Lukk alle vinduer

en: _Edit
nb: Redigér

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
nb: Lim inn og f_ortsett

en: _Find…
nb: _Finn...

en: Find a word or phrase in the page
nb: Finn et ord eller en frase på siden

en: Find _Next
nb: Finn _neste

en: Find _Previous
nb: Finn _forrige

en: Configure the application preferences
nb: Konfigurér programinnstillingene

en: _View
nb: _Vis

en: _Toolbars
nb: _Verktøylinjer

en: Increase the zoom level
nb: Øk zoomnivå

en: Decrease the zoom level
nb: Mink zoomnivå

en: _Encoding
nb: _Koding

en: View So_urce
nb: Se ki_lde

en: View _DOM Source
nb: Se _DOM-kidle

en: Ca_ret Browsing
nb: Mar­kørsurving

en: Toggle fullscreen view
nb: Skru på/av fullskjermvisning

en: Scroll _Left
nb: Skroll _venstre

en: Scroll _Down
nb: Skroll _ned

en: Scroll _Up
nb: Skroll _opp

en: Scroll _Right
nb: Skroll _høyre

en: _Readable
nb: _Leslig

en: _Go
nb: _Gå

en: Go back to the previous page
nb: Gå tilbake til forrige side

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
nb: Gå tilbake til forrige under-side

en: Next or Forward
nb: Neste eller videre

en: Go to the next sub-page or next page in history
nb: Gå til neste under-side eller neste side i historikk

en: _Homepage
nb: _Hjemmeside

en: Go to your homepage
nb: Gå til hjemmesiden din

en: Empty Trash
nb: Tøm søppel

en: Undo _Close Tab
nb: Angre lukking av fane

en: Add a new _folder
nb: Legg til ny _mappe

en: _Import bookmarks…
nb: _Importér bokmerker...

en: _Export bookmarks…
nb: _Eksportér bokmerker...

en: _Manage Search Engines…
nb: _Behandle søkemotorer

en: _Clear Private Data…
nb: _Rens private data...

en: _Inspect Page
nb: _Undersøk side

en: _Previous Tab
nb: _Forrige fane

en: _Next Tab
nb: _Neste fane

en: Move Tab to _first position
nb: Flytt fane til _førsteplass

en: Move Tab _Backward
nb: Flytt fane _bakover

en: _Move Tab Forward
nb: _Flytt fane forover

en: Move Tab to _last position
nb: Flytt Fane til _sisteplass

en: Focus _Current Tab
nb: Fokusér _nåværende fane

en: Focus _Next view
nb: Fokusér _neste visning

en: Only show the Icon of the _Current Tab
nb: Vis kun ikon for _nåværende fane

en: Close Ot_her Tabs
nb: Lukk an_dre faner

en: Open last _session
nb: Åpne forrige _økt

en: _Help
nb: _Hjelp

en: _Frequent Questions
nb: _Ofte stilte spørsmål

en: _Report a Problem…
nb: _Rapporter et problem

en: _Tools
nb: _Verktøy

en: _Menubar
nb: _Menylinje

en: _Navigationbar
nb: _Navigasjonslinje

en: _Bookmarkbar
nb: _Bokmerkelinje

en: _Statusbar
nb: _Statuslinje

en: _Automatic
nb: _Automatisk

en: Chinese Traditional (BIG5)
nb: Tradisjonell kinesisk (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
nb: Forenklet kinesisk (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
nb: Japansk (SHIFT__JIS)

en: Korean (EUC-KR)
nb: Koreansk (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
nb: Russisk (KOI8-R)

en: Western (ISO-8859-1)
nb: Vestlig (ISO-8859-1)

en: Custom…
nb: Tilpasset...

en: Failed to initialize history: %s
nb: Mislyktes i å inisialisere historikk: %s

en: _Separator
nb: _Skilleark

en: _Location…
nb: _Lokasjon...

en: Open a particular location
nb: Åpne en spesifik lokasjon

en: Search or enter an address
nb: Søk etter eller angi en adresse

en: _Web Search…
nb: _Nettsøk...

en: Run a web search
nb: Kjør et nettsøk

en: Reopen a previously closed tab or window
nb: Gjenåpne en tidligere lukket fane eller vindu

en: Show the saved bookmarks
nb: Vis de lagrede bokmerkene

en: _Tabs
nb: _Faner

en: Show a list of all open tabs
nb: Vis en liste over alle åpne faner

en: _Menu
nb: _Meny

en: Menu
nb: Meny

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
nb: Konfigurasjonen av programtillegget '%s' kunne ikke lastes inn: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
nb: Konfigurasjonen av programtillegget '%s' kunne ikke lagres: %s

en: Export certificate
nb: Eksportér sertifikat

en: _Don't trust this website
nb: _Ikke stol på denne nettsiden

en: _Trust this website
nb: _Stol på denne nettsiden

en: _Export Certificate
nb: _Eksport sertifikat

en: The signing certificate authority is not known.
nb: Sertifikatautoritetens signatur er ukjent.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
nb: Sertifikatet stemmer ikke overens med forventet identited for siden det er hentet fra.

en: The certificate's activation time is still in the future.
nb: Sertifikatets aktiveringsøyeblikk er fortsatt fremtidig.

en: The certificate has expired
nb: Sertifikatet er utgått

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
nb: Sertifikatet har blitt inndratt ifølge GTIsConnections sertifikatinndragelsesliste.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
nb: Sertifikatets algoritme er ansett som usikker.

en: Some other error occurred validating the certificate.
nb: En annen feil oppsto i validering av sertifikatet.

en: _Export certificate
nb: _Eksportér sertifikat

en: Self-signed
nb: Selvsignert

en: Security details
nb: Sikkerhetsdetaljer

en: Not verified
nb: Ikke bekreftet

en: Verified and encrypted connection
nb: Bekreftet og kryptert tilkobling

en: Open, unencrypted connection
nb: Åpen, ukryptert tilkobling

en: Align sidepanel to the right
nb: Justér sidepanel til høyre

en: Close panel
nb: Lukk panel

en: Align sidepanel to the left
nb: Juster sidepanel til venstre

en: Show Speed Dial
nb: Vis hurtigvalg

en: Show Homepage
nb: Vis hjemmeside

en: Show last open tabs
nb: Vis sist åpnede faner

en: Show last tabs without loading
nb: Vis de forrige fanene uten å starte innlasting

en: Show Blank Page
nb: Vis blank side

en: Show default Search Engine
nb: Vis standardsøkemotor

en: Show custom page
nb: Vis tilpasset side

en: Japanese (SHIFT_JIS)
nb: Japansk (SHIFT_JIS)

en: New tab
nb: Ny fane

en: New window
nb: Nytt vindu

en: Current tab
nb: Nåværende fane

en: Default
nb: Standard

en: Icons
nb: Ikoner

en: Small icons
nb: Små ikoner

en: Text
nb: Tekst

en: Icons and text
nb: Ikoner og tekst

en: Text beside icons
nb: Tekst utenom ikoner

en: Automatic (GNOME or environment)
nb: Automatisk (GNOME eller miljø)

en: HTTP proxy server
nb: HTTP proxytjener

en: No proxy server
nb: Ingen proxytjener

en: The style of the toolbar
nb: Verktøylinjestil

en: Always use my font choices
nb: Alltid bruk skrifttypevalgene mine

en: Override fonts picked by websites with user preferences
nb: Overskriv skrifttype valgt av nettsider med brukervalg

en: The configuration couldn't be loaded: %s
nb: Innstillingen kunne ikke lastes inn: %s

en: Invalid configuration value '%s'
nb: Ugyldig verdi for innstillingen '%s'

en: Failed to inject stylesheet: %s
nb: Mislyktes i å injesere stilark: %s

en: Show Tab _Label
nb: Vis fane _merkelapp

en: Show Tab _Icon Only
nb: Vis fane kun _ikon

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
nb[0]: Lukk fane til høyre
nb[1]: Lukk faner til høyre

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
nb[0]: Lukk andre fane
nb[1]: Lukk andre faner

en: Trust this website
nb: Stol på denne nettsiden

en: Security unknown
nb: Sikkerhet ukjent

en: %s wants to save an HTML5 database.
nb: %s vil lagre en HTML5-database.

en: _Deny
nb: _Nekt

en: _Allow
nb: _Tillat

en: %s wants to know your location.
nb: %s vil vite hvor du er.

en: You are not connected to a network
nb: Du er ikke koblet til nettverket

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
nb: Din datamaskin må kobles til nettverket for å nå "%s". Koble til et trådløst aksesspunkt eller bruk en nettverkskabel og prøv igjen.

en: You are not connected to the Internet
nb: Du er ikke koblet til internett

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
nb: Din datamaskin vises å være knyttet til nettverket, men kan ikke nå "%s". Sjekk din nettverksinnstilling og prøv igjen.

en: Midori can't find the page you're looking for
nb: Midori kan ikke finne siden som du ser etter

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
nb: Siden på "%s" ble ikke ble funnet. Sjekk nettadressen for feilstavede ord og prøv igjen.

en: Try Again
nb: Forsøk igjen

en: Oops - %s
nb: Oisann - %s

en: Something went wrong with '%s'.
nb: Noe gikk galt med '%s'.

en: Try again
nb: Forsøk igjen

en: Send a message to %s
nb: Send en melding til %s

en: Add _search engine...
nb: Legg til _søkemotor...

en: Open _Link
nb: Åpne _lenke

en: Open Link in New _Tab
nb: Åpne lenke i ny _fane

en: Open Link in _Foreground Tab
nb: Åpne lenke i _forgrunnsfane

en: Open Link in _Background Tab
nb: Åpne lenke i _bakgrunnsfane

en: Open Link in New _Window
nb: Åpne lenke i nytt vindu

en: Copy Link de_stination
nb: Åpne lenkem_ål

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
nb: Lagre _som...

en: Open _Image in New Window
nb: Åpne _bilde i nytt vindu

en: Open _Image in New Tab
nb: Åpne _bilde i ny fane

en: Copy Im_age
nb: Kopiér bi_lde

en: Save I_mage
nb: Lagre b_ilde

en: Copy Video _Address
nb: Kopiér video_addresse

en: Download _Video
nb: Last ned _video

en: Open Address in New _Tab
nb: Åpne addresse i ny _fane

en: Search _with
nb: Søk _med

en: _Search the Web
nb: _Søk på nettet

en: Open _Frame in New Tab
nb: Åpne _ramme i ny fane

en: Inspect _Element
nb: Undersøk _element

en: Open or download file from %s
nb: Åpne eller last ned fil fra %s

en: File Name: %s
nb: Filnavn: %s

en: File Type: '%s'
nb: Filtype: '%s'

en: File Type: %s ('%s')
nb: Filtype: %s ('%s')

en: Size: %s
nb: Størrelse: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
nb: Åpne %s

en: Inspect page - %s
nb: Undersøk side - %s

en: Page loading delayed:
nb: Sidelasting utsatt:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
nb: Lasting utsatt enten på grunn av et nylig krasj eller oppstartsinnstillinger.

en: Load Page
nb: Last side

en: Blank page
nb: Blank side

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
nb: forrige

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
nb: neste

en: Print background images
nb: Skriv ut bakgrundsbilder

en: Whether background images should be printed
nb: Hvorvidt bakgrunnsbilder burde skrives ut

en: Features
nb: Funksjoner

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
nb: %s av %s

en: %d hour | %d hours
nb[0]: %d time
nb[1]: %d timer

en: %d minute | %d minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: %d second | %d seconds
nb[0]: %d sekund
nb[1]: %d sekunder

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
nb:  - %s gjenstår

en: The downloaded file is erroneous.
nb: Den nedlastede filen er gal.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
nb: Sjekksummen oppgitt med lenken stemte ikke overens. Dette betyr antagelig at filen er ukomplett eller ble modifisert etterpå.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
nb: Filen "%s" kan ikke lagres i denne mappen.

en: You don't have permission to write in this location.
nb: Du har ikke skriverettigheter til dette området.

en: There is not enough free space to download "%s".
nb: Det er ikke nok plass ledig for å laste ned "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
nb: Denne filen krever %s men kun %s gjenstår.

en: Speed Dial
nb: Hurtigvalg

en: Click to add a shortcut
nb: Trykk for å legge til en snarvei

en: Enter shortcut address
nb: Legg inn snarveiens adresse

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
nb: Er du sikker på at du vil gjerne denne snarveien?

en: Startup
nb: Oppstart

en: When Midori starts:
nb: Når Midori starter:

en: Homepage:
nb: Hjemmeside:

en: Use _current page
nb: Bruk _nåværende side

en: Use current page as homepage
nb: Bruk nåværende side som hjemmeside

note: Page "Appearance"
en: Fonts
nb: Skrifttype

en: Proportional Font Family
nb: Propsjonal skriftypefamilie

en: The default font family used to display text
nb: Bruk standard-skrifttypefamilien for å vise tekst

en: The default font size used to display text
nb: Bruk standard-skriftstørrelse for å vise tekst

en: Fixed-width Font Family
nb: Fast-bredde skrifttypefamilie

en: The font family used to display fixed-width text
nb: Bruk standard-skrifttypefamilie for å vise fast-breddetekst

en: The font size used to display fixed-width text
nb: Skriftstørrelse brukt for å vise fast-breddetekst

en: Minimum Font Size
nb: Minimum skriftstørrelse

en: The minimum font size used to display text
nb: Minimum skriftstørrelse brukt for å vise tekst

en: Preferred Encoding
nb: Foretrukken koding

note: Page "Behavior"
en: Behavior
nb: Oppførsel

en: Load images automatically
nb: Last inn bilder automatisk

en: Enable Spell Checking
nb: Aktivér stavekontroll

en: Enable scripts
nb: Aktivér skript

en: Enable WebGL support
nb: Aktivér WebGL-støtte

en: Zoom Text and Images
nb: Zoom tekst og bilder

en: Allow scripts to open popups
nb: Tillat at skript åpner sprettoppdialoger

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
nb: Hvorvidt skript tillates å åpne sprettoppvinduer automatisk

en: Default Zoom Level
nb: Standard zoomnivå

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
nb: Opprinnelig faktor å øke størrelsen til nyåpnede faner med

en: Preferred languages
nb: Foretrukne språk

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
nb: En kommaseparert liste over foretrukkene språk for gjengivning av flerspråklige nettsider, for eksempel: "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"

en: Save downloaded files to:
nb: Lagre nedlastede filer til:

note: Page "Interface"
en: Browsing
nb: Surfing

en: Theme:
nb: Drakt:

en: Toolbar Style:
nb: Verktøylinjestil:

en: Open new pages in:
nb: Åpne nye sider i:

en: New tab behavior:
nb: Ny faneoppførsel:

en: Close Buttons on Tabs
nb: Lukkeknapper på faner

en: Open Tabs next to Current
nb: Åpne faner ved siden av nåværende

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
nb: Hvorvidt å åpne nye faner ved siden av den nåværende fanen eller etter den siste

en: Open tabs in the background
nb: Åpne faner i bakgrunnen

note: Page "Network"
en: Network
nb: Nettverk

en: Proxy server
nb: Proxytjener

en: Supported proxy types:
nb: Støttede proxy-typer:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
nb: Webmellomlager

en: The maximum size of cached pages on disk
nb: Maksimal størrelse på mellomlagrede sider på disk

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
nb: Identifisér som

en: Privacy
nb: Personvern

en: Delete old Cookies after:
nb: Slett gamle informasjonskapsler etter:

en: The maximum number of days to save cookies for
nb: Maksimalt antall dager å lagre informasjonskapsler

en: Only accept Cookies from sites you visit
nb: Akseptér informasjonskapsler kunne fra sider du besøker

en: Block cookies sent by third-party websites
nb: Blokkér informasjonskapsler fra tredjepartsnettsider

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
nb: Infokapsler lagrer f.eks innlogginsdetaljer, spilløkter eller brukerprofiler i reklameøyenmed.

en: Enable offline web application cache
nb: Skru på avkoblet nettapplikasjon mellomlager

en: Enable HTML5 local storage support
nb: Skru på støtte for lokal HTML5-lagring

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
nb: Fjern vidresenderdetaljer sendt til nettsider

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
nb: Hvorvidt "Vidresender" toppteksten skal forkortes til vertnavn

en: Delete pages from history after:
nb: Slett sider fra historikk etter:

en: The maximum number of days to save the history for
nb: Maksimalt antall dager å lagre historikk

en: Extensions
nb: Utvidelser

en: _Manage Search Engines
nb: _Behandle søkemotorer

en: Add search engine
nb: Legg til søkemotor

en: Edit search engine
nb: Redigér søkemotor

en: _Name:
nb: _Navn:

en: _Description:
nb: _Beskrivelse:

en: _Address:
nb: _Adresse:

en: _Token:
nb: _Pollett:

en: Manage Search Engines
nb: Behandle søkemotorer

en: Use as _default
nb: Bruke som standard

en: The search engines couldn't be loaded. %s
nb: Søkemotoren kunne ikke lastes inn. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
nb: Søkemotoren kunne ikke lagres. %s

en: Bookmarks and History
nb: Bokmerker og historikk

en: Search for %s
nb: Søk etter %s

en: Failed to select from history: %s
nb: Mislyktes i å velge fra historikk: %s

en: Search with…
nb: Søk med...

en: Search with %s
nb: Søk med %s

en: Could not run external program.
nb: Kunne ikke kjøre eksternt program.

en: Invalid URI
nb: Ugyldig URI

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
nb: _Innlinje find:

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Match Case
nb: skill mellom små og store bokstaver

en: Close Findbar
nb: Lukk finnelinje

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
nb[0]: %d bokmerke
nb[1]: %d bokmerker

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
nb[0]: %d undermappe
nb[1]: %d undermapper

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
nb: Tøm mappe

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
nb: Mappe som inneholder %s og ingen bokmerker

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
nb: Mappe som inneholder %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
nb: Mappe som inneholder %s og %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
nb: Bokmerke som leder til: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
nb: %s og ingen bokmerker

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
nb: %s og %s

en: Edit the selected bookmark
nb: Redigér det valgte bokmerket

en: Delete the selected bookmark
nb: Slett det valgte bokmerket

en: Add a new folder
nb: Legg til en ny mappe

en: <i>Separator</i>
nb: <i>Separatør</i>

en: Open in New _Tab
nb: Åpne i ny _fane

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
nb: Søk i bokmerker

en: History
nb: Historikk

en: Today
nb: Idag

en: Yesterday
nb: I går

en: %d day ago | %d days ago
nb[0]: %d dag siden
nb[1]: %d dager siden

en: A week ago
nb: En uke siden

en: Failed to remove history item: %s
nb: Mislyktes å fjerne historikkinnlegg: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
nb: Er du sikker på at du vil fjerne alle historikkinnlegg?

en: Bookmark the selected history item
nb: Bokmérk det valgte historikkinnlegget

en: Delete the selected history item
nb: Slett det valgte historikkinnlegget

en: Clear the entire history
nb: Rens hele historikken

note: Create the filter entry
en: Search History
nb: Søk i historikk

en: Authentication Required
nb: Autentisering påkreves

en: A username and a password are required
    to open this location:
nb: Et brukernavn og passord er påkrevd
    for å åpne dette området:

en: Username
nb: Brukernavn

en: Password
nb: Passord

en: _Remember password
nb: _Husk passord

en: Property '%s' is invalid for %s
nb: Egenskap '%s' er ugyldig for %s

en: Choose file
nb: Velg fil

en: Choose folder
nb: Velg mappe

en: 1 hour
nb: 1 time

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 week
nb: 1 uke

en: 1 month
nb: 1 måned

en: 1 year
nb: 1 år

en: Preferences for %s
nb: Innstillinger for %s

en: MD5-Checksum:
nb: MD5-sjekksum:

en: SHA1-Checksum:
nb: SHA1-sjekksum:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
nb: Denne siden ser ut til å inneholde et brukerskript. Ønsker du å installére det?

en: _Install user script
nb: _Installér brukerskript

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
nb: Denne siden ser ut til å inneholde en brukerstil. Vil du installére den?

en: _Install user style
nb: _Installér brukerstil

en: Don't install
nb: Ikke installér

en: Userscripts
nb: Brukerskript

en: Userstyles
nb: Brukerstiler

en: Error
nb: Feil

en: Do you want to delete '%s'?
nb: Vil du slette '%s'?

en: Delete user script
nb: Slett brukerskript

en: Delete user style
nb: Slett brukerstil

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
nb: Filen <b>%s</b> vil bli permanent slettet.

en: Open in Text Editor
nb: Åpne i tekstbehandler

en: Open Target Folder
nb: Åpne målmappe

en: Add new addon
nb: Legg til nytt brukertillegg

en: Remove selected addon
nb: Fjern valgt tillegg

en: User addons
nb: Brukertillegg

en: Can't monitor folder '%s': %s
nb: Kan ikke overvåke mappe '%s': %s

en: Support for userscripts and userstyles
nb: Støtte for brukerskript og brukerstiler

en: Colorful Tabs
nb: Fargerike faner

en: Tint each tab distinctly
nb: Fargekoding for faner

en: Cookie Manager
nb: Informasjonskapselbehandler

en: Delete All
nb: Slett alle

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
nb: Slette alle viste informasjonskapsler. Dersom et filter er satt, vil kun de informasjonskapslene slettes som stemmer overens med filteret.

en: Expand All
nb: Ekspandér alle

en: Collapse All
nb: Kollaps alle

en: Do you really want to delete all cookies?
nb: Vil du virkelig slette alle informasjonskapsler?

en: Question
nb: Spørsmål

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
nb: Kune informasjonskapsler som stemmer overns med filteret vil slettes.

en: At the end of the session
nb: Ved øktens ende

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
nb: <b>Vert</b>: %s
    <b>Navn</b>: %s
    <b>Verdi</b>: %s
    <b>Sti</b>: %s
    <b>Sikker</b>: %s
    <b>Utløper</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
nb: <b>Domene</b>: %s
    <b>Informasjonskapsler</b>: %d

en: Name
nb: Navn

en: _Expand All
nb: _Ekspandér alle

en: _Collapse All
nb: _Kollaps alle

en: Search Cookies by Name or Domain
nb: Søk i informasjonskapsler etter Navn eller Domene

en: List, view and delete cookies
nb: Overse, vis og slett informasjonskapsler

en: Copy Tab _Addresses
nb: Kopiér fane_addresser

en: Copy Addresses of Tabs
nb: Kopiér faners addresser

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
nb: Kopiér addressene til alle faner til utklippstavle

en: Delayed load
nb: Forsinket innlasting

en: Delay page load until you actually use the tab.
nb: Forsink sideinnlasting til du faktisk bruker fanen.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
nb: Versjonnummer i paranteser viser versjon brukt ved kjøring.

en: Midori doesn't store any personal data:
nb: Midori samler ikke noen personlige data:

en: No history or web cookies are being saved.
nb: Ingen historikk eller informasjonskapsler blir lagret.

en: Extensions are disabled.
nb: Programtilleg er skrudd av.

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
nb: HTML5lagring, lokal database og applikasjonsmellomlagere er skrudd av.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
nb: Midori forhindrer nettsider i å spore brukeren:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
nb: Vidresender-URL'er blir redusert til vertnavnet.

en: DNS prefetching is disabled.
nb: DNS-forhenting er skrudd av.

en: The language and timezone are not revealed to websites.
nb: Språk og tidssone blir ikke oppgitt til nettsider.

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
nb: Flash og andre Netscape-tillegg kan ikke vises av nettsider.

en: Double click for more information
nb: Dobbeltklikk for mer informasjon

en: This extension shows glib error messages in systray.
nb: Dette programtillegget viser glib feilmeldinger i systemtrau.

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
nb: En feil oppsto i forsøket av å laste ned en fil med det følgende programtillegget:
    
    %s
    
    
    
    Feil:
    
    %s
    
    
    
    Fortsett uten dette programtillegget.

en: External Download Manager - Aria2
nb: Ekstern nedlastningsbehandler - Aria2

en: Download files with Aria2
nb: Last ned filer med Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
nb: Ekstern nedlastningsbehandler - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
nb: Last ned filer med SteadyFlow

en: Command:
nb: Kommando:

en: Download files with "%s" or a custom command
nb: Last ned filer med "%s" eller en tilpasset kommando

en: External Download Manager - CommandLine
nb: Ekstern nedlastningsbehandler - Kommandolinje

en: Name:
nb: Navn:

en: Command Line:
nb: Kommandolinje:

en: Right-click a suggestion to customize it
nb: Høyreklikk et forslag å for å tilpasse det.

en: Choose application
nb: Velg program

en: Select an application to open "%s"
nb: Velg et program å åpne «%s» i

en: None
nb: Ingen

en: Download error
nb: Nedlastingsfeil

en: Cannot open '%s' because the download failed.
nb: Kan ikke åpne '%s' fordi nedlastingen feilet.

en: Open _with…
nb: Åpne_med...

en: Open in Image _Viewer
nb: Åpne i bildevisningsprogram

en: File Types
nb: Filtyper

en: Text Editor
nb: Tekstredigerer

en: News Aggregator
nb: Nyhetssamler

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
nb: Mislyktes å finne påkrevd Atom "entry"-elementer i XML-data.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
nb: Mislyktes å finne påkrevd Atom "feed"-elementer i XML-data.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
nb: Sist oppdater: %s.

en: Feeds
nb: Kanaler

en: Add new feed
nb: Legg til ny kanal

en: Delete feed
nb: Slett kanal

en: _Feeds
nb: _Kanaler

en: Failed to find root element in feed XML data.
nb: Mislyktes å finne rotelement i kanal-XML-data.

en: Unsupported feed format.
nb: Ustøttet kanalformat.

en: Failed to parse XML feed: %s
nb: Mislyktes å lese XML-kanal. %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
nb: Mislyktes i å finne "channel" element i RSS XML data.

en: Unsupported RSS version found.
nb: Fant ustøttet RSS-versjon.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
nb: Mislyktes i å finne påkrevde RSS "item"-elementer i XML-data.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
nb: Mislyktes i å finne påkrevde RSS "channel"-elementer i XML-data.

en: Feed '%s' already exists
nb: Kanal '%s' eksisterer allerede

en: Error loading feed '%s'
nb: Feil i lasting av kanal '%s'

en: Feed Panel
nb: Kanalpanel

en: Read Atom/ RSS feeds
nb: Les Atom/RSS-kanaler

en: Failed to add form value: %s
nb: Mislyktes i å legge til skjemaverdi: %s

en: Form history
nb: Skjemahistorikk

en: Master password required
    to open password database
nb: Superpassord kreves
    for å åpne passorddatabase

en: Remember password on this page?
nb: Huske passord på denne siden?

en: Remember
nb: Husk

en: Not now
nb: Ikke nå

en: Never for this page
nb: Aldri for denne siden

en: Toggle form history state
nb: Skru av/på historikktilstand

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
nb: Aktiver eller deaktiver skjemahistorikk for denne fanen.

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
nb: Aktivér skjemahistorikk kunne via hurtigtast (Ctrl+Shift+F) per fane

en: Form history filler
nb: Skjermhistorikk utfyller

en: Stores history of entered form data
nb: Lagrer historikk over inntastet skjemadata

en: Failed to select suggestions
nb: Mislyktes i å velge forslag

en: There are no unvisited tabs
nb: Det er ingen ubesøkte faner

en: History-List
nb: Historikk-liste

en: Tab closing behavior
nb: Oppførsel for fanelukking

en: Do nothing
nb: Gjør ingenting

en: Switch to last viewed tab
nb: Bytt til sist viste fane

en: Switch to newest tab
nb: Bytt til nyeste fane

en: Flash window on background tabs
nb: Blink vinduer på bakgrunnsfaner

en: Next new Tab (History List)
nb: Neste nye fane (historikkliste)

en: Next new tab from history
nb: Neste nye fane fra historikk

en: Previous new Tab (History List)
nb: Forrige nye fane (historikkliste)

en: Previous new tab from history
nb: Forrige nye fane fra historikk

en: Display tab in background (History List)
nb: Vis fane i bakgrunn (historikkliste)

en: Display the current selected tab in background
nb: Vis den nå valgte fanen i bakgrunnen

en: History List
nb: Historikkliste

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
nb: Flytt til sist brukte fane ved skifte eller lukking av faner

en: SQL fails: %s
nb: SQL mislykkes: %s

en: Accept
nb: Akseptér

en: Accept for session
nb: Akseptér for økt

en: Block
nb: Blokkér

en: Could not open database of extension: %s
nb: Kunne ikke åpne database for programtillegg: %s

en: Failed to execute database statement: %s
nb: Mislyktes i å utføre database-utsagn: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
nb: Vil du virkelig slette alle JavaScript-tilganger?

en: Delete all JavaScript permissions?
nb: Slette alle JavaScript-tilganger?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
nb: Denne handlingen vil slette alle JavaScript-tilganger. Du blir bedt om tilganger igjen for hver side du besøker.

en: Manager instance
nb: Behandlerinstans

en: Instance to global NoJS manager
nb: Instans til global NoJS-behandler

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
nb: Konfigurér NoJS

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
nb: Nedenfor er en liste over alle nettsider og tilhørende regelsett. Du kan slette regler ved å markere innlegg og trykke på <i>Slett</i>.

en: Domain
nb: Domene

en: Policy
nb: Regel

en: Delete _all
nb: Slett alle

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
nb: Tillat skript på lokale sider.

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
nb: Blok_kér skript ved ukjente domener som standard

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
nb: S_ett tilganger på andre-nivå domene

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
nb: Nekt %s

en: Allow %s
nb: Tillat %s

en: Allow %s this session
nb: Tillat %s for denne økten

en: Browser window
nb: Nettleservindu

en: The Midori browser instance this view belongs to
nb: Midori-nettleser instansen som denne visningen tilhører

en: View
nb: Visning

en: The Midori view instance this view belongs to
nb: Midorivisningsinstansen denne visingen tilhører

en: Menu icon state
nb: Menyikontilstand

en: State of menu icon to show in status bar
nb: Tilstand for menyikon i statuslinjen

en: Undetermined
nb: Ukjent

en: Allowed
nb: Tillat

en: Mixed
nb: Blandet

en: Denied
nb: Nektet

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
nb: En feil  oppsto som forhindrer NoJS-tillegget i å fortsette. Du bør skru det av.

en: Error in NoJS extension
nb: Feil i NoJS-tillegg

en: Reason
nb: Grunn

en: Could not create configuration folder for extension: %s
nb: Kunne ikke skape konfigurasjonsmappe for tillegg: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
nb: Kunne ikke skape konfigurasjonsmappe for tillegg.

en: Could not open database of extension.
nb: Kunne ikke åpne tilleggets database.

en: Could not set up database structure of extension.
nb: Kunne ikke sette opp databasestruktur for tillegg.

en: Extension instance
nb: Tillegginstans

en: The Midori extension instance for this extension
nb: Midoritillegginstans for dette tillegget

en: Application instance
nb: Applikasjonsinstans

en: The Midori application instance this extension belongs to
nb: Midoriapplikasjonsinstansen dette tillegget tilhører

en: Database instance
nb: Databaseinstans

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
nb: Peker til sqlite databaseinstans brukt av dette tillegget

en: Database path
nb: Databasesti

en: Path to sqlite database instance used by this extension
nb: Sti til sqlite databaseinstans brukt av dette tillegget

en: Allow local pages
nb: Tillat lokal side

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
nb: Tillat skript til å kjøre på lokal (file://)side

en: Only second level
nb: Kun andre nivå

en: Unknown domain policy
nb: Ukjent domenepraksis

en: Policy to use for unknown domains
nb: Policy som skal brukes til ukjente domener

en: Accept temporarily
nb: Godta midlertidig

en: Mouse Gestures
nb: Musebevegelser

en: Control Midori by moving the mouse
nb: Kontroller midori med musebevegelser

en: Reload page or stop loading
nb: Gjenninnlast side eller stopp lasting

en: Customize Keyboard shortcuts
nb: Tilpass tastatursnarveier

en: Customize Sh_ortcuts…
nb: Tilpass tasta_tursnarveier

en: Shortcuts
nb: Hurtigtaster

en: View and edit keyboard shortcuts
nb: Se over og behandle tastatursnarveier

en: Statusbar Clock
nb: Statuslinje-klokke

en: Display date and time in the statusbar
nb: Vis tid og dato i statuslinje

en: Images
nb: Bilder

en: Scripts
nb: Skript

en: Netscape plugins
nb: Netscape-tillegg

en: Enable Netscape plugins
nb: Skru på Netscape-tillegg

en: Statusbar Features
nb: Statuslinje-funksjoner

en: Easily toggle features on web pages on and off
nb: Veksle enkelt funksjoner på nettsider av og på

en: Tab Panel
nb: Fanepanel

en: T_ab Panel
nb: F_anepanel

en: Show tabs in a vertical panel
nb: Vis faner i et loddrett panel

en: Only Icons on Tabs by default
nb: Bare ikoner og faner som standard

en: New tabs have no label by default
nb: Nye faner har ingen tittel som standard

en: Tabs you collected so far
nb: Faner du har sammlet hittil

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
nb: Lukker alle faner og lager nye med fane linker

en: Customize Toolbar
nb: Tilpass verktøylinje

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
nb: Velg elementer som skal vises på verktøylinjen. Elementer kan omplasseres med dra-og-slipp.

en: Available Items
nb: Tilgjengelige elementer

en: Displayed Items
nb: Viste objekter

en: _Customize Toolbar…
nb: _Tilpass verktøylinje...

en: Toolbar Editor
nb: Redigering av verktøylinjer

en: Easily edit the toolbar layout
nb: Rediger enkelt verktøylinjeoppsettet

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
nb: Slett private data

en: _Clear private data
nb: _Vask ut private data

en: Clear the following data:
nb: Vask ut følgende data:

en: Last open _tabs
nb: Sist åpne _faner

en: Clear private data when _quitting Midori
nb: Vask ut private data ved _avslutting av Midori

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
nb: Lagret innloggingsinformasjon og _passord

en: Cookies and Website data
nb: Informasjonskapsler og nettstadsdata

en: Website icons
nb: Nettstedsikoner

en: Open tabs
nb: Åpme famer

en: More open tabs…
nb: Flere åpne faner...

en: Failed to clear history: %s
nb: Klarer ikke å nullstille loggen: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
nb: Klarte ikke å fjerne netthistorikken: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
nb: Klarte ikke å legge til som bokmerke.%s

en: Failed to update bookmark: %s
nb: Klarte ikke å oppdatere bokmerke: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
nb: Klarte ikke å fjerne bokmerke:  %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
nb: Innstillingene kunne ikke lagres. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
nb: Papirkurven kunne ikke lagres. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
nb: Midori kjæsjet sist det ble åpnet. Du kan innrapportere problemet til %s.

en: Modify _preferences
nb: Endre _preferences

en: Disable all _extensions
nb: Skru av all_extensions

en: Show a dialog after Midori crashed
nb: Vis dialog etter Midori-kræsj

en: Discard old tabs
nb: Glem eldre faner

en: Show last crash _log
nb: Vis siste kræsj_logg

en: Run in _debugger
nb: Kjør i feilsøkingsprogram

en: An instance of Midori is already running but not responding.
nb: En annen instans av midori kjører allerede, men svarer ikke.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
nb: Fant ikke bokmerkene dine: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
nb: Økten kan ikke lastes inn. %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
nb: Fant ikke papirkurven din: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
nb: Fant ikke historikken din: %s

en: The following errors occured:
nb: Følgande problem oppstod:

en: _Ignore
nb: _Ignorér

en: Could not open database of extenstion: %s
nb: Kunne ikke åpne database over tillegg: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
nb: Vil du virkelig slette alle informasjonskapsels-rettigheter?

en: Delete all cookie permissions?
nb: Slett alle infomasjonskapsels-rettigheter?

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
nb: Dette tiltaket vil slette alle informasjonskapsels-rettigheter. Du vil bli spurt om tilgang igjen for hver side som blir besøkt.

en: Cookie permission manager
nb: Behandling av informasjonskapsler

en: Instance of current cookie permission manager
nb: Instans av gjeldende informasjonskapselsbehandler

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
nb: Sett opp informasjonskapselsrettigheter

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
nb: Nedenfor er alle besøkte nettsider opplistet med gjeldende praksis anført. Du kan slette praksis ved å markere oppføringene og trykke på <i>Slett</i>. Du kan også legge til en praksis for et domene manuelt ved å skrive inn ønsket domene nedenfor, velge praksis og trykke på  <i>Legg til</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
nb: Praksis for informasjonskapsler fra domener som ikke er opplistet:

en: Ask for a decision
nb: Spør om avgjørelse

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
nb: En fatal feil inntraff, hvilket forhindrer informasjonskapselsbehandleren fra å fortsette. Du bør skru den av.

en: Error in cookie permission manager extension
nb: Feil i informasjonslapselsbehandler-tillegget

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
nb: Kunne ikke fastsette global praksis for informasjonskapsler for domenet: %s

en: Till session end
nb: Til øktens ende

en: The website %s wants to store %d cookies.
nb: Nettsiden %s ønsker å lagre %d informasjonskapsler.

en: The website %s wants to store a cookie.
nb: Nettsiden %s ønsker å lagre en informasjonskapsel.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
nb: Flerfloldige nettsider vil tilsammen lagre %d informasjonskapsler.

en: _Accept
nb: _Godta

en: Accept for this _session
nb: Godta før denne _økta

en: De_ny
nb: Ne_kt

en: Deny _this time
nb: Nekt _denne gang

en: Path
nb: Sti

en: Value
nb: Verdi

en: Expire date
nb: Utløpsdato

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
nb: Ingen individuelt fastsatt praksis for bruk av domener. Dette begrenser ytterligere den globale informasjonskapsels-praksisen satt i Midoris innstillinger.

en: Cookie Security Manager
nb: Informasjonskapsels-behandler

en: Manage cookie permission per site
nb: Behandle informasjonskapsler på side-for-side -basis

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
nb: Kunne ikke innhente applikasjonsikon i %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
nb: Klarte ikke å opprette ny oppstarter (%s): %s

en: Launcher created
nb: Oppstarter opprettet

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
nb: Du kan nå kjøre <b>%s</b> fra oppstarteren din, eller menyen

en: Error creating launcher
nb: Feil ved opprettelse av oppstarter

en: Applications
nb: Applikasjoner

en: New _Profile
nb: Ny _profil

en: New _App
nb: Ny _app

en: Creates a new app for a specific site
nb: Lager en ny app for angitt side

en: Error launching
nb: Oppstartsfeil

en: Create _Launcher
nb: Lag _oppstarter

en: Web App Manager
nb: Behandling av nettapp-er

en: Manage websites installed as applications
nb: Behandle installerte nettsider som applikasjoner

en: Transfers
nb: Overføringer

en: Clear All
nb: Fjern alle

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
nb: Klarte ikke å laste ned: %s

en: Open Destination _Folder
nb: Åpne mål_mappe

en: Copy Link Loc_ation
nb: Kopier lenke_plassering

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
nb: Filen '<b>%s</b>'  har blitt lastet ned.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
nb: '<b>%s</b>' og %d andre filer har blitt lastet ned.

en: Transfer completed
nb: Overføring ferdig

en: Some files are being downloaded
nb: Noen filer er på vei ned

en: _Quit Midori
nb: _Avslutt Midori

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
nb: Overføringene vil bli kansellert om Midori avsluttes.

en: Transfer Manager
nb: Overførings-benahdler

en: View downloaded files
nb: Se nedlastede filer

en: Failed to update database: %s
nb: Klarte ikke å oppdatere database: %s

en: Failed to select from database: %s
nb: Kunne ikke utføre utvalg fra database: %s

en: Failed to import legacy session: %s
nb: Klarte ikke å importere gammel økt: %s

en: Tab and session management.
nb: Fane og økt-behandling

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
nb: Dette tillegget gir sjekkliste for oppdateringsjobber eller gjentagende hendleser.

en: Failed to add new note to database: %s
nb: Klarte ikke å legge til notat i database: %s

en: Falied to remove note from database: %s
nb: Klarte ikke å fjerne notat fra database: %s

en: Falied to rename note: %s
nb: Klarte ikke å omdøpe notat: %s

en: Falied to update note: %s
nb: Klarte ikke å oppdatere notat: %s

en: Notes
nb: Notater

en: New Note
nb: Nytt notat

en: New note
nb: Nytt notat

en: Failed to select from notes database: %s
nb: Klarte ikke å velge notater fra database: %s

en: Rename note
nb: Omdøp notat

en: Copy note to clipboard
nb: Kopier notat til utklippstavle

en: Remove note
nb: Fjern notat

en: Copy selection as note
nb: Kopier utvalg til notat

en: Save text clips from websites as notes
nb: Lagre tekstutklipp fra nettsider som notater

en: Advertisement blocker
nb: Reklame-blokkerer

en: Block advertisements according to a filter list
nb: Blokker reklame i hendhold til filtreringsliste

en: Bl_ock image
nb: Bl_okker bilde

en: Bl_ock link
nb: Bl_okker lenke

en: Configure Advertisement filters
nb: Konfigurer reklameblokkeringsfilter

en: Edit rule
nb: Rediger regel

en: _Rule:
nb: _Regel:
