midori - en to nn translation catalogue (91 entries)

en: Web Browser
nn: Nettlesar

en: Midori Web Browser
nn: Midori Nettlesar

en: Browse the Web
nn: Surf på nettet

en: Internet;WWW;Explorer
nn: Internett;WWW;Explorer

en: New Tab
nn: Ny fane

en: New Window
nn: Nytt vindauge

en: New Private Browsing Window
nn: Nytt vindauge i privatmodus

en: Midori Private Browsing
nn: Midori Privatmodus

en: Private Browsing
nn: Privatmodus

en: Open a new private browsing window
nn: Åpne eit nytt vindauge i privatmodus

en: Snapshot saved to: %s
nn: Stilbilde lagra i: %s

en: Run ADDRESS as a web application
nn: Køyr ADRESSE som nettapplikasjon

en: ADDRESS
nn: ADDRESSE

en: Use FOLDER as configuration folder
nn: Bruk MAPPE som konfigurasjonsmappe

en: FOLDER
nn: MAPPE

en: Private browsing, no changes are saved
nn: Privatmodus, ingen ting vert lagra

en: Show a diagnostic dialog
nn: Vis ein diagnostisk dialog

en: Run the specified filename as javascript
nn: Køyr eit bestemt filnamn som javascript

en: Take a snapshot of the specified URI
nn: Ta ein skjermdump av denne URLen

en: Execute the specified command
nn: Køyr ein bestemt kommando

en: List available commands to execute with -e/ --execute
nn: Vis dei tilgjengelige kommandoane som kan køyrast med -e/ --execute

en: Display program version
nn: Vis programversjon

en: Addresses
nn: Adresser

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
nn: Steng URLar i følge det vanlege utrykket MØNSTER

en: PATTERN
nn: MØNSTER

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
nn: Reset Midori etter SECONDS sekund utan bruk

en: SECONDS
nn: SEKUNDAR

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
nn: Rapporter problem som du støter på til:

en: Check for new versions at:
nn: Leit etter ein ny versjon på:

en: An unknown error occured
nn: Ein ukjend feil oppstod

en: _Bookmarks
nn: _Bokmerke

en: Add Boo_kmark
nn: Legg til eit bok_merke

en: _Extensions
nn: _Utvidelsar

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
nn: _Historikk

en: _Userscripts
nn: _Brukarscript

en: User_styles
nn: Brukar_stil

en: New _Tab
nn: Ny _fane

en: _Transfers
nn: _Overføringar

en: Netscape p_lugins
nn: Utvidel_sar for Netscape

en: _Closed Tabs
nn: _Lukka faner

en: New _Window
nn: Nytt _vindauge

en: New _Folder
nn: Ny _mappe

en: [Addresses]
nn: [Adresser]

en: File not found.
nn: Fann ikkje fil.

en: Malformed document.
nn: Dokumentet kjem frå ein mal.

en: Unrecognized bookmark format.
nn: Gjenkjente ikkje formatet for dette bokmerket.

en: Reload the current page
nn: Last denne sida inn på nytt

en: Stop loading the current page
nn: Stopp å laste denne sida

en: Failed to update title: %s
nn: Klarte ikkje å oppdatere tittelen: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
nn: Verdien '%s' er invalid for %s

en: Unexpected action '%s'.
nn: Uventa handling '%s'

en: %s (Private Browsing)
nn: %s (Privatmodus)

en: Bookmarks
nn: Bokmerke

en: Add to _Speed Dial
nn: Legg til i _Hurtigval

en: Save file as
nn: Lagra fila som

en: Save associated _resources
nn: Lagra dei _ressursane som liknar

en: A new window has been opened
nn: Eit nytt vindauge har blitt opna

en: A new tab has been opened
nn: Ei ny fane har blitt opna.

en: Save file
nn: Lagra fil

en: Open file
nn: Opna fil

en: Show last open tabs
nn: Vis dei siste opne fanane

en: Show last tabs without loading
nn: Vis dei siste fanane utan å laste dei

en: The configuration couldn't be loaded: %s
nn: Konfigurasjonen kunne ikkje opnast: %s

en: Invalid configuration value '%s'
nn: Konfigurasjonsverdien '%s' er invalid

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
nn: Kunne ikkje lagra fila "%s" i denne mappa.

en: You don't have permission to write in this location.
nn: Du har ikkje rettigheitar til å endre på denne plassen.

en: There is not enough free space to download "%s".
nn: Det er ikkje nok ledig plass til å laste ned "%s".

en: The file needs %s but only %s are left.
nn: Fila treng %s men det er kun att %s.

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
nn: Mellomlager for nett

en: Privacy
nn: Personvern

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
nn: Cookies lagrar innloggingsdata, spel eller brukarprofilar for annonseringsformål.

en: Extensions
nn: Utvidingar

en: The search engines couldn't be loaded. %s
nn: Søkemotorane kunne ikkje opnast. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
nn: Kunne ikkje lagra søkemotorane. %s

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
nn: Lagra innloggingsinformasjon og _passord

en: Cookies and Website data
nn: Cookies og nettstadsdata

en: Website icons
nn: Nettstadsikon

en: Failed to clear history: %s
nn: Klarte ikkje å fjerne netthistorien: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
nn: Klarte ikkje å fjerne netthistorikken: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
nn: Kunne ikkje lagra konfigurasjonsfila. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
nn: Kunne ikkje lagra innhaldet i papirkurven. %s

en: Modify _preferences
nn: Endre _innstillingar

en: Disable all _extensions
nn: Slå sv alle_utvidingar

en: Discard old tabs
nn: Kast gamle faner

en: An instance of Midori is already running but not responding.
nn: Eit anna vindauge av Midori køyrer allereie, utan å fungere.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
nn: Fann ikkje bokmerkene dine: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
nn: Kunne ikkje lasta økta: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
nn: Fann ikkje papirkorga di: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
nn: Fann ikkje historien din: %s

en: The following errors occured:
nn: Dei følgande problema oppstod:

en: _Ignore
nn: _Ignorer
