midori 0.5.8 - en to pl translation catalogue (772 entries)

en: Web Browser
pl: Przeglądarka internetowa

en: Midori Web Browser
pl: Przeglądarka internetowa Midori

en: Browse the Web
pl: Wyświetla zawartość stron umieszczonych w sieci internetowej

en: New Tab
pl: Nowa karta

en: New Window
pl: Nowe okno

en: New Private Browsing Window
pl: Nowe okno prywatne

en: Midori Private Browsing
pl: Tryb prywatny Midori

en: Private Browsing
pl: Przeglądanie w trybie prywatnym

en: Open a new private browsing window
pl: Otwórz nowe okno przeglądania prywatnego

en: Snapshot saved to: %s
pl: Obraz strony internetowej zapisano do pliku %s

en: Run ADDRESS as a web application
pl: Otwiera ADRES jako stronę usługi internetowej

en: ADDRESS
pl: ADRES

en: Use FOLDER as configuration folder
pl: Używa KATALOGU do przechowywania konfiguracji programu

en: FOLDER
pl: KATALOG

en: Private browsing, no changes are saved
pl: Przeglądanie prywatne, żadne zmiany nie są zapisywane

en: Portable mode, all runtime files are stored in one place
pl: Tryb przenośny, wszystkie uruchomione pliki są przechowywane w jednym miejscu

en: Plain GTK+ window with WebKit, akin to GtkLauncher
pl: Wyświetla czyste okno GTK+ z widżetem WebKit, podobne do GtkLauncher

en: Show a diagnostic dialog
pl: Wyświetla okno diagnostyczne po wystąpieniu awarii

en: Run within gdb and save a backtrace on crash
pl: Uruchamia w ramach gdb i zapisuje szczegóły awarii

en: Run the specified filename as javascript
pl: Uruchamia określony plik jako skrypt javascript

en: Take a snapshot of the specified URI
pl: Przechwytuje obraz strony określonej jako ADRES

en: Execute the specified command
pl: Wykonuje wprowadzone polecenie

en: List available commands to execute with -e/ --execute
pl: Wypisuje polecenia dostępne z opcją -e lub --execute

en: Display program version
pl: Pokaż wersję programu

en: Addresses
pl: Adresy

en: Block URIs according to regular expression PATTERN
pl: Blokuje adresy URI określone przez WZÓR

en: PATTERN
pl: WZÓR

note: i18n: CLI: Close tabs, clear private data, open starting page
en: Reset Midori after SECONDS seconds of inactivity
pl: Resetuje działanie programu po czasie wyrażonym ilością SEKUND

en: SECONDS
pl: SEKUNDY

en: Error: "gdb" can't be found
pl: Błąd: nie można odnaleźć „gdb”

en: Please report comments, suggestions and bugs to:
pl: Prosimy o zgłaszanie uwag, sugestii i błędów na adres:

en: Check for new versions at:
pl: Sprawdź nową wersję na:

en: An unknown error occured
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: _Bookmarks
pl: _Zakładki

en: Add Boo_kmark
pl: _Dodaj zakładkę

en: _Extensions
pl: _Wtyczki

note: i18n: Browsing history, visited web pages, closed tabs
en: _History
pl: _Historia

en: _Userscripts
pl: Skrypty _użytkownika

en: User_styles
pl: _Style użytkownika

en: New _Tab
pl: Nowa kar_ta

en: _Transfers
pl: _Pobieranie plików

en: Netscape p_lugins
pl: Wtyczki _Netscape

en: _Closed Tabs
pl: _Zamknięte karty

en: New _Window
pl: _Nowe okno

en: New _Folder
pl: Nowy _katalog

en: [Addresses]
pl: [ADRES…]

en: File not found.
pl: Nie odnaleziono pliku.

en: Malformed document.
pl: Uszkodzony dokument.

en: Unrecognized bookmark format.
pl: Nierozpoznany format zakładek.

en: Go forward to the next page
pl: Przechodzi do następnej odwiedzonej strony

note: i18n: Visit the following logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the next sub-page
pl: Przechodzi do następnej podstrony

en: Web Search…
pl: Wyszukaj w sieci...

en: Reload the current page
pl: Wczytuje ponownie bieżącą stronę

en: Stop loading the current page
pl: Zatrzymuje wczytywanie bieżącej strony

en: Failed to update title: %s
pl: Nie udało się uaktualnić tytułu: %s

en: Value '%s' is invalid for %s
pl: Wartość „%s” nie jest prawidłowa dla %s

en: Unexpected setting '%s'
pl: Nieoczekiwane ustawienie „%s”

en: Unexpected action '%s'.
pl: Niespodziewana czynność „%s”.

en: %s (Private Browsing)
pl: %s (Tryb prywatny)

en: Failed to insert new history item: %s
pl: Nie udało się dodać nowej pozycji historii: %s

en: Select [text]
pl: Wybierz [tekst]

en: Bookmarks
pl: Zakładki

en: New Folder
pl: Nowy katalog

en: Edit Folder
pl: Edycja katalogu

en: New Bookmark
pl: Nowa zakładka

en: Edit Bookmark
pl: Edycja zakładki

en: Type a name for this bookmark, and choose where to keep it.
pl: Proszę wprowadzić nazwę zakładki i wybrać jej położenie.

en: Type a name for this folder, and choose where to keep it.
pl: Proszę wprowadzić nazwę katalogu i wybrać jego położenie.

en: Show in Bookmarks _Bar
pl: Wyświetlanie na pasku _zakładek

en: Add to _Speed Dial
pl: Dodaj odnośnik _szybkiego wybierania

en: Save file as
pl: Wybór pliku

en: Save associated _resources
pl: Zapisz powiązane _zasoby

en: A new window has been opened
pl: Otwarto nowe okno

en: A new tab has been opened
pl: Otwarto nową kartę

en: Save file
pl: Wybór pliku

en: Reload page without caching
pl: Wczytaj ponownie pomijając pamięć podręczną

en: Open file
pl: Wybór pliku

en: To use the above URI open a news aggregator. There is usually a menu or button "New Subscription", "New News Feed" or similar.
    Alternatively go to Preferences, Applications in Midori, and select a News Aggregator. Next time you click the news feed icon, it will be added automatically.
pl: Wyświetlony adres URI należy otworzyć za pomocą czytnika wiadomości. Zazwyczaj do podanego adresu prowadzi odnośnik znajdujący się na stronie, zatytułowany jako „Zasubskrybuj”, „Dodaj nowe źródło wiadomości” lub podobnie.
    Można też wskazać zewnętrzny czytnik wiadomości w oknie preferencji na karcie „Programy”, co umożliwi dodawanie źródeł wiadomości do czytnika w sposób automatyczny po kliknięciu w odnośnik.

en: New feed
pl: Nowe źródło wiadomości

en: Add a new bookmark
pl: Dodaje nową zakładkę

en: Empty
pl: Puste

en: Toggle text cursor navigation
pl: Przełącza przeglądanie kursorem klawiatury

en: Pressing F7 toggles Caret Browsing. When active, a text cursor appears in all websites.
pl: Naciśnięcie klawisza F7 przełącza przeglądanie kursorem klawiatury. Po włączeniu kursor tekstowy pojawi się na wszystkich stronach internetowych.

en: _Enable Caret Browsing
pl: Przeglądanie _kursorem klawiatury

en: Open all in _Tabs
pl: Otwórz wszystkie w nowych _kartach

en: Open in New _Window
pl: Otwórz w nowym _oknie

en: Import bookmarks…
pl: Importowanie zakładek

en: _Import bookmarks
pl: _Importuj zakładki…

en: _Application:
pl: _Program:

en: Import from XBEL or HTML file
pl: Plik XBEL lub HTML

en: Import from a file
pl: Z pliku

en: Failed to import bookmarks
pl: Nie udało się zaimportować zakładek

en: XBEL Bookmarks
pl: Zakładki XBEL

en: Netscape Bookmarks
pl: Zakładki Netscape

en: Midori can only export to XBEL (*.xbel) and Netscape (*.html)
pl: Program Midori umożliwia tylko eksportowanie zakładek w formatach XBEL (*.xbel) i Netscape (*.html)

en: Failed to export bookmarks
pl: Nie udało się wyeksportować zakładek

en: A lightweight web browser.
pl: Wyświetla zawartość stron umieszczonych w sieci internetowej.

en: See about:version for version info.
pl: Proszę wprowadzić w pasku adresu about:version, aby uzyskać szczegółowe informacje o wersji.

en: This library is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU Lesser General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2.1 of the License, or (at your option) any later version.
pl: Ta biblioteka jest wolnym oprogramowaniem; można ją rozprowadzać dalej i/lub modyfikować na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU, wydanej przez Fundację Wolnego Oprogramowania - według wersji drugiej tej Licencji lub którejś z późniejszych wersji.

en: _Duplicate Current Tab
pl: _Powiel bieżącą kartę

en: _File
pl: _Plik

en: Open a new window
pl: Otwiera nowe okno programu

en: Open a new tab
pl: Otwiera nową kartę

en: New P_rivate Browsing Window
pl: Nowe okno p_rywatne

en: Open a file
pl: Otwiera plik strony

en: _Save Page As…
pl: Zapisz stronę j_ako…

en: Save to a file
pl: Zapisuje stronę do pliku

en: Add to Speed _dial
pl: Utwórz odnośnik _szybkiego wybierania

en: Subscribe to News _feed
pl: Zasubskrybuj _kanał wiadomości

en: _Close Tab
pl: _Zamknij kartę

en: Close the current tab
pl: Zamyka bieżącą kartę

en: C_lose Window
pl: Za_mknij okno

en: Print the current page
pl: Drukuje bieżącą stronę

en: Send Page Link Via Email
pl: Wyślij odnośnik do strony za pomocą poczty e-mail

en: Close a_ll Windows
pl: Za_mknij wszystkie okna

en: _Edit
pl: _Edycja

note: i18n: Right-click on Location, Open an URL from the clipboard
en: Paste and p_roceed
pl: Wklej i p_rzejdź

en: _Find…
pl: _Wyszukaj…

en: Find a word or phrase in the page
pl: Wyszukuje słowa lub wyrażenia na stronie

en: Find _Next
pl: Wyszukaj _następne

en: Find _Previous
pl: Wyszukaj p_oprzednie

en: Configure the application preferences
pl: Otwiera okno preferencji programu

en: _View
pl: _Widok

en: _Toolbars
pl: Paski _narzędziowe

en: Increase the zoom level
pl: Powiększa rozmiar strony

en: Decrease the zoom level
pl: Zmniejsza rozmiar strony

en: _Encoding
pl: _Kodowanie znaków

en: View So_urce
pl: Wyświetl ź_ródło

en: View _DOM Source
pl: Wyświetl źródło _DOM

en: Ca_ret Browsing
pl: Przeglądanie _kursorem klawiatury

en: Toggle fullscreen view
pl: Przełącza widok trybu pełnoekranowego

en: Scroll _Left
pl: Przewiń w _lewo

en: Scroll _Down
pl: Przewiń w _dół

en: Scroll _Up
pl: Przewiń w gó_rę

en: Scroll _Right
pl: Przewiń w _prawo

en: _Readable
pl: Tryb zwiększonej _czytelności

en: _Go
pl: P_rzejdź

en: Go back to the previous page
pl: Przechodzi do poprzedniej odwiedzonej strony

note: i18n: Visit the previous logical page, ie. in a forum or blog
en: Go to the previous sub-page
pl: Przechodzi do poprzedniej podstrony

en: Next or Forward
pl: Następny lub naprzód

en: Go to the next sub-page or next page in history
pl: Przechodzi do następnej podstrony lub następnej odwiedzonej strony

en: _Homepage
pl: _Strona główna

en: Go to your homepage
pl: Przechodzi do strony głównej

en: Empty Trash
pl: Wyczyść listę

en: Undo _Close Tab
pl: Przywróć _zamkniętą kartę

en: Add a new _folder
pl: Utwórz _katalog

en: _Import bookmarks…
pl: Importuj zakładki...

en: _Export bookmarks…
pl: Eksportuj zakładki...

en: _Manage Search Engines…
pl: Zarządzaj wyszukiwarkami

en: _Clear Private Data…
pl: Usuń prywatne dane

en: _Inspect Page
pl: _Zbadaj stronę…

en: _Previous Tab
pl: _Poprzednia karta

en: _Next Tab
pl: _Następna karta

en: Move Tab to _first position
pl: Przesuń kartę na _pierwsze miejsce

en: Move Tab _Backward
pl: Przemieść kartę w _lewo

en: _Move Tab Forward
pl: Przemieść kartę w p_rawo

en: Move Tab to _last position
pl: Przesuń kartę na _ostatnie miejsce

en: Focus _Current Tab
pl: Uaktywnij _zawartość

en: Focus _Next view
pl: Uaktywnij n_astępny element

en: Only show the Icon of the _Current Tab
pl: Ukryj etykietę _bieżącej karty

en: Close Ot_her Tabs
pl: Zamknij pozo_stałe karty

en: Open last _session
pl: Przywróć ostatnią _sesję

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Frequent Questions
pl: _Często zadawane pytania

en: _Report a Problem…
pl: _Zgłoś błąd w programie…

en: _Tools
pl: _Narzędzia

en: _Menubar
pl: Pasek _menu

en: _Navigationbar
pl: Pasek _narzędziowy

en: Side_panel
pl: Panel _boczny

en: Sidepanel
pl: Panel boczny

en: _Bookmarkbar
pl: Pasek _zakładek

en: _Statusbar
pl: Pasek _stanu

en: _Automatic
pl: Wybór _automatyczny

en: Chinese Traditional (BIG5)
pl: Chińskie tradycyjne (BIG5)

en: Chinese Simplified (GB18030)
pl: Chińskie uproszczone (GB18030)

note: i18n: A double underscore "__" is used to prevent the mnemonic
en: Japanese (SHIFT__JIS)
pl: Japońskie (SHIFT_JIS)

en: Korean (EUC-KR)
pl: Koreańskie (EUC-KR)

en: Russian (KOI8-R)
pl: Rosyjskie (KOI8-R)

en: Unicode (UTF-8)
pl: Unikod (UTF-8)

en: Western (ISO-8859-1)
pl: Zachodnie (ISO-8859-1)

en: Custom…
pl: Dostosuj…

en: Failed to initialize history: %s
pl: Nie udało uruchomić historii: %s

en: _Location…
pl: _Pasek położenia…

en: Open a particular location
pl: Wprowadza określone położenie

en: Search or enter an address
pl: Wyszukaj lub wpisz adres

en: _Web Search…
pl: _Wyszukiwarka…

en: Run a web search
pl: Wyszukuje wyrażenia przy pomocy wyszukiwarki internetowej

en: Reopen a previously closed tab or window
pl: Wyświetla listę ostatnio zamkniętych kart i okien

en: Show the saved bookmarks
pl: Wyświetla zapisane zakładki

en: _Tabs
pl: _Karty

en: Show a list of all open tabs
pl: Wyświetla listę otwartych kart

en: Menu
pl: Wyświetla polecenia paska menu

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be loaded: %s
pl: Nie można wczytać ustawień wtyczki „%s”: %s

en: The configuration of the extension '%s' couldn't be saved: %s
pl: Nie można zapisać ustawień wtyczki „%s”: %s

en: Export certificate
pl: Wyeksportuj certyfikat

en: _Don't trust this website
pl: _Nie ufaj tej stronie

en: _Trust this website
pl: _Ufaj tej stronie

en: _Export Certificate
pl: _Eksportuj certyfikat

en: The signing certificate authority is not known.
pl: Podpis certyfikatu uwierzytelniającego nie jest znany.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
pl: Certyfikat nie pasuje do oczekiwanej tożsamości strony, z której został pobrany.

en: The certificate's activation time is still in the future.
pl: Aktywacja certyfikatu odbędzie się w przyszłości.

en: The certificate has expired
pl: Certyfikat wygasł

en: The certificate has been revoked according to the GTlsConnection's certificate revocation list.
pl: Certyfikat został unieważniony zgodnie z listą unieważnień certyfikatów GTIsConnection.

en: The certificate's algorithm is considered insecure.
pl: Algorytm certyfikatu został oceniony jako niepewny.

en: Some other error occurred validating the certificate.
pl: Wystąpił błąd podczas próby sprawdzenia certyfikatu

en: _Export certificate
pl: _Wyeksportuj certyfikat

en: Self-signed
pl: Podpisany przez siebie

en: Security details
pl: Szczegóły zabezpieczeń

en: Not verified
pl: Nie zweryfikowane

en: Verified and encrypted connection
pl: Zweryfikowane i szyfrowane połączenie

en: Open, unencrypted connection
pl: Otwarte, nieszyfrowane połączenie

en: Align sidepanel to the right
pl: Przemieszcza panel boczny do prawej krawędzi okna

en: Close panel
pl: Zamyka panel

en: Align sidepanel to the left
pl: Przemieszcza panel boczny do lewej krawędzi okna

en: Show Speed Dial
pl: Wyświetlenie strony szybkiego wybierania

en: Show Homepage
pl: Wyświetlenie strony głównej

en: Show last open tabs
pl: Wyświetlenie ostatnich kart

en: Show last tabs without loading
pl: Wyświetlenie ostatnich kart bez wczytywania

en: Show Blank Page
pl: Wyświetlanie pustej strony

en: Show default Search Engine
pl: Wyświetlenie strony domyślnej wyszukiwarki

en: Show custom page
pl: Wyświetlenie strony głównej

en: Japanese (SHIFT_JIS)
pl: Japońskie (SHIFT_JIS)

en: New tab
pl: W nowej karcie

en: New window
pl: W nowym oknie

en: Current tab
pl: W bieżącej karcie

en: Default
pl: Domyślny

en: Icons
pl: Tylko ikony

en: Small icons
pl: Małe ikony

en: Text
pl: Tylko etykiety

en: Icons and text
pl: Etykiety poniżej ikon

en: Text beside icons
pl: Etykiety obok ikon

en: Automatic (GNOME or environment)
pl: Ustawienia środowiska

en: HTTP proxy server
pl: HTTP

en: No proxy server
pl: Brak

en: The style of the toolbar
pl: Określa styl paska narzędzi

en: Always use my font choices
pl: Wymuszenie używania wybranej czcionki

en: Override fonts picked by websites with user preferences
pl: Używa czcionek wybranych przez użytkownika, bez względu na preferencje stron

en: The configuration couldn't be loaded: %s
pl: Nie można wczytać ustawień: %s

en: Invalid configuration value '%s'
pl: Błędna wartość konfiguracyjna „%s”

en: Failed to inject stylesheet: %s
pl: Nie udało się załadować stylu arkusza: %s

en: Show Tab _Label
pl: Wyświetl _etykietę karty

en: Show Tab _Icon Only
pl: Ukryj _etykietę karty

en: Close Tab to the R_ight | Close Tabs to the R_ight
pl[0]: Zamknij kartę po p_rawej
pl[1]: Zamknij karty po p_rawej
pl[2]: Zamknij karty po p_rawej

en: Close Ot_her Tab | Close Ot_her Tabs
pl[0]: Zamknij pozo_stałą kartę
pl[1]: Zamknij pozo_stałe karty
pl[2]: Zamknij pozo_stałe karty

en: Trust this website
pl: Ufaj tej stronie

en: Security unknown
pl: Nieznany stan zabezpieczeń

en: %s wants to save an HTML5 database.
pl: Strona „%s” chce zapisać bazę danych HTML5.

en: _Deny
pl: _Odmów

en: _Allow
pl: _Zezwól

en: %s wants to know your location.
pl: Strona „%s” chce poznać lokalizację użytkownika.

en: You are not connected to a network
pl: Nie jesteś podłączony do sieci

en: Your computer must be connected to a network to reach “%s”. Connect to a wireless access point or attach a network cable and try again.
pl: Komputer musi być podłączony do sieci, aby dotrzeć do "%s". Połącz się z punktem dostępu bezprzewodowego lub podłącz kabel sieciowy i spróbuj ponownie.

en: You are not connected to the Internet
pl: Nie jesteś podłączony do internetu

en: Your computer appears to be connected to a network, but can't reach “%s”. Check your network settings and try again.
pl: Wygląda na to, że Twój komputer jest połączony z siecią, jednak nie może połączyć się z "%s". Sprawdź ustawienia swojego połączenia i spróbuj ponownie.

en: Midori can't find the page you're looking for
pl: Midori nie może znaleźć strony, której szukasz

en: The page located at “%s” cannot be found. Check the web address for misspelled words and try again.
pl: Nie odnaleziono strony pod adresem "%s". Upewnij się, że adres strony jest poprawny i spróbuj ponownie.

en: Try Again
pl: Wczytaj ponownie

en: Oops - %s
pl: Ups! %s

en: Something went wrong with '%s'.
pl: Wystąpił problem z „%s”.

en: Try again
pl: Wczytaj ponownie

en: Send a message to %s
pl: Wyślij wiadomość na adres %s

en: Add _search engine...
pl: Dodaj _wyszukiwarkę...

en: Open _Link
pl: Otwórz _odnośnik

en: Open Link in New _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

en: Open Link in _Foreground Tab
pl: Otwórz odnośnik w nowej karcie

en: Open Link in _Background Tab
pl: Otwórz w nowej karcie w _tle

en: Open Link in New _Window
pl: Otwórz w nowym _oknie

en: Copy Link de_stination
pl: _Skopiuj adres odnośnika

note: GTK_STOCK_SAVE_AS is lacking the underline
en: Save _As…
pl: Zapisz j_ako…

en: Open _Image in New Window
pl: Otwórz _obraz w nowym oknie

en: Open _Image in New Tab
pl: Otwórz obraz w nowej _karcie

en: Copy Im_age
pl: Skopiuj _obraz

en: Save I_mage
pl: Zapisz _obraz

en: Copy Video _Address
pl: _Skopiuj adres nagrania wideo

en: Download _Video
pl: Pobierz nagranie _wideo

en: Open Address in New _Tab
pl: Otwórz adres w nowej _karcie

en: Search _with
pl: Wyszukaj _za pomocą

en: _Search the Web
pl: _Wyszukaj w sieci

en: Open _Frame in New Tab
pl: Otwórz _ramkę w nowej karcie

en: Inspect _Element
pl: Zbadaj _element…

en: Open or download file from %s
pl: Otwórz lub pobierz plik z %s

en: File Name: %s
pl: Nazwa pliku: %s

en: File Type: '%s'
pl: Typ pliku: „%s”

en: File Type: %s ('%s')
pl: Typ pliku: %s („%s”)

en: Size: %s
pl: Rozmiar: %s

note: i18n: A file open dialog title, ie. "Open http://fila.com/manual.tgz"
en: Open %s
pl: Otwieranie %s

en: Inspect page - %s
pl: Badanie - %s

en: Page loading delayed:
pl: Opóźniono wczytywanie strony:

en: Loading delayed either due to a recent crash or startup preferences.
pl: Wczytywanie zostało wstrzymane z powodu ostatniej awarii lub niewłaściwych preferencji programu.

en: Load Page
pl: Wczytaj stronę

en: Blank page
pl: Pusta strona

note: i18n: word stem of "previous page" type links, case is not important
en: previous
pl: Poprzednie

note: i18n: word stem of "next page" type links, case is not important
en: next
pl: Następne

en: Print background images
pl: Drukowanie obrazów tła

en: Whether background images should be printed
pl: Drukuje obrazy tła stron

en: Features
pl: Treść

note: i18n: Download tooltip (size): 4KB of 43MB
en: %s of %s
pl: Pobrano %s z %s

en: %d hour | %d hours
pl[0]: %d godzina
pl[1]: %d godziny
pl[2]: %d godzin

en: %d minute | %d minutes
pl[0]: %d minuta
pl[1]: %d minuty
pl[2]: %d minut

en: %d second | %d seconds
pl[0]: %d sekunda
pl[1]: %d sekundy
pl[2]: %d sekund

note: i18n: Download tooltip (estimated time) : - 1 hour, 5 minutes remaning
en:  - %s remaining
pl:  - pozostało %s

en: The downloaded file is erroneous.
pl: Pobrany plik jest uszkodzony.

en: The checksum provided with the link did not match. This means the file is probably incomplete or was modified afterwards.
pl: Suma kontrolna dostarczona w odnośniku pobierania nie jest taka sama jak obliczona. Oznacza to, że prawdopodobnie plik jest niekompletny lub został zmodyfikowany.

en: The file "%s" can't be saved in this folder.
pl: Nie można zapisać pliku „%s” we wskazanym katalogu.

en: You don't have permission to write in this location.
pl: Brak uprawnień do zapisywania we wskazanym położeniu.

en: There is not enough free space to download "%s".
pl: Nie ma wystarczająco dużo wolnej przestrzeni aby pobrać „%s”.

en: The file needs %s but only %s are left.
pl: Pobranie pliku wymaga %s wolnej przestrzeni ale dostępne jest tylko %s.

en: Speed Dial
pl: Szybkie wybieranie

en: Click to add a shortcut
pl: Proszę kliknąć, aby dodać odnośnik

en: Enter shortcut address
pl: Proszę wprowadzić adres URL odnośnika:

en: Are you sure you want to delete this shortcut?
pl: Usunąć odnośnik?

en: Startup
pl: Uruchamianie

en: When Midori starts:
pl: Domyślna czynność:

en: Homepage:
pl: Strona główna:

en: Use _current page
pl: Wprowadza adres bieżącej strony jako adres strony głównej

en: Use current page as homepage
pl: Użyj bieżącej strony

note: Page "Appearance"
en: Fonts
pl: Czcionki

en: Proportional Font Family
pl: Czcionka o zmiennej szerokości:

en: The default font family used to display text
pl: Określa domyślny krój czcionki używany do wyświetlania tekstu

en: The default font size used to display text
pl: Określa domyślny rozmiar czcionki używany do wyświetlania tekstu

en: Fixed-width Font Family
pl: Czcionka stałej szerokości:

en: The font family used to display fixed-width text
pl: Określa krój czcionki używany do wyświetlania testu o stałej szerokości znaków

en: The font size used to display fixed-width text
pl: Określa rozmiar czcionki używany do wyświetlania tekstu o stałej szerokości znaków

en: Minimum Font Size
pl: Minimalny rozmiar czcionki:

en: The minimum font size used to display text
pl: Określa minimalny rozmiar czcionki używany do wyświetlania tekstu

en: Preferred Encoding
pl: Kodowanie znaków:

note: Page "Behavior"
en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Load images automatically
pl: Wczytywanie obrazów

en: Enable Spell Checking
pl: Sprawdzanie pisowni

en: Enable scripts
pl: Wykonywanie skryptów

en: Enable WebGL support
pl: Obsługa WebGL

en: Zoom Text and Images
pl: Skalowanie tekstu i obrazów

en: Allow scripts to open popups
pl: Otwieranie nowych okien przez skrypty

en: Whether scripts are allowed to open popup windows automatically
pl: Umożliwia skryptom automatyczne otwieranie nowych okien

en: Default Zoom Level
pl: Domyślny poziom powiększenia

en: Initial factor to enlarge newly opened tabs by
pl: Wstępny współczynnik powiększający nowo otwarte karty przez

en: Preferred languages
pl: Preferowane języki:

en: A comma separated list of languages preferred for rendering multilingual webpages, for example "de", "ru,nl" or "en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667"
pl: Wprowadza listę języków preferowanych podczas renderowania stron wielojęzycznych, rozdzielonych znakiem przecinka. Np.: „pl”, „ru,nl” or „en-us;q=1.0, fr-fr;q=0.667”.

en: Save downloaded files to:
pl: Położenie pobierania:

note: Page "Interface"
en: Browsing
pl: Przeglądanie

en: Theme:
pl: Styl:

en: Toolbar Style:
pl: Wygląd:

en: Open new pages in:
pl: Otwieranie nowych stron:

en: New tab behavior:
pl: Zachowanie nowych kart:

en: Close Buttons on Tabs
pl: Przyciski zamykania kart

en: Open Tabs next to Current
pl: Wyświetlanie nowych kart obok bieżącej karty

en: Whether to open new tabs next to the current tab or after the last one
pl: Określa czy nowe karty będą umieszczane zaraz za bieżącą kartą czy za ostatnią

en: Open tabs in the background
pl: Otwieranie kart w tle

note: Page "Network"
en: Network
pl: Sieć

en: Proxy server
pl: Serwer pośredniczący:

en: URI
pl: Adres URI

en: Port
pl: Port:

en: Supported proxy types:
pl: Obsługiwane typy proxy:

note: TODO: Preserve page icons of search engines and merge privacy items
en: Web Cache
pl: Pamięć podręczna:

en: The maximum size of cached pages on disk
pl: Określa maksymalny rozmiar pamięci podręcznej stron

note: i18n: This refers to an application, not the 'user agent' string
en: Identify as
pl: Identyfikator:

en: Privacy
pl: Prywatność

en: Delete old Cookies after:
pl: Czas przechowywania ciasteczek:

en: The maximum number of days to save cookies for
pl: Określa maksymalny czas przechowywania ciasteczek dla stron internetowych

en: Only accept Cookies from sites you visit
pl: Akceptowanie ciasteczek pochodzących tylko z odwiedzonych stron

en: Block cookies sent by third-party websites
pl: Blokuje ciasteczka wysyłane przez nieodwiedzone strony

en: Cookies store login data, saved games, or user profiles for advertisement purposes.
pl: Ciasteczka przechowują dane logowania, zapisane stany gier lub profile użytkownika używane w celach reklamowych.

en: Enable offline web application cache
pl: Pamięć podręczna rozłączonych usług internetowych

en: Enable HTML5 local storage support
pl: Obsługa lokalnego magazynu HTML5

note: i18n: Reworded: Shorten details propagated when going to another page
en: Strip referrer details sent to websites
pl: Skracanie adresów przekierowanych stron internetowych w
    nagłówkach HTTP

note: i18n: Referer here is not a typo but a technical term
en: Whether the "Referer" header should be shortened to the hostname
pl: Skraca adresy przekierowywanych stron internetowych, wysyłane do serwerów w nagłówkach HTTP, jedynie do nazw komputerów

en: Delete pages from history after:
pl: Czas przechowywania historii:

en: The maximum number of days to save the history for
pl: Określa maksymalny czas przechowywania historii odwiedzonych stron

en: Extensions
pl: Wtyczki

en: _Manage Search Engines
pl: _Zarządzaj wyszukiwarkami…

en: Add search engine
pl: Dodawanie wyszukiwarki

en: Edit search engine
pl: Edycja  wyszukiwarki

en: _Name:
pl: _Nazwa:

en: _Description:
pl: _Opis:

en: _Address:
pl: _Adres:

en: _Token:
pl: Słowo _kluczowe:

en: Manage Search Engines
pl: Wyszukiwarki

en: Use as _default
pl: Ustaw _domyślną

en: The search engines couldn't be loaded. %s
pl: Nie można wczytać wyszukiwarek internetowych. %s

en: The search engines couldn't be saved. %s
pl: Nie można zapisać wyszukiwarek internetowych. %s

en: Bookmarks and History
pl: Zakładki i historia

en: Search for %s
pl: Wyszukaj wyrażenie „%s”

en: Failed to select from history: %s
pl: Nie udało się wybrać z historii: %s

en: Search with…
pl: Wyszukaj za pomocą…

en: Search with %s
pl: Wyszukaj za pomocą %s

en: Could not run external program.
pl: Nie można uruchomić zewnętrznego programu.

en: Invalid URI
pl: Nieprawidłowy adres URI

note: i18n: A panel at the bottom, to search text in pages
en: _Inline Find:
pl: _Wyszukiwanie:

en: Previous
pl: Poprzednie

en: Next
pl: Następne

en: Match Case
pl: Uwzględnianie wielkości liter

en: Close Findbar
pl: Zamyka pasek wyszukiwania

note: i18n: [n] bookmark(s)
en: %d bookmark | %d bookmarks
pl[0]: %d zakładka
pl[1]: %d zakładki
pl[2]: %d zakładek

note: i18n: [n] subfolder(s)
en: %d subfolder | %d subfolders
pl[0]: %d podkatalog
pl[1]: %d podkatalogi
pl[2]: %d podkatalogów

note: i18n: Empty folder
en: Empty folder
pl: Pusty katalog

note: i18n: Folder containing [[n] folder(s)] and no bookmark
en: Folder containing %s and no bookmark
pl: Katalog zawiera %s oraz żadnych zakładek

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)]
en: Folder containing %s
pl: Katalog zawiera %s

note: i18n: Folder containing [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: Folder containing %s and %s
pl: Katalog zawiera %s i %s

note: i18n: Bookmark leading to: [bookmark uri]
en: Bookmark leading to: %s
pl: Zakładka prowadzi do: %s

note: i18n: [[n] folder(s)] and no bookmark
en: %s and no bookmark
pl: %s oraz żadnych zakładek

note: i18n: [[n] bookmark(s)] and [[n] folder(s)]
en: %s and %s
pl: %s i %s

en: Edit the selected bookmark
pl: Edytuj wybraną zakładkę

en: Delete the selected bookmark
pl: Usuń wybraną zakładkę

en: Add a new folder
pl: Tworzy nowy katalog zakładek

en: Open in New _Tab
pl: Otwórz w nowej _karcie

note: Create the filter entry
en: Search Bookmarks
pl: Wyszukiwanie zakładek

en: History
pl: Historia

en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: %d day ago | %d days ago
pl[0]: %d dzień temu
pl[1]: %d dni temu
pl[2]: %d dni temu

en: A week ago
pl: Tydzień temu

en: Failed to remove history item: %s
pl: Nie udało się usunąć pozycji z historii: %s

en: Are you sure you want to remove all history items?
pl: Usunąć wszystkie pozycje z historii?

en: Bookmark the selected history item
pl: Dodaje zakładkę do zaznaczonej pozycji z historii

en: Delete the selected history item
pl: Usuwa zaznaczoną pozycję z historii

en: Clear the entire history
pl: Czyści całą historię

note: Create the filter entry
en: Search History
pl: Wyszukiwanie historii

en: Authentication Required
pl: Wymagane uwierzytelnienie

en: A username and a password are required
    to open this location:
pl: Uzyskanie dostępu do położenia, wymaga uwierzytelnienia:

en: Username
pl: Nazwa użytkownika:

en: Password
pl: Hasło:

en: _Remember password
pl: _Pamiętanie hasła

en: Property '%s' is invalid for %s
pl: Właściwość „%s” jest niepoprawna dla %s

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Choose folder
pl: Wybór katalogu

en: 1 hour
pl: Godzina

en: 1 day
pl: Dzień

en: 1 week
pl: Tydzień

en: 1 month
pl: Miesiąc

en: 1 year
pl: Rok

en: Preferences for %s
pl: Preferencje %s

en: MD5-Checksum:
pl: Suma kontrolna MD5:

en: SHA1-Checksum:
pl: Suma kontrolna SHA-1:

note: i18n: An infobar shows up when viewing a script on userscripts.org
en: This page appears to contain a user script. Do you wish to install it?
pl: Ta strona zawiera skrypt użytkownika. Zainstalować go?

en: _Install user script
pl: _Zainstaluj skrypt

note: i18n: An infobar shows up when viewing a style on userstyles.org
en: This page appears to contain a user style. Do you wish to install it?
pl: Ta strona zawiera styl użytkownika. Zainstalować go?

en: _Install user style
pl: _Zainstaluj styl

en: Don't install
pl: Nie instaluj

en: Userscripts
pl: Skrypty użytkownika

en: Userstyles
pl: Style użytkownika

en: Error
pl: Błąd

en: Do you want to delete '%s'?
pl: Usunąć „%s”?

en: Delete user script
pl: Usuwa skrypt użytkownika

en: Delete user style
pl: Usuwa styl użytkownika

en: The file <b>%s</b> will be permanently deleted.
pl: Plik „<b>%s</b>” zostanie usunięty.

en: Open in Text Editor
pl: Otwiera w edytorze tekstu

en: Open Target Folder
pl: Otwiera katalog docelowy

en: Add new addon
pl: Dodaje nowy dodatek

en: Remove selected addon
pl: Usuwa zaznaczony dodatek

en: User addons
pl: Dodatki użytkownika

en: Can't monitor folder '%s': %s
pl: Nie można obserwować katalogu „%s”: %s

en: Support for userscripts and userstyles
pl: Obsługuje własne skrypty i style

en: Colorful Tabs
pl: Kolorowe karty

en: Tint each tab distinctly
pl: Wyświetla kolorowe nagłówki kart

en: Cookie Manager
pl: Menedżer ciasteczek

en: Delete All
pl: Usuń wszystko

en: Deletes all shown cookies. If a filter is set, only those cookies are deleted which match the filter.
pl: Usuwa wszystkie wyświetlone ciasteczka uwzględniając filtr

en: Expand All
pl: Rozwija wszystkie gałęzie

en: Collapse All
pl: Zwija wszystkie gałęzie

en: Do you really want to delete all cookies?
pl: Usunąć wszystkie ciasteczka?

en: Question
pl: Pytanie

en: Only cookies which match the filter will be deleted.
pl: Usunięte zostaną tylko ciasteczka o nazwie domeny pasującej do wyrażenia filtra.

en: At the end of the session
pl: Pod koniec sesji

en: <b>Host</b>: %s
    <b>Name</b>: %s
    <b>Value</b>: %s
    <b>Path</b>: %s
    <b>Secure</b>: %s
    <b>Expires</b>: %s
pl: <b>Komputer</b>: %s
    <b>Nazwa</b>: %s
    <b>Wartość</b>: %s
    <b>Ścieżka</b>: %s
    <b>Bezpieczne</b>: %s
    <b>Data wygaśnięcia</b>: %s

note: i18n: is this cookie secure (SSL)? yes/ no
en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: <b>Domain</b>: %s
    <b>Cookies</b>: %d
pl: <b>Domena</b>: %s
    <b>Ilość ciasteczek</b>: %d

en: Name
pl: Nazwa:

en: _Expand All
pl: _Rozwiń wszystko

en: _Collapse All
pl: _Zwiń wszystko

en: Search Cookies by Name or Domain
pl: Wyszukiwanie nazw lub domen ciasteczek

en: List, view and delete cookies
pl: Umożliwia wyświetlanie i usuwanie ciasteczek

en: Copy Tab _Addresses
pl: Skopiuj _adresy kart

en: Copy Addresses of Tabs
pl: Kopiowanie adresów

en: Copy the addresses of all tabs to the clipboard
pl: Kopiuje do schowka adresy wszystkich kart

en: Delayed load
pl: Opóźnione wczytywanie

en: Delay page load until you actually use the tab.
pl: Opóźnienie ładowania strony do czasu właściwego użycia zakładki.

en: Version numbers in brackets show the version used at runtime.
pl: Numery wersji w nawiasach oznaczają wersje komponentów użytych do uruchomienia programu.

en: Midori doesn't store any personal data:
pl: Midori nie przechowuje żadnych danych osobistych:

en: No history or web cookies are being saved.
pl: historia i ciasteczka nie są zapisywane,

en: Extensions are disabled.
pl: rozszerzenia są wyłączone,

en: HTML5 storage, local database and application caches are disabled.
pl: magazyn HTML5, lokalna baza danych i pamięć podręczna usług sieciowych są wyłączone.

en: Midori prevents websites from tracking the user:
pl: Midori zapobiega śledzeniu użytkownika przez witryny:

en: Referrer URLs are stripped down to the hostname.
pl: adresy przekierowywanych stron internetowych, wysyłane do serwerów w nagłówkach HTTP są skracane do nazw komputerów,

en: DNS prefetching is disabled.
pl: wczesne pobieranie wpisów DNS jest wyłączone,

en: The language and timezone are not revealed to websites.
pl: domyślny język oraz strefa czasowa nie są ujawniane stronom internetowym,

en: Flash and other Netscape plugins cannot be listed by websites.
pl: informacje o wtyczce Flash i innych wtyczkach Netscape nie są ujawniane stronom internetowym.

en: Double click for more information
pl: Kliknij podwójnie, aby uzyskać więcej informacji

en: This extension shows glib error messages in systray.
pl: Wyświetla komunikaty błędów glib w obszarze powiadamiania

en: An error occurred when attempting to download a file with the following plugin:
    %s
    
    Error:
    %s
    
    Carry on without this plugin.
pl: Wystąpił błąd podczas próby pobrania pliku za pomocą następującej wtyczki:
    %s
    
    Błąd:
    %s
    
    Proszę spróbować ponownie po wyłączeniu wtyczki.

en: The plug-in was unable to connect with aria2:
    Please make sure that aria2 is running with rpc enabled ie: aria2c --enable-rpc
    If it's so, check it also is using the port 6800.
    Lastly Check the configuration of your firewall.
    Whitelist aria2 and the port 6800 if they aren't.
pl: Wtyczka nie mogła połączyć się z aria2:
    Upewnij się, że wtyczka aria2 działa z włączonym trybem rpc tj.:aria2c --enable-rpc
    Jeśli tak, sprawdź czy korzysta z portu 6800.
    Ostatecznie sprawdź ustawienia zapory sieciowej.
    Oznacz aria2 oraz port 6800 jako dozwolone, jeśli obecnie nie są.

en: External Download Manager - Aria2
pl: Zewnętrzny menedżer pobierania - Aria2

en: Download files with Aria2
pl: Pobiera pliki przy użyciu programu Aria2

en: External Download Manager - SteadyFlow
pl: Zewnętrzny menedżer pobierania - SteadyFlow

en: Download files with SteadyFlow
pl: Pobiera pliki przy użyciu programu SteadyFlow

en: Command:
pl: Polecenie:

en: Download files with "%s" or a custom command
pl: Pobiera pliki przy użyciu programu „%s” lub własnego polecenia

en: External Download Manager - CommandLine
pl: Zewnętrzny menedżer pobierania - wiersz poleceń

en: Name:
pl: Nazwa:

en: Command Line:
pl: Wiersz polecenia:

en: Right-click a suggestion to customize it
pl: Kliknij prawym przyciskiem na sugestię, aby ją dostosować

en: Choose application
pl: Wybierz program

en: Select an application to open "%s"
pl: Wybierz program, aby otworzyć "%s"

en: None
pl: Brak

en: Download error
pl: Błąd pobierania

en: Cannot open '%s' because the download failed.
pl: Nie można otworzyć '%s' ponieważ pobieranie nie powiodło się.

en: Open _with…
pl: Otwórz _za pomocą…

en: Open in Image _Viewer
pl: Otwórz w przeglądarce obrazów

en: File Types
pl: Rodzaje plików

en: Text Editor
pl: Edytor tekstu:

en: News Aggregator
pl: Czytnik wiadomości:

en: Failed to find required Atom "entry" elements in XML data.
pl: Nie udało się odnaleźć wymaganych elementów „entry” w danych XML.

en: Failed to find required Atom "feed" elements in XML data.
pl: Nie udało się odnaleźć wymaganych elementów „feed” w danych XML.

[ctx: Feed]
note: i18n: The local date a feed was last updated
en: Last updated: %s.
pl: Ostatnio zaktualizowano: %s.

en: Feeds
pl: Kanały wiadomości

en: Add new feed
pl: Dodaje kanał wiadomości

en: Delete feed
pl: Usuwa kanał wiadomości

en: _Feeds
pl: Kanały _wiadomości

en: Failed to find root element in feed XML data.
pl: Nie udało się odnaleźć głównego elementu w danych XML.

en: Unsupported feed format.
pl: Nieobsługiwany format kanału wiadomości.

en: Failed to parse XML feed: %s
pl: Nie udało się uzyskać dostępu do bazy danych: %s

en: Failed to find "channel" element in RSS XML data.
pl: Nie udało się odnaleźć elementu „channel” w danych RSS XML.

en: Unsupported RSS version found.
pl: Odnaleziono nieobsługiwaną wersję RSS.

en: Failed to find required RSS "item" elements in XML data.
pl: Nie udało się odnaleźć wymaganych elementów „item” w danych RSS XML.

en: Failed to find required RSS "channel" elements in XML data.
pl: Nie udało się odnaleźć wymaganych elementów „channel” w danych RSS XML.

en: Feed '%s' already exists
pl: Kanał wiadomości „%s” już istnieje.

en: Error loading feed '%s'
pl: Błąd wczytywania kanału wiadomości „%s”.

en: Feed Panel
pl: Kanały wiadomości

en: Read Atom/ RSS feeds
pl: Odczytuje wiadomości z kanałów Atom/RSS

en: Failed to add form value: %s
pl: Nie udało się dodać wartości pola do historii: %s

en: Form history
pl: Historia formularzy

en: Master password required
    to open password database
pl: Główne hasło wymagane
    do otwarcia bazy haseł

en: Remember password on this page?
pl: Pamiętać hasła na w tej witrynie?

en: Remember
pl: Zapamiętaj

en: Not now
pl: Nie tym razem

en: Never for this page
pl: Nie zapamiętuj w tej witrynie

en: Toggle form history state
pl: Przełączenie ze stanu historii

en: Activate or deactivate form history for the current tab.
pl: Przełącza wyświetlanie historii pól formularzy na bieżącej karcie

en: Only activate form history via hotkey (Ctrl+Shift+F) per tab
pl: Wyświetlanie historii pól formularzy na bieżącej karcie,
    tylko po wciśnięciu skrótu klawiszowego (Ctrl+Shift+F)

en: Form history filler
pl: Historia pól formularzy

en: Stores history of entered form data
pl: Przechowuje historię uzupełnionych pól formularzy

en: Failed to select suggestions
pl: Nie udało się wybrać sugestii

en: There are no unvisited tabs
pl: Brak nieodwiedzonych kart

en: History-List
pl: Historia kart

en: Tab closing behavior
pl: Działanie po zamknięciu karty:

en: Do nothing
pl: Brak

en: Switch to last viewed tab
pl: Przełączenie do ostatniej używanej karty

en: Switch to newest tab
pl: Przełączenie do najnowszej karty

en: Flash window on background tabs
pl: Miganie okna po otwarciu karty w tle

en: Next new Tab (History List)
pl: Następna otwarta karta

en: Next new tab from history
pl: Przechodzi do następnej karty znajdującej się na liście ostatnio otwartych kart

en: Previous new Tab (History List)
pl: Poprzednia otwarta karta

en: Previous new tab from history
pl: Przechodzi do poprzedniej karty znajdującej się na liście ostatnio otwartych kart

en: Display tab in background (History List)
pl: Wyświetl kartę w tle (Lista historii)

en: Display the current selected tab in background
pl: Wyświetl aktualnie wybraną kartę w tle

en: History List
pl: Historia kart

en: Move to the last used tab when switching or closing tabs
pl: Przełącza do ostatniej używanej karty po przełączeniu lub zamknięciu bieżącej

en: SQL fails: %s
pl: Błąd SQL: %s

en: Accept
pl: Zezwalanie

en: Accept for session
pl: Zezwalanie na czas sesji

en: Block
pl: Odrzucanie

en: Could not open database of extension: %s
pl: Nie można otworzyć bazy danych wtyczki: %s

en: Failed to execute database statement: %s
pl: Nie udało się wykonać zapytania bazy danych: %s

en: Do you really want to delete all JavaScript permissions?
pl: Usunąć wszystkie uprawnienia JavaScript?

en: Delete all JavaScript permissions?
pl: Usunąć wszystkie uprawnienia JavaScript?

en: This action will delete all JavaScript permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
pl: To usunie wszystkie prawa JavaScript. Będziesz pytany o prawa JavaScript na każdej stronie, którą odwiedzisz.

en: Manager instance
pl: Instancja menedżera

en: Instance to global NoJS manager
pl: Instancja globalnego menedżera NoJS

note: Set up dialog
en: Configure NoJS
pl: Ustawienia NoJs

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.
pl: Poniżej znajduje się lista wszystkich stron i ich polityka. Możesz je usunąć poprzez ich zaznaczanie i kliknięcie <i>Usuń</i>.

en: Domain
pl: Domena

en: Policy
pl: Uprawnienia

en: Delete _all
pl: Usuń _wszystkie

note: Add "allow-local-pages" checkbox
en: A_llow scripts on local pages
pl: Zezwa_laj na skrypty na stronach lokalnych

note: Add "block-unknown-domains" checkbox
en: Bloc_k scripts at unknown domains by default
pl: Domyślne _blokowanie skryptów pochodzących z nieznanych domen

note: Add "check-second-level-only" checkbox
en: S_et permissions on second-level domain
pl: _Ustalanie uprawnień domen dwupoziomowych

note: Add menu item(s) for domain
en: Deny %s
pl: Odrzuć %s

en: Allow %s
pl: Zezwól %s

en: Allow %s this session
pl: Zezwól %s na czas sesji

en: Browser window
pl: Okno przeglądarki

en: The Midori browser instance this view belongs to
pl: Ten podgląd instancji przeglądarki Midori należy do

en: View
pl: Widok

en: The Midori view instance this view belongs to
pl: Ten podgląd instancji Midori należy do

en: Menu icon state
pl: Stan ikony menu

en: State of menu icon to show in status bar
pl: Ustaw ikonę menu do wyświetlania na pasku stanu

en: Undetermined
pl: Nieokreślone

en: Allowed
pl: Zezwolone

en: Mixed
pl: Mieszane

en: Denied
pl: Odrzucone

en: A fatal error occurred which prevents the NoJS extension to continue. You should disable it.
pl: Wystąpił krytyczny błąd, który uniemożliwia dalsze działanie wtyczki NoJS. Należy ją wyłączyć.

en: Error in NoJS extension
pl: Błąd wtyczki NoJS

en: Reason
pl: Powód

en: Could not create configuration folder for extension: %s
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracji wtyczki: %s

en: Could not create configuration folder for extension.
pl: Nie można utworzyć katalogu konfiguracji wtyczki.

en: Could not open database of extension.
pl: Nie można otworzyć bazy danych wtyczki.

en: Could not set up database structure of extension.
pl: Nie można skonfigurować struktury bazy danych wtyczki.

en: Extension instance
pl: Wystąpienie wtyczki

en: The Midori extension instance for this extension
pl: Instancja dla rozszerzenia Midori

en: Application instance
pl: Wystąpienie programu

en: The Midori application instance this extension belongs to
pl: Instancja aplikacji Midori dla tego rozszerzenia należy do

en: Database instance
pl: Wystąpienie bazy danych

en: Pointer to sqlite database instance used by this extension
pl: Wskaźnik do instancji bazy danych sqlite wykorzystywany przez to rozszerzenie

en: Database path
pl: Ścieżka bazy danych

en: Path to sqlite database instance used by this extension
pl: Ścieżka do instancji bazy danych sqlite wykorzystywana przez to rozszerzenie

en: Allow local pages
pl: Zezwalaj na strony lokalne

en: Allow scripts to run on local (file://) pages
pl: Zezwalaj na wykonywanie skryptów na stronach lokalnych (file://)

en: Only second level
pl: Tylko drugi poziom

en: Reduce each domain to its second-level (e.g. www.example.org to example.org) for comparison
pl: Skracaj domeny do ich drugiego poziomu (przykład: przykład.org zamiast www.przykład.org) dla porównania

en: Unknown domain policy
pl: Nieznane prawa domeny

en: Policy to use for unknown domains
pl: Zasady stosowane przy nieznanych domenach

en: Accept temporarily
pl: Zaakceptuj tymczasowo

en: Mouse Gestures
pl: Gesty myszy

en: Control Midori by moving the mouse
pl: Umożliwia kontrolowanie przeglądarki za pomocą gestów myszy

en: Reload page or stop loading
pl: Wczytaj ponownie lub zatrzymaj wczytywanie

en: Customize Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

en: Customize Sh_ortcuts…
pl: Dostosuj skróty _klawiszowe…

en: Shortcuts
pl: Edytor skrótów klawiszowych

en: View and edit keyboard shortcuts
pl: Umożliwia wyświetlanie i modyfikowanie skrótów klawiszowych

en: Statusbar Clock
pl: Zegar paska stanu

en: Display date and time in the statusbar
pl: Wyświetla datę i czas na pasku stanu

en: Images
pl: Obrazy

en: Scripts
pl: Skrypty użytkownika

en: Netscape plugins
pl: Wtyczki Netscape

en: Enable Netscape plugins
pl: Obsługa wtyczek Netscape

en: Statusbar Features
pl: Dodatki paska stanu

en: Easily toggle features on web pages on and off
pl: Umożliwia przełączanie wczytywania i wykonywania określonych elementów stron

en: Tab Panel
pl: Panel kart

en: T_ab Panel
pl: Panel _kart

en: Show tabs in a vertical panel
pl: Wyświetla karty w panelu bocznym

en: Only Icons on Tabs by default
pl: Ikony kart

en: New tabs have no label by default
pl: Ukrywa etykiety nowo otwieranych kart

en: Tabs to One
pl: Karty do jednej

en: Tabs you collected so far
pl: Karty dotychczas zebrane

en: Clicking an item restores a tab.
pl: Kliknięcie elementu spowoduje przywrócenie karty.

en: Tabs to _One
pl: Karty do _jednej

en: Closes all open tabs and creates new tab with tabs links
pl: Zamyka wszystkie otwarte karty i tworzy nową kartę z kartami odnośników

en: Customize Toolbar
pl: Modyfikowanie paska narzędziowego

en: Select items to be displayed on the toolbar. Items can be reordered by drag and drop.
pl: Proszę wybrać elementy, które mają być wyświetlane na pasku narzędziowym.
    Kolejność elementów można zmieniać przeciągając je na odpowiednie pozycje listy.

en: Available Items
pl: Dostępne elementy

en: Displayed Items
pl: Wyświetlane elementy

en: _Customize Toolbar…
pl: Dostosuj pasek _narzędziowy...

en: Toolbar Editor
pl: Edytor paska narzędziowego

en: Easily edit the toolbar layout
pl: Umożliwia modyfikację układu paska narzędziowego

note: i18n: Dialog: Clear Private Data, in the Tools menu
en: Clear Private Data
pl: Usuwanie danych

en: _Clear private data
pl: _Usuń prywatne dane

en: Clear the following data:
pl: Prywatne dane:

en: Last open _tabs
pl: Ostatnio otwarte _karty

en: Clear private data when _quitting Midori
pl: Usunięcie danych podczas _kończenia programu

note: i18n: Logins and passwords in websites and web forms
en: Saved logins and _passwords
pl: Zapisane nazwy użytkowników i _hasła

en: Cookies and Website data
pl: Ciasteczka i dane witryn

en: Website icons
pl: Ikony stron internetowych

en: Open tabs
pl: Otwarte karty

en: More open tabs…
pl: Więcej otwartych kart...

en: Failed to clear history: %s
pl: Nie udało się wyczyścić historii: %s

note: i18n: Couldn't remove items that are older than n days
en: Failed to remove old history items: %s
pl: Nie udało się usunąć przestarzałych pozycji z historii: %s

en: Failed to add bookmark item: %s
pl: Nie udało się dodać zakładki: %s

en: Failed to update bookmark: %s
pl: Nie udało się zaktualizować zakładki: %s

en: Failed to remove bookmark item: %s
pl: Nie udało się usunąć zakładki: %s

en: The configuration couldn't be saved. %s
pl: Nie można zapisać ustawień. %s

note: i18n: Trash, or wastebin, containing closed tabs
en: The trash couldn't be saved. %s
pl: Nie można zapisać listy ostatnio zamkniętych kart i okien. %s

en: Midori crashed the last time it was opened. You can report the problem at %s.
pl: Przeglądarka uległa awarii podczas ostatniego uruchomienia. Błąd może zostać głoszony pod adresem %s.

en: Modify _preferences
pl: Zmodyfikuj p_referencje

en: Disable all _extensions
pl: Wyłącz wszystkie _wtyczki

en: Show a dialog after Midori crashed
pl: Wyświetla okno diagnostyczne po wystąpieniu awarii programu

en: Discard old tabs
pl: Porzucenie ostatnich kart

en: Show last crash _log
pl: Pokaż szczegóły ostatniej awarii

en: Run in _debugger
pl: Uruchom w debuggerze

en: An instance of Midori is already running but not responding.
pl: Pogram Midori jest już uruchomiony lecz nie odpowiada.

en: Bookmarks couldn't be loaded: %s
pl: Nie można wczytać zakładek: %s

en: The session couldn't be loaded: %s
pl: Nie można wczytać sesji: %s

en: The trash couldn't be loaded: %s
pl: Nie można wczytać listy ostatnio zamkniętych kart i okien: %s

en: The history couldn't be loaded: %s
pl: Nie można wczytać historii: %s

en: The following errors occured:
pl: Napotkano błędy:

en: _Ignore
pl: Z_ignoruj

en: Could not open database of extenstion: %s
pl: Nie można otworzyć bazy danych wtyczki: %s

en: Do you really want to delete all cookie permissions?
pl: Usunąć wszystkie uprawnienia ciasteczek?

en: Delete all cookie permissions?
pl: Usuwanie uprawnień ciasteczek

en: This action will delete all cookie permissions. You will be asked for permissions again for each web site visited.
pl: Ta czynność spowoduje usunięcie uprawnień ciasteczek. Zostaniesz poproszony o ich ponowne określenie dla każdej odwiedzonej strony.

en: Cookie permission manager
pl: Menedżer uprawnień ciasteczek

en: Instance of current cookie permission manager
pl: Instancja obecnego managera uprawnień ciasteczek

note: Set up dialog
en: Configure cookie permission
pl: Określ uprawnienia ciasteczek

en: Below is a list of all web sites and the policy set for them. You can delete policies by marking the entries and clicking on <i>Delete</i>.You can also add a policy for a domain manually by entering the domain below, choosing the policy and clicking on <i>Add</i>.
pl: Poniższa lista zawiera nazwy witryn internetowych i nadane uprawnienia przechowywania ciasteczek. Aby usunąć pozycje z listy, należy ją zaznaczyć i kliknąć przycisk <i>Usuń</i>. Możliwe jest również nadanie uprawnień domenie, wpisując w pole jej nazwę, wybierając domyślne działanie i klikając przycisk <i>Dodaj</i>.

en: Policy for cookies from domains not in the list:
pl: Prawa dla ciasteczek dla domen, których nie ma na liście:

en: Ask for a decision
pl: Zapytaj o decyzję

en: A fatal error occurred which prevents the cookie permission manager extension to continue. You should disable it.
pl: Wystąpił poważny błąd, który uniemożliwia dalsze działanie wtyczki uprawnień ciasteczek. Należy wyłączyć wtyczkę.

en: Error in cookie permission manager extension
pl: Błąd wtyczki uprawnień ciasteczek

en: Could not determine global cookie policy to set for domain: %s
pl: Nie można ustalić ogólnych uprawnień ciasteczek dla domeny: %s

en: Till session end
pl: Do końca sesji

en: The website %s wants to store %d cookies.
pl: Strona %s prosi o pozwolenie na przechowywanie %d ciasteczek.

en: The website %s wants to store a cookie.
pl: Strona %s prosi o pozwolenie na przechowanie ciasteczka.

en: Multiple websites want to store %d cookies in total.
pl: Wiele stron prosi o pozwolenie na przechowanie %d ciasteczek.

en: _Accept
pl: _Zezwól

en: Accept for this _session
pl: Zezwól na czas _sesji

en: De_ny
pl: _Odmów

en: Deny _this time
pl: Odmów _tym razem

en: Path
pl: Ścieżka

en: Value
pl: Wartość

en: Expire date
pl: Data wygaśnięcia

en: The policy to use for domains not individually configured. This only acts to further restrict the global cookie policy set in Midori settings.
pl: Zasady dotyczące domen nieskonfigurowanych indywidualnie. Działa tylko na rzecz dalszego ograniczenia globalnej polityki ciasteczek skonfigurowanych w ustawieniach Midori.

en: Cookie Security Manager
pl: Menedżer bezpieczeństwa ciasteczek

en: Manage cookie permission per site
pl: Określ indywidualne uprawnienia ciasteczek

en: Failed to fetch application icon in %s: %s
pl: Nie udało się ustawić ikonki aplikacji w %s: %s

en: Failed to create new launcher (%s): %s
pl: Nie udało się utworzyć aktywatora (%s): %s

en: Launcher created
pl: Aktywator utworzony

en: You can now run <b>%s</b> from your launcher or menu
pl: Możesz uruchomić teraz <b>%s</b> ze swojego launchera lub menu

en: Error creating launcher
pl: Błąd tworzenia aktywatora

en: No file "desc" found
pl: Nie znaleziono pliku "desc"

en: Applications
pl: Aplikacje

en: New _Profile
pl: Nowy p_rofil

en: Creates a new, independent profile and a launcher
pl: Tworzy nowy, niezależny profil i wyzwalacz

en: New _App
pl: Nowa _aplikacja

en: Creates a new app for a specific site
pl: Tworzy nową aplikację dla zdefiniowanej strony

en: Error launching
pl: Błąd uruchamiania

en: Create _Launcher
pl: Utwórz _aktywator

en: Web App Manager
pl: Manager aplikacji webowych

en: Manage websites installed as applications
pl: Zarządzaj stronami zainstalowanymi jako aplikacje

en: Transfers
pl: Pobieranie plików

en: Clear All
pl: Wyczyść wszystko

note: Failure to open is the only known possibility here
en: Failed to open download: %s
pl: Nie udało się otworzyć pobranego: %s

en: Open Destination _Folder
pl: Otwórz _katalog pobierania

en: Copy Link Loc_ation
pl: Skopiuj położ_enie pliku

en: The file '<b>%s</b>' has been downloaded.
pl: Pobrano plik „<b>%s</b>”.

en: '<b>%s</b>' and %d other files have been downloaded.
pl: '<b>%s</b>' oraz %d innych plików zostało pobrane.

en: Transfer completed
pl: Zakończono pobieranie

en: Some files are being downloaded
pl: Trwa pobieranie plików

en: _Quit Midori
pl: Za_kończ program

en: The transfers will be cancelled if Midori quits.
pl: Pobieranie plików zostanie anulowane wraz z zakończeniem programu.

en: Transfer Manager
pl: Menedżer pobierania

en: View downloaded files
pl: Wyświetl pobrane pliki

en: Failed to update database: %s
pl: Nie udało zaktualizować bazy danych: %s

en: Failed to select from database: %s
pl: Błąd wyboru z bazy danych: %s

en: Failed to import legacy session: %s
pl: Nie udało się zaimportować przeszłej sesji: %s

en: Tabby
pl: Pręgowany (wzdłuż)

en: Tab and session management.
pl: Zarządzanie kartami i sesją.

en: Flummi
pl: Super piłka

en: This extension provides a task queue for update jobs or recurring events.
pl: To rozszerzenie oferuje kolejkę zadań dla aktualizacji lub zdarzeń cyklicznych.

en: Failed to add new note to database: %s
pl: Nie udało się dodać nowej notatki do bazy danych: %s

en: Falied to remove note from database: %s
pl: Nie udało się usunąć notatki z bazy danych: %s

en: Falied to rename note: %s
pl: Nie udało się zmienić nazwy notatki: %s

en: Falied to update note: %s
pl: Nie udało się zaktualizować notatki: %s

en: Notes
pl: Notatki

en: New Note
pl: Utwórz notatkę

en: Creates a new empty note, unrelated to opened pages
pl: Tworzy nową czystą notatkę, niezwiązaną z otwartymi stronami

en: New note
pl: Nowa notatka

en: Failed to select from notes database: %s
pl: Nie udało się wybrać bazy danych notatek: %s

en: Rename note
pl: Zmień nazwę notatki

en: Copy note to clipboard
pl: Skopiuj notatkę do schowka

en: Remove note
pl: Usuń notatkę

en: Copy selection as note
pl: Skopiuj jako notatkę

en: Save text clips from websites as notes
pl: Zapisuje treści stron jako notatki

en: Advertisement blocker
pl: Filtr reklam

en: Block advertisements according to a filter list
pl: Blokuje wyświetlanie treści według określonych filtrów

en: Bl_ock image
pl: Za_blokuj obraz

en: Bl_ock link
pl: Za_blokuj odnośnik

en: Custom
pl: Własny

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Display hidden elements
pl: Wyświetl ukryte elementy

en: Blocking
pl: Blokowanie

en: Enabled
pl: Włączone

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Type the address of a preconfigured filter list in the text entry and hit Enter.
pl: Wpisz adres prekonfigurowanej listy filtrów w polu tekstowym i wciśnij Enter.

en: You can find more lists by visiting following sites:
     %s, %s
pl: Możesz odnaleźć więcej list odwiedzając następujące strony:
     %s, %s

en: Configure Advertisement filters
pl: Filtr reklam

en: Last update: %x %X
pl: Ostatnia aktualizacja: %x %X

en: File incomplete - broken download?
pl: Plik niekompletny - błąd pobierania?

en: Edit rule
pl: Edycja reguły

en: _Rule:
pl: _Reguła:

en: Domain Hotkeys
pl: Skróty klawiszowe domen

en: Add www. and .com/.country_domain and proceed with Ctrl+Enter/Shift+Enter
pl: Dodaj www. oraz .com/.domenę_krajową i kontynuuj z Ctrl+Enter/Shift+Enter

en: Webmedia now-playing
pl: Odtwarzane media sieciowe

en: Share 'youtube, vimeo, dailymotion, coub and zippcast' that you are playing in Midori using org.midori.mediaHerald
pl: Udostępniaj 'youtube, vimeo, dailymotion, coub i zippcast', które odtwarzasz w Midori, wykorzystując org.midori.mediaHerald
